Join/Renew Now

Full Results

Men | Women | Team Scores

Men

M30 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mack, Jeffrey            M31 Clearwater, FL            7.09Q  2
  2 Prather, Arron           M34 Lutz, FL                  7.10Q  1
  3 Wright, Kedrick          M30 Biloxi, MS                7.19Q  2
  4 *Dietz, Shaun            M32 Brooklyn, NY              7.23Q  1
  5 Duford, Sean             M33 Mastic, NY                7.21q  2
  6 Pittman, Lyndell         M32 Bronx, NY                 7.25q  2
  7 Drummond, Don            M34 Lithonia, GA              7.28q  1
  8 Justin, Joseph           M32 Hopatcong, NJ             7.30q  2
  9 Peete, Tecumseh          M33 Macomb, MI                7.39   1
 10 Gardner, Adam            M32 Maple Shade, NJ           7.64   1
 11 *Chronis, Themis         M30 Tolland, CT               8.08   2
 12 Adams, Aaron             M34 Syracuse, NY              8.20   1

M30 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mack, Jeffrey            M31 Clearwater, FL            7.01     5
  2 Prather, Arron           M34 Lutz, FL                  7.06     3
  3 *Dietz, Shaun            M32 Brooklyn, NY              7.07     2
  4 Drummond, Don            M34 Lithonia, GA              7.14     1
  5 Wright, Kedrick          M30 Biloxi, MS                7.15
  6 Justin, Joseph           M32 Hopatcong, NJ             7.20
  7 Duford, Sean             M33 Mastic, NY                7.22
  8 Pittman, Lyndell         M32 Bronx, NY                 7.24

M35 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thurman, Hoy             M36 Warner Robins, GA         7.19     5
  2 Borromeo, Barney         M36 Middleboro, MA            7.20     3
  3 Thomas, Robert           M37 Indianapolis, IN          7.22     2
  4 Marshall, William        M39 New York, NY              7.38     1
  5 Golden, Derrick          M38 Verona, WI                7.44
  6 Walters, Bob             M39 Broadview Heights,        7.54
  7 Scott, Aston             M38 Brockport, NY             7.63
  8 Smith, James             M37 Chandler, AZ              7.65
  9 Villegas, Gwynn          M35 San Francisco, CA         7.88

M40 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 *Crichlow, Rawle         M41 Tempe, AZ                 7.15Q  1
  2 Gold, Jeff               M41 Odenton, MD               7.39Q  2
  3 *Charlton, Rogest        M40 Freeport, OR              7.33Q  1
  4 Lovett, Mitchell         M42 Brooklyn, NY              7.53Q  2
  5 Matthews, Orlando        M40 Williston, FL             7.44q  1
  6 McCloud, Dexter          M43 Norcross, GA              7.63q  2
  7 Gorriaran, Steven        M41 Providence, RI            7.69q  1
  8 Sloan, Kerry             M41 Harker Heights, TX        7.71q  1
  9 Emlaw, Ed                M43 St. Petersburg, FL        7.76   2
 10 Turner, Julius Eric      M41 Fayetteville, GA          8.18   1
 11 Mitchitson, Tim          M43 Haverhill, MA             8.24   2

M40 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Crichlow, Rawle         M41 Tempe, AZ                 7.11     5
  2 Lovett, Mitchell         M42 Brooklyn, NY              7.24     3
  3 *Charlton, Rogest        M40 Freeport, OR              7.27     2
  4 Gold, Jeff               M41 Odenton, MD               7.31     1
  5 Matthews, Orlando        M40 Williston, FL             7.34
  6 Gorriaran, Steven        M41 Providence, RI            7.63
  7 McCloud, Dexter          M43 Norcross, GA              7.67
  8 Sloan, Kerry             M41 Harker Heights, TX        7.68

M45 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Frey, Randy              M45 Lehighton, PA             7.32Q  2
  2 Samuels, Everad          M45 Boston, MA                7.33Q  1
  3 McDonnough, Kaestner     M47 Richmond, VA              7.71Q  3
  4 Barnwell, Val            M46 Brooklyn, NY              7.45q  1
  5 Fulton, Tony             M45 Yeadon, PA                7.47q  2
  6 Chinn, James             M45 San Marcos, CA            7.56q  2
  7 Gunter, Reginald         M46 Omaha, NE                 7.74q  3
  8 Royster, Keith           M47 Teaneck, NJ               7.75q  1
  9 Ogle, Vern               M46 Unattached                7.82   3
 10 Baker, Monzell           M45 San Antonio, TX           7.84   3
 11 McBride, Cochise         M49 Brockton, MA              7.85   1
 12 Hudgins, Ashley          M45 Gardena, CA               7.89   2
 13 Bunner, Thomas           M48 Fort Wayne, IN            7.91   1
 14 Jones, Mark              M49 Pikesville, MD            8.01   2
 15 Passman, Donald          M49 Oakhurst, NJ              8.04   2
 16 Lacy, Mark               M49 Williamstown, NJ          9.05   1
 17 Travers, Michael         M45 Watertown, MA             9.67   3
 18 Sumrell, Joseph          M45 Dorchester, MA           11.09   2
 -- Chen, Peter              M45 Palo Alto, CA               DQ   3

M45 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Samuels, Everad          M45 Boston, MA                7.27     5
  2 Fulton, Tony             M45 Yeadon, PA                7.31     3
  3 Barnwell, Val            M46 Brooklyn, NY              7.37     2
  4 Royster, Keith           M47 Teaneck, NJ               7.70     1
  5 Gunter, Reginald         M46 Omaha, NE                 7.90
 -- Frey, Randy              M45 Lehighton, PA              DNF

M50 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Billy           M52 Flowery Branch, GA        7.51Q  3
  2 James, Edward            M50 Danbury, CT               7.63Q  1
  3 Trexler, Mike            M51 Fayetteville, AK          7.82Q  2
  4 Smith, Thomas            M50 Fort Wayne, IN            7.55Q  3
  5 Schwab, Greg             M50 Roseville, MN             7.63Q  1
  6 Pizza, Greg              M50 Vista, CA                 7.90Q  2
  7 Steinberg, Neil          M50 Pawtucket, RI             7.81q  3
  8 Norman, Jesse            M53 Springfield Gardens       7.93q  2
  9 Wilson, Thad             M53 Oxnard, CA                8.02   3
 10 Terrell, Bobby           M53 Tampa, FL                 8.05   2
 11 Saulsberry, Calvin       M50 Memphis, TN               8.07   3
 12 Arend, Gary              M53 Upper Darby, PA           8.16   1
 13 Imrie, Donn              M54 Sacramento, CA            8.29   1
 14 Jones, Jimmie            M53 Houston, TX               8.32   3
 15 Paulson, Ken             M50 Brentwood, TN             8.37   3
 16 Angulo, Sergio           M51 Eagle Pass, TX            8.39   2
 17 Taft, Tucker             M51 Lexington, MA             8.44   1
 18 Parrish, Barry           M50 Northfield, MA            8.50   2

M50 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Billy           M52 Flowery Branch, GA        7.46     5
  2 James, Edward            M50 Danbury, CT               7.57     3
  3 Smith, Thomas            M50 Fort Wayne, IN            7.60     2
  4 Schwab, Greg             M50 Roseville, MN             7.66     1
  5 Trexler, Mike            M51 Fayetteville, AK          7.73
  6 Steinberg, Neil          M50 Pawtucket, RI             7.83
  7 Norman, Jesse            M53 Springfield Gardens       7.86
  8 Pizza, Greg              M50 Vista, CA                 7.89

M55 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitley, Stan            M58 Alta Loma, CA             7.67     5
  2 Allie, Charles           M56 Pittsburgh, PA            7.70     3
  3 Hathcock, Lloyd          M57 Dayton, OH                8.06     2
  4 Pierce, Roger            M59 Essex, MA                 8.17     1
  5 Davis, Bob               M56 Albany, NY                8.28
  6 Marbut-Balcombe, Michael M57 Mill Creek, WA            8.54
  7 Wilson, Jewell           M59 Brockton, MA              8.93

M60 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gray, Courtland          M60 Irving, TX                8.02Q  1
  2 Koontz, Robert           M60 Washington, DC            8.13Q  2
  3 Jones-NY, Richard        M61 Queens, NY                8.24Q  2
  4 Gunn, Lawrence           M61 Arlington, IL             8.39Q  1
  5 Belinson, Jerry          M60 Cleveland Hts., OH        8.41q  1
  6 Kenney, James            M63 White Plains, MD          8.51q  2
  7 *Bonnefoi, Mark          M62 Pachuca Hgo, VA           9.19q  1
  8 Snyder, Gary             M60 Boston, MA                9.26q  2
  9 Armstrong, Larry         M62 Oro Valley, AZ            9.32   1
 10 Callori, Bob             M61 San Francisco, CA        10.24   2

M60 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gray, Courtland          M60 Irving, TX                7.95     5
  2 Koontz, Robert           M60 Washington, DC            8.01     3
  3 Belinson, Jerry          M60 Cleveland Hts., OH        8.34     2
  4 Kenney, James            M63 White Plains, MD          8.39     1
  5 Gunn, Lawrence           M61 Arlington, IL             8.47
  6 Jones-NY, Richard        M61 Queens, NY                8.63
  7 *Bonnefoi, Mark          M62 Pachuca Hgo, VA           9.20

M65 60 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrison, Marion         M65 Savannah, GA              8.35Q  1
  2 Lida, Bob                M67 Wichita, KS               8.41Q  2
  3 Johnson, Paul            M69 Lubbock, TX               8.43Q  1
  4 Bennett, Wayne           M67 Arlington, TX             8.59Q  2
  5 Camp, Dick               M67 Freeport, ME              8.59q  1
  6 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS               8.60q  2
  7 Bittner, William         M67 Norristown, PA            8.81q  2
  8 Parrish, Spencer         M67 Waterbury, CT             9.22q  1
  9 Murphy, Kevin            M65 Royers Ford, PA           9.34   1
 10 Siegel, Dan              M68 Providence, RI            9.42   2
 11 Mezzapelle, Edward       M66 Unattached               11.17   1

M65 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Harrison, Marion         M65 Savannah, GA              8.34     5
  2 Lida, Bob                M67 Wichita, KS               8.38     3
  3 Johnson, Paul            M69 Lubbock, TX               8.49     2
  4 Bennett, Wayne           M67 Arlington, TX             8.55     1
  5 Camp, Dick               M67 Freeport, ME              8.62
  6 Bittner, William         M67 Norristown, PA            8.78
  7 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS               9.05
  8 Parrish, Spencer         M67 Waterbury, CT             9.20

M70 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Harry             M74 Wauconda, IL              8.55     5
  2 Melanson, Dennis         M71 Westwood, MA              8.57     3
  3 Williams, Lloyd          M70 Greenlawn, NY             8.71     2
  4 Summerlin, Joe           M72 Shennandoah, TX           8.96     1
  5 Lehmkuhl, Paul           M70 Manitowich Wajens,        9.15
  6 Jankovich, Bill          M70 Racine, WI                9.42
  7 Wright, Bill             M70 Haverhill, MA             9.46
  8 Schewe, Vern             M71 St. Louis, MO             9.54
  9 Talbott, Tom             M71 CosCob, CT               10.94

M75 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larsen, Melvin           M79 Ames, IA                  9.03     5
  2 Melville, Bill           M76 Platteville, WI           9.11     3
  3 *Mitchell, Ross          M75 Truro, --                 9.33     2
  4 Cox, Ed                  M76 Binghamton, NY            9.45     1
  5 Bambrook, Paul           M75 Bakersfield, CA           9.60
  6 Rice, Tom                M76 Media, PA                 9.87
  7 Rodriques, Raoul         M79 Milldale, CT             10.31
  8 Brako, Frank             M78 Acton, MA                10.40
  9 Soller, Richard          M77 North Bend, OH           10.61

M80 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Manno, Jim               M83 Oradell, NJ              10.13     5
  2 Bower, Raymond           M80 Pittsburgh, PA           10.68     3
  3 Maxwell, Ralph           M84 Alamo, TX                10.71     2
  4 Levy, Hy                 M82 Milton, MA               12.27     1
  5 Logan, Edward            M81 Boston, MA               15.04

M85 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M85 Amity, AK                 9.86     5
  2 Goldy, Champion          M87 Haddonfield, NJ          14.81     3

M30 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Prather, Arron           M34 Lutz, FL                 22.86Q  3
  2 *Metayer, Jimmy          M32 Coconut Creek, FL        23.31Q  1
  3 Pittman, Lyndell         M32 Bronx, NY                23.45Q  2
  4 Mack, Jeffrey            M31 Clearwater, FL           23.04q  3
  5 Wright, Kedrick          M30 Biloxi, MS               23.32q  1
  6 Peete, Tecumseh          M33 Macomb, MI               23.50q  2
  7 Duford, Sean             M33 Mastic, NY               23.58   2
  8 Justin, Joseph           M32 Hopatcong, NJ            23.92   1
  9 Carter, Kirk             M31 Amityville, NY           24.00   2
 10 Jones, Richard           M30 Columbus, OH             24.25   1
 11 Bostic, Calvin           M33 WPAFB, OH                24.32   3
 12 Bryant, Antoine          M30 Houston, TX              24.34   3
 13 Nesifort, Lee            M31 Corona, NY               25.46   3
 -- Gardner, Adam            M32 Maple Shade, NJ             DQ   2

M30 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Prather, Arron           M34 Lutz, FL                 22.71     5
  2 Wright, Kedrick          M30 Biloxi, MS               23.21     3
  3 Pittman, Lyndell         M32 Bronx, NY                23.26     2   23.257
  4 Mack, Jeffrey            M31 Clearwater, FL           23.26     1   23.259
  5 Peete, Tecumseh          M33 Macomb, MI               24.02

M35 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Robert           M37 Indianapolis, IN         22.20     5
  2 Thurman, Hoy             M36 Warner Robins, GA        23.14     3
  3 Marshall, William        M39 New York, NY             23.86     2
  4 Borromeo, Barney         M36 Middleboro, MA           24.09     1
  5 Smith, James             M37 Chandler, AZ             24.64
  6 Villegas, Gwynn          M35 San Francisco, CA        25.30

M40 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lovett, Mitchell         M42 Brooklyn, NY             23.61Q  3
  2 *Crichlow, Rawle         M41 Tempe, AZ                23.72Q  1
  3 Lindsay, Howard          M40 New York, NY             23.78Q  2
  4 Matthews, Orlando        M40 Williston, FL            23.81q  3
  5 Gatling, Darnell         M43 Bronx, NY                24.16q  1
  6 Watts, Jim               M42 Beverly, MA              24.45q  3
  7 Reilly, Jim              M40 West Sayville, NY        24.52   2
  8 Weiss, Dan               M40 Manorville, NY           24.63   3
  9 Neumann, David           M44 East Greenwich, RI       24.80   1
 10 McKenna, Kevin           M41 Manalapan, NJ            25.89   1
 11 Emlaw, Ed                M43 St. Petersburg, FL       26.21   2
 12 Gorman, Steve            M43 Fairview, PA             26.73   3
 -- Ringgold, William        M42 Brooklyn, NY                DQ   2

M40 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lovett, Mitchell         M42 Brooklyn, NY             22.97     5
  2 *Crichlow, Rawle         M41 Tempe, AZ                23.15     3
  3 Matthews, Orlando        M40 Williston, FL            23.58     2
  4 Lindsay, Howard          M40 New York, NY             23.67     1
  5 Gatling, Darnell         M43 Bronx, NY                24.23
  6 Watts, Jim               M42 Beverly, MA              24.67

M45 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Samuels, Everad          M45 Boston, MA               23.19Q  1
  2 James, Ben               M47 Honeoye Falls, NY        24.37Q  2
  3 Chinn, James             M45 San Marcos, CA           24.29q  1
  4 Barnwell, Val            M46 Brooklyn, NY             24.39q  2
  5 *Simons, Gregory         M46 Sandy, MN                24.54q  2
  6 Royster, Keith           M47 Teaneck, NJ              25.00q  1
  7 Bunner, Thomas           M48 Fort Wayne, IN           25.26   2
  8 Bujalski, Phil           M47 Colonia, NJ              26.02   2
  9 Passman, Donald          M49 Oakhurst, NJ             26.30   1
 10 Pistrang, Lawrence       M46 Princeton, MA            26.39   1

M45 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Samuels, Everad          M45 Boston, MA               22.88     5
  2 Barnwell, Val            M46 Brooklyn, NY             24.04     3
  3 Chinn, James             M45 San Marcos, CA           24.11     2
  4 *Simons, Gregory         M46 Sandy, MN                24.38     1
 -- James, Ben               M47 Honeoye Falls, NY           DQ

M50 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gonera, Edward           M51 Bardowin, NY             24.32Q  3
  2 Smith, Thomas            M50 Fort Wayne, IN           24.70Q  2
  3 Schiro, Francis          M51 New York, NY             25.00Q  1
  4 Schwab, Greg             M50 Roseville, MN            24.81q  2
  5 Steinberg, Neil          M50 Pawtucket, RI            25.19q  3
  6 Norman, Jesse            M53 Springfield Gardens      25.20q  3
  7 Trexler, Mike            M51 Fayetteville, AK         25.46   1
  8 Saulsberry, Calvin       M50 Memphis, TN              25.71   1
  9 Davis, Harold            M51 Phoenix, AZ              25.85   2
 10 Haywood, George          M51 Brooklyn, NY             26.32   1
 11 Zwick, Larry             M52 Bloomfield, NJ           27.79   3
 12 Taft, Tucker             M51 Lexington, MA            28.17   3
 13 Jones, Jimmie            M53 Houston, TX              28.43   2
 14 *Waltermann, Stefan      M54 Hickory, NC              29.61   2
 15 Friedman, David          M53 Monroe Township, NJ      30.77   1

M50 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gonera, Edward           M51 Bardowin, NY             24.20     5
  2 Smith, Thomas            M50 Fort Wayne, IN           24.60     3
  3 Schwab, Greg             M50 Roseville, MN            25.08     2
  4 Schiro, Francis          M51 New York, NY             25.13     1
  5 Steinberg, Neil          M50 Pawtucket, RI            25.23
  6 Norman, Jesse            M53 Springfield Gardens      25.50

M55 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitley, Stan            M58 Alta Loma, CA            24.89     5
  2 *Brown, Alston           M55 Mount Vernon, NY         24.90     3
  3 Pierce, Roger            M59 Essex, MA                26.14     2
  4 Hathcock, Lloyd          M57 Dayton, OH               26.29     1
  5 Lee, Errol               M55 Brooklyn, NY             26.71

M60 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gunn, Lawrence           M61 Arlington, IL            27.56     5
  2 Johnston, Joe            M60 Apopka, FL               28.67     3
  3 Mitchell, Bruce          M60 Bolton, NJ               29.71     2
  4 Lawson, Blaine           M62 Stony Brook, NY          31.37     1
  5 Callori, Bob             M61 San Francisco, CA        33.07

M65 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lida, Bob                M67 Wichita, KS              27.47Q  1
  2 Johnson, Paul            M69 Lubbock, TX              27.69Q  2
  3 Camp, Dick               M67 Freeport, ME             28.77q  1
  4 Bennett, Wayne           M67 Arlington, TX            29.96q  2
  5 MacDonald, John          M67 Princeton, NJ            29.99q  1
  6 Siegel, Dan              M68 Providence, RI           31.55q  2
  7 Parrish, Spencer         M67 Waterbury, CT            31.96   2
  8 Patterson, Mike          M67 Wayland, MA              33.05   1

M65 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Paul            M69 Lubbock, TX              26.91     5
  2 Lida, Bob                M67 Wichita, KS              27.32     3
  3 Camp, Dick               M67 Freeport, ME             28.41     2
  4 Bennett, Wayne           M67 Arlington, TX            28.43     1
  5 MacDonald, John          M67 Princeton, NJ            29.99
  6 Siegel, Dan              M68 Providence, RI           31.93

M70 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Harry             M74 Wauconda, IL             29.04Q  1
  2 Williams, Lloyd          M70 Greenlawn, NY            29.47Q  2
  3 Melanson, Dennis         M71 Westwood, MA             29.47q  1
  4 Summerlin, Joe           M72 Shennandoah, TX          31.16q  2
  5 Johnson, Alexander       M70 Cranbury, NJ             31.87q  2
  6 Schewe, Vern             M71 St. Louis, MO            32.81q  1
  7 Hufnagel, William        M71 Boston, MA               34.58   1

M70 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Harry             M74 Wauconda, IL             28.85     5
  2 Melanson, Dennis         M71 Westwood, MA             29.08     3
  3 Summerlin, Joe           M72 Shennandoah, TX          30.21     2
  4 Schewe, Vern             M71 St. Louis, MO            33.03     1
 -- Williams, Lloyd          M70 Greenlawn, NY               DQ

M75 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melville, Bill           M76 Platteville, WI          30.98     5
  2 Larsen, Melvin           M79 Ames, IA                 31.62     3
  3 Brown, Rodney            M77 Saint George, UT         31.75     2
  4 Cox, Ed                  M76 Binghamton, NY           33.17     1
  5 MacDonald, Ernie         M78 Ponte Vedro Beach,       50.27

M80 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bower, Raymond           M80 Pittsburgh, PA           37.15     5
  2 Maxwell, Ralph           M84 Alamo, TX                39.20     3
  3 Logan, Edward            M81 Boston, MA               58.35     2

M85 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M85 Amity, AK                35.74     5
  2 Matteson, Bob            M87 Bennington, VT           42.31     3

M90 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M90 Knoxville, TN            49.32     5

M30 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Richard           M30 Columbus, OH             50.36     5
  2 *Metayer, Jimmy          M32 Coconut Creek, FL        50.51     3
  3 Gardner, Adam            M32 Maple Shade, NJ          53.92     2
  4 Hurta, Gary              M34 Orchard Park, NY         54.00     1
  5 Danielson, Steven        M34 Oakland, CA            1:08.72
 -- Essick, Chris            M32 Branson, MO                 DQ

M35 400 m Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, Robert           M37 Indianapolis, IN         48.88   1    5
  2 Nash, David              M36 Sioux City, IA           50.64   1    3
  3 Wensel, Marek            M35 Storm Lake, IA           51.22   1    2
  4 Jones, David             M39 Dallas, TX               53.46   1    1
  5 Scott, Aston             M38 Brockport, NY            55.03   2
  6 Skeete, Marcus           M36 Kew Gardens, NY          55.76   2
  7 Cruz-Zeno, Edwin         M39 Danbury, CT              57.71   2

M40 400 m Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nix, Sunder              M43 Indianapolis, IN         50.42   1    5
  2 Lovett, Mitchell         M42 Brooklyn, NY             50.58   1    3
  3 Lindsay, Howard          M40 New York, NY             52.69   1    2
  4 Bynoe, David             M42 Willingboro, NJ          52.71   1    1
  5 Lavery, Patrick          M42 North Andover, MA        52.92   2
  6 Hagler, Trent            M40 Dallas, TX               53.45   1
  7 Watts, Jim               M42 Beverly, MA              53.62   1
  8 Neumann, David           M44 East Greenwich, RI       55.20   2
  9 Needham, Michael         M43 Kingston, MA             55.86   3
 10 Gorman, Steve            M43 Fairview, PA             56.94   2
 11 McKenna, Kevin           M41 Manalapan, NJ            57.66   2
 12 Carroll, David           M41 West Seneca, NY          58.05   2
 13 Zanis, Paul              M40 Pleasantville, NY      1:01.08   3
 -- Haynes, Terrence         M42 Amherst, MA                 DQ   3

M45 400 m Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chinn, James             M45 San Marcos, CA           52.85   1    5
  2 James, Ben               M47 Honeoye Falls, NY        53.97   1    3
  3 Scotto DiVetta, Crescend M47 Franklin, WI             55.51   1    2
  4 Morton, James            M49 Springfield, MA          55.83   2    1
  5 *Simons, Gregory         M46 Sandy, MN                55.90   1
  6 Mulhollan, Toney         M45 Newton, MA               56.01   1
  7 Dyer, John               M46 Ashland, VA              56.32   1
  8 McBride, Cochise         M49 Brockton, MA             56.72   2
  9 Bujalski, Phil           M47 Colonia, NJ              57.23   2
 10 Pistrang, Lawrence       M46 Princeton, MA            57.41   2
 11 McMahon, Timm            M45 Manasquan, NJ            58.82   2
 12 Patton, Russ             M48 Norristown, PA           59.15   3
 13 Lee, Brian               M46 Mt. Vernon, IL           59.35   3
 14 Murr, David              M48 Greensboro, NC         1:00.81   2
 15 Stewart, Richard         M47 Brooklyn, NY           1:04.14   3
 16 Williams, Dennis         M46 Essex Junction, VT     1:04.89   3

M50 400 m Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gonera, Edward           M51 Bardowin, NY             54.31   1    5
  2 Schiro, Francis          M51 New York, NY             54.34   1    3
  3 Schwab, Greg             M50 Roseville, MN            54.64   1    2
  4 Grant, Horace            M51 Houston, TX              55.23   2    1
  5 Blake, Carroll           M53 Boston, MA               55.88   1
  6 Davis, Harold            M51 Phoenix, AZ              56.50   2
  7 Trexler, Mike            M51 Fayetteville, AK         57.59   2
  8 Steinberg, Neil          M50 Pawtucket, RI            57.91   1
  9 Zwick, Larry             M52 Bloomfield, NJ           59.76   2
 10 *Waltermann, Stefan      M54 Hickory, NC            1:03.97   2
 -- Norman, Jesse            M53 Springfield Gardens        DNF   1
 -- Saulsberry, Calvin       M50 Memphis, TN                 DQ   2

M55 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allie, Charles           M56 Pittsburgh, PA           55.19     5
  2 Pierce, Roger            M59 Essex, MA                58.14     3
  3 Lee, Errol               M55 Brooklyn, NY             59.25     2
  4 Graff, Warren            M58 Merrimac, MA           1:01.46     1
  5 Pate, Ronald             M57 Honolulu, HI           1:04.94
  6 Murphy, Paul             M57 Boston, MA             1:05.43

M60 400 m Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barnum, Larry            M60 Reno, NV               1:00.72   1    5
  2 Gunn, Lawrence           M61 Arlington, IL          1:03.43   1    3
  3 Chiappa, Keith           M60 Belmont, MA            1:03.53   2    2
  4 Greve, Ted               M64 Gansevoort, NY         1:09.40   1    1
  5 Lawson, Blaine           M62 Stony Brook, NY        1:09.81   2
  6 Chinchillo, Bob          M61 North Reading, MA      1:11.21   2
  7 Bonck, Lionel            M63 Lake Mary, FL          1:14.70   1
 -- Cohen, George            M64 Los Angeles, CA            DNF   2

M65 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Mack            M66 Katy, TX               1:02.05     5
  2 Johnson, Paul            M69 Lubbock, TX            1:02.73     3
  3 MacDonald, John          M67 Princeton, NJ          1:05.97     2
  4 Parrish, Spencer         M67 Waterbury, CT          1:15.31     1
  5 Patterson, Mike          M67 Wayland, MA            1:18.21
  6 Murray, Don              M69 Milton, MA             1:22.32

M70 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlereth, Fritz         M70 Syracuse, NY           1:09.56     5
  2 Johnson, Alexander       M70 Cranbury, NJ           1:13.80     3
  3 Jankovich, Bill          M70 Racine, WI             1:19.81     2
  4 Smith, Alan              M72 Indialantic, FL        1:38.16     1
 -- Williams, Lloyd          M70 Greenlawn, NY              DNF
 -- Brown, Harry             M74 Wauconda, IL                DQ

M75 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Fee, Earl               M75 Mississauga, --        1:06.28     5
  2 Brown, Rodney            M77 Saint George, UT       1:12.04     3
  3 Selby, Jim               M75 Fallbrook, CA          1:14.86     2
 -- O'Connell, Phil          M75 Naples, FL                 DNF

M80 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Manno, Jim               M83 Oradell, NJ            1:24.04     5
  2 Messenger, Archie        M80 Kattskill Bay, NY      1:27.81     3
  3 Englert, Roy             M81 Springfield, VA        1:47.85     2

M85 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Roderick         M85 Amity, AK              1:25.14     5

M90 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M90 Knoxville, TN          1:57.00     5

M30 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tullis, Brian            M30 Silver Spring, MD      4:25.24     5
  2 Merchant, Naz            M30 New Brunswick, NJ      4:31.73     3
  3 *Okwiya, Isaya           M33 Charleston, WV         4:32.63     2
  4 Rosenburg, Gary          M33 Boonton, NJ            4:33.12     1
  5 McBride, Andrew          M32 Chelsea, MA            5:26.88

M35 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, Chris            M36 Lansing, MI            4:34.55     5
  2 Yorges, Christopher      M38 Eugene, OR             4:36.65     3
  3 Kelly, Paul              M36 W. Roxbury, MA         4:37.81     2
  4 Phelps, Barry            M37 Shrewsbury, MA         4:41.11     1
  5 Carnes, Glen             M36 New York, NY           4:43.61
  6 Hickey, Brian            M36 Tallahassee, FL        4:46.20
  7 McVey-Finney, Nathaniel  M35 Silver Spring, MD      4:46.57
  8 McAleer, Michael         M39 Lake Ariel, PA         4:48.91
  9 Harasts, Angelo          M36 Pine Brook, NJ         4:51.52
 10 Hanlon, John             M38 Hackettstown, NJ       5:03.88
 11 Young, Bob               M38 San Francisco, CA      5:07.87

M40 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mann, Jeff               M40 Reno, NV               4:27.92     5
  2 Sergeant, Stephen        M40 Charlestown, MA        4:29.35     3
  3 Harsman, Brian           M41 Hamilton Sq., NJ       4:29.58     2
  4 *O'Driscoll, Conor       M42 Rye, NY                4:32.60     1
  5 *Burgess, Steve          M44 Hamilton, IL           4:36.71
  6 *Davie, Bruce            M40 Cambridge, MA          4:41.65
  7 Collins, Bob             M43 Wellesley, MA          4:44.63
  8 Scharchburg, Richard     M41 Houston, TX            4:48.44
  9 Affleck, John            M40 New York, NY           4:49.02
 10 Rimkis, Robert           M43 West Chester, PA       4:54.36
 11 Rose, Kyle               M42 Huntsville, AL         4:55.46
 12 Poulos, Ted              M42 McLean, VA             4:56.69
 13 Mako, Janos              M43 North Andover, MA      5:01.27
 14 Platt, Mike              M42 Syracuse, NY           5:02.33
 15 Pillin, Phillip          M41 Poland, OH             5:30.67

M45 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dalton, Thomas           M45 Schenectady, NY        4:30.62     5
  2 Waldron, Jon             M46 West Newton, MA        4:34.96     3
  3 Leinbach, Kenneth        M49 Belmont, MA            4:37.04     2
  4 Mahoney, Michael         M45 Westport, CT           4:40.99     1
  5 Finucane, Leo            M46 Pittsford, NY          4:43.73
  6 Rybinski, Mark           M48 Manlius, NY            4:44.80
  7 Calderwood, Stuart       M46 New York, NY           4:45.27
  8 Kitzrow, Fred            M48 Delmar, NY             4:49.04
  9 Albo, Dave               M47 Boulder, CO            4:50.27
 10 Paxton, Bobby            M47 Minneapolis, MN        4:56.88
 11 Muir, Allan              M49 Portland, ME           4:58.76
 12 Juliano, Jim             M45 Kingston, NY           4:59.54
 13 Staples, Cliff           M47 Beverly, MA            5:00.73
 14 Kolb, Tom                M48 Merrimack, NH          5:18.33
 -- Bugbee, Stephen          M49 Unattached                 DNF

M50 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Jim            M50 Rochester, NY          4:43.18     5
  2 Daniels, Geary           M50 Dudley, MA             4:44.54     3
  3 McMullen, Tim            M51 Churchville, NY        4:47.05     2
  4 Smyth, Brian             M50 Houston, TX            4:51.85     1
  5 Bjornberg, Michael       M50 Minneapolis, MN        5:02.16
  6 Johnston, John           M50 Gainsville, FL         5:03.27
  7 Bowen, David             M51 Port Byron, NY         5:15.43
  8 Holmes, Carter           M54 MN, MN                 5:30.44
  9 Letarte, Paul            M51 Berlin, NH             5:32.78

M55 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Brown, Alston           M55 Mount Vernon, NY       4:49.33     5
  2 Gorman, Jim              M55 Palo Alto, CA          4:57.54     3
  3 Nolan, Harold            M57 Navesinic, NJ          4:59.34     2
  4 Learned, Jerry           M55 Hopkinton, MA          5:08.20     1
  5 Price, Roger             M55 Piscataway, NJ         5:17.32
  6 Foote, Chuck             M56 West Covina, CA        5:19.83
  7 Taylor, Randy            M56 Little Rock, AR        5:25.96
  8 Weiner, Robert           M56 Accokeek, MD           6:01.01
  9 *Breton, Gaetan          M56 Rock Forest, MA        6:15.37

M60 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodhue, Doug            M62 Milford, MI            5:27.19     5
  2 Chiappa, Keith           M60 Belmont, MA            5:31.33     3
  3 Blair, Kent              M60 Corrales, NM           5:32.30     2
  4 Hamlyn, Maxwell          M62 Fuquay-Varina, NC      5:38.70     1
  5 Cosgrove, Pat            M63 Elizabeth, NJ          5:49.40
  6 Skinner, Kenneth         M63 Albany, NY             6:19.63
  7 Morris, David            M64 Seattle, WA            6:28.11
 -- Brittain, John           M60 Houston, TX                DNF

M65 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Sidney           M65 Plainfield, NJ         5:23.05     5
  2 Cordero, Joe             M66 Islip Terrace, NY      5:45.81     3
  3 Spencer, Bill            M68 Litchfield, NH         5:48.82     2
  4 Daly, Denis              M65 Harrison, NY           6:05.70     1
  5 Rush, Christopher        M67 Schenectady, NY        6:19.80
  6 LeVasseur, Jerry         M66 Madison, CT            6:36.30
  7 Murray, Don              M69 Milton, MA             6:57.76

M70 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cantu, Ino               M70 Richmond, TX           5:49.45     5
  2 Branham, Dennis          M73 Providence, RI         6:35.52     3
  3 McClenathen, Gordon      M70 Goleta, CA             6:56.81     2
  4 Smith, Alan              M72 Indialantic, FL        7:42.16     1

M75 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Fee, Earl               M75 Mississauga, --        5:41.95     5
  2 Selby, Jim               M75 Fallbrook, CA          6:40.39     3

M80 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McManus, John            M80 Woodside, NY           8:02.45     5
  2 Messenger, Archie        M80 Kattskill Bay, NY      8:38.24     3
  3 Englert, Roy             M81 Springfield, VA        8:48.26     2

M30 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Mark           M31 Columbia, NJ           2:00.67     5
  2 Lanier, Kyle             M31 Lincoln University,    2:01.45     3
  3 Hurta, Gary              M34 Orchard Park, NY       2:02.52     2
  4 Rosenburg, Gary          M33 Boonton, NJ            2:04.72     1
  5 *Okwiya, Isaya           M33 Charleston, WV         2:05.46

M35 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nash, David              M36 Sioux City, IA         1:55.37     5
  2 Hughes, Chris            M36 Lansing, MI            1:59.11     3
  3 Speight, Calvin          M38 Clovis, NM             2:01.73     2
  4 Yorges, Christopher      M38 Eugene, OR             2:03.32     1
  5 Nesbitt, Marc            M38 N. Babylon, NY         2:04.04
  6 Van Cleve, Rob           M36 Reno, NV               2:04.84
  7 Mann, Jonathan           M38 Mt. Lakes, NJ          2:06.54
  8 Carnes, Glen             M36 New York, NY           2:09.64
  9 Chinchilla, Manuel       M39 Brookline, MA          2:10.09
 10 Hickey, Brian            M36 Tallahassee, FL        2:10.67
 11 Stone, Jonathan          M37 Manchester, MO         2:11.82
 12 McAleer, Michael         M39 Lake Ariel, PA         2:12.41
 13 Metz, Tom                M38 Rockaway, NJ           2:13.64
 14 Shea, Christopher        M39 Acton, MA              2:14.58
 15 Bates, Bob               M35 Greater Boston T       2:16.11
 16 Harasts, Angelo          M36 Pine Brook, NJ         2:17.49
 17 Hanlon, John             M38 Hackettstown, NJ       2:21.35

M40 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sergeant, Stephen        M40 Charlestown, MA        2:00.77     5
  2 *O'Driscoll, Conor       M42 Rye, NY                2:02.01     3
  3 *Burgess, Steve          M44 Hamilton, IL           2:02.49     2
  4 Lavery, Patrick          M42 North Andover, MA      2:03.52     1
  5 Bynoe, David             M42 Willingboro, NJ        2:03.63
  6 Mann, Jeff               M40 Reno, NV               2:03.78
  7 Smith, Bradley           M41 Hackensack, NJ         2:07.64
  8 Rose, Kyle               M42 Huntsville, AL         2:09.50
  9 *Davie, Bruce            M40 Cambridge, MA          2:09.56
 10 Heffernan, Kevin         M44 So. Burlington, VT     2:09.84
 11 Scharchburg, Richard     M41 Houston, TX            2:10.65
 12 Affleck, John            M40 New York, NY           2:10.88
 13 DeLuz, Michael           M43 Dartmouth, MA          2:12.41
 14 Carroll, David           M41 West Seneca, NY        2:14.93
 15 Okerman, John            M41 Ashby, MA              2:15.82
 16 Zanis, Paul              M40 Pleasantville, NY      2:22.79
 -- *Pearlberg, Gerard       M40 Brielle, NJ                DNF

M45 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindsay, Jeff            M45 Tulsa, OK              2:03.98     5
  2 Morton, James            M49 Springfield, MA        2:06.46     3
  3 Finucane, Leo            M46 Pittsford, NY          2:07.45     2
  4 Waldron, Jon             M46 West Newton, MA        2:07.71     1
  5 Dyer, John               M46 Ashland, VA            2:09.21
  6 Bond, Ric                M46 Liverpool, NY          2:11.37
  7 Kitzrow, Fred            M48 Delmar, NY             2:12.34
  8 Rybinski, Mark           M48 Manlius, NY            2:12.72
  9 Patton, Russ             M48 Norristown, PA         2:12.83
 10 Pinkowsky, Philip        M45 Cedarburg, WI          2:19.26
 -- Scotto DiVetta, Crescend M47 Franklin, WI               DNF

M50 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Jim            M50 Rochester, NY          2:08.56     5
  2 Grant, Horace            M51 Houston, TX            2:09.97     3
  3 Hartshorne, Thomas       M50 Ithica, NY             2:13.45     2
  4 Lapp, Rick               M54 Coram, NY              2:14.14     1
  5 Blake, Carroll           M53 Boston, MA             2:14.33
  6 Smyth, Brian             M50 Houston, TX            2:14.62
  7 Plaster, Tony            M52 Neptune, NJ            2:15.02
  8 Zhao, Ben                M50 Minneapolis, MN        2:19.00
  9 Bjornberg, Michael       M50 Minneapolis, MN        2:20.05
 10 Fallen, Jim              M53 Albuquerque, NM        2:21.27
 11 Bowen, David             M51 Port Byron, NY         2:23.57
 12 Carter, Scott            M54 Eastford, CT           2:25.33
 13 Puckerin, Richard        M54 Halifax, MA            2:31.79
 14 Baker, Anthony           M50 New York, NY           2:36.53

M55 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Randy            M56 Little Rock, AR        2:24.23     5
  2 Johnson, Brad            M57 Providence, RI         2:25.49     3
  3 Pate, Ronald             M57 Honolulu, HI           2:28.26     2
  4 Viegas, Stephen          M55 Reading, MA            2:28.82     1
  5 Weiner, Robert           M56 Accokeek, MD           2:37.13
  6 Baumgarten, Sam          M59 Bridgewater, MA        2:39.66

M60 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnum, Larry            M60 Reno, NV               2:23.86     5
  2 Chiappa, Keith           M60 Belmont, MA            2:27.52     3
  3 Hamlyn, Maxwell          M62 Fuquay-Varina, NC      2:31.88     2
  4 Blair, Kent              M60 Corrales, NM           2:31.92     1
  5 McDaniel, Allen          M61 Atlanta, GA            2:32.73
  6 Skinner, Kenneth         M63 Albany, NY             2:47.51
  7 Fischer, Bobby           M64 Denver, CO             2:48.46

M65 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Sidney           M65 Plainfield, NJ         2:23.79     5
  2 Stewart, Mack            M66 Katy, TX               2:26.36     3
  3 Cordero, Joe             M66 Islip Terrace, NY      2:39.02     2
  4 Galligani, David         M65 Somerville, MA         2:39.98     1
  5 Rush, Christopher        M67 Schenectady, NY        2:41.42
  6 LeVasseur, Jerry         M66 Madison, CT            3:03.30
  7 Murray, Don              M69 Milton, MA             3:12.97

M70 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlereth, Fritz         M70 Syracuse, NY           2:56.67     5
  2 Smith, Alan              M72 Indialantic, FL        3:31.58     3
 -- Branham, Dennis          M73 Providence, RI             DNF

M75 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Fee, Earl               M75 Mississauga, --        2:32.47     5
  2 Selby, Jim               M75 Fallbrook, CA          2:50.79     3

M80 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Messenger, Archie        M80 Kattskill Bay, NY      3:21.05     5
  2 McManus, John            M80 Woodside, NY           3:49.90     3

M90 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M90 Knoxville, TN          5:01.44     5

M30 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mayall, Mark             M32 Maynard, MA            8:49.83     5
  2 Tullis, Brian            M30 Silver Spring, MD      8:50.35     3
  3 Lanier, Kareem           M31 Lincoln University,    9:13.57     2

M35 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McVey-Finney, Nathaniel  M35 Silver Spring, MD      9:24.08     5
  2 Rhoades, James           M35 Lowell, MA             9:47.39     3
  3 Young, Bob               M38 San Francisco, CA     10:32.05     2

M40 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chisholm, Chris          M41 Farmington, CT         8:48.27     5
  2 Harsman, Brian           M41 Hamilton Sq., NJ       8:51.53     3
  3 Platt, Mike              M42 Syracuse, NY           9:16.44     2
  4 Gonsalves, Mel           M40 Avon, MA               9:23.67     1
  5 Poulos, Ted              M42 McLean, VA             9:25.50
  6 Shearer, Andrew          M40 Newark, DE             9:35.98
  7 Rimkis, Robert           M43 West Chester, PA       9:42.59
  8 Roche, Brian             M42 Freehold, NJ          10:09.40
  9 Pillin, Phillip          M41 Poland, OH            10:44.19

M45 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paxton, Bobby            M47 Minneapolis, MN        9:25.46     5
  2 Juliano, Jim             M45 Kingston, NY           9:52.63     3
  3 Newhall, W.F.            M45 Marblehead, MA         9:53.50     2
  4 Radford, Gary            M47 Cicero, NY             9:57.18     1
  5 Hebert, James            M45 North Reading, MA     10:06.45
  6 Mader, Jeffrey           M48 Sudbury, MA           10:24.14
  7 Kolb, Tom                M48 Merrimack, NH         10:41.77

M50 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McMullen, Tim            M51 Churchville, NY        9:48.33     5
  2 Jones, Judge             M53 Pelham, NH            10:25.78     3
 -- Ziegler, John            M50 Casper, WY                 DNF

M55 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gorman, Jim              M55 Palo Alto, CA          9:57.77     5
  2 Price, Roger             M55 Piscataway, NJ        10:05.01     3
  3 Foote, Chuck             M56 West Covina, CA       10:21.02     2
  4 Hosler, Mark             M57 Cape Girardeau, MO    10:21.46     1
  5 Pate, Ronald             M57 Honolulu, HI          11:02.19
  6 *Breton, Gaetan          M56 Rock Forest, MA       12:20.79

M60 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodhue, Doug            M62 Milford, MI           10:35.42     5
  2 Thornhill, Jack          M61 Cumberland, RI        10:47.72     3
  3 Hamlyn, Maxwell          M62 Fuquay-Varina, NC     11:17.36     2
  4 Cosgrove, Pat            M63 Elizabeth, NJ         11:24.68     1
  5 Skinner, Kenneth         M63 Albany, NY            12:26.71
  6 Morris, David            M64 Seattle, WA           12:28.04

M65 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weddle, Thom             M65 Minneapolis, MN       10:51.13     5
  2 Spencer, Bill            M68 Litchfield, NH        11:33.57     3
  3 Cordero, Joe             M66 Islip Terrace, NY     11:56.78     2
  4 Daly, Denis              M65 Harrison, NY          12:21.67     1
  5 Masterson, Bill          M65 Centerville, MA       12:40.62
  6 LeVasseur, Jerry         M66 Madison, CT           12:57.15

M70 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cantu, Ino               M70 Richmond, TX          11:34.99     5
  2 Branham, Dennis          M73 Providence, RI        13:08.60     3
  3 McClenathen, Gordon      M70 Goleta, CA            13:21.15     2

M75 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Margetson, Desmond       M77 New York, NY          20:09.57     5

M80 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M81 Springfield, VA       17:12.93     5
  2 Geer, Dan                M84 Bennington, VT        22:39.07     3

M85 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Robert             M85 Geneva, NY            25:29.67     5
 -- Healy, Dudley            M89 Chatham, NJ                DNF

M90 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Max            M90 Knoxville, TN         23:21.12     5

M40 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCullough, Stephen      M42 Rocky Hill, CT        18:58.79     5

M45 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig, Rod               M45 Bad Axe, MI           14:28.12     5

M55 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keating, Bob             M57 Nashua, NH            14:10.18     5
  2 Light, Joe               M56 Westerly, RI          15:44.00     3
  3 Null, Gary               M59 New York, NY          15:52.58     2
  4 Ullman, Robert           M55 Nashua, NH            16:06.76     1
  5 Mansbach, Charles        M59 Newton, MA            18:29.39

M60 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeNoon, Donald           M60 Claremont, FL         14:22.23     5
  2 Elwarner, John           M64 Sterling Heights, M   16:52.72     3
  3 Knatt, Thomas            M63 Concord, MA           17:56.07     2

M65 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Paul            M66 Fort Smith, AR        16:09.69     5
  2 Parrish, Spencer         M67 Waterbury, CT         20:32.32     3
  3 Davis, Gustave           M66 Orange, CT            20:34.33     2

M70 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barrett, Bob             M70 Smallwood, NY         16:22.70     5
  2 Green, Max               M72 Taylor, MI            16:44.28     3
  3 DuBois, Alfred           M72 West Allis, WI        17:17.66     2
 -- Finan, Jack              M70 Bow, NH                     DQ
 -- May, William             M70 Yeadon, PA                  DQ

M75 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Starr, Jack              M75 Newark, DE            17:52.74     5
  2 Gawinski, Edward         M77 Wilmington, DE        18:58.19     3

M80 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyle, Charles           M80 Annapolis, MD         21:04.36     5

M30 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drummond, Don            M34 Lithonia, GA              8.10     5
  2 Bryant, Antoine          M30 Houston, TX               8.42     3
  3 Bostic, Calvin           M33 WPAFB, OH                 8.55     2

M35 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden, Derrick          M38 Verona, WI                8.64     5
  2 Smith, James             M37 Chandler, AZ              9.26     3
  3 Villegas, Gwynn          M35 San Francisco, CA        10.19     2

M40 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCloud, Dexter          M43 Norcross, GA              8.50     5
  2 Sloan, Kerry             M41 Harker Heights, TX        8.86     3
  3 Burke, Michael           M41 Ephrata, PA              10.19     2

M45 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 X, Leee                  M47 Ardmore, PA               8.95     5
  2 *Christensen, Todd       M47 Alpine, UT                9.13     3
  3 Bujalski, Phil           M47 Colonia, NJ               9.25     2
  4 Anton, Eugene            M46 Costa Mesa, CA            9.46     1
  5 McMahon, Timm            M45 Manasquan, NJ             9.51
  6 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC             9.74

M50 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Thad             M53 Oxnard, CA                9.12     5
  2 Zahn, Robert             M50 Grafton, WI               9.28     3
  3 Angulo, Sergio           M51 Eagle Pass, TX            9.74     2
  4 Hahn, Robert             M52 Tyler, TX                10.04     1
  5 Serdakowski, Joe         M51 E. Greenwich, RI         10.63
  6 Searles, Anthony         M50 Charlotte, NC            10.82
  7 Cestero, Al              M50 Freehold, NJ             12.22

M55 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnston, Fred           M58 Pleasanton, CA           10.20     5
  2 Milove, Michael          M58 Mahopac, NY              10.45     3
  3 Black, Ivan              M55 New York, NY             11.24     2
 -- Dunne, Gerard            M56 New York, NY               DNF

M60 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Courtland          M60 Irving, TX                9.04     5
  2 Johnston, Joe            M60 Apopka, FL                9.75     3
  3 Clifford, John           M61 Vineyard Haven, MA       10.18     2
  4 Kline, Barry             M64 Washington, PA           10.76     1
  5 Mills, Bruce             M64 Lake Bluff, IL           13.49

M65 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS               9.77     5
  2 Miller, Charley          M66 Bedford, TX               9.83     3

M70 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            10.29     5
  2 Jankovich, Bill          M70 Racine, WI               11.84     3
  3 Lehmkuhl, Paul           M70 Manitowich Wajens,       12.26     2
  4 Wright, Bill             M70 Haverhill, MA            12.31     1

M75 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larsen, Melvin           M79 Ames, IA                 11.54     5
  2 Sochor, Chuck            M76 Gowen, MI                12.14     3
  3 Brako, Frank             M78 Acton, MA                16.81     2
  4 Bambrook, Paul           M75 Bakersfield, CA          21.15     1

M30-39 4x400 m Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 USA  'A'                                            3:28.14   2    5
  2 FIBO Track Club  'A'                                3:32.49   2    3
  3 USA  'B'                                            3:37.44   2    2
  4 USA  'C'                                            3:38.17   2    1
  5 Synergy Track Club  'A'                             3:39.82   2
  6 USA  'D'                                            4:05.15   2

M50-59 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastern Regional  'A'                               4:12.98     5
  2 Mid America  'A'                                    4:20.62     3

M60-69 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastern Regional  'B'                               5:05.15     5

M70-79 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Midwest Masters  'A'                                5:42.97     5

M30-39 4x800 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 FIBO Track Club  'A'                                8:11.58     5
  2 The Running Company  'A'                            8:18.60     3
  3 Mid Atlantic Athletic Club  'A'                     8:39.18     2

M40-49 4x800 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Moose Milers & Marathoners  'A'                     9:36.55     5

M50-59 4x800 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                        9:25.14     5
  2 Eastern Regional  'A'                              10:01.56     3
  3 Mid America  'A'                                   10:22.08     2

M35 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Agaev, Igor              M39 New York, NY             1.93m    6-04.00    5
  2 Mysikov, Oleg            M38 New York, NY             1.88m    6-02.00    3
  3 Stockard, Guy            M38 Lansing, MI              1.78m    5-10.00    2
  4 Barr, James              M36 Arlington, VA            1.73m    5-08.00    1
  5 Tunstall, James          M39 Center Cross, VA         1.63m    5-04.25
  6 Fountain, Mark           M37 Hanson, MA               1.43m    4-08.25

M40 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cox, Scott               M43 Valencia, CA             1.78m    5-10.00    5

M45 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M46 Sterling, VA             1.88m    6-02.00    5
  2 Ellis, Ken               M46 Oklahoma City, OK        1.73m    5-08.00    3
  3 Levine, Craig            M47 Aurora, CO              J1.73m    5-08.00    2
  4 Carr, Tim                M46 Red Bank, NJ             1.63m    5-04.25    0.5
  4 Utz, Ronald              M46 Madison, WI              1.63m    5-04.25    0.5

M50 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Murray, Bill             M50 Birmingham, AL           1.65m    5-05.00    5
  2 Snezhko, Valeriy         M50 Plymouth, MN             1.64m    5-04.50    3
  3 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                 1.49m    4-10.50    2
  4 Cestero, Al              M50 Freehold, NJ            J1.49m    4-10.50    1
  5 *Cilevitz, Ralph         M50 Thornhill, NY            1.39m    4-06.75
  6 Friedman, David          M53 Monroe Township, NJ      1.14m    3-08.75

M55 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sauers, James            M55 Dacula, GA               1.69m    5-06.50    5
  2 Black, Ivan              M55 New York, NY             1.44m    4-08.75    3
  3 Sobel, Richard           M55 Cambridge, MA           J1.44m    4-08.75    2
  4 Dunne, Gerard            M56 New York, NY             1.29m    4-02.75    1

M60 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnston, Joe            M60 Apopka, FL               1.55m    5-01.00    5
  2 Kline, Barry             M64 Washington, PA           1.50m    4-11.00    3
  3 Colliver, Ron            M61 Unattached               1.45m    4-09.00    2
  4 Gansle, Paul             M61 Albany, NY               1.41m    4-07.50    1
  5 Armstrong, Larry         M62 Oro Valley, AZ          J1.41m    4-07.50
  6 Kenney, James            M63 White Plains, MD         1.35m    4-05.00
  7 Chapman, Mark            M61 Cat Spring, TX          J1.35m    4-05.00

M65 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Langenfeld, Tom          M68 Edina, MN                1.45m    4-09.00    5
  2 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS              1.41m    4-07.50    3
  3 Counihan, Gerald         M65 New York, NY            J1.41m    4-07.50    2
  4 Hurley, John             M66 Oneonta, NY              1.20m    3-11.25    1

M70 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            1.30m    4-03.25    5
  2 Donley, Jerry            M74 Colorado Springs, C      1.20m    3-11.25    3
  3 Kittell, Robert          M71 Buffalo, NY              1.15m    3-09.25    2
  4 Leis, Donald             M71 Pasadena, CA             1.10m    3-07.25    1

M75 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Propst, Ray              M75 Astoria, OR              1.20m    3-11.25    5
  2 Rodriques, Raoul         M79 Milldale, CT             1.15m    3-09.25    3
  3 Brako, Frank             M78 Acton, MA               J1.15m    3-09.25    2
  4 Soller, Richard          M77 North Bend, OH           1.10m    3-07.25    1

M80 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Alamo, TX                1.10m    3-07.25    5

M90 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M90 San Diego, CA            1.05m    3-05.25    5

M35 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lacy, Wayne              M38 Milton, VT               3.80m   12-05.50    5

M40 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rose, Mark               M43 New Orleans, LA          4.35m   14-03.25    5
  2 Bartos, Jon              M40 Mason, OH                4.25m   13-11.25    2.5
  2 *Walley, Brian           M43 Belcarra, CA             4.25m   13-11.25    2.5
  4 Berle, Dolf              M41 Pasadena, CA             4.10m   13-05.25    1
  5 Fish, Marc               M41 Candia, NH               3.95m   12-11.50
 -- Bayless, Kenneth         M42 Walnut Creek, CA            NH
 -- Babits, Paul             M43 Fort Wayne, IN              NH

M45 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hunter, Gary             M48 Fort Wayne, IN           4.45m   14-07.25    5
  2 Ellis, Ken               M46 Oklahoma City, OK        4.10m   13-05.25    3
  3 Bunner, Thomas           M48 Fort Wayne, IN           3.95m   12-11.50    2
  4 *Courteau, Ambroise      M45 Montreal, NY             3.65m   11-11.75    1
  5 Severn, Donald           M48 Hellertown, PA           3.50m   11-05.75
  6 VerSteeg, Russ           M47 Norwich, CT              3.05m   10-00.00
 -- Crites, Bob              M49 Brazoria, TX                NH

M50 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Winter, Brad             M51 Albuquerque, NM          4.00m   13-01.50    5
  2 Murray, Bill             M50 Birmingham, AL           3.55m   11-07.75    3
  3 Hoogasian, John          M54 Spencer, MA              3.25m   10-08.00    2
  4 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                 2.50m    8-02.50    1

M55 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Zahner, Michael          M57 Marshfield, VT           2.95m    9-08.00    5
  2 Taft, Thomas             M55 Philadelphia Mas        J2.95m    9-08.00    2.5
  2 Dunne, Gerard            M56 New York, NY            J2.95m    9-08.00    2.5
  4 Fichter, Peter           M57 Canton, MA              J2.95m    9-08.00    1
 -- McIntyre, Larry          M56 Potaat, TX                  NH

M60 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tindall, Jeff            M61 Stanton, NJ              3.20m   10-06.00    5
  2 Colliver, Ron            M61 Unattached               3.00m    9-10.00    3
  3 Andresen, John           M62 Aquebogue, NY           J3.00m    9-10.00    2
  4 Armstrong, Larry         M62 Oro Valley, AZ           2.60m    8-06.25    1
 -- Johnston, Joe            M60 Apopka, FL                  NH

M65 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Goode, Taylor            M68 Newport News, VA         3.10m   10-02.00    5
  2 Counihan, Gerald         M65 New York, NY            J3.10m   10-02.00    3
  3 Conklin, Deke            M69 Stoddard, NH             2.90m    9-06.25    2

M70 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Jerry            M74 Colorado Springs, C      2.80m    9-02.25    5
  2 Hewitt, Robert           M70 Gresham, OR              2.70m    8-10.25    3
  3 Jankovich, Bill          M70 Racine, WI               2.40m    7-10.50    2
  4 Julian, Jim              M70 Houston, TX              2.10m    6-10.75    1

M30 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lumio, Chuck             M34 Holland, PA              6.48m   21-03.25    5
  2 Carter, Kirk             M31 Amityville, NY           6.42m   21-00.75    3
  3 Duford, Sean             M33 Mastic, NY               6.23m   20-05.25    2
  4 Gilhooley, Dillon        M30 Chicago, IL              5.81m   19-00.75    1

M35 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Moore, Curtis           M36 San Francisco, CA        6.22m   20-05.00    5
  2 Barr, James              M36 Arlington, VA            5.79m   19-00.00    3
  3 Sims, Alan               M39 Katy, TX                 5.73m   18-09.75    2
  4 McKenzie, John           M39 Silver Spring, MD        5.07m   16-07.75    1
  5 Tunstall, James          M39 Center Cross, VA         4.95m   16-03.00
  6 Fountain, Mark           M37 Hanson, MA               4.55m   14-11.25

M40 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sampson, Aaron           M42 Salt Lake City, UT       6.79m   22-03.50    5
  2 *Content, Ronald         M40 Merrimack, NH            6.27m   20-07.00    3
  3 Johnson, Chip            M40 Beachwood, OH            5.80m   19-00.50    2
  4 Zanis, Paul              M40 Pleasantville, NY        4.99m   16-04.50    1

M45 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baker, Monzell           M45 San Antonio, TX          6.17m   20-03.00    5
  2 Utz, Ronald              M46 Madison, WI              5.80m   19-00.50    3
  3 Johnson, Bryan           M46 Longmont, CO             5.69m   18-08.00    2
  4 Bunner, Thomas           M48 Fort Wayne, IN           5.57m   18-03.25    1
  5 Quick, Dave              M48 Bakersfield, CA          5.56m   18-03.00
  6 Battle, Marcus           M45 Silver Spring, MD        5.44m   17-10.25
  7 Choppa, Rick             M45 Latham, NY               5.33m   17-06.00
  8 Chen, Peter              M45 Palo Alto, CA            5.25m   17-02.75

M50 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilson, Thad             M53 Oxnard, CA               5.33m   17-06.00    5
  2 Murray, Bill             M50 Birmingham, AL           5.25m   17-02.75    3
  3 Gonera, Edward           M51 Bardowin, NY             5.16m   16-11.25    2
  4 Iwen, Gene               M53 Elizabeth, CO            5.01m   16-05.25    1
  5 Terrell, Bobby           M53 Tampa, FL                4.88m   16-00.25
  6 *Cilevitz, Ralph         M50 Thornhill, NY           J4.88m   16-00.25
  7 Cestero, Al              M50 Freehold, NJ             4.82m   15-09.75
  8 Oleski, John             M53 Belmont, MA              4.77m   15-07.75
  9 De Martini, Joseph       M50 Coral Springs, FL        4.59m   15-00.75
 10 Censulo, Rick            M51 Niskayuna, NY            4.52m   14-10.00
 11 Kortmann, Bob            M52 Coventry, CT            J4.52m   14-10.00
 -- Friedman, David          M53 Monroe Township, NJ       FOUL

M55 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crockett, Roger          M56 Glasgow, VA              4.95m   16-03.00    5
  2 Milove, Michael          M58 Mahopac, NY              4.80m   15-09.00    3
  3 Dunne, Gerard            M56 New York, NY             4.14m   13-07.00    2

M60 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnston, Joe            M60 Apopka, FL               4.63m   15-02.25    5
  2 Colliver, Ron            M61 Unattached               4.60m   15-01.25    3
  3 Kenney, James            M63 White Plains, MD         4.53m   14-10.50    2
  4 Chaney, Victor           M63 Beaverton, OR            4.06m   13-04.00    1

M65 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS              4.80m   15-09.00    5
  2 Conklin, Deke            M69 Stoddard, NH             4.26m   13-11.75    3
  3 Cormey, George           M67 Randolph, MA             3.24m   10-07.75    2
  4 Murray, Don              M69 Milton, MA               2.88m    9-05.50    1
  5 Mezzapelle, Edward       M66 Unattached               2.78m    9-01.50

M70 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            4.55m   14-11.25    5
  2 Hewitt, Robert           M70 Gresham, OR              4.48m   14-08.50    3
  3 Lehmkuhl, Paul           M70 Manitowich Wajens,       4.00m   13-01.50    2
  4 Donley, Jerry            M74 Colorado Springs, C      3.73m   12-03.00    1
  5 Hughes, Burt             M70 Shiremanstown, PA        2.96m    9-08.50

M75 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bambrook, Paul           M75 Bakersfield, CA          3.86m   12-08.00    5
  2 Larsen, Melvin           M79 Ames, IA                 3.77m   12-04.50    3
  3 Sochor, Chuck            M76 Gowen, MI                3.75m   12-03.75    2
  4 Rice, Tom                M76 Media, PA                3.62m   11-10.50    1
  5 Soller, Richard          M77 North Bend, OH           3.49m   11-05.50
  6 Brako, Frank             M78 Acton, MA                3.35m   11-00.00
  7 Rodriques, Raoul         M79 Milldale, CT             2.98m    9-09.50

M80 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Alamo, TX                2.54m    8-04.00    5

M30 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lumio, Chuck             M34 Holland, PA             13.62m   44-08.25    5
  2 Carter, Kirk             M31 Amityville, NY          11.48m   37-08.00    3

M35 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tunstall, James          M39 Center Cross, VA        11.67m   38-03.50    5
  2 Snowden, Reggie          M39 San Francisco, CA       11.24m   36-10.50    3
  3 Fountain, Mark           M37 Hanson, MA              10.15m   33-03.75    2

M40 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Content, Ronald         M40 Merrimack, NH           12.40m   40-08.25    5
  2 Backus, Steve            M44 Brewster, MA            10.23m   33-06.75    3

M45 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Quick, Dave              M48 Bakersfield, CA         13.14m   43-01.50    5
  2 Baker, Monzell           M45 San Antonio, TX         13.03m   42-09.00    3
  3 Battle, Marcus           M45 Silver Spring, MD       12.17m   39-11.25    2
  4 Johnson, Bryan           M46 Longmont, CO            11.64m   38-02.25    1
  5 Bunner, Thomas           M48 Fort Wayne, IN          11.54m   37-10.50
  6 Utz, Ronald              M46 Madison, WI             11.07m   36-04.00
  7 *Franceschi, Herve       M45 Sparks, MD              10.73m   35-02.50

M50 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terrell, Bobby           M53 Tampa, FL               10.26m   33-08.00    5
  2 De Martini, Joseph       M50 Coral Springs, FL       10.10m   33-01.75    3
  3 Iwen, Gene               M53 Elizabeth, CO            9.36m   30-08.50    2
  4 *Cilevitz, Ralph         M50 Thornhill, NY           J9.36m   30-08.50    1
  5 Oleski, John             M53 Belmont, MA              9.26m   30-04.75
  6 Friedman, David          M53 Monroe Township, NJ      7.20m   23-07.50

M55 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Black, Ivan              M55 New York, NY            10.19m   33-05.25    5
  2 Crockett, Roger          M56 Glasgow, VA             10.16m   33-04.00    3
  3 Milove, Michael          M58 Mahopac, NY              9.65m   31-08.00    2
  4 Dunne, Gerard            M56 New York, NY             8.55m   28-00.75    1

M60 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chaney, Victor           M63 Beaverton, OR            9.16m   30-00.75    5
  2 Johnston, Joe            M60 Apopka, FL               8.87m   29-01.25    3
  3 Kenney, James            M63 White Plains, MD         8.85m   29-00.50    2

M65 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McKisson, Richard        M66 Arvada, CO               8.57m   28-01.50    5
  2 Hurley, John             M66 Oneonta, NY              5.08m   16-08.00    3

M70 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            9.29m   30-05.75    5
  2 Hewitt, Robert           M70 Gresham, OR              8.70m   28-06.50    3
  3 Lehmkuhl, Paul           M70 Manitowich Wajens,       8.26m   27-01.25    2
  4 Kittell, Robert          M71 Buffalo, NY              7.06m   23-02.00    1
  5 Hughes, Burt             M70 Shiremanstown, PA        6.68m   21-11.00
  6 Leis, Donald             M71 Pasadena, CA             5.93m   19-05.50

M75 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Propst, Ray              M75 Astoria, OR              7.92m   26-00.00    5
  2 Bambrook, Paul           M75 Bakersfield, CA          7.90m   25-11.00    3
  3 Brako, Frank             M78 Acton, MA                7.19m   23-07.25    2
  4 Rice, Tom                M76 Media, PA                6.96m   22-10.00    1

M80 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Alamo, TX                5.71m   18-09.00    5

M90 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Springer, Max            M90 Knoxville, TN            5.09m   16-08.50    5
  2 McPhie, Leland           M90 San Diego, CA            4.79m   15-08.75    3

M30 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawson, Kunle            M32 Lynchburg, VA           13.93m   45-08.50    5
  2 Small, Bryan             M34 Manchester, NH          12.81m   42-00.50    3
  3 Fleury, Jeff             M33 Hanover, NH             11.73m   38-06.00    2
  4 Rains, Roy               M34 Bay Shore, NY            9.28m   30-05.50    1

M35 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M36 Arlington, VA           13.19m   43-03.25    5
  2 Hannay, Scott            M39 Westerlo, NY            12.62m   41-05.00    3
  3 Herr, Troy               M39 Willow St., PA          12.39m   40-07.75    2

M40 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Glenn          M41 Harrisburg, PA          15.43m   50-07.50    5
  2 Brown, Jim               M43 Crofton, MD             11.45m   37-06.75    3
  3 Mitchitson, Tim          M43 Haverhill, MA            9.89m   32-05.50    2

M45 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Jim           M49 Sylvania, OH            13.38m   43-10.75    5
  2 *Christensen, Todd       M47 Alpine, UT              13.05m   42-09.75    3
  3 Walderzak, Paul          M47 Standish, MI            12.18m   39-11.50    2
  4 Creahan, John            M45 Hingham, MA             12.06m   39-07.00    1
  5 Taylor, Russ             M47 Jacksonville, IL        11.72m   38-05.50
  6 Rubin, Michael           M48 Pleasant Valley, NY     10.92m   35-10.00
  7 Bzibziak, Raymond        M49 Elma, NY                 9.56m   31-04.50

M50 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Summers, Ron             M51 Jacksonville, IL        16.65m   54-07.50    5
  2 Myers, Joseph            M51 Orchard Park, NY        13.43m   44-00.75    3
  3 Castelli, George         M50 Newburgh, NY            13.16m   43-02.25    2
  4 Conboy, Roger            M53 Royse City, TX          12.79m   41-11.50    1
  5 Hansen, Dennis           M50 Staten Island, NY       12.33m   40-05.50
  6 Reichard, Carl           M51 Noank, CT               11.55m   37-10.75
  7 Dennis, Leclar           M52 Homer, NY               11.10m   36-05.00
  8 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                11.00m   36-01.25
  9 Helfrich, Nick           M50 Drexel Hill, PA         10.77m   35-04.00

M55 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shumaker, Craig          M55 Glenmore, PA            14.58m   47-10.00    5
  2 Pataki, Lad              M57 Los Gatos, CA           14.19m   46-06.75    3
  3 Roll, Charles            M57 Fanwood, NJ             14.07m   46-02.00    2
  4 Hiney, Bill              M59 Southland, NY           12.90m   42-04.00    1
  5 DeStefano, Joe           M57 State College, PA       12.32m   40-05.00
  6 Rose, Ken                M58 Canton, CT              12.25m   40-02.25
  7 Carter, Conrad           M57 Hanover, NH             11.69m   38-04.25
  8 Eisner, Marty            M58 Rego Park, NY           11.54m   37-10.50
  9 Bookin-Weiner, Jerry     M57 Fort Collins, CO        10.24m   33-07.25
 10 Maltby, Bob              M57 Omaha, NE                9.96m   32-08.25
 11 Ferreira, Joseph         M59 Providence, RI           3.98m   13-00.75

M60 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M60 Billings, MT            15.44m   50-08.00    5
  2 Johnson, Glen            M64 Bristol, TN             13.81m   45-03.75    3
  3 Mathews, George          M60 Oceanside, CA           13.06m   42-10.25    2
  4 Harvey, Robert           M61 Jamestown, RI           12.55m   41-02.25    1
  5 Chapman, Mark            M61 Cat Spring, TX          11.85m   38-10.50
  6 Cahners, Bob             M61 Naples, FL              10.99m   36-00.75
  7 Crawford, Gary           M63 Syracuse, NY            10.75m   35-03.25
  8 Chamberas, Jim           M60 Chelmsford, MA          10.31m   33-10.00
  9 Byrne, Phil              M63 Unattached               9.53m   31-03.25

M65 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M69 Charlotte, NC           13.53m   44-04.75    5
  2 Koch, James              M68 Santa Fe, NM            12.28m   40-03.50    3
  3 Cohen, Stephen           M65 Northbrook, IL          10.93m   35-10.50    2
  4 Cormey, George           M67 Randolph, MA             9.90m   32-05.75    1
  5 Joyce, Edmund            M67 East Northport, NY       9.24m   30-03.75

M70 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M70 Dallas, TX              13.01m   42-08.25    5
  2 Xanthopoulos, Paul       M72 Webster, MA             11.89m   39-00.25    3
  3 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       11.67m   38-03.50    2
  4 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL         11.46m   37-07.25    1
  5 Barker, William          M71 Greenwich, CT           11.17m   36-07.75

M75 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerhardt, Jim            M75 Houston, TX             11.40m   37-05.00    5
  2 Brusca, Phillip          M76 Maryland Heights, M     11.26m   36-11.50    3
  3 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             7.20m   23-07.50    2

M80 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nettles, William         M81 Starkville, MS           9.08m   29-09.50    5
  2 Levy, Hy                 M82 Milton, MA               8.11m   26-07.25    3
  3 Walmroth, William        M80 Southfield, MI           7.89m   25-10.75    2
  4 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           6.48m   21-03.25    1
  5 Logan, Edward            M81 Boston, MA               6.31m   20-08.50

M85 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M86 Westport, MA             6.93m   22-09.00    5
  2 Goldy, Champion          M87 Haddonfield, NJ          6.69m   21-11.50    3

M90 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M90 San Diego, CA            6.71m   22-00.25    5

M30 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawson, Kunle            M32 Lynchburg, VA            8.99m   29-06.00    5
  2 Rains, Roy               M34 Bay Shore, NY            6.18m   20-03.50    3

M30 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawson, Kunle            M32 Lynchburg, VA           13.66m   44-09.75    5
  2 Rains, Roy               M34 Bay Shore, NY            9.84m   32-03.50    3

M35 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Herr, Troy               M39 Willow St., PA          17.05m   55-11.25    5
  2 Palazzo, Robert          M37 Johnston, RI            12.63m   41-05.25    3
  3 Hannay, Scott            M39 Westerlo, NY            12.41m   40-08.75    2
  4 Barr, James              M36 Arlington, VA           10.13m   33-03.00    1

M35 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Herr, Troy               M39 Willow St., PA          10.51m   34-05.75    5
  2 Palazzo, Robert          M37 Johnston, RI             7.75m   25-05.25    3
  3 Barr, James              M36 Arlington, VA            6.16m   20-02.50    2

M40 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Jim               M43 Crofton, MD             10.51m   34-05.75    5
  2 Thompson, Glenn          M41 Harrisburg, PA           8.35m   27-04.75    3
  3 Hambrick, Michael        M44 Pittsburgh, PA           8.33m   27-04.00    2

M40 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Jim               M43 Crofton, MD             15.05m   49-04.50    5
  2 Hambrick, Michael        M44 Pittsburgh, PA          13.70m   44-11.50    3
  3 Thompson, Glenn          M41 Harrisburg, PA          13.26m   43-06.00    2

M45 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Jim           M49 Sylvania, OH            16.36m   53-08.25    5
  2 O'Neill, Jim             M48 Grand Haven, MI         13.14m   43-01.50    3
  3 Crothers, Jeff           M45 Keams Canyon, AZ        10.96m   35-11.50    2
  4 Walderzak, Paul          M47 Standish, MI            10.50m   34-05.50    1
  5 Rubin, Michael           M48 Pleasant Valley, NY      7.37m   24-02.25

M45 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Jim           M49 Sylvania, OH            11.10m   36-05.00    5
  2 O'Neill, Jim             M48 Grand Haven, MI          7.70m   25-03.25    3
  3 Crothers, Jeff           M45 Keams Canyon, AZ         7.28m   23-10.75    2

M50 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Reichard, Carl           M51 Noank, CT                7.66m   25-01.75    5
  2 Conboy, Roger            M53 Royse City, TX           7.52m   24-08.25    3
  3 Lynn, Patrick            M54 Constantin, NY           7.00m   22-11.75    2
  4 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                 6.45m   21-02.00    1

M50 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Conboy, Roger            M53 Royse City, TX          16.20m   53-01.75    5
  2 Reichard, Carl           M51 Noank, CT               15.60m   51-02.25    3
  3 Lynn, Patrick            M54 Constantin, NY          13.85m   45-05.25    2
  4 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                12.68m   41-07.25    1
  5 Helfrich, Nick           M50 Drexel Hill, PA         11.84m   38-10.25
  6 Castelli, George         M50 Newburgh, NY            10.48m   34-04.75

M55 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pataki, Lad              M57 Los Gatos, CA           16.99m   55-09.00    5
  2 Edwards, Tim             M55 Commerce City, CO       15.14m   49-08.25    3
  3 Roll, Charles            M57 Fanwood, NJ             13.25m   43-05.75    2
  4 Bookin-Weiner, Jerry     M57 Fort Collins, CO        12.49m   40-11.75    1
  5 Maltby, Bob              M57 Omaha, NE               11.74m   38-06.25
  6 Folk, Daniel             M55 York, PA                10.14m   33-03.25

M55 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pataki, Lad              M57 Los Gatos, CA            9.03m   29-07.50    5
  2 Edwards, Tim             M55 Commerce City, CO        7.38m   24-02.50    3
  3 Bookin-Weiner, Jerry     M57 Fort Collins, CO         5.38m   17-08.00    2
  4 Folk, Daniel             M55 York, PA                 4.74m   15-06.75    1

M60 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M60 Billings, MT             9.06m   29-08.75    5
  2 Mathews, George          M60 Oceanside, CA            8.14m   26-08.50    3
  3 Cahners, Bob             M61 Naples, FL               6.88m   22-07.00    2
  4 Crawford, Gary           M63 Syracuse, NY             4.91m   16-01.50    1
  5 Chapman, Mark            M61 Cat Spring, TX           4.88m   16-00.25

M60 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M60 Billings, MT            22.82m   74-10.50    5
  2 Mathews, George          M60 Oceanside, CA           18.46m   60-06.75    3
  3 Cahners, Bob             M61 Naples, FL              18.15m   59-06.75    2
  4 Crawford, Gary           M63 Syracuse, NY            13.05m   42-09.75    1
  5 Strelnitski, Vladimir    M62 Nantucket, MA           12.93m   42-05.25
  6 Chapman, Mark            M61 Cat Spring, TX          12.36m   40-06.75
  7 Chamberas, Jim           M60 Chelmsford, MA          12.32m   40-05.00

M65 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spencer, Vern            M69 Greeley, CO              6.00m   19-08.25    5

M65 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M65 Grass Valley, CA        14.95m   49-00.75    5
  2 Spencer, Vern            M69 Greeley, CO             13.66m   44-09.75    3
  3 Cormey, George           M67 Randolph, MA            10.68m   35-00.50    2
  4 Joyce, Edmund            M67 East Northport, NY       9.28m   30-05.50    1

M70 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M70 Dallas, TX              10.30m   33-09.50    5
  2 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL          8.48m   27-10.00    3
  3 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA        7.62m   25-00.00    2

M70 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M70 Dallas, TX              19.09m   62-07.75    5
  2 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       13.95m   45-09.25    3
  3 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL         13.81m   45-03.75    2
  4 Garrahan, William        M74 Narragansett, RI        13.75m   45-01.50    1
  5 Barker, William          M71 Greenwich, CT           13.38m   43-10.75
  6 Xanthopoulos, Paul       M72 Webster, MA             11.90m   39-00.50

M75 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mozhaev, Lev             M78 Philadelphia, PA        10.24m   33-07.25    5
  1 Messiter, Samuel         M75 Pawlet, VT              11.87m   38-11.50    5
  2 Weinbel, Ken             M76 Seattle, WA             10.62m   34-10.25    3
  3 Gerhardt, Jim            M75 Houston, TX             10.61m   34-09.75    2
  4 Brusca, Phillip          M76 Maryland Heights, M     10.59m   34-09.00    1
  5 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             7.92m   26-00.00

M75 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerhardt, Jim            M75 Houston, TX              6.00m   19-08.25    5
  2 Brusca, Phillip          M76 Maryland Heights, M      5.80m   19-00.50    3
  3 Weinbel, Ken             M76 Seattle, WA              5.39m   17-08.25    2
  4 Mozhaev, Lev             M78 Philadelphia, PA         4.85m   15-11.00    1
  5 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             4.01m   13-02.00

M80 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Walmroth, William        M80 Southfield, MI           9.47m   31-01.00    5
  2 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           8.34m   27-04.50    3

M80 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Walmroth, William        M80 Southfield, MI           4.65m   15-03.25    5
  2 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           4.14m   13-07.00    3

M85 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M86 Westport, MA             9.71m   31-10.25    5

M85 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M86 Westport, MA             4.59m   15-00.75    5

M90 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M90 San Diego, CA            2.70m    8-10.25    5

M90 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M90 San Diego, CA            6.96m   22-10.00    5

M30 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Les               M33 Chesapeake, VA            3209     5

M35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snowden, Reggie          M39 San Francisco, CA         2809     5
  2 Wensel, Jason            M38 Oroville, CA              2346     3

M40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sloan, Kerry             M41 Harker Heights, TX        3257     5
  2 Berle, Dolf              M41 Pasadena, CA              2826     3

M45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Ken               M46 Oklahoma City, OK         4001     5
  2 Dyer, John               M46 Ashland, VA               3675     3
  3 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC             3655     2
  4 Johnson, Bryan           M46 Longmont, CO              3536     1
  5 Ogle, Vern               M46 Unattached                3460

M50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Bill             M50 Birmingham, AL            3787     5
  2 Doran, Bob               M50 Dewitt, NY                3371     3
  3 Cestero, Al              M50 Freehold, NJ              2823     2
  4 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                  2715     1
  5 Effler, Kenneth          M52 North Attleoboro, M       2693
  6 *Cilevitz, Ralph         M50 Thornhill, NY             2614
  7 Kortmann, Bob            M52 Coventry, CT              2475
  8 Garrity, Michael         M53 New Milford, CT           1738
  9 Friedman, David          M53 Monroe Township, NJ       1538

M55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Ivan              M55 New York, NY              3109     5
  2 Decker, Darryl           M57 Cambridge, NY             3014     3
  3 Pataki, Lad              M57 Los Gatos, CA             2540     2

M60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colliver, Ron            M61 Unattached                3514     5
  2 Geertgens, Douglas       M61 Cooperstown, NY           3379     3
  3 Collins, Tim             M61 Carryville, NY            2427     2

M65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pawlik, Emil             M65 Jackson, MS               4329     5
  2 Doerrer, Dave            M65 Phoenix, AZ               3804     3
  3 Head, John               M65 San Antonio, TX           2859     2

M70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jankovich, Bill          M70 Racine, WI                3501     5
  2 Leis, Donald             M71 Pasadena, CA              1676     3

M75 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sochor, Chuck            M76 Gowen, MI                 3281     5
  2 Propst, Ray              M75 Astoria, OR               2708     3


M70-99 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- M70 ----
  1 Bill Jankovich                    10.91    3.99m   10.12m    1.16m  4:19.00
    Racine, WI                              13-01.25  33-02.5   3-09.5
    Age-Graded Mark:                   8.56    6.75m   13.17m    1.81m  3:08.25
    Age-Graded Percent:              85.24%   75.43%   56.98%   73.89%    70.1%
    M70 Team Points: 5        3501    (846)    (755)    (678)    (636)    (586)
                              -------------------------------------------------
  2 Donald Leis                       19.76    2.88m    7.41m    1.10m  5:07.47
    Pasadena, CA                              9-05.5 24-03.75  3-07.25
    Age-Graded Mark:                  15.51    4.87m    9.64m    1.71m  3:43.47
    Age-Graded Percent:              47.06%   54.44%   41.72%   70.06%   59.05%
    M71 Team Points: 3        1676      (0)    (358)    (464)    (552)    (302)
                              -------------------------------------------------
    ---- M75 ----
  1 Chuck Sochor                      12.11    3.76m    8.62m    1.16m  5:18.32
    Gowen, MI                                  12-04  28-03.5   3-09.5
    Age-Graded Mark:                   9.26    6.97m   12.96m    1.94m  3:34.01
    Age-Graded Percent:              78.86%   77.85%   56.08%   79.45%   61.66%
    M76 Team Points: 5        3281    (690)    (807)    (665)    (749)    (370)
                              -------------------------------------------------
  2 Ray Propst                        14.24    3.43m    8.25m    1.25m  6:14.78
    Astoria, OR                                11-03    27-01  4-01.25
    Age-Graded Mark:                  10.88    6.36m   12.41m    2.09m  4:11.97
    Age-Graded Percent:              67.06%   71.01%   53.68%   85.62%   52.37%
    M75 Team Points: 3        2708    (387)    (666)    (631)    (887)    (137)
                              -------------------------------------------------

M60-69 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- M60 ----
  1 Ron Colliver                      10.87    4.37m   10.56m    1.49m  3:47.60
    Unattached                                 14-04 34-07.75   4-10.5
    Age-Graded Mark:                   9.34    6.29m   13.41m    2.04m  3:00.54
    Age-Graded Percent:               78.2%   70.37%   58.02%   83.71%   73.09%
    M61 Team Points: 5        3514    (673)    (650)    (692)    (840)    (659)
                              -------------------------------------------------
  2 Douglas Geertgens                 10.69    4.93m    8.53m    1.34m  3:49.45
    Cooperstown, NY                         16-02.25    28-00  4-04.75
    Age-Graded Mark:                   9.18    7.10m   10.83m    1.83m  3:02.00
    Age-Graded Percent:              79.51%   79.39%   46.87%   75.28%    72.5%
    M61 Team Points: 3        3379    (707)    (838)    (536)    (653)    (645)
                              -------------------------------------------------
  3 Tim Collins                       11.46    3.90m    8.46m    1.22m  4:42.24
    Carryville, NY                           12-09.5 27-09.25     4-00
    Age-Graded Mark:                   9.84    5.62m   10.74m    1.67m  3:43.88
    Age-Graded Percent:              74.17%    62.8%   46.48%   68.54%   58.94%
    M61 Team Points: 2        2427    (572)    (506)    (530)    (520)    (299)
                              -------------------------------------------------
    ---- M65 ----
  1 Emil Pawlik                        9.78    4.37m   10.16m    1.52m  3:52.75
    Jackson, MS                                14-04    33-04  4-11.75
    Age-Graded Mark:                   7.64    6.80m   14.95m    2.22m  2:57.50
    Age-Graded Percent:               95.6%      76%   64.67%   90.48%   74.35%
    M65 Team Points: 5        4329   (1074)    (767)    (787)   (1012)    (689)
                              -------------------------------------------------
  2 Dave Doerrer                      10.83    4.38m    9.41m    1.31m  3:48.25
    Phoenix, AZ                              14-04.5  30-10.5   4-03.5
    Age-Graded Mark:                   8.46    6.81m   13.85m    1.91m  2:54.07
    Age-Graded Percent:              86.33%   76.17%    59.9%   77.98%   75.81%
    M65 Team Points: 3        3804    (869)    (769)    (719)    (723)    (724)
                              -------------------------------------------------
  3 John Head                         12.74    3.83m    7.25m    1.22m  4:05.69
    San Antonio, TX                         12-06.75  23-09.5     4-00
    Age-Graded Mark:                   9.95    5.96m   10.67m    1.78m  3:07.37
    Age-Graded Percent:              73.39%   66.61%   46.15%   72.62%   70.43%
    M65 Team Points: 2        2859    (551)    (578)    (526)    (610)    (594)
                              -------------------------------------------------

M50-59 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- M50 ----
  1 Bill Murray                        9.84    5.15m   12.06m    1.69m  3:18.14
    Birmingham, AL                          16-10.75    39-07   5-06.5
    Age-Graded Mark:                   8.95    6.46m   13.83m    2.07m  2:50.90
    Age-Graded Percent:              81.61%   72.23%   59.82%    84.5%   77.22%
    M50 Team Points: 5        3787    (757)    (688)    (718)    (868)    (756)
                              -------------------------------------------------
  2 Bob Doran                          9.98    4.91m    8.20m    1.63m  3:15.99
    Dewitt, NY                               16-01.5    26-11  5-04.25
    Age-Graded Mark:                   9.07    6.16m    9.40m    1.99m  2:49.05
    Age-Graded Percent:              80.46%   68.86%   40.67%    81.5%   78.07%
    M50 Team Points: 3        3371    (730)    (621)    (450)    (794)    (776)
                              -------------------------------------------------
  3 Al Cestero                         9.76    5.10m    8.99m    1.57m  4:51.44
    Freehold, NJ                            16-08.75    29-06  5-01.75
    Age-Graded Mark:                   8.87    6.39m   10.30m    1.92m  4:11.37
    Age-Graded Percent:              82.27%   71.53%   44.59%    78.5%    52.5%
    M50 Team Points: 2        2823    (775)    (673)    (504)    (731)    (140)
                              -------------------------------------------------
  4 Richard Watson                    11.52    4.36m   11.00m    1.48m  3:48.65
    Yuma, AZ                                14-03.75 36-01.25  4-10.25
    Age-Graded Mark:                  10.47    5.47m   12.61m    1.81m  3:17.22
    Age-Graded Percent:               69.7%   61.15%   54.56%      74%   66.91%
    M51 Team Points: 1        2715    (456)    (475)    (643)    (636)    (505)
                              -------------------------------------------------
  5 Kenneth Effler                    11.14    4.61m   10.31m    1.45m  3:57.81
    North Attleoboro, MA                     15-01.5    33-10     4-09
    Age-Graded Mark:                  10.13    5.78m   11.82m    1.77m  3:25.12
    Age-Graded Percent:              72.08%   64.66%   51.14%    72.5%   64.34%
    M52                       2693    (517)    (540)    (595)    (602)    (439)
                              -------------------------------------------------
  6 *Ralph Cilevitz                   11.07    4.84m    8.49m    1.45m  4:01.89
    Thornhill, NY                            15-10.5 27-10.25     4-09
    Age-Graded Mark:                  10.06    6.07m    9.73m    1.77m  3:28.64
    Age-Graded Percent:              72.54%   67.88%   42.11%    72.5%   63.25%
    M50                       2614    (530)    (602)    (469)    (602)    (411)
                              -------------------------------------------------
  7 Bob Kortmann                      10.45    4.53m    8.50m    1.39m  4:18.88
    Coventry, CT                             14-10.5 27-10.75  4-06.75
    Age-Graded Mark:                   9.50    5.68m    9.74m    1.70m  3:43.29
    Age-Graded Percent:              76.84%   63.53%   42.16%    69.5%    59.1%
    M52                       2475    (639)    (519)    (470)    (544)    (303)
                              -------------------------------------------------
  8 Michael Garrity                   13.04    3.55m    7.71m    1.15m  3:52.44
    New Milford, CT                         11-07.75  25-03.5  3-09.25
    Age-Graded Mark:                  11.85    4.45m    8.84m    1.40m  3:20.48
    Age-Graded Percent:              61.58%   49.79%   38.24%    57.5%   65.82%
    M53                       1738    (246)    (281)    (416)    (317)    (478)
                              -------------------------------------------------
  9 David Friedman                    15.83    3.36m    6.86m    1.24m  3:46.87
    Monroe Township, NJ                     11-00.25 22-06.25  4-00.75
    Age-Graded Mark:                  14.39    4.21m    7.86m    1.51m  3:15.68
    Age-Graded Percent:              50.73%   47.12%   34.03%      62%   67.44%
    M53                       1538     (25)    (240)    (358)    (396)    (519)
                              -------------------------------------------------
    ---- M55 ----
  1 Ivan Black                        11.28    4.55m    7.11m    1.48m  3:31.32
    New York, NY                            14-11.25    23-04  4-10.25
    Age-Graded Mark:                   9.54    6.10m    9.05m    1.91m  2:54.64
    Age-Graded Percent:              76.51%   68.22%   39.17%   78.31%   75.56%
    M55 Team Points: 5        3109    (631)    (608)    (429)    (723)    (718)
                              -------------------------------------------------
  2 Darryl Decker                     11.78    4.75m   10.30m    1.18m  3:31.12
    Cambridge, NY                              15-07  33-09.5   3-10.5
    Age-Graded Mark:                   9.96    6.37m   13.11m    1.52m  2:54.47
    Age-Graded Percent:              73.26%   71.21%   56.75%   62.43%   75.63%
    M57 Team Points: 3        3014    (549)    (668)    (674)    (404)    (719)
                              -------------------------------------------------
  3 Lad Pataki                        12.21    4.28m   13.64m    1.36m      DNF
    Los Gatos, CA                            14-00.5    44-09   4-05.5
    Age-Graded Mark:                  10.33    5.74m   17.37m    1.76m
    Age-Graded Percent:              70.68%   64.17%   75.15%   71.96%
    M57 Team Points: 2        2540    (480)    (531)    (936)    (593)      (0)
                              -------------------------------------------------

M40-49 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- M40 ----
  1 Sloan, Kerry                       9.00    5.17m    9.34m    1.67m  2:59.46
    Harker Heights, TX                       16-11.5 30-07.75  5-05.75
    Age-Graded Mark:                   8.61    5.74m    9.59m    1.84m  2:49.59
    Age-Graded Percent:              84.78%   64.22%   41.49%   75.23%   77.81%
    M41 Team Points: 5        3257    (834)    (531)    (461)    (661)    (770)
                              -------------------------------------------------
  2 Berle, Dolf                       10.35    5.21m   10.92m    1.58m  3:18.71
    Pasadena, CA                            17-01.25    35-10  5-02.25
    Age-Graded Mark:                   9.90    5.78m   11.21m    1.74m  3:07.79
    Age-Graded Percent:              73.72%   64.72%   48.51%   71.17%   70.27%
    M41 Team Points: 3        2826    (560)    (540)    (559)    (577)    (590)
                              -------------------------------------------------
    ---- M45 ----
  1 Ellis, Ken                         8.93    5.83m   11.32m    1.73m  3:05.38
    Oklahoma City, OK                        19-01.5 37-01.75     5-08
    Age-Graded Mark:                   8.06    6.87m   12.60m    2.01m  2:47.20
    Age-Graded Percent:              90.59%   76.81%    54.5%   81.99%   78.92%
    M46 Team Points: 5        4001    (967)    (783)    (643)    (813)    (795)
                              -------------------------------------------------
  2 Dyer, John                         9.42    5.32m    9.79m    1.61m  2:50.60
    Ashland, VA                              17-05.5  32-01.5  5-03.25
    Age-Graded Mark:                   8.50    6.27m   10.89m    1.87m  2:33.87
    Age-Graded Percent:              85.88%   70.09%   47.14%    76.3%   85.76%
    M46 Team Points: 3        3675    (860)    (646)    (539)    (687)    (943)
                              -------------------------------------------------
  3 Russ, Jim                          9.48    5.30m   10.55m    1.67m  3:02.03
    Charlotte, NC                           17-04.75  34-07.5  5-05.75
    Age-Graded Mark:                   8.55    6.24m   11.74m    1.94m  2:44.18
    Age-Graded Percent:              85.34%   69.83%   50.79%   79.15%   80.38%
    M47 Team Points: 2        3655    (848)    (639)    (591)    (749)    (828)
                              -------------------------------------------------
  4 Johnson, Bryan                     9.32    5.54m    9.35m    1.79m  3:31.25
    Longmont, CO                            18-02.25 30-08.25   5-10.5
    Age-Graded Mark:                   8.41    6.52m   10.40m    2.08m  3:10.53
    Age-Graded Percent:               86.8%   72.99%   45.02%   84.83%   69.26%
    M46 Team Points: 1        3536    (881)    (702)    (510)    (878)    (565)
                              -------------------------------------------------
  5 Ogle, Vern                         9.49    5.41m   10.79m    1.55m  3:14.30
    Unattached                                 17-09    35-05     5-01
    Age-Graded Mark:                   8.56    6.37m   12.01m    1.80m  2:55.24
    Age-Graded Percent:              85.25%   71.28%   51.95%   73.46%    75.3%
    M46                       3460    (846)    (668)    (607)    (627)    (712)
                              -------------------------------------------------

M30-39 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- M30 ----
  1 Young, Les                         9.03    6.47m   10.80m    1.79m  3:01.68
    Chesapeake, VA                          21-02.75 35-05.25   5-10.5
    Age-Graded Mark:                   9.17    6.47m   10.80m    1.80m  3:01.68
    Age-Graded Percent:              79.62%   72.29%   46.71%   73.66%   72.63%
    M33 Team Points: 5        3209    (709)    (691)    (534)    (627)    (648)
                              -------------------------------------------------
    ---- M35 ----
  1 Snowden, Reggie                    8.99    5.44m    8.79m    1.58m  3:03.66
    San Francisco, CA                       17-10.25 28-10.25  5-02.25
    Age-Graded Mark:                   9.13    5.71m    8.79m    1.66m  3:02.29
    Age-Graded Percent:              79.98%   63.85%   38.02%    68.1%   72.39%
    M39 Team Points: 5        2809    (717)    (525)    (413)    (512)    (642)
                              -------------------------------------------------
  2 Wensel, Jason                     10.16    5.08m    9.96m    1.55m  3:25.80
    Oroville, CA                               16-08 32-08.25     5-01
    Age-Graded Mark:                  10.32    5.33m    9.96m    1.63m  3:24.26
    Age-Graded Percent:              70.77%   59.62%   43.08%   66.81%   64.61%
    M38 Team Points: 3        2346    (482)    (447)    (483)    (488)    (446)
                              -------------------------------------------------

Women

W30 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Venessa        W33 Charlotte, NC             8.77     5

W35 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Alethea          W39 Brooklyn, NY              7.93     5
  2 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC               8.36     3
  3 Carman, Kisha            W38 Milford, CT               8.49     2
  4 *Kuczalska, Agnes        W36 Toronto, NY               8.50     1
  5 Gibbs, Tabatha           W37 Brooklyn, NY              9.71

W40 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rodrigue, Maureen       W40 Whitby, OH                8.30     5
  2 Lawson, Sarah            W41 Waltham, MA               8.37     3
  3 Nealy, Angela            W43 Indianapolis, IN          8.77     2
  4 Fortuna, Paula           W43 Amesbury, MA              8.90     1
  5 Jones, Denise            W40 Staten Island, NY        11.23

W45 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodward, Loretta        W49 Marietta, GA              8.65     5
  2 Thompson, Irene          W49 Syracuse, NY              8.66     3
  3 McField, Denise          W48 St. Louis, MO             8.67     2
  4 Selby, Debbie            W47 Fallbrook, CA            10.14     1
  5 Johnson, Liz             W47 Charlotte, NC            10.36

W50 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Del Grande, Karla       W50 Toronto, --               8.58     5
  2 Dudley, E. Lewanne       W51 Menands, NY               9.80     3

W55 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Naftel, Lynn             W59 Escondido, CA             9.66     5
  2 Meade, Phyllis           W57 Endicott, NY              9.70     3
  3 Tucker, A.Lorraine       W57 San Jose, CA              9.89     2
  4 Raham, Sharon            W57 Wellington, CO           10.11     1
  5 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY            11.63

W60 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jager, Kathy             W60 Glendale, AZ              9.04     5
  2 Ingalls, Lynne           W61 Chicago, IL               9.49     3
  3 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        12.12     2

W65 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD             9.73     5
  2 Jordan, Barbara          W68 So. Burlington, VT        9.91     3
  3 Roman, Mary              W68 Norwalk, CT              11.39     2

W75 60 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Patricia       W77 Albany, NY               11.98     5

W30 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wynter, Maxine           W32 Brooklyn, NY             28.24     5

W35 200 m Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Morris, Alethea          W39 Brooklyn, NY             26.24Q  2
  2 Scott, Angela            W35 Rochester, NY            26.99Q  1
  3 Kessel, Lori             W39 New London, CT           28.05q  1
  4 Kazebee, Kris            W37 Charlotte, NC            29.23q  1
  5 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              29.32q  2
  6 Carman, Kisha            W38 Milford, CT              30.06q  2
  7 Best, Dawn               W39 Brooklyn, NY             30.15   2
  8 Wilkinson, Patricia      W37 Andover, MA              30.70   1
 -- Gibbs, Tabatha           W37 Brooklyn, NY               DNF   2

W35 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Morris, Alethea          W39 Brooklyn, NY             25.44     5
  2 Scott, Angela            W35 Rochester, NY            26.88     3
  3 Kessel, Lori             W39 New London, CT           27.40     2
  4 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              29.24     1
  5 Kazebee, Kris            W37 Charlotte, NC            29.51
  6 Carman, Kisha            W38 Milford, CT              29.54

W40 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rodrigue, Maureen       W40 Whitby, OH               27.37     5
  2 Lawson, Sarah            W41 Waltham, MA              27.53     3
  3 Fortuna, Paula           W43 Amesbury, MA             29.62     2
  4 Nealy, Angela            W43 Indianapolis, IN         30.73     1

W45 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Irene          W49 Syracuse, NY             29.05     5
  2 McField, Denise          W48 St. Louis, MO            29.19     3
  3 Clark, Louise            W46 Queensvillage, NY        30.03     2
  4 Johns-Rees, Gail         W49 Salem, NH                31.08     1
  5 Selby, Debbie            W47 Fallbrook, CA            35.47
 -- Woodward, Loretta        W49 Marietta, GA                DQ

W50 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Del Grande, Karla       W50 Toronto, --              27.65     5
  2 Board, Jacqueline        W50 Apache Junction, AZ      27.69     3

W55 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinto, Jennifer          W55 Brooklyn, NY             30.98     5
  2 Naftel, Lynn             W59 Escondido, CA            34.76     3
  3 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY            37.56     2

W60 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jager, Kathy             W60 Glendale, AZ             30.59     5
  2 Ingalls, Lynne           W61 Chicago, IL              31.41     3
  3 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        43.86     2

W65 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W67 Fayetteville, GA         33.52     5
  2 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            34.01     3
  3 Jordan, Barbara          W68 So. Burlington, VT       34.35     2
  4 Roman, Mary              W68 Norwalk, CT              41.33     1

W75 200 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Patricia       W77 Albany, NY               43.55     5

W30 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wynter, Maxine           W32 Brooklyn, NY           1:03.60     5

W35 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Alethea          W39 Brooklyn, NY             57.60     5
  2 Scott, Angela            W35 Rochester, NY            59.76     3
  3 Kazebee, Kris            W37 Charlotte, NC          1:05.23     2
  4 Best, Dawn               W39 Brooklyn, NY           1:07.93     1

W40 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rodrigue, Maureen       W40 Whitby, OH             1:00.90     5
  2 Lawson, Sarah            W41 Waltham, MA            1:03.07     3
  3 Stephenson, Susan        W43 Perrysburg, OH         1:27.68     2

W45 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McField, Denise          W48 St. Louis, MO          1:07.87     5
  2 Woodward, Loretta        W49 Marietta, GA           1:08.67     3
  3 Johns-Rees, Gail         W49 Salem, NH              1:12.74     2
  4 Selby, Debbie            W47 Fallbrook, CA          1:23.56     1

W50 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Del Grande, Karla       W50 Toronto, --            1:02.28     5
  2 Board, Jacqueline        W50 Apache Junction, AZ    1:02.82     3

W55 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinto, Jennifer          W55 Brooklyn, NY           1:13.13     5
  2 Naftel, Lynn             W59 Escondido, CA          1:14.12     3
  3 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY          1:32.85     2

W60 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ingalls, Lynne           W61 Chicago, IL            1:12.88     5

W70 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Suzi            W70 Bend, OR               1:27.26     5

W75 400 m Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Patricia       W77 Albany, NY             1:58.26     5

W30 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonstelle, Christy       W32 Cambridge, MA          5:58.61     5

W35 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maguire, Tara            W35 Katonah, NY            5:24.30     5
  2 Vollweiler, Jill         W35 Purchase, NY           5:33.55     3
  3 Liebschner, Sheri        W37 Akron, OH              6:19.35     2

W40 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone Borkowski, Catheri W41 Ringwood, NJ           5:18.85     5
  2 Evans, Mary Beth         W44 Scarsdale, NY          5:25.31     3
  3 Gubbins, Barbara         W44 Southampton, NY        5:32.04     2
  4 Webber, Carolyn          W43 Hampden, MA            5:36.76     1
  5 O'Brien, Annmarie        W41 Braintree, MA          5:41.46
  6 Damron, Leatha           W40 Syracuse, NY           5:49.10
  7 Johnson, Lynn            W42 New York, NY           6:00.77
  8 Moeller, Riva            W43 Issaquah, WA           6:20.89
  9 Burley, Kathy            W43 Rockport, MA           6:28.17

W45 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hervert, Carla           W45 Eugene, OR             5:26.74     5
  2 Ford, Patricia           W48 Lafayette, NY          5:28.28     3
  3 Myette, Suzanne          W46 Endicott, NY           5:28.55     2
  4 Bellisle, Marge          W48 Warren, RI             5:29.26     1
  5 Letendre, Sidney         W49 Florence, MA           5:39.57
  6 Diver, Mary              W49 New York, NY           6:26.27
  7 Lein, Karen              W45 Newton Highlands, M    6:51.56

W50 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W52 Northport, NY          5:24.03     5
  2 Steinbach, Coreen        W52 Pompey, NY             5:36.49     3

W55 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Makoske, Ann             W58 Cape Canaveral, FL     6:29.84     5
  2 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY          7:29.97     3

W60 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tasker-Rothenberg, Yvonn W62 Jamesville, NY         6:44.06     5

W65 1 Mile
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W67 Fayetteville, GA       6:34.02     5
  2 Parsi, Carrie            W65 Gloucester, MA         6:36.55     3
  3 Turosz, Zofia            W65 Hartford, CT           7:18.13     2
  4 Harada, Mary             W68 West Newbury, MA       7:20.05     1

W35 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Silveira, Ellen          W36 Wakefield, MA          2:35.31     5
  2 Liebschner, Sheri        W37 Akron, OH              2:47.55     3

W40 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone Borkowski, Catheri W41 Ringwood, NJ           2:25.26     5
  2 Jasper, Lorraine         W42 Birchrunville, PA      2:27.88     3
  3 Johnson, Lynn            W42 New York, NY           2:45.68     2

W45 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hervert, Carla           W45 Eugene, OR             2:32.08     5

W50 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W52 Northport, NY          2:28.07     5
  2 Steinbach, Coreen        W52 Pompey, NY             2:35.93     3

W55 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY          3:25.49     5

W60 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W62 Stony Brook, NY        2:48.27     5
  2 Tasker-Rothenberg, Yvonn W62 Jamesville, NY         3:10.46     3

W70 800 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Suzi            W70 Bend, OR               3:20.14     5

W30 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonstelle, Christy       W32 Cambridge, MA         11:27.13     5

W35 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vollweiler, Jill         W35 Purchase, NY          10:47.14     5
  2 Martin, Devon            W36 New York, NY          11:24.26     3

W40 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W42 Birchrunville, PA     10:35.83     5
  2 O'Brien, Annmarie        W41 Braintree, MA         11:13.85     3

W45 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ford, Patricia           W48 Lafayette, NY         10:48.84     5
  2 Diver, Mary              W49 New York, NY          12:27.94     3
  3 Lein, Karen              W45 Newton Highlands, M   13:32.26     2

W50 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W52 Northport, NY         10:23.84     5
  2 L'Esperance, Carol       W54 Holyoke, MA           12:01.79     3

W55 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY         15:02.27     5

W65 3000 m Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harada, Mary             W68 West Newbury, MA      14:25.77     5
  2 Turosz, Zofia            W65 Hartford, CT          14:42.73     3

W40 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gutsche Rutledge, Marcia W42 Newton, MA            15:15.46     5

W45 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Torrellas, Maryanne      W45 Clinton, CT           14:37.86     5
  2 *Patten Sweazy, Nanci    W48 Mississauga, WV       15:32.68     3
  3 Pennesi, Luanne          W49 Ringwood, NJ          17:25.14     2

W50 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duskey, Heidi            W51 Medford, MA           19:19.66     5

W55 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Godfrey, Patricia        W57 Winthrop, MA                DQ

W60 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steigerwalt, Jolene      W60 San Diego, CA         18:58.44     5
  2 Harriman, Joanne         W61 Tewksbury, MA         19:21.10     3

W70 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, Mary Alice      W71 Dickerson, MD         25:49.49     5

W75 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marrs, Kate              W75 Milwaukee, WI         20:50.01     5

W85 3000 m Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benno-Caris, Fan         W86 Addison, TX           27:11.02     5

W30 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Venessa        W33 Charlotte, NC            11.10     5
  2 Shockome, Yevgenia       W32 Poughkeepsie, NY         11.14     3

W40 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gunneson, Pamela         W43 Cheshire, CT             10.71     5
  2 Jones, Denise            W40 Staten Island, NY        13.26     3
  3 Stephenson, Susan        W43 Perrysburg, OH           13.78     2

W45 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Irene          W49 Syracuse, NY             10.27     5
  2 Petkus, Joanne           W45 Auburn, ME               12.02     3

W50 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Wlodarczyk, Anna        W53 Orange, CA               10.25     5

W65 60 m HH
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W68 So. Burlington, VT       13.28     5
  2 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            14.91     3

W30-39 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastern Regional  'A'                               4:17.30     5

W40-49 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 USA  'A'                                            4:50.38     5

W50-59 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastern Regional  'B'                               4:43.27     5

W60-69 4x400 m Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 USA  'B'                                            5:16.99     5

W30 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Nakatake, Kimiko        W33 Long Island City, N      1.60m    5-03.00    5
  2 Shockome, Yevgenia       W32 Poughkeepsie, NY         1.39m    4-06.75    3

W35 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Morris, Alethea          W39 Brooklyn, NY             1.39m    4-06.75    5

W40 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gunneson, Pamela         W43 Cheshire, CT             1.34m    4-04.75    5

W45 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W47 Charlotte, NC            1.09m    3-06.75    5

W55 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Douglas, Linda           W59 Rosenberg, TX            1.24m    4-00.75    5
  2 Meade, Phyllis           W57 Endicott, NY             1.19m    3-10.75    3
  3 Raham, Sharon            W57 Wellington, CO           1.09m    3-06.75    2

W65 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            1.24m    4-00.75    5
  2 Donley, Christel         W69 Colorado Springs, C      1.14m    3-08.75    3

W75 HJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       1.09m    3-06.75    5

W40 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rieger, Karen            W40 Indianapolis, IN         1.90m    6-02.75    5

W45 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W47 Charlotte, NC            1.90m    6-02.75    5

W55 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY               NH

W60 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jager, Kathy             W60 Glendale, AZ             2.30m    7-06.50    5

W75 PV
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       1.80m    5-10.75    5

W30 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shockome, Yevgenia       W32 Poughkeepsie, NY         4.51m   14-09.75    5

W35 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              5.33m   17-06.00    5
  2 Vicknair, Kristen        W39 Santa Cruz, CA           4.16m   13-07.75    3
  3 Best, Dawn               W39 Brooklyn, NY             3.93m   12-10.75    2

W40 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephenson, Susan        W43 Perrysburg, OH           3.69m   12-01.25    5

W45 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W47 Charlotte, NC            3.45m   11-04.00    5
  2 Petkus, Joanne           W45 Auburn, ME               3.39m   11-01.50    3

W50 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Wlodarczyk, Anna        W53 Orange, CA               4.73m   15-06.25    5
  2 Lowery, Linda            W52 Decatur, GA              4.28m   14-00.50    3

W55 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tucker, A.Lorraine       W57 San Jose, CA             3.68m   12-01.00    5
  2 Meade, Phyllis           W57 Endicott, NY             3.56m   11-08.25    3
  3 Raham, Sharon            W57 Wellington, CO           3.45m   11-04.00    2
  4 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY            2.62m    8-07.25    1

W60 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jager, Kathy             W60 Glendale, AZ             3.68m   12-01.00    5
  2 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        2.35m    7-08.50    3

W65 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            3.60m   11-09.75    5
  2 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            3.38m   11-01.25    3

W75 LJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       2.96m    9-08.50    5

W35 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC             11.07m   36-04.00    5

W40 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephenson, Susan        W43 Perrysburg, OH           6.53m   21-05.25    5

W45 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Irene          W49 Syracuse, NY             8.55m   28-00.75    5
  2 Johnson, Liz             W47 Charlotte, NC            7.02m   23-00.50    3

W50 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Wlodarczyk, Anna        W53 Orange, CA              10.25m   33-07.50    5
  2 Lowery, Linda            W52 Decatur, GA              8.19m   26-10.50    3

W55 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Raham, Sharon            W57 Wellington, CO           6.76m   22-02.25    5
  2 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY            5.15m   16-10.75    3

W65 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            7.72m   25-04.00    5
  2 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            7.16m   23-06.00    3
  3 Jordan, Barbara          W68 So. Burlington, VT       7.11m   23-04.00    2

W75 TJ
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       5.82m   19-01.25    5

W35 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vicknair, Kristen        W39 Santa Cruz, CA           9.95m   32-07.75    5
  2 Wilkinson, Patricia      W37 Andover, MA              9.02m   29-07.25    3
  3 Thompson, Kelly          W37 Hopewell Junction,       8.72m   28-07.50    2

W40 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W43 Bayside, NY             13.96m   45-09.75    5
  2 Jones, Denise            W40 Staten Island, NY        7.28m   23-10.75    3
  3 Ecklund, Deborah         W44 Rockaway Park, NY        6.03m   19-09.50    2

W45 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Petkus, Joanne           W45 Auburn, ME               7.90m   25-11.00    5
  2 Mellenthin, Cheryl       W47 Cat Spring, TX           6.38m   20-11.25    3

W50 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Kathy         W50 Sylvania, OH             8.96m   29-04.75    5

W55 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tucker, A.Lorraine       W57 San Jose, CA             9.36m   30-08.50    5
  2 LoPiccolo, Barbara       W56 Norwich, NY              8.38m   27-06.00    3
  3 Raham, Sharon            W57 Wellington, CO           8.20m   26-11.00    2
  4 Fogg, Patricia           W58 Wrentham, MA             7.77m   25-06.00    1
  5 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY            6.66m   21-10.25

W60 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA             7.88m   25-10.25    5
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY             7.44m   24-05.00    3
  3 Huff, Karen              W61 Evanstown, IL            6.73m   22-01.00    2
  4 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        4.89m   16-00.50    1

W65 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            7.98m   26-02.25    5
  2 Roman, Mary              W68 Norwalk, CT              7.90m   25-11.00    3
  3 Donley, Christel         W69 Colorado Springs, C      7.65m   25-01.25    2
  4 Cirulnick, Anna          W69 N. Babylon, NY           6.61m   21-08.25    1

W70 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crooks, Marcia           W70 Bellingham, MA           6.66m   21-10.25    5
  2 Hicks, Amy               W71 Needham, MA              6.12m   20-01.00    3
  3 Patch, Harriet           W72 Springfield, MA          5.90m   19-04.25    2
  4 Snaden, Lillian          W74 Florence, SC             5.50m   18-00.50    1

W85 SP
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W88 Pinebluff, NC            3.70m   12-01.75    5

W35 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Kelly          W37 Hopewell Junction,       9.30m   30-06.25    5

W35 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Kelly          W37 Hopewell Junction,       5.28m   17-04.00    5

W40 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W43 Bayside, NY             16.98m   55-08.50    5
  2 Ecklund, Deborah         W44 Rockaway Park, NY        6.31m   20-08.50    3

W40 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis, Oneithea          W43 Bayside, NY              9.53m   31-03.25    5
  2 Ecklund, Deborah         W44 Rockaway Park, NY        3.77m   12-04.50    3

W45 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mellenthin, Cheryl       W47 Cat Spring, TX           7.25m   23-09.50    5

W45 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mellenthin, Cheryl       W47 Cat Spring, TX           4.30m   14-01.25    5

W50 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Kathy         W50 Sylvania, OH            10.07m   33-00.50    5

W50 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wetenhall, Kathy         W50 Sylvania, OH             8.50m   27-10.75    5

W55 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 LoPiccolo, Barbara       W56 Norwich, NY              6.23m   20-05.25    5

W55 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 LoPiccolo, Barbara       W56 Norwich, NY              9.28m   30-05.50    5
  2 Fogg, Patricia           W58 Wrentham, MA             7.81m   25-07.50    3

W60 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA            13.43m   44-00.75    5
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY             9.51m   31-02.50    3
  3 Huff, Karen              W61 Evanstown, IL            6.46m   21-02.50    2
  4 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        5.73m   18-09.75    1

W60 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA             7.81m   25-07.50    5

W65 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD           11.59m   38-00.25    5
  2 Cirulnick, Anna          W69 N. Babylon, NY           7.84m   25-08.75    3
  3 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            7.62m   25-00.00    2
  4 Roman, Mary              W68 Norwalk, CT              7.60m   24-11.25    1

W65 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Evelyn           W66 Annapolis, MD            6.39m   20-11.75    5
  2 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            5.77m   18-11.25    2.5
  2 Roman, Mary              W68 Norwalk, CT              5.77m   18-11.25    2.5

W70 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W74 Florence, SC             8.42m   27-07.50    5
  2 Crooks, Marcia           W70 Bellingham, MA           7.33m   24-00.75    3
  3 Patch, Harriet           W72 Springfield, MA          6.63m   21-09.00    2

W70 WT Super
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W74 Florence, SC             5.24m   17-02.25    5
  2 Hicks, Amy               W71 Needham, MA              4.64m   15-02.75    3
  3 Crooks, Marcia           W70 Bellingham, MA           3.89m   12-09.25    2

W85 WT
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W88 Pinebluff, NC            7.82m   25-08.00    5
  2 Gradick, Katherine       W86 Marathon, FL             4.70m   15-05.00    3

W30 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shockome, Yevgenia       W32 Poughkeepsie, NY          2203     5

W35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vicknair, Kristen        W39 Santa Cruz, CA            2048     5

W40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephenson, Susan        W43 Perrysburg, OH            1299     5
  2 Jones, Denise            W40 Staten Island, NY         1160     3

W45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Petkus, Joanne           W45 Auburn, ME                2021     5

W55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W56 Smithtown, NY             1805     5

W65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Barbara          W68 So. Burlington, VT        3556     5
  2 Donley, Christel         W69 Colorado Springs, C       3181     3


W30-89 Indoor Pentathlon
                            Points      60H       HJ       SP       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
    ---- W30 ----
  1 Yevgenia Shockome                 11.17    1.42m    7.77m    4.30m  2:58.63
    Poughkeepsie, NY                         4-07.75    25-06 14-01.25
    Age-Graded Mark:                  11.06    1.42m    7.77m    4.30m  2:58.63
    Age-Graded Percent:              69.56%   67.94%   33.61%   57.18%   63.42%
    W32 Team Points: 5        2203    (527)    (534)    (385)    (379)    (378)
                              -------------------------------------------------
    ---- W35 ----
  1 Kristen Vicknair                  12.15    1.39m   10.19m    3.99m  3:30.19
    Santa Cruz, CA                           4-06.75 33-05.25 13-01.25
    Age-Graded Mark:                  11.63    1.44m   10.76m    4.14m  3:30.19
    Age-Graded Percent:              66.17%   69.15%   46.55%   55.11%   53.89%
    W39 Team Points: 5        2048    (438)    (555)    (579)    (340)    (136)
                              -------------------------------------------------
    ---- W40 ----
  1 Susan Stephenson                  13.77    1.15m    5.72m    3.57m  3:46.56
    Perrysburg, OH                           3-09.25 18-09.25  11-08.5
    Age-Graded Mark:                  13.14    1.26m    6.70m    3.93m  3:40.27
    Age-Graded Percent:              58.53%   60.53%   29.01%   52.35%   51.43%
    W43 Team Points: 5        1299    (239)    (369)    (316)    (292)     (83)
                              -------------------------------------------------
  2 Denise Jones                      13.26    1.06m    7.13m    3.03m  5:11.48
    Staten Island, NY                        3-05.75 23-04.75  9-11.25
    Age-Graded Mark:                  12.66    1.16m    8.35m    3.33m  5:02.83
    Age-Graded Percent:              60.78%   55.79%   36.16%   44.43%   37.41%
    W40 Team Points: 3        1160    (296)    (275)    (422)    (167)      (0)
                              -------------------------------------------------
    ---- W45 ----
  1 Joanne Petkus                     12.34    1.12m    7.37m    3.49m  3:33.76
    Auburn, ME                                  3-08 24-02.25  11-05.5
    Age-Graded Mark:                  10.84    1.30m    9.70m    4.09m  3:18.87
    Age-Graded Percent:              70.99%   62.57%   41.99%   54.53%   56.97%
    W45 Team Points: 5        2021    (563)    (409)    (510)    (329)    (210)
                              -------------------------------------------------
    ---- W55 ----
  1 Mary Trotto                       19.11    1.00m    6.74m    2.58m  3:17.90
    Smithtown, NY                            3-03.25  22-01.5  8-05.75
    Age-Graded Mark:                  14.44    1.33m   10.23m    3.48m  2:45.37
    Age-Graded Percent:              53.27%   63.69%   44.28%   46.32%    68.5%
    W56 Team Points: 5        1805    (112)    (439)    (545)    (196)    (513)
                              -------------------------------------------------
    ---- W65 ----
  1 Barbara Jordan                    13.20    1.09m    5.29m    3.65m  3:48.54
    So. Burlington, VT                       3-06.75 17-04.25 11-11.75
    Age-Graded Mark:                   9.29    1.68m    9.91m    5.79m  2:40.62
    Age-Graded Percent:               82.8%   80.74%    42.9%   77.17%   70.53%
    W68 Team Points: 5        3556    (850)    (830)    (524)    (786)    (566)
                              -------------------------------------------------
  2 Christel Donley                   14.07    1.15m    7.20m    2.82m  4:21.91
    Colorado Springs, CO                     3-09.25  23-07.5     9-03
    Age-Graded Mark:                   9.90    1.77m   13.49m    4.47m  3:04.08
    Age-Graded Percent:              77.68%   85.19%   58.39%   59.62%   61.54%
    W69 Team Points: 3        3181    (731)    (941)    (760)    (421)    (328)
                              -------------------------------------------------

Team Scores

Men - Team Rankings - 115 Events Scored
=======================================
  1) Long and Strong Throwers C  74
  2) Dallas Masters              72
  3) Potomac Valley TC           56
  4) Midwest Masters             50
  5) Sprint Force America        43
  6) Florida AC                  33
  7) New York AC                 28
  8) Atlanta Track Club          26
  9) Philadelphia Masters        25.50
 10) FIBO Track Club             25
 10) Knoxville Track Club        25
 12) Southern Cal TC             24
 12) Genesee Valley Harriers     24
 14) San Diego Imperial          23
 15) Central Park TC             22
 16) Shore AC                    20.50
 17) Etobicoke Gladstone         18
 18) Indiana Invaders            17
 19) Birmingham Track Club       16
 19) Midwest Masters TC          16
 19) Syracuse Chargers           16
 22) Hot Springs Spa Pacers      15
 23) Team Thor USA               14
 23) Maryland Masters            14
 25) The Running Company         13
 25) Moose Milers & Marathoner   13
 25) Eastern Regional            13
 28) Southern Cal Striders       12
 28) Carolina Masters T&F Club   12
 30) Connecticut Racewalkers     11
 30) New England Walkers         11
 30) Team Oklahoma               11
 30) New York Masters Club       11
 34) New York Pioneer Club       10
 34) Run & Fun                   10
 34) Michigan Grand Masters      10
 34) Terlingue-Houston           10
 34) Motor City Striders         10
 34) North Jersey Masters        10
 40) Rhode Island RR              9
 40) Houston Harriers             9
 40) Abover the Bar               9
 40) Colorado Masters Throwers    9
 40) Portland Masters Track Cl    9
 45) Synergy Track Club           8
 45) USA                          8
 45) Feel the Heat                8
 45) Millrose AA                  8
 45) Prather Performance Progra   8
 45) Pegasus Athletic Club        8
 45) Golds Gym                    8
 45) Bohemia Track Club           8
 45) Excelsior                    8
 45) San Francisco Frontrunner    8
 45) A Running Start Track Club   8
 45) West Penn                    8
 45) Team Playmakers              8
 45) DC Road Runners Club         8
 59) Hurley's Heros               7
 59) Speedwest Track Club         7
 61) Houston Elite                6
 61) Over the Hill TC             6
 63) Lazers Track Club            5
 63) Team Sampson                 5
 63) Mid America                  5
 63) Park Racewalkers             5
 63) PHAST                        5
 63) Reebok Boston                5
 63) Greater Rochester Track Cl   5
 63) Sugarloaf Mt AC              5
 63) Hitek Racing Team            5
 63) Hanover Athletic Club        5
 63) International PV Consortiu   5
 63) Omega Track Club             5
 63) Adirondack AC                5
 63) Pike Creek Valley RC         5
 63) Club Arkansas                5
 63) Fleet Feet Sacramento        5
 63) Westchester TC               5
 63) Haddonfield Running Compa    5
 63) Throw Far                    5
 63) West Valley Track Club       5
 63) Florida Track Club           5
 63) Aura Int'l                   5
 85) Irish American TC            4
 85) Cambridge Sports Union       4
 85) Club West                    4
 85) Tendonitis TC                4
 85) Berle Farm                   4
 85) Raritan Valley RR            4
 91) Wisconsin Track Club         3.50
 92) Arizona Flames               3
 92) New England 65+              3
 92) Shawanguak Runners           3
 92) Checkers Athletic Club       3
 92) Nashville Striders           3
 92) Team Ohio                    3
 92) PHAST Track Club             3
 92) New Hampshire Tracksters     3
 92) Athletics East               3
 92) Boston Athletic Associatio   3
102) Valley Royals                2.50
103) Nurti-Sport Track Club       2
103) Island Jumpers               2
103) American Legion              2
103) Bahamas                      2
103) Parkside AC                  2
103) Merrimack Valley Striders    2
103) HFC Striders                 2
103) Hawaii Masters Track Club    2
103) Greater Boston TC            2
103) New Hampshire Police Asso    2
103) Los Angeles Police Dept.     2
103) Second Wind                  2
103) United States Air Force      2
103) Natural Living Track Club    2
103) Mid Atlantic Athletic Club   2
103) Delaware Diamonds TC         2
103) Jumpers for Jesus            2
103) San Francisco Track Club     2
121) Taconic Road Runners Club    1
121) Texas Track Club             1
121) Cental Mass Striders         1
121) Team Dallas Relays           1
121) Boston Police Runners Club   1
121) St. Louis Track Club         1
121) Montreal International       1
121) Bermuda                      1
121) Tri Valley Frontrunners      1

Women - Team Rankings - 45 Events Scored
========================================
 1 Potomac Valley TC          65.50
 2 Syracuse Chargers          62
 3 Atlanta Track Club         39
 4 Carolina Masters T&F Club  34
 5 Atoms Track Club           33
 6 Bohemia Track Club         31
 7 Central New York Impalas   24
 8 Greater Boston TC          21
 9 Oregon Track Club Masters  20
10 Etobicoke Gladstone        19
10 Over the Hill TC           19
12 New York Masters Club      18
13 Green Mountain AA          17
14 Westchester TC             16
14 Central Park TC            16
16 Canada                     15
16 Midwest Masters            15
18 Liberty AC                 14
19 New England Walkers        13
19 Southern Cal Striders      13
21 R.I.S.E.                   10
21 USA                        10
21 Eastern Regional           10
21 Dallas Masters             10
25 Merrimack Valley Striders   9
26 Philadelphia Masters        8
27 Arizona Flames              6
28 Connecticut Racewalkers     5
28 So Cal Walkers              5
28 Parkside AC                 5
28 Irish American TC           5
28 Hartford TC                 5
28 Team Jock Stop/PUMA         5
34 Greater Springfield Harri   4
35 Team Utopia                 3
35 Florida AC                  3
37 Natural Living Track Club   2
37 Warren Street               2
39 Cental Mass Striders        1
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx