Join/Renew Now

Results - Days 1-3

W30 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Angela Scott             W34 Rochester, NY             8.37
 2 Nedenia West             W34 Piscataway, NJ            8.68

W35 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Charlene Landrum         W39 East Elmhurst, NY         7.96
 2 Alethea Morris           W38 Brooklyn, NY              7.98
 3 Kisha Carman             W37 Milford, CT               8.56
 4 Denise Jones             W39 Staten Island, NY        11.07

W40 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lesia Batiste            W41 Baton Rouge, LA           7.96
 2 Sarah Lawson             W40 Waltham, MA               8.48
 3 Angela Nealy             W42 Indianapolis, IN          8.71
 4 Kathleen Shook           W41 Zionsville, IN            8.85
 5 Paula Fortuna            W42 Amesbury, MA              9.35
 6 Gail Foster              W43 Tabernacle, NJ           10.23

W45 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jacqueline Board         W49 Apache Junction, AZ       8.44
 2 *Denise McField          W47 St. Louis, MO             8.55
 3 Irene Thompson           W48 Syracuse, NY              8.65
 4 Loretta Woodward         W48 Marietta, GA              8.83
 5 Louise Clark             W45 Queensvillage, NY         9.30

W50 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Anna Wlodarczyk         W52 Orange, CA                8.53
 2 *Karla Del Grande        W50 Scarborough, CA           8.57
 3 Margaret Curtis          W54 Richmond, VT              8.73
 4 Sharon Warren            W52 New York, NY              8.91
 5 *Rhona Trott             W54 Hamilton, FL              9.33
 6 *Hillen Stubendorff      W54 Troy, NY                  9.60
 7 Michelle Lucas           W50 Unattached               10.30
 8 Linda Smith              W51 Brooklyn, NY             11.00

W55 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lynn Naftel              W58 Escondido, CA             9.25
 2 Skipper Clark            W55 Brooklyn, NY              9.42
 3 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            11.80

W60 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathy Bergen             W63 La Canada, CA             9.07
 2 Lynne Ingalls            W60 Chicago, IL               9.74
 3 Adlin Mair               W61 White Plains, NY          9.82
 4 Cathy Primer             W60 Muncie, IN               11.07
 5 Karen Huff               W60 Evanston, IL             11.58

W65 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Audrey Lary              W68 Frederick, MD             9.76
 2 Barbara Jordan           W67 So.Burlington, VT         9.93
 3 Louise Tricard           W66 Cape Canaveral, FL       10.65
 4 Mary Roman               W67 Norwalk, CT              11.54

W75 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patricia Peterson        W76 Albany, NY               11.36
 2 Leonore McDaniels        W75 Virginia Beach, VA       11.52
 3 Ann McGowan              W78 Providence, RI           13.33

W80 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              14.64

W30 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Angela Scott             W34 Rochester, NY            26.50
 2 Lisa Daley               W33 Bronx, NY                26.59
 3 Nedenia West             W34 Piscataway, NJ           29.08

W35 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alethea Morris           W38 Brooklyn, NY             25.33
 2 Charlene Landrum         W39 East Elmhurst, NY        26.08
 3 Lon Kessel               W38 New London, CT           27.36
 4 Dawn Best                W38 Brooklyn, NY             29.02
 5 Julia Casals             W38 New York, NY             29.09
 6 Gail Geiger              W39 Caledonia, NY            31.49

W40 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Lesia Batiste            W41 Baton Rouge, LA          26.92q  1
 2 Shemayne Williams        W40 Teaneck, NJ              28.01q  2
 3 Kathleen Shook           W41 Zionsville, IN           28.99q  1
 4 Sarah Lawson             W40 Waltham, MA              29.05q  2
 5 Lori McKeough            W40 Shoreham, NY             29.62q  2
 6 Angela Nealy             W42 Indianapolis, IN         29.81q  2
 7 Paula Fortuna            W42 Amesbury, MA             31.75   1

W40 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Lesia Batiste            W41 Baton Rouge, LA          25.61
 2 Shemayne Williams        W40 Teaneck, NJ              27.05
 3 Sarah Lawson             W40 Waltham, MA              28.04
 4 Kathleen Shook           W41 Zionsville, IN           28.16
 5 Lori McKeough            W40 Shoreham, NY             29.95
 6 Angela Nealy             W42 Indianapolis, IN         30.16

W45 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jacqueline Board         W49 Apache Junction, AZ      27.43
 2 *Denise McField          W47 St. Louis, MO            28.01
 3 Irene Thompson           W48 Syracuse, NY             28.60
 4 Loretta Woodward         W48 Marietta, GA             30.08
 5 Paula Dickson-Taylor     W49 West Orange, NJ          30.65
 6 *Gail Johns-Rees         W48 Salem, NH                30.73

W50 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Karla Del Grande        W50 Scarborough, CA          27.76
 2 Margaret Curtis          W54 Richmond, VT             28.44
 3 Sharon Warren            W52 New York, NY             29.41
 4 *Rhona Trott             W54 Hamilton, FL             30.51
 5 Jennifer Pinto           W54 Brooklyn, NY             31.78
 6 Linda Smith              W51 Brooklyn, NY             35.91

W55 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lynn Naftel              W58 Escondido, CA            30.21
 2 Nadine Lowenstein        W57 Clinton, NY              30.75
 3 Elizabeth Riordan        W55 Prides Crossing, MA      31.68
 4 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            38.53

W60 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lynne Ingalls            W60 Chicago, IL              31.54
 2 Kathy Bergen             W63 La Canada, CA            31.67
 3 Cathy Primer             W60 Muncie, IN               37.00
-- Adlin Mair               W61 White Plains, NY            DQ

W65 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Barbara Jordan           W67 So.Burlington, VT        34.04
 2 Audrey Lary              W68 Frederick, MD            34.33
 3 Louise Tricard           W66 Cape Canaveral, FL       36.36
 4 Mary Roman               W67 Norwalk, CT              40.48

W75 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patricia Peterson        W76 Albany, NY               40.73

W30 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Angela Scott             W34 Rochester, NY            59.39
 2 Lisa Daley               W33 Bronx, NY              1:00.26

W35 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alethea Morris           W38 Brooklyn, NY             57.97
 2 Dawn Best                W38 Brooklyn, NY           1:04.97
 3 Julia Casals             W38 New York, NY           1:05.44
 4 Gail Geiger              W39 Caledonia, NY          1:06.76

W40 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lesia Batiste            W41 Baton Rouge, LA          57.40
 2 Shemayne Williams        W40 Teaneck, NJ            1:01.82
 3 Kathleen Shook           W41 Zionsville, IN         1:04.30
 4 Stephanie Vega           W44 Houston, TX            1:07.10
 5 Paula Fortuna            W42 Amesbury, MA           1:12.50

W45 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jacqueline Board         W49 Apache Junction, AZ    1:02.60
 2 *Denise McField          W47 St. Louis, MO          1:06.49
 3 Paula Dickson-Taylor     W49 West Orange, NJ        1:07.99
 4 *Gail Johns-Rees         W48 Salem, NH              1:09.96
 5 Louise Clark             W45 Queensvillage, NY      1:10.72

W50 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Karla Del Grande        W50 Scarborough, CA        1:02.98
 2 Margaret Curtis          W54 Richmond, VT           1:03.81
 3 Carolyn Smith-Hanna      W52 Pittsford, NY          1:07.85
 4 *Hillen Stubendorff      W54 Troy, NY               1:09.94
 5 Jennifer Pinto           W54 Brooklyn, NY           1:15.22

W55 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nadine Lowenstein        W57 Clinton, NY            1:07.79
 2 Lynn Naftel              W58 Escondido, CA          1:09.30
 3 Elizabeth Riordan        W55 Prides Crossing, MA    1:10.22
 4 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY          1:30.89

W60 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lynne Ingalls            W60 Chicago, IL            1:11.98
 2 Adlin Mair               W61 White Plains, NY       1:18.87

W65 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Grace Butcher            W69 Chardon, OH            1:29.40

W75 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Helen Schley             W75 Myersville, MD         1:48.80
 2 Patricia Peterson        W76 Albany, NY             1:49.18

W30 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tara Maguire             W34 Katonah, NY            5:14.23
 2 Jill Vollweiler          W34 Purchase, NY           5:23.00
 3 Ana Echeverri            W32 New York, NY           5:54.35
 4 Christy Bonsteele        W31 Cambridge, MA          5:59.41

W35 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kristine Ross            W39 Wilbraham, MA          5:25.70
 2 Darlene Miloski          W35 New York, NY           5:34.59

W40 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gillian Sharp            W41 Ithica, NY             5:14.43
 2 Catherine Stone-Borkowsk W40 Ringwood, NJ           5:15.30
 3 Bernadette Noyes         W44 Marshfield, MA         5:39.53
 4 Rebecca Marvil           W44 Houston, TX            5:53.00
 5 Elaine Rancatore         W44 Miramar, FL            5:53.11
 6 Karen Lein               W44 Newton, MA             6:47.22

W45 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sidney Letendre          W48 Florence, MA           5:41.72
 2 Eileen Troy              W49 Stamford, CT           5:46.12
 3 Paula Dickson-Taylor     W49 West Orange, NJ        6:03.34

W50 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathryn Martin           W51 Northport, NY          5:24.44
 2 Carolyn Smith-Hanna      W52 Pittsford, NY          5:34.66
 3 Coreen Steinbach         W51 Pompey, NY             5:46.27
 4 Diane Sardes             W51 North Tonawanda, NY    5:56.12
 5 Sherisa Sterling         W50 Waltham, MA            7:03.71

W55 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sylvie Kimche            W56 Westerville, OH        6:02.59
 2 Ann Makoske              W57 Cape Canaveral, FL     6:32.15

W60 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marie-Louise Michelsohn  W61 Stony Brook, NY        6:02.49
 2 Zofia Turosz             W64 Hartford, CT           7:05.69

W65 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mary Harada              W67 West Newbury, MA       7:21.80

W35 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gail Geiger              W39 Caledonia, NY          2:29.91
 2 Darlene Miloski          W35 New York, NY           2:31.58

W40 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Catherine Stone-Borkowsk W40 Ringwood, NJ           2:23.16
 2 Phoebe Anderson          W43 Wading River, NY       2:32.59
 3 Rebecca Marvil           W44 Houston, TX            2:34.11
 4 Stacy Creamer            W43 New York, NY           2:36.29

W45 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathryn Martin           W51 Northport, NY          2:29.78
 2 Carolyn Smith-Hanna      W52 Pittsford, NY          2:33.40
 3 Coreen Steinbach         W51 Pompey, NY             2:34.90
 4 Eileen Troy              W49 Stamford, CT           2:37.09
 5 Paula Dickson-Taylor     W49 West Orange, NJ        2:40.21
 6 Diane Sardes             W51 North Tonawanda, NY    2:44.22
 7 Helen Visgauss           W47 Setauket, NY           2:46.35
 8 Mary Diver               W48 New York, NY           3:02.81

W55 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nadine Lowenstein        W57 Clinton, NY            2:40.80
 2 Sylvie Kimche            W56 Westerville, OH        2:44.39
 3 Ann Makoske              W57 Cape Canaveral, FL     2:57.74
 4 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY          3:22.43

W60 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marie-Louise Michelsohn  W61 Stony Brook, NY        2:54.78

W65 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mary Harada              W67 West Newbury, MA       3:22.97
 2 Grace Butcher            W69 Chardon, OH            3:23.26

W75 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Helen Schley             W75 Myersville, MD         4:11.77

W30 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jill Vollweiler          W34 Purchase, NY          10:39.48
 2 Claire Gadrow            W33 South Kingstown, RI   11:27.13
 3 Ana Echeverri            W32 New York, NY          11:36.13
 4 Christy Bonsteele        W31 Cambridge, MA         11:41.99

W35 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kristine Ross            W39 Wilbraham, MA         10:35.48
 2 Patricia Logan Hillery   W36 Greenville, RI        10:41.64

W40 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Karen Vanderwood         W40 Utica, NY             11:06.03
 2 Stacy Creamer            W43 New York, NY          11:10.39
 3 Elaine Rancatore         W44 Miramar, FL           11:34.35
 4 Karen Lein               W44 Newton, MA            13:25.05
 5 *Jocelyne Dumais         W43 Rock Forest, WI       13:38.14

W45 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joan Benoit Samuelson    W45 Kennebunk, ME         10:02.55
 2 Marge Bellisle           W47 Warren, RI            10:34.77
 3 Mary Diver               W48 New York, NY          13:00.87

W50 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathryn Martin           W51 Northport, NY         10:42.45
 2 Sherisa Sterling         W50 Waltham, MA           14:08.65

W60 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marie-Louise Michelsohn  W61 Stony Brook, NY       12:01.96
 2 Zofia Turosz             W64 Hartford, CT          13:44.59

W65 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mary Harada              W67 West Newbury, MA      14:19.17

W35 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kai Ajaye                W39 New York, NY          16:16.57

W40 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marcia Gutsche           W41 Newton, MA            14:03.73
 2 Maryanne Torrellas       W44 Clinton, CT           14:45.20

W45 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Nanci Patten Sweazey    W47 Mississauga, OH       15:01.51
 2 Gloria Rawls             W46 Mountaintop, PA       16:55.03
 3 Luanne Pennesi           W48 Ringwood, NJ          17:07.16
-- Lynette Heinlein         W46 Club Glow                   DQ

W50 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Deb Topham               W50 Pegasus Athletic      16:25.45
 2 Ann Gerhardt             W51 Sacramento, CA        17:05.72

W55 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathy Frable             W57 McKinney, TX          18:50.64

W60 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joanne Harriman          W60 Tewksbury, MA         19:18.95
-- Lana Kane                W63 Conestoga, PA               DQ
-- *Doris Cassels           W63 San Rafael, CA              DQ

W65 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joanne Elliott           W66 Deerfield Beach, FL   19:11.51

W70 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shirley Dockstader       W70 Mill Valley, CA       19:08.86
 2 Kate Marrs               W74 Milwaukee, WI         20:39.33
 3 Mary Alice Stookey       W70 Dickerson, MD         24:27.40

W35 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Charlene Landrum         W39 East Elmhurst, NY         9.43
 2 Denise Jones             W39 Staten Island, NY        17.69

W40 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Caryl Senn               W41 Massapequa, NY           10.27
 2 Pamela Gunneson          W42 Cheshire, CT             10.63
 3 Joanne Petkus            W44 Auburn, ME               13.86

W45 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Irene Thompson           W48 Syracuse, NY             10.25

W50 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Anna Wlodarczyk         W52 Orange, CA               10.18
 2 Linda Lowery             W51 Decatur, GA              11.46

W55 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lynn Naftel              W58 Escondido, CA            12.74

W65 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Barbara Jordan           W67 So.Burlington, VT        13.05
 2 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            14.63

W30-39 4x400 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Atoms Track Club  'A'                               4:08.12
 2 R.I.S.E.  'A'                                       4:12.64
 3 Central Park TC  'A'                                4:38.92

W40-49 4x400 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Bohemia Track Club  'A'                             4:34.23
 2 Unattached  'A'                                     5:44.82

W50-59 4x400 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Eastern Regional  'A'                               4:45.72

W40-49 4x800 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Bohemia Track Club  'A'                            10:59.94

W30 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Kimiko Nakatake         W32 Long Island City, N      1.50m

W40 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Caryl Senn               W41 Massapequa, NY           1.45m
 2 Pamela Gunneson          W42 Cheshire, CT             1.30m

W55 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skipper Clark            W55 Brooklyn, NY             1.30m
 2 Linda Douglass           W58 Rosenberg, TX            1.25m
 3 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            0.95m

W60 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kathy Bergen             W63 La Canada, CA            1.27m
 2 *Ingrid Miller           W61 Orleans, MA              1.12m
 3 Cathy Primer             W60 Muncie, IN               1.07m

W65 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            1.24m
 2 Christa Donley           W68 Colorado Springs, C      1.07m

W75 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leonore McDaniels        W75 Virginia Beach, VA       1.12m
 2 Johnnye Valien           W77 Los Angeles, CA          0.92m

W80 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              0.92m

W50 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Hillen Stubendorff      W54 Troy, NY                 2.70m

W55 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phil Raschker            W56 Marietta, GA             2.50m
 2 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            1.11m

W65 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            1.71m

W75 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leonore McDaniels        W75 Virginia Beach, VA       1.71m

W35 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dawn Best                W38 Brooklyn, NY             3.63m

W40 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Monica Thornton          W43 Lansing, MI              2.41m

W50 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Anna Wlodarczyk         W52 Orange, CA               4.92m
 2 Margaret Curtis          W54 Richmond, VT             4.39m

W55 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skipper Clark            W55 Brooklyn, NY             3.92m
 2 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            2.47m

W65 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Audrey Lary              W68 Frederick, MD            3.87m
 2 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            3.47m

W75 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leonore McDaniels        W75 Virginia Beach, VA       3.06m
 2 Johnnye Valien           W77 Los Angeles, CA          2.84m
 3 Ann McGowan              W78 Providence, RI           2.15m

W80 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              1.92m

W45 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Irene Thompson           W48 Syracuse, NY             8.33m

W50 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Anna Wlodarczyk         W52 Orange, CA              10.69m
 2 Linda Lowery             W51 Decatur, GA              8.98m

W65 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Audrey Lary              W68 Frederick, MD            8.11m
 2 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            7.07m
 3 Barbara Jordan           W67 So.Burlington, VT        6.83m

W75 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leonore McDaniels        W75 Virginia Beach, VA       6.47m
 2 Johnnye Valien           W77 Los Angeles, CA          4.43m

W80 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              4.46m

W35 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Denise Jones             W39 Staten Island, NY        7.42m

W40 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Oneithea Lewis           W42 Bayside, NY             13.67m
 2 Joanne Petkus            W44 Auburn, ME               7.95m
 3 Monica Thornton          W43 Lansing, MI              7.54m
 4 Deborah Ecklund          W43 Bell Harbor, NY          6.34m

W45 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ruth Welding             W47 Elk Grove Village,       9.73m
 2 Kathy Wetenhall          W49 Sylvania, OH             8.21m
 3 Sue Hallen               W46 Elk Grove Village,       6.37m

W50 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joanne Creel             W53 Yarmouthport, MA         7.51m
 2 Linda Smith              W51 Brooklyn, NY             6.92m

W55 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skipper Clark            W55 Brooklyn, NY             9.37m
 2 Patricia Fogg            W57 Wrentham, MA             7.97m
 3 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY            6.92m

W60 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Ingrid Miller           W61 Orleans, MA             11.74m
 2 Karen Huff               W60 Evanston, IL             8.46m
 3 Carol Young              W63 Marietta, GA             7.72m
 4 Ann Flynn                W64 Westport, CT             7.53m

W65 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mary Roman               W67 Norwalk, CT              8.37m
 2 Christa Donley           W68 Colorado Springs, C      7.77m
 3 Marcia Crooks            W69 Bellingham, MA           6.98m
 4 Anne Cirulnick           W68 N. Babylon, NY           6.77m

W70 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Amy Hicks                W70 Needham, MA              6.71m
 2 Lillian Snaden           W73 Florence, SC             5.63m

W75 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Johnnye Valien           W77 Los Angeles, CA          6.38m
 2 Ann McGowan              W78 Providence, RI           4.38m

W80 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              5.96m
 2 Doris Berlepsch          W80 Norwich, CT              4.47m

W85 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Katherine Gradick        W85 Marathon, FL             4.56m
 2 Betty Jarvis             W87 Tahlequah, OK            3.41m

W40 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Oneithea Lewis           W42 Bayside, NY             17.12m
 2 Denise Houseman          W40 Manchester, NH          12.03m
 3 Deborah Ecklund          W43 Bell Harbor, NY          6.77m

W40 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Oneithea Lewis           W42 Bayside, NY             10.79m
 2 Denise Houseman          W40 Manchester, NH           7.65m
 3 Deborah Ecklund          W43 Bell Harbor, NY          3.55m

W45 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ruth Welding             W47 Elk Grove Village,       6.26m
 2 Sue Hallen               W46 Elk Grove Village,       5.05m

W45 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ruth Welding             W47 Elk Grove Village,      10.92m
 2 Sue Hallen               W46 Elk Grove Village,       7.93m

W50 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joanne Creel             W53 Yarmouthport, MA         7.72m

W50 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joanne Creel             W53 Yarmouthport, MA         6.18m

W55 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patricia Fogg            W57 Wrentham, MA             7.24m

W60 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Ingrid Miller           W61 Orleans, MA              8.00m
 2 Carol Young              W63 Marietta, GA             7.79m
 3 Suzy Hess                W61 Eugene, OR               4.91m

W60 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Carol Young              W63 Marietta, GA            14.02m
 2 *Ingrid Miller           W61 Orleans, MA             11.97m
 3 Suzy Hess                W61 Eugene, OR               9.01m

W65 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Audrey Lary              W68 Frederick, MD            6.22m
 2 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD            5.99m
 3 Mary Roman               W67 Norwalk, CT              5.52m
 4 Marcia Crooks            W69 Bellingham, MA           4.26m

W65 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD           10.45m
 2 Mary Roman               W67 Norwalk, CT             10.15m
 3 Anne Cirulnick           W68 N. Babylon, NY           9.13m
 4 Audrey Lary              W68 Frederick, MD            9.09m
 5 Marcia Crooks            W69 Bellingham, MA           7.75m

W70 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lillian Snaden           W73 Florence, SC             5.22m
 2 Amy Hicks                W70 Needham, MA              4.81m

W70 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lillian Snaden           W73 Florence, SC             8.25m
 2 Amy Hicks                W70 Needham, MA              7.82m

W75 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Johnnye Valien           W77 Los Angeles, CA          5.55m

W80 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              6.40m
 2 Doris Berlepsch          W80 Norwich, CT              4.87m

W80 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Margaret Hinton          W81 Comfort, TX              4.08m

W85 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Betty Jarvis             W87 Tahlequah, OK            5.58m
 2 Katherine Gradick        W85 Marathon, FL             5.49m

W35 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Denise Jones             W39 Staten Island, NY          849

W40 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Caryl Senn               W41 Massapequa, NY            3101
 2 Joanne Petkus            W44 Auburn, ME                1502

W45 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Irene Thompson           W48 Syracuse, NY              3151

W50 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Rhona Trott             W54 Hamilton, FL              2812

W55 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phil Raschker            W56 Marietta, GA              4822
 2 Mary Trotto              W55 Smithtown, NY             1682

W60 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Becky Sisley             W63 Eugene, OR                3069

W65 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Evelyn Wright            W66 Annapolis, MD             3535
 2 Barbara Jordan           W67 So.Burlington, VT         3217

M30 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Shaun Dietz             M31 Brooklyn, NY              7.05
 2 Don Drummond             M33 Lithonia, GA              7.10
 3 Anthony Battle           M31 Washington, DC            7.18
 4 Lyndell Pittman          M31 Bronx, NY                 7.19
 5 Sean Duford              M32 Mastic, NY                7.26
 6 *Patrick Shreeves        M31 Hartford, CT              7.33
 7 Hugo Estrada             M32 San Antonio, TX           7.54
 8 *Vaughan Blancher        M32 Allston, MA               7.69
 9 Michael Lucas            M33 Durham, CT                7.77

M35 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Barney Borromeo          M35 Nashua, NH                7.19Q  2
 2 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN          7.23Q  1
 3 Jim Reilly               M39 West Sayville, NY         7.42Q  2
 4 Derrick Golden           M37 Bowie, MD                 7.47Q  1
 5 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA               7.47q  2
 6 Orlando Matthews         M39 Willisten, FL             7.47q  2
 7 Robert Walters           M38 Broadview Heights,        7.53q  1
 8 William Marshall         M38 Hackensack, NJ            7.55q  1
 9 James Smith              M36 Chandler, AZ              7.61q  2
10 David Jones              M38 Dallas, TX                7.62   2
11 Chuck Green              M36 Houston, TX               7.65   1
12 Ken Petroff              M39 Renton, WA                7.78   2
13 Andrew Gamble            M37 Lebanon, NH               7.95   1
14 Leon Winder              M38 Upper Darby, PA           8.05   1
-- Michael Chiles           M35 Charlotte, NC               DQ   2

M35 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Barney Borromeo          M35 Nashua, NH                7.16
 2 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN          7.19
 3 Derrick Golden           M37 Bowie, MD                 7.30
 4 Jim Reilly               M39 West Sayville, NY         7.38
 5 Orlando Matthews         M39 Willisten, FL             7.40
 6 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA               7.41
 7 Robert Walters           M38 Broadview Heights,        7.51
 8 William Marshall         M38 Hackensack, NJ            7.63

M40 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Mitchell Lovett          M41 Brooklyn, NY              7.23Q  3
 2 Rawle Crichlow           M40 Tempe, AZ                 7.25Q  2
 3 Dexter McCloud           M42 Norcross, GA              7.58Q  1
 4 Willie Gault             M42 Los Angeles, CA           7.35Q  2
 5 Tony Fulton              M44 Yeadon, PA                7.41Q  3
 6 Rick Evans               M43 Dover, NJ                 7.85Q  1
 7 Harold Pierce            M42 Jacksonville, FL          7.56q  3
 8 Robert Harding           M40 Forest, VA                7.59q  2
 9 David Neumann            M43 East Greenwich, RI        7.76q  3
10 Tony Ringgold            M41 Brooklyn, NY              7.85   3
11 Edward Emlaw             M42 St. Petersburg, FL        7.87   2
12 Daniel Patane            M43 Greenwich, NY             7.91   1
13 Jeffery Stone            M42 Lemars, IA                8.01   2
14 *Francisco Gallastegui   M43 Mexico City, PA           8.47   3

M40 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Mitchell Lovett          M41 Brooklyn, NY              7.13
 2 Willie Gault             M42 Los Angeles, CA           7.16
 3 Rawle Crichlow           M40 Tempe, AZ                 7.24
 4 Tony Fulton              M44 Yeadon, PA                7.41
 5 Harold Pierce            M42 Jacksonville, FL          7.46
 6 Dexter McCloud           M42 Norcross, GA              7.47
 7 Robert Harding           M40 Forest, VA                7.56
 8 David Neumann            M43 East Greenwich, RI        7.62
 9 Rick Evans               M43 Dover, NJ                 7.78

M45 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Val Barnwell             M45 Brooklyn, NY              7.43Q  1
 2 Ben James                M46 Honeoyefalls, NY          7.58Q  2
 3 Gregory McBride          M48 Brockton, MA              7.69Q  1
 3 Edward James             M49 Danbury, CT               7.69Q  2
 5 Kaestner McDonnough      M46 Richmond, VA              7.71q  2
 6 Stacey Price             M49 Albuqueque, NM            7.74q  1
 7 Greg Schwab              M49 Roseville, MN             7.78q  2
 8 Calvin Saulsberry        M49 Memphis, TN               7.84q  2
 9 Michael Janusey          M45 Venetia, PA               7.89q  1
10 Jim Russ                 M46 Mooresville, NC           7.97   2
11 Donald Passman           M48 Oakhurst, NJ              8.07   1
12 Franz Strassman          M45 Belmont, MA               8.35   1
13 Bill Cheadle             M49 Louisville, KY            8.40   1
14 John Bartlett            M46 Canton, MA                8.63   2
15 Lamar Galloway           M49 Austin, TX                8.74   2

M45 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Val Barnwell             M45 Brooklyn, NY              7.25
 2 Edward James             M49 Danbury, CT               7.60
 3 Ben James                M46 Honeoyefalls, NY          7.62
 4 Kaestner McDonnough      M46 Richmond, VA              7.68
 5 Gregory McBride          M48 Brockton, MA              7.69
 6 Greg Schwab              M49 Roseville, MN             7.70
 7 Calvin Saulsberry        M49 Memphis, TN               7.78
 8 Michael Janusey          M45 Venetia, PA               8.01

M50 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Bill Collins             M52 Houston, TX               7.38Q  2
 2 Oscar Peyton             M50 Accokeek, MD              7.87Q  1
 3 Jesse Norman             M52 Springfield Gardens       7.98Q  3
 4 Terry McKechnie          M50 Shillington, PA           7.90Q  1
 5 Donn Imrie               M53 Sacramento, CA            7.94Q  2
 6 Dennis Brown             M52 Jamaica, NY               8.31Q  3
 7 Jerry Scriver            M52 Rapid City, SD            8.03q  2
 8 Bobby Terrell            M52 Tampa, FL                 8.04q  2
 9 Lee Hess                 M53 New Boston, NH            8.09q  1
10 Sergio Angulo            M50 Eagle Pass, TX            8.33   1
11 Walden Curry             M50 New Orleans, LA           8.37   2
12 S. Tucker Taft           M50 Lexington, MA             8.37   1
13 Gary Arend               M52 Upper Darby, PA           8.74   3
14 Bob Marchetti            M51 Concord, MA               8.81   3
15 Larry Libow              M53 Springfield, MA           9.21   3
16 Larry Isler              M51 Warsaw, VA               10.15   2

M50 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Bill Collins             M52 Houston, TX               7.25
 2 Oscar Peyton             M50 Accokeek, MD              7.73
 3 Donn Imrie               M53 Sacramento, CA            7.84
 4 Terry McKechnie          M50 Shillington, PA           7.87
 5 Jesse Norman             M52 Springfield Gardens       7.87
 6 Bobby Terrell            M52 Tampa, FL                 8.04
 7 Jerry Scriver            M52 Rapid City, SD            8.07
 8 Lee Hess                 M53 New Boston, NH            8.08
 9 Dennis Brown             M52 Jamaica, NY               8.10

M55 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Charles Allie            M55 Pittsburgh, PA            7.63
 2 Peter Crombie            M58 Manly, VA                 7.81
 3 Wilfredo Picorelli       M58 Carolina, PR              7.89
 4 Melvin Fields            M57 Glenarden, MD             8.06
 5 Dan Kelly                M55 Rockland, MA              8.33
 6 Dennis Newton            M56 Reston, VA                8.35

M60 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Stephen Robbins          M60 Seattle, WA               7.81Q  2
 2 *Harold Morioka          M60 Surrey, NY                7.96Q  1
 3 Emil Pawlik              M64 Jackson, MS               8.22Q  1
 4 Richard Jones            M60 Queens, NY                8.23Q  2
 5 Charles Bartholomen      M63 Mercer, PA                8.30q  1
 6 Tim Butts                M60 Ferndale, MI              8.34q  1
 7 John Clifford            M60 Wilmington, NC            8.37q  1
 8 Lawrence Gunn            M60 Arlington Heights,        8.47q  2
 9 *Mike Morris             M62 Ile Bizard, IL            8.51q  2
10 Douglas Geertgens        M60 Cooperstown, NY           8.57   1
11 Troy Scoggins            M60 Pland, TX                 8.58   1
12 Jim Keeney               M62 White Plains, MD          8.66   2
13 Marion Harrison          M64 Savannah, GA              8.67   2
14 Bill Knocke              M63 San Dimas, CA             8.95   1
15 Grover Coats             M64 Warrensville Hts.,        8.99   2
16 Pete Floyd               M62 Sullivans Island, S       9.96   2

M60 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Stephen Robbins          M60 Seattle, WA               7.77
 2 *Harold Morioka          M60 Surrey, NY                7.80
 3 Richard Jones            M60 Queens, NY                8.15
 4 John Clifford            M60 Wilmington, NC            8.34
 5 Charles Bartholomen      M63 Mercer, PA                8.35
 6 Tim Butts                M60 Ferndale, MI              8.51
 7 *Mike Morris             M62 Ile Bizard, IL            8.58
 8 Lawrence Gunn            M60 Arlington Heights,        8.64

M65 60 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Harold Tolson            M65 San Diego, CA             8.17Q  2
 2 Wayne Bennett            M66 Arlington, TX             8.56Q  1
 3 Dick Camp                M66 Freeport, ME              8.54Q  2
 4 William Bittner          M66 Jeffersonville, PA        8.59Q  1
 5 Don Beck                 M67 St. Mary's City, MD       8.97q  2
 6 Bill Wright              M69 Haverhill, MA             9.11q  1
 7 Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT             9.22q  1
 8 Kallukkat Thomas         M66 Philadelphia, PA          9.34q  2
 9 Dan Siegel               M67 Providence, RI            9.40q  1
10 Deke Conklin             M68 Stoddard, NH              9.59   2
11 Mike Patterson           M66 Wayland, MA               9.84   1
12 Edward Mezzapelle        M65 Nashua, NH               10.85   2
13 Burt Hughes              M69 Shiremanstown, PA        10.98   2

M65 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Harold Tolson            M65 San Diego, CA             8.05
 2 Dick Camp                M66 Freeport, ME              8.44
 3 Wayne Bennett            M66 Arlington, TX             8.51
 4 William Bittner          M66 Jeffersonville, PA        8.60
 5 Don Beck                 M67 St. Mary's City, MD       8.93
 6 Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT             9.18
 7 Dan Siegel               M67 Providence, RI            9.41

M70 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob Keegan               M70 Newtown, PA               8.45
 2 Harry Brown              M73 Wauconda, IL              8.50
 3 Joe Summerlin            M71 Houston, TX               9.11
 4 Vern Schewe              M70 St. Louis, MO             9.38
 5 Lawrence Greco           M73 Southern Shores, NC      10.16
 6 Thomas Talbott           M70 Cos Cob, CT              10.38
 7 Burton MacIver           M74 Barrington, NH           17.24

M75 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Melvin Larsen            M78 Ames, IA                  8.99
 2 Bill Melville            M75 Platteville, WI           9.13
 3 Ed Cox                   M75 Binghampton, NY           9.41
 4 Jack Greenwald           M75 Seville, OH               9.53
 5 Frank Brako              M77 Acton, MA                10.39
 6 Ernie MacDonald          M77 Ponte Vedra Beach,       13.61

M80 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Manno                M82 Oradell, NJ              10.20
 2 Ralph Maxwell            M83 Alamo, TX                10.56
 3 Hy Levy                  M81 Milton, MA               12.66
 4 Armando Ricciardi        M83 Reno, NV                 13.15
 5 Edward Logan             M80 Boston, MA               14.68

M85 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alfred Guidet            M85 California City, CA      11.75

M100 60 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Everett Hosack           M101 Chagrin Falls, OH        27.91

M30 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Anthony Battle           M31 Washington, DC           22.79q  1
 2 Marek Wensel             M34 Storm Lake, IA           23.20q  2
 3 Sean Duford              M32 Mastic, NY               23.27q  1
 4 *Shaun Dietz             M31 Brooklyn, NY             23.34q  2
 5 Lyndell Pittman          M31 Bronx, NY                23.56q  2
 6 Hugo Estrada             M32 San Antonio, TX          23.85q  1
 7 Michael Black            M30 Roslindale, MA           26.07   1

M30 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Anthony Battle           M31 Washington, DC           22.71
 2 Marek Wensel             M34 Storm Lake, IA           22.89
 3 Sean Duford              M32 Mastic, NY               23.30
 4 *Shaun Dietz             M31 Brooklyn, NY             23.33
 5 Lyndell Pittman          M31 Bronx, NY                23.44
 6 Hugo Estrada             M32 San Antonio, TX          24.36

M35 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN         22.91q  3
 2 Jim Reilly               M39 West Sayville, NY        23.60q  1
 3 Barney Borromeo          M35 Nashua, NH               23.64q  3
 4 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA              23.69q  1
 5 Orlando Matthews         M39 Willisten, FL            23.72q  2
 6 David Jones              M38 Dallas, TX               24.15q  1
 7 William Marshall         M38 Hackensack, NJ           24.33   3
 8 James Smith              M36 Chandler, AZ             24.73   2
 9 Chuck Green              M36 Houston, TX              24.96   1
10 James Scesney            M38 Allentown, NJ            24.97   2
11 Robert Walters           M38 Broadview Heights,       25.47   2

M35 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN         22.56
 2 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA              23.12
 3 Barney Borromeo          M35 Nashua, NH               23.71
 4 Orlando Matthews         M39 Willisten, FL            23.83
 5 David Jones              M38 Dallas, TX               24.21
-- Jim Reilly               M39 West Sayville, NY          DNF

M40 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Rawle Crichlow           M40 Tempe, AZ                23.43q  2
 2 Mitchell Lovett          M41 Brooklyn, NY             23.49q  3
 3 Tony Fulton              M44 Yeadon, PA               24.20q  3
 4 Harold Pierce            M42 Jacksonville, FL         24.21q  2
 5 Robert Harding           M40 Forest, VA               24.24q  2
 6 Tony Ringgold            M41 Brooklyn, NY             24.41q  2
 7 David Bynoe              M41 Willingboro, NJ          24.71   1
 8 David Neumann            M43 East Greenwich, RI       24.84   1
 9 Jim Watts                M41 Beverly, MA              24.93   3
10 Edward Emlaw             M42 St. Petersburg, FL       26.38   1

M40 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Mitchell Lovett          M41 Brooklyn, NY             22.73
 2 Rawle Crichlow           M40 Tempe, AZ                23.00
 3 Harold Pierce            M42 Jacksonville, FL         23.81
 4 Tony Fulton              M44 Yeadon, PA               23.87
 5 Robert Harding           M40 Forest, VA               24.17
 6 Tony Ringgold            M41 Brooklyn, NY             24.70

M45 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Val Barnwell             M45 Brooklyn, NY             23.89q  1
 2 *Gregory Simons          M45 Somerset, SC             24.32q  3
 3 Keith Royster            M46 Teaneck, NJ              24.58q  1
 4 Gregory McBride          M48 Brockton, MA             24.62q  3
 5 Greg Schwab              M49 Roseville, MN            24.93q  2
 6 Calvin Saulsberry        M49 Memphis, TN              25.15q  1
 7 Neil Steinberg           M49 Pawtucket, RI            25.25   3
 8 Kaestner McDonnough      M46 Richmond, VA             25.34   2
 9 Michael Janusey          M45 Venetia, PA              25.43   1
10 Edward James             M49 Danbury, CT              26.03   1
11 Phil Bujalski            M46 Colonia, NJ              26.24   3
12 Donald Passman           M48 Oakhurst, NJ             26.26   1
13 Bill Cheadle             M49 Louisville, KY           26.63   2
14 John Bartlett            M46 Canton, MA               27.50   2
15 Lamar Galloway           M49 Austin, TX               28.65   3

M45 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Val Barnwell             M45 Brooklyn, NY             23.95
 2 Keith Royster            M46 Teaneck, NJ              24.06
 3 *Gregory Simons          M45 Somerset, SC             24.32
 4 Gregory McBride          M48 Brockton, MA             24.84
 5 Greg Schwab              M49 Roseville, MN            24.99
 6 Neil Steinberg           M49 Pawtucket, RI            25.03

M50 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Bill Collins             M52 Houston, TX              23.68q  1
 2 Edward Gonera            M50 Bardonia, NY             23.92q  4
 3 Jesse Norman             M52 Springfield Gardens      25.17q  2
 4 *Alston Brown            M54 Mount Vernon, NY         25.26q  3
 5 Oscar Peyton             M50 Accokeek, MD             25.54q  2
 6 Errol Lee                M54 Brooklyn, NY             25.65q  4
 7 Rick Lapp                M53 Coram, NY                25.89   3
 8 Dennis Brown             M52 Jamaica, NY              26.11   1
 9 Terry McKechnie          M50 Shillington, PA          26.45   3
10 Lee Hess                 M53 New Boston, NH           26.93   3
11 Carter Holmes            M53 Minneapolis, MN          28.02   2
12 S. Tucker Taft           M50 Lexington, MA            28.03   4
13 Jim Woosley              M54 Louisville, KY           29.45   1
14 Gregory Johnson          M51 Holley, NY               32.15   2
15 Larry Libow              M53 Springfield, MA          32.23   3

M50 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Bill Collins             M52 Houston, TX              22.99
 2 Edward Gonera            M50 Bardonia, NY             23.65
 3 Jesse Norman             M52 Springfield Gardens      24.77
 4 Errol Lee                M54 Brooklyn, NY             25.67
 5 Rick Lapp                M53 Coram, NY                25.75
 6 Dennis Brown             M52 Jamaica, NY              26.22

M55 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Charles Allie            M55 Pittsburgh, PA           25.06q  1
 2 Roger Pierce             M58 Essex, MA                25.32q  2
 3 Robert Koontz            M59 Washington, DC           25.93q  3
 4 Peter Crombie            M58 Manly, VA                26.06q  3
 5 Melvin Fields            M57 Glenarden, MD            26.42q  2
 6 Warren Graff             M57 Merrimac, MA             27.01q  2
 7 Wilfredo Picorelli       M58 Carolina, PR             27.51   1

M55 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Charles Allie            M55 Pittsburgh, PA           24.60
 2 Peter Crombie            M58 Manly, VA                24.85
 3 Roger Pierce             M58 Essex, MA                25.04
 4 Robert Koontz            M59 Washington, DC           25.83
 5 Melvin Fields            M57 Glenarden, MD            26.44
 6 Warren Graff             M57 Merrimac, MA             27.16

M60 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Stephen Robbins          M60 Seattle, WA              25.12
 2 Richard Jones            M60 Queens, NY               27.09
 3 Lawrence Gunn            M60 Arlington Heights,       27.57
 4 Charles Bartholomen      M63 Mercer, PA               28.59
 5 Marion Harrison          M64 Savannah, GA             29.49
 6 Pete Floyd               M62 Sullivans Island, S      32.89

M65 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Harold Tolson            M65 San Diego, CA            26.90q  1
 2 Paul Johnson             M68 Lubbock, TX              27.61q  1
 3 Dick Camp                M66 Freeport, ME             28.32q  2
 4 Wayne Bennett            M66 Arlington, TX            28.71q  3
 5 Richard Rizzo            M66 Riverhead, NY            29.35q  1
 6 Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT            31.45q  3
 7 Richard Hurley           M65 Barrington, RI           32.27   1
 8 Dan Siegel               M67 Providence, RI           32.48   2
 9 Mike Patterson           M66 Wayland, MA              32.99   2

M65 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Harold Tolson            M65 San Diego, CA            26.36
 2 Paul Johnson             M68 Lubbock, TX              26.82
 3 Dick Camp                M66 Freeport, ME             28.27
 4 Wayne Bennett            M66 Arlington, TX            28.37
 5 Richard Rizzo            M66 Riverhead, NY            29.40
 6 Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT            32.25

M70 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Harry Brown              M73 Wauconda, IL             30.18q  1
 2 Vern Schewe              M70 St. Louis, MO            31.36q  2
 3 James Stookey            M73 Dickerson, MD            31.51q  1
 4 William Hufnagel         M70 Boston, MA               33.43q  1
 5 Thomas Talbott           M70 Cos Cob, CT              34.26q  2
 6 Don Bramante             M72 Washington, DC           36.21q  2
 7 Lawrence Greco           M73 Southern Shores, NC      36.91   1

M70 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Harry Brown              M73 Wauconda, IL             28.86
 2 James Stookey            M73 Dickerson, MD            30.00
 3 Vern Schewe              M70 St. Louis, MO            31.27
 4 William Hufnagel         M70 Boston, MA               33.43
 5 Thomas Talbott           M70 Cos Cob, CT              34.29
 6 Don Bramante             M72 Washington, DC           37.69

M75 200 m Dash
==================================================================
   Name                     Age Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Rodney Brown             M76 Saint George, UT         31.54q  1
 2 Melvin Larsen            M78 Ames, IA                 31.71q  1
 3 Jack Greenwald           M75 Seville, OH              31.75q  2
 4 Ed Cox                   M75 Binghampton, NY          31.85q  2
 5 Bill Melville            M75 Platteville, WI          32.02q  1
 6 Ernie MacDonald          M77 Ponte Vedra Beach,       47.57q  2
 7 Tim Sugrue               M76 Holyoke, MA              49.12   2

M75 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Bill Melville            M75 Platteville, WI          30.50
 2 Rodney Brown             M76 Saint George, UT         30.98
 3 Melvin Larsen            M78 Ames, IA                 31.08
 4 Jack Greenwald           M75 Seville, OH              31.73
 5 Ed Cox                   M75 Binghampton, NY          31.98

M80 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Manno                M82 Oradell, NJ              35.03
 2 Ralph Maxwell            M83 Alamo, TX                37.68
 3 Edward Logan             M80 Boston, MA               58.38

M85 200 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob Matteson             M86 Bennington, VT           40.52
 2 Alfred Guidet            M85 California City, CA      43.21

M30 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marek Wensel             M34 Storm Lake, IA           50.56
 2 Michael Jackson          M30 Red Lion, PA             52.09
 3 Gary Hurta               M34 Orchard Park, NY         53.55

M35 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN         48.81
 2 David Jones              M38 Dallas, TX               52.96
 3 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA              53.90
 4 James Scesney            M38 Allentown, NJ            55.01
 5 Chip Johnson             M39 Beachwood, OH            57.51

M40 400 m Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Mitchell Lovett          M41 Brooklyn, NY             49.97   1
 2 Sunder Nix               M42 Indianapolis, IN         50.07   1
 3 Ray Blackwell            M44 Newark, DE               51.06   1
 4 Rawle Crichlow           M40 Tempe, AZ                51.40   1
 5 David Bynoe              M41 Willingboro, NJ          53.91   1
 6 Jim Watts                M41 Beverly, MA              54.52   1
 7 Robert Harding           M40 Forest, VA               54.66   2
 8 Harold Pierce            M42 Jacksonville, FL         54.85   2
 9 Patrick Lavery           M41 North Andover, MA        55.06   2
10 Kevin Vanderlinden       M41 Sioux City, IA           57.27   3
11 Kevin McKenna            M40 Manalapan, NJ            57.92   2
12 Craig Plummer            M44 New York, NY           1:00.50   3
13 Donald Buckler           M41 Billerica, MA          1:01.05   3

M45 400 m Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Archie Glaspy            M48 Basking Ridge, NJ        53.64   1
 2 Keith Royster            M46 Teaneck, NJ              54.79   1
 3 *Gregory Simons          M45 Somerset, SC             56.00   1
 4 Gregory McBride          M48 Brockton, MA             56.25   2
 5 John Dyer                M45 Ashland, VA              56.64   1
 6 Rick Easley              M49 Greenville, TX           56.76   1
 7 Bill Cheadle             M49 Louisville, KY           58.27   2
 8 Charles Kelley           M48 Woburn, MA               58.58   2
 9 David Murr               M47 Greensboro, NC         1:04.92   1
10 Julius Tajiddin          M48 New York, NY           1:07.14   2
11 Mark Huffman             M49 San Carlos, CA         1:09.64   2

M50 400 m Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Edward Gonera            M50 Bardonia, NY             53.04   1
 2 *Alston Brown            M54 Mount Vernon, NY         54.26   1
 3 Francis Schiro           M50 New York City, NY        54.38   1
 4 Carroll Blake            M52 Boston, MA               55.13   1
 5 Rick Lapp                M53 Coram, NY                56.57   1
 6 Jerry Scriver            M52 Rapid City, SD           56.83   2
 7 Horace Grant             M50 Houston, TX              57.37   2
 8 Dennis Brown             M52 Jamaica, NY              58.24   2
 9 *Michael Carter          M53 Mississauha, NY          58.54   2
-- Jesse Norman             M52 Springfield Gardens        DNF   2

M55 400 m Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Charles Allie            M55 Pittsburgh, PA           55.31   1
 2 Roger Pierce             M58 Essex, MA                56.17   1
 3 Peter Crombie            M58 Manly, VA                58.40   1
 4 Warren Graff             M57 Merrimac, MA           1:00.34   1
 5 Ronald Pate              M56 Honolulu, HI           1:03.04   2
 6 John Jackson             M55 Belfast, ME            1:07.18   2
 7 John Kuhi                M58 Oakhurst, NJ           1:09.49   2

M60 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Harold Morioka          M60 Surrey, NY               55.62
 2 Thomas Ranuga            M64 New Bedford, MA        1:03.41
 3 Lawrence Gunn            M60 Arlington Heights,     1:03.87
 4 Robert Chinchillo        M60 North Reading, MA      1:08.10

M65 400 m Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Mack Stewart             M65 Katy, TX               1:01.04   1
 2 Paul Johnson             M68 Lubbock, TX            1:01.62   1
 3 Robert Cozens            M66 Houston, TX            1:04.67   1
 4 John MacDonald           M66 Princeton, NJ          1:04.79   1
 5 Richard Rizzo            M66 Riverhead, NY          1:05.59   1
 6 Don Beck                 M67 St. Mary's City, MD    1:11.70   2
 7 Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT          1:13.14   2
 8 Don Murray               M68 Dorchester, MA         1:18.85   2

M70 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Earl Fee                M74 Mississauga, FL        1:05.28
 2 Harry Brown              M73 Wauconda, IL           1:06.79
 3 Irwin Bernstein          M70 Westfield, NJ          1:11.06
 4 Lloyd Slocum             M70 So. Portland, ME       1:16.24
 5 Thomas Talbott           M70 Cos Cob, CT            1:22.72
 6 Don Bramante             M72 Washington, DC         1:31.04

M75 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Rodney Brown             M76 Saint George, UT       1:10.09
 2 Darwin Michaud           M75 Salina, KS             1:34.72
 3 Tim Sugrue               M76 Holyoke, MA            1:54.07
-- Jack Greenwald           M75 Seville, OH                 DQ

M80 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Manno                M82 Oradell, NJ            1:28.07
 2 Roy Englert              M80 Springfield, VA        1:46.77

M85 400 m Dash
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob Matteson             M86 Bennington, VT         1:38.25

M30 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Stuart Maxwell          M30 Hoboken, NJ            4:31.51
 2 Kyle Lanier              M30 Lincoln University,    4:35.16
 3 Gary Rosenburg           M32 Boonton, NJ            4:35.43
 4 David Small              M32 North Brunswick, NJ    4:52.89
 5 Nathaniel McVey-Finney   M34 Silver Spring, MD      4:56.98
 6 Steve Connor             M30 Ellsworth, ME          5:14.85
 7 Todd Simmons             M32 Providence, RI         5:15.08

M35 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Nash               M35 Sioux City, IA         4:23.96
 2 Christopher Yorges       M37 Eugene, OR             4:31.48
 3 Sebastian Villalva       M37 Austin, TX             4:35.94
 4 *Bruce Davie             M39 Cambridge, MA          4:39.79
 5 Timothy Wakeland         M38 Holden, ME             4:44.19
 6 Johani Londono           M38 San Antonio, TX        4:50.66
 7 John Barresi             M39 Windsor, CT            4:50.98
 8 John Affleck             M39 New York, NY           4:54.95
 9 David Menard             M37 Waltham, MA            5:26.49

M40 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kevin Paulk              M42 Portland, OR           4:28.85
 2 Brian Harshman           M40 Hamilton Square, NJ    4:29.16
 3 Michael Cooney           M41 Chelmsford, MA         4:31.21
 4 Michael Platt            M41 Syracuse, NY           4:32.08
 5 Rich Marion              M41 Templeton, MA          4:33.51
 6 Gary Griffin             M41 Rochester, NY          4:34.18
 7 Mark Wyckoff             M40 Chicago, IL            4:35.12
 8 Robert Collins           M42 Wellesley, MA          4:38.84
 9 Ken Botting              M42 Saco, ME               4:41.34
10 Larry Glazer             M40 New York, NY           4:41.75
11 Richard Scharchburg      M40 Houston, TX            4:48.90
12 David Carroll            M40 Checkers Athleti       4:52.07
13 Bill Maloney             M40 Shiremanstown, PA      4:52.82
14 Kevin Vanderlinden       M41 Sioux City, IA         4:53.17
15 Janos Mako               M42 North Andover, MA      4:56.30
16 Thomas Buffolano         M41 Brooklyn, NY           5:00.47
17 Craig Plummer            M44 New York, NY           5:21.02

M45 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jon Waldron              M45 W. Newton, MA          4:33.81
 2 Tony Rodiez              M46 New Berlin, WI         4:36.88
 3 Paul Kinny               M46 Charlotte, NC          4:44.24
 4 Donald DiDonato          M45 Hicksville, NY         4:44.92
 5 Dave Albo                M46 Boulder, CO            4:46.07
 6 Mark Rybinski            M47 Manlius, NY            4:46.28
 7 Mac Allen                M45 Austin, TX             4:46.91
 8 Stuart Calderwood        M45 New York, NY           4:47.23
 9 Angelo DeCollubus        M45 Anaheim, CA            4:47.48
10 Allan Muir               M48 Portland, ME           4:47.60
11 Brian Smyth              M49 Houston, TX            4:52.41
12 Gary Radford             M46 Cicero, NY             4:53.58
13 James Dill               M45 Roanoke, VA            5:03.37
14 James Buresh             M46 Plymouth, MA           5:07.49
15 *Jerome O'Shaughnessy    M48 New York, NY           5:24.25
16 Tom Kolb                 M47 Merrimack, NH          5:37.11

M50 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob McCusker             M50 Simsbury, CT           4:52.27
 2 Tim McMullen             M50 Churchville, NY        4:52.93
 3 Dennis O'Brien           M53 St. James, NY          5:00.74
 4 Roger Price              M54 Piscataway, NJ         5:01.86
 5 Jerry Learned            M54 Hopkinton, MA          5:02.07
 6 Joe Daley                M52 Ithica, NY             5:06.53
 7 Spider Rossiter          M51 Washington, DC         5:11.75
 8 Peter Reinhart           M52 Red Bank, NJ           5:27.19
 9 Paul Letarte             M50 Berlin, NH             5:29.58
10 Kevin Reilly             M51 New York, NY           5:44.90
-- Philip Riposo            M54 E. Falmouth, MA            DNF

M55 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Harold Nolan             M56 Navesink, NJ           4:58.98
 2 Paul Perry               M58 Orland Park, IL        5:01.60
 3 Colin McArdle            M58 Brookline, MA          5:04.76
 4 Dale Gaide               M59 Parma, MI              5:05.95
 5 Douglas Brown            M57 East Brunswick, NJ     5:21.57
 6 John Brittain            M59 Houston, TX            5:28.25
 7 Frank Myers              M57 Albany, NY             5:53.03
-- Robert Weiner            M55 Accokeek, MD               DNF

M60 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Vic Heckler              M60 Chicago, IL            5:08.71
 2 Sidney Howard            M64 Plainfield, NJ         5:24.16
 3 Maxwell Hamlyn           M61 Fuquay-Varina, NC      5:38.41
 4 Bill Stewart             M60 Ypsilanti, MI          5:45.20
 5 Pat Cosgrove             M62 Elizabeth, NJ          5:52.01
 6 Kenneth Gordon           M61 Derby, NY              6:02.70

M65 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Henry Hawk               M66 Conway, AR             5:40.73
 2 Bill Spencer             M67 Litchfiedl, NH         5:47.49
 3 Christopher Rush         M66 Schenectady, NY        5:50.87
 4 Clyde DeLoach            M67 Irving, TX             5:52.72
 5 Joe Cordero              M65 Islip Terrace, NY      5:59.46
 6 Jerry LeVasseur          M65 Madison, CT            6:23.21
 7 Don Murray               M68 Dorchester, MA         6:52.48

M70 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lloyd Slocum             M70 So. Portland, ME       5:36.39
 2 *Earl Fee                M74 Mississauga, FL        5:37.54
 3 Bill Fortune             M74 Pearl River, NY        6:34.65
 4 Charles Williams         M71 Atlanta, GA            6:39.80
 5 Alan Smith               M71 Indialantic, FL        7:32.40

M75 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John McManus             M79 Woodside, NY           7:43.69
 2 Darwin Michaud           M75 Salina, KS             8:12.46
 3 Tim Sugrue               M76 Holyoke, MA            9:36.75

M80 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roy Englert              M80 Springfield, VA        8:24.81
 2 William Benson           M83 Valley Stream, NY      9:11.32

M85 1 Mile Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dudley Healy             M88 Chatham, NJ           13:17.70

M30 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mark Williams            M30 Hopatcong, NJ          2:00.82
 2 Gary Hurta               M34 Orchard Park, NY       2:03.52
 3 Gary Rosenburg           M32 Boonton, NJ            2:04.23
 4 Bob Bates                M34 Wayland, NY            2:18.50

M35 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Nash               M35 Sioux City, IA         1:55.60
 2 Robert Thomas            M36 Indianapolis, IN       1:56.82
 3 Christopher Yorges       M37 Eugene, OR             2:01.60
 4 Paul Groce               M38 Hoboken, NJ            2:02.93
 5 Chris Potter             M38 New York, NY           2:05.30
 6 Marc Nesbitt             M37 North Babylon, NY      2:06.67
 7 John Barresi             M39 Windsor, CT            2:07.30
 8 *Bruce Davie             M39 Cambridge, MA          2:07.66
 9 Tom Metz                 M37 Rockaway, NJ           2:08.83
10 John Affleck             M39 New York, NY           2:11.42
11 Johani Londono           M38 San Antonio, TX        2:15.43
12 John Hanlon              M37 Hackettstown, NJ       2:17.96

M40 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kevin Paulk              M42 Portland, OR           2:02.67
 2 Mark Wyckoff             M40 Chicago, IL            2:03.65
 3 Darnell Gatling          M42 Bronx, NY              2:06.14
 4 Larry Glazer             M40 New York, NY           2:07.07
 5 David Carroll            M40 Checkers Athleti       2:07.51
 6 Robert Collins           M42 Wellesley, MA          2:08.38
 7 Michael Platt            M41 Syracuse, NY           2:09.99
 8 Kevin Vanderlinden       M41 Sioux City, IA         2:11.30
 9 Bill Maloney             M40 Shiremanstown, PA      2:12.00
10 Kevin Heffernan          M43 South Burlington, V    2:12.16
11 Michael DeLuz            M42 New Bedford, MA        2:13.30
12 John Okerman             M40 Ashby, MA              2:14.49
13 Jerry Espinosa           M41 Rehoboth, MA           2:14.61
14 Thomas Nugent            M40 Ardsley, NY            2:15.65
15 Kevin McKenna            M40 Manalapan, NJ          2:15.81
16 Craig Plummer            M44 New York, NY           2:18.50
17 Thomas Buffolano         M41 Brooklyn, NY           2:18.94
-- Jeff Lindsay             M44 Tulsa, OK                  DNF

M45 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Colin Corkery            M45 Needham, MA            2:04.42
 2 Jim Robinson             M49 Rochester, NY          2:07.52
 3 Dave Albo                M46 Boulder, CO            2:10.48
 4 Mark Rybinski            M47 Manlius, NY            2:10.49
 5 Allan Muir               M48 Portland, ME           2:11.72
 6 Mac Allen                M45 Austin, TX             2:13.44
 7 Charles Kelley           M48 Woburn, MA             2:14.06
 8 Patrick Talmadge         M48 Olympia, WA            2:28.61
 9 Anthony Baker            M49 New York, NY           2:30.23
10 Bill Cheadle             M49 Louisville, KY         2:30.99
-- Rick Easley              M49 Greenville, TX             DNF

M50 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nolan Shaheed            M53 Pasadena, CA           2:05.23
 2 David Salazar            M52 Cedar Crest, NM        2:10.54
 3 Carroll Blake            M52 Boston, MA             2:11.34
 4 Tony Plaster             M51 Neptune, NJ            2:12.88
 5 *Michael Carter          M53 Mississauha, NY        2:18.99
 6 Jim Fallen               M52 Albuquerque, NM        2:20.04
 7 Spider Rossiter          M51 Washington, DC         2:21.74
 8 Peter Reinhart           M52 Red Bank, NJ           2:22.15
 9 Stephen Viegas           M54 Reading, MA            2:23.83

M55 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Frank Handelman          M57 New York, NY           2:13.85
 2 Harold Nolan             M56 Navesink, NJ           2:16.77
 3 Dale Gaide               M59 Parma, MI              2:17.38
 4 Gordon Reiter            M56 Ballwin, MO            2:21.54
 5 John Brittain            M59 Houston, TX            2:26.31
 6 Brad Johnson             M56 Providence, RI         2:27.17
 7 Ronald Pate              M56 Honolulu, HI           2:30.08
 8 Paul Perry               M58 Orland Park, IL        2:31.11
 9 John Kuhi                M58 Oakhurst, NJ           2:37.09

M60 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Harold Morioka          M60 Surrey, NY             2:14.42
 2 Vic Heckler              M60 Chicago, IL            2:18.86
 3 Sidney Howard            M64 Plainfield, NJ         2:22.05
 4 Maxwell Hamlyn           M61 Fuquay-Varina, NC      2:29.61
 5 David Galligani          M64 Somerville, MA         2:30.67
 6 Kenneth Gordon           M61 Derby, NY              2:40.39
 7 Pat Cosgrove             M62 Elizabeth, NJ          2:44.91
 8 Arthur Maillet           M60 Minneapolis, MN        2:58.86

M65 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mack Stewart             M65 Katy, TX               2:25.46
 2 Henry Hawk               M66 Conway, AR             2:31.17
 3 Robert Cozens            M66 Houston, TX            2:42.65
 4 Jerry LeVasseur          M65 Madison, CT            2:50.59
 5 Tony DaPonte             M67 Warren, RI             2:54.72
 6 Don Murray               M68 Dorchester, MA         3:10.05

M70 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Earl Fee                M74 Mississauga, FL        2:30.47
 2 Irwin Bernstein          M70 Westfield, NJ          2:56.17
 3 Arnold Meardon           M73 Santa Fe, NM           3:04.93
 4 Alan Smith               M71 Indialantic, FL        3:20.48

M75 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John McManus             M79 Woodside, NY           3:27.64
 2 Darwin Michaud           M75 Salina, KS             3:40.64
 3 Tim Sugrue               M76 Holyoke, MA            4:23.70

M80 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roy Englert              M80 Springfield, VA        3:50.48
 2 William Benson           M83 Valley Stream, NY      4:08.46

M85 800 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dudley Healy             M88 Chatham, NJ            6:00.50

M30 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dave Slovinski           M31 Tom's River, NJ        8:49.06
 2 Kareem Lanier            M30 Lincoln University,    9:00.02
 3 Mike Owens               M30 Goshen, CT             9:04.13
 4 Nathaniel McVey-Finney   M34 Silver Spring, MD      9:28.87
 5 James Rhoades            M34 Lowell, MA             9:37.05

M35 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sebastian Villalva       M37 Austin, TX             8:54.07
 2 *Bruce Davie             M39 Cambridge, MA          9:22.67
 3 Daniel Feder             M39 Princeton, NJ          9:28.43
 4 Johani Londono           M38 San Antonio, TX        9:44.15
 5 David Menard             M37 Waltham, MA           10:36.45
-- Christopher Yorges       M37 Eugene, OR                 DNF

M40 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Craig Fram               M44 Plaistow, NH           8:46.49
 2 Thomas Dalton            M44 Schenectady, NY        8:47.89
 3 Brian Harshman           M40 Hamilton Square, NJ    8:49.33
 4 Chris Chisholm           M40 Farington, CT          9:12.86
 5 Michael Mahoney          M44 Westport, CT           9:14.53
 6 William McCormack        M42 Arnold, MD             9:15.68
 7 Ted Poulos               M41 McLean, VA             9:34.17
 8 Richard Scharchburg      M40 Houston, TX            9:41.82
 9 W.F. Newhall             M44 Marblehead, MA         9:49.71
10 Bill Maloney             M40 Shiremanstown, PA      9:52.43
11 Peter Schmidt            M44 New Bedford, MA       10:13.91
12 Philip Pinkowsky         M44 Milwaukee, WI         10:17.54

M45 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tony Rodiez              M46 New Berlin, WI         8:59.57
 2 Jon Waldron              M45 W. Newton, MA          9:04.21
 3 Ken Leinbach             M48 Belmont, MA            9:04.98
 4 Donald DiDonato          M45 Hicksville, NY         9:19.59
 5 Angelo DeCollubus        M45 Anaheim, CA            9:25.96
 6 Paul Kinny               M46 Charlotte, NC          9:28.79
 7 Randall White            M47 Upper Saddle River,    9:30.55
 8 Michael Davis            M46 Needham, MA            9:50.50
 9 Gary Radford             M46 Cicero, NY             9:51.75
10 Paul Fendler             M46 Hyannis, MA            9:53.54
11 Stuart Calderwood        M45 New York, NY          10:04.47
12 James Dill               M45 Roanoke, VA           10:09.02
13 David Barnett            M46 Boxborough, MA        10:11.31
14 Jeffrey Mader            M47 Wakefield, MA         10:20.80
15 James Buresh             M46 Plymouth, MA          10:25.22

M50 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nolan Shaheed            M53 Pasadena, CA           9:06.48
 2 Bob McCusker             M50 Simsbury, CT           9:37.34
 3 Tim McMullen             M50 Churchville, NY        9:53.28
 4 Roger Price              M54 Piscataway, NJ        10:03.69
 5 Robert Holliday          M52 New York, NY          10:06.33
 6 Judge Jones              M52 Pelham, NH            10:16.38
 7 Kevin Petrovek           M52 Hyannis, MA           11:32.27
 8 Philip Riposo            M54 E. Falmouth, MA       11:33.04

M55 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Harold Nolan             M56 Navesink, NJ           9:50.86
 2 Colin McArdle            M58 Brookline, MA         10:00.51
 3 Bill Rodgers             M55 Sherborn, MA          10:03.57
 4 Douglas Brown            M57 East Brunswick, NJ    10:36.58
 5 Ronald Pate              M56 Honolulu, HI          10:52.94
-- *Gaetan Breton           M55 Rock Forest                DNF

M60 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jack Thornhill           M60 Cumberland, RI        10:55.49
 2 Maxwell Hamlyn           M61 Fuquay-Varina, NC     11:24.09
 3 Pat Cosgrove             M62 Elizabeth, NJ         11:32.55
 4 Andrew Boyajian          M61 Cranbury, NJ          14:26.61

M65 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bill Spencer             M67 Litchfiedl, NH        11:28.87
 2 Clyde DeLoach            M67 Irving, TX            11:35.82
 3 Joe Cordero              M65 Islip Terrace, NY     11:43.96
 4 Jerry LeVasseur          M65 Madison, CT           12:49.72
 5 Don Murray               M68 Dorchester, MA        13:09.27
 6 John Hurley              M65 Oneonta, NY           14:34.49

M70 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lloyd Slocum             M70 So. Portland, ME      11:09.53
 2 Bill Fortune             M74 Pearl River, NY       13:05.39
 3 Charles Williams         M71 Atlanta, GA           13:16.83

M75 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Desmond Margetson        M76 New York, NY          20:00.41

M80 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roy Englert              M80 Springfield, VA       16:54.90
 2 Dan Geer                 M83 Bennington, VT        21:04.85

M85 3000 m Run
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dudley Healy             M88 Chatham, NJ           27:45.47

M30 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patrick Collier          M33 Wakefield, MA         13:24.11

M40 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Rod Craig                M44 Pegasus Athletic      14:13.62
 2 Douglas Johnson          M42 Morganfield, KY       14:17.39

M45 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Richard McElvery         M45 Hollis, NH            15:08.74

M50 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robert Ullman            M54 Nashua, NH            17:16.78

M55 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob Keating              M56 Nashua, NH            14:20.72
 2 Donald DeNoon            M59 Clermont, FL          14:30.27
 3 Gary Null                M58 New York, NY          14:54.30
 4 Norman Frable            M57 McKinney, TX          15:40.14
 5 James Carmines           M59 Etters, PA            15:44.45
 6 Bill Harriman            M55 Tewksbury, MA         16:50.98
 7 Charles Mansbach         M58 Newton, MA            18:27.39
-- Marcus Kantz             M56 Westfield, NJ               DQ

M60 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John Elwarner            M63 Sterling Heights, M   16:28.19
 2 Thomas Knatt             M62 Concord, MA           17:55.53
 3 Carl Kane                M63 Conestoga, PA         19:06.17
-- David Baldwin            M60 Harrington, ME              DQ

M65 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Paul Johnson             M65 Venice, FL            15:30.50
 2 Bob Barrett              M69 Smallwood, NY         16:09.93
 3 Ed Lane                  M66 Mill Valley, CA       18:48.54
 4 Don Murray               M68 Dorchester, MA        19:43.42
-- Spencer Parrish          M66 Waterbury, CT               DQ

M70 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jack Bray                M70 Green Brae, CA        16:07.46
 2 Dick Petruzzi            M70 Carmichael, CA        17:02.61
 3 Alfred DuBois            M71 West Allis, WI        17:02.63
-- Jack Starr               M74 Newark, DE                 DNF

M75 3000 m Race Walk
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Edward Gawinski          M76 Wilmington, DE        18:27.14

M30 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Don Drummond             M33 Lithonia, GA              7.94
 2 Michael Jackson          M30 Red Lion, PA              8.92
 3 Robert Walter            M34 Washington, DC            9.45
 4 Paul Rand                M32 Quincy, MA               11.01

M35 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Derrick Golden           M37 Bowie, MD                 8.42
 2 James Smith              M36 Chandler, AZ              8.88
 3 John McKenzie            M37 Silver Spring, MD        11.21

M40 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Karl Smith              M43 Silver Spring, MD         8.01
 2 Glenn Patterson          M41 Florence, NJ              8.22
 3 Dexter McCloud           M42 Norcross, GA              8.41
 4 Michael Burke            M40 Newcastle, DE             8.80
 5 Kerry Sloan              M40 Harker Heights, TX        8.90

M45 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leee X                   M46 Ardmore, PA               8.82
 2 Ken Ellis                M45 Oklahoma City, OK         9.22
 3 Jim Russ                 M46 Mooresville, NC           9.39
 4 Phil Bujalski            M46 Colonia, NJ               9.43
 5 Robert Zahn              M49 Grafton, WI               9.53
 6 Stacey Price             M49 Albuqueque, NM            9.84
 7 John Dyer                M45 Ashland, VA              10.46

M50 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Ortman             M50 Seattle, WA               9.05
 2 Brian McKinley           M50 Boise, ID                 9.20
 3 Sergio Angulo            M50 Eagle Pass, TX            9.62
 4 Rick Lapp                M53 Coram, NY                 9.63
 5 Robert Hahn              M51 Tyler, TX                 9.65
 6 Carter Holmes            M53 Minneapolis, MN          10.77
 7 Joe Serdakowski          M50 E. Greenwich, RI         10.82
 8 Ivan Black               M54 New York City, NY        11.36
 9 Jim Woosley              M54 Louisville, KY           11.51

M55 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joe Johnston             M59 Apopka, FL                9.55
 2 Robert Baker             M57 Metairie, LA             10.17
 3 Bruce Carson             M56 Woodbury, NJ             10.79
 4 Michael Milove           M57 Mahopac, NY              10.80

M60 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John Clifford            M60 Wilmington, NC           10.10
 2 Bill Knocke              M63 San Dimas, CA            10.13
 3 Barry Kline              M63 Washington, PA           10.17
 4 Douglas Geertgens        M60 Cooperstown, NY          10.71
 5 Grover Coats             M64 Warrensville Hts.,       11.07
 6 Paul Gansle              M60 Albany, NY               11.84
 7 Bruce Mills              M63 Lake Bluff, IL           12.69

M65 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joel Stinson             M67 Harpswell, ME            12.78
 2 Robin Herron             M66 Fort Collins, CO         14.44
-- Terry Pliner             M65 Green Bay, WI               DQ

M70 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Stookey            M73 Dickerson, MD            10.53

M75 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Melvin Larsen            M78 Ames, IA                 11.50
 2 Frank Brako              M77 Acton, MA                16.22

M85 60 m Hurdles
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alfred Guidet            M85 California City, CA      18.26

M30-39 4x400 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Fibo Track Club  'A'                                3:35.63
 2 Synergy Track Club  'A'                             3:40.30
 3 Central Park TC  'A'                                3:50.72

M40-49 4x400 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Sprint Force America  'A'                           3:31.70
 2 Aura Int'l  'A'                                     3:38.54
 3 Eastern Regional  'C'                               4:31.76

M50-59 4x400 m Relay
=========================================================================
   Team                                                 Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Sprint Force America  'B'                           3:47.83   2
 2 Mid America  'A'                                    4:21.28   2

M60-69 4x400 m Relay
=========================================================================
   Team                                                 Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Eastern Regional  'B'                               4:55.49   2
 2 Eastern Regional  'A'                               5:13.95   2

M30-39 4x800 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 The Running Company  'A'                            8:16.95
 2 The Running Company  'B'                            9:00.66
 3 New England Association  'A'                        9:19.35
-- Unattached  'B'                                    X8:15.86
-- Unattached  'A'                                    X8:22.51

M40-49 4x800 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Athletics East  'A'                                 8:52.61

M50-59 4x800 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Mid America  'A'                                   10:17.09
 2 Eastern Regional  'A'                              11:16.97

M60-69 4x800 m Relay
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Eastern Regional  'A'                              12:01.41

M30 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John Lofaro              M33 Rochester, NH            1.73m
 2 Robert Walter            M34 Washington, DC           1.63m
 3 Paul Rand                M32 Quincy, MA               1.53m

M35 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Igor Agaev               M39 New York, NY             1.88m
 2 Oleg Mysikov             M37 New York, NY            J1.88m
 3 James Tunstall           M38 Center Cross, VA         1.53m
 4 Mark Fountain            M36 Hanson, MA               1.38m

M40 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Walt Reynolds            M41 Okemos, MI               1.95m
 2 Gregory Foster           M41 Lumberton, NJ            1.80m
 3 Jerry Espinosa           M41 Rehoboth, MA             1.75m
 4 Tony Brown               M42 Davidson, NC             1.65m
 5 Kerry Sloan              M40 Harker Heights, TX       1.50m

M45 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bruce McBarnette         M45 Sterling, VA             1.93m
 2 Ken Ellis                M45 Oklahoma City, OK        1.70m
 3 John Brubaker            M49 Avon, CT                 1.45m

M50 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Sauers             M54 Dacula, GA               1.75m
 2 Walden Curry             M50 New Orleans, LA          1.67m
 3 David Ortman             M50 Seattle, WA              1.52m
 4 Richard Sobel            M54 Cambridge, MA            1.47m
 5 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                J1.47m
 6 Ivan Black               M54 New York City, NY        1.42m
 7 Bob Kortman              M51 Coventry, CT            J1.42m
 8 Bob Reese                M52 Barnegat, NJ             1.12m
 9 David Friedman           M52 Monroe Township, NJ     J1.12m

M55 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joe Johnston             M59 Apopka, FL               1.60m
 2 William DeHorn           M59 Montreal, CA             1.55m
 3 Robert Baker             M57 Metairie, LA             1.50m
 4 Norman Frable            M57 McKinney, TX             1.45m

M60 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Paul Gansle              M60 Albany, NY               1.50m
 2 Barry Kline              M63 Washington, PA          J1.50m
 3 Gerald Counihan          M64 New York, NY             1.45m
 4 Ron Colliver             M60 Hominy, OK              J1.45m
 5 Douglas Geertgens        M60 Cooperstown, NY          1.40m
 6 Jim Keeney               M62 White Plains, MD         1.35m
 7 Buster Byrnes            M60 Lincolnville, ME        J1.35m
 8 Bruce Mills              M63 Lake Bluff, IL           1.20m

M65 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tom Langenfeld           M67 Edina, MN                1.45m
 2 Bert Bergen              M65 La Canada, CA            1.40m
 3 Ralph Reiche             M65 Fruit Heights, UT        1.35m
 4 Jerry Sullivan           M68 Quartz Hill, CA          1.30m
 5 Joel Stinson             M67 Harpswell, ME           J1.30m
 6 John Hurley              M65 Oneonta, NY              1.15m
 7 George Cormey            M66 Randolph, MA             1.10m

M70 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Stookey            M73 Dickerson, MD            1.35m
 2 Alan Raynor              M71 Venice, FL               1.15m

M75 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ed Holmes                M77 Vero Beach, FL           1.20m
 2 Frank Brako              M77 Acton, MA                1.15m

M80 High Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Edwin Lukens             M81 Skaneateles, NY          1.20m
 2 Ralph Maxwell            M83 Alamo, TX                1.15m
 3 Hy Levy                  M81 Milton, MA               0.80m

M35 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Duncan Littlefield       M38 Englishtown, NJ          4.55m
 2 Wayne Lacy               M37 Milton, VT               3.95m

M40 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Paul Babits              M42 Ft. Wayne, IN            4.90m
 2 Dolf Berle               M40 Pasadena, CA             3.95m
 3 Michael Logue            M41 Deerfield Beach, FL      3.80m
 4 Marc Fish                M40 Candia, NH              J3.80m
 5 Greg Charles             M42 Irvine, CA              J3.80m
 6 *Mark Schaber            M44 Toronto, CA              3.50m
 7 Tony Brown               M42 Davidson, NC             3.35m
-- *Ambroise Courteau       M44 Montreal, MA                NH

M45 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gary Hunter              M47 Ft. Wayne, IN            4.40m
 2 Ken Ellis                M45 Oklahoma City, OK        4.25m
 3 Bob Crites               M48 Brazoria, TX             4.10m
 4 Carlos Freytes           M48 Sunderland, MA           3.50m
 5 Peter Hischmann          M47 Doylestown, PA           3.35m
 6 Donald Severn            M47 Hellertown, PA          J3.35m
 7 Russ VerSteeg            M46 Norwich, CT              2.75m

M50 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Brad Winter              M50 Albuquerque, NM          4.00m
 2 Steve Gorman             M51 Gettysburg, PA           3.85m
 3 James Pedley             M53 Fort Lauderdale, FL      3.25m
 4 Edward Chestnut          M53 Montclair, NJ            3.10m
 5 John Hoogasian           M53 Spencer, MA             J3.10m
 6 Joseph Reed              M50 Bakersfield, CA          2.80m
 7 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                 2.50m
-- Bob Reese                M52 Barnegat, NJ                NH

M55 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joe Johnston             M59 Apopka, FL               3.55m
 2 Tomlinson Rauscher       M56 Ellicott City, MD        3.40m
 3 William DeHorn           M59 Montreal, CA             3.25m
 4 Peter Fichter            M56 Canton, MA               3.10m
 5 Gerard Dunne             M55 New York, NY            J3.10m
 6 Michael Zahner           M56 Marshfield, VT           2.80m
 7 Dennis Stempel           M59 West Sacramento, CA      2.65m
-- Cook Byron               M56 Livermore, ME               NH

M60 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gerald Counihan          M64 New York, NY             3.20m
 2 Ron Colliver             M60 Hominy, OK               3.10m
 3 Bill Angus               M60 Salem, OH                2.80m
 4 Norm Cyprus              M64 Fishkill, NY             2.50m
 5 Buster Byrnes            M60 Lincolnville, ME         2.30m

M65 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Terry Cannon             M65 San Diego, CA            2.90m
 2 Deke Conklin             M68 Stoddard, NH             2.80m

M70 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jerry Donley             M73 Colorodo Springs, C      2.86m

M75 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Denver Smith             M77 Louisville, OH           2.20m

M80 Pole Vault
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Armando Ricciardi        M83 Reno, NV                 1.31m

M30 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tommie Casey             M33 Andover, MN              5.90m
 2 Sean Duford              M32 Mastic, NY               5.71m
 3 Robert Walter            M34 Washington, DC           5.68m
 4 Paul Rand                M32 Quincy, MA               4.09m

M35 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 *Curtis Moore            M35 Oakland, CA              6.13m
 2 Chip Johnson             M39 Beachwood, OH            5.75m
 3 John McKenzie            M37 Silver Spring, MD        5.03m
 4 James Tunstall           M38 Center Cross, VA         4.87m
 5 Mark Fountain            M36 Hanson, MA               4.55m

M40 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gregory Foster           M41 Lumberton, NJ            6.73m
 2 Walt Reynolds            M41 Okemos, MI               6.14m
 3 *Peter Stasiuk           M41 Cobourg, MA              5.70m
 4 Marcus Battle            M44 Silver Spring, MD        5.14m
 5 *Mossberg Ragmar         M43 Winter Haven, FL         5.12m
 6 Doug Hanson              M43 Greenville, RI           3.73m

M45 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joe Smith                M47 Salt Lake City, UT       5.78m
 2 Ken Ellis                M45 Oklahoma City, OK        5.53m
 3 Kerry Baubie             M45 Apple Valley, MN         5.37m
 4 Peter Stickel            M47 Wakefield, MA            4.60m

M50 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Ortman             M50 Seattle, WA              5.44m
 2 Pat Fahy                 M51 Scottsdale, AZ           5.15m
 3 John Oleski              M52 Belmont, MA              5.09m
 4 Bobby Terrell            M52 Tampa, FL               J5.09m
 5 Rick Censullo            M50 Niskayuna, NY            4.40m
 6 Willard Thompson         M50 Cedar Hill, TX          J4.40m
 7 Bob Kortman              M51 Coventry, CT             4.10m
 8 Bob Marchetti            M51 Concord, MA              3.98m
 9 Bob Reese                M52 Barnegat, NJ             3.81m

M55 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roger Crockett           M55 Glasgow, VA              5.26m
 2 Joe Johnston             M59 Apopka, FL               5.06m
 3 Robert Baker             M57 Metairie, LA             5.05m
 4 Michael Milove           M57 Mahopac, NY              4.92m

M60 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Douglas Geertgens        M60 Cooperstown, NY          4.80m
 2 Charles Bartholomen      M63 Mercer, PA               4.55m
 3 Ron Colliver             M60 Hominy, OK               4.49m
 4 Grover Coats             M64 Warrensville Hts.,       4.35m
 5 Jim Keeney               M62 White Plains, MD         4.02m

M65 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Deke Conklin             M68 Stoddard, NH             4.23m
 2 Kallukkat Thomas         M66 Philadelphia, PA         3.36m
 3 Burt Hughes              M69 Shiremanstown, PA        3.13m
 4 Don Murray               M68 Dorchester, MA           3.12m
 5 Edward Mezzapelle        M65 Nashua, NH               2.48m

M70 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Stookey            M73 Dickerson, MD            4.11m
 2 Jerry Donley             M73 Colorodo Springs, C      3.75m
 3 Burton MacIver           M74 Barrington, NH           0.73m

M75 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Melvin Larsen            M78 Ames, IA                 3.86m
 2 Frank Brako              M77 Acton, MA                3.18m

M80 Long Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Edwin Lukens             M81 Skaneateles, NY          3.98m
 2 Ralph Maxwell            M83 Alamo, TX                3.17m
 3 Hy Levy                  M81 Milton, MA               1.99m

M30 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tommie Casey             M33 Andover, MN             10.92m

M35 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Tunstall           M38 Center Cross, VA        11.32m
 2 Mark Fountain            M36 Hanson, MA               9.59m
 3 Robert Walters           M38 Broadview Heights,       8.75m

M40 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gregory Foster           M41 Lumberton, NJ           14.25m
 2 Marcus Battle            M44 Silver Spring, MD       10.54m
 3 Michael Burke            M40 Newcastle, DE           10.03m
 4 Doug Hanson              M43 Greenville, RI           7.75m

M45 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bryan Johnson            M45 Longmont, CO            12.99m
 2 Joe Smith                M47 Salt Lake City, UT      12.22m
 3 Peter Stickel            M47 Wakefield, MA           10.23m

M50 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mauro Medina             M51 Phoenixville, PA        11.57m
 2 Pat Fahy                 M51 Scottsdale, AZ          10.57m
 3 Ivan Black               M54 New York City, NY       10.15m
 4 John Oleski              M52 Belmont, MA              9.59m
 5 Sergio Angulo            M50 Eagle Pass, TX           9.53m

M55 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robert Baker             M57 Metairie, LA            10.23m
 2 Roger Crockett           M55 Glasgow, VA             10.22m
 3 Michael Milove           M57 Mahopac, NY              9.48m

M60 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Douglas Geertgens        M60 Cooperstown, NY         10.15m
 2 Grover Coats             M64 Warrensville Hts.,       8.97m
 3 Jim Keeney               M62 White Plains, MD         8.82m

M65 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robin Herron             M66 Fort Collins, CO         6.71m

M70 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Stookey            M73 Dickerson, MD            8.89m
 2 Alan Raynor              M71 Venice, FL               6.63m

M75 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Frank Brako              M77 Acton, MA                6.94m

M80 Triple Jump
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Edwin Lukens             M81 Skaneateles, NY          8.65m
 2 Ralph Maxwell            M83 Alamo, TX                6.45m

M30 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Marek Wensel             M34 Storm Lake, IA          11.87m
 2 Robert Walter            M34 Washington, DC          10.66m
 3 Roy Rains                M33 Bay Shore, NY            8.20m

M35 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Todd Adelgren            M36 Elkhorn, NE             14.26m

M40 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Glenn Thompson           M40 Harrisburg, PA          15.14m
 2 Jeff Crothers            M44 Show Low, AZ            10.03m

M45 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Wetenhall            M48 Sylvania, OH            12.71m
 2 George Castelli          M49 Newburgh, NY            12.02m
 3 Rick Brown               M45 Attleboro, MA           11.41m
 4 Dennis Hansen            M49 Staten Island, NY       11.30m
 5 Raymond Bzibziak         M48 Elma, NY                10.61m

M50 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ron Summers              M50 Jacksonville, IL        16.00m
 2 Craig Shumaker           M54 Glenmoore, PA           15.35m
 3 Michael Shiaras          M51 Scottsdale, AZ          15.31m
 4 Carl Reichard            M50 Noank, CT               11.85m
 5 Leclar Dennis            M51 Homer, NY               11.58m
 6 Ed. Clark                M50 Pepperell, MA           11.31m
 7 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                10.85m
 8 Daniel Folk              M54 York, PA                 9.00m
 9 William Hauck            M54 Brookline, MA            8.12m

M55 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Charles Roll             M56 Fanwood, NJ             14.08m
 2 Thomas Gage              M59 Billings, MT            13.63m
 3 Bill Hiney               M58 Southold, NY            13.50m
 4 Ken Rose                 M57 Canton, CT              12.74m
 5 Joseph DeStefano         M56 State College, PA       12.48m
 6 Jerry Bookin-Weiner      M56 Fort Collins, CO        11.28m
 7 Rich Dunphy              M55 Ridgewood, NJ            9.75m

M60 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Carl Wallin              M61 Lebanon, NH             13.80m
 2 Stephen Cohen            M64 Northbrook, IL          12.15m
 3 Robert Harvey            M60 Jamestown, RI           12.14m
 4 Douglas Renwick          M60 Quincy, MA              11.27m
 5 Gary Crawford            M62 Syracuse, NY            11.22m
 6 Richard Hotchkiss        M64 Cross Valley, CA        10.21m
 7 Charles Monahan          M63 Charlestown, MA          8.11m

M65 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gerald Vaughn            M67 Charlotte, NC           13.18m
 2 James Koch               M67 Santa Fe, NM            12.15m
 3 Leonard Rosen            M69 Salem, NH               11.47m
 4 George Cormey            M66 Randolph, MA            10.55m

M70 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Paul Xanthopoulos        M72 Webster, MA             12.48m
 2 Larry Horine             M72 Boone, NC               12.26m
 3 Ray Feick                M71 Gilbertsville, PA       12.01m
 4 Pay Carstensen           M71 Spring Hill, FL         10.57m
 5 Angel Valez              M73 Pince, PR                6.65m
 6 Burton MacIver           M74 Barrington, NH           4.65m

M75 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phillip Brusca           M75 Maryland Heights, M     11.10m
 2 Bill Snaden              M77 Florence, SC             7.32m
 3 Jacob Stein              M79 Louisville, KY           6.82m

M80 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 William Nettles          M80 Starksville, MS          9.19m
 2 Charles Pistorino        M80 McLean, VA               8.98m
 3 Hy Levy                  M81 Milton, MA               7.51m
 4 Armando Ricciardi        M83 Reno, NV                 6.49m
 5 Edward Logan             M80 Boston, MA               6.10m

M85 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Schlothauer        M85 Westport, MA             7.27m

M100 Shot Put
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Everett Hosack           M101 Chagrin Falls, OH        3.44m

M30 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roy Rains                M33 Bay Shore, NY            6.59m

M30 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roy Rains                M33 Bay Shore, NY            9.67m

M35 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 William Robertson        M38 Baltimore, MD            8.61m
 2 Robert Palazzo           M36 Providence, RI           7.56m

M35 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robert Palazzo           M36 Providence, RI          11.54m

M40 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Michael Hambrick         M43 Pittsburgh, PA          14.72m
 2 James Brown              M42 Crofton, MD             13.55m
 3 Glenn Thompson           M40 Harrisburg, PA          13.37m
 4 Jeff Crothers            M44 Show Low, AZ            11.50m
 5 Virgilio Silva           M44 W. Warwick, RI           8.12m

M40 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Michael Hambrick         M43 Pittsburgh, PA           9.54m
 2 James Brown              M42 Crofton, MD              8.83m
 3 Glenn Thompson           M40 Harrisburg, PA           8.05m
 4 Jeff Crothers            M44 Show Low, AZ             7.67m

M45 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Wetenhall            M48 Sylvania, OH            16.28m
 2 Bob Cedrone              M48 Stoughton, MA           13.17m
 3 William Johnston         M49 Warwick, RI             12.71m
 4 Dennis Hansen            M49 Staten Island, NY        9.34m
 5 George Castelli          M49 Newburgh, NY             6.96m

M45 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jim Wetenhall            M48 Sylvania, OH            10.84m
 2 Bob Cedrone              M48 Stoughton, MA            8.19m
 3 Dennis Hansen            M49 Staten Island, NY        6.39m

M50 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tim Edwards              M54 Commerce City, CO        8.57m
 2 Carl Reichard            M50 Noank, CT                8.49m
 3 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                 7.01m
 4 Patrick Lynn             M53 Constantia, NY           6.31m
 5 Daniel Folk              M54 York, PA                 4.80m

M50 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Carl Reichard            M50 Noank, CT               16.92m
 2 Tim Edwards              M54 Commerce City, CO       16.90m
 3 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                13.24m
 4 Patrick Lynn             M53 Constantia, NY          13.22m
 5 Daniel Folk              M54 York, PA                 9.56m

M55 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thomas Gage              M59 Billings, MT             9.60m
 2 George Mathews           M59 Carlsbad, CA             8.74m
 3 Jerry Bookin-Weiner      M56 Fort Collins, CO         6.02m

M55 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thomas Gage              M59 Billings, MT            18.05m
 2 George Mathews           M59 Carlsbad, CA            17.63m
 3 Jerry Bookin-Weiner      M56 Fort Collins, CO        14.28m

M60 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bob Cahners              M60 Naples, FL               7.85m
 2 Richard Hotchkiss        M64 Cross Valley, CA         6.85m
 3 Gary Crawford            M62 Syracuse, NY             5.71m

M60 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Carl Wallin              M61 Lebanon, NH             18.84m
 2 Bob Cahners              M60 Naples, FL              18.14m
 3 Richard Hotchkiss        M64 Cross Valley, CA        16.83m
 4 James Naftel             M60 Escondido, CA            7.69m
 4 Norm Cyprus              M64 Fishkill, NY            15.32m
 5 Buster Byrnes            M60 Lincolnville, ME        13.84m
 6 Gary Crawford            M62 Syracuse, NY            12.64m

M65 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robin Herron             M66 Fort Collins, CO        13.04m
 2 George Cormey            M66 Randolph, MA            10.80m
 3 Jacob Stein              M79 Louisville, KY           8.16m

M65 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robin Herron             M66 Fort Collins, CO         4.34m

M70 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ray Feick                M71 Gilbertsville, PA       16.34m
 2 Pay Carstensen           M71 Spring Hill, FL         13.91m
 3 Paul Xanthopoulos        M72 Webster, MA             13.20m
 4 William Garrahan         M73 Warwick, RI             12.96m
 5 Angel Valez              M73 Pince, PR               10.31m

M70 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ray Feick                M71 Gilbertsville, PA        8.25m
 2 Pay Carstensen           M71 Spring Hill, FL          7.77m

M75 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phillip Brusca           M75 Maryland Heights, M      7.08m
 2 Ken Weinbel              M75 Seattle, WA              6.11m
 3 Jacob Stein              M79 Louisville, KY           4.31m
 4 Bill Snaden              M77 Florence, SC             4.11m

M75 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Val McGann               M75 Naples, FL              12.84m
 2 Phillip Brusca           M75 Maryland Heights, M     11.48m
 3 Ken Weinbel              M75 Seattle, WA              8.32m
 4 Jacob Stein              M79 Louisville, KY           8.16m
 5 Bill Snaden              M77 Florence, SC             7.85m

M80 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Armando Ricciardi        M83 Reno, NV                10.54m
 2 Charles Pistorino        M80 McLean, VA               8.89m

M85 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Schlothauer        M85 Westport, MA            10.14m

M85 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Schlothauer        M85 Westport, MA             4.71m

M100 Weight Throw
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Everett Hosack           M101 Chagrin Falls, OH        4.71m

M30 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Chris Phillips           M32 Mount Laurel, NJ          3067
 2 Robert Walter            M34 Washington, DC            3060

M35 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 John McKenzie            M37 Silver Spring, MD         1917

M40 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gregory Foster           M41 Lumberton, NJ             3738
 2 Kerry Sloan              M40 Harker Heights, TX        3220
 2 Roy Birsh                M40 Wichita, KS               3220
 4 Dolf Berle               M40 Pasadena, CA              2892
 5 Frank Makozy             M43 Beaver, PA                2837
 6 Nicholas Mitchell        M43 Hawthorne, NY             2242
 7 Rick Schultz             M44 Mt. Kisco, NY             2204
 8 Craig Plummer            M44 New York, NY              2128
 9 Doug Hanson              M43 Greenville, RI             942

M45 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bryan Johnson            M45 Longmont, CO              3780
 2 Jim Russ                 M46 Mooresville, NC           3754
 3 John Dyer                M45 Ashland, VA               3577
 4 Michael Janusey          M45 Venetia, PA               3505
 5 Jeffrey Watry            M47 Paddock Lake, WI          3293
 6 Bill Murray              M49 Birmingham, AL            3122
 7 Bob Doran                M49 Dewitt, NY                3056
 8 Philip Mulkey            M48 Birmingham, AL            2841

M50 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 David Ortman             M50 Seattle, WA               3989
 2 Pat Fahy                 M51 Scottsdale, AZ            3429
 3 Carter Holmes            M53 Minneapolis, MN           2991
 4 Gene Iwen                M52 Elizabeth, CO             2857
 5 Richard Watson           M50 Yuma, AZ                  2653
 6 Ivan Black               M54 New York City, NY         2619
 7 Michael Garrity          M52 New Milford, CT           1928
 8 David Friedman           M52 Monroe Township, NJ        825

M55 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robert Baker             M57 Metairie, LA              3620

M60 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bill Angus               M60 Salem, OH                 3710
 2 Ron Colliver             M60 Hominy, OK                3519
 3 John Head                M64 San Antonio, TX           2472
 4 Bruce Mills              M63 Lake Bluff, IL            2465

M65 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Ware               M68 Indianapolis, IN          2846
 2 Terry Pliner             M65 Green Bay, WI             2555
 3 Joel Stinson             M67 Harpswell, ME             2546
 4 Ralph Reiche             M65 Fruit Heights, UT         2391

M70 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Stookey            M73 Dickerson, MD             3051
 2 Alan Raynor              M71 Venice, FL                2606

M75 Indoor Pentathlon
======================================================================
   Name                     Age Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Denver Smith             M77 Louisville, OH            3043
 2 Desmond Margetson        M76 New York, NY              1831


Results courtesy of Lancer Timing Services
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx