Join/Renew Now

Wisconsin Association Junior Olympic Championships

6/20-22/2002 - Madison, WI

HeatPlaceAthleteTeamResult
3000 Meter Race Walk Youth Girls Finals
11Le'erin VossLake Country Racewalkers20:11.65
 
3000 Meter Race Walk Youth Boys Finals
11Levi ReemeLake Country Racewalkers24:11.12
 
5000 Meter Race Walk Intermediate Girls Finals
11Abby BergLake Country Racewalkers31:30.88
12Katy HayesLake Country Racewalkers34:56.29
 
5000 Meter Race Walk Young Women Finals
11Kristine EwaldOconomowoc36:40.14
12Megan ForsterLake Country Racewalkers37:15.08
13Amy KristapovichLake Country Racewalkers42:00.95
 
5000 Meter Race Walk Young Men Finals
11James HertnekyLake Country Racewalkers39:28.60
12Brian RojasLake Country Racewalkers40:08.78
 
80 Meter Hurdles Midget Girls Finals
11Kennaye LewisSilver Springs Spartans15.91
12Katie DugglebyMcFarland16.13
13Stacy BurrMarshfield Youth TC19.47
14Alesia TweedieMadison Eastside Sharks19.90
15Madeline WeibelMadison Westside TC21.62
 
80 Meter Hurdles Midget Boys Finals
11Paul MonsenMadison Eastside Sharks14.38
12Devin KellenburgerSouth Madison Panthers15.27
13Garrie FoxMadison Westside TC16.07
14Marcus PearsonSouth Madison Panthers16.96
15Nicholas KliminskiMadison Eastside Sharks17.52
16Stephen BreeseMadison Eastside Sharks18.10
17Jordan BealeMadison Eastside Sharks21.33
18Steve AmendMadison Eastside Sharks23.87
 
100 Meter Hurdles Youth Girls Finals
11Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks16.48
12Megan FrankensteinBeaver Dam18.07
13Allison ClaasMadison Westside TC20.02
14Dan'Yatto BrownMilwaukee Striders20.86
15Sesalie LewisMadison Westside TC22.70
 
100 Meter Hurdles Youth Boys Finals
 
11Victor ReynoldsSilver Springs Spartans16.33
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls Finals
11Jenny SocekaMadison Westside TC16.83
12Ramatulia BahSouth Madison Panthers17.96
13Kayla McClendonMadison Westside TC18.58
14Barbara KlothMedford22.22
 
100 Meter Hurdles Young Women Finals
11Marianne JunckMadison Eastside Sharks15.28
12Laura Diers15.94
13Dionne PrinceSilver Springs Spartans16.96
14Patricia KlothMedford17.25
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys Finals
11Kevin KoeppenMilwaukee Striders17.20
 
110 Meter Hurdles Young Men Finals
11Lewis StottsMadison Eastside Sharks16.36
12Shimar BrownMilwaukee Striders16.47
 
3000 Meter Run Midget Girls Finals
11Ashley BergerBonduel14:35.02
 
3000 Meter Run Midget Boys Finals
11Wally BradfordMukwonago11:36.30
12Elliot KrauseAppleton12:47.64
13Benjamin PlugerYMCA Roadrunners13:50.24
 
3000 Meter Run Youth Girls Finals
11Gera PolzinJanesville12:03.06
12Hannah WillisSheboygan12:19.43
 
3000 Meter Run Youth Boys Finals
11Tyler MoreyKimberly TC10:43.15
12Bradley McBrideLodi11:34.98
13Alex JordanSheboygan12:26.86
 
3000 Meter Run Intermediate Girls Finals
11Claire MaduzaShorewood11:02.50
12Sarah PawlakMiddleton12:41.48
13Elizabeth CantwellSouth Madison Panthers13:03.39
14Danielle JordanSheboygan13:26.30
 
3000 Meter Run Intermediate Boys Finals
11Ryan BirkholzBurlington9:23.14
12Ryan GasperFort Atkinson9:25.05
13Justin LarkOzaukee TC10:02.19
14Ryan FisherLake Country Racewalkers11:06.68
15Corey OlsonEastside Sharks11:46.76
 
100 Meter Dash Bantam Girls Trials
11Samara WhiteMilwaukee Striders14.06
12Taylor VinhalYMCA Roadrunners16.60
13Mandy TrautmannClintonville18.50
14Amber WilliamsMilwaukee Striders18.92
21India CarterSouth Madison Panthers15.36
22CherRay DixonMilwaukee Striders15.46
23Danielle WinstonMilwaukee Striders15.93
24Letisha CrossSouth Madison Panthers16.17
25Riley JamisonStoughton16.49
26Anna ChristenburyPleasant Prairie17.90
27Ashley Hudgins-WilliamsMilwaukee Striders18.33
31Stephanie TidmoreMilwaukee Striders14.57
32Mereta MonsenMadison Eastside Sharks15.34
33Missy KohlmanPlymouth15.46
34Audrey HigginsWausau Flyers15.54
35Jenna LeRoyBrookfield16.47
36Alaina FiorenzaWausau17.49
41Katrina HightowerSilver Springs Spartans15.78
42Mariceta GovanSilver Springs Spartans16.83
43Mackenzie KingMilwaukee Striders17.42
44Vanessa AddisonMilwaukee Striders17.50
45Karen SippyMadison Westside TC18.25
46Chardanay HuntSilver Springs Spartans18.51
47Allison PlugerYMCA Roadrunners18.55
 
100 Meter Dash Bantam Girls Finals
11Samara WhiteMilwaukee Striders14.28
12Stephanie TidmoreMilwaukee Striders14.79
13Mereta MonsenMadison Eastside Sharks15.55
14India CarterSouth Madison Panthers15.57
15Missy KohlmanPlymouth15.65
16CherRay DixonMilwaukee Striders15.71
17Audrey HigginsWausau Flyers16.02
18Katrina HightowerSilver Springs Spartans16.13
19Danielle WinstonMilwaukee Striders16.58
 
100 Meter Dash Bantam Boys Trials
11Darell JeffersonSouth Madison Panthers14.90
12Tyler WhiteMilwaukee Striders15.27
13Alonzo AlexanderSilver Springs Spartans15.35
14Jacob KellyMadison Westside TC17.54
15Jacob JamesYMCA Roadrunners20.77
16Travis MaxwellSilver Springs Spartans21.34
21Clem RobinsonSilver Springs Spartans15.04
22Jacob SchneiderWausau Flyers15.53
23Elliot EndresMilwaukee Striders16.04
24Cortez BraxtonSouth Madison Panthers16.25
25Logan WilfongMadison Eastside Sharks17.98
26Gregory BrunoYMCA Roadrunners18.15
31Kyle CarterMilwaukee Striders14.79
32Joshua DixonMilwaukee Striders15.11
33James HarrisSilver Springs Spartans15.17
34Tre DeadwhilerSouth Madison Panthers15.87
35Austin KarlsMadison Eastside Sharks17.19
41Mitchell PearsonSouth Madison Panthers14.38
42Brent HelmholdtMadison Westside TC16.32
43Austin KluteMadison Eastside Sharks16.78
44Treyvon MarshallSouth Madison Panthers17.07
45Bryan MynoldMadison Eastside Sharks17.14
 
100 Meter Dash Bantam Boys Finals
11Mitchell PearsonSouth Madison Panthers14.58
12Clem RobinsonSilver Springs Spartans14.94
13Kyle CarterMilwaukee Striders15.35
14James HarrisSilver Springs Spartans15.36
15Darell JeffersonSouth Madison Panthers15.39
16Joshua DixonMilwaukee Striders15.47
17Alonzo AlexanderSilver Springs Spartans15.60
18Jacob SchneiderWausau Flyers16.06
19Tyler WhiteMilwaukee Striders16.12
 
100 Meter Dash Midget Girls Trials
11Anne ServaisYMCA Roadrunners14.65
12LaChel WalkerSilver Springs Spartans14.91
13Patricia ChristenburyPleasant Prairie14.96
14Breeana ZintzMadison Westside TC16.14
15Holly AndersonMadison Westside TC16.17
16Courtney BronaughMilwaukee Striders16.25
21Krystina CoseySilver Springs Spartans14.28
22Eva GreenwaltMadison Westside TC15.19
23Janice ErbyMilwaukee Striders16.14
24Precious FosterMilwaukee16.61
31Samia TaylorSouth Madison Panthers14.77
32Elizabeth CarnhamNew Berlin15.16
33Nicole HelmholdtMadison Westside TC15.17
34Arynn MartinMarshfield Youth TC15.36
35Charde MayneSilver Springs Spartans15.38
36Hanna MinkoffMadison Westside TC15.66
37Sophia SchirotMadison Eastside Sharks17.58
 
100 Meter Dash Midget Girls Finals
11Krystina CoseySilver Springs Spartans14.12
12Anne ServaisYMCA Roadrunners14.89
13Samia TaylorSouth Madison Panthers15.14
14Eva GreenwaltMadison Westside TC15.24
15LaChel WalkerSilver Springs Spartans15.48
16Patricia ChristenburyPleasant Prairie15.49
17Nicole HelmholdtMadison Westside TC15.57
18Arynn MartinMarshfield Youth TC15.98
19Elizabeth CarnhamNew Berlin15.99
 
100 Meter Dash Midget Boys Trials
11Trey McKinneySilver Springs Spartans13.61
12Gary WestonMadison Eastside Sharks14.71
13Kenneth WilliamsMilwaukee Striders14.95
14Daniel JonesMadison Eastside Sharks15.28
15James BarteltMadison Eastside Sharks15.30
21John CrowleySilver Springs Spartans14.50
22Ray MoneySouth Madison Panthers14.94
23Gabe LawlessMadison Eastside Sharks14.97
24Alex DrentMilwaukee15.27
25Cecil KahillSilver Springs Spartans15.49
26Charles EichstaedtYMCA Roadrunners15.55
27Aaron PfeiferMadison Eastside Sharks15.85
28Toney FisherSilver Springs Spartans16.32
31Laron ThomasSilver Springs Spartans13.43
32Chris RobinsonSilver Springs Spartans13.44
33Lee MahnkeMadison Eastside Sharks14.73
34Garrie FoxMadison Westside TC14.82
35Randy JonesSilver Springs Spartans14.92
36Christopher SpearsMilwaukee Striders15.12
37Bobby LaabsMilwaukee15.19
38Zachery ChristiansonMadison Eastside Sharks15.71
41Cliffard JohnsonSouth Madison Panthers14.35
42Walker HigginsWausau Flyers14.68
43Nicholas KliminskiMadison Eastside Sharks15.60
44Mark PaceMilwaukee Striders15.67
45Nick ClarkMadison Eastside Sharks15.74
46Michael QuirkMadison Eastside Sharks16.50
47Keith McBrideLodi16.70
 
100 Meter Dash Midget Boys Finals
11Laron ThomasSilver Springs Spartans13.41
12Chris RobinsonSilver Springs Spartans13.70
13Trey McKinneySilver Springs Spartans14.21
14Cliffard JohnsonSouth Madison Panthers14.50
15John CrowleySilver Springs Spartans14.89
16Walker HigginsWausau Flyers15.15
17Gary WestonMadison Eastside Sharks15.31
18Lee MahnkeMadison Eastside Sharks15.38
19Garrie FoxMadison Westside TC15.64
 
100 Meter Dash Youth Girls Trials
11Natasha BurnhamSilver Springs Spartans13.49
12Sparkle LeeSilver Springs Spartans14.14
13Megan FrankensteinBeaver Dam14.34
14Allison ClaasMadison Westside TC15.01
15Monea CloydSilver Springs Spartans15.13
16Treba MitchellMilwaukee Striders15.30
21Kailey CharltonBrookfield13.20
22Amber PresleySilver Springs Spartans13.58
23Kathryn SaizBaraboo13.95
24Angela PaceMilwaukee Striders13.97
25Kai SenayaSilver Springs Spartans14.43
26Gina ChristenburyPleasant Prairie14.53
 
100 Meter Dash Youth Girls Finals
11Kailey CharltonBrookfield13.44
12Natasha BurnhamSilver Springs Spartans13.78
13Amber PresleySilver Springs Spartans13.92
14Sparkle LeeSilver Springs Spartans14.29
15Kathryn SaizBaraboo14.33
16Megan FrankensteinBeaver Dam14.36
17Angela PaceMilwaukee Striders14.36
18Kai SenayaSilver Springs Spartans14.73
19Gina ChristenburyPleasant Prairie14.85
 
100 Meter Dash Youth Boys Trials
11Jamie AngelmyerSouth Madison Panthers13.16
12Leland WilliamsMilwaukee Striders13.27
13Douglas WiseMadison Westside TC13.41
21Keith IngramSilver Springs Spartans12.44
22Arsineo GreenSouth Madison Panthers12.52
23Geoff SturhSilver Springs Spartans12.92
24Kennaye CoseySilver Springs Spartans13.41
25Kyle FreemanSilver Springs Spartans14.57
26Samuel AthanasMadison Westside TC14.78
31Gabe GulleySouth Madison Panthers11.85
32Lance KendricksMilwaukee Striders12.03
33Victor ReynoldsSilver Springs Spartans12.05
34Christopher ErbyMilwaukee Striders12.92
35Daniel SchneiderWausau Flyers14.13
36James StoffelMadison Eastside Sharks15.37
 
100 Meter Dash Youth Boys Finals
11Gabe GulleySouth Madison Panthers12.14
12Lance KendricksMilwaukee Striders12.31
13Victor ReynoldsSilver Springs Spartans12.38
14Keith IngramSilver Springs Spartans12.67
15Arsineo GreenSouth Madison Panthers12.67
16Christopher ErbyMilwaukee Striders13.13
17Geoff SturhSilver Springs Spartans13.36
18Leland WilliamsMilwaukee Striders13.43
19Jamie AngelmyerSouth Madison Panthers13.49
 
100 Meter Dash Intermediate Girls Trials
11Stefnee RossMilwaukee Striders12.86
12Jessica KinneyMadison Eastside Sharks12.89
13Shannon DaggettNew Berlin13.07
14Kim HintonSilver Springs Spartans13.99
21Octavia ErkinsMilwaukee Striders12.94
22Shanta ThurmondSouth Madison Panthers13.27
23Katie BeiningBrookfield13.53
24Keisha HenryMilwaukee Striders13.54
25Barbara KlothMedford13.73
26Katelyn O'NeillBrookfield14.07
 
100 Meter Dash Intermediate Girls Finals
11Stefnee RossMilwaukee Striders13.04
12Jessica KinneyMadison Eastside Sharks13.07
13Octavia ErkinsMilwaukee Striders13.08
14Shannon DaggettNew Berlin13.32
15Shanta ThurmondSouth Madison Panthers13.57
16Keisha HenryMilwaukee Striders13.82
17Katie BeiningBrookfield13.99
18Barbara KlothMedford14.03
19Kim HintonSilver Springs Spartans14.41
 
100 Meter Dash Intermediate Boys Trials
11Michael BradleySilver Springs Spartans11.55
12Joseph MarfittMilwaukee Striders11.81
13Nathan HabbenWausau Flyers11.92
14Nicholas JonesMadison Eastside Sharks11.95
15Justin DavisSilver Springs Spartans12.72
21Idiato JeremiahMilwaukee Striders11.30
22Tom CollinsMadison Eastside Sharks11.38
23Robert RotheMilwaukee Striders11.58
24Torrell HunterSilver Springs Spartans11.59
25Jesse RalstonWausau Flyers11.98
26Jacob PhelpsOzaukee TC12.17
27Arereas CapersSilver Springs Spartans12.89
31Antonio OriverSilver Springs Spartans11.83
32Demetris SmithMilwaukee Striders12.03
33Scott LiebeltEau Claire12.16
34Andy SchaeferMilwaukee Striders12.41
35Amani OleireMadison Westside TC12.52
36Adam WoodsMadison Eastside Sharks13.45
37Devven EubanksSilver Springs Spartans13.73
 
100 Meter Dash Intermediate Boys Finals
11Idiato JeremiahMilwaukee Striders11.41
12Tom CollinsMadison Eastside Sharks11.70
13Michael BradleySilver Springs Spartans11.75
14Antonio OriverSilver Springs Spartans11.94
14Robert RotheMilwaukee Striders11.94
16Torrell HunterSilver Springs Spartans11.94
17Joseph MarfittMilwaukee Striders12.28
18Nathan HabbenWausau Flyers12.30
19Demetris SmithMilwaukee Striders12.45
 
100 Meter Dash Young Women Finals
11Anna MonsenMadison Eastside Sharks12.27
12Laura Diers12.42
13Allison EvansSouth Madison Panthers12.63
14Allison FlynnTomahawk13.29
15Stacy OttoBeaver Dam13.44
16Tykira DavisSilver Springs Spartans13.53
17Kirsten ReneauMilwaukee Striders13.94
 
100 Meter Dash Young Men Trials
11Paul TelfordMilwaukee Striders10.90
12Gregory BraceySilver Springs Spartans10.99
13Lashawn BullockSilver Springs Spartans11.13
14Tommy HoardMilwaukee Striders11.26
15Thaddeus WozniakOzaukee TC11.72
21Demi OmoleMilwaukee Striders10.73
22Miles DykemanSilver Springs Spartans11.09
23Mark AlbaneseMadison11.96
24Steven AustinSilver Springs Spartans12.33
25Kyle CiraClearwater Comets12.36
26Steve YoungSouth Madison Panthers12.47
31Brian CalhounMilwaukee Striders11.03
32Antonio FreemanMilwaukee Striders11.15
33Arnie PerezSouth Madison Panthers11.76
34Phillip PitchfordMilwaukee Striders11.76
35Alex SwitzkySouth Madison Panthers12.09
 
100 Meter Dash Young Men Finals
11Demi OmoleMilwaukee Striders10.89
12Paul TelfordMilwaukee Striders10.98
13Brian CalhounMilwaukee Striders11.10
14Gregory BraceySilver Springs Spartans11.25
15Miles DykemanSilver Springs Spartans11.28
16Lashawn BullockSilver Springs Spartans11.30
17Antonio FreemanMilwaukee Striders11.31
18Tommy HoardMilwaukee Striders11.55
19Thaddeus WozniakOzaukee TC11.95
 
4 X 800 Meter Relay Young Women Finals
11Silver Springs SpartansSilver Springs Spartans13:07.78
 
200 Meter Hurdles Youth Girls Finals
11Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks32.03
 
200 Meter Hurdles Youth Boys Finals
11Eddey JeskeSilver Springs Spartans37.05
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls Finals
11Jasmine BattleMilwaukee Striders1:10.81
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys Finals
11Kevin KoeppenMilwaukee Striders1:03.28
12Andrew KochMadison Eastside Sharks1:08.01
13Josh NatzkeMadison Eastside Sharks1:14.34
14Sam PfeiferMadison Eastside Sharks1:19.38
 
400 Meter Hurdles Young Women Finals
11Marianne JunckMadison Eastside Sharks1:03.11
12Leigh EichenbergerWaukesha1:08.41
13Michelle GraffMadison Eastside Sharks1:11.16
 
400 Meter Hurdles Young Men Finals
11Ryan KochMadison Eastside Sharks57.84
12Lewis StottsMadison Eastside Sharks1:02.13
 
400 Meter Dash Bantam Girls Finals
11Mereta MonsenMadison Eastside Sharks1:17.52
12Taylor VinhalYMCA Roadrunners1:18.46
13Jenna LeRoyBrookfield1:24.05
14Tenley BrownWhitefish Bay1:25.12
15Shawn GogginsYMCA Roadrunners1:25.72
16Taleshia MitchellMilwaukee Striders1:34.44
 
400 Meter Dash Bantam Boys Finals
11Matt BrooksYMCA Roadrunners1:10.89
12Charlie CopeMiddleton1:10.90
13Donte TidmoreMilwaukee Striders1:17.61
14Brooks JacksonMadison Eastside Sharks1:17.63
15Michael MimierMadison Eastside Sharks1:21.83
16Russell SandvoldYMCA Roadrunners1:22.78
17Noah BallwegMadison Eastside Sharks1:23.16
18Montrell TidmoreMilwaukee Striders1:23.25
19Jacob JamesYMCA Roadrunners1:34.10
 
400 Meter Dash Midget Girls Finals
11Emily LevinMadison Westside TC1:10.54
12Abbie KohlmanPlymouth1:10.59
13Misha FosterMilwaukee1:11.04
14Ashley SpringerYMCA Roadrunners1:12.51
15Jennifer BrunoYMCA Roadrunners1:17.56
16Alex HansonYMCA Roadrunners1:18.89
17Breeana ZintzMadison Westside TC1:19.56
21Katie DugglebyMcFarland1:07.39
22Alex HarrisSilver Springs Spartans1:10.01
23Nicole HelmholdtMadison Westside TC1:12.58
24Megan MossWisconsin Rapids1:13.46
25Kelsey GilbertWaukesha1:15.63
26Jaquina SmootSilver Springs Spartans1:30.11
 
400 Meter Dash Midget Girls Finals - Complete Results
11Katie DugglebyMcFarland1:07.39
12Alex HarrisSilver Springs Spartans1:10.01
13Emily LevinMadison Westside TC1:10.54
14Abbie KohlmanPlymouth1:10.59
15Misha FosterMilwaukee1:11.04
16Ashley SpringerYMCA Roadrunners1:12.51
17Nicole HelmholdtMadison Westside TC1:12.58
18Megan MossWisconsin Rapids1:13.46
19Kelsey GilbertWaukesha1:15.63
110Jennifer BrunoYMCA Roadrunners1:17.56
111Alex HansonYMCA Roadrunners1:18.89
112Breeana ZintzMadison Westside TC1:19.56
 
400 Meter Dash Midget Boys Finals
11Tyler KnightMadison Eastside Sharks1:12.30
12Ben ElmakiasMadison Westside TC1:12.44
13Corey PrattMadison Westside TC1:13.80
14James BarteltMadison Eastside Sharks1:17.07
21Paul MonsenMadison Eastside Sharks1:07.68
22Charles EichstaedtYMCA Roadrunners1:15.20
23Pedro PerezSilver Springs Spartans1:18.47
24Joe CornaleMadison Eastside Sharks1:23.77
25Steve AmendMadison Eastside Sharks1:28.62
26Michael StevensYMCA Roadrunners1:31.85
31Maurice McSheppardSilver Springs Spartans1:11.56
32Lee MahnkeMadison Eastside Sharks1:14.39
33David BingemanMadison Westside TC1:14.52
34Daniel JonesMadison Eastside Sharks1:15.67
35Aaron PfeiferMadison Eastside Sharks1:16.68
 
400 Meter Dash Midget Boys Finals - Complete Results
11Paul MonsenMadison Eastside Sharks1:07.68
12Maurice McSheppardSilver Springs Spartans1:11.56
13Tyler KnightMadison Eastside Sharks1:12.30
14Ben ElmakiasMadison Westside TC1:12.44
15Corey PrattMadison Westside TC1:13.80
16Lee MahnkeMadison Eastside Sharks1:14.39
17David BingemanMadison Westside TC1:14.52
18Charles EichstaedtYMCA Roadrunners1:15.20
19Daniel JonesMadison Eastside Sharks1:15.67
110Aaron PfeiferMadison Eastside Sharks1:16.68
111James BarteltMadison Eastside Sharks1:17.07
112Pedro PerezSilver Springs Spartans1:18.47
 
400 Meter Dash Youth Girls Finals
11Tanaiya FisherSilver Springs Spartans1:10.78
12Kayla RomeneskoMilwaukee Striders1:13.97
13Alyssa MincbergMadison Westside TC1:15.13
14Sesalie LewisMadison Westside TC1:15.79
15Alicia LeDucYMCA Roadrunners1:23.72
21Laura BrownTwin Lakes1:03.64
22Leandra CorgwellSouth Madison Panthers1:04.95
23Alyssa BradfordMukwonago1:06.57
24Rebecca EvansYMCA Roadrunners1:10.52
25Brittany SemrauMilwaukee Striders1:12.57
26Jillian PfeiferYMCA Roadrunners1:12.72
 
400 Meter Dash Youth Girls Finals - Complete Results
11Laura BrownTwin Lakes1:03.64
12Leandra CorgwellSouth Madison Panthers1:04.95
13Alyssa BradfordMukwonago1:06.57
14Rebecca EvansYMCA Roadrunners1:10.52
15Tanaiya FisherSilver Springs Spartans1:10.78
16Brittany SemrauMilwaukee Striders1:12.57
17Jillian PfeiferYMCA Roadrunners1:12.72
18Kayla RomeneskoMilwaukee Striders1:13.97
19Alyssa MincbergMadison Westside TC1:15.13
110Sesalie LewisMadison Westside TC1:15.79
111Alicia LeDucYMCA Roadrunners1:23.72
 
400 Meter Dash Youth Boys Finals
11Ian AndrewsSheboygan58.01
12Daniel PetersonMadison Eastside Sharks59.38
13Randy FisherSilver Springs Spartans59.88
14Benjamin KrauseMilwaukee Cyclones1:01.35
15Bradley McBrideLodi1:01.54
 
400 Meter Dash Intermediate Girls Finals
11Donnisha SmithSilver Springs Spartans1:02.48
12Katelyn O'NeillBrookfield1:02.88
13Maggie HippmanMadison Westside TC1:05.87
14Megan PaulsonDeForest1:07.73
15Whitney YoungSilver Springs Spartans1:10.73
 
400 Meter Dash Intermediate Boys Finals
11Erick MonsenMadison Eastside Sharks55.87
12Calen WirthDarlington57.88
13Jeff AmendMadison Eastside Sharks1:06.23
 
400 Meter Dash Young Women Finals
11Chandra WinzenriedMilwaukee Striders59.26
12Tenia FisherSilver Springs Spartans59.90
13Sarah BurksSilver Springs Spartans59.96
14Stacy OttoBeaver Dam1:04.43
 
400 Meter Dash Young Men Finals
11Eric RangelStoughton50.23
12Kyle McGaheeMilwaukee Striders50.77
13Ryan WachterPlymouth52.24
14Lawrence HarwellSilver Springs Spartans52.45
15Anderson AnthonySouth Madison Panthers52.56
16Phillip PitchfordMilwaukee Striders53.31
17Brian TerrellSilver Springs Spartans53.89
18Travis KnightMadison Eastside Sharks54.87
19DeAngelo TrotterMilwaukee Striders56.29
 
1500 Meter Run Bantam Boys Finals
11Marcus RickeyMadison Westside TC5:55.74
12Alexander HintzYMCA Roadrunners6:14.15
13Matthew McBrideLodi7:24.34
 
1500 Meter Run Midget Girls Finals
11Shannon BrownTwin Lakes5:52.50
12Alesia TweedieMadison Eastside Sharks6:13.38
13Ashley BergerBonduel6:27.14
 
1500 Meter Run Midget Boys Finals
11Wally BradfordMukwonago5:07.91
12Caleb SandvoldYMCA Roadrunners5:12.21
13Elliot KrauseAppleton5:29.74
14Jon TrzebiatowskiRosholt5:44.51
15Alexander BrillMadison Eastside Sharks5:44.54
16Corey PrattMadison Westside TC5:49.89
17Dan FiorenzaWausau5:56.03
18Benjamin SteffesMadison Eastside Sharks6:12.04
19Eric KnudtsonMonroe6:51.73
 
1500 Meter Run Youth Girls Finals
11Morgan DarianMarshall5:23.85
12Gera PolzinJanesville5:32.24
13Christine BrunoYMCA Roadrunners5:32.26
14Hannah WillisSheboygan5:36.68
15Rebecca EvansYMCA Roadrunners6:28.93
 
1500 Meter Run Youth Boys Finals
11Tyler MoreyKimberly TC5:27.10
12Tom WashenkoMadison Westside TC5:33.97
13Cody MickowskiMukwonago5:34.29
14Daniel RendlerLodi5:43.91
15Tony MatusikMilwaukee5:55.77
 
1500 Meter Run Intermediate Girls Finals
11Claire MaduzaShorewood5:08.95
12Erin WillisSheboygan5:20.65
13Laureen MossWisconsin Rapids5:40.96
 
1500 Meter Run Intermediate Boys Finals
11Ryan BirkholzBurlington4:24.75
12Malachi CateNew London4:32.27
13Eric CookePortage4:44.54
14Ben BrooksRock Springs4:53.72
15Cory Wulff PlumbBeaver Dam4:54.52
 
1500 Meter Run Young Men Finals
11Germaine BucknerSilver Springs Spartans4:52.12
 
4 X 100 Meter Relay Bantam Girls Finals
11RelayMilwaukee Striders1:00.50
12RelaySouthside Panthers1:06.02
13RelaySilver Springs Spartans1:18.47
 
4 X 100 Meter Relay Bantam Boys Finals
11RelaySouthside Panthers1:01.42
12RelaySilver Springs Spartans1:01.94
13RelayMilwaukee Striders1:02.20
14RelayEastside Sharks A1:06.73
15RelayEastside Sharks B1:13.80
 
4 X 100 Meter Relay Midget Girls Finals
11RelaySilver Springs Spartans58.83
 
4 X 100 Meter Relay Midget Boys Finals
11RelaySilver Springs Spartans A56.16
12RelayMilwaukee Striders58.07
13RelayMadison Southside Panters59.17
14RelaySilver Springs Spartans B1:01.32
15RelayEastside Sharks1:02.88
 
4 X 100 Meter Relay Youth Girls Finals
11RelaySilver Springs Spartans A53.99
12RelayMilwaukee Striders54.07
13RelaySilver Springs Spartans B59.27
14RelaySouthside Panthers59.56
 
4 X 100 Meter Relay Youth Boys Finals
11RelayMilwaukee Striders48.79
12RelaySouthside Panthers48.89
13RelaySilver Springs Spartans A49.38
14RelaySilver Springs Spartans B56.60
 
4 X 100 Meter Relay Intermediate Girls Finals
11RelayMilwaukee Striders51.37
12RelaySouthside Panthers54.10
 
4 X 100 Meter Relay Intermediate Boys Finals
11RelaySilver Springs Spartans45.05
12RelayMilwaukee Striders45.93
13RelayMadison Eastside Sharks45.94
14RelayWausau Flyers46.91
 
4 X 100 Meter Relay Young Women Finals
11RelaySilver Springs Spartans A48.60
12RelayMilwaukee Striders49.72
13RelaySouthside Panthers51.34
 
4 X 100 Meter Relay Young Men Finals
11RelayMilwaukee Striders41.15
12RelaySilver Springs Spartans A41.65
13RelaySilver Springs Spartans B45.19
14RelaySouthside Panthers46.43
 
800 Meter Run Bantam Girls Finals
11Shawn GogginsYMCA Roadrunners3:18.81
 
800 Meter Run Bantam Boys Finals
11Matt BrooksYMCA Roadrunners2:46.92
12Charlie CopeMiddleton2:50.86
13Alexander HintzYMCA Roadrunners2:59.25
14Russell SandvoldYMCA Roadrunners3:03.63
15Michael MimierMadison Eastside Sharks3:19.27
16Matthew McBrideLodi3:32.04
17Jacob AmendMadison Eastside Sharks4:10.96
 
800 Meter Run Midget Girls Finals
11Emily LevinMadison Westside TC2:48.70
12Ashley SpringerYMCA Roadrunners2:49.44
13Shannon BrownTwin Lakes2:50.22
14Kelsey GilbertWaukesha2:51.81
15Cathy RandleSilver Springs Spartans2:53.99
16Alex HansonYMCA Roadrunners3:08.90
17Ashley BergerBonduel3:11.98
 
800 Meter Run Midget Boys Finals
11Caleb SandvoldYMCA Roadrunners2:37.99
12Elliot KrauseAppleton2:45.81
13Maurice McSheppardSilver Springs Spartans2:54.29
14Ben ElmakiasMadison Westside TC3:06.46
15David BingemanMadison Westside TC3:09.95
16Keith McBrideLodi3:27.47
 
800 Meter Run Youth Girls Finals
11Morgan DarianMarshall2:36.63
12Alyssa BradfordMukwonago2:40.06
13Hannah WillisSheboygan2:45.09
14Christine BrunoYMCA Roadrunners2:56.57
15Renee SubySouth Madison Panthers3:02.22
16Alyssa MincbergMadison Westside TC3:03.11
17Jillian PfeiferYMCA Roadrunners3:05.03
18Nicole HightowerSilver Springs Spartans3:06.48
 
800 Meter Run Youth Boys Finals
11Ian AndrewsSheboygan2:22.54
12Bradley McBrideLodi2:39.26
13Tom WashenkoMadison Westside TC2:53.23
14Daniel RendlerLodi2:55.57
15Stephen StoffelMadison Eastside Sharks2:59.98
16James StoffelMadison Eastside Sharks3:04.18
17Elijah RoeMadison Eastside Sharks3:13.39
 
800 Meter Run Intermediate Girls Finals
11Erin WillisSheboygan2:36.25
12Laureen MossWisconsin Rapids2:46.18
 
800 Meter Run Intermediate Boys Finals
11Justin LarkOzaukee TC2:05.50
12Dan CurranMount Horeb2:08.20
13Eric CookePortage2:12.50
14Malachi CateNew London2:20.00
15Josh ShapiroBelleville2:21.90
16Cory Wulff PlumbBeaver Dam2:24.60
17Adam WoodsMadison Eastside Sharks2:29.50
18Ben BrooksRock Springs2:35.70
19Sam PfeiferMadison Eastside Sharks2:49.40
110Jeff AmendMadison Eastside Sharks2:57.40
 
800 Meter Run Young Women Finals
11Liberty SmootSilver Springs Spartans4:18.19
 
800 Meter Run Young Men Finals
11Nathan BoehlkeClearwater Comets2:02.30
 
200 Meter Dash Bantam Girls Finals
11Samara WhiteMilwaukee Striders30.79
12Taylor VinhalYMCA Roadrunners35.92
13Crystal GraffMadison Eastside Sharks36.24
14Riley JamisonStoughton37.05
15Shawn GogginsYMCA Roadrunners38.51
16Mackenzie KingMilwaukee Striders38.81
17Vanessa AddisonMilwaukee Striders40.66
21Taleshia MitchellMilwaukee Striders40.73
22Allison PlugerYMCA Roadrunners41.94
23Ashley Hudgins-WilliamsMilwaukee Striders42.24
24Leandra CorgwellSouth Madison Panthers44.27
31Stephanie TidmoreMilwaukee Striders32.07
32CherRay DixonMilwaukee Striders33.57
33India CarterSouth Madison Panthers34.31
34Letisha CrossSouth Madison Panthers34.45
35Danielle WinstonMilwaukee Striders35.69
36Karen SippyMadison Westside TC39.25
37Anna ChristenburyPleasant Prairie39.47
 
200 Meter Dash Bantam Girls Finals - Complete Results
11Samara WhiteMilwaukee Striders30.79
12Stephanie TidmoreMilwaukee Striders32.07
13CherRay DixonMilwaukee Striders33.57
14India CarterSouth Madison Panthers34.31
15Letisha CrossSouth Madison Panthers34.45
16Danielle WinstonMilwaukee Striders35.69
17Taylor VinhalYMCA Roadrunners35.92
18Crystal GraffMadison Eastside Sharks36.24
19Riley JamisonStoughton37.05
110Shawn GogginsYMCA Roadrunners38.51
111Mackenzie KingMilwaukee Striders38.81
112Karen SippyMadison Westside TC39.25
 
200 Meter Dash Bantam Boys Finals
11Brooks JacksonMadison Eastside Sharks34.55
12Brent HelmholdtMadison Westside TC35.09
13Tyler WhiteMilwaukee Striders35.88
14Demetrius BrazzelSouth Madison Panthers36.04
21Cortez BraxtonSouth Madison Panthers34.53
22Donte TidmoreMilwaukee Striders34.63
23Elliot EndresMilwaukee Striders36.89
24Lamont MurphySouth Madison Panthers36.93
25Gregory BrunoYMCA Roadrunners39.58
31Darell JeffersonSouth Madison Panthers32.76
32Kyle CarterMilwaukee Striders32.86
33Joshua DixonMilwaukee Striders32.97
41Jacob SchneiderWausau Flyers35.28
42Marcus RickeyMadison Westside TC35.50
43Montrell TidmoreMilwaukee Striders39.20
44Matthew McBrideLodi42.39
45Jacob JamesYMCA Roadrunners45.83
 
200 Meter Dash Bantam Boys Finals - Complete Results
11Darell JeffersonSouth Madison Panthers32.76
12Kyle CarterMilwaukee Striders32.86
13Joshua DixonMilwaukee Striders32.97
14Cortez BraxtonSouth Madison Panthers34.53
15Brooks JacksonMadison Eastside Sharks34.55
16Donte TidmoreMilwaukee Striders34.63
17Brent HelmholdtMadison Westside TC35.09
18Jacob SchneiderWausau Flyers35.28
19Marcus RickeyMadison Westside TC35.50
110Tyler WhiteMilwaukee Striders35.88
111Demetrius BrazzelSouth Madison Panthers36.04
112Elliot EndresMilwaukee Striders36.89
 
200 Meter Dash Midget Girls Finals
11Samia TaylorSouth Madison Panthers32.76
12Patricia ChristenburyPleasant Prairie32.83
13Megan MossWisconsin Rapids35.28
14Janice ErbyMilwaukee Striders35.85
15Courtney BronaughMilwaukee Striders36.99
21Alex HarrisSilver Springs Spartans30.53
22Anne ServaisYMCA Roadrunners31.04
23Misha FosterMilwaukee31.95
24LaChel WalkerSilver Springs Spartans32.18
25Bailey BillingsSouth Madison Panthers34.38
26Precious FosterMilwaukee37.38
31Krystina CoseySilver Springs Spartans29.88
32Katie DugglebyMcFarland32.13
33Nicole HelmholdtMadison Westside TC32.77
34Jennifer BrunoYMCA Roadrunners37.55
 
200 Meter Dash Midget Girls Finals - Complete Results
11Krystina CoseySilver Springs Spartans29.88
12Alex HarrisSilver Springs Spartans30.53
13Anne ServaisYMCA Roadrunners31.04
14Misha FosterMilwaukee31.95
15Katie DugglebyMcFarland32.13
16LaChel WalkerSilver Springs Spartans32.18
17Samia TaylorSouth Madison Panthers32.76
18Nicole HelmholdtMadison Westside TC32.77
19Patricia ChristenburyPleasant Prairie32.83
110Bailey BillingsSouth Madison Panthers34.38
111Megan MossWisconsin Rapids35.28
112Janice ErbyMilwaukee Striders35.85
 
200 Meter Dash Midget Boys Finals
11Cliffard JohnsonSouth Madison Panthers30.71
12Tyler KnightMadison Eastside Sharks31.28
13John CrowleySilver Springs Spartans31.41
14James BarteltMadison Eastside Sharks35.76
21Walker HigginsWausau Flyers31.93
22Toney FisherSilver Springs Spartans35.60
23Michael StevensYMCA Roadrunners40.46
31Trey McKinneySilver Springs Spartans30.51
32Gary WestonMadison Eastside Sharks31.25
33Mark PaceMilwaukee Striders33.29
34Cecil KahillSilver Springs Spartans33.93
35Nick ClarkMadison Eastside Sharks33.94
36Keith McBrideLodi41.01
 
200 Meter Dash Midget Boys Finals - Complete Results
11Trey McKinneySilver Springs Spartans30.51
12Cliffard JohnsonSouth Madison Panthers30.71
13Gary WestonMadison Eastside Sharks31.25
14Tyler KnightMadison Eastside Sharks31.28
15John CrowleySilver Springs Spartans31.41
16Walker HigginsWausau Flyers31.93
17Mark PaceMilwaukee Striders33.29
18Cecil KahillSilver Springs Spartans33.93
19Nick ClarkMadison Eastside Sharks33.94
110Toney FisherSilver Springs Spartans35.60
111James BarteltMadison Eastside Sharks35.76
112Michael StevensYMCA Roadrunners40.46
 
200 Meter Dash Youth Girls Finals
11Kailey CharltonBrookfield28.63
12Tarcela PorterMilwaukee Striders29.82
13Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks29.85
14Angela PaceMilwaukee Striders30.86
15Alicia LeDucYMCA Roadrunners38.18
21Laura BrownTwin Lakes29.83
22Gina ChristenburyPleasant Prairie31.56
23Tanaiya FisherSilver Springs Spartans32.33
24Treba MitchellMilwaukee Striders32.92
25Kayla RomeneskoMilwaukee Striders33.27
31Ashley KnightMadison Eastside Sharks29.88
32Bettina BillingsSouth Madison Panthers32.74
33Nafla PoffMadison Westside TC34.56
34Laurel OhmMadison34.77
35Mei-lien ConverseMadison Westside TC36.60
41Jessica JeremiahMilwaukee Striders29.08
42Kathryn SaizBaraboo29.98
43Terez FancherSilver Springs Spartans30.11
44Dan'Yatto BrownMilwaukee Striders30.30
45Brittany SemrauMilwaukee Striders30.72
 
200 Meter Dash Youth Girls Finals - Complete Results
11Kailey CharltonBrookfield28.63
12Jessica JeremiahMilwaukee Striders29.08
13Tarcela PorterMilwaukee Striders29.82
14Laura BrownTwin Lakes29.83
15Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks29.85
16Ashley KnightMadison Eastside Sharks29.88
17Kathryn SaizBaraboo29.98
18Terez FancherSilver Springs Spartans30.11
19Dan'Yatto BrownMilwaukee Striders30.30
110Brittany SemrauMilwaukee Striders30.72
111Angela PaceMilwaukee Striders30.86
112Gina ChristenburyPleasant Prairie31.56
 
200 Meter Dash Youth Boys Finals
11Keith IngramSilver Springs Spartans25.95
12Daniel PetersonMadison Eastside Sharks27.20
13Christopher ErbyMilwaukee Striders27.26
21Arsineo GreenSouth Madison Panthers26.09
22Ian AndrewsSheboygan26.43
23Leland WilliamsMilwaukee Striders27.65
31Jamie AngelmyerSouth Madison Panthers28.49
32Daniel SchneiderWausau Flyers30.85
 
200 Meter Dash Youth Boys Finals - Complete Results
11Keith IngramSilver Springs Spartans25.95
12Arsineo GreenSouth Madison Panthers26.09
13Ian AndrewsSheboygan26.43
14Daniel PetersonMadison Eastside Sharks27.20
15Christopher ErbyMilwaukee Striders27.26
16Leland WilliamsMilwaukee Striders27.65
17Jamie AngelmyerSouth Madison Panthers28.49
18Daniel SchneiderWausau Flyers30.85
 
200 Meter Dash Intermediate Girls Finals
11Jessica KinneyMadison Eastside Sharks26.90
12Shannon DaggettNew Berlin27.13
13Shanta ThurmondSouth Madison Panthers27.98
14Santasha BledsoeMilwaukee Striders28.24
15Chavon RobinsonSilver Springs Spartans28.25
21Jasmine BattleMilwaukee Striders27.97
22Katie BeiningBrookfield28.84
23Katelyn O'NeillBrookfield29.24
24Kim HintonSilver Springs Spartans29.88
25Barbara KlothMedford30.21
 
200 Meter Dash Intermediate Girls Finals - Complete Results
11Jessica KinneyMadison Eastside Sharks26.90
12Shannon DaggettNew Berlin27.13
13Jasmine BattleMilwaukee Striders27.97
14Shanta ThurmondSouth Madison Panthers27.98
15Santasha BledsoeMilwaukee Striders28.24
16Chavon RobinsonSilver Springs Spartans28.25
17Katie BeiningBrookfield28.84
18Katelyn O'NeillBrookfield29.24
19Kim HintonSilver Springs Spartans29.88
110Barbara KlothMedford30.21
 
200 Meter Dash Intermediate Boys Finals
11Torrell HunterSilver Springs Spartans24.52
12Demetris SmithMilwaukee Striders25.13
13Calen WirthDarlington25.83
21Robert RotheMilwaukee Striders24.41
22Antonio OriverSilver Springs Spartans24.85
23Jacob PhelpsOzaukee TC24.95
24Marquis HackneySilver Springs Spartans27.03
25Devven EubanksSilver Springs Spartans29.24
31Idiato JeremiahMilwaukee Striders23.61
32Michael BradleySilver Springs Spartans24.91
33Andy SchaeferMilwaukee Striders26.03
 
200 Meter Dash Intermediate Boys Finals - Complete Results
11Idiato JeremiahMilwaukee Striders23.61
12Robert RotheMilwaukee Striders24.41
13Torrell HunterSilver Springs Spartans24.52
14Antonio OriverSilver Springs Spartans24.85
15Michael BradleySilver Springs Spartans24.91
16Jacob PhelpsOzaukee TC24.95
17Demetris SmithMilwaukee Striders25.13
18Calen WirthDarlington25.83
19Andy SchaeferMilwaukee Striders26.03
110Marquis HackneySilver Springs Spartans27.03
111Devven EubanksSilver Springs Spartans29.24
 
200 Meter Dash Young Women Finals
11Jakara JohnsonMilwaukee Striders27.03
12Tykira DavisSilver Springs Spartans28.91
13Latisha MerriweatherSilver Springs Spartans31.52
21Patrice McMillanMilwaukee Striders26.47
22Patricia KlothMedford28.04
31Anna MonsenMadison Eastside Sharks26.21
32Allison EvansSouth Madison Panthers26.77
33Marcia RoundtreeSilver Springs Spartans27.20
34Chandra WinzenriedMilwaukee Striders27.23
35Leigh EichenbergerWaukesha27.50
36Kirsten ReneauMilwaukee Striders29.01
37Diminica CombsSouth Madison Panthers29.08
 
200 Meter Dash Young Women Finals - Complete Results
11Anna MonsenMadison Eastside Sharks26.21
12Patrice McMillanMilwaukee Striders26.47
13Allison EvansSouth Madison Panthers26.77
14Jakara JohnsonMilwaukee Striders27.03
15Marcia RoundtreeSilver Springs Spartans27.20
16Chandra WinzenriedMilwaukee Striders27.23
17Leigh EichenbergerWaukesha27.50
18Patricia KlothMedford28.04
19Tykira DavisSilver Springs Spartans28.91
110Kirsten ReneauMilwaukee Striders29.01
111Diminica CombsSouth Madison Panthers29.08
112Latisha MerriweatherSilver Springs Spartans31.52
 
200 Meter Dash Young Men Finals
11Demi OmoleMilwaukee Striders21.90
12Paul TelfordMilwaukee Striders22.06
13Brian CalhounMilwaukee Striders22.29
14Gregory BraceySilver Springs Spartans22.30
15Antonio FreemanMilwaukee Striders22.85
21Tommie LeeSilver Springs Spartans23.46
22Brian HernandezMilwaukee Striders23.50
23Mark AlbaneseMadison24.58
24Kevin CraightonSilver Springs Spartans24.88
31Tommy HoardMilwaukee Striders23.09
32Thaddeus WozniakOzaukee TC24.30
33Kyle CiraClearwater Comets26.02
 
200 Meter Dash Young Men Finals - Complete Results
11Demi OmoleMilwaukee Striders21.90
12Paul TelfordMilwaukee Striders22.06
13Brian CalhounMilwaukee Striders22.29
14Gregory BraceySilver Springs Spartans22.30
15Antonio FreemanMilwaukee Striders22.85
16Tommy HoardMilwaukee Striders23.09
17Tommie LeeSilver Springs Spartans23.46
18Brian HernandezMilwaukee Striders23.50
19Thaddeus WozniakOzaukee TC24.30
110Mark AlbaneseMadison24.58
111Kevin CraightonSilver Springs Spartans24.88
112Kyle CiraClearwater Comets26.02
 
4 X 400 Meter Relay Bantam Boys Finals
11RelaysYMCA Roadrunners5:39.95
12RelaysSilver Springs Spartans5:44.96
13RelaySouthside Panthers6:05.12
 
4 X 400 Meter Relay Midget Girls Finals
11RelayYMCA Road Runners5:35.02
 
4 X 400 Meter Relay Midget Boys Finals
11RelaySouthside Panthers5:08.94
12RelaySilver Springs Spartans5:18.60
13RelayYMCA Road Runners5:35.57
 
4 X 400 Meter Relay Youth Girls Finals
11RelaySilver Springs Spartans5:09.54
12RelayYMCA Road Runners5:26.28
 
4 X 400 Meter Relay Intermediate Girls Finals
11RelayMilwaukee Striders4:31.60
12RelaySilver Springs Spartans5:19.75
 
4 X 400 Meter Relay Intermediate Boys Finals
11RelaySilver Springs Spartans3:45.91
12RealyMadison Eastside Sharks4:00.00
 
4 X 400 Meter Relay Young Women Finals
11RelayMilwaukee Striders4:02.25
12RelaySilver Springs Spartans4:13.29
13RelayMadison Eastside Sharks4:20.88
 
4 X 400 Meter Relay Young Men Finals
11RelayOzaukee TC3:28.45
12RelayMilwaukee Striders3:31.21
13RelaySilver Springs Spartans3:33.93
14RelaySouthside Panthers3:39.79
 
Long Jump Bantam Girls Trials & Finals
11Mereta MonsenMadison Eastside Sharks3.55
12Missy KohlmanPlymouth3.25
13Audrey HigginsWausau Flyers3.20
14Riley JamisonStoughton3.10
15Mariceta GovanSilver Springs Spartans2.74
16Alaina FiorenzaWausau2.69
17Micheline JohnsonSouth Madison Panthers2.68
18Jenna LeRoyBrookfield2.51
19Karen SippyMadison Westside TC2.47
110Rakya HiltonSouth Madison Panthers2.36
111Mandy TrautmannClintonville2.34
112Anna ChristenburyPleasant Prairie2.21
113Chardanay HuntSilver Springs Spartans1.70
 
Long Jump Bantam Boys Trials & Finals
11Mitchell PearsonSouth Madison Panthers3.98
12Jacob SchneiderWausau Flyers3.80
13Marcus RickeyMadison Westside TC3.14
14Noah BallwegMadison Eastside Sharks3.10
15Austin KarlsMadison Eastside Sharks2.95
16John FowlerMadison Westside TC2.89
17Jacob KellyMadison Westside TC2.86
18Bryan MynoldMadison Eastside Sharks2.78
19Austin KluteMadison Eastside Sharks2.76
110Michael MimierMadison Eastside Sharks2.73
111Nick SvojseMadison Eastside Sharks2.25
112Logan WilfongMadison Eastside Sharks2.18
113Demetrius BrazzelSouth Madison Panthers1.91
 
Long Jump Midget Girls Trials & Finals
11Eva GreenwaltMadison Westside TC3.83
12Christine LamontWausau3.62
13Elizabeth CarnhamNew Berlin3.50
14Kennaye LewisSilver Springs Spartans3.49
15Charde MayneSilver Springs Spartans3.39
16Patricia ChristenburyPleasant Prairie3.35
17Holly AndersonMadison Westside TC3.21
18Arynn MartinMarshfield Youth TC3.19
19Holly AndersonMadison Westside TC2.97
110Madeline WeibelMadison Westside TC2.94
111Kelsey JoostenPort Edwards2.81
112Allison ZahnGrafton2.71
 
Long Jump Midget Boys Trials & Finals
11Paul MonsenMadison Eastside Sharks4.83
12Chris RobinsonSilver Springs Spartans4.70
13Tyler GollaknerMilwaukee Striders4.37
14Marcus PearsonSouth Madison Panthers4.21
15Lee MahnkeMadison Eastside Sharks3.88
16Matthew DixonMilwaukee Striders3.88
17Devin KellenburgerSouth Madison Panthers3.86
18Bobby LaabsMilwaukee3.82
19Gabe LawlessMadison Eastside Sharks3.72
110Gary WestonMadison Eastside Sharks3.64
111Alex DrentMilwaukee3.57
112Dan FiorenzaWausau3.54
113Corey Richardson3.47
114Eric TaylorSouth Madison Panthers3.05
115Stephen BreeseMadison Eastside Sharks2.82
116Jordan BealeMadison Eastside Sharks2.81
 
Long Jump Youth Girls Trials & Finals
11Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks4.22
12Kailey CharltonBrookfield4.01
13Hannah WillisSheboygan3.89
14Allison ClaasMadison Westside TC3.68
15Gina ChristenburyPleasant Prairie3.58
16Megan FrankensteinBeaver Dam3.48
17Laurel OhmMadison3.46
18Jillian PfeiferYMCA Roadrunners3.21
19Nafla PoffMadison Westside TC3.11
110Kaya SenayaSilver Springs Spartans3.08
111Sesalie LewisMadison Westside TC3.06
112Mei-lien ConverseMadison Westside TC3.03
113Kai SenayaSilver Springs Spartans2.96
 
Long Jump Youth Boys Trials & Finals
11Victor ReynoldsSilver Springs Spartans5.25
12Benjamin KrauseMilwaukee Cyclones4.74
13Ian AndrewsSheboygan4.34
14Daniel SchneiderWausau Flyers4.21
15Bradley McBrideLodi4.19
16Daniel RendlerLodi4.11
17Richard GovanSilver Springs Spartans3.92
18Elijah RoeMadison Eastside Sharks3.67
19Samuel AthanasMadison Westside TC3.38
 
Long Jump Intermediate Girls Trials & Finals
11Maia PearsonSouth Madison Panthers5.23
12Katie BeiningBrookfield4.82
13Justina CottonSilver Springs Spartans4.67
14Santasha BledsoeMilwaukee Striders4.64
15Chavon RobinsonSilver Springs Spartans4.61
16Kayla McClendonMadison Westside TC4.36
17Jasmine BattleMilwaukee Striders4.27
18Shannon DaggettNew Berlin3.61
 
Long Jump Intermediate Boys Trials & Finals
11Idiato JeremiahMilwaukee Striders6.18
12Tony Dandridge-BrowneSilver Springs Spartans5.97
13Scott LiebeltEau Claire5.77
14Andrew KochMadison Eastside Sharks5.64
15Anthony StrongSilver Springs Spartans5.04
16Nathan HabbenWausau Flyers4.98
17Wesley HozeSilver Springs Spartans4.94
18Tony LeeSilver Springs Spartans4.74
19Amani OleireMadison Westside TC4.41
 
Long Jump Young Women Trials & Finals
11Priya HozeSilver Springs Spartans5.53
12Erica SchoellerMadison Eastside Sharks5.08
13Anna MonsenMadison Eastside Sharks4.93
14Laura Diers4.89
15Allison FlynnTomahawk4.84
16Larissa GestMilwaukee Striders4.79
17Jakara JohnsonMilwaukee Striders4.78
18Leigh EichenbergerWaukesha4.64
19Angela SimmonsMilwaukee Striders4.64
110Ashley MoncriefSouth Madison Panthers4.63
111Talena MackeySilver Springs Spartans4.62
112Dionne PrinceSilver Springs Spartans4.53
 
Long Jump Young Men Trials & Finals
11Brian CalhounMilwaukee Striders6.95
12Joe ConwayMilwaukee Striders6.66
13Kevin CraightonSilver Springs Spartans6.09
14Nate HarrisonSilver Springs Spartans5.83
15Mitchell EllisClearwater Comets5.71
16DeAngelo TrotterMilwaukee Striders5.61
17Matt EbenhoeMilwaukee Striders5.57
 
Triple Jump Youth Girls Trials & Finals
11Jessica JeremiahMilwaukee Striders9.14
12Alyssa BradfordMukwonago8.44
 
Triple Jump Youth Boys Trials & Finals
11Lance KendricksMilwaukee Striders11.98
 
Triple Jump Intermediate Girls Trials & Finals
11Chavon RobinsonSilver Springs Spartans9.84
12Kayla McClendonMadison Westside TC7.58
 
Triple Jump Intermediate Boys Trials & Finals
11Tony Dandridge-BrowneSilver Springs Spartans12.98
12Tony LeeSilver Springs Spartans12.61
13Scott LiebeltEau Claire11.67
14Wesley HozeSilver Springs Spartans11.13
15Justin DavisSilver Springs Spartans10.94
16Anthony StrongSilver Springs Spartans10.78
17Josh ShapiroBelleville10.76
18Jesse RalstonWausau Flyers10.69
19Jeff AmendMadison Eastside Sharks9.88
 
Triple Jump Young Women Trials & Finals
11Priya HozeSilver Springs Spartans12.02
12Erica SchoellerMadison Eastside Sharks11.37
13Allison FlynnTomahawk10.98
14Laura Diers10.81
15Larissa GestMilwaukee Striders10.51
16Talena MackeySilver Springs Spartans9.25
 
Triple Jump Young Men Trials & Finals
11Zak SlivinskiClearwater Comets13.12
12Matt EbenhoeMilwaukee Striders11.83
13Mike EngermanMadison Eastside Sharks10.47
 
Shot Put Bantam Girls Trials & Finals
11Missy KohlmanPlymouth6.40
12Crystal GraffMadison Eastside Sharks5.86
13Micheline JohnsonSouth Madison Panthers4.98
14Mandy TrautmannClintonville4.46
15Jasmine RoseLords of the Rings3.30
 
Shot Put Bantam Boys Trials & Finals
11John FowlerMadison Westside TC7.64
12Jacob AmendMadison Eastside Sharks6.22
13Grant EbertMadison Eastside Sharks5.53
14Nick SvojseMadison Eastside Sharks4.40
 
Shot Put Midget Girls Trials & Finals
11Alexandria BlahnikAlgoma10.38
12Abbie KohlmanPlymouth9.92
13Kelli TrautmannClintonville8.65
14Bailey BillingsSouth Madison Panthers7.51
15Kelsey JoostenPort Edwards6.00
16Christine LamontWausau5.89
17Stephany MosleySouth Madison Panthers5.75
18Sophia SchirotMadison Eastside Sharks5.30
19Elizabeth CarnhamNew Berlin5.34
110Alesia TweedieMadison Eastside Sharks5.05
111Ebony CarterSouth Madison Panthers4.91
 
Shot Put Midget Boys Trials & Finals
11Larry ButlerSouth Madison Panthers8.97
12Nathan WichertMilwaukee8.03
13Trevonne McClarnSouth Madison Panthers7.89
14Steve AmendMadison Eastside Sharks6.43
 
Shot Put Youth Girls Trials & Finals
11Kala Dandridge-BrowneSilver Springs Spartans10.68
12Sue TrzebiatowskiRosholt9.87
13Katie HallMilwaukee8.29
14Hailey GehrigMilwaukee Cyclones8.19
 
Shot Put Youth Boys Trials & Finals
11Antwon AndersonSouth Madison Panthers9.65
12Alex MarconnetBadger Jets9.20
13Elijah RoeMadison Eastside Sharks5.85
14Daniel TaiblesonGlendale7.35
 
Shot Put Intermediate Girls Trials & Finals
11Elizabeth RobeWaukesha11.73
12Olivia ClarkMadison Eastside Sharks8.08
 
Shot Put Intermediate Boys Trials & Finals
11Anthony CurtisBrodhead15.18
12Tyler KohlmanPlymouth12.72
13Jeremy GrothCudahy11.89
14Erik AndradeMadison Westside TC9.72
15Adam DrentMilwaukee9.56
 
Shot Put Young Women Trials & Finals
11Amber CurtisBrodhead13.09
12Jenna MahaffeyMadison Westside TC11.42
13Katherine YoutsosWausau9.63
14Amy MarconnetBadger Jets8.07
 
Shot Put Young Men Trials & Finals
11Ryan BrohmerLa Crosse14.68
12Cal SchmidtCudahy13.93
13Scott LeskyLa Crosse13.78
14Luke CrowleyLa Crosse12.91
15Daniel SwensonBadger Jets12.07
16Charles JohnsonSilver Springs Spartans11.72
17Robert WyattSilver Springs Spartans11.57
18Andrew StueckMadison Eastside Sharks11.43
 
Discus Throw Midget Girls Trials & Finals
11Abbie KohlmanPlymouth26.14
12Alexandria BlahnikAlgoma24.49
13Kelli TrautmannClintonville20.47
14Stephany MosleySouth Madison Panthers11.10
15Ebony CarterSouth Madison Panthers10.80
 
Discus Throw Midget Boys Trials & Finals
11Nathan WichertMilwaukee23.47
12Larry ButlerSouth Madison Panthers21.79
13Alexander BrillMadison Eastside Sharks18.11
14Eric KnudtsonMonroe13.64
 
Discus Throw Youth Girls Trials & Finals
11Sue TrzebiatowskiRosholt23.98
12Kala Dandridge-BrowneSilver Springs Spartans22.00
13Katie HallMilwaukee18.29
14Hailey GehrigMilwaukee Cyclones16.18
 
Discus Throw Youth Boys Trials & Finals
11Alex MarconnetBadger Jets29.90
12Tom WashenkoMadison Westside TC22.12
13Daniel TaiblesonGlendale18.36
 
Discus Throw Intermediate Girls Trials & Finals
11Elizabeth RobeWaukesha28.28
 
Discus Throw Intermediate Boys Trials & Finals
11Anthony CurtisBrodhead45.21
12Jeremy GrothCudahy35.14
13Brad KnudtsonMonroe34.93
14Tyler KohlmanPlymouth31.58
15Adam DrentMilwaukee28.07
16Erik AndradeMadison Westside TC24.05
 
Discus Throw Young Women Trials & Finals
11Amber CurtisBrodhead46.10
12Katherine YoutsosWausau34.07
13Amy MarconnetBadger Jets24.53
 
Discus Throw Young Men Trials & Finals
11Brandon BenishSouth Madison Panthers46.03
12Ryan BrohmerLa Crosse42.72
13Luke CrowleyLa Crosse41.52
14Daniel SwensonBadger Jets40.22
15Cal SchmidtCudahy39.27
16Charles JohnsonSilver Springs Spartans37.90
 
Turbo Bantam Girls Trials & Finals
11Ciara RichmondSouth Madison Panthers11.81
12Jasmine RoseLords of the Rings7.04
13Rakya HiltonSouth Madison Panthers6.74
 
Turbo Bantam Boys Trials & Finals
11Curtis DixonSouth Madison Panthers15.65
12John FowlerMadison Westside TC13.60
 
Turbo Midget Girls Trials & Finals
11Stacy BurrMarshfield Youth TC20.63
12Eva GreenwaltMadison Westside TC15.65
13Stephany MosleySouth Madison Panthers13.57
14Hanna MinkoffMadison Westside TC12.36
15Bailey BillingsSouth Madison Panthers12.07
16Ebony CarterSouth Madison Panthers9.97
 
Turbo Midget Boys Trials & Finals
11Eric TaylorSouth Madison Panthers13.83
 
Javelin Youth Girls Trials & Finals
11Gina ChristenburyPleasant Prairie6.92
 
Javelin Youth Boys Trials & Finals
11Antwon AndersonSouth Madison Panthers25.35
12Jamie AngelmyerSouth Madison Panthers21.85
13Alex MarconnetBadger Jets16.44
 
Javelin Intermediate Girls Trials & Finals
11Elizabeth RobeWaukesha25.41
12Ramatulia BahSouth Madison Panthers21.60
13Shannon DaggettNew Berlin8.37
14Katie BeiningBrookfield5.00
 
Javelin Intermediate Boys Trials & Finals
11Erick MonsenMadison Eastside Sharks28.03
 
Javelin Young Women Trials & Finals
11Amy MarconnetBadger Jets15.32
 
Javelin Young Men Trials & Finals
11Ryan KochMadison Eastside Sharks45.44
12Andrew StueckMadison Eastside Sharks39.67
13Brandon BenishSouth Madison Panthers35.98
 
High Jump Bantam Girls Finals
11Crystal GraffMadison Eastside Sharks1.05
 
High Jump Bantam Boys Finals
11Jacob KellyMadison Westside TC0.90
 
High Jump Midget Girls Finals
11Arynn MartinMarshfield Youth TC1.27
12Christine LamontWausau1.22
13Kelsey JoostenPort Edwards1.07
13Stacy BurrMarshfield Youth TC1.07
14Jennifer ZahnGrafton1.02
15Allison ZahnGrafton1.02
 
High Jump Midget Boys Finals
11Jon TrzebiatowskiRosholt1.32
12Marcus PearsonSouth Madison Panthers1.32
13Garrie FoxMadison Westside TC1.27
14Tyler GollaknerMilwaukee Striders1.22
14Tyler KnightMadison Eastside Sharks1.22
16Devin KellenburgerSouth Madison Panthers1.22
17Michael QuirkMadison Eastside Sharks1.17
17Daniel JonesMadison Eastside Sharks1.17
19Alex DrentMilwaukee1.17
110Eric KnudtsonMonroe1.12
 
High Jump Youth Girls Finals
11Ashley KnightMadison Eastside Sharks1.27
12Nafla PoffMadison Westside TC1.27
13Laurel OhmMadison1.22
14Mei-lien ConverseMadison Westside TC1.02
 
High Jump Youth Boys Finals
11Gabe GulleySouth Madison Panthers1.68
12Arsineo GreenSouth Madison Panthers1.58
13Cody MickowskiMukwonago1.33
 
High Jump Intermediate Girls Finals
11Maia PearsonSouth Madison Panthers1.43
11Anthony StrongSilver Springs Spartans1.68
12Brad KnudtsonMonroe1.53
 
High Jump Young Women Finals
11Marianne JunckMadison Eastside Sharks1.58
12Connie MelcherMerrillan1.48
13Michelle GraffMadison Eastside Sharks1.43
14Patricia KlothMedford1.33
 
High Jump Young Men Finals
11Mitchell EllisClearwater Comets1.98
12Lewis StottsMadison Eastside Sharks1.93
13Phillip PitchfordMilwaukee Striders1.78
14Travis KnightMadison Eastside Sharks1.68
15Mike EngermanMadison Eastside Sharks1.68
 
Pole Vault Youth Girls Finals
11Gera PolzinJanesville2.18
 
Pole Vault Intermediate Girls Finals
11Jenny SocekaMadison Westside TC2.59
12Janelle BurnhamHillsboro2.44
13Vanessa StockLake Country Racewalkers1.83
 
Pole Vault Intermediate Boys Finals
11Nicholas JonesMadison Eastside Sharks2.75
12Bryan GarfootMount Horeb2.15
 
Pole Vault Young Women Finals
11Blair LuethmersPark Falls3.51
12Kelly HenslerMadison2.75
13Cortney Preuss-GreenMadison Eastside Sharks2.44
13Lindsey HeinzmannWisconsin Track Club2.44
 
Pole Vault Young Men Finals
11Vince EvansWisconsin Track Club3.66
12Dan GoeserFond du Lac3.36
13Ryan MoreyKimberly TC3.36
14Carl ZietlowZair Vertical Sports Club3.36
15Brian VamstadDarlington3.36
 
Triathlon Bantam Girls Finals
11Crystal GraffMadison Eastside Sharks642
11Mitchell PearsonSouth Madison Panthers493
12John FowlerMadison Westside TC392
 
Pentathlon Midget Boys Finals
11Paul MonsenMadison Eastside Sharks1626
12Devin KellenburgerSouth Madison Panthers1480
13Marcus PearsonSouth Madison Panthers1325
14Gabe LawlessMadison Eastside Sharks1197
15Daniel JonesMadison Eastside Sharks1075
 
Pentathlon Youth Girls Finals
11Kathryn TechmeierMadison Eastside Sharks1647
 
Heptathlon Intermediate Girls Finals
11Ramatulia BahSouth Madison Panthers2923
12Maia PearsonSouth Madison Panthers2616
 
Decathlon Intermediate Boys Finals
11Andrew KochMadison Eastside Sharks4471
12Nicholas JonesMadison Eastside Sharks3832
 
Heptathlon Young Women Finals
11Marianne JunckMadison Eastside Sharks3648
12Anna MonsenMadison Eastside Sharks3168
 
Decathlon Young Men Finals
11Ryan KochMadison Eastside Sharks6283
12Andrew StueckMadison Eastside Sharks2841
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx