Join/Renew Now

Results - USATF Utah Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/25-28/03 - BYU, Provo HS, Taylorsville HS

100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Kristina Hosea               Utah Flames              16.79    5
  2 Kehana Grayer                Utah Flames              17.31    3
  3 Courtney Stone               Mercury Track Club       17.45    2
  4 Madeline Stone               Mercury Track Club       20.59    1
 -- Aisha Johnson                Lake City Cheetah's        DNS
Section  2
  1 Tyana Williams               Utah Flames              14.50   10
  2 Elizabeth Larsen             Mercury Track Club       15.82    8
  3 Madison Gorelik              Park City Tr             16.44    6
  4 Lauren Stevenson             Mercury Track Club       16.95    4
 -- Jasmine Didier               Mercury Track Club         DNS

100 Meter Dash Bantam Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Nathan Zick-Smith            Mercury Track Club       15.37q
  2 Justin Rich                  Orem Track Club          16.14q
  3 Konisi Hosea                 Utah Flames              16.76
  4 Zachary Harper               Utah Flames              16.99
  5 Levi Kushlan                 Mercury Track Club       17.07
  6 Andrew Rich                  Orem Track Club          17.91
  7 Ike Mauga                    Mercury Track Club       18.47
Heat  2 Preliminaries
  1 Connor Mendivil              Orem Track Club          15.95q
  2 McArthur Lotulelei           Utah Flames              16.23q
  3 Max Hamilton                 Park City Tr             16.29
  4 Blake Patterson              Mercury Track Club       16.60
  5 Kolten Christeson            Orem Track Club          17.25
  6 Dominic Hackett              Mercury Track Club       17.79
 -- Kingston Moala               Utah Flames                DNS
Heat  3 Preliminaries
  1 Maurice Mapps  jr.           Lake City Cheetah's      14.98q
  2 Keaton Cullimore             Mercury Track Club       14.99q
  3 Jared Hall                   Orem Track Club          15.44q
  4 Gabriel Hosea                Utah Flames              16.25q
  5 Ryan Enslow                  Utah Flames              17.21
  6 Ryan Hall                    Orem Track Club          17.92
  7 Cameron Durman               Mercury Track Club       18.91
 -- Jason Lundquist              Mercury Track Club         DNS

100 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Keaton Cullimore             Mercury Track Club       15.85   10
  2 Nathan Zick-Smith            Mercury Track Club       15.86    8
  3 Connor Mendivil              Orem Track Club          16.18    6
  4 Maurice Mapps  jr.           Lake City Cheetah's      16.38    5
  5 Justin Rich                  Orem Track Club          16.71    4
  6 McArthur Lotulelei           Utah Flames              16.81    3
  7 Gabriel Hosea                Utah Flames              16.82    2
 -- Jared Hall                   Orem Track Club            DNS
Preliminaries
  9 Max Hamilton                 Park City Tr
 10 Blake Patterson              Mercury Track Club
 11 Konisi Hosea                 Utah Flames
 12 Zachary Harper               Utah Flames
 13 Levi Kushlan                 Mercury Track Club
 14 Ryan Enslow                  Utah Flames
 15 Kolten Christeson            Orem Track Club
 16 Dominic Hackett              Mercury Track Club
 17 Andrew Rich                  Orem Track Club
 18 Ryan Hall                    Orem Track Club
 19 Ike Mauga                    Mercury Track Club
 20 Cameron Durman               Mercury Track Club
 -- Jason Lundquist              Mercury Track Club
 -- Kingston Moala               Utah Flames

100 Meter Dash Midget Girls
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Andrea Stuart                Red Rockets              14.69q
  2 Alisha Smith                 Park City Tr             15.01q
  3 Gillian Gorelik              Park City Tr             15.12q
  4 Kristina Darris              Lake City Cheetah's      15.58q
  5 Heidi Robins                 Orem Track Club          15.79
  6 Marrisa Primus               Mercury Track Club       16.56
  7 Kailey Slusher               Park City Tr             16.91
Heat  2 Preliminaries
  1 Dominique Thompson           Utah Flames              14.58q
  2 Rene Harwell                 Utah Flames              15.03q
  3 Kiersten Berg                Mercury Track Club       15.52q
  4 Haley Benson                 Mercury Track Club       15.60q
  5 Meredythe Coleman            Park City Tr             15.62
  6 Kaiisha Lee                  Utah Flames              16.49
  7 Tralee Tolbert               Lake City Cheetah's      18.87

100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Dominique Thompson           Utah Flames              14.65   10
  2 Andrea Stuart                Red Rockets              14.82    8
  3 Alisha Smith                 Park City Tr             14.85    6
  4 Gillian Gorelik              Park City Tr             15.41    5
  5 Rene Harwell                 Utah Flames              15.48    4
  6 Kiersten Berg                Mercury Track Club       15.56    3
  7 Kristina Darris              Lake City Cheetah's      15.74    2
  8 Haley Benson                 Mercury Track Club       16.18    1
Preliminaries
  9 Meredythe Coleman            Park City Tr
 10 Heidi Robins                 Orem Track Club
 11 Kaiisha Lee                  Utah Flames
 12 Marrisa Primus               Mercury Track Club
 13 Kailey Slusher               Park City Tr
 14 Tralee Tolbert               Lake City Cheetah's

100 Meter Dash Midget Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Mario (Benny) Harper         Utah Flames              13.53q
  2 Moses Lotulelei              Utah Flames              13.54q
  3 Alexander Johnson            Park City Tr             13.93q
  4 Asi Hosea                    Utah Flames              14.52
  5 Inoke Taufalele              Utah Flames              15.29
  6 Andre Primus                 Mercury Track Club       15.38
Heat  2 Preliminaries
  1 Spencer Larsen               Mercury Track Club       13.73q
  2 Jason Lundquist              Mercury Track Club       13.81q
  3 Kevin Delvie                 Mercury Track Club       14.07q
  4 Havea Langi                  Utah Flames              14.38q
  5 Eric Enslow                  Utah Flames              14.39q
  6 Kami Sofele                  Utah Flames              16.95

100 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Mario (Benny) Harper         Utah Flames              13.89   10
  2 Jason Lundquist              Mercury Track Club       13.98    8
  3 Spencer Larsen               Mercury Track Club       14.12    6
  4 Alexander Johnson            Park City Tr             14.42    5
  5 Kevin Delvie                 Mercury Track Club       14.81    4
  6 Havea Langi                  Utah Flames              15.00    3
 -- Eric Enslow                  Utah Flames                DNS
 -- Moses Lotulelei              Utah Flames                DNS
Preliminaries
  9 Asi Hosea                    Utah Flames
 10 Inoke Taufalele              Utah Flames
 11 Andre Primus                 Mercury Track Club
 12 Kami Sofele                  Utah Flames

100 Meter Dash Youth Girls
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Mindy Robins                 Orem Track Club          13.60q
  2 Marlena Smith                Park City Tr             13.79q
  3 Lindley Miner                Mercury Track Club       13.90q
  4 Emily Freshman               Wolverine Track          15.82
  5 Jaleesa Darris               Lake City Cheetah's      16.11
 -- Ashlee Miller                Lake City Cheetah's        DNS
 -- Rebecca Morgan               Lake City Cheetah's        DNS
Heat  2 Preliminaries
  1 Sarah Lantz                  Mercury Track Club       13.03q
  2 Marcilina Grayer             Utah Flames              13.48q
  3 Kirsten Hosea                Utah Flames              13.85q
  4 Quincy Booker                Utah Flames              13.88q
  5 Kaitlin McPherron            Mercury Track Club       15.09q
  6 Claudia Lewis                Lake City Cheetah's      15.73

100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Sarah Lantz                  Mercury Track Club       13.67   10
  2 Marcilina Grayer             Utah Flames              13.79    8
  3 Marlena Smith                Park City Tr             14.13    6
  4 Kirsten Hosea                Utah Flames              14.30    5
  5 Mindy Robins                 Orem Track Club          14.52    4
  6 Lindley Miner                Mercury Track Club       14.72    3
 -- Quincy Booker                Utah Flames                DNS
 -- Kaitlin McPherron            Mercury Track Club         DNS
Preliminaries
  9 Claudia Lewis                Lake City Cheetah's
 10 Emily Freshman               Wolverine Track
 11 Jaleesa Darris               Lake City Cheetah's
 -- Ashlee Miller                Lake City Cheetah's
 -- Rebecca Morgan               Lake City Cheetah's

100 Meter Dash Youth Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 DeVaughn Wilkins             Lake City Cheetah's      12.68q
  2 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club       12.70q
  3 Marquis Watson               Lake City Cheetah's      13.05
  4 Chase Watterson              Logan Flyers             13.06
  5 Michael Mansell              Utah Flames              14.62
  6 Morgan Harwell               Utah Flames              16.00
Heat  2 Preliminaries
  1 Steven Ryberg                Park City Tr             12.33q
  2 Robbie Birch                 Mercury Track Club       12.46q
  3 Nick Jones                   Utah Flames              13.01q
  4 Jordan Fletcher              Utah Speed Academy       13.05
  5 Collin Baxter                Team Provo               13.58
  6 Calvin Wendelboe             Team Provo               13.96
Heat  3 Preliminaries
  1 Wes Hyde                     Logan Flyers             12.28q
  2 Gordon Garret                Utah Flames              12.94q
  3 Sam Langi                    Utah Flames              13.00q
  4 Chase Hicken                 Logan Flyers             13.14
  5 Isi Sofele                   Utah Flames              13.28
  6 Chaz Housley                 Logan Flyers             13.53

100 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Wes Hyde                     Logan Flyers             12.51   10
  2 Robbie Birch                 Mercury Track Club       12.63    8
  3 Steven Ryberg                Park City Tr             12.76    6
  4 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club       12.82    5
  5 DeVaughn Wilkins             Lake City Cheetah's      12.90    4
  6 Nick Jones                   Utah Flames              13.19    3
  7 Gordon Garret                Utah Flames              13.40    2
  8 Sam Langi                    Utah Flames              13.67    1
Preliminaries
  9 Marquis Watson               Lake City Cheetah's
  9 Jordan Fletcher              Utah Speed Academy
 11 Chase Watterson              Logan Flyers
 12 Chase Hicken                 Logan Flyers
 13 Isi Sofele                   Utah Flames
 14 Chaz Housley                 Logan Flyers
 15 Collin Baxter                Team Provo
 16 Calvin Wendelboe             Team Provo
 17 Michael Mansell              Utah Flames
 18 Morgan Harwell               Utah Flames

100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Shawnee Slade                Utah Flames              12.34   10
  2 Mandi Barnes                 Utah Flames              13.35    8
  3 Maggie Jones                 Utah Flames              13.67    6
  4 Stephanie Shew               Mercury Track Club       14.47    5
 -- Britney Chadwick             Logan Flyers               DNS

100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zach Johnson                 Logan Flyers             11.59   10
  2 Graylen Tyler                Utah Flames              11.84    8
  3 Travis Christensen           Logan Flyers             12.15    6
  4 Brock Thompson               Unattached               12.34    5
  5 Richard Harwell              Utah Flames              13.00    4
  6 Jaquel Lee                   Utah Flames              14.61    3

100 Meter Dash Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melissa Andersen             Red Rockets              13.65   10
  2 Liana Byrd                   Utah Flames              15.67    8

100 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jon White                    Unattached               11.11   10
  2 G. Danny Marini              Team Provo               11.20    8
  3 Rusty McDermott              Unattached               11.80    6
  4 James Watts                  Utah Flames              11.93    5
  5 Nate Lantz                   Mercury Track Club       12.10    4
  6 Drew Fonnesbeck              Red Rockets              12.14    3
  7 Parrish Jacobson             Utah Flames              12.28    2
  8 Phillip Luna                 Utah Flames              12.42    1

200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyana Williams               Utah Flames              30.86   10
  2 Elizabeth Larsen             Mercury Track Club       33.46    8
  3 Kirsten Hosea                Utah Flames              36.71    6
  4 Elizabeth Carter             Utah Flames              37.75    5
  5 Rachel Garrett               Unattached               37.90    4
  6 Caitlin Woodward             Unattached               39.59    3
 -- Madeline Stone               Mercury Track Club         DNS

200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keaton Cullimore             Mercury Track Club       33.04   10
  2 Max Hamilton                 Park City Tr             35.01    8
  3 McArthur Lotulelei           Utah Flames              35.60    6
  4 Zachary Harper               Utah Flames              36.08    5
  5 Levi Kushlan                 Mercury Track Club       36.69    4
  6 Kolten Christeson            Orem Track Club          37.07    3

200 Meter Dash Midget Girls
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Andrea Stuart                Red Rockets              30.91q
  2 Rene Harwell                 Utah Flames              31.45q
  3 Alisha Smith                 Park City Tr             31.69q
  4 Haley Benson                 Mercury Track Club       33.37q
  5 Michelle Griffith            Mercury Track Club       34.62
Heat  2 Preliminaries
  1 Dominique Thompson           Utah Flames              30.50q
  2 Kenleigh Codner              Orem Track Club          31.98q
  3 Kiersten Berg                Mercury Track Club       32.86q
  4 Heidi Robins                 Orem Track Club          34.35q
 -- Marrisa Primus               Mercury Track Club         DNS
 -- Meredythe Coleman            Park City Tr               DNS

200 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Dominique Thompson           Utah Flames              30.25   10
  2 Andrea Stuart                Red Rockets              31.31    8
  3 Alisha Smith                 Park City Tr             31.34    6
  4 Rene Harwell                 Utah Flames              31.90    5
  5 Kiersten Berg                Mercury Track Club       32.05    4
  6 Kenleigh Codner              Orem Track Club          32.09    3
  7 Haley Benson                 Mercury Track Club       35.03    2
 -- Heidi Robins                 Orem Track Club            DNS
Preliminaries
  9 Michelle Griffith            Mercury Track Club
 -- Marrisa Primus               Mercury Track Club
 -- Meredythe Coleman            Park City Tr

200 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Mario (Benny) Harper         Utah Flames              27.94   10
  2 Spencer Larsen               Mercury Track Club       28.34    8
  3 Kevin Delvie                 Mercury Track Club       29.10    6
  4 Alexander Johnson            Park City Tr             29.19    5
 -- Havea Langi                  Utah Flames                DNS
 -- Inoke Taufalele              Utah Flames                DNS
 -- Moses Lotulelei              Utah Flames                DNS
 -- Kami Sofele                  Utah Flames                DNS

200 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Lantz                  Mercury Track Club       27.42   10
  2 Marcilina Grayer             Utah Flames              27.49    8
  3 Sarah Collins                Utah Flames              27.94    6
  4 Mindy Robins                 Orem Track Club          29.09    5
  5 Lindley Miner                Mercury Track Club       29.57    4
 -- Miner Lindley                Mercury Track Club         DNS
 -- Kaitlin McPherron            Mercury Track Club         DNS

200 Meter Dash Youth Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Wes Hyde                     Logan Flyers             25.18q
  2 Conner Patterson             Mercury Track Club       27.39q
  3 James Rohwer                 Logan Flyers             27.85q
  4 Collin Baxter                Team Provo               28.46
  5 Morgan Harwell               Utah Flames              34.42
Heat  2 Preliminaries
  1 Steven Ryberg                Park City Tr             25.42q
  2 Gordon Garret                Utah Flames              27.24q
  3 Chase Hicken                 Logan Flyers             27.67q
  4 Chase Watterson              Logan Flyers             27.89q
  5 Scott Coombs                 Mercury Track Club       28.20q
 -- Robbie Birch                 Mercury Track Club         DNS

200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Wes Hyde                     Logan Flyers             25.05   10
  2 Steven Ryberg                Park City Tr             25.24    8
  3 Gordon Garret                Utah Flames              26.47    6
  4 Chase Hicken                 Logan Flyers             26.66    5
  5 James Rohwer                 Logan Flyers             27.16    4
  6 Chase Watterson              Logan Flyers             27.71    3
  7 Conner Patterson             Mercury Track Club       28.33    2
  8 Scott Coombs                 Mercury Track Club       28.49    1
Preliminaries
  9 Collin Baxter                Team Provo
 10 Morgan Harwell               Utah Flames
 -- Robbie Birch                 Mercury Track Club

200 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Shawnee Slade                Utah Flames              25.46   10
  2 Maggie Jones                 Utah Flames              27.99    8
  3 Mandi Barnes                 Utah Flames              28.22    6
  4 Amy Halford                  Utah Flames              28.77    5
  5 Ashley Gibson                Wolverine Track          29.66    4
  6 Natalie Garrett              Unattached               30.49    3
  7 Stephanie Shew               Mercury Track Club       30.60    2
 -- Britney Chadwick             Logan Flyers               DNS

200 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zach Johnson                 Logan Flyers             23.81   10
  2 Graylen Tyler                Utah Flames              24.65    8
  3 Andy Robertson               Utah Speed Academy       24.81    6
  4 Yonatan Arnold               Logan Flyers             24.96    5
  5 Mark Jarman                  Wolverine Track          25.20    4
  6 Travis Christensen           Logan Flyers             25.50    3
  7 Richard Harwell              Utah Flames              27.04    2
  8 Jaquel Lee                   Utah Flames              30.66    1

200 Meter Dash Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Liana Byrd                   Utah Flames              31.25   10

200 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 G. Danny Marini              Team Provo               22.96   10
  2 Rusty McDermott              Unattached               23.75    6
  3 Peng Se Lim                  Unattached               24.76    5
  4 Drew Fonnesbeck              Red Rockets              25.55    3
 -- Nate Lantz                   Mercury Track Club         DNS
Section  2
  1 Jon White                    Unattached               23.19    8
  2 Phillip Luna                 Utah Flames              25.46    4
 -- Parrish Jacobson             Utah Flames                DNS
 -- James Watts                  Utah Flames                DNS

400 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Danielle Menlove             Utah Flames            1:15.16   10
  2 Madison Gorelik              Park City Tr           1:23.56    8
  3 Courtney Stone               Mercury Track Club     1:25.97    6
  4 Caitlin Woodward             Unattached             1:29.35    5
  5 Rachel Garrett               Unattached             1:31.82    4
 -- Lauren Stevenson             Mercury Track Club         DNS

400 Meter Dash Bantam Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Shaine Kirtright             Mercury Track Club     1:06.02q
  2 Dalan Duncan                 Lake City Cheetah's    1:16.20q
  3 Clint Berhow                 Mercury Track Club     1:16.78q
  4 Gabriel Hosea                Utah Flames            1:24.93q
  5 Cameron Durman               Mercury Track Club     1:32.96
Heat  2 Preliminaries
  1 Zachary Harper               Utah Flames            1:19.38q
  2 Max Hamilton                 Park City Tr           1:22.32q
  3 Konisi Hosea                 Utah Flames            1:26.14q
  4 Andrew Rich                  Orem Track Club        1:26.97q
  5 Ryan Hall                    Orem Track Club        1:34.23
 -- Kingston Moala               Utah Flames                DNS

400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Shaine Kirtright             Mercury Track Club     1:06.57   10
  2 Dalan Duncan                 Lake City Cheetah's    1:14.04    8
  3 Zachary Harper               Utah Flames            1:16.35    6
  3 Clint Berhow                 Mercury Track Club     1:16.35    5
  5 Gabriel Hosea                Utah Flames            1:20.28    4
  6 Konisi Hosea                 Utah Flames            1:24.76    3
  7 Andrew Rich                  Orem Track Club        1:40.14    2
 -- Max Hamilton                 Park City Tr               DNS
Preliminaries
  9 Cameron Durman               Mercury Track Club
 10 Ryan Hall                    Orem Track Club
 -- Kingston Moala               Utah Flames

400 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Rachael Ritter               Park City Tr           1:06.61   10
  2 Corinne Zander               Team Provo             1:08.37    8
  3 Anna Willis                  Mercury Track Club     1:12.22    6
  4 Gillian Gorelik              Park City Tr           1:16.36    5
  5 Kristine Olsen               Team Provo             1:22.45    4
  6 Meredythe Coleman            Park City Tr           1:25.34    3
  7 Marrisa Primus               Mercury Track Club     1:25.96    2

400 Meter Dash Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mario (Benny) Harper         Utah Flames            1:02.89   10
  2 Spencer Larsen               Mercury Track Club     1:03.23    8
  3 Kevin Delvie                 Mercury Track Club     1:09.80    6
  4 Malik Sawyer                 Lake City Cheetah's    1:26.35    5
 -- Brennen Garlick              Orem Track Club            DNS

400 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcilina Grayer             Utah Flames            1:02.32   10
  2 Sarah Lantz                  Mercury Track Club     1:04.78    8
  3 Lindley Miner                Mercury Track Club     1:06.20    6
  4 Sarah Collins                Utah Flames            1:06.67    5
  5 Kaitlin McPherron            Mercury Track Club     1:10.76    4
  6 Sydney Gordon                Park City Tr           1:11.08    3
 -- Miner Lindley                Mercury Track Club         DNS

400 Meter Dash Youth Boys
Top 8 Advance by Time
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Diego Arnold                 Logan Flyers             59.07q
  2 Sam Langi                    Utah Flames            1:03.68q
  3 Taylor Banks                 Mercury Track Club     1:25.94
 -- Ian Jacobson                 Utah Flames                DNS
 -- Steven Ryberg                Park City Tr               DNS
Heat  2 Preliminaries
  1 Ory Arnold                   Logan Flyers             54.72q
  2 Chase Hicken                 Logan Flyers           1:00.67q
  3 Conner Patterson             Mercury Track Club     1:02.47q
  4 Scott Coombs                 Mercury Track Club     1:04.37q
  5 John Davis                   Lake City Cheetah's    1:05.34q
  6 Morgan Harwell               Utah Flames            1:15.81q

400 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Ory Arnold                   Logan Flyers             54.68   10
  2 Diego Arnold                 Logan Flyers             58.00    8
  3 Chase Hicken                 Logan Flyers           1:00.79    6
  4 Conner Patterson             Mercury Track Club     1:01.84    5
  5 John Davis                   Lake City Cheetah's    1:03.97    4
  6 Scott Coombs                 Mercury Track Club     1:04.97    3
  7 Sam Langi                    Utah Flames            1:05.19    2
  8 Morgan Harwell               Utah Flames            1:17.81    1
Preliminaries
  9 Taylor Banks                 Mercury Track Club
 -- Ian Jacobson                 Utah Flames
 -- Steven Ryberg                Park City Tr

400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Travis Krebs                 Wahlquist                54.26   10
  2 Yonatan Arnold               Logan Flyers             55.04    8
  3 Travis Christensen           Logan Flyers             57.76    6
 -- Nate Lanier                  Mercury Track Club         DNS

400 Meter Dash Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tim Williams                 Red Rockets              51.57   10
  2 G. Danny Marini              Team Provo               51.65    8
  3 Peng Se Lim                  Unattached               55.11    6
  4 Phillip Luna                 Utah Flames              56.31    5
  5 Drew Fonnesbeck              Red Rockets              57.57    4
 -- Rusty McDermott              Unattached                 DNS
 -- Parrish Jacobson             Utah Flames                DNS

80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Mauga                 Mercury Track Club       15.70   10
  2 Kenleigh Codner              Orem Track Club          16.49    8
  3 Danica Mendivil              Orem Track Club          18.03    4
  4 Kami Phadnis                 Mercury Track Club       18.57    3
Section  2
  1 Kailey Slusher               Park City Tr             16.57    6
  2 Elizabeth Guiney             Park City Tr             16.99    5
  3 Meredythe Coleman            Park City Tr             20.40    2

80 Meter Hurdles Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Chris Brower                 Mercury Track Club       13.31   10
  2 Asi Hosea                    Utah Flames              13.67    8
  3 Nathan Rich                  Orem Track Club          16.40    6
  4 Nadan Hosea                  Utah Flames              16.52    5
  5 Darrian Mendivil             Orem Track Club          17.23    4

100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirsten Hosea                Utah Flames              19.08   10
  2 Emily Freshman               Wolverine Track          19.10    8
  3 Julia Shepherd               Team Provo               19.11    6
 -- Miner Lindley                Mercury Track Club         DNS

100 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Rohwer                 Logan Flyers             16.60   10
  2 Jordan Fletcher              Utah Speed Academy       17.90    8
  3 Chaz Housley                 Logan Flyers             18.00    5.50
 -- Michael Didier               Mercury Track Club         DNS
Section  2
  1 C.J. Glover                  Mercury Track Club       18.00    5.50
  2 Wesley Christensen           Orem Track Club          19.40    4
  3 Taylor LaJeunesse            Utah Flames              25.30    3
 -- Morgan Harwell               Utah Flames                DNS

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Andy Robertson               Utah Speed Academy       16.30   10
  2 Alex Pysher                  Unattached               16.80    8
  3 Brent Jenkins                Wahlquist                17.60    6

100 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Strauss                 Unattached               15.37   10

110 Meter Hurdles Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Hawkins                Red Rockets              16.10   10
  2 Phillip Luna                 Utah Flames              17.60    8

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Danielle Menlove             Utah Flames            2:51.36   10
  2 Brooke Durman                Mercury Track Club     2:55.53    8
  3 McKenzie Snyder              Park City Tr           3:02.37    6
  4 Courtney Stone               Mercury Track Club     3:12.47    5

800 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaine Kirtright             Mercury Track Club     2:29.36   10
  2 Tony Iovino                  Mercury Track Club     2:31.82    8
  3 Justin Rich                  Orem Track Club        3:00.97    6
  4 Karsten Gillwald             Park City Tr           3:11.76    5
  5 Daryl Larsen                 Team Provo             3:12.58    4
  6 Adam Zander                  Unattached             3:21.30    3
 -- Kyle Jackson                 Orem Track Club            DNS
 -- Ben Jarvis                   Mercury Track Club         DNS

800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corinne Zander               Team Provo             2:42.43   10
  2 Breanna Cobler               Unattached             2:49.05    8
  3 Anna Willis                  Mercury Track Club     2:55.66    6
  4 Kristine Olsen               Team Provo             3:04.98    5

800 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyson Howard                 Mercury Track Club     2:41.05   10
  2 Josh Snyder                  Park City Tr           2:45.79    8
  3 Devin Pierson                Logan Flyers           2:50.21    6
  4 Russell Olsen                Logan Flyers           2:52.23    5
  5 Brennen Garlick              Orem Track Club        3:06.63    4

800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Summer Tillotson             Mercury Track Club     2:52.31   10
 -- Jessie Bourne                Mercury Track Club         DNS

800 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ory Arnold                   Logan Flyers           2:19.63   10
  2 Diego Arnold                 Logan Flyers           2:21.71    8
  3 Brent Ryberg                 Park City Tr           2:23.01    6
  4 Lincoln Jarman               Wolverine Track        2:39.95    5
  5 Daniel Olsen                 Logan Flyers           2:42.77    4
  6 Tracy Eliason                Team Provo             2:43.63    3
  7 Landon Gwillian              Unattached             2:43.80    2
  8 Craig Hebbert                Logan Flyers           2:51.00    1
  9 William West                 Utah Flames            2:57.03
 -- Taylor Bunker                Mercury Track Club         DNS
 -- Stephan Clark                Utah Flames                DNS

800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Christensen             Logan Flyers           3:00.57   10
  2 Kari Christensen             Red Rockets            3:00.74    8
  3 Heather Parr                 Red Rockets            3:08.69    6
 -- Kari Christen                Red Rockets                DNS

800 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yonatan Arnold               Logan Flyers           2:11.47   10
  2 Jordan Snyder                Park City Tr           2:20.96    8
  3 Ethan Jones                  Utah Flames            2:22.01    6
  4 Boz Freshman                 Wolverine Track        2:32.74    5
  5 Marlos Harvey                Wolverine Track        2:53.19    4
 -- Josh Kushlan                 Mercury Track Club         DNS

800 Meter Run Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tim Williams                 Red Rockets            2:08.29   10
  2 Damian Mora                  Utah Speed Academy     2:10.29    8
  3 Fernando Ramirez             Park City Tr           2:11.68    6
  4 Larry Finch                  Park City Tr           2:15.13    5
  5 Drew Fonnesbeck              Red Rockets            2:26.56    4

1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooke Durman                Mercury Track Club     5:53.50   10
  2 McKenzie Snyder              Park City Tr           6:25.27    8
  3 India Phadnis                Mercury Track Club     7:10.08    6

1500 Meter Run Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaine Kirtright             Mercury Track Club     5:05.84   10
  2 Kyle Jackson                 Orem Track Club        6:16.63    8
  3 Karsten Gillwald             Park City Tr           6:21.81    6
  4 Daryl Larsen                 Team Provo             6:22.65    5
 -- Ben Jarvis                   Mercury Track Club         DNS

1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Breanna Cobler               Unattached             5:41.90   10
  2 Taylor Olson                 Mercury Track Club     6:55.03    8
  3 Michelle Griffith            Mercury Track Club     6:55.89    6

1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Brower                 Mercury Track Club     5:04.63   10
  2 James Glover                 Mercury Track Club     5:18.34    8
  3 Tyson Howard                 Mercury Track Club     5:27.38    6
  4 Devin Pierson                Logan Flyers           5:34.80    5
  5 Russell Olsen                Logan Flyers           5:35.33    4
  6 Nathan Rich                  Orem Track Club        5:45.30    3
  7 Brennen Garlick              Orem Track Club        6:06.90    2
 -- Josh Snyder                  Park City Tr               DNS
 -- Corey Jackson                Orem Track Club            DNS

1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessie Bourne                Mercury Track Club     6:53.89   10
 -- Sarah Lantz                  Mercury Track Club         DNS

1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ory Arnold                   Logan Flyers           4:45.65   10
  2 Diego Arnold                 Logan Flyers           4:48.11    8
  3 Stephan Clark                Utah Flames            5:03.21    6
  4 Daniel Olsen                 Logan Flyers           5:19.86    5
  5 Taylor Bunker                Mercury Track Club     5:35.52    4
  6 Tracy Eliason                Team Provo             5:44.11    3
  7 Craig Hebbert                Logan Flyers           5:44.30    2
  8 William West                 Utah Flames            5:55.22    1
 -- Thatcher Olson               Mercury Track Club         DNS

1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drake Mason                  Richfield              4:42.69   10
  2 Jordan Snyder                Park City Tr           4:48.77    8
  3 Josh Kushlan                 Mercury Track Club     4:52.95    6
  4 Tyler Jackson                Orem Track Club        5:01.04    5

1500 Meter Run Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fernando Ramirez             Park City Tr           4:30.89   10
  2 Larry Finch                  Park City Tr           4:40.63    8

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasmine Didier               Mercury Track Club    11:13.58   10
  2 India Phadnis                Mercury Track Club    11:15.28    8
  3 Rebecca Flores               Mercury Track Club    11:57.63    6
  4 Madeline Stone               Mercury Track Club    12:22.59    5

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cameron Durman               Mercury Track Club    10:42.0h   10
 -- Blake Patterson              Mercury Track Club         DNS

1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Olson                 Mercury Track Club     9:01.63   10
  2 Haley Benson                 Mercury Track Club    10:45.0h    8
  3 Anita Phadnis                Mercury Track Club    13:08.59    6
 -- Diana Flores                 Mercury Track Club         DNS

1500 Meter Race Walk Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nadan Hosea                  Utah Flames            9:54.69   10

3000 Meter Race Walk Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thatcher Olson               Mercury Track Club    18:40.85   10
  2 Bjorn Campbell               Wolverine Track       22:33.54    8
  3 Kevin Campbell               Wolverine Track       22:33.79    6
  4 Taylor Banks                 Mercury Track Club    22:45.52    5

5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marlos Harvey                Wolverine Track       43:04.75   10

3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Breanna Cobler               Unattached            11:30.02   10
  2 Anna Willis                  Mercury Track Club    14:22.03    8

3000 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Karl Wilcock                 Mercury Track Club    10:42.95   10
  2 Tyson Howard                 Mercury Track Club    11:12.61    8
  3 Devin Pierson                Logan Flyers          11:29.18    6
  4 Russell Olsen                Logan Flyers          11:36.06    5
  5 Josh Snyder                  Park City Tr          12:39.96    4
 -- Corey Jackson                Orem Track Club            DNS

3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessie Bourne                Mercury Track Club    14:51.79   10

3000 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Olsen                 Logan Flyers          10:42.34   10
  2 Thatcher Olson               Mercury Track Club    11:26.73    8
  3 Austin Olsen                 Team Provo            11:49.06    6
  4 Taylor Bunker                Mercury Track Club    11:59.12    5

3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Christensen             Logan Flyers          13:50.05   10
  2 Heather Parr                 Red Rockets           14:45.91    8

3000 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Kushlan                 Mercury Track Club    10:52.99   10
  2 Jordan Snyder                Park City Tr          11:01.66    8
  3 Marlos Harvey                Mercury Track Club    12:56.70    6
 -- Tyler Jackson                Orem Track Club            DNS

200 Meter Hurdles Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Rohwer                 Logan Flyers             28.71   10
  2 Robbie Birch                 Mercury Track Club       29.96    8
  3 Chaz Housley                 Logan Flyers             31.58    6

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Jarman                  Wolverine Track        1:05.97   10
  2 Boz Freshman                 Wolverine Track        1:09.11    8
 -- Andy Robertson               Utah Speed Academy         DNS

400 Meter Hurdles Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Strauss                 Unattached             1:05.32   10

400 Meter Hurdles Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Hawkins                Red Rockets            1:06.90   10

Discus Throw Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Kaylee Malone                Lake City Cheetah's      51-07     15.72m  10
      49-00  51-01  28-00  51-07
  2 Breeanne Campbell            Wolverine Track          46-00     14.02m   8
      41-05  38-04  39-01  46-00
  3 Veronica Halford             Utah Flames           45-01.50     13.75m   6
      31-04  36-10  45-01.50  42-03

Discus Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christopher Jarman           Wolverine Track           5-01      1.55m  10
  2 Michael Diniz                Lake City Cheetah's    4-03.50      1.31m   8
  3 Isaiah Mauga                 Mercury Track Club        4-02      1.27m   6
  4 Tim Birch                    Mercury Track Club     3-09.75      1.16m   5
  5 Wesley Austin                Lake City Cheetah's    3-04.75      1.03m   4
  6 Wyatt Andersen               Lake City Cheetah's    2-06.25      0.76m   3
 -- Andre Primus                 Mercury Track Club         DNS

Discus Throw Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leima Moala                  Utah Flames               6-06      1.98m  10
  2 Emily Freshman               Wolverine Track           4-04      1.32m   8

Discus Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Colin Boevers                Unattached              131-08     40.13m  10
  2 Russ Nielson                 Juab Track Club         105-05     32.13m   8
  3 Prince Tupe                  Unattached              102-06     31.24m   6
  4 Jordan Fletcher              Utah Speed Academy       90-02     27.48m   5
  5 Nick Ritter                  Park City Tr             87-04     26.61m   4
  6 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club       85-07     26.08m   3
  7 Lincoln Jarman               Wolverine Track          79-06     24.23m   2
  8 Bjorn Campbell               Wolverine Track          69-04     21.13m   1

Discus Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kaelissa Sofele              Utah Flames            6-04.25      1.93m  10
  2 Ashley Gibson                Wolverine Track        5-00.50      1.54m   8
  3 Elle Bateman                 Utah Flames            5-00.25      1.53m   6
  4 Teisha Stuart                Unattached             4-04.25      1.32m   5

High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McKenzie Snyder              Park City Tr           3-02.00      0.96m  10

High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clint Berhow                 Mercury Track Club     3-08.00      1.11m  10

High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lauren Gwilliam              Unattached             4-06.00      1.37m  10
  2 Athena Mauga                 Mercury Track Club     4-04.00      1.32m   8
  3 Brooke Bateman               Utah Flames            4-02.00      1.27m   6
  4 Kenleigh Codner              Orem Track Club        4-00.00      1.21m   5
  5 Kami Phadnis                 Mercury Track Club     3-10.00      1.16m   3.50
  5 Danica Mendivil              Orem Track Club        3-10.00      1.16m   3.50
  7 Hali Jansen                  Utah Flames            3-08.00      1.11m   1
  7 Kristine Olsen               Team Provo             3-08.00      1.11m   2
Flight  2
 -- Alisha Smith                 Park City Tr               DNS

High Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Erik Walker                  Park City Tr           4-09.00      1.44m  10
  2 Eric Enslow                  Utah Flames            4-04.00      1.32m   8
  3 Darrian Mendivil             Orem Track Club        4-02.00      1.27m   6
  4 Asi Hosea                    Utah Flames            4-00.00      1.21m   4
  4 Andre Primus                 Mercury Track Club     4-00.00      1.21m   5
  6 Nadan Hosea                  Utah Flames            3-08.00      1.11m   3
  7 Ismeal Davis                 Lake City Cheetah's    3-04.00      1.01m   2

High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Julia Shepherd               Team Provo             4-05.00      1.34m  10
  2 Sydney Gordon                Park City Tr           4-03.00      1.29m   8
 -- Mindy Robins                 Orem Track Club            DNS

High Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robbie Birch                 Mercury Track Club     5-06.00      1.67m  10
  2 Russ Nielson                 Juab Track Club        5-04.00      1.62m   8
  3 Brent Ryberg                 Park City Tr           5-02.00      1.57m   6
  4 Wes Hyde                     Logan Flyers           5-00.00      1.52m   5
  5 Chase Hicken                 Logan Flyers           4-08.00      1.42m   3
  5 C.J. Glover                  Mercury Track Club     4-08.00      1.42m   4
  7 Wesley Christensen           Orem Track Club        4-06.00      1.37m   2
  8 Conner Patterson             Mercury Track Club     4-04.00      1.32m   1
Flight  2
  1 Jordan Fletcher              Utah Speed Academy     4-04.00      1.32m
 -- William West                 Utah Flames                DNS

High Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Wade Nielson                 Juab Track Club        6-02.00      1.87m  10
  2 Nate Lanier                  Mercury Track Club     5-02.00      1.57m   8
  3 Ian Jansen                   Utah Flames            4-10.00      1.47m   6
  4 Ethan Jones                  Utah Flames            4-06.00      1.37m   5

High Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Heidi Shepherd               Team Provo             5-00.00      1.52m  10

High Jump Young Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tim Williams                 Red Rockets            5-02.00      1.57m  10

Javelin Throw Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 India Phadnis                Mercury Track Club       38-02     11.63m  10
      33-01  31-11  38-02  38-02
  2 Megan Glasmann               Unattached               30-00      9.14m   8
      28-02  28-05  30-00  28-04
  3 Chrissy Glasmann             Unattached               17-01      5.20m   6
      17-01  14-03  15-07  11-11

Javelin Throw Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dominic Hackett              Mercury Track Club       51-00     15.54m  10
      FOUL  51-00  43-09  41-07
  2 Ike Mauga                    Mercury Track Club       41-10     12.75m   8
      41-10  40-08  27-03  32-08

Javelin Throw Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Athena Mauga                 Mercury Track Club       72-06     22.09m  10
      51-08  47-01  50-07  72-06
  2 Danielle Didier              Mercury Track Club       57-10     17.62m   8
      56-09  50-09  57-10  44-08
  3 Veronica Halford             Utah Flames              42-08     13.00m   6
      42-08  36-10  42-03  40-00
  4 Breeanne Campbell            Wolverine Track          37-06     11.43m   5
      37-06  32-07  32-02  29-11
  5 Anita Phadnis                Mercury Track Club       31-00      9.44m   4
      29-04  31-00  23-03  28-11

Javelin Throw Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Isaiah Mauga                 Mercury Track Club       76-08     23.36m  10
      58-02  52-09  63-09  76-08
  2 Tim Birch                    Mercury Track Club       51-02     15.59m   8
      51-02  49-08  FOUL  44-09

Javelin Throw Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Russ Nielson                 Juab Track Club         120-09     36.80m  10
      FOUL  116-01  120-09  FOUL
  2 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club      107-00     32.61m   8
      FOUL  81-09  96-09  107-00
  3 Bjorn Campbell               Wolverine Track          94-02     28.70m   6
      FOUL  FOUL  94-02  89-08
  4 Lincoln Jarman               Wolverine Track          87-00     26.51m   5
      76-04  78-00  81-00  87-00
  5 Taylor LaJeunesse            Utah Flames              70-07     21.51m   4
      FOUL  59-06  70-07  62-05
  6 Kevin Campbell               Wolverine Track          65-04     19.91m   3
      63-10  60-09  63-03  65-04

Javelin Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michelle Minert              Unattached               87-09     26.74m  10
      87-09  FOUL  85-10  80-09
  2 Kaelissa Sofele              Utah Flames              80-00     24.38m   8
      80-00  71-05  FOUL  68-06
  3 Teisha Stuart                Unattached               42-09     13.03m   6
      FOUL  40-08  42-09  36-10

Javelin Throw Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wade Nielson                 Juab Track Club         135-00     41.14m  10
      135-00  133-05  127-08  FOUL
  2 Zach Johnson                 Logan Flyers            117-06     35.81m   8
      112-06  113-02  87-09  117-06
  3 Bryson Sofele                Utah Flames              99-00     30.17m   6
      FOUL  99-00  92-07  95-01
  4 Ethan Jones                  Utah Flames              92-03     28.11m   5
      81-01  FOUL  87-11  92-03
  5 Marlos Harvey                Mercury Track Club       86-10     26.46m   4
      73-06  67-08  66-00  86-10

Javelin Throw Young Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peng Se Lim                  Unattached              312-04     95.19m  10
      312-04  141-09  133-00  134-10

Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyana Williams               Utah Flames           10-09.50      3.28m  10
      10-09.50  10-08.50  10-07.25  10-01.75
  2 Madison Gorelik              Park City Tr           9-06.00      2.89m   8
      9-06  8-07  8-11.75  9-02.50
  3 Rachel Nash                  Park City Tr           9-05.25      2.87m   6
      FOUL  9-04.75  9-05.25  7-07
  4 Virginia Olsen               Team Provo             8-10.00      2.69m   5
      7-10  8-01.75  8-10  FOUL
  5 Ashley Ryberg                Park City Tr           8-09.00      2.66m   4
      8-00.50  8-09  8-07.50  7-04
 -- Aisha Johnson                Lake City Cheetah's        DNS

Long Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jared Hall                   Orem Track Club       12-04.00      3.75m  10
      11-04.25  12-02.75  11-11.75  12-04
  2 Justin Rich                  Orem Track Club       11-05.00      3.47m   5
      FOUL  10-03  11-05  FOUL
  3 Andrew Rich                  Orem Track Club        9-09.75      2.99m   3
      8-11  9-09.75  9-06.75  9-06.75
  4 Kolten Christeson            Orem Track Club        9-05.25      2.87m   2
      9-05.25  7-00  FOUL  FOUL
  5 Steven Mcbride               Lake City Cheetah's    9-01.75      2.78m   1
      7-04.25  9-01.75  8-04  9-01.75
  6 Ryan Hall                    Orem Track Club        8-09.00      2.66m
      8-01.25  8-00.50  8-09  PASS
  7 Dominic Hackett              Mercury Track Club     8-01.75      2.48m
      6-10.75  FOUL  8-01.75  7-11.75
 -- Connor Mendivil              Orem Track Club           FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
Flight  2
  1 Keaton Cullimore             Mercury Track Club    11-10.00      3.60m   8
      11-04.25  11-09  11-10  FOUL
  2 Nathan Zick-Smith            Mercury Track Club    11-09.00      3.58m   6
      10-11  FOUL  11-09  10-10.50
  3 Ryan Enslow                  Utah Flames           10-02.50      3.11m   4
      FOUL  9-10.50  FOUL  10-02.50

Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Rachael Ritter               Park City Tr          13-07.00      4.14m  10
      12-10  13-03  12-06.75  13-07
  2 Brooke Bateman               Utah Flames           12-04.50      3.77m   8
      12-04.50  11-05.75  11-10.25  10-10.50
  3 Alisha Smith                 Park City Tr          12-03.25      3.74m   6
      12-00  12-01.25  11-08.25  12-03.25
  4 Gillian Gorelik              Park City Tr          11-08.50      3.56m   4
      9-10  8-09.50  11-08.50  FOUL
  5 Elizabeth Guiney             Park City Tr          11-03.25      3.43m   3
      10-06.25  10-11.50  11-03.25  10-11
  6 Veronica Halford             Utah Flames           10-09.25      3.28m
      10-01.25  10-09.25  10-01.50  9-07.50
  7 Kami Phadnis                 Mercury Track Club     9-09.00      2.97m
      9-01.50  9-09  FOUL  FOUL
  8 Tralee Tolbert               Lake City Cheetah's    6-02.00      1.87m
      5-05  FOUL  6-02  FOUL
Flight  2
  1 Danica Mendivil              Orem Track Club       12-03.00      3.73m   5
      11-03.25  11-02.25  12-03  11-09.50
  2 Heidi Robins                 Orem Track Club       11-01.75      3.39m   2
      11-01.75  10-09.50  11-01.75  9-10.75
  3 Athena Mauga                 Mercury Track Club    10-10.75      3.32m   1
      9-11.25  10-09.50  10-10.75  FOUL
  4 Kiersten Berg                Mercury Track Club    10-09.50      3.28m
      10-03.75  9-08.25  9-05.50  10-09.50
  5 Michelle Griffith            Mercury Track Club     9-07.25      2.92m
      8-07  9-03.25  9-07.25  FOUL
  6 Hali Jansen                  Utah Flames            9-00.50      2.75m
      8-02  8-03.50  9-00.50  FOUL

Long Jump Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Alexander Johnson            Park City Tr          15-03.50      4.66m  10
      14-04  13-06.75  FOUL  15-03.50
  2 Chris Brower                 Mercury Track Club    14-10.50      4.53m   8
      14-10.50  13-07.75  14-06  14-03.75
  3 Jason Lundquist              Mercury Track Club    13-11.75      4.26m   6
      FOUL  13-00.50  13-00  13-11.75
  4 Nathan Rich                  Orem Track Club       13-09.00      4.19m   5
      13-01.50  FOUL  FOUL  13-09
  5 Spencer Larsen               Mercury Track Club    13-07.50      4.15m   4
      10-08.75  12-09  12-10.50  13-07.50
  6 Malik Sawyer                 Lake City Cheetah's   12-02.25      3.71m   3
      12-02.25  9-01.75  FOUL  FOUL
  7 Darrian Mendivil             Orem Track Club       12-00.00      3.65m   2
      7-05.75  10-11.50  11-04.50  12-00
  8 Ismeal Davis                 Lake City Cheetah's   11-07.00      3.53m   1
      11-07  10-10.25  10-07.75  10-10.50
  9 Asi Hosea                    Utah Flames           10-09.50      3.28m
      10-09.50  FOUL  FOUL  FOUL
 -- Tim Birch                    Mercury Track Club         DNS

Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mindy Robins                 Orem Track Club       14-07.25      4.45m  10
      13-01.50  13-02.50  14-07.25  12-07.50
  2 Marlena Smith                Park City Tr          14-02.00      4.31m   8
      FOUL  FOUL  14-02  FOUL
  3 Julia Shepherd               Team Provo            12-10.25      3.91m   6
      12-08  12-10.25  11-07  12-05
  4 Emily Freshman               Wolverine Track       11-00.00      3.35m   5
      11-00  FOUL  10-09.75  10-04.50

Long Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nick Jones                   Utah Flames           16-03.00      4.95m  10
      14-00.75  FOUL  16-03  15-10
  2 Nathan Challis               Utah Flames           16-01.00      4.90m   8
      16-01  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Andrew Baxter                Team Provo            14-10.50      4.53m   5
      14-05.50  14-10.50  13-05.75  14-00
  4 Isi Sofele                   Utah Flames           14-09.50      4.50m   4
      14-09.50  13-08.75  14-01  FOUL
  5 Wesley Christensen           Orem Track Club       14-00.00      4.26m   3
      13-00  FOUL  FOUL  14-00
  6 Calvin Wendelboe             Team Provo            13-10.50      4.22m   2
      12-03.50  FOUL  FOUL  13-10.50
  7 Michael Mansell              Utah Flames           12-06.25      3.81m   1
      11-11.25  11-10.50  12-06.25  10-02
 -- Gordon Garret                Utah Flames               FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
Flight  2
  1 C.J. Glover                  Mercury Track Club    15-08.50      4.78m   6
      15-03.75  15-08.50  15-01  15-07
  2 Taylor Banks                 Mercury Track Club    10-03.00      3.12m
      10-01  10-03  9-09.75  FOUL
 -- Michael Didier               Mercury Track Club         DNS
 -- Rahseam Sykes                Lake City Cheetah's        DNS

Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Shawnee Slade                Utah Flames           17-01.00      5.20m  10
      16-05  17-01  FOUL  PASS
  2 Amy Halford                  Utah Flames           15-02.25      4.62m   8
      FOUL  FOUL  15-02.25  13-06
  3 Maggie Jones                 Utah Flames           14-11.00      4.54m   6
      14-09.50  14-11  14-02  FOUL
  4 Ashley Gibson                Wolverine Track       14-09.25      4.50m   5
      14-07.25  14-09.25  14-03.25  13-02
  5 Mandi Barnes                 Utah Flames           14-04.00      4.36m   4
      13-07  13-11.50  13-09.25  14-04
  6 Stephanie Shew               Mercury Track Club    12-04.00      3.75m   3
      12-04  11-11.50  12-04  12-02

Long Jump Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Graylen Tyler                Utah Flames           18-04.00      5.58m  10
      FOUL  FOUL  17-02  18-04
  2 Mark Jarman                  Wolverine Track       17-08.00      5.38m   8
      16-08.50  17-08  17-07  17-01
  3 Yonatan Arnold               Logan Flyers          15-09.50      4.81m   6
      15-04  15-00  15-09  15-09.50
  4 Ian Jansen                   Utah Flames           15-08.00      4.77m   5
      15-01.75  15-02  15-08  14-02.50

Long Jump Young Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Heidi Shepherd               Team Provo            16-07.75      5.07m  10
      15-10.25  15-04.25  16-07.75  15-07.75
  2 Melissa Andersen             Red Rockets           15-01.75      4.61m   8
      14-07  13-06.50  15-01.75  15-01.25

Long Jump Young Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Peng Se Lim                  Unattached            20-01.50      6.13m  10
      18-06  19-01  19-06  20-01.50
  2 James Watts                  Utah Flames           19-06.50      5.95m   8
      19-02.50  19-06.50  18-04.50  FOUL
  3 Parrish Jacobson             Utah Flames           16-01.50      4.91m   6
      FOUL  16-01.50  FOUL  FOUL
 -- Nate Lantz                   Mercury Track Club         DNS

Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kaylee Malone                Lake City Cheetah's   22-08.50      6.92m  10
      19-04  21-05.50  20-03.50  22-08.50
  2 Elizabeth Carter             Utah Flames           15-00.00      4.57m   8
      15-00  13-04  14-06  14-11
  3 Virginia Olsen               Team Provo            14-06.50      4.43m   6
      13-06.50  13-02  14-06.50  14-02
  4 Megan Glasmann               Unattached            13-07.50      4.15m   5
      13-07.50  12-08  8-11  12-10.50
  5 Chrissy Glasmann             Unattached             7-07.00      2.31m   4
      5-11  5-09  5-05  7-07
 -- Kristina Hosea               Utah Flames                DNS

Shot Put Bantam Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jared Hall                   Orem Track Club       19-11.00      6.07m  10
      19-05  19-11  19-07  18-07
  2 Kingston Moala               Utah Flames           18-11.00      5.76m   8
      FOUL  18-11  13-02.50  15-02
  3 Clint Berhow                 Mercury Track Club    18-00.50      5.49m   6
      17-02  16-08.50  18-00.50  16-02
  4 Wesley Austin                Lake City Cheetah's   17-01.00      5.20m   5
      15-10  17-01  17-00.50  16-09.50
  5 Wyatt Andersen               Lake City Cheetah's   16-01.50      4.91m   4
      14-05.50  15-01.50  16-01.50  15-03
  6 Karsten Gillwald             Park City Tr          15-02.00      4.62m   3
      10-07.50  14-06  13-05  15-02
  7 Ike Mauga                    Mercury Track Club    12-08.00      3.86m   2
      10-06  11-04  9-09.50  12-08

Shot Put Midget Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rachael Ritter               Park City Tr          25-01.00      7.64m  10
      25-01  22-05  22-09  19-10
  2 Chelsea Luckett              Utah Flames           23-01.00      7.03m   8
      20-08  23-01  20-09  20-09
  3 Breeanne Campbell            Wolverine Track       20-03.00      6.17m   6
      17-11  20-03  17-08  16-07
  4 Kailey Slusher               Park City Tr          15-10.00      4.82m   5
      15-03  15-08  14-07  15-10
  5 Anita Phadnis                Mercury Track Club    11-00.00      3.35m   4
      9-07  7-05  11-00  10-05

Shot Put Midget Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moses Lotulelei              Utah Flames           26-06.00      8.07m  10
      FOUL  26-06  25-04  FOUL
  2 Christopher Jarman           Wolverine Track       25-07.00      7.79m   8
      25-01  25-04  25-07  25-06
  3 Isaiah Mauga                 Mercury Track Club    23-09.00      7.23m   6
      22-10  23-09  22-02  23-09
  4 Kami Sofele                  Utah Flames           23-08.00      7.21m   5
      23-03  21-09  22-08  23-08
  5 Tim Birch                    Mercury Track Club    23-07.00      7.18m   4
      23-03  22-05  23-07  23-00
  6 Michael Diniz                Lake City Cheetah's   20-09.00      6.32m   3
      19-06  17-04  20-09  16-09

Shot Put Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Julia Shepherd               Team Provo               7.21m   23-08.00  10
 -- Leima Moala                  Utah Flames                DNS

Shot Put Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Colin Boevers                Unattached            41-01.00     12.52m  10
      39-10  FOUL  41-01  40-09
  2 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club    38-08.50     11.79m   8
      37-00  37-01  38-08.50  35-01.50
  3 Prince Tupe                  Unattached            32-05.00      9.88m   6
      32-03  31-02  30-01  32-05
  4 Nick Ritter                  Park City Tr          31-01.00      9.47m   5
      29-08  30-08  29-07  31-01
  5 Russ Nielson                 Juab Track Club       30-10.00      9.39m   4
      28-01  30-10  FOUL  29-08
  6 Taylor Banks                 Mercury Track Club    13-07.00      4.14m   3
      12-10  13-07  FOUL  12-10
 -- Bjorn Campbell               Wolverine Track            DNS

Shot Put Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kaelissa Sofele              Utah Flames           31-02.00      9.49m  10
      29-03  31-02  29-11  FOUL

Shot Put Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryson Sofele                Utah Flames           33-05.00     10.18m  10
      31-09  33-02  32-03  33-05
  2 Brent Jenkins                Wahlquist             33-04.00     10.16m   8
      33-01  FOUL  33-04  31-02
 -- Max Moala                    Utah Flames                DNS

Shot Put Young Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyler Bryant                 Unattached            46-02.00     14.07m  10
      46-02  44-03  45-04  44-00

Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Marlena Smith                Park City Tr          29-11.00      9.11m  10
 -- Rebecca Morgan               Lake City Cheetah's        DNS

Triple Jump Youth Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robbie Birch                 Mercury Track Club    34-11.00     10.64m  10
  2 C.J. Glover                  Mercury Track Club    33-07.00     10.23m   8
  3 Nick Jones                   Utah Flames           31-11.50      9.74m   6
  4 Marquis Watson               Lake City Cheetah's   30-09.00      9.37m   5
  5 Rahseam Sykes                Lake City Cheetah's   30-04.50      9.25m   4
  6 John Davis                   Lake City Cheetah's   29-02.00      8.89m   3

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Utah Flames                                         1:06.56   10
     1) Tyana Williams                  2) Elizabeth Carter 9
     3) Kristina Hosea                  4) Kehana Grayer
  2 Park City Track Club                                1:07.42    8
     1) Steffany Bird 9                 2) Madison Gorelik 9
     3) Rachel Nash 9                   4) Ashley Ryberg 8
  3 Mercury Track Club                                  1:08.17    6

4x100 Meter Relay Bantam Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                  1:03.65   10
  2 Utah Flames                                         1:07.48    8
     1) Ryan Enslow                     2) McArthur Lotulelei
     3) Konisi Hosea                    4) Gabriel Hosea
  3 Lake City Cheetah's                                 1:11.22    6
     1) Wyatt Andersen                  2) Dalan Duncan
     3) Maurice Mapps  jr.              4) Steven Mcbride
  4 Mercury Track Club  'B'                             1:11.49    5

4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Utah Flames                                           59.32   10
     1) Dominique Thompson              2) Rene Harwell 11
     3) Brooke Bateman 11               4) Kaiisha Lee
  2 Park City Track Club                                1:00.34    8
     1) Gillian Gorelik 11              2) Rachael Ritter 10
     3) Kailey Slusher 11               4) Alisha Smith 12
  3 Mercury Track Club                                  1:02.32    6
  4 Lake City Cheetah's                                 1:07.08    5
     1) Kristina Darris 9               2) Jasmine Johnson
     3) Aisha Johnson                   4) Tralee Tolbert

4x100 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                    55.07   10
  2 Utah Flames                                           58.45    8
     1) Moses Lotulelei                 2) Eric Enslow
     3) Asi Hosea                       4) Mario (Benny) Harper
  3 Utah Flames  'B'                                      59.52    6
 -- Park City Track Club                                    DNS
     1) Erik Walker 11                  2)

4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Utah Flames                                           53.32   10
     1) Marcilina Grayer 13             2) Kirsten Hosea 8
     3) Sarah Collins                   4)
  2 Mercury Track Club                                    57.03    8
  3 Lake City Cheetah's                                 1:00.98    6
     1) Jaleesa Darris                  2) Claudia Lewis
     3) Ashlee Miller                   4) Rebecca Morgan

4x100 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan Flyers                                          50.24   10
     1) Chaz Housley                    2) Wes Hyde
     3) James Rohwer                    4) Chase Watterson
  2 Mercury Track Club                                    50.94    8
  3 Utah Flames                                           51.40    6
     1) Nathan Challis 13               2) Nick Jones
     3) Isi Sofele 12                   4) Gordon Garret 13
 -- Lake City Cheetah's                                     DNS
     1) John Davis                      2) Rahseam Sykes
     3) Marquis Watson                  4) DeVaughn Wilkins

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Utah Flames                                           53.29   10
     1) Graylen Tyler 15                2) Jaquel Lee 14
     3) Richard Harwell                 4) Ethan Jones 14

4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                  5:44.24   10

4x400 Meter Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                  6:13.78   10

4x400 Meter Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                  4:59.29   10

4x800 Yard Relay Midget Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercury Track Club                                 12:56.31   10

4x800 Yard Relay Youth Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan Flyers                                       10:27.99   10
     1) Diego Arnold 12                 2) Craig Hebbert 12
     3) Daniel Olsen                    4)

Triathlon Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clint Berhow                 Mercury Track Club         350   10

Triathlon Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Carter             Utah Flames                451   10
  2 Lydia Andersen               Unattached                 408    8
  3 Kristina Hosea               Utah Flames                255    6

Outdoor Pentathlon Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Brower                 Mercury Track Club        1824   10
  2 Asi Hosea                    Utah Flames               1611    8
  3 Nathan Rich                  Orem Track Club           1230    6
  4 Nadau Hosea                  Utah Flames                781    5
  5 Todd Bernhisel               Mercury Track Club         699    4
  6 Tim Birch                    Mercury Track Club         534    3

Outdoor Pentathlon Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Mauga                 Mercury Track Club        1686   10
  2 Laura Andersen               Unattached                1009    8
  3 Kami Phadnis                 Mercury Track Club         987    6
  4 Kristine Olsen               Team Provo                 851    5

Outdoor Pentathlon Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robbie Birch                 Mercury Track Club        2017   10
  2 C.J. Glover                  Mercury Track Club        1776    8
  3 Ezekiel Mauga                Mercury Track Club        1644    6
  4 Austin Olsen                 Team Provo                1457    5
  5 Wesley Christensen           Orem Track Club           1349    4
  6 Kevin Campbell               Wolverine Track            602    3

Outdoor Pentathlon Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Shepherd               Team Provo                1280   10

Decathlon Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Jarman                  Wolverine Track           3542   10
  2 Ian Jansen                   Utah Flames               3464    8
  3 Boz Freshman                 Wolverine Track           3134    6
  4 Ethan Jones                  Utah Flames               2918    5

Heptathlon Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Gibson                Wolverine Track           2115   10

Decathlon Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Pysher                 Unattached                3770   10

Heptathlon Young Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenna Bree Tollestrup        Unattached                4550   10
  2 Julianna Andersen            Team Provo                3373    8

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boz Freshman                 Wolverine Track        9:13.8h   10
  2 Mark Jarman                  Wolverine Track        9:20.8h    8
  3 Josh Bryant                  Unattached             9:36.2h    6


Team Scores

Women - Bantam - Team Rankings - 12 Events Scored
=========================================================================================
    1) Utah Flames                103        1) Mercury Track Club        103
    3) Park City Track Club        64        4) Team Provo                 11
    5) Lake City Cheetah's         10
=========================================================================================

Women - Midget - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Mercury Track Club         153.50     2) Park City Track Club       94
    3) Utah Flames                 74        4) Team Provo                 34
    5) Orem Track Club             30.50     6) Wolverine Track Club       19
    7) Lake City Cheetah's         17        8) Red Rockets Track Club     16
=========================================================================================

Women - Youth - Team Rankings - 14 Events Scored
=========================================================================================
    1) Mercury Track Club          83        2) Utah Flames                72
    3) Team Provo                  42        4) Park City Track Club       35
    5) Wolverine Track Club        21        6) Orem Track Club            19
    7) Lake City Cheetah's          6
=========================================================================================

Women - Intermediate - Team Rankings - 9 Events Scored
=========================================================================================
    1) Utah Flames                115        2) Wolverine Track Club       27
    3) Red Rockets Track Club      22        4) Logan Flyers               20
    5) Mercury Track Club          10
=========================================================================================
 
Women - Young - Team Rankings - 7 Events Scored
=========================================================================================
    1) Team Provo                  28        2) Red Rockets Track Club     18
    2) Utah Flames                 18
=========================================================================================
 
Men - Bantam - Team Rankings - 12 Events Scored
=========================================================================================
    1) Mercury Track Club         161        2) Orem Track Club            59
    3) Utah Flames                 48        4) Lake City Cheetah's        29
    5) Park City Track Club        22        6) Team Provo                  9
=========================================================================================
 
Men - Midget - Team Rankings - 17 Events Scored
=========================================================================================
    1) Mercury Track Club         217        2) Utah Flames               113
    3) Park City Track Club        42        4) Orem Track Club            38
    5) Logan Flyers                31        6) Lake City Cheetah's        29
    7) Wolverine Track Club        18
=========================================================================================
  
Men - Youth - Team Rankings - 19 Events Scored
=========================================================================================
    1) Logan Flyers               173.50     2) Mercury Track Club        172.50
    3) Utah Flames                 64        4) Wolverine Track Club       39
    5) Park City Track Club        35        6) Juab Track Club            30
    7) Team Provo                  24        8) Lake City Cheetah's        20
    9) Orem Track Club             13        9) Utah Speed Academy         13
=========================================================================================
 
Men - Intermediate - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Utah Flames                102        2) Wolverine Track Club       83
    3) Logan Flyers                72        4) Mercury Track Club         34
    5) Park City Track Club        24        5) Wahlquist                  24
    7) Juab Track Club             20        8) Utah Speed Academy         16
    9) Richfield                   10       10) Orem Track Club             5
=========================================================================================
  
Men - Young - Team Rankings - 12 Events Scored
=========================================================================================
    1) Red Rockets Track Club      64        2) Utah Flames                39
    3) Park City Track Club        29        4) Team Provo                 26
    5) Utah Speed Academy           8        6) Mercury Track Club          4
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx