Join/Renew Now

Results - Day 3

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.0
  1 Johnson, Lyssandra        10 Valley Unite             14.69q
  2 Mitchell, Marisha         10 Quiet Fire               15.22
  3 Stokes, Tay               10 Capitol City             15.30
  4 Wilson, Aisha             10 Quiet Fire               15.42
  5 Alexander, Laylonnie      10 South Madiso             16.23
  6 Cooperwood, Neeia         10 Cornhusker F             16.23
  7 Benjamin, Brielle         10 Firebirds AC             16.82
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.0
  1 Royster, Brandi           10 Durham Strid             14.23q
  2 Tearney, Nichelle          9 Firebirds AC             14.78q
  3 Sanders, Ashley            9 LA Jets                  15.08
  4 McClain, Asia             10 Steel City E             15.10
  5 Hicks, Tracilynn           9 Long Beach Sprin         15.33
  6 Claudio, Mariah            9 Starlet Track Cl         15.91
  7 Anderson, India           10 South Madiso             16.08
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.9
  1 Washington, Chelsey       10 Fast and Fit YA          14.70q
  2 Faulknor, Alexis           9 So Cal Run Coug          15.15
  3 Robertson, Ty'Jalayah      8 LA Jets                  15.27
  4 Cardey, Lauren            10 Napa Track C             15.28
  5 Branch, Esther            10 Starlet Track Cl         15.45
  6 Thomas, Beira             10 Jaguar TC (N             15.58
  7 Cardey, Jennifer          10 Napa Track C             15.91
  8 Buchanan, Kamaria          9 Nashville Il             16.00
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.1
  1 Stewart, Shanice          10 Rising Stars             14.41q
  2 Price, Kylie              10 Free Spirit              14.65q
  3 Nalls, Rori Ann           18 Aurora Flyer             14.70q
  4 Johnson, April             9 Detroit Jets             15.86
  5 Alston, Lakayja            9 Firebirds AC             15.92
  6 Brown, Ayanna              9 Rising Stars             16.14
  7 Burruss, Brittany          9 Quiet Fire               16.42
  8 Kilgore, Briauna           8 Southern Mar             17.37
Heat  5 Preliminaries   Wind: -3.2
  1 Stroman, Alexis           10 Southern Mar             15.06q
  2 Diamond-Sales, Tanisha    10 Mt. Airy Track C         15.47
  3 Preston, Nyanda            9 Durham Strid             15.91
  4 Lanford, Brittany         10 Firebirds AC             16.21
  5 Boyd, Mikya                8 Detroit Jets             16.33
  6 Woodruff, Gianna          11 Quiet Fire               16.82
  7 Bennett, Christian         9 Unattached               17.13
  8 Jones, Jennifer            7 Maximum Outp             18.13
Heat  6 Preliminaries   Wind: -0.9
  1 Parker, Tiera              9 Maximum Outp             15.20
  2 Muhammad, Aqeelah          9 LA Jets                  15.34
  3 Gochenour, Alex           10 Cornhusker F             15.47
  4 Grimsley, Sierra          10 New York Novas           16.12
  5 White, Molayan             5 Buffalo Pion             17.09
  6 Solmon, Malanna            9 New Teck Spirit          17.48
  7 Colter, Tatiyana           9 Philadelphia Str         17.87
  8 Jones, Jeorgia             5 Maximum Outp             22.18

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.5
  1 Williams, LaToya          10 Valley Unite             29.53q
  2 Price, Kylie              10 Free Spirit              30.70
  3 McClain, Asia             10 Steel City E             31.28
  4 Parker, Tiera              9 Maximum Outp             32.21
  5 Thompson, Lakeisha         9 Riv CO Swift             33.30
  6 Tanksley, Annbrion         9 Philadelphia Str         33.67
  7 Palmer, Nasjua             9 Rising Stars             33.77
Heat  2 Preliminaries   Wind: -7.3
  1 DeVaughn, Jade            10 Valley Unite             30.16
  2 Stewart, Shanice          10 Rising Stars             30.18
  3 Bingham, Shantell         10 Durham Strid             30.67
  4 Washington, Chelsey       10 Fast and Fit YA          30.83
  5 Diamond-Sales, Tanisha    10 Mt. Airy Track C         32.05
  6 Jenkins, Brianna          10 Dixmoor Pal              32.77
  7 Colter, Tatiyana           9 Philadelphia Str         39.38
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.4
  1 Stroman, Alexis           10 Southern Mar             29.17q
  2 Faulknor, Alexis           9 So Cal Run Coug          30.15q
  3 Moore, Anjunea             8 LA Jets                  30.40
  4 Cardey, Lauren            10 Napa Track C             30.91
  5 Wilson, Aisha             10 Quiet Fire               31.88
  6 Timbers, Krishonda        10 Philadelphia Str         33.45
  7 Jones, Jeorgia             5 Maximum Outp             52.67
Heat  4 Preliminaries   Wind: -6.3
  1 Roller, Brie              10 New York Sta             29.65q
  2 Nalls, Rori Ann           18 Aurora Flyer             30.76
  3 Robertson, Ty'Jalayah      8 LA Jets                  31.66
  4 Johnson, April             9 Detroit Jets             32.71
  5 Woodruff, Gianna          11 Quiet Fire               33.49
  6 Myers, Markeesa            9 Philadelphia Str         34.14
  7 Costa, Genesis             9 New York Novas           34.15
  8 Branch, Esther            10 Starlet Track Cl         34.25
Heat  5 Preliminaries   Wind: -6.4
  1 Robinson, Dana            10 Detroit Jets             30.81
  2 Beasley, Ebonee           10 LA Jets                  31.92
  3 Thomas, Beira             10 Jaguar TC (N             32.16
  4 Grimsley, Sierra          10 New York Novas           32.44
  5 Claudio, Mariah            9 Starlet Track Cl         33.10
  6 Anderson, India           10 South Madiso             33.86
  7 Mitchell, Marisha         10 Quiet Fire               34.59
  8 Jones, Jennifer            7 Maximum Outp             36.21
Heat  6 Preliminaries   Wind: -4.9
  1 Stokes, Tay               10 Capitol City             29.95q
  2 Mapson, Alexis            10 Burning Spear TC         30.01q
  3 McCullough, Chelsee       10 LA Jets                  30.15q
  4 Cooperwood, Neeia         10 Cornhusker F             33.04
  5 Briggs, Sadiah            10 Starlet Track Cl         33.35
  6 Bennett, Christian         9 Unattached               33.45
  7 Jackson, Lyndsey          10 Jaguar TC (N             35.84
  8 Lewis, Charnae            10 Philadelphia Str         36.69
Heat  7 Preliminaries   Wind: -5.2
  1 Walker, Azia              10 Capitol City             29.77q
  2 Creed, Christina          10 Dixmoor Pal              32.08
  3 Gochenour, Alex           10 Cornhusker F             32.60
  4 Buchanan, Kamaria          9 Nashville Il             32.79
  5 Pope, Ashuylon            10 Mt. Airy Track C         33.61
  6 Burruss, Brittany          9 Quiet Fire               34.79
  7 Sears, Shevanie            9 Rising Stars             35.56
  8 Solmon, Malanna            9 New Teck Spirit          38.19
Heat  8 Preliminaries   Wind: -6.0
  1 White, Molayan             5 Buffalo Pion             35.34

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Burgess, Nyree            10 Transy East            2:33.88q
  2 Cutler, Nyna               9 Gazelle TC             2:36.93q
  3 Baucham, Dawniell         10 Quiet Fire             2:37.45q
  4 Kincaid, Brenna           10 Syracuse Cha           2:40.87q
  5 Murray, Kaylor             9 Nashville Il           2:44.70
  6 Free, Julia               10 Unattached             2:46.24
  7 Dale, Monae               10 LA Jets                2:50.86
  8 Pedrayes, Natalie         10 Alpha Omega Elit       2:51.99
  9 Hutchinson, Chanice       10 Starlet Track Cl       2:56.93
Heat  2 Preliminaries
  1 Walker, Azia              10 Capitol City           2:34.38q
  2 Francis, Claudia          10 Starlet Track Cl       2:35.22q
  3 Kirkland, Kristina        10 Riv CO Swift           2:45.16
  4 Williams, Sydney          10 Gazelle TC             2:45.57
  5 Porter, Ariel              9 Detroit Jets           2:50.22
  6 Bergmann, Erin            10 Cyo Track Cl           2:50.58
  7 Hughes, Shovanta          10 Nashville Il           2:51.68
  8 White, Danielle            9 LA Jets                2:55.98
  9 Cummings, Breanna          9 Starlet Track Cl       3:14.86
 10 Shirley, Marissa           9 Dixmoor Pal            3:20.34
Heat  3 Preliminaries
  1 Brinson, Jamaya           10 Georgia Expr           2:39.88q
  2 Pineda, Chassity          10 LA Jets                2:41.68q
  3 Williams, Olicia           9 Starlet Track Cl       2:45.30
  4 Sutherland, Lauren        10 Cornhusker F           2:46.38
  5 Russell, Tia              10 LA Jets                2:52.97
  6 Weldon, Courtney           9 Mt. Airy Track C       2:59.98
  7 White, Gabrielle           9 LA Jets                3:07.29
  8 Buchanan, Kalilah          8 Nashville Il           3:09.88
  9 Branch, Rose               8 Starlet Track Cl       3:15.95
 10 Cox, Latreece              9 Riv CO Swift           3:23.55

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Transy East Track Club  'A'                         4:52.71q
  2 Starlet Track Club  'A'                             4:54.24q
  3 Los Angeles Jets  'A'                               4:57.78q
  4 Nashville Illusions  'A'                            4:58.28q
  5 Rising Stars TC  'A'                                5:48.05
Heat  2 Preliminaries
  1 Los Angeles Jets  'B'                               4:39.00q
  2 Valley United TC  'A'                               4:51.65q
  3 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:56.68q
  4 Mt. Airy Track Club  'A'                            5:12.20q

100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -2.7
  1 Phillips, Ashley          12 Capitol City             13.42q
  2 Mitchell-Owens, Bridgett  11 Detroit Jets             14.03
  3 Krolikowski, Ariel        12 Kearney Track Cl         14.20
  4 Morgan, Brea'Shea         12 Valley Unite             14.24
  5 Benjamin, Bethany         12 Firebirds AC             14.75
  6 Tyler, Tierra             11 Quiet Fire               14.88
  7 Black, Stephanie          11 Quiet Fire               15.91
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.8
  1 Phipps, Monica            12 New Horizon              13.22q
  2 Williams, Ayana           12 Valley Unite             14.07
  3 Washington, Taz           11 Quiet Fire               14.21
  4 White, Jamie              12 Riv CO Swift             14.50
  5 Hood, Ariel               11 Mlk Blasters             14.90
  6 Rodriguez, Samantha       12 Alpha Omega Elit         15.26
  7 Gathright, Sydney         11 United SD Ath            15.65
Heat  3 Preliminaries   Wind: -3.3
  1 Andrews, Shanique         12 Capitol City             13.51q
  2 Williams, Carlisa         12 New York Novas           13.89
  3 Wright, Monique           12 South Madiso             14.20
  4 Austin, Ashley            11 Quiet Fire               14.23
  5 Ross, Andi                12 Riv CO Swift             14.29
  6 Hill, Rickell             12 Maximum Outp             14.33
  7 Clark, Courtney           12 Firebirds AC             14.33
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.6
  1 Dejernette, Lorrena       12 Riv CO Swift             13.32q
  2 Reynolds, Jenna           12 Team World TC            13.52q
  3 Littleton, Sherone           Buffalo Pion             13.80
  4 Williams, Corrine         11 New York Novas           13.82
  5 Gillon, Tylia             11 Supersonics              13.98
  6 Nesbitt, Jennifer         11 BI Express               14.81
  7 Curtis, Jasmine           12 Quiet Fire               14.84
  8 Pate, Brittany            12 Maximum Outp             15.94
Heat  5 Preliminaries   Wind: -3.1
  1 Woods, Erika              12 Valley Unite             13.36q
  2 Adanlete, Gisele          12 Steel City E             13.76
  3 Mason, Shontia            12 Capitol City             14.41
  4 White, Sharnell           12 New York Novas           14.56
  5 Cutler, Shereese          12 Quiet Fire               15.04
  6 Hector, Taneal            12 BI Express               15.14
  7 Snodgrass, Deloris        12 Firebirds AC             15.44
  8 Rorie, Nijah              12 Philadelphia Str         16.34
Heat  6 Preliminaries   Wind: -1.7
  1 Jobe, Ashley              12 Jaguar TC (N             13.22q
  2 Wilbert, Tori             12 Valley Unite             13.63q
  3 Barlow, Briana            11 Supersonics              13.71
  4 Lawrence, Saudiah         11 Mt. Airy Track C         14.49
  5 Hunter, Breyonna          11 Quiet Fire               14.75
  6 Lane, Genevieve           11 Philadelphia Str         14.88
  7 Savage, Brianna           11 Firebirds AC             15.01
  8 Brewington, Christina     11 Iutc                     16.30

200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.1
  1 Barlow, Briana            11 Supersonics              28.42
  2 Adanlete, Gisele          12 Steel City E             28.45
  3 Bozeman, Brittany         12 Riv CO Swift             28.89
  4 Lane, Genevieve           11 Philadelphia Str         31.49
  5 Tyler, Tierra             11 Quiet Fire               31.52
  6 Hector, Taneal            12 BI Express               31.84
  7 Gordon, Toni              12 New Teck Spirit          34.99
  8 Elliott, Kourtnee         11 Maximum Outp             36.04
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.1
  1 Crusoe, Nzingha           12 Unattached               26.37q
  2 Graham, Tierra            12 Durham Strid             27.80q
  3 Littleton, Sherone           Buffalo Pion             28.62
  4 Krolikowski, Ariel        12 Kearney Track Cl         29.11
  5 Williams, Carlisa         12 New York Novas           29.52
  6 Mason, Shontia            12 Capitol City             31.00
  7 Cutler, Shereese          12 Quiet Fire               31.35
  8 Gathright, Sydney         11 United SD Ath            31.68
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.9
  1 Andrews, Shanique         12 Capitol City             28.01
  2 Wright, Monique           12 South Madiso             28.98
  3 Gillon, Tylia             11 Supersonics              29.25
  4 Pryor, Kelly              12 New York Novas           29.27
  5 Hood, Ariel               11 Mlk Blasters             29.63
  6 Armes, Alex               12 Kearney Track Cl         29.75
  7 Watson, Nasya             11 Buffalo Quee             29.81
  8 Hunter, Breyonna          11 Quiet Fire               30.21
Heat  4 Preliminaries   Wind: -4.6
  1 Phipps, Monica            12 New Horizon              27.10q
  2 Smith, Khaaleedah         12 Mt. Airy Track C         27.72q
  3 Jobe, Ashley              12 Jaguar TC (N             27.74q
  4 Lee, Jordan               11 Steel City E             28.19
  5 Mitchell-Owens, Bridgett  11 Detroit Jets             29.40
  6 Williams, Corrine         11 New York Novas           29.60
  7 White, Jamie              12 Riv CO Swift             32.76
  8 Black, Stephanie          11 Quiet Fire               35.24
Heat  5 Preliminaries   Wind: -7.4
  1 Phillips, Ashley          12 Capitol City             27.78q
  2 Williams, Ayana           12 Valley Unite             28.77
  3 Reynolds, Jenna           12 Team World TC            29.21
  4 Ridley, Alexandra         11 Supersonics              29.74
  5 Maloonado, Marjahni       12 Riv CO Swift             30.28
  6 Austin, Ashley            11 Quiet Fire               32.20
  7 Nesbitt, Jennifer         11 BI Express               32.50
  8 Pate, Brittany            12 Maximum Outp             34.22
Heat  6 Preliminaries   Wind: -7.5
  1 Goode, Asja               11 Supersonics              27.63q
  2 Wilkins, Brittany         12 Durham Strid             27.87q
  3 Gibson, Shakirah          12 Long Beach Sprin         28.30
  4 Makkar, Aspen             11 LA Jets                  29.46
  5 Curtis, Jasmine           12 Quiet Fire               30.61
  6 Hill, Rickell             12 Maximum Outp             30.65
  7 Koulesser, Raquel         11 New York Novas           30.76
  8 Rorie, Nijah              12 Philadelphia Str         33.93

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Pinnick, Shakeia          12 Aurora Flyer           2:26.52q
  2 Love, Areana              12 Valley Unite           2:33.29q
  3 Thomas, Dominique         11 Run For Glor           2:34.19q
  4 Savage, Tyeasha           12 New York Sta           2:35.29
  5 Pinkston, Shariece        12 Motor City TC          2:39.74
  6 Sanchez, Cynthia          12 Quiet Fire             2:41.46
  7 Rankin, Kristi            12 LA Jets                2:45.68
  8 Byrd, Eryn                12 Distance Hea           2:50.34
  9 Jones, Ebonie             12 Mt. Airy Track C       2:55.58
Heat  2 Preliminaries
  1 Tracy, Kevyn              12 Gazelle TC             2:25.13q
  2 Hernandez, Nadia          12 Supersonics            2:27.75q
  3 Curtis, Anya              11 Mt. Airy Track C       2:31.50q
  4 Thompson, Kathleen        12 Unattached             2:34.82
  5 Thompson, Devyn           11 Aurora Flyer           2:39.83
  6 Edgerson, Shawnte         11 Riv CO Swift           2:41.61
  7 Poole, Chelsey            11 Cornhusker F           2:44.36
  8 Pierson, Cherice          11 LA Jets                2:45.43
  9 Wright, Saedra            11 LA Jets                2:53.27
 10 Thomas, Keyona            11 Quiet Fire             2:56.13
Heat  3 Preliminaries
  1 Oaxaca, Andrea            12 Unattached             2:27.00q
  2 Weaver, Angelica          11 LA Jets                2:33.38q
  3 Sanchez, Melisa           12 Valley Unite           2:35.25
  4 Pena, Georgina            11 Unattached             2:38.68
  5 Thomas, Tiara             12 Decatur Domi           2:39.15
  6 Gibson, Shakirah          12 Long Beach Sprin       2:40.74
  7 Makkar, Aspen             11 LA Jets                2:43.65
  8 Pinkston, Shaniece        12 Motor City TC          2:48.17
  9 Best, Dominique           12 Mt. Airy Track C       2:52.65
 10 Thomas, Kristian          12 Mt. Airy Track C       3:10.83

3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Thompson, Kathleen        12 Unattached            10:51.47
  2 Dear, Annie               12 Barron Park           11:12.82
  3 Lucas, Karlecia           12 Distance Hea          11:21.14
  4 Pinkston, Shaniece        12 Motor City TC         11:26.21
  5 Poole, Chelsey            11 Cornhusker F          11:39.55
  6 Graham, Monique           12 Transy East           11:45.06
  7 Sanchez, Cynthia          12 Quiet Fire            11:45.84
  8 Pinkston, Shariece        12 Motor City TC         11:51.56
  9 Laiacona, Cynthia         12 Unattached            11:52.00
 10 Pierson, Cherice          11 LA Jets               12:07.57

80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Robertson, Ta'Janeece     12 LA Jets                  13.81q
  2 Cummings, Nicole          11 Westchester              13.84q
  3 Usher, Kenya              12 So Cal Run Coug          13.99q
  4 Hobbs, Camille            12 Georgia Expr             16.19
  5 Morrison, Domenique       11 New York Novas           17.81
Heat  2 Preliminaries   Wind: -8.8
  1 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          13.86q
  2 Kamate, Aichatou          11 New York Novas           14.73q
  3 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         14.94q
  4 Dunn, Karynn              12 Free Spirit              15.17q
  5 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             15.68q
  6 Weaver, Angelica          11 LA Jets                  17.94

100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.4
  1 Evans, Taylor             14 Arizona Cheetahs         12.37q
  2 Hale, Sharay              14 Detroit Jets             12.56q
  3 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           12.83q
  4 Reid, Erin                13 Long Beach Sprin         12.97
  5 Al-Qudah, Zakiyyah        13 Quiet Fire               13.75
  6 Ford, Tanisha             14 Riv CO Swift             13.95
  7 Poulson, Jasmine          13 Philadelphia Str         14.26
  8 Davis, Samantha           13 Maximum Outp             15.41
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.6
  1 Tate, Clarenchell         14 Mt. Airy Track C         12.56q
  2 Woodruff, Yasmin          13 Quiet Fire               12.81q
  3 Havville, Sharro          14 Mlk Blasters             13.51
  4 Joseph, Monique           14 Valley Unite             13.53
  5 Jewell, Alissa            13 Firebirds AC             13.67
  6 Terrell, Ashley           14 Buffalo Pion             13.93
  7 Lourick, Lauren           13 BI Express               14.18
  8 Johnson, Camille          13 Maximum Outp             16.96
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.4
  1 Evans, Terra              14 Arizona Cheetahs         12.11q
  2 Chisholm, Lareea          14 Cny Impalas              12.98
  3 Dallas, Saqenda           14 Mt. Airy Track C         13.08
  4 Kennedy, Brooke           14 Mlk Blasters             13.39
  5 White, Josalyn            13 BI Express               13.70
  6 Billi, Morgan             13 Southtown Sonics         13.82
  7 Ford, Lanisha             14 Riv CO Swift             14.14
  8 Hamlet, Shamari           13 Maximum Outp             15.44
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.6
  1 Dixon, Kayla              14 Valley Unite             12.97
  2 Fowler, Taelor            14 Steel City E             13.06
  3 Johnson, Anisha           13 Dixmoor Pal              13.17
  4 Judson, Whitney           13 New Horizon GA           13.18
  5 Brooks, Samara            14 Riv CO Swift             13.38
  6 Fildes, Natalie           14 Southtown Sonics         13.67
  7 Crawford, Ionye           14 Philadelphia Str         15.02
Heat  5 Preliminaries   Wind: -2.4
  1 Haskins, Kia              14 Durham Strid             12.80q
  2 Black, Christina          14 Quiet Fire               12.82q
  3 Nelms, Nijah              13 Valley Unite             13.28
  4 Allen, Cybill             14 Visions                  13.43
  5 Ray, J Leah               13 Mt. Airy Track C         13.83
  6 Williams, Jenell          14 Buffalo Pion             13.98
  7 Denham, India             13 Maximum Outp             15.05
Heat  6 Preliminaries   Wind: -2.6
  1 Tiney, Brittany           13 Visions                  12.87
  2 Goodman, Chalonda         13 Light Speed              12.88
  3 Cruder, Ashley            14 Unattached               13.20
  4 Brown, Jamillea           14 Durham Strid             13.42
  5 Hollingsworth, Taniqua    14 Buffalo Pion             13.48
  6 Epps, Heather             13 Steel City E             13.69
  7 Shephard, Stephanie       13 Valley Unite             13.70
  8 Addison, Britney          13 Firebirds AC             13.98

200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -7.3
  1 Dixon, Kayla              14 Valley Unite             27.17
  2 Woods, Tianna             13 Long Beach Sprin         27.81
  3 Porter, Latifah           13 Philadelphia Str         28.10
  4 Epps, Heather             13 Steel City E             28.19
  5 Al-Qudah, Zakiyyah        13 Quiet Fire               29.10
  6 Gayle, Crystal            13 BI Express               29.84
  7 Denham, India             13 Maximum Outp             31.56
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Evans, Taylor             14 Arizona Cheetahs         25.38q
  2 Kennedy, Brooke           14 Mlk Blasters             27.00
  3 Johnson, Anisha           13 Dixmoor Pal              27.72
  4 Richmond, Leah            14 Long Beach Sprin         28.30
  5 White, Josalyn            13 BI Express               28.36
  6 Poulson, Jasmine          13 Philadelphia Str         29.58
  7 Moore, Courtney           14 Memphis Hurdlers         30.17
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.2
  1 O'Connor, Symone          14 Supersonics              26.39
  2 Akrie, Tori               13 Steel City E             27.76
  3 Ray, J Leah               13 Mt. Airy Track C         28.44
  4 Ashmeade, Tajay           14 New Teck Spirit          29.43
  5 Williams, Jenell          14 Buffalo Pion             29.96
  6 Crawford, Ionye           14 Philadelphia Str         31.78
  7 Davis, Samantha           13 Maximum Outp             32.74
Heat  4 Preliminaries   Wind: -7.0
  1 Fowler, Taelor            14 Steel City E             26.98
  2 Hollingsworth, Taniqua    14 Buffalo Pion             27.35
  3 Judson, Whitney           13 New Horizon GA           27.41
  4 Havville, Sharro          14 Mlk Blasters             27.54
  5 Marable, Rajae            14 Ann Arbor Youth          28.17
  6 Gill, Sonia               14 Firebirds AC             28.30
  7 Tanksley, Lauren          13 Philadelphia Str         28.34
Heat  5 Preliminaries   Wind: -8.1
  1 Alexander, Erica          13 Texas Storm Trac         25.48q
  2 Tiney, Brittany           13 Visions                  26.38q
  3 McDougald, DeAngela       14 Unattached               26.54
  4 Santos, Vania             14 Long Beach Sprin         28.02
  5 Stepney, Corrine          14 Starlet Track Cl         28.13
  6 Beckford, Amber           13 Philadelphia Str         30.40
Heat  6 Preliminaries   Wind: -5.2
  1 Hale, Sharay              14 Detroit Jets             25.81q
  2 Haskins, Kia              14 Durham Strid             26.40
  3 Latham, Sheree            14 Columbus Jag             26.81
  4 Woodruff, Yasmin          13 Quiet Fire               27.17
  5 Brooks, Samara            14 Riv CO Swift             27.92
  6 Nelms, Nijah              13 Valley Unite             27.93
  7 Thompson, Imaira          13 New York Novas           28.70
  8 Malcolm, Maya             13 Philadelphia Str         28.83
Heat  7 Preliminaries   Wind: -6.7
  1 Evans, Terra              14 Arizona Cheetahs         24.99q
  2 Lewis, D'Ambour           13 Quiet Fire               25.44q
  3 Goodman, Chalonda         13 Light Speed              25.93q
  4 Muhammad, Dalilah         13 New York Novas           26.30q
  5 Uche, Chidi               14 Ann Arbor Youth          27.52
  6 Brown, Jamillea           14 Durham Strid             27.80
  7 Fraser, Ashley            14 BI Express               28.62
  8 Matthews, Jenelle         13 Maximum Outp             31.52

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Hall, Brittany            14 Georgia Elite          2:20.70q
  2 Ramsay, Ashley            13 New York Sta           2:24.59q
  3 Lechleider, Nikki         13 Cambridge Jets         2:26.66
  4 Giffon, Jessica           14 Unattached             2:31.65
  5 Mitsos, Janna             13 Wandering Tucan        2:34.04
  6 Richmond, Leah            14 Long Beach Sprin       2:34.17
  7 Hendy, Shantell           14 Burning Spear TC       2:34.55
  8 Edgerson, Sharde          13 Riv CO Swift           2:36.97
  9 Beason, Quiona            13 Transy East            2:37.62
 10 Dozier-Lewis, Mandi       14 Starlet Track Cl       2:39.24
Heat  2 Preliminaries
  1 Dalton, Jasmine           13 Visions                2:16.92q
  2 Williams, Shelise         14 Quiet Fire             2:22.43q
  3 Daily, Carlisha           14 LA Jets                2:22.46q
  4 Jackson, Brittany         14 Mt. Airy Track C       2:26.42q
  5 Klein-Cloud, Avery        13 Kenyan Runne           2:29.70
  6 Williams, Century         13 Starlet Track Cl       2:32.06
  7 Torres, Amber             14 Jaguar TC (N           2:37.39
  8 Johnson, Anise            14 Transy East            2:44.96
 -- McBean, Seantae           13 BI Express                 DNF
 -- Smith, Lakeisha           13 Long Beach Sprin           DNF
Heat  3 Preliminaries
  1 May, Monika               14 Visions                2:22.47q
  2 Ghahramani, Aiyda         14 Cornhusker F           2:24.60q
  3 Crawford, Kristin         13 Transy East            2:27.79
  4 Hutchinson, Messiah       13 Starlet Track Cl       2:29.63
  5 Pinnick, Jacquise         14 Aurora Flyer           2:30.10
  6 Santos, Vania             14 Long Beach Sprin       2:30.71
  7 Avery, Janelle            13 Northwest Tr           2:34.94
  8 Walker, Danisha           14 Quiet Fire             2:39.20
  9 Walters, Shaterica        14 Georgia Elite          2:40.20
 10 Waiters, Tanisha          14 BI Express             2:40.36
 11 Brown, Tyneisha           13 LA Jets                2:42.22

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Reese, Emily              13 Unattached             4:56.41Q
  2 Higginson, Ashley         14 Unattached             4:56.62Q
  3 Lechleider, Nikki         13 Cambridge Jets         4:59.02Q
  4 Williams, Jordan          14 Cornhusker F           5:07.15Q
  5 Fung, Ashley              13 Argyle-Lites           5:07.26q
  6 Giffon, Jessica           14 Unattached             5:08.36
  7 Davidson, Hannah          13 Argyle-Lites           5:13.70
  8 Sullivan, Kailey          13 Unattached             5:15.61
  9 Okeefe, Brittania         13 Argyle-Lites           5:17.56
 10 Lang, Amber               13 Lancaster TC           5:28.65
 11 Varosy, Sophie            13 Argyle-Lites           5:30.47
 12 Waiters, Tanisha          14 BI Express             5:31.29
 13 Walker, Danisha           14 Quiet Fire             6:00.23
Heat  2 Preliminaries
  1 Baker, Stancia            14 LA Jets                4:48.14Q
  2 Klein-Cloud, Avery        13 Kenyan Runne           4:50.55Q
  3 Lane, Caitlin             13 Argyle-Lites           4:51.65Q
  4 Leeper, Sarah             14 Cincinnati S           4:57.10Q
  5 Adamyk, Christy           14 Southern Cal           4:58.94q
  6 Fung, Emily               13 Argyle-Lites           5:00.29q
  7 Bauer, Erin               13 Cincinnati S           5:05.45q
  8 Gress, Ali                13 Cornhusker F           5:10.00
  9 Mitsos, Janna             13 Wandering Tucan        5:15.14
 10 Torres, Amber             14 Jaguar Track           5:25.36
 11 McBean, Seantae           13 BI Express             5:36.26
 12 Valentine, Samantha       13 Argyle-Lites           5:48.29

100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.0
  1 Flowers, Leah             13 Valley Unite             16.71
  2 Travis, Rachel            14 Jets Track C             17.21
  3 Guillory, Ra'Shan         13 Flo-Jo Inter             17.28
  4 McDonald, Jodie           13 Georgia Elite            18.77
  5 Jones, Camile             13 Georgia Expr             19.91
  6 Murray, Nora              13 Lancaster TC             21.11
 -- Marable, Rajae            14 Ann Arbor Youth            DNF
Heat  2 Preliminaries   Wind: -5.0
  1 Hudson, Chia              14 New York Sta             14.90q
  2 Rashed, Saleena           14 Metro Eagles             15.03q
  3 Coleman, Patience         14 Durham Strid             15.50q
  4 Uche, Chidi               14 Ann Arbor Youth          15.85q
  5 Mayhew, Kayla             14 Cambridge Jets           17.08
  6 Reid, Erin                13 Long Beach Sprin         18.00
  7 McCall, Shakira           14 Gazelle TC               24.50
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.3
  1 Dalton, Abbie             14 Northwest Tr             15.33q
  2 White, Ashley             14 LA Jets                  15.64q
  3 Jefferson, Brandi         14 Unattached               15.99q
  4 Ceaser, Krisynmarie       13 New York Novas           16.16q
  5 Kirkland, Kiersten        13 Riv CO Swift             16.24
  6 Hendricks, Nya            14 New York Sta             16.42
  7 Leverette, Christie       13 Gazelle TC               16.48
  8 Allen, Tiara              13 Dixmoor Pal              20.78

4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Quiet Fire  'A'                                     3:51.04q
  2 Visions  'B'                                        3:58.52q
  3 Long Beach Sprinters  'A'                           4:04.75q
  4 Mt. Airy Track Club  'A'                            4:05.38q
  5 Starlet Track Club  'A'                             4:10.38q
  6 New York Novas  'A'                                 4:17.76
  7 Firebirds Athletic Club  'A'                        4:23.47
Heat  2 Preliminaries
  1 Visions  'A'                                        3:51.91q
  2 Los Angeles Jets  'A'                               4:03.58q
  3 Valley United TC  'A'                               4:13.06q
  4 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:14.07
  5 Quiet Fire  'B'                                     4:23.84
  6 Philadelphia Striders  'A'                          4:26.29

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.5
  1 Kamate, Nene              16 New York Novas           12.69q
  2 Crusoe, Olinka            16 Unattached               13.12
  3 Young, Shayana            15 Philadelphia Str         13.26
  4 Pryor, Kortnie            15 Ann Arbor Youth          13.72
  5 Myers, Floree             15 BI Express               13.91
  6 Perry, Daelashe           16 South Madiso             13.93
  7 Harris, Breahana          15 Quiet Fire               14.02
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.5
  1 Anderson, Alexandria      16 Firestarters             12.10q
  2 Manning, Domenique        16 West Valley Eagl         12.55q
  3 Addison, Watia            15 Firebirds AC             12.91
  4 Shateema, Terry           16 Maximum Outp             13.08
  5 DiBiase, Libby            16 Cornhusker F             13.31
  6 Barbarinsa, Omobola       15 Wny Jets                 13.73
  7 Whitehead, Jakea          15 Philadelphia Str         13.90
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.8
  1 Bussey, Andrea            16 New Horizon GA           12.54q
  2 Bethea, Shaniece          15 West Valley Eagl         12.77
  3 Boddie, Kamilah           16 Mt. Airy Track C         13.51
  4 Cary, Ashley              15 Unattached               13.87
  5 Peterson, Courtney        15 Wny Jets                 14.25
  6 Lightfoot, Taleah         15 Philadelphia Str         14.43
  7 Elliott, Ashlee           16 Maximum Outp             14.81
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.7
  1 Lacy, Krystin             16 Unattached               12.09q
  2 Olear, Elizabeth          15 West Valley Eagl         12.26q
  3 Harris, Taylor            15 Georgia Expr             12.89
  4 Willis, Ciara             15 Gazelle TC               12.97
  5 Hamilton, Jada            16 New Horizon GA           13.12
  6 Dayle, Jewel              16 CambriaYouth Ass         13.73
  7 Jones, Hailey             16 Wny Jets                 13.83
  8 Droughn, Jessica          15 Philadelphia Str         16.99
Heat  5 Preliminaries   Wind: -2.3
  1 Carson, DeAna             15 Team World TC            12.44q
  2 Hill, Tenesha             16 Firebirds AC             12.64q
  3 Burns, Lauren             16 Georgia Elite            12.70
  4 Jackson, LaTayvia         15 Gazelle TC               13.25
  5 Taylor, Christiana        15 Philadelphia Str         13.49
  6 Rush, Bianca              16 New Horizon GA           13.80
  7 Smith, Kourtnie           15 Quiet Fire               14.43

200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.2
  1 Lacy, Krystin             16 Unattached               24.65q
  2 Burns, Lauren             16 Georgia Elite            25.94
  3 Alli, Nia                 15 CambriaYouth Ass         26.30
  4 Hill, Tendai              15 Jaguar Georgia           26.51
  5 Porter, Carshella         15 Milwaukee St             27.25
  6 Shateema, Terry           16 Maximum Outp             27.30
Heat  2 Preliminaries   Wind: -5.1
  1 Brown, Kaetlyn            15 River City E             25.70q
  2 Daniel, Gabriell          15 Durham Strid             26.15
  3 Saxer, Mary               16 Wny Jets                 26.26
  4 Hashemi, Pari             16 Unattached               26.87
  5 Wooldridge, Erin          15 Hawaii Elite             27.30
  6 Ott, Erica                15 Maximum Outp             28.16
  7 Grover, Synquis           15 Waukegan Invader         28.80
  8 Vadnere, Priya            16 Jaguar TC (N             29.83
Heat  3 Preliminaries   Wind: -3.3
  1 Leach, Nicole             16 Klub Keystone            24.59q
  2 Hill, Tenesha             16 Firebirds AC             25.63q
  3 Banks, Brittney           16 River City E             25.92
  4 Jackson, LaTayvia         15 Gazelle TC               26.54
  5 Pryor, Kortnie            15 Ann Arbor Youth          27.30
  6 Harris, Breahana          15 Quiet Fire               28.33
  7 Elliott, Ashlee           16 Maximum Outp             30.09
Heat  4 Preliminaries   Wind: -5.1
  1 Kamate, Nene              16 New York Novas           25.52q
  2 Bussey, Andrea            16 New Horizon GA           25.78
  3 Jones, Jessica            16 Maximum Outp             25.90
  4 Broyles, Brianna          15 Klub Keystone            26.99
  5 Robinson, Lori            16 Quicksilver              27.28
  6 Foster, Stephanie         15 Ann Arbor Youth          27.59
  7 Jones, Hailey             16 Wny Jets                 28.15
  8 Crain, Karrin             15 Bronx Tigers             30.18
Heat  5 Preliminaries   Wind: -3.4
  1 Anderson, Alexandria      16 Firestarters             23.78q
  2 Willis, Ciara             15 Gazelle TC               25.44q
  3 Bethea, Shaniece          15 West Valley Eagl         25.60q
  4 Harris, Taylor            15 Georgia Expr             25.78
  5 Garner, Paige             15 Maximum Outp             26.48
  6 Williams, Leslie          16 Philadelphia Str         26.79
  7 DiBiase, Libby            16 Cornhusker F             26.88
  8 Rush, Bianca              16 New Horizon GA           27.39
Heat  6 Preliminaries   Wind: -1.4
  1 Addison, Watia            15 Firebirds AC             26.28
  2 Cottle, Jasmine           15 Steel City E             26.60
  3 Boddie, Kamilah           16 Mt. Airy Track C         27.28
  4 Griffin, Amber            16 Long Beach Sprin         27.73
  5 Hill, Oneka               16 Maximum Outp             27.86
  6 Thorne, Ebony             16 Philadelphia Str         28.07
  7 Obidike, Jaimie           15 Ann Arbor Youth          28.51

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 McDonald, Kimarra         16 Unattached             2:18.55q
  2 Hartnett, Allison         16 Cornhusker F           2:19.88
  3 Ortman, Jessica           16 Wny Jets               2:22.16
  4 Hay, Amber                16 Detroit Cheetah        2:23.17
  5 Jones, Carissa            16 Cny Impalas            2:25.20
  6 McKinney, Sequoia         15 Unattached             2:29.91
  7 McFadden, Chenel          16 Durham Strid           2:36.11
  8 Vignetti, Melissa         16 Unattached             2:44.27
  9 Shaw, Carlissa            16 Memphis Hurdlers       2:53.58
Heat  2 Preliminaries
  1 Dron, Chantelle           16 Unattached             2:15.35q
  2 Robinson, Kelly           16 Detroit Cheetah        2:17.23q
  3 Condell, Alexandria       16 Run For Glor           2:23.86
  4 Michels, Linsie           15 Salem Track            2:25.96
  5 Ryles, London             16 Jaguar Georgia         2:31.14
  6 York, Rachel              15 Jets Track C           2:31.94
  7 McFadden, Chinelle        16 Durham Strid           2:32.11
  8 Lisa, Roth                15 Unattached             2:36.59
  9 Joehnson, Katie           15 Wny Jets               2:38.78
 10 Rodman, Ebony             15 BI Express             2:47.70
Heat  3 Preliminaries
  1 Thomas, Latvia            15 CambriaYouth Ass       2:15.83q
  2 Morris, Janean            15 Atoms                  2:16.06q
  3 Abdouch, Allie            15 Cornhusker F           2:22.23
  4 Matthews, Vianna          16 Future Quest           2:22.80
  5 Hogan, Jessica            16 Southern Cal           2:30.65
  6 Pfeiffer, Genevive        16 Wny Jets               2:30.84
  7 Henderson, Janell         16 Quicksilver            2:31.90
  8 Lawson, Ciara             16 Klub Keystone          2:32.36
  9 Adams, Taylor             15 Georgia Expr           2:37.28
 10 Francis, Tanise           16 BI Express             2:47.31
Heat  4 Preliminaries
  1 Mosser, Sarah             15 Unattached             2:17.23q
  2 Sampson, Kelly            16 Detroit Cheetah        2:17.29q
  3 Harper, Lyndsay           15 Albuquerque            2:18.04q
  4 Bennett, Cierra           16 Unattached             2:19.49
  5 Thomas, Tamia             15 Gazelle TC             2:23.66
  6 Schnell, Ashley           15 Cornhusker F           2:25.85
  7 Mattar, Stephanie         15 Run For Glor           2:31.88
  8 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea           2:31.99
  9 Smith, Adrienne           16 Quicksilver            2:42.89
 -- Ortman, Jenna             16 Wny Jets                    DQ

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 McKinney, Sequoia         15 Unattached             4:58.44Q
  2 McFadden, Chenel          16 Durham Strid           5:11.62Q
  3 Ables, Ina                16 Unattached             5:13.44Q
  4 Mattar, Stephanie         15 Run For Glor           5:15.28Q
  5 Dukes, Kortni             15 Cincinnati S           5:18.89
  6 Wray, Simone              16 Quicksilver            5:22.81
  7 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea           5:23.45
  8 Thomas, Nicki             16 Cornhusker F           5:25.49
  9 Hiott, Kristen            15 Unattached             5:27.74
 10 Barber, Anna              15 Jenks Americ           5:40.97
 11 Crayton, Mica             15 Detroit Cheetah        5:42.55
Heat  2 Preliminaries
  1 Abdouch, Allie            15 Cornhusker F           4:53.67Q
  2 Justice, Lauren           15 Cincinnati S           4:54.77Q
  3 Condell, Alexandria       16 Run For Glor           4:55.34Q
  4 Sampson, Kelly            16 Detroit Cheetah        4:55.72Q
  5 Snow, Merideth            16 Cornhusker F           4:56.05q
  6 Schnell, Ashley           15 Cornhusker F           4:56.17q
  7 Rubin, Jenny              15 Cornhusker F           4:58.11q
  8 Drouin, Jackie            15 Gazelle TC             5:03.83q
  9 Hudson, Meagan            16 Jets Track C           5:06.06
 10 Varosy, Klara             15 Argyle-Lites           5:11.52
 11 Murray, Kelly             15 Syracuse Cha           5:19.23
 12 Hogan, Jessica            16 Southern Cal           5:22.31
 13 Buenrostra, Brittney      16 Cool Running           5:50.72

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.1
  1 Echko, Lauren             16 Future Quest             15.11q
  2 Gilchrist, Danielle       15 Jenks Americ             15.45q
  3 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC               16.72
  4 Broom, Kimyon             15 Quiet Fire               17.16
  5 Maymon-Barr, Tiara        15 Dixmoor Pal              17.79
  6 Volpini, Gina             16 Lancaster TC             19.16
 -- Johnson, Iman             15 Jaguar TC (N               DNF
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Manning, Domenique        16 West Valley Eagl         14.82q
  2 Carson, DeAna             15 Team World TC            15.21q
  3 Woods, Shana              15 Long Beach Sprin         15.23q
  4 Hasan, Alyissa            16 Wny Jets                 15.37q
  5 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers         15.43q
  6 Broyles, Brianna          15 Klub Keystone            16.32q
  7 Anderson, Jennifer        16 Chautauqua Strid         16.83
  8 Byrd, Jerae               15 Northwest Tr             17.10

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Milwaukee Striders  'B'                             3:58.01q
  2 Philadelphia Striders  'A'                          4:00.11q
  3 Maximum Output TC  'A'                              4:00.47q
  4 Supersonics TC  'A'                                 4:00.98q
  5 Durham Striders  'A'                                4:12.63
Heat  2 Preliminaries
  1 Cambria Youth Association  'A'                      3:47.69q
  2 West Valley Eagles  'A'                             3:49.56q
  3 Quicksilver Track Club, Inc.  'A'                   4:01.17q
  4 Gazelle TC  'A'                                     4:03.07q
  5 Firebirds Athletic Club  'A'                        4:05.33
  6 Georgia Express  'A'                                4:16.83

100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.7
  1 Champion, Courtney        17 New Horizon GA           12.15q
  2 Rodriguez, Carol          18 West Valley Eagl         12.66q
  3 Warren, Nina              17 Firebirds AC             12.79q
  4 Mills, Candice            19 Cornhusker F             13.14
  5 Broadnax, Lauren          18 Unattached               13.46
  6 Smith, Marcia             17 Maximum Outp             13.48
  7 Giles, Ashley             17 Starlet Track Cl         13.60
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.3
  1 Erigha, MaryAnn           19 New Horizon GA           12.20q
  2 Onyepunuka, Jessica       17 Unattached               12.21q
  3 Dortch, LaDrea            16 Wny Jets                 12.65q
  4 Johnson, Jamila           18 Cny Impalas              12.67q
  5 Vives, Ashley             17 Unattached               13.11
  6 Scott, Erica              17 Aurora Flyer             13.65
  7 Clement, Alicia           17 Bowie Tracks             14.19
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.0
  1 Nimley, Mohnette          18 New Horizon GA           13.02q
  2 Jordan, Tiara             17 Maximum Outp             13.05
  3 Williams, Stephanie       17 Cornhusker F             13.31
  4 Taylor, Winter            17 Ann Arbor Youth          13.35
  5 Opata, Shenah             18 Bowie Tracks             13.60
  6 Bailey, Victoria          18 Harlem Striders          13.94
  7 Taylor, Tina              17 Philadelphia Str         14.25

200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.7
  1 Champion, Courtney        17 New Horizon GA           23.98q
  2 Warren, Nina              17 Firebirds AC             25.38q
  3 Floyd, Najah              18 Maximum Outp             25.94
  4 Griffin, Cari             18 Jenks Americ             27.01
  5 Leising, Jenny            18 Unattached               27.32
  6 Gray, Shayla              18 Bowie Tracks             29.00
  7 Scott, Kurtrisha          17 Philadelphia Str         29.22
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.3
  1 Rodriguez, Carol          18 West Valley Eagl         24.66q
  2 Jordan, Tiara             17 Maximum Outp             25.79
  3 Williams, Nicole          17 Innervisions Tra         26.99
  4 Giles, Ashley             17 Starlet Track Cl         27.31
  5 Taylor, Tina              17 Philadelphia Str         28.78
  6 Ibebeuchi, Ugonna         18 Bowie Tracks             29.66
  7 Saulters, LaToya          17 CambriaYouth Ass         30.15
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.5
  1 Tyson, Cleo               17 Unattached               23.99q
  2 Austin, Lauren            17 Young Achiev             24.62q
  3 Dobson, Porscha           18 Jaguar TC (N             24.84q
  4 Pryor, Porshia            17 Ann Arbor Youth          25.85
  5 Williams, Stephanie       17 Cornhusker F             26.41
  6 Smith, Marcia             17 Maximum Outp             26.68
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.9
  1 Vives, Ashley             17 Unattached               26.43
  2 Beard, Quanette           18 Nashville Il             26.74
  3 Nimley, Mohnette          18 New Horizon GA           27.04
  4 Cerminara, Natalie        17 Wny Jets                 27.27
  5 Bailey, Victoria          18 Harlem Striders          27.80
  6 Kumalah, Jerrie           17 Bowie Tracks             28.19
Heat  5 Preliminaries   Wind: -3.9
  1 Onyepunuka, Jessica       17 Unattached               24.80q
  2 Griggs, Tenisha           17 Maximum Outp             24.91q
  3 Broadnax, Lauren          18 Unattached               25.96
  4 Griffiths, Dionne         17 Bronx Tigers             26.85
  5 Clement, Alicia           17 Bowie Tracks             27.18
  6 Hill, Cierra              17 Philadelphia Str         27.86

800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Nickoley, Trisa           17 Unattached             2:12.73q
  2 Freeman, Ashley           18 West Valley Eagl       2:13.01q
  3 Cooper, Alondea           17 Unattached             2:14.41q
  4 Simmons, Briene           19 Georgia Elite          2:14.82q
  5 Long, Brittania           18 Jenks Americ           2:19.69q
  6 Mitchell, Whitney         17 Starlet Track Cl       2:23.08q
  7 Rossbach, Jonel           18 Cornhusker F           2:31.89
  8 Selkregg, Rachel          18 Chautauqua Strid       2:36.40
  9 Davis, Meyosha            18 Jaguar Georgia         2:45.62
Heat  2 Preliminaries
  1 Sappleton, Salena         18 Metro Eagles           2:16.48q
  2 Dix, Lashun               18 Jaguar Georgia         2:16.71q
  3 Simpson, Michelle         18 Unattached             2:27.54
  4 Miller, Betsy             17 Cornhusker F           2:28.64
  5 Shaurette, Danielle       17 Gazelle TC             2:29.60
  6 Jackson, Jackie           17 Southtown Sonics       2:36.73
  7 Long, Erin                17 Pacer Track            2:42.78
  8 Black, Jennifer           17 Chautauqua Strid       2:43.15

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Miller, Betsy             17 Cornhusker F           4:46.00q
  2 Bennett, Kym              17 Cornhusker F           4:47.00q
  3 Dix, Lashun               18 Jaguar Georgia         4:58.69q
  4 Horne, Katie              17 Detroit Cheetah        5:10.00q
  4 Checotah, Cieann          17 Jenks Americ           5:10.00q
  6 Shaurette, Danielle       17 Gazelle TC             5:11.26q
  7 Fleming, Felicia          17 Jenks Americ           5:15.00q

100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -2.9
  1 Dobson, Porscha           18 Jaguar TC (N             14.17q
  2 Taylor, Winter            17 Ann Arbor Youth          15.61q
  3 James, Pavielle           17 Unattached               15.74
  4 Smith, Holly              17 Unattached               15.99
  5 Price, Dominique          17 Durham Strid             16.54
  6 Hanson, Candace           18 Georgia Expr             17.63
 -- Henry, Phylicia           17 CambriaYouth Ass           DNF
Heat  2 Preliminaries   Wind: -4.3
  1 Alexander, Ronetta        18 Wny Jets                 14.21q
  2 Griggs, Tenisha           17 Maximum Outp             14.94q
  3 Tillman, Lauren           18 Georgia Elite            15.13q
  4 Cooper, Alondea           17 Unattached               15.27q
  5 Brown, Kimberley          17 Texas Expres             15.82
  6 Powell, Demetria          17 Durham Strid             16.02
  7 Jennings, Francine        17 Community Kids A         16.19
  8 Ramirez, Valerie          18 Unattached               20.09
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.8
  1 Kincaid, Leah             18 Springfield              15.02q
  2 Hill, Sierra              17 Quicksilver              15.52q
  3 Tetkowski, Denise         18 Unattached               15.85
  4 Chaplin, Etienne          17 Firestarters             15.91
  5 Fogarty, Erin             17 Cornhusker F             16.51
  6 Smith, Elaina             17 Firebirds AC             17.30
  7 Smith, Nicole             17 Erie Wave                19.26
 -- Wynn, Anene               18 Durham Strid               DNF

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.9
  1 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC            14.28q
  2 Strong, Jaelen             9 Mt. Airy Track C         14.43q
  3 Parker, Trae               9 Maximum Outp             14.66q
  4 Luckett, Anthony           9 So Cal Run Coug          14.79q
  5 Williams, Jamaal           8 Rising Stars             15.15
  6 Shropshire, Kyree         10 Buffalo Pion             15.68
  7 Young, Demetrious          9 Waukegan Invader         15.77
  8 Sims, Brandon              9 New York Novas           17.93
Heat  2 Preliminaries   Wind: -6.6
  1 Moore, Jr., Chris         10 Valley Unite             14.81q
  2 Rouse, Richard            10 Unattached               15.12
  3 Hood, Adrian              10 Mlk Blasters             15.42
  4 Clark, Alvin               8 LA Jets                  15.53
  5 Elliott, Kimani            9 Maximum Outp             16.15
  6 Nabriet, Deondre           9 Waukegan Invader         16.21
  7 Beacham, Mychal            9 Quiet Fire               16.56
  8 Johnson, Ishmael          10 Buffalo Panthers         17.20
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.2
  1 Krah, Aaron                9 Durham Strid             15.14
  2 Annoor, Radir              9 Maximum Outp             15.19
  3 Edwards, Berkley           8 Maximum Outp             15.63
  4 Payne, Aquan               8 Buffalo Panthers         15.75
  5 Harding, Brandon           9 Maximum Outp             15.81
  6 Edwards, Bailey            5 Maximum Outp             21.35
  7 Ali, Fareed                6 Buffalo Pion             24.27
  8 White, Myles                 Buffalo Pion             25.65
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.5
  1 Townsend, Theodore        10 Long Beach Sprin         14.72q
  2 George, Anthony           10 LA Jets                  14.91
  3 Wilson, Donavan           10 Waukegan Invader         15.50
  4 Peters, Trayvon           10 Long Beach Sprin         15.55
  5 Williams, Nigel            9 Waukegan Invader         15.56
  6 Jones, Xavier              8 Waukegan Invader         15.93
  7 Johnson, Philip            8 Maximum Outp             15.99
  8 Brown, Jamal               8 New Teck Spirit          18.26
Heat  5 Preliminaries   Wind: -1.4
  1 White, Laijon             10 Rising Stars             13.88q
  2 Hentry, Brian             10 Mt. Airy Track C         14.85
  3 Harper, Christopher       10 Valley Unite             14.98
  4 Naasz, Connor             10 Vernon Smith Inf         15.02
  5 Muhammad, Khalfani         9 LA Jets                  15.30
  6 Mills, Daymond            10 LA Jets                  15.45
  7 Hood, Travondae           10 Waukegan Invader         16.84
  8 Ali, Arjumand              7 Buffalo Pion             18.85
Heat  6 Preliminaries   Wind: -4.7
  1 Baker, Jared              10 So Cal Run Coug          14.15q
  2 Haywood, Devin             9 Firebirds AC             15.26
  3 Thorpe, Tyrone            10 Durham Strid             15.37
  4 Gamble, Michael           10 Durham Strid             15.41
  5 Mendis, Ashan             10 Valley Unite             15.57
  6 Street, Christopher        9 Quiet Fire               15.82
  7 Satcher, Khaliqa           8 Buffalo Pion             17.59
  8 Pringle, Kenny            10 Buffalo Panthers         17.82

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -6.0
  1 Clark, Alvin               8 LA Jets                  30.47q
  2 Williams, Jamaal           8 Rising Stars             31.73
  3 Mason, Cory               10 Georgia Expr             32.75
  4 Beacham, Mychal            9 Quiet Fire               33.28
  5 Harris, Andonis            9 Riv CO Swift             33.43
  6 Payne, Aquan               8 Buffalo Panthers         33.76
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.4
  1 Mitchell, Christopher     10 LA Jets                  28.84q
  2 Rouse, Richard            10 Unattached               29.04q
  3 Street, Christopher        9 Quiet Fire               31.52
  4 Johnson, Philip            8 Maximum Outp             32.14
  5 Elliott, Kimani            9 Maximum Outp             32.15
  6 Peters, Trayvon           10 Long Beach Sprin         32.18
  7 Jackson, Dante            10 Rising Stars             32.73
  8 Johnson, Ishmael          10 Buffalo Panthers         36.66
Heat  3 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Hood, Adrian              10 Mlk Blasters             30.14q
  2 Gray, Blake                9 Long Beach Sprin         30.72q
  3 Annoor, Radir              9 Maximum Outp             30.85
  4 Washington, Tyler         10 Rising Stars             32.12
  5 Murphy, Lamont             8 South Madiso             33.44
  6 Pringle, Kenny            10 Buffalo Panthers         36.11
  7 Brown, Jamal               8 New Teck Spirit          39.29
Heat  4 Preliminaries   Wind: -7.0
  1 White, Laijon             10 Rising Stars             27.86q
  2 Boston, Adisa             10 So Cal Run Coug          30.02q
  3 Parker, Trae               9 Maximum Outp             30.78q
  4 Naasz, Connor             10 Vernon Smith Inf         31.55
  5 Harding, Brandon           9 Maximum Outp             31.72
  6 Muhammad, Khalfani         9 LA Jets                  32.02
  7 Edwards, Berkley           8 Maximum Outp             32.04
  8 Harris, Andre             10 Riv CO Swift             36.89

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Mitsos, Ryan              10 Wandering Tucan        2:35.16q
  2 Jernigan-Dalton, Terrenc  10 Track Housto           2:37.88q
  3 Willis, Rex, Jr.           8 Gazelle TC             2:38.36q
  4 Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal            2:38.49
  5 Smith, Kolonji            10 Mt. Airy Track C       2:42.57
  6 Anderson, Payton          10 Omaha Racers           2:42.70
  7 McCollum, Ben             10 United SD Ath          2:43.27
  8 Allen, Dante               9 Transy East            2:46.24
  9 Ally, Keith               10 LA Jets                2:49.01
 10 Lipscomb, Bryson          10 Mt. Airy Track C       2:52.08
 11 Harris, Andre             10 Riv CO Swift           2:52.15
 12 Lesesne, David             9 Jaguar TC (N           2:59.68
Heat  2 Preliminaries
  1 Sealey, Alonzo            10 Kenyan Runne           2:31.72q
  2 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin       2:32.68q
  3 Balsino, Dominick         10 Unattached             2:35.37q
  4 Andrews, Anthony          10 Transy East            2:36.20q
  5 Anderson, Marshall        10 Omaha Racers           2:37.98q
  6 Swager, Gunnar            10 Unattached             2:42.80
  7 Allen, Devin               9 Mt. Airy Track C       2:47.28
  8 Martinez, Branden          9 Alpha Omega Elit       2:49.10
  9 Mitsos, Robby             10 Wandering Tucan        2:52.92
 10 Harris, Anthony           10 Georgia Expr           2:57.82
 11 Griffith, Brian           10 Pacer Track            2:59.11
 12 Jackson, Julian            9 Jaguar TC (N           3:04.63

100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.2
  1 Crosland, Anthony         11 United SD Ath            13.50
  2 Wheeler, Chase            12 Unattached               13.91
  3 Tyler, Delbert            11 Steel City E             14.08
  4 Panteau, Joel             12 CA Quicksilver           14.47
  5 Williams, Shawn           12 LA Jets                  14.52
  6 Davis, Zachary            11 Maximum Outp             15.56
  7 Truesdale, Desmond        11 Buffalo Pion             15.99
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.8
  1 Ally, Kevin               12 LA Jets                  12.97q
  2 Robinson, Ahmad           12 Mlk Blasters             12.99q
  3 Carlisle, Amir            11 Unattached               13.39q
  4 Maley, Brian              12 Iutc                     13.56
  5 Kennedy, Gregory          12 Waukegan Invader         13.84
  6 Darden, Joel              12 Valley Unite             13.90
  7 Harris, Quamaine          12 Mt. Airy Track C         14.11
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.1
  1 Marlow, Darryl            11 Gazelle TC               12.99q
  2 Gathright, Jeremy         12 United SD Ath            12.99q
  3 Price, Sheldon            12 Free Spirit              13.08q
  4 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             13.90
  5 Leonard, Jovan            12 Firebirds AC             14.07
  6 Bond, Erik                11 Westchester              14.59
  7 Blount, Jimmy             11 BI Express               14.76
  8 Werts, Matthew            12 Buffalo Panthers         14.94
Heat  4 Preliminaries   Wind: 1.0
  1 David, Dareem             12 Mt. Airy Track C         12.09q
  2 Crawford, Quinton         11 Nashville Il             13.03q
  3 Theodore, Marvin          12 Cambridge Jets           13.54
  4 Page, Clenshawn           11 LA Jets                  13.62
  5 Cox, Marquise             12 Riv CO Swift             13.70
  6 McBean, Duvone            11 BI Express               14.12
  7 Pringle, Ricky               Buffalo Pion             14.66
  8 Williams, Bernard         12 Buffalo Panthers         14.73

200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -6.4
  1 Marlow, Darryl            11 Gazelle TC               26.66q
  2 Darden, Toddrick          12 Supersonics              26.96q
  3 Morgan, Jr., Dale         11 Valley Unite             27.05q
  4 Kennedy, Gregory          12 Waukegan Invader         28.00
  5 Harris, Quamaine          12 Mt. Airy Track C         28.49
  6 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              29.21
Heat  2 Preliminaries   Wind: -4.2
  1 David, Shawn              12 Mt. Airy Track C         25.03q
  2 Crawford, Quinton         11 Nashville Il             27.38q
  3 Broadnax, Roshawn         12 Mlk Blasters             27.43q
  4 Winslow, Dashe            12 Burning Spear TC         27.71
  5 Usher, Tyrone             12 LA Jets                  28.24
  6 Hill, Brandon             12 Westchester              28.72
  7 Holland, Christopher      11 Buffalo Panthers         31.65
Heat  3 Preliminaries   Wind: -5.9
  1 Robinson, Ahmad           12 Mlk Blasters             26.70q
  2 Maley, Brian              12 Iutc                     27.74
  3 Lillard, Bryson           11 Nashville Il             28.17
  4 Potter, Jevar             12 Georgia Expr             29.92
  5 Gary, Shondell            11 BI Express               30.38
  6 Page, Clenshawn           11 LA Jets                  30.96
  7 Pringle, Ricky               Buffalo Pion             30.97
Heat  4 Preliminaries   Wind: -6.3
  1 Cooper, Fealt             12 United SD Ath            27.57
  2 Carlisle, Amir            11 Unattached               27.65
  3 Theodore, Marvin          12 Cambridge Jets           28.09
  4 Williams, Shawn           12 LA Jets                  29.22
  5 McBean, Duvone            11 BI Express               29.28
  6 Taylor, Robert            11 New York Novas           30.87
  7 Bond, Erik                11 Westchester              31.28
Heat  5 Preliminaries   Wind: -6.8
  1 Ally, Kevin               12 LA Jets                  26.48q
  2 Brock, Tylor              12 Unattached               27.83
  3 Price, Sheldon            12 Free Spirit              28.42
  4 Darden, Joel              12 Valley Unite             28.90
  5 Wheeler, Chase            12 Unattached               29.11
  6 Panteau, Joel             12 CA Quicksilver           29.17
  7 Davis, Zachary            11 Maximum Outp             32.50

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Revord, Connor            12 Unattached             2:19.06q
  2 Dukes, Ramses             11 M C Express            2:22.19q
  3 Galvez, Johnny            12 Phoenix Bobcats        2:23.17q
  4 Chubb, Timond             12 Gazelle TC             2:27.19
  5 Lewis, Matthew            11 Gazelle TC             2:30.39
  6 Pinnick, Christopher      18 Aurora Flyer           2:33.04
  7 Shirley, Joshua           12 Dixmoor Pal            2:34.56
  8 Fisher, Steven            11 Green Streak           2:38.44
  9 Walkington, Patrick       11 Alpha Omega Elit       2:41.21
 -- Lillard, Bryson           11 Nashville Il               DNF
 -- Clay, Brennan             12 Mlk Blasters                DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 White, Sadiki             12 Supersonics            2:15.22q
  2 Willis, Christian         12 Gazelle TC             2:20.73q
  3 Washington, Wesley        12 Fast and Fit YA        2:25.80q
  4 Dixon, Corneilous         11 Nashville Il           2:26.40q
  5 Beverly, Khari            12 Swift Track            2:28.26
  6 Holland, Dante            12 Riv CO Swift           2:31.03
  7 Emerson, Mark                Buffalo Pion           2:33.76
  8 Roth, Keith               11 Unattached             2:33.84
  9 Fraser, Rashawn           11 BI Express             2:40.98
 10 Leonard, Michael          12 There to Care Tr       2:41.08
 11 Ford, Demetry             11 New Teck Spirit        3:21.64
Heat  3 Preliminaries
  1 Youngblood, Tye           12 Gazelle TC             2:24.31q
  2 Younes, Sharif            12 Iutc                   2:30.14
  3 Parsley, Barrington       12 LA Jets                2:32.93
  4 Murray, Michael           12 Nashville Il           2:33.10
  5 Hines, Mahall             12 There to Care Tr       2:34.45
  6 Hinds, Gregory            11 New York Novas         2:36.63
  7 Jackson, Morgan           11 Jaguar TC (N           2:41.59
  8 Williams Jr., Kyeonta     11 Wny Jets               2:45.13
  9 Falcon, Simon             12 Cornhusker F           2:47.99
 -- Parks, Donate             12 Long Beach Sprin           DNF

3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Revord, Connor            12 Unattached            10:04.15
  2 Arguello, Austin          12 Cyo Track Cl          10:12.52
  3 Dukes, Ramses             11 M C Express           10:19.45
  4 Fisher, Steven            11 Green Streak          10:39.87
  5 Corbin, Salim             11 Transy East           10:39.89
  6 Molke, Robert             12 Transy East           10:44.87
  7 Younes, Sharif            12 Iutc                  10:47.23
  8 Goncarovs, Andris         11 Iutc                  11:09.88
  9 Sutherland, Jordan        12 Cornhusker F          11:16.71
 10 Clegg, Casey              11 Phoenix Bobcats       11:19.91
 11 Falcon, Simon             12 Cornhusker F          11:22.96
 12 Connor, Tom               12 Iutc                  11:30.40
 13 Pinnick, Christopher      18 Aurora Flyer          11:32.93
 14 Kleiman, Jeremy           12 Unattached            11:54.57
 15 Sanchez, Cody             11 Jets Track C          12:18.66

80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -4.8
  1 Kindred, Joel             12 Durham Strid             12.95q
  2 Island, Mikio             12 Valley Unite             13.14q
  3 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         13.91q
  4 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               14.70q
  5 Beverly, Khari            12 Swift Track              15.04q
  6 Babarinsa, Tunde          12 Wny Jets                 15.29
  7 Cox, Maurice              12 Riv CO Swift             19.45
Heat  2 Preliminaries   Wind: -6.0
  1 Morgan, Jr., Dale         11 Valley Unite             13.21q
  2 Cox, Marquise             12 Riv CO Swift             13.27q
  3 Renwick, Logan            12 Unattached               13.40q
  4 Ernest, Tristan           12 New York Sta             16.67
  5 Taylor, George            12 New York Novas           17.07
  6 Jones, Tyler              11 Georgia Expr             19.53
 -- Chambers, Brandon         12 Mlk Blasters               DNF

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Valley United TC  'A'                               4:14.00q
  2 Nashville Illusions  'A'                            4:14.33q
  3 Phoenix Bobcats  'A'                                4:25.55q
  4 There to Care Track Club  'A'                       4:28.49
  5 Firebirds Athletic Club  'A'                        4:29.40
Heat  2 Preliminaries
  1 Gazelle TC  'A'                                     4:07.55q
  2 Los Angeles Jets  'A'                               4:10.22q
  3 Mlk Blasters  'A'                                   4:15.04q
  4 Riv CO Swift Performance  'A'                       4:16.89q
  5 Cambridge Jets  'A'                                 4:17.54q
  6 Buffalo Panthers  'A'                               4:55.72

100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.2
  1 Danns, Don                14 Mlk Blasters             12.49q
  2 Jones, Cortez             14 Dixmoor Pal              12.54q
  3 Queen, Cornelius          14 Cambridge Jets           12.97
  4 Moody, Ja'mere            14 Buffalo Panthers         13.13
  5 Robinson, Marc            14 Jaguar TC (N             13.19
  6 Faulknor, Christopher     14 So Cal Run Coug          13.24
  7 Campbell, Samora          14 Cny Impalas              13.25
  8 Trotman, Samuel           14 Firebirds AC             13.84
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.2
  1 Green, Isaiah             14 So Cal Run Coug          11.46q
  2 Johnson, Jamal            13 Cny Impalas              12.38q
  3 Carter, Raymond           14 So Cal Run Coug          12.68
  4 A-Kirkland, Da'Shaen      14 Mystic Runne             12.77
  5 Fard, Russ                13 Cambridge Jets           13.00
  6 Henry, Terrell            14 Buffalo Panthers         13.03
  7 Deslonde, Brian           13 Riv CO Swift             13.17
  8 Xie, Jonathan             14 Jaguar TC (N             13.78
Heat  3 Preliminaries   Wind: -4.3
  1 Judkins, Ramon            13 So Cal Run Coug          12.49q
  2 Wright, Leonardo          14 Jaguar TC (N             12.52q
  3 Patterson, Darren         14 Waukegan Invader         12.57q
  4 Ortiz, David              14 Cambridge Jets           12.62q
  5 Leonard, Sammie           14 Firebirds AC             12.63
  6 Saddler, Leon             14 Cny Impalas              12.80
  7 Hines, Alfred             13 Long Beach Sprin         13.17
  8 Chandler, Hebert          14 Buffalo Panthers         14.18

200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -5.0
  1 Patterson, Darren         14 Waukegan Invader         24.48q
  2 Ortiz, David              14 Cambridge Jets           25.02q
  3 Saddler, Leon             14 Cny Impalas              25.45q
  4 A-Kirkland, Da'Shaen      14 Mystic Runne             25.51
  5 Wright, Steven            13 Dixmoor Pal              26.06
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.1
  1 Jones, Cortez             14 Dixmoor Pal              24.92q
  2 Leonard, Sammie           14 Firebirds AC             25.18q
  3 Queen, Cornelius          14 Cambridge Jets           25.72
  4 Hines, Alfred             13 Long Beach Sprin         26.10
  5 Campbell, Samora          14 Cny Impalas              26.21
  6 Jones, Landon             14 Decatur Domi             28.21
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.6
  1 Jean-Louis, Jonathan      14 Cambridge Jets           24.48q
  2 Watts, Ian                14 Gazelle TC               24.87q
  3 Johnson, Jamal            13 Cny Impalas              24.90q
  4 Moody, Ja'mere            14 Buffalo Panthers         26.60
  5 Elliott, Ettienne         14 Maximum Outp             32.65

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC             2:06.35q
  2 Gregory, Kendall          14 Mt. Airy Track C       2:06.39q
  3 Lynch, Marcelis           14 Distance Hea           2:08.82q
  4 Shirley, Cameron          12 Dixmoor Pal            2:09.82q
  5 Beach, Curtis             13 Albuquerque            2:11.64q
  6 Falcon, Peter             14 Cornhusker F           2:14.12
  7 Peek, Delorean            14 Detroit Jets           2:17.12
  8 Wells, Dorian             13 Unattached             2:22.60
  9 Pinkston, Eugene          14 M C Express            2:22.87
 10 Dupree, Erin              14 Riv CO Swift           2:24.29
 11 Baucham, Brian            13 Quiet Fire             2:32.22
Heat  2 Preliminaries
  1 Apwah, Jason              14 Green Streak           2:05.21q
  2 Rhodes, Elliott           14 Mt. Airy Track C       2:08.41q
  3 Kennedy, Tojsh            14 Quiet Fire             2:13.01q
  4 Sanchez, Victor           14 Valley Unite           2:13.21
  5 Evans, Jonathan           14 Long Beach Sprin       2:17.19
  6 Robinson, Anwar           14 Distance Hea           2:18.88
  7 McCoy, Dylan              13 Cyo Track Cl           2:22.60
  8 Reynolds, Ryan            14 Cornhusker F           2:24.11
  9 Smith, Andrew             13 Riv CO Swift           2:24.71
 10 Richardson, Jonathan      14 Westchester            2:27.87
 11 Boston, Bradford          14 So Cal Run Coug        2:36.80
Heat  3 Preliminaries
  1 Carter, Keith             13 Brooklyn Hea           2:15.09
  2 Feldhake, Matthew         14 Effingham TC           2:16.16
  3 Armond, Wesley            14 Gazelle TC             2:16.73
  4 Morgan, Taylor            14 Cyo Track Cl           2:18.12
  5 Outlaw, Malachi           14 Distance Hea           2:18.93
  6 Smith, Kashif             13 Mt. Airy Track C       2:18.95
  7 Griffin, Ashton           13 Long Beach Sprin       2:20.67
  8 Bautista, Alex            13 Cool Running           2:21.39
  9 Zebe, Zebo                13 Unattached             2:25.67
 10 Strauther, Joshua         13 Riv CO Swift           2:28.90
 11 Gray, Brandan             14 Quiet Fire             3:00.69

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Apwah, Jason              14 Green Streak           4:21.67Q
  2 Lynch, Marcelis           14 Distance Hea           4:29.44Q
  3 Falcon, Peter             14 Cornhusker F           4:32.01Q
  4 Rhodes, Elliott           14 Mt. Airy Track C       4:32.02Q
  5 Feldhake, Matthew         14 Effingham TC           4:35.39q
  6 Peek, Delorean            14 Detroit Jets           4:37.60q
  7 Bergmann, Taylor          14 Cyo Track Cl           4:39.57q
  8 Robinson, Anwar           14 Distance Hea           4:47.88
  9 Bautista, Alex            13 Cool Running           4:48.46
 10 Richardson, Jonathan      14 Westchester            5:19.33
Heat  2 Preliminaries
  1 Warren, Reginald, Jr.     14 Gazelle TC             4:34.17Q
  2 Shirley, Cameron          12 Dixmoor Pal            4:35.35Q
  3 Klein-Cloud, Rafael       14 Kenyan Runne           4:37.67Q
  4 Wilson, Jacob             14 Cornhusker F           4:37.97Q
  5 Evans, Jonathan           14 Long Beach Sprin       4:40.37q
  6 Morgan, Taylor            14 Cyo Track Cl           4:41.81
  7 Reynolds, Ryan            14 Cornhusker F           4:45.43
  8 Nieland, Tyler            14 Cornhusker F           4:45.60
  9 Outlaw, Malachi           14 Distance Hea           5:07.67
 10 Pinkston, Eugene          14 M C Express            5:26.80

100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -6.3
  1 Leonard, Miles            14 New World TC             15.81q
  2 Holcombe, Alex            14 Unattached               15.86q
  3 Lane, Warren              14 Brooklyn Hea             16.06q
  4 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf         16.49q
  5 Shelton, Stephan          13 Gazelle TC               18.40
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Prentice, Terry           14 Unattached               14.78q
  2 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal              15.24q
  3 Roller, Jr., Lance        13 New York Sta             15.61q
  4 Kasunich, Eric            13 Pacer Track              16.37q
  5 Jackson, Robert           13 Gazelle TC               17.31
  6 Elliott, Ettienne         14 Maximum Outp             23.42

100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.9
  1 Rush, Eddie               16 New Horizon GA           11.20q
  2 Duncan, Mark              16 Firebirds AC             11.39q
  3 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             11.53q
  4 Potter, Emil              15 Georgia Expr             11.79
  5 Akinleye, Akintunde       15 New York Sta             11.89
  6 King, Robert              16 Future Quest             11.91
  7 Presha, Alex              16 Georgia Expr             12.32
  8 Steven, Tyrell            15 BI Express               12.51
Heat  2 Preliminaries   Wind: -4.1
  1 Bragg, Kenneth            15 Innervisions Tra         11.72
  2 Tillman, Miles            15 Dixmoor Pal              11.84
  3 Cutrone, Carson           16 Georgia Expr             11.87
  4 Brown, Preston            16 Nashville Il             11.93
  5 Smith, Chad               16 Nemesis Athletic         12.00
  6 Jelks, Brandon            15 Decatur Domi             12.18
  7 MeJimpsey, Darwin         16 Firebirds AC             12.36
  8 Campbell, Reginald        15 Unattached               12.68
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.3
  1 Danns, Dax                15 Mlk Blasters             11.25q
  2 Hall, Garnell             15 PhatBack Ath             11.41q
  3 Johnson, Stafon           15 LA Jets                  11.67
  4 Mosley, Byron             15 Unattached               11.69
  5 Johnson, Akeem            15 Mt. Airy Track C         11.77
  6 Welbon-Hill, James        16 Firebirds AC             11.87
  7 LaBat, Joey               16 Cornhusker F             11.92
  8 Lewis, Darien             15 M C Express              12.23
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.0
  1 Rankins, Jeff             15 Durham Strid             11.25q
  2 Newbell, Dewayne          15 Nashville Il             11.49q
  3 Hazard, Jordan            16 Georgia Expr             11.52q
  4 Anderson, Ellis           15 So Cal Run Coug          11.55
  5 Altema, Patrick           16 Jaguar TC (N             11.76
  6 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             11.84
  7 Clarke, Justin            16 LA Jets                  12.03
 -- Allen, John               16 Firebirds AC                FS

200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.3
  1 McKenzie, Gordon          16 Metro Eagles             22.25q
  2 Danns, Dax                15 Mlk Blasters             22.42q
  3 Rush, Eddie               16 New Horizon GA           22.44q
  4 LaBat, Joey               16 Cornhusker F             23.54
  5 Presha, Alex              16 Georgia Expr             24.87
  6 Akinleye, Akintunde       15 New York Sta             25.08
  7 Green, Arsenio            15 South Madiso             26.45
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.5
  1 Rankins, Jeff             15 Durham Strid             22.57q
  2 Newbell, Dewayne          15 Nashville Il             22.73q
  3 Williams, Courtney        16 LA Jets                  23.18
  4 Mosley, Byron             15 Unattached               23.80
  5 Johnson, Akeem            15 Mt. Airy Track C         23.94
  6 Smith, Chad               16 Nemesis Athletic         24.09
  7 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats          24.94
Heat  3 Preliminaries   Wind: -2.9
  1 Gettis, David             16 LA Jets                  22.29q
  2 Hall, Garnell             15 PhatBack Ath             23.04q
  3 Hazard, Jordan            16 Georgia Expr             23.58
  4 Steven, Tyrell            15 BI Express               24.90
  5 Tillman, Miles            15 Dixmoor Pal              25.50
  6 Stephens, Geoffrey        16 Maximum Outp             25.63
  7 Hill, Sean                15 Westchester              26.16
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.3
  1 Potter, Emil              15 Georgia Expr             23.41
  2 Altema, Patrick           16 Jaguar TC (N             23.56
  3 Anderson, Ellis           15 So Cal Run Coug          23.64
  4 Harris, Wildersee         16 Unattached               24.47
  5 Akrie, Terrence           15 Steel City E             24.53
  6 Jackson, Kevin            16 Schenectady              24.86
  7 Campbell, Reginald        15 Unattached               25.31
Heat  5 Preliminaries   Wind: -1.1
  1 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             22.86q
  2 Hobbs, Chris              16 Georgia Expr             23.08
  3 McCullough, Torin         16 Gazelle TC               23.11
  4 Bragg, Kenneth            15 Innervisions Tra         23.36
  5 King, Robert              16 Future Quest             23.40
  6 Brown, Preston            16 Nashville Il             23.99
  7 Goodman, Trayvon          15 Columbus Jag             24.03

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Figgins, Blake            16 M C Express            2:02.37
  2 Burks, Phillip            15 Distance Hea           2:05.14
  3 Witmer, Daniel            15 Jenks Americ           2:06.19
  4 Spencer, Daron            16 Run For Glor           2:06.61
  5 Lauredan, Benier          16 Jaguar TC (N           2:13.61
  6 Fekete, Sean              16 Cyo Track Cl           2:14.39
  7 Lewis, D'Mitri            15 Quiet Fire             2:14.63
  8 Munk, Fred                16 There to Care Tr       2:15.83
  9 Jordan, Matthew           16 Cny Impalas            2:17.21
 10 Hanson, Cyrus             16 Georgia Expr           2:21.68
Heat  2 Preliminaries
  1 Tarpeh, Sargbah           16 PhatBack Ath           1:59.61q
  2 Durkin, Josh              15 Lancaster TC           2:00.66q
  3 Shemuale Jr, Yeremiah     16 Unattached             2:00.77q
  4 Polgar, David             16 Unattached             2:01.91q
  5 Watkins, June             15 M C Express            2:02.72
  6 Crosswell, Julian         16 Metro Eagles           2:04.10
  7 Pearson, Alec             16 Chautauqua Strid       2:10.79
  8 Justices, Chris           15 Distance Hea           2:12.51
  9 Norwood, Donnell          16 Long Beach Sprin       2:21.41
 10 Rodriguez, Silvano        16 Cool Running           2:30.32
Heat  3 Preliminaries
  1 Harper, Cody              16 Albuquerque            2:00.05q
  2 Bradford, Travis          16 LA Jets                2:00.15q
  3 Armstrong, Matthew        16 Metro Eagles           2:01.01q
  4 Barnes, Williams          15 Gazelle TC             2:01.77q
  5 Robinson, James           16 Cornhusker F           2:03.22
  6 Wiltshire, Luke           15 Cyo Track Cl           2:09.07
  7 Scott, De'Andra           16 Distance Hea           2:11.38
  8 Beltramo, David           15 Cyo Track Cl           2:12.11
  9 Lesch-Wragge, Geoffrey    16 Chautauqua Strid       2:12.85
 10 Shelton, Brenton          15 Georgia Expr           2:16.14
 11 Colon, Hector             15 BI Express             2:26.58

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Bradford, Travis          16 LA Jets                4:09.56Q
  2 McDougal, Jordan          16 Runner X               4:10.17Q
  3 Cuevas, Luis              16 Southern Cal           4:11.58Q
  4 Prejean, Travis           16 Chautauqua Strid       4:16.64q
  5 Figgins, Blake            16 M C Express            4:18.28q
  6 Witmer, Daniel            15 Jenks Americ           4:19.34q
  7 Thompson, Christian       15 Unattached             4:22.40q
  8 Barnes, Williams          15 Gazelle TC             4:23.36
  9 Norwood, Donnell          16 Long Beach Sprin       4:30.01
 10 Bogdan, Bradley           15 Wny Jets               4:30.07
 11 Rodriguez, Silvano        16 Cool Running           5:12.39
Heat  2 Preliminaries
  1 Ramirez, Jesse            16 Cool Running           4:14.47Q
  2 Klotz, Kenneth            15 Cyo Track Cl           4:15.39Q
  3 Robinson, James           16 Cornhusker F           4:19.09Q
  4 Rainey, Patrick           15 Cornhusker F           4:20.79q
  5 Lange, Josh               16 Chautauqua Strid       4:22.69q
  6 Burks, Phillip            15 Distance Hea           4:23.71
  7 Outlaw, Asaph             15 Distance Hea           4:24.17
  8 Reyna, Tiburcio           16 Cool Running           4:25.13
  9 Wiltshire, Luke           15 Cyo Track Cl           4:29.27
 10 Justices, Chris           15 Distance Hea           4:41.44
 11 Farber, Charles           16 Unattached             4:50.62
 12 Reyes, Lino               16 Memphis Hurdlers       4:51.92

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -5.2
  1 Lunser, Terence           16 Wny Jets                 15.75q
  2 Phillips, Jeffery         16 LA Jets                  15.83q
  3 Williams, Justin          16 Georgia Expr             16.63
  4 Armacost, Austin          15 Indiana Trac             16.88
  5 Sears, Marques            16 Rising Stars             19.68
  6 Hollie, Joseph            15 M C Express              19.95
Heat  2 Preliminaries   Wind: -4.3
  1 Wray, Michael             16 PhatBack Ath             15.20q
  2 Jackson, Kevin            16 Schenectady              16.16q
  3 Giza, Ronald              16 Lancaster TC             16.81
  4 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats          17.10
  5 Roesser, Gregory          16 Wny Jets                 17.34
  6 Terry, Lloyd              16 Georgia Expr             19.97
Heat  3 Preliminaries   Wind: -3.1
  1 Craddock, Kevin           16 Alex Van Dyk             14.40q
  2 Bauman, Jonathan Ross     16 Unattached               15.70q
  3 Sumpter, Gary             16 Riv CO Swift             15.72q
  4 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             16.36q
  5 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers         16.51
  6 Harris, Wildersee         16 Unattached               16.65

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.1
  1 Grant, Michael            17 New Horizon GA           10.76q
  2 Cooper, Jay               17 Jenks Americ             11.06q
  3 Thigpen, Marcus           17 M C Express              11.22q
  4 Xavier, John              18 New Horizon              11.59
  5 Brobst, Austin            18 Fort Collins TC          11.87
  6 Wilson, Roy               18 BI Express               11.92
  7 Kinsey, Daniel            17 Unattached               12.25
Heat  2 Preliminaries   Wind: -6.9
  1 Ford, Josh                18 West Valley Eagl         11.74
  2 Fretwell, Adam            17 Unattached               11.84
  3 Flowers, Jamar            18 Halls Expres             12.12
  4 Reid, DeAnthony           18 New Horizon GA           12.20
  5 Chen, Kevin               17 Vernon Smith Inf         12.36
  6 Bond, Levi                17 Westchester              12.62
  7 Ormand, Kamar             17 Jaguar TC (N             12.83
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.3
  1 Freeman, Antonio          18 Milwaukee St             10.87q
  2 Lester, Jordan            17 Cny Impalas              11.02q
  3 Freeman, Jermiel          17 Georgia Expr             11.41
  4 Kellett, Joe              18 Vernon Smith Inf         11.67
  5 Doke, Ryan                17 Cornhusker F             11.70
  6 Mason, Trayshon           17 Decatur Domi             11.89
  7 Athill, Stephan           17 Jaguar TC (N             12.61
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.2
  1 Barnes, Jamaal            17 New Horizon GA           11.38q
  2 Jeremiah, Idiato          17 Milwaukee St             11.47
  3 Abdus-Salaam, Muhammad    18 Georgia Expr             11.50
  4 Jestes, Bryant            18 Fort Collins TC          11.55
  5 Davison, Marcus           19 West Valley Eagl         11.65
  6 Milder, Max               17 Cornhusker F             11.95
  7 Demetriou, Demetrios      19 PhatBack Ath             11.96
  8 Gieger, Anthony           18 Philadelphia Pan         12.67
Heat  5 Preliminaries   Wind: -6.6
  1 Omole, Demi               18 Milwaukee St             11.02q
  2 Richardson, Malcolm       17 Firebirds AC             11.35q
  3 Duckett, Brandon          18 Unattached               11.45
  4 Majerus, Denny            19 Fort Collins TC          11.62
  5 Stewart, Ricky            17 Georgia Expr             11.77
  6 Jones, Randy              17 United SD Ath            11.88
  7 Carter, Anthony           17 South Madiso             11.91
  8 Charley, Nyakeh           17 New Teck Spirit          12.08

200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -2.5
  1 Cooper, Jay               17 Jenks Americ             22.46
  2 Jones, Jarrith            17 Unattached               22.72
  3 Lewis, Charles            18 West Valley Eagl         23.25
  4 Stewart, Ricky            17 Georgia Expr             23.80
  5 Ivy, Christopher          17 Dixmoor Pal              24.09
  6 Ingram II, Econuel        17 New Horizon GA           24.26
  7 Athill, Stephan           17 Jaguar TC (N             25.37
Heat  2 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Richardson, Malcolm       17 Firebirds AC             22.25q
  2 Jackson, Lawrence         18 New Horizon GA           22.42
  3 Sanderson, Adian          18 Trenton TC               22.55
  4 Majerus, Denny            19 Fort Collins TC          22.91
  5 Davison, Marcus           19 West Valley Eagl         23.15
  6 Kellett, Joe              18 Vernon Smith Inf         23.82
  7 Wilson, Roy               18 BI Express               25.35
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.7
  1 Lester, Jordan            17 Cny Impalas              22.73
  2 Barnes, Jamaal            17 New Horizon GA           22.85
  3 Ford, Josh                18 West Valley Eagl         23.05
  4 Pickens, Lamar            18 Buffalo Pion             23.17
  5 Freeman, Jermiel          17 Georgia Expr             23.39
  6 Milder, Max               17 Cornhusker F             23.50
  7 Sterling, Kemar           18 Greater Spri             24.61
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.3
  1 Charles, Jamal            17 Unattached               21.82q
  2 Dickens, David            18 New Horizon GA           21.97q
  3 Myles, Brandon            18 West Valley Eagl         22.20q
  4 Hollie, Andrew            18 M C Express              23.21
  5 Daniels, Antoine          18 Buffalo Pion             23.95
  6 Brobst, Austin            18 Fort Collins TC          24.38
  7 Charley, Nyakeh           17 New Teck Spirit          24.61
  8 Bond, Levi                17 Westchester              25.20
Heat  5 Preliminaries   Wind: -2.6
  1 Freeman, Antonio          18 Milwaukee St             21.90q
  2 Pratt, Paul               18 West Valley Eagl         22.03q
  3 Turner, Phillip           18 Columbus Jag             22.45
  4 Jestes, Bryant            18 Fort Collins TC          23.36
  5 Reid, DeAnthony           18 New Horizon GA           23.72
  6 Spellman, Vernon          17 Georgia Expr             23.77
  7 Demetriou, Demetrios      19 PhatBack Ath             23.79
  8 Chen, Kevin               17 Vernon Smith Inf         24.31
Heat  6 Preliminaries   Wind: -1.4
  1 Grant, Michael            17 New Horizon GA           21.63q
  2 Omole, Demi               18 Milwaukee St             22.16q
  3 Jackson, Verrol           17 Schenectady              22.85
  4 Jones, Randy              17 United SD Ath            23.74
  5 Linder, Matthew           18 Hawaii Elite             23.96
  6 Middlebrook, Will         18 Buffalo Pion             24.63
  7 Gieger, Anthony           18 Philadelphia Pan         25.37
  8 Cherrington, Adrian       17 Jaguar TC (N             25.87

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Woods, Christopher        17 Quicksilver            1:53.89q
  2 Lemke, Jack               18 Cornhusker F           1:54.66q
  3 Marshall, Isaiah          18 M C Express            1:55.50q
  4 Lindstrom, Daniel         18 Southern Cal           2:00.42
  5 Webster, Antoine          17 Unattached             2:03.41
  6 Baldwin, Phillip          17 Jaguar TC (N           2:06.22
  7 Charles, Dylan            17 New Horizon GA         2:07.71
  8 Apwah, Jonathan           17 Green Streak           2:14.33
Heat  2 Preliminaries
  1 Peterson, Greg            18 Cornhusker F           1:53.70q
  2 Haddan, Michael           17 Unattached             1:53.87q
  3 Jones, Jimmie             18 M C Express            1:53.92q
  4 Mayers, Jamicha           18 Metro Eagles           1:56.77q
  5 Davis, Marcus             18 Future Quest           2:02.17
  6 Cherrington, Julien       17 Jaguar TC (N           2:03.03
  7 Dunn, Clayton             19 Southern Cal           2:09.15
Heat  3 Preliminaries
  1 Thompson, Terrell         18 Unattached             1:55.64q
  2 Tower, Matthew            17 Jenks Americ           1:59.39
  3 Currington, Robert        17 Durham Strid           2:00.09
  4 Lawton, A.J.              19 Cornhusker F           2:05.43
  5 Forma, Andy               18 Unattached             2:07.04
  6 Hatch, Chris              17 Unattached             2:07.43
  7 Byrd, Quintin             17 Distance Hea           2:07.99

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 McDougal, Joshua          18 Runner X               4:03.44Q
  2 DeLay, Ben                17 Cornhusker F           4:03.97Q
  3 Urbina, Andres            17 Unattached             4:08.22Q
  4 Taylor, Zachary           17 Jenks Americ           4:08.62Q
  5 Gies, Donald              17 Jenks Americ           4:15.71q
  6 Forma, Andy               18 Unattached             4:18.42
  7 Webster, Antoine          17 Unattached             4:19.22
  8 Hatch, Chris              17 Unattached             4:19.25
  9 Katz, Matthew             18 Jenks Americ           4:24.70
 10 Currington, Robert        17 Durham Strid           4:28.76
 11 Charles, Dylan            17 New Horizon GA         4:29.33
 12 Hoffman, Matt             18 Cornhusker F           4:31.68
 13 Huebsch, Daniel           17 Unattached             4:39.87
Heat  2 Preliminaries
  1 Haddan, Michael           17 Unattached             4:07.29Q
  2 Meyers, Colin             18 Unattached             4:07.89Q
  3 Rupp, Galen               17 Unattached             4:09.39Q
  4 Tower, Matthew            17 Jenks Americ           4:10.87Q
  5 Lindstrom, Daniel         18 Southern Cal           4:12.84q
  6 Dunn, Clayton             19 Southern Cal           4:14.19q
  7 Bain, Jared               18 Southern Cal           4:18.28q
  8 Pollow, Dennis            17 Wny Jets               4:20.53
  9 Gailliard, Ivan           17 M C Express            4:20.66
 10 Skocz, Brandon            18 Cornhusker F           4:22.45
 11 Webley, Michael           17 Unattached             4:23.60
 12 Jones, Andre              18 Trenton TC             4:29.17
 13 Fleming, Frank            17 Jenks Americ           4:32.80

110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -3.7
  1 Charles, Jamal            17 Unattached               14.51q
  2 Campbell, Basil           18 Trenton TC               14.70q
  3 Jackson, Verrol           17 Schenectady              14.76q
  4 Donovan, Shawn            18 Wny Jets                 15.60q
  5 Smith, Gordon             17 Nemesis Athletic         15.69
  6 Piano, Jerome             18 Hawaii Elite             16.15
  7 Butler, Cameron           17 New Horizon GA           16.25
  8 Stotts, Lewis             18 Milwaukee St             16.32
Heat  2 Preliminaries   Wind: -5.3
  1 Richardson, Jason         17 Unattached               14.43q
  2 Merritt, Aries            18 New Horizon GA           14.55q
  3 Sims, TyJuan              17 M C Express              15.54q
  4 Renford, Jarod            18 Wny Jets                 15.60q
  5 Clubb, Akoni              18 Hawaii Elite             15.68
  6 McGhee, Jeff              17 Jaguar TC (N             15.83
  7 Elliot, Ross              17 Unattached               16.98

Licensed to Flash Results, Inc.         Hy-Tek's Meet Manager 7/5/2003 06:52 AM
      2003 USATF Youth Athletics National Champs. - 7/2/2003 to 7/6/2003
                      University of Buffalo - Buffalo, NY
                                    Results

Long Jump Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Flight  1
  1 Cable, Emily              10 Unattached               4.29m   4.9
  2 Roller, Brie              10 New York Sta             4.27m   3.4
  3 King, Hilary              10 Valley Unite             4.13m   4.9
  4 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs         3.95m   3.1
  5 Cardey, Jennifer          10 Napa Track C             3.90m   2.8
  6 Gochenour, Alex           10 Cornhusker F             3.86m   2.6
  7 Royster, Brandi           10 Durham Strid             3.79m   NWI
  8 Epps, Ella                10 Steel City E             3.71m   2.2
  9 Faulknor, Alexis           9 So Cal Run Coug          3.67m   NWI
 10 Thomas, Beira             10 Jaguar TC (N             3.55m   2.9
 11 Pedrayes, Natalie         10 Alpha Omega Elit         3.48m   6.0
 12 Enoex, Erica              10 Rising Stars             3.46m   5.8
 13 Preston, Nyanda            9 Durham Strid             3.43m   3.5
 14 Brinson, Jamaya           10 Georgia Expr            J3.38m   3.1
 14 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore         3.38m   3.5
 16 Hicks, Tracilynn           9 Long Beach Sprin         3.36m   NWI
 17 Cooperwood, Neeia         10 Cornhusker F             3.32m   2.8
 18 Cardey, Lauren            10 Napa Track C             3.20m   NWI
 19 Jackson, Lyndsey          10 Jaguar TC (N             3.16m   2.6
 20 Russell, Tia              10 LA Jets                  3.04m   NWI
 21 Fitzpatrick, Epiphany      8 Track Housto             2.99m   4.7
 -- Price, Kylie              10 Free Spirit               FOUL   NWI
 -- Shelton, Amina            10 Unattached                FOUL   NWI
 -- Muhammad, Shali            9 Mt. Airy Track C          FOUL   NWI
 -- Anderson, India           10 South Madiso              FOUL   NWI

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs         8.21m
  2 Jones, Jasmine             9 Georgia Expr             7.95m
  3 Hunter, Briana            10 LA Jets                  7.18m
  4 Jackson, Alliah           10 Gazelle TC               6.70m
  5 Harris, Kathryn           10 LA Jets                  6.20m
  6 Muraida, Madeline         10 Albuquerque              5.78m
  7 Grube, Laura              10 Unattached               5.37m
  8 Boerio, Natalie           10 Wings of Moo             5.03m

Long Jump Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Reynolds, Jenna           12 Team World TC            5.22m   4.4
  2 Dunn, Karynn              12 Free Spirit              4.91m   3.6
  3 Cummings, Nicole          11 Westchester              4.51m   NWI
  4 Lawrence, Saudiah         11 Mt. Airy Track C         4.49m   2.3
  5 Armes, Alex               12 Kearney Track Cl         4.45m   6.1
  6 Washington, Taz           11 Quiet Fire               4.44m   3.0
  7 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          4.33m   4.0
  8 Usher, Kenya              12 So Cal Run Coug          4.29m   5.7
  9 Williams, Carson          12 Unattached               4.19m   NWI
 10 Rodriguez, Samantha       12 Alpha Omega Elit         4.14m   2.3
 11 Rath, Emily               12 Cornhusker F             4.08m   2.3
 12 McMiller, Nettie          12 Durham Strid             4.01m   2.4
 13 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             4.00m   6.3
 14 Mitchell-Owens, Bridgett  11 Detroit Jets             3.99m   4.5
 15 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         3.97m   2.0
 16 Grier, Gaynal             11 Westchester              3.77m   NWI
 17 Morgan, Brea'Shea         12 Valley Unite             3.73m   2.4
 17 Mason, Shontia            12 Capitol City            J3.73m   NWI
 19 Presnar, Leah             12 Erie Wave                3.71m   2.5
 20 Brewington, Christina     11 Iutc                     3.51m   NWI
 21 Gathright, Sydney         11 United SD Ath            3.48m   NWI
 22 Black, Stephanie          11 Quiet Fire               3.41m   2.5
 23 Bates, Nickila            12 Bronx Tigers             3.36m   NWI
 23 Howell, Brittney          11 Mt. Airy Track C        J3.36m   4.7

Shot Put 6 lb. Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Washington, Gema          12 Quiet Fire               9.92m
  2 Bates-Labat, Brittani     12 Cornhusker F             9.01m
  3 Jobe, Ashley              12 Jaguar TC (N             8.71m
  4 Burrell, Jasmine          11 Quiet Fire               8.40m
  5 Stitt, Taylor             12 New World TC             8.33m
  6 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa         7.99m
  7 Flowers, Jazmyn           12 South Madiso             7.02m
  8 Graves, Raquel            12 Unattached               6.51m

Javelin Throw 300g Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bates-Labat, Brittani     12 Cornhusker F            32.63m
  2 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa        24.81m
  3 Alexandra, Myshauna       12 LA Jets                 22.89m
  4 Rush, Kathryn             11 Phoenix Bobcats         22.20m
  5 Presnar, Leah             12 Erie Wave               21.96m
  6 Washington, Gema          12 Quiet Fire              19.26m
  7 Burrell, Jasmine          11 Quiet Fire              14.80m
  8 Mitchell, Shelby          12 Unattached              12.70m
  9 Marshall, Chelsee         12 New York Sta            12.42m

Long Jump Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Reid, Erin                13 Long Beach Sprin         5.47m   4.4
  2 Johnson, Anisha           13 Dixmoor Pal              5.02m   NWI
  3 Hudson, Chia              14 New York Sta             5.01m   NWI
  4 Woods, Tianna             13 Long Beach Sprin         4.90m   2.0
  5 Flowers, Leah             13 Valley Unite             4.83m   3.5
  6 Hendricks, Nya            14 New York Sta             4.79m   2.4
  7 Leverette, Christie       13 Gazelle TC               4.74m   5.2
  8 Smith, Lakeisha           13 Long Beach Sprin         4.67m   NWI
  9 Chatman, Lateen           14 Quiet Fire               4.52m   3.7
 10 Allen, Tiara              13 Dixmoor Pal              4.51m   NWI
 11 Lourick, Lauren           13 BI Express               4.39m   2.1
 12 Watkins, Valerie          14 Detroit Jets             4.37m   NWI
 13 McColgan, Elaine          14 Unattached               4.33m   3.7
 14 North, Tiana              14 Mt. Airy Track C         4.27m   NWI
 15 Jefferson, Brandi         14 Unattached               4.20m   2.0
 16 Guillory, Ra'Shan         13 Flo-Jo Inter             4.14m   3.5
 17 Dyer, Lauren              13 Run For Glor             3.73m   NWI
 18 Hamlet, Shamari           13 Maximum Outp             3.70m   2.6
 19 David, Dominique          13 Mt. Airy Track C         3.58m   2.2

Shot Put 6 lb. Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Travis, Rachel            14 Jets Track C            13.08m
  2 Borman, Brittany          14 Jets Track C            12.54m
  3 Morrison, Shannon         14 New World TC            12.13m
  4 Williams, Shawnique       13 Unattached              11.46m
  5 Rathburn, Alexandra       14 Austintown C            10.58m
  6 Phipps, Celina            13 New Horizon             10.53m
  7 Ashmeade, Tajay           14 New Teck Spirit         10.16m
  8 Von Behren, Amanda        14 South Madiso             9.94m
  9 Jennings, Monique         13 Durham Strid             8.72m
 10 Graves, Rachel            14 Unattached               8.58m
 11 Watkins, Valerie          14 Detroit Jets             8.36m
 12 Medina, Rosslynn          13 Riv CO Swift             8.07m
 13 Dixon, Lucretia           13 South Madiso             7.50m
 14 Burgess, Keya             14 Burning Spear TC         6.80m
 15 Carter, Ebony             13 South Madiso             5.56m
 -- McColgan, Elaine          14 Unattached                FOUL

Javelin Throw 600g Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McColgan, Elaine          14 Unattached              25.12m
  2 Morrison, Shannon         14 New World TC            21.47m
  3 Dixon, Lucretia           13 South Madiso            17.79m
  4 Von Behren, Amanda        14 South Madiso            17.46m
  5 Williams, Shawnique       13 Unattached              14.57m

High Jump Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC              J1.65m
  1 Styers, Cassie            15 Cornhusker F             1.65m
  3 Maddox, Kelli             16 Unattached               1.55m
  3 Borland, Natalie          15 Unattached              J1.55m
  3 Mejstrik, Megan           15 Cornhusker F            J1.55m
  6 Wagoner, Krista           16 Chautauqua Strid        J1.50m
  6 Spencer, Monique          16 Long Beach Sprin         1.50m
  8 Dole, Tiara               15 Hawaii Elite             1.45m
  8 Bialkowski, Amanda        16 Unattached              J1.45m
 10 Patton, Heather           16 Firebirds AC             1.40m
 10 Ramsay, Keva              15 New York Sta            J1.40m
 10 Brown, Danielle           15 Supersonics             J1.40m
 -- Smith, Kourtnie           15 Quiet Fire                  NH

Pole Vault Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Tori               15 Unattached               3.69m
  2 Mayes, Jodie              16 Unattached              J3.40m
  2 Trujillo, Jessica         16 Dfw PV                   3.40m
  4 Acker, Alexandra          15 Unattached              J3.25m
  4 Ferut, Erin               16 Unattached               3.25m
  6 Sabbatine, Andrea         15 Unattached               3.10m
  6 Walls, Melissa            16 Unattached              J3.10m
  8 Cornman, Megan            16 Unattached               2.50m
  9 Raudenbush, Janna         16 Unattached               2.35m
 10 Gentry, Tara              15 Unattached               2.20m
 10 Smith, Heather            15 Texas Gulf Coast        J2.20m
 12 Bieranowski, Jordan       16 Cornhusker F             2.05m

Discus Throw 1kg Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, D'Andra           16 Unattached              42.18m
  2 Wallerstedt, Michaela     16 Unattached              40.15m
  3 Welty, Kristi             16 Unattached              39.57m
  4 Revord, Alexa             15 Unattached              39.00m
  5 Musil, Samantha           15 Cornhusker F            38.35m
  6 Svoboda, Jenny            15 Cornhusker F            36.15m
  7 Harvey, Shannon           16 Barron Park             32.77m
  8 Borland, Natalie          15 Unattached              31.92m
  9 Tooley, Kelly             16 Unattached              29.33m
 10 Holmberg, Jackie          15 Chautauqua Strid        29.15m
 11 Babbitt, Agnese           15 Unattached              28.17m
 12 Voigtlander, Clare        16 Cornhusker F            27.57m
 13 DeRouchey, Kris           16 Cornhusker F            27.29m
 14 Jones, Marche             16 Quiet Fire              27.16m
 15 Schaller, Kathryn         16 Unattached              25.53m
 16 Smith, Alyssa             15 South Madiso            21.84m
 17 Smith, April              15 Riv CO Swift            20.86m

Javelin Throw 600g Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maddox, Kelli             16 Unattached              37.94m
  2 Svoboda, Jenny            15 Cornhusker F            31.72m
  3 Musil, Samantha           15 Cornhusker F            31.55m
  4 Babbitt, Agnese           15 Unattached              29.56m
  5 Bertman, Katy             16 Unattached              27.65m
  6 DeRouchey, Kris           16 Cornhusker F            26.11m
  7 Harvey, Shannon           16 Barron Park             25.61m
  8 Gentry, Tara              15 Unattached              22.41m
  9 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea            21.29m
 10 Jones, Marche             16 Quiet Fire              21.24m
 11 Bieranowski, Jordan       16 Cornhusker F            20.24m
 12 Smith, Alyssa             15 South Madiso            16.71m

High Jump Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Nicole             17 Erie Wave               J1.70m
  1 Aluko, Toni               17 Unattached               1.70m
  3 Knight, Natalie           17 New Horizon GA           1.65m
  4 Borland, All              17 Unattached               1.60m
  5 Wynn, Anene               18 Durham Strid             1.55m
  6 Brown, Kimberley          17 Texas Expres            J1.50m
  6 Selkregg, Rachel          18 Chautauqua Strid         1.50m

Long Jump Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC            4.72m   5.4
  2 Baker, Jared              10 So Cal Run Coug          4.31m   4.1
  3 Thorpe, Tyrone            10 Durham Strid             4.12m   4.8
  4 Lawrence, Aaron            9 New York Sta             4.10m   NWI
  5 Krah, Myer                10 Durham Strid             4.05m   5.0
  6 Strong, Jaelen             9 Mt. Airy Track C         4.04m   3.2
  7 Naasz, Connor             10 Vernon Smith Inf         4.01m   2.1
  8 Swager, Gunnar            10 Unattached               3.95m   NWI
  9 Lesesne, David             9 Jaguar TC (N             3.82m   2.6
 10 Fortune Jr., William       9 Rising Stars             3.70m   9.2
 11 Vargas, Ramon             10 Vernon Smith Inf         3.62m   3.3
 12 Hasan Jr., Sammy          10 Wny Jets                 3.59m   3.5
 13 Jackson, Julian            9 Jaguar TC (N             3.58m   3.8
 14 Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal              3.42m   2.1
 15 Sims, Brandon              9 New York Novas           3.37m   3.4
 16 Stewart, Raytomar          9 New York Sta             3.34m   4.5
 17 Davidson, Nathaniel       10 New York Sta             3.28m   3.6
 18 Harris, Anthony           10 Georgia Expr             3.21m   5.9
 19 Satcher, Khaliqa           8 Buffalo Pion             3.11m   7.0
 20 Pace, Kilan                9 Unattached               2.76m   4.4
 21 Gray, Blake                9 Long Beach Sprin         2.59m   NWI

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jon             10 Cornhusker F             8.17m
  2 Lieberman, Cody           10 Unattached               7.96m
  3 Walter, Jeffrey           10 Long Beach Sprin        J7.04m
  3 Winslow, Christopher      10 Burning Spear TC         7.04m
  5 Beideck, Alex             10 Cornhusker F             6.97m
  6 Peterkin, Jalen            9 Durham Strid             6.60m
  7 Moore, Ian                10 Vernon Smith Inf         6.38m
  8 Jones, Jamaal              9 Phoenix Bobcats          6.34m
  9 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart             5.97m
 10 Franklin, Eric            10 Unattached               5.96m
 11 Clyborne, Michael          9 Waukegan Invader         5.33m
 12 Brinson, Amone             9 Georgia Expr             5.29m
 13 Pace, Kilan                9 Unattached               5.03m

Javelin Throw 300g Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jon             10 Cornhusker F            33.92m
  2 Walter, Jeffrey           10 Long Beach Sprin        29.65m
  3 Jones, Jamaal              9 Phoenix Bobcats         27.20m
  4 Moore, Ian                10 Vernon Smith Inf        25.76m
  5 Anderson, Payton          10 Omaha Racers            23.35m
  6 Lang, Michael             10 Unattached              22.76m
  7 Nash, Matthew             10 Unattached              22.45m
  8 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart            22.24m
  9 Stewart, Raytomar          9 New York Sta            21.35m
 10 Harris, Andonis            9 Riv CO Swift            20.70m
 11 Alexander, Eric           10 Texas Storm Trac        20.29m
 12 Akinleye, Jende            9 New York Sta            18.76m
 13 Winslow, Christopher      10 Burning Spear TC        18.74m
 14 Knox, Isadore             10 South Madiso            18.67m
 15 Nemeth, Michael           10 Unattached              17.07m
 16 Beideck, Alex             10 Cornhusker F            16.30m
 17 Dixon, Curtis             10 South Madiso            12.00m
 18 White, Myles                 Buffalo Pion             6.08m

Long Jump Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift             4.99m   2.4
  2 Carlisle, Amir            11 Unattached               4.96m   3.4
  3 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC               4.87m   5.9
  4 Youngblood, Tye           12 Gazelle TC               4.85m   6.0
  5 Price, Sheldon            12 Free Spirit              4.74m   4.2
  6 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              4.70m   4.9
  7 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             4.66m   6.8
  8 Babarinsa, Tunde          12 Wny Jets                 4.56m   6.1
  9 Wheeler, Chase            12 Unattached               4.55m   NWI
 10 Hill, Brandon             12 Westchester              4.50m   5.1
 11 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             4.44m   NWI
 12 Williams, Shawn           12 LA Jets                 J4.43m   6.0
 12 Washington, Wesley        12 Fast and Fit YA          4.43m   NWI
 14 Christian, Cullen         13 Steel City E             4.19m   7.8
 14 LaCoste, James            12 Salem Track             J4.19m   2.8
 16 Jackson, Morgan           11 Jaguar TC (N             4.00m   NWI
 17 Bond, Erik                11 Westchester              3.99m   5.4
 18 Darden, Joel              12 Valley Unite             3.88m   6.6
 19 Blount, Jimmy             11 BI Express               3.64m   2.1
 20 Truesdale, Desmond        11 Buffalo Pion             2.56m   5.2

Shot Put 6 lb. Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Dashe            12 Burning Spear TC        11.42m
  2 Lavong, Wesley            12 Mt. Airy Track C        11.19m
  3 Harris, Vaness            12 LA Jets                 11.15m
  4 Kage, Josh                12 Cornhusker F            10.55m
  5 Johnson, Mark             11 Unattached               8.22m
  6 McClarn, Trevonne         12 South Madiso             7.45m
  7 Money, Ray                12 South Madiso             6.59m
  8 Kamaki, Maluo-Huber       12 Hawaii Elite             4.66m

Pole Vault Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kittell, Bobby            14 Unattached               2.90m
  2 Davis, Michael            14 Unattached               2.75m

Triple Jump Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Davis, Qahhar             14 Dixmoor Pal             12.07m   1.4
  2 Prentice, Terry           14 Unattached              11.72m   3.8
  3 Davis, Austin             14 Durham Strid            11.67m   1.5
  4 Kuechler, Kevin           14 Vernon Smith Inf        11.32m   3.6
  5 Combs, Daunte             14 Quiet Fire              11.28m   1.2
  6 Adamd, Salvatore          14 Unattached              10.48m   1.5
  7 Armond, Wesley            14 Gazelle TC              10.25m   1.2
  8 Marvin, Micah             13 Saline Spart             9.93m   2.9
  9 Pearson-Shields, Marcus   13 South Madiso             9.88m   0.7
 10 Clegg, Christian          14 Unattached               9.17m   1.4

Shot Put 4kg Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eaton, Blake              14 Chautauqua Strid        15.88m
  2 Henning, Walter           14 Unattached              14.55m
  3 Theologes, Jim            14 Unattached              14.36m
  4 Winslow, Charles          14 Burning Spear TC        13.82m
  5 Holcombe, Alex            14 Unattached              13.80m
  6 Cumberbatch, Josh         13 Supersonics             13.18m
  7 Robinson, Paul            14 So Cal Run Coug         12.78m
  8 Abrego, Eric              14 So Cal Run Coug         11.02m
  9 Taylor, Austin            14 Memphis Hurdlers        10.52m
 10 Crowell, Kevin            14 Cornhusker F             9.97m
 11 Seegar, Alex              14 Lancaster TC             9.20m

High Jump Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Donn            16 Riv CO Swift             1.95m
  2 Schmidt, Shawn            17 Texas Expres            J1.85m
  2 Bauman, Jonathan Ross     16 Unattached               1.85m
  4 Norwood, Donnell          16 Long Beach Sprin         1.70m
  4 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats         J1.70m
  4 Jelks, Brandon            15 Decatur Domi            J1.70m
  4 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers        J1.70m
 -- Sanchez, Victor           16 Texas Gulf Coast            NH

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Younger, Kyle             16 Hays Striders           44.22m
  2 Genseal, Alex             15 Unattached              41.52m
  3 Cortina, Brian            16 Unattached              41.40m
  4 Sullivan, Buck            16 Unattached              37.98m
  5 Bender, Jim               16 Unattached              35.06m
  6 Vestal, Blake             16 Texas Gulf Coast        34.66m
  7 Nemeth, Joseph            16 Unattached              33.45m
  8 Carne, Jeff               16 Cornhusker F            32.29m
  9 Boerio, Nick              16 Wings of Moo            30.40m
 10 Phipps, Charles           16 New Horizon             29.72m
 11 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers        28.21m

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Montague, Adam            16 Unattached              50.14m
  2 Kuzne, Jordan             16 Unattached              49.50m
  3 Schmidt, Shawn            17 Texas Expres            48.93m
  4 Genseal, Alex             15 Unattached              44.96m
  5 Boerio, Nick              16 Wings of Moo            43.91m
  6 Schmailzl, Matt           15 Cornhusker F            38.85m
  7 Nemeth, Joseph            16 Unattached              37.82m
  8 Molstre, Jordan           15 Pacer Track             34.93m
  9 Sullivan, Buck            16 Unattached              31.73m

High Jump Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stotts, Lewis             18 Milwaukee St             2.03m
  2 Ferguson, Collin          18 Fort Collins TC          1.90m
  2 Smith, Gordon             17 Nemesis Athletic         1.90m
  2 Akanno, Museveno          17 Jaguar TC (N            J1.90m
  2 Conklin, Jason            18 Unattached              J1.90m
  6 Fretwell, Adam            17 Unattached               1.80m
  7 Hughes, Clint             17 Texas Gulf Coast         1.75m
  7 Ballew, Aaron             18 Gardner Trac            J1.75m

Discus Throw 1.6kg Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Musil, Bobby              18 Cornhusker F            55.70m
  2 Maska, Brady              17 Hays Striders           50.90m
  3 Hammerquist, Kyle         17 3M Track Club           50.29m
  4 Cornell, Ed               17 Unattached              48.77m
  5 Panezich, Nicholas        17 Austintown C            48.42m
  6 Fetchko, George           18 Austintown C            48.35m
  7 Johnson, Luke             17 Unattached              45.20m
  8 Kinsey, Daniel            17 Unattached              44.84m
  9 Watkins, Billy            17 Purdue Area             43.26m
 10 Midles, Zack              17 Barron Park             41.49m
 11 Knippen, Matthew          18 Unattached              40.69m
 12 Rosage, Jeffery           17 Chautauqua Strid        39.96m
 13 Stuehrenberg, Dustin      18 Unattached              39.83m
 14 Justice, Michael          17 Unattached              38.89m
 15 Weaver, Isaiah            17 Detroit Cheetah         38.59m
 16 LaRose, Nathan            17 Chautauqua Strid        36.94m
 17 Kahanic, Nick             17 Chautauqua Strid        35.68m
 18 Cooper, Kellen            18 Jaguar TC (N            34.93m
 19 Wodolowski, Philip        17 There to Care Tr        30.58m
 20 Sutton, Steve             19 Flying Drago            30.26m
 21 Plank, Jonathan           17 Unattached              30.11m
 22 Simpson, Will             17 Jaguar TC (N            28.13m
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx