Join/Renew Now

Metropolitan Association Junior Olympic Championships

5/31 - 6/1/2002 - Mount St. Michaels

Girls 9-10 100 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
Finals
 1 Lynch, Rayona                Queens Sprin             13.98   3
 2 Williams, Corrine            Novas                    14.09   2
 3 Fountain, Whitney            Burning Spea             14.35   2
 4 Nash, Lori                   Hall's Expre             14.68   1
 5 Cummings, Nicole             Westchester              14.74   1
 6 Williams, Shaquanna          Eny Impalas              14.85   5

Girls 9-10 100 Meter Dash Bantam
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Williams, Corrine            Novas                    14.65q  3
 2 Lynch, Rayona                Queens Sprin             14.66q  2
 3 Williams, Shaquanna          Eny Impalas              14.79q  5
 4 Fountain, Whitney            Burning Spea             14.80q  3
 5 Nash, Lori                   Hall's Expre             14.90q  1
 7 Cummings, Nicole             Westchester              14.96   1

Girls 9-10 200 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Lynch, Rayona                Queens Sprin             29.60   1
 2 Aichatou, Kamate             Novas                    29.88   1
 3 Fountain, Whitney            Burning Spea             30.07   1
 4 Williams, Shaquanna          Eny Impalas              30.41   3
 5 Cummings, Nicole             Westchester              31.03   1

Girls 9-10 400 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Thomas, Dominique            Run 4 Glory            1:07.61   1
 2 Powerful, Delaine            High Energy            1:13.13   1
 3 Littlejohn, Shantell         Eny Impalas            1:14.66   3
 4 Nash, Lori                   Hall's Expre           1:15.46   1
 5 Oliver, Shanice              S/A Hinds FE           1:15.76   3

Girls 9-10 800 Meter Run Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thomas, Dominique            Run 4 Glory            2:38.44
 2 Roller, Brie                 Novas                  2:45.94
 3 St. Lawrence, Nicolette      Novas                  2:48.89
 4 Williams, Olicia             Starlets               2:51.76
 5 Smith, Amina                 Kenyan Runne           2:52.11
 6 Sims, Robin                  Novas                  2:54.88

Girls 9-10 1500 Meter Run Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Thomas, Dominique            Run 4 Glory            5:24.59
 2 Hathorne, Lashonda           Queens Hurri           5:46.77
 3 Williams, Olicia             Starlets               5:51.72
 4 Smith, Amina                 Kenyan Runne           5:54.28

Girls 9-10 1500 Meter Race Walk Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Hudson, Soroya               Novas                       NT

Girls 9-10 4x100 Meter Relay Bantam
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Novas  'A'                                          1:03.13
    1) Aichatou, Kamate                2) Dixon, Cecelia
    3) Folborg, Kylie                  4) Hudson, Soroya
 2 East New York Impalas  'A'                          1:03.20
    1) Castro, Shaniece                2) Littlejohn, Shantell
    3) McRae, Persephanie              4) Williams, Shaquanna
 3 Novas  'B'                                          1:12.93
    1)                                 2) Morrison, Domenique
    3) Phillip, Sabrina                4) Roller, Brie

Girls 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Novas  'B'                                               NT
    1) Morris, Ananja                  2) Morrison, Domenique
    3) Phillip, Sabrina                4) Roller, Brie
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Aichatou, Kamate                2) Dixon, Cecelia
    3) Folborg, Kylie                  4) Hudson, Soroya

Girls 9-10 High Jump Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Javois, Giselle              Young Explor             1.54m
 2 Koulesser, Raquel            Novas                    1.18m
 3 Folborg, Kylie               Novas                    1.15m
 4 Hudson, Soroya               Novas                    1.10m
 5 McRae, Persephanie           Eny Impalas              0.95m
 5 Demarest, Junelle            St. Anthony'             0.95m
 5 Phillip, Sabrina             Novas                    0.95m

Girls 9-10 Long Jump Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Cummings, Nicole             Westchester              4.21m
 2 Fountain, Whitney            Burning Spea             4.20m
 3 Roller, Brie                 Novas                    3.93m
 4 Javois, Giselle              Young Explor             3.80m
 5 Williams, Corrine            Novas                    3.59m
 6 St. Lawrence, Nicolette      Novas                    3.50m

Girls 9-10 Shot Put Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Littlejohn, Shantell         Eny Impalas              4.69m
 2 Venner, Alexis               S/A Hinds FE             4.54m

Girls 9-10 Javelin Throw Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 McRae, Persephanie           Eny Impalas             13.90m

Girls 11-12 100 Meter Dash Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Crusoe, Nzingha              Unattached               13.29   1
 2 Phipps, Monica               New Horizon              13.59   1
 3 Santana, Tishawn             Unattached               13.70   1
 4 Johnson, Patrice             Metro Eagles             13.83   1
 5 Butts, Keisha                S/A Hinds FE             13.93   2
-- Montama-Badou, Tamikah       S/A Hinds FE                NT   1

Girls 11-12 200 Meter Dash Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Crusoe, Nzingha              Unattached               27.18   1
 2 Johnson, Patrice             Metro Eagles             28.28   1
 3 Montama-Badou, Tamikah       S/A Hinds FE             28.49   2
 4 Hendrix, Ashley              Rising Stars             28.72   1
 5 Phipps, Monica               New Horizon              28.86   2
 6 Butts, Keisha                S/A Hinds FE             29.17   1

Girls 11-12 400 Meter Dash Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Crusoe, Nzingha              Unattached             1:03.06   1
 2 Burrus, Dominique            Rising Stars           1:03.70   1
 3 Easterling, Alexis           High Energy            1:04.49   1
 4 Williams, Century            Starlets               1:05.05   1
 5 Montama-Badou, Tamikah       S/A Hinds FE           1:06.61   2
 6 Holder, Tamekio              Xtc                    1:06.76   1

Girls 11-12 800 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne           2:35.55
 2 Williams, Century            Starlets               2:38.44
 3 Easterling, Alexis           High Energy            2:42.72
 4 Reed, Khadijah               Kenyan Runne           2:46.50
 6 Hakim, Kiana                 Queens Hurri           2:48.12

Girls 11-12 1500 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne           5:12.30
 2 Johnson, Janice              Queens Hurri           5:33.25
 3 Reed, Khadijah               Kenyan Runne           5:38.99
-- Neils, Shaquana              Queens Hurri                NT
-- Davies, Mallory              Novas                       NT
-- Hakim, Kiana                 Queens Hurri          X5:38.86

Girls 11-12 3000 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Klein-Cloud, Avery           Kenyan Runne          11:10.60
 3 Johnson, Janice              Queens Hurri          11:41.62
 4 Neils, Shaquana              Queens Hurri          11:43.36
 5 Verley, Natassia             S/A Hinds FE          12:34.50
 6 Davies, Mallory              Novas                 14:29.40

Girls 11-12 1500 Meter Race Walk Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Henry, Lavel                 Eny Impalas                 NT

Girls 11-12 80 Meter Hurdles Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ramsey, Ashley               Novas                    13.98
 2 Muhammad, Dalilah            Novas                    14.41
 3 Allen, Kia                   Dubian Dashe             14.79
 4 Ceaser, Krystyn              Novas                    14.98
 5 Thompson, Imaira             Novas                    17.72
 6 Shamblee, Marcella           Novas                    18.06

Girls 11-12 4x100 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Rising Stars  'A'                                     52.87
    1) Burrus, Dominique               2) Hendrix, Ashley
    3) Powell, Latea                   4)

Girls 11-12 4x400 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Rising Stars  'A'                                        NT
    1) Burrus, Dominique               2) Hendrix, Ashley
    3) Powell, Latea                   4)
-- Hall's Express  'A'                                      NT
    1) Brooks, Christine               2) Brooks, Kiana
    3) Dunston, Samantha               4) Lawrence, Courtney
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Akinleye, Ebun                  2) Ceaser, Krystyn
    3) Davies, Mallory                 4) Linley, Safiya

Girls 11-12 4x800 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Novas  'A'                                         11:20.30
    1) Dixon, Lorin                    2) Hendricks, Nya
    3) Hudson, Chia                    4) Martin, Tessa
 2 Hall's Express  'A'                                11:46.80
    1) Bugess, Keya                    2) Edmonson, Noelle
    3) Francis, Tishera                4) Hendy, Shantell

Girls 11-12 High Jump Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Muhammad, Dalilah            Novas                    1.35m
 2 Alexander, Ashlei            Metro Eagles             1.30m
 3 Thompson, Imaira             Novas                    1.25m
 3 Allen, Kia                   Dubian Dashe             1.25m
 5 Franks, Jaquana              Eny Impalas              1.20m
 6 McFadden, Danielle           Young Explor             1.15m

Girls 11-12 Long Jump Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ramsey, Ashley               Novas                    4.07m
 2 Thomas, Sachem               Metro Eagles             4.02m
 3 Powell, Latea                Rising Stars             4.00m
 4 Dumas, Shikiera              S/A Hinds FE             3.83m
 5 Kunin, Milan                 Westchester              3.71m
 6 Allen, Kia                   Dubian Dashe             3.61m
 6 Bates, Nickila               BX Tigers                3.61m

Girls 11-12 Shot Put Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phipps, Celina               New Horizon              9.30m
 2 Alexander, Ashlei            Metro Eagles             9.20m
 3 Boyd, Lennan                 Burning Spea             7.39m
 4 Franks, Jaquana              Eny Impalas              6.69m
 5 Akinleye, Ebun               Novas                    5.72m
 6 Allen, Domenique             Young Explor             5.55m

Girls 11-12 Discus Throw Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Boyd, Lennan                 Burning Spea            12.89m

Girls 11-12 Javelin Throw Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Phipps, Celina               New Horizon             22.90m
 2 Alexander, Ashlei            Metro Eagles            13.70m
 3 Akinleye, Ebun               Novas                   13.38m

Girls 13-14 100 Meter Dash Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Henry, Joy                   Metro Eagles             12.72   1
 2 Dixon, Lorin                 Novas                    12.84   1
 3 Martin, Tessa                Novas                    12.98   1
 4 McRae, Brittney              BX Tigers                13.26   2
 4 Brown, Jhanelle              Speed Limit              13.26   1
 6 Wood, Shanequa               Metro Eagles             13.38   2

Girls 13-14 200 Meter Dash Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Henry, Joy                   Metro Eagles             25.68   1
 2 Bogle, Nakisha               Metro Eagles             26.37   1
 3 Dixon, Lorin                 Novas                    26.38   1
 4 Sterrette, Adrenee           Queens Hurri             26.39   1
 5 Brown, Jhanelle              Speed Limit              27.15   1
 6 Wood, Shanequa               Metro Eagles             27.54   2

Girls 13-14 400 Meter Dash Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Morris, Janean               Atoms                    56.51
 2 Sterrette, Adrenee           Queens Hurri             57.42
 3 Bogle, Nakisha               Metro Eagles             58.44
 6 Wilson, Jennifer             Queens Hurri           1:03.98

Girls 13-14 800 Meter Run Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Morris, Janean               Atoms                  2:16.04
 2 Mattar, Stephanie            Run 4 Glory            2:22.30
 3 McGregor, Chanel             Queens Hurri           2:32.91
 4 Wilson, Jennifer             Queens Hurri           2:36.17
 5 Hendricks, Nya               Novas                  2:37.98
 6 Smith, Lakeisha              Novas                  2:40.85

Girls 13-14 1500 Meter Run Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 McGregor, Chanel             Queens Hurri           5:10.65
 2 Mattar, Stephanie            Run 4 Glory            5:15.60
 3 Smith, Lakeisha              Novas                  5:24.36
 5 Johnson, Shakira             S/A Hinds FE           5:48.12
 6 Warner, Serena               Metro Eagles           5:48.74

Girls 13-14 3000 Meter Run Youth
===============================================================
   Name                    Year Team                   Prelims
===============================================================
Preliminaries
 2 McPherson, Malia             Brooklyn Hea          12:24.88q

Girls 13-14 100 Meter Hurdles Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Rashed, Saleena              Metro Eagles             15.39
 2 Hudson, Chia                 Novas                    15.49
 3 Gaines, Jovonna              Rising Stars             19.52

Girls 13-14 200 Meter Hurdles Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hudson, Chia                 Novas                    29.74
 2 Ramsey, Keva                 Novas                    29.90
 3 Rashed, Saleena              Metro Eagles             30.48
 4 Hendricks, Nya               Novas                    31.14
 5 Joseph, Anne                 Dubian Dashe             38.19

Girls 13-14 4x100 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Novas  'A'                                            51.04
    1) Dixon, Lorin                    2) Hendricks, Nya
    3) Hudson, Chia                    4) Martin, Tessa
 2 Metro Eagles  'A'                                     55.36
    1) Bogle, Nakisha                  2) Henry, Joy
    3) Jackson, Desmonique             4) Rashed, Saleena
 3 Novas  'B'                                            57.32
    1) Smith, Sharlene                 2)
 4 Bronx International Expre  'A'                        58.12
    1) Fraser, Ashley                  2) Lourick, Lauren
    3) Myers, Floree                   4) Rodman, Ebony

Girls 13-14 4x400 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Bogle, Nakisha                  2) Henry, Joy
    3) Jackson, Desmonique             4) Rashed, Saleena
-- Hall's Express  'A'                                      NT
    1) Bugess, Keya                    2) Edmonson, Noelle
    3) Francis, Tishera                4) Hendy, Shantell
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Dixon, Lorin                    2) Hendricks, Nya
    3) Hudson, Chia                    4) Martin, Tessa
-- Novas  'B'                                               NT
    1) Smith, Sharlene                 2)

Girls 13-14 4x800 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Hall's Express  'A'                                11:16.18
    1) Bugess, Keya                    2) Edmonson, Noelle
    3) Francis, Tishera                4) Hendy, Shantell
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Dixon, Lorin                    2) Hendricks, Nya
    3) Hudson, Chia                    4) Martin, Tessa

Girls 13-14 High Jump Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ramsey, Keva                 Novas                    1.50m

Girls 13-14 Long Jump Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Spencer, Danay               Run 4 Glory              4.89m
 2 Hudson, Chia                 Novas                    4.87m
 3 Ramsey, Keva                 Novas                    4.85m
 4 McRae, Brittney              BX Tigers                4.47m
 5 Nedd, Alana                  Brooklyn Hea             4.29m

Girls 13-14 Triple Jump Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Joseph, Anne                 Dubian Dashe                ND
-- Spencer, Danay               Run 4 Glory                 ND

Girls 13-14 Shot Put Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Spencer, Danay               Run 4 Glory             10.21m
 2 Shepherd, Shaniqua           Brooklyn Hea             8.67m
 3 Glynn, Tiarra                BX Tigers                8.37m
 4 Nedd, Alana                  Brooklyn Hea             7.90m
 5 Jackson, Desmonique          Metro Eagles             7.84m
 6 Espada, Jasmine              Dubian Dashe             7.60m

Girls 13-14 Discus Throw Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Shepherd, Shaniqua           Brooklyn Hea            21.30m
 2 Joseph, Anne                 Dubian Dashe            19.16m
 3 Espada, Jasmine              Dubian Dashe            15.97m
 4 O'Connor, Akilah             Brooklyn Hea            14.14m

Girls 13-14 Javelin Throw Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Joseph, Anne                 Dubian Dashe                ND
-- Espada, Jasmine              Dubian Dashe                ND

Girls 15-16 100 Meter Dash Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Church, Caprice              Metro Eagles             12.56   2
 2 Kamate, Nene                 Novas                    12.58   2
 3 Clarke, Jessica              Dubian Dashe             12.65   2
 4 Emmanuel, Natasha            Speed Limit              12.72   2
 5 Forrester, Chantal           Hall's Expre             12.84   2
 6 Shell, Jessika               Run 4 Glory              13.03   1

Girls 15-16 200 Meter Dash Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Church, Caprice              Metro Eagles             25.15
 2 Brown, Nikeshia              Metro Eagles             25.33
 3 Holness, Candace             Speed Limit              25.63
 4 Benjamin, Jeavon             Metro Eagles             25.69
 5 Kamate, Nene                 Novas                    25.86
 6 Emmanuel, Natasha            Speed Limit              25.97

Girls 15-16 400 Meter Dash Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Benjamin, Jeavon             Metro Eagles             55.15
 2 Sappleton, Selena            Metro Eagles             56.27
 3 Holness, Candace             Speed Limit              57.53
 4 Brown, Nikeshia              Metro Eagles             58.13
 5 Hastings, Natasha            Speed Limit              58.69
 6 Griffiths, Dionne            BX Tigers                59.04

Girls 15-16 800 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Sappleton, Selena            Metro Eagles           2:18.52
 2 Fernandez, Keziah            Metro Eagles           2:20.26
 3 Abiola, Rakibat              Starlets               2:20.32
 4 Bell, Rolanda                Metro Eagles           2:22.32
 5 Blackburn, Shantile          Novas                  2:29.93
 6 Henry, Tevy                  Brooklyn Hea           2:31.15

Girls 15-16 1500 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Abiola, Rakibat              Starlets               4:54.87
 2 Bell, Rolanda                Metro Eagles           4:57.50
 3 Lebron, Natalie              Starlets               5:04.07
 4 Blackburn, Shantile          Novas                  5:11.93
 5 Greene, Tyneka               Queens Hurri           5:21.05
 6 Jones, Joy                   Brooklyn Hea           5:23.23

Girls 15-16 3000 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Abiola, Rakibat              Starlets              10:37.14
 3 Lebron, Natalie              Starlets              11:29.31
 5 Greene, Tyneka               Queens Hurri          11:54.45

Girls 15-16 100 Meter Hurdles Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Reed, Angelica               Burning Spea             15.46
 2 Brown, Shana                 Dubian Dashe             15.65
 3 Gooding, Dhayhan             Novas                    16.85
 4 Benjamin, Tiffany            Ruff Kutz                21.88

Girls 15-16 400 Meter Hurdles Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Sappleton, Selena            Metro Eagles           1:03.27   1
 2 Reed, Angelica               Burning Spea           1:07.08   1
 3 Fernandez, Keziah            Metro Eagles           1:07.36   1
 4 Gooding, Dhayhan             Novas                  1:11.63   2
 5 Benjamin, Tiffany            Ruff Kutz              1:15.30   2
 6 Christian, Keisha            S/A Hinds FE           1:17.05   1
-- Henry, Tevy                  Brooklyn Hea                NT   2

Girls 15-16 4x100 Meter Relay Intermediate
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Metro Eagles  'A'                                     49.08
    1) Bell, Rolanda                   2) Benjamin, Jeavon
    3) Brown, Nikeshia                 4) Church, Caprice
 2 Dubian Dashers  'A'                                   50.08
    1) Brown, Shana                    2) Hall, Dana
    3) Pringle, Ashley                 4)
 3 Speed Limit  'A'                                      53.64
    1) Emmanuel, Natasha               2) Holness, Candace
    3) Woodley, Venelle                4)
 4 Novas  'A'                                            57.60
    1) Alvarez, Lakesha                2) Blackburn, Shantile
    3) Gooding, Dhayhan                4) Kamate, Nene

Girls 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Brooklyn Heat  'A'                                       NT
    1) Clarke, Tisha                   2) Henry, Tevy
    3) Jones, Joy                      4) Jones, Kemoi
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Bell, Rolanda                   2) Benjamin, Jeavon
    3) Brown, Nikeshia                 4) Church, Caprice
-- Speed Limit  'A'                                         NT
    1) Emmanuel, Natasha               2) Hastings, Natasha
    3) Holness, Candace                4) Woodley, Venelle
-- Run 4 Glory  'A'                                         NT
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Alvarez, Lakesha                2) Blackburn, Shantile
    3) Gooding, Dhayhan                4) Kamate, Nene

Girls 15-16 4x800 Meter Relay Intermediate
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Brooklyn Heat  'A'                                 10:13.52
    1) Clarke, Tisha                   2) Henry, Tevy
    3) Jones, Joy                      4) Jones, Kemoi

Girls 15-16 High Jump Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Reed, Angelica               Burning Spea             1.55m
 2 Melicia, McPpherson          Brooklyn Hea             1.45m
 3 Clarke, Tisha                Brooklyn Hea             1.25m

Girls 15-16 Long Jump Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jordan, Valin                Queens Sprin             5.52m
 2 Griffiths, Dionne            BX Tigers                5.04m
 3 Jones, Kemoi                 Brooklyn Hea             4.51m
 4 Brown, Shana                 Dubian Dashe             4.39m
 5 Williams, Shekeema           BX Tigers                3.78m
 6 Benjamin, Tiffany            Ruff Kutz                3.66m

Girls 15-16 Shot Put Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tankeng, Lena                St. Anthony'            10.23m
 2 Hall, Dana                   Dubian Dashe             7.89m
 3 Pringle, Ashley              Dubian Dashe             7.45m
 4 Perrier, Sonia               BX Tigers                6.81m

Girls 15-16 Discus Throw Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Tankeng, Lena                St. Anthony'            28.42m
 2 Pringle, Ashley              Dubian Dashe            25.34m
 3 Brown, Shana                 Dubian Dashe            21.98m
 4 Hall, Dana                   Dubian Dashe            16.49m

Girls 15-16 Javelin Throw Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Pringle, Ashley              Dubian Dashe                ND
-- Hall, Dana                   Dubian Dashe                ND
-- Clarke, Jessica              Dubian Dashe                ND
-- Tankeng, Lena                St. Anthony'                ND
-- Clarke, Tisha                Brooklyn Hea                ND

Girls 17-18 100 Meter Dash Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Moorer, Desiree              Metro Eagles             12.20
 2 Gilchrist, Yendy             Metro Eagles             12.30
 3 Kelly, Zerita                BX Tigers                12.50
 4 White, Toni                  Ruff Kutz                12.70

Girls 17-18 200 Meter Dash Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Cox, Shana                   Metro Eagles             24.19   1
 2 Moorer, Desiree              Metro Eagles             24.63   1
 3 Gilchrist, Yendy             Metro Eagles             24.81   1
 5 Kelly, Zerita                BX Tigers                27.61   1
 6 White, Toni                  Ruff Kutz                27.63   2

Girls 17-18 400 Meter Dash Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Cox, Shana                   Metro Eagles             54.89   1
 2 Melloh, Valerie              Queens Sprin             58.71   1
 3 McKenzie, Shamerc            BX Tigers              1:00.26   1
 4 Abiola, Helene               There TO Car           1:02.28   2
 5 Weekes, Talathia             Ruff Kutz              1:02.50   1
 6 Bredwood, Syrece             Rising Stars           1:03.68   1

Girls 17-18 800 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mortel, Robin                Xtc                    2:16.54
 2 Wallace, Kelly               Xtc                    2:18.83
 3 Abiola, Helene               There TO Car           2:23.04
 4 Hyatt, Taishi                Metro Eagles           2:25.47
 5 Bredwood, Syrece             Rising Stars           2:27.26
 6 Weekes, Talathia             Ruff Kutz              2:33.94

Girls 17-18 1500 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hyatt, Taishi                Metro Eagles           5:01.64
 2 Wallace, Kelly               Xtc                    5:03.63
 3 Hudson, Denisha              Novas                  5:04.14
 4 Ambrecht, Lindsay            Hall's Expre           5:27.27
 5 Manfield, Megan              Unattached             5:46.27
 6 Washington, Ameena           Unattached             5:48.42

Girls 17-18 3000 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hudson, Denisha              Novas                 11:04.45
 2 Ambrecht, Lindsay            Hall's Expre          12:05.52
 3 Manfield, Megan              Unattached            12:17.39
 4 Washington, Ameena           Unattached            13:31.35

Girls 17-18 400 Meter Hurdles Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 White, Toni                  Ruff Kutz              1:08.79
 2 Spaudling, Latoya            Dubian Dashe           1:10.40
 3 Boyd, Jamaree                Burning Spea           1:12.15

Girls 17-18 4x100 Meter Relay Young
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 New Horizon  'A'                                      48.76
    1) Gayle, Andrea                   2) Gibson, Teliah
    3) Oconnor, Natasha                4) Raymond, Jodyann
 2 Metro Eagles  'A'                                     49.32
    1) Arnaud, Ayana                   2) Cox, Shana
    3) Gilchrist, Yendy                4) Moorer, Desiree
 3 Dubian Dashers  'A'                                   50.14
    1) Bailey, Nicole                  2) Braham, Nadine
    3) Hutchinson, Anassa              4) Nembhold, Adecia

Girls 17-18 4x400 Meter Relay Young
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Arnaud, Ayana                   2) Cox, Shana
    3) Gilchrist, Yendy                4) Hyatt, Taishi

Girls 17-18 High Jump Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Nembhold, Adecia             Dubian Dashe             1.60m
 2 Arnaud, Ayana                Metro Eagles             1.50m
 3 Spaudling, Latoya            Dubian Dashe             1.45m
 4 Schechtman, Jody             Unattached               1.40m

Girls 17-18 Long Jump Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Williams, Shauna-Lee         Dubian Dashe             5.52m
 2 Kelly, Zerita                BX Tigers                5.03m
 3 Davis, Victoria              Ruff Kutz                4.18m
 4 White, Toni                  Ruff Kutz                3.96m
 5 Powell, Tameka               BX Tigers                3.74m

Girls 17-18 Shot Put Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Boyd, Joneree                Burning Spea             9.16m
 2 Sharpe, Yanique              Dubian Dashe             5.89m

Girls 17-18 Discus Throw Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Boyd, Joneree                Burning Spea            31.28m

Boys 9-10 100 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 McBean, Devone               Unattached               14.67   2
 2 Hawkins, Tarii               Hall's Expre             14.81   2
 3 Sykes, Malik                 Metro Eagles             15.51   2
 4 Bond, Erik                   Novas                    15.67   1
 5 Jackson, Nagee               Metro Eagles             15.74   1
 6 Taylor, Alex                 Metro Eagles             15.79   2
 6 Brooks, Brandon              Hall's Expre             15.79   1

Boys 9-10 200 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Wood, Julian                 Metro Eagles             29.44   1
 2 Brown, Darnell               Metro Eagles             29.51   1
 3 Sykes, Malik                 Metro Eagles             31.71   1
 5 Martin, Donovan              Metro Eagles             32.76   2
 6 Taylor, Robert               Novas                    32.92   2

Boys 9-10 400 Meter Dash Bantam
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Wood, Julian                 Metro Eagles           1:06.01   3
 2 Mortel, Reginald             Xtc                    1:06.86   3
 3 Brown, Darnell               Metro Eagles           1:07.27   3
 6 Brooks, Brandon              Hall's Expre           1:12.59   1

Boys 9-10 800 Meter Run Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wood, Julian                 Metro Eagles           2:35.86
 3 Hinds, Gregory               Novas                  2:37.02
 4 Mortel, Reginald             Xtc                    2:41.46
 5 Stapleton, Jason             There TO Car           2:54.38
 6 Jackson, Amir                Metro Eagles           2:57.92

Boys 9-10 1500 Meter Run Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hinds, Gregory               Novas                  5:27.42
 2 Sealey, Alonzo               Kenyan Runne           5:53.59
 4 Galloway, Bjorn              Metro Eagles           6:02.71
 5 Davis, John                  Harlem Strid           6:07.51

Boys 9-10 4x100 Meter Relay Bantam
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Bronx International Expre  'A'                        59.37
    1) Blount, Jimmy                   2) Fisher, Baaqiy
    3) Fraser, Rashaun                 4) Gary, Shondell
 2 Novas  'A'                                          1:02.56
    1) Bond, Erik                      2) Bonner, Brandon
    3) Bronner, Brandon                4) Davidson, Nathaniel
 3 Novas  'B'                                          1:07.67
    1) Stewart, Shaymar                2) Taylor, Robert
    3) Trouche, Nicholas               4) Watts, Charles

Boys 9-10 4x400 Meter Relay Bantam
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Novas  'B'                                               NT
    1) Bronner, Brandon                2) Trouche, Nicholas
    3) Watts, Charles                  4) Williams, Dominic
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Bonner, Brandon                 2) Bond, Erik
    3) Davidson, Nathaniel             4) Derezil, Patrick

Boys 9-10 High Jump Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Trouche, Nicholas            Novas                    1.10m
 2 Davidson, Nathaniel          Novas                    1.00m

Boys 9-10 Long Jump Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 2 Holmes, John                 Marble Hill              3.45m
 3 Bond, Erik                   Novas                    3.41m
 5 Davidson, Nathaniel          Novas                    3.14m
 6 Jackson, Nagee               Metro Eagles             2.97m

Boys 9-10 Shot Put Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Calloway, Djorn              Metro Eagles             5.41m
 2 Bronner, Brandon             Novas                    5.33m
 3 Brooks, Brandon              Hall's Expre             5.12m

Boys 9-10 Javelin Throw Bantam
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Stewart, Shaymar             Novas                   24.50m
 2 Bronner, Brandon             Novas                   12.34m

Boys 11-12 100 Meter Dash Midget
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Hall Jr., Anthony            Hall's Expre             14.01q  1
 2 Wainwright, Frank            Metro Eagles             14.14q  1
 3 Winslow, Dashe               Hall's Expre             14.55q  1
 4 Wilson, Charles              Marble Hill              14.69q  1
 5 Syder, Gene                  BX Tigers                15.02q  2

Boys 11-12 200 Meter Dash Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Stephens, Kharim             Metro Eagles             29.12   3
 2 Hall Jr., Anthony            Hall's Expre             29.17   2
 3 Wilson, Charles              Marble Hill              29.85   3
 4 Ramos, Nasheed               Run 4 Glory              30.98   3
 4 Hill, Brandon                Westchester              30.98   2
 6 Rollock, Elijah              Metro Eagles             31.12   1

Boys 11-12 400 Meter Dash Midget
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Hall Jr., Anthony            Hall's Expre           1:03.50   1
 2 Wiggins, Alex                BX Tigers              1:05.14   1
 3 Nisbett, Kyle                There TO Car           1:05.58   1
 4 Hines, Mahal                 There TO Car           1:06.80   1
 5 Stephens, Kharim             Metro Eagles           1:09.45   2
 6 Hill, Brandon                Westchester            1:09.83   2
 8 Rollock, Elijah              Metro Eagles           1:11.24   1

Boys 11-12 800 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roller, Lance                Novas                  2:25.73
 2 Carter, Keith                Eny Impalas            2:30.99
 3 St. Louis, Rashaun           There TO Car           2:42.08
 4 Jenkins, Fabian              Ruff Kutz              2:45.11
 5 Johnson, Dkqwan              Westchester            2:48.79
 6 Patz, Pierre                 Metro Eagles           2:50.98

Boys 11-12 1500 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wiggins, Alex                BX Tigers              5:11.05
 2 Hamzane, Abdel               Kenyan Runne           5:18.64
 3 Millis, Bryan                Eny Impalas            5:44.65
 4 Venner, Andre                S/A Hinds FE           6:11.10
-- Wainwright, Frank            Metro Eagles                NT

Boys 11-12 3000 Meter Run Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wiggins, Desmond             BX Tigers             11:02.04
 2 Millis, Bryan                Eny Impalas           11:11.68
 3 Hamzane, Abdel               Kenyan Runne          11:37.91
 4 Jenkins, Fabian              Ruff Kutz             12:46.00

Boys 11-12 80 Meter Hurdles Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roller, Lance                Novas                    12.77
 2 Wainwright, Frank            Metro Eagles             13.55
 3 Carter, Keith                Eny Impalas              14.14
 4 Ernest, Tristan              Novas                    16.60
 5 Billups, Rahshawn            Novas                    16.94
 6 Bronner, Lloyd               Novas                    17.26

Boys 11-12 4x100 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Novas  'A'                                            59.37
    1) Billups, Rahshawn               2) Bronner, Lloyd
    3) Dunn, Durell                    4) Ernest, Tristan

Boys 11-12 4x400 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Ruff Kutz T.C.  'A'                                      NT
    1) Greenaway, K-Sean               2) Jenkins, Fabian
-- Forest Park  'A'                                         NT
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Billups, Rahshawn               2) Bronner, Lloyd
    3) Cadrian, G                      4) Dunn, Durell
-- There TO Care  'A'                                       NT
    1) Hines, Mahal                    2) Nisbett, Kyle

Boys 11-12 4x800 Meter Relay Midget
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Novas  'A'                                         10:58.11
    1) Akinleye, Akintunde             2) Douglin, Jabari
    3) Gordon, Lalonde                 4) Richardson, Jonathan
 2 There TO Care  'A'                                 11:35.86
    1) Butler, Mike                    2) Stapleton, Keith
    3) Williams, Lionel                4)

Boys 11-12 High Jump Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Millis, Bryan                Eny Impalas              1.75m
 2 Bronner, Lloyd               Novas                    1.00m

Boys 11-12 Long Jump Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Roller, Lance                Novas                    4.47m
 2 Carter, Keith                Eny Impalas              4.12m
 3 Wainwright, Frank            Metro Eagles             4.05m
 4 Hill, Brandon                Westchester              3.94m
 5 Lettford, Noel               Novas                    3.89m
 6 Wilson, Charles              Marble Hill              3.83m

Boys 11-12 Shot Put Midget
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Winslow, Dashe               Hall's Expre             8.58m
 2 McRae, Thomas                BX Tigers                7.28m

Boys 13-14 100 Meter Dash Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Taylor, Tevin                Metro Eagles             12.77
 2 Gordon, Lalonde              Novas                    12.78
 3 Butler, Mike                 There TO Car             13.00
 4 Kirkland, Da'Shaen           Mystic Runne             13.01
 5 Greenaway, Seandel           Metro Eagles             13.56
-- Foy, David                   Berkley                     NT

Boys 13-14 200 Meter Dash Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Foy, David                   Berkley                  25.20   1
 2 Taylor, Tevin                Metro Eagles             25.92   1
 4 Greenaway, Seandel           Metro Eagles             26.25   3
 5 Akinleye, Akintunde          Novas                    26.65   2
 6 Kirkland, Da'Shaen           Mystic Runne             27.01   1

Boys 13-14 400 Meter Dash Youth
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Armstrong, Matthew           Metro Eagles             53.45   1
 2 Greenaway, Seandel           Metro Eagles             55.17   1
 3 Daniels, Taquan              Metro Eagles             57.82   1
 4 Foster, Chester              Metro Eagles             59.45   2
 5 Kirkland, Da'Shaen           Mystic Runne           1:00.83   1

Boys 13-14 800 Meter Run Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Armstrong, Matthew           Metro Eagles           2:07.57
 2 Williams, Lionel             There TO Car           2:08.85
 3 Crosswell, Julian            Metro Eagles           2:16.22
 4 Daniels, Taquan              Metro Eagles           2:17.49
 5 Nelson, Rashard              Metro Eagles           2:21.05
 6 Roberts, Chris               Metro Eagles           2:21.53

Boys 13-14 1500 Meter Run Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Williams, Lionel             There TO Car           4:32.50
 2 Crosswell, Julian            Metro Eagles           4:35.83
 3 Nelson, Rashard              Metro Eagles           4:38.79
 4 Klein-Cloud, Rafael          Kenyan Runne           4:40.37
 5 Mortel, Robert               Xtc                    4:40.75
 6 Roberts, Chris               Metro Eagles           4:49.65

Boys 13-14 3000 Meter Run Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Klein-Cloud, Rafael          Kenyan Runne          10:06.65
 2 Mortel, Robert               Xtc                   10:25.40
 3 Roberts, Chris               Metro Eagles          10:53.11

Boys 13-14 100 Meter Hurdles Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lane, Warren                 Brooklyn Hea             18.40
 2 Rosado, Jeremy               Metro Eagles             21.52

Boys 13-14 200 Meter Hurdles Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Akinleye, Akintunde          Novas                    29.18
 2 Lane, Warren                 Brooklyn Hea             30.67
 3 Atkinson, Dion               Metro Eagles             31.51
 4 Douglin, Jabari              Novas                    31.59

Boys 13-14 4x100 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Metro Eagles  'A'                                     51.46
    1) Armstrong, Matthew              2) Atkinson, Dion
    3) Crosswell, Julian               4) Daniels, Taquan

Boys 13-14 4x400 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- There TO Care  'A'                                       NT
    1) Butler, Mike                    2) Stapleton, Keith
    3) Williams, Lionel                4)
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Armstrong, Matthew              2) Atkinson, Dion
    3) Crosswell, Julian               4) Foster, Chester

Boys 13-14 4x800 Meter Relay Youth
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Metro Eagles  'A'                                   9:28.42
    1) Armstrong, Matthew              2) Atkinson, Dion
    3) Crosswell, Julian               4) Daniels, Taquan

Boys 13-14 Long Jump Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Greenaway, Seandel           Metro Eagles             4.59m
 2 Lane, Warren                 Brooklyn Hea             4.37m
 3 Getter, Laron                Westchester              4.22m
 4 Atkinson, Dion               Metro Eagles             4.17m
 5 Jackson, Andre               Metro Eagles             4.06m
 6 Richardson, Jonathan         Westchester              4.02m

Boys 13-14 Shot Put Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Winslow III, Charles         Hall's Expre            11.15m
 2 Davidson, Zach               Westchester              5.95m

Boys 13-14 Discus Throw Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Winslow III, Charles         Hall's Expre            28.73m

Boys 13-14 Javelin Throw Youth
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Hodgson Hooker, Deavon       Brooklyn Hea                ND

Boys 15-16 100 Meter Dash Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Okolie, Kevin                Metro Eagles             11.18   2
 2 McKenzie, Gordon             Metro Eagles             11.22   2
 3 Carpenter, Jeremy            Metro Eagles             11.89   2
 4 Wilson, Brett                Run 4 Glory              11.90   1
 5 Johnson, Jeremiah            Novas                    12.24   1
 6 Bond, Levi                   Novas                    12.51   1

Boys 15-16 200 Meter Dash Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Okolie, Kevin                Metro Eagles             22.70   1
 2 McKenzie, Gordon             Metro Eagles             22.89   1
 3 Garvin, Michael              Metro Eagles             22.96   1
 4 Thomas, Mikel                Brooklyn Hea             23.88   2
 5 Carpenter, Jeremy            Metro Eagles             24.02   1
 6 Rokim, Robinson              New Horizon              24.42   2

Boys 15-16 400 Meter Dash Intermediate
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Crooks, Dwight               New Horizon              50.06   1
 2 Alvarez, Jeremy              New Horizon              50.14   1
 3 Lovett, Todd                 Run 4 Glory              50.78   1
 4 Garvin, Michael              Metro Eagles             51.28   1
 5 Brown, Ronaldo               New Horizon              53.00   2
 6 Spencer, Daron               Run 4 Glory              53.02   1

Boys 15-16 800 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Warner, Aaron                Metro Eagles           2:10.25
 2 Lochard, Reginald            Brooklyn Hea           2:11.13
 3 Doumbia, Hamory              Harlem Strid           2:13.04
 4 Blades, Kerie                New Horizon            2:13.33
 5 Inico, Ahmad                 Metro Eagles           2:18.29

Boys 15-16 1500 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Webely, Michael              Brooklyn Hea           4:19.10
 2 Brown, Kirk                  Kenyan Runne           4:39.56
 3 Warner, Aaron                Metro Eagles           4:41.70
 4 Inico, Ahmad                 Metro Eagles           4:49.51
 5 Doumbia, Hamory              Harlem Strid           4:49.59
 6 Francois, Dane               Novas                  5:12.01

Boys 15-16 3000 Meter Run Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Webely, Michael              Brooklyn Hea           9:23.06
 2 Groneveldt, Tobias           Harlem Strid           9:43.22
 3 Brown, Kirk                  Kenyan Runne           9:57.90
 4 Perina, Jonathan             There TO Car          10:09.09

Boys 15-16 110 Meter Hurdles Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Ezike, Saidu                 There TO Car             15.33
 4 Taylor, Troy                 Novas                    20.67

Boys 15-16 4x100 Meter Relay Intermediate
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Metro Eagles  'A'                                     43.19
    1) Carpenter, Jeremy               2) Garvin, Michael
    3) Inico, Ahmad                    4) McKenzie, Gordon
 2 New Horizon  'A'                                      45.73
    1) Alvarez, Jeremy                 2) Benloss, Howard
    3) Blades, Kerie                   4) Brown, Ronaldo
 3 Novas  'A'                                            45.85
    1) Bond, Levi                      2) Ernest, Donovan
    3) Francois, Dane                  4) Gayle, Kirk
 4 Run 4 Glory  'A'                                      46.53
    1) Lovett, Todd                    2) Spencer, Daron
 5 Novas  'B'                                            47.33
    1) Gordon, Adrian                  2) Johnson, Jeremiah
    3)                                 4) Taylor, Troy

Boys 15-16 4x400 Meter Relay Intermediate
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Carpenter, Jeremy               2) Garvin, Michael
    3) Inico, Ahmad                    4) McKenzie, Gordon
-- New Horizon  'A'                                         NT
    1) Alvarez, Jeremy                 2) Benloss, Howard
    3) Blades, Kerie                   4) Brown, Ronaldo
-- Run 4 Glory  'A'                                         NT
    1) Lovett, Todd                    2) Spencer, Daron
    3) Wilson, Brett                   4)
-- Novas  'A'                                               NT
    1) Bond, Levi                      2) Ernest, Donovan
    3) Francois, Dane                  4) Gayle, Kirk

Boys 15-16 High Jump Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gibbs, Maliek                Brooklyn Hea             1.80m

Boys 15-16 Long Jump Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gibbs, Maliek                Brooklyn Hea             6.06m
 3 Lafontaine, Francisco        Queens Sprin             5.18m

Boys 15-16 Shot Put Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wondolowski, Phil            There TO Car            13.90m
 2 Phipps, Charles              New Horizon             12.49m

Boys 15-16 Discus Throw Intermediate
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wondolowski, Phil            There TO Car            32.91m

Boys 17-18 100 Meter Dash Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Davenport, Michael           Metro Eagles             11.51
-- Pearson, Justin              Newburg                     NT
-- Clark, John                  Newburg                     NT
-- Jones, Courtney              Metro Eagles                NT
-- Pearson, Jason               Newburg                     NT

Boys 17-18 200 Meter Dash Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Okodiko, Enita               Brooklyn Hea             22.16
 2 Jones, Courtney              Metro Eagles             22.87
 3 Boaheng, Joseph              New Horizon              22.98
-- Coleman, Elzie               Newburg                     NT
-- Pearson, Jason               Newburg                     NT

Boys 17-18 400 Meter Dash Young
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Okodiko, Enita               Brooklyn Hea             48.45   1
 2 Meyer, Jamaicha              Metro Eagles             50.34   1
 3 Wisdom, Jerell               Dubian Dashe             50.51   1
 4 Skeete, Geoffrey             There TO Car             50.71   2
-- Coleman, Elzie               Newburg                     NT   1

Boys 17-18 800 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mayers, Jamicha              Metro Eagles           2:00.21
 2 Wisdom, Jerell               Dubian Dashe           2:00.98
 3 Everett, Jeffrey             Ruff Kutz              2:02.41
 4 Gonzales, Jamie              Hall's Expre           2:04.76
 5 Waksman, Jeff                Unattached             2:07.56
 6 Jarvis, Floyd                Brooklyn Hea           2:07.99

Boys 17-18 1500 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gonzalez, Alejandro          Queens Sprin           4:32.68
 2 Baptiste, Terence            Metro Eagles           4:37.40
 3 Pickett, Julian              Ruff Kutz              5:05.44

Boys 17-18 5000 Meter Run Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Pickett, Julian              Ruff Kutz             19:43.66
 3 Adams, Umar                  Ruff Kutz             20:47.04

Boys 17-18 400 Meter Hurdles Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Everett, Jeffrey             Ruff Kutz              1:02.96

Boys 17-18 2000 Meter Steeplechase Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Farrell, Leo                 Ruff Kutz                   NT

Boys 17-18 4x100 Meter Relay Young
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 New Horizon  'A'                                      43.03
    1) Boaheng, Joseph                 2) Rahwine, Petagaye
    3) Walker, Marlon                  4) Xavier, John
 2 Metro Eagles  'A'                                     43.08
    1) Baptiste, Terence               2) Jackson, Johnathan
    3) Jones, Courtney                 4) Leefook, Tristan
 3 Hall's Express  'A'                                   44.53
    1) Colon, John                     2) Flowers, Jamar
    3) Gonzales, Jamie                 4)

Boys 17-18 4x400 Meter Relay Young
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
-- Metro Eagles  'A'                                        NT
    1) Carpenter, Jeremy               2) Garvin, Michael
    3) Inico, Ahmad                    4) McKenzie, Gordon

Boys 17-18 4x800 Meter Relay Young
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Brooklyn Heat  'A'                                  8:28.83
    1) Hall, Jawanza                   2) Jarvis, Floyd
    3) Kyte, Kenaldo                   4) Okodiko, Enita
 2 Ruff Kutz T.C.  'A'                                 8:56.16
    1) Adams, Umar                     2) Everett, Jeffrey
    3) Farrell, Leo                    4) Pickett, Julian

Boys 17-18 Long Jump Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Xavier, John                 New Horizon              6.33m
 2 Plummer, Michael             BX Tigers                5.98m
 4 Gonzalez, Omar               Queens Sprin             5.52m
 6 Hall, Jawanza                Brooklyn Hea             4.43m

Boys 17-18 Triple Jump Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
-- Gonzalez, Omar               Queens Sprin                ND

Boys 17-18 Shot Put Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Okolie, Chris                Metro Eagles            12.61m
 2 Clusman, Matt                Dalton                   8.56m

Boys 17-18 Discus Throw Young
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Okolie, Chris                Metro Eagles            34.98m
 2 Clusman, Matt                Dalton                  29.63m
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx