Join/Renew Now

Results - USATF Indiana Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/5/05 - Fort Wayne, IN

Event 1  1500 Meter Run CC Sub-Bantam Mixed
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 #2332 Thompson, Hannah       Team Bird                 7:41    1
  2 #2322 Harper, Abigail        Team Bird                 7:42    2
  3 #2323 Hess, Gracie           Team Bird                 7:48    3
  4 #2328 Perkins, Betsy         Team Bird                 8:23    4
  5 #2329 Perkins, Hannah        Team Bird                 8:25    5
  6 #2319 Fruchey, Madison       Team Bird                 8:36    6
  7 #2279 McGill, Alexandria     Purdue Area Trac          9:16

Results - Men
  1 #2269 Srikanth, Tejas        Patriot RC                7:20
  2 #2389 Behrans, Kolin         Unattached                7:35

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Women
   1 Team Bird                    15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:    39:59.00
         Average:     7:59.80

Event 2  3k Run CC Bantam Mixed
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 #2103 Dale, Ashley           Anderson RoadRun         12:57
  2 #2281 Simms, Kaylee          Purdue Area Trac         13:51    1
  3 #2373 Conley, Jessi          Terre Haute Tige         14:01    2
  4 #2150 Tranter, Casey         Terre Haute Tige         14:20    3
  5 #2271 Burgess, Bobbie        Purdue Area Trac         14:34    4
  6 #2314 Deardorf, Cendra       Terre Haute Tige         15:09    5
  7 #2275 Hummels, Emily         Purdue Area Trac         15:22    6
  8 #2278 Marley, Meredith       Purdue Area Trac         15:23    7
  9 #2245 Brown, Lauren          Patriot RC               15:28
 10 #2102 Browning, Lucy         Anderson RoadRun         15:33
 11 #2318 Erne, Lizzy            Terre Haute Tige         16:24    8
 12 #2362 Clark, Lindsey         Terre Haute Tige         16:32    9
 13 #2253 Persinger, Lila        Patriot RC               16:41
 14 #2277 Mack, Lauren           Purdue Area Trac         17:16   10
 15 #4003 Fagg, Brittany         Terre Haute Tige         18:15   11

Results - Men
  1 #2160 Hess, Alex             Fast Feat-Person         11:52    1
  2 #2289 James, Dimitri         Purdue Area Trac         11:54
  3 #2176 Whitten, Mackenzie     Fast Feat-Person         12:15    2
  4 #2394 Dewitt, Drake          Unattached               12:45
  5 #2164 MacLennan, Camden      Fast Feat-Person         12:51    3
  6 #2163 Lindeman, Michael      Fast Feat-Person         12:53    4
  7 #2291 Marley, Matthew        Purdue Area Trac         12:56
  8 #2178 Whitten, Tucker        Fast Feat-Person         13:01    5
  9 #2288 James, Costa           Purdue Area Trac         13:19
 10 #4009 Norris, Isaiah         Team Bird                13:22
 11 #2398 Langeloh, Hunter       Unattached               14:16
 12 #2374 Harbison, Ben          Fast Feat-Person         14:35    6
 13 #2285 Cassutt, Paul          Purdue Area Trac         14:37
 14 #2393 DeBoy, James           Unattached               14:49

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men
   1 Fast Feat-Personal Feat      15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:02:52.00
         Average:    12:34.40
 Results - Women
   1 Terre Haute Tigers TC        27    2    3    5    8    9   11
      Total Time:  1:16:26.00
         Average:    15:17.20
   2 Purdue Area Track Club       28    1    4    6    7   10
      Total Time:  1:16:26.00
         Average:    15:17.20

Event 3  4k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #2274 Goodman, Kaisa         Purdue Area Trac         12:08
  2 #2363 Cotterman-Read, Em     Terre Haute Tige         12:12    1
  3 #2390 Burch, Arden           Unattached               12:19
  4 #2382 Hartman, Meghan        Terre Haute Tige         12:29    2
  5 #2149 Strack, Emily          Terre Haute Tige         12:31    3
  6 #2385 Schirch Sanchez, J     Unattached               12:35
  7 #2367 Hoff, Lyndsay          Terre Haute Tige         12:38    4
  8 #2282 Simms, Kelsey          Purdue Area Trac         12:43
  9 #2360 Carney, Meghan         Terre Haute Tige         12:44    5
 10 #2321 Gordy, Janelle         Team Bird                12:47
 11 #2217 Spice, Sydney          Indiana Track Club       13:00
 12 #2334 Berry, Adrienne        Team Bird                13:08
 13 #2126 Andoh, Adjoa           Blue Ribbon RC           13:15
 14 #2272 Daluga, Cailey         Purdue Area Trac         13:21
 15 #2368 Mullican, Annie        Terre Haute Tige         13:23    6
 16 #2248 Grider, Mallie         Patriot RC               13:25    7
 17 #2104 Davis, Denielle        Anderson RoadRun         13:29
 18 #2228 Madsen, Lauren         Ltxc                     13:30
 19 #4008 Norris, Alexis         Team Bird                13:38
 20 #2361 Clark, Andrea          Terre Haute Tige         13:39    8
 21 #2223 Dunagin, Allison       Ltxc                     13:41
 22 #2256 Swan, Megan            Patriot RC               13:54    9
 23 #2383 Lynch, Brittany        Unattached               14:02
 24 #2371 Stockton, Olivia       Terre Haute Tige         14:20
 25 #2254 Riddle, Logan          Patriot RC               14:26   10
 26 #2246 Elliott, Morgan        Patriot RC               14:48   11
 27 #2247 Fauser, Kiki           Patriot-B Runnin         15:04   12
 28 #2259 Young, Megan           Patriot RC               15:24   13
 29 #2252 McMurray, Cassandr     Patriot-B Runnin         15:29   14
 30 #2255 Sivis, Abigail         Patriot-B Runnin         15:49   15
 31 #2250 Kelley, Amanda         Patriot-B Runnin         16:13   16
 32 #2225 Fairfax, Caroline      Ltxc                     16:15
 33 #2249 Kay, Aubrey            Patriot-B Runnin         16:49   17
 34 #2316 Deardorf, Leah         Team Bird                17:38

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Terre Haute Tigers TC        15    1    2    3    4    5    6    8
      Total Time:  1:02:34.00
         Average:    12:30.80
   2 Patriot RC                   50    7    9   10   11   13
      Total Time:  1:11:57.00
         Average:    14:23.40
   3 Patriot-B Running Club       74   12   14   15   16   17
      Total Time:  1:19:24.00
         Average:    15:52.80

Event 4  4k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #2171 Schienbein, Tate       Fast Feat-Person         10:21    1
  2 #2177 Whitten, Nicholas      Fast Feat-Person         10:41    2
  3 #2244 Stanley, Scott         Ltxc                     10:50    3
  4 #2167 Overway, Kyle          Fast Feat-Person         10:51    4
  5 #2142 Moore, Trevor          Elkhart County RC        10:54    5
  6 #2141 Masters, Ricky         Elkhart County RC        11:04    6
  7 #2143 Wynn, Tyler            Elkhart County RC        11:09    7
  8 #4002 Shaw, Matt             Unattached               11:12
  9 #2399 Martin, Andrice        Unattached               11:18
 10 #2339 Eckrich, Andrew        Team Bird                11:20    8
 11 #4005 Wartenberg, Willia     Blue Ribbon RC           11:28
 12 #2243 Potts, Austin          Ltxc                     11:32    9
 13 #2140 Linn, Michael          Elkhart County RC        11:35   10
 14 #2202 Crull, Aaron           Indiana All-Stars        11:50
 15 #2155 Brown, Brady           Fast Feat-Person         11:58   11
 16 #2113 Hopper, Tyler          Anderson RoadRun         12:00
 17 #2213 Evans, Zach            Indiana Track Club       12:11
 18 #2265 Persinger, Vaughn      Patriot RC               12:22   12
 19 #2342 Harper, Jonathan       Team Bird                12:24   13
 20 #2237 Donaldson, Andrew      Ltxc                     12:28   14
 21 #2357 Weimer, Jonathon       Team Bird                12:33   15
 22 #2358 Wilson, Mitchell       Team Bird                12:39   16
 23 #2122 Spencer, Erik          Anderson RoadRun         12:50
 24 #2118 Miller, Isaac          Anderson RoadRun         12:53
 25 #2112 Hardacre, Curt         Anderson RoadRun         12:54
 26 #2138 Hammel, Andrew         Elkhart County RC        12:57   17
 27 #2292 Ogg, Nicki             Purdue Area Trac         13:02
 28 #2130 Martin, Graham         Blue Ribbon RC           13:22
 29 #2235 Denton, Joe            Ltxc                     13:25   18
 30 #2266 Roemke, Mattias        Patriot RC               13:38   19
 31 #2268 Srikanth, Advaith      Patriot RC               13:41   20
 32 #2267 Sheward, Gregory       Patriot RC               13:44   21
 33 #2353 Perkins, Jacob         Team Bird                13:53   22
 34 #2372 Braun, Derek           Fast Feat-Person         14:03   23
 35 #2262 Kohlmorgen, Kirby      Patriot RC               14:06   24
 36 #2260 Brown, Parker          Patriot RC               14:06   25
 37 #2238 Ellefson, Jon          Ltxc                     14:10   26
 38 #2161 Hopsen, William        Fast Feat-Person         14:52   27
 39 #4012 Ware, Joshua           Unattached               15:56
 40 #2263 Monroe, Wesley         Patriot RC               16:27   28

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fast Feat-Personal Feat      41    1    2    4   11   23   27
      Total Time:    57:54.00
         Average:    11:34.80
   2 Elkhart County RC            45    5    6    7   10   17
      Total Time:    57:39.00
         Average:    11:31.80
   3 Ltxc                         70    3    9   14   18   26
      Total Time:  1:02:25.00
         Average:    12:29.00
   4 Team Bird                    74    8   13   15   16   22
      Total Time:  1:02:49.00
         Average:    12:33.80
   5 Patriot RC                   96   12   19   20   21   24   25   28
      Total Time:  1:07:31.00
         Average:    13:30.20

Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #2325 Neer, Waverly          Team Bird                15:09    1
  2 #2196 McCurdy, Kayla         Indiana All-Stars        15:19    2
  3 #2197 McCurdy, Kelly         Indiana All-Stars        15:31    3
  4 #2127 Bowles, Meg            Blue Ribbon RC           15:34
  5 #2188 Ross, Casey            Franklin Townshi         15:43    4
  6 #2221 Carlson, Erika         Ltxc                     15:45    5
  7 #2131 Dean, Emily            Elkhart County RC        15:50    6
  8 #2189 Walsh, Samantha        Franklin Townshi         15:52    7
  9 #2283 Warwick, Graham        Purdue Area Trac         15:58    8
 10 #2194 Brown, Lindsey         Indiana All-Stars        16:02    9
 11 #2212 Bierhaus, Brooke       Indiana Track Club       16:08   10
 12 #2133 Keil, Hayley           Elkhart County RC        16:11   11
 13 #2315 Deardorf, Ciersten     Team Bird                16:12   12
 14 #2276 Lewark, Kelsey         Purdue Area Trac         16:12   13
 15 #2185 Green, Kari            Franklin Townshi         16:24   14
 16 #2327 Osborn, Hannah         Team Bird                16:25   15
 17 #2186 Hanley, Allie          Franklin Townshi         16:27   16
 18 #2191 Arrington, Bethany     Indiana All-Stars        16:27   17
 19 #4013 Elliott, Jennifer      Team Bird                16:30   18
 20 #2320 Gaskins, Kayla         Team Bird                16:36   19
 21 #2381 DeBoy, Katie           Unattached               16:48
 22 #2147 Hicks, Amy             Franklin Townshi         16:50   20
 23 #2280 Paolillo, Maria        Purdue Area Trac         16:51   21
 24 #2183 Adams, Lizzie          Franklin Townshi         16:52   22
 25 #2187 McKenney, Briana       Franklin Townshi         16:53   23
 26 #2273 Genaris, Rachel        Purdue Area Trac         16:56   24
 27 #2227 Ijams, Maddie          Ltxc                     17:01   25
 28 #2101 Browning, Allie        Anderson RoadRun         17:04
 29 #2193 Brandenburg, Maggi     Indiana All-Stars        17:06   26
 30 #2198 Sharp, Brenna          Indiana All-Stars        17:07   27
 31 #2132 Elliott, Autumn        Elkhart County RC        17:09   28
 32 #2218 Srygler, Mariah        Indiana Track Club       17:14   29
 33 #2135 Setterberg, Diamon     Elkhart County RC        17:15   30
 34 #2134 Maran, Desiree         Elkhart County RC        17:17   31
 35 #2215 Kennard, Katie         Indiana Track Club       17:17   32
 36 #2216 Lucius, Kassauntra     Indiana Track Club       17:19   33
 37 #2214 Jacobs, Rebecca        Indiana Track Club       17:23   34
 38 #2136 Smith, Emylee          Elkhart County RC        17:24   35
 39 #2195 Haldrup, Kate          Indiana All-Stars        17:29   36
 40 #2230 Potts, Ashley          Ltxc                     17:36   37
 41 #4010 Bond, Lisa             Elkhart County RC        17:38   38
 42 #2108 Stanton, Jessica       Anderson RoadRun         17:39
 43 #2284 Westbrook, Molli       Purdue Area Trac         17:47   39
 44 #2184 Dunlap, Danielle       Franklin Townshi         17:48
 45 #2199 Taff, Ellen            Indiana All-Stars        17:52
 46 #2387 Wolfe, Amanda          Unattached               17:56
 47 #2324 Marshall, Mackenzi     Team Bird                17:58   40
 48 #2359 Bass, Shelby           Terre Haute Tige         17:59   41
 49 #2229 Miller, Chelsea        Ltxc                     18:14   42
 50 #2106 Linville, Mariah       Anderson RoadRun         18:17
 51 #2258 Weirich, Sarah         Patriot RC               18:24
 52 #2366 Harbison, Hallie       Terre Haute Tige         18:28   43
 53 #2386 Spencer, Suzanne       Unattached               18:30
 54 #2317 Donnell, Laura         Team Bird                18:30   44
 55 #2231 Wylin, Danica          Ltxc                     18:35   45
 56 #2226 Herhusky, Allyson      Ltxc                     18:38   46
 57 #2222 Donaldson, Alex        Ltxc                     18:40   47
 58 #2146 Faris, Brianna         Terre Haute Tige         18:55   48
 59 #2365 Fagg, Breanna          Terre Haute Tige         19:05   49
 60 #2224 Ellefsen, Carly        Ltxc                     19:10
 61 #2330 Pliett, Crystian       Team Bird                20:02
 62 #2364 Etling, Mary Kate      Terre Haute Tige         20:14   50
 63 #2109 Tremaine, Sierra       Anderson RoadRun         20:38
 64 #2370 Seifers, Lauren        Terre Haute Tige         20:59   51

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All-Stars            57    2    3    9   17   26   27   36
      Total Time:  1:20:25.00
         Average:    16:05.00
   2 Franklin Township Youth R    61    4    7   14   16   20   22   23
      Total Time:  1:21:16.00
         Average:    16:15.20
   3 Team Bird                    65    1   12   15   18   19   40   44
      Total Time:  1:20:52.00
         Average:    16:10.40
   4 Purdue Area Track Club      105    8   13   21   24   39
      Total Time:  1:23:44.00
         Average:    16:44.80
   5 Elkhart County RC           106    6   11   28   30   31   35   38
      Total Time:  1:23:42.00
         Average:    16:44.40
   6 Indiana Track Club          138   10   29   32   33   34
      Total Time:  1:25:21.00
         Average:    17:04.20
   7 Ltxc                        154    5   25   37   42   45   46   47
      Total Time:  1:27:11.00
         Average:    17:26.20
   8 Terre Haute Tigers TC       231   41   43   48   49   50   51
      Total Time:  1:34:41.00
         Average:    18:56.20

Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 #2166 Nelson, Lance          Fast Feat-Person         13:28    1
  2 #2294 Siegmund, Gregor       Purdue Area Trac         13:53    2
  3 #2290 Jimenez-Corredor,      Purdue Area Trac         13:57    3
  4 #2286 Criswell, Seth         Purdue Area Trac         14:04    4
  5 #4001 Schwartz, Jake         Unattached               14:08
  6 #2242 O'Herron, Hale         Ltxc                     14:11    5
  7 #2396 Ernst, Michael         Team Bird                14:17    6
  8 #2137 Dion, Todd             Elkhart County RC        14:25
  9 #2220 Wilhelm, Andrew        Indiana Track Club       14:30
 10 #2241 Miller, Zach           Ltxc                     14:31    7
 11 #2234 Chapman, Julian        Ltxc                     14:34    8
 12 #2145 Camp, David            Fast Feat-Person         14:36    9
 13 #2376 Christoff, Chris       Three Rivers TC          14:39   10
 14 #2344 Long, Brandon          Team Bird                14:39   11
 15 #2300 Heath, Donny           Spartan Striders TC      14:43
 16 #2395 Eash, Kevin            Team Bird                14:44   12
 17 #2207 Morris, Sam            Indiana All-Stars        14:45   13
 18 #2343 Hess, Brad             Team Bird                14:47   14
 19 #2181 Young, Lance           Fast Feat-Person         14:50   15
 20 #2174 Spears, Ryan           Fast Feat-Person         14:51   16
 21 #2349 Momper, Luke           Team Bird                15:00   17
 22 #2208 Ohlman, Tom            Indiana All-Stars        15:04   18
 23 #2125 Wood, Zachary          Anderson RoadRun         15:11   19
 24 #2201 Cowen, Andrew          Indiana All-Stars        15:14   20
 25 #2206 Gomez, Steven          Indiana All-Stars        15:17   21
 26 #2351 Norris, Noah           Team Bird                15:20   22
 27 #2380 Wappes, Ethan          Three Rivers TC          15:22   23
 28 #2205 Georgescu, Vincent     Indiana All-Stars        15:23   24
 29 #2355 Thompson, Luke         Team Bird                15:28   25
 30 #2124 Stocker, Michael       Anderson RoadRun         15:28   26
 31 #2115 Martin, Aaron          Anderson RoadRun         15:29   27
 32 #2203 Crull, David           Indiana All-Stars        15:32   28
 33 #2119 Mills, Hunter          Anderson RoadRun         15:34   29
 34 #2114 Mandrell, Cameron      Anderson RoadRun         15:35   30
 35 #2110 Dale, Dylan            Anderson RoadRun         15:36   31
 36 #2232 Ashmore, Michael       Ltxc                     15:37   32
 37 #2211 Caesar, Omavi          Indiana Storm            15:42
 38 #2337 Black, Sean            Team Bird                15:43
 39 #2219 Fears, Cameron         Indiana Track Club       15:44
 40 #2239 Kelly, Brendan         Ltxc                     15:46   33
 41 #2152 Anderson, Alexande     Fast Feat-Person         15:50   34
 42 #2391 Burch, Joel            Unattached               15:52
 43 #2153 Bantista, Jordan       Fast Feat-Person         15:53   35
 44 #2378 Hunkler, Eric          Three Rivers TC          16:00   36
 45 #2297 Brennan, Andy          Spartan Striders TC      16:01
 46 #2120 Morrison, Dalton       Anderson RoadRun         16:01   37
 47 #2304 Renkenberger, Jaco     Spartan Striders TC      16:07
 48 #2264 Newcomb, Kaylan        Patriot RC               16:08
 49 #2139 Hawn, Marshall         Elkhart County RC        16:13
 50 #2345 Lothamer, Patrick      Team Bird                16:15
 51 #2293 Ogg, Yasha             Purdue Area Trac         16:18   38
 52 #2128 Butler, Ryan           Blue Ribbon RC           16:18
 53 #2210 Rowe, Kolten           Indiana All-Stars        16:18   39
 54 #2379 Sengthong, Cody        Three Rivers TC          16:28   40
 55 #2388 Babbey, Mark           Unattached               16:30
 56 #2377 Hunkler, Adam          Three Rivers TC          16:32   41
 57 #2157 Doughty, Jacob         Fast Feat-Person         16:34   42
 58 #2204 Forester, Mark         Indiana All-Stars        16:47
 59 #2303 O'Shaughnessy, Con     Spartan Striders TC      16:53
 60 #2123 Stephenson, Chase      Anderson RoadRun         16:55
 61 #2117 Mathison, Jared        Anderson RoadRun         17:07
 62 #2270 Wocott, Stephen        Patriot RC               17:13
 63 #2287 Erdman, Sam            Purdue Area Trac         17:13   43
 64 #2209 Pison, Scott           Indiana All-Stars        17:24
 65 #2182 Devoe, Ben             Fort Wayne Track         17:34
 66 #2200 Blair, Nolan           Indiana All-Stars        17:40
 67 #4011 Morris, Mikel          Unattached               17:45
 68 #2158 Graham, Alex           Fast Feat-Person         17:47
 69 #2111 Granville, Joseph      Anderson RoadRun         18:06
 70 #2240 Marshall, Taylor       Ltxc                     18:08   44
 71 #2341 Flegge, Andrew         Team Bird                18:46
 72 #2116 Mashall, Mathew        Anderson RoadRun         19:15

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Bird                    60    6   11   12   14   17   22   25
      Total Time:  1:13:27.00
         Average:    14:41.40
   2 Fast Feat-Personal Feat      75    1    9   15   16   34   35   42
      Total Time:  1:13:35.00
         Average:    14:43.00
   3 Ltxc                         85    5    7    8   32   33   44
      Total Time:  1:14:39.00
         Average:    14:55.80
   4 Purdue Area Track Club       90    2    3    4   38   43
      Total Time:  1:15:25.00
         Average:    15:05.00
   5 Indiana All-Stars            96   13   18   20   21   24   28   39
      Total Time:  1:15:43.00
         Average:    15:08.60
   6 Anderson RoadRunners        131   19   26   27   29   30   31   37
      Total Time:  1:17:17.00
         Average:    15:27.40
   7 Three Rivers TC             150   10   23   36   40   41
      Total Time:  1:19:01.00
         Average:    15:48.20

Event 7  5k Run CC Intermediate Mixed
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 #2310 Banfich, Alexandra     Team Bird                18:32    1
  2 #2192 Blair, Bridget         Indiana All-Stars        19:16
  3 #2148 Higgens, Sarah         Fast Feat-Person         19:52
  4 #2331 Roche, Julianna        Team Bird                19:59    2
  5 #4006 Whaley, Lorna          Unattached               20:46
  6 #2326 Nelson, Haley          Team Bird                21:02    3
  7 #2309 Bailey, Mychaela       Team Bird                22:00    4
  8 #2311 Burnett, Dayphia       Team Bird                22:48    5
  9 #2312 Chapman, Courtney      Team Bird                23:22    6
 10 #2313 Deardof, Leticia       Team Bird                24:07    7
 11 #2257 Weirich, Lauren        Patriot RC               24:55
 12 #2144 Brown, Heather         Fast Feat-Person         26:39

Results - Men
  1 #2162 Kremer, Aaron          Fast Feat-B              16:31    1
  2 #2169 Richardson, Ondrai     Fast Feat-Person         16:42    2
  3 #2151 Aldrich, Micah         Fast Feat-B              16:53    3
  4 #2335 Bird, Sam              Fast Feat-Person         16:57    4
  5 #2354 Rothenberger, Dean     Fast Feat-Person         17:13    5
  6 #2333 Bantista, Greg         Fast Feat-Person         17:15    6
  7 #2356 Tranter, Zachary       Fast Feat-B              17:58    7
  8 #2397 Kennedy, Kory          Unattached               18:14
  9 #2295 Woods, Matt            Purdue Area Trac         18:23
 10 #4015 Becerra, Adam          Unattached               18:23
 11 #2299 Harden, Galen          Spartan Striders TC      18:23    8
 12 #2179 Woerner, Matt          Fast Feat-Person         18:26    9
 13 #2307 Townsend, Michael      Spartan Striders TC      18:27   10
 14 #2338 Crepinsek, Anton       Team Bird                18:31
 15 #2302 Lyman, Colin           Spartan Striders TC      18:42   11
 16 #2305 Saalfrank, Brandon     Spartan Striders TC      18:48   12
 17 #2180 Woods, David           Fast Feat-B              18:56   13
 18 #2298 Hanley, Evan           Spartan Striders TC      19:06   14
 19 #2348 Milton, Erin           Fast Feat-Person         19:24   15
 20 #2301 Keenan, Craig          Spartan Striders TC      19:30   16
 21 #2352 Ordaz, Isaiah          Team Bird                19:43
 22 #2121 Russell, Ryan          Fast Feat-B              21:17   17
 23 #2340 Ferrier, Spencer       Team Bird                21:46
 24 #2261 Kelley, Christophe     Patriot RC               22:22
 25 #2375 Hoff, Aaron            Fast Feat-Person         27:09   18

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men
   1 Fast Feat-Personal Feat      26    2    4    5    6    9   15   18
      Total Time:  1:26:33.00
         Average:    17:18.60
   2 Fast Feat-B                  41    1    3    7   13   17
      Total Time:  1:31:35.00
         Average:    18:19.00
   3 Spartan Striders TC          55    8   10   11   12   14   16
      Total Time:  1:33:26.00
         Average:    18:41.20
 Results - Women
   1 Team Bird                    15    1    2    3    4    5    6    7
      Total Time:  1:44:21.00
         Average:    20:52.20

Event 8  5k Run CC Young Mixed
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 #4004 Eagan, Danielle        Raider Track Club        19:31
  2 #2384 Schamberger, There     Unattached               20:01

Results - Men
  1 #2159 Green, Adam            Fast Feat-Person         15:52    1
  2 #2156 Disher, Michael        Fast Feat-Person         16:22    2
  3 #2168 Poore, Andrew          Fast Feat-Person         16:25    3
  4 #2165 Murray, Kyle           Fast Feat-Person         16:36    4
  5 #4019 Strabavy, Greg         Unattached               16:47
  6 #4017 Foellinger, Forres     Unattached               17:00
  7 #2154 Beaty, Kyle            Fast Feat-Person         17:22    5
  8 #4018 Pearson, Doug          Unattached               17:27
  9 #2170 Romine, Michael        Fast Feat-Person         17:43    6
 10 #2350 Nelson, Braden         Team Bird                18:01
 11 #2306 Schroeder, Andrew      Spartan Striders TC      18:20
 12 #4014 Grennes, Matt          Unattached               18:28
 13 #2392 Cole, Chris            Unattached               18:40
 14 #2336 Bischak, Derek         Team Bird                18:49
 15 #2308 White, Daniel          Spartan Striders TC      19:01
 16 #2347 Millhouse, Christo     Team Bird                20:43
 17 #4016 Bley, Michael          Unattached               20:47
 18 #2346 Millhouse, Anthony     Team Bird                21:05
 19 #2296 Boyer, Dave            Spartan Striders TC      21:53

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men
   1 Fast Feat-Personal Feat      15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:22:37.00
         Average:    16:31.40
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx