Join/Renew Now

Region 13 Junior Olympic Championships

7/11-14/2002 - EWU - Cheney, WA

100 Meter Dash Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Arineisha Smith           94 RBTC                     15.36
 2 Kelly Smith               95 Cheney TC                17.47
 3 Tahlie Cablayan           95 H&VS                     17.66
 4 Chae Brown                95 Cheney TC                18.52
 5 Katy Lee                  95 Comets                   20.35

200 Meter Dash Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Arineisha Smith           94 RBTC                     32.50
 2 Odira Izuchukwu           95 Gazelles TC              38.86
 3 Kelly Smith               95 Cheney TC                39.41
 4 Chae Brown                95 Cheney TC                43.83

400 Meter Dash Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Arineisha Smith           94 RBTC                   1:13.89
 2 Odira Izuchukwu           95 Gazelles TC            1:25.66
 3 Melissa Inouye            94 Unat IN                1:36.56
 4 Sanne Holland             95 Cheney TC              1:37.03
 5 Chae Brown                95 Cheney TC              1:41.71

800 Meter Run Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Tianni Lytle              94 Chehalem Val           3:08.17
 2 Sanne Holland             95 Cheney TC              3:29.80
 3 Melissa Inouye            94 Unat IN                3:34.82

1500 Meter Run Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Tianni Lytle              94 Chehalem Val           6:19.90
 2 Lorin Ferris              94 CS                     7:30.60

4x100 Meter Relay Pee Wee Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Wings of Eagles  'A'                                1:12.46
    1) Lovely Hawthorne 95             2) Enjunay Jone-lee 94
    3) Jalija Washington 94            4) Whitney Echols 94
 2 Cheney Track Club  'A'                              1:23.00
    1) Kelly Smith 95                  2) Rhandy Cox 94
    3) Courtney Hutchinson 94          4) Kendra Swenson 95

4x400 Meter Relay Pee Wee Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Wings of Eagles  'A'                                6:37.13
    1) Whitney Echols 94               2) Enjunay Jone-lee 94
    3) Jalija Washington 94            4) Lovely Hawthorne 95

High Jump Pee Wee Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Rhandy Cox                94 Cheney TC                0.80m    2-07.50
 1 Katy Lee                  95 Comets                   0.80m    2-07.50

Long Jump Pee Wee Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Tahlie Cablayan           95 H&VS                     2.67m    8-09.25
 2 Tianni Lytle              94 Chehalem Val             2.47m    8-01.25
 3 Rhandy Cox                94 Cheney TC                2.41m    7-11.00
 4 Lovely Hawthorne          95 WEAG                     2.33m    7-07.75
 5 Katy Lee                  95 Comets                   2.17m    7-01.50

Shot Put Pee Wee Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Courtney Hutchinson       94 Cheney TC                4.79m   15-08.75
 2 Madison Green             94 Mercury                  2.88m    9-05.50

Javelin Throw 300 g turbo Pee Wee Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Courtney Hutchinson       94 Cheney TC                9.39m      30-10
 2 Melissa Inouye            94 Unat IN                  7.85m      25-09
 3 Kendra Swenson            95 Cheney TC                5.72m      18-09

Triathlon Pee Wee Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Rhandy Cox                94 Cheney TC                   43

100 Meter Dash Bantam Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Tiarra Pittman            92 In City Step             14.58
 2 Tiara Prince              92 Beaverton TC             15.22
 3 Taylor Williams           92 RBTC                     15.60
 4 Ileijah Darden            92 In City Step             15.63
 5 Nanea Slaughter           92 In City Step             15.96
 6 Taylor McKinney           93 SCAA                     15.97
 7 Charissa Shoecraft        92 WEAG                     16.06
 8 Sereana Sconone           92 Mercury                  16.11

100 Meter Dash Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Tiarra Pittman            92 In City Step             14.08Q  1
 2 Taylor Williams           92 RBTC                     14.63Q  2
 3 Tiara Prince              92 Beaverton TC             14.78Q  2
 4 Ileijah Darden            92 In City Step             14.89Q  1
 5 Taylor McKinney           93 SCAA                     14.98Q  1
 6 Charissa Shoecraft        92 WEAG                     15.01Q  2
 7 Nanea Slaughter           92 In City Step             15.02q  2
 8 Sereana Sconone           92 Mercury                  15.28q  1
 9 Brittney Bryant           92 River City               15.36   1
10 Shelby Maurer             92 Cheney TC                15.56   1
11 Natalie Newman            92 CS                       15.62   2
12 Chelsea Lundgren          92 Orofino T&F              15.68   2
13 Breanne Taylor            92 Mercury                  16.15   1
14 Kerri Kobara              92 Cheney TC                17.10   2
15 Tamara Kauer              93 L&Ctc                    17.13   2

200 Meter Dash Bantam Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Tyler Williams            92 RBTC                     28.92
 2 Tiarra Pittman            92 In City Step             29.10
 3 Achijah Berry             92 SCAA                     31.04
 4 Tiara Prince              92 Beaverton TC             32.05
 5 Nanea Slaughter           92 In City Step             32.14
 6 Ileijah Darden            92 In City Step             32.15
 7 Sereana Sconone           92 Mercury                  32.95
 8 Kristi Nikaitani          92 PRTC                     33.02

200 Meter Dash Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Tyler Williams            92 RBTC                     30.37Q  2
 2 Tiarra Pittman            92 In City Step             31.19Q  1
 3 Achijah Berry             92 SCAA                     31.03Q  2
 4 Tiara Prince              92 Beaverton TC             32.62Q  1
 5 Kristi Nikaitani          92 PRTC                     32.76Q  2
 6 Ileijah Darden            92 In City Step             32.94Q  1
 7 Sereana Sconone           92 Mercury                  33.18q  2
 8 Nanea Slaughter           92 In City Step             33.62q  1
 9 Megan Hingston            92 Salem Track              33.88   1
10 Chelsea Lundgren          92 Orofino T&F              35.33   1
11 Anna Swenson              92 Cheney TC                36.67   2
12 Jennifer Smith            93 Cheney TC                38.39   2
13 Emma Hutchinson           93 Comets                   40.68   1

400 Meter Dash Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Tiarra Pittman            92 In City Step           1:08.91   1
 2 Tyler Williams            92 RBTC                   1:09.29   1
 3 Achijah Berry             92 SCAA                   1:09.47   1
 4 Nkechi Izuchukwu          92 Gazelles TC            1:11.33   1
 5 Erica Osborn              92 CS                     1:12.62   1
 6 Andra Thompson            92 Cat Youth Or           1:14.38   1
 7 Haley Rife                92 Beaverton TC           1:15.76   1
 8 Bethany Stuffle           93 Orofino T&F            1:16.17   1
 9 Taylor Hewett             93 L&Ctc                  1:20.05   2
10 Paige Schlader            93 L&Ctc                  1:21.57   2

800 Meter Run Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Nina Knight               92 SCAA                   2:46.06   1
 2 Courtney Hochstetler      92 Team Excell            2:49.21   1
 3 Maddy Williams            92 SCAA                   2:54.20   1
 4 Andra Thompson            92 Cat Youth Or           2:56.31   1
 5 Taylor Hewett             93 L&Ctc                  2:58.43   2
 6 Kate Jette                92 Milwaukie Tr           2:59.82   1
 7 Amanda Craig              93 Beaverton TC           3:00.18   1
 8 Bethany Stuffle           93 Orofino T&F            3:05.74   2
 9 Ariel Laidler             92 CS                     3:14.40   2
10 Destinee Belcher          93 Cheney TC              3:20.33   2

1500 Meter Run Bantam Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Courtney Hochstetler      92 Team Excell            5:45.9h
 2 Amanda Craig              93 Beaverton TC           5:54.4h
 3 Micaela Capelle           92 Cool Running           6:01.3h
 4 Brianna Baker             93 BPS                    6:06.2h
 5 Kate Jette                92 Milwaukie Tr           6:07.3h
 6 Stephanie Smith           93 River City             6:09.1h
 7 Destinee Belcher          93 Cheney TC              6:41.3h
 8 Roni Hewett               93 L&Ctc                  7:12.0h
 9 Katherine McIntosh        92 Mercury                7:20.7h

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Alaura Larrett            92 Chehalem Val          11:57.11

4x100 Meter Relay Bantam Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Cheney Track Club  'A'                              1:07.10
    1) Shelby Maurer 92                2) Kerri Kobara 92
    3) Destinee Belcher 93             4) Jennifer Smith 93
 2 Hill & Valley Striders  'A'                         1:07.42
    1) Devynn McLaughlin 92            2) Haylie Cannon 92
    3) Leslie Cannon 92                4) Ashlee Sincraugh 92
 3 Comets Track Club  'A'                              1:21.60
    1) Debbie Lee 93                   2) Sara Olin 93
    3) Emily Funabiki 92               4) Jennifer Sorensen 92
-- Rainier Beach TC  'A'                                    DQ
    1) TaPri Farr 93                   2) Tyler Williams 92
    3) Lexi Petersen 93                4) Taylor Williams 92
    5) Jasmine Lemon 93                6) Theressa Johnson 93

4x400 Meter Relay Bantam Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 So Central AA  'A'                                  5:03.07
    1) Achijah Berry 92                2) Taylor McKinney 93
    3) Nina Knight 92                  4) Maddy Williams 92
 2 Cascade Striders  'A'                               5:16.64
    1) Sarah Anderegg 92               2) Ariel Laidler 92
    3) Erica Osborn 92                 4) Erin Wilbr 93
    5) Olivia Adolph 93                6)
 3 Plateau Runners TC  'A'                             5:20.01
    1) Samantha Gottschalk 92          2) Kayli Kohlrus 92
    3) Kristi Nikaitani 92             4) Kendall Paulsen 92
 4 Milwaukie Track Club  'A'                           5:33.42
    1) Kate Jette 92                   2) Kiersten Hansen 92
    3) Mackenzie Allaert 92            4) Reagan Beatty 93
    5) Jamie Galbreath 92              6)
 5 Wings of Eagles  'A'                                5:44.55
    1) Charissa Shoecraft 92           2) Swakara Crane 92
    3) Makeba Licorish 93              4) Dejay King 93
    5) Ariana Lucas 93                 6) Lauren Williams 92

High Jump Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Megan Hingston            92 Salem Track              1.32m    4-04.00
 2 Kayli Kohlrus             92 PRTC                     1.27m    4-02.00
 3 Sarah Anderegg            92 CS                      J1.27m    4-02.00
 4 Cassidy Stevick           92 BPS                      1.22m    4-00.00
 5 Taylor Hewett             93 L&Ctc                    1.07m    3-06.00
 6 Kendall Paulsen           92 PRTC                    J1.07m    3-06.00
 7 Averi Dotson              93 FA-J                     1.03m    3-04.50
 8 Breanne Taylor            92 Mercury                 J1.03m    3-04.50
 9 Anna Swenson              92 Cheney TC                0.97m    3-02.25
10 Holly Hobson              92 Mercury                  0.92m    3-00.25
10 Emma Hutchinson           93 Comets                   0.92m    3-00.25
10 Clarissa Adams            93 Salem Track              0.92m    3-00.25

Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Megan Hingston            92 Salem Track              3.93m   12-10.75
 2 Mackenzie Allaert         92 Milwaukie Tr             3.84m   12-07.25
 3 Kayli Kohlrus             92 PRTC                     3.78m   12-05.00
 4 Chelsea Lundgren          92 Orofino T&F              3.65m   11-11.75
 5 Tiara Prince              92 Beaverton TC             3.54m   11-07.50
 6 Nanea Slaughter           92 In City Step             3.53m   11-07.00
 7 Maddy Williams            92 SCAA                     3.34m   10-11.50
 8 Kerese Prince             92 TTIT                     3.10m   10-02.00
 9 Emily Funabiki            92 Comets                   2.86m    9-04.75
10 Paige Schlader            93 L&Ctc                    2.82m    9-03.00
11 Joni Nagy                 92 Unat IN                  2.80m    9-02.25
12 Breanne Taylor            92 Mercury                 J2.80m    9-02.25
13 Tamara Kauer              93 L&Ctc                    2.74m    9-00.00
14 Catherine Bacon           92 BPS                      2.55m    8-04.50

Shot Put 6 lb Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Courtney Tripp            92 Unat Ore                 6.66m   21-10.25
 2 M'Kayla Silva             92 CS                       6.49m   21-03.50
 3 Cassidy Stevick           92 BPS                      6.36m   20-10.50
 4 Shelby Hollenbeck         92 Cool Running             5.97m   19-07.00
 5 Jennifer Sorensen         92 Comets                   5.64m   18-06.00
 6 Emma Hutchinson           93 Comets                   5.17m   16-11.50
 7 Kyrsten Harris            93 ConnTC                   5.09m   16-08.50
 8 Sunni Breymeyer           92 Unat IN                  4.79m   15-08.75
 9 Laura Grube               93 Unat Ore                 4.64m   15-02.75
10 Kirstin Erickson          93 NPTC                     4.23m   13-10.50
11 Alaura Larrett            92 Chehalem Val             4.05m   13-03.50
12 Clarissa Adams            93 Salem Track              3.92m   12-10.50
13 Sara Sullivan             92 SHS                      3.90m   12-09.50
14 Debbie Lee                93 Comets                   3.45m   11-04.00

Javelin Throw 300g turbo Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Debrah Anderson           92 SET                     25.61m      84-00
 2 Laura Grube               93 Unat Ore                18.25m      59-10
 3 M'Kayla Silva             92 CS                      17.59m      57-08
 4 Jennifer Sorensen         92 Comets                  16.14m      52-11
 5 Alexandra Putnam          93 SHS                     15.64m      51-04
 6 Kai Davidson              92 Unat Ore                14.72m      48-03
 7 Lexi Petersen             93 RBTC                    14.20m      46-07
 8 Sunni Breymeyer           92 Unat IN                 14.17m      46-06
 9 Eva Vogel                 93 Mercury                 11.00m      36-01
10 Ileijah Darden            92 In City Step            10.32m      33-10

Triathlon Bantam Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Sarah Anderegg            92 CS                        1088
 2 Kayli Kohlrus             92 PRTC                      1047
 3 Megan Hingston            92 Salem Track                964
 4 Cassidy Stevick           92 BPS                        895
 5 Tiarra Pittman            92 In City Step               842
 6 Amanda Craig              93 Beaverton TC               659
 7 Alexandra Putnam          93 SHS                        526
 8 Emma Hutchinson           93 Comets                     399
 9 Clarissa Adams            93 Salem Track                314

100 Meter Dash Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Brianna Okoro             90 SHS                      13.70
 2 DaJanae Hall              90 FA-J                     13.78
 3 Zavon Dickerson           90 FA-J                     14.00
 4 Alysha Beck               90 Chehalem Val            J14.00
 5 Rachelle Wilson           90 Central Oreg             14.14
 6 Tashianna Bryant          91 River City               14.17
 7 Kayla Smith               91 River City               14.18
 8 Meeghan Bergmann          91 Cat Youth Or             14.39

100 Meter Dash Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Brianna Okoro             90 SHS                      13.29Q  1
 2 Tashianna Bryant          91 River City               13.63Q  2
 3 DaJanae Hall              90 FA-J                     13.36Q  1
 4 Meeghan Bergmann          91 Cat Youth Or             13.73Q  2
 5 Rachelle Wilson           90 Central Oreg             13.48Q  1
 6 Alysha Beck               90 Chehalem Val             13.75Q  2
 7 Zavon Dickerson           90 FA-J                     13.88q  2
 8 Kayla Smith               91 River City               13.90q  2
 9 Kayla Walker              91 SCAA                     13.92   2
10 Laree Weaver              90 Unat IN                  14.28   1
11 Jazmine Redmon            91 Mercury                  14.50   1
12 Casey Demory              91 Unat IN                  14.62   1
13 Amy Slaybaugh             90 Unat IN                  15.76   2
14 Hayat Norimine            91 Comets                   18.89   1

200 Meter Dash Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Alyssa Rife               90 Beaverton TC             27.24
 2 Brianna Okoro             90 SHS                      27.65
 3 DaJanae Hall              90 FA-J                     28.57
 4 Rachelle Wilson           90 Central Oreg             29.10
 5 Alysha Beck               90 Chehalem Val             29.36
 6 Tashianna Bryant          91 River City               29.86
 7 Meeghan Bergmann          91 Cat Youth Or             29.92
 8 Bianca Greene             90 SCAA                     30.28

200 Meter Dash Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Alyssa Rife               90 Beaverton TC             26.96Q  1
 2 Brianna Okoro             90 SHS                      27.53Q  2
 3 DaJanae Hall              90 FA-J                     28.38Q  1
 4 Rachelle Wilson           90 Central Oreg             28.80Q  2
 5 Tashianna Bryant          91 River City               28.67Q  1
 6 Alysha Beck               90 Chehalem Val             28.89Q  2
 7 Meeghan Bergmann          91 Cat Youth Or             29.02q  2
 8 Bianca Greene             90 SCAA                     29.89q  1
 9 Jazmine Redmon            91 Mercury                  30.85   2
10 Naeauta Robinson          90 RBTC                     31.01   2
11 Casey Demory              91 Unat IN                  31.75   2
12 Maria Staley              91 Arrows                   32.39   1
13 Hannah Valerio            91 SilverValley             34.23   1

400 Meter Dash Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Alyssa Rife               90 Beaverton TC             59.38   1
 2 Elise Larrett             90 Chehalem Val           1:04.86   1
 3 Alexis Osborn             90 CS                     1:05.20   2
 4 Lauren Poole              91 SCAA                   1:07.65   1
 5 Malea Guppy               90 Cat Youth Or           1:08.51   1
 6 Jazmine Redmon            91 Mercury                1:09.18   2
 7 Kimberly Mitchell         90 PRTC                   1:09.49   2
 8 Katrina Schwab            90 Mercury                1:11.71   1
 9 Hannah Valerio            91 SilverValley           1:19.11   2
10 Debbra Love               90 L&Ctc                  1:21.52   2
11 Rachel Mathison           91 Comets                 1:26.60   2

800 Meter Run Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Tegan Clark               90 FCTC                   2:34.54   1
 2 Kema Harvey               91 River City             2:37.55   1
 3 Lydia Smith               91 River City             2:40.09   1
 4 Veronica Galvin           90 SCAA                   2:41.25   1
 5 Meghan Baker              90 BPS                    2:42.18   1
 6 Briana D'Aguilar          90 FWTC                   2:43.26   1
 7 Stephanie Inouye          90 Unat IN                3:01.32   1
 8 Stephanie Fekete          90 Cat Youth Or           3:02.32   2
 9 Debbra Love               90 L&Ctc                  3:13.00   2
10 Emily Stralser            91 Cheney TC              3:46.00   2

1500 Meter Run Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kelsey Klettke            90 Una Pna                5:12.7h
 2 Tegan Clark               90 FCTC                   5:24.0h
 3 Annie Dear                91 BPS                    5:28.4h
 4 Meghan Baker              90 BPS                    5:35.7h
 5 Holly Meler               91 FCTC                   5:47.5h
 6 Jessica Hill              90 Emerald Vall           5:52.8h
 7 Leah Gustafson            90 Cool Running           6:03.1h
 8 Carma Hiland              90 River City             6:31.6h
 9 Debbra Love               90 L&Ctc                  6:39.9h
10 LeAnna Lloyd              91 Mercury                6:59.4h

3000 Meter Run Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kelsey Klettke            90 Una Pna               11:42.13
 2 Meghan Baker              90 BPS                   11:51.37
 3 Annie Dear                91 BPS                   11:54.92
 4 Holly Meler               91 FCTC                  12:21.77
 5 Annastashia Roller/Wilts  90 SHS                   12:27.36
 6 Olivia Ferrara            91 Beaverton TC          12:39.52
 7 Jessica Hill              90 Emerald Vall          12:50.64
 8 Stephanie Lange           90 Beaverton TC          13:01.29
 9 Leah Gustafson            90 Cool Running          13:09.30
10 Esther Shapland           90 Emerald Vall          13:53.97

1500 Meter Race Walk Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Shannon Myers             91 Salem Track            9:13.13
 2 Amy Nicoulin              90 CS                     9:51.07
 3 Denise Auld               90 River City            11:55.43

80 Meter Hurdles Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Alysha Beck               90 Chehalem Val             13.59
 2 Christina Middlebusher    90 Cool Running             13.99
 3 Brianna LeRoy             90 SCAA                     14.43
 4 Bianca Greene             90 SCAA                     14.72
 5 Maria Staley              91 Arrows                   15.81
 6 Callie Runkel             90 Mercury                  15.98
 7 Rebecca Holding           91 Cool Running             16.37

80 Meter Hurdles Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Christina Middlebusher    90 Cool Running             14.13Q  1
 2 Brianna LeRoy             90 SCAA                     14.18Q  2
 3 Alysha Beck               90 Chehalem Val             14.28Q  2
 4 Bianca Greene             90 SCAA                     14.52Q  1
 5 Laree Weaver              90 Unat IN                  15.44Q  1
 6 Callie Runkel             90 Mercury                  16.02Q  2
 7 Maria Staley              91 Arrows                   16.47q  1
 8 Rebecca Holding           91 Cool Running             16.81q  2
 9 Elana Foster              91 SCAA                     16.95   1
10 Alixandra Saxon           91 Emerald Vall             17.07   2

4x100 Meter Relay Midget Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Flying Aj's  'B'                                      53.28
    1) Zavon Dickerson 90              2) DaJanae Hall 90
    3) Jordyn Woodke 90                4) Madison Yakaboski 91
 2 River City Track Club  'A'                            54.31
    1) Kema Harvey 91                  2) Tashianna Bryant 91
    3) Tiffany Harvey 90               4) Kayla Smith 91
 3 Catholic Youth Organizati  'A'                        55.09
    1) Meeghan Bergmann 91             2) Brittany Russell 90
    3) Emily Quafier 90                4) Malea Guppy 90
 4 So Central AA  'A'                                    56.61
    1) Kayla Walker 91                 2) Bianca Greene 90
    3) Sherese Heard 91                4) Ariana Jones 91
 5 Flying Aj's  'A'                                    1:00.64
    1) Melissa Canfield 91             2) Sarah Kwon 91
    3) Adrienne Mendoza 91             4) Jade Woodke 91
-- Cheney Track Club  'A'                                   DQ
    1) Crystal Simmons 91              2) Emily Stralser 91
    3) Jenna Hatch 91                  4) Katelyn Sims 90
    5) Jenna Erickson 90               6)
-- Cascade Striders  'A'                                    DQ
    1) Rachel Holmberg 90              2) Samantha Pineda 90
    3) Jade Wong 90                    4) Mikka Boler 90

4x400 Meter Relay Midget Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Flying Aj's  'A'                                    4:33.0h
    1) Ariel Jones 90                  2) Zavon Dickerson 90
    3) Jordyn Woodke 90                4) Madison Yakaboski 91
 2 So Central AA  'A'                                  4:43.9h
    1) Elana Foster 91                 2) Veronica Galvin 90
    3) Erin Jones 90                   4) Lauren Poole 91
 3 Cascade Striders  'A'                               4:44.2h
    1) Alexis Osborn 90                2) Kayla Blau 91
    3) Jessie Byron 91                 4) Vanessa Steinberg 91
    5) Amy Nicoulin 90                 6)
    7)                                 8) Jade Wong 90
 4 Wings of Eagles  'A'                                4:57.1h
    1) Tokara Tinner 90                2) Jeaneane McCraw 90
    3) Seana Shoecraft 91              4) Kaishanna Grace 91
    5) Wyleasa Washington 90           6)
 5 Plateau Runners TC  'A'                             5:05.9h
    1) Bianca Finney 90                2) Kimberly Mitchell 90
    3) Heather Nunan 91                4) Lindsey Rose 90
    5) Elizabeth Murray 91             6)
 6 Cheney Track Club  'A'                              5:26.7h
    1) Emily Stralser 91               2) Jenna Hatch 91
    3) Crystal Simmons 91              4) Kelli Randow 91
    5) Jenna Erickson 90               6)

4x800 Meter Relay Midget Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 So Central AA  'A'                                 12:24.45
    1) Veronica Galvin 90              2) Lauren Poole 91
    3) Erin Jones 90                   4) Ariana Jones 91
 2 Flying Aj's  'A'                                   12:50.47
    1) Melissa Canfield 91             2) Ariel Jones 90
    3) Jade Woodke 91                  4) Jordyn Woodke 90

High Jump Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Christina Middlebusher    90 Cool Running             1.38m    4-06.25
 2 Annie Dear                91 BPS                      1.32m    4-04.00
 3 Katrina Schwab            90 Mercury                 J1.32m    4-04.00
 4 Brianna LeRoy             90 SCAA                    J1.32m    4-04.00
 5 Katie Anthony             90 BPS                      1.27m    4-02.00
 6 Chantel Divilbiss         90 Comets                   1.22m    4-00.00
 7 Rachelle Wilson           90 Central Oreg            J1.22m    4-00.00
 8 Alexis Osborn             90 CS                      J1.22m    4-00.00
 9 Kelli Randow              91 Cheney TC                1.17m    3-10.00
10 Alixandra Saxon           91 Emerald Vall            J1.17m    3-10.00
10 Rebecca Holding           91 Cool Running            J1.17m    3-10.00
12 Jessie Thompson           91 Salem Track              1.12m    3-08.00
13 Angela Potter             90 SCAA                     0.97m    3-02.25
14 Hayat Norimine            91 Comets                   0.87m    2-10.25

Long Jump Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Diana Knights             91 FA-J                     4.37m   14-04.00
 2 Ariel Jones               90 FA-J                     4.29m   14-01.00
 3 Christina Middlebusher    90 Cool Running             4.26m   13-11.75
 4 Olivia Ferrara            91 Beaverton TC             3.97m   13-00.25
 5 Callie Runkel             90 Mercury                  3.89m   12-09.25
 6 Sarah Kwon                91 FA-J                     3.88m   12-08.75
 7 Angela Potter             90 SCAA                     3.71m   12-02.25
 8 Trinna Miranda            91 Beaverton TC             3.67m   12-00.50
 9 Casey Demory              91 Unat IN                  3.63m   11-11.00
10 Lindsey Rose              90 PRTC                     3.54m   11-07.50
11 Chantel Divilbiss         90 Comets                   3.53m   11-07.00
12 Katelyn Sims              90 Cheney TC                3.14m   10-03.75

Shot Put 6 lb. Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Vanessa Garris            90 SHS                      9.64m   31-07.50
 2 Bianca Finney             90 PRTC                     8.29m   27-02.50
 3 Cassie Sevier             90 Albina RR                8.13m   26-08.25
 4 Samantha Pineda           90 CS                       7.23m   23-08.75
 5 Stephanie Inouye          90 Unat IN                  7.10m   23-03.50
 6 Ashleigh Shoecraft        90 WEAG                     6.90m   22-07.75
 7 Amy Slaybaugh             90 Unat IN                  6.41m   21-00.50
 8 Megan Quintrell           91 FCTC                     6.25m   20-06.25
 9 Laree Weaver              90 Unat IN                  6.04m   19-09.75
10 Jill Moody                91 L&Ctc                    5.90m   19-04.25
11 Elke Neuenschwander       91 Cool Running             5.71m   18-09.00
12 Hannah Kruse              91 Cheney TC                3.59m   11-09.50

Discus Throw 1 k Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Cassie Sevier             90 Albina RR               24.47m      80-03
 2 Vanessa Garris            90 SHS                     24.38m      80-00
 3 Megan Quintrell           91 FCTC                    16.85m      55-03
 4 Amy Nicoulin              90 CS                      14.69m      48-02
 5 Emily Flanik              90 ISSQ                    14.15m      46-05
 6 Elke Neuenschwander       91 Cool Running            14.09m      46-03
 7 Stephanie Inouye          90 Unat IN                 13.75m      45-01
 8 Mikka Boler               90 CS                      13.27m      43-06
 9 Marissa Morris            91 ConnTC                   9.64m      31-07
10 Jill Moody                91 L&Ctc                    9.35m      30-08
11 Hannah Kruse              91 Cheney TC                6.14m      20-02

Javelin Throw 300g turbo Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Melissa Canfield          91 FA-J                    31.24m     102-06
 2 Vanessa Garris            90 SHS                     30.09m      98-09
 3 Adrienne Mendoza          91 FA-J                    25.68m      84-03
 4 Shanoaleigh Roseby        90 Milwaukie Tr            23.66m      77-07
 5 Megan Quintrell           91 FCTC                    21.78m      71-05
 6 Cassie Sevier             90 Albina RR               21.69m      71-02
 7 Miranda Slayter           90 FCTC                    20.79m      68-02
 8 Aubrie Bass               90 Milwaukie Tr            19.12m      62-09
 9 Jenna Hatch               91 Cheney TC               15.47m      50-09
10 Crystal Simmons           91 Cheney TC               11.85m      38-10

Outdoor Pentathlon Midget Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Alyssa Rife               90 Beaverton TC              3028
 2 Christina Middlebusher    90 Cool Running              2310
 3 Jordyn Woodke             90 FA-J                      2294
 4 Callie Runkel             90 Mercury                   2038
 5 Rebecca Holding           91 Cool Running              1663
 6 Kelli Randow              91 Cheney TC                 1521
 7 Jessie Thompson           91 Salem Track               1440
 8 Alixandra Saxon           91 Emerald Vall              1281
 9 Amy Slaybaugh             90 Unat IN                   1159

100 Meter Dash Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Melantha Jenkins          88 SEAT                     12.90
 2 Carissa Bennett           89 Beaverton TC             12.93
 3 Devin Brooks              88 SEAT                     13.11
 4 Kelly Patterson           89 RBTC                     13.27
 5 Nia Jackson               89 RBTC                     13.28
 6 Carissa Craft             88 In City Step             13.51
 7 Erica Hayes               89 SCAA                     13.72
 8 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  14.03

100 Meter Dash Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Melantha Jenkins          88 SEAT                     12.52Q  2
 2 Carissa Bennett           89 Beaverton TC             12.57Q  1
 3 Carissa Craft             88 In City Step             12.78Q  2
 4 Erica Hayes               89 SCAA                     12.96Q  1
 5 Devin Brooks              88 SEAT                     12.82Q  2
 6 Nia Jackson               89 RBTC                     13.01Q  1
 7 Kelly Patterson           89 RBTC                     13.03q  2
 8 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  13.17q  1
 9 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             13.31   1
10 Amanda Swenson            88 Cheney TC                13.38   2
11 Tana Braun                89 Salem Track              13.97   2
12 Hillary Johnson           89 Unat IN                  14.03   1
13 Lindsay Spencer           89 Emerald Vall             14.12   1
14 Annika Swenson            89 Cheney TC                14.21   2
15 Amy Alporque              88 Moses Lake               14.30   2
16 Camille Duchow            88 Mercury                  15.13   1

200 Meter Dash Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Melantha Jenkins          88 SEAT                     25.97
 2 Carissa Bennett           89 Beaverton TC             26.51
 3 Devin Brooks              88 SEAT                     27.06
 4 Carissa Craft             88 In City Step             27.37
 5 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  27.76
 6 Erica Hayes               89 SCAA                     27.79
 7 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             28.57
 8 Arianna Edwards           89 Beaverton TC             29.52

200 Meter Dash Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Melantha Jenkins          88 SEAT                     25.97Q  2
 2 Carissa Bennett           89 Beaverton TC             26.36Q  1
 3 Devin Brooks              88 SEAT                     27.06Q  2
 4 Erica Hayes               89 SCAA                     27.52Q  1
 5 Carissa Craft             88 In City Step             27.59Q  2
 6 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  28.16Q  1
 7 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             27.72q  2
 8 Arianna Edwards           89 Beaverton TC             28.81q  2
 9 Hillary Johnson           89 Unat IN                  28.97   2
10 Kelly Patterson           89 RBTC                     29.00   1
11 Katlyn Valerio            89 SilverValley             31.17   1
12 Camille Duchow            88 Mercury                  32.38   1

400 Meter Dash Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Melantha Jenkins          88 SEAT                     55.88   1
 2 Linsie Michels            88 Salem Track            1:01.44   1
 3 Arianna Edwards           89 Beaverton TC           1:02.30   1
 4 Darcy Collins             88 SilverValley           1:03.09   2
 5 Stephanie Shuel           89 Unat IN                1:03.23   1
 6 Alison Worthen            89 Pre Track              1:04.09   1
 7 Kimberly Patterson        89 RBTC                   1:04.17   1
 8 Naomi Merlette            89 RBTC                   1:04.76   2
 9 Anna Walters              88 Unat IN                1:08.74   2
10 Katlyn Valerio            89 SilverValley           1:09.34   2

800 Meter Run Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nicole Cochran            89 SHS                    2:22.34
 2 Stephanie Shuel           89 Unat IN                2:26.98
 3 Catherine Means           89 SCAA                   2:29.54
 4 Arianna Edwards           89 Beaverton TC           2:30.57
 5 Kelsey Gerber             89 Unat Ore               2:31.89
 6 Marsha Lampi              89 Milwaukie Tr           2:34.49
 7 Alexandria Jones          88 River City             2:38.06

1500 Meter Run Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nicole Cochran            89 SHS                    4:49.1h
 2 Tali Sproat               89 Cat Youth Or           4:53.3h
 3 Stephanie Shuel           89 Unat IN                4:59.6h
 4 Marsha Lampi              89 Milwaukie Tr           5:08.4h
 5 Noriko Rice               89 Emerald Vall           5:30.7h
 6 Skyler Swan               89 Milwaukie Tr           5:44.1h
 7 MacKensie Molter-Gaddy    88 Cheney TC              7:41.6h

3000 Meter Run Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nicole Cochran            89 SHS                   10:37.67
 2 Megan O'Reilly            88 Mercury               10:51.91
 3 Marsha Lampi              89 Milwaukie Tr          10:54.73
 4 Tali Sproat               89 Cat Youth Or          10:55.11
 5 Sarah Lorch               89 SHS                   11:09.67
 6 Lacy Looney               89 Pre Track             11:14.14
 7 Tiffany Shrum             88 FCTC                  14:04.99

3000 Meter Race Walk Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Katie Burnett             88 CS                    25:41.55

100 Meter Hurdles Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Devin Brooks              88 SEAT                     15.46
 2 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             16.16
 3 Darcy Collins             88 SilverValley             16.91
 4 Corinne McWilliams        89 Emerald Vall             16.98
 5 Katie Broberg             88 H&VS                     17.97
 6 Starlin Swan              89 Milwaukie Tr             18.11
 7 Briana Allaert            89 Milwaukie Tr             20.47
 8 Ronnie Randow             89 Unat IN                  22.26

100 Meter Hurdles Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Devin Brooks              88 SEAT                     15.91Q  1
 2 Darcy Collins             88 SilverValley             16.54Q  2
 3 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             16.43Q  1
 4 Katie Broberg             88 H&VS                     18.00Q  2
 5 Corinne McWilliams        89 Emerald Vall             16.85Q  1
 6 Ronnie Randow             89 Unat IN                  22.88Q  2
 7 Starlin Swan              89 Milwaukie Tr             17.44q  1
 8 Briana Allaert            89 Milwaukie Tr             17.98q  1
 9 Venessa Simmons           88 Cheney TC                20.55   1
10 Elizabeth Mathison        89 Comets                   20.91   1

200 Meter Hurdles Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Devin Brooks              88 SEAT                     28.68
 2 Bianca Mathabane          89 DareTo Dream             30.28
 3 Starlin Swan              89 Milwaukie Tr             31.97
 4 Alexandria Jones          88 River City               34.01
 5 Alle Davolio              89 BPS                      35.14
 6 Elizabeth Mathison        89 Comets                   35.76
 7 Aliesha Struhs            88 Orofino T&F              36.04
 8 Ronnie Randow             89 Unat IN                  36.47

4x100 Meter Relay Youth Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Rainier Beach TC  'A'                                 51.05
    1) Nia Jackson 89                  2) Kelly Patterson 89
    3) Christina Leufroy 89            4) Naomi Merlette 89
    5) Tira Johnson 88                 6) Kimberly Patterson 89
    7) Christina Nzekwe 89             8)
 2 Emerald Valley Track Club  'A'                        56.14
    1) Jessica Dowdy 89                2) Brianna Estrada 89
    3) Noriko Rice 89                  4) Lindsay Spencer 89
    5) Lindsay Beard 89                6)
 3 Cheney Track Club  'A'                              1:00.83
    1) Venessa Simmons 88              2) Cami Hatch 88
    3) Tearsa Powell 89                4) Annika Swenson 89
    5) MacKensie Molter-Gaddy 88       6)

4x400 Meter Relay Youth Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Rainier Beach TC  'A'                               4:19.78
    1) Tira Johnson 88                 2) Nia Jackson 89
    3) Naomi Merlette 89               4) Christina Nzekwe 89
    5) Christina Leufroy 89            6) Kimberly Patterson 89
 2 Plateau Runners TC  'A'                             4:27.04
    1) Lauren Baba 89                  2) Nacole Kiss 88
    3) Brittney Lewis 89               4) Megan Paulsen 88
    5) Whitney Zilonka 89              6)
 3 Flying Aj's  'A'                                    4:34.66
    1) Editha Anderson 88              2) Liisa Cushing 89
    3) Alexa Mendoza 89                4) Gena Woodke 88
 4 Emerald Valley Track Club  'A'                      4:36.67
    1) Jessica Dowdy 89                2) Noriko Rice 89
    3) Ashley Foster 89                4) Krysta Nelson 88
    5) Lindsay Beard 89                6) Brianna Estrada 89
 5 Cheney Track Club  'A'                              4:49.22
    1) Venessa Simmons 88              2) Amanda Swenson 88
    3) Cami Hatch 88                   4) Annika Swenson 89
    5) MacKensie Molter-Gaddy 88       6) Tearsa Powell 89

4x800 Meter Relay Youth Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Milwaukie Track Club  'A'                          10:48.14
    1) Mikayla Bradbury 89             2) Marsha Lampi 89
    3) Briana Allaert 89               4) Skyler Swan 89
    5) Starlin Swan 89                 6)

High Jump Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Linsie Michels            88 Salem Track              1.53m    5-00.25
 2 Darcy Collins             88 SilverValley             1.48m    4-10.25
 3 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  1.43m    4-08.25
 4 Danielle Ferguson         89 Cool Running            J1.43m    4-08.25
 5 Alison Worthen            89 Pre Track               J1.43m    4-08.25
 6 Anna Walters              88 Unat IN                  1.38m    4-06.25
 7 Shannon Weems             89 SET                     J1.38m    4-06.25
 8 Greta Erickson            89 NPTC                     1.33m    4-04.25
 9 Ashley Hutchinson         89 Cheney TC               J1.33m    4-04.25
10 Amber Roberts             89 NTC                     J1.33m    4-04.25
11 Ronnie Randow             89 Unat IN                  1.22m    4-00.00
12 Jill Rogers               89 H&VS                    J1.22m    4-00.00
-- Jessi Anderson            89 L&Ctc                       NH

Pole Vault Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jamie Perron              88 Unat Ore                 2.58m    8-05.50
 2 Lindsay Spencer           89 Emerald Vall             1.98m    6-06.00
 3 Lindsay Beard             89 Emerald Vall            J1.98m    6-06.00

Long Jump Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Corinne McWilliams        89 Emerald Vall             4.86m   15-11.50
 2 Kelly Patterson           89 RBTC                     4.82m   15-09.75
 3 Amber Roberts             89 NTC                      4.57m   15-00.00
 4 Lauren Baba               89 PRTC                     4.56m   14-11.50
 5 Megan Paulsen             88 PRTC                    J4.56m   14-11.50
 6 Kayla McKeirnan           88 Unat IN                  4.47m   14-08.00
 7 Lauren Harsh              89 Pre Track                4.32m   14-02.25
 8 Tana Braun                89 Salem Track              4.31m   14-01.75
 9 Erica Hayes               89 SCAA                     3.84m   12-07.25
10 Arianna Edwards           89 Beaverton TC             3.71m   12-02.25
11 Ronnie Randow             89 Unat IN                  3.23m   10-07.25
12 Jessi Anderson            89 L&Ctc                    2.69m    8-10.00
13 Tearsa Powell             89 Cheney TC                2.36m    7-09.00

Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brianna Junior            88 SEAT                     9.98m   32-09.00
 2 Corinne McWilliams        89 Emerald Vall             9.52m   31-03.00
 3 Megan Paulsen             88 PRTC                     9.23m   30-03.50
 4 Starlin Swan              89 Milwaukie Tr             8.45m   27-08.75
 5 Amanda Swenson            88 Cheney TC                8.44m   27-08.25
 6 Laura Craig               89 Beaverton TC            J8.44m   27-08.25
 7 Alison Worthen            89 Pre Track                8.43m   27-08.00
 8 Skyler Swan               89 Milwaukie Tr             8.23m   27-00.00

Shot Put 6 lb. Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jaclyn Espinoza           88 Unat Ore                13.15m   43-01.75
 2 Martinique Walker         89 Una Pna                 11.22m   36-09.75
 3 Ashley Hutchinson         89 Cheney TC               10.51m   34-05.75
 4 Victorria Self            89 Una Pna                 10.02m   32-10.50
 5 Greta Gustafson           88 Cool Running             9.64m   31-07.50
 6 Ashley Watson             88 RBTC                     9.56m   31-04.50
 7 Katrina Miller            88 Mercury                  9.06m   29-08.75
 8 Taylor Shoecraft          88 WEAG                     8.19m   26-10.50

Discus Throw 1 K Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jaclyn Espinoza           88 Unat Ore                35.29m     115-09
 2 Katherine Tripp           88 Unat Ore                26.83m      88-00
 3 Kayla Hendershot          89 Team Or. Usa            26.32m      86-04
 4 Ashley Hutchinson         89 Cheney TC               24.93m      81-09
 5 Anna Murray               89 FCTC                    23.60m      77-05
 6 Greta Gustafson           88 Cool Running            23.39m      76-09
 7 Annelise Cook             88 Una Pna                 22.46m      73-08
 8 Martinique Walker         89 Una Pna                 21.51m      70-07

Javelin Throw 600 g Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Anna Murray               89 FCTC                    23.00m      75-05
 2 Greta Gustafson           88 Cool Running            21.30m      69-10
 3 Kayla Hendershot          89 Team Or. Usa            20.86m      68-05
 4 MacKensie Molter-Gaddy    88 Cheney TC               18.16m      59-07
 5 Carley Redpath            89 SHS                     17.42m      57-02

Outdoor Pentathlon Youth Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Linsie Michels            88 Salem Track               2777
 2 Corinne McWilliams        89 Emerald Vall              2638
 3 Starlin Swan              89 Milwaukie Tr              2359
 4 Emily Holding             88 Cool Running              2191
 5 Skyler Swan               89 Milwaukie Tr              2043
 6 Krystara Kallappa         88 FCTC                      1958
 7 Greta Erickson            89 NPTC                      1949
 8 Carly Glenn               88 SHS                       1716
 9 Ronnie Randow             89 Unat IN                   1058

100 Meter Dash Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Sarah Burns               86 TTIT                     12.63
 2 Stephaine Hardin          86 SCAA                     12.84
 3 Sarah Callier             87 In City Step             12.90
 4 Maria Johnson             86 Unat IN                  13.29
 5 Akosua Fordjour           86 SCAA                     13.38
 6 Shelliece Payne-Elijah    87 In City Step             13.43
 7 Jennifer Johnson          87 Emerald Vall             13.53
 8 Kristen Dormaier          86 Cheney TC                13.77

100 Meter Dash Intermediate Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Sarah Callier             87 In City Step             12.34Q  2
 2 Sarah Burns               86 TTIT                     12.41Q  1
 3 Stephaine Hardin          86 SCAA                     12.45Q  2
 4 Maria Johnson             86 Unat IN                  12.89Q  1
 5 Shelliece Payne-Elijah    87 In City Step             12.80Q  2
 6 Akosua Fordjour           86 SCAA                     12.90Q  1
 7 Jennifer Johnson          87 Emerald Vall             12.89q  2
 8 Kristen Dormaier          86 Cheney TC                13.01q  2
 9 Megan Kelly               87 Una Pna                  13.22   1
10 Nakisha Licorish          86 SCAA                     13.32   2
11 Shannon Michael           87 SilverValley             13.37   1

200 Meter Dash Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Sarah Burns               86 TTIT                     25.96
 2 Stephaine Hardin          86 SCAA                     26.23
 2 Sarah Callier             87 In City Step             26.23
 4 Akosua Fordjour           86 SCAA                     26.61
 5 Lindsay Poole             87 SCAA                     27.14
 6 Maria Johnson             86 Unat IN                  27.30
 7 Megan Kelly               87 Una Pna                  27.98

200 Meter Dash Intermediate Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Sarah Burns               86 TTIT                     25.44Q  2
 2 Sarah Callier             87 In City Step             25.90Q  1
 3 Stephaine Hardin          86 SCAA                     26.13Q  1
 4 Brittany Hodges           86 Unat Ore                 26.17Q  2
 5 Akosua Fordjour           86 SCAA                     26.53Q  1
 6 Maria Johnson             86 Unat IN                  26.67Q  2
 7 Lindsay Poole             87 SCAA                     27.03q  1
 8 Megan Kelly               87 Una Pna                  27.18q  2
 9 Jennifer Johnson          87 Emerald Vall             27.35   2
10 Shannon Michael           87 SilverValley             27.73   1
11 Kristen Dormaier          86 Cheney TC                27.81   2
12 Larissa Wik               87 River City               35.31   2

400 Meter Dash Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Brittany Hodges           86 Unat Ore                 56.96
 2 Lindsay Poole             87 SCAA                     59.41
 3 Shannon McGraw            87 Una Pna                1:01.46
 4 Jeniphr Moxley            86 TTIT                   1:05.32
 5 Adrienne Lewis            87 PRTC                   1:06.46
 6 Angie Laurence            86 SG                     1:07.16

800 Meter Run Intermediate Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Nicole Moore              86 SG                     2:20.71   1
 2 Michelle DeCourcey        86 Cent Track             2:31.14   1
 3 Angie Laurence            86 SG                     2:33.23   1
 4 Ashley Verkler            87 FWTC                   2:39.20   1
 5 Summer Swan               87 Milwaukie Tr           2:40.77   1
 6 Leigh Fredrickson         87 Mercury                2:52.14   2

1500 Meter Run Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nicole Moore              86 SG                     5:15.2h
 2 Ashley Verkler            87 FWTC                   5:38.9h
 3 Emily Uhlig               86 ISSQ                   5:43.6h
 4 Leigh Fredrickson         87 Mercury                5:56.9h

3000 Meter Run Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Emily Uhlig               86 ISSQ                  12:39.62

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jennifer Johnson          87 Emerald Vall             15.56
 2 Ashley Grayson            86 FCTC                     15.77
 3 Christina Tupper          87 SEAT                     16.08
 4 Kimberly Pence            86 Una Pna                  16.59
 5 Johanna Avilez            86 ISSQ                     17.54

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Johanna Avilez            86 ISSQ                   1:10.81
 2 Summer Swan               87 Milwaukie Tr           1:13.44
 3 Kinsy Cox                 86 Cheney TC              1:33.66

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 So Central AA  'A'                                    50.16
    1) Nakisha Licorish 86             2) Amirah Karim 87
    3) Stephaine Hardin 86             4) Lindsay Poole 87
 2 Cheney Track Club  'A'                                57.42
    1) Xylena Reed 86                  2) Jessica Lacambra 87
    3) Kinsy Cox 86                    4) Erica Jackson 87
    5) Ali Nelson 87                   6)

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Cheney Track Club  'A'                              4:55.85
    1) Kristen Dormaier 86             2) Erica Jackson 87
    3) Jessica Lacambra 87             4) Kinsy Cox 86
    5) Ali Nelson 87                   6)

High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Gina Fuqua                86 Central Oreg             1.49m    4-10.50
 1 Emily Laing               87 Unat Ore                 1.49m    4-10.50
 3 Ashley Grayson            86 FCTC                     1.44m    4-08.75
 4 Aubrey Slanchik           86 Central Oreg            J1.44m    4-08.75
 5 Lindsay Ryder             87 Unat Ore                 1.39m    4-06.75
 6 Kelli Evers               86 Beaverton TC            J1.39m    4-06.75
 7 Kimberly Pence            86 Una Pna                  1.29m    4-02.75
 8 Kinsy Cox                 86 Cheney TC                1.24m    4-00.75
-- Johanna Avilez            86 ISSQ                        NH

Pole Vault Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Carmen Kaatz              86 Central Oreg             3.05m   10-00.00
 2 Jessica Lacambra          87 Cheney TC                2.59m    8-06.00
 3 Doria Holbrook            86 Unat IN                  1.52m    4-11.75

Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Sarah Burns               86 TTIT                     5.53m   18-01.75
 2 Amirah Karim              87 SCAA                     5.15m   16-10.75
 3 Kimberly Pence            86 Una Pna                  5.01m   16-05.25
 4 Christina Tupper          87 SEAT                     4.90m   16-01.00
 5 Xylena Reed               86 Cheney TC                4.89m   16-00.50
 6 Gina Fuqua                86 Central Oreg             4.60m   15-01.25
 7 Shelliece Payne-Elijah    87 In City Step            J4.60m   15-01.25
 8 Kristen Dormaier          86 Cheney TC               J4.60m   15-01.25
 9 Aubrey Slanchik           86 Central Oreg             4.44m   14-07.00
10 Jennifer Nagy             86 Unat IN                  4.27m   14-00.25

Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Christina Tupper          87 SEAT                    10.60m   34-09.50
 2 Kimberly Pence            86 Una Pna                  9.89m   32-05.50
 3 Ashley Grayson            86 FCTC                     9.59m   31-05.75
 4 Aubrey Slanchik           86 Central Oreg             9.48m   31-01.25
 5 Xylena Reed               86 Cheney TC                9.39m   30-09.75
 6 Kelli Evers               86 Beaverton TC             8.62m   28-03.50

Shot Put 4 K Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jenaya Sledge             86 FCTC                    10.05m   32-11.75
 2 Emily Jacobsen            87 CS                       9.71m   31-10.25
 3 Nikita Amy                87 Unat IN                 J9.71m   31-10.25
 4 Melissa Neuman            86 Unat IN                  9.33m   30-07.50
 5 Whitney Richardson        87 Orofino T&F              9.23m   30-03.50
 6 Ayla Tyson                87 Unat Ore                 7.62m   25-00.00

Discus Throw 1 K Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jenaya Sledge             86 FCTC                    34.67m     113-09
 2 Rachel Munyon             86 Unat Ore                32.66m     107-02
 3 Whitney Richardson        87 Orofino T&F             31.50m     103-04
 4 Jessica Grady             86 Unat IN                 30.21m      99-01
 5 Melissa Neuman            86 Unat IN                 27.54m      90-04
 6 Ayla Tyson                87 Unat Ore                26.45m      86-09
 7 Nikita Amy                87 Unat IN                 25.95m      85-02
 8 Emily Jacobsen            87 CS                      25.27m      82-11

Hammer Throw 4 K Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Corissa Hutchinson        87 Cheney TC               31.24m     102-06

Javelin Throw 600 g Intermediate Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Melissa Neuman            86 Unat IN                 34.92m     114-07
 2 Val Groshong              87 Oregon South            33.94m     111-04
 3 Ashley Grayson            86 FCTC                    33.74m     110-08
 4 Jessica Grady             86 Unat IN                 30.90m     101-04

Heptathlon Intermediate Girls
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kimberly Pence            86 Una Pna                   3699
 2 Mackenzie Larson          87 Rnd up C R                3666
 3 Kristen Dormaier          86 Cheney TC                 2931
 4 Jettie Runkel             87 Mercury                   2535

100 Meter Dash Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Patrice Pierre            85 NW S                     12.41
 2 Lakeisha Cockrell         85 NW S                     12.55
 3 Taquea Davidson           85 TTIT                     12.56
 4 Nicolle Tonasket          84 TTIT                     12.71
 5 Terran Legard             84 Unat IN                  12.95
 6 Monaka White              85 SCAA                     13.21
 7 Candace Rosenthal         84 Cat Youth Or            J13.21
 8 Amy Harder                85 Cheney TC                13.48

200 Meter Dash Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Patrice Pierre            85 NW S                     25.94
 2 Nicole D'Abreau           84 NW S                     26.81
 3 Terran Legard             84 Unat IN                  26.83
 4 Nicolle Tonasket          84 TTIT                     27.03
 5 Andrea May                85 BTC$                     27.17
 6 Amy Harder                85 Cheney TC                27.57

400 Meter Dash Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Terran Legard             84 Unat IN                  57.78
 2 Gayle Imran               84 FWTC                     58.38
 3 Nicole D'Abreau           84 NW S                     59.91
 4 Andrea Eiseman            83 SG                     1:01.13
 5 Madison Bush              85 SETA                   1:02.60

800 Meter Run Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jennifer Marsh            85 ESTC                   2:20.96
 2 Cassie Ranstrom           84 FWTC                   2:25.60
 3 Madison Bush              85 SETA                   2:32.59

1500 Meter Run Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Cassie Ranstrom           84 FWTC                   5:10.9h
 2 Emily Perkins             85 NPTC                   5:18.2h
 3 Julia Fehrenbach          85 SCAA                   5:22.0h
 4 Esther Anderson           85 Comets                 6:36.9h

3000 Meter Run Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Emily Perkins             85 NPTC                  11:23.58
 2 Natalie Lo                85 FWTC                  12:05.31
 3 Esther Anderson           85 Comets                14:23.99

100 Meter Hurdles Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Andrea May                85 BTC$                     15.38
 2 Linda Blake               84 Unat IN                  15.60
 3 Keonna Harris             85 SCAA                     15.86
 4 Caitlin Mahoney           84 ISSQ                     16.25
 5 Mariko Sonis              84 Unat Ore                 16.48
 6 Amber Nash                85 Una Pna                  16.94
 7 Rosana Medina             85 Unat Ore                 18.44

400 Meter Hurdles Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Rosana Medina             85 Unat Ore               1:05.64
 2 Andrea May                85 BTC$                   1:05.97
 3 Amber Nash                85 Una Pna                1:08.13
 4 Linda Blake               84 Unat IN                1:10.22
 5 Mariko Sonis              84 Unat Ore               1:10.49
 6 SonnyRae Swan             85 Milwaukie Tr           1:15.65
 7 Jeslyn Lemke              85 Cheney TC              1:16.14

2000 Meter Steeplechase Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 SonnyRae Swan             85 Milwaukie Tr           9:06.89
 2 Esther Anderson           85 Comets                 9:38.94

4x100 Meter Relay Young Women
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Tacoma Titans  'A'                                    49.09
    1) Nicolle Tonasket 84             2) Taquea Davidson 85
    3) Charisa Alefaio 84              4) Neja Coleman 84
 2 Cheney Track Club  'A'                                52.93
    1) Amy Harder 85                   2) Baily Cox 85
    3) Mari Bingham 85                 4) Lindsey Humphrey 85
    5) Jeslyn Lemke 85                 6)

4x400 Meter Relay Young Women
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Cheney Track Club  'A'                              4:30.04
    1) Amy Harder 85                   2) Baily Cox 85
    3) Mari Bingham 85                 4) Jeslyn Lemke 85
    5) Lindsey Humphrey 85             6)

High Jump Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Chelsea Sherier           85 Milwaukie Tr             1.62m    5-03.75
 2 Caitlin Mahoney           84 ISSQ                     1.57m    5-01.75
 3 Patrice Pierre            85 NW S                     1.52m    4-11.75
 3 Taryn Plypick             84 Una Pna                  1.52m    4-11.75
 5 Jessie Gallaher           85 Cool Running             1.47m    4-09.75
 6 Valerie Ferguson          85 Cool Running            J1.47m    4-09.75
 7 Christina Bower           85 Una Pna                  1.42m    4-07.75

Pole Vault Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jessie Gallaher           85 Cool Running             3.12m   10-02.75
 2 Kristen Chellis           85 Will Stride              3.05m   10-00.00
 3 Lynn Olson                84 Unat Ore                 2.44m    8-00.00
 4 Susan Sifferman           84 Una Pna                  2.29m    7-06.00

Long Jump Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Lakeisha Cockrell         85 NW S                     5.16m   16-11.25
 2 Baily Cox                 85 Cheney TC                5.04m   16-06.50
 3 Christina Bower           85 Una Pna                  4.76m   15-07.50

Triple Jump Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Baily Cox                 85 Cheney TC               10.70m   35-01.25
 2 Lakeisha Cockrell         85 NW S                    10.55m   34-07.50
 3 Kayla Petitt              84 SCAA                    10.40m   34-01.50
 4 Christina Bower           85 Una Pna                 10.28m   33-08.75
 5 SonnyRae Swan             85 Milwaukie Tr             8.95m   29-04.50

Shot Put 4 K Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Chevonna Lynch            85 Oregon South            11.76m   38-07.00
 2 Jessica Beach             84 BPS                     10.94m   35-10.75
 3 Keestra Smith             84 SCAA                    10.54m   34-07.00
 4 Erika Espino              85 Una Pna                 10.13m   33-03.00
 5 Nicole Jones              85 Unat Ore                 9.54m   31-03.75
 6 Kayla Petitt              84 SCAA                     9.40m   30-10.25
 7 Carolyn Berg              85 Unat IN                  9.11m   29-10.75
 7 Lindsey Humphrey          85 Cheney TC                9.11m   29-10.75

Discus Throw 1 K Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Kate Hutchinson           85 Comets                  45.24m     148-05
 2 Jessica Beach             84 BPS                     36.96m     121-03
 3 Teresa Schei              85 FCTC                    33.74m     110-08
 4 Chevonna Lynch            85 Oregon South            33.33m     109-04
 5 Carolyn Berg              85 Unat IN                 32.70m     107-03
 6 Erika Espino              85 Una Pna                 32.69m     107-03
 7 Lindsey Humphrey          85 Cheney TC               29.41m      96-06
 8 Aleishia Hardy            85 SCAA                    21.34m      70-00

Hammer Throw 4 K Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jessica Beach             84 BPS                     42.65m     139-11
 2 Audrey Oswald             85 Unat Ore                40.81m     133-11

Javelin Throw 600 g Young Women
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Kate Buehler              85 Unat Ore                37.09m     121-08
 2 Nicole Jones              85 Unat Ore                36.24m     118-11
 3 Cassie Dryden             85 Unat IN                 30.29m      99-04
 4 Lindsay Lambert           84 Una Pna                 30.21m      99-01
 5 Trisha Frame              85 Una Pna                 27.78m      91-02
 6 Charisa Alefaio           84 TTIT                    27.64m      90-08
 7 Shoni Jones               85 TTIT                    24.98m      81-11

Heptathlon Young Women
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Danielle Ayers-Stamper    84 Unat IN                   4282
 2 Stacey Cowan              83 Una Pna                   4145
 3 Brittany Bekins           85 Una Pna                   4132
 4 Linda Blake               84 Unat IN                   4067
 5 Megan McCauley            84 SHS                       3972
 6 Baily Cox                 85 Cheney TC                 3931
 7 Jessie Gallaher           85 Cool Running              3482
 8 Valerie Ferguson          85 Cool Running              3183
 9 Lynn Olson                84 Unat Ore                  2886

100 Meter Dash Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kent McKinney             94 RBTC                     15.69
 2 Brian Knights             94 FA-J                     16.01
 3 Randon Fuentes            94 Orofino T&F              16.52
 4 Morya Breland             94 WEAG                     16.66
 5 Nick Rife                 94 Beaverton TC             17.51

200 Meter Dash Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kent McKinney             94 RBTC                     33.96
 2 William Jefferson         94 RBTC                     34.16
 3 Brian Knights             94 FA-J                     34.83
 4 Nick Rife                 94 Beaverton TC             38.61
 5 Gunnar Kayser             95 Mercury                  38.65
 6 Keaton Tanzer             94 Cheney TC                46.54

400 Meter Dash Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 William Jefferson         94 RBTC                   1:19.61
 2 Gunnar Kayser             95 Mercury                1:25.14
 3 Aaron Lucas               95 WEAG                   1:29.67

800 Meter Run Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Evan Cook                 94 Cheney TC              3:22.82
 2 Kelly VanAchte            94 CS                     3:24.97

1500 Meter Run Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Kelly VanAchte            94 CS                     6:30.30
 2 Tyler Morris              94 ConnTC                 6:38.90

4x100 Meter Relay Pee Wee Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Wings of Eagles  'A'                                1:10.11
    1) Morya Breland 94                2) Mika Breland 95
    3) Nixon Diakite 94                4) Aaron Lucas 95
 2 Cheney Track Club  'A'                              1:21.31
    1) Evan Cook 94                    2) Tyler Maurer 94
    3) Jared Davis 95                  4) Keaton Tanzer 94

High Jump Pee Wee Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Nathan Leddige            94 Beaverton TC             0.95m    3-01.25

Long Jump Pee Wee Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Brian Knights             94 FA-J                     3.05m   10-00.25
 2 Nathan Leddige            94 Beaverton TC            J3.05m   10-00.25
 3 Randon Fuentes            94 Orofino T&F              2.81m    9-02.75
 4 Evan Cook                 94 Cheney TC                2.77m    9-01.25
 5 Ryan Kutsch               94 Mercury                  2.70m    8-10.25
 6 Malik Jones               95 Mercury                 J2.70m    8-10.25
 7 Jordan Miller             94 Mercury                  2.21m    7-03.00

Shot Put Pee Wee Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Nathan Leddige            94 Beaverton TC             5.70m   18-08.50
 2 Tyler Morris              94 ConnTC                   4.16m   13-07.75
 3 Jordan Miller             94 Mercury                  4.00m   13-01.50
 4 Jared Davis               95 Cheney TC                2.02m    6-07.50

Javelin Throw 300 g turbo Pee Wee Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Randon Fuentes            94 Orofino T&F             14.20m      46-07
 2 Malik Jones               95 Mercury                 11.95m      39-02
 3 Keaton Tanzer             94 Cheney TC               11.79m      38-08

Triathlon Pee Wee Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nathan Leddige            94 Beaverton TC               303
 2 Collin Overbay            94 Brrc                       241
 3 Nick Rife                 94 Beaverton TC               138
 4 Evan Cook                 94 Cheney TC                  117

100 Meter Dash Bantam Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Marcus Harewood           92 Una Pna                  13.81
 2 Nycole Griffin            92 In City Step             13.87
 3 Booker Wells II           92 In City Step             14.34
 4 Justin Bennett            92 RBTC                     14.48
 5 Darian Brooks             92 RBTC                     14.61
 6 Luke Leddige              92 Beaverton TC             15.07
 7 Michael Okoro             92 SHS                      15.34
 8 Zachariah McLaurin        93 In City Step             15.36

100 Meter Dash Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Marcus Harewood           92 Una Pna                  13.58q  2
 2 Nycole Griffin            92 In City Step             13.75q  1
 3 Booker Wells II           92 In City Step             13.94q  2
 4 Justin Bennett            92 RBTC                     14.19q  1
 5 Darian Brooks             92 RBTC                     14.28q  1
 6 Luke Leddige              92 Beaverton TC             14.61q  2
 7 Michael Okoro             92 SHS                      14.67q  1
 8 Zachariah McLaurin        93 In City Step             14.76q  1
 9 Timmy Rodriguez           92 Milwaukie Tr             15.15   2
10 Cody McCarthy             93 Orofino T&F              15.28   2
11 Kyrel Parker              92 Cheney TC                15.89   1
12 Ian Tanzer                92 Cheney TC                16.79   2
13 Riley Armstrong           92 Mercury                  17.01   2
14 Casey Burns               92 RBTC                     18.57   2

200 Meter Dash Bantam Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Marcus Harewood           92 Una Pna                  28.62
 2 Nycole Griffin            92 In City Step             29.12
 3 Booker Wells II           92 In City Step             29.55
 4 J'Tavne Griffith          92 RBTC                     30.37
 5 Luke Leddige              92 Beaverton TC             31.60
 6 DeAndre Yedlin            93 Una Pna                  32.13
 7 Michael Okoro             92 SHS                      32.15
 8 Cody McCarthy             93 Orofino T&F              32.24

200 Meter Dash Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Marcus Harewood           92 Una Pna                  28.73q  1
 2 Nycole Griffin            92 In City Step             28.92q  2
 3 J'Tavne Griffith          92 RBTC                     29.27q  2
 4 Luke Leddige              92 Beaverton TC             30.62q  1
 5 Booker Wells II           92 In City Step             30.63q  2
 6 Michael Okoro             92 SHS                      31.90q  2
 7 DeAndre Yedlin            93 Una Pna                  32.02q  1
 8 Cody McCarthy             93 Orofino T&F              32.08q  2
 9 David Willingham          92 In City Step             33.05   1
10 Timmy Rodriguez           92 Milwaukie Tr             33.40   2
11 Justin Bennett            92 RBTC                     33.52   1
12 Ian Tanzer                92 Cheney TC                36.43   2
13 Riley Armstrong           92 Mercury                  39.35   1
14 Kyle Nauman               92 Orofino T&F              40.33   2

400 Meter Dash Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Luke Leddige              92 Beaverton TC           1:07.08   1
 2 Shane Fekete              92 Cat Youth Or           1:08.40   2
 3 Warren Edmonson Jr.       93 In City Step           1:09.10   1
 4 Tommy Ryan                92 ESTC                   1:09.19   1
 5 Cody McCarthy             93 Orofino T&F            1:10.48   1
 6 DeAndre Yedlin            93 Una Pna                1:13.21   1
 7 Saxton Walker             92 SCAA                   1:17.02   2
 8 David Willingham          92 In City Step           1:17.74   1
 9 Mason Gregory             93 CS                     1:21.21   2
10 Tony(Anthony Wroten       93 SCAA                   1:25.69   1
11 Kyle Nauman               92 Orofino T&F            1:28.48   2

800 Meter Run Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Brandon Sherier           92 Milwaukie Tr           2:29.01   1
 2 Aziz Muhamed              92 In City Step           2:38.20   1
 3 Prince D Carroll          92 WEAG                   2:38.93   1
 4 Shane Fekete              92 Cat Youth Or           2:39.66   1
 5 Gunnar Swager             93 Cheney TC              2:44.23   2
 6 Brady Maris               92 Una Pna                2:46.84   1
 7 Jacob Pogue               93 SHS                    2:48.11   1
 8 Christopher Melrose       92 CS                     2:48.12   2
 9 Khayree Johnson           92 RBTC                   2:48.69   1
10 Graydon Samuelson         92 Beaverton TC           2:52.39   1
11 James Biddle              93 Mercury                3:02.78   2

1500 Meter Run Bantam Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Brandon Sherier           92 Milwaukie Tr           5:11.5h
 2 Jacob Pogue               93 SHS                    5:31.7h
 3 Aziz Muhamed              92 In City Step           5:32.2h
 4 Graydon Samuelson         92 Beaverton TC           5:32.5h
 5 Christopher Melrose       92 CS                     5:38.9h
 6 Zachary Russell           93 Unat IN                5:43.4h
 7 Anthony Warren            93 In City Step           5:48.8h
 8 Fuadi Said                92 RCF                    5:52.6h
 9 Paul Kupcis               92 PRTC                   5:58.0h
10 Dakota Belcher            92 Cheney TC              6:12.4h
11 Robert Ferris             92 CS                     6:21.2h
12 James Biddle              93 Mercury                6:26.3h

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Anthony Massey            93 Milwaukie Tr          12:21.59
 2 Jed Adams                 95 Salem Track           15:18.78
-- Eli Patrick               93 Milwaukie Tr                DQ

4x100 Meter Relay Bantam Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Milwaukie Track Club  'A'                           1:01.32
    1) Kevin Monsanto Jr. 92           2) Timmy Rodriguez 92
    3) Carrick Bass 92                 4) Aaron Lee Williams 92
 2 Milwaukie Track Club  'B'                           1:07.36
    1) De'Sean Monsanto 94             2) Neale Ratzlaff 93
    3) Mitchell Hall 93                4) Duncan Turley 93
    5) Jeff Smith-Olsen 92             6) Max Jette 95
 3 Cheney Track Club  'A'                              1:11.28
    1) Richard Simmons 93              2) Ian Tanzer 92
    3) Adam Kruse 93                   4) David Campbell 92
-- Rainier Beach TC  'A'                                    DQ
    1) Justin Bennett 92               2) Darian Brooks 92
    3) Casey Burns 92                  4) J'Tavne Griffith 92
-- So Central AA  'A'                                       DQ
    1) William Brown-Farrow 92         2) Marshall Massengale 92
    3) Saxton Walker 92                4) Tony(Anthony Wroten 93
-- Inner City Steppers  'A'                                 DQ
    1) Zachariah McLaurin 93           2) Warren Edmonson Jr. 93
    3) Nycole Griffin 92               4) Booker Wells II 92

4x400 Meter Relay Bantam Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Rainier Beach TC  'A'                               4:50.18
    1) Joshua Brown 92                 2) J'Tavne Griffith 92
    3) Khayree Johnson 92              4) Eric Patterson-Floyd 92
    5) Darian Brooks 92                6)
 2 Inner City Steppers  'A'                            4:51.34
    1) Warren Edmonson Jr. 93          2) David Willingham 92
    3) Aziz Muhamed 92                 4) Anthony Warren 93
 3 Wings of Eagles  'A'                                5:01.49
    1) Prince D Carroll 92             2) Michael Dugar 92
    3) Ronelle McGraw  III 92          4) Poppy Reeve 92
 4 Milwaukie Track Club  'A'                           5:01.98
    1) Brandon Sherier 92              2) Aaron Lee Williams 92
    3) Ethan Cobb 92                   4) Connor Munro 92
    5) Dylan McFadden 92               6)
 5 Cascade Striders  'A'                               5:30.67
    1) Cole Barga 92                   2) Christopher Melrose 92
    3) Robert Ferris 92                4) Mason Gregory 93
 6 Cheney Track Club  'A'                              6:01.87
    1) Shackur Starks 93               2) Dakota Belcher 92
    3) Kyrel Parker 92                 4) Adam Kruse 93

High Jump Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Graydon Samuelson         92 Beaverton TC             1.17m    3-10.00
 2 Cody Vaughn               92 Cool Running            J1.17m    3-10.00
 3 Gunnar Swager             93 Cheney TC                1.12m    3-08.00
 4 Shackur Starks            93 Cheney TC                1.07m    3-06.00
 5 Joel Anthony              92 BPS                      1.02m    3-04.00
-- Shane Hasenoehrl          92 L&Ctc                       NH

Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Marshall Massengale       92 SCAA                     4.28m   14-00.50
 2 Zachariah McLaurin        93 In City Step             4.19m   13-09.00
 3 Casey Burns               92 RBTC                     4.12m   13-06.25
 4 Tony(Anthony Wroten       93 SCAA                     3.90m   12-09.50
 5 Tommy Ryan                92 ESTC                     3.86m   12-08.00
 6 Cody Vaughn               92 Cool Running             3.77m   12-04.50
 7 Gunnar Swager             93 Cheney TC                3.61m   11-10.25
 8 Cortlin Cablayan          92 H&VS                     3.57m   11-08.50
 9 Kyrel Parker              92 Cheney TC                3.27m   10-08.75
10 Mark Hodges, Jr           92 Unat Ore                 3.09m   10-01.75

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Andrew Jowett             92 FWTC                     7.09m   23-03.25
 2 Carrick Bass              92 Milwaukie Tr             6.83m   22-05.00
 3 Chris Lorenz              92 L&Ctc                    6.45m   21-02.00
 4 Deion Guice               93 River City               6.11m   20-00.50
 5 David Campbell            92 Cheney TC                6.06m   19-10.75
 6 Jacob Ferguson            92 Cool Running             5.95m   19-06.25
 7 Nate Jowett               93 FWTC                     5.31m   17-05.25
 8 Adam Kruse                93 Cheney TC                5.25m   17-02.75
 9 Kimani Iba                93 ESTC                     5.08m   16-08.00
10 Shane Hasenoehrl          92 L&Ctc                    4.72m   15-06.00
11 Riley Armstrong           92 Mercury                  4.60m   15-01.25

Javelin Throw 300g turbo Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Carrick Bass              92 Milwaukie Tr            30.00m      98-05
 2 Kyler Osborne             93 SHS                     25.45m      83-06
 3 Andrew Jowett             92 FWTC                    24.81m      81-05
 4 Shane Fekete              92 Cat Youth Or            23.20m      76-01
 5 Dakota Belcher            92 Cheney TC               19.41m      63-08
 6 Shane Hasenoehrl          92 L&Ctc                   19.16m      62-10
 7 Cole Barga                92 CS                      19.02m      62-05
 8 Max Jette                 95 Milwaukie Tr            18.83m      61-09
 9 Nate Jowett               93 FWTC                    16.45m      54-00
10 David Liu                 92 Comets                  15.27m      50-01
11 Chris Lorenz              92 L&Ctc                   15.25m      50-00
12 David Campbell            92 Cheney TC               12.35m      40-06
13 Richard Simmons           93 Cheney TC               12.00m      39-04
14 Jed Adams                 95 Salem Track             11.62m      38-01

Triathlon Bantam Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Luke Leddige              92 Beaverton TC               553
 2 Khayree Johnson           92 RBTC                       537
 3 Darian Brooks             92 RBTC                       486
 4 Gunnar Swager             93 Cheney TC                  457
 5 David Willingham          92 In City Step               365
 6 Jacob Ferguson            92 Cool Running               351
 7 Eli Patrick               93 Milwaukie Tr                77

100 Meter Dash Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Aaron Dotson              91 FA-J                     13.80
 2 Joe Parker                90 In City Step             13.94
 3 Darius Carter             91 MTC$                     13.97
 4 David Palen               90 Beaverton TC             14.14
 5 Leon Knights              90 FA-J                     14.25
 6 Germarcas Lambert         91 In City Step             14.65
 7 Max Kayser                90 Mercury                  14.94

100 Meter Dash Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Aaron Dotson              91 FA-J                     13.29q  2
 2 Darius Carter             91 MTC$                     13.40q  2
 3 Leon Knights              90 FA-J                     13.48q  1
 4 Joe Parker                90 In City Step             13.59q  1
 5 David Palen               90 Beaverton TC             13.77q  1
 6 Max Kayser                90 Mercury                  14.17q  1
 7 Germarcas Lambert         91 In City Step             14.20q  2
 8 Sam Hubert                90 Cat Youth Or             14.83q  2
 9 Ronald Pate III           90 SET                      14.88   1
10 Ryan Wurz                 90 Cheney TC                14.93   2
11 Matt McKeirnan            91 Unat IN                  15.21   1

200 Meter Dash Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Wyatt Vandeberg           90 PRTC                     28.40
 2 Leon Knights              90 FA-J                     28.71
 3 Joseph Bittner            90 Port.West                29.19
 4 LeAntone Simmons          91 In City Step             29.25
 5 David Palen               90 Beaverton TC             29.29
 6 Max Kayser                90 Mercury                  29.47

200 Meter Dash Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Wyatt Vandeberg           90 PRTC                     28.04q  2
 2 David Palen               90 Beaverton TC             28.35q  2
 3 Leon Knights              90 FA-J                     28.39q  2
 4 Darius Carter             91 MTC$                     28.46q  2
 5 LeAntone Simmons          91 In City Step             29.29q  1
 6 Germarcas Lambert         91 In City Step             29.78q  1
 7 Joseph Bittner            90 Port.West                29.79q  1
 8 Max Kayser                90 Mercury                  30.80q  1
 9 Matt McKeirnan            91 Unat IN                  32.78   2
10 Ryan Tiernan              90 PRTC                     33.12   1
11 Dakota Brooks             91 Orofino T&F              33.65   2

400 Meter Dash Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Aaron Dotson              91 FA-J                   1:01.32   1
 2 Vincent Taylor            90 CS                     1:01.53   1
 3 Joseph Bittner            90 Port.West              1:02.78   1
 4 Wyatt Vandeberg           90 PRTC                   1:03.37   1
 5 Narvie Noble              91 In City Step           1:03.78   1
 6 Sam Hubert                90 Cat Youth Or           1:06.67   1
 7 Ronald Pate III           90 SET                    1:07.35   2
 8 Zachary Whitehead         90 River City             1:08.70   1
 9 Nathan Struhs             91 Orofino T&F            1:10.05   1
10 Ridge Fuentes             90 Orofino T&F            1:15.29   2
11 Anthony Brown             91 Cheney TC              1:16.49   2
12 Casey Griner              91 Mercury                1:20.47   2
13 Dakota Brooks             91 Orofino T&F            1:22.49   2
14 Jordan Brown              90 Cheney TC              1:26.35   2

800 Meter Run Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Vincent Taylor            90 CS                     2:25.02   1
 2 Drake daPonte             90 ISSQ                   2:26.10   1
 3 Joseph Bittner            90 Port.West              2:26.49   1
 4 Narvie Noble              91 In City Step           2:29.04   1
 5 Christopher Pokorny       91 H&VS                   2:30.33   1
 6 Zachary Whitehead         90 River City             2:34.83   1
 7 Eric Walsh                91 BPS                    2:39.12   1
 8 Steven Kutsch             91 Mercury                2:39.34   2
 9 Kevin Boedigheimer        90 Pk Perform             2:39.41   1
10 Blake Cowan               90 FWTC                   2:52.38   2
11 Casey Griner              91 Mercury                3:10.36   2
12 Jordan Brown              90 Cheney TC              3:21.43   2

1500 Meter Run Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Drake daPonte             90 ISSQ                   4:57.1h
 2 Christopher Pokorny       91 H&VS                   5:08.0h
 3 Tyler Schmidt             90 Cheney TC              5:12.8h
 4 Blake Cowan               90 FWTC                   5:22.8h
 5 Jordan Baker              91 Mercury                5:23.1h
 6 Eric Walsh                91 BPS                    5:25.4h
 7 Steven Kutsch             91 Mercury                5:25.8h
 8 Kevin Boedigheimer        90 Pk Perform             5:28.6h
 9 Conor VanAchte            91 CS                     5:32.3h
10 Mats Johnson              91 Comets                 5:52.1h
11 Greg Vansuch              90 Beaverton TC           5:58.4h

3000 Meter Run Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Drake daPonte             90 ISSQ                  11:02.11
 2 Cole Scherer              91 Pre Track             11:14.85
 3 Blake Cowan               90 FWTC                 J11:14.85
 4 Conor VanAchte            91 CS                    11:28.02
 5 Tyler Schmidt             90 Cheney TC             11:30.27
 6 Justin Helm               90 FWTC                  11:30.93
 7 Justin Englund            90 FWTC                  12:04.16
 8 Mats Johnson              91 Comets                12:56.48
 9 Greg Vansuch              90 Beaverton TC          13:06.56
10 Darrin Willingham Jr.     91 In City Step          13:08.42
11 Vance Barnett             91 Unat Ore              13:08.75
12 Adam Burger               90 Salem Track           13:24.57

80 Meter Hurdles Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Micah Hatfield            90 Cat Youth Or             13.76
 2 Sean McGinley             90 Beaverton TC             14.08
 3 Tyler Nelson              90 BPS                      15.25
 4 Shane O'Connell           90 Emerald Vall             15.39
 5 Shane Gay                 91 BPS                      15.84
 6 Cameron Clark             90 CS                       16.03
 7 Kevin Nichols             90 BPS                      16.67
 8 Colby Lee                 91 Comets                   18.83

80 Meter Hurdles Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Micah Hatfield            90 Cat Youth Or             13.30q  1
 2 Sean McGinley             90 Beaverton TC             14.18q  2
 3 Tyler Nelson              90 BPS                      15.23q  1
 4 Shane Gay                 91 BPS                      15.26q  1
 5 Kevin Nichols             90 BPS                      15.31q  2
 6 Shane O'Connell           90 Emerald Vall             15.38q  1
 7 Cameron Clark             90 CS                       15.92q  1
 8 Colby Lee                 91 Comets                   16.87q  2
 9 Anthony Brown             91 Cheney TC                17.14   2

4x100 Meter Relay Midget Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Inner City Steppers  'A'                              53.57
    1) Germarcas Lambert 91            2) Joe Parker 90
    3) LeAntone Simmons 91             4) Larry Warren Jr. 90
    5) Narvie Noble 91                 6) Donta Harris 90
    7) Darrin Willingham Jr. 91        8)
 2 Cascade Striders  'A'                               1:00.57
    1) Rory Jack 91                    2) Axel Buchwalter 90
    3) Jamie Adolph 90                 4) Brandon Purcell 91
    5) Will Glenny 91                  6) David Byron 91
 3 Lewis-Clark Track Club  'A'                         1:07.18
    1) Justin Wood 91                  2) Blake Anderson 91
    3) Cole Lohman 91                  4) Steven Hasenoehrl 90
-- Cheney Track Club  'A'                                   DQ
    1) Ty Lesser 90                    2) Garrett Jutte 90
    3) Logan Porter 91                 4) Jordan Brown 90

4x400 Meter Relay Midget Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Inner City Steppers  'A'                            4:31.12
    1) Narvie Noble 91                 2) Joe Parker 90
    3) LeAntone Simmons 91             4) Larry Warren Jr. 90
    5) Germarcas Lambert 91            6) Donta Harris 90
    7) Darrin Willingham Jr. 91        8)
 2 Miller TC  'A'                                      4:41.25
    1) Darius Carter 91                2) Demico Clark 91
    3) Christian Crain 90              4) DesJuan Newton 91
 3 Plateau Runners TC  'A'                             4:42.07
    1) Kyle Hansen 90                  2) Garrett Nordyke 91
    3) Ryan Tiernan 90                 4) Wyatt Vandeberg 90
 4 Cheney Track Club  'A'                              5:24.18
    1) Anthony Brown 91                2) Connor Molter-Gaddy 91
    3) Michael Stralser 91             4) Tyler Schmidt 90

High Jump Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Max Kayser                90 Mercury                  1.43m    4-08.25
 2 Brad Johnson              90 Salem Track              1.33m    4-04.25
 3 Shane Gay                 91 BPS                      1.27m    4-02.00
 4 Sam Evers                 90 Beaverton TC            J1.27m    4-02.00
 5 Nathan Struhs             91 Orofino T&F             J1.27m    4-02.00
 6 Colby Lee                 91 Comets                   1.22m    4-00.00
 7 Garrett Grayson           91 Team Or. Usa            J1.22m    4-00.00
 8 Kevin Nichols             90 BPS                      1.17m    3-10.00
 9 Benjamin Leddige          90 Beaverton TC            J1.17m    3-10.00
10 Tyler Nelson              90 BPS                     J1.17m    3-10.00
11 Joel Brennan              90 ConnTC                   1.07m    3-06.00
-- Cole Lohman               91 L&Ctc                       NH

Long Jump Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Larry Warren Jr.          90 In City Step             4.74m   15-06.75
 2 Leon Knights              90 FA-J                     4.65m   15-03.25
 3 Aaron Dotson              91 FA-J                     4.57m   15-00.00
 4 Micah Hatfield            90 Cat Youth Or             4.52m   14-10.00
 5 Kyle Hansen               90 PRTC                     4.18m   13-08.75
 6 Ryan Wurz                 90 Cheney TC                3.76m   12-04.00
 7 Cameron Clark             90 CS                       3.74m   12-03.25
 8 Colby Lee                 91 Comets                   3.68m   12-01.00
 9 Cole Lohman               91 L&Ctc                    3.47m   11-04.75

Shot Put 6 lb. Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jason Espinoza            90 Unat Ore                12.38m   40-07.50
 2 Adam Peulen               90 Unat Ore                10.84m   35-06.75
 3 Vincent Taylor            90 CS                      10.25m   33-07.50
 4 Sam Evers                 90 Beaverton TC             9.71m   31-10.25
 5 Andrew Loseth             91 L&Ctc                    9.31m   30-06.50
 6 Tyler Saxon               90 Emerald Vall             8.80m   28-10.50
 7 Scott Laes                90 NPTC                     8.46m   27-09.25
 8 Blake Anderson            91 L&Ctc                    7.80m   25-07.25
 9 Richard Harris            91 ConnTC                   7.62m   25-00.00
10 Ridge Fuentes             90 Orofino T&F              7.26m   23-10.00
11 Justin Wood               91 L&Ctc                    6.75m   22-01.75

Discus Throw 1 K Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jason Espinoza            90 Unat Ore                34.44m     113-00
 2 Adam Peulen               90 Unat Ore                26.42m      86-08
 3 Thomas Slater             90 Una Pna                 25.14m      82-06
 4 Scott Laes                90 NPTC                    24.21m      79-05
 5 Tyler Saxon               90 Emerald Vall            21.33m      70-00
 6 Blake Anderson            91 L&Ctc                   18.60m      61-00
 7 Brandon Purcell           91 CS                      17.57m      57-08
 8 Richard Harris            91 ConnTC                  17.19m      56-05
 9 Justin Wood               91 L&Ctc                   15.14m      49-08
10 Logan Porter              91 Cheney TC                9.66m      31-08
-- Matt Perry                91 Una Pna                     ND

Javelin Throw 300g turbo Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Shane Gay                 91 BPS                     31.48m     103-03
 2 Travis Milleman           90 Salem Track             31.41m     103-01
 3 Steven Hasenoehrl         90 L&Ctc                   28.69m      94-01
 4 Mats Johnson              91 Comets                  28.44m      93-04
 5 Ryan Wurz                 90 Cheney TC               28.28m      92-09
 6 Ridge Fuentes             90 Orofino T&F             26.17m      85-10
 7 Christopher Pokorny       91 H&VS                    25.51m      83-08
 8 Tyler Saxon               90 Emerald Vall            25.43m      83-05
 9 Adam Peulen               90 Unat Ore                24.16m      79-03
10 Dominique Anderson        91 SET                     23.92m      78-06
11 Stefon Houston            91 Unat Ore                19.27m      63-03

Outdoor Pentathlon Midget Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Micah Hatfield            90 Cat Youth Or              2132
 2 Larry Warren Jr.          90 In City Step              1814
 3 Drake daPonte             90 ISSQ                      1783
 4 Shane Gay                 91 BPS                       1665
 5 Tyler Nelson              90 BPS                       1460
 6 Sean McGinley             90 Beaverton TC              1429
 7 Steven Kutsch             91 Mercury                   1362
 8 Kevin Nichols             90 BPS                       1184
 9 Darrin Willingham Jr.     91 In City Step              1000

100 Meter Dash Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Jurell Houston            88 RBTC                     12.30
 2 Calvin Williams, Jr       88 Una Pna                  12.34
 3 Brad Lindsey Jr.          88 In City Step             12.41
 4 Zachary Sevier            88 In City Step             12.42
 5 Keone Camat               88 Beaverton TC             12.49
 6 Tyler Hammon              88 Phoenix High             12.55
 7 Dominnick Martin          88 SET                      12.64
 8 Reginald Cole             88 RBTC                     12.65

100 Meter Dash Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Zachary Sevier            88 In City Step             11.88q  2
 2 Calvin Williams, Jr       88 Una Pna                  11.92q  1
 3 Keone Camat               88 Beaverton TC             11.95q  1
 4 Brad Lindsey Jr.          88 In City Step             12.01q  1
 5 Tyler Hammon              88 Phoenix High             12.13q  2
 6 Jurell Houston            88 RBTC                     12.22q  2
 7 Dominnick Martin          88 SET                      12.27q  2
 8 Reginald Cole             88 RBTC                     12.37q  2
 9 Nick Teraberry            88 Unat Ore                 12.45   1
10 Derrick Quigley           88 L&Ctc                    13.11   1
11 Evan Staley               88 Arrows                   13.93   1

200 Meter Dash Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Jurell Houston            88 RBTC                     24.64
 2 Calvin Williams, Jr       88 Una Pna                  24.73
 3 Zachary Sevier            88 In City Step             25.34
 4 Dominnick Martin          88 SET                      25.38
 5 Tyler Hammon              88 Phoenix High             25.57
 6 Mike McTee                88 ESTC                     25.75
 7 Gabriel Sawyer            88 FA-J                     25.88

200 Meter Dash Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Jurell Houston            88 RBTC                     24.80q  1
 2 Calvin Williams, Jr       88 Una Pna                  25.01q  2
 3 Tyler Hammon              88 Phoenix High             25.02q  2
 4 Zachary Sevier            88 In City Step             25.26q  1
 5 Dominnick Martin          88 SET                      25.48q  1
 6 Keone Camat               88 Beaverton TC             25.49q  1
 7 Gabriel Sawyer            88 FA-J                     25.90q  1
 8 Mike McTee                88 ESTC                     26.37q  2
 9 Derrick Quigley           88 L&Ctc                    27.70   1
10 Evan Staley               88 Arrows                   29.73   1

400 Meter Dash Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Calvin Williams, Jr       88 Una Pna                  55.20   1
 2 Mike McTee                88 ESTC                     56.42   1
 3 Kelly Sherwood            88 BPS                      57.29   1
 4 Kenny Neal                89 Beaverton TC             58.18   1
 5 Ben Cozad                 88 BPS                      59.25   1
 6 Kevin White               88 Cent Track               59.61   1
 7 Matt Levy                 88 River City             1:00.36   1
 8 Derrick Quigley           88 L&Ctc                  1:01.50   2
 9 Aaron Buster              89 Beaverton TC           1:03.82   2
10 Brandon Hardie            89 Cheney TC              1:06.77   2

800 Meter Run Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Jeremy Liebman            88 Milwaukie Tr           2:06.86   1
 2 Kenneth Klotz             88 Cat Youth Or           2:11.21   1
 3 Kevin White               88 Cent Track             2:14.14   1
 4 Ryan Hopley               89 BPS                    2:14.74   1
 5 Nick Hathaway             88 RCF                    2:19.87   1
 6 Aman Said                 88 RCF                    2:20.94   1
 7 Jeremy Rasor              89 ESTC                   2:24.82   1
 8 Peter Miller              88 Mercury                2:30.28   2
 9 Evan Staley               88 Arrows                 2:35.54   2
10 Austin Miller             89 Cheney TC              2:46.88   2

1500 Meter Run Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jeremy Liebman            88 Milwaukie Tr           4:29.0h
 2 Kenneth Klotz             88 Cat Youth Or           4:32.0h
 3 David Beltramo            88 Cat Youth Or           4:32.6h
 4 Sam Wotipka               89 In City Step           4:38.4h
 5 Aman Said                 88 RCF                    4:41.0h
 6 Michael Armon             88 Unat IN                4:43.9h
 7 Chase Kaufman             88 Cent Track             4:48.1h
 8 Peter Miller              88 Mercury                4:52.8h
 9 Nick Welch                88 RCF                    4:53.9h
10 Jeremy Rasor              89 ESTC                   4:54.9h
11 Isak Bergman              88 Hard Core              5:01.2h
12 Lars Wyatt                88 CS                     5:01.6h
13 Andrew Scott              88 Cheney TC              5:18.0h

3000 Meter Run Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Sam Wotipka               89 In City Step           9:52.86
 2 Chase Kaufman             88 Cent Track            10:01.16
 3 Michael Armon             88 Unat IN               10:03.50
 4 David Beltramo            88 Cat Youth Or          10:13.70
 5 Yonas Berhe               88 RCF                   10:18.50
 6 Nick Welch                88 RCF                   10:35.51
 7 Andrew Scott              88 Cheney TC             10:45.32
 8 Peter Miller              88 Mercury               10:51.67
 9 Lars Wyatt                88 CS                    11:01.30
10 Derek Lopez               89 Cat Youth Or          11:03.50

3000 Meter Race Walk Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals 
===============================================================
 1 Richard Campbell          89 Cheney TC             29:52.01

100 Meter Hurdles Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Mahdi Sharrieh            88 RBTC                     15.75
 2 Brandon Logan             88 Pk Perform               15.79
 3 Melvin Jones              88 RBTC                     15.93
 4 Ben Cogdill               88 Will Stride              16.07
 5 David Anderson            88 Unat Ore                 16.40
 6 Tom Stratton              88 Team Or. Usa             16.86
-- Nick Teraberry            88 Unat Ore                    DQ

100 Meter Hurdles Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Nick Teraberry            88 Unat Ore                 15.48q  2
 2 Brandon Logan             88 Pk Perform               15.52q  1
 3 Mahdi Sharrieh            88 RBTC                     15.61q  1
 4 Melvin Jones              88 RBTC                     15.88q  1
 5 Ben Cogdill               88 Will Stride              16.25q  2
 6 David Anderson            88 Unat Ore                 16.75q  2
 7 Evan Carlson              88 H&VS                     16.77q  1
 8 Tom Stratton              88 Team Or. Usa             17.10q  2
 9 Matt Simons               89 BPS                      19.54   1

200 Meter Hurdles Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Ben Cogdill               88 Will Stride              27.08
 2 Robert Wilske             88 Cheney TC                27.55
 3 Casey Stevick             88 BPS                      28.45
 4 Kevin White               88 Cent Track               29.90
 5 Colin Hodges              88 Unat Ore                 30.61
 6 Brandon Logan             88 Pk Perform               34.36
 7 Tory Klonius              89 BPS                      34.62
-- David Anderson            88 Unat Ore                    DQ

4x100 Meter Relay Youth Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Inner City Steppers  'A'                              47.02
    1) Zachary Sevier 88               2) Terrance Lambert 88
    3) Brad Lindsey Jr. 88             4) Alex Green 88
 2 Rainier Beach TC  'A'                                 47.46
    1) Kevin Baldwin 88                2) Melvin Jones 88
    3) Reginald Cole 88                4) Jurell Houston 88
    5) Kenneth Burns 88                6) Mahdi Sharrieh 88
 3 Beaverton Track Club  'A'                             53.07
    1) Aaron Buster 89                 2) Marquez Blacksher 89
    3) Kenny Neal 89                   4) Dan Smith 89

4x400 Meter Relay Youth Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Barron Park Striders  'A'                           3:57.82
    1) Ryan Hopley 89                  2) Casey Sherwood 89
    3) Casey Stevick 88                4) Ben Cozad 88
    5) Ben Dear 88                     6) Jacob Fullington 88
    7) Kelly Sherwood 88               8)
 2 River City Track Club  'A'                          4:16.39
    1) Sam Rice 89                     2) Matt Levy 88
    3) Gino Camardese 88               4) Isiah Harvey(Burks) 88
 3 Cheney Track Club  'A'                              4:48.41
    1) Austin Miller 89                2) Andrew Scott 88
    3) Brandon Hardie 89               4) Reese Cox 89
    5) Layne Bennett 89                6)

4x800 Meter Relay Youth Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Catholic Youth Organizati  'A'                      9:36.45
    1) Taylor Bergmann 89              2) Kenneth Klotz 88
    3) Derek Lopez 89                  4) David Beltramo 88
    5) Paul Fowler 89                  6)
 2 Rain City Flyers  'A'                               9:39.09
    1) Yonas Berhe 88                  2) Nick Hathaway 88
    3) Aman Said 88                    4) Wesley Erickson 89
    5) Erik Tichenor 89                6) Nick Welch 88
 3 Barron Park Striders  'A'                          10:22.39
    1) Ben Dear 88                     2) Casey Sherwood 89
    3) Jacob Fullington 88             4) Kelly Sherwood 88
    5) Graydon Manning 89              6) Matt Simons 89
 4 Cheney Track Club  'A'                             10:57.06
    1) Brandon Hardie 89               2) Austin Miller 89
    3) Andrew Scott 88                 4) Layne Bennett 89

High Jump Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Robert Wilske             88 Cheney TC                1.73m    5-08.00
 2 Keone Camat               88 Beaverton TC             1.68m    5-06.00
 3 Evan Carlson              88 H&VS                     1.58m    5-02.25
 4 Adam Jennings             88 Salem Track             J1.58m    5-02.25
 5 Brandon Logan             88 Pk Perform              J1.58m    5-02.25
 6 Mahdi Sharrieh            88 RBTC                     1.48m    4-10.25
 7 Malcolm Peppers           88 NPTC                    J1.48m    4-10.25
 8 Casey Stevick             88 BPS                     J1.48m    4-10.25
 9 Peter Miller              88 Mercury                  1.43m    4-08.25
10 Brandon Hardie            89 Cheney TC                1.38m    4-06.25
11 John Kirkpatrick          89 Cent Track              J1.38m    4-06.25
12 Tory Klonius              89 BPS                      1.33m    4-04.25

Pole Vault Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Ben Cogdill               88 Will Stride              2.75m    9-00.25
 2 Brantley Miller-Stecher   89 Robin Hood               2.15m    7-00.50
 3 Reese Cox                 89 Cheney TC               J2.15m    7-00.50
 4 Scott Olin                89 Comets                   2.00m    6-06.75
 5 KC Vaughn                 89 Cool Running            J2.00m    6-06.75

Long Jump Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Terrance Lambert          88 In City Step             5.92m   19-05.25
 2 Ryan Hopley               89 BPS                      5.40m   17-08.75
 3 Keone Camat               88 Beaverton TC             5.35m   17-06.75
 4 Jurell Houston            88 RBTC                     5.26m   17-03.25
 5 Evan Carlson              88 H&VS                     5.17m   16-11.50
 6 Mahdi Sharrieh            88 RBTC                     4.96m   16-03.25
 7 Tom Stratton              88 Team Or. Usa             4.76m   15-07.50
 8 Colin Hodges              88 Unat Ore                 4.52m   14-10.00
 9 Evan Staley               88 Arrows                   4.34m   14-03.00
-- Derrick Quigley           88 L&Ctc                       ND
-- Brantley Miller-Stecher   89 Robin Hood                  ND

Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Reginald Cole             88 RBTC                    11.95m   39-02.50
 2 Robert Wilske             88 Cheney TC               11.51m   37-09.25
 3 Eric Capelle              89 Cool Running             9.94m   32-07.50
 4 Kyle Hatfield             88 Cat Youth Or             9.31m   30-06.50
 5 Andrew Green              89 CS                       9.24m   30-03.75
 6 Kasey Towne               88 Team Or. Usa             8.93m   29-03.75
 7 Casey Sherwood            89 BPS                      8.91m   29-02.75
 8 Tory Klonius              89 BPS                      8.53m   28-00.00

Shot Put 4 K Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Cameron Elisara           88 Unat IN                 12.74m   41-09.75
 2 Ben Cogdill               88 Will Stride             12.09m   39-08.00
 3 Greg Burke                88 Emerald Vall            11.82m   38-09.50
 4 Nicholas Severns          88 Unat IN                 11.18m   36-08.25
 5 Malcolm Peppers           88 NPTC                    10.34m   33-11.25
 6 Drew Ege                  89 Una Pna                 10.29m   33-09.25
 7 Tyler Brooks              88 Orofino T&F              9.90m   32-05.75
 8 Demetrius Guice           89 River City               9.44m   30-11.75
 9 Gino Camardese            88 River City               9.19m   30-02.00
10 John Kirkpatrick          89 Cent Track               8.67m   28-05.50
11 Jeffrey Wheeler           89 Comets                   8.03m   26-04.25
12 Richard Campbell          89 Cheney TC                5.20m   17-00.75

Discus Throw 1 K Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Greg Burke                88 Emerald Vall            36.47m     119-08
 2 Nicholas Severns          88 Unat IN                 34.30m     112-06
 3 Drew Ege                  89 Una Pna                 31.31m     102-09
 4 Joel Boedigheimer         88 Pk Perform              30.06m      98-07
 5 Ryan Lundgren             89 Orofino T&F             25.54m      83-09
 6 Doug Purcell              88 CS                      24.33m      79-10
 7 John Kirkpatrick          89 Cent Track              23.76m      77-11
 8 Tory Klonius              89 BPS                     23.52m      77-02
 9 Tyler Brooks              88 Orofino T&F             20.43m      67-00

Javelin Throw 600 g Youth Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Michael Thompson          88 Cat Youth Or            48.72m     159-10
 2 Robert Wilske             88 Cheney TC               44.26m     145-02
 3 Casey Stevick             88 BPS                     36.30m     119-01
 4 Malcolm Peppers           88 NPTC                    34.57m     113-05
 5 Tyler Brooks              88 Orofino T&F             28.38m      93-01
 6 Nicholas Severns          88 Unat IN                 27.71m      90-11
 7 Demetrius Guice           89 River City              26.94m      88-05
 8 Joel Boedigheimer         88 Pk Perform              24.43m      80-02
 9 Grant Smith               89 Salem Track             22.60m      74-02
10 Keeton Benedict           89 L&Ctc                   22.09m      72-06

Outdoor Pentathlon Youth Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Robert Wilske             88 Cheney TC                 2764
 2 Kersee Lind               88 Unat Ore                  2578
 3 Casey Stevick             88 BPS                       2274
 4 Ryan Hopley               89 BPS                       2249
 5 Isak Bergman              88 Hard Core                 2102
 6 Morrey Brown              88 ISSQ                      1753
 7 Kyle Hatfield             88 Cat Youth Or              1727
 8 Matt Simons               89 BPS                       1594

100 Meter Dash Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Jake Hanson               87 Una Pna                  11.76
 2 Mark Sutherland           86 RBTC                     11.80
 3 Josh Moore                86 Pk Perform               11.81
 4 Houston Gossett           86 SEAT                     12.08
 5 Ryan Lewis                86 Cool Running             12.16
 6 Kevin Dickson             87 Beaverton TC             12.18
 7 Joseph Scheideler         86 North Idaho              12.25
 8 David Driscoll            87 Unat IN                  12.47

100 Meter Dash Intermediate Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Josh Moore                86 Pk Perform               11.44Q  1
 2 Jake Hanson               87 Una Pna                  11.49Q  2
 3 Kevin Dickson             87 Beaverton TC             11.52Q  1
 4 Mark Sutherland           86 RBTC                     11.63Q  2
 5 Ryan Lewis                86 Cool Running             11.67Q  1
 6 Joseph Scheideler         86 North Idaho              11.77Q  2
 7 David Driscoll            87 Unat IN                  11.81q  1
 8 Houston Gossett           86 SEAT                     11.90q  2
 9 James Shim                87 Beaverton TC             11.92   1
10 Cameron Severns           86 Unat IN                  11.95   2
11 Bryan Porter              86 L&Ctc                    12.57   2

200 Meter Dash Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Mark Sutherland           86 RBTC                     23.63
 2 Josh Moore                86 Pk Perform               23.68
 3 Joseph Scheideler         86 North Idaho              24.15
 4 Jason Marzano             86 Una Pna                  24.52
 5 David Driscoll            87 Unat IN                  24.88
 6 Bryan Porter              86 L&Ctc                    25.38
 7 Sam Stone                 86 Unat IN                  25.64

400 Meter Dash Intermediate Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Victor Okocha             86 SCAA                     49.99   1
 2 Jeff Erb                  86 Unat Ore                 52.31   1
 3 Michael Robinson          86 Unat IN                  53.01   1
 4 Sam Stone                 86 Unat IN                  54.65   1
 5 Josh Moore                86 Pk Perform               55.77   1
 6 James Shim                87 Beaverton TC             55.81   2
 7 Jason Marzano             86 Una Pna                  56.02   1
 8 Sean Fekete               87 Cat Youth Or             56.04   2
 9 Bryan Porter              86 L&Ctc                    57.38   2
10 Alder Logan               86 Orofino T&F              58.98   2
11 Darin Weaver              87 Unat IN                  59.71   2

800 Meter Run Intermediate Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Jeff Erb                  86 Unat Ore               2:02.21   1
 2 Michael Skansgaard        86 Unat IN                2:05.34   1
 3 Shaun Helm                86 FWTC                   2:05.43   1
 4 Brandon Norton            86 FWTC                   2:06.08   1
 5 Ian McIntire              87 Milwaukie Tr           2:07.02   1
 6 Mitchell Tichinin         87 Salem Track            2:07.73   1
 7 Sam Stone                 86 Unat IN                2:11.76   1
 8 Samson Berhe              87 RCF                    2:14.04   1
 9 Garrett Smith             87 ESTC                   2:14.45   2
10 Gary Flanik               87 ISSQ                   2:17.39   2
11 Jason Wurz                87 Unat IN                2:17.90   2
12 Matthew Smith             87 Milwaukie Tr           2:21.85   2

1500 Meter Run Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Michael Skansgaard        86 Unat IN                4:15.3h
 2 Daniel Valdez             86 Unat Ore               4:15.9h
 3 Jared Swehosky            87 Salem Track            4:23.2h
 4 Garrett Smith             87 ESTC                   4:29.7h
 5 Samson Berhe              87 RCF                    4:32.4h
 6 Sean Bannan               87 BPS                    4:32.80
 7 Taylor Neal               86 Unat IN                4:36.1h
 8 Collin Stevenson          87 H&VS                   4:48.0h
 9 Kyle Stair                87 Pk Perform             4:48.4h
10 Matthew Smith             87 Milwaukie Tr           4:55.3h
11 Brendan Thompson          87 ConnTC                 5:14.5h

3000 Meter Run Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Michael Skansgaard        86 Unat IN                9:27.29
 2 Daniel Valdez             86 Unat Ore               9:35.07
 3 Kyle Casebeer             87 Salem Track            9:38.55
 4 Jared Swehosky            87 Salem Track            9:43.25
 5 Shaun Helm                86 FWTC                   9:44.56
 6 Taylor Neal               86 Unat IN                9:47.05
 7 Terran Swehosky           86 Salem Track            9:57.48
 8 Sean Bannan               87 BPS                   10:27.59
 9 Collin Stevenson          87 H&VS                  10:29.50
10 Matthew Smith             87 Milwaukie Tr          10:36.51

5000 Meter Race Walk Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jared Swehosky            87 Salem Track           28:09.34
 2 Terran Swehosky           86 Salem Track           30:26.81

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Brandon Steigers          86 L&Ctc                    15.98
 2 Jake Hanson               87 Una Pna                  15.99
 3 Steven Bacon              86 BPS                      16.34
 4 Erin Cobb                 87 ESTC                     18.19
 5 Andrew Plucker            86 Unat IN                  18.91
 6 Darin Weaver              87 Unat IN                  19.83
 7 Michael Kinnie            87 Cheney TC                22.12
-- Jered Bass                87 Milwaukie Tr                DQ

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Brandon Steigers          86 L&Ctc                  1:01.5h
 2 Jered Bass                87 Milwaukie Tr           1:02.1h
 3 Christopher Jones         87 Orofino T&F            1:02.7h
 4 Gary Flanik               87 ISSQ                   1:03.8h
 5 Andrew Plucker            86 Unat IN                1:06.5h

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Alex Chohlas-Wood         87 RCF                    6:41.3h
 2 Brandon Norton            86 FWTC                   6:52.0h
 3 Terran Swehosky           86 Salem Track            6:52.5h
 4 Samson Berhe              87 RCF                    7:07.1h
 5 Sean Bannan               87 BPS                    7:20.7h
 6 Cassidy Bowser            87 Orofino T&F            8:23.1h
 7 Michael Kinnie            87 Cheney TC              9:13.2h

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Cheney Track Club  'A'                                56.14
    1) Matthew Brunell 87              2) Justin Powell 87
    3) Michael Kinnie 87               4) John McNeil 86

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Milwaukie Track Club  'A'                           3:57.25
    1) Blake Herrington 86             2) Jered Bass 87
    3) Matthew Smith 87                4) Ian McIntire 87
    5) Caleb Bradbury 87               6)

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Salem Track Club  'A'                               9:07.30
    1) Kyle Casebeer 87                2) Jared Swehosky 87
    3) Terran Swehosky 86              4) Mitchell Tichinin 87

High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Anthony Accinelli         86 Pre Track                1.92m    6-03.50
 2 Justin Powell             87 Cheney TC                1.77m    5-09.75
 3 Dewayne Anderson          86 SET                     J1.77m    5-09.75
 4 Steven Bacon              86 BPS                      1.72m    5-07.75
 5 Andrew Burgmeier          86 Pre Track               J1.72m    5-07.75
 6 Kevin Dickson             87 Beaverton TC            J1.72m    5-07.75
 7 Andrew Greif              87 Pre Track                1.67m    5-05.75
 8 Michael Robinson          86 Unat IN                  1.62m    5-03.75
 9 Matthew Brunell           87 Cheney TC                1.52m    4-11.75

Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Mike Uhlenkott            86 SpoValley                3.95m   12-11.50
 2 Richard Alton             86 Unat IN                  3.80m   12-05.50
 3 Ryan Fonda                86 SCAA                     3.65m   11-11.75
 4 Adam Redmond              86 Una Pna                 J3.65m   11-11.75
 5 Jered Bass                87 Milwaukie Tr            J3.65m   11-11.75
 6 Daniel Dufner             86 Pre Track                3.35m   10-11.75
 7 Alex Cody Driver          86 Unat IN                  3.05m   10-00.00
 8 Jon Trump                 87 Cool Running             2.90m    9-06.25
-- Brandon Wall              86 Cool Running                NH

Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Houston Gossett           86 SEAT                     6.36m   20-10.50
 2 Blake Herrington          86 Milwaukie Tr             6.21m   20-04.50
 3 Kevin Dickson             87 Beaverton TC             6.17m   20-03.00
 4 Steven Bacon              86 BPS                      6.11m   20-00.50
 5 Jake Hanson               87 Una Pna                  6.04m   19-09.75
 6 Michael Robinson          86 Unat IN                  5.75m   18-10.50
 7 Matthew Tonani            86 Unat IN                  5.42m   17-09.50
 8 Justin Powell             87 Cheney TC                5.27m   17-03.50
 9 Christopher Jones         87 Orofino T&F              5.00m   16-05.00
-- Matthew Dotson            86 Unat Ore                    ND

Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Moreno Zapata             87 FA-J                    13.65m   44-09.50
 2 Joseph O'Neil             86 SEAT                    13.13m   43-01.00
 3 Anthony Accinelli         86 Pre Track               12.97m   42-06.75
 4 Blake Herrington          86 Milwaukie Tr            12.81m   42-00.50
 5 Brandon Steigers          86 L&Ctc                   12.25m   40-02.25
 6 David Driscoll            87 Unat IN                 12.17m   39-11.25
 7 Matthew Dotson            86 Unat Ore                11.80m   38-08.75

Shot Put  12 lb Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Zack Midles               86 BPS                     14.68m   48-02.00
 2 Mac Gerber                87 Unat Ore                12.08m   39-07.75
 3 Jon Trump                 87 Cool Running            10.21m   33-06.00
 4 John McNeil               86 Cheney TC                9.75m   32-00.00
 5 Rory Reid                 87 L&Ctc                    9.12m   29-11.25
 6 Ryan Canfield             87 FA-J                     8.32m   27-03.75

Discus Throw 1.6 K Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Zack Midles               86 BPS                     41.93m     137-07
 2 John McNeil               86 Cheney TC               32.09m     105-03
 3 Matthew Brunell           87 Cheney TC               27.41m      89-11
 4 Mac Gerber                87 Unat Ore                25.81m      84-08
 5 Rory Reid                 87 L&Ctc                   24.57m      80-07

Hammer Throw 12 lb Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Zack Midles               86 BPS                     48.74m     159-11
 2 Paul Nunn                 86 Una Pna                 35.40m     116-02
 3 Jonathan Smith            87 ConnTC                  31.13m     102-01
 4 John McNeil               86 Cheney TC               28.06m      92-01
 5 Michael Kinnie            87 Cheney TC               15.72m      51-07

Javelin Throw 800 g Intermediate Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Chris Shearer             86 Unat IN                 51.02m     167-05
 2 Blake Herrington          86 Milwaukie Tr            47.32m     155-03
 3 Cameron Schwison          86 Una Pna                 45.20m     148-03
 4 Paul Nunn                 86 Una Pna                 43.29m     142-00
 5 David Howard              86 Unat IN                 41.18m     135-01
 6 Jon Trump                 87 Cool Running            40.75m     133-08
 7 Seth McDowell             86 Una Pna                 37.89m     124-04
 8 Brandon Wall              86 Cool Running            37.04m     121-06
 9 Ryan Canfield             87 FA-J                    34.10m     111-10
10 Michael Kinnie            87 Cheney TC               33.04m     108-05
11 Skyler Powell             87 Mercury                 30.00m      98-05
12 Jason Wurz                87 Unat IN                 25.80m      84-08
13 Rory Reid                 87 L&Ctc                   24.87m      81-07

Decathlon Intermediate Boys
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Nick Best                 87 Cool Running              4938
 2 Blake Herrington          86 Milwaukie Tr              4610
 3 Jered Bass                87 Milwaukie Tr              4205
 4 Stan Wester               86 Unat Ore                  4002
 5 Paul Nunn                 86 Una Pna                   3888
 6 Michael Kinnie            87 Cheney TC                 2711

100 Meter Dash Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Chancellor Young          85 SEAT                     11.06
 2 Brandon Huntley           84 TTIT                     11.12
 3 Anthony Brown             84 SEAT                     11.38
 4 Alexander Mercier         84 SEAT                     11.47
 5 Mike Walker               83 SG                       11.55
 6 Jaymes Powell             85 Unat IN                  11.59
 7 Cody Moore                85 Unat IN                  11.66

100 Meter Dash Young Men
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Brandon Huntley           84 TTIT                     10.95q  2
 2 Anthony Brown             84 SEAT                     11.01q  2
 3 Chancellor Young          85 SEAT                     11.02q  1
 4 Mike Walker               83 SG                       11.22q  1
 5 Alexander Mercier         84 SEAT                     11.39q  1
 6 Cody Moore                85 Unat IN                  11.47q  2
 7 Jaymes Powell             85 Unat IN                  11.54q  2
 8 Jeremy Watt               84 Unat IN                  11.69q  2
 9 Scott Vanassche           85 Milwaukie Tr             11.82   2
10 Levi Morris               84 Cheney TC                11.84   1
11 Jeremy Wallace            85 In City Step             11.89   1
12 Kalin Kelley              85 Rnd up C R               11.94   1
13 Matthew Banton            83 Central Oreg             12.08   2
14 Joshua Ritchie            85 Pk Perform               12.37   1

200 Meter Dash Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
Finals
 1 Melvin Jenkins            84 SEAT                     22.00
 2 Chancellor Young          85 SEAT                     22.43
 3 Brandon Huntley           84 TTIT                     22.47
 4 Isaiah Bouie              84 SEAT                     22.87
 5 Mike Jenkins              85 Milwaukie Tr             23.87
 6 Scott Vanassche           85 Milwaukie Tr             24.32
 7 Levi Morris               84 Cheney TC                24.33

200 Meter Dash Young Men
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Melvin Jenkins            84 SEAT                     22.33q  1
 2 Brandon Huntley           84 TTIT                     22.60q  2
 3 Chancellor Young          85 SEAT                     22.61q  2
 4 Isaiah Bouie              84 SEAT                     23.24q  1
 5 Mike Jenkins              85 Milwaukie Tr             23.88q  1
 6 Jeremy Watt               84 Unat IN                  23.96q  2
 7 Levi Morris               84 Cheney TC                24.37q  2
 8 Scott Vanassche           85 Milwaukie Tr             24.56q  2
 9 Kalin Kelley              85 Rnd up C R               24.82   1
10 Jeremy Wallace            85 In City Step             24.84   2
11 Joshua Ritchie            85 Pk Perform               25.45   1
12 Kevin Heiszler            84 ESTC                     25.81   1

400 Meter Dash Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Melvin Jenkins            84 SEAT                     48.23
 2 Isaiah Bouie              84 SEAT                     48.37
 3 Brandon Howell            84 Unat IN                  50.17
 4 Edward Strickler          84 Unat IN                  51.53
 5 Kevin Heiszler            84 ESTC                     52.86
 6 Derek Samuelson           85 Beaverton TC             53.61
 7 Adam Gray                 84 Pre Track                56.57
 8 Joshua Ritchie            85 Pk Perform               59.05

800 Meter Run Young Men
==================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H#
==================================================================
 1 Adam Demmings             84 SETA                   1:55.51   1
 2 Brandon Howell            84 Unat IN                1:59.46   2
 3 Ryan Johnson              84 SETA                   1:59.81   1
 4 Alex New                  85 SilverValley           2:01.78   1
 5 Adam Gray                 84 Pre Track              2:07.97   2
-- Carson Schmiett           84 SG                         DNF   1

1500 Meter Run Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Brandon Thompson          85 RCF                    4:19.9h
 2 Alex New                  85 SilverValley           4:27.6h

5000 Meter Run Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Michael Ogwel             84 FWTC                  16:37.24
 2 Joel Pearson              85 FWTC                  16:38.03
 3 Brandon Thompson          85 RCF                   17:08.70
 4 Tom Thorson               83 L&Ctc                 17:51.94

5000 Meter Race Walk Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Joshua Brewer             84 Una Pna               33:17.11
 2 Joel Pearson              85 FWTC                  39:29.78

110 Meter Hurdles Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Anthony Brown             84 SEAT                     15.34
 2 Blake Herron              85 ConnTC                   17.56

400 Meter Hurdles Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 (josiah) Mac Erickson     85 RCF                      58.0h
 2 Adam Lopez                85 Milwaukie Tr             58.9h
 3 Tyler Schmidt             84 BPS                    1:01.5h
 4 Blake Herron              85 ConnTC                 1:02.4h
 5 Jesse Graham              83 BPS                    1:03.1h
 6 Sean Rains                85 Pk Perform             1:12.5h

2000 Meter Steeplechase Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Joel Pearson              85 FWTC                   6:50.0h
 2 Adam Lopez                85 Milwaukie Tr           7:08.9h

4x100 Meter Relay Young Men
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 SeaTown Express  'A'                                  42.07
    1) Chancellor Young 85             2) Isaiah Bouie 84
    3) Alexander Mercier 84            4) Melvin Jenkins 84
 2 Sport of the Gods  'A'                                42.73
    1) Carson Schmiett 84              2) Cameron Hartman 84
    3) Phil McCary 84                  4) Mike Walker 83
    5) Andrew O'Keefe 84               6)
 3 Tacoma Titans  'A'                                    43.85
    1) Jerome Patterson 83             2) Chris Rice 83
    3) Sterling Howard 84              4) Brandon Huntley 84
    5) Carlos Martinez 84              6)

4x400 Meter Relay Young Men
===============================================================
   Team                                                 Finals
===============================================================
 1 Sport of the Gods  'A'                              3:18.95
    1) Carson Schmiett 84              2) Cameron Hartman 84
    3) Phil McCary 84                  4) Mike Walker 83
    5) Andrew O'Keefe 84               6)
 2 SeaTown Express  'A'                                3:20.38
    1) Isaiah Bouie 84                 2) Chancellor Young 85
    3) Alexander Mercier 84            4) Anthony Brown 84

High Jump Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Shin Kobayashi            84 Una Pna                  1.87m    6-01.50
 2 Carlos Martinez           84 TTIT                     1.82m    5-11.50
 3 Richard Espinoza          83 Unat Ore                 1.77m    5-09.75
 4 Ryan Johnson              85 Pre Track                1.72m    5-07.75
 5 Cameron Moore             85 Unat IN                  1.67m    5-05.75

Pole Vault Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jordan Trump              83 Cool Running             4.57m   15-00.00
 2 Jaymes Powell             85 Unat IN                  4.25m   13-11.25
 3 Matthew Banton            83 Central Oreg             4.10m   13-05.25
 4 Leo Diaz                  84 Unat Ore                 3.95m   12-11.50
 5 Jesse Graham              83 BPS                      3.50m   11-05.75
 6 Ryan Mazzie               85 SpoValley                3.35m   10-11.75

Long Jump Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jonathan Reese            85 SEAT                     6.37m   20-10.75
 2 Matt Wuotila              84 Una Pna                  6.34m   20-09.75
 3 Jerome Patterson          83 TTIT                     6.24m   20-05.75
 4 Levi Morris               84 Cheney TC                6.11m   20-00.50
 5 Derek Pacheco             85 Unat IN                  6.09m   19-11.75
 6 Matthew Banton            83 Central Oreg             6.03m   19-09.50
 7 Jeremy Watt               84 Unat IN                  5.82m   19-01.25
 8 David Angiulo             85 SEAT                     5.51m   18-01.00
 9 Shannon Witt              85 Unat IN                  5.42m   17-09.50
10 Ryan Johnson              85 Pre Track                5.39m   17-08.25

Triple Jump Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Clark McGuire             85 Una Pna                 13.44m   44-01.25
 2 Derek Pacheco             85 Unat IN                 12.40m   40-08.25
 3 Cameron Moore             85 Unat IN                 12.33m   40-05.50
 4 Shannon Witt              85 Unat IN                 11.81m   38-09.00
 5 Gregory Hamm              85 Unat Ore                11.80m   38-08.75
 6 Ryan Johnson              85 Pre Track               11.44m   37-06.50

Shot Put 12 lb Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Mark Matthey              83 Unat IN                 17.40m   57-01.00
 2 Jim Webster               83 Unat Ore                17.09m   56-01.00
 3 Craig Kent                85 Cheney TC               16.09m   52-09.50
 4 Joe Hernandez             85 Unat Ore                14.75m   48-04.75
 5 Michael Nahl              85 SCAA                    14.00m   45-11.25
 6 Jay Morgan                85 SCAA                    12.54m   41-01.75
-- John Nave                 85 Unat IN                     ND

Discus Throw 1.6 K Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Vincent Radish            85 Una Pna                 49.74m     163-02
 2 Andrew Ulrick             85 Unat IN                 49.56m     162-07
 3 Jim Webster               83 Unat Ore                47.41m     155-06
 4 Andy Roof                 85 Cheney TC               47.10m     154-06
 5 Joe Hernandez             85 Unat Ore                40.51m     132-11
 6 Craig Kent                85 Cheney TC               40.27m     132-01
 7 John Nave                 85 Unat IN                 36.52m     119-10
 8 Jay Morgan                85 SCAA                    36.48m     119-08

Hammer Throw 12 lb Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Jim Webster               83 Unat Ore                52.07m     170-10
 2 Kyle Annen                85 Orofino T&F             41.47m     136-01
 3 Craig Kent                85 Cheney TC               28.89m      94-09

Javelin Throw 800 g Young Men
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
=========================================================================
 1 Ryan Brandel              84 Milwaukie Tr            58.23m     191-00
 2 Ryan Scott                85 Una Pna                 53.38m     175-01
 3 Brian Wuethrich           85 Pre Track               49.98m     164-00
 4 Mark Sholter              84 Pre Track               49.70m     163-01
 5 Ian Wells                 84 ESTC                    48.13m     157-11
 6 Matthew Hird              85 Unat IN                 45.27m     148-06
 7 Nathan Allen              85 Cheney TC               41.33m     135-07

Decathlon Young Men
===============================================================
   Name                    Year Team                    Finals
===============================================================
 1 Jordan Trump              83 Cool Running              6301
 2 Luke Summers              84 Una Pna                   5128
 3 Leo Diaz                  84 Unat Ore                  4946
 4 Jesse Graham              83 BPS                       4939
 5 Justin Serns              84 BPS                       4868
 6 Tyler Schmidt             84 BPS                       4785
 7 Eric Lawton               85 Unat Ore                  4759
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx