Join/Renew Now

Results - USATF Region 13 Junior Olympic Track & Field Championships

7/10-13/03 - Western Oregon University, Monmouth, OR

Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2265 McKinney, Taylor    93 FALC                     14.59
  2  2832 Gray, Anne          93 Unat Ore                 15.30
  3   255 Diefendorf, Michel  93 Una Pna                  15.52
  4  2331 Morton, Mariah      94 In City Step             15.69
  5  2325 Doyle, Treneisha    94 In City Step             15.77
  6  2266 Sims, Arianna       93 FALC                     15.85
  7  2955 Stoner, Hailey      93 Robin Hood               16.01
  8  2485 Lemon, Jasmine      93 RBTC                     16.60

Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2265 McKinney, Taylor    93 FALC                     29.99
  2  2483 Farr, Ta'Pri        93 RBTC                     31.62
  3  2325 Doyle, Treneisha    94 In City Step             32.57
  4  2331 Morton, Mariah      94 In City Step             32.71
  5  2392 Kendall, Dakota     93 Milwaukie Tr             33.28
  6   255 Diefendorf, Michel  93 Una Pna                  33.49
  7  2266 Sims, Arianna       93 FALC                     34.04
  8  2926 Bryant, Samantha    93 River City               34.35

Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2265 McKinney, Taylor    93 FALC                   1:09.83   1
  2  2180 Holding, Kristan    93 Cool Running           1:11.00   1
  3  2374 Hewett, Taylor      93 L&Ctc                  1:11.25   1
  4  2832 Gray, Anne          93 Unat Ore               1:11.53   2
  5  2432 Stuffle, Bethany    93 Orofino T&F            1:15.73   2
  6  2331 Morton, Mariah      94 In City Step           1:16.99   1
  6  2321 Cablayan, Tahlie    95 H&VS                   1:16.99   1
  8  2474 Dolan, Wayana       94 RCF                    1:21.25   2
  9  2481 Bennett, Brittany   93 RBTC                   1:23.13   1
 10  2033 Edwards, Alesandra  94 Beaverton TC           1:24.48   2

Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2032 Craig, Amanda       93 Beaverton TC           2:41.10   1
  2  2374 Hewett, Taylor      93 L&Ctc                  2:49.11   1
  3  1711 Mahoney, Shannon    93 Emerald Vall           2:51.86   1
  4  2249 Wilson, Nora        93 Emerald Vall           2:53.65   1
  5  2432 Stuffle, Bethany    93 Orofino T&F            2:55.58   1
  6  2933 Smith, Stephanie    93 River City             2:57.39   1
  7   177 Baker, Brianna      93 SHS                    2:58.66   2
  8  2119 Belcher, Destinee   93 Cheney TC              3:04.56   2
  9  2899 Echols, Whitney     94 WEAG                   3:06.75   2
 10  2428 Larson, Kristen     93 NPTC                   3:09.58   2
 11  2033 Edwards, Alesandra  94 Beaverton TC           3:09.65   1
 12  2903 Shoecraft, Lovely   94 WEAG                   3:11.47   2
 13  2319 Welsch, Victoria    93 FLTC                   3:48.25   2

Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2032 Craig, Amanda       93 Beaverton TC           5:26.95
  2  2933 Smith, Stephanie    93 River City             5:52.70
  3  1711 Mahoney, Shannon    93 Emerald Vall           5:55.29
  4   177 Baker, Brianna      93 SHS                    6:03.04
  5  2249 Wilson, Nora        93 Emerald Vall           6:07.28
  6  2229 Dowdy, Calli        93 Emerald Vall           6:11.20
  7  2475 Wood, Tamara        93 RCF                    6:30.58
  8  2119 Belcher, Destinee   93 Cheney TC              6:32.62
  9   231 Watterson, Stacy    93 Team Excell            6:37.84
 10  2428 Larson, Kristen     93 NPTC                   6:39.31
 11  2373 Hewett, Roni        93 L&Ctc                  6:42.70
 12  2131 Orth, Erica         93 Cheney TC              6:45.12
 13  2070 Johnson, Kysa       94 CS                     7:08.37

Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2351 McLaurin, Zacharia  93 In City Step             14.49
  2  2760 Marshall, Travis    93 Una Pna                  14.76
  3  2051 Lubash, Andrew      93 Beaverton TC             14.96
  4  2973 McKinney, Kent      94 RBTC                     15.23
  5  2254 Maxwell, Turner     93 Emerald Vall             15.35
  6   162 Davis, Marquis      94 Scaa                     15.44
  7  2415 Ratzlaff, Neale     93 Milwaukie Tr             15.83
  8  2410 Monsanto, DeSean    94 Milwaukie Tr             16.14

Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2351 McLaurin, Zacharia  93 In City Step             29.30
  2  2343 Edmondson, Warren   93 In City Step             29.52
  3  2212 Christiansen, Imaj  93 ESTC                     29.68
  4  2495 Brooks, Jomari      94 RBTC                     30.66
  5   162 Davis, Marquis      94 Scaa                     31.69
  6   250 Tong, Nathan        93 Track City               32.07
  7   167 Jackson, Craig      94 Scaa                     32.26

Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2343 Edmondson, Warren   93 In City Step           1:06.08   1
  2  2051 Lubash, Andrew      93 Beaverton TC           1:07.09   1
  3  2212 Christiansen, Imaj  93 ESTC                   1:07.29   1
  4  2219 O'Neil, Colin       93 ESTC                   1:07.65   1
  5   250 Tong, Nathan        93 Track City             1:11.76   1
  6  2922 Piper, D'Juan       93 RBTC                   1:12.82   2
  7  2021 Roth, Austin        94 BPS                    1:13.63   2
  8  2402 Hall, Mitch         93 Milwaukie Tr           1:14.36   1
  9  2962 Normo, Nathan       94 Robin Hood             1:14.40   1
 10  2939 Fry, Zach           94 River City             1:18.61   1
 11  2815 Savage, Bo          93 Unat IN                1:19.39   2

Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2219 O'Neil, Colin       93 ESTC                   2:32.26
  2   161 Daigre, Derrick     93 Scaa                   2:33.77
  3   186 Pogue, Jacob        93 SHS                    2:33.99
  4  2051 Lubash, Andrew      93 Beaverton TC           2:34.01
  5  2343 Edmondson, Warren   93 In City Step           2:39.52
  6  2962 Normo, Nathan       94 Robin Hood             2:42.73
  7  2500 Jefferson, William  94 RBTC                   2:42.75
  8  2360 Warren, Anthony     93 In City Step           2:48.87
  9  2939 Fry, Zach           94 River City             2:49.85
 10  2816 Steeneck, Bricen    93 Unat IN                2:52.46
 11  2106 Holenstein, Mark    94 Cent Track             2:58.85
 12   212 Overbay, Collin     94 Mercury                3:01.31

Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   186 Pogue, Jacob        93 SHS                    5:20.72
  2   161 Daigre, Derrick     93 Scaa                   5:24.54
  3  2360 Warren, Anthony     93 In City Step           5:26.87
  4  2759 Maris, Shannon      93 Una Pna                5:40.07
  5  2956 Castaneda, Jason    93 Robin Hood             5:43.96
  6  2969 Stoner, Clay        94 Robin Hood             5:45.77
  7  2985 Baker, Patrick      93 Salem Track            5:48.10
  8  2478 Martin-Noble, Geof  94 RCF                    6:14.87
  9   232 Hames, Cody         94 Team Excell            6:15.68
 10  2972 Maxie, Philip       94 RBTC                   7:34.26

Event 218  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2890 Spisla, Christian   93 WEST                  10:44.76
 --  2414 Patrick, Eli        93 Milwaukie Tr                DQ
 --  2098 Callaway IV, Georg  93 Cat Youth Or                DQ

Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               1:03.92
     1) 2481 Bennett, Brittany 93       2) 2483 Farr, Ta'Pri 93
     3) 2485 Lemon, Jasmine 93          4) 2488 Peterson, Alexandra 93
  2 Spokane Mercury Ath. Club  'A'                      1:13.47
     1) 190 Green-Dunlap, Jazzmine 95   2) 191 Inouye, Melissa 94
     3) 193 Musekamp, Renae 94          4) 194 Randazzo, Carina 94

Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               5:43.25
     1) 2481 Bennett, Brittany 93       2) 2483 Farr, Ta'Pri 93
     3) 2485 Lemon, Jasmine 93          4) 2488 Peterson, Alexandra 93

Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 59.24
     1) 2922 Piper, D'Juan 93           2) 2973 McKinney, Kent 94
     3) 2972 Maxie, Philip 94           4) 2500 Jefferson, William 94
  2 So Central AA  'A'                                    59.27
     1) 160 Buchanan, Aja 93            2) 162 Davis, Marquis 94
     3) 167 Jackson, Craig 94           4) 170 Love, Aaron 94
  3 Robin Hood Track Club  'A'                          1:01.78
     1) 2966 Ruehl, Griffin 93          2) 2956 Castaneda, Jason 93
     3) 2957 Godfrey, Adam 93           4)
  4 Emerald Valley Track Club  'A'                      1:01.86
     1) 2250 Anderson, Weston 94        2) 2254 Maxwell, Turner 93
     3) 2256 Mikell, Devyn 94           4) 2261 Wright, Darby 94
  5 Spokane Mercury Ath. Club  'A'                      1:06.73
     1) 204 Farmer, Thomas 93           2) 208 Kutsch, Ryan 94
     3) 212 Overbay, Collin 94          4) 213 Schwab, Zachary 94
  6 Milwaukie Track Club  'A'                           1:06.89
     1) 2410 Monsanto, DeSean 94        2) 2415 Ratzlaff, Neale 93
     3) 2402 Hall, Mitch 93             4) 2421 Turley, Duncan 93
 -- Wings of Eagles  'A'                                    SCR
     1) 2913 Dugar, Michael 93          2) 2909 Anderson, Derrius 93
     3) 2916 Martin, Lavonte 94         4) 2911 Clark, Herman 93

Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               4:51.88
     1) 2922 Piper, D'Juan 93           2) 2973 McKinney, Kent 94
     3) 2972 Maxie, Philip 94           4) 2500 Jefferson, William 94
  2 Wings of Eagles  'A'                                4:53.97
     1) 2913 Dugar, Michael 93          2) 2909 Anderson, Derrius 93
     3) 2916 Martin, Lavonte 94         4) 2911 Clark, Herman 93
  3 Milwaukie Track Club  'A'                           5:07.65
     1) 2410 Monsanto, DeSean 94        2) 2415 Ratzlaff, Neale 93
     3) 2402 Hall, Mitch 93             4) 2421 Turley, Duncan 93
  4 Robin Hood Track Club  'A'                          5:17.45
     1) 2964 Rice, Danny 94             2) 2960 LaFarge, Garrett 94
     3) 2969 Stoner, Clay 94            4) 2962 Normo, Nathan 94

Event 261  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2374 Hewett, Taylor      93 L&Ctc                    1.25m    4-01.25
  2  2180 Holding, Kristan    93 Cool Running             1.20m    3-11.25
  3  2491 Thomas, Chakira     93 RBTC                     1.10m    3-07.25
  4  2013 Weber, Sasha        94 BPS                     J1.10m    3-07.25
  5  2287 Chamberlain, Katri  93 FCTC                    J1.10m    3-07.25
  6  2033 Edwards, Alesandra  94 Beaverton TC             0.90m    2-11.50

Event 263  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2180 Holding, Kristan    93 Cool Running             3.63m   11-11.00
  2  2955 Stoner, Hailey      93 Robin Hood               3.54m   11-07.50
  3  2286 Arn, Charity        93 FCTC                     3.50m   11-05.75
  4  2491 Thomas, Chakira     93 RBTC                     3.38m   11-01.25
  5  2249 Wilson, Nora        93 Emerald Vall             3.34m   10-11.50
  6  2475 Wood, Tamara        93 RCF                      3.32m   10-10.75
  7  2392 Kendall, Dakota     93 Milwaukie Tr             3.09m   10-01.75
  8  2013 Weber, Sasha        94 BPS                      3.04m    9-11.75
  9  2953 Puckett, Ariel      93 Robin Hood               2.82m    9-03.00

Event 265  Shot Put 6 lb Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   260 Jones, Kaci         93 Una Pna                  6.89m   22-07.25
  2  2488 Peterson, Alexandr  93 RBTC                     6.85m   22-05.75
  3  2127 Hutchinson, Courtn  94 Cheney TC                6.67m   21-10.75
  4   237 Warren, McKenzie    93 Team Or. Usa             6.38m   20-11.25
  5   139 Dinish, Aliana      93 Scaa                     6.06m   19-10.75
  6   183 Putnam, Alex        93 SHS                      5.90m   19-04.25
  7  2783 Harris, Kyrsten     93 Unat IN                  5.88m   19-03.50
  8  2287 Chamberlain, Katri  93 FCTC                     5.87m   19-03.25
  9  2031 Buster, Rachel      93 Beaverton TC             4.17m   13-08.25

Event 267  Javelin Throw 300g turbo Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2286 Arn, Charity        93 FCTC                    19.07m      62-07
  2   260 Jones, Kaci         93 Una Pna                 18.72m      61-05
  3   183 Putnam, Alex        93 SHS                     17.86m      58-07
  4  2031 Buster, Rachel      93 Beaverton TC            13.75m      45-01
  5  2427 Erickson, Kristin   93 NPTC                    13.57m      44-06
  6  2953 Puckett, Ariel      93 Robin Hood              13.27m      43-06
  7  2188 Searls, Stephanie   94 Cool Running            12.41m      40-08
  8  2127 Hutchinson, Courtn  94 Cheney TC               11.31m      37-01
  9   191 Inouye, Melissa     94 Mercury                  8.58m      28-02

Event 271  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2966 Ruehl, Griffin      93 Robin Hood               1.30m    4-03.25
  2  2151 Swager, Gunnar      93 Cheney TC                1.25m    4-01.25
  3  2276 Jowett, Nathaniel   93 Fwtc                     1.20m    3-11.25
  4  2212 Christiansen, Imaj  93 ESTC                     1.15m    3-09.25
  5   248 Juilfs, Jonathan J  93 Track City               1.10m    3-07.25
  6  2815 Savage, Bo          93 Unat IN                  1.05m    3-05.25
  7  2921 Oliver, Zachary     94 RBTC                     1.00m    3-03.25
  7   212 Overbay, Collin     94 Mercury                  1.00m    3-03.25
  7  2049 Leddidge, Nathan    94 Beaverton TC             1.00m    3-03.25
 10  2016 Higgs, Zed          94 BPS                      0.95m    3-01.25

Event 273  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2351 McLaurin, Zacharia  93 In City Step             4.30m   14-01.25
  2  2151 Swager, Gunnar      93 Cheney TC                3.87m   12-08.50
  3  2261 Wright, Darby       94 Emerald Vall             3.66m   12-00.25
  4  2021 Roth, Austin        94 BPS                      3.63m   11-11.00
  5  2254 Maxwell, Turner     93 Emerald Vall             3.58m   11-09.00
  6   248 Juilfs, Jonathan J  93 Track City               3.52m   11-06.75
  7  2256 Mikell, Devyn       94 Emerald Vall             3.47m   11-04.75
  8   185 Osborne, Kyler      93 SHS                      3.40m   11-02.00
  9  2437 Struhs, Michael     93 Orofino T&F              3.25m   10-08.00
 10   165 Foster, Khalil      93 Scaa                     3.18m   10-05.25
 11  2434 Brown, William      94 Orofino T&F              3.12m   10-03.00
 12  2805 Fry, Jordan         93 Unat IN                  2.70m    8-10.25

Event 275  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2957 Godfrey, Adam       93 Robin Hood               8.34m   27-04.50
  2  2940 Guice, Deion        93 River City               7.80m   25-07.25
  3   185 Osborne, Kyler      93 SHS                      6.95m   22-09.75
  4  2049 Leddidge, Nathan    94 Beaverton TC             6.83m   22-05.00
  5  2098 Callaway IV, Georg  93 Cat Youth Or             6.80m   22-03.75
  6  2276 Jowett, Nathaniel   93 Fwtc                     6.68m   21-11.00
  7  2214 Iba, Kimani         93 ESTC                     5.85m   19-02.50
  8  2890 Spisla, Christian   93 WEST                     5.77m   18-11.25
  9  2921 Oliver, Zachary     94 RBTC                     5.28m   17-04.00
 10   211 Olson, Nicolas      94 Mercury                  3.00m    9-10.25

Event 277  Javelin Throw 300g turbo Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2200 Urbany, Thomas      93 Cool Running            28.23m      92-07
  2  2870 Gray, Javan         93 Unat Ore                25.73m      84-05
  3   185 Osborne, Kyler      93 SHS                     23.86m      78-03
  4  2276 Jowett, Nathaniel   93 Fwtc                    23.31m      76-06
  5  2957 Godfrey, Adam       93 Robin Hood              23.18m      76-00
  6   250 Tong, Nathan        93 Track City              22.65m      74-04
  7  2021 Roth, Austin        94 BPS                     20.59m      67-07
  8  2940 Guice, Deion        93 River City              19.31m      63-04
  9  2816 Steeneck, Bricen    93 Unat IN                 17.95m      58-11
 10  2437 Struhs, Michael     93 Orofino T&F             16.41m      53-10
 11   213 Schwab, Zachary     94 Mercury                 15.88m      52-01
 12   211 Olson, Nicolas      94 Mercury                  8.74m      28-08

Event 281  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2180 Holding, Kristan    93 Cool Running               954
  2  2032 Craig, Amanda       93 Beaverton TC               911
  3  2483 Farr, Ta'Pri        93 RBTC                       796
  4  2488 Peterson, Alexandr  93 RBTC                       743
  5  2491 Thomas, Chakira     93 RBTC                       611

Event 291  Triathlon Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2051 Lubash, Andrew      93 Beaverton TC               579    20
  2   295 Juilfs, JJ Jonatho  93 Track City                 492    18
  3  2276 Jowett, Nathaniel   93 Fwtc                       451    16
  4   250 Tong, Nathan        93 Track City                 447    15
  5  2495 Brooks, Jomari      94 RBTC                       436    14
  6  2021 Roth, Austin        94 BPS                        413    13
  7  2973 McKinney, Kent      94 RBTC                       345    12
  8   212 Overbay, Collin     94 Mercury                    274    11
  9  2987 Hokanson, Daniel    93 Salem Track                238    10
 10  2261 Wright, Darby       94 Emerald Vall               223     8

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2927 Bryant, Tashianna   91 River City               13.73
  2  2335 Pittman, Tiarra     92 In City Step             13.75
  3   281 Yakaboski, Madison  91 Una Pna                  13.95
  4  2269 Roberts-Kirby, Dai  91 Fwtc                     14.06
  5  2290 Leonhardt, Caitlin  91 FCTC                     14.11
  6   189 Green, Kiersten     91 Mercury                  14.12
  7  2087 Bergman, Meeghan    91 Cat Youth Or             14.14
  8  2112 Schueler, Kellie    91 Central Oreg             14.36

Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2927 Bryant, Tashianna   91 River City               28.20
  2   281 Yakaboski, Madison  91 Una Pna                  28.36
  3  2087 Bergman, Meeghan    91 Cat Youth Or             29.04
  4  2112 Schueler, Kellie    91 Central Oreg             29.22
  5  2040 Prince, Tiara       92 Beaverton TC             29.33
  6   198 Sconoe, Sereana     92 Mercury                  31.50

Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   281 Yakaboski, Madison  91 Una Pna                1:02.81   1
  2  2841 Martin, Chloe       91 UPTC                   1:04.56   1
  3  2928 Harvey, Kema        91 River City             1:04.63   1
  4  2310 Woodke, Jade        91 Flying Aj's            1:05.22   1
  5  2112 Schueler, Kellie    91 Central Oreg           1:05.69   1
  6   149 Knight, Nina        92 Scaa                   1:06.34   1
  7   153 Poole, Lauren       91 Scaa                   1:06.64   1
  8  2172 Capelle, Micaela    92 Cool Running           1:08.93   1
  9  2192 Whittaker, Amber    91 Cool Running           1:09.60   2
 10  2134 Simmons, Crystal    91 Cheney TC              1:09.76   2
 11   196 Reidy, Katie        91 Mercury                1:10.76   2
 12   198 Sconoe, Sereana     92 Mercury                1:11.46   2
 13  2790 Mires, Baylee       92 Unat IN                1:17.13   2

Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2928 Harvey, Kema        91 River City             2:31.36
  2  2071 Lord, Sarah         91 CS                     2:32.03
  3   149 Knight, Nina        92 Scaa                   2:35.57
  4   196 Reidy, Katie        91 Mercury                2:40.82
  5  2790 Mires, Baylee       92 Unat IN                2:41.84
  6  2172 Capelle, Micaela    92 Cool Running           2:42.49
  7  2310 Woodke, Jade        91 Flying Aj's            2:44.88
  8  2028 Dameron, Lauren     91 BGT                    2:45.79
  9   153 Poole, Lauren       91 Scaa                   2:45.85
 10  2093 Thompson, Andra     92 Cat Youth Or           2:48.04

Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2268 D'Aguiar, Tia Ann   91 Fwtc                   5:27.17
  2   229 Hochstetler, Court  92 Team Excell            5:29.21
  3  2206 Bush, Samantha      91 ESTC                   5:33.44
  4  2291 Meler, Holly        91 FCTC                   5:38.83
  5  2288 Douglas, Danyelle   91 FCTC                   5:45.04
  6   196 Reidy, Katie        91 Mercury                5:52.15
  7   195 Randazzo, Samantha  92 Mercury                6:00.13
  8  2934 Wisniewski, Alliso  92 River City             6:01.32
  9   188 Volk, Emily         91 S. OR Sizzle           6:19.37

Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2291 Meler, Holly        91 FCTC                  11:57.66
  2  2288 Douglas, Danyelle   91 FCTC                  12:06.96
  3   195 Randazzo, Samantha  92 Mercury               12:50.24
  4  2932 Shotts, Emma        92 River City            14:12.52
  5  2244 Shapland, Pearl     91 Emerald Vall          14:30.03

Event 308  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2332 Myers, Shannon      91 In City Step           8:26.85
  2  2037 Larrett, Alaura     92 Beaverton TC          10:06.60
  3  2980 Lowen, Katelyn      92 Salem Track           11:26.78
 --  2887 Williams Dennis, M  92 UPOV                       SCR

Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2938 Boatman, Andre      91 River City               13.10
  2  2754 Harewood, Marcus    92 Una Pna                  13.14
  3  2346 Griffin, Nycole     92 In City Step             13.21
  4  2362 Wells III, Booker   92 In City Step             13.57
  5  2348 Lambert, Germarcus  91 In City Step             13.94
  6  2493 Bennett, Justin     92 RBTC                     13.99
  7  2494 Brooks, Darian      92 RBTC                     14.14
  8  2776 Williams, Denzel    91 Una Pna                  14.52

Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2938 Boatman, Andre      91 River City               26.23
  2  2754 Harewood, Marcus    92 Una Pna                  26.24
  3  2346 Griffin, Nycole     92 In City Step             26.93
  4  2357 Simmons, LeAntoine  91 In City Step             26.98
  5  2362 Wells III, Booker   92 In City Step             27.94
  6  2348 Lambert, Germarcus  91 In City Step             28.34
  7  2162 Boydston, Matt      91 Comets                   28.46
  8  2776 Williams, Denzel    91 Una Pna                  28.55

Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2204 Mathabane, Nathan   91 DareTo Dream           1:00.38   1
  2  2354 Noble, Narvie       91 In City Step           1:00.75   1
  3  2280 Pokorny, Christoph  91 Fwtc                   1:01.75   1
  4  2499 Griffith, Jtuane    92 RBTC                   1:02.42   1
  5  2357 Simmons, LeAntoine  91 In City Step           1:03.34   1
  6  2162 Boydston, Matt      91 Comets                 1:04.00   1
  7  2970 Johnson, Khayree    92 RBTC                   1:06.30   2
  8  2968 Smurdon, Kyle       91 Robin Hood             1:06.55   2
  9  2498 Carter, D'Mario     91 RBTC                   1:06.61   1
 10  2050 Leddige, Luke       92 Beaverton TC           1:07.12   1
 11  2221 Ryan, Tommy         92 ESTC                   1:07.41   2

Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2204 Mathabane, Nathan   91 DareTo Dream           2:18.02
  2  2280 Pokorny, Christoph  91 Fwtc                   2:20.44
  3  2354 Noble, Narvie       91 In City Step           2:21.50
  4  2418 Sherier, Brandon    92 Milwaukie Tr           2:23.56
  5  2958 Gough, Brayde       91 Robin Hood             2:26.50
  6  2935 Barnett, Vance      91 River City             2:31.56
  7  2285 Walsh, Eric         91 Fwtc                   2:36.23
  8  2019 Lucas, Isaac        92 BPS                    2:36.87
  9  2917 McGraw, Ronnelle    92 WEAG                   2:37.97
 10   176 Zahniser, Nick      91 Scaa                   2:40.77
 11   210 McClain, Justin     92 Mercury                3:01.48

Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2204 Mathabane, Nathan   91 DareTo Dream           4:44.98
  2  2280 Pokorny, Christoph  91 Fwtc                   4:51.71
  3  2095 Arguello, Austin    91 Cat Youth Or           4:52.05
  4  2958 Gough, Brayde       91 Robin Hood             5:01.31
  5  2085 VanAchte, Conor     91 CS                     5:07.30
  6   209 Kutsch, Steven      91 Mercury                5:08.73
  7  2418 Sherier, Brandon    92 Milwaukie Tr           5:13.33
  8  2285 Walsh, Eric         91 Fwtc                   5:15.14
  9  2758 Maris, Brady        92 Una Pna                5:20.60
 10  2935 Barnett, Vance      91 River City             5:30.23
 11   176 Zahniser, Nick      91 Scaa                   5:33.22
 12   214 Smith, DJ Donald    91 Mercury                6:09.72
 13   210 McClain, Justin     92 Mercury                6:18.89

Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2095 Arguello, Austin    91 Cat Youth Or          10:11.88
  2  2472 Scherer, Cole       91 Pre Track             10:46.19
  3   209 Kutsch, Steven      91 Mercury               10:48.39
  4  2413 Paden, John         92 Milwaukie Tr          11:08.68
  5  2085 VanAchte, Conor     91 CS                    11:14.35
  6  2077 Albertson, Cameron  91 CS                    11:26.45
  7   214 Smith, DJ Donald    91 Mercury               12:29.30
  8  2139 Belcher, Dakota     92 Cheney TC             12:29.68
  9  2469 Lemerande, Brandon  91 Pre Track             12:34.14
 10  2170 Veliz, Ryan         92 Comets                17:52.87

Event 321  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1   270 Owens, Adriana      91 Una Pna                  13.82
  2  2035 Ferrara, Olivia     91 Beaverton TC             14.00
  3   141 Foster, Elana       91 Scaa                     15.17
  4  2782 Hall, Mackenzie     91 Unat IN                  16.07
  5  2192 Whittaker, Amber    91 Cool Running             16.38
  6  2181 Holding, Rebecca    91 Cool Running             17.28

Event 331  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2262 Wright, David DJ    91 Emerald Vall             13.57
  2  2050 Leddige, Luke       92 Beaverton TC             13.65
  3  2494 Brooks, Darian      92 RBTC                     13.77
  4  2052 McGetrick, Ian      91 Beaverton TC             14.09
  5  2923 Robinson, Denzel    91 RBTC                     14.18
  6  2498 Carter, D'Mario     91 RBTC                     14.49
  7  2438 Struhs, Nathan      91 Orofino T&F              15.19
  8  2251 Beard, Charlie      91 Emerald Vall             15.62

Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Inner City Steppers  'A'                              54.66
     1) 2341 Woods, Nanea 92            2) 2335 Pittman, Tiarra 92
     3) 2333 Narden, Eleijah 92         4) 2326 Hammick, Dequise 92
  2 Catholic Youth Organizati  'A'                        55.11
     1) 2088 Fleenor, Kelsey 91         2) 2094 Tims, Chloe 91
     3) 2087 Bergman, Meeghan 91        4) 2919 Harrington, Nia 91
  3 Inner City Steppers  'B'                            1:00.00
     1) 2336 Scott, Chelsie 91          2) 2328 Johnson, Cyniece 92
     3) 2339 Smith, Jasmine 91          4) 2327 Jackson, Casey 92
  4 Spokane Mercury Ath. Club  'A'                      1:03.43
     1) 189 Green, Kiersten 91          2) 198 Sconoe, Sereana 92
     3) 199 Scrattish, Mackinzi 91      4) 200 Taylor, Breanne 92
 -- Cascade Striders  'A'                                   SCR
     1) 2067 Brallier, Ruby 91          2) 2065 Blanchard, Danielle 92
     3) 2072 McGough, Meghan 92         4) 2074 Patrick, Bailee 92
 -- Comets Track Club  'A'                                  SCR
     1) 2153 Al-Hassan, Niina 92        2) 2157 Funabiki, Emily 92
     3) 2159 James, Chelsea 92          4) 2161 Mathison, Rachel 91

Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                               4:38.97
     1) 2067 Brallier, Ruby 91          2) 2065 Blanchard, Danielle 92
     3) 2071 Lord, Sarah 91             4) 2072 McGough, Meghan 92
  2 So Central AA  'A'                                  4:39.03
     1) 141 Foster, Elana 91            2) 146 Heard, Sherese 91
     3) 147 Jones, Ariana 91            4) 149 Knight, Nina 92
  3 Inner City Steppers  'A'                            4:46.25
     1) 2341 Woods, Nanea 92            2) 2335 Pittman, Tiarra 92
     3) 2333 Narden, Eleijah 92         4) 2326 Hammick, Dequise 92
  4 Wings of Eagles  'A'                                4:46.41
     1) 2902 Shoecraft, Charissa 92     2) 2901 Grace, Sadneka 92
     3) 2900 Grace, Kaishanna 91        4) 2904 Shoecraft, Seana 91
  5 Cool Running  'A'                                   5:19.37
     1) 2183 Kitamura, Ande 91          2) 2178 Hauser, Kelsey 92
     3) 2184 Meade, Dalton 91           4) 2182 Hollenbeck, Shelby 92
  6 Robin Hood Track Club  'A'                          5:34.92
     1) 2951 Mariman, Katie 91          2) 2952 Pavao, Frances 91
     3) 2950 Bucheit, Brooke 92         4) 2954 Schutte, Payton 92

Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 River City Track Club  'A'                         11:57.05
     1) 2934 Wisniewski, Allison 92     2) 2931 Shanley, Kaeli 92
     3) 2928 Harvey, Kema 91            4) 2930 Kennel, Sara 92
  2 Cool Running  'A'                                  13:07.27
     1) 2186 Neuenschwander, Elke 91    2) 2181 Holding, Rebecca 91
     3) 2178 Hauser, Kelsey 92          4) 2182 Hollenbeck, Shelby 92

Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Inner City Steppers  'A'                              51.77
     1) 2357 Simmons, LeAntoine 91      2) 2346 Griffin, Nycole 92
     3) 2348 Lambert, Germarcus 91      4) 2362 Wells III, Booker 92
  2 Rainier Beach TC  'A'                                 53.18
     1) 2499 Griffith, Jtuane 92        2) 2497 Burns, Casey 92
     3) 2494 Brooks, Darian 92          4) 2493 Bennett, Justin 92
  3 Milwaukie Track Club  'A'                           1:02.02
     1) 2397 Bass, Carrick 92           2) 2411 Monsanto Jr, Kevin 92
     3) 2407 Mallory, Matthew 92        4) 2412 North, Reid 91

Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                               4:23.81
     1) 2970 Johnson, Khayree 92        2) 2499 Griffith, Jtuane 92
     3) 2497 Burns, Casey 92            4) 2498 Carter, D'Mario 91
  2 Wings of Eagles  'A'                                4:30.57
     1) 2917 McGraw, Ronnelle 92        2) 2914 Jones, Renaldo 91
     3) 2910 Carroll, Prince-Darre 92   4) 2918 Royal, Marquis 91
  3 Beaverton Track Club  'A'                           4:40.35
     1) 2045 Ellsworth, Ben 92          2) 2058 Samuelson, Graydon 92
     3) 2052 McGetrick, Ian 91          4) 2050 Leddige, Luke 92
  4 Milwaukie Track Club  'A'                           5:04.58
     1) 2418 Sherier, Brandon 92        2) 2409 Monro, Connor 92
     3) 2400 Davis, Matthew 91          4) 2423 Williams, Aaron 92

Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                              11:22.28
     1) 2085 VanAchte, Conor 91         2) 2084 Melrose, Chris 92
     3) 2077 Albertson, Cameron 91      4) 2079 Ferris, Robert 92
  2 Spokane Mercury Ath. Club  'A'                     12:02.24
     1) 209 Kutsch, Steven 91           2) 210 McClain, Justin 92
     3) 214 Smith, DJ Donald 91         4) 215 Ziegler, Erik 92

Event 361  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   235 Pelchar, Kathleen   92 Team Or. Usa             1.45m    4-09.00
  2  2977 Hingston, Megan     92 Salem Track              1.40m    4-07.00
  3  2181 Holding, Rebecca    91 Cool Running             1.35m    4-05.00
  4   141 Foster, Elana       91 Scaa                     1.30m    4-03.25
  5  2782 Hall, Mackenzie     91 Unat IN                  1.25m    4-01.25
  5  2781 Hall, Chloe         91 Unat IN                  1.25m    4-01.25
  7  2187 Pickering, Faith    91 Cool Running             1.20m    3-11.25
  7  2242 Saxon, Alix         91 Emerald Vall             1.20m    3-11.25
  9   199 Scrattish, Mackinz  91 Mercury                  1.15m    3-09.25
  9   200 Taylor, Breanne     92 Mercury                  1.15m    3-09.25
 --  2456 Paulsen, Kendall    92 PRTC                        NH

Event 363  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2039 Miranda, Trinna     91 Beaverton TC             4.56m   14-11.50
  2   262 Kwon, Sarah         91 Una Pna                  4.49m   14-08.75
  3  2269 Roberts-Kirby, Dai  91 Fwtc                     4.29m   14-01.00
  4  2841 Martin, Chloe       91 UPTC                     4.23m   13-10.50
  5  2040 Prince, Tiara       92 Beaverton TC             4.17m   13-08.25
  6  2035 Ferrara, Olivia     91 Beaverton TC             3.96m   13-00.00
  7  2781 Hall, Chloe         91 Unat IN                  3.95m   12-11.50
  8   266 Miller, Madison     91 Una Pna                  3.64m   11-11.50
  9  2782 Hall, Mackenzie     91 Unat IN                  3.59m   11-09.50
 10   200 Taylor, Breanne     92 Mercury                  3.49m   11-05.50
 11  2388 Allaert, Mackenzie  92 Milwaukie Tr             3.46m   11-04.25
 12  2431 Lundgreen, Chelsea  92 Orofino T&F              3.41m   11-02.25

Event 365  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   157 White, Jazmine      91 Scaa                     8.23m   27-00.00
  2  2852 Tripp, Courtney     92 Unat Ore                 8.13m   26-08.25
  3  2186 Neuenschwander, El  91 Cool Running             7.51m   24-07.75
  4  2375 Moody, Jill         91 L&Ctc                    7.04m   23-01.25
  5  2292 Quintrell, Megan    91 FCTC                     6.98m   22-11.00
  6  2182 Hollenbeck, Shelby  92 Cool Running             6.81m   22-04.25
  7  2159 James, Chelsea      92 Comets                   6.43m   21-01.25
  8  2328 Johnson, Cyniece    92 In City Step             6.07m   19-11.00

Event 366  Discus Throw 1 k Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2852 Tripp, Courtney     92 Unat Ore                19.85m      65-01
  2  2186 Neuenschwander, El  91 Cool Running            19.25m      63-02
  3  2066 Boler, Britney      91 CS                      17.68m      58-00
  4  2296 Slayter, Miranda    91 FCTC                    16.07m      52-09
  5  2375 Moody, Jill         91 L&Ctc                   15.24m      50-00
  6  2073 Osborn, Erica       92 CS                       9.56m      31-04
 --  2292 Quintrell, Megan    91 FCTC                      FOUL

Event 367  Javelin Throw 300g turbo Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2298 Canfield, Melissa   91 Flying Aj's             31.75m     104-02
  2   251 Anderson, Deborah   92 Una Pna                 26.57m      87-02
  3  2292 Quintrell, Megan    91 FCTC                    24.65m      80-10
  4  2291 Meler, Holly        91 FCTC                    22.21m      72-10
  5  2296 Slayter, Miranda    91 FCTC                    21.25m      69-09
  6  2951 Mariman, Katie      91 Robin Hood              19.39m      63-07

Event 371  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2401 Gay, Andrew         91 Milwaukie Tr             1.45m    4-09.00
  2  2015 Gay, Shane          91 BPS                     J1.45m    4-09.00
  3   207 Graff, Justin       91 Mercury                  1.40m    4-07.00
  4  2438 Struhs, Nathan      91 Orofino T&F              1.35m    4-05.00
  5   238 Grayson, Garrett    91 Team Or. Usa            J1.35m    4-05.00
  6  2461 Kupas, Paul         92 PRTC                     1.20m    3-11.25
  7  2216 Morris, Colby       92 ESTC                     1.15m    3-09.25

Event 373  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2262 Wright, David DJ    91 Emerald Vall             4.70m   15-05.00
  2  2761 Massengale, Marsha  92 Una Pna                  4.48m   14-08.50
  3  2221 Ryan, Tommy         92 ESTC                     4.26m   13-11.75
  4  2497 Burns, Casey        92 RBTC                    J4.26m   13-11.75
  5  2967 Sayan, Alberto      92 Robin Hood               4.06m   13-04.00
  6  2052 McGetrick, Ian      91 Beaverton TC             3.98m   13-00.75
  7  2382 Clark, Damico       91 Jets                     3.84m   12-07.25
  8  1709 Danielson, Bryce    92 Team Or. Usa             3.80m   12-05.75

Event 375  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2401 Gay, Andrew         91 Milwaukie Tr            12.06m   39-07.00
  2  2195 Crouser, Sam        91 Cool Running            11.87m   38-11.50
  3  2806 Harris, Richard RJ  91 Unat IN                  9.44m   30-11.75
  4   249 LoVerde, Garrett    91 Track City               9.05m   29-08.25
  5  2397 Bass, Carrick       92 Milwaukie Tr             8.95m   29-04.50
  6  2377 Anderson, Blake     91 L&Ctc                    8.53m   28-00.00
  7  2971 Leffall, Ashton     91 RBTC                     8.46m   27-09.25
  8  2275 Jowett, Andrew      92 Fwtc                     7.47m   24-06.25

Event 376  Discus Throw 1 K Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2195 Crouser, Sam        91 Cool Running            35.96m     118-00
  2  2401 Gay, Andrew         91 Milwaukie Tr            31.31m     102-09
  3  2863 Ellingson, Jeffrey  92 Unat Ore                25.10m      82-04
  4  2806 Harris, Richard RJ  91 Unat IN                 23.76m      77-11
  5  2377 Anderson, Blake     91 L&Ctc                   22.81m      74-10
  6  2197 Ferguson, Justin    91 Cool Running            20.70m      67-11
  7   249 LoVerde, Garrett    91 Track City              20.01m      65-08
  8  2275 Jowett, Andrew      92 Fwtc                    19.75m      64-09
  9  2083 Johnson, Keenan     92 CS                      15.85m      52-00
 10  2139 Belcher, Dakota     92 Cheney TC               13.93m      45-08

Event 377  Javelin Throw 300g turbo Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2195 Crouser, Sam        91 Cool Running            47.23m     154-11
  2   207 Graff, Justin       91 Mercury                 42.00m     137-09
  3   240 Sofley, Colton      91 Team Or. Usa            35.08m     115-01
  4  2166 Johnson, Mats       91 Comets                  33.80m     110-11
  5  2400 Davis, Matthew      91 Milwaukie Tr            29.83m      97-10
  6  2015 Gay, Shane          91 BPS                     29.41m      96-06
  7  2397 Bass, Carrick       92 Milwaukie Tr            28.66m      94-00
  8  2275 Jowett, Andrew      92 Fwtc                    27.04m      88-08
  9  2139 Belcher, Dakota     92 Cheney TC               25.28m      82-11
 10  2411 Monsanto Jr, Kevin  92 Milwaukie Tr            22.89m      75-01
 11   290 Erickson, Blake     92 Una Pna                 22.10m      72-06

Event 381  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2181 Holding, Rebecca    91 Cool Running              2331
  2  2977 Hingston, Megan     92 Salem Track               2285
  3  2012 Stevick, Cassidy    92 BPS                       1972
  4  2782 Hall, Mackenzie     91 Unat IN                   1886
  5  2781 Hall, Chloe         91 Unat IN                   1669
  6  2242 Saxon, Alix         91 Emerald Vall              1583
  7  2035 Ferrara, Olivia     91 Beaverton TC              1374
  8  2388 Allaert, Mackenzie  92 Milwaukie Tr              1309
  9  2978 Hokanson, Victoria  91 Salem Track               1289
 10  2791 Nagy, Joni          92 Unat IN                    761
 11  2310 Woodke, Jade        91 Flying Aj's                289

Event 391  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2401 Gay, Andrew         91 Milwaukie Tr              2643
  2  2262 Wright, David DJ    91 Emerald Vall              2118
  3  2050 Leddige, Luke       92 Beaverton TC              2086
  4  2015 Gay, Shane          91 BPS                       1993
  5  2285 Walsh, Eric         91 Fwtc                      1891
  7  2970 Johnson, Khayree    92 RBTC                      1781
  8  2052 McGetrick, Ian      91 Beaverton TC              1697
  9  2251 Beard, Charlie      91 Emerald Vall              1665

Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2029 Bennett, Carissa    89 Beaverton TC             12.76
  2  1706 Taulalafua-Comb, C  90 RBTC                     12.83
  3  2038 Larrett, Elise      90 Beaverton TC             13.21
  4   182 Okoro, Brianna      90 SHS                      13.31
  5  2115 Beck, Alysha        90 Chehalem Val             13.50
  6  2797 Weaver, Laree       90 Unat IN                  13.61
  7   145 Hayes, Erica        89 Scaa                     13.63
  8  2306 Mendozg, Alexa      89 Flying Aj's              13.77

Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  1706 Taulalafua-Comb, C  90 RBTC                     26.65
  2  2203 Mathabane, Bianca   89 DareTo Dream             27.22
  3   182 Okoro, Brianna      90 SHS                      27.36
  4   145 Hayes, Erica        89 Scaa                     27.43
  5   143 Hall, DeJanae'      90 Scaa                     27.97
  6  2982 Rhodes, Rebecca     90 Salem Track              28.19

Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2041 Rife, Alyssa        90 Beaverton TC             58.07   1
  2  2034 Edwards, Arianna    89 Beaverton TC             59.89   1
  3  2299 Cushing, Liisa      89 Flying Aj's            1:01.19   1
  4  2038 Larrett, Elise      90 Beaverton TC           1:01.82   1
  5  2466 Worthen, Alison     89 Pre Track              1:02.06   1
  6   182 Okoro, Brianna      90 SHS                    1:03.04   2
  7   181 Laweryson, Annie    89 SHS                    1:04.29   1
  8  2924 Leufroy, Christina  89 Rainier Club           1:05.56   1
  9  2230 Dowdy, Jessica      89 Emerald Vall           1:06.33   2
 10  2030 Braun, Tana         89 Beaverton TC           1:08.72   2

Event 404  800 Meter Run Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   179 Cochran, Nicole     89 SHS                    2:16.41   1
  2  2034 Edwards, Arianna    89 Beaverton TC           2:20.75   1
  3  2330 Klettke, Kelsey     90 In City Step           2:27.74   1
  4   181 Laweryson, Annie    89 SHS                    2:29.84   1
  5   151 Means, Catherine    89 Scaa                   2:31.45   2
  6  2230 Dowdy, Jessica      89 Emerald Vall           2:31.66   2
  7  2396 Williams, Hannah    89 Milwaukie Tr           2:32.94   2
  8  2069 Ginsberg, Alicia    89 CS                     2:34.03   1
  9  2299 Cushing, Liisa      89 Flying Aj's            2:34.26   1
 10  2185 Middlebusher, Chri  90 Cool Running           2:36.67   1
 11    86 Savage, Kelsey      90 Unat IN                2:40.27   2
 12  2793 Pearson, Paige      89 Unat IN                2:41.39   2
 13  2122 Erickson, Jenna     90 Cheney TC              2:41.98   2

Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   179 Cochran, Nicole     89 SHS                    4:43.58
  2  2823 Bradbury, Mikayla   89 Unat Ore               5:02.63
  3  2330 Klettke, Kelsey     90 In City Step           5:07.90
  4   178 Baker, Meghan       90 SHS                    5:14.20
  5   230 Sanchez, Diana      89 Team Excell            5:14.41
  6    86 Savage, Kelsey      90 Unat IN                5:26.87
  7  2831 Gerber, Kelsey      89 Unat Ore               5:27.75
  8   252 Barlag-Welling, Ma  89 Una Pna                5:28.98
  9  2793 Pearson, Paige      89 Unat IN                5:37.75
 10  2122 Erickson, Jenna     90 Cheney TC              5:37.79
 11  2393 Swan, Skylar        89 Milwaukie Tr           5:48.27

Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   179 Cochran, Nicole     89 SHS                   10:18.23
  2  2238 Masterson, Casey    89 Emerald Vall          11:11.51
  3   178 Baker, Meghan       90 SHS                   11:11.67
  4   252 Barlag-Welling, Ma  89 Una Pna               11:32.37
  5  2241 Rice, Nori          89 Emerald Vall          12:29.89
  6  2243 Shapland, Esther    90 Emerald Vall          12:46.26
  7  2983 Taylor, Katharin    90 Salem Track           12:56.62
 --  2389 Asher, Hope         90 In City Step               SCR
 --  2823 Bradbury, Mikayla   89 Unat Ore                   SCR

Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 --  2241 Rice, Nori          89 Emerald Vall               SCR

Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2496 Brown, Richard      89 RBTC                     12.05
  2  2936 Bernard, John       89 River City               12.18
  3  2225 Williams, Eric      89 ESTC                     12.31
  4   228 Taylor, Henry       89 Tacoma Titan             12.42
  5   282 Alexander, Bobby    90 Una Pna                  12.71
  6  2875 Krieger, Justin     89 Unat Ore                 12.72
  7  2804 Fierro, Michael     89 Unat IN                  12.85
  8  2353 Mikes, Maelon       90 In City Step             13.21

Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2496 Brown, Richard      89 RBTC                     24.11
  2  2196 DeBois, Peter       89 Cool Running             24.72
  3  2936 Bernard, John       89 River City               25.04
  4   228 Taylor, Henry       89 Tacoma Titan             25.09
  5  2055 Neal, Kenny         89 Beaverton TC             25.31
  6  2225 Williams, Eric      89 ESTC                     25.62
  7   282 Alexander, Bobby    90 Una Pna                  26.08

Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2196 DeBois, Peter       89 Cool Running             53.49   1
  2  2936 Bernard, John       89 River City               55.09   1
  3  2225 Williams, Eric      89 ESTC                     56.23   1
  4  2496 Brown, Richard      89 RBTC                     56.37   1
  5  2042 Buster, Aaron       89 Beaverton TC             58.19   1
  6  2353 Mikes, Maelon       90 In City Step             58.41   1
  7  2055 Neal, Kenny         89 Beaverton TC           1:00.03   1
  8  2024 Sherwood, Casey     89 BPS                    1:01.71   2
  9  2386 Shainault, Mario    90 Jets                   1:02.15   1
 10  2080 Green, Andy         89 CS                     1:04.48   2
 11  2143 Hardie, Brandon     89 Cheney TC              1:07.64   2

Event 414  800 Meter Run Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2799 Barbosa, Nectaly    89 Unat IN                1:58.72   1
  2  2260 Tracey, Colin       89 Emerald Vall           2:10.10   1
  3  2771 Styrk, Ryan         89 Una Pna                2:11.26   1
  4  2943 Price, Andrew       89 River City             2:12.73   1
  5  2101 Morgan, Taylor      89 Cat Youth Or           2:13.15   1
  6  2097 Bergmann, Taylor    89 Cat Youth Or           2:16.63   1
  7  2945 Rice, Sam           89 River City             2:19.78   1
  8   187 Pogue, Josh         89 SHS                    2:22.20   2
  9  2020 Lucas, Marcus       90 BPS                    2:24.93   1
 10  2108 McCabe, Ryan        90 Cent Track             2:25.04   2
 11   184 Minsk, Aaron        90 SHS                    2:27.11   2
 12  2813 Pugh, Jeremy        89 Moses Lake             2:44.20   2
 13  2140 Brown, Jordan       90 Cheney TC              3:05.42   2

Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2799 Barbosa, Nectaly    89 Unat IN                4:09.06
  2  2947 Wotipka, Sam        89 In City Step           4:34.72
  3  2101 Morgan, Taylor      89 Cat Youth Or           4:40.24
  4  2097 Bergmann, Taylor    89 Cat Youth Or           4:43.12
  5  2099 Lopez, Derek        89 Cat Youth Or           4:55.18
  6  2945 Rice, Sam           89 River City             4:58.26
  7  2149 Schmidt, Tyler      90 Cheney TC              5:28.49
  8  2145 Miller, Austin      89 Cheney TC              5:32.89
  9  2813 Pugh, Jeremy        89 Moses Lake             5:53.21

Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2947 Wotipka, Sam        89 In City Step           9:56.78
  2  2473 Scherer, Logan      89 Pre Track             10:06.93
  3  2099 Lopez, Derek        89 Cat Youth Or          10:14.79
  4  2869 Goertz, Jacob       90 Unat Ore              10:34.96
  5  2274 Helm, Justin        90 Fwtc                  10:43.36
  6  2273 Englund, Justin     90 Fwtc                  10:47.28
  7  2059 Semph, Kurtis       90 Beaverton TC          11:04.38

Event 421  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2203 Mathabane, Bianca   89 DareTo Dream             15.36
  2  2484 Jackson, Nia        90 RBTC                     15.82
  3  2995 Langston, Jade      89 SEAT                     16.39
  4  2115 Beck, Alysha        90 Chehalem Val             16.42
  5   150 LeRoy, Briana       90 Scaa                     16.73
  6  2263 Greene, Bianca      90 FALC                     16.74
  7  2239 McWilliams, Corinn  89 Emerald Vall             17.01
  8  2190 Urbany, Rebecca     89 Cool Running             17.95

Event 422  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2203 Mathabane, Bianca   89 DareTo Dream             28.91
  2  2041 Rife, Alyssa        90 Beaverton TC             29.08
  3  2995 Langston, Jade      89 SEAT                     31.18
  4  2185 Middlebusher, Chri  90 Cool Running             31.92
  5  2395 Swan, Starlin       89 Milwaukie Tr             32.90
  6  2138 Young, Mikaela      90 Cheney TC                34.47
  7  2103 Johnson, Jenny      89 Cent Track               34.61
  8  2154 Dolny, Maddie       90 Comets                   36.89
 --  2466 Worthen, Alison     89 Pre Track                  SCR

Event 431  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2194 Capell, Eric        89 Cool Running             15.55
  2  2257 Nelson, Aaron       90 Emerald Vall             16.04
  3  2264 Livingston, Milan   90 FALC                     16.29
  4  2078 Clark, Cameron      90 CS                       17.64
  5  2048 Hatfield, Micah     90 Beaverton TC             17.75
  6  2109 Warner, Kyle        90 Cent Track               17.97
  7  2252 Bowers, Brian       89 Emerald Vall             18.66
  8  2464 Tiernan, Ryan       90 PRTC                     18.79

Event 432  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2194 Capell, Eric        89 Cool Running             28.32
  2  2961 Miller Stecher, Br  89 Robin Hood               28.70
  3  2048 Hatfield, Micah     90 Beaverton TC             29.90
  4  2109 Warner, Kyle        90 Cent Track               31.03
  5  2258 O Connell, Shane    90 Emerald Vall             31.34
  6  2257 Nelson, Aaron       90 Emerald Vall             31.35

Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Beaverton Track Club  'A'                             49.60   1
     1) 2034 Edwards, Arianna 89        2) 2029 Bennett, Carissa 89
     3) 2041 Rife, Alyssa 90            4) 2038 Larrett, Elise 90
  2 Rainier Beach TC  'A'                                 50.75   1
     1) 2482 Davis, Coriyana 90         2) 2484 Jackson, Nia 90
     3) 2486 Luster, Lanice 90          4) 2487 Merlette, Naomi 89
  3 So Central AA  'A'                                    51.17   1
     1) 137 Buchanan, Taylor 90         2) 143 Hall, DeJanae' 90
     3) 145 Hayes, Erica 89             4) 148 Jourdan, Chloe 90
  4 Emerald Valley Track Club  'A'                        51.57   1
     1) 2241 Rice, Nori 89              2) 2230 Dowdy, Jessica 89
     3) 2231 Estrada, Brianna 89        4) 2245 Spencer, Lindsay 89
  5 Flying Aj's  'A'                                      52.02   1
     1) 2300 Dickerson, Zavon 90        2) 2311 Woodke, Jordyn 90
     3) 2308 Priggett, Kandyse 90       4) 2306 Mendozg, Alexa 89
  6 Catholic Youth Organizati  'A'                        53.83   1
     1) 2089 Guppy, Malea 90            2) 2090 O'Hallaren, Kathleen 90
     3) 2091 Parsons, Andria 89         4) 2092 Russell, Brittany 90
  7 Salem Track Club  'A'                                 54.46   2
     1) 2976 Everetts, Megan 90         2) 2975 Everetts, Janelle 90
     3) 2982 Rhodes, Rebecca 90         4) 2984 Volz, Juliana 89
  8 Chehalem Valley Track  'A'                            55.52   2
     1) 2115 Beck, Alysha 90            2) 2117 Craig, Emily 90
     3) 2116 Capell, Tessa 90           4) 2118 Wolfer, Sarah 89
  9 Cheney Track Club  'A'                                58.16   2
     1) 2138 Young, Mikaela 90          2) 2132 Powell, Tersa 89
     3) 2122 Erickson, Jenna 90         4) 2125 Hutchinson, Ashley 89

Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Beaverton Track Club  'A'                           4:06.67
     1) 2034 Edwards, Arianna 89        2) 2041 Rife, Alyssa 90
     3) 2038 Larrett, Elise 90          4) 2030 Braun, Tana 89
  2 Flying Aj's  'A'                                    4:14.87
     1) 2300 Dickerson, Zavon 90        2) 2304 Lewis, Brittany 89
     3) 2311 Woodke, Jordyn 90          4) 2299 Cushing, Liisa 89
  3 Rainier Beach TC  'A'                               4:22.44
     1) 2486 Luster, Lanice 90          2) 2487 Merlette, Naomi 89
     3) 2482 Davis, Coriyana 90         4) 2484 Jackson, Nia 90
  4 Emerald Valley Track Club  'A'                      4:33.05
     1) 2230 Dowdy, Jessica 89          2) 2231 Estrada, Brianna 89
     3) 2246 Thomson, Heather 90        4) 2238 Masterson, Casey 89

Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Emerald Valley Track Club  'A'                     11:38.65
     1) 2236 Linster, Mackenzie 90      2) 2235 Leo, LeAna 90
     3) 2243 Shapland, Esther 90        4) 2246 Thomson, Heather 90

Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Rainier Beach TC  'A'                                 48.39
     1) 2492 Beck, Aaron 89             2) 2496 Brown, Richard 89
     3) 2920 Nichols, Jarrelle 89       4) 1707 Brown, D'Monte 90
  2 Beaverton Track Club  'A'                             49.87
     1) 2055 Neal, Kenny 89             2) 2042 Buster, Aaron 89
     3) 2056 Palen, David 90            4) 2061 Smith, Dan 89
  3 Emerald Valley Track Club  'A'                        54.07
     1) 2257 Nelson, Aaron 90           2) 2252 Bowers, Brian 89
     3) 2258 O Connell, Shane 90        4) 2255 Mikell, Darrian 90

Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Beaverton Track Club  'A'                           4:03.59
     1) 2042 Buster, Aaron 89           2) 2056 Palen, David 90
     3) 2048 Hatfield, Micah 90         4) 2061 Smith, Dan 89
  2 Cheney Track Club  'A'                              4:40.04
     1) 2148 Rodgers, Jeffrey 90        2) 2149 Schmidt, Tyler 90
     3) 2145 Miller, Austin 89          4) 2146 Porter, Aaron 89

Event 453  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cheney Track Club  'A'                             11:05.73
     1) 2149 Schmidt, Tyler 90          2) 2145 Miller, Austin 89
     3) 2146 Porter, Aaron 89           4) 2143 Hardie, Brandon 89

Event 461  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2466 Worthen, Alison     89 Pre Track                1.52m    4-11.75
  2   279 Weems, Shannon      89 Una Pna                  1.50m    4-11.00
  3  2426 Erickson, Greta     89 NPTC                    J1.50m    4-11.00
  4   150 LeRoy, Briana       90 Scaa                     1.35m    4-05.00
  5  2396 Williams, Hannah    89 Milwaukie Tr            J1.35m    4-05.00
  6  2115 Beck, Alysha        90 Chehalem Val            J1.35m    4-05.00
  6   197 Schwab, Katrina     90 Mercury                 J1.35m    4-05.00
  6  2125 Hutchinson, Ashley  89 Cheney TC               J1.35m    4-05.00
  9   201 Tomeo, Teddy        90 Mercury                  1.15m    3-09.25
 --  2797 Weaver, Laree       90 Unat IN                     NH

Event 462  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2227 Beard, Lindsay      89 Emerald Vall             2.59m    8-06.00
  1  2245 Spencer, Lindsay    89 Emerald Vall             2.59m    8-06.00
  3  2241 Rice, Nori          89 Emerald Vall             2.28m    7-05.75
  4  2177 Gustafson, Leah     90 Cool Running             1.98m    6-06.00
  5    86 Savage, Kelsey      90 Unat IN                  1.83m    6-00.00
 --   183 Putnam, Alex        93 SHS                        SCR

Event 463  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2239 McWilliams, Corinn  89 Emerald Vall             5.05m   16-07.00
  2  2241 Rice, Nori          89 Emerald Vall             4.60m   15-01.25
  3  2982 Rhodes, Rebecca     90 Salem Track              4.46m   14-07.75
  4  2030 Braun, Tana         89 Beaverton TC             4.41m   14-05.75
  5  2190 Urbany, Rebecca     89 Cool Running             4.35m   14-03.25
  6  2426 Erickson, Greta     89 NPTC                     4.25m   13-11.50
  7   181 Laweryson, Annie    89 SHS                      4.20m   13-09.50
  8  2185 Middlebusher, Chri  90 Cool Running             4.11m   13-06.00
  9   278 Walker, Martinique  89 Una Pna                  3.90m   12-09.50
 10   201 Tomeo, Teddy        90 Mercury                  3.83m   12-06.75

Event 464  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2239 McWilliams, Corinn  89 Emerald Vall             9.94m   32-07.50
  2  2190 Urbany, Rebecca     89 Cool Running             9.35m   30-08.25
  3   291 Wilson, Tiffany     89 Una Pna                  7.68m   25-02.50
  4   192 Inouye, Stephanie   90 Mercury                  7.35m   24-01.50
  5  2132 Powell, Tersa       89 Cheney TC                6.73m   22-01.00

Event 465  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   278 Walker, Martinique  89 Una Pna                 11.38m   37-04.00
  2  2125 Hutchinson, Ashley  89 Cheney TC               10.88m   35-08.50
  3  2828 Cole, Sara          89 Unat Ore                10.78m   35-04.50
  4  2376 Starr, Indigo       89 L&Ctc                   10.34m   33-11.25
  5   180 Garris, Vanessa     90 SHS                      9.98m   32-09.00
  6  2822 Austin, Kayla       89 Unat Ore                 9.84m   32-03.50
  7  2010 Higgs, Dara         89 BPS                      9.38m   30-09.25
  8  2395 Swan, Starlin       89 Milwaukie Tr             9.33m   30-07.50
  9  2440 Myers, Brittany     90 Pk Perform               9.29m   30-05.75
 10   234 Hendershot, Kayla   89 Team Or. Usa             8.97m   29-05.25
 11  2425 Cantrell, Rachel    89 NPTC                     7.47m   24-06.25
 12   158 White, Nicole       89 Scaa                     6.87m   22-06.50
 13   192 Inouye, Stephanie   90 Mercury                  6.80m   22-03.75

Event 466  Discus Throw 1 K Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   234 Hendershot, Kayla   89 Team Or. Usa            32.63m     107-01
  2  2828 Cole, Sara          89 Unat Ore                31.64m     103-10
  3  2125 Hutchinson, Ashley  89 Cheney TC               28.92m      94-10
  4   180 Garris, Vanessa     90 SHS                     28.17m      92-05
  5  2822 Austin, Kayla       89 Unat Ore                26.52m      87-00
  6  2191 Whaley, Jackie      89 Cool Running            25.52m      83-09
  7  2376 Starr, Indigo       89 L&Ctc                   24.39m      80-00
  8  2010 Higgs, Dara         89 BPS                     23.46m      77-00
  9  2425 Cantrell, Rachel    89 NPTC                    20.86m      68-05
 10  2390 Bass, Aubrie        90 Milwaukie Tr            20.56m      67-05
 11   158 White, Nicole       89 Scaa                    19.56m      64-02
 12   278 Walker, Martinique  89 Una Pna                 19.55m      64-02
 --  2836 Holmes, Brittney    89 Unat Ore                  FOUL

Event 467  Javelin Throw 600 g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   180 Garris, Vanessa     90 SHS                     31.52m     103-05
  2  2828 Cole, Sara          89 Unat Ore                29.96m      98-03
  3  2191 Whaley, Jackie      89 Cool Running            27.88m      91-06
  4  2009 Hewitt, Ducky       89 BPS                     26.02m      85-04
  5  2010 Higgs, Dara         89 BPS                     25.88m      84-11
  6  2390 Bass, Aubrie        90 Milwaukie Tr            24.74m      81-02
  7  2395 Swan, Starlin       89 Milwaukie Tr            23.56m      77-03
  8  2293 Ripp, MacKenzie     90 FCTC                    22.70m      74-06
  9   234 Hendershot, Kayla   89 Team Or. Usa            20.98m      68-10
 10  2827 Cole, Amanda        90 Unat Ore                20.18m      66-02
 11   192 Inouye, Stephanie   90 Mercury                 17.80m      58-05
 12   274 Samms, Shauneice    90 Una Pna                 12.30m      40-04

Event 471  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2946 Struckman, Chris    90 River City               1.65m    5-05.00
  2  2255 Mikell, Darrian     90 Emerald Vall            J1.65m    5-05.00
  3  2062 Timm, Austen        89 Beaverton TC            J1.65m    5-05.00
  4  2492 Beck, Aaron         89 RBTC                    J1.65m    5-05.00
  5  2026 Simons, Matt        89 BPS                      1.60m    5-03.00
  6  2018 Klonius, Tory       89 BPS                      1.50m    4-11.00
  7  2943 Price, Andrew       89 River City               1.40m    4-07.00
  8  2959 Krieger, Kole       90 Robin Hood              J1.40m    4-07.00

Event 472  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2470 Looney, Bryan       89 Pre Track             10-06.00      3.20m
  2  2959 Krieger, Kole       90 Robin Hood             9-06.00      2.89m
  3  2961 Miller Stecher, Br  89 Robin Hood             9-00.00      2.74m
  4  2468 Eckes, Greg         89 Pre Track              8-06.00      2.59m
  5  2879 Ouderkirk, Austin   90 YATC                   8-00.00      2.43m
  5  2018 Klonius, Tory       89 BPS                    8-00.00      2.43m

Event 473  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2196 DeBois, Peter       89 Cool Running             5.80m   19-00.50
  2  2055 Neal, Kenny         89 Beaverton TC             5.56m   18-03.00
  3  2920 Nichols, Jarrelle   89 RBTC                     5.12m   16-09.75
  4  2361 Warren, Larry       90 In City Step             5.08m   16-08.00
  5   228 Taylor, Henry       89 Tacoma Titan             5.04m   16-06.50
  6  2961 Miller Stecher, Br  89 Robin Hood               4.98m   16-04.25
  7  2778 Yeh, Oliver         89 Una Pna                  4.96m   16-03.25
  8  2804 Fierro, Michael     89 Unat IN                  4.82m   15-09.75
  9  2255 Mikell, Darrian     90 Emerald Vall             4.72m   15-06.00
 10  2282 Smith, Zachary      90 Fwtc                     4.60m   15-01.25
 11  2062 Timm, Austen        89 Beaverton TC             4.52m   14-10.00

Event 474  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2282 Smith, Zachary      90 Fwtc                    10.94m   35-10.75
  2  2062 Timm, Austen        89 Beaverton TC            10.64m   34-11.00
  3  2194 Capell, Eric        89 Cool Running            10.50m   34-05.50
  4  2080 Green, Andy         89 CS                      10.42m   34-02.25
  5  2444 Goodman, Jake       90 Pk Perform               9.42m   30-11.00
  6  2024 Sherwood, Casey     89 BPS                      9.25m   30-04.25
  7  2108 McCabe, Ryan        90 Cent Track               8.87m   29-01.25
  8  2109 Warner, Kyle        90 Cent Track               8.83m   28-11.75

Event 475  Shot Put 4 K Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2988 Palunuk, Alec       89 Salem Track             13.63m   44-08.75
  2  2864 Espinoza, Jason     90 Unat Ore                12.45m   40-10.25
  3  2378 Heath, Brock        89 L&Ctc                   11.70m   38-04.75
  4  2941 Guice, Demetrius    89 River City              10.39m   34-01.25
  5  2767 Richards, Zack      89 Una Pna                 10.07m   33-00.50
  6  2107 Homewood, Michael   89 Cent Track               9.92m   32-06.50
  7  2880 Peulen, Adam        90 Unat Ore                 9.51m   31-02.50
  8  2026 Simons, Matt        89 BPS                      9.28m   30-05.50
  9  2171 Wheeler, Jeffrey    89 Comets                   9.14m   30-00.00
 10  2416 Redman, Wayne       89 Milwaukie Tr             8.29m   27-02.50
 11  2430 Laes, Scott         90 NPTC                     8.02m   26-03.75
 12   206 Garpestad, Craig    90 Mercury                  5.77m   18-11.25

Event 476  Discus Throw 1 K Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2864 Espinoza, Jason     90 Unat Ore                46.31m     151-11
  2  2880 Peulen, Adam        90 Unat Ore                36.16m     118-08
  3  2941 Guice, Demetrius    89 River City              34.99m     114-09
  4  2113 Banton, Garrett     89 Central Oreg            34.32m     112-07
  5  1708 Seifert, Nate       89 Team Or. Usa            33.15m     108-09
  6  2018 Klonius, Tory       89 BPS                     31.06m     101-11
  7  2767 Richards, Zack      89 Una Pna                 29.27m      96-00
  8  2436 Lundgren, Ryan      89 Orofino T&F             28.76m      94-04
  9  2107 Homewood, Michael   89 Cent Track              24.46m      80-03
 10  2430 Laes, Scott         90 NPTC                    24.10m      79-01
 11  2378 Heath, Brock        89 L&Ctc                   23.81m      78-01
 12   206 Garpestad, Craig    90 Mercury                 21.78m      71-05

Event 477  Javelin Throw 600 g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2026 Simons, Matt        89 BPS                     34.88m     114-05
  2  2989 Smith, Grant        89 Salem Track             34.00m     111-06
  3  2878 Milleman, Travis    90 Unat Ore                33.42m     109-08
  4  2046 Evers, Sam          90 Beaverton TC            33.14m     108-09
  5  2018 Klonius, Tory       89 BPS                     32.36m     106-02
  6  2880 Peulen, Adam        90 Unat Ore                30.46m      99-11
  7  2443 Boedigheimer, Kevi  90 Pk Perform              25.18m      82-07
  8  2259 Saxon, Tyler        90 Emerald Vall            24.96m      81-11
  9  2430 Laes, Scott         90 NPTC                    23.68m      77-08
 10  2148 Rodgers, Jeffrey    90 Cheney TC               21.82m      71-07
 11   206 Garpestad, Craig    90 Mercury                 15.38m      50-05

Event 481  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2041 Rife, Alyssa        90 Beaverton TC              2967
  2  2426 Erickson, Greta     89 NPTC                      2356
  3  2395 Swan, Starlin       89 Milwaukie Tr              2310
  4  2185 Middlebusher, Chri  90 Cool Running              2191
  5  2393 Swan, Skylar        89 Milwaukie Tr              2171
  6  2396 Williams, Hannah    89 Milwaukie Tr              2158
  7  2387 Allaert, Briana     89 Milwaukie Tr              2004
  8  2009 Hewitt, Ducky       89 BPS                       1791
  9  2173 Ferguson, Danielle  89 Cool Running              1580

Event 491  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2017 Hopley, Ryan        89 BPS                       2610
  2  2961 Miller Stecher, Br  89 Robin Hood                2573
  3  2026 Simons, Matt        89 BPS                       2155
  4  2062 Timm, Austen        89 Beaverton TC              1880
  5  2018 Klonius, Tory       89 BPS                       1466
  6  2880 Peulen, Adam        90 Unat Ore                  1208
  7  2053 McGinley, Sean      90 Beaverton TC              1129

Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2301 Griffey, Princess   87 Flying Aj's              12.55
  2  2992 Brooks, Devin       88 SEAT                     12.59
  3  2323 Callier, Sara       87 In City Step             12.78
  4  2338 Sims, Nyema         88 In City Step             13.31
  5  2324 Craft, Carissa      88 In City Step             13.45
  6   259 Hubbard, Rachel     88 Una Pna                  13.47
  7  2337 Sims, Cathenne      87 In City Step             13.83

Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2323 Callier, Sara       87 In City Step             25.34
  2  2301 Griffey, Princess   87 Flying Aj's              25.84
  3  2992 Brooks, Devin       88 SEAT                     26.16
  4   154 Poole, Lindsay      87 Scaa                     27.08
  5  2305 Lewis, Dannielle    87 Flying Aj's              27.30
  6   142 Gratton, Janet      88 Scaa                     27.33
  7  2337 Sims, Cathenne      87 In City Step             27.70

Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   154 Poole, Lindsay      87 Scaa                     59.76   1
  2  2993 Jenkins, Melantha   88 SEAT                   1:00.56   1
  3  2929 Jones, Alexandria   88 River City             1:00.59   1
  4   264 McGraw, Shannon     87 Una Pna                1:03.96   1
  4  2337 Sims, Cathenne      87 In City Step           1:03.96   1
  6  2979 Hughes, Jamie       88 Salem Track            1:03.98   2
  7   132 Collins, Darcy      88 SilverValley           1:04.04   1
  8   131 Cazier, Chelsea     88 SilverValley           1:05.77   2
  9  2856 Wilheim, Kayla      88 Unat Ore               1:08.17   2
 10  2234 Lang, Anna          88 Emerald Vall           1:09.35   2
 11  2338 Sims, Nyema         88 In City Step           1:10.59   1
 12   142 Gratton, Janet      88 Scaa                   1:10.78   1

Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2981 Michels, Linsie     88 Salem Track            2:30.29
  2  2929 Jones, Alexandria   88 River City             2:30.38
  3  2240 Randall, Madison    88 Emerald Vall           2:31.29
  4  2465 Lemerande, Hollie   88 Pre Track              2:38.97
  5  2979 Hughes, Jamie       88 Salem Track            2:45.43

Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   247 Zaludek, Lauren     88 Track City             5:08.02
  2  2465 Lemerande, Hollie   88 Pre Track              5:37.42
 --   263 Larson, Jane        88 Una Pna                    DNF

Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   263 Larson, Jane        88 Una Pna               10:58.54
  2   247 Zaludek, Lauren     88 Track City            11:37.29
  3  2295 Shrum, Tiffany      88 FCTC                  13:17.14

Event 509  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2068 Burnett, Katie      88 CS                    34:57.3h

Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2044 Dickson, Kevin      87 Beaverton TC             11.44
  2  2753 Hanson, Jake        87 Una Pna                  11.61
  3  2144 Jennings, Andre     88 Cheney TC                11.74
  4  2315 Livingston, Monte   87 Flying Aj's              11.78
  5  2463 Odgen, Chris        88 PRTC                     11.93
  6  2803 Driscoll, David     87 Unat IN                  12.12
  7  2350 Lindsey, Brad       88 In City Step             12.17

Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2144 Jennings, Andre     88 Cheney TC                23.40
  2  2986 Beck, Brian         87 Salem Track              23.60
  3  2312 Bennett, Phillip    88 Flying Aj's              24.01
  4  2775 Williams, Calvin    88 Una Pna                  24.05
  5  2355 Redford, Derrick    87 In City Step             24.55
  6  2803 Driscoll, David     87 Unat IN                  24.70
  7  2215 McTee, Mike         88 ESTC                     24.81
  8  2317 Sawyer, Gabe        88 Flying Aj's              25.34

Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2768 Schofield, Jimmy    87 Una Pna                  51.45   1
  2  2986 Beck, Brian         87 Salem Track              51.46   1
  3  2775 Williams, Calvin    88 Una Pna                  52.86   1
  4  2803 Driscoll, David     87 Unat IN                  53.26   1
  5  2220 Pistoresi, Ryan     87 ESTC                     53.62   2
  6  2881 Russell, Anthony    87 Unat Ore                 53.96   1
  7  2352 Michels, Chris      87 In City Step             53.97   1
  8  2215 McTee, Mike         88 ESTC                     54.85   2
  9  2025 Sherwood, Kelly     88 BPS                      57.80   2
 10   205 Garcia, Alexander   88 Mercury                  59.15   2

Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2768 Schofield, Jimmy    87 Una Pna                2:00.46   1
  2  2408 McIntire, Ian       87 Milwaukie Tr           2:03.48   1
  3  2223 Smith, Garrett      87 ESTC                   2:05.33   1
  4  2007 Clark, Martin       87 Albina RR              2:06.81   1
  5  1712 Wiltshire, Luke     88 Cat Youth Or           2:07.46   1
  6  2368 Bannan, Sean        87 BPS                    2:08.55   2
  7  2420 Smith, Matthew      87 Milwaukie Tr           2:09.29   1
  8  2272 Eidsmoe, Tyler      88 Fwtc                   2:11.54   2
  9   223 Wurz, Jason         87 SPOK                   2:11.99   2
 10  2477 Hathaway, Nick      88 RCF                    2:13.51   2
 11  2168 Lefors, Jake        87 Comets                 2:18.65   2

Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2990 Swehosky, Jared     87 Salem Track            4:18.90
  2  2223 Smith, Garrett      87 ESTC                   4:23.69
  3  1712 Wiltshire, Luke     88 Cat Youth Or           4:23.76
  4  2368 Bannan, Sean        87 BPS                    4:24.41
  5  2480 Welch, Nick         88 RCF                    4:28.40
  6  2405 Liebman, Jeremy     88 Milwaukie Tr           4:31.60
  7  2271 Canfield, Ryan      87 Fwtc                   4:38.72
  8  2477 Hathaway, Nick      88 RCF                    4:40.88
  9  2114 Hagan, Sean         88 Central Oreg           4:46.25

Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2006 Ahmed, Zuber        87 Albina RR              8:54.38
  2  2990 Swehosky, Jared     87 Salem Track            9:20.07
  3  2480 Welch, Nick         88 RCF                    9:57.79
  4  2086 Wyatt, Lars         88 CS                     9:59.73
  5  2114 Hagan, Sean         88 Central Oreg          10:09.81

Event 519  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2990 Swehosky, Jared     87 Salem Track           26:10.3h

Event 521  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2992 Brooks, Devin       88 SEAT                     15.52
  2  2996 Tupper, Christina   87 SEAT                     15.67
  3   132 Collins, Darcy      88 SilverValley             16.61
  4  2160 Lafer, Natalie      87 Comets                   19.87
  5  2439 Fuller, Toni        87 Pk Perform               23.54

Event 522  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2981 Michels, Linsie     88 Salem Track            1:08.80
  2  2155 Dolny, Meredith     88 Comets                 1:14.19
  3  2302 Kiss, Nacole        88 Flying Aj's            1:17.19
  4  2439 Fuller, Toni        87 Pk Perform             1:27.08
 --   267 Monroe, Kendra      87 Una Pna                    SCR

Event 531  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1  2446 Logan, Brandon      88 Pk Perform               16.64
  2  2313 Blake, Jordan       87 Flying Aj's              16.82
  3  2082 Hardersen, Justin   88 CS                       16.86
  4  2105 Holenstein, Chase   88 Cent Track               18.03
  5  2027 Stevick, Casey      88 BPS                      18.47
  6  2861 Cowens, Tanner      88 Unat Ore                 19.89
  7  2435 Jones, Chris        87 Orofino T&F              22.55

Event 532  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  2753 Hanson, Jake        87 Una Pna                  54.19   1
  2  2448 Noriega, Jake       87 Pk Perform               59.19   1
  3  2435 Jones, Chris        87 Orofino T&F              59.67   1
  4  2313 Blake, Jordan       87 Flying Aj's              59.80   1
  5  2082 Hardersen, Justin   88 CS                     1:03.63   2
  6  2369 Flanik, Gary        87 ISSQ                   1:03.90   1
  7  2446 Logan, Brandon      88 Pk Perform             1:03.99   1
  8  2874 Hodges, Colin       88 Unat Ore               1:05.87   1
  9  2322 Carlson, Evan       88 H&VS                   1:07.51   1
 10  2105 Holenstein, Chase   88 Cent Track             1:07.85   2
 11  2861 Cowens, Tanner      88 Unat Ore               1:08.11   2

Event 533  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2471 Sanders, Scott      87 Pre Track              6:17.26
  2  2990 Swehosky, Jared     87 Salem Track            6:35.96
  3  2420 Smith, Matthew      87 Milwaukie Tr           6:47.24
  4  2480 Welch, Nick         88 RCF                    7:02.41
  5  2368 Bannan, Sean        87 BPS                    7:19.25
  6  2756 Janssen, David      88 Una Pna                7:56.95
  7  2060 Semph, Thomas       88 Beaverton TC           7:57.12

Event 541  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Inner City Steppers  'A'                              49.07
     1) 2323 Callier, Sara 87           2) 2324 Craft, Carissa 88
     3) 2337 Sims, Cathenne 87          4) 2338 Sims, Nyema 88
  2 Flying Aj's  'A'                                      49.36
     1) 2309 Woodke, Gena 88            2) 2305 Lewis, Dannielle 87
     3) 2303 Lewis, Adrienne 87         4) 2301 Griffey, Princess 87
  3 Comets Track Club  'A'                                53.70
     1) 2160 Lafer, Natalie 87          2) 2155 Dolny, Meredith 88
     3) 2156 Druffel, Danielle 88       4) 2158 Haynes, Danielle 88
  4 Cheney Track Club  'A'                                54.15
     1) 2128 Jackson, Erica 87          2) 2133 Rey, Ashlee 87
     3) 2135 Simmons, Venessa 88        4) 2136 Swenson, Amanda 88

Event 542  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Flying Aj's  'A'                                    4:20.67
     1) 2307 Paulsen, Megan 88          2) 2305 Lewis, Dannielle 87
     3) 2303 Lewis, Adrienne 87         4) 2302 Kiss, Nacole 88

Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Inner City Steppers  'A'                              46.06
     1) 2355 Redford, Derrick 87        2) 2349 Lambert, Terrence 88
     3) 2350 Lindsey, Brad 88           4) 2364 Williams, Jarrett 87
  2 Inner City Steppers  'B'                              46.53
     1) 2352 Michels, Chris 87          2) 2345 Green, Willie 87
     3) 2344 Green, Alexander 88        4) 2358 Smith, Aaron 88
  3 Flying Aj's  'A'                                      47.14
     1) 2312 Bennett, Phillip 88        2) 2314 Carter, Joshua 88
     3) 2315 Livingston, Monte 87       4) 2317 Sawyer, Gabe 88
  4 Peak Performance  'A'                                 48.36
     1) 2446 Logan, Brandon 88          2) 2447 Logan, Cory 87
     3) 2445 Graves, Adam 87            4) 2448 Noriega, Jake 87

Event 552  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Inner City Steppers  'A'                            3:49.04
     1) 2355 Redford, Derrick 87        2) 2349 Lambert, Terrence 88
     3) 2364 Williams, Jarrett 87       4) 2342 Casas, Irving 87
  2 Barron Park Striders  'A'                           3:51.33
     1) 2027 Stevick, Casey 88          2) 2014 Fullington, Jake 88

Event 553  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Milwaukie Track Club  'A'                           9:18.66
     1) 2420 Smith, Matthew 87          2) 2408 McIntire, Ian 87
     3) 2405 Liebman, Jeremy 88         4) 2398 Bass, Jared 87

Event 561  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2210 Shoemake, Kristina  88 ESTC                     1.60m    5-03.00
  2   132 Collins, Darcy      88 SilverValley             1.50m    4-11.00
  2  2307 Paulsen, Megan      88 Flying Aj's              1.50m    4-11.00
  2  2179 Holding, Emily      88 Cool Running             1.50m    4-11.00
  5  2465 Lemerande, Hollie   88 Pre Track               J1.50m    4-11.00
  6  2974 Crocker, Kristin    88 Salem Track              1.40m    4-07.00
  7   276 Sinclair, Emily     88 Una Pna                 J1.40m    4-07.00
  8  2068 Burnett, Katie      88 CS                       1.35m    4-05.00
  9  2979 Hughes, Jamie       88 Salem Track             J1.35m    4-05.00

Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2892 Salvino, Ashley     87 Will Stride              3.59m   11-09.25
  2   236 Pelchar, Krysta     88 Team Or. Usa             2.59m    8-06.00
 --   273 Redmond, Chandra    88 Una Pna                     NH

Event 563  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2996 Tupper, Christina   87 SEAT                     5.36m   17-07.00
  2   142 Gratton, Janet      88 Scaa                     5.07m   16-07.75
  3  2270 Smith, Brittany     87 Fwtc                     4.84m   15-10.50
  4  2338 Sims, Nyema         88 In City Step             4.77m   15-07.75
  5  2843 Missouri, Candice   88 Unat Ore                 4.72m   15-06.00
  6  2307 Paulsen, Megan      88 Flying Aj's              4.62m   15-02.00
  7  2240 Randall, Madison    88 Emerald Vall             4.35m   14-03.25
  8  2784 Hennessey, Shawn    88 Unat IN                  4.34m   14-03.00
  9  2133 Rey, Ashlee         87 Cheney TC                4.16m   13-07.75
 10  2234 Lang, Anna          88 Emerald Vall             3.99m   13-01.25
 11  2839 Lawson, Kaila       87 Unat Ore                 3.93m   12-10.75

Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2996 Tupper, Christina   87 SEAT                    11.28m   37-00.25
  2  2994 Junior, Briana      88 SEAT                    10.96m   35-11.50
  3  2270 Smith, Brittany     87 Fwtc                     9.99m   32-09.50
  4  2834 Herrington, Jillia  88 Unat Ore                 9.29m   30-05.75
  5  2833 Herrington, Jayne   88 Unat Ore                 9.02m   29-07.25
  6  2784 Hennessey, Shawn    88 Unat IN                  9.00m   29-06.50
  7  2136 Swenson, Amanda     88 Cheney TC                8.93m   29-03.75

Event 565  Shot Put 4 K Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2888 Horton, Stephanie   87 Valley Track            12.30m   40-04.25
  2  2829 Espinoza, Jaclyn    88 Unat Ore                11.98m   39-03.75
  3   136 Bigham, Tiffany     87 Scaa                    11.73m   38-06.00
  4  2126 Hutchinson, Coriss  87 Cheney TC               11.48m   37-08.00
  5  2779 Chaney, Erica       88 Unat IN                 10.33m   33-10.75
  6  2796 Vincent, Kathleen   88 Unat IN                 10.32m   33-10.25
  7  1710 Harvey, Shannon     87 BPS                     10.10m   33-01.75
  8  2853 Tripp, Katherine    88 Unat Ore                10.09m   33-01.25
  9   261 Keefe, Kathryn      87 Una Pna                  9.43m   30-11.25
 10   254 Cook, Annelise      88 Una Pna                  8.76m   28-09.00
 11  2974 Crocker, Kristin    88 Salem Track              8.01m   26-03.50
 12  2036 Holmstrom, Keri     88 Beaverton TC             6.96m   22-10.00
 13  2309 Woodke, Gena        88 Flying Aj's              5.43m   17-09.75

Event 566  Discus Throw 1 K Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2829 Espinoza, Jaclyn    88 Unat Ore                40.24m     132-00
  2  2126 Hutchinson, Coriss  87 Cheney TC               36.10m     118-05
  3  2853 Tripp, Katherine    88 Unat Ore                34.63m     113-07
  4  1710 Harvey, Shannon     87 BPS                     33.71m     110-07
  5  2779 Chaney, Erica       88 Unat IN                 32.97m     108-02
  6   136 Bigham, Tiffany     87 Scaa                    30.60m     100-05
  7  2848 Schwartz, Elizabet  87 Unat Ore                28.74m      94-03
  8  2175 Gustafson, Greta    88 Cool Running            26.12m      85-08
  9   254 Cook, Annelise      88 Una Pna                 25.87m      84-10
 10  2786 Johnson, Lyndzie    88 Unat IN                 25.66m      84-02
 11   261 Keefe, Kathryn      87 Una Pna                 25.36m      83-02
 12  2796 Vincent, Kathleen   88 Unat IN                 24.50m      80-04
 13  2309 Woodke, Gena        88 Flying Aj's             22.76m      74-08
 14  2825 Carey, Courtney     87 In City Step            20.15m      66-01

Event 567  Javelin Throw 600 g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   253 Blake, Jillian      87 Una Pna                 37.02m     121-05
  2  2848 Schwartz, Elizabet  87 Unat Ore                32.64m     107-01
  3  2847 Richardson, Kacie   88 Unat Ore                32.26m     105-10
  4  2068 Burnett, Katie      88 CS                      24.86m      81-07
  5  2309 Woodke, Gena        88 Flying Aj's             23.24m      76-03
  6  2825 Carey, Courtney     87 In City Step            21.56m      70-09

Event 568  Hammer Throw 4 K Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  1710 Harvey, Shannon     87 BPS                     39.38m     129-02
  2  2126 Hutchinson, Coriss  87 Cheney TC               31.37m     102-11

Event 571  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2044 Dickson, Kevin      87 Beaverton TC             1.90m    6-02.75
  2   166 Hopkins, Armand     87 Scaa                    J1.90m    6-02.75
  3  2152 Wilske, Robert      88 Cheney TC                1.80m    5-10.75
  4  2147 Powell, Justin      87 Cheney TC               J1.80m    5-10.75
  5  2370 Hockett, Bryce      87 ISSQ                    J1.80m    5-10.75
  6  2380 Starr, Jordan       88 L&Ctc                    1.75m    5-08.75
  7  2043 Cruickshank, Ken    87 Beaverton TC             1.65m    5-05.00
  8  2322 Carlson, Evan       88 H&VS                    J1.65m    5-05.00
  9  2027 Stevick, Casey      88 BPS                      1.60m    5-03.00
 10  2446 Logan, Brandon      88 Pk Perform              J1.60m    5-03.00

Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2063 Carpenter, Michael  87 Canby                    4.11m   13-05.75
  2  2894 Dart, Jeff          87 Will Stride              3.96m   12-11.75
  3  2398 Bass, Jared         87 Milwaukie Tr             3.81m   12-06.00
  4  2169 Van Wie, Peter      87 Comets                   3.50m   11-05.75
  5   222 Turner, Daniel      88 SPOK                     3.05m   10-00.00
  6  2147 Powell, Justin      87 Cheney TC                2.44m    8-00.00

Event 573  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2044 Dickson, Kevin      87 Beaverton TC             6.56m   21-06.25
  2  2753 Hanson, Jake        87 Una Pna                  6.32m   20-09.00
  3   166 Hopkins, Armand     87 Scaa                     6.08m   19-11.50
  4  1705 Shim, James         87 Beaverton TC             6.06m   19-10.75
  5  2168 Lefors, Jake        87 Comets                   5.90m   19-04.25
  6  2349 Lambert, Terrence   88 In City Step             5.87m   19-03.25
  7  2322 Carlson, Evan       88 H&VS                     5.70m   18-08.50
  8  1703 Casebere, Josh      87 Unat Ore                 5.61m   18-05.00
  9  2152 Wilske, Robert      88 Cheney TC                5.31m   17-05.25
 10  2873 Hammon, Tyler       88 Unat Ore                 5.12m   16-09.75
 11   163 Egan, Kevin         88 Scaa                     4.42m   14-06.00
 12  2762 O'Brien, Sean       88 Una Pna                  4.38m   14-04.50

Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2318 Zapata, Moreno      87 Flying Aj's             14.63m   48-00.00
  2  2999 Cole, Reggie        88 SEAT                    13.16m   43-02.25
  3  2152 Wilske, Robert      88 Cheney TC               12.80m   42-00.00
  4  2315 Livingston, Monte   87 Flying Aj's             12.57m   41-03.00
  5  2380 Starr, Jordan       88 L&Ctc                   11.67m   38-03.50
  6  2447 Logan, Cory         87 Pk Perform              11.65m   38-02.75
  7  2043 Cruickshank, Ken    87 Beaverton TC            11.48m   37-08.00
  8  2803 Driscoll, David     87 Unat IN                 11.37m   37-03.75
  9  2168 Lefors, Jake        87 Comets                  11.33m   37-02.25
 10  2027 Stevick, Casey      88 BPS                     11.22m   36-09.75
 11  2881 Russell, Anthony    87 Unat Ore                11.19m   36-08.50
 12  2047 Hatfield, Kyle      88 Beaverton TC             9.99m   32-09.50

Event 575  Shot Put  12 lb Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2868 Gerber, Mackenzie   87 Unat Ore                13.84m   45-05.00
  2  2370 Hockett, Bryce      87 ISSQ                    13.33m   43-09.00
  3  2866 Furgason, Derek     87 Unat Ore                13.16m   43-02.25
  4  2451 Van Houdt, Ian      87 Pk Perform              12.48m   40-11.50
  5  2379 Heath, Derrek       87 L&Ctc                   10.82m   35-06.00
  6  2442 Boedigheimer, Joel  88 Pk Perform               9.00m   29-06.50
  7   283 Anderson, Darren    88 Una Pna                  8.25m   27-01.00

Event 576  Discus Throw 1.6 K Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2866 Furgason, Derek     87 Unat Ore                36.80m     120-09
  2  2379 Heath, Derrek       87 L&Ctc                   34.66m     113-08
  3  2809 Moser, Tony         88 Unat IN                 31.46m     103-02
  4   239 Ostler, Mychal      87 Team Or. Usa            30.96m     101-07
  5  2442 Boedigheimer, Joel  88 Pk Perform              28.38m      93-01
  6  2868 Gerber, Mackenzie   87 Unat Ore                27.44m      90-00

Event 577  Javelin Throw 800 g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   288 Davis, Michael      88 Una Pna                 53.74m     176-04
  2  1713 Thompson, Michael   88 Cat Youth Or            46.32m     152-00
  3  2152 Wilske, Robert      88 Cheney TC               44.30m     145-04
  4   220 Hansen, Tim         87 SPOK                    41.60m     136-06
  5  2868 Gerber, Mackenzie   87 Unat Ore                39.96m     131-01
  6  2198 Hunt, Jeff          87 Cool Running            39.58m     129-10
  7   223 Wurz, Jason         87 SPOK                    35.06m     115-00
  8  2014 Fullington, Jake    88 BPS                     32.98m     108-02

Event 578  Hammer Throw 12 lb Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2858 Burke, Greg         88 Unat Ore                44.21m     145-00

Event 581  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   265 Merkley, Cassi      87 Una Pna                   4171
  2  2979 Hughes, Jamie       88 Salem Track               2164
  3  2068 Burnett, Katie      88 CS                        2154

Event 591  Decathlon Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2398 Bass, Jared         87 Milwaukie Tr              5064
  2  2152 Wilske, Robert      88 Cheney TC                 4486
  3  2446 Logan, Brandon      88 Pk Perform                4484
  4  2105 Holenstein, Chase   88 Cent Track                3918
  5   221 Severns, Nicholas   88 SPOK                      3750
  6  2198 Hunt, Jeff          87 Cool Running              3205

Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   225 Burns, Sarah        86 Tacoma Titan             12.46
  2  2340 Taylor, Ashley      86 In City Step             12.51
  3   144 Hardin, Stephanie   86 Scaa                     12.83
  4   140 Fordjour, Akosua    86 Scaa                     13.23
  5  2424 Lyamin, Alona       86 Moses Lake               13.29
  6  2121 Dormaier, Kristen   86 Cheney TC                13.49
  7  2334 Parrish, La Shonda  86 In City Step             13.58

Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2329 Jones, Deborah      85 In City Step             25.86
  2  2340 Taylor, Ashley      86 In City Step             26.51
  3   144 Hardin, Stephanie   86 Scaa                     26.53
  4   140 Fordjour, Akosua    86 Scaa                     26.71
  5  2842 Medina, Rosana      85 Unat Ore                 27.71
  6  2424 Lyamin, Alona       86 Moses Lake               27.80
  7   152 Merrick, Alex       86 Scaa                     28.29
  8  2838 Lawson, Brittany    85 Unat Ore                 28.45
 --   243 Blair, Kendra       86 Track City                 SCR
 --   226 Cadogan, Keesha     86 Tacoma Titan               SCR

Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2329 Jones, Deborah      85 In City Step             56.99
  2  2835 Hodges, Brittany    86 Unat Ore                 59.15
  3   244 Meyer, Margo        86 Track City             1:01.68
  4   144 Hardin, Stephanie   86 Scaa                   1:03.01
  5   227 Jones, Shoni        85 Tacoma Titan           1:04.09
  6  2366 Uhlig, Emily        86 ISSQ                   1:12.61

Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   241 Anderson Gregg, Br  86 Timberhill             2:16.03
  2   244 Meyer, Margo        86 Track City             2:25.88
  3   256 Frost, Claire       86 Una Pna                2:26.82
  4   246 Squires, Audrey     86 Track City             2:32.80
  5  2102 Decourcey, Michell  86 Cent Track             2:43.51
  6  2365 Sifferman, Susan    84 Una Pna                2:47.91

Event 605  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   246 Squires, Audrey     86 Track City             5:13.68
  2  2429 Perkins, Emily      85 NPTC                   5:13.93
  3   256 Frost, Claire       86 Una Pna                5:16.33
  4  2366 Uhlig, Emily        86 ISSQ                   5:47.91

Event 606  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2429 Perkins, Emily      85 NPTC                  11:09.21

Event 611  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1   128 Young, Chancellor   85 SEAT                     10.97
  2  2316 Moody, Rickey       85 Flying Aj's              11.21
  3  2821 White, Everette     84 Unat IN                  11.22
  4  2356 Richmond, Michael   85 In City Step             11.28
  5  2755 Hubbard, Bruce      86 Una Pna                  11.59
  6  2422 Vanassche, Scott    85 Milwaukie Tr             11.66
  7  2876 Lewman, Jeremiah    85 Unat Ore                 11.97
  8  2347 Johnson Jr, Curtis  86 In City Step             12.05

Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   130 Woods, Darren       85 SETA                     21.72
  2   128 Young, Chancellor   85 SEAT                     22.24
  3  2356 Richmond, Michael   85 In City Step             22.38
  4  2821 White, Everette     84 Unat IN                  22.57
  5  3000 Fantenot, Carlos    86 SEAT                     23.21
  6  2363 Williams, Curran    85 In City Step             23.44
  7  2755 Hubbard, Bruce      86 Una Pna                  24.06

Event 613  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   130 Woods, Darren       85 SETA                     48.85   1
  2   174 Okocha, Victor      86 Scaa                     49.91   1
  3  2807 Howell, Brandon     84 Unat IN                  50.50   1
  4  2944 Raines, Brian       84 River City               52.67   2
  5   168 Kamm, Jeff          85 Scaa                     53.29   2
  6   289 Dillow, Ben         85 Una Pna                  53.55   1
  7  2812 Propeck, Brandon    86 Unat IN                  53.79   2
  8  2817 Stone, Sam          86 Unat IN                  53.85   2
  9  2801 Cazier, Caleb       86 Unat IN                  55.43   1
 --  2777 Woods, Darren       85 Una Pna                    SCR

Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2284 Wall, Brian         86 Fwtc                   1:53.52
  2   125 Rathbaum, Jonah     85 SEAT                  J1:53.52
  3  2807 Howell, Brandon     84 Unat IN                1:56.60
  4   242 Fulton, Leland      86 Timberhill             2:01.20
  5  2476 Chohlas, Alex       86 RCF                    2:06.77
  6  2802 David, Jeff         85 Unat IN                2:14.78
  7  2814 Rupert, Frank       85 Unat IN                2:26.11

Event 615  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2479 Thompson, Brandon   86 RCF                    4:14.64
  2   173 Luco, Devin         86 Scaa                   4:19.90
  3   164 Farah, Mustafa      85 Scaa                   4:23.75
  4  2277 Kinder, Dayne       85 Fwtc                   4:30.55
  5  2802 David, Jeff         85 Unat IN                4:37.17
  6  2814 Rupert, Frank       85 Unat IN                5:08.18

Event 617  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2283 Timeus, John        84 Fwtc                  16:13.58
  2  2479 Thompson, Brandon   86 RCF                   16:18.69
  3  2991 Swehosky, Terran    86 Salem Track           17:14.36

Event 619  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2991 Swehosky, Terran    86 Salem Track           25:59.5h

Event 621  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   152 Merrick, Alex       86 Scaa                     15.34
  2  2851 Siebenlist, Jenna   85 Unat Ore                 16.51
  3  2174 Ferguson, Valerie   85 Cool Running             16.70
  4  2838 Lawson, Brittany    85 Unat Ore                 18.53

Event 622  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2842 Medina, Rosana      85 Unat Ore               1:04.58
  2  2840 Lentz, Bethany      85 Unat Ore               1:06.82
  3  2851 Siebenlist, Jenna   85 Unat Ore               1:08.22
  4  2838 Lawson, Brittany    85 Unat Ore               1:10.62
  5  2365 Sifferman, Susan    84 Una Pna                1:20.35

Event 623  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2394 Swan, Sonny Rae     85 Milwaukie Tr           8:53.98

Event 631  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2998 Brown, Anthony      84 SEAT                     14.68
  2  2765 Pichler, David      86 Una Pna                  15.52
  3   289 Dillow, Ben         85 Una Pna                  16.11
  4  2876 Lewman, Jeremiah    85 Unat Ore                 16.86
  5  2857 Brown, Mike         86 Unat Ore                 16.92
  6   172 McGrath, Patrick    85 Scaa                     17.42
  7  2818 Tennison, Phil      86 Unat IN                  19.68

Event 632  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   127 Roberson, Matt      84 SEAT                     55.00
  2  2752 Frey, Robert        84 Una Pna                  56.37
  3  2876 Lewman, Jeremiah    85 Unat Ore                 57.53
  4  2867 Gaskin, Steven      85 Unat Ore               1:02.58
  5   218 Farwell, Justin     86 SPOK                   1:09.39
  6  2818 Tennison, Phil      86 Unat IN                1:09.75
  7   219 Garrett, Pat        86 SPOK                   1:13.5h
 --  2359 Wallace, Jeremy     85 In City Step               SCR
 --  2406 Lopez, Adam         85 Milwaukie Tr               SCR
 --  2399 Clarke, Tyler       86 Milwaukie Tr               SCR
 --   134 Gillies, Tom        86 SilverValley               SCR
 --  2022 Schmidt, Tyler      84 BPS                        SCR

Event 633  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2278 Norton, Brandon     86 Fwtc                   6:44.95
  2  2991 Swehosky, Terran    86 Salem Track            6:54.93
  3  2277 Kinder, Dayne       85 Fwtc                   7:06.28
  4  2817 Stone, Sam          86 Unat IN                7:59.12

Event 641  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 So Central AA  'A'                                    50.46
     1) 140 Fordjour, Akosua 86         2) 144 Hardin, Stephanie 86
     3) 155 Russell, Jenny 86           4) 152 Merrick, Alex 86
  2 Cheney Track Club  'A'                                53.04
     1) 2120 Bingham, Mari 85           2) 2123 Green, Kim 86
     3) 2124 Harder, Amy 85             4) 2130 Leistiko, Krista 86

Event 651  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 SeaTown Express  'A'                                  41.25
     1) 2997 Bouie, Isaiah 84           2) 2998 Brown, Anthony 84
     3) 3000 Fantenot, Carlos 86        4) 124 Jenkins, Kyle 85
  2 Inner City Steppers  'A'                              42.56
     1) 2363 Williams, Curran 85        2) 2356 Richmond, Michael 85
     3) 2347 Johnson Jr, Curtis 86      4) 2359 Wallace, Jeremy 85

Event 652  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 SeaTown Express  'A'                                3:22.64
     1) 2997 Bouie, Isaiah 84           2) 2998 Brown, Anthony 84
     3) 124 Jenkins, Kyle 85            4) 3000 Fantenot, Carlos 86
  2 Inner City Steppers  'A'                            3:33.69
     1) 2363 Williams, Curran 85        2) 2347 Johnson Jr, Curtis 86
  3 So Central AA  'A'                                  3:34.95
     1) 159 Bayard, Andre 86            2) 164 Farah, Mustafa 85
     3) 168 Kamm, Jeff 85               4) 173 Luco, Devin 86

Event 653  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Federal Way TC  'A'                                 8:33.25
     1) 2277 Kinder, Dayne 85           2) 2278 Norton, Brandon 86
     3) 2279 Ogwel, Michael 84          4) 2284 Wall, Brian 86

Event 661  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2854 Tucker, Damaris     86 Unat Ore                 1.65m    5-05.00
  2  2780 Hale, Terra         85 Unat IN                  1.60m    5-03.00
  3  2207 Kishi, Cristen      86 ESTC                    J1.60m    5-03.00
  4   280 Witcher, Christine  86 Una Pna                  1.50m    4-11.00
  5  2850 Sherier, Chelsea    85 Milwaukie Tr             1.45m    4-09.00
  6  2429 Perkins, Emily      85 NPTC                    J1.45m    4-09.00
  6  2123 Green, Kim          86 Cheney TC               J1.45m    4-09.00
  8   138 Clark, Amanda       86 Scaa                     1.40m    4-07.00
  9  2365 Sifferman, Susan    84 Una Pna                  1.35m    4-05.00

Event 662  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2441 Zimmerman, Shawna   84 Pk Perform               3.20m   10-06.00
  1  2850 Sherier, Chelsea    85 Milwaukie Tr             3.20m   10-06.00
  3  2891 Carter, Miranda     86 Will Stride             J3.20m   10-06.00
  4  2893 Wojciechowski, All  86 Will Stride             J3.20m   10-06.00
  5   292 Huddleston, Juli    84 Pk Perform              J3.20m   10-06.00
  6  2795 Reynolds, Afton     85 Unat IN                  2.89m    9-05.75
  7  2111 Kaatz, Carmen       86 Central Oreg             2.74m    8-11.75
  8  2233 Kurth, Emmy         85 Emerald Vall            J2.74m    8-11.75
  9  2123 Green, Kim          86 Cheney TC                2.59m    8-06.00
 10  2365 Sifferman, Susan    84 Una Pna                  2.28m    7-05.75

Event 663  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   225 Burns, Sarah        86 Tacoma Titan             5.76m   18-10.75
  2   152 Merrick, Alex       86 Scaa                     5.17m   16-11.50
  3  2854 Tucker, Damaris     86 Unat Ore                 5.14m   16-10.50
  4  2121 Dormaier, Kristen   86 Cheney TC                5.02m   16-05.75
  5  2851 Siebenlist, Jenna   85 Unat Ore                 5.00m   16-05.00
  6  2207 Kishi, Cristen      86 ESTC                     4.81m   15-09.50
  7  2842 Medina, Rosana      85 Unat Ore                 4.72m   15-06.00
  8  2837 Johnson, Chelsea    85 MAC                      4.32m   14-02.25
  9  2174 Ferguson, Valerie   85 Cool Running             4.30m   14-01.25

Event 664  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   225 Burns, Sarah        86 Tacoma Titan            11.64m   38-02.25
  2  2780 Hale, Terra         85 Unat IN                 10.43m   34-02.75

Event 665  Shot Put 4 K Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   233 Ellsberg, Kristen   86 Team Or. Usa            11.27m   36-11.75
  2  2208 Moss, Jamise        85 ESTC                    10.73m   35-02.50
  3  2205 Behrends, Kimberly  85 ESTC                    10.60m   34-09.50
  4  2830 Fahey, Melinda      85 Unat Ore                 9.72m   31-10.75
  5  2789 Lind, Erin          86 Unat IN                  9.31m   30-06.50
  6  2785 Hunter, Cassidy     86 Unat IN                  9.21m   30-02.75
  7  2130 Leistiko, Krista    86 Cheney TC                9.00m   29-06.50
  8   245 Nelson, Amber       85 Track City               8.70m   28-06.50
  9  2792 Neuman, Missy       86 Unat IN                  8.61m   28-03.00
 10  2228 Broderson, Hannah   85 Emerald Vall             8.41m   27-07.25

Event 666  Discus Throw 1 K Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   233 Ellsberg, Kristen   86 Team Or. Usa            38.47m     126-02
  2  2294 Schei, Teresa       85 FCTC                    36.77m     120-08
  3  2792 Neuman, Missy       86 Unat IN                 35.68m     117-01
  4  2830 Fahey, Melinda      85 Unat Ore                35.05m     115-00
  5  2789 Lind, Erin          86 Unat IN                 32.67m     107-02
  6  2785 Hunter, Cassidy     86 Unat IN                 30.68m     100-08
  7  2130 Leistiko, Krista    86 Cheney TC               29.03m      95-03
  8  2228 Broderson, Hannah   85 Emerald Vall            27.35m      89-09
  9   245 Nelson, Amber       85 Track City              25.46m      83-06
 10  2855 Watson, Michelle    86 Unat Ore                25.45m      83-06
 11  2205 Behrends, Kimberly  85 ESTC                    25.36m      83-02
 12  2008 Marchant, Rachel    86 All City                24.05m      78-11

Event 667  Javelin Throw 600 g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2792 Neuman, Missy       86 Unat IN                 35.90m     117-09
  2  2209 Ng, Valerie         86 ESTC                    35.62m     116-10
  3  2011 Klonius, Tashana    84 BPS                     35.44m     116-03
  4  2205 Behrends, Kimberly  85 ESTC                    34.84m     114-04
  5   233 Ellsberg, Kristen   86 Team Or. Usa            33.28m     109-02
  6  2837 Johnson, Chelsea    85 MAC                     31.38m     102-11
  7  2176 Gustafson, Hannah   86 Cool Running            25.28m      82-11
  8   227 Jones, Shoni        85 Tacoma Titan            23.32m      76-06

Event 668  Hammer Throw 4 K Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2845 Oswald, Audrey      85 Unat Ore                48.24m     158-03
  2  2798 Wold, Hannah        84 Unat IN                 25.37m      83-03
  3  2846 Peulen, Alison      86 Unat Ore                24.91m      81-09

Event 671  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   122 Frederick, Norris   86 SEAT                     1.95m    6-04.75
  2  2865 Finnigan, Riley     86 Unat Ore                 1.90m    6-02.75
  2   289 Dillow, Ben         85 Una Pna                  1.90m    6-02.75
  4  2867 Gaskin, Steven      85 Unat Ore                 1.80m    5-10.75
  5  2991 Swehosky, Terran    86 Salem Track              1.65m    5-05.00
  6  2141 Chafin, Clarence    84 Cheney TC                1.50m    4-11.00
 --  2808 Kroupa, Cameron     86 Unat IN                     NH

Event 672  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2895 Duvall, Loren       85 Will Stride              4.58m   15-00.25
  2  2872 Hadley, Jeff        86 Unat Ore                 3.50m   11-05.75
  3  2765 Pichler, David      86 Una Pna                 J3.50m   11-05.75
  4  2201 Wall, Brandon       86 Cool Running            J3.50m   11-05.75
  5  2141 Chafin, Clarence    84 Cheney TC                2.89m    9-05.75
 --  2773 Trautman, Austin    84 Una Pna                     NH
 --  2889 Hass, Matt          85 Vertical Vlt                NH
 --  2766 Redmond, Adam       86 Una Pna                     NH

Event 673  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2316 Moody, Rickey       85 Flying Aj's              7.00m   22-11.75
  2   126 Reese, Jonathan     85 SEAT                     6.68m   21-11.00
  3   285 Bacon, Steven       86 Una Pna                  6.66m   21-10.25
  4   123 Gossett, Houston    86 SEAT                    J6.66m   21-10.25
  5  2821 White, Everette     84 Unat IN                  6.44m   21-01.50
  6  2403 Herrington, Blake   86 Milwaukie Tr             6.36m   20-10.50
  7  2449 Rudametkin III, Ba  85 Pk Perform               6.08m   19-11.50
  8  2883 Vanderzanden, Kyle  85 Unat Ore                 5.92m   19-05.25
  9  2404 Jenkins, Mike       85 Milwaukie Tr             5.70m   18-08.50
 10  2765 Pichler, David      86 Una Pna                  5.60m   18-04.50
 11  2871 Grigas, Alex        85 Unat Ore                 5.54m   18-02.25
 12   217 Severns, Cameron    86 SPOK                     5.14m   16-10.50
 13   218 Farwell, Justin     86 SPOK                     4.86m   15-11.50

Event 674  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   124 Jenkins, Kyle       85 SEAT                    15.11m   49-07.00
  2  2403 Herrington, Blake   86 Milwaukie Tr            13.85m   45-05.25
  3  2316 Moody, Rickey       85 Flying Aj's             13.65m   44-09.50
  4  2883 Vanderzanden, Kyle  85 Unat Ore                13.17m   43-02.50
  5  2871 Grigas, Alex        85 Unat Ore                12.59m   41-03.75
  6  2867 Gaskin, Steven      85 Unat Ore                12.53m   41-01.50
  7   219 Garrett, Pat        86 SPOK                    10.54m   34-07.00
  8   218 Farwell, Justin     86 SPOK                    10.41m   34-02.00
 --  2865 Finnigan, Riley     86 Unat Ore                  FOUL

Event 675  Shot Put 12 lb Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2949 Nave, John          85 RIVR                    14.45m   47-05.00
  2  2877 Marin, Anthony      85 Unat Ore                14.42m   47-03.75
  3  2163 Dolny, Gregory      86 Comets                  13.60m   44-07.50
  4   169 Leonard, Timothy    85 Scaa                    12.07m   39-07.25

Event 676  Discus Throw 1.6 K Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2877 Marin, Anthony      85 Unat Ore                49.41m     162-01
  2   286 Boling, Jake        85 Una Pna                 45.60m     149-07
  3  2949 Nave, John          85 RIVR                    43.85m     143-10
  4  2222 Shi, Alan           85 ESTC                    36.90m     121-01
  5   169 Leonard, Timothy    85 Scaa                    36.62m     120-02
  6  2163 Dolny, Gregory      86 Comets                  36.24m     118-11

Event 677  Javelin Throw 800 g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1   127 Roberson, Matt      84 SEAT                    52.04m     170-09
  2  2202 Wall, Ryan          84 Cool Running            47.62m     156-03
  3  2419 Simmons, Michael    86 Milwaukie Tr            46.72m     153-03
  4  2948 Hird, Matt          85 RIVR                    44.94m     147-05
  5  2224 Wells, Ian          84 ESTC                    44.50m     146-00
  6  2403 Herrington, Blake   86 Milwaukie Tr            43.74m     143-06
  7  2201 Wall, Brandon       86 Cool Running            41.42m     135-11
  8  2818 Tennison, Phil      86 Unat IN                 38.90m     127-07
  9   218 Farwell, Justin     86 SPOK                    36.46m     119-07
 10  2757 Lewis, Nick         86 Una Pna                 29.36m      96-04

Event 678  Hammer Throw 12 lb Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1  2819 Tyler, Keith        85 Unat IN                 43.20m     141-09
  2  2165 Foiles, Kyle        86 Comets                  23.71m      77-09
  3  2163 Dolny, Gregory      86 Comets                  23.70m      77-09

Event 681  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1  2289 Grayson, Ashley     86 FCTC                      3819
  2  2174 Ferguson, Valerie   85 Cool Running              3448
  3   258 Hansen, Ryann       85 Una Pna                   3427
  4   271 Palmer, Christina   85 Una Pna                   3173
  5   277 Waldman, Elin       86 Una Pna                   2979
  6  2176 Gustafson, Hannah   86 Cool Running              2397
  7  2365 Sifferman, Susan    84 Una Pna                   2138

Event 691  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1   127 Roberson, Matt      84 SEAT                      6920
  2   289 Dillow, Ben         85 Una Pna                   5972
  4  2859 Chambers, Justin    85 Unat Ore                  5888
  5  2404 Jenkins, Mike       85 Milwaukie Tr              5618
  6  2217 Myers, Brandon      84 ESTC                      5485
  7   300 Lewis, Nate         86 Unat Ore                  5445
  8  2403 Herrington, Blake   86 Milwaukie Tr              5323
  9  2770 Snyder, Marc        84 Una Pna                   5220
 10  2772 Summers, Tate       86 Una Pna                   5167
 11  2202 Wall, Ryan          84 Cool Running              4951
 12  2023 Serns, Justin       84 BPS                       4729
 13  2201 Wall, Brandon       86 Cool Running              4583
 14    18 Snyder, Eric        86 Unat Ore                  4428
 15  2769 Snyder, David       86 Una Pna                   4351
 16  2417 Reiter, Jon         86 Milwaukie Tr              3743
 17  2991 Swehosky, Terran    86 Salem Track               3468
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx