Join/Renew Now

Results - USATF Connecticut Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/17/06 - New Haven, CT

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Saucier, Chasyln          96 New Haven Age Gr         15.31q  NWI  1
  2 Hoelzl, Cara              96 Wilton Running C         16.22q  NWI  2
  3 Byrd, Chelsea             97 New Haven Age Gr         16.38q  NWI  1
  4 Grimes, Emily             96 Unatt CT                 16.48q  NWI  1
  5 White, Jaliya             97 New Haven Age Gr         17.34q  NWI  1
  6 Holmes, Alexis            00 New Haven Age Gr         18.59q  NWI  1
  6 Mitchell, Taylor          96 New Haven Age Gr         18.59q  NWI  1
  8 Regan, Claire             00 New Fairfield Tr         21.90q  NWI  1
  9 LeMay, Megan              02 Unatt CT                 29.36   NWI  1

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Conquest, Tatyiaan        96 Unatt CT                 33.17   NWI  1
  2 Foley, Katie              96 Wilton Running C         35.45   NWI  2
  3 Grimes, Emily             96 Unatt CT                 35.96   NWI  1
  4 Holmes, Alexis            00 New Haven Age Gr         37.92   NWI  2
  5 Seidner, Mollie           98 Unatt CT                 41.90   NWI  2
  6 Gaston, Sophie            97 Wilton Running C         43.40   NWI  2
  7 Regan, Claire             00 New Fairfield Tr         48.89   NWI  1
  8 LeMay, Megan              02 Unatt CT               1:09.18   NWI  2

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Conquest, Tatyiaan        96 Unatt CT               1:16.23
  2 Cook, Hannah              96 Connecticut Trac       1:16.67
  3 Grimes, Emily             96 Unatt CT               1:19.78
  4 Zengo, Kailey             96 Wilton Running C       1:23.94
  5 Ambrosecchio, Alison      97 Grass Roots Nort       1:24.96

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Curtis, Gabrielle         97 New Haven Age Gr       3:02.55
  2 Ambrosecchio, Alison      97 Grass Roots Nort       3:10.56
  3 Davies, Alex Renee        98 CT Home Schooled       3:45.44

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Holt, Victoria            96 CT Home Schooled       5:56.06
  2 Dillon, Raven             96 Unatt CT               6:03.93

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Bridget           98 CT Racewalkers        15:37.26

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Haven Age Group  'A'                            1:06.36

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wilton Running Club  'A'                            5:45.40

Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cook, Hannah              96 Connecticut Trac         1.16m

Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cook, Hannah              96 Connecticut Trac         3.40m   NWI
  2 Byrd, Chelsea             97 New Haven Age Gr         3.00m   NWI
  3 Conquest, Tatyiaan        96 Unatt CT                 2.62m   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mitchell, Taylor          96 New Haven Age Gr         4.43m

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Perry, Trevor             96 Unatt CT                 14.97q  NWI  1
  2 Oliver, Michael           96 Unatt CT                 15.36q  NWI  2
  3 Tillery, Carlton          96 New Haven Age Gr         16.09q  NWI  1
  4 Holmes, Jr, Craig         98 New Haven Age Gr         16.33q  NWI  2
  5 Marsh, Sam                96 Wilton Running C         16.99q  NWI  1
  6 Blake, Harry              96 Wilton Running C         17.09q  NWI  2
  7 Hauser, Justis            98 Rockville Revolu         18.29q  NWI  1
  8 Cross, Ryan               96 Wilton Running C         19.60q  NWI  2
  9 Strong, Achanti           97 New Haven Age Gr         20.21   NWI  1

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wise, Darius              98 New Haven Age Gr         30.95   NWI  1
  2 Perry, Trevor             96 Unatt CT                 30.96   NWI  1
  3 Bowen, Dajon              97 Unatt CT                 33.66   NWI  2
  4 Tillery, Carlton          96 New Haven Age Gr         33.96   NWI  2
  5 Holmes, Jr, Craig         98 New Haven Age Gr         36.24   NWI  1
  6 Strong, Achanti           97 New Haven Age Gr         47.61   NWI  2
  7 LeMay, Chris              99 Unatt CT                 48.75   NWI  1

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wise, Darius              98 New Haven Age Gr       1:11.79
  2 Oliver, Michael           96 Unatt CT               1:16.10
  3 Lucky-Cropper, Tybyez     96 Unatt CT               1:18.23
  4 Bowen, Dajon              97 Unatt CT               1:26.47
  5 Michaud, Samuel           97 CT Home Schooled       1:41.01
  6 Michaud, Caleb            98 CT Home Schooled       1:41.39
  7 LeMay, Chris              99 Unatt CT               1:46.27
  8 Corbett, Joseph           99 CT Home Schooled       1:47.58

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Kevin              98 New Haven Age Gr       2:54.92
  2 Ratliff, DeVante          97 New Haven Age Gr       3:02.99
  3 Schumacher, Daniel        97 Unatt CT               3:08.75
  4 Corso, Clint              97 Wilton Running C       4:00.64

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Arnold, Jr, Rodney        97 New Haven Age Gr       5:46.13
  2 Ratliff, DeVante          97 New Haven Age Gr       5:49.23
  3 Schumacher, Daniel        97 Unatt CT               6:02.05

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Haven Age Group  'A'                            1:04.75

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Haven Age Group  'A'                            5:40.90

Event 159  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Marsh, Sam                96 Wilton Running C         3.31m   NWI
  2 Oliver, Michael           96 Unatt CT                 2.90m   NWI
  3 Blake, Harry              96 Wilton Running C         2.74m   NWI
  4 Hauser, Justis            98 Rockville Revolu         2.16m   NWI

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Arpin, Cassandra          94 AgeGroupAA               15.33q  NWI  2
  2 Coffey, Kendall           94 Wilton Running C         15.85q  NWI  2
  3 Samuels, Denese           95 Connecticut Trac         15.93q  NWI  2
  4 Kirby, Jessica            94 Connecticut Trac         16.58q  NWI  1
  5 Roberts, Christle         94 Wilton Running C         16.99q  NWI  1
  6 Saxe, Charlotte           94 Wilton Running C         17.11q  NWI  2
  7 Fujimoto, Marissa         95 Rockville Revolu         17.81q  NWI  1
  8 Arnold, Ronese            95 New Haven Age Gr         20.25q  NWI  1

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Arpin, Cassandra          94 AgeGroupAA               31.09   NWI  1
  2 Curtis, Whitney           95 New Haven Age Gr         32.75   NWI  2
  3 Guthrie, Jessica          94 Wilton Running C         33.47   NWI  2
  4 Curtis, Sydney            95 New Haven Age Gr         34.29   NWI  1
  5 Samuels, Denese           95 Connecticut Trac         35.74   NWI  2
  6 Kirby, Jessica            94 Connecticut Trac         35.80   NWI  1
  7 Saxe, Charlotte           94 Wilton Running C         35.96   NWI  2
  8 Grimes, Elizabeth         94 Unatt CT                 37.40   NWI  1
  9 Roberts, Christle         94 Wilton Running C         38.02   NWI  1

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Southern, Alosha          95 Wilton Running C       1:09.12
  2 Paiano, Marissa           95 Unatt CT               1:10.15
  3 Curtis, Whitney           95 New Haven Age Gr       1:15.43
  4 Curtis, Sydney            95 New Haven Age Gr       1:17.21
  5 Kirby, Jessica            94 Connecticut Trac       1:21.64

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Kellie             94 New Haven Age Gr       2:39.00
  2 Paiano, Marissa           95 Unatt CT               2:45.37
  3 Craig, Rebecca            94 Wilton Running C       2:46.99
  4 Bobinsji, Megan           95 Litchfield Track       2:51.14
  5 Pilato, Madeline          94 CT Home Schooled       2:53.85
  6 Ruth, Nia                 95 New Haven Age Gr       2:58.21
  7 Simons, Mary              94 New Fairfield Tr       3:20.20

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Kellie             94 New Haven Age Gr       5:30.03
  2 Pilato, Madeline          94 CT Home Schooled       5:58.82
  3 Ruth, Nia                 95 New Haven Age Gr       5:59.14
  4 Roy, Rebekah              94 Connecticut Trac       6:28.05
  5 Simons, Mary              94 New Fairfield Tr       6:38.19

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Grimes, Elizabeth         94 Unatt CT                 19.75   NWI

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wilton Running Club  'A'                            1:01.18

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wilton Running Club  'A'                            5:02.46

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Haven Age Group  'A'                           11:24.63

Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Paiano, Marissa           95 Unatt CT                 1.01m

Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coffey, Kendall           94 Wilton Running C         3.79m   NWI
  2 Samuels, Denese           95 Connecticut Trac         3.31m   NWI
  3 Arpin, Cassandra          94 AgeGroupAA               3.28m   NWI
  4 Grimes, Elizabeth         94 Unatt CT                 2.96m   NWI
  5 Fujimoto, Marissa         95 Rockville Revolu         2.30m   NWI

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Simons, Mary              94 New Fairfield Tr         6.00m
  2 Arnold, Ronese            95 New Haven Age Gr         2.76m

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fujimoto, Marissa         95 Rockville Revolu        15.00m

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Delane, Jared             95 Unatt CT                 13.52q  NWI  2
  2 Coleman, Daquan           94 Unatt CT                 13.95q  NWI  1
  3 Trimble, Koran            94 New Haven Age Gr         14.31q  NWI  1
  4 Perkins, Louie               Unatt CT                 14.66q  NWI  1
  5 Langston, Elijah          95 Unatt CT                 14.80q  NWI  2
  6 Kronenbezger, Frank       95 Unatt CT                 14.99q  NWI  1
  7 Mabry, Curtis             94 New Haven Age Gr         15.12q  NWI  1
  8 Marsh, Ben                94 Wilton Running C         15.18q  NWI  1
  9 Tillery, Christian        94 New Haven Age Gr         15.31   NWI  2
 10 Roberts, Quinn            95 Wilton Running C         16.33   NWI  2
 11 Regan, Eric               95 New Fairfield Tr         16.97   NWI  2
 12 Arcand, Daniel            95 Rockville Revolu         17.01   NWI  1
 13 Black, Charles            94 Wilton Running C         17.34   NWI  2
 14 Fujimoto, Ryan            95 Rockville Revolu         19.21   NWI  2

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Delane, Jared             95 Unatt CT                 28.56   NWI  1
  2 Coleman, Daquan           94 Unatt CT                 28.89   NWI  1
  3 Wells, Anthony            95 New Haven Age Gr         29.20   NWI  1
  4 Trimble, Koran            94 New Haven Age Gr         29.43   NWI  2
  5 Perkins, Louie            94 New Fairfield Tr         30.08   NWI  2
  6 Langston, Elijah          95 Unatt CT                 30.74   NWI  1
  7 Mabry, Curtis             94 New Haven Age Gr         30.86   NWI  1
  8 Prario, Austin            94 Wilton Running C         33.10   NWI  1
  9 Regan, Eric               95 New Fairfield Tr         36.78   NWI  1

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wells, Anthony            95 New Haven Age Gr       1:09.07
  2 Kronenbezger, Frank       95 Unatt CT               1:12.65
  3 Nathan, Schmidt           94 Wilton Running C       1:13.27
  4 Tillery, Christian        94 New Haven Age Gr       1:14.72

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 New Haven Age Gr       2:44.28
  2 White, Jalon              95 New Haven Age Gr       2:45.18
  3 Callahan, Conor           94 Wilton Running C       2:47.43
  4 Poole, Christopher        94 New Fairfield Tr       2:48.65
  5 Thomas, Ryan              94 New Fairfield Tr       2:57.79
  6 Hoffmann, Ben             94 Wilton Running C       2:59.87
  7 Maynard, Riley            94 Unatt CT               3:02.65
  8 Joyce, Andrew             95 Unatt CT               3:22.97
  9 Zengo, Kyle               94 Wilton Running C       3:30.03

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Poole, Christopher        94 New Fairfield Tr       5:28.88
  2 Thomas, Ryan              94 New Fairfield Tr       5:52.52
  3 Curneal, Justin           95 Connecticut Trac       5:54.49
  4 Maynard, Riley            94 Unatt CT               6:04.76
  5 Joyce, Andrew             95 Unatt CT               6:34.96
  6 Romeo, Chris              95 Unatt CT               7:00.17

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Curneal, Justin           95 Connecticut Trac      13:04.26

Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Torrellas, Luke           94 CT Racewalkers        11:54.86

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 White, Jalon              95 New Haven Age Gr         16.99   NWI
  2 Reid, Jason               94 New Haven Age Gr         18.66   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wilton Running Club  'A'                            1:03.44
  2 New Haven Age Group  'A'                            1:04.75
  3 Wilton Running Club  'B'                            1:05.51

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wilton Running Club  'A'                            5:10.00
  2 New Haven Age Group  'A'                            5:14.28

Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Coleman, Daquan           94 Unatt CT                 4.17m   NWI
  2 Langston, Elijah          95 Unatt CT                 4.00m   NWI
  3 Marsh, Ben                94 Wilton Running C         3.61m   NWI
  4 Schmidt, Nathan           94 Unatt CT                 3.56m   NWI
  5 Prario, Austin            94 Wilton Running C         3.46m   NWI
  6 Ward, James               94 Wilton Running C         3.37m   NWI
  7 Ortiz, Zachary            94 Rockville Revolu         3.20m   NWI
  8 Quinn, Robert             94 Litchfield Track         3.17m   NWI
  9 Toris, Adam               95 Wilton Running C         2.95m   NWI
 10 Regan, Eric               95 New Fairfield Tr         2.89m   NWI
 11 Fujimoto, Ryan            95 Rockville Revolu         2.81m   NWI
 12 Romeo, Chris              95 Unatt CT                 2.58m   NWI
 13 Arcand, Daniel            95 Rockville Revolu         2.57m   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ortiz, Zachary            94 Rockville Revolu         7.80m

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ortiz, Zachary            94 Rockville Revolu        15.82m
  2 Callahan, Conor           94 Wilton Running C        11.45m
  3 Zengo, Kyle               94 Wilton Running C        11.11m

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fujimoto, Ryan            95 Rockville Revolu        20.00m
  2 Kronenbezger, Frank       95 Unatt CT                13.29m
  3 Ortiz, Zachary            94 Rockville Revolu        12.20m

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hicks, Annabelle          92 Coventry Track C         13.56q  NWI  2
  2 Neta, Carty               93 Connecticut Trac         13.58q  NWI  1
  3 Bobinski, Katie           93 Litchfield Track         14.06q  NWI  1
  4 Arpin, Kelsey             93 AgeGroupAA               14.58q  NWI  3
  5 Foley, Margo              93 Wilton Running C         14.68q  NWI  3
  6 Sullivan, Kendra          92 Unatt CT                 14.84q  NWI  2
  7 Janusko, Emily            93 Litchfield Track         14.87q  NWI  1
  8 Scheetz, Samantha         93 New Fairfield Tr         15.13q  NWI  1
  9 Gill, Ebony               93 Unatt CT                 15.22   NWI  3
 10 King, Gabrielle           93 New Fairfield Tr         15.53   NWI  2
 11 Dowty, Devyn              92 Rockville Revolu         15.70   NWI  2
 12 Kinney, Courtney          93 Unatt CT                 15.85   NWI  2
 13 Sullivan, Breeanna        93 Litchfield Track         16.54   NWI  2
 14 McAuliffe, Alexandra      93 New Fairfield Tr         16.64   NWI  1
 15 Zbell, Shaun              93 Litchfield Track         16.65   NWI  1
 16 Flood, Moriah             93 Connecticut Trac         16.74   NWI  3
 17 Lerman, Tara              93 New Fairfield Tr         17.37   NWI  3

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hicks, Annabelle          92 Coventry Track C         28.99   NWI  3
  2 Bobinski, Katie           93 Litchfield Track         29.03   NWI  3
  3 Alesi, Sara               92 New Fairfield Tr         30.52   NWI  1
  4 Foley, Margo              93 Wilton Running C         30.53   NWI  3
  5 Arpin, Kelsey             93 AgeGroupAA               30.73   NWI  2
  6 Janusko, Emily            93 Litchfield Track         30.75   NWI  3
  7 Sullivan, Kendra          92 Unatt CT                 30.99   NWI  1
  8 Arcand, Amanda            92 Rockville Revolu         31.94   NWI  2
  9 King, Gabrielle           93 New Fairfield Tr         32.18   NWI  2
 10 Dowty, Devyn              92 Rockville Revolu         32.84   NWI  1
 11 France, Kathleen          92 Connecticut Trac         32.98   NWI  1
 12 Gill, Ebony               93 Unatt CT                 33.63   NWI  2
 13 Moy, Sarah                93 New Fairfield Tr         34.34   NWI  3
 14 McAuliffe, Alexandra      93 New Fairfield Tr         35.74   NWI  1
 15 Fink, Michelle            93 Wilton Running C         36.26   NWI  1
 16 Flood, Moriah             93 Connecticut Trac         36.92   NWI  2
 17 Gaston, Zoe               93 Wilton Running C         38.68   NWI  3

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moore, Katie              92 New Fairfield Tr       1:10.21
  2 Arcand, Amanda            92 Rockville Revolu       1:12.11
  3 Ryan, Kayley              92 Connecticut Trac       1:12.94
  4 Sakamoto, Kimmi           92 Wilton Running C       1:13.82
  5 Fink, Michelle            93 Wilton Running C       1:19.42
  6 Keller, Jana              92 New Fairfield Tr       1:20.84
  7 Gaston, Zoe               93 Wilton Running C       1:21.24

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LaRegina, Elizabeth       92 New Fairfield Tr       2:27.44
  2 Cammarota, Megan          92 New Fairfield Tr       2:38.73
  3 Green, Allison            92 AgeGroupAA             2:44.80
  4 Corso, Briana             93 Wilton Running C       2:46.68
  5 Botteron, Olivia          92 Rockville Revolu       2:51.32
  6 Roane, Isabel             92 Wilton Running C       2:52.04
  7 Ryan, Kayley              92 Connecticut Trac       2:54.64
  8 Erica, Bilquin            93 New Fairfield Tr       3:03.46

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Corso, Isabella           93 Wilton Running C       5:29.40
  2 Rooth, Kelsey             92 Connecticut Trac       5:36.39
  3 Botteron, Olivia          92 Rockville Revolu       5:39.85
  4 Earwaker, Andrea          93 Unatt CT               5:43.64
  5 Pyatkovsky, Lena          92 New Fairfield Tr       5:50.04
  6 Thompson, Jillian         93 New Fairfield Tr       5:54.71
  7 Hoelzl, Celeste           93 Wilton Running C       5:55.71
  8 France, Kathleen          92 Connecticut Trac       5:56.67
  9 Penota, Elizabeth         93 New Fairfield Tr       6:21.76

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rooth, Kelsey             92 Connecticut Trac      12:26.33
  2 Botteron, Olivia          92 Rockville Revolu      12:37.90
  3 Earwaker, Andrea          93 Unatt CT              12:41.54

Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Keller, Jana              92 New Fairfield Tr      26:15.16
  2 Moy, Sarah                93 New Fairfield Tr      28:02.96
  3 Steele, Brianna           93 CT Racewalkers        29:39.11

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Alexis, Mina              93 New Fairfield Tr         16.26   NWI  1
  2 Neta, Carty               93 Connecticut Trac         20.16   NWI  1
  3 Penota, Elizabeth         93 New Fairfield Tr         21.02   NWI  2
  4 Marraffa, Melanie         93 New Fairfield Tr         21.06   NWI  2
  5 Arcand, Amanda            92 Rockville Revolu         22.78   NWI  2
  6 Dowty, Devyn              92 Rockville Revolu         23.10   NWI  3
  7 Darinzo, Jessica          93 New Fairfield Tr         23.59   NWI  3
  8 Dolak, Glena              92 New Fairfield Tr         23.70   NWI  3
  9 Lerman, Tara              93 New Fairfield Tr         23.79   NWI  1

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Mina              93 New Fairfield Tr         31.62   NWI
  2 Darinzo, Jessica          93 New Fairfield Tr         39.13   NWI
  3 Dolak, Glena              92 New Fairfield Tr         41.31   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                         59.61
  2 Litchfield Track Club  'A'                          1:01.18
  3 New Fairfield Track Club  'B'                       1:02.58

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                       4:46.93
  2 Wilton Running Club  'A'                            4:55.36
  3 New Fairfield Track Club  'B'                       5:27.67

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                      10:52.99
  2 Wilton Running Club  'A'                           11:10.18
  3 New Fairfield Track Club  'B'                      12:20.21

Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moore, Katie              92 New Fairfield Tr         1.10m
  2 Penota, Elizabeth         93 New Fairfield Tr         0.96m

Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Neta, Carty               93 Connecticut Trac         4.43m   NWI
  2 Hicks, Annabelle          92 Coventry Track C         4.29m   NWI
  3 Arpin, Kelsey             93 AgeGroupAA               4.14m   NWI
  4 Marraffa, Melanie         93 New Fairfield Tr         3.60m   NWI
  5 Alesi, Sara               92 New Fairfield Tr         3.41m   NWI
  6 Catandella, Sophia        93 Wilton Running C         3.36m   NWI
  7 Ryan, Kayley              92 Connecticut Trac         3.33m   NWI
  8 Janusko, Emily            93 Litchfield Track         3.24m   NWI
  9 Erica, Bilquin            93 New Fairfield Tr         3.16m   NWI

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Santos, Sara              93 New Fairfield Tr         6.85m
  2 Poole, Jennifer           92 New Fairfield Tr         5.91m
  3 Mayers, Jessica           93 New Fairfield Tr         5.36m

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mayers, Jessica           93 New Fairfield Tr        14.46m
  2 Sakamoto, Kimmi           92 Wilton Running C        13.15m

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thompson, Jillian         93 New Fairfield Tr        22.76m
  2 Rooth, Kelsey             92 Connecticut Trac        21.32m
  3 Poole, Jennifer           92 New Fairfield Tr        20.50m

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Burton, Alan              92 Unatt CT                 12.29q  NWI  2
  2 Kronenberger, Jason       92 Unatt CT                 12.82q  NWI  2
  3 Alexic, Time              92 New Fairfield Tr         12.86q  NWI  1
  4 Bedard, Ben               93 AgeGroupAA               13.21q  NWI  2
  5 White, Stephan            92 New Fairfield Tr         13.30q  NWI  2
  6 DeJournett, Stephen       92 New Haven Age Gr         13.38q  NWI  1
  7 Kolaric, Anthony          92 New Fairfield Tr         14.42q  NWI  1
  8 Brochy, Nathan            93 Unatt CT                 14.85q  NWI  1
  9 Levine, Alex              93 Unatt CT                 14.92   NWI  1
 10 Jaynes, Adam              93 Connecticut Trac         15.13   NWI  2
 11 Worthington, Matt         93 New Fairfield Tr         15.56   NWI  2

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Burton, Alan              92 Unatt CT                 25.76   NWI  2
  2 Ziegler, Philip           92 Connecticut Trac         26.19   NWI  2
  3 Bedard, Ben               93 AgeGroupAA               28.09   NWI  1
  4 Kolaric, Anthony          92 New Fairfield Tr         29.80   NWI  1
  5 Brochy, Nathan            93 Unatt CT                 30.91   NWI  1
  6 Grimes, Brian             92 Unatt CT                 32.13   NWI  2
  7 Salce, Adam               93 New Fairfield Tr         32.89   NWI  2

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ziegler, Philip           92 Connecticut Trac         58.92
  2 Cheng, Christopher        92 New Fairfield Tr       1:03.10
  3 McCormack, Patriac        92 New Fairfield Tr       1:07.31
  4 Regan, Brian              93 New Fairfield Tr       1:09.17
  5 Carpenter, Guthrie        93 New Fairfield Tr       1:11.79
  6 Jaynes, Adam              93 Connecticut Trac       1:12.68
  7 Viloa, Diego              93 New Fairfield Tr       1:17.10

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Beale, Evan               92 New Fairfield Tr       2:20.15
  2 O'Heron, Danny            92 Unatt CT               2:28.22
  3 Kronenberger, Jason       92 Unatt CT               2:28.41
  4 Pleskacz, Borys           92 Unatt CT               2:33.12
  5 kelly, Keenan             92 Connecticut Trac       2:38.47
  6 Viloa, Diego              93 New Fairfield Tr       2:57.30

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 O'Heron, Danny            92 Unatt CT               4:52.15
  2 DeLucia, Jason            92 New Fairfield Tr       4:52.65
  3 Pleskacz, Borys           92 Unatt CT               5:14.67
  4 kelly, Keenan             92 Connecticut Trac       5:16.17
  5 Joyce, Michael            93 Unatt CT               5:27.58
  6 Grimes, Brian             92 Unatt CT               6:22.63

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Randall, Griffin          93 Litchfield Track      11:12.51

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beale, Evan               92 New Fairfield Tr         19.33   NWI

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DeJournett, Stephen       92 New Haven Age Gr         31.71   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                         56.75

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                       4:39.36

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New Fairfield Track Club  'A'                      10:21.97

Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Regan, Brian              93 New Fairfield Tr         1.36m
  2 Carpenter, Guthrie        93 New Fairfield Tr         1.16m

Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexic, Time              92 New Fairfield Tr         5.19m   NWI
  2 White, Stephan            92 New Fairfield Tr         4.93m   NWI
  3 Burton, Alan              92 Unatt CT                 4.84m   NWI
  4 Grimes, Brian             92 Unatt CT                 4.40m   NWI
  5 Carpenter, Guthrie        93 New Fairfield Tr         4.24m   NWI
  6 Beale, Evan               92 New Fairfield Tr         4.12m   NWI
  7 Levine, Alex              93 Unatt CT                 4.10m   NWI
  8 Regan, Brian              93 New Fairfield Tr         3.60m   NWI
  9 Kolaric, Anthony          92 New Fairfield Tr         3.59m   NWI

Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DeJournett, Stephen       92 New Haven Age Gr         9.43m   NWI
  2 Beale, Evan               92 New Fairfield Tr         9.36m   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 White, Stephan            92 New Fairfield Tr         9.50m
  2 Bolduc, Ryan              93 Unatt CT                 9.00m
  3 Escibido, Marj            93 AgeGroupAA               7.45m

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bolduc, Ryan              93 Unatt CT                27.19m
  2 White, Stephan            92 New Fairfield Tr        25.42m
  3 Vincent, Aaron            93 AgeGroupAA              21.85m
  4 Salce, Adam               93 New Fairfield Tr        21.12m
  5 Escibido, Marj            93 AgeGroupAA              18.67m

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bolduc, Ryan              93 Unatt CT                27.64m
  2 Kronenberger, Jason       92 Unatt CT                26.42m
  3 Whipple, Steven           93 AgeGroupAA              25.97m
  4 Vincent, Aaron            93 AgeGroupAA              24.53m
  5 White, Stephan            92 New Fairfield Tr        23.75m
  6 McCormack, Patriac        92 New Fairfield Tr        23.47m

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jubrey, Chelsea           90 Rockville Revolu         12.80   NWI
  2 Del Pino, Shanice         91 Unatt CT                 12.82   NWI
  3 Dibacco, Alexandra        91 Unatt CT                 14.36   NWI
  4 Clough, Emily             91 Unatt CT                 15.29   NWI
  5 Carpenter, Alyssa         91 Rockville Revolu         15.32   NWI

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Milledge, Catherine       91 Unatt CT                 25.81   NWI
  2 Jubrey, Chelsea           90 Rockville Revolu         25.92   NWI
  3 Sanders, Marissa          91 Unatt CT                 27.28   NWI
  4 Niemczyk, Brittany        91 Rockville Revolu         28.96   NWI
  5 Dibacco, Alexandra        91 Unatt CT                 30.16   NWI
  6 Clough, Emily             91 Unatt CT                 31.32   NWI
  7 Carpenter, Alyssa         91 Rockville Revolu         31.53   NWI

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sanders, Marissa          91 Unatt CT               1:00.31
  2 Hill, Sarah               91 Unatt CT               1:00.81
  3 Niemczyk, Brittany        91 Rockville Revolu       1:08.42
  4 Clough, Meghan            91 Rockville Revolu       1:10.54

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ainsworth, Katrina        90 Rockville Revolu       2:29.03
  2 Sullivan, Jackie          91 Unatt CT               2:39.85

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cooper, Allie             91 Connecticut Trac       5:23.28
  2 Milone, Alexa             91 Connecticut Trac       5:54.70
  3 Robertson, Michelle       90 Rockville Revolu       6:26.59

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Szarkawicz, Andrea        91 Litchfield Track      11:41.12
  2 Robertson, Michelle       90 Rockville Revolu      14:20.13

Event 407  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Kara              90 CT Racewalkers        32:07.65

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ainsworth, Katrina        90 Rockville Revolu         16.96   NWI
  2 Johnson, Kimberly         90 Unatt CT                 18.41   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Milledge, Catherine       91 Unatt CT               1:07.04

Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Kristen          90 Unatt CT                 1.55m
  2 Johnson, Kimberly         90 Unatt CT                 1.50m
  3 Leeds, Rebecca            90 Gateway Track Cl        J1.50m
  4 Palma, Chole              91 Unatt CT                 1.45m
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Niemczyk, Brittany        91 Rockville Revolu         3.05m
  1 Clough, Emily             91 Unatt CT                 3.05m
  3 Johnson, Kimberly         90 Unatt CT                 2.44m

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Niemczyk, Brittany        91 Rockville Revolu         9.04m   NWI

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Labonne, Jillian          91 AgeGroupAA               5.75m
  2 King, Bryahha             91 New Fairfield Tr         5.73m

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Geaglone, Rachel          90 AgeGroupAA              23.89m
  2 King, Bryahha             91 New Fairfield Tr        20.13m
  3 Wallace, Megan            90 Unatt CT                19.43m
  4 Labonne, Jillian          91 AgeGroupAA              10.38m

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Butlein, Kate             90 Unatt CT                31.25m
  2 Wallace, Megan            90 Unatt CT                11.27m
  3 Labonne, Jillian          91 AgeGroupAA               8.06m

Event 451  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Kimanie           90 Unatt CT                 11.83   NWI
  2 Gill, Carlton             90 Unatt CT                 12.74   NWI

Event 453  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kamrasyid, Akasu          90 Unatt CT                 58.27

Event 454  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Erskine, Andrew           91 Unatt CT               2:18.28
  2 Wickliff, Jonathan        90 Unatt CT               2:18.42

Event 455  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Debissihop, Zach          90 Fast Track Elite       4:35.75
  2 Erskine, Andrew           91 Unatt CT               4:51.77
  3 Hubbell, Patrick          91 Warren Street At       5:18.03

Event 456  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hubbell, Patrick          91 Warren Street At      11:36.66
  2 Missey-Higgins, Justin    91 AgeGroupAA            11:40.00

Event 459  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Walcott  Jr., Everet      90 Unatt CT                 16.59   NWI

Event 460  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Walcott  Jr., Everet      90 Unatt CT               1:03.25

Event 466  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fallo, Russell            90 Unatt CT                 5.74m   NWI
  2 Moskowitz, Mike           90 Unatt CT                 5.64m   NWI
  3 Hubbell, Patrick          91 Warren Street At         5.44m   NWI
  4 Graham, Kimanie           90 Unatt CT                 5.26m   NWI

Event 467  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fallo, Russell            90 Unatt CT                10.45m   NWI
  2 Moskowitz, Mike           90 Unatt CT                10.43m   NWI

Event 468  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bowers, Jonathan          91 New Fairfield Tr         9.01m

Event 469  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Willadsen, Chritopher     90 Unatt CT                33.62m
  2 Bowers, Jonathan          91 New Fairfield Tr        20.47m

Event 470  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Willadsen, Chritopher     90 Unatt CT                36.93m

Event 502  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Pastyrnak, Kanassa        89 Unatt CT                 13.53   NWI

Event 503  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Petrizzo, Amber           89 Unatt CT                 27.94   NWI
  2 Pastyrnak, Kanassa        89 Unatt CT                 28.57   NWI

Event 504  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Watkins, Britnee          88 Unatt CT                 59.17
  2 Petrizzo, Amber           89 Unatt CT               1:01.93

Event 515  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Watkins, Britnee          88 Unatt CT                 1.45m

Event 516  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daigneault, Jessica       89 Unatt CT                 3.05m
  2 Sullivan, Jessica         89 Unatt CT                J3.05m

Event 517  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Valentine, Megan          89 Unatt CT                 4.25m   NWI

Event 518  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Valentine, Megan          89 Unatt CT                 8.71m   NWI

Event 519  Shot Put 4kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 Connecticut Trac        10.23m
  2 Bajjo, Tasara             88 Rockville Revolu        10.07m
  3 London, Jodee             89 New Haven Age Gr         8.83m
  4 Valentine, Megan          89 Unatt CT                 6.52m

Event 520  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 Connecticut Trac        33.60m
  2 Bolduc, Elizabeth         89 Unatt CT                28.90m
  3 London, Jodee             89 New Haven Age Gr        25.43m
  4 Bajjo, Tasara             88 Rockville Revolu        23.42m
  5 Missey-Higgins, Jackie    89 AgeGroupAA              19.98m

Event 521  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 Connecticut Trac        35.04m
  2 Missey-Higgins, Jackie    89 AgeGroupAA              31.30m
  3 Bolduc, Elizabeth         89 Unatt CT                27.59m

Event 522  Hammer Throw Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 London, Jodee             89 New Haven Age Gr        21.93m
  2 Guerra, Katie             89 Unatt CT                21.92m

Event 553  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Trevardo        88 Unatt CT                 11.29   NWI
  2 Smith, Kevin              89 Litchfield Track         11.43   NWI
  3 Hackney, Ian              88 Unatt CT                 12.27   NWI
  4 Heinold, Chris            88 Unatt CT                 17.48   NWI

Event 554  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Kevin              89 Litchfield Track         23.20   NWI
  2 Cieri, Robert             89 Unatt CT                 26.16   NWI

Event 556  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Branch, Mikell            88 Unatt CT               2:10.51

Event 561  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Small, Ryan               88 Unatt CT                 15.91   NWI
  2 Cieri, Robert             89 Unatt CT                 16.88   NWI

Event 562  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cieri, Robert             89 Unatt CT               1:13.34

Event 566  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gaudet, Brian             89 Rockville Revolu         1.58m

Event 567  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Waszczak, Patrick         89 Unatt CT                 4.12m
  2 Crnic, Robert             88 Unatt CT                 3.51m
  3 Branch, Mikell            88 Unatt CT                 2.90m

Event 568  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Trevardo        88 Unatt CT                 6.56m   NWI
  2 Small, Ryan               88 Unatt CT                 5.88m   NWI
  3 Heinold, Chris            88 Unatt CT                 5.85m   NWI
  4 Gemske, Christopher       88 Hartford Track C         5.46m   NWI
  5 Cieri, Robert             89 Unatt CT                 5.01m   NWI

Event 569  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gaudet, Brian             89 Rockville Revolu        11.47m   NWI

Event 570  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LeBlanc, Bryan            89 Danbury Area Tra        15.02m
  2 Archambeaurt, Brian       89 Conn Quest              12.85m
  3 Gaudet, Dennis            89 Rockville Revolu        11.22m
  4 Kenzior, Matt             87 Unatt CT                11.04m

Event 571  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kenzior, Matt             87 Unatt CT                38.13m
  2 Ertel, William            88 Unatt CT                34.82m
  3 Archambeaurt, Brian       89 Conn Quest              32.40m
  4 Taylor, William           89 Danbury Area Tra        31.86m

Event 572  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gaudet, Dennis            89 Rockville Revolu        44.22m
  2 Ertel, William            88 Unatt CT                35.80m

Event 610  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Hubbell, Patrick          91 Warren Street At      12:00.00q
  2 Breakell, Rob             90 Litchfield Track      12:00.01q

Event 612  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
  1 Wright, Alex              89 Litchfield Track      12:00.00q
  2 Lane, Dan                 89 Litchfield Track      12:00.01q

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec