Join/Renew Now

Results - USATF Oklahoma Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/18-19/04 - Moore, Oklahoma

100 Meter Dash Primary Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Brandi               Okc Sprinter             17.10   1
  2 King, Emani                  Eastside Ste             17.23   1
  3 McNack, Tyeshawna            Tulsa Expres             17.46   1
  4 Fletcher, Kenora             Eastside Ste             17.74   1
  5 Mack, Honest                 Tulsa Expres             17.94   1
  6 Marsh, Deirdra               Eastside Ste             18.01   1
  7 Ward, Quinlan                Tulsa Spikes             19.00   1
  8 Menser, Domonique            Okc Sprinter             19.60   2
  9 West, Mia                    Tulsa Expres             19.78   2

400 Meter Dash Primary Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fletcher, Kenora             Eastside Ste           1:29.33   1
  2 King, Emani                  Eastside Ste           1:29.54   2
  3 McNack, Tyeshawna            Tulsa Expres           1:31.80   2
  4 Ward, Quinlan                Tulsa Spikes           1:36.05   2
  5 Marsh, Deirdra               Eastside Ste           1:38.37   2
  6 Mack, Honest                 Tulsa Expres           1:45.63   1
  7 West, Mia                    Tulsa Expres           1:50.47   2
  8 St. Gemme, Cymber            Running Rams           1:54.25   1

Long Jump Primary Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mack, Honest                 Tulsa Expres           7-11.50      2.42m
  2 McNack, Tyeshawna            Tulsa Expres           7-00.00      2.13m
  3 St. Gemme, Cymber            Running Rams           6-08.00      2.03m
  4 West, Mia                    Tulsa Expres           6-07.00      2.00m
  5 Menser, Domonique            Okc Sprinter           6-05.00      1.95m

100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             14.41   1
  2 Widener, Reagan              Unattached               15.31   1
  3 Andrews, Dashja              Eastside Ste             15.34   1
  3 Pascoe, Jasmine              Road Runners             15.34   1
  5 Johnson, Christion           Tulsa Expres             15.81   1
  6 Johnson, Alexus              Road Runners             15.93   1
  7 Johnson, Andraya             Tulsa Expres             16.25   1
  8 Frank, Megan                 Jenks Americ             16.58   1
  9 Underwood, Briana            Road Runners             16.62   2
 10 Murrell, Ashton              N Tulsa Stri             16.68   2
 11 Madden, LaShawn              Tulsa Expres             16.86   2

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             29.31   2
  2 Proctor, Dominique           Tulsa Expres             30.51   2
  3 Widener, Reagan              Unattached               31.54   1
  4 Cheadle, Toni                Eastside Ste             32.09   2
  5 Williams, Nakesiha           Tulsa Expres             32.11   2
  6 Dawson, Deshayla             Okc Sprinter             32.79   1
  7 Gilliam, Mariah              Tulsa Expres             32.99   1
  8 Johnson, Christion           Tulsa Expres             34.37   1
  9 Underwood, Briana            Road Runners             34.66   2
 10 Frank, Megan                 Jenks Americ             35.05   1
 11 Dykes, Briana                Ardmore Trac             37.80   2
 -- Andrews, Dashja              Eastside Ste                DQ   1

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Proctor, Dominique           Tulsa Expres           1:09.04   2
  2 Cheadle, Toni                Eastside Ste           1:11.51   2
  3 Widener, Reagan              Unattached             1:15.30   1
  4 Stanford, McKenzie           Unattached             1:16.47   2
  5 Gilliam, Mariah              Tulsa Expres           1:17.21   1
  6 Williams, Nakesiha           Tulsa Expres           1:18.27   1
  7 Johnson, Andraya             Tulsa Expres           1:22.69   2
  8 Smith, Valentine             Eastside Ste           1:23.45   2
  9 Madden, LaShawn              Tulsa Expres           1:27.29   2
 10 Miller, Keshia               Norman High            1:27.84   1
 11 Thkarpe, Alisha              Tulsa Flyers           1:29.32   2

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Nakesiha           Tulsa Expres           2:51.24
  2 Howell, Destinee             Ardmore Trac           2:52.19
  3 Dorsey, Layla                Eastside Ste           2:53.59
  4 East, Tierrah                Eastside Ste           2:55.71
  5 Miller, Keshia               Norman High            3:16.68
  6 Madden, LaShawn              Tulsa Expres           3:16.71
  7 Plate, Stephanie             Jenks Americ           3:32.32

1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dorsey, Layla                Eastside Ste           5:59.76
  2 East, Tierrah                Eastside Ste           6:00.90
  3 Barber, Grace                Jenks Americ           6:06.41
  4 Howell, Destinee             Ardmore Trac           6:13.56
  5 Smith, Valentine             Eastside Ste           6:50.23
  6 Plate, Stephanie             Jenks Americ           6:53.67
  7 Pogue, Sheridan              Jenks Americ           9:02.43

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers Track  'A'                        5:09.75
  2 Ardmore Track Club  'A'                             6:14.99
  3 Jenks America Track Club  'A'                       6:19.26

High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stanford, McKenzie           Unattached               1.15m    3-09.25
  2 Neal, Carleigh               Ardmore Trac             1.10m    3-07.25
  3 Hughes, Lauren               Unattached               0.80m    2-07.50

Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stanford, McKenzie           Unattached            11-03.00      3.42m
  2 Neal, Carleigh               Ardmore Trac          11-01.00      3.37m
  3 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers          10-06.00      3.20m
  4 Murrell, Ashton              N Tulsa Stri           9-10.00      2.99m
  5 Sandmann, Morgann            Coalgate TC            7-11.00      2.41m

Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ferguson, Kalen              Tulsa Expres             5.72m   18-09.25
  2 Brunt, Porscha               Unattached               5.39m   17-08.25
  3 Pogue, Sheridan              Jenks Americ             4.01m   13-02.00
  4 Major, Kambre                Eastside Ste             3.72m   12-02.50
  5 Hughes, Lauren               Unattached               3.49m   11-05.50

Javelin Throw Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brunt, Porscha               Unattached              13.64m      44-09
  2 Hughes, Lauren               Unattached               8.61m      28-03
  3 Barber, Grace                Jenks Americ             7.94m      26-00
  4 Sandmann, Morgann            Coalgate TC              6.80m      22-04

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grossman, Casey              Pryor Creek              14.25   1
  2 Matthews, Bri Angela         Road Runners             14.34   1
  3 Snell, Larissa               Tulsa Expres             14.38   1
  4 Pendleton, Brianna           Okc Sprinter             14.60   1
  5 Blades, Sabrina              N Tulsa Stri             14.62   1
  6 Evans, Briana                Tulsa Flyers             14.92   1
  6 King, Danielle               Okc Sprinter             14.92   2
  8 Bates, Tori                  Ardmore Trac             15.36   2
  9 Anderson, Mercedes           Ardmore Trac             15.55   2

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bailey, Ashley               Okc Sprinter             28.54   2
  2 Grossman, Casey              Pryor Creek              29.25   2
  3 Snell, Larissa               Tulsa Expres             29.43   1
  4 Brown-Hearrell, Triana       Tulsa Flyers             29.57   2
  5 Burnett, Sherreeda           Okc Sprinter             30.34   2
  6 Blades, Sabrina              N Tulsa Stri             31.36   1
  7 Horn, Ciara                  Tulsa Flyers             32.34   1
  8 Humphrey, Sierra             Eastside Ste             32.81   2
  9 Smith, Shelly                Okemah                   33.04   1
 10 Van Buskirk, Kelbie          Kingston Tra             34.21   1

400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown-Hearrell, Triana       Tulsa Flyers           1:09.56   2
  2 Brown, Lenee                 Ardmore Trac           1:12.81   1
  3 Williams, Darion             Tulsa Flyers           1:14.55   1
  4 Busby, Trinity               Unattached             1:14.75   2
  5 Horn, Ciara                  Tulsa Flyers           1:15.39   1
  6 Williamson, Amber            Jenks Americ           1:15.63   2
  7 Jackson, Janay               Eastside Ste           1:16.96   2
  8 Van Buskirk, Kelbie          Kingston Tra           1:17.33   2
  9 Smith, Shelly                Okemah                 1:17.65   2
 10 Humphrey, Sierra             Eastside Ste           1:17.67   1
 11 Kernal, Bryanna              Tulsa Expres           1:25.87   1

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Grossman, Casey              Pryor Creek            2:42.93
  2 St. Gemme, Cayli             Running Rams           2:43.01
  3 Busby, Trinity               Unattached             2:45.85
  4 Williamson, Amber            Jenks Americ           2:55.71
  5 Janak, Tayre                 Unattached             2:58.43
  6 Seals, Brianna               Tulsa Expres           3:12.02

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McDaniel, Shelby             Unattached             5:34.59
  2 St. Gemme, Cayli             Running Rams           5:35.50
  3 Janak, Tayre                 Unattached             6:27.68
  4 Palesano, Alison             Unattached             7:30.81

3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 St. Gemme, Cayli             Running Rams          12:09.54

80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McDaniel, Shelby             Unattached               15.96
  2 Day, Danara                  Tulsa Flyers             16.91
  3 Andersen, Morgan             Jenks Americ             16.96
  4 Smith, Janna                 Tulsa Flyers             17.86
  5 Pascoe, Alexis               Road Runners             19.03

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    57.12
  2 Tulsa Flyers  'A'                                   1:00.32
  3 Road Runners  'A'                                   1:04.08

4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  4:54.57
  2 Ardmore Track Club  'A'                             5:13.79
  3 Tulsa Flyers  'A'                                   5:14.20

High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Darion             Tulsa Flyers             1.20m    3-11.25
  2 McDaniel, Shelby             Unattached               1.15m    3-09.25
  3 Jones, Lesteria              Road Runners             1.10m    3-07.25
  4 Hughes, Alison               Unattached               1.05m    3-05.25
  5 Elmore, Courtney             Tulsa Flyers             1.05m    3-05.25
  6 Williams, Morgan             Tulsa Flyers             0.90m    2-11.50
 -- Morgan, Lynzi                Pryor Creek                 NH

Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Snell, Larissa               Tulsa Expres          12-09.00      3.88m
  2 Burton, Sabina               Unattached            11-10.00      3.60m
  3 Anderson, Mercedes           Ardmore Trac          11-03.00      3.42m
  4 Evans, Briana                Tulsa Flyers          11-00.00      3.35m
  5 Williamson, Amber            Jenks Americ          10-11.00      3.32m
  6 Smith, Shelly                Okemah                10-07.00      3.22m

Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Oliver, Marquetta            Ardmore Trac             8.85m   29-00.50
  2 Brown, Lenee                 Ardmore Trac             8.09m   26-06.50
  3 Bledsoe, Olivia              Tulsa Flyers             6.44m   21-01.50

Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Oliver, Marquetta            Ardmore Trac            14.62m      47-11
  2 Bledsoe, Olivia              Tulsa Flyers            14.49m      47-06
  3 Tilley, Erin                 Unattached              12.96m      42-06

Javelin Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tilley, Erin                 Unattached              20.53m      67-04
  2 Hughes, Alison               Unattached              16.00m      52-06
  3 Elmore, Courtney             Tulsa Flyers             6.52m      21-05
  4 Smith, Janna                 Tulsa Flyers             6.18m      20-03

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gordon, Aleia                Ardmore Trac             13.03   1
  2 Jones, Damika                Road Runners             13.38   1
  3 Stevenson, Delicia           Ardmore Trac             13.64   1
  4 Keith, Century               Okc Sprinter             13.91   1
  5 Moss, Jazmine                N Tulsa Stri             13.98   1
  6 Vick, Taylor                 Running Rams             14.07   1
  7 Forrest, Kashawndra          N Tulsa Stri             14.33   1
  8 Madden, Michelle             Tulsa Expres             14.35   1
  9 Keller, Porsha               Okc Sprinter             15.00   2

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gordon, Aleia                Ardmore Trac             26.16   2
  2 Jones, Damika                Road Runners             27.80   2
  3 Stevenson, Delicia           Ardmore Trac             28.00   2
  4 Andrews, Calline             Ardmore Trac             28.05   1
  5 Thomas, LaDasha              Okc Sprinter             28.96   1
  6 Keith, Century               Okc Sprinter             29.11   1
  7 Moss, Jazmine                N Tulsa Stri             29.26   2
  8 Vick, Taylor                 Running Rams             29.43   1
  9 Forrest, Kashawndra          N Tulsa Stri             29.78   1
 10 Taylor, Ellen                Running Rams             30.14   1
 11 Madden, Michelle             Tulsa Expres             30.15   2
 12 Murrell, Jasmyne             N Tulsa Stri             31.28   2

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gordon, Aleia                Ardmore Trac           1:00.78   1
  2 Stevenson, Delicia           Ardmore Trac           1:06.62   2
  3 Taylor, Ellen                Running Rams           1:06.74   1
  4 Bunch, Eboni                 Eastside Ste           1:06.84   1
  5 Pasley, Ariel                Unattached             1:08.01   1
  6 Seals, Brittney              Tulsa Expres           1:08.78   2
  7 McDaniel, Mandy              Unattached             1:10.22   1
  8 Madden, Michelle             Tulsa Expres           1:13.66   1
  9 Cross, Tiffany               Shidler TC             1:15.52   2
 -- Graham, Candice              N Tulsa Stri                DQ   2

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alonso, Andrea               Unattached             2:33.34
  2 Preaus, Katelyn              Jenks Americ           2:34.95
  3 Bunch, Eboni                 Eastside Ste           2:35.28
  4 Brady, Mandy                 Running Rams           2:38.00
  5 Casey, Sarah                 Okemah                 2:40.86
  6 Thomas, Brittany             Tulsa Flyers           2:46.25
  7 Remondet, Nicole             Jenks Americ           2:48.21
  8 St. Gemme, Christin          Running Rams           2:51.83
  9 Keuchel, Jennifer            Unattached             3:00.10

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Preaus, Katelyn              Jenks Americ           5:31.87
  2 Cleveland, Courtney          Running Rams           5:34.93
  3 Bunch, Eboni                 Eastside Ste           5:36.48
  4 Thomas, Brittany             Tulsa Flyers           5:40.58
  5 St. Gemme, Christin          Running Rams           5:40.61
  6 Keuchel, Jennifer            Unattached             6:29.62

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cleveland, Courtney          Running Rams          12:19.83
  2 Thomas, Brittany             Tulsa Flyers          12:24.56
  3 Cross, Krista                Shidler TC            12:47.52
  4 Rutherford, Anna             Jenks Americ          13:24.50
  5 Keuchel, Jennifer            Unattached            13:50.82

100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moss, Jazmine                N Tulsa Stri             19.57
 -- Mitchell, Alexandra          Unattached                 DNF

200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrews, Calline             Ardmore Trac             30.64
  2 Moss, Jazmine                N Tulsa Stri             33.23
  3 McDaniel, Mandy              Unattached               34.43

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    54.90

4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                             4:18.60
  2 Okc Sprinters  'A'                                  4:36.09
  3 Running Rams  'A'                                   4:36.85
  4 Kingston Track  'A'                                 4:44.16

4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Running Rams  'A'                                  11:06.00
  2 Kingston Track  'A'                                11:39.80

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Smith, Kayla                 Okemah                   1.50m    4-11.00
  2 Stanley, Nicole              Unattached               1.35m    4-05.00
  3 Remondet, Nicole             Jenks Americ             1.30m    4-03.25
 -- Preaus, Katelyn              Jenks Americ                NH
 -- Rutherford, Anna             Jenks Americ                NH
 -- McDaniel, Mandy              Unattached                 DNF

Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Detter, Claire               Unattached               2.43m    7-11.50
  1 Dennis, Laurean              Unattached               2.43m    7-11.50

Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mazur, Alisha                Unattached               4.33m   14-02.50
  2 Taylor, Ellen                Running Rams             4.12m   13-06.25
  3 Preaus, Katelyn              Jenks Americ             3.76m   12-04.00
  4 St. Gemme, Christin          Running Rams             3.65m   11-11.75
  5 Stanley, Nicole              Unattached               3.65m   11-11.75
  6 Rizzo, Tristen               Running Rams             3.31m   10-10.50
 -- Vick, Taylor                 Running Rams                ND

Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Taylor, Brittany             Eastside Ste            10.98m   36-00.25
  2 Ellis, Jade                  Ardmore Trac            10.08m   33-01.00
  3 Pelton, Trashon              Ardmore Trac             9.76m   32-00.25
  4 Smith, Cassie                Unattached               9.65m   31-08.00
  5 Brown, Nychole               Ardmore Trac             8.31m   27-03.25

Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ellis, Jade                  Ardmore Trac            26.42m      86-08
  2 Pelton, Trashon              Ardmore Trac            23.90m      78-05
  3 Taylor, Brittany             Eastside Ste            22.26m      73-00
  4 Menser, Gabrielle            Okc Sprinter            21.29m      69-10
  5 Brown, Nychole               Ardmore Trac            15.43m      50-07

Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Menser, Gabrielle            Okc Sprinter            17.08m      56-00

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Richardson, Kristen          Unattached               12.53
  2 Leonard, Shantel             Eastside Ste             12.85
  3 Wilkinson, Sheklia           Jenks Americ             12.93
  4 Williams, Brittani           Okc Sprinter             13.04
  5 Beams, Jessica               Kingston Tra             13.14
  6 Stidham, Brittani            Okc Sprinter             13.19
  7 Landrum, Sha Nell            Tulsa Expres             14.75

200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hallman, Samantha            Eastside Ste             26.08   1
  2 Richardson, Kristen          Unattached               26.19   2
  3 Wilson, Ebonique             Eastside Ste             26.79   2
  4 Leonard, Shantel             Eastside Ste             26.87   1
  5 Wilkinson, Sheklia           Jenks Americ             27.66   2
  6 Williams, Brittani           Okc Sprinter             27.93   1
  7 Thornten, Brooke             Jenks Americ             28.93   1

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mixon, Teran                 Coalgate TC              59.32
  2 Hallman, Samantha            Eastside Ste           1:00.05
  3 Barber, Anna                 Jenks Americ           1:01.76
  4 King, Sasha                  Norman High            1:01.77
  5 Wilson, Ebonique             Eastside Ste           1:02.69
  6 Howard, Tiffany              Tulsa Flyers           1:03.06
  7 Irvin, Bianca                Tulsa Expres           1:06.41

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mixon, Teran                 Coalgate TC            2:14.06
  2 Montgomery, Brittany         Eastside Ste           2:25.28
  3 Barber, Anna                 Jenks Americ           2:26.04
  4 Thornten, Brooke             Jenks Americ           2:33.42
  5 Ross, Sierra                 Jenks Americ           2:34.35
  6 St. Gemme, Celeste           Running Rams           2:40.89
  7 Irvin, Bianca                Tulsa Expres           2:50.00
  8 Lawson, Kendall              Shidler TC             3:04.88

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Watson, Lauren               Unattached             5:15.05
  2 Montgomery, Brittany         Eastside Ste           5:27.73
  3 St. Gemme, Celeste           Running Rams           5:39.56
  4 Ross, Sierra                 Jenks Americ           5:45.87

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hallman, Samantha            Eastside Ste             16.74

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 King, Sasha                  Norman High            1:12.43
  2 Brooks, April                Unattached             1:17.04

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers Track  'A'                        4:13.50
  2 Jenks America Track Club  'A'                       4:18.07

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 McKinzie, Aubree             Pryor Creek              1.50m    4-11.00
  1 Brooks, April                Unattached               1.50m    4-11.00
  3 Hahn, Elizabeth              Tulsa Spikes             1.45m    4-09.00
  3 Kemp, Rhonda                 Tulsa Spikes             1.45m    4-09.00
  3 Wilkinson, Sheklia           Jenks Americ             1.45m    4-09.00

Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hamman, Constance            Coalgate TC              3.05m   10-00.00
  2 James, Summer                Unattached               2.90m    9-06.25
  3 Ayers, Farris                Coalgate TC              2.60m    8-06.25

Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Spellmon, Bianca             Unattached                4.75      0.12m
  2 Brooks, April                Unattached                4.50      0.11m
  3 McKinzie, Aubree             Pryor Creek               4.50      0.11m
  4 Stidham, Brittani            Okc Sprinter              4.25      0.11m

Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Roberts, Monique             Ardmore Trac             7.45m   24-05.50
  2 Landrum, Sha Nell            Tulsa Expres             7.11m   23-04.00

Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Roberts, Monique             Ardmore Trac            14.90m      48-11

Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brooks, April                Unattached              25.15m      82-06

100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Troupe, Porsche              Norman High              12.75
  2 Giles, Tonya                 Tulsa Flyers             13.15
  3 Blades, Gloria               N Tulsa Stri             15.35

200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pope, Jhavonne               Tulsa Flyers             25.23
  2 Troupe, Porsche              Norman High              26.15
  3 Mims, Lana                   Tulsa Flyers             26.97
  4 Scott, Jessica               Tulsa Expres             27.46

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pope, Jhavonne               Tulsa Flyers             57.08
  2 King, RaShonda               Tulsa Flyers           1:00.19
  3 Mims, Lana                   Tulsa Flyers           1:02.41

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Clarke, Jennifer             Jenks Americ           5:21.40
  2 Flemming, Felicia            Jenks Americ           5:30.43

3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Clarke, Jennifer             Jenks Americ          11:26.40
  2 Flemming, Felicia            Jenks Americ          12:16.81

100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Giles, Tonya                 Tulsa Flyers             18.88

400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Giles, Tonya                 Tulsa Flyers           1:12.60

High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Oberste, Megan               Tulsa Spikes             1.55m    5-01.00

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Jessica               Unattached               3.05m   10-00.00
  2 Sandmann, Lauren             Coalgate TC              3.05m   10-00.00

Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mims, Lana                   Tulsa Flyers             5.44m   17-10.25
  2 Giles, Tonya                 Tulsa Flyers             5.16m   16-11.25
  3 Blades, Gloria               N Tulsa Stri             3.71m   12-02.25

Shot Put Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Reece, Whitney               Eastside Ste             9.56m   31-04.50
  2 Scott, Jessica               Tulsa Expres             4.95m   16-03.00

Discus Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Walker, Jessica              Ardmore Trac            32.73m     107-04

100 Meter Dash Primary Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kerr, Joshua                 Norman High              16.21   1
  2 Bashford, Joshua             Tulsa Flyers             17.05   1
  3 Johnson, Cayman              Unattached               17.50   1
  4 Wallace, Titus               Eastside Ste             18.00   1
  5 Williamson, Josh             Jenks Americ             18.90   1
  6 Silmon, Chase                Tulsa Expres             19.01   1
  6 DeLoach, Brandon             Road Runners             19.01   2
  8 Bledsoe, Xaiver              Tulsa Flyers             19.10   2
  9 Starling, Hilton             Road Runners             19.19   2
 10 Proctor, Joshua              Tulsa Expres             19.99   2

400 Meter Dash Primary Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Luke, Tyler                  Norman High            1:21.28   1
  2 Kerr, Joshua                 Norman High            1:21.68   2
  3 Johnson, Cayman              Unattached             1:26.19   2
  4 Bashford, Joshua             Tulsa Flyers           1:26.59   1
  5 Wallace, Titus               Eastside Ste           1:27.28   1
  6 Bledsoe, Xaiver              Tulsa Flyers           1:32.55   1
  7 Starling, Hilton             Road Runners           1:38.33   2
  8 Williams, Danny              Tulsa Flyers           1:48.51   2
  9 Proctor, Joshua              Tulsa Expres           1:49.00   2

Long Jump Primary Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Johnson, Cayman              Unattached               3.34m   10-11.50
  2 Bashford, Joshua             Tulsa Flyers             2.85m    9-04.25
  3 Bledsoe, Xaiver              Tulsa Flyers             2.55m    8-04.50
  4 Williams, Danny              Tulsa Flyers             2.36m    7-09.00
  5 Jobes, Walker                Unattached               2.22m    7-03.50
  6 Williamson, Josh             Jenks Americ             2.09m    6-10.25

100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             13.90   1
  2 Collins, Jared               Tulsa Expres             14.28   1
  3 Silmon, Justin               Tulsa Expres             15.03   1
  4 Jovee, Dillon                Kingston Tra             15.33   1
  5 Holland, Damyeone            Tulsa Expres             15.51   1
  6 Major, Andre                 Eastside Ste             15.54   1
  7 Jones, Alvin                 Road Runners             15.59   1
  8 Bell, Bodhi                  Pryor Creek              15.66   1
  9 Hayes, Bryant                Eastside Ste             15.75   2
 10 Alexander, Lorenzo           Eastside Ste             15.78   2

200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             29.10   2
  2 Collins, Jared               Tulsa Expres             29.66   2
  3 Cooper, Kendall              Tulsa Expres             29.77   1
  4 Marshall, Kelin              Tulsa Expres             30.48   1
  5 Kerr, Josh                   Norman High              32.54   1
  6 Spellmon, Dibiase            Okc Sprinter             32.62   2
  7 Alexander, Lorenzo           Eastside Ste             32.99   1
  8 Major, Andre                 Eastside Ste             33.39   2
  8 Jovee, Dillon                Kingston Tra             33.39   1
 10 Alexander, Dominique         Tulsa Flyers             33.68   1
 11 Johnson, Frederick           Ardmore Trac             35.56   2

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White II, Anthony            Tulsa Expres           1:11.36   1
  2 Cooper, Keenan               Tulsa Expres           1:13.04   1
  3 Bell, Bodhi                  Pryor Creek            1:13.07   1
  4 Alexander, Lorenzo           Eastside Ste           1:17.21   2
  5 Holland, Damyeone            Tulsa Expres           1:19.39   2
  6 Myers, C.J.                  Tulsa Flyers           1:19.49   2
  7 Baldtrip, Kealyn             Tulsa Flyers           1:26.13   2
  8 Johnson, Frederick           Ardmore Trac           1:29.02   1
  9 Holland, Deion               Tulsa Expres           1:30.32   2
 10 Mosey, Brandon               Unattached             1:30.73   2

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 White II, Anthony            Tulsa Expres           2:42.72
  2 Cooper, Keenan               Tulsa Expres           2:47.24
  3 Cameron, Ben                 Unattached             2:55.53
  4 Keilbarth, Mark              Tulsa Spikes           2:57.44
  5 Morales, Chance              Eastside Ste           3:02.32
  6 Ward, Samuel                 Tulsa Spikes           3:14.83
  7 Holland, Deion               Tulsa Expres           3:21.67

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cameron, Ben                 Unattached             5:50.80
  2 Gantzler, Jacob              Jenks Americ           5:52.46
  3 Morales, Chance              Eastside Ste           5:54.22
  4 Keilbarth, Mark              Tulsa Spikes           5:58.43
  5 Ward, Samuel                 Tulsa Spikes           6:37.06

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Express  'A'                                    57.14
  2 Okc Sprinters  'A'                                  1:12.75

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Express  'A'                                  5:11.63
  2 Tulsa Flyers  'A'                                   5:41.27
  3 Okc Sprinters  'A'                                  6:02.65
  4 Jenks America Track Club  'A'                       6:20.91

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Olson, Grant                 Ardmore Trac             1.07m    3-06.00
  2 Lowe, Tajh                   Tulsa Flyers             1.00m    3-03.25

Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             4.53m   14-10.50
  2 Latimer, Jordon              Tulsa Flyers             3.64m   11-11.50
  3 Jovee, Dillon                Kingston Tra             3.62m   11-10.50
  4 Hayes, Jared                 Kingston Tra             3.32m   10-10.75
  5 Jones, Alvin                 Road Runners             3.29m   10-09.50
  6 Baldtrip, Kealyn             Tulsa Flyers             3.28m   10-09.25
  7 Bell, Bodhi                  Pryor Creek              3.22m   10-06.75
  8 Myers, C.J.                  Tulsa Flyers             3.10m   10-02.00
  9 Spellmon, Dibiase            Unattached               2.94m    9-07.75

Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Henderson, Ashton            Tulsa Expres             9.59m   31-05.75
  2 Hayes, Bryant                Eastside Ste             7.00m   22-11.75
  3 Hayes, Ruffus                Tulsa Flyers             6.81m   22-04.25
  4 Brown, Robert                Tulsa Expres             6.34m   20-09.75
  5 Lowe, Tajh                   Tulsa Flyers             4.72m   15-06.00

Javelin Throw Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gantzler, Jacob              Jenks Americ            20.60m      67-07
  2 May, Jeffery                 Jenks Americ            17.16m      56-03
  3 Griffin, Jake                Jenks Americ            16.97m      55-08
  4 Hayes, Ruffus                Tulsa Flyers            16.40m      53-10
  5 Lowe, Tajh                   Tulsa Flyers            11.60m      38-01
  6 Pogue, Gabriel               Jenks Americ             7.49m      24-07

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ward, Coby                   Road Runners             13.00   1
  2 Daniels, Steven              Tulsa Flyers             13.22   1
  3 Roberson, Issac              Tulsa Turbos             13.40   1
  4 Marshall Jr., Bobbie         Tulsa Turbos             13.52   1
  5 Jones, Khairi                Jenks Americ             13.59   1
  6 Hawkins, Rayford             Tulsa Flyers             13.87   2
  7 DeLoach, Eugene              Road Runners             13.92   2
  8 Myers, Demauri               Tulsa Flyers             14.08   2
  9 Robinson, Quarte             Unattached               14.94   2
 10 Richardson, Dejuan           Okc Sprinter             15.01   2

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Brice                 Tulsa Turbos             26.60   1
  2 Marshall Jr., Bobbie         Tulsa Turbos             27.31   2
  3 Roberson, Issac              Tulsa Turbos             27.43   2
  4 Jones, Khairi                Jenks Americ             27.85   2
  5 Hawkins, Rayford             Tulsa Flyers             28.79   1
  6 Allen, Jywayne               Ardmore Trac             29.30   1
  7 Robinson, Quarte             Unattached               29.75   1
  8 Witcher, Shelby              Ardmore Trac             33.76   2

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Daniels, Steven              Tulsa Flyers           1:02.49   1
  2 Pugh, Denzel                 Eastside Ste           1:02.67   2
  3 Allen, Jywayne               Ardmore Trac           1:07.31   2
  4 Collins, Allen               Tulsa Expres           1:07.65   1
  5 Gordon, Kenyon               Ardmore Trac           1:07.77   1
  6 Slaughter, Shawn             Eastside Ste           1:07.92   1
  7 Oakley, Chris                Tulsa Flyers           1:08.61   2
  8 Briscoe, Tyler               Tulsa Flyers           1:09.32   1
  9 Myers, Kalynn                Tulsa Expres           1:11.98   2
 10 Witcher, Shelby              Ardmore Trac           1:27.56   2

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kirkendoll, Lawrence         Eastside Ste           2:32.09
  2 Gordon, Kenyon               Ardmore Trac           2:34.43
  3 Hayes, Jonathan              Eastside Ste           2:35.70
  4 Wheeler, Austin              Tulsa Spikes           2:40.66
  5 Howell, Zane                 Ardmore Trac           2:40.78
  6 McDade, Jeremy               Unattached             2:46.08
  7 Chappell, Konnor             Jenks Americ           2:46.63
  8 Brisco, Taylor               Tulsa Flyers           2:46.90
  9 Knecht, Sam                  Jenks Americ           2:46.97
 10 Cameron, Bradley             Unattached             2:47.83
 11 Holdsclaw, Zachary           Tulsa Spikes           2:59.02
 12 Collins, Allen               Tulsa Expres           3:11.20

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wheeler, Austin              Tulsa Spikes           5:33.04
  2 Pogue, Joel                  Jenks Americ           5:34.94
  3 Knecht, Sam                  Jenks Americ           5:43.69
  4 Holdsclaw, Zachary           Tulsa Spikes           5:47.99
  5 McDade, Jeremy               Unattached             5:53.13
  6 Pogue, Christian             Jenks Americ           6:03.90
  7 Annett, David                Tulsa Flyers           6:09.34

3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Howell, Zane                 Ardmore Trac          12:05.41
  2 Ward, Jacob                  Tulsa Spikes          12:30.83
  3 Pogue, Christian             Jenks Americ          12:33.45
  4 Annett, David                Tulsa Flyers          12:50.91
  5 Jones, Aaron                 Kingston Tra          15:41.21

80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jobes, R. Austin             Unattached               14.45
  2 Oakley, Chris                Tulsa Flyers             14.47
  3 Wicks, Matthias              Tulsa Flyers             15.11
  3 Jarboe, Brady                Pryor Creek              15.11
  5 McDade, Jimmy                Unattached               15.50

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Turbos  'A'                                     53.68
  2 Tulsa Flyers  'A'                                     54.99

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers Track  'A'                        4:30.91
  2 Ardmore Track Club  'B'                             4:54.19
  3 Tulsa Flyers  'A'                                   5:14.86

4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers Track  'A'                       10:51.60
  2 Jenks America Track Club  'A'                      11:45.60

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Brice                 Tulsa Turbos           4-06.00      1.37m
  2 Jobes, R. Austin             Unattached             4-04.00      1.32m
  3 Jarboe, Brady                Pryor Creek            4-04.00      1.32m
  4 Wheeler, Austin              Tulsa Spikes           4-04.00      1.32m
  5 Neal, Caleb                  Ardmore Trac           4-02.00      1.27m
  5 Wilkins, Daylon              Ardmore Trac           4-02.00      1.27m
  7 Wicks, Matthias              Tulsa Flyers           4-00.00      1.21m
  8 Dalsing, Eric                Tulsa Spikes           3-10.00      1.16m
  9 Been, Dylan                  Okemah                 3-08.00      1.11m
 -- Myers, Demauri               Tulsa Flyers                NH

Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Neal, Caleb                  Ardmore Trac             4.57m   15-00.00
  2 Ward, Coby                   Road Runners             4.26m   13-11.75
  3 Jarboe, Brady                Pryor Creek              4.05m   13-03.50
  4 Jobes, R. Austin             Unattached               4.04m   13-03.25
  5 Wilkins, Daylon              Ardmore Trac             3.93m   12-10.75
  5 Richardson, Dejuan           Okc Sprinter             3.93m   12-10.75
  7 McDade, Jimmy                Unattached               3.80m   12-05.75
  8 McDade, Jeremy               Unattached               3.78m   12-05.00
  9 Been, Dylan                  Okemah                   3.68m   12-01.00
 10 Cleveland, Kenny             Running Rams             3.50m   11-05.75

Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Widener, Ryland              Unattached              11.31m   37-01.25
  2 Lawson, Tre'Von              Ardmore Trac             8.91m   29-02.75
  3 Alexander, Derrick           Tulsa Flyers             8.23m   27-00.00
  4 Farrow, Bo                   Unattached               8.03m   26-04.25
  5 Dalsing, Eric                Tulsa Spikes             6.41m   21-00.50
  6 Keilbarth, Casey             Tulsa Spikes             6.10m   20-00.25
  7 Steele, Aubrey               Okc Sprinter             5.32m   17-05.50

Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Farrow, Bo                   Unattached              18.72m      61-05
  2 Alexander, Derrick           Tulsa Flyers            16.20m      53-02
  3 Steele, Aubrey               Okc Sprinter            12.41m      40-08

Javelin Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pogue, Joel                  Jenks Americ            24.63m      80-10
  2 Chappell, Konnor             Jenks Americ            19.30m      63-04
  3 Dalsing, Eric                Tulsa Spikes            18.80m      61-08
  4 Keilbarth, Casey             Tulsa Spikes            18.46m      60-07
  5 Holdsclaw, Zachary           Tulsa Spikes            15.52m      50-11

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Davis, Stephen               Okc Sprinter             11.92   1
  2 Collins, Gereme              Tulsa Expres             12.00   1
  3 Taylor, Sam                  Okc Sprinter             12.07   1
  4 Walker, Xavier               Tulsa Expres             12.24   1
  5 Kerr, David                  Norman High              12.25   1
  6 Blankenship, Beau            Unattached               12.26   1
  7 Wolf, Joseph                 N Tulsa Stri             12.30   1
  8 Lockett, Boyea               Jenks Americ             12.41   2
  9 Littleton, Ozell             Eastside Ste             12.43   2
 10 Goodwin, Grant               Tulsa Flyers             12.58   2
 11 Jones II, Howard             Tulsa Expres             12.69   2
 12 Brooks, Major                Unattached               12.93   2

200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Collins, Gereme              Tulsa Expres             24.43   1
  2 Davis, Stephen               Okc Sprinter             24.49   2
  3 Walker, Xavier               Tulsa Expres             24.55   1
  4 Kerr, David                  Norman High              24.69   2
  5 Goodwin, Grant               Tulsa Flyers             25.80   2
  6 Jones II, Howard             Tulsa Expres             25.90   2
  7 Littleton, Ozell             Eastside Ste             26.32   1
  8 Shoate, Troy                 Riverside TR             26.33   2
  9 Lane, Antwine                Ardmore Trac             26.82   1
 10 Oakley, Jamaro               Tulsa Flyers             27.30   2
 11 Pascoe, Brandon              Road Runners             27.53   2

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Collins, Gereme              Tulsa Expres             55.18   1
  2 Davis, Stephen               Okc Sprinter             56.34   2
  3 Biby, Cole                   Tulsa Spikes             58.12   2
  4 Brooks, Major                Unattached               58.78   1
  5 Shoate, Troy                 Riverside TR             58.91   2
  6 Littleton, Ozell             Eastside Ste             59.10   2
  7 Brothers, Justin             Eastside Ste             59.12   1
  8 Woodard, Darion              Tulsa Flyers           1:00.06   2
  9 Morgan, DeJuan               Tulsa Spikes           1:00.99   1
 10 McCarroll, Cecil             Ardmore Trac           1:01.31   1
 11 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers           1:06.62   2

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Walker, Xavier               Tulsa Expres           2:16.26
  2 Brothers, Justin             Eastside Ste           2:19.02
  3 Pelton, Carion               Ardmore Trac           2:19.56
  4 Seward, Darren               Eastside Ste           2:24.69
  5 Williams, Chris              Tulsa Flyers           2:32.34
  6 Howell, Skotty               Ardmore Trac           2:32.72
  7 Lockett, Boyea               Jenks Americ           2:34.13
  8 Horn, Christopher            Tulsa Flyers           2:34.92

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Farrar, Ryan                 Tulsa Spikes           4:27.58
  2 Gregory, Cameron             Ardmore Trac           5:09.02
  3 Keilbarth, James             Tulsa Spikes           5:12.08
  4 Seward, Darren               Eastside Ste           5:20.36
  5 Williams, Chris              Tulsa Flyers           5:25.43
  6 Matland, Benjamin            Jenks Americ           5:28.96
  7 Howell, Skotty               Ardmore Trac           5:34.02
  8 Brothers, Justin             Eastside Ste           5:34.09
  9 Gavin, Xavier                Jenks Americ           5:41.12
 10 Jackson, Stuart              Jenks Americ           5:43.07
 11 Scurry, Zach                 Ardmore Trac           6:41.66

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Farrar, Ryan                 Tulsa Spikes           9:46.91
  2 Keilbarth, James             Tulsa Spikes          11:18.03
  3 Matland, Benjamin            Jenks Americ          11:30.82
  4 Goble, Aaron                 Unattached            11:42.76
  5 Heroux, Zachary              Jenks Americ          13:12.39

100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Bobby                 Unattached               14.57
  2 Williams, Robert             N Tulsa Stri             17.05
  3 Oakley, Jamaro               Tulsa Flyers             18.86
  4 Love, Kimani                 N Tulsa Stri             21.25

200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Bobby                 Unattached               28.41
  2 Rowe, Logan                  Jenks Americ             30.40
  3 Williams, Robert             N Tulsa Stri             30.69

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    48.70
  2 Tulsa Flyers  'A'                                     50.79
  3 Road Runners  'A'                                     53.10

4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                             4:08.33
  2 Okc Sprinters  'A'                                  4:18.08
  3 Tulsa Flyers  'A'                                   4:36.12

4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                            10:09.70
  2 Jenks America Track Club  'A'                      10:43.20

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Biby, Cole                   Tulsa Spikes             1.55m    5-01.00
  2 Morgan, DeJuan               Tulsa Spikes             1.40m    4-07.00
  3 Johnson, Dillione            Okc Sprinter             1.25m    4-01.25
  4 Tallbear, Karlton            Okc Sprinter             1.15m    3-09.25

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brooks, Nick                 Unattached               3.05m   10-00.00
  2 Brooks, Major                Unattached               2.75m    9-00.25
  3 Wolber, Ray                  Tulsa Spikes             1.85m    6-00.75

Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Smith, Bobby                 Unattached               5.94m   19-06.00
  2 Wolf, Joseph                 N Tulsa Stri             5.57m   18-03.25
  3 Brooks, Major                Unattached               4.96m   16-03.25
  4 Shoate, Troy                 Riverside TR             4.89m   16-00.50
  5 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers             4.36m   14-03.75
  6 Jenkins, Daryus              Road Runners             4.01m   13-02.00
  7 Scurry, Zach                 Ardmore Trac             3.91m   12-10.00

Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Washington, Lawrence         Ardmore Trac          21-11.00      6.68m

Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Sean                  Unattached              13.51m   44-04.00
  2 Gibbs, Jacob                 Jenks Americ            12.93m   42-05.25
  3 Aaron, Conrad                Ardmore Trac            11.42m   37-05.75
  4 Tipps, Robin                 Ardmore Trac            11.15m   36-07.00
  5 Goudeau, DeJuan              Tulsa Flyers            10.89m   35-08.75
  6 Dragg, Matthew               Ardmore Trac             8.67m   28-05.50
  7 Minkley, Ryan                Ardmore Trac             8.58m   28-01.75
  8 Scott, Charles               Tulsa Expres             7.47m   24-06.25

Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Sean                  Unattached              48.65m     159-07
  2 Gibbs, Jacob                 Jenks Americ            43.31m     142-01
  3 Aaron, Conrad                Ardmore Trac            40.66m     133-05
  4 Tipps, Robin                 Ardmore Trac            37.78m     123-11
  5 Minkley, Ryan                Ardmore Trac            33.47m     109-10
  6 Goudeau, DeJuan              Tulsa Flyers            29.70m      97-05
  7 Dragg, Matthew               Ardmore Trac            23.16m      76-00

Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rowe, Logan                  Jenks Americ            30.85m     101-02
  2 Goudeau, DeJuan              Tulsa Flyers            20.71m      67-11

100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Inman, Joshua                Unattached               11.09   1
  2 McBee, Reuben                Tulsa Flyers             11.40   1
  3 Kerr, Isaac                  Norman High              11.42   1
  4 Turner, Quincy               Ardmore Trac             11.54   1
  5 Smith, Jeremy                Ardmore Trac             11.61   1
  6 Gaines, De'Andre             Eastside Ste             11.75   1
  7 Perry, Dmitri                Ardmore Trac             11.83   1
  8 Smith, Brett                 Unattached               11.91   2
  9 Foster, Colton               N Tulsa Stri             12.19   2
 10 Brown, Demetrius             Tulsa Flyers             12.34   2
 11 Muhammad, Rakim              N Tulsa Stri             12.98   2
 12 Blades, Lance                N Tulsa Stri             14.33   2

200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roberts, Gil                 Okc Sprinter             22.99   2
  2 Inman, Joshua                Unattached               23.08   1
  3 McBee, Reuben                Tulsa Flyers             23.30   2
  4 Turner, Quincy               Ardmore Trac             23.47   1
  5 Gaines, De'Andre             Eastside Ste             23.73   1
  6 Richardson, Kyle             Unattached               23.76   2
  7 Smith, Brett                 Unattached               24.37   2
  8 Muhammad, Rakim              N Tulsa Stri             27.32   1

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matthews, Kerry              Okc Sprinter             53.18
  2 McBee, Reuben                Tulsa Flyers             53.31
  3 Moore, Matthew               Unattached               54.45
  4 Gaines, De'Andre             Eastside Ste             54.55
  5 Luckett, Cass                Okemah                   54.98
  6 Kizer, Joshua                Norman High              56.88
  7 Robinson, Gabriel            Tulsa Expres             57.10
  8 Bledsoe, Javier              Tulsa Flyers             59.92

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 West, Andre                  Okc Sprinter           2:12.47
  2 Hopson, Kenneth              Norman High            2:13.09
  3 Makeever, Corey              Unattached             2:13.44
  4 Robinson, Gabriel            Tulsa Expres           2:13.45
  5 Lane, Anthony                Ardmore Trac           2:18.06
  6 Holdsclaw, Timothy           Tulsa Spikes           2:23.12
  7 King, Anthony                Eastside Ste           2:23.83

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeLeon, Irving               Unattached             4:43.71
  2 Holdsclaw, Timothy           Tulsa Spikes           4:54.67
  3 Jackson, Ryan                Jenks Americ           4:56.26
  4 Lane, Anthony                Ardmore Trac           4:56.51
  5 Smith, Vincent               Eastside Ste           5:06.64

3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeLeon, Irving               Unattached            10:28.92
  2 Jackson, Ryan                Jenks Americ          10:31.43
  3 Aduddell, Todd               Unattached            10:41.70
  4 Lane, Anthony                Ardmore Trac          10:50.21
  5 Newsom, Trey                 Tulsa Spikes          12:03.54

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moore, Matthew               Unattached               16.17
  2 Chestra, Johnathan           Okemah                   16.65
  3 Foster, Robert               Norman High              17.05
  4 Foster, Colton               N Tulsa Stri             18.83
  5 Brown, Demetrius             Tulsa Flyers             20.33

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chestra, Johnathan           Okemah                 1:03.40
  2 Moore, Matthew               Unattached             1:03.58
  3 Foster, Robert               Norman High            1:08.36
  4 Proctor, Dometrius           Tulsa Expres           1:16.12

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Newsom, Trey                 Tulsa Spikes           9:00.20

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                               44.71
  2 Norman High Steppers  'A'                             46.05
  3 Okc Sprinters  'A'                                    46.37
  4 Tulsa Flyers  'A'                                     46.57

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  3:36.25
  2 Ardmore Track Club  'A'                             3:44.78
  3 Norman High Steppers  'A'                           3:46.45
  4 Okemah  'A'                                         4:17.44

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  9:22.50

High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Makeever, Corey              Unattached               1.80m    5-10.75
  2 Custar, Beau                 Okemah                   1.65m    5-05.00
  2 Hurst, Clayton               Okemah                   1.65m    5-05.00
  4 Holdsclaw, Andrew            Tulsa Spikes             1.55m    5-01.00
  5 Murray, Jordan               Unattached               1.55m    5-01.00
  6 Clark, Jack                  Okc Sprinter             1.40m    4-07.00
  7 Jenkins, D'Angelio           Ardmore Trac             1.40m    4-07.00

Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hunter, Kyle                 Unattached               4.12m   13-06.25
  2 Webster, Matt                Pryor Creek              3.97m   13-00.25
  3 Hurst, Clayton               Okemah                   3.05m   10-00.00

Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Luckett, Cass                Okemah                   5.79m   19-00.00
  2 Brown, Demetrius             Tulsa Flyers             4.43m   14-06.50
  3 Bledsoe, Javier              Tulsa Flyers             4.41m   14-05.75
  4 Jenkins, D'Angelio           Ardmore Trac             4.25m   13-11.50

Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jenkins, D'Angelio           Ardmore Trac          35-00.00     10.66m

Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Geoffrey              Ardmore Trac            14.69m   48-02.50
  2 Boyd, Travis                 Okemah                  12.54m   41-01.75
  3 Camp, Alex                   Ardmore Trac             8.65m   28-04.50

Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Geoffrey              Ardmore Trac            46.57m     152-09
  2 Boyd, Travis                 Okemah                  32.72m     107-04
  3 Benson, A.T.                 Ardmore Trac            22.11m      72-06
  4 Cameron, Brandon             Unattached              19.61m      64-04
  5 Camp, Alex                   Ardmore Trac            18.27m      59-11

Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Benson, A.T.                 Ardmore Trac            21.85m      71-08

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Marcus               Tulsa Flyers             11.13
  2 Clark, Antoine               N Tulsa Stri             11.19
  3 Foster, Cody                 N Tulsa Stri             11.26
  4 Bashorun, B.J.               Okc Sprinter             11.36
  5 Foster, Christian            N Tulsa Stri             11.42
  6 VanScoy, Tyler               Jenks Americ             11.44

200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Foster, Cody                 N Tulsa Stri             22.67   1
  2 Wilson, Marcus               Tulsa Flyers             22.75   2
  3 Clark, Antoine               N Tulsa Stri             22.75   2
  4 VanScoy, Tyler               Jenks Americ             22.82   2
  5 Fitter, Steven               Tulsa Flyers             22.89   2
  6 Foster, Christian            N Tulsa Stri             23.22   1
  7 Leverett, Zoe                Eastside Ste             23.63   2
  8 Carter, Tarrant              Okc Sprinter             23.96   2
  9 Branch, Kevin                Okc Sprinter             24.08   1
 10 Gross, DeAngelo              Unattached               24.97   1

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McCaskill, William           Okc Sprinter             48.28
  2 Gross, DeAngelo              Unattached               52.92
  3 VanScoy, Tyler               Jenks Americ             53.45
  4 Branch, Kevin                Okc Sprinter             53.70
  5 Carter, Tarrant              Okc Sprinter             53.86
  6 Ellis, Brandan               Tulsa Flyers             55.76
  7 Robinson II, Phillip         Tulsa Expres             57.30

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, James                Jenks Americ           2:02.81
  2 Summa, Marshall              Okc Sprinter           2:06.30
  3 Gibbs, Brandon               Jenks Americ           2:09.12
  4 Raynor, Willie               Ardmore Trac           2:22.22

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gies, Donald                 Jenks Americ           4:17.64
  2 Summa, Marshall              Okc Sprinter           4:24.75
  3 Gibbs, Brandon               Jenks Americ           4:28.12
 -- Raynor, Willie               Ardmore Trac               DNF

5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gies, Donald                 Jenks Americ          16:14.56
  2 Gibbs, Brandon               Jenks Americ          16:43.59

400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexander III, Everett       Tulsa Flyers             58.82
  2 Ellis, Brandan               Tulsa Flyers           1:02.49

2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilborn, Lorenzo             Norman High            7:42.44

4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    43.67
  2 Tulsa Flyers  'A'                                     44.70

4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  3:20.43

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Wilkins III, Robert          Ardmore Trac             1.70m    5-07.00
  2 Ellis, Brandan               Tulsa Flyers             1.65m    5-05.00
  3 Reeves, Aaron                Tulsa Flyers             1.45m    4-09.00

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pinney, Mark                 Jenks Americ             3.65m   11-11.75
  2 Reeves, Aaron                Tulsa Flyers             3.50m   11-05.75
  3 Cornett, James               Tulsa Spikes             1.75m    5-08.75

Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leverett, Zoe                Eastside Ste             6.32m   20-09.00
  2 VanScoy, Tyler               Jenks Americ             6.10m   20-00.25
  3 Fitter, Steven               Tulsa Flyers             5.57m   18-03.25
  4 Wilkins III, Robert          Ardmore Trac             5.34m   17-06.25
  5 Reeves, Aaron                Tulsa Flyers             5.32m   17-05.50

Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Wilkins III, Robert          Ardmore Trac          38-05.00     11.70m

Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Clemons, Judson              Jenks Americ            11.87m   38-11.50

Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mussatto, Ryan               Unattached              36.56m     119-11
  2 Clemons, Judson              Jenks Americ            28.40m      93-02

Javelin Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec