Join/Renew Now

Results - USATF Region 13 Junior Olympic Track & Field Championships

7/7-10/05 - Cheney, Wash.

100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hannah Cunliffe            9 RBTC                     14.76q  2
  2 Brandi Williams           10 unattached               15.00q  2
  3 Leilani Cruz              10 BPS                      15.21q  1
  4 Savannah Daniels          10 RBTC                     15.44q  1
  5 Shannon Walsh             10 Emerald Vall             15.87q  1
  6 Danelle Woodcock           9 Cool Running             15.94q  2
  7 Alexis Frey                9 Emerald Vall             16.07q  2
  8 Chae Brown                10 Cheney Track             16.09q  2
  9 Rachel Woodcock           10 Cool Running             16.19   1
 10 Megan Ralstin              9 Lewis Clark              16.32   2
 11 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              16.61   1
 12 Acacia Johnston            9 Mercury Spo              17.41   1
 13 Lindsey Schauble           9 Club Tri-Cities          17.95   2

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Hannah Cunliffe            9 RBTC                     14.28
  2 Brandi Williams           10 unattached               14.76
  3 Leilani Cruz              10 BPS                      14.89
  4 Savannah Daniels          10 RBTC                     15.16
  5 Alexis Frey                9 Emerald Vall             15.31
  6 Shannon Walsh             10 Emerald Vall             15.66
  7 Danelle Woodcock           9 Cool Running             15.69
  8 Chae Brown                10 Cheney Track             15.72

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brandi Williams           10 unattached               30.38q  2
  2 Tahlie Cablayan           10 unattached               30.88q  1
  3 Qiara Norwood             10 High Voltage             31.56q  1
  4 Alexis Frey                9 Emerald Vall             32.36q  1
  5 Jasmin McKenzie           10 Albina Road Runn         33.11q  2
  6 Tiara Miles                9 Inner City S             33.56q  1
  7 Chae Brown                10 Cheney Track             34.09q  1
  8 Shannon Walsh             10 Emerald Vall             34.14q  2
  9 Miracle Lawson            10 Psa Youth Ru             34.90   2
 10 Kesha Galm                10 Cheney Track             38.76   1
 11 Acacia Johnston            9 Mercury Spo              40.70   1

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Brandi Williams           10 unattached               29.92
  2 Tahlie Cablayan           10 unattached               30.57
  3 Qiara Norwood             10 High Voltage             31.27
  4 Alexis Frey                9 Emerald Vall             31.54
  5 Jasmin McKenzie           10 Albina Road Runn         32.62
  6 Tiara Miles                9 Inner City S             32.80
  7 Shannon Walsh             10 Emerald Vall             32.81
  8 Chae Brown                10 Cheney Track             34.00

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McKenzie Byrd             10 unattached             1:08.49   1
  2 Tahlie Cablayan           10 unattached             1:08.78   1
  3 Qiara Norwood             10 High Voltage           1:08.93   1
  4 Amy Eloise Neale          10 Estc                   1:13.44   1
  5 Cassidy Roberts           10 Track City T           1:14.94   1
  6 Kenya Shakoor             10 Tacoma Titans          1:15.03   2
  7 Keturh Saddler            10 Flying Aj's            1:16.76   1
  8 Megan Ralstin              9 Lewis Clark            1:17.33   2
  9 Shannon Walsh             10 Emerald Vall           1:18.07   1
 10 Chae Brown                10 Cheney Track           1:18.77   2
 11 Miracle Lawson            10 Psa Youth Ru           1:22.48   1
 12 Acacia Johnston            9 Mercury Spo            1:38.30   2

800 Meter Run Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Paige Rice                 9 Psa Youth Ru           2:37.00   1
  2 Mariah Steen              10 BPS                    2:37.01   1
  3 Amy Eloise Neale          10 Estc                   2:41.10   1
  4 Samantha McGanney         10 RCF                    2:41.98   1
  5 Vivian Hawkinson           9 Psa Youth Ru           2:53.79   1
  6 McKenzie Byrd             10 unattached             2:55.12   1
  7 Sanne Holland             10 Cheney Track           2:55.19   2
  8 Nyalual Beng               9 River City T           2:58.15   1
  9 Kinsey Pease               9 Cheney Track           3:13.49   2
 10 Johanna Sherman            9 Cheney Track           3:27.86   1
 11 Maiah Overbay              9 Mercury Spo            3:35.12   2

1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Samantha McGanney         10 RCF                    5:22.09
  2 Mariah Steen              10 BPS                    5:23.29
  3 Paige Rice                 9 Psa Youth Ru           5:30.26
  4 Vivian Hawkinson           9 Psa Youth Ru           5:41.83
  5 Lila Rice                 10 unattached             5:46.83
  6 Sanne Holland             10 Cheney Track           5:56.74
  7 Xiao Pfohman               9 River City T           6:05.30
  8 Christine Carr             9 Fwtc                   6:12.89
  9 Joy Barnes                10 RBTC                   6:23.59
 10 Kelli Mahoney             10 Beaverton Tr           6:31.80
 11 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities        6:47.62
 12 Johanna Sherman            9 Cheney Track           6:52.07
 13 Maiah Overbay              9 Mercury Spo            7:04.06
 -- Alyssa Sanders            10 Track City T               DNF

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ellen Luzaich             10 Robin Hood T          11:43.47

4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 59.43
     1) Hannah Cunliffe 9               2) Abrielle Haley 9
     3) Cecelia Jackson 10              4) Savannah Daniels 10
  2 Wings of Eagles  'B'                                1:02.26
     1) Audrey Western 9                2) Myzhanique Ladd 10
     3) Jenny Muleka 10                 4) Olivia Thomsen 10
  3 Rainier Beach TC  'B'                               1:02.47
     1) Jada Finkley 9                  2) Toni Lewis 9
     3) Shannon Powell 9                4) Olivia Vincent 9
  4 Robin Hood Track Club  'A'                          1:03.08
     1) Kathryn Groenweghe 10           2) Emily Hamilton 10
     3) Jessica Imbrie 10               4) Mikaya Howes 10
  5 Cool Running TC  'A'                                1:06.23
     1) Talya Holenstein 8              2) McKenzie Nolin 9
     3) Danelle Woodcock 9              4) Rachel Woodcock 10
  6 Cheney Track Club  'A'                              1:12.83
     1) Kesha Galm 10                   2) Kinsey Pease 9
     3) Morgan Davis 10                 4) Kendra Swenson 10
 -- Tacoma Titans  'A'                                       DQ
     1) Kenya Shakoor 10                2) Kelsy McElroy 9
     3) Diamond Ransom 10               4) Jalani Thompson 7

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               4:50.97
     1) Cecelia Jackson 10              2) Shannon Powell 9
     3) Abrielle Haley 9                4) Jada Finkley 9
     5) Kayla Ivy 10                    6)
  2 Wings of Eagles  'A'                                5:11.86
     1) Lovely Shoecraft 10             2) Charcel Wafer 10
     3) Myzhanique Ladd 10              4) Audrey Western 9
     5) Morgan McRae 8                  6)
  3 Psa Youth Running Club  'A'                         5:16.73
     1) Vivian Hawkinson 9              2) Miracle Lawson 10
     3) Anna Patton 10                  4) Paige Rice 9
  4 River City Track Club  'A'                          5:32.32
     1) Sahra Ali 10                    2) Nyalual Beng 9
     3) Xiao Pfohman 9                  4) Romelia Ruiz 9
  5 Wings of Eagles  'B'                                5:39.99
     1) Olivia Thomsen 10               2) Pamela Lyons 10
     3) Tyra Markey 10                  4) Jenny Muleka 10
     5) Roniesha Roberts 10             6)
  6 Cheney Track Club  'A'                              5:44.43
     1) Kesha Galm 10                   2) Sanne Holland 10
     3) Johanna Sherman 9               4) Alex Golikov 10
  7 Cascade Striders  'A'                               6:05.41
     1) Maggie McDonald 10              2) Rose Brallier 10
     3) Elena Joseph 8                  4) Malena Niece 8
     5) Sofia Headley 7                 6)

High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rachel Proteau            10 unattached               1.22m    4-00.00
  2 McKenzie Byrd             10 unattached              J1.22m    4-00.00
  3 Leilani Cruz              10 BPS                     J1.22m    4-00.00
  4 Amy Eloise Neale          10 Estc                     1.12m    3-08.00
  6 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              1.07m    3-06.00
  7 Laura Fleener              9 Comets                   1.02m    3-04.00
  7 Cassidy Roberts           10 Track City T            J1.12m    3-08.00
  8 Katie Lee                 10 Comets                   0.97m    3-02.25
  9 Morgan Davis              10 Cheney Track             0.92m    3-00.25

Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brandi Williams           10 unattached               3.67m   12-00.50
  2 Cecelia Jackson           10 RBTC                     3.57m   11-08.50
  3 Nhautrey Brown            10 Jets                     3.46m   11-04.25
  4 Jasmin McKenzie           10 Albina Road Runn         3.42m   11-02.75
  5 Megan Ralstin              9 Lewis Clark              3.39m   11-01.50
  6 Alexis Frey                9 Emerald Vall            J3.39m   11-01.50
  7 Danelle Woodcock           9 Cool Running             3.34m   10-11.50
  8 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              3.23m   10-07.25
  9 Savannah Daniels          10 RBTC                     3.15m   10-04.00
 10 Olivia Vincent             9 RBTC                     2.96m    9-08.50
 11 Rachel Woodcock           10 Cool Running             2.94m    9-07.75
 12 Katie Lee                 10 Comets                   2.68m    8-09.50
 13 Lindsey Schauble           9 Club Tri-Cities          2.67m    8-09.25

Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Katrina Ege               10 unattached               6.53m   21-05.25
  2 Emily Hamilton            10 Robin Hood T             6.47m   21-02.75
  3 Morgan Davis              10 Cheney Track             5.23m   17-02.00
  4 Jenny Cole                10 unattached               5.00m   16-05.00
  5 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities          4.51m   14-09.75
  6 Kori Tucker                9 BPS                      4.32m   14-02.25
  7 Breanna Rice               9 RBTC                     3.68m   12-01.00
  8 Nicole Jowett              9 Fwtc                     3.40m   11-02.00
  9 Katherine Carter           9 CS                       3.35m   11-00.00
 10 Regan Grube                9 unattached               3.20m   10-06.00

Javelin Throw Turbo Jav Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Emily Hamilton            10 Robin Hood T            19.40m      63-08
  2 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities         16.29m      53-05
  3 Sarah Marro               10 Stealth                 16.01m      52-06
  4 Nicole Jowett              9 Fwtc                    14.53m      47-08
  5 Kinsey Pease               9 Cheney Track            14.39m      47-02
  6 Maggie McDonald           10 CS                      14.06m      46-01
  7 Rebekah Rust              10 Track City T            13.86m      45-06
  8 Tyra Markey               10 WEAG                    12.99m      42-07
  9 Madison Courtney          10 Tigard Youth            11.73m      38-06
 10 Regan Grube                9 unattached              11.66m      38-03
 11 Annie Lattimore            9 Mercury Spo              8.67m      28-05
 12 Breanna Rice               9 RBTC                     5.95m      19-06

Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cecelia Jackson           10 RBTC                       925
  2 Leilani Cruz              10 BPS                        920
  3 Laura Fleener              9 Comets                     391
  4 Maiah Overbay              9 Mercury Spo                127

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allanah Whitehall         11 Jets                     13.44q  1
  2 Devin Taylor              11 Inner City S             13.84q  1
  3 Queen Ealy                11 RBTC                     14.32q  2
  4 Jazmine Rambo             12 Hilltop Striders         14.55q  1
  5 Michelle Koolman          12 FCTC                     14.58q  2
  6 Katie Tena                12 Track City T             14.59q  2
  7 Jessia Jones              12 unattached               14.85q  1
  8 Krissy Hengesh            11 Beaverton Tr             15.42q  1
  9 Delaney Stewart           11 Mercury Spo              16.03   2
 10 Danielle Gilmour-Tauzin   11 Cheney Track             16.74   2

100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Allanah Whitehall         11 Jets                     13.65
  2 Devin Taylor              11 Inner City S             13.87
  3 Queen Ealy                11 RBTC                     14.24
  4 Katie Tena                12 Track City T             14.31
  5 Michelle Koolman          12 FCTC                     14.44
  6 Jazmine Rambo             12 Hilltop Striders         14.53
  7 Jessia Jones              12 unattached               14.79
  8 Krissy Hengesh            11 Beaverton Tr             15.12

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allanah Whitehall         11 Jets                     27.86q  1
  2 Cydnicia Wade             12 FLTC                     28.38q  2
  3 Louise Mulvey             12 Emerald Vall             28.85q  1
  4 Jasmine McCoy             12 RBTC                     29.16q  2
  5 Devin Taylor              11 Inner City S             29.55q  2
  6 Katie Tena                12 Track City T             29.81q  1
  7 Annie Millard             12 Stealth                  30.14q  2
  8 Treneisha Doyle           11 Inner City S             30.19q  2
  9 Donniqua Williams         12 RBTC                     30.88   1
 10 TaPri Farr                12 RBTC                     30.98   2
 11 Katie Fitzhugh            11 Mercury Spo              33.42   1
 12 Delaney Stewart           11 Mercury Spo              34.68   1

200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Cydnicia Wade             12 FLTC                     27.44
  2 Allanah Whitehall         11 Jets                     27.70
  3 Jasmine McCoy             12 RBTC                     28.06
  4 Louise Mulvey             12 Emerald Vall             28.92
  5 Devin Taylor              11 Inner City S             29.17
  6 Katie Tena                12 Track City T             29.37
  7 Annie Millard             12 Stealth                  29.50
  8 Treneisha Doyle           11 Inner City S             30.24

400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Louise Mulvey             12 Emerald Vall           1:03.90   1
  2 Cydnicia Wade             12 FLTC                   1:04.32   1
  3 Annie Millard             12 Stealth                1:06.13   1
  4 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F            1:06.39   2
  5 Renee Wahlman             11 CS                     1:06.74   1
  6 Taylor Hewett             12 Lewis Clark            1:06.98   1
  7 Brittany Bennett          12 RBTC                   1:07.38   1
  8 Marlena Masterleo         11 Estc                   1:08.45   2
  9 Destinee Setliff          12 Emerald Vall           1:09.10   2
 10 Tausha Rene               12 Beaverton Tr           1:09.60   2
 11 Jasmyne Romero-Clark      12 Albina Road Runn       1:10.96   2
 12 Stephanie Prentiss        12 Mercury Spo            1:17.26   2

800 Meter Run Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor Hewett             12 Lewis Clark            2:29.8h   1
  2 Erin Bergman              12 Cyo Track Cl           2:31.4h   1
  3 Alisa Poplawski           11 ISSQ                   2:33.8h   2
  4 Renee Wahlman             11 CS                     2:34.1h   1
  5 Kristin Coffman           12 Robin Hood T           2:38.5h   1
  6 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F            2:39.7h   1
  7 Amanda Craig              12 Beaverton Tr           2:40.3h   1
  8 Jamie Weisner             11 Inw Una                2:40.8h   2
  9 Ali Brauer                11 unattached             2:43.5h   1
 10 Rachel Parker             12 Emerald Vall           2:52.1h   1
 11 Stephanie Prentiss        12 Mercury Spo            3:01.9h   2
 -- Morgan Bolin              11 PRTC                       DNF   2

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erin Bergman              12 Cyo Track Cl           5:09.9h
  2 Molly Cole                12 Mercury Spo            5:18.74
  3 Ali Brauer                11 unattached             5:18.89
  4 Shannon Mahoney           12 Beaverton Tr           5:23.87
  5 Nora Wilson               12 Emerald Vall           5:44.14
  6 Amanda Craig              12 Beaverton Tr           5:59.00
  7 Elizabeth Green           11 CS                     6:03.52
  8 Heather Haight            11 FLTC                   6:10.80
  9 Morgan Bolin              11 PRTC                   6:17.30
 10 Amanda Sams               12 Mercury Spo            6:37.88
 11 Imari Williams            11 WEAG                   6:45.76

3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ali Brauer                11 unattached            11:38.40
  2 Shannon Mahoney           12 Beaverton Tr          11:45.00
  3 Alisa Poplawski           11 ISSQ                  12:07.52
  4 Rebecca Eddy              12 Emerald Vall          12:08.01
  5 Elizabeth Green           11 CS                    12:33.57
  6 Heather Haight            11 FLTC                  12:37.52
  7 Morgan Bolin              11 PRTC                  13:36.79

1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jana Maddox               12 Robin Hood T           9:33.72

80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Katrina Chamberlain       12 FCTC                     15.07
  2 Charity Arn               12 FCTC                     15.38
  3 Kristin Clark             11 Track City T             15.42
  4 Haley Crouser             11 Super Throwe             15.79
  5 Kristan Holding           12 Cool Running             15.84
  6 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F              16.06
  7 Jazmine Rambo             12 Hilltop Striders         17.30
  8 Josie Kimes               11 Mercury Spo              17.48

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 53.84
     1) Queen Ealy 11                   2) TaPri Farr 12
     3) Jasmine McCoy 12                4) Arinesha Smith 11
  2 Miller Jets  'A'                                      56.47
     1) Zhanea Brown 11                 2) Alexandria Fleming 11
     3) Alycia Pearson 11               4) Allanah Whitehall 11
  3 Rainier Beach TC  'B'                                 58.00
     1) Brittany Bennett 12             2) Jainaba Jackson 11
     3) Donniqua Williams 12            4) J'Navia Taylor 12
     5) Alexa Green 11                  6) Aleigha Vasser 11
  4 Track City Track Club  'A'                            58.04
     1) Kristin Clark 11                2) Tiwanna Hamilton 11
     3) Jessica Laurie 11               4) Tara Lovell 12
     5) Katie Tena 12                   6)
  5 Eastside Track Club  'A'                            1:00.80
     1) Alanna Coker 11                 2) Morgan Petesch 12
     3) Marlena Masterleo 11            4) Malia Bachesta 11
  6 Beaverton Track Club  'A'                           1:04.03
     1) Krissy Hengesh 11               2) Momoko Kimura 12
     3) Lainey Nash 12                  4) Jillian Stolzenburg 12
  7 Spokane Mercury AC  'A'                             1:05.35
     1) Stephanie Prentiss 12           2) Delaney Stewart 11
     3) Katie Fitzhugh 11               4) Samantha Puryear 12
 -- Wings of Eagles  'A'                                     DQ
     1) Tyresa Taylor 12                2) Unity Harris 12
     3) Whitney Echols 11               4) Imari Williams 11
     5) Hatai Williams 12               6)

4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               4:37.00
     1) Queen Ealy 11                   2) Brittany Bennett 12
     3) TaPri Farr 12                   4) Arinesha Smith 11
     5) Jainaba Jackson 11              6) Jasmine McCoy 12
     7) J'Navia Taylor 12               8)
  2 Beaverton Track Club  'A'                           4:43.97
     1) Amanda Craig 12                 2) Alesandra Edwards 11
     3) Tausha Rene 12                  4) Jillian Stolzenburg 12
  3 Wings of Eagles  'A'                                4:44.49
     1) Tyresa Taylor 12                2) Unity Harris 12
     3) Whitney Echols 11               4) Khadijah Ladd 12
     5) Hatai Williams 12               6) Imari Williams 11
  4 Eastside Track Club  'A'                            4:57.59
     1) Morgan Petesch 12               2) Marlena Masterleo 11
     3) Alanna Coker 11                 4) Malia Bachesta 11

4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Emerald Valley Track Club  'A'                     11:59.25
     1) Calli Dowdy 12                  2) Rebecca Eddy 12
     3) Rachel Parker 12                4) Colleen Walsh 12

High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Taylor Hewett             12 Lewis Clark              1.42m    4-07.75
  2 Kristin Coffman           12 Robin Hood T            J1.42m    4-07.75
  3 Sasha Weber               11 BPS                      1.37m    4-06.00
  4 Kristan Holding           12 Cool Running             1.32m    4-04.00
  4 Rachael Domeyer           12 unattached               1.32m    4-04.00
  6 Charity Arn               12 FCTC                    J1.32m    4-04.00
  6 Jeneal Carter             12 CS                      J1.32m    4-04.00
  8 Katrina Chamberlain       12 FCTC                     1.27m    4-02.00
  9 Anna Jensen               12 unattached               1.22m    4-00.00
  9 Jana Maddox               12 Robin Hood T             1.22m    4-00.00
 11 Josie Kimes               11 Mercury Spo              1.17m    3-10.00
 12 Danielle Gilmour-Tauzin   11 Cheney Track             0.92m    3-00.25

Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Louise Mulvey             12 Emerald Vall             4.08m   13-04.75
  2 Charity Arn               12 FCTC                     3.92m   12-10.50
  3 Kristin Clark             11 Track City T             3.83m   12-06.75
  4 Haley Crouser             11 Super Throwe             3.63m   11-11.00
  5 Alanna Coker              11 Estc                     3.60m   11-09.75
  6 Cydnicia Wade             12 FLTC                     3.55m   11-07.75
  7 Ashton Mann               11 Prefontaine              3.50m   11-05.75
  8 Annie Millard             12 Stealth                  3.47m   11-04.75
  9 Unity Harris              12 WEAG                     3.42m   11-02.75
 10 Danielle Cuevas           12 Inw Una                  3.41m   11-02.25

Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Aliana Dinish             11 Scaa                    10.15m   33-03.75
  2 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track             9.91m   32-06.25
  3 Katrina Chamberlain       12 FCTC                     9.08m   29-09.50
  4 McKenzie Warren           12 Team Oregon,             8.91m   29-02.75
  5 Kirstin Erickson          12 North Peninsula          8.69m   28-06.25
  6 Anna Adamko               12 FCTC                     8.59m   28-02.25
  7 Krystal Brix              12 FCTC                     8.41m   27-07.25
  8 Kyrsten Harris            12 Inw Una                  7.25m   23-09.50
  9 Marisa Graff              12 Mercury Spo              7.01m   23-00.00
 10 Laura Grube               12 unattached               6.88m   22-07.00
 11 Danielle Cuevas           12 Inw Una                  6.87m   22-06.50

Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Anna Adamko               12 FCTC                    24.28m      79-08
  2 Tasha Wilkins             12 Oregon Throw            23.89m      78-04
  3 Destiny Fisher            12 Milwaukie Tr            22.67m      74-04
  4 McKenzie Warren           12 Team Oregon,            22.51m      73-10
  5 Mackenzie Mathews         12 Cyo Track Cl            20.88m      68-06
  6 Kyrsten Harris            12 Inw Una                 19.01m      62-04
  7 Laura Grube               12 unattached              17.92m      58-09
  8 Krystal Brix              12 FCTC                    17.50m      57-05
  9 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track            14.81m      48-07
 10 Marisa Graff              12 Mercury Spo             14.65m      48-01
 11 Gianna Damiano            11 Inw Una                 14.47m      47-06
 12 Kirstin Erickson          12 North Peninsula         14.04m      46-01

Javelin Throw Turbo Jav Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Anna Adamko               12 FCTC                    37.44m     122-10
  2 Haley Crouser             11 Super Throwe            35.01m     114-10
  3 Mackenzie Mathews         12 Cyo Track Cl            30.67m     100-07
  4 Laura Grube               12 unattached              30.29m      99-04
  5 Sasha Weber               11 BPS                     27.33m      89-08
  6 Jillian Stolzenburg       12 Beaverton Tr            25.34m      83-02
  7 Kristan Holding           12 Cool Running            25.21m      82-08
  8 Jordan McGregor           12 Inw Una                 23.94m      78-06
  9 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track            22.24m      72-11
 10 Kirstin Erickson          12 North Peninsula         19.54m      64-01
 11 Gianna Damiano            11 Inw Una                 17.42m      57-02
 12 Marisa Graff              12 Mercury Spo             16.34m      53-07
 13 Danielle Cuevas           12 Inw Una                 16.05m      52-08

Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor Hewett             12 Lewis Clark               2181
  2 Katrina Chamberlain       12 FCTC                      2049
  3 Kristan Holding           12 Cool Running              2016
  4 Charity Arn               12 FCTC                      2009
  5 Haley Crouser             11 Super Throwe              1916
  6 Sasha Weber               11 BPS                       1806
  7 Nora Wilson               12 Emerald Vall              1718
  8 Emily Herman              12 Emerald Vall              1425
  9 Tara Lovell               12 Track City T               966

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kayla Smith               14 Psa Youth Ru             12.88q  1
  2 Alexandria Davidson       14 Tacoma Titans            12.99q  1
  3 Tashianna Bryant          14 Psa Youth Ru             13.06q  2
  3 Caitlin Leonhardt         14 Psa Youth Ru             13.06q  2
  5 Tiara Prince              13 Beaverton Tr             13.40q  2
  6 Ashley Cormier            13 Elite Youth              13.65q  2
  7 Jazmine Walker            14 Hilltop Striders         13.73q  1
  8 Danyell Wilson            14 RBTC                     14.02q  1
  9 Crystal Simmons           14 Cheney Track             14.12   2
 10 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              14.22   2
 11 Alida Lattimore           13 Mercury Spo              14.52   2
 12 Shelby Maurer             13 Cheney Track             14.72   1
 12 Brittney Szoke            14 Stealth                  14.72   2
 14 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             14.78   1

100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kayla Smith               14 Psa Youth Ru             12.72
  2 Alexandria Davidson       14 Tacoma Titans            12.75
  3 Tashianna Bryant          14 Psa Youth Ru             12.82
  4 Caitlin Leonhardt         14 Psa Youth Ru             12.83
  5 Tiara Prince              13 Beaverton Tr             13.21
  6 Jazmine Walker            14 Hilltop Striders         13.73
  7 Danyell Wilson            14 RBTC                     13.81

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kayla Smith               14 Psa Youth Ru             26.05q  1
  2 Alexandria Davidson       14 Tacoma Titans            26.15q  2
  3 Tashianna Bryant          14 Psa Youth Ru             26.46q  2
  4 Caitlin Leonhardt         14 Psa Youth Ru             26.75q  1
  5 Ashley Cormier            13 Elite Youth              27.43q  2
  6 Meeghan Bergmann          14 Cyo Track Cl             27.52q  1
  7 Jazmine Walker            14 Hilltop Striders         28.44q  1
  8 Danyell Wilson            14 RBTC                     28.46q  2
  9 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities          29.56   1
 10 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             29.70   2
 11 Brittney Szoke            14 Stealth                  29.99   1

200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kayla Smith               14 Psa Youth Ru             25.83
  2 Tashianna Bryant          14 Psa Youth Ru             26.11
  3 Alexandria Davidson       14 Tacoma Titans            26.21
  4 Caitlin Leonhardt         14 Psa Youth Ru             26.70
  5 Meeghan Bergmann          14 Cyo Track Cl             27.30
  6 Danyell Wilson            14 RBTC                     28.18

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alexandria Davidson       14 Tacoma Titans            57.45   1
  2 Kema Harvey               14 Psa Youth Ru             58.90   1
  3 Ashley Cormier            13 Elite Youth            1:00.12   1
  4 Meeghan Bergmann          14 Cyo Track Cl           1:00.78   1
  5 Sophia Curl               14 Artemius               1:01.15   1
  6 Midori Starks             14 Hilltop Striders       1:05.67   2
  7 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities        1:05.74   2
  8 Danyell Wilson            14 RBTC                   1:06.70   1
  9 Crystal Simmons           14 Cheney Track           1:07.13   1
 10 Rachel Mathison           14 Comets                 1:13.11   2
 -- Kellie Schueler           14 unattached                 DNF   1

800 Meter Run Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rebecca Friday            14 Artemius               2:18.71   1
  2 Kema Harvey               14 Psa Youth Ru           2:18.88   1
  3 Ashley Cormier            13 Elite Youth            2:24.93   1
  4 Andrea Dittmer            14 Psa Youth Ru           2:26.97   1
  5 Taylor Williams           13 WEAG                   2:27.06   2
  6 Kristin Oenning           14 Robin Hood T           2:29.45   1
  7 Kate Jette                13 Psa Youth Ru           2:29.68   1
  8 Baylee Mires              13 Inw Una                2:30.44   1
  9 Samantha Minor            13 Estc                   2:35.37   1
 10 Shelby Maurer             13 Cheney Track           2:44.60   2
 11 Rachel Mathison           14 Comets                 2:51.65   2

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rebecca Friday            14 Artemius               4:58.35
  2 Baylee Mires              13 Inw Una                4:58.97
  3 Courtney Hochstetler      13 unattached             5:02.06
  4 Katelyn Steen             13 PRTC                   5:07.67
  5 Ashlee Sincraugh          13 Fwtc                   5:09.86
  6 Allison Clark             14 FCTC                   5:13.11
  7 Gylanny Crossman          14 Artemius               5:19.28
  8 Kate Jette                13 Psa Youth Ru           5:22.18
  9 Kristin Oenning           14 Robin Hood T           5:23.86
 10 Alexa Kearns              14 Psa Youth Ru           5:24.96
 11 Lucy Whipps               13 River City T           5:30.81

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Katelyn Steen             13 PRTC                  11:08.09
  2 Courtney Hochstetler      13 unattached            11:10.07
  3 Alexa Kearns              14 Psa Youth Ru          11:22.40
  4 Lucy Whipps               13 River City T          11:23.25
  5 Holly Meler               14 FCTC                  11:28.20
  6 Erin Chinchar             13 Fwtc                  11:31.78
  7 Payton Schutte            13 Robin Hood T          12:16.22
  8 Louise Reynoldson         13 River City T          13:18.33
  9 Noemi Vasquez             13 FCTC                  14:07.02

3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cassandra Petersen        14 River City T          20:32.90

100 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tiara Prince              13 Beaverton Tr             16.54q  1
  2 Olivia Ferrara            14 Dare to Drea             17.43q  2
  3 Rebecca Holding           14 Cool Running             17.56q  1
  4 Lacy Newbold              13 Estc                     17.93q  1
  5 Madeline Fuchs            14 Stealth                  17.98q  1
  6 Sarah Jensen              14 unattached               18.47q  2
  7 Anna Swenson              13 Cheney Track             19.59q  1
  8 Christina White           14 Soaring Eagles T         19.92q  2
  9 Haley Rife                13 Beaverton Tr             20.43   2
 10 Summer Nash               13 unattached               21.07   2

100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Tiara Prince              13 Beaverton Tr             15.54
  2 Olivia Ferrara            14 Dare to Drea             15.68
  3 Rebecca Holding           14 Cool Running             16.93
  4 Madeline Fuchs            14 Stealth                  17.18
  5 Lacy Newbold              13 Estc                     17.33
  6 Sarah Jensen              14 unattached               17.80
  7 Christina White           14 Soaring Eagles T         19.29

200 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Olivia Ferrara            14 Dare to Drea             31.10   1
  2 Madeline Fuchs            14 Stealth                  31.37   1
  3 Rebecca Holding           14 Cool Running             31.65   1
  4 Sarah Jensen              14 unattached               32.84   1
  5 Haley Rife                13 Beaverton Tr             32.90   1
  6 Cassidy Stevick           13 BPS                      33.66   1
  7 Megan McGough             13 CS                       34.20   2
  8 Anna Swenson              13 Cheney Track             35.58   2

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Psa Youth Running Club  'A'                           48.81
     1) Tashianna Bryant 14             2) Kema Harvey 14
     3) Caitlin Leonhardt 14            4) Kayla Smith 14
  2 Hilltop Striders  'A'                                 53.26
     1) Shaquana Logan 14               2) Breana Tutt 13
     3) Jazmine Walker 14               4) Deborah Anderson 13
     5) Jazmine McGee 13                6) Midori Starks 14
  3 Wings of Eagles  'A'                                  53.89
     1) Tyler Williams 13               2) Taylor Williams 13
     3) Chanssa Shoecraft 13            4) Seana Shoecraft 14
     5) Kaishanna Grace 14              6) Brandy Lindsay 13
     7) Ashley Ford 14                  8)
  4 Cheney Track Club  'A'                                53.92
     1) Crystal Simmons 14              2) Marissa Young 13
     3) Shelby Maurer 13                4) Taysia Weatherbee 14

4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Psa Youth Running Club  'A'                         4:05.44
     1) Tashianna Bryant 14             2) Kema Harvey 14
     3) Caitlin Leonhardt 14            4) Kayla Smith 14
  2 Wings of Eagles  'A'                                4:23.07
     1) Tyler Williams 13               2) Taylor Williams 13
     3) Chanssa Shoecraft 13            4) Seana Shoecraft 14
     5) Brandy Lindsay 13               6)
  3 Cascade Striders  'A'                               4:28.72
     1) Megan McGough 13                2) Vanessa Steinberg 14
     3) Sarah Egler 14                  4) Kayla Blau 14
  4 Hilltop Striders  'A'                               4:39.06
     1) Deborah Anderson 13             2) Shaquana Logan 14
     3) Jazmine McGee 13                4) Midori Starks 14
     5) Breana Tutt 13                  6) Jazmine Walker 14

4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Artemius  'A'                                      10:17.99
     1) Gylanny Crossman 14             2) Rebecca Friday 14
     3) Elena Robertson 14              4) Tia Herdman 14
  2 Federal Way TC  'A'                                10:46.93
     1) Ashlee Sincraugh 13             2) Erin Chinchar 13
     3) Erin Hunt 13                    4) Caty Poetter 14
     5) Katie Pellitteri 14             6)

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kathleen Pelchar          13 Team Oregon,             1.62m    5-03.75
  2 Kristin Oenning           14 Robin Hood T             1.47m    4-09.75
  3 Kate Jette                13 Psa Youth Ru             1.42m    4-07.75
  3 Summer Nash               13 unattached               1.42m    4-07.75
  5 Cassidy Stevick           13 BPS                     J1.42m    4-07.75
  6 Kayli Kohlrus             13 unattached              J1.42m    4-07.75
  7 Frances Pavao             14 Robin Hood T            J1.42m    4-07.75
  8 Caty Poetter              14 Fwtc                     1.32m    4-04.00
  9 Madeline Fuchs            14 Stealth                 J1.32m    4-04.00
 10 Kathryn Utgaard           14 H&VS                    J1.32m    4-04.00
 11 Chloe Hall                14 Inw Una                  1.27m    4-02.00

Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alixandra Saxon           14 Emerald Vall             2.59m    8-06.00
  2 Sarah Jensen              14 unattached               2.14m    7-00.25
  3 Megan Robert              13 Track City T            J2.14m    7-00.25
  4 Chloe Hall                14 Inw Una                 J2.14m    7-00.25
  5 Kaylynn Oaks              13 Robin Hood T             1.97m    6-05.50
  6 Baylee Mires              13 Inw Una                 J1.97m    6-05.50
  7 Mackenzie Hall            14 Inw Una                 J1.97m    6-05.50
  8 Cassidy Stevick           13 BPS                      1.84m    6-00.50
  9 Elena Thompson            13 Lewis Clark              1.68m    5-06.00

Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tiara Prince              13 Beaverton Tr             4.95m   16-03.00
  2 Trinna Miranda            14 Beaverton Tr             4.82m   15-09.75
  3 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              4.68m   15-04.25
  4 Kayli Kohlrus             13 unattached               4.67m   15-04.00
  5 Summer Nash               13 unattached               4.50m   14-09.25
  6 Rebecca Iancu             13 Tigard Youth             4.34m   14-03.00
  7 Christina White           14 Soaring Eagles T         4.30m   14-01.25
  8 Kelly Alderman            14 Cheney Track             4.16m   13-07.75
  9 Chloe Hall                14 Inw Una                  4.06m   13-04.00
 10 Lacy Newbold              13 Estc                     4.03m   13-02.75
 11 Mackenzie Hall            14 Inw Una                  3.99m   13-01.25
 12 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             3.89m   12-09.25
 13 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities          3.63m   11-11.00

Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              9.89m   32-05.50
  2 Mackenzie Hall            14 Inw Una                  9.21m   30-02.75
  3 Chloe Hall                14 Inw Una                  9.11m   29-10.75
  4 Madeline Fuchs            14 Stealth                  9.01m   29-06.75
  5 Kelly Alderman            14 Cheney Track             9.00m   29-06.50
  6 Christina White           14 Soaring Eagles T         8.45m   27-08.75
  7 Jocelyne McKeller         13 Soaring Eagles T         8.02m   26-03.75

Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alyssa Hasslen            14 McMinnville             14.41m   47-03.50
  2 Rebekah Hutson            14 BPS                     11.39m   37-04.50
  3 Courtney Tripp            13 unattached              10.76m   35-03.75
  4 Colleen Bailey            14 Gresham Blu             10.49m   34-05.00
  5 Rachel Damiano            14 Inw Una                 10.48m   34-04.75
  6 Brittney Szoke            14 Stealth                  9.96m   32-08.25
  7 Gabi Dixon                14 FCTC                     9.54m   31-03.75
  8 Rakayla Robertson         14 RBTC                     9.48m   31-01.25
  9 Elke Neuenschwander       14 Cool Running             9.12m   29-11.25
 10 Jill Moody                14 Lewis Clark              9.08m   29-09.50
 11 Tori Dixon                13 FCTC                     8.32m   27-03.75

Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alyssa Hasslen            14 McMinnville             29.87m      98-00
  2 Courtney Tripp            13 unattached              28.82m      94-07
  3 Elke Neuenschwander       14 Cool Running            28.73m      94-03
  4 Emily Kersting            14 McMinnville             25.51m      83-08
  5 Rachel Damiano            14 Inw Una                 25.47m      83-07
  6 Colleen Bailey            14 Gresham Blu             25.37m      83-03
  7 Gabi Dixon                14 FCTC                    25.10m      82-04
  8 Alicia Burnett            14 CS                      22.59m      74-01
  9 Jill Moody                14 Lewis Clark             20.39m      66-11
 10 Megan Quintrell           14 FCTC                    19.53m      64-01
 11 Sarah Cain                14 Soaring Eagles T        17.67m      58-00
 12 Tori Dixon                13 FCTC                    16.42m      53-10

Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrea Hopkins            14 Super Throwe            33.94m     111-04
  2 Megan Quintrell           14 FCTC                    29.10m      95-06
  3 Deborah Anderson          13 Hilltop Striders        26.07m      85-06
  4 Cassidy Stevick           13 BPS                     25.75m      84-06
  5 Elke Neuenschwander       14 Cool Running            23.82m      78-02
  6 Alicia Burnett            14 CS                      23.43m      76-10
  7 Miranda Slayter           14 FCTC                    22.90m      75-01
  8 Rachel Damiano            14 Inw Una                 21.28m      69-10
  9 Emily Hendricks           14 Peak Perform            18.66m      61-03
 10 Joni Nagy                 13 Riverside TC            18.21m      59-09
 11 Anna Swenson              13 Cheney Track            14.96m      49-01

Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kate Jette                13 Psa Youth Ru              2279
  2 Cassidy Stevick           13 BPS                       2127
  3 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F               2029
  4 Lacy Newbold              13 Estc                      2001
  5 Christina White           14 Soaring Eagles T          1770
  6 Elke Neuenschwander       14 Cool Running              1748
  7 Rachel Damiano            14 Inw Una                   1692

100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charnay Combs             15 SEAT                     12.46q  1
  2 Brianna Okoro             15 Flying Aj's              12.96q  2
  2 Tiffany Tibbot            15 ISSQ                     12.96q  2
  4 Schaveyantay Hill         15 Gresham Blu              12.98q  1
  5 Elise Larrett             15 Dare to Drea             13.01q  1
  6 Gale Nelson               16 Inw Una                  13.04q  2
  7 Samantha Smith            15 Flying Aj's              13.11q  1
  8 McKenzie Redberg          15 unattached               13.21q  1
  9 Erica Hayes               16 Scaa                     13.30   2
 10 Stephanie Singerhouse     16 Gresham Blu              13.53   2
 11 Courtney Smurdon          15 Robin Hood T             13.64   1
 12 Mikaela Young             15 Cheney Track             13.84   1
 13 Christina Dahm            16 Cheney Track             14.08   1
 14 Lakesha Ashley            16 Top Competitor           14.58   2
 15 Kristine Korte            15 Inw Una                  14.73   2

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Charnay Combs             15 SEAT                     12.24
  2 Brianna Okoro             15 Flying Aj's              12.76
  3 Tiffany Tibbot            15 ISSQ                    J12.76
  4 Schaveyantay Hill         15 Gresham Blu              12.81
  5 Gale Nelson               16 Inw Una                  12.88
  6 Elise Larrett             15 Dare to Drea             12.93
  7 Samantha Smith            15 Flying Aj's              13.00
  8 McKenzie Redberg          15 unattached               13.12

200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charnay Combs             15 SEAT                     25.83q  1
  2 Brianna Okoro             15 Flying Aj's              26.01q  2
  3 Schaveyantay Hill         15 Gresham Blu              26.26q  1
  4 Tiffany Tibbot            15 ISSQ                     26.52q  2
  5 Gale Nelson               16 Inw Una                  26.58q  1
  6 Bianca Greene             15 High Voltage             26.70q  1
  7 Elise Larrett             15 Dare to Drea             27.11q  2
  8 Erica Hayes               16 Scaa                     27.45q  2
  9 McKenzie Redberg          15 unattached               27.60   1
 10 Courtney Smurdon          15 Robin Hood T             27.68   1
 11 Stephanie Singerhouse     16 Gresham Blu              27.93   2
 12 Christina Dahm            16 Cheney Track             29.05   1
 13 Kristine Korte            15 Inw Una                  30.06   2

200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Charnay Combs             15 SEAT                     25.44
  2 Brianna Okoro             15 Flying Aj's              25.89
  3 Schaveyantay Hill         15 Gresham Blu              26.24
  4 Tiffany Tibbot            15 ISSQ                     26.29
  5 Bianca Greene             15 High Voltage             26.49
  6 Gale Nelson               16 Inw Una                  26.69
  7 Elise Larrett             15 Dare to Drea             27.03
  8 Erica Hayes               16 Scaa                     27.42

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Elise Larrett             15 Dare to Drea             58.70
  2 McKenzie Redberg          15 unattached               59.47
  3 Bianca Greene             15 High Voltage             59.52
  4 Arianna Edwards           16 Beaverton Tr             59.74
  5 Gabrielle Holman          15 RBTC                   1:04.03
  6 Montia Wythes             15 CS                     1:06.43
  7 Christina Leufroy         16 unattached             1:06.56

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor Wallace            15 unattached             2:21.28
  2 Stephanie Shuel           16 Inw Una                2:22.61
  3 Arianna Edwards           16 Beaverton Tr           2:23.11
  4 Brianna Brinkhaus         15 Tacoma Titans          2:30.42
  5 Chelsea Weber             15 Gresham Blu            2:33.02
  6 Montia Wythes             15 CS                     2:52.23
  7 Laniece Luster            15 RBTC                   2:56.43

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor Wallace            15 unattached             4:57.82
  2 Diana Sanchez             16 Salem Track            5:00.29
  3 Stephanie Shuel           16 Inw Una                5:05.87
  4 Christina Miller          15 Club Tri-Cities        5:13.08
  5 Kelsey Klette             15 unattached             5:17.22
  6 Brianna Brinkhaus         15 Tacoma Titans          5:27.82
  7 Elizabeth Mathison        16 Inw Una                5:47.94
  8 Alyssa Adams              16 Lewis Clark            6:05.28
  9 Ainsley Bourque           16 Club Tri-Cities        6:22.43

3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Janelle Everetts          15 Salem Track           11:35.11
  2 Megan Everetts            15 Salem Track           11:49.83

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bianca Mathabane          16 Dare to Drea             15.5hq  1
  2 Jade Langston             16 SEAT                     16.66q  2
  3 Kaprina Goodwin           16 Inw Una                  16.76q  2
  4 Jessi-Ann Michaelson      16 unattached               16.8hq  1
  5 Courtney Smurdon          15 Robin Hood T             16.9hq  1
  6 Cody Riggers              16 Lewis Clark              18.32q  2
  7 Callie Runkel             15 Mercury Spo              19.2hq  1
  8 Ronnie Randow             16 Walla Walla Z            20.8hq  1
  9 Brianna LeRoy             15 Scaa                     20.98   2

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Bianca Mathabane          16 Dare to Drea             15.07
  2 Kaprina Goodwin           16 Inw Una                  16.05
  3 Jade Langston             16 SEAT                     16.06
  4 Courtney Smurdon          15 Robin Hood T             16.57
  5 Jessi-Ann Michaelson      16 unattached               16.91
  6 Cody Riggers              16 Lewis Clark              17.87

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bianca Mathabane          16 Dare to Drea           1:06.90
  2 Alyssa Rife               15 Beaverton Tr           1:07.42
  3 Alexis Osborne            15 CS                     1:11.57
  4 Cody Riggers              16 Lewis Clark            1:17.24
  5 Ronnie Randow             16 Walla Walla Z          1:31.59

2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Janelle Everetts          15 Salem Track            8:15.72
  2 Megan Everetts            15 Salem Track            8:34.57
  3 Elizabeth Mathison        16 Inw Una                8:39.18
  4 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo            8:54.62

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Flying Aj's  'A'                                      50.60
     1) Zavon Dickerson 15              2) Olivia Marshall 15
     3) Brianna Okoro 15                4) Jordyn Woodke 15
  2 So Central AA  'A'                                    54.61
     1) Chanellle Frasier 16            2) Erica Hayes 16
     3) Brianna LeRoy 15                4) Chanel Piper 16
     5) Dyneeca Ponder 16               6)

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Gresham Blu By U  'A'                               4:17.95
     1) Schaveyantay Hill 15            2) Sara Landis 16
     3) Stephanie Singerhouse 16        4) Chelsea Weber 15
     5) Mallory Kuiawa 16               6)

4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Salem Track Club  'A'                              10:20.79
     1) Janelle Everetts 15             2) Megan Everetts 15
     3) Stephanie Fennimore 16          4) Diana Sanchez 16

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kelly McNamee             15 Inw Una                  1.62m    5-03.75
  2 Brianna Okoro             15 Flying Aj's              1.52m    4-11.75
  3 Greta Erickson            16 North Peninsula          1.47m    4-09.75
  4 Christina Dahm            16 Cheney Track            J1.47m    4-09.75
  5 Emily Leonard             15 Lewis Clark              1.42m    4-07.75
  6 Kristine Korte            15 Inw Una                 J1.42m    4-07.75
 -- Callie Runkel             15 Mercury Spo                 NH

Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hilary Moore              16 Inw Una                  3.05m   10-00.00
  2 Jordan Roskelly           16 Top Competitor           2.90m    9-06.25
  3 Terra Shumacher           16 Peak Perform            J2.90m    9-06.25
  4 Lindsay Spencer           16 Emerald Vall             2.75m    9-00.25
  5 Erin Boland               16 Inw Una                  2.60m    8-06.25
  6 Brandy Brown              15 Emerald Vall             2.45m    8-00.50
  7 Cody Riggers              16 Lewis Clark             J2.45m    8-00.50

Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jade Langston             16 SEAT                     5.03m   16-06.00
  2 Arianna Edwards           16 Beaverton Tr             4.75m   15-07.00
  3 Christina Leufroy         16 unattached               4.70m   15-05.00
  4 Stephanie Fennimore       16 Salem Track              4.52m   14-10.00
  5 Courtney Tuma             16 Beaverton Tr             4.46m   14-07.75
  6 Callie Runkel             15 Mercury Spo              4.39m   14-05.00
  7 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC            4.25m   13-11.50
  8 Julie Van Stralen         15 Flying Aj's              4.09m   13-05.00
  9 Tearsa Powell             16 Cheney Track             2.81m    9-02.75

Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jessi-Ann Michaelson      16 unattached              10.10m   33-01.75
  2 Jordyn Woodke             15 Flying Aj's             10.02m   32-10.50
  3 Kaprina Goodwin           16 Inw Una                 10.01m   32-10.25
  4 Courtney Tuma             16 Beaverton Tr             9.92m   32-06.50
  5 Morgan Dunning            15 Top Competitor           9.60m   31-06.00
  6 Kim Tune                  16 Dare to Drea             9.39m   30-09.75
  7 Mikaela Young             15 Cheney Track            J9.39m   30-09.75
  8 Julie Van Stralen         15 Flying Aj's              9.21m   30-02.75
  9 Christina Dahm            16 Cheney Track             8.72m   28-07.50
 10 Tearsa Powell             16 Cheney Track             6.23m   20-05.25

Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            11.02m   36-02.00
  2 Evie Baker                15 Stealth                 10.44m   34-03.00
  3 Dana McClendon            15 Stealth                 10.22m   33-06.50
  4 Kjirsten Jensen           16 Soaring Eagles T        10.18m   33-04.75
  5 Kayla Hendershot          16 Team Oregon,             9.77m   32-00.75
  6 Brittany Myer             15 Peak Perform             9.08m   29-09.50
  7 Anna Rook                 15 River City T             6.83m   22-05.00

Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kayla Hendershot          16 Team Oregon,            35.44m     116-03
  2 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            34.48m     113-01
  3 Dana McClendon            15 Stealth                 32.04m     105-01
  4 Dara Higgs                16 BPS                     30.14m      98-11
  5 Emily Redmayne-Titley     15 Unattached Orego        30.08m      98-08
  6 Kjirsten Jensen           16 Soaring Eagles T        24.97m      81-11
  7 Brittany Myer             15 Peak Perform            24.34m      79-10
  8 Lauren Puhek              15 Stealth                 21.78m      71-05
  9 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo             19.56m      64-02

Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kayla Hendershot          16 Team Oregon,            39.62m     130-00
  2 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            30.08m      98-08
  3 Amanda Cole               15 unattached              28.20m      92-06
  4 Brittaney Holmes          16 unattached              24.19m      79-04
  5 Brittany Myer             15 Peak Perform            23.23m      76-02

Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Courtney Kirkwood         15 Inw Una                 41.13m     134-11
  2 Danielle Clauson          16 unattached              37.46m     122-11
  3 Hannah Ringholm           16 unattached              34.46m     113-01
  4 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            31.07m     101-11
  5 Alyssa Rife               15 Beaverton Tr            29.16m      95-08
  6 Dana McClendon            15 Stealth                 28.85m      94-08
  7 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC           28.69m      94-01
  8 Amanda Cole               15 unattached              24.97m      81-11
  9 Courtney McClanahan       15 BPS                     23.57m      77-04
 10 Dara Higgs                16 BPS                     22.56m      74-00
 11 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo             20.70m      67-11

Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alyssa Rife               15 Beaverton Tr              3967
  2 Ellen Rouse               16 Orofino T&F               3866
  3 Jessi-Ann Michaelson      16 unattached                3295
  4 Greta Erickson            16 North Peninsula           2957
  5 Courtney McClanahan       15 BPS                       2262
  6 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track              2233

100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Devin Brooks              17 SEAT                     12.88q  1
  2 Amanda Backowski          17 Gresham Blu              12.92q  2
  3 Kelsey Sutherland         18 unattached               13.00q  2
  4 Nkeiru Ugwoaba            17 SEAT                     13.15q  1
  5 Emily Holding             17 Cool Running             13.49q  1
  6 Ashley Hart               17 Cyo Track Cl             13.67q  2
  7 Staci Schrader            18 Inw Una                  13.76q  2
  8 Penny Richardson          17 unattached               13.95q  2
  9 AshLee Rey                18 Cheney Track             13.97   1
 10 Amanda Swenson            17 Cheney Track             14.64   1
 11 Soyoung Kim               17 Flying Aj's              14.74   2

100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Devin Brooks              17 SEAT                     12.70
  2 Kelsey Sutherland         18 unattached               12.86
  3 Amanda Backowski          17 Gresham Blu              12.90
  4 Nkeiru Ugwoaba            17 SEAT                     13.07
  5 Emily Holding             17 Cool Running             13.38
  6 Staci Schrader            18 Inw Una                  13.55
  7 Ashley Hart               17 Cyo Track Cl             13.62
  8 Penny Richardson          17 unattached               13.68

200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Devin Brooks              17 SEAT                     25.95
  2 Melantha Jenkins          17 SEAT                     25.98
  3 Amanda Backowski          17 Gresham Blu              26.12
  4 Kelsey Sutherland         18 unattached               26.49
  5 AshLee Rey                18 Cheney Track             27.51
  6 Staci Schrader            18 Inw Una                 J27.51
  7 Alyse Pineda              17 Soaring Eagles T         29.16
  8 Penny Richardson          17 unattached               29.30

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Melantha Jenkins          17 SEAT                     57.58
  2 Amanda Backowski          17 Gresham Blu              59.11
  3 AshLee Rey                18 Cheney Track           1:01.83
  4 Ashley Hart               17 Cyo Track Cl           1:02.34
  5 Alyse Pineda              17 Soaring Eagles T       1:04.84
  6 Penny Richardson          17 unattached             1:11.41

800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sheryl Page               18 Team Oregon,           2:17.36
  2 Annie Hayward             17 unattached             2:34.95

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sheryl Page               18 Team Oregon,           4:54.03
  2 Annie Hayward             17 unattached             5:36.37
  3 Anya Friday               18 Artemius               5:44.06

3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Anya Friday               18 Artemius              12:23.60

5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Katie Burnett             17 CS                    36:10.33

100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamie Carver              18 SEAT                     15.03
  2 Christina Tupper          18 SEAT                     15.10
  3 Devin Brooks              17 SEAT                     15.19
  4 Emily Holding             17 Cool Running             16.49
  5 Sam Patrick               17 Inw Una                  17.77
  6 Alexandrea Stricker       18 Peak Perform             18.30
  7 Amy Alporque              17 Moses Lake TC            18.36
  8 Marissa Luchau            17 Inw Una                  19.49

400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jamie Carver              18 SEAT                   1:07.15
  2 Ashley Hart               17 Cyo Track Cl           1:07.71
  3 Syreeta Martin            18 Scaa                   1:07.99

2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Becky Williams            17 Fwtc                   7:47.89
  2 Leigh Fredrickson         18 Mercury Spo            8:22.00

4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 SeaTown Express  'A'                                  48.28
     1) Devin Brooks 17                 2) Christina Tupper 18
     3) Nkeiru Ugwoaba 17               4) Jamie Carver 18
     5) Janet Gratton 17                6)

High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sara Klein                18 BPS                      1.62m    5-03.75
  2 Damaris Tucker            19 Track City T             1.57m    5-01.75
  3 Hailee Drege              17 Soaring Eagles T         1.52m    4-11.75
  4 Natasha Montgomery        17 Inw Una                  1.47m    4-09.75
  5 Keslye Llewellyn          17 Top Competitor          J1.47m    4-09.75
  6 Katie Burnett             17 CS                       1.37m    4-06.00

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kendall Mays              18 Top Competitor           3.20m   10-06.00
  2 Erica Ziegler             17 Top Competitor           2.90m    9-06.25
  3 Erin Kruger               17 Top Competitor          J2.90m    9-06.25
  3 Keslye Llewellyn          17 Top Competitor          J2.90m    9-06.25
  4 Megan Notturno            17 Walla Walla Z           J2.90m    9-06.25
 -- Krysta Pelchar            17 Team Oregon,                NH

Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Christina Tupper          18 SEAT                     5.54m   18-02.25
  2 Sara Klein                18 BPS                      4.97m   16-03.75
  3 Damaris Tucker            19 Track City T             4.93m   16-02.25
  4 Emily Holding             17 Cool Running             4.77m   15-07.75
  5 Lisa Huffman              17 Orofino T&F              4.28m   14-00.50
  6 Katie Burnett             17 CS                       4.07m   13-04.25

Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Christina Tupper          18 SEAT                    12.15m   39-10.50
  2 Nkeiru Ugwoaba            17 SEAT                    10.81m   35-05.75
  3 Sara Klein                18 BPS                     10.72m   35-02.00
  4 Carolyn Borsch            17 Portland Tra             9.62m   31-06.75
  5 Tia Roberts               18 Track City T             8.41m   27-07.25

Shot Put Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            12.60m   41-04.25
  2 Jaclyn Espinoza           17 unattached              12.24m   40-02.00
  3 Erica Chaney              17 Inw Una                 11.86m   38-11.00
  4 Katherine Tripp           17 unattached              11.59m   38-00.25
  5 Annie Hess                19 Inw Una                J11.59m   38-00.25
  6 Emilyh Jacobsen           18 unattached              11.51m   37-09.25
  7 Samantha Damiano          17 Inw Una                 11.07m   36-04.00
  8 Carly Mauch               18 Inw Una                 10.22m   33-06.50
  9 Lindsay Currier           18 Oregon Throw             9.51m   31-02.50
 10 Jaz'min Daniels           17 Elite Youth              8.58m   28-01.75

Discus Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jaclyn Espinoza           17 unattached              45.03m     147-09
  2 Annie Hess                19 Inw Una                 43.93m     144-01
  3 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            42.24m     138-07
  4 Katherine Tripp           17 unattached              38.64m     126-09
  5 Emilyh Jacobsen           18 unattached              36.63m     120-02
  6 Carly Mauch               18 Inw Una                J36.63m     120-02
  7 Erica Chaney              17 Inw Una                 33.81m     110-11
  8 Lindsay Currier           18 Oregon Throw            32.29m     105-11
  9 Jaz'min Daniels           17 Elite Youth             25.70m      84-04
 10 Kimmi Devaney             17 ISSQ                    22.73m      74-07

Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shannon Harvey            18 BPS                     43.53m     142-10
  2 Megan Thomason            17 Iron Wood Th            33.45m     109-09
  3 Holly Graham              18 Iron Wood Th            32.98m     108-02
  4 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            32.94m     108-01
  5 Erica Chaney              17 Inw Una                 30.08m      98-08
  6 Alexandrea Stricker       18 Peak Perform            24.15m      79-03

Javelin Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lauren Sexton             19 Oregon Throw            45.36m     148-10
  2 Carly Mauch               18 Inw Una                 39.56m     129-09
  3 Jill Blake                18 BPS                     35.89m     117-09
  4 Alexandrea Stricker       18 Peak Perform            34.15m     112-00
  5 Elise Knutzen             18 unattached              32.32m     106-00
  6 Marissa Luchau            17 Inw Una                 31.95m     104-10
  7 Erica Chaney              17 Inw Una                 31.15m     102-02
  8 Katie Burnett             17 CS                      26.80m      87-11
  9 Samantha Damiano          17 Inw Una                 26.65m      87-05
 10 Jaz'min Daniels           17 Elite Youth             16.75m      54-11

Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Emily Holding             17 Cool Running              3811
  2 Damaris Tucker            19 Track City T              3412
  3 Katie Burnett             17 CS                        2466

100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jamil Wilson-Jones        10 RBTC                     13.92q  1
  2 JaMariay McDonald         10 Inner City S             14.47q  2
  3 Danny Wilson              10 RBTC                     14.50q  1
  4 Cameron Retherford         9 Inner City S             14.69q  2
  5 Tobias Kelly               9 Psa Youth Ru             14.97q  1
  6 Devin Thompson             9 RBTC                     15.40q  1
  7 Connor Ramm                9 Mercury Spo              15.49q  2
  8 James Smith               10 Inner City S             15.51q  2
  9 Teri Calloway             10 Jets                     15.52   1
 10 Martin Herford             9 Inw Una                  16.72   2
 11 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          17.34   1

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jamil Wilson-Jones        10 RBTC                     13.55
  2 Danny Wilson              10 RBTC                     14.05
  3 Cameron Retherford         9 Inner City S             14.06
  4 JaMariay McDonald         10 Inner City S             14.07
  5 Tobias Kelly               9 Psa Youth Ru             14.63
  6 James Smith               10 Inner City S             14.91
  7 Devin Thompson             9 RBTC                     15.01
  8 Connor Ramm                9 Mercury Spo              15.28

200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Djuan Piper               10 RBTC                     27.96q  1
  2 Jamil Wilson-Jones        10 RBTC                     28.67q  2
  3 JaMariay McDonald         10 Inner City S             30.28q  2
  4 Danny Wilson              10 RBTC                     31.31q  2
  5 Gabriel Joseph             9 CS                       31.47q  2
  6 Tobias Kelly               9 Psa Youth Ru             31.75q  1
  7 Tyler Abrahamson           9 Emerald Vall             32.16q  2
  8 James Smith               10 Inner City S             32.61q  1
  9 Connor Ramm                9 Mercury Spo              32.66   2
 10 Nathan Moore               9 Track City T             33.19   2
 11 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          35.0h   2
 12 Marquis Smith              9 Top Competitor           38.17   1

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jamil Wilson-Jones        10 RBTC                     27.97
  2 Djuan Piper               10 RBTC                     27.99
  3 JaMariay McDonald         10 Inner City S             29.32
  4 Danny Wilson              10 RBTC                     30.28
  5 Tobias Kelly               9 Psa Youth Ru             30.36
  6 Gabriel Joseph             9 CS                       31.53
  7 James Smith               10 Inner City S             31.58
  8 Tyler Abrahamson           9 Emerald Vall             32.24

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Djuan Piper               10 RBTC                   1:03.35   1
  2 Cameron Retherford         9 Inner City S           1:07.35   1
  3 Gunnar Kayser             10 Mercury Spo            1:07.95   1
  4 Gabriel Joseph             9 CS                     1:08.33   1
  5 Lane Russell              10 BPS                    1:09.74   1
  6 Dazell Wilson              9 RBTC                   1:10.02   2
  7 Israel Brown               9 WEAG                   1:10.93   2
  8 JaMariay McDonald         10 Inner City S           1:11.13   1
  9 Christian Smith           10 unattached             1:13.20   2
 10 Zion Stuffle               9 Orofino T&F            1:15.82   2
 11 Kameron Galm               9 Cheney Track           1:26.83   2

800 Meter Run Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Goldstone           10 Fwtc                   2:33.00   1
  2 Tanner Smith              10 Psa Youth Ru           2:43.45   1
  3 James Jasperson           10 BPS                    2:43.58   1
  4 Kage Sobotta              10 Lewis Clark            2:44.79   1
  5 Izahia Henry              10 Psa Youth Ru           2:48.63   1
  6 Laurence Hicks-Estes       9 RBTC                   2:51.93   1
  7 Zion Stuffle               9 Orofino T&F            2:57.26   2
  8 Alec Trepte               10 Robin Hood T           2:59.23   1
  9 Jordan Laurencio          10 High Voltage           3:03.69   2
 10 Kameron Galm               9 Cheney Track           3:09.26   2
 11 Alexander Brown            9 Stealth                3:13.07   2
 12 LeMarco Vasser             9 RBTC                   3:27.51   1
 -- Michael Comes              9 Mercury Spo                 DQ   2

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 David Goldstone           10 Fwtc                   5:09.20
  2 Tanner Smith              10 Psa Youth Ru           5:30.14
  3 James Jasperson           10 BPS                    5:33.45
  4 Kage Sobotta              10 Lewis Clark            5:40.8h
  5 Alec Trepte               10 Robin Hood T           5:56.9h
  6 Eric Brennan               9 Robin Hood T           6:09.82
  7 Maalik Green               9 River City T           6:14.6h
  8 LeMarco Vasser             9 RBTC                   6:44.9h

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 55.15
     1) Jamil Wilson-Jones 10           2) Djuan Piper 10
     3) DeAundre Cole 10                4) Danny Wilson 10
     5) Dazell Wilson 9                 6)
  2 Psa Youth Running Club  'A'                           59.27
     1) Daniel Baker 10                 2) Riley Hazard 10
     3) Izahia Henry 10                 4) Tobias Kelly 9
  3 Rainier Beach TC  'B'                               1:01.50
     1) DeeShawn Tucker 9               2) Laurence Hicks-Estes 9
     3) Devin Thompson 9                4) D'Londo Tucker 10
  4 Miller Jets  'A'                                    1:04.28
     1) Teri Calloway 10                2) Keun Thompson 9
     3) Miles Gaskin 8                  4) Micah Breland 10
 -- Rainier Beach TC  'C'                                    DQ
     1) Dennis Beard 8                  2) Sam Cunliffe 8
     3) Gavin Robertson 7               4) Davine Tullis 8

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               4:55.87
     1) Winfred Roberson 9              2) Dazell Wilson 9
     3) Sam Cunliffe 8                  4) Laurence Hicks-Estes 9
     5) Danny Wilson 10                 6) DeAundre Cole 10
  2 Barron Park Striders  'A'                           4:59.35
     1) James Jasperson 10              2) Neal Shea 10
     3) Ian Franz 9                     4) Lane Russell 10
  3 High Voltage  'A'                                   5:09.30
     1) Kai Greene 9                    2) Mikel Owes 9
     3) Jordan Laurencio 10             4) Michael James 10

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Max Jette                 10 Cavs Youth T             1.32m    4-04.00
  2 Gunnar Kayser             10 Mercury Spo              1.17m    3-10.00
  3 Brett Garrett             10 Emerald Vall            J1.17m    3-10.00
  4 Tyler Abrahamson           9 Emerald Vall            J1.17m    3-10.00
  5 Kage Sobotta              10 Lewis Clark              1.02m    3-04.00
  6 Kameron Galm               9 Cheney Track             0.96m    3-01.75
  7 Cruz Galm                  9 Cheney Track            J0.96m    3-01.75
  8 Ian Kpachavi              10 SKTC                     0.92m    3-00.25
  9 Zion Stuffle               9 Orofino T&F             J0.92m    3-00.25
 10 Rick Adams                10 CS                       0.71m    2-04.00

Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cameron Retherford         9 Inner City S             4.30m   14-01.25
  2 Daniel Baker              10 Psa Youth Ru             3.86m   12-08.00
  3 D'Londo Tucker            10 RBTC                     3.78m   12-05.00
  4 Israel Brown               9 WEAG                     3.74m   12-03.25
  5 Izahia Henry              10 Psa Youth Ru             3.69m   12-01.25
  6 Sam Cunliffe               8 RBTC                     3.64m   11-11.50
  7 Connor Ramm                9 Mercury Spo              3.36m   11-00.25
  8 Nathan Moore               9 Track City T             3.30m   10-10.00
  9 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          2.79m    9-02.00
 10 Lane Russell              10 BPS                      2.64m    8-08.00
 11 Riley Hazard              10 Psa Youth Ru             2.61m    8-06.75

Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Max Jette                 10 Cavs Youth T             8.03m   26-04.25
  2 Brett Garrett             10 Emerald Vall             7.06m   23-02.00
  3 Andrew Hungerford         10 Tigard Youth             6.81m   22-04.25
  4 Ken English               10 Soaring Eagles T         6.75m   22-01.75
  5 DaKari Crockett           10 RBTC                     5.93m   19-05.50
  6 Neal Shea                 10 BPS                      5.84m   19-02.00
  7 Michael Comes              9 Mercury Spo              5.47m   17-11.50
  8 Winfred Roberson           9 RBTC                     5.22m   17-01.50
  9 Jason Lundgren            10 Orofino T&F              4.73m   15-06.25
 10 Trevor Payne               9 Inw Una                  4.58m   15-00.50

Javelin Throw Turbo Jav Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Max Jette                 10 Cavs Youth T            34.54m     113-04
  2 Michael Comes              9 Mercury Spo             21.62m      70-11
  3 Ken English               10 Soaring Eagles T        21.26m      69-09
  4 John Dunn                  9 Comets                  20.99m      68-10
  5 DeeShawn Tucker            9 RBTC                    20.64m      67-08
  6 Andrew Hungerford         10 Tigard Youth            20.51m      67-03
  7 Cruz Galm                  9 Cheney Track            18.47m      60-07
  8 Jacob Siegel               9 Mercury Spo             18.12m      59-05
  9 DaKari Crockett           10 RBTC                    12.49m      41-00

Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Djuan Piper               10 RBTC                       836
  2 Max Jette                 10 Cavs Youth T               660
  3 Gunnar Kayser             10 Mercury Spo                649
  4 Brett Garrett             10 Emerald Vall               470
  5 Winfred Roberson           9 RBTC                       412
  6 Zion Stuffle               9 Orofino T&F                189

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Zechariah McLaurin        12 Inner City S             13.19q  1
  2 Thomas Cranor             12 Emerald Vall             13.62q  2
  3 Anthony Parks             12 BPS                      14.04q  1
  4 Chace Bell                12 Mercury Spo              14.07q  2
  5 Travis Marshall           12 Flying Aj's              14.12q  1
  6 Trevor Harris             11 Jets                     14.13q  1
  7 Kent McKinney             11 RBTC                     14.32q  2
  8 Tanner Thiemann           12 Robin Hood T             14.35q  1
  9 Byron Howell              12 Jets                     14.52   2
 10 Reece Hack                12 Peak Perform             14.95   2
 11 Ronnie Weisner            11 Inw Una                  15.02   1
 12 Remington Salonen         11 Lewis Clark              15.22   1
 13 J.D. Kent                 11 Comets                   16.26   2
 14 Joshua Henderson          12 unattached               16.93   2

100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Zechariah McLaurin        12 Inner City S             13.19
  2 Thomas Cranor             12 Emerald Vall             13.51
  3 Anthony Parks             12 BPS                      13.60
  4 Chace Bell                12 Mercury Spo              14.02
  5 Trevor Harris             11 Jets                     14.13
  6 Kent McKinney             11 RBTC                     14.20
  7 Travis Marshall           12 Flying Aj's              14.27
  8 Tanner Thiemann           12 Robin Hood T             14.30

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Cranor             12 Emerald Vall             27.92q  2
  2 Zechariah McLaurin        12 Inner City S             27.95q  1
  3 Anthony Parks             12 BPS                      28.79q  2
  4 Brendan Franz             12 BPS                      28.85q  1
  5 Delvonte Brooks           11 WEAG                     29.11q  1
  6 Warren Edmondson          12 unattached               29.57q  1
  7 Jomari Brooks             11 RBTC                     29.61q  2
  8 Remington Salonen         11 Lewis Clark              31.73q  1
  9 Joshua Henderson          12 unattached               31.99   2
 10 J.D. Kent                 11 Comets                   34.81   2
 11 Austin Johnston           11 Mercury Spo              37.07   2

200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Zechariah McLaurin        12 Inner City S             27.17
  2 Thomas Cranor             12 Emerald Vall             27.90
  3 Brendan Franz             12 BPS                      28.65
  4 Delvonte Brooks           11 WEAG                     29.13
  5 Warren Edmondson          12 unattached               29.20
  6 Jomari Brooks             11 RBTC                     29.45
  7 Remington Salonen         11 Lewis Clark              31.21

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Arnaud Kpachavi           12 SKTC                     57.47   1
  2 Marc Wythes               12 CS                     1:00.55   1
  3 Andrew Lubash             12 Beaverton Tr           1:03.57   1
  4 Warren Edmondson          12 unattached             1:05.07   1
  5 Sean McDonald             12 CS                     1:06.16   1
  6 Ivan Gaskin               11 Jets                   1:06.67   2
  7 Jerrod Johnston           12 Mercury Spo            1:07.61   1
  8 Steven Long               12 Robin Hood T           1:08.40   1
  9 Brian Gerling             12 Walla Walla Z          1:09.22   2
 10 Derrius Anderson          12 RBTC                   1:10.11   2
 11 Kevin Frazier             12 Beaverton Tr           1:11.28   1
 12 Destin Edwards            12 Stealth                1:23.39   2

800 Meter Run Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marcus Henry              12 Psa Youth Ru           2:13.6h   1
  2 Arnaud Kpachavi           12 SKTC                   2:16.3h   1
  3 Colin O'Neil              12 Estc                   2:23.9h   1
  4 Marc Wythes               12 CS                     2:24.2h   1
  5 Andrew Lubash             12 Beaverton Tr           2:29.5h   1
  6 Gunnar Swager             12 Cheney Track           2:31.0h   1
  7 Warren Edmondson          12 unattached             2:37.6h   1
  8 Michael Valentine         11 CS                     2:39.7h   1
  9 Blaine Morgan             11 Cyo Track Cl           2:49.4h   2
 10 Ryan England              11 Cyo Track Cl           2:53.1h   2
 11 Donaven Baker             12 Inw Una                2:53.5h   2
 12 Curtis Balogh             11 Mercury Spo            2:59.2h   2
 13 Richard Schumaker         11 Comets                 3:00.6h   2

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Marcus Henry              12 Psa Youth Ru           4:52.33
  2 Colin O'Neil              12 Estc                   4:59.72
  3 Michael Valentine         11 CS                     5:05.82
  4 Jackson Baker             11 River City T           5:10.59
  5 Andrew Lubash             12 Beaverton Tr           5:19.34
  6 Noah Heidenreich          11 RCF                    5:23.72
  7 Ryan England              11 Cyo Track Cl           5:30.17
  8 Philip Maxie              11 RBTC                   5:34.75
  9 Jordan Brown              11 Inw Una                5:50.66
 10 Evan Cook                 11 Cheney Track           6:00.24
 11 Curtis Balogh             11 Mercury Spo            6:08.80
 12 Kyle Sams                 11 Mercury Spo            6:40.80
 -- Zachary Wagner            11 Stealth                    DNF

3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jackson Baker             11 River City T          10:50.24
  2 Noah Heidenreich          11 RCF                   11:19.61
  3 Ryan England              11 Cyo Track Cl          11:38.62
  4 Collin Overbay            11 Mercury Spo           11:52.42
  5 Philip Maxie              11 RBTC                  12:04.47
  6 Keegan Symmes             11 ISSQ                  12:05.77
  7 Evan Cook                 11 Cheney Track          12:25.59
  8 Kyle Burnett              12 Psa Youth Ru          12:30.96
  9 Blaine Morgan             11 Cyo Track Cl          12:32.09
 10 Alex Caba                 12 FLTC                  12:33.06
 11 Erick Moore               12 River City T          12:35.86
 12 Donaven Baker             12 Inw Una               12:49.74

80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Austin Cheadle            12 Beaverton Tr             14.15q  2
  2 LaVonte Jackson           11 RBTC                     14.22q  1
  3 Anthony Parks             12 BPS                      14.36q  2
  4 Blake Gerling             12 Walla Walla Z            14.41q  1
  5 Alec Fellows              12 RCF                      14.47q  1
  6 Brendan Franz             12 BPS                      14.80q  1
  7 Jonathon Juilfs           12 Track City T             14.86q  2
  8 Sean McDonald             12 CS                       15.00q  1
  9 Joshua Han                12 Emerald Vall             15.16   2
 10 Nick Rife                 11 Beaverton Tr             16.28   2
 11 Ralph Greene              12 Tigard Youth             16.83   2
 12 Scott Fleener             12 Comets                   19.26   1

80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Austin Cheadle            12 Beaverton Tr             13.62
  2 Anthony Parks             12 BPS                      13.66
  3 Alec Fellows              12 RCF                      13.68
  4 Jonathon Juilfs           12 Track City T             14.07
  5 LaVonte Jackson           11 RBTC                     14.14
  6 Blake Gerling             12 Walla Walla Z            14.20
  7 Brendan Franz             12 BPS                      14.21
  8 Sean McDonald             12 CS                       14.99

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 54.22
     1) Derrius Anderson 12             2) Jomari Brooks 11
     3) Kent McKinney 11                4) LaVonte Jackson 11
     5) William Jefferson 11            6)
  2 Wings of Eagles  'A'                                  54.25
     1) Michael Dug 12                  2) Delvonte Brooks 11
     3) Herman Clark 12                 4) Marquis Davis 11
     5) George Edwards 12               6) Malik Barnes 12
     7) Joey Fuller 11                  8)
  3 Emerald Valley Track Club  'A'                        56.13
     1) Weston Anderson 11              2) Daniel Bellissimo 12
     3) Thomas Cranor 12                4) Darby Wright 11
  4 Miller Jets  'A'                                      56.52
     1) Morya Breland 11                2) Ivan Gaskin 11
     3) Trevor Harris 11                4) Byron Howell 12
  5 Robin Hood Track Club  'A'                            57.83
     1) Drew Larsen 12                  2) Steven Long 12
     3) Griffin Ruehl 12                4) Tanner Thiemann 12
  6 Spokane Mercury AC  'A'                               57.99
     1) Alex Anderson 11                2) Austin Johnston 11
     3) Jerrod Johnston 12              4) Chace Bell 12
  7 Tigard Youth Track  'A'                             1:00.82
     1) Taylor Courtney 11              2) Justin Evans 11
     3) Ralph Greene 12                 4) Sean McGetrick 12

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Wings of Eagles  'A'                                4:30.45
     1) Michael Dug 12                  2) Marquis Davis 11
     3) George Edwards 12               4) Delvonte Brooks 11
     5) Malik Barnes 12                 6) Herman Clark 12
     7) Joey Fuller 11                  8)
  2 Rainier Beach TC  'B'                               4:47.06
     1) William Jefferson 11            2) Jomari Brooks 11
     3) LaVonte Jackson 11              4) Derrius Anderson 12
     5) Kent McKinney 11                6) Abhay Williams 11
  3 Eastside Track Club  'A'                            4:49.95
     1) Brett Arrivey 12                2) Marcus Brown 11
     3) Colin O'Neil 12                 4) Tyler Schwecke 12
  4 Cascade Striders  'A'                               5:08.88
     1) Kevin Krzyzewski 11             2) Jonathan Koch 11
     3) Eric Fallon 12                  4) Troy Pottinger 12

4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                              11:47.52
     1) Benjamin Williamson 12          2) Abhay Williams 11
     3) Philip Maxie 11                 4) William Jefferson 11
  2 Barron Park Striders  'A'                          12:00.70
     1) Nick Flood 12                   2) Austin Roth 11
     3) Colton Tucker 12                4) Zed Higgs 11

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alec Fellows              12 RCF                      1.42m    4-07.75
  2 Griffin Ruehl             12 Robin Hood T            J1.42m    4-07.75
  3 Jonathon Juilfs           12 Track City T            J1.42m    4-07.75
  4 Gunnar Swager             12 Cheney Track             1.37m    4-06.00
  5 Kevin Kalb                11 BPS                      1.32m    4-04.00
  6 Tanner Thiemann           12 Robin Hood T            J1.32m    4-04.00
  7 Darby Wright              11 Emerald Vall             1.27m    4-02.00
  7 Nathan Jowett             12 Fwtc                     1.27m    4-02.00
  9 Greg Frediani             12 Cavs Youth T            J1.27m    4-02.00
 10 Collin Overbay            11 Mercury Spo              1.17m    3-10.00
 11 Tyler Schwecke            12 Estc                    J1.17m    3-10.00
 12 Scott Fleener             12 Comets                   1.12m    3-08.00
 13 Nick Flood                12 BPS                      1.07m    3-06.00
 14 Jordan Brown              11 Inw Una                 J1.07m    3-06.00

Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Marcus Henry              12 Psa Youth Ru             5.22m   17-01.50
  2 Zechariah McLaurin        12 Inner City S             4.86m   15-11.50
  3 Alec Fellows              12 RCF                      4.55m   14-11.25
  4 Marquis Davis             11 WEAG                    J4.55m   14-11.25
  5 Chace Bell                12 Mercury Spo              4.26m   13-11.75
  6 Darby Wright              11 Emerald Vall             4.15m   13-07.50
  7 Weston Anderson           11 Emerald Vall             3.95m   12-11.50
  8 Kevin Kalb                11 BPS                      3.73m   12-03.00
  8 Alex Anderson             11 Mercury Spo              3.73m   12-03.00
 10 Ronnie Weisner            11 Inw Una                  3.53m   11-07.00
 11 Colton Tucker             12 BPS                      3.27m   10-08.75

Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Javan Gray                12 Emerald Vall            11.04m   36-02.75
  2 Nathan Leddige            11 Beaverton Tr            10.23m   33-06.75
  3 Jakob Neuenschwander      12 Cool Running             9.47m   31-01.00
  4 Michael Luper             12 Lewis Clark              8.39m   27-06.50
  5 Austin Roth               11 BPS                      8.01m   26-03.50
  6 Collin Overbay            11 Mercury Spo              7.46m   24-05.75
  7 Matthew Fry               11 Stealth                  7.36m   24-01.75
  8 Richard Schumaker         11 Comets                   6.62m   21-08.75

Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Javan Gray                12 Emerald Vall            33.49m     109-10
  2 Nathan Leddige            11 Beaverton Tr            25.85m      84-10
  3 Nathan Jowett             12 Fwtc                    22.87m      75-00
  4 Jakob Neuenschwander      12 Cool Running            22.22m      72-11
  5 Michael Luper             12 Lewis Clark             16.14m      52-11
  6 Matthew Fry               11 Stealth                 15.80m      51-10
  7 Richard Schumaker         11 Comets                  14.15m      46-05

Javelin Throw Turbo Jav Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Javan Gray                12 Emerald Vall            37.24m     122-02
  2 Nathan Jowett             12 Fwtc                    34.87m     114-05
  3 Donaven Baker             12 Inw Una                 28.25m      92-08
  4 Brett Arrivey             12 Estc                    27.71m      90-11
  5 Alex Anderson             11 Mercury Spo             27.06m      88-09
  6 Matthew Fry               11 Stealth                 26.67m      87-06

Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gunnar Swager             12 Cheney Track              2015
  2 Jonathon Juilfs           12 Track City T              1960
  3 Andrew Lubash             12 Beaverton Tr              1820
  4 Anthony Parks             12 BPS                       1656
  5 Nathan Jowett             12 Fwtc                      1331
  6 Collin Overbay            11 Mercury Spo                992

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 LeAntone Simmons          14 Inner City S             12.25q  1
  2 James Harris              14 Hilltop Striders         12.34q  2
  3 Duncan MacKay             13 CS                       12.55q  1
  4 Joey Newell               14 Inw Una                  12.59q  2
  5 Robbie Dodson             14 Beaverton Tr             12.65q  1
  6 Anthony Sam               14 Scaa                     12.69q  2
  7 Antonio Fontenot          14 Estc                     12.92q  1
  8 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  13.21q  1
  9 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              13.24   2
 10 Booker Wells              13 Inner City S             13.76   1
 11 Nathan Cote               14 River City T             14.63   1

100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 LeAntone Simmons          14 Inner City S             12.00
  2 James Harris              14 Hilltop Striders         12.24
  3 Duncan MacKay             13 CS                       12.34
  4 Robbie Dodson             14 Beaverton Tr             12.37
  5 Joey Newell               14 Inw Una                  12.63
  6 Anthony Sam               14 Scaa                     12.65
  7 Antonio Fontenot          14 Estc                     12.82

200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 LeAntone Simmons          14 Inner City S             24.68q  1
  2 Robbie Dodson             14 Beaverton Tr             25.24q  2
  3 Joey Newell               14 Inw Una                  25.48q  1
  4 J'Tuane Griffith          13 RBTC                     25.67q  1
  5 Kai Hoyt                  14 High Voltage             25.89q  2
  6 Anthony Sam               14 Scaa                     26.20q  1
  7 Steven Jones              14 Albina Road Runn         26.27q  2
  8 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              26.37q  2
  9 Antonio Fontenot          14 Estc                     26.48   1
 10 Grant Wilson              14 Milwaukie Tr             26.76   2
 11 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  27.04   1
 12 Booker Wells              13 Inner City S             27.71   1
 13 Joe Lanker                13 Stealth                  28.16   2
 14 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             29.15   2
 15 Robert Aneiro             14 Stealth                  31.66   1

200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 LeAntone Simmons          14 Inner City S             24.60
  2 Robbie Dodson             14 Beaverton Tr             25.03
  3 Joey Newell               14 Inw Una                  25.32
  4 Anthony Sam               14 Scaa                     25.51
  5 J'Tuane Griffith          13 RBTC                     25.69
  6 Kai Hoyt                  14 High Voltage             25.72
  7 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              26.04
  8 Steven Jones              14 Albina Road Runn         26.46

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Mathabane          14 Dare to Drea             52.95   1
  2 Nathanael Franks          14 Cool Running             53.00   1
  3 LeAntone Simmons          14 Inner City S             55.21   1
  4 Antonio Fontenot          14 Estc                     55.52   1
  5 James Harris              14 Hilltop Striders         55.78   2
  6 Eric Douglas              14 Dare to Drea             56.12   1
  7 Kai Hoyt                  14 High Voltage             57.78   1
  8 Ronelle McGraw            13 RBTC                     58.13   1
  9 Joey Newell               14 Inw Una                  58.57   1
 10 J'Tuane Griffith          13 RBTC                     58.62   2
 11 Grant Wilson              14 Milwaukie Tr             58.85   2
 12 Seth Dotson               13 Lewis Clark            1:04.07   2
 13 Jacob Fry                 13 Stealth                1:05.50   2
 14 Silas Hull                13 Orofino T&F            1:06.28   2
 15 Robert Aneiro             14 Stealth                1:11.91   2

800 Meter Run Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Mathabane          14 Dare to Drea           2:05.64   1
  2 Thomas Turina             14 Psa Youth Ru           2:09.40   1
  3 Eamonn Kerr-Daly          14 Emerald Vall           2:10.55   1
  4 Tim Hobbs                 14 CS                     2:11.23   1
  5 Steven Kutsch             14 Mercury Spo            2:11.80   2
  6 Chris Pokorny             14 Fwtc                   2:14.78   1
  7 Ronelle McGraw            13 RBTC                   2:15.04   2
  8 Eric Douglas              14 Dare to Drea           2:15.11   1
  9 Kelly Clymens             14 Hilltop Striders       2:17.83   2
 10 John Paden                13 Dare to Drea           2:17.93   1
 11 Anthony Brown             14 Stealth                2:18.75   2
 12 Bryce Engstrom            14 Mercury Spo            2:27.52   2
 13 Seth Dotson               13 Lewis Clark            2:33.45   2
 14 Joe Koeske                13 Mercury Spo            2:37.18   2

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nathan Mathabane          14 Dare to Drea           4:25.75
  2 John Paden                13 Dare to Drea           4:31.95
  3 Simon Sorensen            14 ISSQ                   4:31.99
  4 Eamonn Kerr-Daly          14 Emerald Vall           4:32.02
  5 Thomas Turina             14 Psa Youth Ru           4:33.67
  6 Brayde Gough              14 Robin Hood T           4:39.78
  7 Steven Kutsch             14 Mercury Spo            4:43.99
  8 Charlie McDonald          14 CS                     4:44.36
  9 Christopher Brasino       13 ISSQ                   4:49.80
 10 Paul Kupcis               13 PRTC                   4:50.90
 11 Anthony Brown             14 Stealth                4:57.60
 12 Daniel Scott              13 Lewis Clark            5:56.52

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 John Paden                13 Dare to Drea           9:50.13
  2 Simon Sorensen            14 ISSQ                   9:50.84
  3 Brayde Gough              14 Robin Hood T          10:01.19
  4 Charlie McDonald          14 CS                    10:02.33
  5 Christopher Brasino       13 ISSQ                  10:11.98
  6 Paul Kupcis               13 PRTC                  10:13.46
  7 Austin Arguello           14 Dare to Drea          10:20.83
  8 Erik Myers                14 Beaverton Tr          11:05.39

3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Curtis Everetts           13 Salem Track           19:56.86

100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chris Ling                14 Emerald Vall             15.10
  2 Andrew Gay                14 Super Throwe             15.14
  3 Ian McGetrick             14 Beaverton Tr             15.78
  4 D'Mario Carter            14 RBTC                     15.80
  5 Garrett Gerling           14 Walla Walla Z            15.84
  6 Matthew Caingles          14 Stealth                  16.95
  7 Darian Brooks             13 RBTC                     17.57
  8 Matthew Freeman           14 PRTC                     18.17

200 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrew Gay                14 Super Throwe             27.24   1
  2 Garrett Gerling           14 Walla Walla Z            27.92   1
  3 Nathanael Franks          14 Cool Running             27.96   1
  4 D'Mario Carter            14 RBTC                     28.08   1
  5 Ian McGetrick             14 Beaverton Tr             28.54   1
  6 Matthew Caingles          14 Stealth                  29.62   2
  7 Joe Lanker                13 Stealth                  30.16   2
  8 Darian Brooks             13 RBTC                     30.24   1
  9 Spencer Marr              13 Fwtc                     30.32   1
 10 Matthew Freeman           14 PRTC                     30.41   2
 11 Cody Peterson             14 BPS                      30.44   2
 12 Silas Hull                13 Orofino T&F              32.26   2
 13 Nathan Cote               14 River City T             34.60   2

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                                 50.65
     1) Duncan MacKay 13                2) Brett Kirschner 14
     3) Tim Hobbs 14                    4) Ricky Aaron 14
  2 Rainier Beach TC  'A'                                 50.67
     1) Darian Brooks 13                2) Casey Burns 13
     3) J'Tuane Griffith 13             4) Khayree Johnson 13
     5) Justin Bennett 13               6)
  3 Robin Hood Track Club  'A'                            52.18
     1) Zach Baker 14                   2) Gregory Carroll 14
     3) Jeff Maddox 14                  4) Denver Taylor 14
  4 Spokane Mercury AC  'B'                               53.31
     1) Bo Schuetzle 14                 2) Roman Slider 13
     3) Joe Koeske 13                   4) Guy (Jordan) Petrie 14

4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               3:54.45
     1) J'Tuane Griffith 13             2) D'Mario Carter 14
     3) Khayree Johnson 13              4) Ronelle McGraw 13
  2 Milwaukie Track Club  'A'                           4:06.35
     1) Trevor Ferguson 14              2) Tyler Ferguson 14
     3) Peter DeLap 14                  4) Brandon Sherier 13
     5) Grant Wilson 14                 6)
  3 Spokane Valley Stealth  'A'                         4:13.34
     1) Joe Lanker 13                   2) Anthony Brown 14
     3) Matthew Caingles 14             4) Robert Aneiro 14

4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               9:58.54
     1) Nathan Peoples 14               2) Khayree Johnson 13
     3) D'Mario Carter 14               4) Ronelle McGraw 13
     5) Casey Burns 13                  6)

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bryce Engstrom            14 Mercury Spo              1.67m    5-05.75
  2 James LaCoste             14 Track City T            J1.67m    5-05.75
  3 Justin Graff              14 Mercury Spo             J1.67m    5-05.75
  4 Brandon Sherier           13 Milwaukie Tr             1.57m    5-01.75
  5 Nathanael Franks          14 Cool Running            J1.57m    5-01.75
  6 Nickolas Coker            13 Estc                     1.52m    4-11.75
  7 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo             J1.52m    4-11.75
  8 Shane Gay                 14 BPS                     J1.52m    4-11.75
  9 Spencer Marr              13 Fwtc                     1.47m    4-09.75
 10 Jacob Fry                 13 Stealth                  1.38m    4-06.25

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chris Ling                14 Emerald Vall             3.05m   10-00.00
  2 Jeff Maddox               14 Robin Hood T             2.45m    8-00.50
  3 Luke Leddige              13 Beaverton Tr            J2.45m    8-00.50
  4 Cody Peterson             14 BPS                     J2.45m    8-00.50
  5 Anthony Huffman           13 Beaverton Tr             2.30m    7-06.50
  6 Shane Gay                 14 BPS                      2.14m    7-00.25

Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nathanael Franks          14 Cool Running             5.54m   18-02.25
  2 Kai Hoyt                  14 High Voltage             5.13m   16-10.00
  3 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo             J5.13m   16-10.00
  4 Chris Ling                14 Emerald Vall             5.01m   16-05.25
  5 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  4.95m   16-03.00
  6 Peter DeLap               14 Milwaukie Tr             4.49m   14-08.75
  7 Colby Lee                 14 Comets                   4.44m   14-07.00
  8 Cortlin Cablayan          13 unattached               4.42m   14-06.00
  9 Anthony Brown             14 Stealth                  4.38m   14-04.50
 10 Brian McElroy             13 Tacoma Titans            4.24m   13-11.00

Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo             11.30m   37-01.00
  2 Caleb Kruse               14 Prefontaine             11.14m   36-06.75
  3 Tyler Ferguson            14 Milwaukie Tr            10.93m   35-10.50
  4 Trevor Ferguson           14 Milwaukie Tr            10.75m   35-03.25
  5 Colby Lee                 14 Comets                  10.61m   34-09.75
  6 Casey Burns               13 RBTC                    10.46m   34-04.00
  7 Brian McElroy             13 Tacoma Titans            9.91m   32-06.25
  8 Peter DeLap               14 Milwaukie Tr             9.36m   30-08.50
  9 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             8.58m   28-01.75
 10 Jacob Fry                 13 Stealth                  8.51m   27-11.00

Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrew Gay                14 Super Throwe            14.58m   47-10.00
  2 Daniel Tipton             14 Hilltop Striders        12.31m   40-04.75
  3 Sam Crouser               14 Super Throwe            11.58m   38-00.00
  4 Blake Anderson            14 Inw Una                 11.03m   36-02.25
  5 Richard R.J. Harris       14 Inw Una                  9.94m   32-07.50
  6 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             9.07m   29-09.25
  7 Derek Eager               13 unattached               8.78m   28-09.75
  8 Garrett Jensen            14 Soaring Eagles T         8.61m   28-03.00
  9 Reed Summerlin            13 Soaring Eagles T         7.52m   24-08.25
 10 Kyle Hays                 13 Lewis Clark              7.02m   23-00.50

Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrew Gay                14 Super Throwe            45.55m     149-05
  2 Sam Crouser               14 Super Throwe            37.50m     123-00
  3 Blake Anderson            14 Inw Una                 37.13m     121-10
  4 Derek Eager               13 unattached              35.42m     116-02
  5 Richard R.J. Harris       14 Inw Una                 31.21m     102-05
  6 Grant Wilson              14 Milwaukie Tr            27.54m      90-04
  7 Andrew Jowett             13 Fwtc                    26.28m      86-03
  8 Cody Roberts              13 Track City T            24.00m      78-09
  9 Reed Summerlin            13 Soaring Eagles T        22.88m      75-01
 10 Garrett Jensen            14 Soaring Eagles T        22.02m      72-03
 11 Kyle Hays                 13 Lewis Clark             19.81m      65-00
 12 Roman Slider              13 Mercury Spo             18.52m      60-09

Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Justin Graff              14 Mercury Spo             52.65m     172-09
  2 Sam Crouser               14 Super Throwe            50.42m     165-05
  3 Preston Nolen             13 Stealth                 38.29m     125-07
  4 Jeff Maddox               14 Robin Hood T            37.44m     122-10
  5 Derek Eager               13 unattached              33.46m     109-09
  6 Trevor Harron             14 RBTC                    32.61m     107-00
  7 Cody Peterson             14 BPS                     31.30m     102-08
  8 Shane Gay                 14 BPS                     31.14m     102-02
  9 Austin Haag               14 Oregon Throw            30.85m     101-02
 10 Garrett Haag              13 Oregon Throw            28.04m      92-00
 11 Garrett Jensen            14 Soaring Eagles T        27.40m      89-11
 12 Jacob Fry                 13 Stealth                 26.23m      86-01
 13 Andrew Jowett             13 Fwtc                    24.90m      81-08

Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Gay                14 Super Throwe              3020
  2 Nathanael Franks          14 Cool Running              2771
  3 Khayree Johnson           13 RBTC                      2251
  4 Taylor Schmidt            14 Team Oregon,              2177
  5 Shane Gay                 14 BPS                       1983
  6 Trevor Harron             14 RBTC                      1368

100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Vonzell McDowell          16 SEAT                     11.41q  1
  2 Jordan Polk               15 Inner City S             11.44q  1
  3 Shaun Lambert             16 Gresham Blu              11.48q  1
  4 Nicholas Johnson          16 Hilltop Striders         11.61q  2
  5 Harrison Marr             16 Hilltop Striders         11.75q  1
  6 Richard Brown             16 SEAT                     11.85q  2
  7 Colton Dunn               15 River City T             11.91q  2
  8 Brett Blanshan            16 Inw Una                  11.92q  2
  9 Marlon Miles              15 Inner City S             11.95   1
 10 Alex Cassis               16 Top Competitor           12.03   1
 11 John Jones                16 Albina Road Runn         12.04   2
 12 Dakoda Winsor             15 Inw Una                  12.41   1
 13 Matt Bogyo                15 Stealth                  12.54   2
 14 Brandon Crow              15 Inw Una                  12.63   1
 15 Tyler Engstrom            16 Mercury Spo              12.68   2

100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Vonzell McDowell          16 SEAT                     11.47
  2 Jordan Polk               15 Inner City S             11.54
  3 Shaun Lambert             16 Gresham Blu              11.56
  4 Nicholas Johnson          16 Hilltop Striders         11.58
  5 Richard Brown             16 SEAT                     11.69
  6 Brett Blanshan            16 Inw Una                  11.75
  7 Colton Dunn               15 River City T             11.81
  8 Harrison Marr             16 Hilltop Striders         11.88

200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas Johnson          16 Hilltop Striders         22.86q  1
  2 Shaun Lambert             16 Gresham Blu              23.22q  1
  3 Stephone Jordan           15 Scaa                     23.27q  2
  4 Richard Brown             16 SEAT                     23.51q  1
  5 Jordan Polk               15 Inner City S             23.57q  2
  6 Colton Dunn               15 River City T             23.61q  1
  7 Peter DeBois              16 Gresham Blu              23.63q  1
  8 Vonzell McDowell          16 SEAT                     23.76q  2
  9 Alex Cassis               16 Top Competitor           24.25   2
 10 Dakoda Winsor             15 Inw Una                  25.57   1
 11 Brandon Crow              15 Inw Una                  25.81   1

200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Nicholas Johnson          16 Hilltop Striders         22.79
  2 Richard Brown             16 SEAT                     23.02
  3 Shaun Lambert             16 Gresham Blu              23.23
  4 Vonzell McDowell          16 SEAT                     23.26
  5 Colton Dunn               15 River City T             23.50
  6 Stephone Jordan           15 Scaa                     23.51
  7 Jordan Polk               15 Inner City S             23.65
  8 Peter DeBois              16 Gresham Blu              23.65

400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ethan Hewitt              15 Unattached Alask         49.28   1
  2 Peter DeBois              16 Gresham Blu              51.07   1
  3 Shaun Lambert             16 Gresham Blu              51.21   1
  4 Colton Dunn               15 River City T             52.80   1
  5 Josh Gillis               16 RBTC                     52.97   2
  6 Marlon Miles              15 Inner City S             52.98   2
  7 Isaiah Jones              15 Albina Road Runn         53.01   1
  8 Isaac Teichgrab           16 unattached               54.19   1
  9 Demetrius Douglas         15 Hilltop Striders         54.33   2
 10 Tyler Morgan              15 High Voltage             54.37   1
 11 Ryan Bowen                16 Lewis Clark              54.59   2
 12 Tyler Souders             16 Medical Lake             55.20   1
 13 Bradley Whitley           15 Stealth                  55.59   2

800 Meter Run Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ethan Hewitt              15 Unattached Alask       1:57.71   1
  2 Joshua Frasier            16 Prefontaine            1:58.26   1
  3 Elijah Greer              15 Dare to Drea           2:02.67   1
  4 Cory Boley                15 Camas Xpress           2:05.16   1
  5 Jason Wimbish             16 SEAT                   2:07.77   2
  6 Rashid Malik              16 Fwtc                   2:08.14   1
  7 Bradley Whitley           15 Stealth                2:08.56   2
  8 Bryant Baxter             16 Inw Una                2:11.80   2
  9 Aaron Minsk               15 Fwtc                   2:12.68   1
 10 Marlon Miles              15 Inner City S           2:15.77   2
 11 William Hardin            16 Fwtc                   2:17.29   1
 12 Justen Pohll              15 Emerald Vall           2:18.29   2
 13 Jason Sams                15 Mercury Spo            2:39.51   2

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Matthew Frerker           16 ISSQ                   4:14.11
  2 Gregory Billington        16 Inw Una                4:18.47
  3 Elijah Greer              15 Dare to Drea           4:19.82
  4 David Rannabargar         16 Peak Perform           4:23.51
  5 Justin Englund            15 Fwtc                   4:31.29
  6 Aaron Minsk               15 Fwtc                   4:32.23
  7 Alex Barkley              15 High Voltage           4:34.31
  8 Joey Ward                 16 Inw Una                4:35.20
  9 Adrian Unkeles            15 Dare to Drea           4:36.17
 10 Matthew Smith             16 unattached             4:42.85
 11 Kurtis Semph              15 unattached             5:04.72
 12 Daniel McIntosh           15 Mercury Spo            5:22.56
 13 Jason Sams                15 Mercury Spo            5:32.27

3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Matthew Frerker           16 ISSQ                   9:02.12
  2 Gregory Billington        16 Inw Una                9:05.22
  3 Taylor Morgan             16 Cyo Track Cl           9:16.24
  4 Matthew Hedges            15 Cyo Track Cl           9:22.63
  5 Daniel Paine              16 unattached             9:32.52
  6 Julian Cowan              15 Fwtc                   9:37.55
  7 David Rannabargar         16 Peak Perform           9:40.53
  8 Justin Englund            15 Fwtc                   9:44.53
  9 Joey Ward                 16 Inw Una                9:48.14
 10 Adrian Unkeles            15 Dare to Drea           9:48.28
 11 Daniel McIntosh           15 Mercury Spo           11:07.80

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Stephone Jordan           15 Scaa                     16.63
  2 Kiel Bowers               16 Stealth                  17.17
  3 Tyler Carlson             15 Stealth                  17.78
  4 Cameron Clark             15 CS                       18.41
  5 Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities          18.56
  6 Branden Shimada           16 MAC/Portland             19.05
  7 Ryan Lundgren             16 Orofino T&F              20.57
  8 Michael Puckett           15 Stealth                  20.59

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brad Popoff               16 Orofino T&F            1:01.50
  2 Branden Shimada           16 MAC/Portland           1:02.85
  3 Douglas Williams          15 Orofino T&F            1:05.27
  4 Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities        1:05.52
  5 Danzell Bates             15 Albina Road Runn       1:09.93

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor Morgan             16 Cyo Track Cl           6:17.86
  2 Matthew Hedges            15 Cyo Track Cl           6:30.37
  3 Joshua Frasier            16 Prefontaine            6:30.63
  4 David Rannabargar         16 Peak Perform           6:44.72
  5 Adrian Unkeles            15 Dare to Drea           6:52.72
  6 Jason Wimbish             16 SEAT                   7:10.15
  7 Alex Barkley              15 High Voltage           7:18.98
  8 Mitchell Byron            15 ISSQ                   7:28.19
  9 Daniel McIntosh           15 Mercury Spo            9:01.29

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Hilltop Striders  'A'                                 44.91
     1) Andre Cook 15                   2) Demetrius Douglas 15
     3) Nicholas Johnson 16             4) Dominique Stallworth 16
     5) Harrison Marr 16                6)
  2 So Central AA  'A'                                    46.08
     1) Leroy Johnson 16                2) James Jones 16
     3) Stephone Jordan 15              4) Geordan Newbill 16
  3 Spokane Valley Stealth  'A'                           49.04
     1) Nathan Smith 15                 2) Tyler Carlson 15
     3) Matt Bogyo 15                   4) Wesley Nolen 15
 -- Albina Road Runners  'A'                                 DQ
     1) Isaiah Jones 15                 2) John Jones 16
     3) Mike Little 16                  4) Antonio Sherman 16
     5) Ken Gardner 16                  6)

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Albina Road Runners  'A'                            3:34.55
     1) Danzell Bates 15                2) Isaiah Jones 15
     3) John Jones 16                   4) Mike Little 16
     5) Eric Bailey 16                  6)
  2 So Central AA  'A'                                  3:40.43
     1) Leroy Johnson 16                2) James Jones 16
     3) Stephone Jordan 15              4) Geordan Newbill 16

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Federal Way TC  'A'                                 8:45.10
     1) Julian Cowan 15                 2) Justin Helm 15
     3) William Hardin 16               4) Rashid Malik 16
     5) Justin Englund 15               6) Aaron Minsk 15
  2 Issaquah Gliders TC  'A'                            9:17.14
     1) Grant Watson 15                 2) Mitchell Byron 15
     3) Rory Montgomery 15              4) Alex Poplawski 15

High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Josh Gillis               16 RBTC                     1.92m    6-03.50
  2 Cody McCargar             16 Inw Una                 J1.92m    6-03.50
  3 Leroy Johnson             16 Scaa                     1.77m    5-09.75
  3 Anthony Stalder           16 Estc                     1.77m    5-09.75
  5 Seth Lindquist            16 Cool Running             1.72m    5-07.75
  6 Kole Krieger              15 Robin Hood T            J1.72m    5-07.75
  7 Ryan Thomas               15 Top Competitor          J1.72m    5-07.75
  8 Austen Timm               16 Beaverton Tr            J1.72m    5-07.75
  9 Hayden Fairley            15 Mercury Spo              1.67m    5-05.75
 10 Michael Puckett           15 Stealth                  1.62m    5-03.75
 11 Bryan Toft                15 McMinnville             J1.62m    5-03.75
 -- Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities             NH

Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Austin Ouderkirk          15 unattached               3.80m   12-05.50
  2 Kole Krieger              15 Robin Hood T             3.65m   11-11.75
  3 Justin George             16 unattached               3.50m   11-05.75
  4 Jace Hovda                16 Top Competitor           3.35m   10-11.75
  5 Kosei Imamura             16 Top Competitor          J3.35m   10-11.75
  6 Allen Piplovick           16 Willamette S             3.20m   10-06.00
  7 Ryan Thomas               15 Top Competitor           3.05m   10-00.00

Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ryan Bowen                16 Lewis Clark              6.25m   20-06.25
  2 Christian Crain           15 Jets                     6.19m   20-03.75
  3 Vonzell McDowell          16 SEAT                     6.15m   20-02.25
  4 Brett Blanshan            16 Inw Una                  6.06m   19-10.75
  5 Jordan Polk               15 Inner City S             5.99m   19-08.00
  6 Bryan Toft                15 McMinnville              5.51m   18-01.00
  7 Anthony Stalder           16 Estc                     5.43m   17-09.75
  8 Chris Brown               15 Inw Una                  5.42m   17-09.50

Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Seth Lindquist            16 Cool Running            11.92m   39-01.25
  2 Austen Timm               16 Beaverton Tr            11.91m   39-01.00
  3 Bryce Bach                16 Camas Xpress            11.36m   37-03.25
  4 Zach Smith                15 Fwtc                    11.32m   37-01.75

Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Anthony Aldredge          16 Super Throwe            16.00m   52-06.00
  2 Alex Nelson               16 unattached              13.25m   43-05.75
  3 William Matthews          16 Moses Lake TC           13.04m   42-09.50
  4 Jared Bogyo               16 Stealth                 12.93m   42-05.25
  5 Brock Heath               16 Lewis Clark             11.98m   39-03.75
  6 Tad Harman                16 Moses Lake TC           11.20m   36-09.00
  7 Andrew Cleland            16 unattached              10.88m   35-08.50
  8 Scott Laes                15 North Peninsula          9.66m   31-08.50

Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Anthony Aldredge          16 Super Throwe            48.75m     159-11
  2 William Matthews          16 Moses Lake TC           44.27m     145-03
  3 Alex Nelson               16 unattached              41.00m     134-06
  4 Andrew Cleland            16 unattached              37.36m     122-07
  5 Cody Hays                 16 Lewis Clark             35.60m     116-09
  6 Brock Heath               16 Lewis Clark             35.10m     115-02
  7 Scott Laes                15 North Peninsula         29.24m      95-11
 -- Tyler Saxon               15 Emerald Vall                ND

Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jordan Stray              16 unattached              53.39m     175-02
  2 Zack Richards             16 unattached              52.58m     172-06
  3 Tyler Lindgren            16 unattached              51.44m     168-09
  4 Anthony Aldredge          16 Super Throwe            38.80m     127-03
  5 Ben Annen                 15 Iron Wood Th            37.42m     122-09
  6 Tyler Saxon               15 Emerald Vall            23.20m      76-01
  7 Andrew Cleland            16 unattached              19.91m      65-04
  8 Craig Garpestad           15 Mercury Spo             17.64m      57-10

Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Anthony Aldredge          16 Super Throwe            50.58m     165-11
  2 David Musson              16 Inw Una                 50.38m     165-03
  3 Nick Lyons                16 Walla Walla Z           48.77m     160-00
  4 Wesley Nolen              15 Stealth                 45.30m     148-07
  5 Scott Laes                15 North Peninsula         36.40m     119-05
  6 Tyler Saxon               15 Emerald Vall            34.84m     114-04
  7 Halston Minnieweather     15 Inner City S            28.31m      92-10

Decathlon Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Isaac Teichgrab           16 unattached                5385
  2 Ryan Bowen                16 Lewis Clark               4749
  3 Tucker Moran              15 unattached                4212
  4 Jonathan Brooks           15 unattached                2957

100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Attrail Snipes            18 SEAT                     11.13q  1
  2 Kevin Dickson             18 Inner City S             11.15q  1
  3 Wesley Keller             17 Inner City S             11.31q  2
  4 Daniel Cauley             17 Peak Perform             11.34q  2
  5 Chad Butorac              18 Inw Una                  11.38q  2
  6 Victor Marshall           17 Flying Aj's              11.46q  2
  7 J.T. Washington           18 Inw Una                  11.70q  1
  8 Jayson Williams           18 Fwtc                     11.72q  1
  9 Phillip Bennett           17 Flying Aj's              11.73   1
 10 Steven Sullivan           18 Walla Walla Z            12.00   2
 11 Eric Paulson              19 Inw Una                  12.06   1
 12 Tristan Wallace           18 Inw Una                  12.33   2

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Attrail Snipes            18 SEAT                     11.04
  2 Kevin Dickson             18 Inner City S             11.13
  3 Victor Marshall           17 Flying Aj's              11.33
  4 Daniel Cauley             17 Peak Perform             11.34
  5 Wesley Keller             17 Inner City S             11.34
  6 Chad Butorac              18 Inw Una                  11.36
  7 J.T. Washington           18 Inw Una                  11.61
  8 Jayson Williams           18 Fwtc                     11.69

200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Attrail Snipes            18 SEAT                     22.22q  1
  2 Dan Tyson                 19 SEAT                     22.48q  2
  3 Daniel Cauley             17 Peak Perform             22.64q  2
  4 Jake Hanson               18 SEAT                     22.70q  1
  5 Wesley Keller             17 Inner City S             22.71q  1
  6 Victor Marshall           17 Flying Aj's              23.54q  2
  7 Andy Meuser               18 Inner City S             23.84q  2
  8 Steven Sullivan           18 Walla Walla Z            24.26q  1
  9 Devlin Dinish             17 Scaa                     24.67   2
 10 Tristan Wallace           18 Inw Una                  25.01   2

200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jake Hanson               18 SEAT                     22.22
  2 Attrail Snipes            18 SEAT                     22.45
  3 Dan Tyson                 19 SEAT                     22.52
  4 Daniel Cauley             17 Peak Perform             22.72
  5 Wesley Keller             17 Inner City S             22.96
  6 Victor Marshall           17 Flying Aj's              23.13
  7 Andy Meuser               18 Inner City S             23.89

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dan Tyson                 19 SEAT                     49.15
  2 Kyle Schauble             18 Club Tri-Cities          51.77
  3 Daniel Cauley             17 Peak Perform             51.91
  4 Devlin Dinish             17 Scaa                     53.23
  5 Jayson Williams           18 Fwtc                     53.53
  6 Steven Bailey             17 Gresham Blu              54.20
  7 Steve McClain             17 Peak Perform             55.36
  8 Ryan Pistoresi            18 Estc                     55.56

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Isak Bergman              17 Inw Una                1:56.96
  2 Justin McGrath            19 Scaa                   1:59.03
  3 Garrett Smith             18 Estc                   2:02.28
  4 John-Mark Chittwood       18 Fwtc                   2:04.52
  5 Sterling Smart            19 Fwtc                   2:08.64
  6 Ryan Pistoresi            18 Estc                   2:13.22

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Isak Bergman              17 Inw Una                4:09.08
  2 Garrett Smith             18 Estc                   4:14.86
  3 Michael Chinchar          17 Fwtc                   4:17.21
  4 Jacob Jones               17 Fwtc                   4:29.90
  5 Devon Heinen              18 Fwtc                   4:31.74
  6 Tad Jensen                18 unattached             4:39.54
  7 Brendan Thompson          18 Connell TC             4:47.96

5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Michael Chinchar          17 Fwtc                  16:13.25
  2 Lars Wyatt                17 CS                    16:36.94
  3 Tad Jensen                18 unattached            18:23.45
  4 Bryan Hunnicutt           19 unattached            19:19.66

110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Bacon              19 SEAT                     15.22
  2 Kyle Schauble             18 Club Tri-Cities          15.26
  3 Donald Dyer               17 unattached               15.79
  4 Jake Noriega              18 Peak Perform             15.96
  5 Anthony Stadeker          17 Pinnacle TC              16.45
  6 Jordan Blake              18 Flying Aj's              16.81
  7 Andy Meuser               18 Inner City S             17.08
  8 Ben Gibbons               17 Mercury Spo              17.78

400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jake Hanson               18 SEAT                     52.31   1
  2 Christopher Jones         18 Orofino T&F              58.77   1
  3 John Lara                 18 Hilltop Striders         58.91   1
  4 Jordan Blake              18 Flying Aj's              58.94   1
  5 Jake Noriega              18 Peak Perform             59.08   2
  6 Robert Manwell            17 Gresham Blu            1:00.40   2
  7 Ben Gibbons               17 Mercury Spo            1:00.95   2
  8 Anthony Stadeker          17 Pinnacle TC            1:02.12   2
  9 Sean O'Brien              17 unattached             1:02.35   2

2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lars Wyatt                17 CS                     6:45.22
  2 Thomas Semph              17 unattached             6:45.33
  3 Alex Pempe                17 Artemius               6:56.21
  4 John Lara                 18 Hilltop Striders       7:07.60
  5 James Samford             17 Silver Valley          7:08.16
  6 Tyler Zwiers              17 Silver Valley          7:36.82
  7 Cameron Kroupa            19 Inw Una                7:52.71
  8 Joey Domingues            17 unattached             8:30.06

4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 SeaTown Express  'A'                                  42.87
     1) Jake Hanson 18                  2) Attrail Snipes 18
     3) Kenjamin Jackson 18             4) Dan Tyson 19
     5) Chris Stephens 19               6)
  2 Flying Aj's  'A'                                      44.52
     1) Jordan Blake 18                 2) Phillip Bennett 17
     3) Josh Carter 17                  4) Victor Marshall 17
  3 Hilltop Striders  'A'                                 46.36
     1) Kurtis Stallings 17             2) Aron Taylor 17
     3) Jaquan Price 17                 4) Keon Price 17
     5) Cyril Walrond 17                6) Micheal Trapps 18

4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Federal Way TC  'A'                                 8:35.30
     1) Sterling Smart 19               2) John-Mark Chittwood 18
     3) Michael Chinchar 17             4) Devon Heinen 18
     5) Jacob Jones 17                  6)
  2 Silver Valley RC  'A'                               8:39.99
     1) James Samford 17                2) Tyler Zwiers 17
     3) Jake Fulwiler 18                4) Tyler Powers 18

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Trent Arrivey             18 Estc                     2.04m    6-08.25
  2 Kevin Dickson             18 Inner City S             1.93m    6-04.00
  3 Ulysses Honeycutt Jr.     18 SEAT                    J1.93m    6-04.00
  4 Keefe Brockman            17 Inw Una                 J1.93m    6-04.00
  5 Ryan Johnson              18 Inw Una                  1.88m    6-02.00
  6 Nick Trubachik            17 Team Oregon,             1.72m    5-07.75
  7 Josh Marro                18 Stealth                  1.58m    5-02.25

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ryan Musselman            19 Rogue Valley             4.55m   14-11.00
  2 Mark Simpson              18 Top Competitor           4.40m   14-05.25
  3 John Winters              17 unattached               4.25m   13-11.25
  4 John Pariseau             18 Top Competitor           4.10m   13-05.25
  5 Mike Blanchard            17 Inw Una                  3.95m   12-11.50
  6 Richard Notturno          17 unattached               3.50m   11-05.75
  7 Chase Loft                17 Top Competitor          J3.50m   11-05.75
 -- Chris Williams            18 CS                          NH
 -- Chris Barkley             17 unattached                  NH
 -- Konrad Kauer              19 Inw Una                     NH

Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kevin Dickson             18 Inner City S             6.96m   22-10.00
  2 Steven Bacon              19 SEAT                     6.87m   22-06.50
  3 Ulysses Honeycutt Jr.     18 SEAT                     6.70m   21-11.75
  4 James Shim                18 Inner City S             6.56m   21-06.25
  5 Jeff Saxman               19 Track City T             6.36m   20-10.50
  6 Keefe Brockman            17 Inw Una                  6.18m   20-03.50
  7 Daron Aman                18 Unattached Orego         6.10m   20-00.25
  8 Kelton Peterson-Allen     17 Mercury Spo              5.73m   18-09.75
  9 Eric Paulson              19 Inw Una                  5.69m   18-08.00

Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Moreno Zapata             18 Flying Aj's             14.71m   48-03.25
  2 Josh McCune               17 Flying Aj's             13.73m   45-00.50
  3 John Joyner               18 Flying Aj's             13.14m   43-01.50
  4 Kelton Peterson-Allen     17 Mercury Spo            J13.14m   43-01.50
  5 Fredrick Kruse            18 Prefontaine             12.83m   42-01.25
  6 Keefe Brockman            17 Inw Una                 12.47m   40-11.00
  7 Nick Trubachik            17 Team Oregon,            12.39m   40-07.75
  8 Steve McClain             17 Peak Perform            11.16m   36-07.50

Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adam Lovik                18 North Peninsula         16.18m   53-01.00
  2 Robert Wilske             17 Cheney Track            15.52m   50-11.00
  3 Korion Morris             17 SEAT                    14.13m   46-04.25
  4 Nathan Rosenau            18 Iron Wood Th            13.55m   44-05.50
  5 Justin Falconer           18 Inw Una                 13.29m   43-07.25

Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Korion Morris             17 SEAT                    55.46m     181-11
  2 Adam Lovik                18 North Peninsula         46.75m     153-04
  3 Robert Wilske             17 Cheney Track            44.66m     146-06
  4 Michael Wright            19 Oregon Throw            42.79m     140-05
  5 Greg Burke                17 unattached              42.50m     139-05
  6 Dustin Schukart           18 Beaverton Tr            41.83m     137-03
  7 J.D. Riener               17 Iron Wood Th            39.29m     128-11
  8 Justin Falconer           18 Inw Una                 35.95m     117-11
  9 Jeremiah Olivarcz         17 unattached              33.54m     110-00

Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Zach Midles               19 BPS                     65.28m     214-02
  2 Greg Burke                17 unattached              54.08m     177-05
  3 Jonathan Smith            18 Connell TC              50.76m     166-06
  4 Nathan Rosenau            18 Iron Wood Th            48.33m     158-07
  5 J.D. Riener               17 Iron Wood Th            36.27m     119-00
  6 Alexander Eaton           17 Iron Wood Th            25.36m      83-02
  7 Paul Fernandez            17 Inner City S            24.01m      78-09

Javelin Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 David Moore               18 Moses Lake TC           54.20m     177-10
  2 Michael Thompson          17 Beaverton Tr            54.02m     177-03
  3 Chris Shearer             19 Inw Una                 53.96m     177-00
  4 Jamie Slade               18 unattached              52.81m     173-03
  5 Nick Trubachik            17 Team Oregon,            51.29m     168-03
  6 Chris Masoner             17 Camas Xpress            49.32m     161-10
  7 Dustin Schukart           18 Beaverton Tr            47.57m     156-01
  8 Justin Falconer           18 Inw Una                 46.45m     152-05
  9 Eric Paulson              19 Inw Una                 46.20m     151-07

Decathlon Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jake Webb                 18 Soaring Eagles T          5509
  2 Vince Kinney              18 unattached                5386
  3 Casey Stevick             17 BPS                       5160
  4 Darren Edwards            17 Soaring Eagles T          4830
  5 Gus Hafner                17 Peak Perform              4648
  6 Jacob Jensen              18 Inw Una                   4589
  7 Nick Toreson              18 Emerald Vall              3248
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec