Join/Renew Now

Results - USATF Region 6 Junior Olympic Cross Country Championships

11/22/03 - Two Rivers Park, Nashville, TN

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaylor Murray             94 Nash Illusions        13:42.00
  2 Charlotte Galloway        94 Mobile Parks          13:55.00
  3 Michaela Brisker          94 Nash Illusions        14:49.00
  4 Amanda Sims               93 Underground RR        15:11.00     1
  5 Kaya Turner               93 Underground RR        16:33.00     2
  6 Hope Sanford              94 Cont T-Belle          16:41.00     3
  7 Quonesha Fortson          93 Cont T-Belle          17:01.00     4
  8 Arlena Obey               94 Underground RR        17:21.00     5
  9 Courtney Carmichael       96 Cont T-Belle          17:24.00     6
 10 Alexis Bassham            94 Underground RR        18:15.00     7
 11 Emerald Kelly             93 Underground RR        18:44.00     8
 12 Kyoshoa Wade              94 Cont T-Belle          18:58.00     9
 13 Alexis Snelling           95 Cont T-Belle          19:28.00    10
 14 Raven Pillow              93 Underground RR        20:37.00    11
 15 Kyoko Wade                94 Cont T-Belle          22:50.00    12
 16 Breanna Hegwood           95 Cont T-Belle          25:26.00    13
 17 Jasmine Conyers           94 Underground RR        27:44.00    14

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kate Massey               91 Mobile Parks          12:59.30
  2 Annstewart Galloway       92 Mobile Parks          13:07.70
  3 Akeyia Claybrooks         91 Nash Illusions        14:51.90
  4 Kimberly Dorris           92 Unattached            15:04.10
  5 Lamesha Parr              92 Underground RR        15:26.40
  6 Sarabeth Byars            91 Unattached            15:36.90
  7 Lauren Savage             91 Mobile Parks          16:32.70
  8 Jade Wilkerson            92 Underground RR        16:56.10
  9 Amber Moore               91 Underground RR        17:25.80
 10 April Hollman             91 Cont T-Belle          19:19.60

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alana Nelson              89 Baldwin Coun          20:19.30
  2 Chele Green               89 Cont T-Belle          21:00.50
  3 LaStar Knight             90 Baldwin Coun          21:03.40
  4 Katerria Finkley          90 Baldwin Coun          22:34.10
  5 Akria Mcswain             90 Underground RR        23:15.80
  6 Ashley Wingard            90 Baldwin Coun          25:56.10
  7 Faith Sanford             90 Cont T-Belle          29:18.10

5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Knotts           88 Baldwin Coun          24:31.60
  2 Dominique Holman          88 Cont T-Belle          37:07.80

5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabrina Williams          86 Underground RR        23:34.40

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dan Drew                  93 Mobile Parks          14:20.60
  2 Patrick Huettemann        95 Mobile Parks          14:25.50
  3 James Baker               94 Underground RR        14:31.30
  5 Joseph Huettemann         93 Mobile Parks          16:22.90
 -- Kasey James               95 Unattached           X15:20.50

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Sharpe               91 Unattached            12:10.30
  2 Sterling Rivers           92 Mobile Parks          12:19.20     1
  3 Bryson Lillard            92 Nash Illusions        12:30.40
  4 Richard Huettemannjr      91 Mobile Parks          12:52.90     2
  5 Kelley Cutrell            91 Mobile Parks          13:32.60     3
  6 Robert Alexander          91 Mobile Parks          14:04.20     4
  7 Will Drew                 91 Mobile Parks          14:40.00     5
  9 Michael Murray            91 Nash Illusions        15:53.00
 -- Kyle James                92 Unattached           X15:22.20

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keivonte Newbell          89 Nash Illusions        18:09.00
  2 Lamont Moore              89 Nash Illusions        18:39.80
  3 Matt Wingo                89 Baldwin Coun          18:46.80
  4 Matt Kuglar               90 Baldwin Coun          19:06.90
  5 Michael Knight            89 Baldwin Coun          19:14.90

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Thomas Jr         88 Nash Illusions        22:02.60
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec