Join/Renew Now

Results - USATF Alabama Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/17-18/05 - Madison, Ala.

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hall, Erykah                 Mag Cty Run              16.71
  2 Posey, Evelyn                Mag Cty Run              17.18
  3 Davis, Sierra                Montgomery Y             17.80
  4 Agnew, Chelsea               Mprd                     18.05
  5 Carr, Sara                   Magic City               18.12
  6 Vaughn, BriAnnah             PCTC                     18.32
  7 Williams, Alexandria         Club Elite               18.74
  8 Hunter, Jermiya              Mprd                     19.05

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Erykah                 Mag Cty Run              16.34q  2
  2 Posey, Evelyn                Mag Cty Run              16.95q  1
  3 Agnew, Chelsea               Mprd                     17.84q  2
  4 Hunter, Jermiya              Mprd                     18.03q  1
  5 Carr, Sara                   Magic City               18.43q  2
  6 Davis, Sierra                Montgomery Y             18.45q  2
  7 Williams, Alexandria         Club Elite               18.76q  1
  8 Vaughn, BriAnnah             PCTC                     19.04q  1
  9 Braggs, Jazmin               Mprd                     19.24   1
 10 Huntley, Alexis              PCTC                     20.28   1
 11 Evans, Patrese               PCTC                     20.66   1
 12 Foster, Alana                PCTC                     20.98   2
 13 Williams, Shannon            PCTC                     21.40   2
 14 Parrish, Tekeyah             Mprd                     26.29   1

Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hunter, Jermiya              Mprd                     38.56
  2 Agnew, Chelsea               Mprd                     38.99
  3 Davis, Sierra                Montgomery Y             40.58
  4 Braggs, Jazmin               Mprd                     41.02
  5 Huntley, Alexis              PCTC                     43.31
  6 Vaughn, BriAnnah             PCTC                     43.72
  7 Foster, Alana                PCTC                     45.14
  8 Evans, Patrese               PCTC                     48.85

Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hunter, Jermiya              Mprd                     39.18q  1
  2 Vaughn, BriAnnah             PCTC                     39.39q  2
  3 Braggs, Jazmin               Mprd                     39.85q  2
  4 Davis, Sierra                Montgomery Y             40.49q  1
  5 Huntley, Alexis              PCTC                     45.06q  2
  6 Foster, Alana                PCTC                     45.08q  2
  7 Evans, Patrese               PCTC                     46.24q  1
  8 Agnew, Chelsea               Mprd                     48.08q  2

Event 4  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Erykah                 Mag Cty Run            1:28.30
  2 Posey, Evelyn                Mag Cty Run            1:36.82
  3 Davis, Sierra                Montgomery Y           1:39.31
  4 Huntley, Alexis              PCTC                   1:49.94
  5 Evans, Patrese               PCTC                   2:01.49
  6 Vaughn, BriAnnah             PCTC                   2:09.63

Event 5  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Posey, Evelyn                Mag Cty Run            3:38.44

Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hall, Erykah                 Mag Cty Run              2.88m    9-05.50
  2 Carr, Sara                   Magic City               2.63m    8-07.50
  3 Agnew, Chelsea               Mprd                     2.58m    8-05.75
  4 Hunter, Jermiya              Mprd                     2.49m    8-02.00
  5 Williams, Alexandria         Club Elite               2.36m    7-09.00
  6 Braggs, Jazmin               Mprd                     2.14m    7-00.25

Event 16  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charlton, Robert             Club Elite               15.32
  2 Tilley, Rico                 Club Elite               15.77
  3 Bynum, Damien                Montgomery Y             16.03
  4 William, Brevard             Mprd                     16.29
  5 Johnson, Desmond             Mad Striders             16.99
  6 Young III, John              Mprd                     18.98
  7 McDonald, Luke               Mad Striders             20.68

Event 16  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charlton, Robert             Club Elite               15.93q  2
  2 William, Brevard             Mprd                     16.20q  2
  3 Tilley, Rico                 Club Elite               16.55q  1
  4 Bynum, Damien                Montgomery Y             16.63q  2
  5 Johnson, Desmond             Mad Striders             17.63q  2
  6 Young III, John              Mprd                     18.82q  1
  7 McDonald, Luke               Mad Striders             21.74q  2

Event 17  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlton, Robert             Club Elite               33.47
  2 Tilley, Rico                 Club Elite               33.97
  3 Bynum, Damien                Montgomery Y             34.14
  4 William, Brevard             Mprd                     34.22
  5 Johnson, Desmond             Mad Striders             37.33
  6 Young III, John              Mprd                     42.21
  7 McDonald, Luke               Mad Striders             46.44

Event 18  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bynum, Damien                Montgomery Y           1:21.99
  2 Stewart, Lance               Mad Striders           1:45.16

Event 19  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mixon, Walter                Mprd                   3:28.50
  2 Stewart, Lance               Mad Striders           3:51.84

Event 20  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mixon, Walter                Mprd                   6:00.11

Event 24  Long Jump Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tilley, Rico                 Club Elite               3.30m   10-10.00
  2 Charlton, Robert             Club Elite               3.20m   10-06.00
  3 William, Brevard             Mprd                     3.10m   10-02.00
  4 Mixon, Walter                Mprd                     2.97m    9-09.00
  5 Johnson, Desmond             Mad Striders             2.90m    9-06.25
  6 Stewart, Lance               Mad Striders             2.10m    6-10.75
  7 Young III, John              Mprd                     1.90m    6-03.00

Event 29  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duhe, Amede                  PCP                   11:37.51
  2 Camacho, Tiffany             Montgomery Y          11:50.70
  3 White, Qua Necha             Club Elite            11:50.95
  4 Brock, Tameesh               Club Elite            13:24.89

Event 31  100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gholston, Alexandria         Nat                      13.93
  2 Charley, Simone              Club Elite               14.46
  3 Coleman, Ferrin              Mprd                     14.54
  4 Charlton, Tiah               Club Elite               14.57
  5 Robinson, Thelma             Mprd                     15.21
  6 Toliver, Jasmine             Mag Cty Run              15.29
  7 Reeder, Ardayzha             Nat                      15.49
  8 Barnett, Quintana            Nat                      16.22

Event 31  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gholston, Alexandria         Nat                      14.14q  1
  2 Charley, Simone              Club Elite               14.42q  1
  3 Coleman, Ferrin              Mprd                     14.50q  1
  4 Charlton, Tiah               Club Elite               14.64q  2
  5 Robinson, Thelma             Mprd                     15.10q  2
  6 Toliver, Jasmine             Mag Cty Run              15.36q  1
  7 Reeder, Ardayzha             Nat                      15.45q  2
  8 Barnett, Quintana            Nat                      15.77q  1
  9 Crimes, Jasmine              PCTC                     16.01   1
 10 McKinney, Justis             Hsv Metro                16.92   2
 11 Dale, Tamaria                Club Elite               17.18   2
 12 Scott, Megan                 PCTC                     17.36   2
 13 Kennebrew, Kristen           Montgomery Y             18.06   1
 14 Brock, Tameesh               Club Elite               18.86   1
 15 McDonald, Melissa            Mad Striders             20.26   2

Event 32  200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gholston, Alexandria         Nat                      28.94
  2 Charley, Simone              Club Elite               30.45
  3 Coleman, Ferrin              Mprd                     30.78
  4 Charlton, Tiah               Club Elite               31.27
  5 Cobbs, Brittney              Mprd                     31.31
  6 Robinson, Thelma             Mprd                     32.83
  7 Toliver, Jasmine             Mag Cty Run              33.59
  8 Crimes, Jasmine              PCTC                     33.95

Event 32  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gholston, Alexandria         Nat                      29.31q  3
  2 Charlton, Tiah               Club Elite               30.82q  2
  3 Charley, Simone              Club Elite               31.02q  3
  4 Coleman, Ferrin              Mprd                     31.45q  2
  5 Cobbs, Brittney              Mprd                     31.65q  3
  6 Toliver, Jasmine             Mag Cty Run              32.41q  1
  7 Robinson, Thelma             Mprd                     34.33q  3
  8 Crimes, Jasmine              PCTC                     34.39q  1
  9 Young, Victoria              Mprd                     34.42   2
 10 McKinney, Justis             Hsv Metro                37.09   1
 11 Dale, Tamaria                Club Elite               37.10   1
 12 Kennebrew, Kristen           Montgomery Y             39.01   2
 13 Boyd, Leandra                Mad Striders             41.76   3
 14 McDonald, Melissa            Mad Striders             46.51   1
 15 Calhoun, Bria                Mad Striders             46.89   2

Event 33  400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Byrd, Sydney                 Unattached             1:12.05
  2 Cobbs, Brittney              Mprd                   1:12.79
  3 Chandler, Jalexis            Nat                    1:16.96
  4 Young, Victoria              Mprd                   1:18.78
  5 Crimes, Jasmine              PCTC                   1:18.93
  6 White, Chloe                 Hoover Track           1:21.67
  7 McDonald, Mary Ellen         Mad Striders           1:28.80

Event 33  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cobbs, Brittney              Mprd                   1:15.18q  2
  2 Byrd, Sydney                 Unattached             1:17.93q  2
  3 Crimes, Jasmine              PCTC                   1:18.08q  1
  4 Young, Victoria              Mprd                   1:20.83q  1
  5 Chandler, Jalexis            Nat                    1:21.53q  1
  6 Toliver, Jasmine             Mag Cty Run            1:22.02q  1
  7 McDonald, Mary Ellen         Mad Striders           1:25.01q  1
  8 White, Chloe                 Hoover Track           1:25.33q  2
  9 Stewart, Hannah              Mad Striders           1:26.49   2
 10 Scott, Megan                 PCTC                   1:29.66   2

Event 34  800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Mary Ellen         Mad Striders           3:26.22
  2 Duhe, Amede                  PCP                    3:29.22
  3 Hughes, Maya                 Unattached             3:33.50
 -- Stewart, Hannah              Mad Striders                DQ

Event 35  1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, Maya                 Unattached             8:03.11

Event 37  High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Chloe                 Hoover Track             1.00m    3-03.25

Event 38  Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cobbs, Brittney              Mprd                     3.81m   12-06.00
  2 Charley, Simone              Club Elite               3.71m   12-02.25
  3 Charlton, Tiah               Club Elite               3.59m   11-09.50
  4 Chandler, Jalexis            Nat                      3.56m   11-08.25
  5 McDonald, Mary Ellen         Mad Striders             3.48m   11-05.00
  6 Coleman, Ferrin              Mprd                     3.44m   11-03.50
  7 Byrd, Sydney                 Unattached               3.42m   11-02.75
  8 Reeder, Ardayzha             Nat                      3.14m   10-03.75
  9 White, Chloe                 Hoover Track             3.07m   10-01.00
 10 McKinney, Justis             Hsv Metro                3.00m    9-10.25
 11 Robinson, Thelma             Mprd                     2.87m    9-05.00
 12 Barnett, Quintana            Nat                      2.79m    9-02.00
 13 Hughes, Maya                 Unattached               2.75m    9-00.25
 14 Stewart, Hannah              Mad Striders             2.74m    9-00.00
 15 Dale, Tamaria                Club Elite               2.49m    8-02.00
 16 Young, Victoria              Mprd                     2.44m    8-00.25
 17 McDonald, Melissa            Mad Striders             2.14m    7-00.25
 18 Boyd, Leandra                Mad Striders             1.88m    6-02.00

Event 40  Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bland, Destiny               Hsv Metro                5.29m   17-04.25
  2 Brock, Tameesh               Club Elite               4.56m   14-11.50
  3 Calhoun, Bria                Mad Striders             3.47m   11-04.75
  4 White, Qua Necha             Club Elite               3.43m   11-03.00
  5 Kennebrew, Kristen           Montgomery Y             3.35m   11-00.00

Event 41  Javelin Throw Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bland, Destiny               Hsv Metro               13.10m      43-00
  2 Camacho, Tiffany             Montgomery Y             9.43m      30-11
  3 Brock, Tameesh               Club Elite               6.55m      21-06
  4 White, Qua Necha             Club Elite               5.40m      17-08

Event 42  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 North Alabama Trackers  'A'                         1:03.33
     1) Reeder, Ardayzha                2) Chandler, Jalexis
     3) Gholston, Alexandria            4) Barnett, Quintana

Event 46  100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pugh, Elijah                 Mprd                     14.27
  2 Irby, Isaac                  PCTC                     14.31
  3 Reeder, DeAudre              Nat                      14.47
  4 Crenshaw, Dupree             Mprd                     14.78
  5 Forbes, Charlie              Magic City               14.86
  6 Fore, Khwan                  Hsv Metro                14.88
  7 DeLaine, Mickell             Montgomery Y             15.08
  8 Harrison, Reid               Unattached               15.17

Event 46  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Irby, Isaac                  PCTC                     14.29q  1
  2 Reeder, DeAudre              Nat                      14.30q  1
  3 Pugh, Elijah                 Mprd                     14.32q  3
  4 Crenshaw, Dupree             Mprd                     14.45q  1
  5 Forbes, Charlie              Magic City               14.62q  2
  6 Fore, Khwan                  Hsv Metro                14.67q  2
  7 DeLaine, Mickell             Montgomery Y             14.90q  2
  8 Harrison, Reid               Unattached               14.97q  4
  9 Donaldson, Jordan            Mad Striders             14.99   4
 10 Lee, Xavier                  Nat                      15.25   4
 11 Johnson, Devon               Mad Striders             15.74   2
 12 Johnson, Danny               Mad Striders             16.07   3
 13 Jackson, Roger               Nat                      16.21   1
 14 Hale, Rudolph                PCTC                     16.45   3
 15 Logan, Jordan                Hsv Metro                16.78   2
 16 Thompson, Jaylan             Montgomery Y             16.90   3
 17 Shields, Jonathan            Hsv Metro                17.34   4
 18 Edwards, Timothy             Mad Striders             17.57   2
 19 Buck Jr, Kelly               PCTC                     17.85   3
 20 Cosma, Aaron                 Flyers                   18.13   4
 21 Burrus, Toyston              Mad Striders             20.11   1
 22 Johnson, Isaiah              PCTC                     20.35   1
 23 Booth, Ethan                 Flyers                   23.22   3

Event 47  200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Carroll III, William         Mprd                     28.54
  2 Fore, Khwan                  Hsv Metro                29.64
  3 Pugh, Elijah                 Mprd                     29.70
  4 Crenshaw, Dupree             Mprd                     29.98
  5 Irby, Isaac                  PCTC                     30.67
  6 McLaurin, Griffin            Mad Striders             31.41
  7 Thomas, Darius               Hsv Metro                31.85
  8 Lee, Xavier                  Nat                      32.06

Event 47  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carroll III, William         Mprd                     28.83q  1
  2 Pugh, Elijah                 Mprd                     29.60q  2
  3 Fore, Khwan                  Hsv Metro                30.04q  2
  4 Crenshaw, Dupree             Mprd                     30.15q  1
  5 Irby, Isaac                  PCTC                     30.32q  1
  6 Lee, Xavier                  Nat                      31.71q  4
  7 McLaurin, Griffin            Mad Striders             31.93q  4
  8 Thomas, Darius               Hsv Metro                32.93q  2
  9 Campbell, Malik              PCTC                     33.02   4
 10 Johnson, Devon               Mad Striders             33.05   3
 11 Johnson, Danny               Mad Striders             33.09   2
 12 Hale, Rudolph                PCTC                     34.82   4
 13 Thompson, Jaylan             Montgomery Y             34.97   4
 14 Harrison-Hayes, Kendall      Nat                      35.75   1
 15 Shields, Jonathan            Hsv Metro                36.53   3
 16 Edwards, Timothy             Mad Striders             39.80   1
 17 Buck Jr, Kelly               PCTC                     39.84   1

Event 48  400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Carroll III, William         Mprd                   1:05.29
  2 Holmes, Johnathan            Mprd                   1:07.42
  3 Brown, Jarrett               Unattached             1:07.53
  4 Carr, Jordan                 Magic City             1:12.09
  5 Thomas, Darius               Hsv Metro              1:13.69
  6 Forbes, Charlie              Magic City             1:14.42

Event 48  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carroll III, William         Mprd                   1:06.49q  3
  2 Brown, Jarrett               Unattached             1:07.41q  2
  3 Holmes, Johnathan            Mprd                   1:08.40q  1
  4 DeLaine, Mickell             Montgomery Y           1:11.19q  3
  5 Thomas, Darius               Hsv Metro              1:14.53q  2
  6 Forbes, Charlie              Magic City             1:16.32q  3
  7 Carr, Jordan                 Magic City             1:16.67q  1
  8 McLaurin, Griffin            Mad Striders           1:16.94q  2
  9 Campbell, Malik              PCTC                   1:18.39   2
 10 Jackson, Roger               Nat                    1:19.45   3
 11 White, Alex                  Magic City             1:19.53   1
 12 Dixon, Tanner                Hoover Track           1:19.69   3
 13 Hale, Rudolph                PCTC                   1:24.65   2
 14 Buck Jr, Kelly               PCTC                   1:26.10   1
 15 Cosma, Aaron                 Flyers                 1:27.57   1
 16 Harrison-Hayes, Kendall      Nat                    1:29.20   2
 17 Booth, Ethan                 Flyers                 1:42.49   2

Event 49  800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Johnathan            Mprd                   2:32.03
  2 Brown, Jarrett               Unattached             2:36.28
  3 Harrison, Reid               Unattached             2:52.62
  4 Carr, Jordan                 Magic City             2:53.84
  5 White, Ryan                  Magic City             2:57.25
  6 Dixon, Tanner                Hoover Track           2:58.56
  7 Thomas, Darius               Hsv Metro              2:59.03
  8 Campbell, Malik              PCTC                   3:07.34

Event 50  1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jarrett               Unattached             5:11.11
  2 Holmes, Johnathan            Mprd                   5:17.68
  3 Stephenson, Noble            Mad Striders           5:50.52
  4 Harrison, Reid               Unattached             5:52.49
  5 Dixon, Tanner                Hoover Track           5:58.29
  6 White, Ryan                  Magic City             6:13.07
  7 White, Alex                  Magic City             6:24.89

Event 52  Long Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carroll III, William         Mprd                     4.12m   13-06.25
  2 Reeder, DeAudre              Nat                      4.06m   13-04.00
  3 Pugh, Elijah                 Mprd                     3.87m   12-08.50
  4 Fore, Khwan                  Hsv Metro                3.81m   12-06.00
  5 Irby, Isaac                  PCTC                     3.50m   11-05.75
  5 Donaldson, Jordan            Mad Striders             3.50m   11-05.75
  7 Crenshaw, Dupree             Mprd                     3.39m   11-01.50
  8 Harrison-Hayes, Kendall      Nat                      3.10m   10-02.00
  9 Edwards, Timothy             Mad Striders             2.92m    9-07.00
 10 Shields, Jonathan            Hsv Metro                2.86m    9-04.75
 11 Cosma, Aaron                 Flyers                   2.85m    9-04.25
 11 Stephenson, Noble            Mad Striders             2.85m    9-04.25
 13 Logan, Jordan                Hsv Metro                2.70m    8-10.25
 14 Johnson, Isaiah              PCTC                     2.51m    8-03.00
 15 Thompson, Jaylan             Montgomery Y             2.49m    8-02.00
 16 Booth, Ethan                 Flyers                   2.00m    6-06.75

Event 53  Shot Put Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pitts, Wesley                Montgomery Y             6.10m   20-00.25
  2 Burrus, Toyston              Mad Striders             5.13m   16-10.00

Event 54  Javelin Throw Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Powers, Terrance             Montgomery Y            14.70m      48-03
  2 Pitts, Wesley                Montgomery Y            12.68m      41-07

Event 55  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison Striders  'A'                               1:01.39
  2 North Alabama Trackers  'A'                         1:02.50
     1) Lee, Xavier                     2) Ricks, Jaleen
     3) Reeder, DeAudre                 4) Hayes, Caleb

Event 56  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Track Club  'A'                          5:05.59
     1) Carr, Jordan                    2) Forbes, Charlie
     3) White, Alex                     4) White, Ryan
  2 Montgomery YMCA Track Tea  'A'                      5:07.43
     1) DeLaine, Mickell                2) Pitts, Wesley
     3) Powers, Terrance                4) Thompson, Jaylan

Event 59  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Derico, Ashton               Montgomery Y          12:33.90

Event 60  80 Meter Hurdles Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reed, Kalan                  Unattached               13.74
  2 Moore, Jizayah               Montgomery Y             15.24
  3 O'Shields, Jake              Magic City               17.18
  4 Sparks, Adam                 Unattached               17.61
  5 Kossow, Mark Cameron         Hoover Track             18.11

Event 61  100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adams, Keenen                Mprd                     12.94
  2 Tinsley, DiJyran             PCTC                     13.33
  3 Hutcherson, Cstephan         PCTC                     13.84
  4 Winton, Georgio              Hsv Metro                13.88
  5 James, Carlos                Mprd                     14.16
  6 Moore, Jizayah               Montgomery Y             14.22
  7 Washington, Samuel           PCTC                     14.48
  8 O'Shields, Jake              Magic City               14.63

Event 61  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Keenen                Mprd                     13.00q  3
  2 Tinsley, DiJyran             PCTC                     13.49q  3
  3 Winton, Georgio              Hsv Metro                13.79q  3
  4 Hutcherson, Cstephan         PCTC                     14.18q  2
  5 James, Carlos                Mprd                     14.19q  1
  6 Moore, Jizayah               Montgomery Y             14.34q  1
  7 O'Shields, Jake              Magic City               14.60q  1
  8 Washington, Samuel           PCTC                     14.64q  1
  9 Donaldson, Kendall           Mad Striders             14.98   1
 10 Sly, Brandon                 Hoover Track             15.35   2

Event 62  200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adams, Keenen                Mprd                     26.97
  2 Tinsley, DiJyran             PCTC                     28.41
  3 Winton, Georgio              Hsv Metro                28.46
  4 Hutcherson, Cstephan         PCTC                     28.69
  5 James, Carlos                Mprd                     29.38
  6 Jamison, William             Mprd                     29.72
  7 Washington, Samuel           PCTC                     29.78
  8 Myles, Victor                Mprd                     29.94

Event 62  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Keenen                Mprd                     27.19q  3
  2 Tinsley, DiJyran             PCTC                     28.71q  2
  3 Winton, Georgio              Hsv Metro                29.34q  3
  4 Hutcherson, Cstephan         PCTC                     29.68q  1
  5 Myles, Victor                Mprd                     29.76q  1
  6 James, Carlos                Mprd                     29.86q  2
  7 Jamison, William             Mprd                     29.87q  2
  8 Washington, Samuel           PCTC                     30.58q  3
  9 Williams, Ramsey             Nat                      33.32   1
 10 Hawkins, Malaivee            Nat                      33.48   1
 11 Donaldson, Kendall           Mad Striders             34.13   3
 12 Donald, Jordan               Magic City               38.10   3

Event 63  400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Myles, Victor                Mprd                   1:07.64
  2 Reed, Kalan                  Unattached             1:07.93
  3 Despot, Christian            Vestavia TC            1:09.63
  4 Jamison, William             Mprd                   1:09.77
  5 Sly, Brandon                 Hoover Track           1:14.53
  6 Watson, Richmond             Magic City             1:15.33
  7 White, Craig                 Hoover Track           1:18.04
  8 Canfield, John               Vestavia TC            1:19.36

Event 63  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Reed, Kalan                  Unattached             1:09.29q  2
  2 Myles, Victor                Mprd                   1:10.26q  2
  3 Despot, Christian            Vestavia TC            1:12.98q  1
  4 Watson, Richmond             Magic City             1:13.43q  1
  5 Jamison, William             Mprd                   1:14.49q  2
  6 Canfield, John               Vestavia TC            1:17.35q  2
  7 White, Craig                 Hoover Track           1:17.47q  1
  8 Sly, Brandon                 Hoover Track           1:22.54q  2
  9 Byrd, D-Anthony              Nat                    1:27.93   2
 -- Hawkins, Malaivee            Nat                        DNF   2

Event 64  800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spinks, Greg                 Hoover Track           2:46.94
  2 Hopkins, Micah               Unattached             2:47.38
  3 Dawson, Alexander            Magic City             2:48.00
  4 Canfield, John               Vestavia TC            2:48.44
  5 Watson, Richmond             Magic City             2:50.31
  6 Despot, Christian            Vestavia TC            2:51.00
  7 Charley, Myles               Club Elite             2:57.66
  8 Byrd, D-Anthony              Nat                    3:05.44
  9 Carr, Landon                 Hoover Track           3:05.78
 10 Sparks, Adam                 Unattached             3:06.47
 11 Johnson, Daniel              Montgomery Y           3:06.72
 12 Miller, Jack                 Magic City             3:06.94
 13 Wilder, Patrick              Magic City             3:17.09

Event 65  1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Will                Mad Striders           5:36.68
  2 McDonald, Lloyd              Mad Striders           5:40.23
  3 Canfield, John               Vestavia TC            5:46.49
  4 Dawson, Alexander            Magic City             5:55.30
  5 Charley, Myles               Club Elite             5:58.88
  6 Miller, Jack                 Magic City             6:02.61

Event 66  3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Will                Mad Striders          12:11.15
  2 McDonald, Lloyd              Mad Striders          12:36.68

Event 67  High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spinks, Greg                 Hoover Track             1.30m    4-03.25
  1 Carr, Landon                 Hoover Track             1.30m    4-03.25
  3 Donald, Jordan               Magic City               1.15m    3-09.25
  3 Sparks, Adam                 Unattached               1.15m    3-09.25
  5 Kossow, Mark Cameron         Hoover Track             1.00m    3-03.25

Event 68  Long Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Adams, Keenen                Mprd                     4.76m   15-07.50
  2 Reed, Kalan                  Unattached               4.65m   15-03.25
  3 Tinsley, DiJyran             PCTC                     4.41m   14-05.75
  4 Charley, Myles               Club Elite               4.34m   14-03.00
  5 Washington, Samuel           PCTC                     4.20m   13-09.50
  6 Despot, Christian            Vestavia TC              4.16m   13-07.75
  7 White, Craig                 Hoover Track             4.14m   13-07.00
  8 Donaldson, Kendall           Mad Striders             4.10m   13-05.50
  9 Hutcherson, Cstephan         PCTC                     4.04m   13-03.25
 10 Hopkins, Micah               Unattached               4.00m   13-01.50
 11 James, Carlos                Mprd                     3.87m   12-08.50
 12 Johnson, Daniel              Montgomery Y             3.58m   11-09.00
 13 Williams, Ramsey             Nat                      3.11m   10-02.50
 14 Wilder, Patrick              Magic City               2.91m    9-06.75

Event 69  Discus Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Craig                 Hoover Track            17.82m      58-05
  2 Shaw, Christopher            PCP                     15.89m      52-01
  3 Richardson, Beau             Hoover Track            15.62m      51-03
  4 Yarbrough, David             Hsv Metro               15.08m      49-06
  5 Williams, Ramsey             Nat                     12.10m      39-08

Event 70  Shot Put Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shaw, Christopher            PCP                      8.51m   27-11.00
  2 Sly, Brandon                 Hoover Track             7.85m   25-09.25
  3 Yarbrough, David             Hsv Metro                7.45m   24-05.50
  4 Thompson, Jason              Montgomery Y             7.23m   23-08.75
  5 Derico, Ashton               Montgomery Y             7.20m   23-07.50
  6 Richardson, Beau             Hoover Track             7.06m   23-02.00
  7 Pugh, LeTroy III             Mprd                     6.92m   22-08.50
  8 Donald, Jordan               Magic City               6.78m   22-03.00
  9 Johnson, Daniel              Montgomery Y             5.53m   18-01.75

Event 71  Javelin Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Jason              Montgomery Y            22.59m      74-01
  2 Kossow, Mark Cameron         Hoover Track            19.95m      65-05
  3 Shaw, Christopher            PCP                     19.84m      65-01
  4 Derico, Ashton               Montgomery Y            14.00m      45-11
  5 Richardson, Beau             Hoover Track            13.00m      42-08

Event 74  4x800 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Track Club  'A'                         13:51.47
     1) Donald, Hamilton                2) Watson, Richmond
     3) Wilder, Patrick                 4) Miller, Jack

Event 75  80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon, Afrika                Montgomery Y             17.11
  2 Dent, Lacey                  Mprd                     18.50
  3 Parker, Allison              Magic City               18.72

Event 76  100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Marbury, Joy                 Club Elite               13.15
  2 Henderson, Breeana           Mprd                     13.32
  3 Thompson, Breanca            Mprd                     13.55
  4 Cochran, Breigha             Club Elite               13.62
  5 Billings, Jada               Nat                      13.71
  6 McKinley, Tonia              PCTC                     14.33
  7 Johnson, Kaylyn              Club Elite               14.35
  8 Williams, Tyshona            Club Elite               14.42

Event 76  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marbury, Joy                 Club Elite               13.36q  3
  2 Henderson, Breeana           Mprd                     13.56q  1
  3 Thompson, Breanca            Mprd                     13.60q  3
  4 Billings, Jada               Nat                      13.77q  1
  5 Cochran, Breigha             Club Elite               13.84q  2
  6 McKinley, Tonia              PCTC                     14.27q  1
  7 Williams, Tyshona            Club Elite               14.33q  1
  8 Johnson, Kaylyn              Club Elite               14.46q  1
  9 Garner, Yolita               Nat                      14.91   2
 10 Parrish, Kenissha            Mprd                     15.23   3
 11 Carroll, Joscelyn            Nat                      15.48   3
 12 White, Shaquila              Hsv Metro                15.88   3
 13 Matthews, Andrea             Unattached               16.04   3
 14 Williams, Christian          Hoover Track             16.16   2
 15 Kellam, Bobbi                Nat                      16.33   2
 16 Byrd, Danesha                Nat                      16.42   2
 17 Buchan, Rachel               Flyers                   16.62   2
 18 Parker, Allison              Magic City               17.59   3
 19 Cleghorn, Allie              Flyers                   19.38   3

Event 77  200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia         Mprd                     26.84
  2 Marbury, Joy                 Club Elite               27.63
  3 Henderson, Breeana           Mprd                     28.40
  4 Billings, Jada               Nat                      28.92
  5 Gooden, Calandria            Club Elite               29.09
  6 Thompson, Breanca            Mprd                     29.19
  7 Demedicis, Marie             Magic City               29.67
  8 Crenshaw, Kudezyia           Mprd                     30.20

Event 77  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia         Mprd                     26.78q  1
  2 Henderson, Breeana           Mprd                     28.09q  2
  3 Marbury, Joy                 Club Elite               28.20q  3
  4 Billings, Jada               Nat                      28.85q  3
  5 Crenshaw, Kudezyia           Mprd                     29.23q  1
  6 Gooden, Calandria            Club Elite               29.25q  1
  7 Thompson, Breanca            Mprd                     29.40q  1
  8 Demedicis, Marie             Magic City               29.64q  3
  9 McCants, Raveen              Mprd                     29.71   2
 10 Williams, Tyshona            Club Elite               29.72   1
 11 Harris, Peyton               Nat                      30.02   2
 12 McKinley, Tonia              PCTC                     30.04   2
 13 Johnson, Kaylyn              Club Elite               30.06   2
 14 Kirkwood, Khadijah           Club Elite               30.77   2
 15 Dent, Lacey                  Mprd                     31.99   2
 16 Parrish, Kenissha            Mprd                     34.93   4
 17 Buchan, Rachel               Flyers                   35.59   3
 18 Byrd, Danesha                Nat                      35.81   1
 19 Carroll, Joscelyn            Nat                      42.02   1

Event 78  400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 James, Talisha               Mprd                   1:04.85
  2 Demedicis, Marie             Magic City             1:07.45
  3 Gooden, Calandria            Club Elite             1:09.98
  4 Kirkwood, Khadijah           Club Elite             1:10.20
  5 Simon, Afrika                Montgomery Y           1:12.35
  6 Dent, Lacey                  Mprd                   1:15.64
  7 Koplon, Jordan               Magic City             1:16.88
  8 McKinley, Tonia              PCTC                   1:20.83

Event 78  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 James, Talisha               Mprd                   1:05.62q  3
  2 Gooden, Calandria            Club Elite             1:07.61q  3
  3 Demedicis, Marie             Magic City             1:08.41q  2
  4 Kirkwood, Khadijah           Club Elite             1:10.30q  2
  5 Simon, Afrika                Montgomery Y           1:10.94q  2
  6 Dent, Lacey                  Mprd                   1:13.45q  1
  7 Koplon, Jordan               Magic City             1:15.36q  2
  8 McKinley, Tonia              PCTC                   1:15.94q  1
  9 Matthews, Andrea             Unattached             1:16.01   1
 10 McCants, Raveen              Mprd                   1:16.10   3
 11 Reed, Keana                  Nat                    1:30.37   1
 -- Thompson, Breanca            Mprd                       DNF   3

Event 79  800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirkwood, Khadijah           Club Elite             2:54.18
  2 Carey, Maggie                Magic City             3:01.72
  3 James, Talisha               Mprd                   3:02.18
  4 Camacho, Cindy               Montgomery Y           3:03.43
  5 Brendle, Lauren              Montgomery Y           3:09.12
  6 Kennebrew, Kiara             Montgomery Y           3:12.87
  7 Reed, Keana                  Nat                    3:27.02

Event 80  1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loveless, Olivia             Magic City             6:04.71
  2 Carey, Maggie                Magic City             6:16.25
  3 Brendle, Lauren              Montgomery Y           6:48.41

Event 82  High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Christian          Hoover Track             1.05m    3-05.25

Event 83  Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hackworth, Kenyattia         Mprd                     4.75m   15-07.00
  2 Billings, Jada               Nat                      4.45m   14-07.25
  3 Harris, Peyton               Nat                      3.83m   12-06.75
  4 Garner, Yolita               Nat                      3.73m   12-03.00
  5 Crenshaw, Kudezyia           Mprd                     3.66m   12-00.25
  6 Dent, Lacey                  Mprd                     3.58m   11-09.00
  7 Williams, Christian          Hoover Track             3.33m   10-11.25
  8 Buchan, Rachel               Flyers                   3.25m   10-08.00
  9 Reed, Keenya                 Nat                      2.99m    9-09.75

Event 84  Discus Throw Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Shaquila              Hsv Metro               16.66m      54-08
  2 Yawn, Robin                  Hsv Metro               15.94m      52-03
  3 Harvey, Katherine            Mprd                    15.79m      51-10
  4 Dees, Joy                    Montgomery Y            13.16m      43-02
  5 Woods, Kayla                 Montgomery Y            12.45m      40-10

Event 85  Shot Put Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Shaquila              Hsv Metro                8.40m   27-06.75
  2 Woods, Kayla                 Montgomery Y             7.90m   25-11.00
  3 Yawn, Robin                  Hsv Metro                6.62m   21-08.75
  4 Dees, Joy                    Montgomery Y             5.50m   18-00.50
  5 Hendon, Tatyana              Nat                      5.25m   17-02.75
  6 Kellam, Bobbi                Nat                      4.95m   16-03.00
  7 Moore, Jazmine               Montgomery Y             3.02m    9-11.00

Event 86  Javelin Throw Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harvey, Katherine            Mprd                    31.59m     103-08
  2 Yawn, Robin                  Hsv Metro               19.55m      64-02
  3 Woods, Kayla                 Montgomery Y            16.77m      55-00
  4 Dees, Joy                    Montgomery Y            15.40m      50-06
  5 Cochran, Breigha             Club Elite              13.50m      44-03
  6 Moore, Jazmine               Montgomery Y             5.26m      17-03

Event 87  4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Club Elite of Birmingham  'A'                         59.76
     1) Johnson, Kaylyn                 2) Kirkwood, Khadijah
     3) Marbury, Joy                    4) Gooden, Calandria
  2 North Alabama Trackers  'A'                           59.83
     1) Reed, Keenya                    2) Harris, Peyton
     3) Garner, Yolita                  4) Carroll, Joscelyn

Event 88  4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                      4:52.51
  2 North Alabama Trackers  'A'                         5:44.65
     1) Byrd, Danesha                   2) Reed, Keenya
     3) Reed, Keana                     4) Kellam, Bobbi

Event 89  4x800 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Track Club  'A'                         12:18.26
     1) Carey, Maggie                   2) Koplon, Jordan
     3) Loveless, Olivia                4)
  2 Montgomery YMCA Track Tea  'A'                     12:38.34
     1) Brendle, Lauren                 2) Camacho, Cindy

Event 91  100 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lichtenstein, Ryan           Magic City               20.05
  2 Modling, Douglas             Magic City               22.77

Event 92  200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rawson, Phillip              Hoover Track             34.84
  2 Freeman, Darius              Nat                      35.57

Event 93  100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burden, Dominic              Mprd                     11.86
  2 Robinson, Edward             Mad Striders             11.90
  3 Thomas, Patrick              Hsv Metro                12.29
  4 Wilson, Carlos               Mprd                     12.31
  5 Brock, Keenan                Club Elite               12.32
  6 Rogers, Angelo               Montgomery Y             12.90
  7 Dexter, Freddie              Club Elite               12.97
  8 Lichtenstein, Ryan           Magic City               13.06

Event 93  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Edward             Mad Striders             11.88q  2
  2 Burden, Dominic              Mprd                     12.16q  1
  3 Thomas, Patrick              Hsv Metro                12.49q  3
  4 Wilson, Carlos               Mprd                     12.50q  1
  5 Brock, Keenan                Club Elite               12.64q  3
  6 Dexter, Freddie              Club Elite               12.82q  2
  7 Rogers, Angelo               Montgomery Y             12.83q  2
  8 Lichtenstein, Ryan           Magic City               13.01q  3
  9 Jones, Will                  Montgomery Y             13.03   3
 10 Outlin, Anthony              Club Elite               13.12   1
 11 Pipkins, Ryan                Hsv Metro                13.49   2
 12 Tisdale, Michael             Mad Striders             13.63   3
 13 McBee, Devin                 Hsv Metro                14.16   1
 14 Reagin, Ben                  Flyers                   14.38   1

Event 94  200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burden, Dominic              Mprd                     24.25
  2 Ault, Johnny                 Magic City               24.54
  3 Thomas, Patrick              Hsv Metro                24.84
  4 Brock, Keenan                Club Elite               25.85
  5 Dexter, Freddie              Club Elite               26.10
  6 Rogers, Angelo               Montgomery Y             26.79
  7 Outlin, Anthony              Club Elite               27.25

Event 94  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burden, Dominic              Mprd                     24.10q  2
  2 Ault, Johnny                 Magic City               24.59q  2
  3 Robinson, Edward             Mad Striders             24.68q  1
  4 Thomas, Patrick              Hsv Metro                25.64q  3
  5 Brock, Keenan                Club Elite               25.72q  3
  6 Dexter, Freddie              Club Elite               26.11q  2
  7 Rogers, Angelo               Montgomery Y             26.91q  2
  8 Outlin, Anthony              Club Elite               27.89q  1
  9 Pipkins, Ryan                Hsv Metro                27.90   3
 10 Tisdale, Michael             Mad Striders             28.36   3
 11 Howard, Robert               Mprd                     29.09   1
 12 McBee, Devin                 Hsv Metro                29.35   1
 13 Cox, James                   Magic City               30.87   1
 14 Green, Malvin                PCTC                     34.56   3
 -- Williams, Quintazien         Nat                         DQ   2

Event 95  400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ault, Johnny                 Magic City               56.22
  2 Fleming, Terrance            Mprd                     57.35
  3 Nettles, Carl                Mprd                     58.20
  4 Dexter, Freddie              Club Elite               58.81
  5 Wilson, Carlos               Mprd                     58.94
  6 Rogers, Angelo               Montgomery Y           1:02.30
  7 Jones, Will                  Montgomery Y           1:04.28
  8 Howard, Robert               Mprd                   1:10.11

Event 95  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ault, Johnny                 Magic City               58.05q  1
  2 Fleming, Terrance            Mprd                     58.24q  2
  3 Dexter, Freddie              Club Elite               59.36q  3
  4 Nettles, Carl                Mprd                     59.42q  1
  5 Wilson, Carlos               Mprd                     59.55q  3
  6 Rogers, Angelo               Montgomery Y           1:02.42q  1
  7 Jones, Will                  Montgomery Y           1:04.56q  2
  8 Howard, Robert               Mprd                   1:08.31q  3
  9 Cox, James                   Magic City             1:08.91   2
 10 Tisdale, Michael             Mad Striders           1:10.63   2
 11 Reagin, Ben                  Flyers                 1:11.46   1
 12 Modling, Douglas             Magic City             1:16.50   3
 13 Booth, Jeremy                Flyers                 1:18.03   2
 14 Green, Malvin                PCTC                   1:20.14   1
 15 Cleghorn, Ian                Flyers                 1:31.34   1

Event 96  800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fleming, Terrance            Mprd                   2:21.53
  2 Nettles, Carl                Mprd                   2:26.25
  3 Menefee, Andrew              Montgomery Y           2:47.22
  4 Menefee, Martin              Montgomery Y           2:48.09
  5 Cox, James                   Magic City             2:48.31
  6 Rawson, Phillip              Hoover Track           2:49.75
  7 Hudman, David                Mag Cty Run            2:53.22
  8 Menefee, Edward              Montgomery Y           3:02.31

Event 97  1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fleming, Terrance            Mprd                   5:19.50
  2 Hudman, David                Mag Cty Run            5:35.46
  3 Menefee, Martin              Montgomery Y           5:37.03
  4 Propst, Bryan                Hoover Track           5:44.66
  5 McDonald, Locker             Mad Striders           5:55.35
  6 Menefee, Andrew              Montgomery Y           5:59.98
  7 Menefee, Edward              Montgomery Y           6:17.38

Event 98  3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudman, David                Mag Cty Run           12:22.87
  2 Menefee, Martin              Montgomery Y          12:47.43
  3 McDonald, Locker             Mad Striders          12:56.65
  4 Menefee, Edward              Montgomery Y          14:06.87

Event 99  High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laporte, Rhett               Hoover Track             1.30m    4-03.25
  2 Propst, Bryan                Hoover Track             1.25m    4-01.25
  3 Rawson, Phillip              Hoover Track             1.20m    3-11.25
  4 Freeman, Darius              Nat                      1.10m    3-07.25

Event 101  Long Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dexter, Freddie              Club Elite               5.23m   17-02.00
  2 Howard, Robert               Mprd                     4.60m   15-01.25
  3 Outlin, Anthony              Club Elite               4.49m   14-08.75
  4 Brock, Keenan                Club Elite               4.46m   14-07.75
  5 Propst, Bryan                Hoover Track             4.36m   14-03.75
  6 Freeman, Darius              Nat                      3.47m   11-04.75
  7 Green, Malvin                PCTC                     1.60m    5-03.00

Event 102  Triple Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rawson, Phillip              Hoover Track             8.46m   27-09.25
  2 Statham, Trey                Flyers                   8.44m   27-08.25
  3 Booth, Jeremy                Flyers                   7.70m   25-03.25

Event 103  Shot Put Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Yates, Charles               PCTC                     9.65m   31-08.00
  2 Evans, Nirina                PCTC                     7.32m   24-00.25
  3 Laporte, Rhett               Hoover Track             6.69m   21-11.50
  4 Richardson, Stephaun         Mprd                     6.31m   20-08.50
  5 Green, Malvin                PCTC                     3.14m   10-03.75

Event 104  Discus Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Yates, Charles               PCTC                    20.15m      66-01
  2 Laporte, Rhett               Hoover Track            18.91m      62-00
  3 Evans, Nirina                PCTC                    17.00m      55-09
  4 Richardson, Stephaun         Mprd                    13.57m      44-06

Event 106  Javelin Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laporte, Rhett               Hoover Track            23.27m      76-04
  2 Propst, Bryan                Hoover Track            22.92m      75-02
  3 Richardson, Stephaun         Mprd                    17.25m      56-07

Event 107  4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Crossroad Flyers Track Cl  'A'                      1:04.70
     1) Booth, Jeremy                   2) Cleghorn, Ian
     3) Reagin, Ben                     4) Statham, Trey

Event 109  4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Track Club  'A'                          4:40.00
     1) Ault, Johnny                    2) Modling, Douglas
     3) Reddy, Alex                     4) Vargo, Alex

Event 112  100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Centenno, Anna               Magic City               17.76
  2 Hall, Grace                  Magic City               18.49
  3 Crawford, Mary Ellen         Magic City               18.65
  4 Millsaps, Beth               Flyers                   20.78
  5 Cosma, Courtney              Flyers                   21.08
  6 Green, Skylar                Hsv Metro                23.52

Event 113  200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Amber                 Nat                      28.95
  2 King, Catedria               Nat                      32.35
  3 Crawford, Mary Ellen         Magic City               33.66
  4 Hall, Grace                  Magic City               34.87

Event 114  100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Beonka               Club Elite               12.44
  2 Watson, Amiracle             Mprd                     12.91
  3 Montgomery, Alexandra        PCTC                     13.26
  4 Babby, Almineta              PCTC                     13.50
  5 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              13.52
  6 Cox, Angelietta              Mprd                     13.79
  7 Centenno, Anna               Magic City               13.88

Event 114  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Beonka               Club Elite               12.42q  2
  2 Watson, Amiracle             Mprd                     13.01q  2
  3 Montgomery, Alexandra        PCTC                     13.26q  2
  4 Babby, Almineta              PCTC                     13.56q  1
  5 Cox, Angelietta              Mprd                     13.57q  1
  6 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              13.65q  1
  7 Centenno, Anna               Magic City               13.87q  1
  8 Scott, Courtney              PCTC                     14.22q  1
  9 Austin, Ariel                Club Elite               14.65   1
 10 Federick, Shantel            PCP                      14.71   2
 11 Matthews, Alisia             Unattached               15.04   1
 12 Dulin, Sydney                Magic City               15.25   1

Event 115  200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Beonka               Club Elite               26.08
  2 Watson, Amiracle             Mprd                     26.72
  3 Montgomery, Alexandra        PCTC                     27.93
  4 Phillips, Morganne           Mag Cty Run              28.42
  5 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              28.55
  6 Cox, Angelietta              Mprd                     28.75

Event 115  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Beonka               Club Elite               26.20q  3
  2 Watson, Amiracle             Mprd                     26.92q  2
  3 Montgomery, Alexandra        PCTC                     27.91q  3
  4 Cox, Angelietta              Mprd                     28.31q  3
  5 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              28.32q  2
  6 Phillips, Morganne           Mag Cty Run              28.73q  1
  7 Scott, Courtney              PCTC                     30.08q  2
  8 Crawford, Mary Ellen         Magic City               30.37q  2
  9 Austin, Ariel                Club Elite               30.61   1
 10 Dials, Priscilla             Mprd                     30.92   3
 11 Nall, Hannah                 Magic City               33.22   3

Event 116  400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jones, Amber                 Nat                    1:02.64
  2 Phillips, Morganne           Mag Cty Run            1:05.02
  3 King, Catedria               Nat                    1:08.82
  4 Woods, Kara                  Montgomery Y           1:10.73
  5 Dials, Priscilla             Mprd                   1:13.93
  6 Pettway, Quanazia            Nat                    1:15.65
  7 Nall, Hannah                 Magic City             1:20.55

Event 116  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Amber                 Nat                    1:03.62q  3
  2 Phillips, Morganne           Mag Cty Run            1:06.89q  1
  3 King, Catedria               Nat                    1:09.40q  2
  4 Woods, Kara                  Montgomery Y           1:11.06q  1
  5 Dials, Priscilla             Mprd                   1:13.13q  3
  6 Pettway, Quanazia            Nat                    1:14.20q  1
  7 Matthews, Alisia             Unattached             1:14.67q  1
  8 Nall, Hannah                 Magic City             1:16.12q  2
  9 Patterson, Erin              Mprd                   1:16.98   3
 10 Abebe, Eden                  Montgomery Y           1:17.08   1
 11 Cosma, Courtney              Flyers                 1:18.52   2
 12 Formentano, Noelle           Flyers                 1:19.28   3
 13 Millsaps, Miranda            Flyers                 1:24.75   1

Event 117  800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Amber                 Nat                    2:38.90
  2 Stancil, Chalyce             Sprint South           2:41.75
  3 Sharrow, Hannah              Hoover Track           2:47.24
  4 Goubet, Elise                Unattached             2:47.75
  5 Brown, Madison               Unattached             2:56.12
  6 Abebe, Eden                  Montgomery Y           3:04.52
  7 Millsaps, Beth               Flyers                 3:09.00
  8 Woods, Kara                  Montgomery Y           3:11.65
  9 Worthy, Stephanie            Montgomery Y           3:26.78

Event 118  1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goubet, Elise                Unattached             5:47.20
  2 Sharrow, Hannah              Hoover Track           6:01.28
  3 Abebe, Eden                  Montgomery Y           6:22.11
  4 Formentano, Noelle           Flyers                 6:23.58
  5 Brown, Madison               Unattached             6:27.26

Event 119  3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goubet, Elise                Unattached            12:57.68

Event 120  High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 King, Catedria               Nat                      1.35m    4-05.00
  2 Green, Skylar                Hsv Metro                1.07m    3-06.00

Event 121  Pole Vault Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sharrow, Hannah              Hoover Track             1.97m    6-05.50
  2 Modling, Olivia              Magic City               1.64m    5-04.50

Event 122  Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilson, Beonka               Club Elite               5.06m   16-07.25
  2 Watson, Amiracle             Mprd                     4.77m   15-07.75
  3 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              4.73m   15-06.25
  4 King, Catedria               Nat                      4.71m   15-05.50
  5 Phillips, Morganne           Mag Cty Run              4.62m   15-02.00
  6 Hall, Grace                  Magic City               4.30m   14-01.25
  7 Babby, Almineta              PCTC                     4.20m   13-09.50
  8 Pettway, Quanazia            Nat                      4.00m   13-01.50
  9 Woods, Kara                  Montgomery Y             3.67m   12-00.50
 10 Worthy, Stephanie            Montgomery Y             3.28m   10-09.25
 11 Dulin, Sydney                Magic City               3.14m   10-03.75
 12 Green, Skylar                Hsv Metro                2.96m    9-08.50

Event 123  Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Amber                 Nat                     10.56m   34-07.75
  2 Phillips, Alexandria         Mag Cty Run              9.99m   32-09.50
  3 Wilson, Beonka               Club Elite               9.50m   31-02.00

Event 125  Shot Put Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pettway, Quanazia            Nat                      8.86m   29-01.00
  2 Brown, Madison               Unattached               8.13m   26-08.25
  3 Green, Skylar                Hsv Metro                5.44m   17-10.25

Event 126  Javelin Throw Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Modling, Olivia              Magic City              19.97m      65-06
  2 Patterson, Erin              Mprd                    17.84m      58-06

Event 129  4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Port City Track Club  'A'                             54.50
     1) Ashton, Helen                   2) Babby, Almineta
     3) Montgomery, Alexandra           4) Scott, Courtney
  2 Crossroad Flyers Track Cl  'A'                      1:03.55
     1) Cosma, Courtney                 2) Formentano, Noelle
     3) Millsaps, Beth                  4) Millsaps, Miranda

Event 130  4x400 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Port City Track Club  'A'                           5:00.85
     1) Ashton, Helen                   2) Babby, Almineta
     3) Montgomery, Alexandra           4) Scott, Courtney
  2 Magic City Track Club  'A'                          5:22.57
     1) Dulin, Sydney                   2) Centenno, Anna
     3) Nall, Hannah                    4) Yarbrough, Kathryn

Event 132  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Worthy, Stephanie            Montgomery Y          29:54.07
  2 Woods, Kara                  Montgomery Y          29:54.48
  3 Abebe, Eden                  Montgomery Y          29:54.95

Event 134  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McGregor, Patrick            Hoover Track           7:49.52

Event 135  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Paris              Nat                      17.13
  2 Howard, Phillip              Mprd                     18.55
  3 Isaac, Torrey                Mprd                     19.47
  4 Tucker, Will                 Magic City               21.40

Event 136  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaac, Torrey                Mprd                   1:06.16
  2 Howard, Phillip              Mprd                   1:11.69
  3 Williams, Paris              Nat                    1:18.54
  4 Sparks, Ryan                 Unattached             1:22.30

Event 137  100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Delisser, Sean               Hsv Metro                11.46
  2 Jones II, Don                Nat                      11.59
  3 Brown, Jarannie              Mprd                     11.77
  4 Sly, Justin                  Hoover Track             12.00
  5 McCants, Caleb               Mprd                     12.10
  6 Lewis, Kenny                 Mprd                     12.20
  7 Williams, Trent              Flyers                   12.45

Event 137  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Delisser, Sean               Hsv Metro                11.47q  2
  2 Jones II, Don                Nat                      11.61q  2
  3 Brown, Jarannie              Mprd                     11.76q  1
  4 Sly, Justin                  Hoover Track             11.94q  2
  5 Lewis, Kenny                 Mprd                     12.02q  1
  6 Williams, Trent              Flyers                   12.05q  1
  7 MA, John                     Vestavia TC              12.45q  1
  8 McCants, Caleb               Mprd                     12.46q  1

Event 138  200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Spivey, Bernard              PCTC                     22.76
  2 Delisser, Sean               Hsv Metro                23.06
  3 Watson, Louis                Mprd                     23.10
  4 Jones II, Don                Nat                      23.80
  5 Brown, Jarannie              Mprd                     24.43
  6 McCants, Caleb               Mprd                     24.82
  7 Iscell, Corey                Mad Striders             24.85

Event 138  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spivey, Bernard              PCTC                     22.96q  2
  2 Watson, Louis                Mprd                     23.11q  1
  3 Delisser, Sean               Hsv Metro                23.39q  1
  4 Jones II, Don                Nat                      23.73q  1
  5 Brown, Jarannie              Mprd                     24.03q  2
  6 Iscell, Corey                Mad Striders             24.56q  2
  7 McCants, Caleb               Mprd                     24.69q  2
  8 Johnson, Joshua              PCTC                     24.76q  2
  9 Sly, Justin                  Hoover Track             24.82   2
 10 Lewis, Kenny                 Mprd                     24.92   1
 11 Askew, Randall               Mag Cty Run              25.98   1
 12 Talley, Alan                 Vestavia TC              26.44   3
 13 Williams, Paris              Nat                      26.79   1
 14 McBee, Ryan                  Hsv Metro                26.84   1
 15 Simmons, Will                Club Elite               27.67   1

Event 139  400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Spivey, Bernard              PCTC                     50.16
  2 Watson, Louis                Mprd                     52.42
  3 McCants, Caleb               Mprd                     55.70
  4 Sly, Justin                  Hoover Track             56.21
  5 Johnson, Joshua              PCTC                     57.12
  6 Duhe, Daniels                PCP                      57.87
  7 Talley, Alan                 Vestavia TC              58.01

Event 139  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spivey, Bernard              PCTC                     50.36q  3
  2 Watson, Louis                Mprd                     54.38q  2
  3 Sly, Justin                  Hoover Track             55.11q  3
  4 McCants, Caleb               Mprd                     55.38q  3
  5 Johnson, Joshua              PCTC                     56.19q  1
  6 Duhe, Daniels                PCP                      56.73q  2
  7 Brown, Jarannie              Mprd                     56.75q  3
  8 Talley, Alan                 Vestavia TC              58.05q  2
  9 MA, John                     Vestavia TC              59.22   1
 10 Iscell, Corey                Mad Striders           1:00.27   3
 11 McBee, Ryan                  Hsv Metro              1:00.77   3
 12 Simmons, Will                Club Elite             1:05.19   1
 13 Askew, Randall               Mag Cty Run            1:05.47   2
 14 Lewis, Kenny                 Mprd                   1:06.21   2

Event 140  800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Jake               Magic City             2:04.46
  2 Laporte, Ross                Hoover Track           2:08.31
  3 Washam, Brent                Mprd                   2:09.90
  4 Evans, Solofo                PCTC                   2:10.50
  5 Griffin, Ricardo             Mprd                   2:11.81
  6 Brown, Tyler                 Montgomery Y           2:17.62
  7 McGregor, Patrick            Hoover Track           2:21.02
  8 Duhe, Daniels                PCP                    2:24.96
  9 Jones, Craig                 Magic City             2:26.18
 10 Stephens, Ricky              PCTC                   2:27.06
 11 Askew, Randall               Mag Cty Run            2:50.59
 12 Perkins, Nick                Hoover Track           2:51.46

Event 141  1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Formentano, Stephan          Flyers                 4:49.05
  2 Brown, Tyler                 Montgomery Y           4:57.12
  3 Jones, Craig                 Magic City             5:03.51
  4 Johnson, Phillip             Magic City             5:05.75
  5 Stephens, Ricky              PCTC                   5:08.53
  6 Sparks, Ryan                 Unattached             5:30.02
  7 Perkins, Nick                Hoover Track           5:56.10

Event 142  3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Formentano, Stephan          Flyers                10:49.00
  2 Brown, Tyler                 Montgomery Y          11:08.00
  3 Laporte, Ross                Hoover Track          11:46.00

Event 144  High Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spinks, Jack                 Hoover Track             1.78m    5-10.00
  2 McDonald, Lewis              Mad Striders             1.50m    4-11.00
  3 Iscell, Corey                Mad Striders             1.45m    4-09.00

Event 145  Pole Vault Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Epperson, Zac                Hoover Track             3.65m   11-11.75
  2 Day, Joshua                  Unattached               3.50m   11-05.75
  3 Callaway, Joseph             Hoover Track             3.20m   10-06.00
  3 Walley, Ben                  Hoover Track             3.20m   10-06.00
  5 Carlis, Chris                Hoover Track             3.05m   10-00.00
  6 Townsend, Josh               Hoover Track             2.90m    9-06.25
  7 Sparks, Ryan                 Unattached               2.60m    8-06.25

Event 146  Long Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watson, Louis                Mprd                     5.98m   19-07.50
  2 Gibson, Brandon              Mprd                     5.95m   19-06.25
  3 Iscell, Corey                Mad Striders             5.59m   18-04.25
  4 Williams, Trent              Flyers                   5.27m   17-03.50
  5 Lewis, Kenny                 Mprd                     5.09m   16-08.50
  6 Sly, Justin                  Hoover Track             5.05m   16-07.00
  7 McDonald, Lewis              Mad Striders             4.56m   14-11.50
  8 Askew, Randall               Mag Cty Run              4.34m   14-03.00
  9 Henderson, Jerrod            Mprd                     3.49m   11-05.50

Event 147  Triple Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gibson, Brandon              Mprd                    14.55m   47-09.00
  2 Williams, Paris              Nat                     12.40m   40-08.25
  3 Spinks, Jack                 Hoover Track            11.61m   38-01.25
  4 Carlis, Chris                Hoover Track            10.03m   32-11.00
  5 Walley, Ben                  Hoover Track             9.16m   30-00.75

Event 148  Discus Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Trent              Flyers                  28.89m      94-09
  2 Henderson, Jerrod            Mprd                    24.64m      80-10
  3 Walley, Ben                  Hoover Track            20.49m      67-03
  4 Sparks, Ryan                 Unattached              15.49m      50-10

Event 149  Shot Put Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Trent              Flyers                  10.84m   35-06.75
  2 Henderson, Jerrod            Mprd                     8.94m   29-04.00
  3 Brown, Tyler                 Montgomery Y             5.61m   18-05.00

Event 150  Javelin Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Walley, Ben                  Hoover Track            28.51m      93-06
  2 Carlis, Chris                Hoover Track            26.34m      86-05
  3 Henderson, Jerrod            Mprd                    25.33m      83-01

Event 152  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                      3:35.64
  2 Port City Track Club  'A'                           3:38.07
     1) Spivey, Bernard                 2) Evans, Solofo
     3) Johnson, Joshua                 4) Stephens, Ricky

Event 153  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Track Club  'A'                         10:47.76
     1) Johnson, Phillip                2) Jones, Craig
     3) Stephens, Jake                  4) Tucker, Will

Event 154  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Patton, Jasmine              Nat                      15.20   2
  2 Borries, Johnnie             Unattached               15.90   1
  3 Riggien, Chastity            Montgomery Y             16.60   1
  4 Turner, Jasmin               Mag Cty Run              16.61   2
  5 Bynon, Ashley                Magic City               17.77   1
  6 Mathis, Marlowe              Mag Cty Run              17.99   2
  7 Bradley, Chyana              Mprd                     22.04   2

Event 155  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Sterling              Montgomery Y           1:10.40
  2 Borries, Johnnie             Unattached             1:10.47
  3 Bradley, Chyana              Mprd                   1:12.30
  4 Patton, Jasmine              Nat                    1:16.61
  5 Mathis, Marlowe              Mag Cty Run            1:17.15

Event 156  100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Riggien, Chastity            Montgomery Y             12.21
  2 Williams, LaKeshia           Club Elite               12.34
  3 White, Teia                  Hsv Metro                12.53
  4 Patton, Jasmine              Nat                      12.79
  5 Agnew, Tia                   Mprd                     12.93
  6 Gamble, Lakeea               Hsv Metro                13.03
  7 Byrd, Devan                  Unattached               13.33
  8 Gadd, Jerika                 Nat                      13.34

Event 156  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Riggien, Chastity            Montgomery Y             12.36q  3
  2 Williams, LaKeshia           Club Elite               12.42q  3
  3 Patton, Jasmine              Nat                      12.81q  2
  4 White, Teia                  Hsv Metro                12.84q  1
  5 Agnew, Tia                   Mprd                     13.06q  3
  6 Gamble, Lakeea               Hsv Metro                13.10q  2
  7 Byrd, Devan                  Unattached               13.33q  1
  8 Gadd, Jerika                 Nat                      13.44q  2
  9 Turner, Jasmin               Mag Cty Run              13.57   2
 10 Coleman, La'Keya             Mprd                     13.64   1
 11 Allen, Gabrielle             Unattached               13.65   3
 11 Simon, Amina                 Montgomery Y             13.65   1
 13 Garrett, Raven               Montgomery Y             13.70   2
 14 Bynon, Ashley                Magic City               14.40   1
 15 Perlstein, Kayla             Magic City               15.12   1

Event 157  200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Williams, LaKeshia           Club Elite               25.17
  2 Riggien, Chastity            Montgomery Y             25.67
  3 Agnew, Tia                   Mprd                     26.87
  4 Gamble, Lakeea               Hsv Metro                27.31
  5 Welch, Charletta             Mprd                     27.65
  6 Garrett, Raven               Montgomery Y             27.70
  7 Turner, Jasmin               Mag Cty Run              28.00
  8 Allen, Gabrielle             Unattached               28.54

Event 157  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, LaKeshia           Club Elite               25.84q  3
  2 Riggien, Chastity            Montgomery Y             26.46q  2
  3 Gamble, Lakeea               Hsv Metro                27.11q  3
  4 Agnew, Tia                   Mprd                     27.24q  2
  5 Welch, Charletta             Mprd                     27.78q  3
  6 Garrett, Raven               Montgomery Y             28.22q  2
  7 Turner, Jasmin               Mag Cty Run              28.26q  2
  8 Allen, Gabrielle             Unattached               28.27q  1
  9 Gadd, Jerika                 Nat                      28.30   1
 10 Conley, Kayla                Hsv Metro                28.31   1
 11 Simon, Amina                 Montgomery Y             28.34   1
 12 Coleman, La'Keya             Mprd                     29.01   1
 13 Mitchell, Courtney           Montgomery Y             30.50   2
 14 Bynon, Ashley                Magic City               30.62   1
 15 Perlstein, Kayla             Magic City               31.38   1

Event 158  400 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Williams, LaKeshia           Club Elite             1:01.52
  2 Bradley, Chyana              Mprd                   1:03.14
  3 Borries, Johnnie             Unattached             1:03.44
  4 Welch, Charletta             Mprd                   1:04.43
  5 Tate, Aramis                 Mprd                   1:05.33
  6 Simon, Amina                 Montgomery Y           1:05.50
  7 Conley, Kayla                Hsv Metro              1:08.92
  8 Gadd, Jerika                 Nat                    1:09.17

Event 158  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, LaKeshia           Club Elite             1:00.66q  2
  2 Bradley, Chyana              Mprd                   1:03.17q  2
  3 Borries, Johnnie             Unattached             1:04.03q  1
  4 Simon, Amina                 Montgomery Y           1:04.89q  1
  5 Conley, Kayla                Hsv Metro              1:04.98q  1
  6 Welch, Charletta             Mprd                   1:05.02q  2
  7 Tate, Aramis                 Mprd                   1:06.10q  2
  8 Gadd, Jerika                 Nat                    1:07.71q  2
  9 Taylor, Kimberly             Hsv Metro              1:07.94   1
 10 Coleman, La'Keya             Mprd                   1:13.09   1
 11 Mitchell, Courtney           Montgomery Y           1:14.25   1

Event 159  800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Sterling              Montgomery Y           2:27.59
  2 Dowdy, Shalela               Mprd                   2:31.97
  3 Tate, Aramis                 Mprd                   2:56.31
  4 Harper, Amanda               Flyers                 3:06.47
  5 Stewart, Leigh               Mad Striders           3:13.47
  6 Richardson, Brittany         Hoover Track           3:24.81

Event 160  1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dowdy, Shalela               Mprd                   5:30.90
  2 Cross, Sterling              Montgomery Y           5:48.51
  3 Harper, Amanda               Flyers                 6:35.46

Event 161  3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dowdy, Shalela               Mprd                  12:26.00
  2 Harper, Amanda               Flyers                14:34.00

Event 163  High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richardson, Sarah            Hoover Track             1.50m    4-11.00
  1 Shelton, Tiffany             Mprd                     1.50m    4-11.00
  3 Farmer, Hannah               Hoover Track             1.45m    4-09.00
  4 Allen, Gabrielle             Unattached               1.35m    4-05.00
  5 Stewart, Leigh               Mad Striders             1.30m    4-03.25

Event 164  Pole Vault Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCord, Angela               Mprd                     2.95m    9-08.00
 -- Seitz, Kiley                 Mercury TC                  NH

Event 165  Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cross, Sterling              Montgomery Y             4.87m   15-11.75
  2 Byrd, Devan                  Unattached               4.79m   15-08.75
  3 Allen, Gabrielle             Unattached               4.72m   15-06.00
  4 Farmer, Hannah               Hoover Track             4.71m   15-05.50
  5 Gadd, Jerika                 Nat                      4.60m   15-01.25
  6 Taylor, Kimberly             Hsv Metro                4.30m   14-01.25
  7 Mathis, Marlowe              Mag Cty Run              4.13m   13-06.75

Event 166  Triple Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patton, Jasmine              Nat                     10.74m   35-03.00
  2 Byrd, Devan                  Unattached              10.18m   33-04.75
  3 Farmer, Hannah               Hoover Track            10.09m   33-01.25
  4 Richardson, Sarah            Hoover Track             9.49m   31-01.75
  5 Taylor, Kimberly             Hsv Metro                9.39m   30-09.75
  6 Mathis, Marlowe              Mag Cty Run              8.75m   28-08.50

Event 167  Discus Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCord, Angela               Mprd                    29.80m      97-09
  2 Holmes, Amethyst             Hsv Metro               26.05m      85-05
  3 Burnette, Delshun            Mprd                    24.60m      80-08
  4 Bailey, Danielle             Hoover Track            24.50m      80-04
  5 Yawn, Katherine              Hsv Metro               23.32m      76-06
  6 Spear, Lakin                 Hoover Track            21.27m      69-09
  7 Shelton, Tiffany             Mprd                    21.26m      69-09
  8 Rudin, Kadie                 Hoover Track            19.68m      64-07
  9 Richardson, Brittany         Hoover Track            16.70m      54-09
 10 Dials, Latrease              Mprd                    14.04m      46-01

Event 168  Shot Put Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas, DeBrittane           Montgomery Y             9.11m   29-10.75
  2 Bailey, Danielle             Hoover Track             8.97m   29-05.25
  3 Holmes, Amethyst             Hsv Metro                8.93m   29-03.75
  4 Shelton, Tiffany             Mprd                     8.34m   27-04.50
  5 Rudin, Kadie                 Hoover Track             8.13m   26-08.25
  6 Yawn, Katherine              Hsv Metro                7.60m   24-11.25
  7 Burnette, Delshun            Mprd                     7.46m   24-05.75
  8 Spear, Lakin                 Hoover Track             7.41m   24-03.75

Event 169  Javelin Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCord, Angela               Mprd                    36.57m     120-00
  2 Spear, Lakin                 Hoover Track            29.71m      97-06
  3 Richardson, Sarah            Hoover Track            25.95m      85-02
  4 Bailey, Danielle             Hoover Track            20.26m      66-06
  5 Rudin, Kadie                 Hoover Track            18.69m      61-04
  6 Richardson, Brittany         Hoover Track            17.74m      58-02
  7 Burnette, Delshun            Mprd                    17.27m      56-08
  8 Yawn, Katherine              Hsv Metro               15.48m      50-09

Event 170  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Huntsv. Metro Track Club  'A'                         52.03
 -- Mobile Parks & Recreation  'A'                           DQ

Event 171  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                      4:28.24
  2 Montgomery YMCA Track Tea  'A'                      4:45.84
     1) Cross, Sterling                 2) Garrett, Raven
     3) Mitchell, Courtney              4) Riggien, Chastity

Event 175  110 Meter Hurdles Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, Leander            Mercury TC               14.42
  2 Holmes, Mark                 Mprd                     15.43
  3 Hovis, Reginald              Club Elite               16.84

Event 176  400 Meter Hurdles Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McMillan, Phillip            Mprd                     58.47   1
  2 Robinson, Dequel             Mprd                     59.80   1
  3 McKenzie, Leander            Mercury TC             1:00.02   2
  4 Holmes, Mark                 Mprd                   1:00.92   1
  5 Burnett, Dedrick             Mprd                   1:01.41   2
  6 Stallworth, Reginald         Hsv Metro              1:04.43   2
  7 Hovis, Reginald              Club Elite             1:06.40   2

Event 177  100 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Munnerlyn, Captian           Mprd                     11.00
  2 Franklin, Greg               Montgomery Y             11.03
  3 Paschal, Jarrod              Montgomery Y             11.04
  4 Harris, Marc                 Club Elite               11.34
  5 Maxwell, Quentin             Mercury TC               11.40
  6 Johnson, Timonthy            PCTC                     11.51
  7 Hedgemon, Laberte            Mag Cty Run              11.80
  8 Hughes, Jeryan               Mercury TC               12.02

Event 177  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Munnerlyn, Captian           Mprd                     10.99q  2
  2 Franklin, Greg               Montgomery Y             11.06q  1
  2 Paschal, Jarrod              Montgomery Y             11.06q  2
  4 Johnson, Timonthy            PCTC                     11.23q  2
  5 Harris, Marc                 Club Elite               11.28q  2
  6 Maxwell, Quentin             Mercury TC               11.35q  2
  7 Hedgemon, Laberte            Mag Cty Run              11.37q  1
  8 Hughes, Jeryan               Mercury TC               11.63q  1
  9 Abbitt, Cardell              Mag Cty Run              11.86   1
 10 Byrd, Charles                Mercury TC               12.42   1

Event 178  200 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Spradley, Brandon            PCTC                     22.23
  2 Franklin, Greg               Montgomery Y             22.33
  3 Paschal, Jarrod              Montgomery Y             22.57
  4 Johnson, Timonthy            PCTC                     22.70
  5 Harris, Marc                 Club Elite               22.88
  6 Maxwell, Quentin             Mercury TC               23.30

Event 178  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spradley, Brandon            PCTC                     22.37q  3
  2 Paschal, Jarrod              Montgomery Y             22.64q  2
  2 Johnson, Timonthy            PCTC                     22.64q  3
  4 Franklin, Greg               Montgomery Y             22.72q  1
  5 Maxwell, Quentin             Mercury TC               22.99q  2
  6 Harris, Marc                 Club Elite               23.00q  2
  7 Hedgemon, Laberte            Mag Cty Run              23.07q  2
  8 Wynn, Paul                   Mag Cty Run              23.08q  3
  9 Daigle, Clayton              Mprd                     23.64   1
 10 Hughes, Jeryan               Mercury TC               23.89   1
 11 Abbitt, Cardell              Mag Cty Run              23.95   1
 12 Williams, George             PCTC                     24.78   3
 13 Stallworth, Reginald         Hsv Metro                25.67   3
 14 Jackson, Labradford          Mag Cty Run              25.98   3

Event 179  400 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spradley, Brandon            PCTC                     49.08
  2 Hughes, Jeryan               Mercury TC               54.45
  3 Williams, George             PCTC                     55.61
  4 Stallworth, Reginald         Hsv Metro                57.07
  5 Formentano, Chris            Flyers                   57.66
  6 Statham, Drew                Flyers                 1:02.80
  7 Millsaps, Matt               Flyers                 1:05.10

Event 180  800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crawford, Jason              Montgomery Y           2:07.34
  2 Dill, William                Mprd                   2:07.78
  3 Johnson, John                Mprd                   2:08.12
  4 Sewell, Hill                 Magic City             2:09.78
  5 Bridges, Kyle                Club Elite             2:14.00
  6 Fraizer, Ken                 Mag Cty Run            2:18.62
  7 Garrett, Tim                 Flyers                 2:20.15
  8 Crosby, Randy                Mprd                   2:21.90
  9 Dees, Jerome                 Montgomery Y           2:22.65
 10 Millsaps, Matt               Flyers                 2:35.46

Event 181  1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dill, William                Mprd                   4:42.75
  2 Crawford, Jason              Montgomery Y           4:52.11
  3 Crosby, Randy                Mprd                   4:53.90
  4 Bridges, Kyle                Club Elite             4:54.32
  5 Fraizer, Ken                 Mag Cty Run            4:54.53
  6 Davis, Brian                 Montgomery Y           5:00.79
  7 Garrett, Tim                 Flyers                 5:09.17
  8 Dees, Jerome                 Montgomery Y           5:12.79

Event 182  5000 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Neill, John                  Unattached            16:52.00
  2 Temple, Mark                 Mercury TC            18:04.00
  3 Dill, William                Mprd                  18:29.00
  4 Crawford, Jason              Montgomery Y          19:12.00
 -- Dees, Jerome                 Montgomery Y               DNF

Event 184  High Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Boswell, Tyler               Hoover Track             1.93m    6-04.00
  2 Hagan, Scott                 Sprint South             1.70m    5-07.00

Event 185  Pole Vault Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spear, Chris                 Hoover Track             4.55m   14-11.00
  2 Buster, David                Hoover Track             4.25m   13-11.25
  3 Rangel, David                Mercury TC               3.95m   12-11.50
  3 Passen, Brad                 Hoover Track             3.95m   12-11.50
  5 McKenzie, Leander            Mercury TC               3.25m   10-08.00

Event 186  Long Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Phelon                PCTC                     7.10m   23-03.50
  2 Wynn, Paul                   Mag Cty Run              6.80m   22-03.75
  3 Munnerlyn, Captian           Mprd                     6.60m   21-08.00
  4 Robinson, Dequel             Mprd                     6.50m   21-04.00
  5 Strother, Milton             Mprd                     5.70m   18-08.50
  5 Thomas, Chad                 Mprd                     5.70m   18-08.50
  7 Bankston, Steadman           Hsv Metro                5.55m   18-02.50

Event 187  Triple Jump Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Phelon                PCTC                    13.82m   45-04.25
  2 Thomas, Chad                 Mprd                    12.26m   40-02.75
  3 Statham, Drew                Flyers                   9.57m   31-04.75

Event 188  Discus Throw Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Ryan                   Hoover Track            41.41m     135-10
  2 Rangel, David                Mercury TC              39.66m     130-01
  3 Hunter, Corte'z              Mprd                    39.31m     129-00
  4 Angstadt, Frank              Hoover Track            37.22m     122-01
  5 Vaughn, Cole                 Mercury TC              31.87m     104-07
  6 Smith, Matthew               Sprint South            20.53m      67-04

Event 189  Shot Put Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Ryan                   Hoover Track            14.02m   46-00.00
  2 Smith, Matthew               Sprint South            13.43m   44-00.75
  3 Hunter, Corte'z              Mprd                    12.18m   39-11.50
  4 Rangel, David                Mercury TC              12.08m   39-07.75
  5 Vaughn, Cole                 Mercury TC              11.93m   39-01.75
  6 Angstadt, Frank              Hoover Track            11.89m   39-00.25
  7 Jackson, Labradford          Mag Cty Run              1.95m    6-04.75

Event 190  Javelin Throw Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rangel, David                Mercury TC              47.36m     155-04
  2 Daigle, Clayton              Mprd                    41.43m     135-11
  3 Burnett, Dedrick             Mprd                    38.41m     126-00
  4 Smith, Matthew               Sprint South            33.54m     110-00
  5 Bell, Ryan                   Hoover Track            33.01m     108-04
  6 Angstadt, Frank              Hoover Track            32.54m     106-09
  7 Hunter, Corte'z              Mprd                    31.69m     104-00
  8 Vaughn, Cole                 Mercury TC              31.39m     103-00

Event 191  4x100 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                        43.71
  2 Mercury Alabama Trackclub  'A'                        45.59
  3 Crossroad Flyers Track Cl  'A'                        51.34
     1) Formentano, Chris               2) Garrett, Tim
     3) Millsaps, Matt                  4) Statham, Drew
  4 Magic City Runners  'A'                             1:08.15

Event 192  4x400 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Port City Track Club  'A'                           3:30.77
     1) Johnson, Timonthy               2) Jones, Phelon
     3) Spradley, Brandon               4) Foster, Hailey
  2 Mobile Parks & Recreation  'A'                      3:33.46
  3 Magic City Runners  'A'                             5:03.05

Event 193  4x800 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                      9:38.44

Event 194  2000 Meter Steeplechase Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Neill, John                  Unattached             6:35.21
  2 Burnett, Dedrick             Mprd                   7:31.46
  3 Despain, Jamie               Hoover Track           7:49.90

Event 195  100 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Haughton, Yosha              PCTC                     15.09
  2 Fancher, Kyndal              Club Elite               15.37
  3 Hall, Deondrea               Mprd                     15.69
  4 Dent, Lavina                 Mprd                     15.72
  5 Ragland, Latoya              Hsv Metro                15.79
  6 Hydrick, Tracey              Magic City               16.21
  7 Scales, Ashley               Mag Cty Run              16.38
  8 Macon, Alyssa                Montgomery Y             16.98

Event 195  100 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Haughton, Yosha              PCTC                     14.98q  1
  2 Fancher, Kyndal              Club Elite               15.03q  1
  3 Ragland, Latoya              Hsv Metro                15.67q  2
  4 Dent, Lavina                 Mprd                     16.01q  2
  5 Hydrick, Tracey              Magic City               16.21q  2
  6 Hall, Deondrea               Mprd                     16.42q  1
  7 Scales, Ashley               Mag Cty Run              16.68q  2
  8 Macon, Alyssa                Montgomery Y             17.36q  2
  9 Yawn, Stephanie              Hsv Metro                18.62   2
 10 Anderson, Candace            Club Elite               19.86   2
 11 Norman, Evin                 Mag Cty Run              22.54   1

Event 196  400 Meter Hurdles Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Haughton, Yosha              PCTC                   1:09.15   1
  2 Fancher, Kyndal              Club Elite             1:10.23   1
  3 Spradley, Dinesha            PCTC                   1:10.69   2
  4 Norman, Evin                 Mag Cty Run            1:15.15   2
  5 Hall, Deondrea               Mprd                   1:16.44   1
  6 Dent, Lavina                 Mprd                   1:20.48   2
  7 Stanton, Amber               Club Elite             1:23.05   2
  8 Anderson, Candace            Club Elite             1:23.49   2

Event 197  100 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Harrell, Katrina             Mag Cty Run              12.22
  2 Sims, Alyson                 PCTC                     12.63
  3 Thurmond, Karla              Mprd                     12.68
  4 Fancher, Kyndal              Club Elite               12.85
  5 Duncan, Silvia               Montgomery Y             12.96
  6 Macon, Alyssa                Montgomery Y             13.20
  7 Ragland, Latoya              Hsv Metro                13.37
  8 Strickland, Katherine        Unattached               13.49

Event 197  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrell, Katrina             Mag Cty Run              12.15q  2
  2 Sims, Alyson                 PCTC                     12.67q  1
  3 Thurmond, Karla              Mprd                     12.79q  1
  4 Fancher, Kyndal              Club Elite               12.84q  2
  5 Duncan, Silvia               Montgomery Y             12.85q  1
  6 Macon, Alyssa                Montgomery Y             13.27q  2
  7 Ragland, Latoya              Hsv Metro                13.31q  1
  7 Strickland, Katherine        Unattached               13.31q  1
  9 Hydrick, Tracey              Magic City               13.32   2
 10 Anderson, Candace            Club Elite               13.71   2
 11 Holmes, Brittani             Mag Cty Run              13.79   1

Event 198  200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Harrell, Katrina             Mag Cty Run              24.59
  2 Aaron, Laquinta              Unattached               25.28
  3 Thurmond, Karla              Mprd                     25.90
  4 Sims, Alyson                 PCTC                     26.10
  5 Duncan, Silvia               Montgomery Y             26.36
  6 Sewer, Kendra                Mprd                     26.96
  7 Strickland, Katherine        Unattached               27.80
  8 Macon, Alyssa                Montgomery Y             28.53

Event 198  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrell, Katrina             Mag Cty Run              25.07q  2
  2 Aaron, Laquinta              Unattached               25.87q  1
  3 Thurmond, Karla              Mprd                     26.62q  1
  4 Sewer, Kendra                Mprd                     26.86q  2
  5 Sims, Alyson                 PCTC                     27.19q  1
  6 Duncan, Silvia               Montgomery Y             27.20q  2
  7 Macon, Alyssa                Montgomery Y             27.94q  2
  8 Strickland, Katherine        Unattached               28.11q  2
  9 Tolbert, Kayla               Sprint South             29.71   1

Event 199  400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Kirsten            Mag Cty Run              57.84
  2 Aaron, Laquinta              Unattached               58.08
  3 Brooke, Janet                Mag Cty Run            1:00.82
  4 Sewer, Kendra                Mprd                   1:03.26
  5 Wade, Jalisa                 Hsv Metro              1:05.03

Event 200  800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weatherly, Mary              Unattached             2:36.49
  2 Stanton, Amber               Club Elite             2:44.52
  3 Campbell, Michelle           Flyers                 2:46.61
  4 Evans, Rachel                Hoover Track           3:19.24

Event 201  1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Rosanna                Hoover Track           5:20.18
  2 Weatherly, Mary              Unattached             5:34.96
  3 Stanton, Amber               Club Elite             5:51.41
  4 Campbell, Michelle           Flyers                 6:02.31
  5 Evans, Rachel                Hoover Track           6:46.56

Event 202  3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Rosanna                Hoover Track          11:59.00
  2 Campbell, Michelle           Flyers                14:18.00

Event 204  High Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Haughton, Yosha              PCTC                     1.50m    4-11.00

Event 205  Pole Vault Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Weatherly, Mary              Unattached               2.79m    9-01.75
  2 Strickland, Katherine        Unattached               2.46m    8-00.75
  3 Fore, Ashley                 Hoover Track            J2.46m    8-00.75
  3 Yawn, Stephanie              Hsv Metro               J2.46m    8-00.75

Event 206  Long Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Aaron, Laquinta              Unattached               5.46m   17-11.00
  2 Richards, Kirsten            Mag Cty Run              5.36m   17-07.00
  3 Finley, Janelle              Mprd                     5.28m   17-04.00
  4 Ragland, Latoya              Hsv Metro                5.07m   16-07.75
  5 Dent, Lavina                 Mprd                     4.98m   16-04.25
  6 Sewer, Kendra                Mprd                     4.73m   15-06.25
  7 Fancher, Kyndal              Club Elite               4.48m   14-08.50
  8 Norman, Evin                 Mag Cty Run              4.27m   14-00.25

Event 207  Triple Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richards, Kirsten            Mag Cty Run             11.40m   37-05.00
  2 Finley, Janelle              Mprd                    11.36m   37-03.25
  3 Ragland, Latoya              Hsv Metro               10.50m   34-05.50
  4 Yawn, Stephanie              Hsv Metro                9.85m   32-03.75

Event 208  Discus Throw Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Sarah                  Mprd                    35.75m     117-03
  2 Angstsdt, Bridget            Hoover Track            34.83m     114-03
  3 Womack, Keandra              Mprd                    30.33m      99-06
  4 Kohn, Sherry                 Montgomery Y            24.98m      81-11

Event 209  Shot Put Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Angstsdt, Bridget            Hoover Track            10.49m   34-05.00
  2 Womack, Keandra              Mprd                     9.40m   30-10.25
  3 Bell, Sarah                  Mprd                     8.88m   29-01.75
  4 Kohn, Sherry                 Montgomery Y             8.71m   28-07.00

Event 210  Javelin Throw Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Yawn, Stephanie              Hsv Metro               29.23m      95-11
  2 Strickland, Katherine        Unattached              23.47m      77-00
  3 Tolbert, Kayla               Sprint South            22.66m      74-04
  4 Aaron, Laquinta              Unattached              22.07m      72-05
  5 Womack, Keandra              Mprd                    21.21m      69-07
  6 Fore, Ashley                 Hoover Track            21.12m      69-03
  7 Angstsdt, Bridget            Hoover Track            20.34m      66-09
  8 Bell, Sarah                  Mprd                    19.80m      64-11
  9 Evans, Rachel                Hoover Track            11.10m      36-05

Event 211  4x100 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation  'A'                        50.18
  2 Magic City Runners  'A'                               50.54

Event 212  4x400 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Magic City Runners  'A'                             4:13.74

Event 214  2000 Meter Steeplechase Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Rosanna                Hoover Track           8:15.28
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec