Join/Renew Now

Results - USATF Region 6 Junior Olympic Track & Field Championships

 

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 16.22  7/10/02     Shakira Williams, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Ferrin           95 Mprd                     16.64
  2 anderson, jazmyn             Future                   17.01
  3 mckinley, D'Lacia            Faith Track              17.01
  4 semien, precious             Future                   17.25
  5 seiber, terrian              NO Comets                17.61
  6 Crimes, Jasmie            95 Prt City                 18.27
  7 Bryant, Myia              95 Hmtc                     19.07
  8 Kennebrew, Kristen        95 Mymcatc                  19.97

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 35.65  7/10/02     Shakira Williams, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 anderson, jazmyn             Future                   34.94#
  2 semien, precious             Future                   35.35#
  3 Coleman, Ferrin           95 Mprd                     35.43#
  4 Robinson, Gabriella       95 CETC                     36.43
  5 patterson, tia               Future                   36.99
  6 Crimes, Jasmie            95 Prt City                 37.23
  7 Bryant, Myia              95 Hmtc                     41.16

400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 1:19.76  7/10/02     Kianna Howard, CTBT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchanan, Kalilah         95 Nashville Il           1:17.35#
  2 Crimes, Jasmie            95 Prt City               1:27.73
  3 washington, kierra           Faith Track            1:29.72
  4 davis, sydney                Greenville             1:32.50
  5 middlebrooks, quinci         Shreveport             1:38.53

800 Meter Run Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 3:11.68  7/10/02     Kianna Howard, CTBT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchanan, Kalilah         95 Nashville Il           3:05.07#
  2 Cunningham, Terri         95 Nashville Il           3:26.00

1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Massey, K'Deidra          95 Twin City              6:54.85
  2 Cunningham, Terri         95 Nashville Il           7:10.82

4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Greenville Track Club  'A'                          6:30.78
     1) davis, sydney                   2) streibeck, ann
     3) sykes, tiara                    4) turner, alicia

Long Jump Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Region 6: # 10-02  7/10/02     Simone Charley, HO0V
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 mckinley, D'Lacia            Faith Track              2.93m    9-07.50
  2 seiber, terrian              NO Comets                2.88m    9-05.50
  3 Gilchrist, Shalanda       95 Mymcatc                  2.16m    7-01.00
  4 Bryant, Myia              95 Hmtc                     2.14m    7-00.25
  5 Kennebrew, Kristen        95 Mymcatc                  2.01m    6-07.25
  6 Robinson, Gabriella       95 CETC                     1.85m    6-01.00

100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 13.35  6/1992      Natasha Cain
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 sims, raven                  BR YMCA                  13.67Q  1
  2 mitchell, tia                Shreveport               14.47Q  2
  3 every, diamond               NO Stars Exp             14.54q  2
  4 smith, jade                  Road Runners             14.58q  1
  5 Henderson, Breeanna       94 Mprd                     15.04q  1
  6 Gooch, Taneisha           94 Wilma Rudolp             15.06q  1
  7 Gholston, Alexandria      94 North Alabama Tr         15.23q  2
  8 Taylor, Kyndal            93 Mymcatc                  15.29q  1
  9 Williams, Tyshona         93 Club Elite               15.42   2
 10 Leonard, Jemilah          93 Wilma Rudolp             15.50   2
 11 Walton, Lauren            93 Wilma Rudolp             15.61   2
 12 Bassham, Alexis           94 Continental              16.27   1

100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 13.35  6/1992      Natasha Cain
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 sims, raven                  BR YMCA                  13.67
  2 every, diamond               NO Stars Exp             14.19
  3 mitchell, tia                Shreveport               14.41
  4 smith, jade                  Road Runners             14.41
  5 Gooch, Taneisha           94 Wilma Rudolp             15.30
  6 Henderson, Breeanna       94 Mprd                     15.36
  7 Taylor, Kyndal            93 Mymcatc                  15.42
  8 Gholston, Alexandria      94 North Alabama Tr         15.47

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 28.30  7/10/02     Taurinesha White, BRYM
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 sims, raven                  BR YMCA                # 27.65Q  2
  2 Hackworth, Kenyattia      93 Mprd                     29.24Q  1
  3 anderson, rayna              Future                   28.95q  2
  4 jackson, gabrielle           NO Stars Exp             29.38q  2
  5 mitchell, tia                Shreveport               30.17q  1
  6 Simmons, Jacquelyn        94 Mprd                     30.65q  1
  7 Campbell, Ketori          93 Wilma Rudolp             31.04q  1
  8 Harris, Peyton            93 North Alabama Tr         31.58q  2
  9 Yelding, Amber            93 Mprd                     31.63   2
 10 Buford, Shakole           93 Wilma Rudolp             31.88   1
 11 Chambers, Ronisha         93 Continental              32.04   2
 12 Buchanan, Kamaria         94 Nashville Il             32.34   1

200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 28.30  7/10/02     Taurinesha White, BRYM
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 sims, raven                  BR YMCA                  27.77#
  2 anderson, rayna              Future                   28.37
  3 jackson, gabrielle           NO Stars Exp             28.50
  4 Hackworth, Kenyattia      93 Mprd                     28.92
  5 Simmons, Jacquelyn        94 Mprd                     29.89
  6 mitchell, tia                Shreveport               29.99
  7 Campbell, Ketori          93 Wilma Rudolp             30.54
  8 Harris, Peyton            93 North Alabama Tr         31.75

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 1:03.96  7/10/02     Taurinesha White, BRYM
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 jackson, gabrielle           NO Stars Exp           1:07.44Q  2
  2 anderson, rayna              Future                 1:09.15Q  1
  3 Hughes, Shovanta          93 Nashville Il           1:10.53q  1
  4 James, Talisha            93 Mprd                   1:10.61q  2
  5 Simmons, Jacquelyn        94 Mprd                   1:11.11q  1
  6 Howard, Kiaana            94 Continental            1:12.27q  2
  7 holmes, D'Angela             Hattiesburg            1:12.63q  2
  8 Taylor, Kyndal            93 Mymcatc                1:13.47q  1
  9 Pointer, Savannah         93 North Alabama Tr       1:14.91   1
 10 Turner, Kaya              93 Continental            1:15.73   1
 11 Buchanan, Kamaria         94 Nashville Il           1:18.91   2
 12 evans, raven                 LA Express             1:19.52   2

400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 1:03.96  7/10/02     Taurinesha White, BRYM
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 jackson, gabrielle           NO Stars Exp           1:07.49
  2 Hughes, Shovanta          93 Nashville Il           1:11.43
  3 James, Talisha            93 Mprd                   1:11.88
  4 anderson, rayna              Future                 1:12.20
  5 Taylor, Kyndal            93 Mymcatc                1:13.03
  6 Howard, Kiaana            94 Continental            1:13.05
  7 holmes, D'Angela             Hattiesburg            1:13.94
  8 Simmons, Jacquelyn        94 Mprd                   1:15.22

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 2:42.72  7/10/02     Mary Welcome, NOSE
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 lewis, tominique             NO Stars Exp           2:32.74#
  2 Murray, Kaylor            94 Nashville Il           2:38.18#
  3 Hughes, Shovanta          93 Nashville Il           2:51.99
  4 Levant, Lauren            93 Vestavia TC            2:53.65
  5 Turner, Kaya              93 Continental            2:55.61
  6 Sims, Amanda              93 Continental            2:55.63
  7 James, Talisha            93 Mprd                   2:56.29
  8 Graham, Annalee           94 Vestavia TC            3:11.94
  9 livingston, thomeka          NO Comets              3:18.50
 10 Massey, K'Deidra          95 Twin City              3:23.04
 11 boston, porscha              Twin City              4:54.00

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 5:39.35  7/10/02     Mary Huston, HMTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 lewis, tominique             NO Stars Exp           5:12.56#
  2 Murray, Kaylor            94 Nashville Il           5:21.19#
  3 welcome, mary                NO Stars Exp           5:35.81#
  4 Sims, Amanda              93 Continental            6:04.98
  5 handy, geneshia              NO Stars Exp           6:05.01
  6 Pointer, Savannah         93 North Alabama Tr       6:11.16

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 10:12.97  7/10/02     Kasey Cador, POCT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Destyn           93 NO Stars Exp          12:03.12
  2 Vaughans, Dorothy         94 Mymcatc               12:51.64
  3 Hardge, Arnell            93 Memphis Hurd          13:03.24
  4 Moore, Christina          96 Memphis Hurd          15:47.89

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Region 6: # 58.50  6/1996      Alabama Striders
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Orleans Stars Express  'A'                        57.30#
  2 Twin City Athletic Assoc  'A'                         59.95
     1) morgan, lakoa                   2) kimble, jazmyne
     3) smith, shantovia                4) wright, imani
  3 Wilma Rudolph TC  'A'                                 59.98
     1) Buford, Shakole 93              2) Gooch, Taneisha 94
     3) Leonard, Jemilah 93             4) Campbell, Ketori 93
  4 Continental T- Belles Tra  'A'                      1:01.63
     1) Fortson, Quonesha 93            2) Howard, Kiaana 94
     3) Chambers, Ronisha 93            4) Bassham, Alexis 94
  5 Greater King David  'A'                             1:02.46
  6 Mobile Parks & Rec  'B'                             1:02.47
     3) Henderson, Breeanna 94          4)
  7 Club Elite Track Club  'A'                          1:03.94

4x400 Meter Relay Bantam Girls
==========================================================================
    Region 6: # 4:41.40  7/10/02     New Orleans Stars Express, NOSE
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New Orleans Stars Express  'A'                      4:39.40#  1
     1) welcome, mary                   2) lewis, tominique
     3) every, diamond                  4) jackson, gabrielle
  2 Mobile Parks & Rec  'A'                             4:56.65   1
  3 Nashville Illusions Track  'A'                      4:58.10   1
     1) Hughes, Shovanta 93             2) Murray, Kaylor 94
     3) Buchanan, Kamaria 94            4) Buchanan, Kalilah 95
  4 Wilma Rudolph TC  'A'                               5:15.24   2
     1) Gooch, Taneisha 94              2) Buford, Shakole 93
     3) Walton, Lauren 93               4) Campbell, Ketori 93
  5 Continental T- Belles Tra  'A'                      5:19.92   1
     1) Eady, Tyjah 94                  2) Howard, Kiaana 94
     3) Fortson, Quonesha 93            4) Chambers, Ronisha 93
  6 New Orleans Stars Express  'B'                      5:34.25   1
  7 Montgomery YMCA Track Clu  'A'                      5:40.66   1
  8 Continental T- Belles Tra  'B'                      5:42.98   1
     1) Sanford, Hope 94                2) Obey, Arlena 94
     3) Sims, Amanda 93                 4) Turner, Kaya 93
 -- Twin City Athletic Assoc  'A'                            DQ   2
 -- Greenville Track Club  'A'                               DQ   2
     1) davis, sydney                   2) streibeck, ann
     3) garrette, tynesha               4) turner, alicia

High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Region 6: #  3-10  7/10/02     Mary Huston, HMTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 covington, tiara             NO Stars Exp             1.09m    3-06.75
  2 livingston, thomeka          NO Comets                1.04m    3-05.00
  3 tolliver, traci              NO Stars Exp             0.89m    2-11.00

Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Region 6: # 15-01.75  7/10/02     Raven Sims, BRYM
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hackworth, Kenyattia      93 Mprd                     4.33m   14-02.50
  2 sims, raven                  BR YMCA                  4.13m   13-06.75
  3 mitchell, tia                Shreveport               3.78m   12-05.00
  4 smith, jade                  Road Runners             3.58m   11-09.00
  5 price, addisonisha           Road Runners             3.30m   10-10.00
  6 Williams, Tyshona         93 Club Elite               3.17m   10-05.00
  7 Williams, Jade            94 Club Elite               2.67m    8-09.25
  8 Hardge, Arnell            93 Memphis Hurd             1.82m    5-11.75

Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Region 6: # 22-01  7/10/02     Jade Giordano, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Olivia            93 North Alabama Tr         6.07m   19-11.00
  2 White, Shaquila           93 Hmtc                     5.75m   18-10.50
  3 Harris, Jillian           93 Continental              5.63m   18-05.75
  4 covington, tiara             NO Stars Exp             5.34m   17-06.25
  5 Sisney, Sandreeka         93 Nashville Il             5.10m   16-08.75
  6 hunt, lakesia                Greenville               5.10m   16-08.75
  7 bradford, tierra             Shreveport               5.01m   16-05.25
  8 Hegwood, Breanna          95 Continental              3.83m   12-06.75
  9 Hall, Catherine           94 Prt City                 3.60m   11-09.75

Javelin Throw Bantam Girls
=================================================================================
    Region 6: # 74-11  7/10/02     Jade Giordano, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harvey, Katherine         93 Mprd                    23.39m      76-09
  2 bradford, tierra             Shreveport              16.95m      55-07
  3 Woods, Kayla              93 Mymcatc                 13.03m      42-09
  4 Hardge, Arnell            93 Memphis Hurd            11.28m      37-00
  5 Henderson, Breeanna       94 Mprd                     9.20m      30-02
  6 ellis, chanetrese            Twin City                7.83m      25-08
  7 Sisney, Sandreeka         93 Nashville Il             7.45m      24-05
  8 Moore, Christina          96 Memphis Hurd             4.65m      15-03

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 12.45  6/1993      Natasha Cain
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sales, Quanisha           92 Wilma Rudolp             12.95Q  1
  2 Bagby, Almineta           91 Prt City                 13.46Q  2
  3 moore, jade                  LA Express               13.53q  2
  4 ross, tesia                  Peak Perform             13.53q  1
  5 Foster, Checara           92 Magic City Runne         13.83q  1
  6 Vaughn, Candice           91 Hmtc                     14.09q  1
  7 Comer, Keynosha           92 Wilma Rudolp             14.12q  2
  8 Manning, Charity          91 Wilma Rudolp             14.48q  1
  9 Watson, Amiracle          92 Mprd                     14.49   2
 10 chandler, debenique          Smrr                     14.51   2
 11 Sheed, Kimberly           91 Wilma Rudolp             14.82   2
 12 lonon, alyssa                NO Stars Exp             14.99   1

100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 12.45  6/1993      Natasha Cain
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sales, Quanisha           92 Wilma Rudolp             13.27
  2 Bagby, Almineta           91 Prt City                 13.27
  3 ross, tesia                  Peak Perform             13.52
  4 moore, jade                  LA Express               13.63
  5 Foster, Checara           92 Magic City Runne         13.85
  6 Comer, Keynosha           92 Wilma Rudolp             14.47
  7 Manning, Charity          91 Wilma Rudolp             14.60

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 25.86  6/1987      Kimberly Dubose
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Beonka            91 Club Elite               26.43Q  1
  2 Watson, Angel             91 Mprd                     26.53Q  2
  3 Sales., Quanisha          91 Wilma Rudolp             26.90q  2
  4 moore, jade                  LA Express               27.38q  1
  5 ross, tesia                  Peak Perform             28.18q  1
  6 Cohen, Nia                91 Wilma Rudolp             28.23q  2
  7 Watson, Amiracle          92 Mprd                     28.50q  2
  8 esteem, admeika              Road Runners             28.59q  1
  9 harrell, brittany            Eagle Expres             28.71   2
 10 Ashton, Helen             91 Prt City                 29.27   1
 11 Wilkerson, Jade           92 Continental              29.49   1
 12 Rosenthal, Angel          91 Wilma Rudolp             29.70   2

200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 25.86  6/1987      Kimberly Dubose
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Watson, Angel             91 Mprd                     25.75#
  2 Wilson, Beonka            91 Club Elite               26.46
  3 Sales., Quanisha          91 Wilma Rudolp             26.66
  4 ross, tesia                  Peak Perform             27.97
  5 moore, jade                  LA Express               28.90
  6 esteem, admeika              Road Runners             29.13
  7 Watson, Amiracle          92 Mprd                     29.44
  8 Cohen, Nia                91 Wilma Rudolp             29.91

400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 1:01.00  7/10/02     LaShay Payne, BRYM
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Beonka            91 Club Elite             1:02.26Q  2
  2 Watson, Angel             91 Mprd                   1:05.41Q  1
  3 meyer, jade                  NO Stars Exp           1:04.78q  2
  4 Rosenthal, Angel          91 Wilma Rudolp           1:07.47q  2
  5 Phillips, Morganne        92 Magic City Runne       1:07.69q  2
  6 Akeyia, Claybrooks        91 Nashville Il           1:07.73q  2
  7 Wilkerson, Jade           92 Continental            1:07.77q  1
  8 griffin, dava                Greenville             1:08.59q  1
  9 Montgomery, Alexandria    92 Prt City               1:10.10   1
 10 Parr, Lamesha             92 Continental            1:10.52   2
 11 gilmore, lashadra            BR TC                  1:10.68   1

400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 1:01.00  7/10/02     LaShay Payne, BRYM
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Beonka            91 Club Elite             1:02.71
  2 Watson, Angel             91 Mprd                   1:02.72
  3 meyer, jade                  NO Stars Exp           1:05.23
  4 griffin, dava                Greenville             1:07.07
  5 Rosenthal, Angel          91 Wilma Rudolp           1:08.07
  6 Phillips, Morganne        92 Magic City Runne       1:08.51
  7 Akeyia, Claybrooks        91 Nashville Il           1:08.69
  8 Wilkerson, Jade           92 Continental            1:08.96

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 2:36.02  7/10/02     Tracey Boatner, NOSE
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 lewis, shade                 NO Stars Exp           2:35.41#
  2 gleason, marlene             NO Stars Exp           2:40.09
  3 Haynes, Shelby               Gkd                    2:41.28
  4 Akeyia, Claybrooks        91 Nashville Il           2:42.56
  5 Spence, Micah             91 Continental            2:47.71
  6 Poole, Andriana           91 Hmtc                   2:52.83
  7 Lee, Latrice              91 Continental            2:55.16

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 5:28.02  6/1989      Robin Wood
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 gleason, marlene             NO Stars Exp           5:30.77
  2 Poole, Andriana           91 Hmtc                   5:33.53
  3 Haynes, Shelby               Gkd                    5:43.17
  4 Akeyia, Claybrooks        91 Nashville Il           5:43.37
  5 rice, abigail                BR YMCA                6:09.66
  6 whitlow, kristen             Future                 6:43.22

3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 11:32.00  6/1986      Heather Dickson
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 rice, abigail                BR YMCA               13:43.39

1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 10:18.00  6/1993      Jennifer Bibber
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 lewis, brittany              NO Stars Exp          11:10.08
  2 Moore, Tania              92 Memphis Hurd          13:51.98

80 Meter Hurdles 30" Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 14.56  6/1996      Crystal Aguinaga
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 harrell, brittany            Eagle Expres             14.04#
  2 Beckett, Nefertiti        91 Memphis Hurd             15.59
  3 Goode, Tiara              91 North Alabama Tr         15.66
  4 clark, gabrielle             Hattiesburg              18.92
  5 monroe, deasha               NO Stars Exp             21.28

4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 54.01  6/1987      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilma Rudolph TC  'A'                                 53.43#
     1) Manning, Charity 91             2) Cohen, Nia 91
     3) Sweat, Taneka 91                4) Sales., Quanisha 91
  2 Port City TC  'A'                                     54.36
  3 Magic City Runners  'A'                               54.78
  4 Twin City Athletic Assoc  'A'                         55.98
     1) henderson, kenya                2) jenkins, michaella
     3) brown, J'Tierra                 4) carr, quantisha
  5 New Orleans Stars Express  'A'                        56.90

4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 4:23.05  7/10/02     Baton Rouge Track club, BRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Orleans Stars Express  'A'                      4:31.76
     1) lewis, shade                    2) lonon, alyssa
     3) reeves, kiara                   4) cheavious, alyshia
  2 Mobile Parks & Rec  'A'                             4:37.85
  3 North Alabama Trackers  'A'                         4:58.15
  4 Magic City Runners  'A'                             5:01.13
  5 Future Track Club  'A'                              5:08.20
  6 Twin City Athletic Assoc  'A'                       5:12.48
 -- Continental T- Belles Tra  'A'                           DQ
     1) Lee, Latrice 91                 2) Parr, Lamesha 92
     3) Spence, Micah 91                4) Wilkerson, Jade 92
 -- Wilma Rudolph TC  'A'                                    DQ
     1) Comer, Keynosha 92              2) Sweat, Taneka 91
     3) Rosenthal, Angel 91             4) Cohen, Nia 91

4x800 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Region 6: # 11:19.94  7/10/02     Continental T-Belles Trac, CTBT
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Orleans Stars Express  'A'                     11:39.45
     1) cheavious, alyshia              2) lewis, shade
     3) reeves, kiara                   4) meyer, jade

High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Region 6: #  4-09  6/1987      Erica Alexander
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 harrell, brittany            Eagle Expres             1.41m    4-07.50
  2 myles, rae'nyshea            Greenville               1.41m    4-07.50
  3 griffin, dava                Greenville               1.26m    4-01.50
  4 Beckett, Nefertiti        91 Memphis Hurd             1.26m    4-01.50
  4 lonon, alyssa                NO Stars Exp             1.26m    4-01.50

Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Region 6: # 14-10.25  6/1996      Crystal Aguinaga
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilson, Beonka            91 Club Elite               4.51m   14-09.75
  2 Bagby, Almineta           91 Prt City                 4.31m   14-01.75
  3 Beckett, Nefertiti        91 Memphis Hurd             4.21m   13-09.75
  4 Haynes, Shelby               Gkd                      4.21m   13-09.75
  5 esteem, admeika              Road Runners             4.16m   13-07.75
  6 Phillips, Alexandria      91 Magic City Runne         4.00m   13-01.50
  7 Freeman, Valencia         91 Continental              3.94m   12-11.25
  8 griffin, quiana              LA Express               3.91m   12-10.00
  9 Reedus, Karen             91 North Alabama Tr         3.86m   12-08.00
 10 Shenethia, Burton         92 Memphis Hurd             2.64m    8-08.00

Shot Put Midget Girls
=================================================================================
    Region 6: # 32-04  7/10/02     LaQuoya Kelly, CTBT
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Curry, Chelsea            92 Nashville Il            10.02m   32-10.50
  2 Freeman, Valencia         91 Continental              9.02m   29-07.25
  3 hall, kimberley              Gkd                      8.77m   28-09.25
  4 jones, reshall               Hattiesburg              8.35m   27-04.75
  5 Pettway, Quanazia         91 North Alabama Tr         7.39m   24-03.00
  6 hunt, latifha                Greenville               6.96m   22-10.00
  7 Antoinette, Cole          92 Memphis Hurd             5.72m   18-09.25
  8 Moore, Tania              92 Memphis Hurd             4.19m   13-09.00

Discus Throw Midget Girls
=================================================================================
    Region 6: # 68-05  6/1996      Kathryn Bussey
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Curry, Chelsea            92 Nashville Il            21.55m      70-08
  2 jones, reshall               Hattiesburg             20.96m      68-09

Javelin Throw Midget Girls
=================================================================================
    Region 6: # 71-04  7/10/02     Brittany Richardson, HO0V
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 giordano, jade            85 LA Express              24.90m      81-08
  2 jones, reshall               Hattiesburg             22.24m      72-11
  3 Curry, Chelsea            92 Nashville Il            18.21m      59-09
  4 Patterson, Erin           92 Mprd                    16.34m      53-07
  5 Woods, Kara               91 Mymcatc                 10.14m      33-03
  6 Antoinette, Cole          92 Memphis Hurd             9.68m      31-09
  7 henderson, leslie            Twin City                8.89m      29-02
  8 Moore, Tania              92 Memphis Hurd             7.37m      24-02

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: #  3.03  7/10/02     Chassidee Lewis, CLTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 knight, bianca               Jackson                  11.90Q  2
  2 lewis, chasidee              Unattached               12.57Q  1
  3 Rose, Diana               89 Mprd                     12.60q  2
  4 fortune, quina               Road Runners             12.73q  1
  5 Hampton, Lasondra         89 North Alabama Tr         13.31q  1
  6 Glover, Caroline          90 Mymcatc                  13.43q  1
  7 Richardson, April         89 Wilma Rudolp             13.45q  2
  8 Harris, Lakiva            89 Continental              13.56q  1
  9 Turney, Courtney          90 Continental              13.65   2
 10 Outlin, Kierra            90 Club Elite               14.18   2

100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: #  3.03  7/10/02     Chassidee Lewis, CLTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 knight, bianca               Jackson                  11.95
  2 lewis, chasidee              Unattached               12.63
  3 Rose, Diana               89 Mprd                     12.66
  4 fortune, quina               Road Runners             13.16
  5 Hampton, Lasondra         89 North Alabama Tr         13.48
  6 Harris, Lakiva            89 Continental              13.72
  7 Richardson, April         89 Wilma Rudolp             13.75
  8 Glover, Caroline          90 Mymcatc                  13.84

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 24.58  7/10/02     Bianca Knight, JJTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 knight, bianca               Jackson                  24.60Q  1
  2 Green, Chela              89 Continental              25.28Q  2
  3 payne, lashay                BR YMCA                  25.92q  2
  4 parm, courtney               Twin City                26.19q  1
  5 Garr, Alexandria          89 Wilma Rudolp             26.24q  2
  6 myers, kristine              NO Stars Exp             26.83q  1
  7 Hale, Kristina            89 Continental              27.23q  2
  8 Woods, Kristin            89 Wilma Rudolp             27.39q  2
  9 McMillian, Barbara        89 Mprd                     27.39   1
 10 Rose, Diana               89 Mprd                     27.72   2
 11 Hampton, Lasondra         89 North Alabama Tr         27.89   1
 12 HoSang, Omari             90 Magic City Runne         28.23   1

200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 24.58  7/10/02     Bianca Knight, JJTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 knight, bianca               Jackson                  23.90#
  2 Green, Chela              89 Continental              25.22
  3 payne, lashay                BR YMCA                  25.65
  4 parm, courtney               Twin City                25.91
  5 Garr, Alexandria          89 Wilma Rudolp             27.02
  6 Woods, Kristin            89 Wilma Rudolp             27.20
  7 myers, kristine              NO Stars Exp             27.21
  8 Hale, Kristina            89 Continental              27.47

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 58.30  7/10/02     Bianca Knight, JJTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 knight, bianca               Jackson                # 57.42Q  1
  2 payne, lashay                BR YMCA                  59.52Q  2
  3 Green, Chela              89 Continental              59.53q  1
  4 wallace, dikenya             BR YMCA                1:00.42q  1
  5 Garr, Alexandria          89 Wilma Rudolp           1:00.43q  2
  6 Woods, Kristin            89 Wilma Rudolp           1:01.01q  2
  7 Mcswain, Akira            90 Continental            1:03.83q  1
  8 Williams, Lakeshia        89 Club Elite             1:05.51q  1
  9 Taylor, Kimberly          89 Hmtc                   1:08.32   1
 10 HoSang, Omari             90 Magic City Runne       1:09.51   2

400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 58.30  7/10/02     Bianca Knight, JJTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 knight, bianca               Jackson                  54.96#
  2 payne, lashay                BR YMCA                  59.01
  3 wallace, dikenya             BR YMCA                1:00.31
  4 Garr, Alexandria          89 Wilma Rudolp           1:01.44
  5 Green, Chela              89 Continental            1:02.50
  6 Williams, Lakeshia        89 Club Elite             1:03.93
  7 Woods, Kristin            89 Wilma Rudolp           1:04.93
  8 Mcswain, Akira            90 Continental            1:09.93

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 2:30.45  7/10/02     Candance Thomas, GKDT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 wallace, dikenya             BR YMCA                2:21.42#
  2 Jorgensen, Margaret       89 Unattached             2:21.78#
  3 johnson, ciera               BR TC                  2:30.82
  4 Spence, Tiffany           90 Continental            2:36.00
  5 lambert, D'Anna              LA Express             2:38.66
  6 Brown, Jaleesa            89 Wilma Rudolp           2:39.92
  7 bates, ariel                 BR TC                  2:40.05
  8 Ortiz, Victoria           89 Wilma Rudolp           2:42.03
  9 Williams, Lakeshia        89 Club Elite             2:47.41
 10 Taylor, Kimberly          89 Hmtc                   2:50.77
 11 Martin, Madeline          89 Mymcatc                2:51.39
 12 Trimble, Jasmine          89 Mymcatc                2:55.34
 13 Pointer, Savannah         93 North Alabama Tr       3:02.13

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 5:10.60  7/10/02     Amy Shaffer, AUTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jorgensen, Margaret       89 Unattached             5:04.04#
  2 pearson, taylor              Greenville             5:17.72
  3 lambert, D'Anna              LA Express             5:29.59
  4 Payne, Shalesha           89 Wilma Rudolp           5:33.37
  5 richmond, leah               LA Express             5:48.49
  6 Ortiz, Victoria           89 Wilma Rudolp           5:51.10
  7 Martin, Madeline          89 Mymcatc                6:11.49
  8 Trimble, Jasmine          89 Mymcatc                6:26.12

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 11:15.54  7/10/02     Laurel Pritchard, VETC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 pearson, taylor              Greenville            11:31.66
  2 lambert, D'Anna              LA Express            12:20.05
  3 richmond, leah               LA Express            12:46.27
  4 Martin, Madeline          89 Mymcatc               13:16.56
  5 Trimble, Jasmine          89 Mymcatc               13:45.89

3000 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 32:05.05  7/10/02     Courtney Moore, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucas, Briana             90 Memphis Hurd          23:22.23#
  2 wilson, shavonda             Road Runners          25:44.71#

100 Meter Hurdles 30" Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 16.25  6/1996      Kaylah Burks
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patton, Jazmine           89 North Alabama Tr         16.18#
  2 Glover, Caroline          90 Mymcatc                  16.85
  3 williams, jamie              NO Comets                17.56
  4 stone, ashley                Hattiesburg              18.03
  5 livingston, ashley           NO Comets                19.68
  6 Moore, Courtney           89 Memphis Hurd             19.69
  7 Richardson, Brittany      90 HO0V                     22.60

200 Meter Hurdles 30" Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 29.77  6/1998      LaShauna Harris
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patton, Jazmine           89 North Alabama Tr         29.53#
  2 williams, jamie              NO Comets                31.40
  3 Glover, Caroline          90 Mymcatc                  31.85
  4 Moore, Courtney           89 Memphis Hurd             31.98
  5 stone, ashley                Hattiesburg              32.21
  6 bertrand, chelsie            LA Express               32.58
  7 watler, breion               NO Stars Exp             32.79

4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 50.60  6/1996      Alabama Striders
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                          49.64#
     1) duckworth, ashanti              2) early, shelander
     3) joseph, dionne                  4) fortune, quina
  2 Continental T- Belles Tra  'A'                        50.88
     1) Wilson, Marissa 90              2) Mcswain, Akira 90
     3) Hale, Kristina 89               4) Green, Chela 89
  3 Wilma Rudolph TC  'A'                                 51.34
     1) Woods, Kristin 89               2) Richardson, April 89
     3) Battle, Shavonda 89             4) Garr, Alexandria 89
  4 Mobile Parks & Rec  'A'                               52.10
  5 New Orleans Stars Express  'A'                        52.14
  6 Lake Area Express  'A'                                52.41
  7 Twin City Athletic Assoc  'A'                         52.76
  8 Wilma Rudolph TC  'B'                                 54.55
     1) Williams, Crystal 89            2) Woodard, E'Connie 89
     3) Rippy, Jamesia 89               4) Taylor, LaJohna 89

4x400 Meter Relay Youth Girls
==========================================================================
    Region 6: # 4:16.92  7/10/02     New Orleans Stars Express, NOSE
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baton Rouge YMCA  'A'                               4:04.88#  1
     1) wells, clara                    2) alexander, rebecca
     3) wallace, dikenya                4) payne, lashay
  2 Continental T- Belles Tra  'A'                      4:14.39#  1
     1) Hale, Kristina 89               2) Wilson, Marissa 90
     3) Spence, Tiffany 90              4) Green, Chela 89
  3 New Orleans Stars Express  'A'                      4:18.05   1
  4 Wilma Rudolph TC  'A'                               4:18.72   2
     1) Rippy, Jamesia 89               2) Battle, Shavonda 89
     3) Woods, Kristin 89               4) Garr, Alexandria 89
  5 Baton Rouge Track Club  'A'                         4:19.96   1
  6 Wilma Rudolph TC  'B'                               4:23.75   2
     1) Taylor, LaJohna 89              2) Woodard, E'Connie 89
     3) Person, Taria 89                4) Williams, Crystal 89
  7 Lake Area Express  'A'                              4:26.11   1
  8 Mobile Parks & Rec  'A'                             4:29.37   2
  9 Continental T- Belles Tra  'B'                      4:33.64   2
     1) Bryan, Kayla 89                 2) Mcswain, Akira 90
     3) Sanford, Faith 90               4) Burress, Lashaun 89
 10 Montgomery YMCA Track Clu  'A'                      4:51.40   2

4x800 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Region 6: # 10:42.09  7/10/02     New Orleans Stars Express, NOSE
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Baton Rouge Track Club  'A'                        10:41.89#
     1) johnson, ciera                  2) carnes, kiara
     3) williams, maria                 4) bates, ariel
  2 Wilma Rudolph TC  'A'                              10:46.43
     1) Payne, Shalesha 89              2) Battle, Shavonda 89
     3) Ortiz, Victoria 89              4) Brown, Jaleesa 89
  3 Lake Area Express  'A'                             11:03.18
     1) lambert, D'Anna                 2) richmond, leah
     3) DeReoun, Claire 89              4) bertrand, chelsie
  4 Hattiesburg Flyers  'A'                            11:06.71
     1) Richardson, Chandra 89          2) Seawright, Amber 89
     3) Barnes, Arianne 89              4) Smith, Kadeidra 89
  5 Continental T- Belles Tra  'A'                     11:15.56
     1) Sanford, Faith 90               2) Bryan, Kayla 89
     3) Spence, Tiffany 90              4) Mcswain, Akira 90
  6 New Orleans Stars Express  'A'                     11:29.97
     1) watler, breion                  2)
  7 Continental T- Belles Tra  'B'                     11:39.71
     3) Majors, Jasmin 89               4) Burress, Lashaun 89

High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: #  5-06  6/1996      Kaylah Burks
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dunlap, Victoria          89 Continental              1.59m    5-02.50
  2 williams, jamie              NO Comets                1.39m    4-06.75
  3 livingston, ashley           NO Comets                1.24m    4-00.75
  4 Gibson, Myrketa           89 NO Stars Exp             1.19m    3-10.75
  5 Spear, Lakin              90 HO0V                     1.14m    3-08.75

Pole Vault Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: #  8-06  7/10/02     Julie Buller, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 buller, julie                LA Express               2.85m    9-04.25
  2 Seitz, Riley                 MATC                     2.40m    7-10.50
  3 Spear, Lakin              90 HO0V                     1.65m    5-05.00

Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: # 17-01.25  6/1996      Natasha Cain
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 HoSang, Omari             90 Magic City Runne         4.78m   15-08.25
  2 Patton, Jazmine           89 North Alabama Tr         4.73m   15-06.25
  3 Outlin, Kierra            90 Club Elite               4.63m   15-02.25
  4 myers, kristine              NO Stars Exp             4.56m   14-11.50
  5 Williams, Lakeshia        89 Club Elite               4.39m   14-05.00
  6 Burress, Lashaun          89 Continental              4.28m   14-00.50
  7 Mcnish, Emily             89 Personal Bes             4.24m   13-11.00
  8 livingston, ashley           NO Comets                3.80m   12-05.75
  9 Lucas, Briana             90 Memphis Hurd             2.98m    9-09.50

Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: # 34-07  7/10/02     Clara Sashington, NATC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMillian, Barbara        89 Mprd                     9.76m   32-00.25
  2 Williams, Jasmine         89 Club Elite               9.39m   30-09.75
  3 Spear, Lakin              90 HO0V                     7.16m   23-06.00

Shot Put Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: # 36-11.50  6/1995      Amy Smith
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly, Laquoya            90 Continental             11.34m   37-02.50
  2 jordan, aqeulah              Hattiesburg             10.09m   33-01.25
  3 Thomas, DeBrittanie       90 Mymcatc                  9.82m   32-02.75
  4 Bond, Deatrice            89 Continental              9.28m   30-05.50
  5 Montgomery, LaTrenna      90 Mprd                     9.27m   30-05.00
  6 Henry, Hannah             90 Mprd                     9.24m   30-03.75
  7 Davis, Katrina               Wilma Rudolp             8.88m   29-01.75
  8 calvin, karlencia            Gkd                      8.39m   27-06.50
  9 Brown, Shatavia           90 Continental              8.19m   26-10.50
 10 hobson, alexis               Jackson                  7.04m   23-01.25
 11 Patterson, Devin          89 Mprd                     6.90m   22-07.75

Discus Throw Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: # 83-06  7/10/02     Aquelah Jordan, HATC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly, Laquoya            90 Continental             28.98m      95-01
  2 jordan, aqeulah              Hattiesburg             27.38m      89-10
  3 Henry, Hannah             90 Mprd                    25.86m      84-10
  4 Bond, Deatrice            89 Continental             22.24m      72-11
  5 Brown, Shatavia           90 Continental             19.92m      65-04
  6 Montgomery, LaTrenna      90 Mprd                    19.69m      64-07
  7 Patterson, Devin          89 Mprd                    16.40m      53-10
  8 Davis, Katrina               Wilma Rudolp            11.08m      36-04
 -- hobson, alexis               Jackson                   FOUL

Javelin Throw Youth Girls
=================================================================================
    Region 6: # 116-10.50  7/10/02     Julie Buller, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 buller, julie                LA Express              36.25m     118-11
  2 jordan, aqeulah              Hattiesburg             20.75m      68-01
  3 Patterson, Devin          89 Mprd                    19.00m      62-04
  4 Mason, Ariel              90 Memphis Hurd            15.97m      52-05
  5 hobson, alexis               Jackson                 14.78m      48-06
  6 Seitz, Riley                 MATC                    14.54m      47-08
  7 Lucas, Briana             90 Memphis Hurd            13.55m      44-05
  8 Richardson, Brittany      90 HO0V                    12.98m      42-07

100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 11.70  6/1992      Latrina Cameron
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Tennille          87 Mprd                     12.10Q  1
  2 Harrell, Katrina          88 Magic City Runne         12.33Q  2
  3 mitchell, kristie            Smrr                     12.32q  1
  4 taji, dorsey                 Natchez TC               12.39q  2
  5 dillon, gabrielle            Smrr                     12.56q  1
  6 Babb, Khadisa             87 Wilma Rudolp             12.60q  2
  7 Hollins, Lynell           87 Continental              12.74q  1
  8 chretien, lindsey            LA Express               12.83q  2
  9 Hinton, Julia             87 Magic City Runne         12.84   1
 10 Taylor, Shanteea          87 Continental              13.20   1
 11 Mintlow, Tranesha         88 Nashville Il             13.27   2

100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 11.70  6/1992      Latrina Cameron
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Tennille          87 Mprd                     12.17
  2 mitchell, kristie            Smrr                     12.25
  3 Harrell, Katrina          88 Magic City Runne         12.30
  4 taji, dorsey                 Natchez TC               12.45
  5 dillon, gabrielle            Smrr                     12.51
  6 chretien, lindsey            LA Express               12.81
  7 Hollins, Lynell           87 Continental              12.94
  8 Babb, Khadisa             87 Wilma Rudolp             12.99

200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 25.41  7/10/02     LaQuitta Sashington, NATC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Tennille          87 Mprd                   # 24.64Q  1
  2 Harrell, Katrina          88 Magic City Runne       # 24.96Q  2
  3 Rives, Lynette            87 Music City T           # 25.05q  1
  4 taji, dorsey                 Natchez TC             # 25.30q  2
  5 mitchell, kristie            Smrr                     25.46q  2
  6 Hinton, Julia             87 Magic City Runne         25.86q  1
  7 dillon, gabrielle            Smrr                     25.90q  1
  8 Babb, Khadisa             87 Wilma Rudolp             26.45q  2
  9 Hollins, Lynell           87 Continental              26.47   2
 10 Taylor, Shanteea          87 Continental              27.36   1

200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 25.41  7/10/02     LaQuitta Sashington, NATC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Tennille          87 Mprd                     24.68#
  2 Harrell, Katrina          88 Magic City Runne         24.94#
  3 Rives, Lynette            87 Music City T             25.19#
  4 taji, dorsey                 Natchez TC               25.21#
  5 mitchell, kristie            Smrr                     25.87
  6 Hinton, Julia             87 Magic City Runne         26.09
  7 dillon, gabrielle            Smrr                     26.27
  8 Babb, Khadisa             87 Wilma Rudolp             26.65

400 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 47.42  7/10/02     Trumesa Banks, SWMT
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Curry, Krishna            87 Nashville Il             57.15
  2 banks, trumesa               Smrr                     58.81
  3 hall, jerika                 Chosen Gen             1:00.39
  4 Evans, Jolisa             87 Magic City Runne       1:00.70
  5 collins, precious            BR TC                  1:02.47
  6 griffin, jessica             Road Runners           1:04.11
  7 Heningburg, Octavia       87 Mymcatc                1:05.46
  8 Scales, Ashley            87 Club Elite             1:08.62

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 2:22.41  7/10/02     Kirby Patterson, MPRD
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holtfreter, Kali          87 Music City T           2:16.83#
  2 Curry, Krishna            87 Nashville Il           2:17.04#
  3 collins, precious            BR TC                  2:23.55
  4 richardson, alison           NO Comets              2:25.55
  5 lethead, kate                LA Express             2:26.21
  6 Russell, Chaquata         87 Continental            2:29.32
  7 Evans, Jolisa             87 Magic City Runne       2:31.44
  8 jackson, patricia            Road Runners           2:31.67
  9 Howard, Adrianne          87 Wilma Rudolp           2:36.04
 10 Whaley, Hannah            88 Mprd                   2:54.90
 11 Cheatham, Veronica        87 Hmtc                   3:01.52

1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 4:56.05  7/10/02     Lezlie Clerc Koenck, LAET
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ensminger, Kristi         88 Music City T           4:52.92#
  2 richardson, alison           NO Comets              5:12.50
  3 Russell, Chaquata         87 Continental            5:13.82
  4 gurley, jessica              LA Express             5:17.63
  5 lethead, kate                LA Express             5:24.15
  6 harding, ebony               Future                 5:26.10
  7 Domer, Lindsey            87 Unattached             5:41.87
  8 Bell, Rosanna             87 HO0V                   5:46.51
  9 Bowser, Jasmine           88 Continental            6:11.88
 10 Knotts, Jennifer          88 Mprd                   6:38.11

3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 11:05.44  6/1989      Ashley Patrick
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 gurley, jessica              LA Express            11:20.60
  2 breaux, melanie              LA Express            11:42.96
  3 Bell, Rosanna             87 HO0V                  11:52.05
  4 harding, ebony               Future                12:04.35
  5 collins, precious            BR TC                 12:19.34
  6 Whaley, Hannah            88 Mprd                  13:07.17
  7 Knotts, Jennifer          88 Mprd                  13:48.09

100 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 15.25  7/10/02     Marrissa Harris, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Marrissa          87 Memphis Hurd             14.32#
  2 Davies, Phillipa          87 Personal Bes             15.04#
  3 washington, natasha          LA Express               15.79
  4 Hall, Deandra             88 Mprd                     15.86
  5 Garner, Nolinda           87 North Alabama Tr         15.89
  6 Scales, Ashley            87 Club Elite               18.21

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 1:07.47  7/10/02     Marrissa Harris, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Marrissa          87 Memphis Hurd           1:03.51#
  2 hall, jerika                 Chosen Gen             1:05.77#
  3 Garner, Nolinda           87 North Alabama Tr       1:07.65
  4 jackson, patricia            Road Runners           1:07.96
  5 washington, natasha          LA Express             1:11.48
  6 Scales, Ashley            87 Club Elite             1:14.75
  7 Stutts, Charlotte         88 Prt City               1:16.71
  8 Macon, Alyssa             88 Mymcatc                1:19.42

2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 breaux, melanie              LA Express             7:38.69
  2 gurley, jessica              LA Express             7:39.12
  3 kern, paula                  LA Express             8:04.71
  4 Shaw, Carlissa            87 Memphis Hurd           8:18.23
  5 Bell, Rosanna             87 HO0V                   8:23.23

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 47.98  7/10/02     Southwest MississippiTrac, SWMT
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Southwest Mississippi  'A'                            48.41
  2 Magic City Runners  'A'                               49.39
  3 Mobile Parks & Rec  'A'                               49.67
  4 Lake Area Express  'A'                                49.99
  5 Chosen Generation Track  'A'                          50.60
  6 Future Track Club  'A'                                51.00
     1) anderson, india                 2) jones, patrice
     3) james, maya                     4) bankston, destanie
 -- Montgomery YMCA Track Clu  'A'                           DQ

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 3:56.13  7/10/02     Southwest MississippiTrac, SWMT
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Music City TC  'A'                                  3:58.14
     1) Bamigboye, Bukola 87            2) Williams, Mallorie 87
     3) Holtfreter, Kali 87             4) Rives, Lynette 87
  2 Southwest Mississippi  'A'                          4:05.27
  3 Music City TC  'B'                                  4:06.13
     1) Dennis, Jacarra 88              2) Easley, Lauren 88
     3) Ensminger, Kristi 88            4) Davis, Trisha 87
  4 Magic City Runners  'A'                             4:11.38
  5 Future Track Club  'A'                              4:17.20
  6 Lake Area Express  'A'                              4:17.23
  7 Road Runners Track Club  'A'                        4:21.16
     1) jackson, patricia               2) legaux, taraiona
     3) griffin, jessica                4) amedee, jasmine
  8 Montgomery YMCA Track Clu  'A'                      4:49.23

4x800 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Region 6: # 10:48.97  6/1998      Hoover Track Club
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Music City TC  'A'                                  9:44.24#
     1) Ensminger, Kristi 88            2) Williams, Mallorie 87
     3) Easley, Lauren 88               4) Holtfreter, Kali 87
  2 Music City TC  'B'                                 10:00.84#
     1) Rives, Lynette 87               2) Bamigboye, Bukola 87
     3) Dennis, Jacarra 88              4) Davis, Trisha 87
  3 Lake Area Express  'A'                             10:35.57#
     1) lethead, kate                   2) gurley, jessica
     3) kern, paula                     4) breaux, melanie
  4 Southwest Mississippi  'A'                         10:43.94#
     1) Thompson, Yolanda 87            2) Lee, Candice 85
     3) Joust, Marriann 85              4) Huff, Shenika 85

High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: #  5-06  6/1987      Tawanna Frison
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 maddox, kelli                LA Express               1.59m    5-02.50
  2 Harris, Marrissa          87 Memphis Hurd             1.57m    5-01.75
  3 Smith, Angela             87 Mprd                     1.52m    4-11.75
  4 Richards, Kirsten         88 Magic City Runne         1.47m    4-09.75
  4 biggs, ruth                  Hattiesburg              1.47m    4-09.75
  4 prater, keioshi              LA Express               1.47m    4-09.75
  7 Taylor, Jasmine           87 Magic City Runne         1.47m    4-09.75
  8 Dent, Lavina              87 Mprd                     1.37m    4-06.00
  9 kinyomi, amber               Chosen Gen               1.17m    3-10.00

Pole Vault Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: #  7-06  7/10/02     Danielle Mitchell, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 lenard, jenna                Unattached               2.25m    7-04.50
  2 Bell, Rosanna             87 HO0V                     2.10m    6-10.75
  3 Fore, Ashley              87 HO0V                     1.50m    4-11.00

Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: # 18-05  6/1989      Vonetta Jeffery
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hollins, Lynell           87 Continental              5.36m   17-07.00
  2 anderson, india              Future                   5.26m   17-03.25
  3 Taylor, Jasmine           87 Magic City Runne         5.22m   17-01.50
  4 Richards, Kirsten         88 Magic City Runne         5.05m   16-07.00
  5 jones, patrice               Future                   5.01m   16-05.25
  6 Finley, Janelle           87 Mprd                     4.98m   16-04.25
  7 hall, jerika                 Chosen Gen               4.98m   16-04.25
  8 Dent, Lavina              87 Mprd                     4.83m   15-10.25
  9 biggs, ruth                  Hattiesburg              4.36m   14-03.75
 10 Lyndsey, Edwards          87 Memphis Hurd             4.21m   13-09.75
 11 Sorrels, Shannan          87 Nashville Il             3.78m   12-05.00

Triple Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: # 35-03.50  7/10/02     Rita Kotey, HMTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 washington, natasha          LA Express              10.89m   35-08.75
  2 Taylor, Jasmine           87 Magic City Runne        10.49m   34-05.00
  3 Richards, Kirsten         88 Magic City Runne        10.33m   33-10.75
  4 Hall, Deandra             88 Mprd                    10.10m   33-01.75
  5 biggs, ruth                  Hattiesburg             10.04m   32-11.25
  6 Shaw, Carlissa            87 Memphis Hurd             9.47m   31-01.00
  7 daniels, kasey               Future                   9.29m   30-05.75

Shot Put Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: # 35-04.50  6/1998      Crystal Winston
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cox, Brittany                Wilma Rudolp            11.03m   36-02.25
  2 Angstadt, Bridget         87 HO0V                     9.31m   30-06.50
  3 Kohn, Sherry              87 Mymcatc                  9.06m   29-08.75
  4 Sorrels, Shannan          87 Nashville Il             8.88m   29-01.75
  5 Schley, Phylicia          87 Mprd                     8.77m   28-09.25
  6 mcswain, ravience            Hattiesburg              8.22m   26-11.75
  7 lewis, diyawn                NO Comets                8.04m   26-04.50
  8 farris, chelsea              Future                   7.73m   25-04.50
  9 Palms, Latya              88 Continental              7.21m   23-08.00
 10 Smith, Christa            88 Hmtc                     7.08m   23-02.75
 11 hall, shanice                NO Comets                6.84m   22-05.25

Discus Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: # 96-05  6/1992      Skyla Lowe
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cox, Brittany                Wilma Rudolp            36.71m     120-05
  2 mcswain, ravience            Hattiesburg             26.45m      86-09
  3 Kohn, Sherry              87 Mymcatc                 25.85m      84-10
  4 Angstadt, Bridget         87 HO0V                    25.67m      84-03
  5 Schley, Phylicia          87 Mprd                    24.15m      79-03
  6 lewis, diyawn                NO Comets               22.00m      72-02
  7 Jemison, Telisa           87 Mymcatc                 20.95m      68-09
  8 crane, megan                 Shreveport              20.43m      67-00
  9 Sorrels, Shannan          87 Nashville Il            19.79m      64-11
 10 stone, alicia                Hattiesburg             19.26m      63-02
 11 Palms, Latya              88 Continental             17.86m      58-07

Javelin Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Region 6: # 103-05  7/10/02     Kelli Maddox, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 maddox, kelli                LA Express              39.27m     128-10
  2 Davies, Phillipa          87 Personal Bes            39.18m     128-06
  3 mcswain, ravience            Hattiesburg             28.13m      92-03
  4 stone, alicia                Hattiesburg             22.61m      74-02
  5 Kohn, Sherry              87 Mymcatc                 20.96m      68-09
  6 Smith, Angela             87 Mprd                    19.62m      64-04
  7 Sorrels, Shannan          87 Nashville Il            19.07m      62-07
  8 Fore, Ashley              87 HO0V                    18.49m      60-08
  9 Lyndsey, Edwards          87 Memphis Hurd            12.54m      41-02

100 Meter Dash Young Women
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 11.96  6/1996      Yolanda Cooper
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 loche, latonya               Twin City              # 11.75Q  1
  2 wilson, latonia              Future                   11.99Q  2
  3 Cole, Carita              85 Unattached               12.31q  2
  4 Stubbs, Tiffany           86 Magic City Runne         12.47q  1
  5 Golston, Courtney         85 Prt City                 12.51q  2
  6 Mintlow, Shetika          84 Continental              12.69q  2
  7 Russ, Erika               85 Magic City Runne         12.73q  1
  8 holmes, tiffany              Twin City                12.82q  2
  9 cockerham, pam               Future                   13.25   1

100 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 11.96  6/1996      Yolanda Cooper
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 loche, latonya               Twin City                11.68#
  2 wilson, latonia              Future                   12.07
  3 Cole, Carita              85 Unattached               12.39
  4 Stubbs, Tiffany           86 Magic City Runne         12.54
  5 Russ, Erika               85 Magic City Runne         12.79
  6 Mintlow, Shetika          84 Continental              12.87

200 Meter Dash Young Women
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 24.37  7/10/02     Cerissa Taylor, KYTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 loche, latonya               Twin City              # 23.68Q  1
  2 Cole, Carita              85 Unattached               25.03Q  2
  3 Mintlow, Shetika          84 Continental              25.84q  2
  4 Beard, Quanette           85 Nashville Il             25.86q  2
  5 Middlebrooks, Brittany    86 Magic City Runne         26.00q  1
  6 Mccrary, Tacoma           85 Memphis Hurd             26.41q  1
  7 perry, ebony                 LA Express               26.48q  1
  8 Rhodes, Tiffany           85 Mymcatc                  26.91q  2
  9 Brooke, Janet             86 Club Elite               28.27   2

200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 24.37  7/10/02     Cerissa Taylor, KYTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 loche, latonya               Twin City                23.46#
  2 Cole, Carita              85 Unattached               25.30
  3 Mintlow, Shetika          84 Continental              25.50
  4 Beard, Quanette           85 Nashville Il             25.60
  5 Middlebrooks, Brittany    86 Magic City Runne         26.04
  6 perry, ebony                 LA Express               26.49
  7 Mccrary, Tacoma           85 Memphis Hurd             27.12
  8 Rhodes, Tiffany           85 Mymcatc                  27.21

400 Meter Dash Young Women
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 55.86  7/10/02     Cerissa Taylor, KYTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 wilson, latonia              Future                   55.93Q  1
  2 Beard, Quanette           85 Nashville Il             59.05Q  2
  3 banks, brittany              Road Runners             56.47q  1
  4 Patterson, Kirby          86 Mprd                   1:00.17q  2
  5 Chatman, Teresa           85 Magic City Runne       1:01.15q  1
  6 mornay, mimi                 NO Comets              1:02.70q  2
  7 Kotey, Rita               86 Hmtc                   1:02.70q  1
  8 Lomax, Yolanda            86 Continental            1:02.81q  2
  9 Hathaway, Janie           85 Nashville Il           1:03.33   1
 10 Dexter, Freshuana         85 Club Elite             1:03.36   1
 11 moore, alicia                Greenville             1:04.63   1
 12 Groshong, Courtney        85 Personal Bes           1:06.75   2

400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 55.86  7/10/02     Cerissa Taylor, KYTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 banks, brittany              Road Runners             56.73
  2 wilson, latonia              Future                   57.66
  3 Beard, Quanette           85 Nashville Il             59.23
  4 Patterson, Kirby          86 Mprd                     59.48
  5 Chatman, Teresa           85 Magic City Runne       1:02.34
  6 Kotey, Rita               86 Hmtc                   1:03.44
  7 Lomax, Yolanda            86 Continental            1:03.72
  8 mornay, mimi                 NO Comets              1:06.17

800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 2:12.57  7/10/02     Miranda Clark, MCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, Kirby          86 Mprd                   2:15.62
  2 Jones, Stephanie          84 Music City T           2:16.59
  3 howard, latoria              Road Runners           2:17.72
  4 hamilton, terrica            BR TC                  2:22.65
  5 Holcomb, Nettie           85 Continental            2:28.80
  6 Dexter, Freshuana         85 Club Elite             2:39.10
  7 crockett, reshonda           BR TC                  2:42.52
  8 Chatman, Teresa           85 Magic City Runne       2:43.53

1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 4:50.65  7/10/02     Kristin McKnight, MCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dennison, Katheryn        85 Music City T           4:50.90
  2 Holcomb, Nettie           85 Continental            4:59.76
  3 hamilton, terrica            BR TC                  5:02.69
  4 Wood, Brittany            86 HO0V                   5:03.29
  5 Hays, Mackenzie           85 Sstc                   5:33.27

3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 11:28.45  7/10/02     Ashley Vann, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holcomb, Nettie           85 Continental           11:09.64#
  2 Partee, Kim               85 Personal Bes          11:11.64#
  3 Wood, Brittany            86 HO0V                  11:14.23#
  4 Hays, Mackenzie           85 Sstc                  12:14.26

100 Meter Hurdles 33" Young Women
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 14.39  7/10/02     LaShauna Harris, KETC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 vital, frances               LA Express               14.69Q  1
  2 Golston, Courtney         85 Prt City                 14.76Q  2
  3 glover, jennifer             Future                   14.94q  1
  4 Russ, Erika               85 Magic City Runne         14.95q  1
  5 foster, taneika              Natchez TC               15.38q  2
  6 green, keri                  NO Comets                15.41q  2
  7 Yates, Danja              85 Nashville Il             16.31q  1
  8 Hobbs, Jessica            86 HO0V                     16.64q  1
  9 Lucas, Camillia           84 Memphis Hurd             20.71   2
 10 Laquinlyn, Chunn          85 Nashville Il             23.28   1

100 Meter Hurdles 33" Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 14.39  7/10/02     LaShauna Harris, KETC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 vital, frances               LA Express               14.45
  2 Golston, Courtney         85 Prt City                 14.71
  3 glover, jennifer             Future                   14.76
  4 Russ, Erika               85 Magic City Runne         14.77
  5 foster, taneika              Natchez TC               15.22
  6 green, keri                  NO Comets                15.61
  7 Yates, Danja              85 Nashville Il             16.29
  8 Hobbs, Jessica            86 HO0V                     16.90

400 Meter Hurdles 30" Young Women
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 1:04.49  7/10/02     Tanieka Foster, NZTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 foster, taneika              Natchez TC             1:04.68Q  2
  2 rambo, quatisha              Shreveport             1:05.29Q  1
  3 Russ, Erika               85 Magic City Runne       1:05.35q  1
  4 Golston, Courtney         85 Prt City               1:05.58q  2
  5 glover, jennifer             Future                 1:07.22q  1
  6 Yates, Danja              85 Nashville Il           1:11.62q  1
  7 Hobbs, Jessica            86 HO0V                   1:13.10q  1
  8 Spradley, Dinesha         86 Prt City               1:13.58q  1
  9 Lucas, Camillia           84 Memphis Hurd           1:16.19   2
 10 Chunn, LaQuinlyn          85 Nashville Il           1:19.07   2

400 Meter Hurdles 30" Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 1:04.49  7/10/02     Tanieka Foster, NZTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Golston, Courtney         85 Prt City               1:03.67#
  2 foster, taneika              Natchez TC             1:04.08#
  3 Russ, Erika               85 Magic City Runne       1:04.52
  4 glover, jennifer             Future                 1:08.08
  5 Yates, Danja              85 Nashville Il           1:12.15
  6 Hobbs, Jessica            86 HO0V                   1:13.73
  7 Spradley, Dinesha         86 Prt City               1:18.79

2000 Meter Steeplechase Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Brittany            86 HO0V                   8:23.91

4x100 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 48.82  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                          47.06#
     1) duckworth, ashanti              2) early, shelander
     3) joseph, dionne                  4) fortune, quina
  2 Twin City Athletic Assoc  'A'                         47.22#
     1) holmes, tiffany                 2) evans, stephanie
     3) green, danielle                 4) loche, latonya
  3 Magic City Runners  'A'                               48.85
  4 Future Track Club  'A'                                49.22
  5 Nashville Illusions Track  'A'                        50.16
     1) Hathaway, Janie 85              2) Beard, Quanette 85
     3) Udoji, Christiana 85            4) Yates, Danja 85
  6 Continental T- Belles Tra  'A'                        50.79
     1) Lomax, Yolanda 86               2) Mintlow., Shetika 85
     3) Robertson, Kanetra 86           4) Anderson, Erica 86

4x400 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 3:51.76  7/10/02     Music City Track Club, MCTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                        3:50.84#
     1) banks, brittany                 2) bowens, ashley
     3) clay, tayari                    4) coleman, kenyata
  2 Music City TC  'A'                                  3:55.29
     1) Williams, Sherea 86             2) Pinchon, Ecarterenia 84
     3) Buggs, Christiane 85            4) Dennis, Antanique 85
  3 Twin City Athletic Assoc  'A'                       3:57.54
  4 Future Track Club  'A'                              4:02.73
  5 Nashville Illusions Track  'A'                      4:07.84
     1) Udoji, Christiana 85            2) Laquinlyn, Chunn 85
     3) Yates, Danja 85                 4) Beard, Quanette 85
  6 Magic City Runners  'A'                             4:09.58
  7 Continental T- Belles Tra  'A'                      4:16.99
     1) Lomax, Yolanda 86               2) Mintlow., Shetika 85
     3) Robertson, Kanetra 86           4) Anderson, Erica 86

4x800 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Region 6: # 9:20.25  7/10/02     Music City Track Club, MCTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Music City TC  'A'                                  9:28.14
     1) Dennis, Antanique 85            2) Pinchon, Ecarterenia 84
     3) Dennison, Katheryn 85           4) Jones., Stephanie 85

High Jump Young Women
=================================================================================
    Region 6: #  5-06  7/10/02     Reanna Townsend, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chatman, Teresa           85 Magic City Runne         1.41m    4-07.50
  2 davis, whitney               Gkd                      1.41m    4-07.50
  3 Mccrary, Tacoma           85 Memphis Hurd             1.41m    4-07.50
  4 mornay, mimi                 NO Comets                1.41m    4-07.50
  5 Hobbs, Jessica            86 HO0V                     1.36m    4-05.50
  6 watson, angelique            NO Comets                1.31m    4-03.50
  7 Lucas, Camillia           84 Memphis Hurd             1.31m    4-03.50
  8 dunlap, brittany             NO Comets                1.16m    3-09.50

Pole Vault Young Women
=================================================================================
    Region 6: #  9-06  7/10/02     Haley Pierce, AUTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Allen, Sarah              86 Personal Bes             2.85m    9-04.25
  2 mitchell, danielle           LA Express               2.85m    9-04.25
  3 booth, brittaney             Unattached               2.55m    8-04.25
  4 Corser, Jennifer          85 Sstc                     1.95m    6-04.75

Long Jump Young Women
=================================================================================
    Region 6: # 18-11  7/10/02     Consuella Hamilton, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 vital, frances               LA Express               5.79m   19-00.00
  2 Finley, Edra              85 Mprd                     5.78m   18-11.75
  3 Rhodes, Tiffany           85 Mymcatc                  5.32m   17-05.50
  4 Middlebrooks, Brittany    86 Magic City Runne         5.31m   17-05.25
  5 clay, tayari                 Road Runners             5.26m   17-03.25
  6 Cox, Tiffany              85 Wilma Rudolp             5.26m   17-03.25
  7 carnes, ashlee               BR TC                    5.22m   17-01.50
  8 Mckell, Amara             85 Nashville Il             5.10m   16-08.75
  9 reed, gajan                  Road Runners             4.89m   16-00.50
 10 Mccrary, Tacoma           85 Memphis Hurd             4.83m   15-10.25

Triple Jump Young Women
=================================================================================
    Region 6: # 37-04.50  7/10/02     Consuella Hamilton, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Finley, Edra              85 Mprd                    11.85m   38-10.50
  2 reed, gajan                  Road Runners            11.30m   37-01.00
  3 Kennedy, Molly            85 Personal Bes            11.16m   36-07.50
  4 johnson, courtney            Future                  11.01m   36-01.50
  5 evans, stephanie             Twin City               10.95m   35-11.25
  6 Kotey, Rita               86 Hmtc                    10.46m   34-04.00
  7 davis, whitney               Gkd                     10.43m   34-02.75
  8 Hobbs, Jessica            86 HO0V                     9.52m   31-03.00

Shot Put Young Women
=================================================================================
    Region 6: # 43-00.50  6/1991      Sonya Ellis
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mckell, Amara             85 Nashville Il            10.29m   33-09.25
  2 woods, sheila                Greenville              10.02m   32-10.50
  3 Boggan, Keandra           86 Mprd                     8.60m   28-02.75

Discus Throw Young Women
=================================================================================
    Region 6: # 121-06.50  6/1991      Sonja Ellis
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mckell, Amara             85 Nashville Il            37.32m     122-05
  2 woods, sheila                Greenville              33.08m     108-06
  3 Boggan, Keandra           86 Mprd                    20.55m      67-05

Javelin Throw Young Women
=================================================================================
    Region 6: # 130-06  7/10/02     Julie Stewart, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 stewart, julie               Shreveport              36.62m     120-02
  2 Mckell, Amara             85 Nashville Il            30.41m      99-09
  3 Tolbert, Kayla            86 Sstc                    22.28m      73-01
  4 Boggan, Keandra           86 Mprd                    19.31m      63-04
  5 Lucas, Camillia           84 Memphis Hurd            15.76m      51-08

100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 14.54  7/10/02     Samuel Washington, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Irby, Isaac               95 Prt City                 15.84
  2 Fore, Qwan                95 Hmtc                     15.96
  3 jemison, justin              Twin City                16.23
  4 henderson, ahkeem            Twin City                16.57
  5 parker, sean                 Faith Track              16.98

200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 32.76  7/10/02     C Stephan Hutcherson, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fore, Qwan                95 Hmtc                     32.58#
  2 Carrell, William          95 Mprd                     32.84
  3 henderson, ahkeem            Twin City                33.10
  4 jemison, justin              Twin City                33.62
  5 Irby, Isaac               95 Prt City                 33.65
  6 Brown, James              95 Prt City                 36.01
  7 wooden, dewayne              Gkd                      36.05

400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 1:00.41  7/10/02     Le Daniel Mitchell, HOTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrell, William          95 Mprd                   1:15.96
  2 Johnson, Malik            95 Prt City               1:19.83
  3 wooden, dewayne              Gkd                    1:23.69
  4 davis, spencer               Greenville             1:26.64
  5 thomas, alvin                Hattiesburg            1:26.73

800 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 3:13.15  7/10/02     Malik Johnson, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Malik            95 Prt City               3:04.96#

1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Malik            95 Prt City               6:26.88

Long Jump Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Region 6: # 10-03.25  7/10/02     Calem Posey, HPTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fore, Qwan                95 Hmtc                     3.44m   11-03.50
  2 Bamilgboye, Sam           95 Unattached               3.24m   10-07.75
  3 King, Kurtis                 Mprd                     2.94m    9-07.75
  4 demery, mark              95 NO Comets                2.91m    9-06.75
  5 Thomas, Desmond              Mymcatc                  2.85m    9-04.25
  6 Provitt, Caleb               Mymcatc                  2.80m    9-02.25
  7 lane, ishmael                Gkd                      2.74m    9-00.00
  8 herring, ellis               Gkd                      1.54m    5-00.75

Javelin Throw Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 demery, mark              95 NO Comets               10.28m      33-09

100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 13.21  6/1989      Robert McCune
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Keenen             93 Mprd                     13.87Q  2
  2 meyer, gaven                 LA Express               14.04Q  1
  3 williams, marcus             Road Runners             14.29q  1
  4 foster, john                 Twin City                14.40q  2
  5 Gray, Donald                 Memphis Hurd             14.73q  1
  6 james, ja'lon                LA Express               14.78q  2
  7 Robinson, Eric            94 Nashville Il             14.87q  1
  8 Annoor, Radir             94 Unattached               14.93q  2
  9 Westmoreland, Terry       93 Prt City                 15.11   1
 10 Washington, Samuel        94 Prt City                 15.83   2
 11 Burton, Dondre            95 Memphis Hurd             16.83   1

100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 13.21  6/1989      Robert McCune
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adams, Keenen             93 Mprd                     13.78
  2 meyer, gaven                 LA Express               13.95
  3 foster, john                 Twin City                14.26
  4 williams, marcus             Road Runners             14.31
  5 james, ja'lon                LA Express               14.59
  6 Annoor, Radir             94 Unattached               14.64
  7 Gray, Donald                 Memphis Hurd             14.65
  8 Robinson, Eric            94 Nashville Il             15.12

200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 28.56  6/1998      Andrew Turner
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 meyer, gaven                 LA Express             # 28.53Q  1
  2 Adams, Keenen             93 Mprd                     28.58Q  2
  3 Harrison, DeAntee         93 Hmtc                     29.10q  2
  4 Robinson, Eric            94 Nashville Il             29.38q  2
  5 cain, austin                 Twin City                29.40q  2
  6 jackson, torrey              Future                   30.22q  1
  7 Jones, Wayne              93 Nashville Il             30.53q  2
  8 Gray, Donald                 Memphis Hurd             31.03q  1
  9 parker, jr., troy            Faith Track              31.06   2
 10 Hutcherson, Cstephan      94 Prt City                 31.77   1
 11 Westmoreland, Terry       93 Prt City                 32.45   1

200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 28.56  6/1998      Andrew Turner
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Adams, Keenen             93 Mprd                     28.28#
  2 Harrison, DeAntee         93 Hmtc                     28.74
  3 meyer, gaven                 LA Express               28.75
  4 Robinson, Eric            94 Nashville Il             29.06
  5 cain, austin                 Twin City                29.18
  6 Gray, Donald                 Memphis Hurd             30.25
  7 Jones, Wayne              93 Nashville Il             30.41
  8 jackson, torrey              Future                   30.69

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 1:07.05  7/10/02     Paul Turner, PPTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 turner, paul                 Twin City            # 1:04.06Q  1
  2 Griffin, Jason            94 Nashville Il         # 1:06.12Q  2
  3 dussett, adonis              Road Runners           1:07.26q  1
  4 Robinson, Eric            94 Nashville Il           1:08.89q  2
  5 Jones, Wayne              93 Nashville Il           1:09.06q  2
  6 hunter, michael              Twin City              1:09.58q  1
  7 Trotter, Isaiah           93 Mprd                   1:10.66q  2
  8 lee, robert               93 BR TC                  1:11.22q  2
  9 Hutcherson, Cstephan      94 Prt City               1:16.68   1
 10 Shawn, Harris             93 Memphis Hurd           1:17.05   1

400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 1:07.05  7/10/02     Paul Turner, PPTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 turner, paul                 Twin City              1:04.54#
  2 Griffin, Jason            94 Nashville Il           1:05.73#
  3 dussett, adonis              Road Runners           1:07.56
  4 Robinson, Eric            94 Nashville Il           1:08.90
  5 Jones, Wayne              93 Nashville Il           1:09.79
  6 Trotter, Isaiah           93 Mprd                   1:10.31
  7 hunter, michael              Twin City              1:10.70
  8 lee, robert               93 BR TC                  1:11.96

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 2:53.22  7/10/02     Allen Poole, HMTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Jason            94 Nashville Il           2:38.19#
  2 rice, matthew             93 BR YMCA                2:40.03#
  3 lee, robert               93 BR TC                  2:43.52#
  4 Sheppard, Mark            95 Cordova TC             2:49.25#
  5 Spence, Ariel             93 Unattached             2:49.67#
  6 langford, deedrick        93 Twin City              2:59.40
  7 Shaw, Darius              93 Memphis Hurd           3:48.76

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 5:38.33  6/1998      Jasper McAlpine
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 rice, matthew             93 BR YMCA                5:26.12#
  2 lee, robert               93 BR TC                  5:30.50#
  3 Griffin, Jason            94 Nashville Il           5:59.66
  4 Flournoy, James           94 Wilma Rudolp           6:31.34
  5 Shaw, Darius              93 Memphis Hurd           8:10.21

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 10:33.95  1992        Braswell McMeans
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mountain, William         94 Memphis Hurd          13:30.96

4x100 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 57.64  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Twin City Athletic Assoc  'A'                         55.53#
     1) hunter, michael                 2) turner, paul
     3) cain, tyler                     4) cain, austin
  2 Road Runners Track Club  'A'                          56.23#
     1) foley, rashad                   2) gibson, scott
     3) stevenson, chantz               4) johnson, jr., keith
  3 Mobile Parks & Rec  'A'                               59.57
  4 Wilma Rudolph TC  'A'                               1:05.67
     1) Brown, Micheal 93               2) Gregory, CoachDidntList 95
     3) Buford, Ryan 93                 4) Odom, Walter 93
 -- Port City TC  'A'                                        DQ

4x400 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Region 6: # 4:57.20  6/1996      Wiggins Road Runners
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Twin City Athletic Assoc  'A'                       4:43.19#
     1) grayson, james                  2) henderson, ahkeem
     3) jemison, justin                 4) payton, mark
  2 Road Runners Track Club  'B'                        4:55.86#
  3 Mobile Parks & Rec  'A'                             5:03.53
 -- Memphis Hurdlers  'A'                                    DQ
     1) Andreotti, Cole 94              2) Mountain, William 94
     3) Gray, Donald                    4) Burton, Dondre 95
 -- Wilma Rudolph TC  'A'                                    DQ
     1) Brown, Micheal 93               2) Flournoy, James 94
     3) Odom, Walter 93                 4) Buford, Ryan 93

High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Region 6: #  4-00  7/10/02     Taylor Cain, PPTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 armour, kristian             NO Comets                1.09m    3-06.75
  2 fontana, shane               LA Express               1.09m    3-06.75
  3 Sheppard, Mark            95 Cordova TC               1.04m    3-05.00
  4 Richardson, Beau          93 HO0V                     0.99m    3-03.00

Long Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Region 6: # 15-04  6/1998      Brandon Spradley
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 henry, tyron                 Road Runners             3.83m   12-06.75
  2 Washington, Samuel        94 Prt City                 3.66m   12-00.25
  3 armour, kristian             NO Comets                3.59m   11-09.50
  4 brown, dominique             Jackson                  3.45m   11-04.00
  5 Shawn, Harris             93 Memphis Hurd             3.38m   11-01.25
  6 Owens, Jalon              93 Prt City                 3.02m    9-11.00
  7 Hampton, Deshawn          94 North Alabama Tr         2.94m    9-07.75

Shot Put Bantam Boys
=================================================================================
    Region 6: # 26-00  6/1998      Derek Leslie
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shaw, Christopher         93 Prt City                 6.77m   22-02.50
  2 tarver, zach                 Peak Perform             5.45m   17-10.75
  3 Richardson, Beau          93 HO0V                     5.07m   16-07.75
  4 Sheppard, Mark            95 Cordova TC               4.94m   16-02.50
  5 wiley, kolby                 Twin City                3.38m   11-01.25

Javelin Throw Bantam Boys
=================================================================================
    Region 6: # 81-07  7/10/02     Joey Black, PPTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 fontana, shane               LA Express              26.51m      87-00
  2 Patterson, Charles        93 Mprd                    24.80m      81-04
  3 armour, kristian             NO Comets               23.65m      77-07
  4 Richardson, Beau          93 HO0V                    20.28m      66-06
  5 mitchell, jon adam           LA Express              18.45m      60-06
  6 breston, romallis            NO Comets               15.02m      49-03
  7 Duncan, Evan              93 Mymcatc                 15.00m      49-02
  8 Mountain, William         94 Memphis Hurd             9.45m      31-00
  9 Cole, Andreotti              Memphis Hurd             8.30m      27-03

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 12.31  6/1992      Cordell Davis
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burden, Dominic           91 Mprd                     12.83Q  2
  2 parker, julian               BR YMCA                  13.04Q  1
  3 Crawford, Quinton         92 Nashville Il             13.08q  2
  4 celeste, ernest              LA Express               13.33q  1
  5 lampkin, denzel              LA Express               13.34q  1
  6 avery, chris                 LA Express               13.43q  1
  7 Williams, Joshua          92 Club Elite               13.75q  2
  8 Dexter, Freddie           91 Club Elite               13.78q  2
  9 Porter, Keenen            91 North Alabama Tr         13.95   1
 10 Spalding, Dominique       91 Wilma Rudolp             14.07   2
 11 Smith, Henry              92 Wilma Rudolp             14.65   1

100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 12.31  6/1992      Cordell Davis
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burden, Dominic           91 Mprd                     12.94
  2 parker, julian               BR YMCA                  13.13
  3 Crawford, Quinton         92 Nashville Il             13.21
  4 lampkin, denzel              LA Express               13.35
  5 Dexter, Freddie           91 Club Elite               13.89
  6 avery, chris                 LA Express               13.92
  7 Williams, Joshua          92 Club Elite               13.99

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 25.70  6/1992      Patrick Patton
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 parker, julian               BR YMCA                # 25.69Q  1
  2 Crawford, Quinton         92 Nashville Il             26.47Q  2
  3 Burden, Dominic           91 Mprd                     26.36q  1
  4 avery, chris                 LA Express               26.66q  2
  5 celeste, ernest              LA Express               26.97q  2
  6 Lillard, Bryson           92 Nashville Il             27.61q  1
  7 Dexter, Freddie           91 Club Elite               27.70q  1
  8 lampkin, denzel              LA Express               28.05q  1
  9 Williams, Joshua          92 Club Elite               28.42   2
 10 Dixon, Jevon              92 Prt City                 28.86   2
 11 Epps, Brandon             91 Wilma Rudolp             30.27   1

200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 25.70  6/1992      Patrick Patton
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 parker, julian               BR YMCA                  25.79
  2 Burden, Dominic           91 Mprd                     26.21
  3 Crawford, Quinton         92 Nashville Il             26.69
  4 celeste, ernest              LA Express               26.95
  5 avery, chris                 LA Express               27.28
  6 Lillard, Bryson           92 Nashville Il             27.33
  7 lampkin, denzel              LA Express               27.95
  8 Dexter, Freddie           91 Club Elite               28.67

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 59.52  7/10/02     Solofo Evans, PCTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 parker, julian               BR YMCA                # 59.24Q  1
  2 Lillard, Bryson           92 Nashville Il           1:02.21Q  2
  3 Parrott, Cole             91 Nashville Il           1:05.28q  1
  4 thomas, christian            Chosen Gen             1:05.82q  2
  5 Turner, David             91 Mymcatc                1:05.90q  2
  6 Sandersjr, Shannon        92 Nashville Il           1:06.27q  2
  7 Johnson, Jeremy           91 Prt City               1:06.91q  2
  8 Evans, Albert             93 Mymcatc                1:07.97q  1
  9 dusset, cyril                Road Runners           1:09.81   1
 10 Goldsmith, Lorenzo        92 Mprd                   1:11.41   2
 11 miller, lance                Road Runners           1:17.06   1

400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 59.52  7/10/02     Solofo Evans, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 parker, julian               BR YMCA                1:00.70
  2 Lillard, Bryson           92 Nashville Il           1:03.07
  3 Parrott, Cole             91 Nashville Il           1:04.87
  4 Johnson, Jeremy           91 Prt City               1:05.48
  5 thomas, christian            Chosen Gen             1:07.01
  6 Evans, Albert             93 Mymcatc                1:07.35
  7 Sandersjr, Shannon        92 Nashville Il           1:08.17
  8 Turner, David             91 Mymcatc                1:09.70

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 2:29.50  6/1996      Harvey McCreary
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Michael           91 Nashville Il           2:24.24#
  2 Dixon, Corneilous         91 Nashville Il           2:27.50#
  3 Nelson, Gehrig            92 Unattached             2:27.56#
  4 dusset, cyril                Road Runners           2:32.69
  5 Willett, Robert           91 Mprd                   2:33.25
  6 Goldsmith, Lorenzo        92 Mprd                   2:44.47
  7 Savage, Joseph            91 Wilma Rudolp           2:46.44
  8 peterson, robert             Future                 2:47.17
  9 Smith, Brandon            91 Wilma Rudolp           2:49.14
 10 Poole, Allen              92 Hmtc                   2:50.51

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 5:06.08  6/1996      Davy Parson
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willett, Robert           91 Mprd                   5:25.20
  2 peterson, robert             Future                 5:31.53
  3 Trimble, Joseph           91 Mymcatc                5:43.18
  4 fields, james                Twin City              5:43.48
  5 jackson, jr., greg           Faith Track            5:51.71
  6 chapman, caleb               Gkd                    6:06.67
  7 Davidson, Kennedy         92 Vestavia TC            6:07.47
  8 Graham, James             92 Vestavia TC            6:19.77

3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 11:21.30  6/1993      Matthew Taylor
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 mcwilliams, adam             Peak Perform          14:39.60
  2 tarver, van                  Peak Perform          16:14.42

1500 Meter Race Walk Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 10:40.92  6/1989      Ted Leeth
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 chapman, caleb               Gkd                   10:27.02#
  2 ford, jared                  Faith Track           10:29.03#
  3 jones, christian             Faith Track           13:54.80

80 Meter Hurdles 30" Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 13.56  6/1992      Bryan Epkins
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 kelly, cedric                Road Runners             13.73
  2 butler, byron                NO Comets                14.94
  3 Davies, Joshua            92 Personal Bes             15.03
  4 williams, winston            Sem                      16.21
  5 middlebrooks, quaid          Shreveport               17.13
  6 Newsom, Cody              92 Personal Bes             17.16

4x100 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 53.28  7/10/02     Lake Area Express, LAET
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Lake Area Express  'A'                                51.62#
     1) lampkin, denzel                 2) avery, chris
     3) keyes, jacoby                   4) celeste, ernest
  2 Road Runners Track Club  'A'                          53.78
  3 Wilma Rudolph TC  'A'                                 55.38
     1) Epps, Brandon 91                2) Smith, Brandon 91
     3) Gooch, Xavierian 92             4) Spalding, Dominique 91

4x400 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 4:35.33  6/1989      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Nashville Illusions Track  'A'                      4:13.61#
     1) Murray, Michael 91              2) Lillard, Bryson 92
     3) Dixon, Corneilous 91            4) Crawford, Quinton 92
  2 Montgomery YMCA Track Clu  'A'                      4:48.44
  3 Port City TC  'A'                                   4:56.95
 -- Wilma Rudolph TC  'A'                                    DQ
     1) Epps, Brandon 91                2) Smith, Brandon 91
     3) Spalding, Dominique 91          4) Gooch, Xavierian 92

4x800 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Region 6: # 10:46.73  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Nashville Illusions Track  'A'                     10:36.50#
     1) Murray, Michael 91              2) Parrott, Cole 91
     3) Dixon, Corneilous 91            4) Sandersjr, Shannon 92

High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Region 6: # 4-10.25  7/10/02     Micah McCulloch, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davies, Joshua            92 Personal Bes             1.31m    4-03.50
  2 wedner, andre                LA Express               1.26m    4-01.50
  3 Scruggs, Phillip-Michael  91 Hmtc                     1.21m    3-11.50
  4 Newsom, Cody              92 Personal Bes             1.16m    3-09.50
  5 preston, xavier              Twin City                1.16m    3-09.50
  6 butler, byron                NO Comets                1.11m    3-07.75

Long Jump Midget Boys
=================================================================================
    Region 6: # 18-00  6/1992      Cordell Davis
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 kelly, cedric                Road Runners             4.85m   15-11.00
  2 hamilton, livingston         Unattached               4.33m   14-02.50
  3 Burden, Dominic           91 Mprd                     4.21m   13-09.75
  4 davis, bobby                 Gkd                      4.15m   13-07.50
  5 Williams, Joshua          92 Club Elite               4.10m   13-05.50
  6 Lewis, Iram               92 Magic City Runne         4.00m   13-01.50
  7 Scruggs, Phillip-Michael  91 Hmtc                     3.79m   12-05.25

Shot Put Midget Boys
=================================================================================
    Region 6: # 33-06.50  6/1998      Marcus McDonald
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jordan, xavier               Hattiesburg             12.32m   40-05.00
  2 boone, demetrius             LA Express               9.54m   31-03.75
  3 martin, juma                 Hattiesburg              8.94m   29-04.00
  4 sellers, waderious           Twin City                8.61m   28-03.00
  5 Harris, Jacob             91 Unattached               8.26m   27-01.25
  6 Lewis, Iram               92 Magic City Runne         7.36m   24-01.75
  7 Wess, Lavonta             92 North Alabama Tr         6.80m   22-03.75
  8 Echols, Nicholas          92 Mymcatc                  6.54m   21-05.50
  9 Fortson, Marshall         92 Unattached               6.17m   20-03.00

Discus Throw Midget Boys
=================================================================================
    Region 6: # 77-03  7/10/02     Milton Thomas, AUTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jordan, xavier               Hattiesburg             29.15m      95-08
  2 boone, demetrius             LA Express              22.74m      74-07
  3 martin, juma                 Hattiesburg             22.41m      73-06

Javelin Throw Midget Boys
=================================================================================
    Region 6: # 103-03  7/10/02     Larry Burton, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jacques, christian           NO Comets               35.57m     116-08
  2 boone, demetrius             LA Express              33.79m     110-10
  3 Davies, Joshua            92 Personal Bes            30.76m     100-11
  4 jordan, xavier               Hattiesburg             29.70m      97-05
  5 Newsom, Cody              92 Personal Bes            22.73m      74-07
  6 martin, juma                 Hattiesburg             19.47m      63-10
  7 Brackett, Cheric          92 Mymcatc                 16.76m      55-00
  8 Spivey, Joshua            92 Mprd                    12.45m      40-10

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 11.16  6/1993      Cordell Davis
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 stevenson, chantz            Road Runners             11.76Q  1
  2 richardson, michael          Faith Track              12.05Q  2
  3 Holt, Terrence            89 Wilma Rudolp             11.82q  1
  4 Gosey, David              89 Mymcatc                  12.23q  1
  5 graves, michael              Twin City                12.39q  1
  6 Christian, Jacob          89 Mprd                     12.71q  2
  7 Davis, Lequinn            89 Wilma Rudolp             12.75q  1
  8 Hunter, Henry             89 Mprd                     12.84q  2
  9 Fullove, Ronald           90 Mymcatc                  13.24   2

100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 11.16  6/1993      Cordell Davis
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 stevenson, chantz            Road Runners             11.67
  2 Holt, Terrence            89 Wilma Rudolp             11.78
  3 richardson, michael          Faith Track              12.02
  4 graves, michael              Twin City                12.40
  5 Hunter, Henry             89 Mprd                     12.54
  6 Gosey, David              89 Mymcatc                  12.56
  7 Christian, Jacob          89 Mprd                     12.58
  8 Davis, Lequinn            89 Wilma Rudolp             12.99

200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 23.29  7/10/02     Gwantaveus Anderson, MHTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 johnson, jr., keith          Road Runners           # 23.14Q  1
  2 Spivey, Bernard           89 Mprd                     24.50Q  2
  3 richardson, michael          Faith Track              24.50q  1
  4 loche, alden                 Twin City                24.54q  1
  5 netters, joseph              Faith Track              24.98q  2
  6 Gosey, David              89 Mymcatc                  25.20q  2
  7 Bell, Deshawn             90 Wilma Rudolp             26.09q  1
  8 Moore, Lamont             89 Nashville Il             26.40q  2
  9 Washington, Harold        90 Magic City Runne         26.76   1

200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 23.29  7/10/02     Gwantaveus Anderson, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 johnson, jr., keith          Road Runners             23.37
  2 Spivey, Bernard           89 Mprd                     24.02
  3 loche, alden                 Twin City                24.29
  4 richardson, michael          Faith Track              24.40
  5 Gosey, David              89 Mymcatc                  25.30
  6 Moore, Lamont             89 Nashville Il             26.12
  7 Bell, Deshawn             90 Wilma Rudolp             26.32
  8 netters, joseph              Faith Track              28.90

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 53.03  6/1993      Cordell Davis
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gibson, Brandon           89 Mprd                     53.11Q  1
  2 stevenson, chantz            Road Runners             53.88Q  2
  3 gibson, scott                Road Runners             53.85q  1
  4 Spivey, Bernard           89 Mprd                     54.68q  2
  5 Wilbanks, Smith           89 HO0V                     54.81q  1
  6 netters, joseph              Faith Track              57.89q  1
  7 Bell, Deshawn             90 Wilma Rudolp             57.98q  1
  8 Moore, Lamont             89 Nashville Il             58.51q  1
  9 Newbell, Keivonte         89 Nashville Il             58.80   2
 10 CurryIi, James            90 Wilma Rudolp           1:02.10   2

400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 53.03  6/1993      Cordell Davis
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 gibson, scott                Road Runners             52.79#
  2 Gibson, Brandon           89 Mprd                     53.40
  3 Spivey, Bernard           89 Mprd                     53.59
  4 Wilbanks, Smith           89 HO0V                     54.25
  5 Bell, Deshawn             90 Wilma Rudolp             58.92
  6 Moore, Lamont             89 Nashville Il             59.51

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 2:15.02  7/10/02     Dedrick Burnett, MPRD
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 steward, brandon             Hattiesburg            2:09.72#
  2 Watson, Louis             90 Mprd                   2:12.93#
  3 Newbell, Keivonte         89 Nashville Il           2:16.61
  4 Sheppard, Matthew         89 Cordova TC             2:18.12
  5 willis, david                LA Express             2:18.99
  6 sterling, timothy            Faith Track            2:25.23
  7 Montgomery, L'Derrion     89 Mprd                   2:29.60
  8 Brooks, Chad              89 Club Elite             2:36.48
  9 netters, joseph              Faith Track            2:43.55
 10 Glazer, Bryan             89 Unattached             2:51.71

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 4:40.69  6/1998      Phillip Moore
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 steward, brandon             Hattiesburg            4:40.19#
  2 willis, david                LA Express             4:51.96
  3 Newbell, Keivonte         89 Nashville Il           4:53.47
  4 Larry, Burton             90 Memphis Hurd           5:10.52
  5 garey, tramon                Twin City              5:36.67
  6 Glazer, Bryan             89 Unattached             5:46.53

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 10:28.51  6/1991      Chris Landry
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 steward, brandon             Hattiesburg           10:27.51#
  2 willis, david                LA Express            10:34.84
  3 Larry, Burton             90 Memphis Hurd          11:33.45

3000 Meter Race Walk Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 22:35.94  7/10/02     Sam McMillan, MPRD
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 anderson, ronnie             Faith Track           14:48.38#
  2 daniels, roderick            Future                25:30.68
  3 fontana, kasey               LA Express            25:38.26

100 Meter Hurdles 33" Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 15.32  7/10/02     Preston Williams, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holt, Terrence            89 Wilma Rudolp             14.85#
  2 hudson, devan                LA Express               15.75
  3 Buford, Michael           89 Wilma Rudolp             16.60

200 Meter Hurdles 30" Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 27.76  7/10/02     Kyle Joshua Humphries, PPTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 hudson, devan                LA Express               27.93
  2 Buford, Michael           89 Wilma Rudolp             28.49
  3 CurryIi, James            90 Wilma Rudolp             29.52
  4 Larry, Burton             90 Memphis Hurd             32.89
  5 glenn, tyler                 Unattached               33.78

4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 47.11  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                          44.96#
     1) foley, rashad                   2) gibson, scott
     3) stevenson, chantz               4) johnson, jr., keith
  2 Wilma Rudolph TC  'A'                                 48.24
     1) Buford, Michael 89              2) Holt, Terrence 89
     3) CurryIi, James 90               4) Davis, Lequinn 89
  3 Twin City Athletic Assoc  'A'                         48.47
  4 Road Runners Track Club  'B'                          51.12
  5 Magic City Runners  'A'                               55.01

4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Region 6: # 3:39.75  7/10/02     Port City Track club, PCTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                        3:38.93#
     1) stevenson, chantz               2) foley, rashad
     3) gibson, scott                   4) johnson, jr., keith
  2 Mobile Parks & Rec  'A'                             3:47.70
  3 Wilma Rudolph TC  'A'                               3:51.95
     1) Buford, Michael 89              2) Holt, Terrence 89
     3) CurryIi, James 90               4) Bell, Deshawn 90
  4 Road Runners Track Club  'B'                        4:07.51
  5 Montgomery YMCA Track Clu  'A'                      4:11.97
  6 Twin City Athletic Assoc  'A'                       4:14.06
  7 Magic City Runners  'A'                             4:49.52
 -- Mobile Parks & Rec  'B'                                  DQ

High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: #  5-04  6/1998      Kennedy Winston
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wilbanks, Smith           89 HO0V                     1.59m    5-02.50
  2 Sheppard, Matthew         89 Cordova TC               1.44m    4-08.75

Pole Vault Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 10-06  7/10/02     Dan Brislin, HO0V
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Buckner, A. J.            89 HO0V                     2.90m    9-06.25
  2 Epperson, Zachary         90 HO0V                     2.75m    9-00.25
  3 fontana, garhett             LA Express               2.60m    8-06.25
  4 Day, Joshua               90 Unattached               2.15m    7-00.50

Long Jump Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 20-05.50  7/10/02     Brandon Spradley, PCTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gibson, Brandon           89 Mprd                     5.78m   18-11.75
  2 hudson, devan                LA Express               5.74m   18-10.00
  3 henderson, michael        89 Twin City                5.30m   17-04.75
  4 white, phillip               Road Runners             4.95m   16-03.00
  5 Brooks, Chad              89 Club Elite               4.83m   15-10.25
  6 netters, joseph              Faith Track              4.81m   15-09.50
  7 Montgomery, L'Derrion     89 Mprd                     4.81m   15-09.50
  8 Christian, Jacob          89 Mprd                     4.80m   15-09.00

Triple Jump Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 40-02  6/1998      Lorenzo Craig
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gibson, Brandon           89 Mprd                    11.39m   37-04.50
  2 cobbins, carl                Road Runners            10.65m   34-11.25
  3 thomas, phillip              Gkd                     10.44m   34-03.00
  4 gibson, jabari               Road Runners            10.01m   32-10.25
  5 bibbins, leynard             Road Runners             9.61m   31-06.50

Shot Put Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 43-03  7/10/02     Zachary Clayton, AUTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 washington, carlton          Gkd                     12.55m   41-02.25
  2 Taylor, Auston            89 Memphis Hurd            11.32m   37-01.75
  3 richardson, michael          Faith Track             10.73m   35-02.50
  4 Wade, Stephen             89 Unattached               9.56m   31-04.50
  5 sterling, timothy            Faith Track              9.50m   31-02.00
  6 Clay, Ronald                 Wilma Rudolp             9.25m   30-04.25
  7 Phillips, Van             90 Magic City Runne         8.67m   28-05.50
  8 McClendon, Derrick        90 Mymcatc                  8.36m   27-05.25
  9 Thomas, Darrow            90 Mymcatc                  6.72m   22-00.75

Discus Throw Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 142-07  7/10/02     Zachary Clayton, AUTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Auston            89 Memphis Hurd            37.98m     124-07
  2 washington, carlton          Gkd                     32.46m     106-06
  3 miles, jonathan              NO Comets               26.77m      87-10
  4 Wade, Stephen             89 Unattached              22.44m      73-07
  5 anderson, ronnie             Faith Track             20.42m      67-00
  6 Thomas, Darrow            90 Mymcatc                 19.66m      64-06
  7 Phillips, Van             90 Magic City Runne        18.04m      59-02
 -- Clay, Ronald                 Wilma Rudolp              FOUL

Javelin Throw Youth Boys
=================================================================================
    Region 6: # 128-08  7/10/02     Kyle Joshua Humphries, PPTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 henderson, michael        89 Twin City               30.95m     101-06
  2 Nichols, D'Angelo         89 Mprd                    30.79m     101-00
  3 gurley, tom                  LA Express              30.22m      99-02
  4 fontana, garhett             LA Express              28.78m      94-05
  5 walters, jonathan            Peak Perform            27.19m      89-02
  6 Taylor, Auston            89 Memphis Hurd            26.98m      88-06
  7 sterling, timothy            Faith Track             23.98m      78-08
  8 King, Kendrick            90 Mprd                    22.90m      75-01
  9 King, Kenneth             90 Mprd                    20.62m      67-08

100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 10.77  6/1987      Thomas Barnes
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 fullwood, albert             River Cities             10.99Q  1
  2 harts, trey                  LA Express               11.07Q  2
  3 Newbell, Dewayne          88 Nashville Il             11.21q  2
  4 lampley, lincoln             Jackson                  11.24q  1
  5 Anderson, Gwantveus       88 Memphis Hurd             11.27q  2
  6 Draper, Rodney            87 Wilma Rudolp             11.33q  2
  7 calvin, jorrick              Gkd                      11.37q  2
  8 Munnerlyn, Captain        88 Mprd                     11.53q  1
  9 Stevenson, Kyle           88 Memphis Hurd             12.28   1

100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 10.77  6/1987      Thomas Barnes
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 fullwood, albert             River Cities             10.91
  2 harts, trey                  LA Express               11.11
  3 calvin, jorrick              Gkd                      11.18
  4 Anderson, Gwantveus       88 Memphis Hurd             11.22
  5 lampley, lincoln             Jackson                  11.32
  6 Newbell, Dewayne          88 Nashville Il             11.33
  7 Draper, Rodney            87 Wilma Rudolp             11.42
  8 Munnerlyn, Captain        88 Mprd                     11.59

200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 22.16  7/10/02     Shyron Batiste, RRTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 harts, trey                  LA Express             # 22.02Q  2
  2 fullwood, albert             River Cities             22.57Q  1
  3 Newbell, Dewayne          88 Nashville Il             22.73q  2
  4 Anderson, Gwantveus       88 Memphis Hurd             22.77q  1
  5 lampley, lincoln             Jackson                  22.99q  2
  6 Stevenson, Kyle           88 Memphis Hurd             23.02q  1
  7 Petties, Ellis            87 Magic City Runne         23.17q  2
  8 Forte, Gregory            87 Magic City Runne         23.27q  1
  9 Holmes, Mark              87 Mprd                     23.62   1
 10 Munnerlyn, Captain        88 Mprd                     23.76   2
 11 Brown, Preston            87 Nashville Il             23.79   2

200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 22.16  7/10/02     Shyron Batiste, RRTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 harts, trey                  LA Express               21.93#
  2 fullwood, albert             River Cities             22.10#
  3 Anderson, Gwantveus       88 Memphis Hurd             22.49
  4 Newbell, Dewayne          88 Nashville Il             22.83
  5 lampley, lincoln             Jackson                  23.05
  6 Stevenson, Kyle           88 Memphis Hurd             23.15
  7 Petties, Ellis            87 Magic City Runne         23.23
  8 Forte, Gregory            87 Magic City Runne         23.27

400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 49.73  6/1989      Michael Jeffery
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spradley, Brandon         88 Prt City                 51.02Q  2
  2 Petties, Ellis            87 Magic City Runne         51.30Q  1
  3 Hudgens, GJ               87 Unattached               51.06q  2
  4 word, michael                River Cities             51.11q  2
  5 Forte, Gregory            87 Magic City Runne         51.18q  2
  6 Thomasjr, Michael         88 Nashville Il             51.75q  1
  7 bailey, dexter               Future                   51.82q  1
  8 lampley, lincoln             Jackson                  52.15q  1
  9 McMillian, Phillip        88 Mprd                     54.13   2
 10 Stevenson, Kyle           88 Memphis Hurd             55.60   1
 11 Jeffries-Bolton, Justin   88 Cordova TC               56.62   2

400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 49.73  6/1989      Michael Jeffery
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 word, michael                River Cities             50.33
  2 Spradley, Brandon         88 Prt City                 50.35
  3 Petties, Ellis            87 Magic City Runne         51.23
  4 Forte, Gregory            87 Magic City Runne         51.51
  5 Hudgens, GJ               87 Unattached               52.04
  6 Thomasjr, Michael         88 Nashville Il             52.64
  7 bailey, dexter               Future                   52.75
  8 lampley, lincoln             Jackson                  56.95

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 1:58.10  7/10/02     Anthony Bushnell, LAET
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 word, michael                River Cities           1:59.08
  2 williams, karjuan            NO Comets              2:00.14
  3 Gholston, Joshua          88 Mprd                   2:01.14
  4 Hill, Kelvin              87 Unattached             2:01.46
  5 Hudgens, GJ               87 Unattached             2:05.81
  6 Jorgensen, Patrick        87 Unattached             2:06.63
  7 Strother, Milton          87 Mprd                   2:09.03
  8 Dill, William             87 Mprd                   2:12.02
  9 Spencer, David            87 Wilma Rudolp           2:14.04
 10 lambert, brent               LA Express             2:16.09

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 4:14.24  6/1989      Conrad Nichols
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 conerly, david               Hattiesburg            4:15.26
  2 williams, karjuan            NO Comets              4:25.47
  3 King, Jordan              88 Sstc                   4:28.57
  4 trahan, wade                 LA Express             4:28.71
  5 goodjoint, michael           Twin City              4:30.89
  6 Jorgensen, Patrick        87 Unattached             4:31.09
  7 Crawford, Jason           88 Mymcatc                4:36.19
  8 Dill, William             87 Mprd                   4:36.28
  9 Savage, Robert            88 Wilma Rudolp           4:43.32
 10 Reyes, Lino               87 Memphis Hurd           4:47.32
 11 Spence, Eric              87 Unattached             4:47.65

3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 9:37.69  7/10/02     David Conerly, HATC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 conerly, david               Hattiesburg            9:31.48#
  2 King, Jordan              88 Sstc                   9:38.89
  3 goodjoint, michael           Twin City              9:41.80
  4 trahan, wade                 LA Express             9:48.49
  5 barrow, ryan                 LA Express            10:08.83
  6 Dill, William             87 Mprd                  10:19.92
  7 Mckinley, Joshua          87 Unattached            10:51.45
  8 DeSpain, Jamie            87 HO0V                  11:26.07

5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 38:28.32  7/10/02     Anthony Hobson, MHTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McMillian, Sam            88 Mprd                  34:21.39#
  2 Norford, Ronnie           88 Memphis Hurd          37:00.27#

110 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 15.20  6/1996      Erroll Hickenbottom
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wade, Michael             87 Unattached               15.87
  2 Williams, Preston         88 Memphis Hurd             16.06
  3 Oliver, Michael           87 Magic City Runne         16.27
  4 Ray, Jason                87 Magic City Runne         16.30
  5 brumfield, carlos            Faith Track              17.39
  6 humphries, kyle              Peak Perform             17.91
  7 Jeffries-Bolton, Justin   88 Cordova TC               18.27
  8 rousey, ian                  Road Runners             18.47

400 Meter Hurdles 36" Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 57.20  7/10/02     Simeon Harris, CVTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Mark              87 Mprd                     58.16
  2 McMillian, Phillip        88 Mprd                     59.29
  3 Jeffries-Bolton, Justin   88 Cordova TC             1:00.23
  4 Wade, Michael             87 Unattached             1:00.46
  5 rousey, ian                  Road Runners           1:03.62
  6 woods, sam                   Future                 1:03.74
  7 Burnett, Dedrick          88 Mprd                   1:04.23

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 7:15.77  6/1987      Daniel Norton
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reyes, Lino               87 Memphis Hurd           6:42.90#
  2 moss, andrew                 LA Express             6:47.42#
  3 Burnett, Dedrick          88 Mprd                   6:54.61#
  4 barrow, ryan                 LA Express             7:04.04#
  5 Norford, Ronnie           88 Memphis Hurd           7:40.76
  6 DeSpain, Jamie            87 HO0V                   7:43.35

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 42.26  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 River Cities Track Club  'A'                          44.40
  2 Lake Area Express  'A'                                44.68
  3 Future Track Club  'A'                                44.78
  4 Magic City Runners  'A'                               45.03
  5 Nashville Illusions Track  'A'                        45.12
     1) Brown, Preston 87               2) Newbell, Dewayne 88
     3) Santino, Coplen 88              4) Thomasjr, Michael 88
  6 Wilma Rudolph TC  'A'                                 46.09
     1) Draper, Rodney 87               2) Garnett, Jamalachi 88
     3) Spencer, David 87               4) Hickman, Leslie 87
  7 Twin City Athletic Assoc  'A'                         48.04
     1) wiley, justin                   2) graves, mario
     3) graves, tremaine                4) hicks, trey

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
==========================================================================
    Region 6: # 3:22.93  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 River Cities Track Club  'A'                        3:28.28   1
     1) lewis, kevin                    2) word, michael
     3) fullwood, albert                4) gatson, frankie
  2 Mobile Parks & Rec  'A'                             3:30.05   1
  3 Magic City Runners  'A'                             3:31.59   1
  4 Nashville Illusions Track  'A'                      3:31.81   2
     1) Newbell, Dewayne 88             2) Thomasjr, Michael 88
     3) Brown, Preston 87               4) Santino, Coplen 88
  5 Future Track Club  'A'                              3:32.97   1
  6 Port City TC  'A'                                   3:34.58   1
  7 Memphis Hurdlers  'A'                               3:36.46   2
     1) Stevenson, Kyle 88              2) Norford, Ronnie 88
     3) Williams, Preston 88            4) Smith, Jonathan 87
  8 Twin City Athletic Assoc  'A'                       3:39.35   2
  9 Road Runners Track Club  'A'                        3:39.66   2
 10 Wilma Rudolph TC  'A'                               3:45.68   2
     1) Savage, Robert 88               2) Garnett, Jamalachi 88
     3) Spencer, David 87               4) Draper, Rodney 87

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Region 6: # 8:29.99  6/1989      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mobile Parks & Rec  'A'                             8:49.50
     1) Strother, Milton 87             2) Robinson, Dequel 87
     3) Gholston, Joshua 88             4) Dill, William 87
  2 Memphis Hurdlers  'A'                              10:08.80
     1) Mitchell, Alexis 87             2) Reyes, Lino 87
     3) Norford, Ronnie 88              4) Churchwell, Christopher 87

High Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: #  6-05  6/1992      Chris Harding
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shaw, Chris               87 Cordova TC               1.77m    5-09.75
  2 Robertson, Sean           88 Magic City Runne         1.72m    5-07.75
  3 Williams, Preston         88 Memphis Hurd             1.72m    5-07.75
  4 humphries, kyle              Peak Perform             1.72m    5-07.75
  5 johnson, derel               NO Comets                1.47m    4-09.75

Pole Vault Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 12-06  7/10/02     Brian Jones, HO0V
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hill, Donell              87 Mprd                     3.95m   12-11.50
  2 Spear, Chris              88 HO0V                     3.80m   12-05.50
  3 humphries, kyle              Peak Perform             3.20m   10-06.00
  4 Buster, David             87 HO0V                     3.20m   10-06.00
  5 wilson, zach                 Unattached               3.05m   10-00.00
  6 Passen, Brad              88 HO0V                     2.90m    9-06.25
  7 Churchwell, Christopher   87 Memphis Hurd             2.75m    9-00.25
  8 Dent, Roman               88 Personal Bes             2.60m    8-06.25

Long Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 21-11  7/10/02     Renell Thomas, RRTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jones, julius                Road Runners             6.88m   22-07.00
  2 Jones, Phelon             88 Prt City                 6.64m   21-09.50
  3 Brown, Preston            87 Nashville Il             6.44m   21-01.50
  3 Spradley, Brandon         88 Prt City                 6.44m   21-01.50
  5 Wade, Michael             87 Unattached               6.33m   20-09.25
  6 wells, dedrick               Sem                      6.24m   20-05.75
  7 labran, blake                Future                   6.05m   19-10.25
  8 Dent, Roman               88 Personal Bes             4.62m   15-02.00

Triple Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 44-00  7/10/02     Frankie Gaston, RCTC
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Phelon             88 Prt City                13.92m   45-08.00
  2 Holmes, Mark              87 Mprd                    12.18m   39-11.50
  3 Munnerlyn, Captain        88 Mprd                    12.13m   39-09.75
  4 wells, dedrick               Sem                     11.73m   38-06.00
  5 Robertson, Sean           88 Magic City Runne        11.39m   37-04.50
  6 Reyes, Lino               87 Memphis Hurd            11.21m   36-09.50
  7 Dent, Roman               88 Personal Bes            11.03m   36-02.25

Shot Put Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 46-03.50  6/1987      Juan Crum
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Bently            88 North Alabama Tr        12.75m   41-10.00
  2 Purnell, Marquis          87 Mprd                    12.30m   40-04.25
  3 Smith, Matthew            87 Sstc                    11.76m   38-07.00
  4 Bell, Walter              88 HO0V                    11.57m   37-11.50
  5 jones, larry                 Peak Perform            11.14m   36-06.75
  6 varnado, jamalus             Hattiesburg              9.97m   32-08.50
  7 preston, malcolm             Twin City                9.75m   32-00.00
  8 Mitchell, Alexis          87 Memphis Hurd             9.26m   30-04.75

Discus Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 149-03.50  7/10/02     Tommy Killen, Unattached
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jones, larry                 Peak Perform            47.72m     156-07
  2 Bell, Walter              88 HO0V                    37.58m     123-03
  3 Whitfield, Brockston      88 Unattached              36.11m     118-06
  4 Wade, Michael             87 Unattached              35.82m     117-06
  5 Purnell, Marquis          87 Mprd                    33.14m     108-09
  6 varnado, jamalus             Hattiesburg             30.96m     101-07
  7 Williams, Preston         88 Memphis Hurd            27.77m      91-01

Javelin Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Region 6: # 188-11  7/10/02     Chad Brown, LAET
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 jones, larry                 Peak Perform            45.22m     148-04
  2 Smith, PJ                 87 Prt City                41.05m     134-08
  3 varnado, jamalus             Hattiesburg             38.70m     127-00
  4 Burnett, Dedrick          88 Mprd                    38.43m     126-01
  5 preston, malcolm             Twin City               37.03m     121-06
  6 Mitchell, Alexis          87 Memphis Hurd            35.10m     115-02
  7 Angstadt, Frank           88 HO0V                    30.42m      99-10
  8 McMillian, Sam            88 Mprd                    25.50m      83-08

100 Meter Dash Young Men
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 10.31  6/1989      Thomas Barnes
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cooley, Michael           85 Prt City                 10.83Q  1
  2 hayes, darrell               Unattached               10.95Q  2
  3 amedee, robert               Road Runners             10.85q  1
  4 abram, calvin                River Cities             10.97q  2
  5 williams, josh               Future                   10.99q  1
  6 Dawson, Joseph            85 Magic City Runne         11.30q  2
  7 Foster, Billy             85 Mprd                     11.32q  2
  8 Johnson, Bryan            85 Wilma Rudolp             11.40q  2
  9 Frierson, Stephen         85 Wilma Rudolp             11.78   1
 10 Littlejohn, Jamil         85 Wilma Rudolp             11.88   2

100 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 10.31  6/1989      Thomas Barnes
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 amedee, robert               Road Runners             10.75
  2 Cooley, Michael           85 Prt City                 10.86
  3 hayes, darrell               Unattached               10.93
  4 williams, josh               Future                   11.01
  5 abram, calvin                River Cities             11.17
  6 Dawson, Joseph            85 Magic City Runne         11.42
  7 Johnson, Bryan            85 Wilma Rudolp             11.43
  8 Foster, Billy             85 Mprd                     11.61

200 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 21.27  6/1993      Curtis Perry
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mason, Edward             84 Wilma Rudolp             21.69
  2 Cooley, Michael           85 Prt City                 22.04
  3 Davis, Bruce              84 Mprd                     22.09
  4 hayes, darrell               Unattached               22.46
  5 dangerfield, xavier          River Cities             22.69
  6 Frierson, Stephen         85 Wilma Rudolp             22.94
  7 Foster, Billy             85 Mprd                     22.99
  8 Littlejohn, Jamil         85 Wilma Rudolp             24.74

400 Meter Dash Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 47.30  7/10/02     Arthur Davis, MPRD
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 champagne, shyran            Road Runners             48.89
  2 Davis, Bruce              84 Mprd                     49.14
  3 Hawkins, DeLarenta        84 Mymcatc                  49.16
  4 ussin, travis                Road Runners             50.05
  5 Harris, Simein            86 Cordova TC               50.33
  6 Hill, Philip              85 Nashville Il             51.21
  7 Godwin, Garrett           86 HO0V                     52.15

800 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 1:57.13  7/10/02     Cody Savage, LAET
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 fisher, grant                Road Runners           1:59.40
  2 fields, josh              85 LA Express             2:00.08
  3 Lambert, Nick             85 HO0V                   2:00.50
  4 parker, jeffery              BR YMCA                2:01.01
  5 fontenot, joseph             Road Runners           2:04.63
  6 Tucker, Dan               86 Prt City               2:07.27
  7 Glazer, Andrew            86 Unattached             2:12.03
  8 Tynes, Corry              86 Memphis Hurd           2:16.79
  9 Baugus, Reginald          86 Wilma Rudolp           2:18.12
 10 Austin, Herman            86 Prt City               2:24.43

1500 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 4:07.40  7/10/02     Cody Savage, LAET
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 parker, jeffery              BR YMCA                4:17.04
  2 fields, josh              85 LA Express             4:21.44
  3 Purcell, Kent             85 Personal Bes           4:25.28
  4 Glazer, Andrew            86 Unattached             4:26.26
  5 leithead, charlie         85 LA Express             4:46.06
  6 woodruff, thomas             Shreveport             4:54.27
  7 Baugus, Reginald          86 Wilma Rudolp           5:00.22
  8 Austin, Herman            86 Prt City               5:23.35

5000 Meter Run Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 16:25.95  7/10/02     Wade Martin, SSTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lecompte, Brooks          85 LA Express            17:43.66
  2 ray, derek                   Jackson               17:48.95
  3 woodruff, thomas             Shreveport            18:20.56
  4 leithead, charlie         85 LA Express            18:51.89

110 Meter Hurdles 39" Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 14.31  6/1991      Larry Williams
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 fontenot, ryan               Future                   14.13#
  2 reed, raphew                 Unattached               14.34
  3 Harris, Larry             85 Cordova TC               14.53
  4 Donahue, Brandon          85 Nashville Il             15.21
  5 henderson, kenny             Twin City                15.67
  6 Harris, Simein            86 Cordova TC               15.70
  7 Adams, Amos               85 North Alabama Tr         16.59

400 Meter Hurdles 36" Young Men
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Region 6: # 54.59  7/10/02     Juan Walker, MCTC
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Juan              85 Music City T           # 54.16Q  2
  2 brown, michael               Jackson                  56.27Q  1
  3 Harris, Simein            86 Cordova TC               57.18q  2
  4 fontenot, ryan               Future                   59.14q  2
  5 Harris, Larry             85 Cordova TC               59.37q  2
  6 Skinner, Sam              84 HO0V                   1:00.43q  1
  7 Adams, Amos               85 North Alabama Tr       1:02.21q  1
  8 Moore, Timothy            86 Memphis Hurd           1:05.39q  2

400 Meter Hurdles 36" Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 54.59  7/10/02     Juan Walker, MCTC
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Walker, Juan              85 Music City T             53.49#
  2 Harris, Simein            86 Cordova TC               54.88
  3 Harris, Larry             85 Cordova TC               54.98
  4 brown, michael               Jackson                  55.98
  5 Moore, Timothy            86 Memphis Hurd             56.10
  6 fontenot, ryan               Future                   58.29
  7 Skinner, Sam              84 HO0V                   1:00.72
  8 Adams, Amos               85 North Alabama Tr       1:03.58

2000 Meter Steeplechase Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 6:48.00  6/1989      Darryl Seelhorst
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lecompte, Brooks          85 LA Express             6:28.85#
  2 Skinner, Sam              84 HO0V                   6:32.98#
  3 Moore, Timothy            86 Memphis Hurd           7:00.00
  4 Tynes, Corry              86 Memphis Hurd           8:53.21

4x100 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 41.33  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                          41.75
  2 River Cities Track Club  'A'                          42.64
     1) abram, calvin                   2) dangerfield, xavier
     3) mccall, brian                   4) smithers, brandon
  3 Future Track Club  'A'                                42.75
  4 Wilma Rudolph TC  'A'                                 43.25
     1) Kelly, Jared 86                 2) Mason., Edward 85
     3) Frierson, Stephen 85            4) Rutledge, Nelson 85
  5 Nashville Illusions Track  'A'                        43.58
     1) Hill, Philip 85                 2) Fowler, Danarius 85
     3) Donahue, Brandon 85             4) Dowlen, Montez 86
  6 Road Runners Track Club  'B'                          44.31
 -- Hoover Track Club  'A'                                   DQ

4x400 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 3:15.80  7/10/02     Road Runners Track Club, RRTC
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                        3:17.20
  2 Future Track Club  'A'                              3:21.03
     1) wishom, kylon                   2) gremillion, kerry
     3) augustus, brad                  4) henry, keith
  3 Future Track Club  'B'                              3:25.20
  4 Wilma Rudolph TC  'A'                               3:28.10
     1) Kelly, Jared 86                 2) Rutledge, Nelson 85
     3) Littlejohn, Jamil 85            4) Frierson, Stephen 85
  5 Hoover Track Club  'A'                              3:28.35
  6 River Cities Track Club  'A'                        3:29.36
  7 Nashville Illusions Track  'A'                      3:34.74
     1) Hill, Philip 85                 2) Fowler, Danarius 85
     3) Donahue, Brandon 85             4) Dowlen, Montez 86

4x800 Meter Relay Young Men
=======================================================================
    Region 6: # 8:15.81  6/1991      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Road Runners Track Club  'A'                        8:25.00
     1) triggs, damarris                2) fisher, grant
     3) fontenot, joseph                4) ussin, travis
  2 Lake Area Express  'A'                              8:44.50
     1) fields, josh 85                 2) Giordano, Jeno 85
     3) leithead, charlie 85            4) Lecompte, Brooks 85
  3 Memphis Hurdlers  'A'                               9:25.10
     1) Tynes, Corry 86                 2) Rakia, Haynes 85
     3) Moore, Timothy 86               4) Christopher, Cunningham 85

High Jump Young Men
=================================================================================
    Region 6: #  6-06  7/10/02     Jonathan Webb, HO0V
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McClinton, Jamaal         84 Mprd                     2.08m    6-09.75
  2 Winston, Antonio          85 Mprd                     1.97m    6-05.50
  3 Burney, Xavier            85 Magic City Runne         1.87m    6-01.50
  4 jordan, erin                 Future                   1.87m    6-01.50
  5 hargrave, frank              LA Express               1.77m    5-09.75
  6 Harris, Marcus            86 Memphis Hurd             1.67m    5-05.75
  7 Christopher, Cunningham   85 Memphis Hurd             1.57m    5-01.75

Pole Vault Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 15-00  6/1996      Riley Tomlinson
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 boudreaux, chas              LA Express               4.10m   13-05.25
  2 Jones, Brian              86 HO0V                     3.95m   12-11.50
  3 Wells, Patrick            86 HO0V                     3.80m   12-05.50
  4 Newsom, Casey             86 Personal Bes             3.65m   11-11.75

Long Jump Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 23-05.50  6/1991      Stacy Whitehurst
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 craig, matthew               Road Runners             6.92m   22-08.50
  2 Hill, Philip              85 Nashville Il             6.84m   22-05.25
  3 Winston, Antonio          85 Mprd                     6.80m   22-03.75
  4 toliver, byron               Road Runners             6.70m   21-11.75
  5 Mershon, Jason            85 Cordova TC               6.65m   21-10.00
  6 Burney, Xavier            85 Magic City Runne         6.42m   21-00.75
  7 Harris, Marcus            86 Memphis Hurd             6.17m   20-03.00
  8 Garner, Allen             85 North Alabama Tr         6.10m   20-00.25
  9 preston, john                Twin City                6.03m   19-09.50
 10 Rakia, Haynes             85 Memphis Hurd             5.86m   19-02.75
 -- Lambert, Gary             86 Prt City                    ND

Triple Jump Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 48-06.50  6/1987      Howard Johnson
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Winston, Antonio          85 Mprd                    13.62m   44-08.25
  2 craig, matthew               Road Runners            13.56m   44-06.00
  3 jordan, erin                 Future                  13.49m   44-03.25
  4 williams, frank              Sem                     13.40m   43-11.75
  5 Rakia, Haynes             85 Memphis Hurd            12.78m   41-11.25
  6 Jones, Carvel             86 Prt City                12.44m   40-09.75
  7 Harris, Marcus            86 Memphis Hurd            11.93m   39-01.75

Shot Put Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 53-07  6/1996
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 womack, dwight               Future                  14.54m   47-08.50
  2 Whitfield, Travis         86 Unattached              13.98m   45-10.50
  3 Ivey, Chris               84 Mprd                    13.45m   44-01.50
  4 oliver, james                Peak Perform            11.91m   39-01.00

Discus Throw Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 167-00  6/1996      Arthur Hughes
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 oliver, james                Peak Perform            48.49m     159-01
  2 womack, dwight               Future                  41.99m     137-09
  3 Whitfield, Travis         86 Unattached              41.69m     136-09
  4 Ivey, Chris               84 Mprd                    39.51m     129-07
  5 Bagby, Phillip            85 Prt City                34.14m     112-00
  6 carlini, matthew             Road Runners            32.41m     106-04

Javelin Throw Young Men
=================================================================================
    Region 6: # 155-10.50  6/1995      Todd Polhemus
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wisham, Kyle              86 Unattached              44.35m     145-06
  2 Moore, Dustin             85 HO0V                    43.10m     141-05
  3 Jones, Brian              86 HO0V                    43.00m     141-01
  4 harris, julien               NO Comets               40.68m     133-05
  5 Newsom, Casey             86 Personal Bes            37.68m     123-07
  6 williams, larry              Gkd                     34.80m     114-02
  7 Tynes, Corry              86 Memphis Hurd            15.94m      52-03
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx