Join/Renew Now

Results - USATF New Mexico Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/17-18/06 - Albuquerque NM

100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mady, Alison              96 Albuquerque Trac         15.55Q  2
  2 Tipton, Jessica           96 Albuquerque Athl         15.95Q  3
  3 Robinson, Eryka           99 Albuquerque Athl         16.44Q  1
  4 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West         16.54Q  1
  5 Hyman, Nichele            96 New Mexico Stars         16.61Q  3
  6 Moss, Tiana               96 Rio Rancho Runni         17.79Q  2
  7 Mace, Abigail             96 Albuquerque Trac         17.09q  3
  8 Abeyta, Elena             99 Northern New Mex         17.34q  1
  9 Gracia, Sophia            97 LC Sun Dragons           17.69   3
 10 Craft, Gabriela           96 Albuquerque Athl         17.92   2
 11 Boyden, Jordan            97 Albuquerque Olym         18.35   2
 12 Aster, Julie              96 Socorro Track Cl         18.72   2
 13 Smithhisler, Lessie       97 New Mexico Stars         18.85   1
 14 Chavez, Kiesha            98 Socorro Track Cl         19.10   1
 15 Jiron, Catherine          98 Northern New Mex         19.14   1
 16 Garcia, Catalina          97 Albuquerque West         19.42   2
 17 Torres, Brenda            96 LC Sun Dragons           20.12   3
 18 Muniz, Genevieve          98 Albuquerque Olym         20.39   2
 19 Mora, Gabriela            98 Albuquerque West         21.35   1
 20 Botone, Shyanne           98 Albuquerque Olym         22.72   3

100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mady, Alison              96 Albuquerque Trac         15.44 
  2 Tipton, Jessica           96 Albuquerque Athl         15.83 
  3 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West         16.34 
  4 Robinson, Eryka           99 Albuquerque Athl         16.53 
  5 Hyman, Nichele            96 New Mexico Stars         16.80 
  6 Mace, Abigail             96 Albuquerque Trac         16.93 
  7 Abeyta, Elena             99 Northern New Mex         17.36 
  8 Moss, Tiana               96 Rio Rancho Runni         17.76 

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Romano, Alexa             97 Albuquerque Athl         33.14Q  3
  2 Caldwell, Eriqa           97 Albuquerque Trac         33.29Q  1
  3 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West         35.10Q  2
  4 Mady, Alison              96 Albuquerque Trac         34.11Q  3
  5 Hyman, Nichele            96 New Mexico Stars         36.20Q  2
  6 Moss, Tiana               96 Rio Rancho Runni         37.76Q  1
  7 Robinson, Eryka           99 Albuquerque Athl         36.41q  3
  8 Byrd, Christine           96 Albuquerque Trac         36.74q  3
  9 Serna, Lainie             98 Northern New Mex         38.33   1
 10 Gracia, Sophia            97 LC Sun Dragons           39.13   1
 11 Smith, Brittany           97 New Mexico Stars         39.77   2
 12 Beddingfield, Carly       96 Albuquerque Trac         40.03   1
 13 Wascher, Dani Rae         97 Albuquerque Trac         40.85   3
 14 Jiron, Catherine          98 Northern New Mex         42.58   2
 15 Watkins, Satchel          99 Albuquerque Olym         42.88   2
 16 Saiz, Grace               98 Albuquerque West         43.25   2
 17 Muniz, Genevieve          98 Albuquerque Olym         43.90   1
 18 Botone, Shyanne           98 Albuquerque Olym         52.56   3

200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Caldwell, Eriqa           97 Albuquerque Trac         31.19 
  2 Romano, Alexa             97 Albuquerque Athl         31.26 
  3 Mady, Alison              96 Albuquerque Trac         33.83 
  4 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West         35.36 
  5 Robinson, Eryka           99 Albuquerque Athl         35.40 
  6 Hyman, Nichele            96 New Mexico Stars         35.80 
  7 Moss, Tiana               96 Rio Rancho Runni         39.59 
  8 Byrd, Christine           96 Albuquerque Trac         39.60 

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Romano, Alexa             97 Albuquerque Athl       1:14.20Q  1
  2 Perkins, Abigail          96 Albuquerque Trac       1:22.50Q  2
  3 Waukazoo, Sage            96 Unattached             1:15.90Q  1
  4 Trujillo, Marisa          97 Albuquerque Trac       1:26.40Q  2
  5 Caldwell, Eriqa           97 Albuquerque Trac       1:17.00Q  1
  6 Byrd, Christine           96 Albuquerque Trac       1:26.80Q  2
  7 Deyo, Aja                 96 Santa Fe Youth T       1:22.90q  1
  8 Lewis, Kiana              96 Albuquerque Athl       1:28.00q  2
  9 Serna, Lainie             98 Northern New Mex       1:32.00   2
 10 Dillavou, Rachel          96 Albuquerque Athl       1:32.60   2
 10 Andrews, Caroline         96 Albuquerque Athl       1:32.60   1
 12 Aster, Julie              96 Socorro Track Cl       1:33.30   1
 13 Fernandez, Angelica       97 LC Sun Dragons         1:43.90   2
 14 Beck, Esther              00 Albuquerque Athl       1:52.10   1

400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Romano, Alexa             97 Albuquerque Athl       1:13.02 
  2 Waukazoo, Sage            96 Unattached             1:15.25 
  3 Caldwell, Eriqa           97 Albuquerque Trac       1:16.76 
  4 Perkins, Abigail          96 Albuquerque Trac       1:17.19 
  5 Deyo, Aja                 96 Santa Fe Youth T       1:24.86 
  6 Trujillo, Marisa          97 Albuquerque Trac       1:27.64 
  7 Byrd, Christine           96 Albuquerque Trac       1:27.73 
  8 Lewis, Kiana              96 Albuquerque Athl       1:34.31 

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waukazoo, Sage            96 Unattached             2:47.93 
  2 Romano, Alexa             97 Albuquerque Athl       2:48.87 
  3 Sanchez, Annie            96 Albuquerque West       2:57.35 
  4 Huitt, Kiersten           98 Albuquerque Athl       3:03.10 
  5 Deyo, Aja                 96 Santa Fe Youth T       3:03.91 
  6 Trujillo, Marisa          97 Albuquerque Trac       3:13.97 
  7 Stefanovich, Lia          97 Albuquerque Athl       3:14.26 
  8 Beck, Esther              00 Albuquerque Athl       4:04.00 

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waukazoo, Sage            96 Unattached             5:57.57 
  2 Stefanovich, Lia          97 Albuquerque Athl       6:37.65 
  3 Fernandez, Angelica       97 LC Sun Dragons         7:35.55 

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         1:04.30 
     1) Caldwell, Eriqa 97              2) Mady, Alison 96               
     3) Perkins, Abigail 96             4) Perkins, Emily 98             
  2 Albuquerque Athletics Track  'A'                    1:06.57 
     1) Tipton, Jessica 96              2) Huitt, Kiersten 98            
     3) Andrews, Caroline 96            4) Robinson, Eryka 99            
  3 Albuquerque Track Club  'B'                         1:11.94 
     1) Mace, Abigail 96                2) Beddingfield, Carly 96        
     3) Breen, Katelin 96               4) Wascher, Dani Rae 97          
  4 Taylor Ranch Cougar Track Club  'A'                 1:12.21 
     1) Garcia, Brianna 99              2) Gonzales, Toni 98             
     3) Battle, Dee Zha 98              4)                               
  5 Albuquerque Athletics Track  'B'                    1:13.54 
     1) Lewis, Kiana 96                 2) Dillavou, Rachel 96           
     3) Craft, Gabriela 96              4) Crow, Courtney 97             

4x400 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Athletics Track  'A'                    6:13.91 
     1) Andrews, Caroline 96            2) Dillavou, Rachel 96           
     3) Lewis, Kiana 96                 4) Huitt, Kiersten 98            
  2 Albuquerque Athletics Track  'B'                    6:25.32 
     1) Montoya, Priscilla 96           2) Stefanovich, Lia 97           
     3) Craft, Gabriela 96              4) Crow, Courtney 97             

Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Alicia          96 Albuquerque Trac         3.08m   10-01.25
  2 Deyo, Aja                 96 Santa Fe Youth T         2.96m    9-08.50
  3 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West         2.67m    8-09.25
  4 Serna, Lainie             98 Northern New Mex         2.63m    8-07.50
  5 Byrd, Christine           96 Albuquerque Trac         2.59m    8-06.00
  6 Garcia, Catalina          97 Albuquerque West         2.56m    8-04.75
  7 Torres, Brenda            96 LC Sun Dragons           2.55m    8-04.50
  8 Boyden, Jordan            97 Albuquerque Olym         2.50m    8-02.50
  9 Abeyta, Elena             99 Northern New Mex         2.48m    8-01.75
 10 Watkins, Satchel          99 Albuquerque Olym         2.40m    7-10.50
 10 Breen, Katelin            96 Albuquerque Trac         2.40m    7-10.50
 12 Romero, Katie             97 Northern New Mex         2.38m    7-09.75
 13 Moss, Tiana               96 Rio Rancho Runni         2.19m    7-02.25
 14 Saiz, Grace               98 Albuquerque West         2.11m    6-11.25
 15 Brown, Kavionna           99 Big Red Express          2.02m    6-07.50
 16 Muniz, Genevieve          98 Albuquerque Olym         1.91m    6-03.25
 17 Craft, Danielle           98 Albuquerque Athl         1.84m    6-00.50
 18 Mora, Gabriela            98 Albuquerque West         1.78m    5-10.25
 19 Wascher, Dani Rae         97 Albuquerque Trac         1.71m    5-07.50
 -- Beddingfield, Carly       96 Albuquerque Trac          FOUL           

Shot Put 6# Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ortiz, Jaden              96 Albuquerque Athl         6.00m   19-08.25
  2 Craft, Danielle           98 Albuquerque Athl         4.99m   16-04.50
  3 Medici, Jacqueline        97 Unattached               4.50m   14-09.25
  4 Montoya, Priscilla        96 Albuquerque Athl         3.96m   13-00.00
  5 Crow, Courtney            97 Albuquerque Athl         3.14m   10-03.75

Javelin Throw 300g Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ortiz, Jaden              96 Albuquerque Athl        24.92m      81-09
  2 Craft, Danielle           98 Albuquerque Athl        17.47m      57-04
  3 Gracia, Sophia            97 LC Sun Dragons          13.25m      43-06
  4 Montoya, Priscilla        96 Albuquerque Athl        12.92m      42-05
  5 Fernandez, Angelica       97 LC Sun Dragons          11.93m      39-02
  6 Medici, Jacqueline        97 Unattached              10.14m      33-03
  7 Garcia, Catalina          97 Albuquerque West         9.30m      30-06
  7 Saiz, Grace               98 Albuquerque West         9.30m      30-06
  9 Mora, Gabriela            98 Albuquerque West         8.87m      29-01

Triathlon Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alarcon, Angelica         97 Albuquerque West           309 
  2 Garcia, Catalina          97 Albuquerque West           114 

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McGee, Jalen              94 Albuquerque West         13.49Q  3
  2 Henn, Lauren              94 Unattached               14.13Q  1
  3 Puentes, Gabbe            95 LC Sun Dragons           14.89Q  2
  4 Babicke, Amanda           95 Northern New Mex         14.28Q  3
  5 Katzman, Jackie           95 Albuquerque Trac         15.42Q  1
  6 Armijo, Dezirae           95 Socorro Track Cl         15.69Q  2
  7 Cross, Chantelle          94 Albuquerque West         14.82q  3
  8 Bussen, Kyra              94 New Mexico Stars         15.25q  3
  9 Chavez, Keanda            94 Socorro Track Cl         15.48   1
 10 Elizondo, Evette          94 Albuquerque West         16.32   2
 11 Davies, Emilia            94 Albuquerque West         16.72   1
 12 Almager, Sydney           95 Albuquerque West         16.79   3
 13 Cordova, Selena           95 Rio Rancho Runni         16.89   2
 14 Crow, Sydney              95 Albuquerque Athl         18.09   3
 15 Mirabal, Jazmin           95 New Mexico Stars         18.13   2
 16 Yancey, Laney             94 Albuquerque West         18.29   1

100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 McGee, Jalen              94 Albuquerque West         13.75 
  2 Henn, Lauren              94 Unattached               14.12 
  3 Babicke, Amanda           95 Northern New Mex         14.72 
  4 Puentes, Gabbe            95 LC Sun Dragons           15.09 
  5 Cross, Chantelle          94 Albuquerque West         15.19 
  6 Katzman, Jackie           95 Albuquerque Trac         15.76 
  7 Bussen, Kyra              94 New Mexico Stars         15.82 
  8 Armijo, Dezirae           95 Socorro Track Cl         16.02 

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McGee, Jalen              94 Albuquerque West         27.89Q  2
  2 Henn, Lauren              94 Unattached               29.40Q  1
  3 Babicke, Amanda           95 Northern New Mex         30.04Q  1
  4 Armijo, Dezirae           95 Socorro Track Cl         33.06Q  2
  5 Puentes, Gabbe            95 LC Sun Dragons           32.97Q  1
  6 Bussen, Kyra              94 New Mexico Stars         33.79Q  2
  7 Nelson, Jessica           95 Albuquerque Athl         33.96q  1
  8 Elizondo, Evette          94 Albuquerque West         35.10q  2
  9 Fort, Hannah              94 Albuquerque Athl         37.53   1
 10 Crow, Sydney              95 Albuquerque Athl         37.90   1
 11 Lugo, Kimberly            94 Albuquerque Olym         38.65   2
 12 Mirabal, Jazmin           95 New Mexico Stars         39.47   1

200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 McGee, Jalen              94 Albuquerque West         27.68 
  2 Henn, Lauren              94 Unattached               28.86 
  3 Babicke, Amanda           95 Northern New Mex         30.11 
  4 Puentes, Gabbe            95 LC Sun Dragons           32.78 
  5 Armijo, Dezirae           95 Socorro Track Cl         33.18 
  6 Nelson, Jessica           95 Albuquerque Athl         33.75 
  7 Bussen, Kyra              94 New Mexico Stars         33.78 

400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabik, Maggie             95 Albuquerque Trac       1:05.88 
  2 Katzman, Jackie           95 Albuquerque Trac       1:12.05 
  3 Armijo, Dezirae           95 Socorro Track Cl       1:12.59 
  4 Lugo, Kimberly            94 Albuquerque Olym       1:13.76 
  5 Dugan, Bailey             95 Albuquerque Trac       1:14.46 
  6 Fort, Hannah              94 Albuquerque Athl       1:21.53 

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabik, Maggie             95 Albuquerque Trac       2:34.37 
  2 Browning, Carly           95 Albuquerque Trac       2:42.77 
  3 Katzman, Jackie           95 Albuquerque Trac       2:48.89 
  4 Smythe, Shannon           94 Albuquerque Trac       2:50.76 
  5 Chavez, Felicia           94 Albuquerque Athl       2:53.21 
  6 Ortega-Perea, Arlete      95 Big Red Express        2:55.54 
  7 Dugan, Bailey             95 Albuquerque Trac       3:03.35 
  8 Van der Hoven, Janna      95 Albuquerque Trac       3:11.97 
  9 Botone, Shantel           94 Albuquerque Olym       3:12.05 
 10 Trujillo, Ariana          95 Northern New Mex       3:17.24 

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Browning, Carly           95 Albuquerque Trac       5:35.76 
  2 Witt, Maddy               94 Albuquerque Athl       5:42.23 
  3 Ortega-Perea, Arlete      95 Big Red Express        5:51.50 
  4 Littleford, Alana         95 Albuquerque Trac       5:57.85 
  5 Nelson, Jessica           95 Albuquerque Athl       6:11.27 
  6 Van der Hoven, Janna      95 Albuquerque Trac       6:17.36 
  7 Botone, Shantel           94 Albuquerque Olym       7:28.24 

3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Littleford, Alana         95 Albuquerque Trac      13:00.79 
  2 Witt, Maddy               94 Albuquerque Athl      13:14.16 

1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reichlin, Stephanie       94 Albuquerque Trac       9:29.60 

80 Meter Hurdles 30" Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lugo, Kimberly            94 Albuquerque Olym         19.35 

4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         5:27.42 
     1) Browning, Carly 95              2) Dugan, Bailey 95              
     3) Littleford, Alana 95            4) Van der Hoven, Janna 95       

4x800 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Athletics Track  'A'                   12:47.78 

High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Henn, Lauren              94 Unattached               1.27m    4-02.00

Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Puentes, Gabbe            95 LC Sun Dragons           4.02m   13-02.25
  2 McGee, Jalen              94 Albuquerque West         4.01m   13-02.00
  3 Babicke, Amanda           95 Northern New Mex         3.92m   12-10.50
  4 Smythe, Shannon           94 Albuquerque Trac         3.47m   11-04.75
  5 Elizondo, Evette          94 Albuquerque West         3.03m    9-11.25
  6 Hernandez, Justice        94 Albuquerque West         2.95m    9-08.25
  7 Trujillo, Ariana          95 Northern New Mex         2.92m    9-07.00
  8 Cordova, Selena           95 Rio Rancho Runni         2.85m    9-04.25

Shot Put 6# Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cross, Chantelle          94 Albuquerque West         8.65m   28-04.50
  2 Weber, Sara               94 Unattached               8.45m   27-08.75
  3 Brown, Keriden            94 Albuquerque Trac         7.62m   25-00.00
  4 Medici, Margarita         94 Unattached               7.49m   24-07.00
  5 Davies, Emilia            94 Albuquerque West         7.48m   24-06.50
  6 Almager, Sydney           95 Albuquerque West         6.61m   21-08.25
  7 Marquez, Devanie          94 Albuquerque Olym         6.49m   21-03.50

Discus Throw 1 kg Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Weber, Sara               94 Unattached              24.28m      79-08
  2 Marquez, Devanie          94 Albuquerque Olym        15.90m      52-02
  3 Brown, Keriden            94 Albuquerque Trac        14.50m      47-07
  4 Medici, Margarita         94 Unattached              13.54m      44-05

Javelin Throw 300g Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chavez, Felicia           94 Albuquerque Athl        29.21m      95-10
  2 Davies, Emilia            94 Albuquerque West        26.60m      87-03
  3 Cross, Chantelle          94 Albuquerque West        25.48m      83-07
  4 Medici, Margarita         94 Unattached              24.17m      79-03
  5 Almager, Sydney           95 Albuquerque West        22.42m      73-07
  6 Marquez, Devanie          94 Albuquerque Olym        22.22m      72-11
  7 Brown, Keriden            94 Albuquerque Trac        20.90m      68-07

Outdoor Pentathlon Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smythe, Shannon           94 Albuquerque Trac          1425 

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac         12.52Q  2
  2 Babicke, Kimberly         93 Northern New Mex         13.12Q  1
  3 Alston, Kourtnee          92 New Mexico Stars         13.85Q  3
  4 Byrd, Brittany            93 Albuquerque Trac         13.53Q  1
  5 Waring, Maggie            92 Albuquerque Trac         13.86Q  3
  6 Vigil, Tamarra            93 Northern New Mex         14.40Q  2
  7 Brown, Michaela           93 Albuquerque Trac         13.92q  1
  8 Jones, Jaden              93 Socorro Track Cl         14.06q  3
  9 Moore, Jackie             92 Albuquerque Trac         14.13   1
 10 Miller, Kelly             92 Taylor Ranch Cou         15.10   3
 11 Countee, Tatianna         92 Albuquerque Olym         15.17   2
 12 Hudson, Helen             92 Albuquerque Trac         15.27   2
 13 Gonzales, Cherice         93 Northern New Mex         15.30   2
 14 Bustamante, Desiree       93 Socorro Track Cl         16.17   2
 15 Redman, Lindsay           92 Northern New Mex         17.50   3
 16 Mora, Michelle            93 Socorro Track Cl         19.20   3

100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac         12.81 
  2 Babicke, Kimberly         93 Northern New Mex         13.27 
  3 Byrd, Brittany            93 Albuquerque Trac         13.57 
  4 Alston, Kourtnee          92 New Mexico Stars         13.93 
  5 Brown, Michaela           93 Albuquerque Trac         14.10 
  6 Waring, Maggie            92 Albuquerque Trac         14.17 
  7 Jones, Jaden              93 Socorro Track Cl         14.18 
  8 Vigil, Tamarra            93 Northern New Mex         15.03 

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac         26.26Q  1
  2 Babicke, Kimberly         93 Northern New Mex         27.38Q  2
  3 Hampton, Alexa            92 New Mexico Stars         27.99Q  3
  4 Alston, Kourtnee          92 New Mexico Stars         28.39Q  3
  5 Reichlin, Caitlyn         92 Albuquerque Trac         28.42Q  1
  6 Sabik, Emma               93 Albuquerque Trac         29.17Q  2
  7 Brown, Michaela           93 Albuquerque Trac         28.52q  1
  8 Moore, Jackie             92 Albuquerque Trac         29.48q  2
  9 Vigil, Tamarra            93 Northern New Mex         30.34   2
 10 Baskerville, Wave         93 Albuquerque Olym         30.59   1
 11 Jaramillo, Jasymn         92 Socorro Track Cl         30.92   3
 12 Hudson, Helen             92 Albuquerque Trac         31.33   1
 13 Miller, Kelly             92 Taylor Ranch Cou         31.44   2
 14 Miranda, Amy              93 New Mexico Stars         32.36   3
 15 Herrera, Louisa           93 Albuquerque Olym         32.39   3
 16 Countee, Tatianna         92 Albuquerque Olym         33.23   1
 17 Habiger-Doxon, Anastasia  92 Albuquerque Athl         33.36   1
 18 Gonzales, Cherice         93 Northern New Mex         33.68   2

200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac         26.38 
  2 Babicke, Kimberly         93 Northern New Mex         27.28 
  3 Hampton, Alexa            92 New Mexico Stars         27.85 
  4 Alston, Kourtnee          92 New Mexico Stars         28.78 
  5 Reichlin, Caitlyn         92 Albuquerque Trac         28.81 
  6 Brown, Michaela           93 Albuquerque Trac         29.31 
  7 Moore, Jackie             92 Albuquerque Trac         29.48 
  8 Sabik, Emma               93 Albuquerque Trac         30.95 

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac       1:04.22Q  1
  2 Browning, Cassidy         92 Albuquerque Trac       1:08.35Q  2
  3 Hampton, Alexa            92 New Mexico Stars       1:07.49Q  1
  4 Trujillo, Victoria        93 Northern New Mex       1:08.92Q  2
  5 Waring, Maggie            92 Albuquerque Trac       1:07.79Q  1
  6 Habiger-Doxon, Anastasia  92 Albuquerque Athl       1:10.89Q  2
  7 Baskerville, Wave         93 Albuquerque Olym       1:12.02q  2
  8 Sedillo, Samantha         92 Socorro Track Cl       1:12.09q  1
  9 Page, Ashley              93 Unattached             1:12.12   2
 10 Sabik, Emma               93 Albuquerque Trac       1:12.36   1
 11 Miranda, Amy              93 New Mexico Stars       1:14.93   1
 12 Apel, Kaitlin             93 Unattached             1:17.23   2
 13 Miller, Kelly             92 Taylor Ranch Cou       1:25.20   1

400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Isis              92 Albuquerque Trac       1:01.36 
  2 Waring, Maggie            92 Albuquerque Trac       1:03.87 
  3 Hampton, Alexa            92 New Mexico Stars       1:04.23 
  4 Trujillo, Victoria        93 Northern New Mex       1:05.73 
  5 Browning, Cassidy         92 Albuquerque Trac       1:06.64 
  6 Sedillo, Samantha         92 Socorro Track Cl       1:09.10 
  7 Baskerville, Wave         93 Albuquerque Olym       1:09.74 
  8 Habiger-Doxon, Anastasia  92 Albuquerque Athl       1:11.21 

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foster, Julia             93 Albuquerque Trac       2:22.00 
  2 Jimenez, Adrianna         92 Albuquerque Trac       2:29.61 
  3 Alderete, Allie           93 Albuquerque Trac       2:31.47 
  4 Williams, Katrina         92 Albuquerque Trac       2:34.20 
  5 Kemper, Riley             92 Albuquerque Trac       2:36.00 
  6 Trujillo, Victoria        93 Northern New Mex       2:42.23 
  7 Brown, Tailor             93 Unattached             2:44.33 
  8 Habiger-Doxon, Anastasia  92 Albuquerque Athl       2:53.78 
  9 Montoya, Laura            92 Unattached             2:57.24 
 10 Stefanovich, Olivia       92 Albuquerque Athl       3:00.63 
 11 Lujan, Denise             92 Unattached             3:03.89 
 12 Bergstrom, Oma            93 LC Sun Dragons         3:18.74 

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foster, Julia             93 Albuquerque Trac       4:55.98 
  2 Jimenez, Adrianna         92 Albuquerque Trac       5:17.17 
  3 Peterkin, Lisa            93 Albuquerque Athl       5:22.99 
  4 Brown, Tailor             93 Unattached             5:31.08 
  5 Stefanovich, Olivia       92 Albuquerque Athl       5:54.03 
  6 Montoya, Laura            92 Unattached             6:01.27 
  7 Lujan, Denise             92 Unattached             6:09.64 
  8 Schall, Brooke            93 Rio Rancho Runni       6:21.56 
  9 Bergstrom, Oma            93 LC Sun Dragons         7:12.01 

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterkin, Lisa            93 Albuquerque Athl      11:35.10 
  2 Sayer, Amanda             92 Albuquerque Trac      11:43.24 
  3 Brown, Tailor             93 Unattached            12:05.00 

3000 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stefanovich, Olivia       92 Albuquerque Athl      20:24.60 
  2 Magnus, Abby              93 Albuquerque Trac      20:34.00 

100 Meter Hurdles 30" Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Browning, Cassidy         92 Albuquerque Trac         18.10 
  2 Gomez, Adrianna           93 Albuquerque Trac         19.20 
 -- Cordova, Cici             92 Rio Rancho Runni           DNF 

200 Meter Hurdles 30" Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Browning, Cassidy         92 Albuquerque Trac         33.59 
  2 Gomez, Adrianna           93 Albuquerque Trac         34.15 

4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                           52.86 
     1) Byrd, Brittany 93               2) Reichlin, Caitlyn 92          
     3) Waring, Maggie 92               4) Wilson, Isis 92               
  2 Albuquerque Track Club  'B'                           56.10 
     1) Brown, Michaela 93              2) Gomez, Adrianna 93            
     3) Moore, Jackie 92                4) Williams, Katrina 92          
  3 Northern New Mexico Paisanos  'A'                     57.44 
     1) Trujillo, Victoria 93           2) Babicke, Kimberly 93          
     3) Vigil, Tamarra 93               4) Gonzales, Cherice 93          
  4 Socorro Track Club  'A'                               58.48 
     1) Bustamante, Desiree 93          2) Jones, Jaden 93               
     3) Jaramillo, Jasymn 92            4) Sedillo, Samantha 92          

4x400 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         4:33.50 
     1) Browning, Cassidy 92            2) Reichlin, Caitlyn 92          
     3) Waring, Maggie 92               4) Williams, Katrina 92          
  2 Albuquerque Track Club  'B'                         4:37.80 
     1) Alderete, Allie 93              2) Brown, Michaela 93            
     3) Kemper, Riley 92                4) Gomez, Adrianna 93            

4x800 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                        10:36.56 
     1) Alderete, Allie 93              2) Foster, Julia 93              
     3) Jimenez, Adrianna 92            4) Kemper, Riley 92              

High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Foster, Julia             93 Albuquerque Trac         1.42m    4-07.75
  2 Jimenez, Adrianna         92 Albuquerque Trac         1.32m    4-04.00

Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Babicke, Kimberly         93 Northern New Mex         4.62m   15-02.00
  2 Reichlin, Caitlyn         92 Albuquerque Trac         4.14m   13-07.00
  3 Moore, Jackie             92 Albuquerque Trac         4.08m   13-04.75
  4 Jones, Jaden              93 Socorro Track Cl         4.01m   13-02.00
  5 Gonzales, Cherice         93 Northern New Mex         3.99m   13-01.25
  6 Trujillo, Victoria        93 Northern New Mex         3.82m   12-06.50
  7 Vigil, Tamarra            93 Northern New Mex         3.80m   12-05.75
  8 Peterkin, Lisa            93 Albuquerque Athl         3.76m   12-04.00
  9 Jaramillo, Jasymn         92 Socorro Track Cl         3.55m   11-07.75
 10 Countee, Tatianna         92 Albuquerque Olym         3.40m   11-02.00
 11 Sedillo, Samantha         92 Socorro Track Cl         3.28m   10-09.25
 12 Herrera, Louisa           93 Albuquerque Olym         2.92m    9-07.00

Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Redman, Lindsay           92 Northern New Mex         5.89m   19-04.00

Shot Put 6# Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peele, Edwina             92 Taylor Ranch Cou        12.40m   40-08.25
  2 Almajer, Sabrina          93 Albuquerque West         8.70m   28-06.50
  3 Marquez, Chantel          92 Albuquerque Olym         8.00m   26-03.00
  4 Tapia, Victoria           92 Northern New Mex         7.42m   24-04.25
  5 Mora, Michelle            93 Socorro Track Cl         5.29m   17-04.25

Discus Throw 1 kg Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peele, Edwina             92 Taylor Ranch Cou        27.24m      89-04
  2 Tapia, Victoria           92 Northern New Mex        19.83m      65-01
  3 Mora, Monique             93 Albuquerque West        19.82m      65-00
  4 Marquez, Chantel          92 Albuquerque Olym        18.04m      59-02
  5 Mora, Michelle            93 Socorro Track Cl        12.66m      41-06

Javelin Throw 600g Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Herrera, Louisa           93 Albuquerque Olym        22.66m      74-04
  2 Almajer, Sabrina          93 Albuquerque West        22.38m      73-05
  3 Tapia, Victoria           92 Northern New Mex        19.46m      63-10
  4 Marquez, Chantel          92 Albuquerque Olym        17.27m      56-08
  5 Mora, Monique             93 Albuquerque West        14.74m      48-04

Outdoor Pentathlon Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Gomez, Adrianna           93 Albuquerque Trac          1753 

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McDaniel, Lauren          90 New Mexico Stars         13.03 
  2 Trujillo, Amanda          91 Northern New Mex         13.37 
  3 Dewitt, Tara              91 New Mexico Stars         13.53 
  4 Walsh, Kessie             91 Albuquerque Trac         13.87 
  5 Whittaker, Maja           91 Albuquerque Trac         14.53 
  6 Woods, Eugenia            91 Albuquerque Athl         15.20 

200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDaniel, Lauren          90 New Mexico Stars         26.41 
  2 Dewitt, Tara              91 New Mexico Stars         27.18 
  3 Walsh, Kessie             91 Albuquerque Trac         27.86 
  4 Woods, Eugenia            91 Albuquerque Athl         31.32 

400 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walsh, Kessie             91 Albuquerque Trac       1:04.65 
  2 Nicole, Engler            91 Socorro Track Cl       1:10.06 
  3 Woods, Eugenia            91 Albuquerque Athl       1:13.96 

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Alana            91 Albuquerque Athl       3:06.17 
  2 Savilla, Krystle          91 Albuquerque Trac       3:29.69 

1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Herrera, Mia              90 LC Sun Dragons         5:20.89 

3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bedonie, Allison          91 Albuquerque Athl      11:42.18 
  2 Herrera, Mia              90 LC Sun Dragons        11:44.96 

100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biernacki, Katie          91 Albuquerque Trac         18.34 
  2 Garcia, Nicole            90 Albuquerque West         19.55 
  3 Whittaker, Maja           91 Albuquerque Trac         20.58 

400 Meter Hurdles 30" Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biernacki, Katie          91 Albuquerque Trac       1:13.20 
  2 Engler, Nicole            91 Socorro Track Cl       1:19.17 

High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Frenz, Kim                90 Unattached               1.60m    5-03.00
  2 Lane, Leslie              91 Unattached               1.45m    4-09.00
  3 Garcia, Nicole            90 Albuquerque West         1.15m    3-09.25

Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trujillo, Amanda          91 Northern New Mex         4.46m   14-07.75
  2 Walsh, Kessie             91 Albuquerque Trac         4.33m   14-02.50
  3 Whittaker, Maja           91 Albuquerque Trac         4.10m   13-05.50
  4 Nicole, Engler            91 Socorro Track Cl         3.98m   13-00.75
  5 Garcia, Nicole            90 Albuquerque West         3.85m   12-07.75

Shot Put 4 kg Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bookout, Larissa          90 Unattached               9.87m   32-04.75
  2 Mascarenas, Jasmine       91 Unattached               8.49m   27-10.25
  3 Chapman, Alana            91 Albuquerque Athl         4.63m   15-02.25

Discus Throw 1 kg Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mascarenas, Jasmine       91 Unattached              26.78m      87-10

Heptathlon Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garcia, Nicole            90 Albuquerque West          1802 

100 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolberg, Abigail          89 Socorro Track Cl         13.76 
  2 Mitchell, Cydney          89 Big Red Express          14.62 

200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Perkins, Kim              88 New Mexico Stars         26.09 
  2 Torres, Keitta            88 New Mexico Stars         27.66 
  3 Wolberg, Abigail          89 Socorro Track Cl         28.19 
  4 Mitchell, Cydney          89 Big Red Express          30.96 

400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper, Lyndsay           88 Albuquerque Trac         58.24 
  2 Waukazoo, Sally           89 Unattached             1:02.97 

800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper, Lyndsay           88 Albuquerque Trac       2:16.39 
  2 Waukazoo, Sally           89 Unattached             2:53.98 

1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper, Lyndsay           88 Albuquerque Trac       4:55.53 
  2 Holguin, Hilda            89 LC Sun Dragons         5:27.03 

3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holguin, Hilda            89 LC Sun Dragons        11:43.24 
  2 Waukazoo, Sally           89 Unattached            13:40.24 

100 Meter Hurdles 33" Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Torres, Crystal           89 LC Sun Dragons           16.96 
  2 Hampton, Bianca           89 New Mexico Stars         17.71 

400 Meter Hurdles 30" Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hampton, Bianca           89 New Mexico Stars       1:04.42 
  2 Perkins, Kim              88 New Mexico Stars       1:05.15 
  3 Torres, Crystal           89 LC Sun Dragons         1:21.82 

High Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Torres, Keitta            88 New Mexico Stars         1.43m    4-08.25

Pole Vault Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Littleford, Erica         88 Albuquerque Trac         2.14m    7-00.25
 -- Jaramillo, Lauren         89 Albuquerque Athl            NH           

Long Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wolberg, Abigail          89 Socorro Track Cl         4.64m   15-02.75
  2 Mitchell, Cydney          89 Big Red Express          4.13m   13-06.75

Triple Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Torres, Keitta            88 New Mexico Stars        10.06m   33-00.25
  2 Wolberg, Abigail          89 Socorro Track Cl         8.94m   29-04.00

Discus Throw 1 kg Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dominguez, Victoria       89 Bluebird Track          35.42m     116-02
  2 Sniegowski, Alexandra     89 Unattached              28.22m      92-07

Javelin Throw 600g Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Torres, Crystal           89 LC Sun Dragons          20.45m      67-01

100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peele, Robert             96 Taylor Ranch Cou         14.56Q  6
  2 McCoy, Elmando            96 Taylor Ranch Cou         14.76Q  1
  3 Barreras, Miguel          96 Rio Rancho Runni         14.88Q  3
  4 Countee, Todd             96 Albuquerque Olym         15.05Q  2
  5 McIntyre, Isaiah          96 LC Sun Dragons           15.26Q  5
  6 Blea, Max                 96 LC Sun Dragons           17.64Q  4
  7 Countee, Charles          97 Albuquerque Olym         14.93q  6
  8 Harris, Jaylen            97 New Mexico Stars         15.06q  1
  9 Cornelius, Ivan           96 Albuquerque West         15.23   1
 10 Alston, Kameron           97 New Mexico Stars         15.26   6
 11 Peoples, Thyree           96 Taylor Ranch Cou         15.28   2
 12 Hudson, Matthew           96 Albuquerque Trac         15.48   2
 13 Schexnayder, Mykell       97 Albuquerque West         15.53   5
 14 Slade, Nick               97 Big Red Express          15.86   5
 15 Lucero, Gabriel           96 Albuquerque Olym         15.93   6
 16 Smith, Dylan              97 New Mexico Stars         15.97   3
 17 Flanagan, Conner          97 Taylor Ranch Cou         16.13   2
 18 Banuelos, Jesus           97 Big Red Express          16.16   6
 19 Byrd, Jordan              00 Albuquerque Trac         16.18   2
 20 Willis, Lawrence          97 Albuquerque West         16.50   3
 20 Broussard, Barazal        98 Big Red Express          16.50   6
 22 Trujillo, Vegas           96 Taylor Ranch Cou         16.76   5
 23 Mace, Jacob               98 Albuquerque Trac         16.96   5
 24 Bussen, Luke              97 New Mexico Stars         17.02   2
 25 Marquez, Josh             97 Taylor Ranch Cou         17.13   3
 26 Velarde, Alejandro        97 Rio Rancho Runni         17.16   6
 27 Abeyta, Esteban           97 Northern New Mex         17.19   2
 28 Isenberg, Reese           97 Albuquerque Trac         17.23   1
 29 Childress, Josh           97 Albuquerque Trac         18.30   1
 30 Archuleta, Estevan        97 Albuquerque West         18.64   4
 31 Mirabal, Jason            97 New Mexico Stars         18.67   3
 32 Holly, Matthew            97 Albuquerque Trac         19.03   1
 33 Valencia, Dmitria         97 Rio Rancho Runni         19.53   6
 34 Gomez, Zachary            99 Albuquerque Athl         20.03   1
 35 Mora, Isaiah              00 Albuquerque West         22.74   4
 36 Bitsie, Neal              99 Albuquerque Athl         23.31   4

100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Countee, Todd             96 Albuquerque Olym         14.76 
  2 McCoy, Elmando            96 Taylor Ranch Cou         14.83 
  3 Harris, Jaylen            97 New Mexico Stars         14.86 
  4 Countee, Charles          97 Albuquerque Olym         14.89 
  5 Barreras, Miguel          96 Rio Rancho Runni         15.19 
  6 Peele, Robert             96 Taylor Ranch Cou         15.26 
  7 McIntyre, Isaiah          96 LC Sun Dragons           15.29 
  8 Blea, Max                 96 LC Sun Dragons           18.30 

200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McCoy, Elmando            96 Taylor Ranch Cou         29.92Q  4
  2 McIntyre, Isaiah          96 LC Sun Dragons           31.52Q  3
  3 Countee, Todd             96 Albuquerque Olym         32.03Q  1
  4 Peoples, Thyree           96 Taylor Ranch Cou         32.37Q  2
  5 Peele, Robert             96 Taylor Ranch Cou         30.22q  4
  6 Countee, Charles          97 Albuquerque Olym         32.42q  4
  7 Hudson, Matthew           96 Albuquerque Trac         32.46q  3
  8 Sedrel, Darrel            00 Albuquerque Athl         32.49q  3
  9 Schexnayder, Mykell       97 Albuquerque West         33.13   1
 10 Jordan, Nicholas          96 Albuquerque Trac         33.17   2
 11 Harris, Jaylen            97 New Mexico Stars         33.19   4
 12 Smith, Dylan              97 New Mexico Stars         33.91   2
 13 Robinson, Courtney        96 Albuquerque Athl         34.00   1
 14 Flanagan, Conner          97 Taylor Ranch Cou         34.23   4
 15 Broussard, Barazal        98 Big Red Express          35.03   1
 16 Byrd, Jordan              00 Albuquerque Trac         35.14   2
 17 Alston, Kameron           97 New Mexico Stars         35.36   3
 18 Borunda, Dominic          96 Los Amigos Track         35.41   2
 19 Mitchell, Jeremiah        98 Rio Rancho Runni         35.46   3
 20 Isenberg, Reese           97 Albuquerque Trac         35.47   2
 21 Bussen, Luke              97 New Mexico Stars         35.67   2
 22 Banuelos, Jesus           97 Big Red Express          35.77   1
 23 Haskew, Brandon           98 Albuquerque Trac         36.27   1
 24 Armijo II, Michael        98 Socorro Track Cl         36.83   3
 25 Miller, Thomas            96 Taylor Ranch Cou         36.93   4
 26 Childress, Josh           97 Albuquerque Trac         39.87   1
 27 Mirabal, Jason            97 New Mexico Stars         40.23   3
 28 Gomez, Zachary            99 Albuquerque Athl         44.07   3
 29 Valencia, Dmitria         97 Rio Rancho Runni         47.87   4
 30 Bitsie, Neal              99 Albuquerque Athl         52.68   1

200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 McCoy, Elmando            96 Taylor Ranch Cou         30.23 
  2 McIntyre, Isaiah          96 LC Sun Dragons           31.02 
  3 Hudson, Matthew           96 Albuquerque Trac         31.43 
  4 Countee, Charles          97 Albuquerque Olym         31.59 
  5 Countee, Todd             96 Albuquerque Olym         31.63 
  6 Peoples, Thyree           96 Taylor Ranch Cou         34.36 
  7 Peele, Robert             96 Taylor Ranch Cou         45.11 

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schall, Brennan           96 Rio Rancho Runni       1:11.10Q  1
  2 Gonzalez, Mikel           96 Albuquerque Athl       1:16.90Q  2
  3 Lucero, Gabriel           96 Albuquerque Olym       1:12.91Q  1
  4 Isenberg, Reese           97 Albuquerque Trac       1:18.70Q  2
  5 Miller, Thomas            96 Taylor Ranch Cou       1:19.20Q  1
  6 Waring, Trevor            97 Albuquerque Trac       1:19.40Q  2
  7 Crouther, Gabriel         96 Albuquerque Athl       1:19.21q  1
  8 Blea, Max                 96 LC Sun Dragons         1:22.50q  2
  9 Armijo II, Michael        98 Socorro Track Cl       1:23.20   2
 10 Mozley, Samuel            97 Socorro Track Cl       1:29.70   1

400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lucero, Gabriel           96 Albuquerque Olym       1:11.12 
  2 Schall, Brennan           96 Rio Rancho Runni       1:11.21 
  3 Gonzalez, Mikel           96 Albuquerque Athl       1:14.18 
  4 Waring, Trevor            97 Albuquerque Trac       1:17.85 
  5 Isenberg, Reese           97 Albuquerque Trac       1:18.12 
  6 Crouther, Gabriel         96 Albuquerque Athl       1:18.89 
  7 Miller, Thomas            96 Taylor Ranch Cou       1:19.12 
  8 Blea, Max                 96 LC Sun Dragons         1:25.39 

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gonzalez, Mikel           96 Albuquerque Athl       2:51.59 
  2 Beck, Corey               96 Big Red Express        2:53.12 
  3 Sargent, Michael          96 Rio Rancho Runni       2:53.69 
  4 Fort, Matt                97 Albuquerque Athl       3:06.54 

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beck, Corey               96 Big Red Express        5:54.44 
  2 Fort, Matt                97 Albuquerque Athl       6:19.28 

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Littleford, Hunter        96 Albuquerque Trac       9:44.10 

4x100 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         1:01.58 
     1) Byrd, Jordan 00                 2) Hudson, Matthew 96            
     3) Jordan, Nicholas 96             4) Sleeter, Gavin 97             
  2 Taylor Ranch Cougar Track Club  'A'                 1:01.64 
  3 Rio Rancho Running Rams  'A'                        1:06.35 
     1) Barreras, Miguel 96             2) Schall, Brady 98              
     3) Mitchell, Jeremiah 98           4) Velarde, Alejandro 97         
  4 Albuquerque Track Club  'B'                         1:07.35 
     1) Cleveland, Dakota 98            2) Haskew, Brandon 98            
     3) Mace, Jacob 98                  4) Waring, Trevor 97             
  5 Albuquerque Athletics Track  'A'                    1:08.18 
     1) Robinson, Courtney 96           2) Crouther, Gabriel 96          
     3) Bitsie, Bryce 97                4) Petersen, Dallas 96           
  6 Los Amigos Track Club  'A'                          1:08.55 
     1) Ramos, Abran 96                 2) Borunda, Dominic 96           
     3) Chavez, Jacob 96                4) Blea, Dominic 97              

4x400 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio Rancho Running Rams  'A'                        5:00.30 
     1) Schall, Brennan 96              2) Sargent, Michael 96           
     3) Satyam, Patel 96                4) Barreras, Miguel 96           
  2 Albuquerque Athletics Track  'A'                    5:10.11 
     1) Gonzalez, Mikel 96              2) Crouther, Gabriel 96          
     3) Fort, Matt 97                   4) Petersen, Dallas 96           
  3 Big Red Express  'A'                                5:16.81 
     1) Banuelos, Jesus 97              2) Slade, Nick 97                
     3) Beck, Corey 96                  4) Broussard, Barazal 98         
  4 Albuquerque Track Club  'A'                         5:31.09 
     1) Cleveland, Dakota 98            2) Jordan, Nicholas 96           
     3) Sleeter, Gavin 97               4) Waring, Trevor 97             

High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McIntyre, Isaiah          96 LC Sun Dragons           1.17m    3-10.00
  2 Mitchell, Jeremiah        98 Rio Rancho Runni         0.91m    2-11.75

Long Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Satyam, Patel             96 Rio Rancho Runni         3.72m   12-02.50
  2 Cornelius, Ivan           96 Albuquerque West         3.60m   11-09.75
  3 Schall, Brennan           96 Rio Rancho Runni         3.33m   10-11.25
  4 Ramos, Abran              96 Taylor Ranch Cou         3.25m   10-08.00
  5 Robinson, Courtney        96 Albuquerque Athl         3.21m   10-06.50
  6 Sleeter, Gavin            97 Albuquerque Trac         3.20m   10-06.00
  7 Chavez, Jacob             96 Los Amigos Track         3.16m   10-04.50
  8 Haskew, Brandon           98 Albuquerque Trac         2.88m    9-05.50
  9 Abeyta, Esteban           97 Northern New Mex         2.77m    9-01.25
 10 Schexnayder, Mykell       97 Albuquerque West         2.65m    8-08.50
 11 Padilla, Manual           96 Los Amigos Track         2.64m    8-08.00
 12 Willis, Lawrence          97 Albuquerque West         2.30m    7-06.50
 13 Mozley, Samuel            97 Socorro Track Cl         2.22m    7-03.50
 14 Archuleta, Estevan        97 Albuquerque West         2.04m    6-08.50
 15 Gomez, Zachary            99 Albuquerque Athl         1.76m    5-09.25
 16 Mora, Isaiah              00 Albuquerque West         1.73m    5-08.25

Shot Put 6# Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trujillo, Vegas           96 Taylor Ranch Cou         7.18m   23-06.75
  2 Madrid, Noah              96 Taylor Ranch Cou         7.15m   23-05.50
  3 Countee, Todd             96 Albuquerque Olym         6.40m   21-00.00
  4 Countee, Charles          97 Albuquerque Olym         5.93m   19-05.50
  5 Hunt, Tanner              96 Unattached               5.68m   18-07.75
  6 Holly, Matthew            97 Albuquerque Trac         4.78m   15-08.25
  7 Archuleta, Estevan        97 Albuquerque West         4.20m   13-09.50

Javelin Throw 300g Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lucero, Gabriel           96 Albuquerque Olym        25.82m      84-08
  2 Ramos, Abran              96 Taylor Ranch Cou        24.28m      79-08
  3 Padilla, Manual           96 Los Amigos Track        22.38m      73-05
  4 Trujillo, Vegas           96 Taylor Ranch Cou        22.18m      72-09
  5 Petersen, Dallas          96 Albuquerque Athl        21.63m      70-11
  6 Cornelius, Ivan           96 Albuquerque West        19.06m      62-06
  7 Cleveland, Dakota         98 Albuquerque Trac        18.70m      61-04
  8 Hunt, Tanner              96 Unattached              18.62m      61-01
  9 Ramos, Antonio            98 Los Amigos Track        16.60m      54-05
 10 Borunda, Dominic          96 Los Amigos Track        16.51m      54-02
 11 Madrid, Noah              96 Taylor Ranch Cou        15.63m      51-03
 12 Childress, Josh           97 Albuquerque Trac        15.60m      51-02
 13 Chavez, Jacob             96 Los Amigos Track        13.74m      45-01
 14 Holly, Matthew            97 Albuquerque Trac        12.17m      39-11
 15 Bitsie, Bryce             97 Albuquerque Athl        10.70m      35-01
 16 Bitsie, Neal              99 Albuquerque Athl         6.62m      21-09

Triathlon Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sleeter, Gavin            97 Albuquerque Trac           286 
  2 Nieto, Jesse              97 Albuquerque West           212 
  3 Waring, Trevor            97 Albuquerque Trac           182 

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ford, Cheyne              94 Albuquerque West         13.27Q  1
  2 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou         13.76Q  3
  3 Ayers, Xavier             94 Albuquerque West         14.11Q  2
  4 Harrison, Alex            94 Albuquerque Trac         13.83Q  1
  5 Perry, Johnny             95 Albuquerque Trac         14.16Q  3
  6 Jaramillo, Isaiah         95 Albuquerque West         14.94Q  2
  7 Brown, Deshun             94 Albuquerque West         13.87q  1
  8 Pritchett, Daizhon        95 Big Red Express          14.47q  3
  9 Gallegos, Vincent         95 Big Red Express          14.56   3
 10 Lord, Taylor              95 Albuquerque Trac         14.79   3
 11 Romero, Dante             94 Albuquerque Athl         14.98   2
 12 Conelley, Russell         94 LC Sun Dragons           15.27   3
 13 Whittaker, Elliott        95 Albuquerque Trac         15.40   1
 14 Jackson, Dominique        94 New Mexico Stars         15.53   2
 15 Moore, Adam               95 Northern New Mex         15.54   2
 16 Gonzales, Patrick         94 Big Red Express          15.90   3
 17 Reese, Ryan               95 Albuquerque Trac         16.38   3
 18 Mora Jr, Pete             95 Albuquerque West         17.44   1
 19 Olguin, Nicholaus         95 Socorro Track Cl         17.68   2
 20 Cooke, Patrick            94 Rio Rancho Runni         18.60   1

100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ford, Cheyne              94 Albuquerque West         13.41 
  2 Ayers, Xavier             94 Albuquerque West         13.57 
  3 Brown, Deshun             94 Albuquerque West         13.87 
  4 Harrison, Alex            94 Albuquerque Trac         13.91 
  5 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou         14.01 
  6 Perry, Johnny             95 Albuquerque Trac         14.17 
  7 Pritchett, Daizhon        95 Big Red Express          14.57 
  8 Jaramillo, Isaiah         95 Albuquerque West         15.24 

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou         28.26Q  1
  2 Ford, Cheyne              94 Albuquerque West         28.38Q  3
  3 Perry, Johnny             95 Albuquerque Trac         28.52Q  2
  4 Ayers, Xavier             94 Albuquerque West         28.56Q  1
  5 Brown, Deshun             94 Albuquerque West         29.72Q  2
  6 Villarino, Calvyn         95 Albuquerque Trac         31.49Q  3
  7 Cones, Daniel             94 Albuquerque Trac         28.66q  1
  8 Garcia, Ben               94 Rio Rancho Runni         28.79q  1
  9 Pritchett, Daizhon        95 Big Red Express          30.36   2
 10 Lord, Taylor              95 Albuquerque Trac         30.46   2
 11 Halada, Liam              95 Albuquerque Trac         31.53   2
 12 Gallegos, Vincent         95 Big Red Express          31.59   1
 13 Conelley, Russell         94 LC Sun Dragons           31.83   1
 14 Laktasic, Kyle            95 Albuquerque Trac         32.52   3
 15 Jackson, Dominique        94 New Mexico Stars         33.52   3
 16 Dillavou, Nick            94 Albuquerque Athl         34.89   3
 17 Reese, Ryan               95 Albuquerque Trac         37.27   2
 18 Martiniz, Matthew         94 Rio Rancho Runni         38.63   2
 19 Olguin, Nicholaus         95 Socorro Track Cl         38.78   1

200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ford, Cheyne              94 Albuquerque West         27.96 
  2 Perry, Johnny             95 Albuquerque Trac         28.33 
  3 Ayers, Xavier             94 Albuquerque West         29.03 
  4 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou         29.26 
  5 Cones, Daniel             94 Albuquerque Trac         29.80 
  6 Garcia, Ben               94 Rio Rancho Runni         29.86 
  7 Brown, Deshun             94 Albuquerque West         29.93 
  8 Villarino, Calvyn         95 Albuquerque Trac         31.60 

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrison, Alex            94 Albuquerque Trac       1:06.27Q  2
  2 Cones, Daniel             94 Albuquerque Trac       1:10.62Q  1
  3 Fernandez, Rolando        94 LC Sun Dragons         1:06.92Q  2
  4 Kasten, Cody              95 Rio Rancho Runni       1:12.12Q  1
  5 Perkins, Trevor           94 Albuquerque Trac       1:08.34Q  2
  6 Laktasic, Kyle            95 Albuquerque Trac       1:12.15Q  1
  7 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou       1:11.67q  2
  8 Garcia, Ben               94 Rio Rancho Runni       1:12.88q  2
  9 Lewis, Marvin             94 Albuquerque Athl       1:15.95   1
 10 Villarino, Calvyn         95 Albuquerque Trac       1:16.58   2
 11 Lucero, Levi              95 Albuquerque Olym       1:22.65   1
 12 Halada, Liam              95 Albuquerque Trac       1:23.19   1

400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Perkins, Trevor           94 Albuquerque Trac       1:02.55 
  2 Harrison, Alex            94 Albuquerque Trac       1:03.19 
  3 Jackson, Jalane           94 Taylor Ranch Cou       1:05.75 
  4 Cones, Daniel             94 Albuquerque Trac       1:06.56 
  5 Fernandez, Rolando        94 LC Sun Dragons         1:12.13 
  6 Kasten, Cody              95 Rio Rancho Runni       1:12.96 
  7 Garcia, Ben               94 Rio Rancho Runni       1:13.66 
  8 Laktasic, Kyle            95 Albuquerque Trac       1:15.10 

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Perkins, Trevor           94 Albuquerque Trac       2:32.53 
  2 Farrell, Jordan           94 Albuquerque Trac       2:36.03 
  3 Fernandez, Rolando        94 LC Sun Dragons         2:38.00 
  4 Warfield, Seth            94 Albuquerque Trac       2:44.67 
  5 Serna, Cory               94 Northern New Mex       2:51.47 
  6 Wascher, Miles            94 Albuquerque Trac       2:51.67 
  7 Stahelin, Andrew          94 Albuquerque Athl       3:03.72 
  8 Barela, Ruben             94 Northern New Mex       3:04.76 
  9 Tipton, Ben               94 Albuquerque Athl       3:21.67 

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fernandez, Rolando        94 LC Sun Dragons         5:22.75 
  2 Farrell, Jordan           94 Albuquerque Trac       5:22.99 
  3 Toledo, Kyle              94 Albuquerque Athl       5:25.89 
  4 Jaramillo, Isaiah         95 Albuquerque West       5:50.91 
  5 Longley, Reid             94 Albuquerque Athl       5:51.26 
  6 Steinbach, Eric           94 Albuquerque Athl       6:11.66 
  7 Ritterbush, Andrew        94 Albuquerque Athl       6:13.84 
  8 Crow, Zachary             94 Albuquerque Athl       6:14.17 
  9 Wright, Sal               94 LC Sun Dragons         6:35.19 
 10 Tipton, Ben               94 Albuquerque Athl       6:52.86 

3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Toledo, Kyle              94 Albuquerque Athl      11:58.33 
  2 Longley, Reid             94 Albuquerque Athl      12:47.03 
  3 Crow, Zachary             94 Albuquerque Athl      12:49.14 
  4 Wright, Sal               94 LC Sun Dragons        14:25.62 

1500 Meter Race Walk Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steinbach, Eric           94 Albuquerque Athl       9:19.10 
  2 Ritterbush, Andrew        94 Albuquerque Athl       9:19.40 
  3 Beach, Alan               94 Albuquerque Trac       9:44.90 
  4 Sleeter, Kyle             94 Albuquerque Trac      11:02.30 
  5 Murphy, Danny             95 Albuquerque Trac      11:43.70 
 -- Marquez, Ryan             95 Taylor Ranch Cou            DQ 

80 Meter Hurdles 30" Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warfield, Seth            94 Albuquerque Trac         17.49 
  2 Mitchell, Jimmy           94 Rio Rancho Runni         17.73 

4x100 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Rio Rancho Running Rams  'A'                          59.86 
     1) Garcia, Ben 94                  2) Kasten, Cody 95               
     3) Mitchell, Jimmy 94              4) Romero, Isaac 94              
  2 Big Red Express  'A'                                1:00.02 
     1) Broussand, Raawban 95           2) Gallegos, Vincent 95          
     3) Pritchett, Daizhon 95           4) Gonzales, Patrick 94          
  3 Albuquerque Athletics Track  'A'                    1:06.63 
     1) Dillavou, Nick 94               2) Crow, Zachary 94              
     3) Tipton, Ben 94                  4) Hoke, Adam 94                 

4x400 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Athletics Track  'A'                    5:06.97 
     1) Hoke, Adam 94                   2) Dillavou, Nick 94             
     3) Romero, Dante 94                4) Lewis, Marvin 94              
  2 Northern New Mexico Paisanos  'A'                   5:11.96 
     1) Barela, Ruben 94                2) Moore, Adam 95                
     3) Serna, Cory 94                  4) Romero, Jeremy 94             

4x800 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                        11:42.43 
     1) Farrell, Jordan 94              2) Vasquez, Timoteo 94           
     3) Warfield, Seth 94               4) Wascher, Miles 94             
  2 Albuquerque Athletics Track  'A'                   11:43.37 

High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Villarino, Jordyn         94 Albuquerque Trac         1.22m    4-00.00
  2 Wascher, Miles            94 Albuquerque Trac         1.14m    3-08.75
  3 Mitchell, Jimmy           94 Rio Rancho Runni         1.04m    3-05.00
  4 Perry, Johnny             95 Albuquerque Trac         0.99m    3-03.00

Long Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Perkins, Trevor           94 Albuquerque Trac         4.64m   15-02.75
  2 Ford, Cheyne              94 Albuquerque West         4.62m   15-02.00
  3 Ayers, Xavier             94 Albuquerque West         4.45m   14-07.25
  4 Brown, Deshun             94 Albuquerque West         4.21m   13-09.75
  5 Villarino, Calvyn         95 Albuquerque Trac         4.01m   13-02.00
  6 Romero, Dante             94 Albuquerque Athl         3.86m   12-08.00
  7 Jaramillo, Isaiah         95 Albuquerque West         3.72m   12-02.50
  8 Romero, Isaac             94 Rio Rancho Runni         3.64m   11-11.50
  9 Conelley, Russell         94 LC Sun Dragons           3.50m   11-05.75
 10 Whittaker, Elliott        95 Albuquerque Trac         3.44m   11-03.50
 11 Lord, Taylor              95 Albuquerque Trac         3.38m   11-01.25
 12 Moore, Adam               95 Northern New Mex         3.33m   10-11.25
 13 Barela, Ruben             94 Northern New Mex         3.18m   10-05.25
 14 Wright, Sal               94 LC Sun Dragons           3.15m   10-04.00
 15 Mora Jr, Pete             95 Albuquerque West         2.66m    8-08.75

Shot Put 6# Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Budick, Mike              95 Albuquerque West         8.12m   26-07.75
  2 Cooke, Patrick            94 Rio Rancho Runni         8.05m   26-05.00
  3 Lucero, Levi              95 Albuquerque Olym         7.53m   24-08.50
  4 Ahghar, Shaheen           95 Albuquerque Trac         7.48m   24-06.50
  5 Martiniz, Matthew         94 Rio Rancho Runni         6.68m   21-11.00
  6 Nelson, Daniel            94 Albuquerque Trac         6.59m   21-07.50
  7 Mora Jr, Pete             95 Albuquerque West         6.44m   21-01.50
  8 Biernacki, Beau           95 Albuquerque Trac         6.37m   20-10.75
  9 Murphy, Danny             95 Albuquerque Trac         6.36m   20-10.50
 10 Otero, Chris              94 Taylor Ranch Cou         6.26m   20-06.50
 11 Hoke, Adam                94 Albuquerque Athl         6.03m   19-09.50
 12 Mora, Tomas               95 Albuquerque West         5.68m   18-07.75
 13 Sleeter, Kyle             94 Albuquerque Trac         5.06m   16-07.25

Discus Throw 1 kg Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Budick, Mike              95 Albuquerque West        21.68m      71-01
  2 Cooke, Patrick            94 Rio Rancho Runni        19.67m      64-06
  3 Halada, Liam              95 Albuquerque Trac        17.54m      57-06
  4 Lucero, Levi              95 Albuquerque Olym        16.58m      54-05
  5 Nelson, Daniel            94 Albuquerque Trac        16.36m      53-08
  6 Romero, Isaac             94 Rio Rancho Runni        15.48m      50-09
  7 Martiniz, Matthew         94 Rio Rancho Runni        15.34m      50-04
  8 Biernacki, Beau           95 Albuquerque Trac        15.27m      50-01
  9 Otero, Chris              94 Taylor Ranch Cou        12.02m      39-05

Javelin Throw 300g Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harrison, Alex            94 Albuquerque Trac        32.24m     105-09
  2 Villarino, Jordyn         94 Albuquerque Trac        29.76m      97-08
  3 Vasquez, Timoteo          94 Albuquerque Trac        27.46m      90-01
  4 Marquez, Elijah           95 Taylor Ranch Cou        27.36m      89-09
  5 Cones, Daniel             94 Albuquerque Trac        25.94m      85-01
  6 Laktasic, Kyle            95 Albuquerque Trac        25.20m      82-08
  7 Lewis, Marvin             94 Albuquerque Athl        22.56m      74-00
  8 Nelson, Daniel            94 Albuquerque Trac        21.80m      71-06
  9 Gonzales, Patrick         94 Big Red Express         21.10m      69-03
 10 Beach, Alan               94 Albuquerque Trac        18.57m      60-11
 11 Murphy, Danny             95 Albuquerque Trac        17.50m      57-05
 12 Sleeter, Kyle             94 Albuquerque Trac        17.32m      56-10
 13 Martinez, Cory            95 Taylor Ranch Cou        12.80m      42-00

Outdoor Pentathlon Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jaramillo, Isaiah         95 Albuquerque West          1263 

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Daniels, Ronnie           92 Albuquerque Trac         12.03Q  1
  2 El, Wynton                92 Big Red Express          12.25Q  2
  3 Gracia, Jose              92 LC Sun Dragons           12.20Q  1
  4 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons           12.85Q  2
  5 Martin, Chris             92 Big Red Express          12.54Q  1
  6 Webb, Xavier              92 Big Red Express          12.94Q  2
  7 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         12.57q  1
  8 Lord, Kyle                92 Albuquerque Trac         12.90q  1
  9 Lucero, Isaac             93 Albuquerque Trac         13.34   2
 10 Cope, Steven              93 New Mexico Stars         13.50   1
 11 Candelaria, Jacob         93 Albuquerque Trac         13.60   2
 12 Foote, Jaren              92 LC Sun Dragons           13.68   2
 13 Dominguez, Adrian         93 Rio Rancho Runni         15.62   1
 14 Azevedo, Owen             92 Socorro Track Cl         16.44   2

100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Daniels, Ronnie           92 Albuquerque Trac         12.10 
  2 El, Wynton                92 Big Red Express          12.26 
  3 Gracia, Jose              92 LC Sun Dragons           12.33 
  4 Martin, Chris             92 Big Red Express          12.62 
  5 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         12.85 
  6 Lord, Kyle                92 Albuquerque Trac         12.93 
  7 Webb, Xavier              92 Big Red Express          13.03 
  8 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons           13.19 

200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Duran, Bronson            92 Albuquerque Trac         24.51Q  2
  2 El, Wynton                92 Big Red Express          25.73Q  1
  3 Gray, William             92 Big Red Express          25.61Q  2
  4 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons           26.26Q  1
  5 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         25.64Q  2
  6 Lord, Kyle                92 Albuquerque Trac         26.89Q  1
  7 Webb, Xavier              92 Big Red Express          26.41q  2
  8 Martin, Chris             92 Big Red Express          27.03q  1
  9 Cope, Steven              93 New Mexico Stars         28.13   1
 10 Lucero, Isaac             93 Albuquerque Trac         28.45   2
 11 Candelaria, Jacob         93 Albuquerque Trac         28.53   1
 12 Romano, Israel            93 Albuquerque Athl         28.78   2
 13 Johnson, Luke             92 Northern New Mex         31.08   2
 14 Dominguez, Adrian         93 Rio Rancho Runni         32.83   1
 15 Azevedo, Owen             92 Socorro Track Cl         33.07   1
 16 Perez, Jaron              93 Rio Rancho Runni         34.42   2

200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 El, Wynton                92 Big Red Express          25.66 
  2 Gray, William             92 Big Red Express          26.29 
  3 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         26.62 
  4 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons           26.97 
  5 Martin, Chris             92 Big Red Express          27.02 
  6 Webb, Xavier              92 Big Red Express          27.09 
  7 Lord, Kyle                92 Albuquerque Trac         27.26 

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Duran, Bronson            92 Albuquerque Trac         59.00Q  1
  2 Gray, William             92 Big Red Express        1:00.72Q  2
  3 Baca, Derek               93 Albuquerque Trac       1:01.47Q  2
  4 Thorton, James            92 Socorro Track Cl       1:02.42Q  1
  5 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons         1:02.44Q  1
  6 Barnwell, Drew            93 Taylor Ranch Cou       1:07.38Q  2
  7 Romano, Israel            93 Albuquerque Athl       1:08.34q  2
  8 Johnson, Luke             92 Northern New Mex       1:08.45q  2
  9 Lucero, Isaac             93 Albuquerque Trac       1:10.85   1
 10 Marino, Dominic           93 Albuquerque Athl       1:19.29   1
 11 Dominguez, Adrian         93 Rio Rancho Runni       1:25.22   2

400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Duran, Bronson            92 Albuquerque Trac         54.77 
  2 Gray, William             92 Big Red Express          57.64 
  3 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         58.07 
  4 Dominquez, Matt           92 LC Sun Dragons           59.14 
  5 Baca, Derek               93 Albuquerque Trac         59.71 
  6 Romano, Israel            93 Albuquerque Athl       1:05.18 
  7 Barnwell, Drew            93 Taylor Ranch Cou       1:10.85 
  8 Johnson, Luke             92 Northern New Mex       1:13.12 

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waring, Mitch             93 Albuquerque Trac       2:25.59 
  2 Walsh, Mike               93 Albuquerque Trac       2:31.04 
  3 Fort, Zach                92 Albuquerque Athl       2:33.24 
  4 Romano, Israel            93 Albuquerque Athl       2:35.31 
  5 Farrell, Brennan          92 Albuquerque Trac       2:45.00 
  6 Martinez, Jason           93 Northern New Mex       2:51.05 
  7 Mozley, William           93 Socorro Track Cl       2:53.70 
  8 Marino, Dominic           93 Albuquerque Athl       3:06.93 

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Witt, Teddy               92 Albuquerque Athl       5:05.70 
  2 Mazzei, John              92 Albuquerque Trac       5:15.29 
  3 Fort, Zach                92 Albuquerque Athl       5:17.87 
  4 Baker, Bryan              92 Rio Rancho Runni       5:19.68 
  5 Farrell, Brennan          92 Albuquerque Trac       5:32.17 
  6 Jurgensen, Stephen        93 Albuquerque Athl       5:49.17 
  7 Torres, Pablo Jr          93 LC Sun Dragons         5:51.88 
  8 Mozley, William           93 Socorro Track Cl       6:07.86 

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Witt, Teddy               92 Albuquerque Athl      10:52.08 
  2 Villescas, Dylan          92 LC Sun Dragons        11:58.68 
  3 Wood, Raleigh             92 LC Sun Dragons        12:01.22 
  4 Torres, Pablo Jr          93 LC Sun Dragons        13:22.73 

100 Meter Hurdles 33" Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gracia, Jose              92 LC Sun Dragons           15.56 
  2 Baca, Derek               93 Albuquerque Trac         19.55 

200 Meter Hurdles 30" Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baca, Derek               93 Albuquerque Trac         30.50 

4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Big Red Express  'A'                                  49.82 
     1) Webb, Xavier 92                 2) Gray, William 92              
     3) El, Wynton 92                   4) Martin, Chris 92              
  2 Albuquerque Track Club  'A'                           50.64 
     1) Candelaria, John 93             2) Daniels, Ronnie 92            
     3) Duran, Bronson 92               4) Lord, Kyle 92                 
  3 Albuquerque Track Club  'B'                           55.67 
     1) Candelaria, Jacob 93            2) Holly, Jesse 93               
     3) Walsh, Mike 93                  4) Waring, Mitch 93              
  4 Albuquerque Athletics Track  'A'                      58.77 
     1) Fort, Zach 92                   2) Solan, Kyle 92                
     3) Marino, Dominic 93              4) Pounds, Willie 92             

4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         4:17.07 
     1) Baca, Derek 93                  2) Walsh, Mike 93                
     3) Waring, Mitch 93                4) Mazzei, John 92               
  2 Albuquerque Athletics Track  'A'                    4:58.41 
     1) Marino, Dominic 93              2) Jurgensen, Stephen 93         
     3) Fort, Zach 92                   4) Witt, Teddy 92                

High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sedillo, Jacob            93 Albuquerque Olym         1.05m    3-05.25

Long Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Duran, Bronson            92 Albuquerque Trac         5.49m   18-00.25
  2 Thorton, James            92 Socorro Track Cl         5.42m   17-09.50
  3 Gracia, Jose              92 LC Sun Dragons           5.01m   16-05.25
  4 Solan, Kyle               92 Albuquerque Athl         4.62m   15-02.00
  5 Foote, Jaren              92 LC Sun Dragons           4.48m   14-08.50
  6 Candelaria, John          93 Albuquerque Trac         4.44m   14-07.00
  7 Daniels, Ronnie           92 Albuquerque Trac         4.35m   14-03.25
  8 Walsh, Mike               93 Albuquerque Trac         3.93m   12-10.75
  9 Mozley, William           93 Socorro Track Cl         3.57m   11-08.50
 10 Azevedo, Owen             92 Socorro Track Cl         3.40m   11-02.00
 11 Jurgensen, Stephen        93 Albuquerque Athl         3.36m   11-00.25

Triple Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baker, Bryan              92 Rio Rancho Runni         9.34m   30-07.75
  2 Martinez, Jason           93 Northern New Mex         8.47m   27-09.50

Shot Put 4 kg Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hunt, Tyler               92 Unattached              12.59m   41-03.75
  2 Pounds, Willie            92 Albuquerque Athl        12.48m   40-11.50
  3 Truillo, Adrian           93 Unattached              10.96m   35-11.50
  4 Candelaria, John          93 Albuquerque Trac        10.52m   34-06.25
  5 Holly, Jesse              93 Albuquerque Trac         9.04m   29-08.00
  6 Lucero, Isaac             93 Albuquerque Trac         7.88m   25-10.25
  7 Gutierrez, Joshua         92 Albuquerque Olym         7.61m   24-11.75
  8 Hern, John                93 Albuquerque West         7.23m   23-08.75
  9 Santillanes, Kanoe        93 Big Red Express          6.36m   20-10.50
 10 Perez, Jaron              93 Rio Rancho Runni         6.14m   20-01.75

Discus Throw 1 kg Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pounds, Willie            92 Albuquerque Athl        44.70m     146-08
  2 Hunt, Tyler               92 Unattached              38.48m     126-03
  3 Holly, Jesse              93 Albuquerque Trac        28.97m      95-00
  4 Truillo, Adrian           93 Unattached              28.62m      93-11
  5 Candelaria, John          93 Albuquerque Trac        26.29m      86-03
  6 Keith, Freddie            92 Big Red Express         23.50m      77-01
  7 Santillanes, Kanoe        93 Big Red Express         20.88m      68-06
  8 Hern, John                93 Albuquerque West        19.93m      65-05
  9 Gutierrez, Joshua         92 Albuquerque Olym        19.24m      63-01
 10 Perez, Jaron              93 Rio Rancho Runni        13.21m      43-04

Javelin Throw 600g Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gray, William             92 Big Red Express         38.62m     126-08
  2 Baker, Bryan              92 Rio Rancho Runni        31.35m     102-10
  3 Keith, Freddie            92 Big Red Express         29.24m      95-11
  4 Sedillo, Jacob            93 Albuquerque Olym        28.66m      94-00
  5 Hunt, Tyler               92 Unattached              28.62m      93-11
  6 Truillo, Adrian           93 Unattached              27.97m      91-09
  7 Holly, Jesse              93 Albuquerque Trac        26.60m      87-03
  8 Gutierrez, Joshua         92 Albuquerque Olym        25.80m      84-08
  9 Solan, Kyle               92 Albuquerque Athl        16.40m      53-10

100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Marcus            91 Big Red Express          11.86 
  2 Hearn, Chris              90 Big Red Express          11.89 
  3 Valenzuela, Matthew       91 Albuquerque Athl         11.92 
  4 Majumdar, Jayanta         90 Socorro Track Cl         12.02 
  5 Guthrie, Phillip          90 Unattached               12.06 
  6 Nelson, Matthew           91 Albuquerque Trac         12.92 
  7 Baker, Christopher        90 Rio Rancho Runni         13.02 
  8 Bracken, Daniel           90 Albuquerque Athl         13.67 

200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valenzuela, Matthew       91 Albuquerque Athl         23.36 
  2 Hearn, Chris              90 Big Red Express          23.63 
  3 Mills, Stefan             91 New Mexico Stars         23.76 
  4 Guthrie, Phillip          90 Unattached               24.08 
  5 Nelson, Matthew           91 Albuquerque Trac         24.10 
  6 Martin, Marcus            91 Big Red Express          24.70 
  7 Bracken, Daniel           90 Albuquerque Athl         27.70 

400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valenzuela, Matthew       91 Albuquerque Athl         51.95 
  2 Guthrie, Phillip          90 Unattached               52.33 
  3 Mills, Stefan             91 New Mexico Stars         53.19 
  4 Murray, Taylor            91 Albuquerque Trac         54.25 
  5 Romano, William           91 Albuquerque Athl         59.02 
  6 Bracken, Daniel           90 Albuquerque Athl       1:08.30 

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Taylor            91 Albuquerque Trac       2:09.10 
  2 Romano, William           91 Albuquerque Athl       2:18.56 
  3 Marquez, Micheal          91 Taylor Ranch Cou       3:06.29 

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fenton, Ryan              90 Albuquerque Trac       4:39.78 
  2 Armitage, Xavier          91 LC Sun Dragons         4:59.71 
  3 Van der Hoven, Ian        91 Albuquerque Trac       5:21.09 
  4 Grider, Jordan            90 Unattached             6:36.06 

3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fenton, Ryan              90 Albuquerque Trac       9:51.77 
  2 Pietz, Harlen             90 Albuquerque Trac      10:06.66 
  3 Lauriello, Anthony        91 Albuquerque Trac      10:18.98 
  4 Van der Hoven, Ian        91 Albuquerque Trac      11:08.04 
  5 Herring, Alex             91 Albuquerque Trac      11:17.03 

110 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beach, Curtis             90 Albuquerque Trac         15.41 
  2 Romero, Antonio           91 Albuquerque Olym         20.25 

400 Meter Hurdles 36" Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beach, Curtis             90 Albuquerque Trac         59.20 

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albuquerque Track Club  'A'                         9:29.60 
     1) Herring, Alex 91                2) Lauriello, Anthony 91         
     3) Murray, Taylor 91               4) Van der Hoven, Ian 91         

High Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beach, Curtis             90 Albuquerque Trac         1.75m    5-08.75
  2 Majumdar, Jayanta         90 Socorro Track Cl         1.60m    5-03.00
  3 Romero, Antonio           91 Albuquerque Olym         1.55m    5-01.00
  4 Armitage, Xavier          91 LC Sun Dragons           1.50m    4-11.00

Long Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beach, Curtis             90 Albuquerque Trac         6.43m   21-01.25
  2 Guthrie, Phillip          90 Unattached               6.00m   19-08.25
  3 Majumdar, Jayanta         90 Socorro Track Cl         5.68m   18-07.75
  4 Martin, Marcus            91 Big Red Express          5.49m   18-00.25
  5 Baker, Christopher        90 Rio Rancho Runni         5.43m   17-09.75
  6 Wash, Karis               90 Albuquerque West         5.05m   16-07.00
  7 Romano, William           91 Albuquerque Athl         4.91m   16-01.50
  8 Armitage, Xavier          91 LC Sun Dragons           4.83m   15-10.25
 -- Hearn, Chris              90 Big Red Express             ND           

Triple Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Majumdar, Jayanta         90 Socorro Track Cl        12.68m   41-07.25

Shot Put 12 # Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mathewson, Justin         91 Big Red Express         11.87m   38-11.50
  2 Ramos, Isaiah             91 Los Amigos Track         8.94m   29-04.00
  3 Mills, TJ                 91 Albuquerque Athl         6.14m   20-01.75

Discus Throw 1.6 kg Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Marquez, Toby             90 Albuquerque Olym        29.96m      98-03
  2 Mathewson, Justin         91 Big Red Express         29.24m      95-11
  3 Ramos, Isaiah             91 Los Amigos Track        25.12m      82-05

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baker, Christopher        90 Rio Rancho Runni        42.86m     140-07
  2 Romero, Antonio           91 Albuquerque Olym        34.95m     114-08
  3 Mathewson, Justin         91 Big Red Express         33.10m     108-07
  4 Ramos, Isaiah             91 Los Amigos Track        31.54m     103-06
  5 Mills, TJ                 91 Albuquerque Athl        18.71m      61-05

100 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Phillip         87 New Mexico Stars         11.83 
  2 Marino, Carlo             88 Unattached               12.86 

200 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Kenyatta          88 New Mexico Stars         23.07 
  2 Fickling, Tanner          87 New Mexico Stars         23.18 
  3 Marino, Carlo             88 Unattached               26.47 

400 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fickling, Tanner          87 New Mexico Stars         51.74 
  2 Weaver, David             88 LC Sun Dragons           52.21 
  3 Moon, Charles             88 New Mexico Stars         52.34 
  4 Marino, Carlo             88 Unattached               59.09 
  5 Lujan, Jonathan           89 Unattached             1:00.22 
  6 Apel, Matthew             89 Unattached             1:10.10 

800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hernandez, Patrick        89 Unattached             2:05.26 
  2 Moon, Charles             88 New Mexico Stars       2:20.88 
  3 Weaver, David             88 LC Sun Dragons         2:27.63 

1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vallo, Eric               88 Unattached             4:40.96 
  2 Hernandez, Patrick        89 Unattached             4:45.29 
  3 Fort, Daniel              89 Albuquerque Athl       5:00.87 

5000 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vallo, Eric               88 Unattached            18:16.00 
  2 Hernandez, Patrick        89 Unattached            18:42.80 
  3 Fort, Daniel              89 Albuquerque Athl      19:33.00 

4x100 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Mexico Stars  'A'                                 44.70 
     1) Carter, Kenyatta 88             2) Jones, Marcus 88              
     3) Fickling, Tanner 87             4)                               

High Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Marcus             88 New Mexico Stars         1.99m    6-06.25
  2 Gallegos, Desi            88 Albuquerque Trac         1.83m    6-00.00
  3 Garner, Brett             88 New Mexico Stars         1.63m    5-04.25
  4 Lujan, Jonathan           89 Unattached               1.55m    5-01.00

Pole Vault Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gooris, Daniel            89 Albuquerque Trac         4.58m   15-00.25
  2 Armstrong, KC             89 Unattached               3.36m   11-00.25

Long Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lujan, Jonathan           89 Unattached               5.37m   17-07.50

Triple Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carter, Kenyatta          88 New Mexico Stars        13.72m   45-00.25
  2 Jones, Marcus             88 New Mexico Stars        13.06m   42-10.25
  3 Garner, Brett             88 New Mexico Stars        11.70m   38-04.75
  4 Lujan, Jonathan           89 Unattached              10.56m   34-07.75

Javelin Throw 800g Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Holguin, Lee              88 LC Sun Dragons          48.70m     159-09
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec