Join/Renew Now

Results - Day 5

Long Jump Intermediate Girls
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Woods, Shana              15 Long Beach Sprin         5.86m   NWI  19-02.75
  2 Mormon, Camillia          16 Durham Strid             5.80m   NWI  19-00.50
  3 Carson, DeAna             15 Team World TC            5.55m   NWI  18-02.50
  4 Saxer, Mary               16 Wny Jets                 5.53m   2.5  18-01.75
  5 Watson, Danielle          15 West Valley Eagl         5.41m   3.4  17-09.00
  6 Hamilton, Jada            16 New Horizon GA           5.22m   2.1  17-01.50
  7 Houghton, Brittany        15 Dixmoor Pal              4.99m   4.6  16-04.50
  8 Lima, Stacy               16 Lincoln Torn             4.83m   3.0  15-10.25
  9 Barbarinsa, Omobola       15 Wny Jets                 4.81m   NWI  15-09.50
 10 Pearson, Maia             16 South Madiso             4.80m   NWI  15-09.00
 11 Dole, Tiara               15 Hawaii Elite             4.75m   NWI  15-07.00
 12 Ramsay, Keva              15 New York Sta             4.59m   NWI  15-00.75
 13 Vadnere, Priya            16 Jaguar TC (N             4.56m   NWI  14-11.50
 14 Spencer, Danay            15 Run For Glor             4.55m   2.1  14-11.25
 15 Mejstrik, Megan           15 Cornhusker F             4.54m   2.1  14-10.75
 16 Cary, Ashley              15 Unattached               4.04m   2.0  13-03.25

Long Jump Young Women
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Hunter, Gayle             17 West Valley Eagl         6.10m   2.2  20-00.25
  2 McLain, Erica             17 Texas Expres             5.83m   2.1  19-01.50
  3 Mills, Candice            19 Cornhusker F             5.62m   2.0  18-05.25
  4 Aluko, Toni               17 Unattached               5.57m   2.9  18-03.25
  5 Griffiths, Dionne         17 Bronx Tigers             5.45m   2.5  17-10.75
  6 Tetkowski, Denise         18 Unattached               5.38m   2.8  17-08.00
  7 Kumalah, Jerrie           17 Bowie Tracks             5.12m   NWI  16-09.75
  8 Smith, Nicole             17 Erie Wave                5.06m   NWI  16-07.25
  9 Brown, Kimberley          17 Texas Expres             4.97m   NWI  16-03.75
 10 Hafner, Krysten           17 Cornhusker F             4.67m   NWI  15-04.00
 11 Smith, Elaina             17 Firebirds AC             4.54m   NWI  14-10.75
 12 Gray, Shayla              18 Bowie Tracks             1.80m   NWI   5-11.00
 -- Kincaid, Leah             18 Springfield                 ND   NWI

Discus Throw 1kg Young Women
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barber, Misti             17 Unattached              43.03m     141-02
  2 McKell, Amara             18 Nashville Il            37.10m     121-09
  3 Wille, Kalyn              17 Unattached              36.53m     119-10
  4 Henderson, Nia            17 Detroit Cheetah         35.21m     115-06
  5 Penny, Tanda              18 Unattached              34.85m     114-04

Discus Throw 1kg Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eaton, Blake              14 Chautauqua Strid        44.18m     144-11
  2 Theologes, Jim            14 Unattached              42.49m     139-05
  3 Henning, Walter           14 Unattached              41.97m     137-08
  4 Johnson, Tyler            13 Unattached              40.92m     134-03
  5 Taylor, Austin            14 Memphis Hurdlers        39.11m     128-04
  6 Cumberbatch, Josh         13 Supersonics             37.02m     121-05
  7 Crowell, Kevin            14 Cornhusker F            35.90m     117-09
  8 Winslow, Charles          14 Burning Spear TC        34.92m     114-07
  9 Seegar, Alex              14 Lancaster TC            25.30m      83-00
 -- Anderson, Antwon          14 South Madiso              FOUL

Triple Jump Intermediate Boys
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Gatson, Frankie           16 River Cities            14.44m   NWI  47-04.50
  2 Kindred, Joseph           16 Durham Strid            13.53m   2.1  44-04.75
  3 Massar, James             16 Unattached              13.08m   NWI  42-11.00
  4 Jackson, Kevin            16 Schenectady             12.20m   2.5  40-00.50
  5 Cutrone, Carson           16 Georgia Expr            12.16m   2.7  39-10.75
  6 Hill-Charwick, Travon     16 PhatBack Ath            11.51m   NWI  37-09.25
  7 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf        11.39m   NWI  37-04.50
  8 Townsend, James           15 Lancaster TC            10.77m   2.6  35-04.00

Pole Vault Young Men
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rademacher, Andrew        18 Unattached               4.90m   16-00.75
  2 Park, Andrew              18 Unattached               4.60m   15-01.00
  3 Greeley, Mitch            17 Unattached               4.45m   14-07.25
  4 Blome, Jon                18 Flying Drago            J4.45m   14-07.25
  5 Hughes, Clint             17 Texas Gulf Coast        J4.45m   14-07.25
  6 Sullivan, Aron            19 Unattached              J4.45m   14-07.25
  7 Sam, Gary                 17 Suhr Sports              4.30m   14-01.25
  8 Grys, Josh                18 Flying Drago            J4.30m   14-01.25
  9 Cassidy, Ian              17 Island Jumpe             4.15m   13-07.25
 10 Sparks, Eric              17 Unattached               4.00m   13-01.50
 11 Tierney, Daniel           17 Suhr Sports             J4.00m   13-01.50
 -- Swiech, Jim               18 Suhr Sports                 NH
 -- Duckworth, Scott          17 Unattached                  NH

Triple Jump Young Men
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Evans, Lazaris            18 Quicksilver             14.70m   NWI  48-02.75
  2 Hardnett, Akeem           17 Quicksilver             14.67m   NWI  48-01.75
  3 Jeffery, Angelo           17 3M Track Club           14.07m   NWI  46-02.00
  4 Welbon, Jonathan          18 Firebirds AC            13.64m   NWI  44-09.00
  5 Williams, LeRon           17 Cornhusker F            13.52m   2.7  44-04.25
  6 Rivers, Joseph            18 Hawaii Elite            13.16m   NWI  43-02.25
  7 Felton, Derrick           17 Durham Strid            12.73m   NWI  41-09.25
  8 Akanno, Museveno          17 Jaguar TC (N            12.66m   2.8  41-06.50
  9 Sterling, Kemar           18 Greater Spri            12.59m   NWI  41-03.75
 -- Peters, Daniel            18 Erie Wave                 FOUL   NWI

Licensed to Flash Results, Inc.         Hy-Tek's Meet Manager 7/7/2003 05:09 AM
      2003 USATF Youth Athletics National Champs. - 7/2/2003 to 7/6/2003
                      University of Buffalo - Buffalo, NY
                                    Results

100 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Washington, Chelsey       10 Fast and Fit YA          14.07  -2.1
  2 Royster, Brandi           10 Durham Strid             14.14  -2.1
  3 Stroman, Alexis           10 Southern Mar             14.29  -2.1
  4 Johnson, Lyssandra        10 Valley Unite             14.35  -2.1
  5 Price, Kylie              10 Free Spirit              14.60  -2.1
  6 Stewart, Shanice          10 Rising Stars             14.67  -2.1
  7 Tearney, Nichelle          9 Firebirds AC             14.70  -2.1
  8 Nalls, Rori Ann           18 Aurora Flyer             14.72  -2.1

400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Azia              10 Capitol City           1:03.66
  2 Roller, Brie              10 New York Sta           1:03.96
  3 Mapson, Alexis            10 Burning Spear TC       1:05.28
  4 Nalls, Rori Ann           18 Aurora Flyer           1:05.68
  5 Tearney, Nichelle          9 Firebirds AC           1:06.54
  6 Moore, Jiaya              10 LA Jets                1:06.61
  7 Stokes, Tay               10 Capitol City           1:07.07
  8 Francis, Claudia          10 Starlet Track Cl       1:08.80

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Kaylor             9 Nashville Il           5:17.07
  2 Cutler, Nyna               9 Gazelle TC             5:20.24
  3 Burgess, Nyree            10 Transy East            5:26.02
  4 Kincaid, Brenna           10 Syracuse Cha           5:28.51
  5 Sutherland, Lauren        10 Cornhusker F           5:31.54
  6 Molke, Jennifer           10 Transy East            5:34.46
  7 Williams, Olicia           9 Starlet Track Cl       5:37.92
  8 Beal, Gabrielle           10 South Dayton           5:43.83
  9 Russell, Tia              10 LA Jets                5:46.52
 10 Dale, Monae               10 LA Jets                5:48.31
 11 Porter, Ariel              9 Detroit Jets           5:59.66
 12 Weldon, Courtney           9 Mt. Airy Track C       6:05.70

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Valley United TC  'A'                                 56.05
     1) DeVaughn, Jade 10               2) King, Hilary 10
     3) Johnson, Lyssandra 10           4) Williams, LaToya 10
  2 Los Angeles Jets  'A'                                 56.92
     1) McCullough, Chelsee 10          2) Moore, Jiaya 10
     3) Sanders, Ashley 9               4) Muhammad, Aqeelah 9
  3 Quiet Fire  'A'                                       58.18
     1) Baucham, Dawniell 10            2) Mitchell, Marisha 10
     3) Wilson, Aisha 10                4) Woodruff, Gianna 11
  4 Rising Stars TC  'A'                                  58.25
     1) Brown, Ayanna 9                 2) Cravens, Malia 10
     3) Enoex, Erica 10                 4) Stewart, Shanice 10
  5 Los Angeles Jets  'B'                                 58.59
     1) Beasley, Ebonee 10              2) Pineda, Chassity 10
     3) Moore, Anjunea 8                4) Robertson, Ty'Jalayah 8
  6 Mt. Airy Track Club  'A'                            1:00.23
     1) Muhammad, Shali 9               2) West, Mia 10
     3) Diamond-Sales, Tanisha 10       4) Pope, Ashuylon 10
  7 Firebirds Athletic Club  'A'                        1:00.84
     1) Alston, Lakayja 9               2) Benjamin, Brielle 10
     3) Lanford, Brittany 10            4) Tearney, Nichelle 9
  8 Starlet Track Club  'A'                             1:03.47
     1) Briggs, Sadiah 10               2) Claudio, Dominique 9
     3) Cummings, Breanna 9             4) Claudio, Mariah 9

4x400 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Los Angeles Jets  'B'                               4:35.38
     1) Moore, Jiaya 10                 2) Pineda, Chassity 10
     3) McCullough, Chelsee 10          4) Moore, Anjunea 8
  2 Starlet Track Club  'A'                             4:45.78
     1) Francis, Claudia 10             2) Claudio, Dominique 9
     3) Hutchinson, Chanice 10          4) Williams, Olicia 9
  3 Transy East Track Club  'A'                         4:51.40
     1) Wade, Samiah 10                 2) Kelly, Vionna 10
     3) Burgess, Nyree 10               4) Molke, Jennifer 10
  4 Valley United TC  'A'                               4:51.50
     1) King, Hilary 10                 2) DeVaughn, Jade 10
     3) Johnson, Lyssandra 10           4) Williams, LaToya 10
  5 Los Angeles Jets  'A'                               4:52.59
     1) Beasley, Ebonee 10              2) Sanders, Ashley 9
     3) White, Gabrielle 9              4) Muhammad, Aqeelah 9
  6 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:59.67
     1) Cole, Briajahni 9               2) Thompson, Lakeisha 9
     3) Kirkland, Kristina 10           4) Estell, Gabrielle 10
  7 Mt. Airy Track Club  'A'                            5:07.09
     1) Weldon, Courtney 9              2) Muhammad, Shali 9
     3) West, Mia 10                    4) Pope, Ashuylon 10
 -- Nashville Illusions  'A'                                 DQ
     1) Buchanan, Kalilah 8             2) Murray, Kaylor 9
     3) Buchanan, Kamaria 9             4) Hughes, Shovanta 10

100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Woods, Erika              12 Valley Unite             13.03  -1.7
  2 Phipps, Monica            12 New Horizon              13.11  -1.7
  3 Dejernette, Lorrena       12 Riv CO Swift             13.13  -1.7
  4 Jobe, Ashley              12 Jaguar TC (N             13.17  -1.7
  5 Phillips, Ashley          12 Capitol City             13.27  -1.7
  6 Reynolds, Jenna           12 Team World TC            13.51  -1.7
  7 Andrews, Shanique         12 Capitol City             13.60  -1.7
  8 Wilbert, Tori             12 Valley Unite             13.64  -1.7

400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Turquoise       12 Riv CO Swift             56.40
  2 Crusoe, Nzingha           12 Unattached               58.45
  3 Goode, Asja               11 Supersonics              58.68
  4 Pinnick, Shakeia          12 Aurora Flyer             59.14
  5 Graham, Tierra            12 Durham Strid           1:00.91
  6 Santos, Monica            12 Valley Unite           1:01.86
  7 Payne, LaTonya            12 Gazelle TC             1:01.97
  8 Phipps, Monica            12 New Horizon            1:03.71

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Kathleen        12 Unattached             4:53.90
  2 Tracy, Kevyn              12 Gazelle TC             5:02.59
  3 Oaxaca, Andrea            12 Unattached             5:02.65
  4 Graham, Monique           12 Transy East            5:06.16
  5 Dear, Annie               12 Barron Park            5:06.19
  6 Privett, Sallie           12 Southern Cal           5:09.44
  7 Pena, Georgina            11 Unattached             5:14.76
  8 Pinkston, Shaniece        12 M C Track Club         5:15.67
  9 Thomas, Dominique         11 Run For Glor           5:17.19
 10 Sanchez, Cynthia          12 Quiet Fire             5:22.11
 11 Linley, Safiya            12 New York Sta           5:22.62
 12 Poole, Chelsey            11 Cornhusker F           5:24.71
 13 Hochstetler, Courtney     11 Unattached             5:25.40
 14 Pierson, Cherice          11 LA Jets                5:25.60
 15 Thompson, Devyn           11 Aurora Flyer           5:25.73
 16 Pinkston, Shariece        12 Motor City TC          5:26.11
 -- Lucas, Karlecia           12 Distance Hea               DNF

80 Meter Hurdles Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          13.35  -2.0
  2 Cummings, Nicole          11 Westchester              13.52  -2.0
  3 Kamate, Aichatou          11 New York Novas           13.80  -2.0
  4 Robertson, Ta'Janeece     12 LA Jets                  13.87  -2.0
  5 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         14.26  -2.0
  6 Usher, Kenya              12 So Cal Run Coug          14.40  -2.0
  7 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             15.19  -2.0
 -- Dunn, Karynn              12 Free Spirit                DNF  -2.0

4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Valley United TC  'A'                                 50.18
     1) Woods, Erika 12                 2) Marx, Jordan 12
     3) Wilbert, Tori 12                4) Robinson, Bijon 12
  2 Supersonics TC  'A'                                   52.19
     1) Barlow, Briana 11               2) Gillon, Tylia 11
     3) Goode, Asja 11                  4) Ridley, Alexandra 11
  3 New York Novas  'A'                                   52.55
     1) Kamate, Aichatou 11             2) Williams, Carlisa 12
     3) Williams, Corrine 11            4) Pryor, Kelly 12
  4 Firebirds Athletic Club  'B'                          54.36
     1) Benjamin, Bethany 12            2) Clark, Courtney 12
     3) Towns, Joselyn 12               4) Harris, Page 12
  5 Quiet Fire  'B'                                       54.83
     1) Curtis, Jasmine 12              2) Daily, Cerithia 12
     3) Baucham, Breyonne 12            4) Hunter, Breyonna 11
  6 Quiet Fire  'A'                                       54.94
     1) Washington, Taz 11              2) Tyler, Tierra 11
     3) Lewis, Courtney 12              4) Austin, Ashley 11
  7 Riv CO Swift Performance  'A'                         59.98
     1) Dejernette, Lorrena 12          2) Bozeman, Brittany 12
     3) Ross, Andi 12                   4) Thompson, Turquoise 12
 -- Riv CO Swift Performance  'B'                            DQ
     1) White, Jamie 12                 2) Herring, Alycia 11
     3) Maloonado, Marjahni 12          4) Mason, Naraja 12

4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:05.64
     1) Dejernette, Lorrena 12          2) Bozeman, Brittany 12
     3) Herring, Alycia 11              4) Thompson, Turquoise 12
  2 Valley United TC  'A'                               4:08.30
     1) Marx, Jordan 12                 2) Sanchez, Melisa 12
     3) Santos, Monica 12               4) Woods, Erika 12
  3 Mt. Airy Track Club  'A'                            4:18.87
     1) Best, Dominique 12              2) Curtis, Anya 11
     3) Lawrence, Saudiah 11            4) Smith, Khaaleedah 12
  4 Gazelle TC  'A'                                     4:19.33
     1) Burgin, Gayla 12                2) James, Shamia 11
     3) Payne, LaTonya 12               4) Tracy, Kevyn 12
  5 New York Novas  'A'                                 4:26.65
     1) Kamate, Aichatou 11             2) Koulesser, Raquel 11
     3) Pryor, Kelly 12                 4) White, Sharnell 12
  6 Quiet Fire  'A'                                     4:35.13
     1) Baucham, Breyonne 12            2) Daily, Cerithia 12
     3) Lewis, Courtney 12              4) Thomas, Keyona 11
  7 Firebirds Athletic Club  'A'                        4:36.31
     1) Clark, Courtney 12              2) Harris, Page 12
     3) Peterson, Nicole 12             4) Towns, Joselyn 12

100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Evans, Terra              14 Arizona Cheetahs         12.35  -2.9
  2 Evans, Taylor             14 Arizona Cheetahs         12.48  -2.9
  3 Hale, Sharay              14 Detroit Jets             12.80  -2.9
  4 Black, Christina          14 Quiet Fire               12.83  -2.9
  5 Tate, Clarenchell         14 Mt. Airy Track C         12.94  -2.9
  6 Haskins, Kia              14 Durham Strid             12.95  -2.9
  7 Woodruff, Yasmin          13 Quiet Fire               13.08  -2.9
  8 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           13.13  -2.9

400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Ebony            14 Quiet Fire               54.43
  2 Alexander, Erica          13 Texas Storm Trac         54.64
  3 O'Connor, Symone          14 Supersonics              55.41
  4 Williams, Devon           14 Unattached               55.52
  5 Hall, Brittany            14 Georgia Elite            55.57
  6 Washington, April         13 Visions                  56.67
  7 Cross, Candyce            14 Visions                  56.68
  8 Wardsworth, Cyne          14 Visions                  57.10

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Stancia            14 LA Jets                4:44.69
  2 Higginson, Ashley         14 Unattached             4:49.06
  3 Reese, Emily              13 Northside Re           4:49.33
  4 Lane, Caitlin             13 Argyle-Lites           4:49.46
  5 Klein-Cloud, Avery        13 Kenyan Runne           4:52.53
  6 Leeper, Sarah             14 Cincinnati S           4:53.29
  7 Lechleider, Nikki         13 Cambridge Jets         4:53.87
  8 Adamyk, Christy           14 Southern Cal           4:55.06
  9 Bauer, Erin               13 Cincinnati S           4:55.09
 10 Fung, Emily               13 Argyle-Lites           4:59.10
 11 Fung, Ashley              13 Argyle-Lites           5:04.23
 12 Williams, Jordan          14 Cornhusker F           5:05.00

100 Meter Hurdles Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hudson, Chia              14 New York Sta             14.71  -1.8
  2 Rashed, Saleena           14 Metro Eagles             15.10  -1.8
  3 Coleman, Patience         14 Durham Strid             15.48  -1.8
  4 Dalton, Abbie             14 Northwest Tr             15.54  -1.8
  5 Uche, Chidi               14 Ann Arbor Youth          15.63  -1.8
  6 White, Ashley             14 LA Jets                  15.81  -1.8
  7 Ceaser, Krisynmarie       13 New York Novas           16.11  -1.8
  8 Jefferson, Brandi         14 Unattached               16.39  -1.8

200 Meter Hurdles Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Collins, Ebony            14 Quiet Fire               27.82  -0.5
  2 White, Ashley             14 LA Jets                  27.90  -0.5
  3 Rashed, Saleena           14 Metro Eagles             28.25  -0.5
  4 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           28.66  -0.5
  5 Dalton, Abbie             14 Northwest Tr             28.95  -0.5
  6 Hudson, Chia              14 New York Sta             29.53  -0.5
  7 Hendricks, Nya            14 New York Sta             29.85  -0.5
  8 Kirkland, Kiersten        13 Riv CO Swift             30.52  -0.5

4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Visions  'A'                                          48.72
     1) Cross, Candyce 14               2) Washington, April 13
     3) Tiney, Brittany 13              4) Allen, Cybill 14
  2 Valley United TC  'A'                                 48.86
     1) Shephard, Stephanie 13          2) Nelms, Nijah 13
     3) Joseph, Monique 14              4) Dixon, Kayla 14
  3 Mt. Airy Track Club  'A'                              49.42
     1) Weldon, Tracy 13                2) Dallas, Saqenda 14
     3) Ray, J Leah 13                  4) Tate, Clarenchell 14
  4 Durham Striders  'A'                                  50.22
     1) Brown, Jamillea 14              2) McCaskill, Bridgette 14
     3) McCaskill, Danielle 14          4) Haskins, Kia 14
  5 Riv CO Swift Performance  'A'                         50.44
     1) Brooks, Samara 14               2) Kirkland, Kiersten 13
     3) Ford, Tanisha 14                4) Ford, Lanisha 14
  6 Steel City Express  'A'                               50.82
     1) Akrie, Tori 13                  2) Epps, Heather 13
     3) Fowler, Taelor 14               4) Simmons, Sarafina 14
  7 Detroit Jets  'A'                                     51.37
     1) Hale, Sharay 14                 2) Ross, Alisha 13
     3) Lucas, Faith 14                 4) Watkins, Valerie 14
 -- Bronx International Express  'A'                         DQ
     1) White, Josalyn 13               2) Fraser, Ashley 14
     3) Lawson, Latisha 13              4) Vasquez, Altagracia 13

4x400 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Quiet Fire  'A'                                     3:47.25
     1) Lewis, D'Ambour 13              2) Williams, Shelise 14
     3) Black, Christina 14             4) Collins, Ebony 14
  2 Visions  'A'                                        3:50.10
     1) Wardsworth, Cyne 14             2) Dalton, Jasmine 13
     3) Cross, Candyce 14               4) Washington, April 13
  3 Visions  'B'                                        3:55.46
     1) May, Monika 14                  2) Tiney, Brittany 13
     3) Prier, Tara 13                  4) Allen, Cybill 14
  4 Los Angeles Jets  'A'                               4:01.00
     1) White, Ashley 14                2) Daily, Carlisha 14
     3) Baker, Stancia 14               4) Brown, Tyneisha 13
  5 Mt. Airy Track Club  'A'                            4:02.85
     1) North, Tiana 14                 2) Jackson, Brittany 14
     3) Tate, Clarenchell 14            4) Dallas, Saqenda 14
  6 Long Beach Sprinters  'A'                           4:04.68
     1) Santos, Vania 14                2) Smith, Lakeisha 13
     3) Richmond, Leah 14               4) Woods, Tianna 13
  7 Valley United TC  'A'                               4:07.54
     1) Joseph, Monique 14              2) Shephard, Stephanie 13
     3) Stroud, Brittany 14             4) Dixon, Kayla 14
  8 Starlet Track Club  'A'                             4:11.34
     1) Dozier-Lewis, Mandi 14          2) Hutchinson, Messiah 13
     3) Stepney, Corrine 14             4) Williams, Century 13

100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Anderson, Alexandria      16 Firestarters             12.01  -3.1
  2 Lacy, Krystin             16 Unattached               12.03  -3.1
  3 Olear, Elizabeth          15 West Valley Eagl         12.20  -3.1
  4 Carson, DeAna             15 Team World TC            12.35  -3.1
  5 Kamate, Nene              16 New York Novas           12.70  -3.1
  6 Bussey, Andrea            16 New Horizon GA           12.75  -3.1
  7 Hill, Tenesha             16 Firebirds AC             12.98  -3.1

400 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Brandi             15 Visions                  54.49
  2 Willis, Ciara             15 Gazelle TC               56.25
  3 Morris, Janean            15 Atoms                    56.87
  4 Hill, Tendai              15 Jaguar Georgia           57.52
  5 Watson, Danielle          15 West Valley Eagl         57.85
  6 Crusoe, Olinka            16 Unattached               57.87
  7 Losey, Michelle           16 Supersonics              58.00
  8 Bennett, Cierra           16 Unattached               58.08

1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sampson, Kelly            16 Detroit Cheetah        4:42.19
  2 Snow, Merideth            16 Cornhusker F           4:43.92
  3 Abdouch, Allie            15 Cornhusker F           4:45.62
  4 McKinney, Sequoia         15 Unattached             4:48.19
  5 Schnell, Ashley           15 Cornhusker F           4:54.66
  6 Condell, Alexandria       16 Run For Glor           4:55.89
  7 Justice, Lauren           15 Cincinnati S           4:59.85
  8 Rubin, Jenny              15 Cornhusker F           4:59.89
  9 Mattar, Stephanie         15 Run For Glor           5:06.65
 10 Ables, Ina                16 Unattached             5:11.92
 11 Drouin, Jackie            15 Gazelle TC             5:14.05
 12 McFadden, Chenel          16 Durham Strid           5:26.31

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Manning, Domenique        16 West Valley Eagl         14.01  -0.2
  2 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers         14.42  -0.2
  3 Carson, DeAna             15 Team World TC            14.60  -0.2
  4 Echko, Lauren             16 Future Quest             14.70  -0.2
  5 Hasan, Alyissa            16 Wny Jets                 14.70  -0.2
  6 Woods, Shana              15 Long Beach Sprin         14.79  -0.2
  7 Gilchrist, Danielle       15 Jenks Americ             15.12  -0.2
  8 Broyles, Brianna          15 Klub Keystone            15.72  -0.2

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leach, Nicole             16 Klub Keystone          1:00.18
  2 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers       1:02.13
  3 Woods, Shana              15 Long Beach Sprin       1:02.67
  4 Gilchrist, Danielle       15 Jenks Americ           1:04.37
  5 Kamate, Nene              16 New York Novas         1:05.53
  6 Anderson, Jennifer        16 Chautauqua Strid       1:07.07
  7 Ramsay, Keva              15 New York Sta           1:10.19
  8 Mormon, Camillia          16 Durham Strid           1:15.39

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 West Valley Eagles  'A'                               46.74
     1) Hibbert, Samone 16              2) Bethea, Shaniece 15
     3) Manning, Domenique 16           4) Olear, Elizabeth 15
  2 Cambria Youth Association  'B'                        47.04
     1) Thomas, Latvia 15               2) Dayle, Jewel 16
     3) Alli, Nia 15                    4) Cantey, Krystal 16
  3 Maximum Output TC  'A'                                49.02
     1) Shateema, Terry 16              2) Garner, Paige 15
     3) Ott, Erica 15                   4) Jones, Jessica 16
  4 Philadelphia Striders  'A'                            49.84
     1) Masou, Kean 16                  2) Whitehead, Jakea 15
     3) Williams, Leslie 16             4) Thorne, Ebony 16
  5 New Horizon Track Club GA  'A'                        50.03
     1) Bussey, Andrea 16               2) Butler, Cara 15
     3) Hamilton, Jada 16               4) Rush, Bianca 16
  6 Ann Arbor YouthTrack Club  'A'                        50.50
     1) Pryor, Kortnie 15               2) Obidike, Jaimie 15
     3) Foster, Stephanie 15            4) Scott, Briana 15
  7 Quiet Fire  'A'                                       50.82
     1) Broom, Kimyon 15                2) Smith, Kourtnie 15
     3) Harris, Breahana 15             4) Jones, Marche 16
 -- Firebirds Athletic Club  'A'                            DNF
     1) Addison, Watia 15               2) Hill, Tenesha 16
     3) Ribero, Coreene 16              4) Anderson, Candice 16

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 West Valley Eagles  'A'                             3:44.54
     1) Hibbert, Samone 16              2) Manning, Domenique 16
     3) Watson, Danielle 15             4) Olear, Elizabeth 15
  2 Cambria Youth Association  'A'                      3:51.47
     1) Davy, Asia 15                   2) Thomas, Latvia 15
     3) Alli, Nia 15                    4) Cantey, Krystal 16
  3 Gazelle TC  'A'                                     3:57.82
     1) Willis, Ciara 15                2) Thomas, Tamia 15
     3) Jackson, LaTayvia 15            4) Chavis, Tiffany 15
  4 Milwaukee Striders  'B'                             3:59.30
     1) Battle, Jasmine 16              2) Jeremiah, Jessica 15
     3) Jordan, Leandea 16              4) Julie, Kleist 16
  5 Quicksilver Track Club, Inc.  'A'                   3:59.87
     1) Ballard, Carla 16               2) Wray, Simone 16
     3) Robinson, Lori 16               4) Smith, Adrienne 16
  6 Philadelphia Striders  'A'                          4:01.86
     1) Young, Shayana 15               2) Masou, Kean 16
     3) Williams, Leslie 16             4) Taylor, Christiana 15
  7 Maximum Output TC  'A'                              4:03.43
     1) Jones, Jessica 16               2) Hill, Oneka 16
     3) Ott, Erica 15                   4) Garner, Paige 15

100 Meter Dash Young Women
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champion, Courtney        17 New Horizon GA           11.80  -2.6
  2 Onyepunuka, Jessica       17 Unattached               12.00  -2.6
  3 Rodriguez, Carol          18 West Valley Eagl         12.16  -2.6
  4 Erigha, MaryAnn           19 New Horizon GA           12.46  -2.6
  5 Dortch, LaDrea            16 Wny Jets                 12.55  -2.6
  6 Warren, Nina              17 Firebirds AC             12.59  -2.6
  7 Johnson, Jamila           18 Cny Impalas              12.70  -2.6
  8 Nimley, Mohnette          18 New Horizon GA           13.03  -2.6

400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hastings, Natasha         17 Speedlimit T             53.98
  2 Knight, Natalie           17 New Horizon GA           55.83
  3 Stringfield, Kiana        18 Maximum Outp             56.25
  4 Marshall, Alexandria      18 Maximum Outp             56.55
  5 Mcmillan, Patrice         18 Milwaukee St             57.25
  6 Simmons, Briene           19 Georgia Elite            57.49
  7 Mayfield, Mary            18 Durham Strid             57.80
  8 Lambros, Christina        18 Wny Jets                 58.06

1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bennett, Kym              17 Cornhusker F           4:45.80
  2 Dix, Lashun               18 Jaguar Georgia         4:47.67
  3 Davis, McKale             19 Jenks Americ           4:48.23
  4 Barber, Rachel            19 Jenks Americ           4:48.81
  5 Baldwin, Chelsie          17 Jenks Americ           4:58.66
  6 Miller, Betsy             17 Cornhusker F           5:02.71
  7 Jimenez, Christina        18 Southern Cal           5:05.43
  8 Checotah, Cieann          17 Jenks Americ           5:12.25
  9 Shaurette, Danielle       17 Gazelle TC             5:21.31
 10 Fleming, Felicia          17 Jenks Americ           5:25.58
 11 Hanson, Cherie            18 Georgia Expr           5:26.01
 -- Horne, Katie              17 Detroit Cheetah            DNF

100 Meter Hurdles Young Women
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Alexander, Ronetta        18 Wny Jets                 13.60  -0.6
  2 Griggs, Tenisha           17 Maximum Outp             14.38  -0.6
  3 Hill, Sierra              17 Quicksilver              14.79  -0.6
  4 Tillman, Lauren           18 Georgia Elite            14.88  -0.6
  5 Taylor, Winter            17 Ann Arbor Youth          15.17  -0.6
  6 Cooper, Alondea           17 Unattached               17.85  -0.6
  7 Dobson, Porscha           18 Jaguar TC (N             17.93  -0.6

400 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Mackenzie           17 West Valley Eagl       1:01.04
  2 Gooden, Dianna            18 West Valley Eagl       1:01.71
  3 Hill, Sierra              17 Quicksilver            1:01.75
  4 Ogbuehi, C. Jennifer      19 New World TC           1:02.49
  5 Tillman, Lauren           18 Georgia Elite          1:02.67
  6 Reed, Angelica            17 Burning Spear TC       1:04.07
  7 Fogarty, Erin             17 Cornhusker F           1:04.73

4x100 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Horizon Track Club GA  'A'                        44.79
     1) Champion, Courtney 17           2) Knight, Natalie 17
     3) Cohen, Melissa 18               4) Erigha, MaryAnn 19
  2 West Valley Eagles  'A'                               45.75
     1) Freeman, Ashley 18              2) Gooden, Dianna 18
     3) Rodriguez, Carol 18             4) Hunter, Gayle 17
  3 Maximum Output TC  'A'                                46.98
     1) Floyd, Najah 18                 2) Jordan, Tiara 17
     3) Loving, Sheena 18               4) Griggs, Tenisha 17
  4 Ann Arbor YouthTrack Club  'A'                        48.63
     1) Pryor, Porshia 17               2) Fortson, Lauren 17
     3) Townsend, Keisha 17             4) Taylor, Winter 17
  5 Durham Striders  'A'                                  49.03
     1) Ruffin, Teyona 18               2) Powell, Demetria 17
     3) Mayfield, Mary 18               4) Price, Dominique 17
  6 Bowie Tracksters  'A'                                 51.69
     1) Kumalah, Jerrie 17              2) Gray, Shayla 18
     3) Kee, Krystal 17                 4) Opata, Shenah 18
 -- Cambria Youth Association  'A'                           DQ
     1) Whitfield, Lynda 17             2) Saulters, LaToya 17
     3) Beatty, Lakeesha 17             4) Vinson, Chantae 18

4x400 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 West Valley Eagles  'A'                             3:38.83
     1) Freeman, Ashley 18              2) Gooden, Dianna 18
     3) Hill, Mackenzie 17              4) Rodriguez, Carol 18
  2 New Horizon Track Club GA  'A'                      3:48.33
     1) Cohen, Melissa 18               2) Champion, Courtney 17
     3) Knight, Natalie 17              4) Shepperson, Kendi 18
  3 Maximum Output TC  'A'                              3:48.92
     1) Loving, Sheena 18               2) Marshall, Alexandria 18
     3) Griggs, Tenisha 17              4) Stringfield, Kiana 18
  4 Milwaukee Striders  'A'                             3:51.39
     1) Johnson, Jakara 19              2) Mcmillan, Patrice 18
     3) Slaby, Nicole 18                4) Thomas, Sarita 18
  5 Ann Arbor YouthTrack Club  'A'                      3:51.82
     1) Fortson, Lauren 17              2) Fyoha, Osamuede 17
     3) Pryor, Porshia 17               4) Townsend, Keisha 17
  6 Cornhusker Flyers  'A'                              4:07.87
     1) Bennett, Kym 17                 2) Fogarty, Erin 17
     3) Rossbach, Jonel 18              4) Williams, Stephanie 17
  7 Jenks America Track Club  'A'                       4:09.77
     1) Barber, Rachel 19               2) Checotah, Cieann 17
     3) Griffin, Cari 18                4) Long, Brittania 18

100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 White, Laijon             10 Rising Stars             13.69  -3.7
  2 Baker, Jared              10 So Cal Run Coug          14.01  -3.7
  3 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC            14.14  -3.7
  4 Moore, Jr., Chris         10 Valley Unite             14.19  -3.7
  5 Strong, Jaelen             9 Mt. Airy Track C         14.40  -3.7
  6 Parker, Trae               9 Maximum Outp             14.50  -3.7
  7 Townsend, Theodore        10 Long Beach Sprin         14.74  -3.7
  8 Luckett, Anthony           9 So Cal Run Coug          14.76  -3.7

400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin       1:03.42
  2 Veals, Gregory            10 LA Jets                1:04.92
  3 Krah, Myer                10 Durham Strid           1:04.99
  4 Rouse, Richard            10 Unattached             1:05.72
  5 Smith, Kolonji            10 Mt. Airy Track C       1:07.25
  6 Townsend, Theodore        10 Long Beach Sprin       1:07.38
  7 Blackmon, Devon           10 Rising Stars           1:07.52
  8 Mills, Daymond            10 LA Jets                1:08.43

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitsos, Ryan              10 Wandering Tucan        5:00.45
  2 Gonzalez, Andres          10 Gazelle TC             5:00.69
  3 Balsino, Dominick         10 Unattached             5:01.07
  4 Andrews, Anthony          10 Transy East            5:08.94
  5 Sealey, Alonzo            10 Kenyan Runne           5:10.28
  6 Anderson, Marshall        10 Omaha Racers           5:10.90
  7 Hudson, Tommy (John)      10 Valley Unite           5:13.84
  8 Willis, Rex, Jr.           8 Gazelle TC             5:21.09
  9 Puraci, Sebastian         10 Southern Cal           5:26.29
 10 Mitsos, Robby             10 Wandering Tucan        5:27.90
 11 McCollum, Ben             10 United SD Ath          5:29.94
 12 Allen, Dante               9 Transy East            5:36.13
 13 Pinnick, Jaki             10 Aurora Flyer           5:39.33
 14 Rathbun, Rhys             10 Unattached             5:43.90
 15 Harris, Anthony           10 Georgia Expr           5:57.19
 -- Connor, Ryan              10 Iutc                       DNF

4x100 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Valley United TC  'A'                                 54.69
     1) De-Four, Kyron 10               2) Harper, Christopher 10
     3) Moore, Jr., Chris 10            4) Mendis, Ashan 10
  2 Rising Stars TC  'A'                                  55.93
     1) Blackmon, Devon 10              2) Fortune Jr., William 9
     3) White, Laijon 10                4) Williams, Jamaal 8
  3 Durham Striders  'A'                                  56.23
     1) Gamble, Michael 10              2) Krah, Aaron 9
     3) Krah, Myer 10                   4) Thorpe, Tyrone 10
  4 Los Angeles Jets  'A'                                 56.30
     1) Veals, Gregory 10               2) Nichols, Jason 10
     3) Muhammad, Khalfani 9            4) Mitchell, Christopher 10
  5 Mt. Airy Track Club  'A'                              57.30
     1) Strong, Jaelen 9                2) Lipscomb, Bryson 10
     3) Hentry, Brian 10                4) Allen, Devin 9
  6 Maximum Output TC  'A'                                59.15
     1) Annoor, Radir 9                 2) Edwards, Berkley 8
     3) Johnson, Philip 8               4) Parker, Trae 9
  7 New York Starz TC  'A'                                59.79
     1) Akinleye, Jende 9               2) Davidson, Nathaniel 10
     3) Lawrence, Aaron 9               4) Stewart, Raytomar 9
 -- Southern California R Cougars  'A'                       DQ
     1) Baker, Jared 10                 2) Luckett, Anthony 9
     3) Boston, Adisa 10                4) Brown, Bryan 10

4x400 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Los Angeles Jets  'A'                               4:29.38
     1) Mills, Daymond 10               2) Mitchell, Christopher 10
     3) Nichols, Jason 10               4) Veals, Gregory 10
  2 Long Beach Sprinters  'A'                           4:30.47
     1) Andrews, Myles 10               2) Gray, Blake 9
     3) Peters, Trayvon 10              4) Townsend, Theodore 10
  3 Southern California R Cougars  'A'                  4:37.66
     1) Baker, Jared 10                 2) Boston, Adisa 10
     3) Brown, Bryan 10                 4) Luckett, Anthony 9
  4 Valley United TC  'A'                               4:37.69
     1) De-Four, Kyron 10               2) Harper, Christopher 10
     3) Mendis, Ashan 10                4) Moore, Jr., Chris 10
  5 Mt. Airy Track Club  'A'                            4:49.06
     1) Allen, Devin 9                  2) Hentry, Brian 10
     3) Lipscomb, Bryson 10             4) Smith, Kolonji 10
  6 Rising Stars TC  'A'                                4:53.19
     1) Blackmon, Devon 10              2) Fortune Jr., William 9
     3) Jackson, Dante 10               4) Washington, Tyler 10
  7 Waukegan Invaders  'A'                              5:05.15
     1) Jones, Xavier 8                 2) Nabriet, Deondre 9
     3) Wilson, Donavan 10              4) Young, Demetrious 9
  8 South Madison Panthers  'A'                         5:30.51
     1) Deadwhiler, Tre 10              2) Dixon, Curtis 10
     3) Murphy, Lamont 8                4) Williams, DeMarcus 8

100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 David, Dareem             12 Mt. Airy Track C         12.23  -1.4
  2 Ally, Kevin               12 LA Jets                  12.66  -1.4
  3 Robinson, Ahmad           12 Mlk Blasters             12.95  -1.4
  4 Marlow, Darryl            11 Gazelle TC               13.08  -1.4
  5 Gathright, Jeremy         12 United SD Ath            13.12  -1.4
  6 Crawford, Quinton         11 Nashville Il             13.16  -1.4
  7 Price, Sheldon            12 Free Spirit              13.18  -1.4
  8 Carlisle, Amir            11 Unattached               13.38  -1.4

400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David, Dareem             12 Mt. Airy Track C         54.65
  2 David, Shawn              12 Mt. Airy Track C         56.01
  3 White, Sadiki             12 Supersonics              57.55
  4 Island, Mikio             12 Valley Unite             58.82
  5 Brock, Tylor              12 Unattached               59.17
  6 Willis, Christian         12 Gazelle TC               59.97
  7 Mayhew, Louie             12 Cambridge Jets         1:00.90
  8 Darden, Toddrick          12 Supersonics            1:07.51

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Revord, Connor            12 Unattached             4:39.07
  2 Dukes, Ramses             11 M C Track Club         4:39.34
  3 Arguello, Austin          12 Cyo Track Cl           4:46.43
  4 Chubb, Timond             12 Gazelle TC             4:48.32
  5 Molke, Robert             12 Transy East            4:49.50
  6 Fisher, Steven            11 Green Streak           4:51.20
  7 Corbin, Salim             11 Transy East            4:52.28
  8 Beverly, Khari            12 Swift Track            5:00.88
  9 Sutherland, Jordan        12 Cornhusker F           5:02.67
 10 Younes, Sharif            12 Iutc                   5:05.98
 11 Murray, Michael           12 Nashville Il           5:07.00
 12 Kleiman, Jeremy           12 Unattached             5:09.04
 13 Clegg, Casey              11 Phoenix Bobcats        5:10.60
 14 Pinnick, Christopher      18 Aurora Flyer           5:14.29
 15 Basheer, Jamil            11 Valley Unite           5:15.75
 16 Hinds, Gregory            11 New York Novas         5:18.42
 17 Stapleton, Jason          11 There to Care Tr       5:20.69
 18 Walkington, Patrick       11 Alpha Omega Elit       5:21.82
 19 Cardey, Kevin             12 Napa Track C           5:30.15
 20 Sanchez, Cody             11 Jets Track C           5:40.53

80 Meter Hurdles Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Morgan, Jr., Dale         11 Valley Unite             12.38   2.3
  2 Island, Mikio             12 Valley Unite             12.46   2.3
  3 Kindred, Joel             12 Durham Strid             12.89   2.3
  4 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         13.25   2.3
  5 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               13.59   2.3
  6 Renwick, Logan            12 Unattached               13.89   2.3
  7 Beverly, Khari            12 Swift Track              14.19   2.3
  8 Cox, Marquise             12 Riv CO Swift             17.59   2.3

4x100 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 United San Diego Athletics  'A'                       50.68
     1) Bryant, Davis 11                2) Cooper, Fealt 12
     3) Crosland, Anthony 11            4) Gathright, Jeremy 12
  2 Riv CO Swift Performance  'A'                         51.50
     1) White, Lester 12                2) Cox, Maurice 12
     3) Cox, Marquise 12                4) Rainey-Cox, Rashad 11
  3 Buffalo Panthers  'A'                                 55.74
     1) Holland, Christopher 11         2) Jones, Keante 11
     3) Werts, Matthew 12               4) Williams, Bernard 12
  4 Bronx International Express  'A'                      56.63
     1) McBean, Duvone 11               2) Fisher, Baaqiy 11
     3) Blount, Jimmy 11                4) Gary, Shondell 11
  5 South Madison Panthers  'A'                           58.41
     1) Pearson-Shields, Mitchell 11    2) Money, Ray 12
     3) McClarn, Trevonne 12            4) Taylor, Eric 12

4x400 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Los Angeles Jets  'A'                               4:01.28
     1) Ally, Kevin 12                  2) Usher, Tyrone 12
     3) Parsley, Barrington 12          4) Harris, Vaness 12
  2 Gazelle TC  'A'                                     4:02.48
     1) Youngblood, Tye 12              2) Willis, Christian 12
     3) Tatum, Trevor 11                4) Marlow, Darryl 11
  3 Mlk Blasters  'A'                                   4:05.33
     1) Robinson, Ahmad 12              2) Chambers, Brandon 12
     3) Broadnax, Roshawn 12            4) Clay, Brennan 12
  4 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:08.97
     1) Rainey-Cox, Rashad 11           2) Cox, Maurice 12
     3) Holland, Dante 12               4) White, Lester 12
  5 Cambridge Jets  'A'                                 4:12.10
     1) Theodore, Marvin 12             2) Bercu, Julian 12
     3) Villarreal-Halprin, Ruben 11    4) Mayhew, Louie 12
  6 Valley United TC  'A'                               4:15.99
     1) Island, Mikio 12                2) Morgan, Jr., Dale 11
     3) Gaines, Reggie 12               4) Basheer, Jamil 11
  7 Nashville Illusions  'A'                            4:24.16
     1) Crawford, Quinton 11            2) Murray, Michael 12
     3) Lillard, Bryson 11              4) Dixon, Corneilous 11
  8 Phoenix Bobcats  'A'                                4:40.14
     1) Jones Jr., Erwin 11             2) Galvez, Johnny 12
     3) Kaster, Derek 12                4) McGaugh, Dontae Larue 11

100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Green, Isaiah             14 So Cal Run Coug          11.41  -1.9
  2 Judkins, Ramon            13 So Cal Run Coug          12.23  -1.9
  3 Danns, Don                14 Mlk Blasters             12.28  -1.9
  4 Patterson, Darren         14 Waukegan Invader         12.35  -1.9
  5 Wright, Leonardo          14 Jaguar TC (N             12.39  -1.9
  6 Jones, Cortez             14 Dixmoor Pal              12.45  -1.9
  7 Johnson, Jamal            13 Cny Impalas              12.51  -1.9
  8 Ortiz, David              14 Cambridge Jets           12.57  -1.9

400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nellum, Bryshon           14 So Cal Run Coug          51.02
  2 Jean-Louis, Jonathan      14 Cambridge Jets           53.02
  3 Kennedy, Tojsh            14 Quiet Fire               53.38
  4 Carter, Raymond           14 So Cal Run Coug          53.54
  5 Gregory, Kendall          14 Mt. Airy Track C         53.78
  6 Scott, Carlos             14 Steel City E             54.62
  7 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC               54.80
  8 A-Kirkland, Da'Shaen      14 Mystic Runne             55.86

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Apwah, Jason              14 Green Streak           4:20.30
  2 Lynch, Marcelis           14 Distance Hea           4:25.20
  3 Rhodes, Elliott           14 Mt. Airy Track C       4:27.00
  4 Falcon, Peter             14 Cornhusker F           4:29.73
  5 Wilson, Jacob             14 Cornhusker F           4:30.92
  6 Shirley, Cameron          12 Dixmoor Pal            4:31.59
  7 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC             4:31.62
  8 Peek, Delorean            14 Detroit Jets           4:33.22
  9 Klein-Cloud, Rafael       14 Kenyan Runne           4:35.94
 10 Bergmann, Taylor          14 Cyo Track Cl           4:36.54
 11 Evans, Jonathan           14 Long Beach Sprin       4:41.98
 12 Feldhake, Matthew         14 Effingham TC           4:45.62

100 Meter Hurdles Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal              14.60   3.3
  2 Leonard, Miles            14 New World TC             14.70   3.3
  3 Roller, Jr., Lance        13 New York Sta             14.76   3.3
  4 Holcombe, Alex            14 Unattached               14.94   3.3
  5 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf         15.39   3.3
  6 Kasunich, Eric            13 Pacer Track              15.53   3.3
  7 Lane, Warren              14 Brooklyn Hea             15.91   3.3

200 Meter Hurdles Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wright, Anonthy           14 Imani                    27.13  -1.4
  2 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal              27.45  -1.4
  3 Leonard, Miles            14 New World TC             28.03  -1.4
  4 Hines, Alfred             13 Long Beach Sprin         28.73  -1.4
  5 Holcombe, Alex            14 Unattached               29.03  -1.4
  6 Lane, Warren              14 Brooklyn Hea             29.39  -1.4
  7 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf         29.50  -1.4
  8 Prentice, Terry           14 Unattached               32.01  -1.4

4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Southern California R Cougars  'A'                    44.80
     1) Green, Isaiah 14                2) Faulknor, Christopher 14
     3) Nellum, Bryshon 14              4) Judkins, Ramon 13
  2 Cambridge Jets  'A'                                   46.83
     1) Fard, Russ 13                   2) Jean-Louis, Jonathan 14
     3) Ortiz, David 14                 4) Queen, Cornelius 14
  3 Jaguar TC (Nj)  'A'                                   48.46
     1) Xie, Jonathan 14                2) Oseni, Lazbart 14
     3) Robinson, Marc 14               4) Wright, Leonardo 14
  4 Buffalo Panthers  'A'                                 50.26
     1) Henry, Terrell 14               2) Edwards, Tyshawn 13
     3) Moody, Ja'mere 14               4) Chandler, Hebert 14
  5 Quiet Fire  'A'                                       50.42
     1) Baucham, Brian 13               2) Combs, Daunte 14
     3) Gray, Brandan 14                4) Kennedy, Tojsh 14

4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Southern California R Cougars  'A'                  3:37.96
     1) Bateman, Kemonte 13             2) Carter, Raymond 14
     3) Green, Isaiah 14                4) Nellum, Bryshon 14
  2 Gazelle TC  'A'                                     3:47.64
     1) Armond, Wesley 14               2) Shelton, Stephan 13
     3) Warren, Reginald, Jr. 14        4) Watts, Ian 14
  3 Steel City Express  'A'                             3:52.09
     1) Dorsett, Robert 13              2) Pryor, Jonathan 14
     3) Robinson, LaVaughn 13           4) Scott, Carlos 14
  4 Riv CO Swift Performance  'A'                       3:55.54
     1) Balasquide, Carlos 14           2) Deslonde, Brian 13
     3) Dupree, Erin 14                 4) Smith, Andrew 13
  5 Jaguar TC (Nj)  'A'                                 4:03.95
     1) Boyer, Malcolm 13               2) Oseni, Lazbart 14
     3) Robinson, Marc 14               4) Xie, Jonathan 14

100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Rush, Eddie               16 New Horizon GA           10.99  -2.1
  2 Danns, Dax                15 Mlk Blasters             11.21  -2.1
  3 Duncan, Mark              16 Firebirds AC             11.28  -2.1
  4 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             11.35  -2.1
  5 Hall, Garnell             15 PhatBack Ath             11.36  -2.1
  6 Newbell, Dewayne          15 Nashville Il             11.45  -2.1
  7 Hazard, Jordan            16 Georgia Expr             11.49  -2.1

400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Courtney        16 LA Jets                  49.51
  2 Killebrew, Emanuel        16 M C Track Club           50.58
  3 Townsend, Terrence        16 Durham Strid             50.97
  4 Anderson, Ellis           15 So Cal Run Coug          50.99
  5 McCullough, Torin         16 Gazelle TC               51.15
  6 Easton, Andre             16 Metro Eagles             51.30
  7 Lauredan, Benier          16 Jaguar TC (N             52.12
  8 Flintall, Lacy            16 Durham Strid             52.63

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDougal, Jordan          16 Runner X               4:03.88
  2 Bradford, Travis          16 LA Jets                4:08.77
  3 Figgins, Blake            16 M C Track Club         4:08.79
  4 Prejean, Travis           16 Chautauqua Strid       4:10.68
  5 Cuevas, Luis              16 Southern Cal           4:11.81
  6 Klotz, Kenneth            15 Cyo Track Cl           4:14.26
  7 Witmer, Daniel            15 Jenks Americ           4:16.20
  8 Robinson, James           16 Cornhusker F           4:16.44
  9 Lange, Josh               16 Chautauqua Strid       4:16.93
 10 Thompson, Christian       15 Unattached             4:19.55
 11 Rainey, Patrick           15 Cornhusker F           4:21.64
 12 Ramirez, Jesse            16 Cool Running           4:31.42

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Craddock, Kevin           16 Alex Van Dyk             14.15  -3.1
  2 Wray, Michael             16 PhatBack Ath             15.02  -3.1
  3 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             15.45  -3.1
  4 Phillips, Jeffery         16 LA Jets                  15.52  -3.1
  5 Lunser, Terence           16 Wny Jets                 15.56  -3.1
  6 Bauman, Jonathan Ross     16 Unattached               15.82  -3.1
  7 Jackson, Kevin            16 Schenectady              23.36  -3.1
  8 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             27.52  -3.1

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Townsend, Terrence        16 Durham Strid             56.16
  2 Flintall, Lacy            16 Durham Strid             56.44
  3 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             56.51
  4 Phillips, Jeffery         16 LA Jets                  57.61
  5 Taylor, Troy              16 New Horizon            1:00.84
  6 Williams, Justin          16 Georgia Expr           1:01.47
  7 Sears, Marques            16 Rising Stars           1:02.30
  8 Lewis, D'Mitri            15 Quiet Fire             1:03.03

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Firebirds Athletic Club  'A'                          43.33
     1) Allen, John 16                  2) Duncan, Mark 16
     3) MeJimpsey, Darwin 16            4) Welbon-Hill, James 16
  2 Los Angeles Jets  'A'                                 44.08
     1) Clarke, Justin 16               2) Phillips, Jeffery 16
     3) Williams, Courtney 16           4) Johnson, Stafon 15
  3 PhatBack Athletics  'A'                               44.21
     1) Golians, Melvin 16              2) Hill-Charwick, Travon 16
     3) Hall, Garnell 15                4) Wray, Michael 16
  4 Motor City Track Club  'A'                            44.72
     1) Everson, Andrew                 2) Hollie, Joseph 15
     3) Killebrew, Emanuel 16           4) Lewis, Darien 15
 -- Georgia Express  'A'                                     DQ
     1) Cutrone, Carson 16              2) Potter, Emil 15
     3) Hazard, Jordan 16               4) Hobbs, Chris 16
 -- Nashville Illusions  'A'                                 DQ
     1) Brown, Preston 16               2) Coplen, Santino 15
     3) Newbell, Dewayne 15             4) Thomas, Michael 15

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:23.27
     1) Armstrong, Matthew 16           2) Crosswell, Julian 16
     3) Easton, Andre 16                4) McKenzie, Gordon 16
  2 Los Angeles Jets  'A'                               3:25.46
     1) Bradford, Travis 16             2) Gettis, David 16
     3) Johnson, Stafon 15              4) Williams, Courtney 16
  3 Motor City Track Club  'A'                          3:26.77
     1) Figgins, Blake 16               2) Killebrew, Emanuel 16
     3) O'Neal, Jerrel 16               4) Watkins, June 15
  4 PhatBack Athletics  'A'                             3:28.04
     1) Golians, Melvin 16              2) Howard, Hanie 16
     3) Lane, Brandon 16                4) Tarpeh, Sargbah 16
  5 Nashville Illusions  'A'                            3:35.56
     1) Brown, Preston 16               2) Coplen, Santino 15
     3) Newbell, Dewayne 15             4) Thomas, Michael 15

100 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Grant, Michael            17 New Horizon GA           10.63  -2.4
  2 Omole, Demi               18 Milwaukee St             10.69  -2.4
  3 Freeman, Antonio          18 Milwaukee St             10.79  -2.4
  4 Cooper, Jay               17 Jenks Americ             10.94  -2.4
  5 Lester, Jordan            17 Cny Impalas              11.01  -2.4
  6 Thigpen, Marcus           17 M C Track Club           11.07  -2.4
  7 Richardson, Malcolm       17 Firebirds AC             11.08  -2.4
  8 Barnes, Jamaal            17 New Horizon GA           11.29  -2.4

400 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodman, Cedric           17 New Horizon GA           46.81
  2 Witherspoon, Reginald     18 New Horizon GA           47.06
  3 Turner, Phillip           18 Columbus Jag             47.56
  4 Murphy, Anthony           19 Community Kids A         48.56
  5 Jones, Jarrith            17 Unattached               48.68
  6 Jackson, Lawrence         18 New Horizon GA           48.91

1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rupp, Galen               17 Unattached             3:53.57
  2 McDougal, Joshua          18 Runner X               3:55.38
  3 Haddan, Michael           17 Unattached             3:58.08
  4 DeLay, Ben                17 Cornhusker F           3:59.80
  5 Meyers, Colin             18 Unattached             3:59.85
  6 Urbina, Andres            17 Unattached             4:04.28
  7 Tower, Matthew            17 Jenks Americ           4:06.60
  8 Lindstrom, Daniel         18 Southern Cal           4:08.25
  9 Taylor, Zachary           17 Jenks Americ           4:11.69
 10 Gies, Donald              17 Jenks Americ           4:13.57
 11 Dunn, Clayton             19 Southern Cal           4:21.31
 12 Bain, Jared               18 Southern Cal           4:32.26

110 Meter Hurdles Young Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Jason         17 Unattached               13.89  -3.7
  2 Jackson, Verrol           17 Schenectady              14.21  -3.7
  3 Merritt, Aries            18 New Horizon GA           14.21  -3.7
  4 Campbell, Basil           18 Trenton TC               14.25  -3.7
  5 Charles, Jamal            17 Unattached               14.25  -3.7
  6 Donovan, Shawn            18 Wny Jets                 15.05  -3.7
  7 Sims, TyJuan              17 M C Track Club           15.37  -3.7

400 Meter Hurdles Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Jason         17 Unattached               50.72
  2 Charles, Jamal            17 Unattached               52.67
  3 Merritt, Aries            18 New Horizon GA           52.91
  4 Campbell, Basil           18 Trenton TC               54.71
  5 Sims, TyJuan              17 M C Track Club           55.23
  6 Rhodes, Calvin            18 Trenton TC               55.50
  7 Daniels, Jermaine         17 Trenton TC               55.79
  8 Duckett, Brandon          18 Unattached               56.73

4x100 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Horizon Track Club GA  'A'                        40.82
     1) Barnes, Jamaal 17               2) Dickens, David 18
     3) Witherspoon, Reginald 18        4) Grant, Michael 17
  2 West Valley Eagles  'A'                               41.37
     1) Ford, Josh 18                   2) Lewis, Charles 18
     3) Myles, Brandon 18               4) Pratt, Paul 18
  3 Firebirds Athletic Club  'A'                          41.78
     1) Richardson, Malcolm 17          2) Welbon, Jonathan 18
     3) Robinson, Drew 17               4) Woodard, Robert 19
  4 Milwaukee Striders  'B'                               41.81
     1) Freeman, Antonio 18             2) Jeremiah, Idiato 17
     3) Omole, Demi 18                  4) Dilworth, Martinez 18
  5 Trenton Track Club  'A'                               41.97
     1) Sanderson, Adian 18             2) Rhodes, Calvin 18
     3) Agyapong, Ashhad 18             4) Campbell, Basil 18
  6 Fort Collins Track Club  'A'                          42.29
     1) Brobst, Austin 18               2) Ferguson, Collin 18
     3) Jestes, Bryant 18               4) Majerus, Denny 19
  7 Georgia Express  'A'                                  42.30
     1) Abdus-Salaam, Muhammad 18       2) Freeman, Jermiel 17
     3) Spellman, Vernon 17             4) Stewart, Ricky 17
  8 New Horizon Track Club GA  'B'                        42.37
     1) Jackson, Lawrence 18            2) Goodman, Cedric 17
     3) Merritt, Aries 18               4) Reid, DeAnthony 18

4x400 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Horizon Track Club GA  'A'                      3:13.70
     1) Dickens, David 18               2) Witherspoon, Reginald 18
     3) Jackson, Lawrence 18            4) Goodman, Cedric 17
  2 West Valley Eagles  'A'                             3:14.03
     1) Pratt, Paul 18                  2) Lewis, Charles 18
     3) Myles, Brandon 18               4) Pratt, Michael 18
  3 Trenton Track Club  'A'                             3:14.69
     1) Agyapong, Ashhad 18             2) Campbell, Basil 18
     3) Rhodes, Calvin 18               4) Sanderson, Adian 18
  4 Philadelphia Panthers  'A'                          3:16.36
     1) Anderson, Roger 18              2) Lopez, Ruben 18
     3) Mullins, Arnold 18              4) Nash, Sharif 18
  5 Motor City Track Club  'A'                          3:17.88
     1) Hewlett, Keith 17               2) Jones, Jimmie 18
     3) Marshall, Isaiah 18             4) Lynch, Dekoven 18
  6 Cornhusker Flyers  'A'                              3:19.85
     1) Doke, Ryan 17                   2) Lawton, A.J. 19
     3) Lemke, Jack 18                  4) Peterson, Greg 18
  7 Jaguar TC (Nj)  'A'                                 3:30.07
     1) Baldwin, Phillip 17             2) Cherrington, Julien 17
     3) McGhee, Jeff 17                 4) Powell, Joe 17


Team Scores

Male Team Scores -  Bantam Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Long Beach Sprinters                       LONG                       51
 2       Los Angeles Jets                           LAJT                       34
 3       Rising Stars TC                            RISI                       33
 4       Team World Track Club                      TWTC                       32
 5       Cornhusker Flyers                          CORN                       27
 6       Southern California R Cougars              SCRC                       26
 7       Durham Striders                            DURH                       25
 8       Valley United TC                           VALL                       22
 9       Mt. Airy Track Club                        MTAI                       19
10       Wandering Tucan                            WAND                       18
11       New York Starz TC                          NYST                       15
12       Vernon Smith Infantry                      VSIN                       14
13       Saline Spartan TC                          SALI                       12
14       Maximum Output TC                          MAXI                       11
15       Gazelle TC                                 GAZE                       10
15       Transy East Track Club                     TETC                       10
15       Texas Storm Track Club                     TSTC                       10
18       Omaha Racers Running Club                  OMAH                        9
19       Kenyan Runners                             KENY                        8
20       Phoenix Bobcats                            PHOE                        7
21       Burning Spear Track Club                   BSTC                        6
21       Pacer Track Club                           PATC                        6
23       Mlk Blasters                               MLKB                        4
24       Track Houston                              THOU                        3
25       Waukegan Invaders                          WAIN                        2
26       South Madison Panthers                     SOMP                        1

Male Team Scores -  Midget Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Gazelle TC                                 GAZE                       53
 2       Riv CO Swift Performance                   RIV                        48
 2       Los Angeles Jets                           LAJT                       48
 4       Mt. Airy Track Club                        MTAI                       46
 5       Valley United TC                           VALL                       29
 6       Phoenix Bobcats                            PHOE                       28
 7       Burning Spear Track Club                   BSTC                       20
 7       Mlk Blasters                               MLKB                       20
 9       Motor City Track Club                      MOTO                       19
10       Supersonics TC                             SUPE                       18
11       United San Diego Athletics                 USDA                       14
11       Cyo Track Club-Oregon                      CYO                        14
13       Long Beach Sprinters                       LONG                       13
13       Transy East Track Club                     TETC                       13
15       Cornhusker Flyers                          CORN                       12
15       Durham Striders                            DURH                       12
17       Nashville Illusions                        NASH                       11
17       South Madison Panthers                     SOMP                       11
19       Green Streakers of NJ                      GREE                        8
19       Salem Track Club                           SALE                        8
19       Pacer Track Club                           PATC                        8
19       There to Care Track Club                   TTCT                        8
23       Free Spirit Track Club                     FSTC                        6
23       Cambridge Jets                             CAMB                        6
23       Buffalo Panthers                           BUPA                        6
26       Bronx International Express                BIE                         5
26       Napa Track Club                            NAPA                        5
28       Fast and Fit Youth Athletics               FFYA                        3
28       Dixmoor Pal TC                             DIXM                        3
28       Iutc                                       IUTC                        3
28       Swift Track Club                           SWIF                        3
32       Hawaii Elite Track Team                    HAWA                        1
32       Wny Jets                                   WNY                         1

Male Team Scores -  Youth Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Southern California R Cougars              SCRC                       62
 2       Dixmoor Pal TC                             DIXM                       46
 3       Imani                                      IMAN                       36
 4       Cornhusker Flyers                          CORN                       30
 4       Cambridge Jets                             CAMB                       30
 6       Green Streakers of NJ                      GREE                       28
 7       Gazelle TC                                 GAZE                       27
 8       New World TC                               NWTC                       25
 9       Mt. Airy Track Club                        MTAI                       21
10       Chautauqua Striders                        CHAU                       20
11       Distance Heat TC                           DIST                       19
12       Quiet Fire                                 QUFI                       18
13       Purdue Area Track Club                     PURD                       16
14       Jaguar TC (Nj)                             JAGU                       14
15       Waukegan Invaders                          WAIN                       13
15       Riv CO Swift Performance                   RIV                        13
17       Vernon Smith Infantry                      VSIN                       12
18       Brooklyn Heat                              BROO                       11
19       Central New York Impalas                   CNYI                       10
20       Steel City Express                         STEE                        9
20       Durham Striders                            DURH                        9
22       New York Starz TC                          NYST                        7
23       Mlk Blasters                               MLKB                        6
23       Cyo Track Club-Oregon                      CYO                         6
23       Supersonics TC                             SUPE                        6
23       Memphis Hurdlers Track Club                MHTC                        6
23       Burning Spear Track Club                   BSTC                        6
23       Miami Valley TC                            MIAM                        6
29       Albuquerque Track Club                     ALTC                        5
29       Buffalo Panthers                           BUPA                        5
29       Long Beach Sprinters                       LONG                        5
29       Kenyan Runners                             KENY                        5
33       South Madison Panthers                     SOMP                        4
34       Effingham Track Club                       EFTC                        3
34       Pacer Track Club                           PATC                        3
36       Southern California Roadrunner             SCRR                        2
37       Mystic Runners                             MYST                        1
37       Saline Spartan TC                          SALI                        1
37       Detroit Jets                               DEJT                        1

Male Team Scores -  Intermediate Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Los Angeles Jets                           LAJT                       52
 2       Durham Striders                            DURH                       45
 3       PhatBack Athletics                         PHAT                       41
 4       Riv CO Swift Performance                   RIV                        36
 5       Metro Eagles                               METE                       33
 5       Motor City Track Club                      MOTO                       33
 7       Cornhusker Flyers                          CORN                       21
 8       Runner X                                   RUNX                       20
 8       River Cities T.C.                          RIVE                       20
10       Mlk Blasters                               MLKB                       18
10       Southern California Roadrunner             SCRR                       18
10       New Horizon Track Club GA                  NHGA                       18
13       Hays Striders                              HAYS                       16
13       Firebirds Athletic Club                    FIAC                       16
15       Chautauqua Striders                        CHAU                       15
15       Lancaster TC                               LANC                       15
17       Phoenix Bobcats                            PHOE                       1350
18       Texas Gulf Coast Flyers                    TGCF                       13
19       Memphis Hurdlers Track Club                MHTC                       1250
20       New York Starz TC                          NYST                       12
20       New Horizon (Ny)                           NHNY                       12
20       Texas Express T & F Club                   TEXA                       12
20       Cyo Track Club-Oregon                      CYO                        12
24       Vernon Smith Infantry                      VSIN                       11
25       Nashville Illusions                        NASH                       10
25       Albuquerque Track Club                     ALTC                       10
25       Alex Van Dyke Track Club                   ALEX                       10
25       Distance Heat TC                           DIST                       10
29       Georgia Express                            GAEX                        9
30       Schenectady T&F                            SCHE                        7
31       Indiana Track Club                         INDI                        6
32       Southern California R Cougars              SCRC                        5
32       Cool Running                               COOL                        5
32       Gazelle TC                                 GAZE                        5
32       Long Beach Sprinters                       LONG                        5
32       Nite Hawks Track Club                      NHTC                        5
37       Wings of Moon                              WING                        4
37       Wny Jets                                   WNY                         4
39       Steel City Express                         STEE                        3
40       Jenks America Track Club                   JEN2                        2
40       Rising Stars TC                            RISI                        2
40       Decatur Dominators                         DEDO                        2
40       Jaguar TC (Nj)                             JAGU                        2
44       Westchester Striders                       WEST                        1
44       Quiet Fire                                 QUFI                        1
44       Pacer Track Club                           PATC                        1

Male Team Scores -  Young Division
Pl       Team                                                              Points
 1       New Horizon Track Club GA                  NHGA                       79
 2       Cornhusker Flyers                          CORN                       74
 3       Milwaukee Striders                         MILW                       48
 4       Southern California Roadrunner             SCRR                       32
 5       Trenton Track Club                         TRTC                       30
 6       Motor City Track Club                      MOTO                       28
 7       Jenks America Track Club                   JEN2                       23
 8       Quicksilver Track Club, Inc.               QUIC                       22
 9       West Valley Eagles                         WVEA                       21
10       Runner X                                   RUNX                       18
10       3M Track Club                              3MTC                       18
12       Austintown Community T C                   AUST                       17
13       Firebirds Athletic Club                    FIAC                       14
14       Hays Striders                              HAYS                       13
14       Wny Jets                                   WNY                        13
16       Jaguar TC (Nj)                             JAGU                       10
16       Fort Collins Track Club                    FCTC                       10
18       Memphis Hurdlers Track Club                MHTC                        9
19       Schenectady T&F                            SCHE                        8
20       Nemesis Athletics                          NEME                        7
20       Gardner Track Club                         GATC                        7
22       Columbus Jaguars                           COLU                        6
22       Texas Gulf Coast Flyers                    TGCF                        6
22       New Horizon (Ny)                           NHNY                        6
22       Effingham Track Club                       EFTC                        6
22       Flying Dragons PV                          FLYI                        6
27       Miami Valley TC                            MIAM                        5
27       Community Kids Athletic Club               CKAC                        5
27       Philadelphia Panthers                      PHPA                        5
30       Central New York Impalas                   CNYI                        4
30       Erie Wave                                  ERIE                        4
30       Indiana Track Club                         INDI                        4
33       Metro Eagles                               METE                        3
33       Hawaii Elite Track Team                    HAWA                        3
35       Georgia Express                            GAEX                        2
35       Durham Striders                            DURH                        2
35       Suhr Sports                                SUSP                        2
38       Chautauqua Striders                        CHAU                        1
38       There to Care Track Club                   TTCT                        1
38       Pacer Track Club                           PATC                        1

Female Team Scores -  Bantam Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Los Angeles Jets                           LAJT                       55
 2       New York Starz TC                          NYST                       42
 3       Arizona Cheetahs                           AZCH                       35
 4       Capitol City Comets                        CAPI                       32
 5       Valley United TC                           VALL                       30
 6       Transy East Track Club                     TETC                       21
 7       Starlet Track Club                         STTC                       20
 8       Gazelle TC                                 GAZE                       17
 9       Albuquerque Althletic Track                ALAT                       14
10       Burning Spear Track Club                   BSTC                       12
11       Southern Maryland Striders Tra             SOMD                       11
11       Cool Running Oregon                        CROR                       11
13       Durham Striders                            DURH                       10
13       Fast and Fit Youth Athletics               FFYA                       10
13       Nashville Illusions                        NASH                       10
16       Mt. Airy Track Club                        MTAI                        9
16       Syracuse Chargers                          SYRA                        9
18       Riv CO Swift Performance                   RIV                         8
18       Firebirds Athletic Club                    FIAC                        8
18       Rising Stars TC                            RISI                        8
21       New York Novas                             NYNO                        7
21       Cornhusker Flyers                          CORN                        7
21       Quiet Fire                                 QUFI                        7
24       Northwest Track Club                       NOTC                        6
24       Aurora Flyers Track Club                   AFTC                        6
26       Georgia Express                            GAEX                        5
27       Napa Track Club                            NAPA                        4
27       Wings of Moon                              WING                        4
27       Free Spirit Track Club                     FSTC                        4
30       Dixmoor Pal TC                             DIXM                        3
31       South Madison Panthers                     SOMP                        2
32       South Dayton Flyers                        SODF                        1
32       Long Beach Sprinters                       LONG                        1
32       Steel City Express                         STEE                        1
32       Southern California R Cougars              SCRC                        1

Female Team Scores -  Midget Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Quiet Fire                                 QUFI                       46
 2       Valley United TC                           VALL                       43
 3       New York Starz TC                          NYST                       3650
 4       Aurora Flyers Track Club                   AFTC                       35
 5       Riv CO Swift Performance                   RIV                        32
 5       Cornhusker Flyers                          CORN                       32
 7       Phoenix Bobcats                            PHOE                       3050
 8       Mt. Airy Track Club                        MTAI                       24
 8       Los Angeles Jets                           LAJT                       24
10       Jaguar TC (Nj)                             JAGU                       23
11       Gazelle TC                                 GAZE                       21
12       Averill Park Road Runners                  APRR                       19
12       Supersonics TC                             SUPE                       19
14       New Horizon (Ny)                           NHNY                       17
15       New York Novas                             NYNO                       16
16       Barron Park Striders                       BARR                       15
17       Westchester Striders                       WEST                       14
18       Team World Track Club                      TWTC                       13
19       Capitol City Comets                        CAPI                       12
19       Kearney Track Club                         KTC                        12
21       Long Beach Sprinters                       LONG                       1150
22       Albuquerque Althletic Track                ALAT                       10
22       South Madison Panthers                     SOMP                       10
24       Durham Striders                            DURH                        9
25       Transy East Track Club                     TETC                        8
25       Free Spirit Track Club                     FSTC                        8
27       Firebirds Athletic Club                    FIAC                        7
28       Motor City Track Club                      MOTO                        6
28       Distance Heat TC                           DIST                        6
30       Erie Wave                                  ERIE                        4
30       New World TC                               NWTC                        4
30       Southern California R Cougars              SCRC                        4
33       South Dayton Flyers                        SODF                        3
33       Southern California Roadrunner             SCRR                        3
35       Run For Glory TC                           RUN                         2
36       Motor CityTrack Club                       MOTC                        1

Female Team Scores -  Youth Division
Pl       Team                                                              Points
 1       New York Starz TC                          NYST                       55
 2       Visions                                    VISI                       53
 3       Quiet Fire                                 QUFI                       52
 4       Jets Track Club                            JETS                       48
 5       Los Angeles Jets                           LAJT                       46
 6       Arizona Cheetahs                           AZCH                       36
 7       Mt. Airy Track Club                        MTAI                       26
 8       Argyle-Lites                               ARGL                       24
 9       New World TC                               NWTC                       22
 9       Durham Striders                            DURH                       22
11       Long Beach Sprinters                       LONG                       19
12       Northwest Track Club                       NOTC                       17
13       Metro Eagles                               METE                       15
14       Georgia Elite                              GAEL                       14
14       Valley United TC                           VALL                       14
14       Texas Storm Track Club                     TSTC                       14
17       Cornhusker Flyers                          CORN                       13
18       South Madison Panthers                     SOMP                       12
18       Detroit Jets                               DEJT                       12
20       Riv CO Swift Performance                   RIV                        11
21       Kenyan Runners                             KENY                       10
22       Starlet Track Club                         STTC                        9
22       Southtown Sonics                           STSO                        9
22       New York Novas                             NYNO                        9
25       Napa Track Club                            NAPA                        850
26       Northside Red Runners                      NORT                        8
26       Dixmoor Pal TC                             DIXM                        8
28       Cincinnati Spirit TC                       CINC                        7
29       Austintown Community T C                   AUST                        6
29       Supersonics TC                             SUPE                        6
31       Chautauqua Striders                        CHAU                        5
32       Gazelle TC                                 GAZE                        450
33       Ann Arbor YouthTrack Club                  AATC                        4
33       Southern California Cheetahs               SOU7                        4
33       New Horizon (Ny)                           NHNY                        4
36       Light Speed                                LTSP                        3
36       Erie Wave                                  ERIE                        3
36       Steel City Express                         STEE                        3
39       New Teck Spirit                            NTSP                        2
39       Cambridge Jets                             CAMB                        2
39       Cambria Youth Association                  CYAT                        2
42       New Fairfield TC                           NEW                         1

Female Team Scores -  Intermediate Division
Pl       Team                                                              Points
 1       Cornhusker Flyers                          CORN                      110
 2       West Valley Eagles                         WVEA                       41
 3       Memphis Hurdlers Track Club                MHTC                       34
 3       Gazelle TC                                 GAZE                       34
 5       Detroit Cheetah Track Club                 DECH                       26
 6       Cambria Youth Association                  CYAT                       24
 7       Firestarters TC                            FIRE                       20
 8       Klub Keystone                              KLKE                       17
 9       Durham Striders                            DURH                       15
10       New York Novas                             NYNO                       13
11       Atoms                                      ATOM                       12
11       Long Beach Sprinters                       LONG                       12
11       Chautauqua Striders                        CHAU                       12
14       Team World Track Club                      TWTC                       11
15       Visions                                    VISI                       10
15       Quicksilver Track Club, Inc.               QUIC                       10
17       Dixmoor Pal TC                             DIXM                        9
18       Dfw Pole Vault Elite                       DFWP                        8
18       Miami Valley TC                            MIAM                        8
18       Maximum Output TC                          MAXI                        8
18       New York Starz TC                          NYST                        8
18       Philadelphia Striders                      PHST                        8
23       Jenks America Track Club                   JEN2                        7
23       New Horizon Track Club GA                  NHGA                        7
23       Supersonics TC                             SUPE                        7
23       Milwaukee Striders                         MILW                        7
23       Barron Park Striders                       BARR                        7
28       Quiet Fire                                 QUFI                        6
29       Run For Glory TC                           RUN                         5
29       Jets Track Club                            JETS                        5
29       Jaguar Georgia                             JAGA                        5
29       Future Quest                               FUTU                        5
33       Wny Jets                                   WNY                         4
33       Brooklyn Heat                              BROO                        4
33       Argyle-Lites                               ARGL                        4
33       Firebirds Athletic Club                    FIAC                        4
37       Lincoln Tornado                            LIN2                        3
37       Cincinnati Spirit TC                       CINC                        3
37       River City Elite                           RCEL                        3
37       Ann Arbor YouthTrack Club                  AATC                        3
41       Albuquerque Track Club                     ALTC                        1
41       Hawaii Elite Track Team                    HAWA                        1

Female Team Scores -  Young Division
Pl       Team                                                              Points
 1       West Valley Eagles                         WVEA                       71
 2       New Horizon Track Club GA                  NHGA                       58
 3       Jenks America Track Club                   JEN2                       57
 4       Cornhusker Flyers                          CORN                       37
 5       Maximum Output TC                          MAXI                       34
 6       Texas Express T & F Club                   TEXA                       30
 7       Suhr Sports                                SUSP                       18
 8       Wny Jets                                   WNY                        15
 9       Georgia Elite                              GAEL                       13
 9       Ann Arbor YouthTrack Club                  AATC                       13
 9       Chautauqua Striders                        CHAU                       13
12       Jaguar Georgia                             JAGA                       12
12       Quicksilver Track Club, Inc.               QUIC                       12
12       Erie Wave                                  ERIE                       12
15       Speedlimit TC                              SPEE                       10
15       Southern California Roadrunner             SCRR                       10
15       Durham Striders                            DURH                       10
18       Milwaukee Striders                         MILW                        9
19       Detroit Cheetah Track Club                 DECH                        8
19       Metro Eagles                               METE                        8
21       Bowie Tracksters                           BOWI                        7
22       New World TC                               NWTC                        5
23       Bronx Tigers TC                            BRON                        4
23       Texas Gulf Coast Flyers                    TGCF                        4
23       Nashville Illusions                        NASH                        4
23       Firestarters TC                            FIRE                        4
23       Young Achievers Sprint Club                YOU2                        4
23       Jaguar TC (Nj)                             JAGU                        4
23       Firebirds Athletic Club                    FIAC                        4
30       Burning Spear Track Club                   BSTC                        3
31       Central New York Impalas                   CNYI                        2
31       Starlet Track Club                         STTC                        2
33       Cambria Youth Association                  CYAT                        1
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx