Join/Renew Now

Region 2 Junior Olympic XC Championships

11/17/02 - Slippery Rock University

2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 DeRiggi, Kristen             Lakeland,Denville,    10:06.20
 2 Peyton, Melissa              Una-Reg.2,Munhall,    11:06.60
 3 Witkowski, Ashley            Crimson,Colonia, NJ   11:15.80
 4 Kibbe, Amelia                Una-Reg.2,Harrison    11:52.70
 5 Kibbe, Ellen                 Una-Reg.2,Harrison    11:55.30
 6 Couch, Katelyn               Quicksilver,Vinelan   11:59.60
 7 Vaz, Nicole                  A C P,Kearny, NJ      13:33.40

3k Run CC Bantam Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Gaspar, Vanessa              07SN,Linden, NJ       13:06.90
 2 Cordeiro, Nicole             07SN,Newark, NJ       13:29.70
 3 Molke, Jennifer              Transy East,Westwoo   14:00.30
 4 Carl, Samantha               Pacer T.C.,Pittsbur   14:02.40
 5 Hallingstad, Kathryn         Emery Track,Germans   14:09.00
 6 Sullivan, Hillary            Una-Reg.2,West Sene   14:14.00
 7 Wallace, Jamie               Wny Jets,Alden, NY    14:34.70
 8 Hall, Marielle               Una-Reg.2,Mt Laurel   14:51.40
 9 Way, Natashasa               Wny Jets,Ithaca, NC   15:11.20
10 Cavallo, Alexandra           Blaze AC,Bayville,    15:21.70
11 Stinsman, Samantha           Mt. Laurel,Mt. Laur   15:29.70
12 Witkowski, Tori              Crimson,Colonia, NJ   15:39.60
13 Caraballo, Angelica          Quicksilver,Vinelan   15:39.90
14 Charpelle, Nicole            Transy East,Paterso   15:44.10
15 Love, Deirdre                Una-Reg.2,Pittsburg   16:00.00
16 Maier, Shawna                Crimson,Woodbridge,   17:17.30
17 Cascio, Alyssa               Wny Jets,Alden, NY    17:19.00
18 Arnold, Casey                Wny Jets,Alden, NY    17:21.40
19 Truppo, Kelly                Wny Jets,Alden`, NY   17:26.70
20 Lauria, Bianca               Crimson,Hopelawn, N   17:28.00
21 Ruiz, Nicole                 Crimson,Woodbridge,   17:35.60
22 Figueiredo, Rafaela          Den of Lions,Carter   17:38.70
23 Koziarski, Jillian           Wny Jets,Alden, NY   x17:40.70
24 Boling, Linsey               Wny Jets,Alden, NY   x18:29.20
25 Gunderson, Holly             Crimson,Woodbridge,   19:00.90
26 McMahan, Jennifer            Lakeland,Hopatcong,   20:00.10
27 Lopez, Patricia              Crimson,Hopelawn, N  x23:02.10
28 Kowalski, Kandace            Wny Jets,Alden, NY   x24:00.00

3k Run CC Midget Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jackucewicz, Briana          Blaze AC,Farmingdal   11:57.90
 2 Cromartie, Ashley            Transy East,Flander   12:13.20
 3 Brassington, Alexandra       Blaze AC,Dresden, P   12:31.70
 4 Kempton, Molly               Blaze AC,Island Hts   12:33.10
 5 Cavallo, Amanda              Blaze AC,Bayville,    12:44.30
 6 Sullivan, Emily              Una-Reg.2,West Sene   12:53.90
 7 Walsh, Marie                 Blaze AC,Aberden, N   12:57.80
 8 Rella, Kaitlin               Mt. Laurel,Mt Laure   13:12.50
 9 Bertulis, Lindsay            Quicksilver,Cedarvi   13:21.70
10 Donaghy, Erin                Una-Reg.2,Robbinsvi   13:25.80
11 Callahan, Ashley             Una-Reg.2,Clementon   13:31.10
12 Donaghy, Allison             Una-Reg.2,Robbinsvi   13:32.50
13 Altieri, Bria                Una-Reg.2,Marlton,    13:34.80
14 Graham, Monique              Transy East,Paterso   13:37.40
15 Zeiner, Courtney             Mt. Laurel,Mt Laure   13:39.70
16 Thompson, Melanie            Una-Reg.2,High Brid  x13:41.50
17 Taylor, Ali                  Penn Hills,Oakmont,   13:43.20
18 Anselmo, Julia               Una-Reg.2,Pittsburg  x13:45.70
19 Hernandez, Nadia             Crimson,Woodbridge,   13:53.30
20 Campbell, Elizabeth          Crimson,Colonia, NJ   14:03.20
21 Crawford, Kristin            Transy East,Prospec   14:03.70
22 Harkins, Margaret            Una-Reg.2,Summit, N  x14:04.80
23 Dejesus, Sofia               Den of Lions,Newark   14:09.40
24 Whitman, Jacquelyn           Una-Reg.2,Harleysvi  x14:16.50
25 Martin, Cara                 Una-Reg.2,Pittsburg  x14:18.90
26 Beason, Quiana               Transy East,Paterso   14:22.90
27 Peters, Samantha             Crimson,Colonia, NJ   14:31.10
28 Presley, Alexandria          Crimson,Plainfield,   14:35.10
29 Gordon, Ashley               Una-Reg.2,Burlingto  x14:39.00
30 Reamer, Elizabeth            Ithaca Un,Ithaca, N   14:47.50
31 Hafke, Kirsten               Una-Reg.2,High Brid  x14:49.10
32 Whissell, Emily              Una-Reg.2,W Cape Ma  x14:51.90
33 Schafer, Rebecca             Mt. Laurel,Haddonfi   14:53.70
34 Hallingstad, Kelsey          Emery Track,Germans   14:55.50
35 Johnson, Kahla               Quicksilver,Millvil   15:05.00
36 Rella, Kelsey                Mt. Laurel,Mt Laure   15:07.70
37 Haenssler, Abigail           Summit Track,Summit   15:10.80
38 Weber, Lindsey               A C P,Kearny, NJ      15:19.60
39 Sivta, Rose                  The Bears,Titusvill   15:20.10
40 Hahn, Rachel                 McKean,Smithport, P   16:00.70
41 Levinson, Kate               Mt. Laurel,Mooresto   16:09.40
42 Lado, Jaclyn                 A C P,Kearny, NJ      16:13.00
43 Alves, Ashley                A C P,Kearny, NJ      16:42.70
44 Maier, Lauren                Crimson,Woodbridge,   17:39.30

4k Run CC Youth Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Croghan, Jenn                Jersey Girls,Nutley   16:29.90
 2 Hand, Kellee                 Jersey Girls,Howell   16:48.10
 3 Goldcamp, Molly              Una-Reg.2,Pittsburg   17:01.80
 4 Bynoe, Brittnee              Jersey Girls,Willin   17:09.10
 5 O'Donnell, Colleen           Jersey Girls,Longpo   17:26.40
 6 Lee, Samantha                Summit Track,New Pr   17:43.20
 7 Mosser, Sarah                Wny Jets,East Auror   17:47.30
 8 Standridge, Kimberly         Lakeland,Lakeland,    17:49.50
 9 Sullivan, Kailey             Una-Reg.2,West Sene   17:59.10
10 Aruajo, Denise               A C P,Kearny, NJ      18:03.80
11 Sefick, Laine                B-Ville Hars,Baldwi   18:15.50
12 Grimes, Kaitlin              Jersey Girls,Howell   18:21.00
13 Wiemken, Lauren              Jersey Girls,Howell  x18:33.00
14 Arocho, Jennifer             A C P,Kearny, NJ      18:33.30
15 Milton, Ashlee               B-Ville Hars,Baldwi   18:36.30
16 McIntyre, Megan              B-Ville Hars,Baldwi   18:37.60
17 Grossi, Sarah                Pacer T.C.,Canonsbu   18:44.50
18 Goding, Rachel               Lakeland,Mendham, N   18:48.80
19 Petrik, Laura                Una-Reg.2,Sicklervi   18:49.90
20 Cacciabeve, Colleen          Una-Reg.2,Boontar T   19:01.00
21 Ott, Natalie                 B-Ville Hars,Baldwi   19:01.80
22 Randall, Grace               B-Ville Hars,Baldwi   19:04.10
23 Santos, Stell                Den of Lions,Union,   19:16.50
24 Kelly, Jacqueline            Lakeland,Flanders,    19:26.40
25 Knappenberger, Kirsten       Una-Reg.2,Freeport,   19:31.20
26 Ostrowski, Christine         Penn Hills,Oakmont,   19:33.70
27 Mannaerts, Sophie            Summit Track,Summit   19:46.20
28 Edwards, Christina           Lakeland,Denville,    19:50.70
29 Wert, Alyssa                 Emery Track,Orefiel   20:02.30
30 Jolly, Mallory               Mt. Laurel,Mt Laure   20:27.20
31 Hahn, Emma                   McKean,Smithport, P   20:27.80
32 Howell, Brittany             Lakeland,Hopatcong,   20:34.00
33 Abruzzo, Christina           Una-Reg.2,Summit, N  x20:37.60
34 Rugg, Michelle               Una-Reg.2,Dunbar, P  x20:57.40
35 Duncan, Brittany             Lakeland,Hopatcong,  x21:13.10
36 Nagle, Catherine             Una-Reg.2,Boontan T  x21:22.50
37 Presley, Alicia              Crimson,Plainfield,   21:43.60
38 Ewell, Elizabeth             Emery Track,Orefiel   21:50.90
39 Manley, Laila                Jaguar Track,South    21:58.90
40 Bogardus, Leah               Lakeland,Hopatcong,  x22:14.10
41 Schlager, Kelsey             Mt. Laurel,Mt Laure   22:22.90
42 Alves, Jennifer              Den of Lions,Newark   22:32.30
43 Miller, Anna                 Essex Run,Montville   23:15.30
44 Ruivo, Alyssa                Den of Lions,Kearny   24:49.50
45 Santos, Felicia              Den of Lions,Union,   25:03.40
46 Wright, Vanessa              Jersey Girls,Collin  x25:30.00
46 Moimenta, Suzana             Den of Lions,Kearny   25:30.00
48 Jones, Lisa                  Jersey Girls,Pomona  x25:31.00

5k Run CC Intermediate Girls
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Curtis, Kayla                Una-Reg.2,Canastota   22:27.30
 2 Langley, Carrie              Una-Reg.2,Rock Stre   23:02.80
 3 Kelley-Chew, Lauren          Una-Reg.2,Pittsburg   23:22.50
 4 Panebianco, Petrina          B-Ville Hars,Baldwi   24:15.20
 5 Morgan, Lacey                B-Ville Hars,Oswego   24:29.70
 6 Curtis, Tracy                Mt. Laurel,Mt Laure   24:49.80
 7 Stickel, Stefanie            Una-Reg.2,Oldwick,    25:06.90
 8 Adams, Alyssa                Mt. Laurel,Mt Laure   25:09.30
 9 Geiss, Joanne                B-Ville Hars,Baldwi   25:17.40
10 Geiss, Mary                  B-Ville Hars,Baldwi   25:31.90
11 Tetro, Rebecca               Una-Reg.2,Oswego, N   26:20.70
12 Boyd, Amanda                 Una-Reg.2,Gladstone  x26:32.20
13 Pelcher, Melanie             B-Ville Hars,Baldwi   27:26.80
14 McGrew, Sarah                B-Ville Hars,Baldwi  x29:03.90
15 Scott, Laura                 B-Ville Hars,Baldwi  x29:04.20
16 Wilson, Susan                B-Ville Hars,Phoeni  x29:47.70

5k Run CC Young Women
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Grieves, Megan               B-Ville Hars,Baldwi   23:42.60
 2 Vega, Jeanne                 Den of Lions,Newark   24:07.30
 3 Alves, Jessica               A C P,Kearny, NJ      26:25.90

2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Jensen, Michael              Crimson,Woodbridge,    9:36.00
 2 Langley, Joshua              Una-Reg.2,Rock Stre    9:44.80
 3 Knipper, Sammy               Lakeland,Randolph,     9:50.50
 4 Duncan, Adam                 Una-Reg.2,Ambridge,   10:03.90
 5 Knipper, Jonathan            Lakeland,Randolph,    10:26.30
 6 Kutka, Vladimir              Ithaca Un,Newfield,   10:30.80
 7 Taraska, Steven              Crimson,Woodbridge,   10:47.10
 8 Kibbe, Ethan                 Una-Reg.2,Harrison    10:53.10
 9 Presley, Jonathan            Crimson,Plainfield,   10:53.50
10 Puff, Colin                  Crimson,Colonia, NJ   11:01.00
11 Peters, Jake                 Crimson,Colonia, NJ   11:08.40
12 Taylor, Michael              East Orange,East Or   12:36.90
13 DeJesus, Jonathan            Den of Lions,Newark   13:49.10
14 Alves, Dylan                 Den of Lions,Newark   13:51.30

3k Run CC Bantam Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Bernarsky, Andrew            Transy East,Paterso   11:54.20
 2 Goncarovs, Andris            Ithaca Un,Trumansbu   12:17.20
 3 Corbin, Salim                Transy East,Paterso   12:33.30
 4 Thompson, Lyle               Ithaca Un,Ithaca, N   12:56.70
 5 Fernandez, Douglas           Ithaca Un,Ithaca, N   12:57.60
 6 Troy, Christopher            Ithaca Un,Ithaca, N   12:58.10
 7 Belliti, Anthony             Transy East,Paterso   13:09.00
 8 Conner, Ryan                 Ithaca Un,Ithaca, N   13:10.50
 9 Andrews, Anthony             Transy East,Paterso   13:17.30
10 McQuiston, Evan              Una-Reg.2,South Ora   13:26.20
11 Johnson, Matthew             Ithaca Un,Ithaca, N  x13:31.40
12 Graham, Quincy               Una-Reg.2,East Oran   13:31.90
13 Urena, Jonathan              Una-Reg.2,Aberdeem,   13:45.70
14 Anderson, Brian              Una-Reg.2,Boonton T   13:51.00
15 Rouse, Richard               Penn Hills,Pittsbur   13:52.90
16 Hilton, Larry                Transy East,Paterso   13:53.00
17 Hilton, Jammal               Transy East,Paterso  x13:54.40
18 Fernandes, Michael           Crimson,Port Readin   13:59.10
19 Busko, Jared                 South Park,Pittsbur   14:00.40
20 Kibbe, Steven                Una-Reg.2,Harrison    14:01.70
21 Campbell, Will               Mt. Laurel,Mt Laure   14:03.60
22 Barron, Trevor               Pacer T.C.,Bethel P   14:04.50
23 Greene, Nathan               Ithaca Un,Ithaca, N  x14:27.40
24 Presley, Jason               Crimson,Plainfield,   14:48.00
25 Allen, Dante                 Transy East,Paterso  x15:14.90
26 Couch, Kevin                 Quicksilver,Vinelan   15:20.60
27 Bajada, Jacob                Una-Reg.2,Pittsburg  x15:40.70
28 Smith, Robert                Pacer T.C.,Bethel P   15:47.10
29 Kunak, George                Crimson,Port Readin   16:14.30
30 Nagle, James                 Una-Reg.2,Boonton T  x16:15.70
31 Nolan, Jimmy                 Crimson,Colonia, NJ   16:25.60
32 Taylor, Matthew              East Orange,East Or   16:29.80
33 Farrow, Gaven                East Orange,East Or   16:45.70
34 Baptista, Brandon            Den of Lions,Union,   17:08.70
35 Rich, Kyle                   Crimson,Woodbridge,   17:59.30
36 Pritz, Theo                  Ithaca Un,Ithaca, N  x18:04.60
37 Cummings, Blake              Crimson,Woodbridge,  x18:14.60
38 Ruivo, Jason                 Den of Lions,Kearny   18:38.60

3k Run CC Midget Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Younes, Sharif               Ithaca Un,Ithaca, N   12:01.40
 2 Monroig, Emilo               Den of Lions,Kearny   12:07.70
 3 Albaugh, Brendon             Una-Reg.2,Penningto   12:15.70
 4 Molke, Robert                Transy East,Westwoo   12:20.60
 5 Ballinger, Jonathan          Una-Reg.2,Bridgeton   12:24.80
 6 Forvour, Levi                Mt. Laurel,Mt Holly   12:25.70
 7 Izzo, Anthony Patr           Una-Reg.2,Maywood,    12:34.80
 8 Ministro, Richard            Den of Lions,Newark   12:35.20
 9 May, Kevin                   West Penn,Pittsburg   12:37.40
10 Servetnick, Adrian           Ithaca B,Ithaca, NY   12:39.40
11 Rudd, Alec                   Ithaca Un,Ithaca, N   12:41.60
12 Abdul-Malak, David           Una-Reg.2,Howell, N   12:41.90
13 Bencivengo, Greg             Tsunami,Fanwood, NJ   12:43.90
14 Jensen, Matthew              Crimson,Woodbridge,   12:44.20
15 Conner, Thomas               Ithaca Un,Ithaca, N   12:46.90
16 Rutter, Kevin                Summit Track,Summit   12:47.50
17 Castillo, John               Mt. Laurel,Mt Laure   12:49.00
18 Troy, Will                   Ithaca Un,Ithaca, N   12:53.40
19 Waterhouse, Mike             Mt. Laurel,Eastampt   12:54.50
20 Evans, Ethan                 Una-Reg.2,Greensbur   12:59.60
21 Hunter, Jeffrey              Mt. Laurel,Haddonfi   13:09.10
22 Pritz, Alex                  Ithaca Un,Ithaca, N   13:13.90
23 Helmans, Tyler               Ithaca B,Itaca, NY    13:21.00
24 Winterhoff, Bryce            Emery Track,Orefiel   13:23.50
25 Yavitt, Ben                  Ithaca Un,Ithaca, N  x13:26.80
26 Sanchez, Mark                Una-Reg.2,Maplewood  x13:29.30
27 Duncan, Robert               Lakeland,Hopatcong,   13:31.80
28 Koplinka-Loehr, Sam          Ithaca Un,Ithaca, N  x13:32.30
29 Kuder, Ben                   Ithaca B,Ithaca, NY   13:35.30
30 Franklin, Michael            Lakeland,Mendham, N   13:38.20
31 Hayes, Brian                 Una-Reg.2,Burlingto  x13:40.80
32 Witkowski, Kyle              Crimson,Colonia, NJ   13:48.30
33 Sami, John                   Una-Reg.2,Boonton T  x13:50.90
34 Mihalick, Joseph             Lakeland,Randolph,    13:53.80
35 Diaz, Chris                  Una-Reg.2,Summit, N  x13:56.10
36 Holowka, Robert              Ithaca B,Ithaca, NY   14:07.00
37 Schlager, Charles            Mt. Laurel,Mt Laure   14:12.30
38 Byrne, Casey                 Ithaca Un,Ithaca, N  x14:23.70
39 Johnson, Jamie               Ithaca B,Ithaca, NY   14:24.30
40 Higgins, Conor               Lakeland,Randolph,    14:27.40
41 Knipper, Eddie               Lakeland,Randolph,    14:34.40
42 Cross, Malik                 East Orange,EastOra   14:40.10
43 Fernandes, Kevin             Den of Lions,Newark   14:50.60
44 Miller, Timothy              Crimson,Metuchen, N   15:04.30
45 Geddis, Eric                 Una-Reg.2,Cranberry  x15:35.20
46 Hazelett, Matthew            Pacer T.C.,Pittsbur   16:03.00
47 Martins, Jonathan            Den of Lions,Newark   16:30.50
48 Weisman, Jack                Ithaca B,New Field,  x16:40.60
49 Barnish, Matt                Lakeland,Hopatcong,  x17:40.40
50 Bogardis, Donald             Lakeland,Hopatcong,  x18:04.05
51 Araujo, Mikshell             Den of Lions,Newark   19:43.20

4k Run CC Youth Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Finley, Stephen              Emery Track,Allento   14:21.70
 2 Hahn, Ben                    McKean,Smithport, P   14:22.50
 3 Morseman, Branden            Ithaca Un,Addison,    14:35.20
 4 Forys, Craig                 Howell,Howell, NJ     14:42.90
 5 Burke, Mike                  Una-Reg.2,Haddonfie   14:45.60
 6 Thompson, Christian          Ithaca Un,Cander, N   14:46.40
 7 Robinson, Corey              Una-Reg.2,Rochester   15:05.30
 8 Brennan, David               Mt. Laurel,Marlton,   15:07.40
 9 Cator, Michael               Una-Reg.2,Ridgewood   15:14.70
10 Stepp, Timothy               Emery Track,Allento   15:16.30
11 Barroqueiro, Brian           Den of Lions,Newark   15:16.80
12 Cuff, Nathaniel              Quicksilver,Vinelan   15:18.40
13 Fazzary, Jonathan            Ithaca Un,Watkins G   15:29.60
14 Feeley, Joseph               Una-Reg.2             15:30.40
15 Donatelli, Dario             Pacer T.C.,Pittsbur   15:36.50
16 Siuta, David                 The Bears,Titusvill   15:41.10
17 Calucci, Christopher         Lakeland,Denville,    15:44.30
18 Parkes, Sean                 McKean,Rew, PA        15:46.50
19 Apwah, Jason                 Lakeland,Ledgewood,   15:49.60
20 Golia, Matthew               Una-Reg.2,Haddonfie   15:54.00
21 Inacio, Jordan               Den of Lions,Hillsi   15:56.80
22 Valvik, Gregory              Emery Track,Bethleh   16:02.80
23 Peyton, Mathew               Pacer T.C.,Munhall,   16:05.20
24 Foerstner, Mike              McKean,Bradford, PA   16:06.20
25 Burns, Tim                   Lakeland,Randolph,    16:11.70
26 Bartlebaugh, Rich            McKean,Bradford, PA   16:22.80
27 Arocho, Joshua               Quicksilver,Vinelan   16:23.20
28 Antunes, David               Den of Lions,Elizab   16:25.60
29 Cook, Matthew                Howell,Howell, NJ     16:27.60
30 Torphy, Robert               Emery Track,Schneck   16:30.40
31 Guterl, Brian                Crimson,Rahway, NJ    16:31.90
32 Feura, Jared                 McKean,Bradford, PA   16:35.00
33 Terranova, Joseph            Howell,Howell, NJ     16:38.30
34 Parsons, Joe                 Pacer T.C.,Oakmont,   16:42.10
35 Lenhart, Larry               Pacer T.C.,North Hu   16:42.70
36 Wagoner, Andy                Pacer T.C.,Pittsbur   16:45.10
37 Thompson, Patrick            Ithaca Un,Cander, N   16:47.10
38 Eddy, Craig                  West Penn,Hidden Va   16:49.20
39 Languanese, Colton           McKean,Lewis Run, P  x16:49.80
40 Schafer, Frank Thomas        Mt. Laurel,Haddonfi   16:54.20
41 Lord, Ryan                   Una-Reg.2,Wilmingto  x16:58.10
42 Sheehan, Michael             Mt. Laurel,Mt Laure   17:01.30
43 Murr, Ted                    Una-Reg.2,Havertown  x17:02.80
44 Timberlake, Arden            Ithaca Un,Brooktond   17:06.70
45 Ferry, Eric                  Una-Reg.2,Greensbur  x17:16.50
46 Johnson, Christopher         Ithaca Un,Ithaca, N  x17:18.10
47 Hagg, Matt                   McKean,Smiyhport, P  x17:25.40
48 Jensen, John                 Emery Track,Orefiel   17:34.80
49 Weber, Joseph                A C P,Kearny, NJ      17:41.80
50 Busko, Joshua                South Park,Pittsbur   17:46.30
51 Mukerjee, Shroy              McKean,Bradford, PA  x18:19.80
52 Detheridge, Michael          Lakeland,Hopatcong,   18:35.90
53 Naylor, Wylie                Cinnaminson,Moorest   18:41.00  
54 Riffel, Anthony              Lakeland,Hopatcong,   18:41.30
55 Korkmazsky, Roma             Summit Track,Summit   18:58.50
56 Winterhoff, Dale             Emery Track,Orefiel  x19:08.90
57 Stotz, Lukas                 Una-Reg.2,Pittsburg  x19:31.20
58 Fernandes, Gabriel           Den of Lions,Kearny   20:13.10
59 Antunes, Steven              Den of Lions,Elizab   22:53.80
60 Greene, Christopher          Mt. Laurel,Mooresto   25:45.80
61 Ricci, Thomas                Mt. Laurel,Mt Laure   25:46.40
62 Tingley, Nathaniel           McKean,Bradford, PA  x27:00.00

5k Run CC Intermediate Boys
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Papazian, Robert             Una-Reg.2,Pittstown   17:50.40
 2 Walsh, Thomas                Una-Reg.2,Aberdeen,   18:21.00
 3 Huber, Alex                  Gettysburg,Gettysbu   18:33.50
 4 Riley, Tim                   Una-Reg.2,North Bru   19:02.20
 5 Busko, Justin                South Park,Pittsbur   19:40.20
 6 Rappole, Robert              Una-Reg.2,Bemus Poi   19:42.00
 7 Huber, Sam                   Gettysburg,Gettysbu   19:49.90
 8 Pollow, Dennis               Una-Reg.2,Ransomvil   20:15.80
 9 Hendrickson, Erik            Una-Reg.2,Howell, N  x20:45.90
10 Scott, Brandon               Una-Reg.2,New Castl  x20:47.30
11 Rose, Kevin                  Una-Reg.2,Houeaya F  x21:13.90
12 Coldwell, Joe                Una-Reg.2,Morrisvil  x22:25.63
13 Waldman, Jesse               Una-Reg.2,Hacketsto  x22:31.30
14 Gagliardi, Paul              Pacer T.C.,Murrysvi   23:12.40  

5k Run CC Young Men
======================================================================
   Name                    Year Team                    Finals  Points
======================================================================
 1 Morseman, Bryan              Una-Reg.2,Addison,    17:55.40
 2 Young, William               Una-Reg.2,Mendham,    18:19.50
 3 Geddis, Chris                Una-Reg.2,Cranberry   18:41.00
 4 Argentine, Brad              Una-Reg.2,Cannsota,   18:49.70
 5 Fernandes, David             Den of Lions,Kearny   20:24.10
 6 Dos Santos, Danny            Den of Lions,Newark   20:24.80
 7 Parra, Andres                Den of Lions,Newark   23:08.00
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec