Join/Renew Now

Results - USATF Mid-Atlantic Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/8/03 - Belmont Plateau

2 km Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    15 DeLorme, Kevia         Mt. Airy T.C.          8:46.00
  2    11 Smith, Brittney        Mallery                8:59.00
  3    50 Jenkins, Briana        Mt. Airy T.C.          9:05.00
  4    16 Hickenbottom, Mon'     Mt. Airy T.C.          9:29.00
  5    13 Allen, Erin            Mt. Airy T.C.          9:56.00
  6    23 Peartree, Alexis       Oak Lane Youth        10:10.00

3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    17 Pope, Ashulyon         Mt. Airy T.C.         12:43.00
  2    10 Jennings, Charolet     Mallery               13:31.00
  3    47 Johnson, Janice        Cambria Y.A.          13:47.00
  4    34 Meyer, Hannah          Unattached MA         14:03.00
  5    29 Armstrong, Jasmine     Unattached MA         14:31.00
  6    40 Griggs, Camille        United Stars          14:40.00

3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     8 Hall, Marielle         Mallery               11:41.00     1
  2    14 Curtis, Anya           Mt. Airy T.C.         12:07.00
  3     6 Altieri, Bria          Mallery               12:16.00     2
  4    24 Polk, Jasmine          Oak Lane Youth        12:32.00
  5    30 Goldsworthy, Taylo     Unattached MA         12:49.00
  6     9 Hayman, Katurrah       Mallery               12:52.00     3
  7     4 Ali, Aatiqah           Mallery               12:59.00     4
  8    59 Byrne, Rachel          Unattached MA         13:03.00
  9    49 Duncan, Kia            Cambria Y.A.          13:05.00
 10    46 Grimes, Quanisha       Cambria Y.A.          13:45.00
 11     7 German, Candice        Mallery               13:47.00     5
 12    48 Smith, Domonique       Cambria Y.A.          13:56.00
 13    12 Smith, Riyadh          Mallery               14:14.00     6
 14    21 Hickenbottom, Lash     Oak Lane Youth        17:00.00

4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    55 Storch, Maggie         Harriers              16:27.00     1
  2    67 James, Rayna           Mt. Airy T.C.         16:36.00
  3    53 Learn, Bryanna         Harriers              16:41.00     2
  4    45 Hill, Rochelle         Cambria Y.A.          16:47.00
  5    57 Jackson, Caitlyn       Harriers              16:48.00     3
  6    54 Norton, Lauren         Harriers              16:51.00     4
  7    71 Lewis, Shatievah       Cambria Y.A.          16:56.00
  8    58 Campbell, Jessica      Harriers              16:59.00     5
  9    56 Perry, Erin            Harriers              17:06.00     6
 10    68 Jackson, Brittany      Mt. Airy T.C.         17:11.00
 11    22 Hightower, Dashona     Oak Lane Youth        18:08.00
 12     3 Fry, Mia               Dashers               18:19.00
 13    66 Furcht, Victoria       Dashers               18:30.00
 14    20 Coleman, Davina        Oak Lane Youth        18:40.00
 15    52 Bailey, Sherece        Unattached MA         20:17.00

5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    33 Learn, Tricia          Unattached MA         20:26.00
  2    31 Jacobs, Jaleeca        Unattached MA         21:39.00
  3    32 Jacobs, Jasmine        Unattached MA         22:10.00
  4    44 Carodine, Tiya         Cambria Y.A.          22:47.00
  5     5 Ali, Nia               Mallery               24:05.00
  6    51 Allen, Kemikah         Unattached MA         27:26.00

5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    33 Learn, Tricia          Unattached MA         20:36.00

2 km Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    43 Molloy, Jonathan       Unattached MA          9:11.00
  2    36 Grant, Clifton         Unattached MA         10:39.00
  3    28 Parker, Zamier         Oak Lane Youth        10:43.00
  4    27 Brown, Wayne           Oak Lane Youth        11:18.00

3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Lipscomb, Bryson       Mt. Airy T.C.         13:28.00
  2    42 Molloy, Kevin          Unattached MA         14:41.00
  3    19 Richardson, Terrel     Mt. Airy T.C.         14:53.00
  4    61 Edwards, Brandon       Unattached MA         17:13.00

3 km Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Rizzo, John            Unattached MA         11:29.00
  2    65 Furcht, Benjamin       Dashers               13:20.00
  3    64 Niedrach, Thomas       Unattached MA         15:51.00
  4    60 Edwards, Evan          Unattached MA         16:30.00
  5    62 Bartholomew, Brad      Unattached MA         17:18.00
  6     1 Charles, Patrick       Calvary B.C.          17:47.00

4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    70 St. Onge, Justin       Unattached MA         15:38.00
  2     2 Naylor, Wylie          Cinnaminson           16:09.00
  3    41 Morgan, Andy           Unattached MA         18:13.00
  4    63 Niedrach, John         Unattached MA         20:10.00

5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    37 Rainford, Trevon       Unattached MA         18:30.00
  2    69 Schafer, Frank         Unattached MA         20:16.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec