Join/Renew Now

Results - USATF Inland Northwest Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/18/05 - Cheney, Wash.

Event 101  100 Meter Dash PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alexandria Alderman        8 Cheney Track             19.39
  2 Hope Gill                  8 Cheney Track             19.86
  3 Tsar James                 8 Cheney Track             20.39
  4 Victory Jones              7 Comets                   21.31
  5 Kaitlin Pannell            8 Stealth                  21.62
  6 Crystal Lundgren           7 Orofino T&F              22.36

Event 102  200 Meter Dash PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Victory Jones              7 Comets                   44.8h
  2 Crystal Lundgren           7 Orofino T&F              47.7h
  3 Olivia Cook                8 Cheney Track             54.6h

Event 103  400 Meter Dash PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lauren McCluskey           8 Comets                 1:23.62
  2 Payten Rhodes              7 Orofino T&F            1:35.85
  3 Victory Jones              7 Comets                 1:40.02
  4 Tsar James                 8 Cheney Track           1:41.73

Event 104  800 Meter Run PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Payten Rhodes              7 Orofino T&F            3:40.1h
  2 Ellianne Kimes             7 Mercury Spo            4:01.3h

Event 105  1500 Meter Run PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ellianne Kimes             7 Mercury Spo            7:43.73

Event 111  100 Meter Dash PEE WEE Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sam Brown                  8 Cheney Track             16.76   1
  2 Trajan Gering              7 Mercury Spo              18.31   1
  3 Nathan Grinalds            7 Stealth                  18.38   1
  4 Cutlar Seubert             8 Lewis Clark              19.01   1
  5 Steven Smith               7 Cheney Track             19.61   1
  6 Luke Corder                8 Orofino T&F              19.62   1
  7 Conner Burton              8 Inw Una                  19.89   1
  8 Marty Munyon               7 Stealth                  22.26   2

Event 112  200 Meter Dash PEE WEE Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sam Brown                  8 Cheney Track             37.04
  2 Cutlar Seubert             8 Lewis Clark              40.20
  3 Nathan Grinalds            7 Stealth                  40.53
  4 Jett Sobotta               7 Lewis Clark              44.30
  5 Spencer Jones              5 Comets                   56.36

Event 113  400 Meter Dash PEE WEE Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sam Brown                  8 Cheney Track           1:21.65
  2 Nathan Grinalds            7 Stealth                1:25.59
  3 Jett Sobotta               7 Lewis Clark            1:28.76
  4 Cutlar Seubert             8 Lewis Clark            1:31.86

Event 114  800 Meter Run PEE WEE Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Shawn Scott                8 Lewis Clark            3:52.03

Event 115  1500 Meter Run PEE WEE Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Shawn Scott                8 Lewis Clark            7:21.02

Event 141  4x100 Meter Relay PEE WEE Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                              1:25.82
     1) Olivia Cook 8                   2) Hope Gill 8
     3) Olivia Swenson 7                4) Abby Hammermeister 8

Event 151  4x100 Meter Relay PEE WEE Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                              1:25.07
     1) Steven Smith 7                  2) Sam Brown 8
     3) Devon Waterman 8                4) Eric Gilmour-Tauzin 8
     5) Grady Alderman 5                6)

Event 161  High Jump PEE WEE Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lauren McCluskey           8 Comets                   0.95m    3-01.25
  2 Tsar James                 8 Cheney Track             0.80m    2-07.50
  3 Abby Hammermeister         8 Cheney Track            J0.80m    2-07.50

Event 163  Long Jump PEE WEE Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lauren McCluskey           8 Comets                   2.80m    9-02.25
  2 Alexandria Alderman        8 Cheney Track             2.10m    6-10.75
  3 Abby Hammermeister         8 Cheney Track            J2.10m    6-10.75
  4 Ellianne Kimes             7 Mercury Spo              2.05m    6-08.75
  5 Hope Gill                  8 Cheney Track             1.95m    6-04.75
  6 Payten Rhodes              7 Orofino T&F              1.89m    6-02.50
  7 Olivia Swenson             7 Cheney Track             1.86m    6-01.25
  8 Kaitlin Pannell            8 Stealth                  1.74m    5-08.50
  9 Olivia Cook                8 Cheney Track             1.46m    4-09.50
 10 Crystal Lundgren           7 Orofino T&F              1.35m    4-05.25

Event 167  Javelin Throw Turbo Jav PEE WEE Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaitlin Pannell            8 Stealth                 10.95m      35-11
  2 Olivia Swenson             7 Cheney Track             9.06m      29-09

Event 171  High Jump PEE WEE Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Conner Burton              8 Inw Una                  0.85m    2-09.50

Event 173  Long Jump PEE WEE Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Trajan Gering              7 Mercury Spo              2.66m    8-08.75
  2 Devon Waterman             8 Cheney Track             2.45m    8-00.50
  3 Jett Sobotta               7 Lewis Clark              2.39m    7-10.25
  4 Eric Gilmour-Tauzin        8 Cheney Track             2.36m    7-09.00
  5 Luke Corder                8 Orofino T&F              2.15m    7-00.75
  6 Grady Alderman             5 Cheney Track             1.64m    5-04.75

Event 175  Shot Put PEE WEE Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Marty Munyon               7 Stealth                  3.85m   12-07.75
  2 Eric Gilmour-Tauzin        8 Cheney Track             3.53m   11-07.00

Event 177  Javelin Throw Turbo Jav PEE WEE Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Conner Burton              8 Inw Una                 14.48m      47-06
  2 Devon Waterman             8 Cheney Track            11.58m      38-00
  3 Marty Munyon               7 Stealth                  9.85m      32-04

Event 181  Triathlon PEE WEE Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lauren McCluskey           8 Comets                     283
  2 Crystal Lundgren           7 Orofino T&F                 44
  3 Ellianne Kimes             7 Mercury Spo                 32

Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chae Brown                10 Cheney Track             16.20   1
  2 Erika Bowden              10 Inw Una                  16.62   1
  3 Megan Ralstin              9 Lewis Clark              17.19   1
  4 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              17.48   1
  5 Acacia Johnston            9 Mercury Spo              17.82   2
  6 Lindsey Schauble           9 Club Tri-Cities          18.00   1
  7 Shevaun Ames               9 Lewis Clark              18.03   1
  8 Katie Lee                 10 Comets                   18.18   2
  9 Sarah Marro               10 Stealth                  19.42   1
  9 Rachel Dinsmoor            9 Comets                   19.42   2
 11 Annie Lattimore            9 Mercury Spo              20.84   2

Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chae Brown                10 Cheney Track             33.84
  2 Shevaun Ames               9 Lewis Clark              35.03
  3 Laura Fleener              9 Comets                   37.15
  4 Kesha Galm                10 Cheney Track             38.77
  5 Acacia Johnston            9 Mercury Spo              38.98
  6 Kinsey Pease               9 Cheney Track             40.47

Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chae Brown                10 Cheney Track           1:16.63
  2 Erika Bowden              10 Inw Una                1:16.86
  3 Megan Ralstin              9 Lewis Clark            1:25.15
  4 Erin Keizur               10 Comets                 1:27.18
  5 Acacia Johnston            9 Mercury Spo            1:32.79
  6 Shyann Morton              9 Cheney Track           1:36.98

Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sanne Holland             10 Cheney Track           3:13.1h
  2 Kinsey Pease               9 Cheney Track           3:30.2h
  3 Johanna Sherman            9 Cheney Track           3:37.6h
  4 Maiah Overbay              9 Mercury Spo            3:48.6h

Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sanne Holland             10 Cheney Track           6:04.00
  2 Alex Golikov              10 Cheney Track           6:34.26
  3 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities        6:59.02
  4 Johanna Sherman            9 Cheney Track           7:15.70
  5 Maiah Overbay              9 Mercury Spo            7:19.73

Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Connor Ramm                9 Mercury Spo              15.84   1
  2 Martin Herford             9 Inw Una                  16.38   2
  3 Erik Burton               10 Inw Una                  16.61   1
  4 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          16.93   2
  5 Parker Bowden              9 Lewis Clark              17.00   1
  6 Preston Rhodes            10 Orofino T&F              17.06   1
  7 Drake Kuykendall           9 Orofino T&F              17.40   2
  8 Jacob Siegel               9 Mercury Spo              17.70   1
  9 Trevor Payne               9 Inw Una                  17.81   2
 10 Marquis Smith              9 Inw Una                  17.98   1
 11 John Dunn                  9 Comets                   18.56   1

Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Connor Ramm                9 Mercury Spo              32.3h
  2 Martin Herford             9 Inw Una                  34.0h
  3 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          35.6h
  4 Marquis Smith              9 Inw Una                  39.5h
  5 Alex Kelly                10 Cheney Track             43.4h

Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gunnar Kayser             10 Mercury Spo            1:12.04
  2 Zion Stuffle               9 Orofino T&F            1:19.41
  3 Alexander Brown            9 Stealth                1:23.92
  4 Drake Kuykendall           9 Orofino T&F            1:28.39
  5 Kameron Galm               9 Cheney Track           1:30.70
  6 Alex Kelly                10 Cheney Track           1:34.98

Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kage Sobotta              10 Lewis Clark            2:53.57
  2 Preston Rhodes            10 Orofino T&F            3:10.44
  3 Zion Stuffle               9 Orofino T&F            3:13.14
  4 Michael Comes              9 Mercury Spo            3:14.83
  5 Kameron Galm               9 Cheney Track           3:16.19
  6 Alexander Brown            9 Stealth                3:16.28

Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kage Sobotta              10 Lewis Clark            5:40.00

Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                              1:17.85
     1) Kesha Galm 10                   2) Shyann Morton 9
     3) Morgan Davis 10                 4) Kendra Swenson 10

Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                              6:07.4h
     1) Kesha Galm 10                   2) Sanne Holland 10
     3) Johanna Sherman 9               4) Alex Golikov 10

Event 261  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alex Golikov              10 Cheney Track             1.05m    3-05.25
  2 Katie Lee                 10 Comets                  J1.05m    3-05.25
  3 Laura Fleener              9 Comets                   1.00m    3-03.25
  4 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              0.95m    3-01.25
  5 Erin Keizur               10 Comets                  J0.95m    3-01.25
  6 Morgan Davis              10 Cheney Track             0.90m    2-11.50
  7 Maiah Overbay              9 Mercury Spo             J0.90m    2-11.50
  8 Shyann Morton              9 Cheney Track            J0.90m    2-11.50

Event 263  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Breanna Ahlgren           10 Mercury Spo              3.31m   10-10.50
  2 Erin Keizur               10 Comets                   2.98m    9-09.50
  3 Lindsey Schauble           9 Club Tri-Cities          2.95m    9-08.25
  4 Katie Lee                 10 Comets                  J2.95m    9-08.25
  5 Megan Ralstin              9 Lewis Clark              2.93m    9-07.50
  6 Shevaun Ames               9 Lewis Clark              2.77m    9-01.25
  7 Laura Fleener              9 Comets                   2.46m    8-01.00
  8 Kendra Swenson            10 Cheney Track             2.08m    6-10.00
  9 Rachel Dinsmoor            9 Comets                   2.05m    6-08.75
 10 Sarah Marro               10 Stealth                  2.00m    6-06.75

Event 265  Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Morgan Davis              10 Cheney Track             5.02m   16-05.75
  2 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities          4.54m   14-10.75
  3 Kendra Swenson            10 Cheney Track             3.88m   12-08.75
  4 Rachel Dinsmoor            9 Comets                   3.18m   10-05.25

Event 267  Javelin Throw Turbo Jav Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sarah Marro               10 Stealth                 17.84m      58-06
  2 Kinsey Pease               9 Cheney Track            13.62m      44-08
  3 Danielle Freund            9 Club Tri-Cities          9.84m      32-03
  4 Annie Lattimore            9 Mercury Spo              8.40m      27-07

Event 271  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gunnar Kayser             10 Mercury Spo              1.20m    3-11.25
  2 Cruz Galm                  9 Cheney Track             1.00m    3-03.25
  3 Kage Sobotta              10 Lewis Clark             J1.00m    3-03.25
  4 Zion Stuffle               9 Orofino T&F             J1.00m    3-03.25
  5 Kameron Galm               9 Cheney Track             0.95m    3-01.25

Event 273  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Connor Ramm                9 Mercury Spo              3.59m   11-09.50
  2 Erik Burton               10 Inw Una                  3.14m   10-03.75
  3 Parker Bowden              9 Lewis Clark              3.13m   10-03.25
  4 Preston Rhodes            10 Orofino T&F              3.03m    9-11.25
  5 Graham Bourque            10 Club Tri-Cities          2.89m    9-05.75
  6 Jacob Siegel               9 Mercury Spo              2.83m    9-03.50
  7 John Dunn                  9 Comets                   2.80m    9-02.25
  8 Cruz Galm                  9 Cheney Track             2.67m    8-09.25
  9 Jason Lundgren            10 Orofino T&F              2.43m    7-11.75

Event 275  Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Erik Burton               10 Inw Una                  5.97m   19-07.00
  2 Jason Lundgren            10 Orofino T&F              5.14m   16-10.50
  3 Michael Comes              9 Mercury Spo              4.84m   15-10.50
  4 Trevor Payne               9 Inw Una                  4.67m   15-04.00

Event 277  Javelin Throw Turbo Jav Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 John Dunn                  9 Comets                  22.92m      75-02
  2 Parker Bowden              9 Lewis Clark             20.21m      66-04
  3 Cruz Galm                  9 Cheney Track            19.90m      65-03
  4 Jacob Siegel               9 Mercury Spo             18.34m      60-02
  5 Michael Comes              9 Mercury Spo             17.48m      57-04
  6 Alex Kelly                10 Cheney Track            16.74m      54-11
  7 Trevor Payne               9 Inw Una                 14.28m      46-10

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Veronica Bradley          12 Club Tri-Cities          14.5h
  2 Delaney Stewart           11 Mercury Spo              15.5h
  3 Naomi Peters              12 Oroville Sprint          15.8h
  4 Darcy Austin              12 Inw Una                  15.9h
  5 Danielle Gilmour-Tauzin   11 Cheney Track             16.3h
  6 Jordan McGregor           12 Inw Una                  16.4h
  7 Madi Hatch                12 Oroville Sprint          16.9h
  8 Cassie Rosenkrance        12 Oroville Sprint          17.4h

Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Annie Millard             12 Stealth                  30.8h   2
  2 Veronica Bradley          12 Club Tri-Cities          31.47   1
  3 Jamie Weisner             11 Inw Una                  32.3h   2
  4 Katie Fitzhugh            11 Mercury Spo              32.92   1
  5 Tori (Victoria) Smith     12 Inw Una                  33.65   1
  6 Delaney Stewart           11 Mercury Spo              34.27   1
  7 Danielle Gilmour-Tauzin   11 Cheney Track             35.86   1
  8 Lisa Montoya              11 Inw Una                  36.5h   2
  9 Rachel Jones              11 Orofino T&F              37.02   1

Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Annie Millard             12 Stealth                1:05.35
  2 Taylor Hewett             12 Lewis Clark            1:06.50
  3 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F            1:08.30
  4 Jamie Weisner             11 Inw Una                1:09.94
  5 Tori (Victoria) Smith     12 Inw Una                1:12.36
  6 Stephanie Prentiss        12 Mercury Spo            1:19.08
  7 Amanda Sams               12 Mercury Spo            1:20.92
  8 Rachel Jones              11 Orofino T&F            1:23.77

Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor Hewett             12 Lewis Clark            2:38.8h
  2 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F            2:45.5h
  3 Jamie Weisner             11 Inw Una                2:56.7h
  4 Lisa Montoya              11 Inw Una                3:16.8h
  5 Stephanie Prentiss        12 Mercury Spo            3:18.9h
  6 Skye Heuschkel            11 Cheney Track           3:23.5h

Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Molly Cole                12 Mercury Spo            5:28.21
  2 Amanda Sams               12 Mercury Spo            6:26.67

Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chace Bell                12 Mercury Spo              13.84   1
  2 Bradley Michael           12 Lewis Clark              14.96   1
  3 Remington Salonen         11 Lewis Clark              15.47   1
  4 Ronnie Weisner            11 Inw Una                  15.57   2
  5 J.D. Kent                 11 Comets                   16.46   1
  6 Michael Butler            11 Stealth                  16.48   1
  7 Mike Dinsmoor             11 Comets                   17.13   1
  8 Austin Johnston           11 Mercury Spo              18.22   2
  9 Stephen Butler            12 Stealth                  18.42   1
 10 Colby Pannell             12 Stealth                  21.38   2

Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Remington Salonen         11 Lewis Clark              33.16   1
  2 Michael Butler            11 Stealth                  35.95   1
  3 J.D. Kent                 11 Comets                   36.1h   2
  4 Austin Johnston           11 Mercury Spo              36.39   1
  5 Stephen Butler            12 Stealth                  40.49   2

Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jerrod Johnston           12 Mercury Spo            1:06.90
  2 Brian Gerling             12 Walla Walla Z          1:09.99
  3 Destin Edwards            12 Stealth                1:13.07
  4 Ronnie Weisner            11 Inw Una                1:13.14
  5 Michael Struhs            12 Orofino T&F            1:16.47
  6 Kyle Sams                 11 Mercury Spo            1:24.99

Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gunnar Swager             12 Cheney Track           2:40.69
  2 Michael Struhs            12 Orofino T&F            2:55.34
  3 Destin Edwards            12 Stealth                2:56.53
  4 Curtis Balogh             11 Mercury Spo            2:59.06
  5 Richard Schumaker         11 Comets                 2:59.88
  6 Donaven Baker             12 Inw Una                3:13.64

Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jordan Brown              11 Inw Una                5:57.88
  2 Curtis Balogh             11 Mercury Spo            6:00.61
  3 Zachary Wagner            11 Stealth                6:11.37
  4 Evan Cook                 11 Cheney Track           6:16.55
  5 Kyle Sams                 11 Mercury Spo            6:58.45

Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Collin Overbay            11 Mercury Spo           12:01.90
  2 Evan Cook                 11 Cheney Track          12:48.38
  3 Jordan Brown              11 Inw Una               12:55.49
  4 Donaven Baker             12 Inw Una               13:00.09
  5 Stephen Butler            12 Stealth               17:47.30

Event 321  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lisa Montoya              11 Inw Una                  17.57
  2 Bethany Stuffle           12 Orofino T&F              18.14
  3 Darcy Austin              12 Inw Una                  18.24
  4 Josie Kimes               11 Mercury Spo              18.31

Event 331  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Blake Gerling             12 Walla Walla Z            15.34
  2 Scott Fleener             12 Comets                   17.80
  3 Mike Dinsmoor             11 Comets                   22.00

Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Spokane Mercury AC  'A'                             1:06.76
     1) Stephanie Prentiss 12           2) Delaney Stewart 11
     3) Katie Fitzhugh 11               4) Samantha Puryear 12
  2 Oroville Sprint  'A'                                1:07.95
     1) Madi Hatch 12                   2) Naomi Peters 12
     3) Cassie Rosenkrance 12           4) Kelsey Hughes 12

Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Spokane Mercury AC  'A'                               58.70
     1) Alex Anderson 11                2) Austin Johnston 11
     3) Jerrod Johnston 12              4) Chace Bell 12

Event 361  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Taylor Hewett             12 Lewis Clark              1.40m    4-07.00
  2 Josie Kimes               11 Mercury Spo              1.05m    3-05.25
  3 Danielle Gilmour-Tauzin   11 Cheney Track             1.00m    3-03.25
  3 Rachel Jones              11 Orofino T&F              1.00m    3-03.25
  5 Skye Heuschkel            11 Cheney Track            J1.00m    3-03.25

Event 363  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Veronica Bradley          12 Club Tri-Cities          3.78m   12-05.00
  2 Annie Millard             12 Stealth                  3.51m   11-06.25
  3 Naomi Peters              12 Oroville Sprint          3.48m   11-05.00
  4 Tori (Victoria) Smith     12 Inw Una                  3.40m   11-02.00
  5 Danielle Cuevas           12 Inw Una                  3.39m   11-01.50
  6 Darcy Austin              12 Inw Una                  3.32m   10-10.75
  7 Katie Fitzhugh            11 Mercury Spo              3.29m   10-09.50
  8 Josie Kimes               11 Mercury Spo              3.26m   10-08.50
  9 Cassie Rosenkrance        12 Oroville Sprint          2.45m    8-00.50
 10 Skye Heuschkel            11 Cheney Track             2.38m    7-09.75

Event 365  Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track             9.31m   30-06.50
  2 Kyrsten Harris            12 Inw Una                  7.94m   26-00.75
  3 Danielle Cuevas           12 Inw Una                  7.51m   24-07.75
  4 Jordan McGregor           12 Inw Una                  6.34m   20-09.75
  5 Marisa Graff              12 Mercury Spo              6.20m   20-04.25
  6 Kelsey Hughes             12 Oroville Sprint          6.12m   20-01.00
  7 Gianna Damiano            11 Inw Una                  5.96m   19-06.75

Event 366  Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track            15.70m      51-06
  2 Gianna Damiano            11 Inw Una                 14.68m      48-02
  3 Kyrsten Harris            12 Inw Una                 14.04m      46-01
  4 Marisa Graff              12 Mercury Spo             12.34m      40-06

Event 367  Javelin Throw Turbo Jav Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jordan McGregor           12 Inw Una                 22.08m      72-05
  2 Courtney Hutchinson       11 Cheney Track            21.35m      70-00
  3 Gianna Damiano            11 Inw Una                 18.75m      61-06
  4 Danielle Cuevas           12 Inw Una                 18.08m      59-04
  5 Marisa Graff              12 Mercury Spo             17.93m      58-10

Event 371  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gunnar Swager             12 Cheney Track             1.35m    4-05.00
  2 Scott Fleener             12 Comets                   1.30m    4-03.25
  3 Shackur Smith             12 Cheney Track             1.25m    4-01.25
  4 Collin Overbay            11 Mercury Spo              1.15m    3-09.25
  5 Jordan Brown              11 Inw Una                  1.10m    3-07.25
  6 Conor Smith               12 Stealth                  1.05m    3-05.25
 -- Zachary Wagner            11 Stealth                     NH

Event 373  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chace Bell                12 Mercury Spo              4.01m   13-02.00
  2 Gunnar Swager             12 Cheney Track             3.97m   13-00.25
  3 Bradley Michael           12 Lewis Clark              3.70m   12-01.75
  4 Ronnie Weisner            11 Inw Una                  3.53m   11-07.00
  5 Alex Anderson             11 Mercury Spo              3.48m   11-05.00
  6 Evan Cook                 11 Cheney Track             3.46m   11-04.25
  7 J.D. Kent                 11 Comets                   3.11m   10-02.50
  8 Michael Struhs            12 Orofino T&F              3.09m   10-01.75
  9 Remington Salonen         11 Lewis Clark              2.83m    9-03.50
 10 Mike Dinsmoor             11 Comets                   2.54m    8-04.00

Event 375  Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Michael Luper             12 Lewis Clark              8.71m   28-07.00
  2 Collin Overbay            11 Mercury Spo              7.58m   24-10.50
  3 Matthew Fry               11 Stealth                  7.51m   24-07.75
  4 Richard Schumaker         11 Comets                   6.47m   21-02.75
  5 Colin Wolff               11 Lewis Clark              6.34m   20-09.75
  6 Christopher Keizur        12 Comets                   6.31m   20-08.50

Event 376  Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Michael Luper             12 Lewis Clark             18.24m      59-10
  2 Matthew Fry               11 Stealth                 17.30m      56-09
  3 Richard Schumaker         11 Comets                  15.68m      51-05
  4 Zachary Wagner            11 Stealth                 11.16m      36-07

Event 377  Javelin Throw Turbo Jav Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Donaven Baker             12 Inw Una                 29.61m      97-02
  2 Jerrod Johnston           12 Mercury Spo             26.56m      87-02
  3 Conor Smith               12 Stealth                 26.10m      85-07
  4 Matthew Fry               11 Stealth                 22.73m      74-07
  5 Alex Anderson             11 Mercury Spo             22.46m      73-08
  6 Christopher Keizur        12 Comets                  22.17m      72-09
  7 Colby Pannell             12 Stealth                 19.13m      62-09
  8 Michael Butler            11 Stealth                 15.49m      50-10
  9 Curtis Balogh             11 Mercury Spo             13.98m      45-10

Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              13.77   1
  2 Crystal Simmons           14 Cheney Track             14.35   2
  3 Shelby Maurer             13 Cheney Track             14.38   1
  4 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             14.42   1
  5 Brittney Szoke            14 Stealth                  14.49   1
  6 Alida Lattimore           13 Mercury Spo              14.79   1
  7 Elena Thompson            13 Lewis Clark              15.13   1
  8 Rachel Peters             14 Oroville Sprint          15.15   1
  9 Anna Swenson              13 Cheney Track             15.59   2
 10 Stevonie Freund           14 Club Tri-Cities          16.22   2

Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              30.39   1
  2 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             30.66   1
  3 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities          30.75   1
  4 Brittney Szoke            14 Stealth                  31.71   1
  5 Karalee Calaway           14 Club Tri-Cities          32.41   2
  6 Rachel Peters             14 Oroville Sprint          32.79   1
  7 Stevonie Freund           14 Club Tri-Cities          34.83   2

Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Crystal Simmons           14 Cheney Track           1:03.29
  2 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities        1:07.48
  3 Karalee Calaway           14 Club Tri-Cities        1:10.47
  4 Rachel Mathison           14 Comets                 1:13.27

Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Baylee Mires              13 Inw Una                2:33.65
  2 Kate Reidy                14 Mercury Spo            2:36.19
  3 Shelby Maurer             13 Cheney Track           2:49.48
  4 Rachel Mathison           14 Comets                 2:52.83
  5 Joni Nagy                 13 Riverside TC           3:16.77
  6 Sarah Wheeler             13 Comets                 3:29.59

Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Baylee Mires              13 Inw Una                5:13.69
  2 Sarah Wheeler             13 Comets                 7:02.77

Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joey Newell               14 Inw Una                  12.23
  2 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  12.88
  3 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              13.12
  4 Josiah Phinney            13 Mercury Spo              16.34

Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joey Newell               14 Inw Una                  26.18
  2 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              27.12
  3 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  27.77
  4 Joe Lanker                13 Stealth                  28.73
  5 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             30.45
  6 Robert Aneiro             14 Stealth                  31.03
  7 Dallan Wagner             13 Stealth                  31.52

Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Joey Newell               14 Inw Una                  56.25
  2 Seth Dotson               13 Lewis Clark            1:02.89
  3 Jacob Fry                 13 Stealth                1:04.68
  4 Robert Aneiro             14 Stealth                1:06.92
  5 Joe Koeske                13 Mercury Spo            1:09.08
  6 Silas Hull                13 Orofino T&F            1:10.31

Event 414  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Kutsch             14 Mercury Spo            2:19.63
  2 Anthony Brown             14 Stealth                2:24.75
  3 Seth Dotson               13 Lewis Clark            2:32.83
  4 Bryce Engstrom            14 Mercury Spo            2:39.12
  5 Joe Koeske                13 Mercury Spo            2:41.60
  6 Daniel Scott              13 Lewis Clark            3:01.57

Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Kutsch             14 Mercury Spo            4:45.70
  2 Anthony Brown             14 Stealth                4:57.28
  3 Bryce Engstrom            14 Mercury Spo            5:20.42
  4 Daniel Scott              13 Lewis Clark            5:43.77
  5 Brandon Smith             13 Stealth                5:51.55

Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Kutsch             14 Mercury Spo           10:39.22
  2 David Liu                 13 Comets                12:01.20

Event 421  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Madeline Fuchs            14 Stealth                  18.32
  2 Jessica Montoya           14 Inw Una                  19.96
  3 Anna Swenson              13 Cheney Track             22.55

Event 422  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Madeline Fuchs            14 Stealth                  31.07
  2 Jessica Montoya           14 Inw Una                  34.33
  3 Marissa Young             13 Cheney Track             34.99
  4 Anna Swenson              13 Cheney Track             36.14

Event 431  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Garrett Gerling           14 Walla Walla Z            16.01
  2 Matthew Caingles          14 Stealth                  16.71
  3 Guy (Jordan) Petrie       14 Mercury Spo              18.64
  4 H. Jacob McKissack        14 Cheney Track             19.81

Event 432  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Garrett Gerling           14 Walla Walla Z            29.20
  2 Matthew Caingles          14 Stealth                  29.66
  3 Joe Lanker                13 Stealth                  31.47

Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                                54.97
     1) Crystal Simmons 14              2) Marissa Young 13
     3) Shelby Maurer 13                4) Taysia Weatherbee 14
     5)                                 6) Jenna Hatch 14
  2 Comets  'A'                                         1:08.68
     1) Rachel Mathison 14              2) Emily Funabiki 13
     3) Sarah Wheeler 13                4) Chelsea James 13

Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Spokane Mercury AC  'A'                               53.63
     1) Justin Graff 14                 2) Tyler Guinn 14
     3) Steven Kutsch 14                4) Bryce Engstrom 14
  2 Spokane Mercury AC  'B'                             1:00.38
     1) Bo Schuetzle 14                 2) Roman Slider 13
     3) Joe Koeske 13                   4) Guy (Jordan) Petrie 14

Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Spokane Valley Stealth  'A'                         4:26.2h
     1) Joe Lanker 13                   2) Anthony Brown 14
     3) Matthew Caingles 14             4) Robert Aneiro 14

Event 461  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Madeline Fuchs            14 Stealth                  1.35m    4-05.00
  2 Chloe Hall                14 Inw Una                  1.30m    4-03.25
  3 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities         J1.30m    4-03.25
  4 Jessica Montoya           14 Inw Una                  1.20m    3-11.25
  5 Rachel Mathison           14 Comets                   1.10m    3-07.25

Event 462  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mackenzie Hall            14 Inw Una                  1.98m    6-06.00
  2 Elena Thompson            13 Lewis Clark              1.83m    6-00.00
  2 Baylee Mires              13 Inw Una                  1.83m    6-00.00
  2 Shelby Moore              14 Inw Una                  1.83m    6-00.00
  5 Chloe Hall                14 Inw Una                 J1.83m    6-00.00

Event 463  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chloe Hall                14 Inw Una                  4.20m   13-09.50
  2 Mackenzie Hall            14 Inw Una                  4.17m   13-08.25
  3 Chelsea Bourque           13 Club Tri-Cities          4.15m   13-07.50
  4 Rachel Peters             14 Oroville Sprint          4.08m   13-04.75
  5 Kelly Alderman            14 Cheney Track             3.96m   13-00.00
  6 Taysia Weatherbee         14 Cheney Track             3.91m   12-10.00
  7 Brittney Szoke            14 Stealth                  3.88m   12-08.75
  8 Shelby Moore              14 Inw Una                  3.80m   12-05.75
  9 Rachel Damiano            14 Inw Una                  3.77m   12-04.50
 10 Karalee Calaway           14 Club Tri-Cities          3.59m   11-09.50
 11 Emily Funabiki            13 Comets                   3.48m   11-05.00
 12 Alida Lattimore           13 Mercury Spo              3.33m   10-11.25
 13 Stevonie Freund           14 Club Tri-Cities          2.80m    9-02.25
 -- Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F               FOUL

Event 464  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chelsea Lundgren          13 Orofino T&F              9.75m   32-00.00
  2 Chloe Hall                14 Inw Una                  9.61m   31-06.50
  3 Madeline Fuchs            14 Stealth                  9.46m   31-00.50
  4 Kelly Alderman            14 Cheney Track             9.26m   30-04.75
  5 Mackenzie Hall            14 Inw Una                  9.17m   30-01.00
  6 Rachel Peters             14 Oroville Sprint          8.85m   29-00.50
  7 Shelby Maurer             13 Cheney Track             8.59m   28-02.25
  8 Joni Nagy                 13 Riverside TC             8.01m   26-03.50
  9 Emily Funabiki            13 Comets                   7.58m   24-10.50

Event 465  Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rachel Damiano            14 Inw Una                 10.15m   33-03.75
  2 Brittney Szoke            14 Stealth                 10.08m   33-01.00
  3 Jill Moody                14 Lewis Clark             10.04m   32-11.25
  4 Chelsea James             13 Comets                   9.96m   32-08.25
  5 Stevonie Freund           14 Club Tri-Cities          6.31m   20-08.50

Event 466  Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rachel Damiano            14 Inw Una                 25.82m      84-08
  2 Chelsea James             13 Comets                  23.29m      76-05
  3 Jill Moody                14 Lewis Clark             22.02m      72-03

Event 467  Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rachel Damiano            14 Inw Una                 23.11m      75-10
  2 Joni Nagy                 13 Riverside TC            19.46m      63-10
  3 Anna Swenson              13 Cheney Track            17.64m      57-10

Event 471  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Justin Graff              14 Mercury Spo              1.60m    5-03.00
  2 Bryce Engstrom            14 Mercury Spo              1.55m    5-01.00
  3 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo              1.45m    4-09.00
  4 Jacob Fry                 13 Stealth                  1.35m    4-05.00
  5 Erick Knol                13 Mercury Spo              1.20m    3-11.25
 -- Gregory Power             13 Comets                      NH
 -- Brandon Smith             13 Stealth                     NH
 -- Josiah Phinney            13 Mercury Spo                 NH

Event 472  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gregory Power             13 Comets                   1.60m    5-03.00

Event 473  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joey Newell               14 Inw Una                  4.87m   15-11.75
  2 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo              4.83m   15-10.25
  3 Hunter Guglielmino        14 Inw Una                  4.71m   15-05.50
  4 Colby Lee                 14 Comets                   4.64m   15-02.75
  5 Anthony Brown             14 Stealth                  4.58m   15-00.50
  6 Preston Nolen             13 Stealth                  4.55m   14-11.25
  7 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track            J4.55m   14-11.25
  8 Tyler Guinn               14 Mercury Spo              4.53m   14-10.50
  9 Silas Hull                13 Orofino T&F              3.98m   13-00.75
 10 Roman Slider              13 Mercury Spo              3.67m   12-00.50
 11 Erick Knol                13 Mercury Spo              3.62m   11-10.50
 12 Dallan Wagner             13 Stealth                  3.20m   10-06.00
 13 Josiah Phinney            13 Mercury Spo              3.01m    9-10.50

Event 474  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Colby Lee                 14 Comets                  10.80m   35-05.25
  2 Bo Schuetzle              14 Mercury Spo             10.51m   34-05.75
  3 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             9.87m   32-04.75
  4 Jacob Fry                 13 Stealth                  9.03m   29-07.50
  5 Dallan Wagner             13 Stealth                  8.61m   28-03.00
  6 H. Jacob McKissack        14 Cheney Track            J8.61m   28-03.00
  7 Erick Knol                13 Mercury Spo              8.14m   26-08.50
  8 Robert Aneiro             14 Stealth                  8.02m   26-03.75

Event 475  Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            14 Inw Una                 10.52m   34-06.25
  2 Richard R.J. Harris       14 Inw Una                  8.97m   29-05.25
  3 Nathaniel Youmans         13 Cheney Track             8.90m   29-02.50
  4 Chris Lorenz              13 Lewis Clark              7.51m   24-07.75
  5 Kyle Hays                 13 Lewis Clark              6.43m   21-01.25
  6 Dallan Wagner             13 Stealth                  5.51m   18-01.00

Event 476  Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            14 Inw Una                 35.04m     114-11
  2 Richard R.J. Harris       14 Inw Una                 28.76m      94-04
  3 Kyle Hays                 13 Lewis Clark             20.60m      67-07
  4 H. Jacob McKissack        14 Cheney Track            19.76m      64-10
  5 Chris Lorenz              13 Lewis Clark             19.12m      62-09
  6 Roman Slider              13 Mercury Spo             10.66m      35-00

Event 477  Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Justin Graff              14 Mercury Spo             49.92m     163-09
  2 Preston Nolen             13 Stealth                 39.78m     130-06
  3 Guy (Jordan) Petrie       14 Mercury Spo             32.00m     105-00
  4 David Liu                 13 Comets                  25.85m      84-10
  5 Jacob Fry                 13 Stealth                 24.24m      79-06
  6 H. Jacob McKissack        14 Cheney Track            23.77m      78-00
  7 Roman Slider              13 Mercury Spo             18.85m      61-10

Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gale Nelson               16 Inw Una                  13.06
  2 Ellen Rouse               16 Orofino T&F              13.54
  3 Mikaela Young             15 Cheney Track             13.96
  4 Lakesha Ashley            16 Top Competitor           14.39
  5 Kristine Korte            15 Inw Una                  14.48

Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gale Nelson               16 Inw Una                  27.1h   1
  2 Ellen Rouse               16 Orofino T&F              27.4h   1
  3 Christina Dahm            16 Cheney Track             28.7h   2
  4 Morgan Dunning            15 Top Competitor           30.1h   1
  5 Kristine Korte            15 Inw Una                  30.2h   1
  6 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC            30.3h   1
  7 Lakesha Ashley            16 Top Competitor           30.4h   1

Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ellen Rouse               16 Orofino T&F            1:03.99
  2 Lakesha Ashley            16 Top Competitor         1:12.09

Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alyssa Adams              16 Lewis Clark            2:56.75
  2 Elizabeth Mathison        16 Inw Una                3:00.71
  3 Ainsley Bourque           16 Club Tri-Cities        3:16.79

Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Mathison        16 Inw Una                5:49.52
  2 Alyssa Adams              16 Lewis Clark            5:53.49
  3 Ainsley Bourque           16 Club Tri-Cities        6:41.98

Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brett Blanshan            16 Inw Una                  11.82   1
  2 Alex Cassis               16 Top Competitor           11.89   1
  3 Dakoda Winsor             15 Inw Una                  12.23   1
  4 Matt Bogyo                15 Stealth                  12.24   1
  5 Tyler Engstrom            16 Mercury Spo              12.39   1
  6 Brandon Crow              15 Inw Una                  12.68   1
  7 Nathan Smith              15 Stealth                  12.82   2
  8 Jordan Brown              15 Cheney Track             14.47   2

Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Cassis               16 Top Competitor           24.85   1
  2 Tyler Engstrom            16 Mercury Spo              25.41   1
  3 Dakoda Winsor             15 Inw Una                  25.75   1
  4 Brandon Crow              15 Inw Una                  26.05   1
  5 David Peters              16 Oroville Sprint          26.50   1
  6 Chris Funkhouser          15 Lewis Clark              28.17   2
  7 Jordan Brown              15 Cheney Track             31.10   2

Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tyler Souders             16 Medical Lake             53.39
  2 Bradley Whitley           15 Stealth                  55.41
  3 Ryan Bowen                16 Lewis Clark              55.66
  4 Dakoda Winsor             15 Inw Una                  57.58
  5 Chris Funkhouser          15 Lewis Clark            1:00.03
  6 Jordan Brown              15 Cheney Track           1:10.83

Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bradley Whitley           15 Stealth                2:12.68
  2 Cody Van De Brake         15 Inw Una                2:18.16
  3 Chris Funkhouser          15 Lewis Clark            2:29.37
  4 Jason Sams                15 Mercury Spo            2:47.17
  5 Nathan Jones              15 Orofino T&F            3:04.99

Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gregory Billington        16 Inw Una                4:31.49
  2 Joey Ward                 16 Inw Una                4:42.39
  3 Cody Van De Brake         15 Inw Una                4:43.82
  4 Chris Funkhouser          15 Lewis Clark            5:07.81
  5 Jason Sams                15 Mercury Spo            5:26.15
  6 Nathan Jones              15 Orofino T&F            6:19.37

Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gregory Billington        16 Inw Una                9:34.64
  2 Joey Ward                 16 Inw Una               10:33.47
  3 Cody Van De Brake         15 Inw Una               10:57.56

Event 521  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kaprina Goodwin           16 Inw Una                  16.03
  2 Kelly McNamee             15 Inw Una                  17.50
  3 Courtney Kirkwood         15 Inw Una                  17.67
  4 Cody Riggers              16 Lewis Clark              17.89
  5 Callie Runkel             15 Mercury Spo              18.82
  6 Ronnie Randow             16 Walla Walla Z            19.67

Event 522  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cody Riggers              16 Lewis Clark            1:19.72
  2 Ronnie Randow             16 Walla Walla Z          1:28.04

Event 523  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo            8:48.64
  2 Elizabeth Mathison        16 Inw Una                9:50.90

Event 531  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kiel Bowers               16 Stealth                  17.14
  2 Tyler Carlson             15 Stealth                  17.73
  3 Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities          18.65
  4 Michael Puckett           15 Stealth                  20.75
  5 Ryan Lundgren             16 Orofino T&F              22.33

Event 532  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brad Popoff               16 Orofino T&F            1:02.87
  2 Ryan Bowen                16 Lewis Clark            1:03.82
  3 Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities        1:04.52
  4 Ryan Lundgren             16 Orofino T&F            1:21.17

Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Spokane Valley Stealth  'A'                           47.99
     1) Nathan Smith 15                 2) Tyler Carlson 15
     3) Matt Bogyo 15                   4) Wesley Nolen 15
  2 Top Competitor TC  'A'                                49.78
     1) Ryan Thomas 15                  2) Alex Cassis 16
     3) Curtis Knapp 15                 4) Jace Hovda 16
     5) Kosei Imamura 15                6)

Event 561  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kelly McNamee             15 Inw Una                  1.68m    5-06.00
  2 Allyssa Thompson          16 Club Tri-Cities          1.53m    5-00.25
  3 Christina Dahm            16 Cheney Track             1.47m    4-09.75
  4 Kristine Korte            15 Inw Una                  1.43m    4-08.25
  5 Callie Runkel             15 Mercury Spo             J1.43m    4-08.25
  6 Emily Leonard             15 Lewis Clark             J1.43m    4-08.25

Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Morgan Dunning            15 Top Competitor           3.05m   10-00.00
  2 Jordan Roskelly           16 Top Competitor          J3.05m   10-00.00
  3 Hilary Moore              16 Inw Una                  2.90m    9-06.25
  4 Erin Boland               16 Inw Una                  2.60m    8-06.25
  5 Cody Riggers              16 Lewis Clark              2.15m    7-00.50

Event 563  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ellen Rouse               16 Orofino T&F              4.59m   15-00.75
  2 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC            4.54m   14-10.75
  3 Callie Runkel             15 Mercury Spo              4.49m   14-08.75
  4 Allyssa Thompson          16 Club Tri-Cities          4.44m   14-07.00
  5 Jennifer Porter           16 Lewis Clark              3.81m   12-06.00
  6 Tearsa Powell             16 Cheney Track             2.88m    9-05.50

Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaprina Goodwin           16 Inw Una                 10.20m   33-05.75
  2 Morgan Dunning            15 Top Competitor           9.68m   31-09.25
  3 Mikaela Young             15 Cheney Track             9.52m   31-03.00
  4 Christina Dahm            16 Cheney Track             9.19m   30-02.00
  5 Tearsa Powell             16 Cheney Track             6.28m   20-07.25

Event 565  Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dana McClendon            15 Stealth                 11.01m   36-01.50
  2 Ashley Kenney             16 Inw Una                 10.31m   33-10.00
  3 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            10.05m   32-11.75
  4 Lauren Puhek              15 Stealth                 10.04m   32-11.25
  5 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC            8.61m   28-03.00

Event 566  Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            35.99m     118-01
  2 Dana McClendon            15 Stealth                 31.27m     102-07
  3 Ashley Kenney             16 Inw Una                 30.25m      99-03
  4 Lauren Puhek              15 Stealth                 24.61m      80-09
  5 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo             23.19m      76-01

Event 567  Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Courtney Kirkwood         15 Inw Una                 36.08m     118-04
  2 Dana McClendon            15 Stealth                 29.03m      95-03
  3 Richelle Stewart          16 Tri-Cities TC           28.70m      94-02
  4 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            25.22m      82-09
  5 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo             23.15m      75-11

Event 568  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ashley Hutchinson         16 Cheney Track            17.28m      56-08
  2 Stephanie Inouye          15 Mercury Spo             15.99m      52-05

Event 571  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cody McCargar             16 Inw Una                  1.88m    6-02.00
  2 Hayden Fairley            15 Mercury Spo              1.74m    5-08.50
  3 Ryan Thomas               15 Top Competitor           1.68m    5-06.00
  3 Chris Brown               15 Inw Una                  1.68m    5-06.00
  5 Brandon Lattin            16 Club Tri-Cities          1.59m    5-02.50
  6 Bradley Whitley           15 Stealth                  1.54m    5-00.50
  6 Michael Puckett           15 Stealth                  1.54m    5-00.50
 -- Dakoda Winsor             15 Inw Una                     NH

Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kosei Imamura             15 Top Competitor           3.20m   10-06.00
  2 Jace Hovda                16 Top Competitor          J3.20m   10-06.00
  3 Ryan Thomas               15 Top Competitor           2.90m    9-06.25
  4 Ryan Bowen                16 Lewis Clark             J2.90m    9-06.25
  5 Curtis Knapp              15 Top Competitor           2.44m    8-00.00

Event 573  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ryan Bowen                16 Lewis Clark              6.13m   20-01.50
  2 Chris Brown               15 Inw Una                  5.91m   19-04.75
  3 Brett Blanshan            16 Inw Una                 J5.91m   19-04.75
  4 David Peters              16 Oroville Sprint          5.25m   17-02.75
  5 Ryan Thomas               15 Top Competitor           5.02m   16-05.75

Event 575  Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tad Harman                16 Moses Lake TC           13.33m   43-09.00
  2 Cody Hays                 16 Lewis Clark             12.99m   42-07.50
  3 Jared Bogyo               16 Stealth                 12.81m   42-00.50
  4 Matthew Allison           15 Stealth                 12.30m   40-04.25
  5 William Matthews          16 Moses Lake TC           12.10m   39-08.50
  6 Brock Heath               16 Lewis Clark             11.78m   38-07.75
  7 Jeffrey Wheeler           16 Comets                   9.03m   29-07.50
  8 Craig Garpestad           15 Mercury Spo              6.22m   20-05.00

Event 576  Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 William Matthews          16 Moses Lake TC           41.58m     136-05
  2 Cody Hays                 16 Lewis Clark             39.90m     130-11
  3 Tad Harman                16 Moses Lake TC           34.06m     111-09
  4 Brock Heath               16 Lewis Clark             32.40m     106-03
  5 Ben Annen                 15 Iron Wood Th            32.08m     105-03
  6 Matthew Allison           15 Stealth                 30.54m     100-02
  7 Jeffrey Wheeler           16 Comets                  29.18m      95-09
  8 Craig Garpestad           15 Mercury Spo             14.82m      48-07

Event 577  Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 David Musson              16 Inw Una                 50.45m     165-06
  2 Wesley Nolen              15 Stealth                 47.77m     156-09
  3 David Peters              16 Oroville Sprint         34.27m     112-05
  4 Tanner Wakem              15 Stealth                 31.21m     102-05

Event 578  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ben Annen                 15 Iron Wood Th            31.07m     101-11
  2 Jeffrey Wheeler           16 Comets                  23.29m      76-05
  3 Craig Garpestad           15 Mercury Spo             13.98m      45-10

Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Staci Schrader            18 Inw Una                  13.44
  2 AshLee Rey                18 Cheney Track             13.77
  3 Amanda Swenson            17 Cheney Track             13.78
  4 Janelle Brown             17 Inw Una                  15.00

Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rebekah Noble             18 Inw Una                  24.7h
  2 Staci Schrader            18 Inw Una                  26.9h
  3 AshLee Rey                18 Cheney Track             27.2h
  4 Katelyn Holzer            17 Orofino T&F              29.5h

Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rebekah Noble             18 Inw Una                  53.46
  2 AshLee Rey                18 Cheney Track           1:00.67
  3 Katelyn Holzer            17 Orofino T&F            1:09.84

Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chelsea Van De Brake      17 Inw Una                2:35.06

Event 605  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chelsea Van De Brake      17 Inw Una                5:21.90

Event 606  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chelsea Van De Brake      17 Inw Una               11:52.58

Event 611  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Chad Butorac              18 Inw Una                  11.51   1
  2 J.T. Washington           18 Inw Una                  11.56   1
  3 Steven Sullivan           18 Walla Walla Z            12.00   1
  4 Patrick Spanner           17 Inw Una                  12.21   1
  5 Eric Paulson              19 Inw Una                  12.24   1
  6 Tristan Wallace           18 Inw Una                  12.62   1
  7 Derek Lambert             17 Comets                   13.50   2

Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chad Butorac              18 Inw Una                  23.10
  2 Steven Sullivan           18 Walla Walla Z            24.58
  3 Patrick Spanner           17 Inw Una                  25.09
  4 Tristan Wallace           18 Inw Una                  25.95

Event 613  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chad Butorac              18 Inw Una                  50.18
  2 Kyle Schauble             18 Club Tri-Cities          52.18
  3 Steven Sullivan           18 Walla Walla Z            53.60
  4 Brian Munns               17 Stealth                  59.12

Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Isak Bergman              17 Inw Una                1:58.3h
  2 Mathew Miller             18 Club Tri-Cities        2:01.0h
  3 Joseph Roberts            18 Inw Una                2:06.5h
  4 Brendan Thompson          18 Connell TC             2:06.7h

Event 615  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Isak Bergman              17 Inw Una                4:18.12
  2 Joseph Roberts            18 Inw Una                4:21.74
  3 Brendan Thompson          18 Connell TC             4:32.13
  4 Darren Herman             17 Inw Una                5:06.83

Event 621  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sam Patrick               17 Inw Una                  17.17
  2 Amy Alporque              17 Moses Lake TC            17.69
  3 Marissa Luchau            17 Inw Una                  19.05
  4 Krista Hoffman            18 Top Competitor           20.69

Event 622  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Amy Huffman               19 Orofino T&F            1:16.09

Event 623  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Fredrickson         18 Mercury Spo            8:42.66

Event 631  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kyle Schauble             18 Club Tri-Cities          15.75
  2 Ben Gibbons               17 Mercury Spo              18.59

Event 632  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Christopher Jones         18 Orofino T&F              59.13
  2 Ben Gibbons               17 Mercury Spo            1:02.65

Event 633  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 James Samford             17 Silver Valley          7:05.13
  2 Tyler Zwiers              17 Silver Valley          7:12.63
  3 Cameron Kroupa            19 Inw Una                7:33.87
  4 Darren Herman             17 Inw Una                8:30.11

Event 641  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Top Competitor TC  'A'                                57.24
     1) Jillian Lamb 17                 2) Keslye Llewellyn 17
     3) Erin Kruger 17                  4) Krista Hoffman 18
     5) Kendall Mays 18                 6)

Event 653  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Silver Valley RC  'A'                               9:07.9h
     1) James Samford 17                2) Tyler Zwiers 17
     3) Jake Fulwiler 18                4) Tyler Powers 18

Event 661  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Natasha Montgomery        17 Inw Una                  1.50m    4-11.00
  2 Keslye Llewellyn          17 Top Competitor           1.46m    4-09.50
  3 Myriah Hernandez          17 Moses Lake TC            1.30m    4-03.25
 -- Janelle Brown             17 Inw Una                     NH

Event 662  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kendall Mays              18 Top Competitor           3.05m   10-00.00
  2 Erin Kruger               17 Top Competitor          J3.05m   10-00.00
  3 Krista Hoffman            18 Top Competitor           2.90m    9-06.25
  4 Hailey Bohnet             17 Walla Walla Z           J2.90m    9-06.25
  5 Megan Notturno            17 Inw Una                  2.75m    9-00.25
  6 Keslye Llewellyn          17 Top Competitor          J2.75m    9-00.25
  7 Jillian Lamb              17 Top Competitor           2.60m    8-06.25
  8 Katelyn Holzer            17 Orofino T&F              2.30m    7-06.50

Event 663  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lisa Huffman              17 Orofino T&F              4.16m   13-07.75
  2 Keslye Llewellyn          17 Top Competitor           3.97m   13-00.25

Event 664  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lisa Huffman              17 Orofino T&F              9.93m   32-07.00
  2 Myriah Hernandez          17 Moses Lake TC            9.38m   30-09.25

Event 665  Shot Put Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Annie Hess                19 Inw Una                 11.20m   36-09.00
  2 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            11.17m   36-07.75
  3 Erica Chaney              17 Inw Una                 10.84m   35-06.75
  4 Ashlee Michelson          18 Inw Una                 10.66m   34-11.75
  5 Samantha Damiano          17 Inw Una                 10.47m   34-04.25
  6 Carly Mauch               18 Inw Una                 10.43m   34-02.75
  7 Krista Hoffman            18 Top Competitor           9.38m   30-09.25
  8 Erin Kruger               17 Top Competitor           7.72m   25-04.00

Event 666  Discus Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Annie Hess                19 Inw Una                 41.82m     137-02
  2 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            40.14m     131-08
  3 Ashlee Michelson          18 Inw Una                 37.68m     123-07
  4 Carly Mauch               18 Inw Una                 35.20m     115-06
  5 Erica Chaney              17 Inw Una                 34.01m     111-07
  6 McKenzie Carter           17 Stealth                 33.25m     109-01
  7 Crystal Griggs            18 Lewis Clark             32.90m     107-11
  8 Samantha Damiano          17 Inw Una                 32.16m     105-06
  9 Megan Thomason            17 Iron Wood Th            29.50m      96-09
 10 Holly Graham              18 Iron Wood Th            27.89m      91-06

Event 667  Javelin Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Carly Mauch               18 Inw Una                 37.58m     123-03
  2 Kendall Mays              18 Top Competitor          31.65m     103-10
  3 Marissa Luchau            17 Inw Una                 30.94m     101-06
  4 Myriah Hernandez          17 Moses Lake TC           30.06m      98-07
  5 Erica Chaney              17 Inw Una                 27.61m      90-07
  6 Samantha Damiano          17 Inw Una                 24.30m      79-09

Event 668  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Erica Chaney              17 Inw Una                 31.02m     101-09
  2 Megan Thomason            17 Iron Wood Th            28.72m      94-03
  3 Corissa Hutchinson        18 Cheney Track            27.43m      90-00
  4 Holly Graham              18 Iron Wood Th            25.52m      83-09

Event 671  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Justin Powell             18 Cheney Track             1.88m    6-02.00
  2 Keefe Brockman            17 Inw Una                  1.83m    6-00.00
  3 Ryan Johnson              18 Inw Una                  1.64m    5-04.50

Event 672  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mark Simpson              18 Top Competitor           4.05m   13-03.50
  1 Mike Blanchard            17 Inw Una                  4.05m   13-03.50
  3 Konrad Kauer              19 Inw Una                  3.95m   12-11.50
  4 Chase Loft                18 Top Competitor           3.50m   11-05.75
  5 Brian Munns               17 Stealth                 J3.50m   11-05.75
 -- Alex Kee                  17 Oroville Sprint           FAIL

Event 673  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Keefe Brockman            17 Inw Una                  6.19m   20-03.75
  2 Kelton Peterson-Allen     17 Mercury Spo              5.91m   19-04.75
  3 Mark Simpson              18 Top Competitor          J5.91m   19-04.75
  4 Eric Paulson              19 Inw Una                  5.79m   19-00.00
  5 Nick Gaddy                18 Cheney Track             5.66m   18-07.00
  6 Justin Powell             18 Cheney Track             5.62m   18-05.25
  7 Chris Andrews             18 Moses Lake TC           J5.62m   18-05.25
  8 Christopher Jones         18 Orofino T&F              5.54m   18-02.25
  9 Alex Kee                  17 Oroville Sprint          5.41m   17-09.00
 10 Brian Crecelius           19 Orofino T&F              5.39m   17-08.25

Event 674  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Keefe Brockman            17 Inw Una                 12.44m   40-09.75
  2 Nick Gaddy                18 Cheney Track            12.33m   40-05.50
  3 Kelton Peterson-Allen     17 Mercury Spo             12.26m   40-02.75

Event 675  Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Robert Wilske             17 Cheney Track            16.84m   55-03.00
  2 David Howard              19 Stealth                 15.18m   49-09.75
  3 Nathan Rosenau            18 Iron Wood Th            13.97m   45-10.00
  4 Austin Wardsworth         18 Stealth                 13.78m   45-02.50
  5 Justin Falconer           18 Inw Una                 13.56m   44-06.00
  6 Michael Demiter           18 Tri-Cities TC           13.20m   43-03.75
  7 J.D. Riener               17 Iron Wood Th            12.81m   42-00.50
  8 Alexander Eaton           17 Iron Wood Th            10.14m   33-03.25
  9 Jordan Wickham            19 Inw Una                 10.03m   32-11.00
 10 Derek Lambert             17 Comets                   9.67m   31-08.75

Event 676  Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nathan Rosenau            18 Iron Wood Th            43.06m     141-03
  2 Tyler Jolley              17 Stealth                 42.08m     138-01
  3 Robert Wilske             17 Cheney Track            42.05m     137-11
  4 David Howard              19 Stealth                 41.24m     135-04
  5 Justin Falconer           18 Inw Una                 40.92m     134-03
  6 J.D. Riener               17 Iron Wood Th            37.79m     124-00
  7 Mark Presby               17 Tri-Cities TC           36.70m     120-05
  8 Austin Wardsworth         18 Stealth                 35.43m     116-03
  9 Alexander Eaton           17 Iron Wood Th            33.61m     110-03
 10 Jordan Wickham            19 Inw Una                 32.00m     105-00
 11 Michael Demiter           18 Tri-Cities TC           31.98m     104-11
 12 Derek Lambert             17 Comets                  25.37m      83-03

Event 677  Javelin Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 David Moore               18 Moses Lake TC           56.46m     185-03
  2 Mark Presby               17 Tri-Cities TC           54.21m     177-10
  3 Eric Paulson              19 Inw Una                 45.04m     147-09
  4 Justin Falconer           18 Inw Una                 45.00m     147-08
  5 Michael Demiter           18 Tri-Cities TC           40.74m     133-08
  6 Derek Lambert             17 Comets                  34.47m     113-01

Event 678  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jonathan Smith            18 Connell TC              51.91m     170-04
  2 Nathan Rosenau            18 Iron Wood Th            45.03m     147-09
  3 Michael Demiter           18 Tri-Cities TC           30.71m     100-09
  4 Mark Presby               17 Tri-Cities TC           30.51m     100-01
  5 J.D. Riener               17 Iron Wood Th            27.52m      90-03
  6 Alexander Eaton           17 Iron Wood Th            23.06m      75-08
  7 Jordan Wickham            19 Inw Una                 22.92m      75-02
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec