Join/Renew Now

Results - USATF Southwestern Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/5/05 - Norbuck Park, Dallas, TX

3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan Elizabeth McGill    95 Unattached            11:32.01
  2 Madison Dombkowski        95 Lake Cities Trac      11:40.41
  3 Valeri Cisneros           96 Unattached            11:50.53
  4 Emily O'Neal              97 Unattached            12:02.37
  5 Kate Wynne                95 Plano Cheetahs        12:42.54
  6 Rachel O'Neal             96 Unattached            12:58.43
  7 Ashley Jacobs             96 Lake Cities Trac      13:37.01

3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chandler Crumblish        94 Plano Cheetahs        11:31.46
  2 Erin Domblowski           93 Lake Cities Trac      11:59.68
  3 Tracey Borders            93 Unattached            12:25.96

4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allison Bartels           92 Unattached            16:19.95
  2 Alexandra Egge            91 Unattached            16:34.57
  3 Amy Epson                 92 Unattached            18:39.80
  4 Lauren Rutland            92 Unattached            18:44.90
  5 Lauren Adabie             92 Unattached            19:01.95
  6 Anne Tabb                 91 Unattached            19:10.24
  7 Megan Rozman              91 Unattached            19:13.52
  8 Chandra Goldner           92 Unattached            20:18.09
  9 Jocelyn Trompeter         91 Unattached            20:33.28

5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meredith Morgan           89 Plano Cheetahs        22:52.43
  2 Lauren Smart              90 Plano Cheetahs        25:20.48

3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drew McRae                95 Lake Cities Trac      11:22.63
  2 Jacob Babbidge            95 Lake Cities Trac      11:28.21

3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant Austin Miller       93 Lake Cities Trac      10:44.37
  2 Joel Pogue                94 Unattached            11:14.69
  3 Mason Coggins             93 Lake Cities Trac      11:21.99
  4 Colby Mehmen              94 Plano Cheetahs        11:54.15
  5 Micheal Hurlbut           93 Lake Cities Trac      11:57.98
  6 Alex Raithel              94 Plano Cheetahs        12:51.74
  7 Aston Rodriguez           93 Unattached            13:10.37
  8 Sean Duffy                93 Lake Cities Trac      14:17.11

4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig Lutz                92 Lake Cities Trac      14:10.83
  2 Jeffery Arnier            92 Lake Cities Trac      14:19.34
  3 Nathan Parker             91 Lake Cities Trac      14:34.86
  4 Sean Canavin              92 Lake Cities Trac      15:11.37
  5 Jackson Ely               92 Lake Cities Trac      15:15.19
  6 Donnie Smith              91 Unattached            16:07.39
  7 Isaac Qureshi             92 Unattached            16:29.59
  8 Matt Borst                92 Lake Cities Trac      16:31.25
  9 Trent Nolen               92 Lake Cities Trac      16:43.07
 10 Colin Bessell             92 Lake Cities Trac      16:44.65
 11 Jamil Givens              92 Unattached            19:05.15

5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Miller            90 Plano Cheetahs        19:07.88
  2 Alex Ferguson             89 Unattached            22:03.95
  3 Luis De La Cruz           90 Unattached            25:36.75
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx