Join/Renew Now

Results - USATF Gulf Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/21/03 - Barnett Stadium

Revised 7/4/03

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Young, Mayorca               THTC                     13.66   NWI  1
  3 Haynes, Kenisa               THTC                     13.94   NWI  2
  4 Shelby, Devann               USA                      14.05   NWI  1
  5 Simpson, Nisha               JAGS                     14.60   NWI  2
  6 Bryant, Tatiana              THTC                     14.63   NWI  1

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Garlic, Darian               THTC                     28.72   NWI
  2 Young, Mayorca               THTC                     29.36   NWI
  4 Simpson, Nisha               JAGS                     30.37   NWI
  5 Collins, Ashley              WING                     31.15   NWI
  6 Shelby, Devann               USA                      31.19   NWI

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Perry, Jade                  THTC                   1:09.04
  4 Guerin, Bria                 THTC                   1:10.54
  5 Harper, Paris                ABTC                   1:10.80
  6 Kyle, Briah                  THTC                   2:10.62

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mose, Courtney               STOR                   2:38.59
  2 Harper, Paris                ABTC                   2:39.32
  3 Garlic, Darian               THTC                   2:39.35
  4 Perry, Jade                  THTC                   2:40.12
  5 Kyle, Briah                  THTC                   2:43.26
  6 Fuller, Ashley               STOR                   2:45.74

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mose, Courtney               STOR                   5:36.19
  2 Jackson, Zahri               VISI                   5:45.69
  3 Fuller, Ashley               STOR                   5:52.12
  4 Trapant, Cailyn              NWF                    6:00.40

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wike, Windy                  STOR                   9:58.41
  2 Holmes, Eyssa                WARP                  12:15.45
  3 Gonzales, Letica             WARP                  13:22.72

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                         56.31
  2 track houston track club  'B'                         58.11
  3 usa stars trackclub  'A'                              58.54
  4 high steppers track club  'A'                         58.88
  5 mainland jags tracl club  'A'                       1:00.71

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                       4:48.58
  2 track houston track club  'B'                       4:53.84
  3 wings track club  'A'                               5:07.06
  4 usa stars trackclub  'A'                            5:23.22
  5 usa stars trackclub  'B'                            6:08.28

Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tyler, Valerie               USA                      3.59m   NWI
  3 gourley, katlyn              KING                     3.40m   NWI
  4 taylor, charisse             WING                     3.38m   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 A Mushie, Chinwendy          USA                      5.90m
  2 Nweke, Kimmey                STOR                     5.09m
  3 Berry, Eboni                 STOR                     4.85m

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lanier, Jasmine              STOR                    18.05m
  3 Rosemore, Jasmine            PATC                    13.60m
  4 Whitmore, Davisha            PATC                    13.54m
  5 Wike, Windy                  STOR                    12.30m
  6 Gonzales, Letica             WARP                    11.75m

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Washington, Deandre'         USA                      13.04   NWI
  2 Smith, Anthony               HHST                     13.11   NWI
  3 Owens, Jamal                 JAGS                     14.29   NWI
  4 Watkins, Cedell              USA                      14.30   NWI
  5 Tolliver, Darrius            PATC                     14.36   NWI
  6 Owoh, Christopherr           THTC                     14.40   NWI

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Doalton, Terrente            THTC                     28.52   NWI
  3 Gray, Dallas                 THTC                     28.89   NWI
  4 Allen, Javelle               THTC                     29.52   NWI
  5 Crowe, Joe                   HHST                     29.60   NWI
  6 Washington, Jordan           USA                      29.75   NWI

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Comier, Joshua               PATC                   1:07.66
  2 Hampton, Ramsey              HHST                   1:08.53
  4 davis, jeff                  NWF                    1:10.50
  5 Scott, Quailyn               USA                    1:11.51
  6 Kennard, Desmond             TIGE                   1:13.64

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 austin, fitzterald           THTC                   2:33.05
  2 jones, nathaniel             THTC                   2:33.27
  3 davis, jeff                  NWF                    2:38.68
  4 Maggi, Richie                WING                   2:38.97
  5 Ford, Ashton                 USA                    2:40.18
  6 McFarland, Jarell            THTC                   2:46.61

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 jones, nathaniel             THTC                   5:16.18
  2 Fitzgerald, Austin           THTC                   5:24.31
  3 Beyette, DJ                  KING                   5:51.19
  4 Mitchell, Kalon              JAGS                   5:57.10
  5 Coney, Jarret                USA                    6:00.82
  6 Johnson, Miles               RSTC                   6:06.14

Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexander, Eric              STOR                   9:56.17
  2 Carter, Rashad               PATC                  10:04.25
  3 Coney, Jarret                USA                   10:40.11
  4 Augustine, Jereen            PATC                  10:46.18
  5 Christopher, F               PATC                  10:46.43
  6 Austin, Derek                USA                   11:31.15

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 usa stars trackclub  'A'                              53.74
  2 track houston track club  'A'                         54.41
  3 high steppers track club  'A'                         55.71
  4 track houston track club  'B'                         57.11
  5 port arthur track club  'A'                           58.50
  6 tigers track club  'A'                                59.66

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 usa stars trackclub  'A'                            4:30.87
  2 track houston track club  'A'                       4:32.59
  3 high steppers track club  'A'                       4:48.32
  4 track houston track club  'B'                       4:48.79
  5 usa stars trackclub  'B'                            5:03.49
  6 tigers track club  'A'                              5:10.28

Event 158  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hardwick, Patrick            THTC                     1.25m
  2 Giamini, Marcus              SONI                     1.20m
  3 davis, jeff                  NWF                      1.15m
  4 Nico, Fredrick               PATC                     1.05m
  5 Alexander, Eric              STOR                    J1.05m

Event 159  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tolliver, Darivs             PATC                     4.35m   NWI
  3 Hardwick, Patrick            THTC                     4.22m   NWI
  5 Johnson, David               THTC                     4.09m   NWI
  6 Beyette, DJ                  KING                     3.59m   NWI

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Allen, Jon                   NWF                     12.15m
  2 Carter, Rashad               PATC                     7.00m
  3 Sowell, Aaron                JAGS                     6.89m
  4 Landwehr, Cole               H ST                     6.07m
  5 Giamini, Marcus              SONI                     5.38m
  6 Jones, Paul                  PATC                     4.55m

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bogert, Devin                NWF                     30.11m
  2 Carter, Rashad               PATC                    27.66m
  4 Poiter, Terrion              THTC                    18.86m
  5 Richmond, Cody               HHST                    18.56m
  6 Alexander, Eric              STOR                    16.51m

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hill, Franchelle             WING                     12.70   NWI  2
  2 Simmons, Racheal             WING                     12.89   NWI  1
  3 Mayungbe, Blessings          WING                     13.35   NWI  1
  4 Jackson, Brittani            THTC                     13.54   NWI  1
  5 Harris, Alexca               HHST                     13.56   NWI  1
  6 Springer, Candace            THTC                     13.70   NWI  1

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Frederick, Alicia            VISI                     27.00   NWI  1
  2 Coleman, Felicia             STOR                     27.25   NWI  1
  3 Colbert, Delanah             USA                      27.26   NWI  1
  4 Mills, Arryss                VISI                     27.76   NWI  1
  5 Henderson, Erial             THTC                     28.05   NWI  2
  6 Imimberlya, Tonicia          VISI                     28.61   NWI  1

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Felicia             STOR                   1:00.94   1
  2 Frederick, Alicia            VISI                   1:02.04   1
  3 Skinner, Cassandra           THTC                   1:02.48   1
  4 Mills, Arryss                VISI                   1:03.18   2
  5 Mobey, Hannah                PATC                   1:04.12   2
  6 George, Brittany             VISI                   1:04.29   1

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Alexis                THTC                   2:24.20
  2 Cooper, Rubeneisha           STOR                   2:28.23
  3 Gurnell, Kassue              STOR                   2:32.30
  4 Buckner, Taylor              VISI                   2:32.59
  5 Wacker, Jeanette             TMTC                   2:35.63
  6 George, Brittany             VISI                   2:36.59

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cooper, Rubeneisha           STOR                   5:20.43
  2 Buckner, Taylor              VISI                   5:23.85
  3 Hall, Annalisa               STOR                   5:33.98
  4 McCALL, Brooklyn             THTC                   5:37.88
  5 Wacker, Jeanette             TMTC                   5:40.40
  6 Coleman, April               TIGE                   5:45.97

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilson, Paulina              THTC                  11:50.33
  2 Metoyer, Taylorq             THTC                  12:10.39

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  2 Coleman, April               TIGE                  11:23.87

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Suttles, Kaitlin             VISI                     13.41   NWI
  2 Hardwick, Marchee            THTC                     14.50   NWI
  3 Collins, Paris               PATC                     14.80   NWI
  4 Brannon, A'Lexus             PATC                     14.96   NWI
  5 Kingpeady, Chrishonna        SETC                     16.44   NWI
  6 Stallings, Morgan            THTC                     17.25   NWI

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 wings track club  'A'                                 52.19
  2 track houston track club  'A'                         53.03
  3 usa stars trackclub  'A'                              54.41
  4 high steppers track club  'A'                         54.42
  5 port arthur track club  'A'                           54.93
  6 track houston track club  'B'                         55.25

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                       4:17.42
  2 visions track club  'A'                             4:19.46
  3 wings track club  'A'                               4:27.56
  4 track houston track club  'B'                       4:35.65
  5 usa stars trackclub  'A'                            4:43.36
  6 track houston track club  'C'                       4:48.81

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                      10:19.28
  2 texas storm track club  'A'                        10:45.79
  3 track houston track club  'B'                      11:35.93
  4 wings track club  'A'                              12:43.57

Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Briscoe, Shanay              NWF                      1.52m
  2 Gurnell, Kassie              STOR                     1.27m
  3 Suttles, Kaitlin             VISI                     1.22m
  4 Hayes, Chelsea               PATC                     1.17m

Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brannon, A'Lexus             PATC                     4.76m   NWI
  2 Harris, Alexia               HHST                     4.73m   NWI
  3 Suttles, Kaotlin             VISI                     4.44m   NWI
  4 Bell, Erika                  HHST                     4.02m   NWI
  5 Roach, Kelley                NWF                      3.86m   NWI
  6 Keller, Jhirikkia            PATC                     3.79m   NWI

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hamilton, Meredith           HHST                     9.91m
  2 Briscoe, Shanay              NWF                      9.73m
  3 Francis, Tenia               PATC                     8.03m
  4 Munsan, Jewel                WARP                     7.60m
  5 Yarbrough, Courtney          HHST                     6.68m
  6 Curvey, Chelbi               HHST                     5.96m

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  2 Briscoe, Shanay              NWF                     21.20m
  3 Hamilton, Meredith           HHST                    18.70m
  4 Wilson, Taylor               STOR                    17.12m
  5 Kelly, Jessiac               BCTC                    11.00m
  6 Leblanc, Adreanna            PATC                     9.70m

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Roach, Kelley                NWF                     26.15m
  2 Wilson, Taylor               STOR                    25.62m
  3 Juarez, Cassandra            WING                    16.77m
  4 Reed, Lennetha               PATC                    15.08m
  5 Proctor, Raven               PATC                    13.70m
  6 Bentley, Iesha               PATC                    11.80m

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Minor, Tayshunn              SETC                     12.46   NWI
  2 Bostick, Drew                THTC                     12.56   NWI
  3 Whitake, Anthony             THTC                     12.75   NWI
  4 Evans, Sheriod               WING                     13.15   NWI
  5 Johnson, Mark                HHST                     13.23   NWI
  6 ON, Miles                    WING                     13.26   NWI

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 horton, maurice              THTC                     24.79   NWI  1
  2 watson, Ricardo              WING                     26.27   NWI  1
  3 Minor, Tayshunn              SETC                     26.32   NWI  2
  4 Johnson, Mark                HHST                     26.85   NWI  2
  5 Veazie, Allen                SETC                     26.88   NWI  1
  6 Bennett, Alexander           USA                      27.54   NWI  2

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bassett, Bobby               STOR                     55.99
  2 Davis, Marcus                STOR                     57.39
  3 Pickett, Jared               WING                     58.88
  4 Veazie, Allen                SETC                     59.51
  5 Brown, Quentin               PATC                   1:00.76
  6 Gilmore, Michael             JAGS                   1:03.49

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bassett, Bobby               STOR                   2:23.16
  2 Lanier, Eddie                STOR                   2:23.92
  3 Veazie, Allen                SETC                   2:25.04
  4 Deck, Santee                 THTC                   2:25.44
  5 Weber, Andrew                STOR                   2:25.83
  6 Canady, Kevin                HTTC                   2:28.65

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Junious, Kalon               HHST                   5:12.97
  2 Canady, Kevin                HTTC                   5:19.60
  3 Johnson, Joe                 USA                    5:21.13
  4 Ellis, Matthew               STOR                   5:27.05
  5 Roy, DeANDRE                 JAGS                   5:28.07
  6 McQUILLION, D'Undre          USA                    5:34.11

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Junious, Kalon               HHST                  11:14.39
  2 Ellis, Matthew               STOR                  11:37.54
  3 Butcher, Keaton              NWF                   11:47.96
  4 Huff, Stephen                WARP                  12:09.83
  5 Baltrip, Javaughn            HHST                  12:27.89
  6 Stampley, Xquemani           Unattached            12:58.87

Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Abbate, Corey                NWF                    9:49.41
  2 Peeples, Jarvier             PATC                  12:14.55

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Davis, Marcus                STOR                     12.75   NWI
  2 Collins, Keithen             PATC                     13.32   NWI
  3 Riggins, Randall             THTC                     13.95   NWI
  4 Canady, Kevin                HTTC                     14.10   NWI
  5 Francis, Isaiah              THTC                     14.13   NWI
  6 Thompson, Joshua             THTC                     14.22   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                         49.95
  2 wings track club  'A'                                 50.71
  3 track houston track club  'B'                         52.75
  4 port arthur track club  'A'                           52.85
  5 usa stars trackclub  'A'                              54.95
  6 track houston track club  'C'                         55.33

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 texas storm track club  'A'                         3:53.60   1
  2 track houston track club  'A'                       3:57.64   1
  3 wings track club  'A'                               4:16.20   1
  4 port arthur track club  'A'                         4:20.54   1
  5 track houston track club  'B'                       4:25.26   1
  6 mainland jags tracl club  'A'                       4:32.64   2

Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                      10:08.74
  2 usa stars trackclub  'A'                           10:49.14
  3 track houston track club  'B'                      11:00.01
  4 usa stars trackclub  'B'                           11:55.77
  5 usa stars trackclub  'C'                           11:59.80

Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Brandon             PATC                     1.42m
  2 Holmes, Diamaar              HTTC                     1.37m
  2 Sampson, Jordan              Unattached               1.37m
  4 Fontenot, Cyrus              PATC                     1.27m
  4 Benjamin, Desmond            JAGS                     1.27m
  4 Gibson, Cameron              HHST                     1.27m

Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sampson, Jordan              Unattached               4.77m   NWI
  2 Lanier, Eddie                STOR                     4.57m   NWI
  3 Collins, Keithen             PATC                     4.42m   NWI
  4 Taylor, Christopher          RSTC                     4.37m   NWI
  4 Wilson, Vincent              PATC                     4.37m   NWI
  6 Benjamin, Desmond            JAGS                     4.35m   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Weber, Andrew                STOR                    11.63m
  2 Davis, Kelvin                WING                    10.43m
  3 Fortune, John                TCGF                     9.60m
  4 McKEE, James                 NWF                      9.49m
  5 Thomas, Michael              STOR                     8.49m
  6 Alexander, Conren            WING                     8.43m

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kosecki, Matthew             THTC                    29.00m
  2 Davis, Kelvin                WING                    23.80m
  3 Thomas, Michael              STOR                    23.66m
  5 Fortune, John                TCGF                    20.66m
  6 McKEE, James                 NWF                     19.02m

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kosecki, Matthew             THTC                    46.13m
  2 Young, Michael               THTC                    33.44m
  3 Mitchell, Xaiver             JAGS                    29.98m
  4 Thomas, Michael              STOR                    28.30m
  5 Dierringer, Marcus           JAGS                    22.83m
  6 Bradley, Myers               Missing                 20.53m

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Tiney, Brittany              VISI                     12.13   NWI
  3 Clay, Talicsha               SETC                     12.68   NWI
  4 Robertson, Terrell           PATC                     12.69   NWI
  5 James, Kiara                 TMTC                     12.84   NWI
  6 Allen, Cybill                VISI                     12.87   NWI

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Tiney, Brittany              VISI                     25.10   NWI
  3 Washington, April            VISI                     25.26   NWI
  4 Drummond, Azaria             TIGE                     25.68   NWI
  5 Coles, Shakeithta            PATC                     26.30   NWI
  6 Yarbrough, Brittany          HHST                     26.38   NWI

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  2 Cross, Candyce               VISI                     58.30
  3 Prier, Tara                  VISI                     58.62
  4 Wardworth, Cyne              VISI                     58.64
  5 May, Monika                  VISI                   1:00.13

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dalton, Jasmine              VISI                   2:16.17
  2 Jones, Nicole                THTC                   2:23.13
  3 Prier, Tara                  VISI                   2:28.68
  4 May, Monica                  VISI                   2:28.99
  5 Olotu, Trenicia              SETC                   2:29.15
  6 Evans, Kiara                 USA                    2:29.77

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Citizen, Christi             THTC                   5:18.63
  2 Boane, Lauren                NWF                    5:19.47
  3 Trapani, Lauren              NWF                    5:36.45
  4 Fitzgerald, Kylie            THTC                   5:37.52
  5 Olotu, Trenicia              SETC                   5:38.92
  6 Callner, Sara                TMTC                   5:41.41

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Nicole                THTC                  11:03.22
  2 Boane, Lauren                NWF                   11:30.51
  3 Trapani, Lauren              NWF                   11:44.22
  4 Smith, Angelice              WARP                  11:52.04
  5 Citizen, Christi             THTC                  11:52.29
  6 Stampley, Chardonaye         Unattached            12:02.00

Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Redfearn, Carla              RSTC                  19:02.18

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ugoh, Bridget                SETC                     15.63   NWI
  2 McKinney, Araiann            PATC                     16.53   NWI
  3 Love, Kaitlyn                NWF                      17.03   NWI
  4 Cormier, Paige               PATC                     17.22   NWI
  5 Johnson, Sydney              RSTC                     17.53   NWI
  6 Thompson, Raveen             NWF                      17.69   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Love, Kaitlyn                NWF                      30.48   NWI
  2 Thompson, Raveen             NWF                      30.87   NWI
  3 Roberts, Shaydra             THTC                     31.72   NWI
  4 Johnson, Sydney              RSTC                     32.15   NWI
  5 Montgomery, Candace          HHST                     32.36   NWI
  6 McKINSEY, Araiana            PATC                     32.57   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 visions track club  'A'                               48.90
  2 track houston track club  'A'                         49.63
  3 track houston track club  'B'                         50.40
  4 usa stars trackclub  'A'                              50.47
  5 southern eagle track club  'A'                        50.51
  6 texas storm track club  'A'                           50.76

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 visions track club  'B'                             3:58.30
  1 visions track club  'A'                             3:58.30
  3 track houston track club  'A'                       4:08.39
  4 usa stars trackclub  'A'                            4:13.47
  5 texas storm track club  'A'                         4:13.75
  6 track houston track club  'B'                       4:14.06

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 visions track club  'A'                             9:43.22
  2 track houston track club  'A'                      10:22.61
  3 track houston track club  'B'                      10:51.91
  4 wings track club  'A'                              11:11.03
  5 usa stars trackclub  'A'                           11:30.04

Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Flax, Jessica                STOR                     1.47m
  2 Mitchell, Latasha            PATC                     1.42m
  3 Cooper, Joslyn               SETC                     1.27m
  4 Anderson, Ashley             HHST                    J1.27m
  5 Thompson, Raveen             NWF                      1.22m
  6 Powell, Ashley               HHST                     1.12m

Event 313  Pole Vault Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ligon, Lindsey               Unattached             5-06.00

Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Robertson, Terrell           PATC                     5.39m   NWI
  2 Ugoh, Bridget                SETC                     5.00m   NWI
  3 Citizen, Christi             THTC                     4.77m   NWI
  4 Kellen, Caroline             THTC                     4.74m   NWI
  5 Camier, Paige                PATC                     4.65m   NWI
  6 Roberts, Elexsia             PATC                     4.48m   NWI

Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ugho, Bridget                SETC                    10.33m   NWI
  2 Flax, Jessica                STOR                    10.27m   NWI
  3 Love, Kaitlyn                NWF                     10.23m   NWI
  4 Kellen, Caroline             THTC                     9.70m   NWI
  5 Mitchell, Latasha            PATC                     9.47m   NWI
  6 Aganekwa, Adannia            THTC                     9.32m   NWI

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kellen, Caroline             THTC                    11.83m
  2 Wise, LaRYSSA                THTC                    11.50m
  3 Nancuse, Jennifer            PATC                    10.37m
  4 Vitatoe, Christina           RSTC                    10.06m
  5 Huber, Heidi                 NWF                      9.86m
  6 Jones, April                 PATC                     9.57m

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kellen, Caroline             THTC                    32.66m
  2 Nancuse, Jennifer            PATC                    26.70m
  3 Wise, LaRYSSA                THTC                    26.04m
  4 Reagor, Kayteshia            Unattached              24.20m
  5 Jones, April                 PATC                    22.55m
  6 Huber, Heidi                 NWF                     18.90m

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nancuse, Jennifer            PATC                    21.92m
  2 McKENZIE, Araina             PATC                    21.20m
  3 Jones, April                 PATC                    20.84m
  4 Huber, Heidi                 NWF                     20.60m
  5 Vitatoe, Christina           RSTC                    20.02m
  6 Cormier, Paige               PATC                    15.38m

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Robinson, Jocques            SETC                     11.02   NWI  2
  2 Sampson, Nickolas            HHST                     11.30   NWI  1
  3 Jerkins, Jared               HHST                     11.32   NWI  1
  4 Randle, Eddie                THTC                     11.40   NWI  1
  5 Whittaker, Foswhitt          WING                     11.42   NWI  1
  6 Eta, Luther                  SETC                     11.65   NWI  2

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Robinson, Jocques            SETC                     22.05   NWI  2
  2 Woodfork, Troy               THTC                     22.90   NWI  1
  3 Sampson, Nickolas            HHST                     22.97   NWI  2
  4 Hayes, Quinton               Unattached               23.33   NWI  1
  5 Barrett, Kenneth             SETC                     23.50   NWI  2
  6 Jerkins, Jared               HHST                     23.76   NWI  1

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Woodfork, Troy               THTC                     51.40
  2 Whittaker, Foswhitt          WING                     52.48
  3 Simmions, Robert             WING                     53.16
  4 Miller, Bryan                THTC                     53.67
  5 James, Alex                  WING                     54.70
  6 Collins, Aviante             WING                     54.84

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shaw, Blake                  NWF                    2:05.75
  2 Lewis, Jeffery               TIGE                   2:06.51
  3 Miles, Anthony               STOR                   2:09.18
  4 Miller, Bryan                THTC                   2:10.89
  5 Washington, Michael          THTC                   2:12.29
  6 McCARDLEY, Coby              HTTC                   2:12.79

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shaw, Blake                  NWF                    4:33.35
  2 Lewis, Jeffery               TIGE                   4:34.17
  3 Miles, Anthony               STOR                   4:40.15
  4 Pantoja, Joshua              STOR                   4:50.32
  5 Burnaman, Chase              NWF                    4:55.45
  6 Butler, Paul                 JAGS                   5:01.50

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pantoja, Joshua              STOR                   9:57.00
  3 Hardy, Brian                 HHST                  10:49.09
  4 Bohn, Frank                  Unattached            11:42.07
  5 Kelly, Ryan                  BCTC                  11:51.84
  6 Preble, Michael              NWF                   12:16.63

Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wike, Eddy                   STOR                  21:02.65
  2 Carr, Josh                   WING                  33:47.62

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Freeman, Willie              USA                      13.96   NWI
  3 Stevens, Kenneth             USA                      14.29   NWI
  4 Thomas, Arthur               HHST                     14.58   NWI
  5 Teal, Lonnie                 NWF                      14.76   NWI
  6 Agenekwawn, Jonathan         THTC                     15.90   NWI

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  2 Freeman, Willie              USA                      26.30   NWI
  3 Stevens, Kenneth             USA                      27.00   NWI
  4 Thomas, Arthur               HHST                     28.14   NWI
  5 Burnaman, Chase              NWF                      28.34   NWI
  6 Teal, Lonnie                 NWF                      28.36   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 southern eagle track club  'A'                        44.80
  2 high steppers track club  'A'                         45.03
  3 track houston track club  'A'                         45.08
  4 wings track club  'A'                                 45.33
  5 houston heat track club  'A'                          46.79
  6 usa stars trackclub  'A'                              46.88

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 track houston track club  'A'                       3:36.01   2
  2 wings track club  'A'                               3:38.49   2
  3 track houston track club  'B'                       3:42.96   1
  4 southern eagle track club  'A'                      3:45.17   1
  5 high steppers track club  'A'                       3:46.74   1
  6 wings track club  'B'                               3:51.99   1

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                       9:04.51
  2 northwest flyers track  'A'                         9:08.06
  3 track houston track club  'B'                       9:10.31
  4 wings track club  'A'                               9:27.18
  5 houston heat track club  'A'                        9:32.29
  6 track houston track club  'C'                       9:45.50

Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Teal, Lonnie                 NWF                      1.72m
  2 Burton, Brandon              TMTC                     1.67m
  3 Hayes, Quinton               Unattached               1.57m
  4 Henderson, Trey              STOR                     1.52m
  5 Agenekwawn, Jonathan         THTC                     1.47m
  6 Spivey, Imani                NWF                      1.37m

Event 363  Pole Vault Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Alex                  TCGF                   8-06.00
  2 Sanchez, Eduardo             TCGF                   7-00.00
  3 Turner, Keenan               HTTC                   5-00.00

Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thomas, Arthur               HHST                     5.80m   NWI
  2 Eta, Luther                  SETC                     5.69m   NWI
  3 bailey, craig                PATC                     5.42m   NWI
  4 Braden, Jeremy               THTC                     4.77m   NWI
  5 Miles, Anthony               STOR                     4.64m   NWI
  6 Burnaman, Chase              NWF                      3.80m   NWI

Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Capetillo, Michael           WING                    11.69m   NWI
  2 Stevens, Kiante              USA                     10.95m   NWI
  3 Johnson, Kenneth             SETC                    10.66m   NWI
  4 Jacobs, Desmon               HTTC                    10.53m   NWI
  5 Turner, Keenan               HTTC                    10.50m   NWI
  6 Jones, David                 SETC                    10.48m   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Adams, Justin                USA                     11.99m
  2 Douglas, Reese               WING                    10.82m
  3 Pickney, Marlen              PATC                    10.55m
  4 Hughes, Jim                  BCTC                    10.50m
  5 Mitch, Juenke                WING                    10.32m

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Painter, Jonathan            THTC                    41.90m
  2 Hughes, Jim                  BCTC                    40.82m
  3 Douglas, Reese               WING                    38.61m
  4 Cardenas, Lou                Unattached              32.30m
  5 Juenke, Mitch                WING                    27.61m
  6 Pickney, Marlen              PATC                    27.50m

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cardenas, Lou                Unattached              41.30m
  2 Reese, D                     WING                    28.84m
  3 Juenke, Mitch                WING                    25.80m
  4 bailey, craig                PATC                    22.40m
  5 Pickney, Marlen              PATC                    19.84m

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Drville, Britney             WING                     11.56   NWI  1
  2 Momoh, Jasmine               HTTC                     11.66   NWI  1
  3 Onyeise, Amarachi            TMTC                     12.16   NWI  1
  4 Boulard, Cortenee            BTTC                     12.23   NWI  1
  5 Fisher, Jessica              USA                      12.32   NWI  2
  6 Woodard, Shewanda            JAGS                     12.33   NWI  2

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cross, Brandi                VISI                     24.74   NWI  2
  2 Kizzee, Olivia               THTC                     24.98   NWI  1
  3 Boulard, Cortenee            BTTC                     25.14   NWI  1
  4 Onyeise, Amarachi            TMTC                     25.25   NWI  1
  5 ``williams, Porsche          HHST                     25.51   NWI  1
  6 Fisher, Jessica              USA                      25.57   NWI  1

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cross, Brandi                VISI                     55.53   2
  2 Stephens, Alicia             THTC                     57.28   1
  3 Kizzee, Olivia               THTC                     57.47   1
  4 Antionehe, Price             THTC                     58.20   1
  5 Hebert, Ronica               HHST                     59.18   1
  6 Wyatt, Shakevia              THTC                     59.73   1

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 collins, jessica             HHST                   2:26.12
  2 Roper, Lauren                WING                   2:27.18
  3 Lux, krystal                 ABTC                   2:28.51
  4 keels, shannon               ABTC                   2:29.48
  5 thibaut, lauri               Unattached             2:30.55
  6 white, janisha               SETC                   2:34.34

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 collins, jessica             HHST                   5:17.51
  2 Devito, Domenique            TMTC                   5:36.15
  3 Price, Ashley                SETC                   5:39.83
  4 white, janisha               SETC                   5:44.07
  5 Redfearn, Amanda             RSTC                   5:45.71
  6 may, breia                   VISI                   5:49.34

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Devito, Domenique            TMTC                  10:39.11
  2 Redfearn, Amanda             RSTC                  11:00.54
  3 Thrower, Courtney            HHST                  11:38.83

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jones, Jessica               WING                     15.01   NWI
  2 Kuhner, Lauren               NWF                      15.66   NWI
  3 Smith, Korinne               THTC                     16.40   NWI
  4 Wilson, Ashlee               HHST                     16.92   NWI
  5 Bufford, Terin               HHST                     17.60   NWI
  6 john, christalyn             NWF                      17.90   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 watkins, ashley              SETC                   1:07.06
  2 Washington, Sakira           THTC                   1:07.39
  3 Smith, Korinne               THTC                   1:07.66
  4 Kuhner, Lauren               NWF                    1:09.07
  5 carter, rhonida              HHST                   1:09.85
  6 heggie, jordan               TMTC                   1:12.65

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 wings track club  'A'                                 47.10   1
  2 track houston track club  'A'                         47.58   1
  3 texas mustangs track club  'B'                        48.36   1
  4 track houston track club  'B'                         48.57   1
  5 high steppers track club  'A'                         48.61   2
  6 houston heat track club  'A'                          48.95   1

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 wings track club  'A'                               3:52.68   1
  2 track houston track club  'A'                       3:54.29   1
  3 track houston track club  'B'                       4:03.47   2
  4 high steppers track club  'A'                       4:05.24   1
  5 usa stars trackclub  'A'                            4:06.07   2
  6 texas mustangs track club  'A'                      4:06.33   2

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'B'                      10:01.84
  2 track houston track club  'A'                      10:20.74
  3 afterburners track club  'A'                       10:33.31
  4 wings track club  'A'                              10:40.24

Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kuhner, Lauren               NWF                      1.54m
  2 Allred, Laura                NWF                      1.44m
  3 Jackson, Andrea              THTC                     1.34m
  3 Bufford, Terin               HHST                     1.34m

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Heather               TCGF                   7-06.00
  2 Bourque, Brittany            BTTC                  J7-06.00
  2 Garrett, `jenaya             Unattached            J7-06.00

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Olayiwola, Sara              THTC                     5.61m   NWI
  2 Slaughter, Shanelle          THTC                     5.46m   NWI
  3 Williams, Brittany           WING                     5.22m   NWI
  4 sherman, Krishaunda          USA                      4.97m   NWI
  5 Jordan, VanQUANISHA          PATC                     4.89m   NWI
  6 Roach, Lindsay               NWF                      4.85m   NWI

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Brittany           WING                    11.13m   NWI
  2 Olayiwola, Sara              THTC                    10.72m   NWI
  3 Glover, Jenny                Unattached              10.49m   NWI
  4 Roach, Lindsay               NWF                     10.30m   NWI
  5 Jordan, VanQUANISHA          PATC                     9.94m   NWI
  6 Stewart, Sevrena             WING                     9.78m   NWI

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Coles, Leneka                PATC                    11.21m
  2 jenson, katie                WING                     9.65m
  3 whike, Lizzie                STOR                     8.37m

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 jenson, katie                WING                    29.74m
  2 Coles, Leneka                PATC                    27.36m

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 jenson, katie                WING                    29.68m
  2 Kuhner, Lauren               NWF                     29.06m
  3 Johnson, Christina           PATC                    22.00m
  4 Robertson, Kesley            PATC                    21.00m
  5 Redfearn, Amanda             RSTC                    20.54m
  6 whike, Lizzie                STOR                    19.40m

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Prevost, Whitney             HTTC                     10.60   NWI  2
  3 Henderson, Samuel            WING                     10.79   NWI  1
  4 Dykes, Chris                 TMTC                     10.88   NWI  1
  5 Freeman, Jackie              SETC                     10.89   NWI  1
  6 Flowers, Kalvin              HHST                     10.90   NWI  1

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Freeman, Jackie              SETC                     21.97   NWI  1
  2 Dykes, Chris                 TMTC                     22.21   NWI  1
  3 Collins, Chris               TIGE                     22.28   NWI  1
  4 Smith, Deandre               BTTC                     22.36   NWI  1
  5 Myers, Brandon               SETC                     22.48   NWI  1
  6 Carriar, Tyrone              TIGE                     22.69   NWI  2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Freeman, Jackie              SETC                     49.05   1
  2 Woods, Artrell               HTTC                     49.13   1
  3 Washington, Brandon          SHOW                     49.43   1
  4 Davis, Justin                THTC                     50.14   1
  5 Benjamin, Kevin              THTC                     50.17   1
  6 Dilworth, Allen              TMTC                     50.34   2

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Haywood, Xavier              HTTC                   2:01.55
  2 Josep, Damon                 HTTC                   2:02.45
  3 Colson, Charles              HTTC                   2:02.67
  4 anderson, doug               HTTC                   2:03.96
  5 Pruitt, Joshua               STOR                   2:05.76
  6 michael, julius              WING                   2:06.12

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stover, Andrew               HTTC                   4:22.80
  2 Pruitt, Joshua               STOR                   4:31.35
  3 mays, trey                   THTC                   4:33.55
  4 szot, jake                   ABTC                   4:39.42
  5 05051987, Wilbert            HHST                   4:42.52
  6 ugochukwu, bryan             RSTC                   4:42.90

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Stover, Andrew               HTTC                   9:39.09
  2 michael, julius              WING                  10:02.43
  3 szot, jake                   ABTC                  10:09.67
  4 Cerdas, Joseph               Unattached            10:26.27
  5 Becker, Randy                BCTC                  10:31.15
  6 05051987, Wilbert            HHST                  10:31.49

Event 457  5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chillis, Garrin              WARP                  20:56.65

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Frazier, Matthias            HHST                     14.39   NWI  1
  2 Darkins, Gary                PATC                     15.08   NWI  1
  3 Oke, Sammy                   NWF                      15.66   NWI  1
  4 Hibbert, Bradley             NWF                      16.23   NWI  1
  5 Calvin, Mitchell             Unattached               16.34   NWI  2
  6 Daniel, Jeremiah             NWF                      16.37   NWI  2

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Frazier, Matthias            HHST                     57.51   1
  2 Bray, Wesley                 THTC                     58.93   1
  3 Hibbert, Bradley             NWF                      59.49   1
  4 campbell, jonathan           BTTC                   1:01.05   2
  5 Santamaria, Brandon          STOR                   1:01.86   1
  6 mcdowell, fredrick           SETC                   1:03.58   1

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 texas mustangs track club  'A'                        42.68   1
  2 tigers track club  'A'                                42.91   1
  3 beaumont track club  'A'                              43.00   2
  4 houston heat track club  'A'                          43.10   1
  5 usa stars trackclub  'A'                              43.11   1
  6 port arthur track club  'A'                           43.12   1

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 track houston track club  'A'                       3:20.64   1
  2 tigers track club  'A'                              3:20.85   1
  3 houston heat track club  'A'                        3:22.14   1
  4 showtime track club  'A'                            3:26.35   1
  5 usa stars trackclub  'A'                            3:29.18   2
  6 wings track club  'A'                               3:29.51   2

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 houston heat track club  'A'                        8:25.74
  2 track houston track club  'A'                       8:28.27
  3 track houston track club  'B'                       8:43.97
  4 showtime track club  'A'                            8:57.61
  5 texas storm track club  'A'                         9:07.23
  6 rising stars track club  'A'                        9:09.11

Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 chavez, max                  NWF                      1.96m
  2 johnson, jonathan            NWF                      1.83m
  3 Flax, Joshua                 STOR                     1.73m
  4 Sanchez, Victor              TCGF                     1.63m
  5 Daniel, Jeremiah             NWF                      1.53m

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hughes, Shane                TCGF                  11-06.00
  2 Arnold, Zack                 Unattached           J11-06.00
  3 Sholdt, David                Unattached           J11-06.00
  4 Brown, Bryan                 TCGF                  10-00.00
  5 Brett, Brandon               Unattached             9-00.00

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Moye, Gilbert                JASP                     5.97m   NWI
  2 Flax, Joshua                 STOR                     5.93m   NWI
  3 Bruno, Roland                BTTC                     5.87m   NWI
  4 Atkins, Jared                THTC                     5.81m   NWI
  5 Bray, Wesley                 THTC                     5.79m   NWI
  6 Mitchell, Calvin             Unattached               5.77m   NWI

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bruno, Roland                BTTC                    13.26m   NWI
  2 Gilbert, Moye                JASP                    13.01m   NWI
  3 Atkins, Jared                THTC                    12.59m   NWI
  4 Kosecki, Eric                THTC                    12.36m   NWI
  5 michael, julius              WING                    12.00m   NWI
  6 Hogan, Isaiah                SETC                    11.86m   NWI

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 clevenger, chad              NWF                     14.78m
  2 guzman, adrain               NWF                     14.30m
  3 Edmonds, Adrian              NWF                     13.52m
  4 milton, javid                WING                    12.74m
  5 Johnson, Benny               WING                    11.64m
  6 Drenon, Brandon              WING                    11.30m

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 clevenger, chad              NWF                     48.20m
  2 guzman, adrain               NWF                     39.38m
  3 Edmonds, Adrian              NWF                     39.14m
  4 milton, javid                WING                    37.42m
  5 Posten, Josh                 Unattached              33.78m
  6 Vestal, Blake                TCGF                    33.66m

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Posten, Josh                 Unattached              41.88m
  2 Drenon, Brandon              WING                    34.80m
  3 milton, javid                WING                    29.08m
  4 Vitatoe, Corey               RSTC                    23.26m

Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Foster, Rachel               TMTC                     11.26   NWI  1
  2 Lee, Monique                 HTTC                     11.37   NWI  1
  3 Tyson, Cleo                  TMTC                     11.40   NWI  2
  4 Rosemond, Andrea             THTC                     11.91   NWI  2
  5 Hobbs, Whitney               TMTC                     11.94   NWI  1
  6 Sanderson, Brandy            WING                     12.06   NWI  1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Tyson, Cleo                  TMTC                     23.48   NWI  2
  2 Foster, Rachel               TMTC                     23.81   NWI  1
  3 Morris, Brooklynn            THTC                     24.29   NWI  1
  4 Hobbs, Whitney               TMTC                     24.78   NWI  1
  5 Johnson, Adrianne            HHST                     24.90   NWI  1
  6 West, Tiffany                WING                     24.98   NWI  1

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Baker, Katie                 HTTC                     54.47
  2 Hardy, Latoya                USA                      56.83
  4 Sloan, Tiffany               TMTC                     58.08
  5 Giles, Ashley                HTTC                     58.23
  6 Kienast, Vanessa             HTTC                     58.44

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Harper, Jennifer             TMTC                   2:19.85
  2 Swayzer, Crysta              HTTC                   2:25.90
  3 Dione, Hicks                 HTTC                   2:27.34
  4 Guinn, Adriane               TMTC                   2:27.92
  5 Hardy, Amy                   HHST                   2:31.83
  6 Ward, Ashley                 WING                   2:33.60

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Clements, Krystle            WING                   5:17.86
  2 Guinn, Adriane               TMTC                   5:27.57
  3 Emeton, Charlotte            VISI                   5:48.56
  4 Gobert, Sonja                HTTC                   6:29.65

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rogers, Alexis               WING                     13.80   NWI
  2 Perriatt, Tiffany            TMTC                     14.30   NWI
  3 Long, Rachael                WING                     14.37   NWI
  4 McWhinney, Araine            HTTC                     15.07   NWI
  5 Webster, Micaela             HTTC                     16.88   NWI

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Crayton, Whitney             TMTC                   1:03.78
  2 Isles, Victoria              HTTC                   1:05.83
  3 Long, Rachael                WING                   1:06.65
  4 Johnson, Adrianne            HHST                   1:07.28
  5 McWhinney, Araine            HTTC                   1:07.81
  6 Flournoy, Jasmine            TMTC                   1:09.10

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 texas mustangs track club  'A'                        45.21   2
  2 houston heat track club  'A'                          45.86   2
  3 track houston track club  'A'                         46.18   2
  4 usa stars trackclub  'A'                              47.28   2
  5 texas mustangs track club  'B'                        47.36   2
  6 wings track club  'A'                                 47.75   2

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 houston heat track club  'A'                        3:43.68   2
  2 texas mustangs track club  'A'                      3:48.31   2
  3 track houston track club  'A'                       3:48.57   2
  4 houston heat track club  'B'                        3:52.88   2
  5 usa stars trackclub  'B'                            4:04.02   1
  6 texas mustangs track club  'B'                      4:06.56   2

Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 houston heat track club  'A'                        9:47.25   1
  2 texas mustangs track club  'A'                      9:58.36   1
  3 track houston track club  'A'                      10:01.98   1
  4 houston heat track club  'B'                       10:16.05   1
  5 wings track club  'A'                              10:18.51   2

Event 513  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Tawanna            HTTC                     1.27m

Event 514  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ligon, Ashley                TCGF                   9-06.00

Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ketchum, Franchika           HTTC                     5.83m   NWI
  2 Boxie, Desiree               BTTC                     5.30m   NWI
  3 Williams, Kelli              WING                     4.79m   NWI
  4 Mosbey, Jasalyn              VISI                     4.67m   NWI

Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Kelli              WING                    10.94m   NWI
  2 Rodriguez, Sophia            RSTC                    10.71m   NWI

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 King, Susan                  Unattached              12.31m
  2 hargrove, ashley             NWF                     11.19m
  3 morgan, melba                TMTC                     9.45m

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 King, Susan                  Unattached              42.34m
  2 hargrove, ashley             NWF                     36.38m
  3 morgan, melba                TMTC                    31.58m

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Tawanna            HTTC                    18.22m
  2 Levi, Danielle               WING                    15.86m

Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Johnson, Bradon              WING                     10.20   NWI  1
  2 Brown, Adrian                TMTC                     10.26   NWI  1
  3 Taylor, Chris                TMTC                     10.50   NWI  2
  3 Harris, Cedric               PATC                     10.50   NWI  1
  5 Brown, Brandon               WING                     10.58   NWI  2
  6 Moore, Quinton               THTC                     10.64   NWI  1

Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Johnson, Bradon              WING                     20.85   NWI  1
  2 LaCOUR, Carey                WING                     21.15   NWI  2
  3 Brown, Adrian                TMTC                     21.25   NWI  1
  4 Harris, Cedric               PATC                     21.26   NWI  1
  6 Taylor, Chris                TMTC                     21.80   NWI  2

Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Milton, Doinic               WING                     48.42   1
  2 Richards, Justin             Unattached               49.08   1
  3 baltimore, ruben             TMTC                     49.93   1
  4 battle, ivan                 ABTC                     49.99   2
  5 Rogers, Dorian               BTTC                     50.80   1
  6 Moore, Quinton               THTC                     52.17   1

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 brown, brayon                THTC                   2:00.11
  2 Richards, Justin             Unattached             2:01.33
  3 White, Chrirtopher           WING                   2:01.69
  4 duncan, matthew              ABTC                   2:02.71
  4 jammer, marcus               TMTC                   2:02.71
  4 milam, robert                TMTC                   2:02.71
  4 fanta, teddy                 HTTC                   2:02.71

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 jammer, marcus               TMTC                   4:13.00
  2 kozy, ben                    ABTC                   4:19.71
  3 hall, ross                   ABTC                   4:21.43
  4 fanta, teddy                 HTTC                   4:25.44
  5 duncan, matthew              ABTC                   4:34.71
  6 milam, robert                TMTC                   4:36.28

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sosa, Paulo                  THTC                  16:34.81
  2 hall, ross                   ABTC                  17:25.85
  3 kozy, ben                    ABTC                  18:24.36

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clement, Kerron              WING                     13.43   NWI  2
  2 Vese, William                HTTC                     13.71   NWI  1
  4 Davis, Sydney                TMTC                     14.11   NWI  2
  5 Reed, Joshua                 PATC                     14.57   NWI  1
  6 Booker, Greg                 BTTC                     14.96   NWI  1

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 clements, kerron             WING                     51.69
  2 charles, jamaal              PATC                     52.29
  3 Butler, David                TMTC                     56.42
  4 Reed, Joshua                 PATC                     56.57
  5 Atkins, Kris                 WING                     56.74
  6 Booker, Greg                 BTTC                     59.67

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 wings track club  'A'                                 40.26   1
  2 texas mustangs track club  'A'                        40.44   1
  3 track houston track club  'A'                         41.61   2
  4 houston heat track club  'A'                          41.68   2
  5 texas mustangs track club  'B'                        41.76   1
  6 wings track club  'B'                                 42.16   2

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 wings track club  'A'                               3:12.61
  2 wings track club  'B'                               3:12.75
  3 texas mustangs track club  'A'                      3:13.40
  4 track houston track club  'B'                       3:14.90
  5 high steppers track club  'A'                       3:26.54
  6 track houston track club  'A'                       3:30.04

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 wings track club  'A'                               8:26.98
  2 afterburners track club  'A'                        8:35.95
  3 texas mustangs track club  'A'                      8:36.87
  4 track houston track club  'A'                       8:43.29
  5 track houston track club  'B'                       9:48.23

Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Buford             Unattached               2.08m
  2 Jackson, Justin              PATC                     1.93m
  3 Flax, Jarrett                STOR                     1.87m
  4 Jackson, Hayes               Unattached               1.52m

Event 564  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Duckworth, Scott             Unattached            15-06.00
  2 Hughes, Clint                TCGF                  14-00.00
  3 Trahan, Josh                 BTTC                  13-06.00
  4 Porter, Curtis               Unattached            12-06.00
  5 Daigle, Matt                 BTTC                   8-06.00

Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sibley, Morris               HHST                     6.97m   NWI
  2 Williams, Buford             Unattached               6.84m   NWI
  3 Jackson, Justin              PATC                     6.27m   NWI
  4 Roquemore, Richard           Unattached               6.14m   NWI
  5 Flax, Jarrett                STOR                     5.97m   NWI
  6 Bowie, Jason                 HHST                     4.89m   NWI

Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Buford             Unattached              13.06m   NWI
  2 Jackson, Jeremiah            TMTC                    12.71m   NWI
  3 Roquemore, Richard           Unattached              12.69m   NWI
  4 Bowie, Jason                 HHST                    10.91m   NWI
  5 Brown, Bryan                 THTC                    10.44m   NWI

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 reeder, kyle                 WING                    16.25m
  2 boosier, justin              BCTC                    15.48m
  3 Gaertner, Justin             NWF                     13.98m
  4 Farris, Marlin               SHOW                    10.61m
  5 Wike, Willy                  STOR                    10.47m

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gaertner, Justin             NWF                     40.00m
  2 reeder, kyle                 WING                    38.07m

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Flax, Jarrett                STOR                    44.64m
  2 Gaertner, Justin             NWF                     43.10m
  3 reeder, kyle                 WING                    39.86m
  4 Wike, Willy                  STOR                    36.90m

Event 600  100 Meter Dash Primary Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nweke, Koli                  STOR                     14.68   NWI
  2 Prados, Camaury              USA                      15.26   NWI
  3 Ranson, Skylar               THTC                     15.28   NWI
  4 Fitzpatrick, Epiphany        THTC                     15.30   NWI
  5 Moore, Lauren                THTC                     15.85   NWI
  6 Wilson, Brook                VISI                     15.96   NWI

Event 601  200 Meter Dash Primary Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nweke, Koli                  STOR                     31.17   NWI
  2 Jackson, Alexis              HHST                     32.32   NWI
  3 Terry, Tiffany               JAGS                     32.48   NWI
  4 Prados, Camaury              USA                      33.68   NWI
  5 Moore, Lauren                THTC                     33.80   NWI
  6 Ranson, Skylar               THTC                     33.90   NWI

Event 602  400 Meter Dash Primary Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Alexis              HHST                   1:13.61   1
  2 Terry, Tiffany               JAGS                   1:13.70   1
  3 Wilson, Raven                VISI                   1:18.97   2
  4 Wilson, Brook                VISI                   1:19.77   1
  5 Owens, Jalana                THTC                   1:21.52   2
  6 Rector, Dawn                 JAGS                   1:24.03   2

Event 603  800 Meter Run Primary Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Terry, Tiffany               JAGS                   2:57.14
  2 Gobert, Shanysa              HTTC                   2:59.75
  3 Rector, Dawn                 JAGS                   2:59.99
  4 Wilson, Brook                VISI                   3:00.25
  5 Owens, Jalana                THTC                   3:03.39
  6 Rogers, Raeuyn               WING                   3:06.01

Event 605  Long Jump Primary Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nweke, Koli                  STOR                     3.74m   NWI
  2 Fitzpatrick, Epiphany        THTC                     3.43m   NWI
  3 Brannon, Dominique           PATC                     2.94m   NWI
  4 Butcher, Sara                NWF                      2.84m   NWI
  5 Thornhill, Gabrille          STOR                     2.79m   NWI
  6 Dieringer, Alyssia           JAGS                     2.70m   NWI

Event 610  100 Meter Dash Primary Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brown, Tony                  HTTC                     14.00   NWI  1
  2 Mark, Xavian                 HTTC                     14.36   NWI  1
  3 Polley, Williams             THTC                     14.66   NWI  2
  4 Washington, Sydney           USA                      14.84   NWI  1
  5 Green, Anthony               USA                      14.95   NWI  1
  6 Price, Joshua                USA                      15.04   NWI  1

Event 611  200 Meter Dash Primary Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Tony                  HTTC                     30.39   NWI
  2 Washington, Sydney           USA                      31.14   NWI
  3 Peeples, Jamil               PATC                     31.75   NWI
  4 Rice, Marqis                 USA                      31.96   NWI
  5 Davis, Cavian                THTC                     32.06   NWI
  6 Price, Joshua                USA                      32.09   NWI

Event 612  400 Meter Dash Primary Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wiggins, Johnathan           THTC                   1:11.77
  2 Berry, Andrew                STOR                   1:17.00
  3 Sharp, Aaron                 THTC                   1:17.64
  4 Rice, Marqis                 USA                    1:17.90
  5 Rector, Donald               JAGS                   1:18.00
  6 Berry, Matthew               STOR                   1:18.06

Event 613  800 Meter Run Primary Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wiggins, Johnathan           THTC                   2:46.36
  2 Sharp, Aaron                 THTC                   2:57.99
  3 Berry, Matthew               STOR                   3:00.09
  4 Lanier, Magic                STOR                   3:00.54
  5 Escot, Elijah                WING                   3:03.30
  6 Rector, Donald               JAGS                   3:03.35

Event 615  Long Jump Primary Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 White, Malcom                HTTC                     3.58m   NWI
  2 Peeples, Jamil               PATC                     3.46m   NWI
  3 Berry, Matthew               STOR                     3.43m   NWI
  4 Lanier, Magic                STOR                     3.24m   NWI
  5 gilmore, cameron             JAGS                     3.16m   NWI
  6 Mark, Xavian                 HTTC                     3.15m   NWI

Event 616  4x100 Meter Relay Primary Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 tigers track club  'A'                              1:01.62
  2 track houston track club  'B'                       1:01.84
  3 usa stars trackclub  'A'                            1:04.15
  4 port arthur track club  'A'                         1:04.71
  5 usa stars trackclub  'B'                            1:05.70
  6 track houston track club  'C'                       1:07.60

Event 620  4x100 Meter Relay Primary Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 track houston track club  'A'                       1:05.49
  2 track houston track club  'B'                       1:07.34
  3 high steppers track club  'A'                       1:07.64
  4 usa stars trackclub  'A'                            1:09.02
  5 port arthur track club  'A'                         1:14.29
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx