Join/Renew Now

Results - USATF Region 13 Junior Olympic Cross Country Championships

11/22/03 - Woodland Park, Seattle, WA

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig, Amanda             10 Beaverton TC             12.29
  2 Mahoney, Shannon          10 Beaverton TC             12.35
  3 Wilson, Nora              10 Emerald Valley T         12.36
  4 Poplawski, Alisa           9 Issq Gliders             13.12
  5 Titcomb, Oxhna            10 Rain City                13.14
  6 Kennedy, Becca            10 Rain City                13.15
  7 Wood, Tamara              10 Rain City                13.17
  8 Parker, Rachel            10 Emerald Valley T         13.23
  9 Otteson, Leslie           10 Beaverton TC             13.33
 10 Dowdy, Calli              10 Emerald Valley T         13.35
 11 Nigro, Kelly               8 Flan Clan                13.37
 12 Hewett, Taylor            10 Inland Nwst-Una          13.43
 13 Saw, Hailey                9 Salem TC                 13.48
 14 McGanney, Samantha         8 Rain City                14.06
 15 Green, Elizabeth           9 Cascade                  14.10
 16 Sahl, Kendall              8 Rain City                14.13
 17 Hawkinson, Lila            9 Team Excellence          14.18
 18 Burger, Ashley             9 Salem TC                 14.20
 19 Mahoney, Kelli             8 Beaverton TC             14.22
 20 Clark, Alyssa              9 Una-Or                   14.23
 21 Baker, Brianna            10 Cascade                  14.24
 22 Scott, Shala               7 Spokane Mercury          14.28
 23 Jones, Nicole              8 Salem TC                 15.10
 24 Larson, Kristen           10 Cascade                  15.18
 25 Ferris, Lorin              9 Cascade                  16.07
 26 Rodabaugh, Taylor          9 Robin Hood TC            16.17
 27 Cox, Logan                 7 Cascade                  16.23
 28 Kathinski, Sasha           8 Salem TC                 16.29
 29 Holt, Candice             10 River City TC            16.33
 30 Boller, LaMaria           10 Cascade                  16.44
 31 Sabrowski, Victoria        7 Salem TC                 17.10
 32 Christiansen, Anne        10 Beaverton TC             17.43
 33 Overbay, Maiah             6 Spokane Mercury          18.12
 34 Christiansen, Claire       7 Beaverton TC             18.25
 35 Eman, Parisa               9 Issq Gliders             18.49

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kearney, Erin             12 Una-Pna                  11.19
  2 Ney, Hayley               12 Milwaukee TC             11.22
  3 Dear, Annie               12 Cascade                  11.25
  4 Lord, Sarah               12 Cascade                  11.55
  5 Hochstetler, Courtney     10 Milwaukee TC             12.03
  6 Meler, Holly              12 Flan Clan                12.06
  7 Baughn, Kelsey            11 Cascade                  12.09
  8 Osborn, Erica             11 Cascade                  12.11
  9 D'Aguiar, TiaAnn          12 Fed Way                  12.17
 10 Waugh, Katherine          12 So OR Sizzlers           12.21
 11 McMahon, Devin            11 Cascade                  12.25
 12 Steele, Alanna            12 Cascade                  12.41
 13 Jette, Kate               11 Milwaukee TC             12.48
 14 Kearns, Alexa             12 Milwaukee TC             13.03
 15 Theus, Jessica            12 Fed Way                  13.07
 16 Knight, Nina              10 Fed Way                  13.09
 17 Schick, Kayla             12 Cascade                  13.10
 18 Vardell, Kathleen         12 Una-Pna                  13.12
 19 Vardell, Victoria         12 Una-Pna                  13.13
 20 Reidy, Katie              12 Spokane Mercury          13.14
 21 Frasier, Francesca        12 Una-Or                   13.19
 22 Heffernan, Agen           12 Cascade                  13.26
 23 Boler, Britney            12 Cascade                  13.28
 24 Randazzo, Samantha        11 Spokane Mercury          13.29
 25 Olson, Kathryn            12 Milwaukee TC             13.32
 26 Copernell, Alexis         11 Fed Way                  13.40
 27 Ransford, Elaina          11 Una-Or                   13.47
 28 Wianiswski, Allison       10 River City TC            13.51
 29 Hart, Chrissy             11 Fed Way                  13.56
 30 Delgado, Cristal          12 Una-Or                   14.10
 31 O'Connor, Alyssa          12 Milwaukee TC             14.14
 32 Evans, Molly              12 Fed Way                  14.20
 33 Thompson, Andra           11 Milwaukee TC             14.24
 34 Lucas, Jennifer           11 Panther RC               14.29
 35 Schneider, Miya           12 Spokane Mercury          14.30
 36 Kennel, Sara              11 River City TC            14.31
 37 Allen, Tashia             12 Spokane Mercury          14.34
 38 Petersen, Cassandra       11 River City TC            14.35
 39 Clement, Margaret         11 Milwaukee TC             14.41
 40 Argyle, Christi           11 Issq Gliders             14.48
 41 Wagner, Calee             12 Track City               14.50
 42 Biddix, Taylor            11 Flan Clan                14.56
 43 Shanley, Kaeli            11 Pace Setters             15.03
 44 Ast, Terah                10 Flan Clan                15.31
 45 Petersen, Hailey          11 Una-Or                   15.57
 46 Perkins, Britta           12 Cascade                  16.12
 47 Caplener, Carly           11 Milwaukee TC             16.31
 48 Birkhead, Ashley          11 Flan Clan                17.35
 49 Forgrave, Becky           11 Cascade                  18.05

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cochran, Nicole           13 So Hill Strds            14.56
  2 Bjornsen, Sadie           13 Team Ephrata             15.20
  3 Klettke, Kelsey           13 Multnomah AC             15.38
  4 Joachims, Kayelynn        14 Team Ephrata             16.07
  5 Bradbury, Mikayla         14 Multnomah AC             16.08
  6 Burns, Chelsea            13 Issq Gliders             16.26
  7 Sanchez, Diana            14 Una-Or                   16.38
  8 Baker, Meghan             13 So Hill Strds            16.41
  9 Beaudaire, Kate           13 Multnomah AC             16.46
 10 Braniff, Ashley           13 Panther RC               16.50
 11 Rice, Nori                14 Emerald Valley T         17.05
 12 Hague, Jennifer           13 Zephers TC               17.06
 13 Middlebusher, Christina   13 Multnomah AC             17.08
 14 Cushing, Liisa            14 So Hill Strds            17.09
 15 Swan, Skylar              14 Multnomah AC             17.13
 16 Alfred, Emily             13 Rain City                17.25
 17 Chevalier, Megan          14 So Hill Strds            17.28
 18 Paden, Alisha             13 Multnomah AC             17.31
 19 Dotter, Nicole            13 Team Ephrata             17.36
 20 Dowdy, Jessica            14 Emerald Valley T         17.42
 21 Bisignano, Catherine      13 Rain City                17.48
 22 Thomson, Heather          13 Emerald Valley T         18.02
 23 Shapland, Esther          13 Emerald Valley T         18.17
 24 Hilden, Hillary           13 Panther RC               18.22
 25 Otteson, Margo            12 Multnomah AC             18.25
 26 Drechsler, Kelsey         13 Emerald Valley T         18.26
 27 Laweryson, Annie          14 So Hill Strds            18.33
 28 Miller, Jessica           13 Flan Clan                18.34
 29 Hiland, Carma             13 River City TC            18.58
 30 Gustafson, Leah           13 Multnomah AC             19.07
 31 Whitlock, Breanne         14 Una-Or                   19.22
 32 Kehn, Vanessa             14 Team Ephrata             20.08
 33 Brown, Brandy             13 Emerald Valley T         20.49
 34 Leo, LeAna                13 Emerald Valley T         21.05
 35 Garrison, April           13 Rain City                22.38

5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Randall, Madison          14 Emerald Valley T         20.26
  2 Browning, Meg             14 Inland Nwst-Una          20.34
  3 McKenzie, Danica          16 Fed Way                  20.39
  4 Williams, Becky           15 Fed Way                  20.53
  5 Twombly, Leah             15 Zephers TC               21.07
  6 Commeree, Ashlee          15 Multnomah AC             21.19
  7 Shrum, Tiffany            15 Flan Clan                21.20
  8 Rogers, Jana              16 Una-Or                   21.24
  9 Melrose, Stephanie        16 Fed Way                  21.49
 10 Fraley, Gabby             15 Rain City                22.07
 11 Barney, Kimberly          15 Fed Way                  22.08
 12 Norgard, Kelly            16 Rain City                22.34
 13 Lucas, Janne              15 Panther RC               22.59
 14 Hague, Amber              15 Zephers TC               23.27
 15 Smith, Brittany           16 Fed Way                  23.34

5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee-Painile, Allix        17 Inland Nwst-Una          19.57
  2 Branch, Brittany          17 Fed Way                  20.01
  3 Hodgson, Britttany        17 So OR Sizzlers           20.43
  4 Miller, Lexie             16 Fed Way                  20.59
  5 DuBay, Maria              17 Una-Or                   21.09
  6 Kysela, Jackie            17 Fed Way                  22.10
  7 Jordan, Danielle          17 So OR Sizzlers           22.30
  8 Payne, Sarah              17 Emerald Valley T         22.43
  9 Long, Dominique           17 Una-Or                   23.09
 10 Spring, Jennifer          17 Una-Or                   23.25
 11 Uhlig, Emily              17 Issq Gliders             23.40
 12 Gaudette, KC              17 Fed Way                  23.46

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pogue, Jacob              10 So Hill Strds            11.46
  2 Russell, Zachary          10 Spokane Mercury          11.56
  3 Normo, Nate                9 Milwaukee TC             12.11
  4 Henry, Marcus             10 Milwaukee TC             12.20
  5 Biddle, James             10 Spokane Mercury          12.21
  6 Smythe, Ciaran             9 Milwaukee TC             12.24
  7 Baker, Jackson             9 River City TC            12.32
  8 Martin-Noble, Geoffrey     9 Rain City                12.42
  9 Heidenreich, Noah          9 Rain City                12.47
 10 Whalen, Andrew             9 Spokane Mercury          12.51
 11 Bellissimo, Daniel        10 Emerald Valley T         12.52
 12 Fry, Zach                  9 River City TC            12.53
 13 Earnhardt, Tyler          10 Rain City                12.54
 14 Cabe, Nathaniel            9 Issq Gliders             12.55
 15 Symmes, Keegan             9 Issq Gliders             12.56
 16 Smith, Spencer            10 Una-Or                   12.57
 17 Wythes, Marc              10 So Hill Strds            13.00
 18 Jasperson, James           8 Barron Park Strd         13.01
 19 Goldstone, David           8 So Hill Strds            13.08
 20 Matthews, Drew             9 Issq Gliders             13.11
 21 Morgan, Blaine             9 Milwaukee TC             13.15
 22 Overbay, Collin            9 Spokane Mercury          13.24
 23 Sears, Connor             10 Spokane Mercury          13.26
 24 Moore, Erick              10 River City TC            13.27
 25 Valentine, Michael         9 So Hill Strds            13.33
 26 Patrick, Eli              10 Milwaukee TC             13.45
 27 Morgan, Caleb              8 Salem TC                 13.48
 28 Bannick, Jonathan         10 Issq Gliders             13.51
 29 VanAchte, Kelly            9 So Hill Strds            13.55
 30 Valdez, Andrew            10 Una-Or                   14.02
 31 Smythe, Conor              9 Milwaukee TC             14.15
 32 Brown, Antonio             8 Rain City                14.19
 33 Garrison, Kirk             7 Rain City                14.28
 34 Frasier, Jacob             9 Una-Or                   14.34
 35 Westenbroek, Tyler         9 Issq Gliders             14.36
 36 Morgan, Jacob             10 Salem TC                 14.44
 37 Dumas, Markehl             8 River City TC            14.47
 38 Saw, Joshua                8 Salem TC                 15.00
 39 Bingham, Grant             8 So Hill Strds            15.05
 40 Melrose, Marshall          8 So Hill Strds            15.19
 41 Moore, DeVante             9 River City TC            15.42
 42 Ruck, Samuel               9 Salem TC                 15.49
 43 Feiler, Johnnhy           10 Issq Gliders             16.14
 44 Lindburg, Bobby           10 Zephers TC               16.55
 45 Hartman, Andrew           10 Issq Gliders             18.46
 46 Devine, Cameron            9 So Hill Strds            18.54

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathabane, Nathan         12 Multnomah AC             10.52
  2 Bjornsen, Erik            12 Spokane Mercury          11.00
  3 Arguello, Austin          12 Multnomah AC             11.11
  4 Noble, Narvie             12 River City TC            11.13
  5 Berhe, Abraham            12 Rain City                11.15
  6 Paden, John               11 Multnomah AC             11.18
  7 Maeda, Danny              12 Multnomah AC             11.20
  8 VanAchte, Conor           12 Cascade                  11.21
  9 Katsch, Steven            12 Spokane Mercury          11.27
 10 Urquhart, Benton          12 Una-Or                   11.29
 11 Colyer, Troy              11 Issq Gliders             11.32
 12 McGanney, Jake            11 Rain City                11.33
 13 Walsh, Eric               11 Fed Way                  11.34
 14 Turina, Thomas            12 River City TC            11.35
 15 Youngern, Brian           12 Salem TC                 11.36
 16 Guilleaume, Tom           12 Rain City                11.38
 17 Kerr-Daly, Eamonn         12 Emerald Valley T         11.39
 18 Albertson, Cameron        12 Cascade                  11.40
 19 Garrison, Ethan           11 Rain City                11.41
 20 McDonald, Charlie         12 Cascade                  11.42
 21 Tonnemaker, Ethan         11 Spokane Mercury          11.44
 22 Massingill II, Guy        12 Fed Way                  11.53
 23 Jordan, Andrew            11 Multnomah AC             12.00
 24 Robinson, Steven          11 Rain City                12.04
 25 Knutson, Brandon          12 Multnomah AC             12.08
 26 Bernard, Sterling         11 Fed Way                  12.10
 27 Radford, Eric             12 Fed Way                  12.11
 28 Kohler, Brandon           12 River City TC            12.12
 29 Dunagan, Daniel           11 Una-Or                   12.13
 30 Cruscial, Cameron         11 Team Excellence          12.18
 31 Knoll, Hunter             11 Panther RC               12.20
 32 Veysey, Jeff              12 Zephers TC               12.27
 33 Bice, Eric                11 Issq Gliders             12.28
 34 Melrose, Christopher      11 Cascade                  12.29
 35 McConaughy, Joseph        12 Rain City                12.30
 36 Hobbs, Timothy            12 Cascade                  12.31
 37 Knutson, Cameron          11 Multnomah AC             12.36
 38 Burns, Keegan             11 Issq Gliders             12.37
 39 Frerker, Mark             11 Issq Gliders             12.43
 40 Berglund, Stephen         12 Fed Way                  12.44
 41 LaMaita, Drew             12 Panther RC               12.46
 42 Ferris, Robert            11 Cascade                  12.49
 43 McDevitt, Max             11 Issq Gliders             12.51
 44 Cox, Cullen               11 Fed Way                  12.52
 45 Said, Fuadi               11 Rain City                12.54
 46 Bailey, Corde             12 Rain City                13.04
 47 LaMaita, Christopher      12 Panther RC               13.15
 48 McCann, Scott             12 Emerald Valley T         13.17
 49 Smith, DJ Donald          12 Spokane Mercury          13.18
 50 Engstrom, Bryce           11 Spokane Mercury          13.34
 51 Rosell, Ryan              12 Issq Gliders             13.38
 52 Liu, David                11 Spokane Mercury          13.45
 53 Clark, Sebastian          11 River City TC            13.51
 54 Baker, Elliott            12 River City TC            13.54
 55 Williams, Lukas           12 Fed Way                  14.08
 56 Westrope, Ian             11 Spokane Mercury          14.09
 57 Kennedy, Alex             11 River City TC            14.20
 58 May, Zach                 12 Cascade                  14.34
 59 Seleen, Alex              11 River City TC            15.01
 60 Looi, Terence             11 Issq Gliders             15.38
 61 Rhein, Nick               12 Salem TC                 15.48

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frerker, Matthew          14 Issq Gliders             13.36
  2 Tufa, Amin                13 Rain City                13.57
  3 Frasier, Joshua           14 Una-Or                   14.02
  4 Brown, Kris               14 Rain City                14.19
  5 Bergman, Taylor           14 Bowerman's Green         14.27
  6 Peters, Colby             13 Cascade                  14.33
  7 Morgan, Taylor            14 Bowerman's Green         14.35
  8 Knutson, Nathan           13 Bowerman's Green         14.36
  9 Tracey, Colin             14 Emerald Valley T         14.37
 10 Bittner, Joseph           13 Bowerman's Green         14.38
 11 Lorca-Merono, Lui         14 Apple Valley Str         14.40
 12 Unkels, Adrian            12 Bowerman's Green         14.45
 13 Peterson, Ry              14 Una-Or                   14.46
 14 Rice, Sam                 14 Bowerman's Yello         14.48
 15 Wotipka, Sam              14 Bowerman's Green         14.50
 16 Goertz, Jacob             13 Una-Or                   14.51
 17 Cowan, Julian (Blake)     13 Fed Way                  14.52
 18 Green, Andrew             14 Cascade                  14.53
 19 Stuckey, Maxwell          14 Bowerman's Yello         14.54
 20 Cutforth, Tyler           14 Una-Pna                  14.58
 21 Dragod, Kenneth           13 Apple Valley Str         14.59
 22 Burgess, Bryce            14 Bowerman's Yello         15.06
 23 Puzey, Aaron              14 Una-Or                   15.09
 24 Lopez, Derek              14 Bowerman's Yello         15.11
 25 Martinez, Jose            14 Rain City                15.14
 26 Walden, Anthony           13 Panther RC               15.15
 27 Stansell, Roy             14 Fed Way                  15.21
 28 Bailey, Tamasz            13 Rain City                15.23
 29 Jardine, Jon-Erik         13 Rain City                15.26
 30 Gregg, Nathan             12 Bowerman's Yello         15.27
 31 Englund, Justin           13 Fed Way                  15.28
 32 Dance, Jacob              14 Cascade                  15.29
 33 Sahl, Andrew              13 Rain City                15.30
 34 Wimbish, Jason            14 Rain City                15.40
 35 Ryan, Daniel              14 Apple Valley Str         15.41
 36 Kessler, Tim              13 Bowerman's Green         15.42
 37 Buckley, Michael          13 Issq Gliders             15.43
 38 Oplinger, Scott           14 Apple Valley Str         15.44
 39 Carpenter, Jake           13 Bowerman's Green         15.45
 40 Bellamy, Michael          13 Emerald Valley T         15.46
 41 Payne, Thomas             14 Emerald Valley T         15.47
 42 Byron, Mitchell           13 Issq Gliders             15.55
 43 Merdich, Jeffrey          14 Fed Way                  15.56
 44 Larson, Caleb             13 Fed Way                  15.58
 45 Burger, Adam              13 Salem TC                 16.00
 46 Montgomery, Rory          13 Issq Gliders             16.02
 47 Dickison, Samuel          14 Apple Valley Str         16.05
 48 Bannick, Nathan           13 Issq Gliders             16.09
 49 Kovach, Austin            13 Apple Valley Str         16.10
 50 Joyce, Brian              14 Cascade                  16.13
 51 Waugh, Darrick            14 So OR Sizzlers           16.14
 52 Breymeyer, Andy           14 Apple Valley Str         16.15
 53 Minsk, Aaron              13 Cascade                  16.21
 54 Semph, Kurtis             12 Bowerman's Yello         16.22
 55 Ingerson, Evan            12 Bowerman's Yello         16.23
 56 Bannick, David            13 Issq Gliders             16.33
 57 Martin, Paul              14 Cascade                  16.46
 58 Erickson, Wesley          13 Rain City                16.54
 59 Smith, Zach               13 Fed Way                  16.58
 60 Duchscherer, Ryan         14 Fed Way                  17.04
 61 Helm, Justin              13 Fed Way                  17.08
 62 VandenBos, William        13 Rain City                17.18
 63 Bugert, William           14 Apple Valley Str         17.20
 64 Galbraith, Kove           12 Apple Valley Str         17.44
 65 Poplawski, Alex           13 Issq Gliders             18.10
 66 Allen, Elliot             14 Rain City                18.11

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Josh               16 Una-Pna                  16.08
  2 Swehosky, Jared           15 Salem TC                 16.14
  3 Smargiassi, Dominic       16 Fed Way                  16.20
  4 Kaftanski, Matthew        16 Rain City                16.36
  5 Wiltshire, Luke           15 Bowerman AC              16.38
  6 Furin, Corey              16 Una-Pna                  16.41
  7 Saba, Scott               15 Fed Way                  16.42
  8 O-Donoghue-McDonald, Max  15 Rain City                16.43
  9 Kinman, Grant             16 Una-Pna                  16.47
 10 Casebeer, Kyle            16 Salem TC                 16.48
 11 Knutson, Austin           15 Bowerman AC              16.51
 12 Smith, Matthew            16 Bowerman AC              16.54
 13 Chinchar, Michael         15 Fed Way                  16.55
 14 Coleman, Dylan            16 Una-Or                   16.56
 15 Burck, Eric               16 Team Titon               16.57
 16 Kirschner, Nick           16 Rain City                17.02
 17 Corlew, Vincent           16 Cascade                  17.03
 18 Bernard, Jason            16 Salem TC                 17.06
 19 Holt, Doug                15 Cascade                  17.08
 20 Barleen, Cameron          16 So OR Sizzlers           17.10
 21 Degenhardt, Jeff          16 Team Titon               17.24
 22 Bonney, Spencer           16 So OR Sizzlers           17.29
 23 Welch, Nick               15 Rain City                17.36
 24 Roberts, Jake             16 Una-Pna                  17.39
 25 Clark, Ryan               16 Una-Or                   17.42
 26 Scoggin, Kenshin          16 Una-Or                   17.44
 27 Thomas, Tyler             16 Fed Way                  17.45
 28 Andreas, Nick             16 Team Titon               17.50
 29 Meis, Chad                15 Fed Way                  17.52
 30 Bjella, Keith             16 Rain City                17.54
 31 Drew, Trey                16 Team Titon               17.58
 32 Potratz, Steven           16 Team Titon               18.04
 33 Sullens, Talon            15 Team Titon               18.05
 34 Wyatt, Lars               15 Cascade                  18.06
 35 Bonsey, Bobby             16 Cascade                  18.14
 36 Vennum, Chris             16 Team Titon               18.27
 37 Green, Eric               16 So OR Sizzlers           18.45
 38 Bentley, Peter            16 Cascade                  18.47
 39 Laney, David              15 Bowerman AC              18.48
 40 Petersen, Brad            15 Una-Or                   18.50
 41 Looi, Alex                14 Issq Gliders             18.54
 42 Wardlaw, Matthew          16 So OR Sizzlers           19.08
 43 Sullivan, Riley           15 Rain City                19.13
 44 Semph, Thomas             15 Bowerman AC              19.15
 45 Kohl, Brian               15 Team Titon               19.24
 46 Smyth, Alex               15 Cascade                  19.39
 47 Clark, Robert             16 So OR Sizzlers           19.49
 48 Perkins, Nate             16 Cascade                  20.01
 49 Randall, Andy             16 Fed Way                  20.09
 50 Carlin, Mathew            15 Fed Way                  22.40

5 km Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fuller, Andrew            17 Fed Way                  16.09
  2 Resetar, Jr., Johnathan   17 Una-Pna                  16.39
  3 Moriarty, Tim             18 Rain City                16.58
  4 Hansen, Saul              18 Spokane Mercury          17.00
  5 Swehosky, Terran          17 Salem TC                 17.02
  6 Christensen, Brent        16 Una-Or                   17.04
  7 Manthey, Grant            16 Una-Pna                  17.05
  8 Lim, Daniel               17 Fed Way                  17.06
  9 Degner, Peter             17 Una-Or                   17.07
 10 Tylock, Shawn             18 Spokane Mercury          17.08
 11 Barber, Andy              18 Salem TC                 17.14
 12 Szafruga, Pawel           17 Spokane Mercury          17.17
 13 Norton, Brandon           17 Fed Way                  17.23
 14 Wall, Brian               17 Fed Way                  17.24
 15 Breakey, Kyle             18 Spokane Mercury          17.27
 16 Steber, Dusty             17 Una-Or                   17.28
 17 Fitzhugh, Curtis          17 Spokane Mercury          17.29
 18 Buchanan, Mat             17 Team Ephrata             17.30
 19 Tylock, Ross              18 Spokane Mercury          17.35
 20 Pearson, Joel             18 Spokane Mercury          17.39
 21 Dunning, Allan            16 Fed Way                  17.50
 22 Rhein, Tony               18 Timberhill H TC          18.04
 23 Medina, Juan              18 Team Ephrata             18.23
 24 Barnes, Robert            16 Salem TC                 18.38
 25 Laurich, Zach             17 Spokane Mercury          18.59
 26 Lee, Nicholas             16 Una-Or                   23.29
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec