Join/Renew Now

Results - USATF Tennessee Association Junior Olympic Cross Country Championships

10/25/03 - Two Rivers Park, Nashville, TN

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Kaylor               Nash Illusions        13:19.90
  2 Sims, Amanda                 Underground           15:02.00     1
  3 Turner, Kaya                 Underground           15:38.60     2
  4 Brisker, Michaela            Nash Illusions        16:53.20
  5 Carmichael, Courtney         Cont T-Belle          17:11.00     3
  6 Obey, Arlena                 Underground           17:18.10     4
  7 Sanford, Hope                Cont T-Belle          17:58.70     5
  8 Fortson, Quonesha            Cont T-Belle          18:39.00     6
  9 Bassham, Alexis              Underground           19:00.00     7
 10 Kelly, Emerald               Underground           20:06.20     8
 11 Snelling, Alexis             Cont T-Belle          20:50.50     9
 12 Wade, Kyoshoa                Cont T-Belle          20:53.20    10
 13 Wade, Kyoko                  Cont T-Belle          26:00.50    11
 14 Hegwood, Breanna             Cont T-Belle          26:31.50    12
 15 Conyers, Jasmine             Underground           31:24.70    13

Team Scores
=======================================================================
    Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
  1 Underground Railroad         22    1    2    4    7    8   13
     Total Time:  1:27:04.90
        Average:    17:24.98
  2 Continental T-Belle Track    33    3    5    6    9   10   11   12
     Total Time:  1:35:32.40
        Average:    19:06.48

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorris, Kim                  Unattached            14:12.10
  2 Claybrooks, Akeyia           Nash Illusions        14:31.30
  3 Parr, Lamesha                Underground           15:22.70
  4 Waldron, Paige               Unattached            15:24.10
  5 Byars, SaraBeth              Unattached            16:02.60
  6 Wilkerson, Jade              Underground           18:13.40
  7 Moore, Amber                 Underground           19:46.80
  8 Hollman, April               Cont T-Belle          21:41.60

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Chele                 Cont T-Belle          21:29.60
  2 Mcswain, Akria               Underground           22:32.10
  3 Sanford, Faith               Cont T-Belle          28:28.00
  4 Kelly, Laquoya               Underground           39:41.60

5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holman, Dominique            Cont T-Belle          46:41.20

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, James                 Underground           14:12.80

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Michael              Nash Illusions        12:20.50
  2 Sharpe, John                 Unattached            12:37.70
  3 Lillard, Bryson              Nash Illusions        13:01.10
  4 Brisker, Andre               Nash Illusions        17:03.50

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Newbell, Keivonte            Nash Illusions        16:46.40
  2 Moore, Lamont                Nash Illusions        18:13.10
  3 Miller, Mykal                Northeast Tenn        19:03.20

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Michael              Nash Illusions        22:12.50
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec