Join/Renew Now

Results - Day 4

200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -3.0
  1 Roller, Brie              10 New York Sta             28.67
  2 Walker, Azia              10 Capitol City             28.77
  3 Mapson, Alexis            10 Burning Spear TC         29.03
  4 Stroman, Alexis           10 Southern Mar             29.04
  5 Williams, LaToya          10 Valley Unite             29.82
  6 McCullough, Chelsee       10 LA Jets                  29.93
  7 Stokes, Tay               10 Capitol City             30.29
  8 Faulknor, Alexis           9 So Cal Run Coug          30.42

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Walker, Azia              10 Capitol City           1:04.73q
  2 Francis, Claudia          10 Starlet Track Cl       1:09.18q
  3 Brinson, Jamaya           10 Georgia Expr           1:11.77
  4 Wade, Samiah              10 Transy East            1:12.83
  5 Pedrayes, Natalie         10 Alpha Omega Elit       1:14.52
  6 White, Danielle            9 LA Jets                1:19.58
  7 Cox, Latreece              9 Riv CO Swift           1:23.66
Heat  2 Preliminaries
  1 Tearney, Nichelle          9 Firebirds AC           1:08.93q
  2 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore       1:11.68
  3 Kelly, Vionna             10 Transy East            1:12.65
  4 White, Gabrielle           9 LA Jets                1:15.42
  5 Palmer, Nasjua             9 Rising Stars           1:17.30
  6 Burruss, Brittany          9 Quiet Fire             1:19.26
  7 Branch, Rose               8 Starlet Track Cl       1:23.05
Heat  3 Preliminaries
  1 Nalls, Rori Ann           18 Aurora Flyer           1:07.21q
  2 Stokes, Tay               10 Capitol City           1:08.53q
  3 Cable, Emily              10 Unattached             1:09.92
  4 Hughes, Shovanta          10 Nashville Il           1:12.43
  5 Baucham, Dawniell         10 Quiet Fire             1:14.15
  6 Creed, Christina          10 Dixmoor Pal            1:14.38
  7 Hutchinson, Chanice       10 Starlet Track Cl       1:15.99
  8 Estell, Gabrielle         10 Riv CO Swift           1:17.21
Heat  4 Preliminaries
  1 Moore, Jiaya              10 LA Jets                1:08.31q
  2 Free, Julia               10 Unattached             1:11.80
  3 Claudio, Dominique         9 Starlet Track Cl       1:12.86
  4 Bingham, Shantell         10 Durham Strid           1:13.02
  5 Cole, Briajahni            9 Riv CO Swift           1:15.45
  6 Cardey, Jennifer          10 Napa Track C           1:16.01
  7 Sears, Shevanie            9 Rising Stars           1:17.57
 -- Buchanan, Kalilah          8 Nashville Il                DQ
Heat  5 Preliminaries
  1 Roller, Brie              10 New York Sta           1:05.74q
  2 Mapson, Alexis            10 Burning Spear TC       1:08.90q
  3 Robinson, Dana            10 Detroit Jets           1:11.95
  4 Williams, Sydney          10 Gazelle TC             1:13.46
  5 Dale, Monae               10 LA Jets                1:15.08
  6 Bennett, Christian         9 Unattached             1:15.98
  7 Jenkins, Brianna          10 Dixmoor Pal            1:17.99
  8 Briggs, Sadiah            10 Starlet Track Cl       1:19.79

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Walker, Azia              10 Capitol City           2:30.53
  2 Francis, Claudia          10 Starlet Track Cl       2:31.98
  3 Burgess, Nyree            10 Transy East            2:36.20
  4 Brinson, Jamaya           10 Georgia Expr           2:36.93
  5 Kincaid, Brenna           10 Syracuse Cha           2:39.19
  6 Cutler, Nyna               9 Gazelle TC             2:39.26
  7 Pineda, Chassity          10 LA Jets                2:42.96
  8 Baucham, Dawniell         10 Quiet Fire             2:45.80

4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Los Angeles Jets  'A'                                 57.02q
  2 Rising Stars TC  'A'                                  58.58q
  3 Mt. Airy Track Club  'A'                            1:00.97q
  4 Detroit Jets  'A'                                   1:01.60
  5 Philadelphia Striders  'A'                          1:06.18
Heat  2 Preliminaries
  1 Valley United TC  'A'                                 57.02q
  2 Quiet Fire  'A'                                       58.17q
  3 Los Angeles Jets  'B'                                 58.57q
  4 Firebirds Athletic Club  'A'                        1:00.51q
  5 Starlet Track Club  'A'                             1:01.19q
  6 Riv CO Swift Performance  'A'                       1:01.51

200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -2.4
  1 Crusoe, Nzingha           12 Unattached               26.29
  2 Phipps, Monica            12 New Horizon              26.55
  3 Phillips, Ashley          12 Capitol City             26.95
  4 Jobe, Ashley              12 Jaguar TC (N             27.37
  5 Wilkins, Brittany         12 Durham Strid             27.53
  6 Smith, Khaaleedah         12 Mt. Airy Track C         27.61
  7 Goode, Asja               11 Supersonics              27.79
  8 Graham, Tierra            12 Durham Strid             27.89

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Crusoe, Nzingha           12 Unattached             1:02.34q
  2 Phipps, Monica            12 New Horizon            1:03.21q
  3 Lee, Jordan               11 Steel City E           1:05.70
  4 Grier, Gaynal             11 Westchester            1:07.97
  5 Williams, Carson          12 Unattached             1:08.25
  6 Hood, Ariel               11 Mlk Blasters           1:09.03
  7 Thomas, Keyona            11 Quiet Fire             1:12.72
Heat  2 Preliminaries
  1 Phillips, Ashley          12 Capitol City           1:04.19
  2 Mason, Naraja             12 Riv CO Swift           1:06.42
  3 Wilkins, Brittany         12 Durham Strid           1:07.77
  4 Lewis, Courtney           12 Quiet Fire             1:08.26
  5 Hoskins, Dominique        11 Columbus Jag           1:10.98
  6 Robertson, Ta'Janeece     12 LA Jets                1:11.64
  7 Gordon, Toni              12 New Teck Spirit        1:20.37
Heat  3 Preliminaries
  1 Goode, Asja               11 Supersonics            1:00.62q
  2 Santos, Monica            12 Valley Unite           1:02.44q
  3 Adanlete, Gisele          12 Steel City E           1:03.95
  4 Harris, Page              12 Firebirds AC           1:05.75
  5 James, Shamia             11 Gazelle TC             1:06.08
  6 Thomas, Tiara             12 Decatur Domi           1:06.79
  7 Cutler, Shereese          12 Quiet Fire             1:14.12
Heat  4 Preliminaries
  1 Oaxaca, Andrea            12 Unattached             1:05.73
  2 Daily, Cerithia           12 Quiet Fire             1:06.92
  3 Armes, Alex               12 Kearney Track Cl       1:07.76
  4 Francis, Phyllis          11 Starlet Track Cl       1:07.86
  5 Rankin, Kristi            12 LA Jets                1:08.49
  6 Watson, Nasya             11 Buffalo Quee           1:09.14
  7 Edgerson, Shawnte         11 Riv CO Swift           1:10.05
Heat  5 Preliminaries
  1 Graham, Tierra            12 Durham Strid           1:01.81q
  2 Payne, LaTonya            12 Gazelle TC             1:03.02q
  3 Gibson, Shakirah          12 Long Beach Sprin       1:04.91
  4 Bates, Nickila            12 Bronx Tigers           1:06.83
  5 Hernandez, Nadia          12 Supersonics            1:08.01
  6 Clark, Amber              11 Riv CO Swift           1:08.75
  7 Hobbs, Camille            12 Georgia Expr           1:09.09
Heat  6 Preliminaries
  1 Thompson, Turquoise       12 Riv CO Swift           1:00.49q
  2 Pinnick, Shakeia          12 Aurora Flyer           1:02.01q
  3 Baucham, Breyonne         12 Quiet Fire             1:05.78
  4 Peterson, Nicole          12 Firebirds AC           1:09.37
  5 Reamer, Elizabeth         12 Iutc                   1:09.71
  6 Elliott, Kourtnee         11 Maximum Outp           1:21.44

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Pinnick, Shakeia          12 Aurora Flyer           2:20.40
  2 Oaxaca, Andrea            12 Unattached             2:25.53
  3 Tracy, Kevyn              12 Gazelle TC             2:26.54
  4 Weaver, Angelica          11 LA Jets                2:27.90
  5 Curtis, Anya              11 Mt. Airy Track C       2:30.72
  6 Hernandez, Nadia          12 Supersonics            2:33.86
  7 Thomas, Dominique         11 Run For Glor           2:37.96
  8 Love, Areana              12 Valley Unite           2:46.06

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Supersonics TC  'A'                                   52.20q
  2 New York Novas  'A'                                   52.66q
  3 Riv CO Swift Performance  'B'                         53.93q
  4 Quiet Fire  'A'                                       54.54q
  5 Firebirds Athletic Club  'B'                          54.60q
Heat  2 Preliminaries
  1 Valley United TC  'A'                                 50.73q
  2 Riv CO Swift Performance  'A'                         51.28q
  3 Quiet Fire  'B'                                       56.08q
 -- Firebirds Athletic Club  'A'                             DQ

200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -3.4
  1 Evans, Terra              14 Arizona Cheetahs         24.72
  2 Evans, Taylor             14 Arizona Cheetahs         24.87
  3 Alexander, Erica          13 Texas Storm Trac         25.25
  4 Lewis, D'Ambour           13 Quiet Fire               25.75
  5 Hale, Sharay              14 Detroit Jets             25.82
  6 Goodman, Chalonda         13 Light Speed              25.85
  7 Tiney, Brittany           13 Visions                  26.18
  8 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           26.19

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Alexander, Erica          13 Texas Storm Trac         57.48q
  2 Washington, April         13 Visions                  58.48q
  3 Daily, Carlisha           14 LA Jets                1:00.65
  4 Pinnick, Jacquise         14 Aurora Flyer           1:01.79
  5 Kennedy, Brooke           14 Mlk Blasters           1:02.39
  6 Ford, Tanisha             14 Riv CO Swift           1:07.51
  7 Tanksley, Lauren          13 Philadelphia Str       1:07.96
Heat  2 Preliminaries
  1 Hall, Brittany            14 Georgia Elite            56.89q
  2 Cross, Candyce            14 Visions                  57.91q
  3 Richmond, Leah            14 Long Beach Sprin       1:00.28
  4 Latham, Sheree            14 Columbus Jag           1:01.94
  5 Ghahramani, Aiyda         14 Cornhusker F           1:02.69
  6 Brown, Tyneisha           13 LA Jets                1:03.43
  7 Johnson, Anise            14 Transy East            1:06.94
Heat  3 Preliminaries
  1 Prier, Tara               13 Visions                  59.17
  2 Hollingsworth, Taniqua    14 Buffalo Pion           1:00.90
  3 Woods, Tianna             13 Long Beach Sprin       1:01.38
  4 Walters, Shaterica        14 Georgia Elite          1:02.39
  5 Williams, Century         13 Starlet Track Cl       1:03.98
  6 Edgerson, Sharde          13 Riv CO Swift           1:05.71
 -- Akrie, Tori               13 Steel City E                DQ
Heat  4 Preliminaries
  1 Collins, Ebony            14 Quiet Fire               58.05q
  2 McDougald, DeAngela       14 Unattached               59.52
  3 Havville, Sharro          14 Mlk Blasters           1:02.19
  4 Stepney, Corrine          14 Starlet Track Cl       1:03.46
  5 Hendy, Shantell           14 Burning Spear TC       1:04.68
  6 Weldon, Tracy             13 Mt. Airy Track C       1:04.90
  7 Davis, Shayla             14 Firebirds AC           1:05.59
  8 Beckford, Amber           13 Philadelphia Str       1:08.06
Heat  5 Preliminaries
  1 O'Connor, Symone          14 Supersonics              57.25q
  2 Allen, Cybill             14 Visions                1:01.67
  3 Santos, Vania             14 Long Beach Sprin       1:03.10
  4 North, Tiana              14 Mt. Airy Track C       1:04.03
  5 Stroud, Brittany          14 Valley Unite           1:04.04
  6 Porter, Latifah           13 Philadelphia Str       1:07.15
  7 Gayle, Crystal            13 BI Express             1:07.48
  8 Pinkston, Shariah         13 Motor City TC          1:14.87
Heat  6 Preliminaries
  1 Williams, Devon           14 Unattached               56.77q
  2 Wardsworth, Cyne          14 Visions                  58.21q
  3 Crawford, Kristin         13 Transy East              59.44
  4 Tate, Sierra              14 Swift Track            1:01.09
  5 Smith, Lakeisha           13 Long Beach Sprin       1:01.82
  6 Jackson, Brittany         14 Mt. Airy Track C       1:02.01
  7 Ford, Lanisha             14 Riv CO Swift           1:02.94
  8 Fraser, Ashley            14 BI Express             1:06.31

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Hall, Brittany            14 Georgia Elite          2:13.87
  2 Williams, Shelise         14 Quiet Fire             2:16.05
  3 Dalton, Jasmine           13 Visions                2:17.60
  4 May, Monika               14 Visions                2:20.77
  5 Daily, Carlisha           14 LA Jets                2:21.90
  6 Ramsay, Ashley            13 New York Sta           2:23.05
  7 Jackson, Brittany         14 Mt. Airy Track C       2:23.43
  8 Ghahramani, Aiyda         14 Cornhusker F           2:24.42

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Lane, Caitlin             13 Argyle-Lites          10:17.54
  2 Baker, Stancia            14 LA Jets               10:22.43
  3 Klein-Cloud, Avery        13 Kenyan Runne          10:24.54
  4 Fung, Emily               13 Argyle-Lites          10:27.36
  5 Leeper, Sarah             14 Cincinnati S          10:30.69
  6 Adamyk, Christy           14 Southern Cal          10:34.29
  7 Reese, Emily              13 Unattached            10:43.50
  8 Davidson, Hannah          13 Argyle-Lites          10:48.29
  9 Bauer, Erin               13 Cincinnati S          10:54.82
 10 Fung, Ashley              13 Argyle-Lites          11:02.68
 11 Gress, Ali                13 Cornhusker F          11:10.12
 12 Williams, Jordan          14 Cornhusker F          11:13.43
 13 Lewis, Shatievah          13 CambriaYouth Ass      11:20.20
 14 Mitsos, Janna             13 Wandering Tucan       11:27.08
 15 Sullivan, Emily           13 Unattached            11:28.58
 16 James, Rayna              14 Mt. Airy Track C      11:29.88
 17 Potter, Alyssa            14 New Fairfiel          11:30.49
 18 Potter, Brittany          14 New Fairfiel          11:32.92
 19 Lang, Amber               13 Lancaster TC          11:39.27
 20 Torres, Amber             14 Jaguar Track          11:46.02
 21 Poole, Brittany           13 Cornhusker F          11:46.53
 22 McBean, Seantae           13 BI Express            11:47.00

200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.3
  1 Rashed, Saleena           14 Metro Eagles             28.85q
  2 Hudson, Chia              14 New York Sta             29.18q
  3 Dalton, Abbie             14 Northwest Tr             29.58q
  4 McCall, Shakira           14 Gazelle TC               31.32
  5 Climer, Gemira            13 New York Novas           31.43
  6 McCaskill, Danielle       14 Durham Strid             31.69
  7 Jefferson, Brandi         14 Unattached               34.49
Heat  2 Preliminaries   Wind: -4.6
  1 Ramsay, Ashley            13 New York Sta             31.23
  2 McCaskill, Bridgette      14 Durham Strid             31.39
  3 Leverette, Christie       13 Gazelle TC               31.54
  4 Guillory, Ra'Shan         13 Flo-Jo Inter             31.80
  5 Pinnick, Jacquise         14 Aurora Flyer             32.42
  6 Marable, Rajae            14 Ann Arbor Youth          32.95
  7 Moore, Courtney           14 Memphis Hurdlers         33.71
  8 Schuh, Lisa               13 Wny Jets                 35.34
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.2
  1 Collins, Ebony            14 Quiet Fire               28.70q
  2 Coleman, Patience         14 Durham Strid             30.65
  3 Ceaser, Krisynmarie       13 New York Novas           31.74
  4 Lucas, Faith              14 Detroit Jets             32.08
  5 McDonald, Jodie           13 Georgia Elite            33.65
  6 Allen, Tiara              13 Dixmoor Pal              34.93
  7 Murray, Nora              13 Lancaster TC             36.24
  8 Pinkston, Shariah         13 Motor City TC            36.57
Heat  4 Preliminaries   Wind: -6.0
  1 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           29.33q
  2 White, Ashley             14 LA Jets                  29.40q
  3 Kirkland, Kiersten        13 Riv CO Swift             29.98q
  4 Hendricks, Nya            14 New York Sta             30.55q
  5 Uche, Chidi               14 Ann Arbor Youth          30.89
  6 Haskins, Kia              14 Durham Strid             31.93
  7 Thompson, Jewelisa        13 Unattached               33.00
  8 Jones, Camile             13 Georgia Expr             33.24

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Visions  'A'                                          48.72q
  2 Mt. Airy Track Club  'A'                              50.26q
  3 Steel City Express  'A'                               51.83q
  4 Bronx International Express  'A'                      52.85q
  5 Southtown Sonics  'A'                                 54.37
 -- Quiet Fire  'B'                                          DQ
 -- Firebirds Athletic Club  'A'                             DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 Valley United TC  'A'                                 49.70q
  2 Durham Striders  'A'                                  50.62q
  3 Detroit Jets  'A'                                     51.24q
  4 Riv CO Swift Performance  'A'                         51.74q
  5 Maximum Output TC  'A'                                56.98
 -- Quiet Fire  'A'                                         DNF
 -- Philadelphia Striders  'A'                               DQ

200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.9
  1 Anderson, Alexandria      16 Firestarters             24.12
  2 Lacy, Krystin             16 Unattached               24.18
  3 Leach, Nicole             16 Klub Keystone            24.49
  4 Kamate, Nene              16 New York Novas           25.61
  5 Willis, Ciara             15 Gazelle TC               25.76
  6 Brown, Kaetlyn            15 River City E             25.85
  7 Hill, Tenesha             16 Firebirds AC             26.02
  8 Bethea, Shaniece          15 West Valley Eagl         28.41

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Morris, Janean            15 Atoms                    56.92q
  2 Watson, Danielle          15 West Valley Eagl         58.02q
  3 Losey, Michelle           16 Supersonics              58.81q
  4 Jones, Carissa            16 Cny Impalas              59.83
  5 Garner, Paige             15 Maximum Outp           1:00.98
  6 Cottle, Jasmine           15 Steel City E           1:01.02
  7 Clipper, Erricka          15 Georgia Expr           1:01.39
Heat  2 Preliminaries
  1 Hill, Tendai              15 Jaguar Georgia           58.41q
  2 Bennett, Cierra           16 Unattached               58.76q
  3 Hibbert, Samone           16 West Valley Eagl         58.89
  4 McDonald, Kimarra         16 Unattached             1:00.23
  5 Brown, Kaetlyn            15 River City E           1:00.85
  6 Ribero, Coreene           16 Firebirds AC           1:02.35
  7 Lawson, Ciara             16 Klub Keystone          1:05.75
  8 Francis, Tanise           16 BI Express             1:06.84
Heat  3 Preliminaries
  1 Cross, Brandi             15 Visions                  57.25q
  2 Banks, Brittney           16 River City E           1:00.22
  3 Thomas, Tamia             15 Gazelle TC             1:01.61
  4 Ryles, London             16 Jaguar Georgia         1:02.01
  5 Anderson, Candice         16 Firebirds AC           1:02.33
  6 Wooldridge, Erin          15 Hawaii Elite           1:02.68
  7 Rodman, Ebony             15 BI Express             1:05.16
  8 Griffin, Amber            16 Long Beach Sprin       1:05.21
Heat  4 Preliminaries
  1 Willis, Ciara             15 Gazelle TC               57.95q
  2 Crusoe, Olinka            16 Unattached               58.60q
  3 Robinson, Lori            16 Quicksilver              59.95
  4 Anderson, Alexandria      16 Firestarters           1:00.86
  5 Lisa, Roth                15 Unattached             1:03.16
  6 Nabakooza, Kasalina       16 Wny Jets               1:04.51
  7 Crain, Karrin             15 Bronx Tigers           1:06.56
  8 Grover, Synquis           15 Waukegan Invader       1:06.89

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Dron, Chantelle           16 Unattached             2:10.48
  2 Thomas, Latvia            15 CambriaYouth Ass       2:12.61
  3 Morris, Janean            15 Atoms                  2:12.88
  4 Sampson, Kelly            16 Detroit Cheetah        2:16.17
  5 McDonald, Kimarra         16 Unattached             2:17.02
  6 Robinson, Kelly           16 Detroit Cheetah        2:17.42
  7 Mosser, Sarah             15 Unattached             2:19.17
  8 Harper, Lyndsay           15 Albuquerque            2:19.37

3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Snow, Merideth            16 Cornhusker F          10:22.99
  2 Rubin, Jenny              15 Cornhusker F          10:43.30
  3 Schnell, Ashley           15 Cornhusker F          10:47.95
  4 Hudson, Meagan            16 Jets Track C          10:54.80
  5 Varosy, Klara             15 Argyle-Lites          10:55.99
  6 Ables, Ina                16 Unattached            10:56.86
  7 Condell, Alexandria       16 Run For Glor          11:02.60
  8 Justice, Lauren           15 Cincinnati S          11:11.04
  9 McKinney, Sequoia         15 Unattached            11:23.67
 10 Carodine, Tya             15 CambriaYouth Ass      11:28.49
 11 Nephew, Whitney           16 Unattached            11:29.05
 12 Murray, Kelly             15 Syracuse Cha          11:29.98
 13 Dukes, Kortni             15 Cincinnati S          11:38.88
 14 Thomas, Nicki             16 Cornhusker F          11:44.97
 15 Hiott, Kristen            15 Unattached            12:02.41
 16 Skrabacz, Leanne          15 Southtown Sonics      12:06.70
 17 Buenrostra, Brittney      16 Cool Running          13:05.28

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Leach, Nicole             16 Klub Keystone          1:02.48q
  2 Gilchrist, Danielle       15 Jenks Americ           1:06.05q
  3 Anderson, Jennifer        16 Chautauqua Strid       1:06.56q
  4 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC             1:08.22
  5 Patton, Heather           16 Firebirds AC           1:17.01
  6 Maymon-Barr, Tiara        15 Dixmoor Pal            1:21.32
 -- Mack, Kimarie             16 Long Beach Sprin            DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 Woods, Shana              15 Long Beach Sprin       1:05.38q
  2 Falk, Ahmie               15 Chautauqua Strid       1:07.33
  3 Michels, Linsie           15 Salem Track            1:07.37
  4 Daniel, Gabriell          15 Durham Strid           1:08.46
  5 Byrd, Jerae               15 Northwest Tr           1:09.22
  6 Hill, Oneka               16 Maximum Outp           1:12.13
  7 Ballard, Carla            16 Quicksilver            1:12.52
  8 Schelble, Katy            15 Unattached             1:13.67
Heat  3 Preliminaries
  1 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers       1:04.41q
  2 Mormon, Camillia          16 Durham Strid           1:04.92q
  3 Kamate, Nene              16 New York Novas         1:06.02q
  4 Ramsay, Keva              15 New York Sta           1:06.44q
  5 Broom, Kimyon             15 Quiet Fire             1:12.75
  6 Butler, Cara              15 New Horizon GA         1:13.31
  7 Meister, Jillian          15 Wny Jets               1:26.24

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Cambria Youth Association  'B'                        47.84q
  2 Firebirds Athletic Club  'A'                          48.62q
  3 Maximum Output TC  'A'                                49.72q
  4 New Horizon Track Club GA  'A'                        50.07q
  5 South Madison Panthers  'A'                           52.69
Heat  2 Preliminaries
  1 West Valley Eagles  'A'                               46.94q
  2 Ann Arbor YouthTrack Club  'A'                        50.40q
  3 Philadelphia Striders  'A'                            50.48q
  4 Quiet Fire  'A'                                       51.30q

200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -4.0
  1 Champion, Courtney        17 New Horizon GA           23.73
  2 Tyson, Cleo               17 Unattached               24.12
  3 Onyepunuka, Jessica       17 Unattached               24.42
  4 Rodriguez, Carol          18 West Valley Eagl         24.63
  5 Austin, Lauren            17 Young Achiev             24.68
  6 Griggs, Tenisha           17 Maximum Outp             24.89
  7 Dobson, Porscha           18 Jaguar TC (N             25.45
  8 Warren, Nina              17 Firebirds AC             25.87

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Hastings, Natasha         17 Speedlimit T             55.13q
  2 Marshall, Alexandria      18 Maximum Outp             57.49q
  3 Simmons, Briene           19 Georgia Elite            57.86q
  4 Lambros, Christina        18 Wny Jets                 58.40q
  5 Beard, Quanette           18 Nashville Il             59.06
  6 Slaby, Nicole             18 Milwaukee St             59.20
 -- Shepperson, Kendi         18 New Horizon GA              DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 Cohen, Melissa            18 New Horizon GA           58.63
  2 Panteau, April            18 CA Quicksilver         1:00.05
  3 Williams, Nicole          17 Innervisions Tra       1:00.08
  4 Simpson, Michelle         18 Unattached             1:00.74
  5 Griffin, Cari             18 Jenks Americ           1:03.85
  6 Davis, Meyosha            18 Jaguar Georgia         1:06.51
Heat  3 Preliminaries
  1 Stringfield, Kiana        18 Maximum Outp             57.35q
  2 Long, Brittania           18 Jenks Americ             59.77
  3 Jennings, Francine        17 Community Kids A       1:00.66
  4 Ruffin, Teyona            18 Durham Strid           1:03.70
  5 Griffiths, Dionne         17 Bronx Tigers           1:04.75
  6 Hathaway, Janie           18 Nashville Il           1:05.24
Heat  4 Preliminaries
  1 Mayfield, Mary            18 Durham Strid             56.75q
  2 Knight, Natalie           17 New Horizon GA           57.20q
  3 Mcmillan, Patrice         18 Milwaukee St             58.23q
  4 Fortson, Lauren           17 Ann Arbor Youth          58.85
  5 Loving, Sheena            18 Maximum Outp           1:00.02
  6 White, Alyse              17 Detroit Cheetah        1:01.09

800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Nickoley, Trisa           17 Unattached             2:08.60
  2 Sappleton, Salena         18 Metro Eagles           2:12.23
  3 Freeman, Ashley           18 West Valley Eagl       2:12.26
  4 Cooper, Alondea           17 Unattached             2:12.36
  5 Dix, Lashun               18 Jaguar Georgia         2:15.65
  6 Long, Brittania           18 Jenks Americ           2:18.05
  7 Mitchell, Whitney         17 Starlet Track Cl       2:20.11
  8 Simmons, Briene           19 Georgia Elite          2:23.29

3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Davis, McKale             19 Jenks Americ          10:25.36
  2 Barber, Rachel            19 Jenks Americ          10:36.55
  3 Baldwin, Chelsie          17 Jenks Americ          10:42.47
  4 Jimenez, Christina        18 Southern Cal          11:04.80
  5 Black, Jennifer           17 Chautauqua Strid      11:57.21
  6 Zamora, Ashley            17 Southern Cal          11:59.99
  7 Fleming, Felicia          17 Jenks Americ          12:29.74

400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Gooden, Dianna            18 West Valley Eagl       1:02.99q
  2 Tillman, Lauren           18 Georgia Elite          1:03.69q
  3 Reed, Angelica            17 Burning Spear TC       1:04.30q
  4 Fogarty, Erin             17 Cornhusker F           1:05.12q
  5 Fyoha, Osamuede           17 Ann Arbor Youth        1:05.69
  6 Powell, Demetria          17 Durham Strid           1:07.82
  7 Davis, Meyosha            18 Jaguar Georgia         1:16.10
  8 Smith, Holly              17 Unattached             1:39.36
Heat  2 Preliminaries
  1 Hill, Sierra              17 Quicksilver            1:01.53q
  2 Kincaid, Leah             18 Springfield            1:01.68q
  3 Hill, Mackenzie           17 West Valley Eagl       1:03.59q
  4 Ogbuehi, C. Jennifer      19 New World TC           1:04.59q
  5 Hanson, Candace           18 Georgia Expr           1:09.87
  6 Chaplin, Etienne          17 Firestarters           1:10.95
  7 Townsend, Keisha          17 Ann Arbor Youth        1:12.48
  8 Henry, Phylicia           17 CambriaYouth Ass       1:24.56

200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -2.7
  1 White, Laijon             10 Rising Stars             28.02
  2 Mitchell, Christopher     10 LA Jets                  29.01
  3 Rouse, Richard            10 Unattached               29.38
  4 Parker, Trae               9 Maximum Outp             29.80
  5 Hood, Adrian              10 Mlk Blasters             29.94
  6 Boston, Adisa             10 So Cal Run Coug          30.36
  7 Clark, Alvin               8 LA Jets                  30.64
  8 Gray, Blake                9 Long Beach Sprin         30.70

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Veals, Gregory            10 LA Jets                1:06.93q
  2 Smith, Kolonji            10 Mt. Airy Track C       1:08.14q
  3 Ally, Keith               10 LA Jets                1:09.57
  4 Reddick, Mathis           10 River City E           1:10.53
  5 Willis, Rex, Jr.           8 Gazelle TC             1:10.72
  6 Jackson, Dante            10 Rising Stars           1:11.68
  7 Harris, Andre             10 Riv CO Swift           1:11.82
Heat  2 Preliminaries
  1 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin       1:05.80q
  2 Rouse, Richard            10 Unattached             1:07.45q
  3 Balsino, Dominick         10 Unattached             1:10.45
  4 Terrell, Jordan           10 Durham Strid           1:11.91
  5 Hood, Adrian              10 Mlk Blasters           1:11.98
  6 Franklin, Eric            10 Unattached             1:12.02
  7 George, Anthony           10 LA Jets                1:14.88
Heat  3 Preliminaries
  1 Krah, Myer                10 Durham Strid           1:06.83q
  2 Townsend, Theodore        10 Long Beach Sprin       1:07.85q
  3 Blackmon, Devon           10 Rising Stars           1:07.98q
  4 Nichols, Jason            10 LA Jets                1:08.68
  5 Vargas, Ramon             10 Vernon Smith Inf       1:12.15
  6 Jernigan-Dalton, Terrenc  10 Track Housto           1:12.46
  7 Street, Christopher        9 Quiet Fire             1:15.27
  8 Johnson, Ishmael          10 Buffalo Panthers       1:24.31
Heat  4 Preliminaries
  1 Mills, Daymond            10 LA Jets                1:08.53q
  2 Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal            1:09.69
  3 Washington, Tyler         10 Rising Stars           1:11.41
  4 Martinez, Branden          9 Alpha Omega Elit       1:12.99
  5 Beacham, Mychal            9 Quiet Fire             1:14.90
  6 Mason, Cory               10 Georgia Expr           1:15.66
  7 Williams, DeMarcus         8 South Madiso           1:29.73
  8 Palmer Jr., Darryl         8 So Cal Run Coug        1:31.29

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Balsino, Dominick         10 Unattached             2:28.27
  2 Mitsos, Ryan              10 Wandering Tucan        2:28.43
  3 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin       2:32.84
  4 Andrews, Anthony          10 Transy East            2:33.69
  5 Sealey, Alonzo            10 Kenyan Runne           2:34.09
  6 Jernigan-Dalton, Terrenc  10 Track Housto           2:34.50
  7 Anderson, Marshall        10 Omaha Racers           2:38.10
  8 Willis, Rex, Jr.           8 Gazelle TC             2:40.48

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Rising Stars TC  'A'                                  56.13q
  2 Durham Striders  'A'                                  56.61q
  3 Mt. Airy Track Club  'A'                              57.18q
  4 Maximum Output TC  'A'                                59.59q
  5 South Madison Panthers  'A'                         1:01.53
Heat  2 Preliminaries
  1 Valley United TC  'A'                                 55.63q
  2 Southern California R Cougars  'A'                    56.48q
  3 Los Angeles Jets  'A'                                 56.56q
  4 New York Starz TC  'A'                              1:00.51q
 -- Waukegan Invaders  'A'                                   DQ

200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.8
  1 David, Shawn              12 Mt. Airy Track C         25.10
  2 Ally, Kevin               12 LA Jets                  25.94
  3 Robinson, Ahmad           12 Mlk Blasters             26.50
  4 Marlow, Darryl            11 Gazelle TC               27.05
  5 Crawford, Quinton         11 Nashville Il             27.30
  6 Morgan, Jr., Dale         11 Valley Unite             27.31
  7 Broadnax, Roshawn         12 Mlk Blasters             27.51
  8 Darden, Toddrick          12 Supersonics              27.81

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 White, Sadiki             12 Supersonics              57.97q
  2 Mayhew, Louie             12 Cambridge Jets         1:00.29q
  3 Holland, Dante            12 Riv CO Swift           1:01.37
  4 Kennedy, Gregory          12 Waukegan Invader       1:02.54
  5 Washington, Wesley        12 Fast and Fit YA        1:05.13
  6 Emerson, Mark                Buffalo Pion           1:06.16
  7 McGaugh, Dontae Larue     11 Phoenix Bobcats        1:07.24
Heat  2 Preliminaries
  1 David, Shawn              12 Mt. Airy Track C         56.31q
  2 Brock, Tylor              12 Unattached               59.78q
  3 Willis, Christian         12 Gazelle TC             1:00.32q
  4 Usher, Tyrone             12 LA Jets                1:01.58
  5 Dixon, Corneilous         11 Nashville Il           1:02.46
  6 Chambers, Brandon         12 Mlk Blasters           1:07.83
  7 Jones, Keante             11 Buffalo Panthers       1:09.76
Heat  3 Preliminaries
  1 Darden, Toddrick          12 Supersonics              58.76q
  2 Island, Mikio             12 Valley Unite             59.69q
  3 Lillard, Bryson           11 Nashville Il           1:03.34
  4 Bercu, Julian             12 Cambridge Jets         1:05.34
  5 Addison, Brandon          11 Firebirds AC           1:05.77
  6 Roth, Keith               11 Unattached             1:08.22
  7 Mclean, Davon             11 There to Care Tr       1:08.27
Heat  4 Preliminaries
  1 Parsley, Barrington       12 LA Jets                1:01.57
  2 Clay, Brennan             12 Mlk Blasters           1:02.48
  3 Gary, Shondell            11 BI Express             1:07.24
  4 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal            1:08.76
  5 Fowler Jr., Kevin         11 Firebirds AC           1:10.54
  6 Pringle, Ricky               Buffalo Pion           1:13.50
  7 Ford, Demetry             11 New Teck Spirit        1:24.58
Heat  5 Preliminaries
  1 David, Dareem             12 Mt. Airy Track C         56.39q
  2 Broadnax, Roshawn         12 Mlk Blasters           1:01.80
  3 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC             1:03.01
  4 Bryant, Davis             11 United SD Ath          1:03.50
  5 Hill, Brandon             12 Westchester            1:04.25
  6 Nathan, Jarel             12 Firebirds AC           1:06.78
  7 Fraser, Rashawn           11 BI Express             1:07.74

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 White, Sadiki             12 Supersonics            2:10.89
  2 Revord, Connor            12 Unattached             2:14.79
  3 Willis, Christian         12 Gazelle TC             2:18.89
  4 Dukes, Ramses             11 M C Express            2:20.77
  5 Galvez, Johnny            12 Phoenix Bobcats        2:22.78
  6 Washington, Wesley        12 Fast and Fit YA        2:22.78
  7 Dixon, Corneilous         11 Nashville Il           2:22.79
  8 Youngblood, Tye           12 Gazelle TC             2:28.45

200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -2.2
  1 Jean-Louis, Jonathan      14 Cambridge Jets           24.82
  2 Patterson, Darren         14 Waukegan Invader         24.84
  3 Johnson, Jamal            13 Cny Impalas              25.04
  4 Watts, Ian                14 Gazelle TC               25.19
  5 Jones, Cortez             14 Dixmoor Pal              25.26
  6 Ortiz, David              14 Cambridge Jets           25.56
  7 Saddler, Leon             14 Cny Impalas              25.98

400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Kennedy, Tojsh            14 Quiet Fire               55.49q
  2 Gregory, Kendall          14 Mt. Airy Track C         55.72q
  3 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC               55.99q
  4 Patterson, Darren         14 Waukegan Invader         58.04
  5 Wells, Dorian             13 Unattached             1:01.58
  6 Boston, Bradford          14 So Cal Run Coug        1:02.28
  7 Pinkston, Eugene          14 M C Express            1:03.63
Heat  2 Preliminaries
  1 Scott, Carlos             14 Steel City E             54.77q
  2 Armond, Wesley            14 Gazelle TC               56.22
  3 Griffin, Ashton           13 Long Beach Sprin         57.65
  4 Faulknor, Christopher     14 So Cal Run Coug          58.16
  5 Richardson, Jonathan      14 Westchester            1:02.03
  6 Gray, Brandan             14 Quiet Fire             1:04.22
  7 Jones, Rudolph            13 Maximum Outp           1:04.91
Heat  3 Preliminaries
  1 Nellum, Bryshon           14 So Cal Run Coug          51.22q
  2 A-Kirkland, Da'Shaen      14 Mystic Runne             54.95q
  3 Watts, Ian                14 Gazelle TC               56.77
  4 Baucham, Brian            13 Quiet Fire               58.58
  5 Balasquide, Carlos        14 Riv CO Swift           1:00.37
  6 Zebe, Zebo                13 Unattached             1:00.81
 -- Bateman, Kemonte          13 So Cal Run Coug             DQ
Heat  4 Preliminaries
  1 Jean-Louis, Jonathan      14 Cambridge Jets           54.47q
  2 Carter, Raymond           14 So Cal Run Coug          54.84q
  3 Boyer, Malcolm            13 Jaguar TC (N             57.70
  4 Smith, Kashif             13 Mt. Airy Track C         58.36
  5 Pryor, Jonathan           14 Steel City E           1:00.45
  6 Wright, Steven            13 Dixmoor Pal            1:01.27
 -- Smith, Andrew             13 Riv CO Swift                DQ

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Apwah, Jason              14 Green Streak           2:00.82
  2 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC             2:05.04
  3 Gregory, Kendall          14 Mt. Airy Track C       2:05.39
  4 Rhodes, Elliott           14 Mt. Airy Track C       2:07.98
  5 Kennedy, Tojsh            14 Quiet Fire             2:08.01
  6 Beach, Curtis             13 Albuquerque            2:10.25
  7 Shirley, Cameron          12 Dixmoor Pal            2:11.47
  8 Lynch, Marcelis           14 Distance Hea           2:18.36

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Lynch, Marcelis           14 Distance Hea           9:30.30
  2 Apwah, Jason              14 Green Streak           9:37.82
  3 Heineking, Emil           14 Unattached             9:38.78
  4 Klein-Cloud, Rafael       14 Kenyan Runne           9:44.02
  5 Falcon, Peter             14 Cornhusker F           9:44.06
  6 Feldhake, Matthew         14 Effingham TC           9:46.14
  7 Kuhlman, Travis           14 Southern Cal           9:58.61
  8 Wilson, Jacob             14 Cornhusker F          10:06.21
  9 Lopez, Derek              14 Cyo Track Cl          10:24.29
 10 Nieland, Tyler            14 Cornhusker F          10:25.32
 11 Reynolds, Ryan            14 Cornhusker F          10:34.14
 12 Bautista, Alex            13 Cool Running          10:35.94

200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.0
  1 Wright, Anonthy           14 Unattached               28.01q
  2 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal              28.37q
  3 Lane, Warren              14 Brooklyn Hea             29.71q
  4 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf         29.91q
  5 Roller, Jr., Lance        13 New York Sta             30.09
  6 Pridgen, Adam             14 Future Quest             30.68
  7 Shelton, Stephan          13 Gazelle TC               31.17
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.2
  1 Prentice, Terry           14 Unattached               28.08q
  2 Leonard, Miles            14 New World TC             28.66q
  3 Holcombe, Alex            14 Unattached               28.77q
  4 Hines, Alfred             13 Long Beach Sprin         28.90q
  5 Carter, Keith             13 Brooklyn Hea             30.29
  6 Jackson, Robert           13 Gazelle TC               33.44

200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -2.3
  1 Danns, Dax                15 Mlk Blasters             22.46
  2 Rush, Eddie               16 New Horizon GA           22.79
  3 McKenzie, Gordon          16 Metro Eagles             22.81
  4 Hall, Garnell             15 PhatBack Ath             23.05
  5 Rankins, Jeff             15 Durham Strid             23.07
  6 Newbell, Dewayne          15 Nashville Il             23.18
  7 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             23.21
 -- Gettis, David             16 LA Jets                    DNF

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Killebrew, Emanuel        16 Motor City TC            51.47q
  2 Shemuale Jr, Yeremiah     16 Unattached               52.50
  3 Golians, Melvin           16 PhatBack Ath             52.81
  4 Armstrong, Matthew        16 Metro Eagles             53.34
  5 Smith, Chad               16 Nemesis Athletic         54.48
  6 Johnson, Stafon           15 LA Jets                  56.68
  7 Coplen, Santino           15 Nashville Il             57.79
Heat  2 Preliminaries
  1 Townsend, Terrence        16 Durham Strid             51.99q
  2 McCullough, Torin         16 Gazelle TC               52.24q
  3 Danns, Dax                15 Mlk Blasters             53.51
  4 LaBat, Joey               16 Cornhusker F             55.67
  5 Fekete, Sean              16 Cyo Track Cl             56.71
  6 Campbell, Reginald        15 Unattached               56.92
 -- Hobbs, Chris              16 Georgia Expr                DQ
Heat  3 Preliminaries
  1 Williams, Courtney        16 LA Jets                  50.74q
  2 Easton, Andre             16 Metro Eagles             52.23q
  3 Lauredan, Benier          16 Jaguar TC (N             52.32q
  4 Flintall, Lacy            16 Durham Strid             52.36q
  5 Goodman, Trayvon          15 Columbus Jag             52.74
  6 Akrie, Terrence           15 Steel City E             54.88
  7 Hill, Sean                15 Westchester              57.85
Heat  4 Preliminaries
  1 Anderson, Ellis           15 So Cal Run Coug          51.75q
  2 Barnes, Williams          15 Gazelle TC               53.12
  3 Thomas, Michael           15 Nashville Il             53.44
  4 O'Neal, Jerrel            16 Motor City TC            54.04
  5 Spencer, Daron            16 Run For Glor             54.90
  6 Shelton, Brenton          15 Georgia Expr             55.50
  7 Stephens, Geoffrey        16 Maximum Outp           1:00.59

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Harper, Cody              16 Albuquerque            1:53.22
  2 Bradford, Travis          16 LA Jets                1:55.69
  3 Tarpeh, Sargbah           16 PhatBack Ath           1:55.73
  4 Durkin, Josh              15 Lancaster TC           1:58.32
  5 Armstrong, Matthew        16 Metro Eagles           2:00.91
  6 Shemuale Jr, Yeremiah     16 Unattached             2:01.70
  7 Polgar, David             16 Unattached             2:02.16
  8 Barnes, Williams          15 Gazelle TC             2:02.67

3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 McDougal, Jordan          16 Runner X               8:59.39
  2 Cuevas, Luis              16 Southern Cal           9:08.09
  3 Cebula, Chris             16 Unattached             9:15.88
  4 Klotz, Kenneth            15 Cyo Track Cl           9:20.90
  5 Lange, Josh               16 Chautauqua Strid       9:22.26
  6 Rainey, Patrick           15 Cornhusker F           9:33.86
  7 Thompson, Christian       15 Unattached             9:39.38
  8 Reyna, Tiburcio           16 Cool Running           9:43.37
  9 Norwood, Donnell          16 Long Beach Sprin      10:03.83
 10 Farber, Charles           16 Unattached            10:24.24
 11 Kelly, Dan                16 Wny Jets              10:41.94

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             58.29q
  2 Flintall, Lacy            16 Durham Strid             58.58q
  3 Phillips, Jeffery         16 LA Jets                  59.04q
  4 Taylor, Troy              16 New Horizon            1:02.39q
  5 Lane, Brandon             16 PhatBack Ath           1:04.28
Heat  2 Preliminaries
  1 Townsend, Terrence        16 Durham Strid             57.93q
  2 Williams, Justin          16 Georgia Expr           1:00.19q
  3 Hollie, Joseph            15 M C Express            1:02.79
  4 Measer, Matt              16 Wny Jets               1:12.96
 -- Hill-Charwick, Travon     16 PhatBack Ath               DNF
 -- Guio, Damien              18 Unattached                  DQ
Heat  3 Preliminaries
  1 Sears, Marques            16 Rising Stars           1:01.77q
  2 Lewis, D'Mitri            15 Quiet Fire             1:02.31q
  3 Terry, Lloyd              16 Georgia Expr           1:06.26
  4 Sanchez, Victor           16 Texas Gulf Coast       1:07.54
  5 Wray, Michael             16 PhatBack Ath           1:08.87
  6 Colon, Hector             15 BI Express             1:16.35

200 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals   Wind: -3.0
  1 Grant, Michael            17 New Horizon GA           21.50
  2 Freeman, Antonio          18 Milwaukee St             21.54
  3 Omole, Demi               18 Milwaukee St             21.87
  4 Charles, Jamal            17 Unattached               21.88
  5 Dickens, David            18 New Horizon GA           21.98
  6 Pratt, Paul               18 West Valley Eagl         22.08
  7 Myles, Brandon            18 West Valley Eagl         22.11
  8 Richardson, Malcolm       17 Firebirds AC             22.28

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Witherspoon, Reginald     18 New Horizon GA           47.89q
  2 Murphy, Anthony           19 Community Kids A         49.44q
  3 Myles, Brandon            18 West Valley Eagl         49.83
  4 Lawton, A.J.              19 Cornhusker F             50.07
  5 Tate, Fermon              19 Swift Track              50.75
  6 Jones, Randy              17 United SD Ath            51.97
  7 Manuel, Justin            18 Flying Drago             53.79
  8 Apwah, Jonathan           17 Green Streak             57.71
Heat  2 Preliminaries
  1 Agyapong, Ashhad          18 Trenton TC               49.62q
  2 Hilbe, Michael            18 Unattached               50.41
  3 Lewis, Charles            18 West Valley Eagl         50.56
  4 Spellman, Vernon          17 Georgia Expr             50.57
  5 Hewlett, Keith            17 M C Express              51.46
  6 Ivy, Christopher          17 Dixmoor Pal              52.23
  7 Linder, Matthew           18 Hawaii Elite             53.30
  8 Ingram II, Econuel        17 New Horizon GA           53.80
Heat  3 Preliminaries
  1 Turner, Phillip           18 Columbus Jag             48.81q
  2 Jackson, Lawrence         18 New Horizon GA           49.45q
  3 Alvarez, Jeremy           17 New Horizon              49.69
  4 Mayers, Jamicha           18 Metro Eagles             49.75
  5 Pratt, Michael            18 West Valley Eagl         49.89
  6 Doke, Ryan                17 Cornhusker F             51.51
  7 Chen, Kevin               17 Vernon Smith Inf         52.04
  8 Kinsey, Daniel            17 Unattached               54.30
Heat  4 Preliminaries
  1 Goodman, Cedric           17 New Horizon GA           48.74q
  2 Sanderson, Adian          18 Trenton TC               49.02q
  3 Jones, Jarrith            17 Unattached               49.66q
  4 Pickens, Lamar            18 Buffalo Pion             51.88
  5 Rivers, Joseph            18 Hawaii Elite             52.49
  6 Ferguson, Collin          18 Fort Collins TC          52.52
  7 Duckett, Brandon          18 Unattached               52.99
  8 Jolly, Dewayne            18 Firebirds AC             54.84

800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Peterson, Greg            18 Cornhusker F           1:52.97
  2 Haddan, Michael           17 Unattached             1:53.10
  3 Lemke, Jack               18 Cornhusker F           1:53.32
  4 Jones, Jimmie             18 M C Express            1:53.52
  5 Woods, Christopher        17 Quicksilver            1:53.86
  6 Mayers, Jamicha           18 Metro Eagles           1:54.10
  7 Marshall, Isaiah          18 M C Express            1:54.22
  8 Thompson, Terrell         18 Unattached             1:56.63

5000 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 McDougal, Joshua          18 Runner X              15:13.97
  2 Jimenez, Antonio          18 Southern Cal          15:34.37
  3 Taylor, Zachary           17 Jenks Americ          16:14.52
  4 Bain, Jared               18 Southern Cal          16:27.59
  5 Gies, Donald              17 Jenks Americ          16:30.18
  6 Katz, Matthew             18 Jenks Americ          16:46.23
  7 Ballew, Aaron             18 Gardner Trac          16:48.32
  8 Mueller, Danny            17 Chautauqua Strid      16:53.84
  9 Jones, Andre              18 Trenton TC            17:07.85
 10 Elmi, Muse                18 Columbus Jag          17:07.92
 11 Huebsch, Daniel           17 Unattached            17:14.96
 12 Skocz, Brandon            18 Cornhusker F          17:18.59
 13 Fleming, Frank            17 Jenks Americ          17:20.31

400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Richardson, Jason         17 Unattached               52.20q
  2 Merritt, Aries            18 New Horizon GA           53.89q
  3 Rhodes, Calvin            18 Trenton TC               55.52q
  4 Rollier, Greer            18 Phoenix Bobcats          59.68
  5 Whitcomb, Remington       17 Chautauqua Strid         59.89
  6 Elliot, Ross              17 Unattached             1:00.43
Heat  2 Preliminaries
  1 Daniels, Jermaine         17 Trenton TC               54.97q
  2 Sims, TyJuan              17 M C Express              55.30q
  3 Duckett, Brandon          18 Unattached               56.23q
  4 McGhee, Jeff              17 Jaguar TC (N             56.31
  5 Butler, Cameron           17 New Horizon GA           56.79
  6 Komisarski, Bobby         18 Miami Valley           1:00.03
Heat  3 Preliminaries
  1 Charles, Jamal            17 Unattached               54.29q
  2 Campbell, Basil           18 Trenton TC               55.43q
  3 Mullins, Arnold           18 Philadelphia Pan         56.60
  4 Piano, Jerome             18 Hawaii Elite             59.86
  5 Smith, Gordon             17 Nemesis Athletic       1:02.55

4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 West Valley Eagles  'A'                               41.39q
  2 Milwaukee Striders  'B'                               41.45q
  3 Trenton Track Club  'A'                               41.92q
  4 Fort Collins Track Club  'A'                          41.98q
  5 New Horizon Track Club GA  'B'                        42.17q
  6 Georgia Express  'A'                                  42.69q
Heat  2 Preliminaries
  1 New Horizon Track Club GA  'A'                        40.85q
  2 Firebirds Athletic Club  'A'                          41.09q
  3 Buffalo Pioneers  'A'                                 43.98
  4 Hawaii Elite Track Team  'A'                          44.62
 -- Jaguar TC (Nj)  'A'                                     DNF
 -- Philadelphia Panthers  'A'                               DQ

Licensed to Flash Results, Inc.         Hy-Tek's Meet Manager 7/6/2003 06:44 AM
      2003 USATF Youth Athletics National Champs. - 7/2/2003 to 7/6/2003
                      University of Buffalo - Buffalo, NY
                                    Results

High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Cable, Emily              10 Unattached               1.30m    4-03.25
  2 Free, Julia               10 Unattached               1.20m    3-11.25
  2 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore        J1.20m    3-11.25
  4 Estell, Gabrielle         10 Riv CO Swift             1.15m    3-09.25
  5 Sims, Robin               10 New York Novas           1.10m    3-07.25
  6 Costa, Genesis             9 New York Novas           1.05m    3-05.25
  7 St. Lawrence, Natalia      9 New York Sta             1.00m    3-03.25
  8 Wallerstedt, Michelle      9 Unattached               0.95m    3-01.25

Javelin Throw 300g Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs        28.65m      94-00
  2 Grube, Laura              10 Unattached              20.20m      66-03
  3 Avery, Dajsha              9 Northwest Tr            18.33m      60-02
  4 Stephens, Chelsea         10 LA Jets                 17.67m      58-00
  5 West, Mia                 10 Mt. Airy Track C        16.23m      53-03
  6 Hunter, Briana            10 LA Jets                 15.40m      50-06
  7 Boerio, Natalie           10 Wings of Moo            14.34m      47-00
  8 Wallerstedt, Michelle      9 Unattached              10.08m      33-01
  9 Mapson, Alexis            10 Burning Spear TC         7.68m      25-02
 10 Mitchell, Suzanne          7 Unattached               5.37m      17-07

High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Krolikowski, Ariel        12 Kearney Track Cl        J1.45m    4-09.00
  1 Pinnick, Shakeia          12 Aurora Flyer             1.45m    4-09.00
  3 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa        J1.30m    4-03.25
  3 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin        J1.30m    4-03.25
  3 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          1.30m    4-03.25
  3 Dear, Annie               12 Barron Park             J1.30m    4-03.25
  3 Hudson, Soroya            11 New York Sta             1.30m    4-03.25
  3 Williams, Carson          12 Unattached              J1.30m    4-03.25
  9 Koulesser, Raquel         11 New York Novas           1.25m    4-01.25
 10 Rath, Emily               12 Cornhusker F             1.20m    3-11.25
 -- Morrison, Domenique       11 New York Novas              NH

Discus Throw 1kg Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bates-Labat, Brittani     12 Cornhusker F            21.52m      70-07
  2 Flowers, Jazmyn           12 South Madiso            20.28m      66-06
  3 Washington, Gema          12 Quiet Fire              19.20m      63-00
  4 Burrell, Jasmine          11 Quiet Fire              15.88m      52-01
  5 Graves, Raquel            12 Unattached              15.15m      49-08

High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Katelyn         14 Unattached               1.65m    5-05.00
  2 Pierson, Sarah            14 Cornhusker F            J1.60m    5-03.00
  2 Coleman, Patience         14 Durham Strid             1.60m    5-03.00
  4 Hendershot, Whitney       14 Chautauqua Strid        J1.55m    5-01.00
  4 Borman, Brittany          14 Jets Track C             1.55m    5-01.00
  6 Leverette, Christie       13 Gazelle TC               1.50m    4-11.00
  6 Jackson, Susan            14 Napa Track C             1.50m    4-11.00
  8 Rashed, Saleena           14 Metro Eagles             1.45m    4-09.00
  9 McCaskill, Bridgette      14 Durham Strid             1.40m    4-07.00
  9 Carter, Jasmine           14 Durham Strid             1.40m    4-07.00
 11 Baldwin, Madalyn          14 Unattached              J1.35m    4-05.00
 11 Travis, Rachel            14 Jets Track C             1.35m    4-05.00
 -- McCaskill, Danielle       14 Durham Strid                NH

Triple Jump Youth Girls
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Dallas, Saqenda           14 Mt. Airy Track C        10.73m   4.7  35-02.50
  2 Hudson, Chia              14 New York Sta            10.46m   6.5  34-04.00
  3 Jackson, Susan            14 Napa Track C            10.36m   2.1  34-00.00
  4 Ramsay, Ashley            13 New York Sta            10.27m   3.9  33-08.50
  5 Jefferson, Brandi         14 Unattached               9.93m   4.7  32-07.00
  6 Dozier-Lewis, Mandi       14 Starlet Track Cl         9.76m   3.5  32-00.25
  7 Chatman, Lateen           14 Quiet Fire               9.70m   3.9  31-10.00
  8 Pangborn, Jessica         14 Chautauqua Strid         9.51m   3.2  31-02.50
  9 Pinnick, Jacquise         14 Aurora Flyer             9.30m   2.3  30-06.25
 10 Dyer, Lauren              13 Run For Glor             9.06m   NWI  29-08.75

Discus Throw 1kg Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Travis, Rachel            14 Jets Track C            35.07m     115-01
  2 Morrison, Shannon         14 New World TC            33.29m     109-03
  3 Graves, Rachel            14 Unattached              28.98m      95-01
  4 Major, Amanda             14 Southtown Sonics        27.02m      88-08
  5 McColgan, Elaine          14 Unattached              26.34m      86-05
  6 Cleary, Erin              14 Erie Wave               25.80m      84-08
  7 Rathburn, Alexandra       14 Austintown C            25.10m      82-04
  8 Phipps, Celina            13 New Horizon             24.61m      80-09
  9 Medina, Rosslynn          13 Riv CO Swift            24.36m      79-11
 10 McCracken, Melissa        14 Central Illi            23.35m      76-07
 11 Von Behren, Amanda        14 South Madiso            21.95m      72-00
 12 Burgess, Keya             14 Burning Spear TC        15.57m      51-01
 13 Carter, Ebony             13 South Madiso            12.95m      42-06

Triple Jump Intermediate Girls
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Daniels, Brittany         16 Unattached              13.01m   6.0  42-08.25
  2 Mormon, Camillia          16 Durham Strid            12.06m   2.4  39-07.00
  3 Thorpe, Danielle          15 Durham Strid            11.27m   4.4  36-11.75
  4 Lundgren, Julie           16 Chautauqua Strid        11.21m   1.5  36-09.50
  5 Houghton, Brittany        15 Dixmoor Pal             10.95m   3.7  35-11.25
  6 Lima, Stacy               16 Lincoln Torn            10.71m   6.7  35-01.75
  7 Jeremiah, Jessica         15 Milwaukee St            10.65m   2.2  34-11.25
  8 Mejstrik, Megan           15 Cornhusker F            10.45m   5.0  34-03.50
  9 Spencer, Danay            15 Run For Glor            10.31m   3.7  33-10.00
 10 Mack, Kimarie             16 Long Beach Sprin        10.27m   4.2  33-08.50
 11 Julie, Kleist             16 Milwaukee St            10.17m   1.1  33-04.50
 12 Ramsay, Keva              15 New York Sta            10.04m   4.7  32-11.25
 13 Volpe, Jessica            16 Chautauqua Strid        10.02m   2.9  32-10.50
 14 Barmore, Tiera            16 South Madiso            10.00m   5.1  32-09.75
 15 Shaw, Carlissa            16 Memphis Hurdlers         9.88m   6.3  32-05.00
 16 Spencer, Monique          16 Long Beach Sprin         9.54m   2.1  31-03.75
 17 Hill, Oneka               16 Maximum Outp             9.48m   4.1  31-01.25
 18 Patton, Heather           16 Firebirds AC             9.28m   5.7  30-05.50

Shot Put 4kg Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wallerstedt, Michaela     16 Unattached              13.72m   45-00.25
  2 Svoboda, Jenny            15 Cornhusker F            13.27m   43-06.50
  3 Musil, Samantha           15 Cornhusker F            11.50m   37-08.75
  4 Revord, Alexa             15 Unattached              10.62m   34-10.25
  5 Jones, Marche             16 Quiet Fire              10.11m   33-02.00
  6 Harvey, Shannon           16 Barron Park              9.99m   32-09.50
  7 Holmberg, Jackie          15 Chautauqua Strid         9.95m   32-07.75
  8 Tooley, Kelly             16 Unattached               9.54m   31-03.75
  9 Spencer, Danay            15 Run For Glor             8.78m   28-09.75
 10 Smith, Alyssa             15 South Madiso             8.73m   28-07.75
 11 Voigtlander, Clare        16 Cornhusker F             8.27m   27-01.75
 12 Smith, April              15 Riv CO Swift             7.12m   23-04.50

Pole Vault Young Women
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Evans, Renee              18 Suhr Sports              3.71m   12-02.00
  2 Maskulinski, Tiffany      17 Suhr Sports              3.40m   11-01.75
  3 Wilmer, Katie             17 Unattached               3.10m   10-02.00
  4 Lignon, Ashley            17 Texas Gulf Coast        J2.95m    9-08.00
  4 McKinney, Megan           17 Unattached               2.95m    9-08.00
  6 Moreland, Colleen         17 Unattached               2.35m    7-08.50
 -- Taylor, Cassandra         17 Viking Track                NH

Triple Jump Young Women
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 McLain, Erica             17 Texas Expres            12.89m   7.7  42-03.50
  2 Hunter, Gayle             17 West Valley Eagl        12.24m   4.1  40-02.00
  3 Tetkowski, Denise         18 Unattached              11.57m   6.5  37-11.50
  4 Mills, Candice            19 Cornhusker F            11.51m   4.4  37-09.25
  5 Chaplin, Etienne          17 Firestarters            11.35m   4.2  37-03.00
  6 Smith, Nicole             17 Erie Wave               11.29m   7.0  37-00.50
  7 Kumalah, Jerrie           17 Bowie Tracks            10.79m   5.1  35-05.00
  8 Whitfield, Lynda          17 CambriaYouth Ass        10.52m   5.4  34-06.25
  9 Hafner, Krysten           17 Cornhusker F             9.86m   4.6  32-04.25
 10 Martin, Colleen           17 Unattached               9.63m   NWI  31-07.25
 11 Beatty, Lakeesha          17 CambriaYouth Ass         9.46m   2.4  31-00.50

Shot Put 4kg Young Women
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barber, Misti             17 Unattached              12.81m   42-00.50
  2 Henderson, Nia            17 Detroit Cheetah         11.64m   38-02.25
  3 Wille, Kalyn              17 Unattached              11.27m   36-11.75
  4 Penny, Tanda              18 Unattached              10.60m   34-09.50
  5 McKell, Amara             18 Nashville Il            10.49m   34-05.00
  6 Javch, Christine          18 Unattached               9.35m   30-08.25

Javelin Throw 600g Young Women
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Radocaj, Ruby             17 Unattached              42.81m     140-05
  2 Melis, Kerri              17 Unattached              32.15m     105-06
  3 Martin, Colleen           17 Unattached              27.42m      89-11
  4 Ramirez, Valerie          18 Unattached              22.41m      73-06

High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davidson, Nathaniel       10 New York Sta            J1.25m    4-01.25
  1 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart             1.25m    4-01.25
  1 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC           J1.25m    4-01.25
  4 Swager, Gunnar            10 Unattached               1.20m    3-11.25
  4 Nash, Matthew             10 Unattached              J1.20m    3-11.25
  6 Pace, Kilan                9 Unattached               1.15m    3-09.25
  7 Lieberman, Cody           10 Unattached               1.05m    3-05.25
 -- Moore, Ian                10 Vernon Smith Inf            NH
 -- Franklin, Eric            10 Unattached                  NH

High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Lester             12 Riv CO Swift             1.64m    5-04.50
  2 LaCoste, James            12 Salem Track              1.55m    5-01.00
  3 Kindred, Joel             12 Durham Strid             1.45m    4-09.00
  4 Renwick, Logan            12 Unattached               1.40m    4-07.00
  5 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             1.35m    4-05.00
  5 Harris, Vaness            12 LA Jets                 J1.35m    4-05.00
  7 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached               1.25m    4-01.25
  7 Sauter, Matthew           11 Pacer Track             J1.25m    4-01.25
 -- Jones Jr., Erwin          11 Phoenix Bobcats             NH

Discus Throw 1kg Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Winslow, Dashe            12 Burning Spear TC        30.17m      99-00
  2 Brock, Tylor              12 Unattached              25.67m      84-03
  3 Kage, Josh                12 Cornhusker F            25.04m      82-02
  4 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached              22.51m      73-10
  5 Sauter, Matthew           11 Pacer Track             15.33m      50-03

Javelin Throw 300g Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephens, Nicholas        12 LA Jets                 37.78m     123-11
  2 Kaster, Derek             12 Phoenix Bobcats         37.42m     122-09
  3 Renwick, Logan            12 Unattached              37.01m     121-05
  4 Jones Jr., Erwin          11 Phoenix Bobcats         33.44m     109-08
  5 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached              32.17m     105-06
  6 Sauter, Matthew           11 Pacer Track             31.62m     103-09
  7 Wilson, Shawn             12 Unattached              31.08m     102-00
  8 Kage, Josh                12 Cornhusker F            29.82m      97-10
  9 Stewart, Shaymar          11 New York Sta            27.42m      89-11
 10 Brown, Damani             11 Rising Stars            25.88m      84-11
 11 Bronner, Brandon          11 New York Sta            22.23m      72-11
 12 Sanchez, Cody             11 Jets Track C            19.71m      64-08
 13 Reese, Shane              11 Erie Wave               17.37m      57-00
 14 Taylor, Eric              12 South Madiso            17.02m      55-10
 15 Lavong, Wesley            12 Mt. Airy Track C        16.18m      53-01
 16 Jackson, Gregory          11 Mt. Airy Track C        10.22m      33-06

High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wright, Anonthy           14 Unattached               1.80m    5-10.75
  2 Lewis, Broderick          14 Purdue Area              1.75m    5-08.75
  3 Leonard, Miles            14 New World TC             1.65m    5-05.00
  3 Adamd, Salvatore          14 Unattached              J1.65m    5-05.00
  5 Anderson, Antwon          14 South Madiso             1.60m    5-03.00
  6 Davis, Austin             14 Durham Strid             1.55m    5-01.00
 -- Marvin, Micah             13 Saline Spart                NH
 -- Balasquide, Carlos        14 Riv CO Swift                NH

Long Jump Youth Boys
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Wright, Anonthy           14 Unattached               6.44m   2.7  21-01.50
  2 Lewis, Broderick          14 Purdue Area              5.99m   2.3  19-08.00
  3 Prentice, Terry           14 Unattached               5.90m   3.6  19-04.25
  4 Holcombe, Alex            14 Unattached               5.60m   3.5  18-04.50
  5 Adamd, Salvatore          14 Unattached               5.49m   4.2  18-00.25
  6 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal              5.44m   3.4  17-10.25
  7 Carter, Keith             13 Brooklyn Hea             5.29m   2.5  17-04.25
  8 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf         5.28m   2.6  17-04.00
  9 Jones, Cortez             14 Dixmoor Pal              5.00m   3.6  16-05.00
 10 Davis, Austin             14 Durham Strid             4.94m   3.5  16-02.50
 11 Lane, Warren              14 Brooklyn Hea             4.71m   4.7  15-05.50
 12 Pearson-Shields, Marcus   13 South Madiso            J4.47m   3.3  14-08.00
 12 Griffin, Ashton           13 Long Beach Sprin         4.47m   3.0  14-08.00

Javelin Throw 600g Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Henning, Walter           14 Unattached              47.18m     154-09
  2 Uhrinek, Brian            14 Unattached              39.41m     129-03
  3 Johnson, Joshua           14 So Cal Run Coug         39.00m     127-11
  4 Hadden, Lucas             13 Unattached              36.69m     120-04
  5 Crowell, Kevin            14 Cornhusker F            35.31m     115-10
  6 Ross, Tyler               13 Unattached              26.45m      86-09
  7 Taylor, Austin            14 Memphis Hurdlers        25.33m      83-01

Pole Vault Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Frawley, Nick             15 Unattached               4.00m   13-01.50
  2 McDowell, Zane            15 Unattached               3.85m   12-07.50
  3 Armacost, Austin          15 Indiana Trac             3.70m   12-01.50
  4 Brown, Bryan              15 Texas Gulf Coast         3.55m   11-07.75
 -- Hughes, Shane             16 Texas Gulf Coast            NH
 -- Zdarsky, Thomas           15 Unattached                  NH

Long Jump Intermediate Boys
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Gatson, Frankie           16 River Cities             7.03m   4.2  23-00.75
  2 Kindred, Joseph           16 Durham Strid             6.73m   2.3  22-01.00
  3 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             6.54m   3.1  21-05.50
  4 Rains, Chris                 Texas Gulf Coast         6.51m   NWI  21-04.25
  5 Hill-Charwick, Travon     16 PhatBack Ath             6.03m   2.2  19-09.50
  6 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf         5.73m   3.7  18-09.75
  7 Ernest, Donavan           16 New York Sta             5.68m   6.9  18-07.75
  8 Hill, Sean                15 Westchester              5.53m   NWI  18-01.75
  9 Colon, Hector             15 BI Express               4.55m   NWI  14-11.25
 10 Green, Arsenio            15 South Madiso             4.51m   6.1  14-09.75
 -- Clarke, Justin            16 LA Jets                   FOUL   NWI

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cortina, Brian            16 Unattached              14.54m   47-08.50
  2 Phipps, Charles           16 New Horizon             13.84m   45-05.00
  3 Younger, Kyle             16 Hays Striders           13.51m   44-04.00
  4 Kowalski, Michael         16 Lancaster TC            12.98m   42-07.00
  5 Sullivan, Buck            16 Unattached              12.22m   40-01.25
  6 Webster, Greg             16 Steel City E            12.06m   39-07.00
  7 Carne, Jeff               16 Cornhusker F            12.02m   39-05.25
  8 Knapp, Eric               16 Unattached              12.01m   39-05.00
  9 Boerio, Nick              16 Wings of Moo            11.36m   37-03.25
 10 Jelks, Brandon            15 Decatur Domi            10.28m   33-08.75
 -- Nemeth, Joseph            16 Unattached                FOUL

Long Jump Young Men
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Williams, LeRon           17 Cornhusker F             7.09m   5.0  23-03.25
  2 Fretwell, Adam            17 Unattached               6.97m   7.7  22-10.50
  3 Xavier, John              18 New Horizon              6.68m   5.2  21-11.00
  4 Jeremiah, Idiato          17 Milwaukee St             6.48m   4.5  21-03.25
  5 Krizanik, Adam            17 Erie Wave                6.42m   4.0  21-00.75
  6 Akanno, Museveno          17 Jaguar TC (N             6.33m   5.2  20-09.25
  7 Hewlett, Keith            17 M C Express              6.28m   6.8  20-07.25
  8 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers         6.25m   4.3  20-06.25
  9 Spivey, Cameron           17 Lancaster TC             5.92m   3.6  19-05.25
 10 Manuel, Justin            18 Flying Drago             5.68m   NWI  18-07.75
 11 Bond, Levi                17 Westchester              5.57m   3.3  18-03.25
 -- Cotlage, Dontrail         19 United SD Ath             FOUL   NWI

Shot Put 12 lb. Young Men
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Luke             17 Unattached              17.03m   55-10.50
  2 Panezich, Nicholas        17 Austintown C            16.78m   55-00.75
  3 Knippen, Matthew          18 Unattached              15.75m   51-08.25
  4 Maska, Brady              17 Hays Striders           15.66m   51-04.50
  5 Morran, Gabe              17 Indiana Trac            15.48m   50-09.50
  6 Hammerquist, Kyle         17 3M Track Club           15.37m   50-05.25
  7 Musil, Bobby              18 Cornhusker F            15.15m   49-08.50
  8 Wodolowski, Philip        17 There to Care Tr        14.92m   48-11.50
  9 Weaver, Isaiah            17 Detroit Cheetah         14.33m   47-00.25
 10 Cornell, Ed               17 Unattached              14.29m   46-10.75
 11 Watkins, Billy            17 Purdue Area             14.17m   46-06.00
 12 Rosage, Jeffery           17 Chautauqua Strid        13.50m   44-03.50
 13 Midles, Zack              17 Barron Park             13.37m   43-10.50
 13 Justice, Michael          17 Unattached             J13.37m   43-10.50
 15 LaRose, Nathan            17 Chautauqua Strid        13.34m   43-09.25
 16 Kahanic, Nick             17 Chautauqua Strid        13.15m   43-01.75
 17 Cooper, Kellen            18 Jaguar TC (N            12.21m   40-00.75
 18 Cherrington, Adrian       17 Jaguar TC (N            11.50m   37-08.75
 19 Simpson, Will             17 Jaguar TC (N            11.39m   37-04.50

Javelin Throw 800g Young Men
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brown, Chad               17 Unattached              55.92m     183-05
  2 Radgowski, Chad           17 Unattached              51.82m     170-00
  3 Moseley, David            19 Unattached              51.69m     169-07
  4 Kinsey, Daniel            17 Unattached              50.83m     166-09
  5 Roth, Brad                17 Unattached              45.76m     150-01
  6 Hammerquist, Kyle         17 3M Track Club           45.28m     148-07
  7 Panezich, Nicholas        17 Austintown C            43.96m     144-03
  8 Long, Bryan               17 Pacer Track             43.66m     143-03
  9 Weinberg, Alex            17 Unattached              37.26m     122-03
 10 Kahanic, Nick             17 Chautauqua Strid        36.89m     121-00
 11 Watkins, Billy            17 Purdue Area             33.83m     111-00
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx