Join/Renew Now

Long Island Association Junior Olympic Championships

6/15-16/2002 - Port Jefferson High School

Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2054 Kaitlyn Johnson        Valley Stream, NY        17.20
 2  2106 Jamie Gordon           East Setauket, NY        18.60
 3  2104 Amanda Brett           Port Jefferson Sta,      19.90
 4  2116 Katie Lynn Lochren     Port Jefferson, NY       23.50

Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2107 Alexis Grant           Lake Grove, NY           34.90
 2  2153 Nia Holmes             White Plains, NY         35.00
 3  2054 Kaitlyn Johnson        Valley Stream, NY        36.70
 4  2106 Jamie Gordon           East Setauket, NY        39.60
 5  2156 Kathleen Costello      Patchogue, NY            46.40
 6  2157 Sandy Cuomo            Shirley, NY              52.00

Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2018 Briana Welch           Jericho, NY            1:13.30
 2  2145 Gabriella Brown        Pelham, NY             1:25.10

Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2018 Briana Welch           Jericho, NY            2:47.50

Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2018 Briana Welch           Jericho, NY            5:56.40

Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2198 David Whitaker         Hempstead, NY            15.30
 2  2036 Max Krackow            Merrick, NY              15.50
 3  2114 Michael Mastanduno     Miller Place, NY         15.60
 4  2201 Shakir Moore-Ellis     Hempstead, NY            16.50
 5  2111 Nicholas Bachmair      Stony Brook, NY          16.60
 6  2203 Donald Whitehurst      Hempstead, NY            17.00

Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 1  2198 David Whitaker         Hempstead, NY            32.10
 2  2113 Casey Guercio          IJ                       34.80
 3  2114 Michael Mastanduno     Miller Place, NY         35.20
 4  2201 Shakir Moore-Ellis     Hempstead, NY            35.80
 5  2195 Joseph Fulle           Middle Island, NY        35.90
 6  2111 Nicholas Bachmair      Stony Brook, NY          36.40
 7  2203 Donald Whitehurst      Hempstead, NY            36.90

Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2197 Joseph Hall            Hempstead, NY          1:34.20

Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2195 Joseph Fulle           Middle Island, NY      3:32.70

Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2037 Tommy Murphy           Sea Cliff, NY          7:14.90

Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Remington Flyers  'A'                               1:05.70
    1) 2142 Enrica Nixon               2) 2145 Gabriella Brown
    3) 2143 Candace Cardwell           4) 2153 Nia Holmes
-- Jericho Jets  'A'                                        NT

Event 261  High Jump Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2137 Rhea Phipps            Mt Vernon, NY            1.07m
 2  2107 Alexis Grant           Lake Grove, NY           1.02m
 3  2143 Candace Cardwell       New Rochelle, NY         0.97m
 4  2145 Gabriella Brown        Pelham, NY               0.92m
 4  2142 Enrica Nixon           Bronx, NY                0.92m
 6  2104 Amanda Brett           Port Jefferson Sta,      0.87m

Event 263  Long Jump Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2143 Candace Cardwell       New Rochelle, NY         3.12m
 2  2153 Nia Holmes             White Plains, NY         3.09m
 3  2054 Kaitlyn Johnson        Valley Stream, NY        3.02m
 4  2142 Enrica Nixon           Bronx, NY                2.72m
 5  2104 Amanda Brett           Port Jefferson Sta,      2.40m
 6  2145 Gabriella Brown        Pelham, NY               2.24m
 7  2106 Jamie Gordon           East Setauket, NY        1.98m

Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2137 Rhea Phipps            Mt Vernon, NY            4.57m
 2  2107 Alexis Grant           Lake Grove, NY           4.33m

Event 271  High Jump Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2144 Xavier Green           New Rochelle, NY         1.02m
 2  2037 Tommy Murphy           Sea Cliff, NY            0.92m

Event 273  Long Jump Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2113 Casey Guercio          IJ                       3.64m
 2  2114 Michael Mastanduno     Miller Place, NY         3.00m
 3  2111 Nicholas Bachmair      Stony Brook, NY          2.78m
 4  2144 Xavier Green           New Rochelle, NY         2.63m
 5  2195 Joseph Fulle           Middle Island, NY        2.44m

Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2056 Kevin Johnson          Setauket, NY             5.48m
 2  2037 Tommy Murphy           Sea Cliff, NY            3.97m

Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2113 Casey Guercio          IJ                      27.88m
 2  2144 Xavier Green           New Rochelle, NY        16.91m

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2050 Lauren Dyer            Valley Stream, NY        15.10
 2  2028 Jamila Miller          UNA                      15.20
 3  2009 SunMi Oh               Jericho, NY              15.50
 4  2013 Mollie Rosen           Jericho, NY              15.70
 5  2016 Erin Sinnot            Jericho, NY              16.30
 6  2202 Jeanette Rodriguez     Hempstead, NY            16.60

Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2050 Lauren Dyer            Valley Stream, NY        30.60
 2  2108 Stephanie Guercio      Ronkonkoma, NY           30.80
 3  2028 Jamila Miller          UNA                      31.70
 4  2152 Lasheida Furlow        New Rochelle, NY         33.30
 5  2202 Jeanette Rodriguez     Hempstead, NY            36.20

Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2146 Tameekia Cooper        New Rochelle, NY       1:07.60
 2  2101 Adeline Antoniou       East Setauket, NY      1:09.80
 3  2126 Laura Cvikevich        Sea Cliff, NY          1:19.80

Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2126 Laura Cvikevich        Sea Cliff, NY          5:56.70
 2  2155 Maria Costello         Patchogue, NY          6:10.80

Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2155 Maria Costello         Patchogue, NY         13:37.30
 2  2005 Michelle Bogdan        Jericho, NY           14:43.10

Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2199 Najee Smith            Hempstead, NY            14.80
 2  2205 Justin Green           Hempstead, NY            15.30
 3  2204 Shakim Green           Hempstead, NY            15.60
 4  2200 Thomas King            Hempstead, NY            15.90
 5  2031 Alexander Todd         North Merrick, NY        16.40

Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2029 Michael Behnke         Merrick, NY              30.00
 2  2199 Najee Smith            Hempstead, NY            30.10
 3  2205 Justin Green           Hempstead, NY            33.40
 4  2032 Justin Totten          Merrick, NY              33.90
 5  2200 Thomas King            Hempstead, NY            34.00
 6  2204 Shakim Green           Hempstead, NY            44.70

Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2042 Michael Sider          Woodbury, NY           1:15.30
 2  2112 Brendan Bretscher      Farmingville, NY       1:16.40

Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2026 Matthew Sherman        Jericho, NY            2:51.00
 2  2042 Michael Sider          Woodbury, NY           2:52.50

Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2154 Jonathon Cuomo         Shirley, NY            5:21.80
 2  2026 Matthew Sherman        Jericho, NY            6:21.80
 3  2127 Sean Stagnari          Mineola, NY            7:01.00

Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2154 Jonathon Cuomo         Shirley, NY           11:45.40
 2  2026 Matthew Sherman        Jericho, NY           13:18.90
 3  2127 Sean Stagnari          Mineola, NY           14:31.40

Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2110 Melissa Tassone        Port Jefferson Sta,      14.70
 2  2134 Elrica Nixon           Bronx, NY                16.50
 3  2012 Hannah Rosen           Jericho, NY              17.20
 4  2136 Brittany Brown         Mt Vernon, NY            17.70
 5  2135 Tyeasha Savage         New Rochelle, NY         18.00
 6  2133 Latishia Harris        New Rochelle, NY         20.30

Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Remington Flyers  'A'                               1:00.40
    1) 2140 Dasha Tull                 2) 2136 Brittany Brown
    3) 2139 Aysha Williams             4) 2152 Lasheida Furlow
 2 Jericho Jets  'A'                                   1:03.80
    1) 2017 Alex Welch                 2) 2009 SunMi Oh
    3) 2012 Hannah Rosen               4) 2013 Mollie Rosen

Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Remington Flyers  'A'                               4:42.70
    1) 2133 Latishia Harris            2) 2135 Tyeasha Savage
    3) 2146 Tameekia Cooper            4) 2134 Elrica Nixon
 2 Infant Jesus Track Club  'A'                        4:52.10
    1) 2101 Adeline Antoniou           2) 2105 Courtney Clemons-Volpi
    3) 2110 Melissa Tassone            4) 2108 Stephanie Guercio

Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Hempstead Pal  'A'                                  1:02.10
    1) 2205 Justin Green               2) 2204 Shakim Green
    3) 2200 Thomas King                4) 2199 Najee Smith
 2 Sacred Heart Cyo  'A'                               1:03.70
    1) 2029 Michael Behnke             2) 2030 Travis Japngie
    3) 2031 Alexander Todd             4) 2032 Justin Totten
-- Jericho Jets  'A'                                        NT

Event 361  High Jump Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2133 Latishia Harris        New Rochelle, NY         1.32m
 2  2136 Brittany Brown         Mt Vernon, NY            1.22m
 3  2140 Dasha Tull             Bronx, NY                1.12m
 3  2105 Courtney Clemons-V     Patchogue, NY            1.12m
 5  2152 Lasheida Furlow        New Rochelle, NY         1.07m
 5  2139 Aysha Williams         New Rochelle, NY         1.07m
--  2138 Clarice Ellis          New Rochelle, NY            NH

Event 363  Long Jump Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2110 Melissa Tassone        Port Jefferson Sta,      4.01m
 2  2050 Lauren Dyer            Valley Stream, NY        3.91m
 3  2108 Stephanie Guercio      Ronkonkoma, NY           3.89m
 4  2013 Mollie Rosen           Jericho, NY              3.83m
 5  2012 Hannah Rosen           Jericho, NY              3.72m
 6  2101 Adeline Antoniou       East Setauket, NY        3.32m
 6  2126 Laura Cvikevich        Sea Cliff, NY            3.32m
 8  2016 Erin Sinnot            Jericho, NY              3.20m

Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2149 Chantay Sutherland     Bronx, NY                8.07m
 2  2146 Tameekia Cooper        New Rochelle, NY         7.41m
 3  2139 Aysha Williams         New Rochelle, NY         6.50m
 4  2138 Clarice Ellis          New Rochelle, NY         4.91m

Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2105 Courtney Clemons-V     Patchogue, NY           10.86m

Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2134 Elrica Nixon           Bronx, NY               17.94m
 2  2135 Tyeasha Savage         New Rochelle, NY        15.25m
 3  2138 Clarice Ellis          New Rochelle, NY        13.30m
 4  2149 Chantay Sutherland     Bronx, NY               12.22m
 5  2140 Dasha Tull             Bronx, NY                9.70m

Event 371  High Jump Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2112 Brendan Bretscher      Farmingville, NY         1.17m
 2  2141 Urijah Green           New Rochelle, NY         0.97m

Event 373  Long Jump Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2112 Brendan Bretscher      Farmingville, NY         3.59m
 2  2141 Urijah Green           New Rochelle, NY         2.71m

Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2141 Urijah Green           New Rochelle, NY        18.40m

Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2132 Lynne Layne            New Rochelle, NY         12.90
 2  2102 Jillian Arato          Nesconset, NY            13.50
 3  2052 Jessica Antoniades     Hauppauge, NY            14.10

Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2102 Jillian Arato          Nesconset, NY            27.60
 2  2131 Erica Nixon            Bronx, NY                29.20
 3  2010 Gina Perno             Jericho, NY              29.40
 4  2150 Starr Caldwell         Bronx, NY                32.50

Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2006 Shawna Foulkes         Jericho, NY            1:05.10
 2  2003 Rachel Taylor          Southampton, NY        1:10.80
 3  2103 Kristin Bretscher      Farmingville, NY       1:16.40

Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2002 Victoria Koke          Saint James, NY        2:30.90
 2  2003 Rachel Taylor          Southampton, NY        2:37.30
 3  2034 Katherine Walser       Southold, NY           2:37.40
 4  2129 Shannon Degnan         Seaford, NY            2:53.50

Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2001 Rebecca Aguilera       Glen Cove, NY          6:04.60

Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2053 Julia Turkovich        Lake Ronkonkoma, NY   14:23.30

Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2147 Shani Brown            New Rochelle, NY      19:29.90

Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2038 Corey Reid             Freeport, NY             12.30
 2  2039 Christopher Viruet     Hicksville, NY           12.90
 3  2115 Richard Waldmann       Stony Brook, NY          14.00
 4  2033 Ross Vesillo           East Meadow, NY          14.10
 5  2059 Evan Galinsky          So Setauket, NY          16.40

Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
=======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 1  2038 Corey Reid             Freeport, NY             25.70
 2  2033 Ross Vesillo           East Meadow, NY          29.50
 3  2196 Angus Williams         Hempstead, NY            31.50

Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2059 Evan Galinsky          So Setauket, NY        1:05.10
 2  2115 Richard Waldmann       Stony Brook, NY        1:05.50
 3  2128 Shane Snider           Esetauket, NY          1:10.20
 4  2196 Angus Williams         Hempstead, NY          1:11.40

Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2046 Andrew Gallagher       Smithtown, NY          4:52.30

Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2132 Lynne Layne            New Rochelle, NY         16.50
 2  2006 Shawna Foulkes         Jericho, NY              17.60
 3  2130 Jerica Torres          New Rochelle, NY         18.90
 4  2131 Erica Nixon            Bronx, NY                19.10
 5  2103 Kristin Bretscher      Farmingville, NY         20.00

Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2006 Shawna Foulkes         Jericho, NY              31.60
 2  2129 Shannon Degnan         Seaford, NY              32.80
 3  2003 Rachel Taylor          Southampton, NY          32.90
 4  2010 Gina Perno             Jericho, NY              33.50

Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2048 Walt Henning           Kings Park, NY           18.20
 2  2128 Shane Snider           Esetauket, NY            20.40

Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Remington Flyers  'A'                                 55.10
    1) 2147 Shani Brown                2) 2131 Erica Nixon
    3) 2130 Jerica Torres              4) 2150 Starr Caldwell

Event 461  High Jump Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2130 Jerica Torres          New Rochelle, NY         1.37m
 2  2006 Shawna Foulkes         Jericho, NY              1.32m
 2  2003 Rachel Taylor          Southampton, NY          1.32m

Event 463  Long Jump Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2132 Lynne Layne            New Rochelle, NY         4.67m
 2  2102 Jillian Arato          Nesconset, NY            4.33m
 3  2010 Gina Perno             Jericho, NY              4.32m
 4  2052 Jessica Antoniades     Hauppauge, NY            3.47m

Event 464  Triple Jump Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2103 Kristin Bretscher      Farmingville, NY         9.08m

Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2150 Starr Caldwell         Bronx, NY                6.81m
 2  2148 Janae Ellis            New Rochelle, NY         6.80m
 3  2057 Melissa Johnson        Setauket, NY             6.64m

Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2131 Erica Nixon            Bronx, NY               21.18m
 2  2148 Janae Ellis            New Rochelle, NY        19.28m
 3  2130 Jerica Torres          New Rochelle, NY        18.27m
 4  2057 Melissa Johnson        Setauket, NY            14.92m
 5  2147 Shani Brown            New Rochelle, NY        13.09m
 6  2150 Starr Caldwell         Bronx, NY               11.26m

Event 471  High Jump Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2045 Mickey Lenzi           Hauppauge, NY            1.57m
 1  2059 Evan Galinsky          So Setauket, NY          1.57m
 3  2039 Christopher Viruet     Hicksville, NY           1.47m
 4  2115 Richard Waldmann       Stony Brook, NY          1.27m
 5  2128 Shane Snider           Esetauket, NY            1.22m

Event 472  Pole Vault Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2047 Dylan Dombrowski       Breezy Pt, NY            2.77m

Event 473  Long Jump Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2059 Evan Galinsky          So Setauket, NY          4.67m
 2  2115 Richard Waldmann       Stony Brook, NY          4.31m
 3  2128 Shane Snider           Esetauket, NY            3.94m

Event 474  Triple Jump Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2045 Mickey Lenzi           Hauppauge, NY            9.79m

Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2051 Joseph Tesoriero       Port Jefferson, NY      12.17m
 2  2048 Walt Henning           Kings Park, NY          11.42m
 3  2046 Andrew Gallagher       Smithtown, NY           10.86m
 4  2194 Patrick Cawley         Ridge, NY               10.18m
 5  2023 Max Rosen              Jericho, NY              6.91m

Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2051 Joseph Tesoriero       Port Jefferson, NY      38.65m
 2  2048 Walt Henning           Kings Park, NY          36.26m
 3  2194 Patrick Cawley         Ridge, NY               28.74m

Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2176 Kimberly Pernice       Smithtown, NY          1:03.30

Event 509  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2164 Keisha Pearson         E Patchogue, NY       32:31.10

Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2183 Jermaine Artwell       Hempstead, NY            11.20
 2  2210 Querstein Smith        Uniondale, NY            12.70
 3  2160 James Perez            Wading River, NY         12.80

Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2210 Querstein Smith        Uniondale, NY            26.90

Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2180 Scott Facey            Uniondale, NY            53.60
 2  2216 Eric Hill              Freeport, NY             55.70

Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2174 Nathan Whalen          Port Jefferson, NY     2:21.60
 2  2216 Eric Hill              Freeport, NY           2:25.80

Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2174 Nathan Whalen          Port Jefferson, NY     4:59.00

Event 522  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2173 Colleen Martin         Centereach, NY         1:18.40

Event 531  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2181 Justin Edmeade         Uniondale, NY            15.60

Event 532  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2216 Eric Hill              Freeport, NY           1:06.30

Event 551  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Uniondale TC  'A'                                     45.30
    1) 2183 Jermaine Artwell           2) 2181 Justin Edmeade
    3) 2180 Scott Facey                4) 2182 Rahmel Huffman

Event 552  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Uniondale TC  'A'                                   3:55.90
    1) 2181 Justin Edmeade             2) 2183 Jermaine Artwell
    3) 2180 Scott Facey                4) 2182 Rahmel Huffman

Event 561  High Jump Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2168 Aja Phipps             Mt Vernon, NY            1.55m

Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2158 Kaitlyn Fitzgerald     Mt Sinai, NY             3.28m
 2  2172 Danielle Tinelli       New York, NY             2.59m

Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2209 Sashoye Wilson         Farmingdale, NY         10.63m
 2  2178 Meghan Garrity         Smithtown, NY           10.45m
 3  2173 Colleen Martin         Centereach, NY          10.30m
 4  2208 LaTasha Yancey         Amityville, NY          10.10m

Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2163 Anne Jefferson         Coram, NY                7.68m

Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2163 Anne Jefferson         Coram, NY               23.87m

Event 571  High Jump Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2182 Rahmel Huffman         Uniondale, NY            1.65m

Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2165 Ian Cassidy            Floral Park, NY          4.19m

Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2160 James Perez            Wading River, NY        10.64m

Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2055 Daniel Brennan         Port Jefferson, NY       9.25m

Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2055 Daniel Brennan         Port Jefferson, NY      27.46m

Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2212 Julia Krukowski        Smithtown, NY            14.50

Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2211 Lauren Sosulski        Smithtown, NY            27.30
 2  2212 Julia Krukowski        Smithtown, NY            27.70
 3  2215 Tammy Koch             Merrick, NY              28.20

Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2215 Tammy Koch             Merrick, NY            1:02.60

Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2219 Sharon Shelton         Port Jefferson, NY     2:41.30

Event 605  1500 Meter Run Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2177 Allison Ruggiero       Ronkonkoma, NY         5:57.00

Event 609  5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2162 Katie Fileccio         Merrick, NY           31:16.20

Event 611  100 Meter Dash Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2191 James Lowder           Manhasset, NY            11.10
 1  2161 Henry Perez            Wading River, NY         11.10
 3  2192 Jamiel Hendricks       Hempstead, NY            11.30
 4  2193 Blake Redford          Hempstead, NY            11.40

Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2191 James Lowder           Manhasset, NY            22.40
 2  2161 Henry Perez            Wading River, NY         22.90
 3  2193 Blake Redford          Hempstead, NY            23.60
 4  2218 Joseph Ancona          Bellmore, NY             25.50

Event 613  400 Meter Dash Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2220 Steven Katz            Port Jefferson, NY       49.80
 2  2043 Javier Oliveros        Centereach, NY           50.20
 3  2218 Joseph Ancona          Bellmore, NY             55.40

Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2175 Paul Milazzo           Ronkonkoma, NY         2:06.90
 2  2213 Philip Renna           Lindenhurst, NY        2:07.20

Event 615  1500 Meter Run Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2175 Paul Milazzo           Ronkonkoma, NY         4:27.30
 2  2214 John Perry             Freeport, NY           4:52.80

Event 617  5000 Meter Run Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2169 Stephen Okolowich      E Patchogue, NY       21:40.10

Event 621  100 Meter Hurdles (33") Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2211 Lauren Sosulski        Smithtown, NY            17.60
 2  2162 Katie Fileccio         Merrick, NY              19.30

Event 631  110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2044 Billy Gilmartin        Centereach, NY           14.90

Event 633  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2189 Mike Ringhauser        Coram, NY              7:43.90
 2  2214 John Perry             Freeport, NY           7:50.60
 3  2188 John Callegari         Ridge, NY              8:19.10

Event 651  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Hempstead Pal  'A'                                    43.60
    1) James Clarke                    2) 2193 Blake Redford
    3) 2192 Jamiel Hendricks           4) 2191 James Lowder

Event 653  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
   Team                                                 Finals
================================================================
 1 Unattached  'A'                                     9:14.70
    1) 2186 Ivan Lopez                 2) 2189 Mike Ringhauser
    3) 2187 Kaiser Saleemi             4) 2188 John Callegari

Event 662  Pole Vault Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2179 Jenna Daly             Massapequa, NY           2.75m

Event 665  Shot Put (4K) Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2185 Bria Johnson           Mt Sinai, NY            11.56m
 2  2190 Felicia Yearwood       Freeport, NY            11.03m
 3  2167 Kimberly Johnson       Smithtown, NY            9.76m

Event 666  Discus Throw (1K) Young Women
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2185 Bria Johnson           Mt Sinai, NY            35.48m
 2  2171 Stephanie Eder         Oakdale, NY             34.20m
 3  2190 Felicia Yearwood       Freeport, NY            31.94m

Event 671  High Jump Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2170 Brian Rubin            Mt Sinai, NY             1.60m

Event 672  Pole Vault Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2159 Gavin Mohrmann         Centerport, NY           4.19m

Event 673  Long Jump Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2192 Jamiel Hendricks       Hempstead, NY            6.50m
 2  2161 Henry Perez            Wading River, NY         6.32m
 3  2184 Matt Nissenbaum        Coram, NY                5.94m

Event 674  Triple Jump Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2161 Henry Perez            Wading River, NY        13.06m
 2  2044 Billy Gilmartin        Centereach, NY          12.70m
 3  2184 Matt Nissenbaum        Coram, NY               12.43m

Event 675  Shot Put (12#) Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2166 Steve London           Smithtown, NY           14.68m
 2  2169 Stephen Okolowich      E Patchogue, NY          8.91m

Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================
   Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 1  2166 Steve London           Smithtown, NY           43.33m
 2  2221 Kenny Guerin           Port Jefferson, NY      38.53m
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx