Join/Renew Now

Region 7 Junior Olympic Championships

7/11-14/2002 - Bolingbrook High School - Bolingbrook, IL

100 Meter Dash Peewee Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roriann Nalls             94 IL, IL                   15.94
 2 Anto'nia Bland            94 Invaders                 16.23
 3 Alia Childress            95 Gazelles                 16.43
 4 Mariza Trancoso           94 Sterling                 16.64
 5 Ariel Gibbs               94 Kankakee                 17.52
 6 Breanna Elliott           94 FW Express               18.25

200 Meter Dash Peewee Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roriann Nalls             94 IL, IL                   33.39
 2 Anto'nia Bland            94 Invaders                 33.94
 3 Alia Childress            95 Gazelles                 35.07
 4 Mariza Trancoso           94 Sterling                 35.20
 5 Breanna Elliott           94 FW Express               39.01

400 Meter Dash Peewee Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roriann Nalls             94 IL, IL                 1:18.13
 2 Anto'nia Bland            94 Invaders               1:23.03
 3 Alia Childress            95 Gazelles               1:23.14
 4 Vicky Garcia              94 Falcon Youth           1:25.52
 5 Marissa Shirley           94 Falcon Youth           1:29.34
 6 Breanna Elliott           94 FW Express             1:38.09

800 Meter Run Peewee Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ashley Revord             94 SW Cheetahs            3:08.32
 2 Vicky Garcia              94 Falcon Youth           3:21.28
 3 Marissa Shirley           94 Falcon Youth           3:27.96

1500 Meter Run Peewee Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ashley Revord             94 SW Cheetahs            6:29.38
 2 Vicky Garcia              94 Falcon Youth           6:57.48
 3 Marissa Shirley           94 Falcon Youth           7:08.57

Long Jump Peewee Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mariza Trancoso           94 Sterling                 3.50m   11-05.75
 2 Ariel Gibbs               94 Kankakee                 2.96m    9-08.50
 3 Allison Smith             94 DeKalb                   2.91m    9-06.75
 4 Estizer Smith             94 Gazelles                 2.71m    8-10.75

100 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Rebekah Johnson           92 Heroh TC                 14.48
 2 Alexandria Harden         93 Springfield              14.67
 3 Shanetta Pickens          92 Kankakee                 15.11
 4 Akilah Sims               94 Summit City              15.33
 5 Erin Hall                 92 Indy Cheetah             15.35
 6 Eboni Johnson             92 Chicago, IL              15.57
 7 Lakisha Alston            92 Central IL               15.64
 8 Camille Reynolds          92 Indy Cheetah             15.77

100 Meter Dash Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Rebekah Johnson           92 Heroh TC                 14.72Q  2
 2 Erin Hall                 92 Indy Cheetah             15.43Q  1
 3 Alexandria Harden         93 Springfield              14.77Q  2
 4 Eboni Johnson             92 Chicago, IL              15.62Q  1
 5 Camille Reynolds          92 Indy Cheetah             15.30Q  2
 6 Shanetta Pickens          92 Kankakee                 15.90Q  1
 7 Akilah Sims               94 Summit City              15.51q  2
 8 Lakisha Alston            92 Central IL               15.76q  2
 9 Tenaugrie Malone          92 Unattached               16.38   1
10 Breosha Dowdell           93 Summit City              16.56   1

200 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Carmen Perry              92 Summit City              29.52   2
 2 Rebekah Johnson           92 Heroh TC                 29.60   2
 3 Morgan Binwahlee          92 IL, IL                   30.99   2
 4 Alexandria Harden         93 Springfield              31.11   2
 5 Ashley Collins            93 Gazelles                 31.27   2
 6 Condia Smith              92 Bloomington, IL          31.99   2
 7 Akilah Sims               94 Summit City              34.06   1
 8 Erin Hall                 92 Indy Cheetah             34.08   2
 9 Khadijah Walters          94 Summit City              36.21   1

400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Carmen Perry              92 Summit City            1:12.13   2
 2 Khazer Springer           92 Kankakee               1:14.07   2
 3 Kate Sanner               92 Indy Cheetah           1:14.44   2
 4 Devyn Thompson            92 IL, IL                 1:15.07   2
 5 Tenaugrie Malone          92 Unattached             1:15.82   2
 6 Taylor Manley             92 Chicago Heights, IL    1:16.16   1
 7 Katie Browder             92 DeKalb                 1:18.30   2
 8 Jenesis Hill              93 Heroh TC               1:20.20   2
 9 Ashleigh Vinson           93 Indiana Strm           1:28.02   1
10 Shamenique Prestwood      93 FW Express             1:29.49   1
-- Bria Kendrick             93 FW Express                 DNF   1

800 Meter Run Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Rachel Stelter            93 Falcon Youth           2:53.73
 2 Valarie Neves             93 Kankakee               2:53.79
 3 Kate Sanner               92 Indy Cheetah           2:56.20
 4 Jenesis Hill              93 Heroh TC               2:57.61

1500 Meter Run Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Aylla Lashaway            92 Elgin Sharks           5:28.50
 2 Mary Murphy               92 West Chicago           5:59.74
 3 Rachel Stelter            93 Falcon Youth           6:04.53

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Irais Villa               92 Elgin Sharks           9:06.22
 2 Daisy Villa               94 Elgin Sharks          11:08.30
-- Tiarra Williams           92 Falcon Youth                DQ

4x100 Meter Relay Bantam Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Summit City Athletic Assn                           1:01.91
    1) Akilah Sims 94                  2) Runnesha Vertison 93
    3) Khadijah Walters 94             4) Carmen Perry 92
 2 Univ. of Chicago TC                                 1:02.98
    1) Devyn Thompson 92               2) Eboni Johnson 92
    3) Taylor Manley 92                4) Morgan Binwahlee 92
 3 Gazelles TC                                         1:06.93
    1) Amirh Miles 93                  2) Kayla Muhammad 92
    3) Brittane Townsend 92            4) Ashley Collins 93
-- Fort Wayne Express                                       DQ
    1) Shamenique Prestwood 93         2) Bria Kendrick 93
    3) Kearsden Rogers-Williams 92     4) Kaila Rork 93

4x400 Meter Relay Bantam Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kankakee TC                                         5:05.41
    1) Khazer Springer 92              2) Shanetta Pickens 92
    3) Kimbrea Mitchell 92             4) Valarie Neves 93
 2 Falcon Youth TC                                     5:36.91
    1) Brianna Jenkins 93              2) Natronda Jackson 92
    3) Tiarra Williams 92              4) Rachel Stelter 93
 3 Illini Heat TC                                      5:44.23
    1) Shelby Stucker 93               2) Catherine Pittman 92
    3) Sarah Iverson 93                4) Katherine Forskey 92
 4 Fort Wayne Express                                  6:06.22
    1) Shamenique Prestwood 93         2) Bria Kendrick 93
    3) Kearsden Rogers-Williams 92     4) Kaila Rork 93

High Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Rebekah Johnson           92 Heroh TC                 1.20m    3-11.25
 2 Anna Stiker               92 DeKalb                   0.95m    3-01.25
 3 Sarah Iverson             93 Mahomet, IL              0.90m    2-11.50

Long Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Alexandria Harden         93 Springfield              3.82m   12-06.50
 2 Shelby Stucker            93 Mahomet, IL              3.61m   11-10.25
 3 Tenaugrie Malone          92 Unattached               3.57m   11-08.50
 4 Katie Browder             92 DeKalb                   3.49m   11-05.50
 5 Lakisha Alston            92 Central IL               3.36m   11-00.25
 6 Naki Smith                94 Summit City              2.85m    9-04.25
 7 Ashley Byers              92 Summit City              2.51m    8-03.00

Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Jennifer Milroy           92 DeKalb                   7.57m   24-10.00
 2 Shaw-nee Winningham       92 Indiana TC               6.98m   22-11.00
 3 Emily Levine              92 DG Stars                 5.60m   18-04.50
 4 Erin Scott                93 Bloomington, IL          4.98m   16-04.25
 5 Mary Hudson               93 Lv's Cheetah             3.33m   10-11.25

Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Jennifer Milroy           92 DeKalb                  15.99m      52-05
 2 Shaw-nee Winningham       92 Indiana TC              15.74m      51-08
 3 Erin Scott                93 Bloomington, IL         10.36m      34-00
 4 Mary Hudson               93 Lv's Cheetah             8.48m      27-10

Triathlon Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shaw-nee Winningham       92 Indiana TC                 772
 2 Katie Browder             92 DeKalb                     745
 3 Sierra Allen              93 Central IL                 643
 4 Anna Stiker               92 DeKalb                     370
 5 Mary Hudson               93 Lv's Cheetah               171

100 Meter Dash Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Jasmine Johnson           90 Heroh TC                 12.94
 2 Anisha Johnson            90 Falcon Youth             13.16
 3 Tulin Terrell             90 Kankakee                 13.21
 4 Detreyah Carr             90 FW Express               13.57
 5 Leigha Tolliver           90 Indy Cheetah             13.61
 6 Shanise Wilson            90 Kankakee                 13.77
 7 Leah Schenkier            90 Evnstn Eagle             13.86
 8 Nicole Gooden             91 Summit City              14.16

100 Meter Dash Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Jasmine Johnson           90 Heroh TC                 13.26Q  1
 2 Tulin Terrell             90 Kankakee                 13.30Q  2
 3 Anisha Johnson            90 Falcon Youth             13.31Q  1
 4 Detreyah Carr             90 FW Express               13.39Q  2
 5 Leigha Tolliver           90 Indy Cheetah             13.53Q  2
 6 Leah Schenkier            90 Evnstn Eagle             13.67Q  1
 7 Shanise Wilson            90 Kankakee                 13.72q  1
 8 Nicole Gooden             91 Summit City              14.10q  2
 9 Tia Tragesser             91 Indy Cheetah             14.46   1
10 Quemeisha Bell            90 Summit City              14.70   1
11 PaShance Strickland       90 Indy Cheetah             14.72   2

200 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Tulin Terrell             90 Kankakee                 26.94   2
 2 Anisha Johnson            90 Falcon Youth             27.04   2
 3 Detreyah Carr             90 FW Express               27.47   2
 4 Shakeia Pinnick           91 IL, IL                   27.80   2
 5 Jennifer Guy              90 Bloomington, IL          28.19   2
 6 Kelsey Stephens           90 FW Express               28.22   2
 7 Ceara Ash                 91 Summit City              29.06   1
 8 Leah Schenkier            90 Evnstn Eagle             29.22   2
 9 Moriah Corey              91 Summit City              29.79   2
10 PaShance Strickland       90 Indy Cheetah             30.31   1

400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Stephanie Gallagher       90 Belvidere              1:04.96   2
 2 Kelsey Stephens           90 FW Express             1:05.26   2
 3 Tiarra Allen              90 Falcon Youth           1:05.44   2
 4 La'Taja Bland             90 Invaders               1:05.47   2
 5 Tiara Thomas              91 Dominators             1:06.80   2
 6 Tayla Mardis              90 Bombers                1:08.09   2
 7 Trinity LaSTRAPES         90 Summit City            1:11.46   1
 8 Lakeisha Williams         91 FW Express             1:15.60   1
 9 Shaquana Scruggs          91 Summit City            1:15.84   2
10 Victoria Turner           91 FW Express             1:31.78   1

800 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shakeia Pinnick           91 IL, IL                 2:30.90
 2 Elizabeth Meier           91 River Runner           2:36.08
 3 Tiara Thomas              91 Dominators             2:40.14
 4 Gabriella Zecker          91 Evnstn Eagle           2:42.67
 5 Lakeisha Williams         91 FW Express             2:57.33

1500 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Victoria Castaneda        91 Wndrin Tucan           5:07.79
 2 Elizabeth Meier           91 River Runner           5:21.68
 3 Shakeia Pinnick           91 IL, IL                 5:28.27

3000 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Elizabeth Ripley          90 IL, IL                12:24.36
 2 Andrea Maxeiner           91 Stly Strider          12:59.76
 3 Emili Maxeiner            90 Stly Strider          14:21.91

1500 Meter Race Walk Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Stephanie Martinez        91 Elgin Sharks           9:19.62

80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alexis Atkins             91 Heroh TC                 14.95
 2 Mercedes Broadnax         90 Dominators               15.86
 3 Mollie Louret             90 Mahomet, IL              16.02
 4 Camille Edwards           90 Indy Cheetah             16.12
 5 Kelly Murphy              90 West Chicago             16.55
 6 Rachel Johnson            91 Heroh TC                 16.78

4x100 Meter Relay Midget Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kankakee TC                                           54.52
    1) Shanise Wilson 90               2) Sharon Riley 90
    3) Alyncia Clark 91                4) Tulin Terrell 90
 2 Summit City Athletic Assn                             55.73
    1) Trinity LaSTRAPES 90            2) Moriah Corey 91
    3) Quemeisha Bell 90               4) Nicole Gooden 91
 3 Indy Racing Cheetahs                                  55.92
    1) Camille Edwards 90              2) PaShance Strickland 90
    3) Tia Tragesser 91                4) Leigha Tolliver 90
 4 Heroh TC                                              57.41
    1) Annie Manns-Miller 90           2) Chelsea Jackson 90
    3) Rachel Johnson 91               4) Jasmine Johnson 90
-- Chicagoland Zephyrs TC                                   DQ
    1) Melissa Elie 90                 2) Ashley Simon 90
    3) Natalie Hall 91                 4) Deja Baker 90

4x400 Meter Relay Midget Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Summit City Athletic Assn                           4:32.56
    1) Nicole Gooden 91                2) Trinity LaSTRAPES 90
    3) Ceara Ash 91                    4) Moriah Corey 91
 2 Kankakee TC                                         4:38.01
    1) Shanise Wilson 90               2) Francis Black 90
    3) Sharon Riley 90                 4) Alyncia Clark 91
 3 Fort Wayne Express                                  4:44.42
    1) Detreyah Carr 90                2) Lakeisha Williams 91
    3) Tierra Wright 90                4) Kelsey Stephens 90
 4 Sterling TC                                         4:50.82
    1) Ceara Campos 91                 2) Amanda Trancoso 91
    3) Kathryn Gehrke 90               4) Krista Sheley 90
 5 Heroh TC                                            5:10.04
    1) Lindsey Adams 91                2) Annie Manns-Miller 90
    3) Chelsea Jackson 90              4) Alexis Atkins 91

High Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Lauren Kellar             91 Colfax, IL               1.25m    4-01.25
 2 Hannah Truckenbrod        91 DeKalb                   1.10m    3-07.25
 3 Kelly Murphy              90 West Chicago             1.05m    3-05.25

Long Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Anisha Johnson            90 Falcon Youth             4.50m   14-09.25
 2 Tiarra Allen              90 Falcon Youth             4.38m   14-04.50
 3 Ashley Simon              90 Zephyrs                  4.25m   13-11.50
 4 Stephanie Gallagher       90 Belvidere                4.12m   13-06.25
 5 Kaylyn Berry              91 Evanston, IL             4.12m   13-06.25
 6 Camille Edwards           90 Indy Cheetah             3.92m   12-10.50
 7 Jasmine Echols            90 Indy Cheetah             3.63m   11-11.00
 8 Tia Tragesser             91 Indy Cheetah             3.62m   11-10.50
 9 Rolanda Hollingshed       91 Indy Cheetah             3.35m   11-00.00
10 Victoria Turner           91 FW Express               3.24m   10-07.75

Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Rachel Deloney            90 Indiana TC               8.60m   28-02.75
 2 Danielle Tanner           90 Summit City              8.36m   27-05.25
 3 LaQonda Garland           90 Central IL               8.02m   26-03.75
 4 Jasmine Jefferson         91 Kankakee                 7.97m   26-01.75
 5 Sierra Lawrence           90 Indy Cheetah             6.82m   22-04.50
 6 Caitlin Strange           91 DeKalb                   6.45m   21-02.00
 7 Rachel Johnson            91 Heroh TC                 6.45m   21-02.00
 8 Hannah Baker              91 Marion                   6.21m   20-04.50
 9 Kate Burgoon              91 Indiana TC               6.02m   19-09.00
10 Victoria Powell           91 Falcon Youth             5.87m   19-03.25
11 Kayci Thomas              90 New Horizion             5.66m   18-07.00

Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Rachel Deloney            90 Indiana TC              29.10m      95-06
 2 LaQonda Garland           90 Central IL              18.09m      59-04
 3 Taylor Hines              90 Kankakee                16.65m      54-07
 4 Devon PridGeon            90 Zephyrs                 16.16m      53-00
 5 Hannah Baker              91 Marion                  15.39m      50-06
 6 Caitlin Strange           91 DeKalb                  14.90m      48-11
 7 Kayci Thomas              90 New Horizion            14.60m      47-11
 8 Shayna Swanson            90 Sterling                13.95m      45-09
 9 Kate Burgoon              91 Indiana TC              13.54m      44-05
10 Danielle Tanner           90 Summit City             12.67m      41-07

Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Rachel Deloney            90 Indiana TC              21.47m      70-05
 2 LaQonda Garland           90 Central IL              21.22m      69-07
 3 Victoria Powell           91 Falcon Youth            14.14m      46-05
 4 Caitlin Strange           91 DeKalb                  10.40m      34-01

Outdoor Pentathlon Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Brittney Tolar            90 N Shor Breez              2139
 2 Candace Williams          90 N Shor Breez              1730
 3 Latoya Geyer              90 N Shor Breez              1698
 4 Candice McGee             90 N Shor Breez              1496
 5 Hannah Truckenbrod        91 DeKalb                    1415
 6 Natalie Hall              91 Zephyrs                   1174

100 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Shalina Clarke            88 Evanston, IL             12.46
 2 Kristin McCoy             88 Lwrnce Flyer             12.80
 3 Aireonna Bailey           89 N Shor Breez             13.22
 4 Brittany Houghton         88 Rock City, IL            13.55
 5 Shawna Henderson          88 Invaders                 13.57
 6 Elizabeth Langham         88 Indiana TC               13.63
 7 Shalonda Fontenette       88 Summit City              13.69
 8 Kiera Wilkerson           89 Summit City              14.11

100 Meter Dash Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Shalina Clarke            88 Evanston, IL             12.53Q  1
 2 Kristin McCoy             88 Lwrnce Flyer             12.92Q  2
 3 Aireonna Bailey           89 N Shor Breez             13.37Q  1
 4 Brittany Houghton         88 Rock City, IL            13.46Q  2
 5 Shawna Henderson          88 Invaders                 13.55Q  2
 6 Shalonda Fontenette       88 Summit City              13.63Q  1
 7 Elizabeth Langham         88 Indiana TC               13.56q  2
 8 Kiera Wilkerson           89 Summit City              14.13q  2

200 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Kristin McCoy             88 Lwrnce Flyer             26.33   2
 2 Aireonna Bailey           89 N Shor Breez             27.12   2
 3 Renna Berry               88 Normal, IL               27.43   2
 4 Ashley Tillman            88 N Shor Breez             27.70   2
 5 Jaquita Wehrly            88 Stly Strider             27.72   2
 6 Shalonda Fontenette       88 Summit City              28.60   2
 7 Monica Hill               89 Summit City              28.78   1
 8 Kiera Wilkerson           89 Summit City              29.07   1
 9 Leah Wykoff               88 Indiana TC               29.48   1

400 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Renna Berry               88 Normal, IL             1:03.83
 2 Synquis Grojer            88 Invaders               1:06.33
 3 Vonkesha Brent            88 Dominators             1:07.01
 4 Millicent Burson          88 Summit City            1:07.07
 5 Tierra Ash                89 Summit City            1:10.73
 6 Brittany Wright           89 FW Express             1:11.89

800 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Audrey Iverson            88 Mahomet, IL            2:40.31
 2 Jessica Stucker           89 Mahomet, IL            2:46.39
 3 Lakeisha Lambert          88 Homewood, IL           2:54.34

1500 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Theresa Brokaw            88 Unattached             4:57.06
 2 Stephanie Hughes          89 Five Alive             5:27.93

3000 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Theresa Brokaw            88 Unattached            11:04.90
 2 Abby May                  89 Mahomet, IL           11:50.65
 3 Lakeisha Lambert          88 Homewood, IL          13:01.93

100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tykesha Jones             89 Dominators               17.13
 2 Lindsey Bruntjen          88 Unattached               17.42
 3 Kira Allen                88 Bombers                  18.28
 4 Summer Brown              88 Indiana TC               18.31
 5 Vonkesha Brent            88 Dominators               18.91
 6 Kimberly Paprockas        88 Bolingbrook, IL          19.84

200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lindsey Bruntjen          88 Unattached               31.85

4x100 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 North Shore Breeze                                    52.29
    1) Siara Bishop 89                 2) Ashley Tillman 88
    3) Nageevah Kimbrough 88           4) Aireonna Bailey 89
 2 Univ. of Chicago TC                                   53.51
    1) Brittni Stewart 89              2) Breyen Burke 88
    3) Kandice Taylor 89               4) Makeda Hampton 89
 3 Summit City Athletic Assn                             54.68
    1) Kiera Wilkerson 89              2) Tierra Ash 89
    3) Tashira Terry 89                4) Shalonda Fontenette 88
 4 Heroh TC                                              54.69
    1) Brittany Martin 89              2) Athena Manns-Miller 89
    3) Hope Evans 88                   4) Jackie Atkins 88
-- Indiana TC                                               DQ
    1) Melia Venable 88                2) Elizabeth Langham 88
    3) Erin Smith 89                   4) Leah Wykoff 88
-- Chicagoland Zephyrs TC                                   DQ

4x400 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 North Shore Breeze                                  4:24.52
    1) Aireonna Bailey 89              2) Siara Bishop 89
    3) Nageevah Kimbrough 88           4) Ashley Tillman 88
 2 Illini Heat TC                                      4:30.71
    1) Laura Morris 88                 2) Audrey Iverson 88
    3) Abby May 89                     4) Bailey Allen 88
 3 Illinois Stealth Bombers                            4:32.63
    1) Cecily Jones 89                 2) Morgan Taylor 89
    3) Shonee Muse 88                  4) Kira Allen 88
 4 Summit City Athletic Assn                           4:32.74
    1) Monica Hill 89                  2) Breanna Byers 89
    3) Aubree Spahiev 89               4) Millicent Burson 88

4x800 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Illini Heat TC                                     11:11.75
    1) Kaitlin Bantz 88                2) Audrey Iverson 88
    3) Abby May 89                     4) Jessica Stucker 89
 2 Summit City Athletic Assn                          13:09.34
    1) Jacinda Whitten 89              2) Sharice Howard 88
    3) Aubree Spahiev 89               4) Breanna Byers 89

High Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Laura Morris              88 Mahomet, IL              1.55m    5-01.00
 2 Kathryn Muskat            89 Unattached               1.45m    4-09.00
 3 Betsy Head                89 Indiana TC               1.40m    4-07.00
 4 Raisa Taylor              89 Stly Strider             1.40m    4-07.00
 5 Melia Venable             88 Indiana TC               1.35m    4-05.00
 6 Gwen Murphy               88 West Chicago             1.30m    4-03.25
 6 Summer Brown              88 Indiana TC               1.30m    4-03.25

Long Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Shalina Clarke            88 Evanston, IL             5.22m   17-01.50
 2 Mindy Coffey              88 Marion                   4.88m   16-00.25
 3 Brittany Houghton         88 Rock City, IL            4.86m   15-11.50
 4 Brittany Smith            88 Unattached               4.84m   15-10.50
 5 Jennifer Bumbard          88 Belvidere                4.55m   14-11.25
 6 Lindsey Bruntjen          88 Unattached               4.51m   14-09.75
 7 Alex Hines                88 Kankakee                 4.19m   13-09.00
 8 Elizabeth Langham         88 Indiana TC               4.18m   13-08.75
 9 Tashira Terry             89 Summit City              3.86m   12-08.00

Triple Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Brittany Houghton         88 Rock City, IL           10.13m   33-03.00
 2 Laura Morris              88 Mahomet, IL              9.77m   32-00.75
 3 Brittany Smith            88 Unattached               9.57m   31-04.75
 4 Mindy Coffey              88 Marion                   9.46m   31-00.50
 5 Alex Hines                88 Kankakee                 9.45m   31-00.00
 6 Summer Brown              88 Indiana TC               9.37m   30-09.00

Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Kari Haines               88 Lostant, IL             10.64m   34-11.00
 2 Tena Muex                 89 Stly Strider             9.25m   30-04.25
 3 Rachel Wertz              89 Indiana TC               8.99m   29-06.00
 4 Becca Marks               89 Sterling                 7.99m   26-02.75
 5 Tonita Butler             89 Kankakee                 7.81m   25-07.50

Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Kari Haines               88 Lostant, IL             25.02m      82-01
 2 Alex Hines                88 Kankakee                22.44m      73-07
 3 Tonita Butler             89 Kankakee                21.34m      70-00
 4 Marisha James             88 Lv's Cheetah            18.67m      61-03
 5 Megan Burrell             88 Stly Strider            16.67m      54-08

Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Ronni Turner              88 Effingham               27.58m      90-06
 2 Becca Marks               89 Sterling                17.18m      56-04
 3 Kaitlin Bantz             88 Mahomet, IL             12.00m      39-04

Outdoor Pentathlon Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Laura Morris              88 Mahomet, IL               2522
 2 Brooke Baumis             88 Purdue Area               2499

100 Meter Dash Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Briana Lynn               86 Anglc Flyers             12.46
 2 Whitney Gordon            86 Bombers                  12.59
 3 Elizabeth Wechter         86 Zephyrs                  12.75
 4 Nicole McFadden           86 Lv's Cheetah             12.85
 5 Rachel Edwards            87 Indiana Strm             12.88
 6 Sharde' Pratt             86 Indiana Strm             13.27
 7 Allison Wims              87 FW Express               13.41
 8 Tia Ritchie               87 FW Express               13.78

100 Meter Dash Intermediate Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Briana Lynn               86 Anglc Flyers             12.40Q  2
 2 Whitney Gordon            86 Bombers                  12.69Q  1
 3 Elizabeth Wechter         86 Zephyrs                  12.68Q  2
 4 Rachel Edwards            87 Indiana Strm             12.88Q  1
 5 Nicole McFadden           86 Lv's Cheetah             13.08Q  2
 6 Allison Wims              87 FW Express               13.27Q  1
 7 Sharde' Pratt             86 Indiana Strm             13.35q  2
 8 Tia Ritchie               87 FW Express               13.58q  2
 9 Meredith Wertz            86 Indiana TC               14.35   1

200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Alexandria Anderson       87 IL, IL                   24.10   2
 2 Briana Lynn               86 Anglc Flyers             24.67   2
 3 Shauntel Elcock           87 FW Express               24.95   2
 4 Sara Logan                86 IL, IL                   25.53   2
 5 Whitney Gordon            86 Bombers                  25.80   2
 6 Jakenna Gilbert           86 Sterling                 26.20   2
 7 Lamisha Hines             86 N Shor Breez             26.41   2
 8 Rachel Edwards            87 Indiana Strm             26.93   1
 9 Allison Wims              87 FW Express               27.23   2
10 Sharde' Pratt             86 Indiana Strm             27.34   1

400 Meter Dash Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Alexandria Anderson       87 IL, IL                   57.36
 2 Lamisha Hines             86 N Shor Breez             59.05
 3 Mawusi Arnette            86 IL, IL                 1:00.34
 4 Tia Ritchie               87 FW Express             1:05.25

800 Meter Run Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Corsica Campbell          87 Kankakee               2:22.45
 2 Mawusi Arnette            86 IL, IL                 2:23.23
 3 Marta Flippen             86 Summit City            2:24.16
 4 Stormie Surles            86 Anglc Flyers           2:32.32
 5 Brittany Downs            87 Unattached             2:37.36

1500 Meter Run Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patrice Baietto           87 Stly Strider           5:18.18
 2 Michele King              86 Sterling               5:18.60
 3 Shaina Masso              86 Mahomet, IL            5:23.49
 4 Brittany Downs            87 Unattached             5:48.29

3000 Meter Run Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Patrice Baietto           87 Stly Strider          11:29.97
 2 Michele King              86 Sterling              11:52.38
 3 Kelly Ann Smith           86 Palatine, IL          12:23.92
 4 Keelin Yenney             87 Sterling              13:02.46

5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Keelin Yenney             87 Sterling              30:52.45

100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jacqueline Walton         86 IL, IL                   15.92
 2 Candace Nyarko            87 Bn/Rockford              16.27
 3 Frannie Epps              86 Gibson City, IL          16.30
 4 Meredith Wertz            86 Indiana TC               17.74
 5 Rachel Edwards            87 Indiana Strm             17.88
 6 Cortnee Smith             87 Lv's Cheetah             18.55
 7 Lauren Muskat             87 Unattached               21.47

400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Lamisha Hines             86 N Shor Breez           1:06.15   2
 2 Taylor Sefranka           87 FW Express             1:07.22   2
 3 Leslie Wright             86 IL, IL                 1:07.76   2
 4 Candace Nyarko            87 Bn/Rockford            1:11.23   2
 5 Natalie Laceria           86 Stly Strider           1:12.50   2
 6 Frannie Epps              86 Gibson City, IL        1:13.07   2
 7 Natasha Fletcher          86 FW Express             1:13.16   1
 8 Brittney Jones            86 Stly Strider           1:13.33   1

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Chicagoland Zephyrs TC                                50.68
    1) Katrice Giles 86                2) Aisha Hemphill 86
    3) Kavarsha Davis 86               4) Elizabeth Wechter 86
 2 Casa                                                  50.72
    1) Alex Whitelaw 86                2) Sheldia Burrell 86
    3) Leslie Wright 86                4) Jacqueline Walton 86
 3 Univ. of Chicago TC                                   50.79
    1) Ryann Hendricks 87              2) Alesa Green 86
    3) Kyra Lobbins 86                 4) Kyra Coffey 87
 4 Lv's Cheetahs                                         51.26
    1) Becky Waddell 86                2) Cortnee Smith 87
    3) Sheemya Dies 86                 4) Nicole McFadden 86
 5 Fort Wayne Express                                    51.40
    1) Natasha Fletcher 86             2) Allison Wims 87
    3) Taylor Sefranka 87              4) Tia Ritchie 87
 6 Illinois Stealth Bombers                              51.54
    1) Tiffany Brown 86                2) Niesha Wilson 86
    3) Kari Boston 87                  4) Whitney Gordon 86

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Firestarters TC                                     4:01.67
    1) Tonika Calahan 86               2) Sara Logan 86
    3) Alexandria Anderson 87          4) Etienne Chaplin 86
 2 Fort Wayne Express                                  4:05.11
    1) Taylor Sefranka 87              2) Shauntel Elcock 87
    3) Natasha Fletcher 86             4) Tia Ritchie 87
 3 Five Alive Striders TC                              4:15.22
    1) Tiffany Baker 86                2) Whitney Beals 86
    3) Petrina Hamilton 86             4) Janina Mercado 86
 4 Chicagoland Zephyrs TC                              4:17.66
    1) Elizabeth Wechter 86            2) Zinnita Hall 87
    3) Sophia Elie 87                  4) Kavarsha Davis 86
 5 Lv's Cheetahs                                       4:21.83
    1) Nicole McFadden 86              2) Jameka Brown 87
    3) Tyisha Brown 87                 4) Cheena Burt 86
 6 Casa                                                4:22.59
    1) Jamie Howard 86                 2) Leslie Wright 86
    3) Christine Scardina 86           4) Lauren Oleszkiewicz 86
 7 Kankakee TC                                         4:29.58
    1) Shanage Brown 87                2) Corsica Campbell 87
    3) Kandice Talley 87               4) Rashawna Trass 87

4x800 Meter Relay Intermediate Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Firestarters TC                                    10:49.90
    1) Jordan Heath 87                 2) Tonika Calahan 86
    3) Sara Logan 86                   4) Etienne Chaplin 86
 2 Five Alive Striders TC                             10:49.92
    1) Lauren Phillips 86              2) Christina Pagan 87
    3) Janina Mercado 86               4) Whitney Beals 86
 3 Lv's Cheetahs                                      10:59.36
    1) Tyisha Brown 87                 2) Cheena Burt 86
    3) Sheemya Dies 86                 4) Camara Garmon 86
 4 Sterling TC                                        11:14.75
    1) Keelin Yenney 87                2) Shanon Gilbert 86
    3) Lindsay Grunauer 87             4) Michele King 86

High Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Jakenna Gilbert           86 Sterling                 1.65m    5-05.00
 2 Ashley Harden             86 Springfield              1.55m    5-01.00
 3 Ashley Hammons            86 IL, IL                   1.50m    4-11.00
 4 Lauren Mcnichols          86 IL, IL                   1.45m    4-09.00
 4 Sarah Hagens              86 Savoy, IL                1.45m    4-09.00

Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Elizabeth Peterson        86 Unattached               2.75m    9-00.25
 2 Marcia Johnson            86 Champaign, IL            2.60m    8-06.25
 3 Katherine Faems           86 Viper TC                 2.30m    7-06.50
 4 Shannon Miller            87 IL, IL                   2.30m    7-06.50

Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Alexandria Anderson       87 IL, IL                   5.28m   17-04.00
 2 Jakenna Gilbert           86 Sterling                 5.23m   17-02.00
 3 Kavarsha Davis            86 Zephyrs                  5.20m   17-00.75
 4 Jameka Brown              87 Lv's Cheetah             4.89m   16-00.50
 5 Taylor Sefranka           87 FW Express               4.85m   15-11.00
 6 Natasha Fletcher          86 FW Express               4.58m   15-00.50

Triple Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Whitney Gordon            86 Bombers                 11.05m   36-03.00
 2 Jacqueline Walton         86 IL, IL                  10.59m   34-09.00
 3 Sara Logan                86 IL, IL                  10.42m   34-02.25
 4 Chrissie Feldmann         86 DeKalb                  10.28m   33-08.75
 5 Alesa Green               86 Richton Park, IL         9.82m   32-02.75

Shot Put (4K) Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Brittany Riley            86 Flossmoor, IL           11.80m   38-08.75
 2 Amy Schmitz               86 Normal, IL              11.15m   36-07.00
 3 Raquel DeBartolo          87 Aurora, IL              11.01m   36-01.50
 4 Lara Lubbe                86 Indiana Strm            10.88m   35-08.50
 5 Nicole Brechue            86 Indiana TC               9.44m   30-11.75
 6 Kirstin Smith             86 Indiana TC               9.19m   30-02.00
 7 Tyonda Jones              87 FW Express               9.00m   29-06.50
-- Johanna Wienke            86 Tuscola, IL                 ND
-- Kristin Drach             86 IL, IL                      ND

Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Brittany Riley            86 Flossmoor, IL           34.94m     114-07
 2 Lara Lubbe                86 Indiana Strm            34.33m     112-07
 3 Johanna Wienke            86 Tuscola, IL             32.25m     105-10
 4 Nicole Brechue            86 Indiana TC              31.25m     102-06
 5 Erin Mears                86 Champaign, IL           29.49m      96-09
 6 Amy Schmitz               86 Normal, IL              28.55m      93-08
 7 Kirstin Smith             86 Indiana TC              25.38m      83-03
 8 Tyonda Jones              87 FW Express              24.05m      78-11

Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Frannie Epps              86 Gibson City, IL         32.86m     107-10
 2 Nicole Brechue            86 Indiana TC              32.44m     106-05
 3 Lara Lubbe                86 Indiana Strm            30.26m      99-03
 4 Marcia Johnson            86 Champaign, IL           30.01m      98-05
 5 Kirstin Smith             86 Indiana TC              17.93m      58-10
 6 Brittany Riley            86 Flossmoor, IL           13.30m      43-08

Heptathlon Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Frannie Epps              86 Gibson City, IL           3805
 2 Angie Oltman              87 Central IL                3019
 3 Siina Swanson             87 Sterling                  2693
 4 Zinnita Hall              87 Zephyrs                   2677
 5 Martha Pankow             87 Unattached                2611
 6 Brittnie Jackson          86 Lv's Cheetah               831

100 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Shamelah Jones            85 Lv's Cheetah             12.13
 2 Christina Whitt           85 Summit City              12.17
 3 Monique Brown             84 Lv's Cheetah             12.23
 4 Sherlenia Green           85 N Shor Breez             12.23
 5 Ramona Agee               85 Bombers                  12.24
 6 Danielle Logan            84 Speed Unlimi             12.27
 7 Joy Eloms                 85 Summit City              12.44
 8 Dominique Evans           84 Chicago, IL              12.55

100 Meter Dash Young Women
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Christina Whitt           85 Summit City              12.24Q  2
 2 Danielle Logan            84 Speed Unlimi             12.30Q  1
 3 Monique Brown             84 Lv's Cheetah             12.38Q  2
 4 Shamelah Jones            85 Lv's Cheetah             12.41Q  1
 5 Sherlenia Green           85 N Shor Breez             12.41Q  2
 6 Ramona Agee               85 Bombers                  12.45Q  1
 7 Dominique Evans           84 Chicago, IL              12.47q  2
 8 Joy Eloms                 85 Summit City              12.56q  1
 9 Candice Neal              84 IL, IL                   12.58   2

200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Christina Whitt           85 Summit City              24.63   2
 2 Ramona Agee               85 Bombers                  24.96   2
 3 Monique Brown             84 Lv's Cheetah             25.05   2
 4 Sherlenia Green           85 N Shor Breez             25.13   2
 5 Joy Eloms                 85 Summit City              25.63   1
 6 Candice Neal              84 IL, IL                   25.88   2
 7 Amber Williams            85 Summit City              26.07   1
 8 Danielle Logan            84 Speed Unlimi             26.25   2
 9 Tiffany Tucker            84 Bombers                  26.55   2
10 Dominique Evans           84 Chicago, IL              26.91   2

400 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shanon Beelendorf         85 Sterling                 58.11
 2 Michelle Simpson          85 IL, IL                   58.98
 3 April Lowery              84 IL, IL                   59.23
 4 Amber Woodson             85 Summit City            1:00.20
 5 Jasmine Williams          85 IL, IL                 1:02.58

800 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sarah Selby               84 Shelbyville, IL        2:22.71
 2 Cynthia Spearman          85 Unattached             2:25.10
 3 Amber Woodson             85 Summit City            2:27.49
 4 Michelle Simpson          85 IL, IL                 2:28.47
 5 Shane Evans               84 Viper TC               2:34.05
 6 Breck Robinson            85 Indiana TC             2:38.06

1500 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sarah Selby               84 Shelbyville, IL        4:44.68
 2 Breck Robinson            85 Indiana TC             5:20.24
 3 Cynthia Spearman          85 Unattached             5:23.52

3000 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sarah Selby               84 Shelbyville, IL       11:02.61
 2 Elizabeth Ambrus          84 Viper TC              11:15.46
 3 Katy Kostal               85 Unattached            11:28.01
 4 Breck Robinson            85 Indiana TC            11:44.85

5000 Meter Race Walk Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Francisca Dela Torre      84 Elgin Sharks          36:56.42

100 Meter Hurdles (33") Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jackie Smart              83 Bombers                  14.73
 2 LaKeita Rox               85 FW Express               15.02
 3 Jamie Thomas              84 Falcon Youth             15.59
 4 Christina Gutierrez       85 Springfield              16.36
 5 Katherine Johnson         84 Western Springs, IL      17.79

400 Meter Hurdles (30") Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leah Kincaid              85 Springfield            1:02.43
 2 Marquitta Vines           85 Richton Park, IL       1:05.60
 3 Jamie Thomas              84 Falcon Youth           1:06.91
 4 Kristine Jennings         85 Lake Zurich, IL        1:07.02
 5 Christina Gutierrez       85 Springfield            1:10.92
 6 Abby Redmond              84 East Dubuque, IL       1:11.94

4x100 Meter Relay Young Women
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Lv's Cheetahs                                         47.18
    1) Pavielle Wooten 84              2) Shamelah Jones 85
    3) LaToya Friday 85                4) Monique Brown 84
 2 Summit City Athletic Assn                             47.99
    1) Christina Whitt 85              2) Amber Woodson 85
    3) Amber Williams 85               4) Joy Eloms 85
 3 Illinois Stealth Bombers                              48.01
    1) Tiffany Tucker 84               2) Jackie Smart 83
    3) Laura Jefferson 85              4) Ramona Agee 85
 4 Firestarters TC                                       48.24
    1) Jasmine Williams 85             2) Aja Clark 84
    3) Ariel Hughes 84                 4) Candice Neal 84
 5 Univ. of Chicago TC                                   50.82
    1) Latryce Sharp 85                2) Tomea Peebles 84
    3) Zenovia Taylor 84               4) Kristina Jones 85
-- Chicagoland Zephyrs TC                                   DQ
    1) Latasha Chatman 84              2) Catesha Market 84
    3) Linda Robinson 84               4) Brittney Bullocks 85

4x400 Meter Relay Young Women
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Firestarters TC                                     4:00.02
    1) April Lowery 84                 2) Jasmine Williams 85
    3) Aja Clark 84                    4) Ariel Hughes 84
 2 Chicagoland Zephyrs TC                              4:02.37
    1) Kamaricia Sutherland 83         2) Linda Robinson 84
    3) Kimberly Richmond 83            4) Brittney Bullocks 85
 3 Illinois Stealth Bombers                            4:02.65
    1) Ramona Agee 85                  2) Jackie Smart 83
    3) Laura Jefferson 85              4) Tiffany Tucker 84
 4 Lv's Cheetahs                                       4:09.92
    1) Pavielle Wooten 84              2) LaToya Friday 85
    3) Marcia Gray 84                  4) Monique Brown 84
 5 Casa                                                4:10.78
    1) Patrice Agnant 85               2) Amanda Radochowski 84
    3) Carly Christoff 83              4) Emily Pankow 85

4x800 Meter Relay Young Women
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Viper TC                                           10:02.78
    1) Corinne Militz 84               2) Shane Evans 84
    3) Suzy Turner 85                  4) Elizabeth Ambrus 84

High Jump Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Jean Schaffer             83 Indiana TC               1.70m    5-07.00
 2 Tamela Jadin              84 St. Charles, IL          1.65m    5-05.00
 3 Janelle Wettour           84 IL, IL                   1.60m    5-03.00
 3 Carly Christoff           83 IL, IL                   1.60m    5-03.00
 5 Shanon Beelendorf         85 Sterling                 1.60m    5-03.00
 6 Kristina Jones            85 Hazel Crest, IL          1.50m    4-11.00
 7 Elizabeth Jean-Pierre     85 Anglc Flyers             1.50m    4-11.00

Pole Vault Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Tamela Jadin              84 St. Charles, IL          3.05m   10-00.00
 2 Nicolene Galas            85 SW Cheetahs              3.05m   10-00.00
 3 Whitney Calvert           85 IL, IL                   2.75m    9-00.25
 4 Lauren Halatek            83 Viper TC                 2.30m    7-06.50
-- Lizzie Proctor            84 Invaders                    NH

Long Jump Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Leah Kincaid              85 Springfield              5.97m   19-07.00
 2 Terri Abraham             85 Stly Strider             5.83m   19-01.50
 3 Christina Taylor          83 Country Club Hills,      5.58m   18-03.75
 4 Lakecia Leavy             85 IL, IL                   5.50m   18-00.50
 5 Sherlenia Green           85 N Shor Breez             5.42m   17-09.50
 6 Danielle Logan            84 Speed Unlimi             5.07m   16-07.75
 7 Jamie Thomas              84 Falcon Youth             5.06m   16-07.25

Triple Jump Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Katherine Johnson         84 Western Springs, IL     11.26m   36-11.50
 2 Elizabeth Jean-Pierre     85 Anglc Flyers            11.00m   36-01.25
 3 Jamie Thomas              84 Falcon Youth            10.98m   36-00.25
 4 Kristina Jones            85 Hazel Crest, IL         10.95m   35-11.25
 5 Helen Amadi               85 Flossmoor, IL           10.81m   35-05.75

Shot Put (4K) Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Natalie Coffey            84 Unattached              12.36m   40-06.75
 2 Karren Mabry              85 Lv's Cheetah            11.61m   38-01.25
 3 Jomyla McKinnie           85 Homewood, IL            11.53m   37-10.00
 4 Tiffany Farrier           84 Falcon Youth            10.92m   35-10.00
 5 Tomisha Banks             85 Springfield             10.87m   35-08.00
 6 Janine Batchelor          84 SW Cheetahs             10.56m   34-07.75
 7 Lee Kuhn                  85 Viper TC                10.19m   33-05.25

Discus Throw (1K) Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Natalie Coffey            84 Unattached              39.25m     128-09
 2 Jenna Wienke              84 Tuscola, IL             35.16m     115-04
 3 Karren Mabry              85 Lv's Cheetah            34.02m     111-07
 4 Tiffany Farrier           84 Falcon Youth            33.80m     110-11
 5 Janine Batchelor          84 SW Cheetahs             31.22m     102-05
 6 Tiffany Byrd              84 Heroh TC                28.63m      93-11
 7 Lisa Baird                85 Unattached              22.95m      75-03

Javelin Throw (600 G) Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Libby Bedoe               84 SW Cheetahs             32.19m     105-07
 2 Carly Christoff           83 IL, IL                  31.63m     103-09
 3 Karren Mabry              85 Lv's Cheetah            29.08m      95-05
 4 Jomyla McKinnie           85 Homewood, IL            23.76m      77-11
 5 Mary Mittelsteadt         85 Lincoln, IL             23.33m      76-06

Heptathlon Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nancy Figueroa            84 Casa                      3988
 2 Katherine Johnson         84 Western Springs, IL       3781
 3 Emily Pankow              85 IL, IL                    3573
 4 Carly Christoff           83 IL, IL                    3421
 5 Amanda Radochowski        84 LaGrange, IL              3255
 6 Patrice Agnant            85 IL, IL                    3177
 7 Libby Bedoe               84 SW Cheetahs               3095
 8 Bernada Redzepagic        84 Zephyrs                   2776
 9 Pavielle Wooten           84 Lv's Cheetah              2549
10 Lauren Halatek            83 Viper TC                  2165
11 Crystal Green             83 Unattached                1467
12 Toniesha Gaddis           84 Lv's Cheetah              1283

100 Meter Dash Peewee Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 John Nelson               94 FW Express               14.67
 2 Mason Burnett             94 Stly Strider             15.64
 3 Keenan Jones              94 Chicago, IL              15.73
 4 Alec Galindo`             94 Sterling                 16.00
 5 Vaylan George             94 N Shor Breez             16.91
 6 Dennis Davis              94 Heroh TC                 16.96
 7 Jeruel Taylor             94 Gazelles                 17.15
 8 Tyler Whitfield           94 FW Express               18.86

100 Meter Dash Peewee Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 John Nelson               94 FW Express               14.89Q  2
 2 Keenan Jones              94 Chicago, IL              15.94Q  1
 3 Mason Burnett             94 Stly Strider             16.02Q  2
 4 Vaylan George             94 N Shor Breez             16.76Q  1
 4 Dennis Davis              94 Heroh TC                 16.76Q  1
 6 Alec Galindo`             94 Sterling                 16.18Q  2
 7 Jeruel Taylor             94 Gazelles                 17.00q  2
 8 Tyler Whitfield           94 FW Express               17.90q  1
 9 Juwan Turner              94 FW Express               18.56   2

200 Meter Dash Peewee Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 John Nelson               94 FW Express               32.75   1
 2 Mason Burnett             94 Stly Strider             32.85   2
 3 Trevon Carr               94 FW Express               33.16   2
 4 Notay Jackson             94 Falcon Youth             33.21   2
 5 Nuntreae Jackson          94 Falcon Youth             33.23   2
 6 Keenan Jones              94 Chicago, IL              34.90   1
 7 Steven Hawthorne          94 Gazelles                 36.67   1
 8 Tyler Whitfield           94 FW Express               41.16   1

400 Meter Dash Peewee Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nuntreae Jackson          94 Falcon Youth           1:15.69
 2 Mason Burnett             94 Stly Strider           1:15.96
 3 Notay Jackson             94 Falcon Youth           1:16.56
 4 Keenan Jones              94 Chicago, IL            1:23.28
 5 Alec Galindo`             94 Sterling               1:23.92

800 Meter Run Peewee Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tyler Yunk                94 Belvidere              3:07.09
 2 Jacob Stelter             95 Falcon Youth           3:43.05
-- Robert RJ Troye           94 Sterling                    DQ

1500 Meter Run Peewee Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thomas Razo               94 SW Cheetahs            6:12.62
 2 Tyler Yunk                94 Belvidere              6:15.91
 3 Jacob Stelter             95 Falcon Youth           7:20.72

Long Jump Peewee Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Trevon Carr               94 FW Express               3.49m   11-05.50
 2 Alec Galindo`             94 Sterling                 3.39m   11-01.50
 3 Martez Cox                94 Central IL               3.09m   10-01.75
 4 Nuntreae Jackson          94 Falcon Youth             3.08m   10-01.25
 5 Matt Puscas               94 DeKalb                   3.02m    9-11.00

100 Meter Dash Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Kendace Martin            92 Invaders                 13.95
 2 Ryan Dodson               92 IL, IL                   13.98
 3 Roderick Smith            92 FW Express               14.05
 4 Brandon Lewis             92 Invaders                 14.21
 5 Erik Gavin                92 Gazelles                 14.52
 6 Dominique Blackmon        92 Indy Cheetah             14.71
 7 Michael Taylor            92 Invaders                 14.74
 8 Rahsaun Jones             93 Speed Unlimi             14.90

100 Meter Dash Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Kendace Martin            92 Invaders                 14.06Q  2
 2 Roderick Smith            92 FW Express               14.29Q  1
 3 Ryan Dodson               92 IL, IL                   14.29Q  2
 4 Erik Gavin                92 Gazelles                 14.40Q  1
 5 Brandon Lewis             92 Invaders                 14.35Q  2
 6 Michael Taylor            92 Invaders                 14.52Q  1
 7 Rahsaun Jones             93 Speed Unlimi             14.79q  2
 8 Dominique Blackmon        92 Indy Cheetah             14.82q  1
 9 Napoleon Bridges          92 FW Express               15.02   2
10 Christopher Shelton       93 Speed Unlimi             15.15   1

200 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Roderick Smith            92 FW Express               29.34   2
 2 Kendace Martin            92 Invaders                 29.34   2
 3 Michael Taylor            92 Invaders                 30.11   2
 4 Brandon Lewis             92 Invaders                 30.57   2
 5 Rahsaun Jones             93 Speed Unlimi             30.65   1
 6 Erik Gavin                92 Gazelles                 30.66   2
 7 Napoleon Bridges          92 FW Express               30.74   1
 8 Dominique Blackmon        92 Indy Cheetah             31.27   2
 9 Marquis Kilburn           92 Stly Strider             31.62   2
10 Jake Thomas               92 New Horizion             32.71   1

400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Natron Jackson            92 Falcon Youth           1:10.42   2
 2 Ron Beach                 92 Falcon Youth           1:11.20   2
 3 Anthony Yarbrough         93 Sterling               1:12.35   2
 4 Bradford Davis            92 Unattached             1:15.14   1
 5 William Towns             92 Unattached             1:16.11   2
 6 Joe McBride               92 Summit City            1:21.22   1
 7 Rahsaun Jones             93 Speed Unlimi           1:23.18   2
 8 Donavan Wilson            93 Invaders               1:23.44   2
 8 Joel Whittington          92 TH Trailblaz           1:23.44   1
10 Tiberious Smith           92 Summit City            1:28.70   2

800 Meter Run Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roger Klein               92 Elgin Sharks           2:42.11
 2 Derek Lindgren            92 River Runner           2:42.61
 3 Tiberious Smith           92 Summit City            2:59.37
 4 Zach Evans                93 Indiana TC             3:10.45
 5 Joe McBride               92 Summit City            3:12.58
-- Bradford Davis            92 Unattached                  DQ
-- Natron Jackson            92 Falcon Youth                DQ

1500 Meter Run Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roger Klein               92 Elgin Sharks           5:27.89
 2 Keaton Albert             93 Liberty R&T            5:37.18
 3 Wilton Crocker            93 Belvidere              5:39.12
 4 Jaki Pinnick              93 IL, IL                 5:43.13
 5 Isaac Katz                92 Evnstn Eagle           5:59.54
 6 Zach Evans                93 Indiana TC             6:36.60

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jonathan Dziewior         93 Elgin Sharks          11:00.18

4x100 Meter Relay Bantam Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Waukegan Invaders                                     57.62
    1) Deshawn Towers 92               2) Michael Taylor 92
    3) Brandon Lewis 92                4) Kendace Martin 92
 2 Ben Newson / Rockford TC                            1:00.51
    1) Javan Chandler 92               2) Quai Chandler 92
    3) Arthur Ford 93                  4) Jamal Sturdivant 92
 3 Fort Wayne Express                                  1:06.35
    1) John Nelson 94                  2) Tyler Whitfield 94
    3) Charles Senter 95               4) Trevon Carr 94
-- Summit City Athletic Assn                                DQ
    1) Christopher Cammack 92          2) Tiberious Smith 92
    3) Joe McBride 92                  4) Melvin Moore 94
-- Kankakee TC                                              DQ

4x400 Meter Relay Bantam Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Chicagoland Zephyrs TC                              4:54.56
    1) Marc Jones 92                   2) Darvis PridGeon 92
    3) Kendall Anderson 92             4) Wayne Simon 92
 2 Belvidere TC                                        5:11.15
    1) Bruyn Yunk 92                   2) Morris Kennedy 92
    3) Collin Sullivan 92              4) Wilton Crocker 93
 3 Kankakee TC                                         5:11.30
    1) D'Angelo Springer 93            2) Tyran Brown 92
    3) Aaron Hall 92                   4) Kendall Wolfe 92
-- Ben Newson / Rockford TC                                 DQ
    1) Quai Chandler 92                2) Javan Chandler 92
    3) Jamal Sturdivant 92             4) Arthur Ford 93

High Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Jaki Pinnick              93 IL, IL                   1.00m    3-03.25
 2 Caleb Strange             93 DeKalb                   0.95m    3-01.25

Long Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Christopher Shelton       93 Speed Unlimi             3.95m   12-11.50
 2 Jake Thomas               92 New Horizion             3.93m   12-10.75
 3 Roderick Smith            92 FW Express               3.86m   12-08.00
 4 Ron Beach                 92 Falcon Youth             3.81m   12-06.00
 4 Dean Jordan               93 Bloomington, IL          3.81m   12-06.00
 6 Dominique Blackmon        92 Indy Cheetah             3.75m   12-03.75
 7 Marquis Kilburn           92 Stly Strider             3.72m   12-02.50
 8 Natron Jackson            92 Falcon Youth             3.59m   11-09.50

Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Todd Bland                92 Invaders                 7.22m   23-08.25
 2 Deshawn Towers            92 Invaders                 6.76m   22-02.25
 3 Barry Kimbrough           93 N Shor Breez             6.30m   20-08.00
 4 Lantz Sims                93 Gazelles                 6.24m   20-05.75
 5 Devin Tolliver            92 Indy Cheetah             5.94m   19-06.00
 6 Conor Kingery             93 Orland Park, IL          5.08m   16-08.00
-- Keenan McCormack          93 Unattached                  ND

Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Todd Bland                92 Invaders                21.53m      70-08
 2 Taylor Dupre              92 DeKalb                  18.30m      60-00
 3 Joe Nusbaum               92 Mahomet, IL             16.46m      54-00
 4 Barry Kimbrough           93 N Shor Breez            16.11m      52-10
 5 Caleb Strange             93 DeKalb                  15.96m      52-04
 6 Mark Helbling             92 Mahomet, IL             14.53m      47-08

Triathlon Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Taylor Dupre              92 DeKalb                     349
 2 Bruyn Yunk                92 Belvidere                  309
 3 Tyler Witherspoon         93 N Shor Breez               250

100 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Melvin McBride            90 N Shor Breez             12.70
 2 Vernon George             90 N Shor Breez             12.76
 3 Wesley Wright             90 Gazelles                 13.07
 4 Shevon James              90 Evnstn Eagle             13.66
 5 Austin Coleman            90 Summit City              14.03
 6 Darien Davis              90 Heroh TC                 14.18
 7 Darvon Blackmon           90 Indy Cheetah             14.37
 8 Darin Benberry            90 Speed Unlimi             14.42

100 Meter Dash Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Vernon George             90 N Shor Breez             12.69Q  1
 2 Melvin McBride            90 N Shor Breez             12.76Q  2
 3 Wesley Wright             90 Gazelles                 13.12Q  2
 4 Darien Davis              90 Heroh TC                 13.48Q  1
 5 Shevon James              90 Evnstn Eagle             13.51Q  2
 6 Austin Coleman            90 Summit City              13.60Q  1
 7 Darvon Blackmon           90 Indy Cheetah             14.15q  2
 8 Darin Benberry            90 Speed Unlimi             14.29q  2
 9 Vincent Stewart           91 Gazelles                 14.30   1
10 Byron Hutchins            91 FW Express               14.34   1

200 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Melvin McBride            90 N Shor Breez             26.04   2
 2 Wesley Wright             90 Gazelles                 27.18   2
 3 Shevon James              90 Evnstn Eagle             27.76   2
 4 Darius Bell               91 Heroh TC                 28.01   2
 5 Zebo Zebe                 90 Tolono, IL               29.44   2
 6 Byron Hutchins            91 FW Express               29.84   1
 7 Darin Benberry            90 Speed Unlimi             31.06   2
 8 Antonio Staten            90 FW Express               31.39   1
 9 Jonathan Strickland       91 FW Express               31.47   1
-- Austin Coleman            90 Summit City                 DQ   2

400 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Zebo Zebe                 90 Tolono, IL             1:03.92
 2 Ashton Vines              90 Richton Park, IL       1:05.70
 3 Kenneth Furlough          91 Falcon Youth           1:07.65
 4 Jordan Davis              91 N Shor Breez           1:08.63
 5 D'Antoine Harris          90 FW Express             1:13.38
 6 Antonio Staten            90 FW Express             1:15.08

800 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 D.J. Albert               90 Liberty R&T            2:32.67
 2 Ashton Vines              90 Richton Park, IL       2:35.37
 3 Tiiyon Byrd               91 Heroh TC               2:36.20
 4 Christopher Pinnick       91 IL, IL                 2:37.05
 5 Victor Cephus             90 Kankakee               2:37.27
 6 Michael Venable           91 Indiana TC             2:59.43
 7 Terence Kendrick          90 FW Express             3:13.36

1500 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Neal Klein                90 Elgin Sharks           5:04.06
 2 Kyle Marks                90 Unattached             5:13.86
 3 Ron Revord                90 SW Cheetahs            5:19.72
 4 D.J. Albert               90 Liberty R&T            5:27.58
 5 Eric Lawson               90 Elgin Sharks           5:28.72
 6 Joshua Shirley            91 Falcon Youth           5:30.53
 7 Kyler Albert              91 Liberty R&T            5:51.21

3000 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Neal Klein                90 Elgin Sharks          10:42.58
 2 Kyle Marks                90 Unattached            10:48.86
 3 Eamonn Prizy              90 Unattached            10:52.71
 4 Bruce Girard              91 DeKalb                12:15.92
 5 Kyle Regul                91 Elgin Sharks          12:57.77
-- Christopher Pinnick       91 IL, IL                     DNF

1500 Meter Race Walk Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Eric Lawson               90 Elgin Sharks           7:19.26
 2 Kyle Regul                91 Elgin Sharks           7:37.78
 3 Paco Villa                90 Elgin Sharks           8:51.15
 4 Gama Dela Torre           90 Elgin Sharks           8:59.61

80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Vernon George             90 N Shor Breez             13.21
 2 Xavier Carr               90 FW Express               14.25
 3 Tajha Alston              90 Central IL               14.52
 4 Stephen Allen             90 Unattached               14.92
 5 Salahuliu Abdullah        91 Bombers                  15.03
 6 Jeshiah Campbell          91 Heroh TC                 15.69
 7 Ashton Vines              90 Richton Park, IL         16.03

4x100 Meter Relay Midget Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kankakee TC                                           54.24
    1) Julian Bogan 91                 2) Darion Collins 90
    3) Nathaniel Gibbs 91              4) kamerin Mitchell 91
 2 Heroh TC                                              55.88
    1) Darius Bell 91                  2) Jeshiah Campbell 91
    3) Darien Davis 90                 4) Stephan Scott 91
 3 Summit City Athletic Assn                             55.95
    1) Austin Coleman 90               2) Thaddeus Hill 91
    3) Marcus Gooden 90                4) Raymond Ledo 91
 4 Fort Wayne Express                                    56.64
    1) Byron Hutchins 91               2) Lawrence Barnett 90
    3) Jonathan Strickland 91          4) D'Antoine Harris 90
 5 Chicagoland Zephyrs TC                                56.88
    1) Donell Bluford 90               2) Nicholas Purchase 90
    3) Joshua Runnels 91               4) Tremel Thompkins 90
 6 Grassroots TC                                         57.07
    1) Jon Chudy 90                    2) Sam Polzin 90
    3) Ian Ross 90                     4) Steven Wu 90
 7 Gazelles TC                                           57.11
    1) Jonathan Gardner 91             2) Durrant Sanders 91
    3) Vincent Stewart 91              4) Wesley Wright 90
 8 Decatur Staley Striders                               59.33
    1) Aaron Anderson 90               2) Antonis Anderson 91
    3) Dylan Schietinger 91            4) Ryan Walker 91

4x400 Meter Relay Midget Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Heroh TC                                            4:37.29
    1) Tiiyon Byrd 91                  2) Jeshiah Campbell 91
    3) Darien Davis 90                 4) Stephan Scott 91
 2 Kankakee TC                                         4:38.06
    1) Rodney Alford 90                2) Victor Cephus 90
    3) Isaac Gathing 90                4) Christopher Mays 91
 3 Falcon Youth TC                                     4:44.50
    1) Joshua Shirley 91               2) Chazz Williams 91
    3) Chao Collins 91                 4) Kenneth Furlough 91
 4 Chicagoland Zephyrs TC                              4:46.16
    1) Donell Bluford 90               2) Ryan Freeman 91
    3) Nicholas Purchase 90            4) Joshua Runnels 91
 5 Fort Wayne Express                                  5:12.62
    1) Antonio Staten 90               2) Jonathan Strickland 91
    3) Terence Kendrick 90             4) D'Antoine Harris 90

High Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Xavier Carr               90 FW Express               1.50m    4-11.00
 2 Nick Puscas               90 DeKalb                   1.45m    4-09.00
 3 Chao Collins              91 Falcon Youth             1.30m    4-03.25
 4 Nicholas Washburn         91 Mahomet, IL              1.25m    4-01.25
 5 Rowland Grant             91 Heroh TC                 1.20m    3-11.25
 6 Antonis Anderson          91 Stly Strider             1.15m    3-09.25
-- Drew Vogler               90 DG Stars                    NH

Long Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Vernon George             90 N Shor Breez             5.55m   18-02.50
 2 Xavier Carr               90 FW Express               4.98m   16-04.25
 3 Shevon James              90 Evnstn Eagle             4.89m   16-00.50
 4 Melvin McBride            90 N Shor Breez             4.66m   15-03.50
 5 Dylan Schietinger         91 Stly Strider             4.56m   14-11.50
 6 Austin Coleman            90 Summit City              4.54m   14-10.75
 7 Kenneth Furlough          91 Falcon Youth             4.21m   13-09.75
 8 Darvon Blackmon           90 Indy Cheetah             4.12m   13-06.25
 9 Marcus Gooden             90 Summit City              2.88m    9-05.50

Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Nicholas Finkenbinder     90 Belvidere               10.81m   35-05.75
 2 Tyun Fomby                90 FW Express              10.47m   34-04.25
 3 Andrew Brewer             91 Mahomet, IL              9.64m   31-07.50
 4 Zachary Ochs              91 Mahomet, IL              9.60m   31-06.00
 5 Karl Faivre               90 DeKalb                   9.16m   30-00.75
 6 Travis Johnson            90 Heroh TC                 7.93m   26-00.25

Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Steven Wu                 90 Grassroots              31.97m     104-11
 2 Tyun Fomby                90 FW Express              28.65m      94-00
 3 J.D. Smith                90 Unattached              21.65m      71-00
 4 Zachary Ochs              91 Mahomet, IL             20.87m      68-06
 5 Andrew Brewer             91 Mahomet, IL             20.37m      66-10
 6 Max Frank                 90 DeKalb                  11.72m      38-05

Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Tim Glover                90 IL, IL                  36.85m     120-11
 2 J.D. Smith                90 Unattached              36.67m     120-04
 3 Zachary Ochs              91 Mahomet, IL             30.06m      98-07
 4 Nick Puscas               90 DeKalb                  26.16m      85-10
 5 Andrew Brewer             91 Mahomet, IL             24.84m      81-06
 6 Justin Stiker             90 DeKalb                  18.00m      59-01

Outdoor Pentathlon Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Pere Willhite             90 N Shor Breez               692

100 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Andre' Anderson           88 Speed Unlimi             11.73
 2 Darrell Johnson           88 Evnstn Eagle             11.77
 3 Brandon Jelks             88 Dominators               12.08
 4 Rashad Stovall            88 Gazelles                 12.24
 4 Warren McCauley           88 Sandhills                12.24
 6 Derek Evans               89 Summit City              12.29
 7 Alan Smith                88 IL, IL                   12.41
 8 Kendall Farlow            89 Evnstn Eagle             12.49

100 Meter Dash Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Darrell Johnson           88 Evnstn Eagle             11.68Q  1
 2 Andre' Anderson           88 Speed Unlimi             11.70Q  2
 3 Brandon Jelks             88 Dominators               12.06Q  2
 4 Warren McCauley           88 Sandhills                12.15Q  1
 5 Rashad Stovall            88 Gazelles                 12.26Q  1
 6 Derek Evans               89 Summit City              12.30Q  2
 7 Kendall Farlow            89 Evnstn Eagle             12.47q  2
 8 Alan Smith                88 IL, IL                   12.61q  2
 9 Demarcus Morgan           89 Summit City              13.50   1

200 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Andre' Anderson           88 Speed Unlimi             23.70   2
 2 Darrell Johnson           88 Evnstn Eagle             24.04   2
 3 David Hayes               88 Unattached               24.31   2
 4 Deontrai Campbell         88 Summit City              24.81   2
 5 Rashad Stovall            88 Gazelles                 25.12   2
 6 Kendall Farlow            89 Evnstn Eagle             25.63   2
 7 Alan Smith                88 IL, IL                   25.77   2
 8 Josh Henson               88 Indiana TC               25.98   1
 9 Viktorr Imani             89 Bn/Rockford              26.15   2
10 Demarcus Morgan           89 Summit City              26.76   1

400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Warren McCauley           88 Sandhills                55.72   2
 2 Andrew Eiffert            88 Stly Strider             56.22   2
 3 Deontrai Campbell         88 Summit City              56.87   2
 4 Phillip Anderson          88 Indiana Strm             57.18   1
 5 Preston Smith             89 Bloomington, IL          57.21   2
 6 Miguel Baez               88 Bloomington, IL          58.42   2
 7 Joseph Slaughterbeck      88 Summit City              58.65   2
 8 Gregory Thompson          88 Bn/Rockford              59.05   2
 9 Josh Henson               88 Indiana TC               59.67   1

800 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Joseph Slaughterbeck      88 Summit City            2:14.49
 2 Phillip Anderson          88 Indiana Strm           2:14.52
 3 Sean McBride              88 N Shor Breez           2:19.06
 4 Cameron Shirley           89 Falcon Youth           2:20.30
 5 Alexander Robin           88 Evnstn Eagle           2:23.74
 6 Kyle Carraway             89 Lwrnce Flyer           2:27.08
 7 Chris Kamykowski          88 Champaign, IL          2:35.76
 8 Desmine Blackmon          88 Indy Cheetah           2:40.97

1500 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Matthew Dettman           88 Unattached             4:33.10
 2 Eric Dettman              88 Unattached             4:33.96
 3 Benjamin Nathan           89 Bloomington, IL        4:38.90
 4 Matthew Feldhake          89 Effingham              4:48.61
 5 Cameron Shirley           89 Falcon Youth           5:11.29
 6 Daniel Pelis              89 FW Express             6:14.84
 7 Greg Patterson            89 Indiana TC             6:19.93

3000 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Matthew Dettman           88 Unattached             9:45.25
 2 Eric Dettman              88 Unattached             9:55.22
 3 Sean Angst                88 Unattached            10:19.09
 4 Matthew Feldhake          89 Effingham             10:34.53
 5 Michael Trueblood         89 Indiana TC            12:34.00

3000 Meter Race Walk Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Paul Regul                88 Elgin Sharks          14:49.73

100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tony Dellavalle           88 IL, IL                   14.04
 2 David Hayes               88 Unattached               14.78
 3 Miles Tillman             88 Falcon Youth             15.20
 4 Qahhar Davis              89 Falcon Youth             15.85
 5 Tori Stepney              89 Dominators               17.66
 6 Zane Schietinger          88 Stly Strider             18.37
 7 Dana Anderson             88 Heroh TC                 18.99

200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tony Dellavalle           88 IL, IL                   26.15
 2 Miles Tillman             88 Falcon Youth             27.92
 3 Qahhar Davis              89 Falcon Youth             28.72
 4 Zach Mullins              89 Central IL               31.06

4x100 Meter Relay Youth Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Summit City Athletic Assn                             48.32
    1) Derek Evans 89                  2) Ron Scheinder 88
    3) Deontrai Campbell 88            4) Demarcus Morgan 89
 2 Ben Newson / Rockford TC                              49.80
    1) Viktorr Imani 89                2) Alvyn Leigh 89
    3) Gregory Thompson 88             4) Enoch Williams 88
 3 Decatur Dominators                                    50.30
    1) Brandon Jelks 88                2) Landon Jones 89
    3) Quez Patterson 89               4) Tori Stepney 89
 4 Gazelles TC                                           51.22
    1) Courtney Jude 89                2) Kyle Smith 89
    3) Rashad Stovall 88               4) Allen Thompson 89
 5 Heroh TC                                              53.23
    1) DJ Johnson 89                   2) Dana Anderson 88
    3) Josh Brent 88                   4) Justin Bocot 88
-- Kankakee TC                                              DQ
    1) Ryan Love 89                    2) DJ Ramirez 89
    3) Ben Smarjesse 89                4) Phil Turner 89
-- SandhillsTC                                              DQ
    1) Miguel Baez 88                  2) Warren McCauley 88
    3) Preston Smith 89                4) Matt Mendez 89

4x400 Meter Relay Youth Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Summit City Athletic Assn                           3:51.32
    1) Ron Scheinder 88                2) Joseph Slaughterbeck 88
    3) Deontrai Campbell 88            4) Derek Evans 89
 2 SandhillsTC                                         3:54.30
    1) Miguel Baez 88                  2) Preston Smith 89
    3) Benjamin Nathan 89              4) Warren McCauley 88
 3 Falcon Youth TC                                     4:04.84
    1) Qahhar Davis 89                 2) Cortez Jones 89
    3) Cameron Shirley 89              4) Miles Tillman 88
 4 Kankakee TC                                         4:17.08
    1) Phil Turner 89                  2) DJ Ramirez 89
    3) Ryan Love 89                    4) Ben Smarjesse 89
 5 Fort Wayne Express                                  4:33.82
    1) Shayne Abrahams 89              2) Jamarcus Harris 89
    3) Daniel Pelis 89                 4) Robert Hutmacher 89

4x800 Meter Relay Youth Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Illini Heat TC                                     10:13.04
    1) Patrick Brewer 88               2) Chris Kamykowski 88
    3) Christopher Pittman 89          4) Justin Sebens 88

High Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Chris Courdt              88 IL, IL                   1.65m    5-05.00
 2 Brandon Jelks             88 Dominators               1.60m    5-03.00
 3 Justin Sebens             88 Seymour, IL              1.50m    4-11.00
 4 Tori Stepney              89 Dominators               1.45m    4-09.00
 5 Fred Freeman              88 Zephyrs                  1.40m    4-07.00
 6 Shayne Abrahams           89 FW Express               1.35m    4-05.00

Pole Vault Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Daniel Robertson          88 Viper TC                 2.44m    8-00.00

Long Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Tony Dellavalle           88 IL, IL                   6.03m   19-09.50
 2 Derek Evans               89 Summit City              5.83m   19-01.50
 3 Andre' Anderson           88 Speed Unlimi             5.82m   19-01.25
 4 Josh Henson               88 Indiana TC               5.51m   18-01.00
 5 Ron Scheinder             88 Summit City              5.37m   17-07.50
 6 Jeffery Williams          88 Speed Unlimi             5.27m   17-03.50
 7 Fred Freeman              88 Zephyrs                  4.97m   16-03.75
 8 Phil Turner               89 Kankakee                 4.97m   16-03.75
 9 Tori Stepney              89 Dominators               4.71m   15-05.50
10 Ben Smarjesse             89 Kankakee                 4.69m   15-04.75
11 Darrell Johnson           88 Evnstn Eagle             4.50m   14-09.25

Triple Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Tony Dellavalle           88 IL, IL                  11.69m   38-04.25
 2 Cameron Lee               88 Lv's Cheetah            11.49m   37-08.50
 3 Josh Henson               88 Indiana TC              11.44m   37-06.50
 4 Qahhar Davis              89 Falcon Youth            11.25m   36-11.00
 5 Chris Courdt              88 IL, IL                  11.05m   36-03.00
 6 Kyle Smith                89 Gazelles                 9.29m   30-05.75

Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Josh Brent                88 Heroh TC                14.54m   47-08.50
 2 Alex Genseal              88 SW Cheetahs             13.61m   44-08.00
 3 Jim Theologes             89 Huntley, IL             12.37m   40-07.00
 4 Tommy Smith               88 Indiana TC              12.23m   40-01.50
 5 Benjamin Stephen          89 Unattached              11.78m   38-07.75
 6 Darion Phiffer            89 Stly Strider            10.47m   34-04.25

Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Alex Genseal              88 SW Cheetahs             49.40m     162-01
 2 Robert Psenka             88 Fox River Grove, IL     40.01m     131-03
 3 Josh Brent                88 Heroh TC                39.96m     131-01
 4 Tommy Smith               88 Indiana TC              39.12m     128-04
 5 Jim Theologes             89 Huntley, IL             38.51m     126-04
 6 Benjamin Stephen          89 Unattached              34.43m     112-11
 7 Bradley Read              89 Elgin Sharks            31.69m     104-00
 8 Jordan Covington          89 Indy Cheetah            12.33m      40-05

Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Alex Genseal              88 SW Cheetahs             45.48m     149-02
 2 Tommy Smith               88 Indiana TC              40.13m     131-08
 3 Richard Kingery           88 Orland Park, IL         28.48m      93-05
 4 Nathan Wilson             89 Mahomet, IL             22.05m      72-04
 5 Nikko Peebles             89 Hazel Crest, IL         17.83m      58-06
 6 Milan Alexander           89 Anglc Flyers            12.58m      41-03

Outdoor Pentathlon Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tony Dellavalle           88 IL, IL                    3199
 2 Connor Strange            89 DeKalb                    1499

100 Meter Dash Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Charles Smith             87 Evnstn Eagle             11.06
 2 Jeremy Johnson            86 Anglc Flyers             11.10
 3 Brent Pegues              86 IL, IL                   11.27
 4 Reginald Stewart          86 Kankakee                 11.56
 5 Brian Rabb                87 Unattached               11.59
 6 Kesonn Lee                86 FW Express               11.60
 7 Emanuel Lewis             86 Dominators               11.71
 8 Martin Stephen            86 Unattached               11.77

100 Meter Dash Intermediate Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Jeremy Johnson            86 Anglc Flyers             11.18Q  1
 2 Brent Pegues              86 IL, IL                   11.35Q  2
 3 Charles Smith             87 Evnstn Eagle             11.19Q  1
 4 Reginald Stewart          86 Kankakee                 11.41Q  2
 5 Brian Rabb                87 Unattached               11.62Q  1
 6 Kesonn Lee                86 FW Express               11.66Q  2
 7 Martin Stephen            86 Unattached               11.74q  2
 8 Emanuel Lewis             86 Dominators               11.76q  1
 9 Shelton Stephens          87 FW Express               12.85   1

200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Charles Smith             87 Evnstn Eagle             22.22   2
 2 Brent Pegues              86 IL, IL                   22.37   2
 3 Jeremy Johnson            86 Anglc Flyers             22.43   2
 4 Reginald Stewart          86 Kankakee                 22.90   2
 5 Chris Wright              86 IL, IL                   23.16   2
 6 Brian Rabb                87 Unattached               23.46   2
 7 Al (Pierre) Moore         86 Dominators               23.64   2
 8 Kesonn Lee                86 FW Express               23.90   2
 9 Quentin Jones             86 Speed Unlimi             25.30   1
10 Shelton Stephens          87 FW Express               25.71   1
11 Sean Whitten              86 Summit City              26.04   1

400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Brent Pegues              86 IL, IL                   50.30   2
 2 Chris Wright              86 IL, IL                   50.79   2
 3 Reginald Stewart          86 Kankakee                 50.99   2
 4 Anthony Bavuffi           86 Invaders                 52.39   2
 5 Martin Stephen            86 Unattached               52.79   2
 6 Rashad Portee             87 Dominators               52.91   2
 7 Brandon Rabb              87 Unattached               54.05   2
 8 Sean O'Neil               86 FW Express               56.69   1
 9 Sean Whitten              86 Summit City            1:02.34   1

800 Meter Run Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Trent Wilking             86 Kankakee               2:04.29
 2 Brandon Wolf              86 Park Forest, IL        2:04.74
 3 Justin Geiger             86 IL, IL                 2:04.96
 4 Andy Bloom                86 IL, IL                 2:11.13
 5 Seth Ball                 87 Unattached             2:11.49
 6 Thomas Crum               87 FW Express             2:21.84

1500 Meter Run Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Chris Cebula              87 DeKalb                 4:22.34
 2 Brad Rach                 86 Marion                 4:23.59
 3 Byron Etta                86 SW Cheetahs            4:24.76
 4 Seth Ball                 87 Unattached             4:31.11
 5 Sean Whitten              86 Summit City            5:51.33

3000 Meter Run Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Andy Bloom                86 IL, IL                 9:17.94
 2 Brad Rach                 86 Marion                 9:19.42
 3 Byron Etta                86 SW Cheetahs            9:20.20
 4 Mark Riggs                87 West Dundee, IL        9:50.68

110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Derrick Fischer           86 Homewood, IL             15.38
 2 Wade Rippy                86 Mahomet, IL              15.42
 3 Ryan Smith                86 Indiana TC               15.46
 4 Elliot Cohee              86 Unattached               16.05
 5 Brandon Rabb              87 Unattached               16.64
 6 Jamar Jackson             87 University Park, IL      17.18
 7 Grant Brewer              86 Mahomet, IL              17.34
 8 Matt McDaniel             87 Unattached               18.36

110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Derrick Fischer           86 Homewood, IL             15.52Q  2
 2 Elliot Cohee              86 Unattached               15.93Q  1
 3 Wade Rippy                86 Mahomet, IL              16.00Q  2
 4 Ryan Smith                86 Indiana TC               16.90Q  1
 5 Grant Brewer              86 Mahomet, IL              17.32Q  1
 6 Brandon Rabb              87 Unattached               17.40Q  2
 7 Jamar Jackson             87 University Park, IL      17.76q  2
 8 Matt McDaniel             87 Unattached               17.77q  1
 9 Jared Randle              87 Kankakee                 17.82   2
10 John Lovitsch             86 IL, IL                   18.12   1

400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wade Rippy                86 Mahomet, IL              59.09
 2 Derrick Fischer           86 Homewood, IL             59.51
 3 Patrick Tennant           86 River Runner           1:00.89
 4 Elliot Cohee              86 Unattached             1:01.47
 5 Grant Brewer              86 Mahomet, IL            1:03.58
 6 Matt McDaniel             87 Unattached             1:03.78

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Andy Bloom                86 IL, IL                 6:20.96
 2 Chris Cebula              87 DeKalb                 6:23.35
 3 Brad Rach                 86 Marion                 6:32.84

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Decatur Dominators                                    44.99
    1) Emanuel Lewis 86                2) Trayshon Mason 86
    3) Al (Pierre) Moore 86            4) Rashad Portee 87
 2 Univ. of Chicago TC                                   45.22
    1) Cedric Bailey 87                2) Darreal Beal 86
    3) Neal Griffin 87                 4) Azizuddin Rose 86
 3 Fort Wayne Express                                    48.23
    1) Thomas Crum 87                  2) Dante' Turner 87
    3) Kesonn Lee 86                   4) Shelton Stephens 87

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Fort Wayne Express                                  3:45.16
    1) Sean O'Neil 86                  2) Thomas Crum 87
    3) Dante' Turner 87                4) Kesonn Lee 86
 2 Illinois Stealth Bombers                            3:50.88
    1) Darrel Cobbins 86               2) Queinton Wright 86
    3) Ryan Smith 86                   4) Marcus Woods 86

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 SW Suburban Cheetahs                                9:39.52
    1) Byron Etta 86                   2) Patrick Greene 86
    3) Scott Malm 86                   4) Anthony Trubich 86

High Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Michael Smith             86 Lv's Cheetah             1.80m    5-10.75
 2 Derrick Fischer           86 Homewood, IL             1.75m    5-08.75
 3 Trent Wilking             86 Kankakee                 1.65m    5-05.00
 4 Quentin Jones             86 Speed Unlimi             1.60m    5-03.00
 4 Jonathan Meier            86 River Runner             1.60m    5-03.00

Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 John Adamczyk             86 Viper TC                 4.10m   13-05.25
 2 Jake Conn                 86 Unattached               4.10m   13-05.25
 3 Chance Eiker              86 IL, IL                   3.95m   12-11.50
 4 Jeff Raymond              86 West Chicago             3.80m   12-05.50
 5 Patrick Tennant           86 River Runner             3.50m   11-05.75
 5 Seager Wilson             87 Unattached               3.50m   11-05.75
 7 Peter Meersman            86 Viper TC                 2.90m    9-06.25
-- John Maher                86 Viper TC                    NH

Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Darreal Beal              86 Chicago, IL              6.61m   21-08.25
 2 Akeem Topps               86 Stly Strider             6.05m   19-10.25
 3 Martin Stephen            86 Unattached               5.97m   19-07.00
 4 Al (Pierre) Moore         86 Dominators               5.85m   19-02.50
 5 Brian Rabb                87 Unattached               5.66m   18-07.00
 6 Brandon Rabb              87 Unattached               5.59m   18-04.25
 7 Quentin Jones             86 Speed Unlimi             5.44m   17-10.25
 8 Emanuel Lewis             86 Dominators               5.35m   17-06.75

Triple Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Chandler Hardin           87 Stly Strider            13.10m   42-11.75
 2 Norman Perez              86 Five Alive              12.40m   40-08.25
 3 Daniel Chambers           86 Normal, IL              11.89m   39-00.25
 4 Charlie Larson            87 Viper TC                11.47m   37-07.75
 5 Sean O'Neil               86 FW Express              11.15m   36-07.00
 6 Jonathan Meier            86 River Runner            11.05m   36-03.00

Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Gabe Morran               86 Indiana TC              14.71m   48-03.25
 2 Billy Watkins             86 Purdue Area             13.68m   44-10.75
 3 Jeremy Jadej              86 Downers Grove, IL       13.50m   44-03.50
 4 Aaron Prosser             86 IL, IL                  12.10m   39-08.50
 5 Nick Chumbley             86 IL, IL                  12.07m   39-07.25
 6 Dan Black                 86 Invaders                11.76m   38-07.00
 7 Jeremy Ochs               87 Mahomet, IL             11.59m   38-00.25
 8 Everett Blackmon          87 Indy Cheetah             9.00m   29-06.50

Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Billy Watkins             86 Purdue Area             42.85m     140-07
 2 Nick Chumbley             86 IL, IL                  42.05m     137-11
 3 Stephen Griffy            86 Unattached              38.74m     127-01
 4 Steve Washack             86 Kankakee                37.28m     122-04
 5 Aaron Prosser             86 IL, IL                  36.99m     121-04
 6 Jeremy Jadej              86 Downers Grove, IL       34.84m     114-04
 7 Gabe Morran               86 Indiana TC              31.90m     104-08
 8 Joseph Walsh              87 Indiana TC              28.10m      92-02

Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Brock Turner              86 Effingham               46.79m     153-06
 2 Stephen Griffy            86 Unattached              44.68m     146-07
 3 Jeremy Ochs               87 Mahomet, IL             37.30m     122-04
 4 Nick Cooprider            86 DeKalb                  36.81m     120-09
 5 Billy Watkins             86 Purdue Area             32.49m     106-07
 6 Joseph Walsh              87 Indiana TC              26.75m      87-09
 7 Michael Janikowski        87 River Runner            26.34m      86-05
 8 Jonathan Meier            86 River Runner            20.97m      68-09

Decathlon Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Eric Castro               87 N Shor Breez              3770

100 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Tyreese Andrews           84 Bombers                  10.87
 2 Marcel Morgan             84 Chicago, IL              10.98
 3 Marcus Head               83 Zephyrs                  11.06
 4 Marquice Cole             83 Lv's Cheetah             11.10
 5 Jamal Gill                84 Summit City              11.16
 6 Chris Clay                85 FW Express               11.24
 7 Martece Winston           85 Park Forest, IL          11.30

100 Meter Dash Young Men
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Tyreese Andrews           84 Bombers                  11.13Q  1
 2 Marcel Morgan             84 Chicago, IL              11.15Q  2
 3 Marquice Cole             83 Lv's Cheetah             11.14Q  1
 4 Marcus Head               83 Zephyrs                  11.19Q  2
 5 Jamal Gill                84 Summit City              11.16Q  1
 6 Chris Clay                85 FW Express               11.25Q  2
 7 Martece Winston           85 Park Forest, IL          11.17q  1
 8 Foo Wolf                  84 New Horizion             11.96q  2
 9 Ryan Workman              84 Unattached               12.17   2

200 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tyreese Andrews           84 Bombers                  21.60
 2 Marcus Head               83 Zephyrs                  21.78
 3 Martece Winston           85 Park Forest, IL          21.95
 4 Frankie Oliver            84 Lv's Cheetah             22.37
 5 Steven Taylor             84 Bombers                  22.51
 6 Jamal Gill                84 Summit City              22.60
 7 Chris Clay                85 FW Express               22.92
 8 Keith Heerdegen           85 Invaders                 23.69

400 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Frankie Oliver            84 Lv's Cheetah             48.57
 2 Marcus Head               83 Zephyrs                  49.09
 3 Roger Driver              83 Anglc Flyers             49.56
 4 Steven Taylor             84 Bombers                  50.46
 5 Ahkeem Waterford          84 Bombers                  50.78
 6 Darryl Randall            84 Bombers                  50.96
 7 Jamal Gill                84 Summit City              52.54

800 Meter Run Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Samuel Meier              84 River Runner           1:59.47
 2 James Johnson             84 Anglc Flyers           2:00.14
 3 Erik Lentzkow             85 IL, IL                 2:00.39
 4 Ahrif Sarumi              84 Bombers                2:01.55
 5 Scott Lobianco            85 Evnstn Eagle           2:06.38

1500 Meter Run Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ahrif Sarumi              84 Bombers                4:09.27
 2 James Johnson             84 Anglc Flyers           4:11.69
 3 Eric Comiskey             85 Falcon Youth           4:12.50
 4 Nathan Kennedy            85 SW Cheetahs            4:21.19
 5 Adam Rodriguez            85 Sterling               4:23.25

5000 Meter Run Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 James Kestler             85 Des Plaines, IL       15:58.37
 2 Billy Poole-Harris        84 Zephyrs               16:03.34
 3 Nathan Kennedy            85 SW Cheetahs           16:05.55
 4 Cortez Calvert            84 Falcon Youth          16:17.70
 5 Sinan Khamo               85 River Runner          16:21.17

110 Meter Hurdles (39") Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Anthony Young             84 Bombers                  14.33
 2 Marcus Lesley             84 Anglc Flyers             14.44
 3 Jason George              83 N Shor Breez             14.55
 4 Jason Tolliver            84 Bombers                  14.98
 5 Michael Runnels           84 Zephyrs                  15.36
 6 Courtland Blade           85 TH Trailblaz             15.39
 7 Dwayne Miller             85 Lv's Cheetah             15.41

110 Meter Hurdles (39") Young Men
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Anthony Young             84 Bombers                  14.48Q  1
 2 Marcus Lesley             84 Anglc Flyers             14.67Q  2
 3 Jason George              83 N Shor Breez             14.55Q  1
 4 Jason Tolliver            84 Bombers                  14.76Q  2
 5 Courtland Blade           85 TH Trailblaz             15.53Q  1
 6 Dwayne Miller             85 Lv's Cheetah             15.74Q  2
 7 Michael Runnels           84 Zephyrs                  15.73q  1
 8 Carlos Staten             84 FW Express               16.88q  2
-- Corey Blade               85 TH Trailblaz                DQ   2

400 Meter Hurdles (36") Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jean Middleton            84 IL, IL                   54.25
 2 Jason George              83 N Shor Breez             54.26
 3 Nathan Probst             84 Roselle, IL              55.91
 4 Jason Tolliver            84 Bombers                  57.57

2000 Meter Steeplechase Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Eric Comiskey             85 Falcon Youth           6:17.67
 2 Christian Reid            84 Falcon Youth           6:32.06
 3 Adam Rodriguez            85 Sterling               6:50.08
 4 Kevin Leiting             85 SW Cheetahs            7:07.10

4x100 Meter Relay Young Men
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Illinois Stealth Bombers                              41.96
    1) Tyreese Andrews 84              2) Steven Taylor 84
    3) Anthony Young 84                4) Ahkeem Waterford 84
 2 Lv's Cheetahs                                         42.47
    1) Marquice Cole 83                2) Ramon Henry 84
    3) Mike Johnson 85                 4) Frankie Oliver 84
 3 Angelic Flyers                                        42.62
    1) Roger Driver 83                 2) James Hoskins 84
    3) Marcus Lesley 84                4) Angelo Lloyd 84
 4 Univ. of Chicago TC  'B'                              43.03
    1) Canell Johnson 85               2) Marquis Wilson 85
    3) Martece Winston 85              4) Palodin Jordan 85
 5 Ben Newson / Rockford TC                              45.33
    1) Montell Clanton 85              2) Michael Jones 84
    3) Sean Milner 84                  4) Bellande Pierre 84
-- Univ. of Chicago TC                                      DQ
    1) Jason Hall 84                   2) Marcel Morgan 84
    3) Jimmie Williams 85              4) Brandon Robinson 84

4x400 Meter Relay Young Men
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Illinois Stealth Bombers                            3:18.91
    1) Ahkeem Waterford 84             2) Tyreese Andrews 84
    3) Darryl Randall 84               4) Steven Taylor 84
 2 North Shore Breeze                                  3:20.48
    1) Neriah Hines 84                 2) Jerry Mims 83
    3) Josh Roden 84                   4) Jason George 83
 3 Angelic Flyers                                      3:25.38
    1) Marcus Lesley 84                2) Angelo Lloyd 84
    3) Lamar Dye 84                    4) Roger Driver 83
 4 Illinois Stealth Bombers  'B'                       3:30.29
    1) Thomas Moore 84                 2) Anthony Young 84
    3) Kendall Hollins 84              4) John Burnett 84
 5 Ben Newson / Rockford TC                            3:36.12
    1) Sean Milner 84                  2) Montell Clanton 85
    3) Bellande Pierre 84              4) Michael Jones 84
 6 Casa                                                3:39.39
    1) Bert Tisch 84                   2) David Boduch 85
    3) Britt Taylor 84                 4) Jeffrey Sizemore 85

4x800 Meter Relay Young Men
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 River Runners TC                                    8:34.62
    1) Sinan Khamo 85                  2) Stefan Lindgren 84
    3) Samuel Meier 84                 4) Jeff Mlynski 83
 2 Lv's Cheetahs                                       8:43.16
    1) Stephen Boykin 84               2) Glenn Coley 83
    3) Terrell Henderson 85            4) Eric Shepard 84
 3 SW Suburban Cheetahs                                9:01.23
    1) Stephen Friedman 85             2) Matt Hall 85
    3) Nathan Kennedy 85               4) Kevin Leiting 85

High Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Steve Daniel              85 Stly Strider             1.95m    6-04.75
 2 Ceith Creekmur            84 IL, IL                   1.95m    6-04.75
 3 Angelo Lloyd              84 Anglc Flyers             1.90m    6-02.75
 4 Foo Wolf                  84 New Horizion             1.85m    6-00.75
 5 James Hoskins             84 Anglc Flyers             1.75m    5-08.75
-- Michael Musich            85 River Runner                NH

Pole Vault Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 James Martzall            84 Unattached               4.40m   14-05.25
 2 Dave Viken                85 Viper TC                 4.25m   13-11.25
 2 Brandon Schneider         84 Summit City              4.25m   13-11.25
 4 Jake Willaker             84 Central IL               4.10m   13-05.25
 5 Jon Blome                 85 IL, IL                   4.10m   13-05.25
 6 Josh Grys                 85 Central IL               3.95m   12-11.50
 7 Josef Bronnenberg         85 Indiana TC               3.50m   11-05.75
 8 Ryan Lynn                 84 Unattached               3.15m   10-04.00
-- Aron Sullivan             84 Viper TC                    NH
-- Eric DiSilvestro          84 Viper TC                    NH

Long Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Marcel Morgan             84 Chicago, IL              6.87m   22-06.50
 2 Ademola Adeniji           85 Stly Strider             6.84m   22-05.25
 3 Frankie Oliver            84 Lv's Cheetah             6.49m   21-03.50
 4 Jose Oquendo              85 Sterling                 6.33m   20-09.25
 5 Carlos Staten             84 FW Express               5.97m   19-07.00
 6 Ryan Workman              84 Unattached               5.68m   18-07.75
-- Neriah Hines              84 N Shor Breez                ND

Triple Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Marcus Head               83 Zephyrs                 14.91m   48-11.00
 2 Steve Daniel              85 Stly Strider            14.40m   47-03.00
 3 Britt Taylor              84 IL, IL                  13.65m   44-09.50
 4 Jeffrey Sizemore          85 IL, IL                  12.86m   42-02.25
 5 Michael Jones             84 Bn/Rockford             12.81m   42-00.50

Shot Put (12#) Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Floyd Turner              85 Unattached              17.75m   58-03.00
 2 Cory Martin               85 Indiana TC              17.26m   56-07.50
 3 Benjamin Ward             84 Unattached              15.11m   49-07.00
 4 Austin Hogue              85 Tuscola, IL             13.68m   44-10.75
 5 Joseph Madej              84 Downers Grove, IL       13.32m   43-08.50
 6 Ajay Thornton             84 River Runner            11.81m   38-09.00
-- Bill Miller               85 Unattached                  ND

Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Floyd Turner              85 Unattached              52.00m     170-07
 2 Cody Roberts              85 Bloomington, IL         49.19m     161-05
 3 Austin Hogue              85 Tuscola, IL             47.24m     155-00
 4 Cory Martin               85 Indiana TC              47.18m     154-09
 5 Aaron Hite                84 Unattached              43.81m     143-09
 6 Ryan Williams             84 Bombers                 40.71m     133-07
 7 Michael Wilson            85 Hinsdale, IL            32.60m     106-11
 8 Ajay Thornton             84 River Runner            31.40m     103-00

Javelin Throw (800G) Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dan Milroy                83 Aurora, IL              52.15m     171-01
 2 Jonathan Sykora           83 SW Cheetahs             38.12m     125-01
 3 Thomas Schaffer           85 Lv's Cheetah            37.43m     122-10
 4 Michael Wilson            85 Hinsdale, IL            35.85m     117-07
 5 Jarred Caldwell           85 Hinsdale, IL            32.02m     105-01

Decathlon Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ed Mastny                 85 Unattached                5651
 2 Ceith Creekmur            84 IL, IL                    5508
 3 Justin Kozak              85 Unattached                5356
 4 David Boduch              85 IL, IL                    4952
 5 Zach Pawlowski            85 Unattached                4926
 6 Ben Brokaw                84 Sterling                  4766
 7 Thomas Schaffer           85 Lv's Cheetah              4098
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx