Join/Renew Now

Results - USATF Region 5 Junior Olympic Cross Country Championships

11/19/05 - Coonskin Park, WV

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Devitt, Catherine         95 04-South Dayton       13:12.44
  2 Williamson, Shantoya      96 19-Swift Track Club   13:28.03    1
  3 Bell, Kyleya              95 19-Swift Track Club   13:33.94    2
  4 Stokes, Dana              95 19-Swift Track Club   13:40.49    3
  5 Colonna, Navica           95 19-Swift Track Club   14:39.59    4
  6 Lottie, Precious          95 19-Swift Track Club   15:02.10    5
  7 Nichols, Ashley           95 19-Michigan Unat      15:08.53
  8 Camp, Kirsien             97 17-Ohio Unattached    15:17.44
  9 Pfister, Gaelle           95 19-Fleet Feet Tr      15:21.51
 10 Mossman, Hannah           95 04-Butler County      15:30.48
 11 Peterson, Hannah          96 19-Sunshine Shoc      16:29.08    6
 12 Hickman, Brittany         95 04-Butler County      16:43.73
 13 Aubrey, Victoria          95 19-Sunshine Shoc      16:45.28    7
 14 Chapman, Taryn            96 17-Ohio Unattached    16:46.86
 15 Steevs, Lauren            96 19-Sunshine Shoc      17:28.86    8
 16 Franke, Jordan            96 19-Sunshine Shoc      17:31.08    9
 17 Rivizzino, Joel           96 04-Butler County      18:09.30
 18 Iocca, Sophia             96 19-Sunshine Shoc      18:16.32   10
 19 Alexander, Samantha       96 19-Sunshine Shoc      18:20.35   11
 20 Heater, April             95 19-Fleet Feet Tr      18:22.65
 21 McCarthy, Katie           96 04-Butler County      18:23.17
 22 Franke, Devon             96 19-Sunshine Shoc      18:36.47   12
 23 Krueger, Emma             96 19-Fleet Feet Tr      18:43.47
 24 Wood, Lea                 96 17-Ohio Unattached    20:34.69

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 19-Swift Track Club          15    1    2    3    4    5
      Total Time:  1:10:24.15
         Average:    14:04.83
   2 19-Sunshine Shockes-A        40    6    7    8    9   10   11   12
      Total Time:  1:26:30.62
         Average:    17:18.13

Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallington, Glacier       96 19-Michigan Unat      12:03.20
  2 Peoples, Bryan            95 19-Michigan Unat      12:10.12
  3 Szabo, Michael            96 17-Ohio Unattached    12:41.58
  4 Schultz, Troy             96 17-Ohio Unattached    12:43.87
  5 Sehy, Nicholas            95 19-Michigan Unat      12:46.55
  6 Wells, Zachery            95 19-Fleet Feet Tr      12:48.28
  7 Larger, Adam              95 04-Miami Valley       13:27.88
  8 Dyer, Bill                95 04-Butler County      13:33.89    1
  9 Berg, Noah                96 19-Fleet Feet Tr      13:44.36
 10 Beal, Calvin              97 04-Scioto Track       13:49.46    2
 11 Beal, Samual              95 04-Scioto Track       13:49.95    3
 12 Pipher, Carson            96 17-Ohio Unattached    14:06.72
 13 Lehmann, Jacques          97 19-Ann Arbor Tra      14:14.38
 14 Berg, Levi                96 19-Fleet Feet Tr      14:15.89
 15 Macks, Daniel             99 19-Michigan Unat      14:20.53
 16 Jackson, Allen            95 19-Blazers Track      14:24.58
 17 Combs, Jesse              95 04-Butler County      14:25.53    4
 18 White, Lane               96 17-Ohio Unattached    14:40.91
 19 Hopwood, Daniel           96 04-Scioto Track       14:46.16    5
 20 Johnston, Andrew          95 04-Scioto Track       14:56.68    6
 21 Parsons, Will             95 04-Butler County      15:01.05    7
 22 Beckmeyer, Thomas         95 04-Butler County      15:25.75    8
 23 Wells, Andrew             97 19-Fleet Feet Tr      15:27.49
 24 Parsons, Chris            98 04-Butler County      15:37.04    9
 25 Barrmorris, Harry         95 19-Ann Arbor Tra      15:39.11
 26 Burton, Jonathan          97 17-Ohio Unattached    15:58.35
 27 Campbell, Liam            96 04-Scioto Track       16:03.72   10
 28 Welch, Oak                95 51-Wv Unattached      16:06.45
 29 Williams, Jacob           95 04-Butler County      18:06.91   11
 30 Moyer, Matthew            97 17-Ohio Unattached    20:06.96
 31 Macks, Michael            97 19-Michigan Unat      22:21.26

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 04-Scioto Track Club         26    2    3    5    6   10
      Total Time:  1:13:25.97
         Average:    14:41.20
   2 04-Butler County Striders    29    1    4    7    8    9   11
      Total Time:  1:14:03.26
         Average:    14:48.66

Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adkins, Peyton            94 17-Ohio Unattached    12:37.88
  2 Szabo, Brooke             93 17-Ohio Unattached    12:40.48
  3 Szao, Brecka              93 17-Ohio Unattached    12:48.34
  4 Aubrey, Anastasia         93 19-Sunshine Shoc      12:50.23    1
  5 Freeland, Mindy           93 19-Sunshine Shoc      13:00.53    2
  6 Gerard, Dominique         93 04-Miami Valley       13:01.68
  7 Trice, Shontayzia         94 19-Swift Track Club   13:02.93
  8 Rapp, Megen               93 19-Fleet Feet Tr      13:04.05
  9 Zanders, Vorri            94 19-Swift Track Club   13:25.71
 10 Rowley, Taylor            93 19-Sunshine Shoc      13:40.66    3
 11 Szydlowski, Alleina       94 19-Michigan Unat      13:45.89
 12 Griffith, Lanaia          94 19-Sunshine Shoc      13:58.69    4
 13 Walker, Rachel            93 04-Miami Valley       14:02.74
 14 Molyviatis, Anya          94 Unattached            14:07.34
 15 Krause, Samantha          93 19-Michigan Unat      14:14.16
 16 Backeljauw, Natmalia      93 04-Miami Valley       14:15.73
 17 Scott, Olivia             93 17-Ohio Unattached    14:17.34
 18 Owens, Tyler              94 04-Butler County      14:20.85
 19 Hunter, Tyisha            94 19-Swift Track Club   14:49.21
 20 Jehnzen, Kayla            94 19-Sunshine Shoc      14:50.30    5
 21 Iocca, Sarah              94 19-Sunshine Shoc      15:16.47    6
 22 Cobb, Gayle               93 17-Ohio Unattached    15:30.11
 23 Key, Debra                93 41-Kentucky Unat      15:47.63
 24 Zarend, Kacie             94 19-Michigan Unat      15:48.31
 25 Scott, Malinda            94 17-Ohio Unattached    18:38.48

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 19-Sunshine Shockes-A        15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:08:20.41
         Average:    13:40.09

Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Turissini, Gregory        93 04-Butler County      11:09.70    1
  2 Webber, J. J.             93 04-Butler County      11:44.85    2
  3 Downing, Quincy           93 04-Stars of Tomo      12:01.25
  4 Kleinjan, Cory            93 41-Spencer Count      12:03.48
  5 Kistinger, Kyle           93 04-Miami Valley       12:18.78
  6 Kincade, Jack             93 04-North Central      12:22.50
  7 Morris, Wesley            94 41-Kentucky Unat      12:23.24
  8 Coats, Kyle               93 19-Rara               12:24.48
  9 Ratliff, Corey            93 51-Evans Wv           12:31.75
 10 Boggs, Hunter             93 04-North Central      12:35.38
 11 Madill, Lucas             93 19-Fleet Feet Tr      12:42.65    3
 12 Neace, Cody               93 04-Butler County      13:11.61    4
 13 Cramer, Jonathan          93 04-Miami Valley       13:12.40
 14 Pdritt, Zachary           93 51-Elkins Wv          13:15.00
 15 Bloom, Matthew            94 19-Fleet Feet Tr      13:15.65    5
 16 Staton, Gabe              93 04-Butler County      13:15.95    6
 17 Teel, Luke                93 51-Elkview Wv         13:16.94
 18 Chapman, Logan            94 17-Ohio Unattached    13:18.14
 19 Burton, David             94 17-Ohio Unattached    13:35.18
 20 Nicholson, Andrew         94 19-Michigan Unat      13:38.38
 21 Macks, Joshua             94 19-Michigan Unat      13:39.27
 22 Berg, Jacob               94 19-Fleet Feet Tr      13:52.36    7
 23 Parks, Jimmy              93 04-Butler County      14:40.35    8
 24 Parker, Steven            93 17-Ohio Unattached    14:55.58
 25 Dyer, Rob                 93 04-Butler County      14:57.39    9
 26 Larson, Kenneth           94 19-Fleet Feet Tr      15:16.36   10
 27 Parker, Tim               93 17-Ohio Unattached    16:20.85
 28 Hunter, Michael           93 51-Capital Strid      16:26.80
 29 Krueger, Marshall         93 19-Fleet Feet Tr      18:11.50   11

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 04-Butler County Striders    21    1    2    4    6    8    9
      Total Time:  1:04:02.46
         Average:    12:48.50
   2 19-Fleet Feet Track Club     36    3    5    7   10   11
      Total Time:  1:13:18.52
         Average:    14:39.71

Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Freeland, Meggan          91 19-Sunshine Shoc      15:40.61    1
  2 Bannister, Amelia         91 19-Michigan Unat      16:08.47
  3 Elhammer, Ylva            91 19-Michigan Unat      16:14.02
  4 Steinbrunner, Allison     91 04-Miami Valley       16:37.56    2
  5 Weaver, Amanda            91 19-Shunshine-B        16:55.94    3
  6 Propst, Letitia           92 51-Elkins Wv          16:56.19
  7 Washington, Tre           92 19-Michigan Unat      17:04.29
  8 Shull, Jenna              91 04-Miami Valley       17:05.38    4
  9 Dulworth, Catherine       92 19-Sunshine Shoc      17:11.74    5
 10 Wrozek, Emily             92 19-Sunshine Shoc      17:16.81    6
 11 Ykimoff, Jessie           91 19-Sunshine Shoc      17:23.74    7
 12 Grodi, Ashley             92 19-Shunshine-B        17:28.15    8
 13 Mcumber, Lauren           91 19-Shunshine-B        17:28.96    9
 14 Stewart, Hanna            92 19-Shunshine-B        17:31.68   10
 15 Krug, Winonah             91 19-Michigan Unat      17:33.28
 16 Peterson, Stephanie       91 19-Shunshine-B        17:36.68   11
 17 Little, Leanne            92 41-Kentucky Unat      18:00.58
 18 Stigers, Natalie          92 41-Kentucky Unat      18:01.45
 19 Linton, Mallory           92 41-Kentucky Unat      18:02.14
 20 Cooper, Jessica           91 04-Miami Valley       18:02.53   12
 21 Helfrich, Maggie          92 04-Bkhy Running       18:19.90   13
 22 Tabor, Allison            92 04-Miami Valley       18:21.45   14
 23 Woodruff, Taylor          92 19-Sunshine Shoc      18:30.01   15
 24 Ball, Kaitlin             91 51-Capital Strid      18:30.38   16
 25 Kitzmiller, Alexis        92 51-Capital Strid      18:32.69   17
 26 Finlay, Brandie           92 04-Bkhy Running       18:34.69   18
 27 Tobias, Anna              92 19-Shunshine-B        18:36.83   19
 28 Hieber, Elizabeth         91 04-Miami Valley       19:06.99   20
 29 Church, Mallory           92 19-Michigan Unat      19:07.76
 30 Parks, Smlynn             91 04-Bkhy Running       19:22.92   21
 31 Benner, Brittney          91 04-Miami Valley       19:25.97   22
 32 Turissini, Alexia         91 17-Ohio Unattached    19:27.21
 33 Helfrich, Katie           91 04-Bkhy Running       19:37.73   23
 34 Winters, Parker           91 51-Capital Strid      19:48.24   24
 35 Finlay, Brittany          92 04-Bkhy Running       19:56.31   25
 36 Ball, Kayla               91 51-Capital Strid      20:13.82   26
 37 Dugal, Kathryn            92 19-Michigan Unat      20:16.60
 38 Whitlow, Emily            92 Unattached            20:21.94
 39 Frank, Kathryn            92 19-Fleet Feet Tr      20:58.51
 40 Ryan, Devan               92 51-Capital Strid      21:02.51   27
 41 Krueger, Annie            91 19-Fleet Feet Tr      21:12.22
 42 Waker, Mary               91 04-North Central      21:18.42
 43 O'Sullivan, Megan         91 04-North Central      22:04.31
 44 Slagle, Angela            91 41-Kentucky Unat      22:21.47
 45 McKinley, Kaitlyn         91 04-North Central      22:43.90
 46 Underhill, Grace          91 51-Capital Strid      23:44.37   28
 47 Crego, Michelle           91 04-North Central      24:17.58
 48 Key, April                91 41-Kentucky Unat      24:44.29
 49 Key, Ashley               92 41-Kentucky Unat      26:21.50

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 19-Sunshine Shockes-A        34    1    5    6    7   15
      Total Time:  1:26:02.91
         Average:    17:12.59
   2 19-Shunshine Shockres-B      41    3    8    9   10   11   19
      Total Time:  1:27:01.41
         Average:    17:24.29
   3 04-Miami Valley Track Clu    52    2    4   12   14   20   22
      Total Time:  1:29:13.91
         Average:    17:50.79
   4 04-Bkhy Running             100   13   18   21   23   25
      Total Time:  1:35:51.55
         Average:    19:10.31
   5 51-Capital City Striders    110   16   17   24   26   27   28
      Total Time:  1:38:07.64
         Average:    19:37.53

Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krzyske, Evan             91 19-Michigan Unat      14:20.68
  2 Barnes, Lukas             91 19-Michigan Unat      14:29.41
  3 McGee, Brandan            91 18-Lake Erie Una      14:33.59
  4 Lillard, Derrick          92 04-Miami Valley       14:33.85    1
  5 Lax, Derek                91 19-Detroit Cheet      15:00.80
  6 Velaaquez, Izak           91 04-Stars of Tomo      15:13.52
  7 Patterson, Richard        91 04-Butler County      15:23.48    2
  8 Beachy, Tyler             92 04-Butler County      15:26.03    3
  9 Katona, Alex              92 19-Michigan Unat      15:29.28
 10 Yeiser, Ben               91 Unattached            15:31.05
 11 Spitz, Duncan             91 19-Michigan Unat      15:36.27
 12 Jones, Delbert            91 51-Clendenin Wv       15:37.43
 13 Zawacki, Ian              92 17-Ohio Unattached    15:38.74
 14 Boone, Hilary             91 Unattached            15:39.05
 15 Armbrust, Micah           92 17-Ohio Unattached    15:39.81
 16 Dinzeo, Aaron             91 04-Miami Valley       15:40.71    4
 17 Van Horn, Jack            92 04-Miami Valley       15:44.65    5
 18 Beckett, Trey             91 51-Milton Wv          15:48.99
 19 Goode, Kelsey             91 19-Aquila Reds        16:02.42
 20 Hornan, Nicholas          92 17-Ohio Unattached    16:15.34
 21 Staton, Isaiah            91 04-Butler County      16:24.57    6
 22 Berry, Darius             92 41-Kentucky Unat      16:24.96
 23 Petry, Johnny             91 04-Miami Valley       16:28.61    7
 24 Birnbaum, Eric            91 04-Butler County      16:29.98    8
 25 Larcomb, Matt             91 17-Ohio Unattached    16:30.57
 26 Hull, Nick                91 04-Butler County      16:31.86    9
 27 Cole, David               91 04-Butler County      16:46.40   10
 28 Wright, Keegan            92 19-Michigan Unat      16:58.50
 29 Clericus, Dylan           91 04-Miami Valley       17:01.92   11
 30 Randall, John             92 04-Miami Valley       17:08.97   12
 31 Freeman, Mark             91 51-Wv Unattached      17:38.06
 32 Bendenkoaf, Matt          92 51-Wv Unattached      17:40.35
 33 Lemanski, Preston         92 19-Michigan Unat      17:43.65
 34 Johnston, Callum          91 04-Scioto Track       17:55.79
 35 Hunter, Chris             92 51-Capital Strid      18:08.11
 36 McCarthy, Andy            92 04-Butler County      18:13.75   13
 37 Miller, Zachary           92 17-Ohio Unattached    18:15.30

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 04-Butler County Striders    28    2    3    6    8    9   10   13
      Total Time:  1:20:15.92
         Average:    16:03.19
   2 04-Miami Valley Track Clu    28    1    4    5    7   11   12
      Total Time:  1:19:29.74
         Average:    15:53.95

Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buser, Rachel             90 51-Berkley Springs WV 19:30.95
  2 Matthew, Jenna            89 19-Michigan Unat      20:25.70
  3 Bentle, Rebekah           90 19-Sunshine Shoc      20:31.45    1
  4 Cremeans, Cara            90 19-Sunshine Shoc      20:34.14    2
  5 Walker, Bianca            90 04-South Dayton       20:49.59
  6 Waterhouse, Molly         90 19-Michigan Unat      20:59.55
  7 Jones, Elizabeth          89 19-Michigan Unat      21:02.17
  8 Snyder, Hilary            90 19-Sunshine Shoc      21:06.29    3
  9 Nousain, Cayla            89 19-Sunshine Shoc      21:27.82    4
 10 Crowley, Kelly            89 19-Sunshine Shoc      21:35.12    5
 11 Houssiere, Jennifer       89 04-North Central      21:54.61
 12 Koker, Sierra             89 19-Sunshine Shoc      22:12.65    6
 13 Gallagher, Kelly          90 19-Michigan Unat      22:28.82
 14 Pope, Melissa             89 04-Miami Valley       23:07.63
 15 Matuz, Lanae              89 19-Aquila Reds        25:03.27
 16 Rains, Gina               90 04-Miami Valley       25:16.12
 17 Jaco, Hannah              90 19-Aquila Reds        30:51.48

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 19-Sunshine Shockes-A        15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:45:14.82
         Average:    21:02.97

Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyer, Brad               89 17-Ohio Unattached    17:26.57
  2 Scaparo, Anthony          89 19-Detroit Cheet      17:36.82
  3 Scerbak, Matthew          90 19-Michigan Unat      17:53.08
  4 Leugers, Peter            90 17-Ohio Unattached    18:03.64
  5 Wise, Benjamin            90 51-Ravenswood Wv      18:09.92
  6 O'Bryan, Chris            89 04-Miami Valley       18:12.80    1
  7 Warner, Lucas             90 51-Hendricks Wv       18:14.31
  8 Woody, David              89 17-Ohio Unattached    18:19.43
  9 Mueller, Joey             90 04-Lakota Runner      18:23.59    2
 10 DelGrosso, Ryan           89 17-Ohio Unattached    18:28.94
 11 Gaul, Andrew              90 19-Michigan Unat      18:30.20
 12 Lowther, John             89 51-Wv Unattached      18:32.51
 13 Koksal, Alex              90 04-Miami Valley       18:33.48    3
 14 Merrell, Richard          90 04-Lakota Runner      18:36.00    4
 15 Group, Max                89 04-Miami Valley       18:42.02    5
 16 Hickey, Daniel            89 17-Ohio Unattached    18:44.11
 17 Mogle, Nathaniel          90 04-Lakota Runner      18:46.49    6
 18 Burgess, Jordan           90 51-Pinch Wv           18:48.90
 19 Quinn, Caleb              90 04-Lakota Runner      18:51.01    7
 20 Spears, Nathaniel         89 04-Miami Valley       19:12.38    8
 21 Hamer, Benjamin           90 51-Wv Unattached      19:20.58
 22 Petry, Brian              90 04-Miami Valley       19:25.82    9
 23 Crossley, Anthony         90 04-Miami Valley       19:29.56   10
 24 Janson, Joe               89 04-Miami Valley       19:33.80   11
 25 Wells, Justin             89 04-Lakota Runner      19:34.21   12
 26 O'Dell, Jordan            90 51-Wv Unattached      19:34.54
 27 Noble, Alexander          90 19-Detroit Cheet      19:36.43
 28 Bryon, (James) Corey      89 04-Miami Valley       19:38.49
 29 Vander Yacht, Brandi      94 04-Butler County      19:38.93
 30 Mackey, Austin            90 04-Lakota Runner      20:09.08   13
 31 Hills, Andrew             90 04-Lakota Runner      20:32.96   14
 32 Cobb, Grady               89 17-Ohio Unattached    20:43.07
 33 Spicer, Wesley            89 19-Motor City TR      21:16.56
 34 Miller, Ryan              89 51-Wv Unattached      21:18.37
 35 Johansen, William         89 51-Wv Unattached      22:26.05
 36 Ivey, James               90 51-Wv Unattached      22:38.75
 37 Anderson, Steve           89 19-Motor City TR      22:52.64

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 04-Miami Valley Track Clu    26    1    3    5    8    9   10   11
      Total Time:  1:34:06.50
         Average:    18:49.30
   2 04-Lakota Runners Club       31    2    4    6    7   12   13   14
      Total Time:  1:34:11.30
         Average:    18:50.26

Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schenck, Cassandra        88 18-Lake Erie Una      19:09.52
  2 Kohltiz, Shannon          88 19-Sunshine Shoc      20:11.26
  3 Blair, Alexandria         88 19-Sunshine Shoc      20:28.16
  4 Kolin, Amy                88 18-Lake Erie Una      21:07.11
  5 Matuz, Kaeley             88 19-Aquila Reds        22:02.88
  6 Mattews, Sarait           88 04-Miami Valley       22:08.40
  7 Taylor, Nikita            88 19-Michigan Unat      22:50.28
  8 Anderson, Michaela        88 04-Miami Valley       23:59.48
  9 Peters, Christina         88 04-Miami Valley       24:22.72

Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cosgrove, Sam             87 04-Slayer Track       17:02.57
  2 Borcher, Sam              88 04-Miami Valley       17:13.72    1
  3 Hines, Kyle               88 19-Motor City TR      17:15.98    2
  4 Tamm, Ryan                87 04-Slayer Track       17:21.19
  5 Cochran, David            87 04-Miami Valley       17:22.91    3
  6 Unger, Lucas              87 51-Berkley Springs Wv 17:36.10
  7 Adams, Robbie             88 04-Miami Valley       17:37.01    4
  8 Lowry, Evan               88 19-Motor City TR      17:45.85    5
  9 Soltis, Michael           88 19-Motor City TR      17:49.92    6
 10 Weller, Nate              87 04-Miami Valley       17:50.93    7
 11 Reese, Tyler              88 17-Ohio Unattached    17:53.19
 12 Kisiinger, Peter          88 04-Miami Valley       17:54.43    8
 13 Howse, Timothy            87 19-Michigan Unat      18:03.52
 14 Kiliarski, Andrew         87 04-Slayer Track       18:10.16
 15 Jurasek, Chris            87 19-Motor City TR      18:13.55    9
 16 Westlake, Matt            88 04-Miami Valley       18:14.81   10
 17 Johnston, Andrew          95 04-Scioto Track       18:21.44
 18 Wiseman, Joshua           87 04-Miami Valley       18:23.07   11
 19 Ambrozak, Earl            87 51-Fairmont Wv        18:30.95
 20 Slavens, Patrick          88 19-Motor City TR      18:32.62   12
 21 Schwartz, Will            87 04-Slayer Track       18:34.80
 22 Dearing, Michael          88 51-Wv Unattached      18:38.64
 23 Parson, Aaron             88 19-Motor City TR      18:40.50   13
 24 Stevenson, Bryan          88 41-Kentucky Unat      18:59.24
 25 Underhill, John           88 51-Capital Strid      19:08.98
 26 Loois, Kyle               87 04-Miami Valley       19:46.83
 27 Jones, Nicholas           87 17-Ohio Unattached    19:58.18
 28 Hale, Jay                 88 17-Ohio Unattached    20:15.61
 29 Cakmakoi, Arda            88 04-Miami Valley       20:37.07
 30 Richmond, Calvin          88 17-Ohio Unattached    20:38.91
 31 Berger, J. Patrick        87 04-Miami Valley       21:20.90
 32 Marciaonis, Nathan        87 04-Miami Valley       21:38.57
 33 DeMarco, Jimmy            88 51-Wv Unattached      23:41.78

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 04-Miami Valley Track Clu    23    1    3    4    7    8   10   11
      Total Time:  1:27:59.00
         Average:    17:35.80
   2 19-Motor City Track Club     34    2    5    6    9   12   13
      Total Time:  1:29:37.92
         Average:    17:55.59
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx