Join/Renew Now

Results - USATF Arizona Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/10-11/06 - Mesa, AZ

Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tope Williams              9 AZ Cheetahs              14.73Q  5
  2 Darreyl Woodson            9 Northwest Xpress         14.75Q  1
  3 Kierra Brown               8 DoRight                  14.85Q  6
  4 Takerra Waters             9 AZ Cheetahs              15.06Q  4
  5 Imani Adams                9 AZ Cheetahs              15.13Q  2
  6 Taira Miles                9 Rising Sun               15.59Q  3
  7 India Broom                8 AZ Cheetahs              15.03q  5
  8 Acajai Hunter              9 Bobcats                  15.78q  1
  9 Cierra Reeves              9 AZ Elite                 15.85q  6
 10 Tiana Cephers              9 T Elite                  15.96   6
 11 Maria Hill                 6 AZ Blaze                 16.13   1
 12 Ericka Fierros             9 AZ Titans                16.18   2
 13 Jessica Finley             8 Northwest Xpress         16.23   1
 14 Sarah Dennard              9 Unattached               16.34   4
 15 Tasia Marshall             7 Mustangs Track C         16.51   5
 16 Bre'anna Griffin           7 AZ Titans                16.67   2
 17 Drianna Mustin             7 Rising Sun               16.69   1
 18 Rees Young                 8 Arizona Flames           16.71   4
 18 Tess Davis                 8 AZ Elite                 16.71   3
 20 Alexis Center              7 DoRight                  16.96   3
 21 Taelor Thompson            7 AZ Cheetahs              17.01   6
 21 BreAnna Laird              9 Unattached               17.01   5
 23 Rebekah Green              6 Northwest Xpress         17.04   4
 24 Jera Richard               8 Arizona Flames           17.26   3
 25 Sterling Williamson        7 Northwest Xpress         17.53   3
 26 Christine Williford        8 Rising Sun               17.55   5
 27 Mahogony Gray              7 Rising Sun               17.88   4
 28 Aliyya Washington          7 Cold Water Expre         18.12   1
 29 Dana Hinrichs              8 AZ Blaze                 18.27   6
 30 MaShaila Kirkland          8 Northwest Xpress         18.39   2
 31 Brielle Sterns             7 Unattached               18.41   5
 32 Marty Welton               7 Northwest Xpress         18.70   6
 33 Avery Strachan             6 Pops                     19.36   4
 34 Desiree Gould              9 Arizona Flames           20.55   3
 35 Ayriana Moore              5 Rising Sun               21.35   2
 36 Kenzington Pratt           8 Rising Sun               22.58   3
 37 Yesenza Ramirez            6 Cold Water Expre         25.17   5
 38 Susan Curtis-Fernandez     4 Cold Water Expre         26.65   6
 -- Siera Logson               7 Northwest Xpress            NT   1
 -- Tateyana Edmond            9 AZ Titans                   NT   1

Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tope Williams              9 AZ Cheetahs              14.62
  2 Kierra Brown               8 DoRight                  14.69
  3 Takerra Waters             9 AZ Cheetahs              14.74
  4 Darreyl Woodson            9 Northwest Xpress         14.95
  5 Imani Adams                9 AZ Cheetahs              15.19
  6 India Broom                8 AZ Cheetahs              15.27
  7 Acajai Hunter              9 Bobcats                  15.41
  8 Taira Miles                9 Rising Sun               15.58

Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jasmyne Graham             8 DoRight                  30.09Q  6
  2 Darreyl Woodson            9 Northwest Xpress         30.60Q  5
  3 Savannah Bowen             9 Rising Sun               31.32Q  1
  4 Tope Williams              9 AZ Cheetahs              31.57Q  4
  5 Taira Miles                9 Rising Sun               32.60Q  3
  6 Kennedy Broom              8 AZ Cheetahs              34.03Q  2
  7 Acajai Hunter              9 Bobcats                  32.70q  3
  8 Cierra Reeves              9 AZ Elite                 33.06q  4
  9 Ahsley Frerking            9 Unattached               33.10q  6
 11 Tateyana Edmond            9 AZ Titans                33.95   4
 12 Hannah Perkins             9 AZ Blaze                 34.14   5
 13 Grace Cannell              7 AZ Blaze                 34.18   4
 14 Drianna Mustin             7 Rising Sun               34.75   2
 15 Ericka Fierros             9 AZ Titans                34.81   6
 16 Kennedy Kurtz              9 T Elite                  34.88   1
 17 BreAnna Laird              9 Unattached               35.04   3
 18 Tess Davis                 8 AZ Elite                 35.15   5
 19 Yesenza Ramirez            6 Cold Water Expre         35.20   3
 20 Tasia Marshall             7 Mustangs Track C         35.28   1
 21 Tara Wilson                9 AZ Cheetahs              35.92   4
 22 Anaysa Cortez              9 Rising Sun               35.98   6
 23 Christine Williford        8 Rising Sun               36.12   3
 24 Sterling Williamson        7 Northwest Xpress         36.68   1
 25 Jalissa Smith              8 Arizona Flames           36.70   3
 25 Kaija Bramwell             8 Arizona Flames           36.70   5
 27 Rebekah Green              6 Northwest Xpress         36.75   5
 28 Rees Young                 8 Arizona Flames           37.01   2
 29 Dana Hinrichs              8 AZ Blaze                 37.44   1
 30 Sloan Decker               7 Northwest Xpress         38.35   3
 31 Jera Richard               8 Arizona Flames           38.42   2
 32 Trinity Alicea             9 Mustangs Track C         38.69   2
 33 Brielle Sterns             7 Unattached               39.29   1
 34 MaShaila Kirkland          8 Northwest Xpress         39.52   6
 35 Imani Harvey               7 T Elite                  39.61   2
 36 Madison Garcia             9 Casa Grande              39.73   2
 37 Marty Welton               7 Northwest Xpress         40.39   2
 38 Aliyya Washington          7 Cold Water Expre         41.45   4
 39 Ayriana Moore              5 Rising Sun               44.85   5
 40 Maria Hill                 6 AZ Blaze                 45.67   4
 41 Indya Pascascio            9 Rising Sun               55.50   3
 42 Susan Curtis-Fernandez     4 Cold Water Expre         58.32   6

Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jasmyne Graham             8 DoRight                  29.81
  2 Tope Williams              9 AZ Cheetahs              30.24
  3 Darreyl Woodson            9 Northwest Xpress         30.63
  4 Savannah Bowen             9 Rising Sun               31.42
  5 Acajai Hunter              9 Bobcats                  31.92
  6 Ahsley Frerking            9 Unattached               32.63
  7 Taira Miles                9 Rising Sun               32.77
  8 Kennedy Broom              8 AZ Cheetahs              33.45

Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmyne Graham             8 DoRight                1:08.47   3
  2 Kianna Hardwick            9 Rising Sun             1:11.48   3
  3 Tori Kruger                9 Northwest Xpress       1:13.07   3
  4 Kierra Brown               8 DoRight                1:15.32   3
  5 Ahsley Frerking            9 Unattached             1:15.40   3
  6 Mary Strong                8 Arizona Flames         1:15.64   2
  7 Cierra Reeves              9 AZ Elite               1:15.80   3
  8 Kennedy Kurtz              9 T Elite                1:17.92   3
  9 Rachel Meyer               9 T Elite                1:18.87   1
 10 Jalissa Smith              8 Arizona Flames         1:21.82   2
 11 BreAnna Laird              9 Unattached             1:21.88   1
 12 Hannah Perkins             9 AZ Blaze               1:22.38   2
 13 Kyla Golston               7 Rising Sun             1:22.41   2
 14 Tess Davis                 8 AZ Elite               1:22.83   3
 15 Amy West                   9 Arizona Flames         1:24.09   1
 16 Takerra Waters             9 AZ Cheetahs            1:24.52   3
 17 Anaysa Cortez              9 Rising Sun             1:25.04   1
 18 Sapphire Dowhan            9 Unattached             1:29.71   1
 19 Kendall Williams           7 Arizona Flames         1:33.05   1

Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taleisha Thompson          9 DoRight                2:56.20
  2 Cherokee Davis             9 Eternal Flame          2:58.63
  3 Jessica Williams           9 Arizona Flames         3:00.52
  4 Savannah Gaffney           9 Bobcats                3:00.76
  5 Kierra Brown               8 DoRight                3:19.55

Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mary Strong                8 Arizona Flames         6:00.47
  2 Jessica Williams           9 Arizona Flames         6:08.30
  3 Brianna Loughram           9 Tcm Rez Runners        6:17.82
  4 Savannah Gaffney           9 Bobcats                6:20.48

Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor McIntyre            9 AZ Titans             10:16.75
  2 Amara Cato                 8 AZ Cheetahs           11:54.93
  3 Sapphire Dowhan            9 Unattached            12:04.98

Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Paul Lucas                 8 DoRight                  14.03Q  4
  2 Deantae Fuller             9 AZ Titans                14.08Q  1
  3 Malcolm Thomas             8 AZ Titans                14.39Q  5
  4 Kory Wilson                8 Northwest Xpress         14.43Q  2
  5 Anthony Wynn               9 AZ Panthers,Phoenix      14.67Q  6
  6 Lawrence Wallace           8 AZ Titans                14.88Q  3
  7 Mitchell Freedman Jr       8 Mustangs Track C         14.86q  5
  8 Vic Conyer                 8 Rising Sun               15.12q  3
  9 Elijah Brown               7 Pops                     15.15q  4
 10 Tevin Mayfield             9 AZ Cheetahs,Chandle      15.16   4
 11 Travis Titsworth           8 Rising Sun               15.26   2
 12 Devon Morey                9 T Elite                  15.30   6
 13 Kendrick Felix             8 Mustangs Track C         15.42   4
 14 Jeff Robertson             9 Northwest Xpress         15.43   4
 15 Daniel Mobley              8 AZ Blaze                 15.46   4
 16 Alonzo Alexander           8 AZ Panthers              15.49   1
 17 Ar;yan Rojas               9 Rising Sun               15.69   1
 18 Reece LaFaye               9 T Elite                  15.84   3
 19 Jarius Moore               9 Rising Sun               15.87   5
 20 Kevin Goudeau              9 Mustangs Track C         16.05   1
 21 Darryl Roberson            7 AZ Cheetahs              16.13   6
 22 Jahi Hurts                 7 AZ Cheetahs              16.16   5
 22 Denzel McIver              8 AZ Titans                16.16   1
 24 Kirby Wilson               7 Northwest Xpress         16.38   2
 25 Travis Moore               6 Pops                     16.60   3
 26 Colin Erickson             8 Arizona Flames           16.65   4
 27 Andonis Battle            10 AZ Elite                 16.80   5
 28 Bilal Muhammand            8 Cold Water Expre         17.02   6
 29 Tetwan Dennis              8 AZ Elite                 17.09   6
 30 Teauntae Nash              8 T Elite                  17.12   3
 31 Jordan Chrite              7 Pops                     17.13   2
 32 Nikaeus Mercer             9 DoRight                  17.36   3
 32 Waun Washington            9 AZ Cheetahs              17.36   5
 34 Aaron Norman               8 Mustangs Track C         17.57   2
 35 Kleenan Goffney            7 Pops                     17.86   2
 36 Tavarus Chastain-Pearson   6 DoRight                  17.93   3
 37 Troy Marrietta             7 Rising Sun               18.18   1
 38 Jabari Bartee              7 Arizona Flames           18.23   1
 39 Isaiah Moehring            6 Northwest Xpress         18.77   3
 40 Jaden Hale                 6 Pops                     18.80   1
 41 Sean Driskill              9 T Elite                  18.90   2
 42 Madrid Rand                8 Rising Sun               19.16   4
 43 Eric Harriston             9 AZ Cheetahs              19.22   6
 44 Christopher Flores         5 Northwest Xpress         19.23   6
 45 Mason Curtis-Fernandez     8 Cold Water Expre         22.60   2
 46 Ken Pratt                  7 Rising Sun               23.80   6
 47 Seth Michaels              7 Pops                     25.75   5

Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Deantae Fuller             9 AZ Titans                13.84
  2 Paul Lucas                 8 DoRight                  13.89
  3 Malcolm Thomas             8 AZ Titans                14.33
  4 Kory Wilson                8 Northwest Xpress         14.58
  5 Anthony Wynn               9 AZ Panthers,Phoenix      14.68
  6 Lawrence Wallace           8 AZ Titans                15.18
  7 Tavarus Chastain-Pearson   6 DoRight                  15.24
  8 Mitchell Freedman Jr       8 Mustangs Track C         15.45

Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Paul Lucas                 8 DoRight                  29.02Q  4
  2 Deantae Fuller             9 AZ Titans                30.19Q  5
  3 Muhammad Oliver            9 AZ Panthers              30.71Q  3
  4 Kory Wilson                8 Northwest Xpress         30.87Q  2
  5 Malcolm Thomas             8 AZ Titans                31.24Q  1
  6 Luke Rubenzer              9 AZ Elite                 30.60q  4
  7 Lawrence Wallace           8 AZ Titans                31.16q  5
  8 Bryce Perkins              9 AZ Cheetahs              31.52q  5
  9 Alonzo Alexander           8 AZ Panthers              31.60q  2
 10 Dakota Miller              8 Unattached               31.85   3
 11 Devon Morey                9 T Elite                  32.02   5
 12 Colin Erickson             8 Arizona Flames           32.38   4
 12 Isaiah Cooper              9 AZ Panthers              32.38   4
 14 Aarin Hawkins              7 Mustangs Track C         32.73   3
 15 Larry Norman Jr            9 AZ Titans                32.76   1
 16 Reece LaFaye               9 T Elite                  33.45   1
 17 Jalen Johnson              8 AZ Panthers              34.00   1
 18 Kevin Goudeau              9 Mustangs Track C         34.12   1
 19 Darryl Roberson            7 AZ Cheetahs              34.18   3
 20 Jahi Hurts                 7 AZ Cheetahs              34.30   3
 21 Rico Tipton Jr             8 Arizona Flames           34.79   2
 22 Eric Harriston             9 AZ Cheetahs              34.88   5
 23 Kendrick Felix             8 Mustangs Track C         34.90   4
 24 Collin Benson              7 AZ Titans                34.98   5
 25 Thomas Graham Jr           6 DoRight                  35.38   2
 26 Kirby Wilson               7 Northwest Xpress         36.44   1
 27 Teauntae Nash              8 T Elite                  36.65   4
 28 Hunter Lawliss             7 Northwest Xpress         37.56   5
 29 Jabari Bartee              7 Arizona Flames           39.23   4
 30 Jordan Chrite              7 Pops                     39.39   2
 31 Troy Marrietta             7 Rising Sun               40.23   4
 32 Jaden Hale                 6 Pops                     40.34   2
 33 Daniel Mobley              8 AZ Blaze                 41.54   1
 34 Seth Michaels              7 Pops                     53.13   5

Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                 8 DoRight                  28.39
  2 Muhammad Oliver            9 AZ Panthers              29.27
  3 Deantae Fuller             9 AZ Titans                29.81
  4 Luke Rubenzer              9 AZ Elite                 30.16
  5 Kory Wilson                8 Northwest Xpress         30.27
  6 Malcolm Thomas             8 AZ Titans                30.59
  7 Bryce Perkins              9 AZ Cheetahs              30.87
  8 Lawrence Wallace           8 AZ Titans                30.90
  9 Alonzo Alexander           8 AZ Panthers              31.28

Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Muhammad Oliver            9 AZ Panthers            1:04.19   2
  2 Luke Rubenzer              9 AZ Elite               1:06.63   2
  3 Isaiah Cooper              9 AZ Panthers            1:12.21   1
  4 Dakota Miller              8 Unattached             1:12.49   1
  5 Cedric Haskins             8 AZ Titans              1:12.73   2
  6 Israel Simpson             9 AZ Cheetahs            1:12.91   2
  7 Christopher Cofield        8 Mustangs Track C       1:14.31   2
  8 Jamaree Johnson            9 DoRight                1:15.13   1
  9 Aarin Hawkins              7 Mustangs Track C       1:15.32   1
 10 Collin Benson              7 AZ Titans              1:21.01   2
 11 Tetwan Dennis              8 AZ Elite               1:31.17   1

Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tristin Decker             9 Northwest Xpress       2:40.48
  2 Brooks Cannell             9 AZ Blaze               2:43.42
  3 Brandon Dorr               9 T Elite                2:45.79
  4 Isaiah Cooper              9 AZ Panthers            3:00.50
  5 Mufasa Cavazos             9 Cold Water Expre       3:03.28
  6 Fredrick Hawkins           8 DoRight                3:04.79
  7 Collin Benson              7 AZ Titans              3:06.68
  8 Hunter Lawliss             7 Northwest Xpress       3:08.50
  9 Donovan McGinley-Coleman   9 Northwest Xpress       3:09.53
 10 Jacob Bobian               8 Mustangs Track C       3:11.13
 11 Justin Fell                8 Mustangs Track C       3:13.36
 12 Stormey Seliquini          8 AZ Blaze               3:27.77
 13 Isaiah Hernandez           8 AZ Cheetahs            3:35.77

Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tristin Decker             9 Northwest Xpress       5:22.27
  2 Brandon Dorr               9 T Elite                5:25.16
  3 Mufasa Cavazos             9 Cold Water Expre       5:49.22
  4 Jacob Bobian               8 Mustangs Track C       6:07.18
  5 Justin Fell                8 Mustangs Track C       6:13.92
  6 Eddie Loughran             9 Tcm Rez Runners        6:20.13
  7 Stormey Seliquini          8 AZ Blaze               6:29.84

Event 218  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mufasa Cavazos             9 Cold Water Expre      10:41.98
  2 Paul Davis                 9 Unattached            10:51.90

Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                                 58.01   2
     1) India Broom 8                   2) Imani Adams 9
     3) Takerra Waters 9                4) Tope Williams 9
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             1:00.62   2
     1) Kianna Hardwick 9               2) Savannah Bowen 9
     3) Taira Miles 9                   4) Jasmine Rand 7
  3 Northwest Xpress  'A'                               1:01.06   2
     1) Jessica Finley 8                2) Tori Kruger 9
     3) Ciara St Clair 8                4) Darreyl Woodson 9
  4 Arizona Cheetahs  'B'                               1:06.20   1
     1) Taylor Patton 8                 2) Kennedy Broom 8
     3) Tara Wilson 9                   4)
  5 Arizona Rising Sun  'B'                             1:06.33   2
     1) Indya Pascascio 9               2) Kyla Golston 7
     3) Mahogony Gray 7                 4)
  6 Do Right  'A'                                       1:06.46   2
     1)                                 2) Antoinette Ware 8
     3) Ayolion Spruell 7               4) Delilah Lilly 6
  7 Tucson Elite AC  'A'                                1:07.18   1
     1) Tiana Cephers 9                 2) Kennedy Kurtz 9
     3) Imani Harvey 7                  4) Rachel Meyer 9
  8 Arizona Cheetahs  'C'                               1:08.07   1
     1) Kacee Stevenson 7               2) Amara Cato 8
     3) Ciboney Edwards 8               4) Taelor Thompson 7
  9 Northwest Xpress  'B'                               1:08.45   1
     1) Rebekah Green 6                 2) Sloan Decker 7
     3) MaShaila Kirkland 8             4) Sterling Williamson 7
 10 Arizona Titans  'A'                                 1:11.89   1
     1) Bre'anna Griffin 7              2) Tateyana Edmond 9
     3) Taylor McIntyre 9               4) Ericka Fierros 9

Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               5:13.70
     1) India Broom 8                   2) Imani Adams 9
     3) Taylor Patton 8                 4) Kennedy Broom 8
  2 Northwest Xpress  'A'                               5:16.81
     1) Jessica Finley 8                2) Tori Kruger 9
     3) Ciara St Clair 8                4) Tatiana Vasquez 9
  3 Arizona Rising Sun  'A'                             5:18.67
     1)                                 2) Kianna Hardwick 9
     3) Savannah Bowen 9                4) Indya Pascascio 9
  4 Arizona Flames  'A'                                 5:22.37
     1) Jalissa Smith 8                 2) Asha Bramwell 9
     3) Amy West 9                      4) Jessica Williams 9

Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Panthers  'A'                                 57.27
     1) Muhammad Oliver 9               2) Alonzo Alexander 8
     3) Anthony Wynn 9                  4) Jalen Johnson 8
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                 57.42
     1) Wesley Sutton 9                 2) Israel Simpson 9
     3) Tevin Mayfield 9                4) Bryce Perkins 9
  3 Arizona Titans  'A'                                   58.83
     1) Cedric Haskins 8                2) Deantae Fuller 9
     3) Denzel McIver 8                 4) Malcolm Thomas 8
  4 Arizona Cheetahs  'B'                               1:02.96
     1) Jahi Hurts 7                    2) Darryl Roberson 7
     3) Renard Robert 9                 4) Eric Harriston 9
  5 Do Right  'A'                                       1:04.54
     1) Jamaree Johnson 9               2) Thomas Graham Jr 6
     3) Jerome Green 7                  4) Fredrick Hawkins 8
  6 Arizona Rising Sun  'A'                             1:06.24
     1) Vic Conyer 8                    2) Travis Titsworth 8
     3) Jarius Moore 9                  4) Ar;yan Rojas 9
  7 Pops Track Club  'A'                                1:10.50
     1) Elijah Brown 7                  2) Kleenan Goffney 7
     3) Travis Moore 6                  4) Carson Mandic 7

Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               4:52.86
     1) Israel Simpson 9                2)
     3) Bryce Perkins 9                 4) Renard Roberts 9
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             5:04.71
     1) Vic Conyer 8                    2) Travis Titsworth 8
     3) Jarius Moore 9                  4) Ar;yan Rojas 9
  3 Do Right  'A'                                       5:16.75
     1) Jamaree Johnson 9               2) Jerome Green 7
     3) Fredrick Hawkins 8              4) Paul Lucas 8

Event 261  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Asha Bramwell              9 Arizona Flames           1.10m
  2 Acajai Hunter              9 Bobcats                  1.05m
  3 Jene' Price                8 AZ Panthers             J1.05m
  4 Taylor Patton              8 AZ Cheetahs              1.00m
  5 Savannah Gaffney           9 Bobcats                  0.90m
  5 Trinity Alicea             9 Mustangs Track C         0.90m
  5 Jera Richard               8 Arizona Flames           0.90m
 -- Kaija Bramwell             8 Arizona Flames              NH

Event 263  Long Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jasmyne Graham             8 DoRight                  3.74m
  2 Taleisha Thompson          9 DoRight                  3.59m
  3 Asha Bramwell              9 Arizona Flames           3.50m
  4 Sarah Dennard              9 Unattached               3.38m
  5 Cherokee Davis             9 Eternal Flame            3.33m
  6 Taylor McIntyre            9 AZ Titans                3.13m
  7 Tiana Cephers              9 T Elite                  3.10m
  8 Trinity Alicea             9 Mustangs Track C         2.90m
  9 Jene' Price                8 AZ Panthers              2.86m
 10 Ciara St Clair             8 Northwest Xpress         2.77m
 11 Ayolion Spruell            7 DoRight                  2.73m
 12 Mahogony Gray              7 Rising Sun               2.68m
 13 Brielle Sterns             7 Unattached               2.67m
 14 Kayla Bickel               9 Bobcats                  2.65m
 15 Tatiana Vasquez            9 Northwest Xpress         2.59m
 16 Dana Hinrichs              8 AZ Blaze                 2.56m
 17 Emma Nichols               8 Northwest Xpress         2.49m
 18 Delilah Lilly              6 DoRight                  2.25m
 19 Marty Welton               7 Northwest Xpress         2.24m
 20 Imani Harvey               7 T Elite                  2.15m
 21 Savannah Scott             9 Arizona Flames           2.12m
 22 Ayriana Moore              5 Rising Sun               1.65m
 -- Maria Hill                 6 AZ Blaze                  FOUL
 -- Mahogony Jimerson          8 Rising Sun                FOUL
 -- Kenzington Pratt           8 Rising Sun                FOUL
 -- Emilie Thomas              9 Northwest Xpress          FOUL
 -- Siera Logson               7 Northwest Xpress          FOUL
 -- Tasia Marshall             7 Mustangs Track C          FOUL
 -- Avery Strachan             6 Pops                      FOUL

Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taleisha Thompson          9 DoRight                  6.75m
  2 Jene' Price                8 AZ Panthers              4.77m
  3 Amara Cato                 8 AZ Cheetahs              4.62m
  4 Madison Garcia             9 Casa Grande              4.08m
  5 Desiree Gould              9 Arizona Flames           3.58m
  6 Ressa Johnson              9 Tonto                    3.43m
  7 Kayla Bickel               9 Bobcats                  3.38m
  8 Avery Strachan             6 Pops                     2.83m

Event 267  Javelin Throw (Mini) Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sapphire Dowhan            9 Unattached              13.34m
  2 Emma Nichols               8 Northwest Xpress        12.09m
  3 Kendall Williams           7 Arizona Flames          11.53m
  4 Savannah Scott             9 Arizona Flames           9.15m
  5 Rees Young                 8 Arizona Flames           9.10m
  6 Kayla Bickel               9 Bobcats                  8.50m
  7 Desiree Gould              9 Arizona Flames           6.00m

Event 271  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 James Turner               9 Casa Grande              1.43m
  2 Wesley Sutton              9 AZ Cheetahs              1.30m
  3 Rico Tipton Jr             8 Arizona Flames           1.15m
  4 Austin Walashek            9 AZ Puma                 J1.15m
  5 Renard Roberts             9 AZ Cheetahs              1.10m
  5 Reece LaFaye               9 T Elite                  1.10m

Event 273  Long Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Malcolm Thomas             8 AZ Titans                4.19m
  2 Wesley Sutton              9 AZ Cheetahs              4.15m
  3 Anthony Wynn               9 AZ Panthers,Phoenix      4.14m
  4 James Turner               9 Casa Grande              4.13m
  5 Tevin Mayfield             9 AZ Cheetahs,Chandle      3.87m
  6 Jalen Johnson              8 AZ Panthers              3.71m
  7 Dakota Miller              8 Unattached               3.69m
  8 Colin Erickson             8 Arizona Flames           3.63m
  9 Cedric Haskins             8 AZ Titans                3.48m
 10 Mitchell Freedman Jr       8 Mustangs Track C         3.44m
 11 Christopher Cofield        8 Mustangs Track C         3.38m
 12 Jeff Robertson             9 Northwest Xpress         3.35m
 13 Kevin Goudeau              9 Mustangs Track C         3.34m
 14 Paul Davis                 9 Unattached               3.29m
 15 Rico Tipton Jr             8 Arizona Flames           3.25m
 16 Brenton Pohlman            7 Bobcats                  3.05m
 16 Aaron Norman               8 Mustangs Track C         3.05m
 18 Joshua Bickle              9 Bobcats                  3.04m
 19 Kendrick Felix             8 Mustangs Track C         3.03m
 20 Andonis Battle            10 AZ Elite                 2.99m
 21 Thomas Graham Jr           6 DoRight                  2.96m
 21 Samuel Moehring            8 Northwest Xpress         2.96m
 23 Travis Moore               6 Pops                     2.90m
 24 Jaden Hale                 6 Pops                     2.89m
 25 Jordan Chrite              7 Pops                     2.82m
 26 Jabari Bartee              7 Arizona Flames           2.78m
 27 Madrid Rand                8 Rising Sun               2.65m
 28 Cedric Jacobs-Jones        8 Bobcats                  2.61m
 29 Troy Marrietta             7 Rising Sun               2.45m
 30 Kleenan Goffney            7 Pops                     2.37m
 31 Seth Michaels              7 Pops                     2.30m
 32 Sean Driskill              9 T Elite                  2.27m
 33 Daniel Mobley              8 AZ Blaze                 2.16m
 34 Christopher Flores         5 Northwest Xpress         1.90m
 -- Tavarus Chastain-Pearson   6 DoRight                   FOUL

Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nikaeus Mercer             9 DoRight                  8.53m
  2 James Turner               9 Casa Grande              8.09m
  3 Hunter Doka                9 Tonto                    7.88m
  4 Cedric Jacobs-Jones        8 Bobcats                  7.58m
  5 Austin Walashek            9 AZ Puma                  6.79m
  6 Wesley Loughran            9 Tcm Rez Runners          6.43m
  7 Brenton Pohlman            7 Bobcats                  5.75m
  8 Joshua Bickle              9 Bobcats                  5.26m
  9 Andre Elmore II            7 DoRight                  5.05m
 10 William Dowlearn           7 Mustangs Track C         4.47m
 11 Uriel Cedillo              6 Cold Water Expre         4.23m
 12 Juan Ramirez               9 Cold Water Expre         3.69m

Event 277  Javelin Throw (Mini) Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kory Wilson                8 Northwest Xpress        29.18m
  2 Paul Davis                 9 Unattached              28.44m
  3 Cedric Jacobs-Jones        8 Bobcats                 27.67m
  4 Austin Walashek            9 AZ Puma                 26.82m
  5 Mitchell Freedman Jr       8 Mustangs Track C        25.71m
  6 Joshua Bickle              9 Bobcats                 23.34m
  7 Aaron Ramirez              9 Unattached              22.73m
  8 Christopher Cofield        8 Mustangs Track C        21.95m
  9 Wesley Loughran            9 Tcm Rez Runners         20.58m
 10 Jacob Bobian               8 Mustangs Track C        16.06m
 11 Samuel Moehring            8 Northwest Xpress        15.56m
 12 Brenton Pohlman            7 Bobcats                 15.09m
 13 Donovan McGinley-Coleman   9 Northwest Xpress        15.06m
 14 Stormey Seliquini          8 AZ Blaze                13.75m
 15 Uriel Cedillo              6 Cold Water Expre        12.50m
 16 Andre Elmore II            7 DoRight                 11.27m
 17 Juan Ramirez               9 Cold Water Expre        10.99m
 18 Justin Fell                8 Mustangs Track C         9.48m
 -- Nikaeus Mercer             9 DoRight                   FOUL

Event 281  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Asha Bramwell              9 Arizona Flames             823
  2 Takerra Waters             9 AZ Cheetahs                747
  3 Acajai Hunter              9 Bobcats                    653
  4 Savannah Gaffney           9 Bobcats                    474
  5 Jene' Price                8 AZ Panthers                467
  6 Jalissa Smith              8 Arizona Flames             357
  7 Trinity Alicea             9 Mustangs Track C           350
  8 Kaija Bramwell             8 Arizona Flames             302
  9 Sapphire Dowhan            9 Unattached                 250

Event 291  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Muhammad Oliver            9 AZ Panthers                709
  2 Christopher Cofield        8 Mustangs Track C           432
  3 Austin Walashek            9 AZ Puma                    413
  4 Mitchell Freedman Jr       8 Mustangs Track C           361
  5 Alonzo Alexander           8 AZ Panthers                336
  6 Kendrick Felix             8 Mustangs Track C           220
  7 Jacob Bobian               8 Mustangs Track C           152

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jaszmyne Smith            11 Rising Sun               13.22Q  3
  2 Taylor Primous            11 DoRight,Phoennix, A      13.58Q  2
  3 Brianna Rodriquez         11 T Elite                  13.66Q  1
  4 Treniese Sylve            11 AZ Panthers,Phoenix      14.10Q  1
  5 Shannon Jackson           10 DoRight                  14.15Q  2
  6 Justice Cox               11 Unattached               14.30Q  3
  7 Mecca Muhammand           11 Cold Water Expre         14.47q  1
  8 Ke'yanna Griffin          10 AZ Titans                14.76q  3
  9 Pashion Thomas            11 Cold Water Expre         14.81q  3
 10 Jaquada Adams             10 Rising Sun               14.86   2
 11 Lilly Hahon               10 Cold Water Expre         14.95   1
 12 Savannah Meador           10 DoRight,Glendale, A      15.03   2
 13 Yashira Vargas            11 Rising Sun               15.10   3
 14 Alexandria Stedman        11 Northwest Xpress         15.73   1
 15 Asia Logsdon              10 Northwest Xpress         16.76   2
 16 Makayla Scott             11 Arizona Flames           16.98   3
 17 Jocelyn Stewart           11 AZ Puma                  20.20   3

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jaszmyne Smith            11 Rising Sun               13.09
  2 Taylor Primous            11 DoRight,Phoennix, A      13.68
  3 Brianna Rodriquez         11 T Elite                  13.86
  4 Treniese Sylve            11 AZ Panthers,Phoenix      14.12
  5 Shannon Jackson           10 DoRight                  14.39
  6 Justice Cox               11 Unattached               14.53
  7 Mecca Muhammand           11 Cold Water Expre         14.58
  8 Ke'yanna Griffin          10 AZ Titans                14.90
  9 Pashion Thomas            11 Cold Water Expre         15.25

Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jasmin Pratt              11 Rising Sun,Phoenix,      27.20Q  3
  2 Joyelle Dancy             11 AZ Panthers,Peoria,      28.61Q  2
  3 Delana Moore              11 Rising Sun               28.71Q  1
  4 Jaide Stepter             11 Pops                     29.08Q  3
  5 Mecca Muhammand           11 Cold Water Expre         29.81Q  1
  6 Taylor Primous            11 DoRight,Phoennix, A      30.13Q  2
  7 Ke'yanna Griffin          10 AZ Titans                30.04q  1
  8 Shannon Jackson           10 DoRight                  30.24q  1
  9 Andrea Carranza           10 T Elite                  30.41q  1
 10 Jaquada Adams             10 Rising Sun               30.47   2
 11 Cheyenne Thompson         10 AZ Cheetahs              30.60   3
 12 Justice Cox               11 Unattached               30.65   1
 13 Sarah Strong              10 Arizona Flames           31.11   2
 14 Yashira Vargas            11 Rising Sun               31.54   1
 15 Savannah Meador           10 DoRight,Glendale, A      31.56   3
 16 Aaliyah Norman            11 AZ Titans                31.84   3
 17 Alyassa Thompson          11 T Elite                  32.01   2
 18 Lilly Hahon               10 Cold Water Expre         32.39   3
 19 Devin Hoston              10 AZ Cheetahs              32.44   2
 20 Sheyenne Davis            10 Unattached               32.75   2
 21 Pashion Thomas            11 Cold Water Expre         32.89   1
 22 Rylie Dickerson           10 AZ Elite                 33.51   1
 23 Imari Campbell-Harrell    11 Cold Water Expre         33.68   3
 24 Jocelyn Stewart           11 AZ Puma                  44.01   3

Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jasmin Pratt              11 Rising Sun,Phoenix,      27.14
  2 Delana Moore              11 Rising Sun               27.95
  3 Joyelle Dancy             11 AZ Panthers,Peoria,      28.17
  4 Taylor Primous            11 DoRight,Phoennix, A      28.96
  5 Jaide Stepter             11 Pops                     29.20
  6 Mecca Muhammand           11 Cold Water Expre         29.65
  7 Shannon Jackson           10 DoRight                  30.00
  8 Ke'yanna Griffin          10 AZ Titans                30.39
  9 Andrea Carranza           10 T Elite                  30.64

Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmine Wilson            11 Rising Sun             1:02.41   3
  2 Jade Dean                 11 DoRight,Phoenix, AZ    1:03.49   3
  3 Delana Moore              11 Rising Sun             1:07.24   1
  4 Jaide Stepter             11 Pops                   1:07.63   3
  5 Olivia Villasenor         11 AZ Panthers            1:07.66   2
  6 Abby Moskowitz            11 Bobcats                1:07.97   3
  7 Sarah Strong              10 Arizona Flames         1:09.49   2
  8 Canada Smith              11 AZ Panthers            1:09.94   3
  9 Andrea Carranza           10 T Elite                1:11.21   3
 10 Taylor Primous            11 DoRight,Phoennix, A    1:12.37   2
 11 Alyassa Thompson          11 T Elite                1:13.17   3
 12 Lilly Hahon               10 Cold Water Expre       1:13.23   1
 13 Krisa Duff                11 Bobcats                1:13.68   1
 14 Jantzen Hale              10 Pops                   1:14.10   2
 15 Justice Cox               11 Unattached             1:14.13   2
 16 Rylie Dickerson           10 AZ Elite               1:16.38   1
 17 Alexandria Stedman        11 Northwest Xpress       1:17.18   2
 17 Renee Dyson               10 Bobcats                1:17.18   2
 19 Yashira Vargas            11 Rising Sun             1:18.47   3
 20 Imari Campbell-Harrell    11 Cold Water Expre       1:19.47   2
 21 Aaliyah Norman            11 AZ Titans              1:21.30   1
 22 Carisa Saenz-Seberino     11 Pops                   1:21.94   2
 23 Asia Logsdon              10 Northwest Xpress       1:23.39   1

Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Pinkney            11 Rising Sun,Phoenix,    2:27.75
  2 Brittany Jones            11 Pops                   2:29.34
  3 Jade Dean                 11 DoRight,Phoenix, AZ    2:35.27
  4 Dominique Jackson         11 AZ Cheetahs            2:42.14
  5 Krisa Duff                11 Bobcats                2:48.69
  6 McKenna Gaffney           11 Bobcats                2:49.87
  7 Chelsey Luker             11 T Elite                2:57.05
  8 Julianna Vanderhout       10 AZ Blaze               3:10.58
  9 Olivia Branccti           11 AZ Elite               3:17.11

Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jade Dean                 11 DoRight,Phoenix, AZ    5:33.46
  2 Cassidy Kammerman         10 Arizona Flames         5:38.74
  3 Chelsey Luker             11 T Elite                5:40.55
  4 Olivia Branccti           11 AZ Elite               6:12.73
  5 Julianna Vanderhout       10 AZ Blaze               6:27.12

Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cassidy Kammerman         10 Arizona Flames        13:09.96
  2 Julianna Vanderhout       10 AZ Blaze              13:41.27

Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Emma Power                11 Northwest Xpress      10:14.36

Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Devon Allen               11 Rising Sun               13.15Q  1
  2 Devontay Titsworth        11 Rising Sun               13.25Q  2
  3 Quintin Kime              11 AZ Puma                  13.29Q  4
  4 De'Andre Williams         11 AZ Titans                13.40Q  3
  5 Nathan Simpson            10 Rising Sun               13.28q  1
  6 Tajae White               11 AZ Cheetahs              13.39q  2
  6 Ryan Pierce               11 Rising Sun               13.39q  4
  8 Cameron Twiggs            11 Northwest Xpress         13.76q  4
  9 Marcus Beaver             11 AZ Cheetahs              13.81q  3
 10 Robert Relf               10 DoRight                  13.83   3
 11 James Brown               11 Rising Sun               13.88   4
 12 Orlando Coleman           10 Mustangs Track C         14.14   1
 13 Paul Perkins              11 AZ Cheetahs              14.34   2
 14 Travon Richardson         11 DoRight                  14.54   1
 15 Toure Marshall            10 Mustangs Track C         14.69   1
 16 Dallas Harrington         10 Mustangs Track C         14.71   3
 17 Stockton Davis            11 T Elite                  14.82   1
 18 Thomas McGrueder          10 Arizona Flames           14.92   1
 19 Cole Luke                 10 AZ Cheetahs              14.93   4
 20 Marcus Haskins            10 AZ Titans                15.37   2
 21 Chandler Heffley          10 Unattached               15.40   2
 22 Michael Poirer-Shelton    11 Arizona Flames           15.49   3
 23 Kareem Foster             11 Cold Water Expre         15.97   3
 24 Marcus Magdaleno          10 Northwest Xpress         16.57   4

Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Devon Allen               11 Rising Sun               13.20
  2 Ryan Pierce               11 Rising Sun               13.38
  3 Quintin Kime              11 AZ Puma                  13.42
  4 Devontay Titsworth        11 Rising Sun               13.44
  5 Tajae White               11 AZ Cheetahs              13.56
  5 Nathan Simpson            10 Rising Sun               13.56
  7 De'Andre Williams         11 AZ Titans                13.64
  8 Marcus Beaver             11 AZ Cheetahs              13.84
  9 Cameron Twiggs            11 Northwest Xpress         13.90

Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Giovinni Pascascio        11 Rising Sun               27.37Q  3
  2 Javon Williams            11 AZ Cheetahs,Chandle      27.50Q  2
  3 Devontay Titsworth        11 Rising Sun               27.59Q  1
  4 Robert Relf               10 DoRight                  29.34Q  4
  5 De'Andre Williams         11 AZ Titans                28.22q  2
  6 Quintin Kime              11 AZ Puma                  28.41q  1
  7 Cole Sterns               10 Unattached               29.03q  3
  8 James Brown               11 Rising Sun               29.33q  2
  9 Neil Kimberlien           11 Unattached               29.93q  4
 10 Orlando Coleman           10 Mustangs Track C         29.96   3
 11 Jonathan Vale             11 AZ Elite                 30.15   2
 12 Draze Lawless             11 Northwest Xpress         30.27   1
 13 Charence Clark            11 AZ Elite                 30.45   4
 14 Levi Wallace              10 AZ Titans                30.90   1
 15 Travon Richardson         11 DoRight                  30.91   3
 16 Stockton Davis            11 T Elite                  30.95   3
 17 Marche Dennard            11 Unattached               31.07   1
 18 Toure Marshall            10 Mustangs Track C         31.23   4
 19 Marcus Haskins            10 AZ Titans                31.45   2
 20 Daniel Ruzi               10 Bobcats                  31.60   2
 21 Dalvin Richardson         11 Mustangs Track C         31.88   4
 22 Thomas McGrueder          10 Arizona Flames           32.22   1
 23 Greg Craig                10 Mustangs Track C         32.35   1
 24 Joseph Cortez             10 Rising Sun               32.93   1
 25 Kareem Foster             11 Cold Water Expre         33.47   3
 26 Marcus Magdaleno          10 Northwest Xpress         35.23   4

Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Javon Williams            11 AZ Cheetahs,Chandle      27.06
  2 Devontay Titsworth        11 Rising Sun               27.21
  3 Giovinni Pascascio        11 Rising Sun               27.30
  4 De'Andre Williams         11 AZ Titans                27.96
  5 Quintin Kime              11 AZ Puma                  28.27
  6 Robert Relf               10 DoRight                  28.90
  7 Cole Sterns               10 Unattached               29.74
  8 Neil Kimberlien           11 Unattached               29.86

Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Javon Williams            11 AZ Cheetahs,Chandle    1:03.21   2
  2 Braxton Nickerson         10 DoRight                1:03.95   2
  3 Chad Williford            10 Rising Sun             1:04.02   2
  4 Jeffrey Yazzie            11 T Elite                1:05.59   2
  5 Tony Dean                 11 DoRight,Phoenix, AZ    1:07.93   2
  6 Jonathan Vale             11 AZ Elite               1:09.07   2
  7 Cole Sterns               10 Unattached             1:09.68   1
  8 Levi Wallace              10 AZ Titans              1:10.85   1
  9 Joseph Cortez             10 Rising Sun             1:13.33   2
 10 Marcus Haskins            10 AZ Titans              1:14.17   1
 11 Charence Clark            11 AZ Elite               1:15.50   1

Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ryan Silva                10 T Elite                2:24.86
  2 Chad Williford            10 Rising Sun             2:25.94
  3 Nate Phillips             10 AZ Cheetahs            2:27.78
  4 Jorge Aragon-Sierra       11 Arizona Flames         2:34.73
  5 Tony Dean                 11 DoRight,Phoenix, AZ    2:42.44
  6 John Batchman             11 Mustangs Track C       2:48.56
  7 Austin Christianson       10 AZ Heat                2:48.87
  8 Alex Armbrus              11 Northwest Xpress       2:49.68
  9 Andrew West               11 Arizona Flames         2:50.86
 10 Ryan Branccti             11 AZ Elite               2:52.69

Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Clinton Hodge             11 DoRight                5:12.97
  2 Justin Westbrook          10 Arizona Flames         5:20.85
  3 Jordan Hellebuyck         10 Unattached             5:20.91
  4 Andrew West               11 Arizona Flames         5:28.49
  5 John Batchman             11 Mustangs Track C       5:37.25
  6 Ryan Sullivan             10 AZ Blaze               5:41.07
  7 Ryan Branccti             11 AZ Elite               5:49.08
  8 Austin Christianson       10 AZ Heat                5:50.45
  9 Justin Holbrok            10 AZ Cheetahs            5:54.25
 10 Terrance Gooden           10 Pops                   6:02.12
 11 Alex Armbrus              11 Northwest Xpress       6:03.96

Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jordan Hellebuyck         10 Unattached            11:08.01
  2 Ryan Sullivan             10 AZ Blaze              11:43.41
  3 Justin Westbrook          10 Arizona Flames        12:08.27
  4 Wally Hensley             10 AZ Blaze              12:19.34
  5 Justin Holbrok            10 AZ Cheetahs           13:39.22

Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Justin Holbrok            10 AZ Cheetahs           11:18.50

Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sherrelle Jordan          10 AZ Cheetahs              13.67
  2 Ashlee Moore              10 Arizona Flames           14.70
  3 Canada Smith              11 AZ Panthers              15.37
  4 Kaliya Johnson            11 AZ Cheetahs              15.89
  5 Jaide Stepter             11 Pops                     16.03
  6 Jessica Gettleman         11 Bobcats                  16.20
  7 Aysia Oliver              11 AZ Panthers              16.94

Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cole Luke                 10 AZ Cheetahs              14.06
  2 Neil Kimberlien           11 Unattached               14.10
  3 Paul Perkins              11 AZ Cheetahs              14.36
  4 Jacob Schaefer            11 AZ Puma                  16.27

Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Rising Sun  'A'                               50.92
     1) Ashley Pinkney 11               2) Jaszmyne Smith 11
     3) Jasmin Pratt 11                 4) Jasmine Wilson 11
  2 Arizona Panthers  'A'                                 54.01
     1) Joyelle Dancy 11                2) Canada Smith 11
     3) Treniese Sylve 11               4) Olivia Villasenor 11
  3 Arizona Cheetahs  'A'                                 56.51
     1) Cheyenne Thompson 10            2) Devin Hoston 10
     3) Dominique Jackson 11            4) Kaliya Johnson 11

Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Rising Sun  'A'                             4:23.61
     1) Ashley Pinkney 11               2) Jaszmyne Smith 11
     3) Jasmin Pratt 11                 4) Jasmine Wilson 11
  2 Phoenix Bobcats  'A'                                4:55.26
     1) Lizabeth Dyson 10               2) McKenna Gaffney 11
     3) Abby Moskowitz 11               4) Renee Dyson 10
  3 Arizona Cheetahs  'A'                               5:08.42
     1) Cheyenne Thompson 10            2) Devin Hoston 10
     3) Dominique Jackson 11            4) Tijaha Waters 10

Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                               11:40.69
     1) Krisa Duff 11                   2) Lizabeth Dyson 10
     3) Jessica Gettleman 11            4) McKenna Gaffney 11

Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Rising Sun  'A'                               51.61
     1) Ryan Pierce 11                  2) Giovinni Pascascio 11
     3) Devontay Titsworth 11           4) Nathan Simpson 10
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                 53.04
     1) Javon Williams 11               2) Nate Phillips 10
     3) Tajae White 11                  4) Marcus Beaver 11
  3 Mustangs Track Club  'A'                              57.43
     1) Dalvin Richardson 11            2) Orlando Coleman 10
     3) Dallas Harrington 10            4) Toure Marshall 10
  4 Northwest Xpress  'A'                               1:00.35
     1)                                 2) Logan Nichols 10
     3) Cameron Twiggs 11               4)

Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Do Right  'A'                                       4:12.09
     1) Braxton Nickerson 10            2) Robert Relf 10
     3) Clinton Hodge 11                4) Deselle Dean 11
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             4:15.72
     1) Giovinni Pascascio 11           2) Devontay Titsworth 11
     3) Nathan Simpson 10               4) Chad Williford 10
  3 Arizona Cheetahs  'A'                               4:26.20
     1) Nate Phillips 10                2) Tajae White 11
     3) Paul Perkins 11                 4) Marcus Beaver 11
  4 Arizona Rising Sun  'B'                             5:00.42
     1) Devon Allen 11                  2)
     3)                                 4) James Brown 11

Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Do Right  'A'                                      10:18.15
     1) Braxton Nickerson 10            2) Clinton Hodge 11
     3) Tony Dean 11                    4) Deselle Dean 11

Event 361  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brittany Jones            11 Pops                     1.40m
  2 Ashlee Moore              10 Arizona Flames           1.35m
  3 Sherrelle Jordan          10 AZ Cheetahs              1.25m
  4 Jade Welton               11 Northwest Xpress        J1.25m
  4 Aysia Oliver              11 AZ Panthers             J1.25m
  5 Carissa Allen             11 Rising Sun              J1.15m
  7 Jazmyn Bartee             10 Arizona Flames           1.10m
  8 Makayla Scott             11 Arizona Flames           0.95m
 -- Brianna Rodriquez         11 T Elite                     NH

Event 363  Long Jump Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Treniese Sylve            11 AZ Panthers,Phoenix      4.66m
  2 Ashlee Moore              10 Arizona Flames           4.40m
  3 Brianna Rodriquez         11 T Elite                  4.37m
  4 Brittany Jones            11 Pops                     4.34m
  5 Kaliya Johnson            11 AZ Cheetahs              4.25m
  6 Shannon Jackson           10 DoRight                  4.23m
  7 Joyelle Dancy             11 AZ Panthers,Peoria,      4.11m
  8 Sheyenne Davis            10 Unattached               3.95m
  9 Ke'yanna Griffin          10 AZ Titans                3.83m
 10 Sherrelle Jordan          10 AZ Cheetahs              3.62m
 11 Carissa Allen             11 Rising Sun               3.59m
 12 Jessica Gettleman         11 Bobcats                  3.45m
 12 Jantzen Hale              10 Pops                     3.45m
 14 Mecca Muhammand           11 Cold Water Expre         3.33m
 15 Carisa Saenz-Seberino     11 Pops                     3.10m
 16 Lydia Tartaglia           11 Mustangs Track C         2.90m
 17 Taylor Dyson              10 Bobcats                  2.82m
 18 Asia Logsdon              10 Northwest Xpress         2.78m
 19 Makayla Scott             11 Arizona Flames           2.73m
 -- Alyassa Thompson          11 T Elite                   FOUL

Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Savannah Meador           10 DoRight,Glendale, A      8.31m
  2 Breshea Pitts             11 Rising Sun               7.76m
  3 Jazmyn Bartee             10 Arizona Flames           6.91m
  4 Aysia Oliver              11 AZ Panthers              6.76m
  5 Kayle Pryor               12 Tonto                    6.36m
  6 Cassie Johnson            10 Tonto                    6.28m
  7 Jantzen Hale              10 Pops                     6.20m
  8 Tijaha Waters             10 AZ Cheetahs              5.76m
  9 Lydia Tartaglia           11 Mustangs Track C         5.75m
 10 Carissa Allen             11 Rising Sun               5.58m

Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Breshea Pitts             11 Rising Sun              18.03m
  2 Clorisa Lamb              11 Cold Water Expre        12.48m
  3 Shaquiniesha Mack         10 Unattached              10.27m
  4 Taylor Dyson              10 Bobcats                  8.89m

Event 367  Javelin Throw (Mini) Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Renee Dyson               10 Bobcats                 25.11m
  2 Sheyenne Davis            10 Unattached              23.33m
  3 Jazmyn Bartee             10 Arizona Flames          21.56m
  4 Taylor Dyson              10 Bobcats                 19.30m
  5 Breshea Pitts             11 Rising Sun              18.95m
  6 Abby Moskowitz            11 Bobcats                 18.61m
  7 Lydia Tartaglia           11 Mustangs Track C        17.91m
  8 Jade Welton               11 Northwest Xpress        17.68m
  9 Lizabeth Dyson            10 Bobcats                 17.16m
 10 Tijaha Waters             10 AZ Cheetahs             13.40m

Event 371  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Travis Colby              11 Unattached               1.45m
  2 Andrew McDonald           11 AZ Puma                  1.35m
  3 Stockton Davis            11 T Elite                  1.30m
  4 Ben Atwell                10 T Elite                 J1.30m
  5 Jeffrey Yazzie            11 T Elite                 J1.30m
  6 Alex Armbrus              11 Northwest Xpress        J1.30m
  7 Austin Dancer             10 Rising Sun               1.25m
  7 Jacob Schaefer            11 AZ Puma                  1.25m
  9 Cole Luke                 10 AZ Cheetahs              1.20m
 10 Daniel Ruzi               10 Bobcats                  1.15m

Event 373  Long Jump Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Quintin Kime              11 AZ Puma                  4.47m
  2 Cole Sterns               10 Unattached               4.44m
  3 Logan Nichols             10 Northwest Xpress         4.25m
  4 Neil Kimberlien           11 Unattached               4.13m
  4 Jeffrey Yazzie            11 T Elite                  4.13m
  6 Draze Lawless             11 Northwest Xpress         3.92m
  7 Marche Dennard            11 Unattached               3.91m
  8 Cameron Twiggs            11 Northwest Xpress         3.89m
  9 Jacob Schaefer            11 AZ Puma                  3.65m
 10 Pierce Butzine            11 Northwest Xpress         3.47m
 11 Ben Atwell                10 T Elite                  3.46m
 12 Chandler Heffley          10 Unattached               3.44m
 13 Michael Poirer-Shelton    11 Arizona Flames           3.43m
 14 Marcus Magdaleno          10 Northwest Xpress         3.08m
 15 Thomas McGrueder          10 Arizona Flames           2.63m

Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamaal Jones              11 Bobcats,Phoenix, AZ     11.84m
  2 Travis Colby              11 Unattached              11.42m
  3 Shawn Collins             11 Unattached              11.00m
  4 Dominic Nappe             10 AZ Cheetahs             10.30m
  5 John Jackson              10 Pops                     9.95m
  6 Mitchell Troup            11 Unattached               8.85m
  7 Austin Dancer             10 Rising Sun               8.66m
  8 Marche Dennard            11 Unattached               8.43m
  9 Albert Medina             11 Unattached               8.21m
 10 Manuel Hawkins            10 Mustangs Track C         7.37m
 11 Jacob Michaels            10 Pops                     6.13m
 12 Neopleonn Marete          11 Rising Sun               5.97m

Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamaal Jones              11 Bobcats,Phoenix, AZ     26.95m
  2 Shawn Collins             11 Unattached              26.85m
  3 Dominic Nappe             10 AZ Cheetahs             21.33m
  4 Albert Medina             11 Unattached              19.14m
  5 Mitchell Troup            11 Unattached              18.67m
  6 John Jackson              10 Pops                    18.38m
  7 Manuel Hawkins            10 Mustangs Track C        17.26m
  8 Jacob Michaels            10 Pops                    13.94m

Event 377  Javelin Throw (Mini) Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamaal Jones              11 Bobcats,Phoenix, AZ     41.14m
  2 Travis Colby              11 Unattached              39.74m
  3 Deselle Dean              11 DoRight,Phoenix, AZ     35.61m
  4 Dominic Nappe             10 AZ Cheetahs             30.82m
  5 John Jackson              10 Pops                    28.81m
  6 Travon Richardson         11 DoRight                 28.06m
  7 Logan Nichols             10 Northwest Xpress        25.10m
  8 Daniel Ruzi               10 Bobcats                 24.42m
  9 Pierce Butzine            11 Northwest Xpress        24.02m
 10 Michael Poirer-Shelton    11 Arizona Flames          23.69m
 11 Austin Christianson       10 AZ Heat                 23.05m
 12 Manuel Hawkins            10 Mustangs Track C        21.39m
 13 Ben Atwell                10 T Elite                 19.22m
 14 Jacob Michaels            10 Pops                    17.19m
 15 Matthew Dwyer             10 T Elite                 14.44m
 16 Neopleonn Marete          11 Rising Sun              11.15m

Event 381  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brittany Jones            11 Pops                      2386
  2 Ashlee Moore              10 Arizona Flames            1964
  3 Abby Moskowitz            11 Bobcats                   1717
  4 Sarah Fakler              11 Bobcats                   1500
  5 Krisa Duff                11 Bobcats                   1451
  6 Aysia Oliver              11 AZ Panthers               1428
  7 McKenna Gaffney           11 Bobcats                   1391
  8 Jessica Gettleman         11 Bobcats                   1291
  9 Carissa Allen             11 Rising Sun                1257

Event 391  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamaal Jones              11 Bobcats,Phoenix, AZ       2256
  2 Justin Westbrook          10 Arizona Flames            1846
  3 Neil Kimberlien           11 Unattached                1693
  4 Cole Sterns               10 Unattached                1576
  5 Austin Dancer             10 Rising Sun                1421
  6 Orlando Coleman           10 Mustangs Track C           972
  7 Sedacy Walden             10 Bobcats                    922
  8 Greg Craig                10 Mustangs Track C           653

Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bryanna Smythe            13 AZ Cheetahs,Chandle      12.70Q  3
  2 Sierra Meador             13 Rising Sun,Glendale      12.78Q  4
  3 Chinequa Lee              13 AZ Cheetahs              12.94Q  2
  4 Tiana Ross                12 T Elite                  13.11Q  1
  5 Alexis Clay               12 AZ Cheetahs,Chandle      13.15Q  3
  6 Steffanie Jordan          13 AZ Cheetahs              13.22Q  1
  7 Shanae Etheridge          13 DoRight,Phoenix, AZ      13.86Q  2
  8 DeAnna Wynn               13 AZ Panthers,Phoenix      14.15Q  4
  9 Khadijah McClain          12 DoRight,Phoenix, AZ      13.21q  3
 10 Jazmine Mays              12 Northwest Xpress         13.67   1
 11 Tarisa Porier-Shelton     12 Arizona Flames           13.86   1
 12 Prasana Polite            13 AZ Cheetahs              14.08   2
 13 Catarina Montez           12 T Elite                  14.21   1
 14 Meshael Tigney            13 T Elite                  14.23   4
 15 Diamin Dean               13 DoRight,Phoenix, AZ      14.37   4
 16 Tiara Alves               13 Mustangs Track C         14.38   2
 17 Salimah Muhammad          12 AZ Cheetahs,Chandle      14.53   2
 18 Damika McWilliams         12 Rising Sun               14.70   3
 19 Ashley Moore              12 Rising Sun               15.05   3
 20 Jasmine Haynes            12 Northwest Xpress         15.70   3
 20 Jessica Biggs             12 AZ Heat                  15.70   3
 22 Charity Fuller            13 AZ Heat                  15.87   2
 23 Sarah Mannetter           13 AZ Heat                  16.36   4
 24 Ebbie Wickstrom           13 AZ Elite                 16.99   2

Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Bryanna Smythe            13 AZ Cheetahs,Chandle      12.58
  2 Sierra Meador             13 Rising Sun,Glendale      12.82
  3 Chinequa Lee              13 AZ Cheetahs              12.91
  4 Alexis Clay               12 AZ Cheetahs,Chandle      13.24
  5 Khadijah McClain          12 DoRight,Phoenix, AZ      13.31
  6 Steffanie Jordan          13 AZ Cheetahs              13.35
  7 Tiana Ross                12 T Elite                  13.41
  8 Shanae Etheridge          13 DoRight,Phoenix, AZ      14.09
  9 DeAnna Wynn               13 AZ Panthers,Phoenix      15.72

Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bryanna Smythe            13 AZ Cheetahs,Chandle      26.22Q  4
  2 Sierra Meador             13 Rising Sun,Glendale      26.36Q  2
  3 Chinequa Lee              13 AZ Cheetahs              27.01Q  1
  4 Steffanie Jordan          13 AZ Cheetahs              27.51Q  3
  5 Tiana Ross                12 T Elite                  27.20q  2
  6 Sydnee Freeman            12 AZ Elite                 27.64q  3
  7 Natalie Melkonoff         12 AZ Elite                 27.89q  4
  8 Tyerra Wheaton            12 DoRight,Phoenix, AZ      28.08q  1
  9 Candida Tolbert           13 DoRight                  28.83q  1
 10 Courtney Clark            13 AZ Elite                 29.00   3
 11 Tarisa Porier-Shelton     12 Arizona Flames           29.11   2
 12 Adrianna Chrite           12 Pops                     29.25   4
 13 Meshael Tigney            13 T Elite                  29.59   4
 14 Prasana Polite            13 AZ Cheetahs              29.60   3
 15 Shanae Etheridge          13 DoRight,Phoenix, AZ      29.70   1
 16 Tiara Alves               13 Mustangs Track C         29.78   4
 17 Catarina Montez           12 T Elite                  30.14   4
 17 Domonique Cameron         12 Rising Sun               30.14   1
 19 Salimah Muhammad          12 AZ Cheetahs,Chandle      30.19   1
 20 DeAnna Wynn               13 AZ Panthers,Phoenix      30.56   2
 21 Jamesse Evans             13 DoRight,Mesa, AZ         30.83   3
 22 Ashley Moore              12 Rising Sun               32.42   4
 23 Jasmine Haynes            12 Northwest Xpress         32.44   3
 24 Damika McWilliams         12 Rising Sun               32.62   2
 25 Charity Fuller            13 AZ Heat                  33.44   1
 26 Paige Rowely              12 T Elite                  33.46   2
 27 Sarah Mannetter           13 AZ Heat                  33.58   2
 28 Ebbie Wickstrom           13 AZ Elite                 34.08   4
 29 Jessica Biggs             12 AZ Heat                  34.29   3

Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Bryanna Smythe            13 AZ Cheetahs,Chandle      25.45
  2 Sierra Meador             13 Rising Sun,Glendale      26.17
  3 Chinequa Lee              13 AZ Cheetahs              26.54
  4 Sydnee Freeman            12 AZ Elite                 26.69
  5 Tiana Ross                12 T Elite                  27.19
  6 Natalie Melkonoff         12 AZ Elite                 27.42
  7 Steffanie Jordan          13 AZ Cheetahs              27.44
  8 Tyerra Wheaton            12 DoRight,Phoenix, AZ      28.35
  9 Candida Tolbert           13 DoRight                  29.22

Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bryanna Smythe            13 AZ Cheetahs,Chandle      59.87   3
  2 Sierra Meador             13 Rising Sun,Glendale    1:00.74   3
  3 Brittany Palencia         13 Otownsports,Scottsd    1:00.81   3
  4 Sydnee Freeman            12 AZ Elite               1:00.92   3
  5 Natalie Melkonoff         12 AZ Elite               1:00.95   3
  6 Chinequa Lee              13 AZ Cheetahs            1:01.15   3
  7 Jasmine Morris            12 AZ Cheetahs            1:06.19   2
  8 Candida Tolbert           13 DoRight                1:06.94   2
  9 Tiara Alves               13 Mustangs Track C       1:07.33   3
 10 Salimah Muhammad          12 AZ Cheetahs,Chandle    1:07.66   2
 11 Tianna Wheaton            12 DoRight,Phoenix, AZ    1:07.86   3
 12 Shanae Etheridge          13 DoRight,Phoenix, AZ    1:08.35   3
 13 Daija Donaldson           12 AZ Panthers            1:08.91   2
 14 Courtney Clark            13 AZ Elite               1:09.99   2
 15 Erin Partida              12 Bobcats                1:10.65   2
 16 Tarisa Porier-Shelton     12 Arizona Flames         1:12.23   1
 17 Jahnee Brown              12 DoRight                1:13.81   2
 18 Charity Fuller            13 AZ Heat                1:16.49   1
 19 Paige Rowely              12 T Elite                1:17.48   1
 20 Ebbie Wickstrom           13 AZ Elite               1:18.31   1
 21 Damika McWilliams         12 Rising Sun             1:28.78   1

Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jessica Tonn              13 AZ Blaze               2:25.21
  2 April Steward             12 Pops,Tucson, AZ        2:28.01
  3 Breana Ruiz               12 AZ Elite,Mesa, AZ      2:28.77
  4 Kristina Vanderhout       12 AZ Blaze               2:30.02
  5 Tamlyn Kalal              12 AZ Elite,Chandler,     2:42.18
  6 Ariel Cuevas              13 T Elite                2:42.78
  7 Katie Huch                13 AZ Cheetahs            2:43.71
  8 Aviana Moreno             13 Pops                   2:48.91
  9 Ontario Kabobel           12 AZ Elite               2:52.58
 10 Taylor Tegtmeyer          13 AZ Cheetahs            2:58.44
 11 Katie Jaffe               12 Caliente Track C       3:13.19

Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jessica Tonn              13 AZ Blaze               4:57.81
  2 Kristina Vanderhout       12 AZ Blaze               5:03.68
  3 April Steward             12 Pops,Tucson, AZ        5:10.90
  4 Tess Berghoff             13 AZ Elite               5:13.02
  5 Breana Ruiz               12 AZ Elite,Mesa, AZ      5:21.78
  6 Jill Magnuson             12 Unattached             5:27.63
  7 Erin Partida              12 Bobcats                5:32.59
  8 Tamlyn Kalal              12 AZ Elite,Chandler,     5:36.05
  9 Ariel Cuevas              13 T Elite                5:40.75
 10 Katie Huch                13 AZ Cheetahs            5:42.51
 11 Ontario Kabobel           12 AZ Elite               5:48.76
 12 Taylor Tegtmeyer          13 AZ Cheetahs            5:50.05
 13 Katie Jaffe               12 Caliente Track C       6:42.34
 14 Sarah Charles             12 Cold Water Expre       6:54.51

Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kristina Vanderhout       12 AZ Blaze              11:29.42
  2 Jill Magnuson             12 Unattached            11:46.08
  3 Aviana Moreno             13 Pops                  12:26.98
  4 Sarah Charles             12 Cold Water Expre      16:05.29

Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jordan Walkey             12 AZ Cheetahs           25:24.48

Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                  12.07Q  2
  2 Desann Hardwick           13 Rising Sun               12.15Q  1
  3 Robert Matthews           13 AZ Cheetahs              12.34Q  3
  4 Keith Bowen Jr            13 Rising Sun,Glendale      12.59Q  4
  5 Anders Battle             13 AZ Elite                 12.21q  2
  6 DeAnthony Easley          12 Rising Sun               12.24q  1
  7 Ronnie Walker             13 Northwest Xpress         12.62q  2
  8 Cody Lotz                 13 Rising Sun               12.67q  4
  9 Trey Waters               13 AZ Cheetahs              12.74q  1
 10 Kaiga Killian             12 Northwest Xpress         13.00   2
 11 Trae Hopper               13 AZ Titans                13.04   1
 12 Michael Jordan            13 AZ Cheetahs              13.32   3
 13 Joshua Dennard            12 Unattached               13.37   1
 14 Brandon Raphael           12 Bobcats                  13.50   2
 15 Darrian McIver            13 AZ Titans                13.51   3
 16 Cory Trotter-Relf         13 DoRight,Phoenix, AZ      13.56   3
 17 Tyshawn Hall              13 Mustangs Track C         13.69   4
 18 Jabril Gibson             13 DoRight,Phoenix, AZ      13.74   4
 19 Andrew Christ             12 Arizona Flames           13.83   3
 20 Diante Richardson         13 Mustangs Track C         13.86   4
 21 Aaron Kennedy             13 DoRight                  14.53   1
 22 Austin Montag             12 AZ Elite                 14.68   2
 23 Dylan Kramer              13 AZ Elite                 14.86   3
 24 Haaneef Foster            13 Cold Water Expre         14.87   1
 25 Melvin Rogers             13 Pops                     15.06   3
 26 Steven Gruenewald         12 AZ Puma                  15.31   2

Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                  12.16
  2 Anders Battle             13 AZ Elite                 12.27
  3 Robert Matthews           13 AZ Cheetahs              12.40
  4 DeAnthony Easley          12 Rising Sun               12.57
  5 Ronnie Walker             13 Northwest Xpress         12.68
  6 Keith Bowen Jr            13 Rising Sun,Glendale      12.79
  7 Desann Hardwick           13 Rising Sun               12.86
  8 Cody Lotz                 13 Rising Sun               12.91
  9 Trey Waters               13 AZ Cheetahs              13.29

Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                  25.06Q  2
  2 DeAnthony Easley          12 Rising Sun               25.72Q  3
  3 Keith Bowen Jr            13 Rising Sun,Glendale      26.06Q  1
  4 Desann Hardwick           13 Rising Sun               26.07Q  1
  5 Cody Lotz                 13 Rising Sun               26.19Q  3
  6 Trey Waters               13 AZ Cheetahs              26.32Q  2
  7 Ronnie Walker             13 Northwest Xpress         26.24q  3
  8 Kaiga Killian             12 Northwest Xpress         27.04q  2
  9 Tyler Arkin               13 Northwest Xpress         27.25q  1
 10 Trae Hopper               13 AZ Titans                27.31   2
 11 Isaac Campbell-Harrell    13 Cold Water Expre         27.41   3
 12 Brandon Raphael           12 Bobcats                  27.82   1
 13 Joshua Dennard            12 Unattached               28.18   1
 14 Ricky Thompson            12 DoRight,Mesa, AZ         28.37   2
 15 Daylan Davis              13 AZ Elite                 29.33   2
 16 Andrew Christ             12 Arizona Flames           29.45   3
 17 Alexis Gooden             12 Pops                     30.52   1
 18 Diante Richardson         13 Mustangs Track C         31.07   2
 19 Aaron Kennedy             13 DoRight                  31.12   3
 20 Austin Montag             12 AZ Elite                 31.27   3
 21 Melvin Rogers             13 Pops                     32.50   1
 22 Haaneef Foster            13 Cold Water Expre         33.40   2

Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                  24.73
  2 DeAnthony Easley          12 Rising Sun               25.20
  3 Keith Bowen Jr            13 Rising Sun,Glendale      25.68
  4 Ronnie Walker             13 Northwest Xpress         26.03
  5 Trey Waters               13 AZ Cheetahs              26.10
  6 Cody Lotz                 13 Rising Sun               26.20
  7 Kaiga Killian             12 Northwest Xpress         26.74
  8 Tyler Arkin               13 Northwest Xpress         27.43

Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Keith Bowen Jr            13 Rising Sun,Glendale      57.25   2
  2 DeAnthony Easley          12 Rising Sun               58.57   2
  3 Cody Lotz                 13 Rising Sun             1:01.07   2
  4 Marcus Mehlhaf            12 Northwest Xpress       1:02.19   2
  5 Trae Hopper               13 AZ Titans              1:02.78   1
  6 Isaac Campbell-Harrell    13 Cold Water Expre       1:04.38   2
  7 Max Ruzi                  13 Bobcats                1:04.81   1
  8 Cory Trotter-Relf         13 DoRight,Phoenix, AZ    1:04.97   1
  9 Daylan Davis              13 AZ Elite               1:05.29   2
 10 Dylan Kramer              13 AZ Elite               1:07.07   1
 11 Doug Cortez               12 Rising Sun             1:08.65   1
 12 Andrew Christ             12 Arizona Flames         1:08.76   1
 13 Austin Montag             12 AZ Elite               1:09.03   1
 14 Ronnie Gray               13 Rising Sun             1:09.19   2
 15 Alexis Gooden             12 Pops                   1:15.21   1
 16 Aaron Kennedy             13 DoRight                1:25.24   1

Event 414  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Whitlatch            13 AZ Cheetahs            2:14.29
  2 Andy Lacy                 13 Unattached             2:20.10
  3 Ricky Thompson            12 DoRight,Mesa, AZ       2:25.09
  4 Marcus Mehlhaf            12 Northwest Xpress       2:27.23
  5 Eric Brannick             13 AZ Puma                2:34.80
  6 Ronnie Gray               13 Rising Sun             2:37.53
  6 Aaron Osborne             12 AZ Elite               2:37.53
  8 Dominick Balsino          12 Unattached             2:38.88
  9 Phillip Garcia            12 Cold Water Expre       2:39.44
 10 Doug Cortez               12 Rising Sun             2:41.41
 10 Sky Seliquini             12 AZ Blaze               2:41.41
 12 Steven Gruenewald         12 AZ Puma                2:47.11

Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Whitlatch            13 AZ Cheetahs            4:40.33
  2 Andy Lacy                 13 Unattached             4:51.78
  3 Eric Yatko                12 Arizona Flames         5:01.60
  4 Eric Brannick             13 AZ Puma                5:01.62
  5 Aaron Osborne             12 AZ Elite               5:13.92
  6 Cameron Sullivan          12 AZ Blaze               5:14.19
  7 Matt West                 12 Arizona Flames         5:22.06
  8 Sky Seliquini             12 AZ Blaze               5:22.40
  9 Chris Neely               12 Northwest Xpress       5:24.46
 10 Joshua Ebling             12 Unattached             5:27.88
 11 Daniel Wong               12 Pops                   5:33.97
 12 Steven Gruenewald         12 AZ Puma                5:36.10
 13 Keith Wagner              13 AZ Cheetahs            6:38.29

Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Andy Lacy                 13 Unattached            10:20.35
  2 Matt Whitlatch            13 AZ Cheetahs           10:22.76
  3 Eric Brannick             13 AZ Puma               11:02.91
  4 Eric Yatko                12 Arizona Flames        11:11.85
  5 Dominick Balsino          12 Unattached            11:22.79
  6 Daniel Wong               12 Pops                  11:26.14
  7 Matt West                 12 Arizona Flames        11:28.15
  8 Cameron Sullivan          12 AZ Blaze              11:28.28
  9 Chris Neely               12 Northwest Xpress      11:35.52
 10 Phillip Garcia            12 Cold Water Expre      12:06.91
 11 Manuel Lucero             12 Casa Grande           14:17.27

Event 419  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joshua Ebling             12 Unattached            23:18.78
  2 Keith Wagner              13 AZ Cheetahs           24:02.98

Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cadijah Caldwell          12 AZ Cheetahs              16.20
  2 Cary Willis               12 Arizona Flames           17.74
  3 Erin Partida              12 Bobcats                  20.04
 -- Daija Donaldson           12 AZ Panthers                 DQ

Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cadijah Caldwell          12 AZ Cheetahs              32.41
  2 Cary Willis               12 Arizona Flames           33.45
 -- Emily Ellis               13 Pops                        DQ

Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erwin Jones Jr            13 Bobcats,Phoenix, AZ      14.96
  2 Yusuf Muhammad            13 AZ Cheetahs,Chandle      15.70
  3 Cody Titsworth            13 Rising Sun               18.33
  4 Ben Kmetz                 12 Bobcats                  18.57

Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Yusuf Muhammad            13 AZ Cheetahs,Chandle      28.72
  2 Anders Battle             13 AZ Elite                 29.28
  3 Cody Titsworth            13 Rising Sun               30.61
  4 Ricky Thompson            12 DoRight,Mesa, AZ         31.75

Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                                 48.77
     1) Bryanna Smythe 13               2) Chinequa Lee 13
     3) Hannah Carson 12                4) Alexis Clay 12
  2 Arizona Cheetahs  'B'                                 52.25
     1) Prasana Polite 13               2) Steffanie Jordan 13
     3) Cadijah Caldwell 12             4) Arielle Allen 13
  3 Do Right  'A'                                         52.92
     1) Diamin Dean 13                  2) Khadijah McClain 12
     3) Tyerra Wheaton 12               4) Tianna Wheaton 12
  4 Tucson Elite AC  'A'                                  56.20
     1) Meshael Tigney 13               2) Tiana Ross 12
     3) Helen Penniston 13              4) Catarina Montez 12

Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Elite  'A'                                  4:09.33
     1) Sydnee Freeman 12               2) Natalie Melkonoff 12
     3) Courtney Clark 13               4) Breana Ruiz 12
  2 Do Right  'A'                                       4:21.56
     1) Diamin Dean 13                  2) Khadijah McClain 12
     3) Tyerra Wheaton 12               4) Tianna Wheaton 12
  3 Pops Track Club  'A'                                4:29.14
     1) Emily Ellis 13                  2) April Steward 12
     3) Aviana Moreno 13                4) Adrianna Chrite 12
 -- Arizona Cheetahs  'A'                                    DQ
     1) Prasana Polite 13               2) Alexis Clay 12
     3) Arielle Allen 13                4) Katie Huch 13

Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                              11:25.73
     1) Arielle Allen 13                2) Katie Huch 13
     3) Taylor Tegtmeyer 13             4) Tori Papp 13

Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Rising Sun  'B'                               48.47
     1) Keith Bowen Jr 13               2) DeAnthony Easley 12
     3) Desann Hardwick 13              4) Cody Lotz 13
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                 49.19
     1) Yusuf Muhammad 13               2) Trey Waters 13
     3) Robert Matthews 13              4) Michael Jordan 13
  3 Northwest Xpress  'A'                                 49.54
     1) Tyler Arkin 13                  2)
     3) Kaiga Killian 12                4) Marcus Mehlhaf 12

Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               4:02.15
     1) Matt Whitlatch 13               2) Robert Matthews 13
     3) Trey Waters 13                  4) Yusuf Muhammad 13

Event 453  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Puma  'A'                                  10:37.21
     1) Nathan Bolivar 13               2) Eric Brannick 13
     3) Steven Gruenewald 12            4) Nathan Martinez 12

Event 461  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Dickerson          13 Northwest Xpress         1.50m
  2 Adrianna Chrite           12 Pops                     1.45m
  3 Jasmine Morris            12 AZ Cheetahs              1.40m
  4 Tiana Ross                12 T Elite                 J1.40m
  5 Jazmine Mays              12 Northwest Xpress        J1.40m
  6 Cary Willis               12 Arizona Flames           1.30m
  6 Arielle Allen             13 AZ Cheetahs              1.30m
  8 Helen Penniston           13 T Elite                  1.15m
  8 Meshael Tigney            13 T Elite                  1.15m

Event 462  Pole Vault Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Shaylah Simpson           13 Ultimate              10-00.00
  2 Lindsay Jantzi            12 Ultimate                  2.25

Event 463  Long Jump Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alexis Clay               12 AZ Cheetahs,Chandle      4.85m
  2 Cadijah Caldwell          12 AZ Cheetahs              4.50m
  3 Adrianna Chrite           12 Pops                     4.45m
  4 Catarina Montez           12 T Elite                  4.35m
  5 Tarisa Porier-Shelton     12 Arizona Flames           4.25m
  6 Helen Penniston           13 T Elite                  4.18m
  7 Cary Willis               12 Arizona Flames           4.11m
  8 April Steward             12 Pops,Tucson, AZ          3.92m
  9 Kristin Gooden            13 Pops                     3.83m
 10 Emily Ellis               13 Pops                     3.67m
 11 Ashley Moore              12 Rising Sun               3.35m
 12 Jasmine Haynes            12 Northwest Xpress         2.89m
 13 DeAnna Wynn               13 AZ Panthers,Phoenix      2.86m

Event 464  Triple Jump Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jasmine Morris            12 AZ Cheetahs              9.01m
  2 Amethyst Boyd             13 AZ Cheetahs,Chandle      8.09m

Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hannah Carson             12 AZ Cheetahs,Chandle     13.48m
  2 Jamesse Evans             13 DoRight,Mesa, AZ        11.25m
  3 Frances Lucero            13 Casa Grande              8.78m
  4 Jahnee Brown              12 DoRight                  8.74m
  5 J'Lynn Harvey             12 T Elite,Tucson, AZ       8.34m
  6 Candida Tolbert           13 DoRight                  7.68m
  7 Jordan Walkey             12 AZ Cheetahs              5.41m
 -- Amethyst Boyd             13 AZ Cheetahs,Chandle       FOUL

Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hannah Carson             12 AZ Cheetahs,Chandle     32.65m
  2 Jamesse Evans             13 DoRight,Mesa, AZ        30.90m
  3 Frances Lucero            13 Casa Grande             24.33m
  4 Amethyst Boyd             13 AZ Cheetahs,Chandle     19.16m

Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hannah Carson             12 AZ Cheetahs,Chandle     37.18m
  2 Amethyst Boyd             13 AZ Cheetahs,Chandle     31.17m
  3 Makenna Pohle             12 AZ Elite                27.29m
  4 Frances Lucero            13 Casa Grande             20.35m
  5 Erin Partida              12 Bobcats                 18.92m
  6 Jordan Walkey             12 AZ Cheetahs             16.91m

Event 471  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tevin Blaylark            13 AZ Panthers,Phoenix      1.75m
  2 Erwin Jones Jr            13 Bobcats,Phoenix, AZ      1.60m
  3 Dylan Walashek            13 AZ Puma                  1.55m
  4 Allen Igoe                13 T Elite                  1.45m
  5 Connor Sterrett           12 Northwest Xpress         1.40m
  5 Max Ruzi                  13 Bobcats                  1.40m
  7 Darrian McIver            13 AZ Titans               J1.40m

Event 472  Pole Vault Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Trey Richardson           12 AZ Cheetahs              2.30m

Event 473  Long Jump Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                  5.82m
  2 Tevin Blaylark            13 AZ Panthers,Phoenix      5.63m
  3 Anders Battle             13 AZ Elite                 5.53m
  4 Desann Hardwick           13 Rising Sun               5.32m
  5 Cody Titsworth            13 Rising Sun               5.31m
  6 Robert Matthews           13 AZ Cheetahs              5.29m
  7 Allen Igoe                13 T Elite                  5.18m
  8 Tyshawn Hall              13 Mustangs Track C         4.70m
  9 Darrian McIver            13 AZ Titans                4.60m
 10 Cory Trotter-Relf         13 DoRight,Phoenix, AZ      4.39m
 11 Diante Richardson         13 Mustangs Track C         4.12m
 12 Andrew Christ             12 Arizona Flames           4.04m
 -- Joshua Dennard            12 Unattached                FOUL

Event 474  Triple Jump Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erwin Jones Jr            13 Bobcats,Phoenix, AZ     10.36m
  2 Ben Kmetz                 12 Bobcats                  9.09m

Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jabril Gibson             13 DoRight,Phoenix, AZ     13.93m
  2 Val Doka                  13 Tonto                   11.13m
  3 Michael Jordan            13 AZ Cheetahs              9.84m
  4 Jeremy Tuttle             12 Unattached               9.57m
  5 Ricky Gray                13 Rising Sun               9.49m
  6 Connor Sterrett           12 Northwest Xpress         8.02m
  7 Gary Pinkney              13 Rising Sun               7.97m
  8 Donald Hawkins            12 Mustangs Track C         7.17m
 -- Erik Johnson              13 Unattached                FOUL

Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jabril Gibson             13 DoRight,Phoenix, AZ     38.84m
  2 Jeremy Tuttle             12 Unattached              36.58m
  3 Val Doka                  13 Tonto                   33.68m
  4 Erik Johnson              13 Unattached              27.99m
  5 Connor Sterrett           12 Northwest Xpress        24.45m
  6 Mathew Wong               12 Pops                    18.59m
  7 Donald Hawkins            12 Mustangs Track C        14.94m

Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Christopher Rodriquez     13 T Elite                 51.02m
  2 Erwin Jones Jr            13 Bobcats,Phoenix, AZ     42.84m
  3 Jeremy Tuttle             12 Unattached              39.19m
  4 Brandon Raphael           12 Bobcats                 35.96m
  5 Evan Yatabe               13 AZ Elite                34.89m
  6 Allen Igoe                13 T Elite                 29.52m
  7 Max Ruzi                  13 Bobcats                 27.38m
  8 Johathan Alme             12 AZ Elite                25.36m
  9 Ben Kmetz                 12 Bobcats                 19.75m

Event 481  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cary Willis               12 Arizona Flames            1859
  2 Erin Partida              12 Bobcats                   1748
  3 Catherine Fakler          12 Bobcats                    846

Event 491  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erwin Jones Jr            13 Bobcats,Phoenix, AZ       2501

Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Serene Williams           14 Rising Sun,Whittman      12.42Q  1
  2 Larissa Matthews          14 AZ Cheetahs,Chandle      12.76Q  2
  3 Angela Reyes              14 AZ Cheetahs              13.24Q  3
  4 Lauren Capello            15 AZ Heat                  13.08Q  2
  5 Oluchukwu Okonkwo         15 AZ Titans                13.26Q  3
  6 Tinacchi Carmen           14 DoRight                  13.60Q  1
  7 Noel Brown                14 AZ Heat                  13.57q  3
  8 Brittney Colter           14 Rising Sun,Peorias,      13.62q  2
  9 Asia Easley               15 DoRight,Glendale, A      13.66q  1
 10 Medina Hennix             14 Cold Water Expre         13.72   1
 10 Brittany Walashek         15 AZ Puma                  13.72   3
 12 Melody Bennett            14 Pops                     13.88   2
 13 Sierra Amway              14 Pops                     13.98   2
 14 Teresa Tesoriero          15 Elite Athletics          14.08   3
 15 Emily Christman           15 Otownsports              14.25   1
 16 Kendahl Strachan          14 Pops,Tucson, AZ          14.33   3
 17 Emily Ramey               14 Rising Sun               14.62   2
 18 Ashley Gray               14 Rising Sun               14.96   1
 19 Nakita Blevins            14 Rising Sun,Phoenix,      15.15   2
 20 Rachel White              14 AZ Elite                 15.68   3

Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Serene Williams           14 Rising Sun,Whittman      12.19
  2 Larissa Matthews          14 AZ Cheetahs,Chandle      12.80
  3 Oluchukwu Okonkwo         15 AZ Titans                13.29
  4 Brittney Colter           14 Rising Sun,Peorias,      13.37
  5 Lauren Capello            15 AZ Heat                  13.38
  6 Angela Reyes              14 AZ Cheetahs              13.48
  7 Tinacchi Carmen           14 DoRight                  13.84
  8 Asia Easley               15 DoRight,Glendale, A      13.98

Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Serene Williams           14 Rising Sun,Whittman      25.83Q  2
  2 Alexis Easley             14 DoRight,Glendale, A      27.53Q  1
  3 Ayshia Gray               14 Rising Sun               28.07Q  3
  4 Oluchukwu Okonkwo         15 AZ Titans                27.84Q  2
  5 Angela Reyes              14 AZ Cheetahs              27.94Q  1
  6 Kristen Kastelic          14 AZ Cheetahs              28.35Q  3
  7 Lauren Capello            15 AZ Heat                  27.96q  1
  8 Brittney Colter           14 Rising Sun,Peorias,      28.43q  3
  9 Medina Hennix             14 Cold Water Expre         28.57q  3
 10 Sierra Amway              14 Pops                     28.77   1
 11 Lacey Palmer              14 AZ Heat                  29.05   2
 12 Teresa Tesoriero          15 Elite Athletics          29.27   1
 13 Nakita Blevins            14 Rising Sun,Phoenix,      30.36   2
 14 Emily Christman           15 Otownsports              30.42   1
 15 Emily Ramey               14 Rising Sun               30.85   3
 16 Ashley Gray               14 Rising Sun               31.48   2
 17 Rachel White              14 AZ Elite                 32.55   2

Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Serene Williams           14 Rising Sun,Whittman      25.57
  2 Oluchukwu Okonkwo         15 AZ Titans                27.38
  3 Alexis Easley             14 DoRight,Glendale, A      27.57
  4 Angela Reyes              14 AZ Cheetahs              27.75
  5 Lauren Capello            15 AZ Heat                  27.93
  6 Brittney Colter           14 Rising Sun,Peorias,      28.07
  7 Medina Hennix             14 Cold Water Expre         28.30
  8 Ayshia Gray               14 Rising Sun               28.40
  9 Kristen Kastelic          14 AZ Cheetahs              28.69

Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kala Stepter              14 Pops,Tucson, AZ          59.27   2
  2 Dawn Eckert               15 AZ Cheetahs,Chander    1:00.12   2
  3 Khadejah Muhammad         15 AZ Cheetahs,Chandle    1:00.84   2
  4 Alexis Easley             14 DoRight,Glendale, A    1:01.08   1
  5 Ayshia Gray               14 Rising Sun             1:02.95   1
  6 Denevia Pratt             14 Rising Sun,Phoenix,    1:03.47   2
  7 Kristen Kastelic          14 AZ Cheetahs            1:04.16   2
  8 Charnise Mothershed       15 DoRight,Tempe, AZ      1:08.22   2
  9 Medina Hennix             14 Cold Water Expre       1:09.09   1
 10 Ashley Gray               14 Rising Sun             1:10.95   1
 11 Rachel White              14 AZ Elite               1:13.24   1

Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kala Stepter              14 Pops,Tucson, AZ        2:23.64
  2 Quiana Jackson            15 AZ Cheetahs,Mesa, A    2:24.77
  3 Rachel Whitford           16 Arizona Flames         2:26.57
  4 Dawn Eckert               15 AZ Cheetahs,Chander    2:32.73
  5 Madison Pohle             14 AZ Elite               2:38.38
  6 Britney Pinkley           15 Rising Sun             2:47.50
  7 Kristen Kastelic          14 AZ Cheetahs            2:49.35
  8 Denevia Pratt             14 Rising Sun,Phoenix,    2:56.10
  9 Jacqueline Stewart        14 AZ Puma                3:15.69

Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rachel Whitford           16 Arizona Flames         5:17.71
  2 Madison Pohle             14 AZ Elite               5:20.50
  3 Britney Pinkley           15 Rising Sun             5:54.61
  4 Shideen Mike              14 AZ Heat                6:12.49
  5 Jacqueline Stewart        14 AZ Puma                7:01.51

Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Shideen Mike              14 AZ Heat               13:35.18

Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Steven Jackson            15 AZ Cheetahs,Chandle      11.43Q  1
  2 Miles Disabella           15 AZ Heat                  11.65Q  2
  3 Jarret Vartanian          15 Pops                     11.65Q  1
  4 Jamil Hines               15 DoRight,Phoenix, AZ      11.95Q  2
  5 Clint Wheaton             15 DoRight,Phoenix, AZ      11.69Q  1
  6 Bryce Wood                14 DoRight                  12.12Q  2
  7 Marcus Washington         15 Arizona Flames,Phoe      11.91q  1
  8 Joseph Shorten            14 Rising Sun,Peoria,       12.23q  1
  9 Glenn Denard              14 Unattached               12.49q  2
 10 Jumanne Robertson         15 Northwest Xpress         12.60   1
 11 Donald McGruder           15 Rising Sun               12.70   1
 12 Eric DeLeon               15 Arizona Flames           13.45   2
 13 Melvin Polite             14 AZ Cheetahs              13.46   2

Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Steven Jackson            15 AZ Cheetahs,Chandle      11.29
  2 Miles Disabella           15 AZ Heat                  11.53
  3 Jarret Vartanian          15 Pops                     11.60
  4 Clint Wheaton             15 DoRight,Phoenix, AZ      11.93
  5 Jamil Hines               15 DoRight,Phoenix, AZ      11.98
  6 Bryce Wood                14 DoRight                  12.30
  7 Joseph Shorten            14 Rising Sun,Peoria,       12.45

Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Anthony Hooks Jr          15 DoRight                  23.25Q  3
  2 Miles Disabella           15 AZ Heat                  23.72Q  1
  3 Steven Jackson            15 AZ Cheetahs,Chandle      24.06Q  2
  4 Phillip Primous           15 DoRight,Phoenix, AZ      23.52Q  3
  5 Sergio Argueta            16 Rising Sun               23.94Q  1
  6 Clint Wheaton             15 DoRight,Phoenix, AZ      24.28Q  2
  7 Marcus Washington         15 Arizona Flames,Phoe      24.24q  1
  8 Jarret Vartanian          15 Pops                     24.78q  2
  9 Brandon Parameter         15 T Elite                  24.82q  2
 10 Glenn Denard              14 Unattached               24.89   1
 11 Dylan Hail                15 Rising Sun               25.40   2
 12 Louis Feinberg            15 Otownsports              25.89   2
 13 Jamil Hines               15 DoRight,Phoenix, AZ      26.06   3
 14 Joseph Shorten            14 Rising Sun,Peoria,       26.42   1
 15 Robert Cortez             15 Rising Sun               26.64   3
 16 Melvin Polite             14 AZ Cheetahs              27.95   3
 17 Eric DeLeon               15 Arizona Flames           28.00   3

Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Phillip Primous           15 DoRight,Phoenix, AZ      23.30
  2 Anthony Hooks Jr          15 DoRight                  23.33
  3 Miles Disabella           15 AZ Heat                  23.46
  4 Steven Jackson            15 AZ Cheetahs,Chandle      23.69
  5 Clint Wheaton             15 DoRight,Phoenix, AZ      24.29
  6 Jarret Vartanian          15 Pops                     24.67
  7 Brandon Parameter         15 T Elite                  25.32

Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Hooks Jr          15 DoRight                  51.65   2
  2 Brandon Parameter         15 T Elite                  54.29   2
  3 Dylan Hail                15 Rising Sun               54.74   2
  4 Glenn Denard              14 Unattached               56.23   2
  5 Louis Feinberg            15 Otownsports              56.29   2
  6 Robert Cortez             15 Rising Sun             1:00.47   1
  7 Melvin Polite             14 AZ Cheetahs            1:01.08   1
  8 Gabrield Partida          14 Bobcats                1:06.82   1
  9 Ricardo Loayza            15 AZ Puma                1:07.08   1

Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 James Erchberger          15 T Elite                1:58.76
  2 Joshua Walker             15 AZ Cheetahs            2:06.59
  3 Troy Kellers              14 AZ Elite               2:09.44
  4 Eligio Barcena            15 AZ Heat                2:11.07
  5 Orlando Soto              16 Rising Sun             2:18.20

Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steve Magnuson            14 Unattached             4:23.41
  2 Joshua Walker             15 AZ Cheetahs            4:25.05
  3 Troy Kellers              14 AZ Elite               4:26.42
  4 Eligio Barcena            15 AZ Heat                4:36.90
  5 Vail Hoyer                14 AZ Blaze               4:48.93
  6 Logan Taysom              14 AZ Elite               4:51.17
  7 Justin Garcia             14 Casa Grande            4:56.09
  8 Chance Nehoitewa          14 AZ Heat                4:57.88
  9 Jeremy Gooden             14 Pops                   5:24.70
 10 Gabrield Partida          14 Bobcats                5:47.92

Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steve Magnuson            14 Unattached            10:02.05
  2 Logan Taysom              14 AZ Elite              10:39.95
  3 Justin Garcia             14 Casa Grande           11:08.44
  4 Patrick Balkow            14 Casa Grande           11:47.86

Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Larissa Matthews          14 AZ Cheetahs,Chandle      15.37
  2 Samantha Collins          14 Arizona Flames,Phoe      17.19
  3 Melody Bennett            14 Pops                     17.38

Event 522  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kala Stepter              14 Pops,Tucson, AZ        1:07.26
  2 Melody Bennett            14 Pops                   1:12.97

Event 531  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dion Jordan               15 AZ Cheetahs              15.02
  2 Bryce Wood                14 DoRight                  15.81
  3 Marcus Washington         15 Arizona Flames,Phoe      18.02
  4 Aaron Gonsher             14 Elite Athletics          18.37
  5 Jesse Beaver              14 AZ Cheetahs              18.83
  6 Eric DeLeon               15 Arizona Flames           20.63

Event 532  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jesse Beaver              14 AZ Cheetahs            1:10.54
  2 Jon Ohiaeri               15 Pops                   1:27.67

Event 533  2000 Meter Steeplechase 36" Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Justin Garcia             14 Casa Grande            7:58.14
  2 Patrick Balkow            14 Casa Grande            8:54.94

Event 541  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                                 49.74
     1) Angela Reyes 14                 2) Khadejah Muhammad 15
     3) Larissa Matthews 14             4) Quiana Jackson 15
  2 Arizona Rising Sun  'A'                               50.73
     1) Brittney Colter 14              2) Ayshia Gray 14
     3) Denevia Pratt 14                4) Serene Williams 14
  3 Arizona Heat  'A'                                     51.73
     1) Julissa Lewis 15                2) Symone Johnson 15
     3) Lauren Capello 15               4) Lacey Palmer 14
  4 Do Right  'A'                                         53.07
     1) Charnay Mothershed 15           2) Alexis Easley 14
     3) Charnise Mothershed 15          4) Tinacchi Carmen 14

Event 542  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               4:09.28
     1) Khadejah Muhammad 15            2) Larissa Matthews 14
     3) Quiana Jackson 15               4) Dawn Eckert 15
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             4:14.13
     1) Serene Williams 14              2) Ayshia Gray 14
     3) Britney Pinkley 15              4) Denevia Pratt 14
  3 Do Right  'A'                                       4:24.50
     1) Charnay Mothershed 15           2) Alexis Easley 14
     3) Charnise Mothershed 15          4) Tinacchi Carmen 14

Event 543  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                              11:45.22
     1) Khadejah Muhammad 15            2) Kristen Kastelic 14
     3) Quiana Jackson 15               4) Dawn Eckert 15

Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Do Right  'A'                                         44.22
     1) Anthony Hooks Jr 15             2) Jamil Hines 15
     3) Phillip Primous 15              4) Clint Wheaton 15
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                 45.08

Event 552  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Do Right  'A'                                       3:31.57
     1) Anthony Hooks Jr 15             2) Phillip Primous 15
     3) Bryce Wood 14                   4) Clint Wheaton 15
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             3:52.05
     1) Donald McGruder 15              2) Dylan Hail 15
     3) Orlando Soto 16                 4) Sergio Argueta 16
  3 Arizona Heat  'A'                                   3:56.69
     1) Miles Disabella 15              2) Shawn Smith 14
     3) Eligio Barcena 15               4) Chance Nehoitewa 14

Event 561  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Samantha Collins          14 Arizona Flames,Phoe      1.40m

Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lauren Mitchell           15 Ultimate                 2.90m
 -- Emily Rogers              15 Ultimate                    NH

Event 563  Long Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Angela Reyes              14 AZ Cheetahs              4.33m
  2 Brittany Walashek         15 AZ Puma                  4.13m
  3 Sierra Amway              14 Pops                     4.07m
  4 Emily Ramey               14 Rising Sun               3.88m

Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Samantha Collins          14 Arizona Flames,Phoe     10.64m
  2 Lacey Palmer              14 AZ Heat                  9.69m
 -- Kendahl Strachan          14 Pops,Tucson, AZ           FOUL

Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Eshaunna Robinson         15 Pops                     9.76m
  2 Kayla Kroto               14 T Elite                  8.26m

Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Eshaunna Robinson         15 Pops                    38.57m
  2 Kayla Kroto               14 T Elite                 20.68m

Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Asia Easley               15 DoRight,Glendale, A     31.37m
  2 Samantha Collins          14 Arizona Flames,Phoe     28.01m
  3 Kayla Kroto               14 T Elite                 19.94m
  4 Ardie Williams            14 T Elite                 16.23m

Event 571  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 David Saunders            15 AZ Puma                  1.75m
  2 Chris Matthias            14 Casa Grande,Casa Gr     J1.75m
  3 Scott Brueckner           14 Northwest Xpress         1.70m
  4 Jesse Beaver              14 AZ Cheetahs              1.55m
  5 Aaron Gonsher             14 Elite Athletics         J1.55m
  6 Gabrield Partida          14 Bobcats                 J1.55m

Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alex Hsu                  14 Ultimate                  3.75
  2 Travis Burkel             15 T Elite                   3.00
  3 Chris Matthias            14 Casa Grande,Casa Gr       3.00
 -- Joel Lang                 15 Ultimate                    NH
 -- Ryan Kunce                14 Ultimate                    NH

Event 573  Long Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Marcus Washington         15 Arizona Flames,Phoe      6.41m
  2 Bryce Lamb                15 AZ Cheetahs,Chandle      6.11m
  3 Brandon Parameter         15 T Elite                  5.29m
  4 Glenn Denard              14 Unattached               5.25m
  5 Aaron Gonsher             14 Elite Athletics          4.96m
  6 Donald McGruder           15 Rising Sun               4.76m
  7 Jeremy Gooden             14 Pops                     4.48m

Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bryce Lamb                15 AZ Cheetahs,Chandle     13.05m
  2 Miles Disabella           15 AZ Heat                 11.85m
  3 Chris Matthias            14 Casa Grande,Casa Gr     10.76m
 -- Kody Kaufman              14 Bobcats                   FOUL

Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joe Ricco                 16 Bobcats                 16.08m
  2 Daniel Tipton             14 Arizona Flames          11.45m
  3 Jesse Garcia              14 Casa Grande             11.32m
  4 Shelby Luke               14 AZ Cheetahs             11.24m
  5 Jesus Chavez              15 AZ Heat                 10.59m
  6 Jarred Begay              14 Tonto,Payson, AZ         9.89m
  7 Shane Levine              14 Tonto                    9.67m

Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joe Ricco                 16 Bobcats                 42.14m
  2 Alex Smyth                15 Arizona Flames          41.83m
  3 Jesse Garcia              14 Casa Grande             38.31m
  4 Jarred Begay              14 Tonto,Payson, AZ        32.49m
  5 Jesus Chavez              15 AZ Heat                 31.52m
  6 Shane Levine              14 Tonto                   30.80m
  7 Shelby Luke               14 AZ Cheetahs             28.83m
  8 Aaron Gonsher             14 Elite Athletics         24.52m

Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ryan Yatabe               14 AZ Elite                20.17m

Event 578  Hammer Throw Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joe Ricco                 16 Bobcats                 27.01m

Event 601  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kenyanna Wilson           17 Rising Sun,Glendale      11.30Q  1
  2 Jasmine Williams          16 DoRight,Phoenix, AZ      12.50Q  2
  3 Tyisha Washington         16 T Elite                  12.69Q  2
  4 Victoria Ochoa            16 T Elite,Tucson, AZ       13.10Q  1
  5 Patrillya Jefferson       17 AZ Elite                 12.74Q  2
  6 Heather Gomes             16 Feeltheheat              13.52Q  1
  7 Ashley King               16 T Elite                  13.68q  2

Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kenyanna Wilson           17 Rising Sun,Glendale      11.71
  2 Jasmine Williams          16 DoRight,Phoenix, AZ      12.50
  3 Tyisha Washington         16 T Elite                  12.69
  4 Patrillya Jefferson       17 AZ Elite                 12.74
  5 Heather Gomes             16 Feeltheheat              13.52
  6 Ashley King               16 T Elite                  13.68
  7 Victoria Ochoa            16 T Elite,Tucson, AZ       13.81

Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Ashley King               16 T Elite                  22.90Q
  2 Tyisha Washington         16 T Elite                  25.90q
  3 Patrillya Jefferson       17 AZ Elite                 26.80q
  4 Alisar El-Farmcoui        16 T Elite                  30.10q
 -- Heather Gomes             16 Feeltheheat                 DQ

Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Patrillya Jefferson       17 AZ Elite                 26.71
  2 Tyisha Washington         16 T Elite                  26.79
  3 Ashley King               16 T Elite                  28.54
  4 Alisar El-Farmcoui        16 T Elite                  32.21

Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kenyanna Wilson           17 Rising Sun,Glendale      56.62
  2 Andrea Menhennet          16 Rising Sun               57.03
  3 Allison Rojewski          16 AZ Cheetahs,Phoneix    1:00.83

Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Andrea Menhennet          16 Rising Sun             2:17.54
  2 Christina Rogers          17 Quantum                2:19.41
  3 Allison Rojewski          16 AZ Cheetahs,Phoneix    2:20.08

Event 605  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cassie Desalvo            16 AZ Cheetahs,Chandle    5:25.16

Event 611  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allante Battle            16 AZ Elite                 10.50Q  2
  2 Clark Coyle               16 AZ Heat                  11.00Q  1
  3 Malek Hennix              18 Cold Water Expre         10.99Q  2
  4 Kory Jackson              17 Otownsports              11.60Q  1
  5 Devin Richardson          17 Rising Sun               11.20Q  2
  5 Brandon Ford              16 Quantum                  11.20Q  2
  7 Andy Phan                 17 T Elite                  12.19Q  1

Event 611  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Allante Battle            16 AZ Elite                 11.10
  2 Malek Hennix              18 Cold Water Expre         11.20
  3 Brandon Ford              16 Quantum                  11.38
  4 Kory Jackson              17 Otownsports              11.60
  5 Devin Richardson          17 Rising Sun               11.64
  6 Clark Coyle               16 AZ Heat                  11.82
  6 Sean Apperson             16 T Elite                  11.82
  8 Andy Phan                 17 T Elite                  12.37

Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Allante Battle            16 AZ Elite                 21.20Q
  2 Tyler Arnold              17 AZ Heat                  21.83q
  3 Brandon Hunt              17 Rising Sun,Peoria,       22.20q
  4 Mikhail Barton            16 AZ Cheetahs,Chandle      22.50q
  5 Brandon Ford              16 Quantum                  22.80q
  6 Sean Apperson             16 T Elite                  22.90q
  7 Malek Hennix              18 Cold Water Expre         23.39q

Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Tyler Arnold              17 AZ Heat                  22.00
  2 Allante Battle            16 AZ Elite                 22.61
  3 Mikhail Barton            16 AZ Cheetahs,Chandle      22.71
  4 Brandon Hunt              17 Rising Sun,Peoria,       22.91
  5 Brandon Ford              16 Quantum                  23.15
  6 Malek Hennix              18 Cold Water Expre         23.18
  7 Sean Apperson             16 T Elite                  23.95

Event 613  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Arnold              17 AZ Heat                  48.16   2
  2 Brandon Hunt              17 Rising Sun,Peoria,       49.21   2
  3 Clark Coyle               16 AZ Heat                  51.91   2
  4 Labriel Leach             17 T Elite                  55.47   2
  5 Adam Mesta                18 T Elite                  56.07   1
  6 Reshard Johnson-Craddock  16 AZ Heat                  59.75   1

Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 James Galvan              18 Unattached             1:57.62
  2 Michael Grier             16 DoRight                2:05.00
  3 Adam Mesta                18 T Elite                2:13.11
  4 Reshard Johnson-Craddock  16 AZ Heat                2:22.56

Event 615  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tim O'Connell             17 AZ Cheetahs            4:32.99

Event 617  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tim O'Connell             17 AZ Cheetahs           18:56.88
  2 Michael Rodriguez         17 AZ Cheetahs           18:58.13
  3 Terrence Dixon            18 Rising Sun            21:42.89

Event 619  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Terrence Dixon            18 Rising Sun            38:14.72

Event 621  100 Meter Hurdles (33") Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jasmine Williams          16 DoRight,Phoenix, AZ      14.80
  2 Micsha Carson             16 AZ Cheetahs,Chandle      14.81
  3 Katie Cartwright          18 AZ Cheetahs,Chandle      15.98
  4 Hannah Jackson            16 AZ Panthers              17.08

Event 622  400 Meter Hurdles (30") Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Katie Cartwright          18 AZ Cheetahs,Chandle    1:05.63
  2 Hannah Jackson            16 AZ Panthers            1:08.72
  3 Jasmine Williams          16 DoRight,Phoenix, AZ    1:13.02

Event 631  110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ashtyn Lamb               16 AZ Cheetahs,Chandle      14.87
  2 Adam Thayer               16 Elite Athletics          15.17

Event 632  400 Meter Hurdles (36") Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tony Wheaton              17 Rising Sun,Phoenix,      57.14
  2 Labriel Leach             17 T Elite                1:00.82
  3 Chris Carson              17 AZ Cheetahs,Chandle    1:03.54

Event 633  2000 Meter Steeplechase 36" Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tim O'Connell             17 AZ Cheetahs            7:44.86
  2 Michael Rodriguez         17 AZ Cheetahs            8:19.68

Event 642  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               4:15.00
     1) Allison Rojewski 16             2) Katie Cartwright 18

Event 643  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                              11:08.54
     1) Melissa Tiger 16                2) Allison Rojewski 16
     3) Cassie Desalvo 16               4) Katie Cartwright 18

Event 651  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Rising Sun  'A'                               44.23
     1) Miguel Gonzeles 18              2) Brandon Hunt 17
     3) Tyrese McGruder 17              4) Tony Wheaton 17
  2 Tucson Elite AC  'A'                                  46.20
     1) Sean Apperson 16                2) Alex Brueggeman 17
     3) Andy Phan 17                    4) Labriel Leach 17

Event 652  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Arizona Heat  'A'                                   3:19.15
     1) Keelan Johnson 16               2) Tyler Arnold 17
     3) Clark Coyle 16                  4) Cory Grant 18
  2 Arizona Rising Sun  'A'                             3:27.94
     1) Brandon Hunt 17                 2) Tony Wheaton 17
     3) Miguel Gonzeles 18              4)

Event 661  High Jump Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bridgette Gilliland       17 T Elite                  1.50m
  2 Sophia Tekel              16 T Elite                  1.40m

Event 662  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kendra Jantzi             16 Ultimate                 2.90m

Event 663  Long Jump Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Micsha Carson             16 AZ Cheetahs,Chandle      5.52m
  2 Victoria Ochoa            16 T Elite,Tucson, AZ       4.86m
  3 Gaby Mantley              16 AZ Elite                 4.39m

Event 664  Triple Jump Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gaby Mantley              16 AZ Elite                10.21m
  2 Sophia Tekel              16 T Elite                  9.93m
  3 Victoria Ochoa            16 T Elite,Tucson, AZ       9.70m
 -- Micsha Carson             16 AZ Cheetahs,Chandle       FOUL

Event 665  Shot Put (4K) Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bridgette Gilliland       17 T Elite                  8.06m
  2 Kindall Begay             17 Tonto,Payson, AZ         6.79m

Event 666  Discus Throw (1K) Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kindall Begay             17 Tonto,Payson, AZ        24.51m

Event 667  Javelin Throw (600 G) Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myra Brown                17 Rising Sun,Phoenix,     27.93m

Event 671  High Jump Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ray Godinez               16 AZ Puma,Phoenix, AZ      1.85m
  2 Tyrese McGruder           17 Rising Sun              J1.85m
  3 Nam Vu                    16 T Elite                  1.80m
  4 Adam Thayer               16 Elite Athletics          1.75m

Event 672  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tim Milakavich            18 Unattached                3.75
  3 Brock Ungvarsky           18 Ultimate                  3.25
 21 Miles Woelfel             17 Ultimate                 J3.75
 -- Chase Todd                17 Unattached                  NH

Event 673  Long Jump Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Allante Battle            16 AZ Elite                 6.59m
  2 Miguel Gonzeles           18 Rising Sun               6.34m
  3 Alex Brueggeman           17 T Elite                  6.30m
  4 Devin Richardson          17 Rising Sun               6.27m
  5 Tyrese McGruder           17 Rising Sun               6.17m
  6 Ray Godinez               16 AZ Puma,Phoenix, AZ      6.09m
  7 Adam Thayer               16 Elite Athletics          6.00m
  8 Julian Islas              18 T Elite                  5.90m
  9 Kory Jackson              17 Otownsports              5.78m
 10 Andy Phan                 17 T Elite                  4.77m

Event 674  Triple Jump Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Devin Richardson          17 Rising Sun              13.26m
  2 Ray Godinez               16 AZ Puma,Phoenix, AZ     13.10m
  3 Julian Islas              18 T Elite                 12.82m
  4 Tyrese McGruder           17 Rising Sun              12.61m
  5 Gonzalez Miguel           17 Rising Sun              12.26m
  6 Nam Vu                    16 T Elite                 10.91m
  7 Andy Phan                 17 T Elite                 10.51m
  8 Joel Garcia               16 T Elite                 10.07m

Event 675  Shot Put (12#) Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Darick Holden             17 AZ Heat                 12.90m
  2 Victor Chavez             16 AZ Heat                 12.31m
  3 Justin Johnson            16 Tonto,Payson, AZ        10.52m

Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jarred Jonovich           16 Unattached              50.86m
  2 Austin Cartwright         16 AZ Cheetahs             33.66m
  3 Victor Chavez             16 AZ Heat                 33.64m
  4 Darick Holden             17 AZ Heat                 31.17m
  5 Adam Thayer               16 Elite Athletics         19.07m

Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jarred Jonovich           16 Unattached              41.49m
  2 Austin Cartwright         16 AZ Cheetahs             37.93m

Event 678  Hammer Throw Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jarred Jonovich           16 Unattached              36.62m
  2 Austin Cartwright         16 AZ Cheetahs             30.08m
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec