Join/Renew Now

Results - USATF Three Rivers Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/2/03 - Slippery Rock University

2 km Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Regina             95 Unattached             9:23.50
  2 Kibbe, Ellen              96 Unattached             9:51.50
  3 Yarosh, Julianna          97 Pacers                12:55.60

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cunningham, Gina          93 Unattached            14:14.00
  2 Love, Deirdre             93 Unattached            14:42.00
  3 Mantheiy, Corinne         94 Pacers                15:51.10
  4 Cherry, Star              93 Penn Hills Eagle      16:12.00
  5 Kibbe, Amelia             94 Unattached            16:45.00
 -- Brown, Austin             94 Penn Hills Eagle           DNF

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zentgraf, Rachel          92 Penn Hills Eagle      13:42.70
  2 Mantheiy, Hannah          91 Pacers                14:00.20
  3 Wobb, Emily               91 Unattached            14:04.90
  4 Taylor, Ali               91 Unattached            14:42.20
  5 Ostrowski, Steffi         92 Penn Hills Eagle      15:15.10
  6 Apt, Rachel               91 Unattached            15:51.10
  7 Yuhas, Grace              92 Penn Hills Eagle      16:12.40

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grossi, Sarah             89 Pacers                16:39.10
  2 Sittler, Lauren           90 Unattached            18:00.20
  3 Cunningham, Molly         89 Unattached            18:56.90
  4 Volbers, Blaire           90 Pacers                19:48.00
 -- Connelly, Kristen         90 Pacers                     DNF

5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelley-Chew, Lauren       86 Unattached            24:16.60

2 km Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Labash, Christian         95 Mon Valley Track       9:21.70
  2 Kibbe, Ethan              96 Unattached             9:27.10
  3 Baker, Josh               95 Pacers                11:08.60

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cain, Michael             93 Pacers                11:41.20
  2 Kibbe, Steve              93 Unattached            12:43.70
  3 Duncan, Adam              94 Unattached            13:05.50
  4 Zimak, Donald             93 Pacers                13:36.00
  5 Anderson, Chai            94 Penn Hills Eagle      14:00.20

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 May, Kevin                91 West Penn             11:40.00
  2 Lucarini, Andrew          91 Unattached            12:17.70
  3 Tatman, Dan               92 Pacers                12:47.60
  4 Opfermann, Trent          91 Pacers                12:49.10
  5 Connelly, Brian           92 Pacers                13:19.00
  6 Bajada, Jacob             92 Unattached            13:29.70  
  7 Rosenthal, Charles        91 Unattached            13:56.30
  8 Busko, Jared              92 South Park            15:19.70

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feura, Jared              89 McKean Track Clu      15:11.90
  2 Foerstner, Michael        89 Unattached            15:24.70
  3 McCormick, Ryan           89 Unattached            15:57.90
  4 Becker, Miles             90 Pacers                16:00.40
  5 Buch, Johnatan            90 Pacers                16:08.30
  6 Feura, Adam               90 McKean Track Clu      17:02.00
  7 Grossi, Jeffery           90 Pacers                23:51.30

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hann, Ben                 88 McKean Track Clu      18:28.70
  2 Hagg, Matt                88 McKean Track Clu      19:52.30
 -- Connelly, Kevin           88 Pacers                     DNF
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec