Join/Renew Now

Results - USATF Southern Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/22-25/06 - Baton Rouge, LA

Event 1  Girls Sub-Bantam 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Buckley, Lakaras             South East Missi         16.85
  2 Palmer, Kennedy              Road Runners             17.16
  3 Dundy, Lyrics                Baton Rouge              17.30
  4 King, Kristen                Faith Track Club         17.53
  5 Joseph, Carleah              Baton Rougel             17.84
  6 White, Katie                 Twin City At             18.33

Event 2  Boys Sub-Bantam 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rayford, Jamarrius           Peak Perform             16.29
  2 Scott, Lindsey               Unattached               16.52
  3 West, Joshua                 Baton Rouge              16.77
  4 Smithjr, Nelson              Faith Track Club         16.81
  5 Johnson, Donald              Baton Rouge              16.86
  6 Jones, Malik                 Elm Grove TC             17.43

Event 3  Girls Sub-Bantam 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Kennedy               Baton Rougel             34.85
  2 Buckley, Lakaras             South East Missi         34.88
  3 Palmer, Kennedy              Road Runners             37.06
  4 King, Kristen                Faith Track Club         37.29
  5 Joseph, Carleah              Baton Rougel             39.50
  6 Bingham, Keturah             Twin City At             39.83

Event 4  Boys Sub-Bantam 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Joel               Louisiana He             35.20
  2 Johnson, Donald              Baton Rouge              35.86
  3 Smith, Javian                Lafayette Yo             35.87
  4 Scott, Lindsey               Unattached               35.99
  5 Videau, Kiadell              Road Runners             37.88
  6 Smithjr, Nelson              Faith Track Club         38.45

Event 5  Girls Sub-Bantam 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Kennedy               Baton Rougel           1:18.79
  2 Buckley, Lakaras             South East Missi       1:19.50
  3 Barnes, Sha'tyra             Greater King Dav       1:26.84
  4 Palmer, Kennedy              Road Runners           1:29.86
  5 Dundy, Lyrics                Baton Rouge            1:34.30
  6 Ibrahim, Zuri                Greater King Dav       1:35.39

Event 6  Boys Sub-Bantam 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Joel               Louisiana He           1:17.84
  2 Johnson, Donald              Baton Rouge            1:19.66
  3 Jones, Malik                 Elm Grove TC           1:25.57
  4 Robins, Evan                 Greater King Dav       1:33.07

Event 7  Girls Sub-Bantam 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Kennedy               Baton Rougel           3:13.02
  2 Ibrahim, Zuri                Greater King Dav       3:27.53

Event 8  Boys Sub-Bantam 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Robins, Evan                 Greater King Dav       3:22.21
  2 Williams, Joel               Louisiana He           3:25.66

Event 9  Girls Sub-Bantam 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ibrahim, Zuri                Greater King Dav       7:57.20

Event 10  Boys Sub-Bantam 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Robins, Evan                 Greater King Dav       6:21.68

Event 11  Girls Sub-Bantam Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Scott, Leah                  Unattached               2.47m    8-01.25
  2 Dundy, Lyrics                Baton Rouge              2.25m    7-04.75
  3 Woods, Rayna                 Lafayette Yo             2.06m    6-09.25

Event 12  Boys Sub-Bantam Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Scott, Lindsey               Unattached               3.25m   10-08.00
  2 Smith, Javian                Lafayette Yo             3.04m    9-11.75
  3 Rayford, Jamarrius           Peak Perform             3.01m    9-10.50
  4 Smithjr, Nelson              Faith Track Club         3.00m    9-10.25
  5 West, Joshua                 Baton Rouge              2.87m    9-05.00
  6 Griffin, Holland             Lafayette Yo             2.84m    9-04.00

Event 13  Girls Bantam 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Brisco, Mikiah               Unattached               15.19
  2 Allen, Clarkem               South East Missi         15.32
  3 Thibodeaux, Kalsey           Lafayette Yo             15.51
  4 Wooten, Daliah               Cpx                      15.84
  5 Woods, Stevie                Future Track Clu         15.90
  6 Graves, Jordan               Pearl River              16.11

Event 14  Boys Bantam 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Darius             Baton Rouge              14.41
  2 Dunmars, Otis                Faith Track Club         14.72
  3 Steptoe, Kevin               Southwest Mi             14.95
  4 Wilson, Javieon              Twin City At             15.33
  5 Narcisse, Denote             Lafayette Yo             15.39
  6 Montgomery, Victor           Southwest Mi            J15.39

Event 15  Girls Bantam 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Knox, Vaneisha               Peak Perform             31.37
  2 Webb, Naja                   Future Track Clu         31.39
  3 Allen, Clarkem               South East Missi         31.91
  4 Brisco, Mikiah               Unattached               32.02
  5 Thibodeaux, Kalsey           Lafayette Yo             33.03
  6 Georgetown, Morgan           Faith Track Club         34.06

Event 16  Boys Bantam 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Darius             Baton Rouge              30.03
  2 Dunmars, Otis                Faith Track Club         30.55
  3 Steptoe, Kevin               Southwest Mi             31.01
  4 Dixon, Tyler                 Baton Rouge              31.41
  5 Wilson, Javieon              Twin City At             31.49
  6 Grimes, Lachavious           Twin City At             31.51

Event 17  Girls Bantam 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Webb, Naja                   Future Track Clu       1:11.04
  2 Knox, Vaneisha               Peak Perform           1:12.21
  3 Allen, Clarkem               South East Missi       1:13.06
  4 Graves, Jordan               Pearl River            1:15.02
  5 Georgetown, Morgan           Faith Track Club       1:18.79
  6 Pierce, Aaliyah              Performance            1:19.66

Event 18  Boys Bantam 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dubriel, David               Baton Rougel           1:08.41
  2 Kleinpeter, Spencer          Baton Rougel           1:10.83
  3 Ennin, Nikkow                Elm Grove TC           1:11.39
  4 Wilson, Javieon              Twin City At           1:11.44
  5 Grimes, Lachavious           Twin City At           1:11.86
  6 Plumbar, John                Lafayette Yo           1:14.06

Event 19  Girls Bantam 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Middlebrooks, Quinci         River Ciites           3:15.72

Event 20  Boys Bantam 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Perkins, Nicholas            Elm Grove TC           2:51.80   2
  2 Plumbar, John                Lafayette Yo           2:57.93   2
  3 Honore, Dalton               Baton Rouge            3:07.22   2
  4 Booker, Chaunsi              Greater King Dav       3:14.26   1
  5 West, Ryan                   Baton Rouge            3:14.63   2
  6 Grimes, Lachavious           Twin City At           3:17.67   1

Event 22  Boys Bantam 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Perkins, Nicholas            Elm Grove TC           5:48.10
  2 Turner, James                Peak Perform           6:06.38
  3 Antoine, Malik               Unattached             6:21.48
  4 Carroll, Brandon             Unattached             6:36.48
  5 Booker, Chaunsi              Greater King Dav       6:45.75
  6 Turner, Nathan               Faith Track Club       7:24.03

Event 24  Boys Bantam 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Carroll, Brandon             Unattached            11:11.06
  2 Carroll, Calvin              Unattached            12:13.93

Event 26  Boys Bantam 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                                 58.92
     1) Dixon, Tyler                    2) Honore, Dalton               
     3) West, Ryan                      4) Williams, Darius             
  2 Lafayette Youth Track  'A'                          1:05.75
     1) Narcisse, Denote                2) Plumbar, John                

Event 28  Boys Bantam 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Baton Rougela  'A'                                  5:03.06
     1) Dubriel, David                  2) Joseph, Carl                 
     3) Kleinpeter, Spencer             4) Lamotte, Lance               

Event 29  Girls Bantam High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Middlebrooks, Quinci         River Ciites             0.84m    2-09.00

Event 30  Boys Bantam High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Collins, Jonathant           South East Missi         1.09m    3-06.75

Event 31  Girls Bantam Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kuku, Tumi                   Peak Perform             3.36m   11-00.25
  2 Thibodeaux, Kalsey           Lafayette Yo             3.34m   10-11.50
  2 Wooten, Daliah               Cpx                      3.34m   10-11.50
  4 Brisco, Mikiah               Unattached               3.30m   10-10.00
  5 Sam, Kennedy                 Faith Track Club         3.07m   10-01.00
  6 Johnson, Kayla               Road Runners             3.06m   10-00.50

Event 32  Boys Bantam Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Marcell, Jordan              Unattached               3.62m   11-10.50
  2 Narcisse, Denote             Lafayette Yo             3.49m   11-05.50
  3 Honore, Dalton               Baton Rouge              3.37m   11-00.75
  4 Dunmars, Otis                Faith Track Club         3.28m   10-09.25
  5 Murray, Cameron              Baton Rouge              3.20m   10-06.00
  6 Collins, Jonathant           South East Missi         3.12m   10-03.00

Event 33  Girls Bantam Shot Put 6lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Wooten, Daliah               Cpx                      5.73m   18-09.75
  2 Wilson, Shana                Twin City At             5.33m   17-06.00
  3 Bynum, Erica                 Pearl River              4.39m   14-05.00
  4 Cotton, Vivian               Greater King Dav         3.92m   12-10.50
  5 Howell, Bria                 Twin City At             3.89m   12-09.25
  6 Cotton, Vernisha             Greater King Dav         3.58m   11-09.00

Event 34  Boys Bantam Shot Put 6lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Despinasse, Nigel            ArchAngels T             6.92m   22-08.50
  2 Marcell, Joshua              Unattached               6.89m   22-07.25
  3 Harness, Shavon              Greater King Dav         6.24m   20-05.75
  4 Louis, Kirkland              Greater King Dav         5.89m   19-04.00
  5 Marcell, Jordan              Unattached               5.65m   18-06.50
  6 Cotton, Vernon               Greater King Dav         5.37m   17-07.50

Event 35  Girls Sub-Bantam Shot Put 6lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Houston, Bresha              Peak Perform             4.97m   16-03.75
  2 Sulcer, Kiera                Greater King Dav         3.35m   11-00.00

Event 36  Boys Sub-Bantam Shot Put 6lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hill, Caleb                  ArchAngels T             5.38m   17-08.00
  2 Bynum, Justin                Pearl River              3.07m   10-01.00

Event 38  Boys Bantam Javelin Throw Mini 300g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Marcell, Joshua              Unattached              29.91m      98-01
  2 Hill, Joshua                 ArchAngels T            24.43m      80-02
  3 Marcell, Jordan              Unattached              21.59m      70-10
  4 Despinasse, Nigel            ArchAngels T            14.97m      49-01
  5 Guidry, Jameson              Peak Perform            14.40m      47-03

Event 45  Girls Midget 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jordan, Alexis               Baton Rouge              13.77
  2 Mckinley, Dlacia             Baton Rouge              14.15
  3 Bailey, Natasha              Louisiana He             14.29
  4 Jones, Raevon                Peak Perform             14.60
  5 Merrell, Seanah              Road Runners             14.66
  6 Patterson, Gina              Greater King Dav         14.82

Event 46  Boys Midget 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 James, Jalen                 Unattached               12.91
  2 Collins, Kenneth             Louisiana He             13.41
  3 Price, Dante                 Louisiana He             14.00
  4 Cole, Jessie                 Louisiana He             14.35
  5 Johnson, Adam                Future Track Clu         14.65
  6 Evins, Alexander             Greater King Dav         14.67

Event 47  Girls Midget 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jordan, Alexis               Baton Rouge              28.23
  2 Bailey, Natasha              Louisiana He             29.28
  3 Mckinley, Dlacia             Baton Rouge              29.44
  4 Jones, Raevon                Peak Perform             30.12
  5 Anderson, Jazmyne            Future Track Clu         30.19
  6 Patterson, Gina              Greater King Dav         30.21

Event 48  Boys Midget 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 James, Jalen                 Unattached               26.05
  2 Collins, Kenneth             Louisiana He             26.52
  3 Cole, Jessie                 Louisiana He             28.53
  4 Price, Dante                 Louisiana He             28.72
  5 Gibson, Matthew              Louisiana He             30.40
  6 Banks, Sharod                Greater King Dav         30.44

Event 49  Girls Midget 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matthews, Evandrielle        River Ciites           1:05.98
  2 Anderson, Jazmyne            Future Track Clu       1:06.16
  3 Russell, Tarnashia           ArchAngels T           1:08.55
  4 Jordan, Alexis               Baton Rouge            1:09.00
  5 Louis, Tayler                Greater King Dav       1:09.37
  6 Green, Taja                  ArchAngels T           1:11.45

Event 50  Boys Midget 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cole, Jessie                 Louisiana He           1:01.07
  2 James, Jalen                 Unattached             1:01.23
  3 Woodard, Dwayne              Greater King Dav       1:04.20
  4 Boniao, Augustus             River Ciites           1:06.75
  5 Gibson, Matthew              Louisiana He           1:07.69
  6 Brooks, Jacquis              Twin City At           1:15.29

Event 51  Girls Midget 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Massey, Kdeidra              Unattached             2:45.31
  2 Wicks, Keishaun              Faith Track Club       2:53.76
  3 Turner, Keyoshi              ArchAngels T           3:02.14
  4 Orange, Nayketha             Faith Track Club       3:07.27
  5 Williams, Demetria           Elm Grove TC           3:19.47
  6 Matthews, Evandrielle        River Ciites           3:24.38

Event 52  Boys Midget 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Woodard, Dwayne              Greater King Dav       2:35.03   2
  2 English, Avery               Greater King Dav       2:36.20   2
  3 Lee, Kalvin                  Louisiana He           2:40.49   1
  4 Boniao, Augustus             River Ciites           2:41.16   2
  5 Clayton, Don                 Greater King Dav       2:41.82   1
  6 Russell, Trevaris            ArchAngels T           2:49.09   2

Event 53  Girls Midget 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Massey, Kdeidra              Unattached             5:46.63
  2 Orange, Nayketha             Faith Track Club       6:06.99
  3 Williams, Demetria           Elm Grove TC           6:17.60
  4 Wicks, Keishaun              Faith Track Club       6:39.48

Event 54  Boys Midget 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hinchliffe, Will             Peak Perform           5:02.54
  2 English, Avery               Greater King Dav       5:19.48
  3 Lee, Kalvin                  Louisiana He           5:27.28
  4 Powell, Dacarius             Louisiana He           5:39.88
  5 Clayton, Don                 Greater King Dav       5:39.93

Event 55  Girls Midget 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dickerson, Kristen           Unattached            15:45.00
  1 Massey, Kdeidra              Unattached            15:45.00
  1 Wicks, Keishaun              Faith Track Club      15:45.00

Event 56  Boys Youth 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Porter, Taylor               Pearl River           19:28.50

Event 57  Girls Midget 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pryor, Miranda               Peak Perform          10:39.95
  2 Myhand, Grace                ArchAngels T          10:44.54
  3 Hollins, Kellsie             Greater King Dav      11:33.14

Event 58  Boys Midget 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bohte, John                  Cpx                   12:22.91
  2 Armstrong, Aaron             Faith Track Club      15:36.91

Event 59  Girls Midget 80 Meter Hurdles 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Precciely, Brejena           Greater King Dav         19.10
  2 Hollins, Kellsie             Greater King Dav         19.66
  3 Pryor, Miranda               Peak Perform             20.65

Event 60  Boys Midget 80 Meter Hurdles 30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hughes, Tyler                Unattached               15.20
  2 English, Avery               Greater King Dav         16.63
  3 Johnson, Patrick             Faith Track Club         17.07
  4 Graves, Jaylon               Pearl River              17.36
  5 Carroll, Adrian              Unattached               18.33
  6 Armstead, Frederick          Greater King Dav         18.37

Event 61  Girls Midget 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greater King David Track Club  'A'                    56.95
     1) McGee, Jordan                   2) Patterson, Gina              
     3) Louis, Tayler                   4) Alverez, Amber               
     5) Bunch, Jordan                   6)                              

Event 62  Boys Midget 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greater King David Track Club  'A'                    58.61
     1) Banks, Sharod                   2) Gage, Donald                 
     3) Evins, Alexander                4) Armstead, Frederick          

Event 63  Girls Midget 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 ArchAngels TC  'A'                                  4:54.68
     1) Green, Taja                     2) Mackie, Antrea               
     3) Russell, Tarnashia              4) Turner, Keyoshi              
  2 Greater King David Track Club  'A'                  5:11.90
     1) McGee, Jordan                   2) Patterson, Gina              
     3) Louis, Tayler                   4) Alverez, Amber               
     5) Bunch, Jordan                   6)                              

Event 64  Boys Midget 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greater King David Track Club  'A'                  4:41.83
     1) Banks, Sharod                   2) Woodard, Dwayne              
     3) Evins, Alexander                4) Clayton, Don                 

Event 67  Girls Midget High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Bailey, Natasha              Louisiana He             1.24m    4-00.75
  2 Kelly, Charity               Greenville T             0.99m    3-03.00
  3 Wallace, Arielled            South East Missi         0.84m    2-09.00

Event 68  Boys Midget High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Gibson, Matthew              Louisiana He             1.29m    4-02.75
  2 Hughes, Tyler                Unattached               1.19m    3-10.75
  3 Graves, Jaylon               Pearl River              1.14m    3-08.75

Event 69  Girls Midget Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Mckinley, Dlacia             Baton Rouge              4.05m   13-03.50
  2 Jones, Raevon                Peak Perform             4.04m   13-03.25
  3 Dickerson, Kristen           Unattached              J4.04m   13-03.25
  4 Russell, Tarnashia           ArchAngels T            J4.04m   13-03.25
  5 Adbul-Aziz, Sakinah          Baton Rouge              3.94m   12-11.25
  6 Robinson, Kanisha            Greenville T             3.78m   12-05.00

Event 70  Boys Midget Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Collins, Kenneth             Louisiana He             4.83m   15-10.25
  2 Price, Dante                 Louisiana He             4.26m   13-11.75
  3 Gage, Donald                 Greater King Dav         4.24m   13-11.00
  4 Graves, Jaylon               Pearl River              3.99m   13-01.25
  5 Wilson, Joseph               Faith Track Club         3.47m   11-04.75
  6 Russell, Trevaris            ArchAngels T             3.25m   10-08.00

Event 71  Girls Midget Discus Throw 1 kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Cohenour, Haley              Peak Perform            15.33m      50-03

Event 72  Boys Midget Discus Throw 1 kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hughes, Terry                Unattached              26.37m      86-06
  2 Hollis, Charles              Peak Perform            22.45m      73-08
  3 Quinn, Trenton               ArchAngels T            21.67m      71-01
  4 Hughes, Tyler                Unattached              17.55m      57-07

Event 73  Girls Midget Javelin Throw Mini Javlin
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Cohenour, Haley              Peak Perform            21.10m      69-03
  2 Turnley, Kristalyn           Faith Track Club        12.54m      41-02
  3 Mackie, Antrea               ArchAngels T            11.72m      38-05

Event 74  Boys Midget Javelin Throw Mini Javlin
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hollis, Charles              Peak Perform            28.53m      93-07
  2 Rose, Matthew                Peak Perform            21.50m      70-06
  3 Quinn, Trenton               ArchAngels T            18.99m      62-04
  4 Orange, Isiah                Faith Track Club        16.02m      52-07
  5 Gibson, Justin               Louisiana He            12.96m      42-06
  6 Bohte, John                  Cpx                     12.50m      41-00

Event 75  Girls Midget Shot Put 6 lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Clark, Ashleigh              Twin City At             8.33m   27-04.00
  2 Cohenour, Haley              Peak Perform             8.11m   26-07.25
  3 Lewis, Jazmyne               Twin City At             7.55m   24-09.25
  4 Adbul-Aziz, Sakinah          Baton Rouge              7.00m   22-11.75
  5 Mackie, Antrea               ArchAngels T             6.88m   22-07.00

Event 76  Boys Midget Shot Put 6 lb.
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hughes, Terry                Unattached              11.28m   37-00.25
  2 Hollis, Charles              Peak Perform            10.73m   35-02.50
  3 Quinn, Trenton               ArchAngels T             9.84m   32-03.50
  4 Ibrahim, Islam               Greater King Dav         5.74m   18-10.00
  5 Bohte, John                  Cpx                      5.65m   18-06.50
  6 Armstrong, Aaron             Faith Track Club         5.50m   18-00.50

Event 87  Boys Youth 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Profit, Aaron                Twin City At             12.42
  2 Kelly, Shabrodric            Peak Perform             12.53
  3 Griffen, Justin              Unattached               12.74
  4 Moore, Marcus                Twin City At             13.00
  5 Rougeau, Jarreth             Lake Area Ex             13.24
  6 Lang, Jeffery                River Ciites             13.37

Event 88  Girls Youth 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Murray, Bria                 Baton Rouge              13.29
  2 Georgetown, Mariah           Faith Track Club         13.33
  3 Zenon, Danielle              Lafayette Yo             13.71
  4 Anderson, Reyna              Future Track Clu         13.88
  5 Smith, Dominique             Road Runners             14.02
  6 Henry, KeAndria              Unattached               14.08
  6 Smith, Jade                  Road Runners             14.08

Event 90  Girls Youth 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cobbs, Daniesha              Twin City At             27.46
  2 Georgetown, Mariah           Faith Track Club         27.74
  3 Murray, Bria                 Baton Rouge              28.21
  4 English, Asia                Greater King Dav         28.24
  5 Anderson, Reyna              Future Track Clu         28.26
  6 Zenon, Danielle              Lafayette Yo             28.50

Event 91  Boys Youth 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Profit, Aaron                Twin City At             56.20
  2 Gibson, Russell              Peak Perform             56.56
  3 Griffen, Justin              Unattached               58.47
  4 Brandon, Lambert             Performance              58.62
  5 Lang, Jeffery                River Ciites             58.63
  6 Rougeau, Jarreth             Lake Area Ex             59.96

Event 92  Girls Youth 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zenon, Danielle              Lafayette Yo           1:01.62
  2 Anderson, Reyna              Future Track Clu       1:03.27
  3 Holloway, Charli             Peak Perform           1:05.07
  4 Watson, Laticia              ArchAngels T           1:05.11
  5 Tasker, April                Future Track Clu       1:05.85
  6 Cobbs, Daniesha              Twin City At           1:06.15

Event 93  Boys Youth 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gibson, Russell              Peak Perform           2:28.54
  2 Brandon, Lambert             Performance            2:30.19
  3 Tillery, Leonard             Louisiana He           2:31.27
  4 Gales, Devon                 Greater King Dav       2:32.04
  5 Cooper, Tevin                Road Runners           2:35.99
  6 Butler, Brice                Baton Rouge            2:49.71

Event 94  Girls Youth 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Watson, Laticia              ArchAngels T           2:44.49
  2 Mangum, Dametra              Performance            2:55.65
  3 Jackson, Brandi              Twin City At           2:57.02
  4 Staten, Shamica              Twin City At           3:04.55
  5 Smith, Danielle              Road Runners           3:06.38
  6 Taylor, Tammy                Faith Track Club       3:16.15

Event 95  Boys Youth 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tillery, Leonard             Louisiana He           5:09.73
  2 Gales, Devon                 Greater King Dav       5:10.06
  3 Cooper, Tevin                Road Runners           5:36.05
  4 Brooks, Jasper               Twin City At           6:09.77
  5 Fleming, Gleron              Twin City At           7:09.45
  6 Hodge, Dariusa               South East Missi       8:03.42

Event 96  Girls Youth 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mangum, Dametra              Performance            5:56.05
  2 Sylvester, Maggie            Peak Perform           6:20.84
  3 Smith, Danielle              Road Runners           6:30.26
  4 Patterson, Antoinette        Elm Grove TC           6:34.20
  5 Hawkins, Marlee              Performance            6:48.47
  6 Wallace, Adiam               South East Missi       6:57.19

Event 101  Boys Youth 100 Meter Hurdles B-33"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Reed, Raphael                Unattached               17.14
  2 Middlebrooks, Quaid          River Ciites             18.76
  3 Black, Joey                  Peak Perform             20.54
  4 Hudson, Myric                Louisiana He             20.60
  5 Stevenson, Leonard           Greenville T             21.35

Event 102  Girls Youth 100 Meter Hurdles G-30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Watson, Laticia              ArchAngels T             19.25
  2 Hobley, Lyndsey              Baton Rougel             19.46
  3 Precciely, Brianna           Greater King Dav         21.23

Event 103  Boys Youth 200 Meter Hurdles B-30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Middlebrooks, Quaid          River Ciites             33.27
  2 Hudson, Myric                Louisiana He             34.07
  3 Shiers, Marty                Peak Perform             34.80
  4 Black, Joey                  Peak Perform             35.44

Event 104  Girls Youth 200 Meter Hurdles G-30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Aldredge, Ashley             Peak Perform             32.32
  2 Hobley, Lyndsey              Baton Rougel             34.51
  3 Precciely, Brianna           Greater King Dav         35.85

Event 106  Girls Youth High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Dominique             Road Runners             1.42m    4-07.75
  2 Butler, Colleen              Peak Perform            J1.42m    4-07.75
  3 Carlson, Taylor              Peak Perform             1.22m    4-00.00
  4 Watson, Laticia              ArchAngels T             1.17m    3-10.00

Event 107  Boys Youth Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Stevenson, Leonard           Greenville T             5.76m   18-10.75
  2 Preston, Xavier              Cpx                      5.28m   17-04.00
  3 Kelly, Shabrodric            Peak Perform             4.57m   15-00.00
  4 Hodge, Dariusa               South East Missi         4.35m   14-03.25
  5 Capers, Gregory              Cpx                      4.34m   14-03.00
  6 Austin, Eric                 River Ciites             4.03m   13-02.75

Event 108  Girls Youth Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sims, Raven                  Baton Rouge              5.29m   17-04.25
  2 Georgetown, Mariah           Faith Track Club         4.84m   15-10.50
  3 Murray, Bria                 Baton Rouge              4.80m   15-09.00
  4 Tasker, April                Future Track Clu         4.63m   15-02.25
  5 Zenon, Danielle              Lafayette Yo             4.50m   14-09.25
  6 Precciely, Brianna           Greater King Dav         4.06m   13-04.00

Event 110  Girls Youth Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Brisco, Dominique            Unattached               8.82m   28-11.25
  2 Butler, Colleen              Peak Perform             8.58m   28-01.75

Event 111  Boys Youth Shot Put  B-4kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Preston, Xavier              Cpx                      9.55m   31-04.00
  2 Keyes, Christopher           Lake Area Ex             8.83m   28-11.75
  3 Bynum, Kyle                  Pearl River              8.82m   28-11.25
  4 Turner, Brandon              Faith Track Club         8.12m   26-07.75
  5 Mackie, Darion               ArchAngels T             8.04m   26-04.50

Event 112  Girls Youth Shot Put  G-6lb
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hollis, Sarah                Peak Perform            11.96m   39-03.00
  2 Carlson, Taylor              Peak Perform             8.76m   28-09.00
  2 White, Shatara               Twin City At             8.76m   28-09.00
  4 Taylor, Tammy                Faith Track Club         7.43m   24-04.50
  5 Ibrahim, Maryum              Greater King Dav         6.39m   20-11.75
  6 Bohte, Bonnie                Cpx                      5.47m   17-11.50

Event 113  Boys Youth Discus Throw 1kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Bynum, Kyle                  Pearl River             32.49m     106-07
  2 Washington, Isiah            Greenville T            22.48m      73-09
  3 Turner, Brandon              Faith Track Club        20.52m      67-04
  4 Black, Joey                  Peak Perform            19.89m      65-03
  5 Keyes, Christopher           Lake Area Ex            19.61m      64-04

Event 114  Girls Youth Discus Throw 1kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hollis, Sarah                Peak Perform            19.78m      64-11
  2 Carlson, Taylor              Peak Perform            17.04m      55-11

Event 115  Boys Youth Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Fage, Kim                    New Heights              5.67m   18-07.25

Event 116  Girls Youth Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Butler, Colleen              Peak Perform             1.23m    4-00.50
  1 VanMeter, Merritt            Unattached               1.23m    4-00.50
  1 Leleux, Morgann              New Heights              1.23m    4-00.50

Event 117  Boys Youth Javelin Throw  600g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Capers, Gregory              Cpx                     35.76m     117-04
  2 Shiers, Marty                Peak Perform            32.78m     107-06
  3 Black, Joey                  Peak Perform            29.39m      96-05
  4 Bynum, Kyle                  Pearl River             28.06m      92-01
  5 Hodge, Dariusa               South East Missi        24.49m      80-04
  6 Mackie, Darion               ArchAngels T            23.48m      77-00

Event 118  Girls Youth Javelin Throw  600g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Aldredge, Ashley             Peak Perform            37.36m     122-07
  2 Carlson, Taylor              Peak Perform            17.02m      55-10
  3 Bohte, Bonnie                Cpx                     10.02m      32-10

Event 120  Girls Youth 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greater King David Track Club  'A'                    56.88
     1) English, Asia                   2) Ibrahim, Maryum              
     3) Lee, Kelsey                     4) Precciely, Brianna           
  2 Road Runners TC Inc  'A'                              58.94
     1) Ellis, Cierra                   2) Price, Addisonisha           
     3) Smith, Danielle                 4) Smith, Dominique             
     5) Smith, Jade                     6) Woodside, Shannon            

Event 122  Girls Youth 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Twin City Athletic Association  'A'                 4:53.92
     1) Boston, Porscha                 2) Cobbs, Daniesha              
     3) Jackson, Brandi                 4) Lewis, Jasmine               
     5)                                 6) Whitley, Tkeyah              

Event 136  Girls Intermediate 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Parm, Courtney               Twin City At             12.66
  2 Beverly, Mariko              Southwest Mi             13.05
  3 Taylor, Kori                 Baton Rouge              13.19
  4 Ogahi, Michelle              Lafayette Yo             13.28
  5 Carter, Latonia              Twin City At             13.32
  6 Chandler, Debeneque          Southwest Mi             13.63

Event 137  Boys Intermediate 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lindsey, Torian              River Ciites             11.39
  2 Richardson, Dennis           Faith Track Club         11.51
  3 Wilson, Jeremyr              South East Missi         11.83
  4 Livingston, Alex             Lafayette Yo             11.84
  5 White, Phillip               Road Runners             12.02
  6 Martin, Pierre               Twin City At             12.14

Event 138  Girls Intermediate 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Parm, Courtney               Twin City At             26.05
  2 Noel, Alicia                 Baton Rouge              26.34
  3 Beverly, Mariko              Southwest Mi             26.70
  4 Selders, Shanell             Louisiana He             26.78
  5 Woods, Daisia                Louisiana He             26.92
  6 Payne, Lashay                Baton Rouge              27.41

Event 139  Boys Intermediate 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lindsey, Torian              River Ciites             22.71
  2 Richardson, Dennis           Faith Track Club         23.14
  3 White, Phillip               Road Runners             23.77
  4 Martin, Pierre               Twin City At             24.02
  5 Henny, Paul                  Lake Area Ex             24.09
  6 Livingston, Alex             Lafayette Yo             24.10

Event 140  Girls Intermediate 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Noel, Alicia                 Baton Rouge              58.77
  2 Zenon, Shanelle              Lafayette Yo             59.51
  3 Wallace, Dikenya             Baton Rouge              59.71
  4 Payne, Lashay                Baton Rouge            1:00.79
  5 Selders, Shanell             Louisiana He           1:02.27
  6 Anderson, Maya               Future Track Clu       1:03.15

Event 141  Boys Intermediate 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Johnathan           Unattached               49.76
  2 Berry, Timothy               Faith Track Club         50.89
  3 Martin, Pierre               Twin City At             52.48
  4 Henry, Anthony               Performance              53.40
  5 Henny, Paul                  Lake Area Ex             53.56
  6 Thibodeaux, Jamal            Baton Rouge              54.53

Event 142  Girls Intermediate 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Mary                Louisiana He           2:21.10
  2 Johnson, Ciara               Baton Rougel           2:24.59
  3 Wallace, Dikenya             Baton Rouge            2:27.99
  4 Morgan, Imani                Unattached             2:38.55
  5 Barousse, Kathryn            Unattached             2:44.61
  6 Anderson, Maya               Future Track Clu       2:44.62

Event 143  Boys Intermediate 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Perkins, Kenneth             Performance            2:08.62
  2 Berry, Timothy               Faith Track Club       2:08.65
  3 Hodge, Quincyd               South East Missi       2:13.17
  4 Smith, Jordon                Road Runners           2:14.15
  5 Spears, David                Lake Area Ex           2:19.02
  6 Cupples, Marshall            Unattached             2:20.85

Event 144  Girls Intermediate 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Mary                Louisiana He           5:03.07
  2 Johnson, Ciara               Baton Rougel           5:26.35
  3 Bilbro, Mariane              Performance            7:53.71

Event 145  Boys Intermediate 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Spears, David                Lake Area Ex           4:38.57
  2 Tyler, Anthony               Greenville T           4:41.34
  3 Hodge, Quincyd               South East Missi       4:41.43
  4 Smith, Jordon                Road Runners           4:59.91
  5 Avery, Trevor                Lake Area Ex           5:08.38
  6 Bobb, Jorey                  Lafayette Yo           5:08.41

Event 151  Boys Intermediate 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davisjr, Curtis              Faith Track Club      14:00.00

Event 152  Girls Intermediate 100 Meter Hurdles  G-33"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Woods, Daisia                Louisiana He             22.85

Event 153  Boys Intermediate 110 Meter Hurdles  B-39"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bland, Ross                  Lake Area Ex             18.14
  2 Williams, Winstonr           South East Missi         18.18
  3 Self, William                ArchAngels T             19.21

Event 154  Girls Intermediate 400 Meter Hurdles  G-30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Maria              Baton Rougel           1:15.39
  2 Evans, Brittany              Greenville T           1:21.12

Event 155  Boys Intermediate 400 Meter Hurdles B-36"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Winstonr           South East Missi       1:04.00
  2 Self, William                ArchAngels T           1:05.00
  3 Bland, Ross                  Lake Area Ex           1:10.00

Event 156  Girls Intermediate High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Myles, Raynyshea             Greenville T             1.47m    4-09.75

Event 157  Boys Intermediate High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Thomas, Phillip              Greater King Dav         1.72m    5-07.75
  2 Hodge, Quincyd               South East Missi         1.57m    5-01.75
  3 Robertson, Joshuar           South East Missi         1.37m    4-06.00
  4 Bailey, Shavaze              Louisiana He             1.32m    4-04.00

Event 158  Girls Intermediate Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Lauchner, Ashley             New Heights              1.23m    4-00.50
  1 Barousse, Kathryn            Unattached               1.23m    4-00.50
  1 Myles, Raynyshea             Greenville T             1.23m    4-00.50
  1 King, Karley                 New Heights              1.23m    4-00.50

Event 159  Boys Intermediate Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Caraway, Josheph             Unattached            13-07.00      4.14m
  2 Hebert, Cade                 New Heights           13-00.00      3.96m
  3 Webb, Beau                   New Heights           12-00.00      3.65m
  4 Tilley, Christopher          New Heights          J12-00.00      3.65m
  5 Reinecke, Thomas             Lake Area Ex          11-00.00      3.35m
  5 Mouton, Klye                 New Heights           11-00.00      3.35m

Event 160  Girls Intermediate Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Anderson, Maya               Future Track Clu         4.95m   16-03.00
  2 Esteem, Ademika              Road Runners             4.90m   16-01.00
  3 Zenon, Shanelle              Lafayette Yo             4.89m   16-00.50
  4 Sinegal, Brittany            Lafayette Yo             4.23m   13-10.50
  5 Lamothe, Sarah               Road Runners             4.18m   13-08.75
  6 Harris, Khadijah             Greenville T             3.91m   12-10.00

Event 161  Boys Intermediate Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Thibodeaux, Jamal            Baton Rouge              6.44m   21-01.50
  2 Powell, Keyondray            Southwest Mi             6.05m   19-10.25
  3 Williams, Winstonr           South East Missi         5.80m   19-00.50
  4 Livingston, Alex             Lafayette Yo             5.74m   18-10.00
  5 Moore, Javon                 ArchAngels T             5.54m   18-02.25
  6 Lockett, Nicholas            Greater King Dav         5.49m   18-00.25

Event 162  Girls Intermediate Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ogahi, Michelle              Lafayette Yo            11.09m   36-04.75
  2 Esteem, Ademika              Road Runners             9.96m   32-08.25
  3 Evans, Brittany              Greenville T             9.48m   31-01.25

Event 163  Boys Intermediate Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Thomas, Phillip              Greater King Dav        11.96m   39-03.00
  2 Tyler, Anthony               Greenville T            11.69m   38-04.25
  2 Powell, Keyondray            Southwest Mi            11.69m   38-04.25
  4 Williams, Winstonr           South East Missi        11.07m   36-04.00
  5 Wilson, Jeremyr              South East Missi        10.73m   35-02.50

Event 164  Girls Intermediate Discus Throw G 1Kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Thomas, Amber                Lafayette Yo            32.00m     105-00
  2 Goss, Jennifer               Peak Perform            29.17m      95-08
  3 Banks, Lashay                Road Runners            24.51m      80-05
  4 Fisher, Victoria             Louisiana He            18.69m      61-04

Event 165  Boys Intermediate Discus Throw B 1.6Kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Galicki, Oliver              Pearl River             33.01m     108-04
  2 Tasker, Marshall             Future Track Clu        27.78m      91-02

Event 166  Girls Intermediate Javelin Throw G-600g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Goss, Jennifer               Peak Perform            31.08m     102-00
  2 Evans, Shaneka               Louisiana He            26.83m      88-00

Event 167  Boys Intermediate Javelin Throw B-800g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Galicki, Oliver              Pearl River             22.95m      75-03

Event 168  Girls Intermediate Shot Put  4-kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Thomas, Amber                Lafayette Yo            10.53m   34-06.75
  2 Hall, Kimberly               Greater King Dav         9.39m   30-09.75
  3 Goss, Jennifer               Peak Perform             9.23m   30-03.50
  4 Johnson, Jolecia             Twin City At             8.45m   27-08.75
  5 Toups, Nikki                 New Heights              7.68m   25-02.50
  6 Fisher, Victoria             Louisiana He             7.55m   24-09.25

Event 169  Boys Intermediate Shot Put B-12LB
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Tasker, Marshall             Future Track Clu        13.96m   45-09.75
  2 Berry, Timothy               Faith Track Club        10.73m   35-02.50

Event 170  Girls Intermediate 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                                 49.84
     1) Alexander, Rebecca              2) Noel, Alicia                 
     3) Payne, Lashay                   4) Taylor, Kori                 
     5) Wallace, Dikenya                6)                              

Event 171  Boys Intermediate 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greater King David Track Club  'A'                  1:30.92
     1) Thomas, Phillip                 2) Washington, Lionel           
     3) Bunch, Cloby                    4) Ferdinand, Wilbert           
     5) Lockett, Nicholas               6)                              

Event 172  Girls Intermediate 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                               3:58.93
     1) Alexander, Rebecca              2) George, Velma                
     3) Noel, Alicia                    4) Payne, Lashay                
     5) Wallace, Dikenya                6)                              
  2 Louisiana Heat  'A'                                 4:19.51
     1) Evans, Shaneka                  2) Johnson, Mary                
     3) Selders, Shanell                4) Woods, Daisia                

Event 173  Boys Intermediate 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Southeast Mississippi  'A'                          3:52.06
     1) Hodge, Quincyd                  2) Robertsjr, Kenithf           
     3) Robertson, Joshuar              4) Wilson, Jamusj               
  2 Lake Area Express TC  'A'                           3:52.40
     1) Avery, Trevor                   2) Henny, Paul                  
     3) Keyes, Darren                   4) Spears, David                
     5) Troy, Nicholas                  6)                              
  3 Greater King David Track Club  'A'                  4:01.40
     1) Thomas, Phillip                 2) Washington, Lionel           
     3) Bunch, Cloby                    4) Ferdinand, Wilbert           
     5) Lockett, Nicholas               6)                              

Event 193  Women Young 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mccaleb, Richesa             Unattached               12.51
  2 Green, Rakeisha              River Ciites             12.58
  3 Jenkins, Brittini            River Ciites             12.71
  4 Shelton, Nancy               River Ciites             13.13
  5 Ford, Christa                Peak Perform             13.22
  6 Early, Shelander             Road Runners             13.64

Event 194  Men Young 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stevenson, Chantz            Road Runners             11.05
  2 Johnson, Keith               Road Runners             11.23
  3 Scott, Leighton              River Ciites             11.47
  4 Babin, Champlain             Future Track Clu         11.55
  5 Harding, Jermaine            Road Runners             11.62
  6 Gibson, Scotti               Road Runners             11.71

Event 195  Women Young 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Perkins, Rynique             Future Track Clu         25.21
  2 Jenkins, Brittini            River Ciites             25.69
  3 Stroy, Kamelia               River Ciites             25.76
  4 Mccaleb, Richesa             Unattached               26.66
  5 Russell, Flotonya            Future Track Clu         27.66
  6 Harris, Nikki                River Ciites             28.42

Event 196  Men Young 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Keith               Road Runners             21.92
  2 Alexander, Ronnie            River Ciites             22.32
  3 Hobley, Wayne                Unattached               22.72
  3 Word, Mychal                 River Ciites             22.72
  5 Willis, Demonte              River Ciites             23.20
  6 Butler, Jerrell              Road Runners             23.75

Event 197  Women Young 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stroy, Kamelia               River Ciites             56.65
  2 Whalen, Kimberlym            South East Missi         59.65
  3 Thompson, Deonta             River Ciites           1:00.93
  4 Harris, Nikki                River Ciites           1:02.09
  5 Covington, Brittney          Greenville T           1:02.14
  6 Harris, Shanae               River Ciites           1:03.34

Event 198  Men Young 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexander, Ronnie            River Ciites             47.92
  2 Word, Mychal                 River Ciites             48.09
  3 Willis, Demonte              River Ciites             48.94
  4 Hobley, Wayne                Unattached               50.41
  5 Scott, Shannon               Performance              51.06
  6 Butler, Jerrell              Road Runners             52.73

Event 199  Women Young 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Whalen, Kimberlym            South East Missi         47.92
  2 Thompson, Deonta             River Ciites             48.09
  3 Jones, Erica                 River Ciites             48.94
  4 Rice, Laquesta               Greenville T             50.41
  5 Caldwell, Stephanie          Road Runners             51.06
  6 Outley, Tylesha              Twin City At             52.73

Event 200  Men Young 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Scott, Shannon               Performance            1:59.76
  2 Harrison, Jay                River Ciites           2:03.46
  3 Vincent, Evan                Baton Rouge            2:06.90
  4 Ricks, Chauncey              Faith Track Club       2:15.91
  5 Baker, Terry                 Greenville T           2:27.46
  6 Robinson, Shuron             Greenville T           2:32.71

Event 201  Women Young 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Erica                 River Ciites           5:26.35
  2 Rice, Laquesta               Greenville T           5:59.83
  3 Johnson, Adrianne            Faith Track Club       6:20.61

Event 202  Men Young 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jackson, Christian           ArchAngels T           5:00.30
  2 Baker, Terry                 Greenville T           5:25.15
  2 Collins, Josepht             South East Missi       5:25.15
  4 Robinson, Shuron             Greenville T           5:25.61
  5 Caruth, Tiari                Greenville T           5:27.39

Event 203  Women Young 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mcafee, Shardalel            South East Missi      13:00.00
  1 Mcafee, Shardael             South East Missi      13:00.00

Event 204  Men Young 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Caruth, Tiari                Greenville T          20:00.00
  1 Collins, Josepht             South East Missi      20:00.00

Event 209  Women Young 100 Meter Hurdles G-33"
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Frye, Candance               Natchez                  15.43   2
  2 Hall, Jerika                 River Ciites             16.15   1
  3 Burns, Josalyn               Future Track Clu         16.19   2
  4 Alexis, Holt                 River Ciites             17.68   1
  5 Jackson, Tiara               Road Runners             19.25   1
  6 Williams, Elizabethj         South East Missi         19.77   1

Event 210  Men Young 110 Meter Hurdles B-39"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Scott, Leighton              River Ciites             15.35
  2 Rousey, Ian                  Road Runners             15.94
  3 Lee, Martin                  Greenville T             16.01
  4 Jackson, Darryl              Greenville T             18.35

Event 211  Women Young 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Future Track Club  'A'                                49.87
     1) Burns, Josalyn                  2) Payton, Erica                
     3) Perkins, Rynique                4) Russell, Flotonya            
  2 Faith Track Club  'A'                                 58.13
     1) Dampier, Laterica               2) Davis, Curshaunda            
     3) Hawkins, Shakirah               4) Johnson, Adrianne            
     5) Dunmars, Tiara                  6)                              

Event 212  Men Young 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Road Runners TC Inc  'A'                              42.69
     1) Gibson, Scotti                  2) Harding, Jermaine            
     3) Howard, Cornell                 4) Johnson, Keith               
     5) Stevenson, Chantz               6)                              
  2 Road Runners TC Inc  'B'                              44.33
     1) Bolds, Rashad                   2) Butler, Jerrell              
     3) Johnson, Dennard                4) Paisant, Larry               
     5) Rousey, Ian                     6) Thomas, William              

Event 213  Women Young 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 River Ciites TC  'A'                                4:00.71
     1) Green, Rakeisha                 2) Hall, Jerika                 
     3) Jenkins, Brittini               4) Stroy, Kamelia               
     5) Williams, Shannon               6)                              
  2 River Ciites TC  'B'                                4:13.43
     1) Alexis, Holt                    2) Harris, Nikki                
     3) Harris, Shanae                  4) Thompson, Deonta             
  3 Future Track Club  'A'                              4:16.58
  4 Faith Track Club  'A'                               4:41.96
     1) Dampier, Laterica               2) Davis, Curshaunda            
     3) Hawkins, Shakirah               4) Johnson, Adrianne            
     5) Dunmars, Tiara                  6)                              

Event 214  Men Young 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 River Ciites TC  'A'                                3:19.68
     1) Alexander, Ronnie               2) Fayard, Morgan               
     3) Harrison, Jay                   4) Harts, Trey                  
     5) Scott, Leighton                 6) Willis, Demonte              
  2 Road Runners TC Inc  'A'                            3:27.64
     1) Gibson, Scotti                  2) Harding, Jermaine            
     3) Howard, Cornell                 4) Johnson, Keith               
     5) Rousey, Ian                     6) Stevenson, Chantz            
  3 Road Runners TC Inc  'B'                            3:38.62
     1) Bolds, Rashad                   2) Butler, Jerrell              
     3) Johnson, Dennard                4) Paisant, Larry               
     5) Thomas, William                 6)                              

Event 217  Women Young 400 Meter Hurdles     G-30"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Frye, Candance               Natchez                1:05.16
  2 Hall, Jerika                 River Ciites           1:09.21
  3 Alexis, Holt                 River Ciites           1:12.96
  4 Covington, Brittney          Greenville T           1:14.14
  5 Wilson, Shuwanna             Greenville T           1:19.17
  6 Jackson, Tiara               Road Runners           1:24.03

Event 218  Men Young 400 Meter Hurdles  B-36"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lee, Martin                  Greenville T           1:02.66
  2 Jackson, Darryl              Greenville T           1:02.67

Event 219  Women Young High Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Williams, Elizabethj         South East Missi         1.21m    3-11.50
  2 Griffin, Vanity              Faith Track Club        J1.21m    3-11.50

Event 221  Women Young Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Turner, Lindsey              New Heights               1.00      0.03m
  1 Netters, Equonda             Greenville T              1.00      0.03m
  1 Lewis, Emily                 New Heights               1.00      0.03m
  1 Toups, Chyna                 New Heights               1.00      0.03m

Event 222  Men Young Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Mcgehee, Marcus              Unattached               1.23m    4-00.50
  1 David, Steven                New Heights              1.23m    4-00.50
  1 Jackson, Darryl              Greenville T             1.23m    4-00.50

Event 223  Women Young Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hall, Jerika                 River Ciites             5.17m   16-11.50
  2 Ford, Christa                Peak Perform             5.10m   16-08.75
  3 Camel, Tiffanyd              South East Missi         4.50m   14-09.25
  4 Johnson, Josalynd            South East Missi         4.23m   13-10.50
  5 Woods, Leonis                Lafayette Yo             4.20m   13-09.50
  6 Williams, Elizabethj         South East Missi         4.19m   13-09.00

Event 224  Men Young Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Chatman-Thomas, Zedric       Lafayette Yo             6.45m   21-02.00
  2 Riley, Boyd                  Future Track Clu         6.09m   19-11.75
  3 Preston, Malcolm             Cpx                      5.96m   19-06.75
  4 Willams, Aurthor             Southwest Mi             5.62m   18-05.25
  5 Jackson, Christian           ArchAngels T             5.37m   17-07.50
  6 Collins, Josepht             South East Missi         4.89m   16-00.50

Event 225  Women Young Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Williams, Elizabethj         South East Missi         8.25m   27-01.00

Event 226  Men Young Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Chatman-Thomas, Zedric       Lafayette Yo            14.36m   47-01.50
  2 Lee, Martin                  Greenville T            12.77m   41-10.75
  3 Willams, Aurthor             Southwest Mi            11.57m   37-11.50
  4 Collins, Josepht             South East Missi        10.58m   34-08.50

Event 227  Women Young Discus Throw G-1Kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Richardson, Crystal          Greenville T            26.45m      86-09
  2 Hines, Joshalyn              Greenville T            19.71m      64-08
  3 Renada, Living               Lafayette Yo            16.40m      53-10
  4 Griffin, Vanity              Faith Track Club        14.37m      47-02

Event 228  Men Young Discus Throw B-1.6Kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Habetz, StevenJ              Unattached              35.80m     117-05
  2 Andrews, Charlesm            South East Missi        30.22m      99-02

Event 229  Women Young Javelin Throw G-600g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Turner, Lindsey              New Heights             35.98m     118-00
  2 Davis, Curshaunda            Faith Track Club        29.00m      95-02
  3 Richardson, Crystal          Greenville T            19.08m      62-07
  4 Hines, Joshalyn              Greenville T            17.10m      56-01
  5 Johnson, Chantel             Louisiana He            16.51m      54-02

Event 230  Men Young Javelin Throw B-800g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Preston, Malcolm             Cpx                     40.27m     132-01
  2 Andrews, Charlesm            South East Missi        32.90m     107-11

Event 231  Women Young Shot Put G-4Kg
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Renada, Living               Lafayette Yo            10.44m   34-03.00
  2 Fontenot, Brini              Lake Area Ex            10.05m   32-11.75
  3 Richardson, Crystal          Greenville T             9.55m   31-04.00
  4 Hines, Joshalyn              Greenville T             8.53m   28-00.00
  5 Dunmars, Tiara               Faith Track Club         8.07m   26-05.75

Event 232  Men Young Shot Put B-12lb
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Habetz, StevenJ              Unattached              15.01m   49-03.00
  2 Andrews, Charlesm            South East Missi        12.87m   42-02.75
  3 Jones, Jeremy                Cpx                     12.77m   41-10.75
  4 Preston, Malcolm             Cpx                     11.69m   38-04.25

Event 251  Boys Midget 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hinchliffe, Will             Peak Perform          10:44.31
  2 Turner, Brent                Peak Perform          12:04.52
  3 Rose, Nicolas                Peak Perform          13:05.94
  4 Carroll, Adrian              Unattached            13:06.00

Event 252  Boys Sub-Bantam Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Griffin, Holland             Lafayette Yo             1.23m       4-00

Event 253  Boys Intermediate 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Avery, Trevor                Lake Area Ex          11:00.00
  1 Bobb, Jorey                  Lafayette Yo          11:00.00
  1 Spears, David                Lake Area Ex          11:00.00
  1 Davisjr, Curtis              Faith Track Club      11:00.00
  1 Tyler, Anthony               Greenville T          11:00.00

Event 255  Girls Youth 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sylvester, Maggie            Peak Perform          13:25.48
  2 Taylor, Tammy                Faith Track Club      13:40.00

Event 256  Boys Youth 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rice, Matthew                Unattached            10:44.99
  2 Porter, Taylor               Pearl River           12:00.00
  3 Tillery, Leonard             Louisiana He          12:01.00

Event 258  Girls Young 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hawkins, Shakirah            Faith Track Club      16:07.89

Event 260  Girls Bantam Javelin Throw Mini 300g
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Bynum, Erica                 Pearl River              9.75m      32-00
  2 Kuku, Tumi                   Peak Perform             9.70m      31-10
  3 Brown, Jerrena               Lafayette Yo             9.36m      30-08
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec