Join/Renew Now

Results - USATF Hawaii Association Junior Olympic Track & Field Championships

7/17/04 - Kaiser H.S.

50 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Kayla Taulapapa              KOOL                       8.0
  2 Shaina Rol                   Renegades                  8.3
  3 Roblynn Silva                Kaneohe Wildcats           8.4
  4 Pua'ena Pickard              Kaneohe Wildcats           8.4
  4 Natasha Ogata                Mililani Track C           8.4
  6 Casey Smith                  Renegades                  8.4
  7 Jeranike Simmons             Hawaii Roadrunne           8.6
  8 Alyssa Kim                   Mililani Track C           8.7
  9 Layne Thornton               Hawaii Roadrunne           8.7
 10 Denika Martin                Renegades                  9.2
 11 Leila Silva                  Renegades                  9.2
 12 Kawehi Pedrina               Kailua                     9.3
 12 Kalei Craig                  Hawaii Kai Track           9.3
 12 Morgan Collier               Mililani Track C           9.3
 15 Jewel Mahoe                  Renegades                  9.3
 15 Paige Liu                    Mililani Track C           9.3
 15 Mackenzie Sawyer             KOOL                       9.3
 18 Hoola Stothers               Kaneohe Wildcats           9.6
 19 Amanda Okihara               Hawaii Kai Track           9.6
 20 Aniya Erron                  STAL                       9.7
 21 Jade Mahoe                   Renegades                  9.8
 22 Kawai Moss                   Renegades                  9.9
 23 Gabriele Jamain              Renegades                 10.0
 24 Madison Collier              Renegades                 10.2
 25 Kyra Kuniyoshi               Renegades                 10.2
 26 Kristen Dau                  Kaneohe Wildcats          10.2
 27 Jackie Mork                  Hawaii Roadrunne          10.3
 28 Amy Bolan                    Renegades                 10.3
 29 Kylie Hisatake               Hawaii Kai Track          10.6
 30 Makalapua Pickard            Kaneohe Wildcats          10.7
 31 Nadia Kamae                  KOOL                      11.3
 32 Rachel Oda                   Hawaii Kai Track          11.7
 33 Holloanne Martinson          Renegades                 12.8

100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Taulapapa              KOOL                      14.9
  2 Sari Kwan                    Kaneohe Wildcats          15.0
  3 Shaina Rol                   Renegades                 15.9
  4 Pua'ena Pickard              Kaneohe Wildcats          15.9
  5 Natasha Ogata                Mililani Track C          15.9
  5 Jeranike Simmons             Hawaii Roadrunne          15.9
  7 Alyssa Kim                   Mililani Track C          16.0
  8 Roblynn Silva                Kaneohe Wildcats          16.1
  9 Layne Thornton               Hawaii Roadrunne          17.1
 10 Denika Martin                Renegades                 17.1
 11 Danae Stothers               Kaneohe Wildcats          17.3
 12 Morgan Collier               Mililani Track C          17.7
 13 Kawehi Pedrina               Kailua                    17.8
 14 Paige Liu                    Mililani Track C          18.0
 15 Brielle Asato                Renegades                 18.4
 16 Leila Silva                  Renegades                 18.4
 17 Hoola Stothers               Kaneohe Wildcats          18.4
 18 Amanda Okihara               Hawaii Kai Track          18.5
 19 Misha Ajimine                Hawaii Kai Track          18.7
 20 Taylor Shreve                Hawaii Kai Track          18.7
 21 Aniya Erron                  STAL                      18.7
 22 Holloanne Martinson          Renegades                 19.1
 23 Joanna Gordon                Hawaii Kai Track          19.3
 24 Cathryn Moy                  Hawaii Kai Track          19.9
 25 Gabriele Jamain              Renegades                 19.9
 26 Madison Collier              Renegades                 19.9
 27 Jackie Mork                  Hawaii Roadrunne          20.3
 28 Kristen Dau                  Kaneohe Wildcats          20.4
 29 Amy Bolan                    Renegades                 20.5
 30 Kyra Kuniyoshi               Renegades                 20.6
 31 Yongying Schiller            Hawaii Kai Track          21.2
 32 Makalapua Pickard            Kaneohe Wildcats          22.4
 33 Rachel Oda                   Hawaii Kai Track          22.5

200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sari Kwan                    Kaneohe Wildcats          31.7
  2 Shaina Rol                   Renegades                 32.9
  3 Pua'ena Pickard              Kaneohe Wildcats          33.7
  4 Jeranike Simmons             Hawaii Roadrunne          33.8
  5 Roblynn Silva                Kaneohe Wildcats          35.4
  6 Denika Martin                Renegades                 35.6
  7 Alyssa Kim                   Mililani Track C          36.5
  8 Gigi Murray                  Kailua                    37.2
  9 Morgan Collier               Mililani Track C          37.8
 10 Dawne Yamamoto               Mililani Track C          38.8
 11 Brielle Asato                Renegades                 39.2
 12 Hoola Stothers               Kaneohe Wildcats          39.6
 12 Taylor Shreve                Hawaii Kai Track          39.6
 14 Jewel Mahoe                  Renegades                 40.7
 15 Michela Humphrey             Renegades                 40.9
 16 Misha Ajimine                Hawaii Kai Track          41.9
 17 Yongying Schiller            Hawaii Kai Track          46.6
 18 Joanna Scott                 Hawaii Roadrunne          48.1
 19 Nadia Kamae                  KOOL                      48.2

400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sari Kwan                    Kaneohe Wildcats        1:21.4
  2 Natasha Ogata                Mililani Track C        1:24.7
  3 Amber Randall                Hawaii Roadrunne        1:25.1
  4 Mackenzie Sawyer             KOOL                    1:26.7
  5 Danae Stothers               Kaneohe Wildcats        1:27.1
  6 Dawne Yamamoto               Mililani Track C        1:28.4
  7 Isis Erron                   STAL                    1:29.9
  8 Michela Humphrey             Renegades               1:30.0
  9 Kalei Craig                  Hawaii Kai Track        1:30.2
 10 Kami Pihana                  Mililani Track C        1:36.8
 11 Jessica Kawana               Mililani Track C        1:36.9
 12 Joanna Gordon                Hawaii Kai Track        1:37.7
 13 Jessica Piatt                STAL                    1:41.2
 14 Angela Worth                 Unattached              1:51.5
 15 Joanna Scott                 Hawaii Roadrunne        2:07.9

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Kawana               Mililani Track C        3:26.7
  2 Mackenzie Sawyer             KOOL                    3:28.7
  3 Michela Humphrey             Renegades               3:29.1
  4 Amber Randall                Hawaii Roadrunne        3:29.2
  5 Mary-Claire Birdsong         STAL                    3:29.3
  6 Zoey Kalahiki                Renegades               3:42.5
  7 Jessica Piatt                STAL                    3:44.9
  8 Angela Worth                 Unattached              3:59.9
  9 Isis Erron                   STAL                    4:01.5
 10 Helena Schaefer              Renegades               4:18.0

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Kawana               Mililani Track C        6:45.0
  2 Mary-Claire Birdsong         STAL                    6:50.7
  3 Janie Schaefer               Renegades               8:37.9
  4 Helena Schaefer              Renegades               9:01.1

High Jump Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Taylor Shreve                Hawaii Kai Track       3-02.00
  2 Misha Ajimine                Hawaii Kai Track       3-00.00
  3 Kalei Craig                  Hawaii Kai Track       2-10.00
 -- Cathryn Moy                  Hawaii Kai Track            NH

Long Jump Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Taulapapa              KOOL                  11-04.00
  2 Layne Thornton               Hawaii Roadrunne       9-05.00
  3 Jewel Mahoe                  Renegades              9-00.00
  4 Brielle Asato                Renegades              8-08.00
  5 Holloanne Martinson          Renegades              8-05.00
  6 Jade Mahoe                   Renegades              8-02.50
  7 Dawne Yamamoto               Mililani Track C       8-02.00
  8 Gabriele Jamain              Renegades              8-01.00
  9 Kyra Kuniyoshi               Renegades              7-08.00
 10 Angela Worth                 Unattached             7-00.50
 11 Cathryn Moy                  Hawaii Kai Track       6-06.00
 12 Amber Randall                Hawaii Roadrunne       6-05.00
 13 Joanna Scott                 Hawaii Roadrunne       6-04.50
 14 Jackie Mork                  Hawaii Roadrunne       4-10.00
 -- Rachel Oda                   Hawaii Kai Track            ND
 -- Amanda Okihara               Hawaii Kai Track            ND
 -- Yongying Schiller            Hawaii Kai Track            ND
 -- Isis Erron                   STAL                        ND
 -- Makalapua Pickard            Kaneohe Wildcats            ND
 -- Nadia Kamae                  KOOL                        ND

Shot Put Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zoey Kalahiki                Renegades             20-04.00
  2 Helena Schaefer              Renegades             16-05.00
  3 Gigi Murray                  Kailua                14-10.00
  4 Aniya Erron                  STAL                  12-06.00
  5 Jessica Piatt                STAL                  10-06.00
  6 Mary-Claire Birdsong         STAL                   9-07.00
  7 Joanna Gordon                Hawaii Kai Track       6-07.00
 -- Kia Kaaihue                  Renegades                   ND
 -- Amanda Ishikawa              Renegades                   ND

Triathlon Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helena Schaefer              Renegades                  219

50 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Maryssa Shigesato            Renegades                  7.6
  2 Kirstie Sugimoto             Kailua                     7.6
  3 Jordan Kahahawai- Welch      Kailua                     7.7
  4 Zhane Santiago               KOOL                       7.7
  5 Amy Austin                   Hawaii Kai Track           7.7
  6 Melody Kanda                 Kaneohe Wildcats           7.8
  7 Kathrine Lum                 Unattached                 7.8
  8 Nicole Tanoue                Renegades                  8.0
  9 Anela Santiago               Unattached                 8.0
 10 Andrea Aguirre               Renegades                  8.1
 11 Chablis Stitch               Kailua                     8.1
 12 Cristin Lim                  Renegades                  8.1
 13 Sonya Aguirre                Renegades                  8.2
 14 Rachel Peck                  Kailua                     8.2
 15 Tavi Maeva                   Renegades                  8.3
 16 Dana Gibson                  Renegades                  8.4
 17 Alyssa Endo                  Renegades                  8.6
 17 Julia Brand                  Renegades                  8.6
 19 Jessica Bollinger            Leeward                    9.4
 20 Shanae Newman                Kailua                     9.6
 21 Michelle Mork                Hawaii Roadrunne           9.6

100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirstie Sugimoto             Kailua                    14.0
  2 Maryssa Shigesato            Renegades                 14.0
  3 Haeli Barrett-Moore          Renegades                 14.3
  4 Chante Johnson               Hawaii Roadrunne          14.4
  5 Zhane Santiago               KOOL                      14.6
  6 Jordan Kahahawai- Welch      Kailua                    14.9
  7 Amy Austin                   Hawaii Kai Track          14.9
  8 Tia Nakashima                Renegades                 15.1
  9 Melody Kanda                 Kaneohe Wildcats          15.2
 10 Tavi Maeva                   Renegades                 15.2
 11 Chablis Stitch               Kailua                    15.4
 12 Akela Newman                 Kailua                    15.4
 13 Stefany Baker                KOOL                      15.4
 14 Avisham Peer                 Kailua                    15.4
 15 Andrea Aguirre               Renegades                 15.4
 16 Aisha Wiggins                STAL                      15.5
 17 Rachel Peck                  Kailua                    15.9
 18 Joanna Bowditch              Kaneohe Wildcats          15.9
 19 Anela Santiago               Unattached                16.1
 20 Cristin Lim                  Renegades                 16.1
 21 Rachel Inouye                Renegades                 16.2
 22 Alyssa Endo                  Renegades                 16.3
 23 Dana Gibson                  Renegades                 16.7
 24 Kirsten McMurdo              Renegades                 18.1
 25 Shanae Newman                Kailua                    18.7

200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chante Johnson               Hawaii Roadrunne          29.7
  2 Haeli Barrett-Moore          Renegades                 30.1
  3 Jinru Schiller               Hawaii Kai Track          30.8
  4 Miranda Linsky               Kaneohe Wildcats          31.3
  5 Lenicia Lewis                Kaneohe Wildcats          31.4
  6 Julia Borges                 Hawaii Kai Track          31.5
  7 Rachel Inouye                Renegades                 31.6
  8 Tia Nakashima                Renegades                 32.0
  9 Kristi Belshe                Renegades                 32.1
 10 Krystal Pascua               Renegades                 33.2
 11 Kimberly Pugliese            Mililani Track C          33.5
 12 Aisha Wiggins                STAL                      33.6
 13 Charity Paia-Viloria         Mililani Track C          36.4
 14 Jessica Bollinger            Leeward                   39.3
 15 Lauren Cannon                Hawaii Kai Track          40.3

400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alysha Cummings              KOOL                    1:11.2
  2 Rachel Inouye                Renegades               1:13.5
  3 Sonya Aguirre                Renegades               1:14.5
  4 Tia Nakashima                Renegades               1:15.2
  5 Lenicia Lewis                Kaneohe Wildcats        1:15.9
  6 Julia Borges                 Hawaii Kai Track        1:16.5
  7 Krsstal Pascua               Renegades               1:18.2
  8 Julia Brand                  Renegades               1:18.8
  9 Gabrielle Whitworth          Kailua                  1:21.3
 10 Ishay Craig                  Hawaii Kai Track        1:22.5
 11 Charity Paia-Viloria         Mililani Track C        1:25.3
 12 Hannah Latimer               Kaneohe Wildcats        1:26.1
 13 Claire Gordon                Hawaii Kai Track        1:30.9
 14 Nakesia Green                Hawaii Roadrunne        1:31.6
 15 Kaprena Worth                Hawaii Roadrunne        1:31.8
 16 Lauren Cannon                Hawaii Kai Track        1:40.6
 17 Anna McMullen                Hawaii Roadrunne        1:45.6
 -- Joanna Bowditch              Kaneohe Wildcats            DQ

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lea Lundblad                 Valley Isle Road        2:54.9
  2 Miranda Linsky               Kaneohe Wildcats        2:55.0
  3 Julia Brand                  Renegades               2:58.9
  4 Kimberly Pugliese            Mililani Track C        2:59.4
  5 Krsstal Pascua               Renegades               3:06.5
  6 Nicole Tanoue                Renegades               3:06.8
  7 Brie Adams                   Renegades               3:28.5
  8 Nakesia Green                Hawaii Roadrunne        3:48.5
  9 Anna McMullen                Hawaii Roadrunne        4:16.2

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kimberly Pugliese            Mililani Track C        5:50.8
  2 Brie Adams                   Renegades               6:46.6

80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jinru Schiller               Hawaii Kai Track          16.3
  2 Avisham Peer                 Kailua                    16.7
  3 Nicole Tanoue                Renegades                 16.8
  4 Kristi Belshe                Renegades                 17.3
  5 Amy Austin                   Hawaii Kai Track          17.4
  6 Cristin Lim                  Renegades                 17.5
  7 Jordan Matayoshi             Renegades                 17.7
  8 Brie Adams                   Renegades                 18.0
  9 Kirsten McMurdo              Renegades                 20.0

High Jump Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Jinru Schiller               Hawaii Kai Track       4-00.00
  2 Emma Benjamin                Hawaii Kai Track       3-06.00
  2 Ishay Craig                  Hawaii Kai Track       3-06.00
  4 Nakesia Green                Hawaii Roadrunne       3-00.00

Long Jump Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haeli Barrett-Moore          Renegades             13-07.00
  2 Kristi Belshe                Renegades             13-05.00
  3 Zhane Santiago               KOOL                  13-02.50
  4 Alysha Cummings              KOOL                  12-10.00
  5 Sonya Aguirre                Renegades             12-01.50
  6 Jordan Matayoshi             Renegades             10-11.50
  7 Anela Santiago               Unattached             9-01.00
  8 Anna McMullen                Hawaii Roadrunne       6-10.00
 -- Andrea Aguirre               Renegades                   ND
 -- Chante Johnson               Hawaii Roadrunne            ND
 -- Alyssa Endo                  Renegades                   ND

Shot Put Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taisha Santiago              Unattached            25-03.00
  2 Tavi Maeva                   Renegades             23-02.00
  3 Ishay Craig                  Hawaii Kai Track      21-03.00
  4 Anela Santiago               Unattached            19-05.00
  4 Milani Maybin                Renegades             19-05.00
  6 Michelle Mork                Hawaii Roadrunne      15-07.00
  7 Kirsten McMurdo              Renegades             15-06.00
  8 Claire Gordon                Hawaii Kai Track      14-11.00
  9 Lauren Cannon                Hawaii Kai Track      14-10.00
 10 Kaprena Worth                Hawaii Roadrunne      14-05.00

Discus Throw Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taisha Santiago              Unattached               76-04
  2 Anela Santiago               Unattached               46-10
  3 Kaprena Worth                Hawaii Roadrunne         33-08
  4 Michelle Mork                Hawaii Roadrunne         31-05

Outdoor Pentathlon Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brie Adams                   Renegades                  794

100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Brynne Asing                 Kailua                    12.8
  2 Madison Holtz                Renegades                 13.3
  3 Kristen Kauhane              Kailua                    13.8
  4 Jaquel Freeny                STAL                      13.8
  5 Pauline Paia                 Mililani Track C          13.9
  6 Cheylene Harper              STAL                      14.0
  7 Stephanie Burns              Kailua                    14.0
  8 Hailey Kauhane               Kailua                    14.1
  9 Emily Gelber                 Hawaii Kai Track          14.1
 10 Justina Mason                STAL                      14.5
 11 Whitney Thomas               Kaneohe Wildcats          14.5
 12 Jaime Lee                    Hawaii Kai Track          14.5
 13 Iishah Keliikoa              Renegades                 14.6
 14 Debra Lee                    Hawaii Kai Track          14.9
 15 Shundrea Garcia              STAL                      15.0
 16 Lindsay Nakamura             Renegades                 15.2
 17 Patience Kanda               Kaneohe Wildcats          15.6

200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brynne Asing                 Kailua                    26.9
  2 Courtney Honda               Hawaii Kai Track          27.6
  3 Pauline Paia                 Mililani Track C          28.2
  4 Cheylene Harper              STAL                      28.3
  5 Madison Holtz                Renegades                 28.6
  6 Nonoi Maielua                Hawaii Kai Track          28.7
  7 Emily Gelber                 Hawaii Kai Track          29.3
  8 Jaime Lee                    Hawaii Kai Track          30.2
  9 Akela Newman                 Kailua                    32.7
 10 Patience Kanda               Kaneohe Wildcats          33.0
 11 Alexandria Schreiber         STAL                      34.3
 12 Maggie McGuire               STAL                      34.5

400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Courtney Honda               Hawaii Kai Track        1:04.1
  2 Lauren Kugle                 Kailua                  1:06.7
  3 Nonoi Maielua                Hawaii Kai Track        1:07.3
  4 Jaquel Freeny                STAL                    1:09.4
  5 Stephanie Burns              Kailua                  1:09.4
  6 Michelle Gilliland           Kailua                  1:10.4
  7 Amber Abregano               KOOL                    1:11.1
  8 Allison Nakahara             Mililani Track C        1:11.4
  9 Lindsay Nakamura             Renegades               1:15.3
 10 Karen Herndon                Hawaii Kai Track        1:15.8
 11 Justina Mason                STAL                    1:19.3
 12 Maggie McGuire               STAL                    1:19.6
 13 Shundrel Garcia              STAL                    1:21.6
 14 Alexandria Schreiber         STAL                    1:26.2

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Farrah Madanay               Renegades               2:40.0
  2 Melissa Kawana               Mililani Track C        2:40.3
  3 Joy Piotrowski               Renegades               2:53.5
  4 Shundrel Garcia              STAL                    2:54.7
  5 Kei Wasson                   KOOL                    3:00.8
  6 Courtney Honda               Hawaii Kai Track        3:01.9
  7 Lauren Combs                 Renegades               3:07.5
  8 Victory Worth                Hawaii Roadrunne        3:10.8
  9 Theresa Austin               Hawaii Kai Track        3:14.5
 10 Tehani Bollinger             Leeward                 3:31.7
 11 Amalia Lynde                 Hawaii Roadrunne        3:51.5

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Farrah Madanay               Renegades               5:29.1
  2 Melissa Kawana               Mililani Track C        5:47.0
  3 Joy Piotrowski               Renegades               5:54.6
  4 Kei Wasson                   KOOL                    6:01.2
  5 Jessica Pate                 Hawaii Roadrunne        6:46.6

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melissa Kawana               Mililani Track C       12:31.1
  2 Jessica Pate                 Hawaii Roadrunne       13:49.1

100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Lau                     Renegades                 18.4
  2 Michelle Gilliland           Kailua                    19.0
  3 Kianna Castillo              Renegades                 19.2
  4 Debra Lee                    Hawaii Kai Track          20.5

200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Lau                     Renegades                 35.4
  2 Iishah Keliikoa              Renegades                 36.3

High Jump Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Alexa Untermann              Renegades              4-08.00
  2 Leah Shirizu                 Hawaii Kai Track       4-02.00
  3 Taryn Takebayashi            Renegades              4-00.00
  3 Kianna Castillo              Renegades              4-00.00

Pole Vault Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Lau                     Renegades              7-00.00

Long Jump Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Courtney Honda               Hawaii Kai Track      14-05.00
  2 Tajana Santiago              KOOL                  13-01.50
  3 Joy Piotrowski               Renegades             12-09.50
  4 Kianna Castillo              Renegades             12-09.00
  5 Pauline Paia                 Mililani Track C      12-07.00
  6 Justina Mason                STAL                  12-00.50
  7 Shundrea Garcia              STAL                  11-01.50
  8 Whitney Thomas               Kaneohe Wildcats      10-08.50
  9 Jaquel Freeny                STAL                   9-11.00
 10 Victory Worth                Hawaii Roadrunne       8-08.00
 -- Charnelle Pires              Kailua                      ND

Triple Jump Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy Piotrowski               Renegades             29-10.50
  2 Tajana Santiago              KOOL                  28-11.00
  3 Kianna Castillo              Renegades             26-02.50
 -- Lauren Combs                 Renegades                   ND

Shot Put Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Aguirre                 Renegades             30-11.00
  2 Tehani Bollinger             Leeward               29-04.00
  3 Cheylene Harper              STAL                  26-00.00
  4 Victory Worth                Hawaii Roadrunne      25-02.00
  5 Sachiko Slomoff              Renegades             24-09.00
  6 Shundrel Garcia              STAL                  23-02.00
  7 Shundrea Garcia              STAL                  22-10.00
  8 Chira Odom                   Hawaii Roadrunne      21-11.00
  9 Justina Mason                STAL                  19-05.00
 10 Chrijean Balibrea            KOOL                  15-11.00

Discus Throw Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Aguirre                 Renegades                78-08
  2 Lauren Combs                 Renegades                66-09
  3 Sachiko Slomoff              Renegades                60-00
  4 Chira Odom                   Hawaii Roadrunne         53-05
  5 Chrijean Balibrea            KOOL                     51-08
  6 Shundrea Garcia              STAL                  44-05.50
  7 Alexandria Schreiber         STAL                  28-11.50

100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Kim Culver                   Kailua                    12.9
  2 Britney Stephans             Mililani Track C          13.0
  3 Jerica Tani-Higa             Renegades                 13.8
  4 Lauren Kugle                 Kailua                    13.9
  5 Kourtnei Leong               Leeward                   14.2
  6 Marquita Gales               Hawaii Roadrunne          16.5

200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Britney Stephans             Mililani Track C          27.3
  2 Juliana Brown                Renegades                 29.1
  2 Tatiana Tibbits              Leeward                   29.1
  4 Kourtnei Leong               Leeward                   29.3
  5 Marquita Gales               Hawaii Roadrunne          36.1

400 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim Culver                   Kailua                  1:03.1
  2 Britney Stephans             Mililani Track C        1:05.1
  3 Juliana Brown                Renegades               1:07.2
  4 Tatiana Tibbits              Leeward                 1:10.1
  5 Pua Chang                    Kailua                  1:10.2
  6 Kourtnei Leong               Leeward                 1:11.4
  7 Marquita Gales               Hawaii Roadrunne        1:27.4

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cherae Pascua                Renegades               2:58.0
  2 Kelsie-Ann Mita              Renegades               3:05.1

1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lei-Aloha Bratton            Hawaii Kai Track        5:42.8
  2 Susan Mukai                  Renegades               5:52.3
  3 Alicia Nakano                Hawaii Kai Track        6:29.5
  4 Hillary Chun                 Hawaii Kai Track        6:41.2
  5 Jenna Pak                    Renegades               6:56.3
  6 Joanna Lee                   Mililani Track C        7:44.4

3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Mukai                  Renegades              13:11.6
  2 Kelli Murata                 Hawaii Roadrunne       13:31.4

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Won                   Renegades                 16.1
  2 Jerica Tani-Higa             Renegades                 17.8
  3 Susan Mukai                  Renegades                 18.1
  4 Ili Wong                     Renegades                 18.6

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Won                   Renegades               1:10.9
  2 Susan Mukai                  Renegades               1:20.9
  3 Kelli Murata                 Hawaii Roadrunne        1:32.0

High Jump Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Ili Wong                     Renegades              4-04.00
  2 Jenna Pak                    Renegades              4-02.00
  3 Hillary Chun                 Hawaii Kai Track       4-00.00

Pole Vault Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Harada                  Renegades              8-00.00
  2 Cory-Lei Makishi             Renegades              6-00.00
  3 Ili Wong                     Renegades              5-06.00

Long Jump Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ili Wong                     Renegades             14-08.00
  2 Jenna Pak                    Renegades             12-03.00
  3 Marquita Gales               Hawaii Roadrunne      11-02.00

Triple Jump Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cory-Lei Makishi             Renegades             29-06.50

Shot Put Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lokelani Paia                Mililani Track C      32-06.00
  2 Charnelle Ioane              Renegades             32-00.00
  3 Diana Lynde                  Hawaii Roadrunne      18-05.00

Discus Throw Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charnelle Ioane              Renegades               108-06
  2 Lokelani Paia                Mililani Track C         82-09
  3 Diana Lynde                  Hawaii Roadrunne         55-10

100 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Monique Shinnery             Leeward                   12.5
  2 Chantel Franco               Renegades                 12.6
  3 Salome Jones                 Mililani Track C          13.1
  4 Whitney Torigoe              Hawaii Kai Track          14.0

200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Monique Shinnery             Leeward                   26.3
  2 Salome Jones                 Mililani Track C          27.2
  3 Shauna Zane                  Renegades                 32.5

400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Monique Shinnery             Leeward                 1:00.9
  2 Chantel Franco               Renegades               1:01.6
  3 Salome Jones                 Mililani Track C        1:05.8
  4 Shauna Zane                  Renegades               1:13.4

800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shauna Zane                  Renegades               2:52.0

3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelly Higa                   Renegades              13:33.8

100 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitney Torigoe              Hawaii Kai Track          16.7
  2 Kelly Higa                   Renegades                 16.9
  3 Amber Villegas               Leeward                   17.2

400 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelly Higa                   Renegades               1:13.3
  2 Amber Villegas               Leeward                 1:15.4

High Jump Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Kelly Higa                   Renegades              4-10.00

Long Jump Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantel Franco               Renegades             16-05.00

50 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Blake Asing                  Kailua                     7.8
  2 Layne Suyat                  Kaneohe Wildcats           7.9
  3 Marquin Russell              Hawaii Roadrunne           8.1
  4 Micah Maeda                  Kaneohe Wildcats           8.1
  5 Bryson Sao                   KOOL                       8.2
  6 Zachary Baysa                Mililani Track C           8.4
  7 Kamalani Leeoy               KOOL                       8.5
  8 Scott Santiago               Unattached                 8.6
  9 Mark Tunstall                Mililani Track C           8.6
 10 Adam Kodama                  Kailua                     8.6
 11 Justin Wasson                KOOL                       8.6
 12 Devin Preston                KOOL                       8.6
 13 Scott Hom                    Hawaii Kai Track           8.7
 14 Quintin-John Collier         Renegades                  8.7
 15 Nicholas Andrews             Renegades                  8.8
 16 Justin Odom                  Hawaii Roadrunne           8.9
 17 Poki'i Wong                  Renegades                  8.9
 18 Dustin Wagner                Kailua                     9.2
 19 Jacob Helms                  Mililani Track C           9.5
 20 Shane Fukunaga               Renegades                  9.6
 21 Daniel Pietscn               Renegades                  9.6
 22 Tre'von Hinkle               Unattached                 9.7
 23 William Bollinger            Leeward                    9.8
 24 Andrew Maybin                Renegades                  9.8
 25 Jared Kaniho                 Kailua                     9.9
 26 Christopher Sugahara         Renegades                 10.3
 27 Kahner Aipia                 Kaneohe Wildcats          10.9
 28 Toby Manthey                 STAL                      11.0
 29 Chase Hisatake               Hawaii Kai Track          11.9

100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake Asing                  Kailua                    14.6
  2 Bryson Sao                   KOOL                      14.8
  3 Micah Maeda                  Kaneohe Wildcats          15.4
  4 Jonah Lorenzo                Renegades                 15.4
  5 Darius Mosley                STAL                      15.5
  6 Othie Freeny                 STAL                      15.8
  7 Dashawn Brice                STAL                      15.8
  8 Scott Santiago               Unattached                16.1
  9 Zachary Baysa                Mililani Track C          16.2
 10 Kamalani Leeoy               KOOL                      16.2
 11 Devin Preston                KOOL                      16.5
 12 Justin Wasson                KOOL                      16.5
 13 Mark Tunstall                Mililani Track C          16.6
 14 Sean Figuera                 Renegades                 16.6
 15 Adam Kodama                  Kailua                    16.6
 16 Poki'i Wong                  Renegades                 16.7
 17 Charles Chalk                STAL                      16.7
 18 Jared Narvaez                STAL                      16.9
 19 Quintin-John Collier         Renegades                 17.2
 20 Dustin Wagner                Kailua                    17.3
 21 Nicholas Andrews             Renegades                 17.7
 22 Patrick McGuire              STAL                      17.8
 23 Daniel Andrews               Renegades                 17.9
 24 Daniel Pietscn               Renegades                 18.1
 25 Tre'von Hinkle               Unattached                18.4
 26 Jacob Helms                  Mililani Track C          18.5
 27 Shane Fukunaga               Renegades                 19.0
 28 Andrew Maybin                Renegades                 19.1
 29 James Umphress               Mililani Track C          19.6
 30 Jared Kaniho                 Kailua                    20.2
 31 Scott Hom                    Hawaii Kai Track          20.4
 32 Michael George               Hawaii Kai Track          21.0
 33 Kahner Aipia                 Kaneohe Wildcats          22.4
 34 Toby Manthey                 STAL                      22.4
 35 Chase Hisatake               Hawaii Kai Track          23.0

200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Othie Freeny                 STAL                      31.7
  2 Jonah Lorenzo                Renegades                 32.8
  3 Marquin Russell              Hawaii Roadrunne          33.1
  4 Darius Mosley                STAL                      33.4
  5 Dashawn Brice                STAL                      33.9
  6 Jackson Hollingsworth        Hawaii Kai Track          34.4
  7 Justin Odom                  Hawaii Roadrunne          35.9
  7 Mark Tunstall                Mililani Track C          35.9
  9 Jared Narvaez                STAL                      36.4
 10 Charles Chalk                STAL                      36.6
 11 Zachary Cox                  Hawaii Roadrunne          36.8
 12 Adam Kodama                  Kailua                    36.9
 13 Patrick McGuire              STAL                      38.7
 14 Ryan Evangelisti             Renegades                 41.6
 15 Job Maldonado                KOOL                      41.9
 16 William Bollinger            Leeward                   42.2

400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Kamae                   KOOL                    1:11.2
  2 Layne Suyat                  Kaneohe Wildcats        1:15.4
  3 Jackson Hollingsworth        Hawaii Kai Track        1:16.4
  4 Marquin Russell              Hawaii Roadrunne        1:17.2
  5 Cameron Lebato               Hawaii Roadrunne        1:20.5
  6 Bryson Sao                   KOOL                    1:21.5
  7 Scott Santiago               Unattached              1:22.4
  8 Ryan Mayeda                  Mililani Track C        1:22.7
  9 Anthony Kuloloia             Mililani Track C        1:27.0
 10 Zachary Baysa                Mililani Track C        1:28.3
 11 James Los Banios             Renegades               1:29.3
 12 Zachary Cox                  Hawaii Roadrunne        1:30.3
 13 Cameron Lynde                Hawaii Roadrunne        1:30.6
 14 Ryan Evangelisti             Renegades               1:32.0
 15 Tre'von Hinkle               Unattached              1:33.3
 16 Zacharias Manthey            STAL                    1:34.6
 17 Sean Figuera                 Renegades               1:35.6
 18 Jacob Helms                  Mililani Track C        1:36.2
 19 Korey Chun                   Renegades               2:01.1

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Kamae                   KOOL                    2:57.3
  2 Clevland Oliver              STAL                    3:04.2
  3 Ryan Mayeda                  Mililani Track C        3:08.7
  4 Adam Lundblad                Valley Isle Road        3:11.2
  5 Cameron Lebato               Hawaii Roadrunne        3:12.7
  6 Mitchell Heidenreich         Renegades               3:20.6
  7 Justin Johnson               STAL                    3:25.5
  8 Cameron Lynde                Hawaii Roadrunne        3:43.7
  9 Ryan Matsumoto               Renegades               4:11.7
 10 David Diebold                Unattached              4:23.9

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Kamae                   KOOL                    5:48.2
  2 Mitchell Heidenreich         Renegades               6:07.8
  3 Ryan Mayeda                  Mililani Track C        6:22.1
  4 Justin Johnson               STAL                    6:33.3
  5 Clevland Oliver              STAL                    6:40.2
  6 Anthony Kuloloia             Mililani Track C        6:57.8
  7 Ryan Matsumoto               Renegades               7:40.3
  8 David Diebold                Unattached              9:39.9

Long Jump Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Jonah Lorenzo                Renegades             12-01.00
  2 Layne Suyat                  Kaneohe Wildcats      11-08.00
  3 Devin Preston                KOOL                   9-10.50
  4 James Los Banios             Renegades              9-10.00
  5 Othie Freeny                 STAL                   9-06.50
  6 Dashawn Brice                STAL                   9-03.00
  6 Scott Santiago               Unattached             9-03.00
  8 Patrick McGuire              STAL                   8-09.00
  8 Christopher Sugahara         Renegades              8-09.00
 10 Anthony Kuloloia             Mililani Track C       8-04.00
 11 Nicholas Andrews             Renegades              8-02.50
 12 Cameron Lebato               Hawaii Roadrunne       8-02.00
 13 Poki'i Wong                  Renegades              7-09.00
 14 Scott Hom                    Hawaii Kai Track       7-05.00
 14 Zacharias Manthey            STAL                   7-05.00
 16 Job Maldonado                KOOL                   6-08.00
 17 Cameron Lynde                Hawaii Roadrunne       6-05.00
 18 David Diebold                Unattached                6.25
 -- Jared Narvaez                STAL                        ND
 -- Toby Manthey                 STAL                        ND

Shot Put Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott Santiago               Unattached            19-00.00
  2 Michael George               Hawaii Kai Track      16-11.00
  3 Zachary Cox                  Hawaii Roadrunne      16-09.00
  4 William Bollinger            Leeward               16-02.00
  4 James Los Banios             Renegades             16-02.00
  6 Kahner Aipia                 Kaneohe Wildcats      14-00.00
  7 Justin Johnson               STAL                  11-07.00
  8 Zacharias Manthey            STAL                  11-02.00

50 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Jeffrey Pedrina              Kailua                     7.3
  2 Corey Kimura                 Renegades                  7.4
  3 Michael Zane                 Renegades                  7.4
  4 Shaydon Kehano               KOOL                       7.5
  5 Kennedy Spencer              Renegades                  7.5
  6 Cory Hiromoto                Renegades                  7.6
  7 Brodie Asing                 Kailua                     7.6
  8 Walter Santiago              KOOL                       7.7
  9 Gabriel-John Ching           Renegades                  7.8
 10 Luke Untermann               Renegades                  7.8
 11 Cole Wright                  Mililani Track C           7.9
 12 Shane Louis Soares           Kailua                     8.0
 12 Mathew Weber                 KOOL                       8.0
 14 Nainoa Pihana                Mililani Track C           8.2
 15 Jordan-Royce Liana           Unattached                 8.2
 16 Matthew Ito                  Mililani Track C           8.4
 17 Makoa DeVincent              Mililani Track C           8.5
 18 Matthew Rivera               Renegades                  8.5
 19 Jordan Sanchez               Renegades                  8.6
 20 Zachary Leong                Hawaii Kai Track           8.6
 21 Robert Kanda                 Kaneohe Wildcats           8.7
 22 Kyle Hirata                  Renegades                  8.7
 23 Randy Higuchi                Mililani Track C           9.1

100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffrey Pedrina              Kailua                    12.6
  2 Brian Suite                  Renegades                 12.7
  3 Michael Zane                 Renegades                 13.6
  4 Brodie Asing                 Kailua                    14.4
  5 Shaydon Kehano               KOOL                      14.4
  6 Kennedy Spencer              Renegades                 14.5
  7 Cory Hiromoto                Renegades                 14.6
  8 Gabriel-John Ching           Renegades                 14.7
  9 Walter Santiago              KOOL                      14.7
 10 Keenan Ragragola             Mililani Track C          14.9
 11 Timothy Rowlands-Beltran     Hawaii Kai Track          15.0
 11 Corey Kimura                 Renegades                 15.0
 13 Symon Rowlands-Beltran       Hawaii Kai Track          15.1
 14 Nakea Choy                   Renegades                 15.1
 15 Jordan-Royce Liana           Unattached                15.2
 16 Taylor Nemiroff              Renegades                 15.2
 17 Shane Louis Soares           Kailua                    15.3
 18 Cameron Taylor               Renegades                 15.3
 19 Cole Wright                  Mililani Track C          15.4
 20 Mathew Weber                 KOOL                      15.5
 21 Nainoa Pihana                Mililani Track C          16.0
 22 Jordan Sanchez               Renegades                 16.2
 23 Cody Tuamoheloa              Kaneohe Wildcats          16.3
 24 Matthew Ito                  Mililani Track C          16.4
 25 Justin Kim                   Mililani Track C          16.8
 26 Kyle Hirata                  Renegades                 16.9
 27 Zachary Leong                Hawaii Kai Track          17.5
 28 Bryson Kam                   Mililani Track C          17.7
 29 Tyler Manthey                STAL                      20.2

200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Suite                  Renegades                 28.2
  2 Corey Kimura                 Renegades                 28.7
  3 Tony Kelly                   KOOL                      29.7
  4 Michael Zane                 Renegades                 30.2
  5 Kennedy Spencer              Renegades                 30.3
  6 Gabriel-John Ching           Renegades                 31.1
  7 Dominique Kamae              KOOL                      31.5
  8 Cody Tuamoheloa              Kaneohe Wildcats          35.3
  9 Robert Kanda                 Kaneohe Wildcats          36.2
 10 Ryan Kam                     Mililani Track C          36.9
 11 Zachary Leong                Hawaii Kai Track          39.4
 12 Tyler Manthey                STAL                      43.3

400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 D'Vondre Armstrong           STAL                    1:06.9
  2 Keenan Ragragola             Mililani Track C        1:06.9
  3 Tony Kelly                   KOOL                    1:11.5
  4 Timothy Rowlands-Beltran     Hawaii Kai Track        1:13.5
  5 Daniel Wagner                Kailua                  1:13.9
  6 Dominique Kamae              KOOL                    1:14.5
  7 Mathew Weber                 KOOL                    1:14.9
  8 Taylor Nemiroff              Renegades               1:15.4
  9 Shawn Sakuma                 Unattached              1:16.7
 10 Nakea Choy                   Renegades               1:18.5
 11 Cole Wright                  Mililani Track C        1:20.3
 12 Shaydon Kehano               KOOL                    1:22.1
 13 Drew Honda                   Hawaii Kai Track        1:23.6
 14 Blaine Fujimoto              Kaneohe Wildcats        1:23.7
 15 Scott Raymond                Hawaii Kai Track        1:26.6

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicolas Swain                Hawaii Roadrunne        2:43.4
  2 Isaiah Sato                  Mililani Track C        2:49.9
  3 Cody Mollenkopf              STAL                    2:58.2
  4 Scott Raymond                Hawaii Kai Track        3:10.2
  5 Blaine Fujimoto              Kaneohe Wildcats        3:12.4

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicolas Swain                Hawaii Roadrunne        5:25.6
  2 Michael Diebold              Hawaii Roadrunne        5:36.9
  3 Isaiah Sato                  Mililani Track C        5:40.3
  4 Cody Mollenkopf              STAL                    5:49.4
  5 Kevin Thornton               Hawaii Roadrunne        6:22.1
  6 Jordan Rubio                 Mililani Track C        6:43.1
  7 Ryan Kam                     Mililani Track C        6:46.3

3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Diebold              Hawaii Roadrunne       12:12.6
  2 Keith Buennemeyer            Hawaii Roadrunne       12:51.4
  3 Jordan Rubio                 Mililani Track C       14:30.4

80 Meter Hurdles Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cameron Taylor               Renegades                 14.7
  2 Kevin Thornton               Hawaii Roadrunne          15.1
  3 Keith Buennemeyer            Hawaii Roadrunne          15.5
  4 Daniel Wagner                Kailua                    15.6
  5 Matthew Rivera               Renegades                 17.3
  6 Kyle Hashimoto               Renegades                 17.6
  7 Shawn Sakuma                 Unattached                18.3

High Jump Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Dominique Kamae              KOOL                   4-06.00
  2 Nicolas Swain                Hawaii Roadrunne       4-00.00
  3 David Smith                  Unattached             3-10.00
  3 Luke Untermann               Renegades              3-10.00
  3 Symon Rowlands-Beltran       Hawaii Kai Track       3-10.00
  6 Kyle Normand                 Renegades              3-08.00
  7 Scott Raymond                Hawaii Kai Track       3-04.00
 -- Drew Honda                   Hawaii Kai Track            NH

Long Jump Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Suite                  Renegades             15-00.00
  2 Walter Santiago              KOOL                  13-06.00
  3 Taylor Nemiroff              Renegades             13-03.00
  3 Cameron Taylor               Renegades             13-03.00
  5 Symon Rowlands-Beltran       Hawaii Kai Track      12-06.50
  6 Cody Mollenkopf              STAL                  12-01.00
  7 Kyle Normand                 Renegades             11-08.00
  8 Timothy Rowlands-Beltran     Hawaii Kai Track      11-02.00
  9 Matthew Rivera               Renegades              9-05.00
 10 Justin Kim                   Mililani Track C       9-04.00
 11 Robert Kanda                 Kaneohe Wildcats       8-10.00
 -- Luke Untermann               Renegades                   ND

Shot Put Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Thornton               Hawaii Roadrunne      30-00.00
  2 Patrick Murray               Kailua                29-04.00
  3 David Smith                  Unattached            29-03.00
  4 Griffin Bolan                Renegades             25-02.00
  5 Adam Williams                Kailua                24-09.00
  6 Bryson Kam                   Mililani Track C      23-03.00
  7 Kai Igarashi                 Renegades             22-05.00

Discus Throw Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Smith                  Unattached            71-00.50
  2 Patrick Murray               Kailua                   68-06
  3 Adam Williams                Kailua                   61-10
  4 Griffin Bolan                Renegades                60-04
  5 Keith Buennemeyer            Hawaii Roadrunne         60-03
  6 Kyle Hirata                  Renegades                53-09
  7 Tyler Manthey                STAL                     40-08

Outdoor Pentathlon Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Rivera               Renegades                  905
  2 Keith Buennemeyer            Hawaii Roadrunne           829

100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Blaine Bastatas              Kaneohe Wildcats          12.2
  2 Shenon Moore                 Hawaii Kai Track          12.5
  3 Daniel Tasato                Renegades                 12.9
  4 Monnie Johnson               Hawaii Roadrunne          13.3
  5 Trevor Mau                   Kaneohe Wildcats          13.4
  6 Travis Fukuhara              Renegades                 13.5
  7 Nainoa Shirizu               Hawaii Kai Track          13.9
  8 Erik Horn                    Kailua                    13.9
  9 Aris Wong                    Kaneohe Wildcats          13.9
 10 Lake Smits                   Kaneohe Wildcats          14.1
 11 Kevin Jr. Aipia              Kaneohe Wildcats          14.2
 12 Kyle Olden                   Renegades                 14.2
 13 Michael Austin               Hawaii Kai Track          14.7
 14 Kekoa Kruszona               Hawaii Kai Track          15.5
 15 Ryan Miyashiro               Hawaii Kai Track          15.9
 16 Julian Belmontes             STAL                      16.0
 17 Bronson Silva                Renegades                 17.0

200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shenon Moore                 Hawaii Kai Track          26.2
  2 Jermell Roberson             STAL                      27.1
  3 Monnie Johnson               Hawaii Roadrunne          27.7
  4 Nickolas Tuamoheloa          Kaneohe Wildcats          28.2
  5 Travis Fukuhara              Renegades                 28.3
  6 Bronson Silva                Renegades                 28.4
  7 Kenneth Sato                 Renegades                 28.5
  8 Ross Hartwell                Renegades                 28.8
  9 Trevor Mau                   Kaneohe Wildcats          28.9
 10 Taylor Spencer               Renegades                 29.3
 11 Nainoa Choy                  Renegades                 29.4
 12 Kevin Jr. Aipia              Kaneohe Wildcats          30.2
 13 Kaulana Simeona              Renegades                 30.7
 14 Randall Jr. Mercado          Kaneohe Wildcats          31.4
 15 Julian Belmontes             STAL                      32.8

400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shenon Moore                 Hawaii Kai Track          59.1
  2 Jermell Roberson             STAL                    1:01.5
  3 Monnie Johnson               Hawaii Roadrunne        1:04.0
  4 Erik Horn                    Kailua                  1:04.3
  5 Hayden Hashimoto             Renegades               1:04.9
  6 Peter Hanakahi               Renegades               1:07.2
  7 Jordan Kamae                 KOOL                    1:07.4
  8 Lake Smits                   Kaneohe Wildcats        1:11.8

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Turina                Renegades               2:23.3
  2 Peter Hanakahi               Renegades               2:43.6
  3 Erick Hodge                  STAL                    2:43.9
  4 Leland Char                  Renegades               3:16.8
  5 Robert King                  Leeward                 4:02.9

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Turina                Renegades               4:51.9
  2 Peter Hanakahi               Renegades               5:27.7
  3 Leland Char                  Renegades               5:34.8
  4 Nickolas Tuamoheloa          Kaneohe Wildcats        5:39.7
  5 Daniel Aki                   Mililani Track C        5:41.6
  6 Randall Jr. Mercado          Kaneohe Wildcats        6:33.8

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leland Char                  Renegades              11:46.1
  2 Daniel Aki                   Mililani Track C       11:47.0
  3 Alex Chiya                   Renegades              13:16.1

100 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blaine Bastatas              Kaneohe Wildcats          16.1
  2 Erik Horn                    Kailua                    17.7
  3 Jacob Thompson               Hawaii Roadrunne          18.1
  4 Walthall Odom                Hawaii Roadrunne          21.0
  5 Hyrum Worth                  Hawaii Roadrunne          23.3

200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Thompson               Hawaii Roadrunne          32.9
  2 Leland Char                  Renegades                 51.2

High Jump Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Ross Hartwell                Renegades              4-10.00
  1 Trevor Mau                   Kaneohe Wildcats       4-10.00
  3 Taylor Spencer               Renegades              4-08.00
  4 Kenneth Sato                 Renegades              4-06.00
  4 Mason Swanson                Renegades              4-06.00
  4 Blaine Bastatas              Kaneohe Wildcats       4-06.00
  4 Jacob Thompson               Hawaii Roadrunne       4-06.00
  8 Nainoa Choy                  Renegades              4-04.00
  9 Kaulana Simeona              Renegades              4-02.00
 10 Kevin Jr. Aipia              Kaneohe Wildcats       4-00.00
 11 Aris Wong                    Kaneohe Wildcats       3-10.00
 -- Kekoa Kruszona               Hawaii Kai Track            NH

Long Jump Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ross Hartwell                Renegades             16-04.00
  2 Kenneth Sato                 Renegades             15-00.00
  3 Trevor Mau                   Kaneohe Wildcats      14-10.00
  3 Jermell Roberson             STAL                  14-10.00
  5 Taylor Spencer               Renegades             14-03.50
  6 Lake Smits                   Kaneohe Wildcats      12-10.50
  7 Nainoa Choy                  Renegades             12-08.00

Triple Jump Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lake Smits                   Kaneohe Wildcats      24-09.50

Shot Put Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Piotrowski             Renegades             38-04.00
  2 Chase Weber                  Renegades             38-03.00
  3 Hyrum Worth                  Hawaii Roadrunne      26-03.00
  4 Jacob Thompson               Hawaii Roadrunne      24-04.00
  5 Dominic Nasca                Renegades             11-06.00
 -- Aaron Pahia                  Kaneohe Wildcats            ND

Discus Throw Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Piotrowski             Renegades            134-04.50
  2 Kevin Jr. Aipia              Kaneohe Wildcats         86-07
  3 Hyrum Worth                  Hawaii Roadrunne         81-09

100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Troy Yamase                  Unattached                10.8
  2 Redmond Tutor                KOOL                      11.3
  3 Bronson Tanaka               Kaneohe Wildcats          11.5
  4 Kaena Silva                  Renegades                 11.8
  4 Matt Tsujimura               Unattached                11.8
  6 David Saito                  Renegades                 11.8
  7 Paul Rose                    Renegades                 11.9
  8 Brockton Kodama              Kailua                    12.1
  9 Dane Pascoe                  Renegades                 12.1
 10 David Aponte                 Mililani Track C          12.2
 11 Shane Wo                     Unattached                12.2
 11 Orrys Williams               Kailua                    12.2
 13 Chris Santiago               Renegades                 12.2
 14 Dennis Swart                 Hawaii Kai Track          12.2
 15 Pono Hanson                  Unattached                12.3
 16 Matthew Chun                 Kailua                    12.6
 17 Julien Cercillieux           Hawaii Kai Track          14.3
 18 Gregory Harper               STAL                      14.3

200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Saito                  Renegades                 23.9
  2 Dane Pascoe                  Renegades                 24.1
  3 Brockton Kodama              Kailua                    24.7
  4 David Aponte                 Mililani Track C          25.3
  5 Bronson Tanaka               Kaneohe Wildcats          25.9

400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Redmond Tutor                KOOL                      52.3
  2 Matthew Chun                 Kailua                    57.8
  3 David Aponte                 Mililani Track C          59.4
  4 Chase Morril                 Kaneohe Wildcats        1:11.3

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orrys Williams               Kailua                  2:15.7
  2 Everett Jellinek             Renegades               2:16.0
  3 Casey Nishimura              Renegades               2:22.1
  4 Scott Zane                   Renegades               2:26.8
  5 Keylan Sato                  Mililani Track C        2:35.3
  6 Bronson Tanaka               Kaneohe Wildcats        2:36.9
  7 Nicholas Ogata               Mililani Track C        2:39.6
  8 Jonathon Lau                 Renegades               2:40.3
  9 Zachary Helms                Mililani Track C        2:53.2

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Nishimura              Renegades               4:55.0
  2 Dennis Swart                 Hawaii Kai Track        5:13.1
  3 Scott Zane                   Renegades               5:15.2
  4 Corbin Smith                 Hawaii Roadrunne        5:16.2
  5 Ramon Melendez               Mililani Track C        5:20.9
  6 Keylan Sato                  Mililani Track C        5:34.4
  7 Nicholas Ogata               Mililani Track C        5:45.1
  8 Chase Morril                 Kaneohe Wildcats        5:46.7
  9 Chance Morrill               Kaneohe Wildcats        5:47.4
 10 Zachary Helms                Mililani Track C        6:39.1

3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ramon Melendez               Mililani Track C       11:29.5
  2 Chance Morrill               Kaneohe Wildcats       12:30.9
  3 Nolen Nanbu                  Mililani Track C       13:46.5

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Santiago               Renegades                 18.1
  2 Matt Endo                    Renegades                 18.5
  3 Pono Hanson                  Unattached                19.5

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Santiago               Renegades               1:12.5
  2 Dane Pascoe                  Renegades               1:15.7

High Jump Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Matt Endo                    Renegades              5-10.00
  2 Brockton Kodama              Kailua                 5-06.00
  3 Redmond Tutor                KOOL                   5-04.00
  4 Shane Wo                     Unattached             5-02.00
  5 Matt Tsujimura               Unattached             5-00.00

Long Jump Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Redmond Tutor                KOOL                  21-05.00
  2 Orrys Williams               Kailua                19-07.50
  3 Shane Wo                     Unattached            19-05.00
  4 Matt Tsujimura               Unattached            18-06.50
  5 Matt Endo                    Renegades             17-09.00
  6 Chris Santiago               Renegades             17-06.50
  7 Paul Rose                    Renegades             17-05.00
  8 Dane Pascoe                  Renegades             15-10.00
  9 Gregory Harper               STAL                  13-00.00
 -- David Aponte                 Mililani Track C            ND

Shot Put Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reece Kumura-Shodahl         Renegades             34-00.00
  2 Nolen Nanbu                  Mililani Track C      20-08.00
  3 Ramon Melendez               Mililani Track C      20-07.00
  4 Gregory Harper               STAL                  20-06.00
  5 Zachary Helms                Mililani Track C      20-00.00

Discus Throw Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reece Kumura-Shodahl         Renegades                94-02

100 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Nathaniel Nasca              Renegades                 10.8
  2 Joseph Locey                 Unattached                10.8
  3 Joshua Villoria              Renegades                 11.0
  4 Manuel Benitez               Renegades                 11.1
  5 Logan Taylor                 Renegades                 11.3
  6 Jesse Brown                  Renegades                 11.3

200 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Renegades                 22.5
  2 Manuel Benitez               Renegades                 23.2
  3 Jesse Brown                  Renegades                 25.5

400 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jesse Brown                  Renegades                 55.3

800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryson Pascua                Renegades               2:05.4

1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryson Pascua                Renegades               4:29.6
  2 Morgan Stephenson            Renegades               4:42.8
  3 Tommy Raymond                Hawaii Kai Track        5:18.7

5000 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan Stephenson            Renegades              19:39.2
  2 Ryan Harada                  Renegades              21:42.8
  3 Tommy Raymond                Hawaii Kai Track       22:10.5

110 Meter Hurdles Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan Taylor                 Renegades                 14.6
  2 Manuel Benitez               Renegades                 15.2

400 Meter Hurdles Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Nakagawa             Unattached              1:13.9

High Jump Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1
  1 Donovan Lim                  Mililani Track C       6-00.00
  2 Bryce Walsh                  Unattached             5-10.00

Pole Vault Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dane Lee                     Unattached            13-00.00

Long Jump Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Nasca              Renegades             19-07.50

Triple Jump Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan Taylor                 Renegades             41-07.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec