Join/Renew Now

Results - USATF Potomac Valley Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/16-19/05 - Landover, Md.

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Amel Duggins                 10FL                     15.79q  NWI  2
  2 Latrease Magwood             10GA                     15.82q  NWI  2
  3 Kennedy Knight               10MT                     15.83q  NWI  4
  4 Lakin Hatcher                10CE                     16.07q  NWI  3
  5 Shana Williams               10FH                     16.29q  NWI  1
  6 Lena Fowler                  10FA                     16.31q  NWI  1
  7 Jesmyn Greenwood             10CC                     16.39q  NWI  1
  8 Anna Thillairajah            McLean Youth             16.41q  NWI  4
  9 Samiyah Samuels              SYA                      16.42   NWI  1
 10 Chandler Bryant              10GA                     16.54   NWI  3
 11 Nkechi Okoh                  10CB                     16.61   NWI  2
 12 Carmyn Hayes                 10TE                     16.70   NWI  3
 13 Deja Johnson                 10GA                     16.90   NWI  5
 14 Cayla Coleman                10TE                     16.98   NWI  4
 15 Shaine Dixon                 10MT                     17.14   NWI  2
 16 Nate McNatt                  10RW                     17.17   NWI  5
 17 Asia Jackson                 10FA                     17.56   NWI  4
 18 Kendrah Bullock              10CH                     17.78   NWI  2
 19 Symone Carter                10CT                     17.91   NWI  4
 20 Hannah Parker                Loudoun T&F              17.96   NWI  4
 21 Gabrielle Moore              10EB                     18.08   NWI  2
 22 Ashlyn Dunlop                Loudoun T&F              18.23   NWI  3
 23 T'Andre Stoute               10CB                     18.24   NWI  3
 24 Diamond Bryson               10EL                     18.40   NWI  2
 25 C'Yana Denby                 10EL                     18.83   NWI  3
 26 Amani Hite                   10FH                     19.00   NWI  5
 27 Klarc Marshall               10CH                     19.11   NWI  3
 28 Ladena Eames                 10RT                     19.32   NWI  4
 29 Chanel Solomon               10MT                     19.51   NWI  5
 30 Victoria X                   10CT                     19.61   NWI  3
 31 Adrianna Holliday            10CT                     23.34   NWI  5

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kennedy Knight               10MT                4:40:31.53   NWI
  2 Amel Duggins                 10FL                4:40:31.80   NWI
  3 Latrease Magwood             10GA                4:40:32.03   NWI
  3 Lena Fowler                  10FA                4:40:32.03   NWI
  5 Lakin Hatcher                10CE                4:40:32.11   NWI
  6 Shana Williams               10FH                4:40:32.38   NWI

Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Lena Fowler                  10FA                     34.11q  NWI  2
  2 Shana Williams               10FH                     34.65q  NWI  3
  3 Lakin Hatcher                10CE                     34.67q  NWI  1
  4 Carmyn Hayes                 10TE                     34.69q  NWI  3
  5 Samaria Ward                 10TE                     34.83q  NWI  2
  6 Jo-Shawna Kakou              10FA                     35.23q  NWI  2
  7 Alexa Stewart                10TE                     35.36q  NWI  1
  7 Cayla Coleman                10TE                     35.36q  NWI  3
  9 Jaelyn Fenwick               10GA                     35.41   NWI  3
 10 Saeviah Conyers              10NW                     37.46   NWI  1
 11 Nkechi Okoh                  10CB                     38.06   NWI  2
 12 Jheri Fitzgerald             10NW                     38.14   NWI  1
 13 Alexis Lee                   10CB                     38.27   NWI  2
 14 Karen Cassine                Special Forces           39.00   NWI  2
 15 Symone Carter                10CT                     39.06   NWI  1
 16 Ashlyn Dunlop                Loudoun T&F              39.13   NWI  3
 17 Gabrielle Bennett            10MT                     39.80   NWI  1
 18 Angela Osgood                McLean Youth             40.20   NWI  3
 19 Nate McNatt                  10RW                     40.37   NWI  1
 20 Asia Jackson                 10FA                     40.59   NWI  2
 21 T'Andre Stoute               10CB                     40.81   NWI  3
 22 Adrianna Holliday            10CT                     49.61   NWI  3

Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Lena Fowler                  10FA                     34.77   NWI
  2 Lakin Hatcher                10CE                     35.30   NWI
  3 Carmyn Hayes                 10TE                     35.83   NWI
  4 Shana Williams               10FH                     36.04   NWI
  5 Cayla Coleman                10TE                     36.12   NWI
  6 Jo-Shawna Kakou              10FA                     36.24   NWI
  7 Samaria Ward                 10TE                     36.59   NWI

Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kennedy Knight               10MT                   1:14.77   3
  2 Gianni Harper                10FA                   1:16.92   3
  3 Cayla Coleman                10TE                   1:20.41   3
  4 Natalie Arrington            10GA                   1:20.87   3
  5 Samaria Ward                 10TE                   1:21.59   3
  6 Saeviah Conyers              10NW                   1:21.75   3
  7 Shaine Dixon                 10MT                   1:24.02   3
  8 Renee Summerville            10BC                   1:24.62   1
  9 Jaida Yates                  10EB                   1:28.97   1
 10 Asia Jackson                 10FA                   1:41.47   1

Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jimmica Yarbrough            10NW                   3:04.80
  2 Renee Summerville            10BC                   3:11.91
  3 Anasseh Holt                 10OM                   3:13.01
  4 Samaria Ward                 10TE                   3:14.58
  5 Jaida Yates                  10EB                   3:17.68
  6 Ciarra Moseley               10RT                   3:30.43
  7 Monea Collins                10FL                   3:37.79
  8 Jaya Wilson                  10RV                   4:24.73

Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jimmica Yarbrough            10NW                   6:19.30
  2 Anasseh Holt                 10OM                   6:23.80
  3 Renee Summerville            10BC                   6:38.00

Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                        1:05.46
  2 10 Track Express Inc  'A'                           1:08.21
  3 10 New Wave Track Club  'A'                         1:08.70
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     1:08.87
  5 10 Ebenezer AME RR  'A'                             1:17.40
  6 10 Hummingbird Track Club  'A'                      1:22.83
  7 10 GLenarden Track Club  'B'                        1:27.00

Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     5:29.56
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                        5:40.15
  3 10 Montgomery County Titans  'A'                    5:45.43
  4 10 Track Express Inc  'A'                           6:04.77
  5 10 GLenarden Track Club  'B'                        6:15.44
  6 10 New Wave Track Club  'A'                         6:19.39

Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Nkechi Okoh                  10CB                     2.83m   NWI   9-03.50
  2 De'Sha Manago                10VE                     2.64m   NWI   8-08.00
  3 Samiyah Samuels              SYA                      2.62m   NWI   8-07.25
  4 Nate McNatt                  10RW                     2.54m   NWI   8-04.00
  5 Ciarra Moseley               10RT                     2.46m   NWI   8-01.00
  6 Jalita Montgomery            10HA                     2.24m   NWI   7-04.25
  7 Jencia Allen                 10FB                     2.20m   NWI   7-02.75
  8 Taylah Martin                10VE                     2.19m   NWI   7-02.25
  9 Annisha Montgomery           10FA                     1.64m   NWI   5-04.75
 -- Precious Battle              10FA                        ND   NWI

Event 11  Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 De'Sha Manago                10VE                     4.92m   16-01.75
  2 Jaelin Streeter              10EB                     3.54m   11-07.50

Event 12  Javelin Throw 300g Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tempestt Martin              10CC                     3.45m      11-04

Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ralph Prestwood              10GA                     14.25q  NWI  2
  2 Christian Houston            10CH                     15.44q  NWI  1
  3 Edward Morgan                10CC                     15.49q  NWI  2
  4 Dayvon Howard                10MT                     15.59q  NWI  3
  5 Blake Dove                   10FA                     15.60q  NWI  1
  6 Jalen Christian              10MT                     15.74q  NWI  3
  7 Jordan Briscoe               10PC                     15.98q  NWI  1
  8 Brandon Johnson              10TM                     16.00q  NWI  3
  9 Jordan Talley                10RV                     16.01   NWI  1
 10 Maurice Wright               10VE                     16.19   NWI  2
 11 Breon Baglin                 10BC                     16.28   NWI  2
 12 Jay Cammon                   10GA                     16.53   NWI  3
 13 Alex Burton                  10OM                     16.59   NWI  3
 14 Antoine Banks                10SM                     16.63   NWI  3
 15 Malik Anderson               10CE                     16.76   NWI  1
 16 TreVon Jordan                10FL                     16.89   NWI  2
 17 Dante' Dobbins               10HB                     16.93   NWI  2
 18 Timothy Pulleng              McLean Youth             17.13   NWI  2
 19 Joseph Monfort               Loudoun T&F              17.14   NWI  3
 20 Joshua Pulleng               McLean Youth             17.59   NWI  1
 21 Samuel Wartel                10CB                     18.23   NWI  3
 22 William Smagh                Special Forces           18.99   NWI  1

Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ralph Prestwood              10GA                     14.79   NWI
  2 Christian Houston            10CH                     15.91   NWI
  3 Jalen Christian              10MT                     16.05   NWI
  4 Edward Morgan                10CC                     16.11   NWI
  5 Dayvon Howard                10MT                     16.19   NWI
  6 Blake Dove                   10FA                     16.21   NWI
  7 Jordan Briscoe               10PC                     16.71   NWI

Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ralph Prestwood              10GA                     29.70q  NWI  2
  2 Darryl Turner                10GA                     30.28q  NWI  3
  3 DeAndre Taylor               10RV                     32.06q  NWI  4
  4 Breon Baglin                 10BC                     32.60q  NWI  1
  5 Dayvon Howard                10MT                     32.66q  NWI  1
  6 Jalen Christian              10MT                     33.02q  NWI  3
  7 Christian Houston            10CH                     33.11q  NWI  2
  8 Demetri Buggs                10EB                     33.22q  NWI  2
  9 Joseph Barber                10GA                     33.75   NWI  1
 10 Casey Bernard                10SM                     33.85   NWI  3
 11 Maurice Wright               10VE                     34.05   NWI  4
 12 Blake Dove                   10FA                     34.17   NWI  3
 13 Jordan Briscoe               10PC                     34.43   NWI  4
 14 Jay Cammon                   10GA                     34.68   NWI  4
 15 Christian Campbell           10RV                     34.76   NWI  1
 16 Ronald Hill                  10FH                     34.98   NWI  4
 17 Micah Keels                  10FL                     35.24   NWI  3
 18 Misan Eyeguokan              10RT                     35.86   NWI  2
 19 Julian Kinard                10MT                     35.96   NWI  3
 20 Timothy Pulleng              McLean Youth             37.23   NWI  1
 21 Joshua Pulleng               McLean Youth             37.48   NWI  4
 22 Kyle Turnstall               10EB                     37.63   NWI  3
 23 Myles Wilkerson              10TM                     38.25   NWI  2
 24 Robert Benneth               10FH                     38.72   NWI  2
 25 Samuel Wartel                10CB                     39.22   NWI  1
 26 William Smagh                Special Forces           41.16   NWI  3
 27 Brandon Johnson              10TM                     44.91   NWI  2

Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Darryl Turner                10GA                     30.97   NWI
  2 DeAndre Taylor               10RV                     32.44   NWI
  3 Ralph Prestwood              10GA                     33.00   NWI
  4 Jalen Christian              10MT                     33.31   NWI
  5 Dayvon Howard                10MT                     33.50   NWI
  6 Christian Houston            10CH                     33.54   NWI
  7 Breon Baglin                 10BC                     34.54   NWI
  8 Demetri Buggs                10EB                     34.65   NWI

Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kellon Taylor                10FL                   1:12.74q  3
  2 Demetri Buggs                10EB                   1:16.70q  2
  3 Edward Morgan                10CC                   1:17.01q  2
  4 Courtney Britton             10TE                   1:17.08q  2
  5 Joshua Cray                  10FA                   1:17.91q  3
  6 Jahvier White                10FL                   1:18.61q  1
  7 Casey Bernard                10SM                   1:19.13q  3
  8 Andrew Hill                  10FL                   1:19.44q  1
  9 Breon Baglin                 10BC                   1:20.09   1
 10 Jordan Briscoe               10PC                   1:21.41   2
 11 Emanuel Williams             10HB                   1:21.94   1
 12 Misan Eyeguokan              10RT                   1:22.25   3
 13 Joseph Monfort               Loudoun T&F            1:22.87   3
 14 Chad Sussman                 10MM                   1:23.76   3
 15 Jake Bredeck                 10CT                   1:24.03   2
 16 Timothy Pulleng              McLean Youth           1:24.54   2
 17 Austin Drew                  10VE                   1:24.75   2
 18 Thabiso Mokuena              10MT                   1:26.62   2
 19 Samuel Wartel                10CB                   1:27.50   1
 20 Jamaal Leonard               10FA                   1:29.92   1
 21 William Smagh                Special Forces         1:31.61   3
 22 Joshua Pulleng               McLean Youth           1:32.13   3
 23 Jerremiah Bennett            10MT                   1:32.76   1
 24 Devon Gaskin                 10GA                   1:33.97   1

Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kellon Taylor                10FL                   1:10.34
  2 Jahvier White                10FL                   1:13.85
  3 Andrew Hill                  10FL                   1:14.81
  4 Casey Bernard                10SM                   1:15.50
  5 Demetri Buggs                10EB                   1:17.64
  6 Courtney Britton             10TE                   1:21.84

Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Miles Robinson               10HB                   2:45.10
  2 Darius Howe                  10PC                   3:01.29
  3 Joseph Monfort               Loudoun T&F            3:02.83
  4 Christian Campbell           10RV                   3:04.73
  5 Chad Sussman                 10MM                   3:06.07
  6 Misan Eyeguokan              10RT                   3:07.29
  7 Austin Drew                  10VE                   3:07.66
  8 Jahlil Northover             Loudoun T&F            3:10.49
  9 Christopher Murphy           McLean Youth           3:11.34
 10 Eric Workman                 10RW                   3:12.81
 11 Denzel Brown                 10HB                   3:19.70
 12 Nicholas Brady               McLean Youth           3:23.72
 13 Sixto Ramos                  10NW                   3:29.80
 14 Khyree Jackson               10NW                   3:32.66
 15 Matthew Newberry             10FB                   3:34.04
 16 Jarvis Tibbs                 10NW                   3:35.15
 17 Raymond Richardson           10NW                   3:39.13

Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Miles Robinson               10HB                   5:35.60
  2 Darius Howe                  10PC                   5:45.70
  3 Jahlil Northover             Loudoun T&F            6:06.10
  4 Christopher Murphy           McLean Youth           6:06.20
  5 Eric Workman                 10RW                   6:06.30
  6 Khyree Jackson               10NW                   6:40.10
  7 Sixto Ramos                  10NW                   6:52.50
  8 Raymond Richardson           10NW                   6:53.60

Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                        1:02.44   1
  2 10 Falcons Track & Field Club  'A'                  1:04.00   1
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      1:05.89   1
  4 10 Montgomery County Titans  'A'                    1:06.67   1
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     1:07.38   1
  6 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 1:07.49   1
  7 10 GLenarden Track Club  'B'                        1:10.57   1
  8 10 Southern Maryland Striders  'A'                  1:11.13   1
  9 10 GLenarden Track Club  'C'                        1:13.02   2
 10 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                       1:13.21   2

Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Falcons Track & Field Club  'A'                  5:13.43
  2 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 5:36.65
  3 10 GLenarden Track Club  'A'                        5:38.22
  4 10 Ebenezer AME RR  'A'                             5:58.99
  5 10 GLenarden Track Club  'B'                        6:20.92
  6 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                       6:24.93
  7 10 New Wave Track Club  'A'                         6:38.01

Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Darius Howe                  10PC                     2.99m   NWI   9-09.75
  2 Brandon Johnson              10TM                     2.82m   NWI   9-03.00
  3 Kameron Sheppard             10VE                     2.73m   NWI   8-11.50
  4 Christopher Murphy           McLean Youth             2.65m   NWI   8-08.50
  5 TreVon Jordan                10FL                     2.56m   NWI   8-04.75
  6 Chad Sussman                 10MM                     2.40m   NWI   7-10.50
  7 Gregory Lucas-Roscoe         10CC                     2.38m   NWI   7-09.75
  8 Noah Moore-Sobel             Loudoun T&F              2.21m   NWI   7-03.00
  9 Myles Wilkerson              10TM                     2.18m   NWI   7-02.00
 10 Justin Larabee               Loudoun T&F              1.88m   NWI   6-02.00
 11 Hunter Larabee               Loudoun T&F              1.62m   NWI   5-03.75
 12 Desmond Manago               10VE                     1.54m   NWI   5-00.75

Event 60  Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Camari Murray                10CH                     4.55m   14-11.25
  2 Austin Drew                  10VE                     4.44m   14-07.00
  3 Desmond Manago               10VE                     3.07m   10-01.00
  4 Thomas Felder                10NW                     3.02m    9-11.00

Event 61  Javelin Throw 300g Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Edward Morgan                10CC                    15.24m      50-00
  2 Nicholas Brady               McLean Youth            13.24m      43-05
  3 Patrice Warner               10CC                    12.26m      40-03
  4 Darryl Teel                  10CC                    11.96m      39-03
  5 Thomas Felder                10NW                     8.40m      27-07
  6 Gregory Lucas-Roscoe         10CC                     7.00m      22-11
  7 Corbin Boykin                10FA                     6.64m      21-09
  8 Justin Larabee               Loudoun T&F              5.00m      16-05

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kayla Sharpe                 McLean Youth             14.50q  NWI  1
  2 Briauna Kilgore              10SM                     14.53q  NWI  3
  3 India Griffin                10TE                     14.59q  NWI  4
  4 Jocelyn Mills                10SM                     14.66q  NWI  1
  5 Taylor Jackson               10BC                     14.70q  NWI  2
  6 Dayo Adetu                   10GA                     14.89q  NWI  2
  7 Maya Campbell                10RV                     14.96q  NWI  3
  8 Erika Igwe                   10VE                     15.01q  NWI  1
  9 Treasure Tabor               10EL                     15.21   NWI  3
 10 Jori Cook                    10TE                     15.24   NWI  2
 11 Johnae'' Campbell-Wright     10GA                     15.31   NWI  4
 12 Kyndall Finch                SYA                      15.54   NWI  4
 13 Makiah Green                 10SM                     15.61   NWI  2
 14 Kierston Gilbert             10RV                     15.62   NWI  1
 15 Taylar Hackett               10FA                     15.70   NWI  1
 16 Morgan Williams              10OM                     15.76   NWI  3
 16 Adhana Reid                  10EB                     15.76   NWI  4
 18 Deona Hall                   10NW                     15.83   NWI  4
 19 Imani Jackson                10PC                     15.86   NWI  4
 20 Rebeka Holt                  10OM                     15.89   NWI  3
 21 Kayla Ball                   10CB                     15.90   NWI  3
 22 Kayla Hug                    10CT                     15.97   NWI  1
 23 Aliyah Harris                10MT                     16.00   NWI  2
 24 Shanea Butler                10RW                     16.01   NWI  2
 25 Ashley Johnson               10CB                     16.33   NWI  4
 26 Sierra Washington            Loudoun T&F              17.10   NWI  2

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 India Griffin                10TE                     14.70   NWI
  2 Jocelyn Mills                10SM                     14.83   NWI
  3 Briauna Kilgore              10SM                     14.85   NWI
  4 Kayla Sharpe                 McLean Youth             15.01   NWI
  5 Taylor Jackson               10BC                     15.05   NWI
  6 Dayo Adetu                   10GA                     15.21   NWI
  7 Erika Igwe                   10VE                     15.34   NWI
  8 Maya Campbell                10RV                     15.35   NWI

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    National: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami NW Express
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 India Griffin                10TE                     30.32q  NWI  1
  2 Jocelyn Mills                10SM                     30.42q  NWI  2
  3 Briauna Kilgore              10SM                     30.50q  NWI  4
  4 Danielle Wright              10HB                     30.63q  NWI  3
  5 Taylor Jackson               10BC                     30.69q  NWI  2
  5 Christeen Anyanwu            10HB                     30.69q  NWI  4
  7 London Freeland              10NW                     31.00q  NWI  2
  8 Erika Igwe                   10VE                     31.11q  NWI  3
  9 Maya Campbell                10RV                     31.59   NWI  2
 10 Treasure Tabor               10HB                     31.88   NWI  5
 11 Taylar Hackett               10FA                     32.15   NWI  1
 12 Marika Graham                10GA                     32.58   NWI  1
 13 Kayla Bryant                 10EB                     32.80   NWI  3
 13 China Davis                  10PC                     32.80   NWI  2
 15 Makiah Green                 10SM                     32.94   NWI  5
 16 Kayla Ball                   10CB                     33.24   NWI  5
 17 Morgan Williams              10OM                     33.43   NWI  2
 18 Chelsea Scott                10EB                     33.73   NWI  3
 19 Kierston Gilbert             10RV                     33.76   NWI  1
 20 Joy Creal                    10FB                     33.88   NWI  1
 21 Trechaunna Martin            10FB                     34.03   NWI  3
 22 Hannah Hogarth               McLean Youth             34.12   NWI  3
 23 Aliyah Harris                10MT                     34.28   NWI  4
 24 Rebeka Holt                  10OM                     35.23   NWI  1
 25 Shanea Butler                10RW                     35.65   NWI  3
 26 Alyssa Miree                 10TM                     36.29   NWI  4
 27 Kayla Sharpe                 McLean Youth             38.90   NWI  4

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    National: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami NW Express
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 India Griffin                10TE                     30.32   NWI
  2 Jocelyn Mills                10SM                     30.51   NWI
  3 Christeen Anyanwu            10HB                     30.67   NWI
  4 Taylor Jackson               10BC                     30.89   NWI
  5 Briauna Kilgore              10SM                     31.34   NWI
  6 London Freeland              10NW                     31.54   NWI
  7 Erika Igwe                   10VE                     31.60   NWI
  8 Danielle Wright              10HB                     31.96   NWI

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sidney Hayes                 10BC                   1:09.07q  2
  2 Crystal Butler               10GA                   1:10.59q  1
  3 Taylor Jackson               10BC                   1:11.56q  4
  4 Lahni Clifton                10PC                   1:12.47q  3
  5 China Davis                  10PC                   1:12.53q  2
  6 Erika Igwe                   10VE                   1:13.15q  2
  7 London Freeland              10NW                   1:13.50q  1
  8 Ces Coleman                  10TE                   1:14.02q  2
  9 Kayla Ball                   10CB                   1:14.60   1
 10 Kayla Bryant                 10EB                   1:15.11   2
 11 Tyasia Thomas                10CH                   1:15.33   3
 12 Kayla Gilchrist              10HA                   1:15.72   4
 13 Joy Creal                    10FB                   1:16.96   1
 14 Diamin Brown                 10RT                   1:17.19   2
 15 Jamia Montgomery             10HA                   1:17.96   4
 16 Trechaunna Martin            10FB                   1:18.57   1
 17 Hannah Hogarth               McLean Youth           1:19.22   1
 18 Cierra Ore                   10EB                   1:22.98   3
 19 Tori Taylor                  10RT                   1:23.32   2
 20 Danielle Lee                 10MT                   1:26.09   2
 21 Katie Montgomery             McLean Youth           1:26.23   3
 22 Kendra Meredith              10MT                   1:26.44   1
 23 Ashley Johnson               10CB                   1:26.79   3
 24 Ryen Williams                10FA                   1:27.18   4
 25 Iyana Smith                  10FA                   1:28.04   4
 26 Catalina Arnez               10CC                   1:28.21   4
 27 Nteboheng Mokuena            10MT                   1:36.30   1

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sidney Hayes                 10BC                   1:07.11
  2 Crystal Butler               10GA                   1:07.91
  3 China Davis                  10PC                   1:10.37
  4 Taylor Jackson               10BC                   1:10.40
  5 London Freeland              10NW                   1:10.43
  6 Erika Igwe                   10VE                   1:10.49
  7 Lahni Clifton                10PC                   1:13.43
  8 Ces Coleman                  10TE                   1:16.31

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Shalynn Carr
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sidney Hayes                 10BC                   2:42.32
  2 China Davis                  10PC                   2:45.18
  3 Lahni Clifton                10PC                   2:53.28
  4 Adrienne Johnson             10RW                   2:56.61
  5 Megan Murphy                 McLean Youth           3:00.61
  6 Janice Royal                 10BC                   3:01.06
  7 Darnita Manago               10VE                   3:02.65
  8 Martasia Brown               10CC                   3:04.75
  9 Lisa-anne Barrow             10HB                   3:10.18
 10 Diamin Brown                 10RT                   3:10.20
 11 Tori Taylor                  10RT                   3:11.65
 12 Alexis Brown                 10HB                   3:14.42
 13 Jasmine Thompson             10VE                   3:16.56
 14 Katie Montgomery             McLean Youth           3:20.92
 15 Tyona Smith                  10NW                   3:25.20
 16 Serwaa Syers                 10NW                   3:29.79

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sidney Hayes                 10BC                   5:37.95
  2 Adrienne Johnson             10RW                   5:42.58
  3 Lahni Clifton                10PC                   5:49.07
  4 Megan Murphy                 McLean Youth           5:57.51
  5 Martasia Brown               10CC                   6:01.38
  6 Janice Royal                 10BC                   6:20.33
  7 Serwaa Syers                 10NW                   6:35.02
  8 Simone Nicholson             10RT                   6:47.36
  9 Julia Estrada                McLean Youth           6:48.77

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Micha Brown - Lewis          10RT                  12:09.51

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
===================================================================
    National: N 54.34  8/1/2004    My Stars, My Stars Track C
                       M Young, D Miles, D Shelby, M Sanford-Tolden
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                          58.99   1
  2 10 Track Express Inc  'A'                             59.84   1
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      1:00.68   1
  4 10 Southern Maryland Striders  'A'                  1:01.24   1
  5 10 Montgomery County Titans  'A'                    1:02.88   1
  6 10 GLenarden Track Club  'B'                        1:02.92   1
  7 10 New Wave Track Club  'A'                         1:03.32   2
  8 10 Ebenezer AME RR  'A'                             1:03.51   1
  9 10 GLenarden Track Club  'C'                        1:03.89   2
 10 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 1:04.08   2
 11 10 Owings Mills Track Club  'A'                     1:04.94   2
 12 10 Hummingbird Track Club  'B'                      1:05.50   1
 13 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     1:07.36   2

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
===================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC
                         A. Perkins, N. Rahim, L. Demus, Q. Powell
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                        5:05.05   1
  2 10 DC Redwings  'A'                                 5:14.18   2
  3 10 Ebenezer AME RR  'A'                             5:18.26   2
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      5:19.83   1
  5 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 5:26.85   1
  6 10 New Wave Track Club  'A'                         5:28.58   2
  7 10 Randallstown Track Club  'A'                     5:32.22   1
  8 10 Hummingbird Track Club  'B'                      5:42.36   1
  9 10 GLenarden Track Club  'B'                        5:44.34   1
 10 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                       6:31.34   2

Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    National: N 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ariel Dejan-Lenoir           10GA                     1.05m    3-05.25
  2 Darnita Manago               10VE                     0.95m    3-01.25
  3 Ngozi Okoh                   10CB                     0.90m    2-11.50

Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    National: N 4.61m  1972        Joyce Bowie
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Tobe Okeke                   10OM                     3.63m   NWI  11-11.00
  2 Kayla Sharpe                 McLean Youth             3.61m   NWI  11-10.25
  3 Aleah Epps                   10GA                     3.46m   NWI  11-04.25
  4 Hannah Hogarth               McLean Youth             3.32m   NWI  10-10.75
  5 Victoria Anucha              10OM                     3.07m   NWI  10-01.00
  6 Megan Bassett                10ER                     3.06m   NWI  10-00.50
  7 Sierra Washington            Loudoun T&F              2.92m   NWI   9-07.00
  8 Marcel Singleton             10VE                     2.76m   NWI   9-00.75
  9 Nijah Dukes                  10FH                     2.64m   NWI   8-08.00
 10 Kristen Smith                10ER                     2.51m   NWI   8-03.00
 11 Jasmine Thompson             10VE                     2.45m   NWI   8-00.50
 12 Bridget Lindsay              10ER                     2.22m   NWI   7-03.50
 13 Jual Daughtry                10FH                     2.17m   NWI   7-01.50
 14 Alyssa Miree                 10TM                     1.75m   NWI   5-09.00

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    National: N 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Deona Hall                   10NW                     6.83m   22-05.00
  2 Elizabeth Driver             10CC                     6.04m   19-09.75
  3 Danielle Petty               10RS                     5.86m   19-02.75
  4 Jasmyn Hall                  10GT                     5.78m   18-11.75
  5 Caylin Britton               10TE                     5.45m   17-10.75
  6 Alexis Conyers               10NW                     5.29m   17-04.25
  7 Darnita Manago               10VE                     4.95m   16-03.00
  8 Korin Harris                 10TS                     4.59m   15-00.75
  9 Bridget Lindsay              10ER                     4.52m   14-10.00
 10 Marcel Singleton             10VE                     3.33m   10-11.25

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    National: N 33.16m  7/31/2003   Hannah Carter, Arizona Cheetahs
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Deona Hall                   10NW                    15.25m      50-00
  2 Danielle Petty               10RS                    14.94m      49-00
  3 Florence James               10GA                    13.04m      42-09
  4 Rebecca Stull                10ME                    12.73m      41-09
  5 Jamia Montgomery             10HA                    12.69m      41-08
  6 Elizabeth Driver             10CC                    11.31m      37-01
  7 Jasmyn Hall                  10GT                    11.30m      37-01
  8 Jamira Chick                 10GA                    11.12m      36-06
  9 Jaida Jenkins                10GA                     9.22m      30-03
 10 Kayla Gilchrist              10HA                     7.93m      26-00
 11 Kaiya Bush                   10CT                     7.71m      25-03
 12 Alexis Conyers               10NW                     7.10m      23-03
 13 Ava Oaxaca                   Vienna Youth             6.89m      22-07
 14 Nailah Shelton               10GA                     6.50m      21-04
 15 Ariel Dejan-Lenoir           10GA                     6.00m      19-08
 16 Korin Harris                 10TS                     4.80m      15-09
 17 Zhanele' Brown               10GA                     3.82m      12-06

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    National: N 12.71  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 D'Andre Payne                10TE                     13.71q  NWI  1
  2 Andre Levrone                10CE                     13.76q  NWI  3
  3 Ricky Morgan                 10FB                     13.95q  NWI  1
  4 Stefon Colbert               10CE                     14.00q  NWI  3
  5 Nathan Kiley                 SYA                      14.04q  NWI  2
  6 Wayne Cummings               10GA                     14.09q  NWI  2
  7 Drexel Mosby                 10TM                     14.31q  NWI  3
  8 Chaudlier Shepherd           10GA                     14.61q  NWI  1
  9 Tola Pedro                   10HB                     14.69   NWI  2
 10 Ravon Davis                  10EB                     14.90   NWI  1
 11 Joshua Cook                  10FA                     15.02   NWI  1
 11 Stuart Collymore             10PC                     15.02   NWI  2
 13 Anthony Graham               10EB                     15.05   NWI  2
 14 Christopher Padman           10RV                     15.08   NWI  3
 15 Adam Caplinger               Loudoun T&F              15.89   NWI  3
 16 Alex Smith                   10TS                     15.99   NWI  3
 17 Kadeem Franklin              10EB                     16.04   NWI  3
 18 Ronald Hill                  10FH                     16.31   NWI  1
 19 Nijae Thomas                 10PC                     16.48   NWI  2
 20 Jonathan tyler X             10CT                     16.70   NWI  1

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    National: N 12.71  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Stefon Colbert               10CE                     14.30   NWI
  2 Ricky Morgan                 10FB                     14.35   NWI
  3 D'Andre Payne                10TE                     14.45   NWI
  4 Wayne Cummings               10GA                     14.46   NWI
  5 Drexel Mosby                 10TM                     14.57   NWI
  6 Chaudlier Shepherd           10GA                     14.73   NWI
  7 Nathan Kiley                 SYA                      15.13   NWI

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    National: N 25.83  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robert Davis                 10CE                     28.67q  NWI  2
  2 D'Andre Payne                10TE                     28.73q  NWI  1
  3 Kendall Fuller               10TM                     28.87q  NWI  2
  4 Jacori Hayes                 10TE                     29.04q  NWI  3
  5 Nathan Kiley                 SYA                      29.12q  NWI  4
  6 Percy Martin                 10FB                     29.18q  NWI  2
  7 Joseph Hayman                10FL                     29.22q  NWI  4
  8 Stefon Colbert               10CE                     29.31q  NWI  3
  9 Ricky Morgan                 10FB                     30.00   NWI  2
 10 Michael Jones                10PC                     30.63   NWI  1
 11 Marcus Mack                  10GA                     31.50   NWI  1
 12 Anthony Graham               10EB                     31.61   NWI  3
 12 Logan Smith                  Special Forces           31.61   NWI  3
 14 Kenneth Brown                10CH                     32.12   NWI  4
 15 Stuart Collymore             10PC                     32.18   NWI  2
 16 Christopher Padman           10RV                     32.23   NWI  2
 17 Tola Pedro                   10HB                     32.24   NWI  4
 18 Troy Roundtree               10CE                     32.28   NWI  1
 19 Ravon Davis                  10EB                     32.88   NWI  1
 20 Xavier Simpson               10EB                     33.46   NWI  3
 21 Adam Caplinger               Loudoun T&F              33.79   NWI  4
 22 Juan Alston-Mao              10CB                     33.95   NWI  3
 23 Terry Gordon                 10FL                     34.41   NWI  1
 24 Nicholas Lewis               10OM                     35.77   NWI  4

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    National: N 25.83  6/21/2003   Ranell Hall, Miami Metro-Dade
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 D'Andre Payne                10TE                     28.86   NWI
  2 Robert Davis                 10CE                     29.35   NWI
  3 Stefon Colbert               10CE                     29.70   NWI
  4 Joseph Hayman                10FL                     29.78   NWI
  5 Percy Martin                 10FB                     29.81   NWI
  6 Kendall Fuller               10TM                     30.06   NWI
  7 Nathan Kiley                 SYA                      30.13   NWI
  8 Jacori Hayes                 10TE                     30.33   NWI

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    National: N 58.76  5/21/1989   William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nathan Kiley                 SYA                    1:06.27q  1
  2 Joseph Hayman                10FL                   1:06.99q  2
  3 Jacori Hayes                 10TE                   1:07.18q  2
  4 Joshua Peoples               10TM                   1:09.46q  4
  5 John Hightower               10TE                   1:10.00q  3
  6 Eric Allie                   10FA                   1:10.02q  3
  7 Lavonte Jackson              10NW                   1:10.20q  4
  8 Logan Smith                  Special Forces         1:11.78q  4
  9 Kevin Joppy                  10FA                   1:12.34   3
 10 Michael Scott                10MT                   1:12.54   1
 11 Michael Jones                10PC                   1:12.63   2
 12 Kenneth Wormley              10HA                   1:12.64   2
 13 Vincent Montgillion          10MT                   1:13.15   3
 14 Malik Taylor                 10TM                   1:13.72   1
 15 Corey Cannon                 10GA                   1:14.12   4
 16 Anthony Palmer               10FB                   1:14.40   4
 17 Michael Anderson             10CE                   1:14.48   4
 18 Troy Roundtree               10CE                   1:15.06   2
 19 Malik Landry                 10FL                   1:15.85   1
 20 Joshua Wilkins               10SM                   1:15.99   3
 21 Zachery Kerns                Special Forces         1:16.03   3
 22 Alonte Dunn                  10CH                   1:17.39   1
 23 Hanszell Mortley             UNA                    1:17.60   4
 24 Nere Eyeguokan               10RT                   1:17.64   1
 25 Kristopher King              10FL                   1:18.45   2
 26 James McCray                 Special Forces         1:19.51   2
 27 Ryan McGorty                 UNA                    1:20.17   3
 28 Diamond Johnson              10GA                   1:20.82   3
 29 Nicholas Lewis               10OM                   1:22.89   1
 30 Davion Logan                 10FH                   1:28.83   4

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    National: N 58.76  5/21/1989   William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Nathan Kiley                 SYA                    1:05.70
  2 Joseph Hayman                10FL                   1:06.08
  3 Jacori Hayes                 10TE                   1:06.69
  4 Logan Smith                  Special Forces         1:09.78
  5 Eric Allie                   10FA                   1:10.67
  6 Joshua Peoples               10TM                   1:12.13
  7 Lavonte Jackson              10NW                   1:13.08

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Robert Davis                 10CE                   2:35.14
  2 Marquis Robinson             10HB                   2:36.66
  3 Sean McGorty                 UNA                    2:38.27
  4 Andre Dalton                 10NW                   2:44.98
  5 Kenneth Wormley              10HA                   2:45.12
  6 Andre Levrone                10CE                   2:47.36
  7 Matt Calem                   Vienna Youth           2:48.05
  8 Dareece Graves               10GA                   2:48.12
  9 Clay Conner                  10MM                   2:49.70
 10 Jared Allen                  10RW                   2:50.53
 11 Marcus Dunlap                10FB                   2:52.55
 12 Lavonte Jackson              10NW                   2:53.91
 13 Darwin Kelly                 10TE                   2:56.94
 14 Nere Eyeguokan               10RT                   2:56.95
 15 Timothy Thomas               10FB                   2:57.07
 16 Sergio Salcido               10RW                   2:57.17
 17 Joshua Wilkins               10SM                   2:59.31
 18 Darren White                 10EB                   3:09.37
 19 Omar Branch                  10VE                   3:09.59
 20 Darin Berry                  10PC                   3:09.66
 21 Marshall Demaree             UNA                    3:09.88
 22 Matthew Brewer McKew         FPYC Cheetahs          3:11.30

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    National: N 4:47.62  8/1/2004    Darren Fahy, S.D.Socal RR
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sean McGorty                 UNA                    5:26.21
  2 Marquis Robinson             10HB                   5:31.62
  3 Andre Dalton                 10NW                   5:35.56
  4 Jared Allen                  10RW                   5:38.02
  5 Matt Calem                   Vienna Youth           5:51.13
  6 Timothy Thomas               10FB                   5:58.82
  7 Dareece Graves               10GA                   6:03.91
  8 Marshall Demaree             UNA                    6:04.04
  9 Kaleb Johnson                McLean Youth           6:04.47
 10 Sergio Salcido               10RW                   6:06.10
 11 Darin Berry                  10PC                   6:11.67
 12 Omar Branch                  10VE                   6:19.63
 13 Galen Bryant                 10RV                   6:24.52
 14 Lance Rooks                  UNA                    6:54.42
 15 Nicholas Ellsworth           10RT                   7:15.84

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
===================================================================
    National: N 51.63  8/3/2003    Miami Metro-Dade
                       L. Simmons, D. Brown, S. Kearse, R. Hall
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Columbia  Express  TC  'A'                         55.51   2
  2 10 Team Maryland Athletics, In  'A'                   56.37   2
  3 10 GLenarden Track Club  'A'                          56.90   2
  4 10 GLenarden Track Club  'B'                          58.67   2
  5 10 Track Express Inc  'A'                             59.15   2
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       59.97   2
  7 10 Hummingbird Track Club  'A'                      1:00.01   2
  8 10 Ebenezer AME RR  'A'                             1:02.41   2
  9 10 Montgomery County Titans  'A'                    1:04.54   1
 10 10 McLean Youth Track  'A'                          1:08.04   1
 -- 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                      DQ   1

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
===================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC
                         K. Morgan, A. Williams, T. Adams, M. Cummings
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Track Express Inc  'A'                           4:53.61   2
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     4:55.25   2
  3 10 Team Maryland Athletics, In  'A'                 5:01.67   2
  4 10 Montgomery County Titans  'A'                    5:02.54   2
  5 10 GLenarden Track Club  'A'                        5:04.50   2
  6 10 Falcons Track & Field Club  'A'                  5:04.51   2
  7 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      5:07.02   1
  8 10 Special Forces Track Club  'A'                   5:17.39   1
  9 10 GLenarden Track Club  'B'                        5:20.71   2
 10 10 Ebenezer AME RR  'A'                             5:22.53   1
 11 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 5:41.00   1
 12 10 Eldersburg Rogue Runners  'A'                    5:46.70   1
 13 10 Vision Elite Track Club  'A'                     5:48.74   2
 14 10 DC Redwings  'A'                                 5:53.19   1

Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    National: N 1.55m  1977        David Mosley
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Raevon Smith                 10GA                     1.15m    3-09.25
  1 Akil Washington              10GA                     1.15m    3-09.25
  3 Tre' Wilson                  10GA                     1.10m    3-07.25
  3 Percy Martin                 10FB                     1.10m    3-07.25
  5 Clay Conner                  10MM                     1.05m    3-05.25
  6 William Baucom               10GA                     0.95m    3-01.25

Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    National: N 4.91m  7/26/1980   Terry Simpson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Malik Landry                 10FL                     3.83m   NWI  12-06.75
  1 Wayne Cummings               10GA                     3.83m   NWI  12-06.75
  3 John Hightower               10TE                     3.80m   NWI  12-05.75
  4 Michael Scott                10MT                     3.76m   NWI  12-04.00
  5 Andre Owens                  10TE                     3.72m   NWI  12-02.50
  6 Andre Dalton                 10NW                     3.60m   NWI  11-09.75
  7 Chad Artman                  10ER                     3.52m   NWI  11-06.75
  8 Michael Anderson             10CE                     3.31m   NWI  10-10.50
  9 Austin Robbins               10ER                     3.18m   NWI  10-05.25
 10 William Tearney              10FA                     3.08m   NWI  10-01.25
 11 Alonte Dunn                  10CH                     3.07m   NWI  10-01.00
 12 Hezeki Ross                  10 Bowie Trackst         3.04m   NWI   9-11.75
 13 Anthony Palmer               10FB                     3.01m   NWI   9-10.50
 14 Zachery Kerns                Special Forces           2.93m   NWI   9-07.50
 15 Grant Hoffman                Vienna Youth             2.92m   NWI   9-07.00
 16 Joshua Harris                10VE                     2.89m   NWI   9-05.75
 17 Nere Eyeguokan               10RT                     2.77m   NWI   9-01.25
 18 Tevon Green                  10TM                     2.48m   NWI   8-01.75

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    National: N 12.44m  8/2/2003    Ron Baker, Utica Roadrunners
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Steven Loving                10WL                     7.93m   26-00.25
  2 Kenny Greene                 10TE                     6.90m   22-07.75
  3 Shamik Perry                 10TE                     6.56m   21-06.25
  4 Darwin Kelly                 10TE                     6.45m   21-02.00
  5 Phillip Fussell              10CB                     6.30m   20-08.00
  6 Albert Murray                10CH                     6.29m   20-07.75
  7 Nicholas Ellsworth           10RT                     5.19m   17-00.50
  8 Tonny Blackwell              10NW                     5.18m   17-00.00
  9 Warren Graham                10VE                     5.11m   16-09.25
 10 Dotun Ajayi                  10 Bowie Trackst         5.10m   16-08.75
 11 Alex Smith                   10TS                     4.94m   16-02.50
 12 Donte Condrey                10FL                     4.66m   15-03.50
 13 Isaac Samuels                SYA                      4.25m   13-11.50
 14 Thomas Brunt                 10CB                     4.09m   13-05.00
 15 Marcus Miller                10FL                     3.56m   11-08.25
 15 D'Ante Colbert               10CE                     3.56m   11-08.25
 17 Sorie Kargbo                 10VE                     2.24m    7-04.25
 -- Jalone Linkins               10HA                      FOUL

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    National: N 39.39m  8/1/2003    Ron Baker, Utica Roadrunners
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Phillip Fussell              10CB                    23.07m      75-08
  2 Tonny Blackwell              10NW                    22.40m      73-06
  3 Sean McGorty                 UNA                     22.38m      73-05
  4 Afiba Fairnot                10CC                    21.90m      71-10
  5 Donte Condrey                10FL                    17.75m      58-03
  6 Akeem Ward                   McLean Youth            17.42m      57-02
  7 Anthony Martinez             SYA                     16.71m      54-10
  8 Tre' Wilson                  10GA                    15.93m      52-03
  9 Anthony Coleman              10GA                    14.70m      48-03
 10 Nicholas Ellsworth           10RT                    14.62m      47-11
 11 Bryan Pyles                  10GA                    13.82m      45-04
 12 Albert Murray                10CH                    11.21m      36-09
 13 D'Ante Colbert               10CE                    11.10m      36-05
 14 Jalone Linkins               10HA                    10.60m      34-09
 15 Der'Ray Brown                10GA                     9.72m      31-11
 16 Marcus Miller                10FL                     8.82m      28-11

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alexis Stroman               10GA                     12.97q  NWI  3
  2 Briana Taylor                10CE                     13.04q  NWI  1
  3 Nichell Tearny               10FA                     13.44q  NWI  2
  4 Sharvey Corley               10NW                     13.55q  NWI  2
  5 Maya Walsh                   10RV                     13.69q  NWI  1
  6 Sierra Rogers                10CC                     13.86q  NWI  1
  7 Aneesha Scott                10CE                     13.91q  NWI  3
  8 Carmen Hawkins               10TS                     14.22q  NWI  3
  9 Tierra Bryant                10EB                     14.28   NWI  1
 10 Krystal Simpson              10EB                     14.39   NWI  3
 11 Madeleine Fannon             SYA                      14.40   NWI  1
 12 Terika Lathern               10NW                     14.47   NWI  2
 13 Nia Hill                     Special Forces           14.50   NWI  2
 14 Bibi Ajayi                   10 Bowie Trackst         14.71   NWI  3
 15 Paupetrius Schools           10PC                     14.85   NWI  1
 16 Melonee Yearwood             10TM                     15.01   NWI  2
 17 Alyse Williams               10HB                     15.04   NWI  3
 18 Dana McCann                  Special Forces           15.26   NWI  2
 18 Quaneisha Sanders            10CB                     15.26   NWI  1
 20 Morgan Rose                  10PC                     15.31   NWI  1
 21 Ifunanya Okeke               10OM                     15.58   NWI  3
 22 Kayla Hennessey              Loudoun T&F              15.81   NWI  2
 23 Xiomava Carter               10FH                     17.24   NWI  2

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alexis Stroman               10GA                     13.30   NWI
  2 Briana Taylor                10CE                     13.43   NWI
  3 Nichell Tearny               10FA                     14.00   NWI
  4 Sharvey Corley               10NW                     14.11   NWI
  5 Aneesha Scott                10CE                     14.14   NWI
  6 Maya Walsh                   10RV                     14.28   NWI
  7 Carmen Hawkins               10TS                     14.46   NWI

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Briana Taylor                10CE                     26.96q  NWI  2
  2 Tierra Collins               10GA                     27.38q  NWI  4
  3 Maria Campbell               10NW                     27.44q  NWI  3
  4 Nichell Tearny               10FA                     27.60q  NWI  2
  5 Aneesha Scott                10CE                     28.36q  NWI  3
  6 Sierra Rogers                10CC                     28.55q  NWI  1
  7 Maya Walsh                   10RV                     28.57q  NWI  3
  8 Sharvey Corley               10NW                     28.61q  NWI  2
  9 Tyonna Anthony               10CH                     28.62   NWI  2
 10 Shannon Thomas               10PC                     28.68   NWI  1
 11 Tejumade Adewole             10HB                     28.94   NWI  1
 12 Amber Wood                   10TE                     29.06   NWI  1
 13 Nia Hill                     Special Forces           29.33   NWI  2
 14 Christin Windsor             10RV                     29.37   NWI  2
 15 Kelsey Tisdale               10GA                     29.41   NWI  4
 16 Brittany Lanford             10FA                     29.42   NWI  3
 17 Rachel Hauptman              10MM                     29.96   NWI  3
 18 Kayla Roman                  10TS                     30.07   NWI  3
 19 Mijan Talley                 10RV                     30.09   NWI  3
 20 Paupetrius Schools           10PC                     30.22   NWI  3
 21 Vonshalla Saunders           10TE                     30.60   NWI  1
 22 Bibi Ajayi                   10 Bowie Trackst         30.86   NWI  1
 23 Adriana Ross                 10FB                     31.04   NWI  1
 24 Dana McCann                  Special Forces           31.35   NWI  2
 25 Morgan Rose                  10PC                     31.80   NWI  2
 26 Megan McAndrews              FPYC Cheetahs            33.46   NWI  1
 27 Xiomava Carter               10FH                     36.90   NWI  4

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Maria Campbell               10NW                     27.99   NWI
  2 Tierra Collins               10GA                     28.39   NWI
  3 Nichell Tearny               10FA                     28.63   NWI
  4 Briana Taylor                10CE                     28.97   NWI
  5 Sharvey Corley               10NW                     29.11   NWI
  6 Maya Walsh                   10RV                     29.28   NWI
  7 Sierra Rogers                10CC                     29.49   NWI
  8 Aneesha Scott                10CE                     29.80   NWI

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shakea Mercer                10GA                   1:02.00q  4
  2 Dara Parker                  10TM                   1:03.99q  3
  3 Kiah Seymour                 10RW                   1:04.67q  1
  4 Shannon Thomas               10PC                   1:05.89q  4
  5 Sierra Rogers                10CC                   1:05.97q  3
  6 Jessica Caldwell             10WL                   1:06.01q  4
  7 Sharvey Corley               10NW                   1:06.14q  2
  8 Geneva Anderson              10RW                   1:07.02q  2
  9 Tierra Bryant                10EB                   1:08.16   3
 10 Aneesha Scott                10CE                   1:08.27   1
 11 Syrita Hunt                  10BC                   1:08.83   3
 12 Jillian Lee                  10TM                   1:09.46   1
 13 Tessa Bryant                 10RV                   1:11.92   1
 14 Christina Horne              10EL                   1:12.73   2
 15 Adriana Ross                 10FB                   1:15.01   3
 16 Adaeze Alaeze                10TM                   1:15.36   4
 17 Megan McAndrews              FPYC Cheetahs          1:15.47   2
 18 Ajiri Eroraha                10HB                   1:15.78   1
 19 Destinee Belcher             10CB                   1:16.02   4
 20 Hannah Bernstein             10CB                   1:17.65   2
 20 Raymona Smith                10GA                   1:17.65   3
 22 Shianne Mobley               10MT                   1:18.88   1
 23 Kellie Smith                 Loudoun T&F            1:19.83   3
 24 Kayla Hennessey              Loudoun T&F            1:20.93   2

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Shakea Mercer                10GA                   1:01.48
  2 Kiah Seymour                 10RW                   1:02.02
  3 Dara Parker                  10TM                   1:02.78
  4 Shannon Thomas               10PC                   1:05.05
  5 Geneva Anderson              10RW                   1:05.37
  6 Sharvey Corley               10NW                   1:06.37
  7 Jessica Caldwell             10WL                   1:07.14
  8 Sierra Rogers                10CC                   1:08.34

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   Lashinda Demus
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Amirah Johnson               10RW                   2:31.03
  2 Brittney Rooks               UNA                    2:36.62
  3 Dara Parker                  10TM                   2:39.13
  4 Regina Summerville           10BC                   2:43.51
  5 India Knight                 10MT                   2:44.99
  6 Micaela Browne               10TE                   2:46.98
  7 Kayla Roman                  10TS                   2:47.69
  8 Kristin Wofford              10FB                   2:49.43
  9 Anna Demaree                 10ER                   2:54.29
 10 Tamara Bell                  10MT                   2:56.80
 11 Alexis Wilson                10CC                   2:57.86
 12 Megan Cotter                 10RV                   2:58.07
 13 Destiny Allen                10RW                   3:00.19
 14 Destinee Belcher             10CB                   3:02.04
 15 Whitley Bowman               10MT                   3:02.46
 16 Natalie Motley               10CB                   3:06.31
 17 Djnab Williams               10HB                   3:08.41
 18 Kerry Smith                  10ER                   3:11.63
 19 Brooke Carter                UNA                    3:12.50
 20 Alexandra Monroe             10GA                   3:15.67
 21 Zanie' Rivas                 10HB                   3:16.57
 22 Joanne McCoy                 10VE                   3:17.05
 23 Olivia Sloan                 10CB                   3:25.57
 24 Taryss Mandt                 10CB                   3:31.98

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brittney Rooks               UNA                    5:20.66
  2 Brinae Robinson              10BC                   5:33.20
  3 Anna Demaree                 10ER                   5:36.18
  4 Ashley Linton                10PC                   5:37.64
  5 Micaela Browne               10TE                   5:38.61
  6 Nicole Puffett               10GA                   5:51.45
  7 Yolanda Sykes                10EB                   5:54.56
  8 Destiny Allen                10RW                   5:56.65
  9 Tamara Bell                  10MT                   5:58.61
 10 Alexis Wilson                10CC                   5:59.68
 11 Katie Gehrdes                10TS                   5:59.79
 12 Hannah Bernstein             10CB                   6:02.64
 13 Megan Cotter                 10RV                   6:08.66
 14 Olivia Sloan                 10CB                   6:08.90
 15 Natalie Motley               10CB                   6:14.63
 16 Eva Estrada                  McLean Youth           6:22.36
 17 Daiyonna Durham              10RW                   6:24.03
 18 Djnab Williams               10HB                   6:34.62
 19 Victoria Bachman             10ER                   6:39.25
 20 Kayla Coleman                10MM                   6:39.76
 21 Zanie' Rivas                 10HB                   6:42.30
 22 Ajiri Eroraha                10HB                   6:48.56
 23 Allison Brady                McLean Youth           6:48.59
 24 Alexis Warner                10MT                   6:51.71

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brittney Rooks               UNA                   11:39.22
  2 Nicole Puffett               10GA                  12:50.71
  3 Allison Brady                McLean Youth          13:00.45

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    National: N 11.85  7/21/2002   Jasmine Isley, Charlotte Flights USA
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Jessica Colburn              10FB                     12.66q  NWI
  2 Tejumade Adewole             10HB                     13.25q  NWI
  3 Gina Smarrelli               10MM                     14.41q  NWI
  4 Briana Montgomery            10PC                     15.50q  NWI
  5 Katherine Branche            McLean Youth             17.59q  NWI

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    National: N 11.85  7/21/2002   Jasmine Isley, Charlotte Flights USA
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jessica Colburn              10FB                     13.26   NWI
  2 Gina Smarrelli               10MM                     14.49   NWI
  3 Tejumade Adewole             10HB                     17.23   NWI
  4 Briana Montgomery            10PC                     17.58   NWI
  5 Katherine Branche            McLean Youth             24.42   NWI

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
===================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat
                       T. Warren, C. Bayne, O. Chambers, G. Glover
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                          51.08   2
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       54.69   2
  3 10 New Wave Track Club  'A'                           54.96   2
  4 10 GLenarden Track Club  'B'                          55.38   1
  5 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                   55.81   2
  6 10 Ebenezer AME RR  'A'                               56.36   1
  7 10 Track Express Inc  'A'                             57.72   2
  8 10 DC Redwings  'A'                                   57.80   1
  9 10 Rockville Striders Youth TC  'B'                 1:00.48   2
 10 10 Cobra Track Club  'A'                            1:02.34   1
 -- 10 Firebirds Athletic Club  'B'                          DQ   1
 -- 10 Loudoun Track & Field Club  'A'                       DQ   1

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
===================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC
                         T. Abney, E. Dwyer, A. Williams, Alycia Williams
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                        4:13.17   2
  2 10 DC Redwings  'A'                                 4:34.31   1
  3 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      4:40.41   1
  4 10 Team Maryland Athletics, In  'A'                 4:41.63   2
  5 10 New Wave Track Club  'A'                         4:41.99   1
  6 10 Pikesville Cheetahs  'A'                         4:43.85   2
  7 10 DC Redwings  'C'                                 4:45.28   2
  8 10 GLenarden Track Club  'B'                        4:48.36   2
  9 10 Track Express Inc  'A'                           4:54.15   2
 10 10 Ebenezer AME RR  'A'                             4:54.49   1
 11 10 Montgomery County Titans  'A'                    4:56.40   1
 12 10 Hummingbird Track Club  'A'                      4:59.57   2
 13 10 DC Redwings  'B'                                 5:01.73   2
 14 10 Charles County TC  'A'                           5:05.44   1
 15 10 Rockville Striders Youth TC  'B'                 5:12.38   1
 16 10 Eldersburg Rogue Runners  'A'                    5:32.22   1

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   LA Jets
                         T. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Baltimore City T&F Club  'A'                    10:55.30
  2 10 DC Redwings  'A'                                11:03.60
  3 10 Montgomery County Titans  'A'                   11:34.06
  4 10 Ebenezer AME RR  'A'                            12:19.70

Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    National: N 1.68m  7/28/1996   Jacqueline Johnson
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Olivia Clark                 10FB                     1.35m    4-05.00
  2 Briana Montgomery            10PC                     1.30m    4-03.25
  3 Bailey Freeman               10FA                     1.30m    4-03.25
  4 Jessica Caldwell             10WL                     1.25m    4-01.25
  5 Kayla Hennessey              Loudoun T&F              1.10m    3-07.25
  6 Amber Linblom                10 Bowie Trackst         1.00m    3-03.25
 -- Gabrielle Ahmad              10GA                        NH

Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    National: N 5.58m  6/20/1998   Gayle Hunter
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Alexis Stroman               10GA                     4.68m   NWI  15-04.25
  2 Jessica Colburn              10FB                     4.46m   NWI  14-07.75
  3 Annie Rice                   10ME                     4.19m   NWI  13-09.00
  4 Geneva Anderson              10RW                     4.16m   NWI  13-07.75
  5 Briana Taylor                10CE                     3.89m   NWI  12-09.25
  6 Christina Newman             10TB                     3.74m   NWI  12-03.25
  7 Terika Lathern               10NW                     3.71m   NWI  12-02.25
  8 Maria Campbell               10NW                     3.70m   NWI  12-01.75
  9 Rachel Hauptman              10MM                     3.61m   NWI  11-10.25
 10 Gina Smarrelli               10MM                     3.54m   NWI  11-07.50
 11 Megan McAndrews              FPYC Cheetahs            3.43m   NWI  11-03.00
 12 Vonshalla Saunders           10TE                     3.26m   NWI  10-08.50
 13 Clarisa Coleman              10TE                     3.03m   NWI   9-11.25
 14 Katherine Branche            McLean Youth             2.86m   NWI   9-04.75
 15 Christe Lodge                McLean Youth             2.85m   NWI   9-04.25
 16 Kellie Smith                 Loudoun T&F              2.81m   NWI   9-02.75
 17 Joanne McCoy                 10VE                     2.78m   NWI   9-01.50
 18 Emily Jacoby                 Loudoun T&F              2.70m   NWI   8-10.25
 19 Ifunanya Okeke               10OM                     2.56m   NWI   8-04.75

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    National: N 13.90m  7/11/1987   Johanna Gambill
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Olivia Clark                 10FB                     7.91m   25-11.50
  2 Anastasia Stevenson          10CC                     6.91m   22-08.00
  3 Bianca Sawyer                10EB                     6.69m   21-11.50
  4 Toni Davis                   10CC                     6.55m   21-06.00
  5 Kaela Boykin                 10FA                     6.42m   21-00.75
  6 Tyler Warner                 10CC                     5.75m   18-10.50
  6 Sonja Jenkins                10GA                     5.75m   18-10.50
  8 Simmone Garnett              10RS                     5.59m   18-04.25
  9 Aubrey Anthony               10VE                     5.07m   16-07.75
 10 katherine lester             10ER                     5.05m   16-07.00

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    National: N 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Christe Lodge                McLean Youth            14.78m      48-06
  2 Alexis Graham                10VE                    12.84m      42-01
  3 Simmone Garnett              10RS                    11.50m      37-09
  4 Aubrey Anthony               10VE                    11.06m      36-03

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    National: N 35.44m  7/29/2004   DeeDee Robinson, Team Bionix
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaela Boykin                 10FA                    17.69m      58-00
  2 Toni Davis                   10CC                    12.98m      42-07
  3 Katie Gehrdes                10TS                    12.89m      42-03
  4 Gabrielle Ahmad              10GA                    12.34m      40-06
  5 Simmone Garnett              10RS                    12.15m      39-10
  6 Alexis Graham                10VE                    12.06m      39-07
  7 Sonja Jenkins                10GA                    10.98m      36-00
  8 Alleyah Miner                10SM                     9.75m      32-00
  9 Anastasia Stevenson          10CC                     8.74m      28-08
 10 Taryss Mandt                 10CB                     8.19m      26-10

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Deion Briggs                 10GA                     12.72q  NWI  4
  2 Cleveland Cook               10CE                     12.82q  NWI  2
  3 Westley Polston              10BC                     13.12q  NWI  1
  4 Ian Miles                    10TM                     13.15q  NWI  3
  5 Jake Walker                  10GA                     13.17q  NWI  2
  6 Adeboye Aromire              10HB                     13.22q  NWI  4
  7 Devin Haywood                10FA                     13.31q  NWI  3
  8 Dondre Echols                10GA                     13.46q  NWI  2
  9 Jacob Koenig                 10CT                     13.64   NWI  1
 10 Tavon Horne                  10BC                     13.67   NWI  3
 11 Cody Acker                   10GA                     13.72   NWI  1
 12 Andrew King                  10CE                     13.81   NWI  4
 13 Gary Mack                    10GA                     13.90   NWI  1
 14 Carlton Harris               10PC                     14.02   NWI  3
 15 Perry Daniels                Special Forces           14.14   NWI  4
 16 Alante Rhoden                10RV                     14.15   NWI  1
 17 Jonathan Houston             10CH                     14.33   NWI  2
 18 Nana Owusu                   Ferrari Striders         14.36   NWI  3
 19 Darron Simpson-Snow          10EB                     14.38   NWI  4
 20 Damari Bowles                10SM                     14.47   NWI  4
 21 Daniel Dixon                 Ferrari Striders         14.50   NWI  2
 22 Tazsie Lewis                 Ferrari Striders         14.52   NWI  2
 23 Quesaun Finch                SYA                      14.88   NWI  3
 24 Richard Battle               10SM                     16.15   NWI  1
 25 Darian Morsell               10CL                     16.82   NWI  1

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Deion Briggs                 10GA                     12.94   NWI
  2 Cleveland Cook               10CE                     13.06   NWI
  3 Ian Miles                    10TM                     13.07   NWI
  3 Westley Polston              10BC                     13.07   NWI
  5 Adeboye Aromire              10HB                     13.32   NWI
  6 Jake Walker                  10GA                     13.37   NWI
  7 Devin Haywood                10FA                     13.53   NWI
  8 Dondre Echols                10GA                     13.87   NWI

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dalonte Young                10FL                     25.54q  NWI  4
  2 Ian Miles                    10TM                     26.48q  NWI  3
  3 Cleveland Cook               10CE                     26.80q  NWI  1
  4 Dondre' Owens                10TE                     26.81q  NWI  3
  5 Adeboye Aromire              10HB                     26.90q  NWI  2
  6 Jairus Cook                  10TE                     27.46q  NWI  1
  7 Kemahn Jones                 10CT                     27.53q  NWI  4
  8 Devin Haywood                10FA                     27.79q  NWI  2
  9 Jeremiah Hendy               10 Bowie Trackst         27.94   NWI  3
 10 Tavon Horne                  10BC                     28.01   NWI  4
 11 Carlton Harris               10PC                     28.23   NWI  1
 12 Dawuanta Northern            10FB                     28.39   NWI  2
 13 Avante Lee                   10GT                     28.47   NWI  1
 14 Desmond Bowser               10RW                     29.02   NWI  3
 15 DeWitt Wood                  10RV                     29.40   NWI  3
 15 Stephen Johnson              10GT                     29.40   NWI  4
 17 Silas Davis                  10PC                     29.45   NWI  4
 18 Julius Buchanan              10FB                     29.46   NWI  4
 19 Alante Rhoden                10RV                     29.70   NWI  2
 20 Perry Daniels                Special Forces           30.01   NWI  1
 21 Kenneth Cassine              Special Forces           30.16   NWI  1
 22 Aaron Jones                  10EL                     30.42   NWI  3
 23 Quasham Logan                10FH                     31.05   NWI  2
 24 James Schanck                Special Forces           31.38   NWI  4

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dalonte Young                10FL                     26.35   NWI
  2 Dondre' Owens                10TE                     27.27   NWI
  3 Adeboye Aromire              10HB                     27.46   NWI
  4 Ian Miles                    10TM                     27.56   NWI
  5 Cleveland Cook               10CE                     27.64   NWI
  6 Devin Haywood                10FA                     27.95   NWI
  7 Kemahn Jones                 10CT                     28.35   NWI

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dalonte Young                10FL                     58.07q  3
  2 Westley Polston              10BC                     58.08q  3
  3 Thomas Gaither               10VE                     59.42q  2
  4 Barry Solomon                10MT                   1:00.00q  4
  5 Kenneth McCuin               10BC                   1:01.45q  2
  6 Dondre' Owens                10TE                   1:02.24q  1
  7 Oye Eyeguokan                10RT                   1:02.71q  3
  8 Jeremiah Hendy               10 Bowie Trackst       1:02.85q  1
  9 Dawuanta Northern            10FB                   1:03.10   2
 10 Gregory Butler               10RW                   1:03.20   1
 11 Shamir Dozier                10TE                   1:03.75   3
 12 Carlos Carroll               10FL                   1:04.62   3
 13 Ian Miles                    10TM                   1:04.75   2
 14 Kelson Yearwood              10TM                   1:04.78   1
 15 Nathan Hairston              10FA                   1:05.28   2
 16 Tavon Horne                  10BC                   1:05.32   1
 17 John McCray                  Special Forces         1:05.85   2
 18 Cordarius Franks             10FB                   1:05.91   3
 19 Max Jones                    10CB                   1:06.00   4
 20 Sequan Johnson               10NW                   1:06.18   3
 21 Avante Lee                   10GT                   1:06.62   2
 22 Nicolas Smith                10PC                   1:08.00   4
 23 Davon Graves                 10GA                   1:08.92   1
 24 Elijah Harris                10CE                   1:09.61   1
 25 Gavin Sullivan               Special Forces         1:11.02   1
 26 Marcell Nelson               10FH                   1:18.31   2

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Dalonte Young                10FL                     56.45
  2 Westley Polston              10BC                     57.39
  3 Thomas Gaither               10VE                     58.39
  4 Barry Solomon                10MT                     59.58
  5 Dondre' Owens                10TE                   1:01.04
  6 Kenneth McCuin               10BC                   1:01.78
  7 Oye Eyeguokan                10RT                   1:02.48

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 2:07.20  7/26/2001   Reginald Warren
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nicolas Smith                10PC                   2:26.49
  2 Kenneth McCuin               10BC                   2:28.38
  3 Rahim Bussie                 10GA                   2:31.08
  4 Dennis Graham                10GA                   2:31.12
  5 Clyde Partlow                10GA                   2:31.21
  6 Wendall Brown                10FL                   2:31.89
  7 Zachery Quarles              10TE                   2:33.47
  8 Kelson Yearwood              10TM                   2:34.59
  9 Antonio Thomas               10GA                   2:34.97
 10 Sean Gower                   10RV                   2:36.65
 11 Oye Eyeguokan                10RT                   2:39.38
 12 Treon Smith                  10NW                   2:39.93
 13 Max Jones                    10CB                   2:40.22
 14 Andrew Beck                  FPYC Cheetahs          2:41.90
 15 Otho Gaskins                 10GA                   2:44.03
 16 Theodore Wilson              10RV                   2:46.56
 17 Raleigh Linville             10ER                   2:46.66
 18 Jeremy Lewis                 10MM                   2:50.84
 19 Paul Scott                   10MT                   2:52.12
 20 Sidney Garland               10NW                   3:03.19
 21 Derrick Harges               10CC                   3:11.28

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 4:22.60  1980        Tony Perez
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Patrick Rollo                10OM                   5:09.33
  2 Wendall Brown                10FL                   5:11.49
  3 Benjamin Walker              Special Forces         5:11.97
  4 Andrew Hayden                Special Forces         5:14.34
  5 Nicolas Smith                10PC                   5:15.77
  6 Bryan Ek                     10MM                   5:20.83
  7 Andrew Beck                  FPYC Cheetahs          5:21.35
  8 Onyx Johnson                 10GA                   5:25.68
  9 Treon Smith                  10NW                   5:29.43
 10 Theodore Wilson              10RV                   5:29.98
 11 Jeremy Lewis                 10MM                   5:33.61
 12 Allen Stefan                 10OM                   5:35.99
 13 Mark Newberry                10FB                   5:38.40
 14 Matt Panzica                 Special Forces         5:39.82
 15 Daniel Austin                10MM                   5:40.81
 16 Max Jones                    10CB                   5:43.73
 17 Jerome Seagers               10NC                   5:49.86
 18 Nathan Taylor                10HB                   5:50.79
 19 Micah Loufik                 UNA                    5:50.80
 20 Paul Scott                   10MT                   6:00.78
 21 Sidney Garland               10NW                   6:03.53
 22 Khalil Smith                 10HB                   6:15.21
 23 Derrick Harges               10CC                   6:32.44
 24 James Bradner                10EB                   7:07.99
 25 Rahsee Davis                 10EB                   7:47.43

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 9:38.50  8/1/1998    Chris Dominic
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wendall Brown                10FL                  10:48.15
  2 Patrick Rollo                10OM                  10:51.29
  3 Christian Harrison           10VE                  11:31.30
  4 Daniel Austin                10MM                  11:43.04
  5 Mark Newberry                10FB                  11:45.57
  6 Evan Laratta                 10FA                  12:42.27
  7 Matthew Ammann               McLean Youth          12:50.70

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Edward Robinson              10CE                     13.61q  0.6  2
  2 Jake Walker                  10GA                     14.17q  1.8  1
  3 Paul Haley                   10CE                     14.29q -2.2  3
  4 Aaron Burton                 10OM                     14.38q  1.8  1
  5 Oye Eyeguokan                10RT                     14.41q  1.8  1
  6 Mark Givens                  10CC                     14.48q  0.6  2
  7 Dominique Miller             10FB                     14.58q  0.6  2
  8 Kemahn Jones                 10CT                     14.60q  0.6  2
  9 Kameron Taylor               10FL                     14.99  -2.2  3
 10 Quesaun Finch                SYA                      15.93  -2.2  3
 11 Robert Mercer                10GA                     16.34  -2.2  3
 11 Brennen Ernst                Loudoun T&F              16.34   0.6  2
 13 Keith Wormley                10HA                     16.41  -2.2  3
 14 Mbari Casey                  10GA                     16.47   1.8  1
 15 Farrell Tyler                10CT                     16.92   1.8  1
 16 Darren Bush                  10CT                     17.05  -2.2  3
 17 Nathaniel Reeser             10MM                     17.18   1.8  1
 18 Colton MacAfee               10MT                     17.75  -2.2  3
 19 Khalil Smith                 10HB                     18.03   0.6  2

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Edward Robinson              10CE                     13.88   NWI
  2 Jake Walker                  10GA                     13.97   NWI
  3 Oye Eyeguokan                10RT                     14.11   NWI
  4 Dominique Miller             10FB                     14.15   NWI
  5 Aaron Burton                 10OM                     14.45   NWI
  6 Kemahn Jones                 10CT                     14.53   NWI
  7 Paul Haley                   10CE                     14.77   NWI
  8 Mark Givens                  10CC                     15.13   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
===================================================================
    National: N 47.75  7/31/1994   Glenarden TC
                       B. Haigler, K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                          50.95   1
  2 10 Track Express Inc  'A'                             52.29   1
  3 10 Falcons Track & Field Club  'A'                    52.89   1
  4 10 GLenarden Track Club  'B'                          53.68   1
  5 10 Columbia  Express  TC  'A'                         53.97   1
  6 10 GLenarden Track Club  'C'                          54.40   2
  7 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                   56.09   2
  8 10 Vision Elite Track Club  'A'                       57.01   1
  9 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       57.50   2
 10 10 Montgomery County Titans  'A'                      58.00   1
 11 10 Special Forces Track Club  'A'                     58.05   2
 12 10 Catonsville Cougars TC  'A'                        58.93   2
 13 10 Firebirds Athletic Club  'B'                       58.97
 13 10 Special Forces Track Club  'B'                   1:01.15   2
 14 10 Vision Elite Track Club  'B'                     1:01.27   1

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
===================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC
                         B. Haighler, K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Track Express Inc  'A'                           4:21.32   1
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                        4:21.69   1
  3 10 GLenarden Track Club  'B'                        4:22.24   2
  4 10 DC Redwings  'A'                                 4:23.92   1
  5 10 GLenarden Track Club  'C'                        4:24.23   2
  6 10 Vision Elite Track Club  'A'                     4:25.23   1
  7 10 Falcons Track & Field Club  'A'                  4:26.10   1
  8 10 Montgomery County Titans  'A'                    4:28.08   2
  9 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      4:38.85   2
 10 10 Columbia  Express  TC  'A'                       4:41.01   1
 11 10 Special Forces Track Club  'A'                   4:46.01   2
 12 10 Hummingbird Track Club  'A'                      4:46.42   1
 13 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 4:50.87   2
 14 10 New Wave Track Club  'A'                         4:51.51   2
 15 10 Vision Elite Track Club  'B'                     4:54.47   1

Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    National: N 1.75m  1979        David Mosley
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mark Givens                  10CC                     1.45m    4-09.00
  2 Jeremiah Hendy               10 Bowie Trackst         1.40m    4-07.00
  3 Thomas Gaither               10VE                     1.30m    4-03.25
  4 Robert Mercer                10GA                     1.25m    4-01.25
  5 Dedan Williams               10VE                     1.20m    3-11.25
  6 Mike Shayte                  10CT                     1.15m    3-09.25
  6 Nathaniel Reeser             10MM                     1.15m    3-09.25
  8 Farrell Tyler                10CT                     1.10m    3-07.25
  8 Kashief Burton               10PC                     1.10m    3-07.25
 10 Jordan Markowicz             Vienna Youth             0.95m    3-01.25

Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    National: N 5.92m  1974        Anthony Gibson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Edward Robinson              10CE                     4.55m   NWI  14-11.25
  2 Paul Haley                   10CE                     4.49m   NWI  14-08.75
  3 Andrew King                  10CE                     4.43m   NWI  14-06.50
  4 Dominique Miller             10FB                     4.42m   NWI  14-06.00
  5 Mark Givens                  10CC                     4.40m   NWI  14-05.25
  6 Silas Davis                  10PC                     4.32m   NWI  14-02.25
  7 Daryl Bailey                 10GA                     4.20m   NWI  13-09.50
  8 Octavius Wilson              10GA                     4.15m   NWI  13-07.50
  9 DeWitt Wood                  10RV                     4.08m   NWI  13-04.75
 10 Tazsie Lewis                 Ferrari Striders         4.06m   NWI  13-04.00
 11 Richard Randall              10CE                     4.05m   NWI  13-03.50
 12 Paul Scott                   10MT                     3.96m   NWI  13-00.00
 13 Jonathan Houston             10CH                     3.95m   NWI  12-11.50
 14 Michael Landry               10FL                     3.92m   NWI  12-10.50
 15 Aaron Burton                 10OM                     3.90m   NWI  12-09.50
 16 Sequan Johnson               10NW                     3.89m   NWI  12-09.25
 17 Aaron Barr                   10GA                     3.88m   NWI  12-08.75
 18 Jordon Jordan                10FL                     3.80m   NWI  12-05.75
 19 Keon Clayborne               10VE                     3.75m   NWI  12-03.75
 20 Quasham Logan                10FH                     3.71m   NWI  12-02.25
 21 Kashief Burton               10PC                     3.62m   NWI  11-10.50
 22 Kendall Harris               10VE                     3.56m   NWI  11-08.25
 23 Drew Miree                   10TM                     3.51m   NWI  11-06.25
 24 Darron Simpson-Snow          10EB                     3.50m   NWI  11-05.75
 25 Leon Jackson                 10GA                     3.39m   NWI  11-01.50
 26 Nana Owusu                   Ferrari Striders         3.25m   NWI  10-08.00
 -- Daniel Dixon                 Ferrari Striders            ND   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    National: N 16.15m  6/28/1980   Troy Fowler
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Peter Collins                10CE                     9.91m   32-06.25
  2 Teka Hayes                   10CE                     8.91m   29-02.75
  3 Paul Haley                   10CE                     8.38m   27-06.00
  4 Austin Patteson              FPYC Cheetahs            8.20m   26-11.00
  5 Conner Crowley               10GA                     8.15m   26-09.00
  6 Ryan Holiday                 10EB                     7.90m   25-11.00
  7 Marlowe Wood                 10VE                     7.66m   25-01.75
  8 Craig Thompson               10VE                     7.44m   24-05.00
  9 Chris Williams               10FB                     7.33m   24-00.75
 10 Kory McClain                 10CE                     7.26m   23-10.00
 11 Gavin Sullivan               Special Forces           7.03m   23-00.75
 12 Jordan Douglas               10NW                     6.89m   22-07.25
 13 Eli Crutchfield              10RV                     6.87m   22-06.50
 14 Gregory Smallwood            10TE                     6.46m   21-02.50
 15 Robert Mercer                10GA                     6.36m   20-10.50
 16 Darryl Bagley                10GA                     5.74m   18-10.00
 17 Chad Lehner                  Special Forces           5.39m   17-08.25
 18 Brandon Valentine            10VE                     5.10m   16-08.75
 19 Makonnen Martin              10TE                     5.09m   16-08.50

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    National: N 48.65m  6/19/1982   Mike Stubblefield
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Peter Collins                10CE                    22.24m      72-11
  2 Eli Crutchfield              10RV                    21.05m      69-01
  3 Chris Williams               10FB                    19.52m      64-00
  4 Gregory Smallwood            10TE                    16.60m      54-05
  5 Tyler Logan                  10VE                    15.76m      51-08
  6 Brandon Valentine            10VE                    12.85m      42-02

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    National: N 50.58m  7/31/2003   Zachary Ochs, Illinios Heat
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Taarig Elliott               10HA                    33.70m     110-07
  2 Peter Collins                10CE                    29.40m      96-05
  3 Jason Montgomery             10HA                    28.20m      92-06
  4 Nathanael Underhill          McLean Youth            26.54m      87-01
  5 Tommy Royer                  Loudoun T&F             25.62m      84-01
  6 Stephen Johnson              10GT                    25.40m      83-04
  7 Brennen Ernst                Loudoun T&F             21.60m      70-10
  8 Nyema Washington             10GA                    19.40m      63-08
  9 Keith Wormley                10HA                    17.25m      56-07
 10 Chris Williams               10FB                    16.21m      53-02
 11 Darren Bush                  10CT                    15.28m      50-01
 12 Jordan Douglas               10NW                    10.30m      33-09

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    National: N  2707  7/29/2003   Marcus Davis
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Edward Robinson              10CE                      2169
  2 Dominique Miller             10FB                      1853
  3 Jason Montgomery             10HA                      1727
  5 Kameron Taylor               10FL                      1650
  6 Daniel Austin                10MM                      1454
  7 Robert Mercer                10GA                      1420
  8 Nathaniel Reeser             10MM                      1247
  9 Nathan Taylor                10HB                      1222

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    National: N 11.74  7/6/1997    Alexis Joyce
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jameice DeCoster             10HB                     12.29q  NWI  3
  2 Adenike Pedro                10HB                     12.36q  NWI  1
  3 Dionna Hayes                 10GA                     12.45q  NWI  2
  4 Kellie Christian             10CT                     12.65q  NWI  2
  5 Vernetta Biggs               10EB                     12.76q  NWI  3
  6 Sherreka Jackson             10GA                     12.95q  NWI  2
  6 Meghan Sullivan              Special Forces           12.95q  NWI  1
  8 Lachelle Wallace             Ferrari Striders         12.98q  NWI  1
  9 Mia Watson                   10RW                     12.99   NWI  3
 10 Brija Johnson                UNA                      13.00   NWI  3
 11 Shaniece Brown               10CC                     13.10   NWI  2
 12 Ashanti Johnson              10FA                     13.19   NWI  2
 13 Jaime Pritchard              FPYC Cheetahs            13.26   NWI  1
 14 Kacey Liscom                 Ferrari Striders         13.29   NWI  1
 15 Raven Williams               10RS                     13.34   NWI  1
 16 Brea Gaskins                 10GA                     13.37   NWI  3
 16 Alesha Ricks                 10FA                     13.37   NWI  1
 18 Courtney Clark               10FA                     13.38   NWI  1
 19 Page Harris                  10FA                     13.39   NWI  3
 20 Asya Johnson                 10VE                     13.54   NWI  2
 21 Jayda Barnes                 10RS                     13.59   NWI  3
 22 Chinye Okoh                  10CB                     13.69   NWI  3
 23 Mya Haldeman                 10CB                     14.22   NWI  2
 24 Stephenie Love               Special Forces           14.51   NWI  2

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    National: N 11.74  7/6/1997    Alexis Joyce
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jameice DeCoster             10HB                     12.71   NWI
  2 Dionna Hayes                 10GA                     12.77   NWI
  3 Kellie Christian             10CT                     12.86   NWI
  4 Adenike Pedro                10HB                     12.91   NWI
  5 Vernetta Biggs               10EB                     13.33   NWI
  6 Sherreka Jackson             10GA                     13.37   NWI
  7 Meghan Sullivan              Special Forces           13.62   NWI

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    National: N 23.81  8/2/2003    Bianca Knight, Jackson Jauars
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jameice DeCoster             10HB                     25.11q  NWI  1
  2 Doris Anyanwu                10HB                     25.40q  NWI  4
  2 Jaquonna Lott                10FB                     25.40q  NWI  2
  4 Kellie Christian             10CT                     25.49q  NWI  3
  5 Adenike Pedro                10HB                     25.54q  NWI  3
  6 Jamie Lott                   10FB                     26.03q  NWI  3
  7 Vernetta Biggs               10EB                     26.49q  NWI  2
  8 Brija Johnson                UNA                      26.54q  NWI  4
  9 Lauren Quinn                 10MM                     26.57   NWI  1
 10 Shaniece Brown               10CC                     26.65   NWI  2
 11 Shantae Boney                10TE                     26.78   NWI  3
 12 Page Harris                  10FA                     26.86   NWI  2
 13 Meghan Sullivan              Special Forces           26.88   NWI  4
 14 Brianna Simpkins             10CC                     26.92   NWI  4
 15 Acurah White                 10FA                     27.08   NWI  3
 16 Sherreka Jackson             10GA                     27.30   NWI  1
 17 Ashanti Johnson              10FA                     27.50   NWI  2
 18 Lorraine Graham              10VE                     27.75   NWI  1
 19 Courtney Clark               10FA                     27.84   NWI  1
 20 Kacey Liscom                 Ferrari Striders         27.91   NWI  2
 21 Lachelle Wallace             Ferrari Striders         28.24   NWI  4
 22 Jaime Pritchard              FPYC Cheetahs            28.56   NWI  4
 23 Chinye Okoh                  10CB                     28.94   NWI  1
 24 Cayla Hunter                 10FA                     29.20   NWI  3
 25 Moyo Eyeguokan               10RT                     30.77   NWI  1
 26 Eryn Donaldson               10CE                     33.57   NWI  4

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    National: N 23.81  8/2/2003    Bianca Knight, Jackson Jauars
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jameice DeCoster             10HB                     25.30   NWI
  2 Kellie Christian             10CT                     25.74   NWI
  3 Doris Anyanwu                10HB                     25.91   NWI
  4 Jaquonna Lott                10FB                     26.39   NWI
  5 Adenike Pedro                10HB                     26.42   NWI
  6 Jamie Lott                   10FB                     26.64   NWI
  7 Vernetta Biggs               10EB                     27.94   NWI

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    National: N 53.40  7/28/2002   Brandi Cross
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ambrosia Iwugo               10HB                     57.45q  2
  2 Doris Anyanwu                10HB                     57.87q  3
  3 Lola Adetu                   10GA                     58.70q  1
  4 Dionna Hayes                 10GA                     59.19q  2
  5 Jaquonna Lott                10FB                     59.34q  1
  6 Christian Hickson            10RW                     59.72q  3
  7 Lauren Quinn                 10MM                   1:00.28q  4
  8 Jamie Lott                   10FB                   1:00.29q  1
  9 Shantae Boney                10TE                   1:00.48   2
 10 Symone Allen                 10FB                   1:01.49   2
 11 Tiye Womack                  10GA                   1:02.47   3
 12 Talisha Eads                 10CC                   1:03.59   1
 13 Andrea Oaxaca                Vienna Youth           1:04.07   2
 14 Deseree King                 10GT                   1:04.59   3
 15 Jessica Navas                10 Bowie Trackst       1:04.68   4
 16 Gabrielle Hayes              10CH                   1:05.31   3
 17 Vernesse Thomas              10FH                   1:05.98   4
 18 Lauren Rose                  10FA                   1:07.73   4
 19 Moyo Eyeguokan               10RT                   1:08.43   1
 20 Bonnie Baczewski             10MT                   1:08.45   2
 21 Anntoinette West             10FB                   1:09.02   1
 22 Jamilla Tarawally            10FA                   1:09.32   3
 23 Alyssia Greene               10FB                   1:11.09   1
 24 Arielle Montgomery           10PC                   1:11.39   2
 25 Tandelia Cagle               10FA                   1:15.66   1
 26 Eryn Donaldson               10CE                   1:22.23   4

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    National: N 53.40  7/28/2002   Brandi Cross
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Ambrosia Iwugo               10HB                     56.49
  2 Doris Anyanwu                10HB                     58.21
  3 Christian Hickson            10RW                     58.47
  4 Jaquonna Lott                10FB                     58.92
  5 Dionna Hayes                 10GA                     59.18
  6 Lauren Quinn                 10MM                     59.44
  7 Lola Adetu                   10GA                     59.62
  8 Jamie Lott                   10FB                   1:01.13

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrea Oaxaca                Vienna Youth           2:23.94
  2 Ambrosia Iwugo               10HB                   2:25.78
  3 Angelita Yarborough          10GA                   2:33.85
  4 Deseree King                 10GT                   2:36.25
  5 Tyreka Arrington             10RW                   2:38.27
  6 Bonnie Baczewski             10MT                   2:38.70
  7 Vernesse Thomas              10FH                   2:43.76
  8 Mika Rhabb                   10RW                   2:45.93
  9 Thomasina Summerville        10BC                   2:47.08
 10 Caitlin Corcoran             10CB                   2:49.25
 11 Kerri Roberts                10CE                   2:50.48
 12 Chanel Johnson               10RS                   2:51.01
 13 Stephanie Jansen             10MM                   2:52.66
 14 Aiesha Marshall              10GA                   2:53.14
 15 Jillian Emmerich             10MM                   2:55.91
 16 Shonnesty Britton            10GA                   2:59.45
 17 Awashima Diwa                10CE                   3:04.08

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 4:34.02  7/30/2004   Jordan Hasay, San Luis Distanc
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrea Oaxaca                Vienna Youth           4:51.98
  2 Ashley Seymour               10RW                   4:54.26
  3 Teshika Rivers               10RW                   5:13.74
  4 Heather Gula                 10MM                   5:23.97
  5 T'Nay Williams               10RW                   5:29.83
  6 Alana Moore                  10RV                   5:33.24
  7 Angelita Yarborough          10GA                   5:34.84
  8 Hannah Lynn                  10CB                   5:35.81
  9 Chanel Johnson               10RS                   5:37.23
 10 Tarah Romano                 UNA                    5:46.32
 11 Caitlin Corcoran             10CB                   5:50.32
 12 Kerri Roberts                10CE                   5:51.47
 13 Jessa Coleman                10MM                   5:58.45
 14 Thomasina Summerville        10BC                   6:11.41
 15 Shannon Smith                10ER                   6:17.95
 16 Loren Rheubottom             10HB                   6:55.96
 17 Breana Dugger                10CL                   6:56.55
 18 Kavinia Hobby                10HB                   7:49.75

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 9:48.77  7/31/2004   Jordan Hasay, San Luis Distanc
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Seymour               10RW                  11:03.54
  2 Teshika Rivers               10RW                  11:10.53
  3 Heather Gula                 10MM                  11:33.72
  4 Alana Moore                  10RV                  11:52.82
  5 T'Nay Williams               10RW                  11:58.97
  6 Hannah Lynn                  10CB                  12:25.76
  7 Tarah Romano                 UNA                   12:40.14
  8 Kerri Roberts                10CE                  13:11.49

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Chowan Brightful             10MM                     15.98q  NWI  2
  2 Lakisha Campbell             10RW                     16.62q  NWI  1
  3 Lorraine Graham              10VE                     16.98q  NWI  2
  4 Taylor Butler                10RW                     17.09q  NWI  1
  5 Casaundra Bouldin            10GA                     17.21q  NWI  1
  6 Kateri Bowie                 10RT                     18.39q  NWI  1
  7 Stephanie Newman             10TB                     18.44q  NWI  2
  8 Awashima Diwa                10CE                     20.13q  NWI  2
  9 Arielle Montgomery           10PC                     21.15   NWI  2
 10 Mellyia Randolph             10RT                     23.15   NWI  1

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chowan Brightful             10MM                     15.55   NWI
  2 Lakisha Campbell             10RW                     16.12   NWI
  3 Taylor Butler                10RW                     16.22   NWI
  4 Lorraine Graham              10VE                     16.38   NWI
  5 Casaundra Bouldin            10GA                     17.01   NWI
  6 Stephanie Newman             10TB                     17.66   NWI
  7 Kateri Bowie                 10RT                     18.75   NWI
  8 Awashima Diwa                10CE                     19.66   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Lakisha Campbell             10RW                     29.70q  NWI  2
  2 Shantae Boney                10TE                     30.10q  NWI  1
  3 Taylor Butler                10RW                     30.63q  NWI  1
  4 Casaundra Bouldin            10GA                     31.07q  NWI  1
  5 Kateri Bowie                 10RT                     31.39q  NWI  2
  6 Lorraine Graham              10VE                     31.54q  NWI  2
  7 Teika Robinson               10HB                     31.68q  NWI  2
  8 Jayda Barnes                 10RS                     33.21q  NWI  1
  9 Jordan Tillman               Vienna Youth             34.09   NWI  1
 10 Ayasha Lyke                  10CC                     35.04   NWI  2
 11 Chanel Johnson               10RS                     35.92   NWI  2
 12 Mellyia Randolph             10RT                     36.29   NWI  1

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Lakisha Campbell             10RW                     29.83   NWI
  2 Taylor Butler                10RW                     30.45   NWI
  3 Teika Robinson               10HB                     30.77   NWI
  4 Casaundra Bouldin            10GA                     30.91   NWI
  5 Shantae Boney                10TE                     31.04   NWI
  6 Lorraine Graham              10VE                     31.55   NWI
  7 Kateri Bowie                 10RT                     31.68   NWI
  8 Jayda Barnes                 10RS                     33.30   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
===================================================================
    National: N 46.58  6/29/2003   Quiet Fire Track Club
                       S. Williams, E. Collins, D. Lewis, C. Black
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                        48.27   1
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                          49.64   1
  3 10 DC Redwings  'A'                                   50.32   1
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       51.45   1
  5 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                         52.56   1
  5 10 Ebenezer AME RR  'A'                               52.56   2
  7 10 Track Express Inc  'A'                             52.84   1
  8 10 GLenarden Track Club  'B'                          53.04   1
  9 10 Firebirds Athletic Club  'B'                       53.10   2
 10 10 New Wave Track Club  'A'                           54.13   2
 11 10 Cavalier-Cavalette TC  'B'                         54.66   2
 12 10 DC Redwings  'B'                                   54.91   2
 13 10 Special Forces Track Club  'A'                     55.85   2
 14 10 Bowie Tracksters  'A'                              56.61   1

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
===================================================================
    National: N 3:45.90  7/29/1993   So. Calif Sports Club
                         M. Teele, R. Caruthers, M. Edmonson, R. Payne
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                      3:59.05   1
  2 10 DC Redwings  'A'                                 4:00.56   1
  3 10 GLenarden Track Club  'A'                        4:10.34   1
  4 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      4:13.86   1
  5 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                       4:15.93   1
  6 10 GLenarden Track Club  'B'                        4:24.01   1
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     4:26.15   2
  8 10 DC Redwings  'B'                                 4:26.19   1
  9 10 Cavalier-Cavalette TC  'B'                       4:35.20   2
 10 10 New Wave Track Club  'A'                         4:35.86   1
 11 10 Firebirds Athletic Club  'B'                     4:40.19   2
 12 10 DC Redwings  'C'                                 4:53.14   2

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    National: N 9:15.68  7/29/2003   United Stars Track Club
                         L. Jones, K. Worthington, B. Taylor, D. Williams
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 DC Redwings  'A'                                10:00.00
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                       10:48.96
  3 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                     10:54.96
  4 10 Mid Maryland Running Club  'A'                  11:01.08
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                    11:14.38
  6 10 New Wave Track Club  'A'                        11:24.68

Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    National: N 1.74m  6/8/1986    Chrissy Mills
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chowan Brightful             10MM                     1.55m    5-01.00
  2 Kiersten Laroche             10HB                     1.50m    4-11.00
  3 Ashle Thomas                 10RS                     1.40m    4-07.00
  4 Jordan Tillman               Vienna Youth             1.30m    4-03.25
  4 Sidne Warner                 10CC                     1.30m    4-03.25
  6 Eryn Donaldson               10CE                     1.25m    4-01.25
  6 Kira Hubbard                 10FB                     1.25m    4-01.25
  8 Shelby Powell                10CC                     1.20m    3-11.25
  9 Christina Butler             10GA                     1.10m    3-07.25
 -- Gabrielle Davis              10GA                        NH

Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    National: N 3.20m  7/30/1999   Jenny Green
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Heather Gula                 10MM                     2.29m    7-06.00

Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    National: N 6.07m  6/20/1998   Tracee Thomas
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Chinye Okoh                  10CB                     5.43m   NWI  17-09.75
  2 Adenike Pedro                10HB                     5.04m   NWI  16-06.50
  3 Teika Robinson               10HB                     4.87m   NWI  15-11.75
  4 Imani Bowman                 10EB                     4.71m   NWI  15-05.50
  5 Jayda Barnes                 10RS                     4.56m   NWI  14-11.50
  5 Brija Johnson                UNA                      4.56m   NWI  14-11.50
  7 Vernetta Biggs               10EB                     4.36m   NWI  14-03.75
  8 Meghan Sullivan              Special Forces           4.26m   NWI  13-11.75
  9 Janae Roberts                10GA                     4.18m   NWI  13-08.75
 10 Anntoinette West             10FB                     4.12m   NWI  13-06.25
 11 Stephanie Newman             10TB                     4.06m   NWI  13-04.00
 12 Ashle Thomas                 10RS                     3.93m   NWI  12-10.75
 13 Vernesse Thomas              10FH                     3.87m   NWI  12-08.50
 14 Quantia Scottland            Special Forces           3.84m   NWI  12-07.25
 15 Jaime Pritchard              FPYC Cheetahs            3.75m   NWI  12-03.75
 16 Jasmine Holbrook             10CC                     3.74m   NWI  12-03.25
 17 Arielle Montgomery           10PC                     3.71m   NWI  12-02.25
 18 Sade Singleton               10VE                     3.51m   NWI  11-06.25
 19 Jordan Tillman               Vienna Youth             3.34m   NWI  10-11.50
 20 Moyo Eyeguokan               10RT                     3.19m   NWI  10-05.75
 21 Lola Adeoye                  10VE                     3.11m   NWI  10-02.50
 22 Randi Coward                 10TE                     2.74m   NWI   9-00.00

Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    National: N 11.92m  4/24/1999   Nicole Duhart
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Sade Singleton               10VE                     7.97m   NWI  26-01.75

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    National: N 15.88m  1976        Susy Ray
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jessica Wells                10RS                    10.48m   34-04.75
  2 Michelle Owens               10TS                     9.49m   31-01.75
  3 Adrienre Tolson              10 Bowie Trackst         9.41m   30-10.50
  4 Angela Callahan              10RS                     9.09m   29-10.00
  5 Lorraine Graham              10VE                     8.94m   29-04.00
  6 Shelby Powell                10CC                     8.44m   27-08.25
  7 Bethany Benjamin             10FA                     8.34m   27-04.50
  8 Tonasia Williams             10FL                     8.16m   26-09.25
  9 Lauren Flowers               10CE                     7.12m   23-04.50
 10 Jessica Johnson              McLean Youth             6.92m   22-08.50
 11 Bianca Pete                  10GA                     6.86m   22-06.25
 12 Christine Artman             10ER                     6.73m   22-01.00
 13 Kelsey Lodge                 McLean Youth             6.51m   21-04.25
 14 Courtney Johnson             10CB                     6.39m   20-11.75
 15 Gabrielle Davis              10GA                     6.06m   19-10.75
 16 Mariah Ragland               10TE                     5.83m   19-01.50
 17 Imani Baucom                 10GA                     5.48m   17-11.75
 18 Asya Johnson                 10VE                     5.14m   16-10.50

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    National: N 46.32m  6/23/1990   Suzy Powell
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shannon Mitchell             10NW                    25.60m      84-00
  2 Tonasia Williams             10FL                    22.50m      73-10
  3 Ayasha Lyke                  10CC                    20.96m      68-09
  4 Jessica Wells                10RS                    20.19m      66-03
  5 Angela Callahan              10RS                    19.71m      64-08
  6 Sredna Kunowski              10OM                    18.73m      61-05
  7 Michelle Owens               10TS                    17.91m      58-09
  8 Christine Artman             10ER                    17.37m      57-00
  9 Christy Brown                10RV                    15.07m      49-05
 10 Brittney Jones               10FB                    13.60m      44-07
 11 Bethany Benjamin             10FA                    12.96m      42-06
 12 Sharde Royster               10FL                    12.43m      40-09
 13 Jasmine Hancock              10FB                    12.18m      39-11
 14 Shannon Smith                10ER                    11.89m      39-00
 15 Victoria Gilchrist           10HA                     6.35m      20-10
 -- Keona Scott                  10CE                        ND

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    National: N 40.03m  8/1/2003    Leigh Petranoff, Throwing Zone
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shannon Mitchell             10NW                    24.42m      80-01
  2 Jessica Wells                10RS                    20.54m      67-05
  3 Ayasha Lyke                  10CC                    18.09m      59-04
  4 Jessica Johnson              McLean Youth            15.76m      51-08
  5 Tonasia Williams             10FL                    14.98m      49-02
  6 Angela Callahan              10RS                    14.02m      46-00
  7 Sharde Royster               10FL                    13.73m      45-00
  8 Bethany Benjamin             10FA                    10.93m      35-10

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 DeVon Smith                  10NW                     11.56q  NWI  1
  2 Demetrius Lindo              10HB                     11.63q  NWI  2
  3 Corey Knight                 10FL                     11.76q  NWI  3
  4 Micheal Harris               10FB                     11.83q  NWI  3
  5 Lekel Smith                  10TS                     11.93q  NWI  3
  6 Marquette Smith              10GA                     11.94q  NWI  2
  7 Jourdan Samuels              McLean Youth             12.00q  NWI  1
  8 Mathew Kinard                10MT                     12.04q  NWI  3
  9 Robert Moore                 10BB                     12.04   NWI  2
 10 Donovon Mahone               10MT                     12.15   NWI  2
 11 Onyekachi Osuchukwu          10FL                     12.34   NWI  1
 12 Jacob Sweeney                FPYC Cheetahs            12.40   NWI  3
 13 Eric Cooper                  10TM                     12.64   NWI  1
 14 Hassan Dixon                 10MT                     12.70   NWI  2
 15 Maurco Bradley               10GA                     12.71   NWI  1
 16 Harvey Baker                 10 Bowie Trackst         12.72   NWI  1
 16 Lorenzo Steele               10NW                     12.72   NWI  1
 16 Bobby Culbreath              10FA                     12.72   NWI  2
 19 Malcolm Egerson              10GA                     12.75   NWI  2
 20 David McCarthy               Special Forces           12.98   NWI  3
 21 Laron Knight                 10CL                     13.12   NWI  3
 22 Sean Owusu                   Ferrari Striders         13.39   NWI  2

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 DeVon Smith                  10NW                     11.55   NWI
  2 Corey Knight                 10FL                     11.88   NWI
  3 Demetrius Lindo              10HB                     11.91   NWI
  4 Micheal Harris               10FB                     12.21   NWI
  5 Lekel Smith                  10TS                     12.51   NWI
  6 Mathew Kinard                10MT                     12.52   NWI

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 DeVon Smith                  10NW                     23.33q  NWI  3
  2 Corey Knight                 10FL                     24.15q  NWI  4
  3 Mark Small                   10MT                     24.17q  NWI  1
  4 Arlando Scott                10TE                     24.24q  NWI  2
  5 Micheal Harris               10FB                     24.30q  NWI  1
  6 Leland Pittman               10MT                     24.62q  NWI  2
  7 Lekel Smith                  10TS                     24.64q  NWI  2
  8 Donovon Mahone               10MT                     24.78q  NWI  3
  9 Thomas Dixon                 10TE                     24.89   NWI  3
 10 Mathew Kinard                10MT                     25.09   NWI  1
 11 Onyekachi Osuchukwu          10FL                     25.14   NWI  2
 12 Marquette Smith              10GA                     25.32   NWI  4
 13 Kyrrel Latimer               10FL                     25.36   NWI  1
 14 James Plesant                10FA                     25.40   NWI  4
 15 Donald Quarles               10TE                     25.50   NWI  2
 16 Stephon Morris               10GA                     25.66   NWI  4
 17 David McCarthy               Special Forces           25.77   NWI  1
 17 Maurco Bradley               10GA                     25.77   NWI  3
 19 Eric Cooper                  10TM                     26.20   NWI  4
 19 Harvey Baker                 10 Bowie Trackst         26.20   NWI  3
 21 Sean Owusu                   Ferrari Striders         27.05   NWI  1
 22 Kwabena Owusu                Ferrari Striders         27.23   NWI  3
 23 Christian Cook               10OM                     27.88   NWI  3
 24 Kyle Fuller                  10TM                     28.51   NWI  2
 25 Strling Spencer              10FH                     30.13   NWI  2

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 DeVon Smith                  10NW                     23.77   NWI
  2 Mark Small                   10MT                     24.35   NWI
  3 Corey Knight                 10FL                     24.80   NWI
  4 Micheal Harris               10FB                     24.89   NWI
  5 Donovon Mahone               10MT                     25.01   NWI
  6 Lekel Smith                  10TS                     25.31   NWI
  7 Leland Pittman               10MT                     25.67   NWI

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mark Small                   10MT                     53.82q  4
  2 Thomas Dixon                 10TE                     53.98q  1
  3 George Empty                 10FL                     54.52q  1
  4 Leland Pittman               10MT                     54.80q  3
  5 Hassan Dixon                 10MT                     55.45q  2
  6 Kwame Carrion                10GA                     56.11q  3
  7 James Pleasant               10FA                     56.20q  1
  8 Jalil Hairston               10RW                     56.38q  2
  9 Troy Shelton                 10FA                     56.84   4
 10 Allante' Keels               10FL                     56.93   3
 11 Stephon Morris               10GA                     57.41   2
 12 Ben McKinzie                 10SM                     57.55   4
 13 Brian Davis                  10RW                     57.67   1
 14 Seun Ajayi                   10 Bowie Trackst         57.90   4
 15 Josue Ovalles                10FA                     58.47   3
 16 Jourdan Samuels              McLean Youth             59.27   4
 17 Khalek Shepherd              10GA                     59.81   2
 18 Kwabena Owusu                Ferrari Striders       1:00.41   2
 19 Duane Parker                 10TM                   1:00.54   2
 19 Jesse Creal                  10FB                   1:00.54   2
 21 Oliver Jones                 10VE                   1:00.73   3
 22 Alexander Callahan           Special Forces         1:01.48   1
 23 Andre Best                   Special Forces         1:01.54   1
 24 Kenneth Hunt                 10CH                   1:02.07   3
 25 William Kellogg              10PC                   1:03.15   3
 26 Anthony Swindell             10FB                   1:04.39   1
 27 Strling Spencer              10FH                   1:18.02   4

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mark Small                   10MT                     52.49
  2 Leland Pittman               10MT                     53.05
  3 Thomas Dixon                 10TE                     53.79
  4 Hassan Dixon                 10MT                     54.33
  5 George Empty                 10FL                     54.43
  6 James Pleasant               10FA                     55.47
  7 Kwame Carrion                10GA                     55.99

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Antonio Palmer               10FA                   2:13.22
  2 Donald Quarles               10TE                   2:15.18
  3 George Empty                 10FL                   2:15.26
  4 Brian Davis                  10RW                   2:16.18
  5 Ben McKinzie                 10SM                   2:18.96
  6 Wesley Mann                  10NC                   2:19.95
  7 Laron Knight                 10CL                   2:21.13
  8 Oliver Jones                 10VE                   2:21.84
  9 Itoroh Umoh                  10VE                   2:22.39
 10 Kenneth Hunt                 10CH                   2:22.83
 11 Joshua Chartier              FPYC Cheetahs          2:24.45
 12 Jeremiah Clester             10MM                   2:24.66
 13 Adam Thomas                  10GA                   2:25.36
 14 Adrian Prather               10FA                   2:25.72
 15 Christopher Langowski        UNA                    2:27.26
 16 William Kellogg              10PC                   2:28.19
 17 Tre'Von White                10FL                   2:28.79
 18 Kelvin Fowler                10FA                   2:34.23
 19 Reginald Woods               10GA                   2:36.77
 20 Holden Van der Veer          FPYC Cheetahs          2:42.40
 21 Deion Taylor                 10TM                   2:44.33

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Abdisamad Hassan             Special Forces         4:33.80
  2 William Kellogg              10PC                   4:46.60
  3 Joshua Chartier              FPYC Cheetahs          4:46.66
  4 Wesley Mann                  10NC                   4:49.81
  5 Spencer Whalen               10BB                   4:50.83
  6 Devin Sparrow                10RW                   4:57.95
  7 Ricky Conner                 10MM                   4:59.45
  8 Tre'Von White                10FL                   5:01.04
  9 Cory Puffett                 10GA                   5:01.56
 10 Kenneth Hunt                 10CH                   5:03.56
 11 Adrian Prather               10FA                   5:05.53
 12 Stacy Robinson               10HB                   5:06.48
 13 James Duke                   Loudoun T&F            5:08.50
 14 Delvaughn Rooks              UNA                    5:09.64
 15 Scott Oberst                 10FA                   5:12.94
 16 Taylor Smith                 10ER                   5:15.54
 17 Zachary Brunt                10CB                   5:16.29
 18 Josh Klug                    Special Forces         5:17.37
 19 Devin Solomon                10CL                   5:27.10
 20 Cullen Mosley                10NC                   5:29.63
 21 Lawrence Griffin             10CL                   6:02.90
 22 Andre Hall                   10RW                   6:20.61

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Devin Sparrow                10RW                  10:23.40
  2 Wesley Mann                  10NC                  10:32.30
  3 Cory Puffett                 10GA                  10:38.80
  4 Ricky Conner                 10MM                  11:00.80
  5 Scott Oberst                 10FA                  11:06.00
  6 Delvaughn Rooks              UNA                   11:16.00
  7 Zachary Patteson             FPYC Cheetahs         11:21.70
  8 Zachary Brunt                10CB                  11:32.80
  9 Colin McConville             10CB                  11:34.00
 10 Graham Kolle                 10CB                  11:39.30
 11 David Banks                  FPYC Cheetahs         11:45.40
 12 Nick Carberry                10MM                  12:15.90
 13 Hunter Bohlen                Ferrari Striders      12:16.30

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Demetrius Lindo              10HB                     14.22q  NWI  1
  2 Leslie Murray                10HB                     14.56q  NWI  1
  3 Nigel Rios                   10RW                     15.68q  NWI  1
  4 Terrence Griffin             10CH                     15.87q  NWI  1
  5 Dorian Johnson               10TM                     17.72q  NWI  1
  6 Kenneth Settle               10CE                     17.78q  NWI  2
  7 Lorenzo Steele               10NW                     18.03q  NWI  2
  8 Shaquille Thomas             10FB                     18.64q  NWI  1
  9 Zacchary Harper              10NW                     18.71   NWI  2
 10 Nicholas Doherty             10CT                     21.44   NWI  2
 11 Gregory Johnson              10RW                     21.63   NWI  1

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Leslie Murray                10HB                     14.35   NWI
  2 Demetrius Lindo              10HB                     14.37   NWI
  3 Nigel Rios                   10RW                     15.58   NWI
  4 Terrence Griffin             10CH                     16.54   NWI
  5 Shaquille Thomas             10FB                     18.01   NWI
  6 Lorenzo Steele               10NW                     18.43   NWI

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
========================================================================
    National: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, First Light Track Club
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Leslie Murray                10HB                     25.87q  NWI  2
  2 Nigel Rios                   10RW                     27.67q  NWI  2
  3 Jamal Jarman                 10VE                     29.03q  NWI  1
  4 Terrence Griffin             10CH                     29.06q  NWI  1
  5 Christopher Thompson         10GA                     29.40q  NWI  2
  6 George Empty                 10FL                     29.53q  NWI  1
  7 Dorian Johnson               10TM                     29.73q  NWI  2
  8 Laron Knight                 10CL                     29.87q  NWI  1
  9 Aaron Lyers                  10GA                     30.01   NWI  2
 10 Terry Goodwin                10VE                     31.04   NWI  2
 11 Gregory Johnson              10RW                     34.32   NWI  1
 12 James Holbrook               10CC                     35.86   NWI  1
 13 Kyle Fuller                  10TM                     48.80   NWI  2

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    National: N 23.99  8/3/2003    Trey Charles, First Light Track Club
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Leslie Murray                10HB                     26.03   NWI
  2 Nigel Rios                   10RW                     27.71   NWI
  3 Jamal Jarman                 10VE                     28.69   NWI
  3 George Empty                 10FL                     28.69   NWI
  5 Christopher Thompson         10GA                     28.83   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
===================================================================
    National: N 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC
                       J. Wesley, A. Harris, E. Peoples, D. Miller
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 GLenarden Track Club  'A'                          47.47   1
  2 10 DC Redwings  'A'                                   47.78   1
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       48.11   1
  4 10 Track Express Inc  'A'                             48.16   1
  5 10 New Wave Track Club  'A'                           48.46   1
  6 10 Falcons Track & Field Club  'A'                    48.70   2
  6 10 Montgomery County Titans  'A'                      48.70   1
  8 10 GLenarden Track Club  'B'                          50.08   1
  9 10 Special Forces Track Club  'A'                     50.98   2
 10 10 Firebirds Athletic Club  'B'                       51.03   2
 11 10 Vision Elite Track Club  'A'                       52.22   1
 12 10 DC Redwings  'B'                                   53.57   2

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
===================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets
                         L. Cruel, A. Dean, P. McCall, William Obea Moore
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Montgomery County Titans  'A'                    3:46.04   1
  2 10 New Wave Track Club  'A'                         3:46.58   2
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     3:47.80   1
  4 10 GLenarden Track Club  'A'                        3:48.24   1
  5 10 Falcons Track & Field Club  'A'                  3:48.86   2
  6 10 DC Redwings  'A'                                 3:50.02   1
  7 10 Vision Elite Track Club  'A'                     4:04.48   1
  8 10 Special Forces Track Club  'A'                   4:05.63   2
  9 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      4:06.38   2
 10 10 Hummingbird Track Club  'A'                      4:07.82   1
 11 10 Falcons Track & Field Club  'B'                  4:10.55   2
 12 10 GLenarden Track Club  'B'                        4:10.96   2
 13 10 Southern Maryland Striders  'A'                  4:16.20   2
 14 10 Vision Elite Track Club  'B'                     4:17.30   2
 15 10 Team Maryland Athletics, In  'A'                 4:32.75   1

Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    National: N 1.94m  7/24/1998   Donovan Kilmartin
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leslie Murray                10HB                     1.60m    5-03.00
  2 Bobby Joe Herald             10MM                     1.55m    5-01.00
  2 Jayson Carson                10FA                     1.55m    5-01.00
  4 Jamal Jarman                 10VE                     1.55m    5-01.00
  5 Alonzo Singleton             10VE                     1.50m    4-11.00
  6 Alexander Callahan           Special Forces           1.50m    4-11.00
  7 Itoroh Umoh                  10VE                     1.45m    4-09.00
  8 Andre Simmons                10FB                     1.45m    4-09.00
  9 Allante' Keels               10FL                     1.45m    4-09.00
 10 Kenneth Settle               10CE                     1.40m    4-07.00
 10 Andre Best                   Special Forces           1.40m    4-07.00
 12 Joshua Brown                 SYA                      1.25m    4-01.25

Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    National: N 4.28m  1977        Bill Lange
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jeremiah Clester             10MM                     2.58m    8-05.50

Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    National: N 7.02m  1976        Anthony Gibson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 DeVon Smith                  10NW                     6.06m   NWI  19-10.75
  2 Leslie Murray                10HB                     6.05m   NWI  19-10.25
  3 Duane Parker                 10TM                     5.74m   NWI  18-10.00
  4 Jamal Jarman                 10VE                     5.47m   NWI  17-11.50
  5 Malik Cross                  10NW                     5.38m   NWI  17-08.00
  6 Malcolm Egerson              10GA                     5.32m   NWI  17-05.50
  7 Jacob Sweeney                FPYC Cheetahs            5.13m   NWI  16-10.00
  8 Dorian Johnson               10TM                     5.12m   NWI  16-09.75
  9 Micheal Harris               10FB                     4.82m   NWI  15-09.75
 10 Artavius Lincoln             10MT                     4.71m   NWI  15-05.50
 10 Terrence Griffin             10CH                     4.71m   NWI  15-05.50
 12 Damon Ollison                10CH                     4.70m   NWI  15-05.00
 13 Alonzo Singleton             10VE                     4.66m   NWI  15-03.50
 14 Rasheed Goldring             Special Forces           4.56m   NWI  14-11.50
 15 Alante Pritchett             10VE                     4.46m   NWI  14-07.75
 16 Ian Coblyn                   10MT                     4.00m   NWI  13-01.50
 17 Amir Anthony                 10VE                     3.97m   NWI  13-00.25
 18 Charlie Lehner               Special Forces           3.78m   NWI  12-05.00
 19 Christopher Benjamin         10FA                     3.66m   NWI  12-00.25
 20 Brandon Addison              10FA                     3.52m   NWI  11-06.75
 21 James Holbrook               10CC                     3.35m   NWI  11-00.00
 22 Kevin Clayborne              10VE                     3.32m   NWI  10-10.75

Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    National: N 13.41m  1980        Michael Martin
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Alonzo Singleton             10VE                     9.76m   NWI  32-00.25
  2 Seun Ajayi                   10 Bowie Trackst         9.73m   NWI  31-11.25
  3 Terry Goodwin                10VE                     8.58m   NWI  28-01.75
  4 Kurtis Fedde                 10ER                     7.72m   NWI  25-04.00

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    National: N 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ibrahima Kebe                UNA                     10.97m   36-00.00
  2 Jonathan Ochs                UNA                     10.94m   35-10.75
  3 Andre Simmons                10FB                    10.67m   35-00.25
  4 Shaquille Thomas             10FB                    10.65m   34-11.25
  5 Duane Lucas-Dobbins          10HB                     9.93m   32-07.00
  6 Tyler Sturgill               10CB                     9.82m   32-02.75
  7 Eugene McVey                 10RV                     9.28m   30-05.50
  8 Harvey Baker                 10 Bowie Trackst         9.01m   29-06.75
  9 darius colbourn              10FB                     8.87m   29-01.25
 10 Robney Wardlaw               10TM                     8.69m   28-06.25
 11 Christian Underkoffler       Vienna Youth             8.04m   26-04.50
 12 Alexander Copeland           10VE                     7.89m   25-10.75
 13 Dionte Joppy                 10FA                     7.82m   25-08.00
 14 Tyler Stinson                10ER                     7.68m   25-02.50
 15 Caleb Andrews                10ER                     7.38m   24-02.50
 16 Thomas Proctor               10CE                     7.37m   24-02.25
 17 Mason McCoy                  10VE                     6.08m   19-11.50
 18 Kwame Appiah                 10CC                     5.97m   19-07.00
 19 Anthony Smith                10NW                     5.63m   18-05.75

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    National: N 61.52m  6/30/1995   Joel Armitage
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Malik Cross                  10NW                    43.07m     141-04
  2 Shaquille Thomas             10FB                    38.28m     125-07
  3 Ibrahima Kebe                UNA                     35.66m     117-00
  4 Eugene McVey                 10RV                    31.89m     104-07
  5 darius colbourn              10FB                    31.74m     104-02
  6 Taylor Smith                 10ER                    26.80m      87-11
  7 Jonathan Ochs                UNA                     25.49m      83-07
  8 Christian Underkoffler       Vienna Youth            24.96m      81-11
  9 Duane Lucas-Dobbins          10HB                    23.87m      78-04
 10 Tyler Sturgill               10CB                    23.05m      75-07
 11 Robney Wardlaw               10TM                    20.60m      67-07
 12 Justin Gunne                 UNA                     18.95m      62-02
 13 Dakota Belcher               10CB                    18.88m      61-11
 14 Alexander Copeland           10VE                    17.88m      58-08
 15 Strling Spencer              10FH                    17.18m      56-04
 16 Mason McCoy                  10VE                    16.64m      54-07
 17 Kwame Appiah                 10CC                    11.74m      38-06
 18 Anthony Smith                10NW                    11.13m      36-06

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    National: N 53.33m  7/28/2002   Jarrod Walters
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bobby Joe Herald             10MM                    34.22m     112-03
  2 Robert Stevenson Jr          10CC                    30.50m     100-01
  3 Tyler Sturgill               10CB                    28.57m      93-09
  4 Jeremiah Clester             10MM                    27.67m      90-09
  5 Dakota Belcher               10CB                    27.46m      90-01
  6 Anthony Smith                10NW                    23.92m      78-06
  7 Ibrahima Kebe                UNA                     22.37m      73-05
  8 Marquie Williams             10CC                    14.60m      47-11

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Mon'twaynise McLauchlin      10HB                     12.51q  NWI  3
  2 Kristen Haley                10CE                     12.53q  NWI  1
  3 Brittni Finch                SYA                      12.55q  NWI  4
  4 Chanel Carter                10GA                     12.62q  NWI  1
  5 Keona Austin                 10HB                     12.64q  NWI  3
  6 Kierra Terry                 10CB                     12.65q  NWI  4
  7 Erika Hendershot             10CE                     12.85q  NWI  2
  8 Donia Naylor                 10CC                     13.11q  NWI  2
  9 Tiffany Gillespie            10MT                     13.16   NWI  2
  9 Shaday Doyley                10RV                     13.16   NWI  4
 11 Kenice Brown                 Special Forces           13.23   NWI  2
 12 Christen Griffin             10CH                     13.34   NWI  3
 13 Brittany Addison             10FA                     13.35   NWI  3
 14 Rianne Webb                  10RV                     13.37   NWI  4
 15 Camilla Matthews             10TE                     13.46   NWI  4
 16 Michelle Newman              10CE                     13.48   NWI  1
 17 Curtina Pope                 10EB                     13.54   NWI  2
 18 Kiara Linwood                10FB                     13.65   NWI  1
 19 Ciara Smith                  10RV                     13.82   NWI  1
 20 Shanique Moore               10FH                     14.00   NWI  3
 21 Sierra Jacobs                10FH                     14.04   NWI  3
 22 Kibeauzeta Schools           10PC                     14.15   NWI  4
 23 Tiye Lewis                   10FH                     16.23   NWI  1
 24 Dornishia Cunningham         10FH                     17.66   NWI  2

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brittni Finch                SYA                      12.65   NWI
  2 Mon'twaynise McLauchlin      10HB                     12.69   NWI
  3 Keona Austin                 10HB                     12.94   NWI
  4 Chanel Carter                10GA                     13.15   NWI
  5 Kristen Haley                10CE                     13.18   NWI
  6 Kierra Terry                 10CB                     13.22   NWI
  7 Erika Hendershot             10CE                     13.38   NWI
  8 Donia Naylor                 10CC                     13.71   NWI

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    National: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Jackson Jaguars
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Elan Hilaire                 UNA                      25.02q  NWI  3
  2 Brittni Finch                SYA                      25.68q  NWI  2
  3 Kierra Terry                 10CB                     26.11q  NWI  2
  4 Chanel Carter                10GA                     26.48q  NWI  1
  5 Shayla Davis                 10FA                     26.54q  NWI  1
  6 Erika Hendershot             10CE                     26.59q  NWI  3
  7 Kristen Haley                10CE                     26.71q  NWI  2
  8 Christen Griffin             10CH                     27.12q  NWI  2
  9 Shaday Doyley                10RV                     27.26   NWI  3
 10 Brittany Addison             10FA                     27.44   NWI  1
 11 Tiffany Gillespie            10MT                     27.45   NWI  3
 12 Rianne Webb                  10RV                     27.47   NWI  2
 13 Kenice Brown                 Special Forces           27.55   NWI  1
 14 Shanique Moore               10FH                     27.60   NWI  1
 15 Camilla Matthews             10TE                     28.16   NWI  3
 16 Donia Naylor                 10CC                     28.29   NWI  1
 17 Richana Gaskins              10RW                     28.44   NWI  3
 18 Tynisha Sewell               10FH                     28.91   NWI  3
 19 Brittany Wright              UNA                      29.07   NWI  2
 20 Kibeauzeta Schools           10PC                     29.16   NWI  2
 21 Kiara Linwood                10FB                     29.32   NWI  3
 22 Sierra Jacobs                10FH                     29.36   NWI  1
 23 Raeshonda Swales             10EB                     29.43   NWI  1
 24 Dornishia Cunningham         10FH                     39.82   NWI  2

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    National: N 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Jackson Jaguars
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Elan Hilaire                 UNA                      25.97   NWI
  2 Brittni Finch                SYA                      26.57   NWI
  3 Kierra Terry                 10CB                     26.97   NWI
  4 Chanel Carter                10GA                     27.17   NWI
  5 Shayla Davis                 10FA                     27.36   NWI
  6 Erika Hendershot             10CE                     27.63   NWI
  7 Kristen Haley                10CE                     27.79   NWI

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    National: N 52.11  7/31/2001   Stephanie Smith
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Elan Hilaire                 UNA                      56.36q  1
  2 JeRae Wise                   10HB                     58.02q  1
  3 Kierra Terry                 10CB                     58.74q  3
  4 Leah Bailey                  10GA                   1:00.01q  1
  5 Shayla Davis                 10FA                   1:01.93q  2
  6 Veronica Day                 Vienna Youth           1:02.21q  1
  7 Denise Smith                 10GA                   1:03.19q  3
  8 Anya''e Randolph             10GT                   1:04.25q  1
  9 Brittany Addison             10FA                   1:04.79   2
 10 Martina Dodd                 10CE                   1:05.05   2
 11 Tiffany Gillespie            10MT                   1:07.39   3
 12 Kibeauzeta Schools           10PC                   1:08.59   3
 13 Ariel Maclin                 10ER                   1:09.26   1
 14 Tiye Lewis                   10FH                   1:10.23   1
 15 Chonece Milner               10GA                   1:10.73   2
 16 Sydney Johnson               UNA                    1:13.48   2
 17 Curtina Pope                 10EB                   1:14.45   3
 18 Kenice Brown                 Special Forces         1:19.06   3
 19 Eboni Neal                   10CC                   1:19.79   2

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    National: N 52.11  7/31/2001   Stephanie Smith
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Elan Hilaire                 UNA                      56.68
  2 Kierra Terry                 10CB                     59.17
  3 JeRae Wise                   10HB                     59.91
  4 Shayla Davis                 10FA                   1:00.82
  5 Anya''e Randolph             10GT                   1:00.89
  5 Leah Bailey                  10GA                   1:00.89

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 2:08.94  7/6/2002    Trisha Nicholey
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tameka Jameson               10RW                   2:23.71
  2 Denise Smith                 10GA                   2:32.79
  3 Amber Ross                   10HB                   2:34.50
  4 Sara Kugler                  10RV                   2:36.66
  5 Martina Dodd                 10CE                   2:37.55
  6 Megan Lewis                  10MM                   2:44.39
  7 Anita Richter                10EB                   2:46.48
  8 Jalesa Seagers               10NC                   2:46.75
  9 Christina Mason              10RW                   2:47.10

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Katara Logan                 10FH                   5:24.82
  2 Kathleen Ryan                McLean Youth           5:28.80
  3 Denise Smith                 10GA                   5:32.55
  4 Kaitlyn Kehoe                10FB                   5:34.80
  5 Martina Dodd                 10CE                   5:36.28
  6 Hannah Scheren               Special Forces         5:36.92
  7 Megan Lewis                  10MM                   5:38.36
  8 Kyairra Rooks                UNA                    5:50.13
  9 Jalesa Seagers               10NC                   5:58.39

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 9:53.83  7/31/2004   Nicole Cochran, So Hill Striders
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Katara Logan                 10FH                  11:43.70
  2 Kaitlyn Kehoe                10FB                  11:44.50
  3 Kyairra Rooks                UNA                   12:58.70

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    National: N 7:38.18  7/27/2004   Jessica Nichols, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Katara Logan                 10FH                   8:30.66
 -- Ashlyn Sinclair              Vienna Youth               DNF

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nicole Robinson              10CE                     14.94Q  NWI  1
  2 Christen Griffin             10CH                     15.99Q  NWI  2
  3 Donia Naylor                 10CC                     15.93q  NWI  1
  4 Monae Waller                 10RW                     16.42q  NWI  2
  4 Morghen Johnson              10RS                     16.42q  NWI  1
  6 Jillian McKissic             10RS                     18.09q  NWI  2
  7 Larhonda Swales              10EB                     18.94q  NWI  1
  8 Ciara Smith                  10RV                     19.45q  NWI  1
  9 Mary Casale                  Loudoun T&F              20.92   NWI  2

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Nicole Robinson              10CE                     15.76   NWI
  2 Morghen Johnson              10RS                     16.05   NWI
  3 Christen Griffin             10CH                     16.50   NWI
  4 Donia Naylor                 10CC                     16.69   NWI
  5 Monae Waller                 10RW                     16.79   NWI
  6 Larhonda Swales              10EB                     19.05   NWI
  7 Ciara Smith                  10RV                     20.59   NWI
  8 Jillian McKissic             10RS                     21.73   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    National: N 58.84  7/29/2001   Talia Stewart
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Nicole Robinson              10CE                   1:02.00q
  2 Lasheena Nobles              10RW                   1:04.90q
  3 Dominique Wright             10HB                   1:05.30q
  4 Monae Waller                 10RW                   1:07.50q
  5 Donia Naylor                 10CC                   1:07.90q
  6 Eboni Neal                   10CC                   1:08.90q
  7 Christina Mason              10RW                   1:09.00q
  8 Jalesa Seagers               10NC                   1:09.90q

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    National: N 58.84  7/29/2001   Talia Stewart
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Nicole Robinson              10CE                   1:06.63
  2 Monae Waller                 10RW                   1:09.68
  3 Dominique Wright             10HB                   1:10.33
  4 Christina Mason              10RW                   1:11.67
  5 Donia Naylor                 10CC                   1:12.73
  6 Jalesa Seagers               10NC                   1:19.14
  7 Eboni Neal                   10CC                   1:28.73

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    National: N 45.57  7/28/1996   Visions T&F
                       A. Emanuel, B. Washington, C. Ratliff, M. Hall
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                        48.70
  2 10 Columbia  Express  TC  'A'                         50.78
  3 10 GLenarden Track Club  'A'                          51.61
  4 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                   51.94
  5 10 Ebenezer AME RR  'A'                               53.76

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    National: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars
                         C. Smith, T. Abney, T. Bradley, E. Dwyer
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 DC Redwings  'A'                                 4:01.10
  2 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                 4:12.88
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      4:13.40
  4 10 DC Redwings  'B'                                 4:13.42
  5 10 GLenarden Track Club  'A'                        4:19.56

Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    National: N 1.81m  7/28/1996   Camee Williams
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nykesha Sewell               10FH                     1.52m    4-11.75
  2 Mary Casale                  Loudoun T&F              1.40m    4-07.00
  3 Monae Waller                 10RW                     1.25m    4-01.25
  4 Jillian McKissic             10RS                     1.20m    3-11.25
  4 Ariel Maclin                 10ER                     1.20m    3-11.25

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    National: N 3.81m  7/29/2004   Allsion Stokke, Higher Flyers
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 LINDSEY RAU                  UNA                      2.14m    7-00.25

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    National: N 6.16m  7/10/1999   Jill Bell
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Brittni Finch                SYA                      5.48m   NWI  17-11.75
  2 Kristen Haley                10CE                     4.99m   NWI  16-04.50
  3 Michelle Newman              10CE                     4.87m   NWI  15-11.75
  4 Veronica Day                 Vienna Youth             4.85m   NWI  15-11.00
  5 Christen Griffin             10CH                     4.75m   NWI  15-07.00
  6 Nicole Robinson              10CE                     4.54m   NWI  14-10.75
  7 Ariel Maclin                 10ER                     4.17m   NWI  13-08.25
  8 Kibeauzeta Schools           10PC                     4.16m   NWI  13-07.75
  9 Sara Kugler                  10RV                     4.13m   NWI  13-06.75
 10 Brittany Wright              UNA                      4.06m   NWI  13-04.00
 11 Chelsea Williams             10ER                     3.61m   NWI  11-10.25

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    National: N 12.54m  7/11/1993   Deana Simmons
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Jacia Montgomery             10HA                    10.97m   NWI  36-00.00
  2 Veronica Day                 Vienna Youth            10.68m   NWI  35-00.50
  3 Jillian McKissic             10RS                     9.99m   NWI  32-09.50
  4 Chelsea Williams             10ER                     8.79m   NWI  28-10.25

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    National: N 15.20m  7/27/2001   Michelle Carter
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jordaane Lee                 10TM                     9.09m   29-10.00
  2 Anya''e Randolph             10GT                     8.89m   29-02.00
  3 Maketa Ruffin                10RT                     8.34m   27-04.50
  4 Jasmine Prather              10RV                     7.63m   25-00.50
  5 Eboni Neal                   10CC                     7.13m   23-04.75
  6 Evette Dziedzic              UNA                      7.12m   23-04.50
  7 Tequilla Carey               10NW                     6.36m   20-10.50
  8 Andrea Owens                 10TS                     6.20m   20-04.25

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    National: N 50.12m  5/12/1997   Elizabeth Debartolo
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jordaane Lee                 10TM                    27.81m      91-03
  2 Maketa Ruffin                10RT                    25.49m      83-07
  3 Jasmine Prather              10RV                    22.05m      72-04
  4 Evette Dziedzic              UNA                     20.84m      68-04
  5 Mary Casale                  Loudoun T&F             20.74m      68-00
  6 Andrea Owens                 10TS                    16.38m      53-09
  7 Tequilla Carey               10NW                    14.69m      48-02

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    National: N 46.53m  7/29/2000   Rachel Walker
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gabrielle Robinson           10RS                    11.10m      36-05

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    National: N 10.54  7/25/1987   Donald Marshall
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Patrick Pinchinat            10RV                     11.31q  NWI  4
  2 Sammie Leonard               10FA                     11.41q  NWI  3
  3 Dennis Thomas                10 Bowie Trackst         11.44q  NWI  1
  3 Justin Harris                10BC                     11.44q  NWI  3
  5 Alberto DeCosta              10BC                     11.45q  NWI  3
  6 Nyema Wolo                   Ferrari Striders         11.46q  NWI  3
  7 Erik Walker                  10RW                     11.47q  NWI  1
  8 Gary Frazier                 10RV                     11.60q  NWI  4
  9 Matthew Brinkley             UNA                      11.69   NWI  1
 10 Giovanni Flowers             UNA                      11.79   NWI  2
 11 Ramon Butler                 UNA                      11.80   NWI  4
 12 Alonzo Chase                 10RV                     11.82   NWI  3
 13 Jerel Coles                  10NW                     11.87   NWI  3
 14 Mathew Trotter               10BB                     11.95   NWI  1
 15 Travis McKinnon              10HB                     12.00   NWI  1
 16 Michael Jackson              10GT                     12.03   NWI  1
 16 James Peterson               10GA                     12.03   NWI  4
 18 Joshua Plesant               10FA                     12.15   NWI  2
 19 Victor Jonas                 10RW                     12.19   NWI  4
 20 lloyd foster                 10HB                     12.23   NWI  2
 21 Alexander McHale             McLean Youth             12.24   NWI  4
 22 Anthony Edwards              10GA                     12.25   NWI  2
 23 Long Huynh                   SYA                      12.30   NWI  3
 24 Ja'Von Ward                  10HB                     12.35   NWI  1
 25 Kobe Bempa                   10RV                     12.46   NWI  4
 26 Stephon Smith                10TE                     12.58   NWI  1
 27 Myles Daughtry               10TE                     12.66   NWI  2
 28 Desmond Bonner               10CB                     12.74   NWI  2
 29 Lodovico Marchesini          10CB                     13.34   NWI  2

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    National: N 10.54  7/25/1987   Donald Marshall
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Patrick Pinchinat            10RV                     11.55   NWI
  2 Justin Harris                10BC                     11.60   NWI
  3 Sammie Leonard               10FA                     11.64   NWI
  4 Dennis Thomas                10 Bowie Trackst         11.74   NWI
  5 Alberto DeCosta              10BC                     11.89   NWI
  5 Gary Frazier                 10RV                     11.89   NWI
  7 Erik Walker                  10RW                     11.91   NWI
  8 Nyema Wolo                   Ferrari Striders         11.93   NWI

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Patrick Pinchinat            10RV                     22.75q  NWI  5
  2 Justin Harris                10BC                     22.78q  NWI  1
  3 Sean Suber                   10HB                     22.90q  NWI  3
  4 Erik Walker                  10RW                     22.91q  NWI  1
  5 Alberto DeCosta              10BC                     22.94q  NWI  2
  6 Gary Frazier                 10RV                     23.35q  NWI  1
  7 Nyema Wolo                   Ferrari Striders         23.37q  NWI  3
  8 Ramon Butler                 UNA                      23.43q  NWI  4
  9 Giovanni Flowers             UNA                      23.63   NWI  3
 10 Dennis Thomas                10 Bowie Trackst         23.92   NWI  5
 11 Lamar Baker                  10NW                     24.05   NWI  3
 12 Kurtis Lambkin               10RW                     24.06   NWI  1
 13 Alonzo Chase                 10RV                     24.14   NWI  5
 14 Paul Flagg                   10RW                     24.19   NWI  3
 15 Michael Jackson              10GT                     24.27   NWI  5
 16 lloyd foster                 10HB                     24.37   NWI  4
 17 Travis McKinnon              10HB                     24.38   NWI  4
 18 Mathew Trotter               10BB                     24.39   NWI  5
 19 Derrik Barner                10NC                     24.44   NWI  4
 20 Alexander McHale             McLean Youth             24.78   NWI  4
 21 James Peterson               10GA                     24.82   NWI  3
 22 Kereem Cumberbatch           10FA                     24.86   NWI  1
 23 Victor Jonas                 10RW                     25.15   NWI  2
 24 Kobe Bempa                   10RV                     25.19   NWI  2
 25 Myles Daughtry               10TE                     25.21   NWI  2
 26 Desmond Bonner               10CB                     25.25   NWI  1
 27 Orlando Dalton               10NW                     25.27   NWI  5
 28 Jonathan Mitchell-Shelto     10NW                     25.77   NWI  4
 29 Roderick Smith               10FB                     25.90   NWI  5
 30 Khalid Williams              10FH                     25.94   NWI  1

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Justin Harris                10BC                     23.07   NWI
  2 Patrick Pinchinat            10RV                     23.44   NWI
  3 Alberto DeCosta              10BC                     23.50   NWI
  4 Sean Suber                   10HB                     23.58   NWI
  5 Erik Walker                  10RW                     23.72   NWI
  6 Nyema Wolo                   Ferrari Striders         23.74   NWI
  7 Gary Frazier                 10RV                     23.76   NWI
  8 Ramon Butler                 UNA                      23.95   NWI

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adrian Browne                10GA                     51.26q  2
  2 Ivan Crump                   10RW                     52.87q  3
  3 Chad Rogers                  10RW                     53.53q  1
  4 Joshua Plesant               10FA                     53.68q  1
  5 Lamar Baker                  10NW                     54.12q  3
  6 Daniel Edmund                10GA                     54.38q  3
  7 Paul Flagg                   10RW                     54.91q  1
  8 Kereem Cumberbatch           10FA                     55.11q  1
  9 Malcolm Drewery              10FL                     55.47   1
 10 Michael Jackson              10GT                     56.95   2
 11 DeMar Burns                  10NW                     56.96   3
 12 Justin Harriot               UNA                      57.28   2
 13 Long Huynh                   SYA                      58.08   3
 14 Norris Dail                  10BC                     58.44   2
 15 Russell Staurburg            10FA                     58.64   3
 16 Desmond Bonner               10CB                     58.98   1
 17 Jonathan Mitchell-Shelto     10NW                   1:00.03   1
 18 Shermon Willis               10NW                   1:00.33   3
 19 Ian Baylor                   10RW                   1:00.50   2
 20 Khalid Williams              10FH                   1:00.59   2
 21 Aaron Boykins                10GA                   1:01.01   3
 22 Roderick Smith               10FB                   1:06.58   2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Adrian Browne                10GA                     50.35
  2 Ivan Crump                   10RW                     51.56
  3 Joshua Plesant               10FA                     52.99
  3 Chad Rogers                  10RW                     52.99
  5 Kereem Cumberbatch           10FA                     53.02
  6 Paul Flagg                   10RW                     54.87

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    National: N 1:52.80  7/27/2002   Christopher Woods
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jeffrey Miller               10CB                   1:58.96
  2 Adrian Browne                10GA                   1:59.43
  3 Kelli Thibou                 10RW                   2:00.88
  4 Gerrod Franklin              10NW                   2:01.28
  5 Aaron Taylor                 10HB                   2:02.28
  6 Mark Hogan                   UNA                    2:03.54
  7 Daniel Edmund                10GA                   2:04.71
  8 James Reichlen               Ferrari Striders       2:05.24
  9 Brian Sickles                10RV                   2:06.97
 10 Anthony Boyd                 10NC                   2:07.30
 11 Jason Campbell               10RW                   2:08.89
 12 David Laratta                10FA                   2:09.77
 13 Jamal Waldon                 10NC                   2:11.47
 14 Malcolm Drewery              10FL                   2:12.75
 15 Markeith Price               10TM                   2:13.45
 16 Keven Dawkins                10GA                   2:13.77
 17 Justin Harriot               UNA                    2:13.98
 18 Lamar Woods                  10GA                   2:16.54
 19 Vernon Forrester             10CB                   2:16.69
 20 Ian Baylor                   10RW                   2:17.96
 21 Ian Gross                    10CE                   2:18.04
 22 Ian Douglas                  10GA                   2:18.41
 23 Logan Gates                  McLean Youth           2:23.17
 24 Nigel Lewis                  10NC                   2:24.05
 25 Joshua Wofford               10FB                   2:24.27
 26 Shermon Willis               10NW                   2:24.43
 27 Kamau Grimes                 10RW                   2:25.11
 28 Kaashif William              10FH                   2:34.90
 29 Jonathan Byrd                10NW                   2:42.29

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jeffrey Miller               10CB                   4:23.37
  2 Brian Sickles                10RV                   4:25.38
  3 Nicholas McLaughlin          Special Forces         4:26.26
  4 Anthony Boyd                 10NC                   4:26.98
  5 Gerrod Franklin              10NW                   4:27.55
  6 Brione Reid-carthan          10HB                   4:31.07
  7 Phillip Iwugo                10HB                   4:38.37
  8 Andrew O'Brien               10CB                   4:38.74
  9 Milo Berry                   10FH                   4:39.66
 10 Jamal Waldon                 10NC                   4:40.04
 11 Vernon Forrester             10CB                   4:42.25
 12 Keven Dawkins                10GA                   4:48.13
 13 Jeremy Bowers                10GA                   4:49.69
 14 Nigel Lewis                  10NC                   4:50.58
 15 Ian Gross                    10CE                   4:51.33
 16 Stephen Lassiter             Special Forces         4:57.54
 17 Justin Leahy                 Special Forces         5:02.12
 18 Tyler Toth                   10MT                   5:06.12
 19 Brad Harson                  10FA                   5:07.58
 20 Alex Alteri                  10FL                   5:14.98
 21 Jonathan Byrd                10NW                   5:25.34

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 David Laratta                10FA                   9:48.60
  2 Donald Lockhart              10RW                   9:49.40
  3 Andrew O'Brien               10CB                  10:17.40
  4 Ian Gross                    10CE                  10:28.30
  5 Jeremy Bowers                10GA                  10:44.50
  6 Stephen Lassiter             Special Forces        10:59.60
  7 Alex Alteri                  10FL                  11:29.10
  8 Roger Hancock                10FB                  11:57.80

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    National: N 6:02.84  7/31/1988   Jason Brown
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Milo Berry                   10FH                   6:53.80
  2 Bpaaki Vandi                 10GA                   7:41.71

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxon
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Christopher McIntosh         UNA                      14.80q  NWI
  2 Matthew Brinkley             UNA                      15.00q  NWI
  3 Chas Oliver                  10TM                     16.80q  NWI
  4 Giovanni Flowers             UNA                      16.81q  NWI
  5 Jaron Hewitt                 10RW                     16.82q  NWI

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxon
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Christopher McIntosh         UNA                      15.87   NWI
  2 Giovanni Flowers             UNA                      15.97   NWI
  3 Matthew Brinkley             UNA                      16.87   NWI
  4 Jaron Hewitt                 10RW                     17.67   NWI
  5 Chas Oliver                  10TM                     18.12   NWI

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    National: N 51.71  7/28/1996   Bayand Kamani
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Malcolm Womack               10GA                     58.10q
  2 Matthew Brinkley             UNA                      58.65q
  3 Ivan Crump                   10RW                     59.00q
  3 Chad Rogers                  10RW                     59.00q
  5 Christopher McIntosh         UNA                    1:00.10q
  6 Jaron Hewitt                 10RW                   1:02.00q
  7 Kamau Grimes                 10RW                   1:03.50q

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    National: N 51.71  7/28/1996   Bayand Kamani
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Christopher McIntosh         UNA                      57.47
  2 Matthew Brinkley             UNA                      58.70
  3 Malcolm Womack               10GA                     59.92
  4 Ivan Crump                   10RW                   1:00.62
  5 Chad Rogers                  10RW                   1:03.19
  6 Jaron Hewitt                 10RW                   1:03.23
  7 Kamau Grimes                 10RW                   1:07.21

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    National: N 40.90  7/27/1997   LA Jets
                       W. Rogers, D. McCullough, T. Walton, M. Daniel
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Rockville Striders Youth TC  'B'                   45.21
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                        45.45
  3 10 DC Redwings  'A'                                   45.66
  4 10 New Wave Track Club  'A'                           46.55
  5 10 Track Essence RRCA  'A'                            48.40

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
    National: N 3:13.40  7/29/2001   New Horizon A
                         L. Jackson, C. Goodman, R. Witherspoon, M. Grant
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 DC Redwings  'A'                                 3:24.27   1
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                        3:32.91   1
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      3:33.39   1
  4 10 Rockville Striders Youth TC  'B'                 3:34.00   1
  5 10 DC Redwings  'B'                                 3:37.68   1
  6 10 New Wave Track Club  'A'                         3:51.80   2
  7 10 DC Redwings  'C'                                 3:53.31   2
  8 10 Track Essence RRCA  'A'                          4:02.27   1
  9 10 Ft. Belvoir Track Club  'A'                      4:10.33   2

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    National: N 7:56.11  7/28/2001   Whirlaway A
                         W. Swedel, M. Grant, R. Brown, H. Norton
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 DC Redwings  'A'                                 8:22.33
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                        8:28.24
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      8:41.39
  4 10 Special Forces Track Club  'A'                   8:54.43
  5 10 DC Redwings  'B'                                 8:55.24
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     9:12.39
  7 10 New Wave Track Club  'A'                         9:22.54

Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    National: N 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ian Gross                    10CE                     1.75m    5-08.75
  2 Terrance Thorne              10VE                     1.65m    5-05.00
  3 Damon Dixon                  Ferrari Striders         1.60m    5-03.00
  4 Matthew Rest                 10BB                     1.60m    5-03.00
  5 Corey Fuller                 10TM                     1.60m    5-03.00
  6 John Worsham                 10CC                     1.45m    4-09.00
 -- Eric Nagley                  Loudoun T&F                 NH

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    National: N 5.12m  7/9/1994    Jacob Davis
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Matthew Kepler               10MM                     3.65m   11-11.75

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    National: N 7.35m  1979        Steven Hansley
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Giovanni Flowers             UNA                      5.95m   NWI  19-06.25
  2 Jaron Hewitt                 10RW                     5.78m   NWI  18-11.75
  3 Anthony Edwards              10GA                     5.56m   NWI  18-03.00
  4 Roderick Smith               10FB                     5.55m   NWI  18-02.50
  5 Stephon Smith                10TE                     5.29m   NWI  17-04.25
  6 Markeith Price               10TM                     5.23m   NWI  17-02.00
  7 Long Huynh                   SYA                      5.17m   NWI  16-11.50
  8 Terrance Thorne              10VE                     5.05m   NWI  16-07.00
  9 Matthew Rest                 10BB                     4.91m   NWI  16-01.50
 10 Joshua Wofford               10FB                     4.68m   NWI  15-04.25
 11 Eric Nagley                  Loudoun T&F              4.54m   NWI  14-10.75
 12 Jonathan Byrd                10NW                     4.35m   NWI  14-03.25
 13 Russell Staurburg            10FA                     4.34m   NWI  14-03.00
 -- Darrel Galdard               10 Bowie Trackst            ND   NWI

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    National: N 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Darrel Galdard               10 Bowie Trackst        12.18m   NWI  39-11.50
  2 Markeith Price               10TM                    11.11m   NWI  36-05.50
  3 Kobe Bempa                   10RV                    10.61m   NWI  34-09.75

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    National: N 19.24m  1975        Larry Rosen
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Josh Mayne                   10MM                    12.07m   39-07.25
  2 Justin Vereen                10CE                    11.86m   38-11.00
  3 Nigel Cross                  10NW                    10.40m   34-01.50
  4 Ban Dantoni                  10FH                    10.26m   33-08.00
  5 Adrian Ross                  10FB                     9.44m   30-11.75
  6 Demytrio Willis              10NW                     9.16m   30-00.75
  7 Terrance Thorne              10VE                     8.22m   26-11.75

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    National: N 58.80m  6/1/1985    Kamy Keshmiri
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Justin Vereen                10CE                    37.07m     121-07
  2 Ban Dantoni                  10FH                    34.20m     112-02
  3 Josh Mayne                   10MM                    31.75m     104-02
  4 Nigel Cross                  10NW                    30.61m     100-05
  5 Demytrio Willis              10NW                    28.95m      95-00
  6 Adrian Ross                  10FB                    27.70m      90-10
  7 Nathaniel Owens              10CC                    20.92m      68-08

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    National: N 61.81m  7/6/2001    Dustin Johnson
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Demytrio Willis              10NW                    34.96m     114-08
  2 Justin Vereen                10CE                    30.87m     101-03
  3 Kofi Appiah-Mainoo           10CC                    19.22m      63-01

Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alexis Booker                10EB                     12.18q  NWI  2
  2 Natia Addison                10EL                     12.57q  NWI  1
  3 Tonya Walton                 10FL                     12.65q  NWI  1
  4 Bailey Kavanaugh             10CB                     12.72q  NWI  2
  5 Devan Miles                  10RW                     12.96q  NWI  1
  6 Ini Akoandak                 10FA                     13.01q  NWI  1
  7 Rayisha Quarrie              10EB                     13.05q  NWI  1
  8 Shawnt'e Dixon               10FH                     13.11q  NWI  2
  9 Erika Cannon                 10EB                     13.29   NWI  2
 10 Leigh Scott                  Ferrari Striders         13.32   NWI  2
 11 Rancina Wright               10RV                     13.61   NWI  1
 12 Francesca Witcher            10GA                     13.85   NWI  1
 13 Brittany Bean                10PC                     14.23   NWI  2

Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alexis Booker                10EB                     12.41   NWI
  2 Tonya Walton                 10FL                     12.95   NWI
  3 Devan Miles                  10RW                     13.03   NWI
  4 Shawnt'e Dixon               10FH                     13.18   NWI
  5 Natia Addison                10EL                     13.26   NWI
  5 Bailey Kavanaugh             10CB                     13.26   NWI
  7 Rayisha Quarrie              10EB                     13.31   NWI
  8 Ini Akoandak                 10FA                     13.49   NWI

Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    National: N 23.32  7/27/2000   Monique Henderson
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alexis Booker                10EB                     24.84q  NWI  2
  2 Robyn Chapman                10RW                     25.34q  NWI  1
  3 Dara Jones                   10GA                     25.66q  NWI  2
  4 Tonya Walton                 10FL                     25.78q  NWI  1
  5 Nakia Allen                  10EB                     25.81q  NWI  2
  6 Rayisha Quarrie              10EB                     26.51q  NWI  1
  7 Shawnt'e Dixon               10FH                     26.62q  NWI  2
  8 Devan Miles                  10RW                     26.66q  NWI  2
  9 Leigh Scott                  Ferrari Striders         27.30   NWI  1
 10 Joi Briscoe                  10FH                     27.36   NWI  2
 11 Erika Cannon                 10EB                     27.82   NWI  1
 12 Taleetha Williams            10FA                     27.84   NWI  2
 13 Francesca Witcher            10GA                     28.92   NWI  1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    National: N 23.32  7/27/2000   Monique Henderson
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alexis Booker                10EB                     25.63   NWI
  2 Robyn Chapman                10RW                     26.26   NWI
  3 Dara Jones                   10GA                     26.54   NWI
  4 Nakia Allen                  10EB                     26.72   NWI
  5 Tonya Walton                 10FL                     26.75   NWI
  6 Devan Miles                  10RW                     27.90   NWI
  7 Rayisha Quarrie              10EB                     28.88   NWI

Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jazmin Dove                  10FA                     58.16q  2
  2 Jamese Cobb                  10RW                   1:00.84q  1
  3 Ini Akoandak                 10FA                   1:01.29q  1
  4 Chavon Rhabb                 10RW                   1:02.41q  2
  5 Ambria Alexander             10GA                   1:02.98q  1
  6 Asha Jones                   10GA                   1:03.13q  1
  7 Leigh Scott                  Ferrari Striders       1:03.40q  1
  8 Kellie Dunston               10GA                   1:04.63q  2
  9 Nakia Allen                  10EB                   1:08.38   2
 10 Ebbonni Clark                10RW                   1:08.49   1
 11 Francesca Witcher            10GA                   1:09.94   1
 12 Brittany Bean                10PC                   1:11.40   2

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jazmin Dove                  10FA                     58.21
  2 Ambria Alexander             10GA                     58.80
  3 Ini Akoandak                 10FA                   1:00.29
  4 Kellie Dunston               10GA                   1:00.32
  5 Jamese Cobb                  10RW                   1:00.57
  6 Chavon Rhabb                 10RW                   1:01.37
  7 Asha Jones                   10GA                   1:02.42

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Starema Flood                10TS                   2:17.73
  2 Tunisia Milner               10RW                   2:23.66
  3 Stephanie Gunter             10EB                   2:24.52
  4 Chavon Rhabb                 10RW                   2:26.75
  5 Angela Walker                10HB                   2:28.59
  6 Jemu Zarzar                  10GA                   2:29.04
  7 Jovann Jones                 10GA                   2:33.99
  8 Ebbonni Clark                10RW                   2:35.36
  9 Ashley Bledsoe               10CE                   2:36.83
 10 Skylar Rea                   10EB                   2:37.78
 11 Shauna-Kaye Thompson         10FA                   2:59.28

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jemu Zarzar                  10GA                   5:18.25
  2 Stephanie Gunter             10EB                   5:25.79
  3 Ashley Bledsoe               10CE                   5:47.83
  4 Jovann Jones                 10GA                   5:51.96
  5 Alicia Dziedzic              UNA                    5:55.23

Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    National: N 9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sarah Look                   Ferrari Striders      12:15.20
  2 Ashley Bledsoe               10CE                  12:56.80
  3 Alicia Dziedzic              UNA                   13:41.90

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    National: N 7:15.97  7/27/2004   Erin Gray, Track City TC
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sarah Look                   Ferrari Striders       8:00.00

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    National: N 13.39  7/29/2001   Virginia Ginnie Powell
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1 Rancina Wright               10RV                     16.00q  NWI
  2 Alexis Booker                10EB                     16.01q  NWI
  3 Skylar Rea                   10EB                     16.02q  NWI

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    National: N 13.39  7/29/2001   Virginia Ginnie Powell
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Skylar Rea                   10EB                     19.20   NWI
  1 Alexis Booker                10EB                     19.20   NWI

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    National: N 57.94  7/29/2001   Tiffany Ross
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Antoinette Arrington         10RW                   1:05.09q
  2 Rancina Wright               10RV                   1:05.62q
  3 Sossena Wood                 10TS                   1:07.00q
  4 Skylar Rea                   10EB                   1:07.80q
  5 Joary Casey                  10EB                   1:08.90q

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    National: N 57.94  7/29/2001   Tiffany Ross
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Antoinette Arrington         10RW                   1:06.96
  2 Sossena Wood                 10TS                   1:11.03
  3 Skylar Rea                   10EB                   1:11.42
  4 Joary Casey                  10EB                   1:12.53

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    National: N 44.79  7/6/2003    New Horizons TC
                       C. Champion, M. Cohen, N. Knight, M. Erigha
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Ebenezer AME RR  'A'                               48.47
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                          49.68
  3 10 DC Redwings  'A'                                   49.71
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       49.94

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    National: N 3:37.90  8/3/2003    Houston Heat TC
                         K. Baker, V. Kienast, J Stitt, C. Brown
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     3:58.18
  2 10 DC Redwings  'B'                                 4:00.76
  3 10 GLenarden Track Club  'A'                        4:06.30
  4 10 DC Redwings  'A'                                 4:16.67
  5 10 Ebenezer AME RR  'A'                             4:17.50
  6 10 Hummingbird Track Club  'A'                      4:21.04

Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    National: N 1.85m  7/24/1977   Adrianne Sims
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Heather Patten               10GA                     1.53m    5-00.25
  2 Joi Briscoe                  10FH                     1.45m    4-09.00
  3 Kristen Kennedy              Vienna Youth             1.40m    4-07.00

Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    National: N 4.10m  7/12/2003   Kira Costa, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dana Comber                  UNA                      3.28m   10-09.00
  2 Jamie Gerhold                10MM                     2.59m    8-06.00
  3 Megan DeBettancourt          PVTC                     2.59m    8-06.00

Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    National: N 6.36m  7/29/1994   Angela Henry
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Tiffani Long                 UNA                      5.75m   NWI  18-10.50
  2 Sossena Wood                 10TS                     4.81m   NWI  15-09.50

Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    National: N 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Joi Briscoe                  10FH                    10.73m   NWI  35-02.50
  2 Heather Patten               10GA                    10.66m   NWI  34-11.75
  3 Antoinette Arrington         10RW                    10.48m   NWI  34-04.75

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    National: N 15.82m  7/31/2003   Michelle Carter, Texas Throwbacks USA
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Racquel Hairston             UNA                     10.07m   33-00.50

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    National: N 53.42m  7/9/1995    Suzy Powell
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Racquel Hairston             UNA                     29.47m      96-08
  2 Sarah Look                   Ferrari Striders        14.19m      46-07

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    National: N 48.35m  7/24/1999   Sarah Malone
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Racquel Hairston             UNA                     25.45m      83-06

Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Aaron Anderson               10GA                     11.05q  NWI  6
  1 Larrone Moore                10HB                     11.05q  NWI  5
  3 Orlando Brown                10GA                     11.06q  NWI  3
  4 Cedric Zellner               10GA                     11.11q  NWI  2
  5 Roosevelt Cooper             10FH                     11.12q  NWI  1
  6 Kevin Summers                10FH                     11.19q  NWI  1
  7 Keenan Crutchfield           10RV                     11.21q  NWI  5
  8 Keenan Lofton                Vienna Youth             11.21q  NWI  6
  9 James Roberts                10RW                     11.21   NWI  2
 10 Adrian Williams              10RW                     11.22   NWI  6
 11 Dominick Weaver              10FH                     11.23   NWI  4
 12 Dwayne Smiley                10TS                     11.24   NWI  3
 13 Travis Swaggard              10CB                     11.27   NWI  5
 13 Bashi Olagoke                10FH                     11.27   NWI  4
 15 Jamie Gordon                 10HB                     11.37   NWI  4
 16 Pierre Robinson              10FB                     11.39   NWI  5
 16 Brandon Eaton                10FH                     11.39   NWI  3
 18 Norman Simms                 10GA                     11.41   NWI  1
 19 Cory Robinson                10GA                     11.42   NWI  1
 19 David Duran                  10TM                     11.42   NWI  5
 21 Alonzo Williams              10GA                     11.45   NWI  1
 22 Justin Nelson                Ferrari Striders         11.48   NWI  6
 22 Ryan Jekkins                 10FL                     11.48   NWI  4
 24 Bobby Ishmael                10GA                     11.50   NWI  2
 25 Marcel Whitfield             10GA                     11.54   NWI  6
 26 Anthony Howe                 10FL                     11.58   NWI  4
 27 Devon Gilmore                10CE                     11.61   NWI  3
 28 Jerome Hill                  10NC                     11.62   NWI  6
 28 Shean Cain                   10FA                     11.62   NWI  3
 30 Kendrix Bryant               10NW                     11.64   NWI  5
 31 Michael Chorney              PVTC                     11.66   NWI  2
 32 Jason Lide                   10CT                     11.67   NWI  2
 33 Jamal Green                  10HB                     11.71   NWI  2
 34 Derrick Dawkins              10GA                     11.76   NWI  3
 35 Anthony Barker               10CE                     11.78   NWI  6
 36 Damon Gibson                 10NW                     11.84   NWI  3
 37 Andrew Kim                   Ferrari Striders         11.89   NWI  1
 38 Doug Tarasek                 Vienna Youth             11.92   NWI  4
 39 Chris Fox                    Vienna Youth             11.93   NWI  4
 40 Adrian McDonald              10RW                     12.04   NWI  2
 41 Joel Wofford                 10FB                     12.31   NWI  5
 42 Anthony Johnson              10FA                     14.07   NWI  1

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Larrone Moore                10HB                     10.89   NWI
  2 Orlando Brown                10GA                     11.38   NWI
  3 Aaron Anderson               10GA                     11.39   NWI
  4 Keenan Crutchfield           10RV                     11.47   NWI
  5 Roosevelt Cooper             10FH                     11.48   NWI
  6 Cedric Zellner               10GA                     11.60   NWI
  7 Kevin Summers                10FH                     11.69   NWI

Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Larrone Moore                10HB                     21.82q  NWI  5
  2 Orlando Brown                10GA                     22.16q  NWI  2
  3 Greg Brooks                  10FA                     22.23q  NWI  6
  4 Aaron Anderson               10GA                     22.26q  NWI  3
  5 Keenan Crutchfield           10RV                     22.53q  NWI  6
  6 Brett Brown                  10GA                     22.59q  NWI  6
  7 Adrian Williams              10RW                     22.69q  NWI  2
  8 Chris Ford                   Ferrari Striders         22.78q  NWI  1
  9 David Matthews               10HB                     22.80   NWI  1
 10 Lloyd Bonner                 10CB                     22.86   NWI  6
 10 Cedric Zellner               10GA                     22.86   NWI  4
 12 Darwin McJimpsey             10FA                     22.92   NWI  4
 12 Teyon Winters                10EB                     22.92   NWI  2
 14 David Duran                  10TM                     23.02   NWI  6
 15 Bret Ligon                   10RV                     23.04   NWI  4
 16 Marcus Dickerson             10GA                     23.12   NWI  5
 17 Julius Thompson              10NW                     23.19   NWI  3
 18 Justin Nelson                Ferrari Striders         23.21   NWI  6
 19 Pierre Robinson              10FB                     23.25   NWI  3
 20 Ben Bonner                   10CB                     23.31   NWI  1
 21 Anthony Barker               10CE                     23.40   NWI  1
 21 Jeremiah Lewis               10FA                     23.40   NWI  4
 23 Cory Robinson                10GA                     23.43   NWI  4
 23 Shean Cain                   10FA                     23.43   NWI  3
 23 Devon Gilmore                10CE                     23.43   NWI  1
 26 Michael Chorney              PVTC                     23.45   NWI  4
 27 Brice Fisher                 10NW                     23.48   NWI  2
 28 Justin Duncan                Vienna Youth             23.55   NWI  3
 29 James Roberts                10RW                     23.58   NWI  2
 30 Bobby Ishmael                10GA                     23.65   NWI  5
 31 Marcel Whitfield             10GA                     23.73   NWI  5
 31 Norman Simms                 10GA                     23.73   NWI  2
 31 Jason Lide                   10CT                     23.73   NWI  4
 34 Derrick Dawkins              10GA                     23.76   NWI  5
 35 Kendrix Bryant               10NW                     23.99   NWI  4
 36 Marcus Curtis                10EB                     24.01   NWI  6
 37 Ebron Thomas                 10NW                     24.06   NWI  1
 38 tosh Golatt                  10NW                     24.10   NWI  3
 39 Duane McLarty                10GA                     24.24   NWI  6
 40 Damon Gibson                 10NW                     24.27   NWI  1
 41 Joel Wofford                 10FB                     24.62   NWI  5
 42 Andrew Kim                   Ferrari Striders         24.65   NWI  3
 43 Adrian McDonald              10RW                     24.68   NWI  5
 44 Sean Adams                   10EB                     26.23   NWI  3

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Larrone Moore                10HB                     22.19   NWI
  2 Greg Brooks                  10FA                     22.74   NWI
  3 Aaron Anderson               10GA                     22.89   NWI
  4 Orlando Brown                10GA                     22.91   NWI
  5 Keenan Crutchfield           10RV                     23.10   NWI
  6 Adrian Williams              10RW                     23.40   NWI
  7 Chris Ford                   Ferrari Striders         23.42   NWI
  8 Brett Brown                  10GA                     23.64   NWI

Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marcus Wyche                 10HB                     50.68q  3
  2 Darwin McJimpsey             10FA                     50.81q  4
  3 Michael Chorney              PVTC                     51.22q  1
  4 Anthony LittleJohn           UNA                      51.28q  2
  5 Bret Ligon                   10RV                     51.29q  4
  6 Bryon Lewis                  10NW                     51.37q  1
  7 William Kennedy              10HB                     51.86q  1
  8 Marcus Dickerson             10GA                     52.19q  3
  9 Teyon Winters                10EB                     52.37   1
 10 Marco Waters                 10FH                     52.38   1
 11 Chris Ford                   Ferrari Striders         52.41   2
 12 Lloyd Bonner                 10CB                     52.49   4
 13 Kevin Davis                  10GA                     52.54   4
 14 Joel Jingwi                  10 Bowie Trackst         52.66   3
 15 Jeremiah Lewis               10FA                     52.90   2
 16 Donte Carroll                10TS                     52.96   2
 17 Julius Thompson              10NW                     54.72   2
 18 Bryant Brown                 10FH                     54.82   1
 19 David Quarles                10 Bowie Trackst         55.06   3
 20 Dominic McDonald             10HB                     55.12   2
 21 BRADLEY WILLIAMS             10ER                     55.22   4
 22 Derrick Dawkins              10GA                     55.25   2
 23 Duane McLarty                10GA                     55.34   3
 24 Raymond Milner               10RW                     55.51   3
 25 Norman Simms                 10GA                     55.99   4
 26 Joel Wofford                 10FB                     56.09   4
 27 Perez Walker                 10NW                     59.62   4

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Marcus Wyche                 10HB                     50.22
  2 Bret Ligon                   10RV                     50.55
  3 Marcus Dickerson             10GA                     50.73
  4 Darwin McJimpsey             10FA                     50.90
  5 Bryon Lewis                  10NW                     50.96
  6 Michael Chorney              PVTC                     51.30
  7 Anthony LittleJohn           UNA                      51.46
  8 William Kennedy              10HB                     52.25

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    National: N 1:49.49  7/28/2000   Nick Davenport
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ryan Woolee                  UNA                    2:02.11
  2 Donte Carroll                10TS                   2:04.69
  3 Reginald Edwards             10GA                   2:04.92
  4 Bryon Lewis                  10NW                   2:06.19
  5 Raymond Milner               10RW                   2:07.79
  6 Sean Guy                     10HB                   2:08.18
  7 Bryant Brown                 10FH                   2:09.07
  8 Mamadou Diallo               10NC                   2:09.58
  9 Brad Cooper                  10TE                   2:12.96
 10 John Franklin                10HB                   2:20.78
 11 Daniel Pfunstein             10CB                   2:21.73
 12 Kenneth Calvin               10GA                   2:24.12
 13 Jovan Wood                   10NW                   2:30.84
 14 Keith Tolbert                10GA                   2:54.11

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anthony LittleJohn           UNA                    4:13.58
  2 Reginald Edwards             10GA                   4:23.68
  3 Eric Dyson                   10HB                   4:26.50
  4 Sean Guy                     10HB                   4:27.21
  5 Mamadou Diallo               10NC                   4:35.94
  6 Matthew Schmidt              10CB                   4:36.85
  7 Joshua Loufik                UNA                    4:40.70
  8 Lamin Bangura                10NC                   4:46.09
  9 Daniel Pfunstein             10CB                   5:05.16

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    National: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mikias Gelagle               10RW                  17:40.80
  2 Sebastien Freard             10HB                  18:07.92
  3 Mamadou Diallo               10NC                  18:12.52
  4 Joshua Loufik                UNA                   18:19.46
  5 Lamin Bangura                10NC                  18:32.07
  6 Matthew Schmidt              10CB                  18:56.54
  7 Daniel Pfunstein             10CB                  20:29.38

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    National: N 5:53.17  7/29/1983   Orla Kastberg
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bryant Brown                 10FH                   6:46.42
  2 Sebastien Freard             10HB                   6:47.09
  3 Ibrahim Kamara               10GA                   6:47.46
  4 Eric Dyson                   10HB                   6:57.76
  5 Don Womack                   10FH                   8:08.63

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
========================================================================
    National: N 13.57  8/1/2004    Kevin Craddock, Alex Van Dyke
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brett Brown                  10GA                     14.29q  NWI  2
  2 Keith BrownJr                10WL                     14.91q  NWI  2
  3 Dante Anderson               10GA                     14.92q  NWI  2
  4 Alonzo Williams              10GA                     14.96q  NWI  2
  5 Michael Shackelford          10RW                     15.09q  NWI  1
  6 Ola Williams                 10RW                     15.57q  NWI  1
  7 Rashaad Guy                  10HB                     15.75q  NWI  1
  8 Patrick Stem                 UNA                      16.72q  NWI  2
  9 Chris Fox                    Vienna Youth             17.25   NWI  1
 10 Malcolm Proctor              UNA                      22.73   NWI  2

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    National: N 13.57  8/1/2004    Kevin Craddock, Alex Van Dyke
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brett Brown                  10GA                     14.82   NWI
  2 Alonzo Williams              10GA                     14.90   NWI
  3 Keith BrownJr                10WL                     14.99   NWI
  4 Dante Anderson               10GA                     15.16   NWI
  5 Ola Williams                 10RW                     15.28   NWI
  6 Michael Shackelford          10RW                     15.42   NWI
  7 Rashaad Guy                  10HB                     16.23   NWI

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    National: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Travis Swaggard              10CB                     55.16q  2
  2 Anthony Simmons              10RW                     55.68q  1
  3 Keith BrownJr                10WL                     57.98q  1
  4 Kemar Brown                  10HB                     58.68q  2
  5 Joel Lavela                  10HB                   1:00.08q  2
  6 Alex Gray                    10HB                   1:00.69q  2
  7 Rashaad Guy                  10HB                   1:01.65q  1
  8 Terrance Campbell            10HB                   1:01.75q  2
  9 Michael Shackelford          10RW                   1:02.41   2
 10 Ola Williams                 10RW                   1:04.46   1
 11 Keith Watson                 10CC                   1:05.68   1
 12 Malcolm Proctor              UNA                    1:09.88   1

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    National: N 49.77  7/29/2002   Kerron Clement
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Travis Swaggard              10CB                     53.50
  2 Anthony Simmons              10RW                     53.66
  3 Kemar Brown                  10HB                     57.17
  3 Joel Lavela                  10HB                     57.17
  5 Alex Gray                    10HB                     57.91
  6 Rashaad Guy                  10HB                     59.05
 -- Keith BrownJr                10WL                        DQ

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
===================================================================
    National: N 39.73  8/1/1998    Track Houston
                       R. Beard, B. Bay, J. Harris, T. Williams
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 10 Freddie Hendricks Track Clu  'A'                   42.61   1
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                          42.66   1
  3 10 DC Redwings  'A'                                   42.90   1
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                        42.91   1
  5 10 GLenarden Track Club  'B'                          43.30   1
  6 10 Cobra Track Club  'A'                              43.43   1
  7 10 New Wave Track Club  'A'                           43.57   2
  8 10 Track Essence RRCA  'A'                            44.35   2
  9 10 Ebenezer AME RR  'A'                               44.71   3
 10 10 Ferrari Striders TC of NOVA  'A'                   44.72   2
 11 10 Hummingbird Track Club  'B'                        44.93   1
 12 10 Bowie Tracksters  'A'                              45.87   3
 13 10 Vienna Youth Inc.  'A'                             45.96   2
 14 10 DC Redwings  'B'                                   46.61   2
 15 10 Firebirds Athletic Club  'A'                       46.69   1
 16 10 Rockville Striders Youth TC  'A'                   47.07   2

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    National: N 3:06.55  7/28/1996   East Atlanta TC
                         A. Partridge, D. Phillips, A. Taylor, K. Williams
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 10 DC Redwings  'A'                                 3:14.94
  2 10 GLenarden Track Club  'A'                        3:20.16
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      3:21.07
  4 10 GLenarden Track Club  'B'                        3:25.18
  5 10 Track Essence RRCA  'A'                          3:25.57
  6 10 New Wave Track Club  'B'                         3:33.55
  7 10 Hummingbird Track Club  'B'                      3:36.44
 -- 10 New Wave Track Club  'A'                              DQ

Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    National: N 2.28m  7/9/1983    Dothel Edwards
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Aaron Johnson                UNA                      1.90m    6-02.75
  2 Godson Akinnawo              10HB                     1.85m    6-00.75
  2 Christopher Bartholomew      10CB                     1.85m    6-00.75
  4 Devon Gilmore                10CE                     1.85m    6-00.75
  4 Al Lohoi                     10CB                     1.85m    6-00.75
  6 Anthony Kironje              10HB                     1.85m    6-00.75
 -- Keith Watson                 10CC                        NH
 -- William Johnson              10TS                        NH
 -- Malcolm Proctor              UNA                        DNF

Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    National: N 5.21m  7/31/1992   Wayne Guidry
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 CHRISTOPHER BRYANT           UNA                      3.66m   12-00.00
  2 Ryan Kruba                   PVTC                     3.51m   11-06.25

Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    National: N 7.87m  1977        Lamont King
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Corryl Boyd                  10NW                     6.65m   NWI  21-10.00
  2 Antwane Minter               10CB                     6.58m   NWI  21-07.25
  3 Aaron Anderson               10GA                     6.51m   NWI  21-04.25
  4 Brandon Eaton                10FH                     6.47m   NWI  21-02.75
  5 Ryan Jekkins                 10FL                     6.34m   NWI  20-09.75
  6 Alonzo Williams              10GA                     6.32m   NWI  20-09.00
  7 Alex Gray                    10HB                     6.29m   NWI  20-07.75
  8 Ben Bonner                   10CB                     6.18m   NWI  20-03.50
  9 Vincent Coleman              10TM                     6.11m   NWI  20-00.50
 10 Devon Gilmore                10CE                     6.05m   NWI  19-10.25
 11 Bobby Ishmael                10GA                     6.02m   NWI  19-09.00
 12 Andrew Kim                   Ferrari Striders         6.01m   NWI  19-08.75
 13 Brandon Briggs               10NW                     5.94m   NWI  19-06.00
 14 Anthony Howe                 10FL                     5.93m   NWI  19-05.50
 15 Anthony Johnson              10FA                     5.92m   NWI  19-05.25
 16 Michael Shackelford          10RW                     5.66m   NWI  18-07.00
 16 Lloyd Bonner                 10CB                     5.66m   NWI  18-07.00
 18 John Franklin                10HB                     5.60m   NWI  18-04.50
 19 Ronald Shamley               10EB                     5.44m   NWI  17-10.25
 20 Melech Thomas                10RW                     5.38m   NWI  17-08.00

Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    National: N 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Future TC
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Justin Duncan                Vienna Youth            13.61m   NWI  44-08.00
  2 Corryl Boyd                  10NW                    13.29m   NWI  43-07.25
  3 Dante Anderson               10GA                    13.16m   NWI  43-02.25
  4 Brandon Eaton                10FH                    12.82m   NWI  42-00.75
  5 BRADLEY WILLIAMS             10ER                    12.76m   NWI  41-10.50
  6 Anthony Howe                 10FL                    12.62m   NWI  41-05.00
  7 Brandon Briggs               10NW                    12.52m   NWI  41-01.00
  8 David Hill                   10GA                    12.20m   NWI  40-00.50
  9 Anthony Kironje              10HB                    11.45m   NWI  37-06.75

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    National: N 20.43m  7/24/1997   Dwight Johnson
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kerry Pollard                10HB                    15.24m   50-00.00
  2 Adam Deiseroth               10MM                    14.10m   46-03.25
  3 Warren Simmons               10FB                     9.78m   32-01.00

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    National: N 63.02m  1979        Clint Johnson
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jeremy Mitchell              10NW                    43.71m     143-05
  2 Warren Simmons               10FB                    33.51m     109-11
  3 Doug Tarasek                 Vienna Youth            32.04m     105-01

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    National: N 70.94m  8/1/1998    Brian Kollar
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Devin Clark                  10FB                    49.84m     163-06
  2 Jeremy Mitchell              10NW                    45.86m     150-05
  3 Jason Everett                10GA                    22.68m      74-05
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec