Join/Renew Now

Results - USATF Metropolitan Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/6-8/03

Event 1  Girls 6-8 200 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marcus, Jalilissa            ATOM                     33.08   1
  2 Oakley, Tysheena             ATOM                     34.23   1
  3 Salmon, M.                   Newteck Spr.             34.93   3
  4 Kipping, Diamond             NYN                      35.21   2
  5 Price, Amina                 WP                       35.65   2
  6 Ebron, Taylor                JEUN                     36.21   1
  7 Nicholson, Breona            QH                       37.00   2
  8 Brooks, Kiree                S/A Hind's               37.35   2
  9 Sanya, Abisola               Unattached               37.48   3
 10 Anderson, Akyla              Rising Stars             38.26   1
 11 DeWitt, Myasia               NYN                      38.58   2
 12 Clayton, Brittney            NYN                      39.42   2
 13 Attry, Kailia                Newteck Spr.             39.44   2
 14 Samuels, Brianna             Eny Impalas              41.08   1
 15 Doway, Alison                Starlets                 41.74   3
 16 Sanchez, Dyani               WS                       43.70   1
 17 Randall, Ariel               Eny Impalas              43.94   1
 18 Sanya, Ola                   Eny Impalas              44.68   1
 19 Shaw, Aaliyah                QH                       44.75   2

Event 2  Boys 6-8 200 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grimsley, Jonathan           Susan Wagner             33.39   1
  2 Collins, Tybre               MHB                      34.78   1
  3 Pierre, Jonathan             S/A Hind's               36.79   1
  4 Felicien, Jemal              PegasusT/F C             36.89   2
  5 Mitchel, Joshua              HE                       36.97   1
  7 Brown, Jamal                 Newteck Spr.             37.33   2
  8 Pruitt, Jared                HARL                     38.33   1
  9 Pickett, Ronnel              RUFF                     39.76   2
 10 Wise, Maleek                 Unattached               39.85   2
 11 Smalls, Donavan              Kenyan Runne             40.82   3
 12 Gibson, Preston              NYN                      43.82   3
 13 Pierre, Daniel               S/A Hind's               45.46   2
 14 Dweck, Vaughn                WS                       46.24   1

Event 3  Girls 9-10 200 Meter Dash Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roller, Brie                 Starz                    28.67   4
  2 Mapson, Alexis               HARL                     29.94   3
  3 Carryl, Raymona              Rising Stars             30.58   4
  4 Davis, Abigail               HARL                     32.28   2
  5 Philson, Lateisha            RUFF                     32.56   3
  6 Sterrett, Jhanee             QH                       33.03   2
  7 Grimsley, Sierra             NYN                      33.06   3
  8 Claudio, Mariah              Starlets                 33.21   4
  9 Briggs, Sadiah               Starlets                 33.35   3
 10 Christian, Bria              WP                       33.49   1
 11 Henry, Karissa               HALL                     33.63   4
 12 Mowatt, Krystal              Young Expl               34.09   3
 13 High, Patrice                ME                       34.82   1
 14 Edwards, Karelle             NYN                      35.54   2
 15 Hines, Brittany              QH                       35.56   2
 16 Hughes, Brittany             Eny Impalas              35.60   1
 17 White, Ariel                 NYN                      35.98   3
 18 Salaam, Imani                WS                       35.99   1
 19 Jackson, Asia                WS                       36.09   1
 20 Finley, Alaisha              Unattached               36.28   3
 21 Swan, Jazmyn                 RUNF                     36.54   2
 22 Shaw, Andrea                 QH                       36.95   4
 23 Parson, Jaliscia             WS                       37.35   2
 24 Jattan, Lindsay              S/A Hind's               37.46   2
 25 McQueen, Deandra             HARL                     37.53   2
 26 Davis, Shavanna              Eny Impalas              38.73   1
 27 Gentry, Trejor               QH                       38.77   3
 28 Davis, Tommi-Ann             Eny Impalas              39.25   1
 29 Jordan, Kyra                 Unattached               42.97   1

Event 4  Boys 9-10 200 Meter Dash Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fils-Aime, Pierreson         S/A Hind's               30.91   1
  2 Akinleye, Jende              Starz                    31.65   1
  3 Shaw, Malik                  QH                       32.73   1
  4 Crawford, Rouan              Rising Stars             33.29   1
  5 Downer, Martin               NYN                      33.95   2
  6 Mills, Kyle                  Eny Impalas              34.03   2
  7 Mitchell, Treston            Young Expl               34.08   1
  8 Winslow, Christopher         BS                       34.16   1
  9 Boykin, Jonathan             Unattached               34.21   2
 10 Jordan, Kyle                 Unattached               34.45   1
 11 Plaza, Jalen                 WS                       35.34   1
 12 Sims, Brandon                NYN                      36.53   2
 13 Moxam, Danyel                Unattached               43.92   2
 14 McDowell, Romario            Young Expl               44.25   2
 15 Jordan, Christian            Unattached               44.94   2

Event 5  Girls 11-12 200 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Crusoe, Nzingha              Unattached               26.34   2
  2 Phipps, Monica               New Horizon              26.72   1
  3 Johnson, Patrice             ME                       27.92   2
  4 Lynch, Rayona                QS                       28.08   2
  5 Williams, Corrine            NYN                      28.12   2
  6 Kamate, Aichatou             NYN                      28.26   1
  7 Dunstan, Samantha            HALL                     29.21   5
  8 Dumas, Shikiera              Caproc Pegas             29.32   3
  9 Roberts, Sheina              JEUN                     29.41   3
 10 White, Sharnell              NYN                      29.47   3
 11 Lloyd, taylor                JEUN                     29.48   5
 12 Williams, Shaquanna          Eny Impalas              29.57   3
 13 Nash, Lori                   HALL                     29.65   5
 14 Chilsom, Sharleen            WP                       29.82   4
 15 Francis, Phyllis             Starlets                 29.88   1
 16 Pearson, Kiamesha            QS                       30.26   4
 17 Headley, Chantell            BS                       30.35   1
 18 Chen Heu, Sura               HALL                     30.36   1
 19 Biederman, Brooke            Unattached               30.44   1
 20 Vega, Christina              ZODI                     30.46   4
 21 Grant, Jelisa                ZODI                     31.19   2
 22 Hector, Taneal               BRON                     31.40   3
 23 Jones, Dasia                 Kenyan Runne             31.44   3
 24 Finley, Jennifer             MHB                      31.59   5
 25 Nurse, Thiahera              Rising Stars             31.60   3
 26 Hooper, Shanell              MHB                      31.68   3
 27 Finley, Alora                Unattached               31.91   2
 28 Brooks, Kiana                HALL                     31.95   5
 29 Gabriel, Samantha            S/A Hind's               32.29   4
 30 Parnell, Angelique           HE                       32.51   2
 31 Oakley, Destynee             ATOM                     32.62   1
 32 Gordon, Toni                 Newteck Spr.             33.20   5
 33 Moxam, Janya                 Unattached               33.66   1
 34 Leftwich, Dominique          Eny Impalas              34.04   2
 35 Parrott, Brittany            RUNF                     34.06   4
 36 Heslop, Edonia               Eny Impalas              34.39   4
 37 Samuels, Monique             Eny Impalas              34.63   4
 38 Newton, Amber                Unattached               36.97   5
 39 Sanchez, Falisha             Starlets                 40.16   4

Event 6  Boys 11-12 200 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winslow, Dashe               BS                       27.65   1
  2 Brown, Darnell               NYN                      27.81   2
  3 Habor, Anthony               Ttc                      27.83   1
  4 Hill, Brandon                WS                       27.87   1
  5 McBean, Davone               BRON                     29.68   1
  6 Lewis, R.                    QS                       30.07   2
  7 Venner, Andre                S/A Hind's               30.44   2
  8 Gray, Shondell               BRON                     30.66   1
  9 Taylor, George               NYN                      30.77   2
 10 Stewart, Shaymar             Starz                    31.82   1
 11 Newton, Mike                 Unattached               35.07   2
 12 Bryant, Markel               Unattached               36.25   2

Event 7  Girls 13-14 200 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muhammed, Dalilah            NYN                      26.49   1
  2 Vasquez, Altagracia          BRON                     27.09   1
  3 Butts, Keshia                M306                     27.29   1
  4 Montama-Badou, Tamikah       S/A Hind's               27.50   3
  5 Ceaser, Kristynmarie         NYN                      27.71   1
  6 Santana, Tishawna            Rising Stars             27.80   1
  7 White, Josalyn               BRON                     28.08   3
  8 Duke, Zevaja                 WP                       28.17   2
  8 Fraser, Ashley               BRON                     28.17   3
 10 Campbell, Glennisha          RUFF                     28.28   1
 11 Wise, Ivana                  MHB                      28.39   2
 12 Lourick, Lauren              BRON                     28.86   3
 13 Bells, Jasmine               WP                       29.00   2
 14 Gayle, Crystal               BRON                     29.21   3
 15 Lyles, Alexandria            Champ TC                 29.48   2
 16 Francis, Tishera             HALL                     29.78   2
 17 Hazeley, Ayana               M306                     30.04   3
 18 Brook, Christine             HALL                     30.89   2

Event 8  Boys 13-14 200 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burnett, Terrell             Unattached               24.66   1
  2 Kirkland, Da'Shaen           MYS                      24.97   1
  3 DeVore, Tariq                QS                       26.04   1
  4 Doughlin, Jabari             Starz                    26.21   2
  5 Galarza, Indio               Champ TC                 26.32   2
  6 Wilson, Charles              MHB                      27.31   1
  7 Stephens, Kharim             ME                       28.72   2
  8 Ramos, Nasheed               RUNF                     30.00   2
  9 Letford, Noel                NYN                      30.08   1
 10 Premachandran, Dylan         I.S. 72                  30.22   2
 11 Francis, Patrice             HALL                     31.18   1

Event 9  Girls 15-16 200 Meter Dash Intermediate
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kamate, Nene                 NYN                      25.27   1
  2 Crusoe, Olinka               Unattached               25.46   1
  3 Ashman, Chianne              BROO                     25.57   1
  4 Henry, Joy                   ME                       25.61   1
  5 McShine, Kamilah             S/A Hind's               26.65   1
  6 Sullivan, Karissa            S/A Hind's               26.98   2
  7 Griffiths, Marie             Unattached               27.65   2
  8 Irish, Janis                 Kenyan Runne             28.20   2
  9 Hanley, Vene                 Caproc Pegas             28.38   2
 10 Wood, Shanequa               ME                       29.34   2
 11 McFarland, Candace           HE                       30.90   2

Event 10  Boys 15-16 200 Meter Dash Intermediate
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steele, Edino                Jabari R                 21.97   1
  2 Clarke, Delano               Unattached               22.12   1
  3 Walker, Tristan              ME                       22.15   1
  4 McKenzie, Gordon             ME                       22.49   1
  5 McMillan, Terius             HE                       22.92   1
  6 Henry, Clemore               Unattached               22.98   1
  7 McManions, Brian             New Horizon              23.13   2
  8 Plummer, Marvin              RUFF                     23.66   1
  9 Greenaway, Seandel           RUFF                     24.05   2
 10 Akinleye, Akintunde          Starz                    24.61   2
 11 McCray, Matthew              RUFF                     24.85   3
 12 Stevens, Tyrell              BRON                     25.07   2
 13 Ernest, Donovan              Starz                    25.45   3
 14 Marsh, Christopher           Newteck Spr.             25.63   3
 15 Sue, Kevin                   ME                       25.69   2
 16 Premachandran, Neil          Susan Wagner             27.05   2
 17 Lawernce, Trevor             ME                       27.17   3
 18 Atkinson, Dion               ME                       27.46   2

Event 11  Girls 17-18 200 Meter Dash Young
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gilchrist, Yendi             ME                       24.75   1
  2 Brown, Nikeshia              ME                       25.04   1
  3 Benjamin, Jeavon             ME                       25.30   1
  4 Smith, Trudian               WS                       26.10   1
  5 Wyse, Ayaha                  ME                       26.29   1
  6 Griffiths, Dionne            Bronx Tigers             26.58   2
  7 Fyffe, Shellean              ME                       26.61   1
  8 Gooding, Dhayhan             NYN                      26.76   1
  9 Bailey, Victoria             HARL                     27.06   1
 10 Atkins, Sasha                HALL                     27.49   2
 11 Ealy, Solange                QH                       27.64   2
 12 Watkins, Antionette          HALL                     28.21   2

Event 12  Boys 17-18 200 Meter Dash Young
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Garvin, Michael              ME                       22.27   3
  2 Nation, Micah                Kenyan Runne             22.76   3
  3 Tatham, Mark                 New Horizon              22.95   3
  4 Ville, Pierre                Kenyan Runne             23.03   1
  5 Wilson, Kimarley             BROO                     23.06   3
  5 Alleyne, Andre               Ttc                      23.06   1
  7 Xavier, John                 MNT                      23.07   3
  8 Briggs, Davon                Ttc                      23.22   1
  9 Russell, Marlon              Unattached               23.27   1
 10 Smith, Walt                  Blazer's Int             24.25   3
 11 Ridley, Malik                BRON                     25.29   1

Event 13  Girls 6-8 400 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marcus, Jalilissa            ATOM                   1:15.68   1
  2 Headley, Shanique            BS                     1:16.39   1
  3 Oakley, Tysheena             ATOM                   1:16.60   1
  4 Francis, Tatyana             ZODI                   1:19.63   1
  5 Anderson, Akyla              Rising Stars           1:24.94   3
  6 Ebron, Taylor                JEUN                   1:25.49   1
  7 Doway, Alison                Starlets               1:28.33   2
  8 Brooks, Kiree                S/A Hind's             1:30.11   2
  9 Beard, Imani                 ME                     1:31.78   2
 10 Addison, Courtni             ME                     1:37.05   2
 11 Johnson, Genteel             Starlets               1:37.80   2
 12 Herrera, Samantha            RUNF                   1:46.24   1
 13 Shaw, Aaliyah                QH                     1:48.84   2

Event 14  Boys 6-8 400 Meter Dash Sub-Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grimsley, Jonathan           Susan Wagner           1:16.46   2
  2 Sims, Marcus                 NYN                    1:19.12   2
  3 Fils-Aime, Sandro            S/A Hind's             1:23.52   1
  4 Mills, Malik                 Eny Impalas            1:25.57   1
  5 Kerr, Ajani                  Rising Stars           1:27.09   1
  6 Dweck, Vaughn                WS                     1:31.92   1
  7 Gibson, Preston              NYN                    1:32.94   2
  8 Pierre, Jonathan             S/A Hind's             1:39.15   1
  9 Pickett, Ronnel              RUFF                   1:46.20   1

Event 15  Girls 9-10 400 Meter Dash Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roller, Brie                 Starz                  1:04.61   2
  2 Mapson, Alexis               HARL                   1:07.28   2
  3 Francis, Claudia             Starlets               1:08.71   2
  4 Knight, Elissa               JEUN                   1:11.73   2
  5 Brown, Triniece              Rising Stars           1:12.09   2
  6 Claudio, Dominique           Starlets               1:14.57   3
  7 Davis, Abigail               HARL                   1:15.09   2
  8 Branch, Rose                 Unattached             1:15.25   1
  9 Hathorne, LaShonda           QH                     1:15.40   2
 10 Hutchinson, Chanice          Starlets               1:15.80   2
 11 Brown, Jasmine               Starlets               1:17.47   1
 12 Briggs, Sadiah               Starlets               1:17.69   1
 13 Demarest, Junelle            Notre Dame             1:18.10   1
 14 Lebron, Sherre               JEUN                   1:18.96   1
 15 Christian, Bria              WP                     1:19.39   2
 16 Boykin, Jasmine              QH                     1:20.92   1
 17 Monreu, Rhonia               S/A Hind's             1:23.35   1
 18 Henry, Karissa               HALL                   1:25.36   1
 19 Parson, Jaliscia             WS                     1:26.30   3
 20 Philson, Lateisha            RUFF                   1:27.92   1

Event 16  Boys 9-10 400 Meter Dash Bantam
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fils-Aime, Pierreson         S/A Hind's             1:07.19   1
  2 Brooks, Brandon              HALL                   1:11.63   1
  3 Carryl, Rolston              Rising Stars           1:11.84   1
  4 Parnell, Ian                 HE                     1:11.93   2
  5 Gonzalez, Joseph             Rising Stars           1:13.44   2
  6 Franklin, Eric               Eny Impalas            1:15.78   1
  7 Mills, Kyle                  Eny Impalas            1:17.50   1
  8 Anglade, Shane               NYN                    1:18.38   1
  9 Mitchell, Treston            Young Expl             1:19.02   1
 10 Shaw, Malik                  QH                     1:20.11   1
 11 Ford, Demetry                Newteck Spr.           1:27.83   1

Event 17  Girls 11-12 400 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Crusoe, Nzingha              Unattached             1:00.84   1
  2 Phipps, Monica               New Horizon            1:01.51   2
  3 Easterling, Alexis           HE                     1:01.81   1
  4 Armand, Ashley               QS                     1:02.31   1
  5 Kamate, Aichatou             NYN                    1:03.88   1
  6 Hurst, Renisha               JEUN                   1:04.16   1
  7 Goulding, Shanyce            JEUN                   1:04.80   1
  8 Holland, Malekah             JEUN                   1:04.87   1
  9 White, Sharnell              NYN                    1:05.56   2
 10 Thomas, Doninique            RUNF                   1:06.17   2
 11 Grier, Gaynal                WS                     1:07.04   2
 12 Bates, Nickila               HALL                   1:07.73   1
 13 Chilsom, Sharleen            WP                     1:08.39   3
 14 Francis, Phyllis             Starlets               1:10.72   2
 15 Oakley, Destynee             ATOM                   1:11.43   3
 16 Jones, Dasia                 Kenyan Runne           1:11.53   3
 17 Headley, Chantell            BS                     1:11.84   2
 18 Gabriel, Samantha            S/A Hind's             1:12.08   4
 19 Chen Heu, Sura               HALL                   1:12.63   3
 20 Welch, Naomi                 JEUN                   1:12.92   3
 21 Javois, Gisele               Young Expl             1:12.98   2
 22 Pryor, Kelly                 NYN                    1:13.54   2
 23 Nurse, Thiahera              Rising Stars           1:13.94   4
 24 Pearson, Kiamesha            QS                     1:14.49   3
 25 Gordon, Toni                 Newteck Spr.           1:16.29   3
 26 Moxam, Janya                 Unattached             1:22.12   4
 27 Newton, Amber                Unattached             1:30.75   4
 -- Hernandez, Bianta            Unattached                 DNF   3

Event 18  Boys 11-12 400 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Darnell               NYN                    1:00.61   2
  2 Rollock, Elijah              ME                     1:00.76   2
  3 Winslow, Dashe               BS                     1:03.08   1
  4 Hill, Brandon                WS                     1:03.86   2
  5 Hines, Mahal                 Ttc                    1:05.46   1
  6 Salmon, Dwight               S/A Hind's             1:05.53   2
  7 Gray, Shondell               BRON                   1:08.51   2
  8 Taylor, Robert               NYN                    1:09.24   2
  9 Leonard, Mike                Ttc                    1:09.30   1
 10 Davis, John                  HARL                   1:12.80   3
 11 Houston, Neal                Ttc                    1:24.98   1
 12 Newton, Mike                 Unattached             1:25.60   1
 13 Berardi, Marl                Annunciation           1:29.32   1

Event 19  Girls 13-14 400 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Porter-Stepny, Corrine       Starlets               1:01.54   1
  2 Santana, Tishawna            Rising Stars           1:02.47   1
  3 Williams, Centry             Starlets               1:04.71   2
  4 Montama-Badou, Tamikah       S/A Hind's             1:04.74   2
  5 Lawson, Latisha              BRON                   1:04.76   1
  6 Campbell, Glennisha          RUFF                   1:05.13   1
  7 Butts, Keshia                M306                   1:05.31   2
  8 Gayle, Crystal               BRON                   1:05.37   1
  9 Hazeley, Ayana               M306                   1:06.81   2
 10 Waiters, Tanisha             BRON                   1:06.89   1
 11 Brown, Jasmine               BRON                   1:07.04   1
 12 Drucker, Joanna              WP                     1:07.27   1
 13 Murphy, Kimberly             Unattached             1:07.58   2
 14 Hendy, Shantell              BS                     1:08.03   1
 15 Lyles, Alexandria            Champ TC               1:12.32   2
 16 Francis, Tishera             HALL                   1:14.96   2
 17 Berardi, Alexandra           Annunciation           1:15.57   2

Event 20  Boys 13-14 400 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniels, Taquan              ME                       53.85   1
  2 Kirkland, Da'Shaen           MYS                      57.83   1
  3 DeVore, Tariq                QS                       58.80   1
  4 Galarza, Indio               Champ TC               1:00.02   2
  5 Doughlin, Jabari             Starz                  1:00.40   1
  6 Richardson, Jonathan         WS                     1:03.61   2
  7 St. Louis, Raushan           Unattached             1:03.66   1
  8 Johnson, Dkawan              WS                     1:06.94   2
  9 Letford, Noel                NYN                    1:06.97   1
 10 James, Carlos                HALL                   1:08.88   2
 11 Francis, Patrice             HALL                   1:10.38   2

Event 21  Girls 15-16 400 Meter Dash Intermediate
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blake, Dom                   Unattached               55.72   1
  2 Morris, Janean               ATOM                     57.27   1
  3 Sterrette, Adrenee           QH                       58.01   2
  4 Henry, Joy                   ME                       58.18   1
  5 Crusoe, Olinka               Unattached               58.42   1
  6 Bogle, Nakisha               ME                       59.50   1
  7 Ford, Whitney                WP                     1:00.45   2
  8 McShine, Kamilah             S/A Hind's             1:01.42   2
  9 Griffiths, Marie             Unattached             1:02.32   3
 10 Irish, Janis                 Kenyan Runne           1:02.68   3
 11 Clark, Tisha                 BKHT                   1:02.91   1
 12 Smith, Chanell               WP                     1:03.07   3
 13 Wilson, Jennifer             QH                     1:03.29   2
 14 Jones, Jovani                BROO                   1:03.82   2
 15 Jackson, Simone              Starlets               1:06.41   4
 16 Sanchez, Soely               Starlets               1:06.57   3
 17 Smith, Lakeisha              NYN                    1:07.00   3
 18 Francis, Tanise              BRON                   1:07.75   2
 19 Wood, Shanequa               ME                     1:09.34   3
 20 Wright, Tamika               Starlets               1:14.50   4
 21 Mosher, Sade                 PegasusT/F C           1:15.00   4
 22 Graham, Cristina             Starlets               1:15.83   4

Event 22  Boys 15-16 400 Meter Dash Intermediate
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McKenzie, Gordon             ME                       50.49   1
  2 Armstrong, Matthew           ME                       52.06   1
  3 Sullivan, Jason              S/A Hind's               52.22   1
  4 Plummer, Marvin              RUFF                     53.53   1
  5 Greenaway, Seandel           RUFF                     53.68   3
  6 Lawernce, Trevor             ME                       53.85   1
  7 Plummer, Ronald              Ttc                      54.83   3
  8 Bourne, Kevin                BROO                     55.35   1
  9 White, Lawrence              BROO                     55.91   3
 10 Sue, Kevin                   ME                       56.16   2
 11 Stevens, Tyrell              BRON                     57.47   2
 12 Gomez, Yosimar               New Horizon              58.66   2
 13 Colon, Hector                BRON                     59.32   2
 14 Hellman, Larry               New Horizon            1:00.10   2
 15 Premachandran, Neil          Susan Wagner           1:00.50   2
 16 X., Terell                   Ttc                    1:02.65   3

Event 23  Girls 17-18 400 Meter Dash Young
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Osbourne, Tanya              ME                       54.55   1
  2 Brown, Nikeshia              ME                       55.07   1
  3 Benjamin, Jeavon             ME                       56.89   1
  4 Porrier, Kimberley           BROO                     58.39   2
  5 Fyffe, Shellean              ME                       58.59   1
  6 Mitchell, Whitney            Starlets                 59.03   2
  7 Lee, Melissa                 BROO                   1:00.31   2
  8 Gerard-Little, Perri         S/A Hind's             1:00.42   3
  8 Wyse, Ayaha                  ME                     1:00.42   3
  8 Ealy, Solange                QH                     1:00.42   2
 11 Griffiths, Dionne            Bronx Tigers           1:02.65   1
 12 Bailey, Victoria             HARL                   1:04.92   1
 13 Northern, Sakinah            WP                     1:05.26   3
 13 Watkins, Antionette          HALL                   1:05.26   3
 15 Atkins, Sasha                HALL                   1:05.67   2

Event 24  Boys 17-18 400 Meter Dash Young
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Coleman, Elzie               NewburghETC              48.60   2
  2 Alvarez, Jeremy              New Horizon              49.55   1
  3 Garvin, Michael              ME                       49.65   3
  4 Nation, Micah                Kenyan Runne             50.09   3
  5 Myers, Jamicha               ME                       50.27   1
  6 Briggs, Davon                Ttc                      50.65   2
  7 Ville, Pierre                Kenyan Runne             51.24   1
  8 Sutton, Jamia                Bronx Tigers             52.68   2
  9 Daley, Jermaine              Blazer's Int             52.79   2
 10 Alleyne, Andre               Ttc                      52.88   1
 11 Tyrell, Leslie               Blazer's Int             53.11   2
 12 Lochard, Reginald            ME                       55.57   1
 13 Wisdom, Jerrell              QS                       55.72   3
 14 Walker, Gary                 Unattached               55.80   2
 15 Ayeiabouo, Yinka             RUFF                     56.24   1

Event 25  Girls 6-8 800 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sterrett, Jhanee             QH                     2:55.71
  2 Headley, Shanique            BS                     2:59.60
  3 Francis, Tatyana             ZODI                   3:22.95
  4 Beard, Imani                 ME                     3:26.01
  5 Johnson, Genteel             Starlets               3:41.93

Event 26  Boys 6-8 800 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Marcus                 NYN                    3:01.42
  2 Mills, Malik                 Eny Impalas            3:01.54
  3 Fils-Aime, Sandro            S/A Hind's             3:05.38
  4 Kerr, Ajani                  Rising Stars           3:09.74

Event 27  Girls 9-10 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia             Starlets               2:40.67
  2 Williams, Olicia             Starlets               2:45.42
  3 Rowe, Savonnah               ME                     2:48.11
  4 Brown, Triniece              Rising Stars           2:48.28
  5 Sims, Robin                  NYN                    2:48.41
  6 Hutchinson, Chanice          Starlets               2:50.12
  7 Knight, Elissa               JEUN                   2:50.87
  8 Lebron, Sherre               JEUN                   3:03.17
  9 Boykin, Jasmine              QH                     3:04.10
 10 Monreu, Rhonia               S/A Hind's             3:05.85
 11 Sampson, Leraisha            ME                     3:06.86
 12 Moore, Jasmine               Starlets               3:09.85

Event 28  Boys 9-10 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sealey, Alonzo               Kenyan Runne           2:36.38
  2 Carryl, Rolston              Rising Stars           2:47.34
  3 Parnell, Ian                 HE                     2:49.70
  4 Gonzalez, Joseph             Rising Stars           2:49.81
  5 Wheelings, Nathaniel         NYN                    2:52.13
  6 McShine, Khari               S/A Hind's             3:05.66
  7 Anglade, Shane               NYN                    3:06.31
  8 Davies, Joshua               Starz                  3:48.56

Event 29  Girls 11-12 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Armand, Ashley               QS                     2:24.72
  2 Easterling, Alexis           HE                     2:27.58
  3 Halland, Malekah             JEUN                   2:33.47
  4 Hakim, Kiana                 QS                     2:35.64
  5 Thomas, Doninique            RUNF                   2:37.07
  6 Verley, Nastassia            S/A Hind's             2:39.05
  7 Francis, Phyllis             Starlets               2:40.45
  8 Hurst, Renisha               JEUN                   2:42.80
  9 Johnson, Janice              QH                     2:46.18
 10 Javois, Gisele               Young Expl             2:48.03
 11 Goulding, Shanyce            JEUN                   2:48.88
 12 Castro, Shaniece             Eny Impalas            2:50.62
 13 Smith, Amina                 Kenyan Runne           3:03.90

Event 30  Boys 11-12 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Julian                 ME                     2:33.30
  2 Hinds, Gregory               NYN                    2:35.15
  3 Fisher, Baagiy               BRON                   2:38.13
  4 Ernest, Tristan              Starz                  2:43.88
  5 Davis, John                  HARL                   2:50.20

Event 31  Girls 13-14 800 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne           2:28.53
  2 Hutchinson, Masiah           Starlets               2:35.55
  3 Hendricks, Nya               Starz                  2:36.47
  4 Williams, Centry             Starlets               2:40.07
  5 Hendy, Shantell              BS                     2:42.16
  6 Edmonson, Noelle             HALL                   2:42.91
  7 Drucker, Joanna              WP                     2:44.55
  8 Henry, Lavel                 BKHT                   2:47.87
  8 Warner, Serena               ME                     2:47.87
 10 Neils, Shaquana              QH                     3:07.03

Event 32  Boys 13-14 800 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniels, Taquan              ME                     2:15.90
  2 Carter, Keith                BKHT                   2:23.98
  3 Filo-Aime, Frantz            S/A Hind's             2:24.91
  4 Richardson, Jonathan         WS                     2:29.24
  5 Quinn, Ruoy                  Annunciation           2:29.46
  6 Johnson, Dkawan              WS                     2:42.38

Event 33  Girls 15-16 800 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Janean               ATOM                   2:17.62
  2 Bell, Rolanda                ME                     2:19.87
  3 Henry, Tevey                 ATOM                   2:21.38
  4 Clark, Tisha                 BKHT                   2:24.63
  5 Condell, Alexandria          RUNF                   2:25.30
  6 Wilson, Jennifer             QH                     2:25.87
  7 Mattar, Stephanie            RUNF                   2:26.27
  8 McShine, Kamilah             S/A Hind's             2:35.58
  9 Sanchez, Soely               Starlets               2:36.17
 10 Ryan, Nicole                 S/A Hind's             2:37.89
 11 LoCosa, Katie                QS                     2:39.79
 12 Smith, Lakeisha              NYN                    2:44.52
 13 Jackson, Simone              Starlets               2:46.79
 14 Vincent, Takiyah             BROO                   2:52.43
 15 Smith, Chanell               WP                     2:53.55
 16 Cephas, Laura                RUFF                   2:59.19
 17 Wright, Tamika               Starlets               3:06.52
 18 Mosher, Sade                 PegasusT/F C           3:13.29

Event 34  Boys 15-16 800 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crosswell, Julian            ME                     2:02.33
  2 Munk, Fred                   Ttc                    2:03.18
  3 Armstrong, Matthew           ME                     2:03.97
  4 Williams, Michael            BKHT                   2:10.89
  5 Brown, Kirk                  Kenyan Runne           2:11.43
  6 Sullivan, Jason              S/A Hind's             2:11.50
  7 Aiyelabowo, James            RUNF                   2:14.59
  8 Colon, Hector                BRON                   2:23.56

Event 35  Girls 17-18 800 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sappleton, Salena            ME                     2:21.59
  2 Osbourne, Tanya              ME                     2:22.58
  3 Dawkins, Tishauna            HALL                   2:36.91
  4 Easton, Tiffany              ME                     2:44.10

Event 36  Boys 17-18 800 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Jamicha               ME                     2:00.90
  2 Webley, Michael              BKHT                   2:02.06
  3 Wisdom, Jerrell              QS                     2:04.96
  4 Warner, Aaron                ME                     2:07.87
  5 Lochard, Reginald            ME                     2:10.46
  6 Dorvil, Levince              Unattached             2:16.91

Event 37  Girls 6-8 1500 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beard, Imani                 ME                     6:56.31

Event 38  Boys 6-8 1500 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Marcus                 NYN                    5:51.28
  2 Mills, Malik                 Eny Impalas            6:10.63
  3 Fils-Aime, Sandro            S/A Hind's             6:15.30

Event 39  Girls 9-10 1500 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Olicia             Starlets               5:40.91
  2 Hathorne, LaShonda           QH                     5:48.07
  3 Boykin, Jasmine              QH                     5:59.34

Event 40  Boys 9-10 1500 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sealey, Alonzo               Kenyan Runne           5:18.47
  2 Parnell, Ian                 HE                     5:36.90
  3 Gonzalez, Joseph             Rising Stars           5:39.36
  4 Wheelings, Nathaniel         NYN                    5:42.26
  5 Galloway, Bjorn              ME                     5:52.21
  6 McShine, Khari               S/A Hind's             5:54.78

Event 41  Girls 11-12 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Doninique            RUNF                   5:15.83
  2 Linley, Safiya               Starz                  5:19.92
  3 Savage, Tyeasha              Starz                  5:25.13
  4 Hakim, Kiana                 QS                     5:33.05
  5 Johnson, Janice              QH                     5:36.27
  6 Carder, Melisa               WS                     5:38.95
  7 Verley, Nastassia            S/A Hind's             5:40.06
  8 Smith, Amina                 Kenyan Runne           5:50.81
  9 Francis, Tinaysha            NY Lab                 6:00.13
 10 Davies, Mallory              Starz                  6:22.33

Event 42  Boys 11-12 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stapleton, Jason             Ttc                    5:09.73
  2 Jackson, Lawerence           S/A Hind's             5:11.17
  3 Hinds, Gregory               NYN                    5:12.69
  4 Ernest, Tristan              Starz                  5:18.41
  5 Lazhir, Sammy                Kenyan Runne           5:21.34
  6 Kilduff, Ryan                Annunciation           5:27.70
  7 Fraser, Rashawn              BRON                   5:33.57
  8 Davis, John                  HARL                   5:42.54

Event 43  Girls 13-14 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne           4:56.11
  2 Mcpherson, Malia             BROO                   5:26.33
  3 Neils, Shaquana              QH                     5:53.25

Event 44  Boys 13-14 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein-Cloud, Rafal           Kenyan Runne           4:40.27
  2 Mills, Bryon                 BKHT                   4:54.39
  3 Richardson, Jonathan         WS                     4:57.10
  4 Filo-Aime, Frantz            S/A Hind's             4:57.73
  5 Hamzem, Adbul                Kenyan Runne           5:00.04
  6 Jenkins, Fabian              RUFF                   5:22.95
  7 Johnson, Dkawan              WS                     5:23.48

Event 45  Girls 15-16 1500 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Rolanda                ME                     4:54.61
  2 Blackburn, Shantile          NYN                    4:59.66
  3 Sterrette, Adrenee           QH                     5:03.20
  4 Mattar, Stephanie            RUNF                   5:06.05
  5 Condell, Alexandria          RUNF                   5:12.15
  6 Ryan, Nicole                 S/A Hind's             5:37.41
  7 Beers, Catherine             WS                     6:00.53
  8 Cephas, Laura                RUFF                   6:18.43

Event 46  Boys 15-16 1500 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Kirk                  Kenyan Runne           4:25.85
  2 Axon, Tom                    Ttc                    4:35.90
  3 Williams, Michael            BKHT                   4:47.24
  4 Roberts, Chris               ME                     5:02.12

Event 47  Girls 17-18 1500 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waiters, Tanisha             BRON                   5:35.88
  2 Vincent, Jahmila             BROO                   6:01.49

Event 48  Boys 17-18 1500 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Webley, Michael              BKHT                   4:12.00
  2 Walker, Gary                 Unattached             4:40.04
  3 Pickett, Julian              RUFF                   5:14.10

Event 61  Girls 11-12 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Amina                 Kenyan Runne          11:52.83
  2 Carder, Melisa               WS                    11:57.90
  3 Johnson, Janice              QH                    12:12.09
  4 Verley, Nastassia            S/A Hind's            12:20.15
  5 Davies, Mallory              Starz                 12:58.16

Event 62  Boys 11-12 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lazhir, Sammy                Kenyan Runne          11:27.37

Event 63  Girls 13-14 3000 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne          10:51.02
  2 Neils, Shaquana              QH                    11:48.39

Event 64  Boys 13-14 3000 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klein-Cloud, Rafal           Kenyan Runne          10:37.04
  2 Mills, Bryon                 BKHT                  10:41.10
  3 Hamzem, Adbul                Kenyan Runne          11:07.53
  4 Jenkins, Fabian              RUFF                  12:00.12

Event 65  Girls 15-16 3000 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Condell, Alexandria          RUNF                  11:11.96
  2 Abiola, Rakibat              Starlets              11:46.47
  3 Beers, Catherine             WS                    13:58.43

Event 66  Boys 15-16 3000 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Chris               ME                    10:56.24

Event 67  Girls 17-18 3000 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Greene, Tyneka               QS                    11:19.79

Event 69  Girls 9-10 Shot Put Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Adrienne          ME                       5.75m
  2 Venner, Alexis               S/A Hind's               5.04m
  3 Tankeng, Nzengung            Notre Dame               4.51m
  4 Jattan, Lindsay              S/A Hind's               3.61m
  5 Douglas, Chelsea             Dubian Dashe             3.23m

Event 70  Boys 9-10 Shot Put Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Christopher         BS                       6.86m
  2 Galloway, Djorn              ME                       5.93m
  3 Franklin, Eric               Eny Impalas              5.47m
  4 Policantro, Corey            Starz                    4.14m
  5 Davies, Joshua               Starz                    3.08m

Event 71  Girls 11-12 Shot Put Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Patrice             ME                       6.87m
  2 Heslop, Edonia               Eny Impalas              3.95m

Event 72  Boys 11-12 Shot Put Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaw, Lamar                  HE                       6.53m
  2 Bronner, Brandon             Starz                    6.40m
  3 Gauld, Nick                  Annunciation             5.86m
  4 Stewart, Shaymar             Starz                    5.57m

Event 73  Girls 13-14 Shot Put Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Ashlei            ME                      10.77m
  2 Phipps, Celina               New Horizon              9.95m
  3 Ashmead, TaJay               Unattached               9.21m
  4 Gould, Tennille              NYN                      9.06m
  5 Boyd, Lennan                 BS                       8.40m
  6 Hurst, Reanne                JEUN                     8.24m
  7 Burgess, Keya                BS                       6.66m

Event 74  Boys 13-14 Shot Put Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Charles             BS                      12.70m
  2 Davidson, Zachary            Starz                    8.09m
  3 Morales, Carlos              Track Blast.             6.57m

Event 75  Girls 15-16 Shot Put Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nedd, Alana                  BKHT                     9.18m
  2 Spencer, Danay               RUNF                     9.08m
  3 Wood, Shanequa               ME                       8.19m
  4 Graham, Cristina             Starlets                 6.60m
  5 Jospeh, Vicky                Dubian Dashe             6.58m

Event 76  Boys 15-16 Shot Put Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phipps, Charles              New Horizon             12.96m
  2 Akinleye, Akintunde          Starz                    8.40m

Event 77  Girls 17-18 Shot Put Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tankeng, Lena                Unattached              10.96m
  2 Boyd, Jomaree                BS                       8.50m
  3 Stanley, Anine               RUFF                     6.50m

Event 78  Boys 17-18 Shot Put Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wondolowski, Phil            Ttc                     14.26m
  2 Ordie, Chris                 ME                      13.18m
  3 Scott, Ryan                  ME                       7.01m

Event 79  Girls 9-10 High Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Robin                  NYN                      1.16m
  2 St. Lawrence, Natalia        Starz                    1.11m
  3 Hughes, Brittany             Eny Impalas              1.06m
  4 Coston, Genesis              NYN                      1.01m
  5 High, Patrice                ME                       0.91m

Event 80  Boys 9-10 High Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davidson, Nathaniel          Starz                    1.12m
  2 Franklin, Eric               Eny Impalas              1.07m
  2 Hewitt, Andre                ME                       1.07m

Event 81  Girls 9-10 Long Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roller, Brie                 Starz                    4.32m
  2 Rowe, Savonnah               ME                       4.11m
  3 Carryl, Raymona              Rising Stars             4.03m
  4 Cox, Fabu                    WS                       3.99m
  5 St. Lawrence, Natalia        Starz                    3.26m
  6 Henry, Lauren                Unattached               3.23m
  7 Douglas, Chelsea             Dubian Dashe             3.05m
  8 Finley, Alaisha              Unattached               2.88m
  9 Jackson, Asia                WS                       2.85m
 -- Plaza, Nalian                HE                        FOUL
 -- Salaam, Imani                WS                        FOUL

Event 82  Boys 9-10 Long Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Brandon                NYN                      3.46m
  2 Stewart, Neko                Starz                    3.36m
  3 Carryl, Rolston              Rising Stars             3.34m
  3 Boykin, Jonathan             Unattached               3.34m
  5 Davidson, Nathaniel          Starz                    3.33m
  6 Jordan, Kyle                 Unattached               3.24m
  7 Plaza, Jalen                 WS                       3.15m
  8 Burk, Jeremy                 Dubian Dashe             3.05m
  9 McShine, Khari               S/A Hind's               2.95m
 10 Crawford, Rouan              Rising Stars             2.80m
 12 Moxam, Danyel                Unattached               2.42m
 13 Felicien, Jemal              PegasusT/F C             2.31m
 14 Lane, Shaun                  Unattached               2.28m
 -- Lawrence, Aaron              Starz                     FOUL

Event 85  Girls 11-12 High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fountain, Whitney            BS                       1.32m
  2 Koulesser, Raquel            NYN                      1.27m
  3 Hudson, Soroya               Starz                    1.17m
  4 Morrison, Domenique          NYN                      1.12m
  5 LittleJohn, Shantell         Eny Impalas              1.07m
  6 Leftwich, Dominique          Eny Impalas              1.02m
  6 Folborg, Kylie               NYN                      1.02m
  6 McRae, Persephanie           Eny Impalas              1.02m

Event 86  Boys 11-12 High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McShane, Tom                 Annunciation             0.96m

Event 87  Girls 11-12 Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fountain, Whitney            BS                       4.64m
  2 Cummings, Nicole             WS                       4.62m
  3 Dumas, Shikiera              Caproc Pegas             4.39m
  4 Bates, Nickila               HALL                     4.08m
  5 Easterling, Alexis           HE                       4.02m
  6 St. Lawrence, Nicolette      Starz                    3.98m
  7 Parnell, Angelique           HE                       3.97m
  8 Grier, Gaynal                WS                       3.88m
  9 Williams, Carlisa            NYN                      3.75m
  9 Williams, Corrine            NYN                      3.75m
 11 Francis, Tinaysha            NY Lab                   3.68m
 12 Kunin, Milan                 WS                       3.64m
 13 Sue, Theresa                 ME                       3.54m
 14 Finley, Jennifer             MHB                      3.44m
 15 Moxam, Janya                 Unattached               3.37m
 16 Gabriel, Samantha            S/A Hind's               3.13m
 17 Castro, Shaniece             Eny Impalas              2.72m
 -- Finley, Alora                Unattached                FOUL
 -- Kinley, Sharia               Dubian Dashe              FOUL

Event 88  Boys 11-12 Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Brandon                WS                       4.65m
  2 McShane, Tom                 Annunciation             3.23m

Event 91  Girls 13-14 High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rashed, Saleena              ME                       1.52m
  2 Ceaser, Kristynmarie         NYN                      1.42m
  3 Murphy, Kimberly             Unattached               1.37m
  3 Ramsay, Ashley               Starz                    1.37m
  5 Thompson, Imaira             Starlets                 1.27m
 -- Warner, Serena               ME                        FAIL

Event 92  Boys 13-14 High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roller, Lance                Starz                    1.22m

Event 95  Girls 13-14 Long Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudson, Chia                 Starz                    4.98m
  2 Hendricks, Nya               Starz                    4.62m
  3 Butts, Keshia                M306                     4.35m
  4 Dozier-Lewis, Nandi          Starlets                 4.33m
  5 Ford, Simone                 WP                       4.26m
  6 Edwards, Sherise             Starlets                 4.21m
  7 Lourick, Lauren              BRON                     4.17m
  8 Dyer, Lauren                 RUNF                     4.09m

Event 96  Boys 13-14 Long Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnett, Terrell             Unattached               5.53m
  2 Doughlin, Jabari             Starz                    5.44m
  3 Lane, Warren                 Eny Impalas              5.40m
  4 Carter, Keith                BKHT                     4.89m
  4 Roller, Lance                Starz                    4.89m
  6 Morales, Carlos              Track Blast.             4.52m
  7 Bronner, Lloyd C.            Starz                    4.29m
  8 Stephens, Kharim             ME                       3.94m

Event 97  Girls 13-14 Triple Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudson, Chia                 Starz                   10.27m
  2 Ramsay, Ashley               Starz                   10.05m
  3 Dozier-Lewis, Nandi          Starlets                 9.20m
  4 Dyer, Lauren                 RUNF                     8.27m

Event 101  Girls 15-16 High Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ramsay, Keva                 Starz                    1.48m
  2 Otu, Idara                   Unattached               1.37m

Event 105  Girls 15-16 Long Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ramsay, Keva                 Starz                    5.13m
  2 Ford, Whitney                WP                       4.93m
  3 Fields, Kirsten              HALL                     4.90m
  4 Spencer, Danay               RUNF                     4.45m
  5 Hanley, Vene                 Caproc Pegas             4.42m
  6 Joseph, Annette              Dubian Dashe             3.98m

Event 106  Boys 15-16 Long Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pilar, Jason                 Kenyan Runne             6.30m
  2 Ernest, Donovan              Starz                    5.77m
  3 McFadgen, David              NewburghETC              5.70m
  4 Akinleye, Akintunde          Starz                    5.67m
  5 Hylton, Oral                 New Horizon              5.45m
  6 Sue, Kevin                   ME                       5.06m
  7 Atkinson, Dion               ME                       4.43m

Event 107  Girls 15-16 Triple Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fields, Kirsten              HALL                    10.96m
  2 Sullivan, Karissa            S/A Hind's               9.78m
  3 Ramsay, Keva                 Starz                    9.66m
  4 McShine, Kamilah             S/A Hind's               9.65m
  5 Spencer, Danay               RUNF                     8.64m

Event 108  Boys 15-16 Triple Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McFadgen, David              NewburghETC             12.34m

Event 109  Girls 15-16 Shot Put Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nedd, Alana                  BKHT                     9.18m
  2 Spencer, Danay               RUNF                     9.08m
  3 Wood, Shanequa               ME                       8.19m
  4 Graham, Cristina             Starlets                 6.60m
  5 Jospeh, Vicky                Dubian Dashe             6.58m

Event 111  Girls 17-18 High Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Jessica              Unattached               1.48m

Event 112  Boys 17-18 High Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pemberton, Kwame             BROO                     1.83m

Event 115  Girls 17-18 Long Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren, Alison               HALL                     5.07m
  2 Griffiths, Dionne            Bronx Tigers             5.00m
  3 Sharpe, Yanique              HALL                     4.97m
  3 Wyse, Ayaha                  ME                       4.97m
  5 Jordan, Valin                Unattached               4.81m
  6 Ealy, Solange                QH                       4.67m
  7 Gerard-Little, Perri         S/A Hind's               4.54m

Event 116  Boys 17-18 Long Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morrison, Ivor               NYN                      6.48m
  2 Xavier, John                 MNT                      6.27m
  3 Lafontaine, Francisco        QS                       6.03m
  4 Ramos, Jose                  New Horizon              4.41m

Event 117  Girls 17-18 Triple Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spaulding, LaToya            HALL                    10.95m
  2 Hinds, Tisha                 BROO                    10.77m
  3 Sharpe, Yanique              HALL                    10.50m
  4 Gregory, Alanna              Unattached               9.79m
  5 Jordan, Valin                Unattached               9.65m
  6 Stanley, Anine               RUFF                     8.98m

Event 118  Boys 17-18 Triple Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorvil, Levince              Unattached              10.76m

Event 129  Boys 17-18 4x400 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Newburgh Elite Track Club  'A'                      3:16.00
  2 Hall's Express  'A'                                 3:22.40
  3 Blazer's International  'A'                         3:29.80
  4 New Horizon Track Club  'A'                         3:30.10
  5 Metro Eagles  'A'                                   3:31.80

Event 130  Boys 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:25.70
  2 Newburgh Elite Track Club  'A'                      3:26.50
  3 New Horizon Track Club  'A'                         3:36.50
  4 There to Care  'A'                                  3:40.50
  5 Metro Eagles  'B'                                   3:43.70

Event 131  Girls 17-18 4x400 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'B'                                   3:55.80
  2 Metro Eagles  'A'                                   3:58.90
  3 Brooklyn Athletics  'A'                             4:01.80
  4 Hall's Express  'A'                                 4:10.80

Event 132  Girls 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooklyn Athletics  'A'                             4:01.80

Event 133  Girls 13-14 4x400 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Starlets Track Club  'A'                            4:19.00
  2 Hall's Express  'A'                                 4:32.20
  3 Novas  'A'                                          4:55.80
  4 White Plains Future Stars  'A'                      4:56.90

Event 134  Girls 11-12 4x400 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Queens Sprinters Track Cl  'A'                      4:43.60
  2 East New York Impalas  'A'                          4:58.10
  3 Novas  'A'                                          5:10.50

Event 135  Boys 11-12 4x400 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   4:22.02
  2 There to Care  'A'                                  4:28.52
  3 S/A Hind's Feet  'A'                                4:59.84

Event 136  Boys 6-8 100 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grimsley, Jonathan           Susan Wagner             15.67
  2 Collins, Tybre               MHB                      15.97
  3 Pierre, Jonathan             S/A Hind's               16.96
  4 Mitchel, Joshua              HE                       16.98
  5 Dweck, Vaughn                WS                       17.22
  6 Pickett, Ronnel              RUFF                     17.95

Event 137  Girls 6-8 100 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcus, Jalilissa            ATOM                     15.77
  2 Ebron, Taylor                JEUN                     15.84
  3 Oakley, Tysheena             ATOM                     15.98
  4 Price, Amina                 WP                       16.28
  5 Townsand, Ayele              NYN                      16.36
  6 Anderson, Akyla              Rising Stars             16.57

Event 138  Boys 9-10 100 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fils-Aime, Pierreson         S/A Hind's               14.59
  2 Shaw, Malik                  QH                       14.99
  3 Brooks, Brandon              HALL                     15.04
  4 Boykin, Jon                  Unattached               15.18
  5 Lawrence, Aaron              Starz                    15.26
  6 Hewitt, Andre                ME                       15.30

Event 139  Girls 9-10 100 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carryl, Raymona              Rising Stars             14.07
  2 Davis, Abigail               HARL                     15.10
  3 Cox, Fabu                    WS                       15.17
  4 Philson, Lateisha            RUFF                     15.28
  5 Branch, Esther               Unattached               15.56
  6 Grimsley, Sierra             NYN                      16.28

Event 140  Boys 11-12 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Habor, Anthony               Ttc                      13.60
  2 McBean, Davone               BRON                     13.87
  3 Venner, Andre                S/A Hind's               14.16
  4 Lewis, Roham                 S/A Hind's               14.55
  5 Blount, Jimmy                BRON                     14.83
  6 Bryant, Markel               Unattached               16.41

Event 141  Girls 11-12 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crusoe, Nzingha              Unattached               12.84
  2 Phipps, Monica               New Horizon              13.02
  3 Lynch, Rayona                QS                       13.20
  4 Dumas, Shikiera              Caproc Pegas             13.25
  5 Williams, Corrine            NYN                      13.97
  6 Williams, Carlisa            NYN                      14.03

Event 142  Boys 13-14 100 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnett, Terrell             Unattached               12.01
  2 Kirkland, Da'Shaen           MYS                      12.09
  3 Letford, Noel                NYN                      13.27
  3 Wilson, Charles              MHB                      13.27
  5 Morales, Carlos              Track Blast.             13.40
  6 James, Carlos                HALL                     14.40

Event 143  Girls 13-14 100 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Muhammed, Dalilah            NYN                      12.65
  2 Vasquez, Altagracia          BRON                     13.22
  3 Butts, Keshia                M306                     13.27
  4 Badoy, Tamikah               Unattached               13.36
  5 Hurst, Reanne                JEUN                     13.37
  6 Santana, Tishawna            Rising Stars             13.52

Event 144  Boys 15-16 100 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steele, Edino                Jabari R                 10.74
  2 Plummer, Marvin              RUFF                     11.50
  3 Capre, Bryan                 New Horizon              11.68
  4 Akinleye, Akintunde          Starz                    11.74
  5 Butler, Mike                 Ttc                      11.85
  6 Charley, Nyakeh              Newteck Spr.             12.03

Event 145  Girls 15-16 100 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashman, Chianne              BROO                     12.13
  2 Kamate, Nene                 NYN                      12.37
  3 Crusoe, Olinka               Unattached               12.48
  4 Edwards, Latoya              BROO                     13.05
  5 Vaughan, Kendra              BRON                     13.14
  6 Everett, Hope                NY Lab                   25.94

Event 146  Boys 17-18 100 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garvin, Michael              ME                       10.88
  2 Zapata, Pedro                Midwood H.S.             11.31
  3 Wilson, Kimarley             BROO                     11.38
  4 Tindal, Devin                Blazer's Int             11.50
  5 Ridley, Malik                BRON                     12.12

Event 147  Girls 17-18 100 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gilchrist, Yendi             ME                       12.37
  2 Gardner, Denecia             Susan Wagner             12.49
  3 Smith, Trudian               WS                       12.56
  4 Griffiths, Dionne            Bronx Tigers             13.03
  5 Gooding, Dhayhan             NYN                      13.41

Event 148  Boys 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                          6:09.52

Event 149  Girls 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Starlets Track Club  'A'                            5:10.50
  2 Novas  'A'                                          5:36.50

Event 150  Boys 11-12 4x800 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                         10:24.84
  2 There to Care  'A'                                 10:27.01
  3 S/A Hind's Feet  'A'                               11:33.17

Event 151  Girls 11-12 4x800 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                         11:03.12
  1 Novas  'B'                                         12:16.82

Event 153  Girls 13-14 4x800 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Starlets Track Club  'A'                           10:35.99
  2 Novas  'A'                                         11:10.96

Event 154  Boys 15-16 4x800 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   8:54.80

Event 158  Girls 11-12 1500 Meter Race Walk Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Linley, Safiya               Starz                  8:36.20
  2 Hudson, Soroya               Starz                  8:52.70
  3 Savage, Tyeasha              Starz                  8:56.83
  4 Davies, Mallory              Starz                  9:53.21
  5 St.Lawrence, Natalia         NYN                   10:35.78
  6 plaza, Nalian                WS                    10:41.92
  7 Marshall, Chelsea            Starz                 12:40.70

Event 160  Girls 15-16 400 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kamate, Nene                 NYN                    1:06.09
  2 Ramsay, Keva                 Starz                  1:06.54
  3 Otu, Idara                   Unattached             1:11.35

Event 161  Boys 15-16 400 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pilar, Jason                 Kenyan Runne             59.30
  2 Taylor, Troy                 New Horizon              59.46

Event 162  Girls 17-18 400 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sappleton, Salena            ME                     1:05.41
  2 Gooding, Dhayhan             NYN                    1:06.44
  3 Boyd, Jomaree                BS                     1:11.96
  4 Jordan, Valin                Unattached             1:14.83
 -- Hinds, Tisha                 BROO                        FS

Event 163  Boys 17-18 400 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinkead, K                   ME                       57.10
  2 Lordholtz, Kevin             NewburghETC            1:01.48
  3 Dorvil, Levince              Unattached             1:04.10

Event 164  Girls 13-14 200 Meter Hurdles Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rashed, Saleena              ME                       27.90   1
  2 Hudson, Chia                 Starz                    28.03   1
  3 Muhammed, Dalilah            NYN                      28.66   1
  4 Ramsay, Ashley               Starz                    29.79   1
  5 Hendricks, Nya               Starz                    30.14   1
  6 Ceaser, Kristynmarie         NYN                      31.03   1
  7 Campbell, Glennisha          RUFF                     31.54   1
  8 Thompson, Imaira             Starlets                 32.64   1
  9 Alexander, Ashlei            ME                       34.95   2

Event 165  Boys 13-14 200 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wainwright, Frank            ME                       28.50
  2 Lane, Warren                 Eny Impalas              28.98
  3 Carter, Keith                BKHT                     29.72
  4 Roller, Lance                Starz                    33.59
  5 Bronner, Lloyd C.            Starz                    35.99

Event 166  Girls 11-12 80 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fountain, Whitney            BS                       13.84
  2 Cummings, Nicole             WS                       14.11
  3 Kamate, Aichatou             NYN                      14.16
  4 St. Lawrence, Nicolette      Starz                    16.32
  5 McRae, Persephanie           Eny Impalas              16.75

Event 167  Boys 11-12 80 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ernest, Tristan              Starz                    14.45
  2 Taylor, George               NYN                      16.76
  3 Franklin, Quashawn           Track Blast.             16.84

Event 168  Boys 15-16 110 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCray, Matthew              RUFF                     19.72
  2 Atkinson, Dion               ME                       19.86

Event 169  Boys 17-18 110 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinkead, K                   ME                       14.87
  2 Pemberton, Kwame             BROO                     15.01

Event 170  Girls 13-14 100 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudson, Chia                 Starz                    14.65
  2 Rashed, Saleena              ME                       14.76
  3 Muhammed, Dalilah            NYN                      15.65
  4 Ceaser, Kristynmarie         NYN                      16.30
  5 Hendricks, Nya               Starz                    17.23
  6 Shamblee, Marcella           NYN                      19.41

Event 171  Boys 13-14 100 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roller, Lance                Starz                    15.41
  2 Wainwright, Frank            ME                       15.42
  3 Lane, Warren                 Eny Impalas              16.46
  4 Bronner, Lloyd C.            Starz                    21.28

Event 172  Girls 15-16 100 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kamate, Nene                 NYN                      15.12
  2 Nedd, Alana                  BKHT                     17.62

Event 173  Girls 17-18 100 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spaulding, LaToya            HALL                     15.50
  2 Gooding, Dhayhan             NYN                      21.56

Event 175  Boys 11-12 Discus Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Dashe               BS                      28.81m
  2 Bronner, Brandon             Starz                   16.70m
  3 Gallo, Nicky                 Annunciation            12.18m

Event 176  Boys 13-14 Discus Throw Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winslow, Charles             BS                      29.35m
  2 Davidson, Zachary            Starz                   16.94m

Event 177  Girls 13-14 Discus Throw Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phipps, Celina               New Horizon             25.25m
  2 Boyd, Lennan                 BS                      17.61m
  3 Ashmead, TaJay               Unattached              15.55m
  4 Burgess, Keya                BS                      15.41m

Event 178  Boys 15-16 Discus Throw Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phipps, Charles              New Horizon             32.73m

Event 179  Girls 15-16 Discus Throw Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph, Annette              Dubian Dashe            19.21m

Event 180  Women 17-18 Discus Throw Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyd, Jomaree                BS                      34.49m
  2 Tankeng, Lena                Unattached              32.03m
  3 Stanley, Anine               RUFF                    19.52m

Event 181  Men 17-18 Discus Throw Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wondolowski, Phil            Ttc                     35.80m
  2 Okolie, Kevin                ME                      34.16m

Event 184  Girls 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Starlets Track Club  'A'                            4:57.20
  2 Novas  'A'                                          5:36.50

Event 185  Boys 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                          6:09.52

Event 186  Girls 6-8 4x100 Meter Relay Sub-Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                          1:11.10
  2 East New York Impalas  'A'                          1:20.60

Event 187  Girls 9-10 4x100 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                          1:04.48
  2 Metro Eagles  'A'                                   1:05.87
  3 East New York Impalas  'A'                          1:08.47

Event 188  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Bantam
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Novas  'A'                                          1:00.24
  2 Metro Eagles  'A'                                   1:00.56

Event 189  Girls 11-12 4x100 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Westchester Striders  'A'                             57.59
  2 Hall's Express  'A'                                   57.84
  3 Novas  'A'                                            59.19
  4 East New York Impalas  'A'                          1:00.20

Event 190  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                     53.93
  2 Bronx Express, Internatio  'A'                        56.98

Event 191  Girls 13-14 4x100 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Bronx Express, Internatio  'A'                        52.09
  2 White Plains Future Stars  'A'                        55.30
  3 Novas  'A'                                            56.00

Event 193  Girls 15-16 4x100 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooklyn Athletics  'A'                               49.77

Event 194  Boys 15-16 4x100 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Newburgh Elite Track Club  'A'                        46.01
 -- New Horizon Track Club  'A'                             DNF

Event 195  Women 17-18 4x100 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                     48.82

Event 196  Men 17-18 4x100 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Newburgh Elite Track Club  'A'                        43.30
  2 New Horizon Track Club  'A'                           44.22
  3 Hall's Express  'A'                                   44.23
 -- Blazer's International  'A'                             DNF
 -- Jabari Roadrunners  'A'                                  DQ

Event 197  Boys 11-12 4x400 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   4:22.02
  2 There to Care  'A'                                  4:28.52
  3 S/A Hind's Feet  'A'                                4:59.84

Event 198  Girls 11-12 4x400 Meter Relay Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Queens Sprinters Track Cl  'A'                      4:43.60
  2 East New York Impalas  'A'                          4:58.10
  3 Novas  'A'                                          5:10.50

Event 200  Girls 13-14 4x400 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Starlets Track Club  'A'                            4:19.00
  2 Hall's Express  'A'                                 4:32.20
  3 Novas  'A'                                          4:55.80
  4 White Plains Future Stars  'A'                      4:56.90

Event 201  Boys 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:25.70
  2 Newburgh Elite Track Club  'A'                      3:26.50
  3 New Horizon Track Club  'A'                         3:36.50
  4 There to Care  'A'                                  3:40.50
  5 Metro Eagles  'B'                                   3:43.70

Event 202  Girls 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:59.50
  2 Brooklyn Athletics  'A'                             4:13.70

Event 203  Women 17-18 4x400 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:55.80
  2 Metro Eagles  'B'                                   3:58.90
  3 Brooklyn Athletics  'A'                             4:01.80
  4 Hall's Express  'A'                                 4:10.80

Event 204  Men 17-18 4x400 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Newburgh Elite Track Club  'A'                      3:16.00
  2 Hall's Express  'A'                                 3:22.40
  3 Blazer's International  'A'                         3:29.80
  4 New Horizon Track Club  'A'                         3:30.10
  5 Metro Eagles  'A'                                   3:31.80

Event 211  Boys 13-14 5000 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Filo-Aime, Frantz            S/A Hind's            18:19.97

Event 212  Men 17-18 5000 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pickett, Julian              RUFF                  20:24.07
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx