Join/Renew Now

Results - USATF Tennessee Association Junior Olympic Cross Country Championships

10/30/04

Event 1  3 km Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1728 Murray, Kaylor         Nashville Il        10:15.00   10:52.97
  2  1748 Spence, Ann            Urtc                           13:12.94
  3  1720 Perry, Tianna          Continental         14:50.00   14:16.91     1
  4  1717 Martin, Brishan        Continental         16:20.00   14:32.38     2
  5  1708 Carmicheal, Courtn     Continental         12:13.00   14:48.98     3
  6  1724 Snelling, Alexis       Continental         16:20.00   15:35.00     4
  7  1716 Johnson, Kortney       Continental         14:50.00   15:36.78     5
  8  1723 Sanford, Hope          Continental         14:50.00   15:39.00     6
  9  1740 Bassham, Alexis        Urtc                           16:28.00
 10  1726 Woodson, Cidney        Continental         20:15.00   19:03.21     7
 11  1721 Robinson, Eshe         Continental         20:00.00   20:44.74
 12  1707 Caldwell, Camille      Continental         13:00.00   24:11.55
 13  1713 Hegwood, Breanna       Continental         24:00.00   24:32.51

Event 2  3 km Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1737 Rider, Seth            Unattached                     17:43.35

Event 3  3 km Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1749 Turner, Kaya           Urtc                           13:15.00     1
  2  1746 Parr, Lamesha          Urtc                           13:17.17     2
  3  1747 Sims, Amanda           Urtc                           13:27.56     3
  4  1719 Oladukun, Felicia      Continental         14:02.00   14:03.12
  5  1711 Fortson, Quaneshia     Continental         14:00.00   15:14.85
  6  1741 Dameron, Miriah        Urtc                           18:45.85     4
  7  1742 Eubanks, Porcia        Urtc                           19:05.53     5

Event 4  3 km Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1731 Lillard, Bryson        Nashville Il        10:25.00   11:14.84
  2  1736 Rider, Mattie          Unattached                     11:25.71
  3  1809 Anderson, Tyler        Unattached                     11:39.53
  4  1735 Rider, Crockett        Unattached                     12:10.00
  5  1761 Kessler, Kooper        West Tn Flye                   12:12.00
  6  1751 Spence, Ariel          Urtc                           12:57.90

Event 5  4 km Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1727 Claybrooks, Akeyia     Nashville Il        14:05.00   16:52.12
  2  1705 Beckley, Stachia       Continental         16:42.00   18:16.41     1
  3  1722 Sanford, Faith         Continental         14:00.00   21:17.61     2
  4  1744 Moore, Amber           Urtc                           21:45.46
  5  1714 Holman, April          Continental         14:00.00   22:35.80     3
  6  1725 White, Jasmine         Continental         21:01.00   22:41.44     4
  7  1710 Ford, Joycelyn         Continental         18:00.00   32:20.54     5

Event 6  4 km Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1760 Kessler, Konnor        West Tn Flye                   14:09.62     1
  2  1734 Sweat, Frederick       Nashville Il        13:05.00   14:21.14     2
  3  1738 Sharpe, John           West Tn Flye        14:42.14   14:47.96     3
  4  1733 Murray, Michael        Nashville Il        13:15.00   15:00.84     4
  5  1730 Dixon, Corneilous      Nashville Il        13:20.00   15:17.34     5
  6  1739 Welsh, Joseph          Unattached                     16:09.71
  7  1755 Gonzales, Luis         West Tn Flye                   16:25.84     6
  8  1759 Jennings, Michael      West Tn Flye                   16:29.91     7
  9  1729 CecilJr, Corey         Nashville Il        14:00.00   16:35.77     8
 10  1768 Palevo, Michael        Nashville Il                   16:50.10     9
 11  1766 Warren, Lawrence       West Tn Flye                   18:26.95    10
 12  1732 Mckell, Kevin          Nashville Il        15:30.00   23:09.53    11
 --  1762 Mccurdy, Darnell       West Tn Flye                        SCR

Event 7  5 km Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1712 Green, Chela           Continental         21:00.00   34:52.00
  2  1715 Holman, Dominique      Continental         22:15.00   36:45.06
 --  1706 Butts, Latroya         Continental         21:27.00        SCR
 --  1709 Dennis, Jessica        Continental         21:18.00        SCR

Event 8  5 km Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 --  1756 Griggs, Reginald       West Tn Flye                        DNS
 --  1757 Harrell, Charlie       West Tn Flye                        SCR
 --  1763 Prewitt, Jermaine      West Tn Flye                        SCR
 --  1758 Hoyle, Quentin         West Tn Flye                        SCR

Event 10  5 km Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1752 Spence, Eric           Urtc                           29:56.05
 --  1753 Anthony, Courtney      West Tn Flye                        DNS
 --  1767 Whitmore, Ramero       West Tn Flye                        DNS
 --  1765 Thompson, Phillip      West Tn Flye                        SCR
 --  1764 Quinn, Ryan            West Tn Flye                        SCR
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec