Join/Renew Now

Results - USATF Metropolitan Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/2/06 - Staten Island, NY

100 Meter Dash Sub Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Broughton, Shayla          8 Eny Impalas              16.20q  1
  2 Biagrove, Jalin            8 Rosedale                 16.30q  2
  3 McKinney, Alexis           8 Kenyan Runners I         17.50q  1
  4 Douglas, Chyanne           8 Venom Sports             17.90q  2
  5 Johnson, Briana            8 Unattached               18.50q  1
  6 Miley, Journey             8 Panthers                 18.60q  1
  7 Wingate, Kezjahree         8 Atoms                    18.90q  1
  8 Johnson, Briayanna         8 WestchesterStrid         20.30q  2
  9 Williams, My'Khiyah        8 Kenyan Runners I         20.50   2
 10 Walker, Elisa              8 Panthers                 22.60   2

100 Meter Dash Sub Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Broughton, Shayla          8 Eny Impalas              16.00
  2 Douglas, Chyanne           8 Venom Sports             16.20
  3 Peterson, Kaia             8 Rosedale                 18.20
  4 Johnson, Briana            8 Unattached               18.50
 -- Miley, Journey             8 Panthers                    DQ
 -- McKinney, Alexis           8 Kenyan Runners I            DQ

200 Meter Dash Sub Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Douglas, Chyanne           8 Venom Sports             34.80   1
  2 Broughton, Shayla          8 Eny Impalas              35.70   1
  3 McKinney, Alexis           8 Kenyan Runners I         37.60   2
  4 Miley, Journey             8 Panthers                 40.00   2
  5 Jones, Tatiana             8 Hall's Express I         41.40   1
  6 Johnson, Betty             8 WestchesterStrid         42.10   2
  7 Wingate, Kezjahree         8 Atoms                    42.70   2
  8 Peterson, Kaia             8 Rosedale                 43.30   1
  9 Tejada, Jaida              8 Hall's Express I         43.70   2
 10 Biagrove, Jalin            8 Rosedale                 45.40   1
 11 Walker, Elisa              8 Panthers                 53.80   1

400 Meter Dash Sub Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Littles, Danazia           8 New York Novas         1:21.70
  2 Stewart, Aleah             8 New York Novas         1:28.40
  3 Wingate, Kezjahree         8 Atoms                  1:31.60
  4 Blackman, Courtney         8 New York Novas         1:34.40
  5 Johnson, Amber             8 New York Novas         1:38.40

100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lyons, Lauren              9 Zodiacs Track Cl         15.00q  1
  2 Viligance, Teliyah        10 Kenyan Runners I         15.50q  1
  3 McDonald, Ariel           10 Panthers                 16.10q  1
  4 Blackman, Mariah           9 New York Novas           16.40q  2
  4 Dalton, Charlotte         10 Mhb                      16.40q  1
  6 Beltrez, Dominique         9 New York Starz T         17.00q  2
  7 Johnson, Kalifa           10 WestchesterStrid         17.30q  2
  8 Daremola, Temilola        10 Young Explorers          17.50q  1
  9 Garrett, Chassity         10 Rosedale                 17.80   2
 10 Green, Taliah             10 Hall's Express I         18.30   2

100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lyons, Lauren              9 Zodiacs Track Cl         14.70
  2 McDonald, Ariel           10 Panthers                 16.00
  3 Beltrez, Dominique         9 New York Starz T         16.20
  4 Dalton, Charlotte         10 Mhb                      16.40
  5 Blackman, Mariah           9 New York Novas           17.20
 -- Viligance, Teliyah        10 Kenyan Runners I            DQ

200 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lyons, Lauren              9 Zodiacs Track Cl         30.60   4
  2 Anderson, Rashel          10 New York Novas           32.30   4
  3 Thompson, Anasia           9 New York Novas           32.70   4
  4 Robinson, Taylor           9 Zodiacs Track Cl         33.00   4
  5 Bancroft, Sandreka        10 Ruff Kutz                33.10   3
  6 Viligance, Teliyah        10 Kenyan Runners I         33.80   3
  7 Ruiz, Vanessa             10 Hall's Express I         34.40   1
  8 McLeod, Rushanna           9 New York Novas           34.50   2
  9 Gray, Shenieka            10 Hall's Express I         34.70   1
 10 Daremola, Temilola        10 Young Explorers          34.80   3
 11 Blackman, Mariah           9 New York Novas           35.10   2
 12 Dalton, Charlotte         10 Mhb                      35.50   2
 13 LaForce, Torisha           9 Ruff Kutz                36.20   2
 14 Littlejohn, Amanda        10 Metropolis Track         36.80   1
 14 McDonald, Ariel           10 Panthers                 36.80   4
 16 Hammond, Shanova           9 Panthers                 37.10   1
 17 Concepcion, Tiffany       10 Young Explorers          37.70   2
 18 Johnson, Kalifa           10 WestchesterStrid         38.60   2
 19 Beltrez, Dominique         9 New York Starz T         39.00   4
 20 Swinton, Jasira            9 New York Novas           39.10   3
 21 Green, Taliah             10 Hall's Express I         39.60   1
 21 Senatas, Lydia             9 Panthers                 39.60   3
 23 Garrett, Chassity         10 Rosedale                 40.20   3

400 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kirkpatrick, Shaniqua     10 Ruff Kutz              1:08.60   2
  2 Anderson, Rashel          10 New York Novas         1:12.30   2
  3 Robinson, Taylor           9 Zodiacs Track Cl       1:13.60   2
  4 Menzon, Deja              10 Atoms                  1:15.50   2
  5 Bancroft, Sandreka        10 Ruff Kutz              1:17.60   1
  6 Gray, Te-micka            10 Bronx Int'l            1:22.60   2
  7 Daramora, Sabriyyah       10 Young Explorers        1:27.80   2
  8 Hammond, Shanova           9 Panthers               1:30.20   1
  9 Senatas, Lydia             9 Panthers               1:34.50   1

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirk-Patrick, Shaniqua    10 Ruff Kutz              2:48.30
  2 Swinton, Jasira            9 New York Novas         3:00.10
  3 Gray, Te-micka            10 Bronx Int'l            3:04.40
  4 Fisher, Ngozi              9 Hall's Express I       3:06.50
  5 LaForce, Torisha           9 Ruff Kutz              3:09.20
  6 Ton-Ha, Tejada            10 Hall's Express I       3:17.60
  7 Mouzon, Deja              10 Atoms                  3:17.90
  8 Bucknight, Hanifah         9 Red Hook Strider       3:18.10
  9 Johnson, Kalifa           10 WestchesterStrid       3:24.60
 10 Daramora, Sabriyyah       10 Young Explorers        3:25.20
 11 Stern, Sarah               9 WestchesterStrid       3:37.60

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirkpatrick, Shaniqua     10 Ruff Kutz              5:28.80
  2 Stern, Sarah               9 WestchesterStrid       5:56.80

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas  'B'                                 1:07.90
  2 Hall's Express II TC  'A'                           1:11.50
  3 New York Novas  'A'                                 1:12.50

4x400 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas  'A'                                 5:26.20
     1) Anderson, Rashel 10             2) Burwell, Deja 9              
     3) Blackman, Mariah 9              4) McLeod, Rushanna 9           
  2 Hall's Express II TC  'A'                           5:39.30
     1) Burgos, Shahira 10              2) Camara, Naniaka 10           
     3) Clarke, Camryn 11               4) Ebanks, Brianna 9            

High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DiLello, Jacqueline       10 Notre Dame             3-04.00      1.01m
  1 Heyward, Wajidah          10 Notre Dame             3-04.00      1.01m
  3 Concepcion, Tiffany       10 Young Explorers        3-02.00      0.96m

Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Randall, Ariel            10 Eny Impalas              5.32m   17-05.50
  2 Littlejohn, Amanda        10 Metropolis Track         3.83m   12-06.75

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Nikiya            11 Burning Spear            13.00q  2
  2 McDonald, Kellie-Ann      12 Hall's Express I         13.10q  1
  3 Pierre, Kassandra         12 Awesome Power Tr         13.20q  2
  4 Grant, Simone             11 Zodiacs Track Cl         13.30q  1
  5 Townsend, Ayele           11 Star of the East         13.40q  2
  6 Marcus, Jalilissa         11 Atoms                    13.60q  3
  7 Philson, Lateisha         12 Ruff Kutz                13.80q  3
  8 Coston, Genesis           12 Ruff Kutz                14.20q  4
  9 Bovain, Dominique         11 Star of the East         14.50   1
  9 Adams, Tiffany            11 New York Novas           14.50   3
  9 Barrau, Alexis            12 Ruff Kutz                14.50   2
 12 Walker-Anderson, Jania    11 Star of the East         14.80   3
 12 Harrisingh, Mishka        11 Metropolis Track         14.80   1
 14 Johnson, Dalila           12 WestchesterStrid         15.10   4
 15 Gaynor, Jodi-Ann          11 Awesome Power Tr         15.20   1
 16 Coleman, Kimberly         12 WestchesterStrid         15.30   3
 16 Fogle, Alyssa             11 Panthers                 15.30   2
 18 Gayle, Shanice            11 Star of the East         15.50   1
 19 Frazier, Malika           12 Ruff Kutz                15.60   2
 -- Bancroft, Shaneka         11 Ruff Kutz                   DQ   3

100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Townsend, Ayele           11 Star of the East         13.30
  1 Grant, Simone             11 Zodiacs Track Cl         13.30
  3 Harris, Nikiya            11 Burning Spear            13.40
  3 McDonald, Kellie-Ann      12 Hall's Express I         13.40
  5 Pierre, Kassandra         12 Awesome Power Tr         13.60
  6 Marcus, Jalilissa         11 Atoms                    13.90

200 Meter Dash Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Douglas, Chelsea          12 Venom Sports             27.20   6
  2 Harris, Nikiya            11 Burning Spear            27.60   6
  3 Pierre, Kassandra         12 Awesome Power Tr         27.90   6
  4 Philson, Lateisha         12 Ruff Kutz                28.30   6
  5 Grant, Simone             11 Zodiacs Track Cl         28.70   5
  5 McDanald, Kellie-Ann      11 Hall's Express I         28.70   6
  7 Lighty, Mya               11 Metropolis Track         28.90   5
  8 Claudio, Mariah           11 Starlets                 29.00   5
  9 Townsend, Ayele           11 Star of the East         29.30   6
 10 Tidball, Ki'Anna          11 Bronx Flash Trac         29.70   4
 11 Coston, Genesis           12 Ruff Kutz                30.20   3
 12 Harrisingh, Mishka        11 Metropolis Track         30.40   3
 13 Bovain, Dominique         11 Star of the East         30.60   4
 14 Charles, Shareece         11 Awesome Power Tr         30.70   5
 15 Cutting, Imani            11 Metro Eagles Tra         30.90   5
 16 Samuels, Kadeisha         11 Bronx Flash Trac         31.70   4
 17 Adams, Tiffany            11 New York Novas           31.80   1
 18 Walker-Anderson, Jania    11 Star of the East         31.90   3
 19 Jones, Nadia              11 Eny Impalas              32.00   5
 19 Muhammed, Sarinah         12 Bronx Flash Trac         32.00   2
 21 Gayle, Shanice            11 Star of the East         32.20   2
 22 Clarke, Camryn            11 Hall's Express I         32.30   1
 23 Johnson, Dalila           12 WestchesterStrid         32.60   2
 23 Thomas, Sade              12 Eny Impalas              32.60   4
 25 Paul, Shani               11 Awesome Power Tr         32.70   3
 26 Chestnut, Bryanna         12 Atoms                    32.90   3
 26 Bush, Andrea              11 Metro Eagles Tra         32.90   2
 28 Gaynor, Jodi-Ann          11 Awesome Power Tr         33.40   4
 29 Fogle, Alyssa             11 Panthers                 33.70   1
 30 Bancroft, Shaneka         11 Ruff Kutz                33.80   3
 31 Francis, Tatiana          11 Zodiacs Track Cl         34.30   4
 32 McDonald, Lyrik           12 Hall's Express I         35.40   1
 33 Coleman, Kimberly         12 WestchesterStrid         36.40   2
 34 Metellus, Kristen         12 Bronx Flash Trac         38.90   1

400 Meter Dash Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Douglas, Chelsea          12 Venom Sports           1:02.50   2
  2 Claudio, Mariah           11 Starlets               1:03.30   2
  3 Tidball, Ki'Anna          11 Bronx Flash Trac       1:05.40   1
  3 Lighty, Mya               11 Metropolis Track       1:05.40   2
  5 Charles, Shareece         11 Awesome Power Tr       1:06.40   2
  6 Cutting, Imani            11 Metro Eagles Tra       1:07.80   1
  7 Francis, Tatiana          11 Zodiacs Track Cl       1:10.00   1
  8 Jones, Nadia              11 Eny Impalas            1:10.90   2
  9 Paul, Shani               11 Awesome Power Tr       1:11.30   1
 10 Bush, Andrea              11 Metro Eagles Tra       1:12.80   1
 11 Forde, Nichelle           11 Team Evolution         1:17.30   2
 12 Fogle, Alyssa             11 Panthers               1:19.30   1

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Claudio, Dominique        12 Starlets               2:26.00
  2 Claudio, Mariah           11 Starlets               2:32.50
  3 Kendall, Kali             11 Atoms                  2:36.90
  4 Branch, Juhne             12 New York Novas         2:45.40
  5 Burns, Xander             12 New York Novas         2:46.50
  6 Plaza, Nailah             12 WestchesterStrid       2:54.50
  7 Cumming, Breanna          11 New York Novas         2:56.60
  8 Clarke, Camryn            11 Hall's Express I       3:02.20
  9 Forde, Nichelle           11 Team Evolution         3:14.30
 -- Bancroft, Shaneka         11 Ruff Kutz                  SCR

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blackshear, kiana         11 Atoms                  5:21.30
  2 Plaza, Nailah             12 WestchesterStrid       5:34.00
  3 Lane, Courtney            12 New York Starz T       5:46.20

3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pugh, Kenisha             11 Atoms                 11:34.60

1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Lawrence, Natalia     12 New York Starz T       9:18.10
  2 Lane, Courtney            12 New York Starz T      10:09.90
  3 Alexander, Adrienne       12 Metropolis Track      11:34.40

80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Philson, Lateisha         12 Ruff Kutz                13.30
  2 Chestnut, Bryanna         12 Atoms                    15.60
  3 Coston, Genesis           12 Ruff Kutz                15.80
  4 McPherson, Mawrencia      11 Young Explorers          19.30
  5 Thomas, Sade              12 Eny Impalas              19.70

4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Atoms  'A'                                            57.90
  2 Bronx Flash Track Club  'A'                           58.00

4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Atoms  'A'                                          4:30.70
     1) Blackshear, kiana 11            2) Chestnut, Bryanna 12         
     3) Kendall, Kali 11                4) Marcus, Jalilissa 11         
  2 New York Novas  'A'                                 5:05.30
     1) Adams, Tiffany 11               2) Branch, Juhne 12             
     3) Burns, Xander 12                4) Cumming, Breanna 11          

4x800 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas  'A'                                11:30.20
     1) Adams, Tiffany 11               2) Branch, Juhne 12             
     3) Burns, Xander 12                4) Cumming, Breanna 11          

High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPherson, Mawrencia      11 Young Explorers        4-00.00      1.21m
  1 Barrau, Alexis            12 Ruff Kutz              4-00.00      1.21m
  1 DiLello, Jessica          12 Notre Dame             4-00.00      1.21m
  1 Alexander, Adrienne       12 Metropolis Track       4-00.00      1.21m
  5 St. Lawrence, Natalia     12 New York Starz T       3-10.00      1.16m

Shot Put Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexander, Adrienne       12 Metropolis Track        11.14m   36-06.75
  2 Tankeng, Nzengung         12 Notre Dame               9.00m   29-06.50
  3 Brown, Justine            12 Bronx Flash Trac         7.44m   24-05.00
  4 McPherson, Mawrencia      11 Young Explorers          5.57m   18-03.25

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fountain, Whitney         14 Dynamite                 12.20q  2
  2 Dixon, Zalika             14 Metropolis Track         12.70q  1
  2 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                12.70q  2
  4 Parnell, Angelique        13 Metropolis Track         13.00q  1
  5 Mullins, Jhanelle         13 Zodiacs Track Cl         13.20q  3
  6 DeVore, Talissha          13 Starlets                 13.40q  1
  7 Parnell, Kerona           13 Bronx Flash Trac         13.50q  2
  8 Haywood, T'Sian           13 Bronx Flash Trac         13.70q  3
  9 LaChance, Adrienne        13 Unattached               13.80   3
 10 Flores, Nicole            13 WestchesterStrid         14.50   1
 11 Pinnock, Francine         13 Zodiacs Track Cl         14.70   2
 12 Oliver, Imani             13 Kenyan Runners I         14.90   1
 13 Johnson, Shaakira         13 WestchesterStrid         15.30   2
 13 LaChance, Ariel           13 Unattached               15.30   3

100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Fountain, Whitney         14 Dynamite                 12.30
  2 Dixon, Zalika             14 Metropolis Track         12.60
  3 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                12.90
  4 Parnell, Angelique        13 Metropolis Track         13.10
  5 DeVore, Talissha          13 Starlets                 13.40
  6 Mullins, Jhanelle         13 Zodiacs Track Cl         13.50

200 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fountain, Whitney         14 Dynamite                 25.00   4
  2 Dixon, Zalika             14 Metropolis Track         25.70   4
  3 Mapson, Alexis            13 Unattached               26.70   4
  4 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                27.00   4
  5 Brown, Tavia              14 New York Novas           27.10   4
  6 Phillips, Deon            13 Awesome Power Tr         27.20   4
  7 Parnell, Angelique        13 Metropolis Track         28.00   3
  8 Roller, Brier             13 Starlets                 28.20   3
  9 Paul, Asha                14 Awesome Power Tr         28.40   2
 10 DeVore, Talissha          13 Starlets                 28.50   3
 11 Clark, Shana              13 Bronx Tigers             29.10   3
 12 Mullins, Jhanelle         13 Zodiacs Track Cl         29.40   3
 13 Parnell, Kerona           13 Bronx Flash Trac         29.60   2
 14 Haywood, T'Sian           13 Bronx Flash Trac         29.70   3
 15 Moore, Jasmine            13 Starlets                 30.40   1
 16 Merelle, Yazmine          13 Rosedale                 30.50   2
 17 Flores, Nicole            13 WestchesterStrid         31.00   1
 18 Diggs, Tylar              13 Eny Impalas              31.50   2
 19 Cutting, Afiya            13 Metro Eagles Tra         32.50   2
 20 Banks, Tenai              13 Dragons Elite T.         32.70   2
 21 Johnson, Shaakira         13 WestchesterStrid         33.20   1

400 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mapson, Alexis            13 Unattached               58.50   4
  2 Francis, Phyllis          14 Team Evolution           59.40   4
  3 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                59.60   4
  4 Phillips, Deon            13 Awesome Power Tr       1:01.20   4
  5 Tate, Alaine              14 Metro Eagles Tra       1:01.50   4
  6 Paul, Asha                14 Awesome Power Tr       1:03.70   3
  7 Biederman, Brooke         14 White Plains Fut       1:04.10   3
  8 Thomas, Taia              13 New York Novas         1:05.00   2
  8 Javois, Gisele            13 Young Explorers        1:05.00   3
 10 Brown, Tavia              14 New York Novas         1:05.30   4
 11 Thomas, Dominique         13 Starlets               1:05.40   3
 12 Clark, Shana              13 Bronx Tigers           1:06.90   2
 12 Moore, Jasmine            13 Starlets               1:06.90   3
 14 Jackson, Cherelle         13 Atoms                  1:07.30   3
 15 Haywood, T'Sian           13 Bronx Flash Trac       1:08.60   2
 16 Parnell, Ramona           13 Bronx Flash Trac       1:09.60   1
 17 Johnson, Stephanie        13 Kenyan Runners I       1:10.30   2
 17 Diggs, Tylar              13 Eny Impalas            1:10.30   1
 19 Sims, Robin               13 New York Novas         1:10.80   2
 20 Merelle, Yazmine          13 Rosedale               1:13.50   1
 21 Kenerely, Toree           13 Metro Eagles Tra       1:14.30   2
 22 Primus, Deanna            13 Notre Dame             1:25.00   1

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia          13 Team Evolution         2:22.00
  2 Mapson, Alexis            13 Unattached             2:24.80
  3 Greibesland, L:illian     13 Unattached             2:25.80
  4 Francis, Phyllis          14 Team Evolution         2:26.30
  5 Tate, Alaine              14 Metro Eagles Tra       2:32.40
  6 St. Lawrence, Nicolette   14 New York Starz T       2:33.40
  7 Roller, Brier             13 Starlets               2:34.20
  8 Lebron, Sherre            13 Kenyan Runners I       2:34.50
  9 Thomas, Dominique         13 Starlets               2:34.90
 10 Smith, Amina              13 Kenyan Runners I       2:37.90
 11 Jackson, Cherelle         13 Atoms                  2:38.30
 12 Thomas, Taia              13 New York Novas         2:44.30
 13 Lazare, Libby             14 New York Starz T       2:45.60
 14 Koulesser, Raquel         14 New York Novas         2:49.60
 15 Moore, Jasmine            13 Starlets               2:51.50
 16 Barnett, Prayer           13 Starlets               2:52.90
 17 Gomez, Shelby             13 Starlets               2:53.50
 18 Kenerely, Toree           13 Metro Eagles Tra       3:08.10
 19 Cutting, Afiya            13 Metro Eagles Tra       3:28.60
 20 Sims, Robin               13 New York Novas         3:31.20

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia          13 Team Evolution         4:57.50
  2 Francis, Phyllis          14 Team Evolution         5:00.10
  3 Briasco, Elizabeth        14 Awesome Power Tr       5:04.60
  4 Connelly, Christine       13 Starlets               5:16.60
  5 St. Lawrence, Nicolette   14 New York Starz T       5:20.60
  6 Lazare, Libby             14 New York Starz T       5:21.30
  7 Barnett, Prayer           13 Starlets               5:32.90
  8 Gomez, Shelby             13 Starlets               6:13.80

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia          13 Team Evolution        10:45.00
  2 Briasco, Elizabeth        14 Awesome Power Tr      10:54.60
  3 Connelly, Christine       13 Starlets              11:05.06
  4 St. Lawrence, Nicolette   14 New York Starz T      11:34.60
  5 Lazare, Libby             14 New York Starz T      11:38.90

100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kamate, Aicha             13 New York Novas           16.70
  2 LaChance, Adrienne        13 Unattached               17.60
  3 LaChance, Ariel           13 Unattached               21.00
  4 Javois, Gisele            13 Young Explorers          21.40
  5 Hutchinson, Chanice       13 Young Explorers          24.90

200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fountain, Whitney         14 Dynamite                 28.40
  2 Kamate, Aicha             13 New York Novas           29.00
  3 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                30.00
  4 Aiken, Kiana              13 Eny Impalas              36.30
  5 Littlejohn, Shantell      13 Eny Impalas              37.20

200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fountain, Whitney         14 Dynamite                 28.40
  2 Kamate, Aicha             13 New York Novas           29.00
  3 Francis, Chamique         13 Ruff Kutz                30.00
  4 Aiken, Kiana              13 Eny Impalas              36.30
  5 Littlejohn, Shantell      13 Eny Impalas              37.20

4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas  'A'                                   54.50
  2 East New York Impalas  'A'                            57.60

4x400 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New York Novas  'A'                                 4:27.30
  2 Kenyan Runners Inc.  'A'                            4:37.70

High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hudson, Soroya            14 New York Starz T       4-06.00      1.37m
  1 Koulesser, Raquel         14 New York Novas         4-06.00      1.37m
  1 LaChance, Adrienne        13 Unattached             4-06.00      1.37m
  1 McRae, Persephanie        13 Eny Impalas            4-06.00      1.37m
  5 Hutchinson, Chanice       13 Young Explorers        3-10.00      1.16m
  5 Garcia, Ariana            13 Notre Dame             3-10.00      1.16m
  5 Javois, Gisele            13 Young Explorers        3-10.00      1.16m
  8 LaChance, Ariel           13 Unattached             3-08.00      1.11m

Shot Put Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pinnock, Francine         13 Zodiacs Track Cl        10.18m   33-04.75
  2 Hudson, Soroya            14 New York Starz T         8.45m   27-08.75
  3 Littlejohn, Shantell      13 Eny Impalas              8.28m   27-02.00
  4 Devaney, Melissa          13 Notre Dame               7.27m   23-10.25
  5 Taylor, Shakiera          14 Bronx Flash Trac         6.20m   20-04.25
  6 Hutchinson, Chanice       13 Young Explorers          5.82m   19-01.25
  7 Parnell, Ramona           13 Bronx Flash Trac         5.21m   17-01.25

100 Meter Dash Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pate, Tamekia             16 Dynamite                 12.60   1
  2 White, Josalyn            16 Venom Sports             12.80   2
  3 Butts, Keshia             16 White Plains Fut         12.85   1
  4 Johnson, Patrice          16 Metropolis Track         12.90   1
  5 Dumas, Shikiera           16 White Plains Fut         12.92   1
  6 Lawson, Latisha           16 Bronx Int'l              12.93   1
  7 DeGuzman, Hyacinth        16 Metropolis Track         12.97   2
  8 Williams, Latasia         16 New York Novas           13.06   1
  9 Ford, Simone              16 White Plains Fut         13.25   2
 10 Walker, Samantha          16 There to Care            14.29   2

200 Meter Dash Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pate, Tamekia             16 Dynamite                 25.60   1
  2 Butts, Keshia             16 White Plains Fut         26.30   1
  3 Johnson, Patrice          16 Metropolis Track         26.40   1
  4 White, Josalyn            16 Venom Sports             26.50   1
  5 Williams, Latasia         16 New York Novas           26.60   1
  6 Ceasar, Kristyn           16 New York Novas           27.30   3
  7 Gould, Tennille           16 New York Novas           27.80   1
  8 Climer, Gemira            16 New York Novas           27.90   2
  9 Conner, Vanessa           16 There to Care            28.10   2
 10 Grant, Jasmine            16 Bronx Flash Trac         30.50   3
 11 Cutting, Jawyam           16 Metro Eagles Tra         31.30   3
 12 Davis, Catie              15 WestchesterStrid         31.50   3
 13 Guevara, Stephanie        16 Unattached               34.50   2

400 Meter Dash Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vouefian, Michelle        16 Unattached               58.10   3
  2 Easterling, Alexi         16 White Plains Fut       1:00.00   3
  3 Johnson, Patrice          16 Metropolis Track       1:00.40   3
  4 Chicolm, Sharlene         16 White Plains Fut       1:00.80   2
  5 Climer, Gemira            16 New York Novas         1:01.80   3
  6 Pernell, Keisha           16 There to Care          1:02.50   2
  7 Giles, Brittany           16 There to Care          1:02.60   2
  8 Clemmons, Chanell         16 Metropolis Track       1:03.40   2
  9 Lawson, Latisha           16 Bronx Int'l            1:05.10   3
 10 Conner, Vanessa           16 There to Care          1:08.40   1
 11 St. Louis, Rhianna        16 There to Care          1:09.50   2
 12 Quinones, Dominique       16 There to Care          1:09.60   2
 13 Grant, Jasmine            16 Bronx Flash Trac       1:11.90   1
 14 Cutting, Jawyam           16 Metro Eagles Tra       1:13.40   1
 15 Mendez, Sasha             16 There to Care          1:16.60   1
 16 Guevara, Stephanie        16 Unattached             1:17.10   1

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flash, Tamira             16 There to Care          2:32.80
  2 Giles, Brittany           16 There to Care          2:37.30
  3 Distefano, Antoinette     16 There to Care          2:43.40
  4 Shamblee, Marcella        16 New York Novas         2:50.00

1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomson, Lorelei          16 There to Care          5:21.10
  2 Jimenez, Rosalie          16 Starlets               5:25.50
  3 Dennis, Kelly             15 Starlets               5:44.30
  4 Davis, Catie              15 WestchesterStrid       5:55.00
  5 Augulis, Jen              15 Starlets               6:13.60

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Westley, Samatha          16 White Plains Fut         15.90
  2 Ceasar, Kristyn           16 New York Novas           16.20
 -- Gayle, Kyla               16 New York Novas              DQ

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 White Plains Future Stars  'A'                        51.40
  2 New York Novas  'A'                                   52.10
 -- There to Care  'A'                                      SCR
 -- Bronx Tigers  'A'                                       SCR

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 White Plains Future Stars  'A'                      4:15.10
  2 There to Care  'A'                                  4:25.20
  3 New York Novas  'A'                                 5:09.38

High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ceasar, Kristyn           16 New York Novas         4-08.00      1.42m

100 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Tavia              18 Venom Sports             15.00
  2 Hudson, Chia              17 New York Starz T         15.40
  3 Cowart, Assata            18 White Plains Fut         15.80
 -- Campbell, Glennisha       18 Ruff Kutz                   DQ
 -- Rowe, Lindsay             18 New York Novas              DQ

400 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marks, Eunice             17 Starlets               1:09.70
  2 Campbell, Glennisha       18 Ruff Kutz              1:18.10

4x100 Meter Relay Young Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Bronx Tigers  'A'                                     49.50
  2 There to Care  'A'                                    51.80

High Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roberts, Dinnel           18 Kenyan Runners I       5-02.00      1.57m
  2 Ramsay, Keva              18 New York Starz T       5-00.00      1.52m

100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adaramola, Feyisara       17 Bronx Tigers             12.20q  1
  2 Burke, Tavia              18 Venom Sports             12.50q  1
  3 Daley, Dihann             17 Awesome Power Tr         13.00q  1
  4 Smith, Nickelle           18 Bronx Tigers             13.10q  2
  4 Davis, Petergay           17 Awesome Power Tr         13.10q  1
  6 Dozier-Lewis, Nandi       17 There to Care            13.20q  1
  7 Taylor, Christine         17 Bronx Int'l              13.50q  2
  8 Edwards, Sherise          17 There to Care            14.00q  2
  9 Waiters, Tanisha          17 Bronx Int'l              14.50   2

200 Meter Dash Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adaramola, Feyisara       17 Bronx Tigers             25.10   1
  2 Smith, Chanell            18 Bronx Tigers             25.80   1
  3 Keithroy, Brittany        17 Bronx Tigers             26.00   1
  4 McDonald, Jessona         17 Awesome Power Tr         26.10   1
  5 Dozier-Lewis, Nandi       17 There to Care            26.60   2
  6 Smith, Nickelle           18 Bronx Tigers             27.00   2
  6 Daley, Dihann             17 Awesome Power Tr         27.00   1
  8 Fraser, Ashley            17 Venom Sports             27.10   2
  9 Davis, Petergay           17 Awesome Power Tr         27.40   1
 10 Edmorson, Noelle          18 White Plains Fut         28.00   2
 11 Bispham, Sierra           18 Unattached               29.20   2
 12 Thomas, Crystal           18 Metro Eagles Tra         30.00   2

400 Meter Dash Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Chanell            18 Bronx Tigers             57.90   1
  2 Stepney, Corrine          18 There to Care            58.80   1
  3 McDonald, Jessona         17 Awesome Power Tr       1:00.10   1
  4 Ramsay, Keva              18 New York Starz T       1:00.60   1
  5 Taylor, Christine         17 Bronx Int'l            1:01.20   1
  6 Edmorson, Noelle          18 White Plains Fut       1:01.50   2
  7 Fraser, Ashley            17 Venom Sports           1:02.00   1
  8 Roberts, Dinnel           18 Kenyan Runners I       1:02.30   2
  9 Marks, Eunice             17 Starlets               1:04.00   2
 10 Rivera, Crystal           18 Unattached             1:06.50   2
 10 Bispham, Sierra           18 Unattached             1:06.50   3
 12 Waiters, Tanisha          17 Bronx Int'l            1:07.40   2
 13 Duka, Ana                 17 Starlets               1:09.90   2
 14 Thomas, Crystal           18 Metro Eagles Tra       1:13.70   3

800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edmorson, Noelle          18 White Plains Fut       2:29.10
  2 Rivera, Crystal           18 Unattached             2:31.00
  3 Velez, Stephanie          17 There to Care          2:49.10
  4 Jackman, Nyota            18 Unattached             2:49.60
  5 Warner, Serena            17 Metro Eagles Tra       2:50.10

1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warner, Serena            17 Metro Eagles Tra       6:01.30

100 Meter Dash Sub Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Codrington, Alwin          8 Eny Impalas              16.60q
  2 Wright, Dillon             7 Metropolis Track         17.80q
  3 Javois, Keshaun            8 Young Explorers          18.10q
  4 Mckenly, Brandon           8 Eny Impalas              18.60q
  5 Grandson, Kordell          8 Venom Sports             18.90q
  6 Brown, Tai Lee             8 Kenyan Runners I         20.20q

200 Meter Dash Sub Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collington, H              8 Eny Impalas              36.40
  2 Selwright, Justin          8 Bronx Tigers             38.40
  3 Mckenly, Brandon           8 Eny Impalas              39.90
  4 Javois, Keshaun            8 Young Explorers          40.50
  5 Grandson, Kordell          8 Venom Sports             41.50
  5 Wright, Dillon             7 Metropolis Track         41.50
  7 Brown, Tai Lee             8 Kenyan Runners I         41.70
 -- Madison, Kordell           8 Eny Impalas                SCR

800 Meter Run Sub Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Travis             8 Red Hook Strider       3:04.60

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Joseph, Brandon           10 Metropolis Track         14.80q
  2 Stewart, Bradley           9 New York Novas           15.00q
  3 Mason, Isaiah             10 Eny Impalas              15.30q
  4 Mincy, Darnell             9 Young Explorers          17.30q
  5 DeGroal, Prince-Elijah    10 Unattached               18.00q

200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Jacob           10 Venom Sports             28.30   1
  2 Pierre, Kyle              10 Awesome Power Tr         31.60   1
  3 Stewart, Bradley           9 New York Novas           32.60   2
  4 Joseph, Brandon           10 Metropolis Track         33.90   1
  5 Lawson, Amado             10 Ruff Kutz                34.60   2
  6 Mason, Isaiah             10 Eny Impalas              35.60   2
  7 Samuels, Micheal          10 WestchesterStrid         36.40   1
  8 Mincy, Darnell             9 Young Explorers          38.90   2

400 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Jacob           10 Venom Sports           1:06.40   2
  2 Joseph, Kareem             9 Unattached             1:10.00   1
  3 Pierre, Kyle              10 Awesome Power Tr       1:12.70   2
  4 Friedlander, Remington    10 Metropolis Track       1:17.40   1
  5 Lawson, Amado             10 Ruff Kutz              1:20.10   1
  6 Shah, Kunal               10 WestchesterStrid       1:21.80   1
  7 Mincy, Israel              9 Young Explorers        1:25.80   2
 -- Pterre, Lyle              10 Awesome Power Tr           SCR   

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Samuels, Thomas            9 WestchesterStrid       2:44.70
  2 Joseph, Kareem             9 Unattached             2:45.30
  3 Mincy, Israel              9 Young Explorers        3:08.10

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shah, Veeral               9 WestchesterStrid       5:40.40

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Friedlander, Remington    10 Metropolis Track      11:16.70

High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Friedlander, Remington    10 Metropolis Track       3-10.00      1.16m
  1 Samuels, Micheal          10 WestchesterStrid       3-10.00      1.16m
  3 Mason, Isaiah             10 Eny Impalas            3-04.00      1.01m

Shot Put Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shah, Kunal               10 WestchesterStrid         4.43m   14-06.50
  2 Mincy, Darnell             9 Young Explorers          3.55m   11-07.75
  3 Mincy, Israel              9 Young Explorers          3.22m   10-06.75

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bourne, Timothy           12 Young Explorers          13.60q  1
  2 Coleman, Lawrence         11 WestchesterStrid         13.70q  2
  3 Stewart, Raytomar         12 New York Starz T         13.80q  2
  4 Kidd, Kemar               11 Bronx Flash Trac         13.90q  1
  5 Crawford, Daniel          11 Rosedale                 14.20q  2
  6 McDowell, Romario         12 Young Explorers          14.30q  1
  7 Henry, Evan               12 Metropolis Track         14.50q  2
  8 Merille, Derrelle         11 Rosedale                 15.00q  1
  9 Peterson, Corey           11 Bronx Flash Trac         15.50   1
 10 Bedeford, Kadeem          11 Bronx Flash Trac         16.10   1
 11 Washington, Louis         11 Bronx Flash Trac         16.90   2
 12 Cox, Elias                11 Rosedale                 17.20   2

100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Coleman, Lawrence         11 WestchesterStrid         13.50
  2 Bourne, Timothy           12 Young Explorers          13.80
  3 McDowell, Romario         12 Young Explorers          14.00
  4 Kidd, Kemar               11 Bronx Flash Trac         14.20
  5 Stewart, Raytomar         12 New York Starz T         14.40
  6 Crawford, Daniel          11 Rosedale                 14.70

200 Meter Dash Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Aaron           12 Venom Sports             27.00   1
  2 Bourne, Todd              11 Rosedale                 28.90   1
  3 Coleman, Lawrence         11 WestchesterStrid         29.60   1
  4 Kidd, Kemar               11 Bronx Flash Trac         29.90   2
  5 Burnette, AJ              12 Bronx Flash Trac         30.20   2
  5 Hoo, Adonieye             11 Venom Sports             30.20   1
  7 Henry, Evan               12 Metropolis Track         31.20   3
  8 Beckford, Rashawn         11 Bronx Flash Trac         31.80   2
  9 Crawford, Daniel          11 Rosedale                 32.00   3
 10 Allison, Ajibola          11 New York Novas           32.30   1
 11 Merille, Derrelle         11 Rosedale                 32.80   3
 12 Peterson, Corey           11 Bronx Flash Trac         32.90   2
 13 Torres, Johnathan         12 Bronx Flash Trac         33.50   3
 14 Bedeford, Kadeem          11 Bronx Flash Trac         35.70   2
 15 Washington, Louis         11 Bronx Flash Trac         36.90   3

400 Meter Dash Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Aaron           12 Venom Sports             59.30   2
  2 Hewiit, Andre             12 Metropolis Track       1:01.20   2
  3 Bourne, Timothy           12 Young Explorers        1:05.30   2
  3 Bourne, Todd              11 Rosedale               1:05.30   2
  5 Burnette, AJ              12 Bronx Flash Trac       1:06.90   1
  6 Beckford, Rashawn         11 Bronx Flash Trac       1:07.70   1
  7 Hoo, Adonieye             11 Venom Sports           1:08.00   2
  8 Swinton, Naeem            11 New York Novas         1:08.40   1
  9 Crawford, Daniel          11 Rosedale               1:11.90   1
 10 Allison, Ajibola          11 New York Novas         1:13.70   1
 11 Torres, Johnathan         12 Bronx Flash Trac       1:17.50   1
 -- Lee, Todd                 12 Kenyan Runners I           SCR   

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hewiit, Andre             12 Metropolis Track       2:31.70
  2 Parnell, Ian              11 Metropolis Track       2:38.90
  3 Swinton, Naeem            11 New York Novas         2:39.90
  4 Mills, Malik              11 Eny Impalas            2:44.20
  6 Lee, Todd                 12 Kenyan Runners I       2:45.30

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parnell, Ian              11 Metropolis Track       5:09.00

4x100 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Bronx Flash Track Club  'A'                           59.40

High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mills, Kyle               12 Eny Impalas            3-10.00      1.16m
  2 Seward, Matthew           12 Notre Dame             3-06.00      1.06m

Shot Put Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Seward, Matthew           12 Notre Dame               7.35m   24-01.50
  2 Henry, Evan               12 Metropolis Track         6.84m   22-05.25
  3 McDowell, Romario         12 Young Explorers          6.64m   21-09.50
  4 Caesar, Devonte           12 Ruff Kutz                6.41m   21-00.50

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Alex              13 Venom Sports             11.80q  2
  2 Cox, Jumani               13 Rosedale                 12.40q  1
  3 Kimbrough, Craig          13 Metro Eagles Tra         12.50q  2
  4 Hawkin, Tarik             13 Bronx Flash Trac         12.60q  2
  5 Rastiello, Michael        13 Venom Sports             12.80q  1
  6 Coles, Shaquan            13 Unattached               13.20q  1
  7 Simmons, Ronnie           14 Bronx Flash Trac         13.40q  1
  8 Garret, Cody              13 Rosedale                 13.60q  2
  9 Meeks, Johathan           13 Ruff Kutz                13.90   1
 10 Gitlin, Ross              13 Unattached               14.20   2
 11 Allen, Dondre             13 Metro Eagles Tra         14.30   1
 12 Francis, Orley            13 Bronx Flash Trac         14.70   2

100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kimbrough, Craig          13 Metro Eagles Tra         12.00
  2 Coles, Shaquan            13 Unattached               12.20
  2 Martin, Alex              13 Venom Sports             12.20
  4 Hawkin, Tarik             13 Bronx Flash Trac         12.50
  5 Cox, Jumani               13 Rosedale                 12.90
  6 Rastiello, Michael        13 Venom Sports             13.70

200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mortel, Reggie            14 Unattached               23.70   1
  2 Villanueva, Michael       14 Bronx Flash Trac         25.20   2
  2 Burke, Jeremy             13 Venom Sports             25.20   1
  4 Gary, Shondell            13 Bronx Int'l              25.50   1
  5 Martin, Alex              13 Venom Sports             25.90   1
  6 Hawkin, Tarik             13 Bronx Flash Trac         26.00   1
  7 Kimbrough, Craig          13 Metro Eagles Tra         26.60   3
  8 Cox, Jumani               13 Rosedale                 26.70   1
  9 Foster, Jizannie          13 Bronx Flash Trac         27.30   2
 10 Rastiello, Michael        13 Venom Sports             27.80   3
 11 Coles, Shaquan            13 Unattached               28.00   3
 12 Capleton, Kahlill         14 Bronx Flash Trac         28.50   3
 13 Garret, Cody              13 Rosedale                 29.10   2
 14 Simmons, Ronnie           14 Bronx Flash Trac         29.60   3
 15 Bernard, Matthew          13 Metro Eagles Tra         29.90   2

400 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mortel, Reggie            14 Unattached               51.80   2
  2 Wood, Julian              14 Metropolis Track         53.90   2
  3 Villanueva, Michael       14 Bronx Flash Trac         55.20   2
  4 Gary, Shondell            13 Bronx Int'l              55.80   2
  5 Burke, Jeremy             13 Venom Sports             56.10   2
  6 Cox, Jumani               13 Rosedale                 58.60   2
  7 Duncan, Devon             14 Metro Eagles Tra         59.40   1
  8 Sealey, Alonzo            13 Kenyan Runners I       1:04.60   1
  9 Jackson, Amir             13 Metropolis Track       1:05.30   1
 10 Bush, Justin              13 Metro Eagles Tra       1:06.30   1
 11 Bernard, Matthew          13 Metro Eagles Tra       1:08.30   1
 12 Diaz, Jose                13 Bronx Flash Trac       1:12.00   1

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinds, Gregory            14 New York Novas         2:17.60
  2 Wood, Julian              14 Metropolis Track       2:17.70
  3 Duncan, Devon             14 Metro Eagles Tra       2:22.50
  4 Gowins, Kennedy           13 Red Hook Strider       2:27.70
  5 Jackson, Amir             13 Metropolis Track       2:27.90
  6 Sealey, Alonzo            13 Kenyan Runners I       2:39.90
  7 Gallway, Bjorn            13 Metropolis Track       2:56.30

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinds, Gregory            14 New York Novas         4:47.50
  2 Lazhir, Sammy             14 Kenyan Runners I       5:02.20
  3 Plaza, Jalen              13 WestchesterStrid       5:31.80

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lazhir, Sammy             14 Kenyan Runners I      10:27.90

200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Troche', Nicholis         13 New York Starz T         29.90
  2 Meeks, Johathan           13 Ruff Kutz                32.90

200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Troche', Nicholis         13 New York Starz T         29.90
  2 Meeks, Johathan           13 Ruff Kutz                32.90

4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Bronx Flash Track Club  'A'                           51.20
  2 Metro Eagles Track & Field  'A'                       52.60

4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles Track & Field  'A'                     4:11.40

High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mattu, Jonathan           13 Notre Dame             3-06.00      1.06m

Shot Put Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stewart, Shaymar          14 New York Starz T         9.53m   31-03.25
  2 Francis, Orley            13 Bronx Flash Trac         8.74m   28-08.25
  3 Capleton, Kahlill         14 Bronx Flash Trac         7.58m   24-10.50
  4 Bronner, Brandon          14 New York Starz T         7.36m   24-01.75
  5 Mattu, Jonathan           13 Notre Dame               7.03m   23-00.75
  6 Diaz, Jose                13 Bronx Flash Trac         6.31m   20-08.50

100 Meter Dash Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vernon, Charles           16 Venom Sports             11.60   1
  2 Nicholas, Julian          16 Bronx Int'l              12.20   1
  3 Jenkins, Fabian           16 Ruff Kutz                12.40   2
  4 Allen, Terrell            16 Metropolis Track         12.50   1
  5 Weekes, Ishmel            16 Ruff Kutz                12.70   2
  6 Griffiths, Dwayne         16 Bronx Flash Trac         12.90   2
  7 McCain, Kenny             16 Metro Eagles Tra         13.20   1

200 Meter Dash Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vernon, Charles           16 Venom Sports             23.20   1
  2 Campbell, Lawrence        16 WestchesterStrid         23.50   1
  2 Smith, Yrral              16 Stars                    23.50   1
  4 Jenkins, Fabian           16 Ruff Kutz                24.40   2
  5 Nicholas, Julian          16 Bronx Int'l              24.90   2
  6 Hall, Eric                16 Bronx Tigers             25.30   2
  7 Weekes, Ishmel            16 Ruff Kutz                25.50   2
  7 Hill, Brandon             16 WestchesterStrid         25.50   1
  9 Barrau, Malcolm           16 Metropolis Track         26.70   2
 10 Griffiths, Dwayne         16 Bronx Flash Trac         27.20   2

400 Meter Dash Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Campbell, Lawrence        16 WestchesterStrid         50.30   2
  2 Smith, Yrral              16 Stars                    50.70   2
  3 Vernon, Charles           16 Venom Sports             51.40   2
  4 Rollock, Fard             16 Metropolis Track         52.90   2
  5 Ruck, Wilfred             16 Metro Eagles Tra         53.40   3
  5 Jenkins, Fabian           16 Ruff Kutz                53.40   1
  7 Carter, Keith             16 Eny Impalas              53.80   3
  8 Hill, Brandon             16 WestchesterStrid         53.90   2
  9 White, Cleveland          16 Metro Eagles Tra         54.60   3
 10 Hall, Eric                16 Bronx Tigers             55.10   3
 11 Reweka, Blaise            16 Hall's Express I         55.40   2
 12 Wilson, Charles           16 Metropolis Track         55.70   3
 13 Marshall, Rishawn         16 Metro Eagles Tra         57.02   1
 14 Weekes, Ishmel            16 Ruff Kutz                58.43   1
 15 Ramdene, Justin           16 Bronx Int'l            1:02.61   1

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roller, Lance             16 Stars                  2:01.20
  2 Pierre, Charles           16 Jabaria                2:08.70
  3 Reweka, Blaise            16 Hall's Express I       2:10.60
  4 Rollock, Fard             16 Metropolis Track       2:12.70
  5 Marshall, Rishawn         16 Metro Eagles Tra       2:16.10
  6 Wilson, Charles           16 Metropolis Track       2:19.30
  7 Taylor, George            16 New York Novas         2:20.30
  8 Campbell, Kadeem          16 Bronx Flash Trac       2:22.90
  9 Bonner, Llyod             16 New York Starz T       2:24.60

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roller, Lance             16 Stars                  4:10.80
  2 Bonner, Llyod             16 New York Starz T       4:59.50

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Darnell            16 Metropolis Track         15.80
  2 Henderson, Ozzie          16 Metropolis Track         17.20

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, Ozzie          16 Metropolis Track         59.40
  2 Allen, Darnell            16 Metropolis Track       1:03.30
  3 Taylor, George            16 New York Novas         1:08.50
  4 Barrau, Malcolm           16 Metropolis Track       1:09.90

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Metro Eagles Track & Field  'A'                       49.30   

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metropolis Track Club  'A'                          3:39.92
  2 Metro Eagles Track & Field  'A'                     3:47.31

4x100 Meter Relay Young Boys
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bronx Flash Track Club  'A'                           44.80   

4x400 Meter Relay Young Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles Track & Field  'A'                     3:29.31
  2 Jabaria Roadrunners  'A'                            3:39.97

Hammer Throw Young Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Loughney, Ryan            18 Tri Valley HS            1.79m       5-10

100 Meter Dash Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bulter, Mike              18 There to Care            11.10   1
  2 Davis, Adam               18 Metro Eagles Tra         11.20   1
  3 Blain, Marcus             18 Metro Eagles Tra         11.50   2
  3 Whilby, Marvin            18 Metropolis Track         11.50   1
  5 Fajrclough, Exel          17 Bronx Tigers             11.60   1
  6 Weekes, Jelani            18 Ruff Kutz                11.70   2
  7 Bloomberg, Scott          18 Unattached               11.80   2
  8 Brown, Kameron            18 New York Novas           12.40   1
  9 Villard, James            18 Jabaria                  12.70   2

200 Meter Dash Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence, Trevor          18 Venom Sports             22.80   3
  2 Bulter, Mike              18 There to Care            23.00   3
  3 Smith, Kieshan            18 Jabaria                  23.10   3
  4 Whilby, Marvin            18 Metropolis Track         23.30   1
  5 Weekes, Jelani            18 Ruff Kutz                23.60   2
  6 Arroyo, Mathew            18 There to Care            24.00   3
  6 Bloomberg, Scott          18 Unattached               24.00   2
  8 Blanding, Brandon         18 New York Novas           24.10   1
  8 Thompson, Akeem           18 Jabaria                  24.10   3
 10 Samuel, Andrew            17 Metropolis Track         24.20   1
 10 Oliver, Darryl            18 Unattached               24.20   3
 12 Stubbs, Andrew            18 WestchesterStrid         24.97   2
 13 Brown, Kameron            18 New York Novas           25.20   1
 14 Maxxwell, Jashua          18 WestchesterStrid         26.44   2

400 Meter Dash Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Lionel          18 There to Care            48.80   1
  2 Lawrence, Trevor          18 Venom Sports             50.70   1
  3 Smith, Kieshan            18 Jabaria                  51.60   1
  4 Malikian, Alex            18 Venom Sports             52.00   1
  5 Frost, Kendall            18 Metro Eagles Tra         52.10   2
  6 Smith, Terrell            18 Metro Eagles Tra         52.60   1
  7 Joseph, Manuel            18 Jabaria                  52.80   2
  8 Oliver, Darryl            18 Unattached               53.40   3
  9 Blanding, Brandon         18 New York Novas           53.90   3
 10 Stubbs, Andrew            18 WestchesterStrid         54.50   2
 11 Samuel, Andrew            17 Metropolis Track         55.20   2
 12 Maxxwell, Jashua          18 WestchesterStrid         59.80   3
 13 Weekes, Jelani            18 Ruff Kutz                59.90   1

800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nelson, Rashard           17 Unattached             1:57.40
  2 Garnett, Richard          18 Hall's Express I       1:58.20
  3 Gangemi, Vinny            18 There to Care          1:58.50
  4 Oliver, Darryl            18 Unattached             2:04.50
  5 Malikian, Alex            18 Venom Sports           2:12.50
  6 Villard, James            18 Jabaria                2:25.50

1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nelson, Rashard           17 Unattached             4:10.90
  2 Joseph, Manuel            18 Jabaria                4:46.60  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec