Join/Renew Now

Results - USATF South Carolina Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/21-22/03 - Clemson University

Event 1  Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Johnson, Chequeta          9 Florence                 5.20m   17-00.75
  2 Stewart, Kathrine          9 Palmetto TF              4.79m   15-08.75

Event 2  Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Booker, Tyrell             9 Spartanburg              5.70m   18-08.50
  2 Gentry, Jared              9 Spartanburg              4.98m   16-04.25
  3 Davis, Mark                9 Mt Pleasant              4.48m   14-08.50
  4 Schmidt, Adam              9 Mt Pleasant              3.39m   11-01.50

Event 3  Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ledwell, Kim              11 Mt Pleasant              5.55m   18-02.50
  2 Klimecki, Kerry           12 Mt Pleasant              4.39m   14-05.00
  3 Chute, Nikki              10 Mt Pleasant              4.33m   14-02.50

Event 4  Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Willingham, Joshua        11 Quick Striders           7.98m   26-02.25
  2 Davis, Chad               12 Classics                 7.40m   24-03.50
  3 Pour, Arian               12 Florence                 7.37m   24-02.25
  4 Misla, Tre`               10 Spartanburg              6.61m   21-08.25
  5 Porter, Graham            12 Florence                 6.55m   21-06.00
  6 Davis, John               11 Mt Pleasant              6.18m   20-03.50
  7 Jacobs, James             10 Classics                 5.83m   19-01.50

Event 5  Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Turner, Ashley            13 Spartanburg              8.12m   26-07.75
  2 Ledwell, Danielle         13 Mt Pleasant              7.28m   23-10.75

Event 6  Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Tyreen          14 Seneca                   9.62m   31-06.75
  2 Chute, Michael            13 Mt Pleasant              6.14m   20-01.75
  3 Coffin, Alex              13 Palmetto TF              5.59m   18-04.25

Event 7  Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lomoty-Nakom, Leah        14 Spartanburg              8.31m   27-03.25
  2 Blanco, Renee             15 Florence                 7.95m   26-01.00
  3 Earle, Crystal            16 Seneca                   6.47m   21-02.75
  4 Bruce, April              16 Seneca                   5.79m   19-00.00
  5 Bruce, Porshe             15 Seneca                   4.62m   15-02.00

Event 8  Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 McCracken, Robert         15 Palmetto TF             11.66m   38-03.25
  2 Brown, Bryan              15 Spartanburg             10.57m   34-08.25
  3 Terry, James              16 Seneca                   9.49m   31-01.75
  4 Kiser, Mathew             15 Quick Striders           8.46m   27-09.25
  5 Smith, Brandon            16 Seneca                   8.35m   27-04.75

Event 9  Shot Put Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leggett, Kayjule          18 Quick Striders           8.34m   27-04.50
  2 Woodcock, Nicole          17 Palmetto TF              7.51m   24-07.75
  3 Goldberg, Amanda          17 Spartanburg              6.52m   21-04.75

Event 10  Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 McGill, Curt              16 Spartanburg             14.93m   48-11.75

Event 11  Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chute, Nikki              10 Mt Pleasant              9.26m      30-04

Event 12  Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pour, Arian               12 Florence                20.75m      68-01
  2 Davis, John               11 Mt Pleasant             17.84m      58-06
  3 Emery, Wes                12 Spartanburg             17.20m      56-05
  4 Davis, Chad               12 Classics                16.64m      54-07
  5 Willingham, Joshua        11 Quick Striders          15.73m      51-07
  6 Misla, Tre`               10 Spartanburg             14.35m      47-01

Event 13  Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Turner, Ashley            13 Spartanburg             17.00m      55-09
  2 Broome, Justine           13 Seneca                  15.38m      50-05

Event 14  Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Tyreen          14 Seneca                  32.11m     105-04
  2 Stone, Curry              14 Carolina Extreme        29.41m      96-06
  3 Chute, Michael            13 Mt Pleasant             21.03m      69-00
  4 Coffin, Alex              13 Palmetto TF             16.38m      53-09

Event 15  Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Berry, Heather            15 Unattached              26.88m      88-02
  2 Blanco, Renee             15 Florence                24.81m      81-05
  3 Lomoty-Nakom, Leah        14 Spartanburg             23.35m      76-07
  4 Earle, Crystal            16 Seneca                  18.85m      61-10

Event 16  Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 McCracken, Robert         15 Palmetto TF             35.36m     116-00
  2 Brown, Bryan              15 Spartanburg             32.20m     105-08

Event 17  Discus Throw Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leggett, Kayjule          18 Quick Striders          30.05m      98-07
  2 Woodcock, Nicole          17 Palmetto TF             21.91m      71-10
  3 Goldberg, Amanda          17 Spartanburg             20.20m      66-03

Event 19  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gambrell, Katrina         10 Seneca                   3.65m   11-11.75
  2 Pullmann, Anja            10 Florence                 3.11m   10-02.50
  3 Blanton, Brianna          10 Summerville              2.95m    9-08.25
  4 Hazel, Sydney              9 Summerville              2.94m    9-07.75
  5 Vorhess, Audrey            9 Mt Pleasant              2.91m    9-06.75
  6 Johnson, Chequeta          9 Florence                 2.88m    9-05.50
  7 Ledwell, Jamie            10 Mt Pleasant              2.81m    9-02.75
  8 Belton, Imani              8 CarolinaRockets          2.67m    8-09.25

Event 20  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Carpenter, Shai           10 Quick Striders           4.18m   13-08.75
  2 Brown, Bryson              9 Spartanburg              4.08m   13-04.75
  3 Rabb, William             10 Summerville              2.96m    9-08.50
  4 Brachna, PJ               10 Unattached               2.92m    9-07.00
  5 Blanton, Matheson         10 Summerville              2.60m    8-06.50
  6 Royal, Dalton              9 Florence                 2.23m    7-03.75
  7 Philson, Keanu             9 Spartanburg              2.00m    6-06.75

Event 21  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Walker, Sharae            12 Quick Striders        13-10.25      4.22m
  2 Strappazzon, Alessia      11 Spartanburg           12-10.50      3.92m
  3 Gentry, Jana              12 Spartanburg           12-08.00      3.86m
  4 Walker, Cathrine          11 Summerville           11-03.75      3.44m
  5 Barberio, Kristina        12 Mt Pleasant           11-01.50      3.39m
  6 Allen, Melissa            11 Florence              10-08.50      3.26m
  7 Brown, Kristen            10 Florence              10-06.00      3.20m
  8 Hital, Hana               11 Summerville           10-03.75      3.14m
  9 Hennessey, McKinley       11 Palmetto TF           10-01.50      3.08m
  9 Woodring, Hannah          11 Quick Striders        10-01.50      3.08m
 11 Truman, Samantha          11 Florence               9-05.00      2.87m
 12 Gluchosky, Rhiannon       10 Summerville            9-01.50      2.78m
 13 Blankenship, Victoria     12 Florence               8-08.00      2.64m
 14 Mahaffey, Sarah Margaret  10 Greenville             8-02.25      2.49m
 15 Dwyer, Shannon            11 Palmetto TF            6-01.00      1.85m
 -- Alston, Lauren            11 Classics                    ND

Event 22  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pruett, Joshua            11 Florence                 3.35m   11-00.00
  2 Parr, Christopher         12 Florence                 3.06m   10-00.50
  3 Tupper, Benjamin          11 Summerville              2.85m    9-04.25
  4 Boyle, Henry              11 Mt Pleasant              2.76m    9-00.75

Event 23  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Thomas, Ginger            13 Spartanburg              4.20m   13-09.50
  2 Farmer, Yvonne  Jorde`    12 Classics                 4.17m   13-08.25
  3 McCarroll, Stephanie      13 Spartanburg              4.13m   13-06.75
  4 Platts, Elaina            13 Florence                 3.91m   12-10.00
  5 Lightbody, Carly          12 Palmetto TF              3.62m   11-10.50
  6 Ledwell, Danielle         13 Mt Pleasant              3.49m   11-05.50
  7 Mahaffey, Rebecca Jane    13 Greenville               3.02m    9-11.00
  8 Hughes, Erin              13 Seneca                   2.98m    9-09.50
  9 Hess, Elizabeth           13 Florence                 2.89m    9-05.75

Event 24  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Simmons, Sterling         14 Florence                 4.90m   16-01.00
  2 Foster, Terry             14 Spartanburg              4.68m   15-04.25
  3 Perkins, San Antonio      13 Spartanburg              4.50m   14-09.25
  4 Scichilone, Michael       13 Quick Striders           4.42m   14-06.00
  5 Willingham, Quinton       13 Quick Striders           4.09m   13-05.00
  6 Simpkins, Craig           13 Spartanburg              4.08m   13-04.75
  7 Murray, Benjamin          13 Mt Pleasant              3.45m   11-04.00
  8 Bokelman, James           12 Florence                 3.35m   11-00.00
  9 Cleary, Kevin             13 Florence                 3.05m   10-00.25

Event 25  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vance, Tempest            16 Quick Striders           5.14m   16-10.50
  2 James, Brittany           16 Classics                 5.00m   16-05.00
  3 Bridgett, Jazmyne         15 Classics                 3.99m   13-01.25
  4 Robinson, Teresa          15 CarolinaRockets          3.93m   12-10.75
  5 Blanco, Renee             15 Florence                 3.72m   12-02.50
  6 Turner, Elizabeth         15 Unattached               3.37m   11-00.75
  7 Anderson, Brittany        14 Quick Striders           3.37m   11-00.75

Event 26  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Mauricus           15 Quick Striders           6.07m   19-11.00
  2 Bell, Tyler               16 Palmetto TF              5.30m   17-04.75
  3 Bailey, Damon             16 Classics                 5.15m   16-10.75
  4 Murphy, John              15 Quick Striders           4.60m   15-01.25
  5 Coffin, Adam              14 Palmetto TF              4.57m   15-00.00

Event 27  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hawkins, Myra             17 Classics                 5.99m   19-08.00
  2 Hawkins, Deborah          18 Classics                 5.63m   18-05.75
  3 Hassan, Anisah            18 Quick Striders           4.36m   14-03.75
  4 Fulsom, Megan             17 Mt Pleasant              2.87m    9-05.00
  5 Parker, Ra`Sheena         17 Quick Striders           2.80m    9-02.25

Event 28  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Streater, Michael         18 Unattached               6.56m   21-06.25
  2 Bailey, Dominick          17 Classics                 6.49m   21-03.50
  3 Brown, Brandon            17 Quick Striders           6.35m   20-10.00
  4 Jacobs, Eugene            17 Classics                 4.55m   14-11.25

Event 29  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Radkin, Samantha          14 Carolina Extreme       7-06.00      2.28m

Event 30  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Winstead, Chance          14 Carolina Extreme         2.89m    9-05.75

Event 31  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Young, Claire             15 Carolina Extreme       9-00.00      2.74m
  2 Todd, Liza                16 Carolina Extreme       8-06.00      2.59m
  3 Berry, Heather            15 Unattached             6-00.00      1.82m

Event 32  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blair, Brandon            15 Carolina Extreme         3.50m   11-05.75
  2 Van Deman, John           16 Carolina Extreme         3.35m   10-11.75

Event 33  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Young, Sara               18 Carolina Extreme      11-00.00      3.35m
  2 Jordan, S. Beth           17 Carolina Extreme      11-00.00      3.35m
  3 Kirkland, Helen           17 Carolina Extreme       9-06.00      2.89m
  4 Koziel, Heather           17 Unattached             9-00.00      2.74m
 -- Moshos, Ann Marie         18 Carolina Extreme            NH

Event 34  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Longshore, Jeremy         17 Carolina Extreme         4.27m   14-00.00
  1 Greeley, Mitch            17 Carolina Extreme         4.27m   14-00.00
  3 Squibbs, Jeff             17 Carolina Extreme         4.27m   14-00.00
  4 Knox, Kenny               17 Carolina Extreme         3.96m   12-11.75
  5 Gathers, Bryan            17 Carolina Extreme         3.96m   12-11.75
  6 Squibbs, Ryan             18 Carolina Extreme         3.66m   12-00.00
  7 Pittman, Mark             18 Palmetto TF              3.35m   10-11.75
 -- Benton, Johnathan         17 Unattached                  NH
 -- Norvell, Braxton          17 Carolina Extreme            NH

Event 35  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sanford, Nastassia        10 Quick Striders           1.09m    3-06.75
  2 Williams, Hanna            8 Palmetto TF              1.04m    3-05.00
  3 Stewart, Kathrine          9 Palmetto TF              0.99m    3-03.00
  4 Nation, Audrey            10 Mt Pleasant              0.94m    3-01.00
 -- Bridgham, Jessie           9 Mt Pleasant                 NH

Event 36  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Carpenter, Shai           10 Quick Striders           1.22m    4-00.00
  2 Schmidt, Adam              9 Mt Pleasant              0.87m    2-10.25
  3 Carson, Shaquille         10 Spartanburg              0.77m    2-06.25

Event 37  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Strappazzon, Alessia      11 Spartanburg              1.32m    4-04.00
  2 Ellis, Lauren             10 Florence                 1.19m    3-10.75
  3 Blankenship, Victoria     12 Florence                 1.09m    3-06.75
  4 Allison, Kate             12 Mt Pleasant              1.09m    3-06.75
  5 Allen, Melissa            11 Florence                 1.04m    3-05.00
  6 Ensminger, Chapin         11 Summerville              0.94m    3-01.00

Event 38  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adams, Andrew             11 Spartanburg              1.37m    4-06.00
  2 Davis, John               11 Mt Pleasant              1.22m    4-00.00
  3 Williams, Andrew          10 Palmetto TF              1.22m    4-00.00
  4 Pruett, Joshua            11 Florence                 1.22m    4-00.00
  5 Parr, Christopher         12 Florence                 1.12m    3-08.00
  6 Driscoll, Brandon         12 Mt Pleasant              1.07m    3-06.00
  7 Inclan, Paul              11 Spartanburg              1.02m    3-04.00
  8 Booker, Tevin             10 Spartanburg              0.97m    3-02.25

Event 39  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ledwell, Danielle         13 Mt Pleasant              1.17m    3-10.00

Event 40  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Foster, Terry             14 Spartanburg              1.42m    4-07.75
  2 Simpkins, Craig           13 Spartanburg              1.37m    4-06.00
  3 Perkins, San Antonio      13 Spartanburg              1.22m    4-00.00
  4 Murray, Benjamin          13 Mt Pleasant              1.22m    4-00.00
  5 Chute, Michael            13 Mt Pleasant              1.17m    3-10.00

Event 41  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 James, Brittany           16 Classics                 1.57m    5-01.75
  2 Rickman, Kayla            15 Quick Striders           1.52m    4-11.75
  3 Prince, Ashley            16 Quick Striders           1.47m    4-09.75

Event 42  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fant, Antoine             15 Quick Striders           1.83m    6-00.00
  2 Coffin, Adam              14 Palmetto TF              1.47m    4-09.75
 -- Smith, Brandon            16 Seneca                      NH

Event 43  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fulsom, Megan             17 Mt Pleasant              1.22m    4-00.00

Event 44  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Antonio            17 Quick Striders           1.92m    6-03.50
  2 McGill, Curt              16 Spartanburg              1.88m    6-02.00

Event 45  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Farmer, Yvonne  Jorde`    12 Classics                 8.66m   28-05.00

Event 47  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vance, Tempest            16 Quick Striders          10.81m   35-05.75
 -- Turner, Elizabeth         15 Unattached                FOUL

Event 48  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fant, Antoine             15 Quick Striders          12.45m   40-10.25
  2 Brewster, Justin          15 Quick Striders          12.13m   39-09.75
  3 Bailey, Damon             16 Classics                11.39m   37-04.50

Event 49  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hawkins, Deborah          18 Classics                11.92m   39-01.25
  2 Hawkins, Myra             17 Classics                10.22m   33-06.50
  3 Hassan, Anisah            18 Quick Striders          10.02m   32-10.50

Event 50  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bailey, Dominick          17 Classics                13.11m   43-00.25
  2 Brown, Brandon            17 Quick Striders          12.86m   42-02.25

Event 51  JavelinThrow Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stewart, Kathrine          9 Palmetto TF             12.16m      39-11
  2 Williams, Hanna            8 Palmetto TF              9.73m      31-11

Event 52  JavelinThrow Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brachna, PJ               10 Unattached              19.13m      62-09
  2 Madden, Max                8 Palmetto TF             17.18m      56-04
  3 McFall, Timothy            8 Palmetto TF             13.78m      45-02
  4 Booker, Tyrell             9 Spartanburg             13.46m      44-02
  5 Laughlin, Andrew           9 Palmetto TF             13.35m      43-09

Event 53  JavelinThrow Midget Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gentry, Jana              12 Spartanburg             14.94m      49-00
  2 Woodring, Hannah          11 Quick Striders           8.83m      29-00
  3 Ledwell, Kim              11 Mt Pleasant              8.30m      27-03

Event 54  JavelinThrow Midget Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Emery, Wes                12 Spartanburg             26.57m      87-02
  2 Williams, Andrew          10 Palmetto TF             22.79m      74-09
  3 McFall, Stephen           11 Palmetto TF             15.88m      52-01
  4 Willingham, Joshua        11 Quick Striders          14.68m      48-02
  5 Boyle, Henry              11 Mt Pleasant             10.81m      35-05

Event 55  JavelinThrow Youth Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 McCarroll, Stephanie      13 Spartanburg             18.21m      59-09
  2 Turner, Ashley            13 Spartanburg             11.70m      38-05

Event 56  JavelinThrow Youth Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stone, Curry              14 Carolina Extreme        24.40m      80-01
  2 McFall, Mark              13 Palmetto TF             23.18m      76-00
  3 Fitts, Joshua             13 Mt Pleasant             14.11m      46-03
  4 Chute, Michael            13 Mt Pleasant             13.25m      43-06

Event 57  JavelinThrow Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Berry, Heather            15 Unattached              18.32m      60-01
  2 Lomoty-Nakom, Leah        14 Spartanburg             13.00m      42-08
  3 Turner, Elizabeth         15 Unattached              10.66m      35-00
  4 Woodring, Thela           14 Quick Striders          10.12m      33-02

Event 58  JavelinThrow Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Bryan              15 Spartanburg             27.77m      91-01

Event 59  JavelinThrow Young Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Koziel, Heather           17 Unattached              25.80m      84-08
  2 Goldberg, Amanda          17 Spartanburg              9.40m      30-10

Event 60  JavelinThrow Young Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shelby, Seth              18 Unattached              39.36m     129-02
  2 DeBerry, Josh             17 Unattached              36.95m     121-03
  3 Platts, Sean              16 Florence                30.49m     100-00
  4 Pittman, Mark             18 Palmetto TF             26.75m      87-09

Event 61  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Beasley, Trevor           17 Quick Striders        15:47.10
  2 Moats, Justin             18 Palmetto TF           17:08.40
  3 Rabb, Patrick             17 Quick Striders        18:05.40

Event 62  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Blanton, Brianna          10 Summerville              15.30
  2 Davis, Tiana              10 Classics                 15.47
  3 Whitner, Jade             10 Seneca                   15.97
  4 Whisenhunt, Katherine      9 Greenville               15.98
  5 Chandler, Kristina         9 Grand Strand             16.71
  6 Williams, Khadijah         9 Quick Striders           17.17
  7 Quay, Britany              8 Quick Striders           18.86

Event 63  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Theodis         10 Quick Striders           14.05Q  1
  2 Carpenter, Shai           10 Quick Striders           15.59Q  2
  3 Tucker   II, Rodney       10 Quick Striders           14.08Q  1
  4 Fulmer, Jermy             10 Palmetto TF              16.03Q  2
  5 Kirksey, Patrick          10 Quick Striders           15.76q  1
  6 Brown, Bryson              9 Spartanburg              16.39q  2
  7 Blanton, Matheson         10 Summerville              17.97q  2
  8 Gibson, Bradley            8 Classics                 19.30q  2

Event 64  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
  1 Stowers, Jasmine          11 Quick Striders           13.41Q
  2 Tullis, Kristen           12 Spartanburg              15.11Q
  3 Ledwell, Kim              11 Mt Pleasant              15.52q
  4 Hennessey, McKinley       11 Palmetto TF              15.96q
  5 Parham, Mercedes          11 Seneca                   16.07q
  5 Hital, Hana               11 Summerville              16.07q
  7 Dwyer, Shannon            11 Palmetto TF              17.59q

Event 65  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Link, Sean                12 Mt Pleasant              13.91
  2 Booker, Tevin             10 Spartanburg              14.66
  3 Parker   II, Rashean      10 Quick Striders           14.70
  4 Elrod, Jalen              11 Quick Striders           14.84
  5 Gamble, Karim             11 Grand Strand             14.86
  6 Greer, Daniel             11 Quick Striders           15.44
  7 Boyle, Henry              11 Mt Pleasant              15.69
  8 Pour, Arian               12 Florence                 15.95

Event 66  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Tiara              12 Quick Striders           13.42
  2 Graham, Shannon           12 Mt Pleasant              14.04
  3 McCarroll, Stephanie      13 Spartanburg              14.34
  4 Gray, Kiera               12 Quick Striders           14.61
  5 Butler, Britnie           14 Quick Striders           15.10
  6 Henderson, Quantavia      13 Seneca                   15.13
  7 Lee, Rachael              13 Mt Pleasant              15.42
  8 Fowler, Chelsea           12 Quick Striders           15.56
  9 Inclan, Molly             14 Spartanburg              15.90

Event 67  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Simmons, Sterling         14 Florence                 11.83
  2 Suber   Jr, Malvin        13 Quick Striders           12.19
  3 Latimer, Sergio           14 Quick Striders           12.67
  4 Leggett, Roosevelt        13 Quick Striders           15.93
  5 Young, Marquise           13 Quick Striders           15.93

Event 68  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Blanco, Renee             15 Florence                 15.20

Event 69  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Torric             15 Classics                 11.30
  2 Brewster, Justin          15 Quick Striders           11.40
  3 Pressley, David           15 Quick Striders           11.40
  4 Bell, Tyler               16 Palmetto TF              11.60
  5 Murphy, John              15 Quick Striders           12.00
 -- Jefferson, Drew           15 Mt Pleasant                 NT
 -- Holland, Tim              15 Seneca                      NT
 -- Johnson, Landis           16 Quick Striders              NT
 -- Coffin, Adam              14 Palmetto TF                 NT

Event 70  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Parker, Ra`Sheena         17 Quick Striders           12.63
  2 McGirt, Maronda           16 Grand Strand             12.81
  3 Hawkins, Myra             17 Classics                 12.87
  4 Pulley, Nakeshia          17 Carolina Extreme         12.94
  5 Williams, O'Shaughnessy   16 Grand Strand             12.97
  6 Smith, Sherlean           17 Grand Strand             13.36

Event 71  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Proctor, Charles          17 CarolinaRockets          10.90
  2 Ellis, Brandon            17 Quick Striders           10.91
  3 Lytle, Nicholas           17 Spartanburg              10.95
  4 Hanna, Jamie              18 Florence                 10.97
  5 Buchanan, Rashiek         18 Unattached               11.19
  6 Lipscomb, Jeffrey         16 Spartanburg              11.60
  7 Pressley, Ezra            17 Quick Striders           12.11

Event 77  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Palmetto Track & Field  'A'                      9:52.10

Event 80  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ledwell, Jamie            10 Mt Pleasant              75.34   2
  2 Whisenhunt, Katherine      9 Greenville               78.51   2
  3 Klimecki, Ellen            9 Mt Pleasant            1:20.39   2
  4 Briggs, Queen              9 Quick Striders         1:20.64   1
  5 Sanford, Nastassia        10 Quick Striders         1:21.73   1
  6 Corley, Javetta            9 Classics               1:22.30   1
  7 Buriris, Quenisha          9 Spartanburg            1:22.63   2
  8 Bridgham, Jessie           9 Mt Pleasant            1:26.30   1
  9 Simpkins, Stacy           10 Spartanburg            1:30.49   1
 10 Quay, Britany              8 Quick Striders         1:31.47   2
 11 Nation, Audrey            10 Mt Pleasant            1:33.21   1

Event 81  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mixson, Justin             9 Classics                 68.12   2
  2 Gibson, Tyler             10 Spartanburg              76.04   2
  3 Gibson, Bradley            8 Classics                 76.07   2
  4 Colucci, Ryan             10 Summerville            1:20.40   1
  5 Thurman, Dashante          9 Quick Striders         1:23.35   1
  6 Philson, Keanu             9 Spartanburg            1:25.52   1
  7 Wood, Brandon              8 Mt Pleasant            1:26.26   1
  8 Schmidt, Adam              9 Mt Pleasant            1:27.57   1
  9 Mahaffey, Richard          8 Greenville             1:27.69   2
 10 Kirksey, Patrick          10 Quick Striders         1:28.62   1
 11 Davis, Mark                9 Mt Pleasant            1:31.69   2
 12 Inclan, Charlie            8 Spartanburg            1:32.45   2

Event 82  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sullivan, Raquel          12 Quick Striders           66.18   1
  2 Ellis, Lauren             10 Florence                 67.80   1
  3 West, Samantha            12 Quick Striders           68.77   2
  4 Reid, Porshla             12 Spartanburg              71.08   2
  5 Edmond, Ashley            11 Unattached               71.88   2
  6 Inclan, Katie             11 Spartanburg              76.03   2
  7 Barberio, Kristina        12 Mt Pleasant              77.23   1
  8 Dodds, Hollen             12 Mt Pleasant              77.25   1
  9 Clark, Kadijah            11 Seneca                 1:21.91   1
 10 Walker, Cathrine          11 Summerville            1:22.17   1
 11 Allison, Kate             12 Mt Pleasant            1:22.27   2
 12 Hital, Hana               11 Summerville            1:23.18   2
 13 Gladney, Breann           10 Seneca                 1:24.41   1
 14 Chute, Nikki              10 Mt Pleasant            1:46.05   2
 15 Ensminger, Chapin         11 Summerville            1:48.04   1
 16 Mahaffey, Sarah Margaret  10 Greenville             1:53.09   2

Event 83  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gamble, Karim             11 Grand Strand             69.72   2
  2 Holland, Tray             10 Seneca                   71.48   2
  3 Cunningham, Jarrel        11 Classics                 76.65   1
  4 Williams, James           10 Seneca                   78.20   1
  5 Inclan, Paul              11 Spartanburg              78.23   1
  6 Williams, Andrew          10 Palmetto TF              79.19   1
  7 Parr, Christopher         12 Florence               1:20.22   2
  8 Elrod, Jalen              11 Quick Striders         1:21.53   1
  9 Tupper, Benjamin          11 Summerville            1:21.86   2

Event 84  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fulks, Megan              13 Classics                 64.04   1
  2 Farmer, Yvonne  Jorde`    12 Classics                 68.07   2
  3 Platts, Elaina            13 Florence                 70.84   1
  4 Philson, Devin            13 Spartanburg              72.55   2
  5 Smith, Tiara              12 Quick Striders           73.24   1
  6 Hughes, Erin              13 Seneca                   75.98   1
  7 Fowler, Chelsea           12 Quick Striders           77.70   2
  8 Mahaffey, Rebecca Jane    13 Greenville               79.17   2
  9 Inclan, Molly             14 Spartanburg            1:24.82   2
 10 Gray, Kiera               12 Quick Striders         1:33.02   1

Event 85  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Latimer, Sergio           14 Quick Striders           61.76   1
  2 Suber   Jr, Malvin        13 Quick Striders           62.98   2
  3 Willingham, Quinton       13 Quick Striders           63.55   1
  4 Foster, Tamik             13 Spartanburg              63.58   2
  5 Leggett, Roosevelt        13 Quick Striders           63.75   2
  6 Scichilone, Michael       13 Quick Striders           66.18   2
  7 Sargeant, Michael         14 Palmetto TF              67.57   1
  8 Young, Marquise           13 Quick Striders           76.83   1
  9 Bokelman, James           12 Florence                 78.48   2
 -- Vance  Jr, Michael        13 Quick Striders             DNF   1

Event 86  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nichols, Jessica          14 Mt Pleasant              60.69
  2 Sabree, Ameena            15 Quick Striders           61.44
  3 Anderson, Brittany        14 Quick Striders           65.00
  4 Davis, Lashay'Dasandria   14 Quick Striders           67.83
  5 Dudley, Llaiya            15 Florence                 69.90
  6 Mayes, Sherrill           16 Seneca                   75.85
  7 Mahaffey, MaryElaine      15 Greenville               76.71

Event 87  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bailey, Damon             16 Classics                 53.49
  2 Davis, Torric             15 Classics                 56.54
  3 Selvey, Jeff              16 Palmetto TF              56.71
  4 Jefferson, Drew           15 Mt Pleasant              61.97
  5 Holland, Tim              15 Seneca                   68.18

Event 88  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Arionne            17 Quick Striders           57.28   1
  2 McGirt, Maronda           16 Grand Strand             59.25   1
  3 Wilson, Lucelia V         17 Unattached               59.38   1
  4 Charles, Whitney          18 Classics                 59.76   2
  5 Mixson, Kristin           17 Classics                 61.86   2
  6 Smith, Sherlean           17 Grand Strand             62.50   1
  7 Walls, Marissa            16 Quick Striders           64.25   1
  8 Venyah, Rashonda          16 Classics                 65.23   2
  9 Lloyd, Nancy              17 Quick Striders           70.67   2

Event 89  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hanna, Jamie              18 Florence                 49.12   2
  2 Blackley, Garret          17 Spartanburg              49.20   2
  3 Clemons, O'Bryan          17 Spartanburg              49.70   2
  4 Dunmeyer, Terrell         18 Unattached               50.90   1
  5 Burris, Neville           17 Classics                 52.30   1
  6 Faires, William           17 Seneca                   54.32   1
  7 Chapman, Mathew           17 Palmetto TF              56.90   2
  8 Green, Christopher        16 Classics                 57.50   2

Event 91  2000 Meter Run Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Beasley, Trevor           17 Quick Striders         6:51.86

Event 92  2000 Meter Run Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Woodring, Thela           14 Quick Striders         9:28.21

Event 94  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Blanton, Brianna          10 Summerville              31.84Q  1
  2 Davis, Tiana              10 Classics                 32.20Q  2
  3 Briggs, Queen              9 Quick Striders           33.11Q  2
  4 Ledwell, Jamie            10 Mt Pleasant              33.67Q  1
  5 Whisenhunt, Katherine      9 Greenville               34.16q  2
  6 Chandler, Kristina         9 Grand Strand             34.48q  1
  7 Belton, Imani              8 CarolinaRockets          35.14q  2
  8 Klimecki, Ellen            9 Mt Pleasant              35.47q  1
  9 Williams, Khadijah         9 Quick Striders           36.24q  1
 10 Williams, Hanna            8 Palmetto TF              36.30   1
 11 Bridgham, Jessie           9 Mt Pleasant              36.88   2
 12 Buriris, Quenisha          9 Spartanburg              37.19   2
 13 Quay, Britany              8 Quick Striders           40.76   2
 14 Nation, Audrey            10 Mt Pleasant              40.92   2

Event 94  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Blanton, Brianna          10 Summerville              31.39
  2 Davis, Tiana              10 Classics                 32.02
  3 Ledwell, Jamie            10 Mt Pleasant              32.18
  4 Briggs, Queen              9 Quick Striders           32.85
  5 Whisenhunt, Katherine      9 Greenville               33.69
  6 Belton, Imani              8 CarolinaRockets          34.68
  7 Chandler, Kristina         9 Grand Strand             35.16
  8 Klimecki, Ellen            9 Mt Pleasant              35.18
  9 Williams, Khadijah         9 Quick Striders           37.19

Event 95  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Bryson              9 Spartanburg              30.08
  2 Gibson, Bradley            8 Classics                 32.35
  3 Robinson, Christopher      9 Seneca                   32.78
  4 Fulmer, Jermy             10 Palmetto TF              34.43
  5 Greer, Seth                8 Quick Striders           35.94
  6 Blanton, Matheson         10 Summerville              36.84
  7 Inclan, Charlie            8 Spartanburg              39.45
  8 Davis, Mark                9 Mt Pleasant              39.54

Event 96  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sullivan, Raquel          12 Quick Striders           28.04Q  2
  2 Walker, Sharae            12 Quick Striders           29.53Q  1
  3 Ellis, Lauren             10 Florence                 29.63Q  1
  4 Roebuck, KaPassai         11 Quick Striders           30.19Q  2
  5 Edmond, Ashley            11 Unattached               30.63q  2
  6 Tullis, Kristen           12 Spartanburg              31.54q  1
  7 Walker, Cathrine          11 Summerville              32.37q  2
  8 Parham, Mercedes          11 Seneca                   33.07q  1
  9 Clark, Kadijah            11 Seneca                   33.10   2
 10 James, Jalisa             12 Quick Striders           34.63   1
 11 Brunson, Diamonyese       10 Florence                 35.97   2
 12 Allison, Kate             12 Mt Pleasant              36.67   1

Event 96  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sullivan, Raquel          12 Quick Striders           27.97
  2 Walker, Sharae            12 Quick Striders           29.65
  3 Ellis, Lauren             10 Florence                 29.80
  4 Roebuck, KaPassai         11 Quick Striders           30.32
  5 Edmond, Ashley            11 Unattached               30.65
  6 Tullis, Kristen           12 Spartanburg              31.82
  7 Parham, Mercedes          11 Seneca                   32.23
  8 Walker, Cathrine          11 Summerville              32.37

Event 98  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Tiara              12 Quick Striders           28.25Q  2
  2 McCarroll, Stephanie      13 Spartanburg              30.79Q  1
  3 Graham, Shannon           12 Mt Pleasant              28.35Q  2
  4 Gray, Kiera               12 Quick Striders           31.29Q  1
  5 Platts, Elaina            13 Florence                 30.16q  2
  6 Thomas, Ginger            13 Spartanburg              30.90q  2
  7 Philson, Devin            13 Spartanburg              31.69q  1
  8 Henderson, Quantavia      13 Seneca                   31.72q  2
  9 Ray, Breanna              14 Spartanburg              32.54   2
 10 Ledwell, Danielle         13 Mt Pleasant              33.62   2
 11 Butler, Britnie           14 Quick Striders           33.64   1
 12 Inclan, Molly             14 Spartanburg              36.07   1
 13 Fowler, Chelsea           12 Quick Striders           38.84   1

Event 98  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Smith, Tiara              12 Quick Striders           28.60
  2 Graham, Shannon           12 Mt Pleasant              29.00
  3 Platts, Elaina            13 Florence                 30.16
  4 Thomas, Ginger            13 Spartanburg              31.10
  5 McCarroll, Stephanie      13 Spartanburg              31.28
  6 Philson, Devin            13 Spartanburg              31.72
  7 Gray, Kiera               12 Quick Striders           32.34
  8 Henderson, Quantavia      13 Seneca                   33.06

Event 99  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Simmons, Sterling         14 Florence                 25.10Q  2
  2 Suber   Jr, Malvin        13 Quick Striders           26.40Q  1
  3 Latimer, Sergio           14 Quick Striders           26.04Q  2
  4 Willingham, Quinton       13 Quick Striders           27.05Q  1
  5 Leggett, Roosevelt        13 Quick Striders           28.56q  2
  6 Foster, Tamik             13 Spartanburg              28.74q  1
  7 Sargeant, Michael         14 Palmetto TF              29.80q  2
  8 Young, Marquise           13 Quick Striders           32.81q  1
  9 Coffin, Alex              13 Palmetto TF              35.15   1

Event 99  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Simmons, Sterling         14 Florence                 24.89
  2 Suber   Jr, Malvin        13 Quick Striders           25.31
  3 Latimer, Sergio           14 Quick Striders           26.47
  4 Willingham, Quinton       13 Quick Striders           26.90
  5 Foster, Tamik             13 Spartanburg              28.58
  6 Leggett, Roosevelt        13 Quick Striders           28.84
  7 Young, Marquise           13 Quick Striders           33.86

Event 100  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sabree, Ameena            15 Quick Striders           26.71
  2 Myers, Brandi             15 Quick Striders           27.60
  3 Anderson, Brittany        14 Quick Striders           27.78
  4 Dudley, Llaiya            15 Florence                 28.70
  5 Davis, Lashay'Dasandria   14 Quick Striders           30.11
  6 Robinson, Teresa          15 CarolinaRockets          32.61

Event 101  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Torric             15 Classics                 23.09
  2 Brewster, Justin          15 Quick Striders           23.28
  3 Pressley, David           15 Quick Striders           24.28
  4 Bell, Tyler               16 Palmetto TF              24.32
  5 Murphy, John              15 Quick Striders           26.83
  6 Jefferson, Drew           15 Mt Pleasant              26.96
  7 Holland, Tim              15 Seneca                   34.50

Event 102  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Arionne            17 Quick Striders           25.10Q  1
  2 Charles, Whitney          18 Classics                 25.24Q  2
  3 Martin, Chiqiita          18 Quick Striders           25.39Q  1
  4 Wilson, Lucelia V         17 Unattached               26.08Q  2
  5 Parker, Ra`Sheena         17 Quick Striders           26.15q  2
  6 Mixson, Kristin           17 Classics                 26.51q  1
  7 Pulley, Nakeshia          17 Carolina Extreme         26.90q  1
  8 Smith, Sherlean           17 Grand Strand             27.12q  2
  9 Bromell, Valencia         17 Grand Strand             28.29   1
 10 Lloyd, Nancy              17 Quick Striders           30.63   2

Event 102  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Allen, Arionne            17 Quick Striders           25.26
  2 Charles, Whitney          18 Classics                 25.44
  3 Martin, Chiqiita          18 Quick Striders           25.68
  4 Parker, Ra`Sheena         17 Quick Striders           26.28
  5 Mixson, Kristin           17 Classics                 26.88
  6 Smith, Sherlean           17 Grand Strand             26.93
  7 Pulley, Nakeshia          17 Carolina Extreme         26.97

Event 103  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hanna, Jamie              18 Florence                 21.81
  2 Ellis, Brandon            17 Quick Striders           22.21
  3 Buchanan, Rashiek         18 Unattached               22.31
  4 Dunmeyer, Terrell         18 Unattached               23.53
  5 Burris, Neville           17 Classics                 24.11
  6 Pressley, Ezra            17 Quick Striders           24.54
  7 Smith, Derrick            17 CarolinaRockets          25.67
  8 Jacobs, Ray               17 Classics                 26.21

Event 104  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Royal, Alisha             11 Florence              12:39.04
  2 Klimecki, Kerry           12 Mt Pleasant           13:36.97
  3 Woodring, Hannah          11 Quick Striders        14:53.88

Event 105  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Allison, Reid             11 Quick Striders        11:02.78
  2 Turner, William           11 Greenville            11:59.16
  3 Goodnough, Jake           10 Greenville            13:02.88
  4 Crawford, James Cameron   11 Greenville            13:19.56
  5 Hall, Jesse               11 Palmetto TF           14:09.82

Event 106  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 McLoud, Anna              12 Palmetto TF           12:35.66

Event 107  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chu, Jonathan             14 Classics               9:59.64
  2 McFall, Mark              13 Palmetto TF           10:41.61
  3 Simpkins, Craig           13 Spartanburg           11:40.60
  4 Fitts, Joshua             13 Mt Pleasant           11:43.40
  5 Kalshoven, Daniel         13 Spartanburg           14:12.57

Event 108  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hulett, Rachel            14 Florence              13:42.45
  2 Dias, Virginia            15 Florence              15:04.72
 -- Mahaffey, MaryElaine      15 Greenville                  NT
 -- Taylor, Makeia            15 Quick Striders              NT

Event 109  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Koziel, John              15 Unattached             9:54.42
  2 Walker, Joshua            14 Unattached            10:33.10
  3 Kyle, Eric                15 Palmetto TF           10:55.08
  4 Baker, Brian              15 Palmetto TF           10:57.54
  5 Little, Zack              15 Unattached            12:16.75

Event 110  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Quiles, Janet             18 Quick Striders        14:45.90

Event 111  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Black, Laquana            14 Quick Striders           31.79
  2 Graham, Shannon           12 Mt Pleasant              34.50
  3 Lee, Rachael              13 Mt Pleasant              38.46

Event 112  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sargeant, Michael         14 Palmetto TF              33.15
  2 Brown, Xavier             12 Quick Striders           34.38

Event 113  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bridgett, Jazmyne         15 Classics               1:26.13
  2 Adams, Catherine          15 Spartanburg            1:26.78

Event 114  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Chiqiita          18 Quick Striders           64.96
  2 Hardy, Polly              18 Quick Striders           66.86
  3 Williams, O'Shaughnessy   16 Grand Strand             70.62
  4 Venyah, Rashonda          16 Classics                 76.41
  5 Sellers, Jennifer         18 Unattached               77.84
  6 Betts, Ebony              17 CarolinaRockets          79.22
  7 Hentz, Brecken            17 Palmetto TF            1:25.91
  8 Sparks, Anna              16 Palmetto TF            1:26.43
  9 Fulsom, Megan             17 Mt Pleasant            1:30.00

Event 115  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Dennis            16 Quick Striders           56.55

Event 116  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bailey, Dominick          17 Classics                 55.78
  2 Brown, Antonio            17 Quick Striders           58.98
  3 Wilson, Mark              17 CarolinaRockets          61.35
  4 Blanding, Brandon         17 Quick Striders           61.60
  5 McLeod  III, David        16 Classics                 62.20

Event 117  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Hailey             8 Seneca                13:02.40
  2 Simpson, Dominike          9 Seneca                14:09.46
 -- Ware, Janay                8 Seneca                      DQ

Event 119  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gentry, Jana              12 Spartanburg           11:24.79
 -- Williams, Jasmine         11 Seneca                      DQ

Event 120  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Adams, Andrew             11 Spartanburg            8:50.35
  2 Parker, Nicholas          12 Spartanburg            8:53.16

Event 121  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'B'                     68.70

Event 123  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Quick Striders  'A'                                55.02

Event 125  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'A'                     57.98

Event 128  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Quick Striders  'A'                                44.50

Event 130  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Spartanburg Striders  'A'                          43.34
  2 55 Classics Track Club  'A'                           46.99

Event 133  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Adams, Catherine          15 Spartanburg           36:37.16

Event 134  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Koziel, John              15 Unattached            28:15.99

Event 135  5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- Mulwee, Shontae           16 Seneca                      DQ

Event 137  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Stowers, Jasmine          11 Quick Striders           14.45
  2 Alston, Lauren            11 Classics                 14.50
  3 Strappazzon, Alessia      11 Spartanburg              17.17
  4 Roebuck, KaPassai         11 Quick Striders           18.02
  5 Gluchosky, Rhiannon       10 Summerville              18.18
  6 James, Jalisa             12 Quick Striders           18.56

Event 138  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Link, Sean                12 Mt Pleasant              15.74

Event 139  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Black, Laquana            14 Quick Striders           16.97
  2 Robinson, Myra            13 Seneca                   18.89
  3 Graham, Shannon           12 Mt Pleasant              20.18
  4 Thomas, Ginger            13 Spartanburg              21.06
  5 Lee, Rachael              13 Mt Pleasant              21.09

Event 140  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Foster, Tamik             13 Spartanburg              18.32
  2 Brown, Xavier             12 Quick Striders           18.86
  3 Sargeant, Michael         14 Palmetto TF              19.58

Event 141  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 James, Brittany           16 Classics                 15.44
  2 Vance, Tempest            16 Quick Striders           16.38
  3 Myers, Brandi             15 Quick Striders           17.32
  4 Bridgett, Jazmyne         15 Classics                 23.60

Event 142  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Chiqiita          18 Quick Striders           14.89
  2 Hardy, Polly              18 Quick Striders           15.04
  3 Williams, O'Shaughnessy   16 Grand Strand             16.47
  4 Venyah, Rashonda          16 Classics                 18.27
  5 Betts, Ebony              17 CarolinaRockets          18.29
  6 Sparks, Anna              16 Palmetto TF              19.67
  7 Fulsom, Megan             17 Mt Pleasant              22.98

Event 143  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Dennis            16 Quick Striders           14.60
  2 Fant, Antoine             15 Quick Striders           14.77
  3 Bailey, Damon             16 Classics                 15.92
  4 Brown, Mauricus           15 Quick Striders           16.01

Event 144  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Antonio            17 Quick Striders           14.79
  2 Brown, Brandon            17 Quick Striders           14.93
  3 Bailey, Dominick          17 Classics                 15.30
  4 McGill, Curt              16 Spartanburg              15.58
  5 Blanding, Brandon         17 Quick Striders           15.87
  6 McLeod  III, David        16 Classics                 17.15

Event 145  800 Meter Run Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hazel, Sydney              9 Summerville            2:57.54   1
  2 Johnson, Chequeta          9 Florence               3:06.81   1
  3 Pullmann, Anja            10 Florence               3:07.73   2
  4 Klimecki, Ellen            9 Mt Pleasant            3:09.95   1
  5 Vorhess, Audrey            9 Mt Pleasant            3:11.29   2
  6 Simpkins, Stacy           10 Spartanburg            3:25.13   1
  7 Ware, Janay                8 Seneca                 5:13.07   2

Event 146  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mixson, Justin             9 Classics               2:37.05
  2 Rabb, William             10 Summerville            2:45.02
  3 Thurman, Dashante          9 Quick Striders         2:59.37
  4 Colucci, Ryan             10 Summerville            2:59.87
  5 Gibson, Tyler             10 Spartanburg            3:03.34
  6 Gentry, Jared              9 Spartanburg            3:06.06
  7 Bunch, Hunter              9 Florence               3:06.96
  8 Wood, Brandon              8 Mt Pleasant            3:08.17
  9 Macklin, Kyle             10 Palmetto TF            3:14.49
 10 McFall, Timothy            8 Palmetto TF            3:15.21
 11 Royal, Dalton              9 Florence               3:15.71
 12 Mahaffey, Richard          8 Greenville             3:21.51
 13 Laughlin, Andrew           9 Palmetto TF            3:28.18

Event 147  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 West, Samantha            12 Quick Striders         2:40.32
  2 Royal, Alisha             11 Florence               2:42.50
  3 Inclan, Katie             11 Spartanburg            2:53.11
  4 Reid, Porshla             12 Spartanburg            2:53.36
  5 Dodds, Hollen             12 Mt Pleasant            2:56.55
  6 Barberio, Kristina        12 Mt Pleasant            2:59.52
  7 Brown, Kristen            10 Florence               3:01.64
  8 Truman, Samantha          11 Florence               3:03.16
  9 Simpkins, Lindsay         11 Spartanburg            3:10.57
 10 Allen, Melissa            11 Florence               3:26.09
 11 Ensminger, Chapin         11 Summerville            3:57.97
 12 Williams, Jasmine         11 Seneca                 4:18.61

Event 148  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Goodnough, Jake           10 Greenville             2:50.16
  2 Porter, Graham            12 Florence               3:02.82
  3 Clark, Baylor             10 Palmetto TF            3:08.75
  4 Tupper, Benjamin          11 Summerville            3:09.01
  5 McFall, Stephen           11 Palmetto TF            3:14.84
 -- Driscoll, Brandon         12 Mt Pleasant                 DQ

Event 149  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Fulks, Megan              13 Classics               2:37.61
  2 Cook, Emily               13 Wave Runners           2:48.15
  3 McLoud, Anna              12 Palmetto TF            3:00.51
  4 Hess, Elizabeth           13 Florence               3:07.22
  5 Sparks, Sara              14 Palmetto TF            3:18.37

Event 150  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chu, Jonathan             14 Classics               2:16.71
  2 Kalshoven, Daniel         13 Spartanburg            2:22.22
  3 Usery, Stephen            14 Wave Runners           2:24.41
  4 McFall, Mark              13 Palmetto TF            2:29.54
  5 Guthrie, Stuart           14 Unattached             2:36.10
  6 Murray, Benjamin          13 Mt Pleasant            2:37.32
  7 Scichilone, Michael       13 Quick Striders         2:39.35
  8 Smith, Will               13 Seneca                 2:47.78
  9 Womack, Colby             13 Seneca                 2:53.45
 10 Pour, Cameron             13 Florence               3:07.39
 11 Cleary, Kevin             13 Florence               3:20.26

Event 151  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nichols, Jessica          14 Mt Pleasant            2:25.27
  2 Barker, Lindsey           16 Wave Runners           2:39.54
  3 Mahaffey, MaryElaine      15 Greenville             2:53.58
  4 Hulett, Rachel            14 Florence               2:55.59
  5 Dias, Virginia            15 Florence               3:04.09
  6 Taylor, Makeia            15 Quick Striders         3:22.21

Event 152  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Selvey, Jeff              16 Palmetto TF            2:09.01
  2 Washington, Jaytice       14 Palmetto TF            2:17.03
  3 Moon, Brandon             15 Seneca                 2:23.64
  4 Corley, John              15 Palmetto TF            2:30.54
  5 Baker, Brian              15 Palmetto TF            2:35.36
  6 Kyle, Eric                15 Palmetto TF            2:36.40

Event 153  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bromell, Valencia         17 Grand Strand           2:35.39
  2 Wilson, Lucelia V         17 Unattached             2:37.83
  3 Hentz, Brecken            17 Palmetto TF            2:54.23
  4 Walker, Charmaine         16 Seneca                 3:06.55
  5 Mulwee, Shontae           16 Seneca                 3:31.48

Event 154  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Harding, Christian        16 Spartanburg            2:03.89
  2 Green, Christopher        16 Classics               2:13.09
  3 Rabb, Patrick             17 Quick Striders         2:18.03
  4 Scott, LaTorrie           17 Classics               2:18.13
  5 Platts, Sean              16 Florence               2:20.52
  6 Pittman, Mark             18 Palmetto TF            2:23.47

Event 155  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Philson, Devin            13 Spartanburg           18:25.00

Event 157  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hazel, Sydney              9 Summerville            6:24.55
  2 Vorhess, Audrey            9 Mt Pleasant            6:49.50
  3 Corley, Javetta            9 Classics               6:51.21
  4 Pullmann, Anja            10 Florence               7:05.19

Event 158  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rabb, William             10 Summerville            5:47.03
  2 Gibson, Tyler             10 Spartanburg            5:56.50
  3 Thurman, Dashante          9 Quick Striders         6:08.99
  4 Gentry, Jared              9 Spartanburg            6:09.90
  5 Colucci, Ryan             10 Summerville            6:23.76
  6 Macklin, Kyle             10 Palmetto TF            6:28.81
  7 McFall, Timothy            8 Palmetto TF            6:29.66
  8 Philson, Keanu             9 Spartanburg            6:34.62
  9 Wood, Brandon              8 Mt Pleasant            6:37.72
 10 Royal, Dalton              9 Florence               6:40.06
 11 Laughlin, Andrew           9 Palmetto TF            6:51.67
 12 Mahaffey, Richard          8 Greenville             6:59.10

Event 159  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Royal, Alisha             11 Florence               5:41.55
  2 Inclan, Katie             11 Spartanburg            6:03.79
  3 Simpkins, Lindsay         11 Spartanburg            6:04.30
  4 Klimecki, Kerry           12 Mt Pleasant            6:05.08
  5 Truman, Samantha          11 Florence               6:05.95
  6 Brown, Kristen            10 Florence               6:07.28
  7 Dodds, Hollen             12 Mt Pleasant            6:25.05
  8 Gluchosky, Rhiannon       10 Summerville            6:47.35

Event 160  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Allison, Reid             11 Quick Striders         5:15.23
  2 Turner, William           11 Greenville             5:38.71
  3 Goodnough, Jake           10 Greenville             5:51.13
  4 Pruett, Joshua            11 Florence               5:56.52
  5 McFall, Stephen           11 Palmetto TF            6:24.75
  6 Clark, Baylor             10 Palmetto TF            6:26.70
  7 Driscoll, Brandon         12 Mt Pleasant            6:29.99
  8 Hall, Jesse               11 Palmetto TF            6:32.07
  9 Porter, Graham            12 Florence               6:45.32

Event 161  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 McLoud, Anna              12 Palmetto TF            5:58.28
  2 Cook, Emily               13 Wave Runners           5:58.37
  3 Hess, Elizabeth           13 Florence               7:18.84
  4 Mahaffey, Rebecca Jane    13 Greenville             7:21.33

Event 162  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Chu, Jonathan             14 Classics               4:40.01
  2 Usery, Stephen            14 Wave Runners           4:48.10
  3 Kalshoven, Daniel         13 Spartanburg            5:01.99
  4 McFall, Mark              13 Palmetto TF            5:07.04
  5 Fitts, Joshua             13 Mt Pleasant            5:29.63
  6 Guthrie, Stuart           14 Unattached             5:29.79
  7 Lee, Jason                13 Seneca                 5:45.12
  8 Murray, Benjamin          13 Mt Pleasant            5:45.79
  9 Bokelman, James           12 Florence               5:45.83
 10 Smith, Will               13 Seneca                 5:45.83
 11 Pour, Cameron             13 Florence               6:47.19
 12 Cleary, Kevin             13 Florence               7:06.63

Event 163  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nichols, Jessica          14 Mt Pleasant            5:32.11
  2 Barker, Lindsey           16 Wave Runners           5:42.49
  3 Woodring, Thela           14 Quick Striders         5:48.88
  4 Hulett, Rachel            14 Florence               6:06.83
  5 Dias, Virginia            15 Florence               6:22.34
  6 Mahaffey, MaryElaine      15 Greenville             6:27.79
  7 Turner, Elizabeth         15 Unattached             7:09.39
  8 Taylor, Makeia            15 Quick Striders         7:33.69

Event 164  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Selvey, Jeff              16 Palmetto TF            4:38.09
  2 Walker, Joshua            14 Unattached             4:57.71
  3 Washington, Jaytice       14 Palmetto TF            5:09.33
  4 Kyle, Eric                15 Palmetto TF            5:14.43
  5 Baker, Brian              15 Palmetto TF            5:17.85
  6 Terry, James              16 Seneca                 5:19.97

Event 166  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Beasley, Trevor           17 Quick Striders         4:13.86
  2 Moats, Justin             18 Palmetto TF            4:25.10
  3 Rabb, Patrick             17 Quick Striders         4:39.08
  4 Scott, LaTorrie           17 Classics               4:55.83
  5 Platts, Sean              16 Florence               5:05.37

Event 167  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'B'                   6:22.75

Event 171  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'A'                   4:45.83

Event 175  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Quick Striders  'A'                              4:02.25
  2 55 Grand Strand Athletics  'A'                      4:08.34
  3 55 Classics Track Club  'A'                         4:16.40

Event 176  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Spartanburg Striders  'A'                        3:23.29
  2 55 Quick Striders  'A'                              3:29.22
  3 55 Classics Track Club  'B'                         3:47.57

Event 188  Shot Put Sub Bantams Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hazel, Mason               8 Summerville              2.78m    9-01.50
  2 Rabb, Andrew               7 Summerville              2.68m    8-09.50

Event 189  Long Jump Sub Bantams Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Holland, Kianna            8 Seneca                   2.86m    9-04.75
  2 Halbert, Emily             7 Florence                 2.30m    7-06.50

Event 190  Long Jump Sub Bantams Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gambrell, Braxton          5 Seneca                   2.21m    7-03.00
  2 Ellis, Ryan                7 Florence                 2.12m    6-11.50
  3 Rabb, Andrew               7 Summerville              2.00m    6-06.75
  4 Truman, Andy               7 Florence                 2.00m    6-06.75

Event 193  JavelinThrow Sub Bantams Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Clarke, Brooke             8 Palmetto TF              9.46m      31-00

Event 207  1500 Meter Race Walk Sub Bantams Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cobb, Daja                 7 Seneca                14:18.15

Event 208  1500 Meter Race Walk Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- Rabb, Andrew               7 Summerville                 DQ
 -- Cannon, Derion             7 Seneca                      DQ

Event 209  100 Meter Dash Sub Bantams Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Seqouia             7 Quick Striders           18.50

Event 210  100 Meter Dash Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gordon    III, Nathaniel   7 Spartanburg              16.36
  2 Holloway, Mikendal         7 Greenville               16.62
  3 Haskell  III, Melvin       3 Greenville               24.87

Event 212  200 Meter Dash Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gordon    III, Nathaniel   7 Spartanburg              33.74
  2 Holloway, Mikendal         7 Greenville               34.51
  3 Ellis, Ryan                7 Florence                 35.72
  4 Mixson, Austin             7 Classics                 37.09
  5 Gambrell, Braxton          5 Seneca                   44.29

Event 213  400 Meter Dash Sub Bantams Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Clarke, Brooke             8 Palmetto TF            1:31.47
  2 McDaniel, Marcedes         6 Seneca                 1:34.92
  3 Hunter, Katrice            6 Seneca                 1:41.24
  4 Walker, Destiny            5 Seneca                 2:07.90

Event 214  400 Meter Dash Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Edmond, Allen              8 Unattached               74.80
  2 Gordon    III, Nathaniel   7 Spartanburg              77.16
  3 Mixson, Austin             7 Classics               1:23.45
  4 Holloway, Mikendal         7 Greenville             1:23.91
  5 Haskell  III, Melvin       3 Greenville             2:04.63

Event 215  800 Meter Run Sub Bantams Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Catherine          8 Mt Pleasant            3:19.82
  2 Halbert, Emily             7 Florence               3:27.62
  3 Clarke, Brooke             8 Palmetto TF            3:38.22

Event 216  800 Meter Run Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Edmond, Allen              8 Unattached             2:55.79
  2 Barker, Brad               8 Wave Runners           3:12.49
  3 Truman, Andy               7 Florence               3:26.01
  4 Cannon, Derion             7 Seneca                 3:59.61

Event 217  1500 Meter Run Sub Bantams Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Catherine          8 Mt Pleasant            6:59.08
  2 Halbert, Emily             7 Florence               7:04.03

Event 218  1500 Meter Run Sub Bantams Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Edmond, Allen              8 Unattached             6:27.70
  2 Truman, Andy               7 Florence               6:47.33

Event 219  4x100 Meter Relay Sub Bantams Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'A'                     74.07

Event 222  4x400 Meter Relay Sub Bantams Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 55 Seneca Blazers Track Club  'A'                   6:00.28

Event 223  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Bryson              9 Spartanburg              14.09
  2 Carpenter, Shai           10 Quick Striders           14.27
  3 Gibson, Bradley            8 Classics                 15.13
  4 Robinson, Christopher      9 Seneca                   15.50
  5 Kirksey, Patrick          10 Quick Striders           15.65
  6 Fulmer, Jermy             10 Palmetto TF              15.90
  7 Blanton, Matheson         10 Summerville              16.61

Event 227  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Stowers, Jasmine          11 Quick Striders           13.37
  2 Alston, Lauren            11 Classics                 14.14
  3 Tullis, Kristen           12 Spartanburg              15.24
  4 Parham, Mercedes          11 Seneca                   15.55
  5 Ledwell, Kim              11 Mt Pleasant              15.71
  6 Hennessey, McKinley       11 Palmetto TF              15.73
  7 James, Jalisa             12 Quick Striders           16.00
  8 Hital, Hana               11 Summerville              16.07

Event 228  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Link, Sean                12 Mt Pleasant              28.62
  2 Cunningham, Jarrel        11 Classics                 30.36
  3 Gamble, Karim             11 Grand Strand             31.09
  4 Booker, Tevin             10 Spartanburg              31.36
  5 Holland, Tray             10 Seneca                   31.49
  6 Parker   II, Rashean      10 Quick Striders           31.91
  7 Williams, James           10 Seneca                   32.77
  8 Greer, Daniel             11 Quick Striders           36.54
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx