Join/Renew Now

Results - USATF Arizona Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/11/04 - Phoenix, AZ

Bantam Girls
 1 Henderson, Jodie     Navajo Nation       14:01
 2 Jsques, Yanabah      Navajo Nation       14:02
 3 Venderhout Julianna  Arizona Blaze       15:40
 4 Lowlen Shyler        Navajo Nation       15:58
 5 Bowen, Presleigh     Nazlini             16:07
 6 King, Karrah         Nazlini             16:52
 7 Slim Leandra         Navajo Nation       16:56
 8 Davis, Sheycnne      Coldwater Exp       17:01
 9 Brown, Donyell       Nazlini             17:03
10 Perry, Paige         Nazlini             17:22
11 Peshtony, Jascinda   Nazlini             17:27
12 Tatre-Dine, Todea    Navajo Nation       18:17
13 Jongeitad, Dariella  Coldwater Exp       18:40
14 Cruz, Gabriela       Coldwater Exp       30:06
15 Tapia, Daniela       Coldwater Exp       31:02
16 Slim, Wimbery        Navajo Nation       32:00

Midget Girls
 1 Toon, Jessica        Arizona Blaze       11:42
 2 Vanderhout, Kristina Arizona Blaze       11:42
 3 Ruiz, Breana         Arizona Blaze       12:27
 4 Berghoff, Tess       Arizona Track Club  12:36
 5 Denetchee, Allison   Nazlini             12:44
 6 Yazzie, Stephanie    Arizona Blaze       12:52
 7 Bronnimann, Nicole   Tucson Track        13:03
 8 Laughing, Raysheldn  Navajo Nation       13:42
 9 Rumbo, Kailey        Arizona Blaze       13:52
10 Kalal, Tamyln        Arizona Blaze       14:06
11 Scholes, Emuly       Unattached          14:19
12 Sam, Kerri           Navajo Nation       14:22
13 Johnson, Torrie      Navajo Nation       14:36
14 Mabey, Bethany       Arizona Blaze       14:51
15 Duncan, Maggie       Unattached          15:11
16 Tsinajinnie, Teresa  Nazlini             16:20
17 Tsosie, Natasha      Navajo Nation       16:30
18 Soriano, Marihiel    C.R.I.T             17:12
19 Escoto, Iliana       C.R.I.T.            17:17
20 Herindez, Heria      Coldwater Exp       17:19
21 Slim, Wynonna        Navajo Nation       18:28
22 Holmes, Jesse        C.R.I.T.            18:43
23 Campo, Heather       C.R.I.T.            18:45
24 Avila, Adriana       Coldwater Exp       19:13
25 James, Lachelle      Unattached          19:49

Youth Girls
 1 Blackstar, Latrisha  Arizona Blaze       14:47
 2 Vaughn, Brittny      Unattached          15:17
 3 Kellerman, Chrissy   Unattached          15:59
 4 Berryman, Tess       Unattached          16:09
 5 Reinoso, Stephanie   Unattached          16:22
 6 Begay, Danielle      Unattached          16:53
 7 Sweany, Laci         Unattached          17:29
 8 Mike, Shindeen       Arizona Heat        17:36
 9 Corona, Jennifer     C.R.I.T             17:50
10 Wax, Rebecca         Arizona Track Club  18:26
11 James, Leandra       Unattached          18:52
12 Nicolai, Bridget     Coldwater Exp       19:41
13 Gonzalez, Kayla      Unattached          20:18
14 Williams, Ursula     Nazlini             21:08
15 Cano, Minerva        Coldwater Exp       22:55

Intermediate Girls
 1  Shepard, Anaisha    Coldwater Exp       25:44

Young Women
 1  Mabey, Britnie      Unattached          Waiver

Bantam Boys
 1 Silva, Ryan          Arizona Blaze       12:14
 2 Quigley, Larry       Arizona Blaze       12:17
 3 Holman, Landon       Unattached          12:53
 4 Guerroro, Mufassa    Coldwater Exp       12:59
 5 Tsosie, Jeremy       Navajo Nation       13:00
 6 Garcia, Joe          Coldwater Exp       13:35
 7 Sullivan, Ryan       Arizona Blaze       13:59
 8 Watchman, Kevin      Arizona Blaze       14:10
 9 Todea, Naataanii     Navajo Nation       14:10
10 Blackstar, Cody      Arizona Blaze       14:16
11 Diaz, Jose           Coldwater Exp       14:17
12 Tsinajinnie, Darren  Nazlini             15:32
13 Balkow, Jonathon     Casa Grande Val     15:38
14 Edgington, Joe       Unattached          15:45
15 Sam, Bryan           Navajo Nation       15:47
16 Arsenault, Paul      Coldwater Exp       16:15
17 Cano, Vincente       Coldwater Exp       16:56
18 Torres, Oscar        Coldwater Exp       17:24
19 Ramos, Raziel        Coldwater Exp       17:38
20 Davis, Paul          Coldwater Exp       18:07
21 Edgington, Octavio   Unattached          18:25
22 Edgington, Paul      Unattached          19:31
23 Munit, Oscar         Coldwater Exp       21:13

Midget Boys
 1 Sullivan, Cameron    Arizona Blaze       11:20
 2 Scuturro, Dominic    Unattached          11:37
 3 Seliquins, Sky       Arizona Blaze       12:15
 4 Begay, Lucas         Navajo Nation       12:16
 5 Cabrera, James       Arizona Track Club  12:23
 6 Hardy, Samuel        Navajo Nation       12:40
 7 Miller, Austin       Unattached          12:45
 8 Phillips, Kevin      Arizona Blaze       13:00
 9 Lawrey, Forrest      Navajo Nation       13:31
10 Burbank, Ryan        Navajo Nation       13:51
11 Jones, James         C.R.I.T.            14:14
12 Jimenez, Alex        C.R.I.T.            14:17
13 Davis, Taylor        Navajo Nation       14:20
14 Serrano, Joseph      Unattached          14:39
15 Honadick, Andrew     C.R.I.T.            14:41
16 Valdez, Francisco    Coldwater Exp       14:45
17 Honadick, Anthony    C.R.I.T.            15:02
18 Shorty, Sheldon      Nazlini             16:24
19 Goldtooth, Farron    Nazlini             17:01
20 Arsenault, James     Coldwater Exp       18:57

Youth Boys
 1 Begay, Berry         Navajo Nation       14:09
 2 Garcia, Justin       Casa Grande Val     14:30
 3 Matthias, Chris      Casa Grande Val     14:55
 4 Schussel, Zachary    Unattached          15:16
 5 Orn, Anders          Arizona Track Club  15:21
 6 Balkow, Patric       Casa Grande         16:16
 7 Slim, Lathaniel      Navajo Nation       17:06
 8 Firman, Jordan       Unattached          17:13
 9 Goodman, Travis      Unattached          18:44
10 Eswonia, Dalton      C.R.I.T.            26:19

Intermediate Boys
 1 Spencer, Derek       Navajo Nation       17:45
 2 Rintala, Myron       Navajo Nation       17:54
 3 Logan, Bruce         Unattached          18:57
 4 Slim, William        Navajo Nation       19:35
 5 Cruz, Martin         C.R.I.T.            20:24
 6 Yazzie, Wilimik      C.R.I.T.            20:45
 7 Fisher, Lewis        C.R.I.T.            20:59
 8 Fisher, Spike        C.R.I.T.            21:30
 9 Paul, Jeremy         Navajo Nation       22:08

Young Men
 1 Logan, Shane         Unattached          18:09
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec