Join/Renew Now

Full Results

W35 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gongora, Sonia           W39 Unattached                9.69     8
  2 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             10.77     6

W40 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Sarah            W43 Greater Bost              8.64     8
  2 Milligan Jackson, Marjor W40 Unattached                8.66     6
  3 Willard, Denise          W44 Arizona Flam              8.96     4
  4 Wiemer, Susan            W40 Unattached                9.16     3
  5 Janjic, Ruth             W43 Unattached                9.41     2
  6 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle              9.49     1
  7 Kuhnly, Gail             W44 Unattached                9.89
  8 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle              9.96
  9 Jones, Denise            W42 Unattached               11.45

W45 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Iba, Elaine              W45 Unattached                8.72     8
  2 *Burnett, Evelyn         W48 Unattached                8.73
  3 *Lauridsen, Susanne      W48 Unattached                9.01
  4 Nealy, Angela            W45 Unattached                9.03     6
  5 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle              9.08     4
  6 Fortuna, Paula           W45 Mass Velocit              9.45     3
  7 Long, Christine          W47 So Cal Track             11.63     2

W50 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Board, Jacqueline        W52 Unattached                8.62   2    8
  2 McField, Denise          W50 Unattached                8.72   2    6
  3 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas               9.05   2    4
  4 Meissner, Cheryl         W50 Unattached                9.22   2    3
  5 Mitchell, Rebecca        W52 Oregon Track              9.75   2    2
  6 Williams, Kimberly       W51 Maine Corpor             10.40   2    1
  7 Anderson, Dinah          W53 Unattached               10.43   2

W55 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Sharon           W55 Unattached                8.97     8
  2 Matthews, Brenda         W56 So. Calif. S              9.02     6
  3 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A              9.54
  4 Raschker, Phil           W59 Opti MSM Wor             10.18     4
  5 Stiles, Debbie           W57 So Cal Track             10.55     3
  6 Raham, Sharon            W59 Unattached               11.00     2

W60 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jager, Kathy             W62 So. Calif. S              9.31     8
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit              9.58     6
  3 Kaufman, Margaret        W63 Unattached               10.67     4

W65 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bergen, Kathy            W66 So. Calif. S              9.27   2    8

W70 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               11.42   2    8
  2 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley              11.49   2    6

W75 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi    W77 So Cal Track             12.12   2    8
  2 Leek, Edythe             W75 Brooks - Fle             12.12   2    6

W80 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               12.96     8

W85 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                   17.31

M30 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track              7.13     8
  2 Pittman, Lyndell         M34 Synergy Trac              7.33     6
  3 Ellis, Marlon-Andrew     M30 Synergy Trac              7.35     4
  4 Board, Sherman           M32 Unattached                7.40     3
  5 Murdock, Daniel          M31 Unattached                7.42     2
  6 Mathews, Carlos          M32 Unattached                7.54     1
  7 Robinson, Oscar          M31 Unattached                7.54

M35 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Prathers, Arron          M36 Unattached                7.03Q  2
  2 Winslow, Edward          M36 Unattached                7.30Q  1
  3 Pendland, Reggie         M36 Southwest Sp              7.15Q  2
  3 Joachim, George          M35 Unattached               J7.17q  2
  4 Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam             J7.17q  2
  4 Smith, James             M39 Arizona Flam              7.54Q  1
  7 Barnett, Fred            M39 Unattached                7.34q  2
  8 Duford, Sean             M35 2nd Wind Tra              7.44q  2
  9 Villegas, Gwynn          M37 Unattached                7.84   1
 10 *Estrada, Hugo           M35 Unattached                7.85   1
 11 Green, Thomas            M35 Need 4 Sprint Sp          8.05   1

M35 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Prathers, Arron          M36 Unattached                7.00     8
  2 Pendland, Reggie         M36 Southwest Sp              7.14     6
  3 Joachim, George          M35 Unattached                7.17     4
  4 Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam              7.18     3
  5 Winslow, Edward          M36 Unattached                7.31     2
  6 Barnett, Fred            M39 Unattached                7.41     1
  7 Smith, James             M39 Arizona Flam              7.57
  8 Villegas, Gwynn          M37 Unattached                7.85

M40 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thigpen, Aaron           M41 Unattached                6.98Q  1
  2 Travis, Ken              M41 Southwest Sp              7.17Q  2
  3 Fields, Don              M41 Unattached                7.26Q  2
  4 Muhammad, Courtney       M42 Quantum TC                7.27Q  1
  5 *Crichlow, Rawle         M43 Feel The Hea              7.31Q  1
  6 Gold, Jeff               M43 Unattached                7.37Q  2
  7 Ellis, Kevin             M42 Unattached                7.32q  1
  8 Walters, Robert          M41 Unattached                7.58q  2
  9 Hagler, Trent            M42 Southwest Sp              7.62   2
 10 Aurelien, Clinton        M40 Synergy Trac              7.64   2
 11 *Content, Ronald         M42 Unattached                7.76   1
 12 Sims, Alan               M41 Houston Elit              7.77   2
 13 Wild Broekhuizen, Stuart M40 Unattached                8.08   1
 14 *Meyers, Darcy           M44 Unattached                8.41   1

M40 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thigpen, Aaron           M41 Unattached                6.90     8
  2 Travis, Ken              M41 Southwest Sp              7.12     6
  3 Fields, Don              M41 Unattached                7.18     4
  4 Muhammad, Courtney       M42 Quantum TC                7.30     3
  5 Ellis, Kevin             M42 Unattached                7.36     2
  6 Gold, Jeff               M43 Unattached                7.38     1
  7 Hagler, Trent            M42 Southwest Sp              7.63
  8 Walters, Robert          M41 Unattached                7.64

M45 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fulton, Tony             M47 Unattached                7.42Q  1
  2 Waller, Michael          M47 Unattached                7.45Q  2
  3 Butler, Lovell           M46 Philadelphia              7.45Q  1
  4 Kountze, Michael         M45 Carolinas Tr              7.61Q  2
  5 Evans, Rick              M46 Unattached                7.61Q  1
  6 Disalvo, Tony            M46 Unattached                7.63Q  2
  7 *Stuart, Rohan           M45 Unattached                7.56q  2
  8 *Quarrie, Clifton        M45 Potomac Vall              7.69q  2
  9 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl              7.72q  1
 10 *Simons, Gregory         M48 Bermuda                   7.76   1
 11 Neumann, David           M46 Unattached                7.84   1
 12 Kopolow, Gary            M48 Unattached                7.95   1
 13 Hill, Kinley             M46 Unattached                8.15   1
 14 Schultz, Rick            M47 Unattached                8.16   2
 15 Copeland, Scott          M47 Unattached                8.19   2
 16 Mahar, James             M47 Unattached                8.42   2

M45 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Fulton, Tony             M47 Unattached                7.36     8
  2 Butler, Lovell           M46 Philadelphia              7.37     6
  3 *Stuart, Rohan           M45 Unattached                7.55
  4 Kountze, Michael         M45 Carolinas Tr              7.59     4
  5 Evans, Rick              M46 Unattached                7.60     3
  6 Disalvo, Tony            M46 Unattached                7.62     2
  7 Waller, Michael          M47 Unattached                7.63     1
  8 *Simons, Gregory         M48 Bermuda                   7.83
  9 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl              8.04

M50 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Tom               M52 Unattached                7.66Q  3
  2 Steinberg, Neil          M52 Unattached                7.82Q  2
  3 Pizza, Greg              M52 Speedwest Tr              8.05Q  1
  4 Schwab, Greg             M52 Unattached                7.78Q  3
  5 Peyton, Oscar            M53 Unattached                8.06Q  1
  6 Washington, Hulan        M53 Brooks - Fle              8.25Q  2
  7 McBride, Gregory         M51 Unattached                7.89q  3
  8 Hastings, Mark           M51 Houston Elit              7.96q  3
  9 Riddle, Richard          M54 Houston Elit              8.09q  1
 10 Taft, Tucker             M53 Mass Velocit              8.19   3
 11 Duncanson, Rob           M50 Unattached                8.26   1
 12 Rexius, Alan             M53 Oregon Track              8.33   2
 13 Spencer, Martin          M54 Atlanta Trac              8.33   2
 14 Ripari, Joseph           M51 Unattached                8.34   2
 15 Gillen, Thomas           M51 Unattached                8.45   3
 16 Segal, Robert            M52 Mass Velocit              8.61   2
 17 King, Trevor             M52 Alpha Omega               8.93   1
 18 Brown, Bob               M52 Mass Velocit              9.72   1

M50 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peyton, Oscar            M53 Unattached                7.43     8
  2 Smith, Tom               M52 Unattached                7.57     6
  3 Steinberg, Neil          M52 Unattached                7.76     4
  4 McBride, Gregory         M51 Unattached                7.86     3
  5 Schwab, Greg             M52 Unattached                7.86     2
  6 Hastings, Mark           M51 Houston Elit              7.91     1
  7 Pizza, Greg              M52 Speedwest Tr              8.01
  8 Riddle, Richard          M54 Houston Elit              8.27
  9 Washington, Hulan        M53 Brooks - Fle              8.44

M55 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bill            M55 Houston Elit              7.79Q  2
  2 Allie, Charles           M58 Houston Elit              7.97Q  3
  3 Davis, Robert            M58 Tendonitis A              8.21Q  1
  4 Wilson, Thaddeus         M55 Unattached                8.13Q  3
  5 Hess, Lee                M56 Mass Velocit              8.17Q  2
  6 Imrie, Donn              M56 Unattached                8.29Q  1
  7 Parker, Richard          M59 Unattached                8.20q  2
  8 Smith, Kenrick           M56 Central Park              8.29q  3
  9 Reid, Pershing           M55 Unattached                8.38   3
 10 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle              8.45   3
 11 Cunningham, Tom          M56 Mass Velocit              8.64   2
 11 Lyons, Patrick           M56 So. Calif. S              8.64   1
 13 Parker, Phil             M57 Atlanta Trac              8.97   2
 14 *Waltermann, Stefan      M56 Carolinas Tr              9.09   1
 15 Campelia, Bruce          M56 Philadelphia              9.24   3
 16 Libow, Lawrence          M56 Mass Velocit              9.45   1
 -- Alvord, Christopher      M57 Unattached                 DNF   1

M55 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M55 Houston Elit              7.44     8
  2 Allie, Charles           M58 Houston Elit              7.87     6
  3 Wilson, Thaddeus         M55 Unattached                8.01     4
  4 Imrie, Donn              M56 Unattached                8.10     3
  5 Smith, Kenrick           M56 Central Park              8.11     2
  6 Hess, Lee                M56 Mass Velocit              8.13     1
  7 Parker, Richard          M59 Unattached                8.14
  8 Davis, Robert            M58 Tendonitis A              8.14

M60 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitley, Stan            M60 Unattached                7.86     8
  2 Pierce, Roger            M61 Mass Velocit              8.07     6
  3 *Crombie, Peter          M61 Australian Maste          8.12
  4 Hansman, Dan             M61 Unattached                8.39     4
  5 Snyder, Gary             M62 Greater Bost              9.01     3
  6 Durante, Daniel          M62 Unattached                9.26     2

M65 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Paddie, James            M66 Unattached                8.05Q  1
  2 Williams, Albert         M65 Potomac Vall              8.28Q  2
  3 Lida, Robert             M69 Unattached                8.23Q  1
  4 Harrison, Marion         M67 Unattached                8.58Q  2
  5 Camp, Dick               M69 Unattached                8.74Q  1
  6 Bennett, Wayne           M69 Dallas Masters            8.76Q  2
  7 Dennis, Kenneth          M68 Unattached                9.03q  1
  8 Knocke, Bill             M66 Unattached                9.07q  1
  9 Kenney, James            M65 Unattached                9.61   1
 10 Parrish, Spencer         M69 Connecticut Race          9.85   2
 11 Bushnell, Henry          M65 Unattached               11.76   2
 -- *Morris, Mike            M65 Canada                     DNF   2

M65 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Paddie, James            M66 Unattached                8.08     8
  2 Williams, Albert         M65 Potomac Vall              8.23     6
  3 Lida, Robert             M69 Unattached                8.30     4
  4 Harrison, Marion         M67 Unattached                8.49     3
  5 Camp, Dick               M69 Unattached                8.60     2
  6 Bennett, Wayne           M69 Dallas Masters            8.71     1
  7 Dennis, Kenneth          M68 Unattached                8.97
  8 Knocke, Bill             M66 Unattached                9.04

M70 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whilden, Robert          M70 Houston Elit              8.20     8
  2 *Bowman, Tony            M71 Great Britain             8.51
  3 Leggitt, James           M71 Unattached                9.36     6
  4 Wright, William          M72 Unattached                9.39     4
  5 Bonifield, Lowell        M72 Unattached                9.76     3
  6 Talbott, Thomas          M73 Unattached               10.94     2
  7 Siegel, Dan              M70 Unattached               15.07     1

M75 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M76 Potomac Vall              8.98     8
  2 Brown, Harry             M76 Unattached                9.00     6
  3 Melville, Bill           M78 Unattached                9.56     4
  4 Cheek, Don               M76 Unattached                9.61     3
  5 Brown, Rodney            M79 Unattached               10.71     2

M80 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               10.92     8
  2 Patsalis, Tom            M84 So Cal Track             11.84     6
  3 Bower, Ray               M82 Unattached               13.73     4

M85 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Means, John              M85 Over The Hil             10.52     8
  2 Manno, Jim               M85 North Jersey             10.57     6

M90 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               13.24     8

W35 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobs, Prisila          W31 Synergy Trac             26.15     8
  2 Barre, Laura             W36 Unattached               27.71     6
  3 Karras, Vaso             W37 Brooks - Fle             31.51     4

W40 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shook, Kathleen          W44 Unattached               27.96q  2
  2 Williams, Shemayne       W43 Synergy Trac             28.05q  3
  3 Caldwell, Monika         W42 Unattached               28.64q  3
  4 Lawson, Sarah            W43 Greater Bost             28.84q  2
  5 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             29.53q  3
  6 Milligan Jackson, Marjor W40 Unattached               29.76q  1
  7 Willard, Denise          W44 Arizona Flam             30.05   1
  8 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             30.30   1
  9 Wiemer, Susan            W40 Unattached               30.40   1
 10 Katz, Christine          W43 Unattached               31.53   2
 11 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             32.06   2
 12 Kuhnly, Gail             W44 Unattached               34.23   1

W40 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Shook, Kathleen          W44 Unattached               27.57     8
  2 Williams, Shemayne       W43 Synergy Trac             27.84     6
  3 Lawson, Sarah            W43 Greater Bost             28.56     4
  4 Caldwell, Monika         W42 Unattached               28.61     3
  5 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             29.72     2
  6 Milligan Jackson, Marjor W40 Unattached               30.94     1

W45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Kay, Marie              W46 Unattached               27.19q  1
  2 *Burnett, Evelyn         W48 Unattached               29.33q  2
  3 *Lauridsen, Susanne      W48 Unattached               29.84q  2
  4 Dent, Susan              W46 Unattached               29.95q  1
  5 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             31.12q  1
  6 Nealy, Angela            W45 Unattached               31.14q  2
  7 Fortuna, Paula           W45 Mass Velocit             32.07   1
  8 Brown, Theresa           W46 Brooks - Fle             33.00   2

W45 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Kay, Marie              W46 Unattached               27.31
  2 Dent, Susan              W46 Unattached               29.52     8
  3 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             30.50     6
  4 Nealy, Angela            W45 Unattached               30.98     4
  5 Fortuna, Paula           W45 Mass Velocit             32.42     3
  6 Brown, Theresa           W46 Brooks - Fle             32.46     2

W50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Board, Jacqueline        W52 Unattached               29.09q  1
  2 Johns-Rees, Gail         W51 Mass Velocit             30.13q  1
  3 McField, Denise          W50 Unattached               30.20q  2
  4 Meissner, Cheryl         W50 Unattached               30.95q  1
  5 Mitchell, Rebecca        W52 Oregon Track             32.58q  1
  6 Bowman, Jeanne           W53 So. Calif. S             33.38q  2
  7 Janneck, Denise          W52 So Cal Track             33.52   2
  8 Williams, Kimberly       W51 Maine Corpor             35.77   2

W50 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Board, Jacqueline        W52 Unattached               28.67     8
  2 McField, Denise          W50 Unattached               29.75     6
  3 Johns-Rees, Gail         W51 Mass Velocit             30.04     4
  4 Meissner, Cheryl         W50 Unattached               31.52     3
  5 Mitchell, Rebecca        W52 Oregon Track             33.02     2
  6 Bowman, Jeanne           W53 So. Calif. S             33.59     1

W55 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Sharon           W55 Unattached               29.59     8
  2 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A             30.99
  3 Matthews, Brenda         W56 So. Calif. S             31.29     6
  4 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             40.32     4

W60 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W64 Unattached               30.57     8
  2 Jager, Kathy             W62 So. Calif. S             31.25     6
  3 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             33.14     4
  4 Leighton, Barbara        W60 Unattached               35.72     3
  5 Kaufman, Margaret        W63 Unattached               39.21     2

W65 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergen, Kathy            W66 So. Calif. S             34.17     8

W70 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               40.43     8
  2 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley              41.44     6

W75 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi    W77 So Cal Track             45.27     8
  2 Leek, Edythe             W75 Brooks - Fle             52.71     6

M30 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dussett, Antwon          M30 Unattached               22.35q  1
  2 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track             23.04q  2
  3 Murdock, Daniel          M31 Unattached               23.33q  2
  4 Pittman, Lyndell         M34 Synergy Trac             23.53q  1
  5 Ellis, Marlon-Andrew     M30 Synergy Trac             23.60q  1
  6 Mathews, Carlos          M32 Unattached               24.38q  2
  7 Jones, Murray            M30 Synergy Trac             27.16   1

M30 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dussett, Antwon          M30 Unattached               22.30     8
  2 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track             23.04     6
  3 Murdock, Daniel          M31 Unattached               23.08     4
  4 Ellis, Marlon-Andrew     M30 Synergy Trac             23.95     3

M35 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Winslow, Edward          M36 Unattached               23.10q  1
  2 Prathers, Arron          M36 Unattached               23.36q  2
  3 Duford, Sean             M35 2nd Wind Tra             23.76q  2
  4 Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam             23.79q  1
  5 Mulazim, Khalid          M39 Over The Hil             23.90q  1
  6 Smith, James             M39 Arizona Flam             24.82q  2
 -- *Moore, Curtis           M38 Unattached                  DQ   2

M35 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Winslow, Edward          M36 Unattached               22.86     8
  2 Prathers, Arron          M36 Unattached               23.00     6
  3 Duford, Sean             M35 2nd Wind Tra             23.55     4
  4 Mulazim, Khalid          M39 Over The Hil             23.69     3
 -- Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam                DQ

M40 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thigpen, Aaron           M41 Unattached               23.06q  3
  2 Jones, David             M41 Southwest Sp             23.44q  1
  3 Travis, Ken              M41 Southwest Sp             23.52q  2
  4 Reilly, Jim              M42 2nd Wind Tra             23.70q  2
  5 Muhammad, Courtney       M42 Quantum TC               23.86q  3
  6 Fields, Don              M41 Unattached               23.95q  3
  7 Lovett, Mitchell         M44 Central Park             24.07   1
  8 Hagler, Trent            M42 Southwest Sp             24.43   1
  9 Weiss, Daniel            M42 2nd Wind Tra             24.73   2
 10 Aurelien, Clinton        M40 Synergy Trac             24.90   3
 11 *Kelly, Sean             M41 Unattached               25.93   2
 12 Runge, Joseph            M40 Unattached               26.90   3
 13 *Meyers, Darcy           M44 Unattached               28.06   1
 14 Morrison, Jeffrey        M42 Unattached               28.98   1

M40 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thigpen, Aaron           M41 Unattached               22.73     8
  2 Jones, David             M41 Southwest Sp             23.22     6
  3 Reilly, Jim              M42 2nd Wind Tra             23.74     4
  4 Muhammad, Courtney       M42 Quantum TC               23.76     3
  5 Fields, Don              M41 Unattached               24.51     2

M45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fulton, Tony             M47 Unattached               23.73q  2
  2 James, Ben               M49 Unattached               24.07q  3
  3 Waller, Michael          M47 Unattached               24.22q  1
  4 Gatling, Darnell         M45 Unattached               24.45q  1
  5 Kountze, Michael         M45 Carolinas Tr             24.59q  1
  6 Disalvo, Tony            M46 Unattached               24.73q  2
  7 *Simons, Gregory         M48 Bermuda                  25.04   3
  8 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl             25.36   3
  9 Neumann, David           M46 Unattached               25.37   1
 10 Hill, Kinley             M46 Unattached               25.73   1
 11 Evans, Rick              M46 Unattached               26.03   3
 12 DiMassa, David           M46 Unattached               26.16   3
 13 Copeland, Scott          M47 Unattached               26.78   2
 14 Gorman, Steve            M45 Unattached               27.20   2
 15 Bartlett, John           M49 Unattached               27.85   3
 16 Chinn, James             M47 Speedwest Tr             29.00   2

M45 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 James, Ben               M49 Unattached               23.37     8
  2 Waller, Michael          M47 Unattached               24.17     6
  3 Gatling, Darnell         M45 Unattached               24.62     4
  4 Disalvo, Tony            M46 Unattached               24.63     3
 -- Fulton, Tony             M47 Unattached                  DQ

M50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peyton, Oscar            M53 Unattached               24.50q  4
  2 Smith, Tom               M52 Unattached               24.82q  1
  3 Bunner, Tom              M50 Unattached               25.02q  4
  4 Schiro, Francis          M53 Unattached               25.19q  2
  5 Schwab, Greg             M52 Unattached               25.32q  4
  6 McBride, Gregory         M51 Unattached               25.39q  3
  7 Brooks, John             M51 Unattached               25.45   2
  8 Hastings, Mark           M51 Houston Elit             25.51   3
  9 Steinberg, Neil          M52 Unattached               25.56   1
 10 Pizza, Greg              M52 Speedwest Tr             26.03   3
 11 Riddle, Richard          M54 Houston Elit             26.15   2
 12 Kelley, Charles          M51 Unattached               26.48   1
 13 Taft, Tucker             M53 Mass Velocit             26.93   3
 14 Galloway, Lamar          M52 Waterloo Tra             27.58   1
 15 Washington, Hulan        M53 Brooks - Fle             27.69   3
 16 Rexius, Alan             M53 Oregon Track             28.00   2
 17 Spencer, Martin          M54 Atlanta Trac             28.09   4
 18 Gillen, Thomas           M51 Unattached               28.32   4
 19 Segal, Robert            M52 Mass Velocit             28.81   1
 20 Saxelby, John            M53 Mass Velocit             28.91   2
 21 Duncanson, Rob           M50 Unattached               32.54   3

M50 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peyton, Oscar            M53 Unattached               23.82     8
  2 Smith, Tom               M52 Unattached               24.56     6
  3 Bunner, Tom              M50 Unattached               24.90     4
  4 Schiro, Francis          M53 Unattached               25.40     3
  5 McBride, Gregory         M51 Unattached               25.57     2
  6 Schwab, Greg             M52 Unattached               26.60     1

M55 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bill            M55 Houston Elit             23.52q  1
  2 Blake, Carroll           M55 Mass Velocit             26.06q  2
  3 Smith, Kenrick           M56 Central Park             26.44q  1
  4 Parker, Richard          M59 Unattached               26.78q  2
  5 Druckrey, Stanley        M57 Wisconsin Ru             27.06q  2
  6 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             27.24q  2
  7 Hess, Lee                M56 Mass Velocit             27.37   1
  8 *Waltermann, Stefan      M56 Carolinas Tr             29.75   1
  9 Libow, Lawrence          M56 Mass Velocit             31.54   1
 10 Ottariano, Joe           M58 Unattached               39.78   2

M55 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M55 Houston Elit             23.43     8
  2 Blake, Carroll           M55 Mass Velocit             26.01     6
  3 Smith, Kenrick           M56 Central Park             26.48     4
  4 Druckrey, Stanley        M57 Wisconsin Ru             26.78     3
  5 Parker, Richard          M59 Unattached               26.83     2
  6 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             27.65     1

M60 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Crombie, Peter          M61 Australian Maste         25.69q  1
  2 Pierce, Roger            M61 Mass Velocit             26.03q  2
  3 Whitley, Stan            M60 Unattached               26.66q  2
  4 Graff, Warren            M60 Mass Velocit             27.77q  1
  5 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             29.12q  1
  6 Snyder, Gary             M62 Greater Bost             30.41q  2
  7 Lawson, Blaine           M64 Bohemia Trac             32.94   2

M60 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Whitley, Stan            M60 Unattached               25.38     8
  2 Pierce, Roger            M61 Mass Velocit             25.74     6
  3 *Crombie, Peter          M61 Australian Maste         25.80
  4 Graff, Warren            M60 Mass Velocit             27.68     4
  5 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             28.80     3

M65 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lida, Robert             M69 Unattached               26.55q  2
  2 Williams, Albert         M65 Potomac Vall             27.79q  1
  3 *Morris, Mike            M65 Canada                   28.27q  2
  4 Harrison, Marion         M67 Unattached               28.42q  1
  5 Camp, Dick               M69 Unattached               28.84q  2
  6 Bennett, Wayne           M69 Dallas Masters           29.00q  1
  7 Galligani, David         M67 Mystic Runne             31.78   1
  8 Parrish, Spencer         M69 Connecticut Race         33.91   2

M65 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lida, Robert             M69 Unattached               26.51     8
  2 Williams, Albert         M65 Potomac Vall             27.06     6
  3 Harrison, Marion         M67 Unattached               28.06     4
  4 Camp, Dick               M69 Unattached               28.81     3
  5 Bennett, Wayne           M69 Dallas Masters           29.30     2
  6 Galligani, David         M67 Mystic Runne             32.35     1

M70 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Whilden, Robert          M70 Houston Elit             27.11Q
  2 *Bowman, Tony            M71 Great Britain            28.31q
  3 Ware, James              M71 Unattached               30.79q
  4 Leggitt, James           M71 Unattached               31.06q
  5 Talbott, Thomas          M73 Unattached               38.04q

M75 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M76 Unattached               29.67     8
  2 Stookey, James           M76 Potomac Vall             30.38     6
  3 Cheek, Don               M76 Unattached               31.41     4
  4 Melville, Bill           M78 Unattached               31.51     3
  5 Brown, Rodney            M79 Unattached               35.74     2

M85 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Means, John              M85 Over The Hil             36.10     8
  2 Manno, Jim               M85 North Jersey             36.84     6
  3 Matteson, Bob            M89 New England              43.56     4

M90 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M92 Knoxville Tr             54.62     8

W30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobs, Prisila          W31 Synergy Trac           1:00.09     8

W35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott, Angela            W37 CNY Impalas            1:01.94     8
  2 Karras, Vaso             W37 Brooks - Fle           1:11.29     6

W40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harvey, Alisa            W40 Unattached               57.81   2    8
  2 Shook, Kathleen          W44 Unattached             1:02.64   1    6
  3 Stone-Borkowski, Catheri W43 Westchester            1:03.66   1    4
  4 Sherburne, Carrie        W42 So Cal Track           1:04.77   1    3
  5 Zebuth, Elizabeth        W42 Shore Athlet           1:05.80   1    2
  6 Smith, Michaeli          W42 Athena Track           1:08.12   1    1
  7 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle           1:08.62   1
  8 Rath, Terri              W42 Athena Track           1:09.02   2
  9 Woo, Mary                W44 Brooks - Fle           1:09.42   2
 10 Katz, Christine          W43 Unattached             1:10.32   2
 11 Toro Scheib, Wanda       W43 Unattached             1:12.43   2
 12 Kuhnly, Gail             W44 Unattached             1:15.49   2

W45 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kay, Marie              W46 Unattached             1:00.72
  2 Dent, Susan              W46 Unattached             1:06.16     8
  3 *Lauridsen, Susanne      W48 Unattached             1:07.00
  4 *Hayden, Julie           W46 Athena Track           1:07.28
  5 Brown, Theresa           W46 Brooks - Fle           1:12.04     6

W50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Board, Jacqueline        W52 Unattached             1:08.46   3    8
  2 Janneck, Denise          W52 So Cal Track           1:14.77   3    6
  3 Mitchell, Rebecca        W52 Oregon Track           1:17.43   3    4
  4 Williams, Kimberly       W51 Maine Corpor           1:20.98   3    3

W55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Sharon           W55 Unattached             1:08.27     8
  2 Smith-Hanna, Carolyn     W55 Genesee Vall           1:10.34     6
  3 Nicoletti, Catherine     W55 Unattached             1:11.35     4
  4 Stiles, Debbie           W57 So Cal Track           1:20.93     3
  5 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac           1:38.94     2

W60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W64 Bohemia Trac           1:16.61   2    8
  2 Leighton, Barbara        W60 Unattached             1:23.37   2    6

W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W69 Atlanta Trac           1:25.43     8

W70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley            1:43.02     8

W75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi    W77 So Cal Track           1:56.31     8
  2 Leek, Edythe             W75 Brooks - Fle           1:58.00     6

M30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dussett, Antwon          M30 Unattached               49.76     8
  2 Murdock, Daniel          M31 Unattached               52.46     6
  3 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track             53.03     4
  4 *Krasniqi, Ardian        M33 Central Park             54.88
  5 Rojee, Jason             M32 Unattached               56.11     3
  6 Jones, Murray            M30 Synergy Trac             58.86     2

M35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Edward          M36 Unattached               50.78     8
  2 Mulazim, Khalid          M39 Over The Hil             52.55     6
  3 Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam             53.90     4

M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, David             M41 Southwest Sp             52.34   1    8
  2 Bynoe, David             M44 Synergy Trac             52.85   1    6
  3 *Echeandia, Getulio      M41 Puerto Rico              52.91   1
  4 *Lindsay, Howard         M42 Synergy Trac             52.91   1
  5 Lovett, Mitchell         M44 Central Park             54.08   1    4
  6 Penney, Steven           M44 North Medfor             58.20   1    3
  7 *Kelly, Sean             M41 Unattached               58.74   2
  8 Runge, Joseph            M40 Unattached               59.34   2    2
  9 Zanis, Paul              M42 Westchester            1:00.14   2    1
 10 McCracken, Shane         M43 Unattached             1:01.27   2
 11 Steeves, Eric            M40 Unattached             1:01.49   2

M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James, Ben               M49 Unattached               52.90   1    8
  2 Chinn, James             M47 Speedwest Tr             53.38   1    6
  3 Gatling, Darnell         M45 Unattached               53.53   1    4
  4 *Smith, Ian              M47 North Shore Stri         55.20   1
  5 DiMassa, David           M46 Unattached               58.53   2    3
  6 Gorman, Steve            M45 Unattached               58.65   2    2
  7 Bartlett, John           M49 Unattached             1:00.43   2    1

M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schiro, Francis          M53 Unattached               55.50   1    8
  2 Schwab, Greg             M52 Unattached               56.30   1    6
  3 Kelley, Charles          M51 Unattached               57.85   1    4
  4 McBride, Gregory         M51 Unattached               58.11   3    3
  5 Easley, Ricky            M52 So Cal Track             58.44   1    2
  6 Hawkins, Walter          M51 Unattached               58.98   3    1
  7 Taft, Tucker             M53 Mass Velocit           1:01.46   1
  8 Galloway, Lamar          M52 Waterloo Tra           1:02.97   2
  9 King, Trevor             M52 Alpha Omega            1:03.23   2
 10 White, Parker            M54 Brooks - Fle           1:03.71   2
 11 Segal, Robert            M52 Mass Velocit           1:05.95   3
 12 Saxelby, John            M53 Mass Velocit           1:06.33   2

M55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allie, Charles           M58 Houston Elit             55.80     8
  2 Blake, Carroll           M55 Mass Velocit             57.15     6
  3 Souppa, Ralph            M58 Mass Velocit           1:00.12     4
  4 Cunningham, Tom          M56 Mass Velocit           1:02.45     3
  5 Fallen, Jim              M55 Unattached             1:02.93     2
  6 *Waltermann, Stefan      M56 Carolinas Tr           1:04.76

M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Crombie, Peter          M61 Australian Maste         57.62   1
  2 Pierce, Roger            M61 Mass Velocit             58.12   1    8
  3 Barnum, Larry            M62 Unattached               59.98   1    6
  4 Graff, Warren            M60 Mass Velocit           1:02.76   1    4
  5 McDaniel, Allen          M63 Atlanta Trac           1:09.58   2    3
  6 Kuhi, John               M61 Shore Athlet           1:13.11   2    2
  7 Lawson, Blaine           M64 Bohemia Trac           1:13.88   2    1

M65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lida, Robert             M69 Unattached             1:00.33     8
  2 Stewart, Mack            M68 Houston Harr           1:02.07     6
  3 Williams, Albert         M65 Potomac Vall           1:02.13     4
  4 Ranuga, Thomas           M67 Mass Velocit           1:05.88     3
  5 Davern, Paul             M65 Unattached             1:14.70     2
  6 *Charles, Michael        M65 Bermuda                1:15.43

M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ware, James              M71 Unattached             1:11.69     8
  2 Leggitt, James           M71 Unattached             1:12.63     6
  3 Talbott, Thomas          M73 Unattached             1:32.01     4

M75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M76 Unattached             1:09.82     8
  2 Cheek, Don               M76 Unattached             1:11.95     6
  3 Brown, Rodney            M79 Unattached             1:26.54     4

M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M83 Potomac Vall           1:50.33     8

M85 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Means, John              M85 Over The Hil           1:34.84     8
  2 Matteson, Bob            M89 New England            1:47.35     6

M90 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M92 Knoxville Tr           2:14.21     8

W30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fullem, Annemarie        W34 Westchester            5:37.18     8

W35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maguire, Tara            W37 Westchester            5:24.05     8
  2 Olsen, Shebna            W35 Westchester            5:27.85     6

W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grene, Mary              W43 Athena Track           5:15.02     8
  2 Sheffield, Kim           W40 Unattached             5:15.47     6
  3 Rizzo, Charlotte         W43 Westchester            5:17.68     4
  4 *Papworth, Carmel        W40 Unattached             5:20.06
  5 Kehoe, Carla             W42 Brooks - Fle           5:27.79     3
  6 Toro Scheib, Wanda       W43 Unattached             5:32.59     2
  7 Sherburne, Carrie        W42 So Cal Track           5:32.86     1
  8 Golemme, Leslie          W41 Unattached             5:33.57

W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley    W48 So Cal Track           5:08.81     8
  2 Groff, Diane             W48 Unattached             6:02.87     6
  3 Rancatore, Elaine        W47 Unattached             6:04.90     4
  4 Burley, Kathleen         W45 Unattached             6:11.67     3
  5 Lein, Karen              W47 Liberty Athl           7:17.15     2

W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W54 Northport Ru           5:28.90     8
  2 Letendre, Sidney         W51 Central Mass           5:43.35     6
  3 Troy, Eileen             W52 Boston Athle           5:58.23     4
  4 Steinbach, Coreen        W54 Syracuse Tra           5:59.87     3
  5 Janneck, Denise          W52 So Cal Track           6:10.43     2
  6 Cahill, Regina           W52 Prospect Par           6:20.33     1
  7 Glassman, Wendi          W50 Shore Athlet           6:39.84
  8 Mullis Dubow, Trenice    W52 Atlanta Trac           6:54.29

W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith-Hanna, Carolyn     W55 Genesee Vall           5:45.37     8
  2 Campbell, Erika          W56 North Jersey           6:09.59     6
  3 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac           8:02.56     4

W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W64 Bohemia Trac           6:15.55     8

W65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parsi, Carrie            W67 Liberty Athl           6:51.19     8
  2 Daprano, Jeanne          W69 Atlanta Trac           7:12.22     6

W70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harada, Mary             W70 Liberty Athl           7:12.59     8

M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rodriguez, Ari           M30 Unattached             4:29.28     8
  2 Lanier, Kyle             M33 Pike Creek V           4:30.18     6
  3 Lanier, Kareem           M33 Pike Creek V           4:35.59     4
  4 Santoro, Clint           M30 Unattached             4:46.91     3

M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buysse, David            M37 Team Bird, I           4:35.71     8
  2 Sweet, Nathan            M35 Unattached             4:37.95     6
  3 Melgares, Pat            M38 Unattached             4:40.69     4
  4 Dean, Derek              M35 Unattached             5:16.01     3

M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinton, John             M43 Unattached             4:16.23     8
  2 Carnegie, Joseph         M40 Unattached             4:21.34     6
  3 Hegelbach, Peter         M41 Fleet Feet R           4:25.30     4
  4 Magill, Peter            M44 Team Runners           4:27.86     3
  5 *O'Driscoll, Conor       M44 Unattached             4:32.70
  6 Kimball, William         M41 Unattached             4:32.90     2
  7 Sergeant, Stephen        M42 Unattached             4:32.92     1
  8 Harshman, Brian          M43 Unattached             4:35.29
  9 Smith, Tom               M40 Unattached             4:36.11
 10 *Karasev, Sergey         M40 Unattached             4:43.81
 11 Tung, Eugene             M40 Unattached             4:46.32
 12 O'Meara, David           M42 Unattached             4:46.52
 13 Penney, Steven           M44 North Medfor           4:56.94
 14 McCracken, Shane         M43 Unattached             5:09.75

M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Blake              M47 Unattached             4:41.92     8
  2 Waldron, Jon             M48 Cambridge Sp           4:45.35     6
  3 Giannobile, Paul         M46 Run N Fun /            4:49.64     4
  4 Albo, David              M49 Unattached             4:54.56     3
  5 Allen, Mac               M48 Unattached             4:55.56     2
  6 Juliano, James           M47 Shawanguak Runne       5:03.96     1
  7 Cleary, Mark             M47 So Cal Track           5:04.70
  8 Anderson, James          M46 Unattached             5:06.40
  9 McLaughlin, Terence      M45 Unattached             5:09.25
 10 Hubbell, Brian           M49 Unattached             5:09.53
 11 McHugh, Michael          M46 Cambridge Sp           5:10.02
 12 Makos, Janos             M45 Merrimack Valley       5:15.02
 13 Buresh, James            M49 Unattached             5:22.15

M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M51 Unattached             4:47.86     8
  2 Magallanes, Emil         M50 Asics Aggie            4:50.53     6
  3 Rybinski, Mark           M50 Genesee Vall           4:52.65     4
  4 Hartshorne, Thomas       M52 Unattached             4:52.67     3
  5 Batteiger, Byron         M53 Team Bird, I           5:03.38     2
  6 *Robbins, Frederick      M51 Canada                 5:04.45
  7 Dwyer, Wayne             M52 Mystic Runne           5:14.92     1
  8 Schallenkamp, Steve      M51 Unattached             5:16.43
  9 Qualls, Robert           M53 Brooks - Fle           5:17.90
 10 *Albouy, Mark            M53 Bermuda                5:22.40
 11 Kolb, Tom                M50 Moose Milers           5:27.11
 12 Blonder, Harvey          M52 HFC Striders           5:41.71
 13 Hogan, Peter             M54 Unattached             5:51.77

M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M56 So Cal Track           4:42.89     8
  2 Salazar, David           M55 So Cal Track           4:53.53     6
  3 Daley, Joe               M55 Unattached             5:00.24     4
  4 *DeFinney, John          M56 Canada                X5:01.72
  5 Learned, Jerry           M57 Central Mass           5:12.71     3
  6 Price, Roger             M57 Raritan Vall           5:14.09     2
  7 Harter, Reid             M55 Asics Aggie            5:16.87     1
  8 Taylor, Randy            M58 Club Arkansa           5:23.72
  9 Pate, Ronald             M59 Unattached             5:29.73
 10 *Payne, Tim              M56 Canada                 5:32.78
 11 Sheehan, Jim             M56 Unattached             5:44.76
 12 Smith, Jay               M57 Unattached             5:58.46
 13 Riposo, Philip           M57 Unattached             5:59.94
 -- Nolan, Harold            M59 Shore Athlet               DNF
 -- Weiner, Robert           M58 Potomac Vall               DNF

M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barber, Robert           M60 Unattached             5:27.25     8
  2 Coppens, Louis           M63 Philadelphia           5:39.82     6
  3 Engman, Herbert          M60 The Finger L           5:49.98     4
  4 Baumgarten, Sam          M61 Unattached             6:03.44     3
  5 Lough, Tom               M63 Unattached             6:09.78     2
  6 Christy, Edward          M60 Unattached             6:48.06     1

M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Sid              M67 Central Park           5:37.15     8
  2 *Cosgrove, Pat           M65 Raritan Vall          X6:06.36
  3 Brawner, Wally           M66 Unattached             6:13.15     6
  4 Rush, C. Christopher     M69 Tendonitis A           6:13.82     4
  5 Daly, Denis              M67 Unattached             6:22.56     3
  6 Cordero, Joe             M68 Bohemia Trac           6:35.83     2
  7 LeVasseur, Jerry         M68 Moose Milers           7:20.13     1
  8 Fitzgerald, David        M66 L St Running           7:27.78

M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer, Bill            M70 Gate City St           6:12.87     8
  2 Hettrich, Peter          M71 Tendonitis A           6:58.59     6

M75 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heitzman, Paul           M75 Unattached             6:23.95     8
  2 Branham, Dennis          M75 Rhode Island           6:52.81     6

M80 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M83 Potomac Vall           8:57.19     8

M85 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benson, William          M86 Greater Long          10:06.34     8
  2 Matteson, Bob            M89 New England           12:53.81     6

M90 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levine, Frank            M91 Philadelphia          13:27.86     8

W35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Laub, Amy                W36 Unattached             2:33.77     8
  2 Karras, Vaso             W37 Brooks - Fle           2:40.73     6
  3 Stine-Melgares, Susan    W39 Unattached             2:50.90     4

W40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harvey, Alisa            W40 Unattached             2:08.68     8
  2 Stone-Borkowski, Catheri W43 Westchester            2:25.21     6
  3 Sherburne, Carrie        W42 So Cal Track           2:25.76     4
  4 Kehoe, Carla             W42 Brooks - Fle           2:28.96     3
  5 *Papworth, Carmel        W40 Unattached             2:29.00
  6 Golemme, Leslie          W41 Unattached             2:32.07     2
  7 Toro Scheib, Wanda       W43 Unattached             2:33.90     1
  8 Zebuth, Elizabeth        W42 Shore Athlet           2:34.66
  9 Rath, Terri              W42 Athena Track           2:36.21
 10 Woo, Mary                W44 Brooks - Fle           2:37.13

W45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley    W48 So Cal Track           2:22.32     8
  2 *Hayden, Julie           W46 Athena Track           2:30.61
  3 Groff, Diane             W48 Unattached             2:39.51     6

W50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W54 Northport Ru           2:32.81     8
  2 Letendre, Sidney         W51 Central Mass           2:36.81     6
  3 Troy, Eileen             W52 Boston Athle           2:44.82     4
  4 Steinbach, Coreen        W54 Syracuse Tra           2:46.63     3
  5 Janneck, Denise          W52 So Cal Track           2:53.43     2
  6 Glassman, Wendi          W50 Shore Athlet           3:04.25     1
  7 Mullis Dubow, Trenice    W52 Atlanta Trac           3:08.32

W55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith-Hanna, Carolyn     W55 Genesee Vall           2:38.34     8
  2 Nicoletti, Catherine     W55 Unattached             2:43.94     6
  3 Campbell, Erika          W56 North Jersey           2:50.40     4

W60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W64 Bohemia Trac           2:56.12     8
  2 Leighton, Barbara        W60 Unattached             3:13.87     6

W65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W69 Atlanta Trac           3:18.59     8

W70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harada, Mary             W70 Liberty Athl           3:26.19     8

W75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Onodera-Leonard, Sumi    W77 So Cal Track               DNF

M30 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Batiste, Antoine         M34 Huntsville T           1:59.87     8
  2 Culp, Yancy              M34 Waterloo Tra           2:04.83     6
  3 Ortiz, Jose              M30 PTC Elite Tr           2:08.87     4
  4 Booker, Craig            M34 Unattached             2:12.33     3

M35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wensel, Marek            M37 FIBO Track Club        2:01.74     8
  2 Gobel, Zachary           M37 Unattached             2:06.03     6
  3 Naylor, Jeffrey          M35 Unattached             2:06.87     4
  4 Sweet, Nathan            M35 Unattached             2:10.15     3

M40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carnegie, Joseph         M40 Unattached             1:56.17     8
  2 Hinton, John             M43 Unattached             1:56.36     6
  3 Hegelbach, Peter         M41 Fleet Feet R           1:59.69     4
  4 Sergeant, Stephen        M42 Unattached             2:00.27     3
  5 Smith, Tom               M40 Unattached             2:04.16     2
  6 Watts, Jim               M44 Unattached             2:07.43     1
  7 Bynoe, David             M44 Synergy Trac           2:11.01
  8 Hoff, Timothy            M40 Unattached             2:11.82
  9 Trunkes, Michael         M43 Central Park           2:12.79
 10 Sassi, Thomas            M44 Unattached             2:13.85
 11 McKenzie, John           M40 Unattached             2:15.94
 12 Haynes, Terrence         M44 Unattached             2:16.31
 13 Pomeroy, Bob             M44 Somerville R           2:17.29
 14 Potter, Michael          M43 Central Park           2:20.51

M45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Smith, Ian              M47 North Shore Stri       2:10.83
  2 Ellison, Edward          M45 Athletics Ea           2:11.53     8
  3 Albo, David              M49 Unattached             2:12.48     6
  4 Wood, Blake              M47 Unattached             2:12.97     4
  5 DeLuz, Michael           M45 Moose Milers           2:13.18     3
  6 Peterson, Rick           M47 Unattached             2:14.34     2
  7 Gorman, Steve            M45 Unattached             2:16.19     1

M50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M51 Unattached             2:09.88     8
  2 Hartshorne, Thomas       M52 Unattached             2:11.31     6
  3 Patton, Russell          M50 Unattached             2:11.89     4
  4 Rybinski, Mark           M50 Genesee Vall           2:16.77     3
  5 Plaster, Tony            M54 Shore Athlet           2:16.77     2
  6 *Robbins, Frederick      M51 Canada                 2:20.20
  7 Bolster, Joe             M52 Central Park           2:21.17     1
  8 Duncanson, Rob           M50 Unattached             2:21.87
  9 Bowen, David             M53 Genesee Vall           2:26.20
 10 Hogan, Peter             M54 Unattached             2:36.08
 11 White, Parker            M54 Brooks - Fle           2:36.09
 12 Baker, Anthony           M52 Central Park           2:46.65

M55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M56 So Cal Track           2:09.99     8
  2 Salazar, David           M55 So Cal Track           2:11.82     6
  3 Daley, Joe               M55 Unattached             2:19.86     4
  4 Nolan, Harold            M59 Shore Athlet           2:24.75     3
  5 Taylor, Randy            M58 Club Arkansa           2:25.26     2
  6 Fallen, Jim              M55 Unattached             2:27.32     1
  7 Johnson, Brad            M59 Moose Milers           2:28.15
  8 Harter, Reid             M55 Asics Aggie            2:28.91
  9 Souppa, Ralph            M58 Mass Velocit           2:32.98
 10 Murphy, Paul             M59 Unattached             2:33.61
 11 Sheehan, Jim             M56 Unattached             2:33.81
 12 Pate, Ronald             M59 Unattached             2:35.93
 13 Smith, Jay               M57 Unattached             2:37.61
 14 Viegas, Stephen          M57 Mystic Runne           2:40.83

M60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnum, Larry            M62 Unattached             2:26.10     8
  2 Darlington, John         M61 So Cal Track           2:33.69     6
  3 Tetherly, Jonathan       M61 Greater Spri           2:38.15     4
  4 Engman, Herbert          M60 The Finger L           2:39.03     3
  5 McDaniel, Allen          M63 Atlanta Trac           2:41.77     2
  6 Kuhi, John               M61 Shore Athlet           2:46.44     1
  7 Saarmann, John           M63 Shore Athlet           2:50.14

M65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Mack            M68 Houston Harr           2:28.54     8
  2 Howard, Sid              M67 Central Park           2:29.85     6
  3 Rush, C. Christopher     M69 Tendonitis A           2:43.82     4
  4 Brawner, Wally           M66 Unattached             2:51.11     3
  5 Fischer, Bobby           M66 Unattached             2:52.00     2
  6 Greve, Ted               M66 Unattached             3:14.62     1
  7 *Charles, Michael        M65 Bermuda                3:19.69

M70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer, Bill            M70 Gate City St           2:52.71     8
  2 DaPonte, Tony            M70 New England            3:00.54     4
  3 Leis, Donald             M73 So. Calif. S           4:11.54     2

M75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heitzman, Paul           M75 Unattached             2:53.05     6
  2 Branham, Dennis          M75 Rhode Island           3:05.59     3

M85 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benson, William          M86 Greater Long           4:34.85     8
  2 Matteson, Bob            M89 New England            4:44.88     6

M90 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levine, Frank            M91 Philadelphia           5:16.53     8
  2 Springer, Max            M92 Knoxville Tr           5:54.32     6

W35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olsen, Shebna            W35 Westchester           10:55.22     8
  2 Stine-Melgares, Susan    W39 Unattached            12:52.98     6

W40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Toro Scheib, Wanda       W43 Unattached            10:49.98     8
  2 Cassel, Terri            W44 Athena Track          10:53.02     6
  3 Kehoe, Carla             W42 Brooks - Fle          10:53.65     4

W45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hird, Anne               W46 Unattached            11:18.50     8
  2 Rancatore, Elaine        W47 Unattached            12:17.57     6
  3 Sheehan, Margot          W47 Central Park          13:04.90     4
  4 Long, Christine          W47 So Cal Track          14:12.05     3
  5 Lein, Karen              W47 Liberty Athl          14:19.77     2

W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W54 Northport Ru          10:42.94     8
  2 Bellisle, Marge          W50 Unattached            11:00.79     6
  3 Steinbach, Coreen        W54 Syracuse Tra          11:44.67     4
  4 Janneck, Denise          W52 So Cal Track          12:13.62     3
  5 Mullis Dubow, Trenice    W52 Atlanta Trac          13:46.91     2

W55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith-Hanna, Carolyn     W55 Genesee Vall          11:44.53     8
  2 Spannaus, Barbara        W58 Unattached            14:32.37     6
  3 Stiles, Debbie           W57 So Cal Track          15:13.18     4
  4 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac          15:58.44     3

M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Santoro, Clint           M30 Unattached             9:22.21     8
  2 Lanier, Kareem           M33 Pike Creek V           9:49.79     6
  3 Manning, Craig (Cam)     M30 Unattached            10:43.18     4

M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lemme, Kent              M39 Greater Spri           8:52.53     8
  2 Melgares, Pat            M38 Unattached             8:58.41     6
  3 Raguin, John             M36 Unattached             9:36.00     4
  4 Naylor, Jeffrey          M35 Unattached            10:27.02     3

M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Magill, Peter            M44 Team Runners           8:43.12     8
  2 Kimball, William         M41 Unattached             8:46.10     6
  3 Harshman, Brian          M43 Unattached             9:00.37     4
  4 Payson, Michael          M42 Dirigo R.C.            9:05.87     3
  5 Burdett, Francis         M41 Greater Lowe           9:07.90     2
  6 *Karasev, Sergey         M40 Unattached             9:19.57
  7 Trunkes, Michael         M43 Central Park           9:21.06     1
  8 Tung, Eugene             M40 Unattached             9:22.31
  9 Poulos, Ted              M44 Potomac Vall           9:41.86
 10 Fullem, Brian            M41 Westchester            9:45.42
 11 McAdams, Barry           M40 Unattached            10:12.51

M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Holliday, John          M45 Canada                 9:02.60
  2 Wood, Blake              M47 Unattached             9:04.50     8
  3 Dalton, Thomas           M47 Unattached             9:06.20     6
  4 Waldron, Jon             M48 Cambridge Sp           9:17.61     4
  5 Giannobile, Paul         M46 Run N Fun /            9:19.92     3
  6 Allen, Mac               M48 Unattached             9:44.21     2
  7 Mahoney, Michael         M47 Westchester            9:48.27     1
  8 Cleary, Mark             M47 So Cal Track          10:02.58
  9 Hubbell, Brian           M49 Unattached            10:10.71
 10 McLaughlin, Terence      M45 Unattached            10:11.86
 11 Ellison, Edward          M45 Athletics Ea          10:28.62

M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kooymans, Jerry         M50 Canada                 9:05.43
  2 Chantry, Stephen         M51 Unattached             9:23.65     8
  3 Magallanes, Emil         M50 Asics Aggie            9:28.33     6
  4 Ryan, Tom                M50 Dirigo R.C.            9:29.60     4
  5 Qualls, Robert           M53 Brooks - Fle          10:17.17     3
  6 *Albouy, Mark            M53 Bermuda               10:32.37
  7 Schallenkamp, Steve      M51 Unattached            10:38.27     2
  8 Mader, Jeffrey           M50 Merrimack Valley      10:59.41     1
  9 Kolb, Tom                M50 Moose Milers          11:00.44
 -- McMullen, Tim            M53 Genesee Vall               DNF

M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Roger             M57 Raritan Vall          10:11.30     8
  2 Nolan, Harold            M59 Shore Athlet          10:18.77     6
  3 Harter, Reid             M55 Asics Aggie           10:24.49     4
  4 Pate, Ronald             M59 Unattached            10:35.05     3
  5 *Payne, Tim              M56 Canada                10:50.34
  6 Taylor, Randy            M58 Club Arkansa          11:03.55     2
  7 Riposo, Philip           M57 Unattached            11:55.43     1
 -- Friedman, David          M55 Shore Athlet               DNF

M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barber, Robert           M60 Unattached            10:44.66     8
  2 Coppens, Louis           M63 Philadelphia          11:06.31     6
  3 Thornhill, Jack          M63 Moose Milers          11:18.42     4
  4 Christy, Edward          M60 Unattached            13:35.75     3
  5 Boyajian, Andrew         M64 North Jersey          14:31.70     2

M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Cosgrove, Pat           M65 Raritan Vall          11:57.55
  2 Weddle, Thom             M67 Run N Fun /           12:29.69     8
  3 Brawner, Wally           M66 Unattached            12:29.71     6
  4 Daly, Denis              M67 Unattached            12:41.93     4
  5 Cordero, Joe             M68 Bohemia Trac          13:19.37     3
  6 Greve, Ted               M66 Unattached            15:19.19     2

M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer, Bill            M70 Gate City St          12:17.94     8
  2 Hettrich, Peter          M71 Tendonitis A          14:24.71     6

M75 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heitzman, Paul           M75 Unattached            12:52.22     8
  2 Branham, Dennis          M75 Rhode Island          13:45.63     6

M80 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M83 Potomac Vall          17:25.43     8

W40 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Armstrong, Ginger        W43 Connecticut Race      18:33.96     8

W45 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Maryanne         W47 Connecticut Race      15:32.32     8

W50 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyness, Stephanie        W50 Connecticut Race      16:25.93     8
  2 Duskey, Heidi            W53 New England           20:08.17     6

W55 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eichel, Yoko             W58 So Cal Track          17:04.52     8
  2 Geer, Panseluta          W59 Shore Athlet          17:52.39     6
  3 Godfrey, Patricia        W59 Cambridge Sp          21:26.13     4

W60 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steigerwalt, Jolene      W62 San Diego Tr          18:28.57     8
  2 Frable, Kathleen         W60 Unattached            19:08.86     6
  3 Harriman, Joanne         W63 New England           19:43.19     4

W75 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marrs, Katherine         W77 Unattached            21:34.89     8

W80 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon, Miriam           W80 Unattached            23:08.58     8

M40 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burns, David             M41 Unattached            15:59.75     8
 -- Vayo, William            M41 Walk USA                    DQ

M50 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McClung, Jeffrey         M50 Unattached            18:32.61     8
  2 Blank, Peter             M51 Potomac Vall          22:29.62     6

M55 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keating, Robert          M59 New England           15:23.02     8
  2 Ullman, Robert           M57 New England           16:37.33     6
 -- Harriman, Bill           M58 New England                DNF
 -- Light, Joe               M58 New England                 DQ

M60 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frable, Norman           M60 Unattached            16:21.98     8
  2 Carmines, James          M62 Potomac Vall          16:37.19     6
  3 Sorrenti, Edoardo        M62 Park Racewal          16:53.97     4
  4 Dubow, Joel              M63 Philadelphia          20:13.05     3

M65 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Paul            M68 Florida Athl          17:07.44     8
  2 Knatt, Thomas            M65 New England           18:57.61     6
  3 Parrish, Spencer         M69 Connecticut Race      21:34.24     4
 -- Davis, Gustave           M68 Connecticut Race            DQ

M70 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bray, Jack               M73 Marin Race W          17:17.97     8
  2 Dubois, Alfred           M74 Unattached            20:00.42     6
 -- Hughes, R Burton         M72 Philadelphia                DQ

M75 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Starr, John              M77 Unattached            18:42.33     8

W35 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             14.50     8

W40 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Willard, Denise          W44 Arizona Flam             10.31   2    8
  2 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             10.36   2    6
  3 Wiemer, Susan            W40 Unattached               11.26   2    4
  4 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             11.39   2    3
  5 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             12.48   2    2
  6 Jones, Denise            W42 Unattached               19.63   2    1

W45 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kay, Marie              W46 Unattached                9.67
  2 *Freeman, B.J.           W47 Canada                   10.79
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo             11.14     8
  4 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             11.54     6
  5 Long, Christine          W47 So Cal Track             16.25     4

W50 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas              10.83     8
  2 Janneck, Denise          W52 So Cal Track             13.87     6

W55 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W59 Opti MSM Wor             11.71     8
  2 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A             11.88

W60 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W64 Unattached               10.72     8

W70 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               13.02     8

M35 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Johnny           M38 So Cal Track              8.92     8
  2 Smith, James             M39 Arizona Flam              9.21     6
  3 Presley, Brett           M39 Indiana Inva              9.76     4
  4 Villegas, Gwynn          M37 Unattached               10.11     3

M40 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashford, David           M43 So Cal Track              8.26     8
  2 Burke, Michael           M43 Unattached                9.76     6
  3 McKenzie, John           M40 Unattached                9.77     4

M45 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Smith, Karl             M46 Unattached                8.18
  2 Anton, Eugene            M48 So Cal Track              9.15     8
  3 Mcmahon, Timothy         M47 Shore Athlet              9.69     6
  4 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra              9.94     4
  5 Russ, Jim                M49 Unattached               10.10     3
  6 Mayer, Brady             M49 Unattached               11.73     2

M50 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Stacey            M52 Unattached                9.03     8
  2 Murray, William          M52 Birmingham T              9.32     6
  3 Zahn, Robert             M52 Unattached                9.38     4
  4 Bolling, Ronald          M53 Unattached               10.14     3
  5 Hahn, Robert             M54 Unattached               10.46     2
  6 Broun, James             M54 Unattached               11.01     1
  7 Baker, Anthony           M52 Central Park             13.10

M55 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Druckrey, Stanley        M57 Wisconsin Ru              9.32     8
  2 Wilson, Thaddeus         M55 Unattached                9.47     6
  3 Parker, Phil             M57 Atlanta Trac             10.71     4
  4 Nolly, Lawrence          M57 Unattached               10.98     3
  5 Baskauskas, Edward       M55 Unattached               11.05     2
  6 Black, Ivan              M57 Unattached               11.58     1

M60 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollister, James         M61 Unattached                9.40     8
  2 Johnston, Joe            M62 Florida Athl              9.87     6
  3 Clifford, John           M63 Unattached               10.40     4
  4 Milove, Michael          M60 Unattached               10.48     3

M65 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Knocke, Bill             M66 Unattached               10.80     8
  2 Dewey, Howard            M65 Unattached               11.49     6
  3 Labelle, George          M66 Unattached               11.53     4
  4 Fulton, Bob              M66 Unattached               13.45     3

M70 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Bowman, Tony            M71 Great Britain            10.50
  2 Clark, William           M72 Unattached               10.51     8
  3 Bonifield, Lowell        M72 Unattached               11.77     6
  4 Wright, William          M72 Unattached               13.20     4

M75 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M76 Potomac Vall             10.54     8

M80 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               18.71   2    8

W30-39 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Merrimack Valley Striders  'A'                      4:37.34   1    8
  2 Brooks Fleet Feet Racing-Guest  'A'                 5:11.03   2

W40-49 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Athena Track  'A'                                   4:20.88   1    8
  2 Brooks - Fleet Feet Racing  'A'                     4:34.77   1    6
  3 Midwest Masters TC  'A'                             4:47.06   1    4
  4 Cosmopolitans Guest Team  'A'                       5:03.93   2

W60-69 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'A'                          6:28.80     8

M30-39 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 AD-HOC  'G'                                         3:22.03   2    8
  2 So. Calif. Striders T.C.  'A'                       3:50.84   2    6

M40-49 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Synergy Track Club  'A'                            X3:38.35   2
  2 AD-HOC  'H'                                         3:46.09   2    8
  3 AD-HOC  'I'                                         4:04.79   2    6

M50-59 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 AD-HOC  'C'                                         3:58.75   1    8
  2 AD-HOC  'E'                                         4:06.12   1    6
  3 AD-HOC  'J'                                         4:17.92   2    4
  4 AD-HOC  'D'                                         4:40.44   1    3

M60-69 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 AD-HOC  'B'                                         5:19.28     8

M70-79 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 AD-HOC  'F'                                         6:35.92     8

W30-39 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Merrimack Valley Striders  'A'                     10:00.68     8

W40-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track  'A'                                   9:55.86     8
  2 So Cal Track - Fleet Feet  'A'                     10:36.50     6

W50-59 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 AD-HOC  'A'                                        10:49.68     8

M30-39 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track - Fleet Feet  'A'                     10:12.78     8

M40-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 AD-HOC  'D'                                         8:42.80     8

M50-59 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                       10:37.09     8
  2 AD-HOC  'B'                                        11:28.05     6
  3 AD-HOC  'A'                                        11:59.14     4

M60-69 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Greater Springfield Harriers,  'A'                 11:09.01     8
  2 AD-HOC  'C'                                        13:09.93     6

W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Nakatake, Kimiko        W35 Unattached              X1.50m    4-11.00
  2 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             1.05m    3-05.25    8

W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Swan, Pamela             W42 Unattached               1.50m    4-11.00    8
  2 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             1.35m    4-05.00    6
  3 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             1.30m    4-03.25    4

W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle            J1.25m    4-01.25    8
  1 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X1.30m    4-03.25
  2 Iba, Elaine              W45 Unattached               1.25m    4-01.25    6
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo            J1.20m    3-11.25    4
  4 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr            J1.15m    3-09.25    3

W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W51 Unattached               1.30m    4-03.25    8
  2 Anderson, Dinah          W53 Unattached               1.15m    3-09.25    6

W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W59 Opti MSM Wor             1.25m    4-01.25    8
  2 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A            X1.20m    3-11.25
  3 Raham, Sharon            W59 Unattached               1.05m    3-05.25    6
  4 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             0.95m    3-01.25    4

W60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Douglass, Linda          W61 Unattached               1.25m    4-01.25    8
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             1.20m    3-11.25    6

W65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bergen, Kathy            W66 So. Calif. S             1.31m    4-03.50    8

W70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               1.10m    3-07.25    8
  2 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley              0.95m    3-01.25    6

W80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               0.94m    3-01.00    8

W85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                  X0.80m    2-07.50

M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track             1.70m    5-07.00    8
  2 *Bouber, Thomas          M33 Unattached              X1.65m    5-05.00

M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hawke, Karl              M39 Unattached               1.90m    6-02.75    8
  2 Chmielewski, Thaddeus    M39 Unattached               1.85m    6-00.75    6
  3 Ignacio, Albert          M38 Unattached               1.80m    5-10.75    4
  4 Kotowski, Vincent        M39 Mass Velocit            J1.80m    5-10.75    3
  5 Barr, James              M38 Potomac Vall             1.70m    5-07.00    2

M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Agaev, Igor              M41 Unattached               1.85m    6-00.75    8
  2 Wild Broekhuizen, Stuart M40 Unattached              J1.85m    6-00.75    6
  3 Stockard, Guy            M40 Unattached               1.75m    5-08.75    4

M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M48 Unattached               1.95m    6-04.75    8
  2 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl             1.75m    5-08.75    6
  3 *Johnson, Winchester     M45 Canada                  X1.70m    5-07.00
  4 Carr, Tim                M48 Shore Athlet             1.65m    5-05.00    3.5
  4 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra             1.65m    5-05.00    3.5
  6 Levine, Craig            M49 Unattached               1.60m    5-03.00    2
  7 Schultz, Rick            M47 Unattached               1.55m    5-01.00    1

M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nelson, Keith            M50 So Cal Track             1.80m    5-10.75    8
  2 Murray, William          M52 Birmingham T             1.70m    5-07.00    6
  3 Goodyear, Daniel         M50 Unattached               1.65m    5-05.00    4
  4 Snezhko, Valeriy         M52 Unattached              J1.65m    5-05.00    3
  5 Goia, Dan                M50 Unattached               1.60m    5-03.00    2
  6 Bohan, John              M50 Unattached               1.55m    5-01.00    1
  7 Washington, Hulan        M53 Brooks - Fle             1.35m    4-05.00
  8 Watson, Richard          M53 Unattached              J1.35m    4-05.00

M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabbard, Al              M56 Unattached               1.50m    4-11.00    8
  2 Baskauskas, Edward       M55 Unattached               1.45m    4-09.00    5
  2 Rockwell, Robert         M55 Carolinas Tr             1.45m    4-09.00    5
  4 Sobel, Richard           M57 Greater Bost             1.40m    4-07.00    2.5
  4 Black, Ivan              M57 Unattached               1.40m    4-07.00    2.5
  6 Friedman, David          M55 Shore Athlet             1.25m    4-01.25    0.5
  6 Harbulak, John           M59 Unattached               1.25m    4-01.25    0.5

M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Montieth, David          M60 Unattached               1.55m    5-01.00    8
  2 Frable, Norman           M60 Unattached               1.50m    4-11.00    6
  3 Clifford, John           M63 Unattached              J1.50m    4-11.00    4
  4 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             1.45m    4-09.00    3
  5 Harris, Eddie            M60 Unattached               1.35m    4-05.00    2

M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paddie, James            M66 Unattached               1.50m    4-11.00    8
  2 Dewey, Howard            M65 Unattached              J1.50m    4-11.00    6
  3 Counihan, Gerald         M67 New York AC              1.40m    4-07.00    4
  4 Kline, Barry             M65 Over The Hil            J1.40m    4-07.00    3
  5 Bergen, Bert             M68 Highlanders              1.35m    4-05.00    2
  6 Fulton, Bob              M66 Unattached               1.30m    4-03.25    1
  7 Daly, J Burr             M67 Philadelphia             1.10m    3-07.25

M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Langenfeld, Tom          M70 Unattached               1.41m    4-07.50    8
  2 Spainhower, Doug         M71 Unattached               1.31m    4-03.50    6
  3 Ware, James              M71 Unattached              J1.31m    4-03.50    4
  4 Stinson, Joel            M70 Unattached               1.26m    4-01.50    3

M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M76 Potomac Vall             1.26m    4-01.50    8
  2 Donley, Jerry            M76 Above The Ba             1.16m    3-09.50    6
  3 Horine, Larry            M75 Unattached               1.11m    3-07.75    4

M80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               1.11m    3-07.75    8
  2 Roudebush, George        M80 Unattached              J1.11m    3-07.75    6

M90 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               1.06m    3-05.75    8

W40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Swan, Pamela             W42 Unattached               2.82m    9-03.00    8
  2 Rieger, Karen            W42 Unattached               2.60m    8-06.25    6

W45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             1.80m    5-10.75    8

W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W51 Unattached               2.60m    8-06.25    8
  2 Anderson, Dinah          W53 Unattached               2.10m    6-10.75    6

W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A            X2.70m    8-10.25

W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W64 Unattached               2.92m    9-07.00    8
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             2.00m    6-06.75    6
 -- Jager, Kathy             W62 So. Calif. S                NH

W80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               1.35m    4-05.00    8

M35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Holton, Daniel           M37 Unattached               4.25m   13-11.25    8
  2 Lacy, Wayne              M39 Unattached               3.95m   12-11.50    6
  3 Watson, Johnny           M38 So Cal Track             3.35m   10-11.75    4

M40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Logue, Michael           M44 Florida Athl             3.95m   12-11.50    8
  2 Fish, Marc               M43 Greater Bost             3.80m   12-05.50    6
 -- Bartos, Jonathan         M42 Unattached                  NH

M45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Russ, Jim                M49 Unattached               3.65m   11-11.75    8
  2 Curry, Donald            M49 The Woodland             3.50m   11-05.75    6
  2 *Schaber, Mark           M47 Canada                  X3.50m   11-05.75
  4 Versteeg, Russ           M49 Unattached               3.35m   10-11.75    4

M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hunter, Gary             M50 Unattached               4.40m   14-05.25    8
  2 Bunner, Tom              M50 Unattached               4.00m   13-01.50    6
  3 Severn, Donald           M50 Hilltop Flye             3.55m   11-07.75    4
  4 Sparks, Doug             M52 The Woodland             3.40m   11-01.75    3
  5 Hall, Bradley            M52 Unattached              J3.40m   11-01.75    2
  6 Smith, Gerrod            M50 Unattached               3.25m   10-08.00    1
  7 Studebaker, Doug         M53 Unattached               3.10m   10-02.00
  8 Disse, Robert            M50 Richmond Tra             2.95m    9-08.00
  9 Soule, Michael           M54 Unattached               2.65m    8-08.25
 -- Winters, John            M51 Unattached                  NH

M55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rauscher, Tomlinson      M59 Unattached               3.25m   10-08.00    8
  2 Fichter, Peter           M59 Unattached               2.80m    9-02.25    6
  3 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             1.30m    4-03.25    4

M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Altendorf, John          M60 Oregon Track             3.75m   12-03.50    8
  2 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             3.60m   11-09.75    6
  3 Booth, Howard            M62 Unattached               2.90m    9-06.25    4
  4 Andresen, John           M64 Island Jumpers           2.80m    9-02.25    3
  5 Stempel, Dennis          M62 Unattached               2.60m    8-06.25    2
  6 Byrnes, Buster           M63 Unattached               2.50m    8-02.50    1

M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Counihan, Gerald         M67 New York AC              3.10m   10-02.00    8
  2 Fulton, Bob              M66 Unattached               2.70m    8-10.25    6
  3 Butler, David            M66 Unattached               2.50m    8-02.50    4
  4 Cyprus, Norm             M67 Unattached               2.20m    7-02.50    3

M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             2.70m    8-10.25    8
  2 Jankovich, William       M72 Unattached               2.10m    6-10.75    6
  3 Cesteros, Jose           M73 Unattached               1.80m    5-10.75    4

M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Held, Franklin (Bud)     M78 Unattached               2.90m    9-06.25    8
  2 Donley, Jerry            M76 Above The Ba             2.60m    8-06.25    6

M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               1.80m    5-10.75    8

W35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barre, Laura             W36 Unattached               5.47m   17-11.50    8
  2 *Nakatake, Kimiko        W35 Unattached              X4.81m   15-09.50
  3 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             2.88m    9-05.50    6

W40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Swan, Pamela             W42 Unattached               4.69m   15-04.75    8
  2 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             4.29m   14-01.00    6
  3 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             4.25m   13-11.50    4
  4 Willard, Denise          W44 Arizona Flam             4.09m   13-05.00    3
  5 Woo, Mary                W44 Brooks - Fle             3.60m   11-09.75    2
  6 Jones, Denise            W42 Unattached               2.50m    8-02.50    1

W45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Iba, Elaine              W45 Unattached               4.65m   15-03.25    8
  2 *Lauridsen, Susanne      W48 Unattached              X4.46m   14-07.75
  3 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X4.29m   14-01.00
  4 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             3.84m   12-07.25    6
  5 Brown, Theresa           W46 Brooks - Fle             3.26m   10-08.50    4
  6 Long, Christine          W47 So Cal Track             2.59m    8-06.00    3

W50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Meissner, Cheryl         W50 Unattached               3.93m   12-10.75    8
  2 Janneck, Denise          W52 So Cal Track             1.99m    6-06.50    6

W55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A            X4.11m   13-06.00
  2 Matthews, Brenda         W56 So. Calif. S             4.01m   13-02.00    8
  3 Raschker, Phil           W59 Opti MSM Wor             3.93m   12-10.75    6
  4 Raham, Sharon            W59 Unattached               3.14m   10-03.75    4
  5 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             2.46m    8-01.00    3

W60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jager, Kathy             W62 So. Calif. S             3.70m   12-01.75    8
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             3.49m   11-05.50    6

W70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley              2.53m    8-03.75    8

W80 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               2.45m    8-00.50    8

W85 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                  X1.44m    4-08.75

M30 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pettes, Alfy             M31 So Cal Track             6.73m   22-01.00    8
  2 Robinson, Oscar          M31 Unattached               6.63m   21-09.00    6
  3 Mathews, Carlos          M32 Unattached               6.38m   20-11.25    4
  4 *Bouber, Thomas          M33 Unattached              X6.26m   20-06.50
  5 Murdock, Daniel          M31 Unattached               6.11m   20-00.50    3

M35 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joachim, George          M35 Unattached               6.55m   21-06.00    8
  2 *Moore, Curtis           M38 Unattached              X6.19m   20-03.75
  3 Lumio, Chuck             M36 Unattached               6.09m   19-11.75    6
  4 Bramwell, Eric           M35 Arizona Flam             6.02m   19-09.00    4
  5 Watson, Johnny           M38 So Cal Track             5.69m   18-08.00    3
  6 Barr, James              M38 Potomac Vall             5.61m   18-05.00    2
  7 Anger, Shawn             M35 Unattached               5.59m   18-04.25    1

M40 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sims, Alan               M41 Houston Elit             6.06m   19-10.75    8
  2 *Content, Ronald         M42 Unattached              X5.97m   19-07.00
  3 Davenport, LaVell        M44 So Cal Track             5.23m   17-02.00    6
  4 McKenzie, John           M40 Unattached               5.11m   16-09.25    4
 -- *Meyers, Darcy           M44 Unattached               XFOUL

M45 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl             5.97m   19-07.00    8
  2 *Sanjari, Khashayar(Kevi M46 Unattached              X5.55m   18-02.50
  3 Battle, Marcus           M47 Potomac Vall             5.41m   17-09.00    6
  4 Butler, Lovell           M46 Philadelphia             5.33m   17-06.00    4
  5 Schultz, Rick            M47 Unattached               5.31m   17-05.25    3
  6 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached               5.14m   16-10.50    2
  7 Copeland, Scott          M47 Unattached               5.12m   16-09.75    1
  8 Travers, Michael         M47 Mass Velocit             4.76m   15-07.50

M50 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Quick, David             M50 So Cal Track             5.97m   19-07.00    8
  2 Murray, William          M52 Birmingham T             5.27m   17-03.50    6
  3 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X4.79m   15-08.75
  4 Kot, Krzysztof           M53 Unattached               4.68m   15-04.25    4
  5 De Martini, Joseph       M52 Unattached               4.62m   15-02.00    3
  6 Censullo, Richard        M53 Tendonitis A             4.42m   14-06.00    2

M55 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terrell, Bobby           M55 Unattached               5.16m   16-11.25    8
  2 Wilson, Thaddeus         M55 Unattached               5.05m   16-07.00    6
  3 Rockwell, Robert         M55 Carolinas Tr             4.93m   16-02.25    4
  4 Oleski, John             M55 Unattached               4.75m   15-07.00    3
  5 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             4.68m   15-04.25    2
  6 Crockett, Roger          M58 Potomac Vall             4.64m   15-02.75    1
  7 Nolly, Lawrence          M57 Unattached               4.49m   14-08.75
  8 Iwen, Gene               M55 Unattached               4.44m   14-07.00
  9 Harbulak, John           M59 Unattached               3.55m   11-07.75

M60 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hollister, James         M61 Unattached               4.95m   16-03.00    8
  2 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             4.49m   14-08.75    6
  3 Milove, Michael          M60 Unattached               4.46m   14-07.75    4
  4 Booth, Howard            M62 Unattached               4.20m   13-09.50    3
  5 Clifford, John           M63 Unattached               4.11m   13-06.00    2
  6 Hansman, Dan             M61 Unattached               4.07m   13-04.25    1

M65 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dewey, Howard            M65 Unattached               4.61m   15-01.50    8
  2 Fulton, Bob              M66 Unattached               3.90m   12-09.50    6
  3 Labelle, George          M66 Unattached               3.52m   11-06.75    4
  4 Daly, J Burr             M67 Philadelphia             3.46m   11-04.25    3

M70 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             4.58m   15-00.50    8
  2 Wright, William          M72 Unattached               3.70m   12-01.75    6
  3 Stinson, Joel            M70 Unattached               3.53m   11-07.00    4
  4 Spainhower, Doug         M71 Unattached               3.31m   10-10.50    3
  5 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             3.21m   10-06.50    2

M75 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M76 Potomac Vall             4.09m   13-05.00    8
  2 Donley, Jerry            M76 Above The Ba             3.51m   11-06.25    6

M80 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               2.80m    9-02.25    8
  2 Patsalis, Tom            M84 So Cal Track             2.52m    8-03.25    6

M90 Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               2.31m    7-07.00    8
  2 Springer, Max            M92 Knoxville Tr             1.87m    6-01.75    6

W35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Nakatake, Kimiko        W35 Unattached              X9.94m   32-07.50
  2 Barre, Laura             W36 Unattached               9.79m   32-01.50    8

W40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Swan, Pamela             W42 Unattached               9.85m   32-03.75    8
  2 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             8.49m   27-10.25    6

W45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Iba, Elaine              W45 Unattached               9.21m   30-02.75    8
  2 *Lauridsen, Susanne      W48 Unattached              X8.46m   27-09.25
  3 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             7.09m   23-03.25    6
  4 Long, Christine          W47 So Cal Track             5.49m   18-00.25    4

W50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Janneck, Denise          W52 So Cal Track             5.38m   17-08.00    8

W55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W59 Opti MSM Wor             7.58m   24-10.50    8
  2 Raham, Sharon            W59 Unattached               6.47m   21-02.75    6
  3 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             5.18m   17-00.00    4

W70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chou, Fei-Mei            W71 West Valley              4.74m   15-06.75    8

W80 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               5.57m   18-03.25    8

M30 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bouber, Thomas          M33 Unattached             X10.74m   35-03.00

M35 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lumio, Chuck             M36 Unattached              12.89m   42-03.50    8
  2 Watson, Johnny           M38 So Cal Track            12.09m   39-08.00    6
  3 *Moore, Curtis           M38 Unattached             X11.69m   38-04.25

M40 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davenport, LaVell        M44 So Cal Track            12.48m   40-11.50    8
  2 *Content, Ronald         M42 Unattached             X12.45m   40-10.25
  3 McKenzie, John           M40 Unattached              10.32m   33-10.25    6

M45 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hankerson, Brian         M46 Florida Athl            12.52m   41-01.00    8
  2 Battle, Marcus           M47 Potomac Vall            11.94m   39-02.25    6
  3 *Sanjari, Khashayar(Kevi M46 Unattached             X11.65m   38-02.75
  4 Acker, Rick              M45 Unattached              11.00m   36-01.25    4
  5 Mayer, Brady             M49 Unattached              10.86m   35-07.75    3
  6 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached              10.66m   34-11.75    2
  7 Schultz, Rick            M47 Unattached              10.49m   34-05.00    1
  8 Copeland, Scott          M47 Unattached               9.75m   32-00.00

M50 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Quick, David             M50 So Cal Track            12.92m   42-04.75    8
  2 *Medina, Mauro           M54 Unattached             X10.92m   35-10.00
  3 Kot, Krzysztof           M53 Unattached              10.47m   34-04.25    6
  4 Clark, Frederick         M53 Unattached              10.39m   34-01.25    4
  5 Clark, James             M51 Unattached              10.10m   33-01.75    3
  6 De Martini, Joseph       M52 Unattached              10.02m   32-10.50    2
  7 Murray, William          M52 Birmingham T             9.83m   32-03.00    1
  8 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X8.87m   29-01.25

M55 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rockwell, Robert         M55 Carolinas Tr            10.72m   35-02.00    8
  2 Terrell, Bobby           M55 Unattached              10.60m   34-09.50    6
  3 Wilson, Thaddeus         M55 Unattached              10.17m   33-04.50    4
  4 Black, Ivan              M57 Unattached               9.86m   32-04.25    3
  5 Crockett, Roger          M58 Potomac Vall             9.72m   31-10.75    2
  6 Oleski, John             M55 Unattached               9.28m   30-05.50    1
  7 Friedman, David          M55 Shore Athlet             7.62m   25-00.00

M60 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gillespie, John          M60 Unattached              10.50m   34-05.50    8
  2 Milove, Michael          M60 Unattached               8.97m   29-05.25    6
  3 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             8.87m   29-01.25    4

M65 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McKisson, Richard        M68 Unattached               8.38m   27-06.00    8
  2 Labelle, George          M66 Unattached               7.02m   23-00.50    6

M70 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             9.10m   29-10.25    8
  2 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             6.05m   19-10.25    6

M75 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M76 Potomac Vall             8.36m   27-05.25    8

M80 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               6.43m   21-01.25    8
  2 Patsalis, Tom            M84 So Cal Track             6.08m   19-11.50    6

M90 Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               4.75m   15-07.00    8
  2 Springer, Max            M92 Knoxville Tr             4.64m   15-02.75    6

W35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             7.84m   25-08.75    8
  2 Latham, Cindy            W36 Unattached               6.78m   22-03.00    6

W40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Zebuth, Elizabeth        W42 Shore Athlet             8.89m   29-02.00    8
  2 Scanlon, Heather         W43 Philadelphia             8.83m   28-11.75    6
  3 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             7.80m   25-07.25    4
  4 Tillman-Lanier, Gina     W40 Pike Creek V             7.47m   24-06.25    3
  5 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             7.46m   24-05.75    2
  6 Jones, Denise            W42 Unattached               6.74m   22-01.50    1
  7 Kehoe, Carla             W42 Brooks - Fle             5.49m   18-00.25

W45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hallen, Susan            W49 Unattached               7.71m   25-03.50    8
  2 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             5.26m   17-03.25    6
  3 Long, Christine          W47 So Cal Track             5.05m   16-07.00    4

W50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welding, Ruth            W50 Unattached              11.39m   37-04.50    8
  2 Hanscom, Rita            W51 Unattached               9.16m   30-00.75    6
  3 Anderson, Dinah          W53 Unattached               7.41m   24-03.75    4
  4 Bowman, Jeanne           W53 So. Calif. S             6.74m   22-01.50    3
  5 Janneck, Denise          W52 So Cal Track             5.57m   18-03.25    2

W55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W57 Unattached              11.35m   37-03.00    8
  2 Matthews, Brenda         W56 So. Calif. S             8.81m   28-11.00    6
  3 *Trott, Rhona            W57 Unattached              X7.19m   23-07.25
  4 Raham, Sharon            W59 Unattached               6.82m   22-04.50    4
  5 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             6.64m   21-09.50    3

W60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jager, Kathy             W62 So. Calif. S             7.99m   26-02.75    8
  2 Katz, Roslyn             W64 Unattached               7.33m   24-00.75    6
  3 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             6.82m   22-04.50    4

W70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               8.01m   26-03.50    8
  2 Donley, Christel         W71 Unattached               7.62m   25-00.00    6
  3 Krug, Gloria             W74 Philadelphia             7.24m   23-09.00    4
  4 Cirulnick, Anna          W71 Unattached               6.55m   21-06.00    3
  5 Crooks, Marcia           W72 Unattached               6.30m   20-08.00    2
  6 Hicks, Amy               W73 Unattached               5.47m   17-11.50    1

W75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W76 Carolina Rac             5.23m   17-02.00    8

W80 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               5.67m   18-07.25    8

W85 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                  X5.27m   17-03.50

W90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W90 Unattached               3.71m   12-02.25    8

M30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sunila, Eric             M33 Unattached              11.72m   38-05.50    8
  2 *Bouber, Thomas          M33 Unattached             X11.43m   37-06.00

M35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuemmerlin, John         M36 Unattached              14.44m   47-04.50    8
  2 Adelgren, Todd           M39 Unattached              14.28m   46-10.25    6
  3 Barr, James              M38 Potomac Vall            12.35m   40-06.25    4
  4 Wade, Joseph             M36 Unattached              11.46m   37-07.25    3

M40 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Glenn          M43 Long & Stron            14.42m   47-03.75    8
  2 Herr, Troy               M41 Long & Stron            13.28m   43-07.00    6
  3 Johnson, Derrick         M40 Unattached              12.66m   41-06.50    4
  4 Mosser, Scott            M43 Unattached               9.46m   31-00.50    3

M45 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carr, Robert             M47 Unattached              13.50m   44-03.50    8
  2 MacDonald, Chuck         M47 Unattached              11.78m   38-07.75    6
  3 Stewart, Bryan           M47 Unattached              11.69m   38-04.25    4
  4 Brown, James             M45 Unattached              11.43m   37-06.00    3

M50 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Summers, Ronald          M53 Unattached              16.30m   53-05.75    8
  2 McKeen, Jay              M51 Shore Athlet            13.75m   45-01.50    6
  3 Hansen, Dennis           M52 Unattached              12.67m   41-07.00    4
  4 Mattei, John             M52 Shore Athlet            12.60m   41-04.25    3
  5 Castelli, George         M52 Unattached              12.18m   39-11.50    2
  6 VanAken, Peter           M50 Unattached              11.59m   38-00.25    1
  7 Watson, Richard          M53 Unattached              10.10m   33-01.75

M55 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roll, Charles            M59 Shore Athlet            14.37m   47-01.75    8
  2 Shumaker, S Craig        M57 Long & Stron            13.70m   44-11.50    6
  3 Conboy, Roger            M55 Dallas Masters          12.78m   41-11.25    4
  4 Carter, Conrad           M59 Unattached              12.12m   39-09.25    3
  5 DeStefano, Joseph        M59 Unattached              11.19m   36-08.50    2
  6 Grossman, David          M56 Florida Athl            11.17m   36-07.75    1
  7 Maltby, Bob              M59 Unattached               9.83m   32-03.00

M60 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M62 Unattached              14.70m   48-02.75    8
  2 Harvey, William          M60 Unattached              14.27m   46-10.00    6
  3 Hiney, Bill              M61 Unattached              13.23m   43-05.00    4
  4 Mathews, George          M62 Hammer Idaho            12.68m   41-07.25    3
  5 Rose, Kenneth            M60 Unattached              12.18m   39-11.50    2
  6 Brown, M. Geoffrey       M60 Unattached               9.40m   30-10.25    1
  7 Macdonald, Charles       M63 Carolina God             7.21m   23-08.00

M65 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Glen            M66 Unattached              13.57m   44-06.25    8
  2 Winters, Gary            M66 Unattached              12.73m   41-09.25    6
  3 Cohen, Stephen           M67 Unattached              11.71m   38-05.00    4
  4 De Nitto, Nicholas       M66 Unattached              11.46m   37-07.25    3
  5 Crawford, Gary           M65 Syracuse Tra             9.50m   31-02.00    2
  6 Joyce, Edmund            M69 Unattached               9.12m   29-11.25    1

M70 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M70 Carolinas Tr            14.70m   48-02.75    8
  2 Koch, James              M70 Unattached              12.80m   42-00.00    6
  3 Ward, Bob                M72 Unattached              12.71m   41-08.50    4
  4 Ross, Henry              M71 So Cal Track            12.43m   40-09.50    3
  5 Rosen, Leonard           M71 Unattached              12.31m   40-04.75    2
  6 Barker, William          M73 Unattached              10.09m   33-01.25    1

M75 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Horine, Larry            M75 Unattached              12.05m   39-06.50    8
  2 Augsburger, Peter        M76 Unattached              10.62m   34-10.25    6
  3 Wojcik, Gerald           M76 Oregon Track             7.96m   26-01.50    4

M80 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M81 Florida Athl             9.06m   29-08.75    8
  2 Snaden, John             M80 Carolina Rac             6.88m   22-07.00    6
  3 Brako, Frank             M80 Unattached               6.75m   22-01.75    4
  4 Roudebush, George        M80 Unattached               5.97m   19-07.00    3

M85 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M88 Unattached               6.85m   22-05.75    8

M90 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               6.62m   21-08.75    8

W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W36 Unattached               9.75m   32-00.00    8

W35 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W36 Unattached               5.42m   17-09.50    8

W40 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scanlon, Heather         W43 Philadelphia             4.66m   15-03.50    8

W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scanlon, Heather         W43 Philadelphia             7.75m   25-05.25    8

W45 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hallen, Susan            W49 Unattached               4.92m   16-01.75    8
  2 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             4.03m   13-02.75    6

W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hallen, Susan            W49 Unattached               8.30m   27-02.75    8
  2 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             6.59m   21-07.50    6
  3 Long, Christine          W47 So Cal Track             4.72m   15-06.00    4

W50 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welding, Ruth            W50 Unattached               9.45m   31-00.00    8

W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welding, Ruth            W50 Unattached              12.89m   42-03.50    8

W55 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W57 Unattached               8.24m   27-00.50    8

W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W57 Unattached              11.70m   38-04.75    8
  2 Raham, Sharon            W59 Unattached               6.95m   22-09.75    6

W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katz, Roslyn             W64 Unattached              10.53m   34-06.75    8

W60 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katz, Roslyn             W64 Unattached               6.49m   21-03.50    8

W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               9.63m   31-07.25    8
  2 Krug, Gloria             W74 Philadelphia             7.72m   25-04.00    6
  3 Hicks, Amy               W73 Unattached               7.56m   24-09.75    4
  4 Crooks, Marcia           W72 Unattached               6.89m   22-07.25    3
  5 Cirulnick, Anna          W71 Unattached               6.37m   20-10.75    2

W70 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               5.50m   18-00.50    8
  2 Hicks, Amy               W73 Unattached               4.60m   15-01.25    6
  3 Krug, Gloria             W74 Philadelphia             4.54m   14-10.75    4
  4 Crooks, Marcia           W72 Unattached               3.83m   12-06.75    3
  5 Cirulnick, Anna          W71 Unattached               3.64m   11-11.50    2

W75 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W76 Carolina Rac             4.89m   16-00.50    8

W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W76 Carolina Rac             7.75m   25-05.25    8

W85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                  X6.97m   22-10.50

W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W90 Unattached               5.23m   17-02.00    8

M30 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sunila, Eric             M33 Unattached               8.98m   29-05.50    8

M30 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sunila, Eric             M33 Unattached              12.56m   41-02.50    8
  2 *Bouber, Thomas          M33 Unattached              X9.72m   31-10.75

M35 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuemmerlin, John         M36 Unattached               8.63m   28-03.75    8
  2 Senay, David             M35 Unattached               8.14m   26-08.50    6
  3 Palazzo, Robert          M39 Unattached               7.20m   23-07.50    4
  4 Barr, James              M38 Potomac Vall             6.43m   21-01.25    3
  5 Rains, Roy               M36 Unattached               5.91m   19-04.75    2

M35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DeStefano, David         M35 Unattached              14.91m   48-11.00    8
  2 Kuemmerlin, John         M36 Unattached              13.88m   45-06.50    6
  3 Senay, David             M35 Unattached              13.71m   44-11.75    4
  4 Palazzo, Robert          M39 Unattached              11.92m   39-01.25    3
  5 Rains, Roy               M36 Unattached              10.02m   32-10.50    2
  6 Barr, James              M38 Potomac Vall             9.59m   31-05.75    1

M40 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Herr, Troy               M41 Long & Stron            10.23m   33-06.75    8
  2 Thompson, Glenn          M43 Long & Stron             8.01m   26-03.50    6
  3 Johnson, Derrick         M40 Unattached               6.50m   21-04.00    4

M40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Herr, Troy               M41 Long & Stron            16.92m   55-06.25    8
  2 Thompson, Glenn          M43 Long & Stron            13.19m   43-03.25    6
  3 Johnson, Derrick         M40 Unattached              11.93m   39-01.75    4

M45 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, James             M45 Unattached               9.11m   29-10.75    8
  2 Stewart, Bryan           M47 Unattached               6.59m   21-07.50    6

M45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, James             M45 Unattached              13.45m   44-01.50    8
  2 Stewart, Bryan           M47 Unattached              10.91m   35-09.50    6

M50 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, James         M51 Unattached               9.84m   32-03.50    8
  2 Cedrone, Robert          M51 Greater Bost             7.19m   23-07.25    6
  3 Reichard, T.  Carl       M53 Unattached               7.05m   23-01.75    4
  4 Watson, Richard          M53 Unattached               6.34m   20-09.75    3
  5 Hansen, Dennis           M52 Unattached               5.79m   19-00.00    2

M50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, James         M51 Unattached              19.97m   65-06.25    8
  2 Meyer, Thomas            M54 Unattached              17.39m   57-00.75    6
  3 Reichard, T.  Carl       M53 Unattached              16.22m   53-02.75    4
  4 Cedrone, Robert          M51 Greater Bost            15.39m   50-06.00    3
  5 Watson, Richard          M53 Unattached              13.78m   45-02.50    2
  6 Niemi, Steven            M52 Unattached              13.52m   44-04.25    1
  7 Hansen, Dennis           M52 Unattached              12.44m   40-09.75
  8 VanAken, Peter           M50 Unattached              12.12m   39-09.25

M55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edwards, Tim             M57 Colorado Mas            16.62m   54-06.50    8
  2 Conboy, Roger            M55 Dallas Masters          16.04m   52-07.50    6
  3 Lynn, Patrick            M56 Syracuse Tra            13.28m   43-07.00    4
  4 Roll, Charles            M59 Shore Athlet            13.26m   43-06.00    3
  5 Ellis, Arthur            M56 Unattached              12.44m   40-09.75    2
  6 Maltby, Bob              M59 Unattached              11.85m   38-10.50    1
  7 Rich, Edwin              M55 Central Mass            11.34m   37-02.50
  8 Folk, Daniel             M57 Long & Stron             9.32m   30-07.00

M55 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edwards, Tim             M57 Colorado Mas             8.01m   26-03.50    8
  2 Conboy, Roger            M55 Dallas Masters           7.42m   24-04.25    6
  3 Lynn, Patrick            M56 Syracuse Tra             5.78m   18-11.75    4
  4 Folk, Daniel             M57 Long & Stron             4.53m   14-10.50    3

M60 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M62 Unattached               8.28m   27-02.00    8
  2 Mathews, George          M62 Hammer Idaho             7.97m   26-01.75    6
  3 Cahners, Robert          M63 Florida Athl             6.33m   20-09.25    4
  4 Byrnes, Buster           M63 Unattached               5.32m   17-05.50    3

M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M62 Unattached              21.78m   71-05.50    8
  2 Mathews, George          M62 Hammer Idaho            19.02m   62-05.00    6
  3 Cahners, Robert          M63 Florida Athl            17.04m   55-11.00    4
  4 Shuman, Terry            M60 Long & Stron            15.10m   49-06.50    3
  5 Strelnitski, Vladimir    M64 Unattached              12.45m   40-10.25    2
  6 Byrnes, Buster           M63 Unattached              12.17m   39-11.25    1
  7 Chamberas, Jim           M62 Unattached              12.16m   39-10.75
  8 Brown, M. Geoffrey       M60 Unattached              11.72m   38-05.50

M65 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M67 Unattached               6.10m   20-00.25    8
  2 Crawford, Gary           M65 Syracuse Tra             4.63m   15-02.25    6
  3 Joyce, Edmund            M69 Unattached               4.02m   13-02.25    4
  4 Herron, Robin            M69 Colorado Mas             3.87m   12-08.50    3

M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M67 Unattached              15.97m   52-04.75    8
  2 Bronstein, John          M66 Unattached              13.75m   45-01.50    6
  3 Herron, Robin            M69 Colorado Mas            12.81m   42-00.50    4
  4 Cyprus, Norm             M67 Unattached              12.57m   41-03.00    3
  5 Crawford, Gary           M65 Syracuse Tra            12.34m   40-06.00    2
  6 Joyce, Edmund            M69 Unattached               9.47m   31-01.00    1

M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M72 Unattached              18.62m   61-01.25    8
  2 Carstensen, Pay          M74 Florida Athl            13.30m   43-07.75    6
  3 Feick, Ray               M74 Philadelphia            12.57m   41-03.00    4
  4 Barker, William          M73 Unattached              12.37m   40-07.00    3

M70 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M72 Unattached              10.61m   34-09.75    8
  2 Feick, Ray               M74 Philadelphia             6.87m   22-06.50    6
  3 Levesque, Donald         M74 Unattached               5.87m   19-03.25    4
 -- Carstensen, Pay          M74 Florida Athl              FOUL

M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garrahan, William        M76 Unattached              13.23m   43-05.00    8
  2 Wojcik, Gerald           M76 Oregon Track            11.69m   38-04.25    6
  3 McGann, Val              M78 Unattached              11.23m   36-10.25    4
  4 Messiter, Samuel         M77 Unattached              10.66m   34-11.75    3

M75 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wojcik, Gerald           M76 Oregon Track             6.54m   21-05.50    8
  2 McGann, Val              M78 Unattached               6.48m   21-03.25    6

M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M81 Florida Athl            12.44m   40-09.75    8
  2 Snaden, John             M80 Carolina Rac             8.14m   26-08.50    6

M80 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M81 Florida Athl             6.93m   22-09.00    8
  2 Snaden, John             M80 Carolina Rac             4.89m   16-00.50    6

M85 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M88 Unattached               5.08m   16-08.00    8

M85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M88 Unattached               8.45m   27-08.75    8

M90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               6.29m   20-07.75    8

M90 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               3.51m   11-06.25    8

W35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle              1134     8

W40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ware, Caren              W43 So. Calif. S              2749     8
  2 Shook, Kathleen          W44 Unattached                2694     6
  3 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle              2512     4
  4 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle              1440     3
  5 Jones, Denise            W42 Unattached                 846     2

W45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Freeman, B.J.           W47 Canada                    3049
  2 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle              2663     8
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo              2654     6

W50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas               3660     8

W55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac              1419     8

W70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached                4102     8

M35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project              2763     8
  2 Anger, Shawn             M35 Unattached                2710     6
  3 DeBaker, Paul            M36 Unattached                2404     4
  4 Presley, Brett           M39 Indiana Inva              2336     3

M40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, John           M40 Unattached                2773     8
  2 Mosser, Scott            M43 Unattached                2732     6
  3 Espinosa, Jerry          M44 Unattached                2706     4
  4 Hall, Ben                M44 Unattached                1090     3

M45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Johnson, Winchester     M45 Canada                    3523
  2 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra              3334     8
  3 Russ, Jim                M49 Unattached                3315     6
  4 Anton, Eugene            M48 So Cal Track              3054     4
  5 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached                2987     3

M50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached                3656     8
  2 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra              3155     6
  3 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                    2286
  4 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet              1984     4

M55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Iwen, Gene               M55 Unattached                3020     8
  2 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A              2846     6
  3 Moser, Michael           M56 Unattached                2653     4
  4 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle              2352     3
  5 Harbulak, John           M59 Unattached                1911     2
  6 Friedman, David          M55 Shore Athlet              1730     1

M60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollister, James         M61 Unattached                3824     8
  2 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters            3437     5
  2 Clifford, John           M63 Unattached                3437     5

M65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fulton, Bob              M66 Unattached                2595     8

M70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas              3716     8
  2 Leggitt, James           M71 Unattached                3011     6
  3 Jankovich, William       M72 Unattached                2465     4
  4 Leis, Donald             M73 So. Calif. S              1607     3

M75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, William         M79 Atlanta Trac              1643     8

M80 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached                3606     8
  2 Brako, Frank             M80 Unattached                2307     6


Combined Team Scores
==================================================================================
  Place      Team                                                           Points
==================================================================================
     1       So Cal Track - Fleet Feet               A100                    309
     2       Brooks - Fleet Feet Racing              A116                    192
     3       So. Calif. Striders T.C.                A99                     137
     4       Potomac Valley Track Club               A65                     125
     5       Florida Athletic Club                   A75                     105
     6       AD-HOC                                  ADHC                     91
     7       Philadelphia Masters                    A55                      90
     8       Houston Elite                           A86                      79
     9       Shore Athletic Club of New Jer          A50                      66
    10       Bohemia Track Club                      A133                     65
    11       Mass Velocity Track Club                A28                      64
    12       Long & Strong Throwers                  A57                      54
    13       Westchester Track Club                  A42                      46
    14       Genesee Valley Harriers                 A37                      45
    15       Synergy Track Club                      A49                      43
    16       West Valley Track Club, Inc.            A111                     42
    16       Carolina Racewalking Club               A128                     42
    18       Atlanta Track Club                      A124                     41
    18       Carolinas Track & Field Club            A72                      41
    20       Liberty Athletic Club                   A10                      36
    20       Over The Hill TC                        A82                      36
    22       Oregon Track Club Masters               A109                     34
    22       Knoxville Track Club                    A77                      34
    22       Opti MSM World Elite Track Clu          A123                     34
    25       Greater Boston Track Club               A8                       3250
    26       Portland Masters Track Club             A107                     32
    26       Arizona Flames Track Club               A129                     32
    28       Athena Track                            A61                      31
    29       New England Walkers                     A22                      30
    29       Central Park Track Club                 A43                      30
    31       Tendonitis A.C.                         A32                      28
    31       Connecticut Racewalkers                 CTRW                     28
    31       CNY Impalas                             A39                      28
    34       New England 65 + Runners Club           A14                      26
    34       Southwest Sprinters Track Club          A92                      26
    36       Northport Running Club                  A137                     24
    36       North Jersey Masters Track & F          A51                      24
    36       Dallas Masters                          DM                       24
    36       Syracuse Track Club                     A35                      24
    36       Gate City Striders                      A24                      24
    41       Colorado Masters Throwers Asso          A97                      23
    42       Waterloo Track & Field Club             A118                     2150
    43       Greater Springfield Harriers,           A9                       20
    44       Birmingham Track Club                   A62                      19
    44       Pike Creek Valley Running Club          A56                      19
    46       Athlete's Foot - Hitek                  A41                      18
    46       Above The Bar Track Club                A96                      18
    48       Asics Aggie Running Club                A112                     17
    48       Merrimack Valley Striders               MVS                      17
    48       Carolinas Track & Field Club            A71                      17
    51       Greater Long Island Running Cl          A130                     16
    52       Rhode Island Road Runners               A18                      15
    52       Hammer Idaho                            A104                     15
    52       Central Mass Striders                   A7                       15
    52       Run N Fun / Saucony                     A95                      15
    56       Houston Harriers                        A87                      14
    56       Cambridge Sports Union                  A6                       14
    58       New York AC                             NYAC                     12
    59       Wisconsin Runner Racing Team            A84                      11
    59       Team Runners High                       A101                     11
    61       Team Bird, Inc.                         A79                      10
    61       Raritan Valley Road Runners             A53                      10
    61       Syracuse Track Club                     A36                      10
    64       The Woodlands Pole Vault Club           A89                       9
    65       SISU Project                            A30                       8
    65       2nd Wind Track Club                     A132                      8
    65       Fleet Feet Racing - Boulder             A98                       8
    65       Huntsville Track Club                   A64                       8
    65       Marin Race Walkers                      A115                      8
    65       Boston Athletic Association             A4                        8
    65       San Diego Track Club                    A120                      8
    65       Moose Milers & Marathoners              A27                       8
    65       FIBO Track Club                         FIBO                      8
    65       Athletics East                          A16                       8
    75       Indiana Invaders                        A81                       7
    75       The Finger Lakes Runners Club           A33                       7
    75       Dirigo R.C.                             A26                       7
    78       Speedwest Track Club                    A121                      6
    78       Quantum TC                              A126                      6
    80       Midwest Masters TC                      MWTC                      4
    80       Hilltop Flyers Vaulting Club            A60                       4
    80       Park Racewalkers, USA                   A47                       4
    80       Club Arkansas                           A85                       4
    80       Maine Corporate Track Club (ME          A2                        4
    80       PTC Elite Track & Field                 A90                       4
    86       Island Jumpers                          JUMP                      3
    86       North Medford Club                      A12                       3
    88       Mystic Runners                          A17                       2
    88       Highlanders Masters T&F Club            A102                      2
    88       Greater Lowell Road Runners             A15                       2
    91       Prospect Park Track Club                A45                       1
    91       Shawanguak Runners                      SHAW                      1


Women - Team Rankings - 44 Events Scored
===============================================================================
    1) Brooks - Fleet Feet Racing 179        2) So Cal Track - Fleet Feet 131
    3) So. Calif. Striders T.C.   118        4) Bohemia Track Club         59
    5) Westchester Track Club      44        6) West Valley Track Club, I  42
    7) Liberty Athletic Club       36        7) Philadelphia Masters       36
    9) Opti MSM World Elite Track  34       10) Houston Elite              32
   11) Athena Track                31       12) Genesee Valley Harriers    30
   13) Carolinas Track & Field Cl  29       14) CNY Impalas                28
   15) Carolina Racewalking Club   24       15) Northport Running Club     24
   15) Connecticut Racewalkers     24       15) Atlanta Track Club         24
   19) Synergy Track Club          22       20) Athlete's Foot - Hitek     18
   21) Shore Athletic Club of New  17       22) Merrimack Valley Striders  16
   23) Arizona Flames Track Club   15       24) Central Mass Striders      12
   24) Greater Boston Track Club   12       26) New England Walkers        10
   26) North Jersey Masters Track  10       26) Mass Velocity Track Club   10
   26) Syracuse Track Club         10       30) AD-HOC                      8
   30) San Diego Track Club         8       30) Oregon Track Club Masters   8
   30) Boston Athletic Associatio   8       34) Central Park Track Club     4
   34) Midwest Masters TC           4       34) Maine Corporate Track Clu   4
   34) Cambridge Sports Union       4       38) Pike Creek Valley Running   3
   39) Prospect Park Track Club     1

Men - Team Rankings - 109 Events Scored
===============================================================================
    1) So Cal Track - Fleet Feet  178        2) Potomac Valley Track Club 125
    3) Florida Athletic Club      105        4) AD-HOC                     83
    5) Long & Strong Throwers      54        5) Philadelphia Masters       54
    5) Mass Velocity Track Club    54        8) Shore Athletic Club of Ne  49
    9) Houston Elite               47       10) Over The Hill TC           36
   11) Knoxville Track Club        34       12) Portland Masters Track Cl  32
   13) Tendonitis A.C.             28       14) New England 65 + Runners   26
   14) Central Park Track Club     26       14) Southwest Sprinters Track  26
   14) Oregon Track Club Masters   26       18) Syracuse Track Club        24
   18) Gate City Striders          24       18) Dallas Masters             24
   21) Colorado Masters Throwers   23       22) Waterloo Track & Field Cl  21.50
   23) Synergy Track Club          21       24) Greater Boston Track Club  20.50
   25) Greater Springfield Harrie  20       25) New England Walkers        20
   27) So. Calif. Striders T.C.    19       27) Birmingham Track Club      19
   29) Carolina Racewalking Club   18       29) Above The Bar Track Club   18
   31) Carolinas Track & Field Cl  17       31) Atlanta Track Club         17
   31) Asics Aggie Running Club    17       31) Arizona Flames Track Club  17
   35) Greater Long Island Runnin  16       35) Pike Creek Valley Running  16
   37) Genesee Valley Harriers     15       37) Hammer Idaho               15
   37) Run N Fun / Saucony         15       37) Rhode Island Road Runners  15
   41) Houston Harriers            14       41) North Jersey Masters Trac  14
   43) Brooks - Fleet Feet Racing  13       44) New York AC                12
   44) Carolinas Track & Field Cl  12       46) Wisconsin Runner Racing T  11
   46) Team Runners High           11       48) Cambridge Sports Union     10
   48) Team Bird, Inc.             10       48) Raritan Valley Road Runne  10
   51) The Woodlands Pole Vault C   9       52) Marin Race Walkers          8
   52) SISU Project                 8       52) Athletics East              8
   52) Moose Milers & Marathoners   8       52) Fleet Feet Racing - Bould   8
   52) FIBO Track Club              8       52) Huntsville Track Club       8
   52) 2nd Wind Track Club          8       60) Dirigo R.C.                 7
   60) The Finger Lakes Runners C   7       60) Indiana Invaders            7
   63) Speedwest Track Club         6       63) Quantum TC                  6
   63) Bohemia Track Club           6       66) PTC Elite Track & Field     4
   66) Club Arkansas                4       66) Hilltop Flyers Vaulting C   4
   66) Park Racewalkers, USA        4       66) Connecticut Racewalkers     4
   71) Central Mass Striders        3       71) Island Jumpers              3
   71) North Medford Club           3       74) Westchester Track Club      2
   74) Mystic Runners               2       74) Highlanders Masters T&F C   2
   74) Greater Lowell Road Runner   2       78) Merrimack Valley Striders   1
   78) Shawanguak Runners           1
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec