Join/Renew Now

Results - Day 2

4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    National: # 9:30.72  6/14/1997   LA Jets
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valley United TC  'A'                            10:20.02   10:25.27    10
     1) Marx, Jordan 12                 2) Sanchez, Melisa 12
     3) Santos, Monica 12               4) Love, Areana 12
  2 Los Angeles Jets  'A'                                       10:42.39     8
     1) Weaver, Angelica 11             2) Makkar, Aspen 11
     3) Rankin, Kristi 12               4) Wright, Saedra 11
  3 Mt. Airy Track Club  'A'                                    10:49.46     6
     1) Smith, Khaaleedah 12            2) Curtis, Anya 11
     3) Best, Dominique 12              4) Thomas, Kristian 12
  4 New York Starz TC  'A'                           11:03.00   11:12.68     5
     1) Linley, Safiya 12               2) St. Lawrence, Nicolette 11
     3) Savage, Tyeasha 12              4) Hudson, Soroya 11
  5 Riv CO Swift Performance  'A'                               11:22.29     4
     1) Mckesey, Nailah 11              2) Clark, Amber 11
     3) Herring, Alycia 11              4) Edgerson, Shawnte 11

4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
    National: # 9:17.51  7/28/1999   LA Jets, Los Angeles, California
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Visions  'A'                                      9:47.00    9:34.91    10
     1) Cross, Candyce 14               2) May, Monika 14
     3) Dalton, Jasmine 13              4) Washington, April 13
  2 Los Angeles Jets  'A'                                        9:45.35     8
     1) White, Ashley 14                2) Daily, Carlisha 14
     3) Brown, Tyneisha 13              4) Baker, Stancia 14
  3 Cornhusker Flyers  'A'                           10:50.00   10:06.04     6
     1) Ghahramani, Aiyda 14            2) Williams, Jordan 14
     3) Poole, Brittany 13              4) Gress, Ali 13
  4 Starlet Track Club  'A'                           9:40.00   10:20.76     5
     1) Williams, Century 13            2) Stepney, Corrine 14
     3) Hutchinson, Messiah 13          4) Dozier-Lewis, Mandi 14
  5 Southtown Sonics  'A'                                       10:24.76     4
     1) Gibbons, Jordan 13              2) Kosinski, Lindsay 14
     3) Sullivan, Emily 13              4) Sullivan, Kailey 14
  6 Argyle-Lites  'A'                                           10:24.82     3
     1) Lane, Caitlin 13                2) Davidson, Hannah 13
     3) Fung, Ashley 13                 4) Fung, Emily 13
  7 Cambria Youth Association  'A'                              10:25.62     2
     1) Lewis, Shatievah 13             2) Hill, Rochelle 13
     3) Jones, Miketta 13               4) Witherspoon, Diandra 13
  8 New Fairfield TC  'A'                            11:03.90   10:40.79     1
     1) Keller, Alyse 14                2) Potter, Alyssa 14
     3) Potter, Brittany 14             4) Simons, Laura 14

5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================================
    National: # 26:51.07  7/6/2002    Maria Michta, Nesconsft, New York
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yenney, Keelin            16 Unattached          27:31.00   30:20.15    10
  2 Underwood, Gwen           14 Miami Valley        32:57.48   35:25.21     8
 -- Spicola, Jessica          16 Unattached          38:02.00         DQ

4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    National: # 9:09.65  7/29/2000   United Stars, Philadelphia, Pennsylvan
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cornhusker Flyers  'A'                           10:48.00    9:18.58    10
     1) Rubin, Jenny 15                 2) Thomas, Nicki 16
     3) Hartnett, Allison 16            4) Abdouch, Allie 15
  2 Detroit Cheetah Track Club  'A'                              9:25.34     8
     1) Hay, Amber 16                   2) Logan, Elesha 16
     3) Crayton, Mica 15                4) Sampson, Kelly 16
  3 Quicksilver Track Club, Inc.  'A'                10:15.06    9:55.50     6
     1) Ballard, Carla 16               2) Henderson, Janell 16
     3) Robinson, Lori 16               4) Smith, Adrienne 16
  4 Supersonics TC  'A'                              10:06.00   10:18.22     5
     1) Brown, Danielle 15              2) Cumberbatch, Collene 16
     3) Losey, Michelle 16              4) West, Ayana 15

5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================================
    National: # 25:20.51  7/25/2001   Robyn Stevens, Vacaville, California
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michta, Maria             17 Unattached          24:36.80   26:42.11    10
  2 Richenderfer, Laura       18 Unattached          27:18.00   26:52.78     8
  3 Nemeth, Annie             18 Unattached          27:00.00   27:49.25     6

4x800 Meter Relay Young Women
================================================================================
    National: # 8:53.93  7/28/2001   United Stars, Philadelphia, PA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenks America Track Club  'A'                                9:36.08    10
     1) Long, Brittania 18              2) Barber, Rachel 19
     3) Baldwin, Chelsie 17             4) Checotah, Cieann 17
  2 Cornhusker Flyers  'A'                           10:40.00    9:38.85     8
     1) Miller, Betsy 17                2) Rossbach, Jonel 18
     3) Fogarty, Erin 17                4) Bennett, Kym 17

4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    National: # 9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama City, Califor
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                        10:11.11    10
     1) Clegg, Casey 11                 2) Dontae, Larue McGaugh 11
     3) Galvez, Johnny 12               4) Rothwell, Greg 12
  2 There to Care Track Club  'A'                               10:32.93     8
     1) Stapleton, Jason 11             2) Hines, Mahall 12
     3) Leonard, Michael 12             4) Mclean, Davon 11

4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    National: # 8:28.15  7/27/1997   Track Houston, Houston, Texas
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cornhusker Flyers  'A'                            9:25.00    9:01.15    10
     1) Falcon, Peter 14                2) Nieland, Tyler 14
     3) Reynolds, Ryan 14               4) Wilson, Jacob 14
  2 Riv CO Swift Performance  'A'                                9:27.58     8
     1) Smith, Andrew 13                2) Deslonde, Brian 13
     3) Dupree, Erin 14                 4) Balasquide, Carlos 14
  3 Cyo Track Club-Oregon  'A'                        9:35.00    9:30.10     6
     1) Bergmann, Taylor 14             2) Lopez, Derek 14
     3) McCoy, Dylan 13                 4) Morgan, Taylor 14

5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================================
    National: # 23:15.46  7/12/2002   Zachary Pollinger, Mahwah, New Jersey
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davidson, Timothy         16 New York Sta        29:53.00   30:01.93    10
 -- Kazmierczak, Michael      16 Unattached          26:20.00         DQ

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    National: # 7:56.11  7/28/2001   Whirlaway A, Methuen, MA
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                 8:20.00    8:12.16    10
  2 Motor City Express  'A'                                      8:19.06     8
     1) Figgins, Blake 16               2) O'Neal, Jerrel 16
     3) Killebrew, Emanuel 16           4) Norfleet, Steven 15
  3 Chautauqua Striders  'A'                          8:16.00    8:20.31     6
     1) Lange, Josh 16                  2) Lesch-Wragge, Geoffrey 16
     3) Pearson, Alec 16                4) Prejean, Travis 16
  4 Distance Heat TC  'A'                             8:30.00    8:34.78     5
     1) Burks, Phillip 15               2) Justices, Chris 15
     3) Outlaw, Asaph 15                4) Scott, De'Andra 16
  5 Cyo Track Club-Oregon  'A'                        8:25.00    8:49.10     4
     1) Beltramo, David 15              2) Fekete, Sean 16
     3) Klotz, Kenneth 15               4) Wiltshire, Luke 15

5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================================
    National: # 21:58.42  7/25/2001   Matt Boyles, Yellow Springs, Ohio
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pollinger, Zachary        17 Unattached          22:42.00   23:12.36    10

4x800 Meter Relay Young Men
================================================================================
    National: # 7:35.27  8/2/1981    East Coast Classic, Lincoln, NE
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cornhusker Flyers  'A'                            8:10.00    7:49.65    10
     1) Peterson, Greg 18               2) Lemke, Jack 18
     3) DeLay, Ben 17                   4) Hoffman, Matt 18
  2 Southern California Roadrunner  'A'                          7:57.19     8
     1) Bain, Jared 18                  2) Dunn, Clayton 19
     3) Jimenez, Antonio 18             4) Lindstrom, Daniel 18
  3 Motor City Express  'A'                                      7:57.74     6
     1) Hewlett, Keith 17               2) Jones, Jimmie 18
     3) Lynch, Dekoven 18               4) Marshall, Isaiah 18
  4 Trenton Track Club  'A'                                      8:06.35     5
     1) Agyapong, Ashhad 18             2) Rhodes, Calvin 18
     3) Jones, Andre 18                 4) Daniels, Jermaine 17
  5 Gardner Track Club  'A'                           8:28.35    8:39.85     4
     1) Ballew, Aaron 18                2) Butler, Levi 18
     3) Perez, Adam 18                  4) Watson, Erik 17
 -- Jenks America Track Club  'A'                                     DQ
     1) Tower, Matthew 17               2) Katz, Matthew 18
     3) Taylor, Zachary 17              4) Gies, Donald 17

Triathlon: #1 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Roller, Brie              10 New York Sta             29.23  -2.1  537
  2 Cable, Emily              10 Unattached               30.90  -2.1  421
  3 Creed, Christina          10 Dixmoor Pal              31.97  -2.1  353
  4 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs         31.98  -2.1  353
  5 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore         32.31  -2.1  333
  6 Free, Julia               10 Unattached               32.48  -2.1  323
  7 Hicks, Tracilynn           9 Long Beach Sprin         34.20  -2.1  229
  8 Alexander, Laylonnie      10 South Madiso             35.06  -2.1  188

Triathlon: #3 High Jump Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cable, Emily              10 Unattached               1.25m   359
  1 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs         1.25m   359
  3 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore         1.20m   312
  3 Free, Julia               10 Unattached               1.20m   312
  5 Roller, Brie              10 New York Sta             1.15m   266
  6 Creed, Christina          10 Dixmoor Pal              1.10m   222
  7 Alexander, Laylonnie      10 South Madiso             1.05m   180
  8 Hicks, Tracilynn           9 Long Beach Sprin         1.00m   141

Triathlon: #2 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carson, Hannah            10 Arizona Cheetahs         8.61m   439
  2 Holding, Kristan          10 Cool Running Ore         5.42m   235
  3 Cable, Emily              10 Unattached               5.17m   219
  4 Alexander, Laylonnie      10 South Madiso             4.41m   171
  5 Free, Julia               10 Unattached               4.12m   154
  6 Roller, Brie              10 New York Sta             4.05m   149
  7 Hicks, Tracilynn           9 Long Beach Sprin         3.97m   144
 -- Creed, Christina          10 Dixmoor Pal               FOUL

Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          18 Aurora Flyer           2:28.44   713
  2 Savage, Tyeasha           12 New York Sta           2:37.94   597
  3 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin       2:39.42   580
  4 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta           2:39.42   580
  5 Williams, Carson          12 Unattached             2:39.85   575
  6 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa       2:57.53   388
  7 Hudson, Soroya            11 New York Sta           3:01.05   355
  8 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats        3:13.10   253

Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          13.23  -1.8  1  957
  2 Pinnick, Shakeia          18 Aurora Flyer             13.73  -1.8  1  883
  3 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         14.21  -1.8  1  815
  4 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa         15.43  -3.7  2  653
  5 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             15.87  -3.7  2  599
  6 Hudson, Soroya            11 New York Sta             15.89  -3.7  2  596
  7 Williams, Carson          12 Unattached               16.25  -1.8  1  554
  8 Savage, Tyeasha           12 New York Sta             16.85  -3.7  2  486

Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          18 Aurora Flyer             1.55m   678
  2 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          1.35m   460
  2 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         1.35m   460
  4 Hudson, Soroya            11 New York Sta             1.30m   409
  5 Williams, Carson          12 Unattached               1.25m   359
  6 Savage, Tyeasha           12 New York Sta             1.20m   312
  7 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa         1.15m   266
  8 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             1.05m   180

Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          18 Aurora Flyer             4.44m   NWI  413
  1 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          4.44m   NWI  413
  3 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         4.05m   NWI  319
  4 Williams, Carson          12 Unattached               3.90m   NWI  285
  5 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             3.87m   NWI  279
  6 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa         3.83m   NWI  270
  7 Hudson, Soroya            11 New York Sta             3.80m   NWI  263
  8 Savage, Tyeasha           12 New York Sta             3.61m   NWI  223

Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Samantha         12 Phoenix Bobcats          9.34m   486
  2 Wheeler, Morgan           12 Averill Park Roa         8.03m   401
  3 Williams, Carson          12 Unattached               7.07m   340
  4 Pinnick, Shakeia          18 Aurora Flyer             6.63m   311
  5 Richmond, Tara            11 Long Beach Sprin         6.47m   301
  6 Savage, Tyeasha           12 New York Sta             5.54m   242
  7 Hudson, Soroya            11 New York Sta             5.31m   228
  8 St. Lawrence, Nicolette   11 New York Sta             2.95m    82

Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea           2:25.06   756
  2 Ramsay, Keva              15 New York Sta           2:25.62   749
  3 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC             2:29.81   695
  4 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers       2:34.77   634
  5 Maymon-Barr, Tiara        15 Dixmoor Pal            2:46.74   498
  6 Bieranowski, Jordan       16 Cornhusker F           2:57.44   389

Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers         5.36m   NWI  660
  2 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC               5.04m   NWI  570
  3 Ramsay, Keva              15 New York Sta             4.80m   NWI  506
  4 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea             4.10m   NWI  331
  5 Bieranowski, Jordan       16 Cornhusker F             3.73m   NWI  248
  6 Maymon-Barr, Tiara        15 Dixmoor Pal              3.63m   NWI  227

Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bieranowski, Jordan       16 Cornhusker F            22.86m   342
  2 Harris, Marrissa          16 Memphis Hurdlers        21.68m   320
  3 Maymon-Barr, Tiara        15 Dixmoor Pal             19.33m   276
  4 Chavis, Tiffany           15 Gazelle TC              15.88m   213
  5 Clarke, Tisha             16 Brooklyn Hea            15.35m   203
  6 Ramsay, Keva              15 New York Sta            13.99m   178

Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Alondea           17 Unattached             2:17.41   859
  2 Martin, Colleen           17 Unattached             2:33.41   651
  3 Brown, Kimberley          17 Texas Expres           2:38.88   586
  4 McKane, Katie             18 Chautauqua Strid       2:43.70   531

Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brown, Kimberley          17 Texas Expres             5.30m   NWI  643
  2 Martin, Colleen           17 Unattached               4.80m   NWI  506
  3 McKane, Katie             18 Chautauqua Strid         4.08m   NWI  326
 -- Cooper, Alondea           17 Unattached                FOUL   NWI

Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Alondea           17 Unattached              31.79m   511
  2 Martin, Colleen           17 Unattached              27.52m   430
  3 Brown, Kimberley          17 Texas Expres            25.81m   398
  4 McKane, Katie             18 Chautauqua Strid        25.17m   385

Triathlon: #1 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC          1:06.42   2  221
  2 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin       1:08.37   2  173
  3 Swager, Gunnar            10 Unattached             1:09.14   2  156
  4 Vargas, Ramon             10 Vernon Smith Inf       1:09.23   1  154
  5 Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal            1:09.32   1  152
  6 Franklin, Eric            10 Unattached             1:11.86   1  101
  7 McCollum, Ben             10 United SD Ath          1:13.90   1   67
  8 Dixon, Curtis             10 South Madiso           1:15.66   1   43
  9 Deadwhiler, Tre           10 South Madiso           1:17.04   2   27
 10 Williams, Jon             10 Cornhusker F           1:20.18   2    4
 11 Lieberman, Cody           10 Unattached             1:21.78   2
 12 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart           1:22.18   2
 13 Davidson, Nathaniel       10 New York Sta           1:22.22   1
 14 Pace, Kilan                9 Unattached             1:22.89   1
 15 Knox, Isadore             10 South Madiso           1:29.76   1
 16 Nash, Matthew             10 Unattached             1:32.14   2

Triathlon: #3 High Jump Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC            1.30m   250
  2 Davidson, Nathaniel       10 New York Sta             1.25m   218
  2 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin         1.25m   218
  4 Swager, Gunnar            10 Unattached               1.20m   188
  4 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart             1.20m   188
  6 Nash, Matthew             10 Unattached               1.15m   159
  7 McCollum, Ben             10 United SD Ath            1.10m   131
  7 Deadwhiler, Tre           10 South Madiso             1.10m   131
  7 Moore, Ian                10 Vernon Smith Inf         1.10m   131
  7 Vargas, Ramon             10 Vernon Smith Inf         1.10m   131
  7 Franklin, Eric            10 Unattached               1.10m   131
  7 Williams, Jon             10 Cornhusker F             1.10m   131
  7 Lieberman, Cody           10 Unattached               1.10m   131
 14 Pace, Kilan                9 Unattached               1.05m   105
 15 Knox, Isadore             10 South Madiso             0.90m    39
 -- Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal                 NH
 -- Dixon, Curtis             10 South Madiso                NH

Triathlon: #2 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lieberman, Cody           10 Unattached               8.42m   391
  2 Williams, Jon             10 Cornhusker F             7.88m   359
  3 Dupree, DeAnthony         10 Team World TC            7.75m   352
  4 Swager, Gunnar            10 Unattached               6.71m   290
  5 Deadwhiler, Tre           10 South Madiso             6.45m   275
  6 Knox, Isadore             10 South Madiso             6.43m   274
  7 Andrews, Myles            10 Long Beach Sprin         6.40m   272
  8 Marvin, Mitchell          10 Saline Spart             6.27m   265
  9 Vargas, Ramon             10 Vernon Smith Inf         6.08m   253
  9 Moore, Ian                10 Vernon Smith Inf         6.08m   253
 11 McCollum, Ben             10 United SD Ath            5.92m   244
 12 Nash, Matthew             10 Unattached               5.90m   243
 13 Franklin, Eric            10 Unattached               5.77m   235
 14 Dixon, Curtis             10 South Madiso             4.91m   186
 15 Pace, Kilan                9 Unattached               4.84m   182
 16 Davidson, Nathaniel       10 New York Sta             4.69m   173
 17 Jenkins Jr., Girard        9 Dixmoor Pal              4.54m   165

Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chubb, Timond             12 Gazelle TC             4:56.07   583
  2 Cardey, Kevin             12 Napa Track C           5:18.05   460
  3 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin       5:20.20   449
  4 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached             5:25.21   423
  5 White, Lester             12 Riv CO Swift           5:40.88   347
  6 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift           5:50.34   305
  7 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC             5:59.68   265
  8 Harris, Vaness            12 LA Jets                6:02.99   252
  9 Renwick, Logan            12 Unattached             6:09.83   225
 10 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal            6:10.57   223
 11 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso           6:49.14    99

Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 White, Lester             12 Riv CO Swift             13.48  -2.8  1  822
  2 Renwick, Logan            12 Unattached               13.56  -1.7  3  811
  3 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         13.56  -1.7  3  811
  4 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              15.09  -2.9  2  619
  5 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               15.16  -2.9  2  611
  6 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             15.41  -2.8  1  582
  7 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC               15.42  -1.7  3  581
  8 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached               15.68  -1.7  3  552
  9 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             16.00  -2.9  2  516
 10 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift             16.08  -2.8  1  508
 11 Harris, Vaness            12 LA Jets                  16.34  -2.9  2  481
 12 Shirley, Joshua           12 Dixmoor Pal              17.90  -2.8  1  332

Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Lester             12 Riv CO Swift             1.50m   389
  2 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              1.40m   317
  2 Renwick, Logan            12 Unattached               1.40m   317
  4 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift             1.35m   283
  4 Harris, Vaness            12 LA Jets                  1.35m   283
  6 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached               1.30m   250
  7 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             1.25m   218
  7 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             1.25m   218
  7 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC               1.25m   218
  7 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               1.25m   218
  7 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         1.25m   218
 12 Shirley, Joshua           12 Dixmoor Pal              1.10m   131

Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift             5.00m   NWI  382
  2 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         4.63m   NWI  313
  2 Harris, Vaness            12 LA Jets                  4.63m   NWI  313
  4 Renwick, Logan            12 Unattached               4.52m   NWI  294
  5 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             4.50m   NWI  290
  6 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              4.41m   NWI  274
  7 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               4.25m   NWI  247
  8 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC               4.23m   NWI  244
  9 White, Lester             12 Riv CO Swift             4.22m   NWI  242
 10 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             4.20m   NWI  239
 11 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached               3.69m   NWI  158
 12 Shirley, Joshua           12 Dixmoor Pal              3.31m   NWI  104

Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Vaness            12 LA Jets                 10.63m   524
  2 White, Lester             12 Riv CO Swift            10.50m   516
  3 Renwick, Logan            12 Unattached               9.64m   464
  4 Tatum, Trevor             11 Gazelle TC               9.41m   450
  5 DeRosa, Joseph W.         12 Unattached               8.85m   417
  6 Rainey-Cox, Rashad        11 Riv CO Swift             8.76m   411
  7 Parks, Donate             12 Long Beach Sprin         8.24m   381
  8 Chubb, Timond             12 Gazelle TC               7.95m   363
  9 Furlough, Kenneth         12 Dixmoor Pal              7.93m   362
 10 Pearson-Shields, Mitchel  11 South Madiso             7.30m   325
 11 Shirley, Joshua           12 Dixmoor Pal              6.98m   306
 12 Cardey, Kevin             12 Napa Track C             6.85m   298

Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf       5:07.99   515
  2 Ivanov, Alex              16 Nite Hawks TC          5:12.22   491
  3 Townsend, James           15 Lancaster TC           5:40.44   349
  4 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats        5:42.60   339
  5 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers       5:49.74   307

Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats          16.84  -1.5  1  641
  2 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers         17.27  -1.2  2  596
  3 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf         18.50  -1.5  1  477
  4 Townsend, James           15 Lancaster TC             20.01  -1.2  2  348
  5 Ivanov, Alex              16 Nite Hawks TC            20.15  -1.5  1  337

Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Townsend, James           15 Lancaster TC             2.90m   333
  2 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats          2.30m   199
  3 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf         2.15m   169
  3 Ivanov, Alex              16 Nite Hawks TC            2.15m   169
  5 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers         1.85m   112

Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers        25.78m   382
  2 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats         24.26m   353
  3 Townsend, James           15 Lancaster TC            22.64m   322
  4 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf        20.77m   287
  5 Ivanov, Alex              16 Nite Hawks TC           19.69m   266

Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ivanov, Alex              16 Nite Hawks TC           35.57m   378
  2 Clanton, Marcus           15 Phoenix Bobcats         35.33m   375
  3 Townsend, James           15 Lancaster TC            26.69m   253
  4 Williams, Preston         15 Memphis Hurdlers        26.18m   246
  5 Jenkins, Jonathan         16 Vernon Smith Inf        25.39m   235

Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feathers, Michael         62 Wny Jets               4:55.17   588
  2 Michels, Zach             17 Cornhusker F           5:02.30   547
  3 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers       5:07.65   516
  4 Komisarski, Michael       17 Miami Valley           5:09.60   506
  5 Turner, Brock             17 Effingham TC           5:13.36   485

Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Feathers, Michael         62 Wny Jets                 15.86  -4.2  2  749
  2 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers         16.47  -2.4  1  681
  3 Komisarski, Michael       17 Miami Valley             17.75  -2.4  1  548
  4 Turner, Brock             17 Effingham TC             18.51  -4.2  2  476
  5 Michels, Zach             17 Cornhusker F             18.70  -4.2  2  459

Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers         3.05m   369
  2 Turner, Brock             17 Effingham TC             2.90m   333
  3 Komisarski, Michael       17 Miami Valley             2.75m   298
  3 Feathers, Michael         62 Wny Jets                 2.75m   298
  5 Michels, Zach             17 Cornhusker F             2.30m   199

Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feathers, Michael         62 Wny Jets                34.13m   546
  2 Turner, Brock             17 Effingham TC            30.29m   470
  3 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers        30.15m   467
  4 Komisarski, Michael       17 Miami Valley            27.04m   407
  5 Michels, Zach             17 Cornhusker F            22.24m   314

Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Turner, Brock             17 Effingham TC            45.20m   518
  2 Feathers, Michael         62 Wny Jets                41.45m   463
  3 Michels, Zach             17 Cornhusker F            31.14m   315
  4 Harris, Marcus            17 Memphis Hurdlers        30.81m   311
  5 Komisarski, Michael       17 Miami Valley            28.49m   278


Combined Events Spreadsheets

Triathlon Bantam Boys
                                              Points      400       SP       HJ
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Dupree, DeAnthony                                 1:06.42    7.75m    1.30m
    Team World Track Club
    10 Team Points: 10                           823    (221)    (352)    (250)
                                                -------------------------------
  2 Andrews, Myles                                    1:08.37    6.40m    1.25m
    Long Beach Sprinters
    10 Team Points: 8                            663    (173)    (272)    (218)
                                                -------------------------------
  3 Swager, Gunnar                                    1:09.14    6.71m    1.20m
    Unattached
    10 Team Points: 6                            634    (156)    (290)    (188)
                                                -------------------------------
  4 Vargas, Ramon                                     1:09.23    6.08m    1.10m
    Vernon Smith Infantry
    10 Team Points: 5                            538    (154)    (253)    (131)
                                                -------------------------------
  5 Lieberman, Cody                                   1:21.78    8.42m    1.10m
    Unattached
    10 Team Points: 4                            522      (0)    (391)    (131)
                                                -------------------------------
  6 Williams, Jon                                     1:20.18    7.88m    1.10m
    Cornhusker Flyers
    10 Team Points: 3                            494      (4)    (359)    (131)
                                                -------------------------------
  7 Franklin, Eric                                    1:11.86    5.77m    1.10m
    Unattached
    10 Team Points: 2                            467    (101)    (235)    (131)
                                                -------------------------------
  8 Marvin, Mitchell                                  1:22.18    6.27m    1.20m
    Saline Spartan TC
    10 Team Points: 1                            453      (0)    (265)    (188)
                                                -------------------------------
  9 McCollum, Ben                                     1:13.90    5.92m    1.10m
    United San Diego Athletics
    10                                           442     (67)    (244)    (131)
                                                -------------------------------
 10 Deadwhiler, Tre                                   1:17.04    6.45m    1.10m
    South Madison Panthers
    10                                           433     (27)    (275)    (131)
                                                -------------------------------
 11 Nash, Matthew                                     1:32.14    5.90m    1.15m
    Unattached
    10                                           402      (0)    (243)    (159)
                                                -------------------------------
 12 Davidson, Nathaniel                               1:22.22    4.69m    1.25m
    New York Starz TC
    10                                           391      (0)    (173)    (218)
                                                -------------------------------
 13 Moore, Ian                                                   6.08m    1.10m
    Vernon Smith Infantry
    10                                           384      (0)    (253)    (131)
                                                -------------------------------
 14 Jenkins Jr., Girard                               1:09.32    4.54m       NH
    Dixmoor Pal TC
    9                                            317    (152)    (165)      (0)
                                                -------------------------------
 15 Knox, Isadore                                     1:29.76    6.43m    0.90m
    South Madison Panthers
    10                                           313      (0)    (274)     (39)
                                                -------------------------------
 16 Pace, Kilan                                       1:22.89    4.84m    1.05m
    Unattached
    9                                            287      (0)    (182)    (105)
                                                -------------------------------
 17 Dixon, Curtis                                     1:15.66    4.91m       NH
    South Madison Panthers
    10                                           229     (43)    (186)      (0)
                                                -------------------------------

Triathlon Bantam Girls
                                              Points      200       SP       HJ
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Carson, Hannah                                      31.98    8.61m    1.25m
    Arizona Cheetahs                                  w: -2.1
    10 Team Points: 10                          1151    (353)    (439)    (359)
                                                -------------------------------
  2 Cable, Emily                                        30.90    5.17m    1.25m
    Unattached                                        w: -2.1
    10 Team Points: 8                            999    (421)    (219)    (359)
                                                -------------------------------
  3 Roller, Brie                                        29.23    4.05m    1.15m
    New York Starz TC                                 w: -2.1
    10 Team Points: 6                            952    (537)    (149)    (266)
                                                -------------------------------
  4 Holding, Kristan                                    32.31    5.42m    1.20m
    Cool Running Oregon                               w: -2.1
    10 Team Points: 5                            880    (333)    (235)    (312)
                                                -------------------------------
  5 Free, Julia                                         32.48    4.12m    1.20m
    Unattached                                        w: -2.1
    10 Team Points: 4                            789    (323)    (154)    (312)
                                                -------------------------------
  6 Creed, Christina                                    31.97     FOUL    1.10m
    Dixmoor Pal TC                                    w: -2.1
    10 Team Points: 3                            575    (353)      (0)    (222)
                                                -------------------------------
  7 Alexander, Laylonnie                                35.06    4.41m    1.05m
    South Madison Panthers                            w: -2.1
    10 Team Points: 2                            539    (188)    (171)    (180)
                                                -------------------------------
  8 Hicks, Tracilynn                                    34.20    3.97m    1.00m
    Long Beach Sprinters                              w: -2.1
    9 Team Points: 1                             514    (229)    (144)    (141)
                                                -------------------------------

Outdoor Pentathlon Midget Boys
                            Points      80H       SP       HJ       LJ     1500
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 White, Lester                     13.48   10.50m    1.50m    4.22m  5:40.88
    Riv CO Swift Performance        w: -2.8                        NWI
    12 Team Points: 10        2316    (822)    (516)    (389)    (242)    (347)
                              -------------------------------------------------
  2 Parks, Donate                     13.56    8.24m    1.25m    4.63m  5:20.20
    Long Beach Sprinters            w: -1.7                        NWI
    12 Team Points: 8         2172    (811)    (381)    (218)    (313)    (449)
                              -------------------------------------------------
  3 Renwick, Logan                    13.56    9.64m    1.40m    4.52m  6:09.83
    Unattached                      w: -1.7                        NWI
    12 Team Points: 6         2111    (811)    (464)    (317)    (294)    (225)
                              -------------------------------------------------
  4 Chubb, Timond                     15.16    7.95m    1.25m    4.25m  4:56.07
    Gazelle TC                      w: -2.9                        NWI
    12 Team Points: 5         2022    (611)    (363)    (218)    (247)    (583)
                              -------------------------------------------------
  5 Rainey-Cox, Rashad                16.08    8.76m    1.35m    5.00m  5:50.34
    Riv CO Swift Performance        w: -2.8                        NWI
    11 Team Points: 4         1889    (508)    (411)    (283)    (382)    (305)
                              -------------------------------------------------
  6 Harris, Vaness                    16.34   10.63m    1.35m    4.63m  6:02.99
    Los Angeles Jets                w: -2.9                        NWI
    12 Team Points: 3         1853    (481)    (524)    (283)    (313)    (252)
                              -------------------------------------------------
  7 DeRosa, Joseph W.                 15.68    8.85m    1.30m    3.69m  5:25.21
    Unattached                      w: -1.7                        NWI
    12 Team Points: 2         1800    (552)    (417)    (250)    (158)    (423)
                              -------------------------------------------------
  8 Cardey, Kevin                     15.41    6.85m    1.25m    4.20m  5:18.05
    Napa Track Club                 w: -2.8                        NWI
    12 Team Points: 1         1797    (582)    (298)    (218)    (239)    (460)
                              -------------------------------------------------
  9 Furlough, Kenneth                 15.09    7.93m    1.40m    4.41m  6:10.57
    Dixmoor Pal TC                  w: -2.9                        NWI
    12                        1795    (619)    (362)    (317)    (274)    (223)
                              -------------------------------------------------
 10 Tatum, Trevor                     15.42    9.41m    1.25m    4.23m  5:59.68
    Gazelle TC                      w: -1.7                        NWI
    11                        1758    (581)    (450)    (218)    (244)    (265)
                              -------------------------------------------------
 11 Pearson-Shields, Mitchell         16.00    7.30m    1.25m    4.50m  6:49.14
    South Madison Panthers          w: -2.9                        NWI
    11                        1448    (516)    (325)    (218)    (290)     (99)
                              -------------------------------------------------

Outdoor Pentathlon Midget Girls
                            Points      80H       SP       HJ       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Pinnick, Shakeia                  13.73    6.63m    1.55m    4.44m  2:28.44
    Aurora Flyers Track Club        w: -1.8                        NWI
    12 Team Points: 10        2998    (883)    (311)    (678)    (413)    (713)
                              -------------------------------------------------
  2 Collins, Samantha                 13.23    9.34m    1.35m    4.44m  3:13.10
    Phoenix Bobcats                 w: -1.8                        NWI
    12 Team Points: 8         2569    (957)    (486)    (460)    (413)    (253)
                              -------------------------------------------------
  3 Richmond, Tara                    14.21    6.47m    1.35m    4.05m  2:39.42
    Long Beach Sprinters            w: -1.8                        NWI
    11 Team Points: 6         2475    (815)    (301)    (460)    (319)    (580)
                              -------------------------------------------------
  4 Williams, Carson                  16.25    7.07m    1.25m    3.90m  2:39.85
    Unattached                      w: -1.8                        NWI
    12 Team Points: 5         2113    (554)    (340)    (359)    (285)    (575)
                              -------------------------------------------------
  5 Wheeler, Morgan                   15.43    8.03m    1.15m    3.83m  2:57.53
    Averill Park Road Runners       w: -3.7                        NWI
    12 Team Points: 4         1978    (653)    (401)    (266)    (270)    (388)
                              -------------------------------------------------
  6 Savage, Tyeasha                   16.85    5.54m    1.20m    3.61m  2:37.94
    New York Starz TC               w: -3.7                        NWI
    12 Team Points: 3         1860    (486)    (242)    (312)    (223)    (597)
                              -------------------------------------------------
  7 Hudson, Soroya                    15.89    5.31m    1.30m    3.80m  3:01.05
    New York Starz TC               w: -3.7                        NWI
    11 Team Points: 2         1851    (596)    (228)    (409)    (263)    (355)
                              -------------------------------------------------
  8 St. Lawrence, Nicolette           15.87    2.95m    1.05m    3.87m  2:39.42
    New York Starz TC               w: -3.7                        NWI
    11 Team Points: 1         1720    (599)     (82)    (180)    (279)    (580)
                              -------------------------------------------------

Outdoor Pentathlon Youth Boys
                            Points     110H       SP       HJ       LJ     1500
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Prentice, Terry                   15.14   11.21m    1.60m    5.42m  5:03.00
    Unattached                      w: -1.0                     w: 4.3
    14 Team Points: 10        2864    (833)    (559)    (464)    (465)    (543)
                              -------------------------------------------------
  2 Holcombe, Alex                    15.61   13.64m    1.40m    5.36m  5:03.67
    Unattached                      w: -0.5                        NWI
    14 Team Points: 8         2792    (777)    (706)    (317)    (453)    (539)
                              -------------------------------------------------
  3 Wright, Anonthy                   15.33   11.27m    1.75m    5.38m  6:04.33
    Unattached                      w: -0.7                        NWI
    14 Team Points: 6         2661    (810)    (562)    (585)    (457)    (247)
                              -------------------------------------------------
  4 Leonard, Miles                    15.58   11.59m    1.65m    4.67m  5:17.92
    New World TC                    w: -0.7                        NWI
    14 Team Points: 5         2649    (781)    (582)    (504)    (321)    (461)
                              -------------------------------------------------
  5 Lane, Warren                      16.55   10.33m    1.50m    5.24m  5:02.39
    Brooklyn Heat                   w: -0.5                        NWI
    14 Team Points: 4         2541    (672)    (505)    (389)    (429)    (546)
                              -------------------------------------------------
  6 Davis, Qahhar                     15.22    9.22m    1.55m    5.50m  5:50.64
    Dixmoor Pal TC                  w: -0.1                        NWI
    14 Team Points: 3         2473    (823)    (439)    (426)    (481)    (304)
                              -------------------------------------------------
  7 Beach, Curtis                     17.06    7.17m    1.55m    5.08m  4:39.51
    Albuquerque Track Club          w: -0.1                        NWI
    13 Team Points: 2         2442    (618)    (317)    (426)    (398)    (683)
                              -------------------------------------------------
  8 Roller, Jr., Lance                15.62    6.16m    1.25m    4.58m  4:42.54
    New York Starz TC               w: -0.1                        NWI
    13 Team Points: 1         2220    (776)    (258)    (218)    (304)    (664)
                              -------------------------------------------------
  9 Kuechler, Kevin                   15.98    8.32m    1.50m    5.14m  6:04.66
    Vernon Smith Infantry           w: -0.5                        NWI
    14                        2163    (735)    (385)    (389)    (409)    (245)
                              -------------------------------------------------
 10 Carter, Keith                     18.95    8.12m    1.40m    5.41m  5:01.86
    Brooklyn Heat                   w: -0.7                        NWI
    13                        2139    (437)    (373)    (317)    (463)    (549)
                              -------------------------------------------------
 11 Shelton, Stephan                  18.98    7.49m    1.50m    4.94m  5:26.08
    Gazelle TC                      w: -1.0                        NWI
    13                        1949    (434)    (336)    (389)    (371)    (419)
                              -------------------------------------------------
 12 Marvin, Micah                     20.21    8.60m    1.40m    4.38m  5:23.66
    Saline Spartan TC               w: -1.0                        NWI
    13                        1752    (333)    (402)    (317)    (269)    (431)
                              -------------------------------------------------
 13 Clegg, Christian                  19.27    6.30m    1.25m    4.01m  5:18.04
    Unattached                      w: -0.1                        NWI
    14                        1560    (409)    (266)    (218)    (207)    (460)
                              -------------------------------------------------
 14 Jackson, Robert                      DQ    9.12m    1.30m    3.96m  6:07.89
    Gazelle TC                                                     NWI
    13                        1115      (0)    (433)    (250)    (199)    (233)
                              -------------------------------------------------

Outdoor Pentathlon Youth Girls
                            Points     100H       SP       HJ       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Borman, Brittany                  16.76   11.77m    1.50m    4.56m  2:34.95
    Jets Track Club                 w: -0.9                        NWI
    14 Team Points: 10        2966    (624)    (646)    (621)    (443)    (632)
                              -------------------------------------------------
  2 Dalton, Abbie                     15.63   11.20m    1.35m    4.78m  2:35.62
    Northwest Track Club            w: -0.9                        NWI
    14 Team Points: 8         2952    (760)    (608)    (460)    (500)    (624)
                              -------------------------------------------------
  3 Kirkland, Kiersten                16.41   10.06m    1.35m    4.39m  2:34.18
    Riv CO Swift Performance        w: -0.9                        NWI
    13 Team Points: 6         2700    (665)    (533)    (460)    (401)    (641)
                              -------------------------------------------------
  4 Travis, Rachel                    17.64   12.27m    1.45m    4.26m  2:45.61
    Jets Track Club                 w: -0.9                        NWI
    14 Team Points: 5         2650    (526)    (679)    (566)    (369)    (510)
                              -------------------------------------------------
  5 Hudson, Chia                      15.36    6.90m    1.25m    5.22m  2:50.58
    New York Starz TC               w: -0.9                        NWI
    14 Team Points: 4         2561    (795)    (329)    (359)    (620)    (458)
                              -------------------------------------------------
  6 Ramsay, Ashley                    16.44    7.46m    1.30m    4.32m  2:27.26
    New York Starz TC               w: -0.9                        NWI
    13 Team Points: 3         2547    (661)    (365)    (409)    (384)    (728)
                              -------------------------------------------------
  7 Johnson, DelVona                  16.89    7.58m    1.40m    4.67m  2:53.14
    Unattached                      w: -0.9                        NWI
    13 Team Points: 2         2397    (609)    (372)    (512)    (472)    (432)
                              -------------------------------------------------
  8 Jefferson, Brandi                 16.01    7.46m       NH    3.98m  2:54.81
    Unattached                      w: -0.9                        NWI
    14 Team Points: 1         1796    (713)    (365)      (0)    (303)    (415)
                              -------------------------------------------------

Decathlon 800g Intermediate Boys
                               Points      100       LJ       SP       HJ      400 Day1     110
    -------------------------------------------------------------------------------------------
  1 Clanton, Marcus                      11.81    5.14m   11.48m    1.75m    55.27         16.8
    Phoenix Bobcats                    w: -0.5      NWI                                  w: -1.
    15 Team Points: 10           4753    (689)    (409)    (575)    (585)    (588) 2846    (641
                                 --------------------------------------------------------------
  2 Williams, Preston                    12.30    5.16m   10.00m    1.75m    54.78         17.2
    Memphis Hurdlers Track Club        w: -0.5      NWI                                  w: -1.
    15 Team Points: 8            4328    (593)    (413)    (486)    (585)    (608) 2685    (596
                                 --------------------------------------------------------------
  3 Jenkins, Jonathan                    12.21    5.53m    8.59m    1.55m    56.92         18.5
    Vernon Smith Infantry              w: -0.5      NWI                                  w: -1.
    16 Team Points: 6            4131    (610)    (487)    (401)    (426)    (524) 2448    (477
                                 --------------------------------------------------------------
  4 Ivanov, Alex                         12.59    4.66m    8.95m    1.50m    56.40         20.1
    Nite Hawks Track Club              w: -0.5      NWI                                  w: -1.
    16 Team Points: 5            3856    (540)    (319)    (423)    (389)    (544) 2215    (337
                                 --------------------------------------------------------------
  5 Townsend, James                      12.90    4.92m    9.10m    1.40m  1:00.06         20.0
    Lancaster TC                       w: -0.5      NWI                                  w: -1.
    15 Team Points: 4            3617    (485)    (367)    (432)    (317)    (411) 2012    (348
                                 --------------------------------------------------------------

Heptathlon Intermediate Girls
                      Points   100H       HJ       SP      200 Day1       LJ       JT      800
    ------------------------------------------------------------------------------------------
  1 Harris, Marrissa          15.17    1.50m    8.33m    25.72         5.36m   21.68m  2:34.77
    Memphis Hurdlers Tr     w: -0.9                     w: 0.5           NWI
    16 Team Points: 10  4297  (819)    (621)    (421)    (822) 2683    (660)    (320)    (634)
                        ----------------------------------------------------------------------
  2 Chavis, Tiffany           16.54    1.60m    8.29m    26.74         5.04m   15.88m  2:29.81
    Gazelle TC              w: -0.4                     w: 0.5           NWI
    15 Team Points: 8   4015  (649)    (736)    (418)    (734) 2537    (570)    (213)    (695)
                        ----------------------------------------------------------------------
  3 Ramsay, Keva              17.02    1.40m    7.29m    32.29         4.80m   13.99m  2:25.62
    New York Starz TC       w: -0.4                     w: 0.5           NWI
    15 Team Points: 6   3227  (594)    (512)    (354)    (334) 1794    (506)    (178)    (749)
                        ----------------------------------------------------------------------
  4 Maymon-Barr, Tiara        17.74    1.25m    6.56m    27.88         3.63m   19.33m  2:46.74
    Dixmoor Pal TC          w: -0.4                     w: 0.5           NWI
    15 Team Points: 5   2823  (516)    (359)    (307)    (640) 1822    (227)    (276)    (498)
                        ----------------------------------------------------------------------
  5 Clarke, Tisha             21.25    1.25m    6.74m    28.27         4.10m   15.35m  2:25.06
    Brooklyn Heat           w: -0.9                     w: 0.5           NWI
    16 Team Points: 4   2784  (207)    (359)    (318)    (610) 1494    (331)    (203)    (756)
                        ----------------------------------------------------------------------
  6 Bieranowski, Jordan       21.93    1.45m    7.92m    27.92         3.73m   22.86m  2:57.44
    Cornhusker Flyers       w: -0.9                     w: 0.5           NWI
    16 Team Points: 3   2738  (162)    (566)    (394)    (637) 1759    (248)    (342)    (389)
                        ----------------------------------------------------------------------

Decathlon Young Men
                               Points      100       LJ       SP       HJ      400 Day1     110
    -------------------------------------------------------------------------------------------
  1 Feathers, Michael                    11.98    6.21m   13.22m    1.90m    52.66         15.8
    Wny Jets                           w: -0.3      NWI                                  w: -4.
    62 Team Points: 10           6022    (655)    (632)    (681)    (714)    (696) 3378    (749
                                 --------------------------------------------------------------
  2 Harris, Marcus                       11.91    6.21m    9.99m    1.65m    54.01         16.4
    Memphis Hurdlers Track Club        w: -0.3      NWI                                  w: -2.
    17 Team Points: 8            5273    (669)    (632)    (485)    (504)    (639) 2929    (681
                                 --------------------------------------------------------------
  3 Turner, Brock                        12.55    6.35m   11.51m    1.65m  1:00.11         18.5
    Effingham Track Club               w: -0.3      NWI                                  w: -4.
    17 Team Points: 6            4983    (547)    (664)    (577)    (504)    (409) 2701    (476
                                 --------------------------------------------------------------
  4 Komisarski, Michael                  12.43    5.52m    9.66m    1.70m    55.03         17.7
    Miami Valley TC                    w: -0.3      NWI                                  w: -2.
    17 Team Points: 5            4698    (569)    (485)    (465)    (544)    (598) 2661    (548
                                 --------------------------------------------------------------
  5 Michels, Zach                        12.66    4.93m    7.75m    1.65m    54.53         18.7
    Cornhusker Flyers                  w: -0.3      NWI                                  w: -4.
    17 Team Points: 4            4204    (527)    (369)    (352)    (504)    (618) 2370    (459
                                 --------------------------------------------------------------

Heptathlon Young Women
                      Points   100H       HJ       SP      200 Day1       LJ       JT      800
    ------------------------------------------------------------------------------------------
  1 Brown, Kimberley          15.76    1.55m    7.49m    27.20         5.30m   25.81m  2:38.88
    Texas Express T & F     w: -0.5                    w: -2.7           NWI
    17 Team Points: 10  4110  (744)    (678)    (366)    (695) 2483    (643)    (398)    (586)
                        ----------------------------------------------------------------------
  2 Cooper, Alondea           15.16    1.45m    9.77m    25.65          FOUL   31.79m  2:17.41
    Unattached              w: -1.1                    w: -2.7
    17 Team Points: 8   4099  (821)    (566)    (514)    (828) 2729      (0)    (511)    (859)
                        ----------------------------------------------------------------------
  3 McKane, Katie             17.36    1.40m    8.92m    27.91         4.08m   25.17m  2:43.70
    Chautauqua Striders     w: -0.5                    w: -2.7           NWI
    18 Team Points: 6   3407  (556)    (512)    (459)    (638) 2165    (326)    (385)    (531)
                        ----------------------------------------------------------------------
  4 Martin, Colleen           18.54    1.30m    7.15m    29.76         4.80m   27.52m  2:33.41
    Unattached              w: -1.1                    w: -2.7           NWI
    17 Team Points: 5   3274  (434)    (409)    (345)    (499) 1687    (506)    (430)    (651)
                        ----------------------------------------------------------------------


Team Scores

Women - Bantam - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) New York Starz TC           14        2) Arizona Cheetahs           10
    2) Albuquerque Althletic Trac  10        4) Cool Running Oregon         5
    5) Dixmoor PAL TC               3        6) South Madison Panthers      2
    7) Long Beach Sprinters         1

Women - Midget - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) New York Starz TC           29        2) Aurora Flyers Track Club   10
    2) Valley United TC            10        2) Albuquerque Althletic Tra  10
    5) Los Angeles Jets             8        5) Phoenix Bobcats             8
    7) Jaguar TC (NJ)               7        8) Long Beach Sprinters        6
    8) Mt. Airy Track Club          6       10) Averill Park Road Runners   4
   10) Riv CO Swift Performance     4       12) South Dayton Flyers         3

Women - Youth - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) New York Starz TC           15        2) Visions                    10
    2) Jaguar Track Club           10        4) Los Angeles Jets            8
    4) Northwest Track Club         8        6) Cornhusker Flyers           6
    6) Riv CO Swift Performance     6        8) Jets Track Club             5
    8) Starlet Track Club           5       10) Southtown Sonics            4
   11) Argyle-Lites                 3       12) Cambria Youth Association   2
   13) New Fairfield TC             1

Women - Intermediate - Team Rankings - 4 Events Scored
===============================================================================
    1) Memphis Hurdlers Track Clu  18        2) Cornhusker Flyers          13
    3) Miami Valley TC              8        3) Detroit Cheetah Track Clu   8
    3) Gazelle TC                   8        6) Quicksilver Track Club, I   6
    6) New York Starz TC            6        8) Dixmoor PAL TC              5
    8) Supersonics TC               5       10) Brooklyn Heat               4

Women - Young - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Jenks America Track Club    10        1) Texas Express T & F Club   10   
    3) Cornhusker Flyers            8        4) Chautauqua Striders         6

Men - Bantam - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Texas Storm Track Club      10        1) Team World Track Club      10
    3) Long Beach Sprinters         8        4) Pacer Track Club            6
    5) Vernon Smith Infantry        5        6) Cornhusker Flyers           3
    7) Saline Spartan TC            1

Men - Midget - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Riv CO Swift Performance    14        2) Phoenix Bobcats            10
    3) Long Beach Sprinters         8        3) There to Care Track Club    8
    5) Gazelle TC                   5        6) Los Angeles Jets            3
    7) Napa Track Club              1

Men - Youth - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Cornhusker Flyers           10        2) Riv CO Swift Performance    8
    3) CYO Track Club-Oregon        6        3) Miami Valley TC             6
    5) New World TC                 5        6) Brooklyn Heat               4
    7) Dixmoor PAL TC               3        8) Albuquerque Track Club      2
    9) New York Starz TC            1

Men - Intermediate - Team Rankings - 4 Events Scored
===============================================================================
    1) Cornhusker Flyers           11        2) New York Starz TC          10
    2) Phoenix Bobcats             10        2) Metro Eagles               10
    2) Distance Heat TC            10        6) Memphis Hurdlers Track Cl   9
    7) Motor City Express           8        8) Chautauqua Striders         6
    8) Southern California Roadru   6        8) Vernon Smith Infantry       6
   11) Nite Hawks Track Club        5       12) CYO Track Club-Oregon       4
   12) Cool Running                 4       12) Lancaster TC                4

Men - Young - Team Rankings - 4 Events Scored
===============================================================================
    1) Cornhusker Flyers           24        2) Southern California Roadr  18
    3) WNY Jets                    10        4) Memphis Hurdlers Track Cl   8
    5) Effingham Track Club         6        5) Motor City Express          6
    7) Trenton Track Club           5        7) Miami Valley TC             5
    9) Gardner Track Club           4       10) Jenks America Track Club    3
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx