Join/Renew Now

Results - USATF Three Rivers Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/5/05 - Washington, PA

2k Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ansell, Morgan            97 11 Greensburg YM       9:31.20
  2 Kochka-Puskar, Paige      97 11 Pacer               9:37.50
  3 Walnoha, Elaina           97 11 Pacer              10:16.40
  4 Swogger, Corinne          97 11 Pacer              10:24.20
  5 Tipper, Meredith          97 11 Three Rivers       11:35.20

3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Regina             95 11 Three Rivers       13:07.50
  2 LeGarrec, Jorlyn          95 11 Three Rivers       15:01.70
  3 Zatawski, Helena          95 11 Pacer              15:04.50
  4 Rotz, Elizabeth           95 11 Pacer              15:44.40
  5 Wallnau, Bryn             95 11 Three Rivers       15:51.70
  6 Keim, Katie               93 11 Three Rivers       16:46.00
  7 DeBolt, Faith             96 11 Three Rivers       18:28.50
  8 McMichael, Kirsten        95 11 Three Rivers       18:48.40

3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peck, Angelica            93 11 Beaver County      12:57.00
  2 Love, Dierdre             93 11 Three Rivers       13:36.50
  3 Loughran, Flannery        93 11 Three Rivers       14:48.40
  4 Stepanik, Kenzie          94 11 Pacer              15:07.10
  5 Mihoces, Kacey            93 11 Pacer              15:18.40
  6 Jewel, Cindy              94 11 East Alleghen      17:11.60

4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zentgraf, Rachel          92 11 Three Rivers       19:12.00
  2 Taylor, Ali               91 11 Three Rivers       19:33.00
  3 Donatelli, Angela         92 11 Three Rivers       20:07.00
  4 Ostrowski, Steffi         92 11 Three Rivers       21:16.40

5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cortopassi, Loren         89 11 Mon Valley         22:58.00

2k Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, William            97 11 East Alleghen      10:24.20
  2 Okwiya, Nicholas          97 11 Three Rivers       11:10.00

3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, David          96 11 River City         13:29.70
  2 Labash, Christian         95 11 Mon Valley         13:36.90
  3 Harvey, Adam              95 11 Three Rivers       16:45.00
  4 Ray, Sean                 95 11 Pacer              17:50.30

3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cain, Michael             93 11 River City         12:08.40
  2 Priola, Nicholas          94 11 Three Rivers       12:52.10
  3 Duncan, Adam              94 11 Three Rivers       13:19.60
  4 Paterson, Matthew         94 11 Three Rivers       14:55.50
  5 Henderson, Andre          93 11 River City         15:35.10
  6 Holzinger, Michael        93 11 Three Rivers       15:41.10

4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jewel, Kevin              91 11 East Alleghen      17:44.90
  2 Grystar, Eddie            92 11 Three Rivers       17:46.70
  3 Bajada, Jacob             92 11 Three Rivers       17:59.80
  4 Kerin, Adam               92 11 Three Rivers       18:23.60
  5 Eller, Adam               92 11 Three Rivers       18:29.40
  6 Labash, Monte             92 11 Mon Valley         19:10.10
  7 LaFace, Justin            91 11 Three Rivers       20:53.10
  8 Wagner, Zach              92 11 Three Rivers       21:06.00

5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dwire, Josh               88 11 Three Rivers       21:47.80
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx