Join/Renew Now

Results - USATF Snake River Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/15/03 - Boise, ID

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marqurita Palmer          93 Unattached            13:01.20
  2 Brittany Lock             93 Unattached            13:24.50
  3 Mercy Barrett             94 Unattached            14:29.50
  4 Ruth Fritz                93 Unattached            14:44.30
  5 Claire Sampsel            93 Unattached            16:18.50
  6 Kathleen Saidham          93 Unattached            16:19.70

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordon Engelhardt         91 Unattached            12:32.20
  2 Jessi Lanser              91 Team Idaho            12:33.10
  3 Hannah Masson             91 Unattached            12:44.20
  4 Kaili Simmons             91 Unattached            13:07.40
  5 Alexi Hawkins             91 Unattached            13:23.60
  6 Lilly Holmes              92 Unattached            17:31.20

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Karleigh Gempler          89 Team Idaho            15:53.00
  2 Amanda Palmer             90 Unattached            17:24.50
  3 Jessica Johnson           90 Unattached            17:38.50

5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jaleesa Simmons           88 Unattached            21:21.50
  2 Elissa Flandro            88 Unattached            21:27.50
  3 Lois Symms                88 Unattached            22:14.50

5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Abra McGillivary          86 Unattached            20:46.80
  2 Mary Harbert              85 Unattached            22:47.10
  3 Nicole Moore              86 Unattached            23:03.60

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Inman               94 Unattached            14:35.20
  2 Sam Loveless              93 Unattached            14:39.50
  3 Mark Montgomery           98 Unattached            14:42.10
  4 Kyle Loveless             95 Unattached            20:39.50
  5 Ryan Loveless             97 Unattached            22:39.40

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edger Palmer              91 Unattached            13:29.30
  2 Conor Harris              92 Unattached            13:34.20
  3 Jacob Barrett             92 Unattached            13:54.80
  4 Todd Loveless             92 Unattached            16:35.00

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Sartin               89 Unattached            14:10.00
  2 Sawyer Bosch              89 Unattached            14:47.80
  3 Tim Johnson               90 Unattached            15:35.20
  4 Nate Murphy               89 Unattached            16:24.30
  5 Tyler Schrock             89 Unattached            17:28.20

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean Huey                 88 Unattached            17:25.80
  2 Josiah Barrett            87 Team Idaho            17:53.20
  4 Tyler Jones               88 Unattached            18:09.30
  5 Derek Wanders             87 Unattached            18:13.60
  6 Mathew Coryell            87 Unattached            18:40.20
  7 Brad Paine                88 Unattached            18:51.20
  8 Tyler Turnbull            87 Unattached            18:59.20
  9 Daniel Setfried           87 Unattached            19:03.30
 10 Josh Ward                 87 Unattached            19:28.30
 11 Michael Tobiason          88 Unattached            19:37.30

5 km Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Wolfe               85 Eastern Idaho         16:30.80
  2 Bryce Fletcher            86 Eastern Idaho         17:02.00
  3 Drew Johnson              86 Eastern Idaho         17:04.10
  4 Dallas Eborn              86 Eastern Idaho         17:09.40
  5 Kody Barker               86 Team Idaho            17:14.20
  6 Erik Borschell            85 Eastern Idaho         17:15.30
  7 Ryan Davis                86 Unattached            17:17.00
  8 David Creamer             86 Team Idaho            17:22.00
  9 Sean Boone                85 Team Idaho            17:37.70
 10 AJ Lockwwod               85 Team Idaho            17:45.20
 11 Jeff Anderson             85 Eastern Idaho         17:51.20
 12 Ben Keiley                85 Unattached            17:57.20
 13 Ben Woods                 85 Eastern Idaho         18:01.50
 14 Tyler Rose                85 Unattached            18:12.40
 15 Erik Eklund               85 Unattached            18:26.30
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec