Join/Renew Now

Entry List

Event 1  80 Meter Hurdles Midget Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2464 Blair, Kaytelinn                 Flying Js             15.94
  2   4926 Brannon, A'Lexus                 Port Arthur TC        13.09
  3   4239 Cox, Ashleigh                    Colorado Spr          15.77
  4   6058 Davis, Chalese                   Flying Jaguar         13.18
  5   1897 Davis, Danielle                  Junior Striders       13.92
  6   5621 Dodds, Nailah                    SeaTown Express       13.82
  7   4018 Doehling, Shelbi                 Unattached            14.89
  8   3646 Gawrick, Mary Jo                 Lincoln Youth         15.37
  9   2950 Goode, Tiarra                    North Alabama         14.45
 10   5024 Hall, Annalisa                   Texas Storm Trac      13.21
 11   3048 Harrison, Isabelle               Underground Rail      15.94
 12   3308 Herron, Elizabeth                Indy's Cheetahs       17.11
 13   7307 Hingston, Megan                  Salem TC              13.36
 14   1135 Hudson, Soroya                   06ny Starz TC         14.60
 15   6594 Jaja, Prinye                     Prr                   13.66
 16   1116 Kamate, Aichatou                 06novas               13.69
 17   3311 Malone, Ten                      Indy's Cheetahs       15.87
 18   4091 Miller, Sara                     Albuquerque           15.82
 19   1340 Monteleone, Jessie               Butler Stealth        14.89
 20   1971 Morris, Sandi                    55 Quick Strider      14.01
 21   5466 Newbold, Lacy                    Estc                  14.74
 22   2176 Palmer, Jennifer                 Alpha Omega           16.93
 23   6510 Peoples, Kourtney                Long Beach Sprin      13.47
 24   7025 Prince, Tiara                    Beaverton TC          13.27
 25   7028 Rife, Haley                      Beaverton TC          15.03
 26   6191 Schellenberg, Laura              Sjvtc                 15.76
 27   4598 Schroeder, Courtney              Tmid                  17.74
 28   1966 Seward, Miray                    Northside Re          13.35
 29   2169 Soto, Noelani                    Alpha Omega           17.45
 30   1140 St. Lawrence, Nicolette          06ny Starz TC         13.95
 31   2477 Steil, Angela                    Grand Rapids Tra      17.30
 32   5411 Stevick, Cassidy                 Barron Park Stri      14.71
 33   4966 Stone, Meisha                    Southern Eagles       13.37
 34   6180 Vaughan, Lillian                 Salinas Valley        15.68
 35   6482 Weaver, Angelica                 Ies                   13.25
 36   2306 Wright, Jatavia                  NW Express            14.56

Event 2  80 Meter Hurdles Midget Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4178 Blaylark, Tevin                  Arizona Pant          13.29
  2   5597 Brooks, Darian                   Rainier Beach TC      13.12
  3   2277 Brown, Darryle                   Metro-Dade            13.51
  4   2919 Butler, Byron                    New Orleans Come      14.04
  5   7035 Cheadle, Austin                  Beaverton TC          15.45
  6   1277 Ciez, Patrick                    01-Windham            15.00
  7   4934 Collins, Keithen                 Port Arthur TC        12.58
  8   5925 Corley, Monte                    3M Track Club         12.73
  9   6503 Craver, Jalen                    Light Speed           13.07
 10   6836 Darko, Joseph                    Valley Unite          13.15
 11   3236 Davis, Bradford                  Fort Wayne Exp.       13.73
 12   1907 Dunston, Joshua                  Junior Striders       12.43
 13   1154 Frenette, Peter                  03olympic Regi        16.82
 14   3613 Harris, Rumeal                   Hosp House            13.11
 15   2926 Jason, Durand                    New Orleans Heat      14.22
 16   5608 Johnson-Walker, Saxton           Rainier Beach TC      14.43
 17   4430 Jones Jr, Erwin                  Phoenix Bobc          13.37
 18   7352 Juilfs, JJ                       Track City TC         15.31
 19   3273 Knepler, Samuel                  Illini Heat           17.15
 20   7040 Leddige, Luke                    Beaverton TC          13.04
 21   1645 Lewis, Corey                     Carolina Eagles       12.67
 22   1869 Lindo, Demetrius                 Hummingbird           12.14
 23   5683 Marr, Spencer                    So Hill Striders      14.14
 24   2983 Middlebrooks, Jovi               River Cities Tra      15.25
 25   6555 Morgan, Dale                     LA Jets               12.76
 26   3629 Morris, Jacob                    Iowa United           14.26
 27   4156 Muhammad, Yusuf                  Arizona Chee          13.26
 28   4002 Oakley, Chris                    Tulsa Flyers          15.16
 29   3785 Paarmann, Colin                  Unattached            13.01
 30   2346 Ponton, Edward                   Stride TC             13.94
 31   4769 Porter III, David                Desoto Roadrunne      13.09
 32   1324 Robinson, Seth                   Bethany Baptist       14.28
 33   4551 Skelton, Shawn                   Bozman Track Clu      16.39
 34   2331 Smith, Roy                       NW Express            13.14
 35   5117 Thompson, Joshua                 Track Houston TC      12.77
 36   5930 Ward, Terron                     3M Track Club         12.99
 37   3304 Whittington, Joel                Indiana TC            17.40
 38   2643 Yoder, Max                       Willming Flyers       16.86

Event 3  100 Meter Dash Bantam Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1217 Branch, Rose                     Unattached            14.76
  2   1354 Britt, Savannah                  Cinnaminson Trac      14.57
  3   4536 Burk, Kennedee                   BearTooth Track       15.62
  4   2783 Chatters, Jodi                   Lake Area Expres      14.06
  5   7345 Clark, Kristin                   Track City TC         15.20
  6   1195 Claudio, Mariah                  06starlets            14.68
  7   2712 Cochran, Breigha                 Club Elite Birmi      13.96
  8   2432 Cockrell, Tiasia                 All Stars             14.96
  9   2215 Coco, Chanel                     Florida Elite         14.41
 10   4172 Dancy, Joyelle                   Arizona Pant          14.39
 11   4538 Gildehaus, Meggan                BearTooth Track       15.43
 12   7183 Gillespie, Brittany              Inner City Stepp      15.10
 13   1899 Graham, Ariah                    Junior Striders       14.38
 14   7184 Graham, Ty'Eisha                 Inner City Stepp      14.70
 15   6116 Harvey, Atiya                    Mission Valley T      13.83
 16   2832 Henderson, Breeana               Mobile Parks          14.20
 17   4415 Jackson, Serenity                Northeast Sh          14.17
 18   5061 Jefferson, Brandi                Track Houston TC      14.07
 19   2553 Jenkins, Yamonie                 New World             15.18
 20   6004 Morris, Alexa                    Bay Area Roadrun      14.39
 21   6446 Nicholson, Jasmine               Fresh Start           13.89
 22   6473 Owens, Jashonna                  Imani                 13.94
 23   1672 Preston, Nyanda                  Durham Striders       14.39
 24   5488 Roberts-Kirby, Cierra            Fwtc                  14.87
 25   6535 Robertson, Ty'Jalayah            LA Jets               13.69
 26   3280 Salley, Courtney                 IL Stlth Bombers      15.28
 27   5170 Sanders, Tayler                  Velocity Track C      13.73
 28   4907 Shelby, Devann                   My Stars Track C      13.93
 29   3957 Shepherd, Na'Kea                 SC Striders           13.96
 30   3453 Sims, Akilah                     Summit City           14.68
 31   5590 Smith, Arinesha                  Rainier Beach TC      15.00
 32   4191 Smith, Jaszmyne                  Arifzona Rising       13.99
 33   2229 Smith, Shatomia                  Florida Elite         13.84
 34   1567 Snaman, Valerie                  Wings of Moon         14.57
 35   1716 Tearny, Nichell                  Firebirds             13.86
 36   1124 Townsend, Ayele                  06novas               14.56
 37   1546 Warren, Jordyn                   Valley Blazers        14.82
 38   3314 Webb, Margarette                 Indy's Cheetahs       14.75
 39   3965 Wesley, Macahla                  Topeka Spirt          14.69
 40   5554 WhitehHall, Allanah              Jets                  14.07
 41   3988 Wicks, Mariah                    Tulsa Flyers          13.97
 42   5924 Wilson, Trinity                  3M Track Club         14.03

Event 4  100 Meter Dash Bantam Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1918 Brown, William                   Macon Stride          13.45
  2   2022 Clemons, Joshua                  Ruff Riders           13.48
  3   3971 Collins, Jared                   Tulsa Expres          14.25
  4   2563 Collins, Kevin                   New World             14.94
  5   5670 Davis, Marquis                   Scaa                  14.78
  6   2964 Dixon Jr., Samuel                Port City             13.87
  7   2496 Eakins III, William              Jubilee Track Cl      14.89
  8   5978 Edokpayi, Ime                    B Sharp               13.65
  9   6400 Edwards, Steven                  'N Step Youth TC      13.46
 10   2186 Featherstone, Anthony            Buccaneers            13.73
 11   3729 Gillie, Jalen                    Silver Springs        13.87
 12   7051 Griggs, Xavier                   Cavs                  13.94
 13   4779 Harris, Devante'                 Elite of Mesquit      14.12
 14   4627 Harris, Tyler                    Tmid                  15.55
 15   2088 Hill, Quintus                    Titans                13.47
 16   4635 Inman, Jacob                     Tmid                  15.02
 17   4552 Ishak, William                   Helena Track Clu      15.94
 18   4855 Johnson, Thomas                  Just In Time Tra      13.95
 19   6311 Marshall, Byron                  Unattached            13.86
 20   7200 McDonald, Ja Mariay              Inner City Stepp      14.39
 21   6268 McKenzie, Rodney                 Umoja Track Club      14.21
 22   5611 McKinney, Kent                   Rainier Beach TC      14.83
 23   3245 Nelson, John                     Fort Wayne Exp.       14.18
 24   3246 Paige, Lavonte                   Fort Wayne Exp.       14.58
 25   1264 Perkins, Louie                   Unattached            14.08
 26   4780 Sanders, Sha'kee                 Elite of Mesquit      13.88
 27   2285 Simmons, Leo                     Metro-Dade            13.44
 28   6791 Sinclair, Nicholas               Unattached            13.94
 29   7212 Smith, LJ                        Inner City Stepp      14.67
 30   2971 Tinsley, DiJyran                 Port City                NT
 31   1057 Toplin, Trevor                   02fireboltz           14.08
 32   4233 Vickers, Carzel                  Blazers Trac          13.74
 33   1326 Walton, Sharieff                 Bethany Baptist       14.13
 34   6667 Williams, Jamaal                 Rising Stars             NT
 35   5618 Wilson-Jones, Jamil              Rainier Beach TC      14.12
 36   1449 Wright, Michael                  Penn Hills            15.39

Event 5  100 Meter Dash Midget Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1680 Biggs, Vernetta                  Ebenezer              13.08
  2   1110 Brown, Tavia                     06novas               13.34
  3   7181 Darden, Ilijah                   Inner City Stepp      13.96
  4   3220 Davis, Taylor                    Fort Wayne Exp.       14.04
  5   5952 Duarte, Jasmine                  Alex Van Dyke         12.83
  6   4575 Eisenbeiss, Ali                  Tmid                  14.43
  7   6810 Flores, Natalie                  Valley Unite          12.81
  8   5808 Gibson-Williams, Taylor          Wings of Eagles       13.70
  9   3947 Grossman, Casey                  Pryor Creek           14.00
 10   4581 Hagood, Taylor-Grace             Tmid                  13.00
 11   5017 Hall, Alicia                     Texas Speed Trac      12.98
 12   3419 Harden, Alexandria               Sprngfld Strider      14.21
 13   4864 Hines, Tiffney                   Lancaster Lightn      13.04
 14   4124 Jacobs, Shannon                  Arizona Chee          13.03
 15   6857 Keeton, Bre'una                  Vegas Stealth         12.98
 16   6084 Kelly, Tiana                     Hilltop Speed         13.08
 17   2381 Lewis, Tabriah                   Young Achievers       13.28
 18   5202 Lockhart, Calvenika              Wings                 13.33
 19   3954 Matthews, Bri Angela             Road Runners          14.08
 20   2789 Moore, Jade                      Lake Area Expres      13.16
 21   7189 Pittman, Tiara                   Inner City Stepp      12.96
 22   7025 Prince, Tiara                    Beaverton TC          12.80
 23   1088 Rapperport, Anna                 02liberty Athlet      13.53
 24   2606 Rodriguez, Alyssa                Unattached            14.37
 25   2572 Rooths, Brittanie                Northwest             14.62
 26   2953 Ross, Tesia                      Peak Performance      13.21
 27   5440 Rubin, Storm                     Crane Track           14.19
 28   3420 Scott, Ayanna                    Sprngfld Strider      13.60
 29   1745 Simmons, Amanda                  Georgia Star          13.06
 30   4136 Smythe, Bryanna                  Arizona Chee          13.11
 31   2304 Spence, Shannon                  NW Express            13.38
 32   4499 Thompson, Dominique              Utah Flames           13.52
 33   1654 Tigner, Floristine               Carrollton P          12.87
 34   2447 Whitney, Julia                   Dayton Gems-Elit      14.20
 35   1125 Williams, Corrine                06novas               13.65
 36   6070 Williams, Lynn                   Flying Cheetahs       13.34
 37   5821 Williams-Gibson, Tyler           Wings of Eagles       13.72

Event 6  100 Meter Dash Midget Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1235 Alexis, Time                     Unattached            13.29
  2   3605 Bedingham, John                  Flying Pigs           12.96
  3   5596 Bennett, Justin                  Rainier Beach TC      13.20
  4   1663 Best, Carlton                    Clinton Track Cl      12.41
  5   1166 Britton, Darrell                 02providence Cob      13.69
  6   2278 Burgess, Trey                    Metro-Dade            12.65
  7   1317 Byrd, Damiere                    Bethany Baptist       13.04
  8   4617 Covington, Kasen                 Tmid                  13.48
  9   2895 Crawford, Quinton                Nashville Illusi      12.62
 10   3993 Daniels, Steven                  Tulsa Flyers          13.35
 11   4197 Flowers, Marquis                 Arifzona Rising       12.67
 12   6305 Frasier, Ronald                  Unattached            12.87
 13   6244 Garrick, Carlyle                 Tony Williams Tr      12.89
 14   2279 Hall, Rannell                    Metro-Dade            12.28
 15   1821 Hamilton, Jermaine               Champions             12.31
 16   5779 Harewood, Marcus                 Unattached            12.75
 17   3412 Harvey, Christopher              Bn/Rockford           13.53
 18   4726 Hayes, Mason                     Dallas Flash          12.39
 19   4629 Hershey, Evan                    Tmid                  13.77
 20   6756 Hudson, Dion                     TV Time Mach          12.11
 21   1869 Lindo, Demetrius                 Hummingbird           12.22
 22   5436 MacKay, Duncan                   Cascade Striders      13.43
 23   6846 Maldonado, Rocky                 Valley Unite          12.50
 24   4722 Malena, Benjamin                 Dallas Blaze          12.53
 25   7396 McUne, Jonathan                  Unattached            13.74
 26   2639 Murdock, Jahari                  Warren Striders       13.59
 27   3502 Newlin, Kyle                     Unattached            13.81
 28   1483 Owens, James                     Trinity Elite         12.58
 29   4723 Patterson, Domonique             Dallas Blaze          12.34
 30   2910 Perry, EnRigues                  Nashville Illusi      13.17
 31   4352 Ray, Jalen                       Glenarm Trac          13.07
 32   6056 Riggins, Anthony                 Fast Forward          12.37
 33   3248 Smith, Roderick                  Fort Wayne Exp.       13.19
 34   3630 Tonderum, Tyler                  Iowa United           13.25
 35   3955 Ward, Coby                       Road Runners          12.80
 36   7216 Wells III, Booker                Inner City Stepp      13.07
 37   2352 Williams, Tevin                  Stride TC             12.55
 38   1410 Wright, Langston                 Nadia                 12.69

Event 7  100 Meter Dash Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2429 Ball, Ayana                      All Stars             13.00
  2   7253 Bryant, Tashiana                 Psa Youth Runnin      12.40
  3   3104 Burke, Tyler                     Angelic Flyers        13.29
  4   1475 Coon, Devan                      Tri County Expre      12.96
  5   3446 Corey, Moriah                    Summit City           13.31
  6   4571 Covington, Alyssa                Tmid                  12.91
  7   6066 Del Pino, Magen                  Flying Cheetahs       12.69
  8   2637 Frimpong, Audra                  Warren Striders       12.87
  9   1943 Goodman, Chalonda                New Horizon           12.27
 10   3844 Gordon, Aleia                    Ardmore Trac          12.96
 11   3895 Haberman, Kimberly               Hays Strider          13.04
 12   2114 Hilaire, Elan                    Unattached            12.28
 13   3806 Hurt, LaShawntae                 Wings Omaha           13.10
 14   3400 Johnson, Anisha                  Quiet Storm           13.31
 15   5064 Johnson, LaRoya                  Track Houston TC      12.65
 16   4355 Jones, Brittany                  Hcf Flames            12.81
 17   5232 Jordan, Victoria                 Dallas Gold TC        12.30
 18   7020 Larrett, Elise                   Beaverton TC          12.66
 19   1763 Lawson, Krystin                  Gatc                  12.31
 20   5515 Leonhardt, Caitlin               Flanagan Clan TC      13.18
 21   4663 Leslie, Jessica                  Unattached            13.03
 22   6641 Lewis, D'Ambour                  Quiet Fire            12.13
 23   5935 McGee, Whitney                   Acorn Oscar Bail      12.54
 24   4417 Middleton, Brittni               Northeast Sh          12.61
 25   2226 Morris, Ebon'e                   Florida Elite         12.73
 26   2299 Nolton, Danielle                 NW Express            12.33
 27   6511 Reid, Erin                       Long Beach Sprin      12.37
 28   6137 Rodgers, Kasey                   MP Striders           12.91
 29   2869 Sales, Quanisha                  Music City Track      12.69
 30   7261 Smith, Kayla                     Psa Youth Runnin      12.31
 31   2561 Strong, Aniya                    New World             13.35
 32   5591 Tautalafua-Combs, Charnay        Rainier Beach TC      12.57
 33   5536 Tibbot, Tiffany                  Issaquah Gliders      13.20
 34   5190 Tiney, Brittany                  visions               12.74
 35   2836 Watson, Angel                    Mobile Parks          12.43
 36   4192 Williams, Serene                 Arifzona Rising       12.25
 37   1479 Wilson, Audrey                   Trinity Elite         12.41
 38   2716 Wilson, Beonka                   Club Elite Birmi      12.36
 39   6645 Woodruff, Yasmin                 Quiet Fire            12.04
 40   1234 Zielinski, Ashley                Unattached            13.14

Event 8  100 Meter Dash Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5594 Alexander, Bobby                 Rainier Beach TC      11.96
  2   6867 Austin, Marcellus                Gazelle               11.59
  3   7262 Boatman, Andre                   Psa Youth Runnin      11.83
  4   6546 Calix, Marlon                    LA Jets               11.54
  5   3284 Carey, Imani                     IL Stlth Bombers      11.91
  6   2757 Clayton, T.C.                    Future Track Clu      11.42
  7   3148 Collier, Aramis                  Chicago Striders      12.08
  8   2080 Cooper, Daamon                   Titans                11.27
  9   1247 Dowd, Justin                     Unattached            11.93
 10   2427 Fields, Edward                   Central Kentucky      12.58
 11   5682 Garner, DeMarcus                 So Hill Striders      12.70
 12   1739 Geter, Josh                      Georgia Drea          11.43
 13   1253 Graham, Michael                  Unattached            11.91
 14   6840 Hall, Patrick                    Valley Unite          11.67
 15   1909 Hardy, Phillip                   Junior Striders       11.61
 16   4287 Hines, Jamil                     DO Right Tra          11.85
 17   2843 Hunt, Reginald                   Mobile Parks          11.55
 18   4148 Jackson, Steven                  Arizona Chee          11.38
 19   2925 Jacobs, Wayne                    New Orleans Heat      11.47
 20   6801 Johnson, Christian               Usa Youth Track       11.67
 21   3779 Johnson, Devin                   Unattached            12.02
 22   1080 Maritt, Umar                     59hempstead Pal       11.94
 23   3383 McBride, Melvin                  N Shore Breeze        11.97
 24   7203 Miles, Marlon                    Inner City Stepp      12.15
 25   5789 Moore, Jacob                     Unattached            12.51
 26   6226 Morgan, Kwame                    Speed City            11.44
 27   3557 Murray, Collin                   Bellevue              12.32
 28   6198 Nelson, Nathan                   San Luis Obispo       11.75
 29   4686 Niblett, Eric                    Unattached            12.19
 30   1446 Patterson, Lomel                 Penn Hills            11.73
 31   2249 Peeples, Embry                   Florida Elite         11.11
 32   7207 Polk, Jordan                     Inner City Stepp      11.87
 33   2640 Richburg, Aris                   Warren Striders       12.54
 34   2253 Sales, Dante                     Florida Elite         11.39
 35   4901 Sellers, D'Jerrien               Mesquite Friend       11.47
 36   3575 Sloan, Tahjree                   Congress              12.30
 37   5995 Smith, Andre                     Grayhounds            12.05
 38   1377 Stewart, Mannie                  Emery T & F           11.90
 39   4564 Sullivan, Brett                  Missoula Track C      12.87
 40   4796 William, Adrian                  Flight Int.           11.68
 41   4350 Yeh, Geoffrey                    Ft. Collins           11.70

Event 9  100 Meter Dash Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3218 Adams, Tamara                    Fort Wayne Exp.       12.42
  2   5981 Anderson, Romesha                Grayhounds            12.58
  3   1740 Atkins, Joanna                   Georgia Elit          12.24
  4   5619 Brooks, Devin                    SeaTown Express       12.69
  5   6634 Broom, Kimyon                    Quiet Fire            12.34
  6   1052 Callahan, Meaghan                02fireboltz           12.52
  7   6275 Carter, Khrystal                 Unattached            12.17
  8   5905 Davis, Kristina                  3M Track Club         12.29
  9   3203 Evans, Aja                       Firestarters          12.50
 10   4121 Evans, Taylor                    Arizona Chee          12.01
 11   3914 Gay, Michelle                    Kansas Flyers         12.65
 12   5127 Gregory, Jessica                 U.S.A. Stars          11.95
 13   3610 Hall, Willena                    Hosp House            12.96
 14   2797 Harrell, Katrina                 Magic City Runne      12.09
 15   1492 Jacobs, Breehana                 Unattached            12.32
 16   5623 Jenkins, Melantha                SeaTown Express       12.76
 17   1019 Jennings, Rickita                06awesome Power       12.60
 18   5565 Jensen, Angela                   Nemesis TC            12.91
 19   2134 Johnson, Kimberly                White Lightn          12.19
 20   4548 Kaelberer, Brittney              Bozman Track Clu      14.01
 21   2709 Lewis, Chasidee                  Central Louisian      12.19
 22   4729 Lucas, Porscha                   Dallas Gold TC        12.30
 23   6564 Maloy, Dominque                  BlazingOne'z          12.37
 24   4660 Martinez, Sarah                  Unattached            12.83
 25   2780 McCaleb, Richissa                Jackson Jaguars       12.36
 26   3222 McCoy, Kristin                   Fort Wayne Exp.       12.69
 27   7169 Meusec, Lacey                    Gresham Blu' By       13.05
 28   2383 Miller, Scottesha                Young Achievers       12.06
 29   4186 Onyepunuka, Judith               Arifzona Rising       11.84
 30   2510 Roberts, Mikeal                  Lincoln Heights       12.41
 31   7375 Rodriguez, Brandy                Unattached            13.36
 32   3723 Senaya, Kayla                    Silver Springs        12.83
 33   6755 Sherrod, Kimberly                TV Time Mach          12.49
 34   2013 Silver, Chalonda                 Unattached            12.45
 35   7190 Sims, Nyema                      Inner City Stepp      12.40
 36   5962 Tansil, Samantha                 Alex Van Dyke         12.28
 37   4730 Thomas, Tara                     Dallas Gold TC        12.01
 38   4603 White, Troi                      Tmid                  13.60
 39   4194 Wilson, Kenyanna                 Arifzona Rising       11.69
 40   6877 Woods, Shana                     Long Beach Sprin         NT

Event 10  100 Meter Dash Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2676 Alexander, Ronnie                All American Tra      10.97
  2   3018 Anderson, Gwantaveus             Track Memphis Tr      11.06
  3   4168 Arnold, Tyler                    Arizona Heat          11.43
  4   2202 Bailey, Jacey                    City of Lauderhi      11.05
  5   5532 Bennett, Phillip                 Flying Aj's           11.94
  6   4800 Blake, Yannick                   Hallmark Track C      11.10
  7   1206 Butler, Michael                  06there To Care       11.44
  8   1238 Carr, Robert                     Unattached            11.93
  9   1505 Carter, Spenser                  Unattached            11.49
 10   3624 Collins, Bryan                   Iowa United           11.20
 11   6578 Danns, Dax                       Mlk                   10.73
 12   1342 Demko, Michael                   Central Jersey        11.56
 13   6140 Gooden, Jamar                    MP Striders           10.86
 14   6705 Green, Isaiah                    So Cal Running C      10.76
 15   3290 Harrell, Dana                    Indiana Storm         11.32
 16   7251 Hiatt, Darren                    Prefontaine TC        11.61
 17   7063 Holenstein, Chase                Centennial TC         11.45
 18   7007 Jones, John                      Albina Road Runn      11.46
 19   2106 Lane, Jamell                     Track Essence         10.94
 20   5786 Marshall, Victor                 Unattached            12.01
 21   6343 Mays, Devin                      West Side Kicker      10.82
 22   3999 McBee, Reuben                    Tulsa Flyers          11.32
 23   6048 McGraw, Tyrone                   Ephesians Track       10.88
 24   4738 McNeal, Shawnbrey                Dallas Mustang        11.04
 25   4645 Miller, Broderick                Tmid                  11.18
 26   1174 Morgan, Kevin                    02providence Cob      11.87
 27   2849 Munnerlyn, Captain               Mobile Parks             NT
 28   1963 Norvell, Antonio                 Realdeal              10.75
 29   4403 Pimentel, Silas                  Mercury Trac          11.39
 30   4648 Plimmer, Stephen                 Tmid                  11.49
 31   2252 Postell, Marcus                  Florida Elite         10.96
 32   4842 Prevost, Whitney                 Houston Heat Tra      10.96
 33   3734 Reynolds, Victor                 Silver Springs        11.45
 34   4650 Robertson, Eric                  Tmid                  11.44
 35   3617 Robinson, Alexander              Hosp House            11.17
 36   1393 Scott, Rushane                   L V Lightning         11.31
 37   2641 Simpson, Brandon                 Warren Striders       11.60
 38   4443 Thorton, Branden                 Speed Track           11.34
 39   3121 Tillman, Miles                   Angelic Flyers        11.45
 40   6711 Wade, David                      So Cal Running C      10.87
 41   2632 Williams, Christopher            Unattached            11.75
 42   2579 Williams, Darison                Northwest             11.55
 43   5480 Williams, Eric                   Estc                  12.02
 44   2213 Wimbley, Joshua                  City of Lauderhi      10.96
 45   3252 Wims, Arthur                     Fort Wayne Exp.       11.12
 46   1613 Wright, Kedric                   Baldwin Coun          10.81
 47   6795 Yamase, Troy                     Unattached            10.74

Event 11  100 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2374 Austin, Lauren                   Young Achievers          NT
  2   6714 Baldwin, Jasmine                 So Cal. Cheetah-      11.37
  3   2481 Banks, Tasha                     High Velocity         12.85
  4   6584 Berry, Markita                   Stallions             12.18
  5   3102 Brown, Deserea                   Angelic Flyers        12.93
  6   1002 Carlson, Jan                     02-Air Time Athl      12.88
  7   5620 Carver, Jamie                    SeaTown Express       13.06
  8   1661 Charles, Whitney                 Classics              11.86
  9   3749 Daggett, Shannon                 Unattached            12.56
 10   7000 Davis, Shanika                   Albina Road Runn      13.35
 11   3013 Dillion, Gabrielle               Southwest Miss        12.31
 12   3014 Dorsey, Taji                     Southwest Miss        12.35
 13   5195 Durham, Jordan                   Wildcats Athleti      12.33
 14   2016 Ealey, LaKecia                   Ruff Riders           11.69
 15   3416 Edwards, Rachel                  Speed XL              12.70
 16   3745 Fortune, Kadeisha                Team Minnesota        12.37
 17   5058 Foster, Rachel                   Track Houston TC         NT
 18   5523 Griffey, Princess                Flying Aj's           11.97
 19   3713 Henderson, Brittany              Silver Springs        12.55
 20   1710 Hill, Tenesha                    Firebirds             11.91
 21   6719 Holmes, Kristin                  So Cal. Cheetah-      12.15
 22   2296 James, Pavi'elle                 NW Express               NT
 23   4585 Kisner, Lauren                   Tmid                  13.56
 24   4866 Lane, Shadra                     Lancaster Lightn      12.40
 25   4344 Markham, Kim                     Ft. Collins           12.65
 26   4553 McLaughlin, Alexa                Helena Vault & T      13.27
 27   2382 McLaurin, Tiaerra                Young Achievers       11.79
 28   6459 Okonkwo, Nnoye                   Hyper Speed           12.34
 29   6288 Onipede, Lollie                  Unattached            12.31
 30   5204 Orville, Britney                 Wings                 12.16
 31   4411 Osborn, Paula                    NM Speed              12.71
 32   3418 Roberts, Jeanne                  Speed XL              12.57
 33   4667 Schutte, Nicole                  Unattached            12.89
 34   6121 Smith, Angelique                 Mission Valley T      11.65
 35   5760 Smith, Ashley                    Unattached            12.22
 36   5963 Tezeno, Meia                     Alex Van Dyke         12.04
 37        Tyson, Cleo                      Track Houston TC      11.40
 38   5627 Williams, Jacqua                 SeaTown Express       12.11
 39   1329 Williams, Kimberly               Buffalo Pioneers      12.66
 40   2389 Wilson, Britney                  Young Achievers       12.29
 41   2837 Wilson, Tenille                  Mobile Parks          12.02
 42   1330 Winfrey, Camarra                 Buffalo Pioneers      12.76

Event 12  100 Meter Dash Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2574 Bell, Donald                     Northwest             11.37
  2   2648 Brown, Charlie                   Warren Striders       11.28
  3   2575 Chambers, JaRon                  Northwest             11.19
  4   6466 Cousin, Shamus                   Hyper Speed           11.13
  5   7192 Dickson, Kevin                   Inner City Stepp      11.03
  6   4479 Dotson, Thomas                   Unattached            10.79
  7   2759 Fisher, Dante                    Future Track Clu      10.79
  8   5629 Fontenot, Carlos                 SeaTown Express       11.42
  9   3774 Gaskill, Jerrod                  Unattached            11.17
 10   3238 Glover, Will                     Fort Wayne Exp.       11.12
 11   4199 Herring, Keegan                  Arifzona Rising       10.58
 12   5781 Hubbard, Bruce                   Unattached            11.19
 13   5159 Irabor, Brandon                  Unattached            10.87
 14   5473 Johnson, Terrance                Estc                  11.03
 15        Jones IV, Raymond                Unattached               NT
 16   1171 Lamboy, Brendan                  02providence Cob      11.06
 17   3243 Lee, Kesonn                      Fort Wayne Exp.       10.92
 18   6784 Linton, Gilbert                  Unattached            11.27
 19   6655 Locey, Joseph                    Renegades                NT
 20   3732 Luttrel, Quentin                 Silver Springs        11.15
 21   4644 Meriwether, Evan                 Tmid                  12.68
 22   7088 Michener, Sam                    Cool Running          10.89
 23   4974 Myers, Brandon                   Southern Eagles       10.77
 24   6656 Nasca, Nathaniel                 Renegades                NT
 25   5972 O'Neal, Kenny                    Alex Van Dyke         10.48
 26   1636 Ogletree, Jamal                  Boys & Girls          10.71
 27        Oneal, Kenny                     Unattached               NT
 28   6076 Osaisai, Wopamo                  Classic               10.48
 29   1175 Osci, Eric                       02providence Cob      10.97
 30   6077 Pearlstone, Alex                 Classic               10.96
 31   1105 Rafael, Johan                    02merrimack Vall      10.93
 32   1719 Richardson, Malcolm              Firebirds             10.74
 33   4817 Stafford, Dominique              Hallmark Track C      10.91
 34   2970 Terrell, LeKendrick              Port City             10.99
 35   7316 Tooley, Chris                    Salem TC              10.89
 36   2210 Turenne, Woodny                  City of Lauderhi      10.61
 37   6660 Villoria, Joshua                 Renegades                NT
 38   6748 Ware, Jared                      Team Hurricane        10.61
 39   4007 Wilson, Marcus                   Tulsa Flyers          11.17
 40   1830 Wilson, Rodney                   Champions             10.61
 41   4491 Wright, Evan                     Unattached            11.00

Event 13  100 Meter Hurdles Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3305 Anderson, Maisha                 Indy's Cheetahs       17.08
  2   2717 Bates, DanQuisha                 Continental T-Be      16.22
  3   7091 Beck, Alysha                     Cyo TC                15.43
  4   2813 Beckett, Nefertiti               Memphis Hurdlers      17.85
  5   1559 Brady, Nikko                     Wilmington T.C.       15.20
  6   4313 Britton, Evonne                  El Paso Flam          15.10
  7   2292 Cameron, LaVernia                NW Express            15.97
  8   1111 Ceasar, Kristymarie              06novas               16.12
  9   4118 Cleveland, Jndia                 Arizona Chee          15.02
 10   6734 Coleman, Iissha                  Team Hurricane        14.87
 11   4928 Collins, Paris                   Port Arthur TC        15.98
 12   2468 Dunson, Kaitlin                  Flying Js             18.10
 13   3307 Edwards, Camille                 Indy's Cheetahs       16.13
 14   7017 Ferrara, Olivia                  Beaverton TC          16.67
 15   6638 Finley, London                   Quiet Fire            14.72
 16   2259 Hammond, Cli'Vesha               Glades Track Clu      15.84
 17   2295 Harris, Monique                  NW Express            15.04
 18   4560 Hart, Hannah                     Missoula Track C      23.33
 19   5742 Johnston, Olivia                 Unattached            15.82
 20   2139 King, Glori                      X-Cite                15.46
 21   3487 Lehman, Evie                     Unattached            17.31
 22   5661 LeRoy, Brianna                   Scaa                  16.28
 23   3795 Lettow, Lindsay                  Westside              15.49
 24   6285 Marshall, Dahlys                 Unattached            14.86
 25   5704 Mauro, Melissa                   Stealth               15.82
 26   5935 McGee, Whitney                   Acorn Oscar Bail      14.47
 27   1119 Muhammad, Dalilah                06novas               15.44
 28   3631 Murdoch, Mallory                 Kearney               15.49
 29   6595 Profit, Kiani                    Prr                   14.59
 30   4873 Starks, Ashley                   Lancaster Lightn      16.08
 31   5917 Stewart, Briana                  3M Track Club         14.99
 32   1974 Stowers, Jasmin                  55 Quick Strider      15.25
 33   1084 Tassone, Melissa                 59infant Jesus T      17.21
 34   4278 Vinson, Joenisha                 DO Right Tra          15.01
 35   2534 Woodruff, Rachael                Loveland              18.11

Event 14  100 Meter Hurdles Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3281 Abdullah, Salahudin              IL Stlth Bombers      16.44
  2   4448 Bingham, Demetras                Teva Track            15.42
  3   4789 Brantley, Omasha                 Flight Int.           14.89
  4   5942 Brown, Matthew                   Acorn Oscar Bail      14.58
  5   5720 Caingles, Matt                   Spokane Valley T      17.13
  6   3234 Carr Jr, Xavier                  Fort Wayne Exp.       16.33
  7   5601 Carter, D'Mario                  Rainier Beach TC      16.74
  8   2893 Cecil, Jr., Corey                Nashville Illusi      18.22
  9   4502 Christensen, Wes                 Utah Strider          16.72
 10   2312 Clements, Eduardo                NW Express            15.24
 11   3214 Davis, Greg                      Flying Dragon PV      15.13
 12   5092 Davis, Marcus                    Track Houston TC      14.98
 13   2472 Dunson, Xavier                   Flying Js             16.92
 14   3551 Filer, Thomas                    Bellevue              14.86
 15   5926 Guss, Jerome                     3M Track Club         14.80
 16   7038 Hatfield, Micah                  Beaverton TC          15.49
 17   6602 Holmes, Ryan                     Prr                   14.61
 18   2424 Horn, Gray                       Blue Thunder          15.56
 19   6843 Island, Mikio                    Valley Unite          14.65
 20   3959 Ivy, Prentice                    St. Louis Expres      16.08
 21   3003 Kelly, Cedric                    Road Runners Tra      17.91
 22   4848 Lara IV, Richard                 Houston High Ste      14.88
 23   2624 Legrair, Johnnie                 Unattached            15.63
 24   1360 Lowery, Jermaine                 Delco Stallions       15.38
 25   2336 McClain III, Kenneth             Perfection Dream      15.57
 26   2283 McKenzie, Kenneth                Metro-Dade            14.03
 27   1156 Muldowney, Keegan                03olympic Regi        17.56
 28   7162 Nelson, Aaron                    Emerald Valley T      14.77
 29   7163 O'Connell, Shane                 Emerald Valley T      15.04
 30   1213 Rhoades, Jeremy                  03falcons             20.84
 31   4690 Shows, Bryce                     Unattached            16.85
 32   1914 Smith, Keare                     Junior Striders       14.28
 33   4564 Sullivan, Brett                  Missoula Track C      16.01
 34   5945 Swift, William                   Acorn Oscar Bail      15.26
 35   1734 Tolbert, Joshua                  Fulton Count          14.23
 36   5572 Williams, Douglas                Orofino T&F           16.45
 37   3010 Williams, Winston                Southeast Miss        18.70
 38   4298 Wood, Bryce                      DO Right Tra          15.47
 39   6444 Woods, Warren                    Free Spirit TC        13.89

Event 15  100 Meter Hurdles Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3218 Adams, Tamara                    Fort Wayne Exp.       14.73
  2   5651 Alley-Barnes, Asuba              Scaa                  15.19
  3   1343 Anderson, Jennifer               Chautauqua Strid      15.64
  4   3174 Barr, Tiara                      Dxmr Dominators       15.24
  5   1214 Batcha, Karuna                   Unattached            17.01
  6   1743 Bennett, Breeavia                Georgia Fire          14.89
  7   5619 Brooks, Devin                    SeaTown Express       14.59
  8   6634 Broom, Kimyon                    Quiet Fire            15.01
  9   4756 Cloud, Gayla                     Desoto Roadrunne      15.01
 10   3017 Eades, Nykita                    Track Memphis Tr      15.05
 11   3567 Fagerlind, Sarah                 Cedar Valley          17.07
 12   5982 Gonder, Desirae                  Grayhounds            15.53
 13   2830 Hall, Deondrea                   Mobile Parks          15.77
 14   3879 Hallman, Samantha                Eastside Ste          15.82
 15   2294 Harris, Lizzie                   NW Express            15.14
 16   4440 Harris, Sarecia                  Speed Track           16.59
 17   2960 Haughton, Yosha                  Port City             15.84
 18   7074 Holding, Emily                   Cool Running          16.76
 19   1134 Hudson, Chia                     06ny Starz TC         14.98
 20   5565 Jensen, Angela                   Nemesis TC            15.55
 21   1404 Johnson, Renee                   Nadia                 16.04
 22   4909 Jones, Tenaya                    North Texas Chee      14.82
 23   4664 Lindgren, Heather                Unattached            18.14
 24   4211 Mah, Alisha                      AZ Striders           15.47
 25   7128 Mathabane, Bianca                Dare To Dream         15.27
 26   1902 Mayo, Gabrielle                  Junior Striders       15.00
 27   3719 Mitchell, Michelle               Silver Springs        17.20
 28   4590 O'Toole, Kelsey                  Tmid                  16.82
 29   2361 Parkinson, Latoya                Unattached            15.75
 30   1138 Ramsey, Keva                     06ny Starz TC         15.19
 31   3137 Staisiunaite, Egle               Casa                  15.60
 32   6698 Stone, Allison                   So Cal Running C      15.69
 33   7330 Tippett, Kimi                    Team Oregon           16.46
 34   5922 Ward-Williams, Teirra            3M Track Club         16.41
 35   2231 White, Kabreka                   Florida Elite         14.96
 36   4603 White, Troi                      Tmid                  16.68
 37   6598 Williams, Jalisa                 Prr                   15.30
 38   4281 Williams, Jasmine                DO Right Tra          15.30
 39   6877 Woods, Shana                     Long Beach Sprin         NT
 40   1976 Young, Sarah                     55 Quick Strider      15.35

Event 16  100 Meter Hurdles Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4656 Aikins, Amber                    Unattached            16.45
  2   4161 Alivez, Johanna                  Arizona Heat          15.42
  3   2166 Aluaranga, Ayla                  Alpha Omega           18.23
  4   2862 Bamigboye, Bukola                Music City Track      14.80
  5   4565 Bell, Capree                     Tmid                  15.57
  6   2375 Bell, Tramaine                   Young Achievers       16.23
  7   1486 Brathwaite, Sunita               Unattached            15.85
  8   4183 Brown, Roshawnda                 Arifzona Rising       15.23
  9   5620 Carver, Jamie                    SeaTown Express       15.31
 10   4171 Dancy, Jeanine                   Arizona Pant          15.98
 11   5656 Flynn, Angelica                  Scaa                  15.60
 12   7363 Haltiner, Whitney                Unattached            17.09
 13   2815 Harris, Marrissa                 Memphis Hurdlers      14.26
 14   1552 Hasan, Alyissa                   Wny Jets              14.30
 15   4998 Heggie, Jordan                   Cyclone               15.01
 16   1182 Hepburn, Yvana                   06s/A Hinds' Fee      15.11
 17   1760 Holloway, Bever-Leigh            Gatc                  14.57
 18   6720 Jackson, Krystina                So Cal. Cheetah-      15.46
 19   2296 James, Pavi'elle                 NW Express            14.19
 20   1221 Kamate, Nene                     Unattached            14.54
 21        Kincaid, Leah                    Sprngfld Strider      14.14
 22   6612 Liefert, Monique                 PS Vegas Flyers       15.54
 23   2197 Mattear, Toyria                  City of Lauderhi      15.51
 24   1972 Norman, Nyoka                    55 Quick Strider      14.62
 25   7240 Persons, Mary                    Peak Performance      17.77
 26   1025 Reed, Angelica                   06burning Spears      14.60
 27   4595 Richardson, Beth                 Tmid                  17.42
 28        Rogers, Alexis                   Unattached            13.62
 29   2807 Russ, Erika                      Magic City Runne      15.33
 30   3229 Sefranka, Taylor                 Fort Wayne Exp.       15.34
 31   3759 Soceka, Jenny                    Unattached            14.70
 32   6347 Stewart, Talia                   3M Track Club         13.83
 33   7241 Striker, Alex                    Peak Performance      17.62
 34   5963 Tezeno, Meia                     Alex Van Dyke         15.10
 35   2445 Trimble, Ashley                  Jaguars               14.65
 36   2872 Trimiew, Heather                 Music City Track      14.54
 37   6296 Truesdale, Teia                  Unattached            15.61
 38        Tucker, Rhonda                   Dallas Mustang           NT
 39   5626 Tupper, Christina                SeaTown Express       15.44
 40   3139 Walton, Jacqueline               Casa                  14.63
 41   5196 Williams, Angel                  Wildcats Athleti      14.61
 42   3232 Woodruff, Anjonique              Fort Wayne Exp.       15.21

Event 17  110 Meter Hurdles Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2340 Anderson, Malcom                 Stride TC             15.50
  2   4614 Canfield, Tom                    Tmid                  17.03
  3   7082 Capelle, Eric                    Cool Running          16.61
  4   3944 Chestra, Johnathan               Okemah                17.09
  5   4169 Clanton, Marcus                  Arizona Heat          15.28
  6   5603 DeLaurenti, Joel                 Rainier Beach TC      18.03
  7   2471 Dunson, Alan                     Flying Js             15.12
  8   1029 Gayne, Anthony                   01-Capital            19.84
  9   1738 Grier, Tim                       Gazelle               14.83
 10   5496 Hardersen, Justin                Fwtc                  16.42
 11   1442 Henson, Alexander                Penn Hills            15.93
 12   7063 Holenstein, Chase                Centennial TC         15.67
 13   4970 Hunter, LaMarcus                 Southern Eagles       15.01
 14   3200 Jamieson, Kris                   Evnstn Eagle          14.80
 15   2739 Jefferies-Bolton, Justin         Cordova Track Cl      15.27
 16   5005 Jenkins, Cordera                 Cyclone               14.69
 17   1679 Johnson, Jamal                   East Cobb             15.74
 18   2823 Jones, Stephen                   Memphis Hurdlers      15.99
 19   7244 Logan, Brandon                   Peak Performance      15.95
 20   6170 Mitchell, Ryan                   Panther Track         16.04
 21   5793 O'Brien, Sean                    Unattached            19.30
 22   3423 Odele, Anthony                   Sprngfld Strider      15.70
 23   3559 Paczkowski, Jason                Bellevue              15.40
 24   6691 Prentice, Terry                  Scc-Men               14.90
 25   6628 Price, Aex                       PS Vegas Flyers       15.63
 26   2628 Pridgen, Adam                    Unattached            17.54
 27   3942 Ross, Weller                     Lawrence              17.67
 28   3005 Rousey, Ian                      Road Runners Tra      15.96
 29   6328 Sanders, Justin                  V-Town Track          16.14
 30   3787 Spandl, Brock                    Unattached            16.20
 31   3250 Sykes, De'Andre                  Fort Wayne Exp.       15.04
 32   2348 Tharpe, Dontrell                 Stride TC             15.53
 33   6115 Wilright, Alex                   Miller Track Clu      15.55
 34   4349 Yeh, Benjamin                    Ft. Collins           15.09

Event 18  110 Meter Hurdles Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1990 Akins, Tyron                     Quicksilver           14.01
  2   1165 Alferos, Roman                   02providence Cob      16.19
  3   6122 Balumbu, Nkosinza                Mission Valley T      14.86
  4   6677 Barmer Jr, Bryon                 Trailblazers          14.26
  5   4608 Bettis, Phillip                  Tmid                  14.39
  6   1979 Brown, Brandon                   55 Quick Strider      14.42
  7   7382 Brown, Mike                      Unattached            15.42
  8   2123 Brunson, Andrew                  Unattached            14.25
  9   5967 Craddock, Kevin                  Alex Van Dyke         14.46
 10   6775 Dangerfield, Matthew             Unattached            14.66
 11   1245 DePaolo, Clinton                 Unattached            15.86
 12   4619 DeSousa, Anthony                 Tmid                  16.84
 13   4734 Eppring, Darrin                  Dallas Mustang        14.65
 14   2454 Filev, Momchil                   Detroit Cheetah       15.50
 15   3115 Fisher, Derrick                  Angelic Flyers        14.67
 16   2760 Fontenot, Ryan                   Future Track Clu      14.12
 17   4371 Gay, Clifton                     Jesse Owens Memo      14.58
 18   1557 Giza, Ron                        Wny Jets              15.81
 19   3775 Hagen, Mike                      Unattached            15.70
 20   5632 Hansen, Jake                     SeaTown Express       14.72
 21   7226 Herrington, Blake                Milwaukie TC          15.58
 22   5635 Jones, Lester                    SeaTown Express       15.24
 23   4550 Killian, Alston                  Bozman Track Clu      16.29
 24   2622 Klein, Justin                    Unattached            16.25
 25   4378 Lambkins, Kevin-Michael          Joe Gentry T          15.73
 26   1981 Martin, Dennis                   55 Quick Strider      14.26
 27   6171 Mok, Michael                     Panther Track         15.23
 28   6049 Moon, Marco                      Ephesians Track       15.63
 29   7245 Noriega, Jake                    Peak Performance      15.79
 30   2284 Olmann, Edwisht                  Metro-Dade            14.66
 31   5638 Pichler, David                   SeaTown Express       15.02
 32   6605 Profit, Marquis                  Prr                   14.35
 33   4853 Reed Jr., Vincent                Junior Speedster      14.58
 34   3142 Smith, Patrick                   Casa                  15.00
 35   3375 Taylor, Adam                     Lv's Cheetah          14.85
 36   6658 Taylor, Logan                    Renegades                NT
 37   4206 Titsworth, Chris                 Arifzona Rising       14.63
 38   5219 Vese, William                    Wings                 14.35
 39   2877 Walker, Juan                     Music City Track      13.83
 40   4654 Williams, Keith                  Tmid                  14.93
 41   2333 Wyche, Calvin                    NW Express               NT
 42   2878 Yarbrough, John                  Music City Track      14.04

Event 19  200 Meter Dash Bantam Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1693 Alston, Naomi                    Fay'ville Flyers      28.92
  2   7305 Burger, Ashley                   Salem TC              34.14
  3   4536 Burk, Kennedee                   BearTooth Track       33.26
  4   5727 Cablayan, Tahlie                 Unattached            31.54
  5   2430 Carter, Morgan                   All Stars             31.98
  6   2783 Chatters, Jodi                   Lake Area Expres      30.05
  7   3347 Childress, Alia                  Lv's Cheetah          31.48
  8   1195 Claudio, Mariah                  06starlets            30.38
  9   2785 Clemons, Christi                 Lake Area Expres      30.50
 10   2432 Cockrell, Tiasia                 All Stars             30.68
 11   7182 Doyle, Treneisha                 Inner City Stepp      31.14
 12   3352 Elliott, Makeba                  Lv's Cheetah          31.61
 13   1491 Ellison, Seattle                 Unattached            29.66
 14   6696 Faulknor, Alexis                 So Cal Running C      28.32
 15   4373 Hamilton, GinAsia                Joe Gentry T          28.04
 16   6116 Harvey, Atiya                    Mission Valley T      27.63
 17   7018 Hatfield, Riley                  Beaverton TC          33.30
 18   1115 Hughey, Naomi                    06novas               31.86
 19   2714 Marbury, Joy                     Club Elite Birmi      29.22
 20   4554 McLaughlin, Ashton               Helena Vault & T      35.44
 21   6002 McPherason, Shayla               Bay Area Roadrun      30.00
 22   4905 Miles, Daijonae                  My Stars Track C      28.15
 23   6003 Moore, Chermayne                 Bay Area Roadrun      30.08
 24   6446 Nicholson, Jasmine               Fresh Start           28.30
 25   4188 Pratt, Jasmin                    Arifzona Rising       28.10
 26   3967 Proctor, Dominique               Tulsa Expres          30.04
 27   2300 Reynolds, Robin                  NW Express            27.34
 28   5488 Roberts-Kirby, Cierra            Fwtc                  31.27
 29   4453 Rodriquez, Brianna               T Elite               28.81
 30   6536 Sanders, Ashley                  LA Jets               28.28
 31   5170 Sanders, Tayler                  Velocity Track C      28.51
 32   3957 Shepherd, Na'Kea                 SC Striders           29.15
 33   3453 Sims, Akilah                     Summit City           29.83
 34   1540 Steward, Jada                    United Stars          29.55
 35   1541 Stewart, Caela                   United Stars          29.62
 36   1716 Tearny, Nichell                  Firebirds             28.28
 37   1077 Thomas, Brianna                  59hempstead Pal       31.64
 38   4668 Tyson, Alix                      Unattached            35.83
 39   5554 WhitehHall, Allanah              Jets                  29.57
 40   3988 Wicks, Mariah                    Tulsa Flyers          29.42
 41   4908 Young, Mayorca                   My Stars Track C      28.64

Event 20  200 Meter Dash Bantam Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1141 Akinleye, Jende                  06ny Starz TC         29.26
  2   4852 Albert Jr, David                 Junior Speedster      28.51
  3   3958 Burnett, Mason                   SC Striders           29.60
  4   2022 Clemons, Joshua                  Ruff Riders           27.58
  5   5670 Davis, Marquis                   Scaa                  30.81
  6   2235 Dillon, Kimlon                   Florida Elite         28.71
  7   2964 Dixon Jr., Samuel                Port City             29.05
  8   2496 Eakins III, William              Jubilee Track Cl      30.27
  9   5978 Edokpayi, Ime                    B Sharp               28.27
 10   6400 Edwards, Steven                  'N Step Youth TC      27.35
 11   2186 Featherstone, Anthony            Buccaneers            28.47
 12   3612 Fountain, Rashawn                Hosp House            29.38
 13   2085 Gamble, Cameron                  Titans                27.99
 14   3729 Gillie, Jalen                    Silver Springs        28.36
 15   4635 Inman, Jacob                     Tmid                  30.84
 16   3183 Jenkins, Girard                  Dxmr Dominators       29.66
 17   4855 Johnson, Thomas                  Just In Time Tra      28.36
 18   6311 Marshall, Byron                  Unattached            27.87
 19   7200 McDonald, Ja Mariay              Inner City Stepp      29.82
 20   6268 McKenzie, Rodney                 Umoja Track Club      28.37
 21   2497 O'Neal, Gemel                    Jubilee Track Cl      30.90
 22   1264 Perkins, Louie                   Unattached            29.73
 23   5615 Piper, D'Juan                    Rainier Beach TC      29.33
 24   7209 Retherford, Cameron              Inner City Stepp      31.12
 25   4689 Richardson, Troy                 Unattached            33.29
 26   2911 Robinson, Eric                   Nashville Illusi      29.22
 27   2285 Simmons, Leo                     Metro-Dade            27.19
 28   2034 Stokes, Naieem                   Saca                  27.58
 29   2971 Tinsley, DiJyran                 Port City             28.77
 30   1057 Toplin, Trevor                   02fireboltz           30.51
 31   6710 Turner, Isiah                    So Cal Running C      28.05
 32   4233 Vickers, Carzel                  Blazers Trac          27.83
 33   1326 Walton, Sharieff                 Bethany Baptist       28.94
 34   6667 Williams, Jamaal                 Rising Stars          27.62
 35   5618 Wilson-Jones, Jamil              Rainier Beach TC      30.84
 36   7165 Wright, Darby                    Emerald Valley T      30.20

Event 21  200 Meter Dash Midget Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4751 Butler, Sharla                   Dallas TC             27.50
  2   6695 Cabral, Brittany                 So Cal Running C      26.74
  3   2492 Chapman, Tedra                   Jubilee Track Cl      29.18
  4   4575 Eisenbeiss, Ali                  Tmid                  30.46
  5   2269 Eutsey, Ebony                    Metro-Dade            26.74
  6   1468 Goode, Asja                      Supersonics           26.51
  7   6480 Gooden, Asia                     Ies                   26.88
  8   7360 Gray, Anne                       Unattached            29.15
  9   3947 Grossman, Casey                  Pryor Creek           28.76
 10   4581 Hagood, Taylor-Grace             Tmid                  27.88
 11   1033 Hanson, Kelsey                   Clifton Park          28.40
 12   5060 Henderson, Erial                 Track Houston TC      27.29
 13   6083 Hicks, Alex                      Hilltop Speed         27.17
 14   2494 Humphrey, Latyna                 Jubilee Track Cl      28.64
 15   2507 Jackson, Whitney                 Lincoln Heights       28.72
 16   3399 Jaynes, Antasia                  Quiet Storm           29.99
 17   6857 Keeton, Bre'una                  Vegas Stealth         26.77
 18   4126 Lee, Chinequa                    Arizona Chee          27.85
 19   4184 Lewis, Bianca                    Arifzona Rising       27.49
 20   4930 Mobley, Hannah                   Port Arthur TC        27.29
 21   1603 Nolly, Valencia                  Baldwin Coun          26.89
 22   3870 Parish, Ashley                   Blues                 29.54
 23   3451 Perry, Carmen                    Summit City           29.40
 24   7189 Pittman, Tiara                   Inner City Stepp      26.58
 25   5914 Purvis, Ashton                   3M Track Club         26.88
 26   2273 Robbins, Tuskia                  Metro-Dade            26.79
 27   1627 Robinson, Aspen                  Boys & Girls          26.78
 28   1197 Roller, Brie                     06starlets            27.97
 29   3420 Scott, Ayanna                    Sprngfld Strider      28.34
 30   5813 Shoecraft, Charissa              Wings of Eagles       29.00
 31   2704 Sims, Raven                      Baton Rouge YMCA      27.21
 32   2990 Smith, Dominique                 Road Runners Tra      26.85
 33   4136 Smythe, Bryanna                  Arizona Chee          26.75
 34   5668 Truth, Sharkyla                  Scaa                  28.84
 35   7002 Walden-Taylor, Sharae            Albina Road Runn      29.23
 36   2835 Watson, Amiracle                 Mobile Parks          26.77
 37   5764 Whittington, Xauddina            Unattached            29.47
 38   5821 Williams-Gibson, Tyler           Wings of Eagles       28.29

Event 22  200 Meter Dash Midget Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1235 Alexis, Time                     Unattached            27.49
  2   4213 Battle, Anders                   AZ Striders           26.83
  3   3605 Bedingham, John                  Flying Pigs           26.53
  4   5596 Bennett, Justin                  Rainier Beach TC      27.89
  5   1663 Best, Carlton                    Clinton Track Cl      25.33
  6   1406 Bosko, Amanuail                  Nadia                 27.25
  7   2278 Burgess, Trey                    Metro-Dade            26.21
  8   1317 Byrd, Damiere                    Bethany Baptist       27.21
  9   2895 Crawford, Quinton                Nashville Illusi      25.80
 10   6797 Crosland, Anthony                Usa Youth Track       25.58
 11   2081 Davis, Alphonso                  Titans                24.97
 12   6244 Garrick, Carlyle                 Tony Williams Tr      26.05
 13   7196 Griffith, Nycole                 Inner City Stepp      25.01
 14   2279 Hall, Rannell                    Metro-Dade            25.40
 15   5779 Harewood, Marcus                 Unattached            25.86
 16   3613 Harris, Rumeal                   Hosp House            27.41
 17   3412 Harvey, Christopher              Bn/Rockford           28.01
 18   4726 Hayes, Mason                     Dallas Flash          24.63
 19   4629 Hershey, Evan                    Tmid                  29.05
 20   4722 Malena, Benjamin                 Dallas Blaze          25.40
 21   4011 Marshall Jr., Bobbie             Tulsa Turbos          27.78
 22   3004 McClain, Sheldon                 Road Runners Tra      25.87
 23   7396 McUne, Jonathan                  Unattached            28.86
 24   4563 Morris, Levi                     Missoula Track C      31.55
 25   2639 Murdock, Jahari                  Warren Striders       27.74
 26   6589 Murphy, Gregory                  Stallions             26.14
 27   3502 Newlin, Kyle                     Unattached            27.99
 28   5685 Okoro, Michael                   So Hill Striders      27.87
 29   6127 Okwudiafor, Ikem                 Mission Valley T      26.22
 30   1483 Owens, James                     Trinity Elite         25.87
 31   4723 Patterson, Domonique             Dallas Blaze          24.56
 32   2910 Perry, EnRigues                  Nashville Illusi      27.78
 33   6056 Riggins, Anthony                 Fast Forward          25.28
 34   7227 Rodriguez, Timmy                 Milwaukie TC          29.43
 35   3248 Smith, Roderick                  Fort Wayne Exp.       27.09
 36   4379 Thomas, Malcolm                  Joe Gentry T          26.77
 37   2257 Thompson, Frank                  Florida Elite         25.39
 38   4158 Waters, Trey                     Arizona Chee          26.60

Event 23  200 Meter Dash Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5020 Alexander, Erica                 Texas Storm Trac      24.39
  2   2698 Alexander, Rebecca               Baton Rouge YMCA      25.17
  3   2429 Ball, Ayana                      All Stars             26.58
  4   7253 Bryant, Tashiana                 Psa Youth Runnin      26.14
  5   3446 Corey, Moriah                    Summit City           27.19
  6   4571 Covington, Alyssa                Tmid                  26.88
  7   5723 Davidson, Alex                   Tacoma Titans         27.04
  8   6066 Del Pino, Magen                  Flying Cheetahs       25.11
  9   2637 Frimpong, Audra                  Warren Striders       26.16
 10   1943 Goodman, Chalonda                New Horizon           24.46
 11   3844 Gordon, Aleia                    Ardmore Trac          26.54
 12   3895 Haberman, Kimberly               Hays Strider          26.66
 13   2114 Hilaire, Elan                    Unattached            24.38
 14   3806 Hurt, LaShawntae                 Wings Omaha           27.38
 15   3400 Johnson, Anisha                  Quiet Storm           26.95
 16   5232 Jordan, Victoria                 Dallas Gold TC        24.91
 17   6641 Lewis, D'Ambour                  Quiet Fire            24.44
 18   2297 McCord, Brittany                 NW Express            24.96
 19   4417 Middleton, Brittni               Northeast Sh          25.60
 20   1119 Muhammad, Dalilah                06novas               26.05
 21   2299 Nolton, Danielle                 NW Express            25.18
 22   5525 Okoro, Brianna                   Flying Aj's           26.50
 23   6086 Reed, Leslie                     Hilltop Speed         26.09
 24   7308 Rhodes, Rebecca                  Salem TC              26.98
 25   5938 Runnels-Coleman, Sheilicia       Acorn Oscar Bail      25.85
 26   7261 Smith, Kayla                     Psa Youth Runnin      25.55
 27   2482 Smith-Graham, Meshawn            High Velocity         26.75
 28   3231 Stephens, Kelsey                 Fort Wayne Exp.       27.03
 29   4472 Stewart, Nachelle                Unattached            24.90
 30   5591 Tautalafua-Combs, Charnay        Rainier Beach TC      25.80
 31   2836 Watson, Angel                    Mobile Parks          25.31
 32   5131 Wedderburn, Janice               U.S.A. Stars          25.71
 33   4192 Williams, Serene                 Arifzona Rising       25.34
 34   1479 Wilson, Audrey                   Trinity Elite         25.18
 35   2716 Wilson, Beonka                   Club Elite Birmi      25.44
 36   6645 Woodruff, Yasmin                 Quiet Fire            24.63
 37   6827 Woods, Erika                     Valley Unite          25.24

Event 24  200 Meter Dash Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5594 Alexander, Bobby                 Rainier Beach TC      24.32
  2   7262 Boatman, Andre                   Psa Youth Runnin      24.34
  3   3284 Carey, Imani                     IL Stlth Bombers      24.27
  4   1239 Chase, Alex                      Unattached            24.76
  5   2757 Clayton, T.C.                    Future Track Clu      23.57
  6   3148 Collier, Aramis                  Chicago Striders      24.68
  7   3970 Collins, Gereme                  Tulsa Expres          24.43
  8   2080 Cooper, Daamon                   Titans                22.44
  9   1247 Dowd, Justin                     Unattached            24.21
 10   4744 Dupree, Denarrian                Dallas Stallions      23.52
 11   5471 Ena, Paul                        Estc                  25.86
 12   2427 Fields, Edward                   Central Kentucky      25.28
 13   2618 Freeman, Robert                  Unattached            24.88
 14   5991 Hunley, Tommy                    Grayhounds            23.94
 15   5135 Jackson, Dedrick                 U.S.A. Stars          23.56
 16   4148 Jackson, Steven                  Arizona Chee          23.20
 17   2925 Jacobs, Wayne                    New Orleans Heat      23.61
 18   6801 Johnson, Christian               Usa Youth Track       23.27
 19   3779 Johnson, Devin                   Unattached            24.33
 20   2928 Jones III, Calvin                New Orleans Heat      23.91
 21   1080 Maritt, Umar                     59hempstead Pal       24.12
 22   3383 McBride, Melvin                  N Shore Breeze        24.59
 23   6226 Morgan, Kwame                    Speed City            22.99
 24   1444 Moye Jr, Demetrius               Penn Hills            24.28
 25   6198 Nelson, Nathan                   San Luis Obispo       23.36
 26   4686 Niblett, Eric                    Unattached            25.87
 27   2249 Peeples, Embry                   Florida Elite         22.22
 28   7207 Polk, Jordan                     Inner City Stepp      24.73
 29   1720 Rooths, Kevin                    Firebirds             23.32
 30   2253 Sales, Dante                     Florida Elite         23.21
 31   1386 Sam, Johnathan                   Jettas                23.86
 32   4901 Sellers, D'Jerrien               Mesquite Friend       23.23
 33   6852 Shanks, Jr., Austin              Valley Unite          23.76
 34   5563 Shinault, Mario                  Jets                  26.07
 35   1377 Stewart, Mannie                  Emery T & F           23.76
 36   7265 Struckman, Chris                 Psa Youth Runnin      24.58
 37   6410 Taylor, James                    Bay Cities Unico      23.76
 38   1931 Travis, Algernon                 Middle Georg          23.22
 39   6876 Williams, Gerald                 Gazelle               23.54
 40   3621 Wiseman, Joshua                  Hosp House            24.81
 41   4350 Yeh, Geoffrey                    Ft. Collins           23.60

Event 25  200 Meter Dash Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1740 Atkins, Joanna                   Georgia Elit          24.25
  2   7168 Backowski, Amanda                Gresham Blu' By       26.99
  3   4859 Boleware, Jonisha                Lancaster Lightn      25.01
  4   5619 Brooks, Devin                    SeaTown Express       25.59
  5   6653 Brown, Juliana                   Renegades                NT
  6   6275 Carter, Khrystal                 Unattached            24.36
  7   3105 Clark, Jasmin                    Angelic Flyers        26.12
  8   6635 Collins, Ebony                   Quiet Fire            23.94
  9   3203 Evans, Aja                       Firestarters          25.94
 10   4121 Evans, Taylor                    Arizona Chee          24.04
 11   5126 Fisher, Jessica                  U.S.A. Stars          25.04
 12   3914 Gay, Michelle                    Kansas Flyers         25.70
 13   1018 Griffith, Makalia                06awesome Power       26.25
 14   3610 Hall, Willena                    Hosp House            26.91
 15   3879 Hallman, Samantha                Eastside Ste          25.78
 16   2797 Harrell, Katrina                 Magic City Runne      24.56
 17   2294 Harris, Lizzie                   NW Express               NT
 18   1492 Jacobs, Breehana                 Unattached            25.29
 19   5623 Jenkins, Melantha                SeaTown Express       25.98
 20   1019 Jennings, Rickita                06awesome Power       25.81
 21   2134 Johnson, Kimberly                White Lightn          24.60
 22   4548 Kaelberer, Brittney              Bozman Track Clu      29.52
 23   2779 Knight, Bianca                   Jackson Jaguars       23.80
 24   5983 Lauderdale, Dominique            Grayhounds            25.05
 25   4729 Lucas, Porscha                   Dallas Gold TC           NT
 26   4660 Martinez, Sarah                  Unattached            26.55
 27   1902 Mayo, Gabrielle                  Junior Striders       24.89
 28   2780 McCaleb, Richissa                Jackson Jaguars       24.96
 29   3222 McCoy, Kristin                   Fort Wayne Exp.       25.78
 30   2383 Miller, Scottesha                Young Achievers       24.63
 31   4186 Onyepunuka, Judith               Arifzona Rising       24.53
 32   5724 Rich, Mele                       Tacoma Titans         26.47
 33   2510 Roberts, Mikeal                  Lincoln Heights       25.75
 34   3723 Senaya, Kayla                    Silver Springs        26.34
 35   7190 Sims, Nyema                      Inner City Stepp      25.65
 36   7170 Singerhouse, Stephanie           Gresham Blu' By       27.41
 37   5962 Tansil, Samantha                 Alex Van Dyke         25.10
 38   4730 Thomas, Tara                     Dallas Gold TC        24.76
 39   2610 Tyler, Tiana                     Unattached            26.17
 40   6500 Watson, Danialle                 Light Speed           24.53
 41   4603 White, Troi                      Tmid                  28.37

Event 26  200 Meter Dash Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2676 Alexander, Ronnie                All American Tra      21.84
  2   3018 Anderson, Gwantaveus             Track Memphis Tr      22.16
  3   4168 Arnold, Tyler                    Arizona Heat          22.30
  4   2202 Bailey, Jacey                    City of Lauderhi      22.07
  5   7332 Ball, Ryan                       Team Oregon           23.81
  6   5532 Bennett, Phillip                 Flying Aj's           23.75
  7   1206 Butler, Michael                  06there To Care       23.40
  8   4614 Canfield, Tom                    Tmid                  24.00
  9   1238 Carr, Robert                     Unattached            24.06
 10   1505 Carter, Spenser                  Unattached            23.34
 11   3624 Collins, Bryan                   Iowa United           22.82
 12   6578 Danns, Dax                       Mlk                   21.55
 13   7175 DeBois, Peter                    Gresham Blu' By       23.46
 14   6140 Gooden, Jamar                    MP Striders           22.13
 15   3290 Harrell, Dana                    Indiana Storm         22.80
 16   4717 Houston, Roderick                Da' Heat In Texa      22.56
 17   3555 Hulett, Lukas                    Bellevue              22.52
 18   7007 Jones, John                      Albina Road Runn      23.63
 19   3731 Lee, Robert                      Silver Springs        23.49
 20   1260 Lint, David                      Unattached            23.73
 21   6343 Mays, Devin                      West Side Kicker      22.08
 22   4645 Miller, Broderick                Tmid                  22.88
 23   6707 Nellum, Bryshon                  So Cal Running C      21.68
 24   6657 Pascoe, Dane                     Renegades                NT
 25   4403 Pimentel, Silas                  Mercury Trac          22.71
 26   4842 Prevost, Whitney                 Houston Heat Tra      22.25
 27   1677 Rankins, Jeff                    Durham Striders       21.87
 28   4650 Robertson, Eric                  Tmid                  23.61
 29   2578 Robinson, Stephen                Northwest             22.70
 30   1826 Sales, Antonio                   Champions             22.17
 31   4850 Sampson, Nickolas                Houston High Ste      22.83
 32   3934 Schafer, Bobby                   Kansas Flyers         23.42
 33   1393 Scott, Rushane                   L V Lightning         22.61
 34   5677 Spellman, Trent                  Scaa                  24.11
 35   1408 Tardy, Harold                    Nadia                 23.13
 36   4443 Thorton, Branden                 Speed Track           22.25
 37   6346 Watson, DeSean                   West Side Kicker      22.25
 38   2579 Williams, Darison                Northwest             22.78
 39   5480 Williams, Eric                   Estc                  24.01
 40   2213 Wimbley, Joshua                  City of Lauderhi      21.98
 41   3252 Wims, Arthur                     Fort Wayne Exp.       22.54
 42   1613 Wright, Kedric                   Baldwin Coun          21.61

Event 27  200 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3100 Adigun, Seun                     Angelic Flyers        25.70
  2   3202 Anderson, Alexandria             Firestarters             NT
  3   6714 Baldwin, Jasmine                 So Cal. Cheetah-      23.36
  4   1014 Benjamin, Jeavon                 06awesome Power       24.73
  5   6573 Bobo, Vanessa                    Mlk                   25.38
  6   1942 Burns, Lauren                    New Horizon           24.19
  7   7180 Callier, Sara                    Inner City Stepp      25.18
  8   6716 Chacon, Meagan                   So Cal. Cheetah-      25.56
  9   1661 Charles, Whitney                 Classics              24.17
 10   3397 Coffey, Kyra                     Quiet Storm           25.84
 11   5166 Curry, Chanelle                  Velocity Track C         NT
 12   3749 Daggett, Shannon                 Unattached            25.51
 13   7000 Davis, Shanika                   Albina Road Runn      26.48
 14   3014 Dorsey, Taji                     Southwest Miss        25.27
 15   1524 Drayton, Rose                    United Stars          26.28
 16        Echebelem, Chi Chi               Dallas Gold TC        25.36
 17   2270 Fletcher, Cherise                Metro-Dade            25.56
 18   3745 Fortune, Kadeisha                Team Minnesota        25.31
 19   5058 Foster, Rachel                   Track Houston TC         NT
 20   5523 Griffey, Princess                Flying Aj's           24.96
 21   1024 Griffiths, Dionne                06bronx Tigers        25.28
 22   4389 Gundry, Jaden                    Mercury Trac          26.52
 23   4163 Hayes, Lauren                    Arizona Heat          25.89
 24   3713 Henderson, Brittany              Silver Springs        26.22
 25   5741 Jobe, Ndeymasiama                Unattached               NT
 26   1221 Kamate, Nene                     Unattached            24.58
 27   5169 Lacy, Krystin                    Velocity Track C         NT
 28   4866 Lane, Shadra                     Lancaster Lightn      24.93
 29   5958 Lofton, Sherrina                 Alex Van Dyke         25.62
 30   4588 Martin, Arielle                  Tmid                  27.22
 31   5662 Martin, Syreeta                  Scaa                  27.07
 32   4249 McCormick, Katazha               Colorado Spr          25.19
 33   4553 McLaughlin, Alexa                Helena Vault & T      27.45
 34   2382 McLaurin, Tiaerra                Young Achievers       24.72
 35   2696 Noel, Nicole                     Baton Rouge Trac      24.98
 36   5204 Orville, Britney                 Wings                 24.62
 37   7048 Postlewait, Jacqueline           Canby TC              26.61
 38   4667 Schutte, Nicole                  Unattached            27.04
 39   5078 Sloan, Tiffany                   Track Houston TC         NT
 40   6121 Smith, Angelique                 Mission Valley T      23.44
 41   5760 Smith, Ashley                    Unattached            25.49
 42   3111 Sutton, Jasmine                  Angelic Flyers        26.21
 43   5171 Taylor, ShaTara                  Velocity Track C         NT
 44        Turner, Brook                    Greater Clevelnd      24.51
 45   5627 Williams, Jacqua                 SeaTown Express       25.10
 46   1329 Williams, Kimberly               Buffalo Pioneers      25.99
 47   2389 Wilson, Britney                  Young Achievers       24.56
 48   2837 Wilson, Tenille                  Mobile Parks          24.76
 49   6497 Wilson, Valencia                 Las Vegas Heat        25.11

Event 28  200 Meter Dash Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2980 Abram, Calvin                    River Cities Tra      21.82
  2   3727 Anderson, Darrec                 Silver Springs        23.08
  3   2574 Bell, Donald                     Northwest             22.62
  4   4314 Britton, Edward                  El Paso Flam          21.75
  5   2648 Brown, Charlie                   Warren Striders       22.66
  6   6654 Brown, Jesse                     Renegades                NT
  7   2575 Chambers, JaRon                  Northwest             22.88
  8   5966 Clarke, Delano                   Alex Van Dyke         22.08
  9   2963 Cooley, Michael                  Port City             22.00
 10   2758 Dillard, Mark                    Future Track Clu      21.26
 11   1980 Ellis, Brandon                   55 Quick Strider      21.68
 12   5629 Fontenot, Carlos                 SeaTown Express       22.59
 13   4199 Herring, Keegan                  Arifzona Rising       21.54
 14   5159 Irabor, Brandon                  Unattached            22.06
 15   3167 Jennings, Antoine                Chicago Zephyrs       22.26
 16   4899 Johnson, Jordon                  Mesquite Friend       21.74
 17   5473 Johnson, Terrance                Estc                  22.14
 18        Jones IV, Raymond                Unattached               NT
 19   1171 Lamboy, Brendan                  02providence Cob      22.45
 20   3243 Lee, Kesonn                      Fort Wayne Exp.       22.37
 21   6517 McGiffert, Dominic               Long Beach Sprin      22.17
 22   1956 McGill, Serge                    New Wave              21.66
 23   1962 Merritt, Lashawn                 Realdeal              20.72
 24   7202 Michels, Chris                   Inner City Stepp      22.85
 25   7088 Michener, Sam                    Cool Running          21.98
 26   6746 Mingo, DeAngelo                  Team Hurricane        22.36
 27        Morris, Desmond                  Unattached               NT
 28   6656 Nasca, Nathaniel                 Renegades                NT
 29   4157 O'Neal, Cashmere                 Arizona Chee          21.52
 30   1636 Ogletree, Jamal                  Boys & Girls          21.78
 31   6076 Osaisai, Wopamo                  Classic               21.63
 32   6077 Pearlstone, Alex                 Classic               21.77
 33   4742 Sampson, Kent                    Dallas Rollers T      21.96
 34   2372 Suber, Stanley                   Unattached            21.88
 35   5643 Tyson, Dan                       SeaTown Express       22.52
 36   7231 Vanassche, Scott                 Milwaukie TC          22.83
 37   6748 Ware, Jared                      Team Hurricane        21.38
 38   1064 Williams, Vinnie                 02greater Spring      22.60
 39   4007 Wilson, Marcus                   Tulsa Flyers          22.82

Event 29  200 Meter Hurdles Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3840 Andrews, Calline                 Ardmore Trac          30.57
  2   2717 Bates, DanQuisha                 Continental T-Be      29.97
  3   7091 Beck, Alysha                     Cyo TC                29.24
  4   2813 Beckett, Nefertiti               Memphis Hurdlers      32.59
  5   1559 Brady, Nikko                     Wilmington T.C.       29.01
  6   4313 Britton, Evonne                  El Paso Flam          28.76
  7   1111 Ceasar, Kristymarie              06novas               29.45
  8   7355 Clark, Tegan                     Unattached            31.13
  9   4118 Cleveland, Jndia                 Arizona Chee          27.94
 10   6479 Davis, Monisha                   Ies                   28.82
 11   5521 Devera, Irene                    Flying Aj's           31.91
 12   5717 Fuchs, Madeline                  Spokane Valley T      31.99
 13   2259 Hammond, Cli'Vesha               Glades Track Clu      29.82
 14   2295 Harris, Monique                  NW Express            29.91
 15   2139 King, Glori                      X-Cite                29.31
 16   3795 Lettow, Lindsay                  Westside              29.98
 17   6285 Marshall, Dahlys                 Unattached            28.10
 18   5935 McGee, Whitney                   Acorn Oscar Bail      27.67
 19   1119 Muhammad, Dalilah                06novas               28.88
 20   3631 Murdoch, Mallory                 Kearney               30.03
 21   6595 Profit, Kiani                    Prr                   27.64
 22   5915 Purvis, Julian                   3M Track Club         28.31
 23   7027 Rife, Alyssa                     Beaverton TC          28.67
 24   5029 Rozier, Amber                    Texas Storm Trac      28.62
 25   5694 Runkel, Callie                   Mercury               31.96
 26   4873 Starks, Ashley                   Lancaster Lightn      28.19
 27   1974 Stowers, Jasmin                  55 Quick Strider      29.54
 28   4278 Vinson, Joenisha                 DO Right Tra          27.92
 29   4602 Waybright, Theresa               Tmid                  34.51
 30   1674 Wilkins, Brittany                Durham Striders       29.47
 31   2534 Woodruff, Rachael                Loveland              33.27

Event 30  200 Meter Hurdles Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3281 Abdullah, Salahudin              IL Stlth Bombers      29.92
  2   6828 Adams, Casey                     Valley Unite          27.40
  3   2276 Barr, Laszlo                     Metro-Dade            27.65
  4   4102 Beach, Curtis                    Albuquerque           26.97
  5   1632 Brown, Adrian                    Boys & Girls          26.59
  6   5088 Brown, Brodrick                  Track Houston TC      26.92
  7   5942 Brown, Matthew                   Acorn Oscar Bail      26.73
  8   2133 Burch, Darrien                   Western Piedmont      26.39
  9   5720 Caingles, Matt                   Spokane Valley T      30.26
 10   3234 Carr Jr, Xavier                  Fort Wayne Exp.       29.51
 11   1048 Carter, Keith                    06eny Impalas         27.05
 12   2893 Cecil, Jr., Corey                Nashville Illusi      30.10
 13   4895 Dawson, Skye                     Mesquite Friend       27.21
 14   3551 Filer, Thomas                    Bellevue              28.54
 15   1407 Forbes, Damar                    Nadia                 28.18
 16   2618 Freeman, Robert                  Unattached            27.11
 17   5926 Guss, Jerome                     3M Track Club         26.44
 18   6602 Holmes, Ryan                     Prr                   26.26
 19   2927 Jason, Payten                    New Orleans Heat      27.51
 20   3627 Larsen, Monte                    Iowa United           29.34
 21   4681 Lindorfer, Casey                 Unattached            30.79
 22   4261 MacIntosh, Kyle                  Denver Light          28.11
 23   2336 McClain III, Kenneth             Perfection Dream      28.03
 24   1156 Muldowney, Keegan                03olympic Regi        29.73
 25   7162 Nelson, Aaron                    Emerald Valley T      27.36
 26   7163 O'Connell, Shane                 Emerald Valley T      27.46
 27   5721 Puckett, Michael                 Spokane Valley T      30.70
 28   4690 Shows, Bryce                     Unattached            29.17
 29   4750 Sowels, Nathan                   Dallas Stallions      25.50
 30   7265 Struckman, Chris                 Psa Youth Runnin      27.78
 31   5945 Swift, William                   Acorn Oscar Bail      28.25
 32   1561 Thomas, Shaun                    Wilmington T.C.       27.34
 33   5426 Vessey, London                   Barron Park Stri      29.93
 34   3405 Webster, Demaris                 Quiet Storm           29.48
 35   3010 Williams, Winston                Southeast Miss        32.49
 36   6571 Wyatt, Reginald                  Mark of a Champi      26.59
 37   2096 Wynne, William                   Titans                25.94

Event 31  400 Meter Dash Bantam Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1926 Brown, Adriunna                  Middle Georg        1:09.76
  2   7179 Byrd, McKenzie                   Hermiston Hurric    1:13.10
  3   5727 Cablayan, Tahlie                 Unattached          1:09.07
  4   2136 Caldwell, Jessica                Woodlawn            1:08.97
  5   2783 Chatters, Jodi                   Lake Area Expres    1:11.19
  6   3877 Cheadle, Toni                    Eastside Ste        1:06.40
  7   3347 Childress, Alia                  Lv's Cheetah        1:14.45
  8   1194 Claudio, Dominique               06starlets          1:06.46
  9   1195 Claudio, Mariah                  06starlets          1:09.66
 10   3349 Crawford, Paige                  Lv's Cheetah        1:13.03
 11   1736 Cutler, Nyna                     Gazelle             1:03.40
 12   2195 Dooling, Khadeeja                City of Lauderhi    1:09.30
 13   7016 Edwards, Aly                     Beaverton TC        1:15.53
 14   6525 George, Megan                    LA Jets             1:05.79
 15   1531 Griggs, Camille                  United Stars        1:04.29
 16   4373 Hamilton, GinAsia                Joe Gentry T        1:04.59
 17   6222 Hardiman, Lesha                  Speed City          1:04.64
 18   6402 Hood, Maya                       Alex LE             1:06.05
 19   2553 Jenkins, Yamonie                 New World           1:14.59
 20   2753 Johnson, Myeisha                 Future Track Clu    1:11.08
 21   4587 Lock, Emma                       Tmid                1:26.44
 22   2502 Majors, DeAnna                   Lighting Lynx       1:23.98
 23   2714 Marbury, Joy                     Club Elite Birmi    1:10.66
 24   4554 McLaughlin, Ashton               Helena Vault & T    1:27.04
 25   4273 Moore, Delana                    DO Right Tra        1:06.24
 26   6531 Muhammad, Aqeelah                LA Jets             1:05.57
 27   5664 Ochsner, Aimee                   Scaa                1:13.79
 28   5912 Outland, Taylor                  3M Track Club       1:04.61
 29   3225 Perkins, Kira                    Fort Wayne Exp.     1:18.07
 30   4187 Pinkney, Ashley                  Arifzona Rising     1:06.22
 31   5535 Poplawski, Alisa                 Issaquah Gliders    1:12.38
 32   6005 Pugh, DaJe                       Bay Area Roadrun    1:05.97
 33   2300 Reynolds, Robin                  NW Express          1:03.23
 34   7260 Rice, Paige                      Psa Youth Runnin    1:14.95
 35   4854 Rollings, Rhya                   Just In Time Tra    1:04.71
 36   4906 Sanford-Tolden, Malikka          My Stars Track C    1:03.65
 37   4599 Shaw, Naomi                      Tmid                1:25.78
 38   4870 Shaw, Verlencia                  Lancaster Lightn    1:03.90
 39   3957 Shepherd, Na'Kea                 SC Striders         1:04.12
 40   3965 Wesley, Macahla                  Topeka Spirt        1:06.18
 41   1200 Williams, Olicia                 06starlets          1:04.88

Event 32  400 Meter Dash Bantam Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1141 Akinleye, Jende                  06ny Starz TC       1:09.70
  2   3287 Alston, Jaylen                   Indiana Storm       1:14.16
  3   6297 Amick, Michael                   Unattached          1:08.89
  4   5598 Brooks, Jomari                   Rainier Beach TC    1:09.62
  5   3958 Burnett, Mason                   SC Striders         1:05.46
  6   2310 Burns, Artie                     NW Express          1:05.43
  7   6474 Carrigan, Rodriques              Imani               1:02.88
  8   1331 Chatman, Ussha                   Unattached          1:10.41
  9   2022 Clemons, Joshua                  Ruff Riders         1:04.02
 10   2563 Collins, Kevin                   New World           1:08.18
 11   2615 Cuckovich, Mitchell              Unattached          1:10.91
 12   6126 Figures, James                   Mission Valley T    1:07.34
 13   6485 Fischer, Andrew                  Ies                 1:02.74
 14   7389 Fry, Zachary                     Unattached          1:08.05
 15   2085 Gamble, Cameron                  Titans              1:04.84
 16   1791 Graves, Davon                    Gatc                1:04.86
 17   4351 Greer, John                      Glenarm Trac        1:05.68
 18   2898 Griffin, Jason                   Nashville Illusi    1:04.54
 19   2317 Hall, Christopher                NW Express            59.94
 20   7064 Holenstein, Mark                 Centennial TC       1:08.06
 21   7053 Hybl, Taylor                     Cavs                1:10.78
 22   4552 Ishak, William                   Helena Track Clu    1:17.38
 23   5672 Jackson, Lavonte                 Scaa                1:10.31
 24   5606 Jefferson, William               Rainier Beach TC    1:11.73
 25   3183 Jenkins, Girard                  Dxmr Dominators     1:07.38
 26   1321 Jennings, Adonis                 Bethany Baptist     1:04.62
 27   6706 Luckett Jr, Anthony              So Cal Running C    1:02.92
 28   6097 Marcotte, Michael                Livermore Harrie    1:08.17
 29   4421 Martell, Gabriel                 Northeast Sh        1:06.64
 30   1262 Merritt, Peter                   Unattached          1:07.08
 31   1050 Mills, Kyle                      06eny Impalas       1:10.68
 32   2497 O'Neal, Gemel                    Jubilee Track Cl    1:08.34
 33   4689 Richardson, Troy                 Unattached          1:15.46
 34   2911 Robinson, Eric                   Nashville Illusi    1:04.38
 35   3596 Sheard, Bryce                    Flyers              1:08.61
 36   2285 Simmons, Leo                     Metro-Dade          1:02.79
 37   3693 Van Ackeren, Cayd                Bengals             1:08.73
 38   4233 Vickers, Carzel                  Blazers Trac        1:01.72
 39   5164 Walker, Trevor                   Unattached          1:05.59
 40   3981 White II, Anthony                Tulsa Expres        1:10.79
 41   5123 Woods III, Brass                 Track Houston TC    1:04.39

Event 33  400 Meter Dash Midget Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2491 Adams, LaQuandra                 Jubilee Track Cl    1:06.87
  2   1652 Boykin, Heather                  Carrollton P        1:00.81
  3   3841 Brown, Lenee                     Ardmore Trac        1:12.14
  4   3982 Brown-Hearrell, Triana           Tulsa Flyers        1:08.31
  5   4751 Butler, Sharla                   Dallas TC           1:01.91
  6   7069 Capelle, Micaela                 Cool Running        1:04.31
  7   2064 Cormier, Ashley                  Elite Sports        1:01.12
  8   3398 Creed, Christina                 Quiet Storm         1:07.04
  9   3220 Davis, Taylor                    Fort Wayne Exp.     1:05.79
 10   3750 Dougherty, Ellen                 Unattached          1:02.93
 11   4575 Eisenbeiss, Ali                  Tmid                1:11.27
 12   2293 Florence, Rashelle               NW Express          1:01.02
 13   5808 Gibson-Williams, Taylor          Wings of Eagles     1:04.55
 14   1468 Goode, Asja                      Supersonics           58.75
 15   7185 Hammick, Dequise                 Inner City Stepp    1:03.24
 16   6761 Herring, Alycia                  Unattached            59.56
 17   1847 Iwugo, Ambrosia                  Hummingbird           59.28
 18   3662 Johnson, Edna                    Bengals             1:03.60
 19   5484 Knight, Nina                     Fwtc                1:05.24
 20   5957 Lawrence, Shanae                 Alex Van Dyke       1:01.80
 21   4126 Lee, Chinequa                    Arizona Chee        1:03.13
 22   4184 Lewis, Bianca                    Arifzona Rising     1:01.95
 23   4867 Mergerson, Jerneshia             Lancaster Lightn      59.31
 24   2943 Meyers, Jade                     New Orleans Star    1:01.47
 25   4665 Ostermiller, Amy                 Unattached          1:15.14
 26   2805 Phillips, Morganne               Magic City Runne    1:04.21
 27   2272 Poole, Shynice                   Metro-Dade          1:02.63
 28   7028 Rife, Haley                      Beaverton TC        1:05.60
 29   4426 Ritter, Rachael                  Park City TC        1:02.57
 30   1197 Roller, Brie                     06starlets          1:01.76
 31   5916 Rose, Lauren                     3M Track Club       1:03.01
 32   6565 Sanders, Paradise                BlazingOne'z        1:00.38
 33   3391 Staton, Mackenzie                Purdue Area TC      1:06.69
 34   2274 Streeter, Brianna                Metro-Dade          1:00.92
 35   4601 Stucker, Christina               Tmid                1:19.68
 36   1198 Thomas, Dominique                06starlets          1:02.17
 37   3925 Tippin, Kristin                  Kansas Flyers       1:12.12
 38   5668 Truth, Sharkyla                  Scaa                1:04.77
 39   2706 White, Taurinesha                Baton Rouge YMCA    1:01.06
 40   5764 Whittington, Xauddina            Unattached          1:09.92
 41   6700 Williams, Brittneeh              So Cal Running C    1:00.93
 42   6224 Williams, Ne'Shiera              Speed City          1:00.99
 43   2589 Wynckoff, Briana                 Swift Track Club    1:05.62

Event 34  400 Meter Dash Midget Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1405 Ashley, Armahn                   Nadia                 58.62
  2   1663 Best, Carlton                    Clinton Track Cl      57.10
  3   1153 Brewer, Michael                  03olympic Regi      1:05.23
  4   2075 Caffey, Marcus                   Titans                57.28
  5   1465 Coleman, Randall                 Steel City            58.48
  6   4802 Collins, Joston                  Hallmark Track C      58.48
  7   5925 Corley, Monte                    3M Track Club         59.56
  8   3993 Daniels, Steven                  Tulsa Flyers          59.71
  9   2081 Davis, Alphonso                  Titans                55.78
 10   3236 Davis, Bradford                  Fort Wayne Exp.     1:00.63
 11   2470 Davis, Jorell                    Flying Js           1:01.84
 12   7112 Fekete, Shane                    Cyo TC              1:04.25
 13   7194 Fields, Glenn                    Inner City Stepp    1:00.55
 14   5605 Griffith, J'Tuane                Rainier Beach TC    1:00.55
 15   4625 Gurley, Zachary                  Tmid                1:15.22
 16   3412 Harvey, Christopher              Bn/Rockford         1:03.69
 17   7263 Henry, Marcus                    Psa Youth Runnin    1:02.29
 18   2280 Hopkins, Xavier                  Metro-Dade            57.24
 19   2592 Hunter, Gary                     Swift Track Club    1:00.04
 20   3778 Huseman, Taylor                  Unattached          1:00.97
 21   5607 Johnson, Khayree                 Rainier Beach TC    1:01.60
 22   2281 Kearse, Shaquille                Metro-Dade            58.13
 23   4402 Larsen, Spencer                  Mercury Trac          59.24
 24   1027 Lechleider, Danny                02cambridge Jets    1:04.92
 25   2902 Lillard, Bryson                  Nashville Illusi      58.17
 26   5980 Lincoln, Charles                 B Sharp             1:01.67
 27   3782 Malloy, Michael                  Unattached          1:02.50
 28   6785 Mance, Josh                      Unattached            58.62
 29   4643 McCarthy, Cody                   Tmid                1:06.41
 30   5610 McGraw III, Ronelle              Rainier Beach TC    1:00.39
 31   4563 Morris, Levi                     Missoula Track C    1:10.92
 32   2850 Nettles, Carl                    Mobile Parks        1:02.40
 33   1483 Owens, James                     Trinity Elite         57.07
 34   6747 Poole, James                     Team Hurricane        59.35
 35   3887 Pugh, Denzel                     Eastside Ste          59.89
 36   2912 Sanders Jr., Shannon             Nashville Illusi    1:05.15
 37   5136 Sanderson, Eric                  U.S.A. Stars          56.49
 38   4724 Smith, Michael                   Dallas Blaze          57.86
 39   5998 Stephenson, Reginald             Grayhounds          1:00.67
 40   1129 Taylor, Robert                   06novas             1:04.11
 41   4379 Thomas, Malcolm                  Joe Gentry T          59.12
 42   6758 Thompson, Benjamin               TV Time Mach          59.29

Event 35  400 Meter Dash Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5020 Alexander, Erica                 Texas Storm Trac      55.38
  2   2698 Alexander, Rebecca               Baton Rouge YMCA      56.78
  3   5576 Alfred, Emily                    Rain City Flyers    1:01.37
  4   4857 Anderson, Tanica                 Lancaster Lightn      57.32
  5   1201 Belanger, Erica                  02sugarloaf Moun    1:01.89
  6   5932 Brown, Marshey                   Acorn Oscar Bail      58.85
  7   1287 D'Orazio, Kaitlyn                01-York TC          1:01.17
  8   5723 Davidson, Alex                   Tacoma Titans       1:00.60
  9   6809 Dencer, Camilla                  Valley Unite          56.41
 10   3564 Dinsdale, Blaire                 Cedar Valley        1:01.21
 11   2505 Flanigan, Kimberly               Lincoln Heights     1:03.62
 12   3844 Gordon, Aleia                    Ardmore Trac          58.90
 13   4560 Hart, Hannah                     Missoula Track C    1:11.08
 14   5739 Henderson, Brittany              Unattached          1:01.00
 15   2114 Hilaire, Elan                    Unattached            56.17
 16   7020 Larrett, Elise                   Beaverton TC        1:00.38
 17   1536 McAllister, Jonae                United Stars          59.04
 18   4540 McClane, Katy                    BearTooth Track     1:10.74
 19   2297 McCord, Brittany                 NW Express            56.18
 20   2298 McDuffie, Danielle               NW Express            56.79
 21   4131 Muhammad, Khadijah               Arizona Chee        1:00.50
 22   2702 Payne, LaShay                    Baton Rouge YMCA      58.76
 23   6119 Powell, Donise                   Mission Valley T      59.48
 24   5913 Purvis, Amber                    3M Track Club         57.58
 25   2228 Reese, Tina                      Florida Elite         58.39
 26   7027 Rife, Alyssa                     Beaverton TC          59.37
 27   7066 Schueler, Kellie                 Central OregonTC    1:00.75
 28   4133 Sheffield, Cassie                Arizona Chee        1:01.12
 29   2482 Smith-Graham, Meshawn            High Velocity       1:02.01
 30   1152 Sporn, Hanna                     03olympic Regi      1:02.17
 31   3231 Stephens, Kelsey                 Fort Wayne Exp.     1:02.08
 32   6538 Street, Aunjel                   LA Jets               57.23
 33   1665 Terry, Kierra                    Cobra                 57.89
 34   3173 Thomas, Tiara                    Dctr Dominators     1:02.41
 35   6728 Thompson, Turquoise              Swift Performanc      56.32
 36   2705 Wallace, DiKenya                 Baton Rouge YMCA      57.18
 37   5192 Washington, April                visions               56.96
 38   4356 Williams, Tacole                 Hcf Flames            59.22
 39   2201 Wimbley, Jasmine                 City of Lauderhi      58.39

Event 36  400 Meter Dash Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3563 Cahalan, Patrick                 Cedar Rapids          55.58
  2   2079 Chambers, Justin                 Titans                51.89
  3   1239 Chase, Alex                      Unattached            55.66
  4   3970 Collins, Gereme                  Tulsa Expres          54.74
  5   6422 Cormier II, Joseph               Desert Storm          53.07
  6   1471 Darden, Toddrick                 Supersonics           54.55
  7   2427 Fields, Edward                   Central Kentucky      55.25
  8   1253 Graham, Michael                  Unattached            57.50
  9   4626 Hagood, Jake                     Tmid                  58.75
 10   3677 Hall, Jared                      Bengals               54.80
 11   1070 Hall Jr., Anthony                06hall;s Express      57.09
 12   2318 Harris, Brandon                  NW Express            51.33
 13   4897 Henderson, Alex                  Mesquite Friend       50.52
 14   4806 Hobson Jr, Mitch                 Hallmark Track C      51.63
 15   3460 Hollins, Aramis                  Summit City           56.24
 16   4288 Hooks, Anthony                   DO Right Tra          51.37
 17   5135 Jackson, Dedrick                 U.S.A. Stars          51.59
 18   2927 Jason, Payten                    New Orleans Heat      53.67
 19   5673 Jordan, Stephone                 Scaa                  54.33
 20   4231 Kelly, Edryse                    Blazers Trac          53.01
 21   6133 Kemper, Joel                     Monterey BayJagu      54.11
 22   2282 Knight, Brian                    Metro-Dade            52.97
 23   4638 Kuttler, Jordan                  Tmid                  57.85
 24   2488 Lyons, Brad                      Highview Raptors      56.71
 25   4546 McClane, Kevin                   BearTooth Track       58.43
 26   2246 McDuffie, Quincy                 Florida Elite         51.67
 27   7203 Miles, Marlon                    Inner City Stepp      56.00
 28   6226 Morgan, Kwame                    Speed City            52.67
 29   3501 Newbern, Brandon                 Unattached            55.20
 30   7163 O'Connell, Shane                 Emerald Valley T      57.92
 31   2707 Parker, Julian                   Baton Rouge YMCA      53.85
 32   2640 Richburg, Aris                   Warren Striders       56.12
 33   3217 Ruyle, Mike                      Flying Dragon PV      53.64
 34   1386 Sam, Johnathan                   Jettas                52.91
 35   6874 Scudder, William                 Gazelle               51.75
 36   6227 Sebastin, Sam                    Speed City            53.42
 37   5545 Smith, Ian                       Issaquah Gliders      54.88
 38   5508 Smith, Zach                      Fwtc                  55.15
 39   6854 Watley, Anthony                  Valley Unite          51.13
 40   2852 Watson, Louis                    Mobile Parks          54.75
 41   1704 Williams, Lorenzo                Fay'ville Flyers      51.99
 42   7404 Wilson, Claude                   Unattached            57.04
 43   3621 Wiseman, Joshua                  Hosp House            54.63
 44   2096 Wynne, William                   Titans                50.75

Event 37  400 Meter Dash Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1740 Atkins, Joanna                   Georgia Elit          56.69
  2   2633 Beard, Jessica                   Viking Track Clu      56.14
  3   6653 Brown, Juliana                   Renegades                NT
  4   3415 Caldwell, Ashley                 Speed XL              59.79
  5   6718 Charan, Ashika                   So Cal. Cheetah-         NT
  6        Charon, Ashika                   Unattached               NT
  7   6635 Collins, Ebony                   Quiet Fire            53.60
  8   5178 Cross, Brandi                    visions               53.80
  9   5179 Cross, Candyce                   visions               56.41
 10   4119 Cunningham, Alex                 Arizona Chee          58.27
 11   6245 David-Jacobs, Chancey            Track San Franci      55.29
 12   6499 Davis, Chelsea                   Light Speed           56.75
 13   2268 Estime, Jennifer                 Metro-Dade            58.04
 14   1526 Fasolino, Maria                  United Stars          58.47
 15   3915 Gillespie, Kristen               Kansas Flyers         59.28
 16   2723 Green, Chela                     Continental T-Be      56.49
 17   1018 Griffith, Makalia                06awesome Power       58.03
 18   3661 Haynie, Sakiera                  Bengals             1:03.55
 19   1885 Hill, Tendai                     Jaguar Track          56.99
 20   1900 Hiller, Lynda                    Junior Striders       57.80
 21   5623 Jenkins, Melantha                SeaTown Express       58.31
 22   4125 Johnson, Natalie                 Arizona Chee          55.34
 23   2916 Jones, Kierra                    Natchez Track Cl      57.04
 24   7256 Jones-Patten, Alexandria         Psa Youth Runnin      58.82
 25   2779 Knight, Bianca                   Jackson Jaguars       53.34
 26   3278 McKinney, Sequoia                IL Stlth Bombers      57.47
 27   4185 Menhennet, Andrea                Arifzona Rising       55.68
 28   2198 Pughsley, Auja                   City of Lauderhi      56.93
 29   1076 Thervil, Regine                  59hempstead Pal     1:00.89
 30   1096 Thomas, Keara                    02lynx Elite        1:01.54
 31   5985 Thomas, Kyana                    Grayhounds            56.42
 32   5920 Tramble, Jameelah                3M Track Club         58.31
 33   2610 Tyler, Tiana                     Unattached            58.97
 34   5645 Valerio, Katlyn                  Silver Valley RC    1:04.94
 35   5148 Walpool, Ti'Ara                  Unattached            56.88
 36   4671 Ward, Brittany                   Unattached          1:03.26
 37   5191 Wardsworth, Cyne                 visions               57.34
 38   3928 Whelchel, Kate                   Kansas Flyers Tr      59.98
 39   7222 Whitehall, Samantha              Milwaukie TC        1:00.01
 40   6701 Williams, Sa'de                  So Cal Running C      53.54
 41   3368 Wormack, Stephanie               Lv's Cheetah          59.94
 42   7250 Worthen, Alison                  Prefontaine TC      1:00.26

Event 38  400 Meter Dash Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1700 Anderson, Aaron                  Fay'ville Flyers      49.50
  2   3288 Anderson, Phillip                Indiana Storm         50.70
  3   1108 Anderson-Kirkla, Da'Shaen        06mystic Run          52.64
  4   4406 Aragon, Bobby                    Mercury Trac          50.45
  5   4168 Arnold, Tyler                    Arizona Heat          50.07
  6   6502 Chandy, Zach                     Light Speed           48.99
  7   6110 Colvin, Robert                   Miller Track Clu      50.62
  8   2082 Davis, Christopher               Titans                48.91
  9   7175 DeBois, Peter                    Gresham Blu' By       52.24
 10   5095 Foster, Tim C.                   Track Houston TC      48.72
 11   4969 Freeman, Jackie                  Southern Eagles       48.82
 12   3696 Friedman, Benjamin               Northstar United      51.56
 13   1252 Gobbi, Corey                     Unattached            54.23
 14   2736 Gray, Brandon                    Cordova Track Cl      50.58
 15   1547 Hardy, Duriel                    West Chester TC       52.21
 16   3290 Harrell, Dana                    Indiana Storm         50.48
 17   3555 Hulett, Lukas                    Bellevue              48.80
 18   6725 Jones, Ennis                     Speed Trap            49.14
 19   7008 Jordan, Fred                     Albina Road Runn      53.01
 20   5475 McTee, Mike                      Estc                  53.84
 21   6707 Nellum, Bryshon                  So Cal Running C      48.60
 22   4688 Peterson, Brien                  Unattached            59.48
 23   4650 Robertson, Eric                  Tmid                  56.76
 24   2578 Robinson, Stephen                Northwest             50.70
 25   4205 Simpson JR, Travis               Arifzona Rising       50.77
 26   5677 Spellman, Trent                  Scaa                  53.76
 27   2968 Spivey, Bernard                  Port City             50.41
 28   2969 Spradley, Brandon                Port City             49.97
 29   1190 Strong, Michael                  06s/A Hinds' Fee      52.67
 30   2258 Ward, Christopher                Florida Elite         49.13
 31   5999 Ward, Jason                      Grayhounds            51.14
 32   2286 Warner, Gordon                   Metro-Dade            48.94
 33   5118 Washington, Brandon              Track Houston TC      49.04
 34   6346 Watson, DeSean                   West Side Kicker      49.73
 35   2632 Williams, Christopher            Unattached            53.84

Event 39  400 Meter Dash Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3202 Anderson, Alexandria             Firestarters          53.67
  2   2374 Austin, Lauren                   Young Achievers          NT
  3   4821 Baker, Katie                     Houston Heat Tra      54.79
  4   5439 Barbour, Sheree                  Crane Track         1:02.93
  5   3152 Beelendorf, Shanon               Chicago Zephyrs       56.69
  6   1014 Benjamin, Jeavon                 06awesome Power       55.79
  7   1015 Brown, Nikeisha                  06awesome Power       59.21
  8   2583 Cline, Rachel                    Spring Power        1:01.59
  9   3397 Coffey, Kyra                     Quiet Storm           59.81
 10   5166 Curry, Chanelle                  Velocity Track C         NT
 11   1551 Dorr, Fawn                       Wny Jets              57.79
 12   1524 Drayton, Rose                    United Stars          58.39
 13   2270 Fletcher, Cherise                Metro-Dade            57.57
 14   1024 Griffiths, Dionne                06bronx Tigers        57.55
 15   4163 Hayes, Lauren                    Arizona Heat          57.55
 16   3714 Hinton, Kimberly                 Silver Springs      1:01.36
 17   5741 Jobe, Ndeymasiama                Unattached               NT
 18   4828 Kienast, Vanessa                 Houston Heat Tra      57.25
 19   3985 King, RaShonda                   Tulsa Flyers        1:00.79
 20   5956 Lawrence, Deonna                 Alex Van Dyke            NT
 21   4588 Martin, Arielle                  Tmid                1:03.15
 22   1670 Mayfield, Mary                   Durham Striders       57.14
 23   4249 McCormick, Katazha               Colorado Spr          56.19
 24   6766 McKinney, Shantae                Unattached            55.49
 25   4553 McLaughlin, Alexa                Helena Vault & T    1:02.26
 26   4165 Mitchell, Brittani               Arizona Heat          58.18
 27   2696 Noel, Nicole                     Baton Rouge Trac      58.81
 28   3986 Pope, Jhavonne                   Tulsa Flyers          56.35
 29   5446 Rey, Ash Lee                     Cheney TC           1:01.64
 30   2867 Rives, Lynette                   Music City Track      57.08
 31   1987 Robinson, Lori                   Quicksilver           56.95
 32   6121 Smith, Angelique                 Mission Valley T      54.98
 33   5760 Smith, Ashley                    Unattached          1:01.92
 34   6024 Snead, Robinette                 Cheetah Storm         57.63
 35   4874 Starks, Keshima                  Lancaster Lightn      56.32
 36   2979 Stroy, Kamelia                   River Cities Tra      57.19
 37   3111 Sutton, Jasmine                  Angelic Flyers      1:00.71
 38        Turner, Brook                    Greater Clevelnd      54.32
 39   5082 Washington, Brittany             Track Houston TC      54.20
 40   4787 Williams, Shakira                Flight Int.           56.74
 41   6497 Wilson, Valencia                 Las Vegas Heat        55.23

Event 40  400 Meter Dash Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7191 Anderson, Nathaniel              Inner City Stepp      48.48
  2   2058 Blackely, Garrett                55 Spartanburg        48.26
  3   1952 Bowman, Travis                   New Wave              48.56
  4   6654 Brown, Jesse                     Renegades                NT
  5   5770 Butorac, Chad                    Unattached            51.52
  6   1504 Carlson, Chris                   Unattached            51.37
  7   6074 Clark, Brandon                   Classic               49.45
  8   2060 Clemons, O'Bryan                 55 Spartanburg        48.51
  9   2963 Cooley, Michael                  Port City             48.58
 10   7335 Erb, Jeff                        Timberhill Harri      51.43
 11   2546 Gillespie, Jeremy                Miami Valley          54.08
 12   1087 Gosselin, Nate                   01-Lewiston           52.02
 13   1069 Gyan, Clement                    06hall;s Express      50.76
 14   4804 Hairston, Randall                Hallmark Track C      48.24
 15   3167 Jennings, Antoine                Chicago Zephyrs       50.11
 16   5044 Latson, Kolee                    Track Dalla           48.62
 17   5787 Marzano, Jason                   Unattached            54.18
 18   4683 McKinnon, Brett                  Unattached            52.85
 19   7202 Michels, Chris                   Inner City Stepp      51.04
 20   3650 Monsen, Erick                    East Side Sharks      53.12
 21   6786 Moore, Durran                    Mlk                   49.35
 22   6751 Moreno, Darnell                  TJ Striders           48.20
 23        Morris, Desmond                  Unattached               NT
 24   5971 Morris, Desmond                  Alex Van Dyke         49.03
 25   4157 O'Neal, Cashmere                 Arizona Chee          47.89
 26   4813 Parks, John                      Hallmark Track C      48.61
 27   3291 Rabb, Brian                      Indiana Storm         49.80
 28   4353 Smith, DeAndre                   Glenarm Trac          48.80
 29   2372 Suber, Stanley                   Unattached            48.18
 30   1269 Sullivan, Jason                  Unattached            50.99
 31   2441 Tingle, Darnell                  All Stars             52.56
 32   5643 Tyson, Dan                       SeaTown Express       50.25
 33   3908 VanScoy, Tyler                   Jenks Americ          51.64
 34   6692 Walker, Anthony                  Scc-Men               48.85
 35   6147 Waller, Brandon                  MP Striders           50.77
 36   2923 Williams, Karjuan                New Orleans Come      47.59
 37   4343 Winton, Derek                    Flatirons             48.82
 38   2985 Word, Mychal                     River Cities Tra      48.82

Event 41  400 Meter Hurdles Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1343 Anderson, Jennifer               Chautauqua Strid    1:05.19
  2   2353 Bowne, Caitlin                   Unattached          1:09.47
  3   3909 Charles, Hayley                  Kansas Flyers Tr    1:07.60
  4   6635 Collins, Ebony                   Quiet Fire          1:02.48
  5   3480 Damper, Shevonn                  Unattached          1:10.95
  6   4086 Darling, Alexandra               Albuquerque         1:06.18
  7   3017 Eades, Nykita                    Track Memphis Tr    1:07.93
  8   3356 Gergel, Melissa                  Lv's Cheetah        1:11.90
  9   1695 Gonzalez, India                  Fay'ville Flyers    1:05.68
 10   1151 Hackette, Willow                 03olympic Regi      1:14.92
 11   2294 Harris, Lizzie                   NW Express          1:04.25
 12   7101 Hart, Ashley                     Cyo TC              1:08.37
 13   2960 Haughton, Yosha                  Port City           1:07.56
 14   5463 Holzknecht, Juliet               Estc                1:17.87
 15   4661 Huston, Charlene                 Unattached          1:16.29
 16   5681 Laweryson, Annie                 So Hill Striders    1:11.81
 17   7128 Mathabane, Bianca                Dare To Dream       1:05.90
 18   6339 Maxwell, Candise                 West Side Kicker    1:05.33
 19   1902 Mayo, Gabrielle                  Junior Striders     1:05.08
 20   4589 McClendon, Hilary                Tmid                1:09.12
 21   6214 McGlothlin, Dianna               Silver State Str    1:05.43
 22   3515 Moore, Ateese                    Uctc                1:10.77
 23   2361 Parkinson, Latoya                Unattached          1:07.35
 24   4506 Perkins, Kim                     Wildcat TC          1:05.22
 25   1138 Ramsey, Keva                     06ny Starz TC       1:04.84
 26   3609 Robinette, Brittany              Griswold            1:10.47
 27   4938 Robinson, Casey                  Quantum Athletic    1:05.49
 28   6460 Shambaugh, Jennifer              Hyper Speed         1:08.04
 29   7330 Tippett, Kimi                    Team Oregon         1:09.87
 30   1744 Vaughn, Caroline                 Unattached          1:04.77
 31   2231 White, Kabreka                   Florida Elite       1:10.49
 32   6598 Williams, Jalisa                 Prr                 1:04.24
 33   4281 Williams, Jasmine                DO Right Tra        1:05.90
 34   2961 Williams, Kartriceia             Port City           1:11.50
 35        Windham, Toi                     Unattached          1:06.00
 36   5965 Youngblood, Jamesha              Alex Van Dyke       1:01.90

Event 42  400 Meter Hurdles Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7380 Anderson, David                  Unattached          1:03.79
  2   7003 Bailey, Eric                     Albina Road Runn    1:03.75
  3   2308 Barner, Deon                     NW Express            58.93
  4   1079 Beckford, Stephon                59hempstead Pal     1:00.58
  5   4609 Blackstock, Bernard              Tmid                1:16.81
  6   5087 Bray, Wesley                     Track Houston TC      55.50
  7   2839 Burnett, Dedrick                 Mobile Parks        1:00.22
  8   1722 Charles, Trey                    First Light           55.60
  9   2471 Dunson, Alan                     Flying Js           1:01.20
 10   3381 Edwards, Darius                  N Shore Breeze      1:00.48
 11   4716 Fortson, Yerik                   Da' Heat In Texa      55.26
 12   1251 Gleason, Padric                  Unattached          1:03.94
 13   1738 Grier, Tim                       Gazelle               53.80
 14   1723 Guio-Johnson, Damien             First Light           56.37
 15   5496 Hardersen, Justin                Fwtc                1:01.05
 16   1442 Henson, Alexander                Penn Hills            56.82
 17   4634 Hurd, Michael                    Tmid                  59.03
 18   3413 Imani, King Viktorr              Bn/Rockford         1:00.37
 19   4484 Jarman, Mark                     Unattached            58.55
 20   6187 Klech, David                     Senators              55.24
 21   6648 Lewis, D'Mitri                   Quiet Fire            57.78
 22   7244 Logan, Brandon                   Peak Performance    1:01.89
 23   5107 Makukutu, Nicholas               Track Houston TC      54.65
 24   2847 McMillan, Phillip                Mobile Parks          58.52
 25   6111 Mock, Elbert                     Miller Track Clu      59.05
 26   2576 Moore, Allen                     Northwest             58.15
 27   3615 Moore, Danny                     Hosp House          1:07.47
 28   5793 O'Brien, Sean                    Unattached          1:06.55
 29   3932 Pennington, Andrew               Kansas Flyers       1:02.51
 30   4692 Petterborg, Phillip              Tmid                1:10.00
 31   5571 Popoff, Brad                     Orofino T&F         1:05.30
 32   6691 Prentice, Terry                  Scc-Men               57.09
 33   6628 Price, Aex                       PS Vegas Flyers       57.77
 34   2628 Pridgen, Adam                    Unattached          1:06.58
 35   3978 Proctor, Dometrius               Tulsa Expres        1:08.26
 36   2329 Pryor, Daryl                     NW Express            59.67
 37   3942 Ross, Weller                     Lawrence            1:05.49
 38   3005 Rousey, Ian                      Road Runners Tra      58.86
 39   3250 Sykes, De'Andre                  Fort Wayne Exp.     1:00.05
 40   6115 Wilright, Alex                   Miller Track Clu      57.71
 41   4349 Yeh, Benjamin                    Ft. Collins           58.65

Event 43  400 Meter Hurdles Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4161 Alivez, Johanna                  Arizona Heat        1:09.50
  2   1023 Bah, Ramatulai                   06bronx Tigers      1:05.91
  3   1150 Bessette, Heather                03olympic Regi      1:08.27
  4   5455 Bonney, Caitlin                  Club Northwest      1:06.94
  5   2266 Boston, Brittney                 Metro-Dade          1:05.22
  6   4183 Brown, Roshawnda                 Arifzona Rising     1:08.47
  7   4823 Crayton, Whitney                 Houston Heat Tra    1:02.31
  8   5731 Dahl, Emily                      Unattached          1:07.16
  9   1527 Favinger, Danielle               United Stars        1:06.90
 10   2692 Hall, Jerika                     Baton Rouge Trac    1:06.24
 11   2815 Harris, Marrissa                 Memphis Hurdlers    1:03.30
 12   2450 Hay, Amber                       Detroit Cheetah     1:04.63
 13   3753 Hoffert, Kylie                   Unattached          1:06.57
 14   4662 Janowitz, Amanda                 Unattached          1:06.46
 15   1221 Kamate, Nene                     Unattached          1:03.97
 16   6107 Kantola, Ingrid                  Metro Track         1:04.64
 17        Kincaid, Leah                    Sprngfld Strider    1:01.85
 18   6612 Liefert, Monique                 PS Vegas Flyers     1:06.85
 19   5662 Martin, Syreeta                  Scaa                1:07.15
 20   2384 Moore, Lakendra                  Young Achievers     1:11.04
 21   1972 Norman, Nyoka                    55 Quick Strider    1:01.81
 22   1985 Paul, Kishelle                   Quicksilver         1:01.32
 23   7240 Persons, Mary                    Peak Performance    1:14.44
 24   4595 Richardson, Beth                 Tmid                1:14.87
 25   2026 Ricks, Mariesa                   Saca                1:02.88
 26   3695 Rogers, Tiara                    Northstar United    1:12.40
 27   5961 Roots, Renisha                   Alex Van Dyke       1:04.44
 28   2807 Russ, Erika                      Magic City Runne    1:04.80
 29   3229 Sefranka, Taylor                 Fort Wayne Exp.     1:05.80
 30   6723 Stone, Nicole                    So Cal. Cheetah-    1:06.10
 31   2445 Trimble, Ashley                  Jaguars             1:03.79
 32        Tucker, Rhonda                   Dallas Mustang           NT
 33   3139 Walton, Jacqueline               Casa                1:06.01
 34   5206 Williams, Ashley                 Wings               1:04.25
 35   3232 Woodruff, Anjonique              Fort Wayne Exp.     1:06.98

Event 44  400 Meter Hurdles Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3991 Alexander III, Everett           Tulsa Flyers          58.33
  2   1365 Boada, Daniel                    Duquesne              57.18
  3   5003 Boone, Stephen                   Cyclone               54.73
  4   5967 Craddock, Kevin                  Alex Van Dyke         52.50
  5   6775 Dangerfield, Matthew             Unattached            54.21
  6   2367 Elliot, Ross                     Unattached            58.30
  7   7111 Fekete, Sean                     Cyo TC              1:01.29
  8   1010 Fennell, William                 003road Runners     1:00.15
  9   2454 Filev, Momchil                   Detroit Cheetah       57.34
 10   4371 Gay, Clifton                     Jesse Owens Memo      55.73
 11   3775 Hagen, Mike                      Unattached          1:00.14
 12   5632 Hansen, Jake                     SeaTown Express       52.91
 13   2737 Harris, Larry                    Cordova Track Cl      56.70
 14   2738 Harris, Simeon                   Cordova Track Cl      55.80
 15   3241 Hopkins, Walter                  Fort Wayne Exp.       58.67
 16   4898 Hyde, Jansen                     Mesquite Friend       52.82
 17   3556 Ingold, Cody                     Bellevue              58.77
 18   3116 Jackson, Jamar                   Angelic Flyers        57.17
 19   5635 Jones, Lester                    SeaTown Express       55.75
 20   6062 Keegan, Jhak                     Fox Athletics         56.67
 21   6469 Kelly, Kai                       Hyper Speed           55.18
 22   4550 Killian, Alston                  Bozman Track Clu    1:02.51
 23   2622 Klein, Justin                    Unattached            58.95
 24   1173 Lourenco, James                  02providence Cob      56.18
 25   1981 Martin, Dennis                   55 Quick Strider      53.48
 26   5676 McGrath, Patrick                 Scaa                  59.07
 27   6049 Moon, Marco                      Ephesians Track     1:00.36
 28   7245 Noriega, Jake                    Peak Performance      59.34
 29   2284 Olmann, Edwisht                  Metro-Dade            58.34
 30   4646 Pabst, Kevin                     Tmid                  57.57
 31   7399 Patton, Danny                    Unattached            58.71
 32   3172 Robles, Francisco                City of Champion      57.31
 33   4258 Somers, Craig                    Colorado Spr          57.99
 34   1266 Soule, Jason                     Unattached            57.58
 35   4206 Titsworth, Chris                 Arifzona Rising       54.56
 36   2877 Walker, Juan                     Music City Track      56.56
 37   2010 Washington, Tavaris              Quicksilver           53.45
 38   4654 Williams, Keith                  Tmid                  55.81
 39   6330 Wilson, Jermaine                 Vallejo Pal         1:01.42
 40   6794 Wimberly, Mike                   Unattached            54.40

Event 45  800 Meter Run Bantam Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4412 Bonner, Tiana                    Northeast Sh        2:33.22
  2   7065 Brauer, Ali                      Central OregonTC    2:46.04
  3   1194 Claudio, Dominique               06starlets          2:36.45
  4   2466 Cooper, Patricia                 Flying Js           2:57.04
  5   2467 Cooper, Shakara                  Flying Js           2:55.60
  6   1203 Cummings, Breanna                06team Evolution    2:44.90
  7   1736 Cutler, Nyna                     Gazelle             2:29.58
  8   4265 Dean, Jade                       DO Right Tra        2:42.63
  9   2195 Dooling, Khadeeja                City of Lauderhi    2:47.51
 10   2287 Filliben, Courtney               Miami Milers        2:45.06
 11   3189 Garcia, Vicky                    Elgin Sharks        2:47.63
 12   1529 Gee, Shanae                      United Stars        2:28.71
 13   6222 Hardiman, Lesha                  Speed City          2:38.71
 14   2726 Hayes, Rontavia                  Continental T-Be    2:44.36
 15   4659 Hice, Justine                    Unattached          3:14.38
 16   3845 Howell, Destinee                 Ardmore Trac        2:47.09
 17   5183 Jackson, Zahri                   visions             2:38.58
 18   4319 Luevano, Shannon                 El Paso Wing        2:42.79
 19   7368 Lytle, Tianni                    Unattached          2:47.58
 20   3432 Moore, Kaylee                    Sterling            3:05.83
 21   2888 Murray, Kaylor                   Nashville Illusi    2:38.22
 22   5465 Neale, Amy Eloise                Estc                2:48.75
 23   5912 Outland, Taylor                  3M Track Club       2:37.31
 24   5535 Poplawski, Alisa                 Issaquah Gliders    2:48.75
 25   2300 Reynolds, Robin                  NW Express          2:32.26
 26   7260 Rice, Paige                      Psa Youth Runnin    2:51.14
 27   2115 Rooks, Brittany                  Unattached          2:40.30
 28   6823 Shirley, Katie                   Valley Unite        2:38.54
 29   5410 Steen, Mariah                    Barron Park Stri    2:46.10
 30   4887 Terry, Tiffany                   Mainland Jaguars    2:38.99
 31   1420 Traub, Kristen                   NJ Striders         2:40.15
 32   6825 Welker, Ashley                   Valley Unite        2:33.57
 33   3969 Williams, Nakesiha               Tulsa Expres        2:46.40
 34   1200 Williams, Olicia                 06starlets          2:35.23
 35   6225 Williams, Shania                 Speed City          2:42.90
 36   2590 Zanders, Vorri                   Swift Track Club    2:53.92

Event 46  800 Meter Run Bantam Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6586 Alston, Anthony                  Stallions           2:29.29
  2   6297 Amick, Michael                   Unattached          2:36.07
  3   3388 Brown, Brady                     Personal Feat       2:44.61
  4   1131 Callanan, John                   02nautical Mile     2:43.31
  5   6176 Carter, Theodore                 Pleasanton Heat     2:38.88
  6   4382 Clark, Brandon                   Landsharks R        2:38.47
  7   2615 Cuckovich, Mitchell              Unattached          2:46.94
  8   4285 Dean, DeSelle                    DO Right Tra        2:37.38
  9   4618 DeMordant, Ben                   Tmid                3:11.96
 10   6673 Fahy, Darren                     S.D.Socal RR        2:30.81
 11   3612 Fountain, Rashawn                Hosp House          2:42.88
 12   7389 Fry, Zachary                     Unattached          2:37.16
 13   5495 Goldstone, David                 Fwtc                2:46.36
 14   2898 Griffin, Jason                   Nashville Illusi    2:45.36
 15   2317 Hall, Christopher                NW Express          2:21.98
 16   5979 Hamlin, Lavalle                  B Sharp             2:37.68
 17   2087 Hawkins, De'Marea                Titans              2:28.49
 18   5158 Hicks, Jamison                   Unattached          2:30.78
 19   2956 Hinchliffe, Will                 Peak Performance    2:44.04
 20   5099 Hooper, Nicholas                 Track Houston TC    2:29.70
 21   5606 Jefferson, William               Rainier Beach TC    2:38.03
 22   1321 Jennings, Adonis                 Bethany Baptist     2:30.80
 23   1797 Johnson, Onyx                    Gatc                2:26.17
 24   5104 Jones, Nathaniel                 Track Houston TC    2:29.61
 25   6490 Love, Tanner                     Irvine Cougars      2:28.14
 26   2550 Macks, Joshua                    Motor City Track    2:46.76
 27   5578 Martin-Noble, Geoffrey           Rain City Flyers    2:40.40
 28   2173 Martinez, Branden                Alpha Omega         2:34.75
 29   2247 Milano, Matthew                  Florida Elite       2:34.46
 30   1051 Mills, Malik                     06eny Impalas       2:53.27
 31   7120 Morgan, Blaine                   Cyo TC              2:41.46
 32   7296 Normo, Nate                      Robin Hood TC       2:39.87
 33   3644 Roth, Bailey                     Jets                2:47.75
 34   3274 Schaap, Jonathan                 Illini Heat         2:41.72
 35   3739 Schneider, Jay                   Southwest Area      2:31.71
 36   1056 Sciaraffa, Josh                  02fireboltz         2:48.65
 37   2519 Smith, Ulysses                   Lincoln Heights     2:46.18
 38   1361 Townsend, Todd                   Delco Stallions     2:30.44
 39   3131 Yunk, Tyler                      Belvidere           2:45.99

Event 47  800 Meter Run Midget Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3297 Bierhaus-Riggins, Brooke         Indiana TC          2:36.92
  2   6808 Blanchard, Tara                  Valley Unite        2:27.46
  3   4559 Bonner, Ingrid                   Missoula Track C    2:54.75
  4   1742 Brinson, Jamiya                  Georgia Expr        2:31.42
  5   2214 Chance, Erin                     Florida Elite       2:30.41
  6   4388 Chavez, Andrea                   Mercury Trac        2:37.06
  7   2465 Cooper, Makayla                  Flying Js           2:43.32
  8   6015 Degan-Seaman, Kelsey             Buffalo Chips       2:29.88
  9   1204 Francis, Claudia                 06team Evolution    2:21.15
 10   1205 Francis, Phyllis                 06team Evolution    2:24.72
 11   1528 Garrison, Diane                  United Stars        2:26.91
 12   2701 Gilmore, LaShaydra               Baton Rouge YMCA    2:47.61
 13   7360 Gray, Anne                       Unattached          2:33.19
 14   3947 Grossman, Casey                  Pryor Creek         2:51.93
 15   5024 Hall, Annalisa                   Texas Storm Trac    2:33.67
 16   7185 Hammick, Dequise                 Inner City Stepp    2:32.58
 17   6258 Henton, Brandi                   Umoja Track Club    2:28.22
 18   3737 Jansen, Josee                    Sioux City          2:34.37
 19   5484 Knight, Nina                     Fwtc                2:32.00
 20   4741 Lamb, Shunterrical               Dallas Rollers T    2:29.76
 21   6806 Lundblad, Lea                    Valley Isle Road         NT
 22   7022 Mahoney, Shannon                 Beaverton TC        2:34.86
 23   1697 Mckee, Danielle                  Fay'ville Flyers    2:33.39
 24   4272 Meador, Sierra                   DO Right Tra        2:36.10
 25   5464 Minor, Samantha                  Estc                2:34.99
 26   2271 Paul, Etta                       Metro-Dade          2:29.93
 27   4074 Pelletier, Nicole                Abq Ath Track       2:33.83
 28   1919 Roberts, Gloria                  Marlboro            2:28.76
 29   1197 Roller, Brie                     06starlets          2:27.81
 30   6174 Schneider, Chelsea               Pleasanton Heat     2:27.85
 31   3562 Scholl, Heather                  Cass County         2:41.70
 32   5533 Sincraugh, Ashlee                Hill & Valley St    2:36.00
 33   2512 Smith, Jasmine                   Lincoln Heights     2:41.29
 34   3330 Springer, Khazei                 Kankakee            2:41.49
 35   3490 Thompson, Devyn                  Unattached          2:40.74
 36   4670 Ward, Amanda                     Unattached          2:46.72
 37   6482 Weaver, Angelica                 Ies                 2:27.59
 38   5764 Whittington, Xauddina            Unattached          2:49.12
 39   1543 Wilkinson, Elise                 United Stars        2:22.50
 40   3702 Worden, Aubree                   Lizards             2:33.21

Event 48  800 Meter Run Midget Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7252 Ahmed, Musa                      Pride Sports Aca    2:15.31
  2   6833 Clay, Tahree                     Valley Unite        2:18.21
  3   1465 Coleman, Randall                 Steel City          2:23.88
  4   2172 Collazo, Nicolas                 Alpha Omega         2:33.18
  5   3403 Creed, Joshua                    Quiet Storm         2:28.08
  6   3236 Davis, Bradford                  Fort Wayne Exp.     2:23.03
  7   2470 Davis, Jorell                    Flying Js           2:35.30
  8   2084 Erdman, Christian                Titans              2:22.79
  9   3884 Hayes, Jonathan                  Eastside Ste        2:26.39
 10   7263 Henry, Marcus                    Psa Youth Runnin    2:25.59
 11   1128 Hinds, Gregory                   06novas             2:33.41
 12   3778 Huseman, Taylor                  Unattached          2:22.50
 13   6141 Jackson, Ade                     MP Striders         2:19.28
 14   1367 Jenerson, Davian                 Dragons             2:28.82
 15   2323 Johnson, Khambrell               NW Express          2:34.46
 16   5034 Jones, DeAndre'                  Texas Storm Trac    2:24.28
 17   2324 Jones, Lawrence                  NW Express          2:37.30
 18   3885 Kirkendoll, Lawrence             Eastside Ste        2:23.73
 19   5689 Kpachavi, Arnaud                 South Kitsap TC     2:25.76
 20   6177 Langford, James                  Pleasanton Heat     2:20.55
 21   2902 Lillard, Bryson                  Nashville Illusi    2:22.55
 22   6785 Mance, Josh                      Unattached          2:17.32
 23   4334 Marshall, Troy                   El Paso Yout        2:29.41
 24   5610 McGraw III, Ronelle              Rainier Beach TC    2:27.80
 25   3803 Menken, John                     Westside            2:26.75
 26   4232 Muhudin, Roblet                  Blazers Trac        2:15.88
 27   3046 Nelson, Gehrig                   Unattached          2:19.91
 28   2850 Nettles, Carl                    Mobile Parks        2:22.18
 29   5476 O'Neil, Colin                    Estc                2:26.40
 30   6193 Oceguera, Gustavo                Sjvtc               2:23.17
 31   6872 Potts, Caleb                     Gazelle             2:16.29
 32   1176 Royall, Robert                   02providence Cob    2:45.82
 33   7228 Sherier, Brandon                 Milwaukie TC        2:20.28
 34   5176 Smith, Terence                   Visions             2:18.47
 35   4856 Stovall, William                 Just In Time Tra    2:17.46
 36   1129 Taylor, Robert                   06novas             2:38.19
 37   2475 Washington, Carl                 Flying Js           2:37.50

Event 49  800 Meter Run Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5140 Alexander, Alexis                Unattached          2:22.07
  2   3899 Allison, Alyssa                  Jefferson Co        2:19.44
  3   1403 Benn, Janessa                    Nadia               2:22.87
  4   7318 Browning, Taylor                 Speedplay Runnin    2:25.88
  5   5933 Clark, Brazile                   Acorn Oscar Bail    2:18.05
  6   2882 Claybrooks, Akeyia               Nashville Illusi    2:37.62
  7   6864 Crabb, Brittinay                 Gazelle             2:22.82
  8   5405 Daniels, Natalie                 Barron Park Stri    2:21.17
  9   5052 Davis, Alexis                    Track Houston TC    2:20.09
 10   1669 Delphin, Kacen                   Del-Five Track C    2:24.31
 11   3564 Dinsdale, Blaire                 Cedar Valley        2:20.84
 12   3565 Dinsdale, Brooke                 Cedar Valley        2:19.31
 13   6759 DiSiena, Anja                    Unattached          2:20.70
 14   2196 Dooling, Lateefah                City of Lauderhi    2:23.65
 15   4576 Engelhardt, Jordan               Tmid                2:34.41
 16   7306 Everetts, Janelle                Salem TC            2:31.32
 17   1090 Farnsworth, Ashley               02lynx Elite        2:29.84
 18   5400 Friday, Rebecca                  Artemius            2:19.25
 19   6670 Gillingham, Erin                 S.D.Socal RR        2:22.24
 20   2449 Hagan, Lindsay                   Detroit Cheetah     2:29.59
 21   5907 Hardy, Jami                      3M Track Club       2:17.65
 22   7254 Harvey, Kema                     Psa Youth Runnin    2:28.45
 23   5739 Henderson, Brittany              Unattached          2:20.48
 24   3483 Hughes, Jennifer                 Unattached          2:34.55
 25   2024 Jackson, Alexandria              Saca                2:25.67
 26   5231 Johnson, Briana                  Dallas Gold TC      2:18.53
 27   2694 Johnson, Ciera                   Baton Rouge Trac    2:31.54
 28   4386 King, Kelley                     Max Trax Tra        2:26.96
 29   2426 Knotts, Chelsea                  C C Striders        2:23.19
 30   3917 Martin, Annie                    Kansas Flyers Tr    2:22.06
 31   3406 Meier, Elizabeth                 River Runners       2:27.56
 32   3568 Pleggenkuhle, Molly              Cedar Valley        2:28.81
 33   1539 Price, Chanelle                  United Stars        2:15.90
 34   1137 Ramsay, Ashley                   06ny Starz TC       2:29.82
 35   2586 Rikkonen, Kristina               Swift Track Club    2:33.43
 36   4436 Stepter, Kala                    Pops                2:25.45
 37   5918 Stewart, Thandi                  3M Track Club       2:15.88
 38   1542 Taylor, Benita                   United Stars        2:16.44
 39   3138 Thate, Nicole                    Casa                2:25.38
 40   2705 Wallace, DiKenya                 Baton Rouge YMCA    2:21.31
 41   2200 Washington, Christal             City of Lauderhi    2:17.84
 42   4393 Webb, Rachel                     Mercury Trac        2:24.50
 43   1199 Williams, Century                06starlets          2:22.16

Event 50  800 Meter Run Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3338 Albert, D.J.                     LC Lightning        2:12.25
  2   6489 Andraszczyk, Michael             Irvine Cougars      2:04.27
  3   1864 Carthan, Brione                  Hummingbird         2:08.23
  4   2342 Chandler, Denzel                 Stride TC           2:16.96
  5   4395 Clark, Stephen                   Mercury Trac        2:07.55
  6   3331 Cyrier, Matthew                  Kankakee            2:17.03
  7   6091 DeLeon, Eli                      Kern Firefighter    2:12.25
  8   2896 Dixon, Corneilous                Nashville Illusi    2:10.84
  9   5776 Fleming, Anthony                 Unattached          2:09.81
 10   1391 Fonseka, Nathal                  L V Lightning       2:14.03
 11   3678 Hall, Jeron                      Bengals             2:11.57
 12   2318 Harris, Brandon                  NW Express          2:03.19
 13   7115 Kessler, Tim                     Cyo TC              2:15.94
 14   2455 Kolbow, Nick                     Detroit Cheetah     2:15.61
 15   3869 Layman, Mitchell                 Bell                2:12.38
 16   7295 LeMay, Greg                      Robin Hood TC       2:16.63
 17   5041 Lewis II, Jeffery                Tigers Track Clu    2:06.20
 18   7129 Mathabane, Nathan                Dare To Dream       2:10.21
 19   4546 McClane, Kevin                   BearTooth Track     2:23.60
 20   5684 Minsk, Aaron                     So Hill Striders    2:12.59
 21   4425 Misenhimer, Joshua               Pacesetters         2:07.39
 22   1513 Mitchell, Ian                    Unattached          2:13.22
 23   6008 Moyles, Kyle                     Bay Area Roadrun    2:09.55
 24   6590 Oldham, Josh                     Stallions           2:09.27
 25   2707 Parker, Julian                   Baton Rouge YMCA    2:07.57
 26   1207 Roller Jr., Lance                06there To Care     2:02.91
 27   3648 Schinstock, Michael              Lincoln Youth       2:09.95
 28   6227 Sebastin, Sam                    Speed City          2:05.28
 29   4923 Shaw, Blake                      Northwest Flyers    2:04.91
 30   4558 Surynt, Alec                     Higlander Track     2:25.46
 31   1283 Taye, Sintayehu                  01-Yes  Bounders    2:01.79
 32   6659 Turina, Thomas                   Renegades                NT
 33   6432 Villasin, Michael                Equalizers          2:06.20
 34   3980 Walker, Xavier                   Tulsa Expres        2:11.47
 35   2852 Watson, Louis                    Mobile Parks        2:10.22
 36   3621 Wiseman, Joshua                  Hosp House          2:11.20
 37   3275 Zebe, Zebo                       Illini Heat         2:11.81

Event 51  800 Meter Run Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3577 Abdouch, Allie                   Flyers              2:20.29
  2   6424 Bennett, Jillian                 Equalizers          2:28.29
  3   4731 Biggers, Rachel                  Dallas Mustang      2:21.84
  4   5652 Bolden, Nineka                   Scaa                2:29.61
  5   2881 Caro, Sequina                    Nashville Illusi    2:29.31
  6   4119 Cunningham, Alex                 Arizona Chee        2:24.76
  7   6637 Daily, Carlisha                  Quiet Fire          2:27.45
  8   2216 Daniley, Patrecia                Florida Elite       2:26.46
  9   2864 Dennis, Jacarra                  Music City Track    2:26.06
 10   2112 Doswell, Katie                   Unattached          2:17.39
 11   1525 Dubin-Rhodin, Abigail            United Stars        2:24.24
 12   4574 Eborn, Kate                      Tmid                2:31.87
 13   7359 Fennimore, Stephanie             Unattached          2:30.75
 14   6752 Gibbons, Bianca                  TV Time Mach        2:27.59
 15   1436 Grossi, Sarah                    Pacer               2:33.10
 16   5908 Humphrey, Victoria               3M Track Club       2:14.34
 17   4125 Johnson, Natalie                 Arizona Chee        2:21.10
 18   6101 Jones, Christine                 Los Gatos Athl.     2:14.57
 19   5065 Jones, Nichole                   Track Houston TC    2:13.01
 20   5681 Laweryson, Annie                 So Hill Striders    2:34.32
 21   3754 Lundgren, Megan                  Unattached          2:23.73
 22   5185 May, Monika                      visions             2:18.76
 23   4589 McClendon, Hilary                Tmid                2:26.31
 24   3278 McKinney, Sequoia                IL Stlth Bombers    2:17.79
 25   4185 Menhennet, Andrea                Arifzona Rising     2:15.39
 26   7371 Michels, Linsie                  Unattached          2:14.64
 27   3872 Mixon, Teran                     Coalgate TC         2:17.43
 28   2359 Mobley, Kyra                     Unattached          2:21.26
 29   1498 Mosser, Sarah                    Unattached          2:19.50
 30   1924 Mushatt-Valrie, Jarryd           Mercury Cruisers    2:22.17
 31   4022 Nichols, Jessica                 Unattached          2:22.58
 32   2227 Phillips, Virgilia               Florida Elite       2:27.90
 33   3110 Rawlings, Ashley                 Angelic Flyers      2:30.25
 34   6261 Robinson, Renisha                Umoja Track Club    2:16.34
 35   1229 Serapiglia, Nicki                Unattached          2:31.23
 36   3963 Silovsky, Brianne                Thunderbolts        2:22.83
 37   2588 Tate, Sierra                     Swift Track Club    2:23.90
 38   2609 Tejkl, Kate                      Unattached          2:26.34
 39   5688 Waldron, Alegra                  South Kitsap TC     2:31.03
 40   4671 Ward, Brittany                   Unattached          2:32.46
 41   1544 Williams, Devon                  United Stars        2:08.75
 42   3164 Williams, Nefeteri               Chicago Zephyrs     2:28.33

Event 52  800 Meter Run Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6771 Anderson, Jonathan               Unattached          2:00.46
  2   3288 Anderson, Phillip                Indiana Storm       2:01.21
  3   3622 Anderson, Tyler                  Iowa United         2:06.35
  4   5768 Bergman, Isak                    Unattached          2:02.46
  5   1781 Browne, Adrian                   Gatc                1:58.91
  6   3623 Buntz, Andrew                    Iowa United         2:07.80
  7   2839 Burnett, Dedrick                 Mobile Parks        2:04.24
  8   5600 Burns II, Kenneth                Rainier Beach TC    2:11.31
  9   4140 Carson, Christan                 Arizona Chee        2:02.93
 10   2860 Crawford, Jason                  Mymcatc             2:06.97
 11   1107 Crosswell, Julian                06metro Eagles      2:00.46
 12   3625 Dougherty, Andy                  Iowa United         2:08.17
 13   4340 Fassler, Jesse                   Flatirons           2:00.90
 14   2390 Ford, Edward                     Young Achievers     2:04.97
 15   5542 Frerker, Matthew                 Issaquah Gliders    2:07.90
 16   6428 Gallardo, Luis                   Equalizers          2:00.22
 17   1067 Garnett, Richard                 06hall;s Express    2:05.33
 18   1547 Hardy, Duriel                    West Chester TC     2:02.10
 19   7392 Hayden, Jacob                    Unattached          2:00.24
 20   5946 Hayes, Clinton                   Aeiou Track         1:57.82
 21   4630 Higgs, Kevin                     Tmid                2:05.44
 22   3335 Howard, Bryan                    Kankakee            2:02.91
 23   4485 Jeffery, Treg                    Unattached          2:03.56
 24   2621 Jones, Gavin                     Unattached          2:17.81
 25   6329 Jones, Richard                   Vallejo Pal         1:58.75
 26   2793 Lambert, Brent                   Lake Area Expres    2:03.94
 27   1155 LeBlanc, Joshua                  03olympic Regi      2:01.94
 28   5109 Miller, Bryan                    Track Houston TC    2:00.77
 29   1667 Miller, Jeffrey                  Cobra               1:58.75
 30   3893 Morales, Mauricio                Emporia             2:06.91
 31   7121 Morgan, Taylor                   Cyo TC              2:03.17
 32   6112 Patterson, Marlon                Miller Track Clu    1:58.41
 33   4688 Peterson, Brien                  Unattached          2:22.75
 34   5007 Pruitt, Joshua                   Cyclone             2:01.58
 35   5012 Shulman, Dan                     Texas Express TC    2:02.29
 36   3469 Slaughterback, Joey              Summit City         2:04.83
 37   6875 Spicer, Arteze                   Gazelle             1:59.51
 38        White, Glen                      Dallas Mustang      2:30.38
 39   2483 Wilson, Rachard                  High Velocity       2:17.87
 40   7126 Wiltshire, Luke                  Cyo TC              2:00.40

Event 53  800 Meter Run Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1193 Abiola, Rakibat                  06starlets          2:21.14
  2   5439 Barbour, Sheree                  Crane Track         2:25.54
  3   3151 Beals, Whitney                   Chicago Zephyrs     2:18.82
  4   1013 Bell, Rolanda                    06awesome Power     2:23.40
  5   6132 Block, Vanessa                   Monterey BayJagu    2:19.36
  6   5948 Bradshaw, Caprice                Alex Van Dyke       2:25.35
  7   1923 Bumbrey, Shylan                  Mercury Cruisers    2:17.50
  8   3318 Campbell, Corsica                Kankakee            2:20.82
  9   5729 Carlson, Krinda                  Unattached          2:23.04
 10   2863 Curry, Krishna                   Music City Track    2:12.55
 11   1883 Dix, Thea                        Jaguar Track        2:14.49
 12   2391 Doppelt, Stephanie               Boca Striders       2:29.87
 13   1721 Dopson, Latorya                  First Light         2:16.71
 14   4824 Fisher, Sarah                    Houston Heat Tra    2:17.42
 15   2270 Fletcher, Cherise                Metro-Dade          2:22.62
 16   2448 Gall, Geena                      Detroit Cheetah     2:12.77
 17   4827 Harper, Jennifer                 Houston Heat Tra    2:17.27
 18   7238 Harteloo, Michelle               Peak Performance    2:32.04
 19   1532 Haydon, Stephanie                United Stars        2:15.74
 20   2866 Holtfaeter, Kali                 Music City Track    2:13.05
 21   2451 Huber, Elizabeth                 Detroit Cheetah     2:25.44
 22   2452 Logan, Elesha                    Detroit Cheetah     2:26.52
 23   4075 Martin, Crystal                  Abq Oly Club        2:40.39
 24   7167 McDowell, Kayleen                Fast                2:18.85
 25   6766 McKinney, Shantae                Unattached          2:18.63
 26   5486 Mensonides, Lisa                 Fwtc                2:23.38
 27   6675 Montgomery, April                Trailblazers        2:17.67
 28   2834 Patterson, Kirby                 Mobile Parks        2:17.32
 29   2199 Sergeant, Teanne                 City of Lauderhi    2:23.03
 30   3757 Siegrist, Alyson                 Unattached          2:22.56
 31   4600 Simmons, Rebekah                 Tmid                2:52.68
 32   3762 Toldt, Desiree                   Unattached          2:43.59
 33   5082 Washington, Brittany             Track Houston TC    2:13.50
 34   3927 Weber, Lindsey                   Kansas Flyers Tr    2:34.63
 35   5149 Young, Ashley                    Unattached          2:18.06

Event 54  800 Meter Run Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4447 Anderson, Christopher            Teva Track          1:55.82
  2   6461 Bradford, Travis                 Hyper Speed         1:55.24
  3        Brown, Brayon                    Track Houston TC         NT
  4   6299 Carey, Sean                      Unattached          1:58.87
  5   5831 Chittwood, John-Mark             Fwtc                     NT
  6   6075 Clark, Cameron                   Classic             2:02.16
  7   3602 Clementson, Jared                Flight Deck         2:01.58
  8   1555 Craddock, Justin                 Wny Jets            1:56.18
  9   3235 Crum, Tom                        Fort Wayne Exp.     1:56.81
 10   4622 Eborn, Dallas                    Tmid                2:03.90
 11   1392 Fowler, Tyler                    L V Lightning       1:59.48
 12   4623 Frisbee, Brandon                 Tmid                2:06.01
 13   1666 Fussell, Brian                   Cobra               1:53.72
 14   3892 Garcia, Nick                     Emporia             2:02.24
 15   3042 Gibbs, E.C.                      Unattached          1:52.19
 16   4242 Gibson, Chad                     Colorado Spr        1:56.62
 17   2238 Goggins, Antonio                 Florida Elite       1:58.26
 18   2875 Hamilton, Wendell                Music City Track    2:04.61
 19   2320 Harris, Timothy                  NW Express          1:50.82
 20   4628 Heatz, Zack                      Tmid                2:08.34
 21   4737 Hogg, Tybius                     Dallas Mustang      1:57.82
 22   7395 Lampi, Benjamin                  Unattached          2:06.22
 23   7122 Murray, Jerhoemee                Cyo TC              1:59.36
 24   7397 Nichols, Ryan                    Unattached          1:59.41
 25   2126 Orr, Jordan                      Unattached          1:53.89
 26   6128 Parrilla, Nico                   Mission Valley T    2:00.72
 27   2250 Pelaez, Jordan                   Florida Elite       1:59.60
 28   4712 Rankin, Morris                   After Burners       1:57.51
 29   5639 Rathbun, Jonah                   SeaTown Express     1:55.39
 30   3592 Robinson, James                  Flyers              2:02.13
 31   6688 Rogers, Buddy                    So CA Roadrunner    1:56.26
 32   1281 Saunders, Josh                   01-Yes  Bounders    2:03.20
 33   5641 Scholfield, Jimmy                SeaTown Express     1:56.68
 34   4442 Sheffield, Elliot                Speed Track         1:59.89
 35   5510 Wall, Brian                      Fwtc                1:54.28
 36   3294 Watson, Kristopher               Indiana Storm       1:57.80
 37   1271 Webley, Michael                  Unattached          1:56.05
 38   5220 Wiley, Qayyim                    Wings               1:55.15
 39   2923 Williams, Karjuan                New Orleans Come    1:52.79
 40   2011 Woods, Christopher               Quicksilver         1:52.17
 41   2985 Word, Mychal                     River Cities Tra    1:54.84

Event 55  1500 Meter Run Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2930 Alonzo, Celeste                  New Orleans Star    6:00.21
  2   6206 Atkins, Kody                     Silver State Str    5:33.03
  3   5581 Barnes, Joy Noelle               Rainier Beach TC    6:45.07
  4   4912 Boane, Katie                     Northwest Flyers    5:35.73
  5   4412 Bonner, Tiana                    Northeast Sh        5:22.52
  6   7065 Brauer, Ali                      Central OregonTC    5:38.14
  7   5142 Brooks, Jasmine                  Unattached          5:33.39
  8   6011 Brown, Jessica                   Buffalo Chips       5:34.68
  9   1194 Claudio, Dominique               06starlets          5:19.43
 10   4265 Dean, Jade                       DO Right Tra        5:37.82
 11   3878 East, Tierrah                    Eastside Ste        5:54.33
 12   2287 Filliben, Courtney               Miami Milers        5:39.48
 13   1220 Forte, Lindsey                   Unattached          5:22.80
 14   3189 Garcia, Vicky                    Elgin Sharks        5:24.26
 15   3845 Howell, Destinee                 Ardmore Trac        5:53.94
 16   2940 Jackson, Rene                    New Orleans Star    5:56.30
 17   4319 Luevano, Shannon                 El Paso Wing        5:20.23
 18   7368 Lytle, Tianni                    Unattached          5:48.03
 19   3606 McCubbin, Katie                  Ft D Flyers         6:07.34
 20   5911 Moore, Spencer                   3M Track Club       5:34.74
 21   6509 Moran, Kelly                     Long Beach Sprin    5:26.83
 22   2888 Murray, Kaylor                   Nashville Illusi    5:20.16
 23   2115 Rooks, Brittany                  Unattached          5:10.01
 24   6823 Shirley, Katie                   Valley Unite        5:17.45
 25   2028 Spencer, Ebone                   Saca                5:34.35
 26   6739 Stewart, Sapphire                Team Hurricane      5:25.67
 27   2587 Stokes, Dana                     Swift Track Club    6:13.24
 28   5816 Stolz, Tracey                    Wings of Eagles     6:21.81
 29   3386 Strack, Emily                    Personal Feat       6:08.66
 30   1420 Traub, Kristen                   NJ Striders         5:25.67
 31   4846 Ware, Gabrielle                  Houston High Ste    5:31.14
 32   7030 Werhane, Sarah                   Beaverton TC        5:48.62
 33   2263 White, Mallory                   Lakeland Track C    5:22.05
 34   1545 Williams, Kayla                  United Stars        5:44.26
 35   1200 Williams, Olicia                 06starlets          5:13.59
 36   2590 Zanders, Vorri                   Swift Track Club    6:00.76

Event 56  1500 Meter Run Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6586 Alston, Anthony                  Stallions           5:11.23
  2   6297 Amick, Michael                   Unattached          5:19.00
  3   7267 Baker, Jackson                   River City TC       5:17.69
  4   3388 Brown, Brady                     Personal Feat       5:34.75
  5   3642 Bubb, Aaron                      Jets                5:32.28
  6   6176 Carter, Theodore                 Pleasanton Heat     5:23.12
  7   4382 Clark, Brandon                   Landsharks R        5:18.79
  8   3607 Collins, Aaron                   Gothenburg          5:42.37
  9   1097 Cooney, Ryan                     02lynx Elite        5:18.06
 10   4285 Dean, DeSelle                    DO Right Tra        5:19.60
 11   5976 Deuel, Parker                    Asics Aggies        5:29.63
 12   6673 Fahy, Darren                     S.D.Socal RR        5:03.22
 13   5495 Goldstone, David                 Fwtc                5:27.13
 14   2898 Griffin, Jason                   Nashville Illusi    5:37.21
 15   2369 Groh, Kyle                       Unattached          5:19.32
 16   2956 Hinchliffe, Will                 Peak Performance    5:27.40
 17   4633 Huffield, Dominik                Tmid                7:31.40
 18   1797 Johnson, Onyx                    Gatc                5:06.31
 19   5104 Jones, Nathaniel                 Track Houston TC    5:01.61
 20   2580 Koehne, Ryan                     South Dayton        5:41.27
 21   1402 Littig, Andres                   Myaa                5:25.33
 22   2550 Macks, Joshua                    Motor City Track    5:36.98
 23   5214 Maggie, Richard                  Wings               5:37.18
 24   5578 Martin-Noble, Geoffrey           Rain City Flyers    5:26.31
 25   2173 Martinez, Branden                Alpha Omega         5:19.38
 26   1262 Merritt, Peter                   Unattached          5:09.44
 27   1051 Mills, Malik                     06eny Impalas       5:48.87
 28   2861 Newberry, Mark                   Mymcatc             5:55.31
 29   7296 Normo, Nate                      Robin Hood TC       5:20.87
 30   1637 Osburn, Ozzie                    Boys & Girls        5:15.37
 31   5112 Patterson, Tabeal                Track Houston TC    5:04.51
 32   4368 Reynolds, John                   Highlands Ra        5:20.67
 33   1969 Rollo, Patrick                   Owings Mills        5:15.60
 34   3644 Roth, Bailey                     Jets                5:27.18
 35   3274 Schaap, Jonathan                 Illini Heat         5:23.54
 36   3508 Schienbein, Tate                 Unattached          5:29.90
 37   7059 Smythe, Ciaran                   Cavs                5:24.41
 38   2537 Stone, Derrick                   Loveland            6:11.41
 39   5437 Valentine, Michael               Cascade Striders    5:32.41
 40   2211 Washington, Chris                City of Lauderhi    5:34.52

Event 57  1500 Meter Run Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5726 Baughn, Kelsey                   Unattached          5:17.04
  2   3297 Bierhaus-Riggins, Brooke         Indiana TC          5:32.31
  3   6808 Blanchard, Tara                  Valley Unite        5:04.17
  4   7094 Bridges, Sarah                   Cyo TC              5:07.17
  5   2214 Chance, Erin                     Florida Elite       5:27.17
  6   3479 Cotterman-Readinger, Emily       Unattached          5:32.30
  7   6207 Crowder, Laken                   Silver State Str    5:20.31
  8   6669 Duffy, Tiffany                   S.D.Socal RR        5:06.21
  9   1204 Francis, Claudia                 06team Evolution    4:53.55
 10   4707 Harper, Paris                    After Burners       5:44.65
 11   7326 Hochstetler, Courtney            Team Excellance     5:05.91
 12   2886 Hughes, Shovanta                 Nashville Illusi    5:57.70
 13   4019 Janak, Tayre                     Unattached          6:15.44
 14   3737 Jansen, Josee                    Sioux City          5:25.43
 15   7019 Jette, Kate                      Beaverton TC        5:10.64
 16   3486 Leake, Mary Francis              Unattached          5:44.00
 17   4586 Lock, Brittany                   Tmid                5:46.25
 18   5130 McCall, Brooklyn                 U.S.A. Stars        5:47.17
 19   1697 Mckee, Danielle                  Fay'ville Flyers    5:21.29
 20   6189 Mejia, Alyssa                    Sjvtc               5:16.13
 21   5464 Minor, Samantha                  Estc                5:16.65
 22   6671 Ortiz, Haidee                    S.D.Socal RR        5:05.50
 23   4592 Palmer, Marquita                 Tmid                5:40.75
 24   4074 Pelletier, Nicole                Abq Ath Track       5:17.97
 25   1538 Perri, Tori                      United Stars        5:08.38
 26   2289 Rangel, Alexa                    Miami Milers        5:32.44
 27   1919 Roberts, Gloria                  Marlboro            5:16.93
 28   6174 Schneider, Chelsea               Pleasanton Heat     5:14.02
 29   3049 Sims, Amanda                     Underground Rail    5:56.79
 30   4504 Snyder, McKenzie                 Wasatch Athl        5:16.62
 31   1140 St. Lawrence, Nicolette          06ny Starz TC       5:24.57
 32   5574 Steen, Katelyn                   Plateau Runners     5:15.46
 33   3584 Sutherland, Lauren               Flyers              5:28.84
 34   1198 Thomas, Dominique                06starlets          5:05.70
 35   4160 Tonn, Jessica                    AZ Elite            5:13.42
 36   1699 Watkins, Lameitria               Fay'ville Flyers    5:21.85
 37   2949 Welcome, Mary                    New Orleans Star    5:20.15
 38   3702 Worden, Aubree                   Lizards             5:18.01

Event 58  1500 Meter Run Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7252 Ahmed, Musa                      Pride Sports Aca    4:28.26
  2   3339 Albert, Keaton                   LC Lightning        5:12.14
  3   1202 Belcher, Sam                     02sugarloaf Moun    5:11.33
  4   4613 Canfield, Kirk                   Tmid                6:20.50
  5   4142 Clegg, Casey                     Arizona Chee        5:02.66
  6   2170 Clemente, Elliot                 Alpha Omega         5:14.01
  7   3192 Duarte, Jose                     Elgin Sharks        5:15.68
  8   1098 Fram, Craig                      02lynx Elite        5:10.68
  9   1383 Goncarovs, Andris                Ithaca United       4:50.82
 10   6839 Gunning, Alex                    Valley Unite        4:48.33
 11   2582 Hamilton, Brad                   Southfield Musta    5:22.95
 12   1128 Hinds, Gregory                   06novas             5:06.50
 13   2280 Hopkins, Xavier                  Metro-Dade          5:10.37
 14   6141 Jackson, Ade                     MP Striders         4:47.01
 15   4401 Kirtright, Shaine                Mercury Trac        4:45.32
 16   5575 Kupics, Paul                     Plateau Runners     5:06.46
 17   6177 Langford, James                  Pleasanton Heat     4:47.38
 18   5035 Lanier II, Eddie                 Texas Storm Trac    4:50.88
 19   3168 Lawrence, Matthew                Chicago Zephyrs     5:14.38
 20   5160 Lutz, Craig                      Unattached          4:56.72
 21   4232 Muhudin, Roblet                  Blazers Trac        4:38.50
 22   3046 Nelson, Gehrig                   Unattached          4:55.02
 23   5476 O'Neil, Colin                    Estc                5:02.51
 24   6193 Oceguera, Gustavo                Sjvtc               4:55.06
 25   7264 Paden, John                      Psa Youth Runnin    4:41.64
 26   5687 Pogue, Jacob                     So Hill Striders    5:01.62
 27   3652 Rickey, Marcus                   Madison Westside    5:22.24
 28   7228 Sherier, Brandon                 Milwaukie TC        4:42.32
 29   4551 Skelton, Shawn                   Bozman Track Clu    6:10.79
 30   6583 Stinson, Parker                  Jags                4:44.21
 31   2332 Stokes, Zachary                  NW Express          5:12.13
 32   6407 Watkins, D J                     Alex LE             4:49.70
 33   4010 Wheeler, Austin                  Tulsa Spikes        5:15.94
 34   3964 Whittaker, Josh                  Thunderbolts        5:16.66
 35   3935 Wilkins, Connor                  Kansas Flyers       5:09.92
 36   5165 Wilson, Terrell                  Unattached          4:47.61
 37   3805 Wink, Mitchell                   Westside            5:09.64

Event 59  1500 Meter Run Youth Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3899 Allison, Alyssa                  Jefferson Co        5:13.33
  2   1403 Benn, Janessa                    Nadia               4:52.39
  3   4913 Boane, Lauren                    Northwest Flyers    5:01.16
  4   3306 Bowles, Taylor                   Indy's Cheetahs     5:19.53
  5   5949 Bradshaw, Danzel                 Alex Van Dyke       4:54.49
  6   4073 Brasher, Julie                   Abq Ath Track       5:04.62
  7   1520 Brasington, Alexandra            United Stars        4:51.31
  8   2334 Brasovan, Ashley                 Palm Beach Strid    5:12.08
  9   6425 Buckley, Shelby                  Equalizers          4:45.61
 10   5728 Carlson, Karissa                 Unattached          4:59.00
 11   2882 Claybrooks, Akeyia               Nashville Illusi    5:21.73
 12   5406 Dear, Annie                      Barron Park Stri    4:54.50
 13   7414 Delwiche, Kristen                Cyo TC              5:04.24
 14   7062 Dettman, Michelle                Centennial TC       4:56.11
 15   3565 Dinsdale, Brooke                 Cedar Valley        5:09.02
 16   6759 DiSiena, Anja                    Unattached          4:47.39
 17   2196 Dooling, Lateefah                City of Lauderhi    5:09.35
 18   4576 Engelhardt, Jordan               Tmid                5:23.55
 19   6420 Evans, Ashley                    Golden Elite        4:46.42
 20   3913 File, Katy                       Kansas Flyers Tr    5:16.94
 21   5056 Fitzgerald, Kylie                Track Houston TC    5:03.04
 22   1530 Gee, Syeeda                      United Stars        4:59.78
 23   2699 George, Velma                    Baton Rouge YMCA    5:13.03
 24   2449 Hagan, Lindsay                   Detroit Cheetah     5:05.99
 25   6195 Hasay, Jordan                    San Luis Distanc    4:39.96
 26   4582 Hawkins, Alexi                   Tmid                5:28.70
 27   2694 Johnson, Ciera                   Baton Rouge Trac    5:12.69
 28   5746 Klettke, Kelsey                  Unattached          4:53.65
 29   1026 Lechleider, Nikki                02cambridge Jets    5:05.15
 30   1060 Lemme, Jacquelynn                02greater Spring    5:02.74
 31   3406 Meier, Elizabeth                 River Runners       5:14.91
 32   7024 Ney, Hayley                      Beaverton TC        4:56.78
 33   4591 Palmer, Amanda                   Tmid                5:18.51
 34   1965 Reese, Emily                     Northside Re        4:51.73
 35   6204 Russell, Whittney                Sierra Lightning    4:59.34
 36   2117 Scott, Aurora                    Unattached          4:46.11
 37   4354 Selsor, Katrina                  Glenwood Springe    5:06.69
 38   3583 Sisson, Emily                    Flyers              5:00.19
 39   3138 Thate, Nicole                    Casa                5:10.16
 40   4025 Thompson, Kathleen               Unattached          4:57.18
 41   5002 Wacker, Jeannette                Cyclone             5:02.99
 42   2200 Washington, Christal             City of Lauderhi    4:58.26
 43   4393 Webb, Rachel                     Mercury Trac        5:02.41
 44   1199 Williams, Century                06starlets          5:00.38

Event 60  1500 Meter Run Youth Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6489 Andraszczyk, Michael             Irvine Cougars      4:24.65
  2   5767 Barkley, Alexander               Unattached          4:39.06
  3   2122 Barry, Davis                     Unattached          4:33.01
  4   6034 Beach, Nate                      Diablo Valley       4:32.57
  5   6175 Callen, Drew                     Pleasanton Heat     4:37.44
  6   4675 Casey, Patrick                   Unattached          4:41.77
  7   4395 Clark, Stephen                   Mercury Trac        4:31.80
  8   2896 Dixon, Corneilous                Nashville Illusi    4:46.37
  9   4009 Farrar, Ryan                     Tulsa Spikes        4:20.07
 10   5776 Fleming, Anthony                 Unattached          4:30.77
 11   5154 Flowers, Zachery                 Unattached          4:19.73
 12   4562 Hamilton, Daniel                 Missoula Track C    4:47.13
 13   7114 Hedges, Matthew                  Cyo TC              4:22.49
 14   3632 Holliday, Jarid                  Kearney             4:37.17
 15   2455 Kolbow, Nick                     Detroit Cheetah     4:35.37
 16   3869 Layman, Mitchell                 Bell                4:37.62
 17   5041 Lewis II, Jeffery                Tigers Track Clu    4:28.70
 18   6035 Mark, Ethan                      Diablo Valley       4:34.44
 19   7129 Mathabane, Nathan                Dare To Dream       4:21.51
 20   3783 Mellman, Joshua                  Unattached          4:35.60
 21   5684 Minsk, Aaron                     So Hill Striders    4:34.02
 22   4425 Misenhimer, Joshua               Pacesetters         4:27.46
 23   1513 Mitchell, Ian                    Unattached          4:36.12
 24   2905 Murray, Michael                  Nashville Illusi    4:44.27
 25   6450 Okano, Christopher               Hi-Speed TrackCl    4:26.56
 26   2958 Perri, Matthew                   Peak Performance    4:42.04
 27   2548 Peters, Andy                     Miami Valley        5:00.64
 28   4404 Puskedra, Luke                   Mercury Trac        4:32.32
 29   3476 Revord, Ron                      SW Sub. Cheetahs    4:39.97
 30   1207 Roller Jr., Lance                06there To Care     4:19.28
 31   4923 Shaw, Blake                      Northwest Flyers    4:15.95
 32   2335 Stocking, J.D.                   Palm Beach Strid    4:40.02
 33   3510 Sullivan, Andrew                 Unattached          4:36.76
 34   4558 Surynt, Alec                     Higlander Track     4:53.94
 35   1968 Svoboda, Miles                   Northside Re        4:24.80
 36   1283 Taye, Sintayehu                  01-Yes  Bounders    4:10.86
 37   2128 Thompson, Matthew                Unattached          4:33.98
 38   6659 Turina, Thomas                   Renegades                NT
 39   7130 Unkeles, Adrian                  Dare To Dream       4:35.03
 40   3597 Vacanti, Chris                   Flyers              4:35.25
 41   6432 Villasin, Michael                Equalizers          4:25.07
 42   3442 White, Devin                     Sterling            4:33.79
 43   6607 Williams, Austin                 Prr                 4:27.60

Event 61  1500 Meter Run Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3577 Abdouch, Allie                   Flyers              4:53.47
  2   4658 Astle, Kyli                      Unattached          5:17.28
  3   6205 Atkins, Hagen                    Silver State Str    4:54.42
  4   6424 Bennett, Jillian                 Equalizers          5:09.41
  5   6488 Bowles, Jennifer                 Irvine Cougars      5:03.10
  6   1832 Brentnell, Laura                 Pacesetters         5:02.57
  7   5679 Cochran, Nicole                  So Hill Striders    4:36.57
  8   1523 Cundey, Laura                    United Stars        5:00.83
  9   2216 Daniley, Patrecia                Florida Elite       5:06.13
 10   2112 Doswell, Katie                   Unattached          4:58.99
 11   2829 Dowdy, Shalela                   Mobile Parks        5:09.05
 12   5482 Drennen, Katrina                 Fwtc                4:46.73
 13   4574 Eborn, Kate                      Tmid                5:20.13
 14   3911 Eck, Lauren                      Kansas Flyers Tr    5:13.55
 15   2865 Ensminger, Kristi                Music City Track    4:57.41
 16   7359 Fennimore, Stephanie             Unattached          5:05.35
 17   4578 Gempler, Karleigh                Tmid                5:07.72
 18   6753 Gomez, Cristina                  TV Time Mach        5:12.47
 19   5483 Grannemann, Tess                 Fwtc                5:03.36
 20   4087 Harper, Lyndsay                  Albuquerque         4:50.91
 21   6023 Huang, Mayc                      Cheetah Storm       5:01.49
 22   4441 Huffman, Rebecca                 Speed Track         5:16.90
 23   3484 Hughes, Stephanie                Unattached          5:25.41
 24   1534 Jones, LaVaughn                  United Stars        4:59.90
 25   5065 Jones, Nichole                   Track Houston TC    4:43.61
 26   4965 Keels, Shannon                   Southern Eagles     5:06.87
 27   7367 Lampi, Marsha                    Unattached          4:48.46
 28   3267 Landeck, Samantha                Illini Heat         5:46.89
 29   2788 LaValley, Jennifer               Lake Area Expres    5:09.88
 30   6212 Lawrence, Marie                  Silver State Str    4:43.88
 31   4468 McGlynn, Kristen                 Unattached          4:50.86
 32   2359 Mobley, Kyra                     Unattached          5:02.68
 33   1130 Morgenstern, Ashley              02nashua Pal        5:02.57
 34   1498 Mosser, Sarah                    Unattached          5:01.05
 35   3742 Nelson, Mary-Margaret            Sting               5:10.82
 36   4022 Nichols, Jessica                 Unattached          4:57.15
 37   2605 Peale, Kaitlyn                   Unattached          5:19.08
 38   5074 Phillips, MacKenzie              Track Houston TC    5:13.26
 39   2227 Phillips, Virgilia               Florida Elite       5:06.07
 40   2607 Runyan, Shayna                   Unattached          5:40.93
 41   3760 Spoon, Emma                      Unattached          5:04.41
 42   7378 Stangel, Krista                  Unattached          4:48.16
 43   3364 Stillman, Jackie                 Lv's Cheetah        5:49.60
 44   2560 Strain, Scotland                 New World           5:40.84
 45   1615 Webb, Emily                      Bay Rivers          5:08.27

Event 62  1500 Meter Run Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4611 Bolinder, Nick                   Tmid                4:16.19
  2   2373 Bonilla, Richie                  Weston Striders     4:15.88
  3   4612 Bosch, Sawyer                    Tmid                4:16.98
  4   1167 Brousseau, Matthew               02providence Cob    4:25.14
  5   5492 Chinchar, Michael                Fwtc                4:09.96
  6   6774 Clifford, Daniel                 Unattached          4:23.01
  7   2860 Crawford, Jason                  Mymcatc             4:33.68
  8   1000 Croff, Chris                     05-Agegroupaa       4:11.61
  9   3588 Falcon, Peter                    Flyers              4:24.14
 10   5542 Frerker, Matthew                 Issaquah Gliders    4:09.01
 11   6428 Gallardo, Luis                   Equalizers          4:19.01
 12   3930 Gillespie, Scott                 Kansas Flyers       4:20.90
 13   3496 Greenwood, Mike                  Unattached          4:32.53
 14   4947 Haist, Brandon                   Rising Stars Tra    4:19.99
 15   3776 Hauer, Dylan                     Unattached          4:28.49
 16   7392 Hayden, Jacob                    Unattached          4:10.77
 17   5946 Hayes, Clinton                   Aeiou Track         4:09.96
 18   4630 Higgs, Kevin                     Tmid                4:16.83
 19   1724 Johnson, Derickus                First Light         4:12.65
 20   6329 Jones, Richard                   Vallejo Pal         4:12.78
 21   3498 Kinkead, Kris                    Unattached          4:38.63
 22   5036 Miles, Anthony                   Texas Storm Trac    4:20.52
 23   1667 Miller, Jeffrey                  Cobra               4:17.94
 24   3893 Morales, Mauricio                Emporia             4:24.80
 25   2907 Newbell, Keivonte                Nashville Illusi    4:34.46
 26   6112 Patterson, Marlon                Miller Track Clu    4:09.00
 27   4111 Petty, Jason                     Albuquerque         4:17.33
 28   6789 Pintor, Chris                    Unattached          4:21.34
 29   5451 Scott, Andrew                    Cheney TC           4:11.13
 30   5012 Shulman, Dan                     Texas Express TC    4:16.47
 31   3469 Slaughterback, Joey              Summit City         4:40.65
 32   2009 Talbot, Taijaun                  Quicksilver         4:18.14
 33   2209 Theart, Emmanuel                 City of Lauderhi    4:32.42
 34   2456 Turnbull, Jasen                  Detroit Cheetah     4:35.68
 35   4342 Weeks, Steven                    Flatirons           4:15.96
 36   2483 Wilson, Rachard                  High Velocity       4:40.21
 37   7126 Wiltshire, Luke                  Cyo TC              4:12.31
 38   7127 Wotipka, Sam                     Cyo TC              4:20.08
 39   1574 Zarzeczny, Lucas                 Wings of Moon       4:14.69

Event 63  1500 Meter Run Young Women Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1193 Abiola, Rakibat                  06starlets          4:59.42
  2   6674 Banks, Ashley                    Trailblazers        5:30.50
  3   1013 Bell, Rolanda                    06awesome Power     4:48.10
  4   2769 Bell, Rosanna                    Hoover Track Clu    5:25.45
  5   3134 Bokios, Lisa                     Casa                5:20.11
  6   3145 Bongartz, Meghan                 Central IL          5:32.38
  7   4925 Boudoin, Stephonia               Port Arthur TC      5:29.10
  8   5948 Bradshaw, Caprice                Alex Van Dyke       5:10.73
  9   3910 Cherry, Lauren                   Kansas Flyers Tr    5:22.52
 10   2748 Collins, Precious                Future Track Clu    5:08.56
 11   1178 Condell, Alexandria              59run for Glory     4:48.34
 12   4981 Diaz, Asia                       Speed By Choice     5:01.71
 13   3106 Echols, Jazzi                    Angelic Flyers      5:45.71
 14   2175 Fullard, Jacqueline              America's Youth     6:32.95
 15   7346 Gray, Erin                       Track City TC       4:54.27
 16   6681 Hogan, Jessica                   So CA Roadrunner    5:04.98
 17   4583 Hopewell, Ariel                  Tmid                5:32.30
 18   4320 Luevano, Suezette                El Paso Wing        5:06.94
 19   4089 Luna, Leslie                     Albuquerque         5:16.67
 20   4708 Lux, Krystal                     After Burners       5:32.64
 21   3921 Peterson, Vanessa                Kansas Flyers Tr    5:06.60
 22   3757 Siegrist, Alyson                 Unattached          4:57.11
 23   1988 Smith, Adrienne                  Quicksilver         4:59.04
 24   2120 Tripp, Ann                       Unattached          5:05.19
 25   1906 Weinel, Kelly                    Junior Striders     5:01.07
 26   2771 Wood, Brittany                   Hoover Track Clu    5:07.95

Event 64  1500 Meter Run Young Men Prelims
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6684 Alfaro, Marco                    So CA Roadrunner    4:19.14
  2   4447 Anderson, Christopher            Teva Track          4:09.62
  3   4445 Bienlien, Jared                  Team Provo          4:08.94
  4   3769 Bjorhus, Tyler                   Unattached          4:12.83
  5   3283 Brooks, David                    IL Stlth Bombers    4:27.10
  6        Brown, Brayon                    Track Houston TC         NT
  7   1644 Brown, Darren                    Carolina Eagles     4:04.83
  8   3894 Cool, Kory                       Flint Hills         4:18.67
  9   2841 Dill, William                    Mobile Parks        4:26.16
 10   4622 Eborn, Dallas                    Tmid                4:19.80
 11   5671 Farah, Mustafa                   Scaa                4:18.09
 12   4623 Frisbee, Brandon                 Tmid                4:25.15
 13   1666 Fussell, Brian                   Cobra               4:02.40
 14   4079 Garcia, Nathan                   Abq Oly Club        4:20.38
 15   3892 Garcia, Nick                     Emporia             4:13.10
 16   4710 Gest, Jonathan                   After Burners       4:10.35
 17   3042 Gibbs, E.C.                      Unattached          3:59.73
 18   2238 Goggins, Antonio                 Florida Elite       4:09.37
 19   4628 Heatz, Zack                      Tmid                4:24.88
 20   4885 Hebert, David                    Mach 1 Track Clu    4:02.98
 21   7293 Horton, Ryan                     Robin Hood TC       4:15.23
 22   3744 Jelen, Jarvis                    Sting               4:08.78
 23   6105 Kamei, Jonathan                  Los Gatos Athl.     4:29.85
 24   6498 Kennedy, Joe                     Las Vegas Heat      4:21.01
 25   2547 Kuhn, Kevin                      Miami Valley        4:21.15
 26   6020 Lund, Matt                       Castro Valley       4:29.20
 27   7122 Murray, Jerhoemee                Cyo TC              4:09.00
 28   7342 Perri, Andrew                    Too Much Bear Ru    3:58.90
 29   1352 Prejean, Travis                  Chautauqua Strid    4:06.28
 30   1839 Ray, Alex                        Pacesetters         4:04.23
 31   3378 Reach, Bradley                   Marion Swamp Fox    4:26.57
 32   2794 Regan, Darren                    Lake Area Expres    4:34.00
 33   5507 Smargiassi, Dominic              Fwtc                4:12.26
 34   5479 Smith, Garrett                   Estc                4:18.75
 35   6215 Tibaduiza, Raul                  Silver State Str    4:27.53
 36   3210 Vicens, Eric                     Five Alive          4:34.51
 37   1285 Wang, Josh                       01-Yes  Bounders    4:28.67
 38   2549 Warren, David                    Miami Valley        4:44.86
 39   1271 Webley, Michael                  Unattached          4:02.78
 40   5220 Wiley, Qayyim                    Wings               4:01.58

Event 65  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3016 Anderson, Tya                    Track Memphis Tr   12:49.95
  2   3738 Bakerink, Abbey                  South Prairie      11:36.64
  3   3698 Belz, Victoria                   Racers             11:43.12
  4   1413 Calandrillo, Blaise              NJ Striders         9:57.22
  5   6333 Castillo, Victoria               Veta               10:53.02
  6   2052 Dantzler, Mykera                 55 Spartanburg     10:50.59
  7   1415 Davy, Shanice                    NJ Striders        11:18.85
  8   1416 Du Bois, Samantha                NJ Striders         9:46.80
  9   6418 Farias, Ruby                     Cool Runnings      11:34.72
 10   4954 Flores, Diana                    S.T. Walking Cl     9:45.75
 11   3902 Gallion, Danielle                Jefferson Co       11:03.37
 12   4955 Guzman, Ariana                   S.T. Walking Cl    10:25.35
 13   5692 Inouye, Melissa                  Mercury            11:49.34
 14   1136 Lane, Courtney                   06ny Starz TC       9:33.66
 15   3579 Liedke, Morgan                   Flyers             11:18.22
 16   2054 McKinney, Jessica                55 Spartanburg     10:54.77
 17   6334 Noriega, Brianna                 Veta               11:20.76
 18   4391 Phadnis, India                   Mercury Trac       10:47.92
 19   1139 St. Lawrence, Natalia            06ny Starz TC      10:06.75
 20   4940 Taylor, Aleah                    Rising Stars Tra         NT
 21   4321 Tention, Brianna                 El Paso Wing       13:02.46
 22   4099 Vick, Haley                      Albuquerque        10:49.03
 23   2263 White, Mallory                   Lakeland Track C    9:28.00
 24   6033 Wilcox, Caroline                 Diablo Valley      10:42.91

Event 66  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5032 Anagbogu, Michael                Texas Storm Trac   12:30.14
  2   4933 Augustine, Jr., Jereem           Port Arthur TC     11:19.07
  3   1438 Barron, Kyle                     Pacer               9:33.74
  4   4235 Cavazos, Mufasa                  Cold Water Expre   10:14.84
  5   6336 Dillon, Dion                     Veta               11:40.11
  6   4397 Durman, Cameron                  Mercury Trac       10:14.54
  7   3773 Edwards, Shawn                   Unattached         13:23.39
  8   1422 Novello, Ronald                  NJ Striders        11:06.11
  9   6629 Pryatel, Anthony                 PS Vegas Flyers     9:26.01
 10   1132 Romansky, Zack                   02new England Wa   12:11.47
 11   4960 Valadez, Steven                  S.T. Walking Cl     9:37.75

Event 67  1500 Meter Race Walk Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5678 Baker, Brianna                   So Hill Striders    9:52.14
  2   6332 Barker, Natasha                  Veta               10:35.88
  3   5021 Callis, Ariel                    Texas Storm Trac    8:38.27
  4   3937 Cliff, Iris                      Lawrence            9:53.12
  5   3604 Dallager, Emily                  Flying Pigs         9:47.64
  6   1394 Darnay, Marissa                  Mon Valley          9:56.73
  7   2540 Doubt, Aprile                    Miami Valley       10:20.76
  8   2684 Edwards, Amber                   Raiders TC         10:13.77
  9   3431 Hamman, Tonya                    Sterling           10:12.60
 10   1135 Hudson, Soroya                   06ny Starz TC       9:15.98
 11   7276 Maddox, Jana                     Robin Hood TC      10:55.24
 12   4090 Magnus, Abby                     Albuquerque         9:41.67
 13   2818 Moore, TaNia                     Memphis Hurdlers   18:03.90
 14   6613 Morrison, Leanna                 PS Vegas Flyers     9:45.58
 15   4093 Muraida, Madeline                Albuquerque         9:38.05
 16   2766 Nunnery, Conner                  Greenville Track   10:51.04
 17   4956 Ortiz, Claudia                   S.T. Walking Cl     7:46.61
 18   1417 Pacilio, Sunny                   NJ Striders         9:26.46
 19   6614 Packer, Nylasia                  PS Vegas Flyers     9:06.68
 20   4958 Reybal, Jessica                  S.T. Walking Cl     8:27.02
 21   3639 Roth, Kelsey                     Jets               11:12.85
 22   5759 Sinclair, Phoebe                 Unattached         10:22.00
 23   3758 Sinkler, Heather                 Unattached         10:16.63
 24   6619 Smith, Damonysha                 PS Vegas Flyers     9:06.71
 25   2027 Spencer, Danielle                Saca                9:32.33
 26   3191 Villa, Irais                     Elgin Sharks        8:04.63
 27   7284 Wade, Emily                      Robin Hood TC      10:59.82
 28   4424 Woelper, Naili                   Pacesetters         9:13.39
 29   1232 Woodbury, Kelsey                 Unattached          9:44.74

Event 68  1500 Meter Race Walk Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2057 Adams, Andrew                    55 Spartanburg      8:16.80
  2   5031 Alexander, Eric                  Texas Storm Trac         NT
  3   1439 Barron, Trevor                   Pacer               7:40.16
  4   4982 Buckley, Actavione               Start 2 Finish      9:06.98
  5   4555 Colegrove, Cannon                Helena Vault & T    9:54.85
  6   3799 Fagen, Alex                      Westside            8:51.89
  7   4985 Fahmi, Hakim                     Start 2 Finish      9:29.61
  8   1028 Forgues, Matthew                 01-Maine RW         8:22.03
  9   4483 Haertel, Josh                    Unattached          8:45.40
 10   2138 Hallman, Jonathan                Woodstock Tr        9:11.57
 11   4500 Hosea, Nadan                     Utah Flames        11:01.84
 12   4399 Howard, Mathew                   Mercury Trac        8:39.70
 13   6627 Lawson, Chandler                 PS Vegas Flyers     9:45.07
 14   6686 Lindstrom, Jacob                 So CA Roadrunner   11:49.64
 15   3194 Mancha, Ricardo                  Elgin Sharks        8:09.57
 16   6604 Martin, Geramy                   Prr                11:21.11
 17   1571 Nemeth, Michael                  Wings of Moon       8:38.11
 18   6337 Orozco, Sebastian                Veta                9:44.94
 19   3197 Salinas, Leonardo                Elgin Sharks        9:16.78
 20   7409 Spisla, CJ                       Westside TC        10:20.18
 21   6338 Vang, Siong                      Veta               10:26.02

Event 69  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6205 Atkins, Hagen                    Silver State Str         NT
  2   2782 Breaux, Melanie                  Lake Area Expres    8:45.86
  3   4414 Chenoweth, Brittanty             Northeast Sh        8:24.92
  4   6679 Chesnut, Nicole                  So CA Roadrunner    9:17.44
  5   4381 Davis, Hillory                   Landsharks R        8:02.65
  6   6680 Dyer, Susan                      So CA Roadrunner    8:31.76
  7   5514 Ellis, Katherine                 Flanagan Clan TC    8:24.32
  8   1436 Grossi, Sarah                    Pacer               8:24.14
  9   2788 LaValley, Jennifer               Lake Area Expres    8:45.63
 10   5681 Laweryson, Annie                 So Hill Striders    8:32.04
 11   3903 Moore, Courtney                  Jefferson Co        8:16.93
 12   4022 Nichols, Jessica                 Unattached          7:58.71
 13   7220 Swan, Skyler                     Milwaukie TC        8:26.49
 14   7221 Swan, Starlin                    Milwaukie TC        9:19.82
 15   4444 Troutner, Amelia                 Team Provo          7:56.71
 16   1615 Webb, Emily                      Bay Rivers          7:58.11
 17   3764 Wentworth, Akacia                Unattached          8:20.70
 18   5030 Wike, Lizzie                     Texas Storm Trac   10:00.27
 19   5490 Williams, Becky                  Fwtc                7:56.55
 20   3587 Williams, Jordan                 Flyers              7:57.60
 21   1975 Woodring, Thela                  55 Quick Strider    8:48.66
 22   3905 York, Rachel                     Jefferson Co        7:33.36

Event 70  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   3437 Bartels, Joshua                  Sterling            7:48.65
  2   4611 Bolinder, Nick                   Tmid                6:44.78
  3   4612 Bosch, Sawyer                    Tmid                6:47.81
  4   6773 Chadez, Scott                    Unattached          7:11.79
  5   6774 Clifford, Daniel                 Unattached          6:39.45
  6   6124 Cobette, Matt                    Mission Valley T    7:02.48
  7   3891 Delmott, Skyler                  Emporia             6:48.05
  8   1836 Hall, Elliot                     Pacesetters         7:17.14
  9   1996 Haynes, Dominique                Quicksilver         6:51.79
 10   4109 Hernandez, Patrick               Albuquerque         7:18.38
 11   4630 Higgs, Kevin                     Tmid                6:51.24
 12   5472 Holt, Doug                       Estc                6:28.82
 13   4754 Issa, Pinya                      Dallas TC           6:50.55
 14   7047 Knutson, Austin                  Bowerman Athleti    6:49.68
 15   1967 Kunimoto, Jesse                  Northside Re        7:08.30
 16   6687 Lindstrom, Joseph                So CA Roadrunner    7:20.08
 17   5036 Miles, Anthony                   Texas Storm Trac    6:53.49
 18   2536 Miller, Ben                      Loveland            8:13.20
 19   7121 Morgan, Taylor                   Cyo TC              6:47.01
 20   2824 Norford, Ronnie                  Memphis Hurdlers    8:04.01
 21   2179 Parker, Eric                     America's Youth     8:26.89
 22   3907 Pearl, Chris                     Jefferson Co        7:17.01
 23   2181 Sell, Brandon                    America's Youth     8:34.59
 24   5580 Welch, Nick                      Rain City Flyers    7:08.02
 25   3600 Wilson, Jacob                    Flyers              6:44.60
 26   6200 Withers, Joe                     Santa Rosa Expre    7:21.45
 27   5438 Wyatt, Lars                      Cascade Striders    6:39.54

Event 71  2000 Meter Steeplechase Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2769 Bell, Rosanna                    Hoover Track Clu    8:26.04
  2   1831 Blue, Liana                      Pacesetters         8:06.73
  3   1551 Dorr, Fawn                       Wny Jets            7:52.05
  4   5691 Fredrickson, Leigh               Mercury             8:17.01
  5   7346 Gray, Erin                       Track City TC       7:52.54
  6   6681 Hogan, Jessica                   So CA Roadrunner    8:07.58
  7   1705 Look, Sarah                      Ferrari Striders    8:02.17
  8   4320 Luevano, Suezette                El Paso Wing        7:53.82
  9   1986 Payne, Chapin                    Quicksilver         7:46.88
 10   6683 Stewart, Angel                   So CA Roadrunner    9:16.10
 11   5537 Uhlig, Emily                     Issaquah Gliders    8:43.64

Event 72  2000 Meter Steeplechase Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6684 Alfaro, Marco                    So CA Roadrunner    6:30.91
  2   4743 Andrews, Kedrick                 Dallas Stallions    6:55.72
  3   4250 Bailey, Brent                    Colorado Spr        7:26.46
  4   1978 Beesley, Trevor                  55 Quick Strider    6:21.72
  5   2595 Bensman, Matthew                 Toledo Alive        7:14.90
  6   3146 Bloom, Andy                      Central IL          6:42.73
  7   6073 Chong, Andrew                    Classic             6:46.79
  8   3894 Cool, Kory                       Flint Hills         6:35.91
  9   6685 Cuevas, Luis                     So CA Roadrunner    6:17.32
 10   3892 Garcia, Nick                     Emporia             6:28.22
 11   3697 Gerber, Josh                     Northstar United    6:23.70
 12   5647 Gilles, Tom                      Silver Valley RC    7:16.19
 13   4711 Hall, Ross                       After Burners       6:37.06
 14   3198 Holm, Kaj                        Elite TC            7:27.25
 15   3744 Jelen, Jarvis                    Sting               6:26.70
 16   2740 Johnson, Timothy                 Cordova Track Cl    6:39.90
 17   2547 Kuhn, Kevin                      Miami Valley        6:46.40
 18   5226 McEvoy, Matthew                  Unattached          6:49.00
 19   5504 Norton, Brandon                  Fwtc                6:35.41
 20   2005 O'Bryant, Zaven                  Quicksilver         6:22.44
 21   1350 O'Connor, Ryan                   Chautauqua Strid    6:50.43
 22   1558 Olejar, Kevin                    Wny Jets            6:40.62
 23   6787 Olivera, Bobby                   Unattached          6:22.08
 24   2180 Parker, Walter                   America's Youth     7:13.45
 25   6063 Prowse, Miles                    Fox Athletics       7:57.28
 26   3378 Reach, Bradley                   Marion Swamp Fox    6:20.72
 27   2794 Regan, Darren                    Lake Area Expres    6:44.30
 28   3592 Robinson, James                  Flyers              6:45.20
 29   7230 Smith, Matthew                   Milwaukie TC        6:55.02
 30   7314 Swehosky, Jared                  Salem TC            6:16.40
 31   7315 Swehosky, Terran                 Salem TC            6:47.23
 32   6215 Tibaduiza, Raul                  Silver State Str    6:41.50

Event 73  3000 Meter Run Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5193 Allen, Asia                      Warp Speed track   12:22.69
  2   5726 Baughn, Kelsey                   Unattached         11:27.18
  3   1932 Brandli, Meagan                  55 Mount Pleasan   11:38.64
  4   7094 Bridges, Sarah                   Cyo TC             11:07.93
  5   1218 Brown, Danielle                  Unattached         13:04.18
  6   2539 Canby, Victoria                  Massie Heat        14:06.09
  7   2262 Carney, Kali                     Lakeland Track C   12:08.83
  8   4503 Cobler, Breanna                  Wasatch Athl       11:22.28
  9   2598 Cox, Maggie                      Unattached         13:21.70
 10   6207 Crowder, Laken                   Silver State Str   11:02.75
 11   1204 Francis, Claudia                 06team Evolution   10:45.76
 12   2937 Gleason, Marlene                 New Orleans Star   12:36.90
 13   5735 Gomez, Kinsey                    Unattached         12:01.25
 14   1196 Gomez, Shelby                    06starlets         12:35.57
 15   3390 Goodman, Kaisa                   Purdue Area TC     12:26.39
 16   5059 Guerin, Bria                     Track Houston TC   12:06.82
 17   7326 Hochstetler, Courtney            Team Excellance    11:14.37
 18   6208 Howard, Sara                     Silver State Str   11:30.48
 19   2939 Jackson, Gabrielle               New Orleans Star   13:24.70
 20   7019 Jette, Kate                      Beaverton TC       11:32.84
 21   6818 Kautiainen, Rella                Valley Unite       10:59.36
 22   2356 Keppel, Morgan                   Unattached         12:12.57
 23   3486 Leake, Mary Francis              Unattached         12:01.67
 24   6189 Mejia, Alyssa                    Sjvtc              11:26.33
 25   1964 Miller, Anna                     Northside Re       11:36.57
 26   6671 Ortiz, Haidee                    S.D.Socal RR       11:01.87
 27   4592 Palmer, Marquita                 Tmid               11:56.74
 28   2289 Rangel, Alexa                    Miami Milers       12:52.08
 29   4504 Snyder, McKenzie                 Wasatch Athl       11:22.58
 30   6672 St. Laurent, Shanna              S.D.Socal RR       11:19.21
 31   5574 Steen, Katelyn                   Plateau Runners    11:04.36
 32   3584 Sutherland, Lauren               Flyers             11:54.73
 33   4392 Syndergaard, Kaitlin             Mercury Trac       11:47.21
 34   1501 Taylor, Kasia                    Unattached         11:03.65
 35   4670 Ward, Amanda                     Unattached         12:03.15

Event 74  3000 Meter Run Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7252 Ahmed, Musa                      Pride Sports Aca    9:45.06
  2   1977 Allison, Reid                    55 Quick Strider   10:23.94
  3   2290 Cabrera, Dominick                Miami Milers       11:15.27
  4   4142 Clegg, Casey                     Arizona Chee       10:53.35
  5   3192 Duarte, Jose                     Elgin Sharks       10:57.86
  6   1098 Fram, Craig                      02lynx Elite       10:55.56
  7   5577 Garrison, Ethan                  Rain City Flyers   11:27.30
  8   1383 Goncarovs, Andris                Ithaca United      10:19.49
  9   4767 Hamilton, Christopher            Desoto Roadrunne   11:08.28
 10   1058 Hawkin, Jake                     02granite State    11:21.99
 11   2261 Hayes, Hunter                    Jacksonville Tra   11:18.88
 12   3856 Howell, Zane                     Ardmore Trac       11:19.08
 13   4401 Kirtright, Shaine                Mercury Trac       10:24.73
 14   6177 Langford, James                  Pleasanton Heat    10:26.88
 15   5160 Lutz, Craig                      Unattached         10:39.56
 16   1009 McLeod, Mitchell                 02amherst Track    11:24.33
 17   2063 Mearns, Colin                    Team Flash         10:19.18
 18   3803 Menken, John                     Westside           10:50.19
 19   7268 Moore, Erick                     River City TC      13:24.30
 20   4232 Muhudin, Roblet                  Blazers Trac       10:02.61
 21   7264 Paden, John                      Psa Youth Runnin   10:22.17
 22   5687 Pogue, Jacob                     So Hill Striders   10:54.45
 23   6872 Potts, Caleb                     Gazelle            10:22.56
 24   1801 Puffett, Cory                    Gatc               10:30.71
 25   5579 Robinson, Steven                 Rain City Flyers   11:19.57
 26   6194 Sandoval, Nicholas               Sjvtc              10:50.95
 27   6583 Stinson, Parker                  Jags               10:04.76
 28   2332 Stokes, Zachary                  NW Express         11:32.23
 29   6331 Villanueva, Jonathan             Velocity           10:45.20
 30   6407 Watkins, D J                     Alex LE            10:11.99
 31   3964 Whittaker, Josh                  Thunderbolts       11:20.45
 32   3935 Wilkins, Connor                  Kansas Flyers      10:53.86
 33   3805 Wink, Mitchell                   Westside           11:00.45

Event 75  3000 Meter Run Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1450 Bertulis, Lindsay                Quicksilver        11:15.95
  2   3306 Bowles, Taylor                   Indy's Cheetahs    11:35.66
  3   4073 Brasher, Julie                   Abq Ath Track      10:54.67
  4   2334 Brasovan, Ashley                 Palm Beach Strid   11:20.98
  5   6425 Buckley, Shelby                  Equalizers         10:28.64
  6   3385 Burnett, Shelbi                  Personal Feat      11:37.56
  7   5406 Dear, Annie                      Barron Park Stri   10:38.92
  8   1490 Donaghy, Erin                    Unattached         11:59.01
  9   6420 Evans, Ashley                    Golden Elite       10:38.23
 10   3912 Falcon, Courtney                 Kansas Flyers Tr   11:24.48
 11   7097 Fekete, Stephanie                Cyo TC             11:34.69
 12   5056 Fitzgerald, Kylie                Track Houston TC   11:04.50
 13   2699 George, Velma                    Baton Rouge YMCA   11:23.80
 14   6670 Gillingham, Erin                 S.D.Socal RR       10:28.62
 15   4997 Groff, Samantha                  Cyclone            11:08.11
 16   6195 Hasay, Jordan                    San Luis Distanc    9:51.76
 17   4582 Hawkins, Alexi                   Tmid               12:01.35
 18   7257 Kearns, Alexa                    Psa Youth Runnin   11:31.11
 19   5746 Klettke, Kelsey                  Unattached         10:51.34
 20   5432 Lord, Sarah                      Cascade Striders   11:04.31
 21   4333 Marshall, Kylie                  El Paso Yout       11:16.56
 22   2288 Menendez, Melissa                Miami Milers       12:03.98
 23   7024 Ney, Hayley                      Beaverton TC       11:00.29
 24   4591 Palmer, Amanda                   Tmid               11:28.73
 25   6102 Pascale, Hayley                  Los Gatos Athl.    10:25.48
 26   1965 Reese, Emily                     Northside Re       10:49.69
 27   6204 Russell, Whittney                Sierra Lightning   10:48.96
 28   3270 Schaap, Hannah                   Illini Heat        11:54.67
 29   2117 Scott, Aurora                    Unattached         10:13.15
 30   4354 Selsor, Katrina                  Glenwood Springe   11:01.15
 31   2478 Steil, Rachael                   Grand Rapids Tra   11:58.63
 32   4025 Thompson, Kathleen               Unattached         11:05.75
 33   1062 Wadsworth, Katherine             02greater Spring   12:01.05
 34   5083 Wilson, Paulina                  Track Houston TC   11:03.65

Event 76  3000 Meter Run Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   6263 Adam, Tariq                      Umoja Track Club    9:57.80
  2   6419 Bautista, Alex                   Cool Runnings      10:14.87
  3   6034 Beach, Nate                      Diablo Valley       9:41.20
  4   1355 Bodary, Christopher              Delco Stallions    10:00.55
  5   2819 Burton, Larry                    Memphis Hurdlers   11:31.10
  6   6175 Callen, Drew                     Pleasanton Heat     9:55.03
  7   4302 Castanon, Roberto                Comets             10:11.01
  8   1737 Chubb, Timond                    Gazelle            10:00.98
  9   6413 Confer, Brendon                  Cal Heat           10:14.06
 10   5493 Cowan, Julian                    Fwtc                9:58.41
 11   5541 Da Ponte, Drake                  Issaquah Gliders   10:13.51
 12   4776 Davis, Adrian                    East Texas Track   10:32.31
 13   3890 Delmott, Asher                   Emporia            10:53.66
 14   1246 Discenza, Michael                Unattached         10:45.50
 15   5494 Englund, Justin                  Fwtc               10:08.69
 16   1142 Ernest, Tristan                  06ny Starz TC      11:05.64
 17   4009 Farrar, Ryan                     Tulsa Spikes        9:34.12
 18   4306 Garcia, Jesus                    Comets             10:00.54
 19   7391 Goertz, Jacob                    Unattached         10:13.13
 20   4803 Gonzales, Luis                   Hallmark Track C   10:43.47
 21   4562 Hamilton, Daniel                 Missoula Track C   10:37.10
 22   7114 Hedges, Matthew                  Cyo TC              9:48.73
 23   2125 Hill, Ryan                       Unattached         10:07.23
 24   4631 Hopewell, Jordan                 Tmid               11:27.22
 25   4847 Junious, Kalon                   Houston High Ste   10:43.47
 26   1510 Klimchuk, Davidlee               Unattached         10:11.09
 27   3781 Krause, Elliot                   Unattached          9:50.05
 28   2623 Lacy, Garrett                    Unattached         10:03.76
 29   3783 Mellman, Joshua                  Unattached         10:11.00
 30   1513 Mitchell, Ian                    Unattached         10:05.07
 31   6757 Mitchell, Karlton                TV Time Mach       10:05.01
 32   4487 Nicolls, Bobby                   Unattached         10:19.07
 33   2958 Perri, Matthew                   Peak Performance   10:59.10
 34   2548 Peters, Andy                     Miami Valley       10:31.16
 35   3476 Revord, Ron                      SW Sub. Cheetahs    9:54.71
 36   1207 Roller Jr., Lance                06there To Care    10:03.93
 37   2335 Stocking, J.D.                   Palm Beach Strid   10:39.60
 38   3510 Sullivan, Andrew                 Unattached         10:05.69
 39   4558 Surynt, Alec                     Higlander Track    10:59.39
 40   1968 Svoboda, Miles                   Northside Re        9:45.40
 41   3389 Tranter, Zach                    Personal Feat       9:58.90
 42   7130 Unkeles, Adrian                  Dare To Dream      10:01.16
 43   3597 Vacanti, Chris                   Flyers              9:58.74
 44   2631 Whitehead, Michael               Unattached         10:25.70

Event 77  3000 Meter Run Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4658 Astle, Kyli                      Unattached         11:44.57
  2   6424 Bennett, Jillian                 Equalizers         11:31.94
  3   1485 Blantz, Courtney                 Unattached         11:29.28
  4   4774 Boyd, Megan                      East Texas Track   12:00.26
  5   2782 Breaux, Melanie                  Lake Area Expres   12:24.29
  6   1832 Brentnell, Laura                 Pacesetters        11:35.68
  7   5679 Cochran, Nicole                  So Hill Striders   10:04.39
  8   4995 Devito, Domenique                Cyclone            12:02.74
  9   2112 Doswell, Katie                   Unattached         10:55.63
 10   2829 Dowdy, Shalela                   Mobile Parks       11:45.82
 11   5482 Drennen, Katrina                 Fwtc               10:24.10
 12   6680 Dyer, Susan                      So CA Roadrunner   11:37.86
 13   1022 Edmunds, Hilary                  03bethlehem        12:23.54
 14   4578 Gempler, Karleigh                Tmid               11:11.24
 15   6753 Gomez, Cristina                  TV Time Mach       11:36.98
 16   5483 Grannemann, Tess                 Fwtc               10:53.20
 17   7361 Greydanus, Kelsey                Unattached         10:47.71
 18   1436 Grossi, Sarah                    Pacer              11:43.57
 19   4299 Gutierrez, Brandi                Comets             10:56.54
 20   6023 Huang, Mayc                      Cheetah Storm      11:00.53
 21   4441 Huffman, Rebecca                 Speed Track        11:18.05
 22   3484 Hughes, Stephanie                Unattached         11:34.88
 23   2788 LaValley, Jennifer               Lake Area Expres   12:16.88
 24   6212 Lawrence, Marie                  Silver State Str   10:04.38
 25   3157 Lawrence, Molly                  Chicago Zephyrs    12:23.18
 26   7246 Looney, Lacy                     Prefontaine TC     10:47.15
 27   4468 McGlynn, Kristen                 Unattached         10:51.46
 28   2358 Menzel, Kara                     Unattached         12:09.13
 29   3903 Moore, Courtney                  Jefferson Co       11:39.21
 30   1075 Richardson, Shalee               59hempstead Pal    13:05.10
 31   1565 Rodgers, Catherine               Wings of Moon      12:28.10
 32   2607 Runyan, Shayna                   Unattached       8:30:31.17
 33   7378 Stangel, Krista                  Unattached         10:37.26
 34   3364 Stillman, Jackie                 Lv's Cheetah       12:21.67
 35   4917 Trapani, Lauren                  Northwest Flyers   11:45.36
 36   1615 Webb, Emily                      Bay Rivers         11:11.15
 37   3587 Williams, Jordan                 Flyers             11:27.52
 38   3766 Wood, Rindi                      Unattached         11:15.38

Event 78  3000 Meter Run Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5766 Armon, Michael                   Unattached          9:00.68
  2   4027 Baden, Joshua                    Unattached         10:03.07
  3   3387 Bantista, Greg                   Personal Feat      10:11.04
  4   4611 Bolinder, Nick                   Tmid                9:25.12
  5   2373 Bonilla, Richie                  Weston Striders     9:18.52
  6   4612 Bosch, Sawyer                    Tmid                9:38.26
  7   1357 Buck, Edward                     Delco Stallions     9:51.34
  8   1568 Burns, Kenneth                   Wings of Moon       9:37.12
  9   5492 Chinchar, Michael                Fwtc                9:00.57
 10   6774 Clifford, Daniel                 Unattached          9:40.10
 11   1243 Couture, Eric                    Unattached          9:42.08
 12   3891 Delmott, Skyler                  Emporia             9:38.44
 13   3588 Falcon, Peter                    Flyers              9:35.38
 14   4947 Haist, Brandon                   Rising Stars Tra    9:34.50
 15   2291 Hernandez Jr, Luis               Miami Milers       11:05.24
 16   5472 Holt, Doug                       Estc                9:00.67
 17   4632 Huey, Sean                       Tmid                9:27.94
 18   4754 Issa, Pinya                      Dallas TC          10:07.62
 19   6329 Jones, Richard                   Vallejo Pal         9:30.07
 20   1837 Kaat, Ryan                       Pacesetters         9:42.32
 21   6687 Lindstrom, Joseph                So CA Roadrunner   10:31.96
 22   7157 Lynch, Eric                      Emerald Valley T    9:19.98
 23   6690 Moreno, Eddie                    Scc-Men             9:59.62
 24   6112 Patterson, Marlon                Miller Track Clu    9:04.86
 25   4111 Petty, Jason                     Albuquerque         9:40.46
 26   3201 Robin, Alex                      Evnstn Eagle        9:40.52
 27   2347 Seymour, Brandon                 Stride TC          11:02.82
 28   1922 Shirlen, Isaiah                  McDowell            9:35.75
 29   4218 Swift-Kraemer, Matthew           AZ Striders         9:28.34
 30   7343 Taylor, Bradley                  Too Much Bear Ru    9:14.39
 31   2456 Turnbull, Jasen                  Detroit Cheetah     9:51.44
 32   2132 Usery, Stephen                   55 Wave Runners     9:41.67
 33   4342 Weeks, Steven                    Flatirons           8:54.49
 34   3600 Wilson, Jacob                    Flyers              9:52.24
 35   7127 Wotipka, Sam                     Cyo TC              9:37.45

Event 79  3000 Meter Run Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2769 Bell, Rosanna                    Hoover Track Clu   11:44.25
  2   4460 Blissman, Francesca              Unattached         12:22.60
  3   3134 Bokios, Lisa                     Casa               12:01.52
  4   4925 Boudoin, Stephonia               Port Arthur TC     12:17.64
  5   4981 Diaz, Asia                       Speed By Choice    11:47.87
  6   2751 Harding, Ebony                   Future Track Clu   12:44.78
  7   1984 Henderson, Janell                Quicksilver        11:56.13
  8   6681 Hogan, Jessica                   So CA Roadrunner   11:29.17
  9   4583 Hopewell, Ariel                  Tmid               12:21.04
 10   6682 Jimenez, Christina               So CA Roadrunner   11:27.69
 11   4949 Lowe, Stephanie                  Run On! Fort Wor   12:30.11
 12   4320 Luevano, Suezette                El Paso Wing       11:17.72
 13   4089 Luna, Leslie                     Albuquerque        11:28.26
 14   1497 Mazur, Ann                       Unattached         12:22.34
 15   7234 Mulligan, Meghan                 Oregon TC          11:38.77
 16   1664 Ovalle, Denise                   Cobra              12:03.72
 17   3921 Peterson, Vanessa                Kansas Flyers Tr   11:16.08
 18   3951 Reekie, Jennifer                 Racewalker's       11:02.03
 19   2453 Sampson, Kelly                   Detroit Cheetah  8:29:10.22
 20   3762 Toldt, Desiree                   Unattached         12:26.05
 21   5537 Uhlig, Emily                     Issaquah Gliders   12:31.73
 22   1906 Weinel, Kelly                    Junior Striders    11:20.63
 23   2771 Wood, Brittany                   Hoover Track Clu   11:43.15
 24   2613 Yauch, Justine                   Unattached       8:29:42.07
 25   3436 Yenney, Keelin                   Sterling           14:29.90

Event 80  3000 Meter Race Walk Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   7266 Auld, Denise                     River City TC      24:06.39
  2   1412 Baker, Julie                     NJ Striders        22:42.52
  3   2541 Doubt, Danielle                  Miami Valley       19:21.72
  4   5194 Hampton, Normetta                Warp Speed track   23:39.47
  5   6736 Holly, Paige                     Team Hurricane     21:58.66
  6   5693 Inouye, Stephanie                Mercury            22:00.71
  7   2816 Johnson, Alexis                  Memphis Hurdlers   27:29.60
  8   6211 Lajeunesse, Nicole               Silver State Str   19:37.03
  9   6737 Lamb, Erica                      Team Hurricane     21:15.63
 10   3190 Mancha, Mercedes                 Elgin Sharks       17:30.84
 11   4092 Muraida, Caroline                Albuquerque        17:34.50
 12   4094 Muraida, Susan                   Albuquerque        16:48.11
 13   7188 Myers, Shannon                   Inner City Stepp   17:53.58
 14   4957 Ortiz, Corina                    S.T. Walking Cl    17:30.43
 15   1854 Peterson, Akesha Sharon          Hummingbird        20:16.53
 16   1657 Powell, Shelby                   Cctc               19:56.30
 17   1137 Ramsay, Ashley                   06ny Starz TC      17:37.28
 18   4931 Reed, Kennetha                   Port Arthur TC     26:12.48
 19   1274 Snochowski, Allison              59walk Usa         17:10.81
 20   6496 Walker, Jillian                  Las Vegas Heat     21:45.47

Event 81  3000 Meter Race Walk Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1421 Ference, Steven                  NJ Striders        25:08.55
  2   4149 Jefferson, Guillaume             Arizona Chee       19:30.65
  3   3193 Lawson, Eric                     Elgin Sharks       16:31.19
  4   2903 McKell, Kevin                    Nashville Illusi   20:15.20
  5   2548 Peters, Andy                     Miami Valley       17:25.43
  6   5161 Raphiel, Armon                   Unattached         21:07.99
  7   3195 Regul, Kyle                      Elgin Sharks       16:16.24
  8   1133 Stuart, Christopher              02new England Wa   16:47.33
  9   4962 Vergara, Ricardo                 S.T. Walking Cl          NT
 10   4963 Vergara, Roberto                 S.T. Walking Cl          NT
 11   4964 Villarreal, Abraham              S.T. Walking Cl    17:35.92

Event 82  5000 Meter Run Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   4076 Beagen, Trevor                   Abq Oly Club       17:57.65
  2   1978 Beesley, Trevor                  55 Quick Strider   15:52.61
  3   4445 Bienlien, Jared                  Team Provo         16:08.52
  4   3768 Bjorhus, Jordan                  Unattached         16:34.44
  5   3146 Bloom, Andy                      Central IL         17:25.11
  6   6073 Chong, Andrew                    Classic            17:28.48
  7   2193 Christian, Bryan                 Central Fl. Glid   16:45.32
  8   3894 Cool, Kory                       Flint Hills        16:33.87
  9   5151 Cooper, Brandon                  Unattached         16:27.12
 10   2841 Dill, William                    Mobile Parks       17:43.97
 11   4622 Eborn, Dallas                    Tmid               16:29.20
 12   4079 Garcia, Nathan                   Abq Oly Club       17:16.16
 13   3697 Gerber, Josh                     Northstar United   16:43.14
 14   4711 Hall, Ross                       After Burners      16:52.88
 15   4885 Hebert, David                    Mach 1 Track Clu   16:16.28
 16   3744 Jelen, Jarvis                    Sting              16:01.84
 17   6498 Kennedy, Joe                     Las Vegas Heat     17:43.93
 18   4637 Kniep, Cory                      Tmid               17:33.86
 19   1348 Lange, Joshua                    Chautauqua Strid   16:38.37
 20   4035 Lawrence, Will                   Unattached         17:43.70
 21   3500 Lawson, Michael                  Unattached         17:23.42
 22   6020 Lund, Matt                       Castro Valley      17:29.12
 23   5648 Moeller, Mark                    Silver Valley RC   16:29.72
 24   1558 Olejar, Kevin                    Wny Jets           16:30.39
 25   7398 Oliver, Stephen                  Unattached         16:09.23
 26   6787 Olivera, Bobby                   Unattached         16:09.63
 27   1839 Ray, Alex                        Pacesetters        15:58.54
 28   3378 Reach, Bradley                   Marion Swamp Fox   16:22.87
 29   2794 Regan, Darren                    Lake Area Expres   17:16.21
 30   2825 Reyes, IV, Lino                  Memphis Hurdlers   18:19.05
 31   5507 Smargiassi, Dominic              Fwtc               15:55.81
 32   7313 Sol, Spencer                     Salem TC           16:11.99
 33   7314 Swehosky, Jared                  Salem TC                 NT
 34   7315 Swehosky, Terran                 Salem TC                 NT
 35   7233 Weaver, Gavin                    Oregon South TC    16:19.77
 36   1703 Williams, Jason                  Fay'ville Flyers   16:14.14
 37   5511 Zulfer, Eric                     Fwtc               17:18.71

Event 83  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   5428 Burnett, Katie                   Cascade Striders   36:24.87
  2   1100 Forgues, Lauren                  01-Maine RW        29:07.74
  3   1656 Lyke, Allison                    Cctc               35:18.55
  4   2544 Peters, Christina                Miami Valley       27:32.44
  5   2055 Philson, Devin                   55 Spartanburg     31:59.04
  6   1101 Pottle, Helen                    01-Maine RW        28:13.31
  7   4939 Redfearn, Carla                  Rising Stars Tra   33:50.00
  8   5758 Sinclair, Emily                  Unattached         34:54.43
  9   6596 Strozier, Tia                    Prr                53:48.83
 10   1275 Vered, Dana                      59walk Usa         27:48.32
 11   3636 Voss, Le'erin                    Lake Co Walkers          NT
 12   3952 Young, Leann                     Racewalker's       36:45.80

Event 84  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2744 Anderson, Ronnie                 Faith Track Club   36:37.60
  2   3637 Biwer, Chris                     Lake Co Walkers    33:12.51
  3   4478 Dalebout, Nathan                 Unattached         27:35.99
  4   4986 Fahmi, Idris                     Start 2 Finish     35:34.72
  5   1251 Gleason, Padric                  Unattached         31:56.36
  6   2848 McMillian, Sam                   Mobile Parks       33:53.10
  7   2824 Norford, Ronnie                  Memphis Hurdlers   33:53.70
  8   3196 Regul, Paul                      Elgin Sharks       25:58.98

Event 85  5000 Meter Race Walk Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   1099 Dickinson, Kate                  01-Maine RW        30:25.67
  2   3634 Ewald, Kristine                  Lake Co Walkers    35:33.56
  3   3635 Hayes, Katy                      Lake Co Walkers    25:55.50
  4   3951 Reekie, Jennifer                 Racewalker's             NT
  5   2545 Sollman, Tiffany                 Miami Valley       35:11.91
  6   3436 Yenney, Keelin                   Sterling           32:35.60
  7   1940 Yost, Tiffany                    N-Motion           52:04.17

Event 86  5000 Meter Race Walk Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team                   Seed
===============================================================================
  1   2032 Bowden, Harry                    Saca               34:57.30
  2   1244 Davidson, Timothy                Unattached         26:11.81
  3   4304 Delgado, Marc                    Comets             33:12.66
  4   2822 Hobson, Anthony                  Memphis Hurdlers   36:37.60
  5   7310 Hunnicutt, Bryan                 Salem TC           37:46.46
  6   4959 Jaime, Adrian                    S.T. Walking Cl    27:52.44
  7        Kazmierczak, Michael             59walk Usa         56:41.28
  8   1102 Pola, Greg                       01-Maine RW        28:39.04
  9   1423 Pollinger, Zachary               NJ Striders        22:30.94
 10   7314 Swehosky, Jared                  Salem TC                 NT
 11   7315 Swehosky, Terran                 Salem TC                 NT
 12   4961 Vergara, Ernesto                 S.T. Walking Cl          NT

Event 87  4x100 Meter Relay Bantam Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                     56.39
     1) 5921 Wallace, Sasha             2) 5912 Outland, Taylor
     3) 5900 Barnett-Godfreywoods, Amir 4) 5924 Wilson, Trinity
  2  Arizona Rising Suns  'A'                               56.11
     1) 4191 Smith, Jaszmyne            2) 4187 Pinkney, Ashley
     3) 4188 Pratt, Jasmin              4) 4193 Wilson, Jasmine
  3  Bay Area Roadrunners TC  'A'                           56.44
     1) 6002 McPherason, Shayla         2) 6003 Moore, Chermayne
     3) 6004 Morris, Alexa              4) 6005 Pugh, DaJe
  4  BearTooth Track Assoc  'A'                           1:09.34
  5  Cincinnati All Stars  'A'                            1:03.71
     1) 2430 Carter, Morgan             2) 2432 Cockrell, Tiasia
     3) 2428 Ashe, Zakiyya              4) 2434 Kelly, Brandi
  6  Club Elite of Birmingham  'A'                          56.75
     1) 2711 Charley, Simone            2) 2712 Cochran, Breigha
     3) 2713 Kirkwood, Khadijah         4) 2714 Marbury, Joy
  7  Continental T-Belle TC  'A'                            59.05
     1) 2721 Eady, Tyjah                2) 2726 Hayes, Rontavia
     3) 2727 Hegwood, Breanna           4) 2728 Igwonobe, Megan
  8  Cool Running Track Club  'A'                         1:06.14
     1) 7068 Arigbon, Jokee Brianna     2) 7073 Hall-Goodman, Dalontiara
     3) 7077 Izuchukwa, Odira           4) 7078 Lewis, Dasyanique
  9  DO Right Track Club  'A'                               58.39
     1) 4271 Graham, Jasmyne            2) 4276 Primous, Taylor
     3)                                 4) 4277 Vigil, Diamond
 10  Florida Elite  'A'                                     59.83
 11  Fresh Start  'A'                                       55.65
     1) 6445 Brown, Jahnae              2) 6448 Richard, Latangie
     3) 6446 Nicholson, Jasmine         4) 6449 Varnado, Onika
 12  Highlands Ranch Zoom  'A'                            1:02.50
     1) 4361 Douglass, Mackenzie        2) 4362 Patton, Hannah
     3) 4363 Payne, Madison             4) 4364 Strimbu, Ty
 13  Hummingbird T & F  'A'                               1:00.67
     1) 1845 Chapman, Simone            2) 1848 Jenkins, Nicole
     3) 1849 Kellyman, Kwameika         4) 1857 Williams, Alyse
 14  Kankakee TC  'A'                                     1:06.71
     1) 3317 Calvin, Mickeya            2) 3320 Gibbs, Ariel
     3) 3323 Hubert, Eshanna            4) 3324 Jackson, Teeajha
 15  Lancaster Lightning Track Club  'A'                    55.72
     1) 4861 Delk, Bria                 2) 4870 Shaw, Verlencia
     3) 4865 Jones, Jazzkia             4) 4872 Smith, Asia
 16  Lincoln Heights  'A'                                 1:06.71
     1) 2504 Drake, Quierra             2) 2508 Johnson, Aliyah
     3) 2509 Moses, Jaliyah             4) 2511 Roberts, Montrail
 17  Los Angeles Jets  'A'                                  55.01
     1) 6525 George, Megan              2) 6535 Robertson, Ty'Jalayah
     3) 6536 Sanders, Ashley            4) 6531 Muhammad, Aqeelah
 18  Los Angeles Jets  'B'                                  57.01
     1) 6530 Moore, Anjunea             2)
 19  Middle Georgia Magic  'A'                              59.65
     1) 1926 Brown, Adriunna            2) 1927 Frye, Shebree'
     3) 1928 Hill, Quinesha             4) 1929 Sanders, Shari
 20  Miller Jets  'A'                                     1:00.19
     1) 5554 WhitehHall, Allanah        2) 5551 Brown, Nhautrey
     3) 5553 Fleming, Alexandria        4) 5552 Brown, Zhanea
 21  My Stars  'A'                                          54.13
     1) 4908 Young, Mayorca             2) 4905 Miles, Daijonae
     3) 4907 Shelby, Devann             4) 4904 John, Dynay
 22  N Y Novas  'A'                                       1:01.01
     1) 1109 Branch, Juhne              2) 1115 Hughey, Naomi
     3) 1113 Coston, Genesis            4) 1124 Townsend, Ayele
 23  New Orleans Stars Express  'A'                       1:01.41
     1) 2933 Cooper, Wilmenique         2) 2940 Jackson, Rene
     3) 2948 Tolliver, Traci            4) 2942 Johnson, Destyn
 24  Rainier Beach TC  'A'                                1:00.28
     1) 5584 Gandy, Kiana               2) 5586 Jackson, CeCelia
     3) 5590 Smith, Arinesha            4) 5592 Vasser, Aleigha
 25  Silver Springs Spartans  'A'                         1:04.69
     1) 3709 Govan, Mariceta            2) 3710 Harrington, Tiersa
     3) 3720 Ogunbowles, Arike          4) 3712 Harris, Morgan
 26  Track City TC  'A'                                   1:05.15
     1) 7345 Clark, Kristin             2) 7344 Cates, Kendra
     3) 7347 Hamilton, Tiwanna          4) 7348 Laurie, Jessica
 27  Track Houston  'A'                                     56.90
     1) 5061 Jefferson, Brandi          2) 5050 Curry, Angela
     3) 5062 Jefferson, Monique         4) 5063 Johnson, Candace
 28  Umoja Track Club  'A'                                1:00.44
     1) 6256 Agu, Cecily                2) 6257 Bryant, Ellisa
     3) 6259 Leath, Cydney              4) 6260 Palacio, Kylie
 29  United Stars T.C.  'A'                                 55.86
 30  Wings of Eagles  'A'                                 1:03.19
     1) 5811 Ladd, Myzhanique           2) 5806 Echols, Whitney
     3) 5814 Shoecraft, Lovely          4) 5815 Stolz, Michelle

Event 88  4x100 Meter Relay Bantam Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  A W Brown  'A'                                         56.07
     1) 4702 Luckett, DeAndre           2) 4704 Westbrook, Braxton
     3) 4705 Williams, LaDairus         4) 4703 Patterson, Jamaal
  2  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       57.41
     1) 4141 Centers, Devin             2) 4146 Harris, DeAndre
     3) 4154 Luke, Cole                 4) 4159 Williams, Javon
  3  AZ Striders  'A'                                       57.64
     1) 4212 Arseneau, Matt             2) 4219 Taylor, Kendyl
     3) 4217 Stanchik, Clayton          4) 4215 Dennard, Marche
  4  Bellevue Recreation Breeze  'A'                           NT
     1) 3549 Barfield, Dennis           2) 3550 Barfield, Devin
     3) 3554 Harnisch, Luke             4) 3552 Hampton, Jamon
  5  Cavs  'A'                                            1:01.14
     1) 7051 Griggs, Xavier             2) 7055 Monsanto, D'Sean
     3) 7053 Hybl, Taylor               4) 7058 Rosenbaum, Bryce
  6  Cincinnati All Stars  'A'                            1:04.30
     1) 2440 Stewart, Ahshai            2) 2443 White, Kalen
     3) 2444 Williams, Deonte           4) 2438 Hall, Michael
  7  Desoto Roadrunners T&F Club  'A'                       56.07
     1) 5227 Lewis, Caron               2) 5228 Drayden, Dominique
     3) 5229 Heath, Garthon             4) 5230 Wiggins, Carlos
  8  Elite of Mesquite Track Club  'A'                      54.26
     1) 4779 Harris, Devante'           2) 4780 Sanders, Sha'kee
     3) 4781 Shelley, Zachary           4) 4782 Whitaker, Tevin
  9  Emerald Valley TC  'A'                               1:15.48
     1) 7161 Mikell, Devyn              2) 7165 Wright, Darby
     3) 7150 Anderson, Weston           4) 7159 McWilliams, Ian
 10  Fast Forward Track  'A'                                59.05
     1) 6052 Abram, Tajon               2) 6053 Jackson, Rique
     3) 6054 McCollumn, Devon           4) 6055 McCollumn, Marcus
 11  Florida Elite  'A'                                     54.58
 12  Fort Wayne Express  'A'                                58.70
     1) 3233 Carr, Trevon               2) 3246 Paige, Lavonte
     3) 3245 Nelson, John               4) 3251 Whitfield, Tyler
 13  Glenarden TC  'A'                                      55.84
     1) 1784 Cummings, Wayne            2) 1791 Graves, Davon
     3) 1796 Howard, Kiivone            4) 1802 Reid, Albert
 14  Inner City Stepper  'A'                                57.59
     1) 7200 McDonald, Ja Mariay        2) 7205 Nichols, Deshawn
     3) 7209 Retherford, Cameron        4) 7212 Smith, LJ
 15  Jettas Track Club  'A'                                 55.33
 16  Los Angeles Jets  'A'                                  55.17
     1) 6552 Lawson, Lee                2) 6548 Clark, Alvin
     3) 6556 Muhammad, Khalfani         4) 6544 Bateman, Anterio
 17  Miami Northwest Express  'A'                           58.77
 18  Miller Jets  'A'                                     1:00.76
     1) 5555 Barrett, Gabe              2) 5557 Breland, Micah
     3) 5558 Breland, Morya             4) 5561 Gaskin, Ivan
 19  New York Starz Track Club  'A'                         57.20
     1) 1145 Stewart, Raytomar          2) 1141 Akinleye, Jende
     3) 1144 O'Neal, Patrick            4) 1143 Lawrence, Aaron
 20  North Omaha Bengals TC  'A'                            58.67
     1) 3693 Van Ackeren, Cayd          2) 3681 Johnson, Justin
     3) 3691 Sweeney, Nicholas          4) 3680 James, Ahmit
 21  Northeast Shooting Stars  'A'                          59.62
     1) 4419 Crespin, Christopher       2) 4420 Flores, Justin
     3) 4421 Martell, Gabriel           4) 4422 Walker, Anthony
 22  Oak Lane Youth Association  'A'                        57.06
 23  Port City TC  'A'                                      55.23
     1) 2972 Washington, Samuel         2) 2965 Hutcherson, Cstephan
     3) 2971 Tinsley, DiJyran           4) 2964 Dixon Jr., Samuel
 24  Rainier Beach TC  'A'                                  56.15
     1) 5598 Brooks, Jomari             2) 5611 McKinney, Kent
     3) 5615 Piper, D'Juan              4) 5618 Wilson-Jones, Jamil
 25  Rainier Beach TC  'B'                                1:01.54
     1) 5602 Davis, Tajon               2) 5609 Maxie, Philip
     3) 5616 Tucker, D'Londo            4) 5617 Wilson, Danny
 26  Rising Stars TC  'A'                                   55.03
     1) 6664 Fortune, William           2) 6665 Gates, Terrell
     3) 6667 Williams, Jamaal           4) 6666 Washington, Marquette
 27  Saca  'A'                                              54.14
     1) 2033 Hill, Render               2) 2034 Stokes, Naieem
     3) 2035 Tarver, Aaron              4) 2036 Taylor, Travis
 28  Summit City Striders  'A'                            1:05.21
     1) 3456 Alexander, Byron           2) 3462 Jemison, Tyvel
     3) 3464 Kelly Jr., Wayne           4) 3468 Morton, Tyziah
 29  Track Houston  'A'                                     54.65
     1) 5089 Clement, Terrel            2) 5098 Holmes, Trent
     3) 5121 Wiggins, Jonathan          4) 5122 Wilson, Oshea
 30  Twin Cities  'A'                                       59.15
     1) 3027 Butler, David              2) 3033 Jemison, Justin
     3) 3025 Brooks, Jacquis            4) 3036 Sellers, Adrian
 31  Umoja Track Club  'A'                                  58.08
     1) 6264 Henry, Zachary             2) 6265 Henton, Darius
     3) 6267 Lux, Blajon                4) 6268 McKenzie, Rodney
 32  Valley United Track Club  'A'                          54.97
     1) 6844 Jordan, Daniel             2) 6850 Pace, Ashton
     3) 6845 Love, Jalen                4) 6837 Glapion, Jarrius

Event 89  4x100 Meter Relay Midget Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                     52.86
     1) 5903 Corley, Dominique          2) 5910 Johnson, Victoria
     3) 5914 Purvis, Ashton             4) 5916 Rose, Lauren
  2  Alex Van Dyke Track Club  'A'                          51.90
     1) 5957 Lawrence, Shanae           2) 5952 Duarte, Jasmine
     3) 5959 Martin, Arianna            4) 5950 Cotto, Brittany
  3  Amherst Track Club  'A'                                59.85
     1) 1004 Jones, Jackie              2) 1003 Donovan, Meggie
     3) 1007 Vendituoli, Monica         4) 1005 Mirhashem, Molly
  4  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       51.21
     1) 4126 Lee, Chinequa              2) 4124 Jacobs, Shannon
     3) 4117 Clay, Alexis               4) 4136 Smythe, Bryanna
  5  Arizona Panthers Track Club  'A'                       54.83
     1) 4174 Hickman, JaQuaisha         2) 4173 Edwards, Shantelle
     3) 4170 Aspinall, Asya             4) 4177 Wynn, Deanna
  6  Baton Rouge YMCA  'A'                                  52.87
     1) 2703 Reed, Courtney             2) 2706 White, Taurinesha
     3) 2701 Gilmore, LaShaydra         4) 2704 Sims, Raven
  7  Cincinnati All Stars  'A'                              54.44
     1) 2436 Torain, Drasha             2) 2437 Wright, Carissa
     3) 2435 Pavlech, Chloe             4) 2433 Gayle, Nia
  8  Cyo Track Club-Oregon  'A'                             58.37
     1) 7096 Doran, Michelle            2) 7108 Thompson, Andra
     3) 7107 Shahtout, Carmen           4) 7105 McKenna, Lauren
  9  DO Right Track Club  'A'                               54.61
     1) 4279 Wheaton, Tianna            2) 4269 Etheridge, Shanae
     3) 4280 Wheaton, Tyerra            4) 4264 Dean, Diamin
 10  Glenarden TC  'B'                                      53.87
     1) 1755 Fogle, Paulette            2) 1753 Downing, Kyera
     3) 1756 Gaskins, Brea              4) 1758 Green, Shannon
 11  Hilltop Speed of the Richmond  'A'                     53.40
     1) 6081 Campbell, Strangenae       2) 6082 Green, MaKayla
     3) 6083 Hicks, Alex                4) 6084 Kelly, Tiana
 12  Hummingbird T & F  'A'                                 50.89
     1) 1853 Pedro, Adenike             2) 1847 Iwugo, Ambrosia
     3) 1851 Mercer, Shakea             4) 1855 Roper, Asher
 13  Jubilee Track Club  'A'                                54.32
     1) 2492 Chapman, Tedra             2) 2494 Humphrey, Latyna
     3) 2493 Dixon, Charniqua           4) 2491 Adams, LaQuandra
 14  Lancaster Lightning Track Club  'A'                    50.52
     1) 4869 Ricks, Tomishia            2) 4864 Hines, Tiffney
     3) 4860 Curlin, Brittney           4) 4862 Fowler, Brittany
 15  Magic City Runners  'A'                                56.37
     1) 2798 Harris, Breunna            2) 2796 Foster, Checara
     3) 2805 Phillips, Morganne         4) 2801 Jemison, Tiffany
 16  Metro-Dade  'A'                                        52.83
 17  Miami Northwest Express  'A'                           52.18
 18  Midwest Striders Track Club  'A'                       54.12
     1) 3653 Archie, DaRion             2) 3656 Johnson, Autumn
     3) 3659 Wright, Renita             4) 3657 McCarty, Breunna
 19  N Y Novas  'A'                                         54.79
     1) 1110 Brown, Tavia               2) 1125 Williams, Corrine
     3) 1117 Koulesser, Raquel          4) 1116 Kamate, Aichatou
 20  North Omaha Bengals TC  'A'                            55.35
     1) 3662 Johnson, Edna              2) 3663 Johnson, Jamilah
     3) 3665 Loh, Olivia                4) 3668 McCraney, Tenesha
 21  Providence Cobras  'A'                               1:00.15
     1) 1158 Braboy, Daria              2) 1162 Hull, Tyler
     3) 1157 Abbott, Ariana             4) 1159 DeCruz, Lakisha
 22  Robin Hood TC  'A'                                   1:00.18
     1) 7273 Harbick, Kaitlyn           2) 7282 Stoner, Hailey
     3) 7275 Johnson, Britney           4) 7270 Birch, Kendall
 23  So Cal Running Cougars  'A'                            51.67
     1) 6695 Cabral, Brittany           2) 6697 Henderson, Davina
     3) 6699 Turner, Simone             4) 6700 Williams, Brittneeh
 24  Springfield Striders  'A'                              57.04
     1) 3419 Harden, Alexandria         2) 3420 Scott, Ayanna
     3) 3421 Tyler, Jerrica             4) 3422 Wright, Kyle
 25  Summit City Striders  'A'                              57.83
     1) 3451 Perry, Carmen              2) 3448 Jemison, Mvonna
     3) 3449 Lattimore, Atiyanna        4) 3452 Simmons, Jalissa
 26  Team Hurricane  'A'                                    52.52
     1) 6735 Garrett, Antionette        2) 6738 Poole, Vernasha
     3) 6740 Stewart, Vanessa           4) 6742 Webb, Jasmine
 27  Texas Speed Track Club  'A'                            51.06
     1) 5019 McWright, Raija            2) 5018 Haynes, Kearra
     3) 5015 Fahmi, Krysta              4) 5016 Grant, Kiara
 28  Tulsa Flyers  'A'                                      57.02
 29  Valley United Track Club  'A'                          51.38
     1) 6816 Johnson, Lyssandra         2) 6810 Flores, Natalie
     3) 6817 Johnson, Tayler            4) 6826 Williams, LaToya
 30  Wings  'A'                                             52.06
     1) 5199 Houston, Taylor            2) 5202 Lockhart, Calvenika
     3) 5198 Collins, Ashley            4) 5203 Mayungbe, Blessing Ibu
 31  Wings of Eagles  'A'                                   54.58
     1) 5813 Shoecraft, Charissa        2) 5808 Gibson-Williams, Taylor
     3) 5821 Williams-Gibson, Tyler     4) 5807 Gibson, Tiana
 32  Wings of Eagles  'B'                                 1:00.19
     1) 5818 Taylor, Tyresa             2) 5809 Harris, Unity
     3) 5819 Williams, Hatai            4) 5810 Ladd, Khadijah
 33  Wings of Moon Track Club  'A'                          56.82

Event 90  4x100 Meter Relay Midget Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  All AmericanTrack & Field  'A'                         59.57
     1) 2675 Alexander, Raymond         2) 2679 Dominic, Patrick
     3) 2680 Minor, Kyle                4) 2682 West, Keith
  2  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       51.96
     1) 4147 Hayes, Issac               2) 4145 Easley, DeAnthony
     3) 4151 Jordan, Michael            4) 4156 Muhammad, Yusuf
  3  Bakersfield Grayhounds  'A'                            52.95
     1) 5987 Carter, Johnny             2) 5988 Dawson, Cyle
     3) 5996 Smith, Aubrey              4) 5998 Stephenson, Reginald
  4  Baldwin County Jets  'A'                               50.98
     1) 1612 Wright, Jarvis             2) 1605 Edwards, Javontae
     3) 1610 May, Javonis               4) 1608 Glenn, Mark
  5  Bethany Baptist Church  'A'                            53.95
  6  Big Red Express  'A'                                   54.17
     1) 4229 Rogers, Isaiah             2) 4222 El, Wynton
     3) 4227 Ragsdale, Keith            4) 4226 Ndybagye, Martin
  7  Cavs  'A'                                            1:00.83
     1) 7061 Turley, Duncan             2) 7057 Ratzlaff, Neale
     3) 7050 Frediani, Greg             4) 7052 Hall, Mitch
  8  Congress Track Club  'A'                               56.02
     1) 3573 Morris, Lamar              2) 3574 Newell, Laquan
     3) 3569 Howard, Javot              4) 3576 Starks, Dominique
  9  Dallas Blaze  'A'                                      47.86
     1) 4721 Hollis, Randy              2) 4725 Surrel, Mychal
     3) 4724 Smith, Michael             4) 4722 Malena, Benjamin
 10  DO Right Track Club  'A'                               52.41
     1) 4290 Primous, Jovan             2) 4297 White, Jacob
     3) 4282 Atkins, Bryson             4) 4291 Russell, Kye
 11  Emerald Valley TC  'A'                                 57.83
     1) 7151 Bellissimo, Daniel         2) 7153 Ikard, Alex
     3) 7155 Johnson, Kyle              4) 7158 Maxwell, Turner
 12  Florida Elite  'A'                                     49.95
 13  Greensboro Champions  'A'                              51.96
     1) 1821 Hamilton, Jermaine         2) 1822 Hayes, Rashad
     3) 1824 Patterson, Torian          4) 1823 Meeks, Dennis
 14  Hummingbird T & F  'A'                                 50.72
     1) 1861 Aromire, Adeboye           2) 1875 Robinson, Stacy
     3) 1869 Lindo, Demetrius           4) 1872 Pascoe, Denzel
 15  Imani  'A'                                             50.13
     1) 6475 Muhammad, Akeelie          2) 6476 Stone, Jerry
 16  Jubilee Track Club  'A'                                55.60
     1) 2499 Rutledge, Nathaniel        2) 2498 Rutledge, Isaac
     3) 2500 Smith-Carter, Jeffery      4) 2501 Smith-Steward, Xavier
 17  Lancaster Lightning Track Club  'A'                    50.48
     1) 4876 Brown, Darrin              2) 4877 Criss, Deon
     3) 4879 Meeks, Trisitian           4) 4880 Robertson, D'Lane
 18  Metro-Dade  'A'                                        48.63
 19  New World Track Club  'A'                              59.62
     1) 2567 Washington IV, Herman      2) 2565 King, Lovelle
     3) 2564 Durroh, James              4) 2562 Carter, Iamani
 20  Rainier Beach TC  'A'                                  52.98
     1) 5599 Burns, Casey               2) 5605 Griffith, J'Tuane
     3) 5607 Johnson, Khayree           4)
 21  Road Runners Track Club  'A'                           52.96
     1) 3004 McClain, Sheldon           2) 2997 Dussett, Cyril
     3) 2996 Dussett, Adonis            4) 2998 Freeman, Aquanius
 22  Robin Hood TC  'A'                                     58.18
     1) 7301 Whitehead, Chris           2) 7303 Wunnicke, Cole
     3) 7297 Pollock, Chad              4) 7291 Foote, Ryan
 23  Steel City Express  'A'                                51.81
 24  Stockton Pal Track Club  'A'                           52.55
     1) 6234 Greenlee, Jaycob           2) 6236 Piggee, Abram
     3) 6237 Piggee, Haran              4) 6240 Saunders, Jalen
 25  Stride Track Club  'A'                                 49.94
 26  Swift Track Club  'A'                                  53.74
     1) 2591 Gilliam, Mycheal           2) 2592 Hunter, Gary
     3) 2593 Vincent-Taylor, James      4) 2594 Wilcher, Kishon
 27  Tulsa Flyers  'A'                                      54.50
 28  Twin Cities  'A'                                       54.14
     1) 3038 Turner, Paul               2) 3029 Cain, Tyler
     3) 3032 Hunter Jr., Michael        4) 3028 Cain, Austin
 29  U.S.A. Stars  'A'                                      50.36
     1) 5132 Bostic, Drew               2) 5136 Sanderson, Eric
     3) 5138 Washington, DeAndre        4) 5139 White, Tyler
 30  Umoja Track Club  'A'                                  54.03
     1) 6262 Adam, Ismail               2) 6266 Leath, Marcel
     3) 6269 Sarden, Wesley             4) 6270 Wade, Dauante
 31  United San Diego Athletes  'A'                         50.54
     1) 6797 Crosland, Anthony          2) 6798 Davis, Bryant
     3) 6799 Hardwick, De'Saan          4) 6805 Ridley, Rashad
 32  Valley United Track Club  'A'                          50.31
     1) 6829 Avan, Tre'von              2) 6853 Vereen, Brock
     3) 6848 Moore, Christopher         4) 6846 Maldonado, Rocky
 33  Wings of Eagles  'A'                                   55.78
     1) 5825 Echols, Jaamon             2) 5824 Dugar, Michael
     3) 5823 Carroll, Darrell           4) 5822 Anderson, Derrius

Event 91  4x100 Meter Relay Youth Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Acorn Oscar Bailey  'A'                                48.57
     1) 5939 Sims, Deja-nique           2) 5936 Miller, Michelle
     3) 5940 Wadsworth, Monay           4) 5935 McGee, Whitney
  2  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       50.09
     1) 4118 Cleveland, Jndia           2) 4131 Muhammad, Khadijah
     3) 4128 Matthews, Larissa          4) 4133 Sheffield, Cassie
  3  Baton Rouge YMCA  'A'                                  49.12
     1) 2702 Payne, LaShay              2) 2705 Wallace, DiKenya
     3) 2698 Alexander, Rebecca         4) 2700 Gilmore, LaResha
  4  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                       48.79
     1) 1616 Anderson, Rynita           2) 1621 Holmes, Christyanna
     3) 1629 Smith, Danielle            4) 1619 Fleming, Ashley
  5  Country Mills Eagles  'A'                            1:01.07
     1) 1038 Wexler, Emily              2) 1037 Richardson, Elizabeth
     3) 1035 Merrill, Alexxis           4) 1034 Cully, Meredith
  6  Cyo Track Club-Oregon  'A'                             51.42
     1) 7091 Beck, Alysha               2) 7093 Bergmann, Meeghan
     3) 7100 Harrington, Nia            4) 7106 Russell, Brittany
  7  Cyo Track Club-Oregon  'B'                             54.45
     1) 7109 Tims, Chloe                2) 7098 Fleenor, Kelsey
     3) 7095 Childs, Brianna            4) 7099 Guppy, Malea
  8  DO Right Track Club  'A'                               50.93
     1) 4275 Mothershed, Charnise       2) 4274 Mothershed, Charnay
     3) 4263 Blevins, Arisha            4) 4278 Vinson, Joenisha
  9  Florida Elite  'A'                                     49.39
 10  Flying Aj's  'A'                                       50.44
     1) 5531 Woodke, Jordyn             2) 5522 Dickerson, Zavon
     3) 5525 Okoro, Brianna             4) 5524 Marshall, Olivia
 11  Fort Wayne Express  'A'                                51.77
     1) 3231 Stephens, Kelsey           2) 3230 Shade, Sabra
     3) 3227 Rogers, Frederica          4) 3221 Givens, Brittney
 12  Glenarden TC  'A'                                      48.56
     1) 1751 Carter, Chanel             2) 1759 Hayes, Dionna
     3) 1761 Jackson, Sherreka          4) 1763 Lawson, Krystin
 13  Indy's Racing Cheetahs  'A'                            51.42
     1) 3305 Anderson, Maisha           2) 3307 Edwards, Camille
     3) 3309 Knapp, Kim                 4) 3313 Tolliver, Leigha
 14  Inland Empire Sprinters  'A'                           49.46
     1) 6478 Bozeman, Brittany          2) 6479 Davis, Monisha
     3) 6481 Thomas, Kiara              4) 6483 Woodford, Ashley
 15  Lake Area Express  'A'                                 50.67
     1) 2781 Alfred, Deanna             2) 2784 Clemons, Aspen
     3) 2786 Doucett, Janessa           4) 2790 Moore, Jasmine
 16  Lancaster Lightning Track Club  'A'                    48.74
     1) 4873 Starks, Ashley             2) 4863 Hill, Teggan
     3) 4857 Anderson, Tanica           4) 4868 Mullings, Jasmin
 17  Long Beach Sprinters  'A'                              49.22
     1) 6514 Woods, Tiana               2) 6513 Smith, Lakeisha
     3) 6511 Reid, Erin                 4) 6508 Joseph, Jasmine
 18  Loveland Track Club  'A'                               54.86
     1) 2521 Charneski, Ivy             2) 2529 Pynappel, Melanie
     3) 2523 Hamm, Julia                4) 2530 Roberts, Jordan
 19  Miami Northwest Express  'A'                           48.62
 20  MP Striders  'A'                                       49.77
     1) 6134 Butler, Juanita            2) 6135 Earls, Angelica
     3) 6136 Harmon, Brandy             4) 6137 Rodgers, Kasey
 21  New World Track Club  'A'                              54.81
     1) 2561 Strong, Aniya              2) 2557 Riley, Kya
     3) 2558 Skrobot, Hannah            4) 2552 Gilchrist, Sidney
 22  Northeast Shooting Stars  'A'                          50.43
     1) 4413 Bush, Brianna              2) 4416 Jackson, Shavanna
     3) 4417 Middleton, Brittni         4) 4418 Wade, Brandi
 23  Psa Youth Running Club  'A'                            50.25
     1) 7253 Bryant, Tashiana           2) 7254 Harvey, Kema
     3) 7261 Smith, Kayla               4) 7255 Harvey, Tiffany
 24  Quiet Fire  'A'                                        47.01
     1) 6641 Lewis, D'Ambour            2) 6638 Finley, London
     3) 6645 Woodruff, Yasmin           4) 6636 Cooper, Angele
 25  Rainier Beach TC  'A'                                  50.73
     1) 5591 Tautalafua-Combs, Charnay  2) 5585 Hall, Dejanae
     3) 5593 Wilson, Danyelle           4) 5589 Robinson, Naeauta
 26  Silver Springs Spartans  'A'                           52.58
     1) 3708 Edwards, Cassandra         2) 3718 Mayne, Charde
     3) 3725 Thompson, Maria            4) 3717 Lewis, Kennaye
 27  So Central AA  'A'                                     51.94
     1) 5657 Foster, Elana              2) 5659 Heard, Sherese
     3) 5660 Jones, Ariana              4) 5663 McCrary, Sierra
 28  Texas Storm  'A'                                       48.25
     1) 5020 Alexander, Erica           2) 5027 McNorton, Myunikue
     3) 5025 Johnson, Eboni             4) 5029 Rozier, Amber
 29  Twin Cities  'A'                                       52.28
     1) 3022 Harris, Tara               2) 3023 Kimble, Nerissa
     3) 3020 Carter, LaTonia            4) 3019 Brown, Sharekia
 30  Visions (Girls)  'A'                                   48.72
     1) 5192 Washington, April          2) 5190 Tiney, Brittany
     3) 5180 Frederick, Alicia          4) 5186 Mills, Arryss

Event 92  4x100 Meter Relay Youth Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Acorn Oscar Bailey  'A'                                46.58
     1) 5941 Blackmon, Derik            2) 5942 Brown, Matthew
     3) 5943 Dacres, Jeron              4) 5944 Garrick, Michael
  2  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       45.76
     1) 4139 Bernard, Harold            2) 4153 Lamb, Bryce
     3) 4150 Jordan, Dion               4) 4148 Jackson, Steven
  3  Arizona Rising Suns  'A'                               47.57
     1) 4202 Morrison, James            2) 4198 Guirdanella, Giorgio
     3) 4208 Wilson, Demetrius          4) 4201 Miles, Jamal
  4  Bakersfield Grayhounds  'A'                            47.39
     1) 5990 Grant, Eric                2) 5991 Hunley, Tommy
     3) 5992 Ojeriakhi, Emmanuel        4) 5994 Silva, Stephen
  5  Bay Cities Unicorn  'A'                                46.49
     1) 6408 Baucham, Brian             2) 6409 Fullhove II, Ronald
     3) 6410 Taylor, James              4) 6411 Taylor, Terrance
  6  Bellevue Recreation Breeze  'A'                        47.92
     1) 3553 Harnisch, Joshua           2) 3561 Stawniak, Matt
     3) 3557 Murray, Collin             4) 3551 Filer, Thomas
  7  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                       44.89
     1) 1633 Dixon, Henry               2) 1635 Lewis, Joshua
     3) 1638 Sneed, Adrian              4) 1639 Wynn, Keandreas
  8  Congress Track Club  'A'                               49.39
     1) 3570 Landrum, William           2) 3571 Lee, Joshua
     3) 3575 Sloan, Tahjree             4) 3572 Minter, Cen'trell
  9  Country Mills Eagles  'A'                              55.39
     1) 1039 Holzhauer, Timathy         2) 1040 Mason, Ilnur
     3) 1042 Mills, Brandon             4) 1043 Molongoski, Scott
 10  DO Right Track Club  'A'                               45.45
     1) 4295 Wheaton, Clint             2) 4287 Hines, Jamil
     3) 4288 Hooks, Anthony             4) 4296 Wheaton, Markus
 11  Emerald Valley TC  'A'                                 50.64
     1) 7162 Nelson, Aaron              2) 7160 Mikell, Darrian
     3) 7166 Wright, DJ                 4) 7164 Rolfe, Arie
 12  Flight International  'A'                              44.70
     1) 4791 Hart, Reginald             2) 4792 James, Xavier
     3) 4793 Johnson, James             4) 4796 William, Adrian
 13  Florida Elite  'A'                                     44.06
 14  Fort Wayne Express  'A'                                48.78
     1) 3234 Carr Jr, Xavier            2) 3244 Milton, Erin
     3) 3240 Holloway, Brandon          4) 3242 Hutchins, Byron
 15  Franklin TC  'A'                                       47.54
 16  Fulton County Track Club  'A'                          46.37
     1) 1732 Hall, Delon                2) 1734 Tolbert, Joshua
     3) 1729 Buchanan, Drieondrie       4) 1727 Anthony, Nathaniel
 17  Hallmark Track Club  'A'                               45.01
     1) 4805 Hobson Jr, Kevin           2) 4806 Hobson Jr, Mitch
     3) 4820 Williams, Kasib            4) 4808 Johnson, MiLagro
 18  Inner City Stepper  'A'                                49.04
     1) 7207 Polk, Jordan               2) 7203 Miles, Marlon
     3) 7215 Warren, Larry              4) 7206 Parker, Joe
 19  Lincoln Heights  'A'                                 1:01.60
     1) 2516 Norman, Maurice            2) 2517 Pitts, DaVon
     3) 2514 Crawford, William Preston  4) 2518 Pitts, DeAndre
 20  LV Blazin One'z  'A'                                   47.53
     1) 6566 Brown, Keyandra            2) 6567 Hicks, Timothy
     3) 6568 Johnson, Anthony           4) 6569 Sanders III, Van
 21  Magic City Runners  'A'                                48.95
     1) 2808 Askew, Randall             2) 2809 Foster, Carl
     3) 2811 Washington, Dana           4) 2810 Rayford, Jaion
 22  Mesquite Friendship Striders  'B'                      44.52
     1) 4900 Sampson, Emmanuel          2) 4901 Sellers, D'Jerrien
     3) 4896 Hatlon, Bruce              4) 4897 Henderson, Alex
 23  Miller Jets  'A'                                       49.25
     1) 5559 Carter, Darius             2) 5560 Crain, Christian
     3) 5563 Shinault, Mario            4) 5556 Bonds, Stevente
 24  Mobile Parks & Recreation  'A'                         48.39
     1) 2843 Hunt, Reginald             2) 2845 McCants, Caleb
     3) 2838 Burden, Dominic            4) 2844 Lewis, Kenny
 25  New Orleans Heat  'A'                                  45.18
     1) 2924 Jackson, Keenan            2) 2925 Jacobs, Wayne
     3) 2927 Jason, Payten              4) 2928 Jones III, Calvin
 26  Penn Hills Eagles  'A'                                 46.05
 27  Spokane Valley TC  'A'                                 50.11
     1) 5722 Smith, Nate                2) 5719 Allen, Jacob
     3) 5720 Caingles, Matt             4) 5721 Puckett, Michael
 28  Summit City Striders  'A'                              50.08
     1) 3460 Hollins, Aramis            2) 3458 Evans, Domonique
     3) 3459 Hill, Thaddeus             4) 3461 Jacobs, Jerome
 29  Titans  'A'                                            44.58
     1) 2080 Cooper, Daamon             2) 2086 Gilstrap, Kenny
     3) 2089 Hill, Stephen              4) 2079 Chambers, Justin
 30  Track San Francisco  'A'                               50.89
     1) 6247 David-Jacobs, Martin       2) 6251 McNair, Jonathan
     3) 6252 Navarro, Bismark           4) 6253 Roan, Antoine
 31  Tri-City Falcons  'A'                                  57.32
     1) 1211 Minniear, Gabriel          2) 1210 Johnston, Matthew
     3) 1213 Rhoades, Jeremy            4) 1212 Rhoades, Aaron
 32  Tulsa Flyers  'A'                                      48.65
 33  Valley United Track Club  'A'                          45.93
     3) 6843 Island, Mikio              4) 6847 Monday, Darnell
 34  Wings of Eagles  'A'                                   51.73
     1) 5829 Untalan, Kurt              2) 5828 Royal, Marquis
     3) 5826 Harrison, Jacob            4) 5827 Hay, Gary

Event 93  4x100 Meter Relay Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                     46.47
     1) 5905 Davis, Kristina            2) 5919 Stewart, Tracey
     3) 5922 Ward-Williams, Teirra      4) 5908 Humphrey, Victoria
  2  Alex Van Dyke Track Club  'A'                          47.49
     1) 5962 Tansil, Samantha           2) 5953 Harris, Andra
     3) 5955 Kelley, DeLace             4) 5964 Van Hoey, Ashley
  3  Angelic Flyers  'A'                                    50.23
     1) 3105 Clark, Jasmin              2) 3107 Hampton, Makeda
     3) 3108 Hondras, Lorielle          4) 3109 Lites, Candace
  4  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                       46.99
     1) 4120 Easley, Jasmine            2) 4121 Evans, Taylor
     3) 4122 Evans, Terra               4) 4134 Smith, Shamesha
  5  Awesome Power  'A'                                     51.04
     1) 1016 Caisins, Rene              2) 1019 Jennings, Rickita
     3) 1018 Griffith, Makalia          4) 1021 Petagaye, Davis
  6  Bakersfield Grayhounds  'A'                            47.63
     1) 5981 Anderson, Romesha          2) 5982 Gonder, Desirae
     3) 5983 Lauderdale, Dominique      4) 5984 Nichols, Taylor
  7  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                       48.50
     1) 1617 Bostic, Cherell            2) 1620 Henry, Christina
     3) 1622 Jefferson, Brandi          4) 1624 Newbold, Javonda
  8  Continental T-Belle TC  'A'                            48.81
     1) 2719 Butts, Latroya             2) 2723 Green, Chela
     3) 2724 Hale, Kristina             4) 2730 Moody, Jasmine
  9  Dallas Gold Track Club  'A'                            47.17
     1) 4728 Lewis, Sylvia              2) 4727 Culver, Brittany
     3) 4730 Thomas, Tara               4) 4729 Lucas, Porscha
 10  Fireboltz  'A'                                         53.35
     1) 1054 Polonski, Kellie           2) 1053 Davis, Caroline
     3) 1052 Callahan, Meaghan          4) 1055 Traina, Jocelyn
 11  Florida Elite  'A'                                     48.27
 12  Greensboro Champions  'A'                              48.41
     1) 1813 Crutchfield, Kiara         2) 1818 Morgan, Cheria
     3) 1815 Daniel, Gabrielle          4) 1820 Seegars, Allegra
 13  Illini Heat TC  'A'                                    49.77
     1) 3260 Adesida, Olabisi           2) 3261 Allen, Bailey
     3) 3263 Clark-Lewis, Kiara         4) 3265 Eisner-Poor, Kaitlyn
 14  Jackson Jaguars TC  'A'                                47.61
     1) 2778 Alexander, Alisha          2)
     3) 2779 Knight, Bianca             4) 2780 McCaleb, Richissa
 15  Junior Striders  'A'                                   48.75
     1) 1900 Hiller, Lynda              2) 1903 McDowell, Christina
     3) 1902 Mayo, Gabrielle            4) 1904 Tompkins, Michelle
 16  Light Speed  'A'                                       49.41
     1) 6499 Davis, Chelsea             2)
 17  Lv's Cheetahs  'A'                                     50.93
     1) 3344 Benson, Jasmine            2) 3356 Gergel, Melissa
     3) 3345 Borowczak, Jenn            4) 3348 Cleary, Shayne
 18  Mesquite Friendship Striders  'A'                      47.90
     1) 4890 Jackson, Gunnis            2) 4893 Wright, LaShawn
     3) 4892 Minor, Penny               4) 4889 Coleman, Chasmine
 19  Mlk  'A'                                               49.22
     1) 6575 Moreland, Channing         2) 6576 Moreland, Chelsae
     3) 6577 Rollins, Geminelle         4) 6574 James, J'Aine
 20  Quiet Fire  'A'                                        47.30
     1) 6634 Broom, Kimyon              2) 6633 Black, Christina
     3) 6635 Collins, Ebony             4) 6644 Williams, Shelise
 21  Road Runners Track Club  'A'                           48.78
     1) 2986 Early, Shelander           2) 2987 Fortune, Quina
     3) 2988 Meyers, Kristen            4) 2989 Montgomery, Shawn
 22  SeaTown Express  'A'                                   49.25
     1) 5619 Brooks, Devin              2) 5623 Jenkins, Melantha
     3) 5624 Junior, Briana             4) 5622 Gratton, Janet
 23  Silver Springs Spartans  'A'                           51.19
     1) 3705 Charlton, Kailey           2) 3704 Burnham, Natasha
     3) 3723 Senaya, Kayla              4) 3721 Presley, Amber
 24  Silver Springs Spartans  'B'                           53.83
     1) 3726 Weightman, Donisha         2) 3715 Lee, Sparkle
     3) 3716 Levy, Khadijja             4) 3706 Cloyd, Monea
 25  So Central AA  'A'                                     51.56
     1) 5658 Hayes, Erica               2) 5667 Ponder, Dyneeca
     3) 5666 Piper, Chanel              4) 5651 Alley-Barnes, Asuba
 26  U.S.A. Stars  'A'                                      47.58
     1) 5129 Lenz, Alisha               2) 5127 Gregory, Jessica
     3) 5126 Fisher, Jessica            4) 5128 Jackson, Chandai
 27  Utah Flames Track Club  'A'                            49.86
     1) 4493 Grayer, Marcilina          2) 4494 Halford, Amelia
     3) 4496 Martin, Natasha            4) 4498 Shoell, Kandace
 28  Western New York Jets  'A'                             52.37
 29  Young Achievers Sprint Club  'A'                       47.96

Event 94  4x100 Meter Relay Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Albina Road Runners  'B'                               46.68
     1) 7008 Jordan, Fred               2) 7012 Taylor, Scotty
     3) 7010 Persand, Anthony           4) 7009 Little, Mike
  2  Ardmore Track Club  'A'                                45.70
  3  Arizona Rising Suns  'A'                               44.05
     1) 4200 Hunt, Brandon              2) 4195 Dancer, Jordon
     3) 4205 Simpson JR, Travis         4) 4207 Williams, Tyler
  4  Bakersfield Grayhounds  'A'                            44.61
     1) 5986 Bowens, Brandon            2) 5989 Gonzales, Joe
     3) 5993 Owens, Brandon             4) 5997 Smith, Jason
  5  Baldwin County Jets  'A'                               41.90
     1) 1613 Wright, Kedric             2) 1606 Edwards, Tommie
     3) 1609 Marshall, Darius           4) 1611 Nolly, Brandon
  6  Beaverton TC  'A'                                      48.53
     1) 7034 Buster, Aaron              2) 7042 Lee, Michael
     3) 7045 Smith, Dan                 4) 7037 Hatfield, Kyle
  7  Bellevue Recreation Breeze  'A'                        45.57
     1) 3548 Baker, Levi                2) 3555 Hulett, Lukas
     3) 3559 Paczkowski, Jason          4) 3558 Murray, Stephen
  8  City of Lauderhill  'A'                                43.78
  9  Da' Heat In Texas  'A'                                 42.43
     1) 4716 Fortson, Yerik             2) 4717 Houston, Roderick
     3) 4718 Lewis, Kendrick            4) 4719 Tanner, Phillip
 10  Dallas Mustang  'A'                                    43.78
     1) White, Glen                     2) Hodge, Keith
     3) Smith, Antonio                  4) Mathis, KorDavien
 11  Dixmoor Dominators  'A'                                45.28
     1) 3177 Daniels, Jonathan          2) 3185 Jones, Cortez
     3) 3176 Beard, Michael             4) 3178 Davis, Qahhar
 12  Ephesians Track Club  'A'                              43.24
     1) 6041 Balinton, Anthony          2) 6043 Fontela, Vincent
     3) 6044 Hill-Smith, Christian      4) 6047 Mangubat, Ben
 13  Florida Elite  'A'                                     42.70
 14  Hallmark Track Club  'A'                               42.29
     1) 4800 Blake, Yannick             2) 4819 Wesley, Jeremy
     3) 4801 Boyd, Marcus               4) 4816 Singleton, Reid
 15  Hospitality House Striders  'A'                        44.29
     1) 3614 Lemon, Cyrus               2) 3618 Rucker, Xavier
     3) 3617 Robinson, Alexander        4) 3615 Moore, Danny
 16  Inner City Stepper  'A'                                45.36
     1) 7198 Lambert, Terrance          2) 7195 Green, Alex
     3) 7199 Lindsey, Brad              4) 7211 Smith, Aaron
 17  Mercury Track OF Colorado  'A'                         45.69
     1) 4406 Aragon, Bobby              2) 4407 Johnson, Patrick
     3) 4408 Philson, Brad              4) 4409 Rurker, Kameron
 18  Nashville Illusions TC  'A'                            43.32
     1) 2891 Brown, Mark                2) 2894 Coplen, Santino
     3) 2897 Ezell Jr., Robert          4) 2901 Johnson, Evan
 19  Norristown Track Club  'A'                             45.73
 20  Penn Hills Eagles  'A'                                 45.78
 21  Providence Cobras  'A'                                 46.92
     1) 1177 Viveiros, Kevin            2) 1168 Freeman, Donnell Jr.
     3) 1172 Logan, Wilburn             4) 1174 Morgan, Kevin
 22  Quicksilver Track Club  'A'                            43.05
     1) 1991 Christian, Justin          2) 1992 Davis, Shannon
     3) 1994 Dillard, Morris            4) 2000 Lockett, Joshua
 23  Rainier Beach TC  'A'                                  50.34
     1) 5604 Gillis, Josh               2) 5613 Nichols, Jarelle
     3) 5614 Nickles, Sterling          4) 5603 DeLaurenti, Joel
 24  Road Runners Track Club  'A'                           43.03
     1) 2993 Cobbins, Carl              2) 2999 Gibson, Scotty
     3) 3000 Howard, Cornell            4) 3001 Johnson Jr., Keith
 25  Silver Springs Spartans  'A'                           45.14
     1) 3734 Reynolds, Victor           2) 3731 Lee, Robert
     3) 3808 Samolyk, Joseph            4) 3733 Rembert, Tyrell
 26  So Cal Running Cougars  'A'                            41.96
     1) 6705 Green, Isaiah              2) 6702 Anderson, Ellis
     3) 6707 Nellum, Bryshon            4) 6711 Wade, David
 27  Southern Eagles  'A'                                   42.49
     1) 4969 Freeman, Jackie            2)
     3) 4973 McDowell, Frederick        4) 4977 Robinson, Jocques
 28  Spokane Stealth  'A'                                   47.52
 29  Summit City Striders  'A'                              45.96
     1) 3463 Jones, Tywone              2) 3465 Martinez, Ricky
     3) 3467 Morgan, Joc'Kema           4) 3457 Campbell, Deontrai
 30  Team Idaho  'A'                                        48.22
 31  Track Essence Rrca  'A'                                42.80
     1) 2104 Johnson, William           2) 2107 McLean, Travis
     3) 2106 Lane, Jamell               4) 2103 Green, Adrian
 32  Trinity Elite  'A'                                     45.91
 33  Valley United Track Club  'A'                          43.43
     3)                                 4) 6831 Barton, Chris
 34  West Coast Gazelle  'A'                                43.47
     1) 6871 Phillips, Spencer          2) 6875 Spicer, Arteze
     3) 6868 Crawford, Richard          4) 6869 Henry, Royerkk
 35  West Side Kickers  'B'                                 42.35
     1) 6346 Watson, DeSean             2) 6345 Proctor, Carlos
     3) 6344 McCoy, Terrance            4) 6343 Mays, Devin

Event 95  4x100 Meter Relay Young Women Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Alex Van Dyke Track Club  'A'                          47.36
     1) 5956 Lawrence, Deonna           2) 5951 Dennis, Carmen
     3) 5963 Tezeno, Meia               4) 5961 Roots, Renisha
  2  Angelic Flyers  'A'                                    48.23
     1) 3100 Adigun, Seun               2) 3101 Boston, Kaci
     3) 3102 Brown, Deserea             4) 3111 Sutton, Jasmine
  3  Arizona Heat Track Club  'A'                           49.60
     1) 4165 Mitchell, Brittani         2) 4163 Hayes, Lauren
     3) 4167 White, Cortney             4) 4164 McClendon, Reanne
  4  Awesome Power  'A'                                     49.68
     1) 1015 Brown, Nikeisha            2) 1014 Benjamin, Jeavon
     3) 1012 Anderson, Racquel          4) 1017 Daley, Dihann
  5  Baton Rouge Track Club  'A'                            48.69
     1) 2690 Carnes, Ashlee             2) 2692 Hall, Jerika
     3) 2693 Henry, Kenyatta            4) 2696 Noel, Nicole
  6  Buffalo Pioneers  'A'                                  50.15
  7  Chicagoland Zephyrs TC  'A'                            49.12
     1) 3152 Beelendorf, Shanon         2) 3155 Howard, Lindsey
     3) 3158 Lobbins, Kyra              4) 3153 Brown, Kristen
  8  Colorado Springs Striders  'A'                         50.55
     1) 4246 Colvin, Kate               2) 4243 Brown, Alysa
     3) 4249 McCormick, Katazha         4) 4247 Hadfield, Melissa
  9  Fairport Bullets  'A'                                  54.65
     1) 2459 Matsko, Jodi               2) 2462 Ward, Michelle
     3) 2458 Blase, Jessica             4) 2461 Ross, Jamie
 10  Firebirds Athletics Club  'A'                          46.67
     1) 1709 Dove, Jazmin               2) 1710 Hill, Tenesha
     3) 1712 Marsh, Siabahan            4) 1717 Warren, Nina
 11  Houston Heat  'A'                                      46.47
     1) 4834 Wilson, Jocelyn            2) 4831 Momoh, Jasmine
     3) 4821 Baker, Katie               4) 4826 Hardy, Latoya
 12  Hyper Speed  'A'                                       53.05
     1) 6454 Edwards, Sasha             2) 6459 Okonkwo, Nnoye
     3) 6457 James, Samantha            4) 6455 Floyd, Special
 13  Lv's Cheetahs  'A'                                     48.32
     1) 3355 Friday, LaToya             2) 3359 McClennon, Shantica
     3) 3361 Smith, Aisha               4) 3363 Smith, Cortenee
 14  Magic City Runners  'A'                                48.31
     1) 2800 Holmes, Brittani           2) 2803 Middlebrooks, Brittany
     3) 2807 Russ, Erika                4) 2795 Evans, Jolisa
 15  Ruff Riders  'A'                                       46.84
     1) 2021 Watson, Tierra             2) 2016 Ealey, LaKecia
     3) 2015 Davis, Nicole              4) 2020 Washington, Kayla
 16  S/A Hinds' Feet  'A'                                   50.57
     1) 1183 McShine, Kamilah           2) 1182 Hepburn, Yvana
     3) 1181 Gabriel, Marlyne           4) 1180 Fields, Kirsten
 17  Silver Springs Spartans  'A'                           49.89
     1) 3703 Burnham, Monique           2) 3724 Taylor, Rebecca
     3) 3714 Hinton, Kimberly           4) 3713 Henderson, Brittany
 18  So Cal. Cheetah-Women  'A'                             48.31
     1) 6723 Stone, Nicole              2) 6719 Holmes, Kristin
     3) 6715 Blakley, Adriana           4) 6714 Baldwin, Jasmine
 19  So Central AA  'A'                                     50.62
     1) 5653 Braxton, Jalia             2) 5669 Wilson, Danielle
     3) 5662 Martin, Syreeta            4) 5656 Flynn, Angelica
 20  Southwest Mississippi TC  'A'                          47.38
     1) 3011 Banks, AnTeice             2) 3012 Brooks, Kenyatta
     3) 3013 Dillion, Gabrielle         4) 3014 Dorsey, Taji
 21  Track Houston  'A'                                     46.85
     1) 5072 Olayiwola, Sara            2) 5076 Rosemond, Andrea
     3) 5078 Sloan, Tiffany             4) 5085 Wyatt, Shakeiva
 22  Velocity Track Club  'A'                               46.87
     1) 5171 Taylor, ShaTara            2) 5168 Harvey, Ashley
     3) 5169 Lacy, Krystin              4) 5166 Curry, Chanelle
 23  Young Achievers Sprint Club  'A'                       47.83

Event 96  4x100 Meter Relay Young Men Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Alex Van Dyke Track Club  'B'                          40.63
     1) 5967 Craddock, Kevin            2) 5971 Morris, Desmond
     3) 5966 Clarke, Delano             4) 5970 LeBeauf, Travis
  2  Angelic Flyers  'A'                                    43.37
     1) 3118 Kennebrew, Garry           2) 3122 Wallace, Ashley
     3) 3114 Cobbins, Darrell           4) 3117 Jenkins, Trabion
  3  Arizona Rising Suns  'A'                               42.43
     1) 4206 Titsworth, Chris           2) 4196 Dancer, Justin
     3) 4199 Herring, Keegan            4) 4203 Rosas, Isaac
  4  Buffalo Pioneers  'A'                                  43.72
  5  City of Lauderhill  'A'                                42.03
  6  Cool Running Track Club  'A'                           42.71
     1) 7088 Michener, Sam              2) 7090 Reay, Colin
     3) 7089 Pacholl, Brad              4) 7086 Lewis, Ryan
  7  Dallas Mustang  'A'                                    43.39
     1) Taylor, Christopher             2) Posteal, Lavonte
     3) Mathis, Kevin                   4)
  8  El Paso Wings  'A'                                     45.89
     1) 4323 Davis II, Darius           2) 4327 Medina, Aaron
     3) 4328 Partida, Gabriel           4) 4330 Swearingen, Neil
  9  Flatirons  'A'                                         45.08
     1) 4341 Klinkel, Ian               2) 4343 Winton, Derek
     3) 4336 Burns, Colin               4) 4339 Fassler, Jerrod
 10  Fort Wayne Express  'A'                                42.35
     1) 3247 Perkins, Kenneth           2) 3243 Lee, Kesonn
     3) 3241 Hopkins, Walter            4) 3238 Glover, Will
 11  Future Track Club  'A'                                 41.43
     1) 2759 Fisher, Dante              2) 2762 Hinton, Ryan
     3) 2758 Dillard, Mark              4) 2756 Augustus, Brad
 12  Hampton-Phillips Classic  'A'                          40.51
     1) 6076 Osaisai, Wopamo            2) 6079 Tillman, Ameer
     3) 6078 Straiten, Aaron            4) 6077 Pearlstone, Alex
 13  Hempstead Pal  'A'                                     43.46
     1) 1081 Morgan, Donovan            2) 1082 Pettus, Chaisen
     3) 1083 Spears, Andre              4)
 14  Hyper Speed  'A'                                       44.23
     1) 6464 Collins, Robert            2) 6471 Phillips, Jeffrey
     3) 6463 Brown, Tyrone              4) 6470 Martos, Alex
 15  Inner City Stepper  'A'                                42.43
     1) 7202 Michels, Chris             2) 7192 Dickson, Kevin
     3) 7191 Anderson, Nathaniel        4) 7213 Tillern, Thomas
 16  Los Angeles Jets  'A'                                  45.15
     1) 6543 Badrakhan, Yezdan          2) 6547 Cameron, Joseph
     3) 6562 Walton, Clarence           4) 6549 Clarke, Justin
 17  Lv's Cheetahs  'A'                                     43.69
     1) 3373 Prince, Joshua             2) 3375 Taylor, Adam
     3) 3376 Walton, Anton              4) 3370 Craig, Darian
 18  Merrimack Valley Striders  'A'                         43.07
     1) 1103 Cuesta, Francisco          2) 1106 Targve, Raymond
     3) 1104 Derrico, Brian             4) 1105 Rafael, Johan
 19  Mesquite Friendship Striders  'A'                      41.13
     1) 4894 Brown, Steven              2) 4898 Hyde, Jansen
     3) 4903 Williams, Wendell          4) 4899 Johnson, Jordon
 20  Mount Pleasant  'A'                                    41.42
     1) 1936 Johnson, Isaac             2) 1934 Gadsden, Antwan
     3) 1938 Smiley, Curtis             4) 1937 Lemon, Aubrey
 21  MP Striders  'A'                                       42.23
     1) 6139 Castelo, Kevin             2) 6142 Jackson, Keith
     3) 6144 Rogers, Donald             4) 6145 Spears, Rion
 22  Music City Track Club  'A'                             41.88
     1) 2877 Walker, Juan               2) 2878 Yarbrough, John
     3) 2875 Hamilton, Wendell          4) 2874 Dennis, Tony
 23  New Wave TC  'A'                                       41.03
     1) 1956 McGill, Serge              2) 1960 Small, Patrick
     3) 1952 Bowman, Travis             4) 1955 Fagan, Jared
 24  Port City TC  'A'                                      41.87
     1) 2963 Cooley, Michael            2) 2966 Johnson, Timothy
     3) 2970 Terrell, LeKendrick        4) 2962 Bagby, Michael
 25  Providence Cobras  'A'                                 43.09
     1) 1171 Lamboy, Brendan            2) 1170 Kizekai, A.J.
     3) 1175 Osci, Eric                 4) 1169 Holliday-Isam, David
 26  Quicksilver Track Club  'A'                            41.36
     1) 2002 Marshall, Jabari           2) 2001 Lowe, Kevin
     3) 2003 Menefee, Marvin            4) 1993 Dick, Mickhel
 27  Rainier Beach TC  'A'                                     NT
 28  Rancho Track Club  'A'                                 45.67
     1) 6649 Allen  Jr., Vaughn         2) 6650 Arnold, Ronald
     3) 6651 Tillette, Edward           4) 6652 Wigington, Stephen
 29  Renegades  'A'                                            NT
     1) 6654 Brown, Jesse               2) 6655 Locey, Joseph
     3) 6656 Nasca, Nathaniel           4) 6658 Taylor, Logan
 30  SeaTown Express  'A'                                   42.24
     1) 5644 Young, Chancellor          2) 5629 Fontenot, Carlos
     3) 5633 Jackson, Quentin           4) 5642 Snipes, Attrail
 31  Silver Springs Spartans  'A'                           43.41
     1) 3736 Wallace, Calvin            2) 3728 Bradley, Michael
     3) 3732 Luttrel, Quentin           4) 3730 Johnson, Dominique
 32  Southern Eagles  'A'                                   41.12
     1) 4972 Johnson, Randy             2) 4975 Nervis, Joseph
     3) 4967 Booker, Zachary            4) 4974 Myers, Brandon
 33  Spokane Stealth  'A'                                   46.71
     1) 5715 Severns, Cameron           2) 5709 Garry, Tasheen
     3) 5707 Ferguson, Brad             4) 5714 Schuh, Derek
 34  Wings  'A'                                             41.05
     1) 5216 Richardson, LaDarien       2) 5208 Bedford, Dandiew
     3) 5213 Johnson, Kevin             4) 5212 Henderson, Sammie

Event 97  4x400 Meter Relay Bantam Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Arizona Rising Suns  'A'                             4:47.31
     1) 4193 Wilson, Jasmine            2) 4188 Pratt, Jasmin
     3) 4187 Pinkney, Ashley            4) 4191 Smith, Jaszmyne
  2  Bay Area Roadrunners TC  'A'                         4:32.70
     1) 6005 Pugh, DaJe                 2) 6003 Moore, Chermayne
     3) 6002 McPherason, Shayla         4) 6004 Morris, Alexa
  3  Beaverton TC  'A'                                    5:22.46
     1) 7030 Werhane, Sarah             2) 7016 Edwards, Aly
     3) 7018 Hatfield, Riley            4) 7021 Mahoney, Kelli
  4  Continental T-Belle TC  'A'                          5:04.34
     1) 2721 Eady, Tyjah                2) 2726 Hayes, Rontavia
     3) 2728 Igwonobe, Megan            4) 2729 Mason, Makylin
  5  DO Right Track Club  'A'                             4:54.11
     1) 4277 Vigil, Diamond             2) 4273 Moore, Delana
     3) 4265 Dean, Jade                 4) 4276 Primous, Taylor
  6  Ebenezer Ame RR Track Team  'A'                      5:11.22
     1) 1689 Scott, Chelsea             2) 1682 Burgess, Jessica
     3) 1684 Craig, Bianca              4) 1687 Martin, Tiffany
  7  Firebirds Athletics Club  'A'                        5:00.40
     1) 1716 Tearny, Nichell            2) 1706 Alston, Lakayja
     3) 1708 Brock, Jordyn              4) 1714 Shaw, Alexandra
  8  Flying Aj's  'A'                                     5:37.79
     1) 5518 Blackmon, Imani            2) 5526 Saddler, Keturah
     3) 5528 Williams, Brandi           4) 5529 Williams, Brittni
  9  Future Track Club  'A'                               5:05.06
     1) 2755 Russell, Tarnisha          2) 2747 Anderson, Jazmyne
     3) 2753 Johnson, Myeisha           4) 2749 Davis, Br'nae
 10  Inner City Stepper  'A'                              5:12.84
     1) 7187 Morton, Mariah             2) 7184 Graham, Ty'Eisha
     3) 7183 Gillespie, Brittany        4) 7182 Doyle, Treneisha
 11  Lancaster Lightning Track Club  'A'                  4:37.59
     1) 4870 Shaw, Verlencia            2) 4872 Smith, Asia
     3) 4861 Delk, Bria                 4) 4875 Taylor, Bria
 12  Los Angeles Jets  'A'                                4:31.52
 13  Los Angeles Jets  'B'                                4:42.68
 14  Lv's Cheetahs  'A'                                   5:04.56
     1) 3366 Washington, Chantay        2) 3349 Crawford, Paige
     3) 3352 Elliott, Makeba            4) 3347 Childress, Alia
 15  Mustang Track Club  'A'                              4:58.10
     1) 6152 Pacini, Daniela            2) 6153 Ryan, Roggell
     3) 6149 Davenport, Alexis          4) 6150 Harrell, Urina
 16  My Stars  'A'                                        4:30.35
     1) 4904 John, Dynay                2) 4905 Miles, Daijonae
     3) 4908 Young, Mayorca             4) 4906 Sanford-Tolden, Malikka
 17  N Y Novas  'A'                                       5:26.67
     1) 1124 Townsend, Ayele            2) 1109 Branch, Juhne
     3) 1113 Coston, Genesis            4) 1115 Hughey, Naomi
 18  Nashville Illusions TC  'A'                          5:03.25
     1) 2879 Buchanan, Kalilah          2) 2880 Buchanan, Kamaria
     3) 2884 Cunningham, Terri          4) 2885 Frye, Darrean
 19  North Omaha Bengals TC  'A'                          5:28.12
     1) 3667 Martin, Marshauna          2) 3669 Miles, Judea
     3) 3670 Ross, De'lon               4) 3672 Spann, Larrvetta
 20  Rainier Beach TC  'A'                                4:59.17
     1) 5584 Gandy, Kiana               2) 5586 Jackson, CeCelia
     3) 5587 Jackson, Jainaba           4) 5590 Smith, Arinesha
 21  Robin Hood TC  'A'                                   5:25.47
     1) 7269 Bailey, Michaela           2) 7271 Cichoke, Allison
     3) 7274 Imbrie, Jessica            4) 7285 Wunnicke, Courtney
 22  Speed CityTrack Club  'A'                            4:45.29
     1) 6221 Diaz, Alexandria           2) 6222 Hardiman, Lesha
     3) 6220 Bramburg, Ashley           4) 6225 Williams, Shania
 23  Track Houston  'A'                                   4:48.50
     1) 5062 Jefferson, Monique         2) 5057 Fitzpatrick, Epiphany
     3) 5050 Curry, Angela              4) 5063 Johnson, Candace
 24  United Stars T.C.  'A'                               4:34.05
 25  Wings of Eagles  'A'                                 5:05.93
     1) 5814 Shoecraft, Lovely          2) 5815 Stolz, Michelle
     3) 5820 Williams, Imani            4) 5806 Echols, Whitney

Event 98  4x400 Meter Relay Bantam Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Albuquerque Track Club  'A'                          5:16.53
     1) 4104 Ciddio, Jesse              2) 4105 Dias, Randall II
     3) 4106 Farrell, Jordan            4) 4113 Warfield, Seth
  2  Barron Park Striders  'A'                            5:15.19
     1) 5415 Franz, Ian                 2) 5420 Jasperson, James
     3) 5417 Gilge, Jeremiah            4) 5424 Roth, Austin
  3  Baton Rouge Raiders TC  'A'                          5:05.17
     1) 2687 Simon, Kyle                2) 2686 Lee, Kalvin
     3) 2688 Williams, Lathan           4) 2685 Cole III, Jessie
  4  Cavs  'A'                                            5:00.37
     1) 7059 Smythe, Ciaran             2) 7054 Jette, Max
     3) 7053 Hybl, Taylor               4) 7060 Smythe, Conor
  5  Delco Stallions  'A'                                 4:50.68
  6  DO Right Track Club  'A'                             4:54.35
     1) 4285 Dean, DeSelle              2) 4292 Shans, Jaylyn
     3) 4286 Dean, Tony                 4) 4289 Nickerson, Braxton
  7  Elite of Mesquite Track Club  'A'                    4:32.63
     1) 4778 Charles, Courtland         2) 4779 Harris, Devante'
     3) 4780 Sanders, Sha'kee           4) 4781 Shelley, Zachary
  8  Florida Elite  'A'                                   4:26.10
  9  Glenarden TC  'A'                                    4:29.06
     1) 1783 Cannon, Corey              2) 1791 Graves, Davon
     3) 1797 Johnson, Onyx              4) 1789 Gaskins III, Otho
 10  Highlands Ranch Zoom  'A'                            4:58.22
     1) 4365 Baron, Tyler               2) 4366 Drinkard, Connor
     3) 4367 Novak, Ryan                4) 4368 Reynolds, John
 11  Inland Empire Sprinters  'A'                         4:40.41
 12  Lincoln Jets  'A'                                    5:10.42
     1) 3641 Barry, Andrew              2) 3642 Bubb, Aaron
     3) 3644 Roth, Bailey               4) 3645 Seib, Ryan
 13  Miami Northwest Express  'A'                         4:22.90
 14  Mission Valley Track  'A'                            4:51.22
     1)                                 2) 6131 Stelly, Major
     3) 6129 Prothro, Jeffery           4) 6130 Smith, Caleb
 15  North Omaha Bengals TC  'A'                          4:47.49
     1) 3693 Van Ackeren, Cayd          2) 3681 Johnson, Justin
     3) 3691 Sweeney, Nicholas          4) 3680 James, Ahmit
 16  Oak Lane Youth Association  'A'                      4:38.51
 17  Panther Track Club  'A'                              5:00.67
     1) 6167 Bland, Keone               2) 6173 Stavrianoudakis, Strat
     3) 6172 Osgood, Andrew             4) 6169 Ingram, Jaron
 18  Rainier Beach TC  'A'                                4:38.03
     1) 5598 Brooks, Jomari             2) 5602 Davis, Tajon
     3) 5606 Jefferson, William         4) 5615 Piper, D'Juan
 19  Robin Hood TC  'A'                                   5:03.88
     1) 7296 Normo, Nate                2) 7298 Rice, Danny
     3) 7300 Stoner, Clay               4) 7286 Alley, Peter
 20  So Cal Running Cougars  'A'                          4:34.61
 21  So Central AA  'A'                                   4:40.71
     1) 5670 Davis, Marquis             2) 5672 Jackson, Lavonte
     3) 5674 Love, Aaron                4) 5675 Love, Andre
 22  Stockton Pal Track Club  'A'                         5:33.76
     1) 6241 Somsack, Cedrick           2) 6239 Saunders, Isaiah
     3) 6235 Greenlee, Zack             4) 6233 Bernard, Curtis
 23  Titans  'A'                                          4:24.34
     1) 2085 Gamble, Cameron            2) 2087 Hawkins, De'Marea
     3) 2095 Washington, Cameron        4) 2088 Hill, Quintus
 24  Track Houston  'A'                                   4:23.37
     1) 5089 Clement, Terrel            2) 5090 Davis, Cavian
     3) 5094 Floyd, Xavier              4) 5098 Holmes, Trent
 25  Track Houston  'B'                                   4:36.61
     1) 5110 Moore, Darius              2) 5112 Patterson, Tabeal
     3) 5121 Wiggins, Jonathan          4) 5122 Wilson, Oshea
 26  Tulsa Express  'A'                                   4:57.39
 27  Tulsa Flyers  'A'                                    5:50.95
 28  Twin Cities  'A'                                     5:52.34
     1) 3027 Butler, David              2) 3033 Jemison, Justin
     3) 3025 Brooks, Jacquis            4) 3036 Sellers, Adrian
 29  United San Diego Athletes  'A'                       4:39.14

Event 99  4x400 Meter Relay Midget Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                   4:12.89
     1) 5923 Williamson, Laquisha       2) 5903 Corley, Dominique
     3) 5916 Rose, Lauren               4) 5914 Purvis, Ashton
  2  Albuquerque Track Club  'A'                          4:39.38
     1) 4083 Byrd, Brittany             2) 4095 Perry, Jennifer
     3) 4097 Schall, Breanah            4) 4101 Waring, Maggie
  3  Alex Van Dyke Track Club  'A'                        4:15.16
     1) 5950 Cotto, Brittany            2) 5959 Martin, Arianna
     3) 5957 Lawrence, Shanae           4) 5947 Barton, Aryanna
  4  Barron Park Striders  'A'                            5:00.55
     1) 5409 Schooler, Genevieve        2) 5411 Stevick, Cassidy
     3) 5413 Torkelson, Syrel           4) 5403 Burdette, Sarah
  5  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                     4:20.95
     1) 1623 McBride, Jasmine           2) 1625 Parker, Ayanna
     3) 1627 Robinson, Aspen            4) 1628 Robinson, Kristen
  6  DO Right Track Club  'A'                             4:26.20
     1) 4264 Dean, Diamin               2) 4272 Meador, Sierra
     3) 4269 Etheridge, Shanae          4) 4279 Wheaton, Tianna
  7  Fort Wayne Express  'A'                              4:43.13
     1) 3219 Bailey, Lauren             2) 3228 Rogers, Nygia
     3) 3223 McGee, Phyllis             4) 3220 Davis, Taylor
  8  Glenarden TC  'A'                                    4:17.80
     1) 1753 Downing, Kyera             2) 1755 Fogle, Paulette
     3) 1767 Owens, Amber               4) 1769 Smith, Parris
  9  Hummingbird T & F  'A'                               4:14.59
     1) 1842 Adewole, Tejumade          2) 1847 Iwugo, Ambrosia
     3) 1850 LaRoche, Kiersten          4) 1851 Mercer, Shakea
 10  Inner City Stepper  'A'                              4:29.22
     1) 7189 Pittman, Tiara             2) 7185 Hammick, Dequise
     3) 7181 Darden, Ilijah             4) 7186 Izuchukwu, Nkechi
 11  Lancaster Lightning Track Club  'A'                  4:10.55
     1) 4869 Ricks, Tomishia            2) 4864 Hines, Tiffney
     3) 4860 Curlin, Brittney           4) 4862 Fowler, Brittany
 12  Lincoln Heights  'A'                                 5:20.27
     1) 2512 Smith, Jasmine             2) 2513 Vessel, Andrea
     3) 2503 Cheers-Thomas, Arian       4) 2507 Jackson, Whitney
 13  Metro-Dade  'A'                                      4:20.40
 14  Midwest Striders Track Club  'A'                     4:43.43
     1) 3656 Johnson, Autumn            2) 3653 Archie, DaRion
     3) 3655 Buford, Iesha              4) 3654 Buckner, Ashlynn
 15  N Y Novas  'A'                                       4:41.88
     1) 1116 Kamate, Aichatou           2) 1122 Thomas, Taia
     3) 1118 Morrison, Domenique        4) 1110 Brown, Tavia
 16  New Orleans Stars Express  'A'                       4:20.26
     1) 2934 Every, Diamond             2) 2943 Meyers, Jade
     3) 2939 Jackson, Gabrielle         4) 2949 Welcome, Mary
 17  Stockton Pal Track Club  'A'                         4:32.24
     1) 6228 Brown, Mariah              2) 6231 Smith, Ocie
     3) 6230 Mitchell, Briana           4) 6232 Wilson, Courtney
 18  Team Hurricane  'A'                                  4:17.54
 19  Texas Speed Track Club  'A'                          4:17.91
     1) 5019 McWright, Raija            2)
     3) 5015 Fahmi, Krysta              4) 5016 Grant, Kiara
 20  United Stars T.C.  'A'                               4:13.13
 21  Valley United Track Club  'B'                        4:18.82
     1) 6810 Flores, Natalie            2) 6820 Reed, Ravan
     3) 6812 Hall, Jasmine              4) 6816 Johnson, Lyssandra
 22  Wings  'A'                                                NT
     1) 5197 Alexander, Raven           2) 5199 Houston, Taylor
     3) 5201 Juarez, Casandra           4) 5202 Lockhart, Calvenika
 23  Young Achievers Sprint Club  'A'                     4:41.35

Event 100  4x400 Meter Relay Midget Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Ardmore Track Club  'A'                              4:32.84
  2  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                     4:25.67
     1) 4142 Clegg, Casey               2) 4147 Hayes, Issac
     3) 4151 Jordan, Michael            4) 4156 Muhammad, Yusuf
  3  Bakersfield Grayhounds  'A'                          4:21.92
     1) 5998 Stephenson, Reginald       2) 5996 Smith, Aubrey
     3) 5988 Dawson, Cyle               4) 5987 Carter, Johnny
  4  Baldwin County Jets  'A'                             4:12.45
     1) 1610 May, Javonis               2) 1604 Beckham, Donte
     3) 1605 Edwards, Javontae          4) 1608 Glenn, Mark
  5  DO Right Track Club  'A'                             4:35.67
     1) 4282 Atkins, Bryson             2) 4297 White, Jacob
     3) 4290 Primous, Jovan             4) 4294 Trotter-Relf, Cory
  6  Eastside Steppers Track  'A'                         4:12.43
  7  Eastside Track Club  'A'                             4:34.01
     1) 5468 Arrivey, Brett             2) 5470 Coker, Nickolas
     3) 5476 O'Neil, Colin              4) 5477 Proulx, Luke
  8  Florida Elite  'A'                                   4:11.20
  9  Inner City Stepper  'A'                              4:11.52
     1) 7194 Fields, Glenn              2) 7196 Griffith, Nycole
     3) 7216 Wells III, Booker          4) 7201 McLaurin, Zachariah
 10  Jubilee Track Club  'A'                              5:03.45
     1) 2500 Smith-Carter, Jeffery      2) 2498 Rutledge, Isaac
     3) 2499 Rutledge, Nathaniel        4) 2501 Smith-Steward, Xavier
 11  Lancaster Lightning Track Club  'A'                  4:05.89
     1) 4881 Smith, Lawrence            2) 4876 Brown, Darrin
     3) 4880 Robertson, D'Lane          4) 4877 Criss, Deon
 12  Los Angeles Jets  'A'                                4:10.16
 13  Miami Northwest Express  'A'                         4:32.39
 14  Nadia Track Club  'A'                                4:08.07
 15  Nashville Illusions TC  'A'                          4:24.26
     1) 2890 Batey, Gerald              2) 2895 Crawford, Quinton
     3) 2902 Lillard, Bryson            4) 2912 Sanders Jr., Shannon
 16  North Omaha Bengals TC  'A'                          4:31.58
     1) 3687 Prince, Anthony            2) 3694 Washington, Venice
     3) 3683 McGill, DeAndre            4) 3684 Miller, Cleo
 17  Quiet Storm  'A'                                     4:43.03
     1) 3404 Crutchfield, Paul          2) 3401 Beach, Ronald
     3) 3402 Credelle, Colton           4) 3403 Creed, Joshua
 18  Rainier Beach TC  'A'                                4:08.92
     1) 5596 Bennett, Justin            2) 5597 Brooks, Darian
     3) 5599 Burns, Casey               4) 5605 Griffith, J'Tuane
 19  Road Runners Track Club  'A'                         4:24.16
     1) 3004 McClain, Sheldon           2) 2997 Dussett, Cyril
     3) 2996 Dussett, Adonis            4) 2998 Freeman, Aquanius
 20  Stockton Pal Track Club  'A'                         4:23.60
     1) 6234 Greenlee, Jaycob           2) 6236 Piggee, Abram
     3) 6237 Piggee, Haran              4) 6240 Saunders, Jalen
 21  Stride Track Club  'A'                               4:10.15
 22  Swift Track Club  'A'                                4:28.00
     1) 2591 Gilliam, Mycheal           2) 2592 Hunter, Gary
     3) 2593 Vincent-Taylor, James      4) 2594 Wilcher, Kishon
 23  Titans  'A'                                          3:59.43
     1) 2072 Bowles, Christopher        2) 2081 Davis, Alphonso
     3) 2094 Parks, Johnathan           4) 2075 Caffey, Marcus
 24  Track Houston  'A'                                   4:07.94
     1) 5097 Hamilton, Frederick        2) 5101 Jernigan, Terrence
     3) 5103 Jones, Johnathan           4) 5086 Augustine, Darrell
 25  Tulsa Flyers  'A'                                    4:54.04
 26  Twin Cities  'A'                                     4:27.19
     1) 3038 Turner, Paul               2) 3029 Cain, Tyler
     3) 3032 Hunter Jr., Michael        4) 3028 Cain, Austin
 27  U.S.A. Stars  'A'                                    4:07.93
     1) 5136 Sanderson, Eric            2) 5139 White, Tyler
     3) 5133 Bryant, Kane               4) 5132 Bostic, Drew
 28  Umoja Track Club  'A'                                4:23.56
     1) 6266 Leath, Marcel              2) 6269 Sarden, Wesley
     3) 6270 Wade, Dauante              4) 6262 Adam, Ismail
 29  United San Diego Athletes  'A'                       4:05.96
 30  Valley United Track Club  'A'                        4:08.93
 31  Westside Track Club  'A'                             4:48.69
     1) 3800 Jensen, Tyler              2) 3804 Padgett, Jake
     3) 3797 Bierma, Alec               4) 3798 Calhoun, Chris
 32  Wings of Eagles  'A'                                 4:22.46
     1)                                 2) 5823 Carroll, Darrell
     3) 5822 Anderson, Derrius          4) 5825 Echols, Jaamon

Event 101  4x400 Meter Relay Youth Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                   3:49.21
     1) 5907 Hardy, Jami                2) 5913 Purvis, Amber
     3) 5918 Stewart, Thandi            4) 5902 Castle, Careese
  2  Acorn Oscar Bailey  'A'                              3:56.21
     1) 5933 Clark, Brazile             2) 5932 Brown, Marshey
     3) 5940 Wadsworth, Monay           4) 5939 Sims, Deja-nique
  3  Ardmore Track Club  'A'                              4:11.69
  4  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                     4:18.90
     1) 4135 Smith, Shanel              2) 4131 Muhammad, Khadijah
     3) 4133 Sheffield, Cassie          4) 4128 Matthews, Larissa
  5  Baton Rouge YMCA  'A'                                4:02.58
     1) 2702 Payne, LaShay              2) 2698 Alexander, Rebecca
     3) 2705 Wallace, DiKenya           4) 2699 George, Velma
  6  Bellevue Recreation Breeze  'A'                      4:30.36
     1) 3546 Yapp, Saidah               2) 3547 Yapp, Tabia
     3) 3544 Ingold, Jennifer           4) 3543 Gaines, Lauren
  7  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                     4:05.95
     1) 1629 Smith, Danielle            2) 1630 Tucker, Charqweshia
     3) 1621 Holmes, Christyanna        4) 1619 Fleming, Ashley
  8  Cascade Striders  'A'                                4:29.04
     1) 5433 Osborn, Alexis             2) 5432 Lord, Sarah
     3) 5430 Egler, Sarah               4) 5435 Wythes, Montia
  9  Cedar Valley Track Club  'A'                         4:09.87
     1) 3564 Dinsdale, Blaire           2) 3565 Dinsdale, Brooke
     3) 3566 Fagerlind, Becca           4) 3568 Pleggenkuhle, Molly
 10  Cyo Track Club-Oregon  'A'                           4:25.04
     1) 7093 Bergmann, Meeghan          2) 7099 Guppy, Malea
     3) 7100 Harrington, Nia            4) 7098 Fleenor, Kelsey
 11  Dallas Gold Track Club  'A'                          3:59.00
     1) 5231 Johnson, Briana            2) 5232 Jordan, Victoria
     3) 5233 Obafemi, Vanessa           4) 5234 Hicks-Clark, Chassiti
 12  DO Right Track Club  'A'                             4:12.23
     1) 4275 Mothershed, Charnise       2) 4274 Mothershed, Charnay
     3) 4267 Easley, Alexis             4) 4278 Vinson, Joenisha
 13  Florida Elite  'A'                                   4:15.48
 14  Flying Aj's  'A'                                     4:11.85
     1) 5530 Woodke, Jade               2) 5531 Woodke, Jordyn
     3) 5522 Dickerson, Zavon           4) 5525 Okoro, Brianna
 15  Fort Wayne Express  'A'                              4:17.07
     1) 3221 Givens, Brittney           2) 3230 Shade, Sabra
     3) 3227 Rogers, Frederica          4) 3231 Stephens, Kelsey
 16  Fresno Flying Cheetahs  'A'                          4:09.37
     1)                                 2) 6068 Schob, Caitie
     3) 6069 Williams, Jessica          4) 6066 Del Pino, Magen
 17  Glenarden TC  'A'                                    4:05.39
     1) 1751 Carter, Chanel             2) 1759 Hayes, Dionna
     3) 1761 Jackson, Sherreka          4) 1763 Lawson, Krystin
 18  Kankakee TC  'A'                                     4:36.56
     1) 3326 Ledbetter, Tennia          2) 3327 Riley, Sharon
     3) 3328 Smith, Quaneisha           4) 3319 Clark, Alyncia
 19  Long Beach Sprinters  'A'                            3:59.22
 20  Los Angeles Jets  'A'                                4:02.89
 21  Loveland Track Club  'A'                             4:40.53
     1) 2524 Iaciofano, Ellen           2) 2521 Charneski, Ivy
     3) 2528 Miaka, Joana               4) 2530 Roberts, Jordan
 22  Miami Northwest Express  'A'                         4:00.63
 23  N Y Novas  'A'                                       4:29.17
     1) 1123 Thompson, Imaira           2) 1114 Hughey, Ashley
     3) 1112 Climer, Gemira             4) 1120 Pryor, Kelly
 24  Pops Track Club  'A'                                 4:14.68
     1) 4436 Stepter, Kala              2) 4434 Okonkwo, Oluchukwu
     3) 4433 Fay, Katherine             4) 4432 Anway, Sierra
 25  Quiet Fire  'A'                                      3:55.35
 26  Rainier Beach TC  'A'                                4:14.19
     1) 5593 Wilson, Danyelle           2) 5588 Luster, Laniece
     3) 5589 Robinson, Naeauta          4) 5583 Davis, Coriyana
 27  Rockford Ben Newson  'A'                             4:25.01
     1) 3408 Bell, Tanetra              2) 3409 Childress, Nikkenye
     3) 3410 Okwumabua, Nkemdilim       4) 3411 Whittington, Chanelle
 28  Texas Storm  'A'                                     3:57.54
     1) 5023 Flax, Jessica              2) 5029 Rozier, Amber
     3) 5022 Clements, Jordan           4) 5028 Pratt, Lauren
 29  Twin Cities  'A'                                     4:34.79
     1) 3022 Harris, Tara               2) 3023 Kimble, Nerissa
     3) 3020 Carter, LaTonia            4) 3019 Brown, Sharekia
 30  United Stars T.C.  'A'                               4:01.57
 31  Visions (Girls)  'A'                                 3:54.36
     1) 5190 Tiney, Brittany            2) 5187 Prier, Tara
     3) 5186 Mills, Arryss              4) 5224 Dalton, Jazmine

Event 102  4x400 Meter Relay Youth Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  All AmericanTrack & Field  'A'                       3:59.70
     1) 2681 Moore, Javon               2) 2683 Woodland, D'Andre
     3) 2678 Davis, Andrew              4) 2677 Burnette, Donald
  2  Ardmore Track Club  'A'                              4:08.16
  3  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                     3:47.88
     1) 4138 Amescua, Joey              2) 4148 Jackson, Steven
     3) 4150 Jordan, Dion               4) 4155 McLevin, Brandon
  4  Bakersfield Grayhounds  'A'                          3:42.32
     1) 5990 Grant, Eric                2) 5992 Ojeriakhi, Emmanuel
     3) 5994 Silva, Stephen             4) 5991 Hunley, Tommy
  5  Bay Area Roadrunners TC  'A'                         3:53.38
     1) 6007 Joushua, Austin            2) 6009 Steiner, Ranjit
     3) 6006 Deborba, Johnathan         4) 6008 Moyles, Kyle
  6  Buffalo Pioneers  'A'                                4:11.43
  7  Dallas Stallions Track Club  'A'                     3:38.73
     1) 4750 Sowels, Nathan             2) 4746 Miller, Anthony
     3) 4747 Miller, Jeffrey            4) 4744 Dupree, Denarrian
  8  DO Right Track Club  'A'                             3:39.69
     1) 4296 Wheaton, Markus            2) 4288 Hooks, Anthony
     3) 4295 Wheaton, Clint             4) 4284 Brock, Tarell
  9  Emerald Valley TC  'A'                               3:59.12
     1) 7162 Nelson, Aaron              2) 7164 Rolfe, Arie
     3) 7163 O'Connell, Shane           4) 7156 Kerr-Daly, Eamonn
 10  Emery T & F  'A'                                     3:56.44
 11  Federal Way TC  'A'                                  4:03.08
     1) 5505 Pokorny, Chris             2) 5506 Radford, Eric
     3) 5503 Massingill II, Guy         4) 5508 Smith, Zach
 12  Florida Elite  'A'                                   3:31.13
 13  Hcf Flames  'A'                                      3:54.53
     1) 4357 Adams, Temani              2) 4358 Leslie, Dion
     3) 4359 Thames, Torin              4) 4360 Wilson, Blake
 14  Highview Raptors  'A'                                4:01.98
     1) 2488 Lyons, Brad                2) 2490 Saldana, Matthew
     3) 2486 Conkin, James              4) 2485 Boykin, Brad
 15  Illinois Stealth Bombers  'A'                        3:59.38
     1) 3281 Abdullah, Salahudin        2) 3282 Barney, Elliot
     3) 3286 Joanes, Jeremy             4) 3284 Carey, Imani
 16  Lincoln Heights  'A'                                 4:12.67
     1) 2515 Gilbert, Darnell           2) 2517 Pitts, DaVon
     3) 2514 Crawford, William Preston  4) 2518 Pitts, DeAndre
 17  Los Angeles Jets  'A'                                3:44.20
 18  Magic City Runners  'A'                              4:06.94
     1) 2808 Askew, Randall             2) 2809 Foster, Carl
     3) 2810 Rayford, Jaion             4) 2811 Washington, Dana
 19  Mesquite Friendship Striders  'A'                    3:33.77
     1) 4900 Sampson, Emmanuel          2) 4901 Sellers, D'Jerrien
     3) 4896 Hatlon, Bruce              4) 4897 Henderson, Alex
 20  Miller Jets  'A'                                     4:00.28
     1) 5559 Carter, Darius             2) 5560 Crain, Christian
     3) 5563 Shinault, Mario            4) 5564 Taylor, Vincent
 21  North Omaha Bengals TC  'A'                               NT
     1) 3676 Baylon, Xavier             2) 3679 Hardy, Tyrelle
     3) 3675 Arnold, Xavier             4) 3688 Rice, Marques
 22  Robin Hood TC  'A'                                   4:07.69
     1) 7294 Krieger, Kole              2) 7288 Birch, Trent
     3) 7287 Beasley, Chris             4) 7299 Smurden, Kyle
 23  Stride Track Club  'A'                               3:51.52
 24  Timberhill Harriers  'A'                             4:19.32
     1) 7341 Thomas, Tyler              2) 7338 Hanthorn, Dallas
     3) 7339 Marler, Matt               4) 7336 Foster, Morgan
 25  Titans  'A'                                          3:35.22
     1) 2079 Chambers, Justin           2) 2089 Hill, Stephen
     3) 2096 Wynne, William             4) 2086 Gilstrap, Kenny
 26  Track Houston  'A'                                   3:34.96
     1) 5088 Brown, Brodrick            2) 5106 Lee, Khiry
     3) 5120 West, Darren               4) 5093 Epperson, William
 27  Track San Francisco  'A'                             3:58.57
     1) 6247 David-Jacobs, Martin       2) 6251 McNair, Jonathan
     3) 6252 Navarro, Bismark           4) 6253 Roan, Antoine
 28  Tulsa Flyers  'A'                                    4:14.76
 29  Valley United Track Club  'A'                        3:36.66
     1) 6854 Watley, Anthony            2) 6843 Island, Mikio
     3) 6852 Shanks, Jr., Austin        4) 6878 Walker, Paul
 30  West Coast Gazelle  'A'                              3:35.21

Event 103  4x400 Meter Relay Intermediate Girls Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                   3:46.47
     1) 5919 Stewart, Tracey            2) 5922 Ward-Williams, Teirra
     3) 5908 Humphrey, Victoria         4) 5905 Davis, Kristina
  2  Albuquerque Track Club  'A'                          4:11.39
     1) 4084 Candelaria, Juliana        2) 4086 Darling, Alexandra
     3) 4096 Reinhart, Katelyn          4) 4100 Warfield, Stephani
  3  Alex Van Dyke Track Club  'B'                        3:53.13
     1) 5965 Youngblood, Jamesha        2) 5964 Van Hoey, Ashley
     3) 5955 Kelley, DeLace             4) 5954 Jackson, Dominique
  4  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                     3:58.28
     1) 4114 Benton, Leah               2) 4119 Cunningham, Alex
     3) 4120 Easley, Jasmine            4) 4121 Evans, Taylor
  5  Bakersfield Grayhounds  'A'                          3:54.95
     1) 5981 Anderson, Romesha          2) 5982 Gonder, Desirae
     3) 5983 Lauderdale, Dominique      4) 5985 Thomas, Kyana
  6  Boys & Girls Clubs of Metro  'A'                     4:02.25
     1) 1622 Jefferson, Brandi          2) 1624 Newbold, Javonda
     3) 1617 Bostic, Cherell            4) 1631 Watts, Vanderlyn
  7  Chicagoland Zephyrs TC  'A'                          4:12.59
     1) 3160 Morgan, Sierra             2) 3162 Stanton, Brenda
     3) 3164 Williams, Nefeteri         4) 3149 Adams, Judeka
  8  Continental T-Belle TC  'A'                          4:06.88
     1) 2719 Butts, Latroya             2) 2723 Green, Chela
     3) 2724 Hale, Kristina             4) 2730 Moody, Jasmine
  9  Dallas Gold Track Club  'A'                               NT
     1) 4729 Lucas, Porscha             2)
 10  Desoto Roadrunners T&F Club  'A'                     3:50.67
     1) 4762 Jackson, Destaney          2) 4759 Hamilton, Eunique
     3) 4756 Cloud, Gayla               4) 4758 Dunn, Monica
 11  Eastside Steppers Track  'A'                         4:02.88
 12  Emerald Valley TC  'A'                               4:39.18
     1) 7131 Beard, Lindsay             2) 7145 Spencer, Lindsay
     3) 7134 Dowdy, Jessica             4) 7139 Lang, Anna
 13  Firestarters TC  'A'                                 4:09.79
     1) 3206 Robinson, Brandi           2) 3205 Newman, Samantha
     3) 3204 Moore, Wendy               4) 3203 Evans, Aja
 14  Florida Elite  'A'                                   4:04.72
 15  Greensboro Champions  'A'                            4:01.16
     1) 1816 Hines, Vonna               2) 1818 Morgan, Cheria
     3) 1815 Daniel, Gabrielle          4) 1819 Neville, Honve'
 16  Gresham Blu' By U  'A'                               4:21.03
     1) 7168 Backowski, Amanda          2) 7170 Singerhouse, Stephanie
     3) 7169 Meusec, Lacey              4) 7171 Vruilo, Erica
 17  Hempstead Pal  'A'                                   4:28.69
     1) 1073 Americanos, Alexandra      2) 1075 Richardson, Shalee
     3) 1074 Ghislain, Yves-Line        4) 1076 Thervil, Regine
 18  Illinois Stealth Bombers  'A'                        4:01.45
     1) 3279 Muse, Shonee'              2) 3276 Jones, Cecily
     3) 3277 McFarland, Paris           4) 3278 McKinney, Sequoia
 19  Jaguar Track Club  'A'                               3:59.46
     1) 1885 Hill, Tendai               2) 1882 Bowie, Aneisha
     3) 1894 Small, Tierra              4) 1888 Johnson, Quawnecia
 20  Joe Gentry Track Club  'A'                           4:09.19
     1) 4372 Brooks, Zoria              2) 4374 Herder, Penelope
     3) 4375 Pittman, Kiara             4) 4376 Rollins, Jasmine
 21  Light Speed  'A'                                     4:00.40
 22  Mlk  'A'                                             3:55.88
 23  Providence Cobras  'A'                               4:14.59
     1) 1161 Guglielmo, Joanna          2) 1164 White, Chevonda
     3) 1160 Donahue, Allsiha           4) 1163 Lopes, Sydney
 24  Road Runners Track Club  'A'                         4:11.82
     1) 2986 Early, Shelander           2) 2987 Fortune, Quina
     3) 2989 Montgomery, Shawn          4) 2988 Meyers, Kristen
 25  So Cal Running Cougars  'A'                          4:02.05
 26  Track Houston  'A'                                   3:50.40
     1) 5071 Mitchell, Carmen           2) 5067 Kizzee, Olivia
     3) 5070 McPherson, Quin'Shundolyn  4) 5081 Ward, Christian
 27  United Stars T.C.  'A'                                    NT
     1) 1544 Williams, Devon            2)
 28  Viking Track Club  'A'                               4:20.95
     1) 2636 Weary, Allie               2) 2634 Duncan, Mikata
     3) 2633 Beard, Jessica             4) 2635 Triplin, Camilla
 29  Visions (Girls)  'A'                                 3:46.23
     1) 5178 Cross, Brandi              2) 5191 Wardsworth, Cyne
     3) 5179 Cross, Candyce             4) 5185 May, Monika
 30  Young Achievers Sprint Club  'A'                     4:06.77

Event 104  4x400 Meter Relay Intermediate Boys Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Albina Road Runners  'A'                             3:41.70
     1) 7010 Persand, Anthony           2) 7012 Taylor, Scotty
     3) 7006 Hall, Ryan                 4) 7009 Little, Mike
  2  Arizona Rising Suns  'A'                             3:36.42
     1) 4195 Dancer, Jordon             2) 4205 Simpson JR, Travis
     3) 4207 Williams, Tyler            4) 4200 Hunt, Brandon
  3  Bakersfield Grayhounds  'A'                          3:24.53
     1) 5986 Bowens, Brandon            2) 5999 Ward, Jason
     3) 5993 Owens, Brandon             4) 5989 Gonzales, Joe
  4  Beaverton TC  'A'                                    3:53.94
     1) 7034 Buster, Aaron              2) 7042 Lee, Michael
     3) 7045 Smith, Dan                 4) 7033 Brown, Michael
  5  City of Lauderhill  'A'                              3:27.04
  6  Da' Heat In Texas  'A'                               3:22.13
     1) 4720 Washington, Daryl          2) 4717 Houston, Roderick
     3) 4716 Fortson, Yerik             4) 4719 Tanner, Phillip
  7  Dixmoor Dominators  'A'                              3:40.06
     1) 3177 Daniels, Jonathan          2) 3182 Jeffries, Jesse
     3) 3179 Day, William               4) 3185 Jones, Cortez
  8  El Paso Wings  'A'                                   3:35.83
     1) 4326 Martinez, Benjamin         2) 4324 Hopson, Adrian
     3) 4329 Ruvalcaba, Anthony         4) 4331 Vargas, Michael
  9  Florida Elite  'A'                                   3:22.87
 10  Fort Wayne Express  'A'                              3:32.06
     1) 3237 Geans, Justin              2) 3252 Wims, Arthur
     3) 3239 Harris, Jamarcus           4) 3250 Sykes, De'Andre
 11  Ft. Collins Track Club  'A'                          3:42.57
     1) 4345 Ehrlich, Tanner            2) 4346 Faucett, Tyler
     3) 4347 Peyronnin, Ben             4) 4348 Wittmer, Martin
 12  Glenarden TC  'A'                                    3:24.87
     1) 1781 Browne, Adrian             2) 1786 Dawkins, Keven
     3) 1787 Dickerson, Marcus          4) 1778 Anderson, Aaron
 13  Gresham Blu' By U  'A'                               3:39.89
     1) 7175 DeBois, Peter              2) 7178 Martinez, Honorio
     3) 7176 Lambert, Shaun             4) 7174 Clark, Spencer
 14  Hallmark Track Club  'A'                             3:20.90
     1) 4815 Pinkston, Micah            2) 4801 Boyd, Marcus
     3) 4819 Wesley, Jeremy             4) 4800 Blake, Yannick
 15  Hospitality House Striders  'A'                      3:31.88
     1) 3614 Lemon, Cyrus               2) 3618 Rucker, Xavier
     3) 3617 Robinson, Alexander        4) 3615 Moore, Danny
 16  Iowa United  'A'                                     3:30.46
     1) 3628 McSkimming, Brandon        2) 3622 Anderson, Tyler
     3) 3623 Buntz, Andrew              4) 3624 Collins, Bryan
 17  Kankakee TC  'A'                                     3:33.66
     1) 3334 Harold, Nick               2) 3336 Jones, Deshan
     3) 3337 Turner, Phillip            4) 3335 Howard, Bryan
 18  Miami Northwest Express  'A'                         3:28.63
 19  Miller Track Club  'A'                               3:24.41
     1) 6114 Williams, Patrick          2) 6115 Wilright, Alex
     3) 6111 Mock, Elbert               4) 6110 Colvin, Robert
 20  Mlk  'A'                                             3:26.56
 21  Nashville Illusions TC  'A'                          3:30.41
     1) 2892 Bullock, Quintin           2) 2891 Brown, Mark
     3) 2894 Coplen, Santino            4) 2897 Ezell Jr., Robert
 22  Norristown Track Club  'A'                           3:34.06
 23  Penn Hills Eagles  'A'                               3:36.27
 24  Port City TC  'A'                                    3:21.12
     1) 2969 Spradley, Brandon          2) 2973 Williams, Kellend
     3) 2967 Jones, Phelon              4) 2968 Spivey, Bernard
 25  Quicksilver Track Club  'A'                          3:26.68
     1) 2004 Nall, Dante                2) 2009 Talbot, Taijaun
     3) 1991 Christian, Justin          4) 1992 Davis, Shannon
 26  Rainier Beach TC  'A'                                3:49.06
     1) 5604 Gillis, Josh               2) 5613 Nichols, Jarelle
     3) 5614 Nickles, Sterling          4) 5603 DeLaurenti, Joel
 27  Road Runners Track Club  'A'                         3:26.40
     1) 2999 Gibson, Scotty             2) 3001 Johnson Jr., Keith
     3) 3002 Jones, Julian              4) 3000 Howard, Cornell
 28  So Cal Running Cougars  'A'                          3:23.75
 29  Titans  'A'                                          3:22.26
     1) 2082 Davis, Christopher         2) 2091 Lester, Courtney
     3) 2093 McKay, Javon               4) 2074 Caffey, Jarvis
 30  Track Houston  'B'                                   3:24.53
     1) 5091 Davis, Justin              2) 5095 Foster, Tim C.
     3) 5107 Makukutu, Nicholas         4) 5118 Washington, Brandon
 31  West Side Kickers  'A'                               3:23.32
     1) 6340 Ballenger, Che             2) 6345 Proctor, Carlos
     3) 6344 McCoy, Terrance            4) 6342 Griffin, Willie

Event 105  4x400 Meter Relay Young Women Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Alex Van Dyke Track Club  'A'                        3:51.46
     1) 5958 Lofton, Sherrina           2) 5951 Dennis, Carmen
     3) 5956 Lawrence, Deonna           4) 5961 Roots, Renisha
  2  Angelic Flyers  'A'                                  4:03.82
     1) 3100 Adigun, Seun               2) 3101 Boston, Kaci
     3) 3111 Sutton, Jasmine            4) 3102 Brown, Deserea
  3  Arizona Heat Track Club  'A'                         4:05.92
     1) 4165 Mitchell, Brittani         2) 4163 Hayes, Lauren
     3) 4164 McClendon, Reanne          4) 4167 White, Cortney
  4  Awesome Power  'A'                                   4:04.61
     1) 1015 Brown, Nikeisha            2) 1014 Benjamin, Jeavon
     3) 1012 Anderson, Racquel          4) 1017 Daley, Dihann
  5  Baton Rouge Track Club  'A'                          4:09.30
     1) 2692 Hall, Jerika               2) 2693 Henry, Kenyatta
     3) 2690 Carnes, Ashlee             4) 2696 Noel, Nicole
  6  Cheetah Storm  'A'                                   3:58.91
     1)                                 2) 6024 Snead, Robinette
  7  Chicagoland Zephyrs TC  'A'                          3:58.44
     1) 3158 Lobbins, Kyra              2) 3151 Beals, Whitney
     3) 3155 Howard, Lindsey            4) 3152 Beelendorf, Shanon
  8  Dallas Gold Track Club  'A'                         10:32.65
     1) Allen, Laneeka                  2) Bacon, Chearonne
     3) Hudson, Racquel                 4) Smith, Troi
  9  Detroit Cheetah TC  'A'                              4:07.44
     1) 2453 Sampson, Kelly             2) 2452 Logan, Elesha
     3) 2450 Hay, Amber                 4) 2448 Gall, Geena
 10  Emery T & F  'A'                                     4:12.05
 11  Fairport Bullets  'A'                                4:44.21
     1) 2459 Matsko, Jodi               2) 2460 Raftery, Christy
     3) 2462 Ward, Michelle             4) 2458 Blase, Jessica
 12  Houston Heat  'A'                                    3:45.68
     1) 4832 Starks, LaWanda            2) 4830 Manuel, Viktoria
     3) 4833 Swayzer, Crysta            4) 4824 Fisher, Sarah
 13  Hyper Speed  'A'                                     4:27.82
 14  Lv's Cheetahs  'A'                                   4:22.01
     1) 3361 Smith, Aisha               2) 3363 Smith, Cortenee
     3) 3359 McClennon, Shantica        4) 3355 Friday, LaToya
 15  Music City Track Club  'A'                           3:50.10
     1) 2862 Bamigboye, Bukola          2) 2866 Holtfaeter, Kali
     3) 2867 Rives, Lynette             4) 2872 Trimiew, Heather
 16  River Cities Track Club  'A'                         4:11.06
     1) 2979 Stroy, Kamelia             2) 2976 Green, Simone
     3) 2978 Lawrence, Shavondrea       4) 2977 Hughes, Tiffany
 17  Ruff Riders  'A'                                     3:50.06
     1) 2015 Davis, Nicole              2) 2018 May, Delise
     3) 2016 Ealey, LaKecia             4) 2020 Washington, Kayla
 18  S/A Hinds' Feet  'A'                                 4:12.71
     1) 1183 McShine, Kamilah           2) 1181 Gabriel, Marlyne
     3) 1182 Hepburn, Yvana             4) 1180 Fields, Kirsten
 19  San Francisco Senators  'A'                          4:13.16
     1) 6181 Lazaro, Ginille            2) 6185 Smith, Evelyn
     3) 6186 Turner, Jamaica            4) 6183 Ray, Ebony
 20  Track Houston  'A'                                   3:47.59
     1) 5078 Sloan, Tiffany             2) 5085 Wyatt, Shakeiva
     3) 5075 Price, Antionette          4) 5082 Washington, Brittany
 21  Velocity Track Club  'A'                             3:45.05
     1) 5171 Taylor, ShaTara            2) 5168 Harvey, Ashley
     3) 5169 Lacy, Krystin              4) 5166 Curry, Chanelle
 22  Young Achievers Sprint Club  'A'                     3:56.12

Event 106  4x400 Meter Relay Young Men Prelims
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Alex Van Dyke Track Club  'A'                        3:24.82
     1) 5973 Stroughter, Sammie         2) 5972 O'Neal, Kenny
     3) 5966 Clarke, Delano             4) 5970 LeBeauf, Travis
  2  Chicagoland Zephyrs TC  'A'                          3:22.74
     1) 3167 Jennings, Antoine          2) 3166 Brown, Nicholas
     3) 3169 Smith, Quincy              4) 3171 Williams, Corey
  3  Colorado Springs Striders  'A'                       3:27.37
     1) 4258 Somers, Craig              2) 4260 Strishock, Daniel
     3) 4251 Butler, Christopher        4) 4257 Rommel, Dustin
  4  Dixmoor Dominators  'A'                              3:23.67
     1) 3186 Reeder, Cortez             2) 3184 Johnson, Jeremy
     3) 3188 Tucker, Brandon            4) 3181 Ivy, Christopher
  5  El Paso Flames  'A'                                  3:19.90
     1) 4314 Britton, Edward            2) 4316 Chase, Thaddeus
     3) 4315 Calzada, Alejandro         4) 4317 Lambert, Anthony
  6  Ephesians Track Club  'A'                            3:26.00
     1) 6046 Ilarina, Mark              2) 6050 Santa Maria, Christian
     3) 6042 Burks, Adrian              4) 6040 Aujero, McJullian
  7  Flatirons  'A'                                       3:24.65
     1) 4343 Winton, Derek              2) 4339 Fassler, Jerrod
     3) 4341 Klinkel, Ian               4) 4338 Coufal, Mike
  8  Flight International  'A'                            3:15.70
     1) 4788 Bailey, Jasmon             2) 4790 Gordon, Esmond
     3) 4794 Scott, Louis               4) 4795 Turner, Joseph
  9  Fulton County Track Club  'A'                        3:17.97
     1) 1728 Aribo, Rontaverous         2) 1730 Byrd, Quintin
     3) 1733 Spurley, Alonzo            4) 1731 Cobb, Tony
 10  Future Track Club  'A'                               3:17.15
     1) 2762 Hinton, Ryan               2) 2758 Dillard, Mark
     3) 2763 Singleton, Emmanuel        4) 2756 Augustus, Brad
 11  Hall's Express  'A'                                  3:22.48
     1) 1065 Bozier, Desmond            2) 1068 Gayle, Kirk
     3) 1066 Clay, Michael              4) 1071 Opoku, Kwame
 12  Hallmark Track Club  'A'                             3:13.24
     1) 4809 Lee, Deljuan               2) 4812 Odom, Jason
     3) 4813 Parks, John                4) 4804 Hairston, Randall
 13  Hyper Speed  'A'                                     3:20.30
     1) 6463 Brown, Tyrone              2) 6471 Phillips, Jeffrey
     3) 6470 Martos, Alex               4)
 14  Indiana Storm  'A'                                   3:22.73
     1) 3295 Williams, Bryant           2) 3289 Gunnell, John
     3) 3294 Watson, Kristopher         4) 3291 Rabb, Brian
 15  Inner City Stepper  'A'                              3:23.28
     1) 7213 Tillern, Thomas            2) 7202 Michels, Chris
     3) 7191 Anderson, Nathaniel        4) 7217 Williams, Curan
 16  MP Striders  'A'                                     3:25.07
     1) 6148 Ybarra, Richard            2) 6147 Waller, Brandon
     3) 6145 Spears, Rion               4) 6142 Jackson, Keith
 17  Music City Track Club  'A'                           3:17.23
     1) 2877 Walker, Juan               2) 2878 Yarbrough, John
     3) 2875 Hamilton, Wendell          4) 2874 Dennis, Tony
 18  New Wave TC  'A'                                     3:15.75
     1) 1952 Bowman, Travis             2) 1956 McGill, Serge
     3) 1955 Fagan, Jared               4) 1954 Cross, Yaphet
 19  Providence Cobras  'A'                               3:22.24
     1) 1171 Lamboy, Brendan            2) 1170 Kizekai, A.J.
 20  Quicksilver TC  'A'                                  3:34.80
 21  Quicksilver Track Club  'A'                          3:15.96
     1) 1998 Irby, Courtney             2) 1999 Johnson, Thomas
     3) 2002 Marshall, Jabari           4) 2006 Robinson, Eric
 22  River Cities Track Club  'A'                         3:21.35
     1) 2984 Nesmith, Clint             2) 2982 Fullwood, Albert
     3) 2981 Carter, Kenneth            4) 2985 Word, Mychal
 23  S/A Hinds' Feet  'A'                                 3:40.08
     1) 1187 Louis, Josue               2) 1185 Allen Schleifer, Joshua
     3) 1186 Cadet, Erwin               4) 1188 McPherson, Christopher
 24  SeaTown Express  'A'                                 3:20.48
     1) 5635 Jones, Lester              2) 5642 Snipes, Attrail
     3) 5632 Hansen, Jake               4) 5633 Jackson, Quentin
 25  Track Dallas Track Club  'A'                         3:13.98
     1) 5045 Richardson, Jason          2) 5044 Latson, Kolee
     3) 5046 Roberts, Tavavus           4) 5043 Langston, Darnell

Event 107  4x800 Meter Relay Midget Girls
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Beaverton TC  'A'                                   10:43.63
     1) 7019 Jette, Kate                2) 7022 Mahoney, Shannon
     3) 7015 Craig, Amanda              4) 7014 Cameron, Lindsay
  2  City Track Club SF  'A'                             11:06.86
     1) 6026 Brand-Thomas, Itai         2) 6028 Deng, Jenny
     3) 6029 Fry, Ying                  4) 6030 Kuang, Ruby
  3  Desoto Roadrunners T&F Club  'A'                    10:28.64
     1) 4761 Hearst, Zaneta             2) 4757 Crawford, Sydnee
     3) 4760 Hamilton, Kierra           4) 4763 Johnson-King, Kendra
  4  DO Right Track Club  'A'                            11:08.61
     1) 4279 Wheaton, Tianna            2) 4272 Meador, Sierra
     3) 4264 Dean, Diamin               4) 4269 Etheridge, Shanae
  5  Emerald Valley TC  'A'                              12:03.17
     1) 7148 Wilson, Nora               2) 7133 Dowdy, Calli
     3) 7142 Parker, Rachel             4) 7147 Walsh, Colleen
  6  Fayetteville Flyers  'A'                            11:08.50
     1) 1697 Mckee, Danielle            2) 1699 Watkins, Lameitria
     3) 1694 Anderson, Victoria         4) 1696 Jacobs, Chanel
  7  Glenarden TC  'A'                                   10:49.35
     1) 1755 Fogle, Paulette            2) 1747 Arrington, Imani
     3) 1766 Mustaf, Terah              4) 1767 Owens, Amber
  8  Los Angeles Jets  'A'                               10:26.82
     1) 6533 Pineda, Chassity           2) 6537 Scott, Catherine
     3) 6524 Dale, Monae                4) 6540 White, Selihah
  9  Loveland Track Club  'A'                            13:49.59
     1) 2525 Leeper, Hannah             2) 2526 Lynch, Tori
     3) 2531 Stone, Taylor              4) 2522 Ernst, Clare
 10  New Orleans Stars Express  'A'                       9:55.00
     1) 2949 Welcome, Mary              2) 2943 Meyers, Jade
     3) 2939 Jackson, Gabrielle         4) 2937 Gleason, Marlene
 11  New Wave TC  'A'                                    11:50.12
     1) 1944 Applewhite, LaToya         2) 1945 Campbell, Maria
     3) 1946 Jackson, Lakara            4) 1948 Redmond, Money
 12  North Omaha Bengals TC  'A'                         12:11.58
     1) 3674 Williams, Princess         2) 3673 Tyree, Paige
     3) 3671 Smith, Tiara               4) 3664 Kirksey, Dezerre
 13  Robin Hood TC  'A'                                  11:37.32
     1) 7270 Birch, Kendall             2) 7277 McSmith, MaKenzi
     3) 7282 Stoner, Hailey             4) 7273 Harbick, Kaitlyn
 14  Silver State Striders  'A'                          10:58.54
     1) 6210 Knight, Madison            2) 6207 Crowder, Laken
     3) 6209 Kelch, Shelby              4) 6213 Lopez, Giovanni
 15  Track Houston  'A'                                  10:24.37
     1) 5051 Curry, Monique             2) 5068 Kyle, Briah
     3) 5059 Guerin, Bria               4) 5049 Bryant, Tatiana
 16  Track Houston  'B'                                  11:10.10
     1) 5079 Thompson, Dinesha          2)
     3) 5054 Dockery, Tiana             4) 5055 Donahue, Erin
 17  United Stars T.C.  'A'                              10:04.34
     1) 1528 Garrison, Diane            2) 1538 Perri, Tori
     3) 1543 Wilkinson, Elise           4) 1533 Hipp, Seanna
 18  Valley United Track Club  'A'                       10:18.02
     1) 6808 Blanchard, Tara            2) 6814 Jacobs, Rebecca
     3) 6811 Gipson, Precious           4) 6818 Kautiainen, Rella
 19  Vegas Stealth  'A'                                  10:41.25
     1) 6858 King, Jessica              2) 6859 Marshall, Jhatara
     3) 6861 McAdory, Sonia             4) 6863 Thomas, A'Shari

Event 108  4x800 Meter Relay Midget Boys
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Alpha Omega Elite Track  'A'                        10:55.72
     1) 2172 Collazo, Nicolas           2) 2171 Collazo, Luis
     3) 2174 Rosenblatt, Tyler          4) 2170 Clemente, Elliot
  2  Belvidere TC  'A'                                   10:55.04
     1) 3127 Crocker, Will              2) 3130 Yunk, Bruyn
     3) 3129 Loy, Scott                 4) 3132 Zeman, Paul
  3  DO Right Track Club  'A'                            11:01.62
     1) 4293 Thompson, Ricky            2) 4294 Trotter-Relf, Cory
     3) 4290 Primous, Jovan             4) 4282 Atkins, Bryson
  4  Eastside Steppers Track  'A'                        10:12.38
     1) 3884 Hayes, Jonathan            2) 3883 Evans, Trai
     3) 3885 Kirkendoll, Lawrence       4) 3887 Pugh, Denzel
  5  Glenarden TC  'A'                                   10:30.69
     1) 1790 Graves, Darian             2) 1792 Gray, Bijan
     3) 1800 Partlow III, Clyde         4) 1801 Puffett, Cory
  6  Glenarden TC  'B'                                   10:43.65
     1) 1782 Bussie, Rahim              2) 1775 Acker, Cody
     3) 1798 Lyers, Aaron               4) 1804 Thomas, Antonio
  7  Los Angeles Jets  'A'                                9:56.20
     1) 6561 Veals, Gregory             2) 6555 Morgan, Dale
     3) 6553 Lewis, Anthony             4) 6557 Nichols, Jason
  8  Mercury Track Club OF Utah  'A'                     10:01.65
     1) 4394 Barton, Jacob              2) 4400 Howard, Tyson
     3) 4401 Kirtright, Shaine          4) 4402 Larsen, Spencer
  9  Miami Northwest Express  'A'                        10:53.24
     1) 2324 Jones, Lawrence            2) 2311 Cadet, Micheal
     3) 2323 Johnson, Khambrell         4) 2332 Stokes, Zachary
 10  North Omaha Bengals TC  'A'                         11:02.26
     1) 3687 Prince, Anthony            2) 3686 Musgraves, Fred
     3) 3692 Sweeny, Nathaniel          4) 3683 McGill, DeAndre
 11  Sterling TC  'A'                                    11:06.15
     1) 3441 Trancoso, Jakob            2) 3440 Quick, Brandon
     3) 3439 Hermas, Michael            4) 3443 Yarbrough, Anthony
 12  Team Hurricane  'A'                                 10:13.68
     1) 6747 Poole, James               2) 6745 Coleman, Jurrien
     3) 6744 Carter, Ontiwaun           4) 6743 Carroll, Christopher
 13  Texas Storm  'A'                                    10:04.48
     1) 5033 Berry, James               2) 5035 Lanier II, Eddie
     3) 5034 Jones, DeAndre'            4) 5031 Alexander, Eric
 14  Titans  'A'                                          9:51.81
     1) 2084 Erdman, Christian          2) 2075 Caffey, Marcus
     3) 2078 Carter, Brett              4) 2077 Carpenter, Austin
 15  Track Houston  'A'                                  10:04.80
     1) 5114 Riggins, Randall           2) 5086 Augustine, Darrell
     3) 5101 Jernigan, Terrence         4) 5103 Jones, Johnathan
 16  Valley United Track Club  'A'                        9:44.76
     1) 6833 Clay, Tahree               2) 6832 Beilin, Ben
     3) 6839 Gunning, Alex              4) 6842 Hudson, Tommy
 17  Visions   (Boys)  'A'                               10:04.61
     1) 5174 Fusilier, Brandon          2) 5177 Williams, Charles
     3)                                 4) 5176 Smith, Terence
 18  Westside Track Club  'A'                            10:33.94
     1) 3800 Jensen, Tyler              2) 3805 Wink, Mitchell
     3) 3803 Menken, John               4) 3798 Calhoun, Chris
 19  Wings of Eagles  'A'                                11:22.72
     1) 5824 Dugar, Michael             2) 5823 Carroll, Darrell
     3) 5822 Anderson, Derrius          4) 5825 Echols, Jaamon

Event 109  4x800 Meter Relay Youth Girls
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  3M Track Club  'A'                                  10:11.75
     1) 5918 Stewart, Thandi            2) 5913 Purvis, Amber
     3) 5904 Crosby, Dominique          4) 5907 Hardy, Jami
  2  Albuquerque Track Club  'A'                         11:05.26
     1) 4088 Lavezo, Laura              2) 4092 Muraida, Caroline
     3) 4094 Muraida, Susan             4) 4098 Velarde, Rachel
  3  Barron Park Striders  'A'                           11:18.28
     1) 5406 Dear, Annie                2) 5401 Anthony, Katie
     3) 5412 Stormans, Laurel           4) 5405 Daniels, Natalie
  4  Baton Rouge Track Club  'A'                         10:19.55
     1) 2695 Noel, Alicia               2) 2691 Carnes, Kiara
     3) 2694 Johnson, Ciera             4) 2697 Williams, Maria
  5  Buffalo Chips  'A'                                  10:37.01
     1) 6014 Cullen, Krista             2) 6012 Brown, Kylie
     3) 6010 Briscoe, Haley             4) 6013 Brown, Natasha
  6  Cedar Valley Track Club  'A'                        10:05.09
     1) 3564 Dinsdale, Blaire           2) 3565 Dinsdale, Brooke
     3) 3566 Fagerlind, Becca           4) 3568 Pleggenkuhle, Molly
  7  Continental T-Belle TC  'A'                         12:13.37
     1) 2718 Beckley, Stachia           2) 2722 Ferguson, Ashley
     3) 2731 Moore, Brielle             4) 2732 Sanford, Faith
  8  DO Right Track Club  'A'                            10:37.15
     1) 4275 Mothershed, Charnise       2) 4262 Blakes, Brittany
     3) 4274 Mothershed, Charnay        4) 4267 Easley, Alexis
  9  Emerald Valley TC  'A'                              11:34.78
     1) 7146 Thomson, Heather           2) 7144 Shapland, Esther
     3) 7135 Drechsler, Kelsey          4) 7140 Leo, LeAna
 10  Glenarden TC  'A'                                   11:07.86
     1) 1748 Bishop, Janae              2) 1749 Bouldin, Casaundra
     3) 1752 Clark, Kamilah             4) 1757 Gooch, Tiffany
 11  Greater Springfield Harrier  'A'                    10:37.09
     1) 1062 Wadsworth, Katherine       2) 1061 VanLuling, Janelle
     3) 1059 Bell, Lindley              4) 1060 Lemme, Jacquelynn
 12  Jaguar Track Club  'A'                              10:41.93
     1) 1881 Boswell, Decoshia          2) 1895 Thomas, Jillian
     3) 1893 Scott, Jasmine             4) 1889 Kimbrough, Brigit
 13  Kansas Flyers Track Club  'A'                       10:04.06
     1) 3917 Martin, Annie              2) 3919 Moore, Kylie
     3) 3913 File, Katy                 4) 3912 Falcon, Courtney
 14  Kansas Flyers Track Club  'B'                       10:38.75
     1) 3916 Kepka, Elizabeth           2) 3923 Roesner, Sadie
     3) 3924 Simpson, Meghan            4) 3926 Vopata, Victoria
 15  Loveland Track Club  'A'                            11:59.75
     1) 2532 Vargo, Abby                2) 2520 Allen, Courtney
     3) 2528 Miaka, Joana               4) 2524 Iaciofano, Ellen
 16  PS Vegas Flyers  'A'                                10:18.10
     1) 6610 Anderson, Raiyana          2) 6611 Coats, Tynia
     3) 6617 Scott, Amber               4) 6620 Washington, Brittany
 17  Psa Youth Running Club  'A'                         10:50.03
     1) 7257 Kearns, Alexa              2) 7255 Harvey, Tiffany
     3) 7254 Harvey, Kema               4) 7259 Paden, Alisha
 18  Saca  'A'                                           10:37.06
     1) 2024 Jackson, Alexandria        2) 2029 Stokes, D'Minia
     3) 2025 Moody, Kourtney            4) 2030 Wilson, Alexis
 19  Sterling TC  'A'                                    11:12.08
     1) 3427 Filippi, Kirsten           2) 3429 Gehrke, Kathryn
     3) 3433 Mosher, Janelle            4) 3428 Foust, Charis
 20  Texas Cyclone  'A'                                  10:34.13
     1) 4997 Groff, Samantha            2) 4999 Hoggard, Courtney
     3)                                 4) 5001 Stav, Monica
 21  Track Houston  'A'                                  10:01.04
     1) 5064 Johnson, LaRoya            2) 5083 Wilson, Paulina
     3) 5056 Fitzgerald, Kylie          4) 5053 Davis, Sanerica
 22  United Stars T.C.  'A'                               9:36.32
     1) 1522 Chase, Princess            2) 1530 Gee, Syeeda
     3) 1539 Price, Chanelle            4) 1542 Taylor, Benita
 23  Valley United Track Club  'A'                       10:06.98
     1) 6822 Santos, Monica             2) 6819 Love, Areana
     3) 6807 Blanchard, Sasha           4) 6809 Dencer, Camilla
 24  Vegas Stealth  'A'                                  10:10.47
     1) 6856 Devine, AnSherae           2) 6855 Connor, Unique
     3) 6860 McAdory, Dorene            4) 6862 Osteen, Jessica
 25  Visions (Girls)  'A'                                10:26.44
     1) 5181 George, Brittany           2) 5182 Herbert, Brandi
     3) 5192 Washington, April          4) 5225 Buckner, Taylor

Event 110  4x800 Meter Relay Youth Boys
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Ardmore Track Club  'A'                              9:44.83
     1) 3855 Howell, Skotty             2) 3858 Lane, Antwine
     3) 3859 McCarroll, Cecil           4) 3862 Pelton, Carion
  2  Beaverton TC  'A'                                   10:07.83
     1) 7044 Semph, Kurtis              2) 7043 McGetrick, Ian
     3) 7032 Bailey, Kyle               4) 7039 Horn, Daniel
  3  Cyo Track Club-Oregon  'A'                           9:23.95
     1) 7114 Hedges, Matthew            2) 7115 Kessler, Tim
     3) 7113 Gregg, Nathan              4) 7117 Lango, Michael
  4  Diablo Valley Track & Field Cl  'A'                 10:08.64
     1) 6038 Weiner, Jesse              2) 6035 Mark, Ethan
     3) 6037 Vukovich, Cody             4) 6036 McDiarmid, Zack
  5  DO Right Track Club  'A'                             9:23.70
     1) 4283 Brock, Markell             2) 4295 Wheaton, Clint
     3) 4296 Wheaton, Markus            4) 4288 Hooks, Anthony
  6  El Paso Comets  'A'                                  9:11.91
     1) 4302 Castanon, Roberto          2) 4306 Garcia, Jesus
     3) 4307 Hernandez, Manuel          4) 4308 Lira, Brandon
  7  Equalizers  'A'                                      9:03.12
     1) 6427 Aukshunas, Brian           2) 6430 Light, Austin
     3) 6431 Rose, Connor               4) 6432 Villasin, Michael
  8  Federal Way TC  'A'                                  9:28.20
     1) 5494 Englund, Justin            2) 5498 Helm, Justin
     3) 5493 Cowan, Julian              4) 5505 Pokorny, Chris
  9  Highview Raptors  'A'                               10:39.53
     1) 2488 Lyons, Brad                2) 2490 Saldana, Matthew
     3) 2485 Boykin, Brad               4) 2486 Conkin, James
 10  Houston Heat  'A'                                    8:58.80
     1) 4841 McCardle, Colby            2) 4837 Dillard, Demetrie
     3) 4843 Regalado, Michael          4) 4844 Turner, Keenan
 11  Issaquah Gliders TC  'A'                             9:21.47
     1) 5538 Bannick, David             2) 5539 Bannick, Nathan
     3) 5540 Byron, Mitchell            4) 5541 Da Ponte, Drake
 12  Kern Firefighters Activity Lea  'A'                 10:22.18
     1) 6092 Hashim, Brock              2) 6095 Van Zandt, Jacob
     3) 6094 Samovitz, Alex             4) 6091 DeLeon, Eli
 13  Lake County Lightning  'A'                          10:20.79
     1) 3341 Bethke, Jeremy             2) 3342 Dawson, Alex
     3) 3340 Albert, Kyler              4) 3338 Albert, D.J.
 14  Los Angeles Jets  'A'                                9:06.81
     1) 6546 Calix, Marlon              2) 6560 Usher, Tyrone
     3) 6550 Fardan, Irshad             4) 6551 Ketchens, Denzel
 15  Nashville Illusions TC  'A'                          9:26.68
     1) 2893 Cecil, Jr., Corey          2) 2896 Dixon, Corneilous
     3) 2903 McKell, Kevin              4) 2905 Murray, Michael
 16  North Omaha Bengals TC  'A'                          9:26.48
     1) 3676 Baylon, Xavier             2) 3679 Hardy, Tyrelle
     3) 3675 Arnold, Xavier             4) 3677 Hall, Jared
 17  Pasadena Running Roses  'A'                          8:57.95
     1) 6602 Holmes, Ryan               2) 6600 Daniels, Austin
     3) 6607 Williams, Austin           4) 6606 Wells, Dorian
 18  Robin Hood TC  'A'                                   9:47.26
     1) 7287 Beasley, Chris             2) 7299 Smurden, Kyle
     3) 7302 Widows, Luke               4) 7288 Birch, Trent
 19  Southern Eagles  'A'                                 8:52.08
     1) 4971 Johnson, Kenneth           2) 4978 Tolivour, Jeffery
     3) 4979 Veazie, Allen              4) 4980 Zarate, Emanuel
 20  Southside Pioneers  'A'                              9:17.37
     1) 2047 Garrett, Jonathan          2) 2048 Lethbridge, Jake
     3) 2049 Lethbridge, Matt           4) 2050 Mathis, David
 21  Track Eastern  'A'                                   9:15.69
     1) 2100 Sparks, Miles              2) 2101 Weir, Michael
     3) 2097 Hendrick, Andrew           4) 2098 Hendrick, Anthony
 22  Track Houston  'A'                                   8:56.87
     1) 5092 Davis, Marcus              2) 5108 Mayweather, Jermey
     3) 5106 Lee, Khiry                 4) 5120 West, Darren
 23  Wings of Eagles  'A'                                10:36.15
     1) 5827 Hay, Gary                  2) 5829 Untalan, Kurt
     3) 5826 Harrison, Jacob            4) 5828 Royal, Marquis

Event 111  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Arizona Cheetahs Track Club  'A'                    10:24.19
     1) 4119 Cunningham, Alex           2) 4123 Hardt, Kari
     3) 4127 Lyles, Nikell              4) 4125 Johnson, Natalie
  2  Chicagoland Zephyrs TC  'A'                         10:52.34
     1) 3162 Stanton, Brenda            2) 3157 Lawrence, Molly
     3) 3156 Jones, Jalisa              4) 3164 Williams, Nefeteri
  3  Desoto Roadrunners T&F Club  'A'                     9:54.71
     1) 4765 Robinson, Constance        2) 4762 Jackson, Destaney
     3) 4759 Hamilton, Eunique          4) 4756 Cloud, Gayla
  4  Ebenezer Ame RR Track Team  'A'                     10:52.90
     1) 1681 Booker, Alexis             2) 1683 Casey, Joary
     3) 1685 Gunter, Stephanie          4) 1688 Perry, Jazmine
  5  Federal Way TC  'A'                                 10:15.13
     1) 5483 Grannemann, Tess           2) 5482 Drennen, Katrina
     3) 5481 Copernoll, Angela          4) 5490 Williams, Becky
  6  Hummingbird T & F  'A'                              10:53.98
     1) 1843 Anyanwu, Patricia          2) 1844 Canty, Waquesha
     3) 1846 Charles, Shanae            4) 1856 Walker, Angela
  7  Hyper Speed  'A'                                    11:40.13
     1) 6453 Arnold, Katrina            2)
     3) 6458 Okonko, Nneka              4) 6460 Shambaugh, Jennifer
  8  Jaguar Track Club  'A'                              10:04.59
     1) 1891 McCollum, Vivian           2) 1888 Johnson, Quawnecia
     3) 1885 Hill, Tendai               4) 1882 Bowie, Aneisha
  9  Kansas Flyers Track Club  'A'                        9:56.85
     1) 3909 Charles, Hayley            2) 3911 Eck, Lauren
     3) 3918 Mobley, Hali               4) 3922 Pierson, Amy
 10  Los Gatos Athletic Association  'A'                 10:00.30
     1) 6099 Chew, Kimberly             2) 6101 Jones, Christine
     3) 6103 Townsend, Kaela            4) 6100 Goodwin, Jill
 11  Music City Track Club  'A'                           9:54.78
     1) 2865 Ensminger, Kristi          2) 2864 Dennis, Jacarra
     3) 2868 Rives, Tiffany             4) 2870 Sephel, Cara
 12  New Orleans Stars Express  'A'                      11:39.94
     1) 2931 Ash, Melody                2) 2932 Brown, Amanda
     3) 2935 Ford, Rachel               4) 2936 Gibson, Myrketa
 13  Summit City Striders  'A'                           11:30.89
     1) 3444 Burson, Millicent          2) 3445 Byers, Breanna
     3) 3447 Hill, Monica               4) 3455 Woodson, Anitra
 14  Track Houston  'A'                                   9:44.97
     1) 5065 Jones, Nichole             2) 5081 Ward, Christian
     3) 5071 Mitchell, Carmen           4) 5073 Parker, Erica
 15  United Stars T.C.  'A'                               9:36.23
     1) 1523 Cundey, Laura              2) 1525 Dubin-Rhodin, Abigail
     3) 1534 Jones, LaVaughn            4) 1535 Ligon, Ashley
 16  Visions (Girls)  'A'                                 9:49.44
     1) 5179 Cross, Candyce             2) 5191 Wardsworth, Cyne
     3) 5178 Cross, Brandi              4) 5185 May, Monika

Event 112  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Albuquerque Track Club  'A'                          8:50.23
     1) 4107 Garner, Ben                2) 4108 Gooris, Daniel
     3) 4111 Petty, Jason               4) 4109 Hernandez, Patrick
  2  Cyo Track Club-Oregon  'A'                           8:41.73
     1) 7126 Wiltshire, Luke            2) 7127 Wotipka, Sam
     3) 7110 Beltramo, David            4) 7116 Klotz, Kenneth
  3  El Paso Comets  'A'                                 10:02.30
     1) 4303 Covarrubias, Luis          2) 4312 Sims, Edgar
     3) 4311 Najera, Erik               4) 4305 Donohoe, Raul
  4  Federal Way TC  'A'                                  9:08.80
     1) 5497 Hardin, William            2) 5491 Brill, Eric
     3) 5502 Malik, Rashid              4) 5509 Stansell, Roy
  5  Glenarden TC  'A'                                    8:32.57
     1) 1781 Browne, Adrian             2) 1786 Dawkins, Keven
     3) 1787 Dickerson, Marcus          4) 1788 Douglas, Ian
  6  Greensboro Pacesetters  'A'                          9:19.57
     1) 1834 Ballentine, Kelly K.C.     2) 1835 Dawson, Zack
     3) 1836 Hall, Elliot               4) 1837 Kaat, Ryan
  7  Hummingbird T & F  'A'                               8:49.25
     1) 1863 Bowie, Chris               2) 1865 Clay, Jeremy
     3) 1867 Kennedy, William           4) 1873 Pinkney, Daniel
  8  Hyper Speed  'A'                                     9:18.48
     1) 6462 Brown, Davon               2) 6465 Cooper, Keith
     3) 6468 Haze, Dayshon              4)
  9  Iowa United  'A'                                     8:27.00
     1) 3628 McSkimming, Brandon        2) 3622 Anderson, Tyler
     3) 3623 Buntz, Andrew              4) 3625 Dougherty, Andy
 10  Mobile Parks & Recreation  'A'                       8:51.70
     1) 2839 Burnett, Dedrick           2) 2842 Gibson, Brandon
     3) 2847 McMillan, Phillip          4) 2851 Washam, Brent
 11  Mustang Track Club  'A'                              9:16.08
     1) 6155 Gutierrez, Alex            2) 6154 Chen, Yuk Hing
     3) 6158 Smith, Erik                4) 6156 Henriquez, Rick
 12  Nashville Illusions TC  'A'                          8:53.00
     1) 2892 Bullock, Quintin           2) 2894 Coplen, Santino
     3) 2897 Ezell Jr., Robert          4) 2899 Hendricks II, Randy
 13  Rising Stars  'A'                                    8:23.86
     1) 4942 Bowman, Xavier             2) 4944 Cloud, Darryl
     3) 4946 Gill, Patrick              4) 4945 Douglas, Fredreck
 14  Team Idaho  'A'                                     11:38.13
     1) 4612 Bosch, Sawyer              2) 4632 Huey, Sean
     3) 4630 Higgs, Kevin               4) 4611 Bolinder, Nick
 15  Track Houston  'A'                                   8:12.07
     1) 5100 Hubert, Courtney           2) 5115 Slade, Jr, Ceasar
     3) 5116 Thompson, DeAndre          4) 5118 Washington, Brandon
 16  Track Houston  'B'                                   8:30.69
     1) 5087 Bray, Wesley               2) 5091 Davis, Justin
     3) 5109 Miller, Bryan              4) 5111 Painter, Jonathan
 17  Track San Francisco  'A'                             9:19.65
     1) 6255 Victoria, Jovan            2) 6254 Trinchera, Fidel
     3) 6248 Donahan, Ruben             4) 6246 Ava, Casey
 18  Wings of Moon Track Club  'A'                        9:07.54
     1) 1574 Zarzeczny, Lucas           2) 1570 Kapela, Matthew
     3) 1569 DeLauter, Zachary          4) 1568 Burns, Kenneth

Event 113  4x800 Meter Relay Young Women
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  Dallas Gold Track Club  'A'                         10:32.65
     1) Smith, Troi                     2) Hudson, Racquel
     3) Bacon, Chearonne                4) Allen, Laneeka
  2  Detroit Cheetah TC  'A'                              9:41.75
     1) 2453 Sampson, Kelly             2) 2450 Hay, Amber
     3) 2452 Logan, Elesha              4) 2448 Gall, Geena
  3  Federal Way TC  'A'                                 10:21.41
     1) 5489 Smith, Brittany            2) 5485 Melrose, Stephanie
     3) 5487 Pendon, Jessica            4) 5486 Mensonides, Lisa
  4  Glenarden TC  'A'                                    9:49.31
     1) 1746 Alexander, Ambria          2) 1754 Dunston, Kellie
     3) 1762 Jones, Jovann              4) 1768 Pirela, Nayda
  5  Houston Heat  'A'                                    9:31.50
     1) 4827 Harper, Jennifer           2) 4824 Fisher, Sarah
     3) 4828 Kienast, Vanessa           4) 4821 Baker, Katie
  6  Houston Heat  'B'                                   10:12.55
     1) 4830 Manuel, Viktoria           2) 4832 Starks, LaWanda
     3) 4829 Knight, Sofia              4) 4823 Crayton, Whitney
  7  Jaguar Track Club  'A'                               9:28.77
     1) 1887 Jennings, Shauntell        2) 1892 Ryles, London
     3) 1890 Lahai-Swaray, Philippa     4) 1883 Dix, Thea
  8  Kansas Flyers Track Club  'A'                       10:02.29
     1) 3910 Cherry, Lauren             2) 3920 Perry, Lindsay
     3) 3921 Peterson, Vanessa          4) 3927 Weber, Lindsey
  9  Lv's Cheetahs  'A'                                  11:30.40
     1) 3358 Imarenezor, Jessica        2) 3350 Dabney, Candis
     3) 3351 Dyer, Latrice              4) 3357 Hudson, Camille
 10  Lynx Elite  'A'                                      9:18.07
     1) 1091 Heitkamp, Mary             2) 1092 Ng, Jan
     3) 1093 Dron, Chantelle            4) 1094 Peteraf, Sarah
 11  Music City Track Club  'A'                           9:28.99
     1) 2862 Bamigboye, Bukola          2) 2866 Holtfaeter, Kali
     3) 2867 Rives, Lynette             4) 2872 Trimiew, Heather
 12  Quicksilver Track Club  'A'                          9:35.61
     1) 1982 Ballard, Carla             2) 1984 Henderson, Janell
     3) 1986 Payne, Chapin              4) 1988 Smith, Adrienne
 13  San Francisco Senators  'A'                         11:16.37
     1) 6182 Mitchell, Shana            2)
     3) 6186 Turner, Jamaica            4) 6185 Smith, Evelyn

Event 114  4x800 Meter Relay Young Men
===============================================================================
     Team                                                    Seed
===============================================================================
  1  After Burners  'A'                                   8:05.23
     1) 4709 Duncan, Matt               2) 4710 Gest, Jonathan
     3) 4711 Hall, Ross                 4) 4713 Szot, Jacoba
  2  Albuquerque Olympette Club  'A'                      8:36.40
     1) 4076 Beagen, Trevor             2) 4078 Garcia, Ivan
     3) 4079 Garcia, Nathan             4) 4080 Lopez, Gillie
  3  Chautauqua Striders  'A'                             8:13.29
     1) 1349 Lesch-Wragge, Geoffrey     2) 1352 Prejean, Travis
     3) 1351 Pearson, Alec              4) 1350 O'Connor, Ryan
  4  Colorado Springs Striders  'A'                       8:29.37
     1) 4250 Bailey, Brent              2) 4253 Lyons, Colin
     3) 4256 Quarles, Justin            4) 4260 Strishock, Daniel
  5  Dallas Mustang  'A'                                  8:04.19
     1) 4735 Fuller, Stacey             2) 4737 Hogg, Tybius
     3) 4739 Morton, Levon              4) 4740 Yovonie, Jeremiah
  6  Federal Way TC  'A'                                  8:14.12
     1) 5499 Helm, Shaun                2) 5504 Norton, Brandon
     3) 5510 Wall, Brian                4) 5507 Smargiassi, Dominic
  7  Fox Athletics  'A'                                   8:55.79
     1) 6061 Euchner, Michael           2) 6063 Prowse, Miles
     3) 6060 Barth, David               4) 6062 Keegan, Jhak
  8  Glenarden TC  'A'                                    8:09.09
     1) 1785 Davis, Kevin               2) 1793 Guy, Sean
     3) 1799 McKay, Romain              4) 1807 Walker Jr, Anthony
  9  Hall's Express  'A'                                  8:08.32
     1) 1069 Gyan, Clement              2) 1066 Clay, Michael
     3) 1065 Bozier, Desmond            4) 1071 Opoku, Kwame
 10  Houston Heat  'A'                                    8:00.53
     1) 4836 Colson, Charles            2) 4835 Anderson, Doug
     3) 4838 Doan, DeQuintez            4) 4840 Joseph, DeMion
 11  Hyper Speed  'A'                                     8:07.65
     1) 6463 Brown, Tyrone              2) 6470 Martos, Alex
     3) 6471 Phillips, Jeffrey          4)
 12  Quicksilver Track Club  'A'                          7:42.59
     1) 1998 Irby, Courtney             2) 1999 Johnson, Thomas
     3) 2001 Lowe, Kevin                4) 2005 O'Bryant, Zaven
 13  Salem TC  'A'                                             NT
     1) 7314 Swehosky, Jared            2) 7315 Swehosky, Terran
     3) 7312 Reese, Nathan              4) 7311 Murray, Michael
 14  Silver Valley Running Clu  'A'                       8:51.46
     1) 5647 Gilles, Tom                2) 5646 Bonrgard, Eli
     3) 5649 Powers, Tyler              4) 5648 Moeller, Mark
 15  Timberhill Harriers  'A'                                  NT
     1) 7335 Erb, Jeff                  2) 7337 Fulton, Leland
     3) 7334 Chambers, Justin           4) 7333 Casteel, AJ
 16  Yes  Bounders  'A'                                   8:38.98
     1) 1281 Saunders, Josh             2) 1279 Dorrity, Scott
     3) 1285 Wang, Josh                 4) 1282 Taye, Ayalew

Event 115  High Jump Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1896 Bailey, Allison                  Junior Striders       1.15m
  2   4927 Brannon, Dominique               Port Arthur TC        1.11m
  3   6491 Buffini, Anna                    Knights               1.16m
  4   7271 Cichoke, Allison                 Robin Hood TC         1.10m
  5   5404 Cruz, Leilani                    Barron Park Stri      0.95m
  6   3789 Delay, Kara                      Wahoo                 0.95m
  7   4577 Funk, Carlie                     Tmid                  1.10m
  8   4886 Greenwood, Kryslyn               Mainland Jaguars      1.11m
  9   2938 Hatcher, Mia                     New Orleans Star      1.20m
 10   4659 Hice, Justine                    Unattached            1.00m
 11   2422 Horn, Ivy                        Blue Thunder          1.10m
 12   2423 Horn, Morgan                     Blue Thunder          1.05m
 13   4584 Huffield, Hailey                 Tmid                  1.05m
 14   4457 Jones, Brittany                  Tucson Track          1.36m
 15   7408 Juggert, Kylie                   Westside TC           1.05m
 16   1398 Krestar, Amanda                  Mt. Top               0.95m
 17   1136 Lane, Courtney                   06ny Starz TC         1.00m
 18   1933 Liebmann, Morgan                 55 Mount Pleasan      0.80m
 19   4319 Luevano, Shannon                 El Paso Wing          1.24m
 20   6403 McCallum, Kaitlin                Alex LE               1.16m
 21   4129 Moore, Ashlee                    Arizona Chee          1.30m
 22   3432 Moore, Kaylee                    Sterling              1.11m
 23   3846 Neal, Carleigh                   Ardmore Trac          1.02m
 24   6334 Noriega, Brianna                 Veta                  1.12m
 25   5664 Ochsner, Aimee                   Scaa                  1.20m
 26   6190 Ortega, Dakota                   Sjvtc                 1.07m
 27   6031 Speech, Melanie                  City Track Club       1.07m
 28   1139 St. Lawrence, Natalia            06ny Starz TC         1.05m
 29   5189 Suttles, Meg                     visions               1.16m
 30   7283 Thalhofer, Kylie                 Robin Hood TC         1.10m
 31   2948 Tolliver, Traci                  New Orleans Star      1.00m
 32   2137 Waters, Caroline                 Woodstock Tr          1.33m
 33   5414 Weber, Sasha                     Barron Park Stri      1.00m
 34   3640 Welton, Avrie                    Jets                  1.25m
 35   2263 White, Mallory                   Lakeland Track C      1.22m
 36   1127 Worthy, Fatima                   06novas               1.15m

Event 116  High Jump Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6138 Aubert, Lexington                MP Striders           1.27m
  2   1316 Bonner, Trae                     Unattached            1.14m
  3   2854 Bristo, Braden                   Monroe Thunder        1.10m
  4   6161 Cardey, Brandon                  Napa Track Club       1.02m
  5   4141 Centers, Devin                   Arizona Chee          1.31m
  6   4143 Colby, Travis                    Arizona Chee          1.22m
  7   6835 Darko, Edmund                    Valley Unite          1.21m
  8   6664 Fortune, William                 Rising Stars          1.11m
  9   2316 Grant, Ray                       NW Express            1.07m
 10   2767 Green, James                     Hattiesburg Flye      1.00m
 11   7309 Hames, Cody                      Salem TC              1.10m
 12   3438 Hamman, Jonathan                 Sterling              1.01m
 13   4627 Harris, Tyler                    Tmid                  1.10m
 14   5672 Jackson, Lavonte                 Scaa                  1.12m
 15   7054 Jette, Max                       Cavs                  1.15m
 16   4701 Johnson, Chadwick                A W Brown             1.12m
 17   5421 Kalb, Kevin                      Barron Park Stri      1.12m
 18   4036 Maydew, Payson                   Unattached            1.27m
 19   6143 McCovery, LonDeen                MP Striders           1.32m
 20   4181 McDonald, Andrew                 Arizona Puma          1.22m
 21   1870 Mercer, Robert                   Hummingbird           1.25m
 22   1262 Merritt, Peter                   Unattached            1.35m
 23   7161 Mikell, Devyn                    Emerald Valley T      1.25m
 24   1050 Mills, Kyle                      06eny Impalas         1.10m
 25   3045 Moore, Beau                      Unattached            1.22m
 26   3861 Olson, Grant                     Ardmore Trac          1.22m
 27   5697 Overbay, Collin                  Mercury               1.17m
 28   6788 Pace, Kilan                      Unattached            1.11m
 29   1323 Pollitt, Justyce                 Bethany Baptist       1.20m
 30   1913 Sanders, Marquis                 Junior Striders       1.25m
 31   2480 Sergeant, Carl                   Grand Rapids Tra      0.50m
 32   3512 Wayda, George                    Unattached            1.16m
 33   3740 Zahn, Jason                      Southwest Area        1.25m

Event 117  High Jump Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4914 Briscoe, Shanay                  Northwest Flyers      1.55m
  2   2570 Brown, Kaila                     Northwest             1.30m
  3   4018 Doehling, Shelbi                 Unattached            1.37m
  4   2601 Free, Julia                      Unattached            1.30m
  5   3646 Gawrick, Mary Jo                 Lincoln Youth         1.30m
  6   6812 Hall, Jasmine                    Valley Unite          1.42m
  7   2183 Hankerson, Tia                   Buccaneers            1.32m
  8   1033 Hanson, Kelsey                   Clifton Park          1.35m
  9   3299 Harris, Basharaa                 Indiana TC            1.16m
 10   1395 Heizmann, Candice                Mon Valley            1.20m
 11   5546 Hewett, Taylor                   Lctc                  1.35m
 12   7307 Hingston, Megan                  Salem TC              1.50m
 13   7075 Holding, Kristan                 Cool Running          1.35m
 14   1135 Hudson, Soroya                   06ny Starz TC         1.35m
 15   6817 Johnson, Tayler                  Valley Unite          1.47m
 16   3953 Jones, Lesteria                  Road Runners          1.17m
 17   5573 Kohlrus, Kayli                   Plateau Runners       1.30m
 18   1850 LaRoche, Kiersten                Hummingbird           1.45m
 19   4469 Meade, Zoe                       Unattached            1.46m
 20   4501 Mendivil, Danica                 Utah Strider          1.40m
 21   3268 Mitchell, Lydia                  Illini Heat           1.16m
 22   7328 Pelchar, Kathleen                Team Oregon           1.55m
 23   4937 Phipps, Keira                    Quantum Athletic      1.40m
 24   2946 Pollard, Jada                    New Orleans Star      1.25m
 25   6335 Pullen, Micalah                  Veta                  1.37m
 26   3638 Raef, Jenna                      Jets                  1.25m
 27   1227 Reed, Anneke                     Unattached            1.35m
 28   4666 Richardson, Shayla               Unattached            1.15m
 29   6512 Richmond, Tara                   Long Beach Sprin      1.42m
 30   4426 Ritter, Rachael                  Park City TC          1.40m
 31   1966 Seward, Miray                    Northside Re          1.50m
 32   6292 Sicktich, Christine              Unattached            1.32m
 33   2990 Smith, Dominique                 Road Runners Tra      1.35m
 34   5411 Stevick, Cassidy                 Barron Park Stri      1.45m

Event 118  High Jump Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4178 Blaylark, Tevin                  Arizona Pant          1.45m
  2   1277 Ciez, Patrick                    01-Windham            1.45m
  3   6834 Columbus, Dominque               Valley Unite          1.47m
  4   2185 Dorsett, Phillip                 Buccaneers            1.42m
  5   6438 Douglas, James                   Free Spirit TC        1.42m
  6   6163 Giovannoni, Mario                Napa Track Club       1.47m
  7   3128 Gomez, Alex                      Belvidere             1.21m
  8   6308 Goodall, Trevor                  Unattached            1.47m
  9   1008 Janson, Peter                    02amherst Track       1.15m
 10   3949 Jarboe, Brady                    Pryor Creek           1.32m
 11   2023 Jones, Sir' Paul                 Ruff Riders           1.50m
 12   5501 Jowett, Nathaniel                Fwtc                  1.27m
 13   7352 Juilfs, JJ                       Track City TC         1.35m
 14   3273 Knepler, Samuel                  Illini Heat           1.11m
 15   7085 Leabo, Casey                     Cool Running          1.35m
 16   7040 Leddige, Luke                    Beaverton TC          1.45m
 17   4449 McCarthy, Randy                  Thermo Nuclear        1.45m
 18   4563 Morris, Levi                     Missoula Track C      1.10m
 19   6729 Rainey-Cox, Rashad               Swift Performanc      1.47m
 20   4384 Rex, Kobi                        Landsharks R          1.51m
 21   4770 Robinson, Garrett                Desoto Roadrunne      1.47m
 22   4849 Sampson, Jordan                  Houston High Ste      1.47m
 23   3037 Sellers, WaDerrious              Twin Cities           1.31m
 24   4551 Skelton, Shawn                   Bozman Track Clu      1.30m
 25   5452 Smith, Shackur                   Cheney TC             1.32m
 26   3788 Spandl, Macauley                 Unattached            1.40m
 27   5453 Swager, Gunnar                   Cheney TC             1.27m
 28   4691 Walker, Jackson                  Unattached            1.35m
 29   2051 Ward, Graylin                    Southside Pi          1.50m
 30   6203 Welz, Zachary                    Sierra Foothill       1.42m

Event 119  High Jump Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5513 Ambrose, Karah                   Flanagan Clan TC      1.62m
  2   4535 Barrett, Kortnee                 BearTooth Track       1.35m
  3   1435 Barron, Tricia                   Pacer                 1.45m
  4   2813 Beckett, Nefertiti               Memphis Hurdlers      1.39m
  5   1201 Belanger, Erica                  02sugarloaf Moun      1.55m
  6   2337 Bridges, Andrea                  Seffner               1.37m
  7   4568 Brunel, Kaycee                   Tmid                  1.50m
  8   4238 Canini, Laurisa                  Colorado Spr          1.47m
  9   1111 Ceasar, Kristymarie              06novas               1.50m
 10   7355 Clark, Tegan                     Unattached            1.42m
 11   4162 Collins, Samantha                Arizona Heat          1.47m
 12   5975 Coulter, Janelle                 Aptos Track Club      1.52m
 13   2217 Darden, Santavia                 Florida Elite         1.47m
 14   6809 Dencer, Camilla                  Valley Unite          1.62m
 15   5023 Flax, Jessica                    Texas Storm Trac      1.46m
 16   6277 Franks, Holly                    Unattached            1.52m
 17   3651 Greenwalt, Eva                   Madison Westside      1.55m
 18   1811 Grenne, Danielle                 Greater Richmond      1.50m
 19   2765 Griffin, Dava                    Greenville Track      1.44m
 20   2259 Hammond, Cli'Vesha               Glades Track Clu      1.52m
 21   6032 Hastings-Smith, Pilar            Deer Valley Trac      1.57m
 22   3485 Kern, Hannah                     Unattached            1.51m
 23   3309 Knapp, Kim                       Indy's Cheetahs       1.51m
 24   3487 Lehman, Evie                     Unattached            1.46m
 25   4663 Leslie, Jessica                  Unattached            1.45m
 26   5704 Mauro, Melissa                   Stealth               1.62m
 27   5027 McNorton, Myunikue               Texas Storm Trac      1.46m
 28   6412 Munganga, Suzanne                Cal Heat              1.52m
 29   5525 Okoro, Brianna                   Flying Aj's           1.62m
 30   7278 Pavao, Frances                   Robin Hood TC         1.40m
 31   6595 Profit, Kiani                    Prr                   1.47m
 32   1477 Proietto, Samantha               Tri County Expre      1.40m
 33   3943 Smith, Kayla                     Okemah                1.47m
 34   3761 Stahla, Danielle                 Unattached            1.50m
 35   5147 Swanson, Mary                    Unattached            1.51m
 36   4241 Winters, Summer                  Colorado Spr          1.47m
 37   2534 Woodruff, Rachael                Loveland              1.30m

Event 120  High Jump Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6545 Brandon, Dayne                   LA Jets               1.77m
  2   1288 Cannata, David                   01-York TC            1.60m
  3   3234 Carr Jr, Xavier                  Fort Wayne Exp.       1.66m
  4   5092 Davis, Marcus                    Track Houston TC      1.62m
  5   3772 Delay, Hayden                    Unattached            1.65m
  6   3551 Filer, Thomas                    Bellevue              1.70m
  7   5416 Gay, Shane                       Barron Park Stri      1.47m
  8   6162 Giovannoni, Dominic              Napa Track Club       1.51m
  9   7232 Godfrey, Kevin                   Oregon South TC       1.70m
 10   5990 Grant, Eric                      Grayhounds            1.62m
 11   2189 Hankerson, Byron                 Buccaneers            1.52m
 12   6602 Holmes, Ryan                     Prr                   1.67m
 13   2424 Horn, Gray                       Blue Thunder          1.75m
 14   4921 Howard, Cameron                  Northwest Flyers      1.62m
 15   2042 Johnston, Jarom                  Sequoyah              1.60m
 16   4150 Jordan, Dion                     Arizona Chee          1.68m
 17   4505 Kast, Tyler                      Wasatch Phar          1.73m
 18   2282 Knight, Brian                    Metro-Dade            1.67m
 19   4325 Martinez, Aaron                  El Paso Wing          1.88m
 20   7160 Mikell, Darrian                  Emerald Valley T      1.70m
 21   1049 Mills, Bryan                     06eny Impalas         1.50m
 22   4547 Mohl, Jeff                       BearTooth Track       1.55m
 23   4976 Pryor, Kenneth                   Southern Eagles       1.62m
 24   3394 Ramsey, Corey                    Purdue Area TC        1.56m
 25   3217 Ruyle, Mike                      Flying Dragon PV      1.71m
 26   7265 Struckman, Chris                 Psa Youth Runnin      1.85m
 27   5798 Taiwo, Jeremy                    Unattached            1.67m
 28   2811 Washington, Dana                 Magic City Runne      0.04m
 29   2442 Watts, Ryan                      All Stars             1.50m
 30   1641 White, Desmond                   Carolina Allstar      1.70m
 31   1474 Wilson, Shawn                    Syracuse Charger      1.43m
 32   6571 Wyatt, Reginald                  Mark of a Champi      1.67m

Event 121  High Jump Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4911 Allred, Laura                    Northwest Flyers      1.62m
  2   3343 Bailey, Briana                   Lv's Cheetah          1.42m
  3   3344 Benson, Jasmine                  Lv's Cheetah          1.47m
  4   6718 Charan, Ashika                   So Cal. Cheetah-         NH
  5        Charon, Ashika                   Unattached               NH
  6   1311 Dolan, Lindsay                   Beaver County         1.50m
  7   7071 Ferguson, Danielle               Cool Running          1.45m
  8   4318 Flores, Maria                    El Paso Wing          1.50m
  9   2113 Ginn, Virginia                   Unattached            1.50m
 10   5982 Gonder, Desirae                  Grayhounds            1.77m
 11   3752 Hagerman, Jamie                  Unattached            1.60m
 12   1462 Halford, Nicole                  Steel City            1.40m
 13   2294 Harris, Lizzie                   NW Express               NH
 14   2960 Haughton, Yosha                  Port City             1.53m
 15   4661 Huston, Charlene                 Unattached            1.45m
 16   6159 Jackson, Susan                   Napa Track Club       1.72m
 17   5565 Jensen, Angela                   Nemesis TC            1.57m
 18   2916 Jones, Kierra                    Natchez Track Cl      1.63m
 19   4548 Kaelberer, Brittney              Bozman Track Clu      1.60m
 20   1312 Lampone, Tia                     Beaver County         1.45m
 21   6764 Lee, Amanda                      Unattached            1.54m
 22   3796 Lindaman, Lauren                 Westside              1.60m
 23   1891 McCollum, Vivian                 Jaguar Track          1.55m
 24   2571 McDonald-Ortiz, Viveca           Northwest             1.55m
 25   3948 McKinzie, Aubree                 Pryor Creek           1.52m
 26   7141 McWilliams, Corinne              Emerald Valley T      1.50m
 27   3269 Morris, Laura                    Illini Heat           1.67m
 28   5755 Paulsen, Megan                   Unattached            1.47m
 29   1138 Ramsey, Keva                     06ny Starz TC         1.45m
 30   4938 Robinson, Casey                  Quantum Athletic      1.47m
 31   2573 Rucker, Jacquelyn                Northwest             1.60m
 32   5467 Shoemake, Tina                   Estc                  1.57m
 33   6202 Welz, Rachel                     Sierra Foothill       1.62m
 34   4335 Wilson, Kaile                    Flatirons             1.55m
 35   7250 Worthen, Alison                  Prefontaine TC        1.55m

Event 122  High Jump Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1278 Ashkir, Mohamed                  01-Yes  Bounders      1.75m
  2   2307 Avery, Daniel                    NW Express            1.82m
  3   6831 Barton, Chris                    Valley Unite          1.77m
  4   3379 Becker, Jason                    N Shore Breeze        1.78m
  5   3492 Bertoli, Ben                     Unattached            1.78m
  6   5087 Bray, Wesley                     Track Houston TC      1.78m
  7   6462 Brown, Davon                     Hyper Speed           1.72m
  8   4984 Collins, JaMarcus                Start 2 Finish        1.83m
  9   3940 Demby, Kameron                   Lawrence              1.77m
 10   4621 Duer, Corbin                     Tmid                  1.80m
 11   7243 Ellison, Wayland                 Peak Performance      1.85m
 12   4459 Feinberg, Phil                   Ultimate              1.95m
 13   4655 Gilbert, Ross                    Team Wyoming          1.80m
 14   5604 Gillis, Josh                     Rainier Beach TC      1.77m
 15   1396 Giovannucci, Jeffrey             Mon Valley            1.65m
 16   4108 Gooris, Daniel                   Albuquerque           1.75m
 17   6779 Gordon, Clark                    Unattached            1.77m
 18   2188 Gorman, David                    Buccaneers            1.62m
 19   3896 Haberman, Joe                    Hays Strider          1.72m
 20   7251 Hiatt, Darren                    Prefontaine TC        1.80m
 21   1868 Kironji, Anthony                 Hummingbird           1.85m
 22   6187 Klech, David                     Senators              2.06m
 23   3393 Lewis, Broderick                 Purdue Area TC        1.83m
 24   6018 Lloyd, Jamaal                    CA Track Club         1.83m
 25   2004 Nall, Dante                      Quicksilver           1.93m
 26   2627 Olsen, Adam                      Unattached            1.65m
 27   3559 Paczkowski, Jason                Bellevue              1.85m
 28   2457 Phillips, Justin                 Excel                 1.65m
 29   1280 Phillips, Nick                   01-Yes  Bounders      1.80m
 30   6316 Phillips, Jr., Kenneth           Unattached            1.83m
 31   1189 Ralston, Kevin                   06s/A Hinds' Fee      1.75m
 32   4427 Ryberg, Brent                    Park City TC          1.75m
 33   4653 Stewart, Loren                   Tmid                  1.65m
 34   2742 Taylor, Adrian                   Cordova Track Cl      2.00m
 35   4924 Teal III, Lonnie                 Northwest Flyers      1.78m
 36   1812 Thomas, Wayne                    Greater Richmond      1.80m
 37   7046 Timm, Austen                     Beaverton TC          1.70m
 38   1409 Wiles, Michael                   Nadia                 1.75m
 39   5454 Wilske, Robert                   Cheney TC             1.98m
 40   1473 Wilson, Nicholas                 Syracuse Charger      1.85m

Event 123  High Jump Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4161 Alivez, Johanna                  Arizona Heat          1.50m
  2   3152 Beelendorf, Shanon               Chicago Zephyrs       1.67m
  3   4565 Bell, Capree                     Tmid                  1.60m
  4   2375 Bell, Tramaine                   Young Achievers       1.57m
  5   4570 Chadez, Breeana                  Tmid                  1.60m
  6   6717 Chaplin, Dominique               So Cal. Cheetah-      1.52m
  7   1089 Daugherty, Shayna                02lincoln Tornad      1.50m
  8   6454 Edwards, Sasha                   Hyper Speed           1.47m
  9   4996 Elias, Bethany                   Cyclone               1.51m
 10   3542 Fisher, Danielle                 Bellevue              1.60m
 11   3481 Genovese, Jessica                Unattached            1.62m
 12   6188 Goertzen, Britni                 Sjvtc                 1.58m
 13   5442 Green, Kimberly                  Cheney TC             1.42m
 14   6279 Grimes, Tifani                   Unattached               NH
 15   2815 Harris, Marrissa                 Memphis Hurdlers      1.62m
 16   7364 Hidle, Anna                      Unattached            1.60m
 17   4828 Kienast, Vanessa                 Houston Heat Tra      1.56m
 18   5745 Klein, Sara                      Unattached            1.52m
 19   1817 Lewis, Samantha                  Champions             1.45m
 20   4320 Luevano, Suezette                El Paso Wing          1.60m
 21   2604 Meister, Kristen                 Unattached            1.72m
 22   1476 Miller, Natalie                  Tri County Expre      1.57m
 23   6160 Mokrani, Meliza                  Napa Track Club       1.02m
 24   2260 Morris, Geneeka                  Glades Track Clu      1.52m
 25   7372 Parker, Rachel                   Unattached            1.65m
 26   4950 Payne, Ashley                    Run On! Fort Wor      1.46m
 27   7048 Postlewait, Jacqueline           Canby TC              1.60m
 28   1460 Reppermund, Sarah                South Butler          1.52m
 29   4595 Richardson, Beth                 Tmid                  1.45m
 30   1973 Rickman, Kayla                   55 Quick Strider      1.55m
 31   4176 Washington, Brittney             Arizona Pant          1.50m
 32   1651 Webster, Jennifer                Carolina Pride        1.60m

Event 124  High Jump Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4180 Arollo, James                    Arizona Puma          1.95m
  2   5469 Bailey, Cameron                  Estc                  1.77m
  3   3728 Bradley, Michael                 Silver Springs        1.75m
  4   5695 Braman, Bryan                    Mercury               2.02m
  5   2059 Brigman, Brock                   55 Spartanburg        2.05m
  6   1454 Brown, Donnie                    Quicksilver           1.82m
  7   2123 Brunson, Andrew                  Unattached            2.05m
  8   6164 Carlyle, Fletcher                Nor Cal Pacesett      2.03m
  9   6515 Carter, Matt                     Long Beach Sprin      2.15m
 10   3041 Cassell, James Allen             Unattached            1.95m
 11   1466 Coleman, Ronald                  Steel City            1.67m
 12   7385 Collett, Wesley                  Unattached            1.90m
 13   7192 Dickson, Kevin                   Inner City Stepp      1.95m
 14   5010 Diggs, Ivan                      Texas Express TC         NH
 15   4620 Dillon, Thomas                   Tmid                  1.90m
 16   1556 Feathers, Michael                Wny Jets              1.77m
 17   5322 Flax, Jarrett                    Texas Storm Trac         NH
 18   6192 Fossen, Erik                     Sjvtc                 2.03m
 19   1147 Fox, Samuel                      02north Kingston      2.00m
 20   5630 Frederick, Norris                SeaTown Express       2.01m
 21   3495 Fusinato, Michael                Unattached            1.93m
 22   4987 Johnson, Kristofer               Start 2 Finish        1.78m
 23   2625 Libiran, Ryan                    Unattached            2.08m
 24   6783 Lim, Donovan                     Unattached               NH
 25   1187 Louis, Josue                     06s/A Hinds' Fee      1.85m
 26   1911 Lovick, Timothy                  Junior Striders       1.95m
 27   4811 Miller, Carl                     Hallmark Track C      1.68m
 28   3616 Morris, Julian                   Hosp House            1.90m
 29   7400 Poppe, Tyler                     Unattached            1.85m
 30   4456 Powell, Jordan                   T Elite               1.95m
 31   6570 Robinson, D'Monte                Mark of a Champi      1.73m
 32   3506 Rog, Piotr                       Unattached            1.88m
 33   5011 Schmidt, Shawn                   Texas Express TC         NH
 34   2479 Schrotenboer, Andrew             Grand Rapids Tra      1.85m
 35   2646 Shanoski, Alan                   Detroit Cheetah       1.85m
 36   4651 Silcock, Clinton                 Tmid                  1.95m
 37   4489 St. Louis, Stuart                Unattached            1.90m
 38   5217 Terry, Julio                     Wings                 1.78m
 39   6325 Wallek, Thomas                   Unattached            1.93m
 40   5441 West, Jonier                     Crane Track           1.92m
 41   3868 Wilkins III, Robert              Ardmore Trac          1.76m
 42   2853 Winston, Antonio                 Mobile Parks          2.05m
 43   3620 Wiseman, Cordell                 Hosp House            1.85m
 44   5974 Wright, Ed                       Alex Van Dyke         2.09m

Event 125  Pole Vault Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1435 Barron, Tricia                   Pacer                 2.58m
  2   6807 Blanchard, Sasha                 Valley Unite          2.29m
  3   7132 Brown, Brandy                    Emerald Valley T      2.13m
  4   6592 Colton, Reny                     Prr                   2.45m
  5   4245 Colvin, Alexandra                Colorado Spr          2.44m
  6   4016 Dennis, Laurean                  Unattached            2.89m
  7   4017 Detter, Claire                   Unattached            2.29m
  8   4784 Dickson, Chandler                Elite Vaulters        2.90m
  9   1489 Diehl, Melissa                   Unattached            2.13m
 10   4882 Doyle, Jessica                   Lone Star PV          3.20m
 11   5702 Dunning, Morgan                  Stealth               1.80m
 12   3211 Emmons, Megan                    Flying Dragon PV      2.45m
 13   5736 Hall, Chloe                      Unattached            2.10m
 14   5737 Hall, Mackenzie                  Unattached            1.65m
 15   6414 Hardy, Piper                     Chino Youth           2.29m
 16   1044 Jackman, Ashley                  03striders            1.90m
 17   3755 Maher, Maggie                    Unattached            2.55m
 18   4458 Mitchell, Lauren                 Ultimate              2.44m
 19   2044 Peoples, Mauri                   Southside Pi          2.16m
 20   6000 Polkinghorne, Paige              Yellow Jackets        1.98m
 21   1226 Power, Rebecca                   Unattached            2.35m
 22   7247 Roberge, Moriah                  Prefontaine TC        2.43m
 23   7143 Saxon, Alixandra                 Emerald Valley T      2.13m
 24   2770 Spear, Lakin                     Hoover Track Clu      1.80m
 25   5188 Suttles, Kaitlin                 visions               2.45m
 26   3765 Willer, Natalie                  Unattached            2.95m

Event 126  Pole Vault Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4714 Aguilar, Chris                   Crane Track           3.50m
  2   3213 Bouillion, T.J.                  Flying Dragon PV      3.20m
  3   3608 Collins, Andrew                  Gothenburg            2.60m
  4   4616 Connolly, David                  Tmid                  2.44m
  5   7232 Godfrey, Kevin                   Oregon South TC       3.36m
  6   2424 Horn, Gray                       Blue Thunder          4.10m
  7   4557 Kelly, Ryan                      Higlander Track       2.74m
  8   7294 Krieger, Kole                    Robin Hood TC         3.36m
  9   4234 Matthias, Christopher            Casa Grande           2.13m
 10   4547 Mohl, Jeff                       BearTooth Track       2.59m
 11   3643 Morrison, Jeff                   Jets                  2.10m
 12   7413 Ouderkirk, Austin                Yaquina TC            3.36m
 13   2548 Peters, Andy                     Miami Valley          2.30m
 14   5014 Smith, Alex                      Texas Gulf Coast      3.80m
 15   1649 Sullivan, Mason                  Carolina Extreme      3.03m
 16   4369 Sutterfield, Erik                Highlands Ra          2.59m
 17   5163 Timm, Travis                     Unattached            4.11m
 18   1650 Underwood, Christopher           Carolina Extreme      2.73m
 19   6219 Vergara, Robert                  Soul Air              2.75m
 20   2776 Walley, Ben                      Hoover Track Clu      2.43m

Event 127  Pole Vault Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4988 Arnold, Shannon                  Tall City             3.05m
  2   6272 Bagan, Stephanie                 Unattached            3.36m
  3   7131 Beard, Lindsay                   Emerald Valley T      3.21m
  4   2596 Beerse, Melissa                  Unattached            3.20m
  5   4566 Bertleson, Annelise              Tmid                  3.20m
  6   1459 Blank, Margaret                  South Butler          2.28m
  7   2112 Doswell, Katie                   Unattached            3.03m
  8   6276 Franklin, Taylor                 Unattached            3.36m
  9   5733 Galbraith, Lisa                  Unattached            3.00m
 10   3356 Gergel, Melissa                  Lv's Cheetah          3.05m
 11   2140 Gordon, Anne Marie               Xtreme Heights        3.03m
 12   3871 Hamman, Constance                Coalgate TC           3.20m
 13   6415 Hardy, Shawna                    Chino Youth           2.44m
 14   6762 Hoolko, Dana                     Unattached            3.20m
 15   4883 Ince, Ari                        Lone Star PV          3.35m
 16   3133 Kimball, Abby                    Carroll TC            2.75m
 17   4593 Paul-Bowden, Tennly              Tmid                  2.90m
 18   5756 Peaslee, Melissa                 Unattached            2.70m
 19   7329 Pelchar, Krysta                  Team Oregon           3.36m
 20   5146 Ruiz, Michelle                   Unattached            3.35m
 21   2608 Schlaegel, Jessica               Unattached            2.60m
 22   5757 Schvaneveldt, Laura              Unattached            3.15m
 23   6293 Simmons, Rachel                  Unattached            3.20m
 24   1500 Spencer, Rebecca                 Unattached            2.43m
 25   6452 Stokke, Allsion                  Higher Flyers         3.70m
 26   6768 VanderWyk, Shastee               Unattached            3.05m
 27   7249 Wiley, Amber                     Prefontaine TC        3.05m
 28   1364 Zeleznik, Kristen                Duquesne              2.28m

Event 128  Pole Vault Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4606 Anderson, William                Tmid                  3.95m
  2   7381 Baley, Jake                      Unattached            3.81m
  3   5150 Bentley, Alex                    Unattached            4.40m
  4   4674 Brown, Tyler                     Unattached            3.65m
  5   7412 Cogdill, Ben                     Willamette Strid      3.97m
  6   4477 Cooper, Kirk                     Unattached            4.11m
  7   4621 Duer, Corbin                     Tmid                  3.65m
  8   2425 Dye, Adam                        Bucyrus               2.75m
  9   2365 Egan, Riley                      Unattached            3.48m
 10   2366 Elliot, Gregory                  Unattached            2.73m
 11   2616 Elliott, Robert                  Unattached            3.20m
 12   5775 Farley, Adam                     Unattached            3.00m
 13   1248 Fitzgerald, Drew                 Unattached            3.10m
 14   5155 Frawley, Nicholas                Unattached            4.55m
 15   1366 Gil, Sean                        Duquesne              4.08m
 16   2473 Graft, Corey                     Flying Js             2.75m
 17   3215 Hanson, Phillip                  Flying Dragon PV      4.10m
 18   2957 Humphries, Kyle                  Peak Performance      3.80m
 19   4034 Hunter, Kyle                     Unattached            4.11m
 20   3945 Hurst, Clayton                   Okemah                3.35m
 21   7394 Iremonger, Thaddeus              Unattached            3.81m
 22   1257 Jacobs, Kyle                     Unattached            3.40m
 23   6417 Landis, Justin                   Chino Youth           3.50m
 24   4254 Mattison, Eric                   Colorado Spr          3.66m
 25   1660 Morrison, Michael                Chesapeake Edge       4.27m
 26   6435 Nguyen, Tuan                     foothill flyers       3.66m
 27   6315 Nichols, Charles                 Unattached            3.96m
 28   1514 Oberg, John                      Unattached            3.93m
 29   5449 Oswald, Jordan                   Cheney TC             3.75m
 30   3660 Pieper, Timothy                  Norfolk Optimist      3.65m
 31   6318 Roche, Casey                     Unattached            4.27m
 32   6320 Roth, Scott                      Unattached            4.88m
 33   2127 Scott, Jordan                    Unattached            4.57m
 34   3787 Spandl, Brock                    Unattached            3.65m
 35   2775 Spear, Christopher               Hoover Track Clu      4.25m
 36   1428 Townsend, James                  Unattached            3.48m
 37   6792 Truong, Newton                   Unattached            3.05m
 38   5802 Vu, Ryan                         Unattached            3.60m
 39   3950 Webster, Matt                    Pryor Creek           3.96m
 40   1916 Wiggins, Aaron                   Junior Striders       3.50m
 41   7067 Withers, Mitch                   Club Vault            4.12m

Event 129  Pole Vault Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6423 Bennett, Jennae                  Equalizers            3.35m
  2   1001 Blanchette, Lisa                 02-Air Time Athl      2.65m
  3   4015 Brown, Jessica                   Unattached            3.35m
  4   2597 Campanaro, Cara                  Unattached            3.05m
  5   1002 Carlson, Jan                     02-Air Time Athl      2.50m
  6   7410 Carter, Miranda                  Willamette Strid      3.21m
  7   4246 Colvin, Kate                     Colorado Spr          3.35m
  8   4438 Culiver, Samantha                Sky                   3.10m
  9   1833 Dawkins, Arielle                 Pacesetters           2.88m
 10   6760 Duong, Judith                    Unattached            2.89m
 11   6216 Flores, Emely                    Soul Air              3.58m
 12   5734 Giffen, Dana                     Unattached            3.15m
 13   5442 Green, Kimberly                  Cheney TC             2.40m
 14   6451 Johnson, Whitney                 Higher Flyers         3.70m
 15   1495 Langner, Karen                   Unattached            3.18m
 16   4439 Natale, Kayla                    Sky                   3.25m
 17   3470 Noonan, Dianna                   SW Sub. Cheetahs      3.05m
 18   3743 Peck, Mallory                    Sting                 3.60m
 19   4594 Perner, Megan                    Tmid                  3.05m
 20   4023 Reinbolt, Bethany                Unattached            2.59m
 21   1460 Reppermund, Sarah                South Butler          2.88m
 22   7248 Roberge, Muriel                  Prefontaine TC        3.51m
 23   4596 Rosenbaum, Ashley                Tmid                  3.05m
 24   7411 Salvino, Mary                    Willamette Strid      3.21m
 25   3873 Sandmann, Lauren                 Coalgate TC           2.89m
 26   4597 Schimpf, Alina                   Tmid                  3.35m
 27   2118 Shell, Karena                    Unattached            2.88m
 28   4301 Sierra, Lace                     Comets                3.10m
 29   3759 Soceka, Jenny                    Unattached            3.91m
 30   6294 Stately, Bryson                  Unattached            3.20m
 31   6434 Taman, Dalya                     foothill flyers       3.20m
 32   3040 Thompson, Mallory                Unattached            3.20m
 33   4773 Trujillo, Jessica                Dfw Elite             3.50m
 34   3212 Walrath, Cortney                 Flying Dragon PV      3.20m
 35   6098 Weaver, Samantha                 Lodi Stockton TC      3.35m
 36   4785 Windham, Kristina                Elite Vaulters        3.35m
 37   1646 Young, Claire                    Carolina Extreme      3.03m

Event 130  Pole Vault Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3491 Bertoli, Anthony                 Unattached            4.40m
  2   4608 Bettis, Phillip                  Tmid                  4.45m
  3   1647 Blair, Brandon                   Carolina Extreme      3.96m
  4   2773 Buster, David                    Hoover Track Clu      3.95m
  5   5152 Cummings, Casey                  Unattached            4.40m
  6   5153 Duckworth, Scott                 Unattached               NH
  7   3807 Farniok, Brett                   Zero Gravity          3.95m
  8   6777 Finley, Scott                    Unattached            4.57m
  9   3043 Gilmore, Cameron                 Unattached            4.25m
 10   7406 Hass, Matthew                    Vertical Vault C      4.27m
 11   1256 Holtz, Bradley                   Unattached            4.45m
 12   6780 Hoste, Graeme                    Unattached            5.00m
 13   5013 Hughes, Clint                    Texas Gulf Coast      4.70m
 14   2644 Jackson, Austin                  WW track              2.95m
 15   5650 Jelley, Mathew                   Snohomish TC          4.20m
 16   1648 Knox, Kenny                      Carolina Extreme      4.11m
 17   4639 Larson, Jerad                    Tmid                  4.25m
 18   4641 Lewis, Preston                   Tmid                  4.70m
 19   4037 McGinty, Brian                   Unattached            4.27m
 20   6109 McGrath, Kelly                   Metro Track           4.51m
 21   4685 Morrow, Nick                     Unattached            4.25m
 22   2647 Mozena, Brian                    Unattached            3.10m
 23   3590 Murphy, Kyle                     Flyers                4.70m
 24   7304 Musselman, Ryan                  Rogue Valley TC       4.42m
 25   2190 Nanton, Kelvin                   Buccaneers            3.18m
 26   3784 Ogden, Sam                       Unattached            4.55m
 27   3216 Peterson, Stefan                 Flying Dragon PV      4.25m
 28   4255 Pevey, Ryan                      Colorado Spr          3.80m
 29   5638 Pichler, David                   SeaTown Express       3.45m
 30   4004 Reeves, Aaron                    Tulsa Flyers          3.50m
 31   5640 Rogich, Greg                     SeaTown Express       4.05m
 32   6790 Scott, Derek                     Unattached            4.57m
 33   1516 Severn, Alexander                Unattached            2.73m
 34   4259 Somerville, Dustin               Colorado Spr          4.42m
 35   4786 Stall, Matthew                   Elite Vaulters        4.70m
 36   3511 Thompson, John                   Unattached            4.05m
 37   6217 Tillinghast, Matthew             Soul Air              4.51m
 38   6218 Tillinghast, Michael             Soul Air              4.42m
 39   7407 Twigg, Joseph                    Vertical Vault C      4.27m
 40   2630 Vocke, Elliott                   Unattached            3.40m
 41   2777 Wells, Patrick                   Hoover Track Clu      4.10m
 42   4490 Woodward, Jonathan               Unattached            3.65m

Event 131  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1896 Bailey, Allison                  Junior Striders       3.85m
  2   3603 Bedingham, Jacquelyn             Flying Pigs           3.28m
  3   3936 Berry, Bridgette                 Lawrence              3.63m
  4   5142 Brooks, Jasmine                  Unattached            3.79m
  5   5143 Brooks, Taliyah                  Unattached            3.72m
  6   1926 Brown, Adriunna                  Middle Georg          3.96m
  7   4536 Burk, Kennedee                   BearTooth Track       3.46m
  8   7179 Byrd, McKenzie                   Hermiston Hurric      3.42m
  9   1414 Carlino, Gina                    NJ Striders           3.97m
 10   2711 Charley, Simone                  Club Elite Birmi      3.66m
 11   7345 Clark, Kristin                   Track City TC         3.61m
 12   5462 Coker, Alanna                    Estc                  3.40m
 13   6696 Faulknor, Alexis                 So Cal Running C      4.32m
 14   4373 Hamilton, GinAsia                Joe Gentry T          4.16m
 15   2220 Hani, Abby                       Florida Elite         3.82m
 16   4466 Harward, Jamie                   Unattached            4.13m
 17   6507 Hicks, Traci Lynn                Long Beach Sprin      4.10m
 18   2423 Horn, Morgan                     Blue Thunder          3.21m
 19   5586 Jackson, CeCelia                 Rainier Beach TC      3.37m
 20   7187 Morton, Mariah                   Inner City Stepp      3.87m
 21   4453 Rodriquez, Brianna               T Elite               4.04m
 22   6120 Runels, Tessa                    Mission Valley T      3.89m
 23   6087 Sato, Kristin                    Jack Rabbit           3.57m
 24   1567 Snaman, Valerie                  Wings of Moon         3.83m
 25   2991 Spencer, Charnice                Road Runners Tra      3.38m
 26   1139 St. Lawrence, Natalia            06ny Starz TC         3.65m
 27   3435 Trancoso, Mariza                 Sterling              3.44m
 28   6676 Van, Monique                     Trailblazers          3.93m
 29   4669 Walker, Charelle                 Unattached            3.52m
 30   3366 Washington, Chantay              Lv's Cheetah          3.64m
 31   2137 Waters, Caroline                 Woodstock Tr          3.85m
 32   3988 Wicks, Mariah                    Tulsa Flyers          3.69m
 33   1314 Wilkerson, Shaya                 Bethany Baptist       4.01m
 34   5528 Williams, Brandi                 Flying Aj's           3.39m
 35   5924 Wilson, Trinity                  3M Track Club         4.14m
 36   1231 Wood, Brianna                    Unattached            3.77m

Event 132  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5555 Barrett, Gabe                    Jets                  3.62m
  2   2854 Bristo, Braden                   Monroe Thunder        3.97m
  3   1918 Brown, William                   Macon Stride          4.21m
  4   3233 Carr, Trevon                     Fort Wayne Exp.       3.80m
  5   4396 Cullimore, Keaton                Mercury Trac          4.11m
  6   1318 Ellison, Malik                   Bethany Baptist       4.04m
  7   2186 Featherstone, Anthony            Buccaneers            4.13m
  8   6664 Fortune, William                 Rising Stars          4.45m
  9   3612 Fountain, Rashawn                Hosp House            4.18m
 10   6516 Gray, Blake                      Long Beach Sprin      4.25m
 11   7051 Griggs, Xavier                   Cavs                  4.41m
 12   6668 Hancock, Darrion                 Golden Stars          4.40m
 13   3141 Harris, Matthew                  Casa                  3.80m
 14   4627 Harris, Tyler                    Tmid                  3.58m
 15   4398 Hogan, Matt                      Mercury Trac          3.94m
 16   6169 Ingram, Jaron                    Panther Track         4.15m
 17   4635 Inman, Jacob                     Tmid                  3.96m
 18   3183 Jenkins, Girard                  Dxmr Dominators       4.05m
 19   4855 Johnson, Thomas                  Just In Time Tra      4.86m
 20   1675 Jones, Dyron                     Durham Striders       4.21m
 21   5421 Kalb, Kevin                      Barron Park Stri      3.80m
 22   1143 Lawrence, Aaron                  06ny Starz TC         4.17m
 23   2474 Love, Dylan                      Flying Js             3.31m
 24   6311 Marshall, Byron                  Unattached            4.53m
 25   7161 Mikell, Devyn                    Emerald Valley T      3.84m
 26   6059 Miller-Johnson, Nicholas         Flying Jaguar         4.32m
 27   2638 Mittas, Aristotle                Warren Striders       3.57m
 28   1144 O'Neal, Patrick                  06ny Starz TC         4.10m
 29   1264 Perkins, Louie                   Unattached            4.25m
 30   4110 Perkins, Trevor                  Albuquerque           3.88m
 31   1458 Pitt  II, Jonathan               So Brunswick          4.30m
 32   4689 Richardson, Troy                 Unattached            2.97m
 33   2040 Robinson, Christopher            55 Seneca Glider      4.27m
 34   3739 Schneider, Jay                   Southwest Area        3.88m
 35   2972 Washington, Samuel               Port City             4.05m
 36   2443 White, Kalen                     All Stars             3.29m
 37   1517 Wis, Mathew                      Unattached            3.83m
 38   7165 Wright, Darby                    Emerald Valley T      4.32m

Event 133  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3297 Bierhaus-Riggins, Brooke         Indiana TC            4.03m
  2   4567 Blackstock, Kaydi                Tmid                  4.62m
  3   7069 Capelle, Micaela                 Cool Running          4.21m
  4   5621 Dodds, Nailah                    SeaTown Express       4.30m
  5   4210 Epp, Sara                        AZ Striders           4.42m
  6   2796 Foster, Checara                  Magic City Runne      4.27m
  7   2787 Griffin, Quiana                  Lake Area Expres      4.15m
  8   4581 Hagood, Taylor-Grace             Tmid                  5.03m
  9   3419 Harden, Alexandria               Sprngfld Strider      4.21m
 10   7307 Hingston, Megan                  Salem TC              4.35m
 11   5573 Kohlrus, Kayli                   Plateau Runners       4.29m
 12   1850 LaRoche, Kiersten                Hummingbird           4.72m
 13   5570 Lundgren, Chelsea                Orofino T&F           4.42m
 14   3756 Nichols, Danielle                Unattached            4.57m
 15   6096 Paskell, Alexandria              Livermore Harrie      4.70m
 16   1853 Pedro, Adenike                   Hummingbird           4.86m
 17   6447 Porter, Shayna                   Fresh Start           4.34m
 18   7025 Prince, Tiara                    Beaverton TC          4.78m
 19   4426 Ritter, Rachael                  Park City TC          4.45m
 20   2606 Rodriguez, Alyssa                Unattached            4.08m
 21   1418 Sheehan, Virginia                NJ Striders           4.23m
 22   2184 Sherrell, Lashae                 Buccaneers            4.33m
 23   2704 Sims, Raven                      Baton Rouge YMCA      4.86m
 24   3968 Snell, Larissa                   Tulsa Expres          4.07m
 25   1140 St. Lawrence, Nicolette          06ny Starz TC         4.57m
 26   6662 Stewart, Shanice                 Rising Stars          4.53m
 27   1654 Tigner, Floristine               Carrollton P          4.67m
 28   4670 Ward, Amanda                     Unattached            3.64m
 29   2447 Whitney, Julia                   Dayton Gems-Elit      4.17m
 30   6070 Williams, Lynn                   Flying Cheetahs       4.53m
 31   2306 Wright, Jatavia                  NW Express            4.02m

Event 134  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1235 Alexis, Time                     Unattached            4.77m
  2   4213 Battle, Anders                   AZ Striders           4.77m
  3   4178 Blaylark, Tevin                  Arizona Pant          5.18m
  4   5597 Brooks, Darian                   Rainier Beach TC      4.95m
  5   2919 Butler, Byron                    New Orleans Come      4.68m
  6   1277 Ciez, Patrick                    01-Windham            4.25m
  7   4934 Collins, Keithen                 Port Arthur TC        4.98m
  8   4617 Covington, Kasen                 Tmid                  4.41m
  9   2039 Davidson, James CJ               55 Seneca Glider      5.03m
 10   2470 Davis, Jorell                    Flying Js             3.91m
 11   1507 Dendy, Marquis                   Unattached            4.95m
 12   2185 Dorsett, Phillip                 Buccaneers            4.42m
 13   2996 Dussett, Adonis                  Road Runners Tra      4.97m
 14   6305 Frasier, Ronald                  Unattached            4.96m
 15   6799 Hardwick, De'Saan                Usa Youth Track       5.12m
 16   5779 Harewood, Marcus                 Unattached            5.63m
 17   3613 Harris, Rumeal                   Hosp House            4.72m
 18   1822 Hayes, Rashad                    Champions             4.90m
 19   7263 Henry, Marcus                    Psa Youth Runnin      4.65m
 20   4629 Hershey, Evan                    Tmid                  4.18m
 21   7154 Johnson, Jordon                  Emerald Valley T      4.80m
 22   7201 McLaurin, Zachariah              Inner City Stepp      4.90m
 23   6475 Muhammad, Akeelie                Imani                 4.91m
 24   2639 Murdock, Jahari                  Warren Striders       4.64m
 25   3860 Neal, Caleb                      Ardmore Trac          4.32m
 26   3502 Newlin, Kyle                     Unattached            4.77m
 27   6056 Riggins, Anthony                 Fast Forward          5.19m
 28   5114 Riggins, Randall                 Track Houston TC      4.89m
 29   3425 Scott, Thonchel                  Sprngfld Strider      4.74m
 30   3248 Smith, Roderick                  Fort Wayne Exp.       5.10m
 31   4691 Walker, Jackson                  Unattached            4.18m
 32   4772 Webb, Matthew                    Desoto Roadrunne      4.85m
 33   6203 Welz, Zachary                    Sierra Foothill       4.87m
 34   5805 Yedlin, DeAndre                  Unattached            4.69m

Event 135  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1046 Allen, Kia                       06dubian Dasher'      4.82m
  2   6591 Baltimore, Ashtynn               Prr                   5.11m
  3   1201 Belanger, Erica                  02sugarloaf Moun      4.61m
  4   1559 Brady, Nikko                     Wilmington T.C.       4.89m
  5   2337 Bridges, Andrea                  Seffner               4.88m
  6   4118 Cleveland, Jndia                 Arizona Chee          4.93m
  7   2431 Clingman, Jade                   All Stars             4.38m
  8   4571 Covington, Alyssa                Tmid                  5.03m
  9   4537 Denney, Jessica                  BearTooth Track       4.34m
 10   6437 Dunn, Karynn                     Free Spirit TC        5.55m
 11   5934 Edwards, Deja                    Acorn Oscar Bail      5.13m
 12   5400 Friday, Rebecca                  Artemius              4.45m
 13   2637 Frimpong, Audra                  Warren Striders       4.60m
 14   5064 Johnson, LaRoya                  Track Houston TC      5.03m
 15   3485 Kern, Hannah                     Unattached            4.82m
 16   4390 Lantz, Sarah                     Mercury Trac          4.74m
 17   4851 Laster, Neimon                   Illusions TC          4.99m
 18   4663 Leslie, Jessica                  Unattached            4.91m
 19   7079 Middlebusher, Christina          Cool Running          4.65m
 20   5936 Miller, Michelle                 Acorn Oscar Bail      4.84m
 21   3939 Miller, Niki                     Lawrence              4.73m
 22   7023 Miranda, Trinna                  Beaverton TC          4.75m
 23   2360 Mossberg, Kristina               Unattached            4.89m
 24   3631 Murdoch, Mallory                 Kearney               5.13m
 25   2715 Outlin, Kierra                   Club Elite Birmi      4.78m
 26   6085 Payton, Malaina                  Hilltop Speed         4.73m
 27   6511 Reid, Erin                       Long Beach Sprin      5.48m
 28   1390 Reo, Bianca                      Lakeland              4.80m
 29   7308 Rhodes, Rebecca                  Salem TC              5.25m
 30   4932 Robertson, Terrell               Port Arthur TC        5.28m
 31   1084 Tassone, Melissa                 59infant Jesus T      4.72m
 32   3008 Taylor, SheKinah                 Southeast Miss        4.65m
 33   3313 Tolliver, Leigha                 Indy's Cheetahs       5.37m
 34   3113 Walker, Quintiara                Angelic Flyers        4.92m
 35   5517 Weekes, Marika                   Flanagan Clan TC      4.58m
 36   5763 White, Christina                 Unattached            4.40m
 37   1643 Williams, Chrishawn              Carolina Eagles       5.16m
 38   1479 Wilson, Audrey                   Trinity Elite         4.89m
 39   2716 Wilson, Beonka                   Club Elite Birmi      5.13m

Event 136  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4474 Arce, Eric                       Unattached            5.92m
  2   1378 Battle, Justin                   Franklin              5.65m
  3   7262 Boatman, Andre                   Psa Youth Runnin      5.80m
  4   5942 Brown, Matthew                   Acorn Oscar Bail      5.90m
  5   2234 Burns, Stoney                    Florida Elite         5.62m
  6   3284 Carey, Imani                     IL Stlth Bombers      5.46m
  7   1701 Carr, Lincoln                    Fay'ville Flyers      5.82m
  8   1048 Carter, Keith                    06eny Impalas         5.47m
  9   6422 Cormier II, Joseph               Desert Storm          5.75m
 10   6626 Davis, Preston                   PS Vegas Flyers       5.68m
 11   3474 Fisher, Walter                   SW Sub. Cheetahs      5.65m
 12   1399 Glenn, Bobby                     Mt. Top               5.77m
 13   1909 Hardy, Phillip                   Junior Striders       6.07m
 14   2089 Hill, Stephen                    Titans                5.84m
 15   4806 Hobson Jr, Mitch                 Hallmark Track C      6.01m
 16   2424 Horn, Gray                       Blue Thunder          5.32m
 17   5780 Hoyt, Kai                        Unattached            4.90m
 18   1276 Hubbell, Patrick                 05-Warrenstreet       4.77m
 19   5991 Hunley, Tommy                    Grayhounds            6.11m
 20   2925 Jacobs, Wayne                    New Orleans Heat      5.74m
 21   3199 James, Shavon                    Evnstn Eagle          5.51m
 22   3779 Johnson, Devin                   Unattached            5.94m
 23   6133 Kemper, Joel                     Monterey BayJagu      5.56m
 24   2488 Lyons, Brad                      Highview Raptors      5.27m
 25   4325 Martinez, Aaron                  El Paso Wing          6.11m
 26   4747 Miller, Jeffrey                  Dallas Stallions      5.71m
 27   5789 Moore, Jacob                     Unattached            5.35m
 28   4202 Morrison, James                  Arifzona Rising       5.98m
 29   4686 Niblett, Eric                    Unattached            4.91m
 30   2253 Sales, Dante                     Florida Elite         5.91m
 31   1381 Schnarr, Sean                    Franklin              5.63m
 32   6873 Scudder, Mark                    Gazelle               5.98m
 33   1265 Shelley, Blake                   Unattached            5.21m
 34   4005 Shoate, Troy                     Tulsa Flyers          4.96m
 35   4777 Smith, Steven                    East Texas Track      5.73m
 36   7265 Struckman, Chris                 Psa Youth Runnin      5.32m
 37   4564 Sullivan, Brett                  Missoula Track C      5.04m
 38   5798 Taiwo, Jeremy                    Unattached            5.48m
 39   2708 Thibodeaux, Jamal                Baton Rouge YMCA      5.74m
 40   2350 Vernon, Lamar                    Stride TC             6.20m
 41   3006 White, Phillip                   Road Runners Tra      5.65m
 42   7166 Wright, DJ                       Emerald Valley T      5.34m

Event 137  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6631 Alexander, Cenquisha             Quiet Fire            5.15m
  2   2974 Brown, Sapphira                  River Cities Tra      4.81m
  3   3705 Charlton, Kailey                 Silver Springs        4.91m
  4   3105 Clark, Jasmin                    Angelic Flyers        5.31m
  5   1813 Crutchfield, Kiara               Champions             5.56m
  6   2268 Estime, Jennifer                 Metro-Dade            5.03m
  7   4752 Gray, Alexandria                 Dallas TC             5.13m
  8   1363 Higgins, Maura                   Duquesne              5.01m
  9   1134 Hudson, Chia                     06ny Starz TC         5.26m
 10   1492 Jacobs, Breehana                 Unattached            5.23m
 11   4715 Johnson, Kendriqua               Da' Heat In Texa      5.34m
 12   1404 Johnson, Renee                   Nadia                 5.21m
 13   6433 LeDuc, Madaleine                 foothill flyers       4.75m
 14   5812 Leufroy, Christina               Wings of Eagles       4.44m
 15   6067 Lewis, Jackie                    Flying Cheetahs       5.33m
 16   4664 Lindgren, Heather                Unattached            4.30m
 17   4300 Madry, Christina                 Comets                5.01m
 18   4211 Mah, Alisha                      AZ Striders           5.35m
 19   7349 Mann, McKenzie                   Track City TC         4.86m
 20   3136 Mathieson, Ella                  Casa                  5.36m
 21   7141 McWilliams, Corinne              Emerald Valley T      4.89m
 22   3161 Muhammad, Nia                    Chicago Zephyrs       5.11m
 23   5984 Nichols, Taylor                  Grayhounds            5.08m
 24   1614 Osborne, Jaleesa                 Bay Rivers            5.43m
 25   5755 Paulsen, Megan                   Unattached            4.70m
 26   1138 Ramsey, Keva                     06ny Starz TC         5.07m
 27   2806 Richards, Kirsten                Magic City Runne      5.16m
 28   2510 Roberts, Mikeal                  Lincoln Heights       5.04m
 29   4189 Robinson, Twashunda              Arifzona Rising       5.32m
 30   6166 Snyder, Alexis                   Panther Track         5.16m
 31   1673 Thorpe, Danielle                 Durham Striders       5.48m
 32   2735 Townsend, Jessica                Cordova Track Cl      5.34m
 33   5761 Ugwoaba, Nkeiru                  Unattached            4.96m
 34   4671 Ward, Brittany                   Unattached            5.36m
 35   6500 Watson, Danialle                 Light Speed           5.23m
 36   6877 Woods, Shana                     Long Beach Sprin         ND
 37   7250 Worthen, Alison                  Prefontaine TC        4.90m

Event 138  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4766 Abner, Adrian                    Desoto Roadrunne      6.10m
  2   5087 Bray, Wesley                     Track Houston TC      6.22m
  3   4455 Brueggeman, Alex                 T Elite               6.23m
  4   7082 Capelle, Eric                    Cool Running          5.80m
  5   5534 Carlson, Evan                    Hill & Valley St      6.07m
  6   1241 Clukey, Jimmy                    Unattached            5.63m
  7   5172 Curry, Myron                     Velocity Track C      6.30m
  8   1606 Edwards, Tommie                  Baldwin Coun          6.58m
  9   4480 Goldhardt, Eric                  Unattached            6.30m
 10   2188 Gorman, David                    Buccaneers            5.93m
 11   1509 Graves, Alfred                   Unattached            6.07m
 12   1738 Grier, Tim                       Gazelle               6.92m
 13   7006 Hall, Ryan                       Albina Road Runn      5.72m
 14   3302 Henson, Josh                     Indiana TC            6.67m
 15   7251 Hiatt, Darren                    Prefontaine TC        5.99m
 16   6601 Holmes, Reynolds                 Prr                   6.43m
 17   5419 Hopley, Ryan                     Barron Park Stri      5.94m
 18   4634 Hurd, Michael                    Tmid                  6.09m
 19   3002 Jones, Julian                    Road Runners Tra      6.53m
 20   2967 Jones, Phelon                    Port City             6.86m
 21   3731 Lee, Robert                      Silver Springs        6.52m
 22   3946 Luckett, Cass                    Okemah                6.33m
 23   6197 Maldonado, Daniel                San Luis Obispo       6.37m
 24   2849 Munnerlyn, Captain               Mobile Parks          6.68m
 25   1963 Norvell, Antonio                 Realdeal              6.76m
 26   5698 Peterson-Allen, Kelton           Mercury               5.63m
 27   4403 Pimentel, Silas                  Mercury Trac          6.23m
 28   6691 Prentice, Terry                  Scc-Men               6.41m
 29   2439 Pringle, Aaron                   All Stars             5.40m
 30   1189 Ralston, Kevin                   06s/A Hinds' Fee      6.20m
 31   3734 Reynolds, Victor                 Silver Springs        6.53m
 32   6113 Sharif, Zuheir                   Miller Track Clu      6.35m
 33   4653 Stewart, Loren                   Tmid                  5.23m
 34   2348 Tharpe, Dontrell                 Stride TC             5.91m
 35   6080 Ward, Demondre                   Classic               6.80m
 36   1409 Wiles, Michael                   Nadia                 5.97m
 37   3377 Williams, Cameron                Lv's Cheetah          6.35m
 38   3414 Williams, Enoch                  Bn/Rockford           6.42m
 39   6477 Wright, Anthony                  Imani                 6.85m

Event 139  Long Jump Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4656 Aikins, Amber                    Unattached            5.31m
  2   6436 Allond, Andrea                   Free Spirit TC        5.36m
  3   2166 Aluaranga, Ayla                  Alpha Omega           5.45m
  4   3202 Anderson, Alexandria             Firestarters             ND
  5   2746 Anderson, India                  Future Track Clu      5.55m
  6   1012 Anderson, Racquel                06awesome Power       5.47m
  7   6584 Berry, Markita                   Stallions             5.87m
  8   1735 Boone, Mae                       G's Jaguars           5.73m
  9   2266 Boston, Brittney                 Metro-Dade            5.16m
 10   3012 Brooks, Kenyatta                 Southwest Miss        6.00m
 11   3746 Bruenjes, Brittni                Team Nodak            5.28m
 12   4171 Dancy, Jeanine                   Arizona Pant          5.22m
 13   1640 Dixson, Brittany                 Carolina Allstar      5.57m
 14   4580 Goodman, Lindsey                 Tmid                  5.21m
 15   1024 Griffiths, Dionne                06bronx Tigers        5.69m
 16   6279 Grimes, Tifani                   Unattached               ND
 17   3514 Hendricks, Ryan                  Uctc                  5.66m
 18   6719 Holmes, Kristin                  So Cal. Cheetah-      5.60m
 19   2296 James, Pavi'elle                 NW Express               ND
 20   5977 Johnson, Kourteney               Athletes Under C      5.11m
 21   5625 Karim, Amirah                    SeaTown Express       5.36m
 22   5743 Kelly, George                    Unattached               ND
 23        Kincaid, Leah                    Sprngfld Strider      5.85m
 24   1345 Lundgren, Julie                  Chautauqua Strid      5.30m
 25        Manning, Crystal                 Dallas TC                ND
 26   2459 Matsko, Jodi                     Fairport Bullets      4.83m
 27   4380 McAllister, Haley                Lake City Ch          5.39m
 28   1671 Morman, Camelia                  Durham Striders       5.57m
 29   4220 Ndyabagye, Olivia                Big Red Ex            5.29m
 30   3962 Obiorah, Ije                     Thunderbolts          5.28m
 31   5072 Olayiwola, Sara                  Track Houston TC      5.38m
 32   7001 Payne, Antoinette                Albina Road Runn      5.45m
 33   7048 Postlewait, Jacqueline           Canby TC              5.41m
 34   3722 Robinson, Chavon                 Silver Springs        5.50m
 35   6184 Sahota, Simran                   Senators              5.09m
 36   5077 Slaugter, Shanelle               Track Houston TC      5.40m
 37   3361 Smith, Aisha                     Lv's Cheetah          5.65m
 38        Spencer, Donnelle                Dallas Gold TC        5.32m
 39   6741 Strickland, Cassandra            Team Hurricane        5.53m
 40   3365 Taylor, Casey                    Lv's Cheetah          5.51m
 41   7350 Tucker, Damaris                  Track City TC         5.24m
 42   5626 Tupper, Christina                SeaTown Express       5.45m
 43   5627 Williams, Jacqua                 SeaTown Express       6.00m
 44   6039 Young, Christina                 Ephesians Track       5.03m

Event 140  Long Jump Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1662 Bailey, Dominick                 Classics              7.00m
  2   4799 Bayne, De'Shun                   Hallmark Track C      6.61m
  3   1862 Bias, Ronald                     Hummingbird           7.01m
  4   4377 Blackledge, Raymond              Joe Gentry T          7.17m
  5   1979 Brown, Brandon                   55 Quick Strider      7.07m
  6   3166 Brown, Nicholas                  Chicago Zephyrs       7.27m
  7   6549 Clarke, Justin                   LA Jets               6.23m
  8   2995 Craig, Matthew                   Road Runners Tra      7.02m
  9   4144 Cunningham, George               Arizona Chee          6.32m
 10   7192 Dickson, Kevin                   Inner City Stepp      7.03m
 11   3472 Doris, Ryan                      SW Sub. Cheetahs      7.16m
 12   5630 Frederick, Norris                SeaTown Express          ND
 13   2581 Glenn, Koby                      Southfield Musta      5.92m
 14   5631 Gossett, Houston                 SeaTown Express       6.84m
 15   4481 Gray, Brandon                    Unattached            6.42m
 16   4736 Grubbs, Christopher              Dallas Mustang        6.87m
 17   2761 Hall, Kenneth                    Future Track Clu      7.33m
 18   5778 Hall, Kenneth                    Unattached               ND
 19   2738 Harris, Simeon                   Cordova Track Cl      7.00m
 20   7226 Herrington, Blake                Milwaukie TC          6.40m
 21   5929 Jeffery, Angelo                  3M Track Club         6.69m
 22   5634 Jenkins, Kyle                    SeaTown Express       6.70m
 23   5223 Johnson, Michael                 Unattached               ND
 24   2740 Johnson, Timothy                 Cordova Track Cl         ND
 25   6243 Kritzer, Robert                  Thunderboltz          6.71m
 26   3886 Leverett, Zoe                    Eastside Ste          6.39m
 27   4642 Mahoney, Chris                   Tmid                  6.42m
 28   5636 Mays, Larry                      SeaTown Express       6.79m
 29   1702 Mitchell, Brandyn                Fay'ville Flyers      7.21m
 30   2446 Murphy, Rondrell                 Jaguars               6.30m
 31   6656 Nasca, Nathaniel                 Renegades                ND
 32   2284 Olmann, Edwisht                  Metro-Dade            6.83m
 33   3503 Pervine, Daryl                   Unattached            6.75m
 34   1082 Pettus, Chaisen                  59hempstead Pal       6.85m
 35   4456 Powell, Jordan                   T Elite               6.86m
 36   3560 Rands, Robert                    Bellevue              7.46m
 37   5162 Roquemore III, Richard           Unattached            6.71m
 38   6505 Sanders, Dwayne                  Light Speed           6.56m
 39   4652 Smithee, Allen                   Tmid                  6.68m
 40   1268 Stickney, Jonathan               Unattached            6.31m
 41   5973 Stroughter, Sammie               Alex Van Dyke         6.81m
 42   5800 Timmons, Shawn                   Unattached               ND
 43   3908 VanScoy, Tyler                   Jenks Americ          6.35m
 44   3736 Wallace, Calvin                  Silver Springs        6.98m
 45   7354 Welch, Matt                      Track City TC         6.44m
 46   3599 Williams, LeRon                  Flyers                6.83m
 47   1064 Williams, Vinnie                 02greater Spring      6.42m
 48   2333 Wyche, Calvin                    NW Express            6.81m

Event 141  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3396 Allen, Tiara                     Quiet Storm           9.57m
  2   6025 Allston, Latasha                 City Track Club       9.80m
  3   1403 Benn, Janessa                    Nadia                10.17m
  4   4014 Brown, Holly                     Unattached            9.03m
  5   3426 Campos, Ceara                    Sterling              9.13m
  6   7355 Clark, Tegan                     Unattached            9.50m
  7   4162 Collins, Samantha                Arizona Heat          9.85m
  8   6592 Colton, Reny                     Prr                  10.79m
  9   4571 Covington, Alyssa                Tmid                 10.65m
 10   1814 Crutchfield, Naadia              Champions             9.97m
 11   2062 Darden, Katherine                13 St. Egberts        9.94m
 12   5702 Dunning, Morgan                  Stealth               9.35m
 13   1179 Dyer, Lauren                     59run for Glory      10.02m
 14   5934 Edwards, Deja                    Acorn Oscar Bail     10.21m
 15   5125 Evans, Alexandria                U.S.A. Stars         10.51m
 16   5023 Flax, Jessica                    Texas Storm Trac     10.88m
 17   3126 Gallagher, Stephanie             Belvidere             9.99m
 18   5736 Hall, Chloe                      Unattached            9.61m
 19   6726 Kirkland, Kiersten               Swift Performanc     10.18m
 20   4663 Leslie, Jessica                  Unattached            9.57m
 21   4128 Matthews, Larissa                Arizona Chee          9.60m
 22   4540 McClane, Katy                    BearTooth Track       8.62m
 23   2715 Outlin, Kierra                   Club Elite Birmi     10.79m
 24   2804 Phillips, Alexandria             Magic City Runne     10.49m
 25   1225 Pickering, Nicole                Unattached            9.48m
 26   1137 Ramsay, Ashley                   06ny Starz TC        10.97m
 27   4932 Robertson, Terrell               Port Arthur TC       10.46m
 28   6754 Rodriguez, Melina                TV Time Mach         10.47m
 29   5917 Stewart, Briana                  3M Track Club        11.13m
 30   3008 Taylor, SheKinah                 Southeast Miss        9.80m
 31   4322 Ubanyionwu, Jessica              El Paso Wing         10.95m
 32   1643 Williams, Chrishawn              Carolina Eagles      10.63m
 33   5447 Young, Mikaela                   Cheney TC             9.76m

Event 142  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6623 Allen, Darius                    PS Vegas Flyers      11.15m
  2   4474 Arce, Eric                       Unattached           12.90m
  3   6298 Bentley, Kevin                   Unattached           10.93m
  4   6123 Brewer, Arnaux                   Mission Valley T     10.89m
  5   2133 Burch, Darrien                   Western Piedmont     11.78m
  6   2234 Burns, Stoney                    Florida Elite        11.15m
  7   1288 Cannata, David                   01-York TC           10.85m
  8   1240 Cheever, Chris                   Unattached           10.87m
  9   6626 Davis, Preston                   PS Vegas Flyers      11.63m
 10   7223 DeLap, Peter                     Milwaukie TC         10.00m
 11   7224 Ferguson, Trevor                 Milwaukie TC         10.55m
 12   7225 Ferguson, Tyler                  Milwaukie TC         10.84m
 13   2135 Foster, Joshua                   WilsonTC             11.80m
 14   5543 Hansen, Kyle                     Issaquah Gliders     10.76m
 15   3777 Henry, Kaleb                     Unattached           11.29m
 16   1997 Hollimon, Austin                 Quicksilver          12.42m
 17   2321 Ingraham, Travis                 NW Express            9.51m
 18   4971 Johnson, Kenneth                 Southern Eagles      11.72m
 19   4557 Kelly, Ryan                      Higlander Track       9.59m
 20   5784 Knights, Leon                    Unattached           11.67m
 21   3571 Lee, Joshua                      Congress             10.99m
 22   4325 Martinez, Aaron                  El Paso Wing         12.77m
 23   3701 Marvin, Micah                    Spartans             11.63m
 24   3244 Milton, Erin                     Fort Wayne Exp.       9.56m
 25   6870 Neizer, Emmanuel                 Gazelle              11.17m
 26   3258 Phillips, Evan                   Huskies               9.79m
 27   4690 Shows, Bryce                     Unattached           10.22m
 28   3259 Smith, Kevin                     Huskies               7.83m
 29   5508 Smith, Zach                      Fwtc                 11.57m
 30   5137 Stevens, Kiante                  U.S.A. Stars         11.62m
 31   4179 Sylve, Eric                      Arizona Pant         12.13m
 32   4844 Turner, Keenan                   Houston Heat Tra     11.48m
 33   3866 Washington, Lawrence             Ardmore Trac          7.56m
 34   3006 White, Phillip                   Road Runners Tra     11.32m
 35   6271 Wynn, Arafina                    Umoja Track Club     11.18m

Event 143  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3149 Adams, Judeka                    Chicago Zephyrs      11.23m
  2   6631 Alexander, Cenquisha             Quiet Fire           10.82m
  3   4446 Bingham, Domonique               Teva Track           11.10m
  4   3103 Burke, Breyen                    Angelic Flyers       10.81m
  5   2268 Estime, Jennifer                 Metro-Dade           10.30m
  6   1397 Fapohunda, Wunmi                 Maac                 10.80m
  7   7071 Ferguson, Danielle               Cool Running         10.11m
  8   4759 Hamilton, Eunique                Desoto Roadrunne     11.74m
  9   1363 Higgins, Maura                   Duquesne             10.76m
 10   1134 Hudson, Chia                     06ny Starz TC        10.92m
 11   5624 Junior, Briana                   SeaTown Express      11.14m
 12   6433 LeDuc, Madaleine                 foothill flyers      10.46m
 13   4664 Lindgren, Heather                Unattached            9.52m
 14   4300 Madry, Christina                 Comets               11.16m
 15   7349 Mann, McKenzie                   Track City TC        10.32m
 16   5070 McPherson, Quin'Shundolyn        Track Houston TC     11.23m
 17   7141 McWilliams, Corinne              Emerald Valley T     10.28m
 18   4452 Minor, Jaime                     T Elite              11.20m
 19   1840 Montgomery, Jacia                10 Heet  Academi     11.19m
 20   2469 Muenchow, Jaclyn                 Flying Js            10.23m
 21   5984 Nichols, Taylor                  Grayhounds           11.05m
 22   2361 Parkinson, Latoya                Unattached           10.03m
 23   2806 Richards, Kirsten                Magic City Runne     10.65m
 24   6166 Snyder, Alexis                   Panther Track        10.64m
 25   3137 Staisiunaite, Egle               Casa                 10.45m
 26   5919 Stewart, Tracey                  3M Track Club        11.37m
 27   1230 Sullivan, Kaissa                 Unattached           10.26m
 28   1673 Thorpe, Danielle                 Durham Striders      11.35m
 29   2735 Townsend, Jessica                Cordova Track Cl     11.52m
 30   5761 Ugwoaba, Nkeiru                  Unattached           11.39m
 31   5527 Uwadiale, Tisha                  Flying Aj's          10.72m
 32   2533 Vargo, Molly                     Loveland              9.92m
 33   1453 Ware, Jessica                    Quicksilver          10.12m
 34   5207 Williams, Brittani               Wings                10.77m
 35   6769 Williams, Jasmine                Unattached           10.52m
 36   2710 Williams, Quatisha               Central Louisian     10.70m
 37   1976 Young, Sarah                     55 Quick Strider     11.14m
 38   5965 Youngblood, Jamesha              Alex Van Dyke        11.67m

Event 144  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6646 Adams, Brandon                   Quiet Fire           12.79m
  2   2307 Avery, Daniel                    NW Express           11.79m
  3   4214 Battle, Avory                    AZ Striders          12.66m
  4   1953 Briggs, Brandon                  New Wave             12.44m
  5   4674 Brown, Tyler                     Unattached           11.47m
  6   4387 Calhoun, Michael                 Max Trax Tra         12.90m
  7   5534 Carlson, Evan                    Hill & Valley St     12.87m
  8   5628 Cole, Reggie                     SeaTown Express      13.18m
  9   3473 Doris, Troy                      SW Sub. Cheetahs     13.08m
 10   4621 Duer, Corbin                     Tmid                 11.90m
 11   6043 Fontela, Vincent                 Ephesians Track      12.47m
 12   1168 Freeman, Donnell Jr.             02providence Cob     12.06m
 13   2842 Gibson, Brandon                  Mobile Parks         13.56m
 14   3302 Henson, Josh                     Indiana TC           13.23m
 15   6601 Holmes, Reynolds                 Prr                  13.17m
 16   4755 Johnson, Dominque                Dallas TC            13.81m
 17   2967 Jones, Phelon                    Port City            14.58m
 18   2823 Jones, Stephen                   Memphis Hurdlers     12.60m
 19   6187 Klech, David                     Senators             14.06m
 20   1511 Kozlowski, Michael               Unattached           11.43m
 21   6724 Kuechler, Kevin                  So. Orange Count     12.17m
 22   4152 Lamb, Ashtyn                     Arizona Chee         12.64m
 23   3931 Mills, Kevin                     Kansas Flyers        12.02m
 24   2004 Nall, Dante                      Quicksilver          13.36m
 25   1189 Ralston, Kevin                   06s/A Hinds' Fee     12.05m
 26   3734 Reynolds, Victor                 Silver Springs       14.00m
 27   4850 Sampson, Nickolas                Houston High Ste     13.33m
 28   6113 Sharif, Zuheir                   Miller Track Clu     13.83m
 29   1828 Shaw, Kamal                      Champions            12.75m
 30   4771 Smith, Roderick                  Desoto Roadrunne     13.46m
 31   1190 Strong, Michael                  06s/A Hinds' Fee     12.52m
 32   7012 Taylor, Scotty                   Albina Road Runn     12.23m
 33   5799 Taylor, Travis                   Unattached           12.22m
 34   7046 Timm, Austen                     Beaverton TC         11.20m
 35   7403 Trubachik, Nick                  Unattached           11.17m
 36   3377 Williams, Cameron                Lv's Cheetah         13.65m

Event 145  Triple Jump Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4656 Aikins, Amber                    Unattached           11.34m
  2   2166 Aluaranga, Ayla                  Alpha Omega          11.29m
  3   1012 Anderson, Racquel                06awesome Power      10.82m
  4   3746 Bruenjes, Brittni                Team Nodak           11.05m
  5   5520 Burns, Sara                      Flying Aj's          11.31m
  6   7180 Callier, Sara                    Inner City Stepp     11.70m
  7   1002 Carlson, Jan                     02-Air Time Athl     10.59m
  8   4171 Dancy, Jeanine                   Arizona Pant         10.82m
  9   1341 Daniels, Lillian                 C N Y Impalas        10.76m
 10   4981 Diaz, Asia                       Speed By Choice      10.45m
 11   1640 Dixson, Brittany                 Carolina Allstar     12.20m
 12   4573 Eamon, Katie                     Tmid                 11.10m
 13   1180 Fields, Kirsten                  06s/A Hinds' Fee     10.89m
 14   2750 Gross, Nedra                     Future Track Clu     12.31m
 15   7363 Haltiner, Whitney                Unattached           10.12m
 16   3514 Hendricks, Ryan                  Uctc                 11.35m
 17   2296 James, Pavi'elle                 NW Express               ND
 18   2752 Johnson, Courtney                Future Track Clu     11.13m
 19   5977 Johnson, Kourteney               Athletes Under C     10.69m
 20   1741 Kelly-Taylor, Stasia             Georgia Elit         12.20m
 21   3135 Kurcab, Stephanie                Casa                 10.58m
 22   6585 Leidle, Heather                  Stallions            11.42m
 23   1345 Lundgren, Julie                  Chautauqua Strid     10.94m
 24   6089 McMillon, Alexis                 Kern Firefighter     10.78m
 25   1671 Morman, Camelia                  Durham Striders      12.22m
 26   5072 Olayiwola, Sara                  Track Houston TC     11.22m
 27   5754 Patterson, Andrea                Unattached           11.42m
 28   3722 Robinson, Chavon                 Silver Springs       11.45m
 29   7376 Schwartz, Elizabeth              Unattached            9.92m
 30   2545 Sollman, Tiffany                 Miami Valley          7.89m
 31   5205 Stewart, Sevrena                 Wings                10.11m
 32   6741 Strickland, Cassandra            Team Hurricane       12.47m
 33   3365 Taylor, Casey                    Lv's Cheetah         11.32m
 34   5626 Tupper, Christina                SeaTown Express      12.01m
 35   4454 Wallace, Sara                    T Elite              10.42m
 36   3700 Weber, Janelle                   Spartans             11.07m
 37   6599 Wyatt, Essence                   Prr                  11.58m
 38   6039 Young, Christina                 Ephesians Track      10.73m
 39   4221 Young, Deanna                    Big Red Ex           10.44m

Event 146  Triple Jump Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   7173 Adams, Nick                      Gresham Blu' By      11.70m
  2   6122 Balumbu, Nkosinza                Mission Valley T     14.59m
  3   1862 Bias, Ronald                     Hummingbird          14.43m
  4   4377 Blackledge, Raymond              Joe Gentry T         14.67m
  5   1461 Bottles, Kory                    South Butler         12.95m
  6   4475 Brenton, Jason                   Unattached           13.72m
  7   1780 Brown, Antoine                   Gatc                 14.00m
  8   3166 Brown, Nicholas                  Chicago Zephyrs      14.82m
  9   4732 Cartwright, Steven               Dallas Mustang       13.34m
 10   1866 Connally, Jamaal                 Hummingbird          14.71m
 11   2995 Craig, Matthew                   Road Runners Tra     14.44m
 12   1245 DePaolo, Clinton                 Unattached           13.51m
 13   3472 Doris, Ryan                      SW Sub. Cheetahs     14.48m
 14   2535 Duncan, Nate                     Loveland             12.67m
 15   6192 Fossen, Erik                     Sjvtc                13.79m
 16   4624 Gempler, Colby                   Tmid                 12.82m
 17   2187 Glemeau, Jeremy                  Buccaneers           12.26m
 18   6678 Green, Frankie                   Trailblazers         14.70m
 19   4736 Grubbs, Christopher              Dallas Mustang       13.71m
 20   2761 Hall, Kenneth                    Future Track Clu     15.57m
 21   5778 Hall, Kenneth                    Unattached           15.57m
 22   1995 Hardnett, Akeem                  Quicksilver          13.45m
 23   7226 Herrington, Blake                Milwaukie TC         13.29m
 24   4216 Herson, Greg                     AZ Striders          13.83m
 25   5929 Jeffery, Angelo                  3M Track Club        14.78m
 26   5634 Jenkins, Kyle                    SeaTown Express      14.09m
 27   3730 Johnson, Dominique               Silver Springs       13.70m
 28   5223 Johnson, Michael                 Unattached               ND
 29   6782 Lewis, Troy                      Unattached           14.12m
 30   4642 Mahoney, Chris                   Tmid                 12.75m
 31   5636 Mays, Larry                      SeaTown Express      13.88m
 32   7353 Moore, Brian                     Track City TC        11.80m
 33   2741 Moore, Eric                      Cordova Track Cl     14.49m
 34   2284 Olmann, Edwisht                  Metro-Dade           14.25m
 35   4456 Powell, Jordan                   T Elite              13.85m
 36   6093 Quick, Eric                      Kern Firefighter     14.32m
 37   6505 Sanders, Dwayne                  Light Speed          13.92m
 38   3374 Smith, Mike                      Lv's Cheetah         13.68m
 39   4652 Smithee, Allen                   Tmid                 13.96m
 40   1083 Spears, Andre                    59hempstead Pal      13.83m
 41   1063 Sterling, Kemar                  02greater Spring     13.53m
 42   3735 Strong, Anthony                  Silver Springs       14.49m
 43   2764 Swanson, Dominic                 Future Track Clu     13.95m
 44   6658 Taylor, Logan                    Renegades                ND
 45   5441 West, Jonier                     Crane Track          14.00m
 46   3868 Wilkins III, Robert              Ardmore Trac         11.69m
 47   3599 Williams, LeRon                  Flyers               14.22m
 48   2333 Wyche, Calvin                    NW Express           14.32m

Event 147  Discus Throw Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5512 Adamko, Anna                     Flanagan Clan TC     21.79m
  2   7319 Aldredge, Taylor                 Super Throwers T     23.88m
  3   6609 Allgood, Avione                  PS Vegas Flyers      23.24m
  4   5931 Ayala-McKeller, Arianna          Acorn Oscar Bail     22.62m
  5   4012 Brand, Erica                     Unattached           23.58m
  6   4914 Briscoe, Shanay                  Northwest Flyers     25.53m
  7   4013 Brown, Heidi                     Unattached           21.20m
  8   4462 Campbell, BreeAnne               Unattached           16.70m
  9   2539 Canby, Victoria                  Massie Heat          12.16m
 10   3047 Damron, Mariah                   Underground Rail     14.64m
 11   1487 Daniels, Amanda                  Unattached           21.82m
 12   2167 Enjamio, Victoria                Alpha Omega          17.36m
 13   4270 Evans, Jamesse                   DO Right Tra         24.00m
 14   2355 Figueroa, Diandra                Unattached           22.14m
 15   6223 Hardinan, Myeesha                Speed City           22.86m
 16   3321 Harris, Ariel                    Kankakee             18.82m
 17   5738 Harris, Kyrsten                  Unattached           17.23m
 18   2831 Harvey, Katherine                Mobile Parks         11.62m
 19   1191 Huntress, Abigail                01-Saco Bay Stri     16.33m
 20   5457 James, Chelsea                   Comets               19.93m
 21   1389 Jarvis, Jennifer                 Lakeland             20.72m
 22   6404 McClain, LaKesa         03       Alex LE              22.90m
 23   3254 Milroy, Jennifer                 Huskies              20.56m
 24   1947 Mitchell, Shannon                New Wave             24.25m
 25   4665 Ostermiller, Amy                 Unattached           17.66m
 26   3601 Rabon, Sydney                    Excalibur            21.30m
 27   1227 Reed, Anneke                     Unattached           23.40m
 28   4024 Richards, Korbin                 Unattached           25.12m
 29   6730 Robinson, DeeDee                 Team Bionix          23.96m
 30   2168 Rodriguez, Tabitha               Alpha Omega          14.68m
 31   6767 Santiago, Taisha                 Unattached               ND
 32   2476 Sergeant, Maria                  Grand Rapids Tra     14.00m
 33   1880 Shelton, Amy                     Iredell County       21.05m
 34   4700 Smith, Brianeka                  A W Brown            13.77m
 35   3391 Staton, Mackenzie                Purdue Area TC       17.07m
 36   4410 Tapia, Victoria                  NM Paisanos          15.22m
 37   7235 Tripp, Courtney                  Oregon Throwers      22.80m
 38   6065 Vermillion, Heather              Fresno Flames        21.36m
 39   2484 Wild, Beth                       Highview Raptors     14.64m
 40   7031 Wilkins, Marissa                 Beaverton TC         20.70m
 41   2109 Williams, Tonasia                Trailblazers         18.25m
 42   1232 Woodbury, Kelsey                 Unattached           20.72m

Event 148  Discus Throw Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5448 Belcher, Dakota                  Cheney TC            19.50m
  2   3380 Bland, Todd                      N Shore Breeze       23.36m
  3   6772 Bolton, Bradley                  Unattached           25.06m
  4   6022 Brown, Alex                      Central Valley R     28.52m
  5   4991 Byars, Zach                      Tall City            24.50m
  6   5209 Collins, Aviante                 Wings                25.85m
  7   7083 Crouser, Ryan                    Cool Running         24.64m
  8   5210 Davis, Kelvin                    Wings                31.64m
  9   4451 Doka, Valentino                  Tonto                26.24m
 10   2067 Dunkleberger, Andrew             Throw 1 Deep         23.68m
 11   4029 Dunn, Robert                     Unattached           34.38m
 12   1908 Edelen, Timothy                  Junior Striders      22.53m
 13   7387 Ellingson, Jeffrey               Unattached           31.52m
 14   4549 Evans, Marc                      Bozman Track Clu     16.50m
 15   6307 Gonzales, John                   Unattached           35.50m
 16   7152 Gray, Javan                      Emerald Valley T     26.84m
 17   5500 Jowett, Andrew                   Fwtc                 23.76m
 18   5501 Jowett, Nathaniel                Fwtc                 20.33m
 19   4636 Kirkpatrick, Chris               Tmid                 17.46m
 20   3906 Knickman, Zach                   Jefferson Co         21.26m
 21   1011 Luzinas, Zak                     003road Runners      23.51m
 22   1261 Maloof, Michael                  Unattached           21.57m
 23   6604 Martin, Geramy                   Prr                  24.62m
 24   2768 Martin, Juma                     Hattiesburg Flye     25.83m
 25   3791 Meeker, Josh                     West O               27.50m
 26   6312 Mendoza, Alfredo                 Unattached           33.18m
 27   1478 Nodolski, Nathan                 Tri County Expre     22.48m
 28   3933 Ramsey, Ibrahim                  Kansas Flyers        32.42m
 29   6630 Schexnayder, Emery               PS Vegas Flyers      30.40m
 30   4112 Siemon, Travis                   Albuquerque          27.26m
 31   2254 Smith, LaQuentin                 Florida Elite        20.12m
 32   3292 Suttler, Benjamin                Indiana Storm        20.68m
 33   3315 Tolliver, Devin                  Indy's Cheetahs      21.56m
 34   1272 Whitfield, Bentley               Unattached           23.24m

Event 149  Discus Throw Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   2569 Baker, Timmarea                  Northwest            26.94m
  2   3748 Blahnik, Alexandria              Unattached           31.66m
  3   4263 Blevins, Arisha                  DO Right Tra         30.02m
  4   2265 Blue, J'Quyra                    Metro-Dade           33.76m
  5   1216 Boisse, Georgia                  Unattached           29.45m
  6   5427 Boler, Britney                   Cascade Striders     23.43m
  7   2070 Chambers, Lauren                 Titans               23.27m
  8   3298 Deloney, Rachel                  Indiana TC           41.36m
  9   3843 Ellis, Jade                      Ardmore Trac         27.78m
 10   4071 Gallegos, Agnes                  Abq W S Runners      25.38m
 11   5680 Garris, Vanessa                  So Hill Striders     31.74m
 12   2542 Gerhardt, Katie                  Miami Valley         31.28m
 13   4845 Hamilton, Meredith               Houston High Ste     31.62m
 14   6280 Hammar, Rachel                   Unattached           30.70m
 15   2043 Hawkins, Marcia                  Silver Sonic         22.82m
 16   6593 Jaja, Miata                      Prr                  27.76m
 17   3325 Jefferson, Jasmine               Kankakee             26.86m
 18   6088 Jelmini, Anastasia               Kern Firefighter     35.82m
 19   5066 Kellen, Caroline                 Track Houston TC     36.58m
 20   1493 Kennedy, Brieanna                Unattached           35.58m
 21   6283 Kovar, Kayla                     Unattached           33.14m
 22   3888 Leffler, Jacquelyne              Emporia              38.78m
 23   5718 McClendon, Dana                  Spokane Valley T     30.38m
 24   6727 Medina, Roslynn                  Swift Performanc     30.84m
 25   1560 Mobley, Rita                     Wilmington T.C.      25.22m
 26   7239 Myers, Brittany                  Peak Performance     25.16m
 27   1045 O'Brien, Becky                   01-Cumberland Re     27.51m
 28   2952 Pettway, Quanazia                North Alabama        19.38m
 29   7026 Redmayne-Titley, Emily           Beaverton TC         26.58m
 30   4435 Robinson, Eshaunna               Pops                 28.38m
 31   2559 Stitt, Taylor                    New World            20.86m
 32   7081 Strot, Kelsey                    Cool Running         26.38m
 33   4026 Wagle, Kaitlyn                   Unattached           40.34m
 34   6621 White, Brittany                  PS Vegas Flyers      26.74m

Event 150  Discus Throw Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3850 Aaron, Conrad                    Ardmore Trac         40.88m
  2   5548 Anderson, Blake                  Lctc                 27.05m
  3   3767 Bahrke, Cody                     Unattached           40.04m
  4   4672 Balcom, Zachary                  Unattached           36.10m
  5   4918 Barbas, Michael                  Northwest Flyers     52.55m
  6   2614 Bickett, Thomas                  Unattached           36.46m
  7   2792 Boone, Demetrius                 Lake Area Expres     33.99m
  8   2133 Burch, Darrien                   Western Piedmont     38.73m
  9   3494 Casella, Mike                    Unattached           38.33m
 10   1470 Cumberbatch, Josh                Supersonics          39.66m
 11   6301 Cutler, Justin                   Unattached           45.74m
 12   6625 Davis, Jeremy                    PS Vegas Flyers      37.38m
 13   2313 Devero, Darreon                  NW Express           21.76m
 14   2264 Donley, Nathaniel                Long and Strong      45.90m
 15   7388 Espinoza, Jason                  Unattached           47.04m
 16   1254 Hadden, Lucas                    Unattached           34.71m
 17   4677 Janzen, Kurtis                   Unattached           27.36m
 18   6104 Jimenez, Manuel                  Los Gatos Athl.      39.14m
 19   6781 Johnson, Tyler                   Unattached           47.48m
 20   3780 Juhl, Kasey                      Unattached           41.06m
 21   5105 Kosecki, Matthew                 Track Houston TC     47.64m
 22   5568 Laes, Scott                      North Pennisula      33.51m
 23   1259 LaLiberty, Nick                  Unattached           33.10m
 24   4308 Lira, Brandon                    Comets               45.56m
 25   4081 Marquez, Tobias                  Abq Oly Club         40.34m
 26   1925 Mayne, Josh                      Mid Maryland         37.56m
 27   2845 McCants, Caleb                   Mobile Parks             ND
 28   4546 McClane, Kevin                   BearTooth Track      27.42m
 29   7087 McNutt, Brett                    Cool Running         46.78m
 30   2577 Moore, Brandon                   Northwest            38.16m
 31   3591 Musil, John                      Flyers               41.00m
 32   7237 Peulen, Adam                     Oregon Throwers      45.22m
 33   3505 Psenka, Ryan                     Unattached           38.39m
 34   4431 Ricco, Joe                       Phoenix Bobc         42.02m
 35   5450 Rodgers, Jeffrey                 Cheney TC            30.00m
 36   2629 Seitz, Jonathan                  Unattached           34.32m
 37   6321 Sicktich, David                  Unattached           44.64m
 38   4042 Tabor, Sean                      Unattached           54.44m
 39   2129 Triplett, Christopher            Unattached           38.80m
 40   3513 Woods, Mark                      Unattached           41.77m
 41   6493 Young, Oliver                    LA Falcons           41.46m

Event 151  Discus Throw Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4423 Alvarado, Ana                    Pacesetters          30.32m
  2   4450 Begay, Kindall                   Tonto                28.58m
  3   2267 Brown, Shatoya                   Metro-Dade           29.28m
  4   5730 Chaney, Erica                    Unattached           36.38m
  5   5461 Christiansen, Jenae              Estc                 32.22m
  6   1488 Daniels, Samamtha                Unattached           35.38m
  7   5906 Dixon-Buckley, Paris             3M Track Club        30.96m
  8   4464 Dominguez, Victoria              Unattached           31.62m
  9   5039 Dowsett, Christa                 Texas Throwbacks     34.55m
 10   3143 Eckmann, Lindsey                 Central Il-Norml     31.33m
 11   7357 Espinoza, Jaclyn                 Unattached           45.44m
 12   7072 Gustafson, Greta                 Cool Running         35.28m
 13   3482 Haines, Kari                     Unattached           29.36m
 14   5040 Hall, Tierah                     Texas Throwbacks     36.75m
 15   1344 Holmberg, Jacqueline             Chautauqua Strid     35.48m
 16   5443 Hutchinson, Ashley               Cheney TC            32.45m
 17   5909 Jeffery, Jaleesa                 3M Track Club            ND
 18   1047 Joseph, Anne                     06dubian Dasher'     19.91m
 19   6866 Lewis, Jessica                   Gazelle              25.58m
 20   1469 Long, Tiona                      Supersonics          32.28m
 21   2833 McCord, Angela                   Mobile Parks         26.46m
 22   2357 McCormick, Allexandra            Unattached           33.42m
 23   3582 Musil, Samantha                  Flyers               39.02m
 24   5145 Newby, Paige                     Unattached           38.94m
 25   2418 Rathburn, Alexandra              Austintown Commu     32.62m
 26   2362 Revord, Alexa                    Unattached           38.54m
 27   6615 Rogers, Ashley                   PS Vegas Flyers      27.26m
 28   1939 Rowland, Kaili                   N-Motion             32.78m
 29   2056 Saja, Christine                  55 Spartanburg       33.82m
 30   4543 Sullivan, Sabina                 BearTooth Track      29.74m
 31   3585 Svoboda, Jenny                   Flyers               35.56m
 32   3904 Travis, Rachel                   Jefferson Co         36.80m
 33   6597 Trice, NaShay                    Prr                  36.92m
 34   7236 Tripp, Katherine                 Oregon Throwers      35.12m
 35   3301 Williams, Megan                  Indiana TC           29.61m
 36   1233 Woodbury, Laura                  Unattached           30.41m
 37   6021 Xavier, Kayla                    Central Valley R     32.26m

Event 152  Discus Throw Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   7323 Aldredge, Anthony                Super Throwers T     49.02m
  2   2419 Anzevino, Chris                  Austintown Commu     39.78m
  3   2772 Bell, Ryan                       Hoover Track Clu         ND
  4   7383 Burke, Greg                      Unattached           39.60m
  5   6501 Carter, Cameron                  Light Speed          52.14m
  6   1031 Chace, Nick                      02chacers Track      30.20m
  7   2178 Davis, Ronald                    America's Youth      29.22m
  8   6302 Dragon, Tyler                    Unattached           44.58m
  9   1346 Eaton, Blake                     Chautauqua Strid     41.34m
 10   5774 Elisara, Cameron                 Unattached           39.37m
 11   4030 Flaig, Richard                   Unattached           37.98m
 12   6304 Fraijo, Leonard                  Unattached           44.06m
 13   6306 Fuller, Jake                     Unattached           44.10m
 14   6778 Gonzales III, Raul               Unattached           37.06m
 15   4920 Guzman, Adrian                   Northwest Flyers     44.04m
 16   2619 Helmuth, Vincent                 Unattached           41.14m
 17   4678 Janzen, Wade                     Unattached           32.16m
 18   4679 Kelley, Robert                   Unattached           33.24m
 19   3589 Kuxhausen, Brad                  Flyers               37.64m
 20   1601 Lawson, Cody                     Asheville            41.36m
 21   1659 Lockhart, Jon                    Chesapeake Edge      42.51m
 22   3633 Martin, Josh                     Kearney              38.06m
 23   2626 Mattingly, Elliot                Unattached           42.22m
 24   2774 Maxwell, Dariun                  Hoover Track Clu     32.04m
 25   4684 McKinnon, Darren                 Unattached           32.00m
 26   5637 Morris, Korey                    SeaTown Express      49.24m
 27   5791 Moser, Tony                      Unattached           38.53m
 28   4992 Mutler, Cory                     Tall City            38.87m
 29   3423 Odele, Anthony                   Sprngfld Strider     41.64m
 30   4072 Padilla, Manuel                  Abq W S Runners      38.76m
 31   5111 Painter, Jonathan                Track Houston TC     39.13m
 32   1086 Parsons, Emory                   03kinderhook Elk     50.34m
 33   3504 Psenka, Bobby                    Unattached           45.40m
 34   6581 Savage, Darius                   Mlk                  54.54m
 35   2068 Schiedt, David                   Throw 1 Deep         40.78m
 36   1267 St. Michel, Andrew               Unattached           32.21m
 37   3509 Stephen, Benjamin                Unattached           46.93m
 38   3864 Tabor, Geoffrey                  Ardmore Trac         44.82m
 39   7013 Valentine, Jacobsen              Albina Road Runn     36.66m
 40   4332 Ward, Lance                      El Paso Wing         40.28m

Event 153  Discus Throw Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4657 Albl, Mary                       Unattached           27.70m
  2   6273 Baker, Tia                       Unattached           34.08m
  3   2826 Bell, Sarah                      Mobile Parks         34.14m
  4   1600 Browning, Whitney                Asheville            36.17m
  5   4569 Bryant, Candice                  Tmid                 39.28m
  6   4572 Davidson, Patricia               Tmid                 26.30m
  7   6865 Dawson, Elizabeth                Gazelle              30.64m
  8   6749 DeBarrows, Maria                 Team San Diego P     31.72m
  9   7358 Fahey, Melinda                   Unattached           37.08m
 10   2338 Fleming, Connie                  Seffner              36.16m
 11   1452 Galarza, Sylvia                  Quicksilver          40.04m
 12   5456 Hern, Kimery                     Club Northwest       39.54m
 13   5740 Hess, Annie                      Unattached           41.18m
 14   5444 Hutchinson, Corissa              Cheney TC            42.36m
 15   5200 Jenson, Katie                    Wings                36.05m
 16   6284 Kuo, Samantha                    Unattached           33.52m
 17   6765 Lilly, Kendra                    Unattached           41.06m
 18   1496 Lockwood, Nicole                 Unattached           35.86m
 19   1313 MacFarlane, Susan                Beaver County        32.34m
 20   4467 Martinez, Andrea                 Unattached           35.30m
 21   5069 Matos, Maria                     Track Houston TC     40.81m
 22   6286 Mausia, Kilisitina               Unattached           38.12m
 23   2887 McKell, Amara                    Nashville Illusi     40.50m
 24   3611 North, Rosemary                  Hosp House           32.80m
 25   3488 Riley, Brittany                  Unattached           41.40m
 26   7376 Schwartz, Elizabeth              Unattached           37.84m
 27   7080 Strot, Emilee                    Cool Running         42.74m
 28   2119 Talley, Khadija                  Unattached           44.28m
 29   1148 Tankeng, Lena                    06notre Dame         29.82m
 30   4166 Tarzwell, Cori                   Arizona Heat         39.60m
 31   3586 Voigtlander, Clare               Flyers               32.80m
 32   3849 Walker, Jessica                  Ardmore Trac         36.30m
 33   3763 Wallerstedt, Michaela            Unattached           42.82m

Event 154  Discus Throw Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4605 Anderson, Cliff                  Tmid                 48.38m
  2   3493 Block, Scott                     Unattached           51.18m
  3   2364 Brzostowski, Douglas             Unattached           36.88m
  4   4028 Clemons, Judson                  Unattached           35.52m
  5   7005 Cole, Chris (Nick)               Albina Road Runn     51.12m
  6   7384 Cole, Mat                        Unattached           41.48m
  7   6300 Cornell, Edward                  Unattached           56.16m
  8   3771 Curtis, Anthony                  Unattached           52.18m
  9   5458 Dolny, Gregory                   Comets               45.88m
 10   2124 Epps, Dexter                     Unattached           47.56m
 11   6776 Faagai, Eki                      Unattached           49.18m
 12   1508 Fody, Alan                       Unattached           41.48m
 13   7390 Furgason, Derek                  Unattached           44.70m
 14   5927 Hammerquist, Kyle                3M Track Club        50.38m
 15   3497 Hnat, Steven                     Unattached           48.79m
 16   2620 James, Eric                      Unattached           41.08m
 17   1347 Kahanic, Nick                    Chautauqua Strid     47.50m
 18   3044 Killen, Tommy                    Unattached           54.68m
 19   4680 Lamb, Matt                       Unattached           51.78m
 20   4486 Lewis, Jason                     Unattached           46.14m
 21   5569 Lorik, Adam                      North Pennisula      42.42m
 22   5785 Mancuso, J.  Chase               Unattached           46.18m
 23   6588 McFadden, Ronnie                 Stallions            48.24m
 24   5788 Midles, Zack                     Barron Park Stri         ND
 25   1041 Mills, Anthony                   03country Mill       38.58m
 26   6732 Moore, EJ                        Team Edge            43.46m
 27   4039 Moore, Jaban                     Unattached               ND
 28   2421 Panezich, Nick                   Austintown Commu     52.64m
 29   4383 Plant, Mitch                     Landsharks R         38.30m
 30   4649 Porter, Zack                     Tmid                 48.52m
 31   1602 Raabe, Erik                      Asheville            50.44m
 32   5215 Reeder, Kyle                     Wings                38.48m
 33   4040 Rohr, Chris                      Unattached           57.70m
 34   6319 Rooters, Jason                   Unattached           51.54m
 35   3898 Thomas, Eric                     Hays Strider         52.08m
 36   5218 Turner, Patrick                  Wings                38.97m
 37   1286 Wiechman, John                   01-Yes  Bounders     43.45m
 38   3296 Wolley, Jeremy                   Indiana Storm        51.01m

Event 155  Javelin Throw Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4070 Almager, Sydney                  Abq W S Runners      17.32m
  2   5901 Baxter, Alexis                   3M Track Club        23.44m
  3   2014 Bryant, Dannielle                Ruff Riders          16.69m
  4   6491 Buffini, Anna                    Knights              19.46m
  5   4775 Colbert, Jessica                 East Texas Track     17.29m
  6   7070 Collins, Stephanie               Cool Running         15.38m
  7   7321 Crouser, Haley                   Super Throwers T     27.24m
  8   5700 Damiano, Gianna                  Stealth              14.33m
  9   3747 FitzPatrick, Delaney             Thunderbird T&F      14.28m
 10   4951 Gentry, Alexis                   So Swift             16.31m
 11   4886 Greenwood, Kryslyn               Mainland Jaguars     21.65m
 12   7272 Hamilton, Emily                  Robin Hood TC        13.70m
 13   6528 Harris, Rossha                   LA Jets              19.44m
 14   6401 Hood, Malina                     Alex LE              20.92m
 15   2422 Horn, Ivy                        Blue Thunder         12.36m
 16   5445 Hutchinson, Courtney             Cheney TC            15.68m
 17   3545 Jones, Naomi                     Bellevue             21.70m
 18   3450 Lewis, Jayla                     Summit City          15.65m
 19   4021 Maydew, Jenson                   Unattached           10.64m
 20   2543 McDaniel, Michelle               Miami Valley         11.46m
 21   4470 Medici, Margarita                Unattached           17.24m
 22   3255 Milroy, Stephanie                Huskies              15.80m
 23   2817 Moore, Christina                 Memphis Hurdlers      6.88m
 24   6064 Orden-Slocum, Essence            Fresno Flames        15.76m
 25   4370 Pitts, Breshea                   Jesse Owens Memo     18.72m
 26   2857 Ransaw, Mercedes                 Mymcatc              12.70m
 27   3453 Sims, Akilah                     Summit City          20.90m
 28   4542 Sullivan, Gabriella              BearTooth Track       8.68m
 29   1006 Vendituoli, Erica                02amherst Track      18.24m
 30   4669 Walker, Charelle                 Unattached           12.76m
 31   1437 Watzlaf, Natalia                 Pacer                17.70m
 32   6072 Webb, Dominique                  Classic              16.42m
 33   5414 Weber, Sasha                     Barron Park Stri     20.14m
 34   2121 Williams, Whitney                Unattached           16.82m
 35   2918 Woods, Niara                     New Orleans Come      7.55m

Event 156  Javelin Throw Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1030 Abt, Josh                        02chacers Track      28.60m
  2   4933 Augustine, Jr., Jereem           Port Arthur TC       27.47m
  3   2854 Bristo, Braden                   Monroe Thunder       34.20m
  4   4143 Colby, Travis                    Arizona Chee         28.98m
  5   1655 Dortch, Duffee                   Carrollton P         26.32m
  6   3333 Erzinger, Tyler                  Kankakee             17.50m
  7   5708 Fry, Matthew                     Stealth              24.18m
  8   3438 Hamman, Jonathan                 Sterling             24.90m
  9   3997 Hayes, Ruffus                    Tulsa Flyers         16.52m
 10   5418 Higgs, Zed                       Barron Park Stri     22.96m
 11   5928 Hill, Brandon                    3M Track Club        35.60m
 12   4676 Janzen, Camron                   Unattached           24.68m
 13   7054 Jette, Max                       Cavs                 23.92m
 14   4429 Jones, Jamaal                    Phoenix Bobc         27.40m
 15   6309 Kelly, Garrett                   Unattached           28.72m
 16   2580 Koehne, Ryan                     South Dayton         21.24m
 17   6406 Lamberth, Tyrail    04           Alex LE              24.60m
 18   1512 Maher, Erik                      Unattached           26.48m
 19   4036 Maydew, Payson                   Unattached           20.18m
 20   1322 McCleese, Brandon                Bethany Baptist      30.33m
 21   2846 McGovern, Jeffrey                Mobile Parks         25.67m
 22   7055 Monsanto, D'Sean                 Cavs                 28.96m
 23   4687 Ostermiller, Brady               Unattached           14.76m
 24   6017 Perrine, Kevin                   Buffalo Chips        31.38m
 25   5113 Poitier, Terrion                 Track Houston TC     24.36m
 26   7401 Potter, Aaron                    Unattached           25.08m
 27   3699 Real, Kevin                      Racers               27.48m
 28   4936 Roberts, Elandon                 Port Arthur TC       27.10m
 29   4082 Romero, Daniel                   Abq Oly Club         28.00m
 30   5424 Roth, Austin                     Barron Park Stri     26.89m
 31   1145 Stewart, Raytomar                06ny Starz TC        31.42m
 32   2568 Westbrook, Charles               New World            22.78m
 33   3740 Zahn, Jason                      Southwest Area       25.10m

Event 157  Javelin Throw Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5512 Adamko, Anna                     Flanagan Clan TC     31.63m
  2   1642 Allen, Kendra                    Carolina Eagles      20.26m
  3   6609 Allgood, Avione                  PS Vegas Flyers      34.24m
  4   1215 Belanger, Letisha                Unattached           25.24m
  5   4115 Boyd, Amethyst                   Arizona Chee         37.96m
  6   4012 Brand, Erica                     Unattached           20.02m
  7   4013 Brown, Heidi                     Unattached           33.28m
  8   2539 Canby, Victoria                  Massie Heat          15.94m
  9   4116 Carson, Hannah                   Arizona Chee         38.18m
 10   3541 Eis, Caitlin                     Beatrice             27.74m
 11   2167 Enjamio, Victoria                Alpha Omega          10.84m
 12   2355 Figueroa, Diandra                Unattached           17.84m
 13   1898 Gilleland, Sarah                 Junior Striders      19.98m
 14   7362 Grube, Laura                     Unattached           24.94m
 15   6223 Hardinan, Myeesha                Speed City           27.44m
 16   2831 Harvey, Katherine                Mobile Parks         29.74m
 17   7075 Holding, Kristan                 Cool Running         25.92m
 18   1389 Jarvis, Jennifer                 Lakeland             25.06m
 19   6196 Johnson, Mary Jane               San Luis Obispo      20.94m
 20   5201 Juarez, Casandra                 Wings                22.65m
 21   1494 Kennedy, Gabrielle               Unattached           21.34m
 22   5026 Lanier, Jasmine                  Texas Storm Trac     21.88m
 23   3580 Long, Amber                      Flyers               22.28m
 24   7104 Mathews, Mackenzie               Cyo TC               25.54m
 25   5748 McGregor, Jordan                 Unattached           20.97m
 26   3254 Milroy, Jennifer                 Huskies              25.18m
 27   1947 Mitchell, Shannon                New Wave             26.83m
 28   2555 Moore, Faith                     New World            14.40m
 29   1208 Petranoff, Kelly                 02throwing Zone      31.50m
 30   6118 Powell, Chaunise                 Mission Valley T     26.80m
 31   3226 Prestwood, Shamenique            Fort Wayne Exp.      19.27m
 32   2856 Ransaw, Evette                   Mymcatc              15.45m
 33   4916 Roach, Kelley                    Northwest Flyers     21.10m
 34   6730 Robinson, DeeDee                 Team Bionix          36.32m
 35   2168 Rodriguez, Tabitha               Alpha Omega          11.68m
 36   4428 Rush, Katie                      Phoenix Bobc         30.50m
 37   6618 Shaw, Takara                     PS Vegas Flyers      28.38m
 38   5547 St. Martin, Mariah               Lctc                 20.77m
 39   3175 Thomas, Alia                     Dxmr Dominators      18.06m
 40   2484 Wild, Beth                       Highview Raptors     15.18m
 41   1232 Woodbury, Kelsey                 Unattached           24.98m

Event 158  Javelin Throw Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5468 Arrivey, Brett                   Estc                 35.92m
  2   1439 Barron, Trevor                   Pacer                32.93m
  3   5448 Belcher, Dakota                  Cheney TC            33.88m
  4   2955 Black, Joey                      Peak Performance     33.52m
  5   3380 Bland, Todd                      N Shore Breeze       29.22m
  6   4919 Bogert, David                    Northwest Flyers     39.08m
  7   1718 Brock, Nicholas                  Firebirds            30.20m
  8   6492 Buffini, Anthony                 Knights              34.56m
  9   2171 Collazo, Luis                    Alpha Omega          24.24m
 10   5925 Corley, Monte                    3M Track Club        34.22m
 11   4935 Cormier, Joshua                  Port Arthur TC       43.18m
 12   6587 Cox, Trago                       Stallions            35.20m
 13   7083 Crouser, Ryan                    Cool Running         34.98m
 14   4077 Davenport, Jonathan              Abq Oly Club         31.64m
 15   4029 Dunn, Robert                     Unattached           38.30m
 16   7112 Fekete, Shane                    Cyo TC               41.00m
 17   6168 Grady, Dwayne                    Panther Track        28.70m
 18   4225 Gray, William                    Big Red Ex           36.00m
 19   1319 Harmon, Jamere                   Bethany Baptist      33.64m
 20   5006 Johnson, Bobby                   Cyclone              32.63m
 21   4430 Jones Jr, Erwin                  Phoenix Bobc         39.38m
 22   4636 Kirkpatrick, Chris               Tmid                 21.22m
 23   3257 Klein, Aaron                     Huskies              27.50m
 24   3802 Lindaman, Benton                 Westside             38.10m
 25   3407 Lindgren, Derek                  River Runners        29.62m
 26   1261 Maloof, Michael                  Unattached           34.10m
 27   1823 Meeks, Dennis                    Champions            31.09m
 28   4038 Milner, Dylan                    Unattached           26.62m
 29   7056 Monsanto, Kevin                  Cavs                 31.66m
 30   2921 Moody, Jonathan                  New Orleans Come     30.80m
 31   5686 Osborne, Kyler                   So Hill Striders     31.25m
 32   1959 Roberts, Javan                   New Wave             32.00m
 33   2489 Saldana, Christopher             Highview Raptors     21.60m
 34   3594 Sejkora, Hadley                  Flyers               31.00m
 35   1146 Stewart, Shaymor                 06ny Starz TC        33.84m
 36   4691 Walker, Jackson                  Unattached           35.36m
 37   6608 Williams, Jarron                 Prr                  37.78m
 38   3598 Williams, Jon                    Flyers               38.54m
 39   6326 Wyatt, Tyler                     Unattached           29.22m
 40   2643 Yoder, Max                       Willming Flyers      26.74m

Event 159  Javelin Throw Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6518 Alexander, Myshaunna             LA Jets              29.12m
  2   3900 Armbruster, Lauren               Jefferson Co         23.84m
  3   6632 Barker, D'Auria                  Quiet Fire           35.58m
  4   4014 Brown, Holly                     Unattached           29.82m
  5   2599 Davis, Rebecca                   Unattached           16.40m
  6   4537 Denney, Jessica                  BearTooth Track      20.72m
  7   4268 Easley, Asia                     DO Right Tra         27.46m
  8   5144 Fletcher, Molly                  Unattached           20.43m
  9   4071 Gallegos, Agnes                  Abq W S Runners      32.52m
 10   5680 Garris, Vanessa                  So Hill Striders     32.01m
 11   4465 Griego, Audriana                 Unattached           26.88m
 12   2259 Hammond, Cli'Vesha               Glades Track Clu     22.30m
 13   3322 Hines, Taylor                    Kankakee             21.50m
 14   7322 Hopkins, Andrea                  Super Throwers T     28.14m
 15   3325 Jefferson, Jasmine               Kankakee             18.60m
 16   6088 Jelmini, Anastasia               Kern Firefighter     23.88m
 17   1222 Karin, Abbey                     Unattached           28.06m
 18   7138 Kau, Stephanie                   Emerald Valley T     28.06m
 19   1493 Kennedy, Brieanna                Unattached           35.98m
 20   5703 Lucas, Tara                      Stealth              28.19m
 21   3581 Mata, Bianca                     Flyers               26.92m
 22   2053 McCarroll, Stephanie             55 Spartanburg       26.97m
 23   4540 McClane, Katy                    BearTooth Track      26.02m
 24   6019 Parker, Shannon                  Castro Valley        20.58m
 25   2952 Pettway, Quanazia                North Alabama        17.06m
 26   5516 Quintrell, Megan                 Flanagan Clan TC     25.74m
 27   4915 Roach, Alexandra                 Northwest Flyers     21.11m
 28   6068 Schob, Caitie                    Flying Cheetahs      23.94m
 29   2642 Sites, Chelsea                   Willming Flyers      21.46m
 30   2770 Spear, Lakin                     Hoover Track Clu     28.48m
 31   2559 Stitt, Taylor                    New World            13.28m
 32   7379 Super, Ali                       Unattached           33.44m
 33   4952 Worthy, Cecily                   So Swift             18.27m
 34   6770 Zarate-de Macedo, Gaby           Unattached           24.18m

Event 160  Javelin Throw Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4672 Balcom, Zachary                  Unattached           37.52m
  2   2614 Bickett, Thomas                  Unattached           31.66m
  3   2792 Boone, Demetrius                 Lake Area Expres     31.21m
  4   6178 Bueno, Marcelino                 Relay 2000           33.74m
  5   4337 Chinman, Jonah                   Flatirons            42.30m
  6   7324 Crouser, Sam                     Super Throwers T     44.92m
  7   6625 Davis, Jeremy                    PS Vegas Flyers      36.04m
  8   2920 Day, Solomon                     New Orleans Come     27.46m
  9   6750 DeBarrows, Anthony               Team San Diego P     41.08m
 10   2313 Devero, Darreon                  NW Express           25.06m
 11   7036 Evers, Sam                       Beaverton TC         42.28m
 12   4224 Fiaseu, Daniel                   Big Red Ex           39.18m
 13   2617 Free, Austin                     Unattached           36.02m
 14   1032 Freeman, Mason                   02chacers Track      28.17m
 15   3144 Glover, Tim                      Central Il-Norml     38.82m
 16   5696 Graff, Justin                    Mercury              44.20m
 17   6647 Griggs Jr, Shedrick              Quiet Fire           40.30m
 18   1254 Hadden, Lucas                    Unattached           43.73m
 19   1910 Hill, Andrew                     Junior Striders      39.36m
 20   7393 Holloway, Matthew                Unattached           40.40m
 21   4677 Janzen, Kurtis                   Unattached           27.20m
 22   6001 Johns, William                   Yellow Jackets       43.54m
 23   5459 Johnson, Mats                    Comets               30.74m
 24   2042 Johnston, Jarom                  Sequoyah             42.78m
 25   5105 Kosecki, Matthew                 Track Houston TC     43.41m
 26   5568 Laes, Scott                      North Pennisula      31.96m
 27   4081 Marquez, Tobias                  Abq Oly Club         41.24m
 28   3701 Marvin, Micah                    Spartans             39.42m
 29   4546 McClane, Kevin                   BearTooth Track      33.94m
 30   2577 Moore, Brandon                   Northwest            33.64m
 31   3505 Psenka, Ryan                     Unattached           33.00m
 32   1941 Rowland, Kenneth                 N-Motion             34.32m
 33   3595 Sejkora, Seth                    Flyers               41.94m
 34   5008 Thomas,Jr, Michael               Cyclone              35.57m
 35   6179 Vasquez, Jr., Mark               Relay 2000           34.00m
 36   1474 Wilson, Shawn                    Syracuse Charger     38.60m

Event 161  Javelin Throw Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3960 Benson, Liz                      Thunderbolts         26.22m
  2   2110 Berry, Dani                      Unattached           31.31m
  3   4182 Brown, Myra                      Arifzona Rising      23.54m
  4   4463 Candelaria, Lindsay              Unattached           29.60m
  5   5730 Chaney, Erica                    Unattached           29.83m
  6   7356 Cole, Sara                       Unattached           29.84m
  7   2743 Davis, Curshaunda                Faith Track Club     29.65m
  8   2600 Dean, Mary                       Unattached           25.02m
  9   5906 Dixon-Buckley, Paris             3M Track Club        31.06m
 10   6415 Hardy, Shawna                    Chino Youth          30.04m
 11   3961 Hoke, Andrea                     Thunderbolts         29.96m
 12   5443 Hutchinson, Ashley               Cheney TC            32.65m
 13   4020 Johnson, Brittney                Unattached           39.32m
 14   1223 Karin, Tara                      Unattached           34.00m
 15   6117 Lampkin, Jhakarra                Mission Valley T     17.02m
 16   1312 Lampone, Tia                     Beaver County        29.76m
 17   2417 Lotze, Lauren                    Austintown Commu     27.62m
 18   3123 McCartney, Emma                  Athletics Orange     27.80m
 19   2833 McCord, Angela                   Mobile Parks         35.55m
 20   4929 McKinsey, Arianna                Port Arthur TC       26.52m
 21   3417 Mclean, Adrienne                 Speed XL             26.70m
 22   5751 Mosiman, Sara                    Unattached           39.71m
 23   3582 Musil, Samantha                  Flyers               31.62m
 24   5145 Newby, Paige                     Unattached           38.11m
 25   2192 Olan, Julia                      Central Fl. Glid     18.54m
 26   1209 Petranoff, Leigh                 02throwing Zone      40.00m
 27   7374 Richardson, Kacie                Unattached           33.24m
 28   7317 Ringholm, Hannah                 Self Esteem thro     30.96m
 29   2116 Ruiz, Ana                        Unattached           32.25m
 30   1499 Rycek, Laura                     Unattached           30.74m
 31   3124 Sanders, Ryan                    Athletics Orange     24.02m
 32   2302 Sims, Da'Mauri                   NW Express           17.40m
 33   4543 Sullivan, Sabina                 BearTooth Track      32.20m
 34   3585 Svoboda, Jenny                   Flyers               34.04m
 35   6597 Trice, NaShay                    Prr                  37.38m
 36   4237 Walker, Shelby                   Colorado Spe         25.88m
 37   6405 Weathers, Rachel                 Alex LE              21.58m
 38   1233 Woodbury, Laura                  Unattached           34.70m
 39   4798 Young, TaTanesha                 Hallmark Track C     27.00m
 40   1502 Yuhas, Susan                     Unattached           37.72m

Event 162  Javelin Throw Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   2419 Anzevino, Chris                  Austintown Commu     39.02m
  2   4674 Brown, Tyler                     Unattached           40.62m
  3   2839 Burnett, Dedrick                 Mobile Parks         39.89m
  4   7386 Cuellar, Justin                  Unattached           48.76m
  5   1506 Daniele, Matthew                 Unattached           48.72m
  6   5773 Davis, Michael                   Unattached           59.26m
  7   5211 Drenon, Brandon                  Wings                41.17m
  8   6731 Farquar, Donovan                 Team Edge            37.08m
  9   2339 Fleming, James                   Seffner              31.70m
 10   6416 Freeman, Joseph                  Chino Youth          39.24m
 11   6306 Fuller, Jake                     Unattached           41.20m
 12   2038 Galberth, Jonathan               Sandhills TC         33.02m
 13   3475 Genseal, Alex                    SW Sub. Cheetahs     50.97m
 14   4482 Griego, Robert                   Unattached           50.00m
 15   4209 Haddock, Dan                     Arizona              51.40m
 16   1400 Holsberger, Matthew              Mt. Top              48.52m
 17   4033 Houle, Brian                     Unattached           43.42m
 18   4768 Hurst, Marcus                    Desoto Roadrunne     39.77m
 19   4678 Janzen, Wade                     Unattached           37.64m
 20   2855 Jones, Derrick                   Monroe Thunder       37.39m
 21   5422 Kinderman, Jacob                 Barron Park Stri     47.61m
 22   3372 Kingery, Richard                 Lv's Cheetah         38.96m
 23   6417 Landis, Justin                   Chino Youth          37.34m
 24   4640 Lewis, Austin                    Tmid                 38.48m
 25   1263 Morgan, Chris                    Unattached           46.16m
 26   1912 Oglesby, Joshua                  Junior Striders      44.27m
 27   4072 Padilla, Manuel                  Abq W S Runners      42.82m
 28   6317 Polley, Michael                  Unattached           37.08m
 29   4922 Posten, Josh                     Northwest Flyers     47.78m
 30   4041 Sanders, Jeremiah                Unattached           41.48m
 31   2068 Schiedt, David                   Throw 1 Deep         48.96m
 32   3593 Schmailzl, Matt                  Flyers               40.96m
 33   6071 Schob, Charles                   Flying Cheetahs      56.88m
 34   3303 Smith Jr, Thomas                 Indiana TC           46.04m
 35   1270 Susi, Stephen                    Unattached           46.18m
 36   7124 Thompson, Michael                Cyo TC               52.04m
 37   7403 Trubachik, Nick                  Unattached           47.66m
 38   2585 Wade, Robert                     Spring Power         44.04m
 39   5454 Wilske, Robert                   Cheney TC            42.18m

Event 163  Javelin Throw Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3578 Bieranowski, Jordan              Flyers               31.08m
  2   5402 Blake, Jill                      Barron Park Stri     31.96m
  3   2827 Boggan, Keandra                  Mobile Parks         28.29m
  4   1653 Bridges, Chenice                 Carrollton P         30.32m
  5   4461 Brown, Deidra                    Unattached           38.38m
  6   1600 Browning, Whitney                Asheville            35.83m
  7   1549 Cerminara, Natalie               Wny Jets             35.42m
  8   1451 DePasquale, Jeannine             Quicksilver          39.04m
  9   4783 Dickson, Brookelyn               Elite Vaulters       32.20m
 10   4989 Fitts, Stephanie                 Tall City            26.62m
 11   2338 Fleming, Connie                  Seffner              25.28m
 12   3753 Hoffert, Kylie                   Unattached           26.76m
 13   2602 Jakubowski, Allison              Unattached           26.78m
 14   4662 Janowitz, Amanda                 Unattached           32.52m
 15   5200 Jenson, Katie                    Wings                34.46m
 16   2416 Katzman, Brooke                  Austintown Commu     19.60m
 17   6763 Kennedy, Heather                 Unattached           33.22m
 18   5747 Knutzen, Elise                   Unattached           31.82m
 19   1401 Lamens, Megan                    Mountaineer          40.88m
 20   6765 Lilly, Kendra                    Unattached           33.26m
 21   6199 Lindsay, Bromwyn                 Santa Rosa Expre     37.00m
 22   7369 McCrea, Ashley                   Unattached           44.54m
 23   2887 McKell, Amara                    Nashville Illusi     28.26m
 24   7370 Meeuwsen, Kara                   Unattached           37.38m
 25   2260 Morris, Geneeka                  Glades Track Clu     26.48m
 26   6532 Murphy, Mysheva                  LA Jets              33.38m
 27   5752 Neuman, Missy                    Unattached           32.90m
 28   1224 Nichols, Brooke                  Unattached           28.31m
 29   2889 Onwu, Kathy                      Nashville Illusi     31.65m
 30   6289 Ovalle, Nina                     Unattached           28.86m
 31   4236 Pearson, Emily                   Colorado Spe         31.42m
 32   7377 Sexton, Lauren                   Unattached           43.32m
 33   3125 Smith, Veneta                    Athletics Orange     23.10m
 34   6295 Summers, Jere                    Unattached           30.12m
 35   3434 Swanson, Siina                   Sterling             26.20m
 36   4473 Turner, Elizabeth                Unattached           22.56m
 37   5765 Yurkovich, Rachel                Unattached           45.00m

Event 164  Javelin Throw Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4673 Biskupiak, Bobby                 Unattached           48.50m
  2   3140 Boduch, David                    Casa                 51.82m
  3   5695 Braman, Bryan                    Mercury              54.82m
  4   2364 Brzostowski, Douglas             Unattached           37.26m
  5   1503 Burrell, David                   Unattached           55.08m
  6   4943 Cast, Michael                    Rising Stars Tra     47.52m
  7   6139 Castelo, Kevin                   MP Striders          36.52m
  8   4223 Fairbanks, Anthony               Big Red Ex           55.54m
  9   2820 Fears, Omar                      Memphis Hurdlers     34.58m
 10   5322 Flax, Jarrett                    Texas Storm Trac         ND
 11   1250 Gaug, Edward                     Unattached           43.72m
 12   4031 Groom, Heath                     Unattached           55.76m
 13   5927 Hammerquist, Kyle                3M Track Club        44.46m
 14   2821 Harris, Marcus                   Memphis Hurdlers     34.54m
 15   3371 Henderson, Terrell               Lv's Cheetah         45.70m
 16   3497 Hnat, Steven                     Unattached           47.30m
 17   5782 Jeffreys, Jonathon               Unattached           56.08m
 18   2463 Jones, Johnathan                 Firebirds            39.86m
 19   6588 McFadden, Ronnie                 Stallions            50.76m
 20   1041 Mills, Anthony                   03country Mill       45.50m
 21   1957 Mitchell, Jeremy                 New Wave             48.47m
 22   3650 Monsen, Erick                    East Side Sharks     38.82m
 23   6732 Moore, EJ                        Team Edge            43.50m
 24   4039 Moore, Jaban                     Unattached               ND
 25   5792 Nyland, Dave                     Unattached           52.88m
 26   2421 Panezich, Nick                   Austintown Commu     42.36m
 27   3792 Petrocchi, Ryan                  West O               42.80m
 28   6733 Pitman, Thomas                   Team Edge            53.58m
 29   1515 Radgowski, Chad                  Unattached           65.14m
 30   5215 Reeder, Kyle                     Wings                43.85m
 31   4228 Rettinger, Ryan                  Big Red Ex           50.48m
 32   6319 Rooters, Jason                   Unattached           50.52m
 33   4488 Roth, Brad                       Unattached           54.26m
 34   5011 Schmidt, Shawn                   Texas Express TC         ND
 35   7229 Simmons, Michael                 Milwaukie TC         52.64m
 36   3897 Teeter, Jordan                   Hays Strider         54.94m
 37   5218 Turner, Patrick                  Wings                39.23m
 38   1915 Walters, Ransom                  Junior Striders      50.65m
 39   2130 Williams, Adam                   Unattached           52.90m
 40   5804 Wolfe, Alex                      Unattached           54.38m
 41   7405 Zahn, Phil                       Unattached           54.96m

Event 165  Shot Put Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   7269 Bailey, Michaela                 Robin Hood TC         6.77m
  2   5901 Baxter, Alexis                   3M Track Club         7.53m
  3   5141 Bell, Tamara                     Unattached            5.55m
  4   3477 Bishop, Brianne                  Unattached            5.35m
  5   4775 Colbert, Jessica                 East Texas Track      6.36m
  6   7321 Crouser, Haley                   Super Throwers T      6.30m
  7   5655 Dinish, Aliana                   Scaa                  8.36m
  8   3266 Ern, Jessica                     Illini Heat           4.46m
  9   3966 Ferguson, Kalen                  Tulsa Expres          5.11m
 10   4990 Frazier, Shunta                  Tall City             5.23m
 11   1841 Gaither, Sabrien                 Hickory City          6.66m
 12   4492 Grayer, Kehana                   Utah Flames           6.63m
 13   7218 Gritsch, Shantel                 Milwaukie TC          5.65m
 14   2725 Hall, Joselyn                    Continental T-Be      6.80m
 15   6150 Harrell, Urina                   Mustangs              7.09m
 16   2727 Hegwood, Breanna                 Continental T-Be      4.85m
 17   2951 Hendon, Tatyana                  North Alabama         4.54m
 18   2071 Hill, Kayla                      Titans                6.50m
 19   4495 Hosea, Kristina                  Utah Flames           6.25m
 20   5445 Hutchinson, Courtney             Cheney TC             8.26m
 21   2603 Mann, Brittany                   Unattached            7.89m
 22   6064 Orden-Slocum, Essence            Fresno Flames         6.44m
 23   4370 Pitts, Breshea                   Jesse Owens Memo      6.66m
 24   2041 Pounds, Lauren                   Sequoyah              7.32m
 25   6616 Schexnayder, Sidni               PS Vegas Flyers       6.76m
 26   2584 Seelig, Tayler                   Spring Power          4.81m
 27   6824 Staten, LaReisa                  Valley Unite          7.25m
 28   4542 Sullivan, Gabriella              BearTooth Track       3.98m
 29   1149 Tankeng, Nzengung                06notre Dame          7.34m
 30   3790 Wallerstedt, Michelle            West O                7.17m
 31   3392 Watkins, Maggie                  Purdue Area TC        4.21m
 32   5414 Weber, Sasha                     Barron Park Stri      6.17m

Event 166  Shot Put Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   1236 Boisse, Jackson                  Unattached            6.73m
  2   7351 Clem, Joseph                     Track City TC         6.48m
  3   4143 Colby, Travis                    Arizona Chee          9.52m
  4   4983 Collins, DeAndre                 Start 2 Finish        8.41m
  5   2538 Comer, Tyler                     Marion TC             6.28m
  6   4252 Condon, Philip                   Colorado Spr          6.86m
  7   3272 Diedrich, Chase                  Illini Heat           6.78m
  8   3333 Erzinger, Tyler                  Kankakee              4.75m
  9   3647 Foster, Jesse                    Lincoln Youth         8.07m
 10   5708 Fry, Matthew                     Stealth               6.68m
 11   1380 Giles, Elijah                    Franklin              8.24m
 12   2316 Grant, Ray                       NW Express            5.79m
 13   7292 Hackett, Aidan                   Robin Hood TC         5.35m
 14   1668 Haley, Paul                      Columbia              8.07m
 15   3997 Hayes, Ruffus                    Tulsa Flyers          7.31m
 16   3974 Henderson, Ashton                Tulsa Expres          9.69m
 17   5928 Hill, Brandon                    3M Track Club        10.04m
 18   1359 Irons, Christian                 Delco Stallions       7.49m
 19   4676 Janzen, Camron                   Unattached            5.44m
 20   4429 Jones, Jamaal                    Phoenix Bobc          7.79m
 21   6310 Kovar, Jayson                    Unattached            9.11m
 22   7041 Leddige, Nathan                  Beaverton TC          8.92m
 23   6504 Lomax, Marquis                   Light Speed           6.87m
 24   4878 Manos, Dariyon                   Lancaster Lightn      8.15m
 25   4036 Maydew, Payson                   Unattached            7.14m
 26   1322 McCleese, Brandon                Bethany Baptist       7.23m
 27   2846 McGovern, Jeffrey                Mobile Parks          6.41m
 28   5790 Morris, Tyler                    Unattached            6.11m
 29   4687 Ostermiller, Brady               Unattached            5.44m
 30   5697 Overbay, Collin                  Mercury               6.96m
 31   1676 Peterkin, Jalen                  Durham Striders       9.35m
 32   3786 Quick, Matthew                   Unattached            7.18m
 33   4948 Scott, William                   Rising Stars Tra      9.07m
 34   6322 Silva, Kyle                      Unattached            8.24m
 35   2568 Westbrook, Charles               New World             8.46m
 36   1273 Whitfield, Clark                 Unattached            6.73m
 37   3740 Zahn, Jason                      Southwest Area        8.59m

Event 167  Shot Put Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5512 Adamko, Anna                     Flanagan Clan TC      7.93m
  2   5931 Ayala-McKeller, Arianna          Acorn Oscar Bail      9.19m
  3   1215 Belanger, Letisha                Unattached            8.53m
  4   4559 Bonner, Ingrid                   Missoula Track C      6.97m
  5   4012 Brand, Erica                     Unattached           10.10m
  6   4914 Briscoe, Shanay                  Northwest Flyers     11.98m
  7   2111 Brodie, Jasmine                  Unattached            9.49m
  8   4013 Brown, Heidi                     Unattached            9.22m
  9   3841 Brown, Lenee                     Ardmore Trac          9.23m
 10   5021 Callis, Ariel                    Texas Storm Trac      8.53m
 11   4462 Campbell, BreeAnne               Unattached            7.92m
 12   4116 Carson, Hannah                   Arizona Chee         10.41m
 13   1658 Carter, Stephanie                Chariots of           9.83m
 14   2551 Doss, Erika                      New World             7.50m
 15   2167 Enjamio, Victoria                Alpha Omega           8.12m
 16   5567 Erickson, Kirstin                North Pennisula       7.80m
 17   4270 Evans, Jamesse                   DO Right Tra         11.03m
 18   2355 Figueroa, Diandra                Unattached            8.24m
 19   6278 Gisyer, Renelle                  Unattached            9.39m
 20   3649 Graff, Crystal                   East Side Sharks      8.90m
 21   6223 Hardinan, Myeesha                Speed City           10.80m
 22   3321 Harris, Ariel                    Kankakee              7.51m
 23   6813 Haydel, Sidney                   Valley Unite         10.66m
 24   7076 Hollenbeck, Shelby               Cool Running          8.32m
 25   6594 Jaja, Prinye                     Prr                  10.76m
 26   5457 James, Chelsea                   Comets                8.27m
 27   5184 James, Royal                     visions               8.49m
 28   1389 Jarvis, Jennifer                 Lakeland              9.42m
 29   1494 Kennedy, Gabrielle               Unattached            8.54m
 30   3254 Milroy, Jennifer                 Huskies               8.62m
 31   4665 Ostermiller, Amy                 Unattached            7.64m
 32   3601 Rabon, Sydney                    Excalibur             9.47m
 33   1227 Reed, Anneke                     Unattached            9.11m
 34   1184 Roberts, Bryanna                 06s/A Hinds' Fee      8.15m
 35   2953 Ross, Tesia                      Peak Performance      7.55m
 36   1419 Sims, Ashley                     NJ Striders          10.09m
 37   3175 Thomas, Alia                     Dxmr Dominators       7.81m
 38   7235 Tripp, Courtney                  Oregon Throwers      10.67m
 39   7331 Warren, McKenzie                 Team Oregon           8.36m
 40   6622 White, Brittney                  PS Vegas Flyers      10.38m
 41   2484 Wild, Beth                       Highview Raptors      7.36m

Event 168  Shot Put Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6624 Blake II, Tyrone                 PS Vegas Flyers      12.04m
  2   3380 Bland, Todd                      N Shore Breeze       12.59m
  3   5209 Collins, Aviante                 Wings                10.02m
  4   7083 Crouser, Ryan                    Cool Running         10.32m
  5   5210 Davis, Kelvin                    Wings                13.05m
  6   4451 Doka, Valentino                  Tonto                11.07m
  7   4029 Dunn, Robert                     Unattached           13.43m
  8   4549 Evans, Marc                      Bozman Track Clu      8.68m
  9   1634 Fleming, Paul                    Boys & Girls          9.95m
 10   4953 Garcia, Malcolm                  So Swift             10.10m
 11   6307 Gonzales, John                   Unattached           12.91m
 12   6168 Grady, Dwayne                    Panther Track        11.27m
 13   1319 Harmon, Jamere                   Bethany Baptist       8.40m
 14   6421 Haro, Bryant                     Flyers Track         11.86m
 15   5550 Haynes, Tim                      Medical Lake P&R      8.60m
 16   5607 Johnson, Khayree                 Rainier Beach TC      9.45m
 17   5500 Jowett, Andrew                   Fwtc                  8.26m
 18   3382 Kimbrough, Barry                 N Shore Breeze        8.84m
 19   7325 Lessar, Alex                     Super Throwers T      9.54m
 20   3802 Lindaman, Benton                 Westside             10.72m
 21   1011 Luzinas, Zak                     003road Runners      10.28m
 22   1261 Maloof, Michael                  Unattached            9.00m
 23   2768 Martin, Juma                     Hattiesburg Flye      9.82m
 24   6312 Mendoza, Alfredo                 Unattached           11.76m
 25   4556 Patterson, Andre'                Helena Vault & T      8.51m
 26   3933 Ramsey, Ibrahim                  Kansas Flyers        12.10m
 27   4385 Sales, Joe                       Landsharks R          9.83m
 28   1827 Scales, James                    Champions            10.82m
 29   2254 Smith, LaQuentin                 Florida Elite        10.90m
 30   6476 Stone, Jerry                     Imani                11.56m
 31   3315 Tolliver, Devin                  Indy's Cheetahs       8.61m
 32   1272 Whitfield, Bentley               Unattached            9.22m
 33   2689 Williams, Leon                   Raiders TC            9.86m

Event 169  Shot Put Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   5699 Baker, Evie                      Stealth              11.89m
  2   2569 Baker, Timmarea                  Northwest            10.06m
  3   6632 Barker, D'Auria                  Quiet Fire           12.27m
  4   4263 Blevins, Arisha                  DO Right Tra         11.86m
  5   2265 Blue, J'Quyra                    Metro-Dade           12.12m
  6   1216 Boisse, Georgia                  Unattached           10.50m
  7   2070 Chambers, Lauren                 Titans               12.08m
  8   4266 Dean, Jasmine                    DO Right Tra         12.00m
  9   3298 Deloney, Rachel                  Indiana TC           14.39m
 10   5680 Garris, Vanessa                  So Hill Striders     12.02m
 11   2542 Gerhardt, Katie                  Miami Valley         10.28m
 12   6280 Hammar, Rachel                   Unattached           11.69m
 13   2043 Hawkins, Marcia                  Silver Sonic         10.30m
 14   3325 Jefferson, Jasmine               Kankakee             10.97m
 15   6088 Jelmini, Anastasia               Kern Firefighter     11.91m
 16   5066 Kellen, Caroline                 Track Houston TC     12.17m
 17   1493 Kennedy, Brieanna                Unattached           11.24m
 18   3888 Leffler, Jacquelyne              Emporia              13.26m
 19   4993 Lynn, Susan                      Team S.W.I.F.T.      11.49m
 20   4540 McClane, Katy                    BearTooth Track       9.04m
 21   5718 McClendon, Dana                  Spokane Valley T     11.62m
 22   4497 Moala, Leima                     Utah Flames          13.62m
 23   1560 Mobley, Rita                     Wilmington T.C.      10.36m
 24   7239 Myers, Brittany                  Peak Performance     10.94m
 25   1045 O'Brien, Becky                   01-Cumberland Re     11.80m
 26   5915 Purvis, Julian                   3M Track Club        11.13m
 27   7026 Redmayne-Titley, Emily           Beaverton TC         11.19m
 28   7027 Rife, Alyssa                     Beaverton TC         11.44m
 29   3489 Sanni, Rachel                    Unattached            9.75m
 30   1228 Scunziano, Julie                 Unattached           11.86m
 31   4545 Theade, Clancy                   BearTooth Track       4.86m
 32   2859 Thomas, DeBrittainie             Mymcatc              10.68m
 33   4026 Wagle, Kaitlyn                   Unattached           13.75m
 34   6541 Williams-Robertson, Shawniqu     LA Jets              12.66m
 35   2612 Yarber, Kelly                    Unattached            9.62m
 36   6770 Zarate-de Macedo, Gaby           Unattached           11.90m

Event 170  Shot Put Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   3850 Aaron, Conrad                    Ardmore Trac         11.86m
  2   4672 Balcom, Zachary                  Unattached           13.73m
  3   4918 Barbas, Michael                  Northwest Flyers     17.25m
  4   2745 Berry, Timothy                   Faith Track Club     10.24m
  5   2614 Bickett, Thomas                  Unattached           11.60m
  6   4561 Bonner, Zach                     Missoula Track C      9.85m
  7   2792 Boone, Demetrius                 Lake Area Expres     10.06m
  8   3770 Brewster, Brock                  Unattached           12.45m
  9   3494 Casella, Mike                    Unattached           11.95m
 10   2312 Clements, Eduardo                NW Express           10.79m
 11   1470 Cumberbatch, Josh                Supersonics          15.53m
 12   7388 Espinoza, Jason                  Unattached           13.61m
 13   6327 Gordon, Drew                     Union Track          15.51m
 14   1910 Hill, Andrew                     Junior Striders      12.17m
 15   4677 Janzen, Kurtis                   Unattached            8.21m
 16   1210 Johnston, Matthew                03falcons             9.45m
 17   3780 Juhl, Kasey                      Unattached           13.65m
 18   5568 Laes, Scott                      North Pennisula      10.31m
 19   1259 LaLiberty, Nick                  Unattached           12.65m
 20   4308 Lira, Brandon                    Comets               15.07m
 21   4081 Marquez, Tobias                  Abq Oly Club         14.21m
 22   1925 Mayne, Josh                      Mid Maryland         12.80m
 23   7087 McNutt, Brett                    Cool Running         13.52m
 24   6313 Miller, Nathan                   Unattached           12.93m
 25   2577 Moore, Brandon                   Northwest            13.01m
 26   3009 O'Banner, Christopher            Southeast Miss        8.96m
 27   3424 Odele, Jolie                     Sprngfld Strider     11.45m
 28   6494 Orange, Evant                    LA Sheriff Strid     12.04m
 29   3505 Psenka, Ryan                     Unattached           11.89m
 30   6106 Quirke, Colin                    Los Gatos Athl.      14.80m
 31   7123 Ranck, Dennis                    Cyo TC               12.95m
 32   4431 Ricco, Joe                       Phoenix Bobc         14.38m
 33   2629 Seitz, Jonathan                  Unattached           10.47m
 34   4042 Tabor, Sean                      Unattached           15.07m
 35   5801 Tipton, Daniel                   Unattached           10.09m
 36   2129 Triplett, Christopher            Unattached           12.55m
 37   6793 Tucker, Shane                    Unattached           13.27m
 38   5572 Williams, Douglas                Orofino T&F          11.48m
 39   6493 Young, Oliver                    LA Falcons           13.03m

Event 171  Shot Put Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4423 Alvarado, Ana                    Pacesetters          10.48m
  2   4450 Begay, Kindall                   Tonto                11.52m
  3   4182 Brown, Myra                      Arifzona Rising       8.91m
  4   2267 Brown, Shatoya                   Metro-Dade           11.72m
  5   2102 Burrell, Gabrielle               Track Essence         9.88m
  6   5730 Chaney, Erica                    Unattached           11.52m
  7   3262 Clark, Katie                     Illini Heat           9.00m
  8   3478 Cobb, Ebonie                     Unattached            9.69m
  9   2883 Cox, Brittany                    Nashville Illusi     12.51m
 10   5701 Damiano, Samantha                Stealth              10.13m
 11   1488 Daniels, Samamtha                Unattached           10.55m
 12   7357 Espinoza, Jaclyn                 Unattached           11.95m
 13   3482 Haines, Kari                     Unattached           11.06m
 14   5040 Hall, Tierah                     Texas Throwbacks     12.76m
 15   7327 Hendershot, Kayla                Team Oregon           9.44m
 16   3961 Hoke, Andrea                     Thunderbolts         10.56m
 17   1344 Holmberg, Jacqueline             Chautauqua Strid     10.33m
 18   5443 Hutchinson, Ashley               Cheney TC            10.38m
 19   5909 Jeffery, Jaleesa                 3M Track Club        11.15m
 20   1469 Long, Tiona                      Supersonics          11.29m
 21   2556 Morrison, Shannon                New World            11.01m
 22   3582 Musil, Samantha                  Flyers               11.94m
 23   2418 Rathburn, Alexandra              Austintown Commu     10.53m
 24   2362 Revord, Alexa                    Unattached           10.86m
 25   6615 Rogers, Ashley                   PS Vegas Flyers       9.22m
 26   1939 Rowland, Kaili                   N-Motion              9.73m
 27   4543 Sullivan, Sabina                 BearTooth Track       8.23m
 28   3585 Svoboda, Jenny                   Flyers               13.01m
 29   3904 Travis, Rachel                   Jefferson Co         11.87m
 30   6597 Trice, NaShay                    Prr                  11.51m
 31   7236 Tripp, Katherine                 Oregon Throwers      10.80m
 32   4941 Vitatoe, Christina               Rising Stars Tra     10.02m
 33   6405 Weathers, Rachel                 Alex LE               9.58m
 34   1233 Woodbury, Laura                  Unattached            9.68m
 35   6021 Xavier, Kayla                    Central Valley R     10.66m

Event 172  Shot Put Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   7323 Aldredge, Anthony                Super Throwers T     13.52m
  2   2419 Anzevino, Chris                  Austintown Commu     13.28m
  3   2772 Bell, Ryan                       Hoover Track Clu     13.38m
  4   2309 Black, Richard                   NW Express           10.41m
  5   1237 Brewington, Danton               Unattached           11.81m
  6   7383 Burke, Greg                      Unattached           12.33m
  7   6341 Byrd, Thomas                     West Side Kicker     14.32m
  8   1031 Chace, Nick                      02chacers Track      11.78m
  9   2178 Davis, Ronald                    America's Youth      10.81m
 10   6302 Dragon, Tyler                    Unattached           15.16m
 11   1346 Eaton, Blake                     Chautauqua Strid     15.75m
 12   5134 Edmonds, Adrian                  U.S.A. Stars         14.84m
 13   5774 Elisara, Cameron                 Unattached           15.50m
 14   4030 Flaig, Richard                   Unattached           12.73m
 15   6778 Gonzales III, Raul               Unattached           12.47m
 16   4920 Guzman, Adrian                   Northwest Flyers     14.72m
 17   5549 Heath, Brock                     Lctc                 11.40m
 18   2619 Helmuth, Vincent                 Unattached           14.56m
 19   6108 Karacozoff, Joel                 Metro Track          14.53m
 20   4679 Kelley, Robert                   Unattached            8.96m
 21   3499 Kramer, Austin                   Unattached           14.35m
 22   4309 Lira, Jonathan                   Comets               11.94m
 23   5637 Morris, Korey                    SeaTown Express      13.08m
 24   4072 Padilla, Manuel                  Abq W S Runners      12.12m
 25   1086 Parsons, Emory                   03kinderhook Elk     13.74m
 26   1874 Pollard, Kerry                   Hummingbird          13.93m
 27   6851 Santos, Angel                    Valley Unite         12.66m
 28   6581 Savage, Darius                   Mlk                  16.75m
 29   3303 Smith Jr, Thomas                 Indiana TC           14.71m
 30   3509 Stephen, Benjamin                Unattached           15.43m
 31   3864 Tabor, Geoffrey                  Ardmore Trac         13.97m
 32   7013 Valentine, Jacobsen              Albina Road Runn     13.17m
 33   2069 Wright, Wesley                   Throw 1 Deep         15.06m

Event 173  Shot Put Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4657 Albl, Mary                       Unattached            9.61m
  2   2826 Bell, Sarah                      Mobile Parks          9.37m
  3   4994 Bernard, Khaleela                Cyclone               0.27m
  4   6165 Bland, Jahylica                  Panther Track        12.63m
  5   7320 Bolliger, Nicole                 Super Throwers T     10.54m
  6   4461 Brown, Deidra                    Unattached           11.78m
  7   1600 Browning, Whitney                Asheville            10.30m
  8   4569 Bryant, Candice                  Tmid                 12.59m
  9   1085 Burke, Maegan                    01-Kennebunk         10.42m
 10   4884 Burnett, Ashley                  Mach 1 Track Clu      0.27m
 11   4572 Davidson, Patricia               Tmid                  8.46m
 12   1219 Dickey, Stephanie                Unattached           10.37m
 13   1452 Galarza, Sylvia                  Quicksilver          12.84m
 14   3751 Gottsch, Allison                 Unattached           10.68m
 15   5740 Hess, Annie                      Unattached           11.05m
 16   7366 Horton, Stephanie                Unattached           13.18m
 17   5444 Hutchinson, Corissa              Cheney TC            10.96m
 18   5431 Jacobsen, Emily                  Cascade Striders     11.75m
 19   5200 Jenson, Katie                    Wings                 0.27m
 20   6639 Jones, Marche                    Quiet Fire           10.31m
 21   2416 Katzman, Brooke                  Austintown Commu     10.51m
 22   6284 Kuo, Samantha                    Unattached           11.57m
 23   6765 Lilly, Kendra                    Unattached           11.52m
 24   1313 MacFarlane, Susan                Beaver County        10.53m
 25   3666 Marks, Reshial                   Bengals              10.72m
 26   4467 Martinez, Andrea                 Unattached           11.25m
 27   2887 McKell, Amara                    Nashville Illusi     12.25m
 28   4471 Montano, Darlene                 Unattached            8.70m
 29   6532 Murphy, Mysheva                  LA Jets              10.16m
 30   3611 North, Rosemary                  Hosp House           10.51m
 31   2889 Onwu, Kathy                      Nashville Illusi     11.81m
 32   3488 Riley, Brittany                  Unattached           12.52m
 33   7080 Strot, Emilee                    Cool Running         13.64m
 34   6295 Summers, Jere                    Unattached           12.38m
 35   2119 Talley, Khadija                  Unattached           13.41m
 36   1148 Tankeng, Lena                    06notre Dame         11.17m
 37   3763 Wallerstedt, Michaela            Unattached           15.33m

Event 174  Shot Put Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   2177 Autry, Jameal                    America's Youth      14.55m
  2   3493 Block, Scott                     Unattached           18.97m
  3   4476 Bryant, Tyler                    Unattached           15.39m
  4   1725 Carlock, John                    Ft. Belvoir          15.15m
  5   6139 Castelo, Kevin                   MP Striders          14.38m
  6   4028 Clemons, Judson                  Unattached           13.24m
  7   7005 Cole, Chris (Nick)               Albina Road Runn     18.11m
  8   3771 Curtis, Anthony                  Unattached           17.09m
  9   5322 Flax, Jarrett                    Texas Storm Trac         ND
 10   1508 Fody, Alan                       Unattached           14.08m
 11   7390 Furgason, Derek                  Unattached           15.03m
 12   5927 Hammerquist, Kyle                3M Track Club        15.72m
 13   4032 Hansen, Justin                   Unattached           14.65m
 14   3497 Hnat, Steven                     Unattached           15.57m
 15   5710 Howard, David                    Stealth              15.34m
 16   1347 Kahanic, Nick                    Chautauqua Strid     16.67m
 17   3044 Killen, Tommy                    Unattached           14.44m
 18   4680 Lamb, Matt                       Unattached           16.32m
 19   4486 Lewis, Jason                     Unattached           16.28m
 20   4682 Lyons, D.J.                      Unattached           12.86m
 21   6588 McFadden, Ronnie                 Stallions            14.82m
 22   2061 McGill, Curt                     55 Spartanburg       14.92m
 23   4310 Mendoza, Hector                  Comets               10.50m
 24   5788 Midles, Zack                     Barron Park Stri         ND
 25   6732 Moore, EJ                        Team Edge            12.22m
 26   4039 Moore, Jaban                     Unattached           17.28m
 27   5794 Osborn III, Clinton              Unattached           16.15m
 28   2421 Panezich, Nick                   Austintown Commu     16.92m
 29   1825 Phifer, Lonnie                   Champions            15.17m
 30   4649 Porter, Zack                     Tmid                 18.89m
 31   5215 Reeder, Kyle                     Wings                16.84m
 32   6319 Rooters, Jason                   Unattached           17.34m
 33   3898 Thomas, Eric                     Hays Strider         16.09m
 34   5218 Turner, Patrick                  Wings                14.98m
 35   3395 Watkins, Billy                   Purdue Area TC       16.41m
 36   5803 Watkins, Jabari                  Unattached           16.19m
 37   1286 Wiechman, John                   01-Yes  Bounders     14.45m
 38   6563 Williams, Mitchell               LA Jets              12.46m
 39   2645 Woosley, George                  WW track             14.02m

Event 175  Hammer Throw Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   2065 Bernhardt, Emily                 Throw 1 Deep         43.71m
  2   5730 Chaney, Erica                    Unattached           25.30m
  3   7356 Cole, Sara                       Unattached           34.20m
  4   7327 Hendershot, Kayla                Team Oregon          28.66m
  5   7365 Holmes, Brittaney                Unattached           24.18m
  6   6866 Lewis, Jessica                   Gazelle              18.84m
  7   5749 Midles, Gabriella                Unattached           35.30m
  8   5753 O'Leary, Shaina                  Unattached           31.36m
  9   1939 Rowland, Kaili                   N-Motion             32.15m
 10   4543 Sullivan, Sabina                 BearTooth Track      19.68m
 11   3585 Svoboda, Jenny                   Flyers                   ND
 12   5030 Wike, Lizzie                     Texas Storm Trac     17.20m

Event 176  Hammer Throw Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   7323 Aldredge, Anthony                Super Throwers T     32.90m
  2   4607 Barnes, Caleb                    Tmid                 17.18m
  3   2772 Bell, Ryan                       Hoover Track Clu         ND
  4   7242 Boedigheimer, Joel               Peak Performance     21.28m
  5   7383 Burke, Greg                      Unattached           45.82m
  6   5004 Burton, Tyler                    Cyclone              13.00m
  7   1031 Chace, Nick                      02chacers Track      42.30m
  8   5009 Denegre, Stanhope                Texas Express TC     13.00m
  9   6302 Dragon, Tyler                    Unattached           35.70m
 10   6306 Fuller, Jake                     Unattached           34.60m
 11   6778 Gonzales III, Raul               Unattached           41.28m
 12   1255 Henning, Walter                  Unattached               ND
 13   4678 Janzen, Wade                     Unattached           35.32m
 14   1970 Myers, James                     55 Pee DeeElite      25.73m
 15   5795 Richards, Zach                   Unattached           41.96m
 16   2068 Schiedt, David                   Throw 1 Deep         52.73m
 17   3593 Schmailzl, Matt                  Flyers                   ND
 18   6071 Schob, Charles                   Flying Cheetahs      43.70m
 19   5797 Stray, Jordan                    Unattached           41.97m
 20   2069 Wright, Wesley                   Throw 1 Deep         49.30m

Event 177  Hammer Throw Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   6865 Dawson, Elizabeth                Gazelle              24.20m
  2   2066 Finn-Johnson, Lorna              Throw 1 Deep         41.99m
  3   7136 Greatwood, Emmy                  Emerald Valley T     22.28m
  4   5407 Harvey, Shannon                  Barron Park Stri     40.96m
  5   5456 Hern, Kimery                     Club Northwest       40.09m
  6   6281 Hroch, Amber                     Unattached           32.16m
  7   6765 Lilly, Kendra                    Unattached           35.16m
  8   5750 Mills, Alayna                    Unattached           42.40m
  9   5000 Morgan, Melba                    Cyclone              12.00m
 10   7373 Peulen, Alison                   Unattached           28.60m
 11   3586 Voigtlander, Clare               Flyers                   ND

Event 178  Hammer Throw Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team              Seed Mark
===============================================================================
  1   4605 Anderson, Cliff                  Tmid                 35.64m
  2   5769 Boling, Jake                     Unattached               ND
  3   5771 Charters, Brad                   Unattached               ND
  4   5423 Kogan, Mark                      Barron Park Stri     51.11m
  5   5788 Midles, Zack                     Barron Park Stri         ND
  6   6732 Moore, EJ                        Team Edge            33.86m
  7   3941 Penny, Scott                     Lawrence             45.94m
  8   3516 Prill, Kurt                      Five Alive               ND
  9   5215 Reeder, Kyle                     Wings                31.82m
 10   5796 Schultz, Greg                    Unattached           50.61m
 11   5460 Smith, Jonathan                  ConnTC               39.77m
 12   6324 Sullivan, Buck                   Unattached           55.50m
 13   5218 Turner, Patrick                  Wings                30.56m
 14   5038 Wike, Willy                      Texas Storm Trac     31.60m

Event 179  Triathlon Bantam Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   6661 Brown, Ayanna                    Rising Stars            842
  2   2136 Caldwell, Jessica                Woodlawn                900
  3   2814 Cash, Breana                     Memphis Hurdlers        910
  4   3352 Elliott, Makeba                  Lv's Cheetah            885
  5   3794 Evans, Carolyn                   Westside                186
  6   5584 Gandy, Kiana                     Rainier Beach TC        774
  7   7218 Gritsch, Shantel                 Milwaukie TC            531
  8   6507 Hicks, Traci Lynn                Long Beach Sprin        842
  9   2422 Horn, Ivy                        Blue Thunder            786
 10   2423 Horn, Morgan                     Blue Thunder            609
 11   4457 Jones, Brittany                  Tucson Track           1071
 12   4910 Jones, Travia                    North Texas Chee        874
 13   4753 Love, Bria                       Dallas TC               790
 14   1917 Mason, Lucy                      Lucious Sand           1037
 15   6287 McMillan, Hannah                 Unattached              703
 16   4541 Mohl, Samantha                   BearTooth Track         348
 17   4129 Moore, Ashlee                    Arizona Chee            969
 18   3432 Moore, Kaylee                    Sterling                729
 19   6334 Noriega, Brianna                 Veta                    860
 20   5664 Ochsner, Aimee                   Scaa                     NP
 21   6495 Pavageau, Jade                   Las Vegas Heat          959
 22   2857 Ransaw, Mercedes                 Mymcatc                 490
 23   1036 Rechnitzer, Julia                03country Mill          210
 24   7219 Rodabaugh, Taylor                Milwaukie TC            522
 25   6031 Speech, Melanie                  City Track Club         820
 26   1139 St. Lawrence, Natalia            06ny Starz TC           411
 27   2363 Stallworth, Marshae              Unattached              596
 28   4542 Sullivan, Gabriella              BearTooth Track         300
 29   4175 Sylve, Treniese                  Arizona Pant            998
 30   2263 White, Mallory                   Lakeland Track C        907
 31   1314 Wilkerson, Shaya                 Bethany Baptist         888

Event 180  Triathlon Bantam Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   1141 Akinleye, Jende                  06ny Starz TC           508
  2   4141 Centers, Devin                   Arizona Chee            611
  3   3272 Diedrich, Chase                  Illini Heat             431
  4   6664 Fortune, William                 Rising Stars            618
  5   2316 Grant, Ray                       NW Express              422
  6   2767 Green, James                     Hattiesburg Flye        222
  7   1668 Haley, Paul                      Columbia                583
  8   4627 Harris, Tyler                    Tmid                    512
  9   2956 Hinchliffe, Will                 Peak Performance        450
 10   7064 Holenstein, Mark                 Centennial TC           497
 11   7054 Jette, Max                       Cavs                    412
 12   5421 Kalb, Kevin                      Barron Park Stri        560
 13   7041 Leddige, Nathan                  Beaverton TC            548
 14   3801 Lee, Colin                       Westside                399
 15   5221 Mayden, James                    Wmtc Stampede           403
 16   6143 McCovery, LonDeen                MP Striders              NP
 17   4181 McDonald, Andrew                 Arizona Puma            495
 18   1050 Mills, Kyle                      06eny Impalas           409
 19   6556 Muhammad, Khalfani               LA Jets                 540
 20   3274 Schaap, Jonathan                 Illini Heat             488
 21   3739 Schneider, Jay                   Southwest Area          576
 22   2480 Sergeant, Carl                   Grand Rapids Tra        341
 23   4888 Shinette, Anthony                Mainland Jaguars        323

Event 181  Outdoor Pentathlon Midget Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   3297 Bierhaus-Riggins, Brooke         Indiana TC             1997
  2   2464 Blair, Kaytelinn                 Flying Js              2104
  3   4559 Bonner, Ingrid                   Missoula Track C       1486
  4   4914 Briscoe, Shanay                  Northwest Flyers       3352
  5   3253 Browder, Katie                   Huskies                1683
  6   5021 Callis, Ariel                    Texas Storm Trac       1833
  7   3875 Fennoy, Alexis                   East St. Lou           2165
  8   2601 Free, Julia                      Unattached             1737
  9   3646 Gawrick, Mary Jo                 Lincoln Youth          1914
 10   3649 Graff, Crystal                   East Side Sharks       1572
 11   6813 Haydel, Sidney                   Valley Unite           2651
 12   7307 Hingston, Megan                  Salem TC               2871
 13   1135 Hudson, Soroya                   06ny Starz TC          2203
 14   7019 Jette, Kate                      Beaverton TC           2354
 15   1850 LaRoche, Kiersten                Hummingbird            2492
 16   1472 Lee, Amy                         Syracuse Charger       1008
 17   4469 Meade, Zoe                       Unattached             2590
 18   5466 Newbold, Lacy                    Estc                     NP
 19   6512 Richmond, Tara                   Long Beach Sprin       2584
 20   1966 Seward, Miray                    Northside Re           2777
 21   1140 St. Lawrence, Nicolette          06ny Starz TC          2250
 22   6201 Stanford, Calynn                 Sierra Foothill        2402
 23   5411 Stevick, Cassidy                 Barron Park Stri         NP
 24   2812 Van Meter, Merritt               McKee's Elite Tr       2286
 25   2917 Woods, Hilary                    New Orleans Come       1781

Event 182  Outdoor Pentathlon Midget Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   3339 Albert, Keaton                   LC Lightning           1473
  2   6663 Blackmon, Devon                  Rising Stars           2141
  3   4178 Blaylark, Tevin                  Arizona Pant           2260
  4   5597 Brooks, Darian                   Rainier Beach TC       2084
  5   5599 Burns, Casey                     Rainier Beach TC       2040
  6   2919 Butler, Byron                    New Orleans Come       1693
  7   4615 Carlson, Christopher             Tmid                   1431
  8   2172 Collazo, Nicolas                 Alpha Omega            1837
  9   2185 Dorsett, Phillip                 Buccaneers             1604
 10   6438 Douglas, James                   Free Spirit TC         2074
 11   7112 Fekete, Shane                    Cyo TC                 1950
 12   6308 Goodall, Trevor                  Unattached             1991
 13   5102 Johnson, David                   Track Houston TC       2078
 14   7352 Juilfs, JJ                       Track City TC          1609
 15   5035 Lanier II, Eddie                 Texas Storm Trac       2365
 16   7040 Leddige, Luke                    Beaverton TC           2477
 17   3860 Neal, Caleb                      Ardmore Trac           1374
 18   3507 Schaap, Matthew                  Illini Heat            1324
 19   1726 Simmons, Andre                   Ft. Belvoir            2072
 20   4551 Skelton, Shawn                   Bozman Track Clu       1258
 21   3788 Spandl, Macauley                 Unattached             1962
 22   2922 Verrett, Michael                 New Orleans Come       1309
 23   6203 Welz, Zachary                    Sierra Foothill        2211

Event 183  Outdoor Pentathlon Youth Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   2813 Beckett, Nefertiti               Memphis Hurdlers       1918
  2   6274 Brown, Mercedes                  Unattached             2001
  3   5022 Clements, Jordan                 Texas Storm Trac       2320
  4   4118 Cleveland, Jndia                 Arizona Chee           2650
  5   3264 Cox, Torrie                      Illini Heat            1735
  6   4537 Denney, Jessica                  BearTooth Track        2282
  7   2182 Dorsett, Briana                  Buccaneers             2197
  8   5023 Flax, Jessica                    Texas Storm Trac       2873
  9   5657 Foster, Elana                    Scaa                   1864
 10   2259 Hammond, Cli'Vesha               Glades Track Clu       2784
 11   2524 Iaciofano, Ellen                 Loveland               1648
 12   6726 Kirkland, Kiersten               Swift Performanc       2769
 13   3795 Lettow, Lindsay                  Westside               2912
 14   3631 Murdoch, Mallory                 Kearney                3255
 15   6595 Profit, Kiani                    Prr                    3230
 16   1137 Ramsay, Ashley                   06ny Starz TC          3030
 17   2858 Ransaw, Renay                    Mymcatc                1723
 18   7027 Rife, Alyssa                     Beaverton TC           3265
 19   3256 Risatti, Alana                   Huskies                1976
 20   5694 Runkel, Callie                   Mercury                2428
 21   6291 Seymour, Lauren                  Unattached             2353
 22   7281 Smurdon, Courtney                Robin Hood TC          2783
 23   2611 Williams, Carson                 Unattached             2055

Event 184  Outdoor Pentathlon Youth Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   2954 Bamburg, Seth                    Peak Performance       2238
  2   4102 Beach, Curtis                    Albuquerque            2546
  3   5088 Brown, Brodrick                  Track Houston TC       2737
  4   2819 Burton, Larry                    Memphis Hurdlers       2078
  5   1048 Carter, Keith                    06eny Impalas          2801
  6   3147 Courtdt, Brad                    Central IL             1021
  7   5092 Davis, Marcus                    Track Houston TC       2693
  8   2472 Dunson, Xavier                   Flying Js              1881
  9   1678 Embry, Garrett                   East Cobb              2378
 10   3551 Filer, Thomas                    Bellevue               2686
 11   1249 Fogler, Christopher              Unattached             1865
 12   5416 Gay, Shane                       Barron Park Stri       2025
 13   6602 Holmes, Ryan                     Prr                      NP
 14   2424 Horn, Gray                       Blue Thunder           2698
 15   4546 McClane, Kevin                   BearTooth Track        2442
 16   4547 Mohl, Jeff                       BearTooth Track        1627
 17   1043 Molongoski, Scott                03country Mill         1729
 18   5690 Moran, Tucker                    South Kitsap TC        2463
 19   1871 Murray, Leslie                   Hummingbird            2544
 20   7162 Nelson, Aaron                    Emerald Valley T       2601
 21   7163 O'Connell, Shane                 Emerald Valley T       2550
 22   2191 Robinson, Alexander              Buccaneers             1040
 23   4405 Staheli, Britt                   Mercury Trac           2473
 24   6323 Stanford, Cole                   Sierra Foothill        2112
 25   3384 Willhite, Pere                   N Shore Breeze         1370
 26   1474 Wilson, Shawn                    Syracuse Charger       1898
 27   2194 Wise, Neamen                     Central Fl. Glid       2023
 28   6571 Wyatt, Reginald                  Mark of a Champi       3024
 29   6271 Wynn, Arafina                    Umoja Track Club         NP

Event 185  Heptathlon Intermediate Girls
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   4988 Arnold, Shannon                  Tall City              2840
  2   5725 Atkins, Elle                     Unattached             3082
  3   3901 Borman, Brittany                 Jefferson Co           4207
  4   2354 Brown, Tanekka                   Unattached             2653
  5   6718 Charan, Ashika                   So Cal. Cheetah-       4381
  6   4414 Chenoweth, Brittanty             Northeast Sh           3504
  7   5566 Erickson, Greta                  North Pennisula        3123
  8   3876 Goodwin, Alisha                  East St. Lou           3864
  9   2830 Hall, Deondrea                   Mobile Parks           2919
 10   7074 Holding, Emily                   Cool Running           4057
 11   2012 Johnson, Morghen                 Rising Stars           3028
 12   5955 Kelley, DeLace                   Alex Van Dyke          3510
 13   6282 King, Eve                        City Track Club        3621
 14   6866 Lewis, Jessica                   Gazelle                1902
 15   3796 Lindaman, Lauren                 Westside               3853
 16   4664 Lindgren, Heather                Unattached             2976
 17   4589 McClendon, Hilary                Tmid                   3217
 18   7141 McWilliams, Corinne              Emerald Valley T       4046
 19   3719 Mitchell, Michelle               Silver Springs         3427
 20   1138 Ramsey, Keva                     06ny Starz TC          3488
 21   3889 Stanbrough, Leslie               Emporia                3898
 22   1554 Steel, Brianna                   Wny Jets               3531
 23   4240 Suppes, Briana                   Colorado Spr           2869
 24   1055 Traina, Jocelyn                  02fireboltz            3154
 25   5207 Williams, Brittani               Wings                  4343
 26   6598 Williams, Jalisa                 Prr                    4136
 27   3164 Williams, Nefeteri               Chicago Zephyrs        3898
 28   6877 Woods, Shana                     Long Beach Sprin       6877

Event 186  Decathlon Intermediate Boys
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   3471 Armstrong, Tim                   SW Sub. Cheetahs       3791
  2   5087 Bray, Wesley                     Track Houston TC       6022
  3   4674 Brown, Tyler                     Unattached             4489
  4   3940 Demby, Kameron                   Lawrence               4309
  5   4108 Gooris, Daniel                   Albuquerque            4371
  6   5157 Greaves, Kenneth                 Unattached             4871
  7   7063 Holenstein, Chase                Centennial TC            NP
  8   2957 Humphries, Kyle                  Peak Performance       4772
  9   4634 Hurd, Michael                    Tmid                   5932
 10   2823 Jones, Stephen                   Memphis Hurdlers       4755
 11   1258 Kargar, Besmellah                Unattached             3878
 12   6187 Klech, David                     Senators               5990
 13   1920 Lipford, David                   Marlboro               4836
 14   7244 Logan, Brandon                   Peak Performance         NP
 15   1660 Morrison, Michael                Chesapeake Edge        5703
 16   3932 Pennington, Andrew               Kansas Flyers          3466
 17   6691 Prentice, Terry                  Scc-Men                5318
 18   3209 Prill, Frank                     Five Alive             5134
 19   6318 Roche, Casey                     Unattached             5465
 20   2370 Ruff, D'Andre                    Unattached             4813
 21   3787 Spandl, Brock                    Unattached             4946
 22   6875 Spicer, Arteze                   Gazelle                5129
 23   2371 Stallworth, Marcus               Unattached             5571
 24   5425 Stevick, Casey                   Barron Park Stri       4589
 25   1473 Wilson, Nicholas                 Syracuse Charger       3989

Event 187  Heptathlon Young Women
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   4183 Brown, Roshawnda                 Arifzona Rising          NP
  2   2828 Carey, Christina                 Mobile Parks           2530
  3   3741 Carlson, Annie                   Sting                  3985
  4   1549 Cerminara, Natalie               Wny Jets               3534
  5   3874 Chism, Kristin                   East St. Lou           2790
  6   6426 Cruikshank, Elle                 Equalizers             3878
  7   3793 Cunningham, Sarah                Westside               4094
  8   2959 Davies, Philipa                  Personal Best Tr       4434
  9   5732 Davies, Philipa                  Unattached             4434
 10   4579 Goodbody, Jaynie                 Tmid                   4595
 11   4580 Goodman, Lindsey                 Tmid                   3163
 12   7137 Greatwood, Tessa                 Emerald Valley T       3052
 13   6279 Grimes, Tifani                   Unattached             4673
 14   2815 Harris, Marrissa                 Memphis Hurdlers         NP
 15   1552 Hasan, Alyissa                   Wny Jets               4394
 16   1961 Idlette, Lavonne                 Realdeal               3857
 17   6107 Kantola, Ingrid                  Metro Track              NP
 18   5744 Keranen, Kaisa                   Unattached             4161
 19   4829 Knight, Sofia                    Houston Heat Tra       3703
 20   3938 Magnuson, Amy                    Lawrence               3178
 21   2803 Middlebrooks, Brittany           Magic City Runne       3402
 22   2260 Morris, Geneeka                  Glades Track Clu       3621
 23   4236 Pearson, Emily                   Colorado Spe           4528
 24   4594 Perner, Megan                    Tmid                   3963
 25   1025 Reed, Angelica                   06burning Spears       3984
 26   2026 Ricks, Mariesa                   Saca                   4117
 27   6290 Serrano, Analisa                 Unattached             3577
 28   3300 Smith, Kirstin                   Indiana TC             2302
 29   7241 Striker, Alex                    Peak Performance       3245
 30   3434 Swanson, Siina                   Sterling               3192
 31   5762 Wells, Sharelle                  Unattached             3861

Event 188  Decathlon Young Men
===============================================================================
           Name                        Year Team                 Points
===============================================================================
  1   4604 Allen, Rocky                     Tmid                   5287
  2   3491 Bertoli, Anthony                 Unattached             5945
  3   4608 Bettis, Phillip                  Tmid                   6345
  4   3140 Boduch, David                    Casa                   5814
  5   4103 Borden, Frank                    Albuquerque            6037
  6   6879 Buck, Chris                      Unattached               NP
  7   1503 Burrell, David                   Unattached             4878
  8   7334 Chambers, Justin                 Timberhill Harri       6144
  9   5772 Childress, Jason                 Unattached             5770
 10   1242 Constant, David                  Unattached             5047
 11   2840 Daigle, Clayton                  Mobile Parks           5296
 12   2535 Duncan, Nate                     Loveland               5391
 13   6303 Finnestead, Erik                 Unattached             5717
 14   5322 Flax, Jarrett                    Texas Storm Trac         NP
 15   2368 Frith, Matt                      Unattached             6031
 16   5156 George, Chris                    Unattached             4911
 17   4481 Gray, Brandon                    Unattached             5663
 18   2821 Harris, Marcus                   Memphis Hurdlers       5184
 19   3556 Ingold, Cody                     Bellevue               5906
 20   5783 Kinney, Vince                    Unattached             5543
 21   2420 Kinsey, Daniel                   Austintown Commu       6435
 22   1192 Lacasse, Matt                    01-Scarboro TC         5544
 23   3956 Laster, Gordon                   SC Stallions           4200
 24   6314 Mills-Bunje, Kyle                Unattached             5617
 25   4646 Pabst, Kevin                     Tmid                   6102
 26   5638 Pichler, David                   SeaTown Express        5996
 27   4004 Reeves, Aaron                    Tulsa Flyers           4022
 28   5011 Schmidt, Shawn                   Texas Express TC         NP
 29   7402 Snyder, Eric                     Unattached             5139
 30   5048 Wildman, Taylor                  Track Dalla            5109
 31   1921 Wilkinson, Charles               Marlboro               6019
 32   2131 Wunderlich, Tim                  Unattached             6391
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx