Join/Renew Now

Results - USATF Connecticut Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/19/04 - SCSU - New Haven, CT

Event 2  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct               16.51   NWI

Event 3  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stanley, Reba             94 05-Cttrackclub           15.06   NWI
  2 Wood, Brianna             94 05-Unattct               16.80   NWI
  3 Samuels, Denese           95 05-Cttrackclub           16.94   NWI
  4 Nobles, Alisha            94 05-Pequenasnh            17.12   NWI
  5 Spence, Killey            94 05-Unattct               17.57   NWI
  6 Canas, Jennifer           94 05-Pequenasnh            20.87   NWI
  7 Canas, Alejandra          94 05-Pequenasnh            29.04   NWI
  8 Sepulveda, Dorly          94 05-Pequenasnh            30.32   NWI

Event 4  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          14.69   NWI
  2 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub           14.80   NWI
  3 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG          15.42   NWI
  4 DiBaccro, Roberto         95 05-Unattct               16.55   NWI
  5 Curneal, Justin           95 05-Cttrackclub           17.79   NWI
  6 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub           18.12   NWI
  7 Ratliff, Deibate          97 05-New Haven AG          18.97   NWI

Event 5  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Harris, Vanessa           92 05-Unattct               14.20   NWI  1
  2 LaRegina, Lizzie          92 05-Newfairfield          14.58   NWI  1
  3 Zimmerman, Jane           92 05-Unattct               14.79   NWI  1
  4 Brown, Byanka             92 05-New Haven AG          14.93   NWI  1
  5 Carty, Wahnetah           93 05-Unattct               15.08   NWI  1
  6 Harris, Allyssa           93 05-Unattct               15.32   NWI  1
  7 Janusko, Emily            93 05-Unattct               15.50   NWI  1
  8 Schwenn, Morgan           92 05-Unattct               15.93   NWI  2
  9 Thelusma, Porsha          92 05-New Haven AG          16.23   NWI  1
 10 Metcalf, Melissa          93 05-Unattct               16.74   NWI  2
 11 Martinez, Jamilisha       93 05-Pequenasnh            19.74   NWI  2

Event 6  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          13.49   NWI
  2 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub           14.80   NWI
  3 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub           15.55   NWI
  4 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           16.42   NWI
  5 DiBacco, Roberto          92 05-Unattct               16.55   NWI
  6 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG          17.09   NWI
  7 Mullarkey, Alan           93 05-Newfairfield          18.19   NWI

Event 7  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sullivan, Jacklyn         91 05-Unattct               14.05   NWI  1
  2 Wallace, Miranda          90 05-Unattct               14.41   NWI  1
  3 DiBacco, Alexandra        91 05-Unattct               14.45   NWI  1
  4 Johnson, Kimberly         90 05-Unattct               14.57   NWI  1
  5 Monahan, Joselyn          91 05-Clubct                14.81   NWI  1
  6 Vos, Sophie               91 05-Unattct               14.82   NWI  1
  7 Martinez, Dainalys        90 05-Pequenasnh            14.99   NWI  1
  8 Hickey, Laura             90 05-Newfairfield          15.40   NWI  2
  9 Riley, Danielle           90 05-Rockvillerev          15.49   NWI  1
 10 McCorkell, Kateln         90 05-Rockvillerev          18.17   NWI  2
 11 Clark, McKenzie           90 05-Rockvillerev          18.18   NWI  2

Event 8  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               12.03   NWI
  2 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub           12.23   NWI
  3 Pittman, Larenzo          90 05-New Haven AG          12.97   NWI
  4 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           13.51   NWI
  5 Cotto, Michael            91 05-Unattct               14.29   NWI
  6 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield          14.90   NWI
  7 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield          16.16   NWI

Event 9  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henry-Watkins, Britnee    88 05-Unattct               13.76   NWI
  2 Sheed, Smaris             89 05-Unattct               14.87   NWI

Event 10  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nixon, James              88 05-New Haven AG          11.38   NWI
  2 Hall, Timothy             88 05-Unattct               12.20   NWI
  3 Thomas, Alex              89 05-New Haven AG          12.68   NWI
  4 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev          13.08   NWI

Event 11  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Christie, Jenna           87 05-Unattct               12.88   NWI
  2 Knaus, Katie              87 05-Unattct               13.63   NWI
  3 Randle, Brittany          86 05-Rockvillerev          13.69   NWI

Event 12  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cocca, Michael            87 05-Unattct               11.46   NWI
  2 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               12.31   NWI
  3 Knaus, Eric               87 05-Unattct               13.07   NWI

Event 13  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bengermino, Emily         91 05-Clubct                20.62   NWI
  2 Wething, Madeline         91 05-Unattct               21.32   NWI

Event 14  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cohen, Sam                90 05-Coventrytc            18.50   NWI
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield          19.41   NWI
  3 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield          20.97   NWI

Event 16  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Christie, Jenna           87 05-Unattct               15.74   NWI
  2 DeLosAngeles, Christine-  87 05-Gateway TC            18.69   NWI

Event 17  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct               16.73   NWI
  2 Cieri, Robert             89 05-Unattct               18.32   NWI
  3 Wood, Michael             89 05-Unattct               24.43   NWI

Event 18  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct               15.51   NWI
  2 Ross, Jayme               86 05-Unattct               15.68   NWI

Event 19  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stanley, Reba             94 05-Cttrackclub           31.99   NWI
  2 Samuels, Denese           95 05-Cttrackclub           37.53   NWI
  3 Schumacher, Darby         95 05-Unattct               40.23   NWI

Event 20  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          32.80   NWI
  2 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG          33.96   NWI
  3 DiBaccro, Roberto         95 05-Unattct               37.46   NWI
  4 Curneal, Justin           95 05-Cttrackclub           39.99   NWI
  5 Ratliff, Deibate          97 05-New Haven AG          43.98   NWI
  6 Newton, Clayvon           98 05-New Haven AG          52.36   NWI

Event 21  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Vanessa           92 05-Unattct               30.29   NWI
  2 Zimmerman, Jane           92 05-Unattct               30.77   NWI
  3 Brown, Byanka             92 05-New Haven AG          31.75   NWI
  4 Harris, Allyssa           93 05-Unattct               33.38   NWI
  5 Janusko, Emily            93 05-Unattct               33.47   NWI
  6 Thelusma, Porsha          92 05-New Haven AG          34.54   NWI

Event 22  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          28.38   NWI
  2 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           34.76   NWI
  3 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG          35.76   NWI
  4 DiBacco, Roberto          92 05-Unattct               37.46   NWI

Event 23  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Kimberly         90 05-Unattct               20.08   NWI
  2 Wallace, Miranda          90 05-Unattct               29.60   NWI
  3 Vos, Sophie               91 05-Unattct               30.47   NWI
  4 Martinez, Dainalys        90 05-Pequenasnh            30.91   NWI
  5 Elser, Sonya              91 05-Newfairfield          31.18   NWI
  6 DiBacco, Alexandra        91 05-Unattct               31.21   NWI

Event 24  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               25.42   NWI
  2 Pittman, Larenzo          90 05-New Haven AG          27.50   NWI
  3 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           29.19   NWI
  4 Cotto, Michael            91 05-Unattct               30.40   NWI

Event 25  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sheed, Smaris             89 05-Unattct               33.20   NWI

Event 26  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martin, Witby             89 05-New Haven AG          24.83   NWI
  2 Hall, Timothy             88 05-Unattct               24.87   NWI
  3 Reuter, Bradley           89 05-Unattct               28.97   NWI
  4 Wood, Michael             89 05-Unattct               29.41   NWI

Event 27  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Knaus, Katie              87 05-Unattct               29.05   NWI
  2 Randle, Brittany          86 05-Rockvillerev          29.24   NWI

Event 28  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cocca, Michael            87 05-Unattct               23.20   NWI
  2 Barrett, Louis            87 05-Unattct               23.95   NWI
  3 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               25.74   NWI

Event 30  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield          34.77   NWI
  2 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            34.78   NWI

Event 31  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wood, Brianna             94 05-Unattct             1:24.44
  2 Holt, Victoria            96 05-Cthomeschool        1:27.81
  3 Olsen, Sebrina            96 05-Graystonel          1:37.44
  4 Dillon, Raven             96 05-Cthomeschool        1:37.78

Event 32  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct             1:10.51
  2 Reeves, Sean              95 05-New Haven AG        1:20.43
  3 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub         1:23.03
  4 Thomas, Ryan              94 05-Newfairfield        1:26.46

Event 33  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Schwenn, Morgan           92 05-Unattct             1:16.34
  2 Thompson, Jillian         93 05-Newfairfield        1:19.94
  3 Thelusma, Porsha          92 05-New Haven AG        1:22.48
  4 Pyatkousky, Lena          92 05-Newfairfield        1:23.18
  5 Metcalf, Melissa          93 05-Unattct             1:23.35
  6 Harris, Allyssa           93 05-Unattct             1:28.19

Event 34  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeLuca, Jason             92 05-Newfairfield        1:12.61
  2 Mullarkey, Alan           93 05-Newfairfield        1:32.06

Event 35  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bengermino, Emily         91 05-Clubct              1:10.19
  2 Fletcher, Kyley           91 05-New Haven AG        1:10.64
  3 Obedzinski, Savahha       90 05-Rockvillerev        1:11.96
  4 Simons, Jennifer          91 05-Newfairfield        1:14.36
  5 McCarthy, Kerry           91 05-Clubct              1:14.79
  6 McFarland, Dianna         91 05-Unattct             1:15.19
  7 Wething, Madeline         91 05-Unattct             1:16.29
  8 McCorkell, Kateln         90 05-Rockvillerev        1:26.87

Event 36  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Graham, Michael           90 05-Unattct               59.39
  2 LaRegina, Vincent         90 05-Newfairfield        1:00.63
  3 Baker, Todd               90 05-Unattct             1:00.87
  4 Cohen, Sam                90 05-Coventrytc          1:05.96

Event 37  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bouhaddada, Nora          88 05-Gateway TC          1:05.01
  2 Sheed, Smaris             89 05-Unattct             1:12.73
  3 Kane, Heather             89 05-Rockvillerev        1:14.05

Event 38  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nixon, James              88 05-New Haven AG          54.19
  2 Martin, Witby             89 05-New Haven AG          55.01
  3 Hall, Timothy             88 05-Unattct               55.16
  4 Beqiraj, Arsen            89 05-New Haven AG          58.10
  5 Reuter, Bradley           89 05-Unattct               59.03
  6 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev        1:01.00

Event 40  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moore, Caveca             87 05-Unattct               53.40

Event 41  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kane, Heather             89 05-Rockvillerev        1:36.71

Event 42  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cieri, Robert             89 05-Unattct             1:07.99

Event 43  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeLosAngeles, Christine-  87 05-Gateway TC          1:14.35

Event 44  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ross, Jayme               86 05-Unattct             1:00.83

Event 45  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Schumacher, Darby         95 05-Unattct             3:38.68
  2 Olsen, Sebrina            96 05-Graystonel          3:44.37

Event 46  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thomas, Ryan              94 05-Newfairfield        3:33.92

Event 47  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thompson, Jillian         93 05-Newfairfield        3:05.31
  2 Rooth, Kelsey             92 05-Unattct             3:09.07
  3 Bernstein, Svetlana       93 05-New Haven AG        3:09.99
  4 Keller, Jana              92 05-Newfairfield        3:20.26
  5 Pyatkousky, Lena          92 05-Newfairfield        3:26.97
  6 Sweeney, Ahna             93 05-Cthomeschool        3:39.29

Event 48  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct             2:40.70
  2 DeLuca, Jason             92 05-Newfairfield        2:55.36
  3 Spence, Winston           93 05-Unattct             3:30.44

Event 49  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sullivan, Jacklyn         91 05-Unattct             2:33.94
  2 Copper, Allison           91 05-Cttrackclub         2:35.07
  3 Monahan, Joselyn          91 05-Clubct              2:41.50
  4 Cassidy, Grace            90 05-Newfairfield        2:49.53
  5 McFarland, Dianna         91 05-Unattct             3:00.80
  6 Alexander, Alion          91 05-New Haven AG        3:02.31
  7 Obedzinski, Savahha       90 05-Rockvillerev        3:11.08

Event 50  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Douglas           90 05-Unattct             2:23.36
  2 Smith, Tysham             90 05-New Haven AG        2:26.48
  3 Discenza, Michael         91 05-Unattct             2:30.07
  4 Stuart, Frank             90 05-Newfairfield        2:34.39
  5 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc          2:52.34
  6 Mullarkey, Ivan           91 05-Newfairfield        3:06.28
  7 Hawley, John              90 05-Cttrackclub         3:17.63

Event 51  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Loughrey, Danielle        88 05-Unattct             2:27.38

Event 52  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Beaudry, Eddie            89 05-Cttrackclub         2:45.86

Event 53  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hudak, Dawn               86 05-Unattct             2:35.56
  2 Hudak, Robyn              86 05-Unattct             2:49.46

Event 54  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shail, Michael            87 05-Graystonel          2:10.28
  2 Moore, Caveca             87 05-Unattct             2:31.02

Event 55  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Simons, Mary              94 05-Newfairfield        7:19.24

Event 56  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct             5:10.36

Event 57  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rooth, Kelsey             92 05-Unattct             6:01.32
  2 LaRegina, Lizzie          92 05-Newfairfield        6:10.13
  3 Hubbell, Elizabeth        93 05-Warrenstreet        6:10.23
  4 Bernstein, Svetlana       93 05-New Haven AG        6:20.15

Event 58  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct             5:32.28
  2 Dillon, Aaron             93 05-Cthomeschool        5:56.79
  3 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub         6:03.18
  4 Harris, John              93 05-Unattct             6:10.01
  5 Holt, John                93 05-Cthomeschool        6:31.58

Event 59  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Joly, Meegan              90 05-Unattct             5:39.98
  2 Sass, Emmy                90 05-Litchfieldtc        5:45.86
  3 Thomas, Alysha            91 05-Newfairfield        5:50.28
  4 Greer, Aliona             91 05-Unattct             5:52.95
  5 Ainsworth, Katrina        90 05-Rockvillerev        6:12.61
  6 Chepeleff, Sarah          90 05-Rockvillerev        6:20.61
  7 Steele, Kara              90 05-Ctracewalker        6:20.65

Event 60  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeBisschop, Zachery       90 05-Unattct             4:44.91
  2 Wright, Douglas           90 05-Unattct             4:45.45
  3 Babcock, Craig            90 05-Unattct             4:50.91
  4 Discenza, Michael         91 05-Unattct             4:56.12
  5 Olsen, Joshua             90 05-Graystonel          5:07.20
  6 Terry, Matt               90 05-Unattct             5:17.89
  7 Stuart, Frank             90 05-Newfairfield        5:21.74
  8 Martinez, Dylan           90 05-Newfairfield        5:26.72
  9 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet        5:33.02
 10 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub         5:34.97
 11 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc          5:47.76
 12 Mullarkey, Ivan           91 05-Newfairfield        6:08.16

Event 61  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Amy                89 05-Clubct              6:02.70

Event 62  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Croff, Chris              88 05-Agegroupaa          4:08.17
  2 Rigby, Matthew            88 05-Unattct             4:26.93
  3 Sass, Spencer             89 05-Litchfieldtc        4:50.50
  4 Harris, Ethan             89 05-Unattct             5:03.77
  5 Holt, Daniel              88 05-Cthomeschool        5:07.88

Event 63  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hudak, Dawn               86 05-Unattct             5:19.96
  2 Hudak, Robyn              86 05-Unattct             5:37.97

Event 66  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Torrellas, Luke           94 05-Ctracewalker       12:15.49

Event 67  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Keller, Jana              92 05-Newfairfield       12:53.71
  2 Steele, Brianna           93 05-Ctracewalker       16:19.88

Event 68  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mullarkey, Alan           93 05-Newfairfield       15:26.80

Event 73  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bernstein, Svetlana       93 05-New Haven AG       15:29.52

Event 74  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Plekacz, Borys            92 05-Unattct            12:03.31
  2 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct            12:03.71

Event 75  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sass, Emmy                90 05-Litchfieldtc       13:27.37
  2 Alexander, Alion          91 05-New Haven AG       14:30.07

Event 76  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Douglas           90 05-Unattct            10:51.79
  2 Olsen, Joshua             90 05-Graystonel         11:03.60
  3 Discenza, Michael         91 05-Unattct            11:29.84
  4 Terry, Matt               90 05-Unattct            11:30.97
  5 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet       12:05.39
  6 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub        12:59.03
  7 Hawley, John              90 05-Cttrackclub        17:28.66

Event 78  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sass, Spencer             89 05-Litchfieldtc       11:10.05

Event 79  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ritter, Elizabeth         87 05-Unattct            11:54.12
  2 Hudak, Robyn              86 05-Unattct            12:23.34
  3 Hudak, Dawn               86 05-Unattct            13:25.38

Event 80  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Kara              90 05-Ctracewalker       19:48.92

Event 81  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield       23:10.67

Event 82  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shail, Michael            87 05-Graystonel         17:51.74
  2 Nosel, Dale               85 05-Cttrackclub        24:28.58

Event 91  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                      59.52
  2 05 - Rockville Revolution  'A'                      1:04.96

Event 92  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                      55.18

Event 94  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Haven Age Group TC  'A'                      49.25

Event 99  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                    5:57.23

Event 101  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                    5:22.12

Event 107  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                   12:29.60

Event 109  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                   11:10.11
  2 05 - Rockville Revolution  'A'                     11:34.48

Event 110  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 - New Fairfield Flash TC  'A'                   10:33.50
  2 05 - Coventry Track Club  'A'                      10:43.54

Event 115  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Spence, Killey            94 05-Unattct               1.25m
  2 Nobles, Alisha            94 05-Pequenasnh            1.05m

Event 116  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Merritt, Peter            94 05-Unattct               1.35m

Event 118  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Spence, Winston           93 05-Unattct               1.00m

Event 119  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anderson, Ashley          91 05-Newfairfield          1.35m
  2 Monahan, Joselyn          91 05-Clubct               J1.35m
  3 Banville, Tara            91 05-Rockvillerev         J1.35m
  4 Wething, Madeline         91 05-Unattct               1.25m
  5 Bengermino, Emily         91 05-Clubct                1.20m
  6 Martinez, Dainalys        90 05-Pequenasnh           J1.20m
  7 McFarland, Dianna         91 05-Unattct               1.15m

Event 120  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Discenza, Michael         91 05-Unattct               1.55m
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield          1.40m
  3 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc            1.35m
  4 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc           J1.35m
  5 Jensen, Joseph            91 05-Unattct              J1.35m
  6 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            1.30m

Event 121  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Henry-Watkins, Britnee    88 05-Unattct               1.42m
  2 Spence, Kahnita           89 05-Unattct               1.27m

Event 122  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct               1.82m

Event 123  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Randle, Brittany          86 05-Rockvillerev          1.42m

Event 124  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ross, Jayme               86 05-Unattct               1.82m

Event 131  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wood, Brianna             94 05-Unattct               3.53m   NWI
  2 Stanley, Reba             94 05-Cttrackclub           3.32m   NWI
  3 Nobles, Alisha            94 05-Pequenasnh            3.19m   NWI
  4 Samuels, Denese           95 05-Cttrackclub           2.60m   NWI
  5 Schumacher, Darby         95 05-Unattct               2.49m   NWI
  6 Spence, Killey            94 05-Unattct               2.43m   NWI
  7 Canas, Jennifer           94 05-Pequenasnh            1.65m   NWI
  8 Sepulveda, Dorly          94 05-Pequenasnh            0.85m   NWI
  9 Canas, Alejandra          94 05-Pequenasnh            0.84m   NWI

Event 132  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ratliff, Jordan           94 05-New Haven AG          2.82m   NWI
  2 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub           2.30m   NWI

Event 133  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Harris, Vanessa           92 05-Unattct               3.89m   NWI
  2 Schwenn, Morgan           92 05-Unattct               3.79m   NWI
  3 Hubbell, Elizabeth        93 05-Warrenstreet          3.41m   NWI
  4 Janusko, Emily            93 05-Unattct               3.27m   NWI
  5 Martinez, Jamilisha       93 05-Pequenasnh            1.92m   NWI

Event 134  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Tine              92 05-Newfairfield          4.36m   NWI
  2 Schumacher, Ryan          92 05-Unattct               3.47m   NWI
  3 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub           3.45m   NWI
  4 Rafala, Luigi             92 05-Cttrackclub           2.39m   NWI
  5 DiBacco, Roberto          92 05-Unattct               2.24m   NWI

Event 135  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Monahan, Joselyn          91 05-Clubct                4.26m   NWI
  2 Wallace, Miranda          90 05-Unattct               4.16m   NWI
  3 Fletcher, Kyley           91 05-New Haven AG          3.97m   NWI
  4 Vos, Sophie               91 05-Unattct               3.95m   NWI
  5 Banville, Tara            91 05-Rockvillerev          3.81m   NWI

Event 136  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub           4.82m   NWI
  2 Hubbell, Patrick          91 05-Warrenstreet          4.20m   NWI
  3 Cohen, Sam                90 05-Coventrytc            4.19m   NWI
  4 Knight, Tevin             91 05-Cttrackclub           4.17m   NWI
  5 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield          3.60m   NWI
  6 Jensen, Joseph            91 05-Unattct               3.35m   NWI
  7 Cotto, Michael            91 05-Unattct               3.32m   NWI

Event 137  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henry-Watkins, Britnee    88 05-Unattct               4.64m   NWI
  2 Spence, Kahnita           89 05-Unattct               3.82m   NWI
  3 Kane, Heather             89 05-Rockvillerev          3.19m   NWI
  4 Sheed, Smaris             89 05-Unattct               3.05m   NWI

Event 138  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 James, Wilson             88 05-New Haven AG          5.22m   NWI

Event 139  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Faulkner, Sydney          86 05-Unattct               5.24m   NWI
  2 Christie, Jenna           87 05-Unattct               5.00m   NWI
  3 Knaus, Katie              87 05-Unattct               4.72m   NWI

Event 140  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               5.84m   NWI
  2 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct               5.73m   NWI
  3 Knaus, Eric               87 05-Unattct               4.82m   NWI

Event 142  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moskowitz, Michael        90 05-Cttrackclub          11.06m   NWI
  2 Morrison, Shaun           91 05-Coventrytc            8.61m   NWI
  3 Karthann, Ryan            90 05-Coventrytc            8.17m   NWI
  4 Cryan, Dan                90 05-Coventrytc            7.85m   NWI

Event 143  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05-Cttrackclub           9.51m   NWI
  2 Spence, Kahnita           89 05-Unattct               8.79m   NWI

Event 144  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson, John              88 05-Unattct              12.10m   NWI

Event 145  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Christie, Jenna           87 05-Unattct              10.35m   NWI
  2 Faulkner, Sydney          86 05-Unattct              10.25m   NWI
  3 Knaus, Katie              87 05-Unattct              10.01m   NWI

Event 146  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DePaolo, Clinton          86 05-Unattct              12.65m   NWI

Event 148  Discus Throw Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Balduc, Ryan              93 05-Unattct              17.94m
  2 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield         16.78m

Event 149  Discus Throw Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pothier, Mendy            90 05-Unattct              18.26m
  2 Elser, Sonya              91 05-Newfairfield         16.08m

Event 150  Discus Throw Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              36.48m
  2 Henry, Ryan               90 05-Newfairfield         20.72m
  3 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield         18.06m

Event 151  Discus Throw Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05-Cttrackclub          29.60m

Event 152  Discus Throw Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Adamowicz, Christopher    88 05-Unattct              24.34m
  2 Beqiraj, Arsen            89 05-New Haven AG         18.78m

Event 153  Discus Throw Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Graziano, Regina          87 05-Unattct              36.14m
  2 Nichols, Brooke           87 05-Unattct              25.32m
  3 Johnson, Stephanie        87 05-Unattct              24.76m

Event 154  Discus Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         36.26m

Event 155  Javelin Throw Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nobles, Alisha            94 05-Pequenasnh           16.92m
  2 Canas, Jennifer           94 05-Pequenasnh            5.26m
  3 Canas, Alejandra          94 05-Pequenasnh            5.08m
  4 Sepulveda, Dorly          94 05-Pequenasnh            4.26m

Event 156  Javelin Throw Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kronenberger, Frank       95 05-Cttrackclub          16.56m
  2 Rafala, Jonathon          94 05-Cttrackclub          11.18m

Event 157  Javelin Throw Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rooth, Kelsey             92 05-Unattct              18.12m
  2 Martinez, Jamilisha       93 05-Pequenasnh           16.36m

Event 158  Javelin Throw Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kronenberger, Jason       92 05-Cttrackclub          23.64m
  2 Wilder, Jared             93 05-Cttrackclub          21.34m
  3 Balduc, Ryan              93 05-Unattct              20.90m
  4 Brown, Kealin             93 05-New Haven AG         17.58m
  5 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield         15.18m

Event 159  Javelin Throw Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pothier, Mendy            90 05-Unattct              14.10m

Event 160  Javelin Throw Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              23.20m
  2 Roberts, Kyle             91 05-Cttrackclub          14.50m
  3 Marecki, Alex             91 05-Newfairfield         12.14m

Event 161  Javelin Throw Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Missey, Jackie            89 05-Agegroupaa           29.38m
  2 McColgan, Elaine          89 05-Cttrackclub          26.32m

Event 162  Javelin Throw Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gaudet, Dennis            89 05-Rockvillerev         39.66m
  2 Wheeler, Andrew           89 05-Rockvillerev         31.58m

Event 163  Javelin Throw Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morales, Bernice          86 05-Unattct              39.52m
  2 Nichols, Brooke           87 05-Unattct              24.30m
  3 Johnson, Stephanie        87 05-Unattct              19.12m
  4 Graziano, Regina          87 05-Unattct              18.04m

Event 164  Javelin Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bolduc, Seth              86 05-Unattct              46.38m
  2 Gaug, Edward              86 05-Unattct              45.60m
  3 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         40.56m
  4 Thonpson, Philip          87 05-Unattct              35.04m

Event 167  Shot Put Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Brianna           93 05-Ctracewalker          2.48m

Event 168  Shot Put Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Balduc, Ryan              93 05-Unattct               8.82m
  2 Stagno, Mark              92 05-Newfairfield          6.44m

Event 169  Shot Put Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pothier, Mendy            90 05-Unattct               9.11m
  2 Elser, Sonya              91 05-Newfairfield          6.47m
  3 Steele, Kara              90 05-Ctracewalker          5.43m

Event 170  Shot Put Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Laltberty, Nick           90 05-Unattct              12.23m
  2 Elser, David              90 05-Newfairfield         11.13m
  3 Moy, Christopher          91 05-Newfairfield          5.91m

Event 171  Shot Put Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05-Cttrackclub           9.86m

Event 172  Shot Put Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Adamowicz, Christopher    88 05-Unattct              12.17m
  2 Gaudet, Dennis            89 05-Rockvillerev          9.70m

Event 173  Shot Put Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Graziano, Regina          87 05-Unattct               9.58m
  2 Nichols, Brooke           87 05-Unattct               9.26m
  3 Johnson, Stephanie        87 05-Unattct               9.19m
  4 Wheeler, Nichole          87 05-Rockvillerev          7.13m

Event 174  Shot Put Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Breslin, Sean             86 05-Rockvillerev         13.45m
  2 Reed, Brent               86 05-Unattct              12.89m
  3 Martino, Benjamin         87 05-Unattct               9.59m
  4 Knaus, Eric               87 05-Unattct               8.95m

Event 178  Hammer Throw Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gaug, Edward              86 05-Unattct              30.00m
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec