Join/Renew Now

Adirondack Association Junior Olympic Championships

6/9/2002 - Schuylerville Jr.-Sr. High School

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dibiasio, Francisca          Averill Park             18.58
 2 Suriano, Anna                Clifton Park             18.63
 3 Frenett, Annie               Unattached               20.80
 4 Myette, Michelle             Schuylervill             21.10
 5 Mazzochi, Mia                Argyle                   21.26

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dibiasio, Francisca          Averill Park             43.18
 2 Mazzochi, Mia                Argyle                   49.18

400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Suriano, Anna                Clifton Park           1:26.00
 2 Hollinger, Emily             Averill Park           1:47.50
 3 Wolin, Kailey                Schuylervill           1:49.20
 4 Myette, Michelle             Schuylervill           2:21.10

1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hollinger, Emily             Averill Park           7:19.80

Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dibiasio, Francisca          Averill Park             2.43m    7-11.75
 2 Frenett, Annie               Unattached               2.28m    7-05.75
 3 Myette, Michelle             Schuylervill             1.81m    5-11.25
 4 Wolin, Kailey                Schuylervill             1.80m    5-11.00

100 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Hanson, Kelsey               Clifton Park             15.57
 2 Bodratti, Lisa               Kinderhook               15.90
 3 Palma, Erin                  Schuylervill             15.99
 4 MC Carty, Abigail            Averill Park             16.14
 5 Robinson, Lily               Clifton Park             16.73
 6 Stall, Alyssa                Kinderhook               17.22
 7 Lankof, Nora                 Kinderhook               17.40
 8 Harke, Sullay                Argyle                   17.61

100 Meter Dash Bantam Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Hanson, Kelsey               Clifton Park             16.24q  3
 2 Bodratti, Lisa               Kinderhook               16.64q  3
 3 Palma, Erin                  Schuylervill             16.70q  1
 4 MC Carty, Abigail            Averill Park             16.84q  2
 5 Harke, Sullay                Argyle                   16.86q  1
 6 Robinson, Lily               Clifton Park             17.28q  3
 7 Stall, Alyssa                Kinderhook               17.79q  2
 8 Lankof, Nora                 Kinderhook               17.89q  1
 9 Bonhote, Lisa                Argyle                   18.43   1
 9 Lemme, Kaylene               Unattached               18.43   3
11 Bonhote, Sarah               Argyle                   18.61   1
12 Santana, Jazmine             Capital Dist             18.95   3
13 Hall, Monica                 Kinderhook               18.97   2
14 David, Jessica               Kinderhook               19.47   2
15 Thompson, Danielle           Clifton Park             19.84   1
16 Valentine, Megan             Argyle                   20.29   1
17 MC Graw, Rachel              Clifton Park             21.39   2
18 Schetzel, Samantha           Kinderhook               21.41   3
19 Birks, Heather               Clifton Park             21.63   2
20 Wilson, Alexandra            Averill Park             21.94   1
21 Hariman, Natalie             Country Mill             23.09   2
22 Ward, Sonya                  Averill Park             23.13   2

200 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Hanson, Kelsey               Clifton Park             34.32   1
 2 Palma, Erin                  Schuylervill             35.66   1
 3 Robinson, Lily               Clifton Park             36.13   3
 4 MC Carty, Abigail            Averill Park             37.06   1
 5 Harke, Sullay                Argyle                   37.70   1
 6 Santana, Jazmine             Capital Dist             38.49   2
 7 Bonhote, Sarah               Argyle                   38.75   2
 8 Barry, Shana                 Kinderhook               39.70   2
 9 Bonhote, Lisa                Argyle                   41.09   1
10 Weeks, Ariel                 Clifton Park             42.47   3
11 Hall, Monica                 Kinderhook               43.40   1
12 Birks, Heather               Clifton Park             47.20   2
13 Occhiogosso, Lauren          Clifton Park             48.55   3

400 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Van Alstyne, Morgan          Kinderhook             1:20.19
 2 Visconti, Rachel             Kinderhook             1:22.90
 3 Qua, Emily                   Kinderhook             1:31.21
 4 Palma, Erin                  Schuylervill           1:39.11
 5 Occhiogosso, Lauren          Clifton Park           1:40.67
 6 LA Bounty, Megan             Kinderhook             1:47.11

800 Meter Dash Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Van Alstyne, Morgan          Kinderhook             3:02.07
 2 Lane, Brittney               Argyle                 3:06.30
 3 Lemme, Kaylene               Unattached             3:23.55
 4 Lankof, Nora                 Kinderhook             3:27.11
 5 Knwax, Emily                 Momemtum               3:36.59
 6 Wadsworth, Kristina          Unattached             3:43.52
 7 LA Bounty, Megan             Kinderhook             3:52.16

1500 Meter Run Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Knwax, Emily                 Momemtum               6:50.70
 2 Wadsworth, Kristina          Unattached             7:25.40

4x100 Meter Relay Bantam Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                                1:07.88
 2 Argyle- Lites  'A'                                  1:15.23
 3 Kinderhook Elks  'B'                                1:17.09
 4 Clifton Park Track Club  'A'                        1:23.34

4x400 Meter Relay Bantam Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                                6:02.69

High Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Ward, Sonya                  Averill Park             0.86m    2-09.75
 2 Crawford, Chalice            Clifton Park             0.83m    2-08.75
-- Kazmierowztrima, Dylan       Unattached                  NH
-- Trifaro-Aggas, Brtittney     Clifton Park                NH

Long Jump Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Duma, Katie                  Averill Park             3.32m   10-10.75
 2 MC Carty, Abigail            Averill Park             3.31m   10-10.50
 3 Bodratti, Lisa               Kinderhook               3.16m   10-04.50
 4 Lemme, Kaylene               Unattached               2.76m    9-00.75
 5 Boyle, Sarah                 Averill Park             2.54m    8-04.00
 6 Qua, Emily                   Kinderhook               2.39m    7-10.25
 7 Wilson, Alexandra            Averill Park             2.30m    7-06.50
 7 Thompson, Danielle           Clifton Park             2.30m    7-06.50
 9 Weeks, Ariel                 Clifton Park             2.13m    7-00.00
10 Birks, Heather               Clifton Park             2.00m    6-06.75
11 Crawford, Chalice            Clifton Park             1.98m    6-06.00
12 Wadsworth, Kristina          Unattached               1.96m    6-05.25
13 Hariman, Natalie             Country Mill             1.46m    4-09.50

Shot Put Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Duma, Katie                  Averill Park             5.19m   17-00.50
 2 Kazmierowztrima, Dylan       Unattached               4.12m   13-06.25
 3 Curl, Justine                Unattached               3.76m   12-04.00
 4 Wilson, Alexandra            Averill Park             2.85m    9-04.25

Javelin Throw Bantam Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Duma, Katie                  Averill Park            16.05m      52-08
 2 Kazmierowztrima, Dylan       Unattached               8.50m      27-11

100 Meter Dash Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Whalen, Ellen                Adirondack               14.27
 2 DI Nuzzo, Illissa            Clifton Park             14.56
 3 Zander, Rebecca              Kinderhook               15.25
 4 Becker, Corinne              Olympic Regi             15.50
 5 O'Keefe, Brittania           Argyle                   15.75
 5 Williamson, Johniesha        Capital Dist             15.75
 7 Brooks, Samantha             Unattached               15.76
 8 Flanagan, Meghan             Averill Park             15.82

100 Meter Dash Midget Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Whalen, Ellen                Adirondack               14.34q  3
 2 DI Nuzzo, Illissa            Clifton Park             14.73q  2
 3 Zander, Rebecca              Kinderhook               15.58q  1
 4 O'Keefe, Brittania           Argyle                   15.68q  1
 5 Williamson, Johniesha        Capital Dist             15.74q  3
 6 Flanagan, Meghan             Averill Park             15.98q  2
 6 Brooks, Samantha             Unattached               15.98q  1
 8 Becker, Corinne              Olympic Regi             15.99q  2
 9 Karampatos, Amanda           Unattached               16.01   2
10 Arquette, Rachel             Cross Town               16.03   2
11 Klein, Kathleen              Clifton Park             16.04   1
12 Santana, Jacilyne            Capital Dist             16.07   3
13 Jackman, Ashley              Cross Town               16.20   1
14 Moncieffe, Marissa           Capital Dist             16.46   2
15 Mazzochi, Alexis             Argyle                   16.52   1
16 Kanarkiewicz, Joan           Cross Town               16.92   1
17 Varosy, Sophia               Argyle                   17.01   3
18 Robertson, Camille           Unattached               17.13   1
19 Dibiasio, Allana             Averill Park             17.15   2
20 Fowler, Anna                 Schuylervill             17.41   2
21 Reece, Heather               Adirondack               17.46   3
22 Jolly, Carolyn               Kinderhook               18.97   3
23 Stevens, Betsy               Averill Park             21.03   3

200 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Wright, Lasha                Capital Dist             31.87   1
 2 Moncieffe, Marissa           Capital Dist             32.13   1
 3 Rappazzo, Alexandria         Unattached               32.19   3
 4 Daniels, Stephanie           Clifton Park             32.23   2
 5 Will, Morgan                 Averill Park             33.14   2
 6 Becker, Corinne              Olympic Regi             33.22   2
 7 Kivlen, Elizabeth            Averill Park             34.71   3
 8 Lemme, Jackie                Unattached               35.08   1
 9 Zander, Rebecca              Kinderhook               36.42   3
10 Mott, Jennifer               Kinderhook               37.20   3
11 Bernesser, Thersea           Cross Town               37.38   2
12 Ripley, Daisy                Argyle                   37.61   2
13 Cappozzo, Lindsay            Kinderhook               37.80   3
14 Tousignant-Pien, Oliva       Unattached               38.29   1
15 Robertson, Camille           Unattached               39.11   1
16 Vitillo, Jamie               Unattached               39.44   1

400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Goodwin, Meaghan             Clifton Park           1:12.11   1
 2 O'Keefe, Brittania           Argyle                 1:13.27   3
 3 Rappazzo, Alexandria         Unattached             1:14.03   4
 4 Daniels, Stephanie           Clifton Park           1:14.37   1
 5 Wighiman, Leah               Chatham Gold           1:14.75   2
 6 Maher, Meaghan               Kinderhook             1:16.99   2
 7 Valentine, Samantha          Argyle                 1:17.45   3
 8 Van Alstyne, Jessica         Kinderhook             1:18.35   1
 9 Klein, Kathleen              Clifton Park           1:19.68   1
10 Lemme, Jackie                Unattached             1:20.20   3
11 Varosy, Sophia               Argyle                 1:20.38   4
12 Mott, Jennifer               Kinderhook             1:23.36   3
13 Mazzochi, Alexis             Argyle                 1:24.44   4
14 Tousignant-Pien, Oliva       Unattached             1:24.58   3
15 Ripley, Daisy                Argyle                 1:24.92   4
16 Kanarkiewicz, Joan           Cross Town             1:25.52   2
17 Giglio, Samantha             Bethlehem              1:25.94   2
18 Stacy, Jamie                 Averill Park           1:27.82   1
19 Jackman, Ashley              Cross Town             1:27.83   1
20 Fowler, Anna                 Schuylervill           1:29.93   2
21 Hoffman, Holly               Cross Town             1:33.37   2

800 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Fung, Ashley                 Argyle                 2:43.38   1
 2 Goodwin, Meaghan             Clifton Park           2:52.55   1
 3 Wexler, Emily                Country Mill           3:06.12   2
 4 Madsen, Hayley               Unattached             3:06.33   1
 5 Wadsworth, Katherine         Unattached             3:07.95   1
 6 Van Alstyne, Jessica         Kinderhook             3:08.16   2
 7 Santana, Joselyne            Capital Dist           3:31.02   2
 8 Giglio, Samantha             Bethlehem              3:31.08   1
 9 Dennis, Stephanie            Kinderhook             3:36.92   1
10 MC Carthy, Devin             Averill Park           3:38.35   1

1500 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lane, Caitlin                Argyle                 5:07.94
 2 Davidson, Hannah             Argyle                 5:19.40
 3 Koonz, Kayla                 Unattached             6:03.58
 4 Madsen, Hayley               Unattached             6:05.10
 5 Wadsworth, Katherine         Unattached             6:07.81
 6 O'Brien, Mollie              Averill Park           6:27.61
 7 Hoffman, Holly               Cross Town             7:12.56
 8 Rush, Taylor                 Averill Park           7:27.84
-- Daley, Parker                Averill Park               DNF

3000 Meter Run Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Fung, Emily                  Argyle                11:31.00
 2 Dudziak, Kathleen            Unattached            12:45.00
 3 Koonz, Kayla                 Unattached            13:00.00
 4 Daley, Parker                Averill Park          15:00.00

80 Meter Hurdles Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kivlen, Elizabeth            Averill Park             17.23
 2 Wexler, Emily                Country Mill             17.82
 3 Hanson, Kelsey               Clifton Park             17.93
 4 Wheeler, Morgan              Averill Park             17.94
 5 Urbanczy, Victoria           Averill Park             19.35
 6 Wagner, Madelyne             Unattached               19.58

4x100 Meter Relay Midget Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Capital District Rockets  'A'                       1:00.36
 2 Clifton Park Track Club  'A'                        1:04.42
 3 Kinderhook Elks  'A'                                1:04.49
 4 Averill Park Road Runners  'B'                      1:05.04
 5 Cross Town Striders  'A'                            1:06.02
 6 Averill Park Road Runners  'A'                      1:08.57

4x400 Meter Relay Midget Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Argyle- Lites  'A'                                  5:22.16
 2 Capital District Rockets  'A'                       5:47.76

4x800 Meter Relay Midget Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Argyle- Lites  'A'                                 11:17.52

High Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Wheeler, Morgan              Averill Park             1.13m    3-08.50
 2 Goodwin, Meaghan             Clifton Park             1.10m    3-07.25
 3 Richardson, Katie            Averill Park             1.07m    3-06.00
 3 Urbanczy, Victoria           Averill Park             1.07m    3-06.00
 5 Atchinson, Jamie             Averill Park             1.04m    3-05.00
 6 Wolin, Jenifer               Schuylervill             1.01m    3-03.75
 6 O'Brien, Mollie              Averill Park             1.01m    3-03.75
 8 Jolly, Carolyn               Kinderhook               0.86m    2-09.75

Long Jump Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Whalen, Ellen                Adirondack               4.09m   13-05.00
 2 Rappazzo, Alexandria         Unattached               4.01m   13-02.00
 3 Wighiman, Leah               Chatham Gold             3.42m   11-02.75
 4 Maher, Meaghan               Kinderhook               3.25m   10-08.00
 5 O'Brien, Mollie              Averill Park             3.24m   10-07.75
 6 Urbanczy, Victoria           Averill Park             3.20m   10-06.00
 7 Dibiasio, Allana             Averill Park             3.19m   10-05.75
 8 Flanagan, Meghan             Averill Park             3.18m   10-05.25
 9 Madsen, Hayley               Unattached              J3.18m   10-05.25
10 Will, Morgan                 Averill Park            J3.05m   10-00.25
11 Atchinson, Jamie             Averill Park            J2.95m    9-08.25
12 Giglio, Samantha             Bethlehem               J2.84m    9-04.00
13 Stacy, Jamie                 Averill Park            J2.72m    8-11.25
14 Wolin, Jenifer               Schuylervill            J2.55m    8-04.50
15 Brooks, Samantha             Unattached              J3.16m   10-04.50
16 Wagner, Madelyne             Unattached              J2.48m    8-01.75
17 Jolly, Carolyn               Kinderhook              J2.31m    7-07.00
18 Rush, Taylor                 Averill Park            J2.29m    7-06.25
19 Wensley, Melissa             Averill Park             2.29m    7-06.25
20 Cappozzo, Lindsay            Kinderhook              J2.06m    6-09.25
21 Stevens, Betsy               Averill Park             2.15m    7-00.75
21 Parsons, Kate                Kinderhook              J2.51m    8-03.00

Shot Put Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Capano, Alicia               Averill Park             8.36m   27-05.25
 2 Reece, Heather               Adirondack               7.80m   25-07.25
 3 Parsons, Kate                Kinderhook               6.55m   21-06.00

Discus Throw Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Capano, Alicia               Averill Park            21.19m      69-06
 2 Pehmoeller, Alyssa           Unattached              15.96m      52-04
 3 Parsons, Kate                Kinderhook              12.76m      41-10
 4 MC Carthy, Devin             Averill Park            10.24m      33-07

Javelin Throw Midget Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Wheeler, Morgan              Averill Park            24.24m      79-06
 2 Capano, Alicia               Averill Park            21.92m      71-11
 3 Karampatos, Amanda           Unattached              17.52m      57-06
 4 Wexler, Emily                Country Mill            16.47m      54-00
 5 Stacy, Jamie                 Averill Park            15.10m      49-06
 6 Robertson, Camille           Unattached              14.01m      45-11
 7 Dudziak, Kathleen            Unattached              13.78m      45-02
 8 Wensley, Melissa             Averill Park             8.52m      27-11
 9 Stevens, Betsy               Averill Park             7.34m      24-01

100 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Brooks, Carly                Unattached               14.22
 2 Bramski, Jessica             Unattached               14.53
 3 Sweet, Katy                  Unattached               15.10
 4 DE Martino, Claudia          Clifton Park             15.14
 5 Hovancik, Jessica            Kinderhook               15.45
 6 McHugh, Taylor               Kinderhook               15.75
 7 Wardwell, Patricia           Clifton Park             15.95

100 Meter Dash Youth Girls
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
-- Clayton, Zachary             Adirondack                 SCR
 1 Brooks, Carly                Unattached               14.26q  1
 2 Bramski, Jessica             Unattached               14.74q  1
 3 DE Martino, Claudia          Clifton Park             15.30q  2
 4 Sweet, Katy                  Unattached               15.68q  2
 5 Hovancik, Jessica            Kinderhook               15.69q  2
 6 McHugh, Taylor               Kinderhook               15.96q  1
 7 Wardwell, Patricia           Clifton Park             16.47q  1
 8 Kornak, Lauren               Unattached               17.08q  2
 9 Trifaro-Aggas, Brtittney     Clifton Park             22.86   1

200 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Reece, Heidi                 Adirondack               29.14   1
 2 Brooks, Carly                Unattached               30.57   3
 3 Bramski, Jessica             Unattached               30.58   3
 4 Bendzin, Julia               Averill Park             31.11   1
 5 Burtis, Noel                 Kinderhook               31.24   2 
 6 Pellant, Erin                Kinderhook               31.44   2
 7 Patti, Hayle                 Averill Park             31.53   1
 8 Stevens, Liz                 Averill Park             31.71   3
 9 Diegel, Nicole               Averill Park             31.73   1
10 Lantry, Tarah                Averill Park             32.77   2
11 Fleming, Kelly               Olympic Regi             33.55   1
12 Sweet, Katy                  Unattached               33.66   2
13 Manners, Sarah               Unattached               33.93   3
14 Hovancik, Jessica            Kinderhook               34.17   2
15 Kornak, Lauren               Unattached               36.22   1
16 Weeks, Melissa               Clifton Park             37.90   2

400 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wensley, Brittney            Averill Park           1:12.56
 2 Fleming, Kelly               Olympic Regi           1:14.33
 3 Stone, Karli                 Averill Park           1:16.71

800 Meter Dash Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Reece, Heidi                 Adirondack             2:37.44

1500 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wensley, Brittney            Averill Park           5:34.07
 2 Hollinger, Andrea            Averill Park           5:44.95
 3 Empie, Sarah                 Averill Park           5:55.31
 4 Nabozny, Julie               Kinderhook             5:59.55

3000 Meter Run Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hollinger, Andrea            Averill Park          11:33.00
 2 Salisbury, Elizabeth         Averill Park          14:06.00

100 Meter Hurdles Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Pellant, Erin                Kinderhook               19.00
 2 Fazioli, Nora                Averill Park             19.83
 3 Patti, Hayle                 Averill Park             20.45
 4 Hovancik, Jessica            Kinderhook               20.87

200 Meter Hurdles Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Burtis, Noel                 Kinderhook               32.90
 2 Stevens, Liz                 Averill Park             32.92

4x100 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                                  58.99
 2 Averill Park Road Runners  'A'                        59.88

4x800 Meter Relay Youth Girls
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Averill Park Road Runners  'A'                     12:50.92

High Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Pellant, Erin                Kinderhook               1.40m    4-07.00
 1 Bendzin, Julia               Averill Park             1.40m    4-07.00
 3 Empie, Sarah                 Averill Park             1.31m    4-03.50
 4 Fazioli, Nora                Averill Park             1.16m    3-09.50
 5 Ward, Shelby                 Averill Park             1.13m    3-08.50
 6 Friedlander, Lee             Averill Park             1.10m    3-07.25
 7 Ferguson, Nicole             Averill Park             1.07m    3-06.00
 8 Salisbury, Elizabeth         Averill Park             1.04m    3-05.00

Long Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Stevens, Liz                 Averill Park             4.38m   14-04.50
 2 Brooks, Carly                Unattached               4.09m   13-05.00
 3 Bendzin, Julia               Averill Park             3.88m   12-08.75
 4 Stone, Karli                 Averill Park             3.75m   12-03.75
 5 Diegel, Nicole               Averill Park             3.68m   12-01.00
 6 Patti, Hayle                 Averill Park             3.62m   11-10.50
 7 Fazioli, Nora                Averill Park             3.47m   11-04.75
 8 Wardwell, Patricia           Clifton Park             3.36m   11-00.25
 9 Weeks, Melissa               Clifton Park             3.12m   10-03.00
10 Foley, Ashley                Averill Park             2.44m    8-00.25

Triple Jump Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Stevens, Liz                 Averill Park             9.98m   32-09.00
 2 Bramski, Jessica             Unattached               7.92m   26-00.00
 3 Manners, Sarah               Unattached               7.26m   23-10.00

Shot Put Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dinovo, Nicole               Unattached              10.35m   33-11.50
 2 Pehmoeller, Lindsay          Unattached               8.82m   28-11.25
 3 Brown, Emily                 Averill Park             8.06m   26-05.50
 4 Litchko, Stephanie           Averill Park             7.14m   23-05.25
 5 Hannay, Sarah                Unattached               7.02m   23-00.50
 6 Ward, Shelby                 Averill Park             7.01m   23-00.00

Discus Throw Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dinovo, Nicole               Unattached              23.41m      76-10
 2 Brown, Emily                 Averill Park            21.66m      71-01
 3 Pehmoeller, Lindsay          Unattached              21.19m      69-06
 4 Ferguson, Nicole             Averill Park            18.93m      62-01
 5 Hannay, Sarah                Unattached              18.06m      59-03
 6 Litchko, Stephanie           Averill Park            17.92m      58-09
 7 Manners, Sarah               Unattached              14.80m      48-07
 8 Foley, Ashley                Averill Park            10.53m      34-06
 9 Kerr-Mace, Sarah             Averill Park            10.00m      32-10

Javelin Throw Youth Girls
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hannay, Sarah                Unattached              18.16m      59-07
 2 Kerr-Mace, Sarah             Averill Park             8.89m      29-02

100 Meter Dash Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Unknown, Unknown             Unattached               14.27

200 Meter Dash Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Downing, Tasha               Unattached               24.64
 2 Unknown, Unknown             Unattached               29.23

400 Meter Dash Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Downing, Tasha               Unattached               55.63

1500 Meter Race Walk Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Masters, Donna               Unattached             8:42.11

High Jump Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Laramee, Kristy              Unattached               1.70m    5-07.00
 2 Joki, Sara                   Schuylervill             1.45m    4-09.00

100 Meter Dash Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Weber, Danielle              Adirondack               13.65
 2 Lewie, Kayla                 Schuylervill             14.04
 3 Fortunato, Amelia            Adirondack               14.77

200 Meter Dash Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lape, Rebecca                Averill Park             32.46

400 Meter Dash Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jackman, Cassandra           Cross Town             1:06.11

800 Meter Dash Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Herdic, Caitrin              Momemtum               2:57.66
 2 Houle, Katie                 Unattached             3:08.67

1500 Meter Dash Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Herdic, Caitrin              Momemtum               5:58.70
 2 Houle, Katie                 Unattached             6:30.84

1500 Meter Race Walk Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Zacharchuk, Emily            Schuylervill          10:10.26
 2 Gniewek, Jacalyn             Unattached            10:41.51

100 Meter Hurdles Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bessette, Heather            Olympic Regi             17.68
 2 Stark, Peri                  Schuylervill             18.01
 3 Bold, Liz                    Schuylervill             21.15
 4 Wakeman, Gabriella           Olympic Regi             22.51

400 Meter Hurdles Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bessette, Heather            Olympic Regi           1:08.74
 2 Rybok, Jennifer              Adirondack             1:14.69
 3 Stark, Peri                  Schuylervill           1:17.88
 4 Bold, Liz                    Schuylervill           1:22.03

3000 Meter Steeplechase Intermediate Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lewie, Kayla                 Schuylervill          10:06.00
 2 Zacharchuk, Emily            Schuylervill          10:47.00

4x100 Meter Relay Intermediate Women
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Adrirondack Runners  'A'                              53.37

4x400 Meter Relay Intermediate Women
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Adrirondack Runners  'A'                            4:57.09

High Jump Intermediate Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Fabey, Alissa                Unattached               1.45m    4-09.00

Long Jump Intermediate Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Fabey, Alissa                Unattached               4.44m   14-07.00
 2 Stark, Peri                  Schuylervill             4.34m   14-03.00
 3 Bold, Liz                    Schuylervill             4.04m   13-03.25
 4 Wakeman, Gabriella           Olympic Regi             3.55m   11-07.75
 5 Houle, Katie                 Unattached               3.54m   11-07.50
-- Herdic, Caitrin              Momemtum                  FOUL

Triple Jump Intermediate Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Stark, Peri                  Schuylervill             9.72m   31-10.75
 2 Herdic, Caitrin              Momemtum                 8.78m   28-09.75
 3 Houle, Katie                 Unattached               7.96m   26-01.50

Shot Put Intermediate Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zeglen, Kimberely            Unattached               8.95m   29-04.50
 2 Salisbury, Diana             Averill Park             7.81m   25-07.50

Discus Throw Intermediate Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zeglen, Kimberely            Unattached              30.13m      98-10
 2 Salisbury, Diana             Averill Park            27.84m      91-04
 3 Lape, Rebecca                Averill Park            22.70m      74-06

100 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Palulis, Melissa             Adirondack               13.03

200 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Palulis, Melissa             Adirondack               27.05

400 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Palulis, Melissa             Adirondack             1:00.61

800 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Fitzgerald, Chelsea          Troy                   2:43.30
 2 Wensley, Elizabeth           Averill Park           2:51.19

1500 Meter Dash Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Fitzgerald, Chelsea          Troy                   5:50.15

3000 Meter Run Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wensley, Elizabeth           Averill Park          14:01.00

3000 Meter Steeplechase Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gniewek, Jacalyn             Unattached             8:21.00

Shot Put Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mills, Erika                 Country Mill             6.71m   22-00.25

Discus Throw Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mills, Erika                 Country Mill            23.15m      75-11

Javelin Throw Young Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mills, Erika                 Country Mill            18.90m      62-00

Shot Put Masters Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dinovo, Nicole               Unattached               8.06m   26-05.50

Discus Throw Masters Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Madden, Tammy                Unattached              23.80m      78-01

Javelin Throw Masters Women
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Robins, Linda                Unattached              19.96m      65-06

100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Curto, Angelo                Clifton Park             18.92
 2 Madsen, Trevor               Chatham Gold             19.00
 3 Litchko, Zackery             Averill Park             19.80
 4 Mazzochi, Nicholas           Argyle                   19.91
 5 Valentine, Mitchell          Argyle                   21.77
 6 Mills, Casey                 Country Mill             23.00
 7 Wolin, Bryan                 Schuylervill             24.00

400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Litchko, Zackery             Averill Park           1:37.73
 2 Kirby, William               Unattached             1:47.44

800 Meter Dash Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wadsworth, Ryan              Unattached             3:52.68
 2 Kirby, William               Unattached             3:54.44

1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Wadsworth, Ryan              Unattached             7:23.40

High Jump Sub-Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Luzinas, Tyler               Averill Park             0.77m    2-06.25

Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Curto, Angelo                Clifton Park             2.69m    8-10.00
 2 Madsen, Trevor               Chatham Gold             2.45m    8-00.50
 3 Luzinas, Tyler               Averill Park             1.95m    6-04.75
 4 Kirby, William               Unattached               1.76m    5-09.25
 5 Wadsworth, Ryan              Unattached               1.61m    5-03.50

100 Meter Dash Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Johnson, Chris               Averill Park             15.11
 2 Frenette, Peter              Olympic Regi             15.59
 3 Dempsey, Brendan             Clifton Park             16.36
 4 Miller, Christopher          Averill Park             16.59
 5 Keyes, Joshua                Chatham Gold             16.93
 6 Handley-Miner, Isaac         Unattached               17.10
 7 Clark, Nicholas              Unattached               17.43
 8 Thompson, D.J.               Clifton Park             17.65

100 Meter Dash Bantam Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Johnson, Chris               Averill Park             15.51q  2
 2 Frenette, Peter              Olympic Regi             15.53q  2
 3 Dempsey, Brendan             Clifton Park             16.39q  1
 4 Miller, Christopher          Averill Park             16.46q  1
 5 Clark, Nicholas              Unattached               17.28q  2
 6 Handley-Miner, Isaac         Unattached               17.34q  1
 7 Keyes, Joshua                Chatham Gold             17.37q  2
 8 Thompson, D.J.               Clifton Park             17.68q  1
 9 Waheed, Khalil               Kinderhook               17.71   1
10 Blanchard, Steve             Clifton Park             17.79   1
11 Beighey, Matthew             Clifton Park             17.95   1
12 Collins, Zachary             Chatham Gold             20.41   2
13 Bruce, Benjamin              Clifton Park             20.82   2
14 Katawicz, Jesse              Clifton Park             21.32   1
15 Brousseau, Timmy             Clifton Park             21.95   2

200 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Johnson, Chris               Averill Park             34.51   1
 2 Keyes, Joshua                Chatham Gold             36.19   2
 3 Faure, Tristan               Averill Park             36.46   1
 4 Niemann, Michael             Kinderhook               38.04   2
 5 Will, Jonathan               Averill Park             40.30   2
 6 Coughlin, Eamonn             Averill Park             40.87   1
 7 Jakiela, Kasy                Kinderhook               41.66   2
 8 Clark, Nicholas              Unattached               44.35   1
 9 Bruce, Benjamin              Clifton Park             47.79   1

400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Frenette, Peter              Olympic Regi           1:16.43   1
 2 Rappazzo, Garrett            Unattached             1:18.27   1
 3 Best, Ryan                   Kinderhook             1:21.43   2
 4 MC Dougal, Peter             Momemtum               1:22.89   2
 5 Cashin, Conor                Unattached             1:22.99   2
 6 Hollinger, Robert            Averill Park           1:23.43   1
 7 Clark, Nicholas              Unattached             1:23.64   1
 8 Niemeyer, Mitchell           Kinderhook             1:25.34   2
 9 Will, Jonathan               Averill Park           1:25.37   2
10 Coughlin, Eamonn             Averill Park           1:28.51   1
11 Pellant, Avery               Kinderhook             1:28.76   1
12 Mardon, Daniel               Averill Park           1:33.16   2

800 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Lane, Austin                 Argyle                 2:54.33   2
 2 MC Dougal, Peter             Momemtum               3:02.23   2
 3 Best, Ryan                   Kinderhook             3:04.17   1
 4 Blanchard, Steve             Clifton Park           3:05.94   2
 5 Henricks, Justin             Averill Park           3:12.37   2
 6 Beighey, Matthew             Clifton Park           3:16.86   1
 7 Coughlin, Eamonn             Averill Park           3:19.73   1
 8 Longe, Joshua                Kinderhook             3:19.96   2
 9 Cashin, Conor                Unattached             3:24.12   1
10 Jennings, Nick               Kinderhook             3:42.47   1
11 Bruni, Michael               Averill Park           3:48.84   2
-- Rappazzo, Garrett            Unattached                 DNF   1

1500 Meter Run Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 MC Dougal, Peter             Momemtum               5:46.80
 2 Henricks, Justin             Averill Park           5:55.70
 3 Hollinger, Robert            Averill Park           6:21.80
 4 Longe, Joshua                Kinderhook             6:41.10
 5 Jennings, Nick               Kinderhook             6:55.20
 6 Bruni, Michael               Averill Park           7:12.90

4x100 Meter Relay Bantam Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Clifton Park Track Club  'A'                        1:10.20
 2 Kinderhook Elks  'A'                                1:12.46

4x400 Meter Relay Bantam Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                                6:32.30
-- Kinderhook Elks  'B'                                     DQ

High Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Richardson, Scott            Averill Park             1.10m    3-07.25
 2 Faure, Tristan               Averill Park             1.04m    3-05.00
 3 Bruni, Michael               Averill Park             0.86m    2-09.75

Long Jump Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Frenette, Peter              Olympic Regi             3.45m   11-04.00
 2 Miller, Christopher          Averill Park             3.19m   10-05.75
 3 Henricks, Justin             Averill Park             3.18m   10-05.25
 4 Johnson, Chris               Averill Park             3.17m   10-05.00
 5 Handley-Miner, Isaac         Unattached               3.16m   10-04.50
 6 Rappazzo, Garrett            Unattached               3.01m    9-10.50
 7 Faure, Tristan               Averill Park             2.87m    9-05.00
 8 Keyes, Joshua                Chatham Gold             2.79m    9-02.00
 9 Will, Jonathan               Averill Park             2.55m    8-04.50
10 Collins, Zachary             Chatham Gold             2.38m    7-09.75
11 Diegel, Philip               Averill Park             2.35m    7-08.50
12 Bruce, Benjamin              Clifton Park             2.10m    6-10.75
13 Brousseau, Timmy             Clifton Park             1.56m    5-01.50

Shot Put Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Cleland, Thomas              Kinderhook               5.77m   18-11.25
 2 Luzinas, Zak                 Averill Park             5.56m   18-03.00
 3 Diegel, Philip               Averill Park             4.90m   16-01.00
 4 Richardson, Scott            Averill Park             4.80m   15-09.00
 5 MACKERER, Samuel             Chatham Gold             4.14m   13-07.00
 6 Collins, Zachary             Chatham Gold             3.61m   11-10.25

Javelin Throw Bantam Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hollinger, Robert            Averill Park            17.86m      58-07
 2 Richardson, Scott            Averill Park            14.80m      48-07
 3 Luzinas, Zak                 Averill Park            13.72m      45-00
 4 Diegel, Philip               Averill Park            12.46m      40-10

100 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Barker, Bryce                Olympic Regi             14.81
 2 Muldoney, Keegan             Olympic Regi             15.26
 3 Ballard, Michael             Clifton Park             15.90
 4 Glover, Jamie                Clifton Park             15.92
 5 Herdic, Conor                Unattached               16.18
 6 Kraus, Bourke                Clifton Park             16.22
 7 Dempsey, Justin              Clifton Park             16.67
 8 MC Carty, Eithne             Unattached               16.99

100 Meter Dash Midget Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
-- Keyes, Joshua                Chatham Gold               SCR
-- Johnson, Chris               Averill Park               SCR
-- Dempsey, Brendan             Clifton Park               SCR
-- Clark, Nicholas              Unattached                 SCR
-- Frenette, Peter              Olympic Regi               SCR
 1 Barker, Bryce                Olympic Regi             14.69q  1
 2 Muldoney, Keegan             Olympic Regi             15.49q  2
 3 Ballard, Michael             Clifton Park             15.76q  1
 4 Glover, Jamie                Clifton Park             16.01q  2
 4 Herdic, Conor                Unattached               16.01q  1
 6 Kraus, Bourke                Clifton Park             16.22q  2
 7 Dempsey, Justin              Clifton Park             16.24q  1
 8 MC Carty, Eithne             Unattached               16.84q  2
 9 Clark, Zachery               Unattached               17.29   1 
10 Kerr-Mace, Ian               Averill Park             17.67   1
11 Cayea, Chris                 Unattached               17.97   1
12 Curto, Anthony               Clifton Park             18.11   1

200 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Barker, Bryce                Olympic Regi             31.27   2
 2 Frost-Tift, Seth             Averill Park             33.79   2
 3 Glover, Jamie                Clifton Park             33.91   1
 4 Kraus, Bourke                Clifton Park             34.56   1
 5 Waheed, Daniel               Kinderhook               34.59   1
 6 Guay, Cody                   Unattached               34.84   1
 7 MC Carty, Eithne             Unattached               36.87   1
 8 Cayea, Chris                 Unattached               38.69   2
 9 Ward, Blake                  Clifton Park             39.36   2
10 Clark, Zachery               Unattached               39.51   1

400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 Caldwell, Alex               Clifton Park           1:13.03   2
 2 Guay, Cody                   Unattached             1:18.27   1
 3 Scarano, Jeffrey             Kinderhook             1:19.18   1
 4 Lynd, John                   Averill Park           1:23.19   2
 5 Boyle, Evan                  Averill Park           1:23.63   2
 6 Clark, Zachery               Unattached             1:27.27   1
 7 Ferraro, Michael             Clifton Park           1:33.23   1

800 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  H# Points
=========================================================================
 1 MC Dougal, Andrew            Momemtum               2:34.40   1
 2 Kriwox, Neil                 Momemtum               2:44.37   2
 3 Mort, Tyler                  Kinderhook             2:49.91   2
 4 Henderson, Kellen            Unattached             2:49.96   1
 5 Caldwell, Alex               Clifton Park           2:56.13   2
 6 Stein, Colin                 Kinderhook             2:58.40   1
 7 Herdic, Conor                Unattached             2:59.15   2
 8 Waheed, Daniel               Kinderhook             3:04.13   1
 9 Hollinger, Jeffrey           Averill Park           3:08.10   2
10 Coon, Ryan                   Unattached             3:08.27   1
11 Longe, Dennis                Kinderhook             3:10.75   1
12 MC Graw, Daniel              Clifton Park           3:10.87   1

3000 Meter Dash Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 MC Dougal, Andrew            Momemtum              10:05.00
 2 Kriwox, Neil                 Momemtum              11:14.00
 3 Maglaras, James              Clifton Park          14:05.00

1500 Meter Run Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 MC Dougal, Andrew            Momemtum               5:05.24
 2 Coon, Ryan                   Unattached             5:15.11
 3 Suriano, Zachury             Clifton Park           5:35.67
 4 Henderson, Kellen            Unattached             5:46.79
 5 Stein, Colin                 Kinderhook             5:54.21
 6 Boyle, Evan                  Averill Park           6:03.47
 7 Hollinger, Jeffrey           Averill Park           6:04.52
 8 Longe, Dennis                Kinderhook             6:13.11
 9 Mills, Brandon               Country Mill           6:15.00

80 Meter Hurdles Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Muldoney, Keegan             Olympic Regi             16.43
 2 Dempsey, Justin              Clifton Park             17.37
 3 Ward, Blake                  Clifton Park             17.82
 4 Madden, William              Olympic Regi             18.21
 5 Foley, William               Averill Park             18.72

4x100 Meter Relay Midget Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Clifton Park Track Club  'A'                        1:09.96

4x800 Meter Relay Midget Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                               12:56.61

High Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Frost-Tift, Seth             Averill Park             1.13m    3-08.50
 1 Muldoney, Keegan             Olympic Regi             1.13m    3-08.50
 3 Waheed, Daniel               Kinderhook               1.10m    3-07.25
 4 Madden, William              Olympic Regi             1.01m    3-03.75

Long Jump Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Barker, Bryce                Olympic Regi             3.85m   12-07.75
 2 Mort, Tyler                  Kinderhook               3.77m   12-04.50
 3 Kriwox, Neil                 Momemtum                 3.45m   11-04.00
 4 Ballard, Michael             Clifton Park             3.43m   11-03.00
 5 Scarano, Jeffrey             Kinderhook               3.40m   11-02.00
 6 MC Graw, Daniel              Clifton Park             3.21m   10-06.50
 7 Piazza, Lucas                Averill Park             2.94m    9-07.75
 8 Madden, William              Olympic Regi             2.91m    9-06.75
 9 Foley, William               Averill Park             2.85m    9-04.25
10 Lynd, John                   Averill Park             2.75m    9-00.25
11 Maglaras, James              Clifton Park             2.68m    8-09.50

Shot Put Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Noll, Kenneth                Kinderhook               9.38m   30-09.25
 2 Curto, Anthony               Clifton Park             6.05m   19-10.25
 3 MC Intyre, Daniel            Averill Park             5.52m   18-01.50
 4 Qua, John                    Kinderhook               5.40m   17-08.75
 5 Mills, Brandon               Country Mill             5.32m   17-05.50

Discus Throw Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Noll, Kenneth                Kinderhook              23.91m      78-05
 2 Mills, Brandon               Country Mill            14.52m      47-08
 3 MC Intyre, Daniel            Averill Park            14.13m      46-04
 4 Foley, William               Averill Park            14.02m      46-00
 5 Piazza, Lucas                Averill Park            13.10m      43-00
 6 Kerr-Mace, Ian               Averill Park            10.49m      34-05
 7 Qua, John                    Kinderhook               9.74m      31-11

Javelin Throw Midget Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Noll, Kenneth                Kinderhook              18.06m      59-03
 2 Mills, Brandon               Country Mill            17.92m      58-09
 3 MC Intyre, Daniel            Averill Park            12.87m      42-03
 4 Qua, John                    Kinderhook              11.64m      38-02

100 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
Finals
 1 Schmidt, Alec                Unattached               13.48
 2 Leblanc, Joshua              Olympic Regi             14.09
 3 Whitaker, Seth               Clifton Park             14.76
 4 Graham, Kyle                 Unattached               15.02
 5 Vossler, Thomas              Olympic Regi             15.08
 6 Czajka, Tim                  Kinderhook               15.23
 7 Moncrieffe, Tashan           Capital Dist             15.30
 8 Fahrenkopf, Nolan            Averill Park             16.19

100 Meter Dash Youth Boys
==================================================================
   Name                    Year Team                   Prelims  H#
==================================================================
Preliminaries
 1 Schmidt, Alec                Unattached               13.55q  1
 2 Leblanc, Joshua              Olympic Regi             13.73q  2
 3 Whitaker, Seth               Clifton Park             14.52q  1
 4 Czajka, Tim                  Kinderhook               14.70q  1
 5 Graham, Kyle                 Unattached               14.75q  1
 6 Vossler, Thomas              Olympic Regi             14.89q  2
 7 Moncrieffe, Tashan           Capital Dist             15.36q  2
 8 Fahrenkopf, Nolan            Averill Park             15.72q  2
 9 Hodgens, Stephen             Clifton Park             16.55   1
10 Stevens, Kevin               Averill Park             20.46   2

200 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Leblanc, Joshua              Olympic Regi             28.96
 2 Vossler, Thomas              Olympic Regi             30.70
 3 Moncrieffe, Tashan           Capital Dist             31.12
 4 Graham, Kyle                 Unattached               31.21
 5 Hodgens, Stephen             Clifton Park             34.81

400 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Broadway, Samuel             Capital Dist           1:01.00
 2 Leblanc, Joshua              Olympic Regi           1:02.85
 3 Kennedy, James               Averill Park           1:09.95
 4 Graham, Kyle                 Unattached             1:14.94
 5 Bruce, Mark                  Clifton Park           1:17.99

800 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Broadway, Samuel             Capital Dist           2:23.04
 2 Kriwox, Jesse                Momemtum               2:24.60
 3 Mazdozer, Chris              Olympic Regi           2:25.22
 4 Thomas, Josh                 Averill Park           2:30.94
 5 Whitaker, Seth               Clifton Park           2:43.85

3000 Meter Dash Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kriwox, Jesse                Momemtum              10:07.00
 2 Utz-Meagher, Colin           Unattached            10:17.00
 3 Thomas, Josh                 Averill Park          11:10.00
 4 Frost-Tift, Joel             Averill Park          11:53.00

1500 Meter Run Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Kriwox, Jesse                Momemtum               4:49.51
 2 Mazdozer, Chris              Olympic Regi           4:51.94
 3 Utz-Meagher, Colin           Unattached             4:57.86
 4 Jennings, Alex               Kinderhook             5:15.73
 5 Bruno, Joe                   Kinderhook             5:39.61
 6 Bodratti, Andrew             Kinderhook             5:59.17

200 Meter Hurdles Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Henderson, Kellen            Unattached               37.72
 2 Ward, Blake                  Clifton Park             40.45

4x100 Meter Relay Youth Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                                  56.80

4x800 Meter Relay Youth Boys
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Kinderhook Elks  'A'                               11:29.62
 2 Averill Park Road Runners  'A'                     12:15.23

High Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Anderson, Frans              Unattached               1.37m    4-06.00
 1 Kennedy, James               Averill Park             1.37m    4-06.00
 3 Fahrenkopf, Nolan            Averill Park             1.04m    3-05.00
 4 Stevens, Kevin               Averill Park             1.01m    3-03.75

Long Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Schmidt, Alec                Unattached               4.88m   16-00.25
 2 Thomas, Josh                 Averill Park             4.55m   14-11.25
 3 Bodratti, Andrew             Kinderhook               4.06m   13-04.00
 4 Vossler, Thomas              Olympic Regi             3.97m   13-00.25
 5 O'Connor, Jim                Kinderhook               3.82m   12-06.50
 6 Fahrenkopf, Nolan            Averill Park             3.35m   11-00.00
 7 Bruce, Mark                  Clifton Park             3.29m   10-09.50

Triple Jump Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Luke, Samuel                 Adirondack               9.00m   29-06.50
 2 Hodgens, Stephen             Clifton Park             7.47m   24-06.25

Shot Put Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Parsons, Emory               Kinderhook              14.10m   46-03.25
 2 Bolt, Jason                  Unattached              11.97m   39-03.25
 3 Fennell, James               Averill Park             7.76m   25-05.50
 4 Bruce, Mark                  Clifton Park             7.62m   25-00.00
 5 Wilson, Zachary              Averill Park             6.82m   22-04.50

Discus Throw Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Parsons, Emory               Kinderhook              42.12m     138-02
 2 Bolt, Jason                  Unattached              33.52m     110-00
 3 Fennell, James               Averill Park            21.70m      71-02
 4 Wilson, Zachary              Averill Park            21.45m      70-04
 5 Kennedy, James               Averill Park            21.40m      70-02

Javelin Throw Youth Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 O'Connor, Jim                Kinderhook              20.72m      68-00
 2 Fennell, James               Averill Park            13.73m      45-00

High Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hinterberger, John           Country Mill             1.55m    5-01.00

Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Minotti, Peter               Unattached               5.10m   16-08.75
 2 Pendergress, Keith           Adirondack               4.93m   16-02.25
 3 Hinterberger, John           Country Mill             4.82m   15-09.75
 4 Bowlin, Peter                Kinderhook               4.64m   15-02.75

Triple Jump Young Boys
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Luke, Samuel                 Adirondack               9.00m   29-06.50
 2 Hodgens, Stephen             Clifton Park             7.41m   24-03.75

100 Meter Dash Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Weber, Eric                  Adirondack               12.87
 2 Fortunato, Michael           Unattached               13.00
 3 Unkno, Unknown               Unattached               13.39
 4 Hassenger, Bob               Tendonitis               16.01

200 Meter Dash Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Unkno, Unknown               Unattached               24.67
 2 Geiger, Gary                 Unattached               27.75
 3 Mills, Anthony               Country Mill             28.39

400 Meter Dash Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Willmott, Brett              Unattached               53.74

1500 Meter Race Walk Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Masters, Bill                Unattached             8:48.84

High Jump Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Willmott, Brett              Unattached               1.55m    5-01.00
 2 Hurley, John                 Unattached               1.15m    3-09.25

100 Meter Dash Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 White, Jonathan              Unattached               11.22
 2 Clayton, Zachary             Adirondack               11.58

200 Meter Dash Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Pendergress, Keith           Adirondack               26.91
 2 White, Jonathan              Unattached               27.29
 3 Clayton, Zachary             Adirondack               27.41

400 Meter Dash Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Belden, Calum                Averill Park             56.64
 2 Waytkus, Aaron               Unattached               57.50
 3 Whalen, Harry                Adirondack               58.48
 4 Bowlin, Peter                Kinderhook             1:00.82
 5 Hayes, Robert                Averill Park           1:07.96

800 Meter Dash Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Mueller, John                Adirondack             2:16.47
 2 Lewis, Brad                  Troy                   2:28.21
 3 Hamel, Kevin                 Unattached             2:29.42

1500 Meter Dash Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dragoon, Travis              Unattached             4:52.81
 2 Lewis, Brad                  Troy                   5:06.48
 3 Baisley, Evan                Troy                   5:37.76

3000 Meter Run Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dragoon, Travis              Unattached            11:01.00
 2 Lewis, Brad                  Troy                  12:20.00

1500 Meter Race Walk Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Waytkus, Aaron               Unattached            10:59.14

110 Meter Hurdles Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Fennell, William             Averill Park             18.09
 2 Hinterberger, John           Country Mill             20.51
 3 Lanthier, Christopher        Unattached               21.96

400 Meter Hurdles Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Fennell, William             Averill Park           1:04.76
 2 Hinterberger, John           Country Mill           1:08.95
 3 Mills, Anthony JR            Country Mill           1:15.53

3000 Meter Steeplechase Intermediate Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hayes, Robert                Averill Park           7:15.00
 2 Fennell, William             Averill Park           7:16.00
 3 Hamel, Kevin                 Unattached             8:07.00

4x100 Meter Relay Intermediate Men
======================================================================
   Team                                                 Finals  Points
======================================================================
 1 Adrirondack Runners  'A'                              48.41

Pole Vault Intermediate Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Molesky, Paul                Unattached            10-06.00      3.20m
 2 Waytkus, Aaron               Unattached             9-00.00      2.74m

Triple Jump Intermediate Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Bowlin, Peter                Kinderhook              10.51m   34-05.75

Shot Put Intermediate Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Benedict, John               Unattached              12.36m   40-06.75
 2 Czajka, Chris                Kinderhook               9.81m   32-02.25
 3 Mills, Anthony JR            Country Mill             8.67m   28-05.50

Discus Throw Intermediate Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Benedict, John               Unattached              35.76m     117-04
 2 Mills, Anthony JR            Country Mill            30.92m     101-05
 3 Czajka, Chris                Kinderhook              27.64m      90-08

Javelin Throw Intermediate Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Mills, Anthony JR            Country Mill            30.17m      99-00
 2 Benedict, John               Unattached              25.45m      83-06

100 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Catalano, Chris              Averill Park             12.26

200 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Valente, Anthony             Averill Park             24.10

400 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Catalano, Chris              Averill Park             53.67
 2 Dunbar, William              Unattached               57.01

800 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bott, Chris                  Schuylervill           2:09.26
 2 Dunbar, William              Unattached             2:20.55
 3 Hitchcock, Joey              Unattached             2:27.67

1500 Meter Dash Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Dunbar, William              Unattached             4:45.54
 2 Lawson, Christopher          Schuylervill           5:21.56

400 Meter Hurdles Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Lawson, Christopher          Schuylervill           1:12.60
 2 Lanthier, Christopher        Unattached             1:17.65

3000 Meter Steeplechase Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bott, Chris                  Schuylervill           7:25.00
 2 Lawson, Christopher          Schuylervill           8:20.00

High Jump Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hitchcock, Joey              Unattached               1.60m    5-03.00

Shot Put Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 McInerney, Adam              Schuylervill            11.71m   38-05.00

Discus Throw Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hennessy, Padrace            Unattached              43.22m     141-09
 2 McInerney, Adam              Schuylervill            33.65m     110-05

Javelin Throw Young Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hennessy, Padrace            Unattached              40.00m     131-03
 2 McInerney, Adam              Schuylervill            29.20m      95-10

Pole Vault Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zahner, Michael              Unattached             9-06.00      2.89m

Long Jump Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Choppa, Rick                 Unattached               5.52m   18-01.50
 2 Weber, Eric                  Adirondack               4.95m   16-03.00

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hannay, Scott                Unattached              11.50m   37-08.75

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Pehmoeller, Frazer           Unattached              13.08m   42-11.00
 2 Mills, Anthony               Country Mill            10.06m   33-00.25

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Rout, Bruce                  Unattached              10.85m   35-07.25
 2 Dunphy, Rich                 Long And                10.36m   34-00.00
 3 Craft, Michael               Unattached               7.94m   26-00.75

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Capano, Louis                Unattached              10.58m   34-08.50

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Messiter, Samuel             Unattached               9.48m   31-01.25

Shot Put Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dochat, Scott                Unattached              15.53m   50-11.50
 2 Willmott, Brett              Unattached               8.96m   29-04.75

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hannay, Scott                Unattached              30.36m      99-07

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Pehmoeller, Frazer           Unattached              35.10m     115-02

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Fortunato, Michael           Unattached              33.86m     111-01

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Craft, Michael               Unattached              17.92m      58-09

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Monroe, Frank                Unattached              32.75m     107-05
 2 Zahner, Michael              Unattached              26.73m      87-08

Discus Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dochat, Scott                Unattached              39.96m     131-01

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Hannay, Scott                Unattached              56.05m     183-11

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 MC Connell, Ron              Unattached              64.50m     211-07
 2 Mills, Anthony               Country Mill            35.21m     115-06

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Craft, Michael               Unattached              11.88m      39-00

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Zahner, Michael              Unattached              30.04m      98-07

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Capano, Louis                Unattached              22.71m      74-06

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Messiter, Samuel             Unattached              30.09m      98-09

Javelin Throw Masters Men
================================================================================
   Name                    Year Team                    Finals            Points
================================================================================
 1 Dochat, Scott                Unattached              52.60m     172-07

3000 Meter Steeplechase Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Hurley, John                 Unattached            10:47.00
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx