Join/Renew Now

Results - USATF Michigan Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/26/04 - Farmington High School

Event 1  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1  3920 Clayton, Demetrius   9 Swift Track Club       14.74      14.83    10
  2  3919 Cottani, Marco      10 Swift Track Club       15.06      14.85     8
  3  3798 Chopp, Garrett      10 Lighting Lynx          16.18      16.28     6
  4  3695 Smith, Cole         10 Rochester -avon        16.38      16.63     5
  5  3896 Bennett, Jared      10 Grand Rapids Tra       16.63      16.71     4
  6  3683 Hurst, Ted           9 Rochester -avon        16.52      16.85     3
  7  3855 Mcginnis, Richard   10 Michigan Acceler       17.59      17.33     2
  8  3820 Wasson, Isaiah       7 Lighting Lynx          17.62      17.47     1

Event 2  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  3959 Shephard, Mia       10 Southfield Musta       14.95      14.50    10
  2  3818 Randall, Justice    10 Lighting Lynx          14.88      14.62     8
  3  3657 Boyd, Mikya          9 Detroit Jets           15.08      14.81     6
  4  3656 Johnson, April       9 Detroit Jets           15.31      15.27     5
  5  3811 Majors, DeAnna      10 Lighting Lynx          16.00      16.01     4
  6  3735 Parker, Ciarra      10 Southfield Musta       16.82      17.28     3
  7  3861 Robinson, Ashley     9 Michigan Acceler       19.07      18.32     2

Event 3  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  3726 Hooks, William Tro  12 Southfield Musta       14.03      14.03    10
  2  3848 Guyton, Dominique   11 Michigan Acceler       14.56      14.56     8
  3  3966 Kink, Spencer       12 Unattached             14.57      14.57     6
  4  3884 Atabong, Michael    12 Southfield Musta       15.25      15.25     5
  5  3732 Patton, Evan        11 Southfield Musta       16.13      16.13     4
  6  3900 Gilbert, Tim        11 Grand Rapids Tra       16.27      16.27     3
  7  3698 Vallie, Rick        11 Rochester -avon        16.77      16.77     2
  8  3697 Vallie, Randy       11 Rochester -avon        17.17      17.17     1

Event 4  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  3660 Mitchell-Owens, Br  12 Detroit Jets           12.96      13.03    10
  2  3776 Bussey, Aneisha     12 Unattached             13.87      13.73     8
  3  3719 Thomas, Jewel       12 Southfield Musta       13.88      13.95     6
  4  3720 Gibson, Shaquilla   12 Southfield Musta       13.93      14.04     5
  5  3817 Randall, Jamara     12 Lighting Lynx          14.73      14.82     4
  6  3717 Watson, Nakiya      12 Southfield Musta       14.87      14.87     3
  7  3672 Bagwell, Madeline   11 Rochester -avon        15.12      15.36     2
  8  3718 Davis, Ashley       12 Southfield Musta       15.17      15.38     1

Event 5  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3851 Kadykowski, Ronnie  14 Michigan Acceler       11.80      12.41    10
  2  3736 Parker Jr., Clyde   14 Southfield Musta                  13.16     8
  3  3952 Eston, Oscar        13 Motor City Track                  13.81     6
  4  3733 Patton, William     13 Southfield Musta                  14.93     5
  5  3961 Schafer, Antonio    13 Grand Rapids Tra                  15.04     4
  6  3816 Pyron, Azizi        13 Lighting Lynx          14.00      15.10     3
  7  3692 Schomer, Ben        14 Rochester -avon                   15.52     2
  8  3753 Heyne, Ethan        13 Grand Rapids Tra       14.41      15.59     1

Event 6  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1  3809 Lipscomb, Victoria  13 Lighting Lynx          12.98      12.98    10
  2  3748 Heyne, Chelsea      14 Grand Rapids Tra       13.32      13.32     8
  3  3681 Hoemann, Freya      13 Rochester -avon        13.99      13.99     6
  4  3870 Vesey, Sharonda     13 Michigan Acceler       14.42      14.42     5
  5  3803 Chopp, Lauren       13 Lighting Lynx          14.91      14.91     4
  6  3891 Holt-Hunter, April  14 Grand Rapids Tra       15.03      15.03     3
  7  3795 Kea, Bianca         13 Southfield Musta       16.84      16.84     2

Event 7  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  3932 Everson, Cedric     15 Motor City Track       11.43      11.58    10
  2  3933 Lewis, Darrien      16 Motor City Track       11.44      11.62     8
  3  3939 Johnson, William    16 Cincinnati Expre       11.91      12.11     6
  4  3810 Majors, David       16 Lighting Lynx          12.13      12.22     5
  5  3830 Paterson, Jared     16 Motor City Strid       12.23      12.44     4
  6  3958 Shephard, Brandon   15 Southfield Musta       12.28      12.51     3
  7  3938 Williams, Clark     16 Cincinnati Expre       12.31      12.52     2
  8  3853 Knisely, Andy       16 Michigan Acceler       12.50      12.82     1

Event 8  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1  3838 Buckley, Landria    16 Michigan Acceler       12.72      12.93    10
  2  3850 Howard, Brittany    16 Michigan Acceler       12.88      13.05     8
  3  3700 Marable, Ra'jae     15 Ann Arbor Youth        13.03      13.14     6
  4  3714 Foster, Stephanie   16 Ann Arbor Youth        13.06      13.27     5
  5  3708 Jones, Brittiney    16 Ann Arbor Youth        13.32      13.41     3.5
  5  3963 Tofunmi, Alheredol  15 Unattached             13.27      13.41     3.5
  7  3705 Jackson, Teriana    16 Ann Arbor Youth        13.65      13.92     2
  8  3710 Harris, Jalicia     16 Ann Arbor Youth        13.82      14.13     1

Event 9  100 Meter Dash Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3801 Patterson, Dennis   19 Motor City Strid       10.88      11.45    10
  2  3876 Williams, Brian     18 Michigan Acceler       10.09      11.49     8
  3  3951 Flowers, Eric       17 Lighting Lynx                     11.81     6
  4  3778 Stone, Kyle         19 Motor City Track       11.10      12.02     5
  5  3880 Sails, Johnathan    17 Detroit Cheetah                   12.03     4

Event 10  100 Meter Dash Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3874 White, Tonia        18 Michigan Acceler       11.98      12.45    10
  2  3701 Taylor, Winter      18 Ann Arbor Youth        12.30      12.62     8
  3  3706 Phillips, Melissa   17 Ann Arbor Youth                   12.70     6
  4  3837 Branch, Brande      18 Michigan Acceler       12.40      12.81     5
  5  3702 Diaz, Dominique     18 Ann Arbor Youth        12.34      12.91     4
  6  3845 Flowers, Jocelyn    19 Michigan Acceler       12.02      13.31     3

Event 11  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3946 Johnson, Drake      10 Ann Arbor Track        31.12      30.55   4   10
  2  3725 Dowell, Maurice     10 Southfield Musta                  31.59   4    8
  3  3920 Clayton, Demetrius   9 Swift Track Club                  31.82   4    6
  4  3919 Cottani, Marco      10 Swift Track Club                  31.85   4    5
  5  3812 McAdoo, John        10 Lighting Lynx          31.00      32.70   4    4
  6  3815 Morris, Rodney       9 Lighting Lynx          32.36      32.76   4    3
  7  3896 Bennett, Jared      10 Grand Rapids Tra       37.00      36.37   1    2
  8  3798 Chopp, Garrett      10 Lighting Lynx                     37.16   2    1
  9  3799 Bell, Jaylen         9 Lighting Lynx          35.84      37.17   4
 10  3802 Chahine, Mitchel    10 Lighting Lynx          37.00      38.23   1
 11  3820 Wasson, Isaiah       7 Lighting Lynx          35.00      40.07   1
 12  3889 Hunter, Kareem       9 Grand Rapids Tra                  41.10   2
 13  3890 Hunter, Fred         9 Grand Rapids Tra                  42.07   3
 14  3695 Smith, Cole         10 Rochester -avon                   42.32   2
 15  3855 Mcginnis, Richard   10 Michigan Acceler                  45.12   4

Event 12  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3959 Shephard, Mia       10 Southfield Musta                  31.35
  2  3818 Randall, Justice    10 Lighting Lynx          31.37      31.70
  3  3656 Johnson, April       9 Detroit Jets           31.20      32.58
  4  3657 Boyd, Mikya          9 Detroit Jets           30.50      33.79
  5  3814 McKay, Taylor       10 Lighting Lynx          31.37      34.47
  6  3811 Majors, DeAnna      10 Lighting Lynx          32.00      36.20
  7  3727 Moore- Willis, Tay  12 Southfield Musta                  38.66
  8  3861 Robinson, Ashley     9 Michigan Acceler                  41.82

Event 13  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3915 Vincent-Taylor, Ja  12 Swift Track Club       27.20      28.50   1
  2  3916 Hunter, Gary        12 Swift Track Club       27.50      29.34   1
  3  3726 Hooks, William Tro  12 Southfield Musta       27.62      29.41   1
  4  3813 McKay, Austin       12 Lighting Lynx          28.10      29.56   1
  5  3966 Kink, Spencer       12 Unattached             26.90      30.25   1
  6  3884 Atabong, Michael    12 Southfield Musta                  32.12   1
  7  3900 Gilbert, Tim        11 Grand Rapids Tra                  34.94   1
  8  3732 Patton, Evan        11 Southfield Musta                  35.24   2
  9  3698 Vallie, Rick        11 Rochester -avon                   37.89   2
 10  3697 Vallie, Randy       11 Rochester -avon                   38.04   2

Event 14  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3660 Mitchell-Owens, Br  12 Detroit Jets           26.11      27.49   1
  2  3913 Wynckoff, Briana    12 Swift Track Club       28.20      29.53   1
  3  3720 Gibson, Shaquilla   12 Southfield Musta                  30.67   1
  4  3716 Voorsheis, Maggie   12 Ann Arbor Youth        31.50      30.69   1
  5  3817 Randall, Jamara     12 Lighting Lynx          30.45      31.55   1
  6  3724 Rose, Courtney      12 Southfield Musta                  32.33   1
  7  3713 Adams, Sade         12 Ann Arbor Youth        30.90      33.32   1
  8  3721 Williams, Lauren    12 Southfield Musta                  33.43   2
  9  3672 Bagwell, Madeline   11 Rochester -avon                   33.63   2
 10  3965 Pearson, Anna       11 Unattached                        34.83   2

Event 15  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3851 Kadykowski, Ronnie  14 Michigan Acceler       23.60      25.82   1   10
  2  3785 Miles, Jordan       14 Unattached                        26.34   1    8
  3  3821 Wasson, Joshua      13 Lighting Lynx          27.00      27.98   1    6
  3  3736 Parker Jr., Clyde   14 Southfield Musta                  27.98   1    5
  5  3952 Eston, Oscar        13 Motor City Track                  29.35   1    4
  6  3816 Pyron, Azizi        13 Lighting Lynx          31.25      31.56   1    3
  7  3733 Patton, William     13 Southfield Musta                  31.64   1    2
  8  3961 Schafer, Antonio    13 Grand Rapids Tra                  32.03   1    1
  9  3679 Garofalo, Tyler     13 Rochester -avon                   35.32   2

Event 16  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3809 Lipscomb, Victoria  13 Lighting Lynx          26.00      27.41    10
  2  3748 Heyne, Chelsea      14 Grand Rapids Tra       27.72      27.97     8
  3  3866 Sledge, Kiana       14 Michigan Acceler       27.00      28.97     6
  4  3804 Davis, Jenessa      13 Lighting Lynx          27.00      29.24     5
  5  3870 Vesey, Sharonda     13 Michigan Acceler       27.50      29.59     4
  6  3803 Chopp, Lauren       13 Lighting Lynx          28.50      32.79     2
  7  3712 Dressel, Abigail    13 Ann Arbor Youth        30.00      33.94     1

Event 17  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3932 Everson, Cedric     15 Motor City Track                  23.29    10
  2  3810 Majors, David       16 Lighting Lynx          25.00      25.25     8
  3  3830 Paterson, Jared     16 Motor City Strid       24.50      25.32     6
  4  3882 Jones, Sam          16 Detroit Cheetah                   25.65     5
  5  3868 Thompson, Callton   15 Michigan Acceler                  27.53     4
  6  3853 Knisely, Andy       16 Michigan Acceler       24.80      27.54     3

Event 18  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3838 Buckley, Landria    16 Michigan Acceler       24.80      26.21   1   10
  2  3709 Moore, Kiara        15 Ann Arbor Youth        25.60      26.51   1    8
  3  3700 Marable, Ra'jae     15 Ann Arbor Youth                   27.37   2    5.5
  3  3922 Hong, Samantha      15 Unattached             27.60      27.37   2    5.5
  5  3703 Obidike, Jaimie     16 Ann Arbor Youth        26.50      27.57   1    4
  6  3790 Lamar, Erica        16 Ann Arbor Youth        26.50      27.85   1    3
  7  3714 Foster, Stephanie   16 Ann Arbor Youth        25.90      28.27   1    2
  8  3963 Tofunmi, Alheredol  15 Unattached                        28.80   2    1
  9  3715 Reed, Muestta       15 Ann Arbor Youth        27.70      29.00   2
 10  3850 Howard, Brittany    16 Michigan Acceler       26.36      29.01   1
 11  3705 Jackson, Teriana    16 Ann Arbor Youth        27.70      29.06   2
 12  3834 Ali, Haminah        15 Michigan Acceler       28.01      29.57   2
 13  3789 White, Devenique    16 Ann Arbor Youth        28.00      30.96   2
 --  3844 Emmanuel, Yetti     15 Michigan Acceler       27.00         DQ   1

Event 19  200 Meter Dash Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3867 Swasey, Camille     19 Michigan Acceler       22.00      22.39    10
  2  3869 Valentine, Kelvin   17 Michigan Acceler       22.80      23.50     8
  3  3836 Barnett, Dominique  19 Michigan Acceler       22.80      23.58     6
  4  3951 Flowers, Eric       17 Lighting Lynx                     23.64     5
  5  3876 Williams, Brian     18 Michigan Acceler       22.80      24.38     4
  6  3880 Sails, Johnathan    17 Detroit Cheetah                   24.48     3

Event 20  200 Meter Dash Young Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3874 White, Tonia        18 Michigan Acceler       24.92      25.78   1   10
  2  3862 Sabra, Jennifer     17 Michigan Acceler       25.56      26.03   1    8
  3  3706 Phillips, Melissa   17 Ann Arbor Youth        25.70      26.16   1    6
  4  3702 Diaz, Dominique     18 Ann Arbor Youth        25.13      26.45   1    5
  5  3701 Taylor, Winter      18 Ann Arbor Youth                   26.64   2    3.5
  5  3837 Branch, Brande      18 Michigan Acceler       25.97      26.64   1    3.5
  7  3788 Hill, Oneka         17 Maximum Out Put                   28.41   2    2
  8  3856 Miles, Lynese       17 Michigan Acceler       26.36      29.58   1    1
  9  3665 Sanders, Carolann   17 Detroit Cheetah                   29.65   2

Event 21  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3946 Johnson, Drake      10 Ann Arbor Track      1:07.00    1:11.70   1   10
  2  3725 Dowell, Maurice     10 Southfield Musta                1:11.90   2    8
  3  3925 Cuckovich, Mitchel  10 Unattached                      1:12.69   2    6
  4  3812 McAdoo, John        10 Lighting Lynx        1:12.68    1:18.28   1    5
  5  3683 Hurst, Ted           9 Rochester -avon                 1:22.72   2    4
  6  3815 Morris, Rodney       9 Lighting Lynx        1:20.00    1:25.13   1    3
  7  3855 Mcginnis, Richard   10 Michigan Acceler                1:25.78   2    2
  8  3799 Bell, Jaylen         9 Lighting Lynx        1:18.98    1:30.01   1    1
  9  3802 Chahine, Mitchel    10 Lighting Lynx        1:20.00    1:32.78   1
 10  3684 Hurst, Timothy      10 Rochester -avon                 1:33.15   2
 11  3760 Williams, William    9 Unattached                      1:37.28   1

Event 22  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3658 Porter, Ariel       10 Detroit Jets         1:09.00    1:12.18    10
  2  3783 Colonna, Naviga      9 Unattached           1:25.00    1:18.52     8
  3  3814 McKay, Taylor       10 Lighting Lynx        1:17.37    1:18.82     6
  4  3811 Majors, DeAnna      10 Lighting Lynx        1:20.00    1:22.24     5
  5  3735 Parker, Ciarra      10 Southfield Musta                1:33.55     4

Event 23  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3916 Hunter, Gary        12 Swift Track Club       58.50    1:00.95   1   10
  2  3915 Vincent-Taylor, Ja  12 Swift Track Club       59.80    1:04.12   1    8
  3  3914 Gilliam, Mychael    12 Swift Track Club     1:03.00    1:06.48   1    6
  4  3813 McKay, Austin       12 Lighting Lynx        1:04.00    1:07.47   1    5
  5  3883 Hamilton, Brad      12 Southfield Musta     1:11.00    1:07.93   1    4
  6  3698 Vallie, Rick        11 Rochester -avon                 1:08.07   2    3
  7  3697 Vallie, Randy       11 Rochester -avon                 1:25.88   2    2

Event 24  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3776 Bussey, Aneisha     12 Unattached           1:04.00    1:04.67   1   10
  2  3654 Hill, Arielle       12 Detroit Jets         1:05.00    1:05.62   1    8
  3  3913 Wynckoff, Briana    12 Swift Track Club     1:03.80    1:07.00   1    6
  4  3716 Voorsheis, Maggie   12 Ann Arbor Youth      1:07.00    1:07.45   1    5
  5  3747 Robinson, Dana      11 Detroit Jets         1:05.00    1:07.78   1    4
  6  3719 Thomas, Jewel       12 Southfield Musta                1:08.44   2    3
  7  3964 Kramer, Kayleigh    12 Unattached                      1:11.11   2    2
  8  3724 Rose, Courtney      12 Southfield Musta                1:13.31   2    1
  9  3899 Steil, Angela       12 Grand Rapids Tra     1:24.00    1:15.34   1

Event 25  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3785 Miles, Jordan       14 Unattached                        58.10   1   10
  2  3821 Wasson, Joshua      13 Lighting Lynx          59.00    1:00.66   1    8
  3  3858 Mills, Matt         13 Michigan Acceler       54.00    1:01.88   1    6
  4  3906 Davis, Darius       13 Swift Track Club       58.00    1:02.47   1    5
  5  3736 Parker Jr., Clyde   14 Southfield Musta                1:07.29   2    4
  6  3752 Heyne, Colin        13 Grand Rapids Tra     1:16.47    1:09.13   1    3
  7  3961 Schafer, Antonio    13 Grand Rapids Tra                1:09.59   1    2
  8  3952 Eston, Oscar        13 Motor City Track                1:09.86   2    1
  9  3843 Emmanuel, Abiolas   13 Michigan Acceler                1:10.54   2
 10  3731 Moore, Tion         14 Southfield Musta                1:10.55   2
 11  3679 Garofalo, Tyler     13 Rochester -avon                 1:17.89   1

Event 26  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3822 White, Whitney      14 Lighting Lynx                   1:02.10   2   10
  2  3748 Heyne, Chelsea      14 Grand Rapids Tra     1:04.00    1:04.75   1    8
  3  3921 Rikkonen, Katrina   14 Swift Track Club     1:03.00    1:05.26   1    6
  4  3866 Sledge, Kiana       14 Michigan Acceler     1:03.00    1:06.33   1    5
  5  3870 Vesey, Sharonda     13 Michigan Acceler     1:05.00    1:07.54   1    4
  6  3940 Williams, Carson    13 Unattached                      1:07.82   2    3
  7  3804 Davis, Jenessa      13 Lighting Lynx        1:05.00    1:08.22   1    2
  8  3808 Lain, Avian         13 Lighting Lynx        1:10.00    1:14.52   2    1
  9  3712 Dressel, Abigail    13 Ann Arbor Youth      1:13.00    1:14.74   2

Event 27  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3967 Wallace, Travis     16 Unattached                        54.37    10
  2  3830 Paterson, Jared     16 Motor City Strid       55.60      56.95     8
  3  3960 Shepherd, Darian    15 Southfield Musta       58.90      57.61     6
  4  3810 Majors, David       16 Lighting Lynx          58.87      58.31     5
  5  3882 Jones, Sam          16 Detroit Cheetah                   58.48     4
  6  3746 Pinkston, Eugene    15 Motor City Track                1:00.74     3

Event 28  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  3838 Buckley, Landria    16 Michigan Acceler       57.90      59.46   1   10
  2  3709 Moore, Kiara        15 Ann Arbor Youth        57.30    1:00.54   1    8
  3  3708 Jones, Brittiney    16 Ann Arbor Youth      1:00.80    1:02.38   1    6
  4  3908 Sloan, Jessica      15 Swift Track Club     1:01.00    1:05.04   1    5
  5  3790 Lamar, Erica        16 Ann Arbor Youth      1:04.00    1:05.80   1    4
  6  3714 Foster, Stephanie   16 Ann Arbor Youth      1:05.00    1:06.94   2    3
  7  3903 Digandomenico, Ste  15 Unattached           1:04.00    1:10.81   2    2
  8  3844 Emmanuel, Yetti     15 Michigan Acceler     1:03.00    1:12.16   1    1

Event 29  400 Meter Dash Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3869 Valentine, Kelvin   17 Michigan Acceler       49.60      52.67    10
  2  3778 Stone, Kyle         19 Motor City Track       50.30      52.68     8
  3  3836 Barnett, Dominique  19 Michigan Acceler       49.01      53.28     6
  4  3951 Flowers, Eric       17 Lighting Lynx                     54.56     5
  5  3929 McDaniel, Joseph    17 Motor City Track       52.80      55.35     4

Event 30  400 Meter Dash Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3706 Phillips, Melissa   17 Ann Arbor Youth                 1:00.95    10
  2  3837 Branch, Brande      18 Michigan Acceler     1:01.00    1:02.31     8
  3  3664 Gillespie, Patrici  18 Detroit Cheetah                 1:04.12     5.5
  3  3846 Gibson, Lyndsay     18 Michigan Acceler                1:04.12     5.5
  5  3856 Miles, Lynese       17 Michigan Acceler     1:04.00    1:05.65     4
  6  3835 Anderson, Jennifer  17 Michigan Acceler     1:02.00    1:06.21     3
  7  3665 Sanders, Carolann   17 Detroit Cheetah                 1:12.35     2

Event 31  800 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3771 Macks, Joshua       10 Motor City Track     2:43.00    2:46.17    10
  2  3925 Cuckovich, Mitchel  10 Unattached                      2:52.26     8

Event 32  800 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3658 Porter, Ariel       10 Detroit Jets         2:45.00    3:14.66
  2  3912 Zanders, Vorri      10 Swift Track Club     2:43.00    3:26.82
  3  3911 Stokes, Dane         9 Swift Track Club     2:57.00    3:37.64
  4  3787 Greer-Travis, Tayl  11 Unattached                      3:43.26
  5  3783 Colonna, Naviga      9 Unattached           3:12.00    3:50.02
  6  3781 Glynn, Kelly         9 Unattached           3:18.00    3:54.62
  7  3750 Deyo, Aja            8 Unattached           3:57.40    4:50.77

Event 33  800 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3947 Johnson, Carter     12 Ann Arbor Track      2:37.00    2:43.79
  2  3690 Moore, Daniel       12 Rochester -avon                 3:12.63
  3  3675 Carmona, Julian     12 Rochester -avon                 3:13.94

Event 34  800 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3654 Hill, Arielle       12 Detroit Jets         2:37.00    2:37.48
  2  3776 Bussey, Aneisha     12 Unattached           2:35.00    2:42.71
  3  3782 Glynn, Katie        12 Unattached           2:40.00    2:47.19
  4  3727 Moore- Willis, Tay  12 Southfield Musta     2:53.63    2:52.38
  5  3723 Rose, Chelsea       12 Southfield Musta                2:52.58
  6  3749 Herbert, Imani      12 Motor City Track     3:00.00    2:57.16
  7  3899 Steil, Angela       12 Grand Rapids Tra     3:28.00    3:03.07

Event 35  800 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3671 Kolbow, Nick        14 Detroit Cheetah      4:49.00    2:14.59
  2  3792 Beverly, Khari      13 Unattached           2:18.00    2:22.08
  3  3819 Suber, Daniel       13 Lighting Lynx                   2:27.56
  4  3805 Hemingway, Joseph   13 Lighting Lynx        2:24.00    2:29.67
  5  3858 Mills, Matt         13 Michigan Acceler     2:30.00    2:34.45
  6  3682 Hoyer, Mark         14 Rochester -avon                 2:35.23
  7  3653 Pearson, DaVeese    13 Detroit Jets         2:35.00    2:35.25
  8  3843 Emmanuel, Abiolas   13 Michigan Acceler                2:56.38

Event 36  800 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3663 Hagan, Lindsay      14 Detroit Cheetah                 2:28.28
  2  3822 White, Whitney      14 Lighting Lynx        2:25.00    2:36.96
  3  3940 Williams, Carson    13 Unattached                      2:38.55
  4  3745 Pinkston, ShaNiece  13 Motor City Track     2:37.00    2:40.49
  5  3944 Kennedy, Meaghan    13 Ann Arbor Track                 2:50.19
  6  3808 Lain, Avian         13 Lighting Lynx        2:59.16    2:50.20
  6  3744 Pinkston, ShaRiece  13 Motor City Track     2:32.00    2:50.20
  8  3898 Steil, Rachael      13 Grand Rapids Tra     2:54.00    3:00.26

Event 37  800 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3939 Johnson, William    16 Cincinnati Expre                2:01.90
  2  3875 Whitlock, Phaltiel  16 Michigan Acceler     2:06.00    2:12.08
  3  3938 Williams, Clark     16 Cincinnati Expre                2:16.12
  4  3746 Pinkston, Eugene    15 Motor City Track     2:10.00    2:17.27
  5  3967 Wallace, Travis     16 Unattached                      2:26.44
  6  3968 Darling, Ryan       15 Unattached           2:14.00    2:36.23
  7  3928 Jones, Alan         15 Motor City Track     2:25.00    2:50.82

Event 38  800 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3918 Tate, Sierra        15 Swift Track Club     2:18.00    2:31.84
  2  3756 Miller, Jayne       15 Fleet Feet Track     2:23.00    2:35.01
  3  3762 Wright, Stephanie   15 Fleet Feet Track     2:28.00    2:46.02
  4  3840 Collins, Amanda     16 Michigan Acceler     2:30.00    2:51.80

Event 39  800 Meter Dash Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3930 Figgins, Blake      17 Motor City Track                1:56.53
  2  3865 Simmons, Adrian     18 Michigan Acceler     1:58.00    2:01.82
  3  3929 McDaniel, Joseph    17 Motor City Track     2:16.06    2:26.40

Event 40  800 Meter Dash Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3668 Gall, Geena         17 Detroit Cheetah                 2:16.40
  2  3824 Chandler, Crystal   17 Motor City Track                2:22.22
  3  3773 Pepelko, Elizabeth  18 Unattached           2:14.30    2:22.96
  4  3666 Huber, Elizabeth    17 Detroit Cheetah                 2:28.19
  5  3670 Logan, Elesha       17 Detroit Cheetah                 2:34.76

Event 41  1500 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3771 Macks, Joshua       10 Motor City Track     5:23.00    5:30.56

Event 42  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3912 Zanders, Vorri      10 Swift Track Club     5:30.10    6:02.65
  2  3911 Stokes, Dane         9 Swift Track Club     6:07.80    6:08.54
  3  3783 Colonna, Naviga      9 Unattached                      6:30.54
  4  3781 Glynn, Kelly         9 Unattached                      6:53.85

Event 43  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3883 Hamilton, Brad      12 Southfield Musta     5:37.00    6:16.89
  2  3690 Moore, Daniel       12 Rochester -avon                 6:26.08
  3  3675 Carmona, Julian     12 Rochester -avon                 6:27.56

Event 44  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3782 Glynn, Katie        12 Unattached                      5:46.41
  2  3749 Herbert, Imani      12 Motor City Track     6:00.00    6:07.31
  3  3759 Williams, Ashley    11 Unattached           7:30.00    6:35.19
  4  3777 Jaffe, Katie        11 Unattached           7:13.00    6:42.49
  5  3787 Greer-Travis, Tayl  11 Unattached                      6:42.84
  6  3743 Hecksel, Katherine  11 Ann Arbor Track                 7:30.14

Event 45  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3671 Kolbow, Nick        14 Detroit Cheetah      2:06.00    4:39.26    10
  2  3768 Aprill, Bobby       14 Unattached                      4:47.46     8
  3  3819 Suber, Daniel       13 Lighting Lynx        4:49.00    4:50.69     6
  4  3766 Lacy, Garrett       14 Unattached                      4:54.92     5
  5  3792 Beverly, Khari      13 Unattached           4:48.00    4:58.06     4
  6  3805 Hemingway, Joseph   13 Lighting Lynx                   5:07.08     3
  7  3653 Pearson, DaVeese    13 Detroit Jets                    5:17.67     2
  8  3800 Brandenburg, John   13 Lighting Lynx        5:16.68    5:19.57     1
  9  3742 Hecksel, Matthew    13 Ann Arbor Track      5:09.00    5:20.36
  9  3682 Hoyer, Mark         14 Rochester -avon                 5:20.36
 11  3687 Glen, Mclean        14 Rochester -avon                 5:20.85

Event 46  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3663 Hagan, Lindsay      14 Detroit Cheetah                 5:10.00    10
  2  3996 Brackins, Megan     14 Unattached                      5:18.46     8
  3  3680 Hilton, Lindsey     13 Rochester -avon     11:01.00    5:19.25     6
  4  3745 Pinkston, ShaNiece  13 Motor City Track     5:10.00    5:24.94     5
  5  3806 Jackson, Jade       13 Lighting Lynx        5:08.00    5:28.35     4
  6  3897 Keller, Nicki       13 Grand Rapids Tra                5:44.42     3
  7  3898 Steil, Rachael      13 Grand Rapids Tra     5:52.00    5:54.29     2
  8  3744 Pinkston, ShaRiece  13 Motor City Track                5:58.06     1
  9  3944 Kennedy, Meaghan    13 Ann Arbor Track                 6:02.75

Event 47  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3939 Johnson, William    16 Cincinnati Expre                4:16.33    10
  2  3696 Teach, Ross         15 Rochester -avon                 4:31.41     8
  3  3881 Turnbull, Jasen     15 Detroit Cheetah                 4:34.19     6
  4  3875 Whitlock, Phaltiel  16 Michigan Acceler     4:36.00    4:45.84     5
 --  3938 Williams, Clark     16 Cincinnati Expre                     DQ

Event 48  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3918 Tate, Sierra        15 Swift Track Club                2:31.84    10
  2  3756 Miller, Jayne       15 Fleet Feet Track                2:35.01     8
  3  3762 Wright, Stephanie   15 Fleet Feet Track     5:06.00    2:46.02     6
  4  3840 Collins, Amanda     16 Michigan Acceler                2:51.80     5

Event 49  1500 Meter Run Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3930 Figgins, Blake      17 Motor City Track                4:14.51    10
  2  3849 Harper, Condarro    17 Michigan Acceler     4:46.00    4:43.56     8
  3  3934 Washington, Sean    17 Motor City Track                4:46.45     6

Event 50  1500 Meter Run Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3773 Pepelko, Elizabeth  18 Unattached           4:40.40    4:52.53    10

Event 52  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3943 Mann, Brittany      10 Unattached                     12:28.53    10

Event 53  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3653 Pearson, DaVeese    13 Detroit Jets         5:03.00    5:03.00    10

Event 54  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3950 McQueen, Janelle    11 Unattached                     12:28.39    10
  2  3734 Eaddy, Egypt        11 Southfield Musta               15:17.11     8

Event 56  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3744 Pinkston, ShaRiece  13 Motor City Track    11:30.00   11:30.00    10

Event 61  1500 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3744 Pinkston, ShaRiece  13 Motor City Track     5:20.00    5:20.00    10
  2  3897 Keller, Nicki       13 Grand Rapids Tra     6:00.00    6:00.00     8

Event 63  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3749 Herbert, Imani      12 Motor City Track    14:00.00   13:14.24    10
  2  3743 Hecksel, Katherine  11 Ann Arbor Track     16:02.00   15:55.51     8

Event 64  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3766 Lacy, Garrett       14 Unattached                     10:09.25    10
  2  3768 Aprill, Bobby       14 Unattached                     10:17.76     8
  3  3819 Suber, Daniel       13 Lighting Lynx       10:13.00   11:06.43     6
  4  3936 Trychel, Justin     14 Unattached          10:58.47   11:13.09     5
  5  3742 Hecksel, Matthew    13 Ann Arbor Track     10:52.00   11:20.17     4
  6  3800 Brandenburg, John   13 Lighting Lynx       11:32.18   11:24.98     3
  7  3687 Glen, Mclean        14 Rochester -avon                11:28.00     2

Event 65  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3680 Hilton, Lindsey     13 Rochester -avon      5:14.00   11:05.70    10
  2  3756 Miller, Jayne       15 Fleet Feet Track    11:05.00   11:13.41     8
  3  3745 Pinkston, ShaNiece  13 Motor City Track    11:15.00   11:26.26     6
  4  3898 Steil, Rachael      13 Grand Rapids Tra    11:46.71   12:11.66     5
  5  3822 White, Whitney      14 Lighting Lynx                  12:34.14     4
  6  3905 McGirath, Kaylee    13 Unattached          13:00.00   12:45.04     3

Event 68  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3881 Turnbull, Jasen     15 Detroit Cheetah                 9:46.75    10

Event 69  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3762 Wright, Stephanie   15 Fleet Feet Track               11:01.24    10
  2  3756 Miller, Jayne       15 Fleet Feet Track               11:13.41     8
  3  3780 Theisen, Jessica    16 Unattached          12:00.00   12:11.72     6

Event 71  3000 Meter Run Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3667 Sampson, Kelly      17 Detroit Cheetah     10:25.00   10:58.51    10
  2  3662 Young, Megan        17 Detroit Cheetah                10:59.00     8

Event 81  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3947 Johnson, Carter     12 Ann Arbor Track        14.04      14.70    10

Event 82  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3660 Mitchell-Owens, Br  12 Detroit Jets           12.80      13.36    10
  2  3718 Davis, Ashley       12 Southfield Musta                  16.69     8
  3  3899 Steil, Angela       12 Grand Rapids Tra       18.30      18.72     6

Event 83  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3955 Potts, Casey        14 Unattached             16.80      17.50    10

Event 84  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3829 Clay, Raven         14 Motor City Strid       16.50      15.54    10
  2  3832 Richardson, Shelle  14 Motor City Strid       16.39      15.84     8
  3  3940 Williams, Carson    13 Unattached                        17.66     6
  4  3898 Steil, Rachael      13 Grand Rapids Tra       21.00      22.18     5

Event 85  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1  3700 Marable, Ra'jae     15 Ann Arbor Youth        16.07      16.07    10
  2  3854 McCauley, Aurielle  16 Michigan Acceler       16.52      16.52     8
  3  3826 Watkins, Valerie    15 Motor City Strid       18.56      18.56     6
  4  3834 Ali, Haminah        15 Michigan Acceler       18.64      18.64     5

Event 86  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3931 Hollie, Joseph      16 Motor City Track                  16.62    10
  2  3960 Shepherd, Darian    15 Southfield Musta       16.80      17.97     8
  3  3928 Jones, Alan         15 Motor City Track       17.50      18.04     6
  4  3868 Thompson, Callton   15 Michigan Acceler       17.00      21.32     5

Event 87  110 Meter Hurdles Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3852 Kinney, Daniel      18 Michigan Acceler       14.00      14.84    10
  2  3755 Filev, Momchil      18 Detroit Cheetah        15.20      15.13     8
  3  3839 Carson, James       18 Michigan Acceler       14.60      15.17     6
  4  3942 Cortland, Selman    18 Unattached                        16.01     5
  5  3953 Hadd, Bruce         17 Unattached                        18.34     4

Event 88  100 Meter Hurdles Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3701 Taylor, Winter      18 Ann Arbor Youth        14.50      15.26    10
  2  3949 Wade, Betty         18 Unattached                        16.63     8
  3  3772 Jakubowski, Alliso  17 Unattached             17.20      17.38     6
  4  3846 Gibson, Lyndsay     18 Michigan Acceler       15.58      19.37     5

Event 91  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3931 Hollie, Joseph      16 Motor City Track                1:00.40    10
  2  3928 Jones, Alan         15 Motor City Track     1:02.50    1:11.17     8
  3  3868 Thompson, Callton   15 Michigan Acceler     1:01.00    1:13.22     6

Event 92  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3854 McCauley, Aurielle  16 Michigan Acceler     1:09.00    1:10.60    10
  2  3703 Obidike, Jaimie     16 Ann Arbor Youth        47.10    1:10.61     8
  3  3655 Lucas, Faith        15 Detroit Jets         1:07.00    1:12.68     6
  4  3834 Ali, Haminah        15 Michigan Acceler     1:16.00    1:14.69     5
  5  3826 Watkins, Valerie    15 Motor City Strid     1:10.00    1:15.69     4

Event 93  400 Meter Hurdles Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3862 Sabra, Jennifer     17 Michigan Acceler     1:05.00    1:04.37    10
  2  3669 Hay, Amber          17 Detroit Cheetah                 1:06.66     8
  3  3702 Diaz, Dominique     18 Ann Arbor Youth        45.70    1:06.69     6
  4  3846 Gibson, Lyndsay     18 Michigan Acceler     1:09.00    1:13.80     5
  5  3706 Phillips, Melissa   17 Ann Arbor Youth        45.50    1:16.30     4
  6  3879 Whitaker, Brandy    17 Detroit Cheetah                 1:16.49     3
  7  3707 Campbell, Alona     17 Ann Arbor Youth                 1:25.09     2

Event 94  400 Meter Hurdles Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3867 Swasey, Camille     19 Michigan Acceler       51.86      55.77    10
  2  3852 Kinney, Daniel      18 Michigan Acceler       52.10      55.79     8
  3  3755 Filev, Momchil      18 Detroit Cheetah                   58.64     6
  4  3793 Young, David        17 Ann Arbor Track      1:02.00    1:00.02     5
  5  3910 Macleon, Andrew     18 Swift Track Club                1:03.70     4
  6  3953 Hadd, Bruce         17 Unattached                      1:04.94     3
  7  3863 Scharchbung, Camer  17 Michigan Acceler       58.00    1:12.63     2

Event 95  High Jump Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3901 Sergent, Carl       10 Grand Rapids Tra                  1.02m    10
  2  3774 Walderzak, Clay      8 Unattached                        0.92m     8

Event 97  High Jump Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3728 Willis, Dartis      11 Southfield Musta                  1.27m    10

Event 98  High Jump Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3902 Sergent, Maria      12 Grand Rapids Tra                  1.07m    10
  2  3713 Adams, Sade         12 Ann Arbor Youth                  J1.07m     8

Event 100  High Jump Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3829 Clay, Raven         14 Motor City Strid                  1.42m    10
  2  3832 Richardson, Shelle  14 Motor City Strid       1.49m      1.37m     8

Event 102  High Jump Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3903 Digandomenico, Ste  15 Unattached             1.47m      1.37m    10
  2  3844 Emmanuel, Yetti     15 Michigan Acceler       1.44m      1.27m     8

Event 103  High Jump Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3761 Libiran, Ryan       18 Unattached             2.05m      2.03m    10
  2  3770 Shanoski, Alan      17 Unattached             1.95m      1.98m     8
  3  3887 Schrotenboer, Andr  17 Grand Rapids Tra       1.93m      1.83m     6
  4  3863 Scharchbung, Camer  17 Michigan Acceler       1.87m      1.73m     5

Event 104  High Jump Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3856 Miles, Lynese       17 Michigan Acceler       1.52m      1.42m    10
  2  3835 Anderson, Jennifer  17 Michigan Acceler       1.52m     J1.42m     8

Event 105  Long Jump Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3946 Johnson, Drake      10 Ann Arbor Track        4.00m      3.60m    10
  2  3890 Hunter, Fred         9 Grand Rapids Tra                  3.09m     8
  3  3725 Dowell, Maurice     10 Southfield Musta                  2.98m     6
  4  3896 Bennett, Jared      10 Grand Rapids Tra       3.20m      2.97m     5
  5  3799 Bell, Jaylen         9 Lighting Lynx          2.92m      2.95m     4
  6  3802 Chahine, Mitchel    10 Lighting Lynx          2.92m      2.87m     3
  7  3815 Morris, Rodney       9 Lighting Lynx          3.04m      2.82m     2
  8  3889 Hunter, Kareem       9 Grand Rapids Tra                  2.65m     1
  9  3855 Mcginnis, Richard   10 Michigan Acceler                  2.46m
 10  3820 Wasson, Isaiah       7 Lighting Lynx          2.74m      2.13m

Event 106  Long Jump Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3814 McKay, Taylor       10 Lighting Lynx          3.22m      3.26m    10
  2  3729 Moore-Willis, Jord   8 Southfield Musta                  3.02m     8
  3  3750 Deyo, Aja            8 Unattached             2.00m      2.16m     6
  4  3888 Hunter, Areona       7 Grand Rapids Tra                  1.04m     5

Event 107  Long Jump Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3947 Johnson, Carter     12 Ann Arbor Track        4.00m      4.19m    10
  2  3813 McKay, Austin       12 Lighting Lynx          4.39m      4.03m     8
  3  3726 Hooks, William Tro  12 Southfield Musta                  3.86m     6
  4  3728 Willis, Dartis      11 Southfield Musta                  3.83m     5
  5  3884 Atabong, Michael    12 Southfield Musta                  3.78m     4
  6  3900 Gilbert, Tim        11 Grand Rapids Tra                  3.28m     3
  7  3732 Patton, Evan        11 Southfield Musta                  3.27m     2

Event 108  Long Jump Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3713 Adams, Sade         12 Ann Arbor Youth                   3.66m    10
  2  3727 Moore- Willis, Tay  12 Southfield Musta       3.42m      3.60m     8
  3  3718 Davis, Ashley       12 Southfield Musta       3.60m      3.56m     6
  4  3672 Bagwell, Madeline   11 Rochester -avon                   3.40m     5
  5  3723 Rose, Chelsea       12 Southfield Musta                  2.92m     4

Event 109  Long Jump Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3858 Mills, Matt         13 Michigan Acceler       4.26m      4.82m    10
  2  3785 Miles, Jordan       14 Unattached                        4.80m     8
  3  3731 Moore, Tion         14 Southfield Musta                  4.25m     6
  4  3733 Patton, William     13 Southfield Musta                  4.06m     5
  5  3952 Eston, Oscar        13 Motor City Track                  4.04m     4
  6  3816 Pyron, Azizi        13 Lighting Lynx          3.75m      3.74m     3
  7  3753 Heyne, Ethan        13 Grand Rapids Tra                  3.49m     2

Event 110  Long Jump Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3832 Richardson, Shelle  14 Motor City Strid       4.54m      4.54m    10
  2  3809 Lipscomb, Victoria  13 Lighting Lynx          5.00m      4.38m     7
  2  3748 Heyne, Chelsea      14 Grand Rapids Tra       4.44m      4.38m     7
  4  3681 Hoemann, Freya      13 Rochester -avon                   4.07m     5
  5  3870 Vesey, Sharonda     13 Michigan Acceler       4.57m      3.97m     4
  6  3808 Lain, Avian         13 Lighting Lynx                     3.05m     3
  7  3795 Kea, Bianca         13 Southfield Musta                  2.86m     2

Event 112  Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3850 Howard, Brittany    16 Michigan Acceler       5.48m      5.18m    10
  2  3963 Tofunmi, Alheredol  15 Unattached                        4.92m     8
  3  3854 McCauley, Aurielle  16 Michigan Acceler       5.08m      4.50m     6
  4  3826 Watkins, Valerie    15 Motor City Strid                  4.45m     5
  5  3700 Marable, Ra'jae     15 Ann Arbor Youth        4.94m      4.42m     4
  6  3904 Rozanski, Emily     16 Unattached             3.96m      3.62m     3

Event 113  Long Jump Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3951 Flowers, Eric       17 Lighting Lynx                     4.91m    10
  2  3849 Harper, Condarro    17 Michigan Acceler                  4.59m     8

Event 114  Long Jump Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3949 Wade, Betty         18 Unattached                        5.09m    10
  2  3835 Anderson, Jennifer  17 Michigan Acceler       5.71m      4.76m     8
  3  3788 Hill, Oneka         17 Maximum Out Put                   4.62m     6
  4  3664 Gillespie, Patrici  18 Detroit Cheetah                   4.55m     5
  5  3879 Whitaker, Brandy    17 Detroit Cheetah                   4.13m     4

Event 115  Shot Put Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3774 Walderzak, Clay      8 Unattached             7.31m      6.96m    10
  2  3901 Sergent, Carl       10 Grand Rapids Tra       5.79m      5.43m     8
  3  3945 Batter, Romond       7 Unattached                        3.39m     6

Event 116  Shot Put Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3943 Mann, Brittany      10 Unattached                        7.74m    10
  2  3827 Clay, Kristina      10 Motor City Strid                  4.60m     8
  3  3750 Deyo, Aja            8 Unattached             4.01m      3.50m     6

Event 117  Shot Put Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3775 Walderzak, Cole     12 Unattached            10.05m     10.72m    10
  2  3786 Miles, Jarrett      12 Unattached                        9.06m     8
  3  3732 Patton, Evan        11 Southfield Musta                  7.22m

Event 118  Shot Put Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3842 Emmanuel, Rola      12 Michigan Acceler                  7.65m    10
  2  3659 Porter, Angel       12 Detroit Jets                      7.09m     8
  3  3825 Boles, Alysia       12 Motor City Strid                  6.78m     6
  4  3950 McQueen, Janelle    11 Unattached            23.70m      6.58m     5
  5  3734 Eaddy, Egypt        11 Southfield Musta                  4.27m     4

Event 120  Shot Put Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3948 Rolfe, Joy          14 Unattached                       11.52m    10

Event 121  Shot Put Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3823 Helmuth, Vincent    16 Unattached            15.76m     13.82m    10

Event 122  Shot Put Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3779 Gilmartin, Brittan  16 Unattached            10.51m      9.48m    10
  2  3711 Ashley-Greer, Sara  16 Ann Arbor Youth        9.65m      9.30m     8
  3  3754 Denison, Rachael    15 Unattached                        9.22m     6
  4  3764 Chipchase, Rebecca  15 Unattached                        7.84m     5
  5  3828 Clay, Latanya       16 Motor City Strid                  7.09m     4
  6  3789 White, Devenique    16 Ann Arbor Youth        8.78m      6.88m     3
  7  3831 Tate, Mia           15 Motor City Strid                  6.24m     2

Event 123  Shot Put Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3878 Cross, Melvin       19 Detroit Cheetah       13.71m     12.08m    10

Event 124  Shot Put Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3661 Brown, Annica       17 Unattached                        9.71m    10
  2  3877 Wilson, Anna        17 Michigan Acceler      10.97m      9.51m     8
  3  3788 Hill, Oneka         17 Maximum Out Put                   8.93m     6
  4  3941 Leenheer, Dana      17 Grand Rapids Tra                  8.46m     5
  5  3704 Vinson, Rolanda     17 Ann Arbor Youth       12.39m      7.48m     4

Event 125  Discus Throw Midget Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3775 Walderzak, Cole     12 Unattached            24.38m     28.98m    10
  2  3786 Miles, Jarrett      12 Unattached                       25.25m     8

Event 126  Discus Throw Midget Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3825 Boles, Alysia       12 Motor City Strid                 16.40m    10
  2  3902 Sergent, Maria      12 Grand Rapids Tra                 14.21m     8
  3  3734 Eaddy, Egypt        11 Southfield Musta                  7.66m     6

Event 128  Discus Throw Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3948 Rolfe, Joy          14 Unattached                       30.21m    10
  2  3937 Shillito, Casey     14 Grand Rapids Tra      92.05m     26.91m     8

Event 129  Discus Throw Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3823 Helmuth, Vincent    16 Unattached            44.65m     41.90m    10

Event 130  Discus Throw Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3892 Jacht, Amber        15 Grand Rapids Tra      35.83m     31.83m    10
  2  3711 Ashley-Greer, Sara  16 Ann Arbor Youth       31.39m     31.31m     8
  3  3779 Gilmartin, Brittan  16 Unattached            31.44m     28.85m     6
  4  3754 Denison, Rachael    15 Unattached                       28.32m     5
  5  3764 Chipchase, Rebecca  15 Unattached                       28.08m     4
  6  3828 Clay, Latanya       16 Motor City Strid                 21.62m     3
  7  3789 White, Devenique    16 Ann Arbor Youth       23.16m     15.95m     2
  8  3831 Tate, Mia           15 Motor City Strid                 13.87m     1

Event 131  Discus Throw Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3878 Cross, Melvin       19 Detroit Cheetah       50.29m     41.63m    10

Event 132  Discus Throw Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3661 Brown, Annica       17 Unattached                       30.08m    10
  2  3877 Wilson, Anna        17 Michigan Acceler      33.12m     29.17m     8
  3  3772 Jakubowski, Alliso  17 Unattached                       25.64m     6
  4  3941 Leenheer, Dana      17 Grand Rapids Tra                 25.39m     5
  5  3704 Vinson, Rolanda     17 Ann Arbor Youth      115.10m     21.91m     4

Event 138  Javelin Throw Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3948 Rolfe, Joy          14 Unattached                       19.69m    10

Event 140  Javelin Throw Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3779 Gilmartin, Brittan  16 Unattached            16.86m     14.85m    10

Event 141  Javelin Throw Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3926 Koby, Glenn         18 Southfield Musta       1.00m     29.19m    10

Event 142  Javelin Throw Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3772 Jakubowski, Alliso  17 Unattached                       29.32m    10
  2  3949 Wade, Betty         18 Unattached                       17.13m     8
  3  3661 Brown, Annica       17 Unattached                       16.40m     6

Event 148  Triple Jump Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3772 Jakubowski, Alliso  17 Unattached                        9.07m    10

Event 149  Pole Vault Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 --  3769 Wesley, Joseph      14 Unattached             3.81m         NH

Event 151  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3797 Yassay, Michael     15 Unattached                      9-06.00    10

Event 152  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3956 Pirzadeh, Mina      16 Unattached                        8.60m    10
  2  3763 Bowen, Brooke       16 Unattached             2.59m      7.60m     8

Event 153  Pole Vault Young Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3954 Breslin, Bill       17 Unattached                     12-00.00    10
  2  3957 Reeves, Derek       17 Unattached                     11-06.00     8
  3  3849 Harper, Condarro    17 Michigan Acceler    10-00.00   10-00.00     6

Event 154  Pole Vault Young Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3791 Turak, Stacey       17 Unattached                     10-00.00    10

Event 158  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swift Track Club  'A'                               52.00      55.40    10

Event 159  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southfield Mustangs  'A'                                     1:01.38    10

Event 162  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Motor City Track Club  'A'                                     45.29

Event 163  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                                     52.26
  2 Ann Arbor Youth Track Club  'A'                                54.82

Event 164  4x100 Meter Relay Young Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          41.00      44.94

Event 165  4x100 Meter Relay Young Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                                     50.54

Event 168  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swift Track Club  'A'                             4:08.00    4:28.18

Event 169  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southfield Mustangs  'A'                                     5:01.22

Event 173  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ann Arbor Youth Track Club  'A'                              4:21.26

Event 174  4x400 Meter Relay Young Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                                   3:36.20

Event 175  4x400 Meter Relay Young Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Detroit Cheetah Track Club  'A'                   3:51.00    4:10.52

Event 180  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lighting Lynx  'A'                                          10:48.19

Event 185  4x800 Meter Relay Young Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Detroit Cheetah Track Club  'A'                   9:00.00   10:04.45

Event 197  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3832 Richardson, Shelle  14 Motor City Strid       29.00      30.06
  2  3829 Clay, Raven         14 Motor City Strid       29.00      31.39
  3  3940 Williams, Carson    13 Unattached                        31.84

Event 198  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  3955 Potts, Casey        14 Unattached             27.30      29.39

                Women - Bantam - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
    1) Lighting Lynx               33        2) Southfield Mustangs        25
    3) Detroit Jets                21        4) Motor City Striders         8
    5) Grand Rapids Track Club      5        6) Michigan Accelerators       2

               Women - Midget - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Southfield Mustangs         73        2) Detroit Jets               40
    3) Grand Rapids Track Club     24        4) Ann Arbor Youth Track Clu  23
    5) Motor City Striders         16        6) Motor City Track Club      10
    6) Michigan Accelerators       10        8) Ann Arbor Track Club        8
    9) Rochester -Avon Recreation   7       10) Swift Track Club            6
   11) Lighting Lynx                4

                Women - Youth - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Grand Rapids Track Club     68        2) Lighting Lynx              62
    3) Motor City Striders         46        4) Motor City Track Club      32
    5) Michigan Accelerators       28        6) Rochester -Avon Recreatio  27
    7) Detroit Cheetah Track Club  10        8) Fleet Feet Track Club       8
    9) Swift Track Club             6       10) Southfield Mustangs         4
   11) Ann Arbor Youth Track Club   1

            Women - Intermediate - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Ann Arbor Youth Track Club 104        2) Michigan Accelerators      96
    3) Fleet Feet Track Club       32        4) Motor City Striders        25
    5) Swift Track Club            15        6) Grand Rapids Track Club    10
    7) Detroit Jets                 6

                Women - Young - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Michigan Accelerators      123        2) Ann Arbor Youth Track Clu  72.50
    3) Detroit Cheetah Track Club  45.50     4) Maximum Out Put TrackClub  14
    5) Grand Rapids Track Club     10

                Men - Bantam - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Grand Rapids Track Club     38        2) Lighting Lynx              33
    3) Ann Arbor Track Club        30        4) Swift Track Club           29
    5) Southfield Mustangs         22        6) Rochester -Avon Recreatio  12
    7) Motor City Track Club       10        8) Michigan Accelerators       4

                Men - Midget - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Southfield Mustangs         50        2) Swift Track Club           34
    3) Ann Arbor Track Club        20        4) Lighting Lynx              13
    5) Detroit Jets                10        6) Michigan Accelerators       8
    6) Rochester -Avon Recreation   8        8) Grand Rapids Track Club     6

                 Men - Youth - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Lighting Lynx               42        2) Michigan Accelerators      36
    3) Southfield Mustangs         35        4) Motor City Track Club      15
    5) Grand Rapids Track Club     13        6) Detroit Cheetah Track Clu  10
    7) Swift Track Club             5        8) Ann Arbor Track Club        4
    8) Rochester -Avon Recreation   4       10) Detroit Jets                2

             Men - Intermediate - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Motor City Track Club       65        2) Detroit Cheetah Track Clu  25
    3) Michigan Accelerators       24        4) CINCINNATI EXPRESS         18
    4) Lighting Lynx               18        4) Motor City Striders        18
    7) Southfield Mustangs         17        8) Rochester -Avon Recreatio   8

                Men - Young - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Michigan Accelerators      115        2) Detroit Cheetah Track Clu  41
    3) Motor City Track Club       33        4) Lighting Lynx              26
    5) Southfield Mustangs         10        5) Motor City Striders        10
    7) Grand Rapids Track Club      6        8) Ann Arbor Track Club        5
    9) Swift Track Club             4
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec