Join/Renew Now

Region 6 Junior Olympic Championships

7/10-13/2002 - Hoover High School

Event 101  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Shakira Williams             Unattached               16.22
 2 Simone Charley               HO0V                     17.59
 3 Jasmine Crimes               PCTC                     18.87
 4 Alana Jones                  WRTC                     19.92

Event 102  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Shakira Williams             Unattached               35.65
 2 Jennifer Willoughby          SSTC                     41.66
 3 Alana Jones                  WRTC                     42.31
 4 Arlena Obey                  CTBT                     42.59

Event 103  Girls 400 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Kianna Howard                CTBT                   1:19.76
 2 Hope Sanford                 CTBT                   1:26.21
 3 Shakira Williams             Unattached             1:31.90
 4 Alana Jones                  WRTC                   1:37.96
 5 Arlena Obey                  CTBT                   1:38.48

Event 104  Girls 800 Meter Run Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kianna Howard                CTBT                   3:11.68
 2 Hope Sanford                 CTBT                   3:37.33

Event 108  Girls 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jazmine Martin               HATC                  15:15.51

Event 111  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Samuel Washington            PCTC                     14.54
 2 Broylan Hutchinson           FUTC                     15.06
 3 Ishamel Preer                PRTC                     15.07
 4 Andrew Howard                MPRD                     15.54
 5 Joshua Brown                 HOTC                     16.14
 6 Joshua Purnell               PRTC                     17.50

Event 112  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 C Stephan Hutcherson         PCTC                     32.76
 2 Broylan Hutchinson           FUTC                     33.66
 3 Samuel Washington            PCTC                     33.73
 4 Andrew Howard                MPRD                     34.85
 5 Ishamel Preer                PRTC                     34.93
 6 Ishmael Lane                 GKDT                     39.92

Event 113  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Matthew Bush                 WRTC                   1:23.73
 2 C Stephan Hutcherson         PCTC                   1:24.53
 3 James Brown                  PCTC                   1:32.05
 4 Le Daniel Mitchell           HOTC                   1:49.47

Event 114  Boys 800 Meter Run Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Malik Johnson                PCTC                   3:13.15
 2 Kahil Beverly                Unattached             3:18.76

Event 115  Boys 1500 Meter Run Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Malik Johnson                PCTC                   7:08.41

Event 118  Boys 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Joshua Brown                 HOTC                  11:07.17
 2 Le Daniel Mitchell           HOTC                  13:01.97

Event 163  Girls Long Jump Sub-Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Simone Charley               HO0V                  10-02.00      3.09m
-- Jade Williams                CETC                      FOUL

Event 165  Girls Shot Put (6#) Sub-Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Shaquila White               HMTC                  20-00.00      6.09m
 2 Sharon Maddox                LAET                  13-01.00      3.98m

Event 167  Girls Javelin Throw (300G) Sub-Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Sharon Maddox                LAET                  27-09.00      8.45m

Event 173  Boys Long Jump Sub-Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Calem Posey                  HPTC                  10-03.25      3.13m
 2 Ishamel Preer                PRTC                   9-09.75      2.99m
 3 Ishmael Lane                 GKDT                   9-00.50      2.75m

Event 181  Girls Triathlon Sub-Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Tania Moore                  MHTC                       102

Event 201  Girls 100 Meter Dash Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Jade Moore                   LAET                     13.83
 2 Taurinesha White             BRYM                     13.93
 3 Checara Foster               CETC                     13.96
 4 Raven Sims                   BRYM                     14.36
 5 Alexandria Montgomery        PCTC                     14.63
 6 Amiracle Watson              MPRD                     14.66
 7 Courtney Steele              MPRD                     15.13
 8 Addisonisha Price            RRTC                     16.46

Event 202  Girls 200 Meter Dash Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Taurinesha White             BRYM                     28.30
 2 Jade Moore                   LAET                     28.85
 3 Amiracle Watson              MPRD                     30.22
 4 Alexandria Montgomery        PCTC                     30.28
 5 Kenyathia Hackworth          MPRD                     30.53
 6 Jade Majors                  CTBT                     30.77
 7 Reyna Anderson               FUTC                     31.37
-- Courtney Steele              MPRD                       DNF

Event 203  Girls 400 Meter Dash Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Taurinesha White             BRYM                   1:06.89
 2 Jade Meyers                  NOSE                   1:06.90
 3 Raven Sims                   BRYM                   1:09.45
 4 Morganne Phillips            CETC                   1:13.43
 5 Lamesha Parr                 CTBT                   1:13.84
 6 Tiara Goode                  NATC                   1:17.28
 7 Jade Majors                  CTBT                   1:24.22
 8 Savannah Pointer             NATC                   1:24.89

Event 204  Girls 800 Meter Run Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Mary Welcome                 NOSE                   2:42.72
 2 Mary Huston                  HMTC                   2:42.93
 3 Shelby Haynes                GKDT                   2:47.32
 4 Shade Lewis                  NOSE                   2:48.51
 5 Jade Wilkerson               CTBT                   3:03.27
 6 Kaya Turner                  CTBT                   3:10.55
 7 Savannah Pointer             NATC                   3:15.63
 8 Kiara McClellar              PRTC                   3:23.36
 9 Amanda Sims                  CTBT                   3:43.73

Event 205  Girls 1500 Meter Run Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Mary Huston                  HMTC                   5:39.35
 2 Mary Welcome                 NOSE                   5:48.99
 3 Shade Lewis                  NOSE                   5:54.84
 4 Shelby Haynes                GKDT                   6:07.16
 5 Savannah Pointer             NATC                   6:11.98
 6 Allison Martin               HPTC                   6:14.96
 7 Amanda Sims                  CTBT                   6:19.29
 8 Jade Wilkerson               CTBT                   6:19.54
 9 Taylor Morrison              BRTC                   6:19.97

Event 208  Girls 1500 Meter Race Walk Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kasey Cador                  POCT                  10:12.97
 2 Kelsey Cador                 POCT                  11:04.86
 3 Christina Moore              MHTC                  15:39.64

Event 211  Boys 100 Meter Dash Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Joshua Williams              CETC                     14.12
 2 Sheldon McClain              RRTC                     14.13
 3 Patrick Milliner             PRAT                     14.67
 4 Adonis Dussett               RRTC                     14.70
 5 Larry Hampton                NATC                     14.72
 6 Jarred Phillips              NOCT                     15.04

Event 212  Boys 200 Meter Dash Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sheldon McClain              RRTC                     29.89
 2 Joshua Williams              CETC                     29.92
 3 Paul Turner                  PPTC                     30.67
 4 Larry Hampton                NATC                     34.06

Event 213  Boys 400 Meter Dash Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Paul Turner                  PPTC                   1:07.05
 2 Albert Evans                 KETC                   1:07.72
 3 Lance Miller                 RRTC                   1:13.09
 4 Isaiah Trotter               MPRD                   1:15.50
 5 Patrick Lymon                HMTC                   1:16.61
 6 Adonis Dussett               RRTC                   1:16.75

Event 214  Boys 800 Meter Run Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Allen Poole                  HMTC                   2:53.22
 2 Matthew Rice                 BRYM                   2:54.29
 3 Joshua Spivey                PRTC                   2:57.38
 4 Shawn Harris                 MHTC                   3:04.72
 5 MacKenzie Price              GKDT                   3:21.53

Event 215  Boys 1500 Meter Run Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Matthew Rice                 BRYM                   6:00.55
 2 Robert Peterson              FUTC                   6:26.65
 3 MacKenzie Price              GKDT                   7:04.95

Event 218  Boys 1500 Meter Race Walk Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Juma Martin                  HATC                  12:32.23
 2 Darius Lang                  HATC                  15:52.94

Event 241  Girls 4x100 Meter Relay Bantam
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 New Orleans Stars Express  'A'                        59.60
 2 Mobile Parks And Recreati  'A'                      1:02.80
 3 New Orleans Stars Express  'B'                      1:03.34
-- Port City Track club  'A'                                DQ
-- Club Elite Track Club  'A'                               DQ

Event 242  Girls 4x400 Meter Relay Bantam
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 New Orleans Stars Express  'A'                      4:41.40
 2 Continental T-Belles Trac  'A'                      5:00.97
 3 New Orleans Stars Express  'B'                      5:03.03
 4 Club Elite Track Club  'A'                          5:04.01
 5 Future Track Club  'A'                              5:19.86
 6 Continental T-Belles Trac  'B'                      5:57.78

Event 251  Boys 4x100 Meter Relay Bantam
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Road Runners Track Club  'A'                          57.64
 2 Peak Performance Track Cl  'A'                        57.65
-- Prattville Track Club  'A'                               DQ

Event 252  Boys 4x400 Meter Relay Bantam
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Kershaw Ymca Track Club  'A'                        6:22.31

Event 261  Girls High Jump Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Mary Huston                  HMTC                   3-10.00      1.16m
 2 Kiara Reeves                 NOSE                   3-08.00      1.11m
 3 Alysia Lanan                 NOSE                   3-06.00      1.06m
 4 Erin Reynolds                HPTC                   3-04.00      1.01m

Event 263  Girls Long Jump Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Raven Sims                   BRYM                  15-01.75      4.61m
 2 Erin Reynolds                HPTC                  13-00.00      3.96m
 3 Shelby Haynes                GKDT                  12-08.25      3.86m
 4 Kenyathia Hackworth          MPRD                  12-06.00      3.81m
 5 Jade Smith                   RRTC                  10-04.00      3.14m
 6 Kendra Hall                  GKDT                   9-09.00      2.97m
 7 Addisonisha Price            RRTC                   8-11.25      2.72m

Event 265  Girls Shot Put (6#) Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jade Giordano                LAET                  22-01.00      6.73m
 2 Breanna Hegwood              CTBT                   9-00.00      2.74m

Event 267  Girls Javelin Throw (300G) Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jade Giordano                LAET                  74-11.00     22.83m
 2 Katherine Harvey             MPRD                  73-08.00     22.45m
 3 Kelsey Cador                 POCT                  49-02.00     14.98m
 4 Kasey Cador                  POCT                  40-02.00     12.24m
 5 Tania Moore                  MHTC                  32-01.00      9.77m
 6 Christina Moore              MHTC                  13-01.00      3.98m

Event 271  Boys High Jump Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Taylor Cain                  PPTC                   4-00.00      1.21m
 2 Xavier Preston               PPTC                  J4-00.00      1.21m
 3 Jarred Phillips              NOCT                   3-10.00      1.16m
 4 Robert Peterson              FUTC                   3-06.00      1.06m
 5 Shawn Tuteja                 HO0V                   3-04.00      1.01m

Event 273  Boys Long Jump Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Joshua Williams              CETC                  14-04.00      4.36m
 2 Austin Cain                  PPTC                  12-09.00      3.88m
 3 Xavier Preston               PPTC                  12-05.00      3.78m
 4 Lance Miller                 RRTC                  11-10.50      3.61m
 5 Shawn Harris                 MHTC                  11-08.00      3.55m
 6 Joey Black                   PPTC                  11-05.50      3.49m
 7 Myles Charley                HO0V                  10-10.00      3.30m
 8 Jizayah Moore                KETC                  10-02.00      3.09m
-- Albert Evans                 KETC                      FOUL

Event 275  Boys Shot Put (6#) Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Juma Martin                  HATC                  25-10.00      7.87m
 2 Kendle Simon                 HATC                  25-09.00      7.84m
 3 Darius Lang                  HATC                  21-01.00      6.42m
 4 Shawn Tuteja                 HO0V                  20-07.00      6.27m
 5 Christopher Taylor           MPRD                  19-06.00      5.94m
 6 Myles Charley                HO0V                  16-06.00      5.02m

Event 277  Boys Javelin Throw (300G) Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Joey Black                   PPTC                  81-07.00     24.86m
 2 Juma Martin                  HATC                  80-01.00     24.40m
 3 Shane Fontana                LAET                  79-06.00     24.23m
 4 Cameron Tim Meyer            LAET                  69-03.00     21.10m
 5 Shawn Tuteja                 HO0V                  44-05.00     13.53m
 6 Shawn Harris                 MHTC                  40-06.00     12.34m

Event 281  Girls Triathlon Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 J'Tierra Brown               TCAA                       626
 2 Thomeka Livingston           NOCT                       407
 3 Tania Moore                  MHTC                       156

Event 291  Boys Triathlon Bantam
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jarred Phillips              NOCT                       448
 2 Juma Martin                  HATC                       404
 3 Patrick Lymon                HMTC                       393
 4 Shawn Tuteja                 HO0V                       373
 5 Shawn Harris                 MHTC                       278

Event 301  Girls 100 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Azaria Drummond              BRYM                     13.21
 2 Courtney Parm                TCAA                     13.41
 3 LaResha Gilmore              BRTC                     13.69
 4 Almineta Bagby               PCTC                     13.79
 5 Caroline Glover              KETC                     13.84
 6 Jasmine Moore                LAET                     13.86
 7 Charletta Welch              MPRD                     14.61

Event 302  Girls 200 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 LaShay Payne                 BRYM                     27.10
 2 Azaria Drummond              BRYM                     27.11
 3 Angel Watson                 MPRD                     27.13
 4 Courtney Parm                TCAA                     28.57
 5 Jasmine Moore                LAET                     28.62
 6 Shaykala Fuqua               NATC                     29.60
 7 Charletta Welch              MPRD                     30.37
 8 Helen Ashton                 PCTC                     31.92

Event 303  Girls 400 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 LaShay Payne                 BRYM                   1:02.24
 2 Ciera Johnson                BRTC                   1:02.83
 3 Angel Watson                 MPRD                   1:05.88
 4 Kasey Boatner                NOSE                   1:05.93
 5 Brielle Moore                CTBT                   1:09.83
 6 Rachel Bush                  WRTC                   1:13.82
 7 Nefertiti Beckett            MHTC                   1:16.61
 8 Helen Ashton                 PCTC                   1:16.69

Event 304  Girls 800 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Tracey Boatner               NOSE                   2:36.02
 2 Dikenya Wallace              BRTC                   2:37.49
 3 Tiffany Holland              NATC                   2:43.19
 4 Akira McSwain                CTBT                   2:53.23
 5 Faith Sanford                CTBT                   2:53.44
 6 Morgan Imani                 Unattached             2:53.65
 7 Brielle Moore                CTBT                   2:56.56
 8 Victoria Strange             MPRD                   2:57.82
 9 Samantha Morison             BRTC                   2:59.25
 9 Ashley Ferguson              CTBT                   2:59.25
11 Shauntasha Toombs            PRTC                   3:14.33
12 Amber Jones                  NATC                   3:53.01

Event 305  Girls 1500 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Amber Jones                  NATC                   5:35.06
 2 Ashley Carrillo              JJTC                   5:36.05
 3 Akira McSwain                CTBT                   5:51.93
 4 Victoria Strange             MPRD                   6:02.12
 5 Ashley Ferguson              CTBT                   6:07.24
 6 Brittany Lewis               NOSE                   6:24.89
 7 Halie Blanchard              LAET                   6:28.44
 8 Faith Sanford                CTBT                   6:31.61
 9 Amy Benoit                   HATC                   7:08.76
10 Rachel Bush                  WRTC                   7:13.84
11 Amber Moore                  CTBT                   7:54.49

Event 306  Girls 3000 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Ashley Carrillo              JJTC                  12:56.46
 2 Halie Blanchard              LAET                  13:41.06

Event 308  Girls 1500 Meter Race Walk Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Briana Lucas                 MHTC                  10:22.55
 2 Danielle Cador               POCT                  10:51.65
 3 Deanha Monroe                NOSE                  11:21.99
-- Shavonda Wilson              RRTC                        DQ
-- DeBrittanie Thomas           KETC                        DQ

Event 311  Boys 100 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Don Jones                    NATC                     13.33
 2 Kenneth Bell                 TCAA                     13.48
 3 Clarence Morris              PRAT                     13.58
 4 Demarcus Milliner            PRAT                     13.77
 5 Cameron Montgomery           MPRD                     13.90

Event 312  Boys 200 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Solofo Evans                 PCTC                     26.24
 2 Louis Watson                 MPRD                     27.24
 3 Ernest Celeste               LAET                     27.76
 4 Julian Parker                BRTC                     28.36
 5 Cameron Montgomery           MPRD                     29.16
 6 Calvin Turner                MPRD                     29.39
 7 Michael Moore                MHTC                     37.08

Event 313  Boys 400 Meter Dash Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Louis Watson                 MPRD                   1:00.05
 2 Solofo Evans                 PCTC                   1:00.47
 3 Julian Parker                BRTC                   1:01.65
 4 Timothy Sterling             FATC                   1:02.59
 5 Mark Fisher                  MHTC                   1:22.74
 6 Marty Holman                 MHTC                   1:35.69
 7 Michael Moore                MHTC                   1:41.23

Event 314  Boys 800 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nicholas Darby               FUTC                   2:33.04
 2 Brian Duhe'                  MPRD                   2:39.21
 3 paul Henny                   LAET                   2:39.41
 4 Brad Davis                   HMTC                   2:47.20
 5 LeRon Dexter                 CETC                   3:13.22

Event 315  Boys 1500 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Larry Burton                 MHTC                   5:17.61
 2 Patrick McGregor             HO0V                   5:18.10
 3 Matthew Perri                PPTC                   5:28.92
 4 Brad Davis                   HMTC                   5:30.48
 5 Tom Gurley                   LAET                   5:37.19
 6 Tony Potts                   TCAA                   5:48.09
 7 Joseph Trimble               KETC                   6:12.48
 8 Steve Allen                  WRTC                   6:46.25

Event 316  Boys 3000 Meter Run Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Larry Burton                 MHTC                  11:28.76
 2 Matthew Perri                PPTC                  11:48.53
 3 Tom Gurley                   LAET                  12:32.35

Event 318  Boys 1500 Meter Race Walk Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Caleb Champman               GKDT                  11:02.71
 2 Marty Holman                 MHTC                  12:13.01

Event 321  Girls 80 Meter Hurdles (30") Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Caroline Glover              KETC                     14.94
 2 Brandi Armant                NOSE                     15.86
 3 Ashley Livingston            NOCT                     15.97
 4 Nefertiti Beckett            MHTC                     18.41
 5 Nicole Charley               HO0V                     18.64
 6 Brittany Richardson          HO0V                     19.69
 7 Briana Lucas                 MHTC                     23.11

Event 331  Boys 80 Meter Hurdles (30") Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cedric Kelly                 RRTC                     15.35
 2 Christopher Avery            LAET                     15.78
 3 Winston Williams             SEMT                     16.63
 4 Nirina Evans                 PCTC                     19.29

Event 341  Girls 4x100 Meter Relay Midget
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Lake Area Express  'A'                                55.32
 2 New Orleans Stars Express  'A'                        55.35
 3 Port City Track club  'A'                             55.39
 4 Baton Rouge Track club  'A'                           55.44
 5 Twin City Athletic Associ  'A'                        56.88
 6 North Alabama Track club  'A'                         58.26

Event 342  Girls 4x400 Meter Relay Midget
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Baton Rouge Track club  'A'                         4:23.05
 2 New Orleans Stars Express  'A'                      4:35.56
 3 Baton Rouge Track club  'B'                         4:41.86
 4 Twin City Athletic Associ  'A'                      4:52.13
 5 North Alabama Track club  'A'                       4:58.12

Event 343  Girls 4x800 Meter Relay Midget
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Continental T-Belles Trac  'A'                     11:19.94
 2 New Orleans Stars Express  'A'                     11:46.15

Event 351  Boys 4x100 Meter Relay Midget
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Lake Area Express  'A'                                53.28
 2 Faith Track Club  'A'                                 54.33
 3 Twin City Athletic Associ  'A'                        55.60
-- Prattville Track Club  'A'                               DQ
-- Port City Track club  'A'                                DQ
-- North Alabama Track club  'A'                            DQ

Event 352  Boys 4x400 Meter Relay Midget
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Twin City Athletic Associ  'A'                      4:37.17
 2 Port City Track club  'A'                           4:37.48
 3 Mobile Parks And Recreati  'A'                      4:38.16
 4 Lake Area Express  'A'                              4:48.97

Event 361  Girls High Jump Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Lauren Lee                   PPTC                   3-08.00      1.11m
 2 Danielle Cador               POCT                   3-06.00      1.06m
 3 Amy Benoit                   HATC                   3-00.00      0.91m
-- Nicole Charley               HO0V                        NH

Event 363  Girls Long Jump Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Tiesha Jackson               HOTC                  14-00.50      4.27m
 2 Ademika Estem                RRTC                  12-11.50      3.94m
 3 Almineta Bagby               PCTC                  12-07.50      3.84m
 4 Shauntasha Toombs            PRTC                  12-04.75      3.77m
 5 Caroline Glover              KETC                  12-00.25      3.66m
 6 Jerika Gadd                  NATC                  11-07.25      3.53m
 7 Nefertiti Beckett            MHTC                  11-06.00      3.50m

Event 365  Girls Shot Put (6#) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 LaQuoya Kelly                CTBT                  32-04.00      9.85m
 2 DeBrittanie Thomas           KETC                  30-07.00      9.32m
 3 Sammantha Phillips           PCTC                  26-11.00      8.20m
 4 Kimberly Hall                GKDT                 J26-11.00      8.20m
 5 Jetti Lee                    BRTC                  26-05.00      8.05m
 6 LaChandr Taylor              MPRD                  25-00.00      7.62m
 7 Lauren Lee                   PPTC                  22-07.00      6.88m
 8 Reshall Jones                HATC                  21-04.00      6.50m

Event 366  Girls Discus Throw (1K) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 LaQuoya Kelly                CTBT                  67-00.00     20.42m
 2 Eryn Sylvester               NOSE                  57-00.00     17.38m
 3 Sammantha Phillips           PCTC                  50-03.00     15.31m
 4 Reshall Jones                HATC                  44-10.00     13.66m
 5 Grace Pritchard              VETC                  38-02.00     11.63m

Event 367  Girls Javelin Throw (300 G) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brittany Richardson          HO0V                  71-04.00     21.74m
 2 Reshall Jones                HATC                  65-01.00     19.83m
 3 DeBrittanie Thomas           KETC                  59-10.00     18.23m
 4 Wartisha Foster              POCT                  52-00.00     15.84m
 5 Briana Lucas                 MHTC                  47-02.00     14.37m

Event 371  Boys High Jump Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Micah McCulloch              Unattached             4-10.25      1.47m
 2 Charles Avery                LAET                   3-08.00      1.11m
 3 Michael Pritchard            VETC                   3-02.00      0.97m

Event 373  Boys Long Jump Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Wilbert Ferninand III        GKDT                  14-07.50      4.45m
 2 Louis Watson                 MPRD                  14-07.00      4.44m
 3 Jamaine Rollins              SEMT                  13-05.75      4.10m
 3 Cedric Kelly                 RRTC                  13-05.75      4.10m
 5 Micah McCulloch              Unattached            13-03.00      4.03m
 6 Courtney Gilchrist           NATC                  13-01.00      3.98m
 7 Raheem McRae                 NATC                  12-00.00      3.65m
 8 Michael Moore                MHTC                  10-04.25      3.15m

Event 375  Boys Shot Put (6#) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Xavier Jordan                HATC                  32-04.00      9.85m
 2 Timothy Sterling             FATC                  31-07.00      9.62m
 3 Jonathan Miles               NOCT                  30-00.00      9.14m
 4 Milton Thomas                AUTC                  28-10.00      8.78m
 5 Darrow Thomas                KETC                  24-10.00      7.56m
-- Justin Lewis                 MHTC                        ND
-- Eric Goolsby                 MHTC                        ND

Event 376  Boys Discus Throw (1K) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Milton Thomas                AUTC                  77-03.00     23.54m
 2 Jonathan Miles               NOCT                  75-04.00     22.96m
 3 Xavier Jordan                HATC                  73-11.00     22.52m
 4 Darrow Thomas                KETC                  55-05.00     16.89m

Event 377  Boys Javelin Throw (300G) Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Larry Burton                 MHTC                 103-03.00     31.47m
 2 Christian Jacques            NOCT                 100-05.00     30.60m
 3 Xavier Jordan                HATC                  92-02.00     28.09m
 4 Solomon Day                  NOCT                  89-06.00     27.27m
 5 Ken King                     MPRD                  80-06.00     24.53m
 6 Kendrick King                MPRD                  77-07.00     23.64m
 7 Milton Thomas                AUTC                  60-07.00     18.46m

Event 381  Girls Outdoor Pentathlon Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Sarah Tortorich              METC                      1912
 2 Nefertiti Beckett            MHTC                      1300
 3 Ashley Livingston            NOCT                      1282
 4 Nicole Charley               HO0V                      1047
 5 Brittany Richardson          HO0V                       947
 6 Briana Lucas                 MHTC                       390

Event 391  Boys Outdoor Pentathlon Midget
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Larry Burton                 MHTC                      1461
 2 Christian Jacques            NOCT                       979
 3 Xavier Jordan                HATC                       952
 4 Mark Fisher                  MHTC                       743

Event 401  Girls 100 Meter Dash Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Bianca Knight                JJTC                     12.22
 2 Patrice Jones                FUTC                     12.98
 3 Lindsey Chretica             LAET                     13.00
 4 Chassidee Lewis              CLTC                     13.02
 5 Clara Sashington             NATC                     13.17
 6 Chasity Riggien              KETC                     13.20
 7 Octavia Nelson               MPRD                     13.52

Event 402  Girls 200 Meter Dash Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Bianca Knight                JJTC                     24.58
 2 Patrice Jones                FUTC                     26.62
 3 Lindsey Chretica             LAET                     26.87
 4 Clara Sashington             NATC                     26.95
 5 Chassidee Lewis              CLTC                     27.09
 6 Octavia Nelson               MPRD                     27.65
 7 Sylvia Duncan                KETC                     27.77

Event 403  Girls 400 Meter Dash Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Bianca Knight                JJTC                     58.30
 2 Quinna Fortune               RRTC                   1:00.82
 3 Chele Green                  CTBT                   1:02.59
 4 Kristin Meyers               NOSE                   1:04.29
 5 Jamie Brooks                 WRTC                   1:04.31
 6 Melissa Brown                NOCT                   1:06.68
 7 Brangelia Patterson          CTBT                   1:07.58
 8 Amanda Deramus               PRAT                   1:10.40

Event 404  Girls 800 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Candance Thomas              GKDT                   2:30.45
 2 Amy Shaffer                  AUTC                   2:35.23
 3 Myrketa Gibson               NOSE                   2:39.12
 4 Ariel Bates                  BRTC                   2:41.41
 5 Keturah Brown                CTBT                   2:42.30
 6 Chele Green                  CTBT                   2:46.00
 7 Jamie Brooks                 WRTC                   2:48.83
 8 Tierra Sharpe                CTBT                   2:50.98
 9 Kayla Bryan                  CTBT                   2:51.43

Event 405  Girls 1500 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Amy Shaffer                  AUTC                   5:10.60
 2 Nicole Davis                 HMTC                   5:12.85
 3 Jessica Gurley               LAET                   5:17.26
 4 Melanie Breaux               LAET                   5:38.07
 5 Kelly Shaffer                AUTC                   5:38.27
 6 Candace Lee                  SWMT                   5:50.14
 7 Jasmine Trimble              KETC                   5:59.30
 8 Candance Thomas              GKDT                   6:02.21
 9 Kayla Bryan                  CTBT                   6:11.52
10 Christal Yancey              CTBT                   6:27.12
11 Jasmin Majors                CTBT                   6:48.73

Event 406  Girls 3000 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Laurel Pritchard             VETC                  11:15.54
 2 Jessica Gurley               LAET                  11:18.15
 3 Nicole Davis                 HMTC                  11:49.37
 4 Melanie Breaux               LAET                  12:08.96
 5 Candace Lee                  SWMT                  13:03.57
 6 Joi Brandon                  BRTC                  14:55.78

Event 409  Girls 3000 Meter Race Walk Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Courtney Moore               MHTC                  32:05.05
 2 LaTonia West                 MHTC                  32:05.25

Event 411  Boys 100 Meter Dash Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Gwantaveus Anderson          MHTC                     11.50
 2 Andre Williams               PCTC                     11.83
 3 Keith Johnson, Jr            RRTC                     11.93
 4 Jim Williamson               SSTC                     12.07
 5 Captain Munnerlyn            MPRD                     12.08
 6 Phelon Jones                 PCTC                     12.20
 7 Justin Wiley                 TCAA                     12.23
 8 Scotty Gibson                RRTC                     12.25

Event 412  Boys 200 Meter Dash Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gwantaveus Anderson          MHTC                     23.29
 2 Brandon Spradley             PCTC                     23.45
 3 Andre Williams               PCTC                     24.15
 4 Jim Williamson               SSTC                     24.20
 5 Keith Johnson, Jr            RRTC                     24.35
 6 Captain Munnerlyn            MPRD                     25.27
 7 Justin Mayers                JJTC                     28.81

Event 413  Boys 400 Meter Dash Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Scotty Gibson                RRTC                     53.35
 2 Brandon Spradley             PCTC                     54.08
 3 Jeremy Bullock               FUTC                     56.43
 4 Joseph Donaldson             PCTC                     56.90
 5 Brandon Gibson               MPRD                     57.38
 6 Matthew Sheppard             CVTC                   1:02.72
 7 Justin Mayers                JJTC                   1:07.23

Event 414  Boys 800 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Dedrick Burnett              MPRD                   2:15.02
 2 Hunter Strange               MPRD                   2:17.34
 3 Michael Dampier              SEMT                   2:18.31
 4 Blake Montgomery             MPRD                   2:39.73
 5 James Huston                 HMTC                   3:00.53

Event 415  Boys 1500 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Hunter Strange               MPRD                   4:57.98
 2 Ryan Barrow                  LAET                   5:04.58
 3 Mario Conley                 TCAA                   5:06.59
 4 Jacob Turnipseed             Unattached             5:18.06
 5 Virgil Sashington            NATC                   5:27.29
 6 Warren John Emmett           NOCT                   5:29.98
 7 Phillip Thompson             NATC                   5:39.58
 8 Wade Macon                   VETC                   5:58.62

Event 416  Boys 3000 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Ryan Barrow                  LAET                  11:10.40
 2 Jacob Turnipseed             Unattached            11:21.86
 3 Johnathan Keonck             LAET                  12:26.48
 4 Phillip Thompson             NATC                  12:34.84

Event 419  Boys 3000 Meter Race Walk Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Sam McMillan                 MPRD                  22:35.94
 2 Ronnie Norford               MHTC                  23:08.61
 3 Ronnnie Anderson             FATC                  23:20.31
 4 Derrick Singleton            MPRD                  23:34.84

Event 421  Girls 100 Meter Hurdles (30") Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Deondrea Hall                MPRD                     16.64
 2 Charlotte Stutts             PCTC                     17.24
 3 Ashley Stone                 HATC                     17.37
 4 Julie Buller                 LAET                     18.02
 5 Alyssa Macon                 KETC                     18.41
 6 Jamie Williams               NOCT                     18.47
 7 Keonte McElveen              NOCT                     18.54
 8 Elizabeth Williams           SEMT                     20.34

Event 422  Girls 200 Meter Hurdles (30") Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jasmine Williams             CETC                     32.16
 2 Jasmine Patton               NATC                     32.26
 3 Chlorise Minor               BRTC                     32.65
 4 Jamie Williams               NOCT                     33.28
 5 Angelica Howard              MPRD                     33.31
 6 Elizabeth Williams           SEMT                     33.40
 7 Courtney Moore               MHTC                     35.47

Event 431  Boys 100 Meter Hurdles (33") Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Preston Williams             MHTC                     15.32
 2 Roderick Johnson             NOCT                     18.49
 3 Ronnie Norford               MHTC                     22.07

Event 432  Boys 200 Meter Hurdles (30") Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kyle Joshua Humphries        PPTC                     27.76
 2 Preston Williams             MHTC                     29.15
 3 Roderick Johnson             NOCT                     29.50
 4 Stevieland Brown             NATC                     31.33
 5 Phillip Thompson             NATC                     32.58
 6 Ronnie Norford               MHTC                     37.31

Event 441  Girls 4x100 Meter Relay Youth
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 New Orleans Stars Express  'A'                        50.72
 2 Road Runners Track Club  'A'                          51.82
 3 Mobile Parks And Recreati  'A'                        53.39
-- New Orleans Stars Express  'B'                           DQ
-- Twin City Athletic Associ  'A'                           DQ

Event 442  Girls 4x400 Meter Relay Youth
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 New Orleans Stars Express  'A'                      4:16.92
 2 Road Runners Track Club  'A'                        4:20.32
 3 Hattiesburg Flyers Track  'A'                       4:32.38
 4 New Orleans Stars Express  'B'                      4:36.49
 5 Continental T-Belles Trac  'A'                      4:39.00
 6 Continental T-Belles Trac  'B'                      4:49.91
-- Kershaw Ymca Track Club  'A'                             DQ

Event 443  Girls 4x800 Meter Relay Youth
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 New Orleans Stars Express  'A'                     10:42.09
 2 Continental T-Belles Trac  'A'                     11:13.35
 3 Continental T-Belles Trac  'B'                     11:51.87
 4 New Orleans Stars Express  'B'                     12:59.13

Event 451  Boys 4x100 Meter Relay Youth
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Road Runners Track Club  'A'                          47.11
 2 Faith Track Club  'A'                                 50.83
-- Prattville Track Club  'A'                               DQ

Event 452  Boys 4x400 Meter Relay Youth
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Port City Track club  'A'                           3:39.75
 2 Road Runners Track Club  'A'                        3:49.73
 3 Faith Track Club  'A'                               3:56.32
 4 Mobile Parks And Recreati  'A'                      4:00.01

Event 461  Girls High Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Victoria Dunlap              CTBT                   4-11.75      1.51m
 2 Elizabeth Williams           SEMT                   4-06.00      1.37m
 3 Keonte McElveen              NOCT                   4-04.00      1.32m
 4 Jamie Williams               NOCT                  J4-04.00      1.32m
 5 Jennifer Kotey               HMTC                  J4-04.00      1.32m
 6 Brianna Murdock              KETC                   4-02.00      1.27m
 7 Rachel Tindol                Unattached            J4-02.00      1.27m

Event 462  Girls Pole Vault Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Julie Buller                 LAET                   8-06.00      2.59m
 2 Kiley Seitz                  MATC                   7-00.00      2.13m

Event 463  Girls Long Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Clara Sashington             NATC                  16-09.00      5.10m
 2 Julie Buller                 LAET                  15-07.25      4.75m
 3 Patrice Jones                FUTC                  15-03.00      4.64m
 4 Victoria Dunlap              CTBT                  15-02.50      4.63m
 5 Candance Thomas              GKDT                  15-02.00      4.62m
 6 Brionne Dussett              RRTC                  14-09.25      4.50m
 7 Brangelia Patterson          CTBT                  14-08.25      4.47m
 8 Melissa Brown                NOCT                  14-06.00      4.41m
 9 Jennifer Kotey               HMTC                  13-05.00      4.08m
10 Lakeshia Williams            CETC                  12-05.50      3.79m
11 Rachel Tindol                Unattached            11-09.00      3.58m

Event 464  Girls Triple Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Clara Sashington             NATC                  34-07.00     10.54m
 2 Deondrea Hall                MPRD                  30-05.50      9.28m

Event 465  Girls Shot Put (6#) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Aquelah Jordan               HATC                  33-00.00     10.05m
 2 Jennifer Kotey               HMTC                  30-10.00      9.39m
 3 Ravience McSwain             HATC                  30-07.00      9.32m
 4 Karla Terrance               GBTC                  23-11.00      7.28m
 5 Briaunla Simmons             KETC                  23-03.00      7.08m
 6 Naima Gayles                 FUTC                  21-10.00      6.65m
 7 Devin Patterson              MPRD                  20-00.00      6.09m
-- LaTonia West                 MHTC                        ND
-- Sherry Kohn                  KETC                        ND
-- Patrice Starnes              CTBT                        ND

Event 466  Girls Discus Throw (1K) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Aquelah Jordan               HATC                  83-06.00     25.45m
 2 Ravience McSwain             HATC                  80-10.00     24.65m
 3 Karla Terrance               GBTC                  45-10.00     13.97m
 4 Briaunla Simmons             KETC                  41-08.00     12.70m

Event 467  Girls Javelin Throw (600G) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Julie Buller                 LAET                 116-10.00     35.62m
 2 Ravience McSwain             HATC                  76-02.00     23.21m
 3 Aquelah Jordan               HATC                  61-02.00     18.64m
 4 LaTonia West                 MHTC                  27-01.00      8.25m

Event 471  Boys High Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Matthew Sheppard             CVTC                   5-03.75      1.61m
 2 Hunter Clark                 PPTC                   5-01.75      1.56m
 3 Michael Williams             HO0V                   4-10.00      1.47m
 4 Brad Passen                  HO0V                   4-06.00      1.37m
 5 James Huston                 HMTC                   4-04.00      1.32m

Event 472  Boys Pole Vault Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Dan Brislin                  HO0V                  10-06.00      3.20m
 2 Michael Lee                  HO0V                   9-06.00      2.89m
 3 Christopher Spear            HO0V                  J9-06.00      2.89m
 4 Brad Passen                  HO0V                   8-00.00      2.43m
 5 Garhett Fontana              LAET                   7-00.00      2.13m

Event 473  Boys Long Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brandon Spradley             PCTC                  20-05.50      6.23m
 2 Phelon Jones                 PCTC                  20-02.25      6.15m
 3 Michael Dampier              SEMT                  18-01.25      5.51m
 4 Jeremy Bullock               FUTC                  17-04.50      5.29m
 5 Brandon Gibson               MPRD                  17-01.50      5.21m

Event 474  Boys Triple Jump Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Kyle Joshua Humphries        PPTC                  37-03.50     11.36m
 2 Brockston Whitfield          Unattached            34-08.25     10.57m
 3 Michael Williams             HO0V                  33-06.00     10.21m
 4 Joshua Tate                  BRTC                  30-09.00      9.37m
 5 Ronnie Norford               MHTC                  26-08.00      8.12m

Event 475  Boys Shot Put (4K) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Zachary Clayton              AUTC                  43-03.00     13.18m
 2 Brockston Whitfield          Unattached            38-05.00     11.70m
 3 Hunter Clark                 PPTC                  35-10.00     10.92m
 4 Michael Richardson           FATC                  31-09.00      9.67m
 5 Cameron Davenport            WRTC                  26-09.00      8.15m
 6 Issac Smith                  PRAT                  26-07.00      8.10m
 7 Ronnnie Anderson             FATC                  20-08.00      6.29m

Event 476  Boys Discus Throw (1K) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Zachary Clayton              AUTC                 142-07.00     43.45m
 2 Brockston Whitfield          Unattached           113-05.00     34.58m
 3 Kyle Joshua Humphries        PPTC                 111-11.00     34.11m
 4 Marlin McClendon             KETC                  90-09.00     27.66m
 5 Nicholas Clayton             AUTC                  89-09.00     27.35m
 6 Hunter Clark                 PPTC                  78-02.00     23.83m

Event 477  Boys Javelin Throw (600 G) Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Kyle Joshua Humphries        PPTC                 128-08.00     39.21m
 2 Dedrick Burnett              MPRD                 120-04.00     36.67m
 3 Hunter Strange               MPRD                 115-06.00     35.21m
 4 Zachary Clayton              AUTC                 108-05.00     33.04m
 5 Sam McMillan                 MPRD                 103-03.00     31.47m
 6 Jamalus Varnado              HATC                  94-01.00     28.67m
 7 Preston Williams             MHTC                  84-08.00     25.80m

Event 481  Girls Outdoor Pentathlon Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Julie Buller                 LAET                      2279
 2 Jennifer Kotey               HMTC                      1964
 3 Keonte McElveen              NOCT                      1690
 4 Jamie Williams               NOCT                      1669
 5 Kimberly Taylor              HMTC                      1442
 6 Rachel Tindol                Unattached                1435
 7 Courtney Moore               MHTC                       992
 8 Aquelah Jordan               HATC                       981

Event 491  Boys Outdoor Pentathlon Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kyle Joshua Humphries        PPTC                      2631
 2 Preston Williams             MHTC                      2193
 3 Roderick Johnson             NOCT                      1515
 4 James Huston                 HMTC                      1020
 5 Reginald Stallworth          HMTC                       851
 6 Ronnie Norford               MHTC                       766

Event 501  Girls 100 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Kristie Mitchell             SWMT                     12.26
 2 Gabrielle Dillion            SWMT                     12.36
 3 LaQuitta Sashington          NATC                     12.84
 4 Nicole Noel                  BRTC                     12.88
 5 Brittany Middlebrook         CETC                     13.00
 6 Jessica Griffin              RRTC                     13.10
 7 Lavera Bates                 NATC                     13.20
 8 Brittani Holmes              CETC                     13.43

Event 502  Girls 200 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 LaQuitta Sashington          NATC                     25.41
 2 Kenyata Coleman              SWMT                     25.49
 3 Nicole Noel                  BRTC                     26.04
 4 Jessica Griffin              RRTC                     26.97
 5 Jolisa Evans                 CETC                     27.05
 6 Lavera Bates                 NATC                     27.39
 7 Stephanie Watts              NATC                     27.50
-- Christina Warner             MHTC                       DNF

Event 503  Girls 400 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kenyata Coleman              SWMT                     57.13
 2 LaQuitta Sashington          NATC                     58.76
 3 Trumesa Banks                SWMT                     59.33
 4 Kirby Patterson              MPRD                   1:00.66
 5 Nicole Noel                  BRTC                   1:01.60
 6 Jolisa Evans                 CETC                   1:02.17
 7 Hope Clay                    JJTC                   1:03.68

Event 504  Girls 800 Meter Run Intermediate
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Kirby Patterson              MPRD                   2:22.41   2
 2 Nicole Knox                  Unattached             2:22.61   2
 3 Terrica Hamilton             BRTC                   2:25.10   2
 4 Chaquata Russell             CTBT                   2:34.80   2
 5 Alison Richardson            NOCT                   2:52.09   2
 6 lavonna Oldham               CTBT                   2:58.79   1
 7 Tamika Scott                 NATC                   3:04.06   1

Event 505  Girls 1500 Meter Run Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Lezlie Clerc Koenck          LAET                   4:56.05
 2 Alison Richardson            NOCT                   5:12.99
 3 Chaquata Russell             CTBT                   5:16.83
 4 megan Broussard              LAET                   5:18.64
 5 Ashley Blanchard             LAET                   5:44.27
 6 Rosanna Bell                 HO0V                   5:57.07
 7 lavonna Oldham               CTBT                   6:07.65
 8 Jade Currid                  KETC                   6:18.08

Event 506  Girls 3000 Meter Run Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Lezlie Clerc Koenck          LAET                  11:11.21
 2 megan Broussard              LAET                  11:41.88
 3 Rosanna Bell                 HO0V                  13:06.54
 4 Ebony Harding                FUTC                  13:24.61
 5 Jade Currid                  KETC                  13:46.60
 6 Tamika Scott                 NATC                  14:27.98
-- Ashley Blanchard             LAET                       DNF

Event 509  Girls 5000 Meter Race Walk Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 LaChrisha west               MHTC                  53:25.56
 2 Larhonda West                MHTC                  55:16.48

Event 511  Boys 100 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Jonathan Botley              LAET                     11.12
 2 Renell Thomas                RRTC                     11.17
 3 Eric Jones                   MPRD                     11.36
 4 Jeremy Atkins                MHTC                     11.42
 5 D'Mario Graves               TCAA                     11.52
 6 Howard Mark                  AUTC                     11.56
 7 Curtis Williams              MPRD                     11.96

Event 512  Boys 200 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Shyron Batiste               RRTC                     22.16
 2 Donald Simpkins              KETC                     22.71
 3 Jonathan Botley              LAET                     22.90
 4 Eric Jones                   MPRD                     23.23
 5 Jeremy Atkins                MHTC                     23.45
 6 Jachin Otis                  CVTC                     26.32

Event 513  Boys 400 Meter Dash Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jarrith Jones                RRTC                     50.22
 2 Donald Simpkins              KETC                     50.51
 3 Simeon Harris                CVTC                     50.77
 4 Frankie Gaston               Baton Rouge, LA          51.29
 5 Alfred Robinson              RRTC                     51.82
 6 Clayton Daigle               BCTC                     51.94
 7 Garrett Godwin               HO0V                     52.33

Event 514  Boys 800 Meter Run Intermediate
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Anthony Bushnell             LAET                   1:58.10   2
 2 Josh Fields                  LAET                   1:59.38   2
 3 Dan Tucker                   PCTC                   2:05.86   2
 4 Mychal Word                  RCTC                   2:07.93   2
 5 Travis Ussin                 RRTC                   2:11.14   1
 6 Ryan Strittiams              MHTC                   2:16.16   1
 7 Christopher Churchwell       MHTC                   2:18.18   2
 8 William Dill                 HPTC                   2:22.39   1
 9 Joshua Dobbs                 HPTC                   2:28.66   1
10 Timothy Moore                MHTC                   2:36.53   1
11 Jonathan Smith               MHTC                   2:40.95   1

Event 515  Boys 1500 Meter Run Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 David Conerly                HATC                   4:26.65
 2 Hal Boutte                   FUTC                   4:29.13
 3 Mychal Word                  RCTC                   4:32.58
 4 Dan Tucker                   PCTC                   4:37.04
 5 Ryan Dominick                Unattached             4:38.87
 6 William Dill                 HPTC                   4:46.43
 7 Jeremy Moujoodi              HO0V                   4:52.26
 8 Richard Birtsch              HMTC                   4:59.78
 9 Corry Tynes                  MHTC                   5:23.15

Event 516  Boys 3000 Meter Run Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 David Conerly                HATC                   9:37.69
 2 Hal Boutte                   FUTC                   9:53.17
 3 William Dill                 HPTC                  10:07.66
 4 Micheal Goodjoint            TCAA                  10:07.91
 5 Jeremy Moujoodi              HO0V                  10:21.98
 6 Richard Birtsch              HMTC                  10:36.08
 7 Russell Hodge                LAET                  10:54.88
 8 Joshua Dobbs                 HPTC                  10:58.77

Event 519  Boys 5000 Meter Race Walk Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Anthony Hobson               MHTC                  38:28.32

Event 521  Girls 100 Meter Hurdles (33") Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Marrissa Harris              MHTC                     15.25
 2 Jennifer Glover              FUTC                     15.69
 3 Gloria Staggers              RRTC                     17.54
 4 Jerika Hall                  BRTC                     17.66
 5 Dinesha Spradley             PCTC                     17.87
 6 Danielle Conley              TCAA                     18.16
 7 Cherice Robertson            MHTC                     19.26
 8 Kacy Daniels                 FUTC                     21.49

Event 522  Girls 400 Meter Hurdles (30") Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Marrissa Harris              MHTC                   1:07.47
 2 Jennifer Glover              FUTC                   1:09.12
 3 Jerika Hall                  BRTC                   1:12.68
 4 Dinesha Spradley             PCTC                   1:17.18
 5 Victoria Cunningham          CTBT                   1:18.68
 6 Tamika Scott                 NATC                   1:19.88

Event 531  Boys 110 Meter Hurdles (39") Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Ryan Fontenot                Unattached               15.49
 2 Simeon Harris                CVTC                     15.56
 3 Marcus Harris                MHTC                     15.99
 4 Amos Adams                   NATC                     16.14
 5 Mark Holmes                  MPRD                     16.40
 6 Frank Williams               SEMT                     16.73
 7 Ladarrions Felder            SWMT                     17.76
 8 Benjamin Thomas              AUTC                     18.01

Event 532  Boys 400 Meter Hurdles (36") Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Simeon Harris                CVTC                     57.20
 2 Roman Bates                  PCTC                   1:01.79
 3 Mark Holmes                  MPRD                   1:01.90
 4 Frank Williams               SEMT                   1:02.30
 5 Jarrell Mitchell             NATC                   1:02.50
 6 Amos Adams                   NATC                   1:03.85
 7 Christopher Dickey           LAET                   1:04.04

Event 533  Boys 2000 Meter Steeplechase Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Timothy Moore                MHTC                   8:47.00
 2 Anthony Hobson               MHTC                   9:14.60
 3 Jamie DeSpain                HO0V                   9:47.50

Event 541  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Southwest MississippiTrac  'A'                        47.98
 2 Club Elite Track Club  'A'                            50.15
 3 Road Runners Track Club  'A'                          50.85
 4 Lake Area Express  'A'                                54.79

Event 542  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Southwest MississippiTrac  'A'                      3:56.13
 2 Music City Track Club  'A'                          4:01.99
 3 Baton Rouge Track club  'A'                         4:08.39
 4 Club Elite Track Club  'A'                          4:08.84
 5 Road Runners Track Club  'A'                        4:13.14
 6 North Alabama Track club  'A'                       4:13.96
 7 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                      4:31.38

Event 543  Girls 4x800 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Lake Area Express  'A'                             10:52.11

Event 551  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Road Runners Track Club  'A'                          42.26
 2 Lake Area Express  'A'                                43.77
 3 Mobile Parks And Recreati  'A'                        44.49
 4 Future Track Club  'A'                                45.96
 5 Baldwin County Track Club  'A'                        45.99
 6 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                        46.13
 7 Road Runners Track Club  'B'                          47.09

Event 552  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Road Runners Track Club  'A'                        3:22.93
 2 Lake Area Express  'A'                              3:26.38
 3 River Cities Track Club  'A'                        3:29.89
 4 Baldwin County Track Club  'A'                      3:36.41
 5 Mobile Parks And Recreati  'A'                      3:40.62
 6 Road Runners Track Club  'B'                        3:42.27
 7 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                      3:58.28

Event 553  Boys 4x800 Meter Relay Intermediate
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Road Runners Track Club  'A'                        8:56.77
 2 Lake Area Express  'A'                              9:01.95
 3 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                      9:27.57
 4 Memphis Hurdlers Track Cl  'B'                     10:42.11

Event 561  Girls High Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Whitney Davis                POCT                   5-02.00      1.57m
 2 Marrissa Harris              MHTC                   5-00.00      1.52m
 3 Kelli Maddox                 LAET                   4-10.00      1.47m
 4 Ruth Biggs                   HATC                  J4-10.00      1.47m
 5 Angela Smith                 MPRD                   4-08.00      1.42m

Event 562  Girls Pole Vault Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Danielle Mitchell            LAET                   7-06.00      2.28m
 2 Rosanna Bell                 HO0V                   7-00.00      2.13m
 3 Ashley Fore                  HO0V                   6-00.00      1.82m

Event 563  Girls Long Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Marrissa Harris              MHTC                  17-06.00      5.33m
 2 India Anderson               FUTC                  16-07.25      5.06m
 3 Whitney Davis                POCT                  16-06.00      5.02m
 4 Brittany Middlebrook         CETC                  15-11.00      4.85m
 5 Christina Carey              MPRD                  15-10.00      4.82m
 6 Courtney Taylor              NOCT                  15-06.00      4.72m
 7 Jerika Hall                  BRTC                  15-03.50      4.66m
 8 Brittany Lodge               GKDT                  14-09.50      4.50m
 9 Dinesha Spradley             PCTC                  13-10.50      4.22m
10 Nicole Knox                  Unattached            13-10.00      4.21m
11 Carlissa Shaw                MHTC                  13-05.00      4.08m
12 Cherice Robertson            MHTC                  12-11.50      3.94m

Event 564  Girls Triple Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Rita Kotey                   HMTC                  35-03.50     10.75m
 2 Whitney Davis                POCT                  34-00.50     10.37m
 3 Kacy Daniels                 FUTC                  32-10.00     10.00m
 4 Jasmine Taylor               CETC                  32-01.25      9.78m
 5 Ruth Biggs                   HATC                  31-08.00      9.65m
 6 Chelsea Farris               FUTC                  27-07.50      8.42m

Event 565  Girls Shot Put (4K) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Bridget Angstadt             HO0V                  32-01.00      9.77m
 2 Sherry Kohn                  KETC                  26-11.00      8.20m
 3 Diyawn Lewis                 NOCT                  26-04.50      8.03m
 4 Menja Evans                  PCTC                  25-09.25      7.85m
 5 Chelsea Farris               FUTC                  24-05.00      7.44m
-- Larhonda West                MHTC                        ND
-- Labrina Holmes               PCTC                        ND
-- Joan Reichwein               SSTC                        ND
-- LaChrisha west               MHTC                        ND

Event 566  Girls Discus Throw (1.0k) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Joan Reichwein               SSTC                  91-04.00     27.83m
 2 Bridget Angstadt             HO0V                  82-04.00     25.09m
 3 Sherry Kohn                  KETC                  77-08.00     23.67m
 4 Brittany Jackson             CETC                  73-10.00     22.50m
 5 Menja Evans                  PCTC                  72-11.00     22.22m

Event 567  Girls Javelin Throw (600 G) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Kelli Maddox                 LAET                 103-05.00     31.52m
 2 Courtney Taylor              NOCT                  74-08.00     22.75m
 3 Bridget Angstadt             HO0V                  61-06.00     18.74m
 4 Chelsea Farris               FUTC                  60-02.00     18.33m
 5 Menja Evans                  PCTC                  59-05.00     18.11m
 6 Ashley Fore                  HO0V                  56-09.00     17.29m
 7 Diyawn Lewis                 NOCT                  54-08.00     16.66m
 8 LaChrisha west               MHTC                  31-11.00      9.72m
 9 Larhonda West                MHTC                  29-10.00      9.09m

Event 571  Boys High Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 El' Tonio Anderson           MPRD                   5-10.00      1.77m
 2 Adam Trevillion              Unattached             5-08.00      1.72m
 3 Benjamin Thomas              AUTC                  J5-08.00      1.72m
 4 Christopher Shaw             CVTC                   5-06.00      1.67m
 4 Jason Mims                   HO0V                   5-06.00      1.67m

Event 572  Boys Pole Vault Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brian Jones                  HO0V                  12-06.00      3.81m
 2 Patrick Wells                HO0V                  12-00.00      3.65m
 3 Phillip Binder               HO0V                  11-06.00      3.50m
 4 Tal Priest                   SWMT                  11-00.00      3.35m
 5 Marcus Harris                MHTC                   9-00.00      2.74m
-- Jason Mims                   HO0V                        NH

Event 573  Boys Long Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Renell Thomas                RRTC                  21-11.00      6.68m
 2 Michael Bagby                PCTC                  20-08.00      6.29m
 3 Howard Mark                  AUTC                  20-04.50      6.21m
 4 Michael Wade                 Unattached            20-01.25      6.12m
 5 Frank Williams               SEMT                  19-08.50      6.00m
 6 Gary Lambert                 PCTC                  13-04.00      4.06m

Event 574  Boys Triple Jump Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Frankie Gaston               Baton Rouge, LA       44-00.00     13.41m
 2 Marcus Harris                MHTC                  41-02.00     12.54m
 3 Michael Bagby                PCTC                  40-11.50     12.48m
 4 Frank Williams               SEMT                  40-04.00     12.29m
 5 Howard Mark                  AUTC                  40-01.50     12.23m
 6 Michael Wade                 Unattached            39-05.50     12.02m
 7 Jonathan Howard              FUTC                  38-09.50     11.82m
 8 Gary Lambert                 PCTC                  38-02.75     11.65m

Event 575  Boys Shot Put (12#) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Travis Whitfield             Unattached            43-10.50     13.37m
 2 Bryant Turner                BCTC                  38-09.50     11.82m
 3 Marquis Purnell              PRTC                  37-10.00     11.53m
 4 Marcus Martin                MPRD                  29-09.00      9.06m
 5 Daryl Nelson                 GBTC                  28-00.50      8.54m
 6 Alexis Mitchell              MHTC                  25-01.50      7.65m
 7 Kenneth O'Connor             FATC                  24-10.00      7.56m
 8 Kyle Brown                   NOCT                  23-11.50      7.30m

Event 576  Boys Discus Throw (1.6K) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Tommy Killen                 Unattached           149-03.00     45.50m
 2 Travis Whitfield             Unattached           125-09.00     38.34m
 3 Marquis Purnell              PRTC                 116-03.00     35.43m
 4 Gabriel McKenzie             MPRD                 107-09.00     32.85m
 5 Bryant Turner                BCTC                 104-00.00     31.69m
 6 Alexis Mitchell              MHTC                  59-03.00     18.07m
 7 Daryl Nelson                 GBTC                  55-00.00     16.76m

Event 577  Boys Javelin Throw (800G) Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Chad Brown                   LAET                 188-11.00     57.58m
 2 Gabriel McKenzie             MPRD                 111-02.00     33.88m
 3 David Robertson              LAET                 110-01.00     33.55m
 4 Alexis Mitchell              MHTC                 106-06.00     32.46m
 5 Kyle Brown                   NOCT                  93-02.00     28.39m
 6 P.J. Smith                   PCTC                  90-09.00     27.66m
 7 Christopher Chandler         NOCT                  89-07.00     27.30m
 8 Marcus Martin                MPRD                  86-04.00     26.31m

Event 581  Girls Heptathlon Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Marrissa Harris              MHTC                      3759
 2 Cherice Robertson            MHTC                      2764

Event 591  Boys Decathlon Intermediate
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Marcus Harris                MHTC                      4233
 2 Timothy Moore                MHTC                      2670
 3 Lino Reyes                   MHTC                      1985

Event 601  Women 100 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Katrina Castille             LAET                     12.25
 2 LaShauna Harris              KETC                     12.30
 3 Cerissa Taylor               KYTC                     12.36
 4 Latonya Loche                TCAA                     12.37
 5 Latonya Wilson               FUTC                     12.61
 6 Oriana Carter                CETC                     12.62
 7 Natasha Wallace              CETC                     12.81

Event 602  Women 200 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Latonya Loche                TCAA                     24.79
 2 Cerissa Taylor               KYTC                     24.89
 3 Euletha Shelton              MCTC                     25.05
 4 Latonya Wilson               FUTC                     25.22
 5 Katrina Castille             LAET                     25.77
 6 Oriana Carter                CETC                     26.89

Event 603  Women 400 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cerissa Taylor               KYTC                     55.86
 2 Latonya Wilson               FUTC                     56.25
 3 Teresa Chatman               CETC                   1:00.38
 4 Shetika Mintlow              CTBT                   1:02.72
 5 Merri Maddox                 KETC                   1:03.97
 6 Freshaunnda Dexter           CETC                   1:07.07

Event 604  Women 800 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Miranda Clark                MCTC                   2:12.57
 2 Stephanie Jones              MCTC                   2:14.30
 3 Teresa Chatman               CETC                   2:32.59
 4 Tracy Green                  NOCT                   2:35.48
 5 Freshaunnda Dexter           CETC                   2:41.02
 6 Susan Chappell               SSTC                   2:41.51
 7 Tara Wallace                 CTBT                   2:45.75

Event 605  Women 1500 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kristin McKnight             MCTC                   4:50.65
 2 Katheryn Dennison            MCTC                   4:59.56
 3 Ashley Vann                  MHTC                   5:15.49
 4 Ebony George                 FUTC                   5:24.41
 5 Tracy Green                  NOCT                   5:35.63
 6 Laura Clenney                KETC                   5:45.84
 7 Tara Wallace                 CTBT                   5:51.64
 8 Kristin Redmond              HMTC                   7:17.83

Event 606  Women 3000 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Ashley Vann                  MHTC                  11:28.45
 2 Ebony George                 FUTC                  12:13.66
 3 Tracy Green                  NOCT                  12:31.81
 4 Kristin Redmond              HMTC                  16:05.09

Event 611  Men 100 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Aaron Collins                RRTC                     11.06
 2 Micah Gradney                LAET                     11.07
 3 Robert Amedee                RRTC                     11.26
 4 Carl Hurst                   NOCT                     11.29
 5 Julian Egbon                 NATC                     11.54
 6 Emmanuel Dzata               KETC                     11.69
 7 Thaddeus Peoples             MHTC                     11.76
-- Chauncey Harris              CETC                        DQ

Event 612  Men 200 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Chauncey Harris              CETC                     21.30
 2 Kenney Love                  JJTC                     22.14
 3 Micah Gradney                LAET                     22.15
 4 Robert Amedee                RRTC                     22.27
 5 Kendle Gilllis               KETC                     22.29
 6 Julian Egbon                 NATC                     23.40

Event 613  Men 400 Meter Dash Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Arthur Davis                 MPRD                     47.30
 2 Kelvin Simien                LAET                     48.07
 3 DeLarenta Hawkins            KETC                     48.50
 4 Christopher Chambliss        JJTC                     49.04
 5 Jamaal London                RRTC                     49.59
 6 Kenney Love                  JJTC                     50.69
 7 Craig Robinson               MHTC                     50.75
 8 Michael Brown                JJTC                     51.55

Event 614  Men 800 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cody Savage                  LAET                   1:57.13
 2 Paul Reynard                 MCTC                   1:57.35
 3 James Thomas                 LAET                   1:57.53
 4 Willie Perdue                PCTC                   1:58.95
 5 Chase Sullivan               PCTC                   2:02.60
 6 Dorian Lewis                 LAET                   2:03.03
 7 Joshua Miles                 NOCT                   2:03.98
 8 Ethan Welch                  MPRD                   2:04.47
 9 Lee Hogan                    KETC                   2:09.22
10 Phillip Glass                MHTC                   2:16.54
11 Lorenzo Jackson              MHTC                   2:40.68

Event 615  Men 1500 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cody Savage                  LAET                   4:07.40
 2 Paul Reynard                 MCTC                   4:09.44
 3 Wade Martin                  SSTC                   4:12.07
 4 Joshua Miles                 NOCT                   4:22.21
 5 Ethan Welch                  MPRD                   4:24.82
 6 Ninrat Datiri                KETC                   4:44.18
 7 Matthew Crowson              HMTC                   4:44.78

Event 617  Men 5000 Meter Run Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Wade Martin                  SSTC                  16:25.95
 2 Ninrat Datiri                KETC                  18:32.03
 3 Brooks LeCompte              LAET                  18:40.42
 4 Matthew Crowson              HMTC                  19:21.20
 5 Christian Moore              MHTC                  20:10.20
-- Jonathan Rosebud             MHTC                       DNF

Event 619  Men 5000 Meter Race Walk Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Christian Moore              MHTC                  41:39.77

Event 621  Women 100 Meter Hurdles (33") Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 LaShauna Harris              KETC                     14.60
 2 Reanna Townsend              Unattached               14.80
 3 Courtney Golston             PCTC                     14.85
 4 Jess Lloyd                   CLTC                     14.91
 5 Edra Finley                  MPRD                     15.00
 6 Kerri Green                  NOCT                     15.17
 7 Candice Robertson            MHTC                     15.64
 8 Jessica Riley                CTBT                     20.64

Event 622  Women 400 Meter Hurdles (30") Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Tanieka Foster               NZTC                   1:05.32
 2 Courtney Golston             PCTC                   1:08.45
 3 Lanesha Whitefield           CTBT                   1:09.00
 4 Candice Robertson            MHTC                   1:09.02
 5 Erica Washington             MHTC                   1:11.89
 6 Jessica Hodge                CETC                   1:12.32
 7 Jessica Riley                CTBT                   1:13.34
 8 Daphne Anderson              NATC                   1:17.76

Event 631  Men 110 Meter Hurdles (39") Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 John Yarbourgh               MCTC                     14.48
 2 Kedrick Gibbons              NZTC                     14.65
 3 Raphew Reed, Jr.             Unattached               14.92
 4 Wendell Woods                FUTC                     14.93
 5 Jacoby Jones                 RRTC                     14.94
 6 Vaughn Pickens               CETC                     15.50
 7 Nicholas Hudson              NATC                     15.62

Event 632  Men 400 Meter Hurdles (36") Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Juan Walker                  MCTC                     55.27
 2 Darius Edwards               NZTC                     56.54
 3 John Yarbourgh               MCTC                     57.30
 4 Alonzo Williams              CVTC                     57.45
 5 Brian Williams               JJTC                     58.64
 6 Larry Harris                 CVTC                     59.15
 7 Courtney McGowan             CETC                     59.92
 8 Vaughn Pickens               CETC                   1:00.06

Event 633  Men 2000 Meter Steeplechase Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cody Savage                  LAET                   6:51.00
 2 Brooks LeCompte              LAET                   7:28.00
 3 Christian Moore              MHTC                   8:46.20
 4 Jonathan Rosebud             MHTC                  12:01.00

Event 641  Women 4x100 Meter Relay Young
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Port City Track club  'A'                             48.83
 2 Club Elite Track Club  'A'                            49.22
 3 Lake Area Express  'A'                                49.60
 4 Club Elite Track Club  'B'                            54.05

Event 642  Women 4x400 Meter Relay Young
==================================================================
   Team                                                 Finals  H#
==================================================================
 1 Music City Track Club  'A'                          3:51.76   1
 2 Music City Track Club  'B'                          4:01.75   2
 3 Continental T-Belles Trac  'A'                      4:07.78   2
 4 Port City Track club  'A'                           4:08.24   1
 5 Club Elite Track Club  'A'                          4:08.59   1
 6 Future Track Club  'A'                              4:12.65   2
 7 Lake Area Express  'A'                              4:16.47   2
 8 Club Elite Track Club  'B'                          4:19.15   2
 9 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                      4:30.67   1

Event 643  Women 4x800 Meter Relay Young
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Music City Track Club  'A'                          9:20.25
 2 Music City Track Club  'B'                         10:02.81
 3 Continental T-Belles Trac  'A'                     11:15.05

Event 651  Men 4x100 Meter Relay Young
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
Finals
 1 Road Runners Track Club  'A'                          41.80
 2 Lake Area Express  'A'                                41.93
 3 Jackson Jaguars Track Clu  'A'                        43.15
 4 Road Runners Track Club  'B'                          43.53

Event 652  Men 4x400 Meter Relay Young
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Road Runners Track Club  'A'                        3:15.80
 2 Lake Area Express  'A'                              3:17.48
 3 Kershaw Ymca Track Club  'A'                        3:20.07
 4 Road Runners Track Club  'B'                        3:27.06
 5 Port City Track club  'A'                           3:27.46
 6 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                      3:40.68
-- Jackson Jaguars Track Clu  'A'                           DQ

Event 653  Men 4x800 Meter Relay Young
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Lake Area Express  'A'                              8:23.58
 2 Memphis Hurdlers Track Cl  'A'                     10:05.04

Event 661  Women High Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Reanna Townsend              Unattached             5-06.00      1.67m
 2 Dianne Harrison              CTBT                  J5-06.00      1.67m
 3 Jess Lloyd                   CLTC                   5-04.00      1.62m
 4 Bejide Williams              RRTC                   5-00.00      1.52m

Event 662  Women Pole Vault Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Haley Pierce                 AUTC                   9-06.00      2.89m
 2 Rhiannon Jaet                MPRD                   9-00.00      2.74m
 3 Kristen Piper                SSTC                   8-06.00      2.59m
 4 Anna Street                  HO0V                   7-00.00      2.13m

Event 663  Women Long Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Consuella Hamilton           PCTC                  18-11.00      5.77m
 2 Edra Finley                  MPRD                  18-05.50      5.62m
 3 Bejide Williams              RRTC                  17-04.25      5.28m
 4 Toni Robinsin                RRTC                  17-01.75      5.22m
 5 Tiffany Rhodes               KETC                  16-04.25      4.98m
 6 Shetika Mintlow              CTBT                  15-09.00      4.80m
 7 Kristen Piper                SSTC                  14-02.50      4.33m
 8 Petera Reine                 NOCT                  14-02.00      4.31m
 9 Alexanderia Boulanger        POCT                  13-02.50      4.03m

Event 664  Women Triple Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Consuella Hamilton           PCTC                  37-04.50     11.39m
 2 Edra Finley                  MPRD                  37-01.75     11.32m
 3 Kerri Green                  NOCT                  36-07.50     11.16m
 4 Bejide Williams              RRTC                  34-09.00     10.59m
 5 Candice Robertson            MHTC                  33-11.50     10.35m
 6 Whitney Pruett               SSTC                  31-11.00      9.72m
 7 Petera Reine                 NOCT                  31-07.50      9.63m
 8 Kristen Piper                SSTC                  31-06.25      9.60m

Event 665  Women Shot Put (4K) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Alisa Tyson                  CTBT                  32-07.00      9.93m
 2 Monique Bowers               CTBT                  24-07.00      7.49m

Event 666  Women Discus Throw (1K) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Alisa Tyson                  CTBT                 114-00.00     34.75m
 2 Jennifer Johnson             HOTC                  99-11.00     30.46m
 3 Alexanderia Boulanger        POCT                  75-06.00     23.01m
 4 Monique Bowers               CTBT                  51-09.00     15.78m

Event 667  Women Javelin Throw (600 G) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Julie Stewart                Unattached           130-06.00     39.77m
 2 Shannon Williams             Unattached           120-00.00     36.57m
 3 Rhiannon Jaet                MPRD                  69-02.00     21.08m
 4 Alexanderia Boulanger        POCT                  60-05.00     18.41m
 5 Petera Reine                 NOCT                  45-01.00     13.74m

Event 671  Men High Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jonathan Webb                HO0V                   6-06.00      1.98m
 2 Jamaal McClinton             AUTC                   6-04.00      1.93m
 3 Bruce Williams               HO0V                  J6-04.00      1.93m
 4 Erin Jordan                  FUTC                   6-02.00      1.87m
 5 Chris Sawyer                 FUTC                   5-10.00      1.77m

Event 672  Men Pole Vault Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Scott Farris                 HO0V                  12-00.00      3.65m
 2 Rowdy Bowers                 AUTC                  11-06.00      3.50m
 3 Ben Johnson                  CVTC                  11-00.00      3.35m
 4 Craig Robinson               MHTC                   9-06.00      2.89m

Event 673  Men Long Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Abraham Jones                MPRD                  23-02.25      7.06m
 2 Jason Mershon                CVTC                  22-04.00      6.80m
 3 Brent Carlin                 LAET                  22-01.25      6.73m
 4 Leonte Van Buren             KETC                  21-11.25      6.68m
 5 Kedrick Gibbons              NZTC                  21-10.00      6.65m
 6 James Randall                Unattached            21-04.50      6.51m
 7 Kendle Gilllis               KETC                  20-04.75      6.21m
 8 Nicholas Hudson              NATC                  19-02.50      5.85m
 9 Jerald Wilson                JJTC                  19-02.25      5.84m
10 Phillip Glass                MHTC                  18-10.75      5.75m
11 Rakia Haynes                 MHTC                  18-03.50      5.57m

Event 674  Men Triple Jump Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Abraham Jones                MPRD                  47-11.00     14.60m
 2 Kendle Gilllis               KETC                  47-08.00     14.52m
 3 Brent Carlin                 LAET                  45-02.25     13.77m
 4 Tacorya Wright               AUTC                  44-07.50     13.60m
 5 James Randall                Unattached            43-09.25     13.34m
 6 Kedrick Gibbons              NZTC                  42-07.50     12.99m
 7 Jerald Wilson                JJTC                  42-07.00     12.97m
 8 Bruce Williams               HO0V                  41-06.00     12.64m
 9 Erin Jordan                  FUTC                  41-01.25     12.52m
10 Rakia Haynes                 MHTC                  39-08.75     12.10m
11 Kyle Willoughby              SSTC                  39-03.00     11.96m

Event 675  Men Shot Put (12#) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Will Arnold                  SWMT                  53-01.00     16.17m
 2 Jonathan Harris              NOCT                  52-00.00     15.84m
 3 Brandon Williams             MHTC                  42-10.00     13.05m
 4 Charles Robinson             LAET                  41-07.00     12.67m
 5 Craig Robinson               MHTC                  41-00.00     12.49m
 6 Phillip Bagby                PCTC                  36-06.00     11.12m
-- Adrian Major                 RRTC                        ND
-- Marcus Higgs                 MHTC                        ND

Event 676  Men Discus Throw (1.6K) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brandon Williams             MHTC                 148-09.00     45.35m
 2 Jimmy Harris                 JJTC                 138-01.00     42.10m
 3 Jonathan Harris              NOCT                 137-05.00     41.89m
 4 Charles Robinson             LAET                 124-05.00     37.92m
 5 Phillip Bagby                PCTC                 110-04.00     33.62m
 6 Scott Farris                 HO0V                  94-03.00     28.72m

Event 677  Men Javelin Throw (800G) Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jonathan Harris              NOCT                 148-02.00     45.16m
 2 Scott Farris                 HO0V                 137-04.00     41.85m
 3 Kyle Willoughby              SSTC                 132-00.00     40.23m
 4 Aaron Jones                  HO0V                 130-07.00     39.80m
 5 Brandon Williams             MHTC                 125-08.00     38.30m
 6 Rowdy Bowers                 AUTC                 104-10.00     31.95m
 7 Julius Gavin                 MHTC                  52-05.00     15.97m

Event 681  Women Heptathlon Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kerri Green                  NOCT                      3631
 2 Dianne Harrison              CTBT                      3574
 3 Camilla Lucas                MHTC                      2421
 4 Kristen Piper                SSTC                      1982

Event 691  Men Decathlon Young
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Craig Robinson               MHTC                      5725
 2 Thaddeus Peoples             MHTC                      5052
 3 Kyle Willoughby              SSTC                      4699
 4 Sam Skinner                  HO0V                      4458
 5 Aaron Jones                  HO0V                      4449
 6 Scott Farris                 HO0V                      4094
 7 Johnathan Harris             NOCT                       406
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx