Join/Renew Now

Results - USATF Region 2 Junior Olympic Track & Field Championships

7/7-10/05 - J. Birney Crum Stadium, Allentown, Pa.

Event 1  100 Meter Dash Sub Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dendy, Maiya                 Lightning Fast           14.85Q  NWI  2
  2 Kroll, Kayla                 Lakeland                 15.64Q  NWI  1
  3 Allen, Erin                  Mt. Airy                 15.78Q  NWI  3
  4 Barney, Courtney             Erie One                 16.21q  NWI  2
  5 Livingston, Tia              Franklin                 16.38q  NWI  1
  6 Cubbage, Allieyah            Tsunami                  16.46q  NWI  3
  7 Kenney, Geneva               Inner City               16.83q  NWI  3
  8 Shaw, Devin                  River City Elite         17.05q  NWI  1
  9 Hall, Asya                   Mt. Airy                 17.29   NWI  3
 10 Ray, Sydney                  Mt. Airy                 17.44   NWI  1
 11 Larsson, Lena                Ithaca United            20.90   NWI  1

Event 1  100 Meter Dash Sub Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dendy, Maiya                 Lightning Fast           14.82   NWI
  2 Allen, Erin                  Mt. Airy                 15.51   NWI
  2 Kroll, Kayla                 Lakeland                 15.51   NWI
  4 Livingston, Tia              Franklin                 16.37   NWI
  5 Cubbage, Allieyah            Tsunami                  16.42   NWI
  6 Barney, Courtney             Erie One                 16.47   NWI
  7 Shaw, Devin                  River City Elite         16.60   NWI
  8 Kenney, Geneva               Inner City               16.78   NWI

Event 2  200 Meter Dash Sub Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ransome, Bria                United Stars             32.82Q  NWI  1
  2 Kroll, Kayla                 Lakeland                 33.01Q  NWI  2
  3 Livingston, Tia              Franklin                 34.23q  NWI  2
  4 Gibbs, Janelle               Comets                   34.40q  NWI  1
  5 Rivers, Shayla               Mallery T.C.             34.52q  NWI  2
  6 Shaw, Devin                  River City Elite         35.12q  NWI  1
  7 Kenney, Geneva               Inner City               36.16q  NWI  1
  8 Hall, Asya                   Mt. Airy                 37.31q  NWI  2
  9 Wilson, Tiyana               Mt. Airy                 39.03   NWI  2
 10 Larsson, Lena                Ithaca United            42.50   NWI  1

Event 2  200 Meter Dash Sub Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ransome, Bria                United Stars             32.09   NWI
  2 Kroll, Kayla                 Lakeland                 32.57   NWI
  3 Livingston, Tia              Franklin                 33.56   NWI
  4 Gibbs, Janelle               Comets                   34.48   NWI
  5 Kenney, Geneva               Inner City               34.80   NWI
  6 Rivers, Shayla               Mallery T.C.             35.31   NWI
  7 Shaw, Devin                  River City Elite         35.45   NWI
  8 Hall, Asya                   Mt. Airy                 36.81   NWI

Event 3  400 Meter Dash Sub Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Belton, Tiffani              United Stars           1:17.18Q  1
  2 Taylor, Kanae                Juventus T.C.          1:18.73Q  2
  3 Cubbage, Allieyah            Tsunami                1:19.46q  1
  4 Gibbs, Janelle               Comets                 1:21.59q  2
  5 Krauss, Kelsea               Lakeland               1:24.00q  2
  6 Hinton, Brittany             Mt. Airy               1:25.76q  1
  7 Ortiz, Rayna                 Jettas                 1:25.90q  2
  8 Rivers, Shayla               Mallery T.C.           1:27.66q  1
  9 Dendy, Micaiah               Lightning Fast         1:30.15   2
 10 Kenney, Geneva               Inner City             1:30.24   1
 11 Yarosh, Julianna             Pacer                  1:35.54   2
 12 Shaw, Devin                  River City Elite       1:38.53   1
 13 Larsson, Lena                Ithaca United          1:39.67   1
 14 Staten, Aliyah               Mallery T.C.           1:45.07   2

Event 3  400 Meter Dash Sub Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Taylor, Kanae                Juventus T.C.          1:14.89
  2 Belton, Tiffani              United Stars           1:19.07
  3 Gibbs, Janelle               Comets                 1:19.56
  4 Krauss, Kelsea               Lakeland               1:22.05
  5 Rivers, Shayla               Mallery T.C.           1:22.39
  6 Ortiz, Rayna                 Jettas                 1:27.20

Event 4  800 Meter Run Sub Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Kanae                Juventus T.C.          3:01.78
  2 Chandler, Traci              Comets                 3:16.71
  3 Morris, Savannah             BurlingtonTwp          3:17.59
  4 Dendy, Micaiah               Lightning Fast         3:18.44
  5 Lansing, Eliazabeth          Lakeland               3:19.24
  6 Kinson, Alexis               Wilkinsburg            3:19.34
  7 Yarosh, Julianna             Pacer                  3:32.60
  8 Walnoha, Elaina              Pacer                  3:41.88

Event 5  1500 Meter Run Sub Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harsch, Carole               Lakeland               6:25.28
  2 Chandler, Traci              Comets                 6:36.87
  3 Kinson, Alexis               Wilkinsburg            6:37.26
  4 Ansell, Morgan               Greensburg YMCA        6:42.04
  5 Walnoha, Elaina              Pacer                  6:51.34

Event 6  1500 Meter Race Walk Sub Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Yarosh, Julianna             Pacer                 10:40.90

Event 7  4x100 Meter Relay Sub Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Franklin Track Club  'A'                         1:08.58
  2 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              1:10.60
  3 07-Franklin Track Club  'B'                         1:20.62
  4 07-Franklin Track Club  'C'                         1:26.36

Event 8  4x400 Meter Relay Sub Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              5:41.71
  2 07-Lakeland T/ C  'A'                               5:49.12
  3 07-Burlington Twp Track Club  'A'                   6:15.34

Event 9  Long Jump Sub Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Allen, Erin                  Mt. Airy                 3.21m   NWI
  2 Irwin, Patricia              NJ Striders              3.02m   NWI
  3 Dendy, Maiya                 Lightning Fast           2.98m   NWI
  4 Morris, Savannah             BurlingtonTwp            2.95m   NWI
  5 Guiser, Cassidy              Mon Valley               2.73m   NWI
  6 Regan, Allison               NJ Striders              2.58m   NWI
  7 Dendy, Micaiah               Lightning Fast           2.52m   NWI

Event 10  100 Meter Dash Sub Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Shuman, Derek                Mallery T.C.             15.66Q  NWI  1
  2 Sherrill, Jr, Jamar          Wings of Moon            16.33Q  NWI  2
  3 Bunion, Deshawne             Comets                   16.37q  NWI  1
  4 Caldwell, Zahir              A J's Elite              16.66q  NWI  1
  5 Johnston, Nick               C Striders               16.72q  NWI  2
  6 Satcher, A.J.                B Pioneers               16.76q  NWI  2
  7 Nobles, Demetrius            Mt. Airy                 16.95q  NWI  1
  8 Greenwade, Keyshawne         East Allegheny           17.14q  NWI  2
  9 Carter, Tyler Deshon         Penn Hills               17.37   NWI  1
 10 White, Mylis                 B Pioneers               17.43   NWI  1
 11 Nasir, Nafesse               Mt. Airy                 18.10   NWI  2
 12 Cook, Darius                 B Pioneers               19.40   NWI  1

Event 10  100 Meter Dash Sub Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Shuman, Derek                Mallery T.C.             15.66   NWI
  2 Bunion, Deshawne             Comets                   15.79   NWI
  3 Sherrill, Jr, Jamar          Wings of Moon            16.05   NWI
  4 Caldwell, Zahir              A J's Elite              16.70   NWI
  5 Johnston, Nick               C Striders               16.94   NWI
  6 Nobles, Demetrius            Mt. Airy                 17.02   NWI
  7 Greenwade, Keyshawne         East Allegheny           17.12   NWI
  8 Satcher, A.J.                B Pioneers               17.57   NWI

Event 11  200 Meter Dash Sub Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sherrill, Jr, Jamar          Wings of Moon            32.93Q  NWI  1
  2 Bunion, Deshawne             Comets                   33.07Q  NWI  2
  3 Marshall, Shaad              Jersey City              33.28q  NWI  2
  4 Pittman, D'Yon               Mallery T.C.             34.81q  NWI  2
  5 Johnston, Nick               C Striders               34.90q  NWI  1
  6 Caldwell, Zahir              A J's Elite              35.80q  NWI  2
  7 Carter, Tyler Deshon         Penn Hills               36.27q  NWI  1
  8 White, Mylis                 B Pioneers               36.29q  NWI  1
  9 Satcher, A.J.                B Pioneers               37.71   NWI  2
 10 Collins, David               B Pioneers               40.63   NWI  2
 11 Greenwade, Keyshawne         East Allegheny           40.86   NWI  1

Event 11  200 Meter Dash Sub Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Marshall, Shaad              Jersey City              32.08   NWI
  2 Bunion, Deshawne             Comets                   32.20   NWI
  3 Sherrill, Jr, Jamar          Wings of Moon            32.24   NWI
  4 Pittman, D'Yon               Mallery T.C.             34.12   NWI
  5 Caldwell, Zahir              A J's Elite              34.27   NWI
  6 Johnston, Nick               C Striders               34.94   NWI
  7 Carter, Tyler Deshon         Penn Hills               35.55   NWI
  8 White, Mylis                 B Pioneers               36.50   NWI

Event 12  400 Meter Dash Sub Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Shaad              Jersey City            1:15.94Q  2
  2 Hogan, Isaiah                Jettas                 1:16.90Q  1
  3 Taylor, Erick                River City Elite       1:16.54q  2
  4 Johnson, Desmond             County Jaguars         1:18.91q  1
  5 King, Javon                  Comets                 1:19.91q  1
  6 Rouse, William               East Allegheny         1:24.27q  2
  7 White, Mylis                 B Pioneers             1:25.91q  1
  8 Berry, Louis                 Future Stars           1:28.76q  2
  9 Satcher, A.J.                B Pioneers             1:33.95   1

Event 12  400 Meter Dash Sub Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Marshall, Shaad              Jersey City            1:12.10
  2 Taylor, Erick                River City Elite       1:14.55
  3 Hogan, Isaiah                Jettas                 1:15.27
  4 King, Javon                  Comets                 1:15.71
  5 Johnson, Desmond             County Jaguars         1:19.44
  6 White, Mylis                 B Pioneers             1:23.79
  7 Rouse, William               East Allegheny         1:26.07
  8 Berry, Louis                 Future Stars           1:28.03

Event 13  800 Meter Run Sub Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Blair              Willis Pal             2:46.02
  2 Davis, Korey                 Mallery T.C.           2:57.14
  3 Gordon, Amir                 Mallery T.C.           2:57.16
  4 Tucker, Dwayne               Tnt Express            3:06.60
  5 Berry, Louis                 Future Stars           3:16.01
  6 Rouse, William               East Allegheny         3:25.25
  7 Stockert, Caleb              Penn Hills             3:40.62
  8 Ciocco, Kory                 East Allegheny         4:00.93

Event 14  1500 Meter Run Sub Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stockert, Caleb              Penn Hills             7:17.68
  2 Stella, Jake                 NJ Striders            8:17.58

Event 16  4x100 Meter Relay Sub Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                       1:09.26
  2 04-Buffalo Pioneers  'A'                            1:18.13
  3 07-Franklin Track Club  'A'                         1:22.55

Event 17  4x400 Meter Relay Sub Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Tnt Express  'A'                                 5:19.87
  2 08-Mallery Challengers  'A'                         5:27.13

Event 18  Long Jump Sub Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Donavon              BurlingtonTwp            3.93m   NWI
  2 Johnston, Nick               C Striders               3.43m   NWI
  3 Carter, Tyler Deshon         Penn Hills               3.26m   NWI
  4 McKoy, Wesley                Jettas                   3.23m   NWI
  5 Nasir, Nafesse               Mt. Airy                 3.15m   NWI
  6 Greenwade, Keyshawne         East Allegheny           3.00m   NWI
  7 Wilcher, Elijh               Willis Pal               2.88m   NWI
  8 Brown, Michael               Mt. Airy                 2.81m   NWI
  9 Taylor, Erick                River City Elite         2.80m   NWI
 10 Sherrill, Jr, Jamar          Wings of Moon            2.72m   NWI
 11 Hetrick, Todd                Rough Riders             2.67m   NWI
 12 Crabbe, Donovan              Mt. Airy                 2.43m   NWI

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dorsett, Angela              Steel City               14.31Q  NWI  1
  2 Rose, Kaleah                 Future Stars             14.84Q  NWI  2
  2 Smith, Chanel                Franklin                 14.84Q  NWI  2
  4 Mason, Aireyona              Bancroft School          14.73q  NWI  1
  5 Blake, Brittany              NJ Striders              14.93q  NWI  1
  6 Douthett, Chelcy             Penn Hills               14.94q  NWI  2
  7 Moss, Desiree                Jersey Shore             14.96q  NWI  1
  8 Tillison, Oliesha            Bancroft School          15.51q  NWI  2
  9 Harris, Tatiyana             Mallery T.C.             15.57   NWI  1
  9 Davis, Drew                  Mt. Airy                 15.57   NWI  2
 11 Hickenbottom, MonSheri       Mt. Airy                 17.02   NWI  1
 12 Saffron, Joslynn             B Pioneers               17.87   NWI  2
 13 Jaynes, Kelsey               NI Unattached            18.89   NWI  2

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Mason, Aireyona              Bancroft School          14.52   NWI
  2 Dorsett, Angela              Steel City               14.59   NWI
  3 Moss, Desiree                Jersey Shore             14.61   NWI
  4 Douthett, Chelcy             Penn Hills               14.62   NWI
  5 Rose, Kaleah                 Future Stars             14.70   NWI
  6 Smith, Chanel                Franklin                 14.83   NWI
  7 Blake, Brittany              NJ Striders              14.94   NWI
  8 Tillison, Oliesha            Bancroft School          15.16   NWI

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dorsett, Angela              Steel City               29.53Q  NWI  1
  2 Rose, Kaleah                 Future Stars             30.51Q  NWI  2
  3 Moss, Desiree                Jersey Shore             30.40q  NWI  1
  4 Bantum, Camilla              United Stars             30.92q  NWI  2
  5 Smith, Chanel                Franklin                 30.98q  NWI  1
  6 Price, Layla                 Mt. Airy                 31.33q  NWI  1
  7 Douthett, Chelcy             Penn Hills               31.36q  NWI  2
  8 Hurt, Marieyah               MA Unattached            31.48q  NWI  1
  9 Latimer, Kania               Future Stars             31.72   NWI  2
 10 Spriggs, Braxton             United Stars             32.46   NWI  2
 11 Simon, Jamie                 County Jaguars           33.12   NWI  2
 12 Saffron, Joslynn             B Pioneers               36.51   NWI  1

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dorsett, Angela              Steel City               29.97   NWI
  2 Rose, Kaleah                 Future Stars             30.22   NWI
  3 Douthett, Chelcy             Penn Hills               30.24   NWI
  4 Bantum, Camilla              United Stars             30.53   NWI
  5 Moss, Desiree                Jersey Shore             30.61   NWI
  6 Price, Layla                 Mt. Airy                 30.87   NWI
  7 Smith, Chanel                Franklin                 30.98   NWI
  8 Hurt, Marieyah               MA Unattached            31.34   NWI

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dorsett, Angela              Steel City             1:08.12Q  2
  2 Latimer, Kania               Future Stars           1:09.10Q  1
  3 Branton-McMillon, Christ     United Stars           1:09.14q  1
  4 Hurt, Marieyah               MA Unattached          1:11.59q  2
  5 Dupiche, Nia                 Franklin               1:12.64q  2
  6 Storey, Amber                Supersonics            1:12.88q  2
  7 Simon, Jamie                 County Jaguars         1:13.85q  1
  8 Dix, Kadesha                 Del Diamonds           1:16.50q  1
  9 Spataro, Dominique           NJ Striders            1:16.80   1
 10 Holsey, Stephanie            Del Diamonds           1:19.43   2
 11 Saint-Fleur, Eunide          Mt. Airy               1:19.47   1
 12 Mason, Aireyona              Bancroft School        1:19.56   1
 13 Barbour, Emily               County Jaguars         1:19.82   2

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Dorsett, Angela              Steel City             1:07.58
  2 Branton-McMillon, Christ     United Stars           1:07.83
  3 Dupiche, Nia                 Franklin               1:10.48
  4 Latimer, Kania               Future Stars           1:10.78
  5 Hurt, Marieyah               MA Unattached          1:13.10
  6 Simon, Jamie                 County Jaguars         1:13.13
  7 Storey, Amber                Supersonics            1:16.16
  8 Dix, Kadesha                 Del Diamonds           1:17.94

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Delorme, Kevia               Mt. Airy               2:37.04
  2 Lawrence, Crystal            Transy East            2:39.22
  3 Williams, Khayla             United Stars           2:43.73
  4 Shuman, Sarena               Mallery T.C.           2:44.71
  5 Ray, Shakirah                Mt. Airy               2:46.74
  6 Peartree, Alexis             Mt. Airy               2:51.51
  7 Barber, Jolesa               Bump Yes               3:00.78
  8 Barbour, Emily               County Jaguars         3:02.58
  9 Lastominsky, Megan           Wings of Moon          3:06.21
 10 Wilson, Brietta              Jersey Shore           3:07.24

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Khayla             United Stars           5:23.09
  2 Lawrence, Crystal            Transy East            5:32.88
  3 Peartree, Alexis             Mt. Airy               5:33.62
  4 Hilton, Shanaiah             Transy East            5:55.38
  5 Joyner, Kiara                Jersey Shore           5:57.64
  6 Barber, Jolesa               Bump Yes               6:04.83
  7 Wrzosek, Jodi                MA Unattached          6:09.22
  8 Miller, Katrina              Quicksilver T. C       6:34.15
  9 Barber, Janelle              Bump Yes               6:42.50
 10 Zatawski, Helena             Pacer                  7:15.56
 11 Ottavioni, Lindsay           P C Striders           7:15.57

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Del Piano, Lindsay           NJ Unattached          9:06.49
  2 Crawford, Allison            NJ Unattached          9:15.52
  3 Calandrillo, Blaise          NJ Striders            9:20.20
  4 Joyner, Kiara                Jersey Shore          10:18.33
  5 Jones, Breonna               Inner City            12:19.66

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              1:00.30
  2 07-Franklin Track Club  'A'                         1:01.03
  3 08-United Stars T.C.  'A'                           1:01.29
  4 07-New Jersey Striders  'A'                         1:01.85
  5 11-Penn Hills Eagles  'A'                           1:02.09
  6 08-Mallery Challengers  'A'                         1:02.13
  7 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       1:02.50

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-United Stars T.C.  'A'                           4:42.22
  2 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              4:46.44
  3 07-Transy East T/C  'A'                             4:58.33
  4 07-Franklin Track Club  'A'                         5:50.76

Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McKoy, Njaire                Jettas                   1.24m
  2 Storey, Amber                Supersonics              1.08m
  3 Holsberger, Hayley           Mountain Top             1.04m

Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moss, Desiree                Jersey Shore             3.77m   NWI
  2 Holsberger, Hayley           Mountain Top             3.61m   NWI
  3 Bynum-Baine, Taylor          Mt. Airy                 3.57m   NWI
  4 Delorme, Kevia               Mt. Airy                 3.37m   NWI
  5 Barber, Jolesa               Bump Yes                 3.36m   NWI
  6 Hickenbottom, MonSheri       Mt. Airy                 3.20m   NWI
  7 Haslett, Sarah               P C Striders             3.04m   NWI
  8 Makous, Alyson               MA Unattached            2.92m   NWI
  9 Jaynes, Kelsey               NI Unattached            2.31m   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McKoy, Njaire                Jettas                   8.70m
  2 Woodard, Jessica             Tnt Express              7.07m
  3 Jones, Kaitlyn               NJ Striders              6.19m
  4 Reitz, Sherry                Tri Cnty Express         6.15m
  5 Berguson, Kirsten            MA Unattached            5.85m
  6 Livingston, Lashaun          Penn Hills               5.79m
  7 Jones, Breonna               Inner City               3.65m

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Kaitlyn               NJ Striders             22.64m
  2 Reitz, Sherry                Tri Cnty Express        14.07m
  3 Webb, Vashti                 United Stars            13.44m
  4 Hicks, Sarah                 NJ Striders             13.41m
  5 Buonocore, Mishell           Wall Township           10.93m
  6 Smith, Ashley                Mountain Top            10.84m
  7 Barber, Janelle              Bump Yes                10.68m
  8 Carpenter, Kiara             Supersonics             10.31m
  9 Livingston, Lashaun          Penn Hills               8.18m

Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McKoy, Njaire                Jettas                    1030

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Zion                 Tnt Express              13.61Q  NWI  2
  2 Rutledge, Lee                Franklin                 14.51Q  NWI  1
  3 Sherrill, Denzel             Penn Hills               14.13q  NWI  2
  4 Hill, Tyrel                  Steel City               14.20q  NWI  2
  5 Ellison, Malik               Bethany Baptist          14.94q  NWI  1
  6 Wallace, Thayer              Lakeland                 15.08q  NWI  1
  7 Mitchell, Brandon            Penn Hills               15.74q  NWI  1
  8 Satcher, Khaliq              B Pioneers               17.05q  NWI  1
  9 Wiener, Andrew               Rosemont                 18.37   NWI  1

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Thomas, Zion                 Tnt Express              13.57   NWI
  2 Hill, Tyrel                  Steel City               14.19   NWI
  3 Sherrill, Denzel             Penn Hills               14.22   NWI
  4 Rutledge, Lee                Franklin                 14.26   NWI
  5 Wallace, Thayer              Lakeland                 14.33   NWI
  6 Ellison, Malik               Bethany Baptist          14.43   NWI
  7 Mitchell, Brandon            Penn Hills               14.98   NWI
  8 Satcher, Khaliq              B Pioneers               16.03   NWI

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 James, Jamal                 Supersonics              28.99Q  NWI  1
  2 Thomas, Lemar                NJ Striders              29.19Q  NWI  2
  3 Hill, Tyrel                  Steel City               29.48q  NWI  1
  4 Richards, Raymond            Willingboro              30.24q  NWI  2
  5 Gibbs, Tyrell                Comets                   30.26q  NWI  2
  6 Watson, Brandon              Del Diamonds             30.38q  NWI  2
  7 Mitchell, Brandon            Penn Hills               30.39q  NWI  2
  8 Worley, Daryl                Morris Estate            30.64q  NWI  1
  9 Henderson, David             River City Elite         30.72   NWI  1
 10 Gardner, Anthony             Willingboro              31.97   NWI  2
 11 Satcher, Khaliq              B Pioneers               34.17   NWI  1

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Thomas, Lemar                NJ Striders              28.20   NWI
  1 James, Jamal                 Supersonics              28.20   NWI
  3 Worley, Daryl                Morris Estate            28.98   NWI
  4 Hill, Tyrel                  Steel City               29.09   NWI
  5 Richards, Raymond            Willingboro              29.39   NWI
  6 Watson, Brandon              Del Diamonds             30.25   NWI
  7 Gibbs, Tyrell                Comets                   30.64   NWI
  8 Mitchell, Brandon            Penn Hills               32.09   NWI

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Zion                 Tnt Express            1:02.82Q  2
  2 James, Jamal                 Supersonics            1:04.47Q  1
  3 Worley, Daryl                Morris Estate          1:07.88q  1
  4 Watson, Brandon              Del Diamonds           1:08.07q  2
  5 Knapp, Jordan                Lakeland               1:09.19q  1
  6 Eady, Gregory                Jersey City            1:09.62q  2
  7 Nobles, Zahir                Mt. Airy               1:10.15q  1
  8 Davenport, Christopher       Penn Hills             1:10.95q  2
  9 Tackett, Ben                 South Butler           1:12.10   1
 10 Threadford, Kordell          Valley Blazers         1:12.46   2
 11 Ray, Gian                    Mt. Airy               1:12.49   2
 12 Henderson, David             River City Elite       1:12.68   1
 13 Shegog, Malik                County Jaguars         1:19.33   2

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Thomas, Zion                 Tnt Express            1:02.52
  2 James, Jamal                 Supersonics            1:03.61
  3 Worley, Daryl                Morris Estate          1:04.29
  4 Knapp, Jordan                Lakeland               1:07.37
  5 Nobles, Zahir                Mt. Airy               1:09.09
  6 Watson, Brandon              Del Diamonds           1:09.49
  7 Davenport, Christopher       Penn Hills             1:11.88
  8 Eady, Gregory                Jersey City            1:13.76

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Knapp, Jordan                Lakeland               2:36.99
  2 Emmons, Tyquan               Supersonics            2:39.33
  3 Booker, Jamaal               Morris Estate          2:40.62
  4 Wise, Jarai                  Supersonics            2:43.62
  5 Matthews, Mark               Mallery T.C.           2:45.89
  6 Turner, Keith                Bancroft School        2:46.52
  7 Fritz, Brendon               Lehigh Valley          2:46.53
  8 Davenport, Christopher       Penn Hills             2:48.36
  9 Brunache, Demond             Juventus T.C.          2:56.33
 10 Brown Jr., Henry             Del Diamonds           2:57.77
 11 Williams, Terrell            Inner City             3:06.19

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Knapp, Jordan                Lakeland               5:17.90
  2 Booker, Jamaal               Morris Estate          5:19.44
  3 Frank, Colby                 Tri Cnty Express       5:21.05
  4 Jihad, Khalaf                Del Diamonds           5:21.65
  5 Emmons, Tyquan               Supersonics            5:27.09
  6 Fitzgerald, Donald           Maac                   5:33.20
  7 Green, Darius                Willis Pal             5:33.61
  8 Brunache, Demond             Juventus T.C.          5:38.23
  9 Fritz, Brendon               Lehigh Valley          5:56.40
 10 Juliano, Marco               P C Striders           6:14.16

Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barron, Kyle                 TR Unattached          9:17.14
  2 Novello, Ron                 NJ Striders           10:29.74
  3 Bourdeau, John               NJ Striders           11:05.81

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 11-Penn Hills Eagles  'A'                             58.53
  2 07-Lakeland T/ C  'A'                               1:00.63
  3 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       1:01.39

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Supersonics T/C  'A'                             4:49.67
  2 08-Willingboro T. C.  'A'                           4:59.33
  3 07-Burlington Twp Track Club  'A'                   5:08.14
  4 08-Del Diamonds T.C.  'A'                           5:20.77

Event 158  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeSimone, Michael            NJ Striders              1.20m
  2 Gibbs, Tyrell                Comets                   1.16m
  3 Lang, Javon                  BurlingtonTwp            1.08m
  4 Gabay, Aaron                 NJ Striders              1.04m
  5 Crenshaw, Tyler              Bump Yes                 0.96m
  6 Murt, Tanner                 Mon Valley               0.92m

Event 159  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thomas, Lemar                NJ Striders              4.18m   NWI
  2 Ellison, Malik               Bethany Baptist          4.04m   NWI
  3 Threadford, Kordell          Valley Blazers           3.99m   NWI
  4 Tackett, Ben                 South Butler             3.85m   NWI
  5 Wright, Chrishawn            MA Unattached            3.82m   NWI
  6 Shegog, Malik                County Jaguars           3.73m   NWI
  7 Schifino, Donte              Penn Hills               3.46m   NWI
  8 Hetrick, Paul                Rough Riders             3.27m   NWI
  9 Satcher, Khaliq              B Pioneers               2.83m   NWI

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sherrill, Denzel             Penn Hills               7.93m
  2 Guiser, Zachary              Mon Valley               7.48m
  3 Parino, Ryan                 NJ Striders              7.28m
  4 Chesney, John                TR Unattached            7.00m
  5 Stuckey, Jason               Cambria Youth            6.72m
  6 Coon, Jason                  Tri Cnty Express         6.65m
  7 Sinatra, Matthew             Lakeland                 5.96m
  8 Warner, Elijahda             Dragons                  5.82m
  9 Holcombe, Matt               Ambler O. C.             5.33m

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maher, Erik                  NJ Unattached           30.88m
  2 Sherrill, Denzel             Penn Hills              27.77m
  3 Wise, Jarai                  Supersonics             24.78m
  4 Barron, Kyle                 TR Unattached           22.62m
  5 Chesney, John                TR Unattached           20.93m
  6 Perkins, Anthony             Penn Hills              19.85m
  7 Farronato, Dominic           MA Unattached           14.73m
  8 Wolf, Thomas                 Tri Cnty Express        11.90m
  9 Boyd, Justin                 Cambria Youth           11.63m
 10 Holcombe, Matt               Ambler O. C.            11.61m

Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pelosi, William              Quicksilver T. C           372
  2 Rankin, Mykelti              Quicksilver T. C           203

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McClain, Asia                Steel City               13.74   NWI
  2 Kiniry, Megan                Tri Cnty Express         13.80   NWI
  3 Shell, Imani                 Mt. Airy                 13.83   NWI
  4 Jacobs, Myasia               Paterson Gazelle         13.86   NWI
  5 Cubbage, Alexis              Tsunami                  14.13   NWI
  6 White, Malayah               B Pioneers               14.48   NWI
  7 Waithe, Camile               Steel City               14.64   NWI

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Dominique             Mt. Airy                 27.61q  NWI  3
  2 Muhammad, Amber              Tri Cnty Express         28.28q  NWI  2
  2 Kiniry, Megan                Tri Cnty Express         28.28q  NWI  3
  4 Robinson, Jamila             Willis Pal               28.32q  NWI  1
  5 Grant, Jillian               Supersonics              28.41q  NWI  2
  6 Harrison, Dominique          Paterson Gazelle         28.65q  NWI  2
  7 Steward, Jada                United Stars             28.88q  NWI  1
  8 McClain, Asia                Steel City               29.10q  NWI  1
  9 Weldon, Courtney             Mt. Airy                 29.18   NWI  1
 10 Carpenter, Yakira            Supersonics              29.35   NWI  1
 11 Vaughn, Tiffani              TR Unattached            29.89   NWI  3
 12 White, Malayah               B Pioneers               30.68   NWI  2
 13 Berry, Shaquaia              Future Stars             30.88   NWI  3

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Smith, Dominique             Mt. Airy                 27.50   NWI
  2 Robinson, Jamila             Willis Pal               27.95   NWI
  3 Kiniry, Megan                Tri Cnty Express         28.20   NWI
  4 Muhammad, Amber              Tri Cnty Express         28.30   NWI
  5 Harrison, Dominique          Paterson Gazelle         28.35   NWI
  6 McClain, Asia                Steel City               28.72   NWI
  7 Grant, Jillian               Supersonics              28.82   NWI
  8 Steward, Jada                United Stars             29.29   NWI

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cable, Emily                 Tri Cnty Express       1:01.93Q  1
  2 Bush, Nukia                  United Stars           1:01.99Q  2
  3 Cooper, Tia                  Wilmington T. C.       1:02.98q  2
  4 Gee, Shanae                  United Stars           1:03.34q  1
  5 Griggs, Camille              United Stars           1:04.41q  2
  6 Simmons, Karla               Future Stars           1:04.97q  2
  7 Candelaria, Nichole          BurlingtonTwp          1:05.66q  1
  8 Kelly, Vionna                Transy East            1:05.73q  1
  9 Carpenter, Yakira            Supersonics            1:07.33   1
 10 Vaughn, Tiffani              TR Unattached          1:09.00   2
 11 Waithe, Camile               Steel City             1:10.30   1
 12 White, Malayah               B Pioneers             1:11.78   2
 13 Dewart, Eliza                Wny Jets               1:22.11   1
 -- Cotton, MyQuay               Cotton Club                 DQ   2

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Cable, Emily                 Tri Cnty Express       1:00.82
  2 Cooper, Tia                  Wilmington T. C.       1:01.43
  3 Gee, Shanae                  United Stars           1:01.73
  4 Bush, Nukia                  United Stars           1:01.81
  5 Griggs, Camille              United Stars           1:03.80
  6 Candelaria, Nichole          BurlingtonTwp          1:05.28
  7 Kelly, Vionna                Transy East            1:05.61
  8 Simmons, Karla               Future Stars           1:05.77

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilkinson, Elise             United Stars           2:26.33
  2 Wilson, Ajee                 Jersey Shore           2:26.96
  3 Sapp, Cheyenne               Bancroft School        2:34.73
  4 Molke, Jennifer              Green Streakers        2:34.91
  5 Powers, Caroline             United Stars           2:38.57
  6 Cooper, Tyra                 Wilmington T. C.       2:44.23
  7 Cotton, MyQuay               Cotton Club            2:46.08
  8 Cooper, Tia                  Wilmington T. C.       2:46.76
  9 Larsson, Martina             Ithaca United          2:48.67
 10 Barber, Torea                Bump Yes               2:53.07
 11 Simmons, Karla               Future Stars           2:53.23
 12 Harris, Courtnee             Phila. Express         3:03.17
 13 Stover, Lesha                Wilkinsburg            3:31.09

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Ajee                 Jersey Shore           5:03.55
  2 Schmidt, Chloe               MA Unattached          5:05.43
  3 Molke, Jennifer              Green Streakers        5:07.95
  4 Powers, Caroline             United Stars           5:24.28
  5 Jennings, Charlotte          Mallery T.C.           5:25.72
  6 Hess, Michelle               NJ Unattached          5:39.35
  7 Barber, Torea                Bump Yes               5:46.85
  8 Calvarese, Allison           Del Diamonds           5:48.91
  9 Larsson, Martina             Ithaca United          5:50.46
 10 McRae, Maureen               Beaver County          6:31.62

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Molke, Jennifer              Green Streakers       10:57.38
  2 Traub, Kristen               NJ Striders           11:06.27
  3 Schmidt, Chloe               MA Unattached         11:21.93
  4 Jennings, Charlotte          Mallery T.C.          12:09.26
  5 Larsson, Martina             Ithaca United         12:34.91
  6 Nalepka, Nora                NJ Striders           13:02.81
  7 Petrucelli, Samantha         Tri Cnty Express      14:09.98

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dubois, Samantha             NJ Striders            8:40.92
  2 Wrotny, Taryn                NJ Unattached          8:47.68
  3 Gregory, Joy                 Pacer                 10:42.15

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schifino, Gloria             Penn Hills               16.11   NWI
  2 Fry, Paige                   MA Unattached            16.23   NWI
  3 VanBuskirk, Amanda           Wall Township            16.66   NWI
  4 Owens, Towanda               Wilkinsburg              17.06   NWI
  5 Fauntleroy, Kiersten         Mt. Airy                 17.07   NWI
  6 Bearish, Caitlin             MA Unattached            17.68   NWI

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 08-Bethany Baptist  'A'                               54.20   2
  2 08-United Stars T.C.  'A'                             57.11   2
 -- 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                            DQ   2

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-United Stars T.C.  'A'                           4:11.92
  2 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              4:13.84
  3 08-Wilmington T. C.  'A'                            4:26.54
  4 07-Jersey City Recreation Trac  'A'                 4:57.71

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-United Stars T.C.  'A'                          10:19.60
  2 07-New Jersey Striders  'A'                        11:40.27
  3 07-Franklin Track Club  'A'                        13:28.79

Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cable, Emily                 Tri Cnty Express         1.40m
  2 Floyd, Raina                 Quicksilver T. C         1.30m
  3 Carpenter, Yakira            Supersonics              1.25m
  4 Cable, Meghan                Tri Cnty Express         1.15m
  4 Davis, Shavonne              Quicksilver T. C         1.15m
  4 Lark, Tori                   South Butler             1.15m
  7 Gregory, Joy                 Pacer                    1.10m
  8 Krestar, Amanda              Mountain Top             0.95m
  8 McRae, Maureen               Beaver County            0.95m

Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cable, Emily                 Tri Cnty Express         4.92m   NWI
  2 Shell, Imani                 Mt. Airy                 4.71m   NWI
  3 McCurdy, Kathleen            NJ Striders              4.58m   NWI
  4 Carlino, Gina                NJ Striders              4.33m   NWI
  5 Muhammad, Amber              Tri Cnty Express         4.32m   NWI
  6 Stewart, Caela               Bethany Baptist          4.15m   NWI
  7 Schifino, Gloria             Penn Hills               4.05m   NWI
  8 Fry, Paige                   MA Unattached            3.88m   NWI

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jarvis, Jennifer             Lakeland                11.33m
  2 Kennedy, Gabrielle           MA Unattached           10.43m
  3 Daniels, Amanda              Bethany Baptist         10.01m
  4 Walton, Yadijah              Bethany Baptist          9.34m
  5 Brooks, Niteesa              Supersonics              8.27m
  6 Kardos, Kelly                MA Unattached            7.04m
  7 Boerio, Natalie              Wings of Moon            6.90m
  8 Perkins, Ashley              Penn Hills               6.64m
  9 Nocera, Amanda               County Jaguars           6.49m
 10 Reeves, Mogan                Wilmington T. C.         6.39m

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daniels, Amanda              Bethany Baptist         24.57m
  2 Jarvis, Jennifer             Lakeland                23.99m
  3 Kennedy, Gabrielle           MA Unattached           22.89m
  4 Maher, Kristin               NJ Unattached           19.49m
  5 Reeves, Mogan                Wilmington T. C.        17.34m
  6 Boerio, Natalie              Wings of Moon           17.21m
  7 Good, Rebecca                Pacer                   11.89m

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jarvis, Jennifer             Lakeland                27.82m
  2 Kennedy, Gabrielle           MA Unattached           26.70m
  3 Maher, Kristin               NJ Unattached           25.80m
  4 Walton, Yadijah              Bethany Baptist         23.43m
  5 Hicks-West, Mia              Mt. Airy                21.71m
  6 Boerio, Natalie              Wings of Moon           20.58m
  7 Flaminio, Chloe              Pacer                   17.91m
  8 Lark, Tori                   South Butler            16.98m

Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Del Piano, Cayla             NJ Unattached             1704
  2 Peck, Angelica               Beaver County             1533
  3 McRae, Maureen               Beaver County             1177

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Green, Matthew               Mon Valley               13.06Q  NWI  2
  2 Glass, Najee                 Comets                   13.46Q  NWI  1
  3 Clark, Tasai                 Willingboro              13.68q  NWI  2
  4 Baker, Xzavier               Dragons                  13.69q  NWI  1
  5 Witt, Jalen                  County Jaguars           13.78q  NWI  2
  6 Nock, Rodney                 Willis Pal               13.82q  NWI  1
  7 Walton, Sharieff             Bethany Baptist          13.86q  NWI  1
  8 King Jr., Kenneth            Willingboro              13.88q  NWI  2
  9 Washington, Joseph           Penn Hills               13.95   NWI  2
 10 Pendleton, George            Cambria Youth            14.11   NWI  2
 11 Henderson, Andre             River City Elite         14.21   NWI  1
 12 Gardner, Angelo              Franklin                 14.29   NWI  2

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Glass, Najee                 Comets                   13.11   NWI
  2 Green, Matthew               Mon Valley               13.16   NWI
  3 Baker, Xzavier               Dragons                  13.33   NWI
  4 Clark, Tasai                 Willingboro              13.60   NWI
  5 Nock, Rodney                 Willis Pal               13.79   NWI
  6 Walton, Sharieff             Bethany Baptist          13.80   NWI
  7 Witt, Jalen                  County Jaguars           13.99   NWI
  8 King Jr., Kenneth            Willingboro              14.49   NWI

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Glass, Najee                 Comets                   26.79Q  NWI  2
  2 Gardner, Angelo              Franklin                 27.18Q  NWI  1
  3 Dyer, Derrick                Willis Pal               27.34q  NWI  2
  4 Bembridge, Darnell           Dragons                  27.36q  NWI  1
  5 Clark, Tasai                 Willingboro              28.15q  NWI  1
  6 Witt, Jalen                  County Jaguars           28.30q  NWI  2
  7 Latimer, Edward              Future Stars             28.57q  NWI  2
  8 Pendleton, George            Cambria Youth            28.60q  NWI  2
  9 Henderson, Andre             River City Elite         29.33   NWI  1
 10 Wayne, Joqwan                Erie One                 29.95   NWI  1
 11 Warren, Tygen                Lehigh Valley            31.14   NWI  1

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gardner, Angelo              Franklin                 26.32   NWI
  2 Dyer, Derrick                Willis Pal               26.81   NWI
  3 Glass, Najee                 Comets                   27.29   NWI
  4 Bembridge, Darnell           Dragons                  27.39   NWI
  5 Witt, Jalen                  County Jaguars           28.42   NWI
  6 Latimer, Edward              Future Stars             28.67   NWI
  7 Clark, Tasai                 Willingboro              28.74   NWI

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Glass, Najee                 Comets                   59.10Q  2
  2 Allen, Devin                 Mt. Airy               1:00.09Q  1
  3 Bembridge, Darnell           Dragons                1:00.17q  1
  4 Ramsey, Justin               Willingboro            1:00.58q  2
  5 Gregory M.A., Brandon        Jettas                 1:02.48q  2
  5 Wayne, Joqwan                Erie One               1:02.48q  2
  7 Latimer, Edward              Future Stars           1:04.08q  1
  8 Witt, Jalen                  County Jaguars         1:04.77q  2
  9 Gehring, Hye Sung            NJ Striders            1:05.78   1
 10 Jubeck, Evan                 West Chester Tra       1:08.23   2
 11 Anderson, Chai               Penn Hills             1:10.72   1

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Glass, Najee                 Comets                   58.73
  2 Bembridge, Darnell           Dragons                  59.23
  3 Allen, Devin                 Mt. Airy                 59.45
  4 Ramsey, Justin               Willingboro            1:00.65
  5 Latimer, Edward              Future Stars           1:02.83
  6 Witt, Jalen                  County Jaguars         1:03.71
  7 Wayne, Joqwan                Erie One               1:07.40

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Castillo, Joshua             Morris Estate          2:24.12
  2 Andrews, Anthony             Transy East            2:24.22
  3 Griffin, Leonard             Juventus T.C.          2:24.32
  4 Fritz, Sean                  Lehigh Valley          2:27.20
  5 Ramsey, Justin               Willingboro            2:28.46
  6 Jubeck, Evan                 West Chester Tra       2:40.09
  7 LaRue, Anfernee Tyree        East Orange            2:44.34
  8 Guiser, Joshua               Mon Valley             2:49.94
  9 LaManna, Anthony             NJ Unattached          2:53.38
 10 Duckett, Brendon             Future Stars           3:13.21

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Griffin, Leonard             Juventus T.C.          4:55.13
  2 Castillo, Joshua             Morris Estate          4:56.05
  3 Andrews, Anthony             Transy East            4:58.15
  4 Gill, Ryan                   Duquesne               4:58.70
  5 Cain, Michael                River City Elite       4:58.82
  6 Short, Christopher           Butler Stealth         5:03.83
  7 Fritz, Sean                  Lehigh Valley          5:10.87
  8 Presley, Jason               Tsunami                5:24.29
  9 Melaro, Nicholas             Ambler O. C.           5:27.99
 10 LaManna, Anthony             NJ Unattached          5:37.21
 11 Howard, Craig                C Striders             5:38.32
 12 Jones, Timothy               Inner City             6:00.38

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrews, Anthony             Transy East           10:46.17
  2 Cain, Michael                River City Elite      10:47.70
  3 Melaro, Nicholas             Ambler O. C.          11:24.64
  4 Howell, Kevin                Ithaca United         11:38.07
  5 Santora, Cory                Quicksilver T. C      12:04.56
  6 Truver, Chad                 Pacer                 12:12.28
  7 Hay, Andrew                  Westfield             13:01.00
  8 Prietto, Ryan                Tri Cnty Express      13:15.98

Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nemeth, Michael              Wings of Moon          8:40.15
  2 Howell, Kevin                Ithaca United         10:20.88

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Salter, Savon                Penn Hills               14.43   NWI
  2 Singletary, Adrian           Jersey Shore             14.82   NWI
  3 Wright, Michael              Penn Hills               15.59   NWI
  4 Porteous, John               NJ Striders              15.96   NWI
  5 Patz, Jonathan               Mon Valley               16.77   NWI
  6 Fisher, Tyrone               Penn Hills               17.83   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         52.20
  2 07-Jettas T/C  'A'                                    53.64
  3 11-Penn Hills Eagles  'A'                             55.15

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       4:10.21
  2 07-Jettas T/C  'A'                                  4:26.89
  3 11-Penn Hills Eagles  'A'                           4:33.91
  4 07-Franklin Track Club  'A'                         4:39.96

Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Jersey City Recreation Trac  'A'                11:31.90
  2 07-Franklin Track Club  'A'                        12:18.65

Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Keith                 Jersey Shore             1.60m
  2 Padovano, Dominick           NJ Unattached            1.40m
  3 Porteous, John               NJ Striders              1.25m
  3 Singletary, Adrian           Jersey Shore             1.25m
  5 Walton, Sharieff             Bethany Baptist          1.20m
  6 Lynch, Connor                Hurricane Track          1.00m

Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Green, Matthew               Mon Valley               5.58m   NWI
  2 Makous, Troy                 MA Unattached            4.63m   NWI
  3 Graddy, Rudolph              Lakeland                 4.43m   NWI
  4 McNair, Antonio              Quicksilver T. C         4.28m   NWI
  5 Guiser, Joshua               Mon Valley               4.23m   NWI
  6 Howard, Craig                C Striders               4.06m   NWI
  7 Fisher, Tyrone               Penn Hills               3.67m   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Keith                 Jersey Shore            11.61m
  2 Harmon, Jamere               Bethany Baptist         10.94m
  3 McCleese, Brandon            Bethany Baptist          9.85m
  4 Reitz, Timothy               Tri Cnty Express         8.43m
  5 Anderson-Perry, Qaadir       Penn Hills               8.31m
  6 Nemeth, Michael              Wings of Moon            8.04m
  7 Stevenson, James             Pacer                    7.80m
  8 Martin, Daniel               Bethany Baptist          7.68m

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Astemborski, Jonathan        BurlingtonTwp           33.44m
  2 Padovano, Dominick           NJ Unattached           30.39m
  3 Davis, Keith                 Jersey Shore            29.20m
  4 Harmon, Jamere               Bethany Baptist         24.89m
  5 Anderson-Perry, Qaadir       Penn Hills              21.38m
  6 Reitz, Timothy               Tri Cnty Express        19.25m
  7 Watson, Markus               Bump Yes                15.57m
  8 Stephenson, Anthony          Franklin                15.16m
  9 McCleese, Brandon            Bethany Baptist         14.56m
 10 Stevenson, James             Pacer                   14.33m

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harmon, Jamere               Bethany Baptist         41.50m
  2 Astemborski, Jonathan        BurlingtonTwp           35.47m
  3 McCleese, Brandon            Bethany Baptist         33.95m
  4 Porteous, John               NJ Striders             31.34m
  5 Anderson-Perry, Qaadir       Penn Hills              30.18m
  6 Patz, Jonathan               Mon Valley              28.82m
  7 Martin, Daniel               Bethany Baptist         28.75m
  8 Stephenson, Anthony          Franklin                25.28m
  9 Reitz, Timothy               Tri Cnty Express        17.95m

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Keith                 Jersey Shore              2148
  2 Salter, Savon                Penn Hills                1761
  3 Singletary, Adrian           Jersey Shore              1651
  4 Howard, Craig                C Striders                1631
  5 Crawford, Sean               NJ Unattached             1047

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gardner, English             Willingboro              12.45Q  NWI  1
  2 Barlow, Brianna              Supersonics              13.20Q  NWI  2
  3 Ducally, Brittany            Electroforce             13.03q  NWI  1
  4 Adanlete, Gisele             Steel City               13.29q  NWI  1
  5 Devone, Sherece              NJ Unattached            13.39q  NWI  2
  6 Mack, Vanessa                Mt. Airy                 13.44q  NWI  1
  7 Kimbrough, Aleeda            River City Elite         13.50q  NWI  1
  8 Jones, Brittini              Wilmington T. C.         13.65q  NWI  1
  9 Marshall, Corina             C Striders               14.34   NWI  2
 10 Edstrom, Jessica             C Striders               14.48   NWI  2

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gardner, English             Willingboro              12.29   NWI
  2 Ducally, Brittany            Electroforce             12.92   NWI
  3 Barlow, Brianna              Supersonics              13.02   NWI
  4 Adanlete, Gisele             Steel City               13.21   NWI
  5 Devone, Sherece              NJ Unattached            13.30   NWI
  6 Mack, Vanessa                Mt. Airy                 13.34   NWI
  7 Jones, Brittini              Wilmington T. C.         13.41   NWI
  8 Kimbrough, Aleeda            River City Elite         13.43   NWI

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gardner, English             Willingboro              25.78Q  NWI  2
  2 Goode, Asja                  Supersonics              26.99Q  NWI  1
  3 Smith, Khaaleedah            Mt. Airy                 26.19q  NWI  2
  4 Traylor, Casey               Wilmington T. C.         27.05q  NWI  1
  4 Mack, Vanessa                Mt. Airy                 27.05q  NWI  2
  6 Quish, Carolyn               United Stars             27.13q  NWI  2
  7 Devone, Sherece              NJ Unattached            27.24q  NWI  2
  8 Lee, Jordan                  Steel City               27.29q  NWI  1
  9 Adanlete, Gisele             Steel City               27.31   NWI  1
 10 Green, Vanasha               Willis Pal               27.46   NWI  1
 11 Dupiche, Nijah               Franklin                 27.50   NWI  2
 12 VanBuren, Alexandra          NI Unattached            28.03   NWI  1
 12 Kimbrough, Aleeda            River City Elite         28.03   NWI  2

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gardner, English             Willingboro              25.36   NWI
  2 Smith, Khaaleedah            Mt. Airy                 26.28   NWI
  3 Goode, Asja                  Supersonics              26.44   NWI
  4 Traylor, Casey               Wilmington T. C.         26.69   NWI
  5 Mack, Vanessa                Mt. Airy                 27.12   NWI
  6 Quish, Carolyn               United Stars             27.45   NWI
  7 Devone, Sherece              NJ Unattached            27.59   NWI
  8 Lee, Jordan                  Steel City               27.62   NWI

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goode, Asja                  Supersonics              58.42Q  1
  2 Smith, Khaaleedah            Mt. Airy               1:00.08Q  2
  3 Britt, Tanissa               Del Diamonds           1:00.23q  2
  4 Robinson, Brittany           United Stars           1:00.50q  1
  5 Cuttino, Tiana               Willingboro            1:01.71q  1
  6 Gordon, Morgan               Willingboro            1:01.73q  2
  7 VanBuren, Alexandra          NI Unattached          1:01.96q  1
  8 Pignatello, Dana             NJ Unattached          1:02.30q  1
  9 Allen, Amber                 Paterson Gazelle       1:02.58   2
 10 Adanlete, Gisele             Steel City             1:03.34   2
 11 Lee, Jordan                  Steel City             1:04.90   1
 12 Traylor, Casey               Wilmington T. C.       1:05.60   1
 13 Boea, Cinnamon               Wilkinsburg            1:09.63   1
 14 Miller, Debbie               Wilkinsburg            1:13.87   2

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Goode, Asja                  Supersonics              57.61
  2 Smith, Khaaleedah            Mt. Airy                 57.93
  3 Britt, Tanissa               Del Diamonds             58.30
  4 Robinson, Brittany           United Stars             58.33
  5 VanBuren, Alexandra          NI Unattached          1:00.76
  6 Pignatello, Dana             NJ Unattached          1:01.08
  7 Gordon, Morgan               Willingboro            1:01.18
  8 Cuttino, Tiana               Willingboro            1:02.10

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hall, Marielle               Excel Racers           2:22.71
  2 Pisarcik, Haley              Pacer                  2:23.57
  3 Curtis, Anya                 Mt. Airy               2:24.13
  4 Jenkins, Jordan              MA Unattached          2:25.89
  5 Presley, Alexandra           Tsunami                2:28.30
  6 Altieri, Bria                Excel Racers           2:30.69
  7 Graham, Monique              Transy East            2:31.38
  8 Allen, Amber                 Paterson Gazelle       2:32.77
  9 Boea, Cinnamon               Wilkinsburg            2:34.21
 10 Gocht, Victoria              United Stars           2:35.85
 11 Mozley, Michaela             Wings of Moon          2:41.71
 12 Potrzuski, Shona             Quicksilver T. C       2:42.72
 13 Havelin, Elizabeth           F Lakes TC             2:47.66

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Kasia                Juventus T.C.          4:43.93
  2 Perri, Tori                  United Stars           4:46.27
  3 Hall, Marielle               Excel Racers           4:58.60
  4 Altieri, Bria                Excel Racers           5:04.81
  5 Curtis, Anya                 Mt. Airy               5:06.74
  6 Powers, Stephanie            United Stars           5:18.47
  7 Presley, Alexandra           Tsunami                5:35.22
  8 Mozley, Michaela             Wings of Moon          5:45.87
  9 Kapela, Caroline             Wings of Moon          6:29.19

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Kasia                Juventus T.C.         10:52.81
  2 Powers, Stephanie            United Stars          11:09.76
  3 Altieri, Bria                Excel Racers          11:17.83
  4 Bertulis, Lindsey            Quicksilver T. C      11:24.07
  5 Smith, Riyadh                Mallery T.C.          11:57.59
  6 Lillis, Corinne              Tri Cnty Express      12:16.85
  7 Cordeiro, Nicole             Benefica              12:34.06
  8 Gauntt, Meghan               NJ Unattached         12:54.91
  9 Menendez, Michelle           Hurricane Track       14:19.28

Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Knighton, Emma               Paterson Gazelle      18:46.83
  2 Pacilio, Sonny               NJ Striders           20:03.10
  3 Rowland, Natalie             NJ Striders           20:55.22
  4 Darnay, Marissa              Mon Valley            21:12.62
  5 Bollerman, Megan             NJ Striders           21:17.95
  6 Curges, Chawanna             Inner City            32:43.84

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brady, Nikko                 Wilmington T. C.         15.44Q  NWI  2
  2 Barlow, Brianna              Supersonics              15.87Q  NWI  1
  3 Baldwin, Ryanne              Mallery T.C.             16.70q  NWI  2
  4 Hinson, Ashley               Willis Pal               16.72q  NWI  1
  5 White, Michelle              Mt. Airy                 16.91q  NWI  1
  6 Simmons, Carly               Del Diamonds             17.01q  NWI  2
  7 Snyder, Sarah                TR Unattached            17.16q  NWI  1
  8 Rose, Elizabeth              Future Stars             17.54q  NWI  1
  9 Robb, Gina                   South Butler             17.59   NWI  2
 10 Cala, Lorreine               NJ Striders              18.93   NWI  2
 11 Heslen, Shayla               NJ Striders              19.94   NWI  2
 12 Miller, Debbie               Wilkinsburg              20.50   NWI  1
 13 Von Hahmann, Cortney         F Lakes TC               22.91   NWI  1
 14 Lee, Amy                     F Lakes TC               23.12   NWI  2

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brady, Nikko                 Wilmington T. C.         15.44   NWI
  2 Barlow, Brianna              Supersonics              15.94   NWI
  3 Snyder, Sarah                TR Unattached            17.14   NWI
  4 Simmons, Carly               Del Diamonds             17.17   NWI
  5 Hinson, Ashley               Willis Pal               17.18   NWI
  6 White, Michelle              Mt. Airy                 17.32   NWI
  7 Rose, Elizabeth              Future Stars             17.72   NWI
  8 Baldwin, Ryanne              Mallery T.C.             18.34   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brady, Nikko                 Wilmington T. C.         29.97Q  NWI  2
  2 Wise, Danae                  Supersonics              30.09Q  NWI  1
  3 Hernandez, Nadia             Supersonics              30.18q  NWI  2
  4 Barlow, Brianna              Supersonics              30.42q  NWI  1
  5 Snyder, Sarah                TR Unattached            31.23q  NWI  2
  6 Traylor, Casey               Wilmington T. C.         31.54q  NWI  1
  7 Boea, Cinnamon               Wilkinsburg              32.05q  NWI  1
  8 White, Michelle              Mt. Airy                 32.33q  NWI  2
  9 Howell, Brittany             Mt. Airy                 32.40   NWI  1
 10 Heslen, Shayla               NJ Striders              33.56   NWI  2
 11 Robb, Gina                   South Butler             33.61   NWI  2
 12 Triplett, Shaqualah          Wilkinsburg              33.90   NWI  1
 13 Lee, Amy                     F Lakes TC               38.63   NWI  2
 14 Von Hahmann, Cortney         F Lakes TC               41.11   NWI  2

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brady, Nikko                 Wilmington T. C.         28.74   NWI
  2 Traylor, Casey               Wilmington T. C.         29.12   NWI
  3 Hernandez, Nadia             Supersonics              30.51   NWI
  4 Barlow, Brianna              Supersonics              31.11   NWI
  5 Wise, Danae                  Supersonics              31.47   NWI
  6 White, Michelle              Mt. Airy                 31.48   NWI
  7 Snyder, Sarah                TR Unattached            31.50   NWI
  8 Boea, Cinnamon               Wilkinsburg              32.46   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                                49.06
  2 08-Willingboro T. C.  'A'                             51.16
  3 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         51.71
  4 11-Penn Hills Eagles  'B'                           1:04.60

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              4:00.62
  2 08-Willingboro T. C.  'A'                           4:04.03
  3 08-United Stars T.C.  'A'                           4:05.31
  4 08-Mallery Challengers  'A'                         4:06.91
  5 07-Supersonics T/C  'A'                             4:12.44
  6 08-Del Diamonds T.C.  'A'                           4:21.01

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-United Stars T.C.  'A'                           9:46.85
  2 08-Del Diamonds T.C.  'A'                          10:15.54
  3 08-Mallery Challengers  'A'                        10:21.06
  4 07-Quicksilver T/C  'A'                            11:06.29
  5 07-New Jersey Striders  'A'                        11:20.14

Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marshall, Corina             C Striders               1.55m
  2 Santora, Carrissa            Quicksilver T. C         1.35m
  2 Garland, Niki                South Butler             1.35m
  4 Heizmann, Candice            Mon Valley              J1.35m
  5 Havelin, Elizabeth           F Lakes TC               1.30m
  6 LoPresti, Anna               Quicksilver T. C        J1.30m

Event 313  Pole Vault Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Snyder, Sarah                TR Unattached            1.95m
  2 Lee, Amy                     F Lakes TC               1.80m
  3 Havelin, Elizabeth           F Lakes TC               1.65m
  4 Bythell, Kaylee              Wall Township            1.50m

Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lawrence, Saudiah            Mt. Airy                 5.42m   NWI
  2 Reo, Alexandria              NJ Unattached            5.18m   NWI
  3 Brady, Nikko                 Wilmington T. C.         4.84m   NWI
  4 Pritchard, Victoria          Wings of Moon            4.73m   NWI
  5 White, Michelle              Mt. Airy                 4.69m   NWI
  6 Gainey, Shaquanda            Willis Pal               4.62m   NWI
  7 Simmons, Carly               Del Diamonds             4.59m   NWI
  8 Edstrom, Jessica             C Striders               4.28m   NWI
  9 Cuttino, Tiana               Willingboro              4.22m   NWI
 10 Lowe, Chelsey                Bump Yes                 4.19m   NWI
 11 Thorpe, Amber                NJ Unattached            4.09m   NWI

Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lawrence, Saudiah            Mt. Airy                11.04m   NWI
  2 Robb, Gina                   South Butler            10.18m   NWI
  3 Pritchard, Victoria          Wings of Moon           10.05m   NWI
  4 Monteleone, Jessie           Butler Stealth           8.85m   NWI
  5 Napoli, Samantha             NJ Unattached            8.57m   NWI
  6 Havelin, Elizabeth           F Lakes TC               8.45m   NWI

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Patterson, Breanne           Penn Hills              11.26m
  2 Woods, Emily                 Butler Stealth          10.70m
  3 Thomas, Grace                Mountain Top             9.45m
  4 Davila, Quaneeka             Supersonics              8.61m
  5 Villani, Christina           Hurricane Track          7.35m

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Plunkett, Taryn              Living Faith            27.81m
  2 Woods, Emily                 Butler Stealth          27.05m
  3 Thomas, Grace                Mountain Top            25.52m
  4 Patterson, Breanne           Penn Hills              19.52m

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gabryluk, Katie              MA Unattached           26.01m
  2 Heizmann, Candice            Mon Valley              19.76m
  3 Thomas, Grace                Mountain Top            18.70m
  4 Napoli, Prisulla             NJ Unattached           16.29m
  5 Lee, Amy                     F Lakes TC              16.24m

Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Miller, Debbie               Wilkinsburg               1748
  2 Triplett, Shaqualah          Wilkinsburg               1659
  3 Bythell, Kaylee              Wall Township             1587
  4 Lee, Amy                     F Lakes TC                1120
  5 Von Hahmann, Cortney         F Lakes TC                 933

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              11.85Q  NWI  1
  2 Blackmon, Andrew             Inner City               12.25Q  NWI  2
  3 Heidelberg, DaJoun           Erie One                 12.12q  NWI  1
  4 Taylor, Davaughn             Maac                     12.26q  NWI  2
  5 Mosley, Earl                 Inner City               12.27q  NWI  2
  6 Brown, Kaheem                Paterson Gazelle         12.61q  NWI  2
  7 Satterwhite, Dhahran         Dragons                  12.84q  NWI  1
  8 Mey, Bryan                   MA Unattached            12.88q  NWI  1
  9 Schwab, Tyler                C Striders               13.04   NWI  1
 10 Goldsberry, Ivan             Cotton Club              13.29   NWI  2
 11 Beckwith, Samuel             F Lakes TC               13.79   NWI  2
 12 Smith, Malik                 Valley Blazers           14.30   NWI  2
 13 Depue, Keefe                 MA Unattached            14.72   NWI  2

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              11.75   NWI
  2 Heidelberg, DaJoun           Erie One                 11.91   NWI
  3 Mosley, Earl                 Inner City               12.04   NWI
  4 Taylor, Davaughn             Maac                     12.06   NWI
  5 Blackmon, Andrew             Inner City               12.07   NWI
  6 Brown, Kaheem                Paterson Gazelle         12.51   NWI
  7 Satterwhite, Dhahran         Dragons                  12.60   NWI

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              23.70Q  NWI  1
  2 Darden, Toddrick             Supersonics              24.12Q  NWI  2
  3 Schwab, Tyler                C Striders               24.61q  NWI  1
  4 Heidelberg, DaJoun           Erie One                 24.62q  NWI  1
  5 Alston, Terry                Willingboro              24.63q  NWI  1
  6 Mosley, Earl                 Inner City               24.83q  NWI  2
  7 Koonce, Carlton              Willingboro              24.84q  NWI  1
  8 Blackmon, Andrew             Inner City               24.87q  NWI  2
  9 Brown, Kaheem                Paterson Gazelle         25.50   NWI  2
 10 Polzot, Devin                County Jaguars           26.17   NWI  1
 11 Hillman, William             Willis Pal               26.22   NWI  2
 12 Genwright, Taquorie          Willingboro              26.25   NWI  1
 13 Pringle, Ricky               B Pioneers               26.44   NWI  2
 14 Beckwith, Samuel             F Lakes TC               27.04   NWI  1

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              23.62   NWI
  2 Darden, Toddrick             Supersonics              23.63   NWI
  3 Koonce, Carlton              Willingboro              24.33   NWI
  4 Blackmon, Andrew             Inner City               24.42   NWI
  5 Alston, Terry                Willingboro              24.50   NWI
  6 Mosley, Earl                 Inner City               24.56   NWI

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              53.34Q  1
  2 Darden, Toddrick             Supersonics              53.79Q  2
  3 Martin, William              BurlingtonTwp            54.86q  2
  4 Alston, Terry                Willingboro              54.91q  1
  5 Blackmon, Andrew             Inner City               54.92q  1
  6 Koonce, Carlton              Willingboro              54.95q  2
  7 Mosley, Earl                 Inner City               55.35q  1
  8 Pringle, Ricky               B Pioneers               59.64q  1
  9 Battle, Shawn                C Striders               59.98   2
 10 Emerson, Mark                B Pioneers             1:02.56   1

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Darden, Toddrick             Supersonics              52.28
  2 Fitzgerald, Bryant           Supersonics              52.42
  3 Blackmon, Andrew             Inner City               53.12
  4 Koonce, Carlton              Willingboro              53.83
  5 Alston, Terry                Willingboro              54.50
  6 Mosley, Earl                 Inner City               54.78
  7 Pringle, Ricky               B Pioneers               58.82

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, William              BurlingtonTwp          2:09.19
  2 Tackett, Brian               South Butler           2:09.82
  3 White, Darien                Cotton Club            2:15.00
  4 Molke, Robert                Green Streakers        2:15.83
  5 White, Barien                Cotton Club            2:16.25
  6 Gervasio, Thomas             NJ Unattached          2:18.11
  7 Williams, Ayre               Willingboro            2:19.37
  8 Krystek, Daniel              Maac                   2:20.67
  9 Mischler, Ryan               Wings of Moon          2:24.23
 10 Boyette, Savantuay           C Striders             2:24.72
 11 Decker, Dylan                Lehigh Valley          2:26.54
 12 Emerson, Mark                B Pioneers             2:27.05

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lamour, Harold               Juventus T.C.          4:26.18
  2 Tackett, Brian               South Butler           4:29.72
  3 Goncarovs, Andris            Ithaca United          4:31.77
  4 Molke, Robert                Green Streakers        4:34.26
  5 Boyette, Savantuay           C Striders             4:39.88
  6 Krystek, Daniel              Maac                   4:42.18
  7 Rosato, Chris                MA Unattached          4:45.75
  8 Castillo, John               Excel Racers           4:48.51
  9 Beck, Richard                West Chester Tra       4:55.05
 10 Singh, Brian                 Wilmington T. C.       4:55.91
 11 Decker, Dylan                Lehigh Valley          4:56.54
 12 Mischler, Ryan               Wings of Moon          5:09.73

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lamour, Harold               Juventus T.C.          9:35.52
  2 Goncarovs, Andris            Ithaca United          9:37.91
  3 Krystek, Daniel              Maac                   9:59.62
  4 Molke, Robert                Green Streakers       10:16.86
  5 Stevenson, James             Ambler O. C.          10:28.11
  6 Salek, Nicholas              Lakeland              10:32.64
  7 Beck, Richard                West Chester Tra      10:36.56
  8 Castillo, John               Excel Racers          10:37.86
  9 Singh, Brian                 Wilmington T. C.      10:41.69
 10 Boss, John                   Lakeland              11:43.03

Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barron, Trevor               TR Unattached         15:06.26
  2 Ference, Steven              NJ Striders           20:07.64
  3 Bernal, Ricardo              Wilkinsburg           22:18.25
  4 Smith, Robert                Pacer                 22:21.30

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Shaun                Wilmington T. C.         15.08Q  NWI  1
  2 Renwick, Logan               Butler Stealth           15.67Q  NWI  2
  3 Hillman, William             Willis Pal               15.91q  NWI  2
  4 Jordan, Justice              Stallions                16.01q  NWI  1
  5 Wilson, Shawn                F Lakes TC               16.35q  NWI  2
  6 McRae, Eric                  Beaver County            16.53q  NWI  1
  7 Kein, Stephen                NJ Unattached            18.76q  NWI  1
  8 Newby, Terrence              Comets                   18.77q  NWI  2
  9 Bellamy, Franklin            Comets                   18.96   NWI  1

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Thomas, Shaun                Wilmington T. C.         14.99   NWI
  2 Renwick, Logan               Butler Stealth           15.55   NWI
  3 Hillman, William             Willis Pal               15.83   NWI
  4 Wilson, Shawn                F Lakes TC               16.02   NWI
  4 Jordan, Justice              Stallions                16.02   NWI
  6 McRae, Eric                  Beaver County            17.40   NWI
  7 Newby, Terrence              Comets                   20.86   NWI

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thomas, Shaun                Wilmington T. C.         26.91   NWI
  2 McRae, Eric                  Beaver County            27.98   NWI
  3 Jordan, Justice              Stallions                28.91   NWI
  4 Bellamy, Franklin            Comets                   31.30   NWI
  5 Newby, Terrence              Comets                   31.35   NWI
  6 Bernal, Ricardo              Wilkinsburg              35.03   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         48.75
  2 07-Paterson Gazelles T/C  'A'                         50.08

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Supersonics T/C  'A'                             3:41.07
  2 08-Willingboro T. C.  'A'                           3:54.69
  3 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       4:07.78
  4 07-Franklin Track Club  'A'                         4:19.45

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Jersey City Recreation Trac  'A'                10:19.22
  2 07-Franklin Track Club  'A'                        10:20.39

Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Melton, Matthew              Wall Township            1.60m
  1 Wilson, Shawn                F Lakes TC               1.60m
  1 Renwick, Logan               Butler Stealth           1.60m
  4 Beck, Dylan                  South Butler             1.55m
  5 Mauck, Eric                  Mon Valley               1.50m
  6 Thomas, Christian            Willis Pal               1.45m
  6 Lavong, Carlton              Mallery T.C.             1.45m
  6 Beckwith, Samuel             F Lakes TC               1.45m
  9 Newby, Terrence              Comets                   1.40m

Event 363  Pole Vault Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Diantoniis, Ricky            PA Pole Vault            2.70m
  2 Higgens, Kyle                Duquesne                 2.40m

Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thomas, Shaun                Wilmington T. C.         6.11m   NWI
  2 Taylor, Davaughn             Maac                     5.40m   NWI
  3 Polzot, Devin                County Jaguars           5.39m   NWI
  4 Beck, Dylan                  South Butler             5.25m   NWI
  5 Battle, Shawn                C Striders               5.22m   NWI
  6 Mey, Bryan                   MA Unattached            5.20m   NWI
  7 Losowyj, Daniel              NJ Striders              5.05m   NWI
  8 Satterfield-Row, Talir       Willis Pal               4.94m   NWI
  9 Jackson, Morgan              Del Diamonds             4.73m   NWI
 10 Card, Corey                  C Striders               4.64m   NWI
 11 Dendy, Marquis               Lightning Fast           4.55m   NWI
 12 Hudson, Darien               County Jaguars           4.45m   NWI
 13 Beckwith, Samuel             F Lakes TC               4.41m   NWI
 14 Blakney, Carlton             Willis Pal               4.38m   NWI
 15 Depue, Keefe                 MA Unattached            4.28m   NWI
 -- Gervasio, Thomas             NJ Unattached             FOUL   NWI

Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renwick, Logan               Butler Stealth          12.37m   NWI
  2 Darden, Toddrick             Supersonics             11.87m   NWI
  3 Beck, Dylan                  South Butler            10.66m   NWI
  4 Battle, Shawn                C Striders              10.61m   NWI
  5 Card, Corey                  C Striders              10.13m   NWI
  6 Mischler, Ryan               Wings of Moon           10.06m   NWI
  7 McRae, Eric                  Beaver County            9.66m   NWI
  8 Kein, Stephen                NJ Unattached            9.48m   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lavong, Wesley               Mt. Airy                14.44m
  2 Kennedy, Robert Jr.          MA Unattached           12.49m
  3 Solujich, George             NJ Unattached           12.35m
  4 Carmichael, Joseph           Willis Pal              12.29m
  5 Becht, Daniel                Wall Township           11.42m
  6 Schwab, Tyler                C Striders              11.31m
  7 Mills, Dominic               MA Unattached           11.24m
  8 Edwards, Colt                Mountain Top            10.76m
  9 Keeney, Aaron                TR Unattached           10.51m
 10 Wilson, Shawn                F Lakes TC              10.49m
 11 Quinlan, Joe                 Pacer                    9.42m
 12 Muhlenhaupt, Adam            Rosemont                 8.52m
 13 Nodolski, Nathan             Tri Cnty Express         7.93m

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lavong, Wesley               Mt. Airy                38.01m
  2 Kennedy, Robert Jr.          MA Unattached           37.65m
  3 Keeney, Aaron                TR Unattached           36.62m
  4 Solujich, George             NJ Unattached           36.03m
  5 Edwards, Colt                Mountain Top            32.60m
  6 Howard, Roxell               Steel City              30.33m
  7 Vanbuskirk, Andrew           Wall Township           26.55m
  8 Nodolski, Nathan             Tri Cnty Express        25.07m
  9 Britt, Jabari                Living Faith            18.46m
 10 Willingham, Morgan           Phila. Panthers         18.44m
 11 Stewart, Kadeem              Mt. Airy                17.65m
 12 Jackson, Gregory             Mt. Airy                16.85m

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Shawn                F Lakes TC              44.38m
  2 Zaliznock, Adam              Mountain Top            38.61m
  3 Kennedy, Robert Jr.          MA Unattached           37.17m
  4 Benny, Kevin                 NJ Striders             33.88m
  5 Edwards, Colt                Mountain Top            31.10m
  6 Lavong, Wesley               Mt. Airy                30.28m
  7 Barron, Trevor               TR Unattached           29.67m
  8 Taylor, Matthew              East Orange             25.11m
  9 Russo, Michael               NJ Striders             24.00m

Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Shawn                F Lakes TC                2452
  2 Mey, Bryan                   MA Unattached             2320
  3 McRae, Eric                  Beaver County             1966
  4 Lavong, Carlton              Mallery T.C.              1803
  5 Russo, Anthony               NJ Striders                897

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tate, Clarenchell            Mt. Airy                 12.19   NWI
  2 Russ, Jasmine                Phila. Striders          12.37   NWI
  3 Jones, Cambrya               Future Stars             12.53   NWI
  4 Wilson, Cherie               Willis Pal               12.59   NWI
  5 Porshe, Giddings             Dragons                  12.71   NWI
  6 Coon, Devan                  Tri Cnty Express         12.72   NWI
  7 Dorsey, Jessica              United Stars             12.94   NWI
  8 Melvin, Courtney             Willis Pal               13.01   NWI

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Cambrya               Future Stars             25.33Q  NWI  1
  2 O'Connor, Symone             Supersonics              25.36Q  NWI  2
  3 Wilson, Cherie               Willis Pal               25.55q  NWI  1
  4 Coon, Devan                  Tri Cnty Express         25.85q  NWI  2
  5 Weldon, Tracy                Mt. Airy                 25.99q  NWI  2
  6 Dorsey, Jessica              United Stars             26.27q  NWI  1
  7 Porshe, Giddings             Dragons                  26.41q  NWI  2
  8 Melvin, Courtney             Willis Pal               26.78q  NWI  2
  9 Bensley, Madeline            Wny Jets                 27.52   NWI  1
 10 Dohn, Kimberly               Wny Jets                 27.94   NWI  2
 11 Phipps, Jamaya               Steel City               29.19   NWI  2

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 O'Connor, Symone             Supersonics              24.74   NWI
  2 Jones, Cambrya               Future Stars             24.91   NWI
  3 Wilson, Cherie               Willis Pal               25.47   NWI
  4 Coon, Devan                  Tri Cnty Express         25.63   NWI
  5 Weldon, Tracy                Mt. Airy                 25.81   NWI
  6 Dorsey, Jessica              United Stars             25.93   NWI
  7 Porshe, Giddings             Dragons                  26.48   NWI
  8 Melvin, Courtney             Willis Pal               26.61   NWI

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 O'Connor, Symone             Supersonics              57.57Q  1
  2 Porshe, Giddings             Dragons                  58.87Q  3
  3 McAllister, Jonae            United Stars             59.93Q  2
  4 Coon, Devan                  Tri Cnty Express         58.90q  1
  5 Pile, Nailah                 Supersonics              59.74q  3
  6 Weldon, Tracy                Mt. Airy               1:00.38q  3
  7 Jones, Tamara                Willis Pal             1:00.98q  2
  8 Cotton, Myniqua              Cotton Club            1:01.82q  1
  9 Bensley, Madeline            Wny Jets               1:02.01   2
 10 Dohn, Kimberly               Wny Jets               1:04.32   3
 11 Hart, Brandie                Wilkinsburg            1:06.36   3
 12 Spriggs, Breyonna            United Stars           1:06.47   2
 13 Phipps, Jamaya               Steel City             1:06.84   1
 14 Doyle, Kristina              N Elite TC             1:07.62   1
 15 Gibbs, Cherise               Erie One               1:08.62   3

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 O'Connor, Symone             Supersonics              56.28
  2 Coon, Devan                  Tri Cnty Express         58.27
  3 Porshe, Giddings             Dragons                  58.32
  4 Pile, Nailah                 Supersonics              59.05
  5 McAllister, Jonae            United Stars             59.38
  6 Weldon, Tracy                Mt. Airy                 59.96
  7 Cotton, Myniqua              Cotton Club            1:01.08
  8 Jones, Tamara                Willis Pal             1:04.23

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Price, Chanell               United Stars           2:10.91
  2 Taylor, Benita               United Stars           2:13.03
  3 Chambers, Shaniel            A J's Elite            2:21.71
  4 Jackson, Brittany            Mt. Airy               2:23.06
  5 Gee, Syeeda                  United Stars           2:38.31
  6 Grossi, Sarah                Pacer                  2:38.42
  7 Russo, Lauren                N Elite TC             2:52.98
  8 Cherenfant, Delisa           Willis Pal             3:02.40

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Lavaughn              Juventus T.C.          4:42.69
  2 Jackson, Brittany            Mt. Airy               5:03.67
  3 Bailey, Sherece              Juventus T.C.          5:07.99
  4 Kopenitz, Jennifer           Tri Cnty Express       5:12.35
  5 Grossi, Sarah                Pacer                  5:20.16
  6 Cortopassi, Loren            Mon Valley             5:34.35
  7 Iribarne, Angelica           NJ Unattached          5:36.23
  8 Andrasy, Sara                South Butler           6:08.59

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Lavaughn              Juventus T.C.         10:41.55
  2 Bailey, Sherece              Juventus T.C.         11:16.73
  3 Solly, Amanda                NI Unattached         11:21.30
  4 Kopenitz, Jennifer           Tri Cnty Express      11:29.00
  5 Cortopassi, Loren            Mon Valley            11:38.91
  6 Grossi, Sarah                Pacer                 12:04.10
  7 Andrasy, Sara                South Butler          13:19.71

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Grossi, Sarah                Pacer                  8:09.20

Event 407  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nemeth, Mary Claire          Wings of Moon         35:38.55
  2 Williamson, Kala             Wilkinsburg           41:29.77
  3 Miller, Qualyne              Wilkinsburg           45:28.63

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sharper, Samantha            Willis Pal               15.60   NWI
  2 Battle, Ashley               Comets                   16.58   NWI
  3 Balsiger, Melissa            South Butler             17.14   NWI
  4 Weldon, Yahne                Electroforce             17.93   NWI
  5 McNutt, Sarah                N Elite TC               17.94   NWI
  6 Boyce, Ashley                N Elite TC               18.78   NWI
  7 Hart, Brandie                Wilkinsburg              19.86   NWI
  8 Azcuy, Brooke                NJ Unattached            22.71   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Njoku, Leslie                Comets                 1:01.67
  2 Sharper, Samantha            Willis Pal             1:04.58
  3 Jones, Tamara                Willis Pal             1:06.55
  4 Pile, Nailah                 Supersonics            1:08.24
  5 Ligon, Ashley                United Stars           1:11.47
  6 Hart, Brandie                Wilkinsburg            1:12.06
  7 Boyce, Ashley                N Elite TC             1:12.15
  8 Emborski, Nicole             C Striders             1:12.60

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                                47.76   1
  2 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         48.41   1
  3 07-Comets T/C  'A'                                    50.52   1
  4 04-Western New York Jets  'A'                         51.21   1
  5 08-Mt. Airy T. C.  'B'                                51.47   1
  6 07-Franklin Track Club  'C'                           55.20   2
  7 04-Northern Elite Track Club  'A'                     55.29   2

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-United Stars T.C.  'A'                           3:54.78
  2 07-Comets T/C  'A'                                  3:57.97
  3 07-Transy East T/C  'A'                             3:59.39
  4 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              3:59.77
  5 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       4:01.10
  6 08-A J's Elite  'A'                                 4:09.94

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Transy East T/C  'A'                             9:48.99
  2 08-A J's Elite  'A'                                10:18.85

Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mill-Newby, Ashley           Comets                   1.60m
  2 Langnecker, Amy              South Butler             1.55m
  3 Dewart, Emma                 Wny Jets                J1.55m
  4 Patton, Naomi                MA Unattached            1.45m
  5 Emborski, Nicole             C Striders               1.40m
  6 Lotz, Ashley                 Beaver County           J1.40m
  7 Robb, Sarah                  South Butler             1.35m
  7 Proietto, Samantha           Tri Cnty Express         1.35m
  9 Azcuy, Brooke                NJ Unattached            1.15m

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Schaffer, Abigail            Vertical Assault         3.45m
  2 Frey, Rebecca                Vertical Assault         3.30m
  3 Gaffey, Amber                Vertical Assault        J3.30m
  4 Samole, Anna                 Mountaineer              2.55m
  5 Reilly, Jessalyn             PA Pole Vault            2.40m
  6 Reo, Bianca                  NJ Unattached            2.25m
  7 Shelters, Kendra             NI Unattached            2.10m
  7 Spencer, Rachel              MA Unattached            2.10m

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Muhammad, Krystina           Del Diamonds             5.23m   NWI
  2 Morton, Indira               NJ Unattached            5.19m   NWI
  3 Mill-Newby, Ashley           Comets                   5.05m   NWI
  4 Lotz, Ashley                 Beaver County            5.03m   NWI
  5 Reo, Bianca                  NJ Unattached            4.90m   NWI
  6 Goode, Touri                 River City Elite         4.78m   NWI
  7 Balsiger, Melissa            TR Unattached            4.74m   NWI
  8 Boyce, Ashley                N Elite TC               4.62m   NWI
  9 McNutt, Sarah                N Elite TC               4.50m   NWI
 10 Proietto, Samantha           Tri Cnty Express         4.16m   NWI
 10 Jaynes, Victoria             N Elite TC               4.16m   NWI

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dallas, Sagenda              Mt. Airy                10.97m   NWI
  2 Muhammad, Krystina           Del Diamonds            10.72m   NWI
  3 Lotz, Ashley                 Beaver County           10.55m   NWI
  4 Higgins, Maura               Duquesne                10.51m   NWI
  5 Robb, Sarah                  South Butler             9.99m   NWI
  6 Goode, Touri                 River City Elite         9.72m   NWI
  7 Jaynes, Victoria             N Elite TC               9.71m   NWI
  8 Fildes, Natalie              Wny Jets                 9.65m   NWI
  9 Reo, Bianca                  NJ Unattached            9.40m   NWI

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Woods, Kristy                Butler Stealth          11.04m
  2 Kennedy, Brieanna            MA Unattached           10.96m
  3 Muzio, Anna                  MA Unattached            9.90m
  4 Berguson, Holly              MA Unattached            9.86m
  5 Misko, Rebecca               NJ Unattached            9.72m
  6 Dipazlo, Annmarie            NJ Unattached            9.33m
  7 James, Amber                 Jersey Shore             9.20m
  8 Mobley, Rita                 Wilmington T. C.         8.30m
  9 Barron, Tricia               TR Unattached            8.29m
 10 Thomas, Elizabeth            Mountain Top             8.28m
 11 Furdak, Shannon              Beaver County            8.25m
 12 Lopez, Jennifer              NI Unattached            8.11m

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kennedy, Brieanna            MA Unattached           39.25m
  2 Woods, Kristy                Butler Stealth          31.66m
  3 Major, Amanda                NI Unattached           31.30m
  4 Misko, Rebecca               NJ Unattached           30.87m
  5 Thomas, Elizabeth            Mountain Top            28.51m
  6 Mobley, Rita                 Wilmington T. C.        25.88m
  7 Lopez, Jennifer              NI Unattached           25.65m
  8 Pile, Nneka                  Supersonics             24.86m
  9 Berguson, Holly              MA Unattached           24.24m
 10 Hershel, Brandi              Mountain Top            23.92m
 11 Muzio, Anna                  MA Unattached           23.89m
 12 Furdak, Shannon              Beaver County           20.27m
 12 James, Amber                 Jersey Shore            20.27m

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kennedy, Brieanna            MA Unattached           37.55m
  2 Rycek, Laura                 MA Unattached           34.26m
  3 Morton, Indira               NJ Unattached           32.42m
  4 Misko, Rebecca               NJ Unattached           29.24m
  5 Dipazlo, Annmarie            NJ Unattached           28.81m
  6 Hershel, Brandi              Mountain Top            25.77m
  7 Shealer, Hayley              TR Unattached           22.01m
  8 Thomas, Elizabeth            Mountain Top            21.41m
  9 James, Amber                 Jersey Shore            14.62m

Event 420  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morton, Indira               NJ Unattached             3542

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Duckett, Khari               Willingboro              11.31Q  NWI  3
  2 Debardelaben, Jeren          River City Elite         11.41Q  NWI  2
  3 Johnson, Jamal               Cny Impalas              11.54Q  NWI  1
  4 Smith, Kashif                Mt. Airy                 11.56q  NWI  2
  5 Colemen, Anthony             Willingboro              11.74q  NWI  3
  6 Hayward, Aaron               Trinity T. C.            11.76q  NWI  3
  7 Hodnet-Fisher, Raymond       Stallions                11.87q  NWI  3
  7 Stewart, Mannie              Emery T F A              11.87q  NWI  1
  9 Lawson, Deion                Comets                   12.06   NWI  2
 10 Green, Jaheem                Cny Impalas              12.07   NWI  2
 11 Myrick, Naji                 NJ Unattached            12.08   NWI  3
 12 Waugh, Ameer                 Willis Pal               12.11   NWI  1
 13 Mack, Taras                  Willis Pal               12.16   NWI  1
 14 Carter, Maurice              Wings of Moon            12.37   NWI  1
 15 Babcock, Michael             C Striders               12.40   NWI  3
 16 Wood, Eric                   F Lakes TC               12.51   NWI  2

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Debardelaben, Jeren          River City Elite         11.53   NWI
  2 Hayward, Aaron               Trinity T. C.            11.61   NWI
  3 Johnson, Jamal               Cny Impalas              11.69   NWI
  4 Duckett, Khari               Willingboro              11.90   NWI
  5 Colemen, Anthony             Willingboro              11.93   NWI
  6 Stewart, Mannie              Emery T F A              11.95   NWI
  7 Hodnet-Fisher, Raymond       Stallions                11.96   NWI

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Debardelaben, Jeren          River City Elite         23.09Q  NWI  1
  2 Hayward, Aaron               Trinity T. C.            23.36Q  NWI  3
  3 Perron, Austin               Mt. Airy                 24.14Q  NWI  2
  4 Johnson, Jamal               Cny Impalas              23.29q  NWI  1
  5 Hodnet-Fisher, Raymond       Stallions                23.88q  NWI  1
  6 Smalls, Michael              Penn Hills               23.97q  NWI  1
  7 Dryden, Miles                Del Diamonds             24.06q  NWI  3
  8 Lindsey, Dimere              Del Diamonds             24.26q  NWI  3
  9 Pryor, Jonathan              Steel City               24.32   NWI  3
 10 Scharr, Sean                 Franklin                 24.35   NWI  2
 11 Johnson, James               Mt. Airy                 24.41   NWI  2
 12 Green, Jaheem                Cny Impalas              24.69   NWI  2
 13 Lawson, Deion                Comets                   24.71   NWI  2
 14 Alexander, Corey             NJ Unattached            24.79   NWI  3
 15 Babcock, Michael             C Striders               25.23   NWI  3
 16 Lombardozzi, Nicholas        C Striders               25.90   NWI  2

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hayward, Aaron               Trinity T. C.            23.03   NWI
  2 Johnson, Jamal               Cny Impalas              23.04   NWI
  3 Debardelaben, Jeren          River City Elite         23.46   NWI
  4 Dryden, Miles                Del Diamonds             23.83   NWI
  5 Hodnet-Fisher, Raymond       Stallions                23.91   NWI
  6 Perron, Austin               Mt. Airy                 24.02   NWI
  7 Lindsey, Dimere              Del Diamonds             24.14   NWI
  8 Smalls, Michael              Penn Hills               24.15   NWI

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Blackie, Patrick             NJ Unattached            49.22Q  1
  2 Abney, Antonio               Willingboro              51.24Q  3
  3 Goodwin, Bernard             Mt. Airy                 51.50Q  2
  4 Alexander, Corey             NJ Unattached            52.26q  3
  5 Perron, Austin               Mt. Airy                 53.02q  2
  6 Smith, Kashif                Mt. Airy                 53.20q  1
  7 Morris, Joshua               Del Diamonds             53.23q  2
  8 Shea, Timothy                West Chester Tra         53.36q  2
  9 Howard, Leon                 Future Stars             53.59   2
 10 Jordan, Brandon              Cny Impalas              53.68   1
 11 Pryor, Jonathan              Steel City               54.27   3
 12 Hodnet-Fisher, Raymond       Stallions                54.56   2
 13 Clarke, Zachary              Willis Pal               54.98   1
 14 Hayes, Leonard               Living Faith             55.38   1
 15 Perry-Marshall, Matthew      Willis Pal               55.56   3
 16 Lombardozzi, Nicholas        C Striders               56.53   3
 17 Jolly, Jermaine              Wings of Moon            58.42   3

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Blackie, Patrick             NJ Unattached            49.41
  2 Goodwin, Bernard             Mt. Airy                 49.54
  3 Abney, Antonio               Willingboro              50.15
  4 Perron, Austin               Mt. Airy                 51.95
  5 Alexander, Corey             NJ Unattached            52.76
  6 Morris, Joshua               Del Diamonds             53.42
  7 Shea, Timothy                West Chester Tra         54.07

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Jamar                 Juventus T.C.          1:59.72
  2 Goodwin, Bernard             Mt. Airy               2:02.08
  3 Apwah, Jason                 Green Streakers        2:03.43
  4 Lee, Terence                 Mt. Airy               2:05.22
  5 Brooks, Tywan                Del Diamonds           2:05.82
  6 Howard, Leon                 Future Stars           2:07.78
  7 Harding, Alan                Wilmington T. C.       2:07.84
  8 Blackie, Patrick             NJ Unattached          2:09.54
  9 Hudson, Jervis               Tsunami                2:12.56
 10 Gegick, Peter                Wings of Moon          2:16.54
 11 Giovannucci, Jeffrey         Mon Valley             2:18.90

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Apwah, Jason                 Green Streakers        4:05.59
  2 Jones, Jamar                 Juventus T.C.          4:13.63
  3 Lee, Terence                 Mt. Airy               4:18.00
  4 Muhammad, Malcolm            Penn Hills             4:30.01
  5 Harding, Alan                Wilmington T. C.       4:30.55
  6 Lindabury, David             BurlingtonTwp          4:31.86
  7 Price, Hamadi                Green Streakers        4:32.38
  8 Gustafson, Tyler             C Striders             4:32.63
  9 Conner, Aaron                NI Unattached          4:33.64
 10 Mitchell, Ian                TR Unattached          4:35.18
 11 Nelson, Josh                 C Striders             4:35.60
 12 Zakor, Mike                  Wings of Moon          4:47.14

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Apwah, Jason                 Green Streakers        9:32.98
  2 Muhammad, Malcolm            Penn Hills             9:47.07
  3 Gegick, Peter                Wings of Moon          9:49.95
  4 Gustafson, Tyler             C Striders             9:56.61
  5 Metzger, Matt                C Striders            10:04.42
  6 Mitchell, Ian                TR Unattached         10:12.34
  7 Larsen, Joshua               C Striders            10:12.35
  8 Zakor, Mike                  Wings of Moon         11:00.24

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Metzger, Matt                C Striders             7:05.30
  2 Conner, Aaron                NI Unattached          7:22.60
  3 Nelson, Josh                 C Striders             7:29.40
  4 Radnorich, Alex              C Striders             8:32.70

Event 457  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bernal, Victor               Wilkinsburg           38:19.15

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Meyers, Brice                Erie One                 15.55   NWI
  2 Selby, Peter                 Emery T F A              15.60   NWI
  3 Scharr, Sean                 Franklin                 16.64   NWI
  4 Long, Veryl                  Penn Hills               17.26   NWI
  5 Smalls, Michael              Penn Hills               17.33   NWI

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Schenk, Caleb                C Striders               58.80
  2 O'Connor, Eric               Supersonics            1:00.49
  3 Clarke, Zachary              Willis Pal             1:02.12
  4 Hudson, Jervis               Tsunami                1:03.85
  5 Bernal, Victor               Wilkinsburg            1:23.96

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 07-Franklin Track Club  'A'                           44.16
  2 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         45.22
  3 04-Cny Impalas  'A'                                   46.00
  4 04-Chautauqua Striders  'A'                           47.15
  5 11-Penn Hills Eagles  'A'                             49.38
 -- 08-Willingboro T. C.  'A'                               DNF

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Mt. Airy T. C.  'A'                              3:29.24
  2 08-Willingboro T. C.  'A'                           3:31.07
  3 08-Del Diamonds T.C.  'A'                           3:36.69
  4 07-Supersonics T/C  'A'                             3:40.43
  5 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                       3:41.24
  6 11-Penn Hills Eagles  'A'                           3:48.19

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Del Diamonds T.C.  'A'                           9:28.38

Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Burkett, Billy               TR Unattached            1.75m
  2 Giovannucci, Jeffrey         Mon Valley               1.70m
  3 Stoddard, Brandon            C Striders               1.65m
  4 Ramos, Jonathan              NI Unattached            1.60m
  4 Grossi, Jeffrey              Pacer                    1.60m
 -- Malloy, Errik                Supersonics                 NH

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 George, Jared                PA Pole Vault            3.45m
  2 Timmons, Jason               TR Unattached           J3.45m
  3 Horton, Derek                TR Unattached            3.15m
  4 Murray, Tim                  MA Unattached            3.00m
  5 Smith, Payton                NJ Unattached            2.85m

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilkerson, Letrell           Willis Pal               6.49m   NWI
  2 Lindsey, Dimere              Del Diamonds             6.44m   NWI
  3 Graves, Alfred               MA Unattached            6.26m   NWI
  4 Scharr, Sean                 Franklin                 6.09m   NWI
  5 Dryden, Miles                Del Diamonds             6.05m   NWI
  5 Johnson, James               Mt. Airy                 6.05m   NWI
  7 Burkett, Billy               TR Unattached            5.97m   NWI
  8 Waugh, Ameer                 Willis Pal               5.94m   NWI
  9 Heydrich, Matthew            MA Unattached            5.69m   NWI
 10 Carter, Maurice              Wings of Moon            5.68m   NWI
 11 Ramos, Jonathan              NI Unattached            5.37m   NWI
 12 Hudson, Dewitt               County Jaguars           5.33m   NWI
 -- Wood, Eric                   F Lakes TC                FOUL   NWI
 -- Luxhoj, Carl                 Supersonics               FOUL   NWI

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Burkett, Billy               TR Unattached           12.64m   NWI
  2 Johnson, Ian                 Phila. Panthers         12.39m   NWI
  3 Graves, Alfred               MA Unattached           12.38m   NWI
  4 Jordan, Brandon              Cny Impalas             12.20m   NWI
  5 Kubinski, Daniel             TR Unattached           11.96m   NWI
  6 Wilkerson, Letrell           Willis Pal              11.80m   NWI
  7 Luxhoj, Carl                 Supersonics             11.42m   NWI
  8 Andrew, Nicholas             MA Unattached           10.58m   NWI
  9 Wood, Eric                   F Lakes TC              10.49m   NWI
 10 Babcock, Michael             C Striders              10.25m   NWI

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Eaton, Blake                 C Striders              17.03m
  2 Plummer, Eric                Tsunami                 15.84m
  3 Turner, Stephen              NJ Unattached           14.13m
  4 Cumberbatch, Joshua          Supersonics             13.60m
  5 Himes, Craig                 C Striders              13.04m
  6 Warning, Eric                Maac                    12.28m
  7 Stancombo, Nate              C Striders              11.85m
  8 Snyder, Marcus               TR Unattached           11.72m
  9 Williamson, Daniel           River City Elite        10.95m
 10 Skurzewski, Mark             C Striders              10.50m

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Turner, Stephen              NJ Unattached           40.19m
  2 Eaton, Blake                 C Striders              38.42m
  3 Warning, Eric                Maac                    38.12m
  4 Parks, Paul                  Maac                    37.48m
  5 Himes, Craig                 C Striders              35.13m
  6 Cumberbatch, Joshua          Supersonics             32.15m
  7 Turner, Stephen              TR Unattached           30.72m
  8 Stancombo, Nate              C Striders              30.36m
  9 Sarlo, Mark                  Willingboro             29.79m
 10 Skurzewski, Mark             C Striders              27.94m

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McPeak, Brent                MA Unattached           44.13m
  2 Ross, Tyler                  TR Unattached           41.83m
  3 Parks, Paul                  Maac                    40.19m
  4 Boorady, Timothy             Grand Island            35.00m
  5 Williamson, Daniel           River City Elite        34.16m
  6 Eleey, Barry                 N Elite TC              29.49m

Event 470  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bevevino, Adam               TR Unattached             4660
  2 Hynes, Derek                 Ambler O. C.              3902
  3 Bush, Gary                   MA Unattached             3743
  4 Baier, Gene                  MA Unattached             3660

Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jacobs, Breehana             TR Unattached            12.03Q  NWI  1
  2 Davis, Charelise             River City Elite         12.24Q  NWI  2
  3 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         12.49q  NWI  2
  4 Kimbrough, Katia             River City Elite         12.68q  NWI  1
  5 Carter, Simone               Phila. Striders          12.81q  NWI  1
  6 Dea, Amber                   West Chester Tra         13.18q  NWI  2
  7 Bailey, Latrina              Wilmington T. C.         13.20q  NWI  2
  8 Gregory, Brittany            Willingboro              13.39q  NWI  1
  9 Whitehead, Jakarea           Phila. Striders          13.43   NWI  2
 10 Williams, Melissa            Supersonics              13.81   NWI  2

Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jacobs, Breehana             TR Unattached            12.03   NWI
  2 Davis, Charelise             River City Elite         12.19   NWI
  3 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         12.47   NWI
  4 Bailey, Latrina              Wilmington T. C.         12.96   NWI
  5 Kimbrough, Katia             River City Elite         12.99   NWI
  6 Dea, Amber                   West Chester Tra         13.15   NWI
  7 Gregory, Brittany            Willingboro              13.50   NWI

Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Charelise             River City Elite         24.50Q  NWI  2
  2 Jacobs, Breehana             TR Unattached            24.86Q  NWI  1
  3 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         24.88q  NWI  2
  4 Carter, Simone               Phila. Striders          25.83q  NWI  2
  5 Brown, Kaetlyn               River City Elite         25.86q  NWI  1
  6 DeFusco, Caitlin             Tri Cnty Express         26.44q  NWI  1
  7 Bruce, Rolanda               Dragons                  26.73q  NWI  2
  8 Odey, Americori              Willingboro              26.79q  NWI  2
  9 Shults, Machenzie            C Striders               27.74   NWI  2
 10 Escuborn, Laura              N Elite TC               28.06   NWI  1
 11 Williams, Melissa            Supersonics              28.47   NWI  1
 12 Berry, Janaya                Future Stars             29.01   NWI  1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jacobs, Breehana             TR Unattached            24.30   NWI
  2 Davis, Charelise             River City Elite         24.67   NWI
  3 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         25.27   NWI
  4 Brown, Kaetlyn               River City Elite         25.87   NWI
  5 DeFusco, Caitlin             Tri Cnty Express         26.26   NWI

Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         55.31Q  2
  2 Tartt-Minor, Chanel          Mt. Airy                 58.03Q  1
  3 Brown, Kaetlyn               River City Elite         55.93q  2
  4 Wolf, Meagan                 Tri Cnty Express         58.19q  1
  5 Appel, Lindsay               TR Unattached            58.95q  2
  6 Odey, Americori              Willingboro              59.87q  1
  7 Bruce, Rolanda               Dragons                1:01.11q  2
  8 Shults, Machenzie            C Striders             1:01.65q  1
  9 Henry, Chantel               Willingboro            1:01.96   1
 10 Russell, Tonya               Willis Pal             1:02.63   2
 11 Escuborn, Laura              N Elite TC             1:04.10   1
 12 Trostle, Sarah               C Striders             1:04.84   2
 13 Henderson, Danielle          River City Elite       1:09.07   1

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Hayes, Jernail               Wilmington T. C.         55.59
  2 Brown, Kaetlyn               River City Elite         57.21
  3 Tartt-Minor, Chanel          Mt. Airy                 58.39
  4 Appel, Lindsay               TR Unattached            59.22
  5 Wolf, Meagan                 Tri Cnty Express         59.71
  6 Bruce, Rolanda               Dragons                1:02.49
  7 Shults, Machenzie            C Striders             1:04.39

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bynoe, Britnee               Willingboro            2:17.61
  2 Hayden, Stephanie            United Stars           2:19.02
  3 Coudey, Laura                United Stars           2:21.72
  4 Wright, Kellyn               Mt. Airy               2:22.05
  5 Jacobs, Jaleeca              Mt. Airy               2:24.74
  6 Ogutu, Malaika               United Stars           2:25.28

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jacobs, Jaleeca              Mt. Airy               4:58.69
  2 Coudey, Laura                United Stars           5:01.03
  3 Burns, Meghan                MA Unattached          5:16.25

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dorr, Fawn                   Wny Jets               7:55.50

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds             15.46Q  NWI  2
  2 Sharper, Janee               Willis Pal               15.62Q  NWI  1
  3 Meylor, Shquanda             Willis Pal               15.53q  NWI  2
  4 Anderson, Jennifer           C Striders               15.93q  NWI  2
  5 Dolan, Lindsay               Beaver County            16.43q  NWI  1
  6 DeFusco, Caitlin             Tri Cnty Express         16.84q  NWI  2
  7 Miller, Mara                 Duquesne                 16.94q  NWI  1
  8 Wasson, Megan                Beaver County            17.10q  NWI  2
  9 Mutkus, Cassie               Beaver County            17.16   NWI  1
 10 Broyles, Briana              Mt. Airy                 17.30   NWI  2

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds             14.89   NWI
  2 Sharper, Janee               Willis Pal               15.10   NWI
  3 Dolan, Lindsay               Beaver County            15.45   NWI
  4 Anderson, Jennifer           C Striders               15.56   NWI
  5 Meylor, Shquanda             Willis Pal               15.58   NWI
  6 DeFusco, Caitlin             Tri Cnty Express         15.90   NWI
  7 Miller, Mara                 Duquesne                 16.66   NWI
  8 Wasson, Megan                Beaver County            17.16   NWI

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meylor, Shquanda             Willis Pal             1:03.51Q  1
  2 Broyles, Briana              Mt. Airy               1:04.51Q  2
  3 Anderson, Jennifer           C Striders             1:04.78q  1
  4 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds           1:04.94q  2
  5 Sharper, Janee               Willis Pal             1:05.09q  2
  6 Bruce, Rolanda               Dragons                1:06.03q  1
  7 Favinger, Danielle           United Stars           1:11.28q  1
  8 Wasson, Megan                Beaver County          1:13.87q  1
  9 Dorr, Fawn                   Wny Jets               1:15.32   2

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds           1:01.21
  2 Meylor, Shquanda             Willis Pal             1:01.30
  3 Anderson, Jennifer           C Striders             1:03.71
  4 Sharper, Janee               Willis Pal             1:05.63
  5 Broyles, Briana              Mt. Airy               1:06.95
  6 Bruce, Rolanda               Dragons                1:11.14
  7 Favinger, Danielle           United Stars           1:11.15
  8 Wasson, Megan                Beaver County          1:14.97

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 11-River City Elite Track Club  'A'                   48.20
  2 08-Phila. Striders T. C  'A'                          50.62

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 11-River City Elite Track Club  'A'                 4:08.02
  2 08-Phila. Striders T. C  'A'                        4:25.15

Event 513  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds             1.55m
  2 Bynoe, Britnee               Willingboro              1.50m
  2 Dolan, Lindsay               Beaver County            1.50m
  4 Nist, Joanna                 TR Unattached           J1.50m
  5 Lampone, Tia                 Beaver County           J1.50m
  6 Bellamy, Candice             Comets                   1.45m
 -- Mutkus, Cassie               Beaver County               NH

Event 514  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gale, Melissa                Quicksilver T. C         3.30m
  2 Kihm, Christine              Vertical Assault        J3.30m
  3 Fairbairn, Caitlin           Vertical Assault         3.15m
  4 Zeleznik, Kristen            TR Unattached            2.85m
  5 Strickland, Kelly            Tri-State Vaulte        J2.85m
  6 Spencer, Rebecca             MA Unattached            2.40m
  7 Miller, Emily                NI Unattached            2.10m
  8 DeCracker, Colleen           NI Unattached           J2.10m

Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nist, Joanna                 TR Unattached            5.23m   NWI
  1 Van Buskirk, Megan           Tri Cnty Express         5.23m   NWI
  3 Miller, Mara                 Duquesne                 5.18m   NWI
  4 Meylor, Shquanda             Willis Pal               5.17m   NWI
  5 Gibbs, Brittnay              Supersonics              4.84m   NWI
  6 Lampone, Tia                 Beaver County            4.81m   NWI
  7 Escuborn, Laura              N Elite TC               4.12m   NWI

Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Van Buskirk, Megan           Tri Cnty Express        11.38m   NWI
  2 Nist, Joanna                 TR Unattached           11.02m   NWI
  2 Gibbs, Brittnay              Supersonics             11.02m   NWI
  4 Matthews, Jordean            Phila. Striders         10.75m   NWI
  5 Miller, Mara                 Duquesne                10.55m   NWI
  6 Cumberbatch, Collene         Supersonics             10.50m   NWI
  7 Trostle, Sarah               C Striders               9.86m   NWI
  8 DeFusco, Caitlin             Tri Cnty Express         9.85m   NWI
  9 Bellamy, Candice             Comets                   9.73m   NWI
 10 Fisher, Tiffany              Penn Hills               9.52m   NWI

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daniels, Samantha            Bethany Baptist         11.39m
  2 Daniels, Stephanie           MA Unattached           11.29m
  3 Hambrick, Jade               TR Unattached           10.86m
  4 Holmberg, Jacquie            C Striders              10.51m
  4 MacFarlane, Susan            Beaver County           10.51m
  6 Griswold, Julie              C Striders               9.96m
  7 Hoffman, Alicia              TR Unattached            7.99m
  8 Thomas, Ashley               Phila. Striders          7.77m

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Holmberg, Jacquie            C Striders              36.04m
  2 Daniels, Stephanie           MA Unattached           35.74m
  3 Griswold, Julie              C Striders              34.12m
  4 Daniels, Samantha            Bethany Baptist         33.71m
  5 Hambrick, Jade               TR Unattached           33.35m
  6 Napoli, Brittany             NJ Unattached           33.07m
  7 MacFarlane, Susan            Beaver County           31.67m
  8 Hoffman, Alicia              TR Unattached           22.90m

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Briggs, Meghan               MA Unattached           38.60m
  2 Depasquale, Jeanine          Quicksilver T. C        36.45m
  3 Bettle, Christie             TR Unattached           35.50m
  4 Lamens, Megan                Mountaineer             34.89m
  5 McRae, Jocelyn               Quicksilver T. C        33.78m
  6 Napoli, Brittany             NJ Unattached           32.43m
  7 Holmberg, Jacquie            C Striders              30.04m
  8 Lampone, Tia                 Beaver County           27.79m
  9 Schwab, Sydney               TR Unattached           27.31m

Event 520  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Coppadge, Alexandra          Del Diamonds              4634
  2 Lampone, Tia                 Beaver County             3332

Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Akeem               Mt. Airy                 11.37Q  NWI  2
  2 Demko, Michael               Central Jersey           11.50Q  NWI  1
  3 Tyler, Todd                  Cny Impalas              11.48q  NWI  2
  4 Kindell, Jerome              Electroforce             11.57q  NWI  1
  5 King, James                  TR Unattached            11.74q  NWI  2
  6 McCloskey, Andrew            West Chester Tra         11.76q  NWI  1
  7 Banks, William               Penn Hills               11.82q  NWI  1
  8 Infante, Chris               Emery T F A              11.83q  NWI  2
  9 Andrews, Clifford            Jersey City              11.88   NWI  1
 10 Carter, James                Wings of Moon            12.07   NWI  1
 11 Woodards, Jamal              Willis Pal               12.19   NWI  1
 11 Jackson, Gregory             C Striders               12.19   NWI  1
 13 Mazzurco, Nino               C Striders               12.31   NWI  2

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Demko, Michael               Central Jersey           11.23   NWI
  2 Tyler, Todd                  Cny Impalas              11.29   NWI
  3 McCloskey, Andrew            West Chester Tra         11.36   NWI
  4 Kindell, Jerome              Electroforce             11.37   NWI
  5 Johnson, Akeem               Mt. Airy                 11.39   NWI
  6 King, James                  TR Unattached            11.54   NWI
  7 Banks, William               Penn Hills               12.05   NWI

Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Reid, Phillip                Willingboro              22.51Q  NWI  1
  2 Bowen, Omar                  Willis Pal               22.84Q  NWI  2
  3 McCloskey, Andrew            West Chester Tra         23.26Q  NWI  3
  4 Lloyd, Reginald              Mt. Airy                 23.05q  NWI  2
  5 Tyler, Todd                  Cny Impalas              23.06q  NWI  1
  6 King, James                  TR Unattached            23.24q  NWI  2
  7 Johnson, Akeem               Mt. Airy                 23.36q  NWI  1
  8 Andrews, Clifford            Jersey City              24.17q  NWI  3
  9 Henson, Alex                 Penn Hills               24.22   NWI  2
 10 Brown, Elliot                River City Elite         24.23   NWI  1
 11 Banks, William               Penn Hills               24.42   NWI  3
 12 Mazzurco, Nino               C Striders               24.48   NWI  3
 13 Jackson, Gregory             C Striders               24.56   NWI  2
 14 Thomas, Ricardo              Willis Pal               24.70   NWI  3

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 McCloskey, Andrew            West Chester Tra         22.64   NWI
  2 Tyler, Todd                  Cny Impalas              23.05   NWI
  3 Johnson, Akeem               Mt. Airy                 23.30   NWI
  4 Lloyd, Reginald              Mt. Airy                 23.53   NWI
  5 King, James                  TR Unattached            23.58   NWI
  6 Andrews, Clifford            Jersey City              23.77   NWI

Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Featherstone, Khalif         Phatback Athleti         49.49Q  1
  2 Morris, Sean                 Willingboro              50.23Q  2
  3 Boada, Daniel                Duquesne                 50.03q  1
  4 Farrell-Jones, Akil          United Stars             50.43q  1
  5 Johnson, Delbert             Willingboro              50.56q  2
  6 Bowen, Omar                  Willis Pal               51.31q  2
  7 Heuitt, Daron                Cny Impalas              53.34q  2
  8 Scibilia, Mike               N Elite TC               53.58q  2
  9 Nemeth, John                 Wings of Moon            54.19   2
 10 Heschke, Tristan             Wny Jets                 56.02   1

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Featherstone, Khalif         Phatback Athleti         48.91
  2 Morris, Sean                 Willingboro              49.46
  3 Boada, Daniel                Duquesne                 49.82
  4 Farrell-Jones, Akil          United Stars             50.27
  5 Johnson, Delbert             Willingboro              51.88
  6 Scibilia, Mike               N Elite TC               53.59
  7 Heuitt, Daron                Cny Impalas              54.98

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lesch-Wragge, Geoffrey       C Striders             1:55.80
  2 Tarpeh, Sargbah              Phatback Athleti       1:56.01
  3 Malet, Zachary               Phatback Athleti       1:58.16
  4 Hardy, Duriel                West Chester Tra       1:58.85
  5 Shemuale, Yeremiah           Phatback Athleti       1:59.04
  6 Kimmel, Michael              MA Unattached          2:02.39
  7 Graham, Patrick              TR Unattached          2:02.44
  8 DePasquale, Steve            C Striders             2:03.59
  9 Nemeth, John                 Wings of Moon          2:05.24
 10 Pearson, Alec                C Striders             2:07.11
 11 Mewborn, Kai                 Comets                 2:09.06
 12 Bowman, Jacob                C Striders             2:10.58

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rainford, Trevon             Juventus T.C.          4:06.63
  2 Prejean, Travis              C Striders             4:07.38
  3 Malet, Zachary               Phatback Athleti       4:16.33
  4 Shemuale, Yeremiah           Phatback Athleti       4:17.94
  5 Ricketts, Robert             Phatback Athleti       4:21.13
  6 Nemeth, John                 Wings of Moon          4:22.44
  7 Mewborn, Kai                 Comets                 4:28.45
  8 Czerpak, Andy                Erie One               5:02.39
  9 Bednarz, Kevin               Starting Line          5:42.17

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rainford, Trevon             Juventus T.C.         16:39.83
  2 Bowman, Jacob                C Striders            17:44.78
  3 Czerpak, Andy                Erie One              19:52.81

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lange, Joshua                C Striders             6:36.60

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Queen, Carrington            Phatback Athleti         14.39Q  NWI  1
  2 Marell, Kamal                Phatback Athleti         14.56Q  NWI  2
  3 Burroughs, Devon             Willingboro              14.88q  NWI  2
  4 Lane, Brandon                Phatback Athleti         15.03q  NWI  2
  5 Henson, Alex                 Penn Hills               15.18q  NWI  2
  6 Tress, Brandon               MA Unattached            15.39q  NWI  1
  7 Clark, Reginald              Comets                   15.53q  NWI  1
  8 Green, Daniel                Comets                   15.87q  NWI  2
  9 McKenzie, Jason              Phila. Panthers          15.93   NWI  2
 10 Kiss, Nate                   TR Unattached            16.05   NWI  1
 11 Watson, Earl                 Tsunami                  16.19   NWI  1
 12 Bangs, Evin                  Central Jersey           16.26   NWI  1
 13 Leffler, Ben                 N Elite TC               17.81   NWI  2

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Queen, Carrington            Phatback Athleti         14.44   NWI
  2 Marell, Kamal                Phatback Athleti         14.70   NWI
  3 Lane, Brandon                Phatback Athleti         15.06   NWI
  4 Clark, Reginald              Comets                   15.11   NWI
  5 Tress, Brandon               MA Unattached            15.32   NWI
  6 Henson, Alex                 Penn Hills               15.64   NWI
  7 Green, Daniel                Comets                   16.82   NWI

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Queen, Carrington            Phatback Athleti         54.84Q  1
  2 Marell, Kamal                Phatback Athleti         55.01Q  2
  3 Burroughs, Devon             Willingboro              56.16q  1
  4 Whaley, Elliott              West Chester Tra         56.79q  2
  5 Watson, Earl                 Tsunami                  56.84q  2
  6 Lane, Brandon                Phatback Athleti         57.59q  1
  7 Henson, Alex                 Penn Hills               58.50q  1
  8 Conners, John                Grand Island             58.95q  1
  9 Ferguson, Mark               Butler Stealth           59.75   2
 10 Leffler, Ben                 N Elite TC             1:01.90   2

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Burroughs, Devon             Willingboro              54.02
  2 Queen, Carrington            Phatback Athleti         54.08
  3 Marell, Kamal                Phatback Athleti         54.76
  4 Henson, Alex                 Penn Hills               57.65
  5 Lane, Brandon                Phatback Athleti         57.95
  6 Conners, John                Grand Island             59.00
  7 Watson, Earl                 Tsunami                1:00.83

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Willingboro T. C.  'A'                             42.40
  2 08-Mt. Airy T. C.  'A'                                42.90
  3 07-Willis Camden Pal T/C  'A'                         43.51
  4 08-Conshohocken  Electroforce  'A'                    43.79
 -- 07-Comets T/C  'A'                                      DNF

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Willingboro T. C.  'A'                           3:17.08
  2 08-Phatback Athletics  'A'                          3:17.93
  3 08-Willingboro T. C.  'B'                           3:25.56
  4 08-Phila. Panthers T. C.  'A'                       3:26.33

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 08-Phatback Athletics  'A'                          8:06.24
  2 04-Chautauqua Striders  'A'                         8:10.32
  3 08-Phila. Panthers T. C.  'A'                       8:55.92

Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cave Ii, Juan                Phatback Athleti         1.93m
  2 Wilson, Nicholas             F Lakes TC               1.88m
  3 Wolfgang, B.J.               TR Unattached           J1.88m
  4 Allen-Jordan, LeVaughn       Tsunami                  1.73m

Event 564  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gil, Sean                    Duquesne                 4.42m
  2 Kovach, Kevin                TR Unattached            4.05m
  2 Becker, Sean                 N Elite TC               4.05m
  4 Sanders, Matthew             MA Unattached            3.90m
  5 Bower, Mike                  Vertical Assault         3.75m
  6 Kluge, Jeremy                N Elite TC               3.30m
  6 Horton, Shane                TR Unattached            3.30m
 -- Taylor, Aaron                N Elite TC                  NH

Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Carl                  Willingboro              6.97m   NWI
  2 Muhammad, Kevin              Del Diamonds             6.72m   NWI
  3 Davis, Travis                Willingboro              6.48m   NWI
  4 Kellam, Marcus               Mt. Airy                 6.41m   NWI
  5 Nwique, Emeka                Comets                   6.36m   NWI
  6 Tyler, Todd                  Cny Impalas              6.30m   NWI
  7 Ray, Jordan                  Willis Pal               6.18m   NWI
  8 Jackson, Gregory             C Striders               5.94m   NWI
  9 Howard, Hanif                Mt. Airy                 5.91m   NWI
 10 Heuitt, Daron                Cny Impalas              5.78m   NWI

Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jones, Gary                  Niagara Walkers         14.14m   NWI
  2 Muhammad, Kevin              Del Diamonds            14.01m   NWI
  3 Dancy, Michael               Tri Cnty Express        12.94m   NWI
  4 McCray, Jerome               Emery T F A             12.85m   NWI
  5 Bangs, Evin                  Central Jersey          12.69m   NWI
  6 Davis, Travis                Willingboro             12.49m   NWI
  7 Laderer, Chad                N Elite TC              11.84m   NWI
 -- Green, Daniel                Comets                    FOUL   NWI

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Woolford, Anthony            Dragons                 15.41m
  2 Smith, Mark                  Quicksilver T. C        13.60m
  3 Nemeth, Joseph               Wings of Moon           13.42m
  4 Harbodin, James              Stallions               12.67m
  5 Boskat, Chad                 C Striders              11.17m

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harbodin, James              Stallions               47.86m
  2 Warning, Christopher         Maac                    44.41m
  3 Hambrick, Adam               TR Unattached           44.39m
  4 Woolford, Anthony            Dragons                 41.54m
  5 Boskat, Chad                 C Striders              37.68m

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bresnock, Jon                MA Unattached           51.60m
  2 Boerio, Nicholas             Wings of Moon           51.35m
  3 Moleton, Colin               NJ Unattached           49.45m
  4 Galarza, Nestor              Quicksilver T. C        48.97m
  5 Papson, Matthew              MA Unattached           48.75m
  6 Moore, Mike                  Beaver County           46.80m
  7 Nemeth, Joseph               Wings of Moon           40.26m
  8 Taylor, Aaron                N Elite TC              34.47m
  9 Becker, Sean                 N Elite TC              33.45m
 10 Wilson, Nicholas             F Lakes TC              33.23m
 11 Lange, Joshua                C Striders              33.00m
 -- Brennan, Steven              NJ Unattached          X33.20m

Event 570  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hynes, Duane                 Ambler O. C.              6806
  2 Parry, Brandon               MA Unattached             2977
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec