Join/Renew Now

Montana Association Junior Olympic Championships

6/6-8/2002 - Bozeman, MT

100 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Muri, Danielle            92 Rim Runners,Billing       14.4   2
 2 Frye, Karissa             92 Rim Runners,Billing       14.8   1
 3 Dennehy, Keli             92 Butte TK Clu,Butte,       16.4   2
 4 Meldahl, Elise            92 Bztk Club,Bozeman,        17.0   1
 5 Kelley, Breanne           93 Unattached,Polson,        17.2   2
 6 Knobel, Meghan            95 Bztk Club,Bozeman,        19.9   2
 7 Davis, Shaunell           93 Unattached,Heart Bu      J19.9   2
 8 Bullchild, Stephanie      95 Unattached,Heart Bu       21.1   1
 9 Cheff, Maria              95 Unattached,Polson,        21.5   1

200 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Muri, Danielle            92 Rim Runners,Billing       30.5
 2 Kelley, Breanne           93 Unattached,Polson,        36.1
 3 Meldahl, Elise            92 Bztk Club,Bozeman,        39.0
 4 Davis, Shaunell           93 Unattached,Heart Bu       44.0
 5 Bullchild, Stephanie      95 Unattached,Heart Bu       46.4
 6 Cheff, Maria              95 Unattached,Polson,        51.4

400 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dennehy, Keli             92 Butte TK Clu,Butte,     1:21.4
 2 Davis, Shaunell           93 Unattached,Heart Bu     1:37.2

800 Meter Run Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Archambault, Marci        92 Two Medicine,Browni     3:05.5
 2 Mad Plume, Lynn           93 Two Medicine,Bozema     3:08.4
 3 Dennehy, Keli             92 Butte TK Clu,Butte,     3:09.2
 4 Meldahl, Elise            92 Bztk Club,Bozeman,      3:32.3
 5 Bullchild, Stephanie      95 Unattached,Heart Bu     3:52.9

1500 Meter Run Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Archambault, Marci        92 Two Medicine,Browni     6:22.2
 2 Mad Plume, Lynn           93 Two Medicine,Bozema     6:32.8

High Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Frye, Karissa             92 Rim Runners,Billing    3-00.00      0.91m
 2 Knobel, Meghan            95 Bztk Club,Bozeman,     2-05.00      0.73m

Long Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Muri, Danielle            92 Rim Runners,Billing   13-09.75      4.21m
 2 Frye, Karissa             92 Rim Runners,Billing   13-03.00      4.03m
 3 Kelley, Breanne           93 Unattached,Polson,    10-02.75      3.11m
 4 Harber, Molly             92 Bztk Club,Bozeman,     9-09.50      2.98m
 5 Archambault, Marci        92 Two Medicine,Browni    9-06.75      2.91m
 6 Knobel, Meghan            95 Bztk Club,Bozeman,     6-10.50      2.09m
 7 Cheff, Maria              95 Unattached,Polson,     4-01.00      1.24m

Shot Put Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Harber, Molly             92 Bztk Club,Bozeman,    11-07.50      3.54m

Javelin Throw Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mad Plume, Lynn           93 Two Medicine,Bozema      7.32m      24-00

100 Meter Dash Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leslie, Jessica           90 Rim Runners,Billing       13.9
 2 Chancy, Mikal             90 Helena TK,Helena, M       15.0
 3 Adams, Elissa             91 Bztk Club,Bozeman,        15.5
 4 Carlson, Briana           91 Msla TK Club,Missou       16.0
 5 Belcourt, Bristen         91 Two Medicine,Browni       16.3
 6 Butorovich, Hannah        91 Butte TK Clu,Butte,       17.0

200 Meter Dash Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Chancy, Mikal             90 Helena TK,Helena, M       31.7
 2 Adams, Elissa             91 Bztk Club,Bozeman,        32.1
 3 Clark, Coriann            91 Bztk Club,Bozeman,        32.4
 4 Belcourt, Bristen         91 Two Medicine,Browni       33.9
 5 Carlson, Briana           91 Msla TK Club,Missou       34.8

400 Meter Dash Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Clark, Coriann            91 Bztk Club,Bozeman,        74.6
 2 Carlson, Briana           91 Msla TK Club,Missou       79.4
 3 Fordyce, Sabrina          91 Bztk Club,Bozeman,      1:49.8

800 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thompson, Elizabeth       91 Bztk Club,Manhattan     3:30.9

1500 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thompson, Elizabeth       91 Bztk Club,Manhattan     7:14.6

80 Meter Hurdles Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Clark, Coriann            91 Bztk Club,Bozeman,        15.6
 2 Cole, Kellie              91 Bztk Club,Bozeman,        16.7
-- Fordyce, Sabrina          91 Bztk Club,Bozeman,         DNF

High Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Leslie, Jessica           90 Rim Runners,Billing    4-06.00      1.37m
 2 Cole, Kellie              91 Bztk Club,Bozeman,     3-10.00      1.16m
 3 Butorovich, Hannah        91 Butte TK Clu,Butte,    3-06.00      1.06m

Long Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Leslie, Jessica           90 Rim Runners,Billing   14-09.50      4.50m
 2 Chancy, Mikal             90 Helena TK,Helena, M   12-07.00      3.83m
 3 Clark, Coriann            91 Bztk Club,Bozeman,    11-07.25      3.53m
 4 Adams, Elissa             91 Bztk Club,Bozeman,    11-03.50      3.44m
 5 Kelley, Jaris             91 Unattached,Polson,    10-01.75      3.09m
 6 Belcourt, Bristen         91 Two Medicine,Browni    9-04.25      2.85m
 7 Thompson, Elizabeth       91 Bztk Club,Manhattan    9-02.25      2.80m

Shot Put Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Cole, Kellie              91 Bztk Club,Bozeman,    24-09.25      7.55m
 2 Kelley, Jaris             91 Unattached,Polson,    18-09.25      5.72m

Javelin Throw Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Kelley, Jaris             91 Unattached,Polson,     658.50m    2160-05
 2 Fordyce, Sabrina          91 Bztk Club,Bozeman,     495.00m    1624-00

Outdoor Pentathlon Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Clark, Coriann            91 Bztk Club,Bozeman,        1692
 2 Cole, Kellie              91 Bztk Club,Bozeman,        1563

100 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Haseman, Whitney          89 Helena TK,Helena, M       13.2   2
 2 Steele, Marissa           89 Butte TK Clu,Butte,       13.4   2
 3 Olds, Kallie              88 Unattached,Cascade,       13.5   1
 4 Weinert, Hannah           88 Helena TK,Clancy, M       13.6   1
 5 Ewan, Beth                88 Bztk Club,Three For       13.8   2
 6 Halle, Erika              89 Bztk Club,Manhattan       13.9   2
 7 Hendrix, Brianna          88 Helena TK,Helena, M       14.1   1
 8 Hewitt, Amber             89 Unattached,Cascade,       14.2   2
 9 Hoblitt, Jillian          89 Bztk Club,Bozeman,        14.3   1
10 VanDyke, Bethany          88 Helena TK,Helena, M       14.4   2
11 Negaard, Clarissa         89 Bztk Club,Belgrade,       16.2   1

200 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Steele, Marissa           89 Butte TK Clu,Butte,       27.2   1
 2 Olds, Kallie              88 Unattached,Cascade,       27.7   1
 3 Haseman, Whitney          89 Helena TK,Helena, M       27.9   1
 4 Ewan, Beth                88 Bztk Club,Three For       28.5   2
 5 Weinert, Hannah           88 Helena TK,Clancy, M       29.3   1
 6 Hewitt, Amber             89 Unattached,Cascade,       29.7   1

400 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Olds, Kallie              88 Unattached,Cascade,       64.9
 2 Harn, Amber               88 Unattached,Miles Ci       72.3

800 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Harn, Amber               88 Unattached,Miles Ci     2:56.5
 2 Harn, Alishia             88 Unattached,Miles Ci     3:00.1

1500 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Harn, Alishia             88 Unattached,Miles Ci     6:10.7
 2 McLaughlin, Whitney       88 Helena TK,Helena, M     6:16.2

100 Meter Hurdles Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hendrix, Brianna          88 Helena TK,Helena, M       17.4
 2 Weinert, Hannah           88 Helena TK,Clancy, M       17.6

4x100 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Bozeman Track Club  'A'                                57.1

High Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 VanDyke, Bethany          88 Helena TK,Helena, M    4-04.00      1.32m

Long Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Haseman, Whitney          89 Helena TK,Helena, M   14-08.75      4.48m
 2 Harn, Alishia             88 Unattached,Miles Ci   12-11.25      3.94m
 3 Hoblitt, Jillian          89 Bztk Club,Bozeman,    12-10.00      3.91m
 4 Halle, Erika              89 Bztk Club,Manhattan   12-09.75      3.90m
 5 Hewitt, Amber             89 Unattached,Cascade,   12-09.00      3.88m

Shot Put Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Sullivan, Sabina          89 RED,Red Lodge, MT     28-01.25      8.56m
 2 Butorovich, Sarah         88 Butte TK Clu,Butte,   26-10.00      8.17m
 3 Anderson, Morgan          89 Unattached,Great Fa   24-08.75      7.53m

Discus Throw Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Butorovich, Sarah         88 Butte TK Clu,Butte,      84-10     25.85m
 2 VanDyke, Bethany          88 Helena TK,Helena, M      74-00     22.55m
 3 Sullivan, Sabina          89 RED,Red Lodge, MT        69-09     21.25m
 4 Anderson, Morgan          89 Unattached,Great Fa      47-06     14.47m

Javelin Throw Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Sullivan, Sabina          89 RED,Red Lodge, MT       14.76m      48-05

Outdoor Pentathlon Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sharon, Kate              88 Unattached,Dillon,        1393

100 Meter Dash Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shabazz, Keshia           86 Bztk Club,Bozeman,        12.8
 2 McLaughlin, Alexa         86 Helena TK,Helena, M       13.2
 3 Beaudry, Haley Ann        87 Butte TK Clu,Butte,       14.4
 4 Lohof, Cameo              87 RED,Absarokee, MT         14.6

200 Meter Dash Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 McLaughlin, Alexa         86 Helena TK,Helena, M       28.7
 2 Lohof, Cameo              87 RED,Absarokee, MT         30.0

400 Meter Dash Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 McLaughlin, Alexa         86 Helena TK,Helena, M       62.3

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shabazz, Keshia           86 Bztk Club,Bozeman,        15.3
 2 Burrington, Amanda        87 Unattached,Victor,        19.0
 3 Beaudry, Haley Ann        87 Butte TK Clu,Butte,       20.1

High Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Flores, Shara             87 Helena TK,East Hele    4-08.00      1.42m
 2 Lohof, Cameo              87 RED,Absarokee, MT      4-06.00      1.37m
 3 McFadden, Kalindra        86 Bztk Club,Bozeman,     4-02.00      1.27m
 4 Beaudry, Haley Ann        87 Butte TK Clu,Butte,   J4-02.00      1.27m

Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Heiple, Kari              87 Helena TK,Helena, M    8-06.00      2.59m
 2 Flores, Shara             87 Helena TK,East Hele    7-00.00      2.13m

Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Burrington, Amanda        87 Unattached,Victor,    13-05.50      4.10m
 2 Beaudry, Haley Ann        87 Butte TK Clu,Butte,   12-11.50      3.94m

Triple Jump Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Lohof, Cameo              87 RED,Absarokee, MT     27-08.00      8.43m

Shot Put Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Allen, Emma               86 Unattached,Gold Cre   30-11.50      9.43m
 2 McFadden, Kalindra        86 Bztk Club,Bozeman,    27-05.00      8.35m
 3 Penn, Linsey              87 Butte TK Clu,Butte,   23-03.00      7.08m

Discus Throw Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Allen, Emma               86 Unattached,Gold Cre      70-09     21.56m
 2 McFadden, Kalindra        86 Bztk Club,Bozeman,       65-03     19.88m

Javelin Throw Intermediate Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 McFadden, Kalindra        86 Bztk Club,Bozeman,      24.04m      78-10
 2 Allen, Emma               86 Unattached,Gold Cre     22.50m      73-10

100 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bennett, Megan            84 Eagle,Pablo, MT           13.2

200 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Clark, Carlee             85 Bztk Club,Bozeman,        25.8
 2 Bennett, Megan            84 Eagle,Pablo, MT           27.3

400 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Burrington, Lyndsey       84 Unattached,Victor,        65.0

800 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Clark, Carlee             85 Bztk Club,Bozeman,      2:19.1
 2 Thompson, Leah            85 Bztk Club,Manhattan     2:38.0

1500 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ricardi, Lois             84 Bztk Club,Gardiner,     5:23.1

3000 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ricardi, Lois             84 Bztk Club,Gardiner,    11:35.5

100 Meter Hurdles Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Burrington, Lyndsey       84 Unattached,Victor,        16.8

Pole Vault Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Owen, Melinda             84 Helena TK,Polson, M    9-06.00      2.89m
-- Thompson, Leah            85 Bztk Club,Manhattan         NH

Shot Put Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zent, Kylee               85 Unattached,Bridger,   37-11.00     11.55m

Discus Throw Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zent, Kylee               85 Unattached,Bridger,     134-06     40.99m
 2 Owen, Melinda             84 Helena TK,Polson, M     119-07     36.44m

100 Meter Dash Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leslie, Chris             92 Rim Runners,Billing       15.5
 2 Albertson, Evan           93 Bztk Club,Bozeman,        16.2
 3 Dennehy, Jake             94 Butte TK Clu,Butte,       18.0
 4 Aimsback, Tristan         94 Unattached,Heart Bu       18.7
 5 Janzen, Camron            95 Unattached,Fairfiel       18.8

200 Meter Dash Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Albertson, Evan           93 Bztk Club,Bozeman,        33.9
 2 Skelton, Shawn            92 Bztk Club,Bozeman,        35.7
 3 Janzen, Camron            95 Unattached,Fairfiel       41.9
 4 Aimsback, Tristan         94 Unattached,Heart Bu       42.4
 5 Sullivan, Bridger         95 Bozeman Track Club        45.2

400 Meter Dash Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Moyer, Kyle               92 Msla TK Club,Missou     1:21.6
 2 Sullivan, Bridger         95 Bozeman Track Club      1:42.6

800 Meter Run Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Moyer, Kyle               92 Msla TK Club,Missou     3:01.5
 2 Bears, Billy              94 Msla TK Club,Missou     3:13.6
 3 Mad Plume, Wyatt          95 Two Medicine,Bozema     3:17.0
 4 Sullivan, Bridger         95 Bozeman Track Club      3:56.8

1500 Meter Run Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Moyer, Kyle               92 Msla TK Club,Missou     6:04.1
 2 Skelton, Shawn            92 Bztk Club,Bozeman,      6:19.6
 3 Mad Plume, Wyatt          95 Two Medicine,Bozema     6:31.9
 4 Bears, Billy              94 Msla TK Club,Missou     6:34.2

High Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Leslie, Chris             92 Rim Runners,Billing    4-02.00      1.27m

Long Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Leslie, Chris             92 Rim Runners,Billing   12-03.75      3.75m
 2 Cheff, Toby               92 Unattached,Polson,     8-05.00      2.56m
 3 Dennehy, Jake             94 Butte TK Clu,Butte,    8-02.75      2.50m
 4 Mad Plume, Wyatt          95 Two Medicine,Bozema    7-06.00      2.28m

Shot Put Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Patterson, Andre          92 Helena TK,Helena, M   22-00.50      6.71m
 2 Cheff, Toby               92 Unattached,Polson,    19-01.00      5.81m
....Shot Put Bantam Boys
 3 Dennehy, Jake             94 Butte TK Clu,Butte,   13-06.00      4.11m

Javelin Throw Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Albertson, Evan           93 Bztk Club,Bozeman,      20.38m      66-10
 2 Janzen, Camron            95 Unattached,Fairfiel     18.50m      60-08
 3 Skelton, Shawn            92 Bztk Club,Bozeman,      15.68m      51-05
 4 Cheff, Toby               92 Unattached,Polson,      15.24m      50-00
 5 Patterson, Andre          92 Helena TK,Helena, M     10.74m      35-03

Triathlon Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skelton, Shawn            92 Bztk Club,Bozeman,         363

100 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Huestis, Josh             91 Unattached,Ulm, MT        13.9   2
 2 Snodgrass, Colin          90 Msla TK Club,Missou       14.5   1
 3 Olds, Kelly               90 Unattached,Cascade,       14.7   2
 4 Berry, David              90 Bztk Club,Belgrade,       15.0   2
 5 Mohl, Jeffrey             91 RED,Red Lodge, MT         15.2   1
 6 Cooper, Tim               90 Bztk Club,Bozeman,        16.0   1
 7 Albertson, Connor         91 Bztk Club,Bozeman,        16.2   2
 8 Schmidt, Bryan            91 Bztk Club,Manhattan       17.0   2
 9 Maxam, Cameron            90 Bztk Club,Bozeman,       J17.0   2
10 Bullchild, Chad           91 Unattached,Heart Bu       18.4   1

200 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Huestis, Josh             91 Unattached,Ulm, MT        28.8
 2 Olds, Kelly               90 Unattached,Cascade,       30.4
 3 Berry, David              90 Bztk Club,Belgrade,       31.5
 4 Reneau, Zane              91 Msla TK Club,Missou       33.0
 5 Cooper, Tim               90 Bztk Club,Bozeman,        34.9
 6 Bullchild, Chad           91 Unattached,Heart Bu       39.4

400 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Olds, Kelly               90 Unattached,Cascade,       66.9
 2 Surynt, Alec              91 Highlanders,Big For       67.4

800 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hamilton, Daniel          90 Msla TK Club,Missou     2:41.0
 2 Surynt, Alec              91 Highlanders,Big For     2:45.8
 3 Brekke, Alex              90 Bztk Club,Bozeman,      2:47.8
 4 Asay, Mike                91 Bztk Club,Manhattan     3:12.2
 5 Maxam, Cameron            90 Bztk Club,Bozeman,      3:31.5

1500 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hamilton, Daniel          90 Msla TK Club,Missou     5:15.4
 2 Brekke, Alex              90 Bztk Club,Bozeman,      5:19.7
 3 Surynt, Alec              91 Highlanders,Big For     5:38.2
 4 Hamilton, Josh            91 Msla TK Club,Missou     6:02.3
 5 Bullchild, Chad           91 Unattached,Heart Bu     7:15.0

3000 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hamilton, Daniel          90 Msla TK Club,Missou    12:11.8

80 Meter Hurdles Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mohl, Jeffrey             91 RED,Red Lodge, MT         14.5
 2 Kelley, Ryan              90 Unattached,Polson,        15.1
 3 Cheff, Edward             91 Unattached,Polson,        16.8
 4 Hamilton, Josh            91 Msla TK Club,Missou       17.3
 5 Ross, Andrew              91 Msla TK Club,Missou       17.6

High Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Snodgrass, Colin          90 Msla TK Club,Missou    4-02.00      1.27m
 2 Cheff, Edward             91 Unattached,Polson,     4-00.00      1.21m
 3 Kelley, Ryan              90 Unattached,Polson,    J4-00.00      1.21m
 4 Mohl, Jeffrey             91 RED,Red Lodge, MT      3-10.00      1.16m
 5 Ross, Andrew              91 Msla TK Club,Missou    3-06.00      1.06m
 6 Reneau, Zane              91 Msla TK Club,Missou   J3-06.00      1.06m
 7 Hamilton, Josh            91 Msla TK Club,Missou    3-00.00      0.91m
-- Asay, Mike                91 Bztk Club,Manhattan         NH

Long Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Huestis, Josh             91 Unattached,Ulm, MT    14-09.50      4.50m
 2 Snodgrass, Colin          90 Msla TK Club,Missou   13-05.75      4.10m
 3 Kelley, Ryan              90 Unattached,Polson,    13-03.75      4.05m
....Long Jump Midget Boys
 4 Cheff, Edward             91 Unattached,Polson,    12-02.00      3.70m
 5 Cooper, Tim               90 Bztk Club,Bozeman,    11-03.50      3.44m
 6 Reneau, Zane              91 Msla TK Club,Missou   11-01.25      3.38m
 7 Schmidt, Bryan            91 Bztk Club,Manhattan   10-08.75      3.27m
 8 Maxam, Cameron            90 Bztk Club,Bozeman,     6-08.75      2.05m

Shot Put Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Berry, David              90 Bztk Club,Belgrade,   32-01.50      9.79m
 2 Janzen, Kurtis            90 Unattached,Fairfiel   26-00.50      7.93m
 3 Kelley, Randy             91 Unattached,Polson,    16-07.50      5.06m

Discus Throw Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Janzen, Kurtis            90 Unattached,Fairfiel      74-09     22.78m
 2 Albertson, Connor         91 Bztk Club,Bozeman,       38-02     11.63m
 3 Kelley, Randy             91 Unattached,Polson,       37-08     11.48m

Javelin Throw Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Janzen, Kurtis            90 Unattached,Fairfiel     20.42m      67-00
 2 Schmidt, Bryan            91 Bztk Club,Manhattan     18.10m      59-04
 3 Asay, Mike                91 Bztk Club,Manhattan     12.12m      39-09

Outdoor Pentathlon Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mohl, Jeffrey             91 RED,Red Lodge, MT         1625
 2 Hamilton, Josh            91 Msla TK Club,Missou       1310

100 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Peterson, Corey           88 Helena TK,Helena, M       12.8
 2 Cox, Justin               88 Bozeman Track Club       J12.8
 3 Mulkey, Matthew           89 Msla TK Club,Missou       13.4
 4 Robinson, Sean            89 Rim Runners,Billing       13.7

200 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Peterson, Corey           88 Helena TK,Helena, M       26.4
 2 Cox, Justin               88 Bozeman Track Club        26.8

400 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bleken, Adam              88 Butte TK Clu,Butte,       59.0
 2 Cox, Justin               88 Bozeman Track Club        60.3
 3 Mulkey, Matthew           89 Msla TK Club,Missou       63.6

800 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Adams, Nathan             88 Bztk Club,Bozeman,      2:21.8
 2 Haseman, Brian            88 Helena TK,Helena, M     2:27.2
 3 Robinson, Sean            89 Rim Runners,Billing     3:06.1

1500 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Haseman, Brian            88 Helena TK,Helena, M     4:55.1
 2 Adams, Nathan             88 Bztk Club,Bozeman,      5:03.4
 3 Gierke, Kade              88 Unattached,Miles Ci     5:29.1
 4 Skelton, Brent            88 Bztk Club,Bozeman,      5:48.9

3000 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Haseman, Brian            88 Helena TK,Helena, M    11:01.7
 2 Gierke, Kade              88 Unattached,Miles Ci    11:30.1
 3 Skelton, Brent            88 Bztk Club,Bozeman,     12:25.8

100 Meter Hurdles Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Robinson, Sean            89 Rim Runners,Billing       21.3

High Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Bleken, Adam              88 Butte TK Clu,Butte,    5-06.00      1.67m
 2 Robinson, Sean            89 Rim Runners,Billing    4-00.00      1.21m

Pole Vault Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Janzen, Wade              88 Unattached,Fairfiel    8-00.00      2.43m
 2 Kelley, Robby             88 Unattached,Polson,     7-00.00      2.13m

Long Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Peterson, Corey           88 Helena TK,Helena, M   16-08.75      5.09m
 2 Bleken, Adam              88 Butte TK Clu,Butte,   16-00.50      4.88m
-- Mitchell, Damon           88 Unattached,Gardiner         DQ

Triple Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Haseman, Brian            88 Helena TK,Helena, M   32-08.00      9.95m

Shot Put Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Phelps, Kels              88 Butte TK Clu,Butte,   39-08.00     12.09m
 2 Cole, James               89 Bztk Club,Bozeman,    28-03.00      8.61m
 3 Janzen, Wade              88 Unattached,Fairfiel   28-00.50      8.54m
 4 Samuelson, Tyler          89 Bztk Club,Belgrade,   26-07.00      8.10m

Discus Throw Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Kelley, Robby             88 Unattached,Polson,       95-10     29.21m
 2 Janzen, Wade              88 Unattached,Fairfiel      90-04     27.53m
 3 Cole, James               89 Bztk Club,Bozeman,       69-04     21.13m

Javelin Throw Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Janzen, Wade              88 Unattached,Fairfiel     31.58m     103-07
 2 Kelley, Robby             88 Unattached,Polson,      26.82m      88-00
 3 Samuelson, Tyler          89 Bztk Club,Belgrade,     25.70m      84-04
 4 Cole, James               89 Bztk Club,Bozeman,      25.60m      84-00

100 Meter Dash Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skattum, Brian            86 Bztk Club,Livingsto       11.3
 2 Reynolds, Jason           87 Butte TK Clu,Butte,       12.4
 3 Monk, Paul                87 Unattached,Dillon,        12.5
 4 Miller, Matt              87 Unattached,Miles Ci       13.1

200 Meter Dash Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skattum, Brian            86 Bztk Club,Livingsto       23.1
 2 Monk, Paul                87 Unattached,Dillon,        25.6
 3 Reynolds, Jason           87 Butte TK Clu,Butte,       26.4
....200 Meter Dash Intermediate Boys
 4 Miller, Matt              87 Unattached,Miles Ci       27.4

400 Meter Dash Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Skattum, Brian            86 Bztk Club,Livingsto       51.4
 2 Monk, Paul                87 Unattached,Dillon,        56.9
 3 Reynolds, Jason           87 Butte TK Clu,Butte,       57.0
 4 Miller, Matt              87 Unattached,Miles Ci       64.8

800 Meter Run Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ricardi, John             86 Bztk Club,Gardiner,     2:12.5
 2 Hartz, John               87 Butte TK Clu,Butte,     2:47.2

1500 Meter Run Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ricardi, John             86 Bztk Club,Gardiner,     4:30.7

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Osborne, Kyle             86 Butte TK Clu,Butte,       17.5
 2 Beery, Steve              87 Bztk Club,Belgrade,       18.7
 3 Alston, Killian           86 Bztk Club,Bozeman,        20.4

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Osborne, Kyle             86 Butte TK Clu,Butte,       66.0
 2 Beery, Steve              87 Bztk Club,Belgrade,       67.3
 3 Alston, Killian           86 Bztk Club,Bozeman,        72.4

High Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Beery, Steve              87 Bztk Club,Belgrade,    5-00.00      1.52m
 2 Hartz, John               87 Butte TK Clu,Butte,    4-08.00      1.42m

Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Andersen, Josh            87 Unattached,Cascade,    7-06.00      2.28m

Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Skattum, Brian            86 Bztk Club,Livingsto   19-01.50      5.82m
 2 Steele, Eric              86 Butte TK Clu,Butte,   17-06.00      5.33m
 3 Monk, Paul                87 Unattached,Dillon,    16-08.25      5.08m
-- Hartz, John               87 Butte TK Clu,Butte,         DQ

Shot Put Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Paul, Terry               86 Bztk Club,Manhattan   35-08.00     10.87m

Discus Throw Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Paul, Terry               86 Bztk Club,Manhattan      89-10     27.38m

Javelin Throw Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Samuelson, Derrick        86 Bztk Club,Belgrade,     40.80m     133-10
 2 Beery, Steve              87 Bztk Club,Belgrade,     22.44m      73-07

100 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Laird, Joel               83 Unattached,Great Fa       11.9

110 Meter Hurdles Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Galt, Wylie               84 Bztk Club,Martinsda       19.5

High Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Guthneck, Nicholas        84 Unattached,Libby, M    6-04.00      1.93m
 2 Galt, Wylie               84 Bztk Club,Martinsda    5-10.00      1.77m
 3 Laird, Joel               83 Unattached,Great Fa    5-06.00      1.67m

Pole Vault Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Sandiland, Pat            84 Helena Track Club     13-00.00      3.96m
 2 Castle, Andrew            84 Unattached,Great Fa  J13-00.00      3.96m
 3 Johnson, Skylar           84 Bztk Club,Bozeman,    12-06.00      3.81m
 4 Furey, Brian              84 Msla TK Club,Missou  J12-06.00      3.81m
....Pole Vault Young Men
 5 Tribe, Charles            84 Msla TK Club,Missou   11-06.00      3.50m
-- Zell, Levi                85 Msla TK Club,Missou         NH

Long Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Laird, Joel               83 Unattached,Great Fa   20-08.50      6.31m
 2 Guthneck, Nicholas        84 Unattached,Libby, M   19-03.00      5.86m

Triple Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Guthneck, Nicholas        84 Unattached,Libby, M   39-03.00     11.96m

Shot Put Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Swanson, Travis           85 Bztk Club,Manhattan   37-09.00     11.50m

Discus Throw Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Swanson, Travis           85 Bztk Club,Manhattan     126-01     38.43m

Decathlon Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Cromwell, Cory            84 Unattached,Victor,        5994
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx