Join/Renew Now

Results

W35 60 Meter Dash
=======================================================================
35 US Indoor: *  7.86              Althea Morris
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milligan Jackson, Marjor W39 Unattached                8.45

W40 60 Meter Dash
=======================================================================
40 US Indoor: *  7.96              Lesia Batiste
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Upshaw-Margerum, Joy     W44 Unattached                8.04
  2 Lawson, Sarah            W42 Greater Boston R          8.46
  3 Shook, Kathleen          W43 Unattached                8.79
  4 Willard, Denise          W43 Arizona Heat              8.99

W45 60 Meter Dash
=======================================================================
45 US Indoor: *  8.02              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McField, Denise          W49 Unattached                8.65
  2 Selby, Debbie            W48 Unattached               10.09
  3 Bracy, Tracey            W48 Unattached               10.17
  4 Johnson, Liz             W48 Unattached               10.44

W50 60 Meter Dash
=======================================================================
50 US Indoor: *  8.05              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanscom, Rita            W50 Unattached                8.41
  2 Mitchell, Rebecca        W51 Oregon Track              9.82
  3 Kirkpatrick, Yvonne      W50 Unattached               10.75

W55 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  8.59              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached                8.83
  2 Matthews, Brenda         W55 Southern Califor          8.94
  3 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached                9.43
  4 *Trott, Rhona            W56 Unattached                9.67
  5 Raham, Sharon            W58 Unattached               10.35

W60 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  8.91              Kathy Jager
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jager, Kathy             W61 Unattached                9.02
  2 O'Connor, Nadine         W63 Unattached                9.04
  3 Huff, Karen              W62 Midwest Mast             12.97

W65 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  9.64              Audrey Lary
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta              9.79
  2 Roman, Mary              W69 Unattached               11.66

W70 60 Meter Dash
=======================================================================
70 US Indoor: * 10.36              Mary Bowermaster
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall             10.26*
  2 Kuehne, Magdalena        W73 Southern Califor         11.54
  3 Yudell, Anne             W71 Unattached               11.76

W75 60 Meter Dash
=======================================================================
75 US Indoor: * 11.08              Mary Holland
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valien, Johnnye          W79 Unattached               12.74

W85 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached               13.70

M30 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joachim, George          M34 Unattached                7.26
  2 Gardner, Jr., Adam       M33 Shore Athlet              7.58
  3 Jackson, Corwin          M34 Unattached                7.96

M35 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  6.98              Mitchell Lovett
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drummond, Don            M35 Southwest Sprint          7.10
  2 Thomas, Robert           M38 Indiana Inva              7.31
  3 Winslow, Edward          M35 Nittany Spiked S          7.42
  4 Currie, Cliff            M36 Unattached               J7.42
  5 Turnage, Felton          M39 Unattached                7.51
  6 Smith, James             M38 Arizone Flames T          7.60
  7 Thompson, Randy          M35 Team San Diego P          7.63

M40 60 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: *  6.97              Eddie Hart
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Crichlow, Rawle         M42 Feel the Heat             7.10Q  2
  2 Travis, Ken              M40 SouthWest Master          7.13Q  1
  3 Strong, Frank            M42 Speedwest Tr              7.35Q  1
  4 Berry, Kettrell          M42 Speedwest Tr              7.39Q  2
  5 Kountze, Michael         M44 Unattached                7.66q  2
  6 Pierce, Harold           M44 Atlanta Trac              7.69q  2
  7 *Casar, Siegfried        M40 Unattached                7.72q  1
  8 Sinatra, Paul            M42 Unattached                7.79q  1
  9 Sims, Alan               M40 Unattached                7.83   2
 10 Toll, Mike               M41 Oregon Track              7.90   1
 11 Emlaw, Edward            M44 Unattached                7.99   2

M40 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  6.97              Eddie Hart
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Berry, Kettrell          M42 Speedwest Tr              7.09
  2 *Crichlow, Rawle         M42 Feel the Heat            J7.09
  3 Travis, Ken              M40 SouthWest Master          7.14
  4 Strong, Frank            M42 Speedwest Tr              7.36
  5 Pierce, Harold           M44 Atlanta Trac              7.57
  6 *Casar, Siegfried        M40 Unattached                7.73
  7 Kountze, Michael         M44 Unattached                7.75
  8 Sinatra, Paul            M42 Unattached                7.80

M45 60 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: *  7.02              Stan Whitley
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Barnwell, Val            M47 Unattached                7.32Q  2
  2 Chinn, James             M46 Speedwest Tr              7.52Q  1
  3 Krulee, Marty            M48 Unattached                7.36Q  2
  4 Dixon, Eric              M45 Southern Califor          7.55Q  1
  5 Levingston, Noah         M45 Unattached                7.54q  2
  6 Disalvo, Tony            M45 Unattached                7.68q  1
  7 Bonilla, James           M49 Unattached                7.76q  1
  8 *Murray, Brian           M47 Unattached                7.87q  2
  9 Copeland, Scott          M46 Unattached                8.11   2
 10 Hendrix, Terry           M45 Greater Boston R          8.13   2
 11 DiMassa, David           M45 Unattached                8.20   1
 12 Makozy, Frank            M45 Unattached                8.42   1

M45 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  7.02              Stan Whitley
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Krulee, Marty            M48 Unattached                7.26
  2 Barnwell, Val            M47 Unattached                7.28
  3 Dixon, Eric              M45 Southern Califor          7.46
  4 Levingston, Noah         M45 Unattached                7.50
  5 Bonilla, James           M49 Unattached                7.68
  6 Chinn, James             M46 Speedwest Tr              7.70
  7 Disalvo, Tony            M45 Unattached                7.72
  8 *Murray, Brian           M47 Unattached                7.87

M50 60 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: *  7.23              Bill Collins
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bill            M54 Houston Elit              7.44Q  1
  2 Smith, Tom               M51 Unattached                7.77Q  2
  3 Irving, Marcus           M50 Unattached                7.58Q  1
  4 Pizza, Greg              M51 Speedwest Tr              7.84Q  2
  5 Pannell, Michael         M51 Thermo Nucle              7.97Q  2
  6 Wilson, Thaddeus         M54 Unattached                8.02Q  1
  7 Bowman, Thomas           M50 YMCATeam Idaho            8.18q  1
  8 Riddle, Richard          M53 Unattached                8.20q  1
  9 Belancio, Greg           M50 Unattached                8.30   2
 10 Cody, Carl               M52 Unattached                8.39   1
 11 Cilevitz, Ralph          M51 Lazers TC                 8.40   2
 12 Del Bosque, Paul         M50 So Cal Track              8.59   2
 13 Washington, Hulan        M52 Brooks - Fle              8.70   2
 13 Widoff, Howard           M53 Unattached                8.70   1
 15 Helton, Terry            M50 Unattached                9.05   2

M50 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  7.23              Bill Collins
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M54 Houston Elit              7.60
  2 Irving, Marcus           M50 Unattached                7.65
  3 Smith, Tom               M51 Unattached               J7.65
  4 Pannell, Michael         M51 Thermo Nucle              7.70
  5 Pizza, Greg              M51 Speedwest Tr              7.87
  6 Wilson, Thaddeus         M54 Unattached                8.15
  7 Riddle, Richard          M53 Unattached                8.25

M55 60 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: *  7.53              Hugo Hartenstein
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McCoy, Marion            M55 Unattached                7.80Q  2
  1 Allie, Charles           M57 Unattached                7.80Q  1
  3 Whitley, Stan            M59 Unattached                7.87Q  1
  4 Imrie, Donn              M55 Unattached                7.96Q  2
  5 Lesniak, Mark            M55 Unattached                7.91q  1
  6 *Picorelli, Wilfredo     M59 Unattached                8.00q  2
  7 Venable, William         M55 Unattached                8.21q  1
  8 Parker, Richard          M58 Unattached                8.25q  2
  9 Goble, Marlowe           M57 Unattached                8.34   2
 10 Jacobson, Vance          M56 Unattached                8.35   2
 11 Parker, Phil             M56 Atlanta Trac              8.72   1
 12 Leslie, Will             M59 Club Northwe              8.78   1
 13 Tardie, Larry            M57 Unattached                9.19   2

M55 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  7.53              Hugo Hartenstein
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Whitley, Stan            M59 Unattached                7.69
  2 Allie, Charles           M57 Unattached                7.70
  3 Imrie, Donn              M55 Unattached                7.72
  4 Lesniak, Mark            M55 Unattached                7.91
  5 *Picorelli, Wilfredo     M59 Unattached                7.98
  6 Parker, Richard          M58 Unattached                8.77

M60 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  7.72              Paul Edens
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edens, Paul              M64 Portland Masters          7.89
  2 Brocato, Charles         M60 Unattached                8.15
  3 Pierce, Roger            M60 Unattached                8.26
  4 Gunn, Lawrence           M62 Unattached                8.37
  5 Russin, Lincoln          M60 Unattached                8.48
  6 Sokoloski, Leonard       M61 Unattached                8.82
  7 Stringer, John           M61 Unattached                9.15
  8 Gilbert, Paul            M62 Unattached                9.79

M65 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  8.05              Harold Tolson
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennis, Kenneth          M67 Unattached                8.25
  2 Harrison, Marion         M66 Unattached                8.34
  3 Lida, Robert             M68 Unattached               J8.34
  4 Bennett, Wayne           M68 Dallas Maste              8.50
  5 Pawlik, Emil             M66 Unattached                8.76
  6 Camp, Dick               M68 Unattached                8.81
  7 Bartholomew, Charles     M65 Unattached                8.96
  8 Short, Darrel            M65 Unattached                9.52

M70 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  8.41              Harry Brown
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hewitt, Robert           M71 Portland Masters          8.98
  2 Leggitt, James           M70 Unattached                8.99
  3 Jankovich, William       M71 Unattached                9.12
  4 Graves, Ray              M70 Unattached                9.22

M75 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  8.67              Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M75 Midwest Mast              8.74
  2 *Lesage, Norm            M75 Unattached                9.18
  3 Platts, Bill             M76 Unattached                9.40
  4 Melville, Bill           M77 Midwest Mast              9.61
  5 Moorehead, James         M77 Unattached                9.85
 -- Daprano, William         M78 Atlanta Trac               DNF

M80 60 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: *  9.39              Rodrick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larsen, Melvin           M80 Unattached                9.27*
  2 Bower, Raymond           M81 Western Penn             11.15
  3 Wingo, Bob               M81 Dallas Maste             11.28
  4 Davidson, Robert         M82 Unattached               16.93

M85 60 Meter Dash
=======================================================================
85 US Indoor: *  9.86              Rodrick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M86 Club Arkansas             9.81*
  2 Guidet, Alfred           M86 Unattached               11.86
  3 Slaughter, Konrad        M86 West Valley TC           14.74

M90 60 Meter Dash
=======================================================================
90 US Indoor: * 11.84              Ted Halten
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trahan, Clarence         M90 Unattached               12.40

W35 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 25.04              Althea Morris
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milligan Jackson, Marjor W39 Unattached               28.61
  2 Connolly, Rebecca        W38 Merrimack Valley         29.75

W40 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 25.61              Lesia Batiste
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Upshaw-Margerum, Joy     W44 Unattached               26.22
  2 Shook, Kathleen          W43 Unattached               27.75
  3 Lawson, Sarah            W42 Greater Boston R         28.07
  4 Zakerski, Debbie         W42 Brooks - Fle             30.09
  5 Janjic, Ruth             W42 RIC Rojas Ru             30.63
  6 Willard, Denise          W43 Arizona Heat             30.85

W45 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 26.18              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McField, Denise          W49 Unattached               28.78
  2 Selby, Debbie            W48 Unattached               35.56
  3 James, Aja               W45 Unattached               39.83

W50 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 26.52              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanscom, Rita            W50 Unattached               27.86
  2 Bowman, Jeanne           W52 Unattached               31.31
  3 Mitchell, Rebecca        W51 Oregon Track             33.57

W55 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 30.00              Al\dlin Mair
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lowenstein, Nadine       W59 Unattached               30.78q  1
  2 Matthews, Brenda         W55 Southern Califor         31.36q  1
  3 Raschker, Phil           W58 Unattached               31.80q  2
  4 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               32.44q  2
  5 *Trott, Rhona            W56 Unattached               32.82q  1
  6 Stiles, Debbie           W55 St. Louis Tr             35.26q  1
  7 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             41.95   2

W55 200 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 30.00              Al\dlin Mair
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               29.07*  2
  2 Lowenstein, Nadine       W59 Unattached               31.03   2
  3 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               31.09   1
  4 Matthews, Brenda         W55 Southern Califor         31.70   2
  5 *Trott, Rhona            W56 Unattached               32.04   1
  6 Stiles, Debbie           W55 St. Louis Tr             35.65   1
  7 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             38.78   1

W60 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 30.59              Kathy Jager
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W63 Unattached               29.51*
  2 Jager, Kathy             W61 Unattached               30.26*
  3 Condon, Janice           W63 So Cal Track             43.85

W65 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 32.25              Carolyn Cappetta
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta             34.51
  2 Roman, Mary              W69 Unattached               42.47
  3 Dods, Jane               W69 Oregon Track             42.95
  4 Conner, Margaret         W67 Unattached               48.88

W70 200 Meter Dash
=======================================================================
70 US Indoor: * 35.58              Pat Peterson
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall             36.90
  2 Kuehne, Magdalena        W73 Southern Califor         42.68
  3 Yudell, Anne             W71 Unattached               43.01

W80 200 Meter Dash
=======================================================================
80 US Indoor: * 57.61
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Gerry          W83 Unattached               55.25*

W85 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached               55.75

M30 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 22.04
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joachim, George          M34 Unattached               23.17
  2 *Bean, Tony              M31 Unattached               23.27
  3 Gardner, Jr., Adam       M33 Shore Athlet             24.33
  4 Jackson, Corwin          M34 Unattached               25.44

M35 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 22.04              Mitchell Lovett
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maye, Sean               M35 Unattached               22.02*
  2 Thomas, Robert           M38 Indiana Inva             22.44
  3 Winslow, Edward          M35 Nittany Spiked S         22.98
  4 Thompson, Randy          M35 Team San Diego P         24.36
  5 Smith, James             M38 Arizone Flames T         24.52
  6 Melton, James            M36 Unattached               24.72

M40 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 22.19              Bill Collins
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Faulknor, Chris          M42 Southern Califoa         23.04Q  2
  2 Travis, Ken              M40 SouthWest Master         23.26Q  1
  3 Berry, Kettrell          M42 Speedwest Tr             23.72Q  2
  3 Brown, Paul              M42 Unattached               23.72Q  1
  5 Pierce, Harold           M44 Atlanta Trac             24.26q  1
  6 McCloud, Dexter          M44 Atlanta Trac             24.52q  1
  7 Emlaw, Edward            M44 Unattached               26.46   2

M40 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 22.19              Bill Collins
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Berry, Kettrell          M42 Speedwest Tr             22.58
  2 Travis, Ken              M40 SouthWest Master         22.95
  3 Faulknor, Chris          M42 Southern Califoa         23.04
  4 Brown, Paul              M42 Unattached               23.32
  5 McCloud, Dexter          M44 Atlanta Trac             23.85
  6 Pierce, Harold           M44 Atlanta Trac             28.73

M45 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 22.57              Bill Collins
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 James, Bennie            M48 Genesee Vall             24.35Q  1
  2 Smith, J.                M46 Unattached               24.36Q  2
  3 Dixon, Eric              M45 Southern Califor         24.65Q  2
  4 *Simons, Gregory         M47 Unattached               25.70Q  1
  5 DiMassa, David           M45 Unattached               25.71q  1
  6 Bonilla, James           M49 Unattached               25.77q  1
  7 McBarnette, Bruce        M47 Unattached               25.96   2
  8 Copeland, Scott          M46 Unattached               26.43   1
 -- Barnwell, Val            M47 Unattached                  DQ   2
 -- Disalvo, Tony            M45 Unattached                  DQ   2

M45 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 22.57              Bill Collins
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 James, Bennie            M48 Genesee Vall             23.27
  2 Smith, J.                M46 Unattached               24.03
  3 Dixon, Eric              M45 Southern Califor         24.78
  4 *Simons, Gregory         M47 Unattached               25.55
  5 DiMassa, David           M45 Unattached               25.60
 -- Bonilla, James           M49 Unattached                 DNF

M50 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 22.99              Bill Collins
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Glaspy, Archie           M50 Unattached               25.23Q  3
  2 Smith, Tom               M51 Unattached               25.46Q  1
  3 Collins, Bill            M54 Houston Elit             26.40Q  2
  4 Pizza, Greg              M51 Speedwest Tr             25.43q  3
  5 McKinley, Brian          M52 Unattached               25.65q  3
  6 Riddle, Richard          M53 Unattached               26.25q  1
  7 Easley, Ricky            M51 So Cal Track             26.44   3
  8 Belancio, Greg           M50 Unattached               26.81   2
  9 Helton, Terry            M50 Unattached               29.10   1
 10 Widoff, Howard           M53 Unattached               29.13   1
 -- Washington, Hulan        M52 Brooks - Fle                DQ   2

M50 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 22.99              Bill Collins
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bill            M54 Houston Elit             24.43
  2 Glaspy, Archie           M50 Unattached               24.87
  3 Pizza, Greg              M51 Speedwest Tr             25.45
  4 McKinley, Brian          M52 Unattached               26.19
  5 Riddle, Richard          M53 Unattached               26.52
 -- Smith, Tom               M51 Unattached                 DNF

M55 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 24.09              Stephan Robbins
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allie, Charles           M57 Unattached               24.61Q  1
  2 McHugh, Riley            M55 Unattached               26.55Q  2
  3 Lesniak, Mark            M55 Unattached               25.84Q  1
  4 Goble, Marlowe           M57 Unattached               27.62Q  2
  5 *Picorelli, Wilfredo     M59 Unattached               26.50q  1
 -- Leslie, Will             M59 Club Northwe               DNF   2
 -- Druckrey, Stanley        M56 Wisconsin Ru                DQ   1

M55 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 24.09              Stephan Robbins
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Allie, Charles           M57 Unattached               24.70
  2 Lesniak, Mark            M55 Unattached               25.56
  3 *Picorelli, Wilfredo     M59 Unattached               26.25
  4 McHugh, Riley            M55 Unattached               26.35
  5 Goble, Marlowe           M57 Unattached               27.40

M60 200 Meter Dash
===================================================================
  US Indoors: * 25.10              Larry Colbert
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Edens, Paul              M64 Portland Masters         26.29Q  2
  2 Pierce, Roger            M60 Unattached               26.33Q  1
  3 Brocato, Charles         M60 Unattached               26.80Q  1
  4 Russin, Lincoln          M60 Unattached               28.45Q  2
  5 Johnston, Joe            M61 Unattached               27.86q  1
  6 Bonck, Lionel            M64 Florida AC               29.21q  1
  7 Sokoloski, Leonard       M61 Unattached               30.17   2
  8 Lawson, Blaine           M63 Bohemia Trac             31.64   2
  9 Gilbert, Paul            M62 Unattached               32.00   1
 -- Gunn, Lawrence           M62 Unattached                  DQ   2

M60 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 25.10              Larry Colbert
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pierce, Roger            M60 Unattached               25.83
  2 Edens, Paul              M64 Portland Masters         26.01
  3 Brocato, Charles         M60 Unattached               26.65
  4 Johnston, Joe            M61 Unattached               27.71
  5 Russin, Lincoln          M60 Unattached               28.90
  6 Bonck, Lionel            M64 Florida AC               29.04

M65 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 26.20              Larry Colbert
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lida, Robert             M68 Unattached               26.78
  2 Harrison, Marion         M66 Unattached               28.36
  3 Bennett, Wayne           M68 Dallas Maste             28.87
  4 Camp, Dick               M68 Unattached               28.93
  5 Cozens, Robert           M68 Houston Harriers         29.41
  6 Dennis, Kenneth          M67 Unattached               29.51

M70 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 27.75              Harry Brown
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graves, Ray              M70 Unattached               30.74
  2 Bonifield, Lowell        M71 Unattached               30.92
  3 Leggitt, James           M70 Unattached               31.36
  4 Marsh, Bruce             M70 Unattached               35.35
 -- Ware, James              M70 Unattached                  DQ

M75 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 29.57              Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M75 Midwest Mast             29.61
  2 Platts, Bill             M76 Unattached               31.11
  3 Melville, Bill           M77 Midwest Mast             32.80
  4 Brown, Rodney            M78 Unattached               32.84

M80 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 32.85              Jim Manno
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larsen, Melvin           M80 Unattached               31.86*
  2 Bower, Raymond           M81 Western Penn             39.20
  3 Wingo, Bob               M81 Dallas Maste             40.92
  4 Davidson, Robert         M82 Unattached             1:14.70

M85 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 35.74              Rodrick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M86 Club Arkansas            35.17*
  2 Maxwell, Ralph           M85 Unattached               39.10
  3 Slaughter, Konrad        M86 West Valley TC           59.33

M90 200 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 49.32              Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M91 Knoxville Tr             48.24*
  2 Trahan, Clarence         M90 Unattached               49.12*
  3 Levine, Frank            M90 Unattached             1:08.14

W30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Byal, Amy                W34 Arizona Heat           1:08.22

W35 400 Meter Dash
=======================================================================
35 US Indoor: * 56.66              Alethea Morris
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milligan Jackson, Marjor W39 Unattached             1:05.60
  2 Connolly, Rebecca        W38 Merrimack Valley       1:06.05

W40 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 57.40              Lesia  Batiste
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shook, Kathleen          W43 Unattached             1:02.70   2
  2 Sherburne, Carrie        W41 So Cal Track           1:04.09   1
  3 Jasper, Lorraine         W43 So Cal Track           1:04.66   1
  4 Zakerski, Debbie         W42 Brooks - Fle           1:06.83   2
  5 Nowakowski, Amanda       W40 Unattached             1:07.68   2
  6 Woo, Mary                W43 Brooks - Fle           1:10.07   2
  7 Janjic, Ruth             W42 RIC Rojas Ru           1:10.39   1

W45 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 1:02.55              DeeDee Grafius
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McField, Denise          W49 Unattached             1:08.35
  2 Brown, Theresa           W45 Brooks - Fle           1:11.12
  3 Selby, Debbie            W48 Unattached             1:29.07

W50 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 1:02.82              Jacqueline Board
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bowman, Jeanne           W52 Unattached             1:11.90
  2 Mitchell, Rebecca        W51 Oregon Track           1:21.32
  3 Daniel, Sheila           W51 Unattached             1:30.37

W55 400 Meter Dash
=======================================================================
55 US Indoor: * 1:07.39              Carolyn Cappetta
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowenstein, Nadine       W59 Unattached             1:09.60
  2 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac           1:33.23

W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Condon, Janice           W63 So Cal Track           1:45.55

W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conner, Margaret         W67 Unattached             1:54.47

W70 400 Meter Dash
=======================================================================
70 US Indoor: * 1:27.26              Suzi MacLeod
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Suzi            W71 Unattached             1:31.45

W75 400 Meter Dash
=======================================================================
75 US Indoor: * 1:41.15              Louise Adams
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schley, Helen            W77 Potomac Vall           1:59.87

W85 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached             2:39.77

M30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joachim, George          M34 Unattached               51.20
  2 *Bean, Tony              M31 Unattached               52.58
  3 Lanier, Kyle             M32 Pike Creek Valle         53.93
  4 Benzon, Hilario          M33 RIC Rojas Ru           1:01.85
 -- Gardner, Jr., Adam       M33 Shore Athlet                DQ

M35 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 48.58              Mitchell Lovett
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maye, Sean               M35 Unattached               49.11
  2 Thomas, Robert           M38 Indiana Inva             49.31
  3 Wensel, Marek            M36 FIBO Track C             50.29
  4 Winslow, Edward          M35 Nittany Spiked S         50.81
  5 Kastor, Vaughan          M39 Unattached               55.12

M40 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 49.62              Ray Blackwell
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Paul              M42 Unattached               51.91
  2 *Jones, Gladstone        M41 Central Park TC          52.62
  3 Jones, David             M40 Southwest Sprint         52.72
  4 Eckenrode, James         M42 Atlanta Trac             53.14
  5 Bynoe, David             M43 Shore Athlet             53.24

M45 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 49.89              Fred Sowerby
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James, Bennie            M48 Genesee Vall             52.53   1
  2 Chinn, James             M46 Speedwest Tr             53.56   1
  3 Smith, J.                M46 Unattached               54.24   1
  4 Lucas, David             M45 So Cal Track             56.17   2
  5 DiMassa, David           M45 Unattached               57.39   2
  6 *Simons, Gregory         M47 Unattached               58.14   1

M50 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 52.78              Bill Collins
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Glaspy, Archie           M50 Unattached               55.46   1
  2 Grant, Horace            M52 Houston Elit             56.18   1
  3 Blake, Carroll           M54 Unattached               56.31   1
  4 Easley, Ricky            M51 So Cal Track             59.08   1
  5 Pizza, Greg              M51 Speedwest Tr           1:01.93   1
  6 Fallen, Jim              M54 Unattached             1:03.53   2
  7 White, Parker            M53 Brooks - Fle           1:03.70   2
  8 Washington, Hulan        M52 Brooks - Fle           1:08.23   2

M55 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 53.20              Charles Allie
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 *Brown, Alston           M56 Central Park TC          53.49   1
  2 Allie, Charles           M57 Unattached               53.57   1
  3 Lapp, Rick               M55 Unattached               58.10   1
  4 McHugh, Riley            M55 Unattached             1:00.15   1
  5 Barnett, Searcy          M58 West Valley TC         1:02.57   1
  6 *Waltermann, Stefan      M55 Carolina God           1:05.78   1
  7 Phillips, Bill           M55 Unattached             1:06.17   2
  8 Leslie, Will             M59 Club Northwe           1:06.97   2
  9 Muth, Rick               M55 Unattached             1:07.45   2

M60 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 56.32              Larry Colbert
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Neidig, Donald           M60 Unattached               55.91*  1
  2 Barnum, Larry            M61 So Cal Track             57.08   1
  3 Pierce, Roger            M60 Unattached               58.95   1
  4 Brocato, Charles         M60 Unattached             1:01.24   1
  5 Gunn, Lawrence           M62 Unattached             1:01.79   1
  6 Tucker, Rich             M60 Bigfoot TC             1:01.80   1
  7 Bonck, Lionel            M64 Florida AC             1:04.60   2
  8 McDaniel, Allen          M62 Atlanta Trac           1:06.02   2
  9 Lawson, Blaine           M63 Bohemia Trac           1:14.57   2

M65 400 Meter Dash
==========================================================================
  US Indoors: * 59.35              Larry Colbert
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lida, Robert             M68 Unattached             1:01.91   1
  2 Stewart, Mack            M67 Houston Harriers       1:02.68   1
  3 Cohen, George            M65 So Cal Track           1:08.00   2
  4 Greve, Theodor           M65 Tendinitis AC          1:13.90   1

M70 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 1:03.71              Harry Brown
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kane, Donald             M72 Portland Masters       1:10.15
  2 Ware, James              M70 Unattached             1:10.26
  3 Leggitt, James           M70 Unattached             1:11.03
  4 Jankovich, William       M71 Unattached             1:15.05
  5 Marsh, Bruce             M70 Unattached             1:16.34

M75 400 Meter Dash
=======================================================================
  US Indoors: * 1:10.09              Rodney Brown
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M75 Midwest Mast           1:09.10*
  2 *Lesage, Norm            M75 Unattached             1:12.52
  3 Brown, Rodney            M78 Unattached             1:15.59
  4 Selby, Jim               M76 Unattached             1:17.82

M80 400 Meter Dash
=======================================================================
80 US Indoor: * 1:15.58              Rodrick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wingo, Bob               M81 Dallas Maste           1:39.21
  2 Englert, Roy             M82 Potomac Vall           1:44.74

M85 400 Meter Dash
=======================================================================
85 US Indoor: * 1:25.14              Rodrick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M86 Club Arkansas          1:26.94

M90 400 Meter Dash
=======================================================================
90 US Indoor: * 1:57.00              Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M91 Knoxville Tr           1:57.99
  2 Levine, Frank            M90 Unattached             2:25.50

W35 1 Mile Run
=======================================================================
35 US Indoor: * 4:59.28              Carol Urish-McLatch
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olen, Christine          W37 Unattached             5:11.54

W40 1 Mile Run
=======================================================================
40 US Indoor: * 4:53.91              Joan Nesbit
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grene, Mary              W42 So Cal Track           5:27.27
  2 Sherburne, Carrie        W41 So Cal Track           5:39.39
  3 Toro Scheib, Wanda       W42 Unattached             5:44.26

W45 1 Mile Run
=======================================================================
45 US Indoor: * 5:18.10              Patti Ford
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hervert, Carla           W45 Oregon Track           5:22.48
  2 *Chaplin-Swann, Lesley   W46 Atlanta Trac           5:24.86
  3 Kluge, Trisha            W45 Oregon Track           5:52.42
  4 Brown, Theresa           W45 Brooks - Fle           5:58.87
  5 James, Aja               W45 Unattached             6:25.39
  6 Nourse, Mary             W49 YMCATeam Idaho         8:26.27

W50 1 Mile Run
=======================================================================
50 US Indoor: * 5:14.00              Kathryn Martin
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W53 NorthPort RC           5:21.48
  2 Steinbach, Coreen        W53 Unattached             6:03.28
  3 Prather, Sherri          W51 Unattached             7:29.68

W55 1 Mile Run
=======================================================================
55 US Indoor: * 5:43.96              Joni Shirley
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groesz, Jeanette         W55 Central Oregon R       5:51.05
  2 Hutchison, Jane          W59 Unattached             6:37.69
  3 Eichel, Yoko             W57 Unattached             7:04.92
  4 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac           8:03.38

W60 1 Mile Run
=======================================================================
60 US Indoor: * 6:02.49              Marie Michesohn
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W63 Bohemia Trac           6:17.72
  2 Palmer, Patti            W64 Unattached             9:30.27

W65 1 Mile Run
=======================================================================
65 US Indoor: * 6:28.91              Jeanne Daprano
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W68 Atlanta Trac           7:25.90
  2 Harada, Mary             W69 Liberty AC             7:30.93
  3 Dods, Jane               W69 Oregon Track           8:27.91

W70 1 Mile Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 7:19.44              Toshiko D'Elia
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Machala, June            W74 Bloomsday Ro           7:28.13

W80 1 Mile Run
=======================================================================
80 US Indoor: * 13:27.51              Pearl Mehl
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Gerry          W83 Unattached            10:54.48*

M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lanier, Kareem           M32 Pike Creek Valle       4:35.83
  2 Gaines, Adam             M30 Feel the Heat          5:09.11

M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yorges, Christopher      M39 FIBO Track C           4:37.53
  2 VanCleve, Robert         M37 FIBO Track C           4:43.70
  3 Miskimens, David         M39 Unattached             4:56.33
  4 Hickey, Dr. Brian        M37 Unattached             5:16.99

M40 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 4:11.00              Bill Stewart
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Tony              M42 Club Northwe           4:19.23
  2 Kimball, William         M40 Unattached             4:34.58
  3 Olshan, David            M41 So Cal Track           4:40.38
  4 Mann, Jeff               M41 Brooks - Fle           4:40.65
  5 Dudman, Joseph           M40 Oregon Track           4:43.20
  6 Pais, Joseph             M40 Unattached             4:50.84
  7 Trunkes, Michael         M42 Unattached             4:55.27
  8 Knowles, Todd            M42 Unattached             5:05.16
  9 Poulos, Ted              M43 Potomac Vall           5:06.47
 10 Velichko, Sergey         M42 Unattached             5:08.20
 11 McLellan, Scott          M44 Unattached             5:08.21
 12 Ash, Daniel              M40 Unattached             5:12.56

M45 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 4:21.90              Albin Swenson
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlson, Michael         M45 YMCATeam Idaho         4:40.96
  2 Burgess, Steve           M45 Central Park TC        4:41.36
  3 Prather, Bob             M49 Unattached             4:46.81
  4 Albo, David              M48 RIC Rojas Ru           5:02.75
  5 Kollars, Steven          M46 Brooks - Fle           5:03.72
  6 Cleary, Mark             M46 So Cal Track           5:04.80
  7 Ware, Phil               M46 Unattached             5:13.97
  8 Harding, David           M45 Team Red Lizard        5:14.29
  9 Johnson, Paul            M46 YMCATeam Idaho         5:14.65
 10 Hipple, Ben              M49 Unattached             5:20.25

M50 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 4:26.75              Nolan Shaheed
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, James          M51 Genesee Vall           4:51.18
  2 Salazar, David           M54 So Cal Track           4:52.77
  3 Pile, Matthew            M50 Unattached             4:57.30
  4 Smyth, Brian             M51 Houston Harriers       4:58.15
  5 Hartshorne, Thomas       M51 Unattached             5:08.99
  6 Jones, Jim               M53 Portland Masters       5:10.37
  7 Allison, Michael         M53 Club Northwe           5:17.25
  8 Sturgeon, Randell        M52 Brooks - Fle           5:21.41
  9 Harter, Reid             M54 YMCATeam Idaho         5:27.62

M55 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 4:50.22              Victor Heckler
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M55 So Cal Track           4:50.96
  2 O'Brien, Richard         M56 Club Northwe           5:04.51
  3 Gorman, Jim              M56 New Balance Exce       5:04.96
  4 Foote, Charles           M57 Unattached             5:29.15
  5 Taylor, Randy            M57 Club Arkansas          5:52.92
  6 Weiner, Robert           M57 Potomac Vall           5:58.39
  7 Riposo, Phil             M55 Unattached             6:06.31

M60 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 5:01.76              Dan Conway
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McArdle, Colin           M60 Greater Boston R       5:14.59
  2 Brittain, John           M61 Houston Harriers       5:28.85
  3 Machala, Joe             M63 Bloomsday Ro           5:34.90
  4 Condon, Frank            M62 So Cal Track           5:44.63
  5 Linell, Arthur           M61 Unattached             6:06.45
  6 Tetherly, Jonathan       M60 Greater Springfi       6:13.84

M65 1 Mile Run
=======================================================================
  US Indoors: * 5:23.05              Sidney Howard
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Sid              M66 Central Park TC        5:40.66
  2 Weddle, Thom             M66 RunN Fun               5:47.05
  3 Kleyman, Rick            M65 Minnesota Di           5:50.99
  4 Brawner, Wally           M65 Unattached             6:12.64
  5 Cordero, Joe             M67 Bohemia Trac           6:20.94
  6 O'Rourke, Desmond        M66 Unattached             6:24.61
  7 Madonna, Jim             M67 Unattached             6:39.64

M70 1 Mile Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 5:32.40              Scotty Carter
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McClenathen, Gordon      M71 Club West              6:47.84
  2 Marsh, Bruce             M70 Unattached             7:14.60
  3 Coffey, Robert           M73 Dallas Maste           7:28.07
  4 Bisson, Jerry            M73 Syracuse Charger       7:43.29

M75 1 Mile Run
=======================================================================
75 US Indoor: * 6:27.16              John Hosner
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Jack               M75 BEAR                   7:04.64
  2 Selby, Jim               M76 Unattached             7:48.43

M80 1 Mile Run
=======================================================================
80 US Indoor: * 7:04.20              Paul Spangler
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keston, John             M80 Oregon Track           6:48.02*
  2 Englert, Roy             M82 Potomac Vall           8:52.22

M90 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M91 Knoxville Tr          11:23.67
  2 Levine, Frank            M90 Unattached            11:44.03

W35 800 Meter Run
=======================================================================
35 US Indoor: * 2:14.94              Nancy Shafer
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Connolly, Rebecca        W38 Merrimack Valley       2:36.06

W40 800 Meter Run
=======================================================================
40 US Indoor: * 2:16.01              Rose Monday
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherburne, Carrie        W41 So Cal Track           2:28.96
  2 Jasper, Lorraine         W43 So Cal Track           2:30.08
  3 Zakerski, Debbie         W42 Brooks - Fle           2:35.11
  4 Grene, Mary              W42 So Cal Track           2:35.92
  5 Toro Scheib, Wanda       W42 Unattached             2:36.13
  6 Nowakowski, Amanda       W40 Unattached             2:37.79
  7 Woo, Mary                W43 Brooks - Fle           2:39.56

W45 800 Meter Run
=======================================================================
45 US Indoor: * 2:23.33              DeeDee Grafius
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Chaplin-Swann, Lesley   W46 Atlanta Trac           2:22.78*
  2 Hervert, Carla           W45 Oregon Track           2:30.12
  3 Brown, Theresa           W45 Brooks - Fle           2:38.84
  4 Marvil, Rebecca          W46 Houston Harriers       2:42.22

W50 800 Meter Run
=======================================================================
50 US Indoor: * 2:28.07              Kathryn Martin
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W53 NorthPort RC           2:26.69*
  2 Steinbach, Coreen        W53 Unattached             2:38.63
  3 Daniel, Sheila           W51 Unattached             3:21.12

W55 800 Meter Run
=======================================================================
55 US Indoor: * 2:37.50              Sylvie Kimchee
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groesz, Jeanette         W55 Central Oregon R       2:39.24
  2 Lowenstein, Nadine       W59 Unattached             2:54.21
  3 Hutchison, Jane          W59 Unattached             2:56.07
  4 Eichel, Yoko             W57 Unattached             3:11.62
  5 Stiles, Debbie           W55 St. Louis Tr           3:25.67
  6 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac           3:39.31

W60 800 Meter Run
=======================================================================
60 US Indoor: * 2:44.22              Carolyn Cappetta
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W63 Bohemia Trac           2:49.71
  2 Palmer, Patti            W64 Unattached             4:13.97

W65 800 Meter Run
=======================================================================
65 US Indoor: * 2:53.54              Jeanne Daprano
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W68 Atlanta Trac           3:28.85
  2 Harada, Mary             W69 Liberty AC             3:35.84

W70 800 Meter Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 3:20.14              Suzi MacLeod
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Suzi            W71 Unattached             3:29.77

W75 800 Meter Run
=======================================================================
75 US Indoor: * 3:46.79              Louise Adams
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schley, Helen            W77 Potomac Vall           4:41.40

W80 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Gerry          W83 Unattached             4:57.62

M30 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lanier, Kyle             M32 Pike Creek Valle       2:04.07

M35 800 Meter Run
=======================================================================
35 US Indoor: * 1:49.79              Johnny Gray
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wensel, Marek            M36 FIBO Track C           2:04.20
  2 Yorges, Christopher      M39 FIBO Track C           2:05.05
  3 VanCleve, Robert         M37 FIBO Track C           2:07.89
  4 Kastor, Vaughan          M39 Unattached             2:10.79
  5 Hickey, Dr. Brian        M37 Unattached             2:23.79

M40 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 1:54.68              Anselm Lebourne
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Tony              M42 Club Northwe           1:56.15
  2 Potter, Christopher      M40 Central Park TC        2:00.74
  3 *Jones, Gladstone        M41 Central Park TC        2:01.63
  4 Mann, Jeff               M41 Brooks - Fle           2:04.25
  5 Stephens, Dan            M41 Unattached             2:06.25
  6 Bynoe, David             M43 Shore Athlet           2:10.84
  7 Eastman, Patrick         M43 Lundgren Ford of       2:13.29
  8 Velichko, Sergey         M42 Unattached             2:17.23
  9 McLellan, Scott          M44 Unattached             2:23.56

M45 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 1:57.81              Ken Sparks
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindsay, Jeff            M46 Oklahoma Ath           2:05.77
  2 Burgess, Steve           M45 Central Park TC        2:05.78
  3 Nearman, Steven          M45 Unattached             2:06.85
  4 Patton, Russell          M49 Unattached             2:09.49
  5 Podolski, Lance          M48 Oregon Track           2:10.62
  6 Lucas, David             M45 So Cal Track           2:12.82
  7 Albo, David              M48 RIC Rojas Ru           2:15.16
  8 Hershberger, Jim         M48 Strapped Jock Ra       2:18.76
  9 Hipple, Ben              M49 Unattached             2:26.12
 10 Sovocool, Jonathan       M45 Unattached             2:27.67

M50 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 2:02.88              Nolan Shaheed
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gallegos, Steve          M50 Unattached             1:59.99*
  2 Wulf, Steve              M50 So Cal Track           2:08.13
  3 Grant, Horace            M52 Houston Elit           2:08.45
  4 Robinson, James          M51 Genesee Vall           2:10.13
  5 Hartshorne, Thomas       M51 Unattached             2:14.63
  6 Blake, Carroll           M54 Unattached            J2:14.63
  7 Pile, Matthew            M50 Unattached             2:14.81
  8 Jones, Jim               M53 Portland Masters       2:17.44
  9 Plaster, Tony            M53 Shore Athlet           2:17.48
 10 King, Trevor             M51 Alpha Omega Elit       2:27.42
 11 Fallen, Jim              M54 Unattached             2:29.63
 12 White, Parker            M53 Brooks - Fle           2:34.83

M55 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 2:08.90              Ken Baker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Brown, Alston           M56 Central Park TC        2:12.37
  2 Shaheed, Nolan           M55 So Cal Track           2:12.80
  3 Lapp, Rick               M55 Unattached             2:19.28
  4 Barnett, Searcy          M58 West Valley TC         2:24.10
  5 Taylor, Randy            M57 Club Arkansas          2:27.39
  6 Foote, Charles           M57 Unattached             2:30.95
  7 *Waltermann, Stefan      M55 Carolina God           2:41.34
  8 Phillips, Bill           M55 Unattached             2:42.05

M60 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 2:14.75              Sidney Howard
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnum, Larry            M61 So Cal Track           2:18.89
  2 Tucker, Rich             M60 Bigfoot TC             2:22.78
  3 Brittain, John           M61 Houston Harriers       2:25.30
  4 Condon, Frank            M62 So Cal Track           2:29.87
  5 McDaniel, Allen          M62 Atlanta Trac           2:33.20
  6 Linell, Arthur           M61 Unattached             2:43.94
  7 Tetherly, Jonathan       M60 Greater Springfi       2:44.18

M65 800 Meter Run
=======================================================================
  US Indoors: * 2:19.40              Sidney Howard
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Sid              M66 Central Park TC        2:28.17
  2 Stewart, Mack            M67 Houston Harriers       2:32.56
  3 Kleyman, Rick            M65 Minnesota Di           2:33.82
  4 O'Rourke, Desmond        M66 Unattached             2:40.15
  5 Cordero, Joe             M67 Bohemia Trac           2:45.16
  6 McMillen, William        M65 West Valley TC         2:45.67
  7 Brawner, Wally           M65 Unattached             2:49.10
  8 Madonna, Jim             M67 Unattached             2:56.67
  9 LeVasseur, Jerry         M67 Moose Milers Mar       3:04.93
 10 Greve, Theodor           M65 Tendinitis AC          3:23.92

M70 800 Meter Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 2:34.10              James Sutton
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kane, Donald             M72 Portland Masters       3:05.57
  2 Marsh, Bruce             M70 Unattached             3:05.59
  3 Hettrich, Peter          M70 Tendinitis AC          3:07.99

M75 800 Meter Run
=======================================================================
75 US Indoor: * 2:50.79              Jim Selby
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Jack               M75 BEAR                   3:09.74
  2 Selby, Jim               M76 Unattached             3:11.72

M80 800 Meter Run
=======================================================================
80 US Indoor: * 3:13.39              Roderick Parker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M82 Potomac Vall           3:48.51
  2 Wingo, Bob               M81 Dallas Maste           4:12.86

M90 800 Meter Run
=======================================================================
90 US Indoor: * 5:01.44              Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M91 Knoxville Tr           5:09.42
  2 Levine, Frank            M90 Unattached             5:35.07

W40 3000 Meter Run
=======================================================================
40 US Indoor: * 9:58.88              Leslie Lehane
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grene, Mary              W42 So Cal Track          10:59.05
  2 Jasper, Lorraine         W43 So Cal Track          10:59.73

W45 3000 Meter Run
=======================================================================
45 US Indoor: * 10:02.55              Madelyn NoeSchlentz
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marvil, Rebecca          W46 Houston Harriers      11:44.00
  2 Kluge, Trisha            W45 Oregon Track          11:44.81
  3 Severa, Carol            W48 YMCATeam Idaho        11:54.84
  4 James, Aja               W45 Unattached            12:27.34
  5 Hatfield, Nancy          W48 YMCATeam Idaho        13:00.11

W50 3000 Meter Run
=======================================================================
50 US Indoor: * 10:23.84              Kathryn Martin
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W53 NorthPort RC          10:35.96
  2 Steinbach, Coreen        W53 Unattached            11:03.55
  3 Daniel, Sheila           W51 Unattached            13:00.05

W55 3000 Meter Run
=======================================================================
55 US Indoor: * 11:25.05              Joan Ottaway
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Groesz, Jeanette         W55 Central Oregon R      11:56.87*
  2 Hutchison, Jane          W59 Unattached            12:01.26
  3 Spannaus, Barbara        W57 Marathon Sports       15:03.76
  4 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac          15:53.55

W65 3000 Meter Run
=======================================================================
65 US Indoor: * 13:09.19              Jeanne Daprano
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harada, Mary             W69 Liberty AC            15:12.14

W70 3000 Meter Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 14:07.09              Toshiko D'Elia
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Machala, June            W74 Bloomsday Ro          14:49.68

W80 3000 Meter Run
=======================================================================
80 US Indoor: * 26:53.20              Pearl Mehl
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Gerry          W83 Unattached            21:27.04*

M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lanier, Kareem           M32 Pike Creek Valle       9:14.76

M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 VanCleve, Robert         M37 FIBO Track C           9:11.94
  2 Yorges, Christopher      M39 FIBO Track C           9:42.45
  3 Hickey, Dr. Brian        M37 Unattached            10:43.28

M40 3000 Meter Run
=======================================================================
40 US Indoor: * 8:32.52              Craig Fram
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimball, William         M40 Unattached             8:55.29
  2 Olshan, David            M41 So Cal Track           9:09.95
  3 Dudman, Joseph           M40 Oregon Track           9:26.04
  4 Guerra, Blas             M40 Unattached             9:51.98
  5 Poulos, Ted              M43 Potomac Vall          10:00.46
  6 McLellan, Scott          M44 Unattached            10:10.55
  7 Velichko, Sergey         M42 Unattached            10:28.63
  8 Ash, Daniel              M40 Unattached            10:47.21

M45 3000 Meter Run
=======================================================================
45 US Indoor: * 8:39.74              Craig Fram
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coats, Chuck             M45 Bowerman AC            9:12.63
  2 Carlson, Michael         M45 YMCATeam Idaho         9:19.33
  3 Kollars, Steven          M46 Brooks - Fle          10:13.13
  4 Ware, Phil               M46 Unattached            10:15.92
  5 Cleary, Mark             M46 So Cal Track          10:21.17
  6 Harding, David           M45 Team Red Lizard       10:30.56
 -- Prather, Bob             M49 Unattached                  NT

M50 3000 Meter Run
=======================================================================
50 US Indoor: * 8:54.73              Nolan Shaheed
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clingan, Dave            M50 Team Runners Hig       9:34.34
  2 Robinson, James          M51 Genesee Vall           9:48.18
  3 Smead, Chuck             M53 Unattached             9:56.33
  4 Smyth, Brian             M51 Houston Harriers      10:04.53
  5 Walker, Bob              M51 Greater Boise RC      10:16.74
  6 Harter, Reid             M54 YMCATeam Idaho        10:51.22

M55 3000 Meter Run
=======================================================================
55 US Indoor: * 9:33.40              Victor Heckler
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaheed, Nolan           M55 So Cal Track           9:30.09*
  2 O'Brien, Richard         M56 Club Northwe          10:04.54
  3 Gorman, Jim              M56 New Balance Exce      10:16.02
  4 Foote, Charles           M57 Unattached            10:47.88
  5 Riposo, Phil             M55 Unattached            12:07.84
  6 Christy, Edward          M59 Unattached            12:48.48

M60 3000 Meter Run
=======================================================================
60 US Indoor: * 10:01.96              Dan Conway
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McArdle, Colin           M60 Greater Boston R      10:30.65
  2 Machala, Joe             M63 Bloomsday Ro          10:54.33
  3 Condon, Frank            M62 So Cal Track          11:39.16

M65 3000 Meter Run
=======================================================================
65 US Indoor: * 10:50.40              Paul Heitzman
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weddle, Thom             M66 RunN Fun              11:26.99
  2 Brawner, Wally           M65 Unattached            12:19.81
  3 Kleyman, Rick            M65 Minnesota Di          12:26.42
  4 Cordero, Joe             M67 Bohemia Trac          12:31.14
  5 Davis, Jim               M69 Oregon Track          13:22.57
  6 Madonna, Jim             M67 Unattached            13:41.64
  7 LeVasseur, Jerry         M67 Moose Milers Mar      13:58.41

M70 3000 Meter Run
=======================================================================
70 US Indoor: * 11:27.60              Scotty Carter
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McClenathen, Gordon      M71 Club West             13:29.28
  2 Hettrich, Peter          M70 Tendinitis AC         13:33.60
  3 Coffey, Robert           M73 Dallas Maste          14:15.51
  4 Marsh, Bruce             M70 Unattached            14:33.09
  5 Bisson, Jerry            M73 Syracuse Charger      15:20.42
 -- Heitzman, Paul           M74 Unattached                 DNF

M75 3000 Meter Run
=======================================================================
75 US Indoor: * 13:10.84              Alfred Funk
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Jack               M75 BEAR                  14:16.13
  2 *Wood, Keith             M75 Unattached            15:01.38
 -- Atcheson, Walter         M78 Southern Califor           DNF

M80 3000 Meter Run
=======================================================================
80 US Indoor: * 14:42.91              Austin Newman
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keston, John             M80 Oregon Track          13:30.77*
  2 Englert, Roy             M82 Potomac Vall          17:43.00

M90 3000 Meter Run
=======================================================================
90 US Indoor: * 23:21.12              Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levine, Frank            M90 Unattached            23:12.34*

W40 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphey-Glenn, Kelly     W44 Unattached            16:02.85

W45 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henley, Cathy            W45 Unattached            16:52.48
  2 Myers, Judy              W49 Parkside AC           18:10.72

W50 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tracy, Lynn              W52 Parkside AC           16:03.07
  2 Snyder, Mary             W54 Unattached            17:14.00
  3 Gerhardt, Ann            W53 Buffalo Chips RC      17:24.83
  4 Price, Elisabeth         W52 Pacific Racewalk      21:06.94

W55 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eichel, Yoko             W57 Unattached            17:49.72
  2 Frable, Kathleen         W59 Unattached            18:30.89
  3 Baglin, Mary             W58 Pacific Racewalk      18:52.35
  4 Wilkinson, Carol         W55 Unattached            19:16.80
  5 Backlund, Darlene        W59 Racewalk NW           20:39.59

W60 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steigerwalt, Jolene      W61 Unattached            19:01.48
  2 Murphey, Karen           W64 Running Republic      19:16.23

W65 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaVeck, Bev              W68 Pacific Pacers        19:15.30
  2 Sinkovec, Rita           W65 Front Range Walk      19:17.20

W70 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warberg, Sara Lee        W71 Unattached            22:45.91

W75 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marrs, Katherine         W76 Unattached            21:44.20

M40 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blanchard, Michael       M43 High Altitude Ra      14:48.65
 -- Olshan, David            M41 So Cal Track                DQ   Bent Knee

M45 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rael, Chris              M45 Unattached            14:40.23
  2 Aunan, Tommy             M45 Unattached            15:23.55
  3 Kale, Barton             M48 Unattached            17:56.18
  4 Sovocool, Jonathan       M45 Unattached            26:29.36

M50 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Friedman, David          M54 Shore Athlet          27:43.16

M55 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frable, Norman           M59 Unattached            15:52.93
  2 Price, Jonathan          M55 Brooks - Fle          20:36.52

M60 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carmines, James          M61 Unattached            16:05.06
  2 Opsahl, George           M63 Racewalk NW           17:24.95
  3 Weeks, Robert            M63 Unattached            18:16.68

M65 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Ted               M66 Pacific Racewalk      17:05.66
  2 Johnson, Paul            M67 Florida AC            17:10.95
  3 Backlund, John           M65 Racewalk NW           17:58.40
  4 Anderson, Joseph         M65 Santa Cruz TC         19:58.32
 -- Zerbe, Richard           M66 Pacific Pacers              DQ   Bent Knee

M70 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bray, Jack               M72 Marin Racewalker      17:12.27
  2 Dubois, Alfred           M73 Unattached            18:08.15
  3 Fine, Robert             M73 Florida AC            19:58.10
  4 Solis, George            M73 Easy Striders Wa      23:52.74

M75 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hargis, Jerard           M75 Unattached            22:21.04
 -- *Hoeberigs, Paul         M77 Unattached                 DNF

W40 60 Meter Hurdles
=======================================================================
40 US Indoor: *  9.60              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Upshaw-Margerum, Joy     W44 Unattached                9.08*
  2 Willard, Denise          W43 Arizona Heat             10.21
  3 Ware, Caren              W42 So Cal Track             10.41

W45 60 Meter Hurdles
=======================================================================
45 US Indoor: *  9.18              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               13.16

W50 60 Meter Hurdles
=======================================================================
50 US Indoor: *  9.38              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glynn, Kay               W52 Unattached               10.99

W55 60 Meter Hurdles
=======================================================================
55 US Indoor: *  9.84              Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               10.25
  2 *Trott, Rhona            W56 Unattached               12.14

W65 60 Meter Hurdles
=======================================================================
65 US Indoor: * 13.01              Barbra Jordan
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta             12.73*

W70 60 Meter Hurdles
=======================================================================
70 US Indoor: * 14.98              Leonore McDaniels
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donley, Christel         W70 Unattached               12.83*

M35 60 Meter Hurdles
=======================================================================
35 US Indoor: *  7.56              Greg Foster
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drummond, Don            M35 Southwest Sprint          7.99
  2 Melton, James            M36 Unattached                8.99
  3 Smith, James             M38 Arizone Flames T          9.01

M40 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCloud, Dexter          M44 Atlanta Trac              8.37

M45 60 Meter Hurdles
=======================================================================
  US Indoors: *  8.36              Colin Williams
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grimes, Peter            M46 Unattached                8.53
  2 Anton, Eugene            M47 Unattached                8.93
  3 *Hayrapetyan, Gerasim    M46 Unattached                9.10
  4 Russ, Jim                M48 Unattached               10.04
 -- Christensen, Todd        M48 Unattached                 DNF

M50 60 Meter Hurdles
===================================================================
  US Indoors: *  8.47              Walt Butler
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McKinley, Brian          M52 Unattached                8.98Q  2
  2 Walters, Tim             M53 Unattached                9.18Q  1
  3 Price, Stacey            M51 Unattached                9.15Q  2
  4 Zahn, Robert             M51 Unattached                9.26Q  1
  5 Ortman, David            M51 Unattached                9.27q  1
  6 Broun, James             M53 Unattached                9.29q  1
  7 Searles, Anthony         M51 Unattached                9.45q  2
  8 Jacquet-Acea, Russell    M52 Unattached                9.55q  2
  9 Wilson, Thaddeus         M54 Unattached               10.66q  2
 10 Boehr, Douglas           M51 Unattached               12.34   1
 11 Friedman, David          M54 Shore Athlet             16.01   1

M50 60 Meter Hurdles
=======================================================================
  US Indoors: *  8.47              Walt Butler
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Price, Stacey            M51 Unattached                8.84
  2 McKinley, Brian          M52 Unattached                8.92
  3 Zahn, Robert             M51 Unattached                9.20
  4 Broun, James             M53 Unattached                9.36
  5 Ortman, David            M51 Unattached                9.41
  6 Jacquet-Acea, Russell    M52 Unattached                9.61
  7 Walters, Tim             M53 Unattached                9.80

M55 60 Meter Hurdles
=======================================================================
  US Indoors: *  8.63              Courtland Gray
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Druckrey, Stanley        M56 Wisconsin Ru              9.69
  2 Parker, Phil             M56 Atlanta Trac             10.49
 -- Baker, Robert            M59 Unattached                 DNF

M60 60 Meter Hurdles
=======================================================================
  US Indoors: *  8.85              Courtland Gray
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Courtland          M61 Unattached                9.46
  2 Johnston, Joe            M61 Unattached                9.74
  3 Clifford, John           M62 Unattached               10.58
  4 Kline, Barry             M64 Unattached               12.68

M65 60 Meter Hurdles
=======================================================================
  US Indoors: *  9.77              Emil Pawlik
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlik, Emil             M66 Unattached                9.86
  2 Doerrer, Dave            M66 Unattached               11.23
  3 Mills, Bruce             M65 Midwest Mast             12.33
  4 Golly, Bob               M69 Oregon Track             12.58
  5 Fulton, Bob              M65 Unattached               12.60

M70 60 Meter Hurdles
=======================================================================
70 US Indoor: *  9.89              James Stookey
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spainhower, Doug         M70 Unattached               10.96
  2 Bonifield, Lowell        M71 Unattached               11.06
  3 Jankovich, William       M71 Unattached               11.27

M75 60 Meter Hurdles
=======================================================================
75 US Indoor: * 10.09              Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M75 Potomac Vall             10.63

M80 60 Meter Hurdles
=======================================================================
80 US Indoor: * 12.23              Edwin Lukens
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larsen, Melvin           M80 Unattached               11.10*
  2 Wingo, Bob               M81 Dallas Maste             15.61

M85 60 Meter Hurdles
=======================================================================
85 US Indoor: * 18.26              Alfred Guidet
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Guidet, Alfred           M86 Unattached                 DNF

W40-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ad Hoc  'A'                                         4:31.15
     1) Shook, Kathleen 43              2) Woo, Mary 43
     3) Brown, Theresa 45               4) Zakerski, Debbie 42
  2 Ad Hoc  'B'                                         6:59.41
     1) Selby, Debbie 48                2) Eichel, Yoko 57
     3) Davidson, Gerry 83              4) Harada, Mary 69

M30-39 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 FIBO Track Club  'A'                                3:41.73
     1) Essick, Chris 33                2) VanCleve, Robert 37
     3) Yorges, Christopher 39          4) Wensel, Marek 36

M40-49 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ad Hoc  'B'                                         3:30.83   1
     1) Berry, Kettrell 42              2) Chinn, James 46
     3) Brown, Paul 42                  4) Jones, David 40
  2 Central Park TC  'A'                                3:36.75   1
     1) *Jones, Gladstone 41            2) Potter, Christopher 40
     3) Burgess, Steve 45               4) *Brown, Alston 56
  3 Ad Hoc  'D'                                         3:46.64   2
     1) Lindsay, Jeff 46                2) Podolski, Lance 48
     3) Pile, Matthew 50                4) Nearman, Steven 45
  4 So Cal Track Club  'A'                              3:54.64   1
     1) Easley, Ricky 51                2) Wulf, Steve 50
     3) Cleary, Mark 46                 4) Lucas, David 45
  5 Ad Hoc  'A'                                         3:57.13   2
     1) Dixon, Eric 45                  2) DiMassa, David 45
     3) Hershberger, Jim 48             4) Pizza, Greg 51
  6 Brooks - Fleet Feet Racing  'A'                     4:56.90   1
     1) White, Parker 53                2) Sturgeon, Randell 52
     3) Kollars, Steven 46              4) Mann, Jeff 41

M50-59 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ad Hoc  'H'                                         3:48.77   3
     1) Collins, Bill 54                2) Blake, Carroll 54
     3) Grant, Horace 52                4) Allie, Charles 57
  2 Ad Hoc  'F'                                         4:16.72   3
     1) Friedman, David 54              2) Lapp, Rick 55
     3) Plaster, Tony 53                4) *Waltermann, Stefan 55
  3 Ad Hoc  'E'                                         4:31.32   3
     1) Washington, Hulan 52            2) Greve, Theodor 65
     3) Gunn, Lawrence 62               4) Belancio, Greg 50
  4 Ad Hoc  'G'                                         4:35.39   3
     1) Iwen, Gene 54                   2) Weddle, Thom 66
     3) Moser, Michael 55               4) Fallen, Jim 54

M60-69 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 So Cal Track Club  'B'                              4:14.76   4
     1) Condon, Frank 62                2) Darlington, John 60
     3) Cohen, George 65                4) Barnum, Larry 61
  2 Ad Hoc  'J'                                         4:22.53   4
     1) Cozens, Robert 68               2) Stewart, Mack 67
     3) Lida, Robert 68                 4) Howard, Sid 66
  3 Ad Hoc  'I'                                         4:33.80   4
     1) LeVasseur, Jerry 67             2) Cordero, Joe 67
     3) Lawson, Blaine 63               4) Tetherly, Jonathan 60

M70-79 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ad Hoc  'L'                                         5:35.93   4
     1) Melville, Bill 77               2) Lehmkuhl, Paul 71
     3) Brown, Harry 75                 4) Brown, Rodney 78
  2 Ad Hoc  'K'                                         6:16.93   4
     1) Selby, Jim 76                   2) Leis, Donold 72
     3) Gray, Jack 75                   4) Alsobrook, Norman 74

W40-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             10:31.32
     1) Jasper, Lorraine 43             2) Ware, Caren 42
     3) Grene, Mary 42                  4) Sherburne, Carrie 41

M30-39 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 FIBO Track Club  'A'                                9:01.69
     1) Essick, Chris 33                2) VanCleve, Robert 37
     3) Wensel, Marek 36                4) Yorges, Christopher 39

M40-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ad Hoc  'E'                                         9:24.60
     1) Sovocool, Jonathan 45           2) Makozy, Frank 45
     3) Patton, Russell 49              4) Long, David 43
  2 Brooks - Fleet Feet Racing  'A'                    10:34.99
     1) Sturgeon, Randell 52            2) Kollars, Steven 46
     3) White, Parker 53                4) Qualls, Robert 52

M50-59 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ad Hoc  'B'                                         8:32.95
     1) Clingan, Dave 50                2) Robinson, James 51
     3) Shaheed, Nolan 55               4) Gallegos, Steve 50
  2 Ad Hoc  'C'                                        11:24.72
     1) Iwen, Gene 54                   2) Weddle, Thom 66
     3) Moser, Michael 55               4) Fallen, Jim 54

M60-69 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track Club  'A'                             10:23.92
     1) Condon, Frank 62                2) Darlington, John 60
     3) Cohen, George 65                4) Barnum, Larry 61
  2 Ad Hoc  'D'                                        12:05.73
     1) LeVasseur, Jerry 67             2) Cordero, Joe 67
     3) Lawson, Blaine 63               4) Tetherly, Jonathan 60

M70-79 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ad Hoc  'A'                                        13:30.93
     1) Coffey, Robert 73               2) Alsobrook, Norman 74
     3) Gray, Jack 75                   4) McClenathen, Gordon 71

W30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Nakatake, Kimiko        W34 Unattached               1.50m    4-11.00

W40 High Jump
=================================================================================
40 US Indoor: * 1.55m  3/26/2000   Kimberly Harrell
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ware, Caren              W42 So Cal Track             1.15m    3-09.25

W45 High Jump
=================================================================================
45 US Indoor: * 1.58m  2/25/1995   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               1.10m    3-07.25

W55 High Jump
=================================================================================
55 US Indoor: * 1.46m  3/28/2003   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               1.35m    4-05.00
  2 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               1.25m    4-01.25
  3 *Trott, Rhona            W56 Unattached               1.20m    3-11.25
  4 Raham, Sharon            W58 Unattached               1.10m    3-07.25
  5 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             0.95m    3-01.25

W60 High Jump
=================================================================================
60 US Indoor: * 1.30m  1/12/2003   Kathy Bergen
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Douglass, Linda          W60 Dallas Maste             1.30m*   4-03.25
  2 Condon, Janice           W63 So Cal Track             1.05m    3-05.25

W65 High Jump
=================================================================================
65 US Indoor: * 1.28m  3/28/2003   Evelyn Wright
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sisley, Becky            W65 Oregon Track             1.05m    3-05.25

W70 High Jump
=================================================================================
70 US Indoor: * 1.15m  3/29/1998   Leonore McDaniels
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W70 Unattached               1.16m*   3-09.50

W85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached               0.85m    2-09.50

M35 High Jump
=================================================================================
35 US Indoor: * 2.14m  3/21/1993   Jim Barrineau
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mysikov, Oleg            M38 Unattached               1.80m    5-10.75
  2 Wilcox, Rod              M39 Unattached               1.65m    5-05.00
 -- Stockard, Guy            M39 Unattached                  NH

M40 High Jump
=================================================================================
40 US Indoor: * 2.06m  3/30/1996   Jim Barrineau
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 VanZandt, Thomas         M43 Unattached               1.90m    6-02.75
  2 Agaev, Igor              M40 Unattached              J1.90m    6-02.75
  3 Lee, Ronald              M41 So Cal Track             1.85m    6-00.75
  4 Toll, Mike               M41 Oregon Track             1.50m    4-11.00

M45 High Jump
=================================================================================
45 US Indoor: * 1.93m  3/29/2003   Bruce McBarnette
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M47 Unattached               1.90m    6-02.75
  2 Nelson, Keith            M49 So Cal Track             1.80m    5-10.75
  3 Levine, Craig            M47 Unattached               1.70m    5-07.00
  4 *Hayrapetyan, Gerasim    M46 Unattached               1.65m    5-05.00
  5 Vincent, Rick            M48 Unattached               1.50m    4-11.00

M50 High Jump
=================================================================================
50 US Indoor: * 1.85m  3/29/1996   John Hartfield
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snezhko, Valeriy         M51 Unattached               1.65m    5-05.00
  2 Murray, William          M51 Birmingham T             1.60m    5-03.00
  2 Ortman, David            M51 Unattached               1.60m    5-03.00
  4 Zahn, Robert             M51 Unattached               1.50m    4-11.00
  5 Haynie, Ralph            M50 YMCATeam Idaho           1.45m    4-09.00
  5 Schenk, Robert           M50 Unattached               1.45m    4-09.00
  7 Watson, Richard          M52 Unattached               1.40m    4-07.00
  7 Cody, Carl               M52 Unattached               1.40m    4-07.00
  9 Friedman, David          M54 Shore Athlet             1.20m    3-11.25
 -- Boehr, Douglas           M51 Unattached                  NH

M55 High Jump
=================================================================================
55 US Indoor: * 1.71m  1/11/1986   John Brown
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gabbard, Al              M55 Unattached               1.65m    5-05.00
  2 Frable, Norman           M59 Unattached               1.55m    5-01.00
  3 Jacobson, Vance          M56 Unattached               1.35m    4-05.00
  4 Muth, Rick               M55 Unattached               1.20m    3-11.25
 -- Cole, Daniel             M57 Barron Park Stri            NH
 -- Clintworth, Dick         M58 Unattached                  NH

M60 High Jump
=================================================================================
60 US Indoor: * 1.65m  3/24/1990   Jim Gilcrist
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kline, Barry             M64 Unattached               1.45m    4-09.00
  2 Colliver, Ron            M62 Unattached              J1.45m    4-09.00
  3 Condon, Frank            M62 So Cal Track             1.40m    4-07.00
  4 Chapman, Mark            M62 Unattached               1.35m    4-05.00
  5 Edwards, Jay             M61 Unattached               1.30m    4-03.25

M65 High Jump
=================================================================================
65 US Indoor: * 1.62m  3/19/1993   Jim Gilcrist
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M66 Unattached               1.40m    4-07.00
  2 Reiche, Ralph            M67 Unattached               1.35m    4-05.00
  3 Mills, Bruce             M65 Midwest Mast             1.25m    4-01.25
 -- Golly, Bob               M69 Oregon Track                NH

M70 High Jump
=================================================================================
70 US Indoor: * 1.38m  4/11/1999   Billy Simmons
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ware, James              M70 Unattached               1.35m    4-05.00
  2 Spainhower, Doug         M70 Unattached               1.30m    4-03.25
  3 Leggitt, James           M70 Unattached               1.20m    3-11.25
  3 Sullivan, Jerry          M70 Unattached               1.20m    3-11.25
  4 Lehmkuhl, Paul           M71 Unattached              J1.20m    3-11.25
  6 Leis, Donold             M72 Unattached               1.10m    3-07.25

M75 High Jump
=================================================================================
75 US Indoor: * 1.34m  3/24/2001   Bill Wambach
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Propst, Ray              M76 Unattached               1.25m    4-01.25
  2 Stookey, James           M75 Potomac Vall             1.20m    3-11.25

M80 High Jump
=================================================================================
80 US Indoor: * 1.22m  2/15/1992   Wesley Ward
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Wingo, Bob               M81 Dallas Maste                NH

M85 High Jump
=================================================================================
85 US Indoor: * 1.07m  3/23/2002   Leland McPhie
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Unattached               1.05m    3-05.25

M90 High Jump
=================================================================================
90 US Indoor: * 1.05m  3/27/2004   Leland McPhie
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M91 Unattached               1.06m*   3-05.75

W40 Pole Vault
=================================================================================
40 US Indoor: * 2.60m  2/20/1999   Donna Schultz
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rieger, Karen            W41 Unattached               2.25m    7-04.50
  2 Lewis, Belyn             W42 Unattached               1.25m    4-01.25

W45 Pole Vault
=================================================================================
45 US Indoor: * 3.31m  3/17/1996   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               1.15m    3-09.25

W50 Pole Vault
=================================================================================
50 US Indoor: * 3.06m  3/24/2000   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glynn, Kay               W52 Unattached               2.75m    9-00.25
  2 Hanscom, Rita            W50 Unattached               2.55m    8-04.25

W55 Pole Vault
=================================================================================
55 US Indoor: * 2.60m  3/22/2002   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               2.76m*   9-00.50
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               2.76m*   9-00.50
  3 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             1.25m    4-01.25

W60 Pole Vault
=================================================================================
60 US Indoor: * 2.88m  2/29/2004   Nadine O'Connor
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W63 Unattached               3.00m*   9-10.00
  2 Jager, Kathy             W61 Unattached               2.35m    7-08.50

W65 Pole Vault
=================================================================================
65 US Indoor: * 2.00m  2/3/2002    Mary Lou Bradford
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sisley, Becky            W65 Oregon Track             2.05m*   6-08.75

M35 Pole Vault
=================================================================================
35 US Indoor: * 5.08m  4/4/1992    Gary Hunter
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilcox, Rod              M39 Unattached               2.90m    9-06.25

M40 Pole Vault
=================================================================================
40 US Indoor: * 5.18m  8/26/1995   Earl Bell
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sinatra, Paul            M42 Unattached               4.70m   15-05.00
  2 Babits, Paul             M44 Unattached              J4.70m   15-05.00
  3 Bartos, Jonathan         M41 Unattached               4.25m   13-11.25
  4 Broderick, Dave          M43 Unattached              J4.25m   13-11.25
  5 Berle, Dolf              M42 Trojan M                 3.80m   12-05.50
 -- Jaqua, Michael           M42 Willamette Strid            NH

M45 Pole Vault
=================================================================================
45 US Indoor: * 4.78m  3/24/2001   Gary Hunter
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Casale, John             M45 Loudoun TC               3.95m   12-11.50
  2 Baucom, Louis            M48 Lounan                   3.80m   12-05.50
  3 Hadley, Joe              M47 Unattached               3.50m   11-05.75
  4 Rosenthal, Thomas        M46 Unattached              J3.50m   11-05.75
 -- Hunter, Gary             M49 Carroll TC                  NH

M50 Pole Vault
=================================================================================
50 US Indoor: * 4.32m  3/23/2002   Vincent Struble
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 West, Dan                M50 Oregon Track             4.10m   13-05.25
  2 Murray, William          M51 Birmingham T             3.80m   12-05.50
  3 Haynie, Ralph            M50 YMCATeam Idaho           3.65m   11-11.75
  4 Cody, Carl               M52 Unattached               3.20m   10-06.00
  5 Jacquet-Acea, Russell    M52 Unattached               3.05m   10-00.00
 -- Hulbert, Reg             M54 Spokane Valley T            NH
 -- Winters, John            M50 Unattached                  NH
 -- Hoff, Sid                M52 Unattached                  NH

M55 Pole Vault
=================================================================================
55 US Indoor: * 4.10m  2/15/2003   Matti Kilpelainen
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillips, Dennis         M58 Unattached               3.80m   12-05.50
  2 Altendorf, John          M58 Unattached              J3.80m   12-05.50
  3 Kochert, Dick            M56 Unattached               3.65m   11-11.75
  4 Cash, Jerry              M56 Club Vault              J3.65m   11-11.75
  5 Rauscher, Tomlinson      M58 Potomac Vall             3.50m   11-05.75
  6 Baker, Robert            M59 Unattached               3.05m   10-00.00
  7 Clintworth, Dick         M58 Unattached              J3.05m   10-00.00
  8 Hammonds, Chuck          M58 Oregon Track             2.90m    9-06.25
  9 Cole, Daniel             M57 Barron Park Stri         2.60m    8-06.25
 -- Seese, Eddie             M55 North CoastVault            NH
 -- Perkins, Bruce           M59 Unattached                  NH

M60 Pole Vault
=================================================================================
60 US Indoor: * 3.91m  3/27/1998   Dale Lance
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnston, Joe            M61 Unattached               3.20m   10-06.00
  2 Hotaling, Bruce          M61 Unattached              J3.20m   10-06.00
  3 Connelly, Mardon         M63 Unattached               3.05m   10-00.00
  4 Colliver, Ron            M62 Unattached               2.90m    9-06.25
  5 Sharples, Dr. Thomas     M62 North CoastVault         2.75m    9-00.25
 -- Stempel, Dennis          M61 Unattached                  NH

M65 Pole Vault
=================================================================================
65 US Indoor: * 3.42m  2/25/1995   Jerry Donley
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cannon, Terry            M67 Unattached               3.05m   10-00.00
  2 Fulton, Bob              M65 Unattached              J3.05m   10-00.00
  3 Doerrer, Dave            M66 Unattached               2.90m    9-06.25
  4 Steinman, John           M68 Unattached               2.45m    8-00.50
  5 Simpson, Mohler          M67 Unattached               2.15m    7-00.50
  6 Golly, Bob               M69 Oregon Track             2.00m    6-06.75
 -- Butler, David            M65 Cougar Vault Clu            NH

M70 Pole Vault
=================================================================================
70 US Indoor: * 3.15m  1/8/1993    Boo Morcom
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Conklin, Deke            M70 International Po         3.05m   10-00.00
  2 McFetters, Douglass      M72 Unattached               2.60m    8-06.25
  3 Hewitt, Robert           M71 Portland Masters        J2.60m    8-06.25
  4 Morris, Allen            M71 Willamette Strid         2.45m    8-00.50
  5 Jankovich, William       M71 Unattached               2.30m    7-06.50
  6 Larkin, Richard          M71 Unattached               1.70m    5-07.00

M75 Pole Vault
=================================================================================
75 US Indoor: * 2.82m  3/19/1988   Carol Johnston
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Jerry            M75 Above the Bar TC         2.65m    8-08.25
  2 Held, Franklin (Bud)     M77 Unattached              J2.65m    8-08.25
  3 Grosh, Don               M79 Portland Masters         1.25m    4-01.25

M80 Pole Vault
=================================================================================
80 US Indoor: * 2.75m  3/22/2002   William Bell
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cleveland, John          M80 Unattached               1.95m    6-04.75

W30 Long Jump Inside
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Nakatake, Kimiko        W34 Unattached               4.68m   15-04.25

W40 Long Jump Inside
=================================================================================
40 US Indoor: * 5.61m  3/28/1987   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Upshaw-Margerum, Joy     W44 Unattached               5.38m   17-08.00
  2 Ware, Caren              W42 So Cal Track             4.26m   13-11.75
  3 Willard, Denise          W43 Arizona Heat             4.15m   13-07.50

W45 Long Jump Inside
=================================================================================
45 US Indoor: * 5.75m  3/5/1994    Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               3.26m   10-08.50

W50 Long Jump Inside
=================================================================================
50 US Indoor: * 5.00m  3/1/1997    Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glynn, Kay               W52 Unattached               4.49m   14-08.75
  2 Kirkpatrick, Yvonne      W50 Unattached               3.14m   10-03.75

W55 Long Jump Inside
=================================================================================
55 US Indoor: * 4.79m  3/22/2002   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               4.35m   14-03.25
  2 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               4.21m   13-09.75
  3 Matthews, Brenda         W55 Southern Califor         3.93m   12-10.75
  4 Raham, Sharon            W58 Unattached               3.34m   10-11.50
  5 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             2.51m    8-03.00

W60 Long Jump Outside
=================================================================================
60 US Indoor: * 3.92m  3/25/2000   Barbara Cleveland
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jager, Kathy             W61 Unattached               3.87m   12-08.50

W65 Long Jump Outside
=================================================================================
65 US Indoor: * 3.87m  3/29/2003   Audrey Lary
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta             3.42m   11-02.75
  2 Dods, Jane               W69 Oregon Track             2.78m    9-01.50

W70 Long Jump Outside
=================================================================================
70 US Indoor: * 3.40m  3/28/1998   Leonore McDaniels
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall             3.60m*  11-09.75
  2 Kuehne, Magdalena        W73 Southern Califor         2.73m    8-11.50

W75 Long Jump Outside
=================================================================================
75 US Indoor: * 3.10m  3/25/2000   Mary Holland
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W79 Unattached               2.41m    7-11.00

W85 Long Jump Outside
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached               1.61m    5-03.50

M30 Long Jump Inside
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joachim, George          M34 Unattached               6.59m   21-07.50

M35 Long Jump Inside
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Anderson, Todd           M37 Unattached               5.72m   18-09.25
  2 Melton, James            M36 Unattached               5.56m   18-03.00
  3 Wilcox, Rod              M39 Unattached               5.34m   17-06.25
  4 Thompson, Randy          M35 Team San Diego P         5.04m   16-06.50

M40 Long Jump Inside
=================================================================================
40 US Indoor: * 7.03m  2/22/1986   Stan Whitley
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Foster, Gregory          M43 Unattached               6.64m   21-09.50
  2 Eckenrode, James         M42 Atlanta Trac             6.54m   21-05.50
  3 Sampson, Aaron           M43 Utah Flames              6.34m   20-09.75
  4 *Casar, Siegfried        M40 Unattached               6.04m   19-09.75
  5 Toll, Mike               M41 Oregon Track            J6.04m   19-09.75
  6 Davenport, LaVell        M43 So Cal Track             5.59m   18-04.25
  7 Sims, Alan               M40 Unattached               5.53m   18-01.75

M45 Long Jump Inside
=================================================================================
  US Indoors: * 6.62m  3/23/1991   Stan Whitley
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Hayrapetyan, Gerasim    M46 Unattached               6.16m   20-02.50
  2 Quick, David             M49 So Cal Track             6.12m   20-01.00
  3 Battle, Marcus           M46 Potomac Vall             5.46m   17-11.00
  4 Russ, Jim                M48 Unattached               5.29m   17-04.25

M50 Long Jump Inside
=================================================================================
  US Indoors: * 6.31m  3/29/1980   Shirley Davisson
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilson, Thaddeus         M54 Unattached               5.59m   18-04.25
  2 Ortman, David            M51 Unattached               5.49m   18-00.25
  3 Walters, Tim             M53 Unattached               5.32m   17-05.50
  4 Murray, William          M51 Birmingham T             4.95m   16-03.00
  5 Cilevitz, Ralph          M51 Lazers TC                4.81m   15-09.50
  6 De Martini, Joseph       M51 Unattached               4.59m   15-00.75
  7 Boehr, Douglas           M51 Unattached               3.82m   12-06.50
  8 Friedman, David          M54 Shore Athlet             3.53m   11-07.00

M55 Long Jump Inside
=================================================================================
55 US Indoor: * 5.87m  3/13/1977   Boo Morcom
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jacobson, Vance          M56 Unattached               4.53m   14-10.50
  2 Baker, Robert            M59 Unattached               4.48m   14-08.50
  3 Flowers, Carl            M58 Unattached               4.38m   14-04.50
  4 Cameron, Dennis          M56 Reno Tahoe Athle         4.37m   14-04.00
  5 Clintworth, Dick         M58 Unattached               4.36m   14-03.75

M60 Long Jump Inside
=================================================================================
60 US Indoor: * 5.58m  3/22/1997   Dick Richards
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hollister, James         M60 Unattached               4.87m   15-11.75
  2 Struna, Frank            M64 Unattached               4.70m   15-05.00

M65 Long Jump Outside
=================================================================================
  US Indoors: * 5.31m              Melvin Larsen/Dick Richards
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M66 Unattached               4.76m   15-07.50
  2 MacLeod, Norman          M68 Portland Masters         4.50m   14-09.25
  3 Imperiale, Richard       M65 Unattached               4.43m   14-06.50
  4 Bartholomew, Charles     M65 Unattached               4.10m   13-05.50
  5 Golly, Bob               M69 Oregon Track             3.92m   12-10.50
  6 Short, Darrel            M65 Unattached               3.82m   12-06.50

M70 Long Jump Outside
=================================================================================
  US Indoors: * 5.05m  2/25/1995   Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M71 Portland Masters         4.47m   14-08.00
  2 Spainhower, Doug         M70 Unattached               4.14m   13-07.00
  3 Lehmkuhl, Paul           M71 Unattached               3.83m   12-06.75
  4 Leggitt, James           M70 Unattached               3.79m   12-05.25
  5 Larkin, Richard          M71 Unattached               3.74m   12-03.25

M75 Long Jump Outside
=================================================================================
75 US Indoor: * 4.31m  3/25/2000   Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M75 Potomac Vall             3.98m   13-00.75
  2 Daprano, William         M78 Atlanta Trac             3.28m   10-09.25

M80 Long Jump Outside
=================================================================================
80 US Indoor: * 4.01m  3/23/2002   Edwin Lukens
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larsen, Melvin           M80 Unattached               3.68m   12-01.00

M85 Long Jump Outside
=================================================================================
85 US Indoor: * 3.10m  3/25/2000   Clarence Trahan
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Unattached               2.95m    9-08.25

M90 Long Jump Outside
=================================================================================
90 US Indoor: * 3.15m  3/27/2004   Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trahan, Clarence         M90 Unattached               2.83m    9-03.50
  2 McPhie, Leland           M91 Unattached               2.24m    7-04.25
  3 Springer, Max            M91 Knoxville Tr             2.17m    7-01.50

W45 Triple Jump
=================================================================================
45 US Indoor: * 10.82m  3/19/1993   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               7.31m   23-11.75

W55 Triple Jump
=================================================================================
55 US Indoor: * 9.33m  3/24/2002   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Unattached               8.97m   29-05.25
  2 *von Maltzahn, Hillen    W56 Unattached               8.04m   26-04.50
  3 Raham, Sharon            W58 Unattached               6.59m   21-07.50
  4 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             5.44m   17-10.25

W65 Triple Jump
=================================================================================
65 US Indoor: * 8.12m  2/13/2000   Audrey Lary
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta             7.36m   24-01.75

W70 Triple Jump
=================================================================================
70 US Indoor: * 6.80m  3/27/1998   Leonore McDaniels
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall             7.90m*  25-11.00
  2 Kuehne, Magdalena        W73 Southern Califor         6.04m   19-09.75

W75 Triple Jump
=================================================================================
75 US Indoor: * 6.47m  3/30/2003   Leonore McDaniels
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W79 Unattached               5.11m   16-09.25

M35 Triple Jump
=================================================================================
35 US Indoor: * 15.05m  3/25/2001   Gregory Foster
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Melton, James            M36 Unattached               9.69m   31-09.50

M40 Triple Jump
=================================================================================
40 US Indoor: * 16.08m  3/12/1988   Ray Kimble
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Foster, Gregory          M43 Unattached              14.02m   46-00.00
  2 Eckenrode, James         M42 Atlanta Trac            13.19m   43-03.25
  3 Davenport, LaVell        M43 So Cal Track            13.09m   42-11.50
  4 Toll, Mike               M41 Oregon Track            12.29m   40-04.00
  5 Culp, Logan              M40 Unattached              10.53m   34-06.75

M45 Triple Jump
=================================================================================
45 US Indoor: * 14.82m  2/26/1995   Milan Tiff
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Battle, Marcus           M46 Potomac Vall            12.06m   39-07.00
  2 Quick, David             M49 So Cal Track            12.05m   39-06.50
  3 Levine, Craig            M47 Unattached              10.33m   33-10.75

M50 Triple Jump
=================================================================================
50 US Indoor: * 12.38m  3/27/1983   Dave Jackson
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richardson, Robert       M51 Unattached              11.02m   36-02.00
  2 Ortman, David            M51 Unattached              10.89m   35-08.75
  3 Wilson, Thaddeus         M54 Unattached              10.63m   34-10.50
  4 De Martini, Joseph       M51 Unattached              10.31m   33-10.00
  5 Cilevitz, Ralph          M51 Lazers TC                9.62m   31-06.75
  6 Friedman, David          M54 Shore Athlet             7.60m   24-11.25

M55 Triple Jump
=================================================================================
55 US Indoor: * 11.37m  1/28/2000   Frank Struna
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rodenbeck, Larry         M55 Unattached              11.28m   37-00.25
  2 Flowers, Carl            M58 Unattached               9.77m   32-00.75
  3 Cameron, Dennis          M56 Reno Tahoe Athle         9.11m   29-10.75
  4 Shober, Pat              M59 Unattached               9.10m   29-10.25

M60 Triple Jump
=================================================================================
60 US Indoor: * 11.06m  3/24/1985   Edwin Lukens
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Struna, Frank            M64 Unattached              10.89m   35-08.75
  2 Johnston, Joe            M61 Unattached               9.29m   30-05.75

M65 Triple Jump
=================================================================================
65 US Indoor: * 10.86m  3/29/1987   Tom Pastsalis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 MacLeod, Norman          M68 Portland Masters         9.20m   30-02.25
  2 Imperiale, Richard       M65 Unattached               8.58m   28-01.75
  3 Herron, Robin            M68 Colorado Masters         7.22m   23-08.25

M70 Triple Jump
=================================================================================
70 US Indoor: * 9.97m  3/19/1993   Edwin Lukens
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M71 Portland Masters         8.99m   29-06.00
  2 Lehmkuhl, Paul           M71 Unattached               8.00m   26-03.00
  3 Hughes, Burton           M71 Philadelphia Mas         6.59m   21-07.50
  4 Leis, Donold             M72 Unattached               6.50m   21-04.00

M75 Triple Jump
=================================================================================
75 US Indoor: * 9.38m  3/21/1997   Edwin Lukens
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M75 Potomac Vall             8.75m   28-08.50
  2 Moorehead, James         M77 Unattached               6.53m   21-05.25

M85 Triple Jump
=================================================================================
85 US Indoor: * 6.31m  3/24/2002   Clarence Trahan
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Unattached               6.59m*  21-07.50

M90 Triple Jump
=================================================================================
90 US Indoor: * 5.09m  3/28/2004   Max Springer
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M91 Unattached               5.52m*  18-01.50
  2 Trahan, Clarence         M90 Unattached               5.44m*  17-10.25
  3 Springer, Max            M91 Knoxville Tr             4.89m   16-00.50

W35 Shot Put
=================================================================================
35 US Indoor: * 12.91m  2/13/2000   Oneithea Lewis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W38 Unattached               6.63m   21-09.00

W40 Shot Put
=================================================================================
40 US Indoor: * 14.68m  2/7/2003    Oneithea Lewis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W44 Unattached              13.76m   45-01.75
  2 Johnson, Kam             W41 Unattached              10.34m   33-11.25

W45 Shot Put
=================================================================================
45 US Indoor: * 10.91m  1/12/1997   Joan Stratton
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached               6.63m   21-09.00
  2 Mellenthin, Cheryl       W48 Unattached               6.39m   20-11.75
  3 Ecklund, Deborah         W45 New York Masters         5.69m   18-08.00

W50 Shot Put
=================================================================================
50 US Indoor: * 12.66m  3/25/1990   Joanne Grissom
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stratton, Joan           W53 Mjolnir Thro            10.65m   34-11.25
  2 Kirkpatrick, Yvonne      W50 Unattached               9.87m   32-04.75
  3 Wetenhall, Katherine     W51 Unattached               8.88m   29-01.75

W55 Shot Put
=================================================================================
55 US Indoor: * 11.88m  2/5/1994    Joanne Grissom
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthews, Brenda         W55 Southern Califor         8.18m   26-10.00
  2 Raham, Sharon            W58 Unattached               7.44m   24-05.00
  3 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac             7.02m   23-00.50

W60 Shot Put
=================================================================================
60 US Indoor: * 11.16m  1/23/2000   Joanne Grissom
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Huff, Karen              W62 Midwest Mast             7.63m   25-00.50
  2 Palmer, Patti            W64 Unattached               5.30m   17-04.75

W65 Shot Put
=================================================================================
65 US Indoor: * 9.17m  2/11/2001   Mary Roman
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Unattached               7.95m   26-01.00

W70 Shot Put
=================================================================================
70 US Indoor: * 7.76m  4/2/1989    Mary Bowermaster
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W70 Unattached               7.67m   25-02.00
  2 Kuehne, Magdalena        W73 Southern Califor         6.13m   20-01.50

W85 Shot Put
=================================================================================
85 US Indoor: * 4.47m  3/24/2001   Betty Jarvis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W86 Unattached               5.44m*  17-10.25

M30 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lindsay, Chad            M33 Unattached              16.22m   53-02.75

M35 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuemmerlin, John         M35 Unattached              14.48m   47-06.25
  2 Adelgren, Todd           M38 Unattached              14.08m   46-02.50
  3 Payne, Bryan             M35 Unattached              12.68m   41-07.25
  4 Johnson, Derrick         M39 Unattached              12.53m   41-01.50
  5 Curry, Mike              M38 Reno Tahoe Athle        11.92m   39-01.25

M40 Shot Put
=================================================================================
40 US Indoor: * 20.07m  1/17/1986   Brian Oldfield
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Girouard, Milton         M42 Unattached              14.30m   46-11.00
  2 Colvin, Steve            M43 Unattached              12.47m   40-11.00
  3 Biggs, Ray               M41 Unattached              10.22m   33-06.50

M45 Shot Put
=================================================================================
45 US Indoor: * 16.43m  1/11/2002   Robert Otrando
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stewart, Bryan           M46 Unattached              13.71m   44-11.75
  2 Christensen, Todd        M48 Unattached              13.53m   44-04.75
  3 Stewart, Richard         M47 Unattached              13.03m   42-09.00

M50 Shot Put
=================================================================================
50 US Indoor: * 16.65m  3/27/2004   Ron Summers
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Summers, Ronald          M52 Unattached              16.24m   53-03.50
  2 Shiaras, Michael         M53 Unattached              15.15m   49-08.50
  3 Penoyar, Christopher     M52 Unattached              14.18m   46-06.25
  4 Hansen, Dennis           M51 New York Masters        12.37m   40-07.00
  5 Watson, Richard          M52 Unattached              11.29m   37-00.50
  6 Reichard, T.  Carl       M52 Unattached              11.07m   36-04.00

M55 Shot Put
=================================================================================
55 US Indoor: * 15.74m  2/25/1995   Joe Keshmiri
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shumaker, Craig          M56 Long & Strong Th        14.45m   47-05.00
  2 DeStefano, Joseph        M58 Nittany Spiked S        12.19m   40-00.00
  3 Konen, George            M58 Reno Tahoe Athle        11.85m   38-10.50
  4 Rinaldi, Angelo          M55 So Cal Track            11.67m   38-03.50
  5 Flint, Larry             M59 Unattached              11.48m   37-08.00
  6 Sager, Bob               M57 Bozeman TC              10.43m   34-02.75

M60 Shot Put
=================================================================================
60 US Indoor: * 15.77m  3/28/1998   Joe Keshmiri
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M61 Unattached              14.47m   47-05.75
  2 Mathews, George          M61 Iron Wood Throwe        12.68m   41-07.25
  3 Chapman, Mark            M62 Unattached              11.96m   39-03.00
  4 Cassels, Julius          M63 Unattached              10.85m   35-07.25

M65 Shot Put
=================================================================================
65 US Indoor: * 14.01m  2/25/2001   Gerald Vaughn
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M69 Unattached              13.94m   45-09.00
  2 Johnson, Glen            M65 Nashville Stride        13.56m   44-06.00
  3 Winters, Gary            M65 Florida AC              12.89m   42-03.50
  4 Koch, James              M69 Unattached              12.07m   39-07.25
  5 O'Neil, Riley            M65 Unattached              11.12m   36-05.75
  6 Cohen, Stephen           M65 Midwest Mast            10.87m   35-08.00
  7 Hotchkiss, Richard       M66 Unattached               9.99m   32-09.50
  8 Terhune-Young, Rasal     M65 Unattached               9.75m   32-00.00

M70 Shot Put
=================================================================================
70 US Indoor: * 13.55m  3/26/1999   Arnie Gaynor
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ross, Henry              M70 So Cal Track            12.83m   42-01.25
  2 Ward, Bob                M71 Dallas Maste            12.19m   40-00.00
  3 Feick, Ray               M73 Philadelphia Mas        11.42m   37-05.75
  4 Sabin, Owen              M71 Oregon Track            10.48m   34-04.75

M75 Shot Put
=================================================================================
75 US Indoor: * 12.30m  3/24/1990   Ross Carter
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerhardt, Jim            M76 Unattached              11.01m   36-01.50
  2 Wojcik, Gerald           M75 Oregon Track             8.39m   27-06.50
  3 Propst, Ray              M76 Unattached               8.21m   26-11.25

M80 Shot Put
=================================================================================
80 US Indoor: * 11.45m  2/25/1995   Ross Carter
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 Florida AC               9.34m   30-07.75
  2 Nettles, William         M82 Unattached               9.23m   30-03.50
  3 Stein, Jacob             M81 Unattached               5.82m   19-01.25

M90 Shot Put
=================================================================================
90 US Indoor: * 6.71m  3/27/2004   Leland McPhie
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M91 Unattached               6.91m*  22-08.00

W35 Weight Throw
=================================================================================
35 US Indoor: * 13.63m  3/24/2000   Oneithea Lewis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W38 Unattached               7.95m   26-01.00

W40 Weight Throw
=================================================================================
40 US Indoor: * 17.12m  3/28/2003   Oneithea Lewis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W44 Unattached              16.82m   55-02.25

W40 Weight Throw Super
=================================================================================
40 US Indoor: * 10.79m  3/30/2003   Oneithea Lewis
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W44 Unattached               9.32m   30-07.00

W45 Weight Throw
=================================================================================
45 US Indoor: * 12.17m  2/16/1997   Joan Stratton
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mellenthin, Cheryl       W48 Unattached               7.28m   23-10.75
  2 Ecklund, Deborah         W45 New York Masters         6.40m   21-00.00

W45 Weight Throw Super
=================================================================================
45 US Indoor: * 7.42m  3/23/1997   Joan Stratton
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mellenthin, Cheryl       W48 Unattached               4.33m   14-02.50
  2 Ecklund, Deborah         W45 New York Masters         3.23m   10-07.25

W50 Weight Throw Super
=================================================================================
50 US Indoor: * 11.42m  3/31/1995   Vanessa Hilliard
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Joyce            W54 Portland Masters         8.73m   28-07.75
  2 Stratton, Joan           W53 Mjolnir Thro             8.45m   27-08.75
  3 Wetenhall, Katherine     W51 Unattached               8.22m   26-11.75

W50 Weight Throw
=================================================================================
50 US Indoor: * 15.42m  3/30/1996   Vanessa Hilliard
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stratton, Joan           W53 Mjolnir Thro            12.41m   40-08.75
  2 Wetenhall, Katherine     W51 Unattached              11.86m   38-11.00
  3 Taylor, Joyce            W54 Portland Masters        11.47m   37-07.75

W55 Weight Throw
=================================================================================
55 US Indoor: * 14.99m  3/21/1997   Vanessa Hilliard
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raham, Sharon            W58 Unattached               5.50m   18-00.50

W55 Weight Throw Super
=================================================================================
55 US Indoor: * 11.21m  3/23/1997   Vanessa Hilliard
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raham, Sharon            W58 Unattached               4.47m   14-08.00

W60 Weight Throw
=================================================================================
60 US Indoor: * 14.04m  3/22/2002   Carol Young
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Huff, Karen              W62 Midwest Mast             7.17m   23-06.25
  2 Palmer, Patti            W64 Unattached               5.94m   19-06.00

W65 Weight Throw
=================================================================================
65 US Indoor: * 11.59m  3/26/2004   Evelyn Wright
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Unattached               9.14m   30-00.00

W65 Weight Throw Super
=================================================================================
65 US Indoor: * 6.60m  3/26/2000   Audrey Lary
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Unattached               5.35m   17-06.75

W70 Weight Throw
=================================================================================
70 US Indoor: * 8.42m  3/26/2004   Lillian Snaden
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall            10.15m*  33-03.75

W70 Weight Throw Super
=================================================================================
70 US Indoor: * 5.45m  4/6/2003    Lillian Snaden
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W70 Potomac Vall             6.02m*  19-09.00

W75 Weight Throw Super
=================================================================================
75 US Indoor: * 4.37m  3/25/2001   Margaret Hinton
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W79 Unattached               3.30m   10-10.00

M35 Weight Throw Super
=================================================================================
35 US Indoor: * 12.76m  3/31/1996   Ken Jansson
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuemmerlin, John         M35 Unattached               8.50m   27-10.75
  2 Curry, Mike              M38 Reno Tahoe Athle         7.50m   24-07.25
  3 Johnson, Derrick         M39 Unattached               7.35m   24-01.50
  4 Payne, Bryan             M35 Unattached               6.50m   21-04.00

M35 Weight Throw
=================================================================================
35 US Indoor: * 23.86m  1/22/2000   Lance Deal
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuemmerlin, John         M35 Unattached              12.69m   41-07.75
  2 Curry, Mike              M38 Reno Tahoe Athle        12.22m   40-01.25
  3 Johnson, Derrick         M39 Unattached              11.31m   37-01.25
  4 Payne, Bryan             M35 Unattached              10.05m   32-11.75

M40 Weight Throw
=================================================================================
40 US Indoor: * 22.52m  1/8/1984    Ed Burke
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Biggs, Ray               M41 Unattached              11.71m   38-05.00
  2 Foster, Gregory          M43 Unattached               9.89m   32-05.50

M40 Weight Throw Super
=================================================================================
40 US Indoor: * 10.88m  3/31/1996   Dave Vandergriff
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Biggs, Ray               M41 Unattached               7.09m   23-03.25
  2 Foster, Gregory          M43 Unattached               6.00m   19-08.25

M45 Weight Throw Super
=================================================================================
45 US Indoor: * 11.10m  3/28/2004   Jim Wetenhall
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jansson, Ken             M47 Unattached              10.94m   35-10.75

M45 Weight Throw
=================================================================================
45 US Indoor: * 19.58m  1/8/1977    Harold Connolly
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jansson, Ken             M47 Unattached              17.16m   56-03.75
  2 Stewart, Richard         M47 Unattached              15.23m   49-11.75
  3 Stewart, Bryan           M46 Unattached              11.43m   37-06.00

M50 Weight Throw Super
=================================================================================
50 US Indoor: * 10.93m  2/26/1995   Tom Gage
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, James         M50 Unattached              10.43m   34-02.75
  2 Reichard, T.  Carl       M52 Unattached               7.76m   25-05.50
  3 Watson, Richard          M52 Unattached               6.72m   22-00.75
  4 Hansen, Dennis           M51 New York Masters         5.29m   17-04.25

M50 Weight Throw
=================================================================================
50 US Indoor: * 17.66m  2/23/2002   Tim Edwards
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, James         M50 Unattached              20.31m*  66-07.75
  2 Reichard, T.  Carl       M52 Unattached              15.74m   51-07.75
  3 Watson, Richard          M52 Unattached              12.86m   42-02.25
  4 Hansen, Dennis           M51 New York Masters        11.40m   37-05.00

M55 Weight Throw
=================================================================================
55 US Indoor: * 19.70m  3/23/2002   Tom Gage
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Todd             M58 Portland Masters        16.77m   55-00.25
  2 Konen, George            M58 Reno Tahoe Athle        15.61m   51-02.75
  3 Edwards, Tim             M56 Colorado Masters        14.89m   48-10.25
  4 Sager, Bob               M57 Bozeman TC              13.81m   45-03.75
  5 Cameron, Dennis          M56 Reno Tahoe Athle        13.27m   43-06.50

M55 Weight Throw Super
=================================================================================
55 US Indoor: * 9.86m  3/26/2000   Tom Gage
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Todd             M58 Portland Masters         8.65m   28-04.50
  2 Konen, George            M58 Reno Tahoe Athle         7.37m   24-02.25
  3 Edwards, Tim             M56 Colorado Masters         7.18m   23-06.75
  4 Sager, Bob               M57 Bozeman TC               6.69m   21-11.50
  5 Cameron, Dennis          M56 Reno Tahoe Athle         5.00m   16-05.00

M60 Weight Throw Super
=================================================================================
60 US Indoor: * 9.06m  3/28/2004   Tom Gage
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M61 Unattached               8.40m   27-06.75
  2 Mathews, George          M61 Iron Wood Throwe        J8.40m   27-06.75
  3 Cassels, Julius          M63 Unattached               5.23m   17-02.00
  4 Chapman, Mark            M62 Unattached               5.11m   16-09.25

M60 Weight Throw
=================================================================================
60 US Indoor: * 22.82m  3/26/2004   Tom Gage
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M61 Unattached              20.91m   68-07.25
  2 Mathews, George          M61 Iron Wood Throwe        20.58m   67-06.25
  3 Chapman, Mark            M62 Unattached              12.22m   40-01.25
  4 Cassels, Julius          M63 Unattached              11.72m   38-05.50

M65 Weight Throw Super
=================================================================================
65 US Indoor: * 7.30m  3/25/2001   Bob Ward
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M66 Unattached               7.38m*  24-02.50
  2 Terhune-Young, Rasal     M65 Unattached               5.35m   17-06.75
  3 Herron, Robin            M68 Colorado Masters         4.22m   13-10.25

M65 Weight Throw
=================================================================================
65 US Indoor: * 16.63m  3/22/2002   Bob Ward
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M66 Unattached              16.79m*  55-01.00
  2 Terhune-Young, Rasal     M65 Unattached              14.86m   48-09.00
  3 Herron, Robin            M68 Colorado Masters        13.94m   45-09.00

M70 Weight Throw Super
=================================================================================
70 US Indoor: * 10.30m  3/28/2004   Bob Ward
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M71 Dallas Maste             9.17m   30-01.00
  2 Feick, Ray               M73 Philadelphia Mas         7.90m   25-11.00
  3 Sabin, Owen              M71 Oregon Track             6.75m   22-01.75

M70 Weight Throw
=================================================================================
70 US Indoor: * 19.09m  3/26/2004   Bob Ward
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M71 Dallas Maste            19.64m*  64-05.25
  2 Feick, Ray               M73 Philadelphia Mas        13.83m   45-04.50
  3 *Grady, Udo              M70 Unattached              13.02m   42-08.75
  4 Sabin, Owen              M71 Oregon Track            12.28m   40-03.50

M75 Weight Throw Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wojcik, Gerald           M75 Oregon Track             6.66m   21-10.25
  2 Gerhardt, Jim            M76 Unattached               5.97m   19-07.00
  3 Weinbel, Ken             M77 Seattle Masters          5.74m   18-10.00

M75 Weight Throw
=================================================================================
75 US Indoor: * 12.88m  1/11/2002   James Crawford
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wojcik, Gerald           M75 Oregon Track            12.50m   41-00.25
  2 Weinbel, Ken             M77 Seattle Masters         11.24m   36-10.50
  3 Gerhardt, Jim            M76 Unattached              11.01m   36-01.50

M80 Weight Throw
=================================================================================
80 US Indoor: * 13.91m  3/22/2002   Robert Horsley
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 Florida AC              12.31m   40-04.75

M80 Weight Throw Super
=================================================================================
80 US Indoor: * 6.31m  3/29/1998   Thomas McDermott
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 Florida AC               7.40m*  24-03.50

M90 Weight Throw
=================================================================================
90 US Indoor: * 6.96m  3/26/2004   Leland McPhie
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M91 Unattached               7.63m*  25-00.50

M90 Weight Throw Super
=================================================================================
90 US Indoor: * 2.70m  3/28/2004   Leland McPhie
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M91 Unattached               4.79m*  15-08.75

W40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
40 US Indoor: *  3146  3/26/1999   Irene Thompson
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ware, Caren              W42 So Cal Track              2514

W45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
45 US Indoor: *  4001  3/29/1996   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Liz             W48 Unattached                1815

W50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
50 US Indoor: *  4153  3/24/2000   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glynn, Kay               W52 Unattached                3485

W55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
55 US Indoor: *  4822  3/28/2003   Phil Raschker
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W57 Bohemia Trac              1671

W65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
65 US Indoor: *  3556  3/26/2004   Barbara Jordan
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W69 Green Mounta              3414

W70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
70 US Indoor: *  3653  3/29/1996   Johnnye Valien
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donley, Christel         W70 Unattached                4103*

W75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
75 US Indoor: *  3860  3/23/2001   Johnnye Valien
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valien, Johnnye          W79 Unattached                2759

M35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
35 US Indoor: *  3168  3/26/1999   James Wardle
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilcox, Rod              M39 Unattached                2619
  2 Anderson, Todd           M37 Unattached                2332
  3 Jannsen, Andrew          M36 Unattached                2181

M40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
40 US Indoor: *  3738  3/28/2003   Greg Foster
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Johnson, Winchester     M44 Unattached                2893
  2 Berle, Dolf              M42 Trojan M                  2589

M45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
45 US Indoor: *  4001  3/26/2004   Ken Ellis
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grimes, Peter            M46 Unattached                3438
  2 Russ, Jim                M48 Unattached                3270
  3 Makozy, Frank            M45 Unattached                2597

M50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
50 US Indoor: *  4161  3/29/1996   John Hartfield
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, William          M51 Birmingham T              3671
  2 Walters, Tim             M53 Unattached                3427
  3 Jacquet-Acea, Russell    M52 Unattached                3156
  4 Cilevitz, Ralph          M51 Lazers TC                 2673
  5 Iwen, Gene               M54 Unattached                2391
  6 Watson, Richard          M52 Unattached                2363
  7 Boehr, Douglas           M51 Unattached                2358
  8 Friedman, David          M54 Shore Athlet              1410

M55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
55 US Indoor: *  4044  3/29/1996   Emil Pawlik
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Douglas          M55 Unattached                3414
  2 Baker, Robert            M59 Unattached                3204
  3 Moser, Michael           M55 Unattached                2677
  4 Cole, Daniel             M57 Barron Park Stri          2385
  5 Jacobson, Vance          M56 Unattached                2328

M60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
60 US Indoor: *  4107  3/26/1999   Emil Pawlik
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colliver, Ron            M62 Unattached                3243

M65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
65 US Indoor: *  4329  3/26/2004   Emil Pawlik
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlik, Emil             M66 Unattached                4401*
  2 Doerrer, Dave            M66 Unattached                3578
  3 Fulton, Bob              M65 Unattached                3453
  4 Head, John               M66 Unattached                2501

M70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
70 US Indoor: *  3501  3/26/2004   Bill Jankovich
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, William       M71 Unattached                3547*
  2 Leggitt, James           M70 Unattached                3419
  3 Larkin, Richard          M71 Unattached                2620
  4 Leis, Donold             M72 Unattached                1465

M75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
75 US Indoor: *  3531  2/23/2001   Melvin Larsen
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M75 Potomac Vall              3959*


Note:  A * preceding a name indicates guest (non-championship) athlete
TEAM SCORES

Pl Team                                Pts
 1 So Cal Track Club              SOCA 253.50
 2 Oregon Track Club Masters      OTCM 151.50
 3 Potomac Valley Track Club      PVTC 147
 4 Portland Masters TC            PM   105
 5 Dallas Masters Track & Field C DMTC  73
 6 Atlanta Track Club             ATC   72
 7 Bohemia Track Club             BTC   67
 8 FIBO Track Club                FIBO  66
 8 Central Park TC                CPTC  66
10 Southern California Striders   SCS   62
11 Midwest Master                 MWM   61
12 Brooks - Fleet Feet Racing     BFFR  49
13 Green Mountain Athletic Associ GMAA  48
14 Houston Harriers               HOUH  41
14 Reno Tahoe Athletics           RTA   41
15 Knoxville Track Club           KNOX  40
17 Florida AC                     FAC   39
18 Speedwest Track Club           SWTC  34
19 Genesee Valley Harriers        GVH   33
20 Pike Creek Valley RC           PCVR  30
21 Club Arkansas                  CARK  28
21 Club Northwest                 CNW   28
23 YMCA Team Idaho                YTI   27.50
24 Houston Elite                  HE    26
24 Bloomsday Road Runners Club    BRRC  26
24 Greater Boston RC              GBRC  26
27 New York Masters Club          NYMC  25
28 Shore Athletic Club of New Jer SAC   24
28 Central Oregon RK              COR   24
28 NorthPort RC                   NPRC  24
28 BaylorElderAgeRunners          BEAR  24
32 Arizona Heat Track Club        AZTC  22
32 Birmingham Track Club          BHTC  22
32 Mjolnir Throwers Club          MJTC  22
35 Colorado Masters TA            COLO  20
35 Merrimack Valley Striders      MMVS  20
35 Philadelphia Masters TF        PHIL  20
35 Liberty AC                     LAC   20
35 Southwest Sprinter TC          SWS   20
40 Iron Wood Throwers             IRON  18
40 Indiana Invaders               INIV  18
42 Nittany Spiked Shoe            NSS   17
43 Club West                      CW    16
45 Pacific Racewalker             PRW   15
46 West Valley TC                 WVTC  14
46 Parkside AC                    PSAC  14
46 Run N Fun                      RNF   14
49 Tendinitis AC                  TEND  13
50 Racewalkers NW                 RWNW  12
50 Minnesota Distance Running Ass MDRA  12
50 Western Pennsylvania Track Clu WPTC  12
50 Feel the Heat                  FTH   12
54 Seattle Masters AC             SMAC  10
54 SouthWest Master TC            SWM   10
54 Trojan Masters                 TM    10
57 RIC Rojas Running              RIC    9
58 Loudoun TC                     LOLU   8
58 Wisconsin Runner Racing Team   WRRT   8
58 High Altitude Racewalkers      HART   8
58 Marin Racewalker               MAR    8
58 Bowerman AC                    BOW    8
58 Team Runners High              TRH    8
58 International Pole Vault Con   IPVC   8
58 Above the Bar TC               ABTC   8
58 Long & Strong Throws           LST    8
58 Pacific Pacers                 PP     8
58 Oklahoma Athletics             OA     8
58 New Balance Excelsior          NBE    8
70 Bozeman TC                     BOZ    7
70 Arizone Flames TC              AFTC   7
70 Bigfoot TC                     BIGF   7
70 Lazers TC                      LZTC   7
74 Nashville Striders             NASH   6
74 Lounan                         LOUN   6
74 Running Republic Boulder       RRB    6
74 Team San Diego Pathers         TSDP   6
74 Front Range Walkers            FRW    6
79 St. Louis Track Club           SLTC   5
79 Syracuse Chargers              SYC    5
81 Southern California Cougars    SCC    4
81 Marathon Sports                MASP   4
81 Buffalo Chips RC               BUFF   4
81 Utah Flames                    UTFL   4
85 Santa Cruz TC                  SCTC   3
85 Easy Striders Walking Club     ESWC   3
85 Barron Park Striders           BPS    3
85 Willamette Striders            WS     3
85 Club Vault                     CV     3
85 Thermo Nuclear Track           TNT    3
91 Greater Boise RC               GBOI   2
91 North Coast Vaulting Assoc     NCVA   2
93 Carolina Godiva Track Club     CGTC   1
93 Team Red Lizard                TRL    1
93 Greater Springfield Harriers   GSH    1
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx